Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! In 2020 is in Nederland 417 miljoen euro met crowdfunding opgehaald. In 2021 is de markt van financiering via crowdfunding sterk gegroeid naar 730 miljoen euro. Dat is een groei van plus 75% (bron).
Vormen van crowdfunding Er zijn 4 vormen van crowdfunding: • Lening crowdfunding • Aandelen crowdfunding • Schenking / Donatie crowdfunding • Aanschaf (nog te ontwikkelen) product / reward crowdfunding
Dit topic gaat voornamelijk over crowdfunding op basis van een lening die wordt terugbetaald. We bespreken projecten van de volgende in Nederland gevestigde crowdfundingplatformen:
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Resultaten crowdfundingplatformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinars zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinar box3 belastingwetgeving
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Exitstrategieën platformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie Kifid
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Andere crowdfundingplatformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Crowdfundingplatformen zonder nieuw aanbod:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Buitenlandse platformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Statistieken
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Effectieve rente
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Punt van orde: We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Bij GvE hebben ze echt geen idee hoe een wallet werkt. Echt prutswerk hebben ze het er van gemaakt. Als ze even een account op Collin hadden aangemaakt hadden ze de boel zo 1-op-1 kunnen kopiëren.
Nu zitten er bij het investeren vanuit wallet, het maandelijks uitbetalen, het weergeven van mutaties in de wallet en het opnemen van het wallet saldo zoveel onhandigheid in het proces.
Grote Gracht 35 en 35B te Maastricht Herfinanciering LIVE 17 september 2023 om 12.30 uur
Vandaag presenteren wij een nieuw project; de herfinanciering van de Grote Gracht 35 en 35B te Maastricht. Je kunt vanaf 17 september 2023 om 12.30 uur investeringen toezeggen. Het betreft een tussenwoning met 6 kamers ingedeeld en ingericht voor kamerverhuur en een winkelruimte. Het object is gelegen in de binnenstad van Maastricht. Hier zijn alle dagelijkse voorzieningen in directe nabijheid en goed te bereiken met de auto, fiets en openbaar vervoer.
Bijschrijving namens gve wordt gedaan door Online Payments Foundation
Bijschrijving namens sig wordt gedaan door Online Payment Stichting
Bij mij zit er geen verschil in. Vandaag geld uit wallet van gve overgeboekt, dat komt van Online Payment Stichting (NL56RABO*) en begin deze maand geld uit de sig wallet overgeboekt en dat kwam van exact hetzelfde rabo rekeningnummer waar vandaag ook het geld van gve vandaan kwam. In de omschrijving resp. "Uitbetaling wallet Geldvoorelkaarnl" en "Storting namens Sameningeld".
[ Bericht 0% gewijzigd door tnhb op 15-09-2023 15:08:04 ]
Object Het object is al geruime tijd verhuurd aan studenten maar de huidige huurovereenkomst loopt op 30-06-2022 af. Dit komt goed uit want we willen graag het pand transformeren naar drie appartementen met een winkel. De ligging is in het centrum van Maastricht, 50 meter van het Vrijthof en de Markt af.
Doelstelling voor de lange termijn met het object;
• We hebben inmiddels een vergunning van de gemeente Maastricht om het pand om te zetten naar drie zelfstandige appartementen met een seperate winkel.
• De huurinkomsten zullen door transformatie verdubbelen en de waarde van het object zal ook verdubbelen.
Nu
quote:
Object Het betreft een herfinanciering voor een woon/winkelpand dat eerder al succesvol via SamenInGeld is gefinancierd. Om de huurinkomsten van dit pand te verhogen hebben wij een nieuwe vergunningsaanvraag gedaan voor de verhuur van 6 kamers. Deze vergunning is inmiddels verleend en de eerdere vergunning is komen te vervallen. Na het verkrijgen van de nieuwe vergunning is het pand onlangs gerenoveerd naar de nieuwe vergunningsopzet van 6 kamer + de commerciële ruimte.
NLi na 4 maanden looptijd vervroegde aflossing L*Horec* zonder enig bericht. Voor vervroegde aflossing geldt een aanzegtermijn van 1 kalendermaand dus dit had voor 1 augustus bekend moeten zijn.
Een berichtje dat een onverwachte aflossing volgt lijkt mij dan wel op zijn plaats zodat investeerders er rekening mee kunnen houden in hun cashflow...
Gisteren heeft het Max Crowdfund-team de officiële brief ontvangen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in Nederland met betrekking tot onze aanvraag voor een ECSPR-vergunning. Helaas is het niet het nieuws waarop we hadden gehoopt. Kortgezegd heeft de AFM ons geïnformeerd over hun voorlopige voornemen om onze licentieaanvraag af te wijzen.
Zoals je zult begrijpen, hebben we wat tijd nodig om dit teleurstellende nieuws te verwerken en na te denken over de volgende stappen.
We zullen je binnenkort informeren over de vervolgstappen. We begrijpen dat je hier vragen over zal hebben. Daarom hebben we alvast wat antwoorden voor je klaar staan. Bekijk die via de onderstaande knop:
Op vrijdag 15 september 2023 16:14 schreef zeeland6 het volgende: Gisteren heeft het Max Crowdfund-team de officiële brief ontvangen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in Nederland met betrekking tot onze aanvraag voor een ECSPR-vergunning. Helaas is het niet het nieuws waarop we hadden gehoopt. Kortgezegd heeft de AFM ons geïnformeerd over hun voorlopige voornemen om onze licentieaanvraag af te wijzen.
Zoals je zult begrijpen, hebben we wat tijd nodig om dit teleurstellende nieuws te verwerken en na te denken over de volgende stappen.
We zullen je binnenkort informeren over de vervolgstappen. We begrijpen dat je hier vragen over zal hebben. Daarom hebben we alvast wat antwoorden voor je klaar staan. Bekijk die via de onderstaande knop:
Die zijn helemaal gek geworden! In de FAQ bij de vraag 'Wat gebeurt met de leningen?' Onder punt 8: " 8. Afhankelijk van de stemming zal MCF een betaalmogelijkheid opzetten waar beleggers een bedrag kunnen inleggen waarmee de juridische procedure wordt opgestart.
De beleggers die extra inleggen voor het starten van een juridische procedure zullen deze inleg als eerste terugbetaald krijgen bij uitwinningen van zekerheden. Mochten de beleggers niet voldoende inleggen, dan zal MCF geen juridische procedure kunnen opstarten. "
Dit is toch de verantwoordelijkheid van een platform? Daar betaal je toch beheerskosten voor, net zoals alle crowdfundingplatformen dat doen?
[..] Die zijn helemaal gek geworden! In de FAQ bij de vraag 'Wat gebeurt met de leningen?' Onder punt 8: " 8. Afhankelijk van de stemming zal MCF een betaalmogelijkheid opzetten waar beleggers een bedrag kunnen inleggen waarmee de juridische procedure wordt opgestart.
De beleggers die extra inleggen voor het starten van een juridische procedure zullen deze inleg als eerste terugbetaald krijgen bij uitwinningen van zekerheden. Mochten de beleggers niet voldoende inleggen, dan zal MCF geen juridische procedure kunnen opstarten. "
Dit is toch de verantwoordelijkheid van een platform? Daar betaal je toch beheerskosten voor, net zoals alle crowdfundingplatformen dat doen?
Het geld is op en er gaat nauwelijks nog beheerskosten binnenkomen. Uitgifte nieuwe certificaten gaat ook koelkast in.
[..] Die zijn helemaal gek geworden! In de FAQ bij de vraag 'Wat gebeurt met de leningen?' Onder punt 8: " 8. Afhankelijk van de stemming zal MCF een betaalmogelijkheid opzetten waar beleggers een bedrag kunnen inleggen waarmee de juridische procedure wordt opgestart.
De beleggers die extra inleggen voor het starten van een juridische procedure zullen deze inleg als eerste terugbetaald krijgen bij uitwinningen van zekerheden. Mochten de beleggers niet voldoende inleggen, dan zal MCF geen juridische procedure kunnen opstarten. "
Dit is toch de verantwoordelijkheid van een platform? Daar betaal je toch beheerskosten voor, net zoals alle crowdfundingplatformen dat doen?
Ze hebben geen centjes. Dat zag je ook bij Matching Capital bij het malvererende PPt. Beleggers mochten/moesten ook kosten voorschieten, die je afloop weer terugkrijgt als de opbrengst van de panden genoeg is.
[..] Ze hebben geen centjes. Dat zag je ook bij Matching Capital bij het malvererende PPt. Beleggers mochten/moesten ook kosten voorschieten, die je afloop weer terugkrijgt als de opbrengst van de panden genoeg is.
Dat snap ik, maar wie bepaalt er of er genoeg geld is voor juridische processen? Zolang personeel betaald wordt en management nog grote fees kan schrijven, dan kun je áltijd aangeven dat beleggers dit zelf moeten bekostigen.
[..] Een faillisement ligt om de hoek. Misschien nog even bij Harry Mens op bezoek, dat zal wel het laatste zijn wat we horen.
Max dacht dat het onwaarschijnlijk was...
quote:
We houden uw geld gescheiden van het onze Het geld op uw rekening wordt bewaard op een gescheiden bankrekening die wordt aangehouden door Max Crowdfund Escrow Foundation ("MCEF"). In het onwaarschijnlijke geval van ons onvermogen of faillissement, is uw geld veilig. Er is een noodplan voor een externe beheerder om de administratie van de lening en de verwerking van betalingen over te nemen, mocht dit om welke reden dan ook nodig zijn.
Het was allemaal grootpraat van Felix. Sterkte voor iedereen die via Max investeringen hebben lopen.
Het klinkt wellicht tegenstrijdig, maar ik boek liever af bij Max zónder dat ze een vergunning krijgen, dan dat ze een vergunning krijgen terwijl ik mijn geld terug heb. Dit zijn zulke prutsers, ik zou het vertrouwen in 'instituten' als AFM volledig kwijtraken als zij een vergunning zouden krijgen....
Op vrijdag 15 september 2023 16:56 schreef Jaco078 het volgende: Het klinkt wellicht tegenstrijdig, maar ik boek liever af bij Max zónder dat ze een vergunning krijgen, dan dat ze een vergunning krijgen terwijl ik mijn geld terug heb. Dit zijn zulke prutsers, ik zou het vertrouwen in 'instituten' als AFM volledig kwijtraken als zij een vergunning zouden krijgen....
Dan heb je óf relatief weinig bij MAX geïnvesteerd óf je hebt enorm veel geld
Op vrijdag 15 september 2023 16:14 schreef zeeland6 het volgende: Gisteren heeft het Max Crowdfund-team de officiële brief ontvangen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in Nederland met betrekking tot onze aanvraag voor een ECSPR-vergunning. Helaas is het niet het nieuws waarop we hadden gehoopt. Kortgezegd heeft de AFM ons geïnformeerd over hun voorlopige voornemen om onze licentieaanvraag af te wijzen.
Zoals je zult begrijpen, hebben we wat tijd nodig om dit teleurstellende nieuws te verwerken en na te denken over de volgende stappen.
We zullen je binnenkort informeren over de vervolgstappen. We begrijpen dat je hier vragen over zal hebben. Daarom hebben we alvast wat antwoorden voor je klaar staan. Bekijk die via de onderstaande knop:
Triest voor de investeerders bij MAX maar goed nieuws voor de crowdfinance branche in zijn algemeenheid. Mede met dank aan de investeerders die geklaagd hebben bij de AFM. Het zou een schande geweest zijn als ze de vergunning op dit moment gekregen hadden. MAX heeft al grote schade aan de branche toegebracht en vele investeerders in de problemen gebracht. Het blijft een dubbel gevoel maar m.i. een goede zaak dat het vergroten van de schade voorlopig (en misschien wel blijvend) gestopt is.
Nu ook ineens een heleboel Corbelo updates.... Er wordt in die mails ook gesproken over een mogelijke persoonlijke aansprakelijkheidsstelling van Corbelo eigenaar Challon Smith. Zelf zou ik eigenlijk liever Felix B*rkhout voor het gerecht slepen! Juridisch waarschijnlijk niet kansrijk maar hij zou van mij best even mogen zweten voor het leed dat hij menige investeerder heeft aangedaan...
[ Bericht 0% gewijzigd door InVestEerder op 15-09-2023 18:12:31 ]
Mooie boel die Corbello stemmingen. Normaal zou ik de boel liever in de verhuur houden. Maar dan duurt dit traject nog jaren en het zal mij benieuwen of Max dan nog bestaat. Dat dit geen optie is spreekt al boekdelen. verhuur is wel optie
Veilen lijkt me hier het beste, en het opperhoofd aansprakelijk stellen idd.
[ Bericht 7% gewijzigd door Gustaf86 op 15-09-2023 18:19:06 ]
[..] Die zijn helemaal gek geworden! In de FAQ bij de vraag 'Wat gebeurt met de leningen?' Onder punt 8: " 8. Afhankelijk van de stemming zal MCF een betaalmogelijkheid opzetten waar beleggers een bedrag kunnen inleggen waarmee de juridische procedure wordt opgestart.
De beleggers die extra inleggen voor het starten van een juridische procedure zullen deze inleg als eerste terugbetaald krijgen bij uitwinningen van zekerheden. Mochten de beleggers niet voldoende inleggen, dan zal MCF geen juridische procedure kunnen opstarten. "
Dit is toch de verantwoordelijkheid van een platform? Daar betaal je toch beheerskosten voor, net zoals alle crowdfundingplatformen dat doen?
Dit is niet nieuw bij MAX, inzake een defaulted Duitse lening is deze aanpak ook gekozen. Alleen bij C*rb*lo schieten ze de kosten voor
MCF heeft nu gecommuniceerd dat ze een brief hebben gekregen dat de AFM voornemens is geen vergunning te verlenen, maar hoe staat het met een aantal andere platforms? Als ik het lijstje op https://www.afm.nl/nl-nl/sector/registers/vergunningenregisters/crowdfundingplatformen bekijk van 13/9 dan missen er toch nog wel een aantal, nog maar een kleine twee maanden en dan is de deadline verstreken...
U heeft geïnvesteerd in het project 23169 | MYP@LL.
De geldnemer heeft besloten deze lening volledig af te lossen conform hetgeen is opgenomen in de voorwaarden met 10 maanden rente vergoeding. Het betaalschema is hierop aangepast en zichtbaar in uw eigen omgeving op onze website.
De aflossing wordt met de verzamelbetaling aan u uitbetaald. Project 23169 is hiermee volledig afgehandeld.
Op donderdag 14 september 2023 16:25 schreef KrekelJapie het volgende: Herfinanciering projecten Ooltgensplaat bij CRE staan nu weer onder de 100%. Zal wel een oplossing voor komen, maar heel veel interesse is er ook weer niet.
Inderdaad... op 31-8 was de update dat fase I en II succesvol waren voltekend. Betalen/afronden is al een tijdje mogelijk maar fase I staat nu op 95%, fase II op slechts 82%. En dan is fase III nog niet eens opengesteld! De geboden rente is gewoon te laag voor ons als investeerders (en wellicht al bijna te hoog voor leningnemer). Enfin... het zal uiteindelijk wel weer volkomen (al sluit ik niet uit dat Harthoorn daarvoor zelf de portemonnee zal moeten trekken)
Zit net te lezen bij MAX,over dat ze nog achter de achterstellige lening aangaan. Dan zie ik al dat ik niks meer terug krijg, want ik breng daar geen ene rooie cent meer heen. Lees onder punt 11.
De beleggers die extra inleggen voor het starten van een juridische procedure zullen deze inleg als eerste terugbetaald krijgen bij uitwinningen van zekerheden. Mochten de beleggers niet voldoende inleggen, dan zal MCF geen juridische procedure kunnen opstarten.
Op zaterdag 16 september 2023 07:08 schreef quepos het volgende: Zit net te lezen bij MAX,over dat ze nog achter de achterstellige lening aangaan. Dan zie ik al dat ik niks meer terug krijg, want ik breng daar geen ene rooie cent meer heen. Lees onder punt 11.
De beleggers die extra inleggen voor het starten van een juridische procedure zullen deze inleg als eerste terugbetaald krijgen bij uitwinningen van zekerheden. Mochten de beleggers niet voldoende inleggen, dan zal MCF geen juridische procedure kunnen opstarten.
Zoals eerder gepost: dat is niet nieuw, hebben ze al minstens 1 x gedaan. Betreft een behoorlijk project waardoor de kosten per deelnemer wel meevallen. Bij het C*rb*lo drama schieten ze de kosten voor. Je kan je afvragen hoe lang MAX gemotiveerd blijft maar ik zie FB wel weer met een nieuw initiatief komen en dan moet hij MAXcf toch zo goed mogelijk afwikkelen
Heb dit project doorgenomen en ken de onderneming van naam en de verhuurpanden. Waren vroeger starterswoning (koop) die inmiddels net zoals in vele grote steden zijn opgekocht door particuliere investeerders.
Dan valt mij wel op dat er ¤30.000 per jaar huur word gefactureerd aan de BV voor een pand dat normaal max ¤750,00 -¤950,00 aan huur per maand kost. De huurders die dit huren hebben allemaal een Wajong, bijstand (WSW Lks dienstverband) en hierlangs een PGB voor zorg het pand heeft maximaal 3 kleine slaapkamertjes of 2 normaal formaat. Bestemming is gewoon wonen. Iets klopt er niet aan dit verhaal
Of er word geld uit de BV getroken om in pretbox 3 te vallen en word de belastingdienst opgelicht en lijkt het richting gemeente WLZ dat ze minder winst maken of de huurders betalen een huur die ze niet kunnen betalen (wat ook een belachelijke huur is voor dat pand in Budel) of de aangegeven huur klopt niet.
[ Bericht 0% gewijzigd door Hanzul2 op 16-09-2023 12:58:36 ]
Op vrijdag 15 september 2023 17:03 schreef Gustaf86 het volgende: Ik zou graag de beslissing willen zien. Wellicht is bezwaar en beroep een reële mogelijkheid.
Herstel: ik lees nu dat ze een voornemen hebben ontvangen. Ik ben niet bekend met deze specifieke aanvraagprocedure maar ik heb nu het vermoeden dat ze nog een zienswijze in kunnen dienen en wellicht een hoorzitting kunnen krijgen. Als ze goede plannen hebben kan dat de AFM over de streep trekken.
Dat ze nu al vrij publiekelijk het bijltje erbij neer gooien betreur ik.
De propositie 'Appartementen Schwanbeck II' is onlangs gepubliceerd. Hierbij zijn de conversies van 'Appartementen Schwanbeck' reeds naar deze nieuwe fase overgezet. Beoogd is om uiterlijk op 2 oktober 2023 deze propositie middels de nieuwe propositie af te lossen.
Vandaag nog een elevator pitch van MAX in ondernemerslounge. - Het gaat fantastisch - We staan er sterker voor dan ooit - U profiteert van de waardevermeerdering in de toekomst - U kunt deel uitmaken een een bedrijf dat aan de vooravond staat van een revolutionaire verandering. - Dit is het moment dat u in Max Property Group moet investeren.
Op zondag 17 september 2023 01:07 schreef zeeland6 het volgende: Gve. Na heel veel problemen, coronapauzes, wanbetaling komt project 016226 VideoCompany eindelijk tot zijn laatste betaaltermijn.
Ook bij gve en zonder problemen of corona pauze is startende ondernemer Kenny klaar met het terugbetalen van zijn lening.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat is dan wel weer een pluspunt bij gve omdat het geld voor de laatste termijnen nog in het depot zit worden die alvast wat eerder uitbetaald.
Wat voor gevolgen heeft het niet verstrekken van de vergunning nu precies op het business model van MCF? Mogen ze nu geen buitenlandse klanten aannemen? Mogen ze alleen crowdfunden in specifieke landen? Dat is me nog niet helemaal duidelijk. Ik zit ook bij MCF, maar vindt het volkomen terecht dat ze niet voor een vergunning in aanmerking komen in de huidige staat.
Op zondag 17 september 2023 09:55 schreef Crowdmeister het volgende: Wat voor gevolgen heeft het niet verstrekken van de vergunning nu precies op het business model van MCF? Mogen ze nu geen buitenlandse klanten aannemen? Mogen ze alleen crowdfunden in specifieke landen? Dat is me nog niet helemaal duidelijk.
Heel simpel, vanaf 10-11-2023 mogen ze in heel de EU geen projecten meer aanbieden omdat ze geen vergunning hebben. Ze zijn inmiddels per direct mee gestopt met het aanbieden van nieuwe projecten.
[ Bericht 0% gewijzigd door KrekelJapie op 17-09-2023 12:22:46 ]
[..] Waarop baseer je dat? Ik lees juist dat er ze nog aan het nadenken zijn over een vervolg.
De communicatie en de genoemde vervolgstappen wijzen wel heel erg dat ze geen vergunning gaan krijgen. In geen enkele communicatie en FAQ wordt gesproken over bezwaar oid.
De vervolgstappen waar ze het wel over hebben is gesprekken met aandeelhouders over de nu ontstane situatie. Dit gaat o.a. over de toekomst van het bedrijf.
[..] Ook bij gve en zonder problemen of corona pauze is startende ondernemer Kenny klaar met het terugbetalen van zijn lening.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat is dan wel weer een pluspunt bij gve omdat het geld voor de laatste termijnen nog in het depot zit worden die alvast wat eerder uitbetaald.
Kenny is goed bezig, verdient de complimenten.
facebook aug 23 "DE HORECA ONDERNEMER VAN DE WEEK" Deze week maken we graag Kenny Debeij bekend als "horeca ondernemer van de week". Los van het feit dat het een bijzonder aardige man is, kunnen we niet meer dan veel respect opbrengen voor wat hij gedurende de afgelopen jaren heeft bereikt. Eind 2018 kocht hij zijn eerste zaak, een cafetaria aan de Augustinusstraat in Geleen, en verbouwde deze zaak volledig, om er een heel fraaie cafetaria (cafetaria Kenny's) te gaan exploiteren. Vanaf de dag van de opening op 12 januari 2019 was deze zaak een succes. Kenny was toen pas 20 jaar jong. Inmiddels, ruim 4 jaar later, heeft Kenny een tweede cafetaria, snackbar "Kenny's", genoemd, aan de Haagstraat in Munstergeleen. Ook deze zaak is volledig verbouwd en getransformeerd tot een succesvolle, drukbezochte, zaak. Eind 2022 nam Kenny zijn derde zaak over, het befaamde "Royal Steakhouse" aan de drukbezochte Sittardse Markt. Er zijn weinig mensen die in zo'n korte tijd, vanuit het niets, drie mooie en succesvolle zaken uit de grond stampen. Waarvoor alle respect!
Volgens mij is tegen iedere beslissing van een overheidsorgaan in principe bezwaar en beroep mogelijk. Maar ik denk dat het oordeel dermate vernietigend is geweest, dat MaxCF inziet dat ze vrij kansloos zijn. En terecht, naar mijn mening, want een dergelijk incompetente club mag geen vergunning krijgen om zich met financiële transacties te bemoeien.
Wat ik wel opmerkelijk vind; ze schrijven dat ze vrijdag deze brief van AFM hebben ontvangen. Als je dan écht totaal verrast zou zijn, dan zou je zwaar aangeslagen zijn, eerst het weekend maar eens gebruiken om de ergste wonden te likken en maandagochtend vroeg topberaad over 'hoe nu verder' en aansluitend een mail er uit naar alle betrokkenen. Maar misschien waren ze toch wel minder verrast dan dat ze ons hebben doen geloven....
Een toekomst is er nu mijns inziens niet meer voor MaxCF want er komt geen geld meer binnen. Dat is vanzelfsprekend niet goed voor bestaande investeerders. Het lijkt mij dat huidige leningnemers, zoals bijvoorbeeld BlueTouch, hun terugbetalingen nog meer gaan uitstellen. Als MaxCF straks omvalt wordt er een curator aangesteld, en die heeft geen belang om inspanningen te doen om voor investeerders geld terug te halen.
Op zondag 17 september 2023 11:36 schreef InVestEerder het volgende: Wat ik wel opmerkelijk vind; ze schrijven dat ze vrijdag deze brief van AFM hebben ontvangen. Als je dan écht totaal verrast zou zijn, dan zou je zwaar aangeslagen zijn, eerst het weekend maar eens gebruiken om de ergste wonden te likken en maandagochtend vroeg topberaad over 'hoe nu verder' en aansluitend een mail er uit naar alle betrokkenen. Maar misschien waren ze toch wel minder verrast dan dat ze ons hebben doen geloven....
Donderdag is het besluit van AFM gekomen, ik denk ook dat er eerdere signalen geweest dat een vergunning lastig zou worden. Felix heeft eerder aangegeven dat de AFM vragen heeft gesteld nav de vergunningsaanvraag.
quote:
Als MaxCF straks omvalt wordt er een curator aangesteld, en die heeft geen belang om inspanningen te doen om voor investeerders geld terug te halen.
Een curator heeft toch juist de wettelijke taak om alle bezittingen te verkopen tegen een zo goed mogelijk prijs (naar oordeel curator). Ik heb 1x te maken gehad met een curator die een verzamelgebouw moest verkopen. Deze ging toen niet akkoord met de eerste de beste bieding en haalde redelijk het onderste uit de kan.
[..] Heb dit project doorgenomen en ken de onderneming van naam en de verhuurpanden. Waren vroeger starterswoning (koop) die inmiddels net zoals in vele grote steden zijn opgekocht door particuliere investeerders.
Dan valt mij wel op dat er ¤30.000 per jaar huur word gefactureerd aan de BV voor een pand dat normaal max ¤750,00 -¤950,00 aan huur per maand kost. De huurders die dit huren hebben allemaal een Wajong, bijstand (WSW Lks dienstverband) en hierlangs een PGB voor zorg het pand heeft maximaal 3 kleine slaapkamertjes of 2 normaal formaat. Bestemming is gewoon wonen. Iets klopt er niet aan dit verhaal
Of er word geld uit de BV getroken om in pretbox 3 te vallen en word de belastingdienst opgelicht en lijkt het richting gemeente WLZ dat ze minder winst maken of de huurders betalen een huur die ze niet kunnen betalen (wat ook een belachelijke huur is voor dat pand in Budel) of de aangegeven huur klopt niet.
reactie CCF ontvangen:
"Hoi Jaco078, belangrijk is dat de BV de hoge huur betaalt en niet de bewoner! De huur is afgestemd met de accountant en die geeft aan dat 10% vd werkelijke waarde de maximale huur mag zijn, daarop is de huur gebaseerd"
"Hoi Jaco078, belangrijk is dat de BV de hoge huur betaalt en niet de bewoner! De huur is afgestemd met de accountant en die geeft aan dat 10% vd werkelijke waarde de maximale huur mag zijn, daarop is de huur gebaseerd"
Dank voor het navragen dacht ik al om eerlijk te zijn. Die 10% van de waarde lijkt mij ook de max. en stinkt dan al bij de belastingdienst, maar kan mogelijk dan inderdaad nog net door de beugel. Dan klopt echter ook niet de tekst van de Pitch.
De huur die wordt ontvangen is ¤ 30.000, per jaar per woning... De woningen zijn maar 180k tot 230k waard en geen 300k per stuk.
[..] De communicatie en de genoemde vervolgstappen wijzen wel heel erg dat ze geen vergunning gaan krijgen. In geen enkele communicatie en FAQ wordt gesproken over bezwaar oid.
De vervolgstappen waar ze het wel over hebben is gesprekken met aandeelhouders over de nu ontstane situatie. Dit gaat o.a. over de toekomst van het bedrijf.
quote:
Op zondag 17 september 2023 11:36 schreef InVestEerder het volgende: Volgens mij is tegen iedere beslissing van een overheidsorgaan in principe bezwaar en beroep mogelijk. Maar ik denk dat het oordeel dermate vernietigend is geweest, dat MaxCF inziet dat ze vrij kansloos zijn. En terecht, naar mijn mening, want een dergelijk incompetente club mag geen vergunning krijgen om zich met financiële transacties te bemoeien.
Wat ik wel opmerkelijk vind; ze schrijven dat ze vrijdag deze brief van AFM hebben ontvangen. Als je dan écht totaal verrast zou zijn, dan zou je zwaar aangeslagen zijn, eerst het weekend maar eens gebruiken om de ergste wonden te likken en maandagochtend vroeg topberaad over 'hoe nu verder' en aansluitend een mail er uit naar alle betrokkenen. Maar misschien waren ze toch wel minder verrast dan dat ze ons hebben doen geloven....
Een toekomst is er nu mijns inziens niet meer voor MaxCF want er komt geen geld meer binnen. Dat is vanzelfsprekend niet goed voor bestaande investeerders. Het lijkt mij dat huidige leningnemers, zoals bijvoorbeeld BlueTouch, hun terugbetalingen nog meer gaan uitstellen. Als MaxCF straks omvalt wordt er een curator aangesteld, en die heeft geen belang om inspanningen te doen om voor investeerders geld terug te halen.
Ik baseerde dat op mijn kennis en ervaring met voornemenbesluiten. Niet van financiële toezichthouders btw. We zijn nog niet eens in de bezwaarfase, laat staan de beroepsfase bij de rechter. Ik heb niet eerder meegemaakt dat een burger/bedrijf een negatief voornemenbesluit vrijwel direct openbaar maakte, zonder eerst overleg te voeren met advocaten / adviseurs en alle opties te bestuderen. Dit is funest voor je marktwaarde, reputatie en continuïteit.
Op 11 november 2023 moeten ze een vergunning hebben. Dus er is nog wat tijd.
Kosten? Misschien zijn het de kosten waar ze geen zin in hebben. Of die ze niet kunnen betalen. De kosten voor de behandeling van een vergunningaanvraag zijn 200 euro per uur met een maximum van 75.000 euro. Dat zijn de kosten van de AFM. Nog niet eens van je eigen adviseurs.
Diepgang onderzoek? De AFM kijkt ook naar alle betrokken personen, inclusief 20%+ aandeelhouders. Als er iets over personen in het voornemenbesluit is geschreven, dan zou dat een motivatie kunnen zijn om de reputatieschade te beperken tot Max en niet tot die personen, en stilletjes de boel te sluiten.
Wettelijke vereisten? Het volgende komt van de website van de AFM, ik heb niet zelf in de verordening (49 kantjes) gekeken.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik had al het vermoeden dat de verzuimgraad zelf geen criterium was. Maar indirect wel: je moet hem bekend maken en conform instructie berekenen (doet Max niet, althans niet juist). Wat vager: je moet je bedrijf op orde hebben. Ik vraag me af of de AFM de incidenten met de zekerheden en de grote achterstanden heeft genoemd in het voornemenbesluit in het kader van de eis van prudente bedrijfsvoering. Als het dat laatste is, dan zou ik nog wel overwegen om daar een boom over te zetten in de reactie op het voornemen (en later in bezwaar, beroep en hoger beroep) als ik Max was. En de verzuimgraad juist berekenen en publiceren lijkt me niet moeilijk. Stukje 'mea culpa, mea maxima culpa', beterschap beloven en daarna hameren op ex nunc toetsen.
[..] Herstel: ik lees nu dat ze een voornemen hebben ontvangen. Ik ben niet bekend met deze specifieke aanvraagprocedure maar ik heb nu het vermoeden dat ze nog een zienswijze in kunnen dienen en wellicht een hoorzitting kunnen krijgen. Als ze goede plannen hebben kan dat de AFM over de streep trekken.
Dat ze nu al vrij publiekelijk het bijltje erbij neer gooien betreur ik.
Zonder details te kennen twijfel ik er niet aan dat ze alle mogelijk ontsnappingen al hebben geprobeerd (dit was de officiele mededeling/bevestiging, kort na intro series B was het ze blijkbaar al mondeling verteld!) en zelf ook geen kansen meer zien, anders ga je niet zo bezig en ga je niet de investeerders in de series B een voorstel doen hun geld terug te geven. Ik ben er vrij zeker van dat er intensief contact is gweest met de AFM de laatste tijd, enerzijds vanwege het verschept toezicht wat F. zelf ook al eerder heeft aangegeven en anderzijds vanwege het voornemen de aanvraag niet toe te kennen. Maar als dan blijkt dat het niet gaat, dan gaat het dus ook gewoon niet. Dan kun je nog wel in bezwaar en beroep gaan, maar als je dan op zo'n manier een vergunning moet binnenslepen moet je je afvragen hoe degelijk het verhaal en de organisatie uiteindelijk is, nog afgezien van de inschatting van de kansen.
[..] Dank voor het navragen dacht ik al om eerlijk te zijn. Die 10% van de waarde lijkt mij ook de max. en stinkt dan al bij de belastingdienst, maar kan mogelijk dan inderdaad nog net door de beugel. Dan klopt echter ook niet de tekst van de Pitch.
De huur die wordt ontvangen is ¤ 30.000, per jaar per woning... De woningen zijn maar 180k tot 230k waard en geen 300k per stuk.
Het lijkt me sowieso dat deze mensen heel erg de grenzen opzoeken van wat nog nét kan. Ten koste van de belasting- en premiebetalers.
Ook dat verhaal over het omzetten van maatschapsstructuren naar loondienstsituaties komt mij voor alsof ze op de vingers zijn getikt en (speculatief) dat er wellicht al naheffingen van de Fiscus zijn of dat die te verwachten zijn.
[..] Volgens de bagviewer/kadaster bestaat 10C (nog?) niet (bagviewer)
Het is een raar verhaal in de oude pitch staan er ook foto's van de BG. 10A is ook een project van hem geweest (afgelost). Ik zal het antwoord van SIG hier posten als het komt.
Opgeklopte waarde door verhokking. Als het ooit problemen geeft brengt het maar een fractie op. De WOZ waarde is dan leidraad. (Zie wijlen Nick van Summeren die het ook allemaal verhokte).
[..] Opgeklopte waarde door verhokking. Als het ooit problemen geeft brengt het maar een fractie op. De WOZ waarde is dan leidraad. (Zie wijlen Nick van Summeren die het ook allemaal verhokte).
Klopt, echter durf ik het hier wel aan gezien het bekende namen zijn. Volgens mij met enkel succesvolle projecten (?)
[..] Volgens kadaster en WOZwaardeloket is 10B 116 m2?
Mogelijk hebben ze het (creatief/zonder vergunning) gesplitst in 10b en 10c (funda). 10c verhuurd voor 1350. Keer 2 is dat 2700 wat in de pitch vermeld staat. Maar een bovenwoning op Zuid is echt geen 375k waard. We wachten het commentaar van SIG wel af. Meestal zijn ze sneller, maar ze moeten blijkbaar wat onderzoek doen.
[..] Mogelijk hebben ze het (creatief/zonder vergunning) gesplitst in 10b en 10c (funda). 10c verhuurd voor 1350. Keer 2 is dat 2700 wat in de pitch vermeld staat. Maar een bovenwoning op Zuid is echt geen 375k waard. We wachten het commentaar van SIG wel af. Meestal zijn ze sneller, maar ze moeten blijkbaar wat onderzoek doen.
bevestiging dat 10C officieel niet bestaat. Er is dus m.i. een (illegale) splitsing aangebracht. Het wordt verhuurd als 2 woningen. Ik laat het graag over aan een ander. Niet voor niets dat in de eerdere versies al niet meegedaan had.
Op maandag 18 september 2023 14:19 schreef zeeland6 het volgende: bevestiging dat 10C officieel niet bestaat. Er is dus m.i. een (illegale) splitsing aangebracht. Het wordt verhuurd als 2 woningen. Ik laat het graag over aan een ander. Niet voor niets dat in de eerdere versies al niet meegedaan had.
Taxatie spreekt ook alleen van 10B, als ik de uitingen op funda zo zie hebben ze er twee verbouwde appartementjes van gemaakt (en is huur en taxatie naar mijn idee flink te hoog als het gewoon 1 huisnummer is, mede op basis van taxatieinfo en puntentelling), taxatiewaarde gaat uit van 2200 huur per maand, dat zou wel eens "gedoe" op kunnen opleveren tzt.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Na herfinanciering van de bestaande lening heeft het bedrijf enkel nog een belasting-corona-schuld welke in maandelijkse termijnen van ¤ 22.374,- wordt terugbetaald.
Zou graag weten wat de totale belasting/corona schuld is, dus hoelang maandelijks dit aanzienlijke bedrag a ¤ 22.374,- moet worden betaald.
[..] Na herfinanciering van de bestaande lening heeft het bedrijf enkel nog een belasting-corona-schuld welke in maandelijkse termijnen van ¤ 22.374,- wordt terugbetaald.
Zou graag weten wat de totale belasting/corona schuld is, dus hoelang maandelijks dit aanzienlijke bedrag a ¤ 22.374,- moet worden betaald.
60 gelijke termijnen, dus dan weet je het wel Zal ze redelijk zwaar op de maag liggen die schuld.
[..] Oorzaak volgens verslag: Corona, lager subsidieregelingen, stagnerende economie en verminderde budgetten bij consumenten.
Een bedrijfsleider heeft m.i. weinig te maken met de financieringen/verplichtingen die de dga afsluit. Zoals corona bij veel andere ondernemers ook roet in het eten heeft gegooid in combinatie met te snelle groei.
Iedereen weet volgens mij dat er een groot tekort aan installateurs is.
[..] Maar met een eerste hypotheek voor CCF en ~ 55% LTV kan de belastingdienst wel mooi achter ons aansluiten als het mis gaat.
Je kunt je afvragen wat de betekenis is van de taxatie bij een dergelijk incourant object. Ze zullen er niet voor in de rij staan Ik vroeg me ook even af waarom de huisbankier hier niet in stapt.
Anderzijds is de marge wel geruststellend ruim dus durf m ook wel basis aan.
[..] Een bedrijfsleider heeft m.i. weinig te maken met de financieringen/verplichtingen die de dga afsluit. Zoals corona bij veel andere ondernemers ook roet in het eten heeft gegooid in combinatie met te snelle groei.
Iedereen weet volgens mij dat er een groot tekort aan installateurs is.
Wie wel of geen invloed op het beleid heeft kan ik in het specifiek geval niet beoordelen, maar ik kan me voorstellen dat een bedrifjsleider meer direct invloed heeft op de resultaten dan de schoonma(a)k(st)er. Als ik lees wat de curator schrijft lijkt het me het dus in eerste instantie niet iets met financiering te maken, maar eerder met verminderde business omdat er minder bestedingen zouden zijn door de consumenten. (of dat logisch is mag iedereen zelf beoordelen, de eerder info komt rechtsreeks uit verslag)
Dat er een tekort aan technisch personeel is horen we overal om ons heen en toch zie ik bedrijven met technisch personeel (ook installateurs zoals deze) failliet gaan. Ergens gaat er dus toch nog iets fout en is het enkele feit dat je een bedrijf begint/hebt in een sector/werkzaamheden doet waarbij de vraag groter is dan het aanbod geen garantie dat het dus ook altijd goed zal gaan. Een tekort aan (bekwaam) personeel of bijvoorbeeld verminderde beschikbaarheid van apparatuur kan ook de reden zijn dat het fout loopt en kan in mijn beleving dus net zo goed juist een bedreiging vormen in plaats van een kans zijn.
[..] Je kunt je afvragen wat de betekenis is van de taxatie bij een dergelijk incourant object. Ze zullen er niet voor in de rij staan Ik vroeg me ook even af waarom de huisbankier hier niet in stapt.
Anderzijds is de marge wel geruststellend ruim dus durf m ook wel basis aan.
Doe mij dus maar de 7% lening op de drie garage boxen. Is daar trouwens al een linkje van?
Op dinsdag 19 september 2023 13:12 schreef obligataire het volgende: Je kunt je afvragen wat de betekenis is van de taxatie bij een dergelijk incourant object. Ze zullen er niet voor in de rij staan Ik vroeg me ook even af waarom de huisbankier hier niet in stapt.
voor 100,- m/m2 perceel (= 2.5 mio) vind je wel een koper voor zo'n stuk grond. Bank zal waarschijnlijk de cashflow te dun vinden voor een financiering rekening houdend met de (aflossing op de) belastingschuld. LTV kijken ze pas in 2e instantie naar. Bij crowdfunders gebeurt dit vaak juist andersom....
Dit bedrijf ken ik. Toen mijn schoonmoeder nog leefde haalde ik er wel eens pizza's voor de familie. Goede eenmanszaak. Ik wil hier zeker aan mee doen. Dus als er een linkje is graag.
Door het uitstel van het nieuwe stelsel box 3 worden de inkomsten uit box 3 lager. Om dat op te vangen, is ervoor gekozen om eenmalig het heffingvrije vermogen niet te indexeren in 2024. Dit blijft ¤ 57.000. Normaal wordt het heffingvrije vermogen jaarlijks geïndexeerd op basis van de inflatie. Daarnaast wordt de belasting in box 3 in 2024 al een jaar eerder met een extra procentpunt verhoogd, van 32% naar 34%.
Dus overig vermogen 6,04% * 34% = 2,05% effectief heffing.
[ Bericht 6% gewijzigd door zeeland6 op 19-09-2023 16:56:32 ]
Door het uitstel van het nieuwe stelsel box 3 worden de inkomsten uit box 3 lager. Om dat op te vangen, is ervoor gekozen om eenmalig het heffingvrije vermogen niet te indexeren in 2024. Dit blijft ¤ 57.000. Normaal wordt het heffingvrije vermogen jaarlijks geïndexeerd op basis van de inflatie. Daarnaast wordt de belasting in box 3 in 2024 al een jaar eerder met een extra procentpunt verhoogd, van 32% naar 34%.
Dus overig vermogen 6,04% * 34% = 2,05% effectief heffing.
Ik blijf er eerlijk gezegd moeite mee hebben. Ja ik begrijp het idee van werken minder belasten en vermogen zwaarder belasten enerzijds, maar ook voelt het zo onrechtvaardig om geld waar ik al belasting over heb betaald te blijven belasten. En misschien niet eens zozeer dat, maar ik word er vooral gewoon pissig en onrustig van dat er elk jaar aan die knoppen gedraaid wordt al naar gelang het begrotingstekort en het heersende sentiment.
Ik weet ook niet of er een bovengrens aan zit, ik las gister iets over dat van Rij een plan ter consultatie had gelegd om de heffing naar 38% te brengen tzt.
maar ook voelt het zo onrechtvaardig om geld waar ik al belasting over heb betaald te blijven belasten.
Dat zou inderdaad onrechtvaardig zijn. Gelukkig is het niet waar. In ieder geval: formeel wordt alleen het rendement belast. En dat is geld waar je nog nooit eerder belasting over betaald hebt.
Ja, zoals we hier wel weten, het piept en het kraakt op verschillende onderdelen van de onroerend goed markt.
quote:
Vastgoedbedrijf Certitudo failliet na problemen bij projecten:
Vastgoedbedrijf Certitudo is failliet verklaard na aanhoudende problemen bij lopende projecten. Eerder werd al bekend dat het bedrijf uit Den Bosch uitstel van betaling had aangevraagd voor zijn fonds dat actief is op de woningmarkt. Veel vastgoedprojecten komen stil te liggen door lastige marktomstandigheden, gaf Certitudo destijds aan.
[..] Dat zou inderdaad onrechtvaardig zijn. Gelukkig is het niet waar. In ieder geval: formeel wordt alleen het rendement belast. En dat is geld waar je nog nooit eerder belasting over betaald hebt.
Tsja is ook zo, ik weet ook dat het weinig sympathiek is om hierover te jammeren, maar ik denk wel dat er een omslagpunt komt waarbij steeds minder mensen nog zullen sparen/beleggen als je qua belasting en inflatie gewoon maximal quitte speelt.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dit project is ook een fiasco zeg en CCF wordt zo te zien nog steeds actief tegengewerkt door de geldnemer(s).
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dit project is ook een fiasco zeg en CCF wordt zo te zien nog steeds actief tegengewerkt door de geldnemer(s).
Ook dit fiasco werd mogelijk gemaakt door de heren Mol & Westmaas. Ik had er al zo'n vermoeden van dat het niet goed zou gaan komen
[..] Ook dit fiasco werd mogelijk gemaakt door de heren Mol & Westmaas. Ik had er al zo'n vermoeden van dat het niet goed zou gaan komen
Ik zou echt graag de details horen van afdeling intensief beheer, volgens mij is deze vrouw echt doorgedraaid en niet te pruimen. Haar man met wie ze in dit project zit heeft haar verlaten, er valt lijkt het niet met haar te praten en ze staat nu op het punt het bevriende echtpaar voor ¤250k te duperen (en ook haar ex-man trouwens). Doet me denken aan die Germanwings pilloot die zijn vliegtuig en alle passagiers in een berg ramde.
Ver*o Afhaalcentrum is actief in de bereiding van authentieke Italiaanse gerechten. De onderneming wordt geëxploiteerd door de heer El Sa*yed. Hij heeft het koksvak geleerd in Italië. De ondernemer heeft 5 jaar geleden de mogelijkheid gekregen om het huidige huurpand aan te kopen, middels Knab Crowdfunding (powered bij Collin Crowdfund). De ondernemer wenst deze lening nu te herfinancieren.
Weet iemand of hij al die tijd netjes betaald heeft?
Ik ben wel geneigd om deze mee te nemen voor een basisinleg.
Op woensdag 20 september 2023 11:37 schreef obligataire het volgende: Ver*o Afhaalcentrum is actief in de bereiding van authentieke Italiaanse gerechten. De onderneming wordt geëxploiteerd door de heer El Sa*yed. Hij heeft het koksvak geleerd in Italië. De ondernemer heeft 5 jaar geleden de mogelijkheid gekregen om het huidige huurpand aan te kopen, middels Knab Crowdfunding (powered bij Collin Crowdfund). De ondernemer wenst deze lening nu te herfinancieren.
Weet iemand of hij al die tijd netjes betaald heeft?
Ik ben wel geneigd om deze mee te nemen voor een basisinleg.
Zoals eerder door mij gemeld kan ik alleen iets zeggen over de geleverde producten en diensten. Op basis van die ervaring doe ik graag mee. Daarnaast wordt door de eerste hypotheek dit voor mij nog interessanter. Dus als er een linkje is dan graag.
[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 20-09-2023 12:30:15 ]
Het betreft een 3-sterren crowdfundingproject voor Chez Nous Groningen. Op dit project wordt 9% rente geboden met een looptijd van 48 maanden.
De actieve automatisch toegezegde investeerders krijgen 1 uur na publicatie als eerste de mogelijkheid om hun investering te bevestigen.
Vrijdag 22 september om 12:00 uur zal het project worden opengesteld voor het nog resterende te financieren deel.
Was van ondernemers Family Groningen die recent gefinancierd was via HCN en wordt nu overgenomen door dochter+vriend.
_________
Even op de socials gekeken, 3 juli kvk ingeschreven want zouden de exploitatie van de onderneming al doen voor de overname. Vaak op vakantie geweest zelfs na de overname, vaak in Marbella te vinden. (zou familie of vrienden daar een plek hebben?) Zelfs nog een paar dagen geleden in Parijs. Sinds 7-9-23 ook nog even een andere auto gekocht...
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Als je die niet had genomen en misschien de eigen Mercedes ging verkopen was er misschien niet eens een lening nodig gehad... eventueel icm de verkoop van wat andere designers spullen...
[ Bericht 27% gewijzigd door Tjalala op 20-09-2023 13:09:38 ]
Ik begrijp die maanden aflossingsvrij bij dit project ook niet. Zoiets kan wmb wel bij een zaak die eerst verbouwd moet worden en daarom in het begin nog geen omzet draait, maar in dit geval is daar geen sprake van.
Heeft iemand ook ervaren dat gve de kosten van projecten herbereknd heeft en nu naar boven heeft afgerond? Bijvoorbeeld project 26597.
Stel je hebt 100,- geinvesteerd (effe fictief) en de kosten zijn 0,4% per jaar dan is de inhouding dus 0,10 per kwartaal (1x per kwartaal wordt er rente betaald). Ik zie nu ineens een hoger bedrag verschijnen en het lijkt wel of ze de nieuwe kosten (0,425%) hebben losgelaten op dat project, in het voorbeeld van 100,- brengt dat de kosten naar 0,10625 wat afgerond 0,11 is. Dit gedrag past precies binnen het verschinnsel wat ik in het (schijnbaar aangepaste?) betaalschema zie.
Ben ik de enige die dit is opgevallen, of mis ik ergens communicatie dat ze bij bestaande projecten een aanpassing in de kosten zouden gaan doen?
Bij Max had ik deze foutmelding: "We are currently still checking account balances and your account has been flagged as having a small issue. Whilst we are checking this we have restricted withdrawals on your account."
Vandaag niet meer. Inmiddels heb ik geld kunnen overboeken naar mijn rekening.
Op woensdag 20 september 2023 20:11 schreef Crowdyfunder het volgende: Bij Max had ik deze foutmelding: "We are currently still checking account balances and your account has been flagged as having a small issue. Whilst we are checking this we have restricted withdrawals on your account."
Vandaag niet meer. Inmiddels heb ik geld kunnen overboeken naar mijn rekening.
Vandaag de aflossing ontvangen van mijn enige MAX project en overgeboekt naar mijn rekening.
Een pluim voor de instant overboeking trouwens, dat heb ik bij geen enkel ander platform gezien!
Op woensdag 20 september 2023 20:11 schreef Crowdyfunder het volgende: Bij Max had ik deze foutmelding: "We are currently still checking account balances and your account has been flagged as having a small issue. Whilst we are checking this we have restricted withdrawals on your account."
Vandaag niet meer. Inmiddels heb ik geld kunnen overboeken naar mijn rekening.
[..] Ook een heel mooi huis, zal idd wel 600k of meer opbrengen.
Ik vind het wel een beetje raar verhaal. Die overwaarde is uiteraard dik in orde maar ik zou toch wel graag wat concreter zien wat hij met dat geld van plan is.....
Met 75 tot 89K koop je hooguit een bedrijfshalletje of zo. Eigen geld inbrengen vind ik wat onwaarschijnlijk als ik naar zijn bedrijfsbalans kijk en de opmerking dat de HA gebaseerd is op de overwaarde eigen woning. Wélk eigen geld denk ik dan.
[ Bericht 8% gewijzigd door obligataire op 21-09-2023 08:48:06 ]
Ik begrijp die maanden aflossingsvrij bij dit project ook niet. Zoiets kan wmb wel bij een zaak die eerst verbouwd moet worden en daarom in het begin nog geen omzet draait, maar in dit geval is daar geen sprake van.
Misschien een buffer opbouwen voor als er iets stuk gaat of toch nog iets opknappen. Tegelijkertijd kan ik me voorstellen dat er vanaf de Kerst een maand lang iets minder broodjes worden besteld en dat ze daarom liever iets later beginnen met aflossen dan dat het na een paar maanden al een probleem oplevert.
Yes Willem Ruiter is een show-boy, ga de temptation 2021 niet terugkijken, zekerheden en inkomen zijn wel OK en hij zal nog toch wel wat ¤ in de pocket hebben. Dit dicht het gat om tot een fatsoenlijke aankoop te komen. Tussendoortje met bescheiden inleg, ga ik wel doen.
[..] Ik vind het wel een beetje raar verhaal. Die overwaarde is uiteraard dik in orde maar ik zou toch wel graag wat concreter zien wat hij met dat geld van plan is.....
Met 75 tot 89K koop je hooguit een bedrijfshalletje of zo. Eigen geld inbrengen vind ik wat onwaarschijnlijk als ik naar zijn bedrijfsbalans kijk en de opmerking dat de HA gebaseerd is op de overwaarde eigen woning. Wélk eigen geld denk ik dan.
Ik vind het niet direct heel gek. Hij heeft een online marketing baan en runt daarnaast zelf wat e-commerce hossels (dropshipping?), wat helemaal de rage is bij deze snelle boys.
Neem aan dat hij een loods of zo wil om zelf een voorraad voedingssupplementen te kunnen opslaan en vanaf daar te shippen. En natuurlijk om een gym in te maken en zijn lambo te stallen.
Ergste wat er kan gebeuren is dat we hem op BOOS terugzien omdat hij slechte airpods verkoopt of zo. Hoe dan ook komt ons geld wel terug!
[ Bericht 1% gewijzigd door ShowMeTheMoney op 21-09-2023 13:31:40 ]
[..] Ik vind het niet direct heel gek. Hij heeft een online marketing baan en runt daarnaast zelf wat e-commerce hossels (dropshipping?), wat helemaal de rage is bij deze snelle boys.
Neem aan dat hij een loods of zo wil om zelf een voorraad voedingssupplementen te kunnen opslaan en vanaf daar te shippen. En natuurlijk om een gym in te maken en zijn lambo te stallen.
Ergste wat er kan gebeuren is dat we hem op BOOS terugzien omdat hij slechte airpods verkoopt of zo. Hoe dan ook komt ons geld wel terug!
Waar het écht om gaat is dat Collin hier geen openheid over geeft. Het gaat om onroerend goed kennelijk, een hypotheek op dát onroerend goed zou nog meer comfort geven. Maar ook die informatie wordt ons onthouden.
[..] Waar het écht om gaat is dat Collin hier geen openheid over geeft. Het gaat om onroerend goed kennelijk, een hypotheek op dát onroerend goed zou nog meer comfort geven. Maar ook die informatie wordt ons onthouden.
wellicht orienteert hij op een pand he, en heeft hij het pand nog niet...en legt hij het meerdere zelf in. 4 ton overwaarde krijg je ook niet zomaar. Dan is er of steeds met winst verkocht óf versneld afgelost óf met vermogen waarde toegevoegd. Of een combi.
[ Bericht 11% gewijzigd door Jaco078 op 21-09-2023 13:58:28 ]
Op woensdag 20 september 2023 11:37 schreef obligataire het volgende: Ver*o Afhaalcentrum is actief in de bereiding van authentieke Italiaanse gerechten. De onderneming wordt geëxploiteerd door de heer El Sa*yed. Hij heeft het koksvak geleerd in Italië. De ondernemer heeft 5 jaar geleden de mogelijkheid gekregen om het huidige huurpand aan te kopen, middels Knab Crowdfunding (powered bij Collin Crowdfund). De ondernemer wenst deze lening nu te herfinancieren.
Weet iemand of hij al die tijd netjes betaald heeft?
Ik ben wel geneigd om deze mee te nemen voor een basisinleg.
[..] wellicht orienteert hij op een pand he, en heeft hij het pand nog niet...en legt hij het meerdere zelf in. 4 ton overwaarde krijg je ook niet zomaar. Dan is er of steeds met winst verkocht óf versneld afgelost óf met vermogen waarde toegevoegd. Of een combi.
Ja die kant gaat het inderdaad op Jaco. Dat we het moeten gaan raden. En dus wellicht gaan gebruiken in onze posts....
Ik denk wel dat Collin bij Direct leningen minder vragen stelt en hoeft te stellen, vooral als de zekerheden goed zijn. Voor Direct leningen hoeft er iig geen businessplan of iets te worden overlegd.
Eigenlijk zou hier net zo goed kunnen staan dat hij voor 75k een kamer aan zijn huis laat bouwen en zou dat in feite weinig uitmaken.
Op donderdag 21 september 2023 15:34 schreef ShowMeTheMoney het volgende: Ik denk wel dat Collin bij Direct leningen minder vragen stelt en hoeft te stellen, vooral als de zekerheden goed zijn. Voor Direct leningen hoeft er iig geen businessplan of iets te worden overlegd.
Eigenlijk zou hier net zo goed kunnen staan dat hij voor 75k een kamer aan zijn huis laat bouwen en zou dat in feite weinig uitmaken.
Of dat hij er een voorraadje 'waspoeder' van aanlegt. Of gokschulden van betaalt. En zo weet ik er nog wel een paar te noemen. Maar van ons wordt verwacht dat we het geld over de schutting mikken en vertrouwen op de overwaarde in zijn woning.
Ik snap niet zo goed dat Vero nog niet volgestort is. OK hij heeft een licht negatief kapitaal maar de zaak bestaat al minimaal 5 jaar en ik denk dat hij er samen met zijn 'zwartgebakken' pizza's aardig goed van kan leven. Het pandje lijkt me redelijk courant, altijd wel iemand voor te vinden? Risico is goed te overzien zou je zeggen.
[..] Of dat hij er een voorraadje 'waspoeder' van aanlegt. Of gokschulden van betaalt. En zo weet ik er nog wel een paar te noemen. Maar van ons wordt verwacht dat we het geld over de schutting mikken en vertrouwen op de overwaarde in zijn woning.
Nou ja een kamer voegt nog waarde toe aan het onderpand, als je verhaal echt te bizar overkomt blijven natuurlijk terecht alle investeerders weg!
Maar we hebben toch wel vaker Direct leningen waar alleen vaagheden staan, zoals "lening wordt gebruikt voor een herfinanciering en investering in handelsvoorraden". Maar ja, aan een ieder om zelf een inschatting te maken en de Temptation te weerstaan om te investeren in Willem.
[..] Of dat hij er een voorraadje 'waspoeder' van aanlegt. Of gokschulden van betaalt. En zo weet ik er nog wel een paar te noemen. Maar van ons wordt verwacht dat we het geld over de schutting mikken en vertrouwen op de overwaarde in zijn woning.
Gelukkig lezen de jongens en meisjes van Collin met dichtgeknepen billetjes met ons mee op dit forum, dus ik vertrouw erop dat onze goedbedoelde kritische noten uiteindelijk toch tot enige verbetering daar in Oisterwijk zullen leiden ...
Op donderdag 21 september 2023 16:06 schreef obligataire het volgende: Ik snap niet zo goed dat Vero nog niet volgestort is. OK hij heeft een licht negatief kapitaal maar de zaak bestaat al minimaal 5 jaar en ik denk dat hij er samen met zijn 'zwartgebakken' pizza's aardig goed van kan leven. Het pandje lijkt me redelijk courant, altijd wel iemand voor te vinden? Risico is goed te overzien zou je zeggen.
Zo zie ik het ook. Het grootste risico hier is dat hij een pan over zijn lijf leeg kiepert en niet meer kan werken in zijn eenmanszaak. Maar dat risico lijkt me niet zo groot gezien de jaren lange ervaring achter de pannen. Ik zie dit soort projecten als veel minder risicovol als een projectinvestering in zo'n over het paard getilde Alibaba jongen.
En nog maar een betaalachterstand bij Collin, L*nsbergen Orch*ds.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.75% van het leningbedrag is al afgelost. Inclusief rente heb ik nu 90% van mijn investering al terug. Er is een 2e hypotheek op het bedrijfspand. Er was op basis van de marktwaarde 4 jaar geleden een overwaarde van ruim 2 keer het bedrag van de 2e hypotheek, al is het altijd maar de vraag wat zo'n bedrijfspand opbrengt. Daarnaast is er van beide ondernemers een borgstelling die elk al ongeveer het nu nog openstaande bedrag is, maar die borgstellingen hadden morele waarde. Eind 2020 is nog een 2e lening geweest, die gebruik maakt van dezelfde 2e hypotheek, waarbij de investeerders uit de eerste lening voorrang krijgen bij eventuele uitwinning.
Collin is nu wel snel bij, anders komt zo'n bericht een maand na de datum dat je de betaling hebt ontvangen, nu is het slechts 9 dagen later.
[ Bericht 2% gewijzigd door Soulfreak op 21-09-2023 18:41:42 ]
Lastige handel hoor, orchideeën. Hoge stookkosten, veel bedrijven die gestopt of overgestapt zijn of in de stille verkoop staan, van die overwaarde op het pand hoef je helaas ook niets verwachten.