Het ijs in het noordpoolgebied loopt momenteel gelijk op met het jaar 2019. Het ijs leek op weg naar een nieuw dieptepunt, maar een aantal weken geleden is de vrije val enigszins geremd. Begin september zal het ijs zich weer gaan uitbreiden.quote:Noordelijk Siberi
Ook op plekken waar je het minder snel verwacht, woeden momenteel branden. In het noorden van Siberi bijvoorbeeld, in het Noordpoolgebied. Na een recordwarme winter in grote delen van Rusland, warmde het ook in Siberi in het voorjaar snel op. Het kwam er af en toe zelfs tot recordhoge, zomerse waarden, boven 25 graden, daar waar het in die tijd van het jaar normaalgesproken rond het vriespunt hoorde te zijn. En nog steeds is het er warm. Sterker nog, er is daar inmiddels al lange tijd sprake van een hittegolf.
bron 20 juni 2020
Kleinste kans op winter in Europaquote:In het grootste deel van Europa vroor het bijna drie volle maanden, van Scandinavi tot Itali en van Frankrijk tot Rusland bevroren alle grote meren en rivieren. Zelfs het Gardameer vroor geheel dicht. In Nederland bevroor de grond tot meer dan een meter diep. Het vee stierf in de schuren, loofbomen spleten open door de kou en reizigers vroren onderweg dood in de koudste winter sinds mensenheugenis. Wijnvaten bevroren in de kelders, fruitbomen gingen massaal verloren, en zelfs eiken overleefden het niet. De graanteelt ging ook verloren.
In januari lag de gemiddelde temperatuur in Nederland op -5,1 graden, in Berlijn zelfs op -13,2 graden. De koudste dag in Nederland was 20 januari 1709. Te Keulen bevroren die dag vijf schildwachten. De gemiddelde temperatuur van de gehele winter komt in Nederland uit op -2,3 graden[3].
Op 8 maart zit de Maas bij Rotterdam nog dichtgevroren. Pas in de loop van deze maand wijkt de vorst, maar de gevolgen blijven nog lang zichtbaar. Op 3 april moet het jacht van de Admiraliteit van Amsterdam op de Zuiderzee terugkeren vanwege het vele ijs tussen Enkhuizen en Stavoren. Op 13 april was het ijs in Kopenhagen nog 14 duimendik en op 1 mei was de haven van Danzg nog bevroren
			
			
			
			
			
			
			
			Altijd.quote:
			
			
			
			Ijdele hoop vrees ik. Steenkoude winters in NL zijn voorgoed verleden tijd. Misschien nog heel sporadisch als je geluk hebt.quote:
			
			
			
			Ik hoop al jaren op die winter idd.quote:Op woensdag 12 augustus 2020 19:13 schreef roos94 het volgende:
[..]
Ijdele hoop vrees ik. Steenkoude winters in NL zijn voorgoed verleden tijd. Misschien nog heel sporadisch als je geluk hebt.
			
			
			
			Natuurlijk niet voorgoed. Net zoals het dikke onzin is om te zeggen dat er nit meer een Elfstedentocht komt.quote:Op woensdag 12 augustus 2020 19:13 schreef roos94 het volgende:
[..]
Ijdele hoop vrees ik. Steenkoude winters in NL zijn voorgoed verleden tijd. Misschien nog heel sporadisch als je geluk hebt.
			
			
			
			Laatste zin.quote:Op woensdag 12 augustus 2020 19:35 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Natuurlijk niet voorgoed. Net zoals het dikke onzin is om te zeggen dat er nit meer een Elfstedentocht komt.
			
			
			
			
			
			
			
			Lees de OP anders evenquote:Op vrijdag 28 augustus 2020 18:20 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dat is geen Europa. Dit topic is te vroeg
			
			
			
			quote:
quote:In dit topic gaan we de komende winter volgen in Europa. Omdat er vaak te weinig nieuws is voor een eigen topic, kan hier ook het winterweer uit Rusland en andere landen uit Azi worden behandeld. Zelfs in Afrika kan het tot winterweer komen, ook dat kan hier worden neergezet. Uiteraard is een eigen topic ook een mogelijkheid.
Voor noord Amerika komt er nog een apart topic.
			
			
			
			
			
			
			
			Maak jij een topic?quote:Op vrijdag 28 augustus 2020 18:50 schreef heywoodu het volgende:
Het heeft deze week gesneeuwd in Brazili
			
			
			
			quote:Het is nog niet eens september en de eerste speldenprik van de winter is daar! Het heeft vooral in de Franse Alpen keihard geregend en vanaf zo’n 2500 meter zijn de bergen wit. Her en der is de sneeuwgrens zelfs nog lager gezakt. Buiten in het fris en het voelt eerder aan als herfst dan als nazomer. Volgende week zal alles weer weggedooid zijn, maar een ding is duidelijk we gaan op weg naar de winter. Hierbij wat beelden om lekker in de stemming te komen!
https://www.wintersport.n(...)e-sneeuw-in-de-alpen
			
			
			
			
			
			
			
			Positief blijven tochquote:Op zondag 30 augustus 2020 22:13 schreef Snowsquall het volgende:
Geweldig toch, zou er na 4 jaar dan eindelijk die strenge winter komen??Nee he.
			
			
			
			https://www.weer.nl/nieuw(...)-naar-vroege-winter/quote:Op naar een vroege winter?
Doordat zowel de La Nia als de negatieve dipool tegengesteld aan de winter zijn, wordt in de loop van de herfst een afnemende invloed van de oceanische lagedrukgebieden op het weer in Europa verwacht. Eerst zien we in oktober nog een aanhouden van het septemberregime, daarna komt er geleidelijk meer ruimte voor hogedrukgebieden en neemt de wisselvalligheid in onze omgeving af. In Frankrijk en ook in delen van Centraal-Europa zou het dan al relatief koel kunnen worden, door het vaker invallen van noordoostelijke winden die vooral later in oktober al langzaamaan kouder kunnen worden. In Nederland zouden de temperaturen dichterbij normaal moeten gaan uitkomen, in de loop van de maand.
In november zou dan de echte ommekeer moeten komen. Er is nu veel dat er op wijst dat de luchtdrukvereling in ons deel van Europa in november geblokkeerd zou moeten raken, met hogedrukgebieden op de Oceaan die hun invloed tot over Groenland kunnen uitbreiden. Lagedrukgebieden worden in dat geval gedwongen een veel zuidelijkere koers te volgen. Daarmee zou het in het zuidwesten van Europa (Spanje en Portugal, maar ook delen van Frankrijk) een stuk wisselvalliger moeten worden. Tegelijkertijd zou ons deel van Europa in een regime van noordelijke tot noordoostelijke winder terechtkomen, met bijbehorende lagere temperaturen. Wat het voor de neerslag betekent, is lastig te zeggen. De aanloop aar de winter heeft wel wat overeenkomsten met die naar de winter van 2010.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Dit hadden we in januari moeten hebbenquote:Op vrijdag 18 september 2020 18:30 schreef aloa het volgende:
Eind volgende week ligt er groot lagedrukgebied boven het westen en noorden van Europa waardoor een koudere noordelijke stroming op gang komt. Vooral in de Alpen gaat men dit merken door mogelijk een flink pak sneeuw. De vorstgrens daalt hierbij tot ongeveer 1600 m. Ook in Schotland valt hier en daar al wat sneeuw.
[ afbeelding ]
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Lijkt wel of Slowakije daar overgeslagen wordt, terwijl het daar afgelopen week toch echt fors gesneeuwd heeft ookquote:
			
			
			
			Halverwege november lijkt zowel de nao en ao index negatief te worden.quote:Wanneer de zogenaamde Noord-Atlantische Oscillatie (hele erge weernerd termen) de komende periode naar een ‘negatieve’ oscillatie gaat waarbij de temperaturen van de Atlantische Oceaan gaan zakken, dan is de kans op een koudere winter in Noord- en Midden-Europa volgens de weerexperts een stuk groter. En die daling in temperatuur wordt doorgaans veroorzaakt door een verandering in temperaturen die al gemeten kan worden in de maand mei. Zonder al te technisch te worden, is die schommeling al waar genomen en geven de weerexperts aan dat de winter van 2020/2021 wel eens grote gelijkenissen kunnen vertonen met 2017/2018. Toen had La Nia ook wel degelijk een klein effect op de winter in Europa door het destabiliseren van de straalstroom, waardoor op veel plaatsen een flinke hoeveelheid sneeuw naar beneden is gekomen en de winter in de Alpen ook gekenmerkt werd door een reeks aan hele koude dagen. Perfect voor de sneeuwcondities dus!
https://www.snowchamps.nl(...)r-de-europese-winter
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Het verschil is duidelijk te zien met vorig jaar. En al helemaal met het jaar 2003.quote:IJszee begint eindelijk dicht te vriezen
Het heeft lang geduurd en er was veel voor nodig, maar inmiddels begint het deel van de Noordelijke IJszee ten noorden van Rusland, dat de afgelopen tijd steeds maar niet wilde dichtvriezen, zeeijs te vertonen. Het Europese weermodel verwacht dat het middelste deel, de Laptevzee over een dag of 10 voor een groot gedeelte moet zijn dichtgevroren.
\We hebben het op deze site al vaker geschreven: boven de Noordpool lag een tijdlang een hogedrukgebied. Het was er de oorzaak van dat koude lucht, afkomstig van de Noordpool, heel gemakkelijk naar het zuiden kon wegstromen. Dat gebeurde op diverse plaatsen.
lees hier verder
			
			
			
			
			
			
			
			Lijkt ook nog niet veel op komst op korte termijn.quote:Op donderdag 5 november 2020 15:26 schreef heywoodu het volgende:
Ondertussen is het in Oostenrijk te warm en is er al een World Cup alpineskin uitgesteld
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			IJsdagen gaan er voorlopig niet komen.quote:Op donderdag 19 november 2020 15:57 schreef Walterwhite64 het volgende:
Aloa, jij hebt er volgens mij wel kijk op. Nu ik de nieuwste ecmwf pluim zie, zie ik een clustertje lijntjes voor ijsdagen gaan en de wind komt uit noor/ noordwest.
Heeft dit kans van slagen denk jij? En lijkt deze situatie niet erg veel op die van eind november 2010?
			
			
			
			Een zachte winter wat meer lijkt op herfst, zoals altijd. Als kouliefhebber is het hier niet meer goed toevenquote:Op vrijdag 20 november 2020 12:59 schreef ok01 het volgende:
Bedankt voor de updates steeds aloa
Ben benieuwd wat voor winter we in Nederland gaan krijgen
			
			
			
			quote:In de bergen in het zuiden van Noorwegen is er op zaterdag en zondag kans op sneeuwstormen door sneeuw en harde wind. Er wordt ook zware sneeuwval verwacht in Troms en langs de kust- en fjorden in het westen van Finnmark.
De sneeuw kan voor uitdagende rij omstandigheden zorgen. Kolomrijden kan ook worden ingevoerd of wegen kunnen op korte termijn worden afgesloten.
Op zaterdag en zondag worden ook in Oost-Noorwegen extra hoge waterstanden verwacht.
Het slechte weer zal naar verwachting het hele weekend aanhouden.
			
			
			
			
			
			
			
			Vast nietquote:Op zaterdag 21 november 2020 19:21 schreef Walterwhite64 het volgende:
Nou aloa, volgens mij word de fundering voor een barre winter momenteel gestort. Ik lees op diverse weerfora verheugde reacties mbt de maandwissel/ sinterklaas.
Zou het dan na 8 jaar eindelijk weer eens gaan gebeuren?
			
			
			
			Ik hoop het.quote:Op zaterdag 21 november 2020 19:21 schreef Walterwhite64 het volgende:
Nou aloa, volgens mij word de fundering voor een barre winter momenteel gestort. Ik lees op diverse weerfora verheugde reacties mbt de maandwissel/ sinterklaas.
Zou het dan na 8 jaar eindelijk weer eens gaan gebeuren?
			
			
			
			Ik kom op 1 maart op deze post terug.quote:
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			waar haal je die kaarten vandaan?quote:Op dinsdag 12 januari 2021 07:17 schreef aloa het volgende:
Flink afgekoeld in Spanje. Molina de Aragn ( 1056 m ) is het nu -25.
[ afbeelding ]
			
			
			
			
			
			
			
			Op de webcambeelden op de Belg, is het op veel plekken mooi wit, als ik naar buiten kijk is het grijs.quote:Op dinsdag 12 januari 2021 09:15 schreef winterlover het volgende:
Er gebeurt iets op de Noordpool waardoor we een hle strenge winter kunnen krijgen – en misschien wel kunnen schaatsen
https://www.trouw.nl/a-be3ec761
Ziet iemand dit al ergens terug? Zou mooi zijn!!
			
			
			
			Dat was een zware idd.quote:Op donderdag 28 januari 2021 20:25 schreef Adrie072 het volgende:
[ twitter ]
Die kwam nog aardig ver of in de buurt kun je ook zeggen.
			
			
			
			Wow! Hele mooie beeldenquote:
			
			
			
			Zo goeiedag zeg!quote:Op dinsdag 9 februari 2021 18:52 schreef aloa het volgende:
Bij onze oosterburen al bijna -20 nu.
Kan ook hier in Nederland weer flink koud worden.
[ afbeelding ]
			
			
			
			
			
			
			
			quote:Op zondag 7 maart 2021 18:55 schreef vaarsuvius het volgende:
Foto gemaakt op 07 Maart 2021, 1 maand na de sneeuwval.
[ afbeelding ]
Deze sneeuwbult is nog steeds niet gesmolten en heeft 2 weken van zonnig weer van 10-17 graden overleefd.
De gemeente had hier heel veel sneeuw van de grote uitvalswegen van Enschede heengebracht. Ik rij er regelmatig langs naar mijn werk en vond het zo opmerkelijk dat ik nu regelmatig een foto maak.
[ afbeelding ]
			
			
			
			
			
			
			
			En daarom hebben alle linkse partijen flink verloren. Omdat nu eindelijk het volk doorheeft dat de opwarming van de aarde de grootste onzin is die er bestaatquote:Op donderdag 1 april 2021 13:47 schreef aloa het volgende:
De winter is nog niet klaar met Europa.
Rond 3 april zakt lagedruk af richting Scandinavie, waardoor bij ons (en geheel west Europa) een noordelijk stroming op gang komt. Hierin kunnen fikse (sneeuw)buien tot ontwikkeling komen. Vooral Schotland kan een flink pak sneeuw krijgen. En ook de Alpen kan een dik pak sneeuw verwachten.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
			
			
			
			Dus omdat we nu een wat normalere lente krijgen met nattigheid is de opwarming van de aarde onzin?quote:Op donderdag 1 april 2021 17:58 schreef Djeez het volgende:
[..]
En daarom hebben alle linkse partijen flink verloren. Omdat nu eindelijk het volk doorheeft dat de opwarming van de aarde de grootste onzin is die er bestaat
			
			
			
			Lekker happen?quote:Op zondag 4 april 2021 20:33 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dus omdat we nu een wat normalere lente krijgen met nattigheid is de opwarming van de aarde onzin?
| 
 | 
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |