Van der Graaf is natuurlijk belachelijk laag gestraft voor een in koelen bloede gepleegde en voorbereide moord, maar na het uitzitten van die straf heeft hij dezelfde rechten op bescherming als ieder ander.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 16:16 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Iemand die zijn straf heeft uitgezeten, wordt geacht geboet te hebben voor zijn daad. Hij is dus op dat moment niks meer of minder dan jij en mag door de overheid beschermd worden als er vermoedens zijn dat er aanslagen op zijn leven gepleegd kunnen worden. Zoals een niet nader te noemen politicus ook heeft.
quote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dus Volkert niet en elke andere moordenaar wel? Wees dan consequent en doe een petitie tegen eerdere vrijlating in het algemeen en niet alleen voor de moordenaar van een kale, jongemarokkantjesneukende, homofiele politicus. Of zijn de slachtoffers van andere moorden en hun familie minderwaardig tov de Heilige Pim?
Dit.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:18 schreef quo_ het volgende:
[..]
Wat mij betreft krijgt hij dezelfde bescherming als Pim Fortuyn destijds.
quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:42 schreef Bolkesteijn het volgende:
Maar het topic dwaalt af van zijn oorspronkelijke onderwerp, namelijk de vraag of Volkert strafvermindering moet krijgen en niet of hij wel of niet moet worden vermoord. Het aspect van strafvermindering bij goed gedrag zit mij al langer dwars en ik vind het een goed moment om daar nu de discussie over te starten. Wellicht kan er nog voor gezorgd worden dat Volkert gewoon zijn totale straf uit moet zitten.
quote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dus Volkert niet en elke andere moordenaar wel? Wees dan consequent en doe een petitie tegen eerdere vrijlating in het algemeen en niet alleen voor de moordenaar van een kale, jongemarokkantjesneukende, homofiele politicus. Of zijn de slachtoffers van andere moorden en hun familie minderwaardig tov de Heilige Pim?
De doodstraf is bv niet per definitie fout maar het ligt eraan waarvoor hij gegeven wordt. Dus seriemoordenaar doodstraf geven = goed. Overspelpleger of ex-gelovige doodstraf geven = niet goed, om het even in jip en janneke taal te doen.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 14:15 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Wacht even, ben jij niet die gast die "af en toe" klaagt dat het er in Islamitische landen middeleeuws onbeschaafd aan toe gaat?
Hij heeft nb vorige week zelf nog gezegd geen spijt te hebben en het zo weer te doen. Zo iemand vrijlaten is beschaving en daar tegen zijn is tokkie en onderbuik.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:53 schreef Cher- het volgende:
Maar heeft deze man ervan geleerd of zou hij nog meer moorden plegen denken jullie?
Waaruit blijkt eigenlijk dat het tonen van berouw geen rol speelt in het bepalen van de strafmaat? Wordt hier inderdaad op geen enkele manier rekening mee gehouden? En anderzijds; hoe wil je zoiets als berouw meten? Goed gedrag lijkt me daar vatbaarder voor.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:42 schreef Bolkesteijn het volgende:
Er zijn mijns inziens een aantal gegronde bezwaren mogelijk tegen strafverminderingen bij goed gedrag. Zo zegt goed gedrag niks over de vraag of iemand berouw toont voor zijn daden, dat zou mijns inziens wel moet worden meegenomen. Verder is er kritiek mogelijk op de omvang van de strafverminderingen, het is namelijk niet gezegd dat een 1/3e strafvermindering nodig is om goed gedrag te bewerkstelligen.
dat dus... maar ook nogal belangrijk blij zijn als de samenleving van volkert van der graaf is verlost is wat anders dan hem zelf liquideren natuurlijk.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:55 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Hij heeft nb vorige week zelf nog gezegd geen spijt te hebben en het zo weer te doen. Zo iemand vrijlaten is beschaving en daar tegen zijn is tokkie en onderbuik.
Niet slim om hem dan weer vrij te laten. Gaat vast niet gebeuren.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:55 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Hij heeft nb vorige week zelf nog gezegd geen spijt te hebben en het zo weer te doen. Zo iemand vrijlaten is beschaving en daar tegen zijn is tokkie en onderbuik.
tuurlijk gebeurd dat wel. hij heeft zijn straf er bijna opzitten en dan is het gewoon succes meneer de graaf en tot ziensquote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:21 schreef Cher- het volgende:
[..]
Niet slim om hem dan weer vrij te laten. Gaat vast niet gebeuren.
Het ging niet over de doodstraf en dat weet je heel goed.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:54 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
De doodstraf is bv niet per definitie fout maar het ligt eraan waarvoor hij gegeven wordt. Dus seriemoordenaar doodstraf geven = goed. Overspelpleger of ex-gelovige doodstraf geven = niet goed, om het even in jip en janneke taal te doen.
ok vertel eens eerlijk zou jij er wakker van liggen als hij een paar 9mm ventilatie gaatjes krijgt zodra hij vrij komt? ik nietquote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:36 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Het ging niet over de doodstraf en dat weet je heel goed.
Om hem persoonlijk zal ik geen traan laten, maar wel om het feit dat het gebeurt. Ik hecht erg aan beschaving, en dit soort bloedwraak zet de bijl aan de wortels van de beschaving.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:38 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ok vertel eens eerlijk zou jij er wakker van liggen als hij een paar 9mm ventilatie gaatjes krijgt zodra hij vrij komt? ik niet
Dat heb ik eerder met mensen die Fortuyn als een gevaar zagen en de moord kunnen begrijpen.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:49 schreef ClapClapYourHands het volgende:
De mensen die de eventuele moord op Volkert goedpraten en toejuichen zijn een gevaar voor de rechtsstaat en democratie. Die mensen moet je uit de samenleving snijden en heel lang achter slot en grendel bewaren.
Doodstraf zou gewoon moeten bestaan in NL.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:36 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Het ging niet over de doodstraf en dat weet je heel goed.
Ik kan me anders herinneren dat je toen behoorlijk huilde dat het echt niet jouw schuld was en zo.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:53 schreef Ulx het volgende:
Ik lig er geen seconde van wakker dat Fortuyn doodgeschoten is.
Het ging niet over dequote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:57 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Nee hoor ben juist consequent. Doodstraf zou gewoon moeten bestaan in NL.
Precies.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:50 schreef Specularium het volgende:
[..]
Dat heb ik eerder met mensen die Fortuyn als een gevaar zagen en de moord kunnen begrijpen.
Clappie viert feest als er Koerden omgelegd worden en wil dat Turkije Fransen koudmaakt wegens die genocide wet dus je weet wie het zegt.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:50 schreef Specularium het volgende:
[..]
Dat heb ik eerder met mensen die Fortuyn als een gevaar zagen en de moord kunnen begrijpen.
De facto wel. Waar jij er opeens de lachwekkende regels van sharia staten vandaan haalt is mij een raadsel. Of eigenlijk niet want dat is een bekende linkse tactiek als het over strenger straffen gaat.quote:
quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:57 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Nee hoor ben juist consequent. Doodstraf zou gewoon moeten bestaan in NL.
Het ging niet over de doodstraf, maar doe vooral best om je eigen banaan recht te buigen. Voor de volledigheid, het ging over deze bijdrage en jouw reactie waarmee je bloedwraak zonder meer goedkeurt:quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:01 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
De facto wel. Waar jij er opeens de lachwekkende regels van sharia staten vandaan haalt is mij een raadsel. Of eigenlijk niet want dat is een bekende linkse tactiek als het over strenger straffen gaat.
quote:Op zaterdag 17 maart 2012 13:59 schreef padlarf het volgende:
Iedereen mag wat mij betreft dood wensen wie ze willen, als ze het maar niet uitvoeren.
Overigens is er een verschil tussen begrijpen en goedkeuren. Als een vader de moordenaar van zijn dochter doodschiet, dan kan ik daar alle begrip van de wereld voor opbreng. Maar ik zal het niet goedkeuren.
quote:Op zaterdag 17 maart 2012 14:01 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Oh dat keur ik zondermeer goed. Hoop dat ik hetzelfde zou doen.
En dus zou ik er wakker van liggen dat hij overhoop geschoten is?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:58 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik kan me anders herinneren dat je toen behoorlijk huilde dat het echt niet jouw schuld was en zo.
Nee dat niet.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:03 schreef Ulx het volgende:
[..]
En dus zou ik er wakker van liggen dat hij overhoop geschoten is?
In bepaalde omstandigheden is dat zeker goed te keuren. Als iemand mijn dochter vermoord rust ik niet voordat ik hem koud heb gemaakt. Dat dat niet mag interesseert me niet zoveel.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:02 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
[..]
Het ging niet over de doodstraf, maar doe vooral best om je eigen banaan recht te buigen. Voor de volledigheid, het ging over deze bijdrage en jouw reactie waarmee je bloedwraak zonder meer goedkeurt:
[..]
[..]
En als de dader dan de dochter van iemand anders blijkt te zijn? Heeft haar vader dan het recht jou voor je kop te knallen?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:20 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
In bepaalde omstandigheden is dat zeker goed te keuren. Als iemand mijn dochter vermoord rust ik niet voordat ik hem koud heb gemaakt. Dat dat niet mag interesseert me niet zoveel.
In principe wel.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:23 schreef Ulx het volgende:
[..]
En als de dader dan de dochter van iemand anders blijkt te zijn? Heeft haar vader dan het recht jou voor je kop te knallen?
LOL. De overheid gaat mensen vermoorden om mensen te leren dat je geen mensen mag vermoorden?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:57 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Nee hoor ben juist consequent. Doodstraf zou gewoon moeten bestaan in NL.
En jouw ouders mogen dan hem weer afmaken? Waarna zijn ouders jouw ouders mollen, waarna opa en oma Hofstadgroep weer aan de beurt zijn en zo verder?quote:
Nee als straf. Groot verschil of je een meisje vermoord uit geiligheid of je dat als maatschappij doet als straf. Volgens jou beredenatie mag je een gijzelnemer geen gevangenisstraf geven.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
LOL. De overheid gaat mensen vermoorden om mensen te leren dat je geen mensen mag vermoorden. Hoe dom ben je als je daarvoor bent?
Waarom vind je het dan een goed moment om juist nu de discussie over te starten?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:49 schreef Bolkesteijn het volgende:
Maar zoals ik duidelijk schrijf wil ik het breder trekken, Volkert mag dan de aanleiding zijn, het is niet specifiek op hem gericht maar op alle gevangen die in aanmerking komen voor strafvermindering.
Neh het ligt eraan. Als dader 1 de moord onterecht heeft gepleegd is in principe na zijn dood de score gelijk.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:28 schreef Ulx het volgende:
[..]
En jouw ouders mogen dan hem weer afmaken? Waarna zijn ouders jouw ouders mollen, waarna opa en oma Hofstadgroep weer aan de beurt zijn en zo verder?
En wie maakt uit wat terecht is?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:29 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Neh het ligt eraan. Als dader 1 de moord onterecht heeft gepleegd is in principe na zijn dood de score gelijk.
quote:Op zaterdag 17 maart 2012 15:49 schreef Bolkesteijn het volgende:
Je praat alleen nog maar via je woordvoerder, Barbaaf?
Maar zoals ik duidelijk schrijf wil ik het breder trekken, Volkert mag dan de aanleiding zijn, het is niet specifiek op hem gericht maar op alle gevangen die in aanmerking komen voor strafvermindering. Het is mij trouwens volstrekt onduidelijk waarom die kwalificaties over Pim Fortuyn aan de post moeten worden toegevoegd. Wat is er mis met homoseksualiteit bijvoorbeeld?
Blijkbaar mag de moordenaar van een kale, homofiele, jeugdigemarokkaantjesneukende politicus niet eerder vrijkomen, maar worden er geen petities gestart als de moordenaar van gekke Henkie van de hoek na 12 van de 18 jaar vrijkomt.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 16:06 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Iets moet dit slachtoffer toch onderscheiden van al die andere?
Maar wat als jij denkt dat persoon 1 de moordenaar van je dochter is, hem afknalt om er dan achter te komen dat het persoon 2 was? Moet je dan nog wel de mogelijkheid krijgen persoon 2 te doden of mogen de ouders van persoon 1 eerst jou afmaken?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:29 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Neh het ligt eraan. Als dader 1 de moord onterecht heeft gepleegd is in principe na zijn dood de score gelijk.
Van enige andere moord wel dan?quote:Op zaterdag 17 maart 2012 16:53 schreef Ulx het volgende:
Ik lig er geen seconde van wakker dat Fortuyn doodgeschoten is.
Neequote:Op zaterdag 17 maart 2012 17:45 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Van enige andere moord wel dan?
en van Utoya en Breivik?
Je hebt waarschijnlijk gelijk.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 21:12 schreef Ulx het volgende:
Dankzij de moord op Fortuyn en de reacties op het vonnis gaan mensen die nu een moord plegen veel langer de cel in. Dus mocht iemand meneer van der Graaf opsporen en doden nadat hij is vrijgekomen zal die persoon kunnen rekenen op een jaar of dertig. Of op levenslang,
En dan kan rechts Nederland gaan brullen om LAGERE straffen voor een moordenaar.
Nee, dat wilde men na die veroordeling. Voor mij had zo'n automatische vrijlating nooit hoeven worden ingevoerd.quote:Op zondag 18 maart 2012 13:45 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Je hebt waarschijnlijk gelijk.
Toch is het bizar, niet?
Was dat echt puur naar aanleiding van die zaak?quote:Op zondag 18 maart 2012 13:47 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee, dat wilde men na die veroordeling. Voor mij had zo'n automatische vrijlating nooit hoeven worden ingevoerd.
Na vrijlating mag iemand geen normaal leven meer hebben? Behalve dat het men een strafblad hoe dan ook nogal lastig is, lijkt dat me niet de bedoeling.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:24 schreef TC03 het volgende:
hij krijgt nu weer genoeg tijd om een normaal leven te hervatten. Belachelijk.
Even zonder getroll, ik vind het echt niet in verhouding staan tot wat hij gedaan heeft.quote:Op zondag 18 maart 2012 14:53 schreef Ulx het volgende:
[..]
Na vrijlating mag iemand geen normaal leven meer hebben? Behalve dat het men een strafblad hoe dan ook nogal lastig is, lijkt dat me niet de bedoeling.
bronquote:'Van der Graaf verlof op 6 november'
Zwolle - Volkert van der Graaf kan mogelijk op 6 november al met proefverlof. De moordenaar van Pim Fortuyn valt nog onder een oude regeling en mag zodoende al achttien maanden voor zijn vrijlating genieten van het leven buiten de gevangenismuren.
Van der Graaf komt ook in aanmerking voor een lang verlof van maximaal zestig aaneengesloten uren. Vanaf 2013 wordt dat ingekort naar maximaal 24 uur.
Of Van der Graaf ook gebruik maakt van de mogelijkheid op verlof is onduidelijk. Daartoe zal hij een verzoek moeten indienen, meldt het Leids Dagblad.
De 42-jarige veroordeelde moordenaar zit vast in de Zwolse gevangenis. Hij komt op 6 mei 2014 vrij.
Toch mooi dat je aan de hand van een halve zin:quote:
kunt zien welke krant de bron van dit artikel is.quote:en mag zodoende al achttien maanden voor zijn vrijlating genieten van het leven buiten de gevangenismuren
Ach, het is toch zo? Echt lachwekkend dit. Ik kan er echt niet bij dat dit rechtvaardigheid voor moet stellen.quote:Op vrijdag 27 april 2012 09:49 schreef freako het volgende:
[..]
Toch mooi dat je aan de hand van een halve zin:
[..]
kunt zien welke krant de bron van dit artikel is.
Hij heeft 18 jaar gekregen, wat "normaal" is voor zijn vergrijp. Echt levenslang kan men wel krijgen in Nederland, maar die straf wordt enkel opgelegd bij meerdere moorden, en/of als iemand in herhaling is gevallen. De OvJ heeft het wel geëist, maar de rechtbank, en ook het gerechtshof in Amsterdam tijdens het hoger beroep, hebben mede op basis van het psychiatrisch rapport gemeend de "normale" straf te geven. Met aftrek van voorarrest en goed gedrag etc, is zijn vrijlating in 2014, en net als elke andere gevangene mag hij ~18 maanden daarvoor beginnen met zijn eerste proefverlof.quote:Op vrijdag 27 april 2012 14:03 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
Tering, niet alles gelezen maar wat een absurd lage straf... Ik gok dat onze waxinelichthoudergooiertje langer opgeborgen gaat zitten. Wat een land
.
Waarom niet? Iedere crimineel heeft toch dezelfde rechten ?quote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:48 schreef PieterPostbode het volgende:
Volkert van der Graaf mag geen 6 jaar strafvermindering krijgen !
Teken de Petitie !
http://petities.nl/
Precies, terwijl dat minder politieke gevolgen heeft.quote:Op vrijdag 27 april 2012 17:11 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
Ik snap wat hierboven wordt gezegd, maar dit geldt dan weer niet wanneer iemand een echte aanslag op het leven van een lid van het koningshuis pleegt, dat weet ik zeker.
Waarom weet je dat zo zeker?quote:Op vrijdag 27 april 2012 17:11 schreef C.Bukowski het volgende:
Lijkt me dat iedereen in Nederland dezelfde rechten heeft. Zou niet weten waarom dat in het geval van Volkert opeens anders zou moeten zijn?
Lijkt me stug dat hij in staat is het nog eens te doen: Fortuyin is immers al dood.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 16:06 schreef PieterPostbode het volgende:
Misschien is dit wel een mogelijkheid om hem TBS op te gaan leggen , want in een uitzending gisteren van Edwin zoekt Fortuyn gaf van der Graaf aan dat hij weer in staat is om dit nogmaals te doen .
Hij is een gevaar voor de samenleving en mag nooit meer buiten komen !
Bedenk wel dat er redelijk wat in de wetgeving/strafmaat voor diverse vergrijpen is veranderd sinds Volkert v/d G zijn misdaad pleegde. En daarnaast was Fortuin geen lid van het koninklijk huis, dus je vergelijking gaat wat mank..quote:Op vrijdag 27 april 2012 17:11 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
Ik snap wat hierboven wordt gezegd, maar dit geldt dan weer niet wanneer iemand een echte aanslag op het leven van een lid van het koningshuis pleegt, dat weet ik zeker.
Vervroegde vrijlating is een stimulans voor goed gedragquote:Op zondag 29 april 2012 11:20 schreef Pro_Shifty het volgende:
Waarom zou je iemand uberhaubt vervoegd vrijlaten? Hij krijgt 18 jaar celstraf dus moet hij 18 jaar de bak in en niet 12 jaar.
Dat was een gek die bedacht heeft dat je na zoveel jaar in de gevangenis je leven weer op moet kunnen bouwen 'buiten', woning en werk zoeken ed .. of wou jij ze na X jaar zo maar de straat opschoppen, geen woning, geen werk en geen idee hoeveel er allemaal verandert is?quote:Net zoals proefverlof..... welke gek heeft dat bedacht. Je krijgt een gevangenisstraf opgelegd voor een reden. Dus dat betekend niet dat je af en toe ff naar buiten mag omdat je toch al zo lang in de gevangenis zit. Die behandelingen doen ze maar binnen de 4 muren en niet erbuiten.
Omdat rehabilitatie pas kan werken als men niet in een cel zit vermoed ik? Nou ben ik geen deskundige van het Pieter Baan centrum oid, maar we hebben met zijn allen besloten om mensen die 1x een fout maken, na boetedoening, een 2e kans moeten verdienen. Ze lomp na 18 jaar de gevangenispoort uit zetten bevorderd dat niet, tenminste volgens genoeg experts om de politiek hiervan te overtuigen. Wat beter is, en wat meer aansluit bij het rechtsgevoel van de burger? Ik weet het niet, en daar is volgens mij geen eenduidige oplossing voor.quote:Op zondag 29 april 2012 11:20 schreef Pro_Shifty het volgende:
Waarom zou je iemand uberhaubt vervoegd vrijlaten? Hij krijgt 18 jaar celstraf dus moet hij 18 jaar de bak in en niet 12 jaar.
Net zoals proefverlof..... welke gek heeft dat bedacht. Je krijgt een gevangenisstraf opgelegd voor een reden. Dus dat betekend niet dat je af en toe ff naar buiten mag omdat je toch al zo lang in de gevangenis zit. Die behandelingen doen ze maar binnen de 4 muren en niet erbuiten.
Um, over twee jaar heeft hij de zes jaar vermindering gehad. Hij moet 18 jaar zitten vanaf 2002. Dat is tot 2020. In 2014 mag hij eruit. Dat is 6 jaar strafvermindering.quote:Op zondag 29 april 2012 12:54 schreef Ferdo het volgende:
Hij zou zes jaar strafvermindering kunnen krijgen? Lekker logisch als hij nog twee jaar te gaan heeft.
Dat weet ik, maar dacht even dat de TS het idee had dat er nog méér vanaf ging.quote:Op zondag 29 april 2012 12:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Um, over twee jaar heeft hij de zes jaar vermindering gehad. Hij moet 18 jaar zitten vanaf 2002. Dat is tot 2020. In 2014 mag hij eruit. Dat is 6 jaar strafvermindering.
Het zou zomaar kunnen dat je geblaat als kut op Dirk slaat.quote:Op dinsdag 1 mei 2012 03:25 schreef Kees22 het volgende:
Ik vraag me af of het geen smaad is (en dus strafbaar) om Volkert van der G. te beschuldigen van moord. Het aantasten van de goede naam van mensen is verboden.
Het zou zo maar kunnen dat Volkert van der G. een rechtszaak zou kunnen winnen en een geldsom per overtreding zou kunnen eisen.
Oh ja.quote:Op dinsdag 1 mei 2012 03:32 schreef Treinhomo het volgende:
[..]
Het zou zomaar kunnen dat je geblaat als kut op Dirk slaat.
Dat is in de strafzaak al lang en breed behandeld. En slachtoffers zijn slachtoffers. Ik heb meer medelijden met een meisje die vanwege eerwraak vermoord wordt dan met een politicus.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 16:06 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Iets moet dit slachtoffer toch onderscheiden van al die andere?
hoezo? Hij heeft toch ook iemand vermoord? Sterker nog, hij heeft bekend, is schuldig bevonden door een rechter, en zit momenteel zijn tijd uit. Daardoor is er van smaad geen sprake.quote:Op dinsdag 1 mei 2012 03:25 schreef Kees22 het volgende:
Ik vraag me af of het geen smaad is (en dus strafbaar) om Volkert van der G. te beschuldigen van moord. Het aantasten van de goede naam van mensen is verboden.
Het zou zo maar kunnen dat Volkert van der G. een rechtszaak zou kunnen winnen en een geldsom per overtreding zou kunnen eisen.
Misschien nu WIlders, die is in zijn ogen vast nog gevaarlijker als Fortuynquote:Op zondag 29 april 2012 02:10 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Lijkt me stug dat hij in staat is het nog eens te doen: Fortuyin is immers al dood.
Fixedquote:Op dinsdag 1 mei 2012 17:24 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
Van de ene kant laten zitten, van de andere kant zit hij dan langer op onze kosten in een staatshotel, dus eigenlijk moet hij gewoon vrij en dan wordt hij vanzelf gelynched. Tokkies, rancuneuze rechtsen en mensen zonder respect voor de rechtsstaat blij.
quote:Volkert van der Graaf kan mogelijk op 6 november al met proefverlof.
Jawel, maar iemands goede naam aantasten is ook strafbaar als hij iets fouts heeft gedaan.quote:Op dinsdag 1 mei 2012 06:55 schreef Tokus het volgende:
[..]
hoezo? Hij heeft toch ook iemand vermoord? Sterker nog, hij heeft bekend, is schuldig bevonden door een rechter, en zit momenteel zijn tijd uit. Daardoor is er van smaad geen sprake.
Ja en? Hij is de enige niet.quote:Op dinsdag 1 mei 2012 18:35 schreef popolon het volgende:
[..]
Voor een koelbloedige moord, meneer de moordenaar mag straks weer gewoon naar buiten.
Hij is wettig en overtuigend bewezen veroordeeld.quote:Op woensdag 2 mei 2012 00:41 schreef Kees22 het volgende:
Jawel, maar iemands goede naam aantasten is ook strafbaar als hij iets fouts heeft gedaan.
Nee hoor.quote:Op woensdag 2 mei 2012 00:53 schreef Treinhomo het volgende:
[..]
Hij is wettig en overtuigend bewezen veroordeeld.
Ergo; hij hééft, op dat punt, geen goede naam meer.
Dit.quote:Op vrijdag 27 april 2012 17:06 schreef LXIV het volgende:
Ik snap niet waarom Volkert dat recht niet zou hebben als andere moordenaars dat wel hebben. Ik vind straffen ook te laag in Nederland, maar het moet wel gelijke monnikken gelijke kappen zijn.
Of je nu een 3-jarige kleuter verkracht en afmaakt of een politicus. Dat mag niet uitmaken, enkel vanwege de bekendheid
Heb je wel een idee wat dat betekent: 20 jaar opgesloten zitten?quote:Op woensdag 2 mei 2012 01:34 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Dit.
En de straffen moeten sowieso hoger worden.
Het is toch bizar dat je in dit land voor moord met voorbedachten rade nog geen 20 jaar krijgt?
De nabestaanden van het moordslachtoffer hebben levenslang.quote:Op woensdag 2 mei 2012 01:39 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Heb je wel een idee wat dat betekent: 20 jaar opgesloten zitten?
Kan hoor.quote:Op woensdag 2 mei 2012 01:44 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
De nabestaanden van het moordslachtoffer hebben levenslang.
Oh? En onbewust, per ongeluk en ongepland is dus minder zwaar?quote:Als je bewust en gepland iemand van het leven berooft, is 20 jaar geen zware straf.
Wat heeft dat nou weer te maken met een moordaanslag? Stemmingmakerij?quote:In Nederland mag je zelfs ongestraft mensen slaan en duwen, want als diegene er geen blauwe plekken aan overhoudt, is het niet strafbaar.
Op doodslag en "tweedegraads moord" staan niet voor niks minder zware straffen.quote:Op woensdag 2 mei 2012 02:04 schreef Kees22 het volgende:
Oh? En onbewust, per ongeluk en ongepland is dus minder zwaar?
[..]
Wat heeft dat nou weer te maken met een moordaanslag? Stemmingmakerij?
Laat dan maar!
Wat een zeveropmerking.quote:Op woensdag 2 mei 2012 01:44 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
De nabestaanden van het moordslachtoffer hebben levenslang.
Dan ga je toch fijn in de VSvA wonen. Of in Oekraďne. Of Syrië.quote:Op woensdag 2 mei 2012 02:06 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Op doodslag en "tweedegraads moord" staan niet voor niks minder zware straffen.
En ik heb het over de straffen in Nederland, die veel te laag zijn.
Volkert v/d Graaf beschuldigen van moord is niet het aantasten van zijn goede naam. Da's enkel het constateren van een voldongen feit. Niks strafbaars aan.quote:Op woensdag 2 mei 2012 00:41 schreef Kees22 het volgende:
Jawel, maar iemands goede naam aantasten is ook strafbaar als hij iets fouts heeft gedaan.
Toch wel.quote:Op woensdag 2 mei 2012 02:28 schreef Treinhomo het volgende:
[..]
Volkert v/d Graaf beschuldigen van moord is niet het aantasten van zijn goede naam. Da's enkel het constateren van een voldongen feit. Niks strafbaars aan.
Jij je zin.quote:
Hij had ws wel levenslang gekregen als hij iets langer gewacht had en Pim Fortuyn een minister of zelfs president was geweest. Dan was het een politieke moord geweest waar je wel levenslang voor kan krijgen.quote:Op vrijdag 27 april 2012 14:16 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Hij heeft 18 jaar gekregen, wat "normaal" is voor zijn vergrijp. Echt levenslang kan men wel krijgen in Nederland, maar die straf wordt enkel opgelegd bij meerdere moorden, en/of als iemand in herhaling is gevallen. De OvJ heeft het wel geëist, maar de rechtbank, en ook het gerechtshof in Amsterdam tijdens het hoger beroep, hebben mede op basis van het psychiatrisch rapport gemeend de "normale" straf te geven. Met aftrek van voorarrest en goed gedrag etc, is zijn vrijlating in 2014, en net als elke andere gevangene mag hij ~18 maanden daarvoor beginnen met zijn eerste proefverlof.
In mijn onderbuik voelt het wat oneerlijk, maar in mijn hoofd het enige wat een rechter kán doen in een rechtstaat als de onze. Ik moet er niet aan denken wat er gebeurd als de publieke opinie/waan van de dag mee gaat spelen bij het bepalen van de strafmaat. Dan glijden we af naar bananenrepubliek willekeur.
Um, nee. Als de omstandigheden verder hetzelfde waren geweest, was de straf ook hetzelfde geweest. Alleen bij moord op een lid van het koningshuis krijg je direct levenslang.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:25 schreef Kluts het volgende:
[..]
Hij had ws wel levenslang gekregen als hij iets langer gewacht had en Pim Fortuyn een minister of zelfs president was geweest. Dan was het een politieke moord geweest waar je wel levenslang voor kan krijgen.
Is dat zo ja? Ik dacht dat het nl. zo was bij een politieke moord, meervoudige moord of een heel gruwelijke moord.quote:Op woensdag 2 mei 2012 16:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Um, nee. Als de omstandigheden verder hetzelfde waren geweest, was de straf ook hetzelfde geweest. Alleen bij moord op een lid van het koningshuis krijg je direct levenslang.
Oh, en ter info: Nederland heeft geen president.
Waarom moet ik ergens respect voor hebben als niemand respect heeft voor mij .quote:
. De rechtsstaat geldt ook voor jou, zolang je je waxinelichtjes thuislaat.quote:Op woensdag 2 mei 2012 17:48 schreef SuperrrTuxxx het volgende:
[..]
Waarom moet ik ergens respect voor hebben als niemand respect heeft voor mij .
Ook als je ze niet thuis laat, hoop ik.quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:33 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
... De rechtsstaat geldt ook voor jou, zolang je je waxinelichtjes thuislaat.
lijkt me logischquote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:49 schreef teknomist het volgende:
Waarom niet? Hoe eerder vrij, hoe verser het geheugen en hoe meer kans op een publieke lynch-partij...
Moet zíj zich dat afvragen? Waarom zou ze?quote:Op woensdag 2 mei 2012 01:39 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Heb je wel een idee wat dat betekent: 20 jaar opgesloten zitten?
Nou nou, beestmensen.quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:47 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Moet zíj zich dat afvragen? Waarom zou ze?Dat is hooguit boeiend om over na te denken als je zelf met moordplannen rondloopt.
De maatschappij moet worden beschermd tegen dit soort beestmensen en zéker niet worden opgezadeld met de vraag hoe lang zo'n straf wel niet duurt. Dat is namelijk m.i. het probleem van de criminelen die tegen zo'n straf aanlopen, niet van normale mensen.
Lijkt me ook , ik zou de donkere steegjes maar mijden als ik hem was, zelfs een kopje koffie drinken is een linke zaakquote:Op zondag 6 mei 2012 19:17 schreef matspontius het volgende:
Leuk, al deze discussies. Maar de idioot Volkert van der Graaf wordt geliqideerd zodra hij vrij komt. Let op mijn woorden ...
Hij heeft helemaal een homofiel vermoord. Maar bij welke pedofiel heeft hij misgeschoten dan? Of wou je zeggen dat Pim bijna pedofiel was?quote:Op zondag 6 mei 2012 19:23 schreef Marlan het volgende:
Waarom heef Volkert niet zoals Mo.B levenslang gekregen? Ze pleegden toch beide een politieke aanslag, beide toonden ook geen berouw?
Waar zit het verschil?![]()
Overigens is een liquidatie van Volkert wel erg overdreven, deze man heeft bijkans wel een pedeofiel vermoord (zonder dat hij het wist waarschijnlijk).
Pim deed het met Marokkaanse jongetjes.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:25 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Hij heeft helemaal een homofiel vermoord. Maar bij welke pedofiel heeft hij misgeschoten dan? Of wou je zeggen dat Pim bijna pedofiel was?
hoe oud dan wel?quote:Op zondag 6 mei 2012 19:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Pim deed het met Marokkaanse jongetjes.
Ligt dan gelijk even de hele politieke lichting, de rooms-katholieke kerk, het onderwijs, de koninklijke familie, etc door. Ik denk dat je gaat gruwelen van het aantal randebielen die er in hoge posities rondlopen en die niet met hun vingers van andermans vrouw, kind, geld, etc kan afblijvenquote:Op zondag 6 mei 2012 19:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Pim deed het met Marokkaanse jongetjes.
Laten we het hopen.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:17 schreef matspontius het volgende:
Leuk, al deze discussies. Maar de idioot Volkert van der Graaf wordt geliqideerd zodra hij vrij komt. Let op mijn woorden ... hij weet te veel en hij wordt enorm gehaat door allerlei mensen. Dus mits deze man via de overheid niet een complete make-over (a la Face Off) krijgt en onder gaat duiken op de Zuidpool gaat ie deze kerst niet meer meemaken.
Sorry, mijn Nederlands is (nog) niet optimaal. Per toeval i.p.v bijkans? Kan niet op een passender woord komen.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:25 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Hij heeft helemaal een homofiel vermoord. Maar bij welke pedofiel heeft hij misgeschoten dan? Of wou je zeggen dat Pim bijna pedofiel was?
Dat vermoedde ik al, vandaar de tweede suggestie. (Ik vond je foutje ook wel grappig, trouwens.)quote:Op zondag 6 mei 2012 19:34 schreef Marlan het volgende:
[..]
Sorry, mijn Nederlands is (nog) niet optimaal. Per toeval i.p.v bijkans? Kan niet op een passender woord komen.
Ik zou een andere constructie gebruiken: hij vermoordde iemand die bijna pedofiel was.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:34 schreef Marlan het volgende:
[..]
Sorry, mijn Nederlands is (nog) niet optimaal. Per toeval i.p.v bijkans? Kan niet op een passender woord komen.
Kom jij toevallig uit Noorwegen? Vind je het normaal dat iemand die bijna 80, vrijwel nog jonge mensen, afslacht, maar 18 jaar gevangenisstraf krijgt? Ik weet niet in welk rechtssyteem jij gelooft maar zo iemand is en blijft een potentieel gevaar voor de samenleving en mag de buitenlucht nooit meer zien. Hetzelfde geldt voor Volkert van der Graaf; eenzame opsluiting voor de rest van zijn leven of ...... (vul zelf maar in)quote:Op zondag 6 mei 2012 19:34 schreef Marlan het volgende:
[..]
Sorry, mijn Nederlands is (nog) niet optimaal. Per toeval i.p.v bijkans? Kan niet op een passender woord komen.
Dat heb ik niet paraat, sorry.quote:
OK, blijft het open staan.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat heb ik niet paraat, sorry.
quote:Op zondag 6 mei 2012 19:25 schreef matspontius het volgende:
Kennedy werd ook door een "eenling" vermoord.
Bij Breivik is de kans op herhaling vele malen groter dan bij Volkert van der Graaf. Gewoon omdat Breivik de pest heeft aan een grote groep mensen en Volkert maar op één man gericht was.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:38 schreef matspontius het volgende:
[..]
Kom jij toevallig uit Noorwegen? Vind je het normaal dat iemand die bijna 80, vrijwel nog jonge mensen, afslacht, maar 18 jaar gevangenisstraf krijgt? Ik weet niet in welk rechtssyteem jij gelooft maar zo iemand is en blijft een potentieel gevaar voor de samenleving en mag de buitenlucht nooit meer zien. Hetzelfde geldt voor Volkert van der Graaf; eenzame opsluiting voor de rest van zijn leven of ...... (vul zelf maar in)
Tja, op dit soort naieve reakties kun je wachten ... Ken je de geschiedenis van onze grote vriend Volkert van der Graaf? Verdiep je daar eerst eens in en dan zul je zien dat de kans op herhaling zeker aanwezig is. Maar de strekking van het verhaal komt natuurlijk niet helemaal over ..... zie ook het filmpje van MichealMoore hierboven. "Ook een onzinverhaal natuurlijk" .....quote:Op zondag 6 mei 2012 19:44 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Bij Breivik is de kans op herhaling vele malen groter dan bij Volkert van der Graaf. Gewoon omdat Breivik de pest heeft aan een grote groep mensen en Volkert maar op één man gericht was.
Wat jij lijkt te zoeken is wraak en vergelding. En dan niet eens voor de pijn van Pim, want die was niet zo wraakzuchtig, maar meer voor je eigen geschoktheid.
Maar daar is ons recht niet voor! En terecht niet!
Top, bedankt, precies wat ik bedoel. En iedereen kan het verband zien .....quote:
Oh, jij denkt dat bepaalde personen of groepen die onze democratie willen ontwrichten en dan via vuige spelletjes de macht willen grijpen hem nog een keer gaan gebruiken voor zo'n klus?quote:Op zondag 6 mei 2012 19:50 schreef matspontius het volgende:
[..]
Tja, op dit soort naieve reakties kun je wachten ... Ken je de geschiedenis van onze grote vriend Volkert van der Graaf? Verdiep je daar eerst eens in en dan zul je zien dat de kans op herhaling zeker aanwezig is. Maar de strekking van het verhaal komt natuurlijk niet helemaal over ..... zie ook het filmpje van MichealMoore hierboven. "Ook een onzinverhaal natuurlijk" .....
Breivik komt nooit vrij. In Noorwegen kennen we idd geen levenslang, maar maximaal 21 jaar. Maar zijn straf kan wel eindeloos verlengd worden. Zit hij in een soort hechtenis. Tot hij dood is.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:38 schreef matspontius het volgende:
[..]
Kom jij toevallig uit Noorwegen? Vind je het normaal dat iemand die bijna 80, vrijwel nog jonge mensen, afslacht, maar 18 jaar gevangenisstraf krijgt? Ik weet niet in welk rechtssyteem jij gelooft maar zo iemand is en blijft een potentieel gevaar voor de samenleving en mag de buitenlucht nooit meer zien. Hetzelfde geldt voor Volkert van der Graaf; eenzame opsluiting voor de rest van zijn leven of ...... (vul zelf maar in)
Die idioot Van der Graaf denkt dat ie een held is die onze "democratie" gered heeft. Zie je de vergelijking met Breivik niet? Ook zo'n debiel die denkt dat ie door het vermoorden van onschuldigen de wereld verbetert. En dat noem jij dan geen gevaar voor de samenleving? En inderdaad is ie niet bijster slim dus moet ie hulp gehad hebben ...... van bepaalde groeperingen in Nederland die hun machtspositie dreigden kwijt te raken ja. Zie hier dan de link naar Kennedy ....quote:Op zondag 6 mei 2012 19:56 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Oh, jij denkt dat bepaalde personen of groepen die onze democratie willen ontwrichten en dan via vuige spelletjes de macht willen grijpen hem nog een keer gaan gebruiken voor zo'n klus?
Vanavond is Nikita weer op Veronica te zien, gevolgd door NCIS.
Om in die termen te blijven: als er al dergelijke groepen in Nederland actief zijn, dan denk ik dat ze inmiddels een nieuw mafklapper hebben gevonden voor het vuile werk. Volkert lijkt me afgebrand.
Oh, en ik ken zijn geschiedenis goed genoeg om te weten dat veel van wat over hem gezegd wordt schromelijk overdreven is. Zoals niet verzonnen.
Of Breivik ooit vrijkomt ligt aan de vraag of hij toerekeningsvatbaar wordt verklaard voor zijn daden door de rechter. Dus het kan maar zo zijn dat die gek over 21 jaar zijn eerste proefverlofje krijgt.quote:Op zondag 6 mei 2012 20:19 schreef Marlan het volgende:
[..]
Breivik komt nooit vrij. In Noorwegen kennen we idd geen levenslang, maar maximaal 21 jaar. Maar zijn straf kan wel eindeloos verlengd worden. Zit hij in een soort hechtenis. Tot hij dood is.
Ik trek de straf voor Volkert die jij voor ogen hebt niet in twijfel. Ik vraag me juist af waarom hij geen levenslang gekregen heeft, en Mohammed B wel.
Volgens mijn herinnering is het altijd duister gebleven wat Van der Graaf denkt of dacht. En ik zie de vergelijking wel, maar ook de verschillen. Van der Graaf had het niet gemunt op alle leden van een partij of alle mensen met bepaalde denkbeelden.quote:Op zondag 6 mei 2012 20:19 schreef matspontius het volgende:
[..]
Die idioot Van der Graaf denkt dat ie een held is die onze "democratie" gered heeft. Zie je de vergelijking met Breivik niet? Ook zo'n debiel die denkt dat ie door het vermoorden van onschuldigen de wereld verbetert. En dat noem jij dan geen gevaar voor de samenleving? En inderdaad is ie niet bijster slim dus moet ie hulp gehad hebben ...... van bepaalde groeperingen in Nederland die hun machtspositie dreigden kwijt te raken ja. Zie hier dan de link naar Kennedy ....
Ik heb nog een pakje DVD's van de serie 24 liggen. Iets voor jou?quote:Op zondag 6 mei 2012 20:19 schreef matspontius het volgende:
[..]
Die idioot Van der Graaf denkt dat ie een held is die onze "democratie" gered heeft. Zie je de vergelijking met Breivik niet? Ook zo'n debiel die denkt dat ie door het vermoorden van onschuldigen de wereld verbetert. En dat noem jij dan geen gevaar voor de samenleving? En inderdaad is ie niet bijster slim dus moet ie hulp gehad hebben ...... van bepaalde groeperingen in Nederland die hun machtspositie dreigden kwijt te raken ja. Zie hier dan de link naar Kennedy ....
Ik niet. Ik ben er zelfs een voorstander van.quote:Op zondag 6 mei 2012 19:33 schreef Kees22 het volgende:
En dan te weten dat Pim lichamelijk geweld ten sterkste afwees.
Ja, dat kan wel. Maar dan niet in naam of de geest van Pim.quote:Op zondag 6 mei 2012 21:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik niet. Ik ben er zelfs een voorstander van.
Die naam of geest interesseert me niet. Ik heb het over wat ik graag zie gebeuren.quote:Op zondag 6 mei 2012 21:28 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja, dat kan wel. Maar dan niet in naam of de geest van Pim.
Wie is dan het gevaar voor de maatschappij? Jij of hij?quote:Op zondag 6 mei 2012 21:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Die naam of geest interesseert me niet. Ik heb het over wat ik graag zie gebeuren.
Hij, de bewezen moordenaar.quote:Op zondag 6 mei 2012 21:33 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Wie is dan het gevaar voor de maatschappij? Jij of hij?
Wat bedoel je precies?quote:Op zondag 6 mei 2012 21:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik niet. Ik ben er zelfs een voorstander van.
Preciesquote:Op vrijdag 16 maart 2012 15:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dus Volkert niet en elke andere moordenaar wel? Wees dan consequent en doe een petitie tegen eerdere vrijlating in het algemeen en niet alleen voor de moordenaar van een kale, jongemarokkantjesneukende, homofiele politicus. Of zijn de slachtoffers van andere moorden en hun familie minderwaardig tov de Heilige Pim?
Ik ben een voorstander van zgn vigilanties.quote:
Ik neem aan dat je vigilantes bedoeld. Je bent dus een voorstander vsn eigenrichting. Ik hecht daarentegen waarde aan een onafhankelijk rechtssysteem dat niet door de onderbuik wordt gevoed.quote:Op zondag 6 mei 2012 22:17 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik ben een voorstander van zgn vigilanties.
Jij bent oprecht de meest belachelijke persoon die op FOK! rondloopt.quote:Op zondag 6 mei 2012 22:17 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik ben een voorstander van zgn vigilanties.
Nou, dat niet.quote:Op zondag 6 mei 2012 23:17 schreef CaptainCookie het volgende:
[..]
Jij bent oprecht de meest belachelijke persoon die op FOK! rondloopt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |