Jij interpreteert alles op je eigen manier heb ik het ideequote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:08 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
In 2022 maakte te weinig personeel woningbouw doelen onhaalbaar en volgens de doorrekening van het CPB is dit ook in de komende jaren aan de orde.
[ link | afbeelding ]
[..]
Als de woningmarkt zichzelf wel reguleert, hoeven we toch niks te doen?
Maar ook ik ben voor regulering van arbeidsmigratie Klaas. Regelmatig heb ik hier betoogt dat er wat mij betreft een arbeidsdebat komt, waarbij we een visie maken van de Nederlandse economie in 2030, 2040 en 2050. Een visie waarin we vaststellen dat niet alles hier kan. Ook ik vind dat de regerende partijen, tot nog toe, hier te laks mee omgegaan zijn. Dit leeft ook in Den Haag anders had Seegers na zijn CU fractievoorzitterschap niet een plan geschreven voor VVD sponsor Otto Workforce.
Maar voor mijn gevoel ga jij met jou oplossingen wel erg kort door de bocht. Je zegt dat je de Polenhotels dicht wilt hebben, maar de 400.000 inwoners van deze vorm van huisvesting wil je natuurlijk niet het land uit. Waar moeten ze dan naar toe?
Jij stelt dat Wilders als enigste het huizenprobleem aankaartte, voor mijn gevoel verbond Wilders het huizenprobleem het effectiefst met migratie in plaats van oplossingen.
Jij hebt vertrouwen dat het komend kabinet meer gaat doen aan het huizenprobleem dan Rutte 4, ik weet niet waar dit vertrouwen op gebasseerd is kom eens met voorstellen uit het programakkoord? Ik zag in Rutte 4 een enorm ijverige Hugo de Jonge die heel veel (ook wel verkeerde) dingen aanpakte.
- Ik zie het nog niet gebeuren dat deze 4 partijen er voor gaan zorgen dat wij een veel kleiner percentage van de gehele Europese Asielmigratie krijgen.
- Ik zie deze vier partijen geen visie op arbeidstekorten en arbeidsmigratie maken, de tekorten worden niet eens aangestipt in het hoofdlijnen akkoord (komt nog bij dat meer dan een kwart van de arbeidsmigranten werkt in BBB’s hoofdthema “landbouw, visserij en voedselzekerheid”.
- Ik heb er vertrouwen in dat deze partijen door blijven pakken met woningbouw.
Nogmaals ik vind echt dat je en de problematiek en de oplossingen veel te plat slaat!
Het Keyns model werkt tot op een zeker hoogte totdat een land en de economie in een soort spanningsveld komt waardoor vooral maatschappelijke ontwikkelingen ontstaan die tegen het model gaan werkenquote:De keynesiaanse economie verkondigt een grotendeels structuralistische opvatting, waarin de plaats van de mens in zijn (macro-)economische omgeving een voorname oorzaak is van individueel economisch gedrag.
Dit is eenzelfde statistiek als de correlatie tussen ijsverkoop en verdronken kinderen. Je haalt correlatie en causaliteit door elkaarquote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:29 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Je ziet in elk geval wel dat met het opkomende feminisme en met het feit dat vrouwen vaker en meer zijn gaan werken er bepaalde dingen veranderd zijn in de maatschappij:
-we krijgen minder kinderen
-kinderen worden vanaf zeer jonge leeftijd al bij de kinderopvang gebracht (wat natuurlijk ook voor de staat zeer kostbaar is, hoewel waarschijnlijk netto geld overblijft dankzij de werkende vrouwen)
-we koken minder en minder en eten steeds slechter
allemaal geen positieve ontwikkelingen denk ik. tenminste, ik denk dat Nederlanders nu wel te weinig kinderen krijgen en dat ook die kinderopvang vanaf jonge leeftijd niet per se heel gezond is voor het kind. hoewel tsja, daar zijn ook weer onderzoeken naar gedaan die het tegendeel bewijzen waarschijnlijk. maar ik zou er echt fel op tegen zijn om mijn kind vanaf 2 of 3 maanden naar de opvang te sturen.
er is echt wel iets voor te zeggen dat er één figuur is binnen het gezin (vrouw of man) die thuis blijft en voor het eten en de kinderen zorgt.
Dat kunnen mannen ook wat vaker zeggenquote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:22 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Nou hij is niet geheel tegen werkende vrouwen, maar hij stelt de sociale ontwikkeling ter discussie waarbij vrouwen niet alleen als gelijkwaardig maar ook als gelijke van de man worden beschouwd. Veel Nederlandse koppels hebben een relatie op basis van gelijkheid. Zowel arbeid als huishouden als zorg voor de kinderen worden gelijk verdeeld, of de koppels beogen dat in elk geval.
Ik ben het zeker met Baudet eens dat je bij deze ontwikkeling wat vraagtekens kunt plaatsen. Gelijkwaardigheid is zeker een groot goed, maar je kunt je wel afvragen of het koppels zelf en de maatschappij als geheel ten goede komt dat vrouwen net zoveel geacht worden te werken als de man (hoewel ze dat in de praktijk gemiddeld geloof ik niet doen) en de man net zo verantwoordelijk is voor het huishouden en de kinderen als de vrouw.
Een zekere verdeling van de taken werkt volgens mij gewoon beter, waarbij de vrouw meer verantwoording draagt voor huishouden en kinderen en de man meer voor arbeid. Maar dat hoeft wat mij betreft niet zwart-wit te zijn en ook niet dogmatisch. Elke aanpak is natuurlijk prima. Dus het lijkt me mooi dat iedereen gelijke kansen heeft, maar ik vind het jammer dat vrouwen niet wat vaker zeggen: ik blijf gewoon thuis voor de kinderen en het eten zorgen.
Vrienden van mij hebben zo'n relatie waarbij hij 50 uur in de week werkt en verder helemaal niets hoeft en zij zorgt voor de kinderen, het huishouden en het eten. Voor hen werkt het perfect.
Sorry, ik had niet door dat je met weg ermee iets anders bedoelde dan sluiten.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:40 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Jij interpreteert alles op je eigen manier heb ik het idee
ik zeg nergens dat ik Poolse hotels dicht wil hebben, dat maak jij ervan
quote:Op zaterdag 25 mei 2024 06:50 schreef klaasweetalles het volgende:
Polen hotels enzovoorts? 10 man op een kluitje?
Weg ermee
Potverdorie Klaas, wat lekker dit! Als het aan mij ligt type je vaker meer regels achter elkaar aan zonder wit regel want ik vind dit een heerlijke post! En volgens mij zijn we het ook nog redelijk eens ook. We willen allebei minder ongelimiteerde arbeidsmigratie! Denk dat we alleen nog geen eensgezindheid over de oplossingen hebben.quote:Ik zeg in hoofdlijnen dat de EMMER IS VOL GELOPEN EN ZELFs OVERGELOPEN IS...
Dat moet een halt toegeroepen worden
Ik heb een beetje idee dat de VVD de laatste 10 jaar een soort politiek heeft gevoerd van zoveel mogelijk mensen het land binnen laten, waar door de consumptie vraag van bedrijven zou toenemen waar weer zou leiden tot grote economische groei van de bedrijven en hun winsten.
Een soort ouderwetse Keyns model
[..]
Het Keyns model werkt tot op een zeker hoogte totdat een land en de economie in een soort spanningsveld komt waardoor vooral maatschappelijke ontwikkelingen ontstaan die tegen het model gaan werken
Nederland kan het gewoon niet meer aan, dat probeer ik jou uit te leggen.
Succes ermee.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 06:04 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ja, met dit domme slachtoffergedrein hebben we dik 20 jaar rekening gehouden. 'Je moet naar ze luisteren, want ze hebben oprechte zorgen!' Nou, dat hebben we gedaan en het enige wat eruit kwam is zwakzinnig, rancuneus gelul.
En dan dat stupide eufemisme: 'andersdenkenden'. Asociale hufters zijn het. Ja, die 'denken' inderdaad 'anders'. Criminelen zijn ook gewoon 'anders handelenden'.
En kijk waar we nu zijn: extreemrechts is genormaliseerd en een derde zegt erop te willen stemmen. Het resultaat van 20 jaar tokkieknuffelen. Dus fuck dat softe gedoe. Met gestrekt been erin. Fuck die klootzakken. Ik wens ze alle narigheid toe en als ik kan helpen daarbij, dan doe ik dat graag.
Nederland kan het prima aan. Al eeuwen. Maar sinds Janmaat wordt ‘het volk’ bang gemaakt met dit soort kreten om draagvlak te scheppen voor het tegenhouden van die vermaledijde buut’nloanders. En Fortuyn en Wilders zijn vol op dat orgel gesprongen en met succes. Een groot deel van ‘het volk’ is er nu heilig van overtuigd dat alles de schuld is van de instroom en niet van het falende overheidsbeleid van drie decennia rechtse kabinetten, waardoor er nog rechtser gestemd moest worden en we met dit stel engnekken opgescheept dreigen te worden.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:40 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Jij interpreteert alles op je eigen manier heb ik het idee
ik zeg nergens dat ik Poolse hotels dicht wil hebben, dat maak jij ervan
Ik zeg in hoofdlijnen dat de EMMER IS VOL GELOPEN EN ZELFs OVERGELOPEN IS...
Dat moet een halt toegeroepen worden
Ik heb een beetje idee dat de VVD de laatste 10 jaar een soort politiek heeft gevoerd van zoveel mogelijk mensen het land binnen te laten, waar door de consumptie vraag van goederen en diensten zou toenemen wat weer zou leiden tot grote economische groei van de bedrijven en hun winsten.
Een soort ouderwetse Keyns model
[..]
Het Keyns model werkt tot op een zeker hoogte totdat een land en de economie in een soort spanningsveld komt waardoor vooral maatschappelijke ontwikkelingen ontstaan die tegen het model gaan werken
Nederland kan het gewoon niet meer aan, dat probeer ik jou uit te leggen.
Nee, het zet juist het verschil tussen die twee termen uiteen, dat is precies het tegenovergestelde.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Je eerste bron geeft extreem gewoon een ander naampje radicaal.
Eén bron is immers geen bron. En de bias van die bron is in die zin ook wel relevant, omdat die de gedragen breedte van de conclusies, die in de eerste bron worden samengevat, onderstreept.quote:Dan heb je bron 2 nog. Waar weer een ander artikel gequote wordt.
De reden waarom ik daar maar op blijf hameren is niet om af te doen aan de (al dan niet) verwerpelijkheid van ideologieën van partijen zoals de PVV, of vanuit een autistisch-zuivere definitiedrang, maar omdat het doen (laten) verwateren van een begrip als extreem-rechts het mogelijk maakt om, paradoxaal, de vernauwde eigenschappen daarvan daarop te plakken. Zoals fascisme, bruinhemden, deportatiewensen, geweldsintenties en wat er - onder andere hier - allemaal niet voor etiketteringen op de PVV worden geplakt.quote:Je zal toch met wat beters moeten komen. Of geef gewoon niet elke keer claimen dat je bewijs hebt.
D66 en Volt zijn toch voor de rechts liberale stemmer.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:10 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Bij gelijke geschiktheid geven we voorkeur aan een autochtone christelijke boer met liberale ideeën?
[..]
Heb deze discussie afgelopen jaar best veel gehad met rechts progressieve mensen, waar moeten wij in godsnaam op stemmen. Het is zowel op links (progressief) als op rechts (conservatief) best vreemd dat iedereen wat in dezelfde vijver zit, al heb je op links dan nog de SP.
Voor jou is het hopen op de SP equivalent van rechts!
Nee, waarom zou ik? En waarom kom je nu weer niet met een inhoudelijk argument? Is dit het enige wat je kunt, dit soort opmerkingen maken die kant noch wal raken?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ach gut, voel je je bedreigd in je kwetsbare mannelijkheid (en ik gebruik het woord in de meest opgerekte context die mogelijk is)?
Wellicht is dat zo. Vrouwen moeten die keuze natuurlijk wel hebben. Maar ik weet niet of het altijd de beste keuze is voor een vrouw om een hogere opleiding te doen en dan te gaan werken nee. Want dan beginnen ze onherroepelijk pas later aan kinderen, als ze er nog aan beginnen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:35 schreef capricia het volgende:
[..]
In die gedachtengang is het ook zinloos dat vrouwen een hogere opleiding doen. Want ze worden toch huisvrouw.
Bovendien kun je eerder aan kinderen beginnen als je geen studie doet.
En vind je ook dat de partneralimentatie terug moet komen?
Ik ben ook man en ook niet heel erg gesteld op werk en zie mezelf ook meer in een verzorgende rol, hoewel ik mezelf dan ook weer absoluut geen kinderen zie opvoeden. Dat zie ik mijn vrouw eerder doen. Maar in 95% van de gevallen en voor 95% van de koppels werkt het gewoon beter als de vrouw het merendeel van de zorg op zich neemt en de man het merendeel van het werk.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die vrijheid moet er zijn (dus een kleinere kloof tussen twee en eenverdieners) en ik ben het met je eens dat 5 dagen naar de opvang voor kinderen zeer slecht uit pakt. Maar dat is niet wat Baudet zegt. Hij zegt niet: het zou heel goed zijn als we meer een verdeling van allebei 3 dagen werken hebben, zodat de kinderen minder naar de opvang moeten. Hij zegt zelfs niet: van de beide ouders zou er 1 van beide thuis moeten zijn, maakt niet uit of dat vader of moeder is. Nee, hij drukt gelijk de vrouw in die rol, wat hij als de ideale rol voor de vrouw ziet. Nogal ouderwets en stigmatiserend.
Je kunt best je zorgen uiten over het aantal uren dat sommige kinderen niet zichzelf kunnen zijn omdat ze in een groep zijn (school en opvang samen) en over hoe de opvoeding loopt als de ouders daar zo weinig tijd voor hebben, zonder gelijk de vrouw weer achter het aanrecht te duwen. De man kan allereerst net zo goed en makkelijk thuis zitten, dat bewijs ik zelf toch wel.
Waar heb je het nu precies over?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:45 schreef Weird- het volgende:
[..]
Dit is eenzelfde statistiek als de correlatie tussen ijsverkoop en verdronken kinderen. Je haalt correlatie en causaliteit door elkaar
Prima natuurlijk, maar het is natuurlijk de vrouw die in het begin borstvoeding moet geven en de band van het kind met de moeder is in het begin ook gewoon sterker, dus het is ook wel logischer als de vrouw die rol tenminste in het begin oppakt. Vrouwen zijn ook gewoon zorgzamer dan mannen, gemiddeld genomen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 11:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat kunnen mannen ook wat vaker zeggen
Een discussie over welke partijen gepolariseerd zijn en welke niet daar voel ik geen enkele behoefte toe.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 12:30 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
D66 en Volt zijn toch voor de rechts liberale stemmer.
Op links had je alleen Bij1 die een beetje progressief is, SP is conservatief als de pest. PvdA/GL is net zo links als D66 en Volt, rechts zijn meer voor de niet gepolariseerde kiezer.
Ja zoals je het verschil tussen Coca cole en Pepsi cola kunt duiden, uiteindelijk blijft het cola.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 12:20 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee, het zet juist het verschil tussen die twee termen uiteen, dat is precies het tegenovergestelde.
Inderdaad, je probeert de PVV te normaliseren. Je wil niet dat deze radicaal rechtse partij in verband wordt gebracht met gelijksoortige politieke partijen. Dat is nogal raar wat mij betreft, de politiek leider is veroordeeld voor deportatie-uitspraken en heeft daar geen excuses voor aangeboden. Als je zuivere definitiedrang had zou je dus onderschrijven dat PVV een extreme partij is. In plaats daarvan probeer je hun extremisme te verwateren.quote:De reden waarom ik daar maar op blijf hameren is niet om af te doen aan de (al dan niet) verwerpelijkheid van ideologieën van partijen zoals de PVV, of vanuit een autistisch-zuivere definitiedrang, maar omdat het doen (laten) verwateren van een begrip als extreem-rechts het mogelijk maakt om, paradoxaal, de vernauwde eigenschappen daarvan daarop te plakken. Zoals fascisme, bruinhemden, deportatiewensen, geweldsintenties en wat er - onder andere hier - allemaal niet voor etiketteringen op de PVV worden geplakt.
Nee je probeert het juist compleet scheef te trekken. Je neemt het op voor extreem-rechtse partijen en ideeen. En hier komt de aap uit de mauw, dit doe je zodat je extreem-linkse ideeen kan veroordelen. Dat is natuurlijk geen level-playing field. Extreem-rechts mag er zijn, heeft legitieme standpunten en is heel normaal. Extreemlinks daarentegen heeft geen legitieme standpunten. Heel vals en absoluut niet met open vizier hoe je dit aanpakt.quote:Dat maakt niet dat ik het eens ben met hun standpunten, maar wel dat ze een legitimiteit hebben binnen het politieke debat, waar extreemrechtse (of -linkse) standpunten dat niet hebben. Tegen die standpunten kan - en moet, afhankelijk van je overtuiging - je in het publieke debat vervolgens tegen strijden, maar wél met een open vizier en een level playing field.
Nostra geeft gewoon een heel redelijke en genuanceere analyse; als er iemand hier niet polariseert is hij het wel.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:03 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja zoals je het verschil tussen Coca cole en Pepsi cola kunt duiden, uiteindelijk blijft het cola.
[..]
Inderdaad, je probeert de PVV te normaliseren. Je wil niet dat deze radicaal rechtse partij in verband wordt gebracht met gelijksoortige politieke partijen. Dat is nogal raar wat mij betreft, de politiek leider is veroordeeld voor deportatie-uitspraken en heeft daar geen excuses voor aangeboden. Als je zuivere definitiedrang had zou je dus onderschrijven dat PVV een extreme partij is. In plaats daarvan probeer je hun extremisme te verwateren.
[..]
Nee je probeert het juist compleet scheef te trekken. Je neemt het op voor extreem-rechtse partijen en ideeen. En hier komt de aap uit de mauw, dit doe je zodat je extreem-linkse ideeen kan veroordelen. Dat is natuurlijk geen level-playing field. Extreem-rechts mag er zijn, heeft legitieme standpunten en is heel normaal. Extreemlinks daarentegen heeft geen legitieme standpunten. Heel vals en absoluut niet met open vizier hoe je dit aanpakt.
Wat een grappig plaatje, bedankt voor de lach. Volt het meest links? Wat dan gelijkgesteld wordt aan groen. Rare aanname dat groen zijn automagisch links is.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:03 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Een discussie over welke partijen gepolariseerd zijn en welke niet daar voel ik geen enkele behoefte toe.
Volt zit op Europees gebied bij de groenen, net als Groen Links. Lijkt mij toch niet echt lekker voor iemand die rechts progressief wil stemmen.
Dit is de indeling volgens het kiescompas voor de Europese verkiezingen.
[ link | afbeelding ]
Toch bijzonder dat in de huidige tijd de partij die zogenaamd op het verst op de linkerpool ligt nog pleit voor venture capital.quote:Zet een grootschalig Europees ventureprogramma op om particulier en openbaar risicokapitaal aan te trekken en te verstrekken voor het op de wereldmarkt brengen van innovatieve Europese producten en diensten. Dit moet worden beheerd via het ‘European Investment Fund’.
Ik denk dat dit kompas vooral aangeeft dat de verdeling niet zo goed toepasbaar is op sommige partijen. Dat bijvoorbeeld FvD tegen de EU is én knetterrechts, helder. Maar Volt de meest linkse partij? En PvdD bijna op de grens van conservatief/progressief?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:03 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Een discussie over welke partijen gepolariseerd zijn en welke niet daar voel ik geen enkele behoefte toe.
Volt zit op Europees gebied bij de groenen, net als Groen Links. Lijkt mij toch niet echt lekker voor iemand die rechts progressief wil stemmen.
Dit is de indeling volgens het kiescompas voor de Europese verkiezingen.
[ link | afbeelding ]
Misschien dat je dat ook al probeerde te zeggen hier, maar je krijgt ook inflatie van het woord extreemrechts of fascisme. Zoals antibiotioca ook haar werking verlies als je het te vaak gebruikt voor één kwaal.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 12:20 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee, het zet juist het verschil tussen die twee termen uiteen, dat is precies het tegenovergestelde.
[..]
Eén bron is immers geen bron. En de bias van die bron is in die zin ook wel relevant, omdat die de gedragen breedte van de conclusies, die in de eerste bron worden samengevat, onderstreept.
[..]
De reden waarom ik daar maar op blijf hameren is niet om af te doen aan de (al dan niet) verwerpelijkheid van ideologieën van partijen zoals de PVV, of vanuit een autistisch-zuivere definitiedrang, maar omdat het doen (laten) verwateren van een begrip als extreem-rechts het mogelijk maakt om, paradoxaal, de vernauwde eigenschappen daarvan daarop te plakken. Zoals fascisme, bruinhemden, deportatiewensen, geweldsintenties en wat er - onder andere hier - allemaal niet voor etiketteringen op de PVV worden geplakt.
Dat maakt niet dat ik het eens ben met hun standpunten, maar wel dat ze een legitimiteit hebben binnen het politieke debat, waar extreemrechtse (of -linkse) standpunten dat niet hebben. Tegen die standpunten kan - en moet, afhankelijk van je overtuiging - je in het publieke debat vervolgens tegen strijden, maar wél met een open vizier en een level playing field.
Ik zou als zijnde vrouw echt niet 1 dag een bijbaantje doen als ik plezier en energie haal uit werken.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 12:58 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik ben ook man en ook niet heel erg gesteld op werk en zie mezelf ook meer in een verzorgende rol, hoewel ik mezelf dan ook weer absoluut geen kinderen zie opvoeden. Dat zie ik mijn vrouw eerder doen. Maar in 95% van de gevallen en voor 95% van de koppels werkt het gewoon beter als de vrouw het merendeel van de zorg op zich neemt en de man het merendeel van het werk.
Allebei drie dagen werken vind ik ook echt onzin, want dan is het dus weer 50/50. Echt zoiets typisch Nederlands ook. De vrouw kan toch prima 1 dag in de week een bijbaantje hebben en de man kan dan 4 dagen werken. Lijkt me een prima verdeling.
Oh de extreem conservatieven gaan elkaar rugdekking geven, lachen. Ik leg duidelijk uit waarom nostra polariseert. Stellen dat een pool normaal is en dat het centrum een pool is, is polariseren.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nostra geeft gewoon een heel redelijke en genuanceere analyse; als er iemand hier niet polariseert is hij het wel.
Of misschien kun je aangeven waar hij extreem-rechts 'legitieme standpunten' toedicht en 'heel normaal' vindt. Dat mensen andere denkbeelden hebben over de materie maakt hen geen aanhangers van die materie. Heel vreemde gevolgtrekking; omdat zijn visie niet voldoet aan de jouwe is hij het aan het 'opnemen voor'.
Geef het op, sommige users zijn net een AI bot die zichzelf herhalen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nostra geeft gewoon een heel redelijke en genuanceere analyse; als er iemand hier niet polariseert is hij het wel.
Of misschien kun je aangeven waar hij extreem-rechts 'legitieme standpunten' toedicht en 'heel normaal' vindt. Dat mensen andere denkbeelden hebben over de materie maakt hen geen aanhangers van die materie. Heel vreemde gevolgtrekking; omdat zijn visie niet voldoet aan de jouwe is hij het aan het 'opnemen voor'.
Je kan volgens mij prima de problematiek van die groep burgers erkennen, en tegelijkertijd hun aangedragen oplossingen de meest achterlijke shit ooit noemen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 06:04 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ja, met dit domme slachtoffergedrein hebben we dik 20 jaar rekening gehouden. 'Je moet naar ze luisteren, want ze hebben oprechte zorgen!' Nou, dat hebben we gedaan en het enige wat eruit kwam is zwakzinnig, rancuneus gelul.
En dan dat stupide eufemisme: 'andersdenkenden'. Asociale hufters zijn het. Ja, die 'denken' inderdaad 'anders'. Criminelen zijn ook gewoon 'anders handelenden'.
En kijk waar we nu zijn: extreemrechts is genormaliseerd en een derde zegt erop te willen stemmen. Het resultaat van 20 jaar tokkieknuffelen. Dus fuck dat softe gedoe. Met gestrekt been erin. Fuck die klootzakken. Ik wens ze alle narigheid toe en als ik kan helpen daarbij, dan doe ik dat graag.
Nee dat is elitair dedain!quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:53 schreef probeer het volgende:
[..]
Je kan volgens mij prima de problematiek van die groep burgers erkennen, en tegelijkertijd hun aangedragen oplossingen de meest achterlijke shit ooit noemen.
Kijk, we komen ergens.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:03 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Je wil niet dat deze radicaal rechtse partij
De PVV is niet te vergelijken met een NVU, net zo min als de SP is te vergelijken met de RAF. Met beide eerstgenoemde partijen kan je een discussie binnen het normale politieke discours voeren, met beide laatstgenoemde niet. Dat is het verschil, simpeler platslaan dan dat kan ik het niet.quote:in verband wordt gebracht met gelijksoortige politieke partijen. Dat is nogal raar wat mij betreft, de politiek leider is veroordeeld voor deportatie-uitspraken en heeft daar geen excuses voor aangeboden. Als je zuivere definitiedrang had zou je dus onderschrijven dat PVV een extreme partij is. In plaats daarvan probeer je hun extremisme te verwateren.
Zou je nog een keer al mijn extreem conservatieve denkbeelden kunnen weergeven?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Oh de extreem conservatieven gaan elkaar rugdekking geven, lachen. Ik leg duidelijk uit waarom nostra polariseert. Stellen dat een pool normaal is en dat het centrum een pool is, is polariseren.
Ik stel verder niet dat een ander denkbeeld hebben je een aanhanger van de materie maakt. Dus probeer het vooral nog een keer.
Probeer anders een keer inhoudelijk te reageren.
"Merk nu al".quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Misschien dat je dat ook al probeerde te zeggen hier, maar je krijgt ook inflatie van het woord extreemrechts of fascisme. Zoals antibiotioca ook haar werking verlies als je het te vaak gebruikt voor één kwaal.
Merk nu al dat het steeds minder lading krijgt. ON maakte er ook al eens een zelfspot grapje over henzelf, was iets in de trant van "meer leuke extreemrechtse content, klik dan op de like knop".
Je vergeet "deuger"quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:13 schreef Toby56 het volgende:
Mensen die daar niet zo happy mee waren/zijn kunnen het inmiddels doen met 'scheldwoorden' als "woke", "Gutmensch" en "Social Justice Warrior".
Blijven praten met mensen is natuurlijk belangrijk, maar het probleem is dat over bepaalde dingen amper te praten valt. Ik vind dat transgenders legitiem zijn en rechten verdienen, de ander deelt schunnige memes waarin hun bestaansrecht wordt ontkend en wil actief rechten van hen afpakken. Dan wordt het wat mij betreft moeilijk om nog gezellig met diegene koffie te drinken.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:58 schreef nostra het volgende:
Daar zit geen haat richting links achter en ook geen vereenzelviging met de ideeën van de PVV. Met beide heb ik niets, maar dat maakt nog niet dat ik iets tegen individuën heb die dat wel hebben. Zo moet ik nog de tuin maaien van een GL'er die daar op bood tijdens een VVD-veiling - dan maak je een grapje over dat zijn tuin wel erg groot is voor een linkse, drink je daarna een kop koffie samen en vecht je je politieke verschillen verder uit in de daarvoor geschikte arena. Dat is hoe mensen met elkaar omgaan binnen de kaders die extremisme afbakenen. Met Constant Kusters of Olaf Kemerink doe je dat niet.
Ik denk dat je het concept van antibiotica niet snapt. Om dat te laten werken moet je het wel innemen. Alleen praten over antibiotica heeft geen invloed op de werking.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Misschien dat je dat ook al probeerde te zeggen hier, maar je krijgt ook inflatie van het woord extreemrechts of fascisme. Zoals antibiotioca ook haar werking verlies als je het te vaak gebruikt voor één kwaal.
Merk nu al dat het steeds minder lading krijgt. ON maakte er ook al eens een zelfspot grapje over henzelf, was iets in de trant van "meer leuke extreemrechtse content, klik dan op de like knop".
Ik erken hun 'problematiek' niet. Ik vind het egocentrische hufters die geen enkele interesse hebben in iets anders dan eigenbelang.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:53 schreef probeer het volgende:
[..]
Je kan volgens mij prima de problematiek van die groep burgers erkennen, en tegelijkertijd hun aangedragen oplossingen de meest achterlijke shit ooit noemen.
Of ik PVV extreem of radicaal rechts noem maak niet echt verschil. Radicaal is in dat geval een eufemisme voor extreem-rechts. Vind dat soort politiek correct geneuzel nooit zo interessant.quote:
Kijk daar gaan we alweer, nu probeer je te doen alsof SP even ver van het midden staat als PVV. Klopt natuurlijk van geen kanten. Met PVV valt verder ook geen normale discussie te voeren, kom op zeg we hebben Wilders nu al 20 jaar tekeer zien gaan. Dat je dat allemaal wil ontkennen snap ik echt niet.quote:De PVV is niet te vergelijken met een NVU, net zo min als de SP is te vergelijken met de RAF. Met beide eerstgenoemde partijen kan je een discussie binnen het normale politieke discours voeren, met beide laatstgenoemde niet. Dat is het verschil, simpeler platslaan dan dat kan ik het niet.
Als je probeert te doen alsof een vergelijking van PVV en NVU en die van SP en RAF vergelijkbaar zijn is dat toch echt heel extreem. Wat van de SP maakt dan dat je ze wil vergelijken met een terroristische organisatie?quote:Daar zit geen haat richting links achter en ook geen vereenzelviging met de ideeën van de PVV. Met beide heb ik niets, maar dat maakt nog niet dat ik iets tegen individuën heb die dat wel hebben. Zo moet ik nog de tuin maaien van een GL'er die daar op bood tijdens een VVD-veiling - dan maak je een grapje over dat zijn tuin wel erg groot is voor een linkse, drink je daarna een kop koffie samen en vecht je je politieke verschillen verder uit in de daarvoor geschikte arena. Dat is hoe mensen met elkaar omgaan binnen de kaders die extremisme afbakenen. Met Constant Kusters of Olaf Kemerink doe je dat niet.
Ik heb deze vraag al tig keer beantwoord. Je ligt constant in de klinch met linkse denkers. Studenten op de UvA, GL'ers iedereen die woke is. Op een gegeven moment als geen enkele mainstream progressief je meer zint en je alleen maar conservatieve standpunten oreert ga ik je toch als conservatief labelen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Zou je nog een keer al mijn extreem conservatieve denkbeelden kunnen weergeven?
Om het inhoudelijk te houden.
Dat de door jouw genoemde genoemde gevolgen (minder kinderen, minder koken) wel eens andere oorzaken kunnen hebben dan het feminismequote:
Een goed voorbeeld ook hoe goed de PVV het met de minder bedeelden voorheeft.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:43 schreef Blastbeat het volgende:
Ik denk niet dat het wat uit gaat halen, want 'boeken zijn links en elitair', maar toch fijn dat dit een succesje is.
https://nos.nl/artikel/25(...)00-000-keer-getekend
Klopt, bv woningnood bestaat voor die mensen helemaal niet. Dalende koopkracht (wat een veel grotere impact heeft op de lagere socio-economische klasse) is ook onzin. Dat de toegang tot zorg onder druk staat is ook absoluut niet iets wat die mensen kunnen ervaren. Minder aandacht voor hun kind op school? Leugens.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:37 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ik erken hun 'problematiek' niet. Ik vind het egocentrische hufters die geen enkele interesse hebben in iets anders dan eigenbelang.
Ik denk dat het hier vooral gaat om hun aversie tegen intellectualisme. Zie ook de BTW-verhoging op kranten, maar de uitzondering voor bioscoop en pretpark.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:49 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Een goed voorbeeld ook hoe goed de PVV het met de minder bedeelden voorheeft.
Eerst klagen dat het te elitair is, en daarna de boel nog duurder maken.
Overigens ook weer een aardige overeenkomst met het uiteindelijke (stem)gedrag destijds van Hans Janmaat.
Die was er, zoals hij doorgaans aangaf tijdens zijn zendtijd voor politieke partijen, ook voor de gewone en minder bedeelde Nederlander, maar hij stemde in de Tweede Kamer tegen goedkoper openbaar vervoer, meer sociale woningbouw en lagere huurprijzen. (In zijn geval was dat omdat daar dan ook buitenlanders/immigranten van zouden profiteren.)
Dat mensen verschillen van mening is nou niet bepaald een heel diep inzicht.quote:Op vrijdag 24 mei 2024 23:39 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Kennelijk is het dus mogelijk dat intelligente mensen in de departementen die hier dagelijks mee bezig zijn om van mening over te verschillen. Dus zo stellig als jij het hier stelt zou ik al niet durven doen. Ik zou dus eerst willen weten waarom het ene land een andere afweging maakt dan het andere land ... aangezien al die verschillende landen er waarschijnlijk oneindig meer over weten dan ik.
Overigens werkt dit argument omgekeerd wmb ook wel... heel stellig het als onveilig verklaren, is het kennelijk ook mogelijk over om over van gedachten te verschillen.
Standaardtactiek inmiddels. Zag je ook bij die from the river-discussie. Dat er mogelijk sprake is van genocide is bijzaak. Maar een protestzinnetje moet direct verboden worden, want schande.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:51 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
Een partij extreemrechts noemen wordt inmiddels erger gevonden dan het propageren van extreemrechtse ideeën. Dat geeft denk ik goed weer waarom enkel beleefd praten over zulke standpunten en partijen niet werkt, zeker niet als 'de andere kant' er al jaren met gestrekt been ingaat.
Dan niet.quote:
Het krantenverhaal heeft, denk ik, vooral te maken met het feit dat Wilders journalisten "tuig van de richel" vindt.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:51 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ik denk dat het hier vooral gaat om hun aversie tegen intellectualisme. Zie ook de BTW-verhoging op kranten, maar de uitzondering voor bioscoop en pretpark.
Klopt.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:39 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Kijk daar gaan we alweer, nu probeer je te doen alsof SP even ver van het midden staat als PVV.
Nou vertel, wat was er zo onmogelijk of abnormaal aan het debat van afgelopen woensdag?quote:Klopt natuurlijk van geen kanten. Met PVV valt verder ook geen normale discussie te voeren, kom op zeg we hebben Wilders nu al 20 jaar tekeer zien gaan. Dat je dat allemaal wil ontkennen snap ik echt niet.
Verboden? Nee, dat is imo onzin.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:53 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Standaardtactiek inmiddels. Zag je ook bij die from the river-discussie. Dat er mogelijk sprake is van genocide is bijzaak. Maar een protestzinnetje moet direct verboden worden, want schande.
Niet extreem onbeschoft zijn is jou dan weer teveel gevraagd. Ik reageer niet meer op je gezuig.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:56 schreef probeer het volgende:
[..]
Verboden? Nee, dat is imo onzin.
Maar even rekening houden met hoe zo'n leus bij Joodse medeburgers binnen komt en beleefd wordt is blijkbaar al te veel gevraagd.
quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:43 schreef Blastbeat het volgende:
Ik denk niet dat het wat uit gaat halen, want 'boeken zijn links en elitair', maar toch fijn dat dit een succesje is.
https://nos.nl/artikel/25(...)00-000-keer-getekend
Ja, ik zie de ironie, maar de hoogste BTW op kranten van heel Europa invoeren kun je toch niet in dezelfde categorie scharen als abonnementen an sich?quote:
Minder kinderen wellicht wel, maar minder koken? Ik zie wel een direct verband met het feit dat er nooit meer iemand thuis is overdag ... behalve de thuiswerkers natuurlijkquote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:48 schreef Weird- het volgende:
[..]
Dat de door jouw genoemde genoemde gevolgen (minder kinderen, minder koken) wel eens andere oorzaken kunnen hebben dan het feminisme
quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:56 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Niet extreem onbeschoft zijn is jou dan weer teveel gevraagd. Ik reageer niet meer op je gezuig.
quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:37 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ik erken hun 'problematiek' niet. Ik vind het egocentrische hufters die geen enkele interesse hebben in iets anders dan eigenbelang.
Op dit moment zit de SP qua linksigheid een beetje op niveau Joop den Uyl, de vroegere redder van de monarchie.quote:
Als je zo stellig bent, dan zit daar zeker een hypocriet element aan ja. Beperking mag wel door winstbejag van DPG? Je zou eerder verwachten dat daar aversie tegen is vanuit links dan tegen het verhogen van overheidsinkomsten.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:01 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ah, ze moeten maar aan liefdadigheid doen, anders is deze auteur hypocriet?
En dat bedoel ik dus met het verband tussen verdronken kinderen en ijsverkoopquote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:01 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Minder kinderen wellicht wel, maar minder koken? Ik zie wel een direct verband met het feit dat er nooit meer iemand thuis is overdag ... behalve de thuiswerkers natuurlijk
Dat verband zie ik niet zo. Ik vind mijn verband toch een stuk voor de hand liggender.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:03 schreef Weird- het volgende:
[..]
En dat bedoel ik dus met het verband tussen verdronken kinderen en ijsverkoop
Toch is dat verband er. En het is bijna lineair. Kortom, de verkoop van ijs heeft een negatieve invloed op de zwemvaardigheid van kinderen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:04 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Dat verband zie ik niet zo. Ik vind mijn verband toch een stuk voor de hand liggender.
Als mensen bereid zijn om bepaalde groepen te ontmenselijken, of dat oogluikend toestaan terwijl ze die partij aan de macht helpen, heb ik daar wel een bepaalde mening over eerlijk gezegd. Al zal natuurlijk niet elke PVV'er bewust zo handelen. Des te meer reden om er harder tegen te ageren.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 14:51 schreef probeer het volgende:
[..]
Klopt, bv woningnood bestaat voor die mensen helemaal niet. Dalende koopkracht (wat een veel grotere impact heeft op de lagere socio-economische klasse) is ook onzin. Dat de toegang tot zorg onder druk staat is ook absoluut niet iets wat die mensen kunnen ervaren. Minder aandacht voor hun kind op school? Leugens.
Kijk, dat ze de verkeerde schuldigen aanwijzen staat imo buiten kijf. Maar dat maakt hun problematiek opeens niet minder valide.
Hoe gaat de Volkskrant voortbestaan als ze al hun artikelen gratis ter beschikking zouden stellen?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:03 schreef nostra het volgende:
[..]
Als je zo stellig bent, dan zit daar zeker een hypocriet element aan ja. Beperking mag wel door winstbejag van DPG? Je zou eerder verwachten dat daar aversie tegen is vanuit links dan tegen het verhogen van overheidsinkomsten.
Absoluut. Ik ook. Wanstaltig en kwaadaardig. Mag, nee moet, keihard afgekeurd worden.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:05 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Als mensen bereid zijn om bepaalde groepen te ontmenselijken, of dat oogluikend toestaan terwijl ze die partij aan de macht helpen, heb ik daar wel een bepaalde mening over eerlijk gezegd. Al zal natuurlijk niet elke PVV'er bewust zo handelen. Des te meer reden om er harder tegen te ageren.
Wat een krant doet om z'n voortbestaan te garanderen (kranten verkopen) is wel iets heel anders dan opgelegd hoger tarief door de overheid. Maar ik denk dat er inderdaad veel socialisten zijn die willen dat nieuws gratis toegankelijk is voor iedereen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:03 schreef nostra het volgende:
[..]
Als je zo stellig bent, dan zit daar zeker een hypocriet element aan ja. Beperking mag wel door winstbejag van DPG? Je zou eerder verwachten dat daar aversie tegen is vanuit links dan tegen het verhogen van overheidsinkomsten.
Kun je dat dan uitleggen?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:05 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Toch is dat verband er. En het is bijna lineair. Kortom, de verkoop van ijs heeft een negatieve invloed op de zwemvaardigheid van kinderen.
Is het nou echt zo belangrijk om geen onderscheid te maken tussen radicaal en extreem rechts? Radicaal rechts is niet minder slecht op zich omdat er ook nog extreem rechts bestaat.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:13 schreef klaasweetalles het volgende:
De PVV wordt internationaal gezien als een extreem rechtse partij
Ja precies, dus je polariseert. Je stelt gematigd links gelijk met extreem-rechts. Fijn dat we over dit punt nu dan overeenstemming hebben. Discussiert een stuk prettiger als je ook gemeenschappelijke grond kan vinden.quote:
Sorry wat? Je wil met één fatsoenlijk debat 20 jaar aan uitspraken ala nepparlement en dergelijke afdoen? Ik heb Wilders bijdrage niet gezien afgelopen woensdag, als je een transscript hebt kan ik wel even voor je kijken wat mijn mening over zijn uitspraken dat debat is.quote:Nou vertel, wat was er zo onmogelijk of abnormaal aan het debat van afgelopen woensdag?
Je kunt hooguit uitleggen dat er twee ontwikkelingen gelijktijdig hebben plaatsgevonden met eenzelfde oorzaak, maar niet dat het een leidt tot het ander. Dat is nou net het hele punt.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:15 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Kun je dat dan uitleggen?
Want ik kan best uitleggen waarom het werken van vrouwen leidt tot minder koken.
Waarom is een rendement van 20% (zo ongeveer het hele nieuwe btw-tarief) wel een acceptabel niveau, althans leidt dat blijkbaar niet tot een onredelijke belemmering, en een btw-verhoging wel?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:06 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Hoe gaat de Volkskrant voortbestaan als ze al hun artikelen gratis ter beschikking zouden stellen?
Sommige users snappen die termen niet zo goed heb ik het idee...quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:16 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Is het nou echt zo belangrijk om geen onderscheid te maken tussen radicaal en extreem rechts? Radicaal rechts is niet minder slecht op zich omdat er ook nog extreem rechts bestaat.
quote:Verschillende termen
Je hoort de woorden radicalisering, extremisme en polarisatie misschien weleens voorbij komen op televisie of sociale media. Bijvoorbeeld in nieuwsberichten over rechts-extremisme of de polarisering in de samenleving. Deze woorden worden regelmatig door elkaar heen gebruikt. Toch zijn het verschillende dingen.
Radicalisering
Radicalisering betekent dat een persoon of groep steeds sterker denkt en gelooft in iets wat niet past bij hoe wij in onze samenleving met elkaar omgaan. De persoon of groep is daarbij steeds meer bereid om zich ook echt naar deze mening te gedragen. Bijvoorbeeld door bepaalde dingen te doen of te zeggen.
Extremisme
Extremisme betekent dat een persoon expres de wet overtreedt omdat die heel erg gelooft in bepaalde ideeën. Voorbeelden van extremisme zijn het dreigen of plegen van aanslagen of het oproepen tot discriminatie of geweld.
Polarisatie
Polarisatie betekent dat er steeds meer wij-zij-denken ontstaat tussen groepen in de samenleving. Het is normaal dat verschillende groepen het niet altijd met elkaar eens zijn. Maar bij polarisatie komen groepen in de samenleving steeds meer tegenover elkaar te staan. Daardoor komen er steeds meer spanningen tussen hen en wordt de samenleving harder.
Wat hebben radicalisering, extremisme en polarisatie met elkaar te maken?
Is er bijvoorbeeld altijd sprake van extremisme als iemand geradicaliseerd is? En leidt polarisatie altijd tot radicalisering?
In het kort de antwoorden op deze vragen:
Radicalisering zorgt niet altijd voor extremisme. Iemand kan bijvoorbeeld radicale ideeën of meningen hebben, maar daarvoor niet de wet willen overtreden.
Polarisatie leidt niet altijd tot radicalisering of extremisme. Als er veel polarisatie is, kan dat ervoor zorgen dat iemand zich sneller aangetrokken voelt tot radicale of extremistische groepen of gedachten. Dit noem je ook wel een 'voedingsbodem' voor radicalisering.
De Volkskrant maakt 20% winst? Waar baseer je dat op?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:19 schreef nostra het volgende:
[..]
Waarom is een rendement van 20% (zo ongeveer het hele nieuwe btw-tarief) wel een acceptabel niveau, althans leidt dat blijkbaar niet tot een onredelijke belemmering, en een btw-verhoging wel?
[ afbeelding ]
Ja, ik snap die termen prima. De PVV lijkt me een grensgeval. Op zich radicaal rechts, maar omdat Wilders af en toe met zijn uitingen wetten overtreedt zie ik inderdaad ook wel raakvlakken met extreemrechts. Maar is de naam van het verschijnsel nou zo essentieel?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:19 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Sommige users snappen die termen niet zo goed heb ik het idee...
[..]
DPG doet dat in Nederland, zie https://jaarverslag.dpgmediagroup.com/2023-nl/dpg_media_in_2023 . Cijfers per krant/radiostation worden niet uitgesplitst.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:22 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
De Volkskrant maakt 20% winst? Waar baseer je dat op?
Ja, en de stijging van het aantal plofkraken en het aantal allochtonen zijn ook twee ontwikkelingen die gelijktijdig hebben plaatsgevonden zonder verband 🤣quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Je kunt hooguit uitleggen dat er twee ontwikkelingen gelijktijdig hebben plaatsgevonden met eenzelfde oorzaak, maar niet dat het een leidt tot het ander. Dat is nou net het hele punt.
O, wauw. Ik dacht dat de Nederlandse kranten het zwaar hadden. Dat mag wat mij betreft inderdaad ook wel wat minder.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:26 schreef nostra het volgende:
[..]
DPG doet dat in Nederland, zie https://jaarverslag.dpgmediagroup.com/2023-nl/dpg_media_in_2023 . Cijfers per krant/radiostation worden niet uitgesplitst.
Tja, als je het verschil tussen correlatie en causaliteit echt niet wil of kan begrijpen, dan kan ik helaas weinig voor je doen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:29 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja, en de stijging van het aantal plofkraken en het aantal allochtonen zijn ook twee ontwikkelingen die gelijktijdig hebben plaatsgevonden zonder verband 🤣
Soms is een en een gewoon twee
Is toch gewoon een kwestie van logica dat je als je de hele dag werkt minder tijd hebt om te koken
Kijk dat jij dat nou prima vindt, is jouw zaak en dat mag, maar je hoeft zoiets duidelijks toch niet te ontkennen
Daar wordt in sommige media ook nogal los mee omgegaan.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tja, als je het verschil tussen correlatie en causaliteit echt niet wil of kan begrijpen, dan kan ik helaas weinig voor je doen.
Ja, dat weet ik. Dus, hier ook maar net doen alsof het hetzelfde is?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:37 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Daar wordt in sommige media ook nogal los mee omgegaan.
Natuurlijk is het vrij aannemelijk dat Wilders dit doet, omdat hij cultuur maar onzin vindt of in ieder geval niet van een zodanig niveau dat het lager belast zou moeten worden dan andere ('luxe') consumptie. Rancune zou me ook niet verbazen. Daadwerkelijk de mond trachten te snoeren van het journaille gaat me dan weer een brug te ver.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:32 schreef Blastbeat het volgende:
Maar om je vraag te beantwoorden: als een kabinet (in wording) ervoor kiest om iets zwaarder te belasten, dan geeft dat natuurlijk vragen. Als het dan ook nog eens gaat om zaken waarvan Wilders een afkeer heeft, dan ligt het toch aardig voor de hand om daar een verband tussen te zien toch?
Maar hoe zie jij die relatie niet? Als er asielzoekers gehuisvesd worden dan gaan zij een woning in die dan toch niet meer beschikbaar is voor een ander?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:10 schreef probeer het volgende:
[..]
Neem woningnood. Is het terecht dat sommige/menige PVV-ers de asielzoekers de schuld geven van de woningnood? Nee, dat is aantoonbare onzin. Maar dat maakt niet dat ze geen woningnood ervaren.
We zijn lang genoeg thuis om te koken. Punt is dat we er minder zin in hebben. Er is ook veel meer aanbod voor de snelle hap gekomen. Dat gaat hand in hand met het minder zin hebben om uitgebreid thuis te koken. Is er meer goed aanbod aan snelle happen denk je sneller, dat doe ik vandaag. Denken meer mensen dat komt er meer aanbod.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:29 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja, en de stijging van het aantal plofkraken en het aantal allochtonen zijn ook twee ontwikkelingen die gelijktijdig hebben plaatsgevonden zonder verband 🤣
Soms is een en een gewoon twee
Is toch gewoon een kwestie van logica dat je als je de hele dag werkt minder tijd hebt om te koken
Kijk dat jij dat nou prima vindt, is jouw zaak en dat mag, maar je hoeft zoiets duidelijks toch niet te ontkennen
Uiteraard begrijp ik dat wel, maar ik vind het echt onzin dat je je nu verschuilt achter dit soort dingen terwijl het verband gewoon heel duidelijk is. En misschien is het heel lastig te bewijzen. Een beetje alsof ik mijn auto veel te zwaar belaad en door mijn assen zak en dan zeg: misschien waren de assen al zwak en ging dat toch al gebeuren. Of dat we 130 mogen rijden en het aantal ongelukken stijgt en we dan zeggen: oh maar we weten niet of daar wel een causaal verband is. Of: er is geen causaal verband want die ongelukken komen niet door de snelheid op zich maar doordat mensen zich niet aan de regels houden en anderen daar bij 130 minder goed op kunnen anticiperen. In beide gevallen is het resultaat denk ik gelijk, dat je met 130 meer ongelukken krijgt.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tja, als je het verschil tussen correlatie en causaliteit echt niet wil of kan begrijpen, dan kan ik helaas weinig voor je doen.
Het beestje bij de naam noemen doe je op basis van een analyse van de partij zelf, niet op basis van jouw eigen extremisme. Allemaal irrelevant wat je hier noemt.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:36 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Maar sowieso snap ik die reflex op rechts niet, dat mensen zo bang zijn het beestje bij de naam te noemen.
Ik heb er geen probleem mee hoor ervoor uitkomen dat ik extreem-links ben, Marxist.
Tenminste, extreem links aangaande de huidige norm. Niet extreem als in ik hoop dat er iemand slechter uitkomt als beleid met mijn voorkeur werkelijkheid wordt.
Wat ik wel raar vind is dat lui doen dat extreem-rechts niet bestaat of niet in onze kamer aanwezig is. Extreem-links is niet meer in de kamer sinds Bij1 weg is. Doen alsof partijen als Pvda/GL of SP extreem zijn, tja dan mis je denk ik nogal een stuk van het politieke spectrum.
https://www.pvv.nl/images/2023/PVV-Verkiezingsprogramma-2023.pdfquote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:52 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het beestje bij de naam noemen doe je op basis van een analyse van de partij zelf, niet op basis van jouw eigen extremisme. Allemaal irrelevant wat je hier noemt.
Maar het is dus helemaal niet zo'n voor de hand liggende causaliteit als jij stelt. Met koken niet, en met het krijgen van kinderen (dat waren de vorige doelpalen) al helemaal niet. Misschien wordt er wel minder gekookt omdat het tweede inkomen ervoor zorgt dat duurdere alternatieven bereikbaar zijn. Misschien wordt er wel minder gekookt omdat er veel meer alternatieve tijdvullingen (voor vrouwen) zijn dan koken in het algemeen. Misschien wordt er wel minder gekookt omdat er eet-alternatieven beschikbaar zijn die we 50 jaar geleden sowieso nog niet hadden.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:50 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Uiteraard begrijp ik dat wel, maar ik vind het echt onzin dat je je nu verschuilt achter dit soort dingen terwijl het verband gewoon heel duidelijk is. En misschien is het heel lastig te bewijzen. Een beetje alsof ik mijn auto veel te zwaar belaad en door mijn assen zak en dan zeg: misschien waren de assen al zwak en ging dat toch al gebeuren. Of dat we 130 mogen rijden en het aantal ongelukken stijgt en we dan zeggen: oh maar we weten niet of daar wel een causaal verband is. Of: er is geen causaal verband want die ongelukken komen niet door de snelheid op zich maar doordat mensen zich niet aan de regels houden en anderen daar bij 130 minder goed op kunnen anticiperen. In beide gevallen is het resultaat denk ik gelijk, dat je met 130 meer ongelukken krijgt.
Als het vroeger de taak van vrouwen was om te koken en ze daar de hele dag voor hadden, en nu mogen ze fulltime werken, dan is het toch logisch dat ze minder tijd en energie hebben om te koken? Als ik de hele dag niks gedaan heb, kook ik ook eerder een grote maaltijd dan wanneer ik moe thuiskom.
Je steekt gewoon je kop in het zand en dat is helemaal niet nodig, want je kunt ook gewoon zeggen dat je het zo wel prima vindt, dat vrouwen lekker kunnen werken en dan een maaltijd uit de supermarkt opwarmen, dat je dat beter vindt dan de jaren 50, en dan is de discussie voorbij.
Het simpele verschil tussen 'A leidt altijd tot B' en 'A kan oa tot B leiden maar doet dat lang niet altijd'.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 16:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar het is dus helemaal niet zo'n voor de hand liggende causaliteit als jij stelt. Met koken niet, en met het krijgen van kinderen (dat waren de vorige doelpalen) al helemaal niet. Misschien wordt er wel minder gekookt omdat het tweede inkomen ervoor zorgt dat duurdere alternatieven bereikbaar zijn. Misschien wordt er wel minder gekookt omdat er veel meer alternatieve tijdvullingen (voor vrouwen) zijn dan koken in het algemeen. Misschien wordt er wel minder gekookt omdat er eet-alternatieven beschikbaar zijn die we 50 jaar geleden sowieso nog niet hadden.
Het zijn allemaal ontwikkelingen die van invloed zijn op de hoeveelheid zelfbereide maaltijden. Er daar dan eentje uitzoeken die je mooi uitkomt en die aanwijzen als enige en directe oorzaak is een verkrachting van het concept statistiek.
Ja, en niet-A leidt ook niet noodzakelijk tot niet-B.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 16:13 schreef probeer het volgende:
[..]
Het simpele verschil tussen 'A leidt altijd tot B' en 'A kan oa tot B leiden maar doet dat lang niet altijd'.
Maar snap dat nou. Als iets logisch voelt, dan *is* er een causaal verband. Want 1 en 1 is 2. Ofzo.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tja, als je het verschil tussen correlatie en causaliteit echt niet wil of kan begrijpen, dan kan ik helaas weinig voor je doen.
Zo'n 6% van de vrijkomende huizen gaat naar statushouders: https://www.coa.nl/nl/lij(...)0bijvoorbeeld%206%25.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:47 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Maar hoe zie jij die relatie niet? Als er asielzoekers gehuisvesd worden dan gaan zij een woning in die dan toch niet meer beschikbaar is voor een ander?
Jazeker, want veel stemmers doen net alsof ie heel links is en marcheren achter een gevaarlijke gek aan.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:26 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ja, ik snap die termen prima. De PVV lijkt me een grensgeval. Op zich radicaal rechts, maar omdat Wilders af en toe met zijn uitingen wetten overtreedt zie ik inderdaad ook wel raakvlakken met extreemrechts. Maar is de naam van het verschijnsel nou zo essentieel?
quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:42 schreef nostra het volgende:
Daadwerkelijk de mond trachten te snoeren van het journaille gaat me dan weer een brug te ver.
En populisten weten waar ze de meest loyale stemmers kunnen vinden...quote:Op zaterdag 25 mei 2024 15:54 schreef MoreDakka het volgende:
Sowieso is dat gebakkelei over extreem of radicaal rechts niet heel interessant. Wilders is overduidelijk vooral en bij uitstek een populist.
Niemand heeft het over oplossen, maar in één keer 6% aanbod is natuurlijk zeer significant. Overigens heeft die pagina het over 5-10%. Het hangt natuurlijk ook van de locatie af. 5% meer woningen die vrij komen in Drenthe heeft natuurlijk een totaal ander gevolg dan 10% die vrij komt in de Randstad.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 17:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zo'n 6% van de vrijkomende huizen gaat naar statushouders: https://www.coa.nl/nl/lij(...)0bijvoorbeeld%206%25.
Zonder statushouders nemen wachtrijen dus 6% af, dan praat je over 5 maanden op een wachtrij van 8 jaar. Zou dat nu echt het probleem oplossen? Is het opgelost als je 7 jaar en 7 maanden moet wachten? Nee, toch?
Maar wel met algemeen als extreemrechts erkende partijen als VB en AfD…quote:Op zaterdag 25 mei 2024 13:58 schreef nostra het volgende:
[..]
De PVV is niet te vergelijken met een NVU,
Het is pure symptoombestrijding en daarvoor gooi je dan allerlei mensenrechten overboord. Want nee, het is niet echt significant. Een paar maanden op een wachtrij van jaren is irrelevant.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 18:26 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Niemand heeft het over oplossen, maar in één keer 6% aanbod is natuurlijk zeer significant. Overigens heeft die pagina het over 5-10%. Het hangt natuurlijk ook van de locatie af. 5% meer woningen die vrij komen in Drenthe heeft natuurlijk een totaal ander gevolg dan 10% die vrij komt in de Randstad.
Die rekensom die je eerder maakte klopt trouwens niet. Bij een systeem in flux kun je niet dat zo doorrekenen naar het percentage wachttijd. Stel bijvoorbeeld dat je een hoeveelheid instroom en uitstroom hebt wat gelijk aan elkaar is en geen wachtlijst, dan heb je geen wachttijd. Voeg een klein percentage aan die instroom toe en dan heb je een toenemende wachtlijst en wachttijd, wat zonder veranderende uitrstroom ook blijft toenemen (in principe ... in de praktijk gaan mensen op de langere wachtlijst dood of meer verdienen enzo, dus daar ontstaat dan een nieuw evenwicht op termijn).quote:Op zaterdag 25 mei 2024 18:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is pure symptoombestrijding en daarvoor gooi je dan allerlei mensenrechten overboord. Want nee, het is niet echt significant. Een paar maanden op een wachtrij van jaren is irrelevant.
Dan is de vraag of je die wel kunt zien als extreem-rechts. 'The hard right' wordt tegenwoordig internationaal voor dergelijke deze stroming gebruikt maar over het algemeen wordt in het buitenland de PVV toch wel gezien als wat extremer (no pun) dan de meeste andere radicaal-rechtse partijen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 18:42 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Maar wel met algemeen als extreemrechts erkende partijen als VB en AfD…
zo werkt deze berekening nietquote:Op zaterdag 25 mei 2024 17:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zo'n 6% van de vrijkomende huizen gaat naar statushouders: https://www.coa.nl/nl/lij(...)0bijvoorbeeld%206%25.
Zonder statushouders nemen wachtrijen dus 6% af, dan praat je over 5 maanden op een wachtrij van 8 jaar. Zou dat nu echt het probleem oplossen? Is het opgelost als je 7 jaar en 7 maanden moet wachten? Nee, toch?
Die statushouder kan zich niet eerder inschrijven. Dus, wat moet daarmee gebeuren? De straat op?quote:Op zaterdag 25 mei 2024 18:58 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
zo werkt deze berekening niet
een feit is dat een statushouder niet 7 jaar en 7 maanden hoeft te wachten en ieder ander wel?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |