abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_144861918
http://www.vn.nl/Archief/(...)soldaten-ronselt.htm

Een lang artikel (reken ongeveer 22 minuten) dat niet helemaal correct is.
De groep die ze fotograferen is niet 16 jaar. Dat zijn tweedejaars en voornamelijk 17 en 18 jarigen.

Maar de vraagstelling is wel interessant. In hoeverre is VeVa grondoptreden en dan vooral niveau 3 (de groep die gevolgd en gefotografeerd is) niet toch een militaire opleiding? Je kan er ook niets anders mee dan het leger in..
De reden om deze opleidingen te geven is een andere dan die ik gehoord heb trouwens.
pi_144862051
Niet gelezen. Jou kennende gaat dit topic binnen 5posts over het feit dat jij selectief leest.
Op zaterdag 25 augustus 2012 11:03 schreef yvonne het volgende:
Dag kindjes, nu weer braaf met je legerautootjes spelen.
  woensdag 24 september 2014 @ 18:04:19 #3
427344 qua-patat-orbis
aquaplaning op je muismat
pi_144862883
GA WEG!!!1
  woensdag 24 september 2014 @ 18:11:11 #4
179075 hugecooll
Deelt corrigerende tikken uit
pi_144863102
Ik ben geen expert, maar in eerste instantie klinkt het beter om tieners in een 'veilige omgeving' soldaatje te laten spelen, zodat ze de bewuste keuze kunnen maken of echt soldaat zijn ze iets lijkt, dan dat ze door mooie praatjes het leger ingelokt worden en ineens in allerlei situaties die ze niet hadden verwacht (je wordt toch niet uitgezonden etc) terechtkomen.

Ik vind zulke uitspraken dan ook opmerkelijk:
quote:
‘Als het voor Defensie moeilijk is om mensen te werven op hogere leeftijd, dan is het zaak dat Defensie zijn opleidingen en banen aantrekkelijker maakt voor mensen op hogere leeftijd, in plaats van een vlucht naar voren te maken en in te zetten op minderjarigen. We hebben goede militaire apparaten nodig, maar kinderen moet je daar buiten houden.’
Als je het even heel zwart-wit maakt, dan is het idee dat defensie werken in oorlogstijd aantrekkelijk maakt. Ik heb geen idee hoe ze dat zouden moeten doen, tenzij het idee is dat soldaten mogen kiezen of en waarnaartoe ze uitgezonden worden (een stuk aantrekkelijker dan in een oorlogsgebied gedropt worden).

Zo ook
quote:
Je zou kinderen tijd moeten geven om kind te zijn. Ze kunnen fysiek sterk zijn, maar hun mentale capaciteiten zijn nog in ontwikkeling. Het is voor hen moeilijker om dingen in perspectief te plaatsen dan voor mensen die een paar jaar ouder zijn.
Ook dan is het handiger om eerst soldaatje te spelen

En
quote:
Tijdens elke vorm van militair onderwijs wordt je constant geconfronteerd met agressie. Er wordt je geleerd om andere mensen te raken in gevechtssituaties. Uiteindelijk zelfs om iemands leven te nemen. Met dit alles zou je niet op zo’n jonge leeftijd geconfronteerd moeten worden.
Als dat niets voor jou blijkt te zijn, dan stop je er toch gewoon mee? Beter dat je daar achterkomt op het moment dat je nog 'gewoon' kan stoppen, dan wanneer je je handtekening hebt gezet en aan een contract vastzit (ik ga er even voor het gemak van uit dat je niet zomaar kan stoppen met je militaire opleiding)

Maar zo hou je, lijkt mij, vooral de echt geïnteresseerden over, i.p.v. dat je een hoop soldaten hebt die dachten dat het 'wel cool zou zijn' of 'niks anders wisten te verzinnen'. Klinkt dus als een handige voorselectie in een veilige omgeving.

Het had trouwens geen kwaad gekund als jij (TS) ook je mening zou geven i.p.v. dat je hier een artikel dropt dat 22 minuten leestijd in beslag moet nemen en anderen de discussie laat starten.
pi_144863249
Dus als kinderen in het bos soldaatje spelen, dat vind jij ook kindsoldaten, TS? Lijkt me niet. Bovendien kiezen jongeren er zelf voor om in het leger te gaan, in een maatschappij dat veel keuzes kent, en niet gehersenspoeld in een Derde-Wereldland om te moeten vechten voor hun vaderland..

Ken de verschillen.

[ Bericht 20% gewijzigd door Metalfrost op 24-09-2014 18:22:08 ]
Google is your friend, abuse your friends
pi_144866685
quote:
0s.gif Op woensdag 24 september 2014 18:11 schreef hugecooll het volgende:
Het had trouwens geen kwaad gekund als jij (TS) ook je mening zou geven i.p.v. dat je hier een artikel dropt dat 22 minuten leestijd in beslag moet nemen en anderen de discussie laat starten.
Ik heb nog geen mening. Juist daarom heb ik het artikel hier gepost. Ik hoop namelijk dat users hier wel interesse hebben in zo'n artikel en er een mening over hebben die ze ook kunnen onderbouwen zodat ik daar iets van kan opsteken.

Voor nu heeft het in mijn ogen voor en nadelen.
Voor de leerling:
Voor:
- Ze kunnen 'ruiken' aan het vak en zo beter de inschatting maken of het ook echt iets voor ze is
- Ze kunnen spelenderwijs wennen aan de cultuur, de normen en waarden, het ritme e.d.
- Ze hebben meer tijd om de fysieke conditie op te bouwen
- Ze hebben meer tijd om mentaal sterker te worden
- Baangarantie onder voorwaarden
Tegen:
- Buiten defensie kunnen ze niets met dit diploma
- Door VeVa beginnen ze later aan de AMO waardoor ze later een inkomen krijgen en een hogere studieschuld opbouwen
- Als ze aan het einde niet door de keuring komen hebben ze 2,5 (eigenlijk 3) jaar weggegooid

Voor defensie/overheid:
Voor:
- Betere selectie i motivatie en fysiek/mentaal ná de toelatingstest voor de AMO
- Ze hebben al een MBO diploma
- Ze hebben een basis
- De AMO is dan korter en dus goedkoper
- MBO moet deels zelf betaald worden, AMO volledig door defensie
- Jongeren vroeg binden (iets anders kunnen ze tenslotte niet)
Tegen:
- Deels afhankelijk van burgerpersoneel
- Langdurige begeleiding tijdens stages
- Geen andere beroepskennis
- Selectie door een ROC is minder streng dan door defensie (commercieel)

Met dat hele 'kindsoldaten' heb ik wel wat moeite. Zo jong zijn ze niet en ze zijn ook geen soldaten, het zijn ROC leerlingen ongeacht de stages.
Het verhaal dat de leerlingen niets naar buiten mogen brengen maar zo goed als 'mishandeld' worden lijkt mij in het algemeen ook onzin. Voeselonthouding?? Ze krijgen juist een extra pakket bovenop wat een AMO leerling krijgt. Voornamelijk candybars en zo.

Enne... Mijn vader was 15 toen hij in dienst ging. Echt in dienst. Automonteurs starten ook met 15/16 als leerling in de garage waar productie van hen verwacht wordt. Boerenknechten starten vaak al met 13/14.. dan wel buiten schooltijden, maar toch. Ik stond op mijn 16e aan het bed in een ziekenhuis.. verzorgde de meest gruwelijke wonden, gaf de laatste verzorging aan overledenen, moest onder begeleiding voor medicatie zorgen. Maar tegenwoordig kan de jeugd op die leeftijd niet eens soldaatje spelen??

De toon van het artikel staat me niet aan, maar ik vind het wel interessant.
pi_144866778
quote:
11s.gif Op woensdag 24 september 2014 18:15 schreef Metalfrost het volgende:
Dus als kinderen in het bos soldaatje spelen, dat vind jij ook kindsoldaten, TS? Lijkt me niet. Bovendien kiezen jongeren er zelf voor om in het leger te gaan, in een maatschappij dat veel keuzes kent, en niet gehersenspoeld in een Derde-Wereldland om te moeten vechten voor hun vaderland..

Ken de verschillen.
;)

Hoe denk je dat ik aan het artikel kom en dingen kan benoemen die niet in dat artikel staan? Er zo al fouten uit kan halen?
pi_144870646
Waar vraag je dit TS, je bent toch expert op het gebied van VeVa en defensie? Je weet t toch altijd beter dan ieder ander? Zelfs beter dan militairen zelf.
pi_144885365
quote:
0s.gif Op woensdag 24 september 2014 20:58 schreef Bouke-p het volgende:
Waar vraag je dit TS, je bent toch expert op het gebied van VeVa en defensie? Je weet t toch altijd beter dan ieder ander? Zelfs beter dan militairen zelf.
Kan je ook inhoudelijk reageren of is op de man spelen lekker makkelijk en kost je de minste moeite? Of mis je het vermogen om ergens over na te denken en een inhoudelijke reactie te formuleren?
  donderdag 25 september 2014 @ 14:46:20 #10
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_144892460
Je bent ook gewoon een rund als je je kind VeVa laat doen. Enige reden waarom dat bestaat is dat ze je dan buiten de poort kunnen schoppen met een MBO-papiertje. Alleen heb je er geen kut aan, maar dat boeit verder niet :')

Als je voor de baas wil gaan werken zorg dan gewoon dat je eerst een fatsoenlijk diploma hebt ipv VeVa GROP. Word je na 3 jaar school afgekeurd vanwege een verborgen gebrek of whatever sta je daar met je GROP-diploma :'). Kun je weer van vooraf aan beginnen met een opleiding.

Edit: Stuk van het artikel gelezen, wat een gejank om niks. "waar ze met tamelijk harde hand gedrilld worden"

Mens stel je niet zo aan zeg, zouden ze met de rest van het mbo-tuig ook moeten doen. In plaats van oogluikend toestaan dat ze jointjes staan te roken op de parkeerplaats in de pauze en de lokale supermarkt leegjatten.

[ Bericht 45% gewijzigd door Cobra4 op 25-09-2014 22:20:58 (tekst teruggeplaatst) ]
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  donderdag 25 september 2014 @ 15:03:02 #11
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_144892976
Godverdomme wat is dit nou weer.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  donderdag 25 september 2014 @ 15:12:01 #12
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_144893261
Nog een pareltje uit dat stuk

quote:
Wat doen ze daar zoal? Een AMOL-student in het kinderrechten-rapport: ‘Tijdens het introductieweekend is “zwemmen met een geweer” een van de oefeningen. Je moet het geweer hoog houden en zorgen dat het droog blijft. Intussen schreeuwen instructeurs constant naar je dat je niet hard genoeg je best doet. Je voelt je alsof je gaat verdrinken. Veel mensen vallen af tijdens deze oefening.’
:')

Boehoehoe
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  donderdag 25 september 2014 @ 15:13:36 #13
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_144893325
quote:
14s.gif Op donderdag 25 september 2014 15:12 schreef fathank het volgende:
Nog een pareltje uit dat stuk

[..]

:')

Boehoehoe
Wat had hij dan verwacht inderdaad. :')
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  donderdag 25 september 2014 @ 15:15:38 #14
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_144893385
Van wat ik hoor doen die VeVa-leerlingen het niks beter dan de normale burgers die aan de AMO beginnen. Vooral door de "Ik heb grondoptreden gedaan en fix die AMO daarom wel even"-mentaliteit.

Tevens hoor je van een aantal kanten dat die VeVa-opleiding voornamelijk is opgezet zodat rekruten een mbo-diploma op zak hebben. Defensie kan mensen zonder diploma niet zomaar op straat zetten en met de VeVa is dat 'probleem' opgelost.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_144894630
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 15:15 schreef IkStampOpTacos het volgende:
Tevens hoor je van een aantal kanten dat die VeVa-opleiding voornamelijk is opgezet zodat rekruten een mbo-diploma op zak hebben. Defensie kan mensen zonder diploma niet zomaar op straat zetten en met de VeVa is dat 'probleem' opgelost.
Die heb ik idd ook veel gehoord. Plus dat VeVa leerlingen een verkorte AMO krijgen terwijl ze een studieschuld moeten opbouwen om de VeVa te kunnen doen; Veel goedkoper dan een volledige AMO voor defensie dus.

Ik las bij de reacties ook dat VeVa leerlingen maar 4-5 jaar bij defensie blijven? Is dat echt zo?
  donderdag 25 september 2014 @ 16:09:11 #16
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_144895244
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 15:49 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Die heb ik idd ook veel gehoord. Plus dat VeVa leerlingen een verkorte AMO krijgen terwijl ze een studieschuld moeten opbouwen om de VeVa te kunnen doen; Veel goedkoper dan een volledige AMO voor defensie dus.

Ik las bij de reacties ook dat VeVa leerlingen maar 4-5 jaar bij defensie blijven? Is dat echt zo?
Zal er vast mee te maken hebben dat veel lui er al snel weer worden uitgetrapt door onder andere bezuinigingen, maar daar weet ik niks van. Als je dat zeker wil weten zullen de echte DEF-lui moeten reageren.

Het grootste probleem aan die opleiding vind ik nog wel dat die jonge jongens Defensie vaak een slechte naam geven in mijn ogen. Ze zijn nog erg kinderlijk en lopen op straat wat stoer te praten over hun 'opleiding tot militair', waardoor mensen denken dat alle soldaten van die simpele lui zijn. Terwijl dat juist de gastjes zijn die het vaak niet halen en tevens niet eens echte rekruten zijn.

Onder andere door die keuringen bijvoorbeeld, want leuk dat je je VeVa hebt gehaald, maar daarna kan je alsnog worden afgekeurd op je te flexibele enkels of je overbeet.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  donderdag 25 september 2014 @ 17:07:31 #17
267335 Vortix
No Charms Allowed
pi_144897028
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 15:49 schreef Ouder1 het volgende:

Ik las bij de reacties ook dat VeVa leerlingen maar 4-5 jaar bij defensie blijven? Is dat echt zo?
Als je denkt dat Defensie een loopbaan voor het leven voor die dan ook verschaft (of je nou VeVa hebt gedaan of niet) dan kom je aardig bedrogen uit.
Als je niets zinvols te zeggen hebt kan je maar beter je bek houden | Last.fm | WOOHOO DRESS BLUES WITH A SWORD! | PSN: Private_Jarhead
pi_144897209
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:07 schreef Vortix het volgende:

[..]

Als je denkt dat Defensie een loopbaan voor het leven voor die dan ook verschaft (of je nou VeVa hebt gedaan of niet) dan kom je aardig bedrogen uit.
Er zijn mensen die vlot uitvallen. Ik ken echter ook mensen die er al langer dan 15 jaar zitten. je kunt simpelweg pech hebben maar het kan soms ook aan je houding liggen. De tijd van mijn vader ligt idd achter ons, toen was defensie een werkgever voor het leven.
In de burgermaatschappij heb je ook geen baangarantie en zijn er ook sectoren waar mensen heel specifiek voor zijn opgeleid maar nooit meer aan de bak komen (denk zorg bv). Ik zag gisteren dat een directeur van een Rabobank opzoek was naar een nieuwe baan... Ik bedoel maar.
Zo heel veel verschil is er wat dat betreft niet. Bij defensie doen ze tenminste nog iets als je eruit moet. Dat zie je in de burgermaatschappij buiten de overheid eigenlijk niet meer.
pi_144897487
Er staan werkelijkwaar pareltjes in dat stuk, teveel om op te noemen. :D

Maar deze wil ik er toch even uitpikken:

quote:
Minister Hennis-Plasschaert (Defensie) acht de binding van jonge mensen voor de lange termijn van groot belang: ‘In dit verband houdt Defensie onverminderd vast aan de instroom via de opleiding Veiligheid en Vakmanschap (VeVa) bij Regionale opleidingscentra’, schreef zij vorig jaar aan de Tweede Kamer.

Volgens Kamerlid Angelien Eijsink, Defensiespecialist van de PvdA, is het plan om zeventig procent of meer van het Defensiepersoneel te laten instromen via VeVa-opleidingen. ‘Die VeVa’s zijn fantastisch,’ zei ze eerder dit jaar.
Ja, fantastisch voor de portomonnee van Den Haag... :{w

Allerlei blabla, wees gewoon eerlijk en zeg gewoon dat het een bezuinigingsactie is. Defensie hoeft geen AMO meer op te tuigen voor die lui, ze betalen de opleiding uit eigen zak, baangarantie is onzin want je bent nog niet eens gekeurd, je hoeft ze geen salaris te geven, je kunt er op elk willekeurig moment uitgetrapt worden etc etc.

VeVa mag wmb per direct afgeschaft worden een grotere kneuzenkermis zie je zelden bijelkaar.

[ Bericht 5% gewijzigd door AchJa op 25-09-2014 17:36:09 ]
pi_144897762
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:13 schreef Ouder1 het volgende:

De tijd van mijn vader ligt idd achter ons, toen was defensie een werkgever voor het leven.
Nee hoor, dat was alleen van toepassing op de BOT'ers en daar werd net iets meer van verwacht dan de KVV'ers, TS'ers, KCV'ers etc. BOT'er werd je niet zomaar, daar zat een andere keuring aan vast, veel langere opleidingen enz. Over de hele krijgsmacht bekeken waren er feitelijk niet zoveel BOT'ers, het gros had een "tijdelijk" contract.

Maar ja, dat defensie ondertussen noodgedwongen vanwege de centen en minimale aanmeldingen aangewezen is op het werven middels VeVa heeft defensie aan zichzelf te danken oa vanwege het hakken in de primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden.
pi_144897870
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:23 schreef AchJa het volgende:
VeVa mag wmb per direct afgeschaft worden een grotere kneuzenkermis zie je zelden bijelkaar.
Is dat erger na de defensie keuring dan de spijkerbroeken instroom op hetzelfde niveau?

En ik las dat 50% van de VeVa leerlingen na het behalen van hun diploma niet door de defensiekeuring komen. Klopt dat of is dat een broodje aap verhaal (die man zei wel meer dingen die me overdreven leken)?
pi_144897898
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:34 schreef AchJa het volgende:
Nee hoor, dat was alleen van toepassing op de BOT'ers en daar werd net iets meer van verwacht dan de KVV'ers, TS'ers, KCV'ers etc. BOT'er werd je niet zomaar, daar zat een andere keuring aan vast, veel langere opleidingen enz. Over de hele krijgsmacht bekeken waren er feitelijk niet zoveel BOT'ers, het gros had een "tijdelijk" contract.
Euhhhh.. Officier in de luchtmacht?
pi_144897995
Lijkt mij eigenlijk wel prima dat ze er op die VeVa bij 16/17-jarig ex-vmbo-tuig ff wat discipline inrammen :Y
pi_144898056
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:39 schreef Ouder1 het volgende:

Is dat erger na de defensie keuring dan de spijkerbroeken instroom op hetzelfde niveau?
Wat ik er van zie is het 1 pot nat en dat ligt aan de diverse tegenwoordig veel te korte opleidingen. Waar je vroeger nog wel een tijdje aan de bak kon bij een AMO is dat tegenwoordig een paar weken en de rest moet maar bijgespijkerd worden bij de eenheid...

quote:
En ik las dat 50% van de VeVa leerlingen na het behalen van hun diploma niet door de defensiekeuring komen. Klopt dat of is dat een broodje aap verhaal (die man zei wel meer dingen die me overdreven leken)?
Ik ken de cijfers niet, maar het zou me niets verbazen...
pi_144898074
quote:
14s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:43 schreef quinoahipster het volgende:
Lijkt mij eigenlijk wel prima dat ze er op die VeVa bij 16/17-jarig ex-vmbo-tuig ff wat discipline inrammen :Y
Alsof defensie een opvoedingskamp is, daarbij mocht dat randgroeptuig zich aanmelden haken ze na een uur alweer af... :')
pi_144898160
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:45 schreef AchJa het volgende:
Wat ik er van zie is het 1 pot nat en dat ligt aan de diverse tegenwoordig veel te korte opleidingen. Waar je vroeger nog wel een tijdje aan de bak kon bij een AMO is dat tegenwoordig een paar weken en de rest moet maar bijgespijkerd worden bij de eenheid...
Ik kan me haast niet voorstellen dat er geen verschil in zit, al was het maar fysiek. Als ik nu naar die jongens (en meid) kijk die vorig jaar zijn begonnen, dan zijn ze fysiek veel sterker geworden (en het patserige in hun houding is er ook af).
Ik denk dat ook bij VeVa de meeste brulaapjes er in het eerste jaar wel mee stoppen.
Bij de spijkerbroeken instroom is dat natuurlijk nog maar afwachten.
pi_144898312
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:40 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat waren ook niet allemaal BOT'ers. ;)
Moet ik dan echt mijn Paps gaan bellen om te vragen of hij een BOT-er was? Help me even please.. wat is een BOT-er?
pi_144898346
En hoe zat dat dan voor de VeVa's? Toen kwamen ze toch ook met (bijna) 16 van het middelbaar en lagere voorbereidende onderwijs af? Mochten ze toen wel gelijk de AMO in op die leeftijd? Zo nee, wat deden ze dan in de tussentijd?
pi_144898349
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:50 schreef Ouder1 het volgende:

Ik kan me haast niet voorstellen dat er geen verschil in zit, al was het maar fysiek. Als ik nu naar die jongens (en meid) kijk die vorig jaar zijn begonnen, dan zijn ze fysiek veel sterker geworden (en het patserige in hun houding is er ook af).
Ik denk dat ook bij VeVa de meeste brulaapjes er in het eerste jaar wel mee stoppen.
Bij de spijkerbroeken instroom is dat natuurlijk nog maar afwachten.
Alsof fysiek goed inelkaar zitten jou een goede militair maakt. Eea behelst wel ff wat meer, ook tussen de oren moet het goed zitten en dat is belangrijker dan alleen maar verschrikkelijk hard rondjes kunnen rennen op de sintelbaan.

En het verstandelijke niveau van die knapen is over de breedte gezien bedroevend slecht. Maar ja, dat krijg je ervan als defensie zich al jarenlang als waardeloze werkgever heeft gepresenteerd en steevast als bezuinigingspost gezien wordt, de slimmere knapen denken wel 5 keer na voordat ze zich aanmelden. Die kiezen eieren voor hun geld en gaan wel een relevante studie/ opleiding doen.
pi_144898383
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:58 schreef Ouder1 het volgende:
En hoe zat dat dan voor de VeVa's? Toen kwamen ze toch ook met (bijna) 16 van het middelbaar en lagere voorbereidende onderwijs af? Mochten ze toen wel gelijk de AMO in op die leeftijd? Zo nee, wat deden ze dan in de tussentijd?
Met 17 jaar de AMO, met 18 jaar paraat bij de eenheid. Dat was ongeveer de regel.
pi_144898426
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:56 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Moet ik dan echt mijn Paps gaan bellen om te vragen of hij een BOT-er was? Help me even please.. wat is een BOT-er?
Hij zal ongetwijfeld BOT'er zijn geweest. Ik wilde alleen maar zeggen dat niet de hele krijgsmacht uit BOT'ers bestond, dat was eigenlijk maar een select gezelschap.

(BOT= beroeps onbepaalde tijd, BBT= beroeps bepaalde tijd, KVV= kort verband vrijwilliger, KCV= kort contract vrouwen, TS= technisch specialist)
  donderdag 25 september 2014 @ 19:37:52 #33
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_144901328
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:58 schreef AchJa het volgende:

[..]

Alsof fysiek goed inelkaar zitten jou een goede militair maakt. Eea behelst wel ff wat meer, ook tussen de oren moet het goed zitten en dat is belangrijker dan alleen maar verschrikkelijk hard rondjes kunnen rennen op de sintelbaan.

En het verstandelijke niveau van die knapen is over de breedte gezien bedroevend slecht. Maar ja, dat krijg je ervan als defensie zich al jarenlang als waardeloze werkgever heeft gepresenteerd en steevast als bezuinigingspost gezien wordt, de slimmere knapen denken wel 5 keer na voordat ze zich aanmelden. Die kiezen eieren voor hun geld en gaan wel een relevante studie/ opleiding doen.
Aan de andere kant kan je nu wel zeggen dat je allemaal gemotiveerde werknemers hebben die het niet voor het geld doen. ^O^ :')

Vind jij dat de gemiddelde VeVa-leerling beter is dan de gemiddelde spijkerbroek? Of valt dat in de praktijk nogal tegen en heeft die opleiding ze eigenlijk 0 voorsprong gegeven?
Lijkt mij dat de vaardigheden die ze bij hun VeVa leren, ook worden aangeleerd in de AMO, dus alles een beetje dubbelop..
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_144903169
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:58 schreef AchJa het volgende:
Alsof fysiek goed inelkaar zitten jou een goede militair maakt. Eea behelst wel ff wat meer, ook tussen de oren moet het goed zitten en dat is belangrijker dan alleen maar verschrikkelijk hard rondjes kunnen rennen op de sintelbaan.
Ik zeg dan ook: "al was het alleen maar fysiek." Maar ik denk dat de 'Rambo'tjes' er ook wel deels al uitgeshift zijn in de VeVa.
  donderdag 25 september 2014 @ 21:18:10 #35
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_144905049
Ik denk dat die jongeren beter af zijn in de VeVa dan wanneer ze rondhangen op straat zoals hun leeftijdsgenoten. Ook zal Nederland nooit kinderen onder de 18 naar oorlogsgebieden sturen. Het blijft dus gewoon bij soldaatje 'spelen'
The End Times are wild
  donderdag 25 september 2014 @ 21:41:02 #37
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_144906195
quote:
1s.gif Op donderdag 25 september 2014 21:32 schreef AchJa het volgende:
Alles is beter dan op straat hangen. Maar dat wil nog niet zeggen dat ze van toegevoegde waarde zijn bij defensie.
Ze moesten wel zwemmen met een nepwapen hoor :{w
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_144906331
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 19:37 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Aan de andere kant kan je nu wel zeggen dat je allemaal gemotiveerde werknemers hebben die het niet voor het geld doen. ^O^ :')
Eerder lui die verder echt niets kunnen... :')

quote:
Vind jij dat de gemiddelde VeVa-leerling beter is dan de gemiddelde spijkerbroek? Of valt dat in de praktijk nogal tegen en heeft die opleiding ze eigenlijk 0 voorsprong gegeven?
Lijkt mij dat de vaardigheden die ze bij hun VeVa leren, ook worden aangeleerd in de AMO, dus alles een beetje dubbelop..
De kracht zit hem in de herhaling, nodig hebben ze het toch wel...
pi_144917259
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 21:44 schreef AchJa het volgende:

[..]

Eerder lui die verder echt niets kunnen... :')

[..]

De kracht zit hem in de herhaling, nodig hebben ze het toch wel...
Ik begrijp je klachten niet. Waarom zijn VeVa leerlingen in jouw ogen zoveel slechter dan een spijkerbroek die een keer is blijven zitten in het VMBO en dan rechtstreeks binnenkomt? Maken die 2,5 jaar VeVa jongeren slechter voor defensie? Of heb je gewoon iets tegen alle rekruten?
pi_144917800
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 10:00 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Ik begrijp je klachten niet. Waarom zijn VeVa leerlingen in jouw ogen zoveel slechter dan een spijkerbroek die een keer is blijven zitten in het VMBO en dan rechtstreeks binnenkomt? Maken die 2,5 jaar VeVa jongeren slechter voor defensie? Of heb je gewoon iets tegen alle rekruten?
Ik heb niets tegen rekruten, het probleem is alleen dat door de bank genomen niet de meest heldere lichten zich aanmelden voor defensie (uitzonderingen daar gelaten).

En ja, we zullen het ermee moeten doen, maar het heeft niet mijn voorkeur. Als je voldoende aanmeldingen wil hebben van de doorsnede van de maatschappij zal defensie toch echt iets aan de arbeidsvoorwaarden moeten doen.
pi_144917945
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 10:26 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ik heb niets tegen rekruten, het probleem is alleen dat door de bank genomen niet de meest heldere lichten zich aanmelden voor defensie (uitzonderingen daar gelaten).
Ik ken eigenlijk maar weinig defensie personeel goed die 'dom' zijn. Mijn vader heeft uiteindelijk HTS gedaan, mijn buurman vwo, de buurvrouw havo, mijn zoon (VeVa leerling) is door gebrek aan discipline uit de havo gevallen maar doet die nu naast de VeVa en tot nog toe met succes. En dat gaat eigenlijk voor al het defensie personeel op die ik beter ken. Maar wie weet ligt dat aan mijn 'kringetje'.
quote:
En ja, we zullen het ermee moeten doen, maar het heeft niet mijn voorkeur. Als je voldoende aanmeldingen wil hebben van de doorsnede van de maatschappij zal defensie toch echt iets aan de arbeidsvoorwaarden moeten doen.
Waarom vind je die arbeidsvoorwaarden zo slecht en wat dan specifiek? Om eerlijk te zijn vind ik ze nog steeds beter dan die in de commerciële sector. Het blijft tenslotte overheid.
pi_144918317
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 10:34 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Ik ken eigenlijk maar weinig defensie personeel goed die 'dom' zijn. Mijn vader heeft uiteindelijk HTS gedaan, mijn buurman vwo, de buurvrouw havo, mijn zoon (VeVa leerling) is door gebrek aan discipline uit de havo gevallen maar doet die nu naast de VeVa en tot nog toe met succes. En dat gaat eigenlijk voor al het defensie personeel op die ik beter ken. Maar wie weet ligt dat aan mijn 'kringetje'.
Ik heb het dan ook niet over de (onder)officieren. Maar over het voetvolk. Jouw vader was officier bij de luchtmacht begreep ik maar dat is dus niet de categorie waar ik het over heb.

quote:
Waarom vind je die arbeidsvoorwaarden zo slecht en wat dan specifiek? Om eerlijk te zijn vind ik ze nog steeds beter dan die in de commerciële sector. Het blijft tenslotte overheid.
Militairen (de overheid in zijn algemeen overigens) hebben altijd (en nog) een lager salaris gehad dan in de commerciële sector, in ruil daarvoor had je een relatieve zekerheid en prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Echter zijn bijna alle secundaire arbeidsvoorwaarden door de plee gespoeld en is daar niets voor teruggekomen.
pi_144918566
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 10:50 schreef AchJa het volgende:
Militairen (de overheid in zijn algemeen overigens) hebben altijd (en nog) een lager salaris gehad dan in de commerciële sector, in ruil daarvoor had je een relatieve zekerheid en prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Echter zijn bijna alle secundaire arbeidsvoorwaarden door de plee gespoeld en is daar niets voor teruggekomen
Dat die veel slechter zijn geworden klopt, dat zal ik nooit ontkennen. Echter moet je niet vergeten dat het in de commerciële sector ook droefheid troef is. En dan heb ik het niet over mensen die al 20 jaar op dezelfde plek zitten maar over mensen die (noodgedwongen) nieuw bij een werkgever aan de slag zijn gegaan. Lonen zijn drastisch verlaagd, pensioen wordt veelal niet meer door de werkgever betaald, flexwerk wordt nog maar zelden een contract voor onbepaalde tijd, reiskosten worden steeds vaker niet meer vergoed, opleidingen ook niet meer en moeten in eigen tijd gevolgd worden, Cao's zijn steeds vaker niet meer bindend of niet meer geldig waarna steeds meer werkgevers die niet meer volgen, overuren worden steeds vaker niet meer uitbetaald, het wordt steeds lastiger om vakantie op te nemen (tekort aan personeel) en de werkdruk is erg hoog . Zelf zit ik ook in die mallemolen en ik denk dat ik een stuk slechter af ben dan een medewerker bij defensie.
pi_144919122
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 10:59 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Dat die veel slechter zijn geworden klopt, dat zal ik nooit ontkennen. Echter moet je niet vergeten dat het in de commerciële sector ook droefheid troef is. En dan heb ik het niet over mensen die al 20 jaar op dezelfde plek zitten maar over mensen die (noodgedwongen) nieuw bij een werkgever aan de slag zijn gegaan. Lonen zijn drastisch verlaagd, pensioen wordt veelal niet meer door de werkgever betaald, flexwerk wordt nog maar zelden een contract voor onbepaalde tijd, reiskosten worden steeds vaker niet meer vergoed, opleidingen ook niet meer en moeten in eigen tijd gevolgd worden, Cao's zijn steeds vaker niet meer bindend of niet meer geldig waarna steeds meer werkgevers die niet meer volgen, overuren worden steeds vaker niet meer uitbetaald, het wordt steeds lastiger om vakantie op te nemen (tekort aan personeel) en de werkdruk is erg hoog . Zelf zit ik ook in die mallemolen en ik denk dat ik een stuk slechter af ben dan een medewerker bij defensie.
Dat weet ik, echter ben je bij een commercieel bedrijf geen eigendom van de staat die met jou kan doen wat ze maar willen. En daar staat tegenwoordig niets meer tegenover, hell zelfs de "bijzondere positie" militairen heeft ter discussie gestaan. Wij hebben geluk gehad dat de bonden goed zaten op te letten anders waren we net als de rest van de overheid een normale werknemer geworden.
  vrijdag 26 september 2014 @ 12:25:27 #45
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_144921144
Al

[ Bericht 99% gewijzigd door Pumatje op 26-09-2014 12:30:11 ]
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_144942409
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 11:20 schreef AchJa het volgende:

[..]

Dat weet ik, echter ben je bij een commercieel bedrijf geen eigendom van de staat die met jou kan doen wat ze maar willen. En daar staat tegenwoordig niets meer tegenover, hell zelfs de "bijzondere positie" militairen heeft ter discussie gestaan. Wij hebben geluk gehad dat de bonden goed zaten op te letten anders waren we net als de rest van de overheid een normale werknemer geworden.
Ik waag t te betwijfelen of het buiten de poort slechter is, zeker salaristechnisch lopen wij echt achter. En als je dan leest dat een moeder in de bijstand tegen de 2000 netto verdiend..... Daar kom ik echt niet aan met met mn kpl1(klik11) voorkomen, ik zit net boven de 1600,- .
En in t bedrijfsleven zal dr ook wel niemand voor nog geen 2,- per uur werken, of voor minder dan t verplichte uurloon op safari gaan.

quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 10:42 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Kan je ook inhoudelijk reageren of is op de man spelen lekker makkelijk en kost je de minste moeite? Of mis je het vermogen om ergens over na te denken en een inhoudelijke reactie te formuleren?
Dat zou ik kunnen, maar gezien jouw posthistorie :z
pi_144943536
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 september 2014 23:13 schreef AchJa het volgende:
Ik beaam alleen maar dat er buiten de poort ook gehakt is in de arbeidsvoorwaarden. ;)

Bij defensie is het nog wel een paar tandjes triester idd.
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 september 2014 23:13 schreef AchJa het volgende:
Ik beaam alleen maar dat er buiten de poort ook gehakt is in de arbeidsvoorwaarden. ;)

Bij defensie is het nog wel een paar tandjes triester idd.
Dat is waar en dat hoor ik idd ook vaker hoor, ja bij ons in t bedrijf is t ook niet leuk meer, ook geen zekerheid meer dus jullie militairen moeten niet zeuren dat jullie t slechter hebben :O :Z
pi_144944184
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 23:25 schreef Bouke-p het volgende:

Dat is waar en dat hoor ik idd ook vaker hoor, ja bij ons in t bedrijf is t ook niet leuk meer, ook geen zekerheid meer dus jullie militairen moeten niet zeuren dat jullie t slechter hebben :O :Z
Zo ook in dit topic...
pi_144948921
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 september 2014 22:58 schreef Bouke-p het volgende:
Ik waag t te betwijfelen of het buiten de poort slechter is, zeker salaristechnisch lopen wij echt achter. En als je dan leest dat een moeder in de bijstand tegen de 2000 netto verdiend..... Daar kom ik echt niet aan met met mn kpl1(klik11) voorkomen, ik zit net boven de 1600,- .En in t bedrijfsleven zal dr ook wel niemand voor nog geen 2,- per uur werken, of voor minder dan t verplichte uurloon op safari gaan.
Werk jij voor ¤2,- per uur? En welk niveau is dat dan? Lbo, mbo, hbo of wo? In mijn laatste baan zat ik idd ook net iets boven ¤1600.- in een hbo baan met zo'n 60 uur per week zonder pauzes. Geen Cao en voor mij 500 anderen..
Er zijn bepaalde dingen binnen defensie waar ik me heel erg boos over kan maken maar er zijn nog meer dingen die er echt goed geregeld zijn.

Uiteraard gaat dit topic hier niet over. Het gaat over dat artikel en of VeVa kindsoldaten zijn.
  zaterdag 27 september 2014 @ 09:24:43 #51
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_144949004
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:18 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Werk jij voor ¤2,- per uur? En welk niveau is dat dan? Lbo, mbo, hbo of wo? In mijn laatste baan zat ik idd ook net iets boven ¤1600.- in een hbo baan met zo'n 60 uur per week zonder pauzes. Geen Cao en voor mij 500 anderen..
Er zijn bepaalde dingen binnen defensie waar ik me heel erg boos over kan maken maar er zijn nog meer dingen die er echt goed geregeld zijn.

Uiteraard gaat dit topic hier niet over. Het gaat over dat artikel en of VeVa kindsoldaten zijn.
Op zondagen werk ik ook voor iets van 2 euro per uur netto. Dat is dan op universitair niveau.
The End Times are wild
pi_144949015
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:24 schreef LXIV het volgende:

[..]

Op zondagen werk ik ook voor iets van 2 euro per uur netto. Dat is dan op universitair niveau.
Bij defensie?
pi_144949025
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:25 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Bij defensie?
Ja.

Op het moment dat je op oefening oid bent krijg je je reguliere werkweek uitbetaald. Daarbovenop krijg je een oefentoelage, omgerekend is dat ongeveer een euro of 2 per uur.

Dit is ook wel een leuke: Naar Mali: Voor weinig extra's dan minimumloon en een gratis maaltijd

En dat is dan een uitzending.

[ Bericht 16% gewijzigd door AchJa op 27-09-2014 09:31:39 ]
  zaterdag 27 september 2014 @ 09:32:26 #54
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_144949113
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:25 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Bij defensie?
Als je op zondag 16 uur werkt (wat heel normaal is), dan krijg je 30 euro netto OT en 4 'dure uren'. Die 4 dure uren leveren mij nog zo'n 20 euro netto op. Dat is dus 50 euro voor 16 uur werk, is 3,10 per uur.

Ok, 2 euro was te laag ingeschat. Maar nog steeds is het niet dik hoor!
The End Times are wild
pi_144949152
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:32 schreef LXIV het volgende:

[..]

Als je op zondag 16 uur werkt (wat heel normaal is), dan krijg je 30 euro netto OT en 4 'dure uren'. Die 4 dure uren leveren mij nog zo'n 20 euro netto op. Dat is dus 50 euro voor 16 uur werk, is 3,10 per uur.

Ok, 2 euro was te laag ingeschat. Maar nog steeds is het niet dik hoor!
Als de dure uren uitbetaald worden, in de eerste instantie dien je ze gewoon op te nemen. (tijd voor tijd)
pi_144949164
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:26 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ja.

Op het moment dat je op oefening oid bent krijg je je reguliere werkweek uitbetaald. Daarbovenop krijg je een oefentoelage, omgerekend is dat ongeveer een euro of 2 per uur.

Dit is ook wel een leuke: Naar Mali: Voor weinig extra's dan minimumloon en een gratis maaltijd

En dat is dan een uitzending.
Net zo iets als de internationale ambulance dus? Daar kreeg ik ook max 8 uur per dag betaald terwijl 14-18 uur rijden op lange ritten toch heel normaal was. Geen vergoeding voor 's nachts van huis zijn ook. Hotel kosten wel vergoed maar eten en drinken niet. En tja.. als je een patiënt bij je had was je in de praktijk gewoon 24 uur per dag aan het werk. 2 á 3 uur privé in een 3 daagse rit was toch wel de max. En dan was het bij ons nog goed. Bij de concurrent kregen ze een vaste vergoeding voor de hotels.
pi_144949290
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:37 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Net zo iets als de internationale ambulance dus? Daar kreeg ik ook max 8 uur per dag betaald terwijl 14-18 uur rijden op lange ritten toch heel normaal was. Geen vergoeding voor 's nachts van huis zijn ook. Hotel kosten wel vergoed maar eten en drinken niet. En tja.. als je een patiënt bij je had was je in de praktijk gewoon 24 uur per dag aan het werk. 2 á 3 uur privé in een 3 daagse rit was toch wel de max. En dan was het bij ons nog goed. Bij de concurrent kregen ze een vaste vergoeding voor de hotels.
Wat kreeg je dan voor de rest van de uren buiten die 8 uur?
pi_144949305
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:48 schreef AchJa het volgende:

[..]

Wat kreeg je dan voor de rest van de uren buiten die 8 uur?
Niets.
pi_144949393
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:52 schreef AchJa het volgende:

[..]

Onder wat voor CAO val je dan? Als je nl. onder de reguliere ambulance CAO viel hebben ze je opgelicht.
Het zijn repatriëringen, daarbij vielen we niet onder een Cao.
En opgelicht.. tja.. Dat overkomt nu zoveel mensen, ik in mijn laatste baan ook. Voor jou 500 anderen dus als het je niet aanstaat dan flikker je maar op. Mijn vriend heeft nu ook een baan waarbij hij gewoon onder het wettelijk minimum verdiend en heel wat wet en regelgeving wordt overtreden. Maar het is dat of een uitkering.
pi_144949406
Maar kunnen we het weer over de VeVa hebben?
pi_144949461
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:56 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Het zijn repatriëringen, daarbij vielen we niet onder een Cao.
En opgelicht.. tja.. Dat overkomt nu zoveel mensen, ik in mijn laatste baan ook. Voor jou 500 anderen dus als het je niet aanstaat dan flikker je maar op. Mijn vriend heeft nu ook een baan waarbij hij gewoon onder het wettelijk minimum verdiend en heel wat wet en regelgeving wordt overtreden. Maar het is dat of een uitkering.
Ja natuurlijk... vind je het erg dat ik daar geen snars van geloof? Of is het een Bulgaar die asperges aan het trekken is in Limburg?
pi_144949525
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 10:03 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ja natuurlijk... vind je het erg dat ik daar geen snars van geloof? Of is het een Bulgaar die asperges aan het trekken is in Limburg?
Nee, maar het komt wel in de buurt. Bijna al zijn collegae zijn idd MOElanders en een paar studenten. Hij is zelf automonteur maar komt daar niet aan de bak. En hij is gewoon een rasechte Nederlander.
pi_144949530
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 september 2014 09:58 schreef Ouder1 het volgende:
Maar kunnen we het weer over de VeVa hebben?
pi_144982889
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2014 17:39 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

En ik las dat 50% van de VeVa leerlingen na het behalen van hun diploma niet door de defensiekeuring komen. Klopt dat of is dat een broodje aap verhaal (die man zei wel meer dingen die me overdreven leken)?
Broodje aap. Het is op een gegeven moment wel geweest dat tijdens de bezuinigingen van 1 miljard en de wervingsstop dat er veel veva'ers zijn afgewezen. Ook was de allereerste lichting erg bedroevend, ook de jaren daarna zijn er veel watervallers geweest. Maar als ik kijk naar mijn directe omgeving wordt het wel steeds meer.

Daarna is het wel aangetrokken en het wordt naar mijn mening steeds beter. Dit spreek ik uit eigen ervaring.
pi_144983386
Beter? Veva en daarna de amo is gewoon een lachertje. Het is een stoomcursus in de maat lopen, rangen herkennen, basis wapen handelingen kennen en kunnen en de rest leren ze paraat wel.

En dat is precies wat mijn 2 jongste collega's vinden, die net een paar maanden klaar zijn met de amo.
pi_144983720
quote:
0s.gif Op zondag 28 september 2014 15:46 schreef Bouke-p het volgende:
Beter? Veva en daarna de amo is gewoon een lachertje. Het is een stoomcursus in de maat lopen, rangen herkennen, basis wapen handelingen kennen en kunnen en de rest leren ze paraat wel.

En dat is precies wat mijn 2 jongste collega's vinden, die net een paar maanden klaar zijn met de amo.
Ik had het niet over de kwaliteit, eerder over het aantal afvallers dat is afgenomen. ;)
  zondag 28 september 2014 @ 17:40:59 #68
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_144987880
Ohja welke bijstandsmoeder krijgt 2k netto? Daar ben ik wel benieuwd naar.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  zondag 28 september 2014 @ 18:19:13 #69
267335 Vortix
No Charms Allowed
pi_144989397
quote:
1s.gif Op zondag 28 september 2014 17:40 schreef fathank het volgende:
Ohja welke bijstandsmoeder krijgt 2k netto? Daar ben ik wel benieuwd naar.
Eentje die van een heul goede baan af komt wellicht. Daar lopen er misschien tien van rond in heel Nederland.
Als je niets zinvols te zeggen hebt kan je maar beter je bek houden | Last.fm | WOOHOO DRESS BLUES WITH A SWORD! | PSN: Private_Jarhead
pi_144990795
Maar Veva is kut. Gastjes denken dat er al zijn zodra ze een amo/mfo starten. Redelijk wat uitvallers. Meer dan bij bij intreders direct vanuit de burger.

Cijfer heb ik niet.
Op zaterdag 25 augustus 2012 11:03 schreef yvonne het volgende:
Dag kindjes, nu weer braaf met je legerautootjes spelen.
  zondag 28 september 2014 @ 19:50:39 #72
267335 Vortix
No Charms Allowed
pi_144993357
297 euro huursubsidie per maand. Tuurlijk :') Verder, 2000 euro voor drie mensen. Succes.
Als je niets zinvols te zeggen hebt kan je maar beter je bek houden | Last.fm | WOOHOO DRESS BLUES WITH A SWORD! | PSN: Private_Jarhead
pi_145010327
quote:
0s.gif Op zondag 28 september 2014 19:50 schreef Vortix het volgende:
297 euro huursubsidie per maand. Tuurlijk :') Verder, 2000 euro voor drie mensen. Succes.
2000 voor 3 mensen is geen probleem hoor. Geen werk dus geen auto nodig.

Dure telefoon abbo's zijn luxe dus niet nodig. Beetje opletten met boodschappen en je bent dr.
pi_145010939
Oh ja, toch nog ff voor Ouder1 mezelf ff schaamteloos quoten:

quote:
0s.gif Op donderdag 28 maart 2013 15:58 schreef AchJa het volgende:

[..]

Vergelijkingen met het bedrijfsleven heb ik een broertje dood aan, die worden alleen maar gedaan op de momenten dat het uitkomt, lees goedkoper, ergo, in het nadeel van de militair. Als er de andere kant op vragen worden gesteld over bv. de overwerkvergoeding, oefentoelages etc. die per saldo wel heel karig zijn is het bek dicht, dekken dienen hulzen rapen.

Is niet erg, dat wist ik van te voren. Maar wees dan ook zo fair om de nadelen die je als militair hebt ook meteen even marktconform recht te trekken en niet alleen maar alle "voordelen" (voor zover nog aanwezig :') ) weg te bezuinigen.

Als voorbeeld de oefentoelage, die is gesteld op 56,73 bruto per 24 uur. Ik reken daar even 8 uur af (normale salaris). Een militair krijgt dus maar liefst 3,55 euro per uur (bruto!) aan vergoeding, 42% eraf = 2 euro en een stuiver. Nu zullen de slimmeriken wel weer beginnen met: "Ja maar, 8 uur slaap"... uhu... :') Oefening is gewoon 24 uur per dag bezig en slapen en eten wanneer het tussendoor kan.

En oh ja, de weekenden krijg je sowieso geen salaris (buiten de 40 urige werkweek) dus die uren worden afgekocht met alleen de oefentoelage.

Sowieso zijn de laatste jaren de voordelen (secundaire arbeidsvoorwaarden) die je had als militair al tot op het bot wegbezuinigd en zijn de nadelen die je al had alleen maar groter geworden.
Uit: DEF / Waarom maakt defensie de laatste tijd zoveel reclame?
  maandag 29 september 2014 @ 11:45:44 #75
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145013623
quote:
0s.gif Op zondag 28 september 2014 18:53 schreef Thaboel het volgende:
Maar Veva is kut. Gastjes denken dat er al zijn zodra ze een amo/mfo starten. Redelijk wat uitvallers. Meer dan bij bij intreders direct vanuit de burger.

Cijfer heb ik niet.
En door die instelling falen zoveel van die VeVa-gastjes ondanks dat de AMO zo uitgekleed is de laatste tijd?
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  maandag 29 september 2014 @ 12:17:27 #76
267335 Vortix
No Charms Allowed
pi_145014688
quote:
1s.gif Op maandag 29 september 2014 09:51 schreef Bouke-p het volgende:

[..]

2000 voor 3 mensen is geen probleem hoor. Geen werk dus geen auto nodig.

Dure telefoon abbo's zijn luxe dus niet nodig. Beetje opletten met boodschappen en je bent dr.
Ja maar 2000 netto zonder werk komt denk ik maar heeeeeeel weinig voor.
Als je niets zinvols te zeggen hebt kan je maar beter je bek houden | Last.fm | WOOHOO DRESS BLUES WITH A SWORD! | PSN: Private_Jarhead
pi_145015281
quote:
1s.gif Op maandag 29 september 2014 12:17 schreef Vortix het volgende:

[..]

Ja maar 2000 netto zonder werk komt denk ik maar heeeeeeel weinig voor.
Is ook lulkoek. Bijstand heeft overigens niets met je laatst verdiende salaris te maken.

[ Bericht 6% gewijzigd door AchJa op 29-09-2014 12:43:13 ]
pi_145015648
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 11:45 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

En door die instelling falen zoveel van die VeVa-gastjes ondanks dat de AMO zo uitgekleed is de laatste tijd?
Dat verbaast mij nu ook. 2,5 jaar trainen, voorbereiden, elke 4e week een bivak/stage en toch zouden zij het slechter doen dan jongens die of twee keer zijn blijven zitten op het vmbo of met mbo opleidingen zijn begonnen die ze niet hebben afgemaakt? Met andere woorden; de uitvallers op mbo niveau? Je moet tenslotte wel op hetzelfde niveau vergelijken en niet de VeVa-ers met hbo-ers vergelijken. Dan is dat toch raar?
Maar cijfers heeft hij dan ook niet. Ik vermoed dat het puur sentiment is, oftewel; onderbuik gevoelens.
pi_145016409
Dat is ervaring van de werkvloer.

Van de jongens hier hoor ik dat uit hun klassen en klassen die ernaast liepen zo'n 50% van de mensen die geslaagd zijn voor veva ook daadwerkelijk de amo gehaald hebben.
pi_145016869
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 13:12 schreef Bouke-p het volgende:
Dat is ervaring van de werkvloer.

Van de jongens hier hoor ik dat uit hun klassen en klassen die ernaast liepen zo'n 50% van de mensen die geslaagd zijn voor veva ook daadwerkelijk de amo gehaald hebben.
Hoe weten die ex-VeVa-ers dat dan? Ze worden verspreid over verschillende legeronderdelen. Maar ze weten precies hoe hun oud klasgenoten en zelfs leerlingen uit gelijklopende klassen het in de diverse legeronderdelen gedaan hebben?
Kom eerst even met officiële feiten ipv hearsay.
pi_145017115
Hoe moeilijk is het om te snappen dat wat ik poste over hun ervaringen gaat? En hoe groot denk je dat defensie is? Je kunt vrij makkelijk nagaan wie waarheen gegaan is. Ook van klassen van jouw school die naast je eigen lichting lopen.

Dis is nou met wat ik op pagina 1 bedoelde, jij moet alles weer beter weten.
pi_145017524
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 13:28 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Hoe weten die ex-VeVa-ers dat dan? Ze worden verspreid over verschillende legeronderdelen. Maar ze weten precies hoe hun oud klasgenoten en zelfs leerlingen uit gelijklopende klassen het in de diverse legeronderdelen gedaan hebben?
Kom eerst even met officiële feiten ipv hearsay.
Uhu, jouw "feiten" (zie hierboven over vergoedingen ambulance, de baan van een vriend en weet ik veel) worden ook zondere enige vorm van onderbouwing gepresenteerd als feit, op het moment dat er vragen over gesteld worden wordt de "back on topic" kaart getrokken en dienen we eea maar als zoete koek te slikken.

Andersom is niets te dol natuurlijk...
pi_145017819
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 13:46 schreef AchJa het volgende:

[..]

Uhu, jouw "feiten" (zie hierboven over vergoedingen ambulance, de baan van een vriend en weet ik veel) worden ook zondere enige vorm van onderbouwing gepresenteerd als feit, op het moment dat er vragen over gesteld worden wordt de "back on topic" kaart getrokken en dienen we eea maar als zoete koek te slikken.

Andersom is niets te dol natuurlijk...
Volgens mij heb ik die vragen gewoon beantwoord. Ik heb alleen geen zin om een VeVa topic weer te laten verzanden in een 'jank, jank, wat heeft een militair het toch weer slecht topic'. Daar zijn er al zat van. Voer die discussie dan daar.
  maandag 29 september 2014 @ 14:32:59 #84
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145019087
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 13:12 schreef Bouke-p het volgende:
Dat is ervaring van de werkvloer.

Van de jongens hier hoor ik dat uit hun klassen en klassen die ernaast liepen zo'n 50% van de mensen die geslaagd zijn voor veva ook daadwerkelijk de amo gehaald hebben.
Zal daar ook niet een groot deel bijzitten die gewoon afgekeurd worden bij de keuring om wat voor reden dan ook?

Voor wat betreft die instelling dat ze alles wel even gaan fixen omdat ze VeVa hebben gedaan en dan keihard nat gaan, dat geloof ik zo. :') Lijkt me ook bijzonder irritant voor andere militairen of rekruten.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_145019563
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 13:55 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Volgens mij heb ik die vragen gewoon beantwoord. Ik heb alleen geen zin om een VeVa topic weer te laten verzanden in een 'jank, jank, wat heeft een militair het toch weer slecht topic'. Daar zijn er al zat van. Voer die discussie dan daar.
Heb je zelf nou al een mening over "kindsoldaten"?

Anders kan dit topic wel op slot.
pi_145021543
quote:
1s.gif Op maandag 29 september 2014 14:45 schreef AchJa het volgende:

[..]

Heb je zelf nou al een mening over "kindsoldaten"?

Anders kan dit topic wel op slot.
Naast dit topic en artikel uit de OP (met reacties van lezers daar), heb ik de brief van school gelezen en het onderzoek van de rechten voor het kind (Amnestie International en Warchild) en me dus gedegen voor laten lichten.
Het is dus allemaal begonnen met dat rapport van met name Amnestie International. Dat rapport ervaar ik als ik het goed doorlees vooral als spijkers zoeken op laagwater. Jongeren onder de 18 jaar mogen niet betrokken worden in militaire conflict situaties (uitzendingen) en mogen niet in dienst zijn van defensie. Amnestie International stelt dat ze dat weliswaar niet zijn maar acht het 'voorbereid worden op' als even ernstig. Tevens hebben zij grote bezwaren tegen het gegeven dat er voor elke trainingen geen specifieke protocollen zijn voor minderjarige leerlingen. Daarbij wordt verwezen naar zelfverdediging en mentale training.
Het artikel uit de OP staat echt bol van de fouten en is onder valse voorwendselen bij het ROC gebracht. Echt 95% van wat er in staat klopt gewoon niet. Er is toestemming gevraagd voor het maken en plaatsen van de foto's maar voor een positief verhaal over deze leerlingen en hoe zij zich voorbereiden op een baan bij defensie. Niet voor een aanvallend verhaal over 'kindsoldaten'. De opmerking dat deze leerlingen een spreekverbod hebben vind ik echt vele malen te ver gaan en is puur stemmingsmakerij om tegengeluiden van deze leerlingen, ouders en leerkrachten de kop in te duwen (ja, ja.. dat moeten ze zeggen van defensie).
Als er al misstanden zijn, dan komen die bij alle opleidingen voor jongeren voor en dienen die afzonderlijk aangepakt te worden en niet een hele opleiding voor worden aangevallen. Gelukkig hoor en lees ik van leerlingen en ouders dat zij die verhalen niet herkennen (er wordt zelfs een voorbeeld van een AMO situatie bijgehaald!!!!)
Al met al vind ik het artikel een manier van aandacht vragen voor de denkbeelden van deze journalist erg beschadigend en onnodig voor de opleiding en de individuele leerlingen.

Dan de vraag wat ik er nu van vind. Ik vind het grotendeels onzin. Deze jongeren kiezen vrijwillig voor deze opleiding en kunnen er elke minuut van iedere dag in het jaar mee stoppen. Ze zijn niet in dienst van het leger en worden tijdens deze opleiding niet uitgezonden. Te jong om deze keuze te maken? Hun leeftijdsgenoten van hetzelfde niveau kiezen ook hun opleiding tot een door hen dan gekozen beroep. Is het erger dat iemand voor defensie kiest dan voor automonteur, kapper, kraamverzorgster of ziekenverzorgster? Veel van die opleidingen zijn leer-werk trajecten of hebben lange stages waarbij de leerlingen al snel productie moeten draaien. Is dat minder erg omdat het geen defensie is?

Er zijn twee punten van kritiek waar ik het mee eens ben.
- Voor de opleiding weigert defensie een keuring te doen. Dat heeft tot gevolg dat leerlingen van wie al aan het begin van de opleiding gezegd zou kunnen worden dat zij afgekeurd zullen worden (denk aan zwakke enkels e.d.) toch aan die opleiding beginnen. Dat lijkt mij niet wenselijk. De sportkeuring die zij nu krijgen is vele malen lichter en haalt veel van deze gevallen er niet uit.
- Grondoptreden is te eenzijdig en leidt alleen op tot rekruut militair. Voor niveau 3 betekent dat 2,5 jaar een opleiding voor niets te hebben gevolgd mochten ze worden afgewezen voor de AMO. Het combineren van meerdere opleidingen met daarna een specialisatie (denk AMO, politieopleiding, sportopleiding, beveiliging e.d.) lijkt mij een beter plan. Zeker voor havo-uitvallers kan het dan ook een opstap zijn naar de politieopleiding. Nu is er geen enkele aansluiting met andere opleidingen/beroepen.

Kindsoldaten? Dat zijn kinderen van 5 tot 18 jaar die bv in Afrika met geweld worden geronseld en een geweer in hun handen gedrukt krijgen zonder enige training en op onschuldige mensen moeten schieten terwijl zij zelf als schietschijf dienen. VeVa leerlingen zijn jongeren vanaf 15,5 jaar die volledig vrijwillig een opleiding van 2 of 2,5 jaar (grondoptreden) volgen waarbij ze gedurende de opleiding nooit betrokken zullen worden bij een conflictsituatie. Die nog geen wapen mogen vasthouden. Meer dan fysiek trainen en snuffelen aan het vak is het niet (in tegenstelling tot al die burger opleidingen) en er gelden speciale regels voor hen zoals een aanvullend voedselpakket.

Voor defensie zie ik alleen maar voordelen ondanks het gejammer hier. VeVa leerlingen vallen vaker uit in de AMO dan spijkerbroeken (gelijk niveau)? Ik geloof er niets van. Figuren als BB liggen er het eerste jaar al uit, alleen zij die echt willen halen hun VeVa diplomaatje. Zij zijn dan fysiek voorbereid én weten waar ze aan beginnen in tegensteling tot die spijkerbroeken waar de BB's nog tussen zitten.
pi_145021949
Voor wat betreft dat verhaal dat van de VeVa 50% wordt afgekeurd:

http://www.defensieforum.nl/Forum/printpage.html;topic=22748.0

quote:
Opleiding afgerond
Morgen worden voor de eerste keer VeVA-diploma's op militaire wijze uitgereikt. 18 leerlingen van ROC Noorderpoort uit Groningen staan dan aangetreden op de Johannes Postkazerne in Havelte. De aspirant-militairen volgden hun opleiding deels bij 43 Gemechaniseerde Brigade in deze Drentse plaats. Van de 20 cursisten die begonnen, zijn er 18 geslaagd en 16 al aangenomen bij Defensie.
Als die anderen al afgekeurd zijn ligt dat dus eerder op 10%.
pi_145027688
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 15:40 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Naast dit topic en artikel uit de OP (met reacties van lezers daar), heb ik de brief van school gelezen en het onderzoek van de rechten voor het kind (Amnestie International en Warchild) en me dus gedegen voor laten lichten.
Het is dus allemaal begonnen met dat rapport van met name Amnestie International. Dat rapport ervaar ik als ik het goed doorlees vooral als spijkers zoeken op laagwater. Jongeren onder de 18 jaar mogen niet betrokken worden in militaire conflict situaties (uitzendingen) en mogen niet in dienst zijn van defensie. Amnestie International stelt dat ze dat weliswaar niet zijn maar acht het 'voorbereid worden op' als even ernstig. Tevens hebben zij grote bezwaren tegen het gegeven dat er voor elke trainingen geen specifieke protocollen zijn voor minderjarige leerlingen. Daarbij wordt verwezen naar zelfverdediging en mentale training.
Het artikel uit de OP staat echt bol van de fouten en is onder valse voorwendselen bij het ROC gebracht. Echt 95% van wat er in staat klopt gewoon niet. Er is toestemming gevraagd voor het maken en plaatsen van de foto's maar voor een positief verhaal over deze leerlingen en hoe zij zich voorbereiden op een baan bij defensie. Niet voor een aanvallend verhaal over 'kindsoldaten'. De opmerking dat deze leerlingen een spreekverbod hebben vind ik echt vele malen te ver gaan en is puur stemmingsmakerij om tegengeluiden van deze leerlingen, ouders en leerkrachten de kop in te duwen (ja, ja.. dat moeten ze zeggen van defensie).
Als er al misstanden zijn, dan komen die bij alle opleidingen voor jongeren voor en dienen die afzonderlijk aangepakt te worden en niet een hele opleiding voor worden aangevallen. Gelukkig hoor en lees ik van leerlingen en ouders dat zij die verhalen niet herkennen (er wordt zelfs een voorbeeld van een AMO situatie bijgehaald!!!!)
Al met al vind ik het artikel een manier van aandacht vragen voor de denkbeelden van deze journalist erg beschadigend en onnodig voor de opleiding en de individuele leerlingen.

Dan de vraag wat ik er nu van vind. Ik vind het grotendeels onzin. Deze jongeren kiezen vrijwillig voor deze opleiding en kunnen er elke minuut van iedere dag in het jaar mee stoppen. Ze zijn niet in dienst van het leger en worden tijdens deze opleiding niet uitgezonden. Te jong om deze keuze te maken? Hun leeftijdsgenoten van hetzelfde niveau kiezen ook hun opleiding tot een door hen dan gekozen beroep. Is het erger dat iemand voor defensie kiest dan voor automonteur, kapper, kraamverzorgster of ziekenverzorgster? Veel van die opleidingen zijn leer-werk trajecten of hebben lange stages waarbij de leerlingen al snel productie moeten draaien. Is dat minder erg omdat het geen defensie is?

Er zijn twee punten van kritiek waar ik het mee eens ben.
- Voor de opleiding weigert defensie een keuring te doen. Dat heeft tot gevolg dat leerlingen van wie al aan het begin van de opleiding gezegd zou kunnen worden dat zij afgekeurd zullen worden (denk aan zwakke enkels e.d.) toch aan die opleiding beginnen. Dat lijkt mij niet wenselijk. De sportkeuring die zij nu krijgen is vele malen lichter en haalt veel van deze gevallen er niet uit.
- Grondoptreden is te eenzijdig en leidt alleen op tot rekruut militair. Voor niveau 3 betekent dat 2,5 jaar een opleiding voor niets te hebben gevolgd mochten ze worden afgewezen voor de AMO. Het combineren van meerdere opleidingen met daarna een specialisatie (denk AMO, politieopleiding, sportopleiding, beveiliging e.d.) lijkt mij een beter plan. Zeker voor havo-uitvallers kan het dan ook een opstap zijn naar de politieopleiding. Nu is er geen enkele aansluiting met andere opleidingen/beroepen.

Kindsoldaten? Dat zijn kinderen van 5 tot 18 jaar die bv in Afrika met geweld worden geronseld en een geweer in hun handen gedrukt krijgen zonder enige training en op onschuldige mensen moeten schieten terwijl zij zelf als schietschijf dienen. VeVa leerlingen zijn jongeren vanaf 15,5 jaar die volledig vrijwillig een opleiding van 2 of 2,5 jaar (grondoptreden) volgen waarbij ze gedurende de opleiding nooit betrokken zullen worden bij een conflictsituatie. Die nog geen wapen mogen vasthouden. Meer dan fysiek trainen en snuffelen aan het vak is het niet (in tegenstelling tot al die burger opleidingen) en er gelden speciale regels voor hen zoals een aanvullend voedselpakket.

Voor defensie zie ik alleen maar voordelen ondanks het gejammer hier. VeVa leerlingen vallen vaker uit in de AMO dan spijkerbroeken (gelijk niveau)? Ik geloof er niets van. Figuren als BB liggen er het eerste jaar al uit, alleen zij die echt willen halen hun VeVa diplomaatje. Zij zijn dan fysiek voorbereid én weten waar ze aan beginnen in tegensteling tot die spijkerbroeken waar de BB's nog tussen zitten.
Bedankt dat je mij als voorbeeld noemt voor de gene die wel slim nadenken.

Mocht je dit trouwens negatief bedoelen, slaat je antwoord helemaal nergens op. Op school haalde ik prima cijfers en op stage heb ik nooit een lage motivatie laten zien in tegenstelling tot een hele hoop anderen die nu nog wel op de veva zitten.
pi_145028299
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 18:56 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

Bedankt dat je mij als voorbeeld noemt voor de gene die wel slim nadenken.

Mocht je dit trouwens negatief bedoelen, slaat je antwoord helemaal nergens op. Op school haalde ik prima cijfers en op stage heb ik nooit een lage motivatie laten zien in tegenstelling tot een hele hoop anderen die nu nog wel op de veva zitten.
Nee. Ik hecht geen oordeel aan jouw afhaken, ik zie het als een feit. Blijkbaar is het niets voor je. Beter daar in de VeVa achter te komen dan in de AMO toch? Zeker voor defensie.
pi_145029545
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 19:11 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Nee. Ik hecht geen oordeel aan jouw afhaken, ik zie het als een feit. Blijkbaar is het niets voor je. Beter daar in de VeVa achter te komen dan in de AMO toch? Zeker voor defensie.
VeVa is niks voor me nee, Defensie wel :)
  maandag 29 september 2014 @ 20:13:08 #91
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145030633
Heel verstandig BB.

Beter eerst een nuttig papiertje halen voordat je opgescheept zit met een kansloos grop papiertje of alleen een havo diploma op je 30e. Want met alleen een havo papiertje kun je ook niks.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145033850
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 15:40 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Naast dit topic en artikel uit de OP (met reacties van lezers daar), heb ik de brief van school gelezen en het onderzoek van de rechten voor het kind (Amnestie International en Warchild) en me dus gedegen voor laten lichten.
Het is dus allemaal begonnen met dat rapport van met name Amnestie International. Dat rapport ervaar ik als ik het goed doorlees vooral als spijkers zoeken op laagwater. Jongeren onder de 18 jaar mogen niet betrokken worden in militaire conflict situaties (uitzendingen) en mogen niet in dienst zijn van defensie. Amnestie International stelt dat ze dat weliswaar niet zijn maar acht het 'voorbereid worden op' als even ernstig. Tevens hebben zij grote bezwaren tegen het gegeven dat er voor elke trainingen geen specifieke protocollen zijn voor minderjarige leerlingen. Daarbij wordt verwezen naar zelfverdediging en mentale training.
Het artikel uit de OP staat echt bol van de fouten en is onder valse voorwendselen bij het ROC gebracht. Echt 95% van wat er in staat klopt gewoon niet. Er is toestemming gevraagd voor het maken en plaatsen van de foto's maar voor een positief verhaal over deze leerlingen en hoe zij zich voorbereiden op een baan bij defensie. Niet voor een aanvallend verhaal over 'kindsoldaten'. De opmerking dat deze leerlingen een spreekverbod hebben vind ik echt vele malen te ver gaan en is puur stemmingsmakerij om tegengeluiden van deze leerlingen, ouders en leerkrachten de kop in te duwen (ja, ja.. dat moeten ze zeggen van defensie).
Als er al misstanden zijn, dan komen die bij alle opleidingen voor jongeren voor en dienen die afzonderlijk aangepakt te worden en niet een hele opleiding voor worden aangevallen. Gelukkig hoor en lees ik van leerlingen en ouders dat zij die verhalen niet herkennen (er wordt zelfs een voorbeeld van een AMO situatie bijgehaald!!!!)
Al met al vind ik het artikel een manier van aandacht vragen voor de denkbeelden van deze journalist erg beschadigend en onnodig voor de opleiding en de individuele leerlingen.

Dan de vraag wat ik er nu van vind. Ik vind het grotendeels onzin. Deze jongeren kiezen vrijwillig voor deze opleiding en kunnen er elke minuut van iedere dag in het jaar mee stoppen. Ze zijn niet in dienst van het leger en worden tijdens deze opleiding niet uitgezonden. Te jong om deze keuze te maken? Hun leeftijdsgenoten van hetzelfde niveau kiezen ook hun opleiding tot een door hen dan gekozen beroep. Is het erger dat iemand voor defensie kiest dan voor automonteur, kapper, kraamverzorgster of ziekenverzorgster? Veel van die opleidingen zijn leer-werk trajecten of hebben lange stages waarbij de leerlingen al snel productie moeten draaien. Is dat minder erg omdat het geen defensie is?

Er zijn twee punten van kritiek waar ik het mee eens ben.
- Voor de opleiding weigert defensie een keuring te doen. Dat heeft tot gevolg dat leerlingen van wie al aan het begin van de opleiding gezegd zou kunnen worden dat zij afgekeurd zullen worden (denk aan zwakke enkels e.d.) toch aan die opleiding beginnen. Dat lijkt mij niet wenselijk. De sportkeuring die zij nu krijgen is vele malen lichter en haalt veel van deze gevallen er niet uit.
- Grondoptreden is te eenzijdig en leidt alleen op tot rekruut militair. Voor niveau 3 betekent dat 2,5 jaar een opleiding voor niets te hebben gevolgd mochten ze worden afgewezen voor de AMO. Het combineren van meerdere opleidingen met daarna een specialisatie (denk AMO, politieopleiding, sportopleiding, beveiliging e.d.) lijkt mij een beter plan. Zeker voor havo-uitvallers kan het dan ook een opstap zijn naar de politieopleiding. Nu is er geen enkele aansluiting met andere opleidingen/beroepen.

Kindsoldaten? Dat zijn kinderen van 5 tot 18 jaar die bv in Afrika met geweld worden geronseld en een geweer in hun handen gedrukt krijgen zonder enige training en op onschuldige mensen moeten schieten terwijl zij zelf als schietschijf dienen. VeVa leerlingen zijn jongeren vanaf 15,5 jaar die volledig vrijwillig een opleiding van 2 of 2,5 jaar (grondoptreden) volgen waarbij ze gedurende de opleiding nooit betrokken zullen worden bij een conflictsituatie. Die nog geen wapen mogen vasthouden. Meer dan fysiek trainen en snuffelen aan het vak is het niet (in tegenstelling tot al die burger opleidingen) en er gelden speciale regels voor hen zoals een aanvullend voedselpakket.
Eens.

quote:
Voor defensie zie ik alleen maar voordelen ondanks het gejammer hier. VeVa leerlingen vallen vaker uit in de AMO dan spijkerbroeken (gelijk niveau)? Ik geloof er niets van. Figuren als BB liggen er het eerste jaar al uit, alleen zij die echt willen halen hun VeVa diplomaatje. Zij zijn dan fysiek voorbereid én weten waar ze aan beginnen in tegensteling tot die spijkerbroeken waar de BB's nog tussen zitten.
Oneens. Zie ook het antwoord van BB:

quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 18:56 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

Bedankt dat je mij als voorbeeld noemt voor de gene die wel slim nadenken.

Mocht je dit trouwens negatief bedoelen, slaat je antwoord helemaal nergens op. Op school haalde ik prima cijfers en op stage heb ik nooit een lage motivatie laten zien in tegenstelling tot een hele hoop anderen die nu nog wel op de veva zitten.
Dat is precies wat ik zeg. De slimmeren zorgen ervoor dat ze eerst wat papieren bijelkaar scharrelen voordat ze eventueel bij defensie gaan werken. En dan heb je de club die overblijft, de lui die niet uitblinken in verstandelijke vermogens.
pi_145035548
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 15:40 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Figuren als BB liggen er het eerste jaar al uit, alleen zij die echt willen halen hun VeVa diplomaatje. Zij zijn dan fysiek voorbereid én weten waar ze aan beginnen in tegensteling tot die spijkerbroeken waar de BB's nog tussen zitten.
Ik heb de topicreeks van BB ook gevolgd. Maar wat ik eruit haalde was dat hij heel gemotiveerd is begonnen. Echter de opleiding (het schoolgedeelte, de vakken) was een te laag niveau voor hem en hij werd daar totaal niet uitgedaagd. Daarom heeft hij de keuze gemaakt te stoppen en ik vind best een dappere stap heeft gemaakt om te erkennen dat Havo een betere optie is.

BB correct me if I'm wrong.

Dat lijkt me iets anders liggen dan hoe jij het nu stelt, wat overkomt als dat het maar goed is voor defensie dat hij is uitgevallen. Volgens mij wil hij na Havo (en evt aanvullende opleiding?) alsnog naar defensie. Waardoor zij dus een betere onderwezen rekruut krijgen.
pi_145038619
Het is dat je geen DM's open mag stellen, maar wat ik net toch van Ouder1 kreeg :') _O-
  dinsdag 30 september 2014 @ 08:05:41 #96
267335 Vortix
No Charms Allowed
pi_145043206
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2014 23:17 schreef BredeBroeder het volgende:
Het is dat je geen DM's open mag stellen, maar wat ik net toch van Ouder1 kreeg :') _O-
Laat me raden. "Mijn zoon doet het fantastisch op VeVa dus is het een goed progromma. Jij bent gewoon een faler."

Of iets in die richting.
Als je niets zinvols te zeggen hebt kan je maar beter je bek houden | Last.fm | WOOHOO DRESS BLUES WITH A SWORD! | PSN: Private_Jarhead
pi_145044474
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 08:05 schreef Vortix het volgende:

[..]

Laat me raden. "Mijn zoon doet het fantastisch op VeVa dus is het een goed progromma. Jij bent gewoon een faler."

Of iets in die richting.
99 punten
pi_145044646
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 09:26 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

99 punten
Niet liegen.
Of zal ik hier wat foto's plaatsen?
  dinsdag 30 september 2014 @ 09:44:15 #99
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145044894
Lol :')

Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145046747
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 09:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Niet liegen.
Of zal ik hier wat foto's plaatsen?
graag
  dinsdag 30 september 2014 @ 11:11:44 #102
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145047313
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 09:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Niet liegen.
Of zal ik hier wat foto's plaatsen?
Serieus, wat probeer je nou te bereiken, Mevrouw "Ik weet alles beter". Jij kent BedeBroeder persoonlijk? Als je em iets beter zou volgen hier op het forum is die knul juist erg goed bezig, zeker op sportief gebied. Serieus met krachttraining bezig, post met enige regelmaat filmpjes van zichzelf zodat anderen hem op foutjes kunnen wijzen. Ook qua loopbaan heeft ie een verstandige keuze gemaakt door VeVa GROP achter zich te laten. We weten allemaal dat het een waardeloos diploma is waar je buiten de poort geen kut aan hebt. Ik denk dat BB een geschiktere vent is dan 9/10 VeVa-kneusjes die VeVa doen omdat dat het enige is wat ze kunnen. Hij denkt tenminste serieus na, wat voor de meeste VeVa'ers iets teveel gevraagd is.

Behalve jouw zoon natuurlijk. Die is God, Superman en Chuck Norris ineen.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145047416
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:11 schreef fathank het volgende:

[..]

Serieus, wat probeer je nou te bereiken, Mevrouw "Ik weet alles beter". Jij kent BedeBroeder persoonlijk? Als je em iets beter zou volgen hier op het forum is die knul juist erg goed bezig, zeker op sportief gebied. Serieus met krachttraining bezig, post met enige regelmaat filmpjes van zichzelf zodat anderen hem op foutjes kunnen wijzen. Ook qua loopbaan heeft ie een verstandige keuze gemaakt door VeVa GROP achter zich te laten. We weten allemaal dat het een waardeloos diploma is waar je buiten de poort geen kut aan hebt. Ik denk dat BB een geschiktere vent is dan 9/10 VeVa-kneusjes die VeVa doen omdat dat het enige is wat ze kunnen.
Ik weet idd iets meer dan hij denkt. Maar daar ga ik hier niet op in. Private zaken openbaar maken vind ik niet netjes.
  dinsdag 30 september 2014 @ 11:23:32 #104
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145047730
Waar komt die bewijsdrang van je vandaan? Dat je het nodig acht een 17-jarige persoonlijk aan te vallen op een keuze om een gemaakte fout te herstellen. Heb je echt niks beters te doen?
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145047827
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:14 schreef Ouder1 het volgende:

Ik weet idd iets meer dan hij denkt. Maar daar ga ik hier niet op in. Private zaken openbaar maken vind ik niet netjes.
Je bent echt geen kloon van Rubje?
pi_145047839
quote:
5s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:23 schreef fathank het volgende:
Waar komt die bewijsdrang van je vandaan? Dat je het nodig acht een 17-jarige persoonlijk aan te vallen op een keuze om een gemaakte fout te herstellen. Heb je echt niks beters te doen?
Doe ik dat dan?
  dinsdag 30 september 2014 @ 11:39:07 #107
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145048191
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:28 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Doe ik dat dan?
Ja.

"Figuren als BB liggen er het eerste jaar al uit" en nog meer van dat soort kwats. En je zal via DM ook wel weer flink van leer zijn getrokken. BB denkt tenminste na over z'n toekomst. Hij heeft op z'n 15e of 16e een in zijn ogen verkeerde keuze gemaakt, komt daar op terug omdat ie beseft dat een GROP-diploma geen kut waard is en wil via een omweg alsnog naar Defensie. Hulde daarvoor. Die knul denkt tenminste na, wat voor de meeste bij de VeVa teveel gevraagd is. Ook is hij ontzettend gemotiveerd bezig sportief gezien getuige zijn actieve deelname in het Bodybuilding-topic waar hij bijna dagelijks dingen bijleert.

Uiteraard zul jij het vast wel weer beter weten want zo gaat het namelijk altijd. Jij gaf namelijk op je 16e al de laatste verzorging aan mensen die op sterven lagen en verzorgde de meest gruwlijke wonden. Jij kent het Defensie-apparaat van binnen en buiten dankzij al je militairen vrienden/kenissen etc. Ik ik ik, meer komt er niet uit. Je lijkt wel een reïncarnatie van Lodwijk de 14e, alias De Zonnekoning.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145048539
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:39 schreef fathank het volgende:
"Figuren als BB liggen er het eerste jaar al uit"
Ja, mensen die de verkeerde keuze hebben gemaakt zoals BB, voor wie de opleiding niets is, liggen er idd in het eerste jaar al uit.
Wat is daar mis mee? Scheelt defensie heel wat geld.
  dinsdag 30 september 2014 @ 11:51:59 #109
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145048612
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:49 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Ja, mensen die de verkeerde keuze hebben gemaakt zoals BB, voor wie de opleiding niets is, liggen er idd in het eerste jaar al uit.
Wat is daar mis mee? Scheelt defensie heel wat geld.
De opleiding is alleen wat als je verder niks kunt. Om iemand aan te vallen dattie niet geschikt is voor Defensie omdat VeVa kut is, dan heb je er weinig van begrepen.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145048940
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 11:51 schreef fathank het volgende:

[..]

De opleiding is alleen wat als je verder niks kunt. Om iemand aan te vallen dattie niet geschikt is voor Defensie omdat VeVa kut is, dan heb je er weinig van begrepen.
Huh? De opleiding was niets voor hem, meer heb ik niet gezegd.
pi_145048971
quote:
1s.gif Op donderdag 25 september 2014 21:32 schreef AchJa het volgende:
Alles is beter dan op straat hangen. Maar dat wil nog niet zeggen dat ze van toegevoegde waarde zijn bij defensie.
Veel van die VEVA gasten gaan daadwerkelijk bij defensie.
  dinsdag 30 september 2014 @ 12:15:26 #114
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145049391
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:01 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Huh? De opleiding was niets voor hem, meer heb ik niet gezegd.
Ook niet via DM?
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145049483
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:10 schreef AchJa het volgende:

[..]

Het scheelt defensie geen cent.
? Kan je dat uitleggen? In mijn beleving kost opleiden geld, zeker als daar nog een loon bijkomt voor de leerling/rekruut ook. Als zo'n leerling dan uitvalt omdat hij de verkeerde keuze heeft gemaakt (hij vond het 'niet leuk') dan is dat verspild geld.
Maar blijkbaar mis ik iets?
pi_145049485
Oeh, dat lijkt me moeilijk te verteren, dat je als de Alwetende zelf een zoon hebt die eigenlijk te dom is om te kakken en dan maar het leger in moet met een of ander flutopleiding'tje. En dan nog een moeder die uiteraard weer alles beter weet dan de opleiding, en er van alles op aan te merken heeft.
pi_145049529
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:17 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

? Kan je dat uitleggen? In mijn beleving kost opleiden geld, zeker als daar nog een loon bijkomt voor de leerling/rekruut ook. Als zo'n leerling dan uitvalt omdat hij de verkeerde keuze heeft gemaakt (hij vond het 'niet leuk') dan is dat verspild geld.
Maar blijkbaar mis ik iets?
Sinds wanneer kost VeVa defensie geld dan?
pi_145049538
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:15 schreef fathank het volgende:

[..]

Ook niet via DM?
Nee. Niet over de VeVa of zijn keuze.
pi_145049646
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:19 schreef AchJa het volgende:

[..]

Sinds wanneer kost VeVa defensie geld dan?
Ah, we praten langs elkaar heen.
Jij geeft nogal af op de VeVa en de VeVa instroom in de AMO omdat die slechter zouden zijn dan spijkerbroeken van hetzelfde niveau (wat ik gewoon niet geloof). Ik zeg dat VeVa defensie geld bespaart omdat leerlingen die een verkeerde keuze maken er dan al uit zijn voor ze defensie geld gaan kosten in de AMO. Dat dat al een voordeel van de VeVa is.
pi_145049668
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:18 schreef Loveless85 het volgende:
Oeh, dat lijkt me moeilijk te verteren, dat je als de Alwetende zelf een zoon hebt die eigenlijk te dom is om te kakken en dan maar het leger in moet met een of ander flutopleiding'tje. En dan nog een moeder die uiteraard weer alles beter weet dan de opleiding, en er van alles op aan te merken heeft.
Doe niet zo achterlijk joh.
pi_145049719
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:22 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Doe niet zo achterlijk joh.
Het maakt toch niet uit, als hij dit wil en binnen zijn kunnen ligt? Ik denk dat jij hier meer een probleem in ziet dan hijzelf.
  dinsdag 30 september 2014 @ 12:24:17 #122
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145049739
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:19 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Nee. Niet over de VeVa of zijn keuze.
Oke.

We wachten trouwens nog steeds op de foto's. om nog even op je bewijsdrang terug te komen. Want as usual wring je je weer in allerlei bochten.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145049769
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:24 schreef fathank het volgende:

[..]

Oke.

We wachten trouwens nog steeds op de foto's. om nog even op je bewijsdrang terug te komen. Want as usual wring je je weer in allerlei bochten.
Je kunt zelf sherlock gebruiken. Ik ga dat niet doen, vind ik gewoon lullig. Nu kan hij ze nog zelf verwijderen als hij wil.
pi_145049870
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:23 schreef Loveless85 het volgende:

[..]

Het maakt toch niet uit, als hij dit wil en binnen zijn kunnen ligt? Ik denk dat jij hier meer een probleem in ziet dan hijzelf.
Wie is 'hij'?

En je hele rant.. man. Doe ff normaal. We hebben het hier over een artikel in Vrij Nederland waar VeVa leerlingen worden vergeleken met kindsoldaten. Waar slaat die opmerking dan op? En mijn zoon 'te dom om te kakken' noemen. Echt.. je moet niet zo vroeg aan de zuip gaan.
  dinsdag 30 september 2014 @ 12:29:34 #125
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145049953
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:25 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Je kunt zelf sherlock gebruiken. Ik ga dat niet doen, vind ik gewoon lullig. Nu kan hij ze nog zelf verwijderen als hij wil.
Ik weet hoe BB eruit ziet en vraag me af wat er mis met hem is. Hij post namelijk met enige regelmaat filmpjes van zichzelf in 't bodybuild-topic met de vraag of men nog commentaar en tips/tricks heeft op z'n uitvoering.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145050034
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:22 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Ah, we praten langs elkaar heen.
Jij geeft nogal af op de VeVa en de VeVa instroom in de AMO omdat die slechter zouden zijn dan spijkerbroeken van hetzelfde niveau (wat ik gewoon niet geloof). Ik zeg dat VeVa defensie geld bespaart omdat leerlingen die een verkeerde keuze maken er dan al uit zijn voor ze defensie geld gaan kosten in de AMO. Dat dat al een voordeel van de VeVa is.
Ah zo.
pi_145050099
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:29 schreef fathank het volgende:

[..]

Ik weet hoe BB eruit ziet en vraag me af wat er mis met hem is. Hij post namelijk met enige regelmaat filmpjes van zichzelf in 't bodybuild-topic met de vraag of men nog commentaar en tips/tricks heeft op z'n uitvoering.
Laat ik het zo zeggen.. Ik vind zijn lijf in geen enkele verhouding staan met zijn zelf verheerlijkende verhalen uit zijn VeVa serie. Zeker niet als ik hem vergelijk met de klasgenoten van mijn zoon die hier over de vloer komen. Kan ook aan de specifieke ROC liggen natuurlijk.
  dinsdag 30 september 2014 @ 12:36:30 #128
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145050234
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Laat ik het zo zeggen.. Ik vind zijn lijf in geen enkele verhouding staan met zijn zelf verheerlijkende verhalen uit zijn VeVa serie. Zeker niet als ik hem vergelijk met de klasgenoten van mijn zoon die hier over de vloer komen. Kan ook aan de specifieke ROC liggen natuurlijk.
Oh daar hebben we de klasgenoten van je zoon weer. Dat zijn natuurlijk allemaal lui met een lichaamslengte-100 kg 10% vp lichaam :').
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  Moderator dinsdag 30 september 2014 @ 12:38:00 #129
257132 crew  Awsom
pi_145050299
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Laat ik het zo zeggen.. Ik vind zijn lijf in geen enkele verhouding staan met zijn zelf verheerlijkende verhalen uit zijn VeVa serie. Zeker niet als ik hem vergelijk met de klasgenoten van mijn zoon die hier over de vloer komen. Kan ook aan de specifieke ROC liggen natuurlijk.
Jij denkt dat elke militaire een gespierde bonk a la Rambo is?
  Moderator dinsdag 30 september 2014 @ 12:40:20 #131
257132 crew  Awsom
pi_145050397
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:39 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ja, allemaal van dat volk wat omvalt als je daar 4X per dag geen eten instopt... :')
Zij die geen water maar eiwitshakes in hun veldfles hebben :P
  dinsdag 30 september 2014 @ 12:40:40 #132
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145050411
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:39 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ja, allemaal van dat volk wat omvalt als je daar 4X per dag geen eten instopt... :')
Niet fucken met de klasgenoten van dr zoon hoor. 6packs all over the place die lui zijn keihard.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145050645
quote:
99s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:38 schreef Awsom het volgende:

[..]

Jij denkt dat elke militaire een gespierde bonk a la Rambo is?
Hahaha.. nee.. natuurlijk niet.

We hebben het hier echter wel over iemand die steeds maar liep te verkondigen hoe geweldig hij wel niet was, de beste van de klas, beter dan zijn maatje die samen met hem zich suf had getraind als voorbereiding op de VeVa maar die wél was afgewezen. Hoe hij steeds maar weer 'in de voorligsteun' moest, klappen kreeg op zijn buik enz..
Tja.. dan ga ik toch wat vergelijken met leerlingen uit een gelijke opleiding die zich bescheiden opstellen en niet zo lopen op te scheppen.

[ Bericht 32% gewijzigd door Ouder1 op 30-09-2014 12:54:17 ]
pi_145053219
Je hebt helemaal gelijk ouder1, ik ben een dikke vetzak onder het babyvet en kan nog geen 5
Keer opdrukken voordat ik hijgend neerval, de ectoskinny6packs bepalen meestal wel hoe fit iemand is.

_O-
  dinsdag 30 september 2014 @ 14:27:00 #135
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145053726
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:11 schreef BredeBroeder het volgende:
Je hebt helemaal gelijk ouder1, ik ben een dikke vetzak onder het babyvet en kan nog geen 5
Keer opdrukken voordat ik hijgend neerval, de ectoskinny6packs bepalen meestal wel hoe fit iemand is.

_O-
Vooral lekker aan de gewichten blijven trekken en over een paar jaar 40 extra kilo aan nutteloze spieren mee moeten sjouwen in de EVO ja toch niet dan.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  dinsdag 30 september 2014 @ 14:29:24 #136
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145053800
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:27 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Vooral lekker aan de gewichten blijven trekken en over een paar jaar 40 extra kilo aan nutteloze spieren mee moeten sjouwen in de EVO ja toch niet dan.
30kg tas op je rug, scherrfvest, buks om de nek als je zelf 65 kg weegt is ook niet grappig
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145053891
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:27 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Vooral lekker aan de gewichten blijven trekken en over een paar jaar 40 extra kilo aan nutteloze spieren mee moeten sjouwen in de EVO ja toch niet dan.
Wat een gelul dit...
pi_145053978
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 09:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Niet liegen.
Of zal ik hier wat foto's plaatsen?
Jij bent een vrouw van 30 + en gedraagt je als een klein kind.

Ik heb erg veel medelijden met je zoon, je moeder kies je immers niet.
  dinsdag 30 september 2014 @ 14:35:34 #139
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145054006
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:29 schreef fathank het volgende:

[..]

30kg tas op je rug, scherrfvest, buks om de nek als je zelf 65 kg weegt is ook niet grappig
Dat is inderdaad het instapniveau. :')
Dat wordt wel opgebouwd, maar 30 kilo kunnen curlen gaat je geen stap dichterbij brengen om wel 30 kg op je bult te kunnen sjouwen.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_145054033
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:35 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Dat is inderdaad het instapniveau. :')
Dat wordt wel opgebouwd, maar 30 kilo kunnen curlen gaat je geen stap dichterbij brengen om wel 30 kg op je bult te kunnen sjouwen.
Het gaat om kracht, en die kan je in de fitness natuurlijk wel degelijk opbouwen.
  dinsdag 30 september 2014 @ 14:38:23 #141
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145054115
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:35 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Dat is inderdaad het instapniveau. :')
Dat wordt wel opgebouwd, maar 30 kilo kunnen curlen gaat je geen stap dichterbij brengen om wel 30 kg op je bult te kunnen sjouwen.
Alsof je ineens zomaar een huge bodybuilder bent van 110kg op 1.80meter :')

30kg curlen gaat je inderdaad niet helpen :')
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145054153
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:03 schreef AchJa het volgende:

[..]

Duh...
En halen het dan uiteindelijk ook echt, dan zou je toch denken dat ze er ook geschikt voor zijn?
  dinsdag 30 september 2014 @ 14:40:46 #143
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145054188
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:36 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Het gaat om kracht, en die kan je in de fitness natuurlijk wel degelijk opbouwen.
Kracht is misschien 10%. Het gaat om uithoudings- en doorzettingsvermogen. Sjouwen met veel shit en andere fysieke activiteiten worden wel opgebouwd. Daar hoef je niet 4 keer in de week voor naar de gym zodat je 250kg kan deadliften. De blokjes zijn de eersten die afvallen. Korte spieren, veel blessures, veel voeding en water nodig, weinig uithoudingsvermogen, omdat ze zijn gebouwd en gefocust op heel kortstondig veel kracht leveren. Leuk voor het oog, weinig functioneel als je kilometers moet maken.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_145054221
Er was eens een vrouw van 30 + die haar dagen doorbracht op fok en het erg leuk vond om veel jongere gasten die wel iets van hun leven proberen te maken te kleineren................
pi_145054232
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:40 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Kracht is misschien 10%. Het gaat om uithoudings- en doorzettingsvermogen. Sjouwen met veel shit en andere fysieke activiteiten worden wel opgebouwd. Daar hoef je niet 4 keer in de week voor naar de gym zodat je 250kg kan deadliften. De blokjes zijn de eersten die afvallen. Korte spieren, veel blessures, veel voeding en water nodig, weinig uithoudingsvermogen, omdat ze zijn gebouwd en gefocust op heel kortstondig veel kracht leveren. Leuk voor het oog, weinig functioneel als je kilometers moet maken.
Dat, heb er meerdere meegemaakt. Vooral speedmarsen is lachen met die lui.
pi_145054288
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:40 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Kracht is misschien 10%. Het gaat om uithoudings- en doorzettingsvermogen. Sjouwen met veel shit en andere fysieke activiteiten worden wel opgebouwd. Daar hoef je niet 4 keer in de week voor naar de gym zodat je 250kg kan deadliften. De blokjes zijn de eersten die afvallen. Korte spieren, veel blessures, veel voeding en water nodig, weinig uithoudingsvermogen, omdat ze zijn gebouwd en gefocust op heel kortstondig veel kracht leveren. Leuk voor het oog, weinig functioneel als je kilometers moet maken.
Uiteraard, het is een combinatie van factoren he.
  dinsdag 30 september 2014 @ 14:44:57 #147
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_145054345
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:40 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Kracht is misschien 10%. Het gaat om uithoudings- en doorzettingsvermogen. Sjouwen met veel shit en andere fysieke activiteiten worden wel opgebouwd. Daar hoef je niet 4 keer in de week voor naar de gym zodat je 250kg kan deadliften. De blokjes zijn de eersten die afvallen. Korte spieren, veel blessures, veel voeding en water nodig, weinig uithoudingsvermogen, omdat ze zijn gebouwd en gefocust op heel kortstondig veel kracht leveren. Leuk voor het oog, weinig functioneel als je kilometers moet maken.
Alsof je in de gym alleen maar op massa kunt trainen :N.

Een fatsoenlijke krachtbasis is onontbeerlijk imho. 250 kg deadlift is overdreven. Maar naast je krachttraining kun je ook natuurlijk gewoon je uithoudingsvermogen trainen. Hardlopen, zwemmen, survivalruns. Maar je functionele kracht vergroten dmv gerichte krachttraining is niks mis mee. Bovendien, die 30 kg spieren zet je echt niet zomaar aan. Daar gaan wel wat jaartjes in zitten.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_145054394
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:44 schreef fathank het volgende:

[..]

Alsof je in de gym alleen maar op massa kunt trainen :N.

Een fatsoenlijke krachtbasis is onontbeerlijk imho. 250 kg deadlift is overdreven. Maar naast je krachttraining kun je ook natuurlijk gewoon je uithoudingsvermogen trainen. Hardlopen, zwemmen, survivalruns. Maar je functionele kracht vergroten dmv gerichte krachttraining is niks mis mee. Bovendien, die 30 kg spieren zet je echt niet zomaar aan. Daar gaan wel wat jaartjes in zitten.
Uiteindelijk zijn genen ook gewoon belangrijk, al is daar nog niet veel wetenschappelijk onderzoek nar gedaan het is toch wel duidelijk dat maar weinig mannen echt de korps commando,s kunnen halen bijvoorbeeld.
pi_145054424
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:44 schreef fathank het volgende:

[..]

Alsof je in de gym alleen maar op massa kunt trainen :N.

Een fatsoenlijke krachtbasis is onontbeerlijk imho. 250 kg deadlift is overdreven. Maar naast je krachttraining kun je ook natuurlijk gewoon je uithoudingsvermogen trainen. Hardlopen, zwemmen, survivalruns. Maar je functionele kracht vergroten dmv gerichte krachttraining is niks mis mee. Bovendien, die 30 kg spieren zet je echt niet zomaar aan. Daar gaan wel wat jaartjes in zitten.
Is ook zo, alleen de extreem brede figuren (je kent die pillenslikkers wel) breken bij het minste geringste af.
pi_145054455
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:47 schreef AchJa het volgende:

[..]

Is ook zo, alleen de extreem brede figuren (je kent die pillenslikkers wel) breken bij het minste geringste af.
Dat komt omdat die gasten echt alleen voor het uiterlijk trainen. _O-
pi_145054470
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:46 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Uiteindelijk zijn genen ook gewoon belangrijk, al is daar nog niet veel wetenschappelijk onderzoek nar gedaan het is toch wel duidelijk dat maar weinig mannen echt de korps commando,s kunnen halen bijvoorbeeld.
Iedereen wordt daar gesloopt, hoe goed je fysiek ook inelkaar zit. 80% is mentaal.
pi_145054488
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:49 schreef AchJa het volgende:

[..]

Iedereen wordt daar gesloopt, hoe goed je fysiek ook inelkaar zit. 80% is mentaal.
Uiteraard, maar ik bedoel gewoon dat mensen zichzelf nog zo kunnen harden zowel fysiek als mentaal , er zijn maar weinig mensen die daadwerkelijk de top halen.

Snap je wat ik bedoel?
pi_145054648
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:49 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Uiteraard, maar ik bedoel gewoon dat mensen zichzelf nog zo kunnen harden zowel fysiek als mentaal , er zijn maar weinig mensen die daadwerkelijk de top halen.

Snap je wat ik bedoel?
Yup, heb ik in dit topic al eerder gezegd, verschrikkelijk hard rondjes kunnen rennen maakt je nog geen geschikte militair.
pi_145054681
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:55 schreef AchJa het volgende:

[..]

Yup, heb ik in dit topic al eerder gezegd, verschrikkelijk hard rondjes kunnen rennen maakt je nog geen geschikte militair.
Klopt, het is een combinatie van allerlei factoren.

Maar ik neem aan dat die gasten bij de korps commando,s ook gewoon een fysiek, uithoudingsvermogen hebben die maar erg weinig mannen hebben.
pi_145054966
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 14:56 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Klopt, het is een combinatie van allerlei factoren.

Maar ik neem aan dat die gasten bij de korps commando,s ook gewoon een fysiek, uithoudingsvermogen hebben die maar erg weinig mannen hebben.
Ze zitten fysiek natuurlijk goed inelkaar, maar het zijn echt geen supermannen hoor.
pi_145054992
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 15:07 schreef AchJa het volgende:

[..]

Ze zitten fysiek natuurlijk goed inelkaar, maar het zijn echt geen supermannen hoor.
Nee, ze kunnen niet vliegen neem ik aan. :')
pi_145056510
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:33 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Laat ik het zo zeggen.. Ik vind zijn lijf in geen enkele verhouding staan met zijn zelf verheerlijkende verhalen uit zijn VeVa serie. Zeker niet als ik hem vergelijk met de klasgenoten van mijn zoon die hier over de vloer komen. Kan ook aan de specifieke ROC liggen natuurlijk.
Laat ik het nog 1 keer voor je uitleggen, Je weet dat ik nu al 3 maanden van die school af ben? En vanaf februari 2014 geen conditiesport meer heb gedaan tot ik in mei weer rustig begon met opbouwen vanwege die ribfractuur? Sinds mei tot half augustus gebulked, zonder cardio, dan zit je in een surplus ja dus kom je aan :), Sorry dat ik dan geen skinny zomer sixpack heb en dat je m'n ribben kan tellen.

Natuurlijk ziet iemand die actief VeVa doet er niet zo uit joh slimpie, die doet 3 maal per week fysiek zware sport en heeft amper tijd om te vreten, geen wonder dat je dan fit bent.
pi_145057563
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 15:53 schreef BredeBroeder het volgende:
en heeft amper tijd om te vreten
Hoe kom je daar bij?
pi_145058102
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:21 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Hoe kom je daar bij?
bivak??

Weetje hoeveel je afvalt in zo'n week?

Je leeft op crackers, kauwgom, stukje chocola, thee en als je geluk hebt en tijd 2 blikken per dag
pi_145058216
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:36 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

bivak??

Weetje hoeveel je afvalt in zo'n week?

Je leeft op crackers, kauwgom, stukje chocola, thee en als je geluk hebt en tijd 2 blikken per dag
Dat zal dan aan je bivak liggen. Bij mijn zoon zijn het gewoon 3 volle maaltijden per dag + een extra voedselpakket met marsen, snickers e.d.
pi_145058251
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:39 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Dat zal dan aan je bivak liggen. Bij mijn zoon zijn het gewoon 3 volle maaltijden per dag + een extra voedselpakket met marsen, snickers e.d.
zit zeker bij painf :')
pi_145058482
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:39 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

zit zeker bij painf :')
Nope. En ga je weer arrogant doen?
Jij zit voorlopig nergens en je moet maar zien dit keer wél doorzettingsvermogen te kunnen tonen op de Havo. Dat ging de laatste keer toch ook niet echt goed, toch?
  Moderator dinsdag 30 september 2014 @ 16:47:16 #163
257132 crew  Awsom
pi_145058579
Daar gaan we weer :')
pi_145058797
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:44 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Nope. En ga je weer arrogant doen?
Jij zit voorlopig nergens en je moet maar zien dit keer wél doorzettingsvermogen te kunnen tonen op de Havo. Dat ging de laatste keer toch ook niet echt goed, toch?
havo gaat primaa :)

Och ouder, jij bent toch wel het licht in mijn ogen
pi_145058866
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 12:47 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Hahaha.. nee.. natuurlijk niet.

We hebben het hier echter wel over iemand die steeds maar liep te verkondigen hoe geweldig hij wel niet was, de beste van de klas, beter dan zijn maatje die samen met hem zich suf had getraind als voorbereiding op de VeVa maar die wél was afgewezen. Hoe hij steeds maar weer 'in de voorligsteun' moest, klappen kreeg op zijn buik enz..
Tja.. dan ga ik toch wat vergelijken met leerlingen uit een gelijke opleiding die zich bescheiden opstellen en niet zo lopen op te scheppen.
Jeetje, serieus? Als volwassene ben je toch in staat om tussen de regels door te lezen en uit zijn stukken de jeugdige bravoure halen? Het is maar net wat je er in wilt lezen. Zoals jij het schrijft is het op mij nooit over gekomen, eerder een verhaal met een sausje jeugdige bravoure erover heen, waar enthousiasme en later teleurstelling in te lezen was.

Vind het verbazend om te lezen dat iemand die minstens eind 30 moet zijn, meent een tiener op een forum op zo'n manier weg te zetten en persoonlijk aan te vallen.
Zal wel aan mij liggen, maar ik vind het tenenkrommend.
pi_145059044
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:52 schreef BredeBroeder het volgende:
havo gaat primaa
Gefeliciteerd, ik zal voor je duimen dat dat zo blijft.
Bij mijn zoon gaat het ook prima, voor de helft van zijn vakken al geslaagd het afgelopen schooljaar. Nu de rest.
pi_145059101
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:59 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Gefeliciteerd, ik zal voor je duimen dat dat zo blijft.
Bij mijn zoon gaat het ook prima, voor de helft van zijn vakken al geslaagd het afgelopen schooljaar. Nu de rest.
Oprechte vraag: wat als het niet lukt, hij niet aangenomen wordt. Wat heeft hij dan aan deze opleiding?
Make my day!
pi_145059254
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:01 schreef agter het volgende:

[..]

Oprechte vraag: wat als het niet lukt, hij niet aangenomen wordt. Wat heeft hij dan aan deze opleiding?
Mijn zoon? Die is een apart verhaal en zal ws niet eens bij defensie solliciteren na de VeVa.
pi_145059288
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:44 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Nope. En ga je weer arrogant doen?
Jij zit voorlopig nergens en je moet maar zien dit keer wél doorzettingsvermogen te kunnen tonen op de Havo. Dat ging de laatste keer toch ook niet echt goed, toch?
Waar is dit nou nodig voor? Dit heeft hij toch allemaal beschreven waarom het toen niet goed ging. En waarom hij denkt dat dit voor dit moment wel de juiste keuze is.
Waarom dan zo'n sneer en aanval?

Mensen kunnen groeien, leren etc. Tweede kansen. Betere omstandigheden. Gemotiveerder etc.
pi_145059333
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:05 schreef NedKelly het volgende:
Waar is dit nou nodig voor? Dit heeft hij toch allemaal beschreven waarom het toen niet goed ging. En waarom hij denkt dat dit voor dit moment wel de juiste keuze is. Waarom dan zo'n sneer en aanval?
Reactie op zijn aanval richting mijn zoon waar hij zich blijkbaar boven voelt staan.
pi_145059414
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:04 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Mijn zoon? Die is een apart verhaal en zal ws niet eens bij defensie solliciteren na de VeVa.
Wat is dan de toegevoegde waarde van deze mbo-opleiding voor hem?
Waar kan hij, of iemand anders, dan terecht met deze opleiding?
Make my day!
pi_145059443
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:07 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Reactie op zijn aanval richting mijn zoon waar hij zich blijkbaar boven voelt staan.
Het is maar wat je erin wil zien. Ik las het als dat ie het bij painf soepeler/luxer geregeld vindt dan bij mariniers. Jij betrekt het op je zoon.
  Moderator dinsdag 30 september 2014 @ 17:10:20 #173
257132 crew  Awsom
pi_145059447
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:04 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Mijn zoon? Die is een apart verhaal en zal ws niet eens bij defensie solliciteren na de VeVa.
Ik snap trouwens helemaal niet waarom je veva tegelijk met een avondstudie havo zou doen. Heb je dat toevallig ergens uitgelegd?
pi_145059570
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:10 schreef NedKelly het volgende:

[..]

Het is maar wat je erin wil zien. Ik las het als dat ie het bij painf soepeler/luxer geregeld vindt dan bij mariniers. Jij betrekt het op je zoon.
dit. Het woord maaltijd kwam niet eens voor in 't veld.
pi_145059763
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:10 schreef Awsom het volgende:

[..]

Ik snap trouwens helemaal niet waarom je veva tegelijk met een avondstudie havo zou doen. Heb je dat toevallig ergens uitgelegd?
Hij wilde de KMA gaan doen maar gooide met de pet naar zijn 4 havo en is toen maar naar de VeVa gegaan. Daar kwam hij tot de conclusie dat het theoretische niveau wel extreem laag lag dus is hij de avond havo er naast gaan doen. Zou hij nu terug gaan naar de havo dan kost hem dat nog twee jaar (incl. dit schooljaar) terwijl hij met die avondstudie eind dit jaar zijn havo diploma op zak kan hebben. En hij doet liever de VeVa dan de rest van de tijd rondhangen en op bed liggen. Maar hij vindt het sociale aspect dan ook leuk en ligt goed in de groep.
Deze weg is dus sneller en hij vindt het leuker. Heeft daarnaast ook nog een baantje, een sociaal leven en een actieve vereniging.
pi_145062227
Wat een koning
  dinsdag 30 september 2014 @ 18:51:56 #177
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145062668
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:39 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

zit zeker bij painf :')
Wat is er mis met de pantserinfanterie?
pi_145062720
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 18:51 schreef Anarky het volgende:

[..]

Wat is er mis met de pantserinfanterie?
Niks, maar 't verschil in luxe tussen stage marns en stage painf is bijzonder groot, aldus bevestigd door ll'n uit m'n oude klas van PAINF.
  dinsdag 30 september 2014 @ 18:57:48 #179
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145062910
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 17:20 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Hij wilde de KMA gaan doen maar gooide met de pet naar zijn 4 havo en is toen maar naar de VeVa gegaan. Daar kwam hij tot de conclusie dat het theoretische niveau wel extreem laag lag dus is hij de avond havo er naast gaan doen. Zou hij nu terug gaan naar de havo dan kost hem dat nog twee jaar (incl. dit schooljaar) terwijl hij met die avondstudie eind dit jaar zijn havo diploma op zak kan hebben. En hij doet liever de VeVa dan de rest van de tijd rondhangen en op bed liggen. Maar hij vindt het sociale aspect dan ook leuk en ligt goed in de groep.
Deze weg is dus sneller en hij vindt het leuker. Heeft daarnaast ook nog een baantje, een sociaal leven en een actieve vereniging.
Ik twijfel er momenteel zelf ook over om na dit jaar naar de VeVa te gaan, mag overstappen als ik wil, maar weet 't niet zeker.
pi_145065527
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 18:57 schreef Anarky het volgende:

[..]

Ik twijfel er momenteel zelf ook over om na dit jaar naar de VeVa te gaan, mag overstappen als ik wil, maar weet 't niet zeker.
niet doen
pi_145066921
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 16:39 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Dat zal dan aan je bivak liggen. Bij mijn zoon zijn het gewoon 3 volle maaltijden per dag + een extra voedselpakket met marsen, snickers e.d.
KLu?
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  dinsdag 30 september 2014 @ 20:46:52 #182
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145068108
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 19:52 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

niet doen
Waarom?
pi_145068296
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:22 schreef Cobra4 het volgende:

[..]

KLu?
:D
  dinsdag 30 september 2014 @ 20:53:32 #184
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145068464
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:46 schreef Anarky het volgende:

[..]

Waarom?
Omdat het nergens voor nodig is en je beter een andere opleiding kan doen waar je een diploma krijgt waar je nog wat mee kan naast defensie. Dat geldt vooral voor grondoptreden.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_145068572
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:53 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Omdat het nergens voor nodig is en je beter een andere opleiding kan doen waar je een diploma krijgt waar je nog wat mee kan naast defensie. Dat geldt vooral voor grondoptreden.
Niet helemaal waar. Vakkenvullen is immers ook optreden op de grond?
  dinsdag 30 september 2014 @ 20:55:09 #186
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145068576
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:53 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Omdat het nergens voor nodig is en je beter een andere opleiding kan doen waar je een diploma krijgt waar je nog wat mee kan naast defensie. Dat geldt vooral voor grondoptreden.
Maar is het niet zo dat Defensie amper ruimte heeft bij de landmacht, apart van officieren?
Het ziet er naar uit dat VeVa alle baantjes krijgt.
( Ik doe Havo, maar geen zin in een typisch: 'ik doe havo en wil onderofficier worden'-topic
pi_145068660
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:55 schreef Anarky het volgende:

[..]

Maar is het niet zo dat Defensie amper ruimte heeft bij de landmacht, apart van officieren?
Het ziet er naar uit dat VeVa alle baantjes krijgt.
( Ik doe Havo, maar geen zin in een typisch: 'ik doe havo en wil onderofficier worden'-topic
Landmacht is niet de toekomst, mijn zoon.
  dinsdag 30 september 2014 @ 20:57:23 #188
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145068706
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:56 schreef Wijnand_Bierenstein het volgende:

[..]

Landmacht is niet de toekomst, mijn zoon.
En daarmee bedoelt u?
Ik heb namelijk nog geen zin in een 5 dagen in de week kantoorbaan.
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:14:31 #189
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145069663
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:57 schreef Anarky het volgende:

[..]

En daarmee bedoelt u?
Ik heb namelijk nog geen zin in een 5 dagen in de week kantoorbaan.
Als je na je havo hbo gaat studeren laat dat ook nog wel even op zich wachten.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:18:03 #190
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145070019
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 20:55 schreef Wijnand_Bierenstein het volgende:

[..]

Niet helemaal waar. Vakkenvullen is immers ook optreden op de grond?
Aspergesteken ook ja.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:32:19 #191
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145070848
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:14 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Als je na je havo hbo gaat studeren laat dat ook nog wel even op zich wachten.
Ik weet niet eens of ik wel HBO ga doen, want dat doe je niet zo maar eventjes.
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:34:31 #192
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145070969
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:32 schreef Anarky het volgende:

[..]

Ik weet niet eens of ik wel HBO ga doen, want dat doe je niet zo maar eventjes.
Je moet het helemaal zelf weten, maar met de baangarantie die je tegenwoordig hebt bij Defensie als je de huidige werknemers moet geloven, lijkt het mij wel verstandig om iets anders dan havo te hebben waar je naast defensie nog wat mee kan doen.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:36:15 #193
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145071062
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:34 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Je moet het helemaal zelf weten, maar met de baangarantie die je tegenwoordig hebt bij Defensie als je de huidige werknemers moet geloven, lijkt het mij wel verstandig om iets anders dan havo te hebben waar je naast defensie nog wat mee kan doen.
Je kan bij defensie toch naast je werk ook een opleiding volgen?
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:41:06 #194
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145071334
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:36 schreef Anarky het volgende:

[..]

Je kan bij defensie toch naast je werk ook een opleiding volgen?
Waar een wil is is een weg natuurlijk. Ik ben geen kenner, maar laten we het er maar op houden dat je niet bepaald aangemoedigd wordt dat te doen, van wat ik weet. Wil je zeker weten wat beter voor je is, zal ik die vraag gewoon stellen in de DEF SC. Hoef je geen topic voor te openen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:47:00 #195
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145071665
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Waar een wil is is een weg natuurlijk. Ik ben geen kenner, maar laten we het er maar op houden dat je niet bepaald aangemoedigd wordt dat te doen, van wat ik weet. Wil je zeker weten wat beter voor je is, zal ik die vraag gewoon stellen in de DEF SC. Hoef je geen topic voor te openen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bedankt voor de info, gozer.
pi_145071726
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:36 schreef Anarky het volgende:

[..]

Je kan bij defensie toch naast je werk ook een opleiding volgen?
Ja, mits [...] en tenzij [...]

En dan kun je daar van alles invullen.
pi_145071757
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]

Waar een wil is is een weg natuurlijk. Ik ben geen kenner, maar laten we het er maar op houden dat je niet bepaald aangemoedigd wordt dat te doen, van wat ik weet. Wil je zeker weten wat beter voor je is, zal ik die vraag gewoon stellen in de DEF SC. Hoef je geen topic voor te openen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Eigenlijk is dat wel jammer. Vooral omdat je weet dat het geen baan voor het leven is.
Zou goed zijn als ze dat zouden faciliteren.
Make my day!
  dinsdag 30 september 2014 @ 21:49:04 #198
358523 IkStampOpTacos
Tacostamper extraordinaire
pi_145071777
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:48 schreef agter het volgende:

[..]

Eigenlijk is dat wel jammer. Vooral omdat je weet dat het geen baan voor het leven is.
Zou goed zijn als ze dat zouden faciliteren.
Bezuinigingen he.
It's my life, it's now or never, I ain't gonna live forever.
-
Headstrong to take on anyone.
pi_145072244
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:48 schreef agter het volgende:

[..]

Eigenlijk is dat wel jammer. Vooral omdat je weet dat het geen baan voor het leven is.
Zou goed zijn als ze dat zouden faciliteren.
Faciliteren??? Wil je ff niet zo schelden.
  dinsdag 30 september 2014 @ 22:22:35 #200
434515 Anarky
Koning boerenpummel
pi_145073974
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:48 schreef agter het volgende:

[..]

Eigenlijk is dat wel jammer. Vooral omdat je weet dat het geen baan voor het leven is.
Zou goed zijn als ze dat zouden faciliteren.
Je kan altijd als nog bij de NATRES gaan als je te oud bent voor je huidige baan bij defensie.
  dinsdag 30 september 2014 @ 22:25:29 #201
267335 Vortix
No Charms Allowed
pi_145074164
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2014 21:56 schreef Wijnand_Bierenstein het volgende:

[..]

Faciliteren??? Wil je ff niet zo schelden.
:D
Als je niets zinvols te zeggen hebt kan je maar beter je bek houden | Last.fm | WOOHOO DRESS BLUES WITH A SWORD! | PSN: Private_Jarhead
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')