FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / De Zwarte Piet-discussie #194 De enige plek voor Zwarte Piet
Harvest89zaterdag 11 november 2023 @ 14:35
Welkom bij de Zwarte Pietendiscussie. Bijna een traditie in ons koude kikkerlandje.
In deze reeks hebben we het over de oorsprong van onze geliefde Pieterbaas. Is het een uiting van racisme voortgekomen uit de tijd van de slavernij of is het zwart schminken van gezichten een eeuwenoud gebruik dat gekoesterd moet worden?

Het Sinterklaasfeest is onderdeel van de voor-christelijke midwinterfeesten. Het feest wordt al duizenden jaren in Europa en zelfs daarbuiten gevierd. Uiteraard zijn er uiterlijke verschillen maar er zijn verrassend veel overeenkomsten.
Er is een Sinterklaasfiguur, een oude man met lange witte haren en baard en vaak in de persoon van Sint Nicolaas. Deze wordt vergezeld door een knecht die meestal zwart geschminkt is, overal aan schoorstenen luistert of er nog stoute kinderen zijn en in het bezit is van een roe en zak.

Argumentenoverzicht voor- en tegenstanders Zwarte Piet

Geen herhaling van discussies, zie in de spoiler een overzicht van argumenten en tegenargumenten van zowel voor- als tegenstanders, van extreem tot gematigd.

SPOILER
Overzicht door Lunatiek:

Ik heb het eerste topic van augustus 2015 bekeken (de eerste van de reeks met de huidige nummering), en kom tot de volgende conclusie:

Er worden vanuit de anti-piet kant de volgende argumenten gebruikt:

• Het buitenland vind het maar vreemd (Had het afgelopen zaterdag met een maatje uit Ierland over het fenomeen Zwarte Piet. Die vindt het echt een van de meest bizarre en politiek incorrecte dingen die hij ooit heeft gezien - KoosVogels)
Tegenargumenten:
- Waarom moeten wij door het buitenland laten bepalen hoe wij onze volksfeesten vieren?
- Maakt "het buitenland" zich werkelijk zo druk om Zwarte Piet?

• ,,Wij zijn van mening dat de slavernij, een misdaad tegen de menselijkheid, niet gebagatelliseerd mag worden omwille van een kinderfeest" (gequote door Childofthe90s, onbekend waarvandaan, het klinkt als een valide argument)
Tegenargumenten:
- Het Sinterklaasfeest heeft niets met slavernij te maken
- Zwarte Piet was een door Sinterklaas bevrijde slaaf (volgens de hagiografie)

• Zwarte Piet is een neger/blackface, zwarte mensen vinden het beledigend op die manier gemiteerd te worden.
Tegenargumenten:
- Niet alle negers hebben er een probleem mee
- Zwarte Piet is geen neger/blackface
- Zwarte Piet is nooit bedoeld om negers te beledigen.

• Zwarte Piet = racisme
Tegenargument:
- Zwarte Piet heeft niets met racisme te maken
- Ik heb niks tegen Zwarte Piet en ik ben gn racist

Uit de extreme anti-piet hoek komen niet echt argumenten, maar meer beschuldigingen over white privilege, white guilt en dergelijke.

Maryen65 citeert een tekst met uitspraken van anti-pietgroepen over het besluit van De Bijenkorf om gouden pieten te gebruiken:

[..]

Argumenten die hiermee samenhangen:
- Het is ook nooit goed
- Tegenstanders van Zwarte Piet gaan door tot de herstelbetalingen zijn betaald (chantage)
- We weten niet wanneer het genoeg is voor de tegenstanders (ethische slavernij)

Dan is er een groep die niet geheel anti-piet is, maar wel graag veranderingen ziet om het feest voor alle kinderen gezellig te houden. Zij zien graag Pieten in verschillende kleuren en/of het verwijderen van racistische, stereotype kenmerken.

• Iedereen moet gezellig aan het Sinterklaasfeest mee kunnen doen (Ik vind het maar een raar stuk, wat is er op tegen om een bedachte figuur aan te passen zodat ook die kleine groep tevreden is en we allemaal gezellig Sinterklaas kunnen vieren? - Wespensteek)
• Als er kinderen zijn die met de huidige situatie problemen hebben zie ik alleen verbetering als dat wordt opgelost. (Wespensteek)
Tegenargumenten:
- Het is niet verplicht Sinterklaas te vieren
- Sinterklaas is niet alleen een kinderfeest
- Er is onvoldoende bewijs dat er kinderen zijn die problemen hebben met de huidige situatie (het onderzoek van de Kinderombudsman wordt gezien als niet-wetenschappelijk, uit onderzoek van het Jeugdjournaal blijkt dat kinderen geen problemen hebben met de huidige situatie, bij Paul de Leeuw bleek dit eveneens)

Er is ook een kleine groep die op zich wel wil overwegen veranderingen in Zwarte Piet wil doorvoeren, maar "niet als het op deze manier moet". Dit is de groep die zich gentimideerd voelt door de militante, agressieve anti-piet-groepen, refererend aan de Slag in Gouda van 2014. Dus: rustig polderen over wijzigingen, niet de druk van anti-piet-acties leidend laten zijn.
Dit kun je ook zien als de "kont tegen de krib"groep, mensen die menen "wie vraagt wordt overgeslagen". Zwarte Piet niet willen veranderen, omdat ze van mening zijn dat de aanpassing niet afgedwongen mag worden.
Tegenargument:
- als er geen dwang aan te pas komt, wordt er nooit iets veranderd.

Aan de gematigde pro-piet kant zijn de volgende argumenten te horen:

• Het is een Nederlandse traditie, waarom zou je dat willen veranderen?
Tegenargumenten:
- Zwarte Piet is al heel oud en is altijd al veranderd, dus waarom nu dan niet?
- De tijden zijn verandert, je kunt niet meer aankomen met een stereotype uit de slaventijd
- Schenkman heeft Zwarte Piet bedacht in 1850, die traditie is niet zo oud.

In de historische hoek zijn de volgende argumenten te horen:

• Sinterklaas maakt met Zwarte Piet deel uit van het immaterieel cultureel erfgoed van Nederland en dat verdient bescherming
• Aangezien er geen enkel historisch bewijs is voor een racistische opvatting van Zwarte Piet, zijn wijzigingen om die reden niet gewenst
Tegenargumenten:
- Zwarte Piet is racistisch geworden en dat is voldoende reden om het te wijzigen
- Zulk erfgoed is verwerpelijk

De meer extreme argumenten uit het pro-piet kamp:
• Als je het er niet mee eens bent, rot je maar op naar je eigen land!!1!1!11
• Ze moeten zich niet met onze cultuur bemoeien, wij bemoeien ons ook niet met hun cultuur!
Tegenargumenten:
- Het zijn mensen die hier zijn geboren
jager_doorzonsint.jpg
Het niet-rolbevestigende Sinterklaasfeest bij de familie Doorzon (door Gerrit de Jager in diverse delen van de stripserie aangekaart)

INFORMATIE OVER DE ACHTERGRONDEN VAN ZWARTE PIET EN DE DISCUSSIE:

• Volgens de Anti-Pieters is Zwarte Piet een racistisch stereotype dat herinnert aan de tijd van de slavernij. Een gevisualiseerd bewijs dat Zwarte Piet een slaaf moet voorstellen is dit:
Zwarte_Piet_geen_racisme.jpg
Ter ondersteuning wordt kunsthistoricus Elmer Kolfin aangehaald die in dit artikel zelf aangeeft geen onderzoek gedaan te hebben naar de figuur Zwarte Piet zelf maar wel naar de slavernij.
http://www.volkskrant.nl/(...)t af van kindslaven'

Het Sint en Pietengilde heeft een historisch verantwoorde pagina over Zwarte Piet.

Zwarte piet-lobby draait uiteindelijk om geld:
De geest komt uit de fles: de zwarte piet-discussie is slechts een opmaat voor forse schadevergoedingen die gebaseerd zijn op het Nederlandse slavernijverleden.

quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 17:42 schreef Montagui het volgende:
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 13:53 schreef Montagui het volgende:
Infographic verbanden en sponsoring
SPOILER
Documentaire 'Wild Geraas':
De documentaire van Arnold Jan Scheer (over de WARE oorsprong van Sinterklaas en Zwarte Piet) is namelijk eindelijk af en is online te bestellen of te bekijken via Vimeo. Het lijkt erop dat Scheer geen televisiemaatschappij heeft kunnen vinden die de documentaire zou willen uitzenden maar het is in ieder geval een begin.

http://www.wildgeraasdefilm.nl/
https://vimeo.com/ondemand/wildgeraas/188727445
http://www.arnoldjanscheer.nl/

Diverse video's en afbeeldingen in de spoiler:
SPOILER
Reactie kinderen op kaaspiet:

Zwarte_Piet_Black_face-3.jpg

Enkele liederen:

5253cab60c31efec4831287447ab9a81.jpg
5.jpg

quote:
Wie is Zwarte Piet? Hij weet het zelf waarschijnlijk ook niet!

Dat betogen de historici Jop Euwijk en Frank Rensen in hun nieuwe boek 'De identiteitscrisis van Zwarte Piet'. in het boek gaan de twee op zoek naar de historische, culturele en sociale achtergrond van Zwarte Piet. En dat valt nog niet mee...

Hier zie je n van de eerste afbeeldingen van de zwarte knecht van Sinterklaas, afkomstig uit een boekje van Jan Schenkman (1850). Wat opvalt, is dat Zwarte Piet hier nog niet de kenmerkende page-kleding draagt. Dat kwam pas later.
08_St._Nikolaas_bij_een_Snoeper-1.jpg
quote:
Een mysterieuze oorsprong

Want wie is Zwarte Piet nu precies? De oorsprong van de bekende figuur is enigszins in nevelen gehuld. Wat we wl weten, is dat Zwarte Piet een stuk jonger is dan Sinterklaas zelf. De Goedheiligman gaat eeuwenlang in zijn eentje op pad. Pas in de negentiende eeuw krijgt hij in een boekje geschreven door de Nederlandse onderwijzer Jan Schenkman een knecht met een donkere huidkleur. En die knecht komt een beetje uit de lucht vallen.

Sommigen denken dat hij genspireerd is op de tot slaaf gemaakten waarmee zeventiende en achttiende eeuwse rijken zich graag lieten afbeelden. In dat scenario zou Sinterklaas een zwart knechtje hebben gekregen om statiger over te komen.

Weer andere historici denken dat Zwarte Piet genspireerd is op de donkere mannen die in grote steden werkten (en waarvan twijfelachtig is of ze echt tot slaaf gemaakten waren). Terwijl anderen vermoeden dat Zwarte Piet eigenlijk een Moor is. "Maar voor veel mensen was de naam 'Moor' ook weer synoniem voor 'zwarte Afrikaan'," aldus Jop Euwijk. "Dat maakt het dus nog ingewikkelder. De kennis over wie de Moren waren, en wie er allemaal Moren werden genoemd is ook niet ingeburgerd in Nederland." Kortom: niemand weet eigenlijk door wie Schenkman zich liet inspireren toen hij het knechtje van de Sint introduceerde.
Het boekje van Schenkman is online in te zien: https://www.slideshare.net/FeenyNL/sint-nikolaas-en-zijn-knecht


quote:
Het is toch wel een hele mooie dag aan het worden. KOZP word echt op alle fronten vernederd.
Eerst schrappen ze de meeste demonstraties omdat ze te weinig deelnemers hebben, vervolgens word hun door de gemeentes een hoop beperkende maatregelen opgelegd. De bussen naar Den Helder werden 2x tot stoppen gedwongen door de politie. Vervolgens worden ze overal weggejaagd en aangevallen. In Rotterdam zelfs door zowel voetbalfans als de politie zelf.

En de enige arrestaties zijn er onder KOZP'ers _O_
Alternatieve Sinterklaas journaals:
SPOILER

ZWARTE PIET _O_ *O* *O* *O*

Verbied Kick Out Zwarte Piet
64.085 ondertekeningen

zo. zondag kwamen er weer 2293 handtekeningen bij.

https://verbiedkozp.petities.nl/

quote:
Wij

Nederlanders met gezond verstand,

constateren

dat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) zich schuldig maakt aan:

• VALSE beschuldigingen van racisme jegens bijna alle Nederlanders
• intimidatie
• verpesten Kinderfeest
• voor onveilige of zelfs gewelddadige situaties zorgen
• dreigen met geweld
• opruen en haat zaaien
• het verstoren van de openbare orde
• binnendringen overheidsgebouwen
Harvest89zaterdag 11 november 2023 @ 14:44
Laatste post:
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 november 2023 14:35 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Er waren ooit racistische kinderliedjes waar men vroeger niets mis mee vond, dus lijkt me wel handig om kinderliedjes af en toe te ontleden, of ze nog wel bij de tijd passen.
Weltschmerzzaterdag 11 november 2023 @ 19:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 november 2023 14:35 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Er waren ooit racistische kinderliedjes waar men vroeger niets mis mee vond, dus lijkt me wel handig om kinderliedjes af en toe te ontleden, of ze nog wel bij de tijd passen.
Wat is er dan veranderd dat ze niet meer bij de tijd zouden passen? Er kan best weleens iets tussendoor geglipt zijn maar het zijn toch vooral ruggengraatlozen die diep doorbuigen voor jonge laaggeletterde onnozelen die denken dat ze de eerste zijn die tegen racisme zijn en als een testament aan zichzelf de taal, de boeken en de liedjes moeten veranderen, niet beseffend dat we in dit land al een eeuw niet meer zulk achterlijk racisme als dat van hen hebben gehad.
Hexagonzaterdag 11 november 2023 @ 22:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 november 2023 19:07 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Wat is er dan veranderd dat ze niet meer bij de tijd zouden passen? Er kan best weleens iets tussendoor geglipt zijn maar het zijn toch vooral ruggengraatlozen die diep doorbuigen voor jonge laaggeletterde onnozelen die denken dat ze de eerste zijn die tegen racisme zijn en als een testament aan zichzelf de taal, de boeken en de liedjes moeten veranderen, niet beseffend dat we in dit land al een eeuw niet meer zulk achterlijk racisme als dat van hen hebben gehad.
Nee het zijn eerder die "cultuurverdedigers" die denken dat het publiek Zwarte Piet leuker gaat vinden door persoonlijke aanvallen op KOZP-leden en door een eindeloze hoeveelheid racistische drek die op internet is gebaggerd. Daardoor wenst op een gegeven moment geen normaal iemand meer met pro Zwarte Piet geassocieerd te worden
Weltschmerzzaterdag 11 november 2023 @ 23:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 november 2023 22:32 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee het zijn eerder die "cultuurverdedigers" die denken dat het publiek Zwarte Piet leuker gaat vinden door persoonlijke aanvallen op KOZP-leden en door een eindeloze hoeveelheid racistische drek die op internet is gebaggerd. Daardoor wenst op een gegeven moment geen normaal iemand meer met pro Zwarte Piet geassocieerd te worden
Ja dat snap ik, maar je kunt je toch zelf ook wel een normaal oordeel over de kwestie hebben? Je moet je toch niet laten leiden door wat anderen vinden en toegeven aan de agressiefsten? Als jij na jaren deze discussie hebt besloten op een bepaalde manier de Sinterklaasviering te doen op een manier die je kunt verantwoorden, dan moet je daar ook voor staan.

Het kan niet zo zijn dat ze daar in bijvoorbeeld Albergen zojuist door KOZP geattendeerd zijn op problematische trekjes en dat ze over na hebben gedacht hebben en toen besloten hebben dat het anders moest. Dat had in 2013 nog het geval kunnen zijn, nu is het zwichten.
Hexagonzaterdag 11 november 2023 @ 23:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 november 2023 23:37 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Ja dat snap ik, maar je kunt je toch zelf ook wel een normaal oordeel over de kwestie hebben? Je moet je toch niet laten leiden door wat anderen vinden en toegeven aan de agressiefsten? Als jij na jaren deze discussie hebt besloten op een bepaalde manier de Sinterklaasviering te doen op een manier die je kunt verantwoorden, dan moet je daar ook voor staan.

Het kan niet zo zijn dat ze daar in bijvoorbeeld Albergen zojuist door KOZP geattendeerd zijn op problematische trekjes en dat ze over na hebben gedacht hebben en toen besloten hebben dat het anders moest. Dat had in 2013 nog het geval kunnen zijn, nu is het zwichten.
Tja erg sterk komt het niet over. Maar misschien stonden ze al op het punt om het te veranderen.
Weltschmerzzondag 12 november 2023 @ 16:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 november 2023 23:59 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Tja erg sterk komt het niet over. Maar misschien stonden ze al op het punt om het te veranderen.
In dat soort dorpen is het vermommingsaspect veel belangrijker dan bij dat fletse huurlingengebeuren van de internationale monoculturele vervlakking waar de randstad aan ten prooi gevallen is. Dan kun je bijvoorbeeld besluiten om de Zwarte Pieten met herkenningsgevaar op puur schoorsteenbasis te vermommen. Dus niet raciaal maar wel heel erg zwart. Ik vind dat verdedigbaar, maar als KOZP dan per se zijn nummertje wil maken met valse importretoriek, dan moet je ook de rug recht houden.
Harvest89zondag 12 november 2023 @ 18:37
quote:
0s.gif Op zondag 12 november 2023 16:41 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
In dat soort dorpen is het vermommingsaspect veel belangrijker dan bij dat fletse huurlingengebeuren van de internationale monoculturele vervlakking waar de randstad aan ten prooi gevallen is. Dan kun je bijvoorbeeld besluiten om de Zwarte Pieten met herkenningsgevaar op puur schoorsteenbasis te vermommen. Dus niet raciaal maar wel heel erg zwart. Ik vind dat verdedigbaar, maar als KOZP dan per se zijn nummertje wil maken met valse importretoriek, dan moet je ook de rug recht houden.
Gebruik maskers.
thedeedsterzondag 12 november 2023 @ 18:38
quote:
0s.gif Op zondag 12 november 2023 18:37 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Gebruik maskers.
Zwarte Piet maskers?
Harvest89zondag 12 november 2023 @ 18:39
quote:
0s.gif Op zondag 12 november 2023 18:38 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Zwarte Piet maskers?
Ja leuk.
Seeburg54zondag 12 november 2023 @ 18:49
Het is allemaal een moe makend gejank van niks.
Daarom op 1 december in kerstsfeer hier. Dikke doei zure slachtoffer spelende profiteurs. >:O ~:)
Oh en ^p^
tufkacmaandag 13 november 2023 @ 11:35
quote:
1s.gif Op zondag 12 november 2023 18:49 schreef Seeburg54 het volgende:
Het is allemaal een moe makend gejank van niks.

Juist, van allebei de kanten. Maak je niet zo druk, mensen.....
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 11:37
quote:
14s.gif Op maandag 13 november 2023 11:35 schreef tufkac het volgende:

[..]
Juist, van allebei de kanten. Maak je niet zo druk, mensen.....
"Van beide kanten" = ik ben het stiekem eens met de jankers, maar ik doe alsof ik er neutraal in sta.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 11:38
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:37 schreef Nattekat het volgende:

[..]
"Van beide kanten" = ik ben het stiekem eens met de jankers, maar ik doe alsof ik er neutraal in sta.
Sterk. ^O^
tufkacmaandag 13 november 2023 @ 11:40
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:37 schreef Nattekat het volgende:

[..]
"Van beide kanten" = ik ben het stiekem eens met de jankers, maar ik doe alsof ik er neutraal in sta.
Ik vind dat zowel de "jankers" als de "tegenjankers" zich nogal aanstellen
TheStigsDutchCousinmaandag 13 november 2023 @ 11:41
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:40 schreef tufkac het volgende:

[..]
Ik vind dat zowel de "jankers" als de "tegenjankers" zich nogal aanstellen
Als de ene kant stopt, stopt de andere kant ook.
Seeburg54maandag 13 november 2023 @ 11:49
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:41 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Als de ene kant stopt, stopt de andere kant ook.
Dat betwijfel ik.
thedeedstermaandag 13 november 2023 @ 11:55
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:49 schreef Seeburg54 het volgende:

[..]
Dat betwijfel ik.
Ik weet het nog van vroeger. De tijden voor KOZP, wt een rellen waren er toen bij dat kinderfeestje. Niet normaal meer.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 11:57
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:55 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Ik weet het nog van vroeger. De tijden voor KOZP, wt een rellen waren er toen bij dat kinderfeestje. Niet normaal meer.
Klopt, KOZP was het begin van de ellende door liefhebbers van zwarte Piet weg te zetten als racisten
thedeedstermaandag 13 november 2023 @ 12:01
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:57 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Klopt, KOZP was het begin van de ellende door liefhebbers van zwarte Piet weg te zetten als racisten
Als je aan de jonkies komt, dan wordt elk mens en dier boos. Het is allemaal heel uitgenast. Ze hebben altijd geweten dat dit tot rellen zal leiden.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 12:02
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 11:40 schreef tufkac het volgende:

[..]
Ik vind dat zowel de "jankers" als de "tegenjankers" zich nogal aanstellen
De laatste keer dat die 'tegenjankers' (stel je eens voor dat je tegen KOZP in gaat) het gezeik negeerden, werd zwarte piet vermoord. Wat raar joh, dat men nu niet meer stil blijft als er weer gejankt wordt.
tufkacmaandag 13 november 2023 @ 12:04
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:02 schreef Nattekat het volgende:

[..]
De laatste keer dat die 'tegenjankers' (stel je eens voor dat je tegen KOZP in gaat) het gezeik negeerden, werd zwarte piet vermoord. Wat raar joh, dat men nu niet meer stil blijft als er weer gejankt wordt.
Ik kan me niet herinneren dat er ooit een zwarte piet vermoord is. Ik denk dat je je een beetje aanstelt
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 12:06
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:04 schreef tufkac het volgende:

[..]
Ik kan me niet herinneren dat er ooit een zwarte piet vermoord is. Ik denk dat je je een beetje aanstelt
Je laat met deze post zien waar je daadwerkelijk staat, als je al zo reageert op semantiek. Aan de kant van de jankers dus.

Ik heb geen respect voor dat volk en hun gedram, dus ik ga er ook geen woorden aan vuil maken verder.
tufkacmaandag 13 november 2023 @ 12:09
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:06 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Je laat met deze post zien waar je daadwerkelijk staat, als je al zo reageert op semantiek. Aan de kant van de jankers dus.

Ik heb geen respect voor dat volk en hun gedram, dus ik ga er ook geen woorden aan vuil maken verder.
Oeh, nu wordt ik meteen in het hoekje van de drammers gezet omdat ik een beetje tegen de tegendrammers ageer..... Heel constructief deze houding ^O^
quirinamaandag 13 november 2023 @ 12:10
Het kan zo simpel zijn.
Veel scholen en peuterspeelzalen kdv’s verwelkomen alleen Sinterklaas.
Geen gedoe over Piet, want Piet is er gewoon niet.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 12:12
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:10 schreef quirina het volgende:
Het kan zo simpel zijn.
Veel scholen en peuterspeelzalen kdv’s verwelkomen alleen Sinterklaas.
Geen gedoe over Piet, want Piet is er gewoon niet.
Beter geen Piet dan inderdaad
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 12:13
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:09 schreef tufkac het volgende:

[..]
Oeh, nu wordt ik meteen in het hoekje van de drammers gezet omdat ik een beetje tegen de tegendrammers ageer..... Heel constructief deze houding ^O^
Je maakt een probleem van mensen die zich terecht verzetten tegen het gedram. Dan maakt het me niet uit hoe je ze wil labelen, je bent dan gewoon het echte gedram aan het bagatelliseren. Sommige dingen zijn gewoon zwart-wit, dit is daar n van.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 12:14
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:10 schreef quirina het volgende:
Het kan zo simpel zijn.
Veel scholen en peuterspeelzalen kdv’s verwelkomen alleen Sinterklaas.
Geen gedoe over Piet, want Piet is er gewoon niet.
Dat is eigenlijk toch triest. Dat een groep het voor elkaar heeft gekregen dat een kindervriend zo controversieel is geworden dat dit zo moet?
xpompompomxmaandag 13 november 2023 @ 12:15
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:14 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Dat is eigenlijk toch triest. Dat een groep het voor elkaar heeft gekregen dat een kindervriend zo controversieel is geworden dat dit zo moet?
Wacht, de man die kinderen bespied en die stoute kinderen meeneemt naar Spanje is een kindervriend?
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 12:18
quote:
5s.gif Op maandag 13 november 2023 12:15 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Wacht, de man die kinderen bespied en die stoute kinderen meeneemt naar Spanje is een kindervriend?
Lekker gratis op vakantie naar Spanje *O*
quirinamaandag 13 november 2023 @ 12:21
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:14 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Dat is eigenlijk toch triest. Dat een groep het voor elkaar heeft gekregen dat een kindervriend zo controversieel is geworden dat dit zo moet?
De kinderen vinden het niet erg. Meeste zijn juist bang voor drukke pieten.
Grumpeymaandag 13 november 2023 @ 12:29
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:14 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Dat is eigenlijk toch triest. Dat een groep het voor elkaar heeft gekregen dat een kindervriend zo controversieel is geworden dat dit zo moet?
Beetje non argument. Er is geen kind die het feest minder leuk vindt daardoor. Wat huilende witte ouders, maar het feest is in essentie gewoon hetzelfde.
quirinamaandag 13 november 2023 @ 12:31
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:29 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Beetje non argument. Er is geen kind die het feest minder leuk vindt daardoor. Wat huilende witte ouders, maar het feest is in essentie gewoon hetzelfde.
Precies!
En het draait toch eigenlijk alleen maar om Sinterklaas.
thedeedstermaandag 13 november 2023 @ 12:35
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:29 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Beetje non argument. Er is geen kind die het feest minder leuk vindt daardoor. Wat huilende witte ouders, maar het feest is in essentie gewoon hetzelfde.
Inderdaad. Altijd leuk een peloton ME'ers erbij. :)
Montaguimaandag 13 november 2023 @ 12:35
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:29 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Beetje non argument. Er is geen kind die het feest minder leuk vindt daardoor. Wat huilende witte ouders, maar het feest is in essentie gewoon hetzelfde.
"in essentie" is de traditie om zeep geholpen. Blijf over een kinderfeest dat niets meer met de Sint traditie te maken heeft. Er is nog wel een oude heer met baard en wat rode kledij, en hier en daar nog wat mislukte schoorsteenvegers met een mal pakje aan. Maar met de traditie heeft het allemaal zoveel niet meer te maken.

Ach, als de kindertjes maar lol hebben.
quirinamaandag 13 november 2023 @ 12:50
Je brengt het zonder Piet juist terug naar de essentie: Sint Nicolaas.

In de geschiedenis had hij geen pieten om zich heen, of schoorstenvegers, of een demoon zoals Krampus.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 12:55
Het feest is totaal verknalt door die KOZP gasten
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 13:20
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:29 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Beetje non argument. Er is geen kind die het feest minder leuk vindt daardoor. Wat huilende witte ouders, maar het feest is in essentie gewoon hetzelfde.
Zwarte piet was onderdeel van het feest en tevens een mooie manier om ouders een makkelijke vermomming te geven. Dat is gewoon verziekt door die beroepzeikers die niet rusten tot we sinterklaas berhaupt niet meer vieren
tesssssssssmaandag 13 november 2023 @ 13:28
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:10 schreef quirina het volgende:
Het kan zo simpel zijn.
Veel scholen en peuterspeelzalen kdv’s verwelkomen alleen Sinterklaas.
Geen gedoe over Piet, want Piet is er gewoon niet.
Dat is dan meteen een nieuw liedje.

Zwarte Piet was gaan fietsen toen klapte zijn band,
Wat een gedoe zei Zwarte Piet, en nu is hij er gewoon niet.
Nu krijg je ook geen snoepjes en kadootjes om te ruilen.
...en alle kindjes mogen nu allemaal heel hard gaan huilen.
Blijf maar gewoon huilen tot volgend jaar,
want dan staat weer hetzelfde voor je klaar.

Niks.

Geen snoep meer in 1 of andere hoek,
Maar een rauwe courgette uit mama's gezonde vegakookboek,
Omdat jullie allemaal gewoon stout zijn en irritant.
Komt Zwarte Piet nooit meer in jullie land..
Dus nu wordt er ook geen schoentje weer gezet,
....en gaan jullie gewoon zonder te zingen vroeg naar bed.

Kutkinderen.


*O* *O* *O*

[ Bericht 4% gewijzigd door tesssssssss op 13-11-2023 13:46:05 ]
TheStigsDutchCousinmaandag 13 november 2023 @ 13:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:20 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Zwarte piet was onderdeel van het feest en tevens een mooie manier om ouders een makkelijke vermomming te geven. Dat is gewoon verziekt door die beroepzeikers die niet rusten tot we sinterklaas berhaupt niet meer vieren
En dan doorgaan naar het volgende punt op de lijst wat hen niet aanstaat.
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 13:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:14 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Dat is eigenlijk toch triest. Dat een groep het voor elkaar heeft gekregen dat een kindervriend zo controversieel is geworden dat dit zo moet?
Ja dat krijg je als team pro Zwarte Piet allerlei spelers heeft die voortdurend in eigen doel schoppen.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 13:54
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:52 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja dat krijg je als team pro Zwarte Piet allerlei spelers heeft die voortdurend in eigen doel schoppen.
:')

Dat is pas op gang gekomen na KOZP het voor elkaar kreeg, maar dat past niet in het wenselijke narratief natuurlijk.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 13:54
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:52 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
En dan doorgaan naar het volgende punt op de lijst wat hen niet aanstaat.
Uiteraard. Beroepsjankers blijven beroepsjankers.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 13:55
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:52 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja dat krijg je als team pro Zwarte Piet allerlei spelers heeft die voortdurend in eigen doel schoppen.
Hou toch op met je eeuwige gejank en gewijs. Er is een schuldige hier en dat zijn de racisten van kozp. Derhalve dien je je daar niets van aan te trekken en gewoon ZP te voeren.
TheStigsDutchCousinmaandag 13 november 2023 @ 13:56
Heel simpel: als KOZP er niet was geweest, had NIEMAND een punt gemaakt van Zwarte Piet.
tesssssssssmaandag 13 november 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:35 schreef Montagui het volgende:

[..]
"in essentie" is de traditie om zeep geholpen. Blijf over een kinderfeest dat niets meer met de Sint traditie te maken heeft. Er is nog wel een oude heer met baard en wat rode kledij, en hier en daar nog wat mislukte schoorsteenvegers met een mal pakje aan. Maar met de traditie heeft het allemaal zoveel niet meer te maken.

Ach, als de kindertjes maar lol hebben.
Ik heb ook het idee dat niet heel veel mensen weten hoe Sinterklaas eigenlijk gevierd wordt.

Of werd. :)
Red_85maandag 13 november 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:28 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Dat is dan meteen een nieuw liedje.

Zwarte Piet was gaan fietsen toen klapte zijn band,
Wat een gedoe zei Zwarte Piet, en nu is hij er gewoon niet.
Nu krijg je ook geen snoepjes en kadootjes om te ruilen.
...en alle kindjes mogen nu allemaal heel hard gaan huilen.
Blijf maar gewoon huilen tot volgend jaar,
want dan staat weer hetzelfde voor je klaar.

Niks.

Geen snoep meer in 1 of andere hoek,
Maar een rauwe courgette uit mama's gezonde vegakookboek,
Omdat jullie allemaal gewoon stout zijn en irritant.
Komt Zwarte Piet nooit meer in jullie land..
Dus nu wordt er ook geen schoentje weer gezet,
....en gaan jullie gewoon zonder te zingen vroeg naar bed.

Kutkinderen.

*O* *O* *O*
Bedankt he, kozp en de woke supporters
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:56 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
Heel simpel: als KOZP er niet was geweest, had NIEMAND een punt gemaakt van Zwarte Piet.
Nou ja, Bij1 had altijd bestaan als beroepjanketpartij.
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 13:58
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:54 schreef Nattekat het volgende:

[..]
:')

Dat is pas op gang gekomen na KOZP het voor elkaar kreeg, maar dat past niet in het wenselijke narratief natuurlijk.
Nou nee, sinds KOZP op het toneel is is er een groep die denkt dat de beste manier op ZP te verdedigen is om voortdurend persoonlijke aanvallen te doen op KOZP leden en tevens het internet vol te baggeren met schaamteloze vreemdelingenhaatbraaksels.

En dan vinden ze het vervolgens gek dat steeds meer mensen niet meer met ZP geassocieerd willen worden.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 14:01
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:58 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nou nee, sinds KOZP op het toneel is is er een groep die denkt dat de beste manier op ZP te verdedigen is om voortdurend persoonlijke aanvallen te doen op KOZP leden en tevens het internet vol te baggeren met schaamteloze vreemdelingenhaatbraaksels.

En dan vinden ze het vervolgens gek dat steeds meer mensen niet meer met ZP geassocieerd willen worden.
Kom eens uit je bubbel man, niets van wat je hier zegt klopt.
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 14:01
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:56 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
Heel simpel: als KOZP er niet was geweest, had NIEMAND een punt gemaakt van Zwarte Piet.
Jawel hoor. Daar werd in de veel politiek correctere jaren 80 en 90 al over gezeurd. Alleen werd het toen nooit serieus genomen. Toen was er nog geen social media waar iedere debiel zijn mening kan neerblerfen.
TheStigsDutchCousinmaandag 13 november 2023 @ 14:02
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:58 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nou nee, sinds KOZP op het toneel is is er een groep die denkt dat de beste manier op ZP te verdedigen is om voortdurend persoonlijke aanvallen te doen op KOZP leden en tevens het internet vol te baggeren met schaamteloze vreemdelingenhaatbraaksels.

En dan vinden ze het vervolgens gek dat steeds meer mensen niet meer met ZP geassocieerd willen worden.
Een beetje zoals die KOZP letterlijk dreigementen bij winkeliers in de brievenbus doen om Zwarte Piet uit de vitrine te halen omdat ze anders even 'langskomen'? Of dat ze voor de winkel gaan zitten als 'stil protest' en zo de doorgang voor andere mensen blokkeren?

Je kan wel zeggen dat iedereen die pro-Piet is zulke aanvallen doet. KOZP doet dat dan net zo goed, al dan niet erger.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 14:04
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:01 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Jawel hoor. Daar werd in de veel politiek correctere jaren 80 en 90 al over gezeurd. Alleen werd het toen nooit serieus genomen. Toen was er nog geen social media waar iedere debiel zijn mening kan neerblerfen.
Dat klopt wel,was het niet Doutzen Kroes die hier over begon?
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 14:05
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:02 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Een beetje zoals die KOZP letterlijk dreigementen bij winkeliers in de brievenbus doen om Zwarte Piet uit de vitrine te halen omdat ze anders even 'langskomen'? Of dat ze voor de winkel gaan zitten als 'stil protest' en zo de doorgang voor andere mensen blokkeren?

Je kan wel zeggen dat iedereen die pro-Piet is zulke aanvallen doet. KOZP doet dat dan net zo goed, al dan niet erger.
Daar moet de politie maar mee dealen.

Het keihard roepen dat KOZP heel erg kut is geen goede verdediging van het fenomeen ZP an sich.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 14:05
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:02 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Een beetje zoals die KOZP letterlijk dreigementen bij winkeliers in de brievenbus doen om Zwarte Piet uit de vitrine te halen omdat ze anders even 'langskomen'? Of dat ze voor de winkel gaan zitten als 'stil protest' en zo de doorgang voor andere mensen blokkeren?

Je kan wel zeggen dat iedereen die pro-Piet is zulke aanvallen doet. KOZP doet dat dan net zo goed, al dan niet erger.
Het zijn gewoon gesubsidieerde drammers die echt geen lieverdjes zijn
tesssssssssmaandag 13 november 2023 @ 14:05
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:58 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nou nee, sinds KOZP op het toneel is is er een groep die denkt dat de beste manier op ZP te verdedigen is om voortdurend persoonlijke aanvallen te doen op KOZP leden en tevens het internet vol te baggeren met schaamteloze vreemdelingenhaatbraaksels.

En dan vinden ze het vervolgens gek dat steeds meer mensen niet meer met ZP geassocieerd willen worden.
..Denk jij echt dat die vreemdelingenhaatbraaksels van het internet verdwenen zijn als Zwarte Piet er niet meer is?

Denk jij echt dat anonieme racisten van het internet zijn als Zwarte Piet er niet meer is?

Denk jij dat racisme de wereld uit is als Zwarte Piet er niet meer is?
TheStigsDutchCousinmaandag 13 november 2023 @ 14:07
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:05 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Daar moet de politie maar mee dealen.

Het keihard roepen dat KOZP heel erg kut is geen goede verdediging van het fenomeen ZP an sich.
Apart dat je niet op de rest van de post ingaat.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 14:07
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:05 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Daar moet de politie maar mee dealen.

Het keihard roepen dat KOZP heel erg kut is geen goede verdediging van het fenomeen ZP an sich.
KZOP heeft gewerkt op die mensen als een rode lap bij een stier, het is gewoon heel onaangenaam volk en heeft de haat op vreemdelingen alleen maar doen toenemen
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 14:18
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:05 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
..Denk jij echt dat die vreemdelingenhaatbraaksels van het internet verdwenen zijn als Zwarte Piet er niet meer is?

Denk jij echt dat anonieme racisten van het internet zijn als Zwarte Piet er niet meer is?

Denk jij dat racisme de wereld uit is als Zwarte Piet er niet meer is?
Zeker niet

Maar Zwarte Piet is duidelijk gekaapt door allerlei extreemrechtse figuren om een podium te hebben om hun ideen te gaan uitbraken.

Daar willen veel mensen absoluut niet mee worden geassocieerd. Alleen wil dat kwartje niet vallen bij velen.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 14:30
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 13:58 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nou nee, sinds KOZP op het toneel is is er een groep die denkt dat de beste manier op ZP te verdedigen is om voortdurend persoonlijke aanvallen te doen op KOZP leden en tevens het internet vol te baggeren met schaamteloze vreemdelingenhaatbraaksels.

En dan vinden ze het vervolgens gek dat steeds meer mensen niet meer met ZP geassocieerd willen worden.
Nee, wederom fout.
kozp kwam en iedereen die ZP voerde werd direct geframed als racist en kreeg direct een bult geschreeuw en soms ook vandalisme op zn dak.

Mijlenver zit je er naast.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 14:32
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:01 schreef Hexagon het volgende:
Alleen werd het toen nooit serieus genomen.
Omdat het gejank ook niet serieus te nemen is.
Kijk maar naar wat voor organisatie er achter zit. Alleen uit op subsidie en ander gratis geld.
tesssssssssmaandag 13 november 2023 @ 14:37
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:18 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Zeker niet

Maar Zwarte Piet is duidelijk gekaapt door allerlei extreemrechtse figuren om een podium te hebben om hun ideen te gaan uitbraken.

Daar willen veel mensen absoluut niet mee worden geassocieerd. Alleen wil dat kwartje niet vallen bij velen.
Dan moet je Zwarte Piet niet verwijderen, maar die extreem-rechtse figuren.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 14:38
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:18 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Zeker niet

Maar Zwarte Piet is duidelijk gekaapt door allerlei extreemrechtse figuren om een podium te hebben om hun ideen te gaan uitbraken.

Daar willen veel mensen absoluut niet mee worden geassocieerd. Alleen wil dat kwartje niet vallen bij velen.
ZP is gekaapt door een stel racisten die geld willen krijgen door iedereen en alles uit te maken als racist en:

quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:02 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Een beetje zoals die KOZP letterlijk dreigementen bij winkeliers in de brievenbus doen om Zwarte Piet uit de vitrine te halen omdat ze anders even 'langskomen'? Of dat ze voor de winkel gaan zitten als 'stil protest' en zo de doorgang voor andere mensen blokkeren?

Je kan wel zeggen dat iedereen die pro-Piet is zulke aanvallen doet. KOZP doet dat dan net zo goed, al dan niet erger.
Kijk eens wat voor een organisatie er achter zit hexa, met die esajas. ZP gaat om geld en als ZP weg is, verzinnen ze wel weer wat anders. Nog zo'n exponent is die schreeuwende simons in de kamer. Dat niveau Dat jij dat niet door hebt, valt echt tegen.

Maar het is weer een smoes voor je om te kunnen wijzen naar rechts. Het altijd vermaledijde rechts. Verblind door je haat zie je niet wat er echt gaande is.

quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:05 schreef Hexagon het volgende:
Daar moet de politie maar mee dealen.
En dit is helemaal een zwaktebod. Ondernemers die niets kwaad doen krijgen te maken met vandalisme en dreigementen van kozp, maar het is allemaal niet kozp's probleem hoor! Moet een ander maar oplossen..
voetbalmanager2maandag 13 november 2023 @ 14:49
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:18 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Zeker niet

Maar Zwarte Piet is duidelijk gekaapt door allerlei extreemrechtse figuren om een podium te hebben om hun ideen te gaan uitbraken.

Daar willen veel mensen absoluut niet mee worden geassocieerd. Alleen wil dat kwartje niet vallen bij velen.
Bij pietencentrales in heel het land kan je pieten inhuren voor je pakjesavond, bedrijfsfeestje of voor je sinterklaasfeestje van je sportclub. Die verhuren voornamelijk aan particulieren en ruim 85% van alle pieten die ze verhuren zijn zwarte pieten. Zijn dat soms ook 'extreemrechtse figuren die een podium voor hun ideen willen'?

Voor de meeste mensen is zwarte piet gewoon nog een gezellig figuur uit een kinderfeest. Dat mensen voorzichtig zijn om in de openbaarheid zwarte piet te tonen komt puur door haatzaaiers zoals KOZP en XR.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 14:50
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:49 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Bij pietencentrales in heel het land kan je pieten inhuren voor je pakjesavond, bedrijfsfeestje of voor je sinterklaasfeestje van je sportclub. Die verhuren voornamelijk aan particulieren en ruim 85% van alle pieten die ze verhuren zijn zwarte pieten. Zijn dat soms ook 'extreemrechtse figuren die een podium voor hun ideen willen'?

Voor de meeste mensen is zwarte piet gewoon nog een gezellig figuur uit een kinderfeest. Dat mensen voorzichtig zijn om in de openbaarheid zwarte piet te tonen komt puur door haatzaaiers zoals KOZP en XR.
Waar lees je dat? Ik geloof het wel, maar zie graag bevestiging :@
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 14:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:30 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Nee, wederom fout.
kozp kwam en iedereen die ZP voerde werd direct geframed als racist en kreeg direct een bult geschreeuw en soms ook vandalisme op zn dak.

Mijlenver zit je er naast.
Nou het is dan wel makkelijk je zin te krijgen dan. De bedrijven zullen wel staan te springen KOZP in te horen voor hun lobby.
voetbalmanager2maandag 13 november 2023 @ 14:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:50 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Waar lees je dat? Ik geloof het wel, maar zie graag bevestiging :@
Cijfers van vorig jaar die in deze reeks genoemd werden. Een aantal pietencentrales hebben geeneens andere pieten omdat daar nog nooit naar gevraagd werd. Dat vertekend dat percentage misschien wat, maar de boodschap is duidelijk.
Nattekatmaandag 13 november 2023 @ 14:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:52 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Cijfers van vorig jaar die in deze reeks genoemd werden. Een aantal pietencentrales hebben geeneens andere pieten omdat daar nog nooit naar gevraagd werd. Dat vertekend dat percentage misschien wat, maar de boodschap is duidelijk.
Erg mooi
Cpt.Crowmaandag 13 november 2023 @ 14:53
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:49 schreef voetbalmanager2 het volgende:

Voor de meeste mensen is zwarte piet gewoon nog een gezellig figuur uit een kinderfeest. Dat mensen voorzichtig zijn om in de openbaarheid zwarte piet te tonen komt puur door haatzaaiers zoals KOZP en XR.
Precies. Ik ken veel mensen die het nog gewoon traditioneel vieren maar ze checken wel eerst even hoe tolerant je bent.
Hexagonmaandag 13 november 2023 @ 14:57
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:49 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Bij pietencentrales in heel het land kan je pieten inhuren voor je pakjesavond, bedrijfsfeestje of voor je sinterklaasfeestje van je sportclub. Die verhuren voornamelijk aan particulieren en ruim 85% van alle pieten die ze verhuren zijn zwarte pieten. Zijn dat soms ook 'extreemrechtse figuren die een podium voor hun ideen willen'?

Voor de meeste mensen is zwarte piet gewoon nog een gezellig figuur uit een kinderfeest. Dat mensen voorzichtig zijn om in de openbaarheid zwarte piet te tonen komt puur door haatzaaiers zoals KOZP en XR.
Nee mensen die Zwarte Piet inhuren zijn niet per definitie racisten.

Het is vooral dat doordat het gekaapt is door extreemrechts, het voor veel mensen wel een aanleiding is geweest hun handen er vanaf te trekken.

En de meeste mensen boeit het ook weer niet zoveel want het feest is er nog steeds. Alleen heeft Piet nu roetvegen
Red_85maandag 13 november 2023 @ 15:01
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:52 schreef Hexagon het volgende:
Nou het is dan wel makkelijk je zin te krijgen dan.
Klopt.
Wat een beetje fundamentsloos schreeuwen al niet voor elkaar kan krijgen. Vooral als je de bingokaart 'racisme' er bij pakt.
tesssssssssmaandag 13 november 2023 @ 15:05
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:57 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee mensen die Zwarte Piet inhuren zijn niet per definitie racisten.

Het is vooral dat doordat het gekaapt is door extreemrechts, het voor veel mensen wel een aanleiding is geweest hun handen er vanaf te trekken.

En de meeste mensen boeit het ook weer niet zoveel want het feest is er nog steeds. Alleen heeft Piet nu roetvegen
Maar ik had gelezen dat die roetvegen ook niet voldoende zouden zijn.

https://nieuws.nl/algemee(...)monstratie-in-enter/

[ Bericht 6% gewijzigd door tesssssssss op 13-11-2023 15:10:50 ]
voetbalmanager2maandag 13 november 2023 @ 15:07
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:57 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee mensen die Zwarte Piet inhuren zijn niet per definitie racisten.

Het is vooral dat doordat het gekaapt is door extreemrechts, het voor veel mensen wel een aanleiding is geweest hun handen er vanaf te trekken.

En de meeste mensen boeit het ook weer niet zoveel want het feest is er nog steeds. Alleen heeft Piet nu roetvegen
Dan klopt jouw eerdere uitspraak:
quote:
Daar willen veel mensen absoluut niet mee worden geassocieerd. Alleen wil dat kwartje niet vallen bij velen.
dus niet. Zonder KOZP en XR zou zwarte piet gewoon nog door iedereen toegejuicht worden, ook in het openbaar. Door gedram en gezeur van die groepjes zijn de openbare feesten en intochten onmogelijk geworden met zwarte pieten.

En de minderheid aan extreemrechtse figuren die hard tegen die groepjes ingaan, daar zijn de KOZP' ers dankbaar voor omdat die ervoor gezorgd hebben dat het nog ongemakkelijker is om met zwarte pieten in het openbaar te verschijnen.

Wat betreft:
quote:
En de meeste mensen boeit het ook weer niet zoveel want het feest is er nog steeds.
Het gedoe en geschreeuw van KOZP is te groot geworden om nog gebruik te maken van zwarte pieten in het openbaar. Dat betekent niet dat mensen zwarte pieten niks boeit, maar het is het gedoe gewoon niet waard.
tesssssssssmaandag 13 november 2023 @ 15:20
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 14:57 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee mensen die Zwarte Piet inhuren zijn niet per definitie racisten.

Het is vooral dat doordat het gekaapt is door extreemrechts, het voor veel mensen wel een aanleiding is geweest hun handen er vanaf te trekken.

En de meeste mensen boeit het ook weer niet zoveel want het feest is er nog steeds. Alleen heeft Piet nu roetvegen
https://www.internetbode.(...)stratie-aangekondigd

Etten-Leurse pieten toch te zwart: Demonstratie aangekondigd

ETTEN-LEUR - In Etten-Leur doken de afgelopen jaren nog enkel roetveegpieten op in het gevolg van Sinterklaas. Toch heeft Kick Out Zwarte Piet aangekondigd bij de intocht op zondag 19 november te gaan demonstreren.

Via een brief heeft Kick Out Zwarte Piet in samenwerking met Extinction Rebellion bij verschillende gemeenten aangekondigd te gaan demonstreren. De komst naar Etten-Leur is opmerkelijk aangezien in omringende plaatsen nog wel zwarte pieten te zien zijn. Tegen Hart van Nederland zegt Kick Out Zwarte Piet dit jaar stil bij het slavernij verleden dat 150 jaar geleden werd afgeschaft. “Dit is echter betekenisloos zolang we niets doen aan de dagelijkse stereotyperingen van zwarte Nederlanders en het wijdverspreide antizwart racisme in de samenleving.”
tufkacmaandag 13 november 2023 @ 15:43
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 15:05 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Maar ik had gelezen dat die roetvegen ook niet voldoende zouden zijn.

https://nieuws.nl/algemee(...)monstratie-in-enter/
Dat is inderdaad belachelijk
Montaguimaandag 13 november 2023 @ 15:45
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:50 schreef quirina het volgende:
Je brengt het zonder Piet juist terug naar de essentie: Sint Nicolaas.

In de geschiedenis had hij geen pieten om zich heen, of schoorstenvegers, of een demoon zoals Krampus.
De essentie heeft o.a. te maken met wit en zwart als in dag en nacht, licht en donker, en zeker de strijd (en de tegenstelling) van het goede tegen het kwade. Ook vruchtbaarheidsrites spelen hierin mee, en meer. Heidense en Christelijke gebruiken in elkaar verweven. Wit en Zwart zijn daarom essentieel in de Sint traditie. Hoe dat dit tot uiting kwam, en komt, is minder van belang. Het zwart werd de laatste eeuwen verpersoonlijkt door een zwarte metgezel, die allengs zijn 'boosaardigheid' (toch een wezenlijk onderdeel van de traditie) al heeft verloren, maar via het zwart toch nog eer deed aan de traditie.

Zonder het zwart zijn de oorspronkelijke betekenissen en oorsprongen van deze traditie verloren en is er geen Sint traditie meer, alleen een leuk kinderfeestje zonder inhoud.

[ Bericht 0% gewijzigd door Montagui op 13-11-2023 16:06:33 ]
quirinamaandag 13 november 2023 @ 17:27
Sinterklaas is prima te vieren zonder Piet.
Dan vieren wij alleen het goede.
Kinderen angst aanjagen met donkere zaken past niet meer in deze tijd. Bovendien de kindertijd is vrij kort en ze leren toch al snel wat goed en kwaad is . Daar heb je die duistere bangmakerij uit de middeleeuwen niet voor nodig.
spectrumanalysermaandag 13 november 2023 @ 19:55
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 17:27 schreef quirina het volgende:
Sinterklaas is prima te vieren zonder Piet.
Dan vieren wij alleen het goede.
Kinderen angst aanjagen met donkere zaken past niet meer in deze tijd. Bovendien de kindertijd is vrij kort en ze leren toch al snel wat goed en kwaad is . Daar heb je die duistere bangmakerij uit de middeleeuwen niet voor nodig.
Kan jij Halloween verklaren?
RipCitymaandag 13 november 2023 @ 22:01
Daar is het tuig weer

Kick Out Zwarte Piet legt raadsvergadering Elburg stil: ‘Met bruine of bronzen pieten ben je er niet’
https://www.ad.nl/binnenl(...)je-er-niet~a6421d2b/
TheStigsDutchCousinmaandag 13 november 2023 @ 22:09
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:01 schreef RipCity het volgende:
Daar is het tuig weer

Kick Out Zwarte Piet legt raadsvergadering Elburg stil: ‘Met bruine of bronzen pieten ben je er niet’
https://www.ad.nl/binnenl(...)je-er-niet~a6421d2b/
Ik vond dit ook echt wel tekenend voor die hele club:

quote:
,,Veel gemeentes, waaronder ook Elburg, passen het uiterlijk op eigen houtje aan zonder dat met ons te communiceren of te overleggen. Wij hebben een duidelijk convenant opgesteld met richtlijnen waar een piet wat ons betreft aan moet voldoen. Het is niet aan anderen om te bepalen wat wel of geen racisme is. Dit protest is dan ook te zien als een oproep aan alle gemeenten. Overleg met ons, stuur ons een mail met hoe piet eruit gaat zien. Zo makkelijk kan het zijn. Trek die pleister er nou gewoon in een keer vanaf.”
Zij bepalen dat niet. Hun richtlijnen zijn niet leidend. Zij bepalen ook niet wat racisme is.

Echt, om van te kotsen.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 22:14
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:09 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Ik vond dit ook echt wel tekenend voor die hele club:
[..]
Zij bepalen dat niet. Hun richtlijnen zijn niet leidend. Zij bepalen ook niet wat racisme is.

Echt, om van te kotsen.
:D
Of
:')

Dieptriest die idioten. Compleet de weg kwijt.
Cupfightermaandag 13 november 2023 @ 22:22
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:01 schreef RipCity het volgende:
Daar is het tuig weer

Kick Out Zwarte Piet legt raadsvergadering Elburg stil: ‘Met bruine of bronzen pieten ben je er niet’
https://www.ad.nl/binnenl(...)je-er-niet~a6421d2b/
Om te kotsen, waarom wordt dit tuig niet opgepakt
Red_85maandag 13 november 2023 @ 22:30
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:22 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Om te kotsen, waarom wordt dit tuig niet opgepakt
Omdat de policor het nog geen goed idee vind om ze te gaan negeren. Iets met 'goede kant' van het spectrum.

Kozp doet dit om zichzelf in een 'relevante' positie te manouvreren om subsidie te beuren.
Negeren is echt wel het beste.
RipCitymaandag 13 november 2023 @ 22:37
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:22 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Om te kotsen, waarom wordt dit tuig niet opgepakt
Ze mochten ook 2 uur blijven zitten en meneer mocht daarna ook nog een toespraak houden. Dus daar heb je het antwoord....
Nebelwerfermaandag 13 november 2023 @ 23:38
Vanavond voor het eerst met de bloedjes naar het Sinterklaasjournaal zitten kijken.
Zij vonden het ouderwets spannend en leuk. Ikzelf bedacht me pas bij het zien van dit topic dat de pieten vegen hadden ipv zwarte Smienk. Zou enorm fijn vinden als iedereen zich gewoon eens neer zou leggen bij ietwat aan verandering. Dan kunnen mijn kinderen en ik, en een ieder ander, gewoon genieten van het hele sinterklaasgebeuren.
TargaFloriomaandag 13 november 2023 @ 23:43
Vanwege die drammerige rupsje nooit genoeg KOZP die in de meeste gevallen ook geen locale connecties heeft zou ik als organiserend comite behoorlijk donker gesminkte pieten doen. KZOP is niet de almachtige die bepaald hoe het feest gevierd mag worden. KZOP mag hun mening geven maar als men andere keuzes maakt moet KZOP dat accepteren.
TargaFloriomaandag 13 november 2023 @ 23:44
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 23:38 schreef Nebelwerfer het volgende:
Vanavond voor het eerst met de bloedjes naar het Sinterklaasjournaal zitten kijken.
Zij vonden het ouderwets spannend en leuk. Ikzelf bedacht me pas bij het zien van dit topic dat de pieten vegen hadden ipv zwarte Smienk. Zou enorm fijn vinden als iedereen zich gewoon eens neer zou leggen bij ietwat aan verandering. Dan kunnen mijn kinderen en ik, en een ieder ander, gewoon genieten van het hele sinterklaasgebeuren.
Zeg dat tegen KZOP.
Nebelwerfermaandag 13 november 2023 @ 23:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 23:44 schreef TargaFlorio het volgende:

[..]
Zeg dat tegen KZOP.
“Zwarte Piet moet zwarter” opmerkingen vind ik net zo irritant. Maar het irritantst is dat die discussie nu al jaren duurt, terwijl de gemiddelde Nederlander prima door wil met een iets aangepaste Piet.
Red_85maandag 13 november 2023 @ 23:52
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 23:38 schreef Nebelwerfer het volgende:
Vanavond voor het eerst met de bloedjes naar het Sinterklaasjournaal zitten kijken.
Zij vonden het ouderwets spannend en leuk. Ikzelf bedacht me pas bij het zien van dit topic dat de pieten vegen hadden ipv zwarte Smienk. Zou enorm fijn vinden als iedereen zich gewoon eens neer zou leggen bij ietwat aan verandering. Dan kunnen mijn kinderen en ik, en een ieder ander, gewoon genieten van het hele sinterklaasgebeuren.
Zie kozp reactie in elburg.

....

........
Hathormaandag 13 november 2023 @ 23:57
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 17:27 schreef quirina het volgende:
Sinterklaas is prima te vieren zonder Piet.
Dan vieren wij alleen het goede.
Kinderen angst aanjagen met donkere zaken past niet meer in deze tijd. Bovendien de kindertijd is vrij kort en ze leren toch al snel wat goed en kwaad is . Daar heb je die duistere bangmakerij uit de middeleeuwen niet voor nodig.
Maar moeten wij dat laten bepalen door een paar Afrikaanse schreeuwlelijken? Ik dacht het toch echt niet.
Hathormaandag 13 november 2023 @ 23:58
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:01 schreef RipCity het volgende:
Daar is het tuig weer

Kick Out Zwarte Piet legt raadsvergadering Elburg stil: ‘Met bruine of bronzen pieten ben je er niet’
https://www.ad.nl/binnenl(...)je-er-niet~a6421d2b/
Dit bedoel ik, geef ze een vinger...
Nebelwerferdinsdag 14 november 2023 @ 00:02
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 23:52 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Zie kozp reactie in elburg.

....

........
Moeten die botbekkers zelf weten ! :P

Maar serieus; zoiets heeft ook niet mijn voorkeur. Maar ik vind lang blijven schuren tegen zwarte Piet ook vermoeiend. Waarom als gemeente niet gewoon kijken waar je zoveel mogelijk kan veranderen ipv zoveel mogelijk lijken op zwarte Piet?

Als Piet zoals in het Sinterklaasjournaal wordt geaccepteerd, dan kun je die prima overnemen. De kinderen, waar het vooral om gaat, vinden dat prima.
En natuurlijk hou je altijd een paar zeveraars, maar die kun je dan gewoon negeren.
Hathordinsdag 14 november 2023 @ 00:03
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 23:52 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
“Zwarte Piet moet zwarter” opmerkingen vind ik net zo irritant. Maar het irritantst is dat die discussie nu al jaren duurt, terwijl de gemiddelde Nederlander prima door wil met een iets aangepaste Piet.
Nee, de gemiddelde Nederlander wil dat die antiblanke teringlijers opzouten.
Nebelwerferdinsdag 14 november 2023 @ 00:06
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 17:27 schreef quirina het volgende:
Sinterklaas is prima te vieren zonder Piet.
Dan vieren wij alleen het goede.
Kinderen angst aanjagen met donkere zaken past niet meer in deze tijd. Bovendien de kindertijd is vrij kort en ze leren toch al snel wat goed en kwaad is . Daar heb je die duistere bangmakerij uit de middeleeuwen niet voor nodig.
Integendeel, ik ben enorm voorstander van krampus introduceren. Niets geen problemen over uiterlijkheden en vooral bang zijn met de roe voor je mieter geslagen te worden. Zeker als je aan het zagen slaat.
Hathordinsdag 14 november 2023 @ 00:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:02 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Moeten die botbekkers zelf weten ! :P

Maar serieus; zoiets heeft ook niet mijn voorkeur. Maar ik vind lang blijven schuren tegen zwarte Piet ook vermoeiend. Waarom als gemeente niet gewoon kijken waar je zoveel mogelijk kan veranderen ipv zoveel mogelijk lijken op zwarte Piet?

Als Piet zoals in het Sinterklaasjournaal wordt geaccepteerd, dan kun je die prima overnemen. De kinderen, waar het vooral om gaat, vinden dat prima.
En natuurlijk hou je altijd een paar zeveraars, maar die kun je dan gewoon negeren.
Dan buig je dus voor een stel heel harde schreeuwerds, en zet je daarmee de toon voor de toekomst. Geen goed idee.
TargaFloriodinsdag 14 november 2023 @ 00:07
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 23:52 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
“Zwarte Piet moet zwarter” opmerkingen vind ik net zo irritant. Maar het irritantst is dat die discussie nu al jaren duurt, terwijl de gemiddelde Nederlander prima door wil met een iets aangepaste Piet.
Die discussie wordt door KZOP in leven gehouden.

Als ze gewoon accepteren dat er een handvol plaatsen zijn waar ze een iets traditioneler feest vieren dan is de discussie en media aandacht binnen no time verdwenen.
Nebelwerferdinsdag 14 november 2023 @ 00:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:07 schreef TargaFlorio het volgende:

[..]
Die discussie wordt door KZOP in leven gehouden.

Als ze gewoon accepteren dat er een handvol plaatsen zijn waar ze een iets traditioneler feest vieren dan is de discussie en media aandacht binnen no time verdwenen.
Ik woon in een enorm traditioneel dorp. Voor het klagen van kozp heeft men al besloten het met roetveegpieten te doen. Prima, doorgaan met leven. Beter voor de bloeddruk ook nog.
Nebelwerferdinsdag 14 november 2023 @ 00:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:03 schreef Hathor het volgende:

[..]
Nee, de gemiddelde Nederlander wil dat die antiblanke teringlijers opzouten.
Geen idee of benoemen dat een user een racist is in gaat tegen de regels van dit topic.

Ik negeer je dus maar even.
Hathordinsdag 14 november 2023 @ 00:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:14 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Geen idee of benoemen dat een user een racist is in gaat tegen de regels van dit topic.

Ik negeer je dus maar even.
Dont care, ik ben het inmiddels wel gewend om in een bepaalde hoek gedrukt te worden.
Red_85dinsdag 14 november 2023 @ 00:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:02 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Moeten die botbekkers zelf weten ! :P

Maar serieus; zoiets heeft ook niet mijn voorkeur. Maar ik vind lang blijven schuren tegen zwarte Piet ook vermoeiend. Waarom als gemeente niet gewoon kijken waar je zoveel mogelijk kan veranderen ipv zoveel mogelijk lijken op zwarte Piet?

Als Piet zoals in het Sinterklaasjournaal wordt geaccepteerd, dan kun je die prima overnemen. De kinderen, waar het vooral om gaat, vinden dat prima.
En natuurlijk hou je altijd een paar zeveraars, maar die kun je dan gewoon negeren.
Dat is het probleem. Alleen zoals de terroristen van kozp het willen, is het goed. Anders komen ze 'op bezoek'. Alles om relevant te blijven en om subsidie.

En zodra het weer voldoet, komt er weer wat anders in de racistenbingo

Stoppen hoor.
Red_85dinsdag 14 november 2023 @ 00:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:03 schreef Hathor het volgende:

[..]
Nee, de gemiddelde Nederlander wil dat die antiblanke teringlijers opzouten.
Dit ja.
tufkacdinsdag 14 november 2023 @ 07:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:03 schreef Hathor het volgende:

[..]
Nee, de gemiddelde NederlanderFok!er wil dat die antiblanke teringlijers opzouten.
FTFY

de gemiddelde Nederlander maakt zich niet zo druk over de hoeveelheid schmink op het gezicht van een fictief kinderfeestfiguur
tesssssssssdinsdag 14 november 2023 @ 07:48
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 17:27 schreef quirina het volgende:
Sinterklaas is prima te vieren zonder Piet.
Dan vieren wij alleen het goede.
Kinderen angst aanjagen met donkere zaken past niet meer in deze tijd. Bovendien de kindertijd is vrij kort en ze leren toch al snel wat goed en kwaad is . Daar heb je die duistere bangmakerij uit de middeleeuwen niet voor nodig.
Dan is Halloween veel erger met al die afgehakte armen en benen etc. Dat komt er nu voor in de plaats.
Marsenaldinsdag 14 november 2023 @ 07:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:07 schreef Hathor het volgende:

[..]
Dan buig je dus voor een stel heel harde schreeuwerds, en zet je daarmee de toon voor de toekomst. Geen goed idee.
Of je daarmee 'de toon voor de toekomst' vind ik wel explosief klinken, maar m'n kinderen zijn nu nog jong en ik zou ze graag een simpele Sinterklaas bieden zonder activistisch gezeik en het vasthoudem aan iets zo onbenulligs als een geschminkte Piet omdat je anders buigt voor die halve zolen, is dat de moeite?
Montaguidinsdag 14 november 2023 @ 08:14
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 november 2023 07:55 schreef Marsenal het volgende:

[..]
Of je daarmee 'de toon voor de toekomst' vind ik wel explosief klinken, maar m'n kinderen zijn nu nog jong en ik zou ze graag een simpele Sinterklaas bieden zonder activistisch gezeik en het vasthoudem aan iets zo onbenulligs als een geschminkte Piet omdat je anders buigt voor die halve zolen, is dat de moeite?
"onbenulligs"...... :')

Zoals al in zo'n 300 delen 'ZP-discussie' is gemeld (en ook een aantal posts terug) is het zwart van Zwarte Piet (in deze vorm) een essentieel onderdeel van de originele traditie. Zonder het zwart geen originele traditie meer.

Dus wat wil je, een traditie in stand houden waarbij de zwarte schmink onterecht geframed wordt als iets racistisch, dus je rug recht houden en staan voor 'onze' traditie, of gevolg geven aan de eis van een racisten clubje met terroristisch oogmerk, optrekkend met andere extreem linkse dubieuze organisaties, en dan de traditie maar (als een slapjanus) opgeven, en waar we dan een onschuldig kinderfeestje wat niet of nauwelijks nog traditionele roots heeft voor in de plaats terug krijgen.

Zie mijn onderschrift en dan weet je hoe ik hier in sta.
Marsenaldinsdag 14 november 2023 @ 08:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 08:14 schreef Montagui het volgende:

[..]
"onbenulligs"...... :')

Zoals al in zo'n 300 delen 'ZP-discussie' is gemeld (en ook een aantal posts terug) is het zwart van Zwarte Piet (in deze vorm) een essentieel onderdeel van de originele traditie. Zonder het zwart geen originele traditie meer.

Dus wat wil je, een traditie in stand houden waarbij de zwarte schmink onterecht geframed wordt als iets racistisch, dus je rug recht houden en staan voor 'onze' traditie, of gevolg geven aan de eis van een racisten clubje met terroristisch oogmerk, optrekkend met andere extreem linkse dubieuze organisaties, en dan de traditie maar (als een slapjanus) opgeven, en waar we dan een onschuldig kinderfeestje wat niet of nauwelijks nog traditionele roots heeft voor in de plaats terug krijgen.

Zie mijn onderschrift en dan weet je hoe ik hier in sta.
Ik zie niet in waarom het wijzigen van zwarte piet meteen je traditie onderuit haalt, en het is ook niet alsof de traditie al honderden jaren oud is. Ik vind dit echt detailwerk, en de barricades niet waard.
Montaguidinsdag 14 november 2023 @ 08:52
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 november 2023 08:45 schreef Marsenal het volgende:

[..]
Ik zie niet in waarom het wijzigen van zwarte piet meteen je traditie onderuit haalt, en het is ook niet alsof de traditie al honderden jaren oud is. Ik vind dit echt detailwerk, en de barricades niet waard.
Jij "ziet niet in"...dat is exact het probleem.

Oog- en oorkleppen op en doorrrrrr...... niet willen luisteren en zien wat pro-Pieten aangeven is dan ook een typische KOZP-strategie.

Verder is er uiteraard niets mis met jou instelling dat het het sop de kool niet waard is. Jouw goed recht. Kan je dan ook accepteren dat (nog steeds) het grootste deel van de Nederlanders een andere mening is toegedaan? Dat zij vinden dat er niets mis is met een zwarte Zwarte Piet? Of moeten die 'niet zeuren'?
Marsenaldinsdag 14 november 2023 @ 08:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 08:52 schreef Montagui het volgende:

[..]
Jij "ziet niet in"...dat is exact het probleem.

Oog- en oorkleppen op en doorrrrrr...... niet willen luisteren en zien wat pro-Pieten aangeven is dan ook een typische KOZP-strategie.

Verder is er uiteraard niets mis met jou instelling dat het het sop de kool niet waard is. Jouw goed recht. Kan je dan ook accepteren dat (nog steeds) het grootste deel van de Nederlanders een andere mening is toegedaan? Dat zij vinden dat er niets mis is met een zwarte Zwarte Piet? Of moeten die 'niet zeuren'?
Nee, nee, dat vind ik heus oke, een valide mening. Maar door de jaren heen wijzigen tradities altijd een beetje, geen enkele traditie blijft honderden jaren hetzelfde, dus het lijkt me allemaal niet gek als deze ook een beetje bijstuurt om te kunnen blijven bestaan. Want die KOZP beweging is zo lelijk fanatiek, die slopen liever de hele traditie voordat ze zwichten.
Montaguidinsdag 14 november 2023 @ 09:49
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 november 2023 08:55 schreef Marsenal het volgende:

[..]
Nee, nee, dat vind ik heus oke, een valide mening. Maar door de jaren heen wijzigen tradities altijd een beetje, geen enkele traditie blijft honderden jaren hetzelfde, dus het lijkt me allemaal niet gek als deze ook een beetje bijstuurt om te kunnen blijven bestaan. Want die KOZP beweging is zo lelijk fanatiek, die slopen liever de hele traditie voordat ze zwichten.
Daarom nogmaals, tradities bestaan uit essentiele onderdelen, die niet aanpasbaar zijn zonder de traditie geweld aan te doen. Het zwart, in de huidige vorm als persoon met zwart schmink die daarmee het archetype Zwarte Piet uitbeeld, is zo'n essentieel onderdeel. Aan het zwart kunnen geen concessies gedaan worden. Je zou wel de uitbeelding van het zwart kunnen aanpassen, bv een zwarte beer, of een zwarte duivel, of een zwarte krampus, zolang het zwart maar blijft.

Wil je het zwart weg dan is de traditie weg, en hou je een kinderfeestje over met een oude man met een rood gewaad en wat clowneske figuren die met hem meelopen. Dat is geen Sint Nicolaas traditie meer.

Omdat hedentendage het zwart wordt uitgebeeld door 'Zwarte Piet' EN die zwarte schmink totaal niets te maken heeft met het willen uitbeelden van een 'neger' slaat de aantijging van racisme dan ook als een tang op een varken. Totaal absurd. En al diegenen die met dat KOZP-racisme narratief meelopen zijn OF onwetend wat de Sint Nicolaas traditie inhoudt OF van die usefull idiots die onder het mom van 'blinde linkse morele verhevenheid, wokeisme, (valse) inclusie, ect etc' vooral niet beticht willen worden van racisme. Die eerste groep zou bv de docu's van Arnold Jan Scheer * eens moeten bekijken en de tweede groep zijn niets meer of minder dan hedendaagse NSB-ers, verraders van Nederland en de Nederlandse cultuur.

* https://zwartgemaakt.arnoldjanscheer.nl/
TargaFloriodinsdag 14 november 2023 @ 18:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:13 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Ik woon in een enorm traditioneel dorp. Voor het klagen van kozp heeft men al besloten het met roetveegpieten te doen. Prima, doorgaan met leven. Beter voor de bloeddruk ook nog.
Prima maar als andere dorpen het anders willen laat ze dan lekker. Leven en laten leven.
Harvest89dinsdag 14 november 2023 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 00:03 schreef Hathor het volgende:

[..]
Nee, de gemiddelde Nederlander wil dat die antiblanke teringlijers opzouten.
Onzin, dat wil jij.
En ze zijn niet antiblank.
Harvest89dinsdag 14 november 2023 @ 19:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 09:49 schreef Montagui het volgende:

[..]
Daarom nogmaals, tradities bestaan uit essentiele onderdelen, die niet aanpasbaar zijn zonder de traditie geweld aan te doen. Het zwart, in de huidige vorm als persoon met zwart schmink die daarmee het archetype Zwarte Piet uitbeeld, is zo'n essentieel onderdeel. Aan het zwart kunnen geen concessies gedaan worden. Je zou wel de uitbeelding van het zwart kunnen aanpassen, bv een zwarte beer, of een zwarte duivel, of een zwarte krampus, zolang het zwart maar blijft.

Wil je het zwart weg dan is de traditie weg, en hou je een kinderfeestje over met een oude man met een rood gewaad en wat clowneske figuren die met hem meelopen. Dat is geen Sint Nicolaas traditie meer.

Omdat hedentendage het zwart wordt uitgebeeld door 'Zwarte Piet' EN die zwarte schmink totaal niets te maken heeft met het willen uitbeelden van een 'neger' slaat de aantijging van racisme dan ook als een tang op een varken. Totaal absurd. En al diegenen die met dat KOZP-racisme narratief meelopen zijn OF onwetend wat de Sint Nicolaas traditie inhoudt OF van die usefull idiots die onder het mom van 'blinde linkse morele verhevenheid, wokeisme, (valse) inclusie, ect etc' vooral niet beticht willen worden van racisme. Die eerste groep zou bv de docu's van Arnold Jan Scheer * eens moeten bekijken en de tweede groep zijn niets meer of minder dan hedendaagse NSB-ers, verraders van Nederland en de Nederlandse cultuur.

* https://zwartgemaakt.arnoldjanscheer.nl/
Jij gooit dit hier alsof het de kern van de traditie is, terwijl bijna niemand hier mee bezig is.
Ik durf je zelf uit te dagen om mensen te vinden die dit uberhaupt weten. Het zullen er niet veel zijn.

Voel je vrij om bij de gemeente te gaan pleiten voor zwarte beren. Want hoe dit figuur er al jaren uit ziet, als een verplicht donker iemand met pagepakje kan gewoon niet, vooral niet met het verleden dat dit land heeft.
Harvest89dinsdag 14 november 2023 @ 19:31
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 22:01 schreef RipCity het volgende:
Daar is het tuig weer

Kick Out Zwarte Piet legt raadsvergadering Elburg stil: ‘Met bruine of bronzen pieten ben je er niet’
https://www.ad.nl/binnenl(...)je-er-niet~a6421d2b/
Logisch. De racistische kenmerken zijn er nog.
voetbalmanager2dinsdag 14 november 2023 @ 20:12
twitter
Hathordinsdag 14 november 2023 @ 20:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 19:14 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Onzin, dat wil jij.
En ze zijn niet antiblank.
Dat zijn ze wel, jij wil het alleen niet zien.
Hathordinsdag 14 november 2023 @ 20:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 19:31 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Logisch. De racistische kenmerken zijn er nog.
Als je ze wil zien dan zullen ze er vast nog wel zijn, en over honderd jaar nog steeds. Dat is hoe rupsje nooitgenoeg rolt.
Harvest89dinsdag 14 november 2023 @ 20:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 20:26 schreef Hathor het volgende:

[..]
Als je ze wil zien dan zullen ze er vast nog wel zijn, en over honderd jaar nog steeds. Dat is hoe rupsje nooitgenoeg rolt.
Nog steeds afropruiken en donker gezicht. Die grijze kleur was waarschijnlijk bewust gekozen zodat je officieel kunt zeggen dat het geen zwart meer is terwijl ie er in de praktijk gewoon nog uitziet als een donkere slaaf. Laat die schminck en pruiken gewoon weg.
Hathordinsdag 14 november 2023 @ 23:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 20:30 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Nog steeds afropruiken en donker gezicht. Die grijze kleur was waarschijnlijk bewust gekozen zodat je officieel kunt zeggen dat het geen zwart meer is terwijl ie er in de praktijk gewoon nog uitziet als een donkere slaaf. Laat die schminck en pruiken gewoon weg.
Of maak je anders niet zo druk over een karikatuur, er moet toch echt wel iets anders zijn wat je kan bezig houden?
Harvest89dinsdag 14 november 2023 @ 23:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 23:17 schreef Hathor het volgende:

[..]
Of maak je anders niet zo druk over een karikatuur, er moet toch echt wel iets anders zijn wat je kan bezig houden?
Tsja zo kan je alles bagatelliseren natuurlijk.
Cupfighterdinsdag 14 november 2023 @ 23:30
KZOP zijn stiekem ook pieten, zeurpieten
Questularwoensdag 15 november 2023 @ 08:19
Blijft hilarisch al die volwassen mensen van beide kanten die continu lopen te janken over een fictieve traditie waar we structureel onze kinderen wat wijsmaken. Roetveegpiet, regenboogpiet of zwarte piet, het zal mijn zoontje worst wezen als er maar pepernoten en cadeaus zijn.
Montaguiwoensdag 15 november 2023 @ 08:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 november 2023 19:24 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Jij gooit dit hier alsof het de kern van de traditie is, terwijl bijna niemand hier mee bezig is.
Ik durf je zelf uit te dagen om mensen te vinden die dit uberhaupt weten. Het zullen er niet veel zijn.

Voel je vrij om bij de gemeente te gaan pleiten voor zwarte beren. Want hoe dit figuur er al jaren uit ziet, als een verplicht donker iemand met pagepakje kan gewoon niet, vooral niet met het verleden dat dit land heeft.
Klopt, dat is wel de kern van 'deze' traditie. Ik maak me verder geen illusies dat 'men' in deze tijd daar nog in is genteresseerd. Getuige ook deze exemplarische reactie:
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 08:19 schreef Questular het volgende:
Blijft hilarisch al die volwassen mensen van beide kanten die continu lopen te janken over een fictieve traditie waar we structureel onze kinderen wat wijsmaken. Roetveegpiet, regenboogpiet of zwarte piet, het zal mijn zoontje worst wezen als er maar pepernoten en cadeaus zijn.
In deze tijd is alleen het uiterlijk/de schil belangrijk. Hoe kom je over, hoe komt alles over, als ik maar conform het juiste beeld overkom, als Zwarte Piet maar juist overkomt. Het innerlijk is is veel minder belangrijk, derhalve ook de betekenis van de zwarte schmink, de vele lagen en betekenissen achter die zwarte schmink. Dat interesseert vrijwel niemand meer, want het is een zwart geschminkte en dan MOET ie DUS een neger voorstellen. Hurrdusrr, racisme!!! :( Hoe kortzichtig/oppervlakkig. :')

Niettemin blijft vanuit de traditie overeind dat de zwarte schmink niets met het uitbeelden van een neger heeft te maken. Derhalve blijft de racisme frame onacceptabel voor de traditionalist, ook al wordt het geluid van de traditionalist steeds meer als een roepende in de alsmaar uitdijende 'woestijn der oppervlakkigheid'.
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 09:00
Over de oorsprong is niet eens een eenduidig verhaal en weten we gewoon lang niet alles, het is heel vreemd om stellig te roepen dat dat sowieso geen racistische insteek had (en evengoed vreemd om stellig te roepen dat dat sowieso wel een racistische insteek had)

Er zijn dus vele interpretaties mogelijk en dat maakt het ook wrang, want waar de een het gewoon ziet als een simpele gevolueerde en welgevallen tevens goedgemutste kindervriend, ziet de ander het gewoonweg als snoeihard institutioneel racisme. Dan mag je best zoeken naar een middenweg en wat mij betreft is die wel gevonden. Uiteindelijk kun je overal racistische kenmerken aan ophangen, maar de meest relevante gelijkenis met blackface is nu wel weg in de media en wat een paar kleine dorpjes doen hoeft niemand wakker van te liggen, dat is gedoe in de marge.

Eigenlijk is het simpel, er is een degelijke middenweg gevonden waarbij sommige mensen ietwat overdreven panikeren dat kinderen er echt niet meer in trappen met roetveegschmink (de kinderen die daar in trappen zullen de kinderen zijn die sowieso al meer sceptisch zijn), sommigen met het weerzinwekkende 'ies traditie' komen en sommigen niet blij zijn met de handelswijze van de andere kant (logisch om het via de media te spelen want geen aandacht anders, alleen demonstraties waarbij kinderen in het gedrang komen keur ik zeker niet goed) en aan de andere kant men nooit tevreden zal zijn, 'want het verleden kun je niet wissen', ook vermoeiend want dan kun je de hele wereld wel slopen want dan kun je aan elk dingetje een verhaal ophangen waarom iets fout is, het is juist een mooi toonbeeld van hoe men heeft ingezien dat dit weldegelijk mensen kan raken en dat men weldegelijk bereid is tot veranderingen.

Deze 'discussie' zal ook niet veranderen totdat mensen niet anders weten dan de 'roetveegpiet' en dat duurt nog zeker 30-40 jaar.
Montaguiwoensdag 15 november 2023 @ 10:00
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 09:00 schreef Mexicanobakker het volgende:
Over de oorsprong is niet eens een eenduidig verhaal en weten we gewoon lang niet alles, het is heel vreemd om stellig te roepen dat dat sowieso geen racistische insteek had (en evengoed vreemd om stellig te roepen dat dat sowieso wel een racistische insteek had)
Dit dus. Alsof KOZP (nota bene van origine niet van Nederlandse afkomst, waarbij valt aan te nemen dat zij geen begrip/kennis hebben van een Nederlandse traditie) WEL de wijsheid in pacht heeft met de racisme-frame.

Ik claim niet de wijsheid in pacht te hebben want:
quote:
Er zijn dus vele interpretaties mogelijk
Exact, en laat daarom iedereen in zijn/haar waarde en ga niet JOUW (KOZP) interpretatie opleggen aan anderen. Laat iedereen dit feest vieren op zijn/haar manier. Iedereen vierde dit feest zonder racistisch insteek. Zwarte Piet was gewoon Zwarte Piet.

DIT is dan ook hetgene waardoor veel Nederlanders de hakken in de sloot zetten, en waarbij een aantal van hen zich racistisch uit op Sociale Media. Dat komt niet door Zwarte Piet maar door de aanmatigende houding en ongefundeerde aanval op Zwarte Piet, die alleen gebaseerd is op 'gevoel' en een EIGEN interpretatie. Men voelt zich onheus weggezet als racist. Net als het negatieve gevoel bij mensen die Zwarte Piet als racistisch beschouwen is dat gevoel k terecht.

quote:
en dat maakt het ook wrang, want waar de een het gewoon ziet als een simpele gevolueerde en welgevallen tevens goedgemutste kindervriend, ziet de ander het gewoonweg als snoeihard institutioneel racisme. Dan mag je best zoeken naar een middenweg en wat mij betreft is die wel gevonden. Uiteindelijk kun je overal racistische kenmerken aan ophangen, maar de meest relevante gelijkenis met blackface is nu wel weg in de media en wat een paar kleine dorpjes doen hoeft niemand wakker van te liggen, dat is gedoe in de marge.

Eigenlijk is het simpel, er is een degelijke middenweg gevonden waarbij sommige mensen ietwat overdreven panikeren dat kinderen er echt niet meer in trappen met roetveegschmink (de kinderen die daar in trappen zullen de kinderen zijn die sowieso al meer sceptisch zijn), sommigen met het weerzinwekkende 'ies traditie' komen en sommigen niet blij zijn met de handelswijze van de andere kant (logisch om het via de media te spelen want geen aandacht anders, alleen demonstraties waarbij kinderen in het gedrang komen keur ik zeker niet goed) en aan de andere kant men nooit tevreden zal zijn, 'want het verleden kun je niet wissen', ook vermoeiend want dan kun je de hele wereld wel slopen want dan kun je aan elk dingetje een verhaal ophangen waarom iets fout is, het is juist een mooi toonbeeld van hoe men heeft ingezien dat dit weldegelijk mensen kan raken en dat men weldegelijk bereid is tot veranderingen.

Deze 'discussie' zal ook niet veranderen totdat mensen niet anders weten dan de 'roetveegpiet' en dat duurt nog zeker 30-40 jaar.
Het maakt mij verder niet uit hoe dat dit feest zich verder ontwikkelt. Als de kindertjes maar plezier hebben. Echter als echt traditioneel feest zou het wel kunnen uitsterven. Al verwacht ik dat in den lande men meer een traditionele insteek heeft en dat deze Nederlandse traditie daar behouden blijft.
michiel_merkwoensdag 15 november 2023 @ 10:15
quote:
Alleen roetveegpieten in deze dorpen, anders krijgen ze geen subsidie;

veel zwarte pieten haken af
In de diverse dorpen van de gemeente Berg en Dal wordt Sinterklaas bij de intocht komend weekeinde alleen nog begeleid door roetveegpieten. Vorig jaar waren de pieten nog pikzwart in enkele dorpen, waaronder Groesbeek.
van het ad, zit wel achter een betaalmuur, maar de kop is duidelijk
Cupfighterwoensdag 15 november 2023 @ 10:26
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 10:15 schreef michiel_merk het volgende:

[..]
van het ad, zit wel achter een betaalmuur, maar de kop is duidelijk
En KOZP krijgt wel subsidie de verhoudingen liggen aardig scheef
luxerobotswoensdag 15 november 2023 @ 11:03
KOZP heeft weinig op met democratie.

(Om hun domheid nog eens te onderstrepen, Elberg had Zwarte Piet al vervangen door een Roetveegpiet.)

WheeledWarriorwoensdag 15 november 2023 @ 11:05
Dat KOZP een giftig extremistisch clubje is was al wel een tijd duidelijk.
Grumpeywoensdag 15 november 2023 @ 13:55
quote:
0s.gif Op maandag 13 november 2023 12:35 schreef Montagui het volgende:

[..]
"in essentie" is de traditie om zeep geholpen. Blijf over een kinderfeest dat niets meer met de Sint traditie te maken heeft. Er is nog wel een oude heer met baard en wat rode kledij, en hier en daar nog wat mislukte schoorsteenvegers met een mal pakje aan. Maar met de traditie heeft het allemaal zoveel niet meer te maken.

Ach, als de kindertjes maar lol hebben.
De zwartheid van piet is ook een verzinsel uit de 19e eeuw. Tradities veranderen, hoe stom sommige mensen dat ook vinden. Ik vind het eigenlijk best wel shockerend hoe sommige witte Nederlanders zo duidelijk vasthouden aan een kleur (en uiteraard niet hun eigen kleur, want het betreft een onderdaan/slaaf/‘hulp’)
Harvest89woensdag 15 november 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 08:46 schreef Montagui het volgende:
Dat interesseert vrijwel niemand meer, want het is een zwart geschminkte en dan MOET ie DUS een neger voorstellen. Hurrdusrr, racisme!!! Hoe kortzichtig/oppervlakkig.

Niettemin blijft vanuit de traditie overeind dat de zwarte schmink niets met het uitbeelden van een neger heeft te maken.
Hoe verklaar je het kroeshaar en de kleding?
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 13:55 schreef Grumpey het volgende:

[..]
De zwartheid van piet is ook een verzinsel uit de 19e eeuw. Tradities veranderen, hoe stom sommige mensen dat ook vinden. Ik vind het eigenlijk best wel shockerend hoe sommige witte Nederlanders zo duidelijk vasthouden aan een kleur (en uiteraard niet hun eigen kleur, want het betreft een onderdaan/slaaf/‘hulp’)
Tradities veranderen langzaam, met brede stem en natuurlijk. Hoe zwarte piet is afgeslacht is niets van dat.
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 14:05
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:00 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Tradities veranderen langzaam, met brede stem en natuurlijk. Hoe zwarte piet is afgeslacht is niets van dat.
Tradities veranderen lang niet altijd geleidelijk. Het heeft overigens ook wel enkele jaren geduurd. Het enige wat we kunnen stellen is dat wel een bepaalde groep het debat geforceerd heeft, omdat het in eerste instantie geen brede wens was. Maar awareness kweken heeft ervoor gezorgd dat het nu wel wat breder geaccepteerd is. Het is een kleine club die nog steeds romantiseert over de wauw-tijd dat piet zwart was.
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 14:10
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:05 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Tradities veranderen lang niet altijd geleidelijk. Het heeft overigens ook wel enkele jaren geduurd. Het enige wat we kunnen stellen is dat wel een bepaalde groep het debat geforceerd heeft, omdat het in eerste instantie geen brede wens was. Maar awareness kweken heeft ervoor gezorgd dat het nu wel wat breder geaccepteerd is. Het is een kleine club die nog steeds romantiseert over de wauw-tijd dat piet zwart was.
Er is geen debat geforceerd, noch 'awareness' gekweekt. Dit is gewoon door de media en relschoppers opgelegd zonder wederhoor.
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 14:11
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:10 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Er is geen debat geforceerd, noch 'awareness' gekweekt. Dit is gewoon door de media en relschoppers opgelegd zonder wederhoor.
Ja, precies wat ik zeg dus. Het maatschappelijk 'debat' is geforceerd/opgelegd door de media en activisten.
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 14:13
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:11 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Ja, precies wat ik zeg dus. Het maatschappelijk 'debat' is geforceerd/opgelegd door de media en activisten.
Er is ook geen acceptatie, het is nu alleen uit zicht getrokken. Privfeesten zijn nog gewoon als vanouds.
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 14:15
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:13 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Er is ook geen acceptatie, het is nu alleen uit zicht getrokken. Privfeesten zijn nog gewoon als vanouds.
Dat zal ook maar per persoon schelen hoe ze dat oppakken hoor. Bovendien zie ik daar het probleem ook minder vn als niemand er aanstoot aan geeft. Het is niet dat ik vermoed dat dat uit racisme geboren is, maar vooral uit gemak.
nietzmanwoensdag 15 november 2023 @ 14:18
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:10 schreef Nattekat het volgende:
Dit is gewoon door de media en relschoppers opgelegd zonder wederhoor.
Ah geforceerd dus eigenlijk.
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 14:18
quote:
2s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:18 schreef nietzman het volgende:

[..]
Ah geforceerd dus eigenlijk.
Zo kan je het ook noemen.
Grumpeywoensdag 15 november 2023 @ 16:08
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:13 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Er is ook geen acceptatie, het is nu alleen uit zicht getrokken. Privfeesten zijn nog gewoon als vanouds.
Over 20 jaar is dat ook wel weg. En dan denkt iedereen: waar maakten we ons druk om, zijn we echt zo gehecht aan een knecht die er niet wit uitziet?
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 16:11
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 16:08 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Over 20 jaar is dat ook wel weg. En dan denkt iedereen: waar maakten we ons druk om, zijn we echt zo gehecht aan een knecht die er niet wit uitziet?
Mooie manier om iets wat veel mensen belangrijk vinden te bagatelliseren. Dat jij nou KOZP steunt betekent niet dat je ook automatisch gelijk hebt of krijgt.
Cupfighterwoensdag 15 november 2023 @ 16:26
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:05 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Tradities veranderen lang niet altijd geleidelijk. Het heeft overigens ook wel enkele jaren geduurd. Het enige wat we kunnen stellen is dat wel een bepaalde groep het debat geforceerd heeft, omdat het in eerste instantie geen brede wens was. Maar awareness kweken heeft ervoor gezorgd dat het nu wel wat breder geaccepteerd is. Het is een kleine club die nog steeds romantiseert over de wauw-tijd dat piet zwart was.
Het is ook een kleine club die zo kinderachtig op een manipulatieve manier zijn zin weet door te drammen, KOZP is een vreselijke nare club mensen
deedeeteewoensdag 15 november 2023 @ 16:44
Zwarte piet is een karikatuur van een neger en sinterklaas is een karikatuur van een een RK bisschop. Nou n ????

KZOP is een groep agressieve racisten, het gaat hun er alleen om een smoes te hebben om lekker te kunnen rellen.
Montaguiwoensdag 15 november 2023 @ 16:47
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 13:55 schreef Grumpey het volgende:

[..]
De zwartheid van piet is ook een verzinsel uit de 19e eeuw. Tradities veranderen, hoe stom sommige mensen dat ook vinden. Ik vind het eigenlijk best wel shockerend hoe sommige witte Nederlanders zo duidelijk vasthouden aan een kleur (en uiteraard niet hun eigen kleur, want het betreft een onderdaan/slaaf/‘hulp’)
Het gaat niet om de zwartheid van piet, het gaat om de zwartheid. In wat voor vorm die wordt gegoten is in de diverse tijdperken en regio's anders. Zolang het zwarte element maar aanwezig blijft.

"Ooit" heeft men het zwart in de vorm van een (destijds) minder vriendelijke zwarte metgezel van Sint Nicolaas gegoten, en dat is al enkele eeuwen zo blijven hangen. Waarom men toen voor die vorm koos is onduidelijk, maar kan vanuit diverse oorsprongen komen (de duivel, vruchtbaarheid, de Zwarte Klazen, het verhaal van de bevrijde Piter, in het Zuiden van Nederland misschien wel van Bisschop Sonnius met zijn Moorse helpers, etc).

Kan me voorstellen als je oppervlakkig alleen maar naar het uiterlijk, de schil, kijkt je het shockerend vind. Dat zullen met name Amerikanen ook zo vinden. Geen probleem. Als het dan daar maar bij blijft en degenen die tradities wel waarderen en de betekenis(sen) ervan inzien in hun waarde laat.
ikbennieuwopfokwoensdag 15 november 2023 @ 16:49
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 16:44 schreef deedeetee het volgende:
Zwarte piet is een karikatuur van een neger en sinterklaas is een karikatuur van een een RK bisschop. Nou n ????

KZOP is een groep agressieve racisten, het gaat hun er alleen om een smoes te hebben om lekker te kunnen rellen.
KZOP? Kick Zwarten Out Partij? :o
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 17:01
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 16:44 schreef deedeetee het volgende:
Zwarte piet is een karikatuur van een neger en sinterklaas is een karikatuur van een een RK bisschop. Nou n ????

KZOP is een groep agressieve racisten, het gaat hun er alleen om een smoes te hebben om lekker te kunnen rellen.
Als een terugkerend fictief figuur een bewust karikatuur is van een ras, dan lijkt me dat op zich wel racistisch, dus dat vergoeilijk je nu. Dat is wat je nu effectief zegt he?
Montaguiwoensdag 15 november 2023 @ 17:03
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 14:00 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Hoe verklaar je het kroeshaar en de kleding?
Allereerst heeft Zwarte Piet geen kroeshaar, maar krullend haar. Groot verschil.

De kleding heeft (naast page kleding - bediende of knecht) ook veel weg van de Zwitserse Garde, lijfwacht van de Paus. Ik vind het wel kleurrijke vrolijke en ook wel voorname kleding, maar ik heb er geen problemen mee als Zwarte Piet anders uitgedost wordt.

Maar het staat je vrij om in het uiterlijk van Zwarte Piet een (kroeshaar)neger-slaaf(ipv knecht in de goede zin van het woord) te zien.
Red_85woensdag 15 november 2023 @ 17:34
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 17:03 schreef Montagui het volgende:

[..]
Allereerst heeft Zwarte Piet geen kroeshaar, maar krullend haar. Groot verschil.

De kleding heeft (naast page kleding - bediende of knecht) ook veel weg van de Zwitserse Garde, lijfwacht van de Paus. Ik vind het wel kleurrijke vrolijke en ook wel voorname kleding, maar ik heb er geen problemen mee als Zwarte Piet anders uitgedost wordt.

Maar het staat je vrij om in het uiterlijk van Zwarte Piet een (kroeshaar)neger-slaaf(ipv knecht in de goede zin van het woord) te zien.
ZP is geen neger.
Ook geen karikatuur daarvan.

Wie racisme ziet in een kinderfeest, is niet goed bij zijn leest.
Cupfighterwoensdag 15 november 2023 @ 17:35
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 17:34 schreef Red_85 het volgende:

[..]
ZP is geen neger.
Ook geen karikatuur daarvan.

Wie racisme ziet in een kinderfeest, is niet goed bij zijn leest.
Inderdaad, gewoon belachelijk
deedeeteewoensdag 15 november 2023 @ 18:38
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 17:01 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Als een terugkerend fictief figuur een bewust karikatuur is van een ras, dan lijkt me dat op zich wel racistisch, dus dat vergoeilijk je nu. Dat is wat je nu effectief zegt he?
Ik vergoelijk niks want er is niks om te vergoelijken. Behalve dan in de verbeelding van sommige mensen die kwaad zoeken waar helemaal geen kwaad bedoelt is.
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 18:51
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 17:34 schreef Red_85 het volgende:

[..]
ZP is geen neger.
Ook geen karikatuur daarvan.

Wie racisme ziet in een kinderfeest, is niet goed bij zijn leest.
Je hoeft alleen maar naar die idioten anno 2023 te kijken om die conclusie te kunnen trekken.
Grumpeywoensdag 15 november 2023 @ 18:58
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 16:11 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Mooie manier om iets wat veel mensen belangrijk vinden te bagatelliseren. Dat jij nou KOZP steunt betekent niet dat je ook automatisch gelijk hebt of krijgt.
Geloof me: er zijn minder mensen daadwerkelijk genteresseerd in de kleur van de helper dan dat je zou denken op basis van wat mensen hardop lopen te mokken erover. Puntje bij het paaltje willen de meesten gewoon een leuk onbeladen feest dat zo min mogelijk mensen tegen het scheenbeen schopt. Roetveeg is prima alternatief, de zwarte piet addicten zullen snel in aantal afnemen (en ook steeds dubieuser worden gevonden).
Nattekatwoensdag 15 november 2023 @ 19:14
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 18:58 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Geloof me: er zijn minder mensen daadwerkelijk genteresseerd in de kleur van de helper dan dat je zou denken op basis van wat mensen hardop lopen te mokken erover. Puntje bij het paaltje willen de meesten gewoon een leuk onbeladen feest dat zo min mogelijk mensen tegen het scheenbeen schopt. Roetveeg is prima alternatief, de zwarte piet addicten zullen snel in aantal afnemen (en ook steeds dubieuser worden gevonden).
Kom eens uit je bubbel
voetbalmanager2woensdag 15 november 2023 @ 19:41
quote:
Sinterklaasintochten aangepast na aankondiging demonstraties KOZP
De sinterklaascomits van Etten-Leur en Drunen hebben besloten afscheid te nemen van Zwarte Piet tijdens de intocht van de Sint. In beide plaatsen had actiegroep Kick Out Zwarte Piet een demonstratie aangekondigd. Die protesten zijn na afspraken tussen de actiegroep en de organisatoren van de baan. Andere demonstraties gaan vooralsnog wl door.

Vorige week kondigde Kick Out Zwarte Piet (KOZP) demonstraties aan in Etten-Leur, Drunen, Enter en De Lier. De organisatie van de intocht in Drunen heeft vandaag besloten de festiviteiten aan te passen. De demonstratie die daar gepland stond, is geschrapt.

"We willen de veiligheid van de kinderen en andere aanwezigen waarborgen en een onbezorgde, onbevangen Sinterklaasintocht mogelijk maken voor alle kinderen", schrijft de organisatie van de intocht in een verklaring.

"Daarom hebben we in overleg met de gemeente en de politie afgesproken dat we bij de Sinterklaasintocht in Drunen overgaan naar een intocht met pieten zoals je die in het landelijke Sinterklaasjournaal ziet."
https://www.rtlnieuws.nl/(...)aasintocht-aangepast
Gewoon dreigen elk feest te verstieren waar ze niet al jouw regels overnemen en jij krijgt uiteindelijk je zin wel :{w
TheStigsDutchCousinwoensdag 15 november 2023 @ 19:42
Ze hadden ook de demonstraties kunnen verbieden met het oog op veiligheid en orde.
Hatseflats22woensdag 15 november 2023 @ 19:45
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 19:14 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Kom eens uit je bubbel
Nou, kom jij eens uit je bubbel anno 2023
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 19:49
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 18:38 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Ik vergoelijk niks want er is niks om te vergoelijken. Behalve dan in de verbeelding van sommige mensen die kwaad zoeken waar helemaal geen kwaad bedoelt is.
Ah, dus racisme hoeft niet 'vergoeilijkt' te worden. Weet ik genoeg.
Paulwoensdag 15 november 2023 @ 20:00
Zwarte Piet is racisme :(
TheStigsDutchCousinwoensdag 15 november 2023 @ 20:02
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:00 schreef Paul het volgende:
Zwarte Piet is racisme :(
Nee.
deedeeteewoensdag 15 november 2023 @ 20:04
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 19:49 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Ah, dus racisme hoeft niet 'vergoeilijkt' te worden. Weet ik genoeg.
Racisme is de zelfde kant uit gegaan als in t verleden discriminatie. Het woord is zo vaak ten onrechte gebruikt dat het zijn ware betekenis is verloren. Het sinterklaasfeest heeft totaal niets met racisme te maken.
TheStigsDutchCousinwoensdag 15 november 2023 @ 20:08
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:04 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Racisme is de zelfde kant uit gegaan als in t verleden discriminatie. Het woord is zo vaak ten onrechte gebruikt dat het zijn ware betekenis is verloren. Het sinterklaasfeest heeft totaal niets met racisme te maken.
Wou het ook al zeggen ja.
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 20:10
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:04 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Racisme is de zelfde kant uit gegaan als in t verleden discriminatie. Het woord is zo vaak ten onrechte gebruikt dat het zijn ware betekenis is verloren. Het sinterklaasfeest heeft totaal niets met racisme te maken.
Als Piet is wat het volgens jou is: het een karikatuur neerzetten van een ras, dat is toch racisme?
spectrumanalyserwoensdag 15 november 2023 @ 20:13
quote:
1s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:10 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Als Piet is wat het volgens jou is: het een karikatuur neerzetten van een ras, dat is toch racisme?
Zucht... wat heb je je allemaal laten aanpraten?
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 20:17
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:13 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]
Zucht... wat heb je je allemaal laten aanpraten?
Ik lees de post van user deedeetee, die zegt dat het een karikatuur van een neger is.

Ik vind het dat niet, laten we dat voorop stellen, dus ik vind het geen racisme. Het is gewoon een figuur in een verhaal. Dat er aanstootgevende kenmerken voor bepaalde mensen aan zitten vind ik een ander verhaal. Maar als je dat eerste statement neemt, dan zou ik het juist wl als racisme zien.
Jaroonwoensdag 15 november 2023 @ 20:28
Transgenderpieten? Ook al over gehad?
Jaroonwoensdag 15 november 2023 @ 20:30
Smulpiet? Wie kent hem werkelijk?
Weltschmerzwoensdag 15 november 2023 @ 20:34
quote:
1s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:10 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Als Piet is wat het volgens jou is: het een karikatuur neerzetten van een ras, dat is toch racisme?
Jij bent ook geen onnozele hals van 20 meer. Wat vond je er voor 2011 zelf van?
deedeeteewoensdag 15 november 2023 @ 20:44
quote:
1s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:10 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Als Piet is wat het volgens jou is: het een karikatuur neerzetten van een ras, dat is toch racisme?
Nee daar heeft t niks mee te maken. Sinds wanneer is het maken van een nep figuur zomaar voor de aardigheid - in dit geval een feestje - opeens racisme ? Het is niet bedacht met de bedoeling om een heel volk voor schut te zetten. Daar heeft het totaal niets mee te maken. Dat er nu opeens de laatste jaren mensen zijn die er iets achter gaan zoeken wat er niet is om te kunnen zeiken maakt het nog geen racisme.
Repentlesswoensdag 15 november 2023 @ 20:47
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 18:58 schreef Grumpey het volgende:

[..]
Geloof me: er zijn minder mensen daadwerkelijk genteresseerd in de kleur van de helper dan dat je zou denken op basis van wat mensen hardop lopen te mokken erover. Puntje bij het paaltje willen de meesten gewoon een leuk onbeladen feest dat zo min mogelijk mensen tegen het scheenbeen schopt. Roetveeg is prima alternatief, de zwarte piet addicten zullen snel in aantal afnemen (en ook steeds dubieuser worden gevonden).
Ik vind het iedere keer opvallend hoe de discussie omgedraaid wordt.

> Sinterklaas en zp al lange tijd traditie in NL. Fictieve karakters hebben nu eenmaal ooit een bepaald uiterlijk gekregen, zoals alle fictieve karakters een bepaald uiterlijk hebben
> Het is een onbeladen kinderfeest, vrolijkheid en weinig tot geen mensen die er aanstoot aan nemen
> Kinderen zijn helemaal niet bezig met zaken als 'knecht van een blanke', 'slavernij', etc. Ze zien zp en Sinterklaas niet als gewone mensen, maar als sprookjesfiguren die eens per jaar langskomen
> Kleine groep neemt 'aanstoot' aan zp, benadrukt zelf de link met donkere mensen, eist dat het karakter verdwijnt en wordt daarin de laatste jaren steeds activistischer
> Veel mensen vinden het gezeur om niets, zijn helemaal niet bezig met zaken als 'ras' of slavernij omtrent dit feest
> Die mensen zijn ook niet te beroerd om te luisteren naar bezwaren en daar rekening mee te houden, maar vinden daarbij ook dat hun tradities (waaronder het uiterlijk van een fictief karakter) niet direct volledig hoeven te verdwijnen, omdat een kleine groep vindt dat ze 'racisten' zijn en meent te moeten bepalen hoe hier kinderfeesten worden bedoeld en worden gevierd
> Actievoerders doen opeens alsof de kleur niemand wat uitmaakt, zij heel vooruitstrevend zijn en het probleem juist ligt bij de mensen die aan zp willen vasthouden. Dat zijn opeens de eisers/'addicten' geworden die iets willen en 'dubieus' zijn.

Voor de goede orde: mij maakt de kleur van piet ook geen reet uit. Maar dat betekent ook dat ik er geen enkel probleem mee heb als die figuur zwart is en blijft, zoals al vele jaren het geval is.

Uiteraard zie je binnen dit soort discussies dat beide zijden vaak gekaapt worden door extremere mensen. Dus in het 'pro-piet' kamp zie je dan inderdaad ook figuren die er koste wat het kost aan willen vasthouden en dat op vrij primitieve/treurige wijze uiten. Echter is de discussie niet vanuit die zijde begonnen, maar er wordt nu soms wel gedaan alsof dat de klagende groep is. Er is simpelweg een 'probleem' gecreerd dat er niet was.
Mexicanobakkerwoensdag 15 november 2023 @ 21:00
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:44 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Nee daar heeft t niks mee te maken. Sinds wanneer is het maken van een nep figuur zomaar voor de aardigheid - in dit geval een feestje - opeens racisme ? Het is niet bedacht met de bedoeling om een heel volk voor schut te zetten. Daar heeft het totaal niets mee te maken. Dat er nu opeens de laatste jaren mensen zijn die er iets achter gaan zoeken wat er niet is om te kunnen zeiken maakt het nog geen racisme.
Een "karikatuur" (jouw woorden) is toch het ridiculiseren/belachelijk maken van iets of iemand?

quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:34 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Jij bent ook geen onnozele hals van 20 meer. Wat vond je er voor 2011 zelf van?
Ik stoor me nu nog steeds niet aan een zwarte piet, dus daar hoef je het niet om te vragen.
Harvest89woensdag 15 november 2023 @ 22:09
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:04 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Racisme is de zelfde kant uit gegaan als in t verleden discriminatie. Het woord is zo vaak ten onrechte gebruikt dat het zijn ware betekenis is verloren. Het sinterklaasfeest heeft totaal niets met racisme te maken.
Bij het feest in de huidige vorm is de term nog steeds van toepassing.
Jaroonwoensdag 15 november 2023 @ 22:18
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 21:00 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Een "karikatuur" (jouw woorden) is toch het ridiculiseren/belachelijk maken van iets of iemand?
[..]
Ik stoor me nu nog steeds niet aan een zwarte piet, dus daar hoef je het niet om te vragen.
Ik stoor mij ook niet direct. Maar ik ben er over na gaan denken indertijd. Als het zoveel mensen wel stoort..
Inboxwoensdag 15 november 2023 @ 22:19
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:09 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Bij het feest in de huidige vorm is de term nog steeds van toepassing.
Dat moet ook, want anders verliezen de jankclubjes dr subsidie inkomsten.
Inboxwoensdag 15 november 2023 @ 22:23
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:18 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Ik stoor mij ook niet direct. Maar ik ben er over na gaan denken indertijd. Als het zoveel mensen wel stoort..
En hoe komt het dat het zoveel mensen stoort? Omdat de een de ander aansteekt en ze allemaal een nieuwe hobby hebben gevonden: gepikeerd zijn om dr huidskleurtje.
Jaroonwoensdag 15 november 2023 @ 22:26
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:23 schreef Inbox het volgende:

[..]
En hoe komt het dat het zoveel mensen stoort? Omdat de een de ander aansteekt en ze allemaal een nieuwe hobby hebben gevonden: gepikeerd zijn om dr huidskleurtje.
Je kunt de mix van kleuren nu toch als deal zien?
Montaguiwoensdag 15 november 2023 @ 22:43
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:09 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Bij het feest in de huidige vorm is de term nog steeds van toepassing.
Correctie.

Niet 'is', dat VIND jij.

En anderen vinden er weer iets anders van.

Want als het racistisch IS dan zal niemand er een probleem van maken als jezelf zwart schminken als Zwarte Piet verboden wordt. Maar blijkbaar is het bewijs flinterdun of niet bestaand, en wordt Zwarte Piet alleen maar aangepast onder maatschappelijke druk van een luid schreeuwend extremistisch (en daadwerkelijk racistisch) clubje.

Hoe onnozel eigenlijk.
Jaroonwoensdag 15 november 2023 @ 22:44
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:43 schreef Montagui het volgende:

[..]
Correctie.

Niet 'is', dat VIND jij.

En anderen vinden er weer iets anders van.

Want als het racistisch IS dan zal niemand er een probleem van maken als jezelf zwart schminken als Zwarte Piet verboden wordt. Maar blijkbaar is het bewijs flinterdun of niet bestaand, en wordt Zwarte Piet alleen maar aangepast onder maatschappelijke druk van een luid schreeuwend extremistisch (en daadwerkelijk racistisch) clubje.

Hoe onnozel eigenlijk.
Het is niet racistisch bedoelt.
Montaguiwoensdag 15 november 2023 @ 22:45
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:44 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Het is niet racistisch bedoelt.
Dat zowiezo al niet inderdaad.
Jaroondonderdag 16 november 2023 @ 01:06
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 22:45 schreef Montagui het volgende:

[..]
Dat zowiezo al niet inderdaad.
Hoe zwart voel ji je?
Jaroondonderdag 16 november 2023 @ 01:42
Was een grap.....
deedeeteedonderdag 16 november 2023 @ 09:08
quote:
0s.gif Op woensdag 15 november 2023 21:00 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Een "karikatuur" (jouw woorden) is toch het ridiculiseren/belachelijk maken van iets of iemand?

Zo zit het figuur van zwarte piet doorgaans niet in elkaar en het zou sws nog geen racisme zijn.
Mexicanobakkerdonderdag 16 november 2023 @ 09:17
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 09:08 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Zo zit het figuur van zwarte piet doorgaans niet in elkaar en het zou sws nog geen racisme zijn.
Dus het is geen karikatuur?
Perrindonderdag 16 november 2023 @ 09:21
Dit jaar is het 10-jarig jubileum van deze reeks. Lekker bezig, allemaal.
Mexicanobakkerdonderdag 16 november 2023 @ 09:24
quote:
99s.gif Op donderdag 16 november 2023 09:21 schreef Perrin het volgende:
Dit jaar is het 10-jarig jubileum van deze reeks. Lekker bezig, allemaal.
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 augustus 2014 13:30 schreef stopnaald het volgende:
Ik ben die hele Zwarte Piet discussie NU al weer moe.
Toen al (lol)
deedeeteedonderdag 16 november 2023 @ 12:06
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 09:17 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Dus het is geen karikatuur?
Het is geen racisme, wil je nu een discussie starten over het begrip van een karikatuur ? Ga fietsen joh....
thedeedsterdonderdag 16 november 2023 @ 12:11
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 09:17 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Dus het is geen karikatuur?
Er zijn zoveel karikaturen. Nederlanders worden met klompen afgebeeld, Fransen met een stokbrood onder de arm etc. etc.

Wat maakt een karikatuur nou racistisch? Of geldt dat voor elke karikatuur?

Zou toch eigenlijk vreemd zijn als sommige karikaturen meer zijn dan andere.
Mexicanobakkerdonderdag 16 november 2023 @ 12:19
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 12:11 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Er zijn zoveel karikaturen. Nederlanders worden met klompen afgebeeld, Fransen met een stokbrood onder de arm etc. etc.

Wat maakt een karikatuur nou racistisch? Of geldt dat voor elke karikatuur?

Zou toch eigenlijk vreemd zijn als sommige karikaturen meer zijn dan andere.
Ja daar zeg ik de grens met satire/humor is dun. Maar in dit geval is het A duidelijk niet humoristisch bedoeld B in een onhandige context en bovenal C als het een karikatuur is is het een karikatuur met een duidelijk negatief-historische bijklank.
KasBircokdonderdag 16 november 2023 @ 13:16
weg met die rasistise sint feest met die piet :r
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 13:17
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 13:16 schreef KasBircok het volgende:
weg met die rasistise sint feest met die piet :r
:')
TLCdonderdag 16 november 2023 @ 13:29
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 13:16 schreef KasBircok het volgende:
weg met die rasistise sint feest met die piet :r
je moet eens beter nederlands leren schrijfen
TLCdonderdag 16 november 2023 @ 13:29
https://nos.nl/artikel/24(...)an-om-kozp-protesten

KO kozp
Hexagondonderdag 16 november 2023 @ 13:31
Bang voor een paar lui met bordjes.
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 13:48
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 13:31 schreef Hexagon het volgende:
Bang voor een paar lui met bordjes.
Eerder bang om het plakkaat racisme te krijgen.

KOZP is een terreurgroep.
Hexagondonderdag 16 november 2023 @ 13:49
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 13:48 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Eerder bang om het plakkaat racisme te krijgen.

KOZP is een terreurgroep.
Waarom is het zo erg als KOZP dat roept?
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 14:05
quote:
Zwichten voor terrorisme.

Zwak. Erg zwak.
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 14:06
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 13:49 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Waarom is het zo erg als KOZP dat roept?
Omdat het niet waar is.
QWARQTAARTJEdonderdag 16 november 2023 @ 14:10
Het is helaas een ''feest'' geworden met alleen maar politieke statements. Ik geloof niet dat kinderen zich erg druk maken over roetveegpiet of zwarte piet. Jammer dat zowel KOZP en de gemeente dit niet met elkaar kunnen overleggen lijkt het.
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 14:11
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:10 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
Het is helaas een ''feest'' geworden met alleen maar politieke statements. Ik geloof niet dat kinderen zich erg druk maken over roetveegpiet of zwarte piet. Jammer dat zowel KOZP en de gemeente dit niet met elkaar kunnen overleggen lijkt het.
Nee, KOZP eist in plaats van vraagt. Daar gaat het mis.
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 14:18
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:10 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
Jammer dat zowel KOZP en de gemeente dit niet met elkaar kunnen overleggen lijkt het.
Waarom is het jammer dat er geen overleg plaatsvindt?
kozp wil dat het veranderd, overleg is niet mogelijk, anders komen ze even op bezoek je kinderfeesie verkloten.

Overleg hoor!
QWARQTAARTJEdonderdag 16 november 2023 @ 14:20
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:18 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Waarom is het jammer dat er geen overleg plaatsvindt?
kozp wil dat het veranderd, overleg is niet mogelijk, anders komen ze even op bezoek je kinderfeesie verkloten.

Overleg hoor!
Nu gaat het helemaal niet door. Ik zou niet weten wat je kan doen naast het aan banden leggen van een intocht.
Hortensia_donderdag 16 november 2023 @ 14:20
quote:
Goedzo. Iedereen heeft het recht om vreedzaam te demonstreren en blijkbaar helpt het. De “angst” zit ‘m ook helemaal niet in die KOZP-demonstraties maar in de tgendemonstraties met schreeuwende boeren, tokkies en boomers die “opkomen voor kinderen”. Sneu.
QWARQTAARTJEdonderdag 16 november 2023 @ 14:21
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:11 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Nee, KOZP eist in plaats van vraagt. Daar gaat het mis.
Tja, soms kan je beter maar de mindere zijn en doen wat ze vragen zodat kinderen alsnog dat feest kunnen hebben.
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 14:23
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:20 schreef QWARQTAARTJE het volgende:

[..]
Nu gaat het helemaal niet door. Ik zou niet weten wat je kan doen naast het aan banden leggen van een intocht.
De terroristen aan banden leggen?
QWARQTAARTJEdonderdag 16 november 2023 @ 14:24
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:23 schreef Red_85 het volgende:

[..]
De terroristen aan banden leggen?
Gaat niet want recht op demonstratie.
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 14:25
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:24 schreef QWARQTAARTJE het volgende:

[..]
Gaat niet want recht op demonstratie.
Tenzij kans op ordelijke verstoring dan wel onrust.
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 14:26
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:20 schreef Hortensia_ het volgende:

[..]
Goedzo. Iedereen heeft het recht om vreedzaam te demonstreren en blijkbaar helpt het. De “angst” zit ‘m ook helemaal niet in die KOZP-demonstraties maar in de tgendemonstraties met schreeuwende boeren, tokkies en boomers die “opkomen voor kinderen”. Sneu.
kozp vreedzaam demonstreren? _O-

Ze staan te schreeuwen naar kinderen dat het racisten zijn, gaan slaags met de politie en staan bewoners uit te dagen om de confrontatie aan te gaan.

Hoe ver kun je er naast zitten? Maar het zijn de boeren en tokkies hoor!! hurdurdurdedurrrrr
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 14:26
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:24 schreef QWARQTAARTJE het volgende:

[..]
Gaat niet want recht op demonstratie.
Uit op verstoring van de openbare orde en niet veilig icm een kinderfeest.

Gegrond fundament.
Noberdonderdag 16 november 2023 @ 14:41
Het was maar zwarte Piet.

twitter


Zo ging het ook met de joden die op de trein werden gezet.

Lafvolk. Je verwacht het niet.
Hexagondonderdag 16 november 2023 @ 14:55
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:06 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Omdat het niet waar is.
Maar je kan er ook gewoon niet naar luisteren.
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 15:05
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:55 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Maar je kan er ook gewoon niet naar luisteren.
Dat klopt. Dat zouden we allemaal moeten doen.
Alpha0donderdag 16 november 2023 @ 15:08
KOZP wil zaterdag demonstreren in Vlaardingen

Militant volkje zeg. }:|
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 16:05
quote:
Gedoogd ook gewoon.
Alsof het verboden is :')

Tijd voor een kozp verbod.
Toine51donderdag 16 november 2023 @ 16:39
quote:
Echt, wie zijn toch die mensen...?
Zouden ze na al die jaren niet eens moe van zichzelf worden?
Montaguidonderdag 16 november 2023 @ 18:49
In de Lier blijven zwarte Zwarte Pieten meelopen, ^O^
quote:
Sinterklaascomit De Lier en KOZP komen er niet uit over zwarte pieten

Het sinterklaascomit in De Lier en Kick Out Zwarte Piet (KOZP) hebben geen overeenstemming bereikt na een gesprek over de verschijning van zwarte pieten bij de sinterklaasintocht van komende zaterdag. Het comit wil volledig zwart geschminkte pieten, terwijl KOZP hiertegen strijdt. Ondanks een gesprek onder leiding van de burgemeester van de gemeente Westland, blijven de meningen over de invulling van de intocht onveranderd.
https://www.hartvannederl(...)ier-kozp-zwarte-piet
deedeeteedonderdag 16 november 2023 @ 19:25
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:20 schreef Hortensia_ het volgende:

[..]
Goedzo. Iedereen heeft het recht om vreedzaam te demonstreren en blijkbaar helpt het. De “angst” zit ‘m ook helemaal niet in die KOZP-demonstraties maar in de tgendemonstraties met schreeuwende boeren, tokkies en boomers die “opkomen voor kinderen”. Sneu.
En je vind t helemaal geen probleem dat ze dit willens en wetens uit gaan lokken ? En dat noem jij dan vreedzaam ? Het helpt dus alleen omdat fatsoenlijke/verantwoordelijke mensen wl willen voorkomen dat de kinderen de dupe worden, dat heeft niks met vreedzaam te maken dat is afdwingen over de rug van kinderen heen. Maar droom jij rustig verder hoor.

Jerry Afriyie in Parool: "Als ik Zwarte Piet tegenkom, sla ik hem knock-out ... schop ik hem ook het AMC in. En dat ligt hier 200 km vandaan...

Vreedzaam zei je toch ?
voetbalmanager2donderdag 16 november 2023 @ 19:26
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 18:49 schreef Montagui het volgende:
In de Lier blijven zwarte Zwarte Pieten meelopen, ^O^
[..]
https://www.hartvannederl(...)ier-kozp-zwarte-piet
Dat wordt dus vechten overmorgen.
TheStigsDutchCousindonderdag 16 november 2023 @ 19:28
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 19:25 schreef deedeetee het volgende:

[..]
En je vind t helemaal geen probleem dat ze dit willens en wetens uit gaan lokken ? En dat noem jij dan vreedzaam ? Het helpt dus alleen omdat fatsoenlijke/verantwoordelijke mensen wl willen voorkomen dat de kinderen de dupe worden, dat heeft niks met vreedzaam te maken dat is afdwingen over de rug van kinderen heen. Maar droom jij rustig verder hoor.

Jerry Afriyie in Parool: "Als ik Zwarte Piet tegenkom, sla ik hem knock-out ... schop ik hem ook het AMC in. En dat ligt hier 200 km vandaan...

Vreedzaam zei je toch ?
Zie je, het zijn gewoon een stel ruziezoekende terroristen.
Lucifer_Doosjedonderdag 16 november 2023 @ 19:34
Wil dat KOZP er soms een 100% blank feest van maken?
Perrindonderdag 16 november 2023 @ 21:59
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 18:49 schreef Montagui het volgende:
In de Lier blijven zwarte Zwarte Pieten meelopen, ^O^
[..]
https://www.hartvannederl(...)ier-kozp-zwarte-piet
Ook in Drunen wordt het spannend.

Voorstanders zwarte piet zijn boos en gaan achter de intocht aan
thedeedsterdonderdag 16 november 2023 @ 22:05
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 19:25 schreef deedeetee het volgende:

[..]
En je vind t helemaal geen probleem dat ze dit willens en wetens uit gaan lokken ? En dat noem jij dan vreedzaam ? Het helpt dus alleen omdat fatsoenlijke/verantwoordelijke mensen wl willen voorkomen dat de kinderen de dupe worden, dat heeft niks met vreedzaam te maken dat is afdwingen over de rug van kinderen heen. Maar droom jij rustig verder hoor.

Jerry Afriyie in Parool: "Als ik Zwarte Piet tegenkom, sla ik hem knock-out ... schop ik hem ook het AMC in. En dat ligt hier 200 km vandaan...

Vreedzaam zei je toch ?
Dat was Akwasi toch?
voetbalmanager2donderdag 16 november 2023 @ 22:08
quote:
Zal je zien dat het handjevol voorstanders de schuld gaat krijgen van het uit de hand lopen van deze intocht.
Nattekatdonderdag 16 november 2023 @ 22:13
Mijn gemeente heeft het gewoon tijdens corona laf veranderd :')

Mede doordat de scholen even laf waren en het meteen veranderden.
Red_85donderdag 16 november 2023 @ 22:37
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 22:05 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Dat was Akwasi toch?
Interview met Bnr paar jaar terug had hij letterlijk gezegd geweld te willen gaan gebruiken bij demos als mensen niet wilde gaan luisteren.
thedeedsterdonderdag 16 november 2023 @ 22:48
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 22:37 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Interview met Bnr paar jaar terug had hij letterlijk gezegd geweld te willen gaan gebruiken bij demos als mensen niet wilde gaan luisteren.
En dat zijn dus al die “vreedzame demonstranten “…
voetbalmanager2vrijdag 17 november 2023 @ 22:52
quote:
Repentlessvrijdag 17 november 2023 @ 23:20
quote:
0s.gif Op donderdag 16 november 2023 14:20 schreef Hortensia_ het volgende:

[..]
Goedzo. Iedereen heeft het recht om vreedzaam te demonstreren en blijkbaar helpt het. De “angst” zit ‘m ook helemaal niet in die KOZP-demonstraties maar in de tgendemonstraties met schreeuwende boeren, tokkies en boomers die “opkomen voor kinderen”. Sneu.
Ook hier weer dat omdraaien, het blijft fascinerend. Zoals ik eerder in dit topic al postte:

quote:
1s.gif Op woensdag 15 november 2023 20:47 schreef Repentless het volgende:

[..]
Ik vind het iedere keer opvallend hoe de discussie omgedraaid wordt.

> Sinterklaas en zp al lange tijd traditie in NL. Fictieve karakters hebben nu eenmaal ooit een bepaald uiterlijk gekregen, zoals alle fictieve karakters een bepaald uiterlijk hebben
> Het is een onbeladen kinderfeest, vrolijkheid en weinig tot geen mensen die er aanstoot aan nemen
> Kinderen zijn helemaal niet bezig met zaken als 'knecht van een blanke', 'slavernij', etc. Ze zien zp en Sinterklaas niet als gewone mensen, maar als sprookjesfiguren die eens per jaar langskomen
> Kleine groep neemt 'aanstoot' aan zp, benadrukt zelf de link met donkere mensen, eist dat het karakter verdwijnt en wordt daarin de laatste jaren steeds activistischer
> Veel mensen vinden het gezeur om niets, zijn helemaal niet bezig met zaken als 'ras' of slavernij omtrent dit feest
> Die mensen zijn ook niet te beroerd om te luisteren naar bezwaren en daar rekening mee te houden, maar vinden daarbij ook dat hun tradities (waaronder het uiterlijk van een fictief karakter) niet direct volledig hoeven te verdwijnen, omdat een kleine groep vindt dat ze 'racisten' zijn en meent te moeten bepalen hoe hier kinderfeesten worden bedoeld en worden gevierd
> Actievoerders doen opeens alsof de kleur niemand wat uitmaakt, zij heel vooruitstrevend zijn en het probleem juist ligt bij de mensen die aan zp willen vasthouden. Dat zijn opeens de eisers/'addicten' geworden die iets willen en 'dubieus' zijn.

Voor de goede orde: mij maakt de kleur van piet ook geen reet uit. Maar dat betekent ook dat ik er geen enkel probleem mee heb als die figuur zwart is en blijft, zoals al vele jaren het geval is.

Uiteraard zie je binnen dit soort discussies dat beide zijden vaak gekaapt worden door extremere mensen. Dus in het 'pro-piet' kamp zie je dan inderdaad ook figuren die er koste wat het kost aan willen vasthouden en dat op vrij primitieve/treurige wijze uiten. Echter is de discussie niet vanuit die zijde begonnen, maar er wordt nu soms wel gedaan alsof dat de klagende groep is. Er is simpelweg een 'probleem' gecreerd dat er niet was.
Het 'probleem' zijn zogenaamd de 'tegendemonstraties', dat zijn de boosdoeners met 'boeren', 'tokkies' en 'boomers'.

Het is zo simpel: zonder KOZP 'demonstraties' heb je een kinderfeest met ouders en kinderen tot een jaar of 7 die blij zijn dat Sinterklaas er weer is. Na twee of drie uurtjes gaan ze weer naar huis, zetten hun schoen en kijken ze uit naar 5 december. Met KOZP 'demonstraties' heb je politiebeveiliging, risicoanalyses en zelfs in- en intrieste officile mededelingen dat "de veiligheid van de bezoekers niet gegarandeerd kan worden". Alsof het een Feyenoord-Ajax of G20-top betreft.

Als je nu eerlijk bent: is het nu echt z nodig om bij een kinderfeest ver weg van je moreel zo superieure Amsterdam te gaan staan demonstreren? Wat voor vreselijk belangrijk hoger doel bereik je daar dan mee? En wat voor verschrikkelijk leed bestrijd je daarmee?
Aetherzaterdag 18 november 2023 @ 09:40
quote:
Hoe Sinterklaas weer vooral een tijd van plezier in plaats van strijd werd
https://nos.nl/l/2498266

Jerry Afriyie van KOZP. En we proberen met de mensen die tegenover ons staan in gesprek te gaan.
Grumpeyzaterdag 18 november 2023 @ 09:47
Ja, hele goede beschrijving van het grotere verhaal. Zwarte piet bestaat (gelukkig) niet meer, de traditie is nu roetveegpiet. Welkom roetveegpiet, een feest voor iedereen! 🥳
Cupfighterzaterdag 18 november 2023 @ 11:18
Mensen mogen het er van mij niet mee eens zijn hoe hier dingen gebeuren, het grote punt is hoe je de discussie in gaat, KOZP is de discussie met gestrekt been in gegaan door mensen weg te zetten als racisten, de manier van demonstreren in diverse Sinterklaas intochten maakte het er niet bepaald beter op, mensen gaan daar op reageren vaak ook met gestrekt been en zo kom je dus nooit tot oplossingen
De manier waarop KOZP zijn zin heeft gekregen ligt dicht tegen terreur aan, als een bakker zwarte piet in zijn etalage had staan werd er in een brief geschreven dat het gevraagd werd te verwijderen anders…..
Ook hier op Fok! Is de zwarte Piet smiley verdwenen om die redenen

Het is nooit een discussie geweest, het moest, het moest of het moest en het land heeft gebogen voor dit dwangmatig gedram
KZOP zou verboden moeten worden
Ciclonzaterdag 18 november 2023 @ 11:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:18 schreef Cupfighter het volgende:
Mensen mogen het er van mij niet mee eens zijn hoe hier dingen gebeuren, het grote punt is hoe je de discussie in gaat, KOZP is de discussie met gestrekt been in gegaan door mensen weg te zetten als racisten, de manier van demonstreren in diverse Sinterklaas intochten maakte het er niet bepaald beter op, mensen gaan daar op reageren vaak ook met gestrekt been en zo kom je dus nooit tot oplossingen
De manier waarop KOZP zijn zin heeft gekregen ligt dicht tegen terreur aan, als een bakker zwarte piet in zijn etalage had staan werd er in een brief geschreven dat het gevraagd werd te verwijderen anders…..
Ook hier op Fok! Is de zwarte Piet smiley verdwenen om die redenen

Het is nooit een discussie geweest, het moest, het moest of het moest en het land heeft gebogen voor dit dwangmatig gedram
KZOP zou verboden moeten worden
KOZP wil geen discussie maar domineren
#ANONIEMzaterdag 18 november 2023 @ 11:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:18 schreef Cupfighter het volgende:
Mensen mogen het er van mij niet mee eens zijn hoe hier dingen gebeuren, het grote punt is hoe je de discussie in gaat, KOZP is de discussie met gestrekt been in gegaan door mensen weg te zetten als racisten, de manier van demonstreren in diverse Sinterklaas intochten maakte het er niet bepaald beter op, mensen gaan daar op reageren vaak ook met gestrekt been en zo kom je dus nooit tot oplossingen
De manier waarop KOZP zijn zin heeft gekregen ligt dicht tegen terreur aan, als een bakker zwarte piet in zijn etalage had staan werd er in een brief geschreven dat het gevraagd werd te verwijderen anders…..
Ook hier op Fok! Is de zwarte Piet smiley verdwenen om die redenen

Het is nooit een discussie geweest, het moest, het moest of het moest en het land heeft gebogen voor dit dwangmatig gedram
KZOP zou verboden moeten worden
Dieptriest inderdaad.

Dat die FOK smiley ook verdwenen is... :')
Magister_Artiumzaterdag 18 november 2023 @ 11:35
Vandaag is de intocht. Een acteur met religieuze symbolen, waardoor de jeugd moet denken dat priesters te vertrouwen zijn. Geniet ervan!
Hathorzaterdag 18 november 2023 @ 11:38
quote:
En in dat soort dorpjes moet je niet gaan lopen kloten met activistische taferelen, die boeren daar kun je beter niet kwaad maken.
Hathorzaterdag 18 november 2023 @ 11:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 09:47 schreef Grumpey het volgende:
Ja, hele goede beschrijving van het grotere verhaal. Zwarte piet bestaat (gelukkig) niet meer, de traditie is nu roetveegpiet. Welkom roetveegpiet, een feest voor iedereen! 🥳
Ehm, hij bestaat nog gewoon hoor, in de provincie kom je hem nog overal tegen, daar hebben ze geen boodschap aan wat schreeuwerds uit Amsterdam.
Paulzaterdag 18 november 2023 @ 11:48
twitter
Paulzaterdag 18 november 2023 @ 11:50
twitter
Paulzaterdag 18 november 2023 @ 11:51
twitter


twitter
Aetherzaterdag 18 november 2023 @ 11:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:50 schreef Paul het volgende:
[ twitter ]
KOZP wordt weer beschermd?
thedeedsterzaterdag 18 november 2023 @ 11:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:48 schreef Paul het volgende:
[ twitter ]
KOZP wil een veilig feest.

Dit doet me denken aan die keer dat de Rolling Stones Hells Angels hadden ingehuurd als ordebewakers.

Je weet gewoon dat het niet klopt.
Red_85zaterdag 18 november 2023 @ 11:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:48 schreef Paul het volgende:
[ twitter ]
Een veilig feest is het zeker. Als de oorzaak van de onveiligheid kozp oprot. Blijf weg.
Montaguizaterdag 18 november 2023 @ 12:07
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 09:40 schreef Aether het volgende:

[..]

De eenzijdige blik in dit stuk is stuitend en klachtwaardig.

BV:

De VN heeft hier helemaal geen stem in, daarbij is het rapport volledig een wij van WC-eend verhaal.

Er wordt aangehaald dat voorstanders van Zwarte Piet een vergadering van KOZP met honkbalknuppels hebben verstoord. Dat is nooit bewezen.

Etc etc.

In de media is er alleen maar aandacht voor tegenstanders van Zwarte Piet. Daarbij worden dan de 'daden' van een klein groepje voorstanders uitvergroot en in de hoek van bruinrechts geplempt, alsof dat de reden is dat Zwarte Piet dan maar terecht verdwijnt. Het is alsof je door de daden van enkele 'hooligans' een voetbalclub dan maar zou moeten opheffen. :')

Dat terwijl die tegenstanders zich bedienen van intimidatie, chantage en geweld. Hoor je daar wat van in de media? Nauwelijks. Daar wordt angstvallig niet of nauwelijks aandacht aan besteed.

T.a.v. de NOS: Kom eens met een discussieprogramma met voor- en tegenstanders. Bewijs die aantijging van racisme maar eens. Nooit, nooit, nooit hebben de voorstanders van Zwarte Piet ooit het woord gehad. KOZP is nimmer de discussie aangegaan, heeft alleen maar geist.

Toon bv ook eens de docu's van Arnold Jan Scheer.

Etc etc.

De NOS is ziek.

En het Nederlandse volk (op wat uitzonderingen na) is slap en ruggengraatloos.
Montaguizaterdag 18 november 2023 @ 12:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:48 schreef Paul het volgende:
[ twitter ]
KOZP voert geen gesprekken. KOZP eist alleen maar.
Opnaarutrechtzaterdag 18 november 2023 @ 12:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:18 schreef Cupfighter het volgende:
Mensen mogen het er van mij niet mee eens zijn hoe hier dingen gebeuren, het grote punt is hoe je de discussie in gaat, KOZP is de discussie met gestrekt been in gegaan door mensen weg te zetten als racisten, de manier van demonstreren in diverse Sinterklaas intochten maakte het er niet bepaald beter op, mensen gaan daar op reageren vaak ook met gestrekt been en zo kom je dus nooit tot oplossingen
De manier waarop KOZP zijn zin heeft gekregen ligt dicht tegen terreur aan, als een bakker zwarte piet in zijn etalage had staan werd er in een brief geschreven dat het gevraagd werd te verwijderen anders…..
Ook hier op Fok! Is de zwarte Piet smiley verdwenen om die redenen

Het is nooit een discussie geweest, het moest, het moest of het moest en het land heeft gebogen voor dit dwangmatig gedram
KZOP zou verboden moeten worden
Dit dus. In de beginperiode heb ik Zwarte Piet hartstochtelijk verdedigd, maar de ene na de andere gemeente in Nederland toonde slappe knien voor een kleine groep narcistische communisten, dus ik ben er al jaren klaar mee. Als ik kinderen krijg, ga ik geen Sinterklaas vieren.
tessssssssszaterdag 18 november 2023 @ 12:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:18 schreef Cupfighter het volgende:
Mensen mogen het er van mij niet mee eens zijn hoe hier dingen gebeuren, het grote punt is hoe je de discussie in gaat, KOZP is de discussie met gestrekt been in gegaan door mensen weg te zetten als racisten, de manier van demonstreren in diverse Sinterklaas intochten maakte het er niet bepaald beter op, mensen gaan daar op reageren vaak ook met gestrekt been en zo kom je dus nooit tot oplossingen
De manier waarop KOZP zijn zin heeft gekregen ligt dicht tegen terreur aan, als een bakker zwarte piet in zijn etalage had staan werd er in een brief geschreven dat het gevraagd werd te verwijderen anders…..
Ook hier op Fok! Is de zwarte Piet smiley verdwenen om die redenen

Het is nooit een discussie geweest, het moest, het moest of het moest en het land heeft gebogen voor dit dwangmatig gedram
KZOP zou verboden moeten worden
Dat is ook hoe woke te werk gaat. Dus denk na hoe je stemt, aub.
Grumpeyzaterdag 18 november 2023 @ 12:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 11:46 schreef Hathor het volgende:

[..]
Ehm, hij bestaat nog gewoon hoor, in de provincie kom je hem nog overal tegen, daar hebben ze geen boodschap aan wat schreeuwerds uit Amsterdam.
Helaas werkt het zo niet, de ervaring leert dat alles wat je in de provincie ziet een reflectie is van wat 20 jaar eerder in de stad de praktijk was. Wat dat betreft is zwarte piet een achterhoede gevecht.
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 13:18
twitter
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 13:50
twitter
TheStigsDutchCousinzaterdag 18 november 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 13:50 schreef Perrin het volgende:
[ twitter ]
Dus de originele ordeverstoorders mogen gewoon doorgaan?
RipCityzaterdag 18 november 2023 @ 13:59
Raar weer dat de 'pro'-mensen gevorderd worden weg te gaan. Zo stimuleer je dus anti-demo's want die komen overal mee weg en worden zo gezien als de uiteindelijke 'winnaars'. Typisch Nederlands.

In belgie gewoon zwarte pieten trouwens.
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 14:07
quote:
Sinterklaasintocht Zwijndrecht op laatste moment omgegooid; niet genoeg ervaren roetveegpieten
De Sinterklaasintocht in Zwijndrecht is enkele dagen voor de grote dag omgegooid. In eerste instantie gaf de organisatie als reden een aangekondigde demonstratie van Kick Out Zwarte Piet, maar die heeft helemaal geen demonstratie aangekondigd in Zwijndrecht. Nu blijkt dat een gebrek aan roetveegpieten uiteindelijk de reden is dat de organisatie het zaterdag niet rond krijgt.

De afgelopen weken zijn veel gesprekken gevoerd tussen de organisatie en de gemeente Zwijndrecht. De originele plan was een intocht met tweederde Zwarte Pieten en een derde roetveegpieten.
Actiegroep Kick Out Zwarte Piet heeft begin november aan een aantal gemeenten gevraagd hoe de intocht eruit zou zien.

Met de mogelijkheid dat KOZP naar Zwijndrecht zou komen om te demonstreren, heeft de organisatie gekeken naar een intocht met alleen maar roetveegpieten. Dat bleek niet te lukken, omdat die groep niet groot genoeg is en te weinig ervaring heeft.
https://www.rijnmond.nl/n(...)varen-roetveegpieten
RipCityzaterdag 18 november 2023 @ 14:09
raat dat al die organisaties zo bezig zijn met Nederland. Zelfs belgische publieke omroep schreeuwt gewoon om zwarte piet en alles en ons land wordt dan telkens aangesproken internationaal alsof we blackface hebben :') We buigen weer te makkelijk voor iedereen.
supernigerzaterdag 18 november 2023 @ 14:13
Allemaal intellectuelen.

twitter
Momozaterdag 18 november 2023 @ 14:14
Is De Lier een intocht voor kinderen of het gekaapt door allerlei figuren aan beide kanten van het spectrum die politiek statement willen maken?
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 14:15
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:13 schreef superniger het volgende:
Allemaal intellectuelen.

[ twitter ]
Treurig al die scheldende agressieve eencelligen op een kinderfeest.
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 14:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:14 schreef Momo het volgende:
Is De Lier een intocht voor kinderen of het gekaapt door allerlei figuren aan beide kanten van het spectrum die politiek statement willen maken?
Beide, maar vooral het laatste.
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 14:19
Allemaal racistische zwakbegaafden van rond de 20-25 die daar lopen te schuimbekken.
Momozaterdag 18 november 2023 @ 14:20
twitter
Aetherzaterdag 18 november 2023 @ 14:24
quote:
81s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:20 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Geen oliebollen dit keer?
Bayswaterzaterdag 18 november 2023 @ 14:25
Verbaast mij niets dit in De Lier. Het dorp in het Westland waar duizenden arbeidsmigranten in de kassen werken maar er niet mogen wonen van de inwoners.
Arceezaterdag 18 november 2023 @ 14:35
quote:
81s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:20 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Wat is precies het probleem met die roetvegen of gaat het daar al lang niet meer om?
desconzaterdag 18 november 2023 @ 14:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:14 schreef Momo het volgende:
Is De Lier een intocht voor kinderen of het gekaapt door allerlei figuren aan beide kanten van het spectrum die politiek statement willen maken?
Denk vooral KOZP die een statement wil maken. Die hebben ophef nodig om hun bestaan te verantwoorden. Die gaan nu naar de kleinere dorpjes om alsnog het nieuws te halen.

Je ziet ze al langzaam switchen naar klimaatdiscussies of andere zaken omdat de traditionele zwarte piet al praktisch is uitgestorven in Nederland.

Blijft eigenlijk bizar dat ze op basis van een "convenant" als stichting eisen dat een feest word aangepast.

Als ze hun zin niet krijgen gaan ze lopen drammen & etteren om een reactie uit te lokken. Om daarna hard de slachtoffer kaart te spelen.
desconzaterdag 18 november 2023 @ 14:39
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:35 schreef Arcee het volgende:

[..]
Wat is precies het probleem met die roetvegen of gaat het daar al lang niet meer om?
Geloof dat er nog een paar traditionele pieten tussen zouden lopen.

Wat in opzich een prima tussen oplossing zou zijn in het schoorsteen verhaal....maar leg dat maar eens aan KOZP uit.
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 14:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:35 schreef Arcee het volgende:

[..]
Wat is precies het probleem met die roetvegen of gaat het daar al lang niet meer om?
KOZP vond de roetvegen teveel op het origineel lijken. Ze gingen alleen akkoord met pieten die voldeden aan de richtlijnen van hun convenant.
Zipportalzaterdag 18 november 2023 @ 14:43
quote:
80s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:24 schreef Aether het volgende:

[..]
Geen oliebollen dit keer?
Oliebollen met mayo? @Van_Poppel
Vliegbaardzaterdag 18 november 2023 @ 14:46
Tijd voor KOKOZP
PzKpfwzaterdag 18 november 2023 @ 14:47
Ik hoop dat die KOZP lui ergens een keer zo hard in elkaar worden getrapt dat ze nooit weer durven te komen. Beetje een kinderfeest verpesten met je zielige demonstratie.
quirinazaterdag 18 november 2023 @ 14:47
Sinterklaas zonder pieten is het beste
Zipportalzaterdag 18 november 2023 @ 14:49
6558c0cd99d1e-Kapoen.gif

En gij Ren. @Caland
quirinazaterdag 18 november 2023 @ 14:51
Ik walg van de agressie van de volwassenen die een kinderfeest verpesten.
Ik walg van de pro zwarte piet beweging en van kick out zwarte piet.
Ik walg van de bangmakerij naar kinderen toe die ze veel stress geven want Piet kan je in een zak stoppen
bah bah bah niet meer van deze tijd!

Sinterklaas is een kinderfeest
Je moet als volwassene er op terug kunnen kijken met blije herinneringen
Dat is nu niet aan de orde
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 14:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:49 schreef Zipportal het volgende:
[ afbeelding ]

En gij Ren. @:caland
SPOILER
5.jpg
Hathorzaterdag 18 november 2023 @ 14:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:38 schreef descon het volgende:

[..]
Denk vooral KOZP die een statement wil maken. Die hebben ophef nodig om hun bestaan te verantwoorden. Die gaan nu naar de kleinere dorpjes om alsnog het nieuws te halen.

Je ziet ze al langzaam switchen naar klimaatdiscussies of andere zaken omdat de traditionele zwarte piet al praktisch is uitgestorven in Nederland.

Blijft eigenlijk bizar dat ze op basis van een "convenant" als stichting eisen dat een feest word aangepast.

Als ze hun zin niet krijgen gaan ze lopen drammen & etteren om een reactie uit te lokken. Om daarna hard de slachtoffer kaart te spelen.
KOZP zit tegenwoordig ook in het Free Palestine kamp, zoals je ziet zijn ze van meerdere markten thuis. :')
Zipportalzaterdag 18 november 2023 @ 14:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:52 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
SPOILER
6558c24e82531-12244803_949649435070694_376964443677997871_o.jpg
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 14:57
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:51 schreef quirina het volgende:
Ik walg van de agressie van de volwassenen die een kinderfeest verpesten.
Ik walg van de pro zwarte piet beweging en van kick out zwarte piet.
Ik walg van de bangmakerij naar kinderen toe die ze veel stress geven want Piet kan je in een zak stoppen
bah bah bah niet meer van deze tijd!

Sinterklaas is een kinderfeest
Je moet als volwassene er op terug kunnen kijken met blije herinneringen
Dat is nu niet aan de orde
Tien jaar geleden was dat nog niet. Toen hoorden kinderen bij de intocht nog geen woest geschreeuw dat zwarte piet racisme is. Toen werden er nog geen intochten ontregeld. Toen was het nog gewoon een kinderfeest.

En als over nog eens 10 jaar ook dorpjes als De Lier zijn gezwicht dan gaan diezelfde 'demonstranten' zich volledig richten op het volgende blanke racistische fenomeen wat ze weg willen hebben.
Als je denkt dat het dan ineens ophoud, dan ben je heel naef.
Fietsenrekzaterdag 18 november 2023 @ 14:58
Blijkbaar willen ze geen kindvriendelijke donker getinte Pieten die daar rondlopen. Straks als ze allemaal blank zijn, gaan ze weer protesteren dat er geen getinte Pieten zijn.
Hathorzaterdag 18 november 2023 @ 14:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:55 schreef Zipportal het volgende:

[..]
[ afbeelding ]
Dit is gewoon humor, moet je die verongelijkte koppen zien. Hilarisch. _O-
Calandzaterdag 18 november 2023 @ 15:01
Het is landelijk al geen discussie meer, al zijn er elk jaar nog wat dorpjes waar racisten en beroepswerkloze demonstranten elkaar opzoeken en het weer eventjes nieuws is.

Toch gaat weinig Eindhoven meer overtreffen qua popcorngehalte gok ik.
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 15:03
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:01 schreef Caland het volgende:
Het is landelijk al geen discussie meer, al zijn er elk jaar nog wat dorpjes waar racisten en beroepswerkloze demonstranten elkaar opzoeken en het weer eventjes nieuws is.

Toch gaat weinig Eindhoven meer overtreffen qua popcorngehalte gok ik.
Daar waren het voetbalhooligans vs KOZP, toch?
desconzaterdag 18 november 2023 @ 15:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:58 schreef Hathor het volgende:

[..]
Dit is gewoon humor, moet je die verongelijkte koppen zien. Hilarisch. _O-
Die waren er het liefste vol tegen in gegaan...maar houden zich in omdat ze hun kinderen bij zich hadden.
Calandzaterdag 18 november 2023 @ 15:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:03 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Daar waren het voetbalhooligans vs KOZP, toch?
Ja

1542535316865-KOZPeindhoven2018-8194-blurred.jpeg?crop=0.8665xw:0.7296xh;0.02xw,0.0202xh&resize=1200:*
DsWGdEqWkAEybYV.jpg
Stukje inteelt
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 15:10
Van zulk soort randdebielen maakt KOZP dankbaar gebruik. Hun grote angst is dat er tijdens een demonstratie geen tegendemonstranten komen, ze negeert worden door de ouders en kinderen en het uiteindelijk toch nog gezellig wordt.
Met zulke hooligans ben je er verzekerd van dat het uit de hand zal lopen en is de kans groot dat die gemeente, en andere gemeenten, de volgende keer gewoon de eisen van KOZP moeten accepteren zodat het niet weer uit de hand loopt.
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 15:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:10 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Van zulk soort randdebielen maakt KOZP dankbaar gebruik. Hun grote angst is dat er tijdens een demonstratie geen tegendemonstranten komen, ze negeert worden door de ouders en kinderen en het uiteindelijk toch nog gezellig wordt.
Met zulke hooligans ben je er verzekerd van dat het uit de hand zal lopen en is de kans groot dat die gemeente, en andere gemeenten, de volgende keer gewoon de eisen van KOZP moeten accepteren zodat het niet weer uit de hand loopt.
En zo sloopten de mongolen zelf het laatste restje zwart uit zwarte piet.
thedeedsterzaterdag 18 november 2023 @ 15:15
Rellen in die Lier.

Overal in het land intochten zonder rellen. Maar lk jaar is er wel ergens een rel.

Kijk gewoon wat de overeenkomst is van die plaatsen waar wl gereld wordt.
Hathorzaterdag 18 november 2023 @ 15:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:15 schreef thedeedster het volgende:
Rellen in die Lier.

Overal in het land intochten zonder rellen. Maar lk jaar is er wel ergens een rel.

Kijk gewoon wat de overeenkomst is van die plaatsen waar wl gereld wordt.
Als ze gaan protesteren in Drunen kun je ook wel rellen verwachten, ik ken die lui daar wel een beetje, hele hardleerse boeren.
saparmurat_niyazovzaterdag 18 november 2023 @ 15:17
quote:
10s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:06 schreef Caland het volgende:

[..]
Ja

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Stukje inteelt
Een chromosoompje teveel van de Sint gekregen.
thedeedsterzaterdag 18 november 2023 @ 15:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:17 schreef Hathor het volgende:

[..]
Als ze gaan protesteren in Drunen kun je ook wel rellen verwachten, ik ken die lui daar wel een beetje, hele hardleerse boeren.
De overeenkomst is de aanwezigheid van KOZP. Pure agitatoren.
HeatWavezaterdag 18 november 2023 @ 15:21
twitter


Het gaat zo goed in Nederland *;
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 15:21
9EUiBi.jpg

quote:
Wanordelijkheden bij demonstratie 'Kick Out Zwarte Piet'

In de Hoofdstraat werd een lokatie aangewezen waar KOZP kon demonstreren. Hun tegenstanders stonden daar zo'n twintig meter vandaan. Daartussen stond een linie met leden van het Parate Peloton.

Toen enkele malen eieren, rookbommen en vuurwerk naar het vak met KOZP was gegooid, trad de politie op en zijn de tegendemonstranten weggedreven. Daarbij vielen enkele harde klappen met de lange lat.
Red_85zaterdag 18 november 2023 @ 15:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:35 schreef Arcee het volgende:

[..]
Wat is precies het probleem met die roetvegen of gaat het daar al lang niet meer om?
Het gaat er om dat kozp gehoord wordt met alles er op en er aan. Ze willen relevant zijn bij gemeentes om subsidie te kunnen beuren uit hun 'gesprekken'. Anders komen ze langs om rellen te veroorzaken. Want ze weten waar ze moeten zijn.

Chantage.
Calandzaterdag 18 november 2023 @ 15:26
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:13 schreef superniger het volgende:
Allemaal intellectuelen.

[ twitter ]
Herhaaldelijk kankerzwarte roepen, ik ben in de war of deze mensen nu voor of tegen zwarte piet zijn.
Perrinzaterdag 18 november 2023 @ 15:27
quote:
10s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:26 schreef Caland het volgende:

[..]
Herhaaldelijk kankerzwarte roepen, ik ben in de war of deze mensen nu voor of tegen zwarte piet zijn.
Tegen negers en vr negers belachelijk maken.
quo_zaterdag 18 november 2023 @ 15:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:15 schreef thedeedster het volgende:
Rellen in die Lier.

Overal in het land intochten zonder rellen. Maar lk jaar is er wel ergens een rel.

Kijk gewoon wat de overeenkomst is van die plaatsen waar wl gereld wordt.
Gelukkig zet de politie alles op alles om de edele kzop-ers te beschermen tegen het gewone volk dat schoon genoeg heeft van het woke gedoe.
In Ter Apel zouden de mensen graag net zo goed beschermd willen worden.
HeatWavezaterdag 18 november 2023 @ 15:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 15:38 schreef quo_ het volgende:

[..]
Gelukkig zet de politie alles op alles om de edele kzop-ers te beschermen tegen het gewone volk dat schoon genoeg heeft van het woke gedoe.
In Ter Apel zouden de mensen graag net zo goed beschermd willen worden.
Nou ja, van die termen als hierboven schreeuwen helpt natuurlijk ook niet, ik heb ook een teringhekel aan KOZP, maar dat soort taalgebruik maakt je zaak alleen maar zwakker.

Maar wel typisch dat overal in het westen mensen die tegen anti-westenprotesten ingaan constant de lul zijn "om de zaak niet te laten escaleren". Dat is wel de zaak omdraaien, maar wel zo makkelijk scoren.
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 16:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 14:14 schreef Momo het volgende:
Is De Lier een intocht voor kinderen of het gekaapt door allerlei figuren aan beide kanten van het spectrum die politiek statement willen maken?
Toch nog 2 kinderen gespot tussen de groepen relschoppers:

twitter
RipCityzaterdag 18 november 2023 @ 16:16
twitter


00:37 beetje rare taal voor iemand in functie.
Red_85zaterdag 18 november 2023 @ 16:20
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 16:16 schreef RipCity het volgende:
[ twitter ]

00:37 beetje rare taal voor iemand in functie.
Daar mag wel een klacht voor ingedient worden ja.

Dit hoort niet.
Calandzaterdag 18 november 2023 @ 16:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 16:20 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Daar mag wel een klacht voor ingedient worden ja.

Dit hoort niet.
Dat is toch gewoon hoe de ME altijd wel te werk gaat als ze uitgedaagd worden. Niets menselijks is hen vreemd
Grumpeyzaterdag 18 november 2023 @ 16:29
Ironisch dat juist dit ‘protest’ van voorstanders van zwarte piet het draagvlak voor zwarte piet weer verder zal verlagen. Het is een beetje je eigen graf graven.
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 16:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 16:29 schreef Grumpey het volgende:
Ironisch dat juist dit ‘protest’ van voorstanders van zwarte piet het draagvlak voor zwarte piet weer verder zal verlagen. Het is een beetje je eigen graf graven.
Dat is gewoon een bewuste strategie van KOZP. Het is hun weer gelukt.
HeatWavezaterdag 18 november 2023 @ 16:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 november 2023 16:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Dat is gewoon een bewuste strategie van KOZP. Het is hun weer gelukt.
Idd, niets via de politiek spelen, gewoon met zwaar geweld dreigen wetende dat er dan wel een paar "hooligans" opstaan om te komen matten.
Kiegiezaterdag 18 november 2023 @ 16:40
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 november 2023 16:16 schreef RipCity het volgende:
[ twitter ]

00:37 beetje rare taal voor iemand in functie.
Dat is gewoon een beambte die de clint in zijn eigen taal aanspreekt. Kijk, hij begrijpt het meteen. ^O^
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 16:44
En
voetbalmanager2zaterdag 18 november 2023 @ 16:44
vol