abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_215390329
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 12:40 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Omdat ze priveklinieken voor bijvoorbeeld laserbehandelingen ook ziekenhuizen noemen en wat betreft de link liegt Isral nog wel eens vaak. Het grootste algemene ziekenhuis zoals wij dat zouden herkennen is bijvoorbeeld helemaal naar de tyfus geschoten omdat er een Fhrerbunker complex onder zou liggen (Inc idf animaties die ze nu ook schaamteloos voor ziekenhuizen in Libanon gebruiken). De uiteindelijke score was een paar 100m verderop is een tunnel gevonden en op de perstour lieten ze iets van 20 geweren zien die volgens de aanwezige bbc en cnn op zijn minst verplaatst waren, zo niet speciaal neergelegd door de IDF.
niet helemaal...

quote:
Later examination by The New York Times suggest Hamas did store weapons and took cover at the hospital, using tunnels 213 meters long, twice the size previously known. The tunnels included bunkers, living areas, and computer and communications rooms, and established documents showed that Hamas masked its activities using the hospital. The Times also verified that the tunnel was under the surgery center. The analysis confirmed that "The Israeli military, however, has struggled to prove that Hamas maintained a command-and-control center under the facility. Critics of the Israeli military say the evidence does not support its early claims, noting that it had distributed material before the raid showing five underground complexes and also had said the tunnel network could be reached from wards inside a hospital building."[72] In November 2023 the tunnels were destroyed by IDF while humanitarian activities continued in the hospital without interruption.[73]
wikipedia https://en.wikipedia.org/(...)el%E2%80%93Hamas_war
het ziekenhuis werd dus zeker wel gebruikt door hamas.
pi_215390467
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:55 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Misschien moet je de documentaire eens kijken. Als het je niks doet, het leed aan BEIDE kanten, de onschuldige burgers die slachtoffer worden, is je hart ijskoud en van steen.
volgens mij heb je het over die docu van al jazeera, toch? die wordt gezien al svrij eenzijdig en laat de IDF niet aan het woord.
ook wordt hamas geintroduceerd als legitieme verzetsbeweging, niets over hun 1:1 banden met iran.
ik heb de eerste 10 minuten gekenken maar ik kan niet tegen de moordpartijen, zeg ik eerlijk. ik lees er wel over. ik wil het niet zien.
en ik vind alle slachtoffers verschikkelijk, zeker ook aan palestijnse kant. maar in al mijn betogen hier wil ik wijze op wie hier nou werkelijk verantwoordelijk is voor al deze ellende. dat is belangrijk om in gedachten te houden. als hamas en andere extreme organisaties er niet waren, was er geen oorlog, en was er allang een palestijnse staat.
maar deze oplossing is ongewenst voor het palestijnse 'verzet'. die willen liever israel vernietigen, en offeren daarbij hun gehele volk op.
  zondag 27 oktober 2024 @ 14:11:08 #153
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215390512
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 14:07 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]
volgens mij heb je het over die docu van al jazeera, toch? die wordt gezien al svrij eenzijdig en laat de IDF niet aan het woord.
ook wordt hamas geintroduceerd als legitieme verzetsbeweging, niets over hun 1:1 banden met iran.
ik heb de eerste 10 minuten gekenken maar ik kan niet tegen de moordpartijen, zeg ik eerlijk. ik lees er wel over. ik wil het niet zien.
en ik vind alle slachtoffers verschikkelijk, zeker ook aan palestijnse kant. maar in al mijn betogen hier wil ik wijze op wie hier nou werkelijk verantwoordelijk is voor al deze ellende. dat is belangrijk om in gedachten te houden. als hamas en andere extreme organisaties er niet waren, was er geen oorlog, en was er allang een palestijnse staat.
maar deze oplossing is ongewenst voor het palestijnse 'verzet'. die willen liever israel vernietigen, en offeren daarbij hun gehele volk op.
Al Jazeera? Lees ik niks over, de makers zijn Brits.

https://www.vprogids.nl/d(...)che-oorlogsleed.html
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_215391612
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:46 schreef HannahVrede het volgende:

[..]
Ik ben het eens met je betreft de keuze om een terroristische organisatie geld te sturen omdat je dat dan politiek nt even wat beter zou uitkomen. Sterker nog: het is wat mij betreft nogsteeds het grootste landverraad dat ooit had kunnen plaatsvinden, en een van de grootste frauduleuze misdrijven ooit voor de bevolking van de Levant gepleegd! Bibi moet opkrassen, hij is niet geschikt anders dan alleen voor oorlog en haat en ondanks dat zijn gedachtengoed eerder kon worden aangemerkt als aannemelijk voor de gevestigde zionist: zijn er ook genoeg zionisten die inmiddels Bibi liever zien gaan dan regeren.

Dat gezegd hebbende: uiteindelijk is dit een aanleiding geweest maar valt de sponsoring in het niet bij de gelden vanuit Iran. Maar daar schijnt een ander optic voor te zijn, waar ik dit al eens omschreef allemaal. :')
Maar goed we zijn dus al opgeschoven van de VN sponsort Hamas naar: Iran sponsorde net zoals Isral ook Hamas.
pi_215391724
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 16:01 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Maar goed we zijn dus al opgeschoven van de VN sponsort Hamas naar: Iran sponsorde net zoals Isral ook Hamas.
Bijna: UNWRA sponsort Hamas en is in veel departementen Hamas. Iran is mede-oprichter van het gedachtengoed van Hamas en niet Isral; maar Bibi, zag zijn kans schoon - en koos ervoor hen te steunen toen het hem wat beter zou uitkomen politiek gezien. In zijn (Bibi's) ogen is Hamas dan ook in zijn ogen: 'A good idea gone wrong.' En dus een 'kill your darlings' situatie. Vreselijk natuurlijk: laat dat duidelijk zijn vanuit mijn kant. Maar uiteindelijk wel de feitelijke situatie aan de grond van het Gazagebied, is er niet mee gedediend wt de situatie ook was met Hamas.

Hoe het Gaza gebied werd achtergelaten in >2005 had ik al gemengde gevoelens bij, vanwege de dwingende aanwijzing van de VN om het maar over te laten aan "de bevolking". Te weten de situatie ter plaatste toen voor mij, maakte ik mij ernstige zorgen: want ook in die oorloog in het conflict werden ambulances misbruikt voor evrvoer van emnsen die dood- en verderf voor ogen hadden. Dat er na "verkiezingen" Hamas uitkwam was evenmin ene te begrijpen idee - immers konden vrouwen en jonge jongens niet stemmen. Ze werden tegengehouden om te stemmen en tch maakte het meerendeel van de bevolking toen ook uit van de groep die werd geweigerd om te kunnen gaan stemmen. Ze moesten 'voor de familie zorgen'..

Enfin, ik denk dat het verhaaltje rond is, als ik zeg dat het voor mij niet vreemd of typisch is dat dit de uitwerking is van -/-20 jaar Gazagebied "op eigen benen". Egypte en Isral willen ook gewoon geen compromissen meer doen want er vallen geen (geopolitieke) afspraken te maken. Het is als het Noord-Korea tegen Zuid-Korea. Het was goed geweest als de EU-funding in 2009 voor heropbouw van 'Gaza port' was gelukt en 2018 funding voor 'Gaza airport'. Al dat soort fundings... Er is echt geprobeerd hoor: voor dat idee van een "free Palestine". Maarja, moeten de partijen wel willen en Hamas wil dat niet - ondanks hun in 2017 gedwongen verklaring aanpassing niet "tegen de Joden te zijn, maar Zionisnten en Isral" of hun verklaring dat Hamas leiders in 2020 "toch echt de bevolking goed kent en uitvoert wat hun wil is"..
pi_215392172
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:48 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]
en daar heb je het al. dat mensen dan concluderen dat beide schuldig zijn. terwijl israel niet gaza of libanon aanviel, echt helemaal niet. het was toch echt hamas en hezbollah die israel aanvielen, vrijwel alle aanvallen gericht tegen burgers en zonder militair doel, alleen maar mensen vermoorden.
maar, israel is net zo schuldig? we willen dat israel stopt om hier iets aan te doen? en dan nog meer wordt aangevallen, tot in de eeuwigheid?

het is een spelletje. israel uitlokken, en dan die israelissche reacties uitvergroten tot genocide. dat gaat al decennia zo. en nu is israel het inderdaad een keer goed zat en houden ze zich niet meer in. want het moet stoppen, in ieder geval zover dat israel zijn veiligheid kan behouden.
Je verwijzing naar Isralische aanvallen als louter reacties op agressie van Hamas of Hezbollah weerspiegelt een veelvoorkomende misvatting. Laten we de feiten en het historische perspectief erbij halen om te begrijpen wat er werkelijk aan de hand is en wie waar verantwoordelijk voor is. Hierbij een paar kernpunten die vaak vergeten worden in deze discussie:

Isralische bezetting en blokkade
Isral houdt al sinds 1967 de Westelijke Jordaanoever en, indirect door de blokkade, de Gazastrook in een situatie van onderdrukking. Sinds 2007 is Gaza onder een blokkade die door de VN is omschreven als "collectieve bestraffing" - een praktijk die internationaal als illegaal wordt beschouwd. Een dergelijke blokkade belemmert de toegang van 2 miljoen Palestijnen tot basisvoorzieningen als schoon water, elektriciteit, en medische zorg. [Bron: VN, “Report of the Special Rapporteur on the situation of human rights in the Palestinian Territory occupied since 1967,” 2022]

Het punt is dat Isralische acties tegen Gaza en Libanon niet eenvoudigweg verdediging zijn, maar onderdeel van een bredere strategie van controle. Isral is zich bewust van de humanitaire crisis die het creert in Gaza, en men zou zich moeten afvragen welk effect deze blokkade heeft op het ontstaan van geweld en verzet onder de Palestijnse bevolking. Zoals vaak gezegd: “Waar er onderdrukking is, ontstaat weerstand.”

Een fundamenteel principe in internationaal recht is dat militaire reacties proportioneel moeten zijn en onderscheid moeten maken tussen burgers en strijders. Isralische bombardementen in Gaza, evenals eerdere operaties in Libanon, hebben geleid tot duizenden burgerslachtoffers en de vernietiging van essentile infrastructuur. Amnesty International en Human Rights Watch hebben Isral beschuldigd van oorlogsmisdaden door deze disproportionele reacties, vooral omdat deze vaak gericht waren op dichtbevolkte burgergebieden. [Bron: Amnesty International, “Israel and Occupied Palestinian Territories Report 2021,” 2021]

Isral presenteert zijn acties vaak als verdediging, maar zoals Finkelstein benadrukt, is het moeilijk te spreken van zelfverdediging als het gaat om een bezettingsmacht. De escalatie wordt veroorzaakt door het niet erkennen van Palestijnse rechten en het uitvoeren van collectieve bestraffing onder het mom van veilighei

Het "uitlokken" argument
Het idee dat Hamas of Hezbollah Isral "uitlokken" om Isral vervolgens als dader te schilderen, houdt geen rekening met het feit dat geweld tegen bezetting en onderdrukking voortvloeit uit decennia van gebroken beloftes en systematische ontneming van basisrechten. Historisch gezien is er nooit een serieuze poging gedaan om een Palestijnse staat op te richten met gelijke rechten voor Palestijnen.

Dit zogenaamde “uitlokkingstheorie” wordt vaak gebruikt om Isralische acties te rechtvaardigen, maar zoals Finkelstein vaak zegt, moet men kijken naar de context van de acties: Isral heeft meerdere keren vredesinitiatieven afgewezen en illegale nederzettingen uitgebreid, wat leidt tot een verdere verslechtering van de situatie voor Palestijnen.

Is “veiligheid” de werkelijke drijfveer?
De retoriek van veiligheid wordt gebruikt om een breed scala aan onderdrukkende maatregelen te rechtvaardigen. Van systematische blokkades tot het bouwen van een muur en het onteigenen van Palestijns land voor nederzettingen – elk van deze stappen wordt gerechtvaardigd met veiligheid. Maar, zoals Finkelstein benadrukt, lijkt het echte doel vaak eerder op een strategie van annexatie en controle dan op een oprechte zoektocht naar vrede.

De Isralische politiek, ondersteund door de Verenigde Staten en andere landen, heeft het creren van een onafhankelijke Palestijnse staat herhaaldelijk geblokkeerd. Zolang deze basisproblemen niet worden aangepakt, zullen spanningen blijven bestaan.

De sleutel tot een rechtvaardige oplossing is het erkennen van de historische onderdrukking van Palestijnen en hun recht op zelfbeschikking. Zoals Norman Finkelstein vaak stelt, het echte veiligheidsprobleem voor Isral zal pas worden opgelost wanneer het een einde maakt aan de bezetting, de blokkade van Gaza opheft, en werkt aan een eerlijke vrede gebaseerd op VN-resoluties en internationaal recht.
  zondag 27 oktober 2024 @ 17:47:34 #157
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_215392582
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:38 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Knap dat je soldaten kan herkennen op 5 zware pixels.
Was in 2017.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  zondag 27 oktober 2024 @ 17:54:00 #158
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_215392632
'Dit land is Islamtisch' 'Joden hebben geen rechten hier'.

