Buitenlandpolitiek is volgens mij volledig in handen van de president, toch? Congres mag naderhand erover stemmen of zo.quote:Op maandag 18 april 2022 11:20 schreef Megumi het volgende:
[..]
Op zich had Obama niets te vertellen. De republieken hadden een meerderheid in de senaat. En in het huis van afgevaardigden.
De president en dat is wel een punt ergens is opperbevelhebber van het leger. Los daarvan is het aan de senaat om verdragen goed te keuren. De president mag ze wel indienen maar de senaat blijft eindverantwoordelijk.quote:Op maandag 18 april 2022 11:22 schreef grrrrg het volgende:
[..]
Buitenlandpolitiek is volgens mij volledig in handen van de president, toch? Congres mag naderhand erover stemmen of zo.
Dat niet, maar de Russische opmars zou tot staan moeten worden gebracht door de inzet van een shitload aan kernwapens. Zonder dat de Russen er ook maar 1 ingezet zouden hebben.quote:Op maandag 18 april 2022 09:51 schreef HiZ het volgende:
Plannen voor een aanvalsoorlog tegen het Oostblok?
Dat is dus gewoon een leugen uit de Russische leugenfabriek.
n van de meest vreemde vogels op dit forum.quote:
Puur conventioneel zou een land als de VS binnen een paar uur Rusland uit Oekrane kunnen wegvagen. Maar omdat dat mogelijk tot een kernoorlog zou kunnen leiden doen ze dat niet.quote:Op maandag 18 april 2022 11:27 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat niet, maar de Russische opmars zou tot staan moeten worden gebracht door de inzet van een shitload aan kernwapens.
https://www.militairespec(...)-landmacht-1953-1968
Nee, joh,in Irak enzo duurde dat ook wekenquote:Op maandag 18 april 2022 11:29 schreef Megumi het volgende:
[..]
Puur conventioneel zou een land als de VS binnen een paar uur Rusland uit Oekrane kunnen wegvagen. Maar omdat dat mogelijk tot een kernoorlog zou kunnen leiden doen ze dat niet.
26 dagenquote:Op maandag 18 april 2022 11:32 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Nee, joh,in Irak enzo duurde dat ook weken
Nee. Maar de VS hebben nagelaten na te denken over de gevolgen achteraf. De meeste Afghanen en Irakezen willen geen vrede en of een democratie.quote:Op maandag 18 april 2022 11:32 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Nee, joh,in Irak enzo duurde dat ook weken
Klopt, dat is zelfs een democratisch recht van een soeverein land waar wij, en onze regeringsleiders in het bijzonder, niets over mogen zeggen.quote:Op maandag 18 april 2022 11:29 schreef mcmlxiv het volgende:
Tja medeplichtigheid van de Russische bevolking. Lastig. Ik ben bang dat de realiteit is dat bij elk volk het percentage dat in staat is echt keuzes te maken zo klein is dat misbruik door dictators en populisten altijd op de loer ligt. De Russische bevolking is op dit punt geen uitzondering helaas, ze voldoet gewoon aan de regel.
Kijk naar Hongarije, een stuk welvarender dan dertig jaar geleden, volop geprofiteerd van vrijheid en hulp en toch kiezen ze er zelf voor om een anti-Democraat als Orban aan de macht te houden. Idioterie hoort helaas bij de mensheid. Sterker zelfs hier zitten Orban fans, want Orban houdt tenminste de LGBTQ vloedgolf in bedwang! Levensgevaarlijk die trafos en lesbos tenslotte! En dat Viktor daarbij de persvrijheid, de politieke vrijheid en andere vrijheden opoffert, tja dat vinden onze vrienden helemaal niet erg.
Precies. Militair heeft de VS gewonnen. Economisch en politiek niet.quote:
Weet niet of je er zo naar moet kijkenquote:Op maandag 18 april 2022 11:35 schreef Megumi het volgende:
[..]
Precies. Militair heeft de VS gewonnen. Economisch en politiek niet.
Het gaat iets verder terug, de massale liquidaties op Engelse bodem waar niks tegen is gedaan. Toen hij massaal tegen geluiden begon op te sluiten. ze hebben post Sovjet unie beetje gezien als post Fascisme Itali. Die hadden ook hun problemen maar wilde wel op christelijk waarden europa opbouwen. Poetin etc wilden altijd een autocratische staat terug, en gebruiken hiervoor christendomquote:Op maandag 18 april 2022 11:15 schreef grrrrg het volgende:
[..]
Klopt helemaal. Obama heeft helaas veel te voorzichtig gereageerd op de Russische provocaties in het verleden.
Met je eens. Maar een stabiel "democratisch" land wat braaf olie levert is Irak ook niet geworden met IS en dergelijke.quote:Op maandag 18 april 2022 11:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
Weet niet of je er zo naar moet kijken
Saddam heeft iig dik verloren
De meesten willen geen vrede??quote:Op maandag 18 april 2022 11:34 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nee. Maar de VS hebben nagelaten na te denken over de gevolgen achteraf. De meeste Afghanen en Irakezen willen geen vrede en of een democratie.
Het kost een uurtje, maar dan begrijp je ook iets. Zal het nog wel een keer beluisteren.quote:Op maandag 18 april 2022 10:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Hier een economische analyse van het gebeuren.
Stalin hield het nog lang vol na de Zuiveringen....quote:Op maandag 18 april 2022 00:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En toch zijn dat soort acties levensgevaarlijk voor Putin. Als z’n inner circle en masse het idee heeft dat zij de volgende kunnen zijn dan neemt de kans op Von Stauffenbergjes aanzienlijk toe.
Heb jij binnen een half uur een film van dik een uur bekeken en beluisterd?quote:Op maandag 18 april 2022 10:31 schreef quirina het volgende:
[..]
Er kunnen altijd dingen veranderen. Landen kunnen ineens wel weer samen gaan werken met Rusland bijvoorbeeld.
Dit is gewoon koffiedik kijken.
Welke vooroordelen bedoel je precies? Op zich zouden de afghanen in opstand kunnen komen tegen de Taliban? Maar dat doen ze niet? Op zich kan ik er ik in mee gaan dat het westen ze heeft laten stikken. Maar historisch gezien is het Midden-Oosten geen gebied waar democratie en vrijheid hoog in het vaandel staat. En dat is geen vooroordeel maar een feit. En daar zouden we als het westen meer rekening mee moeten houden. Door bijvoorbeeld zo snel mogelijk van olie en gas af te gaan. Waardoor we de corrupte regimes aldaar niet meer hoeven te steunen.quote:Op maandag 18 april 2022 11:40 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
De meesten willen geen vrede??
Mensen willen brood voor hun kinderen, dat willen de meesten. Ook in Irak en Afghanistan.
Je vooroordelen tonen echt een compleet gebrek aan historisch perspectief.
De gevolgen van de inmenging door de wereldmachten de afgelopen decennia zijn d oorzaken van de ellende daar.
Niet de meeste Irakezen en Afghanen
Als je geen perspectief kan zien, dus mensen bijvoorbeeld, is het vrijwel onmogelijk om in te schatten hoe groot zo'n ding is.quote:Op maandag 18 april 2022 11:10 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
186 meter, toch wel wat groter dan ik op basis van de foto's in die twitterberichtjes vermoed had.
Je schreef dat de meeste geen vrede willen, dat is je vooroordeel.quote:Op maandag 18 april 2022 11:44 schreef Megumi het volgende:
[..]
Welke vooroordelen bedoel je precies. Op zich zouden de afghanen in opstand kunnen komen tegen de Taliban? Maar dat doen ze niet? Op zich kan ik er ik mee gaan dat het westen ze heeft laten stikken. Maar historisch gezien is het Midden-Oosten geen gebied waar democratie en vrijheid hoog in het vaandel staat. En dat is geen vooroordeel maar een feit.
Dus er in nu vrede in Irak en Afghanistan? Duidelijk niet dus. En democratie is niet perfect. Maar stelt de meeste mensen wel instaat om in redelijke vrijheid en welvaart te leven.quote:Op maandag 18 april 2022 11:48 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Je schreef dat de meeste geen vrede willen, dat is je vooroordeel.
Staat los van democratie of niet
Ik bestrijd alleen jouw stelling dat de meeste mensen in Irak en Afghanistan geen vrede zouden willen hebben.quote:Op maandag 18 april 2022 11:51 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dus er in nu vrede in Irak en Afghanistan? Duidelijk niet dus. En democratie is niet perfect. Maar stelt de meeste mensen wel instaat om in redelijke vrijheid en welvaart te leven.
Nee dat is al een paar eeuwen een feit.quote:Op maandag 18 april 2022 11:59 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Ik bestrijd alleen jouw stelling dat de meeste mensen in Irak en Afghanistan geen vrede zouden willen hebben.
Dat is een vooroordeel.
Vertel, wat is de weg naar vrede in Afghanistan en Irak?quote:Op maandag 18 april 2022 11:51 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dus er in nu vrede in Irak en Afghanistan?
Zo snel mogelijk af van de olie en gas. Zodat we niks meer te zoeken hebben in het Midden-Oosten en de regio er om heen.quote:Op maandag 18 april 2022 12:01 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Vertel, wat is de weg naar vrede in Afghanistan en Irak?
Ik had al niet veel hoop op een zinnig antwoord maar dit slaat wel echt allesquote:Op maandag 18 april 2022 12:03 schreef Megumi het volgende:
[..]
Zo snel mogelijk af van de olie en gas. Zodat we niks meer te zoeken hebben in het Midden-Oosten en de regio er om heen.
quote:Op maandag 18 april 2022 09:26 schreef miss_sly het volgende:
Maar een nuke op Moskou is wel weer een graadje heftiger.
Jullie slaan door in je fantasie.quote:Op maandag 18 april 2022 09:31 schreef HiZ het volgende:
Ik ben geen fan van atoombommen op Moskou. Maar ik wil wel dat er een absolute garantie is dat die stad in as opgaat als Poetin n atoombom op 'ons' afschiet.
Dat weten we al sinds we de gemartelde lijken van die burgemeester, haar man en haar zoon gevonden hebben: mensen in hoge posities en hun familieleden lopen groot risico gemarteld te worden. Het hood van de gemeenteraad van Zaporizja is niet voor niets in alle staten van paniek: Terwijl de oorlog tussen Rusland en Oekrane de tweede maand nadert, is de zoon van het hoofd van de gemeenteraad van Zaporizja in Oekrane naar verluidt ontvoerd door Russische troepen.quote:
Van IS en dergelijke heb je dus niet gehoord? En de koude oorlog. Overigens heb ik het niet over vrede in die regio. Maar meer het er voor zorgen dat wij daar niets meer mee te maken hebben wat militaire en economische belangen aangaat. Regimes waar vrouwen strafloos verkracht kunnen worden en arbeiders dood gaan voor het bouwen van stadions ben ik geen voorstander van.quote:Op maandag 18 april 2022 12:07 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Ik had al niet veel hoop op een zinnig antwoord maar dit slaat wel echt alles![]()
Hoe creert dat vrede voor de mensen in Afghanistan (waar overigens amper olie in de grond zit) en Irak?
Op zich mocht Poetin de NAVO en de VS aanvallen met atoomwapens? Is het zeker dat Moskou een berg radioactief as gaat worden?quote:
Is dat het scherm voor de drijf-in bios?quote:Op maandag 18 april 2022 11:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
10 Meter langer dan onze zrms Johan de Wit.
[ afbeelding ]
quote:Op maandag 18 april 2022 09:18 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Ouders van opvarenden van dat schip niet alleen, 20.000 gedoode en 60.000 gewonde soldaten, https://www.minusrus.com/en , er moeten zo langzamerhand toch vragen oprijzen over die speciale militaire operatie en bevrijding van een broedervolk.
[ twitter ]
Jij zegt dat als je vrede wil als gebied, dat er dan vrede komt - als er geen vrede is, dan ligt dat immers ook aan het gebied. Nou, vertel, als inwoner van Afghanistan die vrede wil, hoe ga je dat bewerkstelligen? Wat is dan de weg naar vrede in Afghanistan en Irak? Dit is pas de derde keer dat ik het vraag, je bent nog niet begonnen met antwoorden.quote:Op maandag 18 april 2022 12:11 schreef Megumi het volgende:
[..]
Van IS en dergelijke heb je dus niet gehoord? En de koude oorlog. Overigens heb ik het niet over vrede in die regio. Maar meer het er voor zorgen dat wij daar niets meer mee te maken hebben wat militaire en economische belangen aangaat.
Wat een voor de hand liggend scenario ook.quote:Op maandag 18 april 2022 12:12 schreef Megumi het volgende:
Op zich mocht Poetin de NAVO en de VS aanvallen met atoomwapens?
Dat weet niemand 100% zeker.quote:Op maandag 18 april 2022 12:14 schreef sp3c het volgende:
Sure
Maar niemand gaat met atoombommen gooien hier
Op zich is er niet even een knopje voor. Er zit een aantal lagen tussen. Hoe het nu in Rusland zit weet ik niet precies. Maar in de VS kan de president niet zomaar een kernoorlog beginnen. En hetzelfde was het zo in de USSR destijds.quote:Op maandag 18 april 2022 12:14 schreef sp3c het volgende:
Sure
Maar niemand gaat met atoombommen gooien hier
Denk dat nagenoeg iedereen dat 100% zeker weetquote:
Nou, met de Topol ("slechts" 800kt) kom je toch een aardig end...quote:Op maandag 18 april 2022 08:41 schreef theunderdog het volgende:
Nee. Dat is dan weer een overschatting van kernwapens. Het is verschrikkelijk, maar er is nog geen kernwapen op de markt die heel Amsterdam kan vernielen. Laat staan de wereld.
quote:Moderate blast damage radius (5 psi): 6.53 km (134 km)
At 5 psi overpressure, most residential buildings collapse, injuries are universal, fatalities are widespread. The chances of a fire starting in commercial and residential damage are high, and buildings so damaged are at high risk of spreading fire. Often used as a benchmark for moderate damage in cities. Optimal height of burst to maximize this effect is 2.9 km.
Ik verwacht dus dat er daar geen vrede komt. Maar dat we er voor moeten zorgen dat het westen daar verder geen aandacht meer aan hoeft te besteden door zo snel mogelijk van de olie af te gaan.quote:Op maandag 18 april 2022 12:15 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Jij zegt dat als je vrede wil als gebied, dat er dan vrede komt - als er geen vrede is, dan ligt dat immers ook aan het gebied. Nou, vertel, als inwoner van Afghanistan die vrede wil, hoe ga je dat bewerkstelligen? Wat is dan de weg naar vrede in Afghanistan en Irak? Dit is pas de derde keer dat ik het vraag, je bent nog niet begonnen met antwoorden.
Dat je totale onzin over IS en Koude Oorlog begint uit te kramendaar zou eens gemodereerd op moeten worden, figuren die debiele stellingen poneren en als je vraagt naar onderbouwing over andere dingen beginnen. Zodat we daar geen debiele regimes meer hoeven te steunen.
Wat?quote:Op maandag 18 april 2022 08:41 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nee. Dat is dan weer een overschatting van kernwapens. Het is verschrikkelijk, maar er is nog geen kernwapen op de markt die heel Amsterdam kan vernielen.
Wel een stukje meer zuidoostelijk graag.quote:Op maandag 18 april 2022 12:18 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nou, met de Topol ("slechts" 800kt) kom je toch een aardig end...
[..]
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |