https://www.telegraaf.nl/(...)-leven-8-jaar-langerquote:AMSTERDAM - Overheidsbeleid om gezondheidsverschillen in Nederland te verkleinen heeft niets opgeleverd. Al tientallen jaren wordt geprobeerd die kloof te dichten, maar dat is niet gelukt. Sterker nog, als er niets gebeurt, nemen de verschillen verder toe. Dat schrijft de Sociaal-Economische Raad (SER) in een advies aan het demissionair kabinet. Er moet een breed pakket aan maatregelen genomen worden, aldus de SER. „Er is niet maar één knop om aan te draaien.”
Hoger opgeleiden worden gemiddeld vijf jaar ouder en leven bovendien veertien jaar langer in goede gezondheid, dan lager opgeleiden. Als je kijkt naar inkomen, zijn de verschillen nog groter: de twintig procent meest rijke mensen in Nederland leven ruim acht jaar langer en 24 jaar langer in goede gezondheid in vergelijking met de twintig procent armste Nederlanders.
’Onrechtvaardige verschillen’
Die verschillen zijn niet alleen ’onrechtvaardig en nadelig voor de betrokkenen die minder lang - in goede gezondheid - leven’, zo schrijft de adviesraad, ook de ’maatschappelijke en economische gevolgen zijn groot’. Zo hebben mensen met gezondheidsproblemen meer zorg nodig, terwijl de zorgsector al overbelast is. Ook kunnen zij vaker niet werken. En dat is nu er langdurig krapte is op de arbeidsmarkt, extra vervelend.
’Extra maatregelen nodig tegen alcoholgebruik’
Veel maatregelen die de afgelopen decennia werden genomen om de kloof te dichten waren gericht op het bevorderen van een gezonde leefstijl. Maar dit blijkt niet goed te werken. „Veel gezondheidsproblemen ontstaan door omgevingsfactoren, zoals de omstandigheden waarin iemand opgroeit en de woon- en werksituatie”, weet Marike Knoef, econoom en kroonlid bij de SER.
Maatregelen
Daarom moeten maatregelen genomen worden op het gebied van wonen, onderwijs, kinderopvang, werk, uitkeringen en zorg. En adviseert de raad om bij alle nieuwe overheidsplannen voortaan ook te kijken naar de impact die het plan heeft op het gebied van
„Net zoals alle plannen getoetst worden op stikstof, kan dit ook in gang worden gezet voor gezondheid”, zegt Knoef. Al gaat de vergelijking niet helemaal op, want een norm - bijvoorbeeld maximale gezondheidsschade die een plan met zich meebrengt - wordt niet gesteld.
’Minder zzp’ers’
Een heel belangrijke voorwaarde om een gezond leven te kunnen leiden die de SER noemt, is het hebben van vast werk en inkomen. Wanneer iemand structureel werk verricht voor een baas of opdrachtgever, zou er een vaste arbeidsovereenkomst moeten liggen voor onbepaalde tijd.
„We zien nu veel mensen met een flexibele arbeidsrelatie, zoals zzp’ers, aan de onderkant van de arbeidsmarkt die in een kwetsbare positie zitten”, zegt Knoef. „Wij zijn niet tegen zzp’ers in het algemeen, maar wel als dit veel stress en onzekerheid geeft over inkomen en de toekomst, want dat is weer slecht voor iemands gezondheid.”
Uitkering
Ondanks dat er overal personeelstekorten zijn en mensen gezocht worden, ziet de SER dat er nog steeds heel wat mensen langs de kant staan die het niet lukt om aan de slag te komen. „Dit heeft soms ook te maken met strakke regelgeving. Als iemand vanuit een uitkering bijvoorbeeld weer parttime aan de slag wil, levert dat niet altijd meer inkomen op, omdat iemand dan gekort wordt in zijn uitkering.”
’Mensen overtuigen gezond te leven helpt niet’
De adviesraad stelt daarom voor om de mogelijkheden om bij te verdienen naast een uitkering te verruimen.
’Schaf eigen risico af voor uitkeringsgerechtigden’
Mantelzorgers
Een ander voorbeeld is de parttimer die meer uren wil gaan maken, die ziet zijn toeslagen vaak achteruit gaan, waardoor het extra werk nauwelijks iets oplevert. „Het zou lonend moeten zijn om extra te gaan werken”, zegt Knoef.
Mantelzorger mist vaak kennis en vaardigheden: ’Helpen bij het verschonen is een ingewikkelde klus’
Ook zou de combinatie werk en mantelzorg is steeds actueler en zou makkelijker moeten worden. „Dit gaat met de vergrijzing zeker de komende jaren nog een grote rol spelen”, verwacht Knoef.
Dit dus. Bovendien, wees blij dat we niet allemaal 90 worden. Kunnen we helemaal niet betalen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:38 schreef Hexagon het volgende:
Tja voorlichting genoeg. Maar als mensen zich er niets van aantrekken houdt het echt op. De overheid is geen kleuterjuf.
Hoezo onrechtvaardig? Mensen zijn er toch zelf bij?quote:Die verschillen zijn niet alleen ’onrechtvaardig
Uit een ander onderzoek;quote:Hoger opgeleiden worden gemiddeld vijf jaar ouder en leven bovendien veertien jaar langer in goede gezondheid, dan lager opgeleiden.
https://www.nu.nl/gezondh(...)ager-opgeleiden.htmlquote:Hoogopgeleide Nederlanders drinken regelmatiger alcohol in vergelijking met lager opgeleide Nederlanders. Daarentegen roken zij gemiddeld minder vaak.
De vraag is of dat het doel moet zijn; 80 worden in goede gezondheid lijkt me meer kwaliteit van leven dan kwakkelend 90 worden.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:43 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit dus. Bovendien, wees blij dat we niet allemaal 90 worden. Kunnen we helemaal niet betalen.
Mijn grootvader is 96 geworden.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:03 schreef Rostrup het volgende:
[..]
De vraag is of dat het doel moet zijn; 80 worden in goede gezondheid lijkt me meer kwaliteit van leven dan kwakkelend 90 worden.
Neequote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Als je niet gewenst bent ga dan weg.
Verlaat hen voordat ze jou verlaten.
Meer werken maar ook meer mantelzorgen. Ik denk eigenlijk dat je relaxter en dus gezonder leeft als we eens wat minder zouden "moeten".quote:Mantelzorgers
Een ander voorbeeld is de parttimer die meer uren wil gaan maken, die ziet zijn toeslagen vaak achteruit gaan, waardoor het extra werk nauwelijks iets oplevert. „Het zou lonend moeten zijn om extra te gaan werken”, zegt Knoef.
Mantelzorger mist vaak kennis en vaardigheden: ’Helpen bij het verschonen is een ingewikkelde klus’
Ook zou de combinatie werk en mantelzorg is steeds actueler en zou makkelijker moeten worden. „Dit gaat met de vergrijzing zeker de komende jaren nog een grote rol spelen”, verwacht Knoef.
Je kan dom gedrag niet voorkomen. Iedereen weet dat roken en 4 keer per week naar McDonald's slecht voor je is en toch blijft een bepaalde groep in de samenleving dat gedrag vertonen.quote:
Alle beleid is gericht om zoveel mogelijk levens de hoogbejaardheid en het verpleeghuis in te rekken om dan vervolgens te gaan klagen over de stijgende zorgkosten. Niet over de zorgwinsten, ondanks dat hoogbejaardheid de kip met de gouden eieren is.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:34 schreef PiyeReloaded het volgende:
De enige reden dat het zo verwoord wordt is het financiële belang van de overheid. Denk je echt dat ze het zo zielig vinden voor de laaggeschoolde arbeider? Ze weten gewoon dat ze die arbeider hard nodig hebben. Je kunt wel de pensioensleeftijd blijven verhogen, maar als ze toch op hun 60e arbeidsongeschikt uitvallen heb je er nog niks aan.
Hoogopgeleiden kunnen na hun 100e nog een paar maanden meer zorgomzet maken. Snel, pak gepensioneerden hun dagelijkse flesje wijn af, stel je voor dat ze van hun oude dag genieten maar te vroeg dood gaan en geen enorme kosten maken.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:52 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Hoezo onrechtvaardig? Mensen zijn er toch zelf bij?
Daarnaast; een lagere BTW op groente en fruit schijnt heel moeilijk te zijn. Pak dat dan aan.
[..]
Uit een ander onderzoek;
[..]
https://www.nu.nl/gezondh(...)ager-opgeleiden.html
En nu?
In die zin vind ik de ontwikkeling van het steeds duurder worden van fast food eigenlijk alleen maar goed. Naar de McDonald's met bijvoorbeeld 2 volwassenen en 2 kinderen kost je denk ik snel 45 euro nu.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:25 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Je kan dom gedrag niet voorkomen. Iedereen weet dat roken en 4 keer per week naar McDonald's slecht voor je is en toch blijft een bepaalde groep in de samenleving dat gedrag vertonen.
quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:20 schreef Rostrup het volgende:
[..]
NeeZe spannen samenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Het gaat dieper dan we ooit konden vermoeden!!!
Heb je hier bewijs voor?quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:34 schreef PiyeReloaded het volgende:
De enige reden dat het zo verwoord wordt is het financiële belang van de overheid. Denk je echt dat ze het zo zielig vinden voor de laaggeschoolde arbeider? Ze weten gewoon dat ze die arbeider hard nodig hebben. Je kunt wel de pensioensleeftijd blijven verhogen, maar als ze toch op hun 60e arbeidsongeschikt uitvallen heb je er nog niks aan.
Dit.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 10:36 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, gezond leven heb je uiteindelijk gewoon zelf in de hand. Wat gezond en ongezond is maakt de overheid volgens mij meer dan voldoende duidelijk. Dan is het voor de rest echt je eigen keuze wat je ermee doet.
Helaas is het wijzen op eigen verantwoordelijkheid voor iets een heel politiek incorrect iets geworden bij zowel links als rechts. Het overkomt die mensen allemaal maar en daarom moeten ze gepamperd worden.
Wat een liberale onzin weer, om louter op eigen verantwoordelijkheid te wijzen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 10:36 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, gezond leven heb je uiteindelijk gewoon zelf in de hand. Wat gezond en ongezond is maakt de overheid volgens mij meer dan voldoende duidelijk. Dan is het voor de rest echt je eigen keuze wat je ermee doet.
Helaas is het wijzen op eigen verantwoordelijkheid voor iets een heel politiek incorrect iets geworden bij zowel links als rechts. Het overkomt die mensen allemaal maar en daarom moeten ze gepamperd worden.
Is toch niet zo verwonderlijk dat de rijkere mensen langer en gezonder leven? Zij kunnen namelijk veel sneller dan de lagere inkomens weg van een slechte woonplek.quote:Hoger opgeleiden worden gemiddeld vijf jaar ouder en leven bovendien veertien jaar langer in goede gezondheid, dan lager opgeleiden. Als je kijkt naar inkomen, zijn de verschillen nog groter: de twintig procent meest rijke mensen in Nederland leven ruim acht jaar langer en 24 jaar langer in goede gezondheid in vergelijking met de twintig procent armste Nederlanders.
Als kind, zeker. Maar zodra je volwassen bent, vertel mij dan eens hoe je sociale-economische status een excuus is voor het op nahouden van een ongezonde levensstijl?quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Wat een liberale onzin weer, om louter op eigen verantwoordelijkheid te wijzen.
Ja, een groot deel heb je natuurlijk zelf in de hand. En een ander groot deel valt volledig buiten je controle, en is helaas wel vaak gelinkt aan socio-economische status.
Vergeet vooral niet dat hoger opgeleiden minder vaak een fysiek zwaar beroep uitoefenen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:29 schreef torentje het volgende:
[..]
Is toch niet zo verwonderlijk dat de rijkere mensen langer en gezonder leven? Zij kunnen namelijk veel sneller dan de lagere inkomens weg van een slechte woonplek.
Gezondere alternatieven niet kunnen betalen of er geen mogelijkheid toe hebben.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:29 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als kind, zeker. Maar zodra je volwassen bent, vertel mij dan eens hoe je sociale-economische status een excuus is voor het op nahouden van een ongezonde levensstijl?
Gezond eten is niet duurder, immers. Neem havermout. Spotgoedkoop, perfecte voedingsbron, best veel kcal per 100 gram (dit is in deze een voordeel. Want je kan erdoor goedkoop al een relatief groot deel van je kcal benodigdheden binnen krijgen, en de kans op overeten bij havermout is klein. Daar is het echt niet lekker genoeg voor).
Wat volkoren boterhammen in de middag, groente bij het avondeten, met een stukje vlees.
Gezond eten =/= biologisch he. Daarvan zijn de gezondheidsvoordelen ernstig overschat. Zelfs als je zwemt in het geld, is het het niet waard.
1: In tijden van deze woningmarkt, zitten ook middenklasse en zelfs rijke mensen die daar wonen met dat 'probleem'.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:35 schreef probeer het volgende:
[..]
Gezondere alternatieven niet kunnen betalen of er geen mogelijkheid toe hebben.
Bijvoorbeeld:
Niet kunnen verhuizen uit een (door industrie of verkeer) zwaar vervuilde regio.
Tandarts buiten de zorgverzekering.
Geestelijke zorg niet kunnen betalen of er geen tijd voor hebben (omdat werk).
Langer door moeten werken dan je gezondheid eigenlijk toelaat.
Geen mantelzorg netwerk hebben.
Men mag het bedrijfsleven hiervoor zeker ook eens aan de oren trekken met de miljarden die ze spenderen om mensen verslaafd te maken aan hun producten. De wetten moeten gewoon aangepast worden, zolang bedrijven zich als een psychopaat mogen opstellen, zal er weinig veranderen en gaan we langzaamaan naar een dystopische toekomst.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:36 schreef probeer het volgende:
Gaat de link tussen gezondheid en levensstijl bij sommigen nou echt niet verder dan 'wat je zelf in je mond stopt', vervolgens de logica volgend dat zolang een mens vrij is om zelf te kiezen wat je lichamelijk consumeert, men dus volledig verantwoordelijk is voor diens eigen gezondheid?
quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:44 schreef nostra het volgende:
Ah, de overheid moet weer eens op gaan treden voor onze eigen keuzes. Sociaal-economische status is over het algemeen het gevolg van, niet de oorzaak van. Een onderkant van de maatschappij zal je altijd houden en is ook gewoon noodzakelijk.
Dus je bent het met me eens dat bv 'geld' een enorme factor speelt, en het dus niet allemaal om eigen verantwoordelijkheid draait?quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:42 schreef theunderdog het volgende:
[..]
1: In tijden van deze woningmarkt, zitten ook middenklasse en zelfs rijke mensen die daar wonen met dat 'probleem'.
2: In principe heb je met goede gebitverzorging ook geen tandarts nodig. Ik ga enkel voor controle, nog nooit iets aan mijn gebit gehad.
3: Het niet kunnen betalen is een probleem. Geen tijd lijkt mij iets waar je als rijke ondernemer die 60 uur + werkt per week ook mee zit.
4: Nog een probleem waar echt veel meer mensen mee zitten dan enkel de mensen onder de armoedegrens. Dus dat doet die kloof niet verklaren.
5: Ja, dat is zwaar klote. Maar wat moet de overheid daar specifiek aan doen?
Uiteraard zijn er nuances. Maar de kloof die er is, heeft wel degelijk grotendeels met levensstijl te maken.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:46 schreef probeer het volgende:
[..]
Dus je bent het met me eens dat bv 'geld' een enorme factor speelt, en het dus niet allemaal om eigen verantwoordelijkheid draait?
Kijk, deze user bekent tenminste kleur.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:44 schreef nostra het volgende:
Ah, de overheid moet weer eens op gaan treden voor onze eigen keuzes. Sociaal-economische status is over het algemeen het gevolg van, niet de oorzaak van. Een onderkant van de maatschappij zal je altijd houden en is ook gewoon noodzakelijk.
Wat wil je daar nu mee zeggen? omdat hij een ultra-liberaal is, maak je sociaal-liberale ook verdacht? het is pas oke als je communist bent ofzo?quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:47 schreef probeer het volgende:
[..]
Kijk, deze user bekent tenminste kleur.
Veel zelf in de hand hebben? Absoluut.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:47 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Uiteraard zijn er nuances. Maar de kloof die er is, heeft wel degelijk grotendeels met levensstijl te maken.
En ik van mening dat je daarbij heel veel zelf in de hand hebt.
https://localfocuswidgets.net/61b2278ad79f5quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:24 schreef probeer het volgende:
Ga die onzin eens in bv IJmuiden slijten zeg.
Dat was ver doorgeslagen. Nu zie ik een felle tegenreactie, waarin vrijwel niets meer eigen verantwoordelijkheid is.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:49 schreef probeer het volgende:
[..]
Veel zelf in de hand hebben? Absoluut.
Maar dat gezondheid benadert dient te worden vanuit 'eigen verantwoordelijkheid', zoals sommige users boven ons al doen, is imo flink doorgeslagen.
Nou, als een typische sociaalliberaal metquote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:48 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Wat wil je daar nu mee zeggen? omdat hij een ultra-liberaal is, maak je sociaal-liberale ook verdacht? het is pas oke als je communist bent ofzo?
komt, dan is dat aardig verdacht ja. Heeft geen ene fuck meer met 'sociaal' te maken namelijk.quote:Maargoed, gezond leven heb je uiteindelijk gewoon zelf in de hand. Wat gezond en ongezond is maakt de overheid volgens mij meer dan voldoende duidelijk. Dan is het voor de rest echt je eigen keuze wat je ermee doet.
In mijn tegenreactie ontken ik nergens het enorme belang van eigen verantwoordelijkheid. Ik stel dat het veel te kort door de bocht is om gezondheid alleen op eigen verantwoordelijkheid te gooien, en dat juist de overheid, maar ook de mensen om ons heen, daar een grote rol in spelen. Een rol waar je als individu maar amper invloed op hebt. Hoe gezond iemand nou wel of niet eet/consumeert.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:51 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dat was ver doorgeslagen. Nu zie ik een felle tegenreactie, waarin vrijwel niets meer eigen verantwoordelijkheid is.
Waarom hebben wij (mensen, Nederlanders hoe je het beestje wil noemen) zoveel moeite met het grijze gebied?
Hoezo? wat gezond leven is. Kortom: levensstijl. Heb je toch ook zelf in de hand??quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:51 schreef probeer het volgende:
[..]
Nou, als een typische sociaalliberaal met
[..]
komt, dan is dat aardig verdacht ja. Heeft geen ene fuck meer met 'sociaal' te maken namelijk.
Dat doet niemand hier. Men spreekt over een gezonde-levensstijl. Je algehele gezondheid heb je uiteraard niet geheel zelf in de hand. Dat zou nogal kolderiek zijn.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:52 schreef probeer het volgende:
[..]
In mijn tegenreactie ontken ik nergens het enorme belang van eigen verantwoordelijkheid. Ik stel dat het veel te kort door de bocht is om gezondheid alleen op eigen verantwoordelijkheid te gooien, en dat juist de overheid, maar ook de mensen om ons heen, daar een grote rol in spelen. Een rol waar je als individu maar amper invloed op hebt. Hoe gezond iemand nou wel of niet eet/consumeert.
En het is allemaal zo godsgruwelijk duur. (Koop en ook huur)quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:42 schreef theunderdog het volgende:
1: In tijden van deze woningmarkt, zitten ook middenklasse en zelfs rijke mensen die daar wonen met dat 'probleem'.
Ik durf de hypothese wel aan dat wanneer IJmuiden niet vol zou zitten met mensen die financieel gezien afhankelijk zijn van Tata, die data er flink anders uit zou zien. Omdat een grote groep mensen daar prima weet dat 'onder een staalfabriek leven' niet goed is voor hun gezondheid, maar ze zich helaas niet in een positie verkeren waarin ze hun gezondheid boven hun inkomenszekerheid kunnen plaatsen. Dat ze het zich financieel niet kunnen permitteren om Tata daar weg te willen hebben. Perfect voorbeeld van mensen wiens gezondheid helaas sterk afhankelijk is van andere factoren dan wat ze eten of drinken.quote:
Eens met dat eerste, dat tweede verschillen we nu eenmaal van mening tussen de doorslaggevendheid tussen kunnen of willen, helemaal in deze arbeidsmarkt.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 12:03 schreef probeer het volgende:
Ik durf de hypothese wel aan dat wanneer IJmuiden niet vol zou zitten met mensen die financieel gezien afhankelijk zijn van Tata, die data er flink anders uit zou zien. Omdat een grote groep mensen daar prima weet dat 'onder een staalfabriek leven' niet goed is voor hun gezondheid, maar ze zich helaas niet in een positie verkeren waarin ze hun gezondheid boven hun inkomenszekerheid kunnen plaatsen.
Bij rechts? Dit sentiment leeft toch voornamelijk alleen aan de linkerkant van het politieke spectrum.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 10:36 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, gezond leven heb je uiteindelijk gewoon zelf in de hand. Wat gezond en ongezond is maakt de overheid volgens mij meer dan voldoende duidelijk. Dan is het voor de rest echt je eigen keuze wat je ermee doet.
Helaas is het wijzen op eigen verantwoordelijkheid voor iets een heel politiek incorrect iets geworden bij zowel links als rechts. Het overkomt die mensen allemaal maar en daarom moeten ze gepamperd worden.
pffff er is iemand erachter gekomen dat arme mensen gevoeliger zijn voor negatieve prikkels dan rijke mensenquote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:33 schreef LXIV het volgende:
De onderkant van de samenleving rookt veel meer en is veel te dik. Maar hier is het allemaal de schuld van de overheid en heel onrechtvaardig. Typisch hoe dit geworden is.
We maken het mensen ook niet makkelijker gezien snelvoervreetschuren de afgelopen decennia als paddestoelen uit de grond schieten en blijven schieten.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:49 schreef probeer het volgende:
[..]
Veel zelf in de hand hebben? Absoluut.
Maar dat gezondheid benadert dient te worden vanuit 'eigen verantwoordelijkheid', zoals sommige users boven ons al doen, is imo flink doorgeslagen.
Het gezondheidsrisico van wonen in IJmuiden is nihil ten opzichte van roken, drinken of overgewicht.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Wat een liberale onzin weer, om louter op eigen verantwoordelijkheid te wijzen.
Ja, een groot deel heb je natuurlijk zelf in de hand. En een ander groot deel valt volledig buiten je controle, en is helaas wel vaak gelinkt aan socio-economische status.
Ga die onzin eens in bv IJmuiden slijten zeg.
Vadertje staat weet wat goed voor u is.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 12:43 schreef timmmmm het volgende:
Snel, laat iemand die vanuit de ivoren toren neerkijkt op dat domme gepeupel hun keuzes voor ze maken
Ja maar je kan toch verhuizen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Wat een liberale onzin weer, om louter op eigen verantwoordelijkheid te wijzen.
Ja, een groot deel heb je natuurlijk zelf in de hand. En een ander groot deel valt volledig buiten je controle, en is helaas wel vaak gelinkt aan socio-economische status.
Ga die onzin eens in bv IJmuiden slijten zeg.
Nee. Laag opgeleide en arme mensen hebben ook minder zelfcontrole. Alleen dat al is vaak de reden dat ze arm zijn.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:36 schreef probeer het volgende:
Gaat de link tussen gezondheid en levensstijl bij sommigen nou echt niet verder dan 'wat je zelf in je mond stopt', vervolgens de logica volgend dat zolang een mens vrij is om zelf te kiezen wat je lichamelijk consumeert, men dus volledig verantwoordelijk is voor diens eigen gezondheid?
Nee bij rechts kunnen we er ook nooit wat aan doen dat hun leven miserabel is. Het ligt ook altijd aan de asielzoekers/WEF/Woke en vul maar in.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 12:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Bij rechts? Dit sentiment leeft toch voornamelijk alleen aan de linkerkant van het politieke spectrum.
Ik vond de reacties hier al opmerkelijk, maar dat zal komen omdat velen bij het woord 'lager opgeleiden' al snel denken aan een stereotype blanke tokkie die PVV stemt, maar in veel gevallen zal het ook gaan om mensen met een migratieachtergrond.
En als dat de strekking van dit artikel was geweest, dus 'gezondheidskloof tussen autochtonen en allochtonen', dan waren de reacties echt wel anders geweest. Weinig doet het immers in progressieve kringen zo goed als het infantiliseren van migranten en/of niet-blanken. Dat zien we iedere keer opnieuw als het gaat over kwesties zoals werk, onderwijs, criminaliteit of integratie.
Ik denk niet dat kritiek op woke-isme of de enorme influx aan migranten iets te maken heeft met het wel of niet hebben van een 'miserabel' leven. Dit betreft namelijk kwesties die op de gehele samenleving een negatieve uitwerking hebben.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 12:52 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee bij rechts kunnen we er ook nooit wat aan doen dat hun leven miserabel is. Het ligt ook altijd aan de asielzoekers/WEF/Woke en vul maar in.
Op de bouw is de arbo natuurlijk ook ingevoerd. Ik weet niet of een zittend beroep nu zoveel gezonder is dan veel (laagopgeleide) beroepen waarbij je meer beweegt. Stratenmaker zal ondanks de arbo nog steeds niet optimaal zijn, maar ik denk dat veel praktische beroepen an sich gewoon gezonder zijn dan juist in die kantoorstoel hangen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 13:00 schreef AchJa het volgende:
Me dunkt dat een strater die op zijn 16e is begonnen met werken eerder versleten en op is dan eoa Jiskefet lullo die tot zijn 30e heeft lopen feesten om aansluitend de rest van zijn werkzame leven te slijten in zijn arbo technisch verantwoorde kantoor waar de muis het zwaarste is wat hij moet tillen...
quote:The Longevity Benefit of a Physically Demanding Job
Men who had physically strenuous jobs lived, on average, about a year longer than those who were deskbound.
https://www.nytimes.com/2(...)-disease-cancer.html
Neen, mensen met een laag inkomen krijgen niet snel een goede plek om te wonen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 12:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee. Laag opgeleide en arme mensen hebben ook minder zelfcontrole. Alleen dat al is vaak de reden dat ze arm zijn.
En dat je noodgedwongen dik wordt van armoede is de meest belachelijke spin. Net alsof twee zakken chips goedkoper zijn dan één!
Zeker iets als stress (bijvoorbeeld om baan/financiele zekerheid) leidt bij iedereen tot een eerder maken van keuzes die instant behoeftebevredigend zijn ipv handelen met het oog op de lange termijn. De onderklasse verkeert gewoon vaker in die stressomstandigheden.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 11:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Wat een liberale onzin weer, om louter op eigen verantwoordelijkheid te wijzen.
Ja, een groot deel heb je natuurlijk zelf in de hand. En een ander groot deel valt volledig buiten je controle, en is helaas wel vaak gelinkt aan socio-economische status.
Ga die onzin eens in bv IJmuiden slijten zeg.
Hmm, stress zou wellicht kunnen. Maar zou dat de verklaring zijn van deze grote verschillen in levensverwachting? Roken, drinken, ongezond eten en weinig bewegen zullen hier denk ik eerder doorslaggevend zijn en daar heb je zelf controle over.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 13:18 schreef VanKuikeren het volgende:
Ik zie hier louter posts over roken en fastfood. Zou het misschien kunnen zijn dat de laagste 20% inkomens ook simpelweg meer stress ervaren, (mede) doordat ze de moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen, met ziekte en lagere levensverwachting tot gevolg?
Dit klopt, alleen is er sprake van een vicieuze circel. Zo zie je dat arme mensen moeilijker lange termijn voordelen kunnen overzien en hierdoor sneller cognitief eerder dus 2 zakken chips kopen ipv een bakje verse aarbeien. wat evolutionaire logisch is aangezien chips meer verzadeging van honger geeft.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 12:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee. Laag opgeleide en arme mensen hebben ook minder zelfcontrole. Alleen dat al is vaak de reden dat ze arm zijn.
En dat je noodgedwongen dik wordt van armoede is de meest belachelijke spin. Net alsof twee zakken chips goedkoper zijn dan één!
Misschien kunnen de indicaties voor fysio vergoeding uit de basisverzekering uitgebreid worden, maar niet teveel. Dat wordt anders gewoon een melkkoe met heel veel mensen die naar de fysio gaan alsof het een uitje is.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 15:01 schreef summer2bird het volgende:
Ah, het wekelijkse naar beneden schoppen topic is er weer
OT: Ik denk dat er nog best wel wat te zeggen valt voor het terughalen van tandarts zorg in de basisverzekering en het afschaffen van eigen risico.
Als je chronisch ziek bent is dat vaak een hele klap en ik ken veel mensen helaas die de tandarts mijden omdat het te duur is.
Overigens zou fysio en diëtist ook geen slechte zijn voor standaard in het basis pakket.
Maar als de mensen met een laag inkomen dezelfde goede plek zouden hebben als de rijken om op te groeien dan zouden ze ook veel gezonder kunnen leven.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 13:36 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm, stress zou wellicht kunnen. Maar zou dat de verklaring zijn van deze grote verschillen in levensverwachting? Roken, drinken, ongezond eten en weinig bewegen zullen hier denk ik eerder doorslaggevend zijn en daar heb je zelf controle over.
Maar wel makkelijk om een suiker tax bij te voegen.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:52 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Hoezo onrechtvaardig? Mensen zijn er toch zelf bij?
Daarnaast; een lagere BTW op groente en fruit schijnt heel moeilijk te zijn. Pak dat dan aan.
[..]
Uit een ander onderzoek;
[..]
https://www.nu.nl/gezondh(...)ager-opgeleiden.html
En nu?
Jij liegt en bedriegt ook in al je topics.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 18:20 schreef suijkerbuijk het volgende:
Overheid liegt , bedriegt als het hun uit komt.
Dat heet een vergissingquote:Op dinsdag 30 januari 2024 18:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Jij liegt en bedriegt ook in al je topics.
Bewegen is uitstekend, en dan ook het probleem niet. Een stratenmaker beweegt helemaal niet zoveel. Hij/zij zit constant op zijn/haar knieën.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 13:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Op de bouw is de arbo natuurlijk ook ingevoerd. Ik weet niet of een zittend beroep nu zoveel gezonder is dan veel (laagopgeleide) beroepen waarbij je meer beweegt. Stratenmaker zal ondanks de arbo nog steeds niet optimaal zijn, maar ik denk dat veel praktische beroepen an sich gewoon gezonder zijn dan juist in die kantoorstoel hangen.
[..]
Krijgen we dit weer..quote:Op dinsdag 30 januari 2024 15:40 schreef torentje het volgende:
[..]
Maar als de mensen met een laag inkomen dezelfde goede plek zouden hebben als de rijken om op te groeien dan zouden ze ook veel gezonder kunnen leven.
Dat zou toch het probleem niet moeten zijn want dit leefpatroon is alleen voor de allerrijksten weg gelegd.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:25 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Je kan dom gedrag niet voorkomen. Iedereen weet dat roken en 4 keer per week naar McDonald's slecht voor je is en toch blijft een bepaalde groep in de samenleving dat gedrag vertonen.
Nee, dat is niet het beleid. Hoogbejaarden in een verpleeghuis worden niet op een manier behandeld om nog op alle manieren het leven te verlengen. Eerder gericht op het verlichten van klachten en kwaliteit van leven.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:59 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Alle beleid is gericht om zoveel mogelijk levens de hoogbejaardheid en het verpleeghuis in te rekken om dan vervolgens te gaan klagen over de stijgende zorgkosten. Niet over de zorgwinsten, ondanks dat hoogbejaardheid de kip met de gouden eieren is.
Roken, vreten en bier zuipen zijn zeker niet goed voor je, maar een baantje als bagage sjouwer in Schiphol sloopt je rug en geeft je kanker op een manier die een kantoorbaan niet doet.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:38 schreef Hexagon het volgende:
Tja voorlichting genoeg. Maar als mensen zich er niets van aantrekken houdt het echt op. De overheid is geen kleuterjuf.
Als het om fysiek slopender werk gaat dan sta ik wel open voor het nadenken wat we kunnen doen. Net als een ongezonde woonomgeving.quote:Op woensdag 31 januari 2024 10:09 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Roken, vreten en bier zuipen zijn zeker niet goed voor je, maar een baantje als bagage sjouwer in Schiphol sloopt je rug en geeft je kanker op een manier die een kantoorbaan niet doet.
quote:
Dit heeft allemaal geen ruk met gezondheid of de gezondheidskloof te maken, maar het zegt wel wat over de achtergrond. Het is een economische raming waarin de gezondheidskloof negatieve effecten heeft en daarom gedicht moet worden. Net zoals mensen die minder werken dan ze kunnen.quote:Ondanks dat er overal personeelstekorten zijn en mensen gezocht worden, ziet de SER dat er nog steeds heel wat mensen langs de kant staan die het niet lukt om aan de slag te komen. „Dit heeft soms ook te maken met strakke regelgeving. Als iemand vanuit een uitkering bijvoorbeeld weer parttime aan de slag wil, levert dat niet altijd meer inkomen op, omdat iemand dan gekort wordt in zijn uitkering.”
De adviesraad stelt daarom voor om de mogelijkheden om bij te verdienen naast een uitkering te verruimen.
Een ander voorbeeld is de parttimer die meer uren wil gaan maken, die ziet zijn toeslagen vaak achteruit gaan, waardoor het extra werk nauwelijks iets oplevert. „Het zou lonend moeten zijn om extra te gaan werken”, zegt Knoef.
Ik moet ineens aan de suikertaks denken. Heel toevallig..quote:Op woensdag 31 januari 2024 10:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als het om fysiek slopender werk gaat dan sta ik wel open voor het nadenken wat we kunnen doen. Net als een ongezonde woonomgeving.
Mijn weerstand zit hem vooral als het gaat om levensstijl-maatregelen. Die levensstijl moeten mensen helemaal zelf bepalen en aanpassen. Wanneer een overheid dat met drang en dwang wil doen dan worden we collectief gestrafd voor iets waar diegenen aan de verkeerde kant van die kloof echt wel zelf wat aan kunnen doen. Dat zie ik totaal niet zitten.
Meestal wel ja, daarom bestaat die kloof ook tussen arm en rijk. Dat heeft met heel veel facetten te maken en het is gewoon goed dat er "lagen" zijn in onze samenleving. Gelijke verdeling van rijkdommen is een utopie en moet je ook helemaal niet willen.quote:Op woensdag 31 januari 2024 11:40 schreef torentje het volgende:
[..]
Is toch de waarheid? De rijken hebben toch ook de beste plekken om te leven?
Jij zal zelf wel niet in een te klein rijtjeshuis wonen waar altijd veel storend verkeer is?quote:Op woensdag 31 januari 2024 11:43 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Meestal wel ja, daarom bestaat die kloof ook tussen arm en rijk. Dat heeft met heel veel facetten te maken en het is gewoon goed dat er "lagen" zijn in onze samenleving. Gelijke verdeling van rijkdommen is een utopie en moet je ook helemaal niet willen.
Ik woon in een rijtjeshuis aan een drukke doorgaande weg richting het centrum van een middelgrote stad. Wat wil je nu precies zeggen met je oerdomme opmerking?quote:Op woensdag 31 januari 2024 11:49 schreef torentje het volgende:
[..]
Jij zal zelf wel niet in een te klein rijtjeshuis wonen waar altijd veel storend verkeer is?
Als jij zo'n slechte woonplek hebt om te leven, waarom verdedig jij dan alsnog de rijken? Oerdommer als jou kan ik dus nooit zijn.quote:Op woensdag 31 januari 2024 12:09 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik woon in een rijtjeshuis aan een drukke doorgaande weg richting het centrum van een middelgrote stad. Wat wil je nu precies zeggen met je oerdomme opmerking?
Ja dat soort maatregelen ben ik persoonlijk geen voorstander van.quote:Op woensdag 31 januari 2024 10:43 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik moet ineens aan de suikertaks denken. Heel toevallig..
Ik heb geen slechte woonplek. Sterker nog, wij hebben er juist voor gekozen om dicht bij supermarkten, winkels, restaurants, theater, bioscoop etc. te gaan wonen. Maar goed, een fatsoenlijke discussie is met jou niet te voeren, want "de rijken" hebben het in jouw ogen altijd gedaan, terwijl het stukje eigen verantwoordelijkheid totaal niet aan bod komt bij je.quote:Op woensdag 31 januari 2024 12:36 schreef torentje het volgende:
[..]
Als jij zo'n slechte woonplek hebt om te leven, waarom verdedig jij dan alsnog de rijken? Oerdommer als jou kan ik dus nooit zijn.
Dan verschillen we van mening over wat wel of niet een slechte woonplek is. Wat het stukje eigen verantwoordelijkheid betreft, ik ben al meerdere malen verhuist van een slechte woonplek naar een iets betere woonplek.quote:Op woensdag 31 januari 2024 13:16 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik heb geen slechte woonplek. Sterker nog, wij hebben er juist voor gekozen om dicht bij supermarkten, winkels, restaurants, theater, bioscoop etc. te gaan wonen. Maar goed, een fatsoenlijke discussie is met jou niet te voeren, want "de rijken" hebben het in jouw ogen altijd gedaan, terwijl het stukje eigen verantwoordelijkheid totaal niet aan bod komt bij je.
De kloof is dus nog groter, als die groep hoogopgeleiden minder zou drinken zouden ze nog ouder wordenquote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:52 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Hoezo onrechtvaardig? Mensen zijn er toch zelf bij?
Daarnaast; een lagere BTW op groente en fruit schijnt heel moeilijk te zijn. Pak dat dan aan.
[..]
Uit een ander onderzoek;
[..]
https://www.nu.nl/gezondh(...)ager-opgeleiden.html
En nu?
Tenzij het zoiets vliegtaks betreft, natuurlijk.quote:Op woensdag 31 januari 2024 10:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als het om fysiek slopender werk gaat dan sta ik wel open voor het nadenken wat we kunnen doen. Net als een ongezonde woonomgeving.
Mijn weerstand zit hem vooral als het gaat om levensstijl-maatregelen. Die levensstijl moeten mensen helemaal zelf bepalen en aanpassen. Wanneer een overheid dat met drang en dwang wil doen dan worden we collectief gestrafd voor iets waar diegenen aan de verkeerde kant van die kloof echt wel zelf wat aan kunnen doen. Dat zie ik totaal niet zitten.
quote:Op zondag 31 december 2023 08:15 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is hij niet eens. Hij is niet tegen vliegen maar wil het duurder maken. En die prijs mag je zelf ook betalen. En dan zijn tokkies ineens boos want dan dan hebben ze minder geld voor halve liters en vuurwerk.
quote:Op zondag 31 december 2023 10:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Hij houdt zich ook aan zijn standpunten want die zijn dat je meer moet betalen voor vliegen. Niet dat je niet meer mag vliegen.
Dus het is verder gewoon dom afgunstig gekrijs van tokkies die bang zijn nu minder sigaretten, halve liters en vuurwerk te kunnen kopen omdat hun reis naar Antalya duurder is geworden.
de schuld van links als je het mij vraagt.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 13:18 schreef VanKuikeren het volgende:
Ik zie hier louter posts over roken en fastfood. Zou het misschien kunnen zijn dat de laagste 20% inkomens ook simpelweg meer stress ervaren, (mede) doordat ze de moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen, met ziekte en lagere levensverwachting tot gevolg?
Het milieu van iedereen en hoe oud/gezond ieder individu wordt zijn echt koeien met paarden vergelijken.quote:Op woensdag 31 januari 2024 14:10 schreef Cpt.Crow het volgende:
[..]
Tenzij het zoiets vliegtaks betreft, natuurlijk.
[..]
[..]
Gewoon een zorgbudget per persoon instellen: als dat op is krijg je een spuitje.quote:Op woensdag 31 januari 2024 10:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als het om fysiek slopender werk gaat dan sta ik wel open voor het nadenken wat we kunnen doen. Net als een ongezonde woonomgeving.
Mijn weerstand zit hem vooral als het gaat om levensstijl-maatregelen. Die levensstijl moeten mensen helemaal zelf bepalen en aanpassen. Wanneer een overheid dat met drang en dwang wil doen dan worden we collectief gestrafd voor iets waar diegenen aan de verkeerde kant van die kloof echt wel zelf wat aan kunnen doen. Dat zie ik totaal niet zitten.
Je spreekt jezelf als je zegt dat je geen 'drang en dwang' wilt toepassen nogal tegen. En dan laat ik de zeer denigrerende toon die je daarbij aan denkt te moeten slaan voor het gemak nog achterwege.quote:Op woensdag 31 januari 2024 14:24 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het milieu van iedereen en hoe oud/gezond ieder individu wordt zijn echt koeien met paarden vergelijken.
Geen drang en dwang inderdaad op of je gezond leeft. Dat is inderdaad helemaal je eigen probleem.quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:48 schreef Cpt.Crow het volgende:
[..]
Je spreekt jezelf als je zegt dat je geen 'drang en dwang' wilt toepassen nogal tegen. En dan laat ik de zeer denigrerende toon die je daarbij aan denkt te moeten slaan voor het gemak nog achterwege.
Veel is erfelijk bepaald. Je hebt mensen die hun hele leven roken en fluitend (niet van een longziekte) 90 worden. En je hebt mensen die de hele dag bewegen en gezond eten en al de pijp aan maarten geven voor hun 80ste na een lang ziekbed. Ik zeg hierbij niet dat ik roken goedpraat.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 09:07 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Mijn grootvader is 96 geworden.
Maar ik zou niet op die manier 96 willen worden als ik er nu aan denk.
Bijna geen zicht meer, slecht gehoor, moeilijk lopen.
Eenzaam ondanks elke dag bezoek.
Later nog wat meer complicaties.
Hij wou zelf ook niet meer, maar was te bang voor de dood.
Was het maar zo simpel.quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Geen drang en dwang inderdaad op of je gezond leeft. Dat is inderdaad helemaal je eigen probleem.
Wel drang en dwang waar het gaat om collectieve zaken die iedereen aangaan zoals het milieu.
Een duidelijk verschil
Als we allemaal niet meer kunnen overleven op de planeet kun je nog zo gezond zijn! Mes snijdt aan twee kanten.quote:Op woensdag 31 januari 2024 16:11 schreef Cpt.Crow het volgende:
[..]
Was het maar zo simpel.
Een ongezonde leefstijl zorgt voor gezondsheidproblemen en dus meer druk op de zorgverlening. Om nog maar te zwijgen over de stijgende kosten voor uiteindelijk iedereen.
Het gevolg is nog veel directer merkbaar zelfs vergeleken met hoeveel impact iets als een vliegtaks daadwerkelijk zal hebben.
Dat is maar de vraag. Als je sneller sterft kunnen kosten ook meevallen.quote:Op woensdag 31 januari 2024 16:11 schreef Cpt.Crow het volgende:
[..]
Was het maar zo simpel.
Een ongezonde leefstijl zorgt voor gezondsheidproblemen en dus meer druk op de zorgverlening. Om nog maar te zwijgen over de stijgende kosten voor uiteindelijk iedereen.
Het gevolg is nog veel directer merkbaar zelfs vergeleken met hoeveel impact iets als een vliegtaks daadwerkelijk zal hebben.
Dat is juist niet goed, want die lagen moeten in stand gehouden worden. Stel je voor, elk kind gelijke kansen, elk kind een zorgzaam leven waar de focus volledig ligt op studie. Daar gaan de laagopgeleide banen en mensen, dus moeten de lagen in stand gehouden worden. Wat velen, ook hier, vergeten is dat niet iedereen die aan de onderkant van de samenleving woont min inkomen heeft en ongezond leeft een tokkie is. Er zitten heel veel mensen bij die niet met een gouden lepel in de mond zijn geboren, kinderen die hun ouders hebben zien struggelen financieel of met zware depressies, verwaarloost zijn geworden, geen vrije fatsoenlijke jeugd hebben gehad en veel van die kinderen komen dan later in een soortgelijke situatie terecht waardoor dus de kloof tussen arm en rijk in stand blijft. Zo mag je dus je hele leven bloeden voor het feit dat je niet in een elitair gezin geboren bent, sta je in deze maatschappij al 10-0 achter terwijl je in de luiers zit. En als jij bij die groep hoort dan denk je wel anders over die "lagen".quote:Op woensdag 31 januari 2024 11:43 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Meestal wel ja, daarom bestaat die kloof ook tussen arm en rijk. Dat heeft met heel veel facetten te maken en het is gewoon goed dat er "lagen" zijn in onze samenleving. Gelijke verdeling van rijkdommen is een utopie en moet je ook helemaal niet willen.
Dat zeg ik.quote:Op woensdag 31 januari 2024 16:24 schreef Tekaschi het volgende:
Dat is juist niet goed, want die lagen moeten in stand gehouden worden.
Dit inderdaad. Er wordt hier vrijwel alleen maar aangehaald dat laagopgeleiden of “tokkies” dan maar niet zoveel fastfood moeten eten, niet moeten roken en meer moeten bewegen, maar er wordt redelijk voorbij gegaan aan het feit dat mensen met lagere inkomens vaak ook gewoon fysiek zwaar werk doen waar lichaam nou niet bepaald voor gemaakt is, en al helemaal niet tot je 67e.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 13:00 schreef AchJa het volgende:
Me dunkt dat een strater die op zijn 16e is begonnen met werken eerder versleten en op is dan eoa Jiskefet lullo die tot zijn 30e heeft lopen feesten om aansluitend de rest van zijn werkzame leven te slijten in zijn arbo technisch verantwoorde kantoor waar de muis het zwaarste is wat hij moet tillen...
De onderkant van de samenleving subsidieert de lange pensioenen van de bovenlaag door op tijd dood te gaan (en mannen subsidieren de lange pensioenen van vrouwen die in hun leven meestal veel minder werken en gemiddeld 3 jaar langer leven).quote:Op dinsdag 30 januari 2024 08:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)-leven-8-jaar-langer
De onderkant van de samenleving rookt veel meer en is veel te dik. Maar hier is het allemaal de schuld van de overheid en heel onrechtvaardig. Typisch hoe dit geworden is.
Nee, dan krijgen ze later een periode dat ze heel veel zorg nodig hebben, die nog veel langer duurt. Die mensen halen de 90 vaak niet. De mensen tussen de 85 en de 100, met hun kunstheupen, alzheimer en hartoperaties, dat is kassa.quote:Op woensdag 31 januari 2024 09:55 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Nee, dat is niet het beleid. Hoogbejaarden in een verpleeghuis worden niet op een manier behandeld om nog op alle manieren het leven te verlengen. Eerder gericht op het verlichten van klachten en kwaliteit van leven.
Maar mensen die ongezond leven en dus vaker laagopgeleid zijn hebben vaak al op veel jongere leeftijd het lichaam van een hoogbejaarde.
Dus op hun 60ste zitten ze al in een rolstoel met twee afgezette benen en diabetes en die leven nog een aantal jaren in slechte gezondheid, ook gebruik makend van hoge zorgkosten. Dat is heel erg zonde, want met een goede levensstijl zouden die mensen nog fluitend door het leven gaan.
Het is om andere redenen een misvatting dat de staat daarin zou moeten ingrijpen en een resultaat mee te boeken heeft. Er was een tijd terug een campagne om gepensioneerde stelletjes van hun dagelijkse flesje wijn af te krijgen. Dan denk ik, waar haal je het gore lef vandaan? Hele leven gewerkt, en dan nu lekker een paar keer teut in de week en dan op de E-bike terug naar huis. Neem het er lekker van, veel meer heeft het leven je niet meer te bieden op die leeftijd. En dan komt een of andere sufkut die op haar twintigste al geen lol kon hebben dikbetaald bij de een of andere gezondheidsclub haar onvervulde kinderwens op die bejaarden projecteren om ze eens lekker te bemoederen.quote:Maar denk dat het toch niet gaat veranderen. Zulke mensen zien meestal het eigen aandeel niet in hoe ze er aan toe zijn, en blijven ongezond hun (korte) leven verder leven.
Als het om roken, drank of overgewicht gaat spreken we niet over een statistische paar dagen maar om duidelijk aantoonbare jaren.quote:Op donderdag 1 februari 2024 09:23 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, dan krijgen ze later een periode dat ze heel veel zorg nodig hebben, die nog veel langer duurt. Die mensen halen de 90 vaak niet. De mensen tussen de 85 en de 100, met hun kunstheupen, alzheimer en hartoperaties, dat is kassa.
[..]
Het is om andere redenen een misvatting dat de staat daarin zou moeten ingrijpen en een resultaat mee te boeken heeft. Er was een tijd terug een campagne om gepensioneerde stelletjes van hun dagelijkse flesje wijn af te krijgen. Dan denk ik, waar haal je het gore lef vandaan? Hele leven gewerkt, en dan nu lekker een paar keer teut in de week en dan op de E-bike terug naar huis. Neem het er lekker van, veel meer heeft het leven je niet meer te bieden op die leeftijd. En dan komt een of andere sufkut die op haar twintigste al geen lol kon hebben dikbetaald bij de een of andere gezondheidsclub haar onvervulde kinderwens op die bejaarden projecteren om ze eens lekker te bemoederen.
Voor hun statistische idealen he, hup, zo van de landelijke cijfertjes naar op de stoel van de huisarts gaan zitten en zelfs die van degene wiens leven het is. Daar zit voor hen niks tussen. Vanuit geen enkele interesse voor de individuele situatie gaan ze ineens allerlei uitspraken doen over wat een individu, ouder, wijzer en ongetwijfeld nuttiger voor de samenleving geweest, vertellen hoe ze hun leven moeten veranderen. Net als met die voedingsadviezen van geen rood vlees en zo, dat zijn puur statistische exercities met gezondheidswinst in termen van extra levensweken en dagen. Wat minder worst van rood vlees eten en je kunt nog 7 pyamadagen extra in het verpleeghuis meemaken, zij het niet bewust, slechts verlangend naar de sigaret die niet mag. Het is van een totale minachting voor het leven dat mensen leiden.
Roken wel, drank niet. Drank is veel gecompliceerder, als je het afmeet aan de mensen die in hun eentje er flink wat Schultenbraus ingooien is het heel slecht, wekelijkse social drinkers zijn een heel ander verhaal, zeker op de sportclub.quote:Op donderdag 1 februari 2024 09:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als het om roken, drank of overgewicht gaat spreken we niet over een statistische paar dagen maar om duidelijk aantoonbare jaren.
Klopt, de levensstijl gericht op ouderdom kost ons bakken vol geld. Rokers en vetkleppen zijn hartstikke goedkoop in verhouding. Als ik het even heel grof voor inflatie corrigeer want het onderzoek is uit 2011 dus de geldpers heeft alweer 12 jaar langer gedraaid, een roker is gemiddeld zo'n 90.000 goedkoper en een dikkerdje 60.000, in zorgkosten alleen. AOW en pensioen rekenen we niet mee.quote:We zitten in een verplicht en collectief gezondheidssysteem. Daarom vind ik dat er best eisen gesteld mogen worden aan mensen aangaande hun levensstijl. Ik wil niet betalen voor mensen die uit gemakzucht of genotzucht bijvoorbeeld te dik zijn en onnodig veel kosten. Ik vind het niet erg om te betalen voor mensen die door pech of factoren waar ze geen invloed op kunnen uitoefenen.
Een heel groot deel van de kosten in de gezondheidszorg zijn echter vermijdbaar door levensstijl.
Het fysiek en sport en spel van de jeugd wordt verwaarloosd om vervolgens de 50-plusser met hun stijve knieen en broze botten een fitnessapparaat op te jagen onder het mom van een maatschappelijke vitaliteit die er dus niet is. Leuk hoor, die oudjes die nog lekker vitaal zijn, moeten ze helemaal zelf weten ook maar met de vitaliteit va de samenleving heeft dat weinig van doen.quote:Los daarvan is de Westerse focus op genot en gemak, met de VS als toppunt hierin, de spirituele en uiteindelijk ook fysieke ondergang van het Westen.
Ik beschik niet over die cijfers. Het is ook moeilijk uit te rekenen. Is het ziekteverzuim van mensen met overgewicht hoger dan van slanke mensen? Wat doet drankgebruik met de productiviteit the day after? Maar eens dat het geldargument niet het doorslaggevende is.quote:Op donderdag 1 februari 2024 10:24 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Roken wel, drank niet. Drank is veel gecompliceerder, als je het afmeet aan de mensen die in hun eentje er flink wat Schultenbraus ingooien is het heel slecht, wekelijkse social drinkers zijn een heel ander verhaal, zeker op de sportclub.
[..]
Klopt, de levensstijl gericht op ouderdom kost ons bakken vol geld. Rokers en vetkleppen zijn hartstikke goedkoop in verhouding. Als ik het even heel grof voor inflatie corrigeer want het onderzoek is uit 2011 dus de geldpers heeft alweer 12 jaar langer gedraaid, een roker is gemiddeld zo'n 90.000 goedkoper en een dikkerdje 60.000, in zorgkosten alleen. AOW en pensioen rekenen we niet mee.
Indien je zorgverzekering je daadwerkelijk voor je hele leven zou verzekeren ipv de kosten via de bevriende staat op iedereen te verhalen, kreeg je een slof sigaretten en een doos chips als welkomstcadeau. En nu? Ik vind het geldargument niet het beste, maar het werkt natuurlijk wel beide kanten op.
Het gaat dus niet om de vitaliteit van de samenleving, maar de hedonistische en gemachtzuchtige 'lang leve de lol' instelling van de maatschappij sinds de jaren 90. Een teken van decadentie. In plaats van zich op gezin, vaderland en spirituele groei te richten blijft men single en vindt men vooral het bezoek van festivals en het maken van 'reizen' belangrijk. Kansloos.quote:Het fysiek en sport en spel van de jeugd wordt verwaarloosd om vervolgens de 50-plusser met hun stijve knieen en broze botten een fitnessapparaat op te jagen onder het mom van een maatschappelijke vitaliteit die er dus niet is. Leuk hoor, die oudjes die nog lekker vitaal zijn, moeten ze helemaal zelf weten ook maar met de vitaliteit va de samenleving heeft dat weinig van doen.
Het is bijzonder naïef te denken dat dit ooit gaat lukken. Ik mis veel nuancering, zoalsquote:Al tientallen jaren wordt geprobeerd die kloof te dichten, maar dat is niet gelukt.
Geen kritiek persé, maar serieus een vraag: hoe staat in jouw optiek isolatie van een huis in verband met de gezondheid? Een iets kouder huis (bijv. 16-18 graden) heeft voor de meeste doorgaans gezonde personen zelfs een positief effect op gezondheid. Net zoals koud douchen eigenlijk. Comfortabel? Nee, Ongezond? Ook Nee.quote:
Het RIVM heeft dat 12 jaar geleden gedaan, wat ik beschreef was de gesaldeerde, netto uitkomst. De uitkomst beviel de overheid niet, maar dat kon toen nog. Daarna ging de opdrachten naar consultancybureaus die wat makkelijker de hoer spelen en voor de krantenkoppen een rapportje maken met de meest absurde berekeningen.quote:Op donderdag 1 februari 2024 10:38 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik beschik niet over die cijfers. Het is ook moeilijk uit te rekenen. Is het ziekteverzuim van mensen met overgewicht hoger dan van slanke mensen? Wat doet drankgebruik met de productiviteit the day after? Maar eens dat het geldargument niet het doorslaggevende is.
De decadentie zit hem in de intensieve menshouderij, we zagen het met corona kraakhelder, de ontwikkeling, lichamelijke gezondheid, fitheid en het leven zelf van kinderen werd schaamteloos opgeofferd aan het rekken van de levens van 80-plusser met een pens. Het leven als niet doodgaan, je niet neer kunnen leggen bij de vergankelijkheid dus dan maar platslaan en uitsmeren. Dan ben je aan spiritualiteit nog helemaal niet toe.quote:Het gaat dus niet om de vitaliteit van de samenleving, maar de hedonistische en gemachtzuchtige 'lang leve de lol' instelling van de maatschappij sinds de jaren 90. Een teken van decadentie. In plaats van zich op gezin, vaderland en spirituele groei te richten blijft men single en vindt men vooral het bezoek van festivals en het maken van 'reizen' belangrijk. Kansloos.
Als dit zo is dan is de overheid tenminste oprecht in haar doelstelling om de volksgezondheid te verbeteren en is zij niet alleen financieel gedreven.quote:Op donderdag 1 februari 2024 11:04 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het RIVM heeft dat 12 jaar geleden gedaan, wat ik beschreef was de gesaldeerde, netto uitkomst. De uitkomst beviel de overheid niet, maar dat kon toen nog. Daarna ging de opdrachten naar consultancybureaus die wat makkelijker de hoer spelen en voor de krantenkoppen een rapportje maken met de meest absurde berekeningen.
Eens mbt het corona-beleid waar aan het rekken van het leven van obese ouderen voorrang werd gegeven boven het welzijn van de jeugd. Dat vind ik echter gelijkheidsdenken en tegennatuurlijk gedrag.quote:De decadentie zit hem in de intensieve menshouderij, we zagen het met corona kraakhelder, de ontwikkeling, lichamelijke gezondheid, fitheid en het leven zelf van kinderen werd schaamteloos opgeofferd aan het rekken van de levens van 80-plusser met een pens. Het leven als niet doodgaan, je niet neer kunnen leggen bij de vergankelijkheid dus dan maar platslaan en uitsmeren. Dan ben je aan spiritualiteit nog helemaal niet toe.
Decadent hedonisme is wat mij betreft helemaal niks, verwant aan nihilisme omdat men blijkbaar buiten korstondig en plat vermaak niets meer te bieden weet.quote:Het zouden de roaring twenties worden, maar ineens zaten we in de snoring twenties, waarin aanstellerij, zelfbeklag, oppassen op wat je zegt en geen richting aan je eigen leven kunnen geven de norm is. Decadent hedonisme is dan tenminste nog wat, dat heeft vitaliteit. Ik zie de leegte ervan en met name van 'reizen' wel maar al die vijftigers die de jeugd willen platslaan met hun intergenerationele eenheidsdrang deugen ook van geen kant. Je moet niet van je eigen persoonlijke ontwikkeling met het ouder worden een maatschappelijke ontwikkeling proberen te maken. Het wordt pas echt triest als die tieners en twintigers keurig in hun veiligheidsvakjes in een rookvrije festivaltent 'uit hun dak gaan' bij de ouwe lullen van een jaren 70 punkrockband omdat hun eigen generatie niet eens meer de fut voor punk heeft, alleen maar voor zelfbeklaagzangen.
Je stelt het ook wel erg overdreven dramatisch zo.quote:Op woensdag 31 januari 2024 16:16 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Als we allemaal niet meer kunnen overleven op de planeet kun je nog zo gezond zijn! Mes snijdt aan twee kanten.
Ik was vergeten dat jij de neiging hebt je eigen ervaringen uit te vergroten en denkt dat die volledig toepasbaar zijn op de rest van de samenleving.quote:Op woensdag 31 januari 2024 16:16 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is maar de vraag. Als je sneller sterft kunnen kosten ook meevallen.
Mijn ene opa had een zeer ongezonde levensstijl. Op zijn 74e stierf hij dan ook aan een hartinfarct in zijn eigen huis. Hij had wel wat operaties gehad maar geen langdurige zorg.
Mijn andere opa leefde veel gezonder is daarmee 92 geworden. Maar de man was toen verder al jaren niet zelfstandig meer en had aan het einde zeer intensieve zorg nodig. Die heeft heel wat meer zorg geconsumeerd.
Met name om de 'tocht' en de 'vocht'. (minder temp schommelingen)quote:Op donderdag 1 februari 2024 11:01 schreef Justinn het volgende:
[..]
Geen kritiek persé, maar serieus een vraag: hoe staat in jouw optiek isolatie van een huis in verband met de gezondheid? Een iets kouder huis (bijv. 16-18 graden) heeft voor de meeste doorgaans gezonde personen zelfs een positief effect op gezondheid. Net zoals koud douchen eigenlijk. Comfortabel? Nee, Ongezond? Ook Nee.
Het wordt wel een ander verhaal met het ontstaan van schimmels in te koude huizen of bij personen met een chronische ziekte (reuma e.d.) natuurlijk.
NWS / Wetenschapper: Roker minder duur voor de maatschappij dan een niet-rokquote:Op zaterdag 4 augustus 2018 19:17 schreef AchJa het volgende:
'Rokers goedkoper voor de samenleving'
Wat kost roken de Nederlands maatschappij? Het levert geld op!
If people stopped smoking, there would be a savings in health care costs, but only in the short term. Eventually, smoking cessation would lead to increased health care costs.
'Dikkerds en rokers goedkoper dan gezonde mensen'
Eigenlijk moeten die gezondheidsfreaks gewoon meer gaan betalen aangezien die het duurst zijn.
https://web.archive.org/w(...)van-zorg-en-ziekten/quote:Op korte termijn treedt een daling van de zorgkosten op, maar deze wordt bij roken binnen tien jaar al ongedaan gemaakt door de stijgende kosten van aandoeningen die niets met roken van doen hebben. Bij uitbanning van overgewicht zijn de netto baten over een langere periode gespreid, maar na zo'n twintig jaar maken ook daar de kosten van vervangende ziekten de aanvankelijke winst ongedaan. Op de lange termijn loont preventie dus niet. Dat wil zeggen: niet in de portemonnee.
Om te weten wat de vergrijzing doet met de zorguitgaven moet je eerst kijken naar de totale kosten per leeftijdscategorie. Die kosten staan uitgebeeld in figuur 4. Aan baby's wordt ruim 1 miljard per jaar uitgegeven. Daarna breken de letterlijk vrij zorgeloze jaren aan. De kosten lopen vervolgens op tot een piek voor mannen rond de 60 en een nog veel hogere piek voor vrouwen achterin de 80. Dat laatste is te verklaren door een kijkje te nemen in een gemiddeld verzorgings- of verpleegtehuis. Vrouwen zijn daar door hun hogere levensverwachting oververtegenwoordigd.
Nee, het vooral pennywise and poundfoolish, voor de korte termijn, misschien nog voor de volgende verkiezingen wat besparen. De kosten van al die hoogbejaarden straks worden toch weer verhaald op de burger.quote:Op donderdag 1 februari 2024 11:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als dit zo is dan is de overheid tenminste oprecht in haar doelstelling om de volksgezondheid te verbeteren en is zij niet alleen financieel gedreven.
En dat ook nog afdwingen met de volledige staatsmacht, meer nog zelfs.quote:Eens mbt het corona-beleid waar aan het rekken van het leven van obese ouderen voorrang werd gegeven boven het welzijn van de jeugd. Dat vind ik echter gelijkheidsdenken en tegennatuurlijk gedrag.
Ik zie het meer als een levensfase en tegelijkertijd ook uitdrukking van de vrijheid waar de laatste tijd zo veel van afgeknibbeld wordt. Ieder zijn ding. Nou heb ik wel vrienden die vanwege hun midlife crisis nu ineens weer pillen gaan klappen op festivals, ik heb daar wel een mening over maar wel als ook weer een fase.quote:Decadent hedonisme is wat mij betreft helemaal niks, verwant aan nihilisme omdat men blijkbaar buiten korstondig en plat vermaak niets meer te bieden weet.
Jij hebt liever dat ze sneller dood gaan aan alcohol?quote:Op donderdag 1 februari 2024 20:16 schreef Weltschmerz het volgende:
vrienden die vanwege hun midlife crisis nu ineens weer pillen gaan klappen
Het maakt mij niet uit waar ze dood aan gaan, ik hoop dat dat he leven is. Het leven als vooral niet doodgaan is een te beperkte visie, heel bruikbaar voor planten, mosselen en microben maar voor de menselijke soort is dat echt te min.quote:Op donderdag 1 februari 2024 22:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij hebt liever dat ze sneller dood gaan aan alcohol?
Dus jij gaat liever dood aan alcohol?quote:Op vrijdag 2 februari 2024 13:10 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het maakt mij niet uit waar ze dood aan gaan, ik hoop dat dat he leven is. Het leven als vooral niet doodgaan is een te beperkte visie, heel bruikbaar voor planten, mosselen en microben maar voor de menselijke soort is dat echt te min.
Ik vind de poging om je jeugd te herbeleven een wat droevige invulling van de midlife crisis, ik was toch al nooit een pillenslikker en een snuiver maar ik heb dus ook nog andere redenen om daar niet aan mee te doen.
Ik heb niet te kiezen, men leeft en dan gaat men ergens aan dood. Dat is een gegeven wat steeds minder mensen verwerkt blijken te hebben. Ik mag graag onmatig drinken bij gelegenheden en graag matig drinken bij nog meer gelegenheden. Dat ga ik niet veranderen om de kans te vergroten dat ik op mijn 92e nog 2 weken langer aan mijn sterfbed gekluisterd doorleef.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 16:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dus jij gaat liever dood aan alcohol?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |