Bron: http://www.parool.nl/paro(...)p-hun-kinderen.dhtmlquote:'Marokkaanse ouders hebben soms slechte invloed op hun kinderen'
Marokkaanse ouders in West hebben geen grip op hun kinderen. Soms hebben zij zelfs een negatieve invloed, zo luidt de conclusie van het Buurt Praktijk Team.
Het team werkt sinds enkele maanden ook in de Gulden Winckelbuurt in Bos en Lommer. 'Het is ongelofelijk hoeveel negatief gedrag er is onder jonge kinderen. Er wordt ontzettend veel gepest. Ouders lijken hun kinderen niet te corrigeren en soms zie je ook dat ze het negatieve gedrag juist van hun ouders hebben', concludeert het team.
Het is opvallend hoeveel Marokkaanse jongens uit de buurt in de criminaliteit terecht komen. Onder anderen Rida Bennajem, die in maart geliquideerd werd, groeide op in de Gulden Winckelbuurt. Bennajem stond op de Nationale Opsporingslijst.
Afgelopen donderdag schreef stadsdeelvoorzitter Martien Kuitenbrouwer een blog over buitensporig geweld onder Marokkaanse jongeren. Kinderen zouden al op jonge leeftijd de harde straatcultuur eigen hebben gemaakt en voor 'niets of niemand' bang zijn. 'Wat opvalt is inderdaad dat kinderen niet gecorrigeerd worden, een laag zelfbeeld hebben, en dat professionals moeilijk een duidelijke lijn kunnen uitzetten met een duidelijke boodschap', schrijft Kuitenbrouwer.
Kuitenbrouwer wil hard optreden tegen wapenbezit. 'Hier past geen coulance', vindt ze. 'Geweld en wapenbezit moeten ook besproken worden in gezinnen, moskeeën en koffiehuizen. Het is een illusie dat de politie en andere professionals dit alleen kunnen oplossen.' Zodra iemand weet dat een jongen een wapen heeft, moet dat gemeld worden bij de politie.
"quote:Geweld en wapenbezit moeten ook besproken worden in gezinnen, moskeeën en koffiehuizen. Het is een illusie dat de politie en andere professionals dit alleen kunnen oplossen. We moeten daarom allemaal aan één kant staan en het geweld openlijk en keihard afwijzen.
Ik wil ook de oproep doen dat mensen die weten dat jongens wapens hebben dit melden bij de politie. Ik kan me voorstellen dat melden eng is, maar zoek dan medestanders zodat je niet alleen staat. Alleen door hand in hand te staan kunnen we dit tegengaan.
Dat zal ze leren!quote:We moeten daarom allemaal aan één kant staan en het geweld openlijk en keihard afwijzen.
Mwah, volgens mij bedoelt ze dat alleen de politie en het OM het werk laten doen een beetje dweilen met de kraan open is....quote:
Ik wist dit niet hoor, ik wist alleen dat er vaak sprake is van een Noord-Afrikaans uiterlijk.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:36 schreef HeatWave het volgende:
Dit is in het kader "open deuren" toch?.
Het is prettig dat ook een praktijkteam vaststelt wat weldenkende mensen allang wisten. Op zich wil ik daar niet denigrerend over doen; zo'n proef op de som is nooit verkeerd.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:38 schreef Fides het volgende:
Buurt Praktijk TeamWeer een "team" dat enkel dingen constateert die allang bekend zijn maar niet echt met een goeie oplossing komt.
[..]
Mwah, volgens mij bedoelt ze dat alleen de politie en het OM het werk laten doen een beetje dweilen met de kraan open is....
Wat voor een straffen zou je ze wel willen geven (de 12/13-jarige) en over welke strafbare feiten hebben wij het?quote:Op maandag 15 juli 2013 10:44 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
En wat het dweilen met de kraan open betreft: ja, dat gevoel kan ik me voorstellen. Je pakt 12-13 jaar oude crimineeltjes op, ze worden voorgeleid en komen weg met bespottelijk lage strafjes. Dat is inderdaad dweilen met de kraan open. Maar wat is dan de oplossing? Dom doordweilen en een soort wanhopige oproep doen aan ouders die onderdeel van het probleem zijn? Of gewoon een stuk strenger straffen?
Het lijkt mij niet zo gek moeilijk; maar dat zal aan mij liggen.
In Zeeman terug naar school sturen, geen mobieljes of iPods. Elke dag melden.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:47 schreef Ryon het volgende:
[..]
Wat voor een straffen zou je ze wel willen geven (de 12/13-jarige) en over welke strafbare feiten hebben wij het?
Waarom doe je niet zelf wat onderzoek? Ik kom net uit een topic waarin je ook wat roept en te lui bent om zelf te googlen. Ik ben Ask Jeeves niet. Google gewoon zelf je informatie bij elkaar. Als je even zoekt, zul je genoeg berichten aantreffen over hoe jonge crimineeltjes jarenlang niet effectief zijn aangepakt en inmiddels zijn uitgegroeid tot volleerde beroepscriminelen. Dat is onder andere het geval met jongeren uit de Diamantbuurt.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:47 schreef Ryon het volgende:
[..]
Wat voor een straffen zou je ze wel willen geven (de 12/13-jarige) en over welke strafbare feiten hebben wij het?
Als ze niet opgevoed worden door de ouders dan moet de staat dat maar doen. Kom maar op met die opvoedinternaten.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:47 schreef Ryon het volgende:
[..]
Wat voor een straffen zou je ze wel willen geven (de 12/13-jarige) en over welke strafbare feiten hebben wij het?
Verwijverij.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:32 schreef Elfletterig het volgende:
Ik erger me mateloos aan dit soort naïviteit.
Maar het is niet zo dat dit "Praktijk Team" het eerste groepje professionals is dat een rapport over "stadse problematiek" bij (Marokkaanse) jongeren schrijft (haakjes omdat bij alle pauper/criminele jongeren valt grosso modo wel te zeggen dat ze de verkeerde attitudes van huis uit leren en niet goed gecorrigeerd worden...), dus wat dat betreft is dit onderzoek wel enigszins overbodig.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:44 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het is prettig dat ook een praktijkteam vaststelt wat weldenkende mensen allang wisten. Op zich wil ik daar niet denigrerend over doen; zo'n proef op de som is nooit verkeerd.
Ik verbaas me eigenlijk meer over de oproep van de stadsdeelvoorzitter, zeker als je de bevindingen van het praktijkteam daarin meeneemt. Want als je dat doet, dan weet je automatisch dat het een loze oproep is. Ouders zijn onderdeel van het probleem. En - sorry, ik speel wel weer de racistische boosdoener - de cultuur is dus ook onderdeel van het probleem.
En wat het dweilen met de kraan open betreft: ja, dat gevoel kan ik me voorstellen. Je pakt 12-13 jaar oude crimineeltjes op, ze worden voorgeleid en komen weg met bespottelijk lage strafjes. Dat is inderdaad dweilen met de kraan open. Maar wat is dan de oplossing? Dom doordweilen en een soort wanhopige oproep doen aan ouders die onderdeel van het probleem zijn? Of gewoon een stuk strenger straffen?
Het lijkt mij niet zo gek moeilijk; maar dat zal aan mij liggen.
Precies, zij zouden een ander nooit iets aandoen, dus andere mensen doen dat ook niet. En als ze dat wel doen is het niet die persoons schuld, ofzoquote:Op maandag 15 juli 2013 10:54 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Verwijverij.
Dit soort mensen zijn een verwaande uitkomst van een zielig rekensommetje. Die denken zelfs met tijgers en panters in discussie te kunnen gaan hoe we vreedzaam naast elkaar kunnen leven.
Mja, opvoedinternaten e.d. hebben ook niet echt de reputatie om modelburgers voort te brengen.... Genoeg onderzoeken die laten zien (mocht je geen toegang hebben tot een academische database, Google Scholar maar even op: "Boots camps" "Juvenile crime" etc. en je zal evaluatiestudies vinden) dat dit soort initiatieven geen effect of zelfs een negatief effect hebben.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:52 schreef Montagui het volgende:
[..]
Als ze niet opgevoed worden door de ouders dan moet de staat dat maar doen. Kom maar op met die opvoedinternaten.
Ik vroeg om jouw mening. Niet die van google of Ask jeeves. Ik ben namelijk erg benieuwd naar jij wat zou doen. Ik ben namelijk goed bekend met om welke gedragingen het gaat en wat de huidige straffen zijn. Maar ik wilde dan wel graag weten wat en hoe er anders moet.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:51 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Waarom doe je niet zelf wat onderzoek? Ik kom net uit een topic waarin je ook wat roept en te lui bent om zelf te googlen. Ik ben Ask Jeeves niet. Google gewoon zelf je informatie bij elkaar. Als je even zoekt, zul je genoeg berichten aantreffen over hoe jonge crimineeltjes jarenlang niet effectief zijn aangepakt en inmiddels zijn uitgegroeid tot volleerde beroepscriminelen. Dat is onder andere het geval met jongeren uit de Diamantbuurt.
Ik wens je veel plezier met deze link: http://www.google.nl/
Dialoog en heul veul onderzoeksrapporten voorkomen harde aanpak.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:56 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Precies, zij zouden een ander nooit iets aandoen, dus andere mensen doen dat ook niet. En als ze dat wel doen is het niet die persoons schuld, ofzo.
De mensheid is van oorsprong verrot, we hebben er hier eeuwen over gedaan om een redelijk werkbare situatie op te bouwen. En als er dan mensen komen die dat systeem willen slopen moet dat maar kunnen.
Klinkt als Bureau Jeugdzorg. Dat bestaat al. Zou de gemeente Amsterdam dan ook weten?quote:Op maandag 15 juli 2013 10:52 schreef Montagui het volgende:
[..]
Als ze niet opgevoed worden door de ouders dan moet de staat dat maar doen. Kom maar op met die opvoedinternaten.
Dan moet daar nodig eens wat aan gedaan worden.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:56 schreef Fides het volgende:
[..]
Mja, opvoedinternaten e.d. hebben ook niet echt de reputatie om modelburgers voort te brengen....
Wat bedoel je?quote:Op maandag 15 juli 2013 11:00 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dan moet daar nodig eens wat aan gedaan worden.
Mijn oplossing is: veel harder straffen. Dat roep ik al jaren. Ik ben op zich niet per definitie voorstander van strenger straffen. Ik vind dat je in principe ook andere wegen moet bewandelen, zoals preventie en dialoog.quote:Op maandag 15 juli 2013 10:55 schreef Fides het volgende:
[..]
Maar het is niet zo dat dit "Praktijk Team" het eerste groepje professionals is dat een rapport over "stadse problematiek" bij (Marokkaanse) jongeren schrijft (haakjes omdat bij alle pauper/criminele jongeren valt grosso modo wel te zeggen dat ze de verkeerde attitudes van huis uit leren en niet goed gecorrigeerd worden...), dus wat dat betreft is dit onderzoek wel enigszins overbodig.
Jij stelt dat het niet zo moeilijk is, maar ik zie jou ook niet echt met een oplossing komen? (Of lees ik verkeerd?)
Deels waar. Want, zoals je in de OP kunt lezen, blijken er dus ook ouders te zijn die zélf de slechte invloed op hun kinderen uitoefenen.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:05 schreef DroogDok het volgende:
Probleem is dat marokkaanse jongeren soms totaal zijn losgeslagen de ouders geen enkele invloed meer hebben.
Het probleem is natuurlijk dat voor het straffen van minderjarigen de wet gewijzigd moet worden (dus dat kan niet zo 1, 2, 3 als de burgermeester of stadsdeelvoorzitter dat wil). Ik ben het met je eens dat de meest voor de hand liggende paden al vaak genoeg betreden zijn, en blijkbaar geen echt effect lijken te hebben, en er dus misschien naar andere oplossingen gekeken moet worden.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Mijn oplossing is: veel harder straffen. Dat roep ik al jaren. Ik ben op zich niet per definitie voorstander van strenger straffen. Ik vind dat je in principe ook andere wegen moet bewandelen, zoals preventie en dialoog.
Maar weet je wat? Die wegen zijn hier allang bewandeld. Al tig keer. En het bewandelen van die wegen heeft enorm gefaald. Repressie is het enige dat zichtbaar resultaat heeft; het is niet anders. Het is bijvoorbeeld te zien bij de aanpak van de Top 600 in Amsterdam. Deze criminele jongeren worden voortdurend op de huid gezeten. En ja, schrik niet, dat blijkt effect te hebben.![]()
Je zult alle factoren moeten aanpakken die tot dergelijk gedrag leiden. Dus de jongeren zelf harder straffen en (her)opvoeden, maar dus ook de ouders die dergelijk gedrag voeden: beboet ze, zet ze tijdelijk of blijvend uit de ouderlijke macht, dwing ze alsnog tot betere integratie in dit land, stimuleer ze desnoods tot re-migratie. Kan me niet schelen, als de gang van zaken maar wordt aangepakt. Lijdzaam toezien is hier echt geen oplossing, ingrijpen wel.
Ironisch, dat in hetzelfde topic waarin jij mij verwijt 'geen onderzoek' te doen jij nu dezelfde kant opgaat. Heb je al eens gegoogled op wat die aanpak van de top 600 precies inhoudt? En waarom de stelling 'repressie is het enige dat zichtbaar resultaat heeft' juist door het aandragen van dat voorbeeld ook meteen weer onderuit gehaald wordt?quote:Op maandag 15 juli 2013 11:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Mijn oplossing is: veel harder straffen. Dat roep ik al jaren. Ik ben op zich niet per definitie voorstander van strenger straffen. Ik vind dat je in principe ook andere wegen moet bewandelen, zoals preventie en dialoog.
Maar weet je wat? Die wegen zijn hier allang bewandeld. Al tig keer. En het bewandelen van die wegen heeft enorm gefaald. Repressie is het enige dat zichtbaar resultaat heeft; het is niet anders. Het is bijvoorbeeld te zien bij de aanpak van de Top 600 in Amsterdam. Deze criminele jongeren worden voortdurend op de huid gezeten. En ja, schrik niet, dat blijkt effect te hebben.![]()
Je zult alle factoren moeten aanpakken die tot dergelijk gedrag leiden. Dus de jongeren zelf harder straffen en (her)opvoeden, maar dus ook de ouders die dergelijk gedrag voeden: beboet ze, zet ze tijdelijk of blijvend uit de ouderlijke macht, dwing ze alsnog tot betere integratie in dit land, stimuleer ze desnoods tot re-migratie. Kan me niet schelen, als de gang van zaken maar wordt aangepakt. Lijdzaam toezien is hier echt geen oplossing, ingrijpen wel.
Gek he? Het is geen probleem van de afgelopen paar jaar, de vorige probleemgeneratie heeft nu gewoon zelf kinderen.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:07 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Deels waar. Want, zoals je in de OP kunt lezen, blijken er dus ook ouders te zijn die zélf de slechte invloed op hun kinderen uitoefenen.
Preventief ruimen.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:02 schreef Montagui het volgende:
Dat opvoedinternaten wel (over het algemeen) succesvol zijn.
Want wat moet je anders? In de gevangenis smijten e/o thee drinken helpt ook niet.
Gewoon Westerbork weer open, het spoor ligt er nog.quote:
Wat een kutreactiequote:Op maandag 15 juli 2013 11:33 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Gewoon Westerbork weer open, het spoor ligt er nog.
quote:Op maandag 15 juli 2013 11:33 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Gewoon Westerbork weer open, het spoor ligt er nog.
Ik heb het nodige gelezen over die aanpak en repressie speelt een sleutelrol; onder meer het hinderlijk volgen. De jongeren worden voortdurend op de huid gezeten. Verder wordt geprobeerd om ze op het rechte pad te krijgen. Maar we hebben het dan over een groep die allang (ernstig) crimineel is, terwijl het bericht uit de OP veel meer gaat over jonge crimineeltjes en de opvoeding die ze thuis krijgen (of beter gezegd: het gebrek daaraan).quote:Op maandag 15 juli 2013 11:13 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ironisch, dat in hetzelfde topic waarin jij mij verwijt 'geen onderzoek' te doen jij nu dezelfde kant opgaat. Heb je al eens gegoogled op wat die aanpak van de top 600 precies inhoudt? En waarom de stelling 'repressie is het enige dat zichtbaar resultaat heeft' juist door het aandragen van dat voorbeeld ook meteen weer onderuit gehaald wordt?
Wat betreft het straffen van minderjarigen moet het roer radicaal om. Ik snap zo'n stadsdeelvoorzitter wel hoor. Die doet maar de zoveelste wanhopige oproep om gezamenlijk het probleem aan te pakken, omdat ze weet dat de andere wegen tot niets lijden. De politie kan bijna niks beginnen; ook agenten ergeren zit rot aan het feit dat de jonge crimineeltjes die ze oppakken de volgende dag alweer vrolijk op straat rondlopen. De politie dweilt noodgedwongen met de kraan open, omdat de politiek hopeloos naïef is op dit terrein. Het jeugdstrafrecht moet veel strenger en effectiever worden. Geen taakstrafjes en fluwelen handschoenen, maar langdurige straffen met een sterk opvoedkundig element.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:09 schreef Fides het volgende:
[..]
Het probleem is natuurlijk dat voor het straffen van minderjarigen de wet gewijzigd moet worden (dus dat kan niet zo 1, 2, 3 als de burgermeester of stadsdeelvoorzitter dat wil). Ik ben het met je eens dat de meest voor de hand liggende paden al vaak genoeg betreden zijn, en blijkbaar geen echt effect lijken te hebben, en er dus misschien naar andere oplossingen gekeken moet worden.
Over die top 600 interventie moet gezegd worden dat die effect-studies wel redelijk prematuur (als je naar het effect van een bepaalde interventie op criminele carrieres wil kijken moet je natuurlijk over een langere periode kijken) zijn, en dat ook de publieke kosten afgemeten moeten worden (hoeveel politie/publieke gelden worden hier ingezet?), daarnaast werd in die studie ook geen rekening gehouden met een verplaatsingseffect (dus, misschien plegen andere criminelen wel meer delicten omdat de politie druk is met deze 600?). Dus het enige wat bekend is, is dat die 600 man die ze zo aandachtig volgen minder delicten plegen....dat lijkt me nogal logisch, en is ook niet écht een stucturele oplossing IMO.
Gelet op de leeftijd kan Bureau Jeugdzorg niet iets betekenen? Hebben die geen programma om misdadigertjes in spe te corrigeren?quote:Op maandag 15 juli 2013 11:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wat betreft het straffen van minderjarigen moet het roer radicaal om. Ik snap zo'n stadsdeelvoorzitter wel hoor. Die doet maar de zoveelste wanhopige oproep om gezamenlijk het probleem aan te pakken, omdat ze weet dat de andere wegen tot niets lijden. De politie kan bijna niks beginnen; ook agenten ergeren zit rot aan het feit dat de jonge crimineeltjes die ze oppakken de volgende dag alweer vrolijk op straat rondlopen. De politie dweilt noodgedwongen met de kraan open, omdat de politiek hopeloos naïef is op dit terrein. Het jeugdstrafrecht moet veel strenger en effectiever worden. Geen taakstrafjes en fluwelen handschoenen, maar langdurige straffen met een sterk opvoedkundig element.
Kosten zouden niet leidend moeten zijn in deze discussie. Ten eerste kun je die deels verhalen op falende ouders, ten tweede geldt dat veiligheid op de eerste plaats moet staan.
Geloof je werkelijk dat je met deze jongeren iets moet op het gebied van zorg? Volgens mij moeten we juist ophouden om het probleemgedrag van deze jongeren (en hun ouders) te label als iets dat "zorg" nodig heeft. Zorg (en hulp) verleen je aan mensen die problemen hebben waar ze niet uit komen. Bijvoorbeeld aan ouders die zélf aan de bel trekken omdat ze gedragsproblemen bij hun kind signaleren, om wat voor reden dan ook.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:53 schreef Montagui het volgende:
[..]
Gelet op de leeftijd kan Bureau Jeugdzorg niet iets betekenen? Hebben die geen programma om misdadigertjes in spe te corrigeren?
Elk kind kan natuurlijk ontsporen. Maar je zou deze ouders die niets doen om hun kinderen op te voeden gewoon een grote boete moeten geven bij wangedrag van hun kinderen. Verplicht komen op ouderavonden enz. En dat hoeft van mijn niet specifiek op Marokkanen gericht te zijn.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:50 schreef Elfletterig het volgende:
Kosten zouden niet leidend moeten zijn in deze discussie. Ten eerste kun je die deels verhalen op falende ouders, ten tweede geldt dat veiligheid op de eerste plaats moet staan.
Aan wat voor straffen denk je dan eigenlijk als je het hebt over 12-jarigen?quote:Op maandag 15 juli 2013 11:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wat betreft het straffen van minderjarigen moet het roer radicaal om. Ik snap zo'n stadsdeelvoorzitter wel hoor. Die doet maar de zoveelste wanhopige oproep om gezamenlijk het probleem aan te pakken, omdat ze weet dat de andere wegen tot niets lijden. De politie kan bijna niks beginnen; ook agenten ergeren zit rot aan het feit dat de jonge crimineeltjes die ze oppakken de volgende dag alweer vrolijk op straat rondlopen. De politie dweilt noodgedwongen met de kraan open, omdat de politiek hopeloos naïef is op dit terrein. Het jeugdstrafrecht moet veel strenger en effectiever worden. Geen taakstrafjes en fluwelen handschoenen, maar langdurige straffen met een sterk opvoedkundig element.
Kosten zouden niet leidend moeten zijn in deze discussie. Ten eerste kun je die deels verhalen op falende ouders, ten tweede geldt dat veiligheid op de eerste plaats moet staan.
Ik drink ook een glaasje thee met je mee. Doe mij maar mint. Ben daar dol op. Onder het genot van een kopje thee is alles bespreekbaar. Het maakt de tong los.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:05 schreef Nielsch het volgende:
Hard optreden? Wat een onzin! Deze held is as we speak op zoek naar zijn waterkoker. Zijn vrouw rolt nu even langs de Appie voor een paar dozen rooibosthee. Alles komt goed, gaat u maar rustig slapen.
[ afbeelding ]
Stop ze maar een jaar of 4 in een afgesloten opleidingskamp, totdat ze hun middelbare school hebben afgemaakt. Paps en mams mogen één keer per week bezoeken.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:05 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Aan wat voor straffen denk je dan eigenlijk als je het hebt over 12-jarigen?
Jaja, vooral even op de Nederlandse ouders wijzen. Want stel je voor dat we het probleem eens echt zouden aanpakken.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:49 schreef Wespensteek het volgende:
Net als sommige Nederlandse ouders dus.
Dan gaan ze onderling criminele kennis uitwisselen op zo een kamp gaat echt niet helpen.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:07 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Geen wapens, om 8 uur op de kamer en licht uit, niet rondhangen op straat, wangedrag wordt gestraft door privileges af te pakken.
Wil jij beweren dat alle Nederlandse ouders hun kinderen perfect opvoeden?quote:Op maandag 15 juli 2013 12:10 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Jaja, vooral even op de Nederlandse ouders wijzen. Want stel je voor dat we het probleem eens echt zouden aanpakken.
En dan?quote:Op maandag 15 juli 2013 12:07 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Stop ze maar een jaar of 4 in een afgesloten opleidingskamp, totdat ze hun middelbare school hebben afgemaakt. Paps en mams mogen één keer per week bezoeken.
Geen wapens, om 8 uur op de kamer en licht uit, niet rondhangen op straat, wangedrag wordt gestraft door privileges af te pakken.
Dat is inderdaad de huidige stand van zaken. Het is kommer en kwel. We moeten ze de helpende hand aanreiken om zich te kunnen ontplooien in het mooie Nederland. Waar we nu vooral mee bezig zijn is die mensen de grond in te stampen en dat kan niet bepaald door de beugel. Heb vele malen geprobeerd om mensen het licht te laten zien, maar mensen zijn overtuigd van hun gelijk en probeer maar een gaatje te vinden in die overtuiging waar je even doorheen kan prikken. Dat maakt het allemaal verdomd lastig om de hele situatie te veranderen, want het begint bij die hardnekkige overtuigingen van zowel de medelanders als Nederland. Wat dat betreft zijn we allebei net twee huilende kinderen die van geen wijken weten.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:57 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Geloof je werkelijk dat je met deze jongeren iets moet op het gebied van zorg? Volgens mij moeten we juist ophouden om het probleemgedrag van deze jongeren (en hun ouders) te label als iets dat "zorg" nodig heeft. Zorg (en hulp) verleen je aan mensen die problemen hebben waar ze niet uit komen. Bijvoorbeeld aan ouders die zélf aan de bel trekken omdat ze gedragsproblemen bij hun kind signaleren, om wat voor reden dan ook.
We hebben het hier juist over ouders die grotendeels onverschillig zijn - en erger - ouders die het wangedrag zelfs actief bevorderen. Ik zou zulke zaken echt graag uit de zorg-sfeer trekken en in de aso-sfeer willen plaatsen. Voor zover Jeugdzorg hier nog aan te pas komt, gaat het om het herplaatsen van kinderen van wie de ouders uit de ouderlijke macht zijn ontzet.
Nee, maar het probleem zit hem toch echt bij de Marokkaanse jongeren. Het is altijd zo vermoeiend als figuren als jij dan nog even met hun opgeheven vingertje langskomen als zijnde een soort Brilsmurf om te roepen: "ho ho heren, vergeten wij nu niet iets?"quote:Op maandag 15 juli 2013 12:12 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Wil jij beweren dat alle Nederlandse ouders hun kinderen perfect opvoeden?
Dan zijn ze van de straat af, worden ze opgevoegd, volgen ze een opleiding en gaan ze hopelijk daarna eens aan het werk. Zo niet dan is het de gevangenis in.quote:
Mensen die in elkaar getrapt worden op straat. Coma zuipen enz. Hufter gedrag schijnt echt een trend te worden. Ook onder Nederlandse kinderen.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:15 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, maar het probleem zit hem toch echt bij de Marokkaanse jongeren. Het is altijd zo vermoeiend als figuren als jij dan nog even met hun opgeheven vingertje langskomen als zijnde een soort Brilsmurf om te roepen: "ho ho heren, vergeten wij nu niet iets?"
Ik heb het stuk gelezen en kwam niets opmerkelijks tegen. De opmerking dat sommige ouders een slechte invloed op hun kinderen hebben is zo'n open deur dat ik de hele ophef niet begrijp.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:15 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, maar het probleem zit hem toch echt bij de Marokkaanse jongeren. Het is altijd zo vermoeiend als figuren als jij dan nog even met hun opgeheven vingertje langskomen als zijnde een soort Brilsmurf om te roepen: "ho ho heren, vergeten wij nu niet iets?"
Daar voor is het al gewoon te laat. Met twee of drie generaties later.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:16 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Dan zijn ze van de straat af, worden ze opgevoegd, volgen ze een opleiding en gaan ze hopelijk daarna eens aan het werk. Zo niet dan is het de gevangenis in.
Comazuipen moeten ze lekker zelf weten lijkt me.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:17 schreef Megumi het volgende:
[..]
Mensen die in elkaar getrapt worden op straat. Coma zuipen enz. Hufter gedrag schijnt echt een trend te worden. Ook onder Nederlandse kinderen.
ja, want blanken zijn niet crimineel en blanke ouders voeden hun kroost altijd zo geweldig opquote:Op maandag 15 juli 2013 11:04 schreef bijdehand het volgende:
Als ze zich nou gewoon aanpassen aan onze maatschappij, iig qua taal en opvoeding, dan lost dat zoveel op!
voel ik daar een theedrink sessie aankomenquote:Kuitenbrouwer wil hard optreden tegen wapenbezit. 'Hier past geen coulance', vindt ze. 'Geweld en wapenbezit moeten ook besproken worden in gezinnen, moskeeën en koffiehuizen.
Het is inderdaad compleet uit de hand gelopen en onze overheid komt behalve een debat over het Marokkanenprobleem nergens. We bieden die lui alles. Ze hebben vrije toegang tot sociale zekerheid, kunnen genieten van de lusten die het onderwijsstelsel ze biedt, gebruik maken van de goede gezondheidszorg in Nederland waar ze in Afrika nog drie puntjes aan kunnen zuigen en nog vallen ze onze ouderen en dochters lastig.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:10 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Jaja, vooral even op de Nederlandse ouders wijzen. Want stel je voor dat we het probleem eens echt zouden aanpakken.
Prima zolang het de samenleving maar geen kosten en overlast oplevert.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:18 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Comazuipen moeten ze lekker zelf weten lijkt me.
kom kom het is een feit dat marokanen veel en veel vaker met justitie in aanraking komen dan allochtonen. probeer dat niet onder het tapijt te vegen, houdingen als dat hebben het probleem jaren in stand gehouden en het geld dat er in gestoken is mijn god zoveel geldquote:Op maandag 15 juli 2013 12:18 schreef simmu het volgende:
[..]
ja, want blanken zijn niet crimineel en blanke ouders voeden hun kroost altijd zo geweldig op![]()
ontopic; de op klopt mijns insziens wel. echter; dat is niet alleen rasgerelateerd hoor. ik ken in mijn omgeving wel meer kindertjes van nu een jaartje of 4, zoiets, waarvan ik nu al weet dat het echt helemaal niks meer gaat worden en die zijn lelieblank. bij sommigen is jeugdzorg al betrokken. een en al moeilijk gedoe. eerlijk gezegd allemaal erg triest. die lui doen hun best, maar ze kunnen niet zoveel.
Alle politieke partijen hebben er met de pet naar gegooid. En gooien er nog met de pet naar.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:19 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Het is inderdaad compleet uit de hand gelopen en onze overheid komt behalve een debat over het Marokkanenprobleem nergens. We bieden die lui alles. Ze hebben vrije toegang tot sociale zekerheid, kunnen genieten van de lusten die het onderwijsstelsel ze biedt, gebruik maken van de goede gezondheidszorg in Nederland waar ze in Afrika nog drie puntjes aan kunnen zuigen en nog vallen ze onze ouderen en dochters lastig.
We hadden ze van het begin heel hard aan moeten pakken. Dat hebben we nagelaten. Vooral de Partij voor de Allochtonen was heel zwak in haar aanpak. Cohen die altijd een pakje theezakjes had klaarstaan, maar niet kwam met een plan van aanpak hoe we de hardnekkige problemen in het mooie Amsterdam de kop zouden moeten indrukken. Dit is maar een van de debacles van de afgelopen jaren. Wolfsen, heeft een heel ambtstermijn als burgemeester van Utrecht gediend, maar is nooit gekomen met maatregelen om het Marokkanenprobleem in Utrecht aan te pakken. Het land van onze voorouders is naar de verdoemenis geholpen. Een man is opgestaan uit de duisternis de laatste jaren en heeft al zijn helpende hand uitgestoken. We hoeven die alleen maar aan te nemen. Stem allen op Geert Wilders en strijdt voor een Beter Nederland!
Gast, rot toch op met je trieste jankverhaal. Deze ouders en hun kinderen krijgen in Nederland alle kansen en mogelijkheden die er maar te bedenken zijn. Ze vertikken het gewoon om er gebruik van te maken en spelen liever gangster op straat. Ik noem:quote:Op maandag 15 juli 2013 12:14 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de huidige stand van zaken. Het is kommer en kwel. We moeten ze de helpende hand aanreiken om zich te kunnen ontplooien in het mooie Nederland. Waar we nu vooral mee bezig zijn is die mensen de grond in te stampen en dat kan niet bepaald door de beugel. Heb vele malen geprobeerd om mensen het licht te laten zien, maar mensen zijn overtuigd van hun gelijk en probeer maar een gaatje te vinden in die overtuiging waar je even doorheen kan prikken. Dat maakt het allemaal verdomd lastig om de hele situatie te veranderen, want het begint bij die hardnekkige overtuigingen van zowel de medelanders als Nederland. Wat dat betreft zijn we allebei net twee huilende kinderen die van geen wijken weten.
Dan belanden bijna al die gasten dus in de gevangenis na 4 jaar internaat. Thx, but no thx.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:16 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Dan zijn ze van de straat af, worden ze opgevoegd, volgen ze een opleiding en gaan ze hopelijk daarna eens aan het werk. Zo niet dan is het de gevangenis in.
nou ja wilders heeft getracht het onder de aandacht van zijn collega`s te brengen, en wat was het resultaat hij werdt openlijk aan de schandpaal genageldquote:Op maandag 15 juli 2013 12:21 schreef Megumi het volgende:
Alle politieke partijen hebben er met de pet naar gegooid. En gooien er nog met de pet naar.
Inderdaad. Ze hebben hier een huis gekregen, iedere dag eten op tafel, mogelijkheden tot gratis goede opleidingen voor hun kinderen en werk. Nog is het niet genoeg blijkbaar? Wat valt er nog meer te geven. Alles is weg. Het probleem ligt bij de cultuur, de opvoeding, daarom zijn het ook vrijwel alleen de jongens die voor overlast zorgen en niet de meisjes, zowel hier als in eigen land. Dat gaat buiten Nederland om.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:22 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Gast, rot toch op met je trieste jankverhaal. Deze ouders en hun kinderen krijgen in Nederland alle kansen en mogelijkheden die er maar te bedenken zijn. Ze vertikken het gewoon om er gebruik van te maken en spelen liever gangster op straat. Ik noem:
- Er is hier goed basisonderwijs dat iedereen zowat gratis kunnen volgen.
- Ben je als klein kindje de Nederlandse taal niet machtig omdat je ouders het vertikken om Nederlands te spreken, dan is er voorbereidend onderwijs voordat je naar de kleuterschool gaat.
- Kunnen je ouders de school niet betalen dan zijn er allerlei potjes om hen te hulp te schieten.
- Wonen? Zorg? Allemaal geregeld en nog eens huur- en zorgtoeslag ook!
- Je kan hier verdomme werkelijk elke sport uitoefenen die je wil; als je ouders dat niet kunnen betalen zijn er weer andere potjes waarvan men de contributie kan betalen.
- Na de basisschool is er goed vervolgonderwijs. Wederom kost dat bijna geen drol.
Ik word zo ontzettend moe van zeikerds die telkens maar weer 'het systeem' de schuld geven. Het systeem is prima. 99% van de mensen kan prima overweg met het systeem maar op een of andere manier spelen Marokkaanse jochies liever gangster op straat. En dan het systeem de schuld geven. Rot toch op man!
dat ik stel dat het niet alleen rasgerelateerd is, valt onder onder het tapijt schuiven? komop zeg.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:21 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
kom kom het is een feit dat marokanen veel en veel vaker met justitie in aanraking komen dan allochtonen. probeer dat niet onder het tapijt te vegen, houdingen als dat hebben het probleem jaren in stand gehouden en het geld dat er in gestoken is mijn god zoveel geld
Well said.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:19 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Het is inderdaad compleet uit de hand gelopen en onze overheid komt behalve een debat over het Marokkanenprobleem nergens. We bieden die lui alles. Ze hebben vrije toegang tot sociale zekerheid, kunnen genieten van de lusten die het onderwijsstelsel ze biedt, gebruik maken van de goede gezondheidszorg in Nederland waar ze in Afrika nog drie puntjes aan kunnen zuigen en nog vallen ze onze ouderen en dochters lastig.
We hadden ze van het begin heel hard aan moeten pakken. Dat hebben we nagelaten. Vooral de Partij voor de Allochtonen was heel zwak in haar aanpak. Cohen die altijd een pakje theezakjes had klaarstaan, maar niet kwam met een plan van aanpak hoe we de hardnekkige problemen in het mooie Amsterdam de kop zouden moeten indrukken. Dit is maar een van de debacles van de afgelopen jaren. Wolfsen, heeft een heel ambtstermijn als burgemeester van Utrecht gediend, maar is nooit gekomen met maatregelen om het Marokkanenprobleem in Utrecht aan te pakken. Het land van onze voorouders is naar de verdoemenis geholpen. Een man is opgestaan uit de duisternis de laatste jaren en heeft al zijn helpende hand uitgestoken. We hoeven die alleen maar aan te nemen. Stem allen op Geert Wilders en strijdt voor een Beter Nederland!
Okee, we zitten toch meer op een lijn dan ik dacht. Mijn excuses voor mijn eerdere tirade dan.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:24 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Inderdaad. Ze hebben hier een huis gekregen, iedere dag eten op tafel, mogelijkheden tot gratis goede opleidingen voor hun kinderen en werk. Nog is het niet genoeg blijkbaar? Wat valt er nog meer te geven. Alles is weg. Het probleem ligt bij de cultuur, de opvoeding, daarom zijn het ook vrijwel alleen de jongens die voor overlast zorgen en niet de meisjes, zowel hier als in eigen land. Dat gaat buiten Nederland om.
Het enige wat ze hier juist verkeerd hebben gedaan is te tolerant zijn, dat gedrag had meteen de kop ingeslagen moeten worden. Maarja, het waren knuffeltijden. Dat hele gastarbeider-idee is compleet uit de hand gelopen en had nooit zo ver mogen komen. We zijn te gemakzuchtig geworden, dit is de prijs ervan. Eigen schuld ook.
Het systeem voldoet derhalve ook niet. En het systeem is ook niet instaat om iets te bedenken om het op te lossen. Dit omdat het systeem er juist belang bij heeft dat er niks veranderd. Zodat de bestaande machtsverhoudingen blijven bestaan. Denk dan met name aan het CDA, VVD en de PVDA.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:22 schreef Nielsch het volgende:
Ik word zo ontzettend moe van zeikerds die telkens maar weer 'het systeem' de schuld geven. Het systeem is prima. 99% van de mensen kan prima overweg met het systeem maar op een of andere manier spelen Marokkaanse jochies liever gangster op straat. En dan het systeem de schuld geven. Rot toch op man!
wil je hiermee zeggen dat mijn post leugens bevatten ? gewoon ja of nee aubquote:Op maandag 15 juli 2013 12:25 schreef simmu het volgende:
[..]
dat ik stel dat het niet alleen rasgerelateerd is, valt onder onder het tapijt schuiven? komop zeg.
nou., doei maar jongens. veel plezier in je racismetopic. waar rede niet welkom is en jullie fijn verbaal schelden op marokanen. blablabla, snoeihard straffen, zeik, emmer en klaag.
en geen idee over oorzaak en hoe het daadwerkelijk helpend aan te pakken. schelden is veel leuker tenslottewant blabla marokaan.
2008 belde; ze willen hun achterhaalde verhaaltjes terug. Cohen speelt geen rol van betekenis meer; we leven nu, in 2013.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:05 schreef Nielsch het volgende:
Hard optreden? Wat een onzin! Deze held is as we speak op zoek naar zijn waterkoker. Zijn vrouw rolt nu even langs de Appie voor een paar dozen rooibosthee. Alles komt goed, gaat u maar rustig slapen.
[ afbeelding ]
Geen probleem, kerel. Ik ben van alle markten thuis.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:25 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Okee, we zitten toch meer op een lijn dan ik dacht. Mijn excuses voor mijn eerdere tirade dan.
Het is dat ik weet wie het zegtquote:Op maandag 15 juli 2013 12:19 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Het is inderdaad compleet uit de hand gelopen en onze overheid komt behalve een debat over het Marokkanenprobleem nergens. We bieden die lui alles. Ze hebben vrije toegang tot sociale zekerheid, kunnen genieten van de lusten die het onderwijsstelsel ze biedt, gebruik maken van de goede gezondheidszorg in Nederland waar ze in Afrika nog drie puntjes aan kunnen zuigen en nog vallen ze onze ouderen en dochters lastig.
We hadden ze van het begin heel hard aan moeten pakken. Dat hebben we nagelaten. Vooral de Partij voor de Allochtonen was heel zwak in haar aanpak. Cohen die altijd een pakje theezakjes had klaarstaan, maar niet kwam met een plan van aanpak hoe we de hardnekkige problemen in het mooie Amsterdam de kop zouden moeten indrukken. Dit is maar een van de debacles van de afgelopen jaren. Wolfsen, heeft een heel ambtstermijn als burgemeester van Utrecht gediend, maar is nooit gekomen met maatregelen om het Marokkanenprobleem in Utrecht aan te pakken. Het land van onze voorouders is naar de verdoemenis geholpen. Een man is opgestaan uit de duisternis de laatste jaren en heeft al zijn helpende hand uitgestoken. We hoeven die alleen maar aan te nemen. Stem allen op Geert Wilders en strijdt voor een Beter Nederland!
Ik krijg zo langzamerhand inderdaad de indruk dat het Elfletterig ook helemaal niet te doen is om dit keer wèl adequate 'oplossingen' te bespreken.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:35 schreef Pinkelotjeblauw het volgende:
Wat is hier nou nieuws aan? Dit was toch al bekend.
Tja, je moet ergens beginnen. Het zijn tenslotte nog jonge kinderen die normaal gesproken nog wel te corrigeren moeten zijn. Meteen uit huis plaatsen (in een gastgezin of instelling) e/o uit de ouderlijke macht ontzetten komt mij over alsof je een stap (gepaste zorg) overslaat.quote:Op maandag 15 juli 2013 11:57 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Geloof je werkelijk dat je met deze jongeren iets moet op het gebied van zorg? Volgens mij moeten we juist ophouden om het probleemgedrag van deze jongeren (en hun ouders) te label als iets dat "zorg" nodig heeft. Zorg (en hulp) verleen je aan mensen die problemen hebben waar ze niet uit komen. Bijvoorbeeld aan ouders die zélf aan de bel trekken omdat ze gedragsproblemen bij hun kind signaleren, om wat voor reden dan ook.
We hebben het hier juist over ouders die grotendeels onverschillig zijn - en erger - ouders die het wangedrag zelfs actief bevorderen. Ik zou zulke zaken echt graag uit de zorg-sfeer trekken en in de aso-sfeer willen plaatsen. Voor zover Jeugdzorg hier nog aan te pas komt, gaat het om het herplaatsen van kinderen van wie de ouders uit de ouderlijke macht zijn ontzet.
Zijn geest waart nog volop rond in gemeenteraden waar de PvdA en GroenLinks groot zijn.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:27 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
2008 belde; ze willen hun achterhaalde verhaaltjes terug. Cohen speelt geen rol van betekenis meer; we leven nu, in 2013.
Nope. Dat is een achterhaald fabeltje. Maar toch kudo's voor je originaliteit!quote:Op maandag 15 juli 2013 12:41 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Zijn geest waart nog volop rond in gemeenteraden waar de PvdA en GroenLinks groot zijn.
Daar er niets gebeurd, lijkt het me niet echt achterhaald. Vorig jaar nog dit:quote:Op maandag 15 juli 2013 12:45 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nope. Dat is een achterhaald fabeltje. Maar toch kudo's voor je originaliteit!
Wat ik niet zo goed begrijp is dat de PVDA hier altijd de schuld van krijgt. Terwijl het CDA en de VDD ook regelmatig aan de macht waren en er ook geen reet aan gedaan hebben.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:48 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Daar er niets gebeurd, lijkt het me niet echt achterhaald.
De Dagelijkse Standaard trekt dat verhaal uit z'n verband. Hier staat een iets genuanceerdere versie. In feite zegt de PvdA dat de nadruk minder op repressie moet komen te liggen omdat dat op de lange termijn niet werkt om criminaliteit te voorkomen. Maar goed, het is natuurlijk maar net wat je wilt lezen.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:48 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Daar er niets gebeurd, lijkt het me niet echt achterhaald. Vorig jaar nog dit:
http://www.dagelijksestan(...)n-met-daderknuffelen
vooral een import stop op islamitsche landen maar ookal ondersteunen de feiten mijn mening en visie dit zal ongetwijfeld door een paar wereldvreemde thee drinkende PVDAers als rasicme worden bestempeldquote:Op maandag 15 juli 2013 12:49 schreef ems. het volgende:
[ afbeelding ]
Gewoon geen mocro's meer importeren en de rest hier streng aanpakken
Sorry, maar het vetgedrukte vind ik totaal absurd. Je hebt het hier over mensen die zich willens en wetens niet aanpassen en die willens en wetens hun kinderen slecht opvoeden. Soms gaat dat zelfs nog gepaard met het bijbrengen van de nodige haat richting de westerse samenleving. En als dat thuis al niet gebeurt, dan voorzien andere instituten daar wel in (kijk maar naar Ibn Ghaldoun in Rotterdam).quote:Op maandag 15 juli 2013 12:14 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de huidige stand van zaken. Het is kommer en kwel. We moeten ze de helpende hand aanreiken om zich te kunnen ontplooien in het mooie Nederland. Waar we nu vooral mee bezig zijn is die mensen de grond in te stampen en dat kan niet bepaald door de beugel. Heb vele malen geprobeerd om mensen het licht te laten zien, maar mensen zijn overtuigd van hun gelijk en probeer maar een gaatje te vinden in die overtuiging waar je even doorheen kan prikken. Dat maakt het allemaal verdomd lastig om de hele situatie te veranderen, want het begint bij die hardnekkige overtuigingen van zowel de medelanders als Nederland. Wat dat betreft zijn we allebei net twee huilende kinderen die van geen wijken weten.
quote:Op maandag 15 juli 2013 10:37 schreef admiraal_anaal het volgende:
Marokkaanse ouders hebben soms slechte invloed op kinderen?
Volgens mij moet het zijn: Marokkaanse ouders hebben soms GEEN negatieve invloed op kinderen
Het is me te doen om - schrik niet, hou je even vast, ga anders even zitten... - discussie. Misschien heb je er iets van gemerkt toen je een paar jaar geleden je account registreerde, maar dit is een forum. Een forum is een plek waar je discussie voert. Zo'n discussie zou bijvoorbeeld ook over oplossingen kunnen gaan. En ik heb aangegeven in welke richting ik denk, wat dat betreft.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:40 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik krijg zo langzamerhand inderdaad de indruk dat het Elfletterig ook helemaal niet te doen is om dit keer wèl adequate 'oplossingen' te bespreken.
http://www.amsterdam.nl/g(...)00/top600-0/artikel/quote:Op maandag 15 juli 2013 11:45 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik heb het nodige gelezen over die aanpak en repressie speelt een sleutelrol; onder meer het hinderlijk volgen. De jongeren worden voortdurend op de huid gezeten. Verder wordt geprobeerd om ze op het rechte pad te krijgen. Maar we hebben het dan over een groep die allang (ernstig) crimineel is, terwijl het bericht uit de OP veel meer gaat over jonge crimineeltjes en de opvoeding die ze thuis krijgen (of beter gezegd: het gebrek daaraan).
Juist in die beginfase zul je harder moeten corrigeren als ouders dat vertikken of zelfs actief tegenwerken.
Volgens mij zijn diverse gemeenteraden op dit terrein nog linkser en naïever dan Cohen ooit geweest is. Cohen handelde vooral vanuit de optiek van "de boel bij elkaar houden", meer vanuit het oogpunt van de openbare orde. Voor maakbaarheidsdenken en doorgeslagen naïviteit moet je bij PvdA, GroenLinks en D66 zijn, op lokaal niveau. Op landelijk niveau ligt het net weer wat anders. De PvdA is inmiddels stukken realistischer.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:41 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Zijn geest waart nog volop rond in gemeenteraden waar de PvdA en GroenLinks groot zijn.
Dan hebben we er in ieder geval geen last van, we kunnen ze ook allemaal een kogel door de kop jagen, dat is misschien wat praktischer.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:23 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dan belanden bijna al die gasten dus in de gevangenis na 4 jaar internaat. Thx, but no thx.
Oh God ja.. revolutionair plan.. hmm.. Hoe heette dat in Nederland ook al weer.. even kijken.. oh ja: http://www.bureaujeugdzorg.info/Informatie/quote:Op maandag 15 juli 2013 13:38 schreef Terminator2000bc het volgende:
Wat oplossingen betreft, een beproefd methode is het weghalen van kinderen bij hun slechte ouders en door sociale begunstigde families laten opvoeden.
Hoewel nogal controversieel, in Australië zijn er proeven mee gedaan met goede resultaten tot gevolg. Aboriginal kinderen die door blanke gezinnen waren opgevoed verwierven uiteindelijk meer sociaal aanzien.
Een ander kant-en-klaar voorbeeld is Obama.
Ik breng er tegenin dat er aan zorg nooit gebrek is geweest. Jarenlang was het pappen en nathouden; zorg was volop beschikbaar. Het vernieuwende zit 'm in de brede, multidisciplinaire aandacht voor repressie (verwoord als "lik op stuk") en het voorkomen dat broertjes en zusjes doorstromen.quote:Op maandag 15 juli 2013 13:32 schreef Ryon het volgende:
[..]
http://www.amsterdam.nl/g(...)00/top600-0/artikel/
De top 600 aanpak bestaat uit drie pijlers en niet alleen uit wat jij repressie noemt. Het is juist de combinatie van verschillende methodes waarmee er winst te boeken valt. Het succes van de aanpak weerlegt dus de stelling dat alleen repressie helpt.
Er valt zelfs gemakkelijk te beargumenteren dat bij de doelgroep die jij noemt (de twee stadia voor crimineel jongeren) veel vormen van 'repressie' zelfs een averechts effect heeft. Jongeren die op vroege leeftijd te maken krijgen jeugddetentie glijden sneller af en 'opvoedboetes' die aan ouders opgelegd worden verergeren in eerste instantie de armoedesituatie in het huishouden en hebben ook geen merkbaar effect op het gedrag van de kinderen. De afstand tussen kind - ouder wordt daardoor eerder groter.
Dat je de ouders en de huishoudens waar die gasten uit vandaan komen als tokkies, aso's of whatever bestempeld is prima. Dat zijn ze ook. In zoverre zit er weinig verschil in de Marokkaans, Turkse, Nederlandse en Surinaams gezinnen uit die sociale laag. Ze vertonen allemaal dezelfde soort gedragingen.quote:Op maandag 15 juli 2013 13:45 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik breng er tegenin dat er aan zorg nooit gebrek is geweest. Jarenlang was het pappen en nathouden; zorg was volop beschikbaar. Het vernieuwende zit 'm in de brede, multidisciplinaire aandacht voor repressie (verwoord als "lik op stuk") en het voorkomen dat broertjes en zusjes doorstromen.
De combinatie is prima; niks op tegen. Niettemin zal er strenger gestraft moeten worden. Het één hoeft het ander niet uit te sluiten. Verder moeten we eens ophouden om dergelijk crimineel gedrag te linken aan de "armoedesituatie" in huishoudens. Niemand in Nederland is zo arm dat criminaliteit gerechtvaardigd is. Het gaat hier om ouders die in sommige gevallen ZELF actief onderdeel van het wangedrag zijn; dat zul je gewoon hard moeten aanpakken. Als een bijstandsmoeder 30 kilometer te hard langs een flitspaal rijdt in haar aftandse auto, zal ze de bekeuring ook moeten betalen.
Wat jij doet, is de gezinnen in de slachtofferhoek drukken. Daar moeten we echt dringend mee ophouden. Daar waar crimineel gedrag door ouders niet wordt gecorrigeerd of zelfs wordt aangemoedigd, past alleen het woord aso.
Bureau jeugd...quote:Op maandag 15 juli 2013 13:40 schreef Ryon het volgende:
[..]
Oh God ja.. revolutionair plan.. hmm.. Hoe heette dat in Nederland ook al weer.. even kijken.. oh ja: http://www.bureaujeugdzorg.info/Informatie/
Wat is jouw plan dan? Zwarte kinderen laten opvoeden door blanke kinderen zoals dat ook in Australië gebeurde in de hoop dat zij de blanke normen overnemen in plaats van de loederlijke en minderwaardige negernormen? Dat heeft men in de jaren dertig en veertig ook geprobeerd in de zuidelijke staten van Amerika. Omstreden is als kwalificatie nog een eufemisme.quote:Op maandag 15 juli 2013 13:53 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Bureau jeugd...Pennenlikkende ambtenaren die hun statistiekjes bij houden.
Om mijn plan te implementeren moet het hele systeem op de schop. De tijd van slappe hap oplossingen is inmiddels voorbij.
Yup. Nog harder er op los gaan dan in hun geliefde land van hun "broeders". Kijken waar ze dan liever zitten. Want dat "niet werken/wel jatten" krijg je er toch niet uit.quote:Op maandag 15 juli 2013 14:02 schreef arjan1212 het volgende:
ik denk dat het enige dat helpt is een 14 jarige die word aangehouden voor diefstal door de politie met hun wapenstok helemaal kapot laten slaan, de softe aanpak werkt niet, zwaarder straffen werkt ook niet, blijft over politie geweld
Jij haalt ras erbij. Ik heb het in mijn post over sociaal begunstigde gezinnen. Sterker nog, je kunt die kinderen beter bij succesvolle marokkaanse gezinnen plaatsen dan bij nederlandse i.v.m. cultuurshok e.d.quote:Op maandag 15 juli 2013 13:55 schreef Ryon het volgende:
[..]
Wat is jouw plan dan? Zwarte kinderen laten opvoeden door blanke kinderen zoals dat ook in Australië gebeurde in de hoop dat zij de blanke normen overnemen in plaats van de loederlijke en minderwaardige negernormen? Dat heeft men in de jaren dertig en veertig ook geprobeerd in de zuidelijke staten van Amerika. Omstreden is als kwalificatie nog een eufemisme.
Zeker. En dan onder het zonnetje in Rabat aan de Amstel. I'll join you any time!quote:Op maandag 15 juli 2013 12:06 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Ik drink ook een glaasje thee met je mee. Doe mij maar mint. Ben daar dol op. Onder het genot van een kopje thee is alles bespreekbaar. Het maakt de tong los.
De intentie van TS is dan ook vrij duidelijk bij dit soort topics, als iemand al begint met 'Rabat aan de Amstel' - dan weet je hoe laat het is.quote:Op maandag 15 juli 2013 12:28 schreef Aloulou het volgende:
Jemig zeg, ouders in achterstandswijken die soms slechte invloed hebben op hun kinderen. Schokkend
Ik zie niet in waarom een succesvol gezin nog even wat probleemjongeren zal gaan onderhouden. Die wens is er niet bij die groep simpelweg omdat zij in zijn totaliteit niet geassocieerd willen worden met dergelijke mensen. Je kan niet eisen dat men als succesvolle Marokkaan zich keihard dient uit te spreken tegen deze jongeren en vervolgens ook willen dat diezelfde succesvolle mensen deze kerels op gaan nemen in hun eigen gezin.quote:Op maandag 15 juli 2013 18:38 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Jij haalt ras erbij. Ik heb het in mijn post over sociaal begunstigde gezinnen. Sterker nog, je kunt die kinderen beter bij succesvolle marokkaanse gezinnen plaatsen dan bij nederlandse i.v.m. cultuurshok e.d.
Breek me de bek niet open over intenties waarmee hier topics worden gestart.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:03 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De intentie van TS is dan ook vrij duidelijk bij dit soort topics, als iemand al begint met 'Rabat aan de Amstel' - dan weet je hoe laat het is.
Haha grapjas. Alsof dat ooit gaat gebeuren, ies koeltoer. Misschien bij de 20e generatie jaquote:Op maandag 15 juli 2013 12:48 schreef kdaalder het volgende:
om te beginnen moeten Marokkanen begrijpen dat je iedereen in Nederland moet accepteren hoe ze zijn. Waaronder homo's die zelfs door de moslims in Nederland niet worden geaccepteert
Maak dan niet zulke achterlijke beweringen in topics waar je zogenaamd een discussie aan wilt wakkeren. Je topics en posts spreken boekdelen kerel. Jouw focus is Marokkanen, Marokkanen en nog eens Marokkanen. Constructiviteit is ver te zoeken.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:15 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Breek me de bek niet open over intenties waarmee hier topics worden gestart.
Ga lopen mekkeren in NWS-feedback, stop met je opmerkingen aan mijn adres.
Je verhaal was best goed, totdat je deze onzin ging uitkramen.quote:Op maandag 15 juli 2013 13:52 schreef Ryon het volgende:
... Evenals dat ik maar beperkt nut zie in het sanctioneren van armlastige gezinnen vanwege de problemen die voortkomen uit de armlastige situatie. (...) Maar dat je minimagezinnen gaat beboeten (?) vanwege niet voldoende steun kunnen geven aan hun kinderen zie ik niet zo zitten.
Afglijden naar het niveau van moslimlanden lijkt me nou ook weer niet nodig. Fysiek geweld is nergens goed voor. (Her)opvoeding lijkt me veel beter. Zie dat je die jongeren op het rechte pad krijgt, voordat ze nog veel verder ontsporen.quote:Op maandag 15 juli 2013 14:02 schreef arjan1212 het volgende:
ik denk dat het enige dat helpt is een 14 jarige die word aangehouden voor diefstal door de politie met hun wapenstok helemaal kapot laten slaan, de softe aanpak werkt niet, zwaarder straffen werkt ook niet, blijft over politie geweld
Dan nodigen we Elfletterig ook uit voor een kopje thee in Rabat aan de Amstel. Lijkt mij heel gezellig.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:00 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Zeker. En dan onder het zonnetje in Rabat aan de Amstel. I'll join you any time!
Hoe is een verklaring geven voor een probleem hetzelfde als het probleem ontkennen?quote:Op maandag 15 juli 2013 19:21 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je verhaal was best goed, totdat je deze onzin ging uitkramen.
Veel te vaak wordt gedaan alsof deze problematiek voortkomt uit de "armlastige situatie". Dat is problemen ontkennen van de allerhoogste orde. Het échte probleem is niet de wat lagere welvaart (in Nederland is eigenlijk niemand écht arm), het probleem is een compleet gebrek aan integratie en soms nog erger dan dat: concreet haatgedrag aanleren.
Doen alsof dit een probleem van minimagezinnen is, is de waarheid geweld aandoen. Dit horen we echt veel te vaak. Het lost ook totaal niks op.
Dit is pas de waarheid geweld aan doen. De problematiek in West is wel degelijk een probleem van armoede. Wie al of niet schuldig is aan die armoede is een tweede vraag die je kunt stellen.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:21 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je verhaal was best goed, totdat je deze onzin ging uitkramen.
Veel te vaak wordt gedaan alsof deze problematiek voortkomt uit de "armlastige situatie". Dat is problemen ontkennen van de allerhoogste orde. Het échte probleem is niet de wat lagere welvaart (in Nederland is eigenlijk niemand écht arm), het probleem is een compleet gebrek aan integratie en soms nog erger dan dat: concreet haatgedrag aanleren.
Doen alsof dit een probleem van minimagezinnen is, is de waarheid geweld aandoen. Dit horen we echt veel te vaak. Het lost ook totaal niks op.
Ik bepaal zelf wel welke beweringen ik doe of welke dingen ik schrijf. Daar heb ik jouw beleidsadviezen niet voor nodig. Ik bepaal ook zelf wel in hoeverre ik me constructief wil opstellen; daar ga jij ook niet over. Concrete klachten over onacceptabele inhoud van mijn posts kun je hier kwijt: NWS / [NWS FeedBack versus SC topic#3] Speklapjes voor sp3c of via een topic-report.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:16 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maak dan niet zulke achterlijke beweringen in topics waar je zogenaamd een discussie aan wilt wakkeren. Je topics en posts spreken boekdelen kerel. Jouw focus is Marokkanen, Marokkanen en nog eens Marokkanen. Constructiviteit is ver te zoeken.
En hier heb je meteen een punt te pakken, dat is namelijk een taboe. Falende ouders bestaan eigenlijk niet binnen de Marokkaanse gemeenschap. Ze bestaan niet - in de zin dat het falen nooit en te nimmer kenbaar zal worden gemaakt aan andere leden van de gemeenschap. Dat is gewoonweg schandalig. Net als dat je weet dat Achmed en Ali van 21 drugsdealen, maar daar nooit en te nimmer over praat. Taboe.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:27 schreef Hexagon het volgende:
Ik zou trouwens ook die ouders aanpakken. Niet als ze er weinig aan kunnen doen. Maar wel als ze weigeren hulp in te schakelen voor hun ontspoorde zonen. Je hebt kinderen niet altijd in de hand. Maar hulp vragen kan altijd.
Het is een discussieforum dus ik mag prima ongevraagd beleidsadviezen aan je geven. Deze heeft betrekking op je selectieve jankgedrag en je opstelling richting de Marokkaans Nederlands medemens die schandalig denigrerend overkomt. En dat niet alleen, het geeft ook blijk van een totaal gebrek aan kennis van diezelfde Marokaans Nederlandse medemens.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:27 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik bepaal zelf wel welke beweringen ik doe of welke dingen ik schrijf. Daar heb ik jouw beleidsadviezen niet voor nodig. Ik bepaal ook zelf wel in hoeverre ik me constructief wil opstellen; daar ga jij ook niet over. Concrete klachten over onacceptabele inhoud van mijn posts kun je hier kwijt: NWS / [NWS FeedBack versus SC topic#3] Speklapjes voor sp3c of via een topic-report.
Dat heb ik precies uitgelegd, maar kennelijk lees je er bewust of onbewust overheen. Het geneuzel over minima is een schijnverklaring van de hoogste orde en daarmee dus automatisch een ontkenning van het werkelijke probleem. Het werkelijke probleem staat namelijk expliciet in de OP van dit topic benoemd: Marokkaanse ouders die een slechte invloed op hun kinderen hebben. Er wordt met geen woord over "minima" gerept. Door dat wél te doen, worden er dingen bij verzonnen en wordt de aandacht afgeleid van het echte probleem. Want dat is namelijk vooral cultureel/religieus van aard.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:25 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Hoe is een verklaring geven voor een probleem hetzelfde als het probleem ontkennen?
Precies en dat soort struisvogelgedrag zou je dan moeten bestraffen.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En hier heb je meteen een punt te pakken, dat is namelijk een taboe. Falende ouders bestaan eigenlijk niet binnen de Marokkaanse gemeenschap. Ze bestaan niet - in de zin dat het falen nooit en te nimmer kenbaar zal worden gemaakt aan andere leden van de gemeenschap. Dat is gewoonweg schandalig. Net als dat je weet dat Achmed en Ali van 21 drugsdealen, maar daar nooit en te nimmer over praat. Taboe.
fixed that for yaquote:Op maandag 15 juli 2013 19:16 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maak dan niet zulke achterlijke beweringen in topics waar je zogenaamd een discussie aan wilt wakkeren. Je topics en posts spreken boekdelen kerel. Jouw focus is Marokkanen, Marokkanen en nog eens Marokkanen. Constructiviteit is bij Marokkanen ver te zoeken.
Precies dit.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En hier heb je meteen een punt te pakken, dat is namelijk een taboe. Falende ouders bestaan eigenlijk niet binnen de Marokkaanse gemeenschap. Ze bestaan niet - in de zin dat het falen nooit en te nimmer kenbaar zal worden gemaakt aan andere leden van de gemeenschap. Dat is gewoonweg schandalig. Net als dat je weet dat Achmed en Ali van 21 drugsdealen, maar daar nooit en te nimmer over praat. Taboe.
Exact, maar je ziet hier al dat de argumentatie van de gemiddelde onwetende blijft steken op 'het is cultureel/religieus' ingegeven gedrag. Neen, het is cultureel ingegeven gedrag - en niet zozeer cultureel omdat het iets is wat goedgekeurd zou worden door diezelfde cultuur - au contraire - het is namelijk een schaamtecultuur. Religie staat er volstrekt buiten en het is zelfs lachwekkend (en treurig) dat mensen dit schijnargument durven te posten.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Precies en dat soort struisvogelgedrag zou je dan moeten bestraffen.
Zou een uiterste middel moeten zijn. Maar daar kan nog wel wat aan vooraf zoals boetes en dergelijke.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:33 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Precies dit.
Vind jij dat ouders voogdij mogen verliezen over criminele kinderen?
Als blijkt dat ouders geen controle hebben over hun (al dan niet criminele) kinderen dan moet dat inderdaad gewoon mogelijk zijn. Daar help je zowel de ouders, de kinderen zelf als de maatschappij mee. Ik denk overigens dat het stimuleren van ouders tot het herkennen en erkennen van probleemgedrag - zoals in de OP staat - in eerste instantie een kans moet worden gegeven. Je kan natuurlijk niet van de een op de andere dag de kinderen weg gaan halen - er moet wel een traject aan vooraf gaan.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:33 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Precies dit.
Vind jij dat ouders voogdij mogen verliezen over criminele kinderen?
Dat er in Amsterdam-West relatieve armoede heerst, wordt niet ontkend. Waar het om gaat, is dat die "armoede" niet het wangedrag van jonge criminelen rechtvaardigt en al helemaal niet de opstelling van de ouders.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:27 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dit is pas de waarheid geweld aan doen. De problematiek in West is wel degelijk een probleem van armoede. Wie al of niet schuldig is aan die armoede is een tweede vraag die je kunt stellen.
Onder jongeren (in Amsterdam) van Marokkaanse herkomst groeit 40% op in een minimahuishouden. Tegenover 10% van de jongeren met autochtone herkomst. Van die groep minimahuishoudens blijven is 80% langdurig afhankelijk van een minimuminkomen. Dat is gewoon een forse achterstand die de jongeren al van begin af aan meekrijgen. En nee ik heb het hier niet over de schuldvraag, maar gewoon over de sociale factoren die bijdragen aan het wangedrag.
Dat armoede één van de factoren is van de 'onmaatschappelijke problemen', staat het erkennen van de problematiek niet in de weg. Integendeel.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:31 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dat heb ik precies uitgelegd, maar kennelijk lees je er bewust of onbewust overheen. Het geneuzel over minima is een schijnverklaring van de hoogste orde en daarmee dus automatisch een ontkenning van het werkelijke probleem.
En als je dan kijkt naar de sociaal-economische status van de betreffende gezinnen, durf ik er geld op in te zetten dat het merendeel zich aan de onderkant van de ladder bevindt.quote:Het werkelijke probleem staat namelijk expliciet in de OP van dit topic benoemd: Marokkaanse ouders die een slechte invloed op hun kinderen hebben. Er wordt met geen woord over "minima" gerept. Door dat wél te doen, worden er dingen bij verzonnen en wordt de aandacht afgeleid van het echte probleem. Want dat is namelijk vooral cultureel/religieus van aard.
Wat betreft Marokkanen in Nederland (medemens is jouw woordkeuze, niet de mijne) is er inderdaad bar weinig om vrolijk over te worden. Ik heb ook niet zo veel behoefte aan kennis over de bedoelde groep mensen. Ik wil slechts dat ze zich minder problematisch gedragen. Welke culturele en religieuze gebruiken ze er verder op nahouden, zal me een rotzorg zijn.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:30 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het is een discussieforum dus ik mag prima ongevraagd beleidsadviezen aan je geven. Deze heeft betrekking op je selectieve jankgedrag en je opstelling richting de Marokkaans Nederlands medemens die schandalig denigrerend overkomt. En dat niet alleen, het geeft ook blijk van een totaal gebrek aan kennis van diezelfde Marokaans Nederlandse medemens.
Niet alleen in Amsterdam West. De cijfers die ik gaf hebben betrekking Amsterdam als geheel. Verder heeft het niets met een rechtvaardiging van wangedrag te maken, alswel de benoeming van een factor die van invloed is op de kans dat iemand het foute pad opgaat. Het is dan ook schandalig dat jij dit gewoon afdoet als schijnargument - terwijl het een essentiële factor is in de algehele problematiek.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:37 schreef Elfletterig het volgende:
Dat er in Amsterdam-West relatieve armoede heerst, wordt niet ontkend. Waar het om gaat, is dat die "armoede" niet het wangedrag van jonge criminelen rechtvaardigt en al helemaal niet de opstelling van de ouders.
De gang van zaken rond Ibn Ghaldoun staat los van de problematiek onder Marokkaanse jongeren als geheel. Het is onnozel om deze twee zaken zo door elkaar te halen en in een discussie te gebruiken. De 13- en 14 jarige etterbakjes hebben veelal geen rolmodel thuis in de zin van een werkende ouder *minimagezin*. Het zijn vaak ook nog eens grote gezinnen waarbij de ouders geen weet hebben van hoe het sociale systeem in Nederland in elkaar steekt. Derhalve vormen de ouders inderdaad een onderdeel van het probleem en hebben in die zin soms een slechte invloed.quote:Heel wat van die 13-, 14-jarige etterbakjes zijn helemaal niet bezig met het wegwerken van hun achterstanden. Ze maken er een puinhoop van op school. Tot wat voor praktijken ze in staat zijn, hebben we laatst nog in NRC kunnen lezen bij het verhaal over Ibn Ghaldoun.
In een artikel specifiek over Marokkanen zal het inderdaad over Marokkanen gaan. Het is een knappe vaststelling Elfletterig, kudos. De bevindingen luiden overigens niet "Marokkaanse ouders hebben een slechte invloed op hun kinderen". Over realiteit gesproken, het bewijst eens te meer de onzuivere intenties waarmee je de discussie voert.quote:De bevindingen die zijn gedaan, luiden niet: "Minima-ouders hebben een slechte invloed op hun kinderen." Nee, wat het praktijkteam heeft vastgesteld, is expliciet: Marokkaanse ouders hebben een slechte invloed op hun kinderen. Leer leven met de realiteit.
Wat wel meespeelt, is dat iedereen tegenwoordig alles wil hebben. Materialisme ten top. Het niveau van welvaart is nu zo hoog dat bijstandsgezinnen het anno 2013 beter hebben dan bovenmodale gezinnen in de jaren '50.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:33 schreef arjan1212 het volgende:
Die armoede kaart trekken is totale onzin, in 1950 was iedereen armer dan nu en de criminaliteit was 2700 keer zo laag als nu
Het zal je allemaal een rotzorg zijn, desalniettemin gebruik je wel allerlei argumenten gebaseerd op die zogenaamde religieuze gebruiken - waar jij eigenlijk geen weet van hebt. Als je geen behoefte hebt over kennis over de bedoelde groepen mensen, moet je ook niet zeuren als je verbaal op je plek wordt gezet en je intenties worden betwist. Als je discussie wilt voeren over de problematiek onder Marokkaanse jongeren moet je toch enigszins op de hoogte zijn van wat er in die gemeenschap speelt.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:42 schreef Elfletterig het volgende:
Wat betreft Marokkanen in Nederland (medemens is jouw woordkeuze, niet de mijne) is er inderdaad bar weinig om vrolijk over te worden. Ik heb ook niet zo veel behoefte aan kennis over de bedoelde groep mensen. Ik wil slechts dat ze zich minder problematisch gedragen. Welke culturele en religieuze gebruiken ze er verder op nahouden, zal me een rotzorg zijn.
Dit is open deuren intrappen. Dat neemt niet weg dat als je een discussie aan wilt gaan over de kippenfokkerijcultuur in Barneveld, je toch echt iets aan kennis over de kippenfokkerijcultuur zult moeten hebben. Hetzelfde geldt voor de knauwcultuur in Scheemda. Natuurlijk je kan wel roepen dat de knauwcultuur kut is, zonder dat je weet waar je het over hebt - maar daar schiet je niets mee op.quote:Ook in Nederland woonachtige Marokkanen hebben zich aan de Nederlandse wet te houden. Ze hebben een verantwoordelijkheid voor de opvoeding van hun kinderen, zoals alle ouders in dit land die hebben. Ik heb niks te maken met de kippenfokkerij-cultuur in Barneveld, de knauwcultuur in Scheemda en dus ook niet met de Marokkaanse cultuur in Amsterdam.
Er zijn meer dan zat actieve Marokkanen die per stuk meer bijdragen dan jij ooit zult doen, zeker met deze houding. Daar praat je niet over. Daar durf je niet over te praten omdat je daarmee je eigen denigrerende toon over Marokkanen in het geheel geweld aan doet. En dat is problematisch natuurlijk.quote:Medemensen zijn trouwens mensen die actief deelnemen aan een samenleving, in plaats van de verregaande afzondering die we bij Marokkanen zien (en die ik niet verzin, maar die in SCP-rapporten staat beschreven).
quote:Op maandag 15 juli 2013 10:36 schreef HeatWave het volgende:
Dit is in het kader "open deuren" toch?.
Mwa het is toch geen onbekend fenomeen volk met een dergelijke allooi zichzelf in stand houdt? Armoede is meer gevolg dan oorzaak geworden. Dat is niet zozeer ethnisch of religieus maar meer een mentaliteitskwestie. Men vind het wel best zo en vind het allemaal prima zolang de eigen kring er maar geen last van heeft. Een typische achterbuurtmentaliteit.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:37 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dat er in Amsterdam-West relatieve armoede heerst, wordt niet ontkend. Waar het om gaat, is dat die "armoede" niet het wangedrag van jonge criminelen rechtvaardigt en al helemaal niet de opstelling van de ouders.
Heel wat van die 13-, 14-jarige etterbakjes zijn helemaal niet bezig met het wegwerken van hun achterstanden. Ze maken er een puinhoop van op school. Tot wat voor praktijken ze in staat zijn, hebben we laatst nog in NRC kunnen lezen bij het verhaal over Ibn Ghaldoun.
De bevindingen die zijn gedaan, luiden niet: "Minima-ouders hebben een slechte invloed op hun kinderen." Nee, wat het praktijkteam heeft vastgesteld, is expliciet: Marokkaanse ouders hebben een slechte invloed op hun kinderen. Leer leven met de realiteit.
Er zijn meer dan zat actieve nederlanders die per stuk meer bijdragen dan zij ooit zullen doenquote:Op maandag 15 juli 2013 19:50 schreef Mutant01 het volgende:
Er zijn meer dan zat actieve Marokkanen die per stuk meer bijdragen dan jij ooit zult doen, zeker met deze houding. Daar praat je niet over. Daar durf je niet over te praten omdat je daarmee je eigen denigrerende toon over Marokkanen in het geheel geweld aan doet. En dat is problematisch natuurlijk.
Religie is cultuur. Sommige mensen doen net alsof het belangrijker is dan dat, maar dat is slechts hun persoonlijke beleving. Religieuze opvattingen zijn direct van culturele opvattingen afgeleid en omgekeerd.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Exact, maar je ziet hier al dat de argumentatie van de gemiddelde onwetende blijft steken op 'het is cultureel/religieus' ingegeven gedrag. Neen, het is cultureel ingegeven gedrag - en niet zozeer cultureel omdat het iets is wat goedgekeurd zou worden door diezelfde cultuur - au contraire - het is namelijk een schaamtecultuur. Religie staat er volstrekt buiten en het is zelfs lachwekkend (en treurig) dat mensen dit schijnargument durven te posten.
Fijn voor je. Dan mag je nu even uitleggen waarom de bevindingen expliciet over Marokkaanse ouders gaan.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:38 schreef Xa1pt het volgende:
En als je dan kijkt naar de sociaal-economische status van de betreffende gezinnen, durf ik er geld op in te zetten dat het merendeel zich aan de onderkant van de ladder bevindt.
ja neequote:Op maandag 15 juli 2013 19:53 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Religie is cultuur. Sommige mensen doen net alsof het belangrijker is dan dat, maar dat is slechts hun persoonlijke beleving. Religieuze opvattingen zijn direct van culturele opvattingen afgeleid en omgekeerd.
Religie staat er helemaal niet buiten. Religie is een bindende factor tussen groepen mensen met hetzelfde probleemgedrag; mensen met soortgelijke opvattingen, die zich op soortgelijke manier afzetten tegen de Nederlandse samenleving. Religie is in deze discussie niet het méést relevante, maar wel een veel relevanter argument dan "minima" en "armoede", want dat zijn pas écht schijnargumenten.
Het culturele aspect onderschat ik helemaal niet - ik wijs dat in een van mijn posts aan als een factor. En dan, zoals ik toen ook al zei, in de zin van dat er een taboe is op 'falen van ouders'. Gezinnen zijn naar binnen gericht - dit geldt niet alleen voor het criminele gedrag van jongeren overigens, maar ook voor andere zaken als bijvoorbeeld kindermishandeling. Qua Berberse traditie geldt dat de ouders zijn blijven steken in een traditie van ruim 30 jaar terug - waarbij een kind inderdaad haast per definitie boer wordt en de schoolgang van ondergeschikt belang is. Een kind moest zo snel mogelijk ingezet kunnen worden op het land om geld te verdienen (zodat het gezin onderhouden kan worden). Daar waar die traditie in de Berberse gebieden reeds is achterhaald, kinderen gaan daar gewoon naar school - studie wordt als belangrijk gezien - zien we dat bepaalde ouders die hier naartoe zijn gekomen deze culturele transitie in hun eigen land niet hebben meegekregen.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:49 schreef SpecialK het volgende:
Om eerlijk te zijn denk ik dat Mutant01 het culturele aspect onderschat en dat Elfletterig het sociaal-economische aspect onderschat.
Maar... Je kan mij niet vertellen dat het niet kunnen kopen van een plasmascherm invloed heeft op hoe strak je je kinderen aan een lijntje kan hebben. Ik denk dat Marokkaanse ouders in de wat mindere buurten de kracht van educatie onderschatten en vanuit hun berberse tradities blijven opvoeden met de gedachte; dat loopt wel los zo tot 1 uur 's nachts. School? Niet zo belangrijk.
Terwijl in Nederland school en je best doen op je ontwikkeling superbelangrijk is.
Nee, laten we alleen gaan praten over de tokkies en tegelijkertijd de actieve Nederlanders de grond in stampen. Dat is een betere oplossing toch? Om maar even jouw vage manier van redeneren om te draaien.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:53 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Er zijn meer dan zat actieve nederlanders die per stuk meer bijdragen dan zij ooit zullen doen
En nu?dit gedrag dus goedpraten?
Die zijn niet overrepresentatief in de criminaliteitscijfersquote:Op maandag 15 juli 2013 19:56 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, laten we alleen gaan praten over de tokkies en tegelijkertijd de actieve Nederlanders de grond in stampen. Dat is een betere oplossing toch? Om maar even jouw vage manier van redeneren om te draaien.
Even voor de goede orde. Ik onderken dat jij dit onderkent. Maar ik denk dat je vervolgens iets te veel gewicht hangt aan de sociaal economische situatie. That's all.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:54 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het culturele aspect onderschat ik helemaal niet - ik wijs dat in een van mijn posts aan als een factor. En dan, zoals ik toen ook al zei, in de zin van dat er een taboe is op 'falen van ouders'.
Helemaal mee eens.quote:Gezinnen zijn naar binnen gericht - dit geldt niet alleen voor het criminele gedrag van jongeren overigens, maar ook voor andere zaken als bijvoorbeeld kindermishandeling. Qua Berberse traditie geldt dat de ouders zijn blijven steken in een traditie van ruim 30 jaar terug - waarbij een kind inderdaad haast per definitie boer wordt en de schoolgang van ondergeschikt belang is. Een kind moest zo snel mogelijk ingezet kunnen worden op het land om geld te verdienen (zodat het gezin onderhouden kan worden). Daar waar die traditie in de Berberse gebieden reeds is achterhaald, kinderen gaan daar gewoon naar school - studie wordt als belangrijk gezien - zien we dat bepaalde ouders die hier naartoe zijn gekomen deze culturele transitie in hun eigen land niet hebben meegekregen.
Het schijnt je volledig, maar dan ook volledig te ontgaan waarom ik geen kennis wil hebben van allerhande achtergronden en motieven. Ik maak wet- en regelgeving gewoon leidend en wil dat wangedrag keihard wordt aangepakt. En ja, dus net zo goed als het om autochtonen gaat.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:50 schreef Mutant01 het volgende:
Het zal je allemaal een rotzorg zijn, desalniettemin gebruik je wel allerlei argumenten gebaseerd op die zogenaamde religieuze gebruiken - waar jij eigenlijk geen weet van hebt. Als je geen behoefte hebt over kennis over de bedoelde groepen mensen, moet je ook niet zeuren als je verbaal op je plek wordt gezet en je intenties worden betwist. Als je discussie wilt voeren over de problematiek onder Marokkaanse jongeren moet je toch enigszins op de hoogte zijn van wat er in die gemeenschap speelt.
Je bewijst met deze opmerkingen perfect wat ik hierboven heb geschreven: mijn punt is je echt volledig ontgaan.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:50 schreef Mutant01 het volgende:
Dat neemt niet weg dat als je een discussie aan wilt gaan over de kippenfokkerijcultuur in Barneveld, je toch echt iets aan kennis over de kippenfokkerijcultuur zult moeten hebben. Hetzelfde geldt voor de knauwcultuur in Scheemda. Natuurlijk je kan wel roepen dat de knauwcultuur kut is, zonder dat je weet waar je het over hebt - maar daar schiet je niets mee op.
quote:Op maandag 15 juli 2013 19:50 schreef Mutant01 het volgende:
Er zijn meer dan zat actieve Marokkanen die per stuk meer bijdragen dan jij ooit zult doen, zeker met deze houding. Daar praat je niet over. Daar durf je niet over te praten omdat je daarmee je eigen denigrerende toon over Marokkanen in het geheel geweld aan doet. En dat is problematisch natuurlijk.
Scholingquote:Op maandag 15 juli 2013 20:01 schreef SpecialK het volgende:
De vraag blijft alleen. Hoe sleur je deze mensen mee de 21e eeuw in zonder dat je inbreuk maakt op hun rechten. En wat doen we met enkele generaties verpeste (lang niet alle maar wel significante aantallen) Marokkaanse en in mindere mate Turkse jongens EN meisjes.
Precies: daarom: sluiten, die islamitische scholen.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:04 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Scholing
En dan vooral geen cultuur de school in sleuren, NIET DOEN
Onzin, religie is een aspect wat invloed kan uitoefenen op cultuur, net als dat cultuur invloed kan uitoefenen op religie. Dat is wat anders dan jouw claim dat religie cultuur is. Culturele opvattingen, zoals Specularium al als voorbeeld gaf (de Berberse tradities) staan vaak juist los van de religieuze opvatting.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:53 schreef Elfletterig het volgende:
Religie is cultuur. Sommige mensen doen net alsof het belangrijker is dan dat, maar dat is slechts hun persoonlijke beleving. Religieuze opvattingen zijn direct van culturele opvattingen afgeleid en omgekeerd.
Conservatief-religieuze opvattingen vormen in 99% van de gevallen geen motief voor de criminele carrières van de betrokken figuren. Bindende factoren kan ik genoeg noemen, zwart haar/getint, zelfde kledingstijl, zelfde moedertaal, zelfde land van herkomst, zelfde buurt, zelfde school (vaak). Ze weten reeds dat ze anders zijn - en dat maakt inderdaad dat ze gauw geneigd zijn om zich af te zetten tegen de Nederlandse samenleving. Iemand anders formuleerde het ook al mooi in dit topic - er ontstaat een subcultuur. Een cultuur die ontstaat in zo'n mini-enclave waar minimagezinnen met dezelfde sociale en economische problemen op een hoop zijn geveegd.quote:Religie staat er helemaal niet buiten. Religie is een bindende factor tussen groepen mensen met hetzelfde probleemgedrag; mensen met soortgelijke opvattingen, die zich op soortgelijke manier afzetten tegen de Nederlandse samenleving. Religie is in deze discussie niet het méést relevante, maar wel een veel relevanter argument dan "minima" en "armoede", want dat zijn pas écht schijnargumenten.
Nee, sluiten: alle religieuze vormen van basisonderwijs.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Precies: daarom: sluiten, die islamitische scholen.
En voor scholing koop je nog niks als jongeren ongestraft kunnen spijbelen of ongecorrigeerd op jonge leeftijd crimineel worden.
Hmmm nee. Religie en cultuur kunnen elkaar (sterk) beïnvloeden maar uiteindelijk zijn het 2 verschillende entiteiten die op geheel andere vlakken kunnen opereren.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:53 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Religie is cultuur. Sommige mensen doen net alsof het belangrijker is dan dat, maar dat is slechts hun persoonlijke beleving. Religieuze opvattingen zijn direct van culturele opvattingen afgeleid en omgekeerd.
Je slaat volgens mij de spijker op z'n kop. Zeker ook wat betreft die kindermishandeling. Ik werk in een maatschappelijke opvangorganisatie en helaas ja, we hebben heel veel Marokkaanse klanten. Veel van die gasten hebben een psychiatrische stoornis en wat blijkt - de meesten van die mannen zijn als kind mishandeld. En niet zo'n beetje ook.quote:Op maandag 15 juli 2013 19:54 schreef Mutant01 het volgende:
Het culturele aspect onderschat ik helemaal niet - ik wijs dat in een van mijn posts aan als een factor. En dan, zoals ik toen ook al zei, in de zin van dat er een taboe is op 'falen van ouders'. Gezinnen zijn naar binnen gericht - dit geldt niet alleen voor het criminele gedrag van jongeren overigens, maar ook voor andere zaken als bijvoorbeeld kindermishandeling.
Daar lijkt het wel op, maar toch: met de Marokkaanse meisjes zijn nauwelijks problemen en die doen het dan ook prima op school. Waarom hebben die meiden het wèl door en worden zoveel van die jongens van die etterbakkies?quote:Qua Berberse traditie geldt dat de ouders zijn blijven steken in een traditie van ruim 30 jaar terug - waarbij een kind inderdaad haast per definitie boer wordt en de schoolgang van ondergeschikt belang is. Een kind moest zo snel mogelijk ingezet kunnen worden op het land om geld te verdienen (zodat het gezin onderhouden kan worden). Daar waar die traditie in de Berberse gebieden reeds is achterhaald, kinderen gaan daar gewoon naar school - studie wordt als belangrijk gezien - zien we dat bepaalde ouders die hier naartoe zijn gekomen deze culturele transitie in hun eigen land niet hebben meegekregen.
Het is mij volstrekt helder dat jij geen enkele kennis wil hebben van (of uberhaupt hebt) van andere culturen. Des te vreemder is het dat jij wel diezelfde cultureel/religieuze aspecten aandraagt als argument in deze discussie. Wie A zegt moet ook B zeggen. Wil je het niet over cultuur of religie hebben, dan moet je het zelf ook niet gebruiken als argument.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:03 schreef Elfletterig het volgende:
Het schijnt je volledig, maar dan ook volledig te ontgaan waarom ik geen kennis wil hebben van allerhande achtergronden en motieven. Ik maak wet- en regelgeving gewoon leidend en wil dat wangedrag keihard wordt aangepakt. En ja, dus net zo goed als het om autochtonen gaat.
Ik wil helemaal geen begrip hebben voor Berberse tradities, of allerhande culturele en religieuze gebruiken. Daar houden we in dit seculiere land met scheiding van kerk en staat al veel te veel rekening mee. Het Nederlands staatsburgerschap schept verplichtingen die losstaan van welke achtergrond, traditie, cultuur of inkomenspositie dan ook.
Nee, jouw punt is helder - het is alleen een beetje een hypocriet standpunt.quote:Je bewijst met deze opmerkingen perfect wat ik hierboven heb geschreven: mijn punt is je echt volledig ontgaan.
Integratie meten we nu aan waar iemand begraven zal worden? Ik begrijp dat je van hot naar her wenst te springen, maar ook ik zou het fijn vinden als ik na mijn dood in aloude familiegraf aldaar kom te liggen - voor (hopelijk dan) een eeuwigheid. Iets wat in Nederland niet mogelijk is, zowel het eerste als het laatste niet. Verder lijkt het er hier sterk op dat je gewoonweg niet wenst te erkennen dat een zeer groot deel van de Marokkaanse bevolking wel degelijk actief een bijdrage levert aan Nederland. Verder geeft de falende integratie van een deel van de Marokkaanse bevolking je niet het recht om zo denigrerend te praten over de Marokkaanse bevolking als geheel.quote:Je hebt geen flauw idee wat ik precies bijdraag. En zelfs al zou dat gering zijn, dan heb ik een zuiver geweten en een leeg strafblad. De denigrerende toon over Marokkanen lijkt me na 40 jaar falende integratie niet zozeer problematisch, maar eerder realistisch.
Lees bijvoorbeeld dit verhaal over de doodgeschoten crimineel Rida Bennajem eens:
http://www.revu.nl/files/(...)-de-Mocro-maffia.pdf
... en leg me daarna uit waarom deze, in Nederland opgegroeide jongen in Noord-Marokko ligt begraven. Integratie? Laat me niet lachen man.
Dan is het wel heel gek dat je users negeert die jou tegengas geven!quote:Op maandag 15 juli 2013 13:31 schreef Elfletterig het volgende:
Het is me te doen om - schrik niet, hou je even vast, ga anders even zitten... - discussie.
We zullen het hier in geen 200 jaar over eens worden. Blijf jij religie fijn belangrijk en allesoverstijgend vinden (onderdeel van het probleem, trouwens, maar dat terzijde) dan houd ik het bij mijn observatie. Mensen grijpen allerhande motieven aan om hun eigen wangedrag en dubbele standaarden goed te praten, als het zo uitkomt. Ook niks nieuws aan.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:06 schreef Mutant01 het volgende:
Onzin, religie is een aspect wat invloed kan uitoefenen op cultuur, net als dat cultuur invloed kan uitoefenen op religie. Dat is wat anders dan jouw claim dat religie cultuur is. Culturele opvattingen, zoals Specularium al als voorbeeld gaf (de Berberse tradities) staan vaak juist los van de religieuze opvatting.
Dit grenst aan het hilarische. Lees anders even dit krantenbericht over de islamitische school Ibn Ghaldoun: NWS / Examenfraude Ibn Ghaldoun #5 Fraude ging verder dan tot nu toe gedachtquote:Op maandag 15 juli 2013 20:06 schreef Mutant01 het volgende:
Conservatief-religieuze opvattingen vormen in 99% van de gevallen geen motief voor de criminele carrières van de betrokken figuren. Bindende factoren kan ik genoeg noemen, zwart haar/getint, zelfde kledingstijl, zelfde moedertaal, zelfde land van herkomst, zelfde buurt, zelfde school (vaak). Ze weten reeds dat ze anders zijn - en dat maakt inderdaad dat ze gauw geneigd zijn om zich af te zetten tegen de Nederlandse samenleving.
Fout. Die subcultuur ontstaat omdat grote groepen mensen op één hoop zitten en dezelfde taal spreken en omdat er geen enkele stok achter de deur is om te integreren. In plaats van zich aan te passen en te participeren in de samenleving, is daar Klein-Marokko ontstaan, met bijbehorende culturele (en religieuze) opvattingen.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:06 schreef Mutant01 het volgende:
Iemand anders formuleerde het ook al mooi in dit topic - er ontstaat een subcultuur. Een cultuur die ontstaat in zo'n mini-enclave waar minimagezinnen met dezelfde sociale en economische problemen op een hoop zijn geveegd.
De harde hand regeert nogal in Marokkaanse gezinnen. Dit slaat natuurlijk ook door op het gedrag van deze jongeren op latere leeftijd. Tragisch is dat veel ouders dat niet weten, die zien niets onschuldigs in de corrigerende tik. (En een Marokkaanse corrigerende tik is even wat anders dan een Nederlandse corrigerende tik).quote:Op maandag 15 juli 2013 20:10 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Je slaat volgens mij de spijker op z'n kop. Zeker ook wat betreft die kindermishandeling. Ik werk in een maatschappelijke opvangorganisatie en helaas ja, we hebben heel veel Marokkaanse klanten. Veel van die gasten hebben een psychiatrische stoornis en wat blijkt - de meesten van die mannen zijn als kind mishandeld. En niet zo'n beetje ook.
Van oudsher is de controle op de meisjes veel groter dan op de jongens. En daarmee bedoel ik niet alleen de controle van ouders, maar de sociale controle als geheel. Een Marokkaans meisje dat wat geks, morgen weet de hele buurt het. Een Marokkaanse jongen die wat geks doet - niemand praat erover - dan geldt het taboe. Gekscherend wordt er dan ook over Marokkaanse prinsjes gesproken.. maar het klopt wel.quote:Daar lijkt het wel op, maar toch: met de Marokkaanse meisjes zijn nauwelijks problemen en die doen het dan ook prima op school. Waarom hebben die meiden het wèl door en worden zoveel van die jongens van die etterbakkies?
Overigens: verreweg de meeste Marokkanen die ik ken zijn gewoon hardwerkende mensen die hun best doen om er wat van te maken in de maatschappij. Ik vind het knap griezelig om te zien hoe in dit topic (alweer!) een hele groep wordt bestempeld als 'tuig' terwijl het ook hier toch echt om een minderheid gaat.
Ik heb zoiets ooit in een ander topic gezegd maar hier had ik niet gereageerd.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:06 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Culturele opvattingen, zoals Specularium al als voorbeeld gaf (de Berberse tradities) staan vaak juist los van de religieuze opvatting.
Excuus, dat moest SpecialK zijn. Maar goed om te zien dat jij mijn standpunt deelt. Wat een vreugde.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:20 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ik heb zoiets ooit in een ander topic gezegd maar hier had ik niet gereageerd.
Dat is wat ik ook tegenkom inderdaad. Triest hoor, want het is bekend dat kinderen die gemept worden (en dan bedoel ik ècht gemept) een grote(re) kans lopen om zelf tzt uit te groeien tot meppende ouders. Sowieso, als je wordt opgevoed met het idee dat geweld problemen 'oplost'... daar kan maar weinig goeds uit voortkomen.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:20 schreef Mutant01 het volgende:
De harde hand regeert nogal in Marokkaanse gezinnen. Dit slaat natuurlijk ook door op het gedrag van deze jongeren op latere leeftijd. Tragisch is dat veel ouders dat niet weten, die zien niets onschuldigs in de corrigerende tik. (En een Marokkaanse corrigerende tik is even wat anders dan een Nederlandse corrigerende tik).
En dit is uiteraard ook meer dan treurig. Er is dus gewoon sprake van heftig seksisme en ik kan niet ontkennen dat ik daar grote moeite mee heb, en mbt dit aspect, zeker geen 'respect voor de andere cultuur' voor kan opbrengen.quote:Van oudsher is de controle op de meisjes veel groter dan op de jongens. En daarmee bedoel ik niet alleen de controle van ouders, maar de sociale controle als geheel. Een Marokkaans meisje dat wat geks, morgen weet de hele buurt het. Een Marokkaanse jongen die wat geks doet - niemand praat erover - dan geldt het taboe. Gekscherend wordt er dan ook over Marokkaanse prinsjes gesproken.. maar het klopt wel.
We zullen het inderdaad niet eens gaan worden, maar dat is niet geheel verrassend. Ik vind religie fijn belangrijk voor mijzelf - en allesoverstijgend voor mijzelf. Dat staat echter geheel los van de motieven of de argumentatie van de lieden waar wij het hier over hebben. Daarnaast praat niemand hier iets goed.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:20 schreef Elfletterig het volgende:
We zullen het hier in geen 200 jaar over eens worden. Blijf jij religie fijn belangrijk en allesoverstijgend vinden (onderdeel van het probleem, trouwens, maar dat terzijde) dan houd ik het bij mijn observatie. Mensen grijpen allerhande motieven aan om hun eigen wangedrag en dubbele standaarden goed te praten, als het zo uitkomt. Ook niks nieuws aan.
Kom je weer met de Ibn Ghaldoun als voorbeeld in een discussie over de structurele problemen onder Marokkaanse jongeren. Ik begrijp dat jij dat als een heet hangijzer ziet, maar de motieven om te frauderen waren alles behalve religieus. Dat het een mogelijk bindende factor is geweest om elkaar de hand boven het hoofd te houden, dat is een mogelijkheid - maar niet meer dan dat - en heeft verder ook niets te maken met de aanleiding voor het criminele gedrag (waar wij het hier over hadden).quote:Dit grenst aan het hilarische. Lees anders even dit krantenbericht over de islamitische school Ibn Ghaldoun: NWS / Examenfraude Ibn Ghaldoun #5 Fraude ging verder dan tot nu toe gedacht
Religie is de bindende factor waarom men elkaar de handen boven het hoofd houdt. Waarom er schaamteloos gefraudeerd kon worden. Er gebeurden dingen waarvan iedereen wist dat ze niet deugden, maar men deed er het zwijgen toe: broeders val je niet af.
Ik maak hieruit op dat dit topic volstrekt overbodig is, aangezien je het nu specifiek wilt hebben over de daders van de examenfraude. Dezelfde fraude waar jij vol vreugde een topicreeks over bent begonnen. Maar goed. zoals jij al eerder aangaf - wij gaan er nimmer uitkomen. Succes verder met deze discussie.quote:Fout. Die subcultuur ontstaat omdat grote groepen mensen op één hoop zitten en dezelfde taal spreken en omdat er geen enkele stok achter de deur is om te integreren. In plaats van zich aan te passen en te participeren in de samenleving, is daar Klein-Marokko ontstaan, met bijbehorende culturele (en religieuze) opvattingen.
Ga anders nog eens nalezen dat er een tolk aan te pas moest komen om de Marokkaanse vader die hielp met grensrechter Nieuwenhuizen doodschoppen zijn vonnis voor te lezen.
Ga nog eens de beelden terugkijken van EénVandaag die de oud-directeur (geschorste leraar natuurkunde én vader van twee verdachten van de examendiefstal) interviewde, en luister (na 3:00 minuten) hoe slecht Nederlands die man spreekt:
En als je dan nog zin hebt, kijk dan even naar het Facebook-profiel van zoonlief en zie wat voor clubs hij zoal leuk vindt: https://www.facebook.com/anass.bofarid
Kortom, jij zet al je geld op repressie en doet 0,0 aan toenadering.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:03 schreef Elfletterig het volgende:
Het schijnt je volledig, maar dan ook volledig te ontgaan waarom ik geen kennis wil hebben van allerhande achtergronden en motieven. Ik maak wet- en regelgeving gewoon leidend en wil dat wangedrag keihard wordt aangepakt. En ja, dus net zo goed als het om autochtonen gaat.
Ik wil helemaal geen begrip hebben voor Berberse tradities, of allerhande culturele en religieuze gebruiken. Daar houden we in dit seculiere land met scheiding van kerk en staat al veel te veel rekening mee. Het Nederlands staatsburgerschap schept verplichtingen die losstaan van welke achtergrond, traditie, cultuur of inkomenspositie dan ook.
Religie is cultuur. Religie belangrijker vinden dan al het andere (bijvoorbeeld belangrijker dan de Nederlandse wet) is dus ook cultuur. Het gedrag van de Marokkanen in Amsterdam hangt daar logischerwijze mee samen: gebrek aan respect voor de Nederlandse cultuur; voor wet- en regelgeving.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:31 schreef Mutant01 het volgende:
We zullen het inderdaad niet eens gaan worden, maar dat is niet geheel verrassend. Ik vind religie fijn belangrijk voor mijzelf - en allesoverstijgend voor mijzelf. Dat staat echter geheel los van de motieven of de argumentatie van de lieden waar wij het hier over hebben. Daarnaast praat niemand hier iets goed.
De motieven om te frauderen voldoen niet aan jouw definitie van wat de religie zou moeten inhouden. Zelf konden die jongens - nota bene fan van invoering van Sharia en dergelijke - het echter prima rijmen. En het is ook basis van religieuze kenmerken vakkundig toegedekt: broeders val je immers niet af. Ik verwijs in dat verband weer naar het aspect van religie allesoverstijgend vinden; dus belangrijker dan de wet.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:31 schreef Mutant01 het volgende:
Kom je weer met de Ibn Ghaldoun als voorbeeld in een discussie over de structurele problemen onder Marokkaanse jongeren. Ik begrijp dat jij dat als een heet hangijzer ziet, maar de motieven om te frauderen waren alles behalve religieus. Dat het een mogelijk bindende factor is geweest om elkaar de hand boven het hoofd te houden, dat is een mogelijkheid - maar niet meer dan dat - en heeft verder ook niets te maken met de aanleiding voor het criminele gedrag (waar wij het hier over hadden).
Neuh, ik wil het niet specifiek hebben over die examenfraude. Ik wilde aantonen dat religie een bindende factor is die de aanpak van crimineel gedrag onder allochtone jongeren bepaald niet bevordert. Het is belabberd gesteld met de integratie.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:31 schreef Mutant01 het volgende:
Ik maak hieruit op dat dit topic volstrekt overbodig is, aangezien je het nu specifiek wilt hebben over de daders van de examenfraude. Dezelfde fraude waar jij vol vreugde een topicreeks over bent begonnen.
quote:Op maandag 15 juli 2013 20:31 schreef Mutant01 het volgende:
Maar goed. zoals jij al eerder aangaf - wij gaan er nimmer uitkomen. Succes verder met deze discussie.
Dat is helemaal niet relevant. Waarschijnlijk staat het nergens. Het gaat erom dat mensen op basis van religie / cultuur voor elkaar in de bres springen én in sommige gevallen zich ook nog actief afzetten tegen de westerse samenleving.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:48 schreef Hexagon het volgende:
Tja ik vraag me af waarom hier steeds religie met de haren bij gesleept moet worden. Waar in de Koran staat precies dat zulk gedrag de norm is?
Gozer het zijn geen sub-Sahara Afrikanenquote:Op maandag 15 juli 2013 20:27 schreef Terrorizer het volgende:
Die dikke marokkaanse vrouwen zitten de hele dag op hun reet. Als je kinderen op de wereld brengt je ze ook opvoeden.
De mannen denken alleen maar aan bevruchten en hun vrouwen vet mesten. Immers hoe dikker de vrouw hoe meer status hij geniet.
quote:Op maandag 15 juli 2013 20:05 schreef Life2.0 het volgende:
die meiden schijnen wel mee te valllen, die gaan, juist vanuit hun positie, graag omhoog
Omdat die religie an sich niet relevant is in het fenomeen dat je beschrijft. De islam heeft an sich niet zoveel verschil in wat goed en slecht is tegenover het christendom bijvoorbeeld.quote:Op maandag 15 juli 2013 20:54 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dat is helemaal niet relevant. Waarschijnlijk staat het nergens. Het gaat erom dat mensen op basis van religie / cultuur voor elkaar in de bres springen én in sommige gevallen zich ook nog actief afzetten tegen de westerse samenleving.
Ik snap op mijn beurt dan weer niet waarom wordt ontkend wat overduidelijk is.
In je eerste twee alinea's kan ik me voor een groot deel vinden. De conclusie in je slotalinea deel ik totaal niet. Ze kiezen bij voorkeur niet-moslims uit, want broeders val je niet af. Ze richten hun pijlen bij voorkeur op autochtone Nederlanders, want dat zijn immers geen moslims.quote:Op maandag 15 juli 2013 21:05 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Omdat die religie an sich niet relevant is in het fenomeen dat je beschrijft. De islam heeft an sich niet zoveel verschil in wat goed en slecht is tegenover het christendom bijvoorbeeld.
Het gaat hier met name om een effect dat optreedt bij zeer in zichzelf gekeerde en matig ontwikkelde groepen. Die er een soort eigen subcultuur op nahouden waarbij een soort scheve moraal ontstaat waarbij men selectief gaat shoppen in de normen en waarden van de eigen cultuur.
Ik betwijfel zelfs in hoeverre de islam nu echt een factor van betekenis is. Ik denk dat deze kereltjes zonder schroom andere moslims zoals Turken of Mocro's van een andere soort gaan lopen fucken.
quote:Voor degenen onder ons die een effectieve en betekenisvolle integratie ondersteunen, is het ontmoedigend om te zien hoe slecht deze criminelen - verschillenden van hen behoren tot de tweede generatie Britten - zijn geïntegreerd in onze samenleving.
quote:We kunnen alleen een veilige samenleving bouwen als we allemaal hebben geleerd om respect voor elkaar hebben, ongeacht geloof of kleur. De afschuw over dit meest recente schandaal zou moeten dienen als katalysator voor een nieuwe aanpak, maar verandering kan alleen plaatsvinden als we de gevaarlijke oogkleppen van politieke correctheid en verouderd multiculturalisme afzetten.
Nou dan heb jij nog nooit Marokkanen en Turken over elkaar horen praten. Of Marokkanen van verschillende soorten over elkaar,quote:Op maandag 15 juli 2013 21:12 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In je eerste twee alinea's kan ik me voor een groot deel vinden. De conclusie in je slotalinea deel ik totaal niet. Ze kiezen bij voorkeur niet-moslims uit, want broeders val je niet af. Ze richten hun pijlen bij voorkeur op autochtone Nederlanders, want dat zijn immers geen moslims.
Tja het blijft weer twee verschillende dingen door elkaar husselen. Religieus extremisme en tokkiegedrag. Alsof je kampers vergelijkt met Voodoo-aanhangers.quote:In dat kader nodig ik je uit om dit artikel eens te lezen, van een paar maanden terug. Het is nota bene door een imam geschreven: NWS / Britse prostitutiebende opgepakt
Twee citaten zal ik je nu op deze plek vast meegeven, want die kun je probleemloos op deze Amstersdamse kwestie plakken:
[..]
[..]
Tja, dat vind ik dan weer niet.quote:Op maandag 15 juli 2013 21:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou dan heb jij nog nooit Marokkanen en Turken over elkaar horen praten. Of Marokkanen van verschillende soorten over elkaar,
Enige verschil is wellicht dat ze te schijterig zijn om iets te doen tegen andere van die groepen en liever voor minder gegroepeerde autochtonen kiezen.
[..]
Tja het blijft weer twee verschillende dingen door elkaar husselen. Religieus extremisme en tokkiegedrag. Alsof je kampers vergelijkt met Voodoo-aanhangers.
Tja ik vind dat men het door steeds maar weer moslimextremisme en achterbuurtgedrag van mensen die ook nog moslims zijn het allemaal nodeloos moeilijk maakt om oplossingen te vinden.quote:
De imam die ik citeerde denkt daar heel anders over. Die vind juist jouw soort wegkijkgedrag compleet averechts werken. Ik ben het volledig met die imam eens, sorry.quote:Op maandag 15 juli 2013 21:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja ik vind dat men het door steeds maar weer moslimextremisme en achterbuurtgedrag van mensen die ook nog moslims zijn het allemaal nodeloos moeilijk maakt om oplossingen te vinden.
Beide hebben een andere oorsprong en een andere uitwerken. Daarom dienen ze los van elkaar gezien te worden en los van elkaar bestreden.
Wat dat betreft ben je inderdaad net Lambiekje... Die leest ook alleen wat hij wil lezen en doet al het andere af als onzin.quote:Op maandag 15 juli 2013 21:34 schreef Elfletterig het volgende:
De imam die ik citeerde denkt daar heel anders over. Die vind juist jouw soort wegkijkgedrag compleet averechts werken. Ik ben het volledig met die imam eens, sorry.
Hoezo wegkijkgedrag? Ik heb alleen een andere analyse en zie twee verschillende soorten problemen dan slechts een.quote:Op maandag 15 juli 2013 21:34 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De imam die ik citeerde denkt daar heel anders over. Die vind juist jouw soort wegkijkgedrag compleet averechts werken. Ik ben het volledig met die imam eens, sorry.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |