GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 02:13 |
[Upd] Levenswerk Anders B. gevonden door FOK!'ers [Upd] Levenswerk Anders B. gevonden door FOK!kers
De complete samenvatting van 9 jaar voorbereiding
Filmpje gemaakt door dader
Noot van de mods: Dit is een mooie discussie, dat willen we graag zo houden en daarom graag geen extreme uitlatingen. Dit is uitdrukkelijk ook geen discussie over Geert Wilders of de PVV, ook al heeft de schutter aangegeven daarmee te sympathiseren. Dan blijft het leuk voor iedereen  Over BNW ja of nee:
Nee, niemand heeft het over in vervolg/voortaan En er is ook al vaker gezegd dat degenen die willen speculeren en/of motieven van de dader willen bespreken een tweede topic hier in NWS kunnen aanmaken
Voor [Noorwegen] Aanslagen: de analyse [Noorwegen] Aanslagen: de analyse
 Na de explosie
 Voor de explosie
quote: Langere straf Breivik is mogelijkDe Noorse justitie overweegt om Anders Breivik te vervolgen voor misdaden tegen de menselijkheid. Daardoor kan hij een hogere straf krijgen. Dat meldt de krant Aftenposten. Breivik wordt verdacht van terrorisme. De maximumstraf die hij daarvoor kan krijgen is 21 jaar. Voor misdaden tegen de menselijkheid zou hij maximaal 30 jaar kunnen krijgen. Die tenlastelegging is sinds 2008 mogelijk in de Noorse wet. De politie sluit een nieuwe aanklacht tegen Breivik niet uit, maar houdt het voorlopig op terrorisme.
quote: Italiaanse Europarlementarier: Ideeën Breivik volkomen gezondDe Italiaanse Europarlementariër Borghezio heeft voor een nieuwe rel gezorgd door de ideeën van de Noorse terrorist Breivik 'ten diepste gezond' te noemen. De politicus van de Lega Nord was gisteravond op de radio vol lof over diens 'nee' tegen de multiculturele samenleving. Borghezio hekelde de Europese besluiteloosheid ten aanzien van de 'islamitische invasie', waartegen moet worden opgetreden zoals in de middeleeuwen door de Tempeliers, kruisridders die ook een voorbeeld van Breivik zijn. In mei baarde Borghezio al opzien door de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladic na zijn arrestatie een 'patriot' te noemen. 'De Serviërs hadden de oprukkende islam in Europa kunnen stoppen, maar men heeft ze dat niet laten doen', aldus Borghezio toen, die zei dat hij Mladic in Scheveningen wilde gaan bezoeken. Critici noemden Borghezio dinsdag het Europarlement onwaardig. (ANP/Redactie)
quote: 'Breivik verwachtte neergeschoten te worden'OSLO - De 32-jarige Anders Behring Breivik, de dader van het bloedbad van afgelopen vrijdag in Oslo, dacht dat hij neergeschoten zou worden toen hij naar de rechtbank werd vervoerd. Dat heeft zijn advocaat gezegd tegen de Noorse omroep NRK. "Hij heeft meerdere keren gezegd dat hij verwachtte neergeschoten te worden", aldus advocaat Geir Lippestad. Breivik werd maandag voor de eerste keer gehoord door de rechter. Een aantal Noren reageerden hun woede af op het voertuig waarmee hij werd overgebracht.
quote: Arrestatie in Polen om aanslag OsloAMSTERDAM - De politie in Polen heeft een man gearresteerd die in verband wordt gebracht met de bomaanslag in Oslo van afgelopen vrijdag. Dat heeft de Noorse publieke omroep NRK maandag op basis van Poolse media gemeld.
quote: Breivik voorgeleid achter gesloten deurenAnders Breivik, die vrijdag in Noorwegen 93 mensen doodde, is voorgeleid aan een Noorse rechter. Rechter Kim Heger heeft besloten om de zitting achter gesloten deuren te laten plaatsvinden na een verzoek van het Openbaar Ministerie. Het is niet duidelijk wat voor kleding Breivik aan heeft. Hij zou van plan zijn om in een Tempeliers-achtig uniform te verschijnen. Rechtszaken vinden in Noorwegen meestal plaats achter gesloten deuren, maar dat hoeft niet. Breivik had om een openbare zitting gevraagd zodat hij aan de hele wereldpers kon uitleggen waarom hij tot zijn daad is gekomen. Maar de rechter ging niet in op dat verzoek. Het OM had een zitting achter gesloten deuren gevraagd om juist te voorkomen dat Breivik een platform zou krijgen voor de verspreiding van zijn ideologie. Opluchting Verslaggever Jeroen Wollaars zei dat er in Noorwegen met opluchting is gereageerd op het besluit van de rechter. "Breivik wordt inmiddels gehaat in Noorwegen. Het besluit van de rechter is met applaus ontvangen", aldus Wollaars. Breivik heeft bekend de aanslagen te hebben gepleegd. Hij ziet er echter geen misdaad in. De rechter moet vandaag beslissen over verlenging van het voorarrest. Dat kan hij voor maximaal acht weken doen. Daarna moet er opnieuw besloten worden over verlenging. De rechter moet ook beslissen over de voorwaarden van de verlenging. Zo kan worden bepaald dat Breivik afgezien van zijn advocaat niemand mag spreken en geen nieuws mag zien of kranten mag lezen. Medisch onderzoek Op een later moment zal hij medisch worden onderzocht. Volgens Noorse juristen begint het eigenlijke proces mogelijk pas over een jaar. De langste gevangenisstraf die in Noorwegen kan worden opgelegd is 21 jaar. Als een rechtbank oordeelt dat de veroordeelde dan nog een gevaar is voor zijn omgeving, kan dat met steeds vijf jaar worden verlengd.
quote: Dodental aanslagen Noorwegen mogelijk omlaagAMSTERDAM – Het dodental als gevolg van de aanslagen in Noorwegen vorige week vrijdag wordt mogelijk naar beneden bijgesteld. Dit heeft de Noorse politie maandag laten weten, zo meldt persbureau Reuters. Het officiële dodenaantal van de aanslagen staat momenteel op 93. De politie ging er tot nu toe vanuit dat op het eiland Utoya minstens 86 jongeren omkwamen, maar het gaat waarschijnlijk om minder doden. De 32-jarige Anders Behring Breivik is vooralsnog de enige verdachte van de bloedige aanslagen. Breivik werd vrijdag aangehouden op Utoya, kort nadat hij daar met vuurwapens een bloedbad had aangericht bij een jeugdkamp van de regerende Arbeiderspartij. Kort voor de schietpartij was bij het kantoor van premier Jens Stoltenberg in Oslo, ruim 30 kilometer verderop, een autobom ontploft. Daarbij vielen zeker zeven doden.

Links / Livestreams http://nrk.no/ http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14254705 Aanslagen in beeld Dossier: Bloedbad Oslo Terreur Noorwegen
Zie ook voor laatste nieuws en updates Voorgeleiding Breivik achter gesloten deuren
Deze meneer deed het allemaal:
 |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 02:17 |
quote:
quote: Op zondag 31 juli 2011 02:01 schreef Lagrinta het volgende:[..] Nou ik ken Noorwegen niet, maar ik zie ook een beeld dat Noorwegen zich anders voordoet dan ze eigenlijk is. En dat is niet positief kan ik je vertellen. Zouden jullie dat willen verduidelijken hoe en wat precies. Gewoon uit interesse ben ik benieuwd hoe sommige dingen bijvoorbeeld door media of andere invalshoeken die hier misschien niet eens aan het licht komen overkomen. Waarom heb je bijv. het idee dat Noorwegen zichzelf beter dan de rest van de wereld vind (waarbij ik er vanuit ga dat je dat dan 'gewoon' patriotisme of vaderlandsliefde zoals dat ook wel in andere landen bestaat vind overstijden) |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 02:27 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 02:17 schreef GreatPretender het volgende:[..] [..] Zouden jullie dat willen verduidelijken hoe en wat precies. Gewoon uit interesse ben ik benieuwd hoe sommige dingen bijvoorbeeld door media of andere invalshoeken die hier misschien niet eens aan het licht komen overkomen. Waarom heb je bijv. het idee dat Noorwegen zichzelf beter dan de rest van de wereld vind (waarbij ik er vanuit ga dat je dat dan 'gewoon' patriotisme of vaderlandsliefde zoals dat ook wel in andere landen bestaat vind overstijden) Ik von dit wel mooi:
http://www.volkskrant.nl/(...)aagdelijk-meer.dhtml
Over egalitarisme onder andere. Dat het dan wel allemaal goedkomt. Als je te veel de nadruk legt op hoe goed het allemaal wel niet is, en dat geforceerd doet dan begin ik te denken dat daaronder iets broeit wat daarmee botst. Het kan ook zijn dat Noors patriotisme/chauvinisme anders is dan in Italië of Frankrijk, wat ik wel begrijp. Maar dat chauvnisme begrijp ik beter dan de Janteloven/Jantelagen-achtige cultuur.
Heb wel eens rare verhalen gelezen over mannen die met meisjes en poppen spelen op kinderdagverblijven en vrouwen die met de jongens voetballen. Broodje aap of niet, maar dan ben je goed ziek als maatschappij hoor.
De onduidelijkheid of levenslang/longstay mogelijk is in Noorwegen. Het argument dat ze nooit eerder te maken hebben gehad met zo'n aanslag is geen reden. Levenslang zou in ieder land mogelijk moeten zijn.
Ik zie dit soort aanslagen nog wel vaker gebeuren in Europa maar dan vooral niet in de Mediterraanse landen. Zouden mensen eens over na kunnen denken. |
#ANONIEM | zondag 31 juli 2011 @ 02:33 |
quote: Jo Nesbo is een Noorse thrillerauteur. |
MrVanBraun | zondag 31 juli 2011 @ 06:56 |
Was deze al voorbij gekomen?
|
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 08:55 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 02:27 schreef Lagrinta het volgende:Heb wel eens rare verhalen gelezen over mannen die met meisjes en poppen spelen op kinderdagverblijven en vrouwen die met de jongens voetballen. Broodje aap of niet, maar dan ben je goed ziek als maatschappij hoor. Wat is daar ziek aan? Is het zo dat vrouwen niet meer met de meisjes en de poppen mogen spelen (zou ik het met je eens zijn) of het feit dat vrouwen met jongens voetballen? (dat lijkt me toch vrij normaal)
Edit: Of bedoel je die sekseneutrale creche? Dat was in Zweden. http://www.volkskrant.nl/(...)eutrale-creche.dhtml
[ Bericht 14% gewijzigd door Kingstown op 31-07-2011 09:39:25 ] |
MisterSqueaky | zondag 31 juli 2011 @ 09:25 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 02:27 schreef Lagrinta het volgende:Heb wel eens rare verhalen gelezen over mannen die met meisjes en poppen spelen op kinderdagverblijven en vrouwen die met de jongens voetballen. Broodje aap of niet, maar dan ben je goed ziek als maatschappij hoor. Mwoah. Ik vind het wel interessant om te onderzoeken of die klassieke voorkeuren het resultaat zijn van indoctrinatie of van genen. |
banaantjeEE | zondag 31 juli 2011 @ 09:52 |
quote: Deze had ik nog niet gezien  |
C_N | zondag 31 juli 2011 @ 09:58 |
quote: zij hij vol trots |
Klaudias | zondag 31 juli 2011 @ 11:21 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 02:27 schreef Lagrinta het volgende:[..] Heb wel eens rare verhalen gelezen over mannen die met meisjes en poppen spelen op kinderdagverblijven en vrouwen die met de jongens voetballen. Broodje aap of niet, maar dan ben je goed ziek als maatschappij hoor. NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! het einde van de wereld!!
SPOILER serieus, waar maak je je druk om.
|
Klaudias | zondag 31 juli 2011 @ 11:25 |
"goed ziek als maatschappij" ook  |
#ANONIEM | zondag 31 juli 2011 @ 12:02 |
Kamagurka
 |
yvonne | zondag 31 juli 2011 @ 12:04 |
Het wordt doller en doller. Triest Anders Breivik liet zich met plastische chirurgie tot een echte Ariër maken'
quote: Anders Behring Breivik, de man die namens de anti-islambeweging 77 Noren doodschoot, heeft plastische chirurgie ondergaan om zichzelf om te toveren tot een perfecte Arische nazi, denkt Janne Kristiansen, hoofd van de Noorse veiligheidsdienst. "Hij moet een facelift hebben gehad. Dit uiterlijk bestaat niet in Noorwegen. Hitler zou hem zo op zijn propagandaposters hebben gezet. Hij heeft het perfecte Arische gezicht." Breiviks vrienden bevestigen, volgens de Sunday Times, dat hij vermoedelijk iets heeft laten doen aan zijn kin, zijn neus en zijn voorhoofd. Breivik had nog andere plannen. Hij had, verkleed als brandweerman, een vlammenwerper willen zetten op mensen die theedrinken met de islam. Hij had antrax willen versturen naar linkse politici en het koninklijk paleis aanvallen. http://www.welingelichtek(...)hte-arier-maken.html |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 12:08 |
quote: Kun je wel zeggen ja....
quote:
|
FkTwkGs2012 | zondag 31 juli 2011 @ 12:10 |
quote: Met een geloof kun je geen theedrinken  |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 12:12 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 02:17 schreef GreatPretender het volgende:[..] [..] Zouden jullie dat willen verduidelijken hoe en wat precies. Gewoon uit interesse ben ik benieuwd hoe sommige dingen bijvoorbeeld door media of andere invalshoeken die hier misschien niet eens aan het licht komen overkomen. Waarom heb je bijv. het idee dat Noorwegen zichzelf beter dan de rest van de wereld vind (waarbij ik er vanuit ga dat je dat dan 'gewoon' patriotisme of vaderlandsliefde zoals dat ook wel in andere landen bestaat vind overstijden) Het is een mengeling van contacten met Noren, verder prima mensen hoor, maar als ze los gaan over dat geweldige land waar ze wonen dan worden ze onverdragelijk. Er zat meestal geen greintje relativering bij. Terwijl Noorwegen feitelijk niet meer is dan een arm land dat per ongeluk boven op de olie bleek te zitten. Veel van hun prestaties zijn geen echte prestaties, maar gewoon het uitgeven van een grote zak geld die ze hebben gevonden.
En toen kregen we na deze aanslagen weer eens die stroom van verhalen over hoe dat paradijselijke land zijn onschuld had verloren en hoe ze dit gingen oplossen met nog aardiger te zijn. Kortom het oude verhaaltje van 'Noren zijn het allerbest en alleraardigst', terwijl je uit journalistiek die iets verder keek zag dat immigranten in datzelfde Noorwegen doodsbang voor repressailles waren geweest onmiddellijk na de aanslag en dat de hetzelfde gespuis dat je overal ziet bij de rechtbank in Oslo ook opdook om de moordenaar luidkeels hun ongenoegen te laten zien, het geknoei met de wetten om Breitvik met terugwerkende kracht op te zadelen met levenslang en ik blijf erop terugkomen; die advocaat. Dat is echt niet te geloven. Waarom doet die man zo? Is ie bang dat ie te grazen wordt genomen als hij zich als een echte verdediger opstelt? Of denkt ie dat ie onderdeel is van het systeem dat Breitvik moet veroordelen.
Kortom, dat aardige Noorwegen doet een aantal dingen die helemaal niet in overeenstemming zijn met het beeld dat ze van zichzelf hebben en willen projecteren.
En laat ik maar even een voorschotje nemen; ik ben een van die mensen die niet gelooft in de mogelijkheid of zelfs wenselijkheid van rehabilitatie van elke misdadiger. Ik vind dat mensen als Breitvik verdienen om de doodstraf te krijgen. |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 12:16 |
Geweldig hoe al die Noren expert zijn op alles; de advocaat die een psychiatrische diagnose stelt, de veiligheidsman die precies weet hoe een Noor eruitziet. Als het een beetje meezit blijkt deze terrorist een Zweedse voorouder te hebben, dan is het namelijk natuurlijk geen echte Noor geweest die deze misdaad heeft gepleegd en kan iedereen weer gerust ademhalen. |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 12:23 |
Oké leuk we snappen dat je het niet eens bent met de rehabilitatie gedachte in Noorwegen, punt duidelijk. |
Stupendous76 | zondag 31 juli 2011 @ 12:24 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 12:16 schreef HiZ het volgende:Geweldig hoe al die Noren expert zijn op alles; de advocaat die een psychiatrische diagnose stelt, de veiligheidsman die precies weet hoe een Noor eruitziet. Als het een beetje meezit blijkt deze terrorist een Zweedse voorouder te hebben, dan is het namelijk natuurlijk geen echte Noor geweest die deze misdaad heeft gepleegd en kan iedereen weer gerust ademhalen. Dat zou voor Breivik al een goede straf zijn omdat hij claimt een 'echte Noor' te zijn  |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 12:24 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 12:12 schreef HiZ het volgende:[..] Het is een mengeling van contacten met Noren, verder prima mensen hoor, maar als ze los gaan over dat geweldige land waar ze wonen dan worden ze onverdragelijk. Er zat meestal geen greintje relativering bij. Terwijl Noorwegen feitelijk niet meer is dan een arm land dat per ongeluk boven op de olie bleek te zitten. Veel van hun prestaties zijn geen echte prestaties, maar gewoon het uitgeven van een grote zak geld die ze hebben gevonden. En toen kregen we na deze aanslagen weer eens die stroom van verhalen over hoe dat paradijselijke land zijn onschuld had verloren en hoe ze dit gingen oplossen met nog aardiger te zijn. Kortom het oude verhaaltje van 'Noren zijn het allerbest en alleraardigst', terwijl je uit journalistiek die iets verder keek zag dat immigranten in datzelfde Noorwegen doodsbang voor repressailles waren geweest onmiddellijk na de aanslag en dat de hetzelfde gespuis dat je overal ziet bij de rechtbank in Oslo ook opdook om de moordenaar luidkeels hun ongenoegen te laten zien, het geknoei met de wetten om Breitvik met terugwerkende kracht op te zadelen met levenslang en ik blijf erop terugkomen; die advocaat. Dat is echt niet te geloven. Waarom doet die man zo? Is ie bang dat ie te grazen wordt genomen als hij zich als een echte verdediger opstelt? Of denkt ie dat ie onderdeel is van het systeem dat Breitvik moet veroordelen. Kortom, dat aardige Noorwegen doet een aantal dingen die helemaal niet in overeenstemming zijn met het beeld dat ze van zichzelf hebben en willen projecteren. En laat ik maar even een voorschotje nemen; ik ben een van die mensen die niet gelooft in de mogelijkheid of zelfs wenselijkheid van rehabilitatie van elke misdadiger. Ik vind dat mensen als Breitvik verdienen om de doodstraf te krijgen. Gedeeltelijk mee eens, (vooral dat van die advocaat, dan vind ik ook onbegrijpelijk) maar toch ook met een nuancering. Er zijn meer oliestaten in de wereld en die gaan anders met hun gevonden geld en macht om dan Noorwegen en dan kies ik toch voor de Noorse methode. Die is ook niet perfect zoals je terecht aangeeft, maar toch een heel stuk prettiger als een willekeurig oliestaatje in het M-O.
Verder niets mis met als mensen aardig tegen elkaar doen. |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 12:54 |
http://xandernieuws.punt.nl/?id=636599&r=1&tbl_archief=&
zucht... |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 12:56 |
http://www.vg.no/nyheter/(...)l.php?artid=10088913 "Moslims werden opgejaagd" |
banaantjeEE | zondag 31 juli 2011 @ 12:57 |
quote: Ja, en nu? |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 12:57 |
quote: Nee, daar was ik het al niet mee eens. Maar die geweldige Noren die het allemaal beter wisten zijn het er kennelijk ook niet mee eens. Gelet op de rare sprongen die ze nu plots maken om iemand langer dan de maximale tijd in de gevangenis te gooien. |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 12:58 |
quote: Er zit daar serieus een groep mensen die dit gelooft.
Dat stemt mij niet vrolijk en deel dit met jullie. |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 12:59 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 12:57 schreef HiZ het volgende:[..] Nee, daar was ik het al niet mee eens. Maar die geweldige Noren die het allemaal beter wisten zijn het er kennelijk ook niet mee eens. Gelet op de rare sprongen die ze nu plots maken om iemand langer dan de maximale tijd in de gevangenis te gooien. Oké.
Minderwaardigheidscomplex tegenover Noren ofzo?
Ik geloof ook niet dat iedere persoon gerehabiliteerd kan worden. Maar als het kan dan moet het wel gebeuren.
Andere extremen leiden ook niet tot minder geweld in de samenleving. Het Noorse model werkt in het algemeen goed, behalve voor dit soort extreme gevallen. |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 13:00 |
quote: Ja dat had ik ook gelezen, toen de het bericht in de media rond ging dat de dader islamitisch was schijnen in Oslo een paar moslims te zijn aangevallen.
Heb het met Google een beetje proberen te lezen. http://translate.google.n(...)d%3D10088913&act=url
Toch wel een mooi antwoord: 
Hij werd uiteindelijk gedwongen om met mensen te praten om te redeneren, zegt Yusuf.
- Hij stopte voor schreeuwende mensen en zei met een rustige stem: "Ik kan eruit zien als een moslim terrorist, maar ik ben niet. Ik begrijp dat je bang bent, maar ik ben dat ook. " |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 13:05 |
Ja hij werd gedwongen om te vertellen dat hij niet verantwoordelijk was voor de bomaanslag. Geweldig hoor. |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 13:06 |
quote: Wat het is, is dat het opgelegd wordt, of dat men denkt laten we het eens andersom gaan doen. Goh daar zullen kinderen blij van worden. Het is niet spontaan wat mij betreft.
Die seksneutrale creche is ook zoiets debiels in mijn ogen. Ja dat is in Zweden maar Jantelagen-Janteloven is een Scandinavisch fenomeen. |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 13:08 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 12:57 schreef HiZ het volgende:[..] Nee, daar was ik het al niet mee eens. Maar die geweldige Noren die het allemaal beter wisten zijn het er kennelijk ook niet mee eens. Gelet op de rare sprongen die ze nu plots maken om iemand langer dan de maximale tijd in de gevangenis te gooien. Ook in Noorwegen is niet iedereen het met elkaar eens. Nu is het een combinatie van het volk wat eenheid voelt over het drama maar niet allemaal eens zijn over de aanpak van de dader. Dat is toch niet zo raar? In Noorwegen heerst nu eenmaal een 'Norway is best way' idee, maar je kunt zelf kiezen je daaraan te storen of niet.
Dat over expert zijn op alles moet ook niet raar overkomen m.i. Dat de media er voor elk wissewasje 'experts' en 'onderzoekers' bij haalt is geen Noors fenomeen. De mensen willen nieuws en de media voert het. |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 13:10 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 09:25 schreef MisterSqueaky het volgende:[..] Mwoah. Ik vind het wel interessant om te onderzoeken of die klassieke voorkeuren het resultaat zijn van indoctrinatie of van genen. Er voetballen steeds meer meisjes. Heel leuk, helemaal niks mis mee. Maar dit bedoel ik dus als doorslaan. Onderzoek is altijd interessant, maar wat ze er dan mee gaan doen is foute boel. Als voetbal een mannensport is dan is dat zo, mannen zijn sowieso fanatieker met sporten doorgaans. |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 13:11 |
quote: Ik maak mij nergens druk om. Ik geef alleen mijn mening. Ik geloof ze niet, het is gespeeld en nep. En dat bedoel ik dus met je anders voordoen als maatschappij dan je bent. |
The_Undertaker_ | zondag 31 juli 2011 @ 13:12 |
Naast de eis om het aftreden van de Noorse regering, heeft Breivik ook geweigerd om een foto, een mugshot, te laten maken in de gevangenis. Hij heeft namelijk met de grootste zorgvuldigheid alle foto's van hem publiek gemaakt die we nu kennen en hij wil niet dat er vernederende plaatjes van hem bij de media terechtkomen.
Verder heeft hij ook laten weten alleen in een rode Lacoste trui te willen verschijnen in het openbaar. Eerder vroeg hij of hij een legeruniform kon dragen. Dit werd geweigerd. Breivik zal nu dus alleen nog maar in de rode sweater verschijnen en niets anders.
 |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 13:16 |
|
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 13:19 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 13:11 schreef Lagrinta het volgende:[..] Ik maak mij nergens druk om. Ik geef alleen mijn mening. Ik geloof ze niet, het is gespeeld en nep. En dat bedoel ik dus met je anders voordoen als maatschappij dan je bent. Dus als in een land bijvoorbeeld kippenslachterijen zijn maar ook vegetariërs, dan doet het land an sich zich anders voor dan het is? Want hoe kun je zo hypocriet zijn om vegetariër te zijn, en toch kippenslachterijen te hebben?
O nee, dat zijn misschien totaal verschillende mensen die wél in hetzelfde land wonen, maar toch andere opvattingen hebben. Dat zegt toch helemaal niks over de maatschappij in zijn geheel? |
yvonne | zondag 31 juli 2011 @ 13:20 |
quote: De grote vraag rijst: wat is hier waar van.. |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 13:22 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 13:19 schreef GreatPretender het volgende:[..] Dus als in een land bijvoorbeeld kippenslachterijen zijn maar ook vegetariërs, dan doet het land an sich zich anders voor dan het is? Want hoe kun je zo hypocriet zijn om vegetariër te zijn, en toch kippenslachterijen te hebben? O nee, dat zijn misschien totaal verschillende mensen die wél in hetzelfde land wonen, maar toch andere opvattingen hebben. Dat zegt toch helemaal niks over de maatschappij in zijn geheel? Het is de mentaliteit, het egalitarisme de vrouwenemancipatie. Nog erger dan hier. Mannen en vrouwen zijn gelijk. Wrong, mannen en vrouwen zijn gelijkwaardig, dat is heel wat anders. Per se vrouwen op hoge posities hebben leidt tot niets, en mannen met poppen laten spelen al helemaal niet.
Een kinderdagverblijf zie ik inderdaad wel als een onderdeel waar kinderen een opvoeding mede genieten. Daar krijg je dus wel een idee hoe men denkt in die samenleving. |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 13:27 |
Maar als het dus de mentaliteit is, is het toch niet nep. Je kunt het er niet mee eens zijn, oké ik ben het met je eens, maar dat wil toch niet zeggen dat het nep is.
|
The_Undertaker_ | zondag 31 juli 2011 @ 13:27 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 13:05 schreef HiZ het volgende:Ja hij werd gedwongen om te vertellen dat hij niet verantwoordelijk was voor de bomaanslag. Geweldig hoor. Belachelijk idd. Dat stukje wat "De Nuance" quote gaat over ene Indiër Martin die 22 jaar in Oslo woont, hij werd aangezien voor een terrorist door Noorse tokkies.
Wel een goede reactie van Martin, maar mocht dit mij overkomen dan zou ik niet zo genuanceerd reageren en zou ik de tokkie waarschijnlijk in elkaar timmeren. |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 13:30 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 13:27 schreef GreatPretender het volgende:Maar als het dus de mentaliteit is, is het toch niet nep. Je kunt het er niet mee eens zijn, oké ik ben het met je eens, maar dat wil toch niet zeggen dat het nep is. Akkoord. |
Gia | zondag 31 juli 2011 @ 13:34 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 13:12 schreef The_Undertaker_ het volgende:Naast de eis om het aftreden van de Noorse regering, heeft Breivik ook geweigerd om een foto, een mugshot, te laten maken in de gevangenis. Hij heeft namelijk met de grootste zorgvuldigheid alle foto's van hem publiek gemaakt die we nu kennen en hij wil niet dat er vernederende plaatjes van hem bij de media terechtkomen. Verder heeft hij ook laten weten alleen in een rode Lacoste trui te willen verschijnen in het openbaar. Eerder vroeg hij of hij een legeruniform kon dragen. Dit werd geweigerd. Breivik zal nu dus alleen nog maar in de rode sweater verschijnen en niets anders. [ afbeelding ] In de hoop dat 'volgers' nu ook van die rode truien gaan dragen?
Ben blij dat ik niet zo'n trui heb. Je zou maar worden aangezien als achterban van Breivik vanwege een kledingstuk.
Maar ik denk wel dat dit zijn achterliggende gedachte is. |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 13:35 |
Ik denk dat het opzettelijk rood is vanwege de kleur van de sociaal-democratisch partij.
Maar ik denk dat hij er ook van geniet als mensen speculeren over zijn motieven. |
Gia | zondag 31 juli 2011 @ 13:38 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 13:35 schreef De_Nuance het volgende:Ik denk dat het opzettelijk rood is vanwege de kleur van de sociaal-democratisch partij. Maar ik denk dat hij er ook van geniet als mensen speculeren over zijn motieven. Zou hij Nederlands kunnen lezen? |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 13:39 |
quote: Geen idee, maar ik bedoel in het algemeen. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 13:49 |
quote: Ik denk dat wij daar nooit 100% achter zullen komen...en mss maar goed ook. |
Bayswater | zondag 31 juli 2011 @ 14:01 |
Breivik heeft de peilingen van juni nog in zijn geheugen, een aftreden van de regering zou niet echt opschieten voor hem met de huidige peilingen. |
Re | zondag 31 juli 2011 @ 14:05 |
in AB's ogen zal zijn verschijning in het rood een soort reverse psychology zijn, hij is het echte rood van bloed en wraak, niet die kneuzige minderwaardige socialisten. oid |
De_Nuance | zondag 31 juli 2011 @ 14:09 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 14:01 schreef Bayswater het volgende:Breivik heeft de peilingen van juni nog in zijn geheugen, een aftreden van de regering zou niet echt opschieten voor hem met de huidige peilingen. Hoe zijn die nu ? |
yvonne | zondag 31 juli 2011 @ 14:10 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 14:05 schreef Re het volgende:in AB's ogen zal zijn verschijning in het rood een soort reverse psychology zijn, hij is het echte rood van bloed en wraak, niet die kneuzige minderwaardige socialisten. oid http://mens-en-samenlevin(...)eur-rood-oranje.html Nog wat opties. |
gebrokenglas | zondag 31 juli 2011 @ 14:10 |
Als je nu dat spel Call of Duty: Modern Warfare 2 wilt gaan kopen, ben je dan ook direct verdacht? |
gebrokenglas | zondag 31 juli 2011 @ 14:12 |
quote: hmmm. 'kweeniet wat ik ervan moet denken. |
Bayswater | zondag 31 juli 2011 @ 14:17 |
quote: http://www.hln.be/hln/nl/(...)t-na-aanslagen.dhtml |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 14:18 |
quote: Mooie kleur is rood. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 14:21 |
quote: Alleen als je tegelijkertijd ook chemicaliën en kunstmest gaat bestellen en je een wapenvergunning hebt. Die combo kan wel eens wat alarmbellen doen rinkelen. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 14:38 |
quote: Morrissey licht Breivik-uitspraak toe (maar zegt niet sorry) De voormalige Smiths-frontman zei dat de dodelijke aanslagen in het niets verzinken in vergelijking met de praktijken van McDonald's en Kentucky Fried Chicken. Wereldwijde protesten volgden op deze uitspraak, die als een bagatellisering van de terroristische aanslagen wordt beschouwd. http://www.hln.be/hln/nl/(...)egt-niet-sorry.dhtml
|
Plus_Ultra | zondag 31 juli 2011 @ 15:40 |
had ik al verteld dat de denkbeelden van Breivik nauwelijks afwijken van de mening van de gemiddelde fokker hier en dat het mod team liever niet ziet dat ik dat hier post.
[ Bericht 0% gewijzigd door Plus_Ultra op 31-07-2011 15:50:08 ] |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 15:47 |
quote: In Noorwegen wel, want daar is de consensus nu dat als je schietspellen speelt je iedereen wilt vermoorden. Guns don't kill people mouseclicks kill people. |
Klaudias | zondag 31 juli 2011 @ 15:54 |
quote:
quote: denkt Janne Kristiansen, dat denkt Janne Kristiansens grote duim zeker. |
gebrokenglas | zondag 31 juli 2011 @ 15:55 |
Die FPS games zal niet zozeer het moordlust in de mens aanwakkeren, maar wel de skills verbeteren. |
gebrokenglas | zondag 31 juli 2011 @ 15:56 |
quote: ja, het begint nu lastig te worden onzinverhalen tussen het echte nieuws weg te filteren. |
Klaudias | zondag 31 juli 2011 @ 16:02 |
"Dit uiterlijk bestaat niet in Noorwegen" ... dat zijn nogal uitspraken ... |
Oud_student | zondag 31 juli 2011 @ 16:04 |
We zijn nu al bij het 335e Breivik gerelateerde topic, tijd voor een tussenbalans. Wat ik zie is dat van links en rechts zodang wordt gereageerd, dat de tegenstellingen als maar toenemen (polarisatie). Dit is een ideale voedingsbodem voor de ultra-rechtsen (nee ik bedoel niet Wilders) en de Haat-baarden.
"Onze" politici doen niet veel anders dan de usertjes op FOK nl. elkaar de schuld geven (en vooral richting Wilders, omdat het al meer dan een jaar lang alleen maar over Wilders gaat in de NL politiek). De taak van "onze" politici zou moeten zijn de rechtsstaat op een steviger fundament te zetten om alle fundamentalistische terreur de wind uit de zeilen te nemen, maar ik ben zeer pessimistisch. Ook de arrogante wereldvreemde houding van de Noorse regering, die alles bij het oude wil houden draagt er niet aan bij. |
Klaudias | zondag 31 juli 2011 @ 16:09 |
Op welke houding van de Noren doel je op? |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 16:12 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:04 schreef Oud_student het volgende:We zijn nu al bij het 335e Breivik gerelateerde topic, tijd voor een tussenbalans. Wat ik zie is dat van links en rechts zodang wordt gereageerd, dat de tegenstellingen als maar toenemen (polarisatie). Dit is een ideale voedingsbodem voor de ultra-rechtsen (nee ik bedoel niet Wilders) en de Haat-baarden. "Onze" politici doen niet veel anders dan de usertjes op FOK nl. elkaar de schuld geven (en vooral richting Wilders, omdat het al meer dan een jaar lang alleen maar over Wilders gaat in de NL politiek). De taak van "onze" politici zou moeten zijn de rechtsstaat op een steviger fundament te zetten om alle fundamentalistische terreur de wind uit de zeilen te nemen, maar ik ben zeer pessimistisch. Ook de arrogante wereldvreemde houding van de Noorse regering, die alles bij het oude wil houden draagt er niet aan bij. Volkomen mee eens. Ik kijk neer op al die mensen die nu nog meer olie op het vuur gooien. Zowel links als rechts. En vooral de politici die weer misbruik maken van deze tragedie. |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 16:14 |
quote: De kop in het fjord houding |
Oud_student | zondag 31 juli 2011 @ 16:15 |
quote: Dat ze niet direct hervormingen binnen de politie opstarten bijv. Over het algemeen is de houding van de Noorse regering: wij hebben niets fout gedaan en we gaan voort op de ingeslagen weg / beleid. Terwijl naar mijn mening Noorwegen niet meer hetzelfde kan zijn, net als de VS na 9/11 en Nederland na de moord op Fortuyn. |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 16:16 |
Dus polariseren is niet goed, en de boel bij elkaar proberen te houden is ook niet goed?
@Oud_student: Kun je het niet beter vergelijken met de OCB. aangezien dat ook een autochtoon was. |
Oud_student | zondag 31 juli 2011 @ 16:17 |
quote: Ja dat is goed samengevat, waar we heen moeten is naar een versterking van onze rechtsstaat die de wind uit de zeilen neemt van elke fundamentalistische stroming. |
Oud_student | zondag 31 juli 2011 @ 16:21 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:12 schreef Lagrinta het volgende:Volkomen mee eens. Ik kijk neer op al die mensen die nu nog meer olie op het vuur gooien. Zowel links als rechts. En vooral de politici die weer misbruik maken van deze tragedie. Ik kijk niet neer op die mensen, ik maak me zelf er wrs ook wel schuldig aan, het is pure frustratie. Wat erger is dat "onze" politici ook niet boven het niveau van FOK uitkomen. Zij zouden beter moeten weten en adequate maatregelen nemen ter versterking van onze staat en belangen. |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 16:21 |
Ik denk dat het juist goed is dat de politiek nu als één spreekt en rust en kalmte uitstraalt. Rapporten en onderzoeken komen er wel/zijn in al in gang. Zolang die niet afgerond zijn heeft het totaal geen nut om zo opgefokt te reageren, dat zou juist zijn wat AB wil en dan neem je de wind dus geheel niet uit de zeilen. Nu laten zien dat zulke acties geen verscheurde samenleving oplevert is denk ik iets wat dat wel doet.
http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?artid=10088950 Dan is dit toch erger: Deense politie bekritiseert omdat ze een bekende rechtsextremist hebben laten gaan nadat ze een bom in z'n kelder vonden. Hij krijgt nu wapentraining in Rusland |
Odysseuzzz | zondag 31 juli 2011 @ 16:21 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:17 schreef Oud_student het volgende:[..] Ja dat is goed samengevat, waar we heen moeten is naar een versterking van onze rechtsstaat die de wind uit de zeilen neemt van elke fundamentalistische stroming. Dit. |
Klaudias | zondag 31 juli 2011 @ 16:23 |
Wat zal Lacoste blij zijn dat Brevik zich zo identificeert met hun merk ... maar niet heus. |
Kijana | zondag 31 juli 2011 @ 16:23 |
quote: Hmm, ik vind hem op sommige foto's er wel anders uitzien. Met name die foto met dat foute sikje had hij meer haar. Hij is nu een stuk kaler. 
quote: De uitspraken van Morrissey moet je ook maar met een korrel zout nemen.  |
Lagrinta | zondag 31 juli 2011 @ 16:29 |
quote: Daar dacht ik ook aan, maar ze kunnen er niet veel mee. Geen invloed op dus druk over maken heeft geen zin. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 16:33 |
quote: Ik luister wel naar z'n muziek...tenminste, naar The Smiths.  |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 16:33 |
På spørsmål om "hva er din holdning til det flerkulturelle Norge?", svarer 68 prosent at de er positive. 13 prosent sier de er negative.
Op de vraag "Wat is jouw houding tegenover het multiculturele Noorwegen?", antwoord 68% van de ondervraagden dat ze er positief tegenaan kijken, 13% staat er negatief tegenover
På spørsmål om man har endret syn på det flerkulturelle Norge etter terrorangrepet 22. juli, svarer 26 prosent at de har blitt mer positive, mens 49 prosent sier de ikke har endret mening. Ni prosent sier de har blitt mer negativ.
Op de vraag of men zijn/haar mening over de multiculturele samenleving heeft verandert na 22-07, antwoord 26% dat ze positiever zijn, terwijl 49% er nog hetzelfde over denkt. 9% van de ondervraagden is negatiever geworden. |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 16:52 |
quote: Ja, want klikken met je muis is bijna hetzelfde als een wapen afschieten. |
banaantjeEE | zondag 31 juli 2011 @ 16:54 |
quote: Dat geloof je nu toch zelf niet? |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 16:56 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:33 schreef GreatPretender het volgende:På spørsmål om "hva er din holdning til det flerkulturelle Norge?", svarer 68 prosent at de er positive. 13 prosent sier de er negative. Op de vraag "Wat is jouw houding tegenover het multiculturele Noorwegen?", antwoord 68% van de ondervraagden dat ze er positief tegenaan kijken, 13% staat er negatief tegenoverPå spørsmål om man har endret syn på det flerkulturelle Norge etter terrorangrepet 22. juli, svarer 26 prosent at de har blitt mer positive, mens 49 prosent sier de ikke har endret mening. Ni prosent sier de har blitt mer negativ. Op de vraag of men zijn/haar mening over de multiculturele samenleving heeft verandert na 22-07, antwoord 26% dat ze positiever zijn, terwijl 49% er nog hetzelfde over denkt. 9% van de ondervraagden is negatiever geworden. Hadden ze ook de vraag 'Bent u na 22 juli 2011 meer geneigd tot het geven van politiek correcte antwoorden'.
Was er ook een aparte enquete voor mensen die er 'niet-Noors' uitzagen (waaronder kennelijk dus ook hoogblonde mannen van 32 met blauwe ogen vallen) of ze zich op 22 juli rond 17.00 uur minder of meer Noors voelden?
Verder vraag ik me af hoe je precies positiever over de multi-culturele samenleving wordt als er meer dan 75 mensen zijn vermoord. Waren ze een rave-party over de multiculturele samenleving begonnen als er 750 socialisten waren doodgeschoten? Van extase gestorven bij een paar duizend doden? |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 17:28 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:56 schreef HiZ het volgende:[..] Hadden ze ook de vraag 'Bent u na 22 juli 2011 meer geneigd tot het geven van politiek correcte antwoorden'. Ja, 76% antwoorde dat ze juist nu gingen zeggen wat zenecht dachten.
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:56 schreef HiZ het volgende:[..] Was er ook een aparte enquete voor mensen die er 'niet-Noors' uitzagen (waaronder kennelijk dus ook hoogblonde mannen van 32 met blauwe ogen vallen) of ze zich op 22 juli rond 17.00 uur minder of meer Noors voelden? Niet een aparte enquete, wel een 'ga door naar vraag 4' optie voor deze mensen
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:56 schreef HiZ het volgende:[..] Verder vraag ik me af hoe je precies positiever over de multi-culturele samenleving wordt als er meer dan 75 mensen zijn vermoord. Waren ze een rave-party over de multiculturele samenleving begonnen als er 750 socialisten waren doodgeschoten? Van extase gestorven bij een paar duizend doden? Weet niet wat je probleem precies is, maar je anti-Noorwegen reacties beginnen nu van relativerend/kritisch naar ronduit belachelijk af te zakken. |
EggsTC | zondag 31 juli 2011 @ 17:49 |
Mwa hij dacht gewoon te ver, islam gaat europa wel overnemen, maar zo ver is het op dit moment nog niet. Tenslotte is islam vrede. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 17:51 |
quote: Iran. van de straffen die men daar geeft, krijgen de law en order figuren die Noorwegen te soft vinden een hele harde plasser. |
EggsTC | zondag 31 juli 2011 @ 18:00 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 17:51 schreef Kingstown het volgende:[..] Iran.  van de straffen die men daar geeft, krijgen de law en order figuren die Noorwegen te soft vinden een hele harde plasser. Inderdaad, gelukkig is het zo'n vredelievend geloof. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 18:07 |
quote: Kan me niet heugen wanneer Iran een ander land is binnen gevallen. Maar waarom wil jij Breivik zo graag aan Iran linken? |
HiZ | zondag 31 juli 2011 @ 18:12 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 17:28 schreef GreatPretender het volgende:[..] Ja, 76% antwoorde dat ze juist nu gingen zeggen wat zenecht dachten. [..] Niet een aparte enquete, wel een 'ga door naar vraag 4' optie voor deze mensen [..] Weet niet wat je probleem precies is, maar je anti-Noorwegen reacties beginnen nu van relativerend/kritisch naar ronduit belachelijk af te zakken. Bijvoorbeeld omdat het veel te vroeg is om te zeggen wat de effecten zijn? Als er iemand dood gaat, zeggen mensen altijd dat ze bewuster gaan leven. Als je er een maand later naar vraagt ligt het allemaal anders. |
2dope | zondag 31 juli 2011 @ 18:29 |
quote: Lekker relevant ook voor dit topic, bedankt hiervoor. |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 19:24 |
quote: Herdenking bloedbad Noorwegen morgen live bij NOS De NOS zendt de herdenking in Noorwegen van de slachtoffers van massamoordenaar Anders Behring Breivik morgen rechtstreeks uit tussen 12.00 en 13.00 uur op Nederland 1. Het NOS Journaal van 12 uur is daardoor alleen op Nederland 2 te zien. Noorse politici en leden van het koningshuis zijn bij de plechtigheid aanwezig, meldde een woordvoerder van de omroep vandaag. Door middel van toespraken en muziek wordt er stilgestaan bij de tragedie. Vrijdag 22 juli liet de rechtse extremist in de regeringswijk van Oslo een bom ontploffen, waardoor acht mensen stierven. Daarna schoot hij op het eilandje Utoya 69 bezoekers dood van een jeugdkamp van de regerende Arbeiderspartij. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)n-live-bij-NOS.dhtml
|
deedeetee | zondag 31 juli 2011 @ 19:42 |
Breivik waarschijnlijk niet krankzinnig |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 19:47 |
quote: Breivik kwam door file later op Utoya dan geplandRuim een week na de dubbele terreuraanslag in Noorwegen ontstaat een steeds duidelijker beeld van wat er precies gebeurde op vrijdag 22 juli. Zo melden Noorse media vandaag op basis van bronnen binnen politie en justitie dat de 32-jarige dader, Anders Behring Breivik, vermoedelijk nog veel meer slachtoffers had gemaakt als hij geen last zou hebben gehad van files. Hieronder volgt een beknopte reconstructie van de belangrijkste gebeurtenissen op de dag van de terreuraanslagen. 11.45 uur: Breivik rijdt in een huurauto, een Fiat Doblò, door een tolstation in Oslo. Hij parkeert het voertuig in de binnenstad en gaat vervolgens naar het huis van zijn moeder in een buitenwijk van de hoofdstad, waar hij ook woont. 12.51: Breivik rondt zijn ruim 1500 pagina's tellende manifest af. 14.08: Het document wordt verstuurd naar 1003 e-mailadressen. Breivik verkleedt zich als politieman. 15:00: Hij rijdt met zijn gehuurde VW-transportbus naar het centrum van Oslo. Het voertuig bevat een explosieve lading van honderden kilo's. 15.26: De autobom ontploft in de regeringswijk van Oslo. Breivik rijdt in zijn tweede huurauto naar de 40 kilometer verderop gelegen aanlegsteiger van de veerboot naar het eilandje Utoya, waar op dat moment een jeugdkamp van de regerende Arbeiderspartij plaatsheeft. Onderweg stuit hij op een lange file, veroorzaakt door een ongeval. 16.40: Hij parkeert zijn huurauto bij het station en pakt de ferry naar Utoya. 17.08: Breivik arriveert op Utoya, gewapend met een machinegeweer, een pistool en een grote hoeveelheid munitie. 17.27: De politie wordt gealarmeerd over de schietpartij. 18.09: Leden van de Delta elite-eenheid van de politie komen aan bij de veerhaven op het vasteland. 18.25: De politie arriveert op Utoya en gaat op zoek naar de schutter. 18.27: Breivik legt zijn wapens neer, doet zijn handen omhoog en geeft zich over aan de politie. Later blijkt dat hij in totaal 69 mensen om het leven heeft gebracht op Utoya en acht in Oslo. Breivik heeft ook bijna 100 gewonden op zijn geweten. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)ya-dan-gepland.dhtml
|
#ANONIEM | zondag 31 juli 2011 @ 20:07 |
quote: Die Noren regelen het zelf wel, daar hebben ze geen hordes wijsneuzen bij nodig. |
Winordie | zondag 31 juli 2011 @ 20:11 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 16:33 schreef GreatPretender het volgende:På spørsmål om "hva er din holdning til det flerkulturelle Norge?", svarer 68 prosent at de er positive. 13 prosent sier de er negative. Op de vraag "Wat is jouw houding tegenover het multiculturele Noorwegen?", antwoord 68% van de ondervraagden dat ze er positief tegenaan kijken, 13% staat er negatief tegenoverPå spørsmål om man har endret syn på det flerkulturelle Norge etter terrorangrepet 22. juli, svarer 26 prosent at de har blitt mer positive, mens 49 prosent sier de ikke har endret mening. Ni prosent sier de har blitt mer negativ. Op de vraag of men zijn/haar mening over de multiculturele samenleving heeft verandert na 22-07, antwoord 26% dat ze positiever zijn, terwijl 49% er nog hetzelfde over denkt. 9% van de ondervraagden is negatiever geworden. Even een vraagje, dit is niet de eerste keer dat islam in een land geintroduceert wordt. Hebben de interviewers ook aangegeven wat er met de autochtone bevolking en geloof is gebeurt in de landen waar islam is geintroduceert?
Waar zijn de christenen in egypte, iran, turkye, libye, kosovo, etc etc etc |
GreatPretender | zondag 31 juli 2011 @ 20:40 |
http://www.vg.no/nyheter/(...)l.php?artid=10088956
Het artikel waarin het onderzoek genoemd wordt |
Corkscrew | zondag 31 juli 2011 @ 21:13 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 20:11 schreef Winordie het volgende:[..] Even een vraagje, dit is niet de eerste keer dat islam in een land geintroduceert wordt. Hebben de interviewers ook aangegeven wat er met de autochtone bevolking en geloof is gebeurt in de landen waar islam is geintroduceert? Waar zijn de christenen in egypte, iran, turkye, libye, kosovo, etc etc etc De interviewers hebben zo te lezen niet geprobeerd het onderzoek te subjectiveren en de resultaten te beïnvloeden, dus ik denk van niet. |
Rumille | zondag 31 juli 2011 @ 21:48 |
http://twitter.com/#!/AndersBBreivik/status/97752291234422785 http://twitter.com/#!/AndersBBreivik/status/97749903995977728

 |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 22:25 |
Duitsland vreest navolgers aanslagen Noorwegen |
Pietverdriet | zondag 31 juli 2011 @ 22:37 |
quote: De juiste headline zou zijn: Veiligheidsdienst wil een nog groter budget en meer mogelijkheden privacy te schenden. |
Tauchmeister | zondag 31 juli 2011 @ 22:43 |
quote:
 |
Pietverdriet | zondag 31 juli 2011 @ 22:44 |
Is er trouwens al bekend wat voor een aanvalsgeweer de Noor gebruikte? |
Kingstown | zondag 31 juli 2011 @ 23:00 |
quote: Volgens mij nog niet, maar wel dat hij veel benodigdheden (incl. voor zijn wapens) op e-bay heeft gekocht.
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)dheden-op-eBay.dhtml |
Ericr | zondag 31 juli 2011 @ 23:14 |
quote: Waarschijnlijk :

De Ruger mini 14. |
mapampa | zondag 31 juli 2011 @ 23:17 |
In zijn manifest las ik dat hij als hoofdwapen een Ruger Mini 14 ging gebruiken.
Waar hij mee op deze foto staat:

Met daarnaast een pistool en een jachtgeweer. |
Pietverdriet | zondag 31 juli 2011 @ 23:19 |
quote: 5,5 mm, das erg klein kaliber voor hollowpoint |
tjoptjop | zondag 31 juli 2011 @ 23:23 |
quote: Op zondag 31 juli 2011 23:17 schreef mapampa het volgende:In zijn manifest las ik dat hij als hoofdwapen een Ruger Mini 14 ging gebruiken. Waar hij mee op deze foto staat: [ afbeelding ] Met daarnaast een pistool en een jachtgeweer. Dat lijkt me stug, die gebruikte the A-Team ook en daar raak je geen pepernoot mee. |
Ericr | zondag 31 juli 2011 @ 23:30 |
quote:
quote: I haven’t actually bothered to test the following method, since I have access to hollow point ammo for my Ruger Mini-14. Uit zijn manifest, lijkt me dat hij die munitie dan ook heeft gebruikt. |
apple_pie | maandag 1 augustus 2011 @ 19:29 |
quote: Ze zijn wel te vinden, zijn alleen redelijk zeldzaam omdat het een militair kaliber is en HPs voor militair gebruik verboden zijn.
Dat de media weer met die nonsensterm dum-dum kwamen was wel weer tenenkrommend; wat weten journalisten eigenlijk bizar weinig van waar ze over schrijven,,, |
Kingstown | maandag 1 augustus 2011 @ 20:23 |
quote: Noorse terrorist haat Madonna en Angelina JolieHij hekelt hen omdat ze het vermengen van rassen verheerlijken. http://www.nieuws.nl/653655
|
El_Matador | maandag 1 augustus 2011 @ 20:24 |
Links is er voor De Ander. En voor Anders... -O-
[ Bericht % gewijzigd door Frutsel op 02-08-2011 10:22:06 ] |
Puntenslijpsel | maandag 1 augustus 2011 @ 20:36 |
quote: ... een pepernoot lijkt me moeilijk te raken 
quote: Rot toch een end op  |
gebrokenglas | maandag 1 augustus 2011 @ 20:41 |
De herdenking in Noorwegen was slechts een 1 minuut itempje ver achterin het 20 uur journaal... |
Kingstown | maandag 1 augustus 2011 @ 20:45 |
quote: Dat is onze huidige snelle maatschappij. Verbaast me nog dat het 2/3 dagen hot geweest is. Ondertussen Schnee von gestern. Ruim een week en 52 topics is ook best veel voor een nieuwsitem, had dat ook niet verwacht. |
Perrin | maandag 1 augustus 2011 @ 21:16 |
quote:

[ Bericht % gewijzigd door Frutsel op 02-08-2011 10:21:48 ] |
#ANONIEM | maandag 1 augustus 2011 @ 21:24 |
quote:

[ Bericht % gewijzigd door Frutsel op 02-08-2011 10:21:47 ] |
maartena | maandag 1 augustus 2011 @ 21:46 |
quote:

Ik had je tot vandaag toch een heel stuk intelligenter ingeschat. Maar aangezien iedereen wel eens een blond momentje heeft, is het je vergeven. 
[ Bericht % gewijzigd door Frutsel op 02-08-2011 10:22:01 ] |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 22:32 |
Heb inmiddels een groot deel van zijn manifest gelezen (het grootste deel van het ideologische verhaal overgeslagen, ging mij vooral om zijn voorbereiding en "dagboek"). Zeer interessant leesvoer. Ik krijg het beeld van een hoogbegaafde en bijna oneindig gemotiveerde man, die ziekelijk systematisch te werk gaat.
Ik heb niet alle kleine nieuwsberichtjes gevolgd, dus excuses als zaken al breed bekend zijn, maar voor de liefhebber enkele feiten die ik opvallend vond:
- Hij noemt twee voorbeelden om er voor te zorgen dat je langere tijd alleen kunt werken zonder inmenging van vrienden en bekenden: zeg dat je verslaafd bent aan World of Warcraft en dat je een jaar lang hardcore wilt spelen, of zeg dat je homo bent en tijd nodig hebt voor jezelf. Bij korte bezoeken zeg je dat je naar een homo-erotische massagesalon gaat. Zijn bedoeling hiermee is tegen een bekende iets schaamtevols toe te geven, in de hoop dat ze het daardoor niet doorvertellen.
- Hij ging naar Praag met de gedachte makkelijk aan een wapen te komen. Na enkele mislukte pogingen schrijft hij dat de stad een stuk makker en veiliger is dan hij dacht. Hij overweegt vervolgens nog enkele andere manieren totdat hij besluit legaal een wapenvergunning aan te vragen. Zijn wapens past hij aan met losse onderdelen die hij op E-bay koopt.
- Om zichzelf te motiveren trakteert hij zichzelf regelmatig op een luxe driegangenmenu. Vaak is dit een chinees restaurant in wat hij noemt de "southern town"
- Op een dag wordt hij wakker met een smsje dat de eigenares van zijn gehuurde farm binnen twee uur iets op komt halen. Op dat moment ligt de hele farm vol met materialen om bommen mee te maken. Hij besluit om zijn pistool bij de hand te houden om haar te executeren en vervolgens te vluchten. Hij weet haar echter over te halen om twee dagen later te komen.
- Hij was meer dan 5 dagen bezig om alle kunstmestkorrels te vermalen. Deze hadden namelijk een beschermende laag.
- Op een gegeven moment moet hij werken met puur aluminium. Hij wordt doodsbang als hij de bijsluiter leest. Aluminium kan ontploffen als het in contact komt met onder meer metaal en zuurstof en als er wrijving onstaat. Op dat moment calculeert hij dat hij mogelijk komt te overlijden, maar helaas gebeurt en niets, zelfs niet als hij het in een stalen betonmolen gaat mengen.
- Hij is er van overtuigd dat hij door alle giftige dampen die hij heeft ingeademd kanker zal oplopen.
- Hij geeft aan dat het primaire doel van een gevangen tempelier moet zijn om te ontsnappen. Daarnaast moet de tempelier voor zijn aanslag ergens een koffer begraven waarmee hij na zijn ontsnapping opnieuw een aanslag kan plegen. Hij adviseert dan losse aanslagen te plegen. Niet op prominente en bekende politici, maar de laag hieronder, in verband met slechte beveiliging.
- Hij geeft aan dat een tempelier altijd cyankali bij zich moet dragen en zichzelf moet doden als hij merkt dat de missie mislukt. Als de missie lukt moet hij zich overgeven. Hieruit blijkt dus dat zijn missie "geslaagd" was. |
#ANONIEM | maandag 1 augustus 2011 @ 22:38 |
Pas op dat je niet alles gelooft wat Breivik heeft geschreven. Hij wil zich namelijk beter voordoen dan hij is, om zo zijn manifest meer kracht bij te zetten. Grootheidswaan. |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 22:43 |
- Breivik had een hekel aan metal
- Hij liet zijn buren op de farm zijn land oogsten voor dierenvoeder. Hij liet ze juist dichtbij komen om geen argwaan te wekken. Hij raadt aan om zo vriendelijk mogelijk tegen je buren te doen.
- Hij gaf meer dan 300.000 euro uit aan zijn aanslag, inclusief de gehele voorbereiding.
- Om snel geld te verdienen geeft hij in zijn dagboek aan gouderts te zoeken door rotsen te laten ontploffen. De andere optie is als private beschermer te werken in een conflict zone. Dit is een van zijn laatste beschrijvingen en is, zo lijkt mij, een metafoor voor zijn aanslag. Leek me op zich een interessante invalshoek die ik nog niet in de media heb gehoord (kan aan mij liggen).
- In zijn manifest omschrijft hij allerlei onderscheidingen voor tempeliers (die hij hoogstwaarschijnlijk zelf heeft verzonnen). Opvallend is dat hij op een van zijn zelfgemaakte foto's al enkele insignes draagt die hij enkel door het plegen van een aanslag zou mogen dragen.
- Voor de foto's heeft hij make-up gebruikt. Hij geeft aan dat het inderdaad "gay" lijkt, maar dat het helpt om goed op de foto te staan.
- De reden dat hij aan bodybuilding deed was om zijn pantser te kunnen dragen, dat inclusief wapens meer dan 45 kilo woog. Hij gebruikte hiervoor winstrol.
- Het is aannemelijk dat hij tijdens zijn aanslag een mix van ephedrine en caffeine heeft genomen (bijvoorbeeld Red Bull). De werking is ongeveer twee uur, dus hij heeft deze net voor of na de bomaanslag ingenomen.
- Een compleet pantser verkopen is verboden, dus kocht hij alle onderdelen los en zette hem zelf in elkaar. De meeste onderdelen kocht hij op E-bay
- Opvallend is dat Breivik de Islam prijst om haar methoden om mensen gemotiveerd te houden, zoals vijf keer per dag bidden of ramadan. Hij geeft ook aan geen hekel aan de islam te hebben, hij is enkel tegen inmening van culturen. Hij ziet Al Qaeda deels als zijn gelijke. Zij vechten voor hun land, hij voor de zijne.
- Breivik schrijft zichzelf te motiveren met "self-propaganda".
- Hij adviseert om of een aanslag te plegen op marxisten, zoals hij zelf gedaan heeft. Of op moslims. De gedachte achter de laatste groep is hen zo boos te maken dat ze gewelddadig in opstand komen. Dat is volgens Breivik nodig om de autochtone Westerse bevolking kwaad genoeg te maken over hun geweld, en zijn extreme plannen door te voeren. |
gebrokenglas | maandag 1 augustus 2011 @ 22:44 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:32 schreef Endorcoven het volgende:- Om zichzelf te motiveren trakteert hij zichzelf regelmatig op een luxe driegangenmenu. Vaak is dit een chinees restaurant in wat hij noemt de "southern town" Zijn farm ligt aan de rivier tussen de plaatsen Rena en Asta. Met de southern town bedoelde hij Asta. |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 22:44 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:38 schreef Kikvors het volgende:Pas op dat je niet alles gelooft wat Breivik heeft geschreven. Hij wil zich namelijk beter voordoen dan hij is, om zo zijn manifest meer kracht bij te zetten. Grootheidswaan. Mocht dit aan mij gericht zijn: uiteraard. Hij is een megalomane psychotische grootheids- en godsdienstwaanzinnige. Weliswaar met kraakheldere logica, maar met hele harteloze uitkomsten.
Hij ziet de wereld haast als een computerspelletje. Dan kun je ook zonder enig berouw een "lastige groep" uitmoorden. gelukkig kennen bijna alle mensen nog enigszins de waarde van een leven of levens.
Ik beschrijf puur wat hij schrijft, meer niet. |
MrBadGuy | maandag 1 augustus 2011 @ 22:46 |
quote: Het is live op tv te zien geweest, moeten ze dan ook nog eens 10 minuten er op door gaan in het journaal? Het leven gaat door, er is ook ander belangrijk nieuws. |
gebrokenglas | maandag 1 augustus 2011 @ 22:49 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:32 schreef Endorcoven het volgende:- Op een gegeven moment moet hij werken met puur aluminium. Hij wordt doodsbang als hij de bijsluiter leest. Aluminium kan ontploffen als het in contact komt met onder meer metaal en zuurstof en als er wrijving onstaat. Op dat moment calculeert hij dat hij mogelijk komt te overlijden, maar helaas gebeurt en niets, zelfs niet als hij het in een stalen betonmolen gaat mengen. Ja, en hij had zijn glock constant vlak bij zich dat mocht er zich een explosie voordoen en hij zou dat zwaar gewond overleven, kon hij er op die manier alsnog een einde aan maken. |
#ANONIEM | maandag 1 augustus 2011 @ 22:49 |
Puik werk Endorcoven Dank daarvoor.
Ben zelf, vanuit mijn achtergrond, juist wel erg geinteresseerd in zijn ideologische verhaal. Ik hoop daar tzt nog een analyse van te schrijven, maar nu geen tijd voor helaas. |
gebrokenglas | maandag 1 augustus 2011 @ 22:50 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:46 schreef MrBadGuy het volgende:[..] Het is live op tv te zien geweest, moeten ze dan ook nog eens 10 minuten er op door gaan in het journaal? Het leven gaat door, er is ook ander belangrijk nieuws. Nouja, perhaps maar ik had iets meer verwacht toch wel. |
#ANONIEM | maandag 1 augustus 2011 @ 22:53 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:44 schreef Endorcoven het volgende:[..] Mocht dit aan mij gericht zijn: uiteraard. Hij is een megalomane psychotische grootheids- en godsdienstwaanzinnige. Weliswaar met kraakheldere logica, maar met hele harteloze uitkomsten. Ja de logica is inderdaad kraakhelder, wat ik tot nu gelezen heb in ieder geval. En daarin schuilt ook mijn kritiek. Het is te logisch en te zwart-wit en hij gaat zeer selectief om met feiten. Dat maakt zijn logica eigenlijk zeer simplistisch en verraadt zijn gebrek aan analytisch vermogen imo.
[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 01-08-2011 22:55:49 ] |
gebrokenglas | maandag 1 augustus 2011 @ 22:59 |
Dit vind ik weer zo typisch: nu krijg je dit soort verhalen, de politie de zwarte piet toespelen en bijna de schuld geven ofzo:
Police ignored neighbors’ concerns over Breivik
Nevertheless, two local farmers found something suspicious in Breivik’s behavior. One of them, who had closer relations with Breivik due to a contract to get hay from Breivik’s premises, wondered why the latter never invited him into the house and always made sure he’d shut the doors tight. Breivik also showed the man the manifesto. Some time after reading the “absurd” work, the farmer saw Breivik had put opaque glass into the windows of the two houses at the farm. The farmer called the police, who disregarded the claim saying this was Breivik’s private property.
bron |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 23:03 |
- De foto's heeft hij zelf gemaakt met een camera van 80 euro. Hij vond het te gevaarlijk om dit bij een professionele fotograaf te doen.
- Breivik heeft een lading pure nicotine uit China gekocht. Zijn bedoeling was om de kogels te vullen met twee druppels nicotine, waardoor gewonden ook zouden sterven.
- Hij was doodsbang dat het pakje opengemaakt zou worden en een douanebeambte zou sterven.
- Op een dag ziet hij twee politieauto's als hij naar zijn farm gaat. Daar aangekomen ziet hij dat de deur openstaat en gaat uit van een inval. Er blijkt echter niemand te zijn en hij bedenkt dat de wind de deur moet hebben open geblazen.
- Zijn youtubefilmpje heeft hij gemaakt met onder meer photoshop. Hij overwoog om een Aziaat te benaderen om het mooier te maken, maar besloot dat dit te veel druk op zijn budget zou leggen.
- Hij verwachtte dat hij na zijn aanslag in de media beschuldigd zou worden van pedophilie, homoseksueel, incestueus, psycho, ADHD, dief, niet opgeleid, inteelt, maniak, gek en monster.
- Hij had verschillende koffers maar liefst drie meter diep begraven in afgelegen gebieden, om zo nooit in het bezit te zijn van al het bewijsmateriaal tegelijk. Een hiervan lag in een moerassig gedeelte met heel veel muggen. Hij zag er enorm tegenop om die koffer weer op te graven.
- Toen hij de kunstmest wilde vergruizen probeerde hij dat eerst met gewichten. Dit ging te langzaam. Vervolgens besloot hij blenders aan te schaffen. Hij reed naar de stad en kocht er 12 verschillende. Hierna testte hij welke de beste was, reed terug en kocht er hier nog eens 5 van.
- Voor iedere stap in het maken van een bom las hij minstens tientallen instructies op het internet, en voegde de meest voorkomende bij elkaar.
- In zijn laatste weken voor de aanslag keek hij veel naar de televisieserie "The Shield"
- Ergens in zijn manifest geeft hij aan voor het eerst sinds lange tijd weer te bidden. Opvallend is dat hij aan god "uitlegt" waarom de aanslag nodig is. Iets dat zijn grootsheidswaanzin duidelijk laat zien.
- Op een gegeven moment moet hij het levensgevaarlijke aluminium uitpakken. Omdat hij vermoed mogelijk te sterven houdt hij een glock bij de hand om zichzelf te executeren mocht hij de mogelijke explosie overleven.
- Breivik beschrijft hoe hij het contact met zijn vrienden bewust heeft verbroken. Toch vraagt hij zich af of het waard is om zijn vriendschappen op te geven. Hij redeneert dat het geen nut heeft jezelf "op te offeren" voor mensen die niet van je houden. |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 23:12 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:49 schreef Thomas B. het volgende:Puik werk Endorcoven  Dank daarvoor. Ben zelf, vanuit mijn achtergrond, juist wel erg geinteresseerd in zijn ideologische verhaal. Ik hoop daar tzt nog een analyse van te schrijven, maar nu geen tijd voor helaas. Ik kom zelf absoluut niet uit de hoek van de psycho-analyses, maar ik denk dat het volgende op hem van toepassing is:
- De aanslagen pleegde hij deels om de toekomstige sociaal-democraten (in zijn ogen marxisten) grotendeels uit te moorden en om angst te kweken om nog voor die partij uit te komen. - De aanslagen heeft hij echter voornamelijk zo spectaculair mogelijk uitgevoerd om maximale aandacht te vragen voor zijn manifest, zijn "meesterwerk". Op zich een gelukt doel want ik heb het grotendeels gelezen en velen met mij denk ik. - Hij probeert een geheime beweging te schetsen om zo mensen te inspireren, hen een doel te geven en het gevoel te geven dat ze lid zijn van een belangrijke geheime orde. Ik krijg echter sterk de indruk dat hij alleen opereert en hierover vooral uit zijn nek lult. De beschrijvingen van rangen en medailles is simpelweg komisch te noemen. - Hij is iemand die niet in individuen denkt maar in culturen. Doden zijn in zijn ogen niet erg, het gaar er om welke cultuur overwint, in dit geval een homogene patriotische blanke cultuur. - Belangrijk is dat hij, ondanks dat hij ze als de bezetter ziet, niet per se iets tegen moslims of islam heeft. Hij is vooral boos op de "verraders" die hij in 3 categorieen indeelt. Dit verklaart ook deels zijn doel. Zij bieden de ruimte, en hij neemt het moslims niet kwalijk dat ze die nemen. - Hij denkt en werkt systematisch en calculerend, tot het ziekelijke, en vertrouwt er ook op dat (bijna) alles via een systeem en analyse opgelost kan worden. - Hij walgt van zijn leefomgeving en zijn realiteit en verzint er dus een als tempelier en kruisvaarder, inclusief geheime contacten, overleggen, rangen, plannen enz.
Maar er komt binnenkort ongetwijfeld een heel uitgebreid professioneel psychologisch rapport dat het beter beschrijft. Desondanks zou het me niet verbazen als daar ongeveer in staat wat ik hier boven beschrijf. |
gebrokenglas | maandag 1 augustus 2011 @ 23:23 |

bron / ook foto's uit zijn jeugd |
Puntenslijpsel | maandag 1 augustus 2011 @ 23:26 |
quote: bizar die jeugdfoto's 
en top werk Endorcoven  |
gewoonfaye | maandag 1 augustus 2011 @ 23:26 |
Toffe analyse, scheelt mij een hoop leeswerk |
#ANONIEM | maandag 1 augustus 2011 @ 23:30 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 23:12 schreef Endorcoven het volgende:[..] Ik kom zelf absoluut niet uit de hoek van de psycho-analyses, maar ik denk dat het volgende op hem van toepassing is: - De aanslagen pleegde hij deels om de toekomstige sociaal-democraten (in zijn ogen marxisten) grotendeels uit te moorden en om angst te kweken om nog voor die partij uit te komen. - De aanslagen heeft hij echter voornamelijk zo spectaculair mogelijk uitgevoerd om maximale aandacht te vragen voor zijn manifest, zijn "meesterwerk". Op zich een gelukt doel want ik heb het grotendeels gelezen en velen met mij denk ik. - Hij probeert een geheime beweging te schetsen om zo mensen te inspireren, hen een doel te geven en het gevoel te geven dat ze lid zijn van een belangrijke geheime orde. Ik krijg echter sterk de indruk dat hij alleen opereert en hierover vooral uit zijn nek lult. De beschrijvingen van rangen en medailles is simpelweg komisch te noemen. - Hij is iemand die niet in individuen denkt maar in culturen. Doden zijn in zijn ogen niet erg, het gaar er om welke cultuur overwint, in dit geval een homogene patriotische blanke cultuur. - Belangrijk is dat hij, ondanks dat hij ze als de bezetter ziet, niet per se iets tegen moslims of islam heeft. Hij is vooral boos op de "verraders" die hij in 3 categorieen indeelt. Dit verklaart ook deels zijn doel. Zij bieden de ruimte, en hij neemt het moslims niet kwalijk dat ze die nemen. - Hij denkt en werkt systematisch en calculerend, tot het ziekelijke, en vertrouwt er ook op dat (bijna) alles via een systeem en analyse opgelost kan worden. - Hij walgt van zijn leefomgeving en zijn realiteit en verzint er dus een als tempelier en kruisvaarder, inclusief geheime contacten, overleggen, rangen, plannen enz. Maar er komt binnenkort ongetwijfeld een heel uitgebreid professioneel psychologisch rapport dat het beter beschrijft. Desondanks zou het me niet verbazen als daar ongeveer in staat wat ik hier boven beschrijf. Ik wil het meer benaderen vanuit een politicologisch perspectief. Hoe verhouden zijn politieke ideeen zich tot andere conservatie en rechtse stromingen? Maar uiteraard zit daar ook een sterk psychologisch element in. Ben idd erg benieuwd naar andere rapporten gebaseerd op zijn manifest.
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 01-08-2011 23:30:52 ] |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 23:34 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 23:30 schreef Thomas B. het volgende:[..] Ik wil het meer benaderen vanuit een politicologisch perspectief. Hoe verhouden zijn politieke ideeen zich tot andere conservatie en rechtse stromingen? Maar uiteraard zit daar ook een sterk psychologisch element in. Ben idd erg benieuwd naar andere rapporten gebaseerd op zijn manifest. In dat geval wil ik je adviseren om het laatste hoofdstuk te lezen. Hierin omschrijft hij hoe de "tempeliers" staan tegenover verschillende stromingen en groeperingen. Die weet ik helaas even niet meer precies uit mijn hoofd.
Overigens heeft hij het volste begrip voor iedereen die hem nu haat. Hij gelooft echter wel dat de meeste autochtone Europeanen het met zijn denkbeelden eens zijn, alleen niet met zijn middelen.
Hij gelooft echter dat hij hiermee een hoger doel dient, en neemt het onbegrip op de koop toe. Hij gaat er vanuit dat wij over enkele tientallen jaren begrijpen waarom hij de aanslagen pleegde.
Dat is dus een opvallend gegeven, begrip voor andere culturen. Overigens niet voor "linkse" en multiculturele denkwijzen, maar wel voor alle nationalisten, of die nu wel of niet van zijn nationaliteit of cultuur zijn. Ondanks dat blijven andere culturen vijanden die je buiten de deur moet houden. |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 23:37 |
# herstel: hij is sterk gekant tegen nationalisme gezien dit grenzen binnen dezelfde cultuur vormt. Waar nationalisme staat moet patriottisme staan.
Het exacte verschil tussen patriottisme en nationalisme is mij overigens onduidelijk, maar dit is een duidelijke scheidslijn die Breivik hanteert. |
Bluesdude | maandag 1 augustus 2011 @ 23:43 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 23:12 schreef Endorcoven het volgende:[..] Ik kom zelf absoluut niet uit de hoek van de psycho-analyses, maar ik denk dat het volgende op hem van toepassing is: - De aanslagen pleegde hij deels om de toekomstige sociaal-democraten (in zijn ogen marxisten) grotendeels uit te moorden en om angst te kweken om nog voor die partij uit te komen. - De aanslagen heeft hij echter voornamelijk zo spectaculair mogelijk uitgevoerd om maximale aandacht te vragen voor zijn manifest, zijn "meesterwerk". Op zich een gelukt doel want ik heb het grotendeels gelezen en velen met mij denk ik. - Hij probeert een geheime beweging te schetsen om zo mensen te inspireren, hen een doel te geven en het gevoel te geven dat ze lid zijn van een belangrijke geheime orde. Ik krijg echter sterk de indruk dat hij alleen opereert en hierover vooral uit zijn nek lult. De beschrijvingen van rangen en medailles is simpelweg komisch te noemen. - Hij is iemand die niet in individuen denkt maar in culturen. Doden zijn in zijn ogen niet erg, het gaar er om welke cultuur overwint, in dit geval een homogene patriotische blanke cultuur. - Belangrijk is dat hij, ondanks dat hij ze als de bezetter ziet, niet per se iets tegen moslims of islam heeft. Hij is vooral boos op de "verraders" die hij in 3 categorieen indeelt. Dit verklaart ook deels zijn doel. Zij bieden de ruimte, en hij neemt het moslims niet kwalijk dat ze die nemen. - Hij denkt en werkt systematisch en calculerend, tot het ziekelijke, en vertrouwt er ook op dat (bijna) alles via een systeem en analyse opgelost kan worden. - Hij walgt van zijn leefomgeving en zijn realiteit en verzint er dus een als tempelier en kruisvaarder, inclusief geheime contacten, overleggen, rangen, plannen enz. Maar er komt binnenkort ongetwijfeld een heel uitgebreid professioneel psychologisch rapport dat het beter beschrijft. Desondanks zou het me niet verbazen als daar ongeveer in staat wat ik hier boven beschrijf. Ik heb lang niet alles gelezen, geen beginnen aan, maar door wat ik wel las kan ik zeggen dat je veel gelijk hebt. Zo dacht ik ook al. Op een puntje na: Hij heeft wel veel persé tegen bepaalde buitenlanders, mn islamieten. Dat is zijn drijfveer, daar draait zijn ideologie om. Maar dan komt het rare .. dat hij in het manifest en in de praktijk met de terreur vooral gefixeerd raakt op 'links' . Het lijkt wel alsof hij al zijn vreemdelingenhaat op monoculturalisten mm 'links' richt. Of, de analyse moet toch anders liggen en is zijn haat en angst naar islamieten een vlag voor iets anders bijv een specifiek trauma richting links allereerst ? |
Endorcoven | maandag 1 augustus 2011 @ 23:58 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 23:43 schreef Bluesdude het volgende:[..] Ik heb lang niet alles gelezen, geen beginnen aan, maar door wat ik wel las kan ik zeggen dat je veel gelijk hebt. Zo dacht ik ook al. Op een puntje na: Hij heeft wel veel persé tegen bepaalde buitenlanders, mn islamieten. Dat is zijn drijfveer, daar draait zijn ideologie om. Maar dan komt het rare .. dat hij in het manifest en in de praktijk met de terreur vooral gefixeerd raakt op 'links' . Het lijkt wel alsof hij al zijn vreemdelingenhaat op monoculturalisten mm 'links' richt. Of, de analyse moet toch anders liggen en is zijn haat en angst naar islamieten een vlag voor iets anders bijv een specifiek trauma richting links allereerst ? Er zijn vele mogelijkheden, maar ben het toch met je oneens dat hij heel erg gekant is tegen islamieten. Hij toont zelfs respect voor hun cultuur en bewondert met name hun motivatie en gedrevenheid. Ook hier gaat het hem niet om de individuen, maar om de methodiek.
Ik durf zelfs te stellen dat hij niet eens per se een hekel aan bepaalde mensen heeft, maar hen meer ziet als onderdeel van een ideologie. Zijn ideaal is een monoculturele samenleving, en is het eens met iedereen die dit ook nastreeft (zoals bijvoorbeeld Al Qaeda, dus moslims).
Zijn grote probleem heeft hij met sociaal democraten, of marxisten, omdat zij de islam ruimte hebben gegeven om onze cultuur over te nemen in zijn ogen. Hij beschouwt het als vanzelfsprekend dat moslims vervolgens deze ruimte nemen. Er woedt immers een oorlog volgens Breivik.
Mensenlevens lijkt hij hierbij niet interessant te vinden. Zo is hij immers bereid zijn eigen leven te geven voor zijn ideologie of hiervoor levenslang te gaan zitten. Je kunt er dan ook vanuit gaan dat hij, mits hij zijn ideologie blijft volgen, bij een eventuele ontsnapping niet een safe-haven zoekt, maar opnieuw zoveel mogelijk aanslagen wil plegen met de dood of gevangenschap als gevolg.
Yep, de gast is redelijk ziek. |
De_Nuance | dinsdag 2 augustus 2011 @ 00:27 |
Maar dat hoor je toch vaker uit extreem-rechtse hoek in heel Europa. Dat ze niets tegen moslims persoonlijk hebben maar dat ze vinden dat iedereen moet leven in zijn eigen land.
Maar tegelijkertijd roepen ze gorilla naar de eerste beste Midden-Oosterling die ze zien en zijn ze voorstander van geweld vaak tegen deze mensen.
Ik heb het nu niet over Brevik, die was sowieso voorstander van geweld, maar over echt Europees extreem extreem rechts. |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 04:42 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 21:46 schreef maartena het volgende:[..]  Ik had je tot vandaag toch een heel stuk intelligenter ingeschat. Maar aangezien iedereen wel eens een blond momentje heeft, is het je vergeven.  Kom dan met tegenargumenten?
Maar nee, daar is links een ster in. Zet tegenstanders met wie je het in debatten verliest (Melkerts zure linkse gezichtje toen ie door Fortuyn helemaal (terecht) met de grond gelijk gemaakt werd) gewoon weg als "racisten", "debielen" of liever "nazi's".
Het lijkje van Anne Frank opwarmen om de frustratie over je eigen denkbeelden te maskeren. Je moet maar durven....
Links heeft de grote fout gemaakt zich niet tegen islamisering (een uiterst anti-linkse ideologie) te wapenen.
Daar plukt rechts en "rechts" nu de vruchten van.
In jouw veilige suburbje in Californie zie je de dingen anders dan Henk en Ingrid in Ondiep. En daar gaat de linkse Elite de fout in.
Ontken het maar lekker hard, leer er maar lekker niks van, kruip in je schulp, doe aangiftes (zielepoot Dibi), maak anderen lekker uit voor nazi en fascist, maar kijk dan (helaas!!!!) niet gek op dat een niet zo vredelievende geflipte anti-islam gast doordraait en linksen neer gaat maaien.
Je hebt het probleem mede helpen creeeren door islamkritiek in extreem-rechtse hoek te drukken.
Daar krijg je Andersjes van.
Nogmaals: helaas. |
NorthernStar | dinsdag 2 augustus 2011 @ 06:17 |
quote: Neh het gaat de meesten helemaal net om islam, het gaat om bût'nlanders. Henkt of Ingred weten niet eens of de zwarte buurman islam, hindoe of nog heel iets anders aanhangt.
Wilders en de anti-islam/pro-israel club maakt daar gewoon handig ge(mis)bruik van. |
NorthernStar | dinsdag 2 augustus 2011 @ 07:24 |
Sterker Wilders is de grootste zegen voor de pro-multi etnische samenleving.
Stel dat je iemand had gehad die zich niet als een klein kind of gekke henkie zou gedragen maar een intelligent debat zou voeren.
Stel dat je iemand had gehad die niet steeds over islam zou ouwehoeren maar de werkelijke problemen van massa-immigratie aan de orde zou stellen.
Wilders fungeert een bliksemafleider die geen enkele zoden aan de dijk zal zetten.
Maar then again, Wilders zit er ook niet om Nederlandse belangen te verdedigen. Het zal hem een rotzorg zijn als we als Nederlanders uiteindelijk in de minderheid zijn. Zolang we allemaal maar anti-islam zijn. |
Dr.Nikita | dinsdag 2 augustus 2011 @ 07:26 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 06:17 schreef NorthernStar het volgende:[..] Neh het gaat de meesten helemaal net om islam, het gaat om bût'nlanders. Henkt of Ingred weten niet eens of de zwarte buurman islam, hindoe of nog heel iets anders aanhangt. Hoe weet je dit allemaal, heb jij speciale gaven dat je weet wat Henk en Ingrid denken? Opvallend hoeveel gedachtenlezers en psychologen zich op Fok! vertoeven.
En als je toch zoveel weet van wat anderen denken zul je vast verklappen wat Koos en Mien en niet te vergeten wat Mohammed en Fatima denken.
quote: Wilders en de anti-islam/pro-israel club maakt daar gewoon handig ge(mis)bruik van.
Gebruik wel maar misbruik niet. |
Dr.Nikita | dinsdag 2 augustus 2011 @ 07:31 |
Nog zo'n tenenkrommend reactie. Je slachtoffergedachten als feiten neerzetten.
quote: Maar then again, Wilders zit er ook niet om Nederlandse belangen te verdedigen. Het zal hem een rotzorg zijn als we als Nederlanders uiteindelijk in de minderheid zijn. Zolang we allemaal maar anti-islam zijn. En wie is "we", je fantasievriendje? |
NorthernStar | dinsdag 2 augustus 2011 @ 07:42 |
quote: We zijn de autochtone nederlanders. Je mag dommertje spelen en net doen alsof het allemaal over islam gaat maar de werkelijke problemen komen voort uit het groot aantal migranten, waarvan het niks uitmaakt of ze nu uit Marokko, de Antillen, de Kongo of Somalië komen of in wat voor sprookje ze geloven.
Door het focussen op Islam is daar geen oog voor. En dat hij zich als een onbeschofte boer opstelt leidt het het debat nog meer af. Zoals gezegd, hij verprutst tijd zodat de multi-etnische samenleving straks een voldongen feit zal zijn. |
Rikketik | dinsdag 2 augustus 2011 @ 07:52 |
quote: Tegenargumenten zijn zinloos, daar je ze op voorhand al afschiet:
quote: Ontken het maar lekker hard, leer er maar lekker niks van, kruip in je schulp, doe aangiftes (zielepoot Dibi), maak anderen lekker uit voor nazi en fascist, maar kijk dan (helaas!!!!) niet gek op dat een niet zo vredelievende geflipte anti-islam gast doordraait en linksen neer gaat maaien.
Je houdt er een smerige manier van discussiëren op na, El_Matador. Maar daar hadden ze je in een ander - inmiddels gesloten - topic ook al op gewezen. Wie is nu eigenlijk degene die niet wil leren, vraag ik me dan af? |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 08:30 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 07:52 schreef Rikketik het volgende:[..] Tegenargumenten zijn zinloos, daar je ze op voorhand al afschiet: [..] Je houdt er een smerige manier van discussiëren op na, El_Matador. Maar daar hadden ze je in een ander - inmiddels gesloten - topic ook al op gewezen. Wie is nu eigenlijk degene die niet wil leren, vraag ik me dan af? "Wilders de nieuwe Mussolini, en Che Guevara was een held."
Wie discussieert er nou smerig? 
En wederom niets inhoudelijks. Opvallend. |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 08:35 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 08:30 schreef El_Matador het volgende:[..] "Wilders de nieuwe Mussolini, en Che Guevara was een held." Wie discussieert er nou smerig?  En wederom niets inhoudelijks. Opvallend. Je draaft door , waardoor het punt dat je wilt maken wegvalt.
Waar wordt in deze discussie er gesproken over Mussolini en Che Guevara? Ik ben in deze reeks die uitspraken nog niet tegengekomen. |
Rikketik | dinsdag 2 augustus 2011 @ 08:53 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 08:30 schreef El_Matador het volgende:[..] "Wilders de nieuwe Mussolini, en Che Guevara was een held." Wie discussieert er nou smerig?  En wederom niets inhoudelijks. Opvallend. Geen idee. Ik niet, want ik heb dat niet gezegd. Daarbij had ik al duidelijk gemaakt dat inhoudelijk reageren zinloos is, daar je gegronde tegenargumenten op voorhand al ridiculiseert. Waarom reageer jij daar niet op, El_Matador, en geef je de voorkeur aan woorden in de mond leggen en domweg hypocriet gedrag? |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 09:06 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 08:53 schreef Rikketik het volgende:[..] Geen idee. Ik niet, want ik heb dat niet gezegd. Daarbij had ik al duidelijk gemaakt dat inhoudelijk reageren zinloos is, daar je gegronde tegenargumenten op voorhand al ridiculiseert. Waarom reageer jij daar niet op, El_Matador, en geef je de voorkeur aan woorden in de mond leggen en domweg hypocriet gedrag? Je opmerkingen zijn exact die linkse troefkaart.
Wie ridiculiseert er nou?? Jij wil niet met mij in discussie omdat je tegenargumenten zinloos vindt. Zoals gewoonlijk, links heeft nog nooit een inhoudelijk weerwoord tegen de islamcritici gehad. Gewoon lekker aan nazisme linken dan wel op andere wijze ridiculiseren, dat is een beproefd concept. |
GoudIsEcht | dinsdag 2 augustus 2011 @ 09:39 |
quote: Je bedoelt dat hij daarom zoveel stemmen trekt?
Misschien volgende keer eerst nadenken voordat je wat schrijft... |
GoudIsEcht | dinsdag 2 augustus 2011 @ 09:41 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 07:24 schreef NorthernStar het volgende:Maar then again, Wilders zit er ook niet om Nederlandse belangen te verdedigen. Het zal hem een rotzorg zijn als we als Nederlanders uiteindelijk in de minderheid zijn. Zolang we allemaal maar anti-islam zijn. Wilders zit er voor Israël. Als je dat nog niet doorhebt inmiddels hoeven we misschien verder niet al te veel naar je te luisteren, ofwel? |
GoudIsEcht | dinsdag 2 augustus 2011 @ 09:43 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 04:42 schreef El_Matador het volgende:maar kijk dan (helaas!!!!) niet gek op dat een niet zo vredelievende geflipte anti-islam gast doordraait en linksen neer gaat maaien. Je hebt het probleem mede helpen creeeren door islamkritiek in extreem-rechtse hoek te drukken. Daar krijg je Andersjes van. Nogmaals: helaas. Wat een treurige reactie zeg.
Iedereen die een ander doodt gaat over een grens.
Massaslachtingen als die van Anders... die zijn daar héél ver overeen.
Maar meneertje gaat dat een beetje goedpraten. Doet alsof zulks normaal zou zijn.... om vier uur 's nachts.
Wat een waanzin. |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 09:52 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 09:43 schreef GoudIsEcht het volgende:[..] Iedereen die een ander doodt gaat over een grens. Massaslachtingen als die van Anders... die zijn daar héél ver overeen. Maar meneertje gaat dat een beetje goedpraten. Doet alsof zulks normaal zou zijn.... om vier uur 's nachts. Wat een waanzin. Anders lees je eerst WAT iemand schrijft, lasterventje?  |
Rikketik | dinsdag 2 augustus 2011 @ 10:14 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 09:06 schreef El_Matador het volgende:[..] Je opmerkingen zijn exact die linkse troefkaart. Wie ridiculiseert er nou?? Jij wil niet met mij in discussie omdat je tegenargumenten zinloos vindt. Zoals gewoonlijk, links heeft nog nooit een inhoudelijk weerwoord tegen de islamcritici gehad. Gewoon lekker aan nazisme linken dan wel op andere wijze ridiculiseren, dat is een beproefd concept. Jij ridiculiseert en je verandert me echt niet van mening door er allerlei anti-links geschreeuw en ongefundeerde aannames er met de haren bij te slepen. Nog even los van het feit dat je mijn woorden verdraait (je laat handig de reden achterwege waarom ik niet met jou in discussie wil) en je mij woorden in de mond legt (dat citaat over Wilders, Mussolini en Che Guevara is niet van mij afkomstig en ik heb ook nog nooit iemand uitgemaakt voor nazi). Zo moeilijk is het echter niet; het enige wat je hoeft te doen is uitleggen waarom ik dit niet moet opvatten als een poging op voorhand tegenargumenten te ridiculiseren:
quote: Ontken het maar lekker hard, leer er maar lekker niks van, kruip in je schulp, doe aangiftes (zielepoot Dibi), maak anderen lekker uit voor nazi en fascist, maar kijk dan (helaas!!!!) niet gek op dat een niet zo vredelievende geflipte anti-islam gast doordraait en linksen neer gaat maaien. Ga je gang zou ik zeggen. |
DoveKwal | dinsdag 2 augustus 2011 @ 10:21 |
quote: Jij bent een fan van Breivik kennelijk. Hoe moeilijk is het ? Ook geen seconde aandacht meer waard trouwens. |
GoudIsEcht | dinsdag 2 augustus 2011 @ 10:33 |
quote: Heb ik gedaan, meneer terrorismesteuner.
Jij stelt dat anderen 'het probleem' [aanslagen door Breivik] mede zouden hebben gecreëerd (door retoriek).
Dus stel je dat het normaal, of een logische reactie, is om geweld te gebruiken in zo'n geval.
 |
GoudIsEcht | dinsdag 2 augustus 2011 @ 10:34 |
quote: Goed punt, dank. |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 10:42 |
quote: Trolletje doet naam eer aan.  |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 10:43 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 10:33 schreef GoudIsEcht het volgende:[..] Heb ik gedaan, meneer terrorismesteuner. Jij stelt dat anderen 'het probleem' [aanslagen door Breivik] mede zouden hebben gecreëerd (door retoriek). Dus stel je dat het normaal, of een logische reactie, is om geweld te gebruiken in zo'n geval.  Leesvaardigheid, basisschool.  |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:01 |
Wat een lelijke discussie hier. Met al dat ge en ge . Zitten hier nu serieus rechts en links tegen elkaar te schelden? |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:01 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 10:14 schreef Rikketik het volgende:[..] Jij ridiculiseert en je verandert me echt niet van mening door er allerlei anti-links geschreeuw en ongefundeerde aannames er met de haren bij te slepen. Nog even los van het feit dat je mijn woorden verdraait (je laat handig de reden achterwege waarom ik niet met jou in discussie wil) en je mij woorden in de mond legt (dat citaat over Wilders, Mussolini en Che Guevara is niet van mij afkomstig en ik heb ook nog nooit iemand uitgemaakt voor nazi). Zo moeilijk is het echter niet; het enige wat je hoeft te doen is uitleggen waarom ik dit niet moet opvatten als een poging op voorhand tegenargumenten te ridiculiseren: [..] Ga je gang zou ik zeggen. Het is geen ridiculisatie, het probleem is dat links niets van hun fouten leert. Sterker, ze geven het zelfs toe in hun uitspraken: "we moeten het nog beter uitleggen". Links-elitair. Wij weten hoe het zit en Henk en Ingrid zijn gore racisten die "vluchten naar extreem-rechts". 
Anders (en zijn geflipte maatjes in Europa) zijn gemaakt door links. Als links in de jaren 90 reeds het al dan niet fictieve verhaal van Mohamed Rasoel ter harte had genomen, dan was die hele linkse vereenzelviging met juist een zeer on/anti-linkse ideologie nooit ontstaan... |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:02 |
quote: Nouja, daar komt het wel op neer. "Dan krijg je Andersjes" suggereert dat dat een voor de hand liggend gevolg is van 'islamkritiek in de extreem rechtse hoek drukken' (hoe is me compleet onduidelijk overigens). Het is namelijk geen 'Islamkritiek', kritiek is een veel te mild woord voor uitspraken als 'terug naar eigen land' en 'geen moskeeen meer', dat is wel degelijk extreem rechts. Islamkritiek heeft links juist, beschaafd en dus met (voor PVV-aanhangers) minder bevredigend langdurig beleid. |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:08 |
quote: Dat is wel gebleken, niet?
Als links islamkritiek net zo hard gesteund zou hebben, zeker als ze hun eigen principes van gelijkwaardigheid van man en vrouw, zorg voor milieu en andere progressieve verworvenheden trouw zouden blijven, dan was die hele nazificering van islamkritiek nergens voor nodig geweest.
Ik begrijp dat links het er nog steeds moeilijk mee heeft dat een vrijgevochten, zelfbewuste, intelligente vrijzinnige vrouw als Ayaan Hirsi Ali zich niet liet ringeloren door het linkse gepamper van de PvdA.
Allochtoonse vrouwen horen afhankelijk, zielig en hoofddoekdragend te zijn.
niet een beetje op eigen houtje integreren en die hele multikul-industrie overbodig maken.
Dat steekt en vervolgens werd ze voor die linkse bekrompen denkertjes "de hoer van rechts".
Er is niets rechts aan islamkritiek. Rechts-conservatisme staat zelf veel dichter bij de meeste islamitische principes dan links ooit zal halen... |
DoveKwal | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:11 |
quote: U bent een Breivik zonder ballen meneer. Met een toetsenbord als een geweer dat losse flodders afvuurt. Ga weg. |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:13 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:01 schreef El_Matador het volgende:[..] Het is geen ridiculisatie, het probleem is dat links niets van hun fouten leert. Sterker, ze geven het zelfs toe in hun uitspraken: "we moeten het nog beter uitleggen". Links-elitair. Wij weten hoe het zit en Henk en Ingrid zijn gore racisten die "vluchten naar extreem-rechts". 
Zo wordt in linkse hoek dus al niet gepraat. Henk en Ingrid snappen het niet, dat is iets anders dan 'gore racisten die vluchten naar extreem-rechts', dat is meer jouw taal, zo te zien. Dus moet het inderdaad nog beter uitgelegd, dat extreme maatregelen waarschijnlijk geen zoden aan de dijk zetten op lange termijn.
quote: Anders (en zijn geflipte maatjes in Europa) zijn gemaakt door links. Als links in de jaren 90 reeds het al dan niet fictieve verhaal van Mohamed Rasoel ter harte had genomen, dan was die hele linkse vereenzelviging met juist een zeer on/anti-linkse ideologie nooit ontstaan...
Of Anders (en zijn geflipte maatjes in Europa) zijn gemaakt door rechts. Gevoed door het idee dat de Islam de wereld overneemt en dat religie het gaat winnen in een westerse maatschappij. Gevoed door het idee dat dat een vooruitzicht is om te vrezen. Het vingerwijzen kan beiden kanten op. Ik doe overigens niet aan vingerwijzen, saai, genuanceerd en links als ik ben, maar zet het nu even tegenover jouw stelling die wat mij betreft daardoor in het niet valt. |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:14 |
Dat er op rechts naast gedegen islamkritiek (zie daarom het woordje "inhoudelijke islamcritici in mijn topic") ook onvervalste xenofobie meespeelt, is zonder meer waar.
Maar links gooit die 2 zaken op 1 hoop.
Alsof je een xenofoob bent als je niqaabs geen prettige verschijning op straat vindt.
We vinden het ook niet prettig een vrouw als slaaf van een man te zien (behalve met wat pr0n). Waarom links zo slap optreedt tegen die totale ontwaarding van vrouwen, is een compleet raadsel.
Mantel der liefde en iedereen (dus ook de inhoudelijke critici) die zich ertegen verzetten, dat zijn racisten, "minderwaardige mensen" en andere kwalificaties die duidelijk maken dat links geen enkel idee meer heeft.
Wilders is het grote gevaar en dat moet gestopt worden. Verder maakt het allemaal niets uit.
Je ziet dan ook dat die clown alleen maar groter wordt door de belachelijke aanpak van hem door links. De enige die Wilders juist wist aan te pakken is Rutte geweest: "ja, koest maar jongen, lul maar lekker wat je wil lullen"...
Links heeft werkelijk niets geleerd van Fortuyn.
Oh ja, 1 dingetje:
harder optreden tegen lastige immigranten scoort. Vandaar de oproep van de partijstrateeg van de PvdA. Niet het wetenschappelijk bureau (dus er is niet over nagedacht zeg maar), nee, de STRATEEG.
Dan weet je dat er echt veranderingen komen op links.  |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:18 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:13 schreef Taurus het volgende:[..]  Zo wordt in linkse hoek dus al niet gepraat. Henk en Ingrid snappen het niet, dat is iets anders dan 'gore racisten die vluchten naar extreem-rechts', dat is meer jouw taal, zo te zien. Dus moet het inderdaad nog beter uitgelegd, dat extreme maatregelen waarschijnlijk geen zoden aan de dijk zetten op lange termijn. Waarom "snappen" Henk en INgrid het niet?
Wat valt er verdomme niet te snappen aan een wijk die in 20 jaar verandert van een leuke volksbuurt in een buurt vol tuig (geen islamisering) en volledig beheerst door lieden met achterlijke ideeen?
Henk en Ingrid snappen het juist prima. En dat snapt Wilders dus juist weer.
Extreme maatregelen "waarschijnlijk" geen zoden aan de dijk zetten?
Dat waarschijnlijk verzin je er zelf bij, maar wat zijn extreme maatregelen?
quote: Of Anders (en zijn geflipte maatjes in Europa) zijn gemaakt door rechts. Gevoed door het idee dat de Islam de wereld overneemt en dat religie het gaat winnen in een westerse maatschappij. Gevoed door het idee dat dat een vooruitzicht is om te vrezen. Het vingerwijzen kan beiden kanten op. Ik doe overigens niet aan vingerwijzen, saai, genuanceerd en links als ik ben, maar zet het nu even tegenover jouw stelling die wat mij betreft daardoor in het niet valt.
Er is slechts een klein gedeelte van rechts zo extreem als Wilders. Maar waarschuwingen voor echte islamisering zijn natuurlijk terecht als de zo zorgvuldig (met name door links!) opgebouwde samenleving zich dreigt te hoereren aan principes die leuk zijn in zandbaklanden, maar op de school van Tom en Brigitte toch echt niets te zoeken hebben. |
Oud_student | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:22 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 07:42 schreef NorthernStar het volgende:We zijn de autochtone nederlanders. Je mag dommertje spelen en net doen alsof het allemaal over islam gaat maar de werkelijke problemen komen voort uit het groot aantal migranten, waarvan het niks uitmaakt of ze nu uit Marokko, de Antillen, de Kongo of Somalië komen of in wat voor sprookje ze geloven. Door het focussen op Islam is daar geen oog voor. En dat hij zich als een onbeschofte boer opstelt leidt het het debat nog meer af. Zoals gezegd, hij verprutst tijd zodat de multi-etnische samenleving straks een voldongen feit zal zijn. Immigratie, de asielzoekers industrie, de zieligheids industrie i.h.a. zijn idd een nog groter probleem dan de islamisering (dat is een afgeleid probleem). Politici praten veel te veel, er moet eindelijk iets gebeuren. Ik denk dat Wilders straks rechts ingehaald gaat worden door een partij die echt verandering wil, dan zal iedereen weer zeggen: ja Wilders was zo'n aardige man, net zo als nu zelfs uit linkse hoek over Fortuyn wordt gesproken. |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:24 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:08 schreef El_Matador het volgende:[..] Dat is wel gebleken, niet? Als links islamkritiek net zo hard gesteund zou hebben, zeker als ze hun eigen principes van gelijkwaardigheid van man en vrouw, zorg voor milieu en andere progressieve verworvenheden trouw zouden blijven, dan was die hele nazificering van islamkritiek nergens voor nodig geweest. Maar die 'islamkritiek' ging te ver, aldus links. En terecht, wat mij betreft. Nogmaals: het is geen kritiek meer, het is zwart maken. Links is al die verworvenheden trouw gebleven maar heeft ook oog voor cultuurverschillen. Het is op zich te begrijpen dat rechts daar meer moeite mee heeft omdat het uberhaupt niet zo'n voorstander lijkt te zijn van cultuurverschillen, ook niet als die niet per se in strijd zijn met de Nederlandse wet, maar dat is ook het cruciale verschil. 'Als links islambashen net zo hard gesteund zou hebben' is dus een beetje raar om te stellen, natuurlijk was dat niet gebeurd/gebeurt dat nog steeds niet.
quote: Ik begrijp dat links het er nog steeds moeilijk mee heeft dat een vrijgevochten, zelfbewuste, intelligente vrijzinnige vrouw als Ayaan Hirsi Ali zich niet liet ringeloren door het linkse gepamper van de PvdA.
Allochtoonse vrouwen horen afhankelijk, zielig en hoofddoekdragend te zijn.
Absoluut niet, maar het hoort wel een vrije keuze te zijn als zij zich daar prettig bij voelen en het gevoel hebben dat ze uiting geven aan hun godsdienst. Het is gewoon niet zo zwart-wit (niet óf hoofddoek en zielig en afhankelijk, óf geen hoofddoek). Het is wat saai en dus onaantrekkelijk om steeds alles te nuanceren, maar dat zou wel moeten om iedereen in waarde te laten. Je moet onderscheid maken en niet generaliseren. En aangezien de PVV dat een stuk minder doet klinkt dat ook een stuk aantrekkelijker, eindelijk, duidelijke standpunten en een partij die 'wel de dingen eens duidelijk zegt'. De oplossingen zijn echter niet zo aantrekkelijk.
quote: niet een beetje op eigen houtje integreren en die hele multikul-industrie overbodig maken.
Dat steekt en vervolgens werd ze voor die linkse bekrompen denkertjes "de hoer van rechts".
Weer dat taalgebruik, ik heb dat linksachtigen niet horen roepen hoor. Wat is dat toch met rechts en krachttaal? (serieuze vraag) Of is het dan pas duidelijk, vind jij?
quote: Er is niets rechts aan islamkritiek. Rechts-conservatisme staat zelf veel dichter bij de meeste islamitische principes dan links ooit zal halen...
Klopt, en ik zeg het nog maar een keer: er is niets rechts aan islamkritiek want rechts uit geen islamkritiek, rechts maakt islam zwart (en de aanhangers van dat geloof erbij). Links heeft islamkritiek, maar met minder bevredigende en directe oplossingen. Het gaat er bij links juist om dat die gelijkwaardige behandeling voorop staat, alleen denk jij dan aan man en vrouw bij de islam en ik aan andersdenkenden (islamieten) versus atheisten of christenen. Om maar wat te noemen.
Rechts en links zijn zo kwaad nog niet, ze leggen slechts net een andere nadruk en hebben net een andere voorkeur. Daarom zijn coalities van links én rechts ook zo fijn Maar ja, nog even wachten blijkbaar. |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:27 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:18 schreef El_Matador het volgende:Wat valt er verdomme niet te snappen aan een wijk die in 20 jaar verandert van een leuke volksbuurt in een buurt vol tuig (geen islamisering) en volledig beheerst door lieden met achterlijke ideeen? 20 jaar geleden was het ook al een volksbuurt met tuig en 40 jaar geleden ook. Die romantisering van leuke volksbuurten is misplaatst, de sociale onderklasse heeft altijd al bestaan en klit altijd samen. Vroeger waren ze vooral blank en stemden PvdA, ondertussen hebben ze zich gedeeltelijk opgewerkt (een auto voor iedereen! ....ik hoor het Den Uyl nog roepen). Tegenwoordig zijn ze vooral niet-blank.
De PvdA blijft dezelfde groep mensen steunen, maar is ten onder gegaan aan het eigen succes....de arbeidersemancipatie is voltooid en de arbeider van destijds wil niet dat de PvdA zich inzet voor de groep waar ze vroeger zelf toe behoorden, omdat het niet-blanken zijn. (de bekende Partij van de Allochtonen kreet)
Een enorme recessie zou een zegen zijn voor de PvdA. Dat hele islamiseringsgelul is politiek correct gejammer over iets wat nauwelijks plaats vindt. Gewoon een hekel aan niet-blank. Prima, maar zeg dat dan gewoon. |
yvonne | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:34 |
Deze kan wel dicht zeker? Het gaat totaal niet meer over Oslo... |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:34 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:14 schreef El_Matador het volgende:Dat er op rechts naast gedegen islamkritiek (zie daarom het woordje " inhoudelijke islamcritici in mijn topic") ook onvervalste xenofobie meespeelt, is zonder meer waar. Maar links gooit die 2 zaken op 1 hoop. Alsof je een xenofoob bent als je niqaabs geen prettige verschijning op straat vindt. We vinden het ook niet prettig een vrouw als slaaf van een man te zien (behalve met wat pr0n). Waarom links zo slap optreedt tegen die totale ontwaarding van vrouwen, is een compleet raadsel. Omdat het geen totale ontwaarding van vrouwen is. Hou met die vrouwen een gesprek op straat en je zult zien dat dat net zo goed goedgebekte vrouwen (kunnen) zijn, die hier zelf voor kiezen. Dat is echt een handjevol die - naar ik vermoed - niet meer te zien zullen zijn over enkele decennia (niet door Wilders, maar door afname religieuze aanhang). Er zijn wellicht óók vrouwen die zo'n ding dragen en onderdrukt worden, maar daar moet dus onderscheid worden gemaakt. Het is niet zo makkelijk als 'verbied dat ding maar', sterker nog, dat roept allerlei andere terechte vragen op over wat dan wel mag en wat dan niet.
quote: Mantel der liefde en iedereen (dus ook de inhoudelijke critici) die zich ertegen verzetten, dat zijn racisten, "minderwaardige mensen" