FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / [Crowdfunding] #147 Collin in de verkoop?
Certecomaandag 22 mei 2017 @ 14:29
ztv2ifcv9bvj7.jpg
Crowdfunding is hot! In 2016 is in Nederland 170 miljoen euro opgehaald middels crowdfunding. Dat betekent opnieuw flinke groei van het fenomeen ten opzichte van het voorgaande jaar, toen de teller nog bleef steken op 128 miljoen euro. Crowdfunding maakte vorig jaar de realisatie van meer dan 4800 projecten en ondernemingsplannen mogelijk. En dat in een jaar dat crowdfunding ook onder een vergrootglas is komen te liggen.

Met crowdfunding betalen meerdere (soms honderden mensen) mee aan de lening van een bedrijf of particulier. Omdat er bij crowdfunding geen tussenkomst is van een financiële instelling zijn de kosten vaak lager en de rendementen over de investering over het algemeen hoger. Het risico is dat bedrijven 'omvallen' en je het geld kwijt bent .

Crowdfundingplatformen leningen
Geldvoorelkaar (GVE), het grootste platform in NL (bruto rente-0,6%= netto rente)
Collin Crowdfund (CCF), leningen met crowdfundcoach (bruto rente-1,04%*= netto rente)
Funding Circle (FNC), kredieten voor het MKB tot 250K en maximale looptijd 5 jaar (bruto rente -1,0% = netto rente)
KapitaalOpMaat (KOM), leningen voor MKB (netto rendement* fluctueert met looptijd**)
Lendahand (LDH), opkomende economieën met rentes van tussen 3 - 6% (bruto rente = netto rente)
Investormatch (IVM), kosteloos investeren in MKB projecten (bruto rente = netto rente)
Horecacrowdfunding (HCN) leningen voor horeca (netto rendement fluctueert met looptijd**)
SamenInGeld (SIG), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid. (bruto rente -0.30%= netto rente).
Bouwaandeel (BAD), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid (bruto rente = netto rente)
Crowdestate, investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid. (netto rendement fluctueert met looptijd**).
CrowdAboutNow (CAN), leningen voor food, horeca, retail (bruto rente = netto rente)
Waardevoorjegeld, leningen met een christelijk normen- en waardenkader voor het MKB (bruto rente -1,0% = netto rente)
Capital circle, leningen voor MKB, investeren vanaf E 500
Moneybrothers, leningen voor MKB (netto rendement fluctueert met looptijd**)
Lendico, kredieten MKB (bruto rente -1,0% = netto rente)
Aygo!Dutch (AGD), leningen voor MKB (netto rendement fluctueert met looptijd**)
NPEX, handel in aandelen en obligaties van MKB-bedrijven
Zonnepanelendelen, investeren in ZonneDelen van collectieve zonne-energieprojecten
OnePlanetCrowd, groene investeringen, vorm: leningen, donaties, rewards, etc
GreenCrowd, markt plaats voor de financiering van duurzame-energie-projecten
Duurzaam investeren, combinatie van maatschappelijk en financieel rendement. (netto rendement fluctueert met looptijd**).
Doorgaan, vanuit De Amersfoortse, projecten tot 250k, vorm: awards of geldleningen

* Door veel te investeren krijg je een korting op de standaard fee. Door de korting op de fee neemt je netto rendement toe.
** Hoe langer de lening loopt hoe kleiner het verschil tussen bruto en netto. Bijvoorbeeld:
==> 36 maanden bruto rente - 0,6%= netto rente
==> 60 maanden bruto rente - 0,3%= netto rente.

Nominale en effectieve rente bij annuïtaire lening. :
Sommige Platformen geven het nominale (GvE) en andere het effectieve rente percentage (KOM, AGD, FNC,......) op. In de effectieve rente wordt niet 1 x per jaar de volledige rente vergoed maar elke maand 1/12. Bij gelijk rentepercentage krijg je bij effectieve rente meer dan bij nominaal voor je investering per jaar.
Precies omrekenen:
http://www.berekenhet.nl/berekenen/nominale-rente.html
http://www.berekenhet.nl/berekenen/effectieve-rente.html

Val niet buiten de boot!
Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf), fundingcircle (fnc) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo:
Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "agd" naar subscribe@crowdfundmailer.nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving.
Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "agd" naar unsubscribe@crowdfundmailer.nl .
Krijg je liever een melding via telegram, ga dan naar https://telegram.me/crowdfund

Crowdfundingplatformen aandelen
SPOILER
Symbid, voor startups en MKB, vorm: aandelen
Kickstarter, daar is een ander topic voor
Buitenlandse platforms
SPOILER
Uiteraard is crowdfunding internationaal, en zo zijn dus ook enkele internationale platformen interessant. Onderstaand zijn enkel nog platformen waarbij je daadwerkelijk investeert, niet uitleent, je krijgt dus aandelen in het betreffende bedrijf en het rendement zal onzekerder zijn.
Seedrs.com is een Engels crowdfundingplatform welk intussen enkele jaren bezig is. De aangeboden projecten zijn zeer gevarieerd. Zo kan je projecten tegenkomen voor een lokale winkel, maar ook voor wereldwijde internetplatformen. Naast aandelen in bedrijven, biedt Seedrs met grote regelmaat ook investeringsfondsen aan om in te investeren.
Companisto.com is een crowdfundingplatform van onze oosterburen. Het Duitse platform biedt ook zeer gevarieerde projecten aan. Het zijn nooit echt veel projecten maar degene die er staan zijn meestal wel interessant om in ieder geval te bestuderen.
Crowdcube.com is een Engels platform welke mooie projecten aanbiedt. Helaas is er het nadeel dat je als buitenlander een debitcard van Visa of Mastercard moet hebben om er te investeren. Een debitcard, dus geen creditcard, ook niet een prepaid creditcard.
Lendingclub.com is een groter amerikaans crowdfunding platform. Hierbij zal het faillissement risico waarschijnlijk wat lager zijn. Een ander voordeel is dat je hier automatisch diversificatie kunt toepassen, met een minimum van $25 per stuk. Dit vermindert je risico aanzienlijk. Echter, voor niet-Amerikanen is het minimale investeringsbedrag $100.000. (bron)
Mintos, a peer-to-peer lending marketplace that connects investors with borrowers of non-bank lenders. It is an easy and transparent alternative to the traditional banking system. At Mintos both retail and institutional investors can invest in fractions of loans originated across Europe. Currently, we serve mortgage loans, personal unsecured loans, secured car loans, and small business loans. The minimum investment in one loan is EUR 10. Loan originators, on the other hand, by connecting to the Mintos platform get an instant access to investors that are looking to purchase loans.
Twino, a privately-owned marketplace lender operating across 7 countries. The company, previously known as Finabay, started operations in 2009 in Latvia and has originated over EUR 240 million in unsecured consumer loans since then. In 2015, TWINO launched an investment marketplace, offering investors from across Europe the opportunity to earn premium returns by investing in unsecured consumer loans originated by its daughter companies in Poland, Georgia and Denmark. In combination with the company's strong management team, local presence and proprietary scoring models, the investment marketplace fuels the growth of the company in the existing markets, as well as its geographical expansion.
Bondora, a leading peer-to-peer lending platform for investing in European non-bank personal loans. All loans are issued by our mother company Bondora AS that retains a share of risk in all loans it sells through Bondora.com marketplace.
Een overzicht van crowdfunding platforms staat op wikipedia.
Risico
SPOILER
Bij sommige crowdfundplatforms moet rekening gehouden worden met het risico dat het crowdfundplatform failliet kan gaan. Dit is minder van belang bij diverse platforms die via een derdenrekening werken en waar de contracten direct afgesloten worden tussen lener en verstrekker.
Daarnaast kunnen de projecten 'omvallen', dan ben je je geld kwijt.
Informeer jezelf goed over de risico's, spreid je geld en investeer nooit meer dan je kunt verliezen. De mensen in dit topic helpen je graag je vragen te beantwoorden :).
Zekerheden
SPOILER
Als je je geld uitleent wil je de beste zekerheid dat je het terug krijgt.
Alleen 100% zekerheid dat je je geld behoud heb je als je niets uitleent! In alle andere gevallen kan je je geld kwijtraken. Crowdlending is risicovol!

Hoe kan je nu aan een project zien of het een project is met risico's die aanvaardbaar zijn:

o Eerst kijk je naar de primaire zaken. Hoe staat het met het eigen vermogen, hoe is het eigen vermogen opgebouwd, hoe zit het met de solvabiliteit, liquiditeit en winstgevendheid nu en in de toekomst. Is er een non-ontrekkingsverklaring t.a.v. de hoogte van de solvabiliteit? Zijn er nog meer leninggevers in het spel en wat zijn hun rechten? Tekenen alle B.V.'s van de eigenaren mee met de lening overeenkomst? Of wordt er nu juist een belangrijke vergeten zodat de ondernemer makkelijk verder kan zonder de lening af te lossen? Zijn de mensen bekwaam? Bestaat het bedrijf al langer of is het een starter? Zijn de prognoses reëel of gaat men er met de hockeystick methode tegenaan. Je moet er achter zien te komen of de lening bij een reële bedrijfsvoering en ook met een beetje tegenwind terug betaald kan worden. Platformen kunnen je helpen bij dit onderzoek met hun ratings en rapporten echter de praktijk heeft geleerd dat deze hulpmiddelen van platformen niet altijd kloppen en soms zelfs er geheel naast zitten. Je bent dus altijd zelf verantwoordelijk voor je beslissing om te kijken naar deze primaire zekerheid heeft het bedrijf of particulier genoeg mogelijkheden om de lening terug te betalen.

o De secundaire zekerheden. Wat krijg ik nog terug als er te veel tegenwind is en de lening nemer de lening niet meer kan terug betalen. Als een lening nemer zijn schulden niet meer kan betalen gaat hij in de meeste gevallen failliet. Daar er dan meestal preferente schuldeisers zijn ( fiscus, UWV en pandhouders) blijft er in het algemeen niets over uit de failliete boedel voor de CF geld uitlener zonder zekerheden. Daarom eisen sommige platformen extra (secundaire) zekerheden voor als de lening nemer niet meer aan zijn verplichtingen voldoet om toch nog een deel van de geleende bedrag terug te kunnen betalen aan de CF geld uitlener. Welke zeker heden praten we dan over:
o Hoofdelijke aansprakelijkheid van de eigenaren (materieel of moreel)
o Borgstellingen van personen voor een bepaald bedrag (materieel of moreel)
o Hypothecaire zekerheden op onroerend goed of schepen
o Verpanding van inventaris, machines, voorraad, debiteuren, contracten etc
Zekerheden dienen zo hard mogelijk te zijn, door hier op het forum mee te lezen leer je welke zekerheden hard zijn. Harde zekerheden verkleinen het risico en kunnen er voor zorgen dat je een deel van je geld alsnog terug krijgt.

Een voorbeeld van een boterzachte zekerheid:
De heer x geeft een borgstelling af van 100.000 euro. Deze borg stelling is op dit moment van morele aard. ( Hier staat dus de heer x garant voor 100K maar x heeft niets)

Een voorbeeld van een harde zekerheid:
De heer x heeft een huis dat een maand geleden getaxeerd is op een waarde van 210.000 euro. Dit huis is op dit moment niet hypothecair belast. Voor de deelnemers aan deze lening wordt een eerste hypotheek afgegeven van 100K (100K is de grootte van de lening) aan de stichting zekerheden van het platform. De 1e hypotheek wordt via de notaris geregeld en het platform betaald pas uit na registratie van de hypotheek.

Hier een link naar een beschrijving van als het mis gaat en hoe een platform dat kan afhandelen Dit https://www.aygodutch.com/als-het-mis-gaat/ is een voorbeeld van een platform dat de afhandeling redelijk/tot goed voor elkaar heeft. Je kan hier ook lezen hoe de volgorde van afhandeling is van zekerheden bij een faillissement. Let op niet alle platformen hebben deze afhandeling goed voor elkaar. Ook de communicatie aangaande mislukte projecten laat vaak te wensen over.
Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Bent u particulier? In vrijwel alle gevallen valt de waarde van de lening - het saldo - in "box 3 voor de inkomstenbelasting. Dat betekent dat u het saldo moet opgeven bij uw aangifte inkomstenbelasting. Net zoals u dit doet met het saldo van uw bankrekening (saldo = waarde per 1 januari van het jaar waarover de belastingopgave wordt gedaan). De rente hoeft niet te worden opgegeven, tenzij deze wordt bijgeschreven bij het banksaldo.

Er kan een uitzondering worden gemaakt op bovenstaande als u als particulier (volgens de fiscus) aan meer dan normaal vermogensbeheer doet. Raadpleeg bij vragen hierover uw belastingadviseur.

Bent u ondernemer en handelt u vanuit een zakelijk account? Voor ondernemers/bedrijven die in het kader van hun onderneming handelen, vormt het uitgeleende bedrag een (vreemd vermogen) vordering die op de balans gezet moet worden. Ontvangen rente behoort tot het resultaat (de winst). Voor IB ondernemers wordt de winst belast in box 1, voor BVs valt e.e.a. onder de vennootschapsbelasting. Indien de lening onverhoopt niet kan worden afgelost, kan afgewaardeerd worden ten laste van de winst.

Zie hiervoor ook: WGR / Crowdfunden en de belastingdienst Zeker weten? Bel dan zelf de belastingdienst.
Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Kan ik wat aan Crowdfunding leningen overhouden of kan ik mijn geld beter op een andere manier beleggen, sparen of misschien nog beter uitgeven of in de ouwe sok stoppen.
Dat is natuurlijk altijd de grote vraag?
Onderstaande globale NRDZ sigarendoos berekening kan je helpen je koers te bepalen.

40 echte defaults van 1100 projecten bij GVE,KOM, Collin,HCN is op dit moment (december 2015) de beste schatting. Dus zo'n 3.6% van alle projecten is vroegtijdig definitief gestopt met betalen.

Bierviltjes berekening ( ook wel de sigarendoos berekening genoemd ?) bij random gespreide investering in projecten :
• 100000 euro geïnvesteerd gespreid over alle projecten
• Opgegeven rente gemiddeld over alle projecten 7%
• Gemiddelde looptijd 4 jaar
• Rente te ontvangen over de gehele looptijd is dus ongeveer 14000 euro
• Fee gemiddeld 1% is ongeveer 1000 euro
• Default gemiddeld na 0.37 deel looptijd. (berekend uit de huidige bekende defaults)
• Default verlies inleg exclusief rente verlies 0.63 * 3600 euro is ongeveer 2300 euro
• Rente verlies defaults ongeveer 300 euro

Wat hou je dus over, ongeveer 10000 euro of te wel ongeveer 5% netto per jaar over uitstaand kapitaal.

Kanttekeningen :
• 3.6% is het default percentage in aantal op dit moment. In geld ligt het iets hoger daar grotere projecten eerder in default gaan als projecten met een kleine geldswaarde.
• 3.6% default zou over de gehele looptijd van de fictieve investering van 100000 euro zomaar het dubbele of meer kunnen worden gezien de fase waarin de meeste van de 1100 projecten zich bevinden.
• Als default percentage verdubbelt dan hou je ongeveer 7500 euro over is zo'n 3.75 % netto rente per jaar over uitstaand kapitaal.
• Nog steeds 2.25% meer dan bij een deposito van 2 tot 4 jaar die op dit moment ongeveer 1.5% doen.
• Heb je 12% tot 13% van je initiële projecten in default dan speel je nog steeds quite t.o.v een deposito. Je moet dan wel kans zien je te verbeteren anders kan je beter stoppen en je geld op de bank zetten.

Crowdfunding wel meer risico, met veel meer werk, maar ook met meer fun. Je kan benchmarken tegen de gemiddelden en kijken of je het zelf beter doet met het selectief uitzoeken van projecten.

Als je het goed doet beloning in extra rendement en een schouderklopje van je zelf.

Deze bierviltjes berekening geeft een aardige indicatie. Wil je het precies uitrekenen dan kan dat natuurlijk en ik zou zeggen doe je best een excel sheet is geduldig. Wil je het echt precies weten dan moet je wachten tot je projecten klaar zijn met aflossen want ook in de laatste maand van een lening kan er een ongelukje gebeuren.
Projecten met problemen:
SPOILER
Aangezien vooralsnog te weinig openheid wordt gegeven over projecten in problemen en defaults door de platformen, hieronder een onvolledige lijst van projecten met problemen van GvE, KOM, CCF, HCN, FNC, AGD, IVM per 11-01-2017

Bij bedrijven met naam XXXXXXXXXXXX zijn er nog mogelijkheden dat het goed komt. Er is een nieuwe categorie problemen aangemeld maar betaald nog conform contract.Ook bij de andere projecten met naam genoemd kan nog steeds uitwinning plaats vinden uit boedel of persoonlijke aansprakelijkheid. Heb je info over defaults die niet vermeld staan of zich niet lenen voor een post op het forum dan graag een PM naar NRDZ. Zie je fouten in de lijst dan ook graag je opmerkingen.

347cs92.jpg

projecten in problemen grafisch weergegeven per 03-12-2015 en per 11-01-2017. Note: de gegevens zijn zo goed mogelijk verzameld maar kunnen fouten bevatten.

2itq9ns.jpg


Statistieken
SPOILER
knthaq5hsdpoo.png

ltgcqfozqil.png

b9xpgb4th6t.png

lgc1egyfrsa.png

q5mdvthquyz.png

Punt van orde:
We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet.Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.

Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Informeer je altijd goed zelf voordat je investeert. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
djh77maandag 22 mei 2017 @ 14:37
peterverhaar twitterde op maandag 22-05-2017 om 14:09:13 en weer een episode in Cowboys Belt van @CollinCrowdfund : ik weet dat Tebbens geld heeft,maar Collin gaat er niet achteraan reageer retweet
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 15:29
Ik neem aan dat velen van jullie
SPOILER
het verzoek van Faja Lobi hebben ontvangen.
Een jaar lang alleen rente, verlenging met een jaar en een half % méér rente.

Het verzoek wordt uitgebreid onderbouwd, al had ik graag wat meer cijfers gezien. Mede daardoor ben ik geneigd ja te zeggen.
nostramaandag 22 mei 2017 @ 15:31
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 15:29 schreef obligataire het volgende:
Ik neem aan dat velen van jullie
SPOILER
het verzoek van Faja Lobi hebben ontvangen.
Een jaar lang alleen rente, verlenging met een jaar en een half % méér rente.

Het verzoek wordt uitgebreid onderbouwd, al had ik graag wat meer cijfers gezien. Mede daardoor ben ik geneigd ja te zeggen.
Tja, de vorige keer had hij na x maanden al een tweede lening nodig en nu kan hij beide leningen niet betalen. Allemaal "vanwege groei". Die nergens gekwantificeerd wordt in cijfers.
Speekselkliermaandag 22 mei 2017 @ 15:40
Was dat niet die partij die de eerste lening voor iets anders had gebruikt dan bedoeld?
(met toestemming, dat dan weer wel) Of ben ik in de war met zijn broer?
bleyenburgmaandag 22 mei 2017 @ 15:42
hier ook voorstel
SPOILER
faja lobi
ontvangen

ik ga er even op studeren.
Ben vooralsnog geneigd mee te gaan.
In ieder geval helder.
wel inderdaad wat meer cijfermatige onderbouwing gezien van bedrijfsvoering.

verder wel netjes gedaan.
ook onderbouwing zekerheden uitgebreid aan bod gekomen.
OpDieFietsmaandag 22 mei 2017 @ 15:44
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 15:29 schreef obligataire het volgende:
Ik neem aan dat velen van jullie
SPOILER
het verzoek van Faja Lobi hebben ontvangen.
Een jaar lang alleen rente, verlenging met een jaar en een half % méér rente.

Het verzoek wordt uitgebreid onderbouwd, al had ik graag wat meer cijfers gezien. Mede daardoor ben ik geneigd ja te zeggen.
Ik geloof op zich ook best in het groeiverhaal; ik zie bij de genoemde grote supermarktketens de producten inderdaad prominent in de schappen staan. Dus ik neig ook naar ja. Wel had ook ik graag meer onderbouwing met cijfers gezien. Nu moeten we het doen met de mededeling: "In het algemeen wordt een verzoek van het opschorten van aflossingen gedaan in een crisissituatie, maar daar is hier geen sprake van."
Ook had ik graag iets gelezen over wat de consequenties van een eventuele afwijzing van het voorstel zouden zijn. Die vraag ga ik per e-mail denk ik even stellen.
escortmk2maandag 22 mei 2017 @ 15:50
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 13:35 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Bestaat sinds

[..]

Bestaat sinds 2007 https://drimble.nl/postcode/1314LW/. Geen faillisementen op dit adres.Huurhuis aan de daken te zien. (geen dakkapellen, alles gelijk)
https://www.google.nl/map(...),180.37h,90t/data%3D*213m4*211e1*213m2*211sdFOa2170g569ZBRkiwNEOg*212e0*214m2*213m1*211s0x47c617244ef31aff:0x82924ff94408a586!5sInstallatiebedrijf+IJpma-%C2%ADBeen+-+Google+zoeken&imagekey=!1e2!2sdFOa2170g569ZBRkiwNEOg&sa=X&ved=0ahUKEwiqyMGOsoPUAhUMB8AKHRrsCWMQpx8IYzAK
16,68% rente, kan hij dan niet beter een autootje leasen?
Cijfers lijken prima, maar dit zijn bijna woekerrentes en dan ben ik wel benieuwd wat er aan de hand is wat wij niet weten.

Ik denk trouwens niet dat het een huurwoning is hoor, google even op "distelweg almere" en je ziet allerlei funda-hits van woningen die te koop staan-stonden. (oneven nummers, aan beide kanten van de ondernemer)
bleyenburgmaandag 22 mei 2017 @ 15:58
weer een nieuwe op FNC
Garagehouder uit Culemborg
¤ 30000 voor inkoop Fiat 500E
1 jaar
8,94%

jammer dat er geen 2016 balans cijfers zijn.

dan had ik 'm bijna zeker gedaan.

Nu is het wederom: Geen cijfers, geen geld
Horsemenmaandag 22 mei 2017 @ 16:08
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 15:29 schreef obligataire het volgende:
Ik neem aan dat velen van jullie
SPOILER
het verzoek van Faja Lobi hebben ontvangen.
Een jaar lang alleen rente, verlenging met een jaar en een half % méér rente.

Het verzoek wordt uitgebreid onderbouwd, al had ik graag wat meer cijfers gezien. Mede daardoor ben ik geneigd ja te zeggen.
Ik zie het totaal anders.
Echt de wereld op zijn kop om op deze manier onder een bestaande aflossingsverplichting uit te komen! Als er nieuw/extra werkkapitaal nodig is waarom komt er dan niet gewoon een nieuw project? Bij een nieuw project kunnen bestaande en nieuwe investeerders in alle vrijheid beslissen of ze hier wel of niet in willen investeren. Tevens wil ik graag weten waarom er in het Exsyting rapport gaan jaarcijfers van de afgelopen twee jaar getoond worden? Door deze handelswijze alsmede het ontbreken van jaarcijfers kan ik niet anders dan tegen stemmen.
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 16:11
Misschien ook maar meteen om een nieuw pakketje met levensmiddelen vragen? Dit is toch wel een kleine incentive waard als het doorgaat. :)
OpDieFietsmaandag 22 mei 2017 @ 16:11
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 15:58 schreef bleyenburg het volgende:
dan had ik 'm bijna zeker gedaan.
Want: affiniteit met het product?
(Op basis van de wel beschikbare cijfers zie ik het namelijk niet...)
OpDieFietsmaandag 22 mei 2017 @ 16:12
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 16:11 schreef obligataire het volgende:
Misschien ook maar meteen om een nieuw pakketje met levensmiddelen vragen? Dit is toch wel een kleine incentive waard als het doorgaat. :)
Dat zat ik ook te denken ja :P
bleyenburgmaandag 22 mei 2017 @ 16:13
@ horsemen.
wat betreft ontbreken cijfermateriaal ben ik het met je eens.

Ik heb zelf minder moeite met deze wijze van creatief omgaan met mogelijkheden.
Ze geven zelf al aan dat het "onorthodox" is.
Dat klopt.
Maar de vraag op deze manier voorleggen vind ik legitiem.

Ik zie het, in tegenstelling tot jou, niet als "onder aflossingsverplichting uitkomen".

Ervanuitgaande dat het verhaal geen feitelijke onwaarheden bevat, vind ik het erg creatief.
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 16:13
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 16:12 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]

Dat zat ik ook te denken ja :P
Die Surinaamse saté van hem, zo gruwelijk lekker :):)
bleyenburgmaandag 22 mei 2017 @ 16:14
@ opdiefiets.
Nee.
op basis van de richting van de beweging van de cijfers....
(die ik helaas niet verder kan inzien)
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 16:18
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 16:13 schreef bleyenburg het volgende:
@ horsemen.
wat betreft ontbreken cijfermateriaal ben ik het met je eens.

Ik heb zelf minder moeite met deze wijze van creatief omgaan met mogelijkheden.
Ze geven zelf al aan dat het "onorthodox" is.
Dat klopt.
Maar de vraag op deze manier voorleggen vind ik legitiem.

Ik zie het, in tegenstelling tot jou, niet als "onder aflossingsverplichting uitkomen".

Ervanuitgaande dat het verhaal geen feitelijke onwaarheden bevat, vind ik het erg creatief.
Hij is nooit erg scheutig geweest met cijfermateriaal. Privacy, concurrentie, etc. Ik heb bij het tweede project via de mail op verzoek cijfers gekregen en dat zag er toch wel keurig uit.

Schaalvergroting vraagt meer financiering, dat is een gegeven. Méér debiteuren, hogere voorraad, daar gaat geld in zitten. Maar een derde project had waarschijnlijk ook wat weerstand opgeroepen.
djh77maandag 22 mei 2017 @ 17:09
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 15:29 schreef obligataire het volgende:
Ik neem aan dat velen van jullie
SPOILER
het verzoek van Faja Lobi hebben ontvangen.
Een jaar lang alleen rente, verlenging met een jaar en een half % méér rente.

Het verzoek wordt uitgebreid onderbouwd, al had ik graag wat meer cijfers gezien. Mede daardoor ben ik geneigd ja te zeggen.
Aflossingsvrije periode is mi vooral interessant aan het begin van de lening. Tranche 1 loopt al 40% van de termijnen en het rentedeel is al aardig verminderd. Ik krijg ongeveer 3 maanden annuïteiten extra tov 12 mnd extra risico. Ik twijfel.
NaRegenDeZonmaandag 22 mei 2017 @ 17:21
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 16:18 schreef obligataire het volgende:

[..]

Hij is nooit erg scheutig geweest met cijfermateriaal. Privacy, concurrentie, etc. Ik heb bij het tweede project via de mail op verzoek cijfers gekregen en dat zag er toch wel keurig uit.

Schaalvergroting vraagt meer financiering, dat is een gegeven. Méér debiteuren, hogere voorraad, daar gaat geld in zitten. Maar een derde project had waarschijnlijk ook wat weerstand opgeroepen.
Ik zit niet in het project was er toen der tijd ook al niet positief over.
Toch even een paar opmerkingen:
-Als het echt goed ging had je deze vraag om uitstel van aflossing niet gehad naar mijn idee.

-Als je dan toch iets wil als leningnemer, omdat je wil doen geloven dat het goed gaat, laat dan een vrije keus aan de investeerder of hij wel of niet voor die extra rente de aflossing wil opschorten. Het maakt je verhaal een stuk sterker als je de keuze echt vrij laat en als het een goed verhaal is met onderbouwing van cijfers zal de meerderheid zeker kiezen om mee te gaan in de opschorting van aflossing voor de extra rente.
De mensen die het niet willen blijven gewoon onder het oude regime van aflossing vallen.
Iedereen blij en geen commotie.

-Ben zelf bang dat er volgend jaar weer een andere smoes zal zijn om niet te betalen, deze man is een gladde prater die het niet zo nauw neemt met afspraken, zie zekerheden en doel investering project 1.
Baklappermaandag 22 mei 2017 @ 17:33
Ik ga niet akkoord. Eerst van een A+ naar een B+ project. Nu nog een financiering. Oh oh oh wat gaat het geweldig.

Laat ze maar cijfers zien. Geloof er nu niet zoveel van.

[ Bericht 22% gewijzigd door Baklapper op 22-05-2017 17:40:38 ]
Mynheer007maandag 22 mei 2017 @ 19:03
quote:
1s.gif Op maandag 22 mei 2017 17:33 schreef Baklapper het volgende:
Ik ga niet akkoord. Eerst van een A+ naar een B+ project. Nu nog een financiering. Oh oh oh wat gaat het geweldig.

Laat ze maar cijfers zien. Geloof er nu niet zoveel van.
Precies. Als het echt zo goed ging dan hadden ze nu al wel een bancaire lening kunnen krijgen....of is het weer een gevalletje van...we willen de investeerders belonen en mee laten profiteren van ons succes.
Baklappermaandag 22 mei 2017 @ 19:16
quote:
1s.gif Op maandag 22 mei 2017 19:03 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]

Precies. Als het echt zo goed ging dan hadden ze nu al wel een bancaire lening kunnen krijgen....of is het weer een gevalletje van...we willen de investeerders belonen en mee laten profiteren van ons succes.
We laten ze profiteren met nog geen 60 cent per 100 euro!!!
djh77maandag 22 mei 2017 @ 20:17
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 19:16 schreef Baklapper het volgende:

[..]

We laten ze profiteren met nog geen 60 cent per 100 euro!!!
Ik kom op 84 cent (per 100 euro): 32 cent gedurende de 12 mnd aflossingvrij en 52 cent gedurende de 35 maanden annuïteit.

Daarnaast krijgen we E 4,84 (per 100 euro) extra rente voor 12 maanden extra risico.
Baklappermaandag 22 mei 2017 @ 21:40
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 20:17 schreef djh77 het volgende:

[..]

Ik kom op 84 cent (per 100 euro): 32 cent gedurende de 12 mnd aflossingvrij en 52 cent gedurende de 35 maanden annuïteit.

Daarnaast krijgen we E 4,84 (per 100 euro) extra rente voor 12 maanden extra risico.
Ik kwam ook op zoiets.

SPOILER
Beste investeerder,
Wij geven op onze beide projecten reeds een mooie rente van 7.5%. U hebt ¤100 geïnvesteerd, dan is ogenschijnlijk elk rentepercentage te laag, de waardering van uw investering door ons blijft echter onverminderd hoog, ongeacht de hoogte van het door u geïnvesteerd bedrag en met uiteindelijk een nog hogere rente van 8% voor een project met goede perspectieven, waarbij de betalingsverplichtingen door ons stipt wordt nagekomen. Wij vertrouwen erop dat u dit ook zult waarderen.
Met vriendelijke groeten,
Jay B. Laigsingh

Dit was zijn antwoord op mijn vraag hoeveel het nou extra opleverd per 100 euro. Ik wist trouwens niet dat hij ook voedselpakketjes uitdeelde bij 100 euro.

[ Bericht 20% gewijzigd door Baklapper op 22-05-2017 22:34:33 ]
Horsemenmaandag 22 mei 2017 @ 22:21
Peter Verhaar is ook niet blij met KoM:

zonder met de ogen te knipperen denkt @KapitaalOpMaat met negatieve wijziging voorwaarden van lening weg te komen: ik stem dan ook TEGEN
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 22:33
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:21 schreef Horsemen het volgende:
Peter Verhaar is ook niet blij met KoM:

zonder met de ogen te knipperen denkt @KapitaalOpMaat met negatieve wijziging voorwaarden van lening weg te komen: ik stem dan ook TEGEN
Peter reageert denk ik primair vanuit zijn gevoel en dat is begrijpelijk.

Maar ik weet niet of dat verstandig is. Volgens mij zijn er twee mogelijkheden:

A. Het gaat inderdaad heel voorspoedig en hij heeft extra werkkapitaal nodig om voorraden en debiteuren te financieren. Ondanks dat ik ook een hekel heb aan verrassingen zou ik hem die ruimte wel gunnen.

B. Het gaat slecht en hij heeft extra werkkapitaal nodig om tegenvallende resultaten op te vangen. In dit geval heeft het weinig zin om nee te zeggen met het risico dat hij omvalt.

SPOILER
Ik heb nog eens naar de publicatiebalans 2015 gekeken en daar blijkt een eigen vermogen uit van 42% van het balanstotaal, een cumulatie van winsten en een current ratio van 2,5, exclusief voorraad (nogal fors) 1,2.
Wat in 2016/2017 is gerealiseerd heb ik geen zicht op.
Horsemenmaandag 22 mei 2017 @ 22:41
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:33 schreef obligataire het volgende:

[..]

Peter reageert denk ik primair vanuit zijn gevoel en dat is begrijpelijk.

Maar ik weet niet of dat verstandig is. Volgens mij zijn er twee mogelijkheden:

A. Het gaat inderdaad heel voorspoedig en hij heeft extra werkkapitaal nodig om voorraden en debiteuren te financieren. Ondanks dat ik ook een hekel heb aan verrassingen zou ik hem die ruimte wel gunnen.

B. Het gaat slecht en hij heeft extra werkkapitaal nodig om tegenvallende resultaten op te vangen. In dit geval heeft het weinig zin om nee te zeggen met het risico dat hij omvalt.

SPOILER
Ik heb nog eens naar de publicatiebalans 2015 gekeken en daar blijkt een eigen vermogen uit van 42% van het balanstotaal, een cumulatie van winsten en een current ratio van 2,5, exclusief voorraad (nogal fors) 1,2.
Wat in 2016/2017 is gerealiseerd heb ik geen zicht op.
In het geval van A. Dan moet hij voor extra kapitaal maar met een nieuw project komen.

In het geval B. Dan staat hij de boel voor te liegen en moeten​ we dat dan gaan belonen?

Het voorstel van NRDZ is trouwens ook zo gek nog niet.
Mynheer007maandag 22 mei 2017 @ 22:44
Een nieuwe collin:
SPOILER
spoiler
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 22:57
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:44 schreef Mynheer007 het volgende:
Een nieuwe collin:
SPOILER
spoiler
Ik ben nogal geschrokken. Ten opzichte van de ronkende prognose is er geen winst maar verlies gemaakt (-17K denk ik), en de current ratio is niet uitgekomen op 2,1 maar op 0,7. Dat scheelt nogal :(
Dit zou allemaal liggen aan de verbouwing die 3 maanden langer zou hebben geduurd. In ieder geval absolute no-go voor mij maar hopelijk lukt het hem de financiering rond te krijgen.
Bengermaandag 22 mei 2017 @ 23:02
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:44 schreef Mynheer007 het volgende:
Een nieuwe collin:
SPOILER
spoiler
Ik heb meer vertrouwen in D&B dan in Collin. Deze gaat zonder mijn inleg vast ook wel vol komen.
obligatairemaandag 22 mei 2017 @ 23:06
quote:
1s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:41 schreef Horsemen het volgende:

[..]

In het geval B. Dan staat hij de boel voor te liegen en moeten​ we dat dan gaan belonen?

Het voorstel van NRDZ is trouwens ook zo gek nog niet.
Klopt, dat is een goed voorstel. Wie weet doen ze dit.

Ik wil een vergelijking maken met de Zorgmobiel meneer. Daar zit ik helaas met een (gering) bedrag in. Die doet een vergelijkbaar voorstel maar geeft zelf al aan dat het niet goed gaat. Ook daar kun je maar één ding doen: toestemmen en hopen dat de zaak zich positief ontwikkelt. Als je nee zegt staat hij over twee maanden in het lijstje......
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 07:53
Poll: Kies je voor een aflossingsvrije per. voor Faja(1e tranche)
Ja
Nee
Tussenstand:
results.cgi?pid=398813&layout=3&sort=prc


Poll: Kies je voor een aflossingsvrije per. voor Faja(2e tranche)
Ja
Nee
Tussenstand:
results.cgi?pid=398814&layout=3&sort=prc
Groepfunderdinsdag 23 mei 2017 @ 07:53
quote:
1s.gif Op maandag 22 mei 2017 21:40 schreef Baklapper het volgende:
Dit was zijn antwoord op mijn vraag hoeveel het nou extra opleverd per 100 euro. Ik wist trouwens niet dat hij ook voedselpakketjes uitdeelde bij 100 euro.
Ik vind dat antwoord nogal aanmatigend en zal dat zeker meewegen in mijn antwoord richting KOM.
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 09:23
Van Sprout.nl:

Britse crowdfunder komt naar Nederland

Het Britse crowdfundingplatform Crowdcube komt naar Nederland. Op zijn eigen site meldt het dat het via een partnership met flexplekkenverhuurder WeWork verder Europa intrekt, te beginnen in Amsterdam en Parijs. Volgens de Britten hebben startups op het continent behoefte aan Britse investeerders. Zelf heeft het sinds zijn oprichting in 2011 een crowd van 390.000 investeerders verzameld voor crowdfunding via aandelen (en af en toe een obligatielening). In het eerste kwartaal van dit jaar waren die goed voor 23 miljoen pond aan funding. Crowdcube was al actief in Spanje, en heeft drie vestigingen in Engeland. Daar is het ruimschoots marktleider en staat de teller op 185 miljoen pond aan crowdfunding.


NL Startups behoefte aan UK investeerders? Ja, misschien, als die het risico nemen. :) .
Voor goede projecten is er genoeg geld bij NL investeerders. :7
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 09:47
Project Zoutgrot is geannuleerd:
quote:
Update project VitaHeal
Het crowdfunding project VitaHeal heeft helaas onvoldoende steun gekregen vanuit de crowd. Ondernemer Fatih: "Jammer genoeg is er te weinig interesse vanuit de investeerders. Crowdfunding is helaas niet altijd een alternatief voor bankfinanciering. Ik had er echt veel hoop in aangezien ik een heel mooi concept heb. Hierbij wil ik u, de investeerders en het team van Kapitaal Op Maat hartelijk bedanken voor jullie inzet."
Aster1Xdinsdag 23 mei 2017 @ 10:12
Ik vind het voorstel van NRDZ ook sterk.
SPOILER
-Als je dan toch iets wil als leningnemer, omdat je wil doen geloven dat het goed gaat, laat dan een vrije keus aan de investeerder of hij wel of niet voor die extra rente de aflossing wil opschorten. Het maakt je verhaal een stuk sterker als je de keuze echt vrij laat en als het een goed verhaal is met onderbouwing van cijfers zal de meerderheid zeker kiezen om mee te gaan in de opschorting van aflossing voor de extra rente.
De mensen die het niet willen blijven gewoon onder het oude regime van aflossing vallen.
Iedereen blij en geen commotie.
Daarbij vraag ik me af dit probleem zich in de toekomst niet opnieuw voordoet. De groeiambities zijn fors en dat vraagt altijd om investeringen. Hoe gaan ze het volgend jaar oplossen? Nu wordt het probleem uitgesteld i.p.v. opgelost.

[ Bericht 2% gewijzigd door Aster1X op 23-05-2017 10:25:31 ]
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 11:17
Het bootje vaart nog steeds niet bij Collin. Eerst de vliegtuigen:
https://www.collincrowdfund.nl/orange-aircraft-2/
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 11:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 11:17 schreef djh77 het volgende:
Het bootje vaart nog steeds niet bij Collin. Eerst de vliegtuigen:
https://www.collincrowdfund.nl/orange-aircraft-2/
Ja, en die vliegen weg. Ondanks de slechte B&D rating na 15 minuten nog maar 10K van het gevraagde bedrag te gaan. Die zit dus om 11.30uur wel vol. Onbegrijpelijk!
(Edit: vol om 11.21)

Uit de pitch: "De Rabobank heeft haar goedkeuring verleend voor deze staatsgegarandeerde lening." Wat goedkeuren? Ik denk dat de Rabo staat te juichen dat er door de staat een lening van 125K garandeerd door de staat verstrekt wordt. Komt ten goede aan haar eerste lijns zekerheden. En er valt nog meer te juigen voor de Rabo ook nog eens 175K van de Collin investeerders die niet ten koste gaan maar ten goede komen van de zekerheden van de de Rabo. De bankiers doen weer goede zaken.

[ Bericht 8% gewijzigd door NaRegenDeZon op 23-05-2017 11:31:32 ]
obligatairedinsdag 23 mei 2017 @ 11:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 11:20 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Ja, en die vliegen weg. Ondanks de slechte B&D rating na 15 minuten nog maar 10K van het gevraagde bedrag te gaan. Die zit dus om 11.30uur wel vol. Onbegrijpelijk!
(Edit: vol om 11.21)
Mooi voor de investeerders # 1 :)
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 11:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 11:30 schreef obligataire het volgende:

[..]

Mooi voor de investeerders # 1 :)
En ja natuurlijk ook goed voor de mensen uit lening 1 deze nieuwe injectie. Die zijn in ieder geval ook weer voor tenminste 1 jaar verzekerd van hun aflossingen..................
obligatairedinsdag 23 mei 2017 @ 11:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 11:33 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

En ja natuurlijk ook goed voor de mensen uit lening 1 deze nieuwe injectie. Die zijn in ieder geval ook weer voor tenminste 1 jaar verzekerd van hun aflossingen..................
Minimaal 1 van deze personen heeft al spijt van die beslissing. Maar goed.
OpDieFietsdinsdag 23 mei 2017 @ 11:37
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:57 schreef obligataire het volgende:
Ik ben nogal geschrokken. Ten opzichte van de ronkende prognose is er geen winst maar verlies gemaakt (-17K denk ik), en de current ratio is niet uitgekomen op 2,1 maar op 0,7. Dat scheelt nogal :(
Dit zou allemaal liggen aan de verbouwing die 3 maanden langer zou hebben geduurd. In ieder geval absolute no-go voor mij maar hopelijk lukt het hem de financiering rond te krijgen.
Ik ben bang dat we bij Collin nog wel vaker gaan schrikken...
OpDieFietsdinsdag 23 mei 2017 @ 11:45
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:33 schreef obligataire het volgende:
Volgens mij zijn er twee mogelijkheden:

A. Het gaat inderdaad heel voorspoedig en hij heeft extra werkkapitaal nodig om voorraden en debiteuren te financieren. Ondanks dat ik ook een hekel heb aan verrassingen zou ik hem die ruimte wel gunnen.

B. Het gaat slecht en hij heeft extra werkkapitaal nodig om tegenvallende resultaten op te vangen. In dit geval heeft het weinig zin om nee te zeggen met het risico dat hij omvalt.
Dit is ook hoe ik het zie. En ik ben geneigd te geloven dat situatie A hier van toepassing is.
Wat ik wel echt mis in het verhaal is wat de consequenties zijn als het voorstel niet wordt aangenomen.
Certecodinsdag 23 mei 2017 @ 11:52
quote:
0s.gif Op maandag 22 mei 2017 22:57 schreef obligataire het volgende:

Ik ben nogal geschrokken. Ten opzichte van de ronkende prognose is er geen winst maar verlies gemaakt (-17K denk ik), en de current ratio is niet uitgekomen op 2,1 maar op 0,7. Dat scheelt nogal :(
Dit zou allemaal liggen aan de verbouwing die 3 maanden langer zou hebben geduurd. In ieder geval absolute no-go voor mij maar hopelijk lukt het hem de financiering rond te krijgen.
Het zorgwekkende aan dit soort vervolgfinancieringen is dat er gedaan wordt alsof de eerste financiering zó succesvol is dat het bedrijf uit haar eigen voegen barst van de groei en potentie, zodat het nog meer voorfinanciering nodig heeft, terwijl de prognoses van de eerste "succesvolle" financiering bijna nooit gehaald worden. Niet alleen de spindoctors van Collin zijn hier schuldig aan, maar ook andere platforms verbloemen dit soort tegenvallers.

Toch vind ik dat niet eens het grootste probleem van crowdfunding. Ik heb wel een zeker vertrouwen in mezelf dat ik de goede projecten weet te onderscheiden van de slechte projecten (samen met de hulp van de FOKkers) en verwacht een acceptabel rendement op lange termijn. Het scenario waar ik het meest bang voor ben is dat financiering via crowdfunding mogelijk minder populair gaat worden. Met minder projecten en minder inkomsten kunnen de platforms hun hoofd wellicht niet meer boven water houden en gaan deze failliet of stoppen ze. Dan zit ik met een vordering op een aantal mooie projecten, zonder tussenpersonen om de betalingen van mijn sterk gediversifieerde portefeuille binnen te halen.

Het risico ligt voor mij niet bij de projecten, maar bij de platformen. Daarom neig ik steeds meer naar zo kort mogelijk durende projecten.
Murenedinsdag 23 mei 2017 @ 11:55
Het is niet echt crowdfunding, maar ook weer geen vrij verhandelbare obligaties.
Dus misschien toch interessant in dit forum.

Hoe zien jullie de nieuw uit te geven obligaties van Fastned?

Looptijd: 5 jaar
min. inleg: ¤1000,--
Rente 6%
Emissiekosten, 0,5%

https://fastned.nl/nl/obligaties
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 11:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 11:36 schreef obligataire het volgende:

[..]

Minimaal 1 van deze personen heeft al spijt van die beslissing. Maar goed.
Wat ik ook nog wel opmerkelijk vind bij de Drone fabriek is als je pitch #1 en pitch #2 naast elkaar leest dat in pitch #2 gesproken wordt over een bestaande Rabo lening naaste de niewe Rabo lening van 175K.

De bestaande financiering bij de Rabobank bestaat uit een lening van ¤ 187.500,- (looptijd 6 jaar/ rente 3,4%) en een kredietfaciliteit met een limiet van ¤ 62.500,-. De Rabobank heeft de volgende zekerheden bedongen: pandrecht van de huidige en toekomstige voorraden, rechten/ vorderingen en inventaris. Verder is er een persoonlijke borgstelling afgegeven door de ondernemer ter hoogte van ¤ 46.875,-.

In Pitch #1 wordt deze bestaande lening niet genoemd. Dus die is of verzwegen in Pitch 1 of het bedrijf had zoveel honger naar geld dat die tussen pitch # 1 en #2 is aangegaan.
Ik zit er niet in maar als ik in #1 zat zou ik het wel willen weten en zou het een reden zijn voor een vraag voor mij.
Bengerdinsdag 23 mei 2017 @ 13:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 10:12 schreef Aster1X het volgende:
Ik vind het voorstel van NRDZ ook sterk.
Tja, het voorstel van NRDZ is vanuit de investeerders gezien natuurlijk beter. Het probleem is dat niet iedereen mee zal doen, waardoor het voor Faja Lobi niet genoeg geld oplevert en hij vervolgens alsnog een kleine aanvullende crowdfundlening zal moeten aanvragen.
Bengerdinsdag 23 mei 2017 @ 13:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 11:55 schreef Murene het volgende:
Het is niet echt crowdfunding, maar ook weer geen vrij verhandelbare obligaties.
Dus misschien toch interessant in dit forum.

Hoe zien jullie de nieuw uit te geven obligaties van Fastned?

Looptijd: 5 jaar
min. inleg: ¤1000,--
Rente 6%
Emissiekosten, 0,5%

https://fastned.nl/nl/obligaties
Typisch een bedrijf dat een vlucht naar voren maakt. Er hangt naar mijn mening geen deugdelijk verdienmodel aan die laadstations. Ze hebben in het eerste kwartaal ¤ 88k omzet na miljoenen aan investeringen. Vorig jaar 5 mln. verlies. Ze wagen zich er nog niet aan om een winstverwachting uit te spreken. Slechts twee van hun stations draaien genoeg omzet om de operationele kosten te dragen, laat staan dat er geld over is om rente af te dragen, of gedane investeringen af te schrijven. De lening is aflossingsvrij. Je moet dan dus vijf jaar afwachten of het bedrijf over vijf jaar nog bestaat en of ze er in slagen de schulden te herfinancieren.

Dan kun je bij wijze van spreken beter je geld blind bij Collin investeren.
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 14:31
Nu ook aandelencampagne via CAN:
https://crowdaboutnow.nl/campagnes/30mlaandelen
OpDieFietsdinsdag 23 mei 2017 @ 15:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 14:31 schreef djh77 het volgende:
Nu ook aandelencampagne via CAN:
https://crowdaboutnow.nl/campagnes/30mlaandelen
Ik vind CAN hiervoor eigenlijk niet een geschikt platform. Het is hier allemaal wat te vrijblijvend en informeel voor. Er staan op hun site volgens mij zelfs nergens gedetailleerde voorwaarden voor een aandelencampagne.

CAN is wat mij betreft een leuk platform voor het steunen van kleine lokale initiatieven die het van de gunfactor moeten hebben (ik heb er zelf meerdere projecten lopen). Maar dit soort ondernemers, die al aardig wat ondernemerservaring hebben en nu zelfs denken aan het opzetten van een franchiseketen, zouden hun investeerders serieuzer moeten nemen.
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 15:56
Nieuw: Schoenmaker met 5 filialen.
https://www.fundingcircle.com/nl/investor/loans/21082
Heeft al een lening bij FNC van jan 2016. Lost die naar behoren af volgens de pitch. Jammer dan dat er niet gemeld wordt hoe lang die lening nog loopt en hoe hoog het bedrag is. Mij te veel onduidelijk om te investeren.
xzazdinsdag 23 mei 2017 @ 15:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 15:56 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuw: Schoenmaker met 5 filialen.
https://www.fundingcircle.com/nl/investor/loans/21082
Heeft al een lening bij FNC van jan 2016. Lost die naar behoren af volgens de pitch. Jammer dan dat er niet gemeld wordt hoe lang die lening nog loopt en hoe hoog het bedrag is. Mij te veel onduidelijk om te investeren.
Lening op lening is no no.
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 16:03
:G Faja is een beetje te overtuigd van zijn voorstel. Ik hoop op een Nee
quote:
Kapitaal Op Maat hanteert een rentepercentage van 7.5% voor risicoklasse B+. Wij tonen onze beste wil en waardering voor onze investeerders door dit te verhogen naar 8%. Voorts hebben wij ons uit principiële overwegingen voorgenomen bij toekomstige tranches de bestaande investeerders als eerste in de gelegenheid te stellen in te stappen; met de praktische vertaling hiervan is met dit verzoek reeds een aanvang gemaakt.
Faja komt al zijn (betalings)verplichtingen steeds stipt na, dan mogen wij verwachten dat 8% (helemaal in vergelijking met andere sectoren in de markt) bij zo'n goudgerand moraal en de uitstekende toekomstperspectieven aantrekkelijk is.
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 16:15
geldvoorelkaar twitterde op dinsdag 23-05-2017 om 16:07:31 Wij gaan als eerste samenwerken met Stichting Crowdfundersbelangen. Belangrijke stap in risicobeheer #crowdfundinghttps://t.co/cph7e2V6bv reageer retweet
We hebben een tijd geleden over deze club gehad op dit forum. Volgens mij waren de meeste niet heel positief.
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 16:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:03 schreef djh77 het volgende:
:G Faja is een beetje te overtuigd van zijn voorstel. Ik hoop op een Nee

SPOILER
[.Kapitaal Op Maat hanteert een rentepercentage van 7.5% voor risicoklasse B+. Wij tonen onze beste wil en waardering voor onze investeerders door dit te verhogen naar 8%. Voorts hebben wij ons uit principiële overwegingen voorgenomen bij toekomstige tranches de bestaande investeerders als eerste in de gelegenheid te stellen in te stappen; met de praktische vertaling hiervan is met dit verzoek reeds een aanvang gemaakt.
Faja komt al zijn (betalings)verplichtingen steeds stipt na, dan mogen wij verwachten dat 8% (helemaal in vergelijking met andere sectoren in de markt) bij zo'n goudgerand moraal en de uitstekende toekomstperspectieven aantrekkelijk is..]
Als men dan zo overtuigd is van hun voorstel .Dan zou ik zeggen maak er dan een vrije kwestie van. laat investeerder kiezen of het oude schema , of nieuw schema met extra rente. Alleen op die manier toon je respect voor de mensen die in je geïnvesteerd hebben.
Nu duw je het nieuwe aflosschema met extra rente iedereen door zijn strot. Je zal als investeerder maar op je aflossing gerekend hebben en het geld nodig hebben. Hier wordt er maar even van uit gegaan dat zijn nodig hebben belangrijker is als het nodig hebben van de investeerder waar hij een afspraak mee heeft om terug te betalen. De geschetste situatie is typisch een waar een meerderheid de minderheid niet zou mogen dwingen. Immers het gaat volgens de eigenaren hartstikke goed met het bedrijf!
dbrmnndinsdag 23 mei 2017 @ 16:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:15 schreef djh77 het volgende:
geldvoorelkaar twitterde op dinsdag 23-05-2017 om 16:07:31 Wij gaan als eerste samenwerken met Stichting Crowdfundersbelangen. Belangrijke stap in risicobeheer #crowdfundinghttps://t.co/cph7e2V6bv reageer retweet
We hebben een tijd geleden over deze club gehad op dit forum. Volgens mij waren de meeste niet heel positief.
Nope. Het was vooral nogal onduidelijk waar deze club zijn financiering vandaan haalt, want ze zullen het heus niet voor niets doen. En dat is volgens mij nog steeds onduidelijk.
Bengerdinsdag 23 mei 2017 @ 16:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:20 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Als men dan zo overtuigd is van hun voorstel .Dan zou ik zeggen maak er dan een vrije kwestie van. laat investeerder kiezen of het oude schema , of nieuw schema met extra rente. Alleen op die manier toon je respect voor de mensen die in je geïnvesteerd hebben.
Nu duw je het nieuwe aflosschema met extra rente iedereen door zijn strot. Je zal als investeerder maar op je aflossing gerekend hebben en het geld nodig hebben. Hier wordt er maar even van uit gegaan dat zijn nodig hebben belangrijker is als het nodig hebben van de investeerder waar hij een afspraak mee heeft om terug te betalen. De geschetste situatie is typisch een waar een meerderheid de minderheid niet zou mogen dwingen. Immers het gaat volgens de eigenaren hartstikke goed met het bedrijf!
Ik ben het in principe met je eens.
Maar ik mag toch hopen dat geen enkele investeerder op een dusdanige wijze met crowdfunden bezig is dat hij in de problemen komt als bij één van zijn projecten er alleen rente wordt betaald en geen aflossing. Als iemand zich in dit beeld herkent, dan zou hij zijn strategie moeten aanpassen.
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 16:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:27 schreef Benger het volgende:

[..]

Ik ben het in principe met je eens.
Maar ik mag toch hopen dat geen enkele investeerder op een dusdanige wijze met crowdfunden bezig is dat hij in de problemen komt als bij één van zijn projecten er alleen rente wordt betaald en geen aflossing. Als iemand zich in dit beeld herkent, dan zou hij zijn strategie moeten aanpassen.
Dat is natuurlijk zo. Maar het gaat hier juist om het principe.
Men doet het voor dat het goed gaat met het bedrijf, dat is fijn. Maar dan moet je juist respect tonen en je afspraken na komen naar je investeerders.

M.A.W. Het is een prima voorstel bij een vrije keuze voor de investeerder. Dan toon je als leningnemer en ook KOM respect!

[ Bericht 1% gewijzigd door NaRegenDeZon op 23-05-2017 16:45:44 ]
Marquitodinsdag 23 mei 2017 @ 16:56
Heeft er iemand de laatste tijd nog iets gehoord vanuit Geld voor Elkaar over project 6070?

Eigenlijk zouden ze vanaf mei vorig jaar elke maand 500 euro gaan aflossen maar sindsdien is het maar stil (laatste bericht vanuit GVE was op 22 December vorig jaar, toen werd gemeld dat er geen verdere ontwikkelingen waren)
Bengerdinsdag 23 mei 2017 @ 17:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:25 schreef dbrmnn het volgende:

[..]

Nope. Het was vooral nogal onduidelijk waar deze club zijn financiering vandaan haalt, want ze zullen het heus niet voor niets doen. En dat is volgens mij nog steeds onduidelijk.
Ik vermoed dat GvE ze gewoon betaald voor hun advies.
Wat ik zelf kwalijk vind is dat dit clubje geld verdient door te doen alsof ze precies weten wat de belangen van crowdfunders zijn, zonder dit met de crowdfunders zelf te overleggen. En GvE zal vervolgens doen alsof de belangen van crowdfunders zijn afgedekt doordat er geld is betaald aan deze stichting.
Bengerdinsdag 23 mei 2017 @ 17:20
Interessant bericht over het game project van FnC:
SPOILER
U heeft ¤ 100,00 geïnvesteerd in 92071705 - Ontwikkeling Nieuwe Game.

Na een periode op ons platform is dit project helaas niet volledig gefinancierd. Één van onze institutionele investeerders heeft in de tussentijd aangeboden het project volledig te financieren. Dit betekent dat de ondernemer aan de slag kan met de uitvoering van zijn nieuwe games. Hierdoor vervallen echter de investeringen van de investeerders die via het platform hebben geïnvesteerd. Uw investering zal niet worden geïncasseerd, tevens wordt dit project binnenkort van uw dashboard verwijderd.
Ik verwachtte al niet dat hij het zou halen. Had er uit nieuwsgierigheid 100 euro in gestopt.
NaRegenDeZondinsdag 23 mei 2017 @ 17:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:56 schreef Marquito het volgende:
Heeft er iemand de laatste tijd nog iets gehoord vanuit Geld voor Elkaar over project 6070?

Eigenlijk zouden ze vanaf mei vorig jaar elke maand 500 euro gaan aflossen maar sindsdien is het maar stil (laatste bericht vanuit GVE was op 22 December vorig jaar, toen werd gemeld dat er geen verdere ontwikkelingen waren)
Dat is inderdaad het laatste bericht. In dat bericht van Flanderijn wordt melding gemaakt van een update per kwartaal of per half jaar. Zou dus in ieder geval een bericht in maand 6 moeten komen.
Verder kan je denk ik max 1 maal per jaar een termijn verwachten zoals de afspraken nu liggen. (Zijn annuïteit is rond 4600 per maand hij betaald echter maar 500 per maand dan zijn er nog de kosten van de incasso + dat GVE vermoedelijk nog een termijn voorgeschoten heeft die betaald moet worden door de lener )
Hopen dat hij snel meer kan betalen, dan schiet het tenminste een beetje op!
Feitelijk betaald hij op dit moment per maand amper de rente van 9% over de uitstaande som van nog ongeveer 84000

[ Bericht 1% gewijzigd door NaRegenDeZon op 23-05-2017 17:40:14 ]
Horsemendinsdag 23 mei 2017 @ 18:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 07:53 schreef djh77 het volgende:
Poll: Kies je voor een aflossingsvrije per. voor Faja(1e tranche)
Ja
Nee
Tussenstand:
[ afbeelding ]


Poll: Kies je voor een aflossingsvrije per. voor Faja(2e tranche)
Ja
Nee
Tussenstand:
[ afbeelding ]

Ik dacht eens even kijken naar de tussenstand maar alles staat weer op 0.
djh77dinsdag 23 mei 2017 @ 18:27
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 18:11 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Ik dacht eens even kijken naar de tussenstand maar alles staat weer op 0.
Tranche 1: 5 voor en 5 tegen
Tranche 2: 2 voor en 2 tegen

Verdeeldheid in CF land. Haha
OpDieFietsdinsdag 23 mei 2017 @ 19:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:20 schreef NaRegenDeZon het volgende:
De geschetste situatie is typisch een waar een meerderheid de minderheid niet zou mogen dwingen. Immers het gaat volgens de eigenaren hartstikke goed met het bedrijf!
Hier heb je wel een goed punt.
In geval van een dreigend faillissement is er veel voor te zeggen dat er bij meerderheid wordt besloten over een voorstel. Maar in een geval als dit, waarin er naar verluidt van problemen geen sprake is, kan het eigenlijk niet zo zijn dat een meerderheid zou kunnen besluiten tot een wijziging van de leningvoorwaarden voor iedereen. Ik vraag me ook af of de algemene voorwaarden van KoM dit wel toelaten.
Coelhodinsdag 23 mei 2017 @ 19:59
Hier ook verrast door FL. Weer een verandering van de spelregels. Als zij dat min of meer eenzijdig en onorthodox mogen besluiten, dan mag ik als investeerder ook best met een onorthodox tegenvoorstel komen:

SPOILER
Ook ik neig sterk naar een tegenstem. Dit om meerdere redenen die deels al door voorgaande investeerders aangehaald zijn: Mijn origineel uitgeleende bedrag is niet besteed aan hetgeen waarvoor ik het geld beschikbaar gesteld had (de Rotimachine). De communicatie daaromtrent was ronduit slecht. Vervolgens is er een tweede lening uitgezet waardoor de zekerheden van deze lening sterk gereduceerd zijn. Ook hier was ik als investeerder niet gelukkig mee. Nu wordt middels via een nipt meerderheidsbelang van 51% besloten dat mijn geld zomaar een jaar langer risico zou kunnen gaan lopen en de vergoeding die daar tegenover staat is nagenoeg nihil.

Ik zou u willen voorstellen een derde lening uit te schrijven tegen de genoemde 8%, waarbij u kraakhelder maakt dat deze lening is om de huidige twee leningen ineens af te kopen met compensatie van minimaal de helft van de nog openstaande rente. Bovendien sluit u deze nieuwe lening af tegen de voorwaarden die u ons nu voorlegt, te weten de eerste 12 maanden alleen rente aflossen. Pas dan geeft u de investeerders, die u naar eigen zeggen hoog heeft zitten, een oprechte kans om naar eigen eer, geweten en visie te investeren in een nieuw project. En dan is het voor deze investeerders te hopen dat er vervolgens niet weer meerdere malen aanpassingen gedaan worden aan de originele afspraken.
Ook dit zal wel weer met mooie woorden over hoe fantastisch het gaat aan de kant geschoven worden, maar dat betekent dat ook mijn stem een tegenstem gaat worden.

Iemand goed bekend met de AV van KOM? Mag een dergelijke beslissing uberhaupt bij stemming doorgedrukt worden? Mijns inziens is het namelijk een verandering van voorwaarden en bij bijvoorbeeld een telecommaatschappij is dat een reden om je overeenkomst op te kunnen zeggen. 'Ik ben het er niet mee eens en eis per direct het restant van de uitstaande lening op'.
OpDieFietsdinsdag 23 mei 2017 @ 20:27
Artikel 12.1 van de Overeenkomst van Geldlening:

"12.1 De Geldlening kan tussentijds niet gewijzigd worden anders dan met schriftelijke instemming van de Ondernemer, alle lnvesteerders en de Stichting. Partijen kunnen voorwaarden verbinden aan een wijziging."

Wat KoM voorstelt (algemene aanname van voorstel bij meerderheid van stemmen) kan dus helemaal niet.
komraddinsdag 23 mei 2017 @ 20:51
Ik ben niet gelukkig met de manier waarop de platforms met defaults en betalingsproblemen om gaan. Daarom ga ik over tot naming en shaming.

Geld voor elkaar
Pacogi - al 8 maanden failliet en er gebeurt weinig. Het project zit op gebied van zekerheden niet goed maar er wordt ook weinig gedaan om de hoofdelijke aansprakelijkheid uit te winnen en er zijn ook nog een aantal verbonden rechtspersonen waar achteraan gegaan kan worden. Informatievoorziening is slecht, ik haal mijn informatie van de site van de curator. GvE lijkt zelfs de vordering nog niet aangemeld te hebben bij de curator.

Powernux – al een paar maanden niet betaald en zou gesproken worden over een nieuwe financiering. Vervolgens blijft het maanden stil vanuit GvE en de website van het bedrijf is al een maand uit de lucht.

Investormatch
Steigerbouwer RO – in het begin goed opgepakt en een betalingsregeling getroffen. Er is alleen al 2,5 maand niets meer betaald en daar is niet over gecommuniceerd door Investormatch.

Lendahand
Problemen bij partner NPFC. Vorige maand goede communicatie. Deze maand is het nog stil en gedeeltelijke betaling in de eerste 10 werkdagen is ook uitgebleven.

Ik geef investormatch en Lendahand voorlopig nog het voordeel van de twijfel, GvE ~O> . Alle platforms moeten leren dat ze de plicht hebben pro actief te communiceren en dat aangekondigde communicatiemomenten ook nagekomen moeten worden.
crowd-fundidinsdag 23 mei 2017 @ 20:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 20:51 schreef komrad het volgende:
Ik ben niet gelukkig met de manier waarop de platforms met defaults en betalingsproblemen om gaan. Daarom ga ik over tot naming en shaming.

Geld voor elkaar
Pacogi - al 8 maanden failliet en er gebeurt weinig. Het project zit op gebied van zekerheden niet goed maar er wordt ook weinig gedaan om de hoofdelijke aansprakelijkheid uit te winnen en er zijn ook nog een aantal verbonden rechtspersonen waar achteraan gegaan kan worden. Informatievoorziening is slecht, ik haal mijn informatie van de site van de curator. GvE lijkt zelfs de vordering nog niet aangemeld te hebben bij de curator.

Powernux – al een paar maanden niet betaald en zou gesproken worden over een nieuwe financiering. Vervolgens blijft het maanden stil vanuit GvE en de website van het bedrijf is al een maand uit de lucht.

Investormatch
Steigerbouwer RO – in het begin goed opgepakt en een betalingsregeling getroffen. Er is alleen al 2,5 maand niets meer betaald en daar is niet over gecommuniceerd door Investormatch.

Lendahand
Problemen bij partner NPFC. Vorige maand goede communicatie. Deze maand is het nog stil en gedeeltelijke betaling in de eerste 10 werkdagen is ook uitgebleven.

Ik geef investormatch en Lendahand voorlopig nog het voordeel van de twijfel, GvE ~O> . Alle platforms moeten leren dat ze de plicht hebben pro actief te communiceren en dat aangekondigde communicatiemomenten ook nagekomen moeten worden.
Ik heb van LAH wel degelijk een gedeeltelijke betaling gekregen! Als het goed is heb je op 8 mei het volgende bericht gehad:
quote:
Vandaag hebben wij de ontvangen terugbetaling(en) van NPFC, die gedurende de 1e 10 werkdagen van april op uw wallet gestort hadden moeten worden, op uw wallet gezet. Het betreft 72% van de betreffende aflossing en 100% van de rente.

Bij de eerstvolgende terugbetaling van NPFC ontvangt u de resterende 28% van de april aflossing.

U ontvangt vandaag ook de automatische bevestiging dat de gedeeltelijke terugbetalingen van NPFC op uw wallet staan.
komraddinsdag 23 mei 2017 @ 21:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 20:57 schreef crowd-fundi het volgende:

[..]

Ik heb van LAH wel degelijk een gedeeltelijke betaling gekregen! Als het goed is heb je op 8 mei het volgende bericht gehad:

[..]

Ik verwachtte in april geen terugbetalingen maar wel in mei. Dank voor je bericht, dan zal de gedeeltelijke betaling van de mei batch begin juni komen. Het bericht dat jij quote heb ik niet gehad, waarschijnlijk omdat ik geen betalingen in april had.

edit: en met de betaling van mei bedoel ik natuurlijk de betaling van eind april die de eerste 10 werkdagen van mei betaald moesten worden
Horsemendinsdag 23 mei 2017 @ 21:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 21:00 schreef komrad het volgende:

[..]

Ik verwachtte in april geen terugbetalingen maar wel in mei. Dank voor je bericht, dan zal de gedeeltelijke betaling van de mei batch begin juni komen. Het bericht dat jij quote heb ik niet gehad, waarschijnlijk omdat ik geen betalingen in april had.

edit: en met de betaling van mei bedoel ik natuurlijk de betaling van eind april die de eerste 10 werkdagen van mei betaald moesten worden
Hier het zelfde, ik verwachtte ook geen betaling in april maar wel per eind april uitbetaling eerste 10 werkdagen mei. Uit een eerder mailing had ik begrepen dat er een gedeeltelijke betaling zou komen maar hier ook geen cent gezien en ook geen mail om je op de hoogte te houden van het hoe of wat.
snoopy40dinsdag 23 mei 2017 @ 21:23
Heb bij kom tegen gestemd, afspraak is afspraak. Als we niet meer tegengas geven is het hek helemaal van de dam voor de toekomst met alle gevolgen van dien.
Groepfunderdinsdag 23 mei 2017 @ 22:08
Ik heb ook tegen gestemd. Eén van de door de AFM opgelegde vragen aan investeerders is of je tussentijds je geld terug kunt vragen als je het nodig hebt. Het antwoord is: 'nee!'. Omgekeerd moet ook gelden dat een ondernemer die zijn lening liever even niet terugbetaald omdat hij iets leukers wil doen met zijn geld, daar niet toe mag overgaan. Afspraak is afspraak.
Horsemendinsdag 23 mei 2017 @ 22:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 20:27 schreef OpDieFiets het volgende:
Artikel 12.1 van de Overeenkomst van Geldlening:

"12.1 De Geldlening kan tussentijds niet gewijzigd worden anders dan met schriftelijke instemming van de Ondernemer, alle lnvesteerders en de Stichting. Partijen kunnen voorwaarden verbinden aan een wijziging."

Wat KoM voorstelt (algemene aanname van voorstel bij meerderheid van stemmen) kan dus helemaal niet.
Dit staat overigens ook in de algemene voorwaarden van KoM.
Rottie99dinsdag 23 mei 2017 @ 22:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 16:56 schreef Marquito het volgende:
Heeft er iemand de laatste tijd nog iets gehoord vanuit Geld voor Elkaar over project 6070?

Eigenlijk zouden ze vanaf mei vorig jaar elke maand 500 euro gaan aflossen maar sindsdien is het maar stil (laatste bericht vanuit GVE was op 22 December vorig jaar, toen werd gemeld dat er geen verdere ontwikkelingen waren)
Ik heb dezelfde vraag. Ook al meerdere keren een update gevraagd aan GVE maar helaas geen reactie op gekregen. En inderdaad nog niets ontvangen, ondanks dar ze als het goed is al 6000 hebben afgelost.

Iemand anders wel iets meer gehoord over 6070, de flitspalenboer?
Bengerdinsdag 23 mei 2017 @ 22:51
quote:
Mintos welcomes a new loan originator from China! PangMaoBao will offer investors to invest in invoice-financing loans.
quote:
It is expected that the average annual net return to investors will be around 6-7%.
Interessante ontwikkeling, maar ik ga niet voor 6-7% in China als ik elders 12-13% kan krijgen op leningen met buyback.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 06:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 19:59 schreef Coelho het volgende:
Hier ook verrast door FL. Weer een verandering van de spelregels. Als zij dat min of meer eenzijdig en onorthodox mogen besluiten, dan mag ik als investeerder ook best met een onorthodox tegenvoorstel komen:

SPOILER
Ook ik neig sterk naar een tegenstem. Dit om meerdere redenen die deels al door voorgaande investeerders aangehaald zijn: Mijn origineel uitgeleende bedrag is niet besteed aan hetgeen waarvoor ik het geld beschikbaar gesteld had (de Rotimachine). De communicatie daaromtrent was ronduit slecht. Vervolgens is er een tweede lening uitgezet waardoor de zekerheden van deze lening sterk gereduceerd zijn. Ook hier was ik als investeerder niet gelukkig mee. Nu wordt middels via een nipt meerderheidsbelang van 51% besloten dat mijn geld zomaar een jaar langer risico zou kunnen gaan lopen en de vergoeding die daar tegenover staat is nagenoeg nihil.

Ik zou u willen voorstellen een derde lening uit te schrijven tegen de genoemde 8%, waarbij u kraakhelder maakt dat deze lening is om de huidige twee leningen ineens af te kopen met compensatie van minimaal de helft van de nog openstaande rente. Bovendien sluit u deze nieuwe lening af tegen de voorwaarden die u ons nu voorlegt, te weten de eerste 12 maanden alleen rente aflossen. Pas dan geeft u de investeerders, die u naar eigen zeggen hoog heeft zitten, een oprechte kans om naar eigen eer, geweten en visie te investeren in een nieuw project. En dan is het voor deze investeerders te hopen dat er vervolgens niet weer meerdere malen aanpassingen gedaan worden aan de originele afspraken.
Ook dit zal wel weer met mooie woorden over hoe fantastisch het gaat aan de kant geschoven worden, maar dat betekent dat ook mijn stem een tegenstem gaat worden.

Iemand goed bekend met de AV van KOM? Mag een dergelijke beslissing uberhaupt bij stemming doorgedrukt worden? Mijns inziens is het namelijk een verandering van voorwaarden en bij bijvoorbeeld een telecommaatschappij is dat een reden om je overeenkomst op te kunnen zeggen. 'Ik ben het er niet mee eens en eis per direct het restant van de uitstaande lening op'.
Tegenstemmers lijken toch de mogelijkheid te hebben af te zien van de opschorting???
quote:
Voor ons huidig verzoek leggen wij onze investeerders niets op, het is een verzoek aan onze investeerders om de aflossing voor 12 maanden op te schorten, om de verdere groei te financieren. Elk besluit van onze investeerders zullen wij, onder het voorgelegd model, respecteren.


[ Bericht 0% gewijzigd door djh77 op 24-05-2017 06:16:41 ]
OpDieFietswoensdag 24 mei 2017 @ 09:55
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 06:07 schreef djh77 het volgende:
Tegenstemmers lijken toch de mogelijkheid te hebben af te zien van de opschorting???

[..]
Waar komt de door jou gequote tekst vandaan? Niet uit het voorstel of de begeleidende mail, toch? Hoe dan ook lees ik er niet meer in dan dat ze de stem van de meerderheid zullen "respecteren".

Ik heb nu besloten om tegen te stemmen. En wel vooral omdat de door KoM voorgelegde procedure (aannemen van voorstel bij meerderheid van stemmen) in strijd is met de voorwaarden van de lening. Het zou ook een gevaarlijk precedent scheppen als dit zomaar kan.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 09:57
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 09:55 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]

Waar komt de door jou gequote tekst vandaan? Niet uit het voorstel of de begeleidende mail, toch? Hoe dan ook lees ik er niet meer in dan dat ze de stem van de meerderheid zullen "respecteren".

Ik heb nu besloten om tegen te stemmen. En wel vooral omdat de door KoM voorgelegde procedure (aannemen van voorstel bij meerderheid van stemmen) in strijd is met de voorwaarden van de lening. Het zou ook een gevaarlijk precedent scheppen als dit zomaar kan.
Je kan de ondernemer via de site een berichtje sturen: https://www.kapitaalopmaat.nl/Faja-Lobi-Concept#reacties
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:04
vwb Faja Lobi.

Enkelen onder U kennen mij en weten dat ik vaak (stevige) kritiek heb.
In het geval van Faja Lobi deel ik echter niet geheel de gangbare meningen hier.

Ik vind het voorstel volstrekt legitiem en ook de onderbouwing is m.i. prima.
Uiteraard kan je van mening verschillen over de hoogte van de rente aanpassing.
Maar blijft staan dat de resultaten zoals door FL geschetst grotendeels makkelijk toetsbaar zijn.
Ik zie veel en veel mindere projecten voorbij komen met prognoses en roze blikken in de toekomst zonder ook maar enig fundament, terwijl hier in ieder geval een bewezen formule aan het werk is.

Ja, ook ik zou graag meer cijfers zien en de blauwe ogen van KOM vertrouw ik ook niet heel veel verder dan dat ik ze zie.

De commotie snap ik verder niet geheel omdat de voorwaarden duidelijk zijn: "Instemming van álle investeerders, of geen doorgang".

Zelf heb ik vóór gestemd.
A. Omdat ik vertrouwen heb in de ondernemer(s)
B: Omdat ik de creativiteit kan waarderen
C: Omdat FL een bewezen track record heeft tot op heden

Anyway, ik kan begrijpen dat niet iedereen mijn visie in deze deelt.
OpDieFietswoensdag 24 mei 2017 @ 10:08
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 10:04 schreef bleyenburg het volgende:
De commotie snap ik verder niet geheel omdat de voorwaarden duidelijk zijn: "Instemming van álle investeerders, of geen doorgang".
Dit staat in de voorwaarden van de lening ja, maar de stemprocedure bij meerderheid die nu voorgelegd wordt is daarmee toch in strijd?

Verder ben ik het met je eens wat betreft vertrouwen in de perspectieven van FL. Maar dit raakt wat mij betreft aan een fundamenteel punt van de relatie tussen investeerder en leningnemer.
OpDieFietswoensdag 24 mei 2017 @ 10:09
dubbel
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 10:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 mei 2017 20:51 schreef komrad het volgende:
Investormatch
Steigerbouwer ; in het begin goed opgepakt en een betalingsregeling getroffen. Er is alleen al 2,5 maand niets meer betaald en daar is niet over gecommuniceerd door Investormatch.

Ik geef investormatch en Lendahand voorlopig nog het voordeel van de twijfel, GvE ~O> . Alle platforms moeten leren dat ze de plicht hebben pro actief te communiceren en dat aangekondigde communicatiemomenten ook nagekomen moeten worden.
Ook weer een update van de steigerbouwer. Binnen 2 weken volgt er weer een annuïteit betaling.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:13
Die stemprocedure zegt mij helemaal niks.
Ik stem gewoon lekker mee.

Als iemand het er niet mee eens is volstaat een simpele email t.z.t. met verwijzing naar de voorwaarden om het voor jou bij het bestaande regime te houden
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:16
Dit schrijft KOM:

Wanneer de investeerders welke minimaal 51% van het investeringsbedrag vertegenwoordigen akkoord gaan met het voorstel zal de aanpassing worden doorgevoerd.

Met de leningsvoorwaaden in de hand kan dit alleen voor de ja stemmers.

Hoe ze dat organisatorisch in gaan richten is weer een volgend verhaal.

Maar goed....Ik ben akkoord.

En met alle critici zou ik af willen spreken: Let's agree to disagree :)
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 10:21
Als de 30 grootste investeerders (van de in totaal 195 investeerders) ja zeggen, is het voorstel aangenomen. Dan hebben 165 investeerders het nakijken
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:24
Nee djh77, dat kan dus weer niet.
En "het nakijken" is ook nogal subjectief.

het is natuurlijk ook weer niet zo dat die met lege handen staan
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:25
quote:
Als de 30 grootste investeerders (van de in totaal 195 investeerders) ja zeggen, is het voorstel aangenomen. Dan hebben 165 investeerders het nakijken
Een emailtje gaat niet voor op de AV hoor...
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 10:25
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 10:24 schreef bleyenburg het volgende:
het is natuurlijk ook weer niet zo dat die met lege handen staan
Dat klopt. Ga er maar vanuit dat KoM de aanpassing doorvoert voor alle investeerders en niet voor de investeerders die ja hebben gezegd.
crowdiefunderwoensdag 24 mei 2017 @ 10:27
Weer een vervroegde aflossing :)
SPOILER
U bent een van de investeerders in het particuliere project 011977 | Bedrijfswagen / Tilli kassa. Van dit project zijn reeds 18 termijnen betaald. De geldnemer heeft besloten de overige termijnen (19-36) in één keer af te lossen, inclusief de volledige toegezegde rente. Dit conform artikel 26 van de Algemene Voorwaarden. Wij zullen deze betalingen vandaag aan u overmaken. U ontvangt per termijn een losse uitbetaling. Project 011977 is hiermee volledig afgehandeld. Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:27
Ik ben er ook altijd wel voor om pragmatisch te handelen.
Het moet natuurlijk ook weer geen prestige strijd worden.

Verder ben ik van mening dat dit een van de praktische bottle necks in CF is.

Een democratie werkt niet altijd even soepel.

[ Bericht 0% gewijzigd door bleyenburg op 24-05-2017 10:34:45 ]
OpDieFietswoensdag 24 mei 2017 @ 10:28
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 10:16 schreef bleyenburg het volgende:
Dit schrijft KOM:

Wanneer de investeerders welke minimaal 51% van het investeringsbedrag vertegenwoordigen akkoord gaan met het voorstel zal de aanpassing worden doorgevoerd.

Met de leningsvoorwaaden in de hand kan dit alleen voor de ja stemmers.
Ik zou zeggen dat de voorwaarden zelfs dat laatste (effectueren voor ja stemmers) niet toestaan.
Dat zou ook raar zijn, want dat zou betekenen dat een leningnemer met een individuele investeerder afspraken zou kunnen maken die mogelijk nadelig zijn voor de andere investeerders in het project.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:29
Daar heeft opdiefiets wel een punt ja.....
najra1990woensdag 24 mei 2017 @ 10:34
Altijd leuk bericht. Ik krijg zojuist een mailtje van GvE dat project 013432 na 14 maanden de overige termijnen (15-36) volledig uitbetaald inclusief de rente. Zo is een lening tegen 6% opeens een stuk lucratiever :)
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 10:37
feli aan alle vervroegde aflos klanten :)
komradwoensdag 24 mei 2017 @ 10:43
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 10:09 schreef djh77 het volgende:

[..]

Ook weer een update van de steigerbouwer. Binnen 2 weken volgt er weer een annuïteit betaling.
dat is mooi dat er een update is! Naming en shaming is misschien wel een effectieve methode. GvE mag ook verrassen met updates, die lezen hier ook mee toch?
obligatairewoensdag 24 mei 2017 @ 10:57
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 10:04 schreef bleyenburg het volgende:
vwb Faja Lobi.

Enkelen onder U kennen mij en weten dat ik vaak (stevige) kritiek heb.
In het geval van Faja Lobi deel ik echter niet geheel de gangbare meningen hier.

Ik vind het voorstel volstrekt legitiem en ook de onderbouwing is m.i. prima.
Uiteraard kan je van mening verschillen over de hoogte van de rente aanpassing.
Maar blijft staan dat de resultaten zoals door FL geschetst grotendeels makkelijk toetsbaar zijn.
Ik zie veel en veel mindere projecten voorbij komen met prognoses en roze blikken in de toekomst zonder ook maar enig fundament, terwijl hier in ieder geval een bewezen formule aan het werk is.

Ja, ook ik zou graag meer cijfers zien en de blauwe ogen van KOM vertrouw ik ook niet heel veel verder dan dat ik ze zie.

De commotie snap ik verder niet geheel omdat de voorwaarden duidelijk zijn: "Instemming van álle investeerders, of geen doorgang".

Zelf heb ik vóór gestemd.
A. Omdat ik vertrouwen heb in de ondernemer(s)
B: Omdat ik de creativiteit kan waarderen
C: Omdat FL een bewezen track record heeft tot op heden

Anyway, ik kan begrijpen dat niet iedereen mijn visie in deze deelt.
Ik denk er ongeveer hetzelfde over. Belangrijkste is dat het geld terug komt, en 8% is in deze tijd een mooi rendement bij zo'n keurige betaler. Zijn ietwat pompeuze manier van communiceren neem ik voor lief.

Ik heb veel meer buikpijn van die flapdrol (oranje) gisteren die doodleuk een tweede lening aankondigt met een dramatische afwijking van de prognose op de eerste, en tussendoor de mededeling dat hij nu ook zaken doet met de Rabobank.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 11:02
quote:
Zijn ietwat pompeuze manier van communiceren neem ik voor lief.
Ach...Hindoestaan he.... :)

Staan bekend als harde werkers.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 11:12
Bootje is ook gaan varen:
https://www.collincrowdfund.nl/formidable-invest/

Het schip is trouwens maar voor 500k aangeschaft (reden het was niet bekend dat het schip in Nederland was gebouwd). De andere 500k is opgegaan aan transport van Bulgarije naar Antwerpen.

[ Bericht 36% gewijzigd door djh77 op 25-05-2017 08:10:49 ]
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 11:16
Bregje op HCN:
https://horecacrowdfundin(...)oeflokaal-bregje-oss
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 11:23
Update Speeltuin (KoM)

Eerst een lening afsluiten voor 48 maanden. Dit bleek niet haalbaar. De lening werd aangepast naar 129 maanden!!!. Tot nu toe 11 maanden voldaan. Hoe is de toetsing gebeurd denk je dan. 8)7
SPOILER
Ondernemers zijn tot op heden helaas nog niet in staat geweest de aflossing mei 2017 te voldoen. Wij hebben hen dringend verzocht de aflossing mei 2017 voor 30 mei aanstaande te voldoen, zo niet is de Stichting Zekerheden Kapitaal Op Maat genoodzaakt de totale vordering uit handen te geven.


[ Bericht 3% gewijzigd door djh77 op 24-05-2017 11:44:20 ]
BillieCFwoensdag 24 mei 2017 @ 11:38
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:23 schreef djh77 het volgende:
Update Speeltuin (KoM)

Eerst een lening afsluiten voor 48 maanden. Dit bleek niet haalbaar. De lening werd aangepast naar 129 maanden!!!. Tot nu toe 11 maanden voldaan. Hoe is de toetsing gebeurd denk je dan.
SPOILER
Ondernemers zijn tot op heden helaas nog niet in staat geweest de aflossing mei 2017 te voldoen. Wij hebben hen dringend verzocht de aflossing mei 2017 voor 30 mei aanstaande te voldoen, zo niet is de Stichting Zekerheden Kapitaal Op Maat genoodzaakt de totale vordering uit handen te geven.
Nog even de pitch erbij gepakt:
SPOILER
Vorig jaar deed de Ballon ook een aanvraag via Kapitaal Op Maat. We vroegen toen een lening van ¤250.000 gedurende 84 maanden. Dit was voor veel investeerders toch te lang en het bedrag werd ook te hoog bevonden. We hebben onze plannen opnieuw bekeken en gekozen voor een slankere variant. Onze wens om een in Nederland nog onbekend speeltoestel voor binnen aan te schaffen hebben we voorlopig losgelaten. We vragen nu ¤125.000 gedurende 60 maanden en focussen ons op de extra omzet die de buiten speeltuin gaat opleveren.
Krijg het gevoel dat investeerders in deze zaak behoorlijk belazerd worden...
escortmk2woensdag 24 mei 2017 @ 11:40
quote:
Gezien de hoeveelheid bagger die er regelmatig voorbijkomt, blijven dit toch wel mooie projecten volgens mij. In deze zit ook een van de oprichters van Bregje/Cubanita, lijkt me daarom een redelijk veilige keuze.

Over https://www.kapitaalopmaat.nl/Speelparadijs-De-Ballon had ik vorig jaar al geen goed gevoel, blijkt nu helaas terecht.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 11:46
quote:
12s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:40 schreef escortmk2 het volgende:
In deze zit ook een van de oprichters van Bregje/Cubanita, lijkt me daarom een redelijk veilige keuze.
Klopt volgens mij
SPOILER
Hij heeft een groot vrijstaand huis op een duur stuk grond aan het water waar naar verluid geen hypotheek op rust; maw hij boert goed; staat denk inmiddels wel voor ruim een miljoen borg met zijn projecten


[ Bericht 1% gewijzigd door djh77 op 24-05-2017 11:51:57 ]
obligatairewoensdag 24 mei 2017 @ 11:49
quote:
12s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:40 schreef escortmk2 het volgende:

[..]

Gezien de hoeveelheid bagger die er regelmatig voorbijkomt, blijven dit toch wel mooie projecten volgens mij. In deze zit ook een van de oprichters van Bregje/Cubanita, lijkt me daarom een redelijk veilige keuze.
Ze stoppen er zelf ook 42% in van de totale investering.
Oss en betaalbaar eten lijkt me een goede combinatie )
escortmk2woensdag 24 mei 2017 @ 11:50
Met "redelijk veilig" doelde ik vooral op de verwachting dat hij weet waar hij mee bezig is, goed kan inschatten of het project rendabel kan zijn.

Mocht het fout gaan, verwacht ik niet een stukje van zijn huis te ontvangen ofzo.
Certecowoensdag 24 mei 2017 @ 11:52
Ik ben even helemaal klaar met Bouwaandeel

SPOILER
Laurent van de Mortel | Bouwaandeel <laurent@bouwaandeel.nl>

Geachte heer,mevrouw,

Tijdens het electronisch opstellen van de overeenkomst zijn de volgende gegevens niet doorgekomen in de koopovereenkomst.
Datum aanvang overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz is 26 april 2017
Bedrag overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz bedraagt ¤80.000,-.

Wij danken u voor uw investering en maken er u op attend dat u uw investering kunt volgen via https://investeren.bouwaandeel.nl/login

Ik hoop u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd.
Deze email ontving ik zojuist en in de cc staan alle mede investeerders in het project. So much for anonimiteit. Schandalig onprofessioneel.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 11:53
Actie lendahand:
quote:
Actie voor huidige uitleners
Zeer binnenkort start er een bijzondere actie voor bestaande uitleners: als iemand uit uw omgeving gedurende de actieperiode op uw aanraden voor het eerst investeert via onze website, ontvangen jullie allebei ¤25 korting! A.s. maandag kunt u een aparte actiemail tegemoet zien met uitleg en de bijbehorende voorwaarden.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 11:59
@ certeco.
en "attent" met een "D" _O-
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 11:59
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:23 schreef djh77 het volgende:
Update Speeltuin (KoM)

Eerst een lening afsluiten voor 48 maanden. Dit bleek niet haalbaar. De lening werd aangepast naar 129 maanden!!!. Tot nu toe 11 maanden voldaan. Hoe is de toetsing gebeurd denk je dan. 8)7
SPOILER
Ondernemers zijn tot op heden helaas nog niet in staat geweest de aflossing mei 2017 te voldoen. Wij hebben hen dringend verzocht de aflossing mei 2017 voor 30 mei aanstaande te voldoen, zo niet is de Stichting Zekerheden Kapitaal Op Maat genoodzaakt de totale vordering uit handen te geven.
Ik zit ook in de speeltuin en deze lening zit mij vanaf maand 3 al niet lekker.

Na 3 maanden kwamen de eerste negatieve berichten over dit project. De omzet over 2016 vanuit feestjes en partijen zou flink tegenvallen (70% minder als ik mij goed herinner), wat aan de basis staat voor de tegenvallende resultaten.

In de pitch stond daar echter niets over te melden. Terwijl de lening van start is gegaan in najaar 2016. In de pitch stond vooral een positieve verwachting geschreven. Ik geloof er niet in dat de tegenvallende resultaten over 2016 al niet te voorspellen waren wanneer de lening van start ging. Op dat moment was 2016 al voor driekwart om.

Dan is het toch gewoon pure misleiding?
Het klopt gewoon naar mijn gevoel niet dat een project zo snel (3 maanden) in de problemen komt op basis van tegenvallende omzet. Die informatie moet dan haast wel bewust zijn achtergehouden.

Ik ben benieuwd naar jouw mening djh77 (en andere mensen die in dit project zitten).
crowdiefunderwoensdag 24 mei 2017 @ 12:02
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:52 schreef Certeco het volgende:
Ik ben even helemaal klaar met Bouwaandeel

SPOILER
Laurent van de Mortel | Bouwaandeel <laurent@bouwaandeel.nl>

Geachte heer,mevrouw,

Tijdens het electronisch opstellen van de overeenkomst zijn de volgende gegevens niet doorgekomen in de koopovereenkomst.
Datum aanvang overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz is 26 april 2017
Bedrag overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz bedraagt ¤80.000,-.

Wij danken u voor uw investering en maken er u op attend dat u uw investering kunt volgen via https://investeren.bouwaandeel.nl/login

Ik hoop u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd.
Deze email ontving ik zojuist en in de cc staan alle mede investeerders in het project. So much for anonimiteit. Schandalig onprofessioneel.
Dat meen je niet, dat is echt heel erg onprofessioneel.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 12:03
Het spijt me te moeten zeggen maar die speeltuin was van meet af aan gedoemd te mislukken.

Wat mij betreft dezelfde categorie als Avicenna koffie, de inmiddels teruggetrokken hair extensions en nog enkele anderen.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 12:06
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:59 schreef dyna18 het volgende:

Ik zit ook in de speeltuin en deze lening zit mij vanaf maand 3 al niet lekker.

Ik ben benieuwd naar jouw mening djh77 (en andere mensen die in dit project zitten).
Ik heb precies hetzelfde. Heb heel lang getwijfeld om mee te doen (kleine ondernemers die vastlopen bij de bank). Het advies bij twijfel niet doen, blijkt toch maar weer de waarheid te zijn. Er is weliswaar een 2e hypotheek, maar wat deze in zo'n beginfase zal opleveren is helemaal de vraag. Het project heeft lang op de site gestaan voordat deze vol was. Ik heb het vermoeden dat KoM tijdens de funding niet meer getoetst heeft of de uitgangspunten bij de leningaanvraag gelijk is gebleven.

Kom heeft na 8 maanden verklaard: "geleidelijk is de situatie veranderd. In de huidige stand van zaken waren we niet overgegaan tot publicatie". Hoe geleidelijk is dat dan geweest 8)7
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 12:06
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 12:03 schreef bleyenburg het volgende:
Het spijt me te moeten zeggen maar die speeltuin was van meet af aan gedoemd te mislukken.

Wat mij betreft dezelfde categorie als Avicenna koffie, de inmiddels teruggetrokken hair extensions en nog enkele anderen.
Het was geen top plan. Dat was inderdaad van begin af aan duidelijk.
Ik heb uiteindelijk toch meegedaan, omdat ik het kleine ondernemers gun die bij de bank vastlopen. Daar heb ik bewust het risico genomen.

Echter het lijkt er nu op dat er informatie (over 70% lagere omzet) achtergehouden is voor het starten van de lening. En dat is toch echt wel kwalijk.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 12:46
en de volgende default:

SPOILER
shark energy (GVE)
Horsemenwoensdag 24 mei 2017 @ 12:53
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 12:46 schreef bleyenburg het volgende:
en de volgende default:

SPOILER
shark energy (GVE)
Heb je hierover wat meer info zoals projectnummer, looptijd, classificatie, aantal betaalde termijnen en leningbedrag?
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:00
SPOILER
project 4742
categorie B
60 mnd
¤ 98.800
9%
36 termijnen betaald
En wederom zal moeten blijken hoe sterk GVE is in uitwinnen zekerheden.

Ik kan u met zekerheid zeggen dat als de diverse platforms (in dit geval GVE) op dat gebied niet slagvaardig zijn, CF ten dode is opgeschreven.

Aantal defaults is groeiende en ik voorzie op korte termijn nog vele probleemgevallen.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:06
Kan iemand even in faillisement dossier kijken ?

SPOILER
Het faillissement is uitgesproken voor SEN B.V.
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 13:09
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:06 schreef bleyenburg het volgende:
Kan iemand even in faillisement dossier kijken ?

SPOILER
Het faillissement is uitgesproken voor SEN B.V.
http://insolventies.recht(...)16_mne_17_167_F_V_01
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:14
dank Rockenfeller
athlonkmfwoensdag 24 mei 2017 @ 13:17
Op dit moment heeft mijn crowdfunding avontuur een negatief rendement met 3 default projecten en 3 succesvol verlopen projecten...

De vraag is of de rest van de projecten wel succesvol afronden en het verlies compenseren... Nog 2 jaar te gaan...
xzazwoensdag 24 mei 2017 @ 13:18
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:17 schreef athlonkmf het volgende:
Op dit moment heeft mijn crowdfunding avontuur een negatief rendement met 3 default projecten en 3 succesvol verlopen projecten...

De vraag is of de rest van de projecten wel succesvol afronden en het verlies compenseren... Nog 2 jaar te gaan...
Mag ik stellen dat je dan gewoon slecht heb geïnvesteerd?
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 13:20
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:18 schreef xzaz het volgende:

[..]

Mag ik stellen dat je dan gewoon slecht heb geïnvesteerd?
Auch, die is een beetje hard. Laten we wel aardig blijven naar elkaar en als we kritiek geven dat opbouwend te doen. Daar leren we dan allemaal van.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:22
meneer Ashby van Shark Energy t.o. de curator:

SPOILER
De bestuurder heeft mij verteld dat Sen B.V. in de eerste periode na de datum van haar
oprichting veel heeft moeten investeren, onder andere in marketingactiviteiten. Deze investeringen
waren noodzakelijk om een afzetmarkt te creëren en naamsbekendheid teverwerven.
De omzet was echter onvoldoende om de gedane investeringen terug te
verdienen. Sen B.V. is hierdoor noodgedwongen op zoek gegaan naar investeerders.
Door middel van crowdfunding is op enig moment weer kapitaal aangetrokken om
verder te groeien.
uit de pitch:

Waar wordt de financiering voor aangewend?

SPOILER
De financiering zal worden gebruikt om SHARK ENERGY drink in 2014 een stevige voet in de Nederlandse energie dranken markt te bezorgen. De groei is door nieuwe grote contracten niet meer zelf volledig te financieren.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:23
@ xzaz: Mag ik dan stellen dat we hier met z'n allen stelselmatig verkeerd worden ingelicht?
athlonkmfwoensdag 24 mei 2017 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:18 schreef xzaz het volgende:

[..]

Mag ik stellen dat je dan gewoon slecht heb geïnvesteerd?
Laten we hopen dat al jouw investeringen goed uitpakken dan :)
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 13:25
quote:
Dank.

Ik lees daarin.
quote:
5.3 Beschrijving zekerheden
De gefailleerde vennootschap heeft, voor zover thans bij mij bekend, geen zekerheden
gesteld.
Wat stond er in de pitch over zekerheden?
xzazwoensdag 24 mei 2017 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:20 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Auch, die is een beetje hard. Laten we wel aardig blijven naar elkaar en als we kritiek geven dat opbouwend te doen. Daar leren we dan allemaal van.
Defaults krijgen is hard. Het is gewoon een vraag zodat we er allemaal van kunnen leren. Er staat ook een vraagteken achter ;)

quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:23 schreef bleyenburg het volgende:
@ xzaz: Mag ik dan stellen dat we hier met z'n allen stelselmatig verkeerd worden ingelicht?
Dat mag zeker, en ik zie ook dat dat gebeurt.
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:25 schreef athlonkmf het volgende:

[..]

Laten we hopen dat al jouw investeringen goed uitpakken dan :)
Het klinkt heel hard, excuus daar voor maar ik ben benieuwd hoe je er zelf over denkt?
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:28
uit verslag curator:

SPOILER
Algemeen
Gegevens onderneming
Sen B.V.

Omzetgegevens
Verslag
1
:
2014 ¤ 118.065

2015 ¤ 221.560
uit de pitch:

SPOILER
Wat is globaal het omzetniveau van de onderneming?

2014: ¤ 570.000
2015: ¤ 1.859.000
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:22 schreef bleyenburg het volgende:
meneer Ashby van Shark Energy t.o. de curator:

SPOILER
De bestuurder heeft mij verteld dat Sen B.V. in de eerste periode na de datum van haar
oprichting veel heeft moeten investeren, onder andere in marketingactiviteiten. Deze investeringen
waren noodzakelijk om een afzetmarkt te creëren en naamsbekendheid teverwerven.
De omzet was echter onvoldoende om de gedane investeringen terug te
verdienen. Sen B.V. is hierdoor noodgedwongen op zoek gegaan naar investeerders.
Door middel van crowdfunding is op enig moment weer kapitaal aangetrokken om
verder te groeien.
uit de pitch:

Waar wordt de financiering voor aangewend?

SPOILER
De financiering zal worden gebruikt om SHARK ENERGY drink in 2014 een stevige voet in de Nederlandse energie dranken markt te bezorgen. De groei is door nieuwe grote contracten niet meer zelf volledig te financieren.
Omzet 2015 221K verlies 2015 223K met 1 personeelslid. Poeh;hoe krijg je het voor elkaar?!
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 13:30
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:28 schreef bleyenburg het volgende:
uit verslag curator:

SPOILER
Algemeen
Gegevens onderneming
Sen B.V.

Omzetgegevens
Verslag
1
:
2014 ¤ 118.065

2015 ¤ 221.560
uit de pitch:

SPOILER
Wat is globaal het omzetniveau van de onderneming?

2014: ¤ 570.000
2015: ¤ 1.859.000
Van wanneer is de pitch?
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:30
er zit er eentje in met 15K
:(
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:31
januari 2014
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:31 schreef bleyenburg het volgende:
januari 2014
Ah ok. De omzetten in de pitch zijn dus prognoses?!
athlonkmfwoensdag 24 mei 2017 @ 13:32
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:26 schreef xzaz het volgende:

[..]

Defaults krijgen is hard. Het is gewoon een vraag zodat we er allemaal van kunnen leren. Er staat ook een vraagteken achter ;)

[..]

Dat mag zeker, en ik zie ook dat dat gebeurt.

[..]

Het klinkt heel hard, excuus daar voor maar ik ben benieuwd hoe je er zelf over denkt?
Zolang een project niet afgelopen is, beschouw ik niks als "winst". Omdat 90% van de projecten waar ik in geinvesteerd heb een looptijd hebben van 5 jaar zal het wel even duren voordat ik weet of mijn investeringen goed hebben uitgepakt.
Gezien de "officiele" percentage defaults vs mijne heb ik het zo slecht nog niet gedaan.

Ik zal bij een aantal projecten wel heel teleurgesteld zijn als die falen omdat ik daar echt met goodwill geinvesteerd inheb. Maar als die slagen heb ik wel mijn "verlies" gelijk gecompenseerd.
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 13:32
Over Shark.
Even met het internet archive wat boven water halen aangezien de GvE pagina dicht staat.

https://web.archive.org/w(...)project.aspx?id=4742

Zo te zien alleen hoofdelijke aansprakelijkheid en geen andere zekerheden?
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 13:37
schandalig trouwens dat de webstore nog gewoon klanten laat betalen.
http://sharkenergystore.nl/

Is het niet de taak van de curator om deze ook te sluiten?
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 13:39
nee, als de inkomsten maar bij de curator terecht komen
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 13:39
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:37 schreef dyna18 het volgende:
schandalig trouwens dat de webstore nog gewoon klanten laat betalen.
http://sharkenergystore.nl/

Is het niet de taak van de curator om deze ook te sluiten?
Curator zal wel proberen de voorraad te verkopen.

Wat een prijzen zeg
dyna18woensdag 24 mei 2017 @ 13:40
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:39 schreef bleyenburg het volgende:
nee, als de inkomsten maar bij de curator terecht komen
Dat is toch raar?
Je laat consumenten gewoon nog geld overmaken naar een failliet bedrijf.
Die zijn dan waarschijnlijk hun geld kwijt.
athlonkmfwoensdag 24 mei 2017 @ 13:41
dit is wel weer saillant

quote:
Omvang debiteuren
Verslag 1:
De gefailleerde vennootschap maakte gebruik van het boekhoudprogramma Exact
Online. Uit dit boekhoudprogramma blijkt dat het bedrag aan openstaande
debiteurenvorderingen ¤ 57.383,77 zou bedragen. Bij mij is niet bekend in hoeverre de
gegevens in Exact Online zijn bijgewerkt. Ik heb het vermoeden om aan te nemen dat
een aantal debiteurenbetalingen niet in het boekhoudprogramma zijn verwerkt.
Teneinde hieromtrent meer duidelijkheid te verkrijgen, zijn de debiteuren inmiddels
door mij aangeschreven. Op basis van de reacties van deze debiteuren zal dan ook
duidelijk worden in hoeverre de informatie in Exact Online juist is.
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:40 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Dat is toch raar?
Je laat mensen gewoon nog geld over maken naar een failliet bedrijf.
Die zijn dan waarschijnlijk hun geld kwijt.
Gebeurt maar al te vaak. Vooral met webwinkels.
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 13:42
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:40 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Dat is toch raar?
Je laat mensen gewoon nog geld over maken naar een failliet bedrijf.
Die zijn dan waarschijnlijk hun geld kwijt.
Nee hoor. Curator beheert de bankrekening. Tenzij er net voor het faillissement betaald is en nog niet uitgeleverd. Klant heeft dan een vordering
escortmk2woensdag 24 mei 2017 @ 13:44
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:32 schreef rockenfeller het volgende:

[..]

Ah ok. De omzetten in de pitch zijn dus prognoses?!
Inderdaad, en niet zomaar prognoses, maar echte hockeystick-prognoses waar we hier altijd voor waarschuwen.
crowdiefunderwoensdag 24 mei 2017 @ 13:47
Mijn vervroegde aflossing maar gebruikt voor de nieuwe proeflokaal Bregje.
william0199woensdag 24 mei 2017 @ 13:59
@Shark:
Ik herinner mij dat Shark Energy in augustus 2016 een funding via Symbid heeft geprobeerd. Van het doelbedrag van 150K werd toen slechts 20K opgehaald waardoor de funding is geannuleerd.

De vooruitzichten waren destijds onrealistisch positief. Helaas is de pagina niet meer beschikbaar.
rockenfellerwoensdag 24 mei 2017 @ 14:05
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:59 schreef william0199 het volgende:
@Shark:
Ik herinner mij dat Shark Energy in augustus 2016 een funding via Symbid heeft geprobeerd. Van het doelbedrag van 150K werd toen slechts 20K opgehaald waardoor de funding is geannuleerd.

De vooruitzichten waren destijds onrealistisch positief. Helaas is de pagina niet meer beschikbaar.
nog wel een youtube filmpje
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 14:10
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:59 schreef william0199 het volgende:
@Shark:
Ik herinner mij dat Shark Energy in augustus 2016 een funding via Symbid heeft geprobeerd. Van het doelbedrag van 150K werd toen slechts 20K opgehaald waardoor de funding is geannuleerd.

De vooruitzichten waren destijds onrealistisch positief. Helaas is de pagina niet meer beschikbaar.
athlonkmfwoensdag 24 mei 2017 @ 14:11
Ik vind het altijd zo jammer dat er zo weinig communicatie is richting investeerders.

1 van de goodwill-projecten van mij (en toevallig ook de enige KOM-investering) is Brownies&Downies den haag. Deze heb ik weer eens even onderzocht nav de default van sharkenergy (geen goodwill). En bleek dat deze zichzelf onttrokken heeft van de franchiese-formule, een eigen naam heeft genomen EN verhuisd is.

Nou gaat het blijkbaar goed, want ze hadden al eerder een tweede filiaal geopend, maar het zal toch prettig zijn als de investerdeers ook een nieuwsberichtje krijgen. Al is het maar als promotie bedoeld.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 14:15
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 10:57 schreef obligataire het volgende:
Ik heb veel meer buikpijn van die flapdrol (oranje) gisteren die doodleuk een tweede lening aankondigt met een dramatische afwijking van de prognose op de eerste, en tussendoor de mededeling dat hij nu ook zaken doet met de Rabobank.
peterverhaar twitterde op woensdag 24-05-2017 om 13:26:29 en weer in discussie met @CollinCrowdfund over een 2e lening die geheel andere zekerheden laat zien dan 1e lening: het is dramatisch reageer retweet
Horsemenwoensdag 24 mei 2017 @ 14:30
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 14:11 schreef athlonkmf het volgende:
Ik vind het altijd zo jammer dat er zo weinig communicatie is richting investeerders.

1 van de goodwill-projecten van mij (en toevallig ook de enige KOM-investering) is Brownies&Downies den haag. Deze heb ik weer eens even onderzocht nav de default van sharkenergy (geen goodwill). En bleek dat deze zichzelf onttrokken heeft van de franchiese-formule, een eigen naam heeft genomen EN verhuisd is.

Nou gaat het blijkbaar goed, want ze hadden al eerder een tweede filiaal geopend, maar het zal toch prettig zijn als de investerdeers ook een nieuwsberichtje krijgen. Al is het maar als promotie bedoeld.
Hierover heeft KoM ergens laatste kwartaal 2016 wel degelijk gecommuniceerd.

Edit: Op 8-11-2016

[ Bericht 1% gewijzigd door Horsemen op 24-05-2017 14:52:50 (aanvulling) ]
obligatairewoensdag 24 mei 2017 @ 14:38
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 13:17 schreef athlonkmf het volgende:
Op dit moment heeft mijn crowdfunding avontuur een negatief rendement met 3 default projecten en 3 succesvol verlopen projecten...
Als je het zó definieert dan heb je al heel gauw een negatief rendement. Het is natuurlijk mede afhankelijk van het totaal aantal projecten en van de gemiddelde verstreken duur daarvan.

Wat ik zelf altijd doe is , het bedrag aan defaults delen door de som van (opbouwde rente + rente in voltooide projecten). Moet wel heel raar lopen als die méér is dan 1.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 14:52
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 14:38 schreef obligataire het volgende:

[..]

Als je het zó definieert dan heb je al heel gauw een negatief rendement. Het is natuurlijk mede afhankelijk van het totaal aantal projecten en van de gemiddelde verstreken duur daarvan.

Wat ik zelf altijd doe is , het bedrag aan defaults delen door de som van (opbouwde rente + rente in voltooide projecten). Moet wel heel raar lopen als die méér is dan 1.
Kom je dan uit rond de 0,6 oid?
Horsemenwoensdag 24 mei 2017 @ 14:55
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:52 schreef Certeco het volgende:
So much for anonimiteit. Schandalig onprofessioneel.
:N
obligatairewoensdag 24 mei 2017 @ 14:56
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 14:52 schreef djh77 het volgende:

[..]

Kom je dan uit rond de 0,6 oid?
De laatste keer 0,31.
xzazwoensdag 24 mei 2017 @ 15:04
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:52 schreef Certeco het volgende:
Ik ben even helemaal klaar met Bouwaandeel

SPOILER
Laurent van de Mortel | Bouwaandeel <laurent@bouwaandeel.nl>

Geachte heer,mevrouw,

Tijdens het electronisch opstellen van de overeenkomst zijn de volgende gegevens niet doorgekomen in de koopovereenkomst.
Datum aanvang overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz is 26 april 2017
Bedrag overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz bedraagt ¤80.000,-.

Wij danken u voor uw investering en maken er u op attend dat u uw investering kunt volgen via https://investeren.bouwaandeel.nl/login

Ik hoop u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd.
Deze email ontving ik zojuist en in de cc staan alle mede investeerders in het project. So much for anonimiteit. Schandalig onprofessioneel.
Dit kan je overigens melden; het is een datalek.
obligatairewoensdag 24 mei 2017 @ 15:04
Het ligt er ook aan natuurlijk hoe gauw je iets als default beschouwt. Een langzame betaler is ook een betaler.
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 15:19
quote:
Als je het zó definieert dan heb je al heel gauw een negatief rendement. Het is natuurlijk mede afhankelijk van het totaal aantal projecten
_O_

zoiets als nog een keer 100 knaken in die gokkast mikken in de volste overtuiging dat die drie sterren nu wél op een rij vallen

:W
Aalsmeer15woensdag 24 mei 2017 @ 15:48
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:52 schreef Certeco het volgende:
Ik ben even helemaal klaar met Bouwaandeel

SPOILER
Laurent van de Mortel | Bouwaandeel <laurent@bouwaandeel.nl>

Geachte heer,mevrouw,

Tijdens het electronisch opstellen van de overeenkomst zijn de volgende gegevens niet doorgekomen in de koopovereenkomst.
Datum aanvang overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz is 26 april 2017
Bedrag overeenkomst Bouwaandeel met Nico Arntz bedraagt ¤80.000,-.

Wij danken u voor uw investering en maken er u op attend dat u uw investering kunt volgen via https://investeren.bouwaandeel.nl/login

Ik hoop u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd.
Deze email ontving ik zojuist en in de cc staan alle mede investeerders in het project. So much for anonimiteit. Schandalig onprofessioneel.
Wat een gepruts.

je kunt er alleen eigenlijk weinig van zeggen.

SPOILER
21. Privacy Investeerder

21.1 De identiteit van Investeerder wordt kenbaar gemaakt aan de Initiatiefnemer, de Geldgever en andere Investeerders die betrokken zijn bij dezelfde Geldleningsovereenkomst. Ook Bouwaandeel en de Stichting hebben inzage in alle gegevens van de Investeerders.
21.2 Het Platform biedt functionaliteit voor de Initiatiefnemer om te communiceren met alle Investeerders en vice versa.
Ik ben trouwens ook voorzichtiger geworden met mails sturen naar platform met een vraag over project, een ijverige stagiair stuurt je vraag zo door naar de initiatiefnemer
Certecowoensdag 24 mei 2017 @ 15:56
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 15:04 schreef xzaz het volgende:

[..]

Dit kan je overigens melden; het is een datalek.
Doe ik liever niet. Daar staan mogelijk boetes op en het laten beboeten van dit platform is not in my best interests als investeerder.

Wel heb ik een boze email gestuurd en inmiddels oprechte excuses en belofte van verbetering ontvangen. Laten we hopen dat dit eenmalig was en een leermomentje voor Bouwaandeel.
petercwoensdag 24 mei 2017 @ 16:02
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 11:49 schreef obligataire het volgende:

[..]

Ze stoppen er zelf ook 42% in van de totale investering.
Oss en betaalbaar eten lijkt me een goede combinatie )
http://www.bd.nl/oss/rest(...)n-momoyama~ab783dae/

De locatie is mogelijk niet de beste, momoyama, wokwereld zaten er eerder in, en nu een Bregje ; zwembad & fitness als buren, echt puur voor het eten, niet voor het terras, uitstraling vh pand ??, en niet direct een centrumlokatie, dus geen winkel, terrasje & eten. Heb betere Cubanita's en Bregjes voorbij zien komen.
*O*
Zit al vol, hoef niet meer na te denken.
Aalsmeer15woensdag 24 mei 2017 @ 16:12
GVE Hillplant rente aflossingsvrij verhoogd naar 7%
Certecowoensdag 24 mei 2017 @ 16:14
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:12 schreef Aalsmeer15 het volgende:
GVE Hillplant rente aflossingsvrij verhoogd naar 7%
Als ze die andere nu naar 8% verhogen stap ik daar ook nog in :)
komradwoensdag 24 mei 2017 @ 16:15
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:12 schreef Aalsmeer15 het volgende:
GVE Hillplant rente aflossingsvrij verhoogd naar 7%
als GvE actiever wordt met de defaults hebben ze kans dat ik weer ga investeren maar voorlopig even niet.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 16:17
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:12 schreef Aalsmeer15 het volgende:
GVE Hillplant rente aflossingsvrij verhoogd naar 7%
In 9 dagen tijd 2x verhogen. Het slaat eigenlijk nergens op. Doe het dan in 1x goed.
Horsemenwoensdag 24 mei 2017 @ 16:17
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:14 schreef Certeco het volgende:

[..]

Als ze die andere nu naar 8% verhogen stap ik daar ook nog in :)
Daar moeten we nog even op wachten blijkbaar.....
bleyenburgwoensdag 24 mei 2017 @ 16:32
Bij Hillplant is de keuze tussen annuiteit en aflossingsvrij simpel, toch?

annuiteit: renteopbrengst ¤ 258,97, kosten ¤ 21,00 looptijd 84 (!!) maanden
aflossingsvrij: renteopbrengst ¤ 204,72. kosten ¤ 9,00 Looptijd 36 maanden

bovenstaand bij ¤ 1000,00 inleg
namliamwoensdag 24 mei 2017 @ 16:54
quote:
1s.gif Op woensdag 24 mei 2017 15:56 schreef Certeco het volgende:

[..]

Doe ik liever niet. Daar staan mogelijk boetes op en het laten beboeten van dit platform is not in my best interests als investeerder.

Wel heb ik een boze email gestuurd en inmiddels oprechte excuses en belofte van verbetering ontvangen. Laten we hopen dat dit eenmalig was en een leermomentje voor Bouwaandeel.
Dito, maar meer een standaard mailtje .... hij zal flink uitbarsten in zijn mailbox in reacties :(
escortmk2woensdag 24 mei 2017 @ 17:18
Mbt het privacyverhaal, ik kreeg pas een incentive in de vorm van een kortingscode met iets als "achternaam-bedankt123", direct van de ondernemer.

Die ondernemer weet dus ook mijn naam, email-adres en heeft in ieder geval ook een indicatie van het bedrag dat ik geinvesteerd heb. Wat mij betreft mag de ondernemer dat ook gewoon weten hoor, maar meestal is toch het verhaal dat dit anoniem is.
obligatairewoensdag 24 mei 2017 @ 17:20
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 15:19 schreef bleyenburg het volgende:

[..]

_O_

zoiets als nog een keer 100 knaken in die gokkast mikken in de volste overtuiging dat die drie sterren nu wél op een rij vallen

:W
En als die 100 knaken al jaren rente staan te trekken....?...🌱🎪
Aalsmeer15woensdag 24 mei 2017 @ 17:27
quote:
12s.gif Op woensdag 24 mei 2017 17:18 schreef escortmk2 het volgende:
Mbt het privacyverhaal, ik kreeg pas een incentive in de vorm van een kortingscode met iets als "achternaam-bedankt123", direct van de ondernemer.

Die ondernemer weet dus ook mijn naam, email-adres en heeft in ieder geval ook een indicatie van het bedrag dat ik geinvesteerd heb. Wat mij betreft mag de ondernemer dat ook gewoon weten hoor, maar meestal is toch het verhaal dat dit anoniem is.
welk platform was dat, soms kun je het zelf aangeven wel of niet anoniem
escortmk2woensdag 24 mei 2017 @ 17:33
Ik krijg 10% korting op een paar mooie gekleurde damesschoenen, dan weet je genoeg toch?

Maar nogmaals, ik vind het niet erg en heb ook geen zin om in de kleine lettertjes te duiken of ze hierover iets in hun voorwaarden hebben opgenomen.

Zo'n mail met alle namen in de CC had ik minder kunnen waarderen om het voorzichtig uit te drukken.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 18:18
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:32 schreef bleyenburg het volgende:
Bij Hillplant is de keuze tussen annuiteit en aflossingsvrij simpel, toch?

annuiteit: renteopbrengst ¤ 258,97, kosten ¤ 21,00 looptijd 84 (!!) maanden
aflossingsvrij: renteopbrengst ¤ 204,72. kosten ¤ 9,00 Looptijd 36 maanden

bovenstaand bij ¤ 1000,00 inleg
Het risico van deze lening zit juist in de eerste drie jaar. Na herfinanciering van de aflossingsvrije lening is het risico nihil. Als herfinanciering na 3 jaar niet lukt ben je toch beter af met de annuïteitenlening. Het is daarom terecht dat de renteopbrengst bij aflossingsvrij relatief wat hoger is. Het risico is ook groter.
Aalsmeer15woensdag 24 mei 2017 @ 18:20
quote:
12s.gif Op woensdag 24 mei 2017 17:33 schreef escortmk2 het volgende:
Ik krijg 10% korting op een paar mooie gekleurde damesschoenen, dan weet je genoeg toch?

Maar nogmaals, ik vind het niet erg en heb ook geen zin om in de kleine lettertjes te duiken of ze hierover iets in hun voorwaarden hebben opgenomen.

Zo'n mail met alle namen in de CC had ik minder kunnen waarderen om het voorzichtig uit te drukken.
Staat in de kleine lettertjes, trouwens duidelijke site en is gemakkelijk te vinden dat is ook wel eens anders.
Er staat dat naam en bedrag wordt doorgegeven, dat is dus minimaal naam, emailadres en bedrag.
Als ze meelezen, dat klopt dus niet, dan is mijn gedachte altijd wat klopt er nog meer niet, wat geven jullie nog meer door.
Begrijp niet goed waarom ze dat doen, sommige mensen hebben hier wel probleem mee, die heb je dan niet als investeerder.
GVE stuurt de incentive gewoon zelf, kun je het alsnog zelf bepalen.
djh77woensdag 24 mei 2017 @ 18:25
De pitch van de schoenenzaak van KoM is ook alweer aangepast (ze gaan dit bedrag ook niet halen):
quote:
In overleg met de ondernemer is besloten het doelbedrag van het project DIMAGINI op te knippen in twee tranches van elk 125k. Tevens is gebleken dat het doel van de financiering niet helder genoeg was omschreven. Dat is inmiddels aangepast bij de projecttekst onder het kopje: Financieringsbehoefte.
AQuila360woensdag 24 mei 2017 @ 19:47
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:15 schreef komrad het volgende:

[..]

als GvE actiever wordt met de defaults hebben ze kans dat ik weer ga investeren maar voorlopig even niet.
Ik doe de komende tijd ook helemaal niets meer, eerst maar eens kijken hoe de komende maanden gaan en of er misschien een keer positief nieuws is.
Remond1977woensdag 24 mei 2017 @ 23:03
Ik heb nu 5 projecten lopen bij GVE waarvan er 3 nu default zijn, doe
ik dan iets fout??

quote:
1s.gif Op woensdag 24 mei 2017 19:47 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Ik doe de komende tijd ook helemaal niets meer, eerst maar eens kijken hoe de komende maanden gaan en of er misschien een keer positief nieuws is.
crowdiefunderwoensdag 24 mei 2017 @ 23:11
Ik bij GVE 38 projecten met 0 defaults en ben nu 2 jaar bezig. Kwestie van geluk, hier meelezen en geen gekke dingen financieren met enorme bedragen of producten die ik niet snap/ongeloofwaardig vindt. Bij FNC/Lendico wel paar defaults overigens, maar dat loopt nog.

Overigens verwacht ik ook niet dat ze allemaal ongeschonden de eindstreep halen, zo realistisch ben ik dan ook wel weer.
crowd-fundiwoensdag 24 mei 2017 @ 23:32
Mijn GVE
ruim 3 jaar bezig
51 projecten
6 afgehandeld (waarvan 3 vervroegd)
2 in incassotraject
De tweede had voorkomen kunnen worden als ik geluisterd had naar de meningen op dit forum ;(
SPOILER
11403, GreenPower Nano
15 van de 48 termijnen voldaan
AQuila360woensdag 24 mei 2017 @ 23:34
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 23:03 schreef Remond1977 het volgende:
Ik heb nu 5 projecten lopen bij GVE waarvan er 3 nu default zijn, doe
ik dan iets fout??

[..]

Denk gewoon pech maja dan ben je er wel meteen klaar mee dat snap ik wel.
djh77donderdag 25 mei 2017 @ 05:29
quote:
0s.gif Op woensdag 24 mei 2017 16:12 schreef Aalsmeer15 het volgende:
GVE Hillplant rente aflossingsvrij verhoogd naar 7%
Dit was blijkbaar het signaal op te gaan investeren. Gisteren 80k ingelegd op de aflossingsvrije lening.
djh77donderdag 25 mei 2017 @ 08:11
quote:
Het schip is trouwens maar voor 500k aangeschaft (reden: het was in de markt niet bekend dat het schip in Nederland was gebouwd). De andere 500k is opgegaan aan transportkosten van Bulgarije naar Antwerpen.
Horsemendonderdag 25 mei 2017 @ 10:20
quote:
1s.gif Op donderdag 25 mei 2017 08:11 schreef djh77 het volgende:

[..]

Het schip is trouwens maar voor 500k aangeschaft (reden: het was in de markt niet bekend dat het schip in Nederland was gebouwd). De andere 500k is opgegaan aan transportkosten van Bulgarije naar Antwerpen.
Ik heb voor mij zelf besloten hem alleen mee te pakken als de Collin lening niet boven de 600k uitkomt.
obligatairedonderdag 25 mei 2017 @ 11:55
quote:
1s.gif Op donderdag 25 mei 2017 05:29 schreef djh77 het volgende:

[..]

Dit was blijkbaar het signaal op te gaan investeren. Gisteren 80k ingelegd op de aflossingsvrije lening.
Ik doe nu ook voor een bescheiden bedrag mee op de aflossingsvrije lening, naast wat ik al eerder op de annuïtaire lening had ingelegd. Natuurlijk is ook dit project niet vrij van risico maar na de griezelverhalen van de afgelopen week denk ik dat we dit soort projecten - met betrouwbare ondernemers+zekerheden - moeten koesteren.
komraddonderdag 25 mei 2017 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 11:55 schreef obligataire het volgende:

[..]

Ik doe nu ook voor een bescheiden bedrag mee op de aflossingsvrije lening, naast wat ik al eerder op de annuïtaire lening had ingelegd. Natuurlijk is ook dit project niet vrij van risico maar na de griezelverhalen van de afgelopen week denk ik dat we dit soort projecten met betrouwbare ondernemers+zekerheden moeten koesteren.
ik zou waarschijnlijk ook meegedaan hebben, maar ik vind echt dat GvE eerst maar eens de afhandeling en informatievoorziening bij defaults moet verbeteren. Het is te gemakkelijk om alleen maar het incassobureau te bellen en per half jaar een kort mailtje door te sturen.
Thomas88donderdag 25 mei 2017 @ 12:07
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 11:59 schreef komrad het volgende:

[..]

ik zou waarschijnlijk ook meegedaan hebben, maar ik vind echt dat GvE eerst maar eens de afhandeling en informatievoorziening bij defaults moet verbeteren. Het is te gemakkelijk om alleen maar het incassobureau te bellen en per half jaar een kort mailtje door te sturen.
Precies mijn gedachte, ik maak ook even pas op de plaats tot ze met meer informatie en resultaat komen wat betreft enkele defaults. Zijn naar mijn idee teveel defaults bij GVE die wel (iets) kunnen betalen maar waar geen cent doorkomt.
Heb ook mijn twijfels of Flanderijn daar wel de juiste partij voor is. Zolang ik door blijf investeren leren ze er weinig van bij GVE, al zet het waarschijnlijk nog geen zoden aan de dijk met een paar man.
djh77donderdag 25 mei 2017 @ 12:12
Er zou inderdaad vaker een update moeten komen zodat er meer vertrouwen is over de voortgang van een default. Ik heb ook projecten waar nog wel gewoon geld te halen is. Zo lang radiostilte helpt totaal niet.
Ed99_8donderdag 25 mei 2017 @ 12:39
Ik heb mijn tweede investering in Crowdfunding gedaan bij https://investeren.sameni(...)aat-71-te-rotteredam
Het verbaasd mij dat hij blijft steken op ca. 80%.
Iemand enig idee waarom??
djh77donderdag 25 mei 2017 @ 12:43
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:39 schreef Ed99_8 het volgende:
Ik heb mijn tweede investering in Crowdfunding gedaan bij https://investeren.sameni(...)aat-71-te-rotteredam
Het verbaasd mij dat hij blijft steken op ca. 80%.
Iemand enig idee waarom??
1e schijf is populairder dan 2e schijf. Daarnaast heb ik zelf het idee dat de groep investeerders in aantal erg beperkt is op dit platform (+/- 75-100 actieve investeerders??)
komraddonderdag 25 mei 2017 @ 12:43
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:39 schreef Ed99_8 het volgende:
Ik heb mijn tweede investering in Crowdfunding gedaan bij https://investeren.sameni(...)aat-71-te-rotteredam
Het verbaasd mij dat hij blijft steken op ca. 80%.
Iemand enig idee waarom??
de tweede tranche is een stuk risicovoller dan de eerste tranche. De marktwaarde kun je wel vragen bij stellen, meestal is het verschil in marktwaarde vrije verkoop en verhuurde staat wel wat groter, hoewel dat sterk afhankelijk is van de situatie.
Tenslotte wordt op de tweede tranche maar heel beperkt afgelost waardoor het risico gedurende de looptijd alleen af neemt als de marktwaarde nog sterk door zou stijgen
Horsemendonderdag 25 mei 2017 @ 12:45
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:39 schreef Ed99_8 het volgende:
Ik heb mijn tweede investering in Crowdfunding gedaan bij https://investeren.sameni(...)aat-71-te-rotteredam
Het verbaasd mij dat hij blijft steken op ca. 80%.
Iemand enig idee waarom??
Omdat de meeste investeerders de 1e schijf (met een eerste hypotheek) veiliger vinden dan de 2e schijf (met een 2e hypotheek). Het is en blijft een rendement/risico afweging.
Ed99_8donderdag 25 mei 2017 @ 12:51
quote:
14s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:45 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Omdat de meeste investeerders de 1e schijf (met een eerste hypotheek) veiliger vinden dan de 2e schijf (met een 2e hypotheek). Het is en blijft een rendement/risico afweging.
Ook ik heb op de eerste schijf ingeschreven.
Bedankt voor de uitleg en had zelf al zo'n vermoede.
Ben benieuwd of hij nog 'vol geschreven' gaat worden!
Horsemendonderdag 25 mei 2017 @ 12:58
quote:
1s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:51 schreef Ed99_8 het volgende:

[..]

Ook ik heb op de eerste schijf ingeschreven.
Bedankt voor de uitleg en had zelf al zo'n vermoede.
Ben benieuwd of hij nog 'vol geschreven' gaat worden!
Die komt wel vol. Wel zou SiG er goed aan doen de rente van de 2e schijf wat te verhogen. Omdat dit een relatief klein bedrag is kost dit de geldnemer niet zo heel veel.
obligatairedonderdag 25 mei 2017 @ 13:43
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:07 schreef Thomas88 het volgende:

[..]

Precies mijn gedachte, ik maak ook even pas op de plaats tot ze met meer informatie en resultaat komen wat betreft enkele defaults. Zijn naar mijn idee teveel defaults bij GVE die wel (iets) kunnen betalen maar waar geen cent doorkomt.
Heb ook mijn twijfels of Flanderijn daar wel de juiste partij voor is. Zolang ik door blijf investeren leren ze er weinig van bij GVE, al zet het waarschijnlijk nog geen zoden aan de dijk met een paar man.
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:07 schreef Thomas88 het volgende:

[..]

Precies mijn gedachte, ik maak ook even pas op de plaats tot ze met meer informatie en resultaat komen wat betreft enkele defaults. Zijn naar mijn idee teveel defaults bij GVE die wel (iets) kunnen betalen maar waar geen cent doorkomt.
Heb ook mijn twijfels of Flanderijn daar wel de juiste partij voor is. Zolang ik door blijf investeren leren ze er weinig van bij GVE, al zet het waarschijnlijk nog geen zoden aan de dijk met een paar man.
Daar ben ik het wel mee eens, de informatievoorziening is te schaars en beknopt, en daarnaast koel en zakelijk. De defaults heb ik voor mijn gevoel al helemaal afgeschreven en ik zou eerder verrast zijn als er nog wat uit kwam. Maar ik heb niet het gevoel dat het bij anderen veel beter is, misschien met uitzondering van IVM, maar dat is zo klein dat die ene default nog goed te monitoren is. Ik stuur daarom toch liever op projecten inhoudelijk. Wat niet default gaat, daar hoef je ook niet achteraan.
jsuijkerdonderdag 25 mei 2017 @ 13:43
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:07 schreef Thomas88 het volgende:

[..]

Precies mijn gedachte, ik maak ook even pas op de plaats tot ze met meer informatie en resultaat komen wat betreft enkele defaults. Zijn naar mijn idee teveel defaults bij GVE die wel (iets) kunnen betalen maar waar geen cent doorkomt.
Heb ook mijn twijfels of Flanderijn daar wel de juiste partij voor is. Zolang ik door blijf investeren leren ze er weinig van bij GVE, al zet het waarschijnlijk nog geen zoden aan de dijk met een paar man.
Ik ben ook gestopt bij GVE. Schandalige afwikkeling en geen updates buiten zo nu en dan een geen nieuws (en echt niet 1x per half jaar)
Met deze houding pis je altijd naast de boot als investeerder bij een default
Thomas88donderdag 25 mei 2017 @ 13:54
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 13:43 schreef obligataire het volgende:

[..]

[..]

Daar ben ik het wel mee eens, de informatievoorziening is te schaars en beknopt, en daarnaast koel en zakelijk. De defaults heb ik voor mijn gevoel al helemaal afgeschreven en ik zou eerder verrast zijn als er nog wat uit kwam. Maar ik heb niet het gevoel dat het bij anderen veel beter is, misschien met uitzondering van IVM, maar dat is zo klein dat die ene default nog goed te monitoren is. Ik stuur daarom toch liever op projecten inhoudelijk. Wat niet default gaat, daar hoef je ook niet achteraan.
Snap ik gedeeltelijk, alleen schrijf ik defaults niet gelijk af. Een persoon met een kleine schuld en alweer een jaar een baan kan toch gewoon wat van de schuld afbetalen. Hetzelfde verhaal bij openstaande schulden terwijl er een verkoop heeft plaats gevonden ( restaurants, hotel ).
Buiten de crowdfunding-wereld om wordt er ook niet zo met wanbetalers omgegaan ;)
obligatairedonderdag 25 mei 2017 @ 14:08
Flanderijn is op zich geen verkeerd incassobureau. Ik zie ze hier en daar ook wel eens voorbij komen (niet voor mezelf gelukkig) en heb ik wel de indruk dat ze het serieus nemen. Probleem is dat een incassotraject erg lang duurt en met heel veel correspondentie gepaard gaat. Allemaal gebonden aan wettelijke regels en beslagvrije voeten etc. Waarschijnlijk zijn er méér schulden waarvan preferente. En dan moeten de kosten van de deurwaarder er nog af.
Gelukkig werkt GvE nu ook met een zekerhedenstichting waardoor er hypotheek gevestigd kan worden zoals bij de kwekerij. Ze waren wel zo'n beetje de allerlaatste met zo'n stichting geloof ik.
bleyenburgvrijdag 26 mei 2017 @ 09:10
en weer 2 bij FNC zonder balanscijfers 2016
overname ijsbedrijf en uitbreiding bouwonderneming

Cijfermatig lijkt de bouwonderneming er een potje van te maken.
onverklaarbare omzet ontwikkelingen en dito winst cijfers.

En dus wederom: geen cijfers = geen geld.
NaRegenDeZonvrijdag 26 mei 2017 @ 10:48
En nog een FNC arbeidsbemiddeling B 10k 2 jaar,geen cijfers 2014 wel van 16 en 17.Huis gekocht in 2011 voor ruim 500k. Cijfers zien er wel aardig uit. Rede lening:liquiditeit op krikken.
xzazvrijdag 26 mei 2017 @ 11:06
Ik dacht dat deze week het mailtje van gve wel zal komen voor verzoek tot overboeken van APOC?
Bengervrijdag 26 mei 2017 @ 11:12
Ik krijg zojuist een mail dat FnC een zomeractie heeft voor investeerders:
quote:
U komt in aanmerking voor een cadeau wanneer u vanaf 26 mei 2017 t/m 31 juli 2017 minimaal ¤ 5.000, ¤ 10.000 of ¤ 20.000 investeert op ons crowdfunding platform.
Jammer, maar dat ga ik niet halen.
Ik hoop dat dit niet de enige manier is waarop FnC probeert meer investeringen binnen te halen.
najra1990vrijdag 26 mei 2017 @ 11:28
Ik heb nav die mail een reactie gestuurd. Verloot gewoon onder de kleine investeerders een tablet voor elke 20.000 die geïnvesteerd is. Winkans 1 op 200. Daarmee denk je ook aan de kleine investeerders, want ik voel me totaal voorbijgelopen...
Bengervrijdag 26 mei 2017 @ 11:37
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 11:28 schreef najra1990 het volgende:
Ik heb nav die mail een reactie gestuurd. Verloot gewoon onder de kleine investeerders een tablet voor elke 20.000 die geïnvesteerd is. Winkans 1 op 200. Daarmee denk je ook aan de kleine investeerders, want ik voel me totaal voorbijgelopen...
Of meer kans naarmate je meer investeert. Het idee van crowdfunding is volgens mij toch echt dat je investeren toegankelijk maakt voor de crowd. Daar lijkt deze actie totaal niet op gericht.
Ed99_8vrijdag 26 mei 2017 @ 11:41
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 10:48 schreef NaRegenDeZon het volgende:
En nog een FNC arbeidsbemiddeling B 10k 2 jaar,geen cijfers 2014 wel van 16 en 17.Huis gekocht in 2011 voor ruim 500k. Cijfers zien er wel aardig uit. Rede lening:liquiditeit op krikken.
Ik ben er met een klein bedrag ingegaan. Korte periode en risico is niet zo heel groot volgens mij....
bleyenburgvrijdag 26 mei 2017 @ 11:42
Ze hebben 20 projecten openstaan.
In plaats van naar investeerders luisteren wat die willen (deugdelijk cijfermateriaal), komen ze met dit soort kermis oplossingen.
ITradevrijdag 26 mei 2017 @ 12:00
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:43 schreef komrad het volgende:
De marktwaarde kun je wel vragen bij stellen, meestal is het verschil in marktwaarde vrije verkoop en verhuurde staat wel wat groter, hoewel dat sterk afhankelijk is van de situatie.
Die gedachte had ik ook bij SiG, vandaar laat ik deze website (voorlopig) links liggen.
tommmmmmmhvrijdag 26 mei 2017 @ 12:28
Hee!

Ik zit sinds januari in +/- 25 projecten, die tot op heden nog allemaal prima lopen.
Toch ben ik sinds april overgestapt op beleggen in fondsen. Deels voor het gemak en deels voor het gemiddelde rendement wat vrijwel hetzelfde is(?!).

Ik ben benieuwd waarom jullie voor crowdfunding kiezen i.p.v. andere manieren van investeren/belegggen.

Gr,
Tom
Bengervrijdag 26 mei 2017 @ 12:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 12:28 schreef tommmmmmmh het volgende:
Hee!

Ik zit sinds januari in +/- 25 projecten, die tot op heden nog allemaal prima lopen.
Toch ben ik sinds april overgestapt op beleggen in fondsen. Deels voor het gemak en deels voor het gemiddelde rendement wat vrijwel hetzelfde is(?!).

Ik ben benieuwd waarom jullie voor crowdfunding kiezen i.p.v. andere manieren van investeren/belegggen.

Gr,
Tom
Ik denk dat het geen geval is van kiezen voor crowdfunding ipv andere manieren van investeren/beleggen, maar meer van crowdfunding in aanvulling op andere manieren van investeren/beleggen. De AFM adviseert om niet meer dan 10% van je vrij beschikbare vermogen in crowdfunding te investeren. Dan blijft dus nog 90% over om andere dingen mee te doen.

Ikzelf heb sterk wisselende inkomsten. Om een wat constantere cashflow te krijgen is crowdfunding dan wel handig. Zo krijg ik regelmatig bedragen bijgeschreven en hoef ik dus niet elke keer mijn rekening bij te vullen vanaf mijn spaarrekening. Als het saldo op mijn rekening oploopt, ga ik weer op zoek naar projecten om in te investeren.
Hoewel het rendement van beleggingen in aandelen op de lange termijn misschien vergelijkbaar is met crowdfunding, is dit op kortere termijn niet altijd het geval. De koersen zullen maar net instorten net voordat je wilt cashen. Crowdfunding dempt de fluctuaties in de waarde van je investeringen.
xzazvrijdag 26 mei 2017 @ 12:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 12:28 schreef tommmmmmmh het volgende:
Ik zit sinds januari in +/- 25 projecten, die tot op heden nog allemaal prima lopen.
25 projecten sinds januari? Ik ben misschien 5 goede projecten tegengekomen.. waarom zo veel?
AQuila360vrijdag 26 mei 2017 @ 12:57
quote:
0s.gif Op donderdag 25 mei 2017 12:07 schreef Thomas88 het volgende:

[..]

Precies mijn gedachte, ik maak ook even pas op de plaats tot ze met meer informatie en resultaat komen wat betreft enkele defaults. Zijn naar mijn idee teveel defaults bij GVE die wel (iets) kunnen betalen maar waar geen cent doorkomt.
Heb ook mijn twijfels of Flanderijn daar wel de juiste partij voor is. Zolang ik door blijf investeren leren ze er weinig van bij GVE, al zet het waarschijnlijk nog geen zoden aan de dijk met een paar man.
Ik denk best wel dat het gewoon echt zo lang voordat je er duidelijkheid alleen zou GVE een keer een mailing moeten rond sturen waarin ze dat hele process en nog wat meer toelichten dan weet je ook of bijvoorbeeld 6 maanden normaal is voordat je wat hoort.

Ikzelf stop ook (voorlopig) met crowdfunding maar dat is gewoon omdat er nu wekelijks defaults voorbij komen, als het een tijd weer goed gaat doe ik wellicht weer mee. Wel jammer want dat Hillplant project zou ik eigenlijk wel willen doen.
bleyenburgvrijdag 26 mei 2017 @ 13:04
Maandbetaling FNC binnen.
Ik mis er wel weer een paar.
Kan nog niet zeggen welken want dashboard is altijd pas later bijgewerkt.

Zijn standaard elke maand een paar te laat.
crowdiefundervrijdag 26 mei 2017 @ 13:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 13:04 schreef bleyenburg het volgende:
Maandbetaling FNC binnen.
Ik mis er wel weer een paar.
Kan nog niet zeggen welken want dashboard is altijd pas later bijgewerkt.

Zijn standaard elke maand een paar te laat.
Inderdaad, ik mis een broodjeszaak, administratiekantoor (maar die is in default) en uitzendprojecten. Kan het tegenwoordig wel uitrekenen vanaf mijn maandbedrag doordat het toch steeds dezelfde zijn die te laat of niet betalen :)
najra1990vrijdag 26 mei 2017 @ 13:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 13:04 schreef bleyenburg het volgende:
Maandbetaling FNC binnen.
Ik mis er wel weer een paar.
Kan nog niet zeggen welken want dashboard is altijd pas later bijgewerkt.

Zijn standaard elke maand een paar te laat.
Ik mis het postkantoor en de nieuwe van het opleidingsinstituut. Het is de eerste betaling daarvan, dus dat zal wel gewoon even een opstartmisser zijn. Postkantoor heeft al langer betalingsproblemen. De twee die vorige maand misten zijn wel ingehaald als ik het zo zie.

En wat crowdiefunder inderdaad zegt. Je kan redelijk goed zelf berekenen welke projecten er missen, want het zijn steeds dezelfde met problemen.
xzazvrijdag 26 mei 2017 @ 13:20
Leuk dat je het zelf kan berekenen maar je betaalt voor een goed platform. FNC moet echt z'n prioriteiten op een rijtje zetten. Terug naar de basis en de investeerders goed informeren.
obligatairevrijdag 26 mei 2017 @ 13:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 13:04 schreef bleyenburg het volgende:
Maandbetaling FNC binnen.
Ik mis er wel weer een paar.
Kan nog niet zeggen welken want dashboard is altijd pas later bijgewerkt.

Zijn standaard elke maand een paar te laat.
Ik heb vandaag voor het eerst méér ontvangen dan ik verwachtte. Ben benieuwd. Toch raar dat ze wel geld kunnen overmaken maar dat de specificatie daarvan niet online beschikbaar is, althans niet dezelfde dag.
tommmmmmmhvrijdag 26 mei 2017 @ 13:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 12:38 schreef Benger het volgende:

[..]

Ik denk dat het geen geval is van kiezen voor crowdfunding ipv andere manieren van investeren/beleggen, maar meer van crowdfunding in aanvulling op andere manieren van investeren/beleggen. De AFM adviseert om niet meer dan 10% van je vrij beschikbare vermogen in crowdfunding te investeren. Dan blijft dus nog 90% over om andere dingen mee te doen.

Ikzelf heb sterk wisselende inkomsten. Om een wat constantere cashflow te krijgen is crowdfunding dan wel handig. Zo krijg ik regelmatig bedragen bijgeschreven en hoef ik dus niet elke keer mijn rekening bij te vullen vanaf mijn spaarrekening. Als het saldo op mijn rekening oploopt, ga ik weer op zoek naar projecten om in te investeren.
Hoewel het rendement van beleggingen in aandelen op de lange termijn misschien vergelijkbaar is met crowdfunding, is dit op kortere termijn niet altijd het geval. De koersen zullen maar net instorten net voordat je wilt cashen. Crowdfunding dempt de fluctuaties in de waarde van je investeringen.
Thanks voor dit duidelijke antwoord! :)

Kreeg nog mail over deze nieuwe site: https://www.crowdfundmarkt.nl/crowdfundingprojecten
Best handig :)
iw84tvrijdag 26 mei 2017 @ 13:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 13:21 schreef obligataire het volgende:

[..]

Ik heb vandaag voor het eerst méér ontvangen dan ik verwachtte. Ben benieuwd. Toch raar dat ze wel geld kunnen overmaken maar dat de specificatie daarvan niet online beschikbaar is, althans niet dezelfde dag.
Yep ik heb ook meer ontvangen dan ik maandelijks zou moeten ontvangen via FNC. Gisteren bedrag al bijgeschreven en vandaag is de site nog steeds niet bijgewerkt.
obligatairevrijdag 26 mei 2017 @ 13:56
quote:
14s.gif Op donderdag 25 mei 2017 10:20 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Ik heb voor mij zelf besloten hem alleen mee te pakken als de Collin lening niet boven de 600k uitkomt.
(formidable) ik denk dat je daar niet bang voor hoeft te zijn, is nu al redelijk vastgelopen op 400K.
OpDieFietsvrijdag 26 mei 2017 @ 14:31
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 10:48 schreef NaRegenDeZon het volgende:
En nog een FNC arbeidsbemiddeling B 10k 2 jaar,geen cijfers 2014 wel van 16 en 17.Huis gekocht in 2011 voor ruim 500k. Cijfers zien er wel aardig uit. Rede lening:liquiditeit op krikken.
Deze was snel vol!

Ik vind de ijsproducent er ook best interessant uitzien, afgezien van het ontbreken van de 2016 balans. Ik heb alleen een vraag over de bedrijfsstructuur, volgens de informatie een vof met 4 werknemers. Hoe werkt het bij een vof: is het zo dat het salaris van de vennoten betaald wordt uit de winst (93k in 2016)? De personeelskosten in 2016 zijn namelijk maar 13k. Dus misschien 2 vennoten en 2 parttime medewerkers?
marathon2000vrijdag 26 mei 2017 @ 14:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 14:31 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]

Deze was snel vol!

Ik vind de ijsproducent er ook best interessant uitzien, afgezien van het ontbreken van de 2016 balans. Ik heb alleen een vraag over de bedrijfsstructuur, volgens de informatie een vof met 4 werknemers. Hoe werkt het bij een vof: is het zo dat het salaris van de vennoten betaald wordt uit de winst (93k in 2016)? De personeelskosten in 2016 zijn namelijk maar 13k. Dus misschien 2 vennoten en 2 parttime medewerkers?
Precies zoals je zegt; de firmanten halen prive opnames uit de VOF (dus uit de winst), de andere (parttime) medewerkers zullen in die 13K zitten.
Ik vind de ijsboer ook wel interessant, alleen krijgen we niets te weten over het bedrijf dat wordt overgenomen, dus dat weerhoudt me nog van investeren.
OpDieFietsvrijdag 26 mei 2017 @ 14:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 14:39 schreef marathon2000 het volgende:
Precies zoals je zegt; de firmanten halen prive opnames uit de VOF (dus uit de winst), de andere (parttime) medewerkers zullen in die 13K zitten.
Ik vind de ijsboer ook wel interessant, alleen krijgen we niets te weten over het bedrijf dat wordt overgenomen, dus dat weerhoudt me nog van investeren.
bedankt!
bleyenburgvrijdag 26 mei 2017 @ 16:19
Nieuwe op FNC
Visboer.
30K
3 jaar
10,88%

z'n EV kachelt keihard terug in 2015 t.o.v. 2014

en wederom helaas geen beeld 2016.

Nou ja....EV kachelt terug....van 3K in de min naar bijna 20K in de min....
Jammer hoor. Als ik meer info/balans 2016 had kunnen zien had ik 'm wellicht meegenomen
obligatairevrijdag 26 mei 2017 @ 16:25
Bij FNC staat de uitbreiding Restaurant Grillroom nog steeds open. Iemand enig idee waarom deze niet volloopt? Cijfers zijn aanwezig en zeker niet verkeerd imho.

Edit: in 2015 stijgt zijn EV zelfs harder dan de totale jaarwinst......dat is knap, zeker bij een eenmanszaak.
Bengervrijdag 26 mei 2017 @ 16:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 16:25 schreef obligataire het volgende:
Bij FNC staat de uitbreiding Restaurant Grillroom nog steeds open. Iemand enig idee waarom deze niet volloopt? Cijfers zijn aanwezig en zeker niet verkeerd imho.

Edit: in 2015 stijgt zijn EV zelfs harder dan de totale jaarwinst......dat is knap, zeker bij een eenmanszaak.
Hij verdient voor een eenmanszaak niet zo veel en toch neemt zijn vermogen toe. Dat is vreemd. Gerommel met de cijfers? Iemand die hem geld toeschuift? Zwarte omzet waar hij van leeft?

Ik zit er trouwens wel in voor het minimumbedrag.
-jos-vrijdag 26 mei 2017 @ 17:38
Klote GVE. Krijg nu voor een project een mail dat ze akkoord gaan met een verkoop van een bedrijf waardoor alle investeerders van GVE 36%(!) verlies leiden. Ze gaan dit doorvoeren als een meerderheid van de investeerders akkoord is. Kan dit zomaar? Als ik dit weiger moeten ze toch gewoon zich aan het contract houden?!
crowdiefundervrijdag 26 mei 2017 @ 17:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 17:38 schreef -jos- het volgende:
Klote GVE. Krijg nu voor een project een mail dat ze akkoord gaan met een verkoop van een bedrijf waardoor alle investeerders van GVE 36%(!) verlies leiden. Ze gaan dit doorvoeren als een meerderheid van de investeerders akkoord is. Kan dit zomaar? Als ik dit weiger moeten ze toch gewoon zich aan het contract houden?!
Bummer, welke project en hoe lang loopt het al?
Incitatus3vrijdag 26 mei 2017 @ 17:53
Ik heb h'm ook - project 11403 - probleem was al bekend hier. Moet zeggen dat ik het een nette mail vind. Er zijn verschillende opties afgewogen, en er is uitgebreid overlegd met alle partijen - dat wordt best uitbreeid toegelicht. Verkoop zou de beste optie zijn. Dat vind is lastig beoordelen, dat wel. Het lijkt me desalniettemin een gedegen afweging te zijn geweest.

Een verlies van 36% van de oorspronkelijke investering is natuurlijk erg balen, maar eerlijk gezegd had ik deze al als volledige default afgeschreven. En dan valt 64% van de oorspronkelijke investering retour nog mee.
Incitatus3vrijdag 26 mei 2017 @ 17:58
Concreet zou dit overigens betekenen, als ik goed reken, dat we na aftrek van ontvangen rente en aflossingen nu nog 27,25% van de oorspronkelijke investering zouden moeten terugontvangen. De rest hadden we al terug. En misschien nog de fee van GVE-retour, maar ik weet niet of dit project van vóór of na die regeling is.
-jos-vrijdag 26 mei 2017 @ 17:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 17:53 schreef Incitatus3 het volgende:
Ik heb h'm ook - project 11403 - probleem was al bekend hier. Moet zeggen dat ik het een nette mail vind. Er zijn verschillende opties afgewogen, en er is uitgebreid overlegd met alle partijen - dat wordt best uitbreeid toegelicht. Verkoop zou de beste optie zijn. Dat vind is lastig beoordelen, dat wel. Het lijkt me desalniettemin een gedegen afweging te zijn geweest.

Een verlies van 36% van de oorspronkelijke investering is natuurlijk erg balen, maar eerlijk gezegd had ik deze al als volledige default afgeschreven. En dan valt 64% van de oorspronkelijke investering retour nog mee.
36% + 4 jaar 8,5% + x% incassokosten.
Incitatus3vrijdag 26 mei 2017 @ 18:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 17:58 schreef -jos- het volgende:

[..]

36% + 8,5% + x% incassokosten.
Ik lees: "netto terugbetaling van 64%", dus ik neem aan dat de incassokosten daar al vanaf zijn. En inderdaad: van de oorspronkelijke investering, dus even buiten de rente gerekend. Maar al met al vind ik het meevallen - had op een volledige default gerekend.
crowdiefundervrijdag 26 mei 2017 @ 18:27
Gve is natuurlijk meester in dingen mooier neerzetten dan het in werkelijkheid is. Als er staat; zo heeft u netto 64% van uw inleg terug ga ik ervanuit dat dat incl de reeds ontvangen rente is. Maar ik zit er niet in dus ik heb de tekst ook niet gezien.
djh77vrijdag 26 mei 2017 @ 18:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 13:04 schreef bleyenburg het volgende:
Maandbetaling FNC binnen.
Ik mis er wel weer een paar.
Kan nog niet zeggen welken want dashboard is altijd pas later bijgewerkt.

Zijn standaard elke maand een paar te laat.
Betalingsoverzicht staat op het dashboard
Bengervrijdag 26 mei 2017 @ 19:28
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 18:58 schreef djh77 het volgende:

[..]

Betalingsoverzicht staat op het dashboard
Bedankt voor de waarschuwing.
Ziet er bij mij goed uit.
SPOILER
Het postkantoor heeft weer niet betaald. De vishandel heeft een dubbele termijn betaald en mist alleen nog de laatste termijn. Ik mis 2 nieuwe projecten die alleen rente hoefden te betalen, maar dat zal een opstartprobleem zijn. De rest (34 projecten) is allemaal op schema.
crowd-fundivrijdag 26 mei 2017 @ 19:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 18:01 schreef Incitatus3 het volgende:

[..]

Ik lees: "netto terugbetaling van 64%", dus ik neem aan dat de incassokosten daar al vanaf zijn. En inderdaad: van de oorspronkelijke investering, dus even buiten de rente gerekend. Maar al met al vind ik het meevallen - had op een volledige default gerekend.
Zit ook in 11403. De adder kon wel eens zijn de aanname dat GVE ervan uit gaat, dat het bod van een potentiële koper evenredig verdeeld wordt tussen tussen Rabo en investeerders :'(
crowd-fundivrijdag 26 mei 2017 @ 19:33
Overigens van GVE ook nog niets gehoord over project
SPOILER
6459 Eve Energy. 34 van de 60 termijnen voldaan
. 21 mei was de uitbetaaldag. Staat zelfs nog niet ingepland voor een week later, a.s. maandag.
crowd-fundivrijdag 26 mei 2017 @ 19:42
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 18:58 schreef djh77 het volgende:

[..]

Betalingsoverzicht staat op het dashboard
Het waren inderdaad weer de oude bekenden die niet betaald hebben.
SPOILER
158881493 mini shovel, 18 van de 24 termijnen voldaan
644581408 stucadoor, 11 van de 36 termijnen voldaan
Horsemenvrijdag 26 mei 2017 @ 19:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 18:27 schreef crowdiefunder het volgende:
Gve is natuurlijk meester in dingen mooier neerzetten dan het in werkelijkheid is. Als er staat; zo heeft u netto 64% van uw inleg terug ga ik ervanuit dat dat incl de reeds ontvangen rente is. Maar ik zit er niet in dus ik heb de tekst ook niet gezien.
Daar ga ik eigenlijk ook vanuit. Heeft iemand dit al kunnen narekenen?
djh77vrijdag 26 mei 2017 @ 20:44
De top 10 van week 21:
txy0frbtof9iq.png
petercvrijdag 26 mei 2017 @ 21:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 19:32 schreef crowd-fundi het volgende:

[..]

Zit ook in 11403. De adder kon wel eens zijn de aanname dat GVE ervan uit gaat, dat het bod van een potentiële koper evenredig verdeeld wordt tussen tussen Rabo en investeerders :'(
11403 help mee ff , wat voor een soort project? mag in spoiler
crowd-fundivrijdag 26 mei 2017 @ 21:25
quote:
12s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 21:24 schreef peterc het volgende:

[..]

11403 help mee ff , wat voor een soort project? mag in spoiler
SPOILER
GreenPower Nano
petercvrijdag 26 mei 2017 @ 21:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 11:42 schreef bleyenburg het volgende:
Ze hebben 20 projecten openstaan.
In plaats van naar investeerders luisteren wat die willen (deugdelijk cijfermateriaal), komen ze met dit soort kermis oplossingen.
FNC niet goed doordacht door jullie marketing boys, slechte actie, & inderdaad deugdelijk cijfermateriaal is gewenst, overigens mijn betaalschema van FNC was correct & compleet *O* w/
petercvrijdag 26 mei 2017 @ 21:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 12:43 schreef xzaz het volgende:

[..]

25 projecten sinds januari? Ik ben misschien 5 goede projecten tegengekomen.. waarom zo veel?
Tommmmmmmmh, heb geduld en ben niet te greedy, Wacht op de goede projecten, no hockeystick prognoses en gebakken lucht projecten, en aandacht voor zekerheden.
Er zijn nog wel degelijk goede projecten, En overigens spreiden in projecten is OK, dus 25 x een bietje is beter als 1x heul veul.
En een keer een goed project missen is niet erg, kost namelijk geen geld.... in een bad project investeren wel. Succes en heb vertrouwen in je kunnen *O* w/
tommmmmmmhzaterdag 27 mei 2017 @ 10:40
quote:
12s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 21:43 schreef peterc het volgende:

[..]

Tommmmmmmmh, heb geduld en ben niet te greedy, Wacht op de goede projecten, no hockeystick prognoses en gebakken lucht projecten, en aandacht voor zekerheden.
Er zijn nog wel degelijk goede projecten, En overigens spreiden in projecten is OK, dus 25 x een bietje is beter als 1x heul veul.
En een keer een goed project missen is niet erg, kost namelijk geen geld.... in een bad project investeren wel. Succes en heb vertrouwen in je kunnen *O* w/
Thanks :) Ik heb idd 25x een beetje gedaan om zoveel mogelijk spreiding te hebben. Of alle projecten goed zijn....waarschijnlijk niet. Iets te enthousiast in het begin. Tot nu toe loopt alles nog goed gelukkig, hopelijk blijft dat ook zo. Op het moment zal ik niet meer zo snel instappen op projecten. Ik wacht eerst even mijn projecten van nu af, of er moet echt een goede kans voorbij komen, dan stap ik obv in.

Ben verder nog benieuwd naar meer mensen hun reden om voor crowdfunding te kiezen i.p.v. andere investeringsmogelijkheden.
dyna18zaterdag 27 mei 2017 @ 10:49
Voor mij is crowdfunding een welkome aanvulling op andere investeringscategorieen, zoals aandelen, obligaties, vastgoed en sparen.

Daarnaast ben ik gestart met crowdfunding toen veel MKB bedrijven de deur op hun neus kregen bij de banken. Ik vond het erg asociaal van de banken dat zelfs goede ideeën en bedrijven werden afgewezen. Wat dat betreft ben ik nog steeds erg negatief over hoe banken opereren. En daar hebben dus veel startende en kleine bedrijven onder te lijden. Omdat ik toch geld over had kon ik deze bedrijven helpen.

PS. Ook richting de crowdfunders stellen banken zich erg asociaal en eenzijdig op, en ondertussen maar huilen dat de mensen zo weinig vertrouwen in banken hebben.
FINONAFzaterdag 27 mei 2017 @ 11:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 14:31 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]

Deze was snel vol!

Ik vind de ijsproducent er ook best interessant uitzien, afgezien van het ontbreken van de 2016 balans. Ik heb alleen een vraag over de bedrijfsstructuur, volgens de informatie een vof met 4 werknemers. Hoe werkt het bij een vof: is het zo dat het salaris van de vennoten betaald wordt uit de winst (93k in 2016)? De personeelskosten in 2016 zijn namelijk maar 13k. Dus misschien 2 vennoten en 2 parttime medewerkers?
IJsproducent ziet er redelijk uit. Ik heb inmiddels vraag gesteld aan FNC wat de overige kosten precies zijn en waarom deze in 2016 zo gestegen (zowel absoluut als procentueel t.o. omzet) t.o.v. voorgaande jaren. Zolang ik geen antwoord heb investeer ik nog niet.
peterczaterdag 27 mei 2017 @ 15:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 mei 2017 10:40 schreef tommmmmmmh het volgende:

[..]

Thanks :) Ik heb idd 25x een beetje gedaan om zoveel mogelijk spreiding te hebben. Of alle projecten goed zijn....waarschijnlijk niet. Iets te enthousiast in het begin. Tot nu toe loopt alles nog goed gelukkig, hopelijk blijft dat ook zo. Op het moment zal ik niet meer zo snel instappen op projecten. Ik wacht eerst even mijn projecten van nu af, of er moet echt een goede kans voorbij komen, dan stap ik obv in.

Ben verder nog benieuwd naar meer mensen hun reden om voor crowdfunding te kiezen i.p.v. andere investeringsmogelijkheden.
Ook ik heb geld zitten in een paar projecten welke ik nu niet meer zou doen. Met het geld dat nu maandelijks vrijkomt als aflossing en rente uit de projecten, tracht ik weer te investeren in goede projecten. En dat lukt wel.

Stop er nu dus bijna geen tot weinig nieuw geld in. Eigenlijk rondpompen dus. En voor een goede opportunity heb ik de ruimte en laat deze niet lopen.

Het deel (%) dat ik in crowdfunding steek blijft min of meer gelijk t.o.v. de overige bestanddelen. Indien het totale vermogen toeneemt en dat doet het gelukkig nog steeds, laat ik crowdfunding een beetje meestijgen.

Ben nog wel op zoek naar nog een alternatief tbv de spreiding.

Overigens ik heb bijna 100 projecten over 6 platformen, GVE Collin & HCN zitten de meeste.
Tot nu toe 1 zeperd, Collin binnen 5 termijnen failliet Buss.Compleet 350k vd crowd foetsie.
2x volledig afgelost, komende maanden 3 op de rol hiervoor.
De rest loopt nog zonder problemen, let's hope dat het zo voort gaat.

Leermomentje toen bij het faillissement , nog kritischer geworden, en tracht echt voor de krenten te gaan. En wat ik al zei, een goed project missen kost geen geld, je geld stoppen in een K... project wel. De krenten daar gaan we voor.

*O* w/

[ Bericht 6% gewijzigd door peterc op 27-05-2017 15:17:32 ]
djh77zaterdag 27 mei 2017 @ 17:17
Project Hessenweg (SiG) is afgerond. Uiteindelijk er is er 49% van de waarde in verhuurde staat opgehaald (34% schijf 1 en 15% in schijf 2). Het project gaat door. Het was niet het meest fantastische project, maar nu toch wat aantrekkelijker.

[ Bericht 8% gewijzigd door djh77 op 28-05-2017 05:58:30 ]
OpDieFietszaterdag 27 mei 2017 @ 17:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 mei 2017 11:09 schreef FINONAF het volgende:

[..]

IJsproducent ziet er redelijk uit. Ik heb inmiddels vraag gesteld aan FNC wat de overige kosten precies zijn en waarom deze in 2016 zo gestegen (zowel absoluut als procentueel t.o. omzet) t.o.v. voorgaande jaren. Zolang ik geen antwoord heb investeer ik nog niet.
Ok, ik ben ook benieuwd naar het antwoord.
UU7zondag 28 mei 2017 @ 11:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 17:53 schreef Incitatus3 het volgende:
Ik heb h'm ook - project 11403 - probleem was al bekend hier. Moet zeggen dat ik het een nette mail vind. Er zijn verschillende opties afgewogen, en er is uitgebreid overlegd met alle partijen - dat wordt best uitbreeid toegelicht. Verkoop zou de beste optie zijn. Dat vind is lastig beoordelen, dat wel. Het lijkt me desalniettemin een gedegen afweging te zijn geweest.

Een verlies van 36% van de oorspronkelijke investering is natuurlijk erg balen, maar eerlijk gezegd had ik deze al als volledige default afgeschreven. En dan valt 64% van de oorspronkelijke investering retour nog mee.
Ik vraag me alleen af hoe het zit met de hoofdelijke aansprakelijkheid indien akkoord wordt gegaan met het voorstel. Ik vind dat die namelijk ook moet worden uitgewonnen, HA neem ik namelijk mee in mijn afweging om wel of niet te investeren.
djh77maandag 29 mei 2017 @ 08:05
peterverhaar twitterde op zondag 28-05-2017 om 12:17:51 ik zit nog steeds achter Tebbens aan van Cowboys Belt, @CollinCrowdfund gaat niet in op mijn mails , ga zelf incassoburau inhuren reageer retweet
mvloenhmaandag 29 mei 2017 @ 08:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 13:04 schreef bleyenburg het volgende:
Maandbetaling FNC binnen.
Ik mis er wel weer een paar.
Kan nog niet zeggen welken want dashboard is altijd pas later bijgewerkt.

Zijn standaard elke maand een paar te laat.
Ik mis inderdaad ook een paar projecten. Blijft toch bijzonder dat er straffeloos later betaald kan worden. Zou bij banken niet mogen, die rekenen gewoon extra rente voor de latere betaling.
NaRegenDeZonmaandag 29 mei 2017 @ 09:40
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 08:05 schreef djh77 het volgende:
peterverhaar twitterde op zondag 28-05-2017 om 12:17:51 ik zit nog steeds achter Tebbens aan van Cowboys Belt, @CollinCrowdfund gaat niet in op mijn mails , ga zelf incassoburau inhuren reageer retweet
Ik zit er niet in maar ik had graag meegedaan!
De druk op goede opvolging van defaults moet opgevoerd worden, desnoods door persoonlijke acties als deze. Bij succes staat Collin gigantisch voor paal!
najra1990maandag 29 mei 2017 @ 09:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 mei 2017 18:01 schreef Incitatus3 het volgende:

[..]

Ik lees: "netto terugbetaling van 64%", dus ik neem aan dat de incassokosten daar al vanaf zijn. En inderdaad: van de oorspronkelijke investering, dus even buiten de rente gerekend. Maar al met al vind ik het meevallen - had op een volledige default gerekend.
Ik las gister toevallig de statistieken van GvE (https://www.geldvoorelkaar.nl/geldvoorelkaar/statistiek.aspx). Daar wordt aangegeven dan Flandarijn een gemiddeld recovery ratio van 30% verwacht. Dit is ook veel lager dan dan in eerste instantie genoemd werd. Dat is dan 30% van de nog uitstaande vordering. Wat is het herstel dat flandarijn heeft gerealiseerd op deze lening?
Relatief is dit trouwens weer best hoog als ik de info van onderstaande site lees...

http://www.dfbonline.nl/begrip/12233/recovery-rate
djh77maandag 29 mei 2017 @ 09:53
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 09:45 schreef najra1990 het volgende:

[..]

Ik las gister toevallig de statistieken van GvE (https://www.geldvoorelkaar.nl/geldvoorelkaar/statistiek.aspx). Daar wordt aangegeven dan Flandarijn een gemiddeld recovery ratio van 30% verwacht. Dit is ook veel lager dan dan in eerste instantie genoemd werd. Dat is dan 30% van de nog uitstaande vordering. Wat is het herstel dat flandarijn heeft gerealiseerd op deze lening?
Relatief is dit trouwens weer best hoog als ik de info van onderstaande site lees...

http://www.dfbonline.nl/begrip/12233/recovery-rate
De link gaat over faillissementen. In de 30% zitten ook wanbetalers. Lang niet alles wat wordt overgedragen naar het incassobureau is failliet
mike79_nmaandag 29 mei 2017 @ 10:00
quote:
1s.gif Op maandag 29 mei 2017 09:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Ik zit er niet in maar ik had graag meegedaan!
De druk op goede opvolging van defaults moet opgevoerd worden, desnoods door persoonlijke acties als deze. Bij succes staat Collin gigantisch voor paal!
Bij succes overweeg ik te stoppen om nog te investeren bij Collin.
najra1990maandag 29 mei 2017 @ 10:00
quote:
1s.gif Op maandag 29 mei 2017 09:53 schreef djh77 het volgende:

[..]

De link gaat over faillissementen. In de 30% zitten ook wanbetalers. Lang niet alles wat wordt overgedragen naar het incassobureau is failliet
vandaar dat de rate dus behoorlijk hoger is. Maar toch schrik ik van een recovery rate van 'slechts' 30%
obligatairemaandag 29 mei 2017 @ 10:45
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 10:00 schreef mike79_n het volgende:

[..]

Bij succes overweeg ik te stoppen om nog te investeren bij Collin.
Ik denk dat dit 'succes' nog heel ver weg is.

Ten eerste vraag ik me af of PV dit daadwerkelijk gaat doen al is het alleen maar vanwege een kosten/bate analyse, en PV blaft doorgaans veel maar bijt weinig.......

Ten tweede denk ik dat Collin rechtsgeldig vertegenwoordiger is van de crowdinvesteerders (zie algemene voorwaarden) dus als er een deal is gemaakt tussen Collin en de riemenmeneer, dan is die in zoverre bevrijdend neem ik aan voor de riemenmeneer. Dat zullen ze PV vast wel verteld hebben.

De vraag is dan eerder, of Collin zorgvuldig is omgesprongen met haar bevoegdheden in deze?
crowd-fundimaandag 29 mei 2017 @ 10:49
quote:
1s.gif Op maandag 29 mei 2017 09:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Ik zit er niet in maar ik had graag meegedaan!
De druk op goede opvolging van defaults moet opgevoerd worden, desnoods door persoonlijke acties als deze. Bij succes staat Collin gigantisch voor paal!
Kan dat bij Collin dan?
Ik ken hun algemene voorwaarden niet. Bij o.a. GVE en KoM staat in de voorwaarden dat investeerders niet zelf achter hun geld aan zullen gaan (resp. 8.1 en 2.1). Bij GVE is er nog de ontsnappingsclausule dat als GVE de incassowerkzaamheden staakt je het zelf mag proberen. Bij KoM kan ik me daar niets van herinneren.
djh77maandag 29 mei 2017 @ 11:09
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 10:49 schreef crowd-fundi het volgende:

[..]

Kan dat bij Collin dan?
Ik ken hun algemene voorwaarden niet. Bij o.a. GVE en KoM staat in de voorwaarden dat investeerders niet zelf achter hun geld aan zullen gaan (resp. 8.1 en 2.1). Bij GVE is er nog de ontsnappingsclausule dat als GVE de incassowerkzaamheden staakt je het zelf mag proberen. Bij KoM kan ik me daar niets van herinneren.
Bij KoM zou het wel moeten kunnen. Ik heb onderstaande tekst ooit van ze ontvangen:
quote:
Om de Stichting daartoe in staat te stellen dient zij te beschikken over een door u ondertekende last tot incasso. Met het ondertekenen van de last tot incasso geeft u de Stichting de last (opdracht) om namens en voor u op te treden jegens de ondernemer. Zo stelt deze last tot incasso de Stichting Zekerheden ook in staat om de hoofdelijke schuldenaar aan te spreken en daartoe de nodige maatregelen te treffen. Zonder de ondertekende last tot incasso kunnen wij niet voor u tot incasso van de vordering overgaan. Dat geldt ook voor de aanmelding van uw vordering bij de curator. U dient hier dan zelf voor zorg te dragen.


[ Bericht 1% gewijzigd door djh77 op 29-05-2017 11:21:57 ]
djh77maandag 29 mei 2017 @ 11:56
Ben benieuwd of we vandaag de uitslag horen nav het voorstel van
SPOILER
Faja Lobi
Aster1Xmaandag 29 mei 2017 @ 12:06
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 11:56 schreef djh77 het volgende:
Ben benieuwd of we vandaag de uitslag horen nav het voorstel van
SPOILER
Faja Lobi
Ik heb ze afgelopen dinsdag een mail gestuurd met vragen en een suggestie (in lijn met idee NRDZ)
SPOILER
-Als je dan toch iets wil als leningnemer, omdat je wil doen geloven dat het goed gaat, laat dan een vrije keus aan de investeerder of hij wel of niet voor die extra rente de aflossing wil opschorten. Het maakt je verhaal een stuk sterker als je de keuze echt vrij laat en als het een goed verhaal is met onderbouwing van cijfers zal de meerderheid zeker kiezen om mee te gaan in de opschorting van aflossing voor de extra rente.
De mensen die het niet willen blijven gewoon onder het oude regime van aflossing vallen.
Iedereen blij en geen commotie.
maar nog geen reactie gehad. Vanmorgen een herinnering er achteraan gestuurd.
BillieCFmaandag 29 mei 2017 @ 12:10
Nog even terugkomend op de FNC betalingen; ik heb alle bedragen binnen gekregen, behalve

SPOILER
De Palmboom
Ik begin me een beetje zorgen te maken over deze club. Iedere maand weer een andere smoes waarom er te laat betaald wordt, maar nu al twee betalingen met achterstand. Iemand uit de regio daar die wat gehoord heeft over dit bedrijf?
marathon2000maandag 29 mei 2017 @ 13:07
Update LH over NPFC:

SPOILER
Afgelopen dagen hebben er wederom gesprekken plaatsgevonden tussen NPFC en haar crediteuren, waaronder Lendahand. NPFC heeft aangegeven dat zij medio juni weer een betaling verwacht te kunnen uitvoeren. Het gaat hierbij om ongeveer 70% van de mei terugbetalingen.

Met de overboeking in juni zal eerst het nog openstaande bedrag van de april terugbetalingen worden afgelost (28%). De rente over de april terugbetalingen is begin mei reeds in zijn geheel op de wallets gezet.

Het restant van de juni overboeking zal worden gebruikt om de mei terugbetalingen, die gedurende de 1e 10 werkdagen van mei had moeten plaatsvinden, op de wallets te zetten. Met de daaropvolgende betaling van NPFC (verwachting medio juli) wordt eerst het nog openstaande deel van de mei terugbetalingen overgeboekt. De rest gaat vervolgens naar de juni terugbetaling.

Financiële situatie NPFC
NPFC probeert financieel orde op zaken te stellen door achterstallige betalingen te innen en eigen vermogen op te halen. Er zijn reeds nieuwe mensen aangenomen die hier invulling aan geven. NPFC is daarnaast in gesprek met lokale partijen om nieuw vreemd vermogen aan te trekken. Deze aanpak zou ze in staat moeten stellen om uiteindelijk alles terug te betalen.
Goede informatievoorziening vanuit LH, hopelijk komt alles op de rit.
Speekselkliermaandag 29 mei 2017 @ 13:15
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 11:09 schreef djh77 het volgende:
Bij KoM zou het wel moeten kunnen. Ik heb onderstaande tekst ooit van ze ontvangen:
Klopt, maar later hebben ze dat aangepast. Maar die aanpassing is natuurlijk niet geldig voor oude leningen. Al zal KoM daar vast anders over denken.
djh77maandag 29 mei 2017 @ 15:07
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 mei 2017 17:35 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Nee, deze handelswijze zie je steeds weer terug komen. Dit is pure sturing door Collin maar hoe of wat is mij nog niet helder. Het controlerende effect van de Crowd ben je hierdoor gedeeltelijk kwijt. Ik zal proberen om niet te investeren in dergelijke projecten.
quote:
0s.gif Op donderdag 18 mei 2017 14:52 schreef obligataire het volgende:

[..]

En dan is de volgende vraag: op dezelfde voorwaarden als de rest van de investeerders?
Toeval of niet. CCF schrijft er nu iets over in de nieuwsbrief:
quote:
Regelmatig ontvangen wij vragen van onze investeerders over onze succesratio van 100%. Wij zijn weliswaar trots op het feit dat tot op heden iedere aanvraag die wij op ons platform zetten, daadwerkelijk succesvol volgeschreven is door onze investeerders. Echter, deze 100% succesratio is geen doel op zich. Het doel van Collin is om leningaanvragen goed te beoordelen en het vertrouwen van investeerders dat wij de afgelopen 3 jaar hebben opgebouwd vooral te behouden.

Moeilijker te funden cases komen ook voor. Als een aanvraag qua funding moeizaam verloopt, dan adviseren wij de ondernemer om in zijn eigen netwerk op zoek te gaan naar een partij die mee kan investeren. Belangrijk om te weten is dat er voor grotere investeerders altijd exact dezelfde voorwaarden gelden als voor de andere Collin investeerders.


[ Bericht 4% gewijzigd door djh77 op 29-05-2017 15:12:53 ]
bleyenburgmaandag 29 mei 2017 @ 15:08
zouden ze meelezen?
_O-
bleyenburgmaandag 29 mei 2017 @ 15:11
Update van KOM over

SPOILER
Hype kappers Zoetermeer
Meneer de borgstellert heeft (eindelijk) zijn eerste termijn betaald.
En....KOM gaat achter
SPOILER
Mevrouw van Dalen
aan om de HA uit te winnen.

punt voor de intentie
nu nog resultaat.

Verder ga ik nog even met KOM in conclaaf over de borgsteller.
Ik heb wat info over deze man die mij niet lekker zit.
Man in kwestie heeft beweert dat ineens betalen onmogelijk was voor hem.
Nu heb ik info uit zijn privé sfeer die nogal haaks hierop staat.
impact9maandag 29 mei 2017 @ 15:29
Wat adviseren jullie inzake het faillissement van
SPOILER
Special Trees
bij KoM?
De beloofde verpanding is 99% zeker niet geregeld, ik zie niks terug in het verslag van de curator en mijn vragen blijven onbeantwoord.

Daarbij worden bij het faillissement van
SPOILER
Adobe Solar Energy
ook bij KoM mijn vragen wederom al maanden niet beantwoord.
De algehele afwikkeling is echt schandalig
bleyenburgmaandag 29 mei 2017 @ 15:30
Wat bedoel je met "adviseren" bij Special Trees faillisement?
impact9maandag 29 mei 2017 @ 15:31
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 15:30 schreef bleyenburg het volgende:
Wat bedoel je met "adviseren" bij Special Trees faillisement?
Zelf erachter gaan?
Het KoM moeilijk maken?
bleyenburgmaandag 29 mei 2017 @ 15:34
Eerst afwachten waar ze mee komen lijkt me.
Ik heb nog geen voorstel of wat dan ook gezien
rockenfellermaandag 29 mei 2017 @ 15:39
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 15:29 schreef impact9 het volgende:
Wat adviseren jullie inzake het faillissement van
SPOILER
Special Trees
bij KoM?
De beloofde verpanding is 99% zeker niet geregeld, ik zie niks terug in het verslag van de curator en mijn vragen blijven onbeantwoord.

Daarbij worden bij het faillissement van
SPOILER
Adobe Solar Energy
ook bij KoM mijn vragen wederom al maanden niet beantwoord.
De algehele afwikkeling is echt schandalig
Wat zou verpand worden? Er is volgens het verslag wel iemand die pandrecht op de vorderingen claimt
djh77maandag 29 mei 2017 @ 15:52
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 15:39 schreef rockenfeller het volgende:

[..]

Wat zou verpand worden? Er is volgens het verslag wel iemand die pandrecht op de vorderingen claimt
Dit volgens mij:
quote:
De totale inventaris (onder andere de voorraad bomen) dient als onderpand voor de lening. Een onafhankelijk taxateur zal de inventaris taxeren. Op het moment dat de lening wordt verstrekt zal deze in ons bezit dienen te zijn. Een ontbindende voorwaarde is dat de taxatiewaarde ¤ 250.000,- moet zijn. Daarnaast accepteert ondernemer hoofdelijke aansprakelijkheid.

Update 11 december 2014: Kapitaal Op Maat heeft het taxaxtierapport van de inventaris van Special Trees ontvangen. Dit rapport is opgesteld door het Nederlands Taxatie- en Adviesbureau B.V.. De uitkomst, kort samengevat, is: de liquidatiewaarde is ¤ 120.000, - en de onderhandsewaarde is ¤ 235.000, -. Deze uitkomst plus de groeicijfers van Special Trees in 2014 hebben ons doen overtuigen de ontbindende voorwaarde die er nog was weg te nemen.
rockenfellermaandag 29 mei 2017 @ 15:59
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 15:52 schreef djh77 het volgende:

[..]

Dit volgens mij:

[..]

Uit het verslag:

SPOILER
Diverse partijen claimen eigendomsrechten, ondermeer op de bomen die -ter overwintering- onder beheer van Curanda zijn gebracht
Wellicht voorraad die niet in eigendom is getaxeerd?

Verder heeft verpanding van de inventaris geen zin vanwege het bodemvoorrecht van de fiscus

SPOILER
Fiscus heeft ¤ 73.578,-- ingediend
bleyenburgmaandag 29 mei 2017 @ 16:08
Vreemd...
Ik krijg een betaling van IVM binnen op een andere bankrekening dan gebruikelijk.
Ik wist niet eens dat ik deze daar opgegeven had
?????
Certecomaandag 29 mei 2017 @ 16:12
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 16:08 schreef bleyenburg het volgende:
Vreemd...
Ik krijg een betaling van IVM binnen op een andere bankrekening dan gebruikelijk.
Ik wist niet eens dat ik deze daar opgegeven had
?????
Heb je je investering ook vanuit die bankrekening gestort?
bleyenburgmaandag 29 mei 2017 @ 16:26
dus dat certeco
daar zat 't 'm idd in.

dank

^O^
FINONAFmaandag 29 mei 2017 @ 17:03
quote:
1s.gif Op zaterdag 27 mei 2017 17:52 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]

Ok, ik ben ook benieuwd naar het antwoord.
Netjes antwoord gekregen over Ijsproducent bij FNC.

Start antwoord:
De toename van de overige kosten kan toebedeeld worden aan de volgende punten:
- In 2016 bedroegen de kosten voor ingehuurde uitzendkrachten ca. ¤ 35.000,- ten opzichte van ca. ¤ 10.000,- in 2015. De kosten voor uitzendkrachten zijn in 2016 meegenomen in de overige bedrijfskosten, waar deze in 2015 meegenomen zijn in de kostprijs van de omzet.
- In 2016 bedroegen de autokosten ca. ¤ 43.000,- ten opzichte van ca. ¤ 15.000,- in 2015. De algemene autokosten, maar ook brandstof en lease kosten zijn in 2016 toegenomen.
Einde antwoord.

Als ik de brutomarge corrigeer voor eerste post blijft de brutomarge op niveau van 2015 (69% vs. 68%). Overige kosten stijgen na correctie in procenten van de omzet van 23% naar 35% en worden dus voor een deel verklaard door de (veel) hogere autokosten.
OpDieFietsmaandag 29 mei 2017 @ 19:24
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 17:03 schreef FINONAF het volgende:

[..]

Netjes antwoord gekregen over Ijsproducent bij FNC.
Bedankt voor het posten van het antwoord!
Ik heb hem meegepakt, ik geloof er wel in.

Ik vind trouwens dat FNC in het algemeen heel snel en duidelijk antwoord geeft op dit soort vragen. Mag ook wel eens gezegd worden ;-)
FINONAFmaandag 29 mei 2017 @ 20:22
quote:
1s.gif Op maandag 29 mei 2017 19:24 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]

Bedankt voor het posten van het antwoord!
Ik heb hem meegepakt, ik geloof er wel in.

Ik vind trouwens dat FNC in het algemeen heel snel en duidelijk antwoord geeft op dit soort vragen. Mag ook wel eens gezegd worden ;-)
Dit was mijn eerste keer dat ik een vraag stelde bij FNC, en inderdaad de reactiesnelheid vind ik prima. Ik stop ook wat in de ijsproducent, ze maken een goede winst, het is natuurlijk even afwachten hoe men deze overname gaat verteren. Ik heb hun website even bekeken, geeft een professionele indruk.
Aalsmeer15maandag 29 mei 2017 @ 20:44
Zat te denken over Hillside bij gve
Als na 3 jaar die aflossingsvrije lening wordt afgelost is het dan zo dat alleen de deelnemers in de annuitaire lening een eerste hypotheekzekerheid houden ( van 500K.)
en dat als er bijvoorbeeld weer bij gve een nieuwe lening komt dit dan een 2e hypotheekzekerheid wordt, of zit er ergens een mogelijkheid dat die nieuwe lening ook 1e hypotheekzekerheid blijft.
djh77maandag 29 mei 2017 @ 20:47
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 20:44 schreef Aalsmeer15 het volgende:
Zat te denken over Hillside bij gve
Als na 3 jaar die aflossingsvrije lening wordt afgelost is het dan zo dat alleen de deelnemers in de annuitaire lening een eerste hypotheekzekerheid houden ( van 500K.)
en dat als er bijvoorbeeld weer bij gve een nieuwe lening komt dit dan een 2e hypotheekzekerheid wordt, of zit er ergens een mogelijkheid dat die nieuwe lening ook 1e hypotheekzekerheid blijft.
Aflossingsvrije wordt een 2e hypotheek bij herfinanciering. GvE heeft dit in een ander vergelijkbaar project bevestigd. Risico van dit project zit dus enkel in de eerste 3 jaar. Hierna is het risico nihil.

[ Bericht 0% gewijzigd door djh77 op 29-05-2017 21:00:43 ]
impact9maandag 29 mei 2017 @ 21:52
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 20:44 schreef Aalsmeer15 het volgende:
Zat te denken over Hillside bij gve
Als na 3 jaar die aflossingsvrije lening wordt afgelost is het dan zo dat alleen de deelnemers in de annuitaire lening een eerste hypotheekzekerheid houden ( van 500K.)
en dat als er bijvoorbeeld weer bij gve een nieuwe lening komt dit dan een 2e hypotheekzekerheid wordt, of zit er ergens een mogelijkheid dat die nieuwe lening ook 1e hypotheekzekerheid blijft.
Ik doe ook mee omdat ik van mening ben dat die herfinanciering wel lukt.
Daarbij is het onderpand denk ik redelijk tot goed en wordt er de komende 3 jaar (hopelijk) netjes afgelost.
Het risico na die 3 jaar (herfin) is idd vanaf dan nihil.
Horsemenmaandag 29 mei 2017 @ 22:07
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 20:47 schreef djh77 het volgende:

[..]

Aflossingsvrije wordt een 2e hypotheek bij herfinanciering. GvE heeft dit in een ander vergelijkbaar project bevestigd. Risico van dit project zit dus enkel in de eerste 3 jaar. Hierna is het risico nihil.
Klopt, de bevestiging heb ik ook bij dit project gehad.
voetbalmanager2maandag 29 mei 2017 @ 23:32
Van het weekend mijn incentive gebruikt voor restaurant Amable (GvE) en gelijk de eigenaar ontmoet. Hij is 2x zo jong als zijn personeel dat ons die dag hielp.

Prachtige locatie, redelijk eten en goede prijzen.

Stond ook nog een recentie in de krant vrijdag. Amable kreeg een 7.4 en er was weinig aan te merken op die recentie:
http://www.pzc.nl/uit-ete(...)ties-paaps~acb6818b/
dyna18maandag 29 mei 2017 @ 23:48
quote:
0s.gif Op maandag 29 mei 2017 23:32 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Van het weekend mijn incentive gebruikt voor restaurant Amable (GvE) en gelijk de eigenaar ontmoet. Hij is 2x zo jong als zijn personeel dat ons die dag hielp.

Prachtige locatie, redelijk eten en goede prijzen.

Stond ook nog een recentie in de krant vrijdag. Amable kreeg een 7.4 en er was weinig aan te merken op die recentie:
http://www.pzc.nl/uit-ete(...)ties-paaps~acb6818b/
Altijd leuk om te zien waar je geld naar toe gaat.
En fijn om te horen dat het goed gaat met het project.
marathon2000dinsdag 30 mei 2017 @ 11:03
De nieuwe van GVE:
https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=16410

ABS Sweets
Project:16410 Zakelijk
Leendoel:Financiering werkkapitaal
Classificatie:2
G-PD percentage:1,98
Creditsafe score:73
Zekerheden:Zie pitch
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 250.000
Geinvesteerd:¤ 700
Product:Annuïteit
Rente per jaar:5,8%
Looptijd:60 maanden
Mijnenvegerdinsdag 30 mei 2017 @ 11:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 11:03 schreef marathon2000 het volgende:
De nieuwe van GVE:
https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=16410

ABS Sweets
Project:16410 Zakelijk
Leendoel:Financiering werkkapitaal
Classificatie:2
G-PD percentage:1,98
Creditsafe score:73
Zekerheden:Zie pitch
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 250.000
Geinvesteerd:¤ 700
Product:Annuïteit
Rente per jaar:5,8%
Looptijd:60 maanden
Rente is laag maar wel een solide project m.i.
najra1990dinsdag 30 mei 2017 @ 11:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 11:03 schreef marathon2000 het volgende:
De nieuwe van GVE:
https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=16410

ABS Sweets
Project:16410 Zakelijk
Leendoel:Financiering werkkapitaal
Classificatie:2
G-PD percentage:1,98
Creditsafe score:73
Zekerheden:Zie pitch
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 250.000
Geinvesteerd:¤ 700
Product:Annuïteit
Rente per jaar:5,8%
Looptijd:60 maanden
Ik vind de rente te laag...
xzazdinsdag 30 mei 2017 @ 11:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 11:26 schreef najra1990 het volgende:

[..]

Ik vind de rente te laag...
+ al een lopende lening.
obligatairedinsdag 30 mei 2017 @ 12:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 11:21 schreef Mijnenveger het volgende:

[..]

Rente is laag maar wel een solide project m.i.
Een beetje vreemd dat de winst is gebaseerd op interne cijfers en dat het Eigen vermogen op definitieve cijfers berust.

Het onderwerp liquiditeit wordt angstvallig vermeden, die zal wel niet best zijn gezien reden van financieringsaanvraag.

Ik steek er een bescheiden bedrag in gezien de zekerheden zakelijk en privé. Deze meneer heeft veel te verliezen als het mis gaat.....
Mijnenvegerdinsdag 30 mei 2017 @ 12:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 12:11 schreef obligataire het volgende:

[..]

Een beetje vreemd dat de winst is gebaseerd op interne cijfers en dat het Eigen vermogen op definitieve cijfers berust.

Het onderwerp liquiditeit wordt angstvallig vermeden, die zal wel niet best zijn gezien reden van financieringsaanvraag.

Ik steek er een bescheiden bedrag in gezien de zekerheden zakelijk en privé. Deze meneer heeft veel te verliezen als het mis gaat.....
Idem, lage rente maar wel hoge zekerheid van terugbetaling. Dit komt wel goed.
bleyenburgdinsdag 30 mei 2017 @ 13:09
nieuwe FNC
bio resonantie therapie

interessante materie

cijfers aanwezig

in 2016 negatieve kortlopende schuld

wil 30K tegen 13,47%
3 jaar
omzet ruim 70K

tja.....
marathon2000dinsdag 30 mei 2017 @ 14:13
@Lendahand investering in Georgische koekenbakker: in dollars (dus met valuta risico) tegen 3.5%.
Betalen met creditcard.
Mij te exotisch, ik pas.

https://www.lendahand.com(...)jects/4849-ltd-deli/
bleyenburgdinsdag 30 mei 2017 @ 14:16
sowieso nooit in koekenbakkers investeren
:N
obligatairedinsdag 30 mei 2017 @ 14:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 14:16 schreef bleyenburg het volgende:
sowieso nooit in koekenbakkers investeren
:N
En deze dan: :)
SPOILER
bleyenburgdinsdag 30 mei 2017 @ 14:37
ook niet
obligatairedinsdag 30 mei 2017 @ 14:37
Te laat.......
Aster1Xdinsdag 30 mei 2017 @ 14:51
Vandaag termijn 25 v/d 48 ontvangen en nog geen problemen mee gehad. Afkloppen :{w
Mynheer007dinsdag 30 mei 2017 @ 15:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 12:16 schreef Mijnenveger het volgende:

[..]

Idem, lage rente maar wel hoge zekerheid van terugbetaling. Dit komt wel goed.
Ik vraag me alleen af hoe veel die hypotheek waard is. Een overwaarde van 450k klinkt als veel na aftrek van andere hypotheken, maar stel het pand is 2000k waard, en is al belast met 1550k, dan is het ook 450k maar toch is de kans dan groot dat er bij executie niet genoeg overblijft.
djh77dinsdag 30 mei 2017 @ 15:50
Vandaag is een nieuw platform gelanceerd. Het platform acteert vanuit christelijke waarden (voor wat het waard is). Ze gaan ambitieus van start met een 10 jarige lening voor 159k betreffende vastgoed project in Griekenland. Wel met hypothecaire zekerheid. Rente is 6% bruto/5% netto:
https://waardevoorjegeld.nl/project/5rblicg493

https://vimeo.com/218701064
djh77dinsdag 30 mei 2017 @ 15:51
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 mei 2017 15:50 schreef Mynheer007 het volgende:

[..]

Ik vraag me alleen af hoe veel die hypotheek waard is. Een overwaarde van 450k klinkt als veel na aftrek van andere hypotheken, maar stel het pand is 2000k waard, en is al belast met 1550k, dan is het ook 450k maar toch is de kans dan groot dat er bij executie niet genoeg overblijft.
tja