abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_138038118

quote:
Tijdens de bijeenkomst van de PVV in Den Haag heeft PVV-leider Wilders zijn publiek laten scanderen dat er minder Marokkanen moeten komen in Nederland. Met die uitspraak veroorzaakte hij vorige week veel ophef.

Wilders vroeg eerst: "Willen jullie meer of minder Europa? De zaal riep: "Minder, minder, minder." Daarna gebeurde hetzelfde met de vraag of de PVV'ers meer of minder PvdA willen.

Niet strafbaar
Tot slot wees Wilders op de vrijheid van meningsuiting en zei hij dat hij vorige week niets strafbaars heeft gezegd over Marokkanen. Hij vroeg vervolgens: "Willen jullie meer of minder Marokkanen in jullie stad en in Nederland? Het antwoord van de zaal luidde: "Minder, minder, minder!"

Wilders zei na afloop van zijn speech dat hij van die drie punten er al bijna twee heeft gerealiseerd. Minder PvdA "heb ik volgens mij vanavond al voor elkaar gekregen als ik naar de peilingen kijk".

Over Europa zei Wilders dat de burger op 22 mei tijdens de Europese verkiezingen kan kiezen voor minder Europa. "Vanaf vandaag voeren wij campagne voor het Europarlement." Hij wil "Nederland terugveroveren op de elite van Brussel die lak heeft aan wat de burger wil. Ze moeten de macht teruggeven aan de burger."

Enkeltje
Volgens Wilders zijn de Marokkanen die niets verkeerd doen de eersten die profiteren van minder Marokkanen in Nederland. Hij wil dat het Nederlandse paspoort van criminele Marokkanen wordt afgepakt en dat ze "een enkeltje Marokko" krijgen.

http://nos.nl/artikel/625563-pvv-scandeert-minder-marokkanen.html
quote:

Van Vliet uit PVV-fractie
Kamerlid Roland van Vliet stapt uit de PVV-fractie. Aanleiding zijn de omstreden uitspraken van PVV-leider Wilders over Marokkanen.

Van Vliet ervaart de lijn van de PVV als een glijdende schaal. "Eerst waren het islamitische uitwassen en toen oververtegenwoordiging in bepaalde statistieken, maar nu gaat het over de hele groep."

Wilders reageerde teleurgesteld: "Ik betreur zijn vertrek, was volgens mij onnodig. Jammer."

Eenmansfractie
Van Vliet zit sinds 2010 in de Kamer. Hij voerde voor de PVV onder meer het woord over belastingzaken. Van Vliet is voorzitter van de enquêtecommissie woningcorporaties.

Hij zegt dat hij nu voor zichzelf iets moest goedpraten en dat hij dat niet kan. Van Vliet vindt dat er veel Marokkanen in Nederland zijn die het goed doen.

Hij gaat door als eenmansfractie.

Druppel
De aanleiding voor het vertrek is het gedrag van de partijleider op de verkiezingsavond. Wilders vroeg toen zijn aanhangers of er meer of minder Marokkanen moesten komen, waarna het publiek "minder, minder" scandeerde.

Van Vliet noemt de gebeurtenissen van gisteren de druppel die de emmer doet overlopen. Vorige week kwam al in het nieuws, dat Van Vliet een overstap naar de VVD heeft overwogen.

'Wijs besluit'
Van Vliet is sinds de verkiezingen van 2012 het tweede PVV-Kamerlid dat een eigen fractie vormt. Eerder werd Louis Bontes uit de de fractie gezet, nadat hij naar Wilders had uitgehaald.

Hij reageerde meteen via Twitter op het nieuws. "Wijs besluit Roland. Anderen binnen de PVV kunnen een voorbeeld aan je nemen. Heel veel succes!"

http://nos.nl/artikel/625973-van-vliet-uit-pvvfractie.html
quote:

Meer PVV'ers breken met partij
Een groot aantal PVV-politici, zowel op lokaal, provinciaal als Europees niveau, heeft grote kritiek naar buiten gebracht op Geert Wilders. Aanleiding zijn de uitspraken die hij deed over Marokkanen.

Bijna de hele PVV-fractie in de Almeerse gemeenteraad distantieert zich van Wilders' uitspraken. Acht van de negen leden nemen "uitdrukkelijk afstand van de handelwijze van de heer Wilders". De gevolgen daarvan onderkennen ze en accepteren ze, staat in een persverklaring van de gemeenteraadsfractie (.pdf).

Statenfractie
Het grootste deel van de PVV-fractie in de Provinciale Staten van Flevoland gaat verder en breekt met de PVV. Vier van de zes Statenleden scheiden zich af, heeft Statenlid Chris Jansen bevestigd tegenover het ANP. Hijzelf blijft de PVV wel trouw.

Volgens de Statenleden die opstappen "kon Wilders weten wat het gevolg zou zijn van de wijze waarop hij de standpunten heeft verwoord" en heeft hij bovendien "geen afstand genomen van zijn handelwijze". Op de Statenleden Chris Jansen en Kees Kok na willen de PVV'ers "de gevolgen daarvan'' niet voor hun rekening nemen, meldt het ANP.

De dissidenten zeggen dat ze nog wel achter het PVV-partijprogramma staan, maar dat het standpunt van Wilders "niet het onze" is.

Europarlement
Ook de PVV-leider in het Europees Parlement, Laurence Stassen, breekt met Wilders.

Stassen: "Ik betreur het zeer dat ik deze beslissing heb moeten nemen, maar doorgaan was voor mij na deze uitspraken geen optie. Ik leg per direct mijn functie als delegatieleider voor de PVV in het Europees Parlement neer en zal tot de verkiezingen op 22 mei als onafhankelijk lid doorgaan. Ik stel mijn Provinciale Staten-zetel ter beschikking aan de PVV."

http://nos.nl/artikel/626487-meer-pvvers-breken-met-partij.html
pi_138038129
Wat leuk. Een vers topic!
pi_138038148
@SadPanda, je vindt eerlijk straffen bij een gelijke misdaad per definitie niet belangrijk?
pi_138038151
Ik ben er voor iedereen uit te zetten die het niet met mij eens is.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:29:38 #5
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038152
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:16 schreef Globali het volgende:

[..]

Zullen we het 1000 x gaan zeggen? Heb je nog andere werkelijke oplossingen?
Ik pleit gewoon ergens voor, dat het politiek niet haalbaar is is wat anders.
Anti-Turkije
pi_138038158
Dus alleen Jansen is uit die PVV-fractie gezet @ Almere :')
pi_138038165
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:26 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dan mag je dus ook gewoon mensen weigeren omdat ze allochtoon zijn volgens jouw logica.
Nee.
quote:
Discriminatie in een personeelsadvertentie is verder toegestaan:

Als het onderscheid tot doel heeft vrouwen of personen behorende tot een bepaalde etnische of culturele minderheidspositie een bevoorrechte positie toe te kennen om feitelijke ongelijkheden op te heffen of te verminderen.

In de volksmond wordt hier gesproken over ‘positieve discriminatie’. Deze uitzondering staat op gespannen voet met het grondrecht van ieder individu op een gelijke behandeling. Vandaar dat een bedrijf niet zomaar een voorkeursbehandeling mag geven aan een bepaalde minderheid, enkel en alleen omdat er van die groep minder werkzaam zijn in het bedrijf.

De achterstand van vrouwen (of mannen) in de desbetreffende functie moet wel feitelijk zijn vastgesteld door het concrete aandeel van vrouwen in een dergelijke functie te vergelijken met het relevante potentiële aanbod van vrouwen op de arbeidsmarkt.

Afspiegeling van de arbeidsmarkt
De Commissie Gelijke Behandeling gaat er over het algemeen vanuit dat een voorkeursbehandeling acceptabel is als deze ernaar streeft om de samenstelling van het werknemersbestand een afspiegeling te laten zijn van het relevante aanbod op de arbeidsmarkt. Als in de bouw bijvoorbeeld slechts 20 procent van de sollicitanten uit vrouwen bestaat zou idealiter ook het aantal werknemers voor 20 procent uit vrouwen moeten bestaan.

In het geval dat het toegestaan is om onderscheid te maken, moet dat wel in de personeelsadvertentie worden opgenomen. Bijvoorbeeld door het zinnetje: ‘Bij gelijke geschiktheid van de kandidaten geven wij de voorkeur aan een vrouw.’ Als de achterstand van vrouwen voor deze functie niet feitelijk is vastgesteld is zo'n zin in een advertentie dus in strijd met de Wet gelijke behandeling.

Vanaf 1 december 2003 is het verboden onderscheid te maken (direct of indirect) op grond van handicap of chronische ziekte. Uitzonderingen op het verbod van onderscheid zijn mogelijk ter bescherming van de veiligheid en de gezondheid van betrokkenen of derden, dan wel in het kader van sociaal beleid ten gunste van gehandicapten, of in het kader van positieve discriminatie.
http://hiring.monsterboar(...)n-vacaturetekst.aspx

Positieve discirminatie mag dus alleen als die groep een achterstand heeft.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:30:12 #8
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038174
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:17 schreef Globali het volgende:

[..]

Concreter en meer dicht bij wat kan dan wat jij roept in elk geval.
Want criminelen met dubbel paspoort uitzetten is niet concreet?
Anti-Turkije
pi_138038177
Willen jullie meer of minder topics?
pi_138038199
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:29 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik pleit gewoon ergens voor, dat het politiek niet haalbaar is is wat anders.
Ik vind dat elke Nederlander in de komende 5 jaar minimaal 1 x een vlucht naar de maan moet maken. Op kosten van de staat.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:30:52 #11
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038207
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:17 schreef Luigi het volgende:

[..]

De grondwet, die hier in vrij helder is, kún je veranderen maar de kans dat er morgen mensen op Pluto landen is groter. Next, dus.
Positieve discriminatie mag ook niet volgens de grondwet maar er is een uitzondering door een wet.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:31:20 #12
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038227
quote:
10s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:17 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Waarom wil je het wel doen dan?
Dat zeg ik toch niet?
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:31:35 #13
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038239
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:18 schreef Rurik het volgende:

[..]

Eerlijk straffen is niet belangrijk of zo?
Ik dit geval niet
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:31:55 #14
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038249
quote:
8s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:19 schreef Luigi het volgende:

[..]

[..]

Nogmaals, ik heb het over een wet niet over de grondwet.
Anti-Turkije
pi_138038257
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:31 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik dit geval niet
Waarom niet?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:32:21 #16
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038265
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:19 schreef Rurik het volgende:

[..]

Wat houdt je tegen?
Omdat ik ertegen ben?
Anti-Turkije
pi_138038274
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:31 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik dit geval niet
Zo direct ga je nog alleen ïk" typen. Misschien ben je Wilders?
pi_138038284
Dit gaat echt helemaal nergens meer over deze 'discussie'.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:33:05 #19
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038290
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:19 schreef Luigi het volgende:

[..]

Laat de wet die dat regelt dan eens zien?
Die is al laten zien.
Anti-Turkije
pi_138038291
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:31 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nogmaals, ik heb het over een wet niet over de grondwet.
Je denkt dat gelijkheid gewoon een soort van bij wet is?
pi_138038300
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:32 schreef Globali het volgende:

[..]

Zo direct ga je nog alleen ïk" typen. Misschien ben je Wilders?
Dat verklaart wel de 'Sad' en hoofdletter P in zijn username.
pi_138038301
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:32 schreef Ajacied422 het volgende:
Dit gaat echt helemaal nergens meer over deze 'discussie'.
Zo toch een klasse wedstrijdje, boh.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:33:27 #23
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038306
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:19 schreef Rurik het volgende:

[..]

Waarom jank je dan wel over positieve discriminatie?
Kort termijn geheugen? Hint: geen slachtoffers.
Anti-Turkije
pi_138038313
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:32 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Omdat ik ertegen ben?
Dat mag.
pi_138038331
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:33 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Kort termijn geheugen? Hint: geen slachtoffers.
Kort termijn geheugen? Hint: de criminelen met 2 paspoorten zijn niet crimineler dan de criminelen met 1 paspoort, dat is het punt
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:34:23 #26
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038338
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:22 schreef DonJames het volgende:

[..]

Ik vindt :')

Echt de typische PVV-stemmer. Te dom om z'n veters te strikken.
Jammer voor je dat ik geen PVV-stemmer ben en jullie steeds dezelfde onzin argumenten aanhalen.
Anti-Turkije
pi_138038342
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:33 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Kort termijn geheugen? Hint: geen slachtoffers.
Jawel.
pi_138038355
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:34 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Jammer voor je dat ik geen PVV-stemmer ben en jullie steeds dezelfde onzin argumenten aanhalen.
De grondwet erbij halen. Het hebben over gelijkheid van mensen. Dat is onzin?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:35:12 #29
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038361
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:22 schreef Globali het volgende:

[..]

Zoals nu voor de derde keer. Daar heb ik al antwoord op gegeven. Maar ik ga niet iets verdedigen dat niet haalbaar is.
Als je er al 3 keer antwoord op heb gegeven waarom zeg je dan steeds hetzelfde?
Anti-Turkije
pi_138038373
@SadPanda: als mensen eenmaal crimineel zijn, dan maakt het niet meer uit hoe je ze straft?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:35:40 #31
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038377
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:24 schreef Globali het volgende:

[..]

Geef jij maar een andere oplossing. Ipv dingen roepen die niet kunnen.
Als de politieke wil er is kan het.
Anti-Turkije
pi_138038378
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:34 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Jammer voor je dat ik geen PVV-stemmer ben en jullie steeds dezelfde onzin argumenten aanhalen.
Ik vraag mij serieus af op welke partij jij anders zou stemmen.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:35:42 #33
424655 MisterCe
The B but not the C
pi_138038379
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:29 schreef Rurik het volgende:
@SadPanda, je vindt eerlijk straffen bij een gelijke misdaad per definitie niet belangrijk?
Jij wel? Ben je het er niet mee eens dat iemand strafvermindering krijgt omdat hij uit een schaamtecultuur komt?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:36:14 #34
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038395
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:25 schreef Rurik het volgende:
Maar goed SadPanda, je vindt "eerlijk straffen" dus per definitie niet belangrijk? Want je reageert altijd met "Dus?", "Nou en?" en "Klopt" als ik dat vast stel.
In dit geval ben ik voor een uitzondering.
Anti-Turkije
pi_138038397
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:35 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Als je er al 3 keer antwoord op heb gegeven waarom zeg je dan steeds hetzelfde?
Omdat dat mijn antwoord is. Of verwacht je drie keer een ander antwoord?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:36:37 #36
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038402
quote:
6s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:25 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Onee, waarom zit er dan een hoofdletter P in je naam?
Ik moest glimlachen.
Anti-Turkije
pi_138038408
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:35 schreef MisterCe het volgende:

[..]

Jij wel? Ben je het er niet mee eens dat iemand strafvermindering krijgt omdat hij uit een schaamtecultuur komt?
Nee.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:37:39 #38
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038432
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:26 schreef DonJames het volgende:

[..]

Dan snap je het begrip "discriminatie" niet helemaal. Of beter, helemaal niet.
Jawel, autochtonen en mannen worden gediscrimineerd.
Anti-Turkije
pi_138038437
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:36 schreef SadPanda het volgende:

[..]

In dit geval ben ik voor een uitzondering.
Ok, want?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:38:00 #40
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038445
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:26 schreef Rurik het volgende:

[..]

En ik heb een miljard keer gereageerd dat het onzin is wat je zegt.

Of je moet per definitie al een hekel hebben aan eerlijk straffen.
Jij reageert steeds met dezelfde vraag.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:38:16 #41
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038457
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:26 schreef Ajacied422 het volgende:
Blijft SadPanda nog eeuwen lullen hierover?
Als mensen er op blijven in gaan wel.
Anti-Turkije
pi_138038471
Het is trouwens ook opvallend hoe de media explodeert.. kranten en nieuwszenders buitelen over elkaar heen met hijgerige berichtgeving over de PVV.. kan me niet aan de indruk ontrekken dat dit het moment is waarop ze altijd hebben gewacht om de PVV pootje te lichten..
pi_138038475
This is getting ridiculous,
in het vorige deel had ie 101 posts in 64 minuten. :')
Denk dat ie Tong van de eerste plaats wil verdrijven.
pi_138038484
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:38 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Jij reageert steeds met dezelfde vraag.
Omdat jij steeds met hetzelfde antwoord antwoordt.

Ik hou dit langer vol dan jou.
pi_138038489
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:38 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Jij reageert steeds met dezelfde vraag.
Jij roept ook steeds hetzelfde. Wat verwacht je dan aan reacties?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:39:28 #46
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038498
quote:
1s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:28 schreef Mystikvm het volgende:

[..]

Nee. Maar het gebeurt wel, maar dan heet het "past niet in het profiel". Andere discussie, maar dezelfde maas in de wet.
En die maas is prima, discriminatie door private bedrijven zou moeten kunnen.
Anti-Turkije
pi_138038502
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:38 schreef meth1745 het volgende:
This is getting ridiculous,
in het vorige deel had ie 101 posts in 64 minuten. :')
Denk dat ie Tong van de eerste plaats wil verdrijven.
Ik reageer er niet meer op.
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_138038507
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:38 schreef Pleun2011 het volgende:
Het is trouwens ook opvallend hoe de media explodeert.. kranten en nieuwszenders buitelen over elkaar heen met hijgerige berichtgeving over de PVV.. kan me niet aan de indruk ontrekken dat dit het moment is waarop ze altijd hebben gewacht om de PVV pootje te lichten..
En terecht. Wilders roept het zelf op.
pi_138038508
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:30 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Want criminelen met dubbel paspoort uitzetten is niet concreet?
Even helemaal gejat van dumpert, maar ik ben het in grote lijnen wel eens met de beste man. Bovendien heb ik geen zin om een heel verhaal te typen aangezien je geen zin hebt om in te zien waarom het niet wenselijk is.

Mocht je het verhaal van de beste man (ikwilHD) willen lezen;
quote:
De feiten moeten we niet ontkennen, bepaalde allochtone groepen zijn veel crimineler dan autochtonen. Marokkanen doen het buitengewoon slecht. Maar het land uitzetten moeten we niet willen. Laten we het ons eens voorstellen. Eerst moet je bepalen wie er tot de groep van mensen behoort die je onder bepaalde omstandigheden het land uit mag zetten en wie niet. Je moet de mensen die in Nederland wonen indelen in twee groepen, laten we zeggen de “permanente Nederlanders” en de “voorlopige Nederlanders”. Ik verwacht dat Wilders geen huidskleur wil bepalen of neusbreedtes wil gaan opmeten, maar dat hij een indeling wil naar afkomst. Welke landen van afkomst gaan hiertoe behoren? Stel Marokko deel je hierin in. Wordt iemand die net uit Marokko komt een voorlopige Nederlander? En als hij/zij hier is geboren is, maar Marokkaanse ouders heeft? En als hij/zij een Marokkaanse moeder en Nederlandse vader heeft? Ergens zal je een discutabele scheidslijn moeten trekken. Ik verwacht dat Achmed van 20 jaar oud, met twee Marokkaanse ouders, zal worden ingedeeld in de groep voorlopige Nederlanders. Stel, je hebt de Nederlanders verdeeld in deze twee groepen, dan moet je bepalen onder welke omstandigheden je tot uitzetting van een voorlopige Nederlander overgaat. De nette hardwerkende voorlopige Nederlanders mogen blijven volgens Wilders, maar de criminelen moeten weg. Stel we doen ‘3 keer iets crimineels’ dan wordt een voorlopige Nederlander weggestuurd.
.
Dan krijg je dus een situatie waarbij Pieter hetzelfde criminele verleden heeft als Achmed, maar Achmed het land uit wordt gezet en Pieter een andere straf krijgt en in Nederland mag blijven wonen. Waarom dit verschil; omdat Achmed toevallig Marokkaanse ouders heeft en hierom behoort tot de groep met minder rechten: de voorlopige Nederlanders. Doet dit je niet ergens aan denken? Dit is toch niet hoe wij willen dat Nederland gaat werken? Ik citeer hierbij Artikel 1 van de grondwet:
.
“Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan.”
.
Dit artikel is niet voor niets op nummer 1 gezet. Dit is waar wij onze samenleving op gebaseerd hebben.
.
En er zijn echt wel andere oplossingen. Ten eerste, we moeten de problemen (criminaliteit/integratie/etc.) aanpakken en niet de bevolkingsgroepen (“minder Marokkanen”). Dat veel Marokkanen crimineel zijn, mag benoemd worden, maar mag nooit een reden zijn om alle Marokkanen ander rechten/plichten te geven. Als ik een normaal werkende Marokkaan zou zijn en de overheid zou mij indelen als voorlopige Nederlander, dan zou ik denken: een overheid die mij minder rechten geeft, die accepteer ik niet als mijn overheid, daar hoef ik niet naar te luisteren. Wilders zorgt met dit soort uitspraken voor polarisatie.
.
Nu een meer concreet punt. Even een gedachte-experiment. Stel, je wilt dat een bevolkingsgroep zo min mogelijk integreert, hoe doe je dat? Belangrijk is om kinderen al op jonge leeftijd te scheiden, bij voorkeur op basis van godsdienst zodat de denkbeelden van de eigen groep kracht bijgezet worden. En wat is wat wij hier in Nederland doen? Precies dat! De basisscholen worden ingedeeld op basis van geloof. Bijna iedereen vind dit normaal, ik vind het absurd. De overheid zou geen enkele religieuze instelling meer geld moeten geven. En vooral niet aan basisscholen! Dus alle Christelijke en Islamitische scholen verplicht omvormen tot openbaar. Dit pakt de oorzaken aan van de integratieproblemen van de toekomst! Wilders wil wel islamitische scholen verbieden maar niet christelijke, weer een focus op islam terwijl het probleem het bestaan van religieuze basisscholen is.
.
Een ander punt om oorzaken van problemen aan te pakken is het tegengaan van ontsporen van kinderen op vroege leeftijd. Bijvoorbeeld: ouders van kinderen (tussen 5 en 20 jaar) die crimineel zijn, verplicht opvoedlessen geven. Werkt dit niet, dan gaat het kind bijvoorbeeld 5 dagen per week naar een internaat. Leert discipline sociaal gedrag en een beroep. Wat dit gaat kosten? Dit gaat heel veel opleveren, maatschappelijk ontspoorde mensen kosten de maatschappij veel geld, iemand die een beroep leert is een investering die terugverdient. (Ik weet niet wat Wilders mening is m.b.t. dit laatste punt)
.
Er zijn natuurlijk nog veel meer echte oplossingen, maar ik zal er een einde aan breien. Mijn conclusie is: Wilders geeft geregeld “oplossingen” die meer problemen veroorzaken dan ze iets oplossen. Het is vaak aanpakken van de gevolgen (bijv. zwaarder straffen) maar niet van de oorzaken (bijv. taalachterstanden tegengaan). Omdat deze oplossingen zo makkelijk in het gehoor liggen bij mensen die niet te diep nadenken, krijgt hij toch veel stemmen. Als Wilders arts zou zijn en er komt een patiënt bij hem met een ingegroeide teennagel, dan zou hij na een aantal bezoeken de patiënt hebben overtuigd dat een teenamputatie het beste is. Waarom? Een teenamputatie levert voor Wilders werk/geld/status op, een advies tot het kopen van grotere schoenen niet.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:39:52 #50
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038510
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:29 schreef Rurik het volgende:
@SadPanda, je vindt eerlijk straffen bij een gelijke misdaad per definitie niet belangrijk?
Nogmaals ik ben voor een uitzondering.
Anti-Turkije
pi_138038516
Hoe is het eigenlijk met de Goebels van de PVV? Daar heb ik al een tijdje niks meer van gehoord :@
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:40:49 #52
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038540
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:30 schreef Globali het volgende:

[..]

Ik vind dat elke Nederlander in de komende 5 jaar minimaal 1 x een vlucht naar de maan moet maken. Op kosten van de staat.
Prima, ik wil daar best over discussiëren alleen ben je zelf uitgepraat ;)
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:41:15 #53
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038558
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:32 schreef Rurik het volgende:

[..]

Waarom niet?
Omdat het een prima maatregel is die niemand schaadt.
Anti-Turkije
pi_138038571
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nogmaals ik ben voor een uitzondering.
Ik ben er voor van jou een uitzondering te maken. Dat jij straks verslag gaat doen over je leven in Iran..
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:41:27 #55
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038574
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:32 schreef Globali het volgende:

[..]

Zo direct ga je nog alleen ïk" typen. Misschien ben je Wilders?
Gelukkig niet.
Anti-Turkije
pi_138038575
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nogmaals ik ben voor een uitzondering.
want?
pi_138038584
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef Globali het volgende:

[..]

En terecht. Wilders roept het zelf op.
Volgens mij horen media neutraal te zijn in berichtgeving maar zo komt het op mij totaal niet over.. zelfs het NOS Journaal lijkt het maar wat leuk te vinden dat Wilders zichzelf in de voet heeft geschoten.. ik mis een tegengeluid, ook al ben ik geen fan van Wilders
pi_138038594
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:40 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Prima, ik wil daar best over discussiëren alleen ben je zelf uitgepraat ;)
Niet echt. Mijn mening is gewoon duidelijk.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:42:00 #59
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038596
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:33 schreef Globali het volgende:

[..]

Je denkt dat gelijkheid gewoon een soort van bij wet is?
Waarom mag positieve discriminatie dan wel?
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:42:25 #60
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038607
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:34 schreef Rurik het volgende:

[..]

Kort termijn geheugen? Hint: de criminelen met 2 paspoorten zijn niet crimineler dan de criminelen met 1 paspoort, dat is het punt
Daar heb ik je al meerdere keren gelijk gegeven.
Anti-Turkije
pi_138038613
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom mag positieve discriminatie dan wel?
Daar ben ik dus ook niet voor.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:42:44 #62
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038623
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:34 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Jawel.
Geen onschuldige, de criminelen wisten de gevolgen.
Anti-Turkije
pi_138038627
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Volgens mij horen media neutraal te zijn in berichtgeving maar zo komt het op mij totaal niet over.. zelfs het NOS Journaal lijkt het maar wat leuk te vinden dat Wilders zichzelf in de voet heeft geschoten.. ik mis een tegengeluid, ook al ben ik geen fan van Wilders
Tegengeluid zou van de beste man zelf moeten komen, maar dat doet hij dus niet. Bovendien is het niet gek dat dit zo massaal in het nieuws komt het is ook nogal een happening. Dit soort dingen komen namelijk amper voor. (Partijleden die massaal opstappen)
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138038629
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Volgens mij horen media neutraal te zijn in berichtgeving maar zo komt het op mij totaal niet over.. zelfs het NOS Journaal lijkt het maar wat leuk te vinden dat Wilders zichzelf in de voet heeft geschoten.. ik mis een tegengeluid, ook al ben ik geen fan van Wilders
Media horen helemaal niet neutraal te zijn. Ze moeten objectief verslag doen, maar mogen zelf bepalen waarover.
pi_138038641
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Volgens mij horen media neutraal te zijn in berichtgeving maar zo komt het op mij totaal niet over.. zelfs het NOS Journaal lijkt het maar wat leuk te vinden dat Wilders zichzelf in de voet heeft geschoten.. ik mis een tegengeluid, ook al ben ik geen fan van Wilders
Hoe zou je neutraal moeten zijn over zo'n opmerking?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:43:12 #66
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038655
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:35 schreef Globali het volgende:

[..]

De grondwet erbij halen. Het hebben over gelijkheid van mensen. Dat is onzin?
Nee hoor. Maar positieve discriminatie mag van de grondwet ook niet.
Anti-Turkije
pi_138038659
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom mag positieve discriminatie dan wel?
Omdat ze zo zielig zijn
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:43:32 #68
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138038669
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Volgens mij horen media neutraal te zijn in berichtgeving maar zo komt het op mij totaal niet over.. zelfs het NOS Journaal lijkt het maar wat leuk te vinden dat Wilders zichzelf in de voet heeft geschoten.. ik mis een tegengeluid, ook al ben ik geen fan van Wilders
Sommigen kunnen niet wachten op de volgende uitspraak van Wilders. Het lijkt wel alsof zij een beetje geobsedeerd zijn voor hem en PVV'ers. Dat zie je ook in elk topic waarin de PVV zonder reden erbij wordt gesleept. Volgens mij krijgen sommigen oprecht een stijve bij elk relletje rond hem.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:43:34 #69
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038671
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:35 schreef Rurik het volgende:
@SadPanda: als mensen eenmaal crimineel zijn, dan maakt het niet meer uit hoe je ze straft?
Jawel, ik ben tegen de doodstraf of iets dergelijks.
Anti-Turkije
pi_138038674
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Daar heb ik je al meerdere keren gelijk gegeven.
Waarom worden ze dan harder gestraft?
"Omdat het criminelen zijn"
Ja, duh, daarom krijgen ze ook straf.
Waarom worden ze harder gestraft dan andere criminelen?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:44:16 #71
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038695
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:35 schreef Globali het volgende:

[..]

Ik vraag mij serieus af op welke partij jij anders zou stemmen.
Boeit dat?
Anti-Turkije
pi_138038698
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Even helemaal gejat van dumpert, maar ik ben het in grote lijnen wel eens met de beste man. Bovendien heb ik geen zin om een heel verhaal te typen aangezien je geen zin hebt om in te zien waarom het niet wenselijk is.

Mocht je het verhaal van de beste man (ikwilHD) willen lezen;

[..]

^O^Goed verhaal, wat ongetwijfeld bijna niemand in dit topic leest.
pi_138038699
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:43 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Sommigen kunnen niet wachten op de volgende uitspraak van Wilders. Het lijkt wel alsof zij een beetje geobsedeerd zijn voor hem en PVV'ers. Dat zie je ook in elk topic waarin de PVV zonder reden erbij wordt gesleept. Volgens mij krijgen sommigen oprecht een stijve bij elk relletje rond hem.
De man roept gewoon hele rare dingen. Daar krijgt hij dan terecht hard commentaar op.
pi_138038705
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:43 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Jawel, ik ben tegen de doodstraf of iets dergelijks.
Ja, maar gelijk straffen hoeft dus niet per se.

Als jij er zin in hebt moet je gewoon ongelijk kunnen straffen, is dat het? Hoe zit het dan wel?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:44:38 #75
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038711
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:37 schreef Rurik het volgende:

[..]

Ok, want?
Het kan en je vermindert de criminaliteit.
Anti-Turkije
pi_138038714
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:44 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Boeit dat?
Niet werkelijk. Eigenlijk.
pi_138038723
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Volgens mij horen media neutraal te zijn in berichtgeving maar zo komt het op mij totaal niet over.. zelfs het NOS Journaal lijkt het maar wat leuk te vinden dat Wilders zichzelf in de voet heeft geschoten.. ik mis een tegengeluid, ook al ben ik geen fan van Wilders
Ja maar laten we eerlijk zijn. Wanneer het kut gaat met de pvda dan wordt het ook lekker uitgemeten in de media hoor. :P
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:44:58 #78
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038725
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:38 schreef meth1745 het volgende:
This is getting ridiculous,
in het vorige deel had ie 101 posts in 64 minuten. :')
Denk dat ie Tong van de eerste plaats wil verdrijven.
Prima toch
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:45:02 #79
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138038729
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:44 schreef Globali het volgende:

[..]

De man roept gewoon hele rare dingen. Daar krijgt hij dan terecht hard commentaar op.
Ga maar eens rondkijken in topic's hier waarin je ziet dat de PVV er wordt bijgesleept zonder dat die iets met het onderwerp van doen hebben.
pi_138038741
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom mag positieve discriminatie dan wel?
Je begrijpt dat er altijd discriminatie voorafgaat aan positieve discriminatie?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:45:20 #81
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038743
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef Globali het volgende:

[..]

Jij roept ook steeds hetzelfde. Wat verwacht je dan aan reacties?
Dat je daarop ingaat en niet steeds hetzelfde vraagt.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:45:34 #82
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038748
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Ik reageer er niet meer op.
Ah, bedankt voor de mededeling.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:45:36 #83
104871 remlof
Europees federalist
pi_138038750
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:45 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ga maar eens rondkijken in topic's hier waarin je ziet dat de PVV er wordt bijgesleept zonder dat die iets met het onderwerp van doen hebben.

:D
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:46:09 #84
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138038769
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:45 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Je begrijpt dat er altijd discriminatie voorafgaat aan positieve discriminatie?
Er is niks positiefs aan positieve discriminatie. Het is verwerpelijk en pervers. Een walgelijke exponent van de maakbare samenleving van de gutmensch.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:46:36 #85
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038787
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:39 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Even helemaal gejat van dumpert, maar ik ben het in grote lijnen wel eens met de beste man. Bovendien heb ik geen zin om een heel verhaal te typen aangezien je geen zin hebt om in te zien waarom het niet wenselijk is.

Mocht je het verhaal van de beste man (ikwilHD) willen lezen;

[..]

Op die argumenten heb ik al gereageerd.
Anti-Turkije
pi_138038790
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:44 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Het kan en je vermindert de criminaliteit.
Er kunnen wel meer dingen die criminaliteit verminderen maar die doen we ook niet, omdat het hele idee van een rechter is dat hij mensen die dezelfde misdaad hebben begaan gelijk straft. Als we ongelijk gaan straffen is het hek van de dam.
pi_138038791
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:45 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dat je daarop ingaat en niet steeds hetzelfde vraagt.
Je komt er bij jou toch niet omheen? We kunnen het ook hebben over het paargedrag van olifanten.
pi_138038792
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Tegengeluid zou van de beste man zelf moeten komen, maar dat doet hij dus niet. Bovendien is het niet gek dat dit zo massaal in het nieuws komt het is ook nogal een happening. Dit soort dingen komen namelijk amper voor. (Partijleden die massaal opstappen)
Dat hij er zelf niet op reageert is inderdaad zwak.. dat het in het nieuws komt is ook logisch, maar ik vind de berichtgeving wel hijgerig en eenzijdig.. het wordt allemaal zo verschrikkelijk opgeblazen..

quote:
1s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef Mystikvm het volgende:

[..]

Media horen helemaal niet neutraal te zijn. Ze moeten objectief verslag doen, maar mogen zelf bepalen waarover.
Ja ik bedoelde ook objectief.. maar als ik dan bij Pauw & Witteman alleen maar Marokkanen zie zitten en een verdwaalde Surinamer. die elkaar allemaal napapegaaien dan vind ik dat niet erg objectief meer.. ik erger me altijd aan dat soort politiek correcte vertoningen
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:46:57 #89
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038799
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Globali het volgende:

[..]

Ik ben er voor van jou een uitzondering te maken. Dat jij straks verslag gaat doen over je leven in Iran..
Waarom zou ik naar Iran willen?
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:47:20 #90
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038814
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:41 schreef Globali het volgende:

[..]

Niet echt. Mijn mening is gewoon duidelijk.
En dat moet je ook kunnen onderbouwen.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:47:23 #91
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138038817
quote:
Wat is exact je punt?
pi_138038820
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:46 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Er is niks positiefs aan positieve discriminatie. Het is verwerpelijk en pervers. Een walgelijke exponent van de maakbare samenleving van de gutmensch.
Als er geen discriminatie zou bestaan, dan was positieve discriminatie helemaal niet nodig. Dus, mensen die discrimineren zijn de bron van al deze walgelijkheid. Bovendien "gutmensch" :')
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138038821
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:43 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nee hoor. Maar positieve discriminatie mag van de grondwet ook niet.
Wat positieve discriminatie wordt genoemd, is in de wet beschreven als het wegnemen van achterstanden op de arbeidsmarkt.
Je mag positief discrimineren als in een bepaalde beroepsgroep bijvoorbeeld 20% vrouwen aanwezig is, maar in het bedrijf maar 5%. Dan mag je vrouwen bevoordelen.
Dat is terecht, omdat eerder mannen al bevoordeeld zijn, anders had het bedrijf al 20% vrouwen in dienst.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 22-03-2014 13:49:10 ]
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:47:45 #94
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038828
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:42 schreef Globali het volgende:

[..]

Daar ben ik dus ook niet voor.
Dan is de grondwet dus ook geen probleem tenminste niet rechtelijk gezien.
Anti-Turkije
pi_138038847
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:46 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]

Dat hij er zelf niet op reageert is inderdaad zwak.. dat het in het nieuws komt is ook logisch, maar ik vind de berichtgeving wel hijgerig en eenzijdig.. het wordt allemaal zo verschrikkelijk opgeblazen..

[..]

Ja ik bedoelde ook objectief.. maar als ik dan bij Pauw & Witteman alleen maar Marokkanen zie zitten en een verdwaalde Surinamer. die elkaar allemaal napapegaaien dan vind ik dat niet erg objectief meer.. ik erger me altijd aan dat soort politiek correcte vertoningen
Dat is logisch. De man was er erg goed in dingen te zeggen die wettelijk gezien nog net konden. Heel slim. En nu stapt hij volgens mij over die lijn.....in zijn enthousiasme. Dat is groot nieuws.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:48:28 #96
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038852
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:43 schreef Rurik het volgende:

[..]

Waarom worden ze dan harder gestraft?
"Omdat het criminelen zijn"
Ja, duh, daarom krijgen ze ook straf.
Waarom worden ze harder gestraft dan andere criminelen?
Omdat het kan en het de criminaliteit vermindert.
Anti-Turkije
pi_138038859
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:47 schreef SadPanda het volgende:

[..]

En dat moet je ook kunnen onderbouwen.
Dat heb ik al minimaal 30 x gedaan.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:49:05 #99
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038871
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:44 schreef Rurik het volgende:

[..]

Ja, maar gelijk straffen hoeft dus niet per se.

Als jij er zin in hebt moet je gewoon ongelijk kunnen straffen, is dat het? Hoe zit het dan wel?
Ik ben voor gelijk straffen maar in dit geval een uitzondering.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:49:22 #100
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138038879
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:47 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Als er geen discriminatie zou bestaan, dan was positieve discriminatie helemaal niet nodig. Dus, mensen die discrimineren zijn de bron van al deze walgelijkheid. Bovendien "gutmensch" :')
Niet? Wie zegt dat er genoeg kandidaten van gelijke geschiktheid zijn? De laatste keer dat ik rondkeek op de universiteit, was het overgrote deel nog steeds Nederlands hoor.... Ja gutmensch ja, met de maakbare samenleving. What's next? Verplichten dat er x% gingers in een bedrijf moeten werken? x% mensen met één been? x% mensen met een lul van >20cm? Dat zijn ook allemaal minderheden in de samenleving namelijk.
pi_138038880
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:48 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Omdat het kan en het de criminaliteit vermindert.
Ben ik al op ingegaan, zie een paar posts terug.
pi_138038882
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:47 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dan is de grondwet dus ook geen probleem tenminste niet rechtelijk gezien.
Positief discrimineren staat niet beschreven.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:49:34 #103
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038887
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:45 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Je begrijpt dat er altijd discriminatie voorafgaat aan positieve discriminatie?
Nee, dat is een argument die er wordt gebruikt geen feit.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:50:29 #104
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138038924
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:46 schreef Rurik het volgende:

[..]

Er kunnen wel meer dingen die criminaliteit verminderen maar die doen we ook niet, omdat het hele idee van een rechter is dat hij mensen die dezelfde misdaad hebben begaan gelijk straft. Als we ongelijk gaan straffen is het hek van de dam.
Nee hoor als er voor dit een uitzondering wordt gemaakt in de wet en de rest niet. En welke dingen doen we dan niet die criminaliteit verminderen?
Anti-Turkije
pi_138038983
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:50 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nee hoor als er voor dit een uitzondering wordt gemaakt in de wet en de rest niet. En welke dingen doen we dan niet die criminaliteit verminderen?
En zijn we dus weer terug bij af. Ahmed heeft als Nederlander niet dezelfde rechten als ik terwijl we beiden een Nederlands paspoort hebben.
pi_138039006
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:49 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Niet? Wie zegt dat er genoeg kandidaten van gelijke geschiktheid zijn?
De wetgever en gekozen volksvertegenwoordiging.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:53:09 #107
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039043
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:47 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Als er geen discriminatie zou bestaan, dan was positieve discriminatie helemaal niet nodig. Dus, mensen die discrimineren zijn de bron van al deze walgelijkheid. Bovendien "gutmensch" :')
Waarom alles door de overheid te willen regelen? En dat sommige discrimineren hebben ze alleen maar zichzelf meer want dan hebben ze minder goede mensen.
Anti-Turkije
pi_138039065
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:44 schreef Wombcat het volgende:

[..]

^O^Goed verhaal, wat ongetwijfeld bijna niemand in dit topic leest.
Ondergesneeuwd door panda's ;(
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_138039070
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:47 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Als er geen discriminatie zou bestaan, dan was positieve discriminatie helemaal niet nodig. Dus, mensen die discrimineren zijn de bron van al deze walgelijkheid. Bovendien "gutmensch" :')
Positieve discriminatie is ook niet nodig. Kwaad met kwaad vergelden door positief te willen discrimineren werkt alleen maar meer ongelijkheid in de hand. Niet minder.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:53:49 #110
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039074
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:52 schreef nikk het volgende:

[..]

De wetgever en gekozen volksvertegenwoordiging.
De wet stelt discriminatie anders strafbaar. Wat is "positieve" discriminatie? Onderscheid maken op basis van geslacht of afkomst. Onwettig dus :W
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:53:57 #111
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039079
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:47 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Wat positieve discriminatie wordt genoemd, is in de wet beschreven als het wegnemen van achterstanden op de arbeidsmarkt.
Je mag positief discrimineren als in een bepaalde beroepsgroep bijvoorbeeld 20% vrouwen aanwezig is, maar in het bedrijf maar 5%. Dan mag je vrouwen bevoordelen.
Dat is terecht, omdat eerder mannen al bevoordeeld zijn, anders had het bedrijf al 20% vrouwen in dienst.
Nee dat is argumentatie maar objectief gezien nog steeds discriminatie.
Nogmaals een bedrijf heeft alleen maar zichzelf er mee als ze dat doen, gebeurt dus maar heel weinig.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:54:14 #112
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039090
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:48 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat heb ik al minimaal 30 x gedaan.
Dan hoef je het niet duizend keer te herhalen.
Anti-Turkije
pi_138039091
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:53 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom alles door de overheid te willen regelen? En dat sommige discrimineren hebben ze alleen maar zichzelf meer want dan hebben ze minder goede mensen.
Het gaat over mensen die kijkend naar kunnen gelijk zijn. Niet dat je een zwart iemand aanneemt omdat die zwart is maar wel minder kan bijv.
pi_138039105
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:48 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Omdat het kan en het de criminaliteit vermindert.
Ik splits je stelling op in twee delen;
1. Het kan
2. het verminderd criminaliteit

Ik twijfel sterk aan punt 1. los van de praktische bezwaren //Wanneer is iemand dusdanig crimineel dat hij eruit moet? Hoe gaan andere landen om met deze gedeporteerden, en belangrijker nog krijgen wij nu ook al ons eigen tuig terug, dat is namelijk een logische tegensanctie. Wegen de kosten op tegen de baten?// Denk dat het niet voor niets is dat er amper voorbeelden te vinden zijn van landen die dit ook daadwerkelijk toegepast hebben. Het voorbeeld van Australië levert bijvoorbeeld enkel een artikel op waarin niet staatsburgers het land uitgegooid worden. Ten slotte zitten wij als land vast aan een groot aantal verdragen, als we als land niet in een isolement willen raken is het noodzakelijk dat we ons houden aan deze verdragen.

Punt twee is ongetwijfeld waar, maar heb jij enig idee om hoeveel mensen het gaat? Hoeveel criminelen zijn er met een dubbel paspoort? Wellicht krijgen we er meer tuig voor terug (Nederlanders die in het buitenland vastzitten met een dubbel paspoort) dan dat er weggaat. Dan zou de criminaliteit niet verminderd worden.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:54:37 #115
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039108
En wat als het aantal roodharigen in een bedrijf ondervertegenwoordigd is t.o.v. het werkelijke percentage? Moet je dan ook een actief roodharigen wervingsbeleid hebben?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:54:55 #116
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039123
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:49 schreef Rurik het volgende:

[..]

Ben ik al op ingegaan, zie een paar posts terug.
Daar heb ik dan ook al op gereageerd dus dan hoef je het niet te herhalen.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:55:57 #117
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039155
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:49 schreef Globali het volgende:

[..]

Positief discrimineren staat niet beschreven.
Positief discrimineren is objectief gezien (en het woord zegt het al) ook gewoon discrimineren. Is objectief gezien gewoon hetzelfde als zeggen dat 99% autochtoon moet zijn.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:56:10 #118
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039161
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:52 schreef Globali het volgende:

[..]

En zijn we dus weer terug bij af. Ahmed heeft als Nederlander niet dezelfde rechten als ik terwijl we beiden een Nederlands paspoort hebben.
Klopt, dat heb ik ook al bevestigt.
Anti-Turkije
pi_138039169
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:54 schreef Richestorags het volgende:
En wat als het aantal roodharigen in een bedrijf ondervertegenwoordigd is t.o.v. het werkelijke percentage? Moet je dan ook een actief roodharigen wervingsbeleid hebben?
Dus als roodharigen uitgekotst worden door de maatschappij en daardoor nergens aangenomen worden moet dat maar zo blijven?
(Positieve discriminatie is niet wenselijk, maar soms moeten bepaalde groepen beschermd worden)
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039179
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:55 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Positief discrimineren is objectief gezien (en het woord zegt het al) ook gewoon discrimineren. Is objectief gezien gewoon hetzelfde als zeggen dat 99% autochtoon moet zijn.
Ik ben daar ook niet voor.....dus.
pi_138039188
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:53 schreef Richestorags het volgende:

[..]

De wet stelt discriminatie anders strafbaar. Wat is "positieve" discriminatie? Onderscheid maken op basis van geslacht of afkomst. Onwettig dus :W
Dan ben je dom en is dit een ondoordachte en ongeïnformeerde reactie/stellingname. Laat je eerst informeren voordat je dit soort dingen roept. De tijd dat we figuren als jij enige geloofwaardigheid geven door domme reacties serieus te nemen is voorbij.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:57:09 #122
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039189
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:54 schreef Globali het volgende:

[..]

Het gaat over mensen die kijkend naar kunnen gelijk zijn. Niet dat je een zwart iemand aanneemt omdat die zwart is maar wel minder kan bijv.
Ik snap niet wat je bedoelt?
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:57:19 #123
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039195
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:56 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Dus als roodharigen uitgekotst worden door de maatschappij en daardoor nergens aangenomen worden moet dat maar zo blijven?
(Positieve discriminatie is niet wenselijk, maar soms moeten bepaalde groepen beschermd worden)
Wie worden er uitgekotst in Nederland dan? Niemand wordt uitgekotst in Nederland. Doe niet zo belachelijk.
pi_138039212
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:56 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Dus als roodharigen uitgekotst worden door de maatschappij en daardoor nergens aangenomen worden moet dat maar zo blijven?
(Positieve discriminatie is niet wenselijk, maar soms moeten bepaalde groepen beschermd worden)
Hadden ze maar geen rood haar moeten hebben, dat kunnen ze toch gewoon verven.
En die marokkanen, die moeten hun marokkaanse nationaliteit maar opgeven. Oh, wacht, daar was iets mee...
pi_138039217
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:56 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Klopt, dat heb ik ook al bevestigt.
En dat kan dus niet. Mijn ex is of wordt nu Nederlander. Dan kun je, als zij haar eigen nationaliteit zou behouden, niet een briefje aanhangen dat zij minder rechten heeft dan ik. Dan moet je haar gewoon geen Nederlands paspoort geven.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 13:58:23 #126
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039226
quote:
14s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:57 schreef nikk het volgende:

[..]

Dan ben je dom en is dit een ondoordachte en ongeïnformeerde reactie/stellingname. Laat je eerst informeren voordat je dit soort dingen roept. De tijd dat we figuren als jij enige geloofwaardigheid geven door domme reacties serieus te nemen is voorbij.
Ik ben niet dom. Het concept van positieve discriminatie is walgelijk, pervers en er is niets positiefs aan. VOC-mentaliteit, werk je op eigen kracht ergens naar binnen. Je wil toch niet ergens zitten omdat je een kleurtje of een kut hebt? Dan krijg je scheve blikken.
pi_138039242
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:57 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik snap niet wat je bedoelt?
Jij hebt het ineens over mensen die "minder" zouden zijn. Daar gaat het niet over.
pi_138039247
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:56 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Klopt, dat heb ik ook al bevestigt.
Ja en dat is niet te rechtvaardigen.
pi_138039258
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ik ben niet dom. Het concept van positieve discriminatie is walgelijk, pervers en er is niets positiefs aan. VOC-mentaliteit, werk je op eigen kracht ergens naar binnen. Je wil toch niet ergens zitten omdat je een kleurtje of een kut hebt? Dan krijg je scheve blikken.
Jij gaat dus voorbij aan het feit dat mensen eerst gediscrimineerd moeten worden.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039261
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:54 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Ik splits je stelling op in twee delen;
1. Het kan
2. het verminderd criminaliteit

Ik twijfel sterk aan punt 1. los van de praktische bezwaren //Wanneer is iemand dusdanig crimineel dat hij eruit moet? Hoe gaan andere landen om met deze gedeporteerden, en belangrijker nog krijgen wij nu ook al ons eigen tuig terug, dat is namelijk een logische tegensanctie. Wegen de kosten op tegen de baten?// Denk dat het niet voor niets is dat er amper voorbeelden te vinden zijn van landen die dit ook daadwerkelijk toegepast hebben. Het voorbeeld van Australië levert bijvoorbeeld enkel een artikel op waarin niet staatsburgers het land uitgegooid worden. Ten slotte zitten wij als land vast aan een groot aantal verdragen, als we als land niet in een isolement willen raken is het noodzakelijk dat we ons houden aan deze verdragen.

Punt twee is ongetwijfeld waar, maar heb jij enig idee om hoeveel mensen het gaat? Hoeveel criminelen zijn er met een dubbel paspoort? Wellicht krijgen we er meer tuig voor terug (Nederlanders die in het buitenland vastzitten met een dubbel paspoort) dan dat er weggaat. Dan zou de criminaliteit niet verminderd worden.
Gewoon de wet aanpassen zodat iedere inwoner van NL vanaf 18 jaar maar 1 nationaliteit mag bezitten.

Wanneer je meer nationaliteiten hebt kies je er één. De andere nationaliteit wordt dan bij NL wet niet meer erkend.

Maakt alles zoveel simpeler en duidelijker.

Dus iedereen die er voor kiest om een andere nationaliteit te behouden is dan in NL met een verblijfsvergunning voor (on)bepaalde tijd. Met uiteraard wel dezelfde rechten en plichten.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:00:20 #131
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039298
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:59 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Jij gaat dus voorbij aan het feit dat mensen eerst gediscrimineerd moeten worden.
En dat ga je oplossen door per se te sturen en anderen ook te discrimineren? Los discriminatie op waar het overduidelijk is. Voor de andere gevallen: Hoe ga jij bewijzen dat Achmed niet is aangenomen omdat die Achmed heet?
pi_138039328
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:59 schreef Montagui het volgende:

[..]

Gewoon de wet aanpassen zodat iedere inwoner van NL vanaf 18 jaar maar 1 nationaliteit mag bezitten.

Wanneer je meer nationaliteiten hebt kies je er één. De andere nationaliteit wordt dan bij NL wet niet meer erkend.

Maakt alles zoveel simpeler en duidelijker.

Dus iedereen die er voor kiest om een andere nationaliteit te behouden is dan in NL met een verblijfsvergunning voor (on)bepaalde tijd. Met uiteraard wel dezelfde rechten en plichten.
Dat zou kunnen. Vanaf nu dan. Maar wat doe je met iemand die hier is geboren dan? Een Marokkaan kan zijn Marokkaanse nationaliteit niet opzeggen.
pi_138039329
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:52 schreef Globali het volgende:

[..]

En zijn we dus weer terug bij af. Ahmed heeft als Nederlander niet dezelfde rechten als ik terwijl we beiden een Nederlands paspoort hebben.
Stel: Joost heeft alleen een Nederlands paspoort, Ahmed heeft een Nederlands én een Marokkaans paspoort. Dat betekent dat Ahmed beschikt over een kenmerk dat Joost niet bezit, namelijk een dubbele nationaliteit.

Je kunt in de wet vastleggen dat het afnemen van de Nederlandse nationaliteit mogelijk is. Stel dat Joost en Ahmed zo veel op hun geweten hebben dat ze voor deze straf in aanmerking komen, dan kijken we of deze uitvoerbaar is. Bij Joost kan dat niet, omdat hij zonder Nederlands paspoort statenloos wordt. Bij Ahmed kan het wel, omdat hij nu twee nationaliteiten heeft. Dan is het dus prima mogelijk om hem een nationaliteit af te nemen.

Er is niks ongelijks aan; een bepaalde straf is alleen wel of niet uitvoerbaar. Bij Joost zal de rechter een andere passende straf moeten zoeken. Er zijn landen - ik meen onder meer Finland - waar verkeersboetes zijn afgestemd op iemands inkomen. Twee autorijders die dezelfde overtreding maken, worden verschillend gestraft.

Mensen verschillend straffen hoeft geen taboe te zijn; zeker niet als je het van tevoren hebt aangekondigd. De overtreder / crimineel heeft willens en wetens de risico's genomen en - in het geval van Ahmed - zijn nationaliteit op het spel gezet. Effectiviteit van straffen moet voorop staan. En als het kan helpen om sommige mensen tot ongewenst vreemdeling te verklaren in dit land, moeten we die kans met beide handen aangrijpen.
pi_138039360
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ik ben niet dom. Het concept van positieve discriminatie is walgelijk, pervers en er is niets positiefs aan. VOC-mentaliteit, werk je op eigen kracht ergens naar binnen. Je wil toch niet ergens zitten omdat je een kleurtje of een kut hebt? Dan krijg je scheve blikken.
Maar als er 20% mensen zwart zijn in een beroepsgroep, maar een bedrijf neemt alleen maar blanken aan, is dat toch net zo walgelijk? Dan wordt je aangenomen omdat je blank bent. Levert alleen geen scheve blikken op, omdat iedereen bij het bedrijf blank is.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:01:51 #135
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039364
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:54 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Wellicht krijgen we er meer tuig voor terug (Nederlanders die in het buitenland vastzitten met een dubbel paspoort) dan dat er weggaat. Dan zou de criminaliteit niet verminderd worden.
Lijkt me niet, Nederlanders zijn in het buitenland niet oververtegenwoordigd in criminaliteitscijfers.

quote:
Wanneer is iemand dusdanig crimineel dat hij eruit moet?
Dat kan natuurlijk door de politiek bepaald worden net als andere dingen ook daardoor worden bepaald.

quote:
Hoe gaan andere landen om met deze gedeporteerden,
Als ze vermoord worden of iets dergelijk wil ik ze natuurlijk weg hebben.

quote:
en belangrijker nog krijgen wij nu ook al ons eigen tuig terug, dat is namelijk een logische tegensanctie.
Weet ik maar het lijkt me dat dat veel minder is.

quote:
Wegen de kosten op tegen de baten?
Goede vraag, maar het gaat natuurlijk ook om de overlast van veelplegers.

quote:
Ten slotte zitten wij als land vast aan een groot aantal verdragen, als we als land niet in een isolement willen raken is het noodzakelijk dat we ons houden aan deze verdragen.
Welke verdagen zijn dat concreet?

quote:
Punt twee is ongetwijfeld waar, maar heb jij enig idee om hoeveel mensen het gaat? Hoeveel criminelen zijn er met een dubbel paspoort?
Geen idee maar volgens mij hebben veel Turken en Marokkanen een dubbel paspoort.
Anti-Turkije
pi_138039380
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Stel: Joost heeft alleen een Nederlands paspoort, Ahmed heeft een Nederlands én een Marokkaans paspoort. Dat betekent dat Ahmed beschikt over een kenmerk dat Joost niet bezit, namelijk een dubbele nationaliteit.

Je kunt in de wet vastleggen dat het afnemen van de Nederlandse nationaliteit mogelijk is. Stel dat Joost en Ahmed zo veel op hun geweten hebben dat ze voor deze straf in aanmerking komen, dan kijken we of deze uitvoerbaar is. Bij Joost kan dat niet, omdat hij zonder Nederlands paspoort statenloos wordt. Bij Ahmed kan het wel, omdat hij nu twee nationaliteiten heeft. Dan is het dus prima mogelijk om hem een nationaliteit af te nemen.

Er is niks ongelijks aan; een bepaalde straf is alleen wel of niet uitvoerbaar. Bij Joost zal de rechter een andere passende straf moeten zoeken. Er zijn landen - ik meen onder meer Finland - waar verkeersboetes zijn afgestemd op iemands inkomen. Twee autorijders die dezelfde overtreding maken, worden verschillend gestraft.

Mensen verschillend straffen hoeft geen taboe te zijn; zeker niet als je het van tevoren hebt aangekondigd. De overtreder / crimineel heeft willens en wetens de risico's genomen en - in het geval van Ahmed - zijn nationaliteit op het spel gezet. Effectiviteit van straffen moet voorop staan. En als het kan helpen om sommige mensen tot ongewenst vreemdeling te verklaren in dit land, moeten we die kans met beide handen aangrijpen.
Dan moet je dus iemand geen Nederlands paspoort geven. Dat hebben we wel gedaan. Dan is iemand gewoon Nederlands dus.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:02:19 #137
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039388
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:56 schreef Globali het volgende:

[..]

Ik ben daar ook niet voor.....dus.
Weet ik maar dan is het geen goed argument dat het rechtelijk niet kan vanwege de grondwet.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:02:36 #138
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039401
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Maar als er 20% mensen zwart zijn in een beroepsgroep, maar een bedrijf neemt alleen maar blanken aan, is dat toch net zo walgelijk? Dan wordt je aangenomen omdat je blank bent. Levert alleen geen scheve blikken op, omdat iedereen bij het bedrijf blank is.
Het staat je vrij om aan de andere zijde een bedrijf op te richten dat veel zwarten in dienst neemt.
pi_138039411
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:02 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Weet ik maar dan is het geen goed argument dat het rechtelijk niet kan vanwege de grondwet.
Het is een hele andere discussie dan het mensen uitzetten.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:03:04 #140
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039413
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Globali het volgende:

[..]

En dat kan dus niet. Mijn ex is of wordt nu Nederlander. Dan kun je, als zij haar eigen nationaliteit zou behouden, niet een briefje aanhangen dat zij minder rechten heeft dan ik. Dan moet je haar gewoon geen Nederlands paspoort geven.
Waarom kan dat niet? Criminaliteit is een keuze en de gevolgen weet iedereen.
Anti-Turkije
pi_138039423
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Globali het volgende:

[..]

En dat kan dus niet. Mijn ex is of wordt nu Nederlander. Dan kun je, als zij haar eigen nationaliteit zou behouden, niet een briefje aanhangen dat zij minder rechten heeft dan ik. Dan moet je haar gewoon geen Nederlands paspoort geven.
Onzin-bewering. Jouw ex heeft net zo veel rechten als ieder ander met een Nederlands paspoort. Maar mocht ze zich ontwikkelen tot een notoire, onverbeterlijke crimineel, dan kan dat paspoort op het spel komen te staan, gezien het bijzondere kenmerk dat zij bezit, namelijk het hebben van twee nationaliteiten.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:03:29 #142
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039427
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Rurik het volgende:

[..]

Ja en dat is niet te rechtvaardigen.
Dat is een mening waarmee ik het niet eens ben geen feit.
Anti-Turkije
pi_138039432
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:59 schreef Montagui het volgende:

[..]

Gewoon de wet aanpassen zodat iedere inwoner van NL vanaf 18 jaar maar 1 nationaliteit mag bezitten.

Wanneer je meer nationaliteiten hebt kies je er één. De andere nationaliteit wordt dan bij NL wet niet meer erkend.

Maakt alles zoveel simpeler en duidelijker.

Dus iedereen die er voor kiest om een andere nationaliteit te behouden is dan in NL met een verblijfsvergunning voor (on)bepaalde tijd. Met uiteraard wel dezelfde rechten en plichten.
Dat is al zo.
Alleen kunnen marokkanen en turken hun oorspronkelijke nationaliteit niet verliezen én krijgt een kind van 2 marokkaanse ouders (die op die manier hun marokkaanse nationalitiet niet konden verliezen, maar wel nederlander zijn geworden) óók de nederlandse nationaliteit. En die wil je dan nu de nederlandse nationaliteit afpakken?
pi_138039435
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat zou kunnen. Vanaf nu dan. Maar wat doe je met iemand die hier is geboren dan? Een Marokkaan kan zijn Marokkaanse nationaliteit niet opzeggen.
Zie die wet. De boreling heeft vanaf geboorte 2 nationaliteiten, de Marokkaanse en de Nederlandse. Vanaf 18 jaar dient deze boreling een nationaliteit te kiezen. NL erkent die andere nationaliteit dan niet meer.

Dat Marokko dat wel doet boeit niet.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_138039455
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:03 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom kan dat niet? Criminaliteit is een keuze en de gevolgen weet iedereen.
Dan moet je iemand geen Nederlands paspoort toekennen.
pi_138039484
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Globali het volgende:

[..]

En dat kan dus niet. Mijn ex is of wordt nu Nederlander. Dan kun je, als zij haar eigen nationaliteit zou behouden, niet een briefje aanhangen dat zij minder rechten heeft dan ik. Dan moet je haar gewoon geen Nederlands paspoort geven.
Mijn schoonzus heeft ook 2 paspoorten en toch gaat haar stem naar de PVV. Als je je gewoon gedraagt heb je niks te vrezen.Het gaat om het uitschot dat we kwijt moeten, het gajes, schorem....
BARUJ SHEM KEVOD MALJUTO LE´OLAM VA´ED
pi_138039502
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:03 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Onzin-bewering. Jouw ex heeft net zo veel rechten als ieder ander met een Nederlands paspoort. Maar mocht ze zich ontwikkelen tot een notoire, onverbeterlijke crimineel, dan kan dat paspoort op het spel komen te staan, gezien het bijzondere kenmerk dat zij bezit, namelijk het hebben van twee nationaliteiten.
Dus zeg je dat het paspoort weinig zegt. Dan ben je een halve Nederlander eigenlijk. Kijken hoe dat gaat werken in de realiteit.
pi_138039506
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat zou kunnen. Vanaf nu dan. Maar wat doe je met iemand die hier is geboren dan? Een Marokkaan kan zijn Marokkaanse nationaliteit niet opzeggen.
Des te belangrijker is het dat er een stuk of wat Nederlandse Marokkanen ongewild naar Marokko moeten vertrekken. Liefst flink crimineel, zodat ze er in Marokko goed last van hebben. Dat is de enige manier om Marokko onder druk te zetten om hun absurde wetgeving aan te passen. Er wordt veel te weinig druk op Marokko uitgeoefend, terwijl problemen met Marokkaanse onderdanen in diverse Europese landen aan de orde zijn.
pi_138039507
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:03 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dat is een mening waarmee ik het niet eens ben geen feit.
Ok, leuk.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:05:25 #150
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039508
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Maar als er 20% mensen zwart zijn in een beroepsgroep, maar een bedrijf neemt alleen maar blanken aan, is dat toch net zo walgelijk? Dan wordt je aangenomen omdat je blank bent. Levert alleen geen scheve blikken op, omdat iedereen bij het bedrijf blank is.
Dat is walgelijk maar zou niet door de overheid bestraft moeten worden. Het bedrijf heeft alleen zich zelf er mee en ik zou ook niet kopen bij een bedrijf die dat doet.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:05:39 #151
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_138039516
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:03 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Onzin-bewering. Jouw ex heeft net zo veel rechten als ieder ander met een Nederlands paspoort. Maar mocht ze zich ontwikkelen tot een notoire, onverbeterlijke crimineel, dan kan dat paspoort op het spel komen te staan, gezien het bijzondere kenmerk dat zij bezit, namelijk het hebben van twee nationaliteiten.
Prima als je dat doet. Maar dan snap ik ook niet waarom de PVV moeilijk doet als ze verweten wordt van mensen tweederangs burger te maken. Ze reageren natuurlijk zo omdat ze weten dat dat eigenlijk schandalig is. Maar als je feitelijk ervoor staat om burgers ongelijk te behandelen, sta er dan ook voor als het je verweten wordt.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:05:52 #152
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039524
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:02 schreef Globali het volgende:

[..]

Het is een hele andere discussie dan het mensen uitzetten.
Ik heb het over dat uitzetten niet zou kunnen vanwege de grondwet.
Anti-Turkije
pi_138039528
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:03 schreef Montagui het volgende:

[..]

Zie die wet. De boreling heeft vanaf geboorte 2 nationaliteiten, de Marokkaanse en de Nederlandse. Vanaf 18 jaar dient deze boreling een nationaliteit te kiezen. NL erkent die andere nationaliteit dan niet meer.

Dat Marokko dat wel doet boeit niet.
Dat is nu al het geval. Wat is dan het probleem?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:06:09 #154
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039538
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dat is walgelijk maar zou niet door de overheid bestraft moeten worden. Het bedrijf heeft alleen zich zelf er mee en ik zou ook niet kopen bij een bedrijf die dat doet.
Bovendien zijn dit hypothetische stellingen.
pi_138039542
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:03 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Dat is al zo.
Alleen kunnen marokkanen en turken hun oorspronkelijke nationaliteit niet verliezen én krijgt een kind van 2 marokkaanse ouders (die op die manier hun marokkaanse nationalitiet niet konden verliezen, maar wel nederlander zijn geworden) óók de nederlandse nationaliteit. En die wil je dan nu de nederlandse nationaliteit afpakken?
Nee? Ze kunnen kiezen. En voor NL geldt dan die nationaliteit.

Als deze boreling er op 18 jarige leeftijd voor kiest om Marokkaans te zijn dan is hij vanaf 18 jaar alleen maar Marokkaans. Zijn of haar keus.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_138039554
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:04 schreef Pinkelotjeblauw het volgende:

[..]

Mijn schoonzus heeft ook 2 paspoorten en toch gaat haar stem naar de PVV. Als je je gewoon gedraagt heb je niks te vrezen.Het gaat om het uitschot dat we kwijt moeten, het gajes, schorem....
En ook jouw schoonzus is dan gewoon een Nederlands burger. Toch?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:06:38 #157
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039557
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:04 schreef Globali het volgende:

[..]

Dan moet je iemand geen Nederlands paspoort toekennen.
Waarom niet? De persoon weet dat van tevoren?
Anti-Turkije
pi_138039588
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat is nu al het geval. Wat is dan het probleem?
Niet waar, nu hebben zij 2 nationaliteiten.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_138039593
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Des te belangrijker is het dat er een stuk of wat Nederlandse Marokkanen ongewild naar Marokko moeten vertrekken. Liefst flink crimineel, zodat ze er in Marokko goed last van hebben. Dat is de enige manier om Marokko onder druk te zetten om hun absurde wetgeving aan te passen. Er wordt veel te weinig druk op Marokko uitgeoefend, terwijl problemen met Marokkaanse onderdanen in diverse Europese landen aan de orde zijn.
Dat kan dus niet als men Nederlands is. Leuk plan. Werkt niet.
pi_138039615
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:06 schreef Montagui het volgende:

[..]

Nee? Ze kunnen kiezen. En voor NL geldt dan die nationaliteit.

Als deze boreling er op 18 jarige leeftijd voor kiest om Marokkaans te zijn dan is hij vanaf 18 jaar alleen maar Marokkaans. Zijn of haar keus.
Maar als dat zo is, dan is de hele uitspraak van Wilders toch sowieso zinloos?
pi_138039624
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik heb het over dat uitzetten niet zou kunnen vanwege de grondwet.
Je hebt in elk geval iets opgestoken vandaag.
pi_138039629
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef Globali het volgende:

[..]

Dus zeg je dat het paspoort weinig zegt. Dan ben je een halve Nederlander eigenlijk. Kijken hoe dat gaat werken in de realiteit.
Ik zeg niet dat het paspoort weinig zegt. Iemand met het Nederlands paspoort heeft dezelfde rechten als ieder ander met het Nederlands paspoort, punt.

Deze discussie gaat niet over rechten (want die staan buiten kijf), maar over effectief straffen. En wat mij betreft kan het afnemen van de NL-nationaliteit (in de gevallen waar dat mogelijk is) prima in de lijst met strafmaatregelen staan.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:08:31 #163
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039632
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:08 schreef Globali het volgende:

[..]

Je hebt in elk geval iets opgestoken vandaag.
Nee hoor
Anti-Turkije
pi_138039651
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:06 schreef Montagui het volgende:

[..]

Nee? Ze kunnen kiezen. En voor NL geldt dan die nationaliteit.

Als deze boreling er op 18 jarige leeftijd voor kiest om Marokkaans te zijn dan is hij vanaf 18 jaar alleen maar Marokkaans. Zijn of haar keus.
Nee. Want hij/zij kan geheel gaan voor de Nederlandse nationaliteit maar blijft voor Marokko ook een Marokkaans burger.
pi_138039657
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Lijkt me niet, Nederlanders zijn in het buitenland niet oververtegenwoordigd in criminaliteitscijfers.

[..]

Dat kan natuurlijk door de politiek bepaald worden net als andere dingen ook daardoor worden bepaald.

[..]

Als ze vermoord worden of iets dergelijk wil ik ze natuurlijk weg hebben.

[..]

Weet ik maar het lijkt me dat dat veel minder is.

[..]

Goede vraag, maar het gaat natuurlijk ook om de overlast van veelplegers.

[..]

Welke verdagen zijn dat concreet?

[..]

Geen idee maar volgens mij hebben veel Turken en Marokkanen een dubbel paspoort.
Los van het feit dat je/we over veel dingen geen idee hebt en daardoor een beleidsaanpassing waarschijnlijk niet effectief is.;
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-1966-237.html
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-1967-48.html
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-1972-38.html
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/trb-1969-99.html
http://wetten.overheid.nl/BWBV0001000/geldigheidsdatum_22-03-2014
http://wetten.overheid.nl/BWBV0001008/geldigheidsdatum_22-03-2014
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039676
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:06 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom niet? De persoon weet dat van tevoren?
Omdat een ieder met hetzelfde papiertje gelijk moet zijn voor de wet. Anders moet je een verblijfsvergunning geven.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:10:13 #167
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_138039684
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:06 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom niet? De persoon weet dat van tevoren?
Hoe kan een persoon weten dat hij 10 jaar later ineens als tweedrang wordt geklassificeerd?
En wie zegt niet dat over 5 jaar ook de criminaliteitsrichtlijnen voor die groep strakker wordt dan voor een ander?

In zoveel landen met zoveel voorbeelden waarin willekeur in het strafrecht leidt tot complete willekeur en het bewust aanpakken van een bepaalde groep, maar nog steeds niks geleerd. Want het is naief om te denken dat persoon x of y gelijk worden beoordeelt als de ander al een superieure status heeft.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_138039706
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:08 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik zeg niet dat het paspoort weinig zegt. Iemand met het Nederlands paspoort heeft dezelfde rechten als ieder ander met het Nederlands paspoort, punt.

Deze discussie gaat niet over rechten (want die staan buiten kijf), maar over effectief straffen. En wat mij betreft kan het afnemen van de NL-nationaliteit (in de gevallen waar dat mogelijk is) prima in de lijst met strafmaatregelen staan.
Dezelfde rechten. Behalve dat je hen uit zou moeten kunnen zetten. Daar zie ik toch wel een verschil.
pi_138039708
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Des te belangrijker is het dat er een stuk of wat Nederlandse Marokkanen ongewild naar Marokko moeten vertrekken. Liefst flink crimineel, zodat ze er in Marokko goed last van hebben. Dat is de enige manier om Marokko onder druk te zetten om hun absurde wetgeving aan te passen. Er wordt veel te weinig druk op Marokko uitgeoefend, terwijl problemen met Marokkaanse onderdanen in diverse Europese landen aan de orde zijn.
En wat lossen we daar dan mee op? Denk je dat die gastjes ineens niet meer crimineel zijn omdat ze geen Marokkaans paspoort meer hebben?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039716
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:08 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nee hoor
Eens.
pi_138039719
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:01 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Stel: Joost heeft alleen een Nederlands paspoort, Ahmed heeft een Nederlands én een Marokkaans paspoort. Dat betekent dat Ahmed beschikt over een kenmerk dat Joost niet bezit, namelijk een dubbele nationaliteit.

Je kunt in de wet vastleggen dat het afnemen van de Nederlandse nationaliteit mogelijk is. Stel dat Joost en Ahmed zo veel op hun geweten hebben dat ze voor deze straf in aanmerking komen, dan kijken we of deze uitvoerbaar is. Bij Joost kan dat niet, omdat hij zonder Nederlands paspoort statenloos wordt. Bij Ahmed kan het wel, omdat hij nu twee nationaliteiten heeft. Dan is het dus prima mogelijk om hem een nationaliteit af te nemen.

Er is niks ongelijks aan; een bepaalde straf is alleen wel of niet uitvoerbaar. Bij Joost zal de rechter een andere passende straf moeten zoeken. Er zijn landen - ik meen onder meer Finland - waar verkeersboetes zijn afgestemd op iemands inkomen. Twee autorijders die dezelfde overtreding maken, worden verschillend gestraft.

Mensen verschillend straffen hoeft geen taboe te zijn; zeker niet als je het van tevoren hebt aangekondigd. De overtreder / crimineel heeft willens en wetens de risico's genomen en - in het geval van Ahmed - zijn nationaliteit op het spel gezet. Effectiviteit van straffen moet voorop staan. En als het kan helpen om sommige mensen tot ongewenst vreemdeling te verklaren in dit land, moeten we die kans met beide handen aangrijpen.
Het idee van die verkeersboetes is juist dat ze volgens de bedenker van de wet gelijk gestraft worden als je ze een inkomensafhankelijke boete geeft en ongelijk straft als je dat niet doet. Daar kun je heel wat over zeggen, of dat zo is of niet, maar ze proberen in ieder geval een soort rechtvaardigheid te benaderen.

Als je alleen maar wil dat de criminaliteit naar beneden gaat, dan zou je ook een avondklok kunnen instellen voor niet-blanken. In landen als Zuid-Afrika was het heel leuk wonen als blanke.
pi_138039723
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:58 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ik ben niet dom. Het concept van positieve discriminatie is walgelijk, pervers en er is niets positiefs aan. VOC-mentaliteit, werk je op eigen kracht ergens naar binnen. Je wil toch niet ergens zitten omdat je een kleurtje of een kut hebt? Dan krijg je scheve blikken.
Daar kan je over discussiëren. Zoals al reeds gebeurd in dit topic zie ik. Het is in ieder geval een betere reactie dan de vorige.
pi_138039764
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:05 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Prima als je dat doet. Maar dan snap ik ook niet waarom de PVV moeilijk doet als ze verweten wordt van mensen tweederangs burger te maken. Ze reageren natuurlijk zo omdat ze weten dat dat eigenlijk schandalig is. Maar als je feitelijk ervoor staat om burgers ongelijk te behandelen, sta er dan ook voor als het je verweten wordt.
De PVV zegt heel wat anders. Wilders is woensdag als een soort volksmenner tekeer gegaan en riep ongenuanceerd "Minder Marokkanen". Dat had hij trouwens al een paar keer eerder gezegd, om pas achteraf die uitspraak een beetje te nuanceren.

Voor mij (en veel anderen hier) is de kern niet minder Marokkanen, maar minder criminelen. Om te komen tot minder criminelen is een scala aan strafmaatregelen beschikbaar of denkbaar. En zoals gezegd zou het afnemen van de Nederlandse nationaliteit daar prima tussen kunnen staan. Als het maar effectief is en bijdraagt aan het doel, namelijk minder criminelen.

Ik wil overigens ook nog eens zeggen dat er heel veel Marokkanen in dit land zijn die zich wél goed gedragen. Het is ook in hun belang dat we de rotte appels uit die groep eruit halen, zodat de beeldvorming rondom Marokkanen gaat verbeteren.
pi_138039772
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:10 schreef Globali het volgende:

[..]

Dezelfde rechten. Behalve dat je hen uit zou moeten kunnen zetten. Daar zie ik toch wel een verschil.
Wanneer je maar 1 nationaliteit hebt heb je dit probleem niet.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_138039776
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:07 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat kan dus niet als men Nederlands is. Leuk plan. Werkt niet.
Ik herhaal mezelf maar weer eens: waar een wil is, is een weg.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:12:40 #176
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_138039777
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:10 schreef tofastTG het volgende:

[..]

En wat lossen we daar dan mee op? Denk je dat die gastjes ineens niet meer crimineel zijn omdat ze geen Marokkaans paspoort meer hebben?
Schijnbaar is het probleem dat ze marokkaans zijn, niet of ze wel of niet crimineel zijn.

Daarom vind ik Asscher gister zo goed. Dat je moet laten zien dat dit niet kan en er voor moet waken dat je niet gaat wennen aan dit soort teksten.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_138039797
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:08 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik zeg niet dat het paspoort weinig zegt. Iemand met het Nederlands paspoort heeft dezelfde rechten als ieder ander met het Nederlands paspoort, punt.

Deze discussie gaat niet over rechten (want die staan buiten kijf), maar over effectief straffen. En wat mij betreft kan het afnemen van de NL-nationaliteit (in de gevallen waar dat mogelijk is) prima in de lijst met strafmaatregelen staan.
Je spreekt jezelf nu wel tegen (in de praktijk iig).
Want je kunt van een geboren nederlander met maar één nationaliteit die nationaliteit niet afnemen.
Maar je wil het wel doen bij mensen die twee nationaliteiten hebben, maar de niet-nederlandse niet kwijtkunnen omdat dat van dat land niet mag.
Dan behandel je mensen met een nederlands paspoort dus verschillend.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:13:33 #178
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_138039807
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:11 schreef nikk het volgende:

[..]

Daar kan je over discussiëren. Zoals al reeds gebeurd in dit topic zie ik. Het is in ieder geval een betere reactie dan de vorige.
Ik ben dan ook niet dom. Dat ik me zwart-wit uitdruk is een keuze.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:14:02 #179
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039822
quote:
Ten eerste gaat het niet over rassen, ten tweee wil ik uit de EU dus 1 van dat verdrag is niet meer geldig en ten derde dat soort verdragen worden niet gehandhaafd. Kijk eens naar wie de Universele verklaring van de rechten van de mens heeft ondertekent..
Anti-Turkije
pi_138039824
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:12 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

De PVV zegt heel wat anders. Wilders is woensdag als een soort volksmenner tekeer gegaan en riep ongenuanceerd "Minder Marokkanen". Dat had hij trouwens al een paar keer eerder gezegd, om pas achteraf die uitspraak een beetje te nuanceren.

Voor mij (en veel anderen hier) is de kern niet minder Marokkanen, maar minder criminelen. Om te komen tot minder criminelen is een scala aan strafmaatregelen beschikbaar of denkbaar. En zoals gezegd zou het afnemen van de Nederlandse nationaliteit daar prima tussen kunnen staan. Als het maar effectief is en bijdraagt aan het doel, namelijk minder criminelen.

Ik wil overigens ook nog eens zeggen dat er heel veel Marokkanen in dit land zijn die zich wél goed gedragen. Het is ook in hun belang dat we de rotte appels uit die groep eruit halen, zodat de beeldvorming rondom Marokkanen gaat verbeteren.
En ik quote mezelf!

quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 13:54 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Ik splits je stelling op in twee delen;
1. Het kan
2. het verminderd criminaliteit

Ik twijfel sterk aan punt 1. los van de praktische bezwaren //Wanneer is iemand dusdanig crimineel dat hij eruit moet? Hoe gaan andere landen om met deze gedeporteerden, en belangrijker nog krijgen wij nu ook al ons eigen tuig terug, dat is namelijk een logische tegensanctie. Wegen de kosten op tegen de baten?// Denk dat het niet voor niets is dat er amper voorbeelden te vinden zijn van landen die dit ook daadwerkelijk toegepast hebben. Het voorbeeld van Australië levert bijvoorbeeld enkel een artikel op waarin niet staatsburgers het land uitgegooid worden. Ten slotte zitten wij als land vast aan een groot aantal verdragen, als we als land niet in een isolement willen raken is het noodzakelijk dat we ons houden aan deze verdragen.

Punt twee is ongetwijfeld waar, maar heb jij enig idee om hoeveel mensen het gaat? Hoeveel criminelen zijn er met een dubbel paspoort? Wellicht krijgen we er meer tuig voor terug (Nederlanders die in het buitenland vastzitten met een dubbel paspoort) dan dat er weggaat. Dan zou de criminaliteit niet verminderd worden.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039832
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:11 schreef Rurik het volgende:

[..]

Het idee van die verkeersboetes is juist dat ze volgens de bedenker van de wet gelijk gestraft worden als je ze een inkomensafhankelijke boete geeft en ongelijk straft als je dat niet doet. Daar kun je heel wat over zeggen, of dat zo is of niet, maar ze proberen in ieder geval een soort rechtvaardigheid te benaderen.

Als je alleen maar wil dat de criminaliteit naar beneden gaat, dan zou je ook een avondklok kunnen instellen voor niet-blanken. In landen als Zuid-Afrika was het heel leuk wonen als blanke.
De meeste misdrijven worden gepleegd door mannen tussen de 18 en 27. Dus geef die een avondklok en je bent idd een flink deel van het probleem kwijt.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:14:26 #182
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039833
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:10 schreef Globali het volgende:

[..]

Omdat een ieder met hetzelfde papiertje gelijk moet zijn voor de wet. Anders moet je een verblijfsvergunning geven.
Gaap, dan verander je die wet.
Anti-Turkije
pi_138039834
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:13 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Je spreekt jezelf nu wel tegen (in de praktijk iig).
Want je kunt van een geboren nederlander met maar één nationaliteit die nationaliteit niet afnemen.
Maar je wil het wel doen bij mensen die twee nationaliteiten hebben, maar de niet-nederlandse niet kwijtkunnen omdat dat van dat land niet mag.
Dan behandel je mensen met een nederlands paspoort dus verschillend.
Tenzij bij wet die andere nationaliteit niet door NL erkend wordt.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:15:08 #184
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039860
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:10 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Hoe kan een persoon weten dat hij 10 jaar later ineens als tweedrang wordt geklassificeerd?
En wie zegt niet dat over 5 jaar ook de criminaliteitsrichtlijnen voor die groep strakker wordt dan voor een ander?
Ik zie dat niet als een probleem, die persoon kan altijd nog weg als hij van plan is crimineel te worden.
Anti-Turkije
pi_138039874
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:14 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ten eerste gaat het niet over rassen, ten tweee wil ik uit de EU dus 1 van dat verdrag is niet meer geldig en ten derde dat soort verdragen worden niet gehandhaafd. Kijk eens naar wie de Universele verklaring van de rechten van de mens heeft ondertekent..
Uit de EU gaan zou het eea. wel makkelijker maken(als je echt onderscheid zou willen maken op basis van afkomst) maar dat is weer een hele andere discussie.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039875
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:14 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Gaap, dan verander je die wet.
Inderdaad. Dat is de oplossing.
pi_138039895
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:14 schreef Montagui het volgende:

[..]

Tenzij bij wet die andere nationaliteit niet door NL erkend wordt.
Dat is gedaan. Dat kan je niet terugdraaien.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:16:38 #188
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_138039909
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:12 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

De PVV zegt heel wat anders. Wilders is woensdag als een soort volksmenner tekeer gegaan en riep ongenuanceerd "Minder Marokkanen". Dat had hij trouwens al een paar keer eerder gezegd, om pas achteraf die uitspraak een beetje te nuanceren.

Voor mij (en veel anderen hier) is de kern niet minder Marokkanen, maar minder criminelen. Om te komen tot minder criminelen is een scala aan strafmaatregelen beschikbaar of denkbaar. En zoals gezegd zou het afnemen van de Nederlandse nationaliteit daar prima tussen kunnen staan. Als het maar effectief is en bijdraagt aan het doel, namelijk minder criminelen.

Ik wil overigens ook nog eens zeggen dat er heel veel Marokkanen in dit land zijn die zich wél goed gedragen. Het is ook in hun belang dat we de rotte appels uit die groep eruit halen, zodat de beeldvorming rondom Marokkanen gaat verbeteren.
Maar voor minder criminelen is het standpunt minder marokkanen zinloos. Hij had ook kunnen zeggen minder hooligans, die zijn ook oververtegenwoordigt in cijfers. Het probleem met cijfers is, is dat er niemand aan het gemiddelde voldoet. Dat betekent niet dat je ze niet moet gebruiken, maar er 1 groep uitpakken die er bovenuit steekt is een beetje maf. Zeker als je de motivatie uit de context en zijn nuances moet halen. Daaruit kan je maar 1 ding concluderen en dat is dat de uitspraken die later worden afgezwakt enkel ter ophitsing en rellen worden gezegd. Als het om de inhoud ging die hij er later aan probeert te plakken, dan verpakt hij zijn boodschap behoorlijk slecht.
Die inhoud is niet zijn boodschap, dat is de ongenuanceerde 'minder Marokkanen'.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_138039916
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:15 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Uit de EU gaan zou het eea. wel makkelijker maken(als je echt onderscheid zou willen maken op basis van afkomst) maar dat is weer een hele andere discussie.
Dan loop je nog steeds tegen de wetten in Nederland aan.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:17:06 #190
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039928
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:14 schreef tofastTG het volgende:

[..]

En ik quote mezelf!

[..]

Daar heb ik al op gereageerd alleen krijg ik alleen een reactie over de verdragen.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:17:19 #191
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039943
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:15 schreef Globali het volgende:

[..]

Inderdaad. Dat is de oplossing.
Moeilijk he?
Anti-Turkije
pi_138039944
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:14 schreef Montagui het volgende:

[..]

Tenzij bij wet die andere nationaliteit niet door NL erkend wordt.
En dan kun je ze niet meer uitzetten, dus dan gaat de hele discussie nergens meer over.

Overigens wel vreemd. De PVV wilde eerst dat iedereen nog maar één nationaliteit had, die maatregel is genomen.
Nu willen ze criminelen met een dubbele nationaliteit de nederlandse nationaliteit afpakken, maar ja, die zijn er niet meer dan.
pi_138039947
Ik bedenk me trouwens net dat Poetins verbod op homo propoganda niets voorstelt ten opzichte van rechtsongelijkheid op basis van de afkomst van iemand zijn ouders.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138039959
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:10 schreef tofastTG het volgende:

[..]

En wat lossen we daar dan mee op? Denk je dat die gastjes ineens niet meer crimineel zijn omdat ze geen Marokkaans paspoort meer hebben?
We moeten af van de situatie dat kinderen die hier worden geboren, tegenwoordig zelfs met ouders die ook hier zijn geboren (zolang zijn migranten al hier), nog steeds de Marokkaanse nationaliteit verplicht krijgen. We moeten ook af van bemoeienis van Marokko met Europeanen met een Marokkaans paspoort. Druk op Marokko is niet nodig om hier de criminaliteit te bestrijden, maar vanwege de samenhang in onze samenleving.

Ik hoor heel veel mensen in dit topic piepen over de "ongelijke rechten" van mensen die worden uitgezet, ik hoor niemand over de rechtsongelijkheid die in Nederland geboren mensen gewild of ongewild in de schoot krijgen geworpen, namelijk een extra nationaliteit. Ook dat is rechtsongelijkheid. Alleen omdat je vader en/of moeder toevallig uit Marokko komt, krijg je zomaar een extra nationaliteit.
pi_138039962
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Moeilijk he?
Onmogelijk zelfs. Maar al jouw hoop is er op gevestigd blijkbaar.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:18:07 #196
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039970
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:15 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Uit de EU gaan zou het eea. wel makkelijker maken(als je echt onderscheid zou willen maken op basis van afkomst) maar dat is weer een hele andere discussie.
Ja, maar hierbij ga ik daarvan uit. Maar ook al wil je er in blijven, ik denkt dat de EU wel een oogje dichtknijpt als je dreigt er uit te stappen.
Anti-Turkije
pi_138039995
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Daar heb ik al op gereageerd alleen krijg ik alleen een reactie over de verdragen.
Ik reageerde verder nog op het feit dat Jij en ik veel dingen niet weten. Ik denk dat het beleid zoals jij het voorstelt totaal onzinnig is.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:19:00 #198
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138039999
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:16 schreef Globali het volgende:

[..]

Dan loop je nog steeds tegen de wetten in Nederland aan.
Die je met een meerderheid kunt veranderen.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:19:18 #199
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040011
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef tofastTG het volgende:
Ik bedenk me trouwens net dat Poetins verbod op homo propoganda niets voorstelt ten opzichte van rechtsongelijkheid op basis van de afkomst van iemand zijn ouders.
Gelul...
Anti-Turkije
pi_138040016
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef Wombcat het volgende:

[..]

En dan kun je ze niet meer uitzetten, dus dan gaat de hele discussie nergens meer over.

Overigens wel vreemd. De PVV wilde eerst dat iedereen nog maar één nationaliteit had, die maatregel is genomen.
Nu willen ze criminelen met een dubbele nationaliteit de nederlandse nationaliteit afpakken, maar ja, die zijn er niet meer dan.
Dat is inderdaad wel een beetje de grap. Dan gaan alle Marokkanen voor een Nederlands paspoort en laten de Marokkaanse nationaliteit vallen.......als dat zou kunnen. Kom dan maar weer met een oplossing als PVV.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:19:42 #201
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040026
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef Globali het volgende:

[..]

Onmogelijk zelfs. Maar al jouw hoop is er op gevestigd blijkbaar.
Nee, is geen hoop is gewoon mijn mening.
Anti-Turkije
pi_138040029
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

We moeten af van de situatie dat kinderen die hier worden geboren, tegenwoordig zelfs met ouders die ook hier zijn geboren (zolang zijn migranten al hier), nog steeds de Marokkaanse nationaliteit verplicht krijgen. We moeten ook af van bemoeienis van Marokko met Europeanen met een Marokkaans paspoort. Druk op Marokko is niet nodig om hier de criminaliteit te bestrijden, maar vanwege de samenhang in onze samenleving.

Ik hoor heel veel mensen in dit topic piepen over de "ongelijke rechten" van mensen die worden uitgezet, ik hoor niemand over de rechtsongelijkheid die in Nederland geboren mensen gewild of ongewild in de schoot krijgen geworpen, namelijk een extra nationaliteit. Ook dat is rechtsongelijkheid. Alleen omdat je vader en/of moeder toevallig uit Marokko komt, krijg je zomaar een extra nationaliteit.
Ben ik met je eens, maar kom op zeg ik zie niet in hoe dit leid tot minder criminaliteit?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:20:12 #203
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040045
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:18 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Ik reageerde verder nog op het feit dat Jij en ik veel dingen niet weten. Ik denk dat het beleid zoals jij het voorstelt totaal onzinnig is.
Wat weten we dan niet?
Anti-Turkije
pi_138040049
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:19 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Gelul...
Want?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040053
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:19 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nee, is geen hoop is gewoon mijn mening.
Tja. Wat moet je ermee? Misschien dat je thuis serieus genomen wordt.
pi_138040057
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

We moeten af van de situatie dat kinderen die hier worden geboren, tegenwoordig zelfs met ouders die ook hier zijn geboren (zolang zijn migranten al hier), nog steeds de Marokkaanse nationaliteit verplicht krijgen. We moeten ook af van bemoeienis van Marokko met Europeanen met een Marokkaans paspoort. Druk op Marokko is niet nodig om hier de criminaliteit te bestrijden, maar vanwege de samenhang in onze samenleving.

Ik hoor heel veel mensen in dit topic piepen over de "ongelijke rechten" van mensen die worden uitgezet, ik hoor niemand over de rechtsongelijkheid die in Nederland geboren mensen gewild of ongewild in de schoot krijgen geworpen, namelijk een extra nationaliteit. Ook dat is rechtsongelijkheid. Alleen omdat je vader en/of moeder toevallig uit Marokko komt, krijg je zomaar een extra nationaliteit.
Ik begrijp dus dat die 2e nationaliteit al niet meer erkend wordt door Nederland. Daarmee ben je in feite toch ook van het probleem af?

Dat ze in Marokko mensen die nationaliteit geven die dat niet willen, dat vind ik idd ook ongewenst. Maar dat betekent niet dat zolang ze dat doen, je die mensen de nederlandse nationaliteit moet kunnen afpakken.
pi_138040077
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:20 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Wat weten we dan niet?
Lees anders even terug? (We weten geen aantallen, we weten niets over criminele nederlanders in het buitenland etc etc.)
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040081
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:19 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat is inderdaad wel een beetje de grap. Dan gaan alle Marokkanen voor een Nederlands paspoort en laten de Marokkaanse nationaliteit vallen.......als dat zou kunnen. Kom dan maar weer met een oplossing als PVV.
Dan geef je ze toch gewoon de marokkaanse nationaliteit terug.
pi_138040101
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:21 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Dan geef je ze toch gewoon de marokkaanse nationaliteit terug.
Als ze crimineel zijn dan.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:22:02 #210
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040111
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:20 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Want?
Het gaat niet om de afkomst maar om het paspoort. Daar is niks mis mee, de gevolgen zijn bij de crimineel bekent.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:22:27 #211
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040121
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:20 schreef Globali het volgende:

[..]

Tja. Wat moet je ermee? Misschien dat je thuis serieus genomen wordt.
Dat jij nou een andere mening afdoet als niet serieus...
Anti-Turkije
pi_138040132
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:21 schreef Globali het volgende:

[..]

Als ze crimineel zijn dan.
Ja, alleen dan.

Misschien kunnen we criminele nederlanders ook wel de marokkaanse nationaliteit geven.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:22:51 #213
262 Re
Kiss & Swallow
pi_138040135
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:21 schreef Globali het volgende:

[..]

Als ze crimineel zijn dan.
nou ja, het liefst als extra drukmiddel voordat iemand crimineel wordt... gewoon omdat men dat wil
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_138040138
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:17 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

We moeten af van de situatie dat kinderen die hier worden geboren, tegenwoordig zelfs met ouders die ook hier zijn geboren (zolang zijn migranten al hier), nog steeds de Marokkaanse nationaliteit verplicht krijgen. We moeten ook af van bemoeienis van Marokko met Europeanen met een Marokkaans paspoort. Druk op Marokko is niet nodig om hier de criminaliteit te bestrijden, maar vanwege de samenhang in onze samenleving.

Ik hoor heel veel mensen in dit topic piepen over de "ongelijke rechten" van mensen die worden uitgezet, ik hoor niemand over de rechtsongelijkheid die in Nederland geboren mensen gewild of ongewild in de schoot krijgen geworpen, namelijk een extra nationaliteit. Ook dat is rechtsongelijkheid. Alleen omdat je vader en/of moeder toevallig uit Marokko komt, krijg je zomaar een extra nationaliteit.
Omdat je die niet krijgt. Die heb je, of die heb je niet. Wel is Nederland inmiddels gestopt met het registreren van de nationaliteiten:

quote:
Sinds 6 januari 2014 wordt de 2e of volgende nationaliteit niet meer opgenomen in de bevolkingsregistratie. Heeft u naast de Nederlandse nationaliteit ook een 2e nationaliteit? Dan komt die 2e nationaliteit niet meer in het bevolkingsregister als u zich laat inschrijven. Andere nationaliteiten die al in de bevolkingsadministratie staan, worden op een later tijdstip geschrapt.
http://www.rijksoverheid.(...)ubbele-nationaliteit
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:23:22 #215
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040149
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:21 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Lees anders even terug? (We weten geen aantallen, we weten niets over criminele nederlanders in het buitenland etc etc.)
Ook daar heb ik op gereageerd. Het gaat vooral om Marokkanen en Turken die zijn sterk oververtegenwoordigd, Nederlanders zijn dat zeker niet in het buitenland.
Anti-Turkije
pi_138040154
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:19 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Gelul...
Poetin maakt geen onderscheid in de strafmaat tussen wel en niet homo's. Wat jij voorstelt is keiharde discriminatie op basis van afkomst.
Poetin beperkt mensen in hun vrijheid.
Jij wilt criminelen waarvan een van de ouders toevallig een andere nationaliteit heeft deporteren.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040164
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:22 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dat jij nou een andere mening afdoet als niet serieus...
Dat doe ik inderdaad. Je roept iets dat niet kan. Moet ik dat serieus gaan nemen? Ik vind dat je mensen die mogen stemmen eerst een IQ test moet laten doen. Dat kan en mag ook niet.
pi_138040175
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:23 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ook daar heb ik op gereageerd. Het gaat vooral om Marokkanen en Turken die zijn sterk oververtegenwoordigd, Nederlanders zijn dat zeker niet in het buitenland.
Antillianen, Arubanen en Surinamers zijn ook oververtegenwoordigd. Die ook allemaal terugsturen?
pi_138040185
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:22 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Ja, alleen dan.

Misschien kunnen we criminele nederlanders ook wel de marokkaanse nationaliteit geven.
Dat werkt. Misschien kunnen we een partij oprichten?
pi_138040194
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:23 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ook daar heb ik op gereageerd. Het gaat vooral om Marokkanen en Turken die zijn sterk oververtegenwoordigd, Nederlanders zijn dat zeker niet in het buitenland.
Ja maar hoeveel van deze oververtegenwoordigde Marokkanen hebben daadwerkelijk een geldig Marokkaans paspoort? Bovendien ga je nog stede voorbij aan het feit dat beleid wel effectief moet zijn, zonder cijfers kun je daar niets over zeggen. Maar jij en ik weten beide wel dat het nooit kosteneffectief kan zijn(12490 personen, waarvan je met gelukkig misschien 1% kunt deporteren als alles aangepast zou worden zoals jij het wilt)
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040213
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:23 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat doe ik inderdaad. Je roept iets dat niet kan. Moet ik dat serieus gaan nemen? Ik vind dat je mensen die mogen stemmen eerst een IQ test moet laten doen. Dat kan en mag ook niet.
Nou, als je dit topic leest, is het misschien niet eens zo'n slecht idee.

voor de duidelijkheid: dat was sarcasme
pi_138040234
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:11 schreef Rurik het volgende:

[..]

Het idee van die verkeersboetes is juist dat ze volgens de bedenker van de wet gelijk gestraft worden als je ze een inkomensafhankelijke boete geeft en ongelijk straft als je dat niet doet. Daar kun je heel wat over zeggen, of dat zo is of niet, maar ze proberen in ieder geval een soort rechtvaardigheid te benaderen.

Als je alleen maar wil dat de criminaliteit naar beneden gaat, dan zou je ook een avondklok kunnen instellen voor niet-blanken. In landen als Zuid-Afrika was het heel leuk wonen als blanke.
Iemand die hard heeft gestudeerd, een topbaan heeft en in zijn dikke Audi 20 kilometer te hard rijdt, wordt zwaarder bestraft dan een pauper met zijn afgetrapte zwarte VW Golf die precies dezelfde overtreding maakt. Van gelijk straffen is geen sprake.

Ik pleit niet voor racistische maatregelen als een avondklok voor niet-blanken. Ik pleit voor een gerichte aanpak van criminaliteit in probleemwijken; het vergroten van de dramatisch lage pakkans (vaak in dit soort discussies onderbelicht) en effectiever straffen. Effectiever betekent 9 van de 10 keer beduidend zwaarder dan nu het geval is.

Mensen (effectief) straffen doe je op basis van hun gedrag, per individu. Een bejaarde die iets steelt uit de supermarkt, laat je niet 40 uur schoffelen in het park als taakstraf. Een 12-jarig jochie die zoiets flikt, kun je wél die straf geven. Straffen is in veel gevallen dus maatwerk; zo ook bij de inkomensafhankelijke verkeersboetes in Finland.

Stel, we hebben een paar notoire jonge criminelen die al herhaaldelijk zijn gestraft en die steeds weer in herhaling vallen; ze dreigen uit te groeien tot beroepscriminelen. Ook hier is effectiever straffen een must. En ja, het afnemen van de Nederlandse nationaliteit moet absoluut tot de mogelijkheden behoren. De veiligheid van onze samenleving, het aanpakken van criminaliteit en het uitroeien van crimineel gedrag heeft ruimschoots voorrang op de "rechten" van iemand op een dubbele nationaliteit.

Gisteren verweet iemand mij opportunisme. Ik vond dat juist een compliment. Opportunisme is namelijk afgeleid van opportunities: kansen, dus. En kansen, die moet je pakken! ^O^
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:25:41 #223
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040237
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:23 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Poetin maakt geen onderscheid in de strafmaat tussen wel en niet homo's. Wat jij voorstelt is keiharde discriminatie op basis van afkomst.
Poetin beperkt mensen in hun vrijheid.
Klopt Poetin beperkt in hun vrijheid, mijn plan niet. Het is geen discriminatie op basis van hun afkomst maar omdat ze een dubbel paspoort hebben. Ze weten de gevolgen als ze crimineel zijn.

quote:
Jij wilt criminelen waarvan een van de ouders toevallig een andere nationaliteit heeft deporteren.
Nee, omdat ze een dubbel paspoort hebben.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:26:08 #224
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040251
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:23 schreef Globali het volgende:

[..]

Dat doe ik inderdaad. Je roept iets dat niet kan. Moet ik dat serieus gaan nemen? Ik vind dat je mensen die mogen stemmen eerst een IQ test moet laten doen. Dat kan en mag ook niet.
Ja hoor dat mag je zeggen alleen betekent dat dat je tegen democratie bent.
Anti-Turkije
pi_138040258
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:25 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Nou, als je dit topic leest, is het misschien niet eens zo'n slecht idee.

voor de duidelijkheid: dat was sarcasme
Het idee is ook niet zo gek. Maar het kan en mag niet.
pi_138040293
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:26 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ja hoor dat mag je zeggen alleen betekent dat dat je tegen democratie bent.
Heb je al gegeten jongen?
pi_138040312
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:26 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ja hoor dat mag je zeggen alleen betekent dat dat je tegen democratie bent.
En jij tegen gelijke behandeling van burgers. Het verschil is dat ik mijn idee hier niet hard ga lopen verdedigen omdat ik dat plan niet okay vind.
pi_138040330
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:25 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Iemand die hard heeft gestudeerd, een topbaan heeft en in zijn dikke Audi 20 kilometer te hard rijdt, wordt zwaarder bestraft dan een pauper met zijn afgetrapte zwarte VW Golf die precies dezelfde overtreding maakt. Van gelijk straffen is geen sprake.

Ik pleit niet voor racistische maatregelen als een avondklok voor niet-blanken. Ik pleit voor een gerichte aanpak van criminaliteit in probleemwijken; het vergroten van de dramatisch lage pakkans (vaak in dit soort discussies onderbelicht) en effectiever straffen. Effectiever betekent 9 van de 10 keer beduidend zwaarder dan nu het geval is.

Mensen (effectief) straffen doe je op basis van hun gedrag, per individu. Een bejaarde die iets steelt uit de supermarkt, laat je niet 40 uur schoffelen in het park als taakstraf. Een 12-jarig jochie die zoiets flikt, kun je wél die straf geven. Straffen is in veel gevallen dus maatwerk; zo ook bij de inkomensafhankelijke verkeersboetes in Finland.

Stel, we hebben een paar notoire jonge criminelen die al herhaaldelijk zijn gestraft en die steeds weer in herhaling vallen; ze dreigen uit te groeien tot beroepscriminelen. Ook hier is effectiever straffen een must. En ja, het afnemen van de Nederlandse nationaliteit moet absoluut tot de mogelijkheden behoren. De veiligheid van onze samenleving, het aanpakken van criminaliteit en het uitroeien van crimineel gedrag heeft ruimschoots voorrang op de "rechten" van iemand op een dubbele nationaliteit.

Gisteren verweet iemand mij opportunisme. Ik vond dat juist een compliment. Opportunisme is namelijk afgeleid van opportunities: kansen, dus. En kansen, die moet je pakken! ^O^
Heb je toevallig ook een bron voor het feit dat Harder effectiever zou zijn? Hier ben ik oprecht benieuwd naar namelijk.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:27:49 #229
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040333
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:24 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Antillianen, Arubanen en Surinamers zijn ook oververtegenwoordigd. Die ook allemaal terugsturen?
Surinamers lijkt me een prima idee. Antillianen en Arubanen komen weer terug gezien het onderdeel is van NL. Ik heb nergens gezegd dat alleen Turken en Marokkanen terug moeten, ik heb het in het algemeen over mensen met een dubbelpaspoort die een ernstige misdaad heeft gepleegd of een veelpleger is.
Anti-Turkije
pi_138040356
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:25 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Iemand die hard heeft gestudeerd, een topbaan heeft en in zijn dikke Audi 20 kilometer te hard rijdt, wordt zwaarder bestraft dan een pauper met zijn afgetrapte zwarte VW Golf die precies dezelfde overtreding maakt. Van gelijk straffen is geen sprake.

Ik pleit niet voor racistische maatregelen als een avondklok voor niet-blanken. Ik pleit voor een gerichte aanpak van criminaliteit in probleemwijken; het vergroten van de dramatisch lage pakkans (vaak in dit soort discussies onderbelicht) en effectiever straffen. Effectiever betekent 9 van de 10 keer beduidend zwaarder dan nu het geval is.

Mensen (effectief) straffen doe je op basis van hun gedrag, per individu. Een bejaarde die iets steelt uit de supermarkt, laat je niet 40 uur schoffelen in het park als taakstraf. Een 12-jarig jochie die zoiets flikt, kun je wél die straf geven. Straffen is in veel gevallen dus maatwerk; zo ook bij de inkomensafhankelijke verkeersboetes in Finland.

Stel, we hebben een paar notoire jonge criminelen die al herhaaldelijk zijn gestraft en die steeds weer in herhaling vallen; ze dreigen uit te groeien tot beroepscriminelen. Ook hier is effectiever straffen een must. En ja, het afnemen van de Nederlandse nationaliteit moet absoluut tot de mogelijkheden behoren. De veiligheid van onze samenleving, het aanpakken van criminaliteit en het uitroeien van crimineel gedrag heeft ruimschoots voorrang op de "rechten" van iemand op een dubbele nationaliteit.

Gisteren verweet iemand mij opportunisme. Ik vond dat juist een compliment. Opportunisme is namelijk afgeleid van opportunities: kansen, dus. En kansen, die moet je pakken! ^O^
Je bent wel echt tegenstrijdig.
Aan de ene kant vind je dat iemand maar één nationaliteit mag hebben.
Aan de andere kant moet je de nationaliteit kunnen afpakken.
Maar dat kan dus niet als iemand maar één nationaliteit heeft.
Ik vind het niet acceptabel dat je iemand anders straft, die nederlander wil zijn, maar zijn 2e nationaliteit niet kan afstaan, omdat dat van dat land niet mag.
pi_138040372
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:13 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Je spreekt jezelf nu wel tegen (in de praktijk iig).
Want je kunt van een geboren nederlander met maar één nationaliteit die nationaliteit niet afnemen.
Maar je wil het wel doen bij mensen die twee nationaliteiten hebben, maar de niet-nederlandse niet kwijtkunnen omdat dat van dat land niet mag.
Dan behandel je mensen met een nederlands paspoort dus verschillend.
Nee hoor, degene met een Nederlands paspoort wordt even goed adequaat en effectief gestraft. Het afnemen van het Nederlandse paspoort - één van de mogelijke strafmaatregelen - is hier echter niet mogelijk.

Mensen die het criminele pad opgaan, moeten zich vooraf maar realiseren wat de risico's van hun gedrag zijn. Overigens zou ik nooit bij het eerste vergrijp al de nationaliteit willen afnemen. Deze optie komt wat mij betreft pas in beeld na herhaaldelijk, onverbeterlijk crimineel gedrag.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:29:02 #232
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040390
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:24 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Ja maar hoeveel van deze oververtegenwoordigde Marokkanen hebben daadwerkelijk een geldig Marokkaans paspoort? Bovendien ga je nog stede voorbij aan het feit dat beleid wel effectief moet zijn, zonder cijfers kun je daar niets over zeggen. Maar jij en ik weten beide wel dat het nooit kosteneffectief kan zijn(12490 personen, waarvan je met gelukkig misschien 1% kunt deporteren als alles aangepast zou worden zoals jij het wilt)
Waarom zou het niet kosteneffectief kunnen zijn? Een vliegtuig of boot is snel gevuld. En bedenkt ook de verminderde politie kosten, rechters, gevangenis kosten enz.
Anti-Turkije
pi_138040404
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:26 schreef Globali het volgende:

[..]

Het idee is ook niet zo gek. Maar het kan en mag niet.
Het idee is niet gek? Dit gaat toch nooit kosteneffectief zijn? Dit zou puur een vorm zijn van symboolbeleid, niets meer in niets minder.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040416
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:28 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Nee hoor, degene met een Nederlands paspoort wordt even goed adequaat en effectief gestraft. Het afnemen van het Nederlandse paspoort - één van de mogelijke strafmaatregelen - is hier echter niet mogelijk.

Mensen die het criminele pad opgaan, moeten zich vooraf maar realiseren wat de risico's van hun gedrag zijn. Overigens zou ik nooit bij het eerste vergrijp al de nationaliteit willen afnemen. Deze optie komt wat mij betreft pas in beeld na herhaaldelijk, onverbeterlijk crimineel gedrag.
Het enige dat je kan doen, en ik ben daar voor, is vanaf nu zeggen dat nieuwe mensen zeg 12 jaar niet in aanmerking komen voor een paspoort.
pi_138040418
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:29 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom zou het niet kosteneffectief kunnen zijn? Een vliegtuig of boot is snel gevuld. En bedenkt ook de verminderde politie kosten, rechters, gevangenis kosten enz.
Om dezelfde reden dat de doodstraf niet kosteneffectief is?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:30:06 #236
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040421
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:27 schreef Ajacied422 het volgende:

[..]

Heb je al gegeten jongen?
Rot toch op
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:30:20 #237
262 Re
Kiss & Swallow
pi_138040430
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:29 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom zou het niet kosteneffectief kunnen zijn? Een vliegtuig of boot is snel gevuld. En bedenkt ook de verminderde politie kosten, rechters, gevangenis kosten enz.
ja ja, eigenlijk zou je gewoon een marokkaan moeten uitsluiten van de nederlandse/europese en volkenrecht
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:30:37 #238
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040444
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:27 schreef Globali het volgende:

[..]

En jij tegen gelijke behandeling van burgers. Het verschil is dat ik mijn idee hier niet hard ga lopen verdedigen omdat ik dat plan niet okay vind.
Jullie reageren er steeds op, ik verplicht dat niet.
Anti-Turkije
pi_138040459
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:30 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Jullie reageren er steeds op, ik verplicht dat niet.
Het is een forum. Je begrijpt het concept?
pi_138040470
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:28 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Nee hoor, degene met een Nederlands paspoort wordt even goed adequaat en effectief gestraft. Het afnemen van het Nederlandse paspoort - één van de mogelijke strafmaatregelen - is hier echter niet mogelijk.

Mensen die het criminele pad opgaan, moeten zich vooraf maar realiseren wat de risico's van hun gedrag zijn. Overigens zou ik nooit bij het eerste vergrijp al de nationaliteit willen afnemen. Deze optie komt wat mij betreft pas in beeld na herhaaldelijk, onverbeterlijk crimineel gedrag.
Maar iemand die de marokkaanse en de nederlandse nationaliteit heeft, die af wil van de marokkaanse nationaliteit, die wil je wel anders straffen, simpelweg omdat hij zijn marokkaanse nationaliteit niet mag afstaan van Marokko? Dat vind ik tegenstrijdig.

Als niemand twee nationaliteiten heeft, kun je die niet afnemen. Jij wilt naar die situatie toe, maar in de tussentijd wel misbruik maken van het feit dat Marokko niet toelaat dat de marokkaanse nationaliteit wordt afgestaan.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:31:47 #241
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040481
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:29 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Om dezelfde reden dat de doodstraf niet kosteneffectief is?
Wat is die reden dan?
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:32:47 #242
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040509
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:31 schreef Globali het volgende:

[..]

Het is een forum. Je begrijpt het concept?
Reageer gewoon serieus of anders niet. In plaats van steeds te zeggen dat ik niet serieus te nemen ben.
Anti-Turkije
pi_138040548
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:31 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Wat is die reden dan?
Dit is in mijn ogen een dusdanig zware straf dat hij heel zorgvuldig opgelegd moet worden. Ook dan hebben de verdachten weer recht op bijstand etc. Bovendien kun je niet zomaar vliegtuigen gaan vullen en criminelen terugsturen.
En criminelen de straf alsnog eerst uitzitten, dus het kost alleen maar extra geld.
Het gaat hier bovendien om een groep van 12.000 man op een samenleving van bijna 18miljoen mensen, wellicht komt 1% in aanmerking voor deportatie. (Lees een zwaar genoeg misdrijf + het bezitten van een geldig Marokkaans paspoort)
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040550
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:14 schreef tofastTG het volgende:

[..]

En ik quote mezelf!

[..]

Mijn antwoord op je vraag over Nederlanders in het buitenland vind je hier:
NWS / Nederlander (77) veroordeeld en VS uitgezet

Wat betreft de "kan het?" vraag, herhaal ik gewoon mezelf: waar een wil is, is een weg.
Het is prima mogelijk dat Nederland met buurlanden om tafel gaat en dat ze samen afspraken maken. In die landen ervaren ze namelijk precies dezelfde problemen rondom integratie en groepen migranten die ruimschoots bovengemiddeld crimineel zijn.
pi_138040582
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:32 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Reageer gewoon serieus of anders niet. In plaats van steeds te zeggen dat ik niet serieus te nemen ben.
Ik reageer de hele tijd serieus. Wel vermoeiend. En ik neem je niet serieus. Dat mag gewoon op een forum. Ik vind het wel belangrijk dat figuren als jij weerwoord krijgen. Als is het maar om aan bijv. Marokkaanse Nederlanders te laten zien dat niet iedereen gek is.
pi_138040586
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:31 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Als niemand twee nationaliteiten heeft, kun je die niet afnemen.
Het is allang mogelijk. De Rijkswet op het Nederlanderschap voorziet daar al in. Wel is het uiteraard beperkt, we zijn immers geen bananenrepubliek.
pi_138040612
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:34 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Mijn antwoord op je vraag over Nederlanders in het buitenland vind je hier:
NWS / Nederlander (77) veroordeeld en VS uitgezet

Wat betreft de "kan het?" vraag, herhaal ik gewoon mezelf: waar een wil is, is een weg.
Het is prima mogelijk dat Nederland met buurlanden om tafel gaat en dat ze samen afspraken maken. In die landen ervaren ze namelijk precies dezelfde problemen rondom integratie en groepen migranten die ruimschoots bovengemiddeld crimineel zijn.
Goed het kan, en Marokkanen leveren massaal hun Marokkaanse identiteit op welk probleem is er dan precies opgelost?
Het feit dat criminele Marokkanen hun Marokkaanse paspoort zijn kwijtgeraakt?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040617
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:35 schreef nikk het volgende:

[..]

Het is allang mogelijk. De Rijkswet op het Nederlanderschap voorziet daar al in. Wel is het uiteraard beperkt, we zijn immers geen bananenrepubliek.
In zéér specifieke gevallen. Dan moet je gaan denken aan vechten in het buitenland bijv. Dat kan gewoon niet.
pi_138040620
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:35 schreef nikk het volgende:

[..]

Het is allang mogelijk. De Rijkswet op het Nederlanderschap voorziet daar al in. Wel is het uiteraard beperkt, we zijn immers geen bananenrepubliek.
Huh? Je kunt van iemand die maar één nationaliteit heeft, die nationaliteit afnemen?

Ah, OK, ik zie de reactie van Globali hierboven. Dat zijn idd heel specifieke gevallen. Niet 'gewone' criminelen.

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 22-03-2014 14:37:03 ]
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:36:26 #250
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040622
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:34 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Dit is in mijn ogen een dusdanig zware straf dat hij heel zorgvuldig opgelegd moet worden. Ook dan hebben de verdachten weer recht op bijstand etc. Bovendien kun je niet zomaar vliegtuigen gaan vullen en criminelen terugsturen.
En criminelen de straf alsnog eerst uitzitten, dus het kost alleen maar extra geld.
Waarom moet die heel zorgvuldig worden opgelegd? Gewoon duidelijke regels maken wat veelpleger inhoudt en wat een ernstig misdrijf is. Waarom zouden we ze bijstand moeten geven? Waarom kan je niet zomaar vliegtuigen vullen dan?
Nee juist niet want ze vallen vaak in herhaling.
Anti-Turkije
pi_138040650
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:16 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Maar voor minder criminelen is het standpunt minder marokkanen zinloos. Hij had ook kunnen zeggen minder hooligans, die zijn ook oververtegenwoordigt in cijfers. Het probleem met cijfers is, is dat er niemand aan het gemiddelde voldoet. Dat betekent niet dat je ze niet moet gebruiken, maar er 1 groep uitpakken die er bovenuit steekt is een beetje maf. Zeker als je de motivatie uit de context en zijn nuances moet halen. Daaruit kan je maar 1 ding concluderen en dat is dat de uitspraken die later worden afgezwakt enkel ter ophitsing en rellen worden gezegd. Als het om de inhoud ging die hij er later aan probeert te plakken, dan verpakt hij zijn boodschap behoorlijk slecht.
Die inhoud is niet zijn boodschap, dat is de ongenuanceerde 'minder Marokkanen'.
Ik deel je opvatting en ik heb dan ook nergens gezegd dat ik "Minder Marokkanen" een goed standpunt vind. Ik ben overigens wél voorstander van een gerichte aanpak; zowel wat betreft de bovengemiddelde criminaliteit als het gebrek aan integratie bij een groot deel van de groep. We zijn 40 jaar veel te soft geweest; het was allemaal veel te vrijblijvend. Er moet meer druk op de ketel voor migranten om zich aan te passen, de taal te leren en beter te integreren.
pi_138040698
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:37 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik deel je opvatting en ik heb dan ook nergens gezegd dat ik "Minder Marokkanen" een goed standpunt vind. Ik ben overigens wél voorstander van een gerichte aanpak; zowel wat betreft de bovengemiddelde criminaliteit als het gebrek aan integratie bij een groot deel van de groep. We zijn 40 jaar veel te soft geweest; het was allemaal veel te vrijblijvend. Er moet meer druk op de ketel voor migranten om zich aan te passen, de taal te leren en beter te integreren.
Geheel mee eens. Er moet wel iets gebeuren.
pi_138040735
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:19 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Ben ik met je eens, maar kom op zeg ik zie niet in hoe dit leid tot minder criminaliteit?
Een notoire, onverbeterlijke criminele Marokkaanse Nederlander is van de één op de andere dag geen Nederlander meer, maar Marokkaans staatsburger die hier ongewenst vreemdeling is. Dat betekent dus vertrekken naar Marokko. Zo is er weer een crimineel minder in Nederland.
pi_138040753
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:36 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom moet die heel zorgvuldig worden opgelegd? Gewoon duidelijke regels maken wat veelpleger inhoudt en wat een ernstig misdrijf is. Waarom zouden we ze bijstand moeten geven? Waarom kan je niet zomaar vliegtuigen vullen dan?
Nee juist niet want ze vallen vaak in herhaling.
Waarom? Omdat je iemand het leven in je land letterlijk onmogelijk maakt? Het is niet fijn als iemand alles kwijt raakt en je zegt 4 jaar later. Sorry foutje, kan gebeuren toch?
Streef je ook naar een land waar we zomaar maar mensen eruit tyfen zonder een zorgvuldige rechtsgang?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
pi_138040784
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:39 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Een notoire, onverbeterlijke criminele Marokkaanse Nederlander is van de één op de andere dag geen Nederlander meer, maar Marokkaans staatsburger die hier ongewenst vreemdeling is. Dat betekent dus vertrekken naar Marokko. Zo is er weer een crimineel minder in Nederland.
Dan had je die figuur dus geen Nederlander moeten maken. Als je dat wel doet is het gewoon een Nederlands probleem. Hoe vervelend ook.
pi_138040801
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:39 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Een notoire, onverbeterlijke criminele Marokkaanse Nederlander is van de één op de andere dag geen Nederlander meer, maar Marokkaans staatsburger die hier ongewenst vreemdeling is. Dat betekent dus vertrekken naar Marokko. Zo is er weer een crimineel minder in Nederland.
Zoals ik al zei, voordat wetten dusdanig zijn aangepast heeft iedereen met slechte bedoelingen zijn Marokkaanse paspoort allang niet meer verlengd. Dan zijn het feitelijk dus gewoon alleen nog maar Nederlanders. Ofja, dat zijn ze nu ook al alleen zijn het dan Nederlanders die je nergens anders naartoe kunt sturen.
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:41:18 #257
262 Re
Kiss & Swallow
pi_138040822
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:39 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Een notoire, onverbeterlijke criminele Marokkaanse Nederlander is van de één op de andere dag geen Nederlander meer, maar Marokkaans staatsburger die hier ongewenst vreemdeling is. Dat betekent dus vertrekken naar Marokko. Zo is er weer een crimineel minder in Nederland.
moet tie dan eerst zijn straf hier uitzitten, mag hij in hoger beroep, cassatie, europees hof etc... gaat het ontvangende land deze crimineel opvangen, zal men niet gewoon in de illegaliteit belanden etc...
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:42:20 #258
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040862
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:39 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Waarom? Omdat je iemand het leven in je land letterlijk onmogelijk maakt? Het is niet fijn als iemand alles kwijt raakt en je zegt 4 jaar later. Sorry foutje, kan gebeuren toch?
Streef je ook naar een land waar we zomaar maar mensen eruit tyfen zonder een zorgvuldige rechtsgang?
Ik zeg toch dat er duidelijke regels moeten komen. De uitspraak kan gewoon vergeleken worden met regels.
Anti-Turkije
pi_138040879
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:36 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Waarom moet die heel zorgvuldig worden opgelegd? Gewoon duidelijke regels maken wat veelpleger inhoudt en wat een ernstig misdrijf is. Waarom zouden we ze bijstand moeten geven? Waarom kan je niet zomaar vliegtuigen vullen dan?
Nee juist niet want ze vallen vaak in herhaling.
Gewoon niet zorgvuldig omgaan met burgers. Wat gaat dat opleveren dan?
pi_138040886
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:42 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik zeg toch dat er duidelijke regels moeten komen. De uitspraak kan gewoon vergeleken worden met regels.
Je weet dat een rechtszaak de staat geld kost?
The fate of our times is characterized by rationalization and intellectualization and, above all, by the disenchantment of the world.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:43:27 #261
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040913
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:42 schreef Globali het volgende:

[..]

Gewoon niet zorgvuldig omgaan met burgers. Wat gaat dat opleveren dan?
Ik zeg toch dat er duidelijke regels moeten komen. De uitspraak kan gewoon vergeleken worden met regels. 5 minuten werk.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:43:39 #262
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138040927
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:42 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Je weet dat een rechtszaak de staat geld kost?
Nergens een rechtszaak voor nodig.
Anti-Turkije
pi_138040945
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:42 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik zeg toch dat er duidelijke regels moeten komen. De uitspraak kan gewoon vergeleken worden met regels.
Ja. En dan krijg je als Nederlands burger 99 van de 100 keer gelijk als men je wil uitzetten. En als dat niet lukt stap je naar het Europese hof. En win je.
pi_138040978
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:43 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Nergens een rechtszaak voor nodig.
Je wil ze zelfs uitzetten zonder rechtszaak? :o
pi_138041014
Om 18:00 dus een persconferentie van Wilders.
pi_138041035
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:39 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Een notoire, onverbeterlijke criminele Marokkaanse Nederlander is van de één op de andere dag geen Nederlander meer, maar Marokkaans staatsburger die hier ongewenst vreemdeling is. Dat betekent dus vertrekken naar Marokko. Zo is er weer een crimineel minder in Nederland.
Maar je wilde toch dat 'ie maar één nationaliteit heeft?
Waarom geef je een marokkaan dan überhaupt de nederlandse nationaliteit als je weet dat hij de marokkaanse niet kan verliezen?
pi_138041166
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:44 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Je wil ze zelfs uitzetten zonder rechtszaak? :o
Die panda is helemaal van het padje af jongen, laat het rusten :')
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_138041174
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:45 schreef Eppie_NL het volgende:
Om 18:00 dus een persconferentie van Wilders.
Ben benieuwd!
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_138041276
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:49 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Ben benieuwd!
Het enige dat hij kan gaan zeggen is dat hij criminele Marokkanen bedoelde.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:51:36 #270
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041279
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:44 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Je wil ze zelfs uitzetten zonder rechtszaak? :o
Uitzetten na een gevangenisstraf te hebben uitgezeten en als de persoon voldoet aan de criteria uitzetten.
Anti-Turkije
pi_138041294
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:51 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Uitzetten na een gevangenisstraf te hebben uitgezeten en als de persoon voldoet aan de criteria uitzetten.
Welke criteria?
pi_138041304
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:27 schreef tofastTG het volgende:

[..]

Heb je toevallig ook een bron voor het feit dat Harder effectiever zou zijn? Hier ben ik oprecht benieuwd naar namelijk.
Nee, ik heb alleen (volop) bewijs dat de huidige aanpak, waarin er te soft wordt gestraft, al tientallen jaren faalt. Gevangenissen staan leeg en jonge criminelen staan zo weer op straat. Er zijn genoeg artikelen op internet te vinden waarin je kunt lezen hoezeer de aanpak faalt. Jonge Marokkaanse crimineeltjes uit Amsterdam-West die jarenlang met fluwelen handschoenen zijn aangepakt en inmiddels zijn uitgegroeid tot volleerde beroepscriminelen.

Zie bijvoorbeeld dit topic: NWS / 'Marokkanen vormen nieuwe generatie topcriminelen'
Of dit artikel: http://www.parool.nl/paro(...)n-Diamantbuurt.dhtml
En neem dan ook nog even de inhoud van dit topic mee: NWS / 'Marokkaanse ouders hebben soms slechte invloed op hun kinderen'

De aanpak van deze groep zal dus hoe dan ook over een andere boeg moeten.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:52:23 #273
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041305
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:44 schreef Globali het volgende:

[..]

Ja. En dan krijg je als Nederlands burger 99 van de 100 keer gelijk als men je wil uitzetten. En als dat niet lukt stap je naar het Europese hof. En win je.
Want? Gewoon een duidelijke wet maken met critica en Europese Hof heb ik niks mee te maken in mijn 'plan'.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:52:56 #274
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041321
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:49 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Die panda is helemaal van het padje af jongen, laat het rusten :')
:')
Anti-Turkije
pi_138041323
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:52 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Want? Gewoon een duidelijke wet maken met critica en Europese Hof heb ik niks mee te maken in mijn 'plan'.
Jouw plan werkt niet. Welke criteria?
pi_138041332
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:51 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Uitzetten na een gevangenisstraf te hebben uitgezeten en als de persoon voldoet aan de criteria uitzetten.
In de uitspraak (waarin je de gevangenisstraf oplegt) zul je moeten opnemen dat de persoon uitgezet wordt. Daartegen kan 'ie in beroep.

Als je het niet opneemt in de uitspraak, dan zijn we echt een bananenrepubliek geworden :{
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:53:19 #277
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041346
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:52 schreef Globali het volgende:

[..]

Welke criteria?
Dubbel paspoort en een veelpleger.
Anti-Turkije
pi_138041367
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:46 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Maar je wilde toch dat 'ie maar één nationaliteit heeft?
Waarom geef je een marokkaan dan überhaupt de nederlandse nationaliteit als je weet dat hij de marokkaanse niet kan verliezen?
Ik geef niemand een nationaliteit. Wanneer mMensen met (o.a.) de Nederlandse nationaliteit hier kinderen krijgen, hebben die kinderen de Nederlandse nationaliteit.
pi_138041369
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:53 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dubbel paspoort en een veelpleger.
En dan slaan we het een volwaardig burger zijn even over.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:54:01 #280
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041378
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:52 schreef Globali het volgende:

[..]

Jouw plan werkt niet. Welke criteria?
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:53 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dubbel paspoort en een veelpleger.
Waarom werkt mijn plan niet?
Anti-Turkije
pi_138041392
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:53 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik geef niemand een nationaliteit. Wanneer mMensen met (o.a.) de Nederlandse nationaliteit hier kinderen krijgen, hebben die kinderen de Nederlandse nationaliteit.
Ja, maar die krijgen van marokko ook de nederlandse nationaliteit. Daar kunnen zij niks aan doen. En die wil je uitzetten?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:55:04 #282
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041424
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:53 schreef Wombcat het volgende:

[..]

In de uitspraak (waarin je de gevangenisstraf oplegt) zul je moeten opnemen dat de persoon uitgezet wordt. Daartegen kan 'ie in beroep.

Als je het niet opneemt in de uitspraak, dan zijn we echt een bananenrepubliek geworden :{
Lekker boeiend hoe je het noemt. Als hij aan de criteria voldoet gewoon uitzetten.
Anti-Turkije
pi_138041437
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:54 schreef SadPanda het volgende:

[..]

[..]

Waarom werkt mijn plan niet?
Omdat je de wet niet verandert krijgt.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:55:29 #284
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041446
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:53 schreef Globali het volgende:

[..]

En dan slaan we het een volwaardig burger zijn even over.
Hoe bedoel je?
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:55:51 #285
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041460
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:54 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Ja, maar die krijgen van marokko ook de nederlandse nationaliteit. Daar kunnen zij niks aan doen. En die wil je uitzetten?
Dat verandert wel als we die wet invoeren.
Anti-Turkije
pi_138041461
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:55 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Lekker boeiend hoe je het noemt. Als hij aan de criteria voldoet gewoon uitzetten.
Weke criteria?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:56:04 #287
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041473
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:55 schreef Globali het volgende:

[..]

Omdat je de wet niet verandert krijgt.
:O
Anti-Turkije
pi_138041479
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:55 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Hoe bedoel je?
Als je dat al moet vragen......
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:56:29 #289
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041486
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:55 schreef Globali het volgende:

[..]

Weke criteria?
Net heb je nog op die criteria gereageerd.
Anti-Turkije
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:56:48 #290
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041494
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:56 schreef Globali het volgende:

[..]

Als je dat al moet vragen......
Bedankt voor je nuttige antwoord.
Anti-Turkije
pi_138041529
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:55 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Dat verandert wel als we die wet invoeren.
OK. Maar dan heb je dus geen mensen meer met een dubbele nationaliteit, dus kun je ze niet uitzetten.
Schiet niet echt op die manier natuurlijk.
  zaterdag 22 maart 2014 @ 14:58:29 #292
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041547
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:57 schreef Wombcat het volgende:

[..]

OK. Maar dan heb je dus geen mensen meer met een dubbele nationaliteit, dus kun je ze niet uitzetten.
Schiet niet echt op die manier natuurlijk.
Jawel behalve als al die mensen dat voor hun daad wegdoen.
Anti-Turkije
pi_138041550
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:51 schreef Globali het volgende:

[..]

Het enige dat hij kan gaan zeggen is dat hij criminele Marokkanen bedoelde.
Wel wat meer hoop ik, zoals bijvoorbeeld een blik op de toekomst?
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_138041570
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:56 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Bedankt voor je nuttige antwoord.
Ik probeer je aan te zetten tot nadenken. Tegen beter weten in.
pi_138041613
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 14:58 schreef Barbusse het volgende:

[..]

Wel wat meer hoop ik, zoals bijvoorbeeld een blik op de toekomst?
Het zal hem nu gaan over het inperken van de schade van die ene opmerking. Voor de rest heeft hij weinig plannen. En hij gaat o.a. de pers de schuld geven.
pi_138041629
Samengevat ziet het er dus stapsgewijs zo uit:
1. we voeren in dat een nederlander nog maar één nationaliteit heeft.
2. marokko geeft mensen ongewenst een 2e nationaliteit
3. die erkennen we niet, of mensen moeten aangeven dat ze die afstaan
4. er zijn geen mensen meer met een dubbele nationaliteit in nederland
5. criminelen met een dubbele nationaliteit zetten we het land uit

Die 5e stap is echt briljant :Y
  zaterdag 22 maart 2014 @ 15:01:06 #297
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041641
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 15:00 schreef Wombcat het volgende:
Samengevat ziet het er dus stapsgewijs zo uit:
1. we voeren in dat een nederlander nog maar één nationaliteit heeft.
2. marokko geeft mensen ongewenst een 2e nationaliteit
3. die erkennen we niet, of mensen moeten aangeven dat ze die afstaan
4. er zijn geen mensen meer met een dubbele nationaliteit in nederland
5. criminelen met een dubbele nationaliteit zetten we het land uit

Die 5e stap is echt briljant :Y
Niet mijn plan.
Anti-Turkije
pi_138041658
quote:
7s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 15:01 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Niet mijn plan.
Wat is jouw plan dan?
  zaterdag 22 maart 2014 @ 15:03:35 #299
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_138041721
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 15:01 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Wat is jouw plan dan?
1. Plan aankondigen om over een half jaar veelplegers met een dubbel paspoort uit te zetten
2. Over een half jaar dat plan daadwerkelijk uitvoeren.

En dat was het, eventueel zou Marokko geen dubbel paspoorten meer verplicht gaan geven (lijkt me ook logisch) maar dat is geen vereiste.
Anti-Turkije
pi_138041729
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 15:01 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Wat is jouw plan dan?
Niet van die moeilijke vragen stellen.
pi_138041759
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 maart 2014 15:00 schreef Wombcat het volgende:
Samengevat ziet het er dus stapsgewijs zo uit:
1. we voeren in dat een nederlander nog maar één nationaliteit heeft.
2. marokko geeft mensen ongewenst een 2e nationaliteit
3. die erkennen we niet, of mensen moeten aangeven dat ze die afstaan
4. er zijn geen mensen meer met een dubbele nationaliteit in nederland
5. criminelen met een dubbele nationaliteit zetten we het land uit

Die 5e stap is echt briljant :Y
Bij stap 1 gaat het dan al mis. Het zou er op neerkomen dat kinderen geboren uit ouders waarvan minimaal een van hen de Marokkaanse nationaliteit heeft enkel de Marokkaanse zouden hebben.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')