quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:38 schreef xpompompomx het volgende:
Poesje gered!
[ twitter ]
[ twitter ]
Geeft wel weer goed zijn intenties weer.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:49 schreef ExTec het volgende:
Ja, de EU met z'n boetes is idd een bitch, die je beter niet kunt negeren.
[ twitter ]
Gaat niet gebeuren. Dan neem je afscheid van de de helft van je klanten. En geef je de fatale boost aan je concurrenten.
Jij weet die?quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Geeft wel weer goed zijn intenties weer.
ATACMS raketten met honderden kleine granaten erin. Raket klapt uit elkaar boven het doelwit en al die granaten worden verspreid over het doel en vernietigen infanterie of licht gepantserde voertuigen zoals in dit geval vliegtuigen/helicopters.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 23:44 schreef RichardHammond het volgende:
[..]
Knetter, wat is dit voor godenwapen
Dan moet de crew van fok wel zorgen dat berichten van andere microblogging sites getoond kunnen worden.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:55 schreef Barbusse het volgende:
We zullen niks missen aan the emerald apartheid mine heiress
Dat zou de doodsteek zijnquote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:49 schreef ExTec het volgende:
Ja, de EU met z'n boetes is idd een bitch, die je beter niet kunt negeren.
[ twitter ]
Gaat niet gebeuren. Dan neem je afscheid van de de helft van je klanten. En geef je de fatale boost aan je concurrenten.
Een leuk extraatje hiervan zou wel zijn dat dat het leven van boosrechtse complotterts een stuk moeilijker zou maken.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 10:08 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Dat zou de doodsteek zijn
Ik zeg doen
Niet klanten, maar gebruikers. Klanten zijn de adverteerders, het verkoopgoed zijn de gebruikers.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:49 schreef ExTec het volgende:
Ja, de EU met z'n boetes is idd een bitch, die je beter niet kunt negeren.
[ twitter ]
Gaat niet gebeuren. Dan neem je afscheid van de de helft van je klanten. En geef je de fatale boost aan je concurrenten.
Dit bericht alleen is al slecht voor de advertentieverkoop denk ik.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 10:51 schreef ETA het volgende:
Maar dan alsnog gaan ze wel veel adverteerders verliezen hierdoor.
Uiteraard doen ze dat..... Zoals de russen zelf al aangeven; als een eenheid geen 200's heeft, dan wordt er niet genoeg aangevallen. En dat betekent geen medailles en bonussen voor de officieren.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 10:56 schreef Ulx het volgende:
Ah, De Russen gaan het nog maar een keer proberen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Eenheden ter plaatse zeggen dat de oversteek bij de spoorbrug van Kherson slechts een raid is.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Helaas geen satellietbeelden beschikbaar voor vandaag van Kherson.
[ Bericht 1% gewijzigd door oheng op 19-10-2023 12:26:55 ]
Ongelovelijk dat ze maar blijven doorgaan met hun kop tegen dezelfde steen stoten. Dit proberen te veroveren is een enorm slechte spendering van hun schaarse resourcesquote:Op donderdag 19 oktober 2023 10:56 schreef Ulx het volgende:
Ah, De Russen gaan het nog maar een keer proberen.
[ twitter ]
quote:Op donderdag 19 oktober 2023 11:54 schreef oheng het volgende:
[..]
Uiteraard doen ze dat..... Zoals de russen zelf al aangeven; als een eenheid geen 200's heeft, dan wordt er niet genoeg aangevallen. En dat betekent geen medailles en bonussen voor de officieren.
Military Informant geeft de situatie aan van de kant van de russen:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Eenheden ter plaatse zeggen dat de oversteek bij de spoorbrug van Kherson slechts een raid is.Natuurlijk kan het een raid zijn. Maar dan zal Rusland er nog steeds iets tegen moeten doen. Anders zet Oekraine wat zwaarder spul over en gaan ze meer shit schoppen. En komen de Russen in beweging dan kan artillerie vanaf de overzijde ze weer onschadelijk maken.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Helaas geen satellietbeelden beschikbaar voor vandaag van Kherson.
Het is hoe dan ook slecht nieuws.I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Daar ga je al met de taurus:quote:
Iedere keer hetzelfde proberen en een ander resultaat te verwachten begint wel een beetje bleekjes te worden idd..quote:Op donderdag 19 oktober 2023 11:58 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Ongelovelijk dat ze maar blijven doorgaan met hun kop tegen dezelfde steen stoten. Dit proberen te veroveren is een enorm slechte spendering van hun schaarse resources
Ja, het is even afwachten of er een pontonbrug over de Dnipr verschijnt. Want dan is er stront aan de knikker.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 12:04 schreef Ulx het volgende:
[..]
Natuurlijk kan het een raid zijn. Maar dan zal Rusland er nog steeds iets tegen moeten doen. Anders zet Oekraine wat zwaarder spul over en gaan ze meer shit schoppen. En komen de Russen in beweging dan kan artillerie vanaf de overzijde ze weer onschadelijk maken.
Het is hoe dan ook slecht nieuws.
Ik hoop dat ze de 300km ATACMS ook hebben gekregen. Dat is een vrij belangrijke. Blaas daarmee de luchtverdediging en de vliegvelden op de Krim op en stormshadows hebben vrij spel de Kerchbrug te bereiken.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 12:40 schreef oheng het volgende:
Oekraine heeft 20 ATACMS gekregen, voor gebruik in bezet gebied.
Als ik dat artikel lees dan vind ik het vreemd dat wij als Nederland, maar ook andere landen geen clustermunitie meer hebben/gebruiken. Want ze hebben dit op militaire vliegvelden gebruikt en blijkbaar zeer effectief. Heb niks gehoord over menselijke slachtoffers, maar wel over een hoop uitgeschakeld materiaal.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 12:40 schreef oheng het volgende:
Oekraine heeft 20 ATACMS gekregen, voor gebruik in bezet gebied.
Rusland zette het tegen burgers in en begon ondertussen een campagne om te laten zien hoe slecht clustermunitie is wegens al die burgerslachtoffers. Dus besloten we het goede voorbeeld te geven. Nu heeft Rusland het nog steeds en wij niet meer.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 13:03 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Als ik dat artikel lees dan vind ik het vreemd dat wij als Nederland, maar ook andere landen geen clustermunitie meer hebben/gebruiken. Want ze hebben dit op militaire vliegvelden gebruikt en blijkbaar zeer effectief. Heb niks gehoord over menselijke slachtoffers, maar wel over een hoop uitgeschakeld materiaal.
Er zijn vannacht wel aanvallen geweest met S-200 en HRIM (!). Bron ben ik kwijt, misschien Fighterbomber ofzo.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 12:48 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ik hoop dat ze de 300km ATACMS ook hebben gekregen. Dat is een vrij belangrijke. Blaas daarmee de luchtverdediging en de vliegvelden op de Krim op en stormshadows hebben vrij spel de Kerchbrug te bereiken.
En daarnaast: zodra de F16's er zijn hebben die het dan makkelijker om het restant van de Zwarte Zeevloot uit te schakelen en de aangekondigde Migs met Khinzals boven de Zwarte Zee neer te halen. (of om een stuk of twintig JDAM-ER's op de Kerchbrug te smijten mocht dat nodig zijn).
Dat vliegtuig linksmidden op de foto's heeft overduidelijk ook een tik gehad.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 13:59 schreef oheng het volgende:
Wat meer info over de ATACMS aanval op de helikopter basis in Luhansk.
Thereaderapp linkje.
Ja, maar dat kan ook niet anders, het is heel erg veel clustermunitie. Volgens mij is alles wat op beide vliegvelden stond compleet doorzeefd.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 14:02 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat vliegtuig linksmidden op de foto's heeft overduidelijk ook een tik gehad.
Lijkt me ook.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 14:04 schreef oheng het volgende:
[..]
Ja, maar dat kan ook niet anders, het is heel erg veel clustermunitie. Volgens mij is alles wat op beide vliegvelden stond compleet doorzeefd.
En de NOSquote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:53 schreef Anton91 het volgende:
Was de afgelopen dagen al over gesproken, maar nu heeft ISW het er ook over.
[ twitter ]
Waarom zou de VS daarmee stoppen?quote:
Gelekte documenten bewijzen tot nu toe onbekende connecties tussen Rusland en de PVVquote:Het Kremlin probeert al sinds 2013 banden te ontwikkelen met de PVV. En met succes. De partij figureert prominent in Russische beïnvloedingscampagnes, blijkt uit gelekte documenten. Die maken ook duidelijk dat Geert Wilders probeert om connecties met Rusland uit het zicht te houden.
Geen idee. Maar ik zou blijer zijn als het niet min buza van oekraine was die dit meldde.quote:
quote:Op donderdag 19 oktober 2023 15:20 schreef xpompompomx het volgende:
In FTM een artikel over Wilders' connecties met Moskou:
[..]
Gelekte documenten bewijzen tot nu toe onbekende connecties tussen Rusland en de PVV
Een verhaal dat echt helemaal niemand aan zag komen inderdaad.quote:
Kijk, FvD is vol wapperdeflap gegaan en die zie ik ook niet meer herstellen, maar ik zie de PVV wel een hapje zetels binnen hengelen in november..quote:Op donderdag 19 oktober 2023 15:23 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Een verhaal dat echt helemaal niemand aan zag komen inderdaad.
goeie propagandaquote:Op donderdag 19 oktober 2023 11:56 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)apnel_receive_first/
Russian with ass full of shrapnel receive first aid by Ukrainian medic.
quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:38 schreef xpompompomx het volgende:
Poesje gered!
[ twitter ]
[ twitter ]
Ik trek dit slechtquote:
Het artikel gaat nog verder. Maar als dit waar is is het wel erg kwalijk natuurlijk. Al wisten we al dat de Russische orthodoxe kerk aan de zijde van Putin staat, tot in het extreme toe.quote:Russian Orthodox Church forming paramilitary units to bolster forces in Ukraine – SBU
The leadership of the Russian Orthodox Church is creating its own "Orthodox PMCs" in Russia to recruit and train mercenaries to fight against Ukraine, the Security Service of Ukraine found.
The SBU claims that a "private military company" called St. Andrew's Cross operates in the Kronstadt Maritime Cathedral (Kronstadt is located on an island in the Gulf of Finland near St. Petersburg), and that right in the cathedral there is recruitment into Russian occupation groupings.
Recruiters prefer those who have already completed military service and have combat "experience", the SBU notes. Then the "church" mercenaries undergo training under the guidance of instructors from the Russian special services.
Such PMCs are financed by "representatives of the financial and industrial groups of the aggressor state, close to the head of the Kremlin", and the funds go to the accounts of the Russian Orthodox Church in the form of alleged charitable contributions and donations for the construction of churches.
quote:
Oh god, ze gaan hun eigen kruistocht beginnenquote:Op donderdag 19 oktober 2023 16:53 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-voyny-v-ukraine-sbu
[..]
Het artikel gaat nog verder. Maar als dit waar is is het wel erg kwalijk natuurlijk. Al wisten we al dat de Russische orthodoxe kerk aan de zijde van Putin staat, tot in het extreme toe.
Zoiets hadden ze toch al?quote:Op donderdag 19 oktober 2023 16:53 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-voyny-v-ukraine-sbu
[..]
Het artikel gaat nog verder. Maar als dit waar is is het wel erg kwalijk natuurlijk. Al wisten we al dat de Russische orthodoxe kerk aan de zijde van Putin staat, tot in het extreme toe.
quote:Five Russian Attack Jets in Ten Days: Something Is Knocking Down Kremlin Jets, a Lot
Ukraine in recent months jumped in with two feet on developing “FrankenSAM” missile systems to fill its air defense gaps. The Russian Air Force recently has felt some serious pain.
On Friday, the Russian Air Force reportedly lost its fifth attack jet in ten days, in a combat aircraft loss spike not seen in Moscow’s combat air operations over Ukraine since the first days of the war.
Russian aviators aboard Su-25 Grach aircraft (NATO: Frogfoot), an armored Soviet-era jet designed to resist small arms fire and even some missile strikes, were knocked down by Ukrainian anti-aircraft weapons fired in Ukraine’s eastern Donetsk region and southern Zaporizhzhia regions, Ukrainian official military sources said.
Artikel gaat nog veel dieper er op in met wat voor soort wapens ze werken en wat voor soort wapens ze nog kunnen verwachten. Een aantal van de luchtverdedigingsgeschut zoals de stingers zijn er nauwelijks nog in voorraad. Maar ze zijn druk bezig met oudere sovjet era geschut aan te passen en te moderniseren.quote:Oleksandr Shtupun, spokesperson for Ukraine’s joint forces south, told the UNIAN news agency that intensifying Russian operation of sub-sonic Su-25s close to front lines in support of Kremlin ground troop assaults has increasingly brought the single-seat aircraft into the range of shorter-ranged Ukrainian ground-based air defense systems that are able to shoot them down.
“They (Su-25s) can’t attack from a substantial distance. Therefore, the enemy has to fly closer, and as a result, we’ve shot down five planes over the past ten days,” Shtupun said.
All the shootdowns took place in sectors of heavy ground combat. In recent weeks, the Russian Air Force intensified ground strikes against Ukrainian defenses using new supplies of long-range glider bombs.
Het boeit heel veel. Via deze poes zien we weer wat voor ellende de inwoners van Oekraine doormaken.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 17:10 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Zo bekeken boeit 1 zo’n kat geen ene klote.
Maar het is een kat.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 09:38 schreef xpompompomx het volgende:
quote:In times like these, it's so important to remain human
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
Kon het vorig artikel niet lezen. Maar hier een andere versie die wel publiekelijk toegankelijk is. Tijd om vanuit Nederland een onderzoek te starten naar de PVV dus.quote:Leaked documents show connections between PVV and Russia
Leaked documents posted online by Ukrainian hackers show that the Kremlin has very successfully been trying to develop ties with the PVV since 2013. The documents also show that PVV leader Geert Wilders has been trying to hide his far-right populist party’s connections with Russia, Follow the Money reports.
PVV members have participated in Russian propaganda events, and their visits were organized by the far-right Duma member Leonid Slutsky. According to FTM, Slutsky is a central figure in the Kremlin’s efforts to recruit Western politicians to its cause so that they can fight sanctions against Russia and the idea of a sovereign Ukraine in their own countries.
For example, Slutsky organized PVV MEP Andre Elissen’s visit to Moscow in 2017 to “observe” the Russian elections. In 2018, Geert Wilders himself visited the Russian capital, a trip also organized by Slutsky. At the time, Wilders claimed that his visit was to “keep the dialogue open” after Russia annexed Crimea and the downing of flight MH17. Wilders did not comment publicly about the visit afterward.
The documents also show that the PVV has tried to conceal its political ties with the Kremlin. In an email from 2016, for example, Wilders explicitly demanded that the general public not see the Russian guests present at a meeting of European sister parties.
According to FTM, the leaked documents show that the PVV is one of several political parties that Slutsky and his Russian Peace Foundation have been influencing, bribing, and inviting to Russia on an all-expenses paid basis for at least ten years.
According to Jakub Kelnsky, a researcher at the expertise center on hybrid security threats in Helsinki, the relationship between the PVV and Russia exposed in these documents is a textbook example of the Kremlin’s strategy to influence Western politicians. “You invite them to election observation missions, to events about traditional values, anti-Brussels, anti-EU, or anti-NATO. Then you’ll probably give them some stage time because some will be flattered. And you try to get them to visit Moscow.”
Five years after Wilders’ trip to Moscow, the PVV’s position on Russia has remained the same, according to FTM’s analysis of the party’s voting behavior. The party condemned Russia’s invasion of Ukraine in 2022, but it maintains its opposition to sanctions on Moscow and arms supplies to Kyiv. It is also firmly against Ukraine becoming a member of NATO. Early last year, just after the invasion, the PVV was the only party to vote against an investigation into the financing of political parties from abroad.
quote:AFU soldiers captured the commander of the Black Mamba
On the Limanskoye direction, the Steel Cordon fighters captured a squad commander of the Black Mamba unit.
On the Limanskoye direction, the Steel Cordon fighters captured a squad commander of the Black Mamba unit.
A photo of the captured Russian commander of theBlack Mamba unit has been published by the State Security Service of Ukraine.
It is reported that the 38-year-old Russian serviceman was captured during assault operations in the Limanskiy direction.
Thecaptured occupant turned out to be an ex-convict. He said that the moral and psychological state in their unit was low and that the motivation to fight in Ukraine was only money and the removal of criminal records.
Een Russische schip en een Chinese schip waren in de buurt van de telecom kabels die vernield zijn. Er wordt onderzoek naar hun gedaan.quote:Finnish police point out "interesting" Russian ship - traveled over destroyed Swedish cable
Three cables on the bottom of the Baltic Sea were destroyed within a few hours.
Finnish and Estonian police have singled out the Russian ship Sevmorput as one of several interesting in the investigation.
SVT Nyheter can now show that the ship was nearby in connection with all three instances of damage.
The news about the damaged fiber cable between Sweden and Estonia became known at a press conference with the government yesterday.
SVT Nyheter can now show several new details about the damaged cable in the Baltic Sea. The cable is called EE-S1 and is owned by the Swedish company Arelion, which was previously owned by Telia but which is now owned by the Swedish AP funds.
- We can confirm that it is our cable that has been damaged. It happened in the afternoon on Saturday 7 October, says Mattias Fridström, manager at Arelion.
Unusual event
He states that the current fiber cable is protected by a steel cable that is wrapped around the cable and that four out of six fiber pairs in the line are now destroyed. Internet traffic has now been moved to the remaining fiber pair in the line.
- It is very unusual for a cable to be partially destroyed in this way. It happens that fishermen are careless with their anchors or trawlers, but then the cable usually breaks completely.
The Estonian public prosecutor's office tells SVT Nyheter that the incidents are being investigated jointly by the security police KAPO and the Finnish Central Criminal Police.
Temporal coupling
According to open satellite data, the Russian nuclear-powered freighter Sevmorput traveled over all the now-destroyed lines. There was also a Chinese cargo ship in close proximity which is also being investigated. There is a temporal connection between the ships' journey and the time of the occurrence of the damage.
On the afternoon of October 7, the Swedish fiber cable was damaged. During the same afternoon, the two ships passed the area where the Swedish cable was damaged.
A few hours later, the breakdown occurred on the Finnish-Estonian gas pipeline Balticconnector and a communication cable. Here, too, the two ships traveled close to the damage sites close together in time.
In a written comment to SVT Nyheter, the Russian company Rosatom says that it rejects all accusations that the ship Sevmorput is involved and calls the accusations baseless.
quote:Russia's Black Sea Fleet weapons warehouses attacked in Crimea - Russian media
In Crimea on Wednesday, October 18, Russian weapons depots were attacked. Presumably, a missile hit the territory of the storage facilities of the Russian Black Sea Fleet, according to ASTRA.
The Russian publication, citing sources, states that on the evening of October 18, one of the missiles hit the territory of military unit 63876 in the area of the settlement of Saharna Ğolovka near Sevastopol.
This is where the storage facilities of the Russian Black Sea Fleet are located.
"The territory of the military unit is damaged, and one serviceman is injured," the statement said.
During the missile attack, more than 350 police officers were evacuated from the Ministry of Internal Affairs buildings in Sevastopol.
What is known about the explosions in Sevastopol
Yesterday evening, an air raid was announced in the temporarily occupied Sevastopol after explosions occurred. They sounded in the area of the settlement of Saharna Ğolovka.
Later, it was revealed that at least four depots with Russian weapons were located near the settlement. Among other things, missile armaments are stored there.
The Ministry of Defense of Russia claimed to have allegedly shot down two S-200 missiles.
Lekker dan. Eerst Evan Gershkovich en nu haar. Hopelijk komen ze snel een keertje vrij. Maar zie het somber in. Niet zolang ze gebruikt kunnen worden voor propaganda doeleinden.quote:Russia arrests another journalist with American citizenship
Russian authorities have arrested Alsu Kurmasheva, a dual-Russian/American citizen and journalist for Radio Free Europe/Radio Liberty's Tatar-Bashkir service, the news outlet reported on Oct. 19.
Kurmasheva was arrested in Kazan for failing to register as a foreign agent, which can carry a sentence of up to five years in prison.
According to RFE/RL, Kurmasheva lives in Prague with her family, and traveled to Russia in May for a family emergency. When she tried to leave Russia the following month, authorities confiscated both her Russian and American passports, supposedly on the premise that she had not registered her U.S. passport.
Kurmasheva has been unable to leave Russia since then. RFE/RL confirmed that she had been charged with the foreign agent violation on Oct. 19, while waiting for her passports to be returned.
The Committee to Protect Journalists (CPJ) released a statement on Oct. 18, condemning Kurmasheva's arrest and describing the allegation against her as meritless.
"CPJ is deeply concerned by the detention of U.S.-Russian journalist Alsu Kurmasheva on spurious criminal charges and calls on Russian authorities to release her immediately and drop all charges against her,” said Gulnoza Said, CPJ’s Europe and Central Asia program coordinator.
“Journalism is not a crime and Kurmasheva’s detention is yet more proof that Russia is determined to stifle independent reporting.”
Kurmasheva is the second journalist with American citizenship to be detained in Russia since the beginning of the full-scale invasion of Ukraine.
Evan Gershkovich, a Wall Street Journal (WSJ) reporter from the U.S., was arrested in Russia in March 2023 on espionage charges. He has been held in pre-trial detention since then.
Both the U.S. government and the WSJ strongly deny the charges against him.
Russische Kruisvaardersquote:Op donderdag 19 oktober 2023 16:53 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-voyny-v-ukraine-sbu
[..]
Het artikel gaat nog verder. Maar als dit waar is is het wel erg kwalijk natuurlijk. Al wisten we al dat de Russische orthodoxe kerk aan de zijde van Putin staat, tot in het extreme toe.
Dat is pas cyberwarfarequote:Op donderdag 19 oktober 2023 18:29 schreef Delenlill het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)_of_tanks_announced/
After the developer of World of Tanks announced in-game purchases that would be donated to Ukraine, Russia threatens any Russian that partakes with treason charges.
[ afbeelding ]
Laat wel zien dat je aan de winnende hand bent...quote:Op donderdag 19 oktober 2023 19:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is pas cyberwarfare
Nice, en dat is duidelijk een Stinger die ze gebruiken.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 20:33 schreef 3rr0r het volgende:
0:40 zie je een van de vliegtuigen die ze neerhaalden
[ twitter ]
nog niet eens 10 euroquote:
Goed nieuws. Kunnen de spike lr eindelijk meegeleverd worden met de Europese ivf 's.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 22:25 schreef spicymchaggis het volgende:
https://x.com/NOELreports/status/1715080585998160115?s=20
De Russen hebben met hun steun aan Hamas de Israeli's tegen zich in het harnas gejaagd...
U bent er net wezen kijken?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 07:37 schreef Nebelwerfer het volgende:
Dat Kherson “offensief” is als een nachtkaars uitgegaan.
quote:Ukrainian forces kill astonishing number of Russian soldiers and destroy many combat vehicles over past 24 hours
Russia keeps suffering losses in its war of aggression against Ukraine as Ukrainian defenders have killed 1,380 Russian soldiers and destroyed 55 tanks and 120 armoured combat vehicles belonging to the Russians over the past 24 hours alone. The Russians suffered the bulk of their losses on the Avdiivka front.
Source: General Staff of the Armed Forces of Ukraine on Facebook
Disco inferno!quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 08:49 schreef Delenlill het volgende:
Filmpje van een andere hoek van de aanval op het vliegveld in Berdyansk . Dat is mooi vuurwerk.
“Horrifying explosion" - In panic, Russians show the missile strike and fire at a military airfield
Holy shitquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 08:39 schreef Delenlill het volgende:
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/10/20/7424928/
[..]
[ twitter ]
Damn dat is een goede dag geweest. Beste tot nu sinds het begin van het Russisch offensief bij Andriivka.
So jammer dat die eerste salvo er naast ging. Ik telde tussen de 40 en 50 Russische soldaten. Hopelijk zijn de geraakt in die andere salvo's.quote:Huge concentration of russians come under cluster-munition fire near Dibrova, Luhansk Oblast. October 2023
Hm, dat had een vraag moeten zijn, mijzelf vergist in het leesteken.quote:
Over de 5000 tanks heenquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 08:39 schreef Delenlill het volgende:
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/10/20/7424928/
[..]
[ twitter ]
Damn dat is een goede dag geweest. Beste tot nu toe sinds het begin van het Russisch offensief bij Andriivka.
Voor het eind van de maand zitten ze over de 300k soldaten heen als ze zo doorgaan...quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 10:36 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Over de 5000 tanks heen
Nu kijken wat eerder komt, de 10.000 combat vehicles of de 300.000 uitgeschakelde soldaten
Zitten ze al een tijdje hé.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 10:55 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Voor het eind van de maand zitten ze over de 300k soldaten heen als ze zo doorgaan...
Oh, dat heb ik dan volledig gemist...quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 11:02 schreef ExTec het volgende:
[..]
Zitten ze al een tijdje hé.
Dat kwam boven water nav die certificaten die rus had besteld. Dit is meer wat oekraine met goed fatsoen kan bevestigen.
Ik ook, is daar een link van?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 11:05 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Oh, dat heb ik dan volledig gemist...
Reken maar dat de helikopters die binnen de blastradius stonden allemaal total-loss zijn. Granaatsplinters dwars door de motor. De elektronica en de hydraulische systemen doorzeefd. Leidingen en kabels beschadigd. Rotorbladen afgebroken. Banden lek. Ramen stuk. Structurele integriteit aangetast door de hitte.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 11:45 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Hopelijk zijn de beschadigde Alligators ook echt onherstelbaar beschadigd.
Ze hebben de cluster variant van de ATACMS? Mooie beelden! Dat ze maar snel de vliegvelden in Rusland gaan bestoken hiermeequote:Op vrijdag 20 oktober 2023 08:49 schreef Delenlill het volgende:
Filmpje van een andere hoek van de aanval op het vliegveld in Berdyansk . Dat is mooi vuurwerk.
“Horrifying explosion" - In panic, Russians show the missile strike and fire at a military airfield
See you later never again alligatorquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 11:45 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Hopelijk zijn de beschadigde Alligators ook echt onherstelbaar beschadigd.
Dat hebben ze ongetwijfeld al geprobeerd maar dat gaat lastig met raketten die halverwege alweer uit de lucht donderenquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 12:46 schreef xpompompomx het volgende:
Ben wel benieuwd wanneer en of Rusland op de aanval met ATACMS gaat reageren met een kruisrakettenaanval op een willekeurige stad of speelplaats.
Da's meer iets voor raketten in Gaza.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 12:51 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat hebben ze ongetwijfeld al geprobeerd maar dat gaat lastig met raketten die halverwege alweer uit de lucht donderen
quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 13:31 schreef ExTec het volgende:
Dit is echt net zo camp als de sovjets in de red alert games.
[ twitter ]
Oeh, da's die juffrouw uit the Mandalorian.quote:
quote:On 24 February 2022, Russia launched a military aggression against Ukraine. Since then, millions of people have fled the war, seeking refuge in EU countries and in the Republic of Moldova.
On 4 March 2022, the EU activated the temporary protection directive.
[...]
On 27 September 2023, ministers reached a political agreement on the extension of the temporary protection until 4 March 2025. The decision was adopted on 19 October 2023.
https://www.consilium.eur(...)inflow-from-ukraine/
Onderaan staan de ongoing/geplande leveringen. Beetje slordig dat Nederland niet wordt genoemd bij de Leo1 levering.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 15:05 schreef Aether het volgende:
Nieuw spul uit Duitsland (vet gedrukt)
https://www.bundesregieru(...)port-ukraine-2054992
De GMG bij combat readiness? Het zijn wel stoere dingetjes.quote:Military support to Ukraine in planning/in execution
(due to security concerns, the Federal Government abstains from providing details on transportation modalities and dates until after handover)
Armoured fighting vehicles
40 infantry fighting vehicles MARDER*
18tracked all-terrain vehicles Bandvagn 206 (BV206)*
66 Armoured Personnel Carriers (APC)*
90 LEOPARD 1 A5 main battle tanks* (project jointly financed with Denmark)
ammunition for LEOPARD 1*
ammunition for MARDER*
Air defence
1 air defence system PATRIOT
6 air defence system IRIS-T SLM*
IRIS-T SLM missiles*
22 launchers IRIS-T SLS*
IRIS-T SLS missiles (from Bundeswehr and industry stocks*)
5 air surveillance radars TRML-4D*
3 self-propelled anti-aircraft guns GEPARD*
289,920 rounds of GEPARD ammunition
Artillery
22,500 projectiles 155mm*
18 wheeled self-propelled howitzers RCH 155*
14 wheeled self-propelled howitzer Zuzana 2* (project jointly financed with Denmark and Norway)
Military Engineering Capabilities
material for explosive ordnance disposal*
6 armoured recovery vehicles Bergepanzer 2*
7 mobile, remote controlled and protected mine clearing systems*
13 bridge-laying tanks BEAVER*
2 mobile and protected mine clearing systems Ahlmann*
32 mine clearing tanks WISENT 1*
2 heavy and medium bridge systems*
Protective and Special Equipment
30 drone detection systems*
40,000 safety glasses*
10 mobile reconnaissance systems SurveilSPIRE*
301 reconnaissance drones VECTOR*
121 reconnaissance drones*
10 unmanned surface vessels*
30 ground surveillance radars GO12*
2,000 portable light systems*
1 mobile antenna mast systems
276 border protection vehicles*
vehicle decontamination system
11 communications electronic scanner/jammer systems*
Logistics
50 trucks Zetros*
11 tank transporter tractor M1070 Oshkosh*
30 tank trucks (water/fuel)*
1 load-handling trucks 8x6 with 7 roll of containers*
23 heavy duty trailer trucks 8x8 HX81 and 28 semi-trailers*
2 tractors and 4 trailers*
10 protected vehicles*
Combat Readiness and Survivability
9,7 million rounds of ammunition for fire arms
18,000 man-portable anti-tank weapons*
2 dental sterilizers
264,501 rounds ammunition 40mm for grenade launchers*
continuing deliveries of medical material*
100 grenade launchers GMG*
100,000 first aid kits*
17 mobile heating systems*
1 spare parts kit for Inst Hub SVK
* Deliveries from industry stocks financed by German funds for security capacity building. Some of the deliveries require upgrades or productions is ongoing; also training measures take place.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 2% gewijzigd door Ulx op 20-10-2023 15:30:12 ]I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Eigenlijk alleen in het begin. Wat wel het eea zegt over de intentie en volharding waarmee ze deze aanval geopend hebbenquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:02 schreef xpompompomx het volgende:
Ik moet wel zeggen, het is lang geleden dat ik zoveel schroot voorbij heb zien komen als de afgelopen week.
En er is ook nog een keer een rivieroversteek geweest die op zijn zachts gezegd niet helemaal goed ging, met wederom veel schroot als resultaat.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:13 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Eigenlijk alleen in het begin. Wat wel het eea zegt over de intentie en volharding waarmee ze deze aanval geopend hebben
Maar dat zegt weinig over de aard en de impact van die verliezen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:30 schreef AchJa het volgende:
Even een kanttekening. Als offensieve partij heb je per definitie meer veliezen, de vuistregel is 3:1. Dus voor 3 verliezen aan de RUS zijde staat ook 1 verlies aan UKR zijde.
Wel mooi. Die vuistregels die 1 op 1 toegepast worden op een slagveldquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:30 schreef AchJa het volgende:
Even een kanttekening. Als offensieve partij heb je per definitie meer veliezen, de vuistregel is 3:1. Dus voor 3 verliezen aan de RUS zijde staat ook 1 verlies aan UKR zijde.
quote:Onderzoekscommissie VN: aanvullend bewijs voor Russische oorlogsmisdaden
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-72842241
Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties (VN) zegt aanvullend bewijs te hebben gevonden voor "willekeurige aanvallen" en oorlogsmisdaden van Russische troepen in Oekraïne. Hierbij gaat het volgens de commissie onder andere om verkrachting en deportatie van kinderen naar Rusland.
Daar zou Rusland geen gebruik van maken? Zodra één Leopard op een mijn is geklapt sturen die er duizenden berichten over rond.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:42 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Wel mooi. Die vuistregels die 1 op 1 toegepast worden op een slagveld.
Maareh, ergens ben ik wel benieuwd in aantallen hoe die verhouding achteraf echt blijkt te liggen. Oekraïne zie je bij vlagen idiote acties uitvoeren, maar die verhouding tussen idiote Russische acties en Idiote Oekrainse acties lijken wel 10 op 1 te zijn. Met natuurlijk een enorm dikke propaganda saus waardoor het dik kans is dat we het merendeel van de idiote Oekraïnse acties nooit zullen zien.
Ja, geen idee. Ik kan mij niet voorstellen dat "alle" (op die hand vol op papier uitgeschakelde) Leopards nog actief zijn. Zou iig. een enorme prestatie zijn als je ziet hoeveel Russische tanks aan turret-tossing hebben gedaan.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:44 schreef Ulx het volgende:
[..]
Daar zou Rusland geen gebruik van maken? Zodra één Leopard op een mijn is geklapt sturen die er duizenden berichten over rond.
Leopards zijn iets van twintig ton zwaarder dan T-72's/T90's. Daarvan kun je 95% rekenen tot extra bepantsering. Bovendien rijden die net zo hard achteruit als vooruit, dus ze hoeven niet te draaien als ze weg moeten wezen enquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:48 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ja, geen idee. Ik kan mij niet voorstellen dat "alle" (op die hand vol op papier uitgeschakelde) Leopards nog actief zijn. Zou iig. een enorme prestatie zijn als je ziet hoeveel Russische tanks aan turret-tossing hebben gedaan.
Maar zou wel mooi zijn natuurlijk.
Die verhouding hoeft niet hetzelfde te zijn. Een Russische tank heeft een bemanning van 3 personen. Het gaat erom hoeveel mensenlevens het kost of hoeveel manschappen in een tank of ander voertuig overleven. Vergeet ook niet dat je materieel makkelijker kunt vervangen dan een mensenleven. Oekraïne stuurt nu zonder equipement maar alleen infanterie in kleine groepen naar het front. Amper bescherming.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:38 schreef Ulx het volgende:
[..]
Maar dat zegt weinig over de aard en de impact van die verliezen.
Als één eenheid verdedigers met een ATGM drie aanvallende tanks uitschakelt en daarna zelf wordt opgeblazen is de impact waarschijnlijk heel anders dan wanneer één verdedigende tank drie aanvallende infanteristen afmaakt en dan wordt vernietigd. Terwijl het dezelfde 3:1 verhouding is.
Dan is die verhouding een slechte maatstaf. Je moet kijken naar de eenheid. Een tank die nog kan schieten is een tank die nog kan schieten. Al is nog maar één bemanningslid helemaal heel. Een Leopard die op een mijn is gereden is waarschijnlijk uitgeschakeld. In ieder geval is het een mission kill, Maar kun je de tank wegslepen en repareren is het geen verlies. Ligt de koepel dertig meter verder wel. En die verhouding is heel erg zwaar in het nadeel van Rusland.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:54 schreef Cherni het volgende:
[..]
Die verhouding hoeft niet hetzelfde tr zijn. Een Russische tank heeft een bemanning van 3 personen. Het gaat erom hoeveel mensenlevens het kost of hoeveel manschappen in een tank of ander voertuig overleven.
Het ligt ook aan de inzet. Ik moest wel eerlijk gezegd even lachen toen bij de eerste de beste inzet een Challenger vernietigd werd. Niet vanwege het verlies van Oekraïne maar de grote bek van de UK dat ze de beste tank ter wereld hebben en nauwelijks te vernietigen is. In mijn militaire diensttijd tijdens een schietoefening hadden die Engelsen ook al zo een grote bek. Maar simpele Nederlandse tankboeren in een Leo2 in de jaren 80 maakte gehakt van die Engelsen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Leopards zijn iets van twintig ton zwaarder dan T-72's/T90's. Daarvan kun je 95% rekenen tot extra bepantsering. Bovendien rijden die net zo hard achteruit als vooruit, dus ze hoeven niet te draaien als ze weg moeten wezen en
kunnen dus de beter gepantserde voorkant in de richting van de Russen houden.
Misschien. Maar Rusland is in één nacht 20 helikopters kwijtgeraakt. De overgebleven toestellen dicht bij het front houden is dus niet meer veilig. Maar de meeste van die heli's hebben een bereik van zo'n 5-600 km. Dus dat wordt kiezen tussen langer bij het front vliegen maar met het risico dat ze dan op de basis een ATACMS koppen of ze plaatsen ze buiten bereik maar met als nadeel dat ze dan slechts enkele minuten boven het front kunnen zijn. Dus het overwicht in de lucht zal echt minder gaan worden. En verandert de zaak. Ook met die banzai charges bij Andiivka: Als alles kapot is gegaan in je offensief, hoe sla je dan een tegenaanval af?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:54 schreef Cherni het volgende:
Mijn mening is een conflict dat helaas nog jaren kan gaan duren.
Nee, dat is echt een misverstand. Zowel de Leo-1 als 2 hebben 4 versnellingen vooruit en 2 achteruit.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:54 schreef Ulx het volgende:
Leopards zijn iets van twintig ton zwaarder dan T-72's/T90's. Daarvan kun je 95% rekenen tot extra bepantsering. Bovendien rijden die net zo hard achteruit als vooruit,
quote:The Renk HSWL 354 transmission has four forward and two reverse gears, with a torque converter and is completely automatic, with the driver selecting the range.The Leopard 2 has four fuel tanks, which have a total capacity of approximately 1,160 litres, giving a maximum road range of about 500 km The propulsion pack is capable of driving the tank to a top road speed of 68 km/h (limited to 50 km/h during peacetime by law), and a top reverse speed of 31 km/h
Leo-1quote:Combat weight of the Leopard 1 is 40.0 tonnes, the empty weight being 38.0 tonnes. Its maximum forward speed on roads is 65 km/h, but this is limited to 50 km/h in Bundeswehr service. In second reverse gear the maximum speed achievable is 25 km/h.
Dat wil je sowieso aangezien de motor achterin ligt.quote:dus ze hoeven niet te draaien als ze weg moeten wezen en
kunnen dus de beter gepantserde voorkant in de richting van de Russen houden.
Tja, ach. Dat ding liep op een mijn. De crew verliet hem en de Russen gooiden er een ATGM op.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:09 schreef Cherni het volgende:
[..]
Het ligt ook aan de inzet. Ik moest wel eerlijk gezegd even lachen toen bij de eerste de beste inzet een Challenger vernietigd werd. Niet vanwege het verlies van Oekraïne maar de grote bek van de UK dat ze de beste tank ter wereld hebben en nauwelijks te vernietigen is. In mijn militaire diensttijd tijdens een schietoefening hadden die Engelsen ook al zo een grote bek. Maar simpele Nederlandse tankboeren in een Leo2 in de jaren 80 maakte gehakt van die Engelsen.
Fair enough. Je hebt gelijk. Maar nog steeds is 25km/u beter dan de 4-16 km/u die een T72 doet.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:13 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, dat is echt een misverstand. Zowel de Leo-1 als 2 hebben 4 versnellingen vooruit en 2 achteruit.
[..]
[..]
Leo-1
[..]
Dat wil je sowieso aangezien de motor achterin ligt.
Maar zo gooien de Russen dagelijks overal bommen op diverse plaatsen door de Oekraïne en andere zooi waarbij we niet weten wat dit voor een consequenties heeft.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:09 schreef Ulx het volgende:
[..]
Misschien. Maar Rusland is in één nacht 20 helikopters kwijtgeraakt. De overgebleven toestellen dicht bij het front houden is dus niet meer veilig. Maar de meeste van die heli's hebben een bereik van zo'n 5-600 km. Dus dat wordt kiezen tussen langer bij het front vliegen maar met het risico dat ze dan op de basis een ATACMS koppen of ze plaatsen ze buiten bereik maar met als nadeel dat ze dan slechts enkele minuten boven het front kunnen zijn. Dus het overwicht in de lucht zal echt minder gaan worden. En verandert de zaak. Ook met die banzai charges bij Andiivka: Als alles kapot is gegaan in je offensief, hoe sla je dan een tegenaanval af?
De consequenties zijn vooral dode burgers. En dat Oekraïne zich natuurlijk nooit zal overgeven. Gaat niet gebeuren.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:18 schreef Cherni het volgende:
[..]
Maar zo gooien de Russen dagelijks overal bommen op diverse plaatsen door de Oekraïne en andere zooi waarbij we niet weten wat dit voor een consequenties heeft.
Zolang we steun blijven geven kan het nog wel goed aflopen als het voor de Russen een tweede Afghanistan word. Zelfs de Yanks hebben uiteindelijk Afghanistan, Irak opgegeven. Dat is mijn hoop.
Nou nee, een tank die alleen maar kan schieten en niet kan rijden is uitgeschakeld.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:00 schreef Ulx het volgende:
Dan is die verhouding een slechte maatstaf. Je moet kijken naar de eenheid. Een tank die nog kan schieten is een tank die nog kan schieten. Al is nog maar één bemanningslid helemaal heel.
Dat is al sinds het begin van de Koude Oorlog aan beide kanten ingecalculeerd. De Russen (WP) moesten het hebben van kwantiteit en het westen van kwaliteit. Het aantal tanks die de NATO tot zijn beschikking had op de Noord-Duitse laagvlakte was ook een vrij eenvoudige rekensom. Zoveel kunnen incasseren en zoveel kapot kunnen schieten om te "winnen".quote:Een Leopard die op een mijn is gereden is waarschijnlijk uitgeschakeld. In ieder geval is het een mission kill, Maar kun je de tank wegslepen en repareren is het geen verlies. Ligt de koepel dertig meter verder wel. En die verhouding is heel erg zwaar in het nadeel van Rusland.
Vind het alleen wel een beetje een rare vergelijking. Alsof je met 25 km/h een KE projectiel wat met 1700 m/s naar je toekomt eruit kunt rijden...quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:17 schreef Ulx het volgende:
Fair enough. Je hebt gelijk. Maar nog steeds is 25km/u beter dan de 4-16 km/u die een T72 doet.
Het hangt toch ook af van het type KE en de hoek vban de inslag? Toen ik het tijdens de ReleaseTheLeopards maanden eens bekeek las ik die extra platen op een A6 zaten om KE-penetrators niet recht op het pantser van de koepel te laten klappen waardoor die stukken minder effectief zijn.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:25 schreef AchJa het volgende:
[..]
Vind het alleen wel een beetje een rare vergelijking. Alsof je met 25 km/h een KE projectiel wat met 1700 m/s naar je toekomt eruit kunt rijden...
Dat is niet helemaal wat ik bedoel. De achterwaartse snelheid is niet echt iets wat een enorm voordeel oplevert. Zichtafstand (hoever je kunt kijken) en effectieve dracht zijn de doorslaggevende factoren. En ja, daarin zijn de westerse tanks superieur.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:34 schreef Ulx het volgende:
Het hangt toch ook af van het type KE en de hoek vban de inslag? Toen ik het tijdens de ReleaseTheLeopards maanden eens bekeek las ik die extra platen op een A6 zaten om KE-penetrators niet recht op het pantser van de koepel te laten klappen waardoor die stukken minder effectief zijn.
Zo bedoel ik het ook niet. Maar als je een gevecht wil afbreken is het toch gewoon sneller, makkelijker en veiliger als je niet eerst een hele draai moet maken? Zelf al heb je een rookgordijn neergelegd?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal wat ik bedoel. De achterwaartse snelheid is niet echt iets wat een enorm voordeel oplevert. Zichtafstand (hoever je kunt kijken) en effectieve dracht zijn de doorslaggevende factoren. En ja, daarin zijn de westerse tanks superieur.
Is bij tanks niet echt een heel ingewikkelde manoeuvre, als je gaat afbreken ga je eerst achterwaarts en dan is het simpelweg vizier op het doel houden en het onderstel gaat op een geven ogenblik de bocht wel om. De toren blijft gewoon op de vijand gericht en iedereen in de toren is druk bezig om de vijand blijvend te bevuren. De chauf ziet echt niks bij het achterwaarts rijden en zal zsm vooruit moeten gaan en dat kan prima met de toren op 06 uur.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:52 schreef Ulx het volgende:
Zo bedoel ik het ook niet. Maar als je een gevecht wil afbreken is het toch gewoon sneller, makkelijker en veiliger als je niet eerst een hele draai moet maken? Zelf al heb je een rookgordijn neergelegd?
quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 16:30 schreef AchJa het volgende:
Even een kanttekening. Als offensieve partij heb je per definitie meer veliezen, de vuistregel is 3:1. Dus voor 3 verliezen aan de RUS zijde staat ook 1 verlies aan UKR zijde.
Die cijfers (zoals alle) zijn natuurlijk verre van betrouwbaar. Punt is dat je als aanvallende partij gewoon een factor 3 (rule of thumb) meer verliezen om de oren krijgt en ook de verdedigende partij lijdt gewoon verliezen alleen een stuk minder.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:23 schreef Nebelwerfer het volgende:
Kan zijn dat de verhoudingen iets anders liggen als de aanbvallende partij eerst nog een stukkie moet rijden door vijandelijk vuur, mijnen en drones omgeven terrein
Precies. Als ik de Pro Russische cijfers moet gaan geloven dan valt mij ook niets meer te binnen als het om het zuiden bij Verbove etc gaat. Tijdje dit soort berichten wel gevolgd maar dan geloof je het al snel niet meer. Daarom hou ik het nog louter bij mappen van de bbc en andere mappen. Dan valt mij gewoon op dat het front al tijden stilstaat met hier en daar wat terreinwinst.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die cijfers (zoals alle) zijn natuurlijk verre van betrouwbaar. Punt is dat je als aanvallende partij gewoon een factor 3 (rule of thumb) meer verliezen om de oren krijgt en ook de verdedigende partij lijdt gewoon verliezen alleen een stuk minder.
Ding is natuurlijk in deze wel dat Andrew alleen bevestigde verliezen meldt. Ik hoor je wel hoor, maar in deze zou het goed kunnen dat de Russen bij dit offensief een negatieve uitschieter hebben.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die cijfers (zoals alle) zijn natuurlijk verre van betrouwbaar. Punt is dat je als aanvallende partij gewoon een factor 3 (rule of thumb) meer verliezen om de oren krijgt en ook de verdedigende partij lijdt gewoon verliezen alleen een stuk minder.
James Longstreet die generaal Lee wilde waarschuwen tegen Pickett's Charge, bent u het?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die cijfers (zoals alle) zijn natuurlijk verre van betrouwbaar. Punt is dat je als aanvallende partij gewoon een factor 3 (rule of thumb) meer verliezen om de oren krijgt en ook de verdedigende partij lijdt gewoon verliezen alleen een stuk minder.
Een rule of thumb is ook precies dat, een vuistregel. Geen wetmatigheid. Ligt allemaal aan de soort oorlog, wapens, situatie etc etcquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:50 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ding is natuurlijk in deze wel dat Andrew alleen bevestigde verliezen meldt. Ik hoor je wel hoor, maar in deze zou het goed kunnen dat de Russen bij dit offensief een negatieve uitschieter hebben.
Wat is dit nu weer voor een stompzinnig iets? Laat branden die Russische gezinnetjes ?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:56 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Hopelijk dit maal een passagierstoestel.
"Minder, minder, minder"quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 12:45 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Mooi
Willen wij meer of minder ATACMS
De meeste verliezen van de Russen die nu gemeld worden zijn bij Avdiivka. Ten eerste ligt daar het front al van af 2014 dus beide partijen zullen daar sowieso goed ingegraven zijn. Maar daar ligt ook een steenberg (heuvel ontstaan door mijnbouw) die de Oekraïners in handen hebben. Wat ik begrepen heb is dat de Russen die heuvel bestormd hebben wat mislukt is en hoger gelegen grond is altijd makkelijker te verdedigen dan lager gelegen grond. Dus dat zal er ook mee te maken hebben.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 19:50 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ding is natuurlijk in deze wel dat Andrew alleen bevestigde verliezen meldt. Ik hoor je wel hoor, maar in deze zou het goed kunnen dat de Russen bij dit offensief een negatieve uitschieter hebben.
Ze proberen zo'n beetje het best verdedigde deel van Oekraïne aan te vallen door velden die bezaaid liggen met mijnen en met artillerie die buiten hun eigen bereik ligt. Dan is de kans groot dat je bizarre ratios krijgt.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:08 schreef ipa84 het volgende:
[..]
De meeste verliezen van de Russen die nu gemeld worden zijn bij Avdiivka. Ten eerste ligt daar het front al van af 2014 dus beide partijen zullen daar sowieso goed ingegraven zijn. Maar daar ligt ook een steenberg (heuvel ontstaan door mijnbouw) die de Oekraïners in handen hebben. Wat ik begrepen heb is dat de Russen die heuvel bestormd hebben wat mislukt is en hoger gelegen grond is altijd makkelijker te verdedigen dan lager gelegen grond. Dus dat zal er ook mee te maken hebben.
Waarom doet Rusland dit? Ik weet dat mensenlevens geen waarde hebben voor Poetin, maar je wilt toch niet zo makkelijk en massaal voertuigen verliezen?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:08 schreef polderturk het volgende:
Het Russische leger wordt afgeslacht.
Die human wave aanvallen zijn niet van deze tijd.
[ twitter ]
De enige Russen die financieel in staat zijn om vliegreizen te kunnen bekostigen zijn niet degenen die in de Oekraïense gehaktmolen geofferd worden en dus maar een klein offer op het altaar der vrede. Willen de Russen weer veilig vliegen dan moeten ze zich terugtrekken uit Oekraïne en onderhandelingen beginnen over de hoogte van de door hun te betalen herstelbetalingen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:01 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor een stompzinnig iets? Laat branden die Russische gezinnetjes ?
Dat is heel vaak voorbij gekomen de afgelopen oorlog. Je kan qua mentaliteit Rusland niet vergelijken met het Westen. Volgens mij kon jij Russisch dus dat zal je vast ook wel beamen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:18 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Waarom doet Rusland dit? Ik weet dat mensenlevens geen waarde hebben voor Poetin, maar je wilt toch niet zo makkelijk en massaal voertuigen verliezen?
Toch niet iets om voor te juichen. Dat is meer iets voor de Russen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:18 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
De enige Russen die financieel in staat zijn om vliegreizen te kunnen bekostigen zijn niet degenen die in de Oekraïense gehaktmolen geofferd worden en dus maar een klein offer op het altaar der vrede. Willen de Russen weer veilig vliegen dan moeten ze zich terugtrekken uit Oekraïne en onderhandelingen beginnen over de hoogte van de door hun te betalen herstelbetalingen.
Yeah, veelal zullen ze voor ogen hebben dat ze het beter gaan krijgen door te vechten en een stuk minder als ze het vechten weigeren.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:24 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dat is heel vaak voorbij gekomen de afgelopen oorlog. Je kan qua mentaliteit Rusland niet vergelijken met het Westen. Volgens mij kon jij Russisch dus dat zal je vast ook wel beamen.
Dit werkt ook door in het leger, grond is belangrijker dan mensen (ironisch dat ze in het grootste land wonen). Een veldslag winnen met de helft aan doden is beter dan winnen zonder doden. Zelfde geldt voor voertuigen. Dat wil betekenen dat je het nog beter had kunnen doen.
Rare masochisme in hun maatschappij. Daarom moeten al die verhalen over slechte moraal ook met een korrel zout worden genomen, dat heeft een andere impact dan op ons leger zou hebben. Ze voeren toch gewoon uit als makke lammetjes wat hun bazen zeggen.
Het is nog altijd een volk van achterlijke horigen en daarom begrijp ik hun geopolitieke aspiraties dan ook totaal niet; die stroken totaal niet met hun onderdanige slavenmentaliteit.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:24 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dat is heel vaak voorbij gekomen de afgelopen oorlog. Je kan qua mentaliteit Rusland niet vergelijken met het Westen. Volgens mij kon jij Russisch dus dat zal je vast ook wel beamen.
Dit werkt ook door in het leger, grond is belangrijker dan mensen (ironisch dat ze in het grootste land wonen). Een veldslag winnen met de helft aan doden is beter dan winnen zonder doden. Zelfde geldt voor voertuigen. Dat wil betekenen dat je het nog beter had kunnen doen.
Rare masochisme in hun maatschappij. Daarom moeten al die verhalen over slechte moraal ook met een korrel zout worden genomen, dat heeft een andere impact dan op ons leger zou hebben. Ze voeren toch gewoon uit als makke lammetjes wat hun bazen zeggen.
Moreel bedoel je neem ik aan? De kruik gaat zolang te water tot die breekt. Ze hebben in een korte periode hele zware klappen gehad van Oekraïne. Misschien staan ze nog, maar ze zien zeker sterretjes.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:39 schreef Discombobulate het volgende:
Rusland kan het nog heel lang volhouden volgens ISW, daar zijn ze in het voordeel t.o.v. Oekraïne. Weet je nog dat we het in het begin hadden over slechte moraal? Nou, er is nog niks veranderd aan het front, geen doorbraak, niks.
Hij doelt op de corrupte UEFA.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 21:46 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Zo bizar is dat niet. Feitelijke constatering van die fans niet?
Oh, nu komen ineens de verkiezingen erbij. Maar hee, dit horen we echt al maanden, jaren zelfs, van jou. Steeds hetzelfde.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 21:35 schreef Ulx het volgende:
[..]
Moreel bedoel je neem ik aan? De kruik gaat zolang te water tot die breekt. Ze hebben in een korte periode hele zware klappen gehad van Oekraïne. Misschien staan ze nog, maar ze zien zeker sterretjes.
En of Rusland het kan volhouden? Met presidentsverkiezingen gepland voor 24 maart zal een impopulaire maatregel -meer mensen mobiliseren en naar het front sturen bijvoorbeeld- toch ook niet echt op de wensenlijst van Poetin staan. Natuurlijk wint hij, maar ja, het zal wel iets zeggen over de steun die hij heeft en dat kan mogelijk rivalen op ideeën brengen. Ik zou een beetje voorzichtig zijn met de stelling dat Rusland probleemloos honderdduizenden verliezen kan trekken. Zeker tot de verkiezingen.
Stel dat het maar een meatgrinder is, slaap je daar dan ook maar 1 seconde minder door? Ik niet hoor.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 22:31 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oh, nu komen ineens de verkiezingen erbij. Maar hee, dit horen we echt al maanden, jaren zelfs, van jou. Steeds hetzelfde.
Maar wat zien we op het slagveld? Juist. Geen drol. Een meat grinder, meer niet.
Ja. Ik gok dat ze al het blikvoer wat ze hebben naar het front sturen.quote:
Dat merk heeft ook ingeblikte rundertongenquote:Ingeblikt voedsel wordt gepresenteerd als een premium product. Waar is die premie? Ja, twee hele stigma's en dat is het eigenlijk. Er zijn geen kruiden, de knoflook kwam ergens voorbij. Er waren twee botten, zo groot als een varkenstand, ik kon niet vaststellen waar ze vandaan kwamen. Kraakbeen is waarschijnlijk de specificiteit van het product. Gelei... nou ja, zo-zo. Op de pot staat geschreven om af te koelen voor gebruik, maar ik raad je aan om te verwarmen, dan zal de geur en smaak van gestoofd varkensvlees verschijnen, wat volledig afwezig koud is, dit is toch niet aspic. Conclusie: het product is voor een zeldzame liefhebber van exoten, die meer kruiden aan ingeblikt voedsel zal moeten toevoegen
Moet je het snot ook opeten? Naja, nou snap ik al die zelfmoord video's van russische soldaten.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 23:09 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ja. Ik gok dat ze al het blikvoer wat ze hebben naar het front sturen.
Hier te koop: https://megamarket.ru/cat(...)-338-g-100029548897/
Er staan ook plaatjes van opengemaakte blikken in de recensies
[..]
quote:Ukraine’s Counteroffensive Is More Successful Than You Think
Recent coverage of the war in Ukraine in the Western media has focused heavily on Kyiv’s land offensive, especially attempts to push toward the Black Sea coast. Much of the scrutiny, rightly or wrongly, has been on Kyiv’s lack of significant progress so far this year, with nothing comparable to last year’s breakthrough offensives in Kharkiv and Kherson.
While some of this criticism may be justified, the almost singular Western focus on territorial breakthroughs has distracted from the fact that Ukraine is fighting a medium- to long-term war on multiple fronts against a significantly larger and heavily entrenched foe. What’s more, the lack of a major Ukrainian land advance obscures the very real battlefield successes Ukraine has had in other theaters of the conflict—most notably in Russian-occupied Crimea and the Black Sea.
Mwa, de Russen raken in een aardig tempo door hun meest geavanceerde aanvalshelicopters heen en zijn in de laatste dagen verbijsterende aantallen manschappen en voertuigen verloren. Dus ja, voor de katsaps is het inderdaad een gehaktmolen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 22:31 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oh, nu komen ineens de verkiezingen erbij. Maar hee, dit horen we echt al maanden, jaren zelfs, van jou. Steeds hetzelfde.
Maar wat zien we op het slagveld? Juist. Geen drol. Een meat grinder, meer niet.
Je kan het aantal ATACMS verminderen door ze op de Russen af te schieten.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:08 schreef polderturk het volgende:
[..]
"Minder, minder, minder"
Oh wacht.
Als ze zich zo vervelen wordt het tijd voor een enkeltje Andriivka. Maar een stelletje drugsverslaafden in de verdediging Die high zijn is alleen maar goed voor Oekraïne natuurlijk. Misschien een idee voor Oekraïne om even een drone met zakjes gif er heen te sturen.quote:Russian soldiers are getting hard drugs delivered to their trenches in Ukraine to escape boredom, report says
• Drug use is widespread in the Russian forces fighting in Ukraine, news outlet Verstka reported.
• One soldier told the outlet that drug use is "like in Las Vegas."
• Soldiers order a range of substances from dealers because they are bored, the report said.
Russian soldiers are getting hard drugs delivered to their trenches in Ukraine to escape boredom, according to the independent Russian news outlet Verstka.
Mephedrone, amphetamines, and alpha-PVP, known as "salt", are among the substances that Russian soldiers on the frontline take, with effects including paranoia and hallucinations, the report said.
The outlet cited interviews with dozens of soldiers and residents in Russian-occupied territory in Ukraine.
"It's like in Las Vegas," one unnamed soldier told the outlet, according to a translation by The Times of London.
Another soldier, who is a regular drug user himself, told Verstka that everybody is aware of their comrades taking drugs in the trenches but that "nobody gives a damn."
"The main thing is not to bother anyone. Just don't leave the dugout," he said.
The same soldier added that most soldiers do drugs "out of boredom."
"War is when you're constantly waiting for something, occasionally praying for it all to be over," he said. "When I was smoking salt in the dugout, I didn't give a fuck about a possible freakout. The boredom's a lot worse."
Access to the drugs is easy, according to Verstka, as they are either sold by locals, brought in by the men themselves, or found on the Telegram messaging app.
However, the drugs found online are not cheap due to the risk of delivery in the war zone, one soldier told the outlet. Three syringes of an illegal substance could cost about 15,000 rubles ($150), he said.
This is not the first time a report has outlined drug use among Russian troops.
Turkije wordt zo wel een stuk gezelliger in de zomer.quote:
quote:
quote:UEFA has fined Lithuania’s Football Federation 10,000 euros for an anti-Putin chant. However, one of the national team leaders, Justas Lasickas, has urged the fans to continue.
"Keep chanting, we will [pay the fines with] our bonuses if we have to," Lasickas said on Instagram.
Geen idee, ik ben nog nooit in Turkije geweest. Dat wou ik eigenlijk zo houden ook als ik de horror moet geloven wat all inclusive is.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:28 schreef Perrin het volgende:
[..]
Turkije wordt zo wel een stuk gezelliger in de zomer.
quote:Kremlin Says Biden's Address on Putin 'Unacceptable'
The Kremlin denounced Friday an address by U.S. President Joe Biden in which he compared Russia to Hamas and called Vladimir Putin a "tyrant."
"We do not accept such a tone in relation to the Russian Federation, in relation to our president," Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters.
Biden, in an address to the nation from the Oval Office Thursday, said the United States had to stand behind Israel and Ukraine in the face of Russia and Hamas, who were trying to "completely annihilate a neighboring democracy."
He added: "We cannot and will not let terrorists like Hamas and tyrants like Putin win. I refuse to let that happen."
In a call with reporters Friday, Peskov said such "rhetoric is hardly suitable for responsible leaders of states, and it can hardly be acceptable to us."
U.S. efforts to "contain" Russia would prove ineffective, he added.
Meat grinder voor Russen vooral. Maar dat is blijkbaar geen probleem want er zijn er genoeg of zo. De AFU vindt het wel prima, laat ze vooral steeds hetzelfde doen. Oekraiense soldaten blijven de Russen wel afschieten. Die gaan hun tegenstander echt niet onderbreken als die aan het blunderen is.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 22:31 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oh, nu komen ineens de verkiezingen erbij. Maar hee, dit horen we echt al maanden, jaren zelfs, van jou. Steeds hetzelfde.
Maar wat zien we op het slagveld? Juist. Geen drol. Een meat grinder, meer niet.
Hoevaak hebben we dat al niet gehoord van de putler admin 'we accepteren het niet'.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:39 schreef Delenlill het volgende:
https://www.themoscowtime(...)-unacceptable-a82836
[..]
Alaska binnenvallen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:57 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Hoevaak hebben we dat al niet gehoord van de putler admin 'we accepteren het niet'.
En dan? Wat wil ie komen doen dan?
Een patstelling is niet zozeer de gebeurtenissen in een oorlogsgebied maar voortgang in tactische doelen halen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:03 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Mwa, de Russen raken in een aardig tempo door hun meest geavanceerde aanvalshelicopters heen en zijn in de laatste dagen verbijsterende aantallen manschappen en voertuigen verloren. Dus ja, voor de katsaps is het inderdaad een gehaktmolen.
Als de Oekraïense taktiek is om alles achter de Russische linies aan flarden te schieten en voor de rest zo veel mogelijk Russische aanvalsgolven te vernietigen, maar zelf behoedzaam op te rukken op plekken waar dat kan dan is er echter geen sprake van een patstelling, hoe zeer jij daar ook op hoopt.
Je hebt ook nog operationele en strategische doelen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 10:06 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Een patstelling is niet zozeer de gebeurtenissen in een oorlogsgebied maar voortgang in tactische doelen halen.
+ nog een vliegtuig: Il-76MD military transport aircraft: https://mil.in.ua/en/news(...)keoff-in-tajikistan/quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:52 schreef Ulx het volgende:
[..]
Meat grinder voor Russen vooral. Maar dat is blijkbaar geen probleem want er zijn er genoeg of zo. De AFU vindt het wel prima, laat ze vooral steeds hetzelfde doen. Oekraiense soldaten blijven de Russen wel afschieten. Die gaan hun tegenstander echt niet onderbreken als die aan het blunderen is.
Ondertussen is de Zwarte Zeevloot uitgeschakeld, verliest de Russische luchtmacht 21 helikopters in één nacht en zijn binnen een week vijf vliegtuigen tot rokend gat in de grond omgetoverd. En ze landen ongestoord op de linkeroever van de Dnipro en wandelen daar gewoon door de Russische linies.
Voor patstelling horen beide partijen als afgepeigerde boksers in de touwen te hangen en daar is op het moment zeker geen sprake van. De Russen blijven bergen vlees mobiliseren en in de gehaktmolen gooien en de Oekraïners hebben nogal wat westers wapentuig in het vooruitzicht en slopen bovendien gestaag de Russische luchtverdediging en nabije luchtsteuncapaciteit.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 10:06 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Een patstelling is niet zozeer de gebeurtenissen in een oorlogsgebied maar voortgang in tactische doelen halen.
Een dynamisch evenwicht, zolang er Russen de gehaktmolen blijven ingaan.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 12:12 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Voor patstelling horen beide partijen als afgepeigerde boksers in de touwen te hangen en daar is op het moment zeker geen sprake van. De Russen blijven bergen vlees mobiliseren en in de gehaktmolen gooien en de Oekraïners hebben nogal wat westers wapentuig in het vooruitzicht en slopen bovendien gestaag de Russische luchtverdediging en nabije luchtsteuncapaciteit.
Ik zou er voor geen goud op vakantie willen gaan, maar ik gun vakantiegangers in Allinya wel een rus-loze vakantie.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:28 schreef Perrin het volgende:
[..]
Turkije wordt zo wel een stuk gezelliger in de zomer.
Er was nog een ander vliegtuig gecrashed ergens in rusland. SU-30 ofzo.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 12:05 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
+ nog een vliegtuig: Il-76MD military transport aircraft: https://mil.in.ua/en/news(...)keoff-in-tajikistan/
Hoeveel competente piloten zouden ze nog overhebben? Duurt ook wel even om nieuwe te trainen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 12:16 schreef oheng het volgende:
[..]
Er was nog een ander vliegtuig gecrashed ergens in rusland. SU-30 ofzo.
Het gaat hard met de demilitarisering van rusland.
Maar jij was me voor, idd.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 12:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
Een dynamisch evenwicht, zolang er Russen de gehaktmolen blijven ingaan.
Holes holes everywherequote:Op zaterdag 21 oktober 2023 00:00 schreef oheng het volgende:
Deze 3 linkjes sommen de afgelopen week wel op.
Charge of the Light BMD.
1 van de onbeschadigde KA-52 heli's op het heli vliegveld van Berdyansk/Luhansk.
New fear unlocked.
Ik denk dat ze nog genoeg piloten hebben, velen zijn al gemobiliseerd. Competente piloten zijn een ander verhaal.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 12:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hoeveel competente piloten zouden ze nog overhebben? Duurt ook wel even om nieuwe te trainen.
Ah kijk, vroeg me dus net al af aan welke drugs je moet zitten om zo'n kansloze actie als in dat filmpje van oheng te ondernemen. Deze doen het tegen de verveling maar denk dat je ook flink aan iets moet zitten in Adriivka.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 01:26 schreef Delenlill het volgende:
https://www.businessinsid(...)ional=true&r=US&IR=T
[..]
Als ze zich zo vervelen wordt het tijd voor een enkeltje Andriivka. Maar een stelletje drugsverslaafden in de verdediging Die high zijn is alleen maar goed voor Oekraïne natuurlijk. Misschien een idee voor Oekraïne om even een drone met zakjes gif er heen te sturen.
Het probleem is dat drone operators na iedere kamikaze actie meer ervaren zijn.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:07 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Die drone die zoekt in dat bos is wel knap. Met die analoge videoverbinding met storingen zo door al die stammen manoeuvreren... Dat ze vanuit de lucht hem op een tank of ander object krijgen snap ik wel, met wat oefening en gevoel voor hoe het laatste stukje van het traject zal moeten gaan. Bij deze video krijg je haast het gevoel dat de dronebestuurder beter beeld krijgt te zien dan wat wij zien, petje af.
Haha ja dat zeker. Alleen om de haverklap storing in je beeld op een plek met hoge dichtheid stammen, daar blijft zelfs na ervaring het wat meer op goed geluk gaan dan op skills door ervaring, die storing waardoor je even blind bent komt immers onverwachts. Maar hij bestuurt hem alsof hij nergens last van heeft.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:24 schreef oheng het volgende:
[..]
Het probleem is dat drone operators na iedere kamikaze actie meer ervaren zijn.
Dit in sterk contrast met de originele kamikaze piloten, de Japanners in WW2.
Ik zeg net dat dat niet te maken heeft met de werkelijke oorlogshandelingen maar met de tactisch strategische overwinningen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 12:12 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Voor patstelling horen beide partijen als afgepeigerde boksers in de touwen te hangen en daar is op het moment zeker geen sprake van. De Russen blijven bergen vlees mobiliseren en in de gehaktmolen gooien en de Oekraïners hebben nogal wat westers wapentuig in het vooruitzicht en slopen bovendien gestaag de Russische luchtverdediging en nabije luchtsteuncapaciteit.
Natuurlijk zien wij hier alleen de geslaagde aanvallen. Maar volgens de drone operators zelf zijn kamikaze drones tientallen keren (!) meer effectief dan zelfs de drones die granaten laten vallen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:30 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Haha ja dat zeker. Alleen om de haverklap storing in je beeld op een plek met hoge dichtheid stammen, daar blijft zelfs na ervaring het wat meer op goed geluk gaan dan op skills door ervaring, die storing waardoor je even blind bent komt immers onverwachts. Maar hij bestuurt hem alsof hij nergens last van heeft.
Owwwkee.... Volgens mij snap je het woord strategie niet.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:38 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Ik zeg net dat dat niet te maken heeft met de werkelijke oorlogshandelingen maar met de tactisch strategische overwinningen.
De frontlinie verandert nauwelijks en verder halen beide partijen geen enorme gebieden in.
Dus patstelling
En waaruit trek je de conclusie dat het veroveren van enorme gebieden op dit moment Oekraïne's doel is?quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:38 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Ik zeg net dat dat niet te maken heeft met de werkelijke oorlogshandelingen maar met de tactisch strategische overwinningen.
De frontlinie verandert nauwelijks en verder halen beide partijen geen enorme gebieden in.
Dus patstelling
Er vanuitgaande dat knollenman een kloon is van lospedrosa.... bespaar je de moeite. Heb die discussie eerder gevoerd over operationeel vs. strategisch vs. tactischquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:42 schreef oheng het volgende:
[..]
Owwwkee.... Volgens mij snap je het woord strategie niet.
En staar je je blind op 1 factor.
Maar de frontlinie is niet het enige slagveld. Je hebt ook de zee. Daar is Rusland uitgeschakeld. Meerdere schepen definitief fucked en de enige haven waar de grotere schepen gerepareerd kunnen worden is een schietschijf. Daarmee is ook de lanceercapaciteit van kruisvluchtwapens afgenomen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:38 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Ik zeg net dat dat niet te maken heeft met de werkelijke oorlogshandelingen maar met de tactisch strategische overwinningen.
De frontlinie verandert nauwelijks en verder halen beide partijen geen enorme gebieden in.
Dus patstelling
Nou dan vragen we het aan een expert.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:42 schreef oheng het volgende:
[..]
Owwwkee.... Volgens mij snap je het woord strategie niet.
En staar je je blind op 1 factor.
quote:. Een tamelijk hopeloze oorlog. Vraag Rob de Wijk naar wat voor soort conflict we in Oekraïne kijken, dan krijg je dit antwoord. Een patstelling, een oorlog die met zowel oude als nieuwe technieken wordt gevoerd en die uitgevochten wordt zoals dat in de Eerste Wereldoorlog gebeurde. 'Een mix van oud en nieuw', zegt de hoogleraar Internationale Betrekkingen, oprichter van het Den Haag Centrum voor Strategische Studies en één van de makers van Boekestijn en De Wijk, de veelbeluisterde BNR-podcast over geopolitiek en de nieuwe wereldorde.
Wat er dan nieuw is aan dit conflict? Het digitale aspect, om maar wat te noemen, en natuurlijk het feit dat we een dergelijke oorlog lang niet meer hebben meegemaakt op het oude continent. Voor het overige ziet De Wijk weinig ongebruikelijks: het is een oorlog die zich aan de spelregels van de moderne oorlogsvoering houdt. 'Dit conflict gedraagt zich echt volgens de normale standaarddoctrines.'
De oorlog mag zich dan conform het boekje ontrollen, wie denkt dat het conflict daarmee voorspelbaar is, zit er faliekant naast. 'Voorspellingen zijn altijd ondoenlijk in een oorlog omdat er per definitie onverwachte dingen gebeuren. De grote Pruisische denker Von Clausewitz noemt dat the fog of war, de oorlogsmist die het zicht vertroebelt. Dat is inherent aan oorlog. Je kunt hooguit een paar scenario's schetsen.'
Van patstelling tot onderhandelingstafel
En die zijn? Als meest waarschijnlijke scenario noemt De Wijk het voortduren van de oorlog in een patstelling totdat op een gegeven moment de bereidheid ontstaat om te onderhandelen. 'Maar dat kan over een paar maanden zijn, of over een paar jaar. Dat is niet te voorspellen.' En noch een onverzoenlijke Zelenski, noch een dwarse Poetin kan ontsnappen aan de historische wetmatigheid dat aan elke oorlog een einde komt. 'Zelfs aan de Peloponnesische oorlogen kwam een einde.'
Die onderhandelbereidheid komt volgens De Wijk vanuit beide kampen: 'Als er echt een patstelling is, zien de partijen dat het geen zin heeft, dat het ze te veel gaat kosten, dat het binnenlands een probleem wordt, dat de steun vanuit het buitenland verbrokkelt. Dat geldt zowel voor Rusland als voor Oekraïne.'
Overigens wijst De Wijk erop dat die onderhandelingen feitelijk al plaatsvonden in april in New York, toen hoge Amerikaanse veiligheidsfunctionarissen en prominente Russen in het geheim rond de tafel zaten.
Een ander, minder waarschijnlijk scenario: een Oekraïense doorbraak op het slagveld waarbij Oekraïne erin slaagt door de Russische verdedigingslinies heen naar het zuiden door te breken en de landbrug tussen de Krim en Rusland weet te blokkeren. 'Dat zou een enorm succes zijn, en een enorme blamage voor Rusland. Het is niet heel waarschijnlijk, maar het kan wel gebeuren.'
Zelfs de levering van de F16 zal volgens de hoogleraar geen game changer zijn. 'De enige game changer is de inzet van kernwapens.'
Zelfs de levering van de F16 zal volgens de hoogleraar geen game changer zijn. 'De enige game changer is de inzet van kernwapens.'
De huidige bloedige patstelling impliceert dat de oorlog eigenlijk geen kantelpunten van betekenis heeft. De Wijk: 'Er wordt iedere keer geroepen van: 'nou, dit is een gamechanger!', maar die hebben we tot nu toe niet gezien in deze oorlog.' Zelfs de levering van de F-16 zal volgens de hoogleraar geen game changer zijn. 'De enige game changer is de inzet van kernwapens.'
Kernwapens. Zowel Poetin als zijn vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad Dmitri Medvedev zwaait regelmatig met het nucleaire argument. Wordt dat niet een beetje inflatoir? De Wijk waarschuwt: ga daar maar niet van uit. 'Onder niet-deskundigen wordt dat voortdurend verondersteld, maar als je er een klein beetje verstand van hebt, dan zou je daar nooit in meegaan.'
Die kernwapens zijn er, zegt De Wijk: Rusland heeft ermee gedreigd, de Amerikanen hebben - in het geheim - tegen gedreigd. 'Dit is voor de Amerikanen, de Britten én de Fransen het nachtmerriescenario. Het grappige is dat landen die geen kernwapens hebben, zoals Nederland, altijd met sussende woorden komen: 'Het zal wel meevallen, hij heeft er zo vaak mee gedreigd'. Landen die er geen verstand van hebben roepen maar wat. Het is puur onwetendheid. Landen die over kernwapens beschikken, nemen dit buitengewoon serieus.'
Onvoorspelbaar, niet onverwacht
Is het ondoenlijk het verloop van de oorlog te voorspellen, de oorzaak ervan kan De Wijk uittekenen: 'Die hele oorlog is het gevolg van de grote geopolitieke veranderingen die plaatsvinden in de wereld. Op het moment dat het Westen verzwakt ten opzichte van China, dan weet je gewoon dat potentaten à la Poetin hun kansen zien en de ruimte pakken in de internationale betrekkingen.'
De oorlog is niet alleen een gevolg van de veranderende internationale orde, het is ook een katalysator ervan die volgens De Wijk ontwikkelingen versnelt die al langer gaande waren, zonder er een radicale draai aan te geven. 'Je zag het met de financiële crisis van tien jaar geleden, met de Covid-crisis, met dit: iedere keer zie je dat de wereldorde, die al aan het veranderen is, sneller verandert.'
Nieuwe wereldorde
Een voorbeeld van die versnelde verandering van de internationale orde? De steeds onafhankelijker wordende houding van de niet-gebonden landen in het conflict. Is de wereld, net als in de Koude Oorlog, nu verdeeld in machtsblokken, de zogeheten Global South neemt steeds nadrukkelijker afstand van de strijdende partijen. En trouwens ook van de nog-niet strijdende partijen als China en de VS. Zodra die polarisatie verergert, haken de niet-gebonden landen automatisch af. 'Die willen geen partij kiezen. Die zeggen: 'hier willen we geen onderdeel van uitmaken, bekijk het maar, wij willen onze onafhankelijkheid zo veel mogelijk bewaren'.'
Dat die versterkte niet-gebondenheid eraan zat te komen, lag volgens De Wijk in de lijn der verwachtingen. Evenmin nieuw voor hem is dat de oorlog dat wordingsproces versneld heeft, 'want het voltrekt zich altijd volgens bepaalde wetmatigheden in de internationale betrekkingen'. Weinig verbazingwekkend, maar uiteindelijk dan toch nog een nieuwtje: 'Die Global South wordt in toenemende mate, en dat is echt nieuw, feitelijk informeel geleid door India'.
quote:
quote:'Maar dat kan over een paar maanden zijn, of over een paar jaar. Dat is niet te voorspellen.' En noch een onverzoenlijke Zelenski, noch een dwarse Poetin kan ontsnappen aan de historische wetmatigheid dat aan elke oorlog een einde komt. 'Zelfs aan de Peloponnesische oorlogen kwam een einde.'
Goede argumenten weerquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:55 schreef Knollenman het volgende:
Kernwapens. Zowel Poetin als zijn vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad Dmitri Medvedev zwaait regelmatig met het nucleaire argument. Wordt dat niet een beetje inflatoir? De Wijk waarschuwt: ga daar maar niet van uit. 'Onder niet-deskundigen wordt dat voortdurend verondersteld, maar als je er een klein beetje verstand van hebt, dan zou je daar nooit in meegaan.'
Kon ook niet anders. 7 oktober geregistreerd en zelfde geneuzelquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hier gestopt met lezen, lospetrollos.
Wel mooi, het framen van anderen met "niet-deskundigen"quote:
Ergens tegenaan vliegen is natuurlijk ook veel makkelijker dan met een langzame drone ergens boven zweven en dan iets naar beneden gooien.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:39 schreef oheng het volgende:
[..]
Natuurlijk zien wij hier alleen de geslaagde aanvallen. Maar volgens de drone operators zelf zijn kamikaze drones tientallen keren (!) meer effectief dan zelfs de drones die granaten laten vallen.
En aan hun vlieggedrag zie je ook dat er geen problemen zijn, het is volledig normaal.
Die man blijft aanhoudend slecht gewoon. Er zijn dus zat conflicten die echt als nachtkaars zijn uitgegaan. Niks onderhandelen, niks duidelijk winst/verlies, en ondertussen gelooft geen hond meer in de rode lijnen van het kremlin.quote:
The other way around. Oekraine zit in de permanente cycle van: ontwerpen -> gebruiken -> feedback -> terug naar ontwerpen.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:17 schreef BEFEM het volgende:
Die van de Russen heet uiteraard de Lancet, hebben ze in oekraine ook 1 model met een naam of is het allemaal houtje touwtje?
Dat is niet zo heel indrukwekkend toch? Gewoon een pallet op wieltjesquote:
Als je het vergelijkt met een gemiddelde Russische greppel..quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:37 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dat is niet zo heel indrukwekkend toch? Gewoon een pallet op wieltjes
Lijkt me wel praktisch en een goed idee.
Iedereen die Rob de Wijk opvoert als expert moet even de Volkskrant lezen: https://www.volkskrant.nl(...)-betrekken~b48bc5d0/quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:55 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Nou dan vragen we het aan een expert.
[..]
Waanzin... echt waanzin. Waarom zou een denktankclubje hier toegang tot krijgen. Uhuh.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Iedereen die Rob de Wijk opvoert als expert moet even de Volkskrant lezen: https://www.volkskrant.nl(...)-betrekken~b48bc5d0/
Ik krijg er Guido Blaauw vibes van. @:achja @:dudewhereismycar
quote:The Insider: Russian GRU has been organizing explosions in Europe since 2011
Officers of the Main Directorate of the General Staff of the Armed Forces of the Russian Federation were involved in the explosions at depots in the Czech Republic and Bulgaria.
This is stated in an investigation by The Insider.
One of those involved was tasked with eliminating Ukraine’s political leadership at the beginning of the full-scale Russian invasion.
The GRU Unit 29155, headed by General Averyanov, who came to prominence after the Salisbury poisoning, had been organizing explosions in Europe long before the war against Ukraine began.
The first sabotage attacks were carried out in Bulgaria to prevent the supply of weapons to Georgia. Despite the fact that the explosions resulted in human casualties, the perpetrators were never punished and continued their sabotage activities. Later, as if nothing had happened, they were employed at the Russian presidential administration and since then participated in official events under their real names.
quote:In 2008, Averyanov was appointed commander of GRU Unit 29155. He recruited several dozen young officers of the GRU and special forces officers. Over time, the unit grew to about 70 people. Its task was to organize sabotage abroad.
GRU officers first put their skills to the test in 2009. The Bulgarian company EMCO bought thousands of Soviet-style artillery shells that were decommissioned by Slovakia in 2009 due to the transition to NATO standards. The GRU was confident that EMCO would sell those shells to Georgia, and after the annexation of Abkhazia and South Ossetia in 2008, Russia feared that Georgia would want to regain its territories.
The 6,000 shells purchased by EMCO were stored in a Czech depot near Vrbětice and were to be shipped to Bulgaria between October 4 and November 4, 2011.
At 9 a.m. on November 12, 2011, the ammunition storage depot located near the Bulgarian village of Lovnidol, where EMCO had stored the 3,120 152-millimeter shells it had recently received from Vrbětice, went up in flames.
Meer informatie in het artikel. Lekker dan zijn al jaren bezig met sabotage acties in de EU/NATO landen. Volgende keer gewoon een artikel 5 ertegen aan gooien dus.quote:Convinced of their impunity, GRU officers continued operations in Bulgaria and the Czech Republic, resulting in significant civilian casualties.
Less than a year after Lovnidol, another ammunition depot in Bulgaria exploded, where the ammunition intended for export to Georgia had been stored. The explosions were so powerful that the country’s seismic laboratories recorded an earthquake measuring 1.5 on the Richter scale. The Bulgarian prosecutor’s office conducted an investigation for several years but found no evidence of sabotage, so it charged three officers of the depot with negligence.
On March 21, 2015, more than 2,000 rockets and anti-tank grenades intended for export to Ukraine exploded in a depot in Iganovo, near Sopot, home to the country’s largest arms manufacturer.
Before each explosion, it was established that some members of Averyanov’s unit had crossed the border the day before and were in the countries where the explosions occurred.
quote:Ukrainian government discovers theft of foreign aid
An investigation conducted by Ukraine's State Customs Service and together with the Ministry of Defense found that one-third of humanitarian aid donated to the Ukrainian military over the last year did not reach military units.
Over the course of 2023, more than 9,000 deliveries of humanitarian aid to 200 military units were verified. The investigation was unable to find evidence for 3,000 of these cases actually making it to their intended units.
Earlier this year, the State Customs Service of Ukraine registered 653 cases of disappeared humanitarian cargo for military purposes. Some of the missing materials included plates for body armor, night vision devices, thermal imagers, drones, and military vehicles.
Reports of possible aid theft come about as Ukraine receives pressure from Western allies to eliminate high-levels of corruption within the Ukrainian government.
Ja, dit speelt al heel erg lang. Zie bijvoorbeeld ook de sabotage van SU-29 vliegtuigen in Slovakije.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 15:36 schreef Delenlill het volgende:
https://mil.in.ua/en/news(...)n-europe-since-2011/
[..]
[..]
[..]
Meer informatie in het artikel. Lekker dan zijn al jaren bezig met sabotage acties in de EU/NATO landen. Volgende keer gewoon een artikel 5 ertegen aan gooien dus.
Zoveel risico lopen voor 3120 granaten?quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 15:36 schreef Delenlill het volgende:
https://mil.in.ua/en/news(...)n-europe-since-2011/
[..]
[..]
[..]
Meer informatie in het artikel. Lekker dan zijn al jaren bezig met sabotage acties in de EU/NATO landen. Volgende keer gewoon een artikel 5 ertegen aan gooien dus.
SU-29's?quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 15:52 schreef oheng het volgende:
[..]
Ja, dit speelt al heel erg lang. Zie bijvoorbeeld ook de sabotage van SU-29 vliegtuigen in Slovakije.
Rob de Wijk wist anders wel als één van de weinigen de locatie van Bin Laden.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hier gestopt met lezen, lospetrollos.
Guido is nu echt uitgespeeld... Hij loopt op Twitter/X nog wel te blaten over zijn hulp aan de Afghanen en dat het boek op 2 november echt komt maar niemand gelooft hem nog.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:50 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Waanzin... echt waanzin. Waarom zou een denktankclubje hier toegang tot krijgen. Uhuh.
Over Gido gesproken, die valt steeds verder door de mand
https://www.telegraaf.nl/tag/Guido_Blaauw/
https://www.bd.nl/goirle/(...)98f3516feb&auth_rd=1
https://www.omroepbrabant(...)e-boek-kreeg-ze-niet
https://www.omroepbrabant(...)-dit-is-guido-blaauw
Wordt nu ook aangifte gedaan las ik.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 16:32 schreef AchJa het volgende:
[..]
Guido is nu echt uitgespeeld... Hij loopt op Twitter/X nog wel te blaten over zijn hulp aan de Afghanen en dat het boek op 2 november echt komt maar niemand gelooft hem nog.
Zegt hij. Ik kan ook zeggen dat ik als een van de weinigen de locatie wist van Bin Laden. Zonder aanvullend bewijs geloofd niemand mij. Net zoals wij hem niet geloven.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 16:21 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Rob de Wijk wist anders wel als één van de weinigen de locatie van Bin Laden.
Ook dat verhaal neem ik niet serieus, zeker niet als dit het adres is: https://mil.in.ua...quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 15:53 schreef BEFEM het volgende:
Zoveel risico lopen voor 3120 granaten?
Ik was sarcastischquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 16:39 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Zegt hij. Ik kan ook zeggen dat ik als een van de weinigen de locatie wist van Bin Laden. Zonder aanvullend bewijs geloofd niemand mij. Net zoals wij hem niet geloven.
Raar verhaal idd...quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:45 schreef trein2000 het volgende:
Iedereen die Rob de Wijk opvoert als expert moet even de Volkskrant lezen: https://www.volkskrant.nl(...)-betrekken~b48bc5d0/
Punt is dat als je echt geheimen toevertrouwd wordt op dat niveau, en je gaat vervolgens rondtoeteren dat je vanalles weet, maar er verder niets over zegt omdat geheim. Je een jezelf een staatsrisico hebt gemaakt. Echt no way dat er vanaf dat moment je nog iets te horen krijgt en/of serieus genomen wordt in die kringen.quote:
quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Iedereen die Rob de Wijk opvoert als expert moet even de Volkskrant lezen: https://www.volkskrant.nl(...)-betrekken~b48bc5d0/
Ik krijg er Guido Blaauw vibes van. @:achja @:dudewhereismycar
Wat is de bron?quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 13:55 schreef Knollenman het volgende:
[..]
Nou dan vragen we het aan een expert.
[..]
Grappig dat de Wijk dacht dat Abbottabad een dorpje was. Helemaal als je bedenkt dat hij gewoon op Wikipedia, dat er al sinds 2002 eem artikel over heeft, had kunnen opzoeken hoe groot die stad isquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Iedereen die Rob de Wijk opvoert als expert moet even de Volkskrant lezen: https://www.volkskrant.nl(...)-betrekken~b48bc5d0/
Ik krijg er Guido Blaauw vibes van. @:achja @:dudewhereismycar
Ik had vrij in het begin van deze reeks al een keer betoogd dat de kans dat die fantast echt in de loop gehouden wordt qua gevoelige zaken niet zo groot was, maar daar was je het toen nogal hartgrondig niet mee eensquote:
Dat er dingen ontploffen is tot daar aan toe maar dat door toedoen van de Russen is is een tweede. Nog even en Enschede is door de GRU/KGB georkestreerd.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:29 schreef BEFEM het volgende:
Verhalen over ontploffende munitiedepots zijn wel ouder dan dit en ook niet onrealistisch. Zeker die in Tsjechië heb ik al vaker over gelezen. Ook geen idee waarom dat het nu op een ua site staat.
Het HCSS krijgt echt wel meer informatie/intel dan de Fokkers hier, dat is wat ik zei. En het HCSS is meer dan Rob de Wijk alleen he. Ik wil mezelf best quoten hoor:quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:35 schreef ExTec het volgende:
Ik had vrij in het begin van deze reeks al een keer betoogd dat de kans dat die fantast echt in de loop gehouden wordt qua gevoelige zaken niet zo groot was, maar daar was je het toen nogal hartgrondig niet mee eens
quote:Op zondag 26 juni 2022 13:23 schreef AchJa het volgende:
De stelling was dat ze ruim beter geinformeerd zijn dan de Twitter lezende Fokkers, dat is wat ik zei.
Doen alsof men het hier beter denkt te weten dan het HCCS getuigt iig van een enorme zelfoverschatting.
Hebben wel lol in wat ze aan het doen zijn, altijd goed.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 16:52 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
Ik vond dit een vermakelijke film, je merkt ook dat ze geen professionals zijn. (engelse subs werken goed)
Is die laatste zin nog houdbaar?quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het HCCS krijgt echt wel meer informatie/intel dan de Fokkers hier, dat is wat ik zei. En het HCCS is meer dan Rob de Wijk alleen he. Ik wil mezelf best quoten hoor:
[..]
Ja hoor. Zoals ik al zei, het HCSS is meer dan Rob de Wijk alleen he. Er lopen daar mensen rond die ik qua expertise een stuk hoger inschat dan de Fokkers hier.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:43 schreef ExTec het volgende:
Is die laatste zin nog houdbaar?
Net ff dat artikel van de volkskrant gelezen......![]()
![]()
Vanzelfsprekend. Maar dat je expertise qua het e.e.a. hebt, betekent niet dat je informatie krijgt waar voor de rest een moratorium op zit. Weetjwel; herhaling van zetten, wilde je toen ook niet horen: informatie valt niet te beveiligen als je het doorspeelt naar een setje krabbekokers die gewichtig zitten te doen in een statig pand in den haag. En daar hebben we het over, niet of die mensen expertise hebben ofzo.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:49 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja hoor. Zoals ik al zei, het HCSS is meer dan Rob de Wijk alleen he. Er lopen daar mensen rond die ik que expertise een stuk hoger inschat dan de Fokkers hier.
Een paar maanden geleden is er door Radio Free Europe een mooie docu gemaakt over de sabotage in Bulgarijequote:Op zaterdag 21 oktober 2023 15:36 schreef Delenlill het volgende:
https://mil.in.ua/en/news(...)n-europe-since-2011/
[..]
[..]
[..]
Meer informatie in het artikel. Lekker dan zijn al jaren bezig met sabotage acties in de EU/NATO landen. Volgende keer gewoon een artikel 5 ertegen aan gooien dus.
Even man tot man, wat is jouw achtergrond? En waarom denk jij wel te weten hoe het precies werkt?quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:59 schreef ExTec het volgende:
Vanzelfsprekend. Maar dat je expertise qua het e.e.a. hebt, betekent niet dat je informatie krijgt waar voor de rest een moratorium op zit. Weetjwel; herhaling van zetten, wilde je toen ook niet horen: informatie valt niet te beveiligen als je het doorspeelt naar een setje krabbekokers die gewichtig zitten te doen in een statig pand in den haag. En daar hebben we het over, niet of die mensen expertise hebben ofzo.
Uh huh, net zoiets als dit:quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:06 schreef AchJa het volgende:
Even man tot man, wat is jouw achtergrond? En waarom denk jij wel te weten hoe het precies werkt?
Maar ik pretendeer helemaal niet dat "mijn informatiepositie" zo goed is, dat maak jij ervan. Het gaat niet om mij, ik ben een toeschouwer, ik vervul hier geen enkele rol.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:49 schreef AchJa het volgende:
Maar goed, blijf jij lekker in je eigen Twitter informatiepositie geloven, daar heb je mij verder niet mee hoor.
Goed, geen antwoord dus. Duidelijk met je:quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:10 schreef ExTec het volgende:
[..]
Uh huh, net zoiets als dit:
[..]
Maar ik pretendeer helemaal niet dat "mijn informatiepositie" zo goed is, dat maak jij ervan. Het gaat niet om mij, ik ben een toeschouwer, ik vervul hier geen enkele rol.
Maar zalig zijn de simpelen,
Kritiek hebben op de oude jongens krentebrood figuren moet wel betekenen dat ik persoonlijk vind dat ik het beter kan en doe.
Mijn antwoord dat het e.e.a. niks te maken heeft met mij als individu, was glashelder.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:11 schreef AchJa het volgende:
[..]
Goed, geen antwoord dus. Duidelijk.
Vind het nogal zwak van je dat je geen antwoord durft te geven.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:14 schreef ExTec het volgende:
[..]
Mijn antwoord dat het e.e.a. niks te maken heeft met mij als individu, was glashelder.
En argumenten als dat je blijkbaar maar niks mag zeggen, tenzij je het beter kan, weet,
Zijn ook zo, tja, van niveau kleuterklas.
Nee hoor, het gaat in het VK om Rob de Wijk. Ik heb en had het over het HCSS.... Maar die nuance ontgaat jou ook volkomen.quote:Samenvattend, wat ik dus al vrij lang roep, is nu schitterend uit de doeken gedaan door de volkskrant. Waarvan akte
Hier wat meer infoquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat er dingen ontploffen is tot daar aan toe maar dat door toedoen van de Russen is is een tweede. Nog even en Enschede is door de GRU/KGB georkestreerd.
Dat HCSS ken ik verder niet, anders dan dat ik weet dat die opperautoverkoper er directeur is. Dus daarin volk ik graag je oordeel. Maar de persoon De Wijk lijkt me wel klaar.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 17:49 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ja hoor. Zoals ik al zei, het HCSS is meer dan Rob de Wijk alleen he. Er lopen daar mensen rond die ik qua expertise een stuk hoger inschat dan de Fokkers hier.
Maar goed, blijf jij lekker in je eigen Twitter informatiepositie geloven, daar heb je mij verder niet mee hoor.
Bij de Wijk heb ik nooit het gevoel gehad dat hij de boel bij elkaar aan het verzinnen is ; maar hij is op z'n zachtst gezegd wel erg gekleurd en vooringenomen met de informatie die hij heeft.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:43 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat HCSS ken ik verder niet, anders dan dat ik weet dat die opperautoverkoper er directeur is. Dus daarin volk ik graag je oordeel. Maar de persoon De Wijk lijkt me wel klaar.
Er zitten iig vier personen bij die ik aardig hoog heb zitten vanwege hun vorige functie, waarvan 1 waar ik aardig nauw mee heb samengewerkt.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:43 schreef trein2000 het volgende:
Dat HCSS ken ik verder niet, anders dan dat ik weet dat die opperautoverkoper er directeur is. Dus daarin volk ik graag je oordeel. Maar de persoon De Wijk lijkt me wel klaar.
Ik vind hem vooral ouderwets. Hij is in de tijd blijven hangen toen de wereld nog bang was van het rode leger.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:49 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Bij de Wijk heb ik nooit het gevoel gehad dat hij de boel bij elkaar aan het verzinnen is ; maar hij is op z'n zachtst gezegd wel erg gekleurd en vooringenomen met de informatie die hij heeft.
Iets kan gekleurd doch waar zijn. En dat gevoel heb ik vaak bij hem.
quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:52 schreef BEFEM het volgende:
Een analyst zijn zegt ook weer niet heel veel he. Zet er 100 bij elkaar en ze hebben allemaal een andere analyse.
Tuurlijk, maar de een is wel wat geloofwaardiger dan de ander.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:52 schreef BEFEM het volgende:
Een analyst zijn zegt ook weer niet heel veel he. Zet er 100 bij elkaar en ze hebben allemaal een andere analyse.
In deze oorlog heeft zo'n beetje elke Westerse analyst het aan het verkeerde eind gehad en de Oost Europeanen hadden het goed.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 18:57 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
[..]
Tuurlijk, maar de een is wel wat geloofwaardiger dan de ander.
m-k!quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 16:37 schreef mascara-klodder het volgende:
Kan ik hier terecht voor mijn warme bad?
Heb ik het gisteren toch goed gehoord op de radio.quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 14:50 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Waanzin... echt waanzin. Waarom zou een denktankclubje hier toegang tot krijgen. Uhuh.
Over Gido gesproken, die valt steeds verder door de mand
https://www.telegraaf.nl/tag/Guido_Blaauw/
https://www.bd.nl/goirle/(...)98f3516feb&auth_rd=1
https://www.omroepbrabant(...)e-boek-kreeg-ze-niet
https://www.omroepbrabant(...)-dit-is-guido-blaauw
Ik ken ook een Guido uit Goirle die pas in het nieuws was. Nu komt het wel heel dichtbijquote:Op zaterdag 21 oktober 2023 19:29 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Heb ik het gisteren toch goed gehoord op de radio.Guido Blaauw
Ai! Dat is hem!quote:Op zaterdag 21 oktober 2023 19:37 schreef BEFEM het volgende:
Ik ken ook een Guido uit Goirle die pas in het nieuws was. Nu komt het wel heel dichtbij
topic bijna dicht...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |