- Geen militaire missie naar rampplek Oekrane - Eerste slachtoffer is gedentificeerd; Nederlandse nationaliteit - Donderdag stemt het Oekrainse parlement over inzet gewapende internationale troepen in rampgebied - Nederlandse marechaussees aangekomen in Oekrane maar nog niet ingezet - Voorlopig laatste vlucht met stoffelijke resten geland in Eindhoven - Volgens de zwarte doos is er een enorm drukverlies geweest, en is dat de oorzaak van de crash. Drukverlies op deze schaal wijst op een raketinslag. - Het onderzoek is gestaakt wegens onveilige omstandigheden
Screenshot uit video van de Buk luchtafweerinstallatie enkele uren voor de fatale beschieting Mogelijk bewijs van een raketinslag.
De separatisten overhandigen de zwarte dozen over aan de Maleisirs:
Situatie vlucht MH17: Passagiersvlucht MH17 van Malaysia Airlines vertrok donderdag 17 juli om 12:15 Nederlandse tijd van Schiphol Airport Amsterdam richting Kuala Lumpur. Het toestel (een Boeing 777) verdween van de radar boven de Krim om 16:15 Nederlandse tijd volgens de Oekraense luchtverkeersleiding. Niet veel later werd bekend dat het toestel was neergestort, waarbij alle 298 inzittende zijn omgekomen. Naar verluid is het toestel uit de lucht geschoten door een raket.
Op donderdag 17 juli 2014 18:42 schreef yvonne het volgende: Geen persoonsgegeven, je blurt maar - Geen foto's van lijken Commentaar in feedback. Lijken kun je fijn achter een spoiler of via een linkje doen, doei.
Verder: De passagierslijst hierboven is met expliciete toestemming van Yvonne geplaatst, waarschuwing blijft verder van kracht. Grappen kunnen in ONZ (incl. 'toch wel dichtbij' onzin), samenzweringstheorien kunnen naar TRU/BNW, klachten naar Feedback.
Samenvatting:
• Vlucht MH17 is even na 5 uur op 17 juli (lokale tijd) neergestort. Wraktstukken en lichamen liggen over een gebied van 10-15 km verspreid. • Hoewel nog niet officieel bevestigd, wijst alles op dat het vliegtuig is neergehaald met een raket vanaf de grond • Veel landen leggen de schuld bij pro-Russische separatisten in Oekrane • Rusland legt de schuld bij de Oekraense overheid • Nederland wacht verdere berichtgeving af voordat een schuldige wordt aangewezen, maar Rutte beloofde dat de daders vervolgd en berecht zullen worden. • Obama wijst geen schuldige aan, maar maakt duidelijk dat alles lijkt te wijzen op de schuld van de rebellen, en dat dergelijke wapens en training daarvoor alleen mogelijk zouden zijn met Russische inbreng • Separatisten bezetten de crashsite en weigeren/limiteren toegang voor de onafhankelijke onderzoekers • Bovendien zouden de rebellen lichamen en ander bewijsmateriaal hebben weggehaald • De zwarte dozen zouden in handen van de rebellen zijn • Ruim 200 lichamen zijn op dit moment geborgen en geplaatst in een trein met koelwagons. Deze trein is momenteel onderweg naar Donetsk, zonder de OVSE en de andere experts. Verwacht wordt dat de trein hierna naar Kharkiv gaat. • Bij de VN Veiligheidsraad ligt een voorbeeldresolutie klaar die alle landen oproept volledig mee te werken aan de berging van slachtoffers en verder onderzoek. Minister Timmermans is aanwezig bij de Veiligheidsraad. • De zwarte dozen zijn door de separatisten aan de Maleisirs overhandigd.
Overige feiten/speculaties
• Het raketsysteem zou een BUK missile system zijn. Een raket van dit systeem vliegt met ruim Mach 3 en heeft een maximaal hoogtebereik van ongeveer 25 km.
• MH17 vloog op 33000 ft (ong. 10 km). Dit deel van het luchtruim was veilig verklaard door zowel IATA als ICAO
• Malaysia Airlines stelt per direct $5000 per passagier aan de nabestaanden beschikbaar voor directe kosten, de volledige schadevergoeding volgt. Het eerder geplande transport van nabestaanden naar de crashsite is afgelast wegens de gespannen situatie.
• Onder de slachtoffers bevonden zich minimaal 6 wetenschappers en experts die onderweg waren naar Melbourne voor een conferentie over HIV/AIDS. Ook oud-president van de International AIDS Society, Joep Lange, is n van de slachtoffers
Toespraak Minister Timmermans bij de VN Veiligheidsraad
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Toespraak Koning Willem-Alexander
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Video's van lokale bewoners van de crashsite
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.'Zwarte doos bevestigt raketinslag MH17'
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Eerst slachtoffer is gedentificeerd;
Gaat iemand ooit die OP nog updaten trouwens, die is echt ondertussen al anderhalve week oud. Toen was het team nog nooit op crash site geweest en net de eerste identificatie afgerond.
ik vind ook dat deze reeks zo onderhand ook wel gesloten mag worden. Vandaag is bekend gemaakt dat het onderzoek gestaakt is derhalve kan dit topic nu ook wel gesloten zijn zo lang het onderzoek niet hervat wordt. OP is al heel lang geleden voor het laatst aangepast.
Op woensdag 6 augustus 2014 22:13 schreef Sodapoppin het volgende: ik vind ook dat deze reeks zo onderhand ook wel gesloten mag worden. Vandaag is bekend gemaakt dat het onderzoek gestaakt is derhalve kan dit topic nu ook wel gesloten zijn zo lang het onderzoek niet hervat wordt. OP is al heel lang geleden voor het laatst aangepast.
Maar dat is mijn mening.
Ze zijn gestopt met zoeken, maar het onderzoek loopt nog.
De reeks hoeft niet dicht, en zal dat ook niet gaan, dit soort topics zakken vanzelf weg als er cht niks meer te bespreken is. Maar een keer een OP update'tje zou geen overbodige luxe zijn
Ik las op the daily mail dat 1 van de omgekomen New castle united-fans al is gedentificeerd. De familie was daar 'blij' mee, die konden dat nu afsluiten.
Kierkegaard: Life Can Only Be Understood Backwards, But It Must Be Lived Forwards
Ik heb zo'n vermoeden dat we hem ook niet gaan vinden. Ja, misschien in de verre toekomst, of er spoelt een keer een lijk of onderdeel van het vliegtuig ergens aan. Dit is namelijk niet een schip dat zonder enige vorm van desintegratie loodrecht naar de bodem zinkt.
Zo'n vliegtuig klapt helemaal uit elkaar en door stromingen kunnen brokstukken al duizenden kilometers van elkaar verwijderd zijn, maar zulke kleine stukken dat je ze mist. Als de hypothese is dat het een doelbewuste actie was van de piloot dan maak je nog minder kans. Die stuurt dat ding dan nose down de oceaan in met 800km/u. Dan desintegreert het vluigtuig praktisch tot stof.
Ik heb zo'n vermoeden dat we hem ook niet gaan vinden. Ja, misschien in de verre toekomst, of er spoelt een keer een lijk of onderdeel van het vliegtuig ergens aan. Dit is namelijk niet een schip dat zonder enige vorm van desintegratie loodrecht naar de bodem zinkt.
Zo'n vliegtuig klapt helemaal uit elkaar en door stromingen kunnen brokstukken al duizenden kilometers van elkaar verwijderd zijn, maar zulke kleine stukken dat je ze mist. Als de hypothese is dat het een doelbewuste actie was van de piloot dan maak je nog minder kans. Die stuurt dat ding dan nose down de oceaan in met 800km/u. Dan desintegreert het vluigtuig praktisch tot stof.
Shit happens maar wat is het lastigste, je dierbare in stukken begraven of een uitvaart zonder lijk?
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 07-08-2014 07:33:33 ]
Shit happens maar wat is het lastigste, je dierbare in stukken begraven of een uitvaart zonder lijk?
Nee, natuurlijk is dit een goede actie en moeten ze blijven zoeken, maar m'n gevoel zegt dat we dat toestel niet gaan vinden, althans, niet tijdens de zoekactie. Misschien dus een keer per ongeluk.
Dus ik vrees een uitvaart zonder lijk en zelfs uiteindelijk juridische doodsverklaringen.
In de helaas op ons buitgemaakte stad Slavjansk zijn kleuterscholen omgetoverd tot homoseksuele bordelen”
quote:
De klandizie in de bordelen bestaat volgens, de van een lange reeks oorlogsmisdaden in onder andere Tsjetsjeni en Bosni verdachte, Strelkov uit met name Nederlanders. „Zij komen immers uit een maatschappij die verdoemd is en willen ons eveneens besmetten.”
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
Betoog dat de BUK die MH17 neerschoot wel degelijk ondersteund werd door een radarsysteem, vanaf Russisch grondgebied. En dat men dus wel degelijk wist waar men op schoot.
Betoog dat de BUK die MH17 neerschoot wel degelijk ondersteund werd door een radarsysteem, vanaf Russisch grondgebied. En dat men dus wel degelijk wist waar men op schoot.
wat is dan de motivatie van de Russen? Zij hebben er alleen maar last van dat dat vliegtuig is neergeschoten. Zonder dat dit vliegtuig was neergeschoten hadden de Russen dit in relatieve stilte kunnen oplossen.
wat is dan de motivatie van de Russen? Zij hebben er alleen maar last van dat dat vliegtuig is neergeschoten. Zonder dat dit vliegtuig was neergeschoten hadden de Russen dit in relatieve stilte kunnen oplossen.
Vraag eerder: wat is de motivatie van de Amerikanen om geen bewijs te leveren in zo'n geval. Want als een command and control eenheid gebruikt was door rebellen of Russen zouden de Amerikanen de radiosignalen tussen de eenheden waarschijnlijk hebben opgepikt. De Amerikanen hebben geen reden om zoiets geheim te houden.
wat is dan de motivatie van de Russen? Zij hebben er alleen maar last van dat dat vliegtuig is neergeschoten. Zonder dat dit vliegtuig was neergeschoten hadden de Russen dit in relatieve stilte kunnen oplossen.
De zaak bewust escaleren zodat ze later de Oekrane massaal zouden kunnen binnenrollen.
Weet iemand of, hoe en wanneer het per luchtbrug overgebrachte hulpmateriaal terugkomt ? Onderzoeksmissie is kennelijk afgelopen.
Naar ik heb begrepen zijn er de afgelopen weken minimaal 50 vluchten, van elke 50-100ton, geweest om materiaal naar de Oekrane te brengen. Dit materiaal zou nodig zijn ter ondersteuning van de hulpteams. In meen mij ter herinneren dat de Australische C17 hiervoor in dienst van onze luchtmacht, 3 tot 5 vluchten (round the clock) uitvoer(d)en
Nu ga ik ook wel 's weg, maar wat je in vredesnaam moet met zeg geschat van 4000.000kg aan spullen voor een veldonderzoeksproject aldaar door zeg 200-400 man, is voor mij toch een piepklein vraagje ? De teams logeren in een hotel en/of een lokaal clubgebouw op stretchers van de Action waar vervolgens wordt gekookt door de lokale bevolking.
Ik vond/vind het ook al vreemd dat ik in reportages, burger Chevrolets met militair NL kenteken zag rondrijden. Sterker nog, er zijn ook Bushmasters en andere duidelijk herkenbare legerspullen verstuurd. Dit laatste zou toch voor de Russen kunnen duiden op buitenlandse interventie & inmenging.
Enfin zal wel niet gepast zijn dit ter discussie te stellen nu de missie voor het moment is/wordt afgeblazen.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata) Hegel: "De waarheid is subjectief" Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Heb dit topic sinds de eerste ceremonies hier in Nederland (helaas) niet meer gevolgd, kan iemand me in een paar zinnen bijpraten wat de huidige stand van zaken is? Hoorde dat Rusland ook sancties aan EU had opgelegd en dat er 20.000 Russen aan de grens met Ukraine staan?
Op donderdag 7 augustus 2014 19:12 schreef Blester het volgende: Heb dit topic sinds de eerste ceremonies hier in Nederland (helaas) niet meer gevolgd, kan iemand me in een paar zinnen bijpraten wat de huidige stand van zaken is? Hoorde dat Rusland ook sancties aan EU had opgelegd en dat er 20.000 Russen aan de grens met Ukraine staan?
Poetin zou met een zware mededeling komen maar dat is niet doorgegaan , kennelijk is er overleg geweest met de NATO
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Nouja, Poetin heeft wel zijn kaarten op tafel gelegd zo te lezen. Hadden we in het begin van deze reeks toch niet kunnen verwachten dat het zover ging...
Nouja, Poetin heeft wel zijn kaarten op tafel gelegd zo te lezen. Hadden we in het begin van deze reeks toch niet kunnen verwachten dat het zover ging...
Sancties hingen al wel langer in de lucht. Met dat gelazer rondom de Krim al. Je moet een keer doorzetten anders denkt Poetin dat alles ongestraft blijft. Tis de vraag hoe ver hij nu zal gaan.
De eerste Nederlander is gedentificeerd!! Ben ik trouwens de enige die vind dat het niet moet kunnen dat de naam bekend word gemaakt, de familie hoort genformeerd te worden en verder met rust te worden gelaten lijkt mij.
Op donderdag 7 augustus 2014 19:37 schreef DE_krumpel het volgende: De eerste Nederlander is gedentificeerd!! Ben ik trouwens de enige die vind dat het niet moet kunnen dat de naam bekend word gemaakt, de familie hoort genformeerd te worden en verder met rust te worden gelaten lijkt mij.
De vrouw uit Zwolle. Ja ben het met je eens. Maar misschien stemt de familie er mee in, geen idee.
En wat betreft die 20.000 man en de huidige sancties, dat is allemaal waar?
jawel ,maar dat effect valt mee , hoor, die tomaten vinden hun weg wel. omgepakt, opgekocht , opgegeten , ik denk dat de russen er ook last van hebben
Zoals de generaal zei , als je poetin niet duidelijk bent dan neemt ie een loopje met je
Het is een crimineel gezag onder een crimineel
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Waarschijnlijk is dit de derde geidentificiteerde Nederlander maar loopt de media te lullen dat dit de eerste is eat niet klopt want 2w terug was de eerste er al
Op donderdag 7 augustus 2014 22:06 schreef mapima het volgende: Waarschijnlijk is dit de derde geidentificiteerde Nederlander maar loopt de media te lullen dat dit de eerste is eat niet klopt want 2w terug was de eerste er al
Met naam en duiding in de kranten denk ik dat ze bedoelden. Die andere waren de namen niet van bekend.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt' 'Ieder nadeel heb zijn voordeel' We zullen je nooit, nooit vergeten 1947-2016
De zaak bewust escaleren zodat ze later de Oekrane massaal zouden kunnen binnenrollen.
De enige met een motief om het vliegtuig neer te halen is het Oekrainse leger. Dat zegt nog niet dat ze erachter zitten, en als het zo is zullen ze dat wel zo gedaan hebben dat het niet of nauwelijks te achterhalen is. Dmv uitlokking kunnen ze alles zo gestuurd hebben dat de rebellen dachten dat ze een vijandelijk vliegtuig neerhaalden. Rusland heeft geen motief. Nu laat het Oekrainse leger de boel escaleren door de Russische bevolking te bombarderen, ik las ergens dat ze zelfs op vluchtelingen schieten. Logisch dat dat Rusland woedend maakt, en vandaar de opstelling voor de grens volgens mij.
vrijdag 8 aug 2014, 13:01 (Update: 08-08-14, 13:10)
Er zijn de afgelopen week 21 slachtoffers van de vliegramp met de MH17 gedentificeerd. Met de twee personen van wie de identiteit eerder al bekend was meegerekend is nu van 23 slachtoffers de identiteit bekend.
16 personen komen uit Nederland. De twee eerder gedentificeerde personen komen ook uit Nederland. De overige slachtoffers komen uit Maleisi (2), Duitsland (1), Canada (1) en Groot-Brittanni (1).
In de Korporaal Van Oudheusdenkazerne wordt gewerkt aan de identificatie. Het kan nog maanden duren voor de identiteit van alle slachtoffers bekend is. De slachtoffers van wie de identiteit bekend is kunnen binnenkort worden begraven.
Was net een persconferentie over het identificatieproces:
-totaal 267 kisten ontvangen (edit: gerectificeerd door ministerie van justitie: het waren 228 kisten) -van de inhoud van de kisten zijn 703 individuele post-mortem dossiers gemaakt -van die 703 zijn er 176 dossiers die min of meer volledige lichamen beschrijven die nu gedentificeerd kunnen gaan worden -overige 527 dossiers betreft individuele lichaamsdelen -er zijn inmiddels 650 DNA-monsters afgenomen
Van de nu 23 gedentificeerde slachtoffers zijn er 2 op vingerafdrukken gedentificeerd en 21 op gebitsgegevens.
Persoonlijke bezittingen worden op dit moment gesorteerd. Kunnen misschien worden gebruikt bij identificatieproces; bijv. een vingerafdruk in een paspoort.
[ Bericht 4% gewijzigd door Felixa op 08-08-2014 21:35:23 ]
En die 527 lichaamsdelen zijn dus nog een puzzel voor 122 slachtoffers.
Die man zei trouwens ook dat van die 527 lichaamsdelen er ook delen bij zitten die door een leek nog als lichaam herkend zouden worden. Beetje cryptische omschrijving maar hij wilde niet te veel in detail treden, zei hij.
Nja. Het is maar wat je wil. Ik vraag me ook af wie dat gaat betalen? Volgens mij Malaysia Airlines? Hoewel dat mij ergenbs ook best 'onterecht' lijkt aangezien het niet de schuld is van die vliegtuigmaatschappij.
O dollars zie ik nu. Nou ja, alsnog veel geld toch? Ik weet niet hoe dat met omrekenen zit.
Op basis van het Verdrag van Montreal kunnen nabestaanden van de luchtvaartmaatschappij een schadevergoeding eisen tot US$ 150.000 per slachtoffer. Dit kan oplopen tot US$ 1 miljoen als aansprakelijkheid kan worden aangetoond. Malaysia Airlines is verzekerd tot US$ 1 miljard voor dergelijke rampen.
Op vrijdag 8 augustus 2014 16:23 schreef Yaaar het volgende: Nja. Het is maar wat je wil. Ik vraag me ook af wie dat gaat betalen? Volgens mij Malaysia Airlines? Hoewel dat mij ergenbs ook best 'onterecht' lijkt aangezien het niet de schuld is van die vliegtuigmaatschappij.
Nou dat is maar de vraag
Die route was zo onderhand een gevaar aan het worden, de USA wist ervan dat Rusland die systemen aan het leveren was en de reikwijdte 30.000 ft van die systemen en de UK wist dat ook
Dat ze op 33.000 ft vlogen is geen excuus
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Die route was zo onderhand een gevaar aan het worden, de USA wist ervan dat Rusland die systemen aan het leveren was en de reikwijdte 30.000 ft van die systemen en de UK wist dat ook
Dat ze op 33.000 ft vlogen is geen excuus
jawel want dat gebied boven 30.000 was veilig verklaard.
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden" FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
Die route was zo onderhand een gevaar aan het worden, de USA wist ervan dat Rusland die systemen aan het leveren was en de reikwijdte 30.000 ft van die systemen en de UK wist dat ook
Dat ze op 33.000 ft vlogen is geen excuus
Ow, de luchtvaartmaatschappij wil jij wel verantwoordelijk stellen, maar Kiev dat wist van die raketten en het luchtruim veilig verklaarde niet?
jawel want dat gebied boven 30.000 was veilig verklaard.
Men wist dat die SA-11 makkelijk een vliegtuig boven de 30.000 voet kan neerschieten en men wist dat deze systemen hier stonden en men wist dat de weken ervoor meerdere vliegtuigen uit de lucht waren geschoten. Dit is niet naef meer, maar gewoon opzet.
Ow, de luchtvaartmaatschappij wil jij wel verantwoordelijk stellen, maar Kiev dat wist van die raketten en het luchtruim veilig verklaarde niet?
Kiev is primair verantwoordelijk voor de vliegramp, want die hadden het luchtruim moeten sluiten. Dit hebben zij bewust niet gedaan waardoor ze nu profijt hebben van die vliegramp. Alle Schade zal dus op Kiev verhaald moeten worden, omdat daar de verantwoording ligt. Zij wisten dat alle vliegtuigen die door dat gebied vlogen een groot risico liepen om neergeschoten te worden. neergeschoten
Ow, de luchtvaartmaatschappij wil jij wel verantwoordelijk stellen, maar Kiev dat wist van die raketten en het luchtruim veilig verklaarde niet?
Kiev is niet de autoriteit voor luchtruim
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Praat niet over zaken waar je geen bal van afweet.
n of andere idioot heeft in de OP gezet: "MH17 vloog op 33000 ft (ong. 10 km). Dit deel van het luchtruim was veilig verklaard door zowel IATA als ICAO" maar dat is dus onzin, heb ik hier al tien keer op gewezen.
"ICAO does not declare airspace safe or unsafe or undertake any other direct operational responsibilities with respect to civilian air services," said spokesman Anthony Philbin.
"It is always the responsibility of our sovereign member states to advise other states of potential safety hazards."
Malaysia said ICAO had approved the route the doomed airliner took but this appears to be a misreading of what the body does. ICAO issues advisories based on decisions taken by delegates rather than telling members what to do.
"It is up to countries to implement them or not, most countries do ... but ICAO standards are more or less equivalent to a treaty, you can either comply or not as you see fit," said a Canadian expert on aviation law, who asked not to be named because he was not authorized to speak to the media
quote:
Ukraine had allowed airliners to fly at 32,000 feet (9,753 meters) and higher above the area where the Malaysian flight crashed.
Jawel, Kiev bepaalt in het luchtruim van Oekrane of het al dan niet gesloten wordt. Dat wil niet zeggen dat de maatschappij niet verder hoeft te kijken dan de neus lang is. Met een beetje boerenverstand en informatie van google had je die route niet gevlogen
Jawel, Kiev bepaalt in het luchtruim van Oekrane of het al dan niet gesloten wordt. Dat wil niet zeggen dat de maatschappij niet verder hoeft te kijken dan de neus lang is. Met een beetje boerenverstand en informatie van google had je die route niet gevlogen
Jawel, Kiev bepaalt in het luchtruim van Oekrane of het al dan niet gesloten wordt. Dat wil niet zeggen dat de maatschappij niet verder hoeft te kijken dan de neus lang is. Met een beetje boerenverstand en informatie van google had je die route niet gevlogen
Op vrijdag 8 augustus 2014 17:52 schreef Re het volgende: Je mag er toch redelijk vanuitgaan dat je als burger niet uit de lucht wordt geschoten, zeker op die hoogte. Al die bullshit er omheen boeit niet
Als je over een oorlogsgebied vliegt waar het vol staat met raketten en die in de weken ervoor al meerdere vliegtuigen uit de lucht hebben geschoten kon het niet echt als een verassing komen. Oekraine is mijns inziens de boze genius en bij Malaysian waren ze op zijn minst Naief, maar waarschijnlijk gewoon gierig. (De Oekraine route was de goedkoopste en Kiev had het luchtruim niet gesloten) Wel wat makkelijk van Malaysian om je verantwoording zo af te schuiven. Ook raar dat collega maatschappijen hun informatie over gevaren in het luchtruim blijkbaar niet delen.
Het systeem zoals het er nu is deugt niet. Nu kan een land om politieke redenen een luchtruim wel of niet sluiten. In dit geval kwam het Oekraine wel erg goed uit dat er een burgervliegtuig in dat gebied werd neergeschoten, ik acht de kans groot dat hier vanuit Kiev opzet in het spel is. Burgers zouden niet mogen worden blootgesteld aan dit soort spelletjes en er zal een overkoepelende politiek neutrale organisatie moeten komen die wereldwijd hier een extra controleslag op uitvoert en ook gevoed wordt vanuit inlichtingendiensten.
Op vrijdag 8 augustus 2014 17:52 schreef Re het volgende: Je mag er toch redelijk vanuitgaan dat je als burger niet uit de lucht wordt geschoten, zeker op die hoogte. Al die bullshit er omheen boeit niet
Daar mag je vanuit gaan net omdat men bij gevaar het luchtruim sluit. Het Kosovo luchtruim is 15 jaar gesloten gebleven, pas heropent in april van dit jaar. (al zegt dat meer iets over hoe traag de NAVO werkt, want die hadden de bevoegdheid overgenomen)
Dat het Westen zwijgt over de rol van Oekraine is een politieke beslissing. Dat de Westerse pers hieraan meedoet geeft aan hoe objectief en onafhankelijk die is...
Het systeem zoals het er nu is deugt niet. Nu kan een land om politieke redenen een luchtruim wel of niet sluiten. In dit geval kwam het Oekraine wel erg goed uit dat er een burgervliegtuig in dat gebied werd neergeschoten, ik acht de kans groot dat hier vanuit Kiev opzet in het spel is. Burgers zouden niet mogen worden blootgesteld aan dit soort spelletjes en er zal een overkoepelende politiek neutrale organisatie moeten komen die wereldwijd hier een extra controleslag op uitvoert en ook gevoed wordt vanuit inlichtingendiensten.
Het neerschieten kwam bijvoorbeeld de Chinees en Zuid-Amerikaan ook goed uit. Door het neerschieten van het vliegtuig dreigde een oorlog tussen Rusland en Europa (niet zo in het belang van oekraine maar ok even vergeten) met als gevolg dat er sowieso handelsverboden ingevoerd zouden worden. Met als gevolg dat bijv. China en Z-A landen de plaats van de VS en Europa kan innemen, en laat Argentini net alweer failliet zijn gegaan...
Het neerschieten kwam bijvoorbeeld de Chinees en Zuid-Amerikaan ook goed uit. Door het neerschieten van het vliegtuig dreigde een oorlog tussen Rusland en Europa (niet zo in het belang van oekraine maar ok even vergeten) met als gevolg dat er sowieso handelsverboden ingevoerd zouden worden. Met als gevolg dat bijv. China en Z-A landen de plaats van de VS en Europa kan innemen, en laat Argentini net alweer failliet zijn gegaan...
Tja, je kunt het wel belachelijk proberen te maken, maar als je de feiten objectief analyseert, is het raar dat niemand van de westerse politici en media de kwalijke rol van Oekraine benoemt in het onderzoek. Er wordt steeds alleen maar gewezen naar de Russen en Separatisten. Dat klopt gewoon niet.
Daar mag je vanuit gaan net omdat men bij gevaar het luchtruim sluit. Het Kosovo luchtruim is 15 jaar gesloten gebleven, pas heropent in april van dit jaar. (al zegt dat meer iets over hoe traag de NAVO werkt, want die hadden de bevoegdheid overgenomen)
Dat het Westen zwijgt over de rol van Oekraine is een politieke beslissing. Dat de Westerse pers hieraan meedoet geeft aan hoe objectief en onafhankelijk die is...
Volgens mij heeft de Nederlandse regering toch wel aangegeven "not amused" te zijn door de gevechten van het Oekraense leger in het rampgebied.
En onze media willen geld verdienen. En dat verdien je nou eenmaal niet met een masochistisch verhaal dat het allemaal onze eigen schuld is. Een paar gekken zoals BaajGuardian of Gabrunal lezen dat misschien graag, en misschien een paar verstokte communisten in Oost-Groningen, maar het grote publiek jaag je daarmee alleen maar tegen je in het harnas.
Nee maar het is een serieuze vraag. Omdat iemand uit mijn timeline zie die zegt dat het vliegtuig expres uit de lucht is geknald omdat ze niet willen dat de media-aandacht uitgaat naar Israel en Palestina.
Klein, flexibel, weinig massa... Vuur, geraakt worden door shrapnel van de raket, of de luchtsnelheid als het vrijkomt tijdens de val van het vliegtuig zouden het beschadigen, maar verder...
Klein, flexibel, weinig massa... Vuur, geraakt worden door shrapnel van de raket, of de luchtsnelheid als het vrijkomt tijdens de val van het vliegtuig zouden het beschadigen, maar verder...
Of ze zaten in tassen en zijn daar door mensen op de rampplek uitgehaald.
Of ze zaten in tassen en zijn daar door mensen op de rampplek uitgehaald.
Ik ging er ook vanuit dat ze (zeker bij het neerstorten) opgeborgen zaten. Of heb ik de vraag verkeerd begrepen en ging het over paspoorten die ongeschonden in het veld werden gevonden? Neem aan dat enkele bij de klap zouden kunnen tevoorschijn komen, maar als ze tijdens het neerstorten vrijkomen zou de windsnelheid ze uiteen rukken vermoed ik.
Op vrijdag 8 augustus 2014 21:21 schreef Yaaar het volgende: Nee maar het is een serieuze vraag. Omdat iemand uit mijn timeline zie die zegt dat het vliegtuig expres uit de lucht is geknald omdat ze niet willen dat de media-aandacht uitgaat naar Israel en Palestina.
Dat is een aluhoedje.
Kierkegaard: Life Can Only Be Understood Backwards, But It Must Be Lived Forwards
Oekraine heeft een nieuwe versie voor het neerschieten van MH17: Rusland was van plan een Aeroflot vlucht neer te schieten en dit als excuus voor een invasie te gebruiken, maar ze schoten het verkeerde vliegtuig neer.
google translate:
quote:
SBU international experts gave evidence RF planning a terrorist attack on an airplane "Aeroflot"
He said on Friday broadcast talk show "Shuster live", Ukrainian Pravda wrote. According Nalivaychenko SBU has sufficient evidence base including satellite imagery and witnesses. "We have provided international experts who fully recognized this evidence base and have to work" - said Nalivaychenko. Read takozhSBU has evidence of displacement of "Buka" to attack aircraft "Aeroflot" According to him, preparing huge cynical pretext for the invasion of Russian troops on the territory of Ukraine and the threat of such an operation is stored. "Plans for the invasion, according to rozttashuvannya Russian troops, how intense is the supply of military equipment not removed ..." - said Nalivaychenko.
Op vrijdag 8 augustus 2014 21:21 schreef Yaaar het volgende: Nee maar het is een serieuze vraag. Omdat iemand uit mijn timeline zie die zegt dat het vliegtuig expres uit de lucht is geknald omdat ze niet willen dat de media-aandacht uitgaat naar Israel en Palestina.
Oke, die kende ik nog niet.
Voltaire: ik veracht u en uw mening, maar ik zal mijn leven geven om uw recht op die verachtelijke mening uit te mogen dragen.
Die man zei trouwens ook dat van die 527 lichaamsdelen er ook delen bij zitten die door een leek nog als lichaam herkend zouden worden. Beetje cryptische omschrijving maar hij wilde niet te veel in detail treden, zei hij.
Hoeft niet. Kan ook zijn dat een hand bij een min of meer intact slachtoffer hoort.
Vandaag is bekend geworden dat er 42 slachtoffers van de rampvlucht MH-17 zijn gedentificeerd. Van deze 42 mensen hebben er 21 de Nederlandse nationaliteit, zo staat in een persbericht van het ministerie van Veiligheid en Justitie.
Op zaterdag 9 augustus 2014 18:26 schreef Fred0w het volgende: Ik dacht dat ze die zonnebloemen op Schiphol hebben gedaan voor MH17 (ze waren nog niet uitgekomen) maar schijnbaar doen ze dat altijd? [ afbeelding ]
Die heb ik wel eerder gezien ja.
Who the fuck can sleep with all this shit going on?
Praat niet over zaken waar je geen bal van afweet.
n of andere idioot heeft in de OP gezet: "MH17 vloog op 33000 ft (ong. 10 km). Dit deel van het luchtruim was veilig verklaard door zowel IATA als ICAO" maar dat is dus onzin, heb ik hier al tien keer op gewezen.
De OP is verre van compleet en, sorry dat ik het zeg, vooringenomen. Maar dat vind ik ook van de titel van het andere topic "de bevrijding van Oost Oekrane". Wie zo'n titel schrijft is niet serieus op zoek naar antwoorden, maar naar antwoorden die passen bij een keuze iets te geloven.
Op zaterdag 9 augustus 2014 18:21 schreef empa1010 het volgende: Een heel groot deel van het rampgebied hebben ze niet eens kunnen onderzoeken. Aldus RTL nieuws appje zojuist.
Vliegramp MH17: waar heeft de missie gezocht? Nieuwsbericht | 09-08-2014
De repatriringsmissie heeft tussen 1 en 6 augustus op de rampplek van MH17 gewerkt. Doel was zoveel mogelijk lichamen, lichaamsdelen en persoonlijke bezittingen veilig te stellen en terug te brengen naar Nederland.
Waar is gezocht? Het zoekgebied bestreek ongeveer 60 vierkante kilometer. Nederlandse en Australische specialisten hebben eerst een grondige analyse uitgevoerd om te kunnen beoordelen waar eerst gezocht moest worden. Daarbij zijn alle bruikbare en beschikbare kennis en middelen ingezet, waaronder satellietbeelden en het Geographic Information System (GIS). Op basis van deze analyse, de bereikbaarheid (begaanbaarheid van het terrein) en veiligheid van de locaties, zijn de gebieden gekozen waar gezocht is. Ook hebben de experts de resultaten van de dagelijkse zoektochten meegewogen in het vaststellen van het zoekgebied voor de dagen daarop.
In totaal is er 20 uur gezocht, gedurende 6 dagen. Niet alle gebieden zijn doorzocht, omdat de experts soms geen toegang kregen of het veiligheidsrisico te groot was. Daarnaast waren sommige gebieden platgebrand. Eerder hebben ongeveer 800 Oekraners lichamen en persoonlijke bezittingen geborgen. Dit waren mensen die doorgaans worden ingezet bij lokale rampen en incidenten, onder leiding van een kolonel-arts.
De bijzondere aandacht van de missie ging uit naar gebieden waarvan de missie vermoedde dat ze nog niet of niet volledig genoeg doorzocht waren door Oekraners. Lokale bronnen bevestigen dat in ontoegankelijke gebieden of gebieden waar de missie niet werd toegelaten, eerder door hen lichamen en bezittingen zijn geborgen. Dit is professioneler en zorgvuldiger gebeurd dan eerst werd aangenomen. In het Noord-West cluster (zie kaart) is niet gezocht, omdat dit te gevaarlijk was. Het is onwaarschijnlijk dat daar menselijke resten worden gevonden, gezien de vindplaats van eerdere lichamen en inzichten van deskundigen.
Hoe is gezocht? De gebieden zijn doorzocht door teams van experts, met hulp van speurhonden. Wanneer de experts iets vonden, werd het gemarkeerd en volgens de vastgestelde procedures behandeld. Persoonlijke bezittingen zijn meegenomen als ze van belang waren voor de identificatie (op basis van forensische normen) en de inschatting of de bezittingen van emotionele waarde kunnen zijn voor de nabestaanden. Knuffels werden bijvoorbeeld wel meegenomen, tijdschriften en verspreide kledingstukken niet.
Wat was het resultaat? Tijdens de zoekperiode zijn menselijke resten en persoonlijk bezittingen gevonden. Geen hele lichamen. Op plekken waar de lokale bevolking lichamen heeft geborgen werd niets meer gevonden. In de doorzochte gebieden werden persoonlijke bezittingen en bagage gevonden die geopend was en waaruit door onbekenden goederen zijn weggenomen. De bagage en goederen uit de wagon (die in Torez stond) leken ongeschonden. Net als de meeste spullen die door Oekraners werden teruggegeven.
De lokale bevolking was erg behulpzaam. De missie heeft op 6 augustus flyers uitgereikt aan de lokale bevolking, waarin gevraagd werd om persoonlijke bezittingen en informatie alsnog over te dragen en te delen. Enkele mensen hebben daarna bezittingen teruggegeven. De forensische en rampenidentificatie-deskundigen van het internationale team dat ter plaatse onderzoek deed, achten de kans niet groot dat er in het gebied nog grotere stoffelijke resten worden aangetroffen. DNA-sporen kunnen overigens ook na langere tijd nog worden veiliggesteld.
Hoe nu verder? De zoektocht is gestaakt, maar nog niet afgerond. Een kleine groep experts blijft achter in Kiev en Charkov. Zij moeten ervoor zorgen dat de spullen die de lokale bevolking de komende tijd nog vindt, of teruggeeft, naar Nederland komen. De achterblijvers moeten er ook voor zorgen dat de zoektocht snel hervat kan worden zodra de veiligheidssituatie het toelaat.
De OP is verre van compleet en, sorry dat ik het zeg, vooringenomen. Maar dat vind ik ook van de titel van het andere topic "de bevrijding van Oost Oekrane". Wie zo'n titel schrijft is niet serieus op zoek naar antwoorden, maar naar antwoorden die passen bij een keuze iets te geloven.
Dat hangt af van wie de laatste post maakt, want die wordt geacht een nieuw deel te openen en kan ook de titel aanpassen als hij dat wil. Topicreeks: Revolutie in Oekrane?
De pro-Russische rebellen die Malaysia Airlines vlucht MH17 hebben neergehaald, wilden eigenlijk een Russisch Aeroflot toestel neerschieten. Rusland zou dan een excuus hebben gehad om Oekrane binnen te vallen.
Tenminste, dat beweert het hoofd van de Oekraense geheime dienst, Valentyn Nalyvaitsjenko, in de Britse krant The Daily Mail. ,,Deze cynische terreurdaad was bedoeld om de Russische Federatie een excuus te geven voor een militaire invasie", aldus Nalyvaitsjenko.
Het zou gaan om Aeroflot vlucht AFL2074, op weg van Moskou naar Larnaka op Cyprus. Aan boord waren vooral vakantiegangers. Vlucht AFL2074 vloog in de buurt van vlucht MH17, toen de Boeing van Malaysia Airlines werd neergeschoten. De dood van honderden Russische toeristen zou Rusland een goed excuus hebben gegeven voor een invasie van Oekrane. http://www.telegraaf.nl/b(...)n_vergissing___.html
Ik voel enige paniek bij de Oekrainers, dat ze zo'n bericht uitsturen.
De pro-Russische rebellen die Malaysia Airlines vlucht MH17 hebben neergehaald, wilden eigenlijk een Russisch Aeroflot toestel neerschieten. Rusland zou dan een excuus hebben gehad om Oekrane binnen te vallen.
Tenminste, dat beweert het hoofd van de Oekraense geheime dienst, Valentyn Nalyvaitsjenko, in de Britse krant The Daily Mail. ,,Deze cynische terreurdaad was bedoeld om de Russische Federatie een excuus te geven voor een militaire invasie", aldus Nalyvaitsjenko.
Het zou gaan om Aeroflot vlucht AFL2074, op weg van Moskou naar Larnaka op Cyprus. Aan boord waren vooral vakantiegangers. Vlucht AFL2074 vloog in de buurt van vlucht MH17, toen de Boeing van Malaysia Airlines werd neergeschoten. De dood van honderden Russische toeristen zou Rusland een goed excuus hebben gegeven voor een invasie van Oekrane. http://www.telegraaf.nl/b(...)n_vergissing___.html
Ik voel enige paniek bij de Oekrainers, dat ze zo'n bericht uitsturen.
Van FOK!'s eigen FP. Vast oud nieuws voor velen hier, maar nieuw voor mij. Ik heb mezelf erg weinig beziggehouden hiermee, maar het zou mij niets verbazen als het waar blijkt te zijn. I.c.m. het verhaal hieronder toch al gauw niet zo ongeloofwaardig als dat ik eerder had gedacht WC-Eend is er niets bij.
De pro-Russische rebellen die Malaysia Airlines vlucht MH17 hebben neergehaald, wilden eigenlijk een Russisch Aeroflot toestel neerschieten. Rusland zou dan een excuus hebben gehad om Oekrane binnen te vallen. Tenminste, dat beweert het hoofd van de Oekraense geheime dienst, Valentyn Nalyvaitsjenko...
Van FOK!'s eigen FP. Vast oud nieuws voor velen hier, maar nieuw voor mij. Ik heb mezelf erg weinig beziggehouden hiermee, maar het zou mij niets verbazen als het waar blijkt te zijn. I.c.m. het verhaal hieronder toch al gauw niet zo ongeloofwaardig als dat ik eerder had gedacht WC-Eend is er niets bij.
[..]
Aluhoedjes-site. Niet op kijken, alleen maar onzin.
And if you listen very hard The tune will come to you at last When all are one and one is all To be a rock and not to roll
Aluhoedjes-site. Niet op kijken, alleen maar onzin.
Ik ben geen alu hoedje, maar dit zei ik ook al eens.
The only easy day, was yesterday. (USMC) Live for today, cause yesterday is gone and tomorrow may never come. (Ducky, NCIS) I'll grow old with her, just from a far. (Harold, POI)
Aluhoedjes-site. Niet op kijken, alleen maar onzin.
Het is een giller
Lees even mee:
Verder noemt hij de getuigenissen van de omwonenden, die rond de crashsite een gevechtsvliegtuig hebben gezien dat de MH17 volgde tijdens het neerstorten. Parry zegt dat de MH17 eerst met een lucht-luchtraket zou zijn beschoten en vervolgens, tijdens het neerstorten, met 30mm geschut. Dat zou de in- en uitgaande perforaties wel verklaren.
De Boeing zat op 7 km hoogte en het was bewolkt, wat kan je dan zien Verder is een vliegtuig dat in snippers naar beneden komt niet nog eens te beschieten met een 30 mm kanon, daarbij komt dat geen schutter het zou proberen, zonde van de munitie
Voltaire: ik veracht u en uw mening, maar ik zal mijn leven geven om uw recht op die verachtelijke mening uit te mogen dragen.
Op zaterdag 9 augustus 2014 18:26 schreef Fred0w het volgende: Ik dacht dat ze die zonnebloemen op Schiphol hebben gedaan voor MH17 (ze waren nog niet uitgekomen) maar schijnbaar doen ze dat altijd? [ afbeelding ]
Augustus/september hebben ze altijd zonnebloemen op Schiphol staan.
Verder noemt hij de getuigenissen van de omwonenden, die rond de crashsite een gevechtsvliegtuig hebben gezien dat de MH17 volgde tijdens het neerstorten. Parry zegt dat de MH17 eerst met een lucht-luchtraket zou zijn beschoten en vervolgens, tijdens het neerstorten, met 30mm geschut. Dat zou de in- en uitgaande perforaties wel verklaren.
De Boeing zat op 7 km hoogte en het was bewolkt, wat kan je dan zien Verder is een vliegtuig dat in snippers naar beneden komt niet nog eens te beschieten met een 30 mm kanon, daarbij komt dat geen schutter het zou proberen, zonde van de munitie
ik vind het sowieso een beetje gek dat martin vrijland meer vertrouwen heeft in vage verklaringen van getuigen, dan autoriteiten. ik kan ook zeggen dat ik bij dat neerstorten in oekraine was en allemaal marsmannetjes zag die het vliegtuig uit de hemel hebben gestoten.
en martin vtijland haal ik hier dan even aan als voorbeeld. walgelijke verschijning die ik heb helaas leren kennen omdat hij vorig jaar de zaak van een overleden jongrtje van mijn school, anass aouragh, totaal heeft verpest. snap niet dat justitie niks doet aan dat soort figuren maar ook aan dergelijke meelopers in verhalen verzinnen (bangmakerij en smaad) als micha kat.
vind het ook echt verschrikkelijk voor de nabestaanden hoe er gepraat en gespeculeerd wordt over de mh17.
[ Bericht 13% gewijzigd door #ANONIEM op 11-08-2014 06:29:27 ]
"Identificatie slachtoffers gaat snel" maandag 11 aug 2014, 15:34 (Update: 11-08-14, 16:22)
De identificatie van de slachtoffers van de vliegramp in Oekrane verloopt relatief snel, zei politiebaas Bouman in een briefing met de Tweede Kamer.
Bouman verwacht dat het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) uiterlijk op 20 augustus alle DNA-profielen heeft vastgesteld van het menselijk materiaal dat is gevonden op de rampplek van het neergehaalde vliegtuig MH17 in Oekrane.
Hij denkt dat de meeste stoffelijke resten en eigendommen van de slachtoffers inmiddels terug zijn in Nederland. Niet alleen forensisch experts, maar minstens 800 mensen van de lokale bevolking hebben volgens hem de regio doorzocht.
Begrip Topambtenaar Geerts van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat nabestaanden over het algemeen begrip hebben voor het stoppen van de repatriringsmissie.
Commandant der Strijdkrachten Middendorp zei tijdens de briefing dat het "moed vereist om ongewapend, in het oog van de storm, je werk te doen".
Op vrijdag 8 augustus 2014 16:23 schreef Yaaar het volgende: Nja. Het is maar wat je wil. Ik vraag me ook af wie dat gaat betalen? Volgens mij Malaysia Airlines? Hoewel dat mij ergenbs ook best 'onterecht' lijkt aangezien het niet de schuld is van die vliegtuigmaatschappij.
O dollars zie ik nu. Nou ja, alsnog veel geld toch? Ik weet niet hoe dat met omrekenen zit.
Op basis van het Verdrag van Montreal kunnen nabestaanden van de luchtvaartmaatschappij een schadevergoeding eisen tot US$ 150.000 per slachtoffer. Dit kan oplopen tot US$ 1 miljoen als aansprakelijkheid kan worden aangetoond. Malaysia Airlines is verzekerd tot US$ 1 miljard voor dergelijke rampen.
Aangezien Baalen/Tommermans het conflict hebben lopen ophitsen in 2013. En Amerika heeft gezorgd voor de val van het vorige regime in Kiev. Moeten zij de femilieleden maar gaan uitbetalen. vind ik.
Op vrijdag 8 augustus 2014 16:23 schreef Yaaar het volgende: Nja. Het is maar wat je wil. Ik vraag me ook af wie dat gaat betalen? Volgens mij Malaysia Airlines? Hoewel dat mij ergenbs ook best 'onterecht' lijkt aangezien het niet de schuld is van die vliegtuigmaatschappij.
O dollars zie ik nu. Nou ja, alsnog veel geld toch? Ik weet niet hoe dat met omrekenen zit.
Op basis van het Verdrag van Montreal kunnen nabestaanden van de luchtvaartmaatschappij een schadevergoeding eisen tot US$ 150.000 per slachtoffer. Dit kan oplopen tot US$ 1 miljoen als aansprakelijkheid kan worden aangetoond. Malaysia Airlines is verzekerd tot US$ 1 miljard voor dergelijke rampen.
Absurde bedragen triouwens, typisch Amerikaans. Malaysia is op zn minst deels schuldig , omdat zij hadden kunnen weten dat de vliegroute onveilig was. Hoofdschuldige is de regering Oekraine die bewust het luchtruim niet sloot en het vliegtuig in de val lokte. Ze zullen dit niet snel toegeven, dus het zal lastig zijn het geld daar op te halen, maar onderzoek zal dat wellicht uiteindelijk nog uitwijzen. Het claimen zal bij de luchtvaartmaatschappij gebeuren die dit geld evt in Kiev zou moeten proberen terug te halen. (wellicht dat het IMF dit kan voorschieten)
In sommige gevallen valt een kostwinnaar weg en moeten er de nodige onkosten gemaakt worden. Ik vind het in ieder geval geen absurd hoog bedrag, het minimumtarief (100.000SDR, oftewel iets meer dan 140.000) wat nabestaanden gegarandeerd krijgen vind ik een redelijk bedrag (en in veel gevallen zelfs laag, maar daarom is het ook een minimum). Daarnaast is Malaysia Airlines verzekerd en zullen de verzekeringsmaatschappijen gewoon uitkeren (en mogelijk ergens anders weer proberen te verhalen).
Onderzoeksteam keek bewust niet naar oorzaak MH17 Het team dat in Oekrane was om de vliegtuigramp te onderzoeken, heeft bewust niet gekeken naar de oorzaak uit angst voor de reactie van pro-Russische separatisten. Onderzoeksteam keek bewust niet naar oorzaak MH17 Foto: ANP
Dat zei commandant op de rampplek Kees Kuijs maandag in Nieuwsuur.
Volgens de kolonel zou het direct gevolgen hebben gehad als onderzoekers van de Onderzoeksraad voor Veiligheid de crashsite hadden bezocht. De rebellen zouden dat niet geaccepteerd hebben, aldus Kuijs.
"Alle andere zaken die we daar zouden doen, zou de fragiele verhouding tussen de OVSE en de rebellen in gevaar brengen en dus ook mijn mensen in gevaar brengen. U kunt dus van mij aannemen: we hebben er alleen naar menselijke resten en persoonlijke bezittingen gezocht", zei hij.
Geheim
Op de vraag of de separatisten geen onderzoek naar de ware toedracht wilden, omdat dat geheim zou moeten blijven, wilde Kuijs niet ingaan. "Ik zeg niet dat ze dat niet willen. Wij moesten gewoon consequent doen waarvoor we waren gekomen. Daardoor waren we heel voorspelbaar."
Missieleider Pieter-Jaap Aalbersberg, chef van de politie-eenheid Amsterdam, zei vertrouwen te hebben dat er uiteindelijk wel duidelijkheid komt over de oorzaak van de ramp. Datzelfde geldt in mindere mate ook voor het achterhalen van de daders.
"Als boevenvanger heb ik altijd goede hoop", zei hij. Aalbersberg hoopt voor de winter zijn intrede doet in Oekrane terug te kunnen keren voor verder onderzoek.
Wat een lachwekkende schijnvertoning was dat 'onderzoek' zeg. Een aanfluiting en een schande ten opzichte van de nabestaanden.
De Nederlandse politiek laat zich weer van haar beste kant zien. 197 Nederlanders vermoord en we zijn nog steeds bang voor de reacties van de moordenaars en dus laten we ze met rust.
Wat een lachwekkende schijnvertoning was dat 'onderzoek' zeg. Een aanfluiting en een schande ten opzichte van de nabestaanden.
De Nederlandse politiek laat zich weer van haar beste kant zien. 197 Nederlanders vermoord en we zijn nog steeds bang voor de reacties van de moordenaars en dus laten we ze met rust.
Belachelijk die reacties van mensen als jij. Jij ziet liever nog meer mensen sterven daar ? Dat gebeurt er wel als we er militairen of wat dan ook heen sturen en daar ongehoorzaam gaan lopen doen.
Ze hebben het juiste gedaan en gezorgd dat zoveel mogelijk slachtoffers en bezittingen terug gebracht, zonder dat dit nog meer mensen het leven heeft gekost.
The only easy day, was yesterday. (USMC) Live for today, cause yesterday is gone and tomorrow may never come. (Ducky, NCIS) I'll grow old with her, just from a far. (Harold, POI)
Ukraine Knew of Separatists' Air-Defense Capabilities, Say Officials Claims Raise Questions of Why Ukraine Failed to Close Airspace
KIEV—Ukraine intelligence officials said they knew three days before the downing of Malaysia Airlines Flight 17 that rebels in the east of the country possessed sophisticated air-defense systems capable of felling a jetliner at altitudes in excess of where the Boeing BA -0.27% 777 was flying.
The disclosure deepens the mystery of why Ukrainian aviation officials failed to entirely close off the airspace in the Donetsk region, where the jet was flying went it was shot down, killing all 298 people on board.
Three Buk-M1 medium-range antiaircraft systems, also known as the SA-11 Gadfly under the North Atlantic Treaty Organization designation, were known to be in rebel hands as early as July 14, said Vitaly Nayda, the head of the counterintelligence division of Ukraine's security service. (Follow the latest updates on the Malaysia Airlines crash in Ukraine.)
Ukraine imposed a partial flight ban in the region on flights below 26,000 feet on July 1, and raised the ceiling of the exclusion area to 32,000 feet on July 14. The Malaysia Airlines plane was flying at 33,000 feet.
The altitude restrictions on commercial flights were raised after rebel separatists backed by Moscow on July 14 shot down a Ukrainian military Antonov An-26 transport plane with eight people on board over the skies of the Luhansk region. The aircraft was flying at 21,000 feet.
Malaysia Airlines Flight 17 was not the first plane to be shot out of Ukraine's skies. The country's civil unrest between pro-Russian and pro-Ukraine forces has caused many more this month alone. The WSJ's Ramy Inocencio reports.
"I can't think of any reason why you would increase a restriction to 32,000 feet when the bad boys have just demonstrated a capability to go all the way," said a European aviation safety veteran. The airspace should have been closed, he said.
'Naar mijn beste weten hadden wij op 17 juli geen observatiedrones boven het gebied. We wisten dat de rebellen luchtdoelraketten hadden en we wilden een situatie voorkomen waarin een toestel met de Amerikaanse vlag uit de lucht werd geschoten. Dat zou door Moskou worden gepresenteerd als het bewijs van agressie tegen Rusland.'
Dit is een grote tegenvaller voor de Onderzoekraad die de crash onderzoekt. Die veronderstelde dat de Amerikanen alle mogelijke middelen gebruikten om de concentratie van Russische troepen aan de grens met Oekrane en de luchtdoelraketten van de rebellen te observeren. Omdat de beelden ook worden gearchiveerd, zou kunnen worden gereconstrueerd welke militaire eenheid de raket lanceerde en waar die vandaan kwam. Maar helaas, zo'n drone was er hoogstwaarschijnlijk niet. http://www.elsevier.nl/Bu(...)t-Oekraine-1576056W/
Absurde bedragen triouwens, typisch Amerikaans. Malaysia is op zn minst deels schuldig , omdat zij hadden kunnen weten dat de vliegroute onveilig was. Hoofdschuldige is de regering Oekraine die bewust het luchtruim niet sloot en het vliegtuig in de val lokte. Ze zullen dit niet snel toegeven, dus het zal lastig zijn het geld daar op te halen, maar onderzoek zal dat wellicht uiteindelijk nog uitwijzen. Het claimen zal bij de luchtvaartmaatschappij gebeuren die dit geld evt in Kiev zou moeten proberen terug te halen. (wellicht dat het IMF dit kan voorschieten)
Wat heeft het IMF hier nou weer mee te schaften?
Op donderdag 11 oktober 2012 19:49 schreef Tem het volgende: Bis bis bis Op maandag 17 december 2012 22:25 schreef KoosVogels het volgende: Wij krijgen niks voor kerst van de baas. Alleen een trap onder de reet en een stuk steenkool.
DONETSK - Igor Strelkov is zwaargewond geraakt bij gevechten in het oosten van Oekrane. Strelkov zou de man zijn die medeverantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17. Het nieuws over Strelkov wordt gemeld door het Russische persbureau ITAR-TASS dat zich op zijn beurt baseert op het persagentschap Nieuw Rusland in Donetsk. De vicepremier van de Volksrepubliek Donetsk Andrei Purgin kan het nieuws niet bevestigen, maar acht het wel aannemelijk. Strelkov zou zijn neergeschoten bij zware gevechten in de buurt van Torez, een plaats dichtbij de MH17 rampplek.
Desinformatie Vladislav Brig, de perswoordvoerder van Strelkov, doet het nieuws over zijn baas af als onzin. Het zou desinformatie zijn die bewust de wereld in is gebracht. Alles gaat goed met Strelkov, aldus Brig. De perswoordvoerder wordt echter weer tegengesproken door Denis Pushilin, de voormalige leider van de Volksrepubliek Donetsk. Pushilin beweert dat Strelkov wel degelijk gewond is. Igor Strelkov, een nom-de-guerre voor Igor Girkin, is een Rus die eerder voor de Russische geheime dienst werkte en naast het oosten van Oekrane http://www.telegraaf.nl/b(...)_zwaargewond___.html
Van FOK!'s eigen FP. Vast oud nieuws voor velen hier, maar nieuw voor mij. Ik heb mezelf erg weinig beziggehouden hiermee, maar het zou mij niets verbazen als het waar blijkt te zijn. I.c.m. het verhaal hieronder toch al gauw niet zo ongeloofwaardig als dat ik eerder had gedacht WC-Eend is er niets bij.
[..]
Als je een aantal feiten op een rij zet lijk je die conclusie wel te kunnen trekken. Het Oekrainse leger is m.i. hoogstwaarschijnlijk verantwoordelijk voor de aanslag, en wil de schuld afschuiven op de rebellen. En Europa (en dus ook Nederland) gaat daar maar wat graag in mee. Wie het vliegtuig uit de lucht heeft gehaald is een heel ander verhaal dan wie er verantwoordelijk voor is, en dat laatste wordt nauwelijks onderzocht, krijg ik de indruk.
Nieuwe identificaties MH17 donderdag 14 aug 2014, 17:16 (Update: 14-08-14, 17:55)
In de Korporaal Van Oudheusdenkazerne in Hilversum zijn nog eens twintig slachtoffers van de vliegramp in Oekrane gedentificeerd. Dat hebben de nabestaanden vandaag te horen gekregen.
Van de twintig slachtoffers hebben er vijftien de Nederlandse nationaliteit. De nationaliteit van de overige vijf is niet bekendgemaakt.
In totaal zijn nu 127 slachtoffers van de ramp met vlucht MH17 gedentificeerd. Er waren 298 mensen aan boord, onder wie 196 Nederlanders.
Maleisi, het land waar de bemanning vandaan kwam, maakte vandaag bekend volgende week donderdag een dag van nationale rouw te houden.
Afgelopen zaterdag stond de stand op 65, plus nu 20 extra = 127? Volgens mij is er tussendoor geen bericht meer geweest. Maar goed, fijn dat het er nu al 127 zijn.
In het gebied in Oekrane waar een maand geleden vlucht MH17 van Malaysia Airlines neerstortte, liggen nog altijd bezittingen van slachtoffers. De afgelopen weken is er nauwelijks iets veranderd, zegt correspondent David Jan Godfroid die vandaag het gebied bezocht.
Lichamelijke resten heeft Godfroid niet in het gebied gezien, wel liggen er nog altijd delen van het vliegtuig en bagage van slachtoffers. "Het verschil is dat de mensen die in de omgeving wonen, het gewone leven weer proberen op te pakken", zegt hij. Zo zijn boeren begonnen met het oogsten van koren. "Je ziet bijvoorbeeld zo'n groot landbouwwerktuig vaak bochten maken in het veld, omdat ze om een stuk vliegtuig heen moeten."
"Zit niet aan spullen van de doden" Ruim een week geleden vertrokken de onderzoekers van de internationale repatriringsmissie uit Oost-Oekrane. In de tussentijd hebben inwoners nauwelijks iets opgeruimd. Dat is ze ook verboden door de separatisten, die het gebied in handen lijken te hebben. "Dat wil niet zeggen dat er niets is aangeraakt. Vaak zijn koffers opengemaakt en zijn medicijnen uit toilettassen gehaald", zegt Godfroid. Verder is vrijwel alles blijven liggen.
Er is nog een andere reden waarom veel spullen niet worden aangeraakt. Dat heeft te maken met bijgelovige mensen in de streek. "Als je met je vingers aan spullen van de doden komt, dan denken ze hier dat het heel slecht met je kan aflopen." Herdenking Hilversum
Morgen wordt in Hilversum een herdenking gehouden voor de dertien inwoners van die stad, die omkwamen bij de vliegramp. Ook worden twee mensen herdacht die familiebanden met Hilversum hebben.
Voorafgaand aan de herdenking is er een stille tocht, die bij de Sint-Vituskerk eindigt. Bij de herdenking spreken ook nabestaanden van slachtoffers.
Op zondag 17 augustus 2014 09:53 schreef Specularium het volgende: "Zit niet aan spullen van de doden" Ruim een week geleden vertrokken de onderzoekers van de internationale repatriringsmissie uit Oost-Oekrane. In de tussentijd hebben inwoners nauwelijks iets opgeruimd. Dat is ze ook verboden door de separatisten, die het gebied in handen lijken te hebben. "Dat wil niet zeggen dat er niets is aangeraakt. Vaak zijn koffers opengemaakt en zijn medicijnen uit toilettassen gehaald", zegt Godfroid. Verder is vrijwel alles blijven liggen.
Er is nog een andere reden waarom veel spullen niet worden aangeraakt. Dat heeft te maken met bijgelovige mensen in de streek. "Als je met je vingers aan spullen van de doden komt, dan denken ze hier dat het heel slecht met je kan aflopen."
[..]
Gaat Timmerfrans nog z'n excuses aanbieden voor zijn ongepaste- en ongefundeerde aantijgingen die hij maakte in zijn toespraak in de VN?
Gaat Timmerfrans nog z'n excuses aanbieden voor zijn ongepaste- en ongefundeerde aantijgingen die hij maakte in zijn toespraak in de VN?
Op dat moment kon hij toch niet weten dat ze er verder af zouden blijven. Misschien zijn ze er, behalve vanwege bijgeloof, juist ook wel afgebleven doordat Timmermans er zo boos over was.
Ik vind het altijd wel een typische drogredenering, of het nou om het gat in de ozonlaag gaat, om het milleniumprobleem of ook in dit geval weer: "We doen ons best om X te voorkomen -> X gebeurt niet -> Het is schandalig dat we tijd en moeite hebben gestoken in het voorkomen van X want het gebeurde toch niet"
[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 17-08-2014 10:33:11 ]
Aangezien Baalen/Tommermans het conflict hebben lopen ophitsen in 2013. En Amerika heeft gezorgd voor de val van het vorige regime in Kiev. Moeten zij de femilieleden maar gaan uitbetalen. vind ik.
Gaat Timmerfrans nog z'n excuses aanbieden voor zijn ongepaste- en ongefundeerde aantijgingen die hij maakte in zijn toespraak in de VN?
Het is ook erg stil vanuit de NAVO sinds het onderzoek bezig is naar de oorzaak.
Geen beschuldigen of niks meer, nodigen ze hier ook iemand voor uit op televisie om daar over te praten?
Ik denk het niet want het past niet in het straatje van de Nederlandse propaganda tegen Rusland die de V.S. blind volgt omdat die graag het gas van de Oekrane wil..
Op dat moment kon hij toch niet weten dat ze er verder af zouden blijven. Misschien zijn ze er, behalve vanwege bijgeloof, juist ook wel afgebleven doordat Timmermans er zo boos over was.
Als je in een emotionele sfeer leugens gebruikt om een volk op te hitsen en een ander volk zwart aan het maken bent om daar politieke munt uit te slaan, dan ben je een lampelul en dan kun je op z'n minst je excuses aanbieden dat je mensen onterecht beticht hebt van allerlei zaken.
Prachtig hoor die snik bij dat verhaal over die ring die gestolen zou zijn en ik snap best dat politici opportunisten zijn die over de rug van onschuldige slachtoffers hun politieke agenda willen bereiken, maar een beetje lomp is het wel. Gelukkig hebben we nu IS(IS) en kunnen we ons weer ergens anders druk over maken. Ongetwijfeld met Timmerfrans in een nieuwe glansrol.
Als je in een emotionele sfeer leugens gebruikt om een volk op te hitsen en een ander volk zwart aan het maken bent om daar politieke munt uit te slaan, dan ben je een lampelul en dan kun je op z'n minst je excuses aanbieden dat je mensen onterecht beticht hebt van allerlei zaken.
Prachtig hoor die snik bij dat verhaal over die ring die gestolen zou zijn en ik snap best dat politici opportunisten zijn die over de rug van onschuldige slachtoffers hun politieke agenda willen bereiken, maar een beetje lomp is het wel. Gelukkig hebben we nu IS(IS) en kunnen we ons weer ergens anders druk over maken. Ongetwijfeld met Timmerfrans in een nieuwe glansrol.
Misschien kan hij daar op die berg in Irak ook zijn support gaan uitspreken voor de slachtoffers?
Dat neemt de aandacht een beetje weg van het nieuws over de MH17.
Als je in een emotionele sfeer leugens gebruikt om een volk op te hitsen en een ander volk zwart aan het maken bent om daar politieke munt uit te slaan, dan ben je een lampelul en dan kun je op z'n minst je excuses aanbieden dat je mensen onterecht beticht hebt van allerlei zaken.
Prachtig hoor die snik bij dat verhaal over die ring die gestolen zou zijn en ik snap best dat politici opportunisten zijn die over de rug van onschuldige slachtoffers hun politieke agenda willen bereiken, maar een beetje lomp is het wel. Gelukkig hebben we nu IS(IS) en kunnen we ons weer ergens anders druk over maken. Ongetwijfeld met Timmerfrans in een nieuwe glansrol.
Gast, waar heb je het over? Er *is* aan de spullen gezeten, dat wordt ook in dat bericht van Specularium niet ontkend. Dus Timmermans' zorgen en aantijgingen waren helemaal niet onterecht.
En de "politieke munt"? Nederland en ook Timmermans zijn juist heel voorzichtig geweest om politiek voordeel uit de situatie te halen, om het onderzoek niet onnodig te belemmeren. Volgens mij was de Nederlandse regering ook behoorlijk pissed toen het Oekraense leger in het rampgebied oorlog ging voeren zodat het onderzoek moest worden gestaakt.
Volgens mij heb je een of ander vijandbeeld tegenover Nederland in je hoofd en probeer je alles krampachtig uit te leggen om de slechtheid van Nederland te bewijzen.
Gast, waar heb je het over? Er *is* aan de spullen gezeten, dat wordt ook in dat bericht van Specularium niet ontkend. Dus Timmermans' zorgen en aantijgingen waren helemaal niet onterecht.
En de "politieke munt"? Nederland en ook Timmermans zijn juist heel voorzichtig geweest om politiek voordeel uit de situatie te halen, om het onderzoek niet onnodig te belemmeren. Volgens mij was de Nederlandse regering ook behoorlijk pissed toen het Oekraense leger in het rampgebied oorlog ging voeren zodat het onderzoek moest worden gestaakt.
Volgens mij heb je een of ander vijandbeeld tegenover Nederland in je hoofd en probeer je alles krampachtig uit te leggen om de slechtheid van Nederland te bewijzen.
Goede nuchtere analyse. Jammer dat je een van de weinige bent die dat nog op kan brengen. De gekken hebben de topics helaas succesvol weten te kapen
Het is ook erg stil vanuit de NAVO sinds het onderzoek bezig is naar de oorzaak.
Geen beschuldigen of niks meer, nodigen ze hier ook iemand voor uit op televisie om daar over te praten?
Ik denk het niet want het past niet in het straatje van de Nederlandse propaganda tegen Rusland die de V.S. blind volgt omdat die graag het gas van de Oekrane wil..
Het westen heeft dus de MH17 naar beneden gehaald met als doel gas van Oekraine te stelen.
Als er iets is wat ik heb overgehouden aan deze ramp dan is het het besef van fatalisme. Wat deden de passagiers van MH17 op dit moment een maand geleden een paar uur voor hun dood? Dat soort gedachten komen regelmatig (bijvoorbeeld nu) weer terug bij me.
Op zondag 17 augustus 2014 12:57 schreef beantherio het volgende: Als er iets is wat ik heb overgehouden aan deze ramp dan is het het besef van fatalisme. Wat deden de passagiers van MH17 op dit moment een maand geleden een paar uur voor hun dood? Dat soort gedachten komen regelmatig (bijvoorbeeld nu) weer terug bij me.
Als je niet weet wat er te gebeuren staat, niet zoveel. Fatalisme zullen ze in de vrije val wel gehad hebben. Dat was een moeilijk moment voor ze. De incheck was gewoon om lekker op vakantie of zakenreis te gaan.
The only limit is your own imagination Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
Ik weet niet of in deze al voorbij is gekomen in deze lange reeks. Het is het Russische Televisie fragment van 17 juli van vlak na het neerschieten, en van vr dat er beseft werd dat het om een civiel passagiers vliegtuig ging. De eerste video beelden van het neerstorten van de MH17 zijn er op te zien maar wat er verteld wordt is dat een een Oekraens militair AN-26 vachttoestel met een raket is neergeschoten bij Thorez.
Op zondag 17 augustus 2014 15:15 schreef beantherio het volgende: Rond dit tijdstip (ergens tussen 15.15 en 15.20 uur) precies een maand geleden gebeurde het.
De tegenhanger van de theorie die jij en vele anderen hanteren, namelijk dat alles de schuld van Poetin is.
Wat een nonsens, iets dergelijks heb ik nooit beweerd. Ik stel echter wel vraagtekens bij figuren die bijna alles wat de Russische media roepen voor waar aannemen en overal maar de boze hand van het westen in zien.
Probeer het gewoon voor de verandering eens nuchter te benaderen
Oekrane wil 'militaire hulp' van NAVO en EU in de strijd tegen de pro-Russische separatisten in het oosten van het land. Dat heeft de Oekraense minister van Buitenlandse Zaken, Pavlo Klimkin, vandaag gezegd in een interview met de Duitse radio Deutschlandfunk. Later op de dag ontmoet hij in Berlijn zijn ambtgenoten uit Duitsland, Frankrijk en Rusland.
Militaire hulp zou het voor Oekrane makkelijker maken op te treden in Oost-Oekrane, aldus Klimkin. Lidmaatschap van de NAVO sluit hij echter voorlopig uit. Daar is in Oekrane 'geen politieke en geen maatschappelijke consensus' over, aldus de bewindsman. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)van-NAVO-en-EU.dhtml
Op zondag 17 augustus 2014 19:26 schreef Loekie1 het volgende: Oekrane wil 'militaire hulp' van NAVO en EU in de strijd tegen de pro-Russische separatisten in het oosten van het land. Dat heeft de Oekraense minister van Buitenlandse Zaken, Pavlo Klimkin, vandaag gezegd in een interview met de Duitse radio Deutschlandfunk. Later op de dag ontmoet hij in Berlijn zijn ambtgenoten uit Duitsland, Frankrijk en Rusland.
Militaire hulp zou het voor Oekrane makkelijker maken op te treden in Oost-Oekrane, aldus Klimkin. Lidmaatschap van de NAVO sluit hij echter voorlopig uit. Daar is in Oekrane 'geen politieke en geen maatschappelijke consensus' over, aldus de bewindsman. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)van-NAVO-en-EU.dhtml
Verrassend, maar niet heus.
Neuh, dat Oekraine niet zomaar in haar eentje van de Russen kan winnen is inderdaad niet erg bijzonder.
Non-disclosure of records The State conducting the investigation of an accident or incident shall not make the following records available for purposes other than accident or incident investigation, unless the appropriate authority for the administration of justice in that State determines that their disclosure outweighs the adverse domestic and international impact such action may have on that or any future investigations: a) all statements taken from persons by the investigation authorities in the course of their investigation; b) all communications between persons having been involved in the operation of the aircraft; c) medical or private information regarding persons involved in the accident or incident; d) cockpit voice recordings and transcripts from such recordings; e) recordings and transcriptions of recordings from air traffic control units; f) cockpit airborne image recordings and any part or transcripts from such recordings; and g) opinions expressed in the analysis of information, including flight recorder information.
Op zondag 17 augustus 2014 19:26 schreef Loekie1 het volgende: Oekrane wil 'militaire hulp' van NAVO en EU in de strijd tegen de pro-Russische separatisten in het oosten van het land. Dat heeft de Oekraense minister van Buitenlandse Zaken, Pavlo Klimkin, vandaag gezegd in een interview met de Duitse radio Deutschlandfunk. Later op de dag ontmoet hij in Berlijn zijn ambtgenoten uit Duitsland, Frankrijk en Rusland.
Militaire hulp zou het voor Oekrane makkelijker maken op te treden in Oost-Oekrane, aldus Klimkin. Lidmaatschap van de NAVO sluit hij echter voorlopig uit. Daar is in Oekrane 'geen politieke en geen maatschappelijke consensus' over, aldus de bewindsman. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)van-NAVO-en-EU.dhtml
Als men met "het westen" de grootmachten VS, VK, Frankrijk, Duitsland, Rusland en Japan bedoelt, dan heb je misschien wel een punt.
De kleinere westerse landen (waaronder Nederland) hobbelen altijd achter de grootmachten aan kwa geopoltiek. Het is mischien naar om te zeggen. En even afgezien van wie het gedaan heeft. MH17 is toch wel eigen schuld dikke bult.
Dit is niet ongebruikelijk, om vroegtijdig lekken te voorkomen en het verdraaien verkeerd brengen van feiten te voorkomen is het belangrijk dat het verhaal tusen de landen waar het om gaat eenduidig is.
Als Oekraine nu alweer iets gaat roepen over dat onderzoek uit context waardoor er een verkeerd beeld ontstaat is de betrouwbaarheid van de resultaten direct aangetast.
De kleinere westerse landen (waaronder Nederland) hobbelen altijd achter de grootmachten aan kwa geopoltiek.
Als je vredig achter een grootmacht kan aanhobbelen kom je er nog genadig vanaf. Polen is bijv. in de geschiedenis al meerdere keren simpelweg in een Duits-Russisch onderonsje veroverd en opgepeuzeld: zie de Poolse Delingen en het Molotov-Ribbentroppact.
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 20-08-2014 23:58:27 ]
The only limit is your own imagination Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
Deze week eiste Vitali Churkin, VN ambassadeur van Rusland, met grote woorden dat de Oekraine de Air Traffic Control data (t.a.v. de MH17 tragedie) moest vrijgeven.Insinuerend dat Kiev de ATC data zou achterhouden. Maar die data is al lang in Den Haag. Kiev heeft Nederland gevraagd om de leiding te nemen in het internationale onderzoek van de MH17 ramp. En om de voor het onderzoek noodzakelijke data te vergaren zijn 25 luchtvaart experts van de Onderzoeksraad voor Veiligheid, een paar weken in de Oekrane geweest.
Churkin moet het rapport van de onderzoeksraad afwachten
Ik heb de indruk dat de Russen zich een beetje zenuwachtig maken.
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
Op donderdag 21 augustus 2014 03:26 schreef barthol het volgende: Deze week eiste Vitali Churkin, VN ambassadeur van Rusland, met grote woorden dat de Oekraine de Air Traffic Control data (t.a.v. de MH17 tragedie) moest vrijgeven.Insinuerend dat Kiev de ATC data zou achterhouden. Maar die data is al lang in Den Haag. Kiev heeft Nederland gevraagd om de leiding te nemen in het internationale onderzoek van de MH17 ramp. En om de voor het onderzoek noodzakelijke data te vergaren zijn 25 luchtvaart experts van de Onderzoeksraad voor Veiligheid, een paar weken in de Oekrane geweest.
Churkin moet het rapport van de onderzoeksraad afwachten
Ik heb de indruk dat de Russen zich een beetje zenuwachtig maken.
Tuurlijk. Ze weten dat de separatisten 9M-MRD hebben neergehaald en dat het een raket was van Russische makelij en heel de wereld weet dat Moskou die ratten steunt.
Rusland wil alle informatie die de onderzoeksraad ook heeft en andere conclusies daaruit trekken om weerwoord te geven.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt' 'Ieder nadeel heb zijn voordeel' We zullen je nooit, nooit vergeten 1947-2016
Ben even op vakantie geweest: hoe staat het met het identificeren van de lijken inmiddels?
Wel gek trouwens toen ik het vliegtuig weer instapte eerste keer sinds MH17 ramp en mensen met kinderen zag. Onwillekeurig moest ik toch even aan MH17 denken.
Wel gek trouwens toen ik het vliegtuig weer instapte eerste keer sinds MH17 ramp en mensen met kinderen zag. Onwillekeurig moest ik toch even aan MH17 denken.
Precies de helft van het aantal passagiers is geidentificeerd. Maar ik vraag me af of dat alleen lichamen zijn of ook lichaamsdelen.
Tuurlijk. Ze weten dat de separatisten 9M-MRD hebben neergehaald en dat het een raket was van Russische makelij en heel de wereld weet dat Moskou die ratten steunt.
Rusland wil alle informatie die de onderzoeksraad ook heeft en andere conclusies daaruit trekken om weerwoord te geven.
Ik denk dat oekraine de schuldige is en dat gevoel word steeds sterker.
The only easy day, was yesterday. (USMC) Live for today, cause yesterday is gone and tomorrow may never come. (Ducky, NCIS) I'll grow old with her, just from a far. (Harold, POI)
Ik denk dat oekraine de schuldige is en dat gevoel word steeds sterker.
Ook de schuldige van het neerschieten van het Oekraiense Antonov 26 transportvliegtuig drie dagen eerder? Op 14 juli in de Luhansk regio? Dat vliegtuig wat op een hoogte van 21000 ft vloog.
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
Ook de schuldige van het neerschieten van het Oekraiense Antonov 26 transportvliegtuig drie dagen eerder? Op 14 juli in de Luhansk regio? Dat vliegtuig wat op een hoogte van 21000 ft vloog.
Geen idee, ook geen mening over. Ik denk dat oekraine aanstuurt op een oorlog om er zelf beter uit te komen. Het vingertje richting rusland begint te opvallend groot te worden. Is allemaal in hun voordeel. Ik denk dat het andersom is en hoop dat onze leiders dat inzien.
Verder ga ik hier niet over in discussie in dit topic.
The only easy day, was yesterday. (USMC) Live for today, cause yesterday is gone and tomorrow may never come. (Ducky, NCIS) I'll grow old with her, just from a far. (Harold, POI)
Nog voordat het voorlopige rapport is verschenen (dat zal eind deze maand of begin volgende maand gebeuren) zie ik nu aanvallen op de integriteit van de Dutch Safety Board (onderzoeksraad voor veiligheid).
Vanuit Rusland waren er eerst pijlen gericht op Kiev, met de suggestie dat Kiev de data van Air Traffic Control niet zou vrijgeven. (Maar die waren al lang overgedragen aan de Onderzoeksraad) zie ik nu een verschuiving naar aanvallen op de Onderzoeksraad en de suggestie of het internationale MH17 onderzoek waaraan zij leiding geven wel onpartijdig en onafhankelijk kan zijn.
Ook omdat er is afgesproken om de inhoud (of delen ervan) niet naar buiten te brengen voordat het rapport gepubliceerd wordt, wordt er al een "cover up" gesuggereerd. Er is nog niets gepubliceerd, maar de publieke opinie wordt al wel klaargestoomd om de validiteit van eventuele conclusies ten aanzien van de HM17 ramp in het rapport te verwerpen.
Dit is niet ongebruikelijk, om vroegtijdig lekken te voorkomen en het verdraaien verkeerd brengen van feiten te voorkomen is het belangrijk dat het verhaal tusen de landen waar het om gaat eenduidig is.
Als Oekraine nu alweer iets gaat roepen over dat onderzoek uit context waardoor er een verkeerd beeld ontstaat is de betrouwbaarheid van de resultaten direct aangetast.
En nu gaat Rusland er mee aan de haal natuurlijk:
quote:
The conclusion is simple - the interim results of the investigation directly prove innocence Russia and / or the DNR
Mocht het waar zijn; ik vind niets anders dan ongeverifieerde Russische bronnen (afkomstig van de Russische officier v. justitie Yuri Boychenko) over dit geheel.
More oneness, less categories Open hearts, no strategies Decisions based upon faith and not fear People who live right now and right here
Geen idee, ook geen mening over. Ik denk dat oekraine aanstuurt op een oorlog om er zelf beter uit te komen. Het vingertje richting rusland begint te opvallend groot te worden. Is allemaal in hun voordeel. Ik denk dat het andersom is en hoop dat onze leiders dat inzien.
Verder ga ik hier niet over in discussie in dit topic.
Ze zitten al in een oorlog, verdere escalatie waar Rusland Ukraine `echt' binnenvalt is helemaal niet in Ukrainisch voordeel. Noch was er een Russisch voordeel te halen. Waarschijnlijk was het derhalve echt een ongeluk veroorzaakt door de onkunde van de rebellen aldaar, al dan niet met indirecte hulp uit Rusland.
More oneness, less categories Open hearts, no strategies Decisions based upon faith and not fear People who live right now and right here
Ze zitten al in een oorlog, verdere escalatie waar Rusland Ukraine `echt' binnenvalt is helemaal niet in Ukrainisch voordeel. Noch was er een Russisch voordeel te halen. Waarschijnlijk was het derhalve echt een ongeluk veroorzaakt door de onkunde van de rebellen aldaar, al dan niet met indirecte hulp uit Rusland.
Dit!
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
Het is wel toevallig dat dit soort 'incidenten' (neerhalen vliegtuig) gebeurt op het moment dat Isis met een opmars bezig is in Irak. De moslimextremisten vrezen het bondgenootschap tussen Rusland en Amerika en Eruopa en zullen er alles aan doen om verdeeldheid te kweken. In Oekraine zitten nazi's en die zijn ideologisch niet ver verwijderd van het moslimextremisme.
Op maandag 25 augustus 2014 10:27 schreef Loekie1 het volgende: Het is wel toevallig dat dit soort 'incidenten' (neerhalen vliegtuig) gebeurt op het moment dat Isis met een opmars bezig is in Irak. De moslimextremisten vrezen het bondgenootschap tussen Rusland en Amerika en Eruopa en zullen er alles aan doen om verdeeldheid te kweken. In Oekraine zitten nazi's en die zijn ideologisch niet ver verwijderd van het moslimextremisme.
Op maandag 25 augustus 2014 10:27 schreef Loekie1 het volgende: Het is wel toevallig dat dit soort 'incidenten' (neerhalen vliegtuig) gebeurt op het moment dat Isis met een opmars bezig is in Irak. De moslimextremisten vrezen het bondgenootschap tussen Rusland en Amerika en Eruopa en zullen er alles aan doen om verdeeldheid te kweken. In Oekraine zitten nazi's en die zijn ideologisch niet ver verwijderd van het moslimextremisme.
Nee, dat is helemaal niet toevallig. De conflicten in Syrie, Gaza/Israel, Oekraine zijn allemaal een direct gevolg van het niet-ingrijpen in Syrie 3 jaar terug.
Bij het begin van het conflict daar zeiden experts al dat niet ingrijpen zou leiden tot vrij spel van radicale Islamieten, vnml. in/via het buitenland. ISIS is een van de meest extreme groepen die in die categorie vallen, maar lang niet de enige. Maar daar houdt het niet op. Het niet ingrijpen van de internationale gemeenschap heeft ook geleid tot een veel agressievere houding van staten als Rusland, Israel, Noord-Korea, en China; zonder een effectieve internationale gemeenschap dat agressie direct afstraft zijn al die landen hun belangen veel agressiever gaan nastreven, en in alle gevallen behalve die van Rusland is dat tot nu toe onbestraft gebleven.
More oneness, less categories Open hearts, no strategies Decisions based upon faith and not fear People who live right now and right here
Nee, dat is helemaal niet toevallig. De conflicten in Syrie, Gaza/Israel, Oekraine zijn allemaal een direct gevolg van het niet-ingrijpen in Syrie 3 jaar terug.
Bij het begin van het conflict daar zeiden experts al dat niet ingrijpen zou leiden tot vrij spel van radicale Islamieten, vnml. in/via het buitenland. ISIS is een van de meest extreme groepen die in die categorie vallen, maar lang niet de enige. Maar daar houdt het niet op. Het niet ingrijpen van de internationale gemeenschap heeft ook geleid tot een veel agressievere houding van staten als Rusland, Israel, Noord-Korea, en China; zonder een effectieve internationale gemeenschap dat agressie direct afstraft zijn al die landen hun belangen veel agressiever gaan nastreven, en in alle gevallen behalve die van Rusland is dat tot nu toe onbestraft gebleven.
Bron?
We oogsten nog altijd de gevolgen van het ingrijpen in Irak, Libi, Afghanistan.
Moeilijke bestelling, ik herriner het me uit een Nederlandstalige nieuwsbron uit 2011. Ik refereerde er op FoK! eerder naar maar kon toen die bron niet meer vinden. Nu wat gezocht naar alternatieve bronnen die hetzelfde impliceren:
quote:
“You can see why the U.S. would want to disengage after what just happened in Cairo and Benghazi,” said Salman Shaikh, the director of the Brookings Doha Center. “But, in fact, the chaos and the Islamists we saw in Libya should be a warning to us about this policy of standing back. Syria could become far, far more dangerous than Libya for the United States and the region, and it’s still not too late to make a difference.” [..] “The risk of not intervening is not just that you create greater operating room for jihadis,” said Emile Hokayem, a senior fellow at the International Institute for Strategic Studies.
Als de demonstranten op deze beestachtige manier worden onderdrukt en het westen niks doet ter bescherming van de burgerbevolking, dan zal de Syrische revolutie vanzelf radicaliseren richting de politieke islam.
Without external intercession, the violence in Syria is likely to escalate, with destabilizing consequences for its neighbors, particularly Lebanon and Iraq.
Sommige jihadisten proberen aansluiting te vinden bij strijdgroepen in landen als Libi, Egypte en Syri. Zij vormen een bedreiging voor westerse belangen in die regio’s. Daarnaast bestaat het gevaar dat zij de opgedane kennis en ervaring na terugkomst in Nederland toepassen.
US Ambassador to Syria Robert Ford estimates that Salafist-Jihadists in Syria number in the tens, not the hundreds. Even still, the possibility of further infiltration of Al Qaeda-affiliates or the Assad-created Ansar al-Islam group from Iraq requires the sealing of the Iraq-Syria border. The threat of Assad trying to foment terrorists attacks inside Syria in a manner reminiscent of Saddam Hussein after the US-led invasion of Iraq is all too real
Moeilijke bestelling, ik herriner het me uit een Nederlandstalige nieuwsbron uit 2011. Ik refereerde er op FoK! eerder naar maar kon toen die bron niet meer vinden. Nu wat gezocht naar alternatieve bronnen die hetzelfde impliceren:
nice job, vond zelf niet meteen iets. Probleem in Syri is vooral dat Bashar incompetent is. Zijn vader zou niet zo geklungeld hebben. Was ook geen frisse persoonlijkheid, maar zou de opstand onderdrukt hebben ipv het zo uit de hand laten lopen.
Rusland heeft zich beklaagd over een gebrek aan interesse in het onderzoek naar de toedracht van de ramp met vlucht MH17 van Malaysia Airlines boven Oekrane. Volgens minister Sergej Lavrov van Buitenlandse Zaken probeert Rusland nog als enige 'aandacht te vragen voor dit ernstige probleem'.
Na alle beschuldigingen aan het adres van Rusland en de pro-Russische separatisten in Oekrane 'doet niemand zijn mond meer open', aldus Lavrov. Volgens hem is het onderzoek ook niet transparant. Lavrov hekelt het gebrek aan openheid bij de vraag waarom onder meer de opnames van zwarte dozen nog niet zijn vrijgegeven, meldde het Russische persbureau RIA Novosti.
Separatistenleider Andrej Poergin liet vandaag weten dat de wrakstukken nog steeds op de rampplek liggen. 'Niemand verzamelt ze. Blijkbaar heeft niemand ze meer nodig', liet hij weten aan het Russische persbureau Interfax.
Gevechten Het Russische beklag komt op een dag van gevechten in Oost-Oekraine. Oekraense grenswachten zijn vandaag in gevecht geraakt met een colonne gepantserde voertuigen van de rebellen op 10 kilometer van de grens met Rusland. De gevechten vinden plaats enkele kilometers ten noordoosten van de plaats Novoazovsk, aan de Zee van Azov. Dat meldde het Oekraense leger.
Volgens een woordvoerder is het 'een poging van het Russische leger in de vermomming van rebellen', om een nieuw front te openen in het zuiden van de regio Donetsk in Oost-Oekrane. De voertuigen zouden proberen in de richting van de stad Marioepol te rijden. De gevechten concentreerden zich de afgelopen tijd vooral rondom de steden Loehansk en Donetsk.
'Gepantserde voertuigen vanuit Rusland' Volgens leider Semen Sementsjenko van de Oekraense Azov-militie in het gebied zijn de gepantserde voertuigen vanuit Rusland Oekrane binnengedrongen. Een inwoonster van Novoazovsk meldde aan persbureau Reuters dat de aanvallers het dorp Markine hebben ingenomen. Sommige tanks zouden het embleem hebben van een separatistengroep die zich het Orthodoxe Bevrijdingsleger noemt.
Lavrov zei dat hij niet van de mogelijke inval vanuit Rusland had gehoord en dat er veel valse informatie wordt verspreid door Oekrane.
MH17 Vlucht MH17 stortte op 17 juli 2014 neer in het oosten van Oekrane. Alle 298 inzittenden kwamen om. 196 van hen hadden de Nederlandse nationaliteit. In het gebied is een pro-Russische opstand gaande. De gevechten en onveilige situatie bemoeilijken het onderzoek naar de vliegramp.
Eerder werd de repatriringsmissie afgebroken. Hervatting van de missie kan volgens premier Mark Rutte pas gebeuren als de situatie op de rampplek voldoende stabiel is om er langere tijd te kunnen werken.
Beweringen dat het vliegtuig uit de lucht is geschoten met een door Rusland aan de pro-Russische separatisten geleverde raket, zijn door Rusland steeds tegengesproken.
Lavrov heeft een punt vind ik, het is de laatste weken erg stil geworden na alle beschuldigingen.
Lavrov heeft een punt vind ik, het is de laatste weken erg stil geworden na alle beschuldigingen.
Klopt, Lavrov heeft een heel goed punt ; men weet namelijk donders goed dat direct, of indirect Kiev erachter zit. Dat komt politiek nu eenmaal niet zo goed uit, daarom wordt dit stil gehouden.
Klopt, Lavrov heeft een heel goed punt ; men weet namelijk donders goed dat direct, of indirect Kiev erachter zit. Dat komt politiek nu eenmaal niet zo goed uit, daarom wordt dit stil gehouden.
Nee, dat is helemaal niet toevallig. De conflicten in Syrie, Gaza/Israel, Oekraine zijn allemaal een direct gevolg van het niet-ingrijpen in Syrie 3 jaar terug.
Bij het begin van het conflict daar zeiden experts al dat niet ingrijpen zou leiden tot vrij spel van radicale Islamieten, vnml. in/via het buitenland. ISIS is een van de meest extreme groepen die in die categorie vallen, maar lang niet de enige. Maar daar houdt het niet op. Het niet ingrijpen van de internationale gemeenschap heeft ook geleid tot een veel agressievere houding van staten als Rusland, Israel, Noord-Korea, en China; zonder een effectieve internationale gemeenschap dat agressie direct afstraft zijn al die landen hun belangen veel agressiever gaan nastreven, en in alle gevallen behalve die van Rusland is dat tot nu toe onbestraft gebleven.
Wat een onzin. Er is door het actief steunen van gewapende oppositie in Syrie juist veel te veel bemoeienis geweest in dit conflict. Zonder al die steun en het onderdragevn van het regime was Syrie nog steeds een stabiele staat onder Assad. Bombarderen had de situatie alleen maar NOG slechter gemaakt dan die nu al is. Kijk ook eens waar het wel ingrijpen in Libi en Irak toe heeft geleid.
Oeh, iemand met een andere mening verwijzen naar BNW, beetje triest nietwaar? Of mag je in dit topic alleen pro-Oekrane zijn? Zo ja, dan mijn excuses.
Nee, het gaat niet om een andere mening, het gaat om het gedeelte van dat "ZE" alles stilhouden om de echte waarheid niet uit te laten komen. Daarvoor is BNW, voor zulke theorien.
[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 25-08-2014 17:47:54 ]
Nee, het gaat niet om een andere mening, het gaat om het gedeelte van dat "ZE" alles stilhouden om de echte waarheid niet uit te laten komen. Daarvoor is BNW, voor zulke theorien.
Njah, als Oekrane -zoals beloofd- zich weg zo houden van de rampplek konden de onderzoeken doorgaan. Nee wat gaan ze doen, ze sturen er troepen heen en laten er militaire vliegtuigen overvliegen. Dankzij hun acties wed de situatie te gevaarlijk. Daarnaast zijn zowat alle berichtgevingen vanuit Kiev ontmaskerd, van een beer omhoog houden als trofee tot lijkenpikkerij. Maar ja, Kiev meldt het dus zal het wel waar zijn.
Lavrov heeft een punt vind ik, het is de laatste weken erg stil geworden na alle beschuldigingen.
Rusland wordt steeds nerveuzer naarmate de publicatie van het rapport van de Onderzoeksraad dichterbij komt. Toch zullen ze nog heel even daarop moeten wachten. Ze weten toch dat het of eind augustus of de eerste week van september wordt, Die Publicatie.
Natuurlijk wordt er niets inhoudelijks uit dat rapport gelekt voordat de officile publicatie een feit is.
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
Wat een onzin. Er is door het actief steunen van gewapende oppositie in Syrie juist veel te veel bemoeienis geweest in dit conflict. Zonder al die steun en het onderdragevn van het regime was Syrie nog steeds een stabiele staat onder Assad. Bombarderen had de situatie alleen maar NOG slechter gemaakt dan die nu al is. Kijk ook eens waar het wel ingrijpen in Libi en Irak toe heeft geleid.
Bombarderen was ook niet genoeg geweest, zie ook de bronnen die ik hierboven had opgezocht. Ik had het over een interventie a la Irak. Wat bedoel je overigens met het `onderdragen (overdragen?) van het regime' precies? ISIS loopt overigens niet te zwaaien met westerse wapens, hoor. ISIS was verder oorspronkelijk ook verzwakt juist vanwege de invasie van Irak, juist omdat locale groepen in oppositie tegen het regime, zich bij de VS aansluitten en ISIS verlieten. Het gaat om het creeeren van een gematigd alternatief in oppositie; nu is die er niet, en sluiten gematigden zich aan bij extremisten omdat ze anders over de voet worden gelopen. Juist daarom is het westen juist extreem gematigd geweest met het aangeven van oorlogsmateriaal, omdat die wel eens bij extremisten terecht zou kunnen komen (terwijl Assad in zn handjes wrijft natuurlijk, en volgens plan; veel niet-ISIS terroristen zijn precies om die reden simpelweg vrijgelaten door het regime-- dit zijn controleerbare feiten). Niet dat er totaal geen westers gefinancieerde wapens bij extremisten terecht zijn gekomen; dat is wel gebeurd, vanwege de gedwongen alliantie van FSA (de gematigden) met meerdere radicale groepen. Sommige daarvan vallen alsnog geregeld in conflict met de FSA, juist vanwege die onmenselijke daden waar ISIS nu om bekend staat; dat gekloot gaat ieder normaal mens te ver, FSA incluis. Een VN/NAVO grondoffensief of bufferzone zou FSA een alternatief hebben gegeven voor alliantie met radicale groeperingen, feit. In plaats daarvan zijn radicale groeperingen de afgelopen 3 jaar extreem gegroeid, feit. Ik claim louter dat dit met interventie nooit was gebeurd. Ik zeg niet dat dat geen andere problemen veroorzaakt, ik zeg niet dat ISIS anders niet had bestaan, maar ik zeg wel dat die problemen preferabel zijn over de huidige situatie in Syrie, en nu ook rond Syrie.
More oneness, less categories Open hearts, no strategies Decisions based upon faith and not fear People who live right now and right here