Bijzonder weer om de onderliggende motieven van de moslim te zien'

Nee, de Levant is gn Islamtische grondgebied.

tiktok
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_215396694
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 16:56 schreef ImFinkelstein het volgende:
Isral heeft meerdere keren vredesinitiatieven afgewezen
Welke?
pi_215397570
Is dat nou typisch iets van Nederlandse media, met het morele vingertje wijzen in dit conflict? Met opiniestukken of door te schrijven wat mensenrechtenorganisaties er van vinden?
Dubbel gevaccineerd tegen vliegschaamte
pi_215397797
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 14:11 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Al Jazeera? Lees ik niks over, de makers zijn Brits.

https://www.vprogids.nl/d(...)che-oorlogsleed.html
okee dat is iets anders dan. er was laatst ook een van al jazeera
pi_215397993
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 16:56 schreef ImFinkelstein het volgende:

[..]
Je verwijzing naar Isralische aanvallen als louter reacties op agressie van Hamas of Hezbollah weerspiegelt een veelvoorkomende misvatting. Laten we de feiten en het historische perspectief erbij halen om te begrijpen wat er werkelijk aan de hand is en wie waar verantwoordelijk voor is. Hierbij een paar kernpunten die vaak vergeten worden in deze discussie:
je schrijft een hoop, ik reageer even op een aantal dingen:
quote:
Isralische bezetting en blokkade
Isral houdt al sinds 1967 de Westelijke Jordaanoever en, indirect door de blokkade, de Gazastrook in een situatie van onderdrukking. Sinds 2007 is Gaza onder een blokkade die door de VN is omschreven als "collectieve bestraffing" - een praktijk die internationaal als illegaal wordt beschouwd. Een dergelijke blokkade belemmert de toegang van 2 miljoen Palestijnen tot basisvoorzieningen als schoon water, elektriciteit, en medische zorg. [Bron: VN, “Report of the Special Rapporteur on the situation of human rights in the Palestinian Territory occupied since 1967,” 2022]
VN rapporten zeggen helaas niet veel, die zijn overduidelijk gekleurd door flink anti-israelische invloed. dat zou je toch moeten kunnen zien.
in israel heet het geen bezette gebieden. het zijn onstreden gebieden. de VN, ja diezelfde, heeft dan ook deze gebieden in tweeen verdeeld, en de helf is maar onder controle van israel. de andere helft is onder controle van de palestijnen. dit is dus een volledig legale en officieel vastgestelde regeling, zoek maar op.
en dit was het eindpunt na een invasieve oorlog van israel's buurlanden, die ze verloren. israel heeft toen een stuk bezet gehouden, om uiteindelijk in een verdrag/vredesbesprekingen te laten bepalen wie wat krijgt. die besprekingen zijn van palestijnse zijde altijd verpest en tegen gehouden. sorrie, maar zo zit het echt.
quote:
Het punt is dat Isralische acties tegen Gaza en Libanon niet eenvoudigweg verdediging zijn, maar onderdeel van een bredere strategie van controle. Isral is zich bewust van de humanitaire crisis die het creert in Gaza, en men zou zich moeten afvragen welk effect deze blokkade heeft op het ontstaan van geweld en verzet onder de Palestijnse bevolking. Zoals vaak gezegd: “Waar er onderdrukking is, ontstaat weerstand.”
snap niet hoe je dit kunt beweren, als we net vanuit een vreedzame situatie gegaan zijn naar totale oorlog, door een afschuwelijke slachtpartij van hamas en tegelijk een eindloos bombardement op israel vanuit libanon/hezbollah. dit is niet nieuw, dit gaat al decennia zo. elke keer als er weer rust is, beginnen ze weer. israel reageert alleen maar, die valt helemaal niet zomaar deze tegenstanders aan. dat is onzin.
quote:
Een fundamenteel principe in internationaal recht is dat militaire reacties proportioneel moeten zijn en onderscheid moeten maken tussen burgers en strijders. Isralische bombardementen in Gaza, evenals eerdere operaties in Libanon, hebben geleid tot duizenden burgerslachtoffers en de vernietiging van essentile infrastructuur. Amnesty International en Human Rights Watch hebben Isral beschuldigd van oorlogsmisdaden door deze disproportionele reacties, vooral omdat deze vaak gericht waren op dichtbevolkte burgergebieden. [Bron: Amnesty International, “Israel and Occupied Palestinian Territories Report 2021,” 2021]
hamas maakt geen onderscheid tussen burgers en strijders in hun cijfers. dus zij breken die principes.
en israel reageert al decennia proportioneel, ze proberen dan de dreiging te verwijderen en worden uiteindelijk gedwongen te stoppen, precies zoals jij zegt. maar vervolgens veranderd er niets en zitten we een jaar later weer met dezelfde ellende. men doet NIETS tegen de constante dreiging die organisaties als hamas en hezbollah op israel leggen. het enige wat israel nog kan doen nu, is het dan zelf maar uitschakelen. met alle ellende van dien.
quote:
Isral presenteert zijn acties vaak als verdediging, maar zoals Finkelstein benadrukt, is het moeilijk te spreken van zelfverdediging als het gaat om een bezettingsmacht. De escalatie wordt veroorzaakt door het niet erkennen van Palestijnse rechten en het uitvoeren van collectieve bestraffing onder het mom van veilighei
hoe kan israel de palestijnse bevolking scheiden van hamas dan? hamas zit ertussen, eronder, verbergt zich onder de bevolking. het is onderdeel van hun strategie. en geven volmondig toe dat ze totaal nbiet van plan zijn op te houden. finkelstein moet zn mond gewoon houden, want hij, en heklemaal niemand, biedt een oplossing, of gaat hamas overtuigen niet meer te proberen israel te vernietigen. ook de palestijnse bevolking zelf niet, die gaan erin mee.
quote:
Het "uitlokken" argument
Het idee dat Hamas of Hezbollah Isral "uitlokken" om Isral vervolgens als dader te schilderen, houdt geen rekening met het feit dat geweld tegen bezetting en onderdrukking voortvloeit uit decennia van gebroken beloftes en systematische ontneming van basisrechten. Historisch gezien is er nooit een serieuze poging gedaan om een Palestijnse staat op te richten met gelijke rechten voor Palestijnen.
ook dit is pertinent niet waar. israel heeft gaza aan de palestijnen gegeven, gewoon uit zichzelf. kijk wat ervan geworden is. in de beginjaren, zelfs onder hamas, konden palestijnen gewoon gaan werken in israel. waren er verdragen over water, energie, noem maar op. maar hamas kiest voor strijd.
en in de vredesbesprekingen met arafat was er een principe deal gesloten, waarin echt ALLE geregeld was. het ws af. er zou een palestijnse staat komen, de vluchtelingen gecompenseerd met land, de kolonisten kregen wat en de rest zou vertrekken.... maar arafat zwichtte onder de druk van de xtremisten, en in plaats van tekenen, riep hij de tweede intifada uit. snap je het dan nog? van vrijwel alles wat het westen wil voor de palestijnen, en eindelijk vrede, maar totale oorlog. de enige reden waarom dit weer is gestopt, is omdat israel alles doet om te voorkomen dat ze kunnen worden aangevallen. met en muur, met de afsluiting van gaza. ze kunnen niet anders, anders gaan er elke dag israeliers dood. maar, de palestijnen zijn zielig, ja hoor okee..
quote:
Dit zogenaamde “uitlokkingstheorie” wordt vaak gebruikt om Isralische acties te rechtvaardigen, maar zoals Finkelstein vaak zegt, moet men kijken naar de context van de acties: Isral heeft meerdere keren vredesinitiatieven afgewezen en illegale nederzettingen uitgebreid, wat leidt tot een verdere verslechtering van de situatie voor Palestijnen.
israel heeft na deze mislukking en die van het weggeven gan gaza, inderdaad geen zin meer in die onzin. er moet eerst iets van serieus gedrag van de palestijnen komen. dat die ook vrede willen. willen ze alleen niet.
en die nederzettingen, die worden uitgebreid omdat er kinderen geboren worden. dat is een mensenrecht he, dat je mag wonen waar je geboren wordt.
quote:
Is “veiligheid” de werkelijke drijfveer?
De retoriek van veiligheid wordt gebruikt om een breed scala aan onderdrukkende maatregelen te rechtvaardigen. Van systematische blokkades tot het bouwen van een muur en het onteigenen van Palestijns land voor nederzettingen – elk van deze stappen wordt gerechtvaardigd met veiligheid. Maar, zoals Finkelstein benadrukt, lijkt het echte doel vaak eerder op een strategie van annexatie en controle dan op een oprechte zoektocht naar vrede.
niet wordt gerechtvaardigd; IS gerechtvaardigd. en finkelstein praat gewoon de palestijnse kan na, die de werkelijkheid verdraaid naar een verhaal waar de palestijnen slachtoffer zijn. maar hoe kan je slachtoffer zijn als je zelf constant door vecht? geen enkele intentie hebt vrede te sluiten en verkondigd dat israel moet verdwijnen?
quote:
De Isralische politiek, ondersteund door de Verenigde Staten en andere landen, heeft het creren van een onafhankelijke Palestijnse staat herhaaldelijk geblokkeerd. Zolang deze basisproblemen niet worden aangepakt, zullen spanningen blijven bestaan.
nomklaas, de palestijnen willen geen eigen staat naast israel. dat is een westerse droom.
quote:
De sleutel tot een rechtvaardige oplossing is het erkennen van de historische onderdrukking van Palestijnen en hun recht op zelfbeschikking. Zoals Norman Finkelstein vaak stelt, het echte veiligheidsprobleem voor Isral zal pas worden opgelost wanneer het een einde maakt aan de bezetting, de blokkade van Gaza opheft, en werkt aan een eerlijke vrede gebaseerd op VN-resoluties en internationaal recht.
hiermee zegt hij letterlijk dat israel nooit rust krijgt als ze niet toegeven. hamas aanmoedigend. walgelijk.
draai het eens om. wanneer gaan de palestijnen voor vrede? met wie moet israel vrede sluiten als hamas dat overduidelijk niet wil? als de Palestijnse Autoriteit, fatah, sinds arafat''s giganische fout, eigenlijk totaal machteloos is en nooit de extremistische bewegingen zal uitschakelen als er een staat komt? moet israel dat allemaal doen en dan van twee kanten belaagd worden door barages van duizenden rakketten? israel is iets van 80 km breed. dat is een ondenkbare situatie voor israel. tenzij de palestijnen kunnen garanderen dat het geweld gaat stoppen van hun kant. en dat gaat niet zolang hamas er is, en de palestijnen willen doorvechten.

denk even serieus na over die oplossing. geen enkel land ter wereld zou deze situatie accepteren, dat ze aan twee of drie kanten van hun grenzen constant aangevallen worden, en dan zeker zeggen, oh okee, dat nemen we maar voor lief. elk land zou die vijanden van de kaart vegen. en israel heeft decennia lang niks gedaan. omdat de hele wereld eist dan ze ertussen in zitten en de doden voor lief nemen.

[ Bericht 0% gewijzigd door pokkerdepok op 28-10-2024 13:21:43 ]
pi_215398000
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 22:08 schreef Ulx het volgende:

[..]
Welke?
1. Het Arabische Vredesinitiatief (2002)
Het Arabische Vredesinitiatief werd in 2002 voorgesteld door de Arabische Liga en bood Isral volledige diplomatieke erkenning van alle 22 Arabische staten in ruil voor:

Terugtrekking uit de gebieden die het in 1967 had bezet (de Westelijke Jordaanoever, Oost-Jeruzalem, de Gazastrook, en de Golanhoogten).
Een rechtvaardige oplossing voor het Palestijnse vluchtelingenprobleem, gebaseerd op VN-resolutie 194.
Isral heeft dit aanbod nooit serieus overwogen, ondanks de brede steun van de Arabische staten. De Isralische regering heeft het Arabische Vredesinitiatief herhaaldelijk afgewezen, en sommige Isralische leiders hebben zelfs verklaard dat het terugtrekken uit de Westelijke Jordaanoever en het toestaan van een Palestijnse staat een bedreiging voor Isralische veiligheid zou vormen De Oslo-akkoorden (1993-1995) en de mislukte opvolging De Oslo-akkoorden (1993-1995) werden gezien als een historische doorbraak. De akkoorden waren bedoeld om een proces op gang te brengen dat zou leiden tot een twee-statenoplossing. Echter, vanaf de tweede intifada (2000) verslechterde de situatie. Isral bleef nederzettingen uitbreiden, ondanks het feit dat deze nederzettingen als illegaal worden beschouwd onder internationaal recht en in strijd zijn met de geest van de Oslo-akkoorden.

Isral heeft door deze expansie de Oslo-doelen buitenspel gezet en de Palestijnse gebieden verder opgesplitst, waardoor een levensvatbare Palestijnse staat steeds moeilijker werd.

3p David-onderhandelingen en het Clinton-voorstel (2000)
Tijdens de Camp David-top in 2000 deed toenmalig premier Ehud Barak een voorstel voor vrede, maar het aanbod voldeed niet aan de Palestijnse eisen voor een levensvatbare en volledig soevereine staat. Yasser Arafat weigerde dit voorstel, wat vaak wordt beschouwd als een Palestijnse afwijzing van vrede. Echter, later dat jaar stelde president Bill Clinton een compromis voor dat meer tegemoetkwam aan Palestijnse eisen.

Isralische premier Barak ging niet volledig akkoord met het Clinton-voorstel en stelde aanvullende voorwaarden, waardoor de onderhandelingen vastliepen. Hoewel deze gebeurtenis complex is, Isral was niet bereid om volledige soevereiniteit te geven aan Palestina en Oost-Jeruzalem, een vereiste voor de Palestijnse zijde.

4. De Gerden (2003)
De Genve-akkoorden van 2003 waren een informeel vredesinitiatief, opgesteld door Isralische en Palestijnse burgers en voormalig onderhandelaars, die een gedetailleerde blauwdruk voor een twee-statenoplossing boden. De akkoorden werden internationaal geprezen, maar door de Isralische regering volledig genegeerd. Dit initiatief omvatte belangrijke concessies, zoals een gedeelde soevereiniteit in Jeruzalem en een oplossing voor het vluchtelingenprobleem.

Hoewel het geen officieel regeringsdocument was, demonstreerde het dat een vredesakkoord mogelijk was. De Isralische regering onder leiding van Ariel Sharon verwierp het echter volledig, en het initiatief werd nooit formeel besproken door Isral .

5. De Annapolis C(2007)
Tijdens de Annapolis Conferentie in 2007 onder leiding van de Amerikaanse president George W. Bush, werden nieuwe pogingen ondernomen om het Isralisch-Palestijnse conflict op te lossen en een tweestatenoplossing te realiseren. Hoewel er enkele vorderingen werden gemaakt, bleef Isral doorgaan met het uitbreiden van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever, ondanks de bezwaren van de Palestijnen en de internationale gemeenschap.

Deze uitbreiding wss een belangrijke reden voor het mislukken van Annapolis, omdat Isral hierdoor de mogelijkheid voor een levensvatbare Palestijnse staat bleef beperken .

Conclusie
Deze initiatieven gt Isral herhaaldelijk mogelijkheden voor vrede heeft afgewezen of voorwaarden heeft gesteld die het moeilijk maken voor de Palestijnen om een levensvatbare staat op te bouwen. De voortdurende uitbreiding van nederzettingen en het vermijden van serieuze onderhandelingen worden vaak gezien als obstakels die door Isral zijn gecreerd, wat bijdraagt aan het voortduren van het conflict.

Bronnen

Arab League, Arab Peace Initiative, 2002.
United Nations, Report on Israeli Settlements, 2012.
Clinton Parameters, 2000, public domain document.
Geneva Accord, 2003, www.geneva-accord.org
pi_215398020
1 is gewoon de groene lijn. Werd in 1949 al afgewezen door Arabieren. Om dan decennia -met tussentijdse annexatie door Jordani en bezetting door Egypte- later aan te komen kakken dat je het nu wel wil is kletskoek. En bij een eigen staat is terugkeer niet meer relevant.
pi_215398071
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 00:22 schreef Ulx het volgende:
1 is gewoon de groene lijn. Werd in 1949 al afgewezen door Arabieren. Om dan decennia -met tussentijdse annexatie door Jordani en bezetting door Egypte- later aan te komen kakken dat je het nu wel wil is kletskoek. En bij een eigen staat is terugkeer niet meer relevant.
De Groene Lijn uit 1949 markeerde de wapenstilstandsgrenzen na de Arabisch-Isralische oorlog, en je hebt gelijk dat die grenzen destijds door veel Arabische staten niet erkend werden. Maar het Arabische Vredesinitiatief van 2002 bood een belangrijke verschuiving ten opzichte van die houding, als een poging om een diplomatieke opening te creren en vooruit te kijken in plaats van oude posities te herhalen. Het initiatief was een serieuze poging van de Arabische Liga om een breder akkoord te zoeken op basis van de grenzen van vr 1967.

Terugkeer en de Palestijnse staat: Het vluchtelingenprobleem ‘niet meer relevant’ verklaren bij de oprichting van een Palestijnse staat ligt ingewikkeld. Voor veel Palestijnen blijft het recht op terugkeer essentieel en is het gebaseerd op VN-resolutie 194, dat zowel individuele als collectieve rechten betreft. In hun ogen staat dit recht los van de vraag of er een Palestijnse staat bestaat en vormt het een essentieel deel van hun identiteit en geschiedenis.
pi_215398081
Feit is dat het gewoon neerkwam op 'we willen nu toch maar de situatie van 1949 accepteren'.

Het viel me toen nog mee dat ze niet met het VN-plan van 1947 aankwamen. Dan hadden ze het argument 'maar de joden accepteerden dat toen toch? Waarom nu dan niet?' ook nog op tafel kunnen smijten.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 28-10-2024 01:06:47 ]
pi_215398105
twitter
pi_215398166
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 01:05 schreef Ulx het volgende:
Feit is dat het gewoon neerkwam op 'we willen nu toch maar de situatie van 1949 accepteren'.

Het viel me toen nog mee dat ze niet met het VN-plan van 1947 aankwamen. Dan hadden ze het argument 'maar de joden accepteerden dat toen toch? Waarom nu dan niet?' ook nog op tafel kunnen smijten.
Hoewel het lijkt alsof de Palestijnen de situatie van 1949 zouden accepteren, is het belangrijk om de complexiteit van de situatie te begrijpen. De historische context van het conflict gaat verder dan de simpele acceptatie van een status quo. Het is cruciaal om te erkennen dat de Palestijnen niet alleen vechten voor territorium, maar ook voor hun identiteit, rechten en erkenning als volk.

Het VN-plan van 1947 wordt vaak aangehaald, maar dat plan werd destijds door de Arabische landen en de Palestijnen verworpen omdat het geen recht deed aan de demografische realiteit en de rechten van de Palestijnse bevolking. De Joodse gemeenschap in Palestina accepteerde het plan, maar het was gebaseerd op een onrechtvaardige verdeling van land, wat leidde tot het verlies van thuis voor vele Palestijnen.

Bovendien, na de oprichting van de staat Isral in 1948, volgde de Nakba, waarbij honderden duizenden Palestijnen uit hun huizen werden verdreven. Deze historische trauma's kunnen niet worden vergeten of genegeerd in de discussie over acceptatie. Het gaat niet alleen om territoriale kwesties, maar ook om de erkenning van de rechten van de Palestijnen en het recht op terugkeer.

Als we echt een oplossing willen, moeten we verder kijken dan het simpelweg accepteren van een historische situatie. Er moet een oprechte dialoog plaatsvinden die de rechten en wensen van beide volkeren respecteert. De huidige situatie vraagt om een eerlijkere en rechtvaardigere benadering, in plaats van te verwijzen naar historische overeenkomsten die niet zijn nageleefd of die nooit volledig zijn geaccepteerd door alle partijen.
pi_215398748
Dus dit is het narratief als je er uit alle macht de islam en haat buiten wil houden.
Intolerant voor intolerantie
  maandag 28 oktober 2024 @ 09:05:51 #170
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_215399121
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 01:25 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Tja, dit is dus wat de 'antizionisme' en de Islamisten zijn. Het zou maar de kant zijn die je steunt.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  maandag 28 oktober 2024 @ 09:19:11 #171
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_215399191
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 02:23 schreef ImFinkelstein het volgende:

[..]
Hoewel het lijkt alsof de Palestijnen de situatie van 1949 zouden accepteren, is het belangrijk om de complexiteit van de situatie te begrijpen. De historische context van het conflict gaat verder dan de simpele acceptatie van een status quo. Het is cruciaal om te erkennen dat de Palestijnen niet alleen vechten voor territorium, maar ook voor hun identiteit, rechten en erkenning als volk.

Het VN-plan van 1947 wordt vaak aangehaald, maar dat plan werd destijds door de Arabische landen en de Palestijnen verworpen omdat het geen recht deed aan de demografische realiteit en de rechten van de Palestijnse bevolking. De Joodse gemeenschap in Palestina accepteerde het plan, maar het was gebaseerd op een onrechtvaardige verdeling van land, wat leidde tot het verlies van thuis voor vele Palestijnen.

Bovendien, na de oprichting van de staat Isral in 1948, volgde de Nakba, waarbij honderden duizenden Palestijnen uit hun huizen werden verdreven. Deze historische trauma's kunnen niet worden vergeten of genegeerd in de discussie over acceptatie. Het gaat niet alleen om territoriale kwesties, maar ook om de erkenning van de rechten van de Palestijnen en het recht op terugkeer.

Als we echt een oplossing willen, moeten we verder kijken dan het simpelweg accepteren van een historische situatie. Er moet een oprechte dialoog plaatsvinden die de rechten en wensen van beide volkeren respecteert. De huidige situatie vraagt om een eerlijkere en rechtvaardigere benadering, in plaats van te verwijzen naar historische overeenkomsten die niet zijn nageleefd of die nooit volledig zijn geaccepteerd door alle partijen.
Palestijnen hebben totaal geen recht om 'terug te keren'. Deze mensen zijn zelf een burgeroorlog gestart om de oprichting van een Joodse staat tegen te gaan. Nadat men deze oorlog had verloren en er toch een Joodse staat in de vorm van Isral werd opgericht, besloten de Arabische buurlanden Isral aan te vallen waardoor er veel mensen de benen namen.

Waarom zouden nu, inmiddels 80 jaar later, miljoenen mensen die Joden haten en Isral haten (omdat de volgende drie, vier generaties ook als zogenaamde vluchteling worden gezien) toegang moeten hebben tot het enige Joodse land ter wereld? Dat men dan vervolgens op basis van een demografische meerderheid tot de grond kan gaan afbreken.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_215399336
Palestina met Palestijnen als volk is net zo artificieel in het leven geroepen als Pakistan bijvoorbeeld. Uiteindelijk zijn alle landen verzinsels van mensen, met kunstmatig gekozen grenzen.

Dat Palestijnen 'indigenous people" zijn is een fabeltje. Dat zijn joden juist, die waren daar veel eerder dan moslims.

Verder zijn Palestijnen de afgelopen 75 jaar veel te obsessief geweest met het haten van joden en geweld plegen. Duidelijk de verkeerde afslag. Als ze echt een eigen staat wilden hadden ze ander gedrag moeten tonen. Palestijnen zijn 100% verantwoordelijk voor hun eigen gedrag. De logische gevolgen moeten ze dan ook dragen.

Sowieso zie je in die Arabische wereld amper iets van zelfverheffing. Zelfreflectie, verantwoording nemen, schuldgevoel, het zijn aspecten die op een of andere manier niet in hun cultuur zitten. Wellicht heeft dat te maken met hun religie de islam, dat heel stellig geweert het enige ware geloof te zijn en alles wat fout gaat in de wereld aan de ander ligt. Wat een onzin natuurlijk, maar hele drommen mensen geloven daarin. Tja.
  maandag 28 oktober 2024 @ 10:27:41 #173
3542 Gia
User under construction
pi_215399727
quote:
14s.gif Op zondag 27 oktober 2024 17:54 schreef HowardRoark het volgende:
'Dit land is Islamtisch' 'Joden hebben geen rechten hier'.

Bijzonder weer om de onderliggende motieven van de moslim te zien'

Nee, de Levant is gn Islamtische grondgebied.

[ tiktok ]
Laatste regel zegt alles: Ze praten gewoon de onderdrukkers na en hebben geen eigen mening.
pi_215400350
twitter


Het is goed nieuws dat burgers nu lak beginnen te krijgen aan die Hamassholes. Wat aan de late kant, maar soit, beter laat dan nooit. Wat ook opvallend is is dat hamassers in Jabalia zich nu ineens wl overgeven aan de IDF. Als er geen burgers zijn die sterven in het kruisvuur heeft doorvechten blijkbaar niet meer zo veel nut voor ze. Hamas had altijd het plan zoveel mogelijk doden onder de burgers te veroorzaken -zie de uitspraken van de leiding direct na 7/10/2023 waarin ze dat stellen- zodat ze de publieke opinie mee zouden krijgen met ceasefirenow en whatever voor Isralische concessies, maar als die burgers allemaal vertrekken is je enige optie nog doodgeschoten te worden door de IDF en bereik je niets.

Hopelijk zullen die burgers de komende jaren nu niet zoiets hebben van 'goh, hadden we maar wat extremers dan Hamas, dan was het beter.'

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 28-10-2024 11:35:41 ]
pi_215400388
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 10:27 schreef Gia het volgende:

[..]
Laatste regel zegt alles: Ze praten gewoon de onderdrukkers na en hebben geen eigen mening.
Grappig ook hoe makkelijk Marokkanen en Turken hier praten over kolonisatie van het Westen dit en apartheidsstaat dat.

Terwijl Marokko en Turkije zelf helemaal gekoloniseerd zijn door de islam en arabieren. En dat juist Marokko en Turkije apartheidsstaten zijn. Hoe is het met de rechten van Koerden gesteld in Turkije? Om maar wat te noemen.
  maandag 28 oktober 2024 @ 12:01:14 #176
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_215400628
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 16:56 schreef ImFinkelstein het volgende:

[..]
Je verwijzing naar Isralische aanvallen als louter reacties op agressie van Hamas of Hezbollah weerspiegelt een veelvoorkomende misvatting. Laten we de feiten en het historische perspectief erbij halen om te begrijpen wat er werkelijk aan de hand is en wie waar verantwoordelijk voor is. Hierbij een paar kernpunten die vaak vergeten worden in deze discussie:

Isralische bezetting en blokkade
Isral houdt al sinds 1967 de Westelijke Jordaanoever en, indirect door de blokkade, de Gazastrook in een situatie van onderdrukking. Sinds 2007 is Gaza onder een blokkade die door de VN is omschreven als "collectieve bestraffing" - een praktijk die internationaal als illegaal wordt beschouwd. Een dergelijke blokkade belemmert de toegang van 2 miljoen Palestijnen tot basisvoorzieningen als schoon water, elektriciteit, en medische zorg. [Bron: VN, “Report of the Special Rapporteur on the situation of human rights in the Palestinian Territory occupied since 1967,” 2022]

Het punt is dat Isralische acties tegen Gaza en Libanon niet eenvoudigweg verdediging zijn, maar onderdeel van een bredere strategie van controle. Isral is zich bewust van de humanitaire crisis die het creert in Gaza, en men zou zich moeten afvragen welk effect deze blokkade heeft op het ontstaan van geweld en verzet onder de Palestijnse bevolking. Zoals vaak gezegd: “Waar er onderdrukking is, ontstaat weerstand.”

Een fundamenteel principe in internationaal recht is dat militaire reacties proportioneel moeten zijn en onderscheid moeten maken tussen burgers en strijders. Isralische bombardementen in Gaza, evenals eerdere operaties in Libanon, hebben geleid tot duizenden burgerslachtoffers en de vernietiging van essentile infrastructuur. Amnesty International en Human Rights Watch hebben Isral beschuldigd van oorlogsmisdaden door deze disproportionele reacties, vooral omdat deze vaak gericht waren op dichtbevolkte burgergebieden. [Bron: Amnesty International, “Israel and Occupied Palestinian Territories Report 2021,” 2021]

Isral presenteert zijn acties vaak als verdediging, maar zoals Finkelstein benadrukt, is het moeilijk te spreken van zelfverdediging als het gaat om een bezettingsmacht. De escalatie wordt veroorzaakt door het niet erkennen van Palestijnse rechten en het uitvoeren van collectieve bestraffing onder het mom van veilighei

Het "uitlokken" argument
Het idee dat Hamas of Hezbollah Isral "uitlokken" om Isral vervolgens als dader te schilderen, houdt geen rekening met het feit dat geweld tegen bezetting en onderdrukking voortvloeit uit decennia van gebroken beloftes en systematische ontneming van basisrechten. Historisch gezien is er nooit een serieuze poging gedaan om een Palestijnse staat op te richten met gelijke rechten voor Palestijnen.

Dit zogenaamde “uitlokkingstheorie” wordt vaak gebruikt om Isralische acties te rechtvaardigen, maar zoals Finkelstein vaak zegt, moet men kijken naar de context van de acties: Isral heeft meerdere keren vredesinitiatieven afgewezen en illegale nederzettingen uitgebreid, wat leidt tot een verdere verslechtering van de situatie voor Palestijnen.

Is “veiligheid” de werkelijke drijfveer?
De retoriek van veiligheid wordt gebruikt om een breed scala aan onderdrukkende maatregelen te rechtvaardigen. Van systematische blokkades tot het bouwen van een muur en het onteigenen van Palestijns land voor nederzettingen – elk van deze stappen wordt gerechtvaardigd met veiligheid. Maar, zoals Finkelstein benadrukt, lijkt het echte doel vaak eerder op een strategie van annexatie en controle dan op een oprechte zoektocht naar vrede.

De Isralische politiek, ondersteund door de Verenigde Staten en andere landen, heeft het creren van een onafhankelijke Palestijnse staat herhaaldelijk geblokkeerd. Zolang deze basisproblemen niet worden aangepakt, zullen spanningen blijven bestaan.

De sleutel tot een rechtvaardige oplossing is het erkennen van de historische onderdrukking van Palestijnen en hun recht op zelfbeschikking. Zoals Norman Finkelstein vaak stelt, het echte veiligheidsprobleem voor Isral zal pas worden opgelost wanneer het een einde maakt aan de bezetting, de blokkade van Gaza opheft, en werkt aan een eerlijke vrede gebaseerd op VN-resoluties en internationaal recht.
tldr; Herhaling van zetten om oorzaak in het verleden te blijven zoeken; met een zooi afleidende drogredenen dat daarmee terreur jegens de soevereine staat Isral zou moeten rechtvaardigen cq verklaren.
Het "basisprobleem" voor hamas, hezbollah c.s., is de existentie van Isral die zich niet in de zee laat drijven.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_215400994
Het gaat niet om alleen joden uit te roeien, maar ook het idee van diversiteit, multi-culturaliteit, vrijheid van meningsuiting, democratie, etcetera, wat voor bewegingen als Hamas en Hezbollah absoluut de duivel zijn in het M-O en eigenlijk de hele wereld.

Al die islamitische terreurorganisaties zijn intrinsiek super racistisch. Er mag maar 1 volk zijn: arabieren die moslim zijn. De rest moet eraan.

Kijk bijvoorbeeld naar Palestina: hoe divers is dat? Hoeveel culturen, religies en nationaliteiten heb je in Gaza?

Toch gek dat links progressieven hier de mantra van diversiteit en multi-culturaliteit prediken, maar als het gaat om Palestina moet het opeens 100% etnisch zuiver zijn en ultra-nationalistisch.
  maandag 28 oktober 2024 @ 12:50:24 #178
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_215401048
Isral claimt zo'n honderd Hamassers in het Kamal Adwan-ziekenhuis in Gaza gepakt te hebben.

De Palestijnse kant claimt dat Isral het ziekenhuis overvallen heeft inclusief medische staf en burgers.

twitter
pi_215401064
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:50 schreef Qarrad het volgende:
Isral claimt zo'n honderd Hamassers in het Kamal Adwan-ziekenhuis in Gaza gepakt te hebben.

De Palestijnse kant claimt dat Isral het ziekenhuis overvallen heeft inclusief medische staf en burgers.

[ x ]
- Israel moet geen ziekenhuizen bombarderen!

IDF gaat ziekenhuis in, pakt een zooi mensen op, neemt wapens in beslag.

- Israel moet geen ziekenhuizen binnenvallen!
  maandag 28 oktober 2024 @ 12:53:38 #180
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_215401073
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:44 schreef Homey het volgende:
Het gaat niet om alleen joden uit te roeien, maar ook het idee van diversiteit, multi-culturaliteit, vrijheid van meningsuiting, democratie, etcetera, wat voor bewegingen als Hamas en Hezbollah absoluut de duivel zijn in het M-O en eigenlijk de hele wereld.

Al die islamitische terreurorganisaties zijn intrinsiek super racistisch. Er mag maar 1 volk zijn: arabieren die moslim zijn. De rest moet eraan.

Kijk bijvoorbeeld naar Palestina: hoe divers is dat? Hoeveel culturen, religies en nationaliteiten heb je in Gaza?

Toch gek dat links progressieven hier de mantra van diversiteit en multi-culturaliteit prediken, maar als het gaat om Palestina moet het opeens 100% etnisch zuiver zijn en ultra-nationalistisch.
Mooi he, die hypocrisie.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:00:30 #181
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_215401141
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:50 schreef Qarrad het volgende:
Isral claimt zo'n honderd Hamassers in het Kamal Adwan-ziekenhuis in Gaza gepakt te hebben.

De Palestijnse kant claimt dat Isral het ziekenhuis overvallen heeft inclusief medische staf en burgers.

[ x ]
En Westerse media zal waarschijnlijk weer het narratief van de Palestijnen gaan napapegaaien. Dit is natuurlijk ook de exacte reden waarom de Palestijnse terroristen geen scheiding aanbrengen tussen burger en strijder. Op die manier kan elke strijder die wordt uitgeschakeld of opgepakt worden aangeduid als een 'onschuldige burger' het moment dat deze ontwapend is.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:02:58 #182
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_215401166
Waarom blijven we die hamasbolwerken eigenlijk nog steeds ziekenhuizen (of scholen) noemen? Wordt er berhaupt nog iemand verpleegd daar, of is het alleen maar een ziekenhuis-gebouw?
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  Moderator maandag 28 oktober 2024 @ 13:03:31 #183
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215401169
In het geval van een ziekenhuis maakt het niet zoveel uit of het onschuldige burgers zijn of niet

Ligt meer aan wat ze er aan het doen zijn
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:07:02 #184
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_215401208
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:02 schreef Janneke141 het volgende:
Waarom blijven we die hamasbolwerken eigenlijk nog steeds ziekenhuizen (of scholen) noemen? Wordt er berhaupt nog iemand verpleegd daar, of is het alleen maar een ziekenhuis-gebouw?
Tja, om het beeld van de vermeende Palestijnse onschuld, het slachtofferschap en de zogenaamde kwaadwillendheid van Isral kracht bij te zetten. Veel Journalisten in het Westen maken overuren om de berichtgeving dagelijks, in meer of mindere mate, op deze manier te kunnen presenteren aan de lezer.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:10:20 #185
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215401240
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:02 schreef Janneke141 het volgende:
Waarom blijven we die hamasbolwerken eigenlijk nog steeds ziekenhuizen (of scholen) noemen? Wordt er berhaupt nog iemand verpleegd daar, of is het alleen maar een ziekenhuis-gebouw?
Dacht dat zo’n beetje alles aan de ziekenhuizen wel kapot is gebombardeerd en geschoten.

En heb toch echt wel beelden gezien van ziekenhuizen waar wel gewonden lagen. Ook veel kinderen.

Maar goed, dat is alweer een tijdje geleden, die zijn ook allemaal weggevaagd ondertussen.
Wie dit leest is een lezer van dit
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:12:44 #186
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215401290
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:50 schreef Qarrad het volgende:
Isral claimt zo'n honderd Hamassers in het Kamal Adwan-ziekenhuis in Gaza gepakt te hebben.

De Palestijnse kant claimt dat Isral het ziekenhuis overvallen heeft inclusief medische staf en burgers.

[ x ]
Zo lang patinten en medische staf niet in gevaar komen is er niks mis mee.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_215401312
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:44 schreef Homey het volgende:
Kijk bijvoorbeeld naar Palestina: hoe divers is dat? Hoeveel culturen, religies en nationaliteiten heb je in Gaza?
Iedereen wil weg uit Gaza, lijkt me nogal logisch dat iedereen die kon vertrekken al vertrokken is.
pi_215401313
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:03 schreef sp3c het volgende:
In het geval van een ziekenhuis maakt het niet zoveel uit of het onschuldige burgers zijn of niet

Ligt meer aan wat ze er aan het doen zijn
twitter
pi_215401320
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:12 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Zo lang patinten en medische staf niet in gevaar komen is er niks mis mee.
En als Hamas die mensen in gevaar brengt?
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:19:16 #190
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215401349
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:16 schreef Ulx het volgende:

[..]
En als Hamas die mensen in gevaar brengt?
Ja, dan kan Isral inderdaad maar beter iedereen daar voor zn kloten schieten. :')

Into the abyss al gekeken? Mensonwaardig wat daar gebeurde in dat ziekenhuis. Hopelijk worden mensen ooit nog veroordeeld voor wat daar in dat Indonesisch ziekenhuis gebeurd is.
Ik word nog boos als ik er aan terug denk.
Wie dit leest is een lezer van dit
  Moderator maandag 28 oktober 2024 @ 13:19:25 #191
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215401351
Dan zit Hamas ook fout
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215401379
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:19 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ja, dan kan Isral inderdaad maar beter iedereen daar voor zn kloten schieten. :')

Als je dat vindt, maar het lijkt mij wat overdreven. Binnengaan, duidelijke hamasleden voor hun kloten schieten en verdachten oppakken lijkt me beter.
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:23:10 #193
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_215401380
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:44 schreef Homey het volgende:
Kijk bijvoorbeeld naar Palestina: hoe divers is dat? Hoeveel culturen, religies en nationaliteiten heb je in Gaza?
tldr; het is daar in Gaza bezien, net zo anders als elders waarbij de verschillen relatief van aard zijn.

Er is geen Palestina en ik kan je verzekeren de bevolking in zeg Gaza net zoveel diversiteit kent als in (andere) democratisch gefundeerde samenlevingen. Het punt is dat hun onderscheid tot diversiteit past binnen de grenzen daar van een daar in stand te houden (eigen)beeld.

Het stikt van de tribale families die van elkaar verschillend, zelfs naar het leven staan. Nog los van dat er tal van interpretaties aangaande zienswijzen zijn met wie wat hoe moet (leven) en dan aanleiding zijn tot forse discussies.
Probleem is vooral dat die ingekeerde samenleving alleen oog wil hebben voor de eigen zienswijzen en andersdenkenden daar niet bij kan gebruiken.
Andersdenkenden die anders het bestaan van die naar binnen gerichte, onderdrukkende samenleving op grond van mythevorming ter genuanceerde discussie gaat stellen. Denk als ouders met bv pubers waarbij je andermans opinie even niet kunt gebruiken om leefbare huisregels te stellen.

Kortom, het is in Gaza een andere leefwereld die de zichzelf zo onderdrukte mens, in stand wil houden.
Weten wat je lot is, is beter dan af te wachten wat anders een onzeker geschetste uitkomst kan gaan worden.
Een beetje zoals ook het westen doet door juist haar liberalere zienswijze als kansrijkere maatstaf tot zelfverwezenlijking te positioneren, als zg beter.
En dan niet goed kunnen begrijpen dat veel anderen geen behoefte aan verandering (willen) hebben.

Het lastige is dat veel samenlevingen vrijheden cq veranderingen verafschuwen omdat het haar dwingt zelf verantwoording te nemen dan te kunnen (ver)wijzen naar regels of redenen, die buiten het individu staan.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_215401383
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:19 schreef sp3c het volgende:
Dan zit Hamas ook fout
En wat dan? Mag er iets aan worden gedaan?
  Moderator maandag 28 oktober 2024 @ 13:28:23 #195
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215401410
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:23 schreef Ulx het volgende:

[..]
En wat dan? Mag er iets aan worden gedaan?
Dat ligt een beetje aan de situatie, als ze er gifgas granaten lopen te knutselen wel, als ze enkel bij de poort de bewaking leveren niet

Proportionaliteit enzo, dit is een beetje naar de bekende weg vragen hoor
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215401423
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:28 schreef sp3c het volgende:

[..]
Dat ligt een beetje aan de situatie, als ze er gifgas granaten lopen te knutselen wel, als ze enkel bij de poort de bewaking leveren niet

Proportionaliteit enzo, dit is een beetje naar de bekende weg vragen hoor
Als ze er plannen maken of het als distributie/opslag gebruiken?
pi_215401431
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:02 schreef Janneke141 het volgende:
Waarom blijven we die hamasbolwerken eigenlijk nog steeds ziekenhuizen (of scholen) noemen? Wordt er berhaupt nog iemand verpleegd daar, of is het alleen maar een ziekenhuis-gebouw?
Er zou op drie plekken in noord gaza medische hulp worden verleend.

Als ik dit zo lees
Artikel 8 van het statuut van Rome, dat het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag oprichtte, definieert een lange lijst van oorlogsmisdaden, waaronder "opzettelijk richten van aanvallen op gebouwen gewijd aan religie, onderwijs, kunst, wetenschap of liefdadigheidsdoeleinden, historische monumenten, ziekenhuizen en plaatsen waar zieken en gewonden worden verzameld".

Maar het maakt een uitzondering als de doelen "militaire doelstellingen" zijn. Philip Gay zei dat "als een burgerziekenhuis wordt gebruikt voor handelingen die schadelijk zijn voor de vijand, dat is de wettelijke term die wordt gebruikt", het ziekenhuis zijn beschermde status onder het internationale recht kan verliezen en als een legitiem doelwit kan worden beschouwd. Desalniettemin, als er twijfel bestaat of een ziekenhuis een militair doel is of wordt gebruikt voor handelingen die schadelijk zijn voor de vijand, is het vermoeden dat volgens het internationale humanitaire recht dat niet het geval is.


Is het toch best helder. We hebben alleen geen goed beeld van de lokale situatie. We hebben gelezen dat 44 van de 70 ziekenhuis medewerkers zijn gearresteerd en 12 daarvan snel zijn vrijgelaten. Dat lijkt er op dat er echt medische zorg werd verleend.

Vorige week zagen we dat er vanuit een volgens IDF ziekenhuisgebouw een raket werd afgevuurd, dus dat zou betekenen dat het een legitiem doelwit is. Handelen mag, het ziekenhuis mag verzocht worden te evacueren, zolang het maar (de gebruikelijke dooddoener) proportioneel gebeurt.

IDF heeft vier weken geleden opgeroepen dat iedereen naar het zuiden moest vertrekken want heel het noorden werd gedefinieerd als combat zone. Een actief ziekenhuis of een gebouw dat gebruikt wordt voor medische zorg kan niet zomaar gedwongen worden te vertrekken.

Ik denk dat het veilig is om te stellen dat we het niet weten.
  Moderator maandag 28 oktober 2024 @ 13:34:10 #198
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215401449
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:30 schreef Ulx het volgende:

[..]
Als ze er plannen maken of het als distributie/opslag gebruiken?
Ligt aan de plannen/opslag
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:35:44 #199
504728 Nyamuk
Sambal bij
pi_215401460
Oh jee :X

twitter
Heel veel sambal
pi_215401470
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:31 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Er zou op drie plekken in noord gaza medische hulp worden verleend.

Als ik dit zo lees
Artikel 8 van het statuut van Rome, dat het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag oprichtte, definieert een lange lijst van oorlogsmisdaden, waaronder "opzettelijk richten van aanvallen op gebouwen gewijd aan religie, onderwijs, kunst, wetenschap of liefdadigheidsdoeleinden, historische monumenten, ziekenhuizen en plaatsen waar zieken en gewonden worden verzameld".

Maar het maakt een uitzondering als de doelen "militaire doelstellingen" zijn. Philip Gay zei dat "als een burgerziekenhuis wordt gebruikt voor handelingen die schadelijk zijn voor de vijand, dat is de wettelijke term die wordt gebruikt", het ziekenhuis zijn beschermde status onder het internationale recht kan verliezen en als een legitiem doelwit kan worden beschouwd. Desalniettemin, als er twijfel bestaat of een ziekenhuis een militair doel is of wordt gebruikt voor handelingen die schadelijk zijn voor de vijand, is het vermoeden dat volgens het internationale humanitaire recht dat niet het geval is.


Is het toch best helder. We hebben alleen geen goed beeld van de lokale situatie. We hebben gelezen dat 44 van de 70 ziekenhuis medewerkers zijn gearresteerd en 12 daarvan snel zijn vrijgelaten. Dat lijkt er op dat er echt medische zorg werd verleend.

Vorige week zagen we dat er vanuit een volgens IDF ziekenhuisgebouw een raket werd afgevuurd, dus dat zou betekenen dat het een legitiem doelwit is. Handelen mag, het ziekenhuis mag verzocht worden te evacueren, zolang het maar (de gebruikelijke dooddoener) proportioneel gebeurt.

IDF heeft vier weken geleden opgeroepen dat iedereen naar het zuiden moest vertrekken want heel het noorden werd gedefinieerd als combat zone. Een actief ziekenhuis of een gebouw dat gebruikt wordt voor medische zorg kan niet zomaar gedwongen worden te vertrekken.

Ik denk dat het veilig is om te stellen dat we het niet weten.
Wat mist is dat de strijdende partij die zo'n gebouw misbruikt verantwoordelijk is voor de burgers in dat gebouw. Anders zou het buut vrij voor Hamas zijn en dat gaat hem zoals je begrijpt ook niet worden.

En er lijken me duidelijke aanwijzingen dat dit ziekenhuis als basis werd misbruikt door Hamas dus dan is binnengaan gewoon toegestaan.
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:38:19 #201
504728 Nyamuk
Sambal bij
pi_215401479
Oeps
Heel veel sambal
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:39:34 #202
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215401484
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:38 schreef Nyamuk het volgende:
:@

[ x ]
Er is ook een hezbollah Isral topic.
Wie dit leest is een lezer van dit
  maandag 28 oktober 2024 @ 13:39:57 #203
504728 Nyamuk
Sambal bij
pi_215401489
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:39 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Er is ook een hezbollah Isral topic.
Oeps my bad
Heel veel sambal
pi_215401490
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:37 schreef Ulx het volgende:

[..]
Wat mist is dat de strijdende partij die zo'n gebouw misbruikt verantwoordelijk is voor de burgers in dat gebouw. Anders zou het buut vrij voor Hamas zijn en dat gaat hem zoals je begrijpt ook niet worden.

En er lijken me duidelijke aanwijzingen dat dit ziekenhuis als basis werd misbruikt door Hamas dus dan is binnengaan gewoon toegestaan.
Ik heb vanmorgen of gisteren het nieuws niet/slecht gevolgd dus vergeef mij mijn onwetendheid (nu maar ook afgelopen jaren), welke duidelijke aanwijzingen zijn er?
pi_215401513
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 00:12 schreef ImFinkelstein het volgende:

[..]
1. Het Arabische Vredesinitiatief (2002)
Het Arabische Vredesinitiatief werd in 2002 voorgesteld door de Arabische Liga en bood Isral volledige diplomatieke erkenning van alle 22 Arabische staten in ruil voor:

Terugtrekking uit de gebieden die het in 1967 had bezet (de Westelijke Jordaanoever, Oost-Jeruzalem, de Gazastrook, en de Golanhoogten).
Een rechtvaardige oplossing voor het Palestijnse vluchtelingenprobleem, gebaseerd op VN-resolutie 194.
Isral heeft dit aanbod nooit serieus overwogen, ondanks de brede steun van de Arabische staten. De Isralische regering heeft het Arabische Vredesinitiatief herhaaldelijk afgewezen, en sommige Isralische leiders hebben zelfs verklaard dat het terugtrekken uit de Westelijke Jordaanoever en het toestaan van een Palestijnse staat een bedreiging voor Isralische veiligheid zou vormen De Oslo-akkoorden (1993-1995) en de mislukte opvolging De Oslo-akkoorden (1993-1995) werden gezien als een historische doorbraak. De akkoorden waren bedoeld om een proces op gang te brengen dat zou leiden tot een twee-statenoplossing. Echter, vanaf de tweede intifada (2000) verslechterde de situatie. Isral bleef nederzettingen uitbreiden, ondanks het feit dat deze nederzettingen als illegaal worden beschouwd onder internationaal recht en in strijd zijn met de geest van de Oslo-akkoorden.

Isral heeft door deze expansie de Oslo-doelen buitenspel gezet en de Palestijnse gebieden verder opgesplitst, waardoor een levensvatbare Palestijnse staat steeds moeilijker werd.

3p David-onderhandelingen en het Clinton-voorstel (2000)
Tijdens de Camp David-top in 2000 deed toenmalig premier Ehud Barak een voorstel voor vrede, maar het aanbod voldeed niet aan de Palestijnse eisen voor een levensvatbare en volledig soevereine staat. Yasser Arafat weigerde dit voorstel, wat vaak wordt beschouwd als een Palestijnse afwijzing van vrede. Echter, later dat jaar stelde president Bill Clinton een compromis voor dat meer tegemoetkwam aan Palestijnse eisen.

Isralische premier Barak ging niet volledig akkoord met het Clinton-voorstel en stelde aanvullende voorwaarden, waardoor de onderhandelingen vastliepen. Hoewel deze gebeurtenis complex is, Isral was niet bereid om volledige soevereiniteit te geven aan Palestina en Oost-Jeruzalem, een vereiste voor de Palestijnse zijde.

4. De Gerden (2003)
De Genve-akkoorden van 2003 waren een informeel vredesinitiatief, opgesteld door Isralische en Palestijnse burgers en voormalig onderhandelaars, die een gedetailleerde blauwdruk voor een twee-statenoplossing boden. De akkoorden werden internationaal geprezen, maar door de Isralische regering volledig genegeerd. Dit initiatief omvatte belangrijke concessies, zoals een gedeelde soevereiniteit in Jeruzalem en een oplossing voor het vluchtelingenprobleem.

Hoewel het geen officieel regeringsdocument was, demonstreerde het dat een vredesakkoord mogelijk was. De Isralische regering onder leiding van Ariel Sharon verwierp het echter volledig, en het initiatief werd nooit formeel besproken door Isral .

5. De Annapolis C(2007)
Tijdens de Annapolis Conferentie in 2007 onder leiding van de Amerikaanse president George W. Bush, werden nieuwe pogingen ondernomen om het Isralisch-Palestijnse conflict op te lossen en een tweestatenoplossing te realiseren. Hoewel er enkele vorderingen werden gemaakt, bleef Isral doorgaan met het uitbreiden van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever, ondanks de bezwaren van de Palestijnen en de internationale gemeenschap.

Deze uitbreiding wss een belangrijke reden voor het mislukken van Annapolis, omdat Isral hierdoor de mogelijkheid voor een levensvatbare Palestijnse staat bleef beperken .

Conclusie
Deze initiatieven gt Isral herhaaldelijk mogelijkheden voor vrede heeft afgewezen of voorwaarden heeft gesteld die het moeilijk maken voor de Palestijnen om een levensvatbare staat op te bouwen. De voortdurende uitbreiding van nederzettingen en het vermijden van serieuze onderhandelingen worden vaak gezien als obstakels die door Isral zijn gecreerd, wat bijdraagt aan het voortduren van het conflict.

Bronnen

Arab League, Arab Peace Initiative, 2002.
United Nations, Report on Israeli Settlements, 2012.
Clinton Parameters, 2000, public domain document.
Geneva Accord, 2003, www.geneva-accord.org
wel knap dat je van al deze pogingen de schuld dan bij israel legt.
pi_215401776
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:39 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Ik heb vanmorgen of gisteren het nieuws niet/slecht gevolgd dus vergeef mij mijn onwetendheid (nu maar ook afgelopen jaren), welke duidelijke aanwijzingen zijn er?
Dat moet je aan de IDF vragen. Maar het feit is dat ze hamaslui hebben uitgeschakeld en dat er wapens zijn gevonden. En dat ze snel een aantal van de opgepakte lui vrijlieten geeft aan dat ze wisten wat ze aan het doen waren. Dat doe je niet als je op de bonnefooi maar wat mensen oppakt. Dan ga je ze natrekken op het bureau. En dat duurt langer.
pi_215402350
quote:
12s.gif Op maandag 28 oktober 2024 13:23 schreef Vallon het volgende:

[..]
tldr; het is daar in Gaza bezien, net zo anders als elders waarbij de verschillen relatief van aard zijn.

Er is geen Palestina en ik kan je verzekeren de bevolking in zeg Gaza net zoveel diversiteit kent als in (andere) democratisch gefundeerde samenlevingen. Het punt is dat hun onderscheid tot diversiteit past binnen de grenzen daar van een daar in stand te houden (eigen)beeld.

Het stikt van de tribale families die van elkaar verschillend, zelfs naar het leven staan. Nog los van dat er tal van interpretaties aangaande zienswijzen zijn met wie wat hoe moet (leven) en dan aanleiding zijn tot forse discussies.
Probleem is vooral dat die ingekeerde samenleving alleen oog wil hebben voor de eigen zienswijzen en andersdenkenden daar niet bij kan gebruiken.
Andersdenkenden die anders het bestaan van die naar binnen gerichte, onderdrukkende samenleving op grond van mythevorming ter genuanceerde discussie gaat stellen. Denk als ouders met bv pubers waarbij je andermans opinie even niet kunt gebruiken om leefbare huisregels te stellen.

Kortom, het is in Gaza een andere leefwereld die de zichzelf zo onderdrukte mens, in stand wil houden.
Weten wat je lot is, is beter dan af te wachten wat anders een onzeker geschetste uitkomst kan gaan worden.
Een beetje zoals ook het westen doet door juist haar liberalere zienswijze als kansrijkere maatstaf tot zelfverwezenlijking te positioneren, als zg beter.
En dan niet goed kunnen begrijpen dat veel anderen geen behoefte aan verandering (willen) hebben.

Het lastige is dat veel samenlevingen vrijheden cq veranderingen verafschuwen omdat het haar dwingt zelf verantwoording te nemen dan te kunnen (ver)wijzen naar regels of redenen, die buiten het individu staan.
Dat is geen antwoord op de vraag.

Hoeveel culturen heb je in Gaza? Hoeveel religies? Hoeveel nationaliteiten? Hoeveel verschillende huidskleuren?

Noem eens wat getallen.

Zou superdiversiteit niet wat zijn voor Palestina? Van niemand meer een meerderheid?
pi_215402390
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 14:22 schreef Ulx het volgende:

[..]
Dat moet je aan de IDF vragen. Maar het feit is dat ze hamaslui hebben uitgeschakeld en dat er wapens zijn gevonden. En dat ze snel een aantal van de opgepakte lui vrijlieten geeft aan dat ze wisten wat ze aan het doen waren. Dat doe je niet als je op de bonnefooi maar wat mensen oppakt. Dan ga je ze natrekken op het bureau. En dat duurt langer.
Ja want de IDF is net zo betrouwbaar als Hamas :')
What Would Goku Do
pi_215402458
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 16:03 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ja want de IDF is net zo betrouwbaar als Hamas :')
Iets meer betrouwbaar, maar dat de tegenstander neigt scholen en ziekenhuizen te gebruiken bij asymmetrie is geen groot nieuws. Het russische regime begon ook met het aanvallen van Oekraense scholen en ziekenhuizen sinds 2022.
Vrouwen en kinderen eerst was het motto, maar het zou moeten zijn: scholen, ziekenhuizen, vrouwen en kinderen eerst :Y
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
  maandag 28 oktober 2024 @ 16:18:04 #210
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_215402482
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 16:03 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ja want de IDF is net zo betrouwbaar als Hamas :')
Het Isralische leger is betrouwbaar, de Palestijnse terroristen van Hamas niet.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_215402617
quote:
14s.gif Op maandag 28 oktober 2024 16:18 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Het Isralische leger is betrouwbaar, de Palestijnse terroristen van Hamas niet.
Ondanks de aanwezigheid van bewijs wil het leger best vaak het bewijs niet delen zonder enige uitleg. Het zal vast kloppen, maar waarom geen transparantie?

En IDF heeft ook wel een geschiedenis dat na eigen onderzoek wat hun vrij pleit toch bakzeil moet halen. Dit uiteraard pas als er onweerlegbaar keihard (video) bewijs op duikt
* De dood van journalist Shireen Akleh
* De dood van Nadim Nuwara (17 jaar) waar IDF eerst niet had geschoten maar Hamas, toen dat IDF niet met scherp kon schieten en toen uitkwam dat CNN beelden had en na de autopsie kon niet meer ontkent worden.
* De hamas commando centrums die direct met elkaar verbonden waren onder de vjf grote ziekenhuizen in Gaza. Geen follow up
Bewijs dat de PA per jaar 300 miljoen uitkeert aan het Martyr funds en dan het bewijs niet willen delen. Net zo min dePA haar ontkenning wilde bewijzen.
* In 2021 moest die hoge Al Jalaa flat in Gaza plat, de flat met de diverse internationale media er in, want Hamas zou er ook zitten. Later zou bewijs met Amerika gedeeld zijn, Blinken wist van niks en later zou het wel ontvangen zijn maar kon er verder niks over gezegd worden.

IDF is de goede kant hoor, knap wat de doen en de kunde is er zeker. Geen twijfel en de wereld kan er jaloers op zijn. Ze vechten in Gaza (en in delen van de west bank) met verschrikkelijk enge mensen. De soldaten (vooral de reservisten) verdienen veel meer respect voor hun opoffering. Ik en velen met mij zouden het niet kunnen. Als je bewust niet transparant wil zijn, dan lijkt het alsof je wat te verbergen hebt.
pi_215402629
Hoe is het met de gegijzelden, nog ontwikkelingen?
pi_215402791
De vrees dat er nog maar 25 in leven zijn
pi_215402863
'We've had enough': After IDF operation, Gazan ambulance driver says Hamas embeds in hospitals
https://www.jpost.com/israel-news/article-826429

Zou dit betekenen dat Gazanen zich eindelijk los kunnen maken van Hamas en hun trawanten? Dat mensen eindelijk hiervoor uit durven te komen?
Intolerant voor intolerantie
pi_215402970
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 17:09 schreef Cuendillar het volgende:
'We've had enough': After IDF operation, Gazan ambulance driver says Hamas embeds in hospitals
https://www.jpost.com/israel-news/article-826429

Zou dit betekenen dat Gazanen zich eindelijk los kunnen maken van Hamas en hun trawanten? Dat mensen eindelijk hiervoor uit durven te komen?
Na een val van een barbaars regime kunnen mensen zich opeens uitspreken.

Let maar eens op als het Ayatollah regime ooit valt.
pi_215403083
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 16:39 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Ondanks de aanwezigheid van bewijs wil het leger best vaak het bewijs niet delen zonder enige uitleg. Het zal vast kloppen, maar waarom geen transparantie?

Waarom geeft de politie geen informatie over lopende onderzoeken?
  maandag 28 oktober 2024 @ 17:51:34 #217
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215403201
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 17:35 schreef Ulx het volgende:

[..]
Waarom geeft de politie geen informatie over lopende onderzoeken?
Doen ze vaak genoeg hoor.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_215403337
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 17:51 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Doen ze vaak genoeg hoor.
Niet als er af te leiden is hoe ze aan de informatie zijn gekomen.
  maandag 28 oktober 2024 @ 18:14:35 #219
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_215403374
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 18:09 schreef Ulx het volgende:

[..]
Niet als er af te leiden is hoe ze aan de informatie zijn gekomen.
Ik vind het sowieso geen goede vergelijking.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_215403416
Interview met Bert Koenders over het advies dat recentelijk gepubliceerd werd oa. over het erkennen van Palestina als staat.

Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_215405596
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 17:35 schreef Ulx het volgende:

[..]
Waarom geeft de politie geen informatie over lopende onderzoeken?
Een rechtbank was in dat geval een betere metafoor geweest. Het vonnis is geveld (vanwege Hamas moet: de flat met de grond gelijk gemaakt worden, unrwa direct alle funding verliezen, heel noord gaza moet leeg, diverse ziekenhuizen dienen direct geevacueerd te worden etc). Het is al gebeurd. Daarna onderzoek doen is de verkeerde volgorde
  maandag 28 oktober 2024 @ 21:53:25 #222
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_215405613
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 16:39 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Ondanks de aanwezigheid van bewijs wil het leger best vaak het bewijs niet delen zonder enige uitleg. Het zal vast kloppen, maar waarom geen transparantie?

En IDF heeft ook wel een geschiedenis dat na eigen onderzoek wat hun vrij pleit toch bakzeil moet halen. Dit uiteraard pas als er onweerlegbaar keihard (video) bewijs op duikt
* De dood van journalist Shireen Akleh
* De dood van Nadim Nuwara (17 jaar) waar IDF eerst niet had geschoten maar Hamas, toen dat IDF niet met scherp kon schieten en toen uitkwam dat CNN beelden had en na de autopsie kon niet meer ontkent worden.
* De hamas commando centrums die direct met elkaar verbonden waren onder de vjf grote ziekenhuizen in Gaza. Geen follow up
Bewijs dat de PA per jaar 300 miljoen uitkeert aan het Martyr funds en dan het bewijs niet willen delen. Net zo min dePA haar ontkenning wilde bewijzen.
* In 2021 moest die hoge Al Jalaa flat in Gaza plat, de flat met de diverse internationale media er in, want Hamas zou er ook zitten. Later zou bewijs met Amerika gedeeld zijn, Blinken wist van niks en later zou het wel ontvangen zijn maar kon er verder niks over gezegd worden.

IDF is de goede kant hoor, knap wat de doen en de kunde is er zeker. Geen twijfel en de wereld kan er jaloers op zijn. Ze vechten in Gaza (en in delen van de west bank) met verschrikkelijk enge mensen. De soldaten (vooral de reservisten) verdienen veel meer respect voor hun opoffering. Ik en velen met mij zouden het niet kunnen. Als je bewust niet transparant wil zijn, dan lijkt het alsof je wat te verbergen hebt.
Mooi betoog. Jammer geen reactie erop
pi_215406109
Mooi.

twitter
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 00:08:49 #224
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_215406342
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 15:57 schreef Homey het volgende:

[..]
Dat is geen antwoord op de vraag.

Hoeveel culturen heb je in Gaza? Hoeveel religies? Hoeveel nationaliteiten? Hoeveel verschillende huidskleuren?

Noem eens wat getallen.

Zou superdiversiteit niet wat zijn voor Palestina? Van niemand meer een meerderheid?
Geen idee noch (mogelijkheid tot) onderzoek gedaan en dan ook nog met/in/via welk nader beschouwd referentiekader om tot zinnige getallen te komen.
Dat Palestina mag je gelijk weglaten, dat bestaat niet en zal erin die betekenis van hamas, hezbollah c.s. ook niet komen.

Dat "idee" tot diversiteit, pluformiteit en of dat er toedoet, is hooguit een - zinloze - bedachte indeling van dan idd een groep die zich daarmee wil profileren (als "beter" zijnde). En ja, een hamas of hezbollah ziet alleen haar eigen "soort" van cultuur en diversiteit als wenselijke maatstaf met wat je zegt, bezien vanuit een liberaal zichtpunt, die uiterst selectief is en anderszijnden geen eigen plaats zal bieden.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 01:24:29 #225
168739 Red_85
'echt wel'
pi_215406505
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 23:17 schreef Nober het volgende:
Mooi.

[ x ]
En terecht.
Zouden meer landen moeten doen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_215406519
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 01:24 schreef Red_85 het volgende:

[..]
En terecht.
Zouden meer landen moeten doen.
Het is en blijft een shitzooi dit.
pi_215406862
Nu unrwa en over een paar jaar ocha.

Er is bewijs, niemand mag het zien. Internationaal wil men onderzoek doen naar unrwa en Hamas en daar wil israel niet aan meewerken. :') En nu, de hulp aan Palestijnen verminderen zoals al zeker sinds de jaren 1990 geprobeerd wordt. Dit is de goede kant.
pi_215406886
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 06:54 schreef opgebaarde het volgende:
Nu unrwa en over een paar jaar ocha.

Er is bewijs, niemand mag het zien. Internationaal wil men onderzoek doen naar unrwa en Hamas en daar wil israel niet aan meewerken. :') En nu, de hulp aan Palestijnen verminderen zoals al zeker sinds de jaren 1990 geprobeerd wordt. Dit is de goede kant.
Het gaat Isral alleen maar om het belang van Isral, niet om dat van de rest van de wereld. Als zij, als de democratische rechtsstaat die ze zijn, bewijs hebben van deze daden, dan is dat genoeg. Het bewijs toont namelijk aan dat de VN een corrupte en in sommige vormen zelfs kwaadaardige organisatie is. Ik zou dat ook niet delen met... de VN. :D

Maar dit is echt huge. Dit gaat (zou moeten) doorwerken op de hele VN. En terecht, want die organisatie is natuurlijk aan het rotten van binnenuit. Hoeveel resoluties heeft het aangenomen tegen Isral? :')

Als een vrij, democratisch, westers land besluit de VN buiten te gooien, is dat niets minder dan het begin van het einde van de VN.
Intolerant voor intolerantie
pi_215407012
Hoe kan bewijs iets aantonen als het bewijs niet gedeeld wordt?
Waarom zou je berhaupt nog naar bewijs zoeken als je ook gewoon kan zeggen dat iets 'zo' of 'zus' is?
pi_215407413
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 07:09 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Het gaat Isral alleen maar om het belang van Isral, niet om dat van de rest van de wereld. Als zij, als de democratische rechtsstaat die ze zijn, bewijs hebben van deze daden, dan is dat genoeg. Het bewijs toont namelijk aan dat de VN een corrupte en in sommige vormen zelfs kwaadaardige organisatie is. Ik zou dat ook niet delen met... de VN. :D

Maar dit is echt huge. Dit gaat (zou moeten) doorwerken op de hele VN. En terecht, want die organisatie is natuurlijk aan het rotten van binnenuit. Hoeveel resoluties heeft het aangenomen tegen Isral? :')

Als een vrij, democratisch, westers land besluit de VN buiten te gooien, is dat niets minder dan het begin van het einde van de VN.
Zou zeker kunnen, maar Isral is wel best een vreemde eend in de bijt in het 'Westen'.

Daarom wat vroeg om deze conclusie te trekken.
pi_215407530
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 08:49 schreef Geschiedkundige het volgende:

[..]
Zou zeker kunnen, maar Isral is wel best een vreemde eend in de bijt in het 'Westen'.

Daarom wat vroeg om deze conclusie te trekken.
Nee hoor. Er is niets bijzonders aan Isral. Er is iets bijzonders aan hun tegenstanders.
Intolerant voor intolerantie
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 09:37:21 #232
168739 Red_85
'echt wel'
pi_215407787
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 01:26 schreef mascara-klodder het volgende:

[..]
Het is en blijft een shitzooi dit.
Klopt.

Had de vn zich maar niet moeten inpalmen en corrumperen door de paliterroristen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 10:20:42 #233
504077 Zoddie
Merck toch hoe sterck
pi_215408217
Het is ook logisch.

Neem een klein afgesloten stukje land met 2 miljoen mensen.
Zet daar een organsatie in met een leger van 30.000+ man en alle financiele mogelijkheden die totale controle wilt hebben.

Dan is het geen wonder dat ze overal hun vingers in hebben, zeker in de politiek, de pers en lokale organisaties als UNRWA.
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 10:27:04 #234
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_215408270
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 10:20 schreef Zoddie het volgende:
Het is ook logisch.

Neem een klein afgesloten stukje land met 2 miljoen mensen.
Zet daar een organsatie in met een leger van 30.000+ man en alle financiele mogelijkheden die totale controle wilt hebben.

Dan is het geen wonder dat ze overal hun vingers in hebben, zeker in de politiek, de pers en lokale organisaties als UNRWA.
Daarom moet je dus ook niet nauw samenwerken met terroristische organisaties. Je voedt en legitimeert ze zo. Je maakt jezelf medeschuldig aan al hun gruwelijkheden.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_215408630
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 06:54 schreef opgebaarde het volgende:
Nu unrwa en over een paar jaar ocha.

Er is bewijs, niemand mag het zien. Internationaal wil men onderzoek doen naar unrwa en Hamas en daar wil israel niet aan meewerken. :') En nu, de hulp aan Palestijnen verminderen zoals al zeker sinds de jaren 1990 geprobeerd wordt. Dit is de goede kant.
Ik las dat Gutterres niet meer welkom is in Oekrane.

https://www.lexpress.fr/m(...)35VBSDNY5E24QD6JYXA/

[ Bericht 12% gewijzigd door #ANONIEM op 29-10-2024 11:05:48 ]
pi_215408782
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 11:05 schreef Ulx het volgende:

[..]
Ik las dat Gutterres niet meer welkom is in Oekrane.

https://www.lexpress.fr/m(...)35VBSDNY5E24QD6JYXA/
Niet echt onbegrijpelijk
pi_215408994
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 11:20 schreef mascara-klodder het volgende:

[..]
Niet echt onbegrijpelijk
Het was te verwachten na zijn bezoekje aan Poetin. Een VN baas die een feestje van een door het ICC gezochte oorlogsmisdadiger bezoekt nadat hij eerst weigerde naar het Oekraense vredescongres te gaan moet ook gewoon aftreden. Opzouten met hem.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 29-10-2024 11:47:50 ]
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 13:40:28 #238
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_215409886
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 11:46 schreef Ulx het volgende:

[..]
Het was te verwachten na zijn bezoekje aan Poetin. Een VN baas die een feestje van een door het ICC gezochte oorlogsmisdadiger bezoekt nadat hij eerst weigerde naar het Oekraense vredescongres te gaan moet ook gewoon aftreden. Opzouten met hem.
Afgezien van het persoonlijke falen van Guterres in zijn rol, die sws al wat discutabel was, geeft het wel aan dat de VN heel wat minder Verenigde Naties zijn en zich vooral lijkt te leiden door papieren uitgangspunten en daarin vervolgens wordt gemanipuleerd door anderswillenden.

Bv een UNWRA die bedoelt is om "ontheemden" (wat je daar ook van vindt) steun te bieden maar dat alleen kan doen met goedkeuring van de daar heersende regime(s). Vervolgens dus gaat dienen als verlengstuk van onderdrukkers. Hamas als organisatie bepaalt bv wie wel of geen (medische) hulp krijgt van & met door haar goedgekeurde hulp(verleners).

Zo ook de verwerpelijke aanwezigheid van VN bij BRICS waarbij de VN door alleen al haar aanwezigheid, onderdrukkende regimes daarmee lijkt te (gaan) legitimeren. In MSM is weinig aandacht besteed aan BRICS maar des te meer - en groots - op bv Chinese en Russische staatszenders die daarmee eensgezind uitstralen dat hun regimes, volstrekt legitiem in het beeld van de VN passen en het "Westen" als vijand, dat wil doen vernietigen.

Probleem van een VN is o.a. dat zij te veel haar best doet om geen standpunt in te (hoeven) nemen inzake bv mensenrechten en daarmee een sitting duck worden om voor & in het karretje gespannen te worden van onderdrukkers.
Datzelfde zie ik bij onderwijsinstellingen die het "heel" normaal lijken te vinden om terreur - als zg mening - een haatpredikend podium te geven. Dat iemand met een gedachtegoed op de kansel kan staan om redenen tot terreur uit te leggen, is voor veel mensen als snel een soort van aantrekkelijke "goedkeuring" om zich af te zetten.

Vervolgens is er een hele zwik aan instanties en medestanders, die goed bedoelend zich met de situatie bemoeien om vervolgens eenzijdig te veroordelen op grond van een waargenomen situatie.
Niet kijken of en waarom iets zo wordt veroorzaakt maar alleen de situationele gevolgen bekijken om die af te (kunnen?) keuren. Niet kijken waarom Isral zich soeverein vanwege haar bestaansrecht "verdedigd" maar dan vooral wijzen op de "bewijsbare" gevolgen van haar acties die systematisch worden uitgelokt dat (formeel juridisch) weer niet - laat staan door wie onafhankelijk - onomstotelijk kan worden aangetoond.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_215410576
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 11:46 schreef Ulx het volgende:

[..]
Het was te verwachten na zijn bezoekje aan Poetin. Een VN baas die een feestje van een door het ICC gezochte oorlogsmisdadiger bezoekt nadat hij eerst weigerde naar het Oekraense vredescongres te gaan moet ook gewoon aftreden. Opzouten met hem.
Hopelijk krijgen we een opvolger waarbij je niet zo duidelijk de politieke kleur ziet als bij Guterres.
pi_215410651
twitter


Probleem opgelost. Hulp kan gewoon doorgaan, zolang je maar niet met Hamas onder een dekentje kruipt. Op zich vind ik dat geen onaanvaardbaar standpunt. Het is ook een nogal dure en inefficinte organisatie. In 75 jaar hebben ze niemand uit de vluchtelingenstatus weten te krijgen. Het is jammer voor de Palestijnen dat UNRWA het bestaansrecht ontleent aan het tot vluchteling houden van dezelfde Palestijnen, dat haalde de incentive om echt wat constructiefs te gaan doen weg. Was die club in de jaren negentig opgeheven had Arafat geen fallback-optie gehad en had hij een eigen staat moeten accepteren.

twitter
pi_215411078
Hatseflats.

'Complete surprise': IDF surrounds remaining terrorists in north Gaza, 600 surrender
https://www.jpost.com/israel-news/article-826573

quote:
The IDF's military operation in Jabalya in the northern Gaza Strip came as a surprise to the terrorists in the area, the military said on Monday.

“The surprise for Hamas was complete. We trapped hundreds of terrorists inside the camp, including senior operatives," the IDF said, adding that the terror group had used the population as human shields for over a week and had shot at the legs of residents who attempted to escape.

According to the IDF, the remaining terrorists in the northern Gaza Strip had gathered in Jabalya, prompting the military to encircle the area, evacuate the civilian population, isolate the terrorists, and prevent them from escaping.

Within hours, in a single night, the army surrounded the area.

Three brigades surrounded the camp: the 460th, Givati, and the 401st. The 460th Brigade, which reached schools and shelters, reported that this approach allowed them to evacuate five thousand residents. By the following day, twenty thousand more had left, and forces said that the residents' "fear barrier was broken."

The IDF stated that fifty thousand residents have left.

Approximately 600 terrorists surrendered in total, while hundreds of others were eliminated in the refugee camp.
Intolerant voor intolerantie
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 16:19:38 #242
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_215411109
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 15:08 schreef Wienerschnitzels het volgende:

[..]
Hopelijk krijgen we een opvolger waarbij je niet zo duidelijk de politieke kleur ziet als bij Guterres.
Ik vrees dat het showstelsel voort blijft gaan op de weg die het inmiddels neemt en de Veiligheidsraad iemand (in geheim gekozen) aanstelt die past in het beeld. De VN die een soort van onafhankelijkheid moet uitstralen en meer, is verworden tot politiek instrument. Lastig hierin is/blijft dat vetogedoe van de hoofdrolspelers die daarmee bepalen wat de koers is.
Het geopolitiek gedreven kiesschema volgend, zou wanneer Guterres zijn tweede termijn in 2027 afsluit, iemand uit het Oost-Europese veld moeten worden gekozen. Daar iemand van onbevlekt gedrag vinden, zal nog een hele opgaaf worden.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 16:21:55 #243
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_215411123
quote:
14s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 16:14 schreef Cuendillar het volgende:
Hatseflats.

'Complete surprise': IDF surrounds remaining terrorists in north Gaza, 600 surrender
https://www.jpost.com/israel-news/article-826573
[..]

Toch liever het aardse bestaan dan het martelaarschap.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_215411147
Een belangrijke graadmeter in de samenleving vind ik hoe er tegen Joden wordt aangekeken. In de wereldgeschiedenis zie je namelijk antisemitisme terugkomen in vergelijkbare omstandigheden. Het is uitermate treurig om te zien dat extreem rechts, uiterst links en islamisten openlijk antisemitische uitlatingen doen in de media en op internet, terwijl die in de jaren 00 alleen op Stromfront waren te lezen. Isral is slechts het excuus voor Jodenhaat.
pi_215411564
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 23:17 schreef Nober het volgende:
Mooi.

[ x ]
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 01:24 schreef Red_85 het volgende:

[..]
En terecht.
Zouden meer landen moeten doen.
Laten we hulporganisaties die onafhankelijk onschuldige burgers helpen aan voedsel, water en medicijnen verbieden!
Heel goed plan idd.....

Zo kan Israel nog lekker extra doorgaan met het uitmoorden van mensen.
Het verbieden van hulporganisaties is nooit een goed plan. Nu blijft alle hulp volledig weg en blijft iedereen in handen van een afgrijselijke terroristische organisatie genaamd Israel.
pi_215411569
quote:
14s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 16:21 schreef Perrin het volgende:

[..]
Toch liever het aardse bestaan dan het martelaarschap.
Ja, dat martelaarschap is natuurlijk meer voor de burger die als schild wordt gebruikt en dan sterft.
pi_215411570
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:34 schreef bianconeri het volgende:

[..]
[..]
Laten we hulporganisaties die onafhankelijk onschuldige burgers helpen aan voedsel, water en medicijnen verbieden!
Heel goed plan idd.....

Zo kan Israel nog lekker extra doorgaan met het uitmoorden van mensen.
Het verbieden van hulporganisaties is nooit een goed plan. Nu blijft alle hulp volledig weg en blijft iedereen in handen van een afgrijselijke terroristische organisatie genaamd Israel.
Ze gaan maar via Egypte dat terroristengebied in.
pi_215411575
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:34 schreef bianconeri het volgende:

[..]
[..]
Laten we hulporganisaties die onafhankelijk onschuldige burgers helpen aan voedsel, water en medicijnen verbieden!
Heel goed plan idd.....

Zo kan Israel nog lekker extra doorgaan met het uitmoorden van mensen.
Het verbieden van hulporganisaties is nooit een goed plan. Nu blijft alle hulp volledig weg en blijft iedereen in handen van een afgrijselijke terroristische organisatie genaamd Israel.
Niet als je onafhankelijk van Hamas gaat opereren. Small price to pay.
pi_215411579
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 07:09 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Het gaat Isral alleen maar om het belang van Isral, niet om dat van de rest van de wereld. Als zij, als de democratische rechtsstaat die ze zijn, bewijs hebben van deze daden, dan is dat genoeg. Het bewijs toont namelijk aan dat de VN een corrupte en in sommige vormen zelfs kwaadaardige organisatie is. Ik zou dat ook niet delen met... de VN. :D
Terroristische niet rechtstaat die ze zijn bedoel je?

Welk bewijs? Er is geen bewijs en dat is er ook nog nooit geweest. Israel besluit vanuit terroristische redenen een hoop onzin.
De VN is onafhankelijk, dat er soms een enkele medewerker andere dingen doet zal je nooit kunnen voorkomen.
Het enige bewijs dat er is toont aan dat Israel zich schuldig maakt aan afgrijselijke misdaden.

quote:
Maar dit is echt huge. Dit gaat (zou moeten) doorwerken op de hele VN. En terecht, want die organisatie is natuurlijk aan het rotten van binnenuit. Hoeveel resoluties heeft het aangenomen tegen Isral? :')

Als een vrij, democratisch, westers land besluit de VN buiten te gooien, is dat niets minder dan het begin van het einde van de VN.
Dit is inderdaad huge.
In de slechte zin van het woord. De hele Westerse wereld kijkt toe hoe terrorisme hoogtij viert.
Het Westen laat toe hoe de terroristen vrij alle burgers kunnen uitmoorden in meerdere landen.

Wat is er overigens slecht aan het aannemen van resoluties tegen Israel?
De VN doet overigens helemaal niets tegen Israel, helaas. Bommen, alles platgooien, tienduizenden onschuldige doden. En nog staan we maar te kijken.

Israel is niet vrij. Israel is niet democratisch. Israel is niet Westers.
Israel is een walgelijk terroristisch land dat zeer zeer ver staat van alle standpunten die wij hier in Nederland zouden moeten hebben.
pi_215411585
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:37 schreef Ulx het volgende:

[..]
Niet als je onafhankelijk van Hamas gaat opereren. Small price to pay.
Wat ze al doen.

quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 16:26 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Een belangrijke graadmeter in de samenleving vind ik hoe er tegen Joden wordt aangekeken. In de wereldgeschiedenis zie je namelijk antisemitisme terugkomen in vergelijkbare omstandigheden. Het is uitermate treurig om te zien dat extreem rechts, uiterst links en islamisten openlijk antisemitische uitlatingen doen in de media en op internet, terwijl die in de jaren 00 alleen op Stromfront waren te lezen. Isral is slechts het excuus voor Jodenhaat.
Wat boeit dat?

Ik vind een andere graadmeter veel belangrijker van de staat van de samenleving:
Racisme. En de steun VOOR genocide.
pi_215411588
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:36 schreef Nober het volgende:

[..]
Ze gaan maar via Egypte dat terroristengebied in.
En dat. Volgens mij heeft Israel ook al aangeboden om als eerste de zuidgrens weer vrij te geven in ruil voor vrijlating van de nog levende gijzelaars.
pi_215411611
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:39 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Wat ze al doen.
[..]
UNRWA en Hamas beweren zelf wat anders. Maar wat is het probleem om andere hulporganisaties binnen te laten?
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 17:50:45 #253
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215411675
quote:
12s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 16:19 schreef Vallon het volgende:

[..]
Ik vrees dat het showstelsel voort blijft gaan op de weg die het inmiddels neemt en de Veiligheidsraad iemand (in geheim gekozen) aanstelt die past in het beeld. De VN die een soort van onafhankelijkheid moet uitstralen en meer, is verworden tot politiek instrument. Lastig hierin is/blijft dat vetogedoe van de hoofdrolspelers die daarmee bepalen wat de koers is.
Het geopolitiek gedreven kiesschema volgend, zou wanneer Guterres zijn tweede termijn in 2027 afsluit, iemand uit het Oost-Europese veld moeten worden gekozen. Daar iemand van onbevlekt gedrag vinden, zal nog een hele opgaaf worden.
Probleem met de VN is dat mensen niet helemaal snappen wat de bedoeling is van de VN, binnen de VN ook niet gezien al die rare lobby clubjes zoals die tegen Sinterklaas enzo :')

In de basis is het een praatclub voor landen met als doel om oorlogen tussen landen te verminderen

Dan kun je van de organisatie vinden wat je wil en ik vind ook dat hervormingen nodig zijn om het maar bij vandaag de dag te laten passen maar die komen nauwelijks meer voor
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215411706
quote:
14s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 16:14 schreef Cuendillar het volgende:
Hatseflats.

'Complete surprise': IDF surrounds remaining terrorists in north Gaza, 600 surrender
https://www.jpost.com/israel-news/article-826573
[..]

Mooi inderdaad. Het zou tijd worden dat die lui opgeven. Egypte en Jordani waren er al decennia geleden achter gekomen dat het geen zin had om oorlog te blijven voeren. Libanon is het gedonder binnen hun landsgrenzen spuugzat en wil liever ook gewoon normaal met Isral omgaan, vandaar dat ze niets doen tegen de acties van de IDF tegen Hezbollah. Saoedi Arabi heeft er ook geen zin meer in. Iran is niets anders dan een hol vat vol gebakken lucht, een hoop kabaal maar ze kunnen niet eens meer helpen zonder zelf het bokkie te zijn.
Nu zul je zien dat UNRWA gaat verdwijnen of volledig wordt gekortwiekt en daarmee verdwijnt hopelijk de eeuwigdurende vluchtelingenstatus.

Het is voorbij, ze hebben gegokt en verloren.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 29-10-2024 17:56:37 ]
pi_215411763
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:56 schreef Ulx het volgende:

[..]
Mooi inderdaad. Het zou tijd worden dat die lui opgeven. Egypte en Jordani waren er al decennia geleden achter gekomen dat het geen zin had om oorlog te blijven voeren. Libanon is het gedonder binnen hun landsgrenzen spuugzat en wil liever ook gewoon normaal met Isral omgaan, vandaar dat ze niets doen tegen de acties van de IDF tegen Hezbollah. Saoedi Arabi heeft er ook geen zin meer in. Iran is niets anders dan een hol vat vol gebakken lucht, een hoop kabaal maar ze kunnen niet eens meer helpen zonder zelf het bokkie te zijn.
Nu zul je zien dat UNRWA gaat verdwijnen of volledig wordt gekortwiekt en daarmee verdwijnt hopelijk de eeuwigdurende vluchtelingenstatus.

Het is voorbij, ze hebben gegokt en verloren.
Mooi dat het voorbij is, kan Netanyahu hopelijk lekker de gevangenis in.
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 18:07:38 #256
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215411793
denk dat de unrwa Netanyahu nog wel gaat overleven eerlijk gezegd
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215411856
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 15:19 schreef Ulx het volgende:
[ x ]

Probleem opgelost. Hulp kan gewoon doorgaan, zolang je maar niet met Hamas onder een dekentje kruipt. Op zich vind ik dat geen onaanvaardbaar standpunt. Het is ook een nogal dure en inefficinte organisatie. In 75 jaar hebben ze niemand uit de vluchtelingenstatus weten te krijgen. Het is jammer voor de Palestijnen dat UNRWA het bestaansrecht ontleent aan het tot vluchteling houden van dezelfde Palestijnen, dat haalde de incentive om echt wat constructiefs te gaan doen weg. Was die club in de jaren negentig opgeheven had Arafat geen fallback-optie gehad en had hij een eigen staat moeten accepteren.

[ x ]
kan een UNHCR even het werk van 30.000 mensen overnemen in onder andere de Gazastrook waar het oude personeel niet op de nieuwe gekwalificeerde functies mag solliciteren? Dat het op termijn kan geloof ik wel, hoewel in de Gazastrook het wel heel lastig wordt. Maar even in een maand of drie lijkt me toch een enorme onderschatting. Dat heeft gevolgen en aanloopproblemen, ook in een Gaza waar echt negentig % van de inwoners verdreven is. Dit lijkt een escalatie.

Vraag. Dat die mensen zichzelf vluchteling noemen is een doorn zwaard in het oog. Verandert dat als UNHCR aan de slag gaat?
pi_215411881
quote:
88s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:07 schreef sp3c het volgende:
denk dat de unrwa Netanyahu nog wel gaat overleven eerlijk gezegd
Hoe? Ze hebben geen keus behalve de hulp snel door andere orgs over te laten nemen. Of ze moeten uit eigenbelang mensen laten verhongeren natuurlijk, dat kan ook. Dan kunnen ze Isral de schuld geven. Maar of dat nou zo'n goede reclame is valt ook nog te bezien...
pi_215411918
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:14 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
kan een UNHCR even het werk van 30.000 mensen overnemen in onder andere de Gazastrook waar het oude personeel niet op de nieuwe gekwalificeerde functies mag solliciteren? Dat het op termijn kan geloof ik wel, hoewel in de Gazastrook het wel heel lastig wordt. Maar even in een maand of drie lijkt me toch een enorme onderschatting. Dat heeft gevolgen en aanloopproblemen, ook in een Gaza waar echt negentig % van de inwoners verdreven is. Dit lijkt een escalatie.

Vraag. Dat die mensen zichzelf vluchteling noemen is een doorn zwaard in het oog. Verandert dat als UNHCR aan de slag gaat?
UNHCR doet al decennia niets anders dan hulpverlening opzetten in noodsituaties. Als die willen kan het snel.

Dat die mensen die 70 jaar nadat overgrootvader als kleuter vertrok de status 'vluchteling' houden is inderdaad bezopen. Dat gaat hopelijk op de schop. Prima als mensen die indertijd moesten vluchten die status hebben, maar om tot in de eeuwigheid hun afstammelingen als zielenpietjes te bestempelen gaat me echt te ver.
pi_215411937
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 23:17 schreef Nober het volgende:
Mooi.

[ x ]
Uiteraard, van de meest kwetsbare mensen de noodhulp afpakken krijgen de genocidesupporters wel een stijve plasser van.
pi_215411966
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:28 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Uiteraard, van de meest kwetsbare mensen de noodhulp afpakken krijgen de genocidesupporters wel een stijve plasser van.
Ja, Hamas verdiende er goed aan. Konden ze weer wapens van kopen.
pi_215411969
Anyway, Lazzarini kreeg wat community notes voor zijn kiezen.

twitter
pi_215411979
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 12:52 schreef Ulx het volgende:

[..]
- Israel moet geen ziekenhuizen bombarderen!

IDF gaat ziekenhuis in, pakt een zooi mensen op, neemt wapens in beslag.

- Israel moet geen ziekenhuizen binnenvallen!
- IDF vermoordt artsen en patinten in ziekenhuis

- Isral roept dat er een hond van een Hamaslid rondliep

- Iedereen is content met die uitleg

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 29-10-2024 18:34:15 ]
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 18:34:12 #264
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215411981
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:18 schreef Ulx het volgende:

[..]
Hoe? Ze hebben geen keus behalve de hulp snel door andere orgs over te laten nemen. Of ze moeten uit eigenbelang mensen laten verhongeren natuurlijk, dat kan ook. Dan kunnen ze Isral de schuld geven. Maar of dat nou zo'n goede reclame is valt ook nog te bezien...
zitten bij mijn weten niet enkel in Gaza (en westbank?)

de boel gaat voor de vorm ervormd worden en op een gegeven moment mogen ze als het grote schieten straks klaar is weer aan het werk, is niet echt iets wat Israel kan voorkomen tenzij ze echt actief op hulpverleners willen gaan jagen want die zitten er natuurlijk ook tussen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215411990
quote:
88s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:34 schreef sp3c het volgende:

[..]
zitten bij mijn weten niet enkel in Gaza (en westbank?)

de boel gaat voor de vorm ervormd worden en op een gegeven moment mogen ze als het grote schieten straks klaar is weer aan het werk, is niet echt iets wat Israel kan voorkomen tenzij ze echt actief op hulpverleners willen gaan jagen want die zitten er natuurlijk ook tussen
Hulpverleners vermoorden heeft Isral geen enkele moeite mee.
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 18:36:07 #266
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215411998
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:35 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Hulpverleners vermoorden heeft Isral geen enkele moeite mee.
cool story
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215412012
quote:
88s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:36 schreef sp3c het volgende:

[..]
cool story
Je moet wat als je team verloren heeft.
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 18:37:32 #268
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215412023
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:37 schreef Ulx het volgende:

[..]
Je moet wat als je team verloren heeft.
het is niet echt een voetbalwedstrijd
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 18:41:57 #269
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215412061
eind van de dag zijn er gewoon 2000 Israeli's dood, is er voor miljarden aan munitie verschoten, staat de halve wereld weer death to Israel te roepen de hele dag iedere dag en staat de volgende oorlog te beginnen

verloren, in Iran zijn ze dolgelukkig met deze 'nederlaag' :')

Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215412287
Iran viert dat er 2000 Israeli's dood zijn in ruil voor Hezbollah kapot, Hamas kapot en zelf in de kloten worden getrapt door de Israelische luchtmacht?

Denk het niet.
pi_215412291
Anyway...

twitter
pi_215412735
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:25 schreef Ulx het volgende:

[..]
UNHCR doet al decennia niets anders dan hulpverlening opzetten in noodsituaties. Als die willen kan het snel.

Dat die mensen die 70 jaar nadat overgrootvader als kleuter vertrok de status 'vluchteling' houden is inderdaad bezopen. Dat gaat hopelijk op de schop. Prima als mensen die indertijd moesten vluchten die status hebben, maar om tot in de eeuwigheid hun afstammelingen als zielenpietjes te bestempelen gaat me echt te ver.
Waarom is dat zo'n groot onderwerp, dat die mensen vluchteling worden genoemd? Ik kan me in de definitie niet vinden alleen ik begrijp niet waarom dat zoveel emotie oproept.

Unrwa heeft in Gaza 1.000 mensen in de gezondheidszorg werken en iets van 10.000 docenten op de 278 scholen. Waar gaat zo'n unhcr zoveel mensen vandaan halen in een gebied wat te lijden heeft gehad onder de oorlog. Ik weet dat de werkloosheid in Gaza hoog is, maar dat zijn vast en zeker niet allemaal gekwalificeerde mensen.

Een gemiddeld bedrijf in Nederland is een halfjaar vooruit aan het plannen als er tien medewerkers bij moeten komen en dan kan zo'n onhcr het wel even in de helft van de tijd inclusief screenen op Hamas. Dit geloof je zelf ook niet.
pi_215412816
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:34 schreef Nielsch het volgende:

[..]
- IDF vermoordt artsen en patinten in ziekenhuis

- Isral roept dat er een hond van een Hamaslid rondliep

- Iedereen is content met die uitleg
Ze zijn niet content, ze hebben er vrede mee dat dat als excuus gebruikt wordt. Pro-Israliers zijn niet allemaal achterlijk. De meesten weten heus wel dat Isral wanneer het wil een beroep kan doen op zelfverdediging, ook in gevallen waarbij het helemaal niet noodzakelijk bleek te zijn om een gebouw te bombarderen. Maar het boeit ze niet, want in hun ogen is Isral pas veilig als 90 % van de Palestijnen uitgeroeid zijn :P
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 19:41:34 #274
168739 Red_85
'echt wel'
pi_215412898
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:34 schreef bianconeri het volgende:

[..]
[..]
Laten we hulporganisaties die onafhankelijk onschuldige burgers helpen aan voedsel, water en medicijnen verbieden!
Heel goed plan idd.....

Zo kan Israel nog lekker extra doorgaan met het uitmoorden van mensen.
Het verbieden van hulporganisaties is nooit een goed plan. Nu blijft alle hulp volledig weg en blijft iedereen in handen van een afgrijselijke terroristische organisatie genaamd Israel.
Prima hulporganisaties.

Alleen zijn het wel hulporganisaties als ze in de broekzak zitten van terroristen?

Nope.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_215413080
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 19:32 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Waarom is dat zo'n groot onderwerp, dat die mensen vluchteling worden genoemd? Ik kan me in de definitie niet vinden alleen ik begrijp niet waarom dat zoveel emotie oproept.

Unrwa heeft in Gaza 1.000 mensen in de gezondheidszorg werken en iets van 10.000 docenten op de 278 scholen. Waar gaat zo'n unhcr zoveel mensen vandaan halen in een gebied wat te lijden heeft gehad onder de oorlog. Ik weet dat de werkloosheid in Gaza hoog is, maar dat zijn vast en zeker niet allemaal gekwalificeerde mensen.

Een gemiddeld bedrijf in Nederland is een halfjaar vooruit aan het plannen als er tien medewerkers bij moeten komen en dan kan zo'n onhcr het wel even in de helft van de tijd inclusief screenen op Hamas. Dit geloof je zelf ook niet.
Vluchteling = recht op terugkeer.

En dat slaat nergens op na vier generaties. Doen ze ook niet bij de nakomelingen van mensen die moesten vluchten uit Pakistan en India in datzelfde jaar. Ook niet bij Duitsers en Italianen die na WO2 zijn gevlucht uit wat nu Polen is. Als in Nederland een groep vierde generatie Zuid Molukkers morgen besluit treinen te gaan kapen en heel 1975-1978 over te doen 'want zonder vrije RMS kunnen wij niet leven' wijs je ook naar je voorhoofd. Ga je ook niet roepen dat dat normaal is.

Bovendien is het oneerlijk naar de jongere generatie Palestijnen. Je zegt als het ware dat die maar vluchteling moeten blijven en niets van hun leven moeten maken want alles komt -op de een of andere magische manier- helemaal goed zodra de joden de zee in zijn gedreven. En daarmee ontneem je ze de mogelijkheid wel iets van hun leven te maken. Je houdt ze zielig.

En aangezien UNRWA die status in stand wil houden terwijl UNHCR tot doel heeft mensen van die status af te helpen is UNRWA de verkeerde partij.
pi_215413435
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 19:52 schreef Ulx het volgende:

[..]
Vluchteling = recht op terugkeer.

En dat slaat nergens op na vier generaties. Doen ze ook niet bij de nakomelingen van mensen die moesten vluchten uit Pakistan en India in datzelfde jaar. Ook niet bij Duitsers en Italianen die na WO2 zijn gevlucht uit wat nu Polen is. Als in Nederland een groep vierde generatie Zuid Molukkers morgen besluit treinen te gaan kapen en heel 1975-1978 over te doen 'want zonder vrije RMS kunnen wij niet leven' wijs je ook naar je voorhoofd. Ga je ook niet roepen dat dat normaal is.

Bovendien is het oneerlijk naar de jongere generatie Palestijnen. Je zegt als het ware dat die maar vluchteling moeten blijven en niets van hun leven moeten maken want alles komt -op de een of andere magische manier- helemaal goed zodra de joden de zee in zijn gedreven. En daarmee ontneem je ze de mogelijkheid wel iets van hun leven te maken. Je houdt ze zielig.

En aangezien UNRWA die status in stand wil houden terwijl UNHCR tot doel heeft mensen van die status af te helpen is UNRWA de verkeerde partij.
als die vluchtelingendefinitie wordt aangepast dan is het prima? Dan kan de Palestijn ophouden met zielig voelen alleen concreet verandert er toch niks?

Ik zie nergens dat unrwa echt bezig is met die terugkeer alleen dat zij zo'n ruime definitie van vluchteling hebben. Wat te maken kan hebben met de mesjogge toestand van Palestijnen in Syri, libanon en Jordani.
pi_215413462
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 17:38 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Terro<knip>
* Cuendillar slaat de deur keihard weer dicht
Intolerant voor intolerantie
  Moderator dinsdag 29 oktober 2024 @ 20:29:19 #278
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215413535
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:58 schreef Ulx het volgende:
Iran viert dat er 2000 Israeli's dood zijn in ruil voor Hezbollah kapot, Hamas kapot en zelf in de kloten worden getrapt door de Israelische luchtmacht?

Denk het niet.
Denk het wel, Hamas is wel vaker kapot, hezbollah nog lang niet en Isral trapt ze wel vaker in de kloten

Alleen trappen beginnen ze nu (zachtjes) terug te trappen terwijl de wereld het nog toejuicht ook, die vinden dit prima hoor
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215413551
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:28 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Uiteraard, van de meest kwetsbare mensen de noodhulp afpakken krijgen de genocidesupporters wel een stijve plasser van.
Precies. Hamas nickte alles van de vrachtwagens zodra ze de grens overkwamen. En dan voor de camera uitdelen in het ziekenhuis aan hun eigen mensen, en de rest voor vl geld verkopen aan hen die niet van de juiste stam waren, want zo rollen ze in Gaza.
Intolerant voor intolerantie
pi_215413560
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:34 schreef Nielsch het volgende:

[..]
- IDF vermoordt artsen en patinten in ziekenhuis

- Isral roept dat er een hond van een Hamaslid rondliep

- Iedereen is content met die uitleg
*hont
Intolerant voor intolerantie
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 22:40:39 #281
504728 Nyamuk
Sambal bij
pi_215414605
Business as usual in het grootste openlucht vernietigingskamp sinds WW2
twitter
Heel veel sambal
pi_215414973
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 22:40 schreef Nyamuk het volgende:
Business as usual in het grootste openlucht vernietigingskamp sinds WW2
[ x ]
Nou ja, als ze UNRWA eruit knikkeren is het zelfs geen business as usual meer.

Dan is het ook cht een genocide. Dan is er geen ontkennen meer aan.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_215415451
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:37 schreef Ulx het volgende:

[..]
Je moet wat als je team verloren heeft.
Aangezien "jouw team" heeft gewonnen, kun jij mij vast vertellen wat de score is? Vertel me ff hoeveel Palestijnen er tot nu toe zijn omgekomen?
pi_215415790
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 22:40 schreef Nyamuk het volgende:
Business as usual in het grootste openlucht vernietigingskamp sinds WW2

... Noord-Korea?
Intolerant voor intolerantie
pi_215415825
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 05:25 schreef AFA2022 het volgende:

[..]
Aangezien "jouw team" heeft gewonnen, kun jij mij vast vertellen wat de score is? Vertel me ff hoeveel Palestijnen er tot nu toe zijn omgekomen?
WAAROM gaan Isralhaters er toch altijd van uit dat het aantal slachtoffers een graadmeter is voor succes, kwaadaardigheid of wat ook?

Hamas heeft in deze oorlog zo'n 2000 slachtoffers gemaakt, Isral (volgens de Palestijnen) zo'n 50.000. Toch is Hamas het pure kwaad en Isral niet. Raar, he? :{
Intolerant voor intolerantie
pi_215416222
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 18:14 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
kan een UNHCR even het werk van 30.000 mensen overnemen in onder andere de Gazastrook waar het oude personeel niet op de nieuwe gekwalificeerde functies mag solliciteren? Dat het op termijn kan geloof ik wel, hoewel in de Gazastrook het wel heel lastig wordt. Maar even in een maand of drie lijkt me toch een enorme onderschatting. Dat heeft gevolgen en aanloopproblemen, ook in een Gaza waar echt negentig % van de inwoners verdreven is. Dit lijkt een escalatie.

Vraag. Dat die mensen zichzelf vluchteling noemen is een doorn zwaard in het oog. Verandert dat als UNHCR aan de slag gaat?
Ook als UNHCR dat werk oppakt gaan er leden van die organisatie samenwerken met Hamas. Het is daar namelijk een gigantisch complexe, onoverzichtelijke, moeilijke situatie. Als je daarin met duizenden mensen aan de slag gaat, kun je er donder op zeggen dat er een aantal de verkeerde keuzes maken.

Dat is echter, als zo'n organisatie ook voorziet in humanitaire hulp aan honderdduizenden mensen in nood, iets wat Isral te accepteren heeft. Niet alles kan goed gaan, maar het belang van die organisatie weegt zwaarder dan het belang van Isral om die paar terroristen aan te pakken.

Net zoals dat je geen ziekenhuis gaat bombarderen omdat daar ook iemand van Hamas in ligt.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_215416476
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 08:44 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Ook als UNHCR dat werk oppakt gaan er leden van die organisatie samenwerken met Hamas. Het is daar namelijk een gigantisch complexe, onoverzichtelijke, moeilijke situatie. Als je daarin met duizenden mensen aan de slag gaat, kun je er donder op zeggen dat er een aantal de verkeerde keuzes maken.

Dat is echter, als zo'n organisatie ook voorziet in humanitaire hulp aan honderdduizenden mensen in nood, iets wat Isral te accepteren heeft. Niet alles kan goed gaan, maar het belang van die organisatie weegt zwaarder dan het belang van Isral om die paar terroristen aan te pakken.

Net zoals dat je geen ziekenhuis gaat bombarderen omdat daar ook iemand van Hamas in ligt.
Wat is er moeilijk en complex aan? Voedsel naar binnen sturen onder bewaking en verdelen.
  woensdag 30 oktober 2024 @ 09:42:04 #288
3542 Gia
User under construction
pi_215416552
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 20:31 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
*hont
Taalnazi
pi_215416579
twitter


Gijzelaars vrij is het eerste wat hij kan doen.
pi_215416628
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 09:33 schreef Ulx het volgende:

[..]
Wat is er moeilijk en complex aan? Voedsel naar binnen sturen onder bewaking en verdelen.
Eitje inderdaad. Al die prutsers daar, als ze dat nou gewoon aan fok over hadden gelaten had het er al lang op rolletjes gelopen.

:')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_215416668
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 09:51 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Eitje inderdaad. Al die prutsers daar, als ze dat nou gewoon aan fok over hadden gelaten had het er al lang op rolletjes gelopen.

:')

UNHCR werkt in moeilijkere situaties dan Gaza.
pi_215416697
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 09:56 schreef Ulx het volgende:

[..]
UNHCR werkt in moeilijkere situaties dan Gaza.
Zoals?
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_215416700
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 08:44 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Ook als UNHCR dat werk oppakt gaan er leden van die organisatie samenwerken met Hamas.
Nu niet meer denk ik. Hamas is de controle kwijt, of is die aan het kwijtraken.

Misschien moet UNHCR nog even wachten.

quote:
Het is daar namelijk een gigantisch complexe, onoverzichtelijke, moeilijke situatie. Als je daarin met duizenden mensen aan de slag gaat, kun je er donder op zeggen dat er een aantal de verkeerde keuzes maken.

Dat is echter, als zo'n organisatie ook voorziet in humanitaire hulp aan honderdduizenden mensen in nood, iets wat Isral te accepteren heeft. Niet alles kan goed gaan, maar het belang van die organisatie weegt zwaarder dan het belang van Isral om die paar terroristen aan te pakken.
Ja, succes met dat te verkopen aan Isral.

Hint: gaan ze niet mee akkoord. ;)
Intolerant voor intolerantie
pi_215416709
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 10:02 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Nu niet meer denk ik. Hamas is de controle kwijt, of is die aan het kwijtraken.

Misschien moet UNHCR nog even wachten.
[..]
Ja, succes met dat te verkopen aan Isral.

Hint: gaan ze niet mee akkoord. ;)
Tuurlijk niet. Dat interfereert veel te veel met het voornemen tot genocide.

Wat mij betreft wordt dat land kneiterhard gesanctioneerd.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_215416924
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 10:01 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Zoals?
Afghanistan, DR Congo, Soedan, Myanmar, verschillende landen in de Sahel, Venezuela, Syri, Oekrane op dit moment.
pi_215417367
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 07:56 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
WAAROM gaan Isralhaters er toch altijd van uit dat het aantal slachtoffers een graadmeter is voor succes, kwaadaardigheid of wat ook?

Hamas heeft in deze oorlog zo'n 2000 slachtoffers gemaakt, Isral (volgens de Palestijnen) zo'n 50.000. Toch is Hamas het pure kwaad en Isral niet. Raar, he? :{
Omdat men niets anders heeft. Dit is de enige manier hoe men een argument tegen Isral kan maken en het radicalisme van de Palestijnen projecteren op Isral. Immers, 'Isral maakt de meeste slachtoffers'.

Je moet je afvragen hoe het komt dat zulke mensen zo moreel verwerpelijk zijn dat zij structureel zich tegen het enige Joodse land ter wereld blijven keren en de kant kiezen van terreurgroeperingen die niet alleen anti-Isral en antisemitisch zijn, maar ook antiwesters.
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 23:53 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Nou ja, als ze UNRWA eruit knikkeren is het zelfs geen business as usual meer.

Dan is het ook cht een genocide. Dan is er geen ontkennen meer aan.
Hmm, nee hoor, dat doet het niet. Een zogenaamde hulporganisatie aanpakken, waarvan meermaals is aangetoond dat zij antisemitisme verspreiden, terrorisme toejuichen en linken hebben met terroristen is een goede ontwikkeling.

Het is zelfs bijzonder dat dit wordt gezien als een 'voornemen tot genocide'. Hoe graag sommigen het ook misschien willen: er is geen genocide. De enige intenties van genocide zijn er vanuit de Palestijnen en Hezbollah richting Isralirs en Joden en dit hebben de leiders van zelf ook vaak genoeg uitgesproken.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_215417804
twitter


Tja.

UNRWA heeft -volgens de eigen cijfers- van de ~9000 trucks met hulpgoederen er zelf maar zo'n ~500 Gaza ingebracht. De rest ging via andere organisaties. Dus doen alsof alleen zij hulp kunnen leveren is totaal belachelijk.

Lazzarini's enige reactie op de meldingen van Hamas infiltratie bestond uit zijn ogen sluiten, zijn handen op zijn oren plaatsen en vervolgens keihard 'LALALALALALAAAAALALALAAA!' roepen. Hij had ook gewoon kunnen ingrijpen.
pi_215417892
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 10:03 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Tuurlijk niet. Dat interfereert veel te veel met het voornemen tot genocide.
:')
quote:
Wat mij betreft wordt dat land kneiterhard gesanctioneerd.
Uiteraard. :')
Intolerant voor intolerantie
pi_215417936
lees weer overal gigantische verontwaardiging, UNWRA verboden, nu stort alle hulpverlening in mekaar en gaat iedereen verhongeren in gaza westbank gigantische ramp...
verboden in Israel ja. niet in gaza of de westbank. hoe kan het dat al die nieuwsbronnen dat even vergeten
pi_215417990
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 12:36 schreef pokkerdepok het volgende:
lees weer overal gigantische verontwaardiging, UNWRA verboden, nu stort alle hulpverlening in mekaar en gaat iedereen verhongeren in gaza westbank gigantische ramp...
verboden in Israel ja. niet in gaza of de westbank. hoe kan het dat al die nieuwsbronnen dat even vergeten
Er zullen waarschijnlijk wel wat minder volgevreten hamasleden te zien zijn als UNRWA wegvalt. Dat moet je natuurlijk niet vergeten.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')