Is toch onzin. Ik ben vorige week ook voor het eerst naar de psycholoog gegaan met mijn klachten. Ik heb mogelijk een bipolaire stoornis, maar ik weet dit niet zeker. Als bovenstaande maatregelen ingevoerd zouden worden, zou het dus voor mij onzeker zijn of ik mijn behandelingen moet betalen of niet. Ik denk voor veel mensen een extra drempel, die ertoe gaat leiden dat mensen het financiele risico niet willen lopen om hulp te gaan zoeken.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:22 schreef nikk het volgende:
En terecht. Als op dit moment verzekeraars behandelingen vergoeden die eigenlijk niet vergoed moeten worden lijkt mij deze wijziging zeer wenselijk.
Ik betaal al jaaaaren premie voor dingen waar ik nooit gebruik van zal maken.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:27 schreef SicSicSics het volgende:
Je zou het advies dus ook andersom kunnen gebruiken, maak ook psychische klachten onderdeel van de vergoeding.
Dan kan de premie gewoon omhoog, wat wel zo eerlijk zou zijn natuurlijk! Immers er worden nu zaken betaald waar men geen premie voor betaald.
Dat is het idee achter een verzekering. Andersom is dat niet zo natuurlijk!quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:30 schreef Netsplitter het volgende:
Ik betaal al jaaaaren premie voor dingen waar ik hoop nooit gebruik van (zal) hoef maken.
Daar hoor je mij ook niet over mekkeren...
Cool, zit je met een burn out thuis omdat je gek van de stress wordt op je werk, mag je fijn voor je uit gaan zitten staren omdat hulpverlening niet vergoed wordt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:17 schreef Netsplitter het volgende:
Nederlanders die in psychische problemen komen door hun werk...hebben volgens het CVZ geen recht op vergoeding van de behandeling voor hun klachten.
Dat jij gek wordt van doelloos lemming werk is jouw schuld....(volgens neo-liberalen)quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:38 schreef siface het volgende:
[..]
Cool, zit je met een burn out thuis omdat je gek van de stress wordt op je werk, mag je fijn voor je uit gaan zitten staren omdat hulpverlening niet vergoed wordt.![]()
Constructief ook.
Je mag nu in de basis 5 x per jaar naar een psycholoog. á ¤ 20,- eigen risico per keer.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:31 schreef bulbjes het volgende:
Ik zou het echt absurd vinden als vergoeding voor dit soort dingen ook uit aanvullende pakketten zou verdwijnen. Ik mag dus hopen dat dit bericht alleen over de basisverzekering gaat?
Vreemd, burnout lijkt me een depressie en die laatste 2 vallen onder liefdesverdriet wat inmiddels ook als ziekte wordt geclassificeerd.quote:Nederlanders die in psychische problemen komen door hun werk, huwelijksproblemen of het overlijden van een naaste hebben volgens het CVZ geen recht op vergoeding van de behandeling voor hun klachten.
Ja. Aanvullend kan je je voor alles verzekeren. Ook homeopathie.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:31 schreef bulbjes het volgende:
Ik zou het echt absurd vinden als vergoeding voor dit soort dingen ook uit aanvullende pakketten zou verdwijnen. Ik mag dus hopen dat dit bericht alleen over de basisverzekering gaat?
Behalve iedereen die dat niet kan betalenquote:Op vrijdag 13 april 2012 13:50 schreef nikk het volgende:
[..]
Ja. Aanvullend kan je je voor alles verzekeren. Ook homeopathie.
Eigen verantwoordelijkheid. Het is absurd om behandelingen voor liefdesverdriet te vergoeden. Dat is ook nooit de bedoeling geweest.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:26 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Is toch onzin. Ik ben vorige week ook voor het eerst naar de psycholoog gegaan met mijn klachten. Ik heb mogelijk een bipolaire stoornis, maar ik weet dit niet zeker. Als bovenstaande maatregelen ingevoerd zouden worden, zou het dus voor mij onzeker zijn of ik mijn behandelingen moet betalen of niet. Ik denk voor veel mensen een extra drempel, die ertoe gaat leiden dat mensen het financiele risico niet willen lopen om hulp te gaan zoeken.
Slecht in je vel zitten zien als iets dat in aanmerking moet komen voor een vergoeding. Werkelijk?quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:55 schreef Elfletterig het volgende:
En zo brokkelt de zorg weer wat verder af. Zo is een bepaald gedeelte van de zorg weer alleen weggelegd voor mensen met een dikke portemonnee. Zo blijven klachten voortbestaan en blijven mensen slecht functioneren, slecht in hun vel zitten, enzovoort.
Niet per se, maar als mensen geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, moet de barrière niet onnodig hoog zijn, want dan kunnen klachten verergeren.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:56 schreef nikk het volgende:
Slecht in je vel zitten zien als iets dat in aanmerking moet komen voor een vergoeding. Werkelijk?
Ligt puur aan je situatie. Bovendien, als je zo slecht om kan gaan met liefdesverdriet dat je er psychologische hulp bij gaat zoeken, dan is de kans groot dat er meer aan de hand is.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:55 schreef nikk het volgende:
[..]
Eigen verantwoordelijkheid. Het is absurd om behandelingen voor liefdesverdriet te vergoeden. Dat is ook nooit de bedoeling geweest.
Hoezo? Relatiebreuk of een overlijden kan zo hard aan komen dat het gewoon even afgelopen is met je.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:01 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Bovendien, als je zo slecht om kan gaan met liefdesverdriet dat je er psychologische hulp bij gaat zoeken, dan is de kans groot dat er meer aan de hand is.
In dat geval geldt nog steeds; waarom moeten mensen met een dikke portemonnee dan wel het recht hebben op begeleiding en mensen die krap bij kas zitten niet?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:04 schreef Specularium het volgende:
[..]
Hoezo? Relatiebreuk of een overlijden kan zo hard aan komen dat het gewoon even afgelopen is met je.
Hoezo, omdat ze deskundig advies vraagt in deze materie? Liever zo, dan dat ze op eigen houtje wat gaat lopen bedenken. En dit is dus een advies, waar ze van alles mee kan doen. Denk aan omzetten naar een wetsvoorstel, evt in afgezwakte vorm, of in het algemeen belang besluiten om hier niks mee te doen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:25 schreef TNA het volgende:
Minister SchippersIk wens haar een stevige depressie toe zodat ze ervaart hoe de mensen zich voelen die zij de afgrond intrapt.
Je kunt niet allemaal even arm zijn, zonder het bestaan van rijk is er ook geen arm.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:34 schreef DontGiveAFok het volgende:
Mensen wees niet bang, straks zijn we allemaal even arm, en allemaal gek verklaard....![]()
Omdat het gaat om niet noodzakelijke zorg.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:09 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
In dat geval geldt nog steeds; waarom moeten mensen met een dikke portemonnee dan wel het recht hebben op begeleiding en mensen die krap bij kas zitten niet?
Dat gaat het in dat geval dus wel.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:11 schreef nikk het volgende:
[..]
Omdat het gaat om niet noodzakelijke zorg.
Dan betaal je dat maar lekker zelf. je gaat toch potverdorie niet naar de psycholoog voor wat liefdesverdriet, dan bel je wat vrienden. Die komen langs met wat kratten bier en dan ga je met zijn allen je ex afzeiken.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:01 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Ligt puur aan je situatie. Bovendien, als je zo slecht om kan gaan met liefdesverdriet dat je er psychologische hulp bij gaat zoeken, dan is de kans groot dat er meer aan de hand is.
Mensen die emotioneel niet zoveel kunnen hebben denk ik wel, maarja, wat een onzin inderdaadquote:Op vrijdag 13 april 2012 14:13 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dan betaal je dat maar lekker zelf. je gaat toch potverdorie niet naar de psycholoog voor wat liefdesverdriet.
Daar verschillen we van mening over. Gelukkig zien de rijksoverheid en CVZ het ook op die manier. Ook op dit moment horen dat soort zaken niet vergoed te worden. Het is alleen i.v.m. de privacy niet te achterhalen wie wel en wie niet een vergoeding hoort te krijgen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:12 schreef Specularium het volgende:
[..]
Dat gaat het in dat geval dus wel.
Je gaat potverdorie niet naar de huisarts omdat je een beetje last heb van je keel? Wordt ook vergoed, dus wat nu?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:13 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dan betaal je dat maar lekker zelf. je gaat toch potverdorie niet naar de psycholoog voor wat liefdesverdriet.
Dat dusquote:Op vrijdag 13 april 2012 13:26 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Is toch onzin. Ik ben vorige week ook voor het eerst naar de psycholoog gegaan met mijn klachten. Ik heb mogelijk een bipolaire stoornis, maar ik weet dit niet zeker. Als bovenstaande maatregelen ingevoerd zouden worden, zou het dus voor mij onzeker zijn of ik mijn behandelingen moet betalen of niet. Ik denk voor veel mensen een extra drempel, die ertoe gaat leiden dat mensen het financiele risico niet willen lopen om hulp te gaan zoeken.
Klopt, ik ren ook niet voor elk pijntje naar de huisarts, het idee alleen al. Ik heb mijn huisarts de afgelopen 10 jaar eigenlijk nog niet 1 keer gezien. jaarlijkse onderzoek gaat via het werk, dus aan mij verdienen ze weinig.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:14 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Je gaat potverdorie niet naar de huisarts omdat je een beetje last heb van je keel? Wordt ook vergoed, dus wat nu?
Ze heeft de geestelijke gezondheidszorg allang om zeep geholpen. Besides, dit kabinet drijft consequent haar eigen zin door, waarbij adviezen van de Raad van State en commissies voordurend in de wind worden geslagen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:09 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Hoezo, omdat ze deskundig advies vraagt in deze materie? Liever zo, dan dat ze op eigen houtje wat gaat lopen bedenken. En dit is dus een advies, waar ze van alles mee kan doen. Denk aan omzetten naar een wetsvoorstel, evt in afgezwakte vorm, of in het algemeen belang besluiten om hier niks mee te doen.
Dat is een goed argument om nu te zeggen dat de Minister hier dus waarschijnlijk niets mee gaat doen!quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:17 schreef TNA het volgende:
Ze heeft de geestelijke gezondheidszorg allang om zeep geholpen. Besides, dit kabinet drijft consequent haar eigen zin door, waarbij adviezen van de Raad van State en commissies voordurend in de wind worden geslagen.
Precies. Denk dat het (de vergoeding) moet afhangen van de duur van de behandeling/begeleiding.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:04 schreef Specularium het volgende:
[..]
Hoezo? Relatiebreuk of een overlijden kan zo hard aan komen dat het gewoon even afgelopen is met je.
Lolwut?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:11 schreef nikk het volgende:
[..]
Omdat het gaat om niet noodzakelijke zorg.
Om zeep geholpen? Er is geen land ter wereld waar de ggz zo toegankelijk is als Nederland. De situatie is domweg onhoudbaar.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:17 schreef TNA het volgende:
[..]
Ze heeft de geestelijke gezondheidszorg allang om zeep geholpen. Besides, dit kabinet drijft consequent haar eigen zin door, waarbij adviezen van de Raad van State en commissies voordurend in de wind worden geslagen.
Als je bipolair bent, dan valt dat prima onder de zware psychiatrische zorg volgens mij!quote:
Nee, en als dan toevallig je vader zelfmoord pleegt, je niet kunt dealen met het rouwproces en het op je werk niet lekker gaat ga je toch gewoon lekker thuis zitten? Zolang wij maar niet voor dat soort onzin hoeven te betalen. Stel je voor zeg.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:13 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dan betaal je dat maar lekker zelf. je gaat toch potverdorie niet naar de psycholoog voor wat liefdesverdriet, dan bel je wat vrienden. Die komen langs met wat kratten bier en dan ga je met zijn allen je ex afzeiken.
Hoezo onhoudbaar?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:24 schreef nikk het volgende:
[..]
Om zeep geholpen? Er is geen land ter wereld waar de ggz zo toegankelijk is als Nederland. De situatie is domweg onhoudbaar.
Het is een stoornis. Daarbij is de psychiater iets anders dan een psycholoog. De patienten van de laatste mogen wat mij betreft aan een strenger regime wat de vergoedingen betreft.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:24 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Als je bipolair bent, dan valt dat prima onder de zware psychiatrische zorg volgens mij!
Ik heb het volste vertrouwen in de minister dat ze daar wel een oplossing voor vindt.quote:Hoe het vermelden van de aard van de diagnose precies in het vat gegoten moet worden, weet het CVZ nog niet. "Voor de privacybezwaren die daaraan kleven hebben we nog geen hapklare oplossing."
Hoezo is de behandeling van schizofrenie wél noodzakelijk, en die van iemand met een depressie kampt of een ongeval of overlijden van een familielid niet?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:26 schreef nikk het volgende:
[..]
Het is een stoornis. Daarbij is de psychiater iets anders dan een psycholoog. De patienten van de laatste mogen wat mij betreft aan een strenger regime wat de vergoedingen betreft.
Het is te duur geworden als we iedereen met wat liefdesverdriet naar een dure psycholoog laten gaan op kosten van de maatschappij.quote:
Zo kun je alles wel teniet doen. Bezuinigen op ouderenzorg? Prima, want in andere landen gaat het veel slechter!quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:24 schreef nikk het volgende:
[..]
Om zeep geholpen? Er is geen land ter wereld waar de ggz zo toegankelijk is als Nederland. De situatie is domweg onhoudbaar.
Depressie telt ook als serieus! Een ongeval mag je gewoon voor naar het ziekenhuis en als je het moeilijk hebt met het overlijden van je opa moet je thee gaan drinken bij je oma!quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:31 schreef Xa1pt het volgende:
Hoezo is de behandeling van schizofrenie wél noodzakelijk, en die van iemand met een depressie kampt of een ongeval of overlijden van een familielid niet?
Want het kost de maatschappij geen geld als mensen niet een beetje fatsoenlijk kunnen functioneren?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:33 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Het is te duur geworden als we iedereen met wat liefdesverdriet naar een dure psycholoog laten gaan op kosten van de maatschappij.
Thuis uitvogelen hèquote:Op vrijdag 13 april 2012 14:37 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Depressie telt ook als serieus! Een ongeval mag je gewoon voor naar het ziekenhuis en als je het moeilijk hebt met het overlijden van je opa moet je thee gaan drinken bij je oma!
Krijg je later weer van die zeikerds dat de trein vertraging heeft.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:33 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Het is te duur geworden als we iedereen met wat liefdesverdriet naar een dure psycholoog laten gaan op kosten van de maatschappij.
Maar uiteindelijk een sterkere gezondere samenleving!quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:40 schreef Specularium het volgende:
Krijg je later weer van die zeikerds dat de trein vertraging heeft.
De machinist die dan PTSS oploopt moet zich gewoon niet zo aanstellen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:40 schreef Specularium het volgende:
[..]
Krijg je later weer van die zeikerds dat de trein vertraging heeft.
Voor een depressie mag je gewoon de ziektewet in. Voor een ongeval ook. Voor het overlijden van je opa krijg je een vrije dag! En als je een beetje goed je best doet bij je baas nog wel twee ook!quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:40 schreef Xa1pt het volgende:
Lekker in de bijstand gaan zitten als je de dramaqueen uit wil hangen.
Ow wat issie stoer zegquote:Op vrijdag 13 april 2012 14:13 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dan betaal je dat maar lekker zelf. je gaat toch potverdorie niet naar de psycholoog voor wat liefdesverdriet, dan bel je wat vrienden. Die komen langs met wat kratten bier en dan ga je met zijn allen je ex afzeiken.
PTSS is ernstig genoeg om gewoon de ziektewet voor in te gaan en vergoedde hulp voor te krijgen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:42 schreef Xa1pt het volgende:
De machinist die dan PTSS oploopt moet zich gewoon niet zo aanstellen.
Soms vraag ik me wel eens af sommige mensen niet gewoon teveel tijd krijgen om na te denken over allerlei zaken die gewoon zijn zoals ze zijn. We bestaan al honderdduizenden jaren en de meeste daarvan hebben we het prima gered zonder psychologen en psychiaters.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:38 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Want het kost de maatschappij geen geld als mensen niet een beetje fatsoenlijk kunnen functioneren?Of vinden we wel vervanging voor iemand die niet met het overlijden van zijn familielid kan omgaan?
Wat nou stoer, overal een drama van maken werkt zo goed?quote:
quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:43 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Soms vraag ik me wel eens af sommige mensen niet gewoon teveel tijd krijgen om na te denken over allerlei zaken die gewoon zijn zoals ze zijn. We bestaan al honderdduizenden jaren en de meeste daarvan hebben we het prima gered zonder psychologen en psychiaters.
Dezelfde reden waarom homeopathie of lichttherapie niet vergoed wordt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:31 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Hoezo is de behandeling van schizofrenie wél noodzakelijk, en die van iemand met een depressie kampt of een ongeval of overlijden van een familielid niet?
Dus je verwacht eigenlijk dat mensen van zichzelf de expertise hebben dat ze daarin een onderscheid kunnen maken?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:43 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
PTSS is ernstig genoeg om gewoon de ziektewet voor in te gaan en vergoedde hulp voor te krijgen.
Welk gedeelte van depressie en stoornissen snapte je niet?
Het probleem is dat je in het begin nog niet weet wat je hebt en hoe ernstig het precies is. Mijn huisarts verwees me door naar de psychiater. Ik heb ervoor gekozen om eerst naar een psycholoog te gaan, omdat voor psychiatrische hulp een wachtlijst van een half jaar was. Mijn psycholoog kan uiteindelijk beter inschatten wat ik heb en welk traject ik moet gaan volgen dan ikzelf.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:26 schreef nikk het volgende:
[..]
Het is een stoornis. Daarbij is de psychiater iets anders dan een psycholoog. De patienten van de laatste mogen wat mij betreft aan een strenger regime wat de vergoedingen betreft.
Ach gut, argumenten op?quote:
Que? Je hoeft zelf toch niet aan je verzekering op te geven of je wel of niet in aanmerking komt voor vergoeding?quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:47 schreef Xa1pt het volgende:
Dus je verwacht eigenlijk dat mensen van zichzelf de expertise hebben dat ze daarin een onderscheid kunnen maken?
Heel fijn voor je dat jou leven geen drama kent.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:44 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat nou stoer, overal een drama van maken werkt zo goed?
Het is typisch rechts denken. Met jou gaat het goed, jij hebt een baan gekregen door je best te doen, dus moet iedereen dat kunnen. En wie dat niet lukt moet maar beter zijn best doen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:51 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Heel fijn voor je dat jou leven geen drama kent.
Zum kotzen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:52 schreef TNA het volgende:
[..]
Het is typisch rechts denken. Met jou gaat het goed, jij hebt een baan gekregen door je best te doen, dus moet iedereen dat kunnen. En wie dat niet lukt moet maar beter zijn best doen.
We zijn aan het evolueren naar een chaotische bende psychiatrisch patiëntenquote:
Ik ben niet rechts, net zo min als ik links ben. heb persoonlijk een grote hekel aan die labels. Ik kan bij beide punten vinden die ik goed vind en punten die me totaal niet aanstaanquote:Op vrijdag 13 april 2012 14:52 schreef TNA het volgende:
[..]
Het is typisch rechts denken. Met jou gaat het goed, jij hebt een baan gekregen door je best te doen, dus moet iedereen dat kunnen. En wie dat niet lukt moet maar beter zijn best doen.
Man bemoei je met je eigen zaken. je hebt totaal geen idee van mijn leven. Leven bestaat uit up an downs, die hebben we helaas allemaal. Deal with itquote:Op vrijdag 13 april 2012 14:52 schreef TNA het volgende:
[..]
Het is typisch rechts denken. Met jou gaat het goed, jij hebt een baan gekregen door je best te doen, dus moet iedereen dat kunnen. En wie dat niet lukt moet maar beter zijn best doen.
Dat is geen antwoord op m'n vraag...quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:47 schreef nikk het volgende:
[..]
Dezelfde reden waarom homeopathie of lichttherapie niet vergoed wordt.
Ik bemoei me geenszins met jouw leven, ik stel alleen dat dit typisch rechts denken is. Een ieder die beweert dat mensen hun depressie thuis moeten uitvogelen heeft geen idee wat het is om mentaal ziek te zijn.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:58 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Man bemoei je met je eigen zaken. je hebt totaal geen idee van mijn leven. Leven bestaat uit up an downs, die hebben we helaas allemaal. Deal with it
Als je met dit soort stompzinnige onzin aan komt zetten heb ik niet veel meer nodig om te weten dat je nog maar weinig van het leven gezien hebt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:58 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Man bemoei je met je eigen zaken. je hebt totaal geen idee van mijn leven. Leven bestaat uit up an downs, die hebben we helaas allemaal. Deal with it
quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:43 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Soms vraag ik me wel eens af sommige mensen niet gewoon teveel tijd krijgen om na te denken over allerlei zaken die gewoon zijn zoals ze zijn. We bestaan al honderdduizenden jaren en de meeste daarvan hebben we het prima gered zonder psychologen en psychiaters.
Ik zeg niet dat mensen met een depressie het thuis maar moeten uitvogelen, anders moet je me dat even aanwijzen? Ik zeg dat het onzin is om voor wat liefdesverdriet naar de psycholoog te rennen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:06 schreef TNA het volgende:
[..]
Ik bemoei me geenszins met jouw leven, ik stel alleen dat dit typisch rechts denken is. Een ieder die beweert dat mensen hun depressie thuis moeten uitvogelen heeft geen idee wat het is om mentaal ziek te zijn.
Is hier iemand die beweert dat je voor 'wat liefdesverdriet' wél direct naar de psycholoog moet rennen?quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:08 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat mensen met een depressie het thuis maar moeten uitvogelen, anders moet je me dat even aanwijzen? Ik zeg dat het onzin is om voor wat liefdesverdriet naar de psycholoog te rennen.
Is goed jongenquote:Op vrijdag 13 april 2012 15:07 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als je met dit soort stompzinnige onzin aan komt zetten heb ik niet veel meer nodig om te weten dat je nog maar weinig van het leven gezien hebt.
[..]
Dat is dit toch? Ongelukkig zijn; niet goed in je vel zitten... de belangrijkste problemen in de wereld komen daar op neer.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:09 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Is goed jongen. jij hebt de wijsheid immers in de pacht, oh geweldig orakel. Wanneer los je de echt belangrijke wereldproblemen eens op?
quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:15 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Dat is dit toch? Ongelukkig zijn; niet goed in je vel zitten... de belangrijkste problemen in de wereld komen daar op neer.
Eigenlijk wel. Een gebroken enkel is pas erg als mensen daar geestelijk last van ondervinden. Als iemand de hele dag achter de pc zit en nauwelijks wil lopen, boeit het opeens veel minder.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:17 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..], jaja dat zal de maatschappij als geheel echt naar een hoger niveau tillen.
Echt tegen zulke redenaties is geen enkel kruit gewassenquote:Op vrijdag 13 april 2012 15:18 schreef TNA het volgende:
[..]
Eigenlijk wel. Een gebroken enkel is pas erg als mensen daar geestelijk last van ondervinden. Als iemand de hele dag achter de pc zit en nauwelijks wil lopen, boeit het opeens veel minder.
Ik heb nergens gezegd de wijsheid in pacht te hebben geloof ik. Jij bent hier degene die beweerd dat mensen zich niet zo aan moeten stellen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:09 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Is goed jongen. jij hebt de wijsheid immers in de pacht, oh geweldig orakel. Wanneer los je de echt belangrijke wereldproblemen eens op?
Ik vind jouw redeneringen ook krom, maar doe tenminste nog mijn best ze inhoudelijk te ontkrachten.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:20 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Echt tegen zulke redenaties is geen enkel kruit gewassen
Wat is een hoger niveau volgens jou dan? Meer geld kunnen verdienen? Grotere en luxere huizen kunnen wonen?quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:17 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..], jaja dat zal de maatschappij als geheel echt naar een hoger niveau tillen.
Waat beweer ik dat mensen in het algemeen zich niet zo moeten aanstellen?quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:21 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik heb nergens gezegd de wijsheid in pacht te hebben geloof ik. Jij bent hier degene die beweerd dat mensen zich niet zo aan moeten stellen.
En hoe zit dat als je vroeger gepest bent en nu een assertiviteitstraining wilt volgen? Of als je vader zelfmoord pleegt en je het moeilijk vindt dat te verwerken? Of misbruikt bent? Valt dat allemaal onder de aanstelleritis?quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:08 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat mensen met een depressie het thuis maar moeten uitvogelen, anders moet je me dat even aanwijzen? Ik zeg dat het onzin is om voor wat liefdesverdriet naar de psycholoog te rennen.
quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:23 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Waat beweer ik dat mensen in het algemeen zich niet zo moeten aanstellen?
quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:43 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Soms vraag ik me wel eens af sommige mensen niet gewoon teveel tijd krijgen om na te denken over allerlei zaken die gewoon zijn zoals ze zijn. We bestaan al honderdduizenden jaren en de meeste daarvan hebben we het prima gered zonder psychologen en psychiaters.
nee geld verdienen zou niet het einddoel moeten zijn. persoonlijk had ik in 2008 gehoopt op totale ineenstorting van het monetair systeem en dan graag een totaal ander eerlijker systeem.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:22 schreef Axel1988 het volgende:
[..]
Wat is een hoger niveau volgens jou dan? Meer geld kunnen verdienen? Grotere en luxere huizen kunnen wonen?
In mijn optiek is een hoger niveau simpelweg dat meer mensen gelukkig zijn.
Probeer eens te begrijpen wat er staat voordat je als dramaqueen alles uit verband gaat trekken.quote:
Zorg lijkt me eveneens voor iedereen (zowel individueel als voor het collectief) belangrijk.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:29 schreef Boris_Karloff het volgende:
Een hoger niveau is bijv schone vormen van energie die zo goedkoop mogelijk zijn, vernieuwende manieren van vervoer, betere voedselvoorziening. een eerlijke welvaartsverdeling in het algemeen. Zaken waar iedereen wat aan heeft.
Je vindt het welzijn van je naaste minder belangrijk dan het innoveren van bijvoorbeeld vervoer?quote:Helaas moeten we werken met het huidige financiële systeem en worden veel te veel resources besteedt aan allerlei "aanstellers" waardoor er te weinig resources zijn voor de echt belangrijke zaken.
Dat mensen prima zonder kúnnen? In de letterlijke zin van het woord heb je volledig gelijk.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:32 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Probeer eens te begrijpen wat er staat voordat je als dramaqueen alles uit verband gaat trekken.
Voor mij persoonlijk zou dat geen probleem zijn. Ik vind het echter wel een probleem dat er mensen zijn die ook zonder deze extra kosten al nauwelijks rond kunnen komen en die daarom maar afzien van hulp. Ik zie het niet als een luxe, ik zie het eerder als een basisbehoefte; en dat zou voor iedereen beschikbaar moeten zijn in een welvarend land als Nederland, ongeacht je financiele situatie.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:10 schreef Northside het volgende:
Het is ook niet zo dat het opeens niet meer beschikbaar is voor mensen. Alleen dat ze er (meer) zelf voor moeten gaan betalen. Dus als je het echt zo goed vindt om je liefdesverdriet met een psycholoog te bespreken, best. Alleen betaal je daar dan zelf een paar tientjes voor. Geen probleem als je dat zo belangrijk vindt toch?
Tsja, waar de scheidingsslijn tussen luxe en basisbehoefte ligt is nu dus onderwerp van discussie. Ik geloof best dat er behandelingen zijn die nu vergoed worden maar die je ook onder 'luxe' zou kunnen scharen en vice versa.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:13 schreef Axel1988 het volgende:
Voor mij persoonlijk zou dat geen probleem zijn. Ik vind het echter wel een probleem dat er mensen zijn die ook zonder deze extra kosten al nauwelijks rond kunnen komen en die daarom maar afzien van hulp. Ik zie het niet als een luxe, ik zie het eerder als een basisbehoefte; en dat zou voor iedereen beschikbaar moeten zijn in een welvarend land als Nederland, ongeacht je financiele situatie.
Grotendeels mee eens; alleen worden er in mijn ogen niet teveel resources besteed aan aanstellers, maar aan individualisten, ego's, graaiers etc. Mensen die vinden dat ze recht hebben op meer dan de rest.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:29 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
nee geld verdienen zou niet het einddoel moeten zijn. persoonlijk had ik in 2008 gehoopt op totale ineenstorting van het monetair systeem en dan graag een totaal ander eerlijker systeem.
Materiele zaken boeien me niet zo. ik vind tijd met vrienden veel belangrijker.
Een hoger niveau is bijv schone vormen van energie die zo goedkoop mogelijk zijn, vernieuwende manieren van vervoer, betere voedselvoorziening. een eerlijke welvaartsverdeling in het algemeen. Zaken waar iedereen wat aan heeft.
Helaas moeten we werken met het huidige financiële systeem en worden veel te veel resources besteedt aan allerlei "aanstellers" waardoor er te weinig resources zijn voor de echt belangrijke zaken.
Zorg is ook belangrijk, maar zoals het nu gaat lopen de kosten te hoog op. Hierdoor blijven er weinig financiële middelen over voor andere zaken die mij aan het hart gaan. We moeten keuzes maken. En ja, dan zou ik als eerste geld bij de geestelijke gezondheidszorg proberen op te halen. Ik vind zaken als onderwijs, huisvesting, veiligheid nou eenmaal belangrijker. maar dat zijn mijn keuzes.quote:Op vrijdag 13 april 2012 15:51 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Zorg lijkt me eveneens voor iedereen (zowel individueel als voor het collectief) belangrijk.
Ik vind het algemeen belang belangrijker als het individueel belang, klopt als een bus. Zaken als schone goedkope energie heb ik persoonlijk hoger staan als jantje of pietje die met liefdesverdriet naar de psycholoog wilquote:Je vindt het welzijn van je naaste minder belangrijk dan het innoveren van bijvoorbeeld vervoer?
Hoezo té hoog? Ten opzichte van wat? Valt er niet op andere gebieden meer winst te behalen?quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:20 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Zorg is ook belangrijk, maar zoals het nu gaat lopen de kosten te hoog op.
Ik geloof niet dat er direct sprake is van een tegenstelling. En zoals gezegd; of dit daadwerkelijk iets op gaat leveren is nog maar de vraag.quote:Hierdoor blijven er financiële middelen over voor andere zaken die mij aan het hart gaan. We moeten keuzes maken. En ja, dan zou ik als eerste geld bij de geestelijke gezondheidszorg proberen op te halen. Ik vind zaken als onderwijs, huisvesting, veiligheid nou eenmaal belangrijker. maar dat zijn mijn keuzes.
Geestelijke gezondheidszorg gaat toch juist over het verbeteren van de kwaliteit van leven?quote:Ik denk ook dat we in de zorg teveel bezig zijn op het gebied van kwantiteit zonder al teveel te kijken naar de kwaliteit van leven die we kunnen bieden.
maar gelukkig hoef ik niet te beslissen over de echt moeilijke keuzes.
Niemand heeft het hier over liefdesverdriet. Wel over zaken als rouwverwerking.quote:Ik vind het algemeen belang belangrijker als het individueel belang, klopt als een bus. Zaken als schone goedkope energie heb ik persoonlijk hoger staan als jantje of pietje die met liefdesverdriet naar de psycholoog wil
Volgens mij betalen mensen in de GGZ sinds dit jaar al een hoop extra. De bezuinigingen in de GGZ zijn hoger dan bij andere onderdelen van de gezondheidszorg, terwijl het relatief minder kosten maakt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:20 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Zorg is ook belangrijk, maar zoals het nu gaat lopen de kosten te hoog op. Hierdoor blijven er weinig financiële middelen over voor andere zaken die mij aan het hart gaan. We moeten keuzes maken. En ja, dan zou ik als eerste geld bij de geestelijke gezondheidszorg proberen op te halen. Ik vind zaken als onderwijs, huisvesting, veiligheid nou eenmaal belangrijker. maar dat zijn mijn keuzes.
Ik denk ook dat we in de zorg teveel bezig zijn op het gebied van kwantiteit zonder al teveel te kijken naar de kwaliteit van leven die we kunnen bieden.
maar gelukkig hoef ik niet te beslissen over de echt moeilijke keuzes.
[..]
Ik vind het algemeen belang belangrijker als het individueel belang, klopt als een bus. Zaken als schone goedkope energie heb ik persoonlijk hoger staan als jantje of pietje die met liefdesverdriet naar de psycholoog wil
ten opzichte van het totale budget natuurlijk. als we nu geen moeilijke keuzes gaan maken hebben we over enkele jaren een zeer groot probleem. je kunt je hoofd in het zand steken en denken dat het wel goed komt, maar dit soort problemen gaat meestal niet vanzelf weg.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:28 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Hoezo té hoog? Ten opzichte van wat? Valt er niet op andere gebieden meer winst te behalen?
Bovendien kun je je afvragen of hierin snijden werkelijk iets oplevert, of dat de kosten er aan de andere kant dubbel zo hard op terugkomen.
Dat weten we beide niet. wat we wel beide weten is dat je een euro maar 1 keer kunt uitgeven.quote:Ik geloof niet dat er direct sprake is van een tegenstelling. En zoals gezegd; of dit daadwerkelijk iets op gaat leveren is nog maar de vraag.
Daar heb ik dus mijn vraagtekens bij. Wat is het effect van al dat geld op de lange termijn geweest?quote:Geestelijke gezondheidszorg gaat toch juist over het verbeteren van de kwaliteit van leven?
Rouwverwerking is gewoon onderdeel van het leven, als je daar zelf extra hulp bij wil hebben betaal je dat maar lekker zelf.quote:Niemand heeft het hier over liefdesverdriet. Wel over zaken als rouwverwerking.
resultaten zijn ook een stuk moeilijker meetbaar als bij reguliere gezondheidzorgquote:Op vrijdag 13 april 2012 16:31 schreef Nyota het volgende:
[..]
Volgens mij betalen mensen in de GGZ sinds dit jaar al een hoop extra. De bezuinigingen in de GGZ zijn hoger dan bij andere onderdelen van de gezondheidszorg, terwijl het relatief minder kosten maakt.
Wees gerust, de eigen bijdragen in de reguliere zorg zullen de komende jaren ook flink stijgenquote:Waarom dan ook geen bijdrage vragen aan mensen met een chronische knieblessure of kanker? Dan staat toch ook het hele land op z'n kop?
iedereen is vrij om er heen te gaan, zolang ze een deel zelf betalen.quote:Maar goed, ik neem aan dat je alleen tegen mensen bent die met liefdesverdriet naar de psych gaan en dat je indien het duidelijk erger is, het geen probleem is (fobieën, depressies etc).
Dat geldt ook voor een keelpijntje, een verstuikte enkel, of zware diarree. Dat gebroken been moet je zelf maar spalken en die slagaderlijke bloeding is best te stoppen door er een theedoek strak omheen te wikkelen. Als je daar zonodig hulp bij wil hebben betaal je dat maar lekker zelf.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
Rouwverwerking is gewoon onderdeel van het leven, als je daar zelf extra hulp bij wil hebben betaal je dat maar lekker zelf.
Je hoeft ook niet bij elk keelpijntje of diarree naar de dokter, dat zouden ze ook moeten ontmoedigen door een eigen bijdrage aan de consultatie. Ik heb wat huisartsen in de familie die dat beamen. Mensen die voor het minste meteen naar de arts rennen, terwijl als ze even een dagje wachten het probleem zichzelf in 99% van de gevallen vaak zelf oplost. Vaak liggen daar andere oorzaken aan ten grondslag, bijv eenzaamheid. Maar de huisarts lijkt me niet de aangewezen persoon om die problemen op te lossen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:42 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dat geldt ook voor een keelpijntje, een verstuikte enkel, of zware diarree. Dat gebroken been moet je zelf maar spalken en die slagaderlijke bloeding is best te stoppen door er een theedoek strak omheen te wikkelen. Als je daar zonodig hulp bij wil hebben betaal je dat maar lekker zelf.
Ik vind dit echt een dieptrieste instelling. Iemand die zijn kind verliest aan een auto-ongeluk moet dat maar gewoon zien als onderdeel van het leven in jouw opvatting. Treurig.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
Rouwverwerking is gewoon onderdeel van het leven, als je daar zelf extra hulp bij wil hebben betaal je dat maar lekker zelf.
Wie dan wel? Als psychische behandelingen niet meer worden vergoed, waar moet die persoon dan naartoe?quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:45 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Je hoeft ook niet bij elk keelpijntje of diarree naar de dokter, dat zouden ze ook moeten ontmoedigen door een eigen bijdrage aan de consultatie. Ik heb wat huisartsen in de familie die dat beamen. Mensen die voor het minste meteen naar de arts rennen, terwijl als ze even een dagje wachten het probleem zichzelf in 99% van de gevallen vaak zelf oplost. Vaak liggen daar andere oorzaken aan ten grondslag, bijv eenzaamheid. Maar de huisarts lijkt me niet de aangewezen persoon om die problemen op te lossen.
Appels en peren...quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:30 schreef Farenji het volgende:
Als je als rijke kakker een verrotte knie hebt doordat je zelf elke keer je lichaam loopt te forceren op het hockeyveld dan wordt de dure operatie uit de zorgverzekering vergoed, maar als je als arme sloeber zwaar in de psychische problemen komt doordat je gemolesteerd bent door een bende bontkraagjes, dan mag je zelf betalen voor de psychische hulp? Fuck you, CVZ.
Niks appels en peren. Als het CVZ haar zin krijgt wordt de hockeyknie nog wel gewoon gratis behandeld maar het psychisch trauma niet meer.quote:
En daar heb ik dus mijn vraagtekens bij. We hebben als maatschappij helemaal niets aan mensen die in de ziektewet belanden en niet geholpen kunnen worden. Dat kost wellicht meer dan dat je een behandeling vergoedt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
ten opzichte van het totale budget natuurlijk.
Precies, daarom lijkt het me wel zo handig om te begroten wat het gaat kosten en wat het oplevert. En niet als een kip zonder kop hier en daar wat te snijden omdat het nú betekent dat er minder geld uit gaat.quote:als we nu geen moeilijke keuzes gaan maken hebben we over enkele jaren een zeer groot probleem. je kunt je hoofd in het zand steken en denken dat het wel goed komt, maar dit soort problemen gaat meestal niet vanzelf weg.
Beter functionerende mensen?quote:Daar heb ik dus mijn vraagtekens bij. Wat is het effect van al dat geld op de lange termijn geweest?
Wat is deze?quote:Rouwverwerking is gewoon onderdeel van het leven, als je daar zelf extra hulp bij wil hebben betaal je dat maar lekker zelf.
Je begrijpt dat lichamelijk en psychisch trauma 2 verschillende dingen zijn? En dat zowel de rijke kakker als de arme sloeber beide lichamelijk letsel vergoed krijgen? En dat zowel de rijke kakker als de arme sloeber eventueel zelf moeten betalen voor psychisch trauma?quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:19 schreef Farenji het volgende:
Niks appels en peren. Als het CVZ haar zin krijgt wordt de hockeyknie nog wel gewoon gratis behandeld maar het psychisch trauma niet meer.
Het gaat erom dat mensen zowel binnen als buiten hun schuld zowel fysieke als psychische schade kunnen oplopen. En dan is het krom dat de hockeyschade wel wordt vergoed, maar rouwschade niet.quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:24 schreef Northside het volgende:
[..]
Je begrijpt dat lichamelijk en psychisch trauma 2 verschillende dingen zijn? En dat zowel de rijke kakker als de arme sloeber beide lichamelijk letsel vergoed krijgen? En dat zowel de rijke kakker als de arme sloeber eventueel zelf moeten betalen voor psychisch trauma?
Jouw post is echt een schoolvoorbeeld van een kutvergelijking.
Jouw post is een schoolvoorbeeld van selectief lezen en getuigt van domheid. De rijke kakker kan de behandeling voor zijn hockeyknie makkelijk zelf opbrengen maar krijgt het toch vergoed. Die arme sloeber kan de kosten van behandeling van zijn psychisch trauma niet opbrengen en krijgt het toch niet vergoed.quote:Op vrijdag 13 april 2012 17:24 schreef Northside het volgende:
[..]
Je begrijpt dat lichamelijk en psychisch trauma 2 verschillende dingen zijn? En dat zowel de rijke kakker als de arme sloeber beide lichamelijk letsel vergoed krijgen? En dat zowel de rijke kakker als de arme sloeber eventueel zelf moeten betalen voor psychisch trauma?
Jouw post is echt een schoolvoorbeeld van een kutvergelijking.
quote:Op vrijdag 13 april 2012 19:25 schreef ShadyLane het volgende:
Dus als een slachtoffertje van Robert M. z'n trauma verwerkt door zich volledig vol te vreten, dan wordt de therapie niet vergoed maar de driedubbele bypass wel?
Maar waarom wordt dat onderscheid dan NU al gemaakt? Het is nergens op gebaseerd.quote:Op vrijdag 13 april 2012 16:41 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
resultaten zijn ook een stuk moeilijker meetbaar als bij reguliere gezondheidzorg
[..]
Wees gerust, de eigen bijdragen in de reguliere zorg zullen de komende jaren ook flink stijgen
[..]
iedereen is vrij om er heen te gaan, zolang ze een deel zelf betalen.
verder ben ik voor een systeem waarbij de zorg premies stijgen met de leeftijd van mensen, onder het mom van de vervuiler betaalt. Ik vind het idioot dat een 20 jarige evenveel voor een zorgverzekering betaald als iemand die 65 is met een veel hoger risico profiel.
Nee, dat kunnen ze dus niet.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:17 schreef Netsplitter het volgende:
Dan gaan een hoop mensen die wel kunnen functioneren in de maatschappij het niet meer kunnen en afglijden naar de onderkant.
? Misschien komt t door mijn lange dag, maar ik vat je even niet?quote:Op vrijdag 13 april 2012 21:27 schreef Life2.0 het volgende:
" Eigenlijk heb ik liever dat iedereen die ongezond eet, rookt en drinkt meer gaan betalen ipv mensen die in hun jeugd een trauma hebben opgelopen (als vb) en daarvoor hulp zoeken. "
En dus meer betalen voor iets wat niets kost? Immers geen zorg = geen kosten??
Of gewoon eens kritisch kijken naar de alsmaar groeiende vraag naar softe zorg.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:30 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Waar is de solidariteit gebleven? Dat college neemt die stelling in om maar één reden: hun zakken beter te kunnen vullen.
Dit is het zoveelste bewijs dat markt niet in de zorg thuishoort. Deze mensen willen anderen aan hun lot overlaten, dat heeft niets met zorg te maken.
Dat als je rookt en/of drinkt je eerder dood bent.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:18 schreef Nyota het volgende:
[..]
? Misschien komt t door mijn lange dag, maar ik vat je even niet?
oh groeit ie? Of wilden vroeger verzekeraars gewoon niet op de stoel van de behandelaar gaan zitten en kreeg je bepaalde dingen vanzelfsprekend vergoed?quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:32 schreef eriksd het volgende:
[..]
Of gewoon eens kritisch kijken naar de alsmaar groeiende vraag naar softe zorg.
Nee, kost dat geen geld? Iets met meer risico op ziektes en chronische aandoeningen? En dus meer gebruik van de gezondheidszorg.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:35 schreef Life2.0 het volgende:
@nyota
Roken, drinken of ongezond eten kost de maatschappij geen geld. Maar je wilt dat deze mensen wel meer betalen?
Dat was inderdaad heel vanzelfsprekend. Alles was vanzelfsprekend. En kijk waar we nu zitten.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:38 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
oh groeit ie? Of wilden vroeger verzekeraars gewoon niet op de stoel van de behandelaar gaan zitten en kreeg je bepaalde dingen vanzelfsprekend vergoed?
Onderzoek is eenduidig: rokers en dikke mensen leveren de samenleving geld op. Waarom? Door accijns en vroegere sterfte. De inkomsten en bespaarde uitgaven zijn veel hoger dan de kosten voor de gezondheidszorg. Die paar medische behandelingen wegen vaak niet op tegen twintig jaar bespaarde AOW-uitkeringen en bespaarde ouderenzorg.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:39 schreef Nyota het volgende:
[..]
Nee, kost dat geen geld? Iets met meer risico op ziektes en chronische aandoeningen? En dus meer gebruik van de gezondheidszorg.
Dus, hup, betalen. Net zo logisch als misbruikte kinderen als ze later last blijken te hebben van hun trauma op volwassen leeftijd meer te laten betalen.
Misschien dachten 20 jaar geleden minder mensen dat ze wat hadden? Of gaan we nog een discussie voeren over de zorgindustrie die ontploft is de afgelopen 10 - 15 jaar?quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:41 schreef Leandra het volgende:
Dus als je 20 jaar geleden een PTSS opgelopen hebt dan moet je de veroorzaker nog maar even aan de mouw trekken om de psychologische hulp vergoed te krijgen?
Waar we nu zitten? Hoe bedoel je?quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:39 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat was inderdaad heel vanzelfsprekend. Alles was vanzelfsprekend. En kijk waar we nu zitten.
Ben blij dat er nog mensen zijn die gewoon eens "nee" kunnen zeggen.
De fantastische financiele vooruitzichten in de zorgsector.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:47 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Waar we nu zitten? Hoe bedoel je?
En dat komt door de GGZ?quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:50 schreef eriksd het volgende:
[..]
De fantastische financiele vooruitzichten in de zorgsector.
Ja, dan moet je nodig gaan privatiseren...quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:50 schreef eriksd het volgende:
[..]
De fantastische financiele vooruitzichten in de zorgsector.
Privatiseren? Staatsziekenhuizen met alleen het strikt noodzakelijke, de rest regel je maar aanvullend. En dan krijg je dus inderdaad vooraf een beoordeling of het uberhaupt nodig is. Zorg is een noodzaak, geen sociale bedoening.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:52 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ja, dan moet je nodig gaan privatiseren...
En jij denkt dat je minder premie gaat betalen ofzoiets, als de zorg volkomen verschraalt?quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:55 schreef eriksd het volgende:
[..]
Privatiseren? Staatsziekenhuizen met alleen het strikt noodzakelijke, de rest regel je maar aanvullend. En dan krijg je dus inderdaad vooraf een beoordeling of het uberhaupt nodig is. Zorg is een noodzaak, geen sociale bedoening.
Nee, ik verwacht dat het eigen risico ook met een verschraling gaat stijgen naar ongeveer 1500. Er komt een hele generatie aan die tegen de eerste echte zorgvragen aan gaat lopen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 23:02 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
En jij denkt dat je minder premie gaat betalen ofzoiets, als de zorg volkomen verschraalt?
Ik denk dat de winstprognose bij de zorgverzekeringsmaffia geregeld voor aardig wat knallende champagnekurken zorgt...quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:50 schreef eriksd het volgende:
[..]
De fantastische financiele vooruitzichten in de zorgsector.
Uhu, nadat de overheid er tientallen miljarden inpompt. Afschaffen die marktwerking, soms moet je ook concluderen dat het niet werkt.quote:Op vrijdag 13 april 2012 23:16 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Ik denk dat de winstprognose bij de zorgverzekeringsmaffia geregeld voor aardig wat knallende champagnekurken zorgt...
En dat betalen sommige mensen in de ggz nu relatief tov hun inkomen nu bijna ook.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:49 schreef Life2.0 het volgende:
"Nee, kost dat geen geld? Iets met meer risico op ziektes en chronische aandoeningen? En dus meer gebruik van de gezondheidszorg.
Dus, hup, betalen. Net zo logisch als misbruikte kinderen als ze later last blijken te hebben van hun trauma op volwassen leeftijd meer te laten betalen. "
Risico is gratis.
Volgens jouw logica moet ik 3 ton per jaar gaan betalen; ik doe aan 3 verschillende risicosporten, ben motorrijder, rook, houd wel van doorrijden, ben niet voorzichtig met scherpe voorwerpen en als ik mijzelf buitensluit klim ik via een slaapkamerraam naar binnen ipv een raam in te tikken.
Mijn huisarts heb ik in mijn leven twee keer gezien
Dat is jouw foutieve deductieve redenering. Simpel gezegd: vroege sterfte compenseert de kosten voor medische behandelingen gedurende het leven. Googel er maar eens naar, scheelt miljarden.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:51 schreef Life2.0 het volgende:
"Die paar medische behandelingen wegen vaak niet op tegen twintig jaar bespaarde AOW-uitkeringen en bespaarde ouderenzorg. "
Dus iedereen valt op zn 50e al dood neer?
quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:36 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dat is het idee achter een verzekering.
Was dat al niet op de vuilnishoop ten tijde van het schrijven van het eerste DSM boek?quote:Op zaterdag 14 april 2012 09:55 schreef Re het volgende:
tering wat een stelletje randdebielen daar... we kunnen het beroep vn psychiater en psycholoog nu ook wel op de vuilnishoop gooien
Dat is wel voor de helft ongeveer zo.quote:Op zaterdag 14 april 2012 09:57 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Was dat al niet op de vuilnishoop ten tijde van het schrijven van het eerste DSM boek?
Toen zei men ook vast 'de farmaceut wordt de nieuwe psychiater'.
grootste probleem is dat nu economen gaan beslissen of je ziek bent of niet... ik weet niet of iemand daar bij stilstaat en daar moet je eens goed over nadenken.quote:Op zaterdag 14 april 2012 09:57 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Was dat al niet op de vuilnishoop ten tijde van het schrijven van het eerste DSM boek?
Toen zei men ook vast 'de farmaceut wordt de nieuwe psychiater'.
de gedachtengang dat je pas ziek bent als je behandeling vergoed wordt is ook wel een beetje overtrokken vind ik.quote:Op zaterdag 14 april 2012 10:07 schreef Re het volgende:
[..]
grootste probleem is dat nu economen gaan beslissen of je ziek bent of niet... ik weet niet of iemand daar bij stilstaat en daar moet je eens goed over nadenken.
daar is idd aangepast werk voor te vinden (kantoorwerk kan dan gewoon, heb ik zien gebeuren).quote:Op zaterdag 14 april 2012 10:16 schreef Re het volgende:
ach, iemand die zijn enkel breekt is ook niet ziek, daar kun je makkelijk mee werken
Veel mensen zijn ook niet geschikt voor het beroep dat ze hebben gekozen.Als je niet stressbestendig bent, niet tegen kinderen op kunt zou je jezelf eens moeten afvragen of je wel op de juiste plek zit als leerkracht. Zeker in deze tijd waar er veel meer bij komt kijken dan alleen droge lesstof aanbieden.quote:Op zaterdag 14 april 2012 01:53 schreef Klummie het volgende:
Er zitten een hoop hypochonders tussen hoor, echt wat ik hier allemaal over de vloer krijg. Grotendeels natuurlijk een welvaartsziekte, teveel vrije tijd en mensen maken elkaar soms letterlijk "gek".
Schop onder het hol is meestal het beste medicijn.
Das wel waar: die laten zich te veel leiden door de mening en waardes van anderen.quote:Op zaterdag 14 april 2012 10:40 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Veel mensen zijn ook niet geschikt voor het beroep dat ze hebben gekozen.Als je niet stressbestendig bent, niet tegen kinderen op kunt zou je jezelf eens moeten afvragen of je wel op de juiste plek zit als leerkracht. Zeker in deze tijd waar er veel meer bij komt kijken dan alleen droge lesstof aanbieden.
Ja kan natuurlijk ook op je werkplek blijven zitten, jezelf om het half jaar ziek melden en weer verder als arbeidsgehandicapte.
Maar daar zijn de kinderen de dupe van die elke keer een vervanger krijgen.
Sommige mensen moeten beter een andere baan zoeken, scheelt heel wat psychische gezondheidszorg.
Weer iemand die duidelijk geen idee heeft waar hij het over heeft.quote:Op zaterdag 14 april 2012 10:50 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Beste advies ooit voor mensen die constant naar de zielenknijper rennen:
[ afbeelding ]
Ik verwed mn leven erom dat ik je door 3 muren heen ros.quote:Op zaterdag 14 april 2012 10:50 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Beste advies ooit voor mensen die constant naar de zielenknijper rennen:
[ afbeelding ]
Je snapt hopelijk dat juist door het handelen van verzekeraars het aantal diagnoses omhoog schiet?quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:39 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat was inderdaad heel vanzelfsprekend. Alles was vanzelfsprekend. En kijk waar we nu zitten.
Ben blij dat er nog mensen zijn die gewoon eens "nee" kunnen zeggen.
Ja, goede vergelijking. Alleen is het niet zo dat psychische aandoeningen helemaal niet meer vergoed worden in een eventuele 'nieuwe' situatie.quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:33 schreef Farenji het volgende:
Ander voorbeeld dan. Jan Modaal heeft een been gebroken tijdens het kitesurfen. Hij krijgt alle behandelingen vergoed vanuit de zorgverzekering. Want tja, dit is toch basiszorg, dat hoef je niet zelf te betalen.
Piet Modaal is ooggetuige van hoe een suicidaaltje door een trein in stukken gescheurd wordt, houdt er een flink trauma aan over maar moet alle hulp zelf betalen, want zijn aandoening is psychisch en "dus" wordt er niets vergoed. Zoek het zelf maar uit.
Eerlijk? Kutvergelijking? Appels en peren?
mensen met ongezonde levensstijlen zijn goedkoper voor de zorg!!!!quote:Op vrijdag 13 april 2012 21:22 schreef Nyota het volgende:
Eigenlijk heb ik liever dat iedereen die ongezond eet, rookt en drinkt meer gaan betalen ipv mensen die in hun jeugd een trauma hebben opgelopen (als vb) en daarvoor hulp zoeken.
Bij mijn weten is slachtofferhulp gewoon gratis!quote:Op maandag 16 april 2012 11:52 schreef Northside het volgende:
Ja, goede vergelijking. Alleen is het niet zo dat psychische aandoeningen helemaal niet meer vergoed worden in een eventuele 'nieuwe' situatie.
Que?quote:Op maandag 16 april 2012 11:56 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Bij mijn weten is slachtofferhulp gewoon gratis!
De zon komt op voor niets en de lucht die je inademt is nog steeds gratis.quote:Op maandag 16 april 2012 11:56 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Bij mijn weten is slachtofferhulp gewoon gratis!
Absoluut niet. Ik ben bloed serieus!quote:Op maandag 16 april 2012 11:58 schreef Re het volgende:
hij probeert lollig te zijn in een serieus topic...
Maar het is, voor diegene die er gebruik van wil maken, kostenloos. Dat bedoelde ik.quote:Op maandag 16 april 2012 11:59 schreef Boris_Karloff het volgende:
De zon komt op voor niets en de lucht die je inademt is nog steeds gratis.
Voor de rest is niets gratis, slachtofferhulp ook niet, dat betalen we gewoon met zijn allen.
Een klein beetje maar.quote:Op maandag 16 april 2012 12:01 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Maar het is, voor diegene die er gebruik van wil maken, kostenloos. Dat bedoelde ik.
Als je iemand voor de trein ziet springen mag je ze volgens mij gewoon bellen. Of vergis ik mij hier?
Want, je moet ze betalen? Of je mag ze niet bellen?quote:
de maatschappelijke kosten van onbehandelde geestelijke problematiek ook.quote:Op maandag 16 april 2012 11:59 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
De zon komt op voor niets en de lucht die je inademt is nog steeds gratis.
Voor de rest is niets gratis, slachtofferhulp ook niet, dat betalen we gewoon met zijn allen.
genoeg potentiele tristannetjes die dan boven komen drijvenquote:Op maandag 16 april 2012 12:07 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
de maatschappelijke kosten van onbehandelde geestelijke problematiek ook.
Ja precies, want die werd behandeld voor schizofrenie en dat wordt inderdaad niet meer... ow... Wel vergoed!quote:Op maandag 16 april 2012 12:08 schreef Re het volgende:
genoeg potentiele tristannetjes die dan boven komen drijven
quote:Op maandag 16 april 2012 12:08 schreef Re het volgende:
[..]
genoeg potentiele tristannetjes die dan boven komen drijven
Hoeveel tristannetjes zullen er jaarlijks uit deze groep naar boven komen drijven, verwacht je?quote:Nederlanders die in psychische problemen komen door hun werk, huwelijksproblemen of het overlijden van een naaste
Precies, en daarom moet de GGZ dat beoordelen.quote:Op maandag 16 april 2012 12:11 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dat bedoel ik nou, niet omdat ik grappig wil doen, maar er komt hier heel veel drama langs die eigenlijk behalve voortijdig, ook nog eens gewoon verkeerd is!
Dat doen ze toch ook? Alleen de verzekeraar beoordeelt of dat vergoed wordtquote:Op maandag 16 april 2012 12:25 schreef Specularium het volgende:
[..]
Precies, en daarom moet de GGZ dat beoordelen.
Laat een huisarts dit lekker bepalen. Dat hoeven jij en zorgverzekeraars niet te doen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 13:55 schreef nikk het volgende:
[..]
Eigen verantwoordelijkheid. Het is absurd om behandelingen voor liefdesverdriet te vergoeden. Dat is ook nooit de bedoeling geweest.
http://www.slachtofferhulp.nl/quote:Op maandag 16 april 2012 12:05 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Want, je moet ze betalen? Of je mag ze niet bellen?
Daar ga je al.quote:Er worden in dit topic vele 'schrijnende gevallen' bedacht die door deze adviezen misschien wel zouden moeten stikken, maar ik heb er volgens mij nog geeneen voorbij zien komen waar dat ook het geval bij was.
Ja, misschien iemand met een jeugd trauma, als dat geen depressie opleverd.
Bent u getuige van een ongeval... Onze hulp is gratis...quote:
Even googlen leverde mij op dat een jeugdtrauma een geval van PTSS is en dus volledig wordt vergoed? Dus, nee, daar ga ik toch nog niet.quote:Daar ga je al.
Kerel ik weet niet of je weet hoe het werkt, maar het is niet voor niets dat de premies van 80 euro naar 130 euro per maand zijn gegaan. Als elke arts zelf maar mag bepalen of zijn behandelingen vergoed worden dan zullen ze ALTIJD laten vergoeden, aangezien als het NIET vergoed wordt de helft van de klandizie afhaakt en dat merkt ie dan DIRECT in z'n boterham.quote:Op maandag 16 april 2012 12:30 schreef Big-Ern het volgende:
[..]
Laat een huisarts dit lekker bepalen. Dat hoeven jij en zorgverzekeraars niet te doen.
Je kunt erop gerust zijn dat, mochten er geen veranderingen in de zorg komen, die 130 euro ook nog wel over de kop gaat in de komende 10 jaar.quote:Op maandag 16 april 2012 12:34 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Kerel ik weet niet of je weet hoe het werkt, maar het is niet voor niets dat de premies van 80 euro naar 130 euro per maand zijn gegaan. Als elke arts zelf maar mag bepalen of zijn behandelingen vergoed worden dan zullen ze ALTIJD laten vergoeden, aangezien als het NIET vergoed wordt de helft van de klandizie afhaakt en dat merkt ie dan DIRECT in z'n boterham.
Ik zit er iig niet op te wachten om het liefdesverdriet van m'n buurman te betalen. Ik kan het nu al amper opbrengen. Heb een tyfus hoog eigen risico afgesloten omdat het anders niet meer te betalen is.quote:Op maandag 16 april 2012 12:38 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Je kunt erop gerust zijn dat, mochten er geen veranderingen in de zorg komen, die 130 euro ook nog wel over de kop gaat in de komende 10 jaar.
Wat de doelgroep van slachtofferhulp is.quote:Op maandag 16 april 2012 12:34 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Bent u getuige van een ongeval... Onze hulp is gratis...Wat wil je nou vertellen?
En als dat niet onder PTSS valt kom je niet in aanmerking voor een vergoeding.quote:Even googlen leverde mij op dat een jeugdtrauma een geval van PTSS is en dus volledig wordt vergoed? Dus, nee, daar ga ik toch nog niet.
En je denkt serieus dat wanneer een deel van bijvoorbeeld het algemeen maatschappelijk werk niet meer vergoed wordt door de verzekeraar, dit invloed zal hebben op de hoogte van je premie?quote:Op maandag 16 april 2012 12:34 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Kerel ik weet niet of je weet hoe het werkt, maar het is niet voor niets dat de premies van 80 euro naar 130 euro per maand zijn gegaan. Als elke arts zelf maar mag bepalen of zijn behandelingen vergoed worden dan zullen ze ALTIJD laten vergoeden, aangezien als het NIET vergoed wordt de helft van de klandizie afhaakt en dat merkt ie dan DIRECT in z'n boterham.
Of is een treinongeluk geen verkeersongeluk? Dat kan natuurlijk ook nog?quote:Slachtofferhulp Nederland helpt na een misdrijf, verkeersongeluk of calamiteit. Bent u slachtoffer, getuige of nabestaande? Wij ondersteunen u op juridisch, praktisch of emotioneel gebied. Onze hulp is altijd gratis en in de buurt.
Ben het niet volledig oneens met je hoor. Ik zie het ook om me heen. Mensen die bij psychiaters lopen en aan de medicatie zitten omdat ze gediagnosticeerd zijn met een aandoening. Slecht dat ze zich voelen en dat komt dan weer niet omdat ze hele nachten op zijn, elke bier drinken, roken, dagelijks blowen, geen dagbesteding hebben, amper de deur uitkomen en zich de tyfus vreten aan antidepressiva.quote:Op maandag 16 april 2012 12:40 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ik zit er iig niet op te wachten om het liefdesverdriet van m'n buurman te betalen. Ik kan het nu al amper opbrengen. Heb een tyfus hoog eigen risico afgesloten omdat het anders niet meer te betalen is.
het voorkomt iig dat ie nog verder stijgt.quote:Op maandag 16 april 2012 12:44 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En je denkt serieus dat wanneer een deel van bijvoorbeeld het algemeen maatschappelijk werk niet meer vergoed wordt door de verzekeraar, dit invloed zal hebben op de hoogte van je premie?_!
wat een ad hominems zegquote:Op maandag 16 april 2012 12:49 schreef Big-Ern het volgende:
[..]
Ben het niet volledig oneens met je hoor. Ik zie het ook om me heen. Mensen die bij psychiaters lopen en aan de medicatie zitten omdat ze gediagnosticeerd zijn met een aandoening. Slecht dat ze zich voelen en dat komt dan weer niet omdat ze hele nachten op zijn, elke bier drinken, roken, dagelijks blowen, geen dagbesteding hebben, amper de deur uitkomen en zich de tyfus vreten aan antidepressiva.
Ik heb gelukkig geen psychische aandoening, maar als ik zo zou leven zou ik ook niet meer kunnen functioneren en me ook elke dag beroerd voelen.
Maar dan nog vind ik het een heel griezelig idee dat een zorgverzekeraar op de stoel van een arts gaat zitten. Artsen en specialisten zouden hier het laatste woord in moeten hebben. Het systeem zou zo ingericht moeten worden dat dit wel zou kunnen werken, zonder dat deze artsen alleen maar naar eigen portemonnee zou kijken.
Bron?quote:Op maandag 16 april 2012 13:01 schreef Maanvis het volgende:
[..]
het voorkomt iig dat ie nog verder stijgt.
Je mag het oneens met me zijn, maar kom dan met wat meer dan een denigrerende smiley en een mode woord. Beetje jammer dit.quote:
In theorie. In de praktijk ben ik bang dat eventuele besparingen gebruikt worden om de winstcijfers van de verzekeraars op te poetsen.quote:Op maandag 16 april 2012 13:01 schreef Maanvis het volgende:
het voorkomt iig dat ie nog verder stijgt.
Wat op zich ook hun goed recht is?..quote:Op maandag 16 april 2012 13:55 schreef Northside het volgende:
In theorie. In de praktijk ben ik bang dat eventuele besparingen gebruikt worden om de winstcijfers van de verzekeraars op te poetsen.
dan stappen mensen vanzelf over naar een goedkopere zorgverzekeraar. net zoals bij VGZ gebeurd is (daar zijn nu een hoop klanten weg).quote:Op maandag 16 april 2012 13:55 schreef Northside het volgende:
[..]
In theorie. In de praktijk ben ik bang dat eventuele besparingen gebruikt worden om de winstcijfers van de verzekeraars op te poetsen.
Ja, maar de conclusie is dus niet per definitie dat de premies omlaag gaan (of minder hard stijgen) als de uitgaven van verzekeraars dalen.quote:
Ik geloof sinds een paar jaar niet meer zo in marktwerking. Mooi in theorie, in de praktijk zie je er als klant niet veel van terug.quote:Op maandag 16 april 2012 13:59 schreef Maanvis het volgende:
dan stappen mensen vanzelf over naar een goedkopere zorgverzekeraar. net zoals bij VGZ gebeurd is (daar zijn nu een hoop klanten weg).
Dat klopt! Maar er zit er altijd wel eentje tussen die het wel doet.quote:Op maandag 16 april 2012 14:20 schreef Northside het volgende:
Ja, maar de conclusie is dus niet per definitie dat de premies omlaag gaan (of minder hard stijgen) als de uitgaven van verzekeraars dalen.
Ik ben een pessimist.quote:Op maandag 16 april 2012 14:46 schreef SicSicSics het volgende:
Dat klopt! Maar er zit er altijd wel eentje tussen die het wel doet.
Ondanks dat ik niet blij ben met dat mijn verzekeraar 'mijn code' krijgt, kan ik dat ook wel begrijpen.quote:Op maandag 16 april 2012 14:19 schreef Maanvis het volgende:
Op de site van het CVZ ben ik het volgende document tegen gekomen dat een beetje ingaat op de argumentatie om de 'codes' op de declaratie te vermelden.
http://cvz.nl/binaries/co(...)dige-ggz-1e-deel.pdf
Ik zou zeggen lees het eens door, dan begrijp je de argumentatie van CVZ wat beter.
Dit dus. Een commercieel bedrijf met een winstoogmerk de bepalende macht geven in een markt gebaseerd op een eerste levensbehoefte, waar iedere Nederlander ook nog eens bij wet verplicht wordt om aan deel te nemen.quote:Op vrijdag 13 april 2012 22:30 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Waar is de solidariteit gebleven? Dat college neemt die stelling in om maar één reden: hun zakken beter te kunnen vullen.
Dit is het zoveelste bewijs dat markt niet in de zorg thuishoort. Deze mensen willen anderen aan hun lot overlaten, dat heeft niets met zorg te maken.
want de 4 grote verzekeraars zitten niet geregeld samen aan tafel om afspraken te maken over vergoedingen en winstmarges? Ow wacht...quote:Op maandag 16 april 2012 13:59 schreef Maanvis het volgende:
[..]
dan stappen mensen vanzelf over naar een goedkopere zorgverzekeraar. net zoals bij VGZ gebeurd is (daar zijn nu een hoop klanten weg).
in een compleet vrije markt, misschien.. maar die is er dan volgens mij nog nooit echt geweest.quote:Op maandag 16 april 2012 14:25 schreef Northside het volgende:
[..]
Ik geloof sinds een paar jaar niet meer zo in marktwerking. Mooi in theorie, in de praktijk zie je er als klant niet veel van terug.
dit dus. de discussie gaat in dit topic voornamelijk over welke psychische aandoening wel of niet vergoed wordt. terwijl de discussie zou moeten gaan of het een gewilde ontwikkeling is als we mensen die vanuit een winstoogmerk denken, gaan laten beslissen over de (kwaliteit van) zorg.quote:Op zaterdag 14 april 2012 10:07 schreef Re het volgende:
[..]
grootste probleem is dat nu economen gaan beslissen of je ziek bent of niet... ik weet niet of iemand daar bij stilstaat en daar moet je eens goed over nadenken.
Heb je gedacht aan de situaties waarbij iemands liefdesverdriet wordt verdoezeld door extreme jaloezie en agressie richting de ex-partner en de kinderen? Je hebt liefdesverdriet zoals we dat kennen bij pubers en je hebt "liefdesverdriet" van een geweldige pijn die iemand kan oplopen na het stuklopen van een lange relatie.quote:Op vrijdag 13 april 2012 14:13 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dan betaal je dat maar lekker zelf. je gaat toch potverdorie niet naar de psycholoog voor wat liefdesverdriet, dan bel je wat vrienden. Die komen langs met wat kratten bier en dan ga je met zijn allen je ex afzeiken.
quote:Op maandag 16 april 2012 12:49 schreef Big-Ern het volgende:
[..]
Ben het niet volledig oneens met je hoor. Ik zie het ook om me heen. Mensen die bij psychiaters lopen en aan de medicatie zitten omdat ze gediagnosticeerd zijn met een aandoening. Slecht dat ze zich voelen en dat komt dan weer niet omdat ze hele nachten op zijn, elke bier drinken, roken, dagelijks blowen, geen dagbesteding hebben, amper de deur uitkomen en zich de tyfus vreten aan antidepressiva.
Ik heb gelukkig geen psychische aandoening, maar als ik zo zou leven zou ik ook niet meer kunnen functioneren en me ook elke dag beroerd voelen.
Maar dan nog vind ik het een heel griezelig idee dat een zorgverzekeraar op de stoel van een arts gaat zitten. Artsen en specialisten zouden hier het laatste woord in moeten hebben. Het systeem zou zo ingericht moeten worden dat dit wel zou kunnen werken, zonder dat deze artsen alleen maar naar eigen portemonnee zou kijken.
Als er zulke problematiek in het spel is krijg je echt niet de diagnose 'simpel liefdesverdriet' van je behandelend arts maar eerder psychose oid. Dus wordt de resulterende behandeling gewoon vergoed.quote:Op maandag 16 april 2012 17:09 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Heb je gedacht aan de situaties waarbij iemands liefdesverdriet wordt verdoezeld door extreme jaloezie en agressie richting de ex-partner en de kinderen? Je hebt liefdesverdriet zoals we dat kennen bij pubers en je hebt "liefdesverdriet" van een geweldige pijn die iemand kan oplopen na het stuklopen van een lange relatie.
Hoeveel nieuwsberichten moeten er komen van doorgeslagen exen die ex-partners bedreigen en soms zelfs vermoorden? Was er laatst in Almelo niet een agent in opleiding die zijn ex in de supermarkt doodschoot? En zo zijn er nog veel meer van dat soort verhalen. Niet allemaal met dodelijke afloop, maar er is genoeg liefdesleed (beter woord dan liefdesverdriet) die ons als maatschappij echt wel aangaat hoor.
Da's verboden in nederland/europa.quote:Op maandag 16 april 2012 16:57 schreef probeer het volgende:
[..]
want de 4 grote verzekeraars zitten niet geregeld samen aan tafel om afspraken te maken over vergoedingen en winstmarges? Ow wacht...
In vrijwel al die verhalen is er ook sprake van falende hulpverlening. Just saying...quote:Op maandag 16 april 2012 17:09 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Hoeveel nieuwsberichten moeten er komen van doorgeslagen exen die ex-partners bedreigen en soms zelfs vermoorden? Was er laatst in Almelo niet een agent in opleiding die zijn ex in de supermarkt doodschoot? En zo zijn er nog veel meer van dat soort verhalen. Niet allemaal met dodelijke afloop, maar er is genoeg liefdesleed (beter woord dan liefdesverdriet) die ons als maatschappij echt wel aangaat hoor.
Was even wegquote:Op maandag 16 april 2012 13:12 schreef Big-Ern het volgende:
[..]
Je mag het oneens met me zijn, maar kom dan met wat meer dan een denigrerende smiley en een mode woord. Beetje jammer dit.
neerbuigend, overtrokken en gedramatiseerd ... Ja dat is nou eenmaal de perfecte definitie.quote:Slecht dat ze zich voelen en dat komt dan weer niet omdat ze hele nachten op zijn, elke bier drinken, roken, dagelijks blowen, geen dagbesteding hebben, amper de deur uitkomen en zich de tyfus vreten aan antidepressiva.
Van het verhaal begrijp ik dat normale ziektes ook al een code krijgen, alleen behandelaars van psychische ziektes nog geen code kunnen weergeven op de declaraties. Dus dan ben je wat dat betreft gelijk aan mensen met een lichamelijke ziekte.quote:Op maandag 16 april 2012 16:55 schreef Nyota het volgende:
[..]
Ondanks dat ik niet blij ben met dat mijn verzekeraar 'mijn code' krijgt, kan ik dat ook wel begrijpen.
Ik zal de brieven nog even nalezen, maar uit het rapport had ik de indruk dat er niets veranderde aan de vergoedingen an sich, alleen dat dingen die eerst onterecht vergoed werden dat nu niet meer worden.quote:Het is meer de andere 'argumenten' in het document om bepaalde aandoeningen te schrappen die nogal wat simplistisch lijken (zoals ook wordt geschreven in verschillende brieven als reactie op het rapport).
Ja, dat klopt, in het ziekenhuis werken ze ook met die DBC's wist ik al. Ik weet alleen niet hoe gedetailleerd dat is tov psychische aandoeningen. Echter ligt het bij psychische aandoeningen wat gevoeliger lijkt me, maar goed, het is wel te begrijpen.quote:Op maandag 16 april 2012 18:46 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Van het verhaal begrijp ik dat normale ziektes ook al een code krijgen, alleen behandelaars van psychische ziektes nog geen code kunnen weergeven op de declaraties. Dus dan ben je wat dat betreft gelijk aan mensen met een lichamelijke ziekte.
[..]
Ik zal de brieven nog even nalezen, maar uit het rapport had ik de indruk dat er niets veranderde aan de vergoedingen an sich, alleen dat dingen die eerst onterecht vergoed werden dat nu niet meer worden.
Oke, dit lijkt er meer op. Mag je vinden.quote:Op maandag 16 april 2012 18:03 schreef Re het volgende:
[..]
Was even weg
Dit dus
[..]
neerbuigend, overtrokken en gedramatiseerd ... Ja dat is nou eenmaal de perfecte definitie.
Nee iemand met een psychische ziekte is niet gerelateerd aan jouw gestelde...
De mensen die dat doen zijn meestal niet degenen die zich door de huisarts laten doorverwijzen.quote:Op maandag 16 april 2012 17:09 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Hoeveel nieuwsberichten moeten er komen van doorgeslagen exen die ex-partners bedreigen en soms zelfs vermoorden? Was er laatst in Almelo niet een agent in opleiding die zijn ex in de supermarkt doodschoot? En zo zijn er nog veel meer van dat soort verhalen. Niet allemaal met dodelijke afloop, maar er is genoeg liefdesleed (beter woord dan liefdesverdriet) die ons als maatschappij echt wel aangaat hoor.
zoals tristan bedoel je?quote:Op dinsdag 17 april 2012 08:27 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
De mensen die dat doen zijn meestal niet degenen die zich door de huisarts laten doorverwijzen.
Een compleet vrije markt kan nooit lang bestaan als we adam smith mogen geloven.quote:Op maandag 16 april 2012 16:59 schreef probeer het volgende:
[..]
in een compleet vrije markt, misschien.. maar die is er dan volgens mij nog nooit echt geweest.
daar is in ieder geval sowieso geen sprake van als men verplicht wordt tot afname van het product.
ging erom dat tristan ooit wel eens langs de hulpverleners ging, en daarmee zijn stelling aanvielquote:Op dinsdag 17 april 2012 10:02 schreef Maanvis het volgende:
ik denk dat tristannetjes hun behandeling gewoon vergoed krijgen
Tja, tristan was al wat jaren onder behandeling en kreeg dat ook vergoed. En een succes dat die behandeling wasquote:Op dinsdag 17 april 2012 10:05 schreef Re het volgende:
[..]
ging erom dat tristan ooit wel eens langs de hulpverleners ging, en daarmee zijn stelling aanviel
nou ja, zo zie je maar, sommige ziektes zijn moeilijk te behandelen... daarom er maar mee stoppen wilde je zeggen?quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:08 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Tja, tristan was al wat jaren vergoed onder behandeling. En een succes dat die behandeling was
in dit specifieke geval had er best wat meer communicatie mogen zijn tussen de hulpverleners en diegenen die hem keer op keer een wapenvergunning gaven.quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:08 schreef Re het volgende:
[..]
nou ja, zo zie je maar, sommige ziektes zijn moeilijk te behandelen... daarom er maar mee stoppen wilde je zeggen?
Lijkt me er niet voor pleiten om dan maar minder behandelingen te gaan vergoeden eh....quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:08 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Tja, tristan was al wat jaren onder behandeling en kreeg dat ook vergoed. En een succes dat die behandeling was
Tristan had dan ook iets meer issues dan een gevalletje liefdesverdriet.quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:05 schreef Re het volgende:
[..]
ging erom dat tristan ooit wel eens langs de hulpverleners ging, en daarmee zijn stelling aanviel
behandelingen van tristannetjes blijven gewoon vergoed.quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:10 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Lijkt me er niet voor pleiten om dan maar minder behandelingen te gaan vergoeden eh....
Klopt. Ook in andere gevallen mag dat best wat meer.quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:10 schreef Maanvis het volgende:
[..]
in dit specifieke geval had er best wat meer communicatie mogen zijn tussen de hulpverleners en diegenen die hem keer op keer een wapenvergunning gaven.
true, maar we hebben het hier nier over een gemiddelde R&P topic natuurlijk, iemand die met zelfmoord ideeën rondloopt is toch echt wel ziek (nee niet die nep-roepers)quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Tristan had dan ook iets meer issues dan een gevalletje liefdesverdriet.
ik denk eigenlijk dat dat wettelijk gezien allemaal niet kán.quote:Op dinsdag 17 april 2012 10:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Klopt. Ook in andere gevallen mag dat best wat meer.
Jared Lee Loughner, Charles Ray Hatcher, Christoper Scarver, Michael Ryan, Richard Chase, David Copeland, Jeffrey Arenburg, Ed Gein, Edward Eugene Harper, Clarence Richeson, Herbert Mullin, Joseph Kallinger, Kip Kinkel, ..quote:Op dinsdag 17 april 2012 14:19 schreef Schenkstroop het volgende:
Waarom praten jullie over Tristan eigenlijk hoe vaak komt zo'n geval voor?
Iedereen moet opeens dit dat omdat 1 Trsitan. Hooray for collectivism
Hadden die mensen stoornissen die nu niet meer vergoed zouden worden?quote:Op dinsdag 17 april 2012 17:58 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Jared Lee Loughner, Charles Ray Hatcher, Christoper Scarver, Michael Ryan, Richard Chase, David Copeland, Jeffrey Arenburg, Ed Gein, Edward Eugene Harper, Clarence Richeson, Herbert Mullin, Joseph Kallinger, Kip Kinkel, ..
Alleen denken sommige mensen dat iedereen met schizofrenie gevaarlijk is, terwijl dat absoluut niet zo is.
Die mensen hebben/hadden (sommigen zijn dood) allemaal schizofrenie.quote:Op dinsdag 17 april 2012 18:01 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Hadden die mensen stoornissen die nu niet meer vergoed zouden worden?
Mensen met die aandoening zien hun behandeling nog steeds vergoed door de zorgverzekering.quote:Op dinsdag 17 april 2012 18:02 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Die mensen hebben/hadden (sommigen zijn dood) allemaal schizofrenie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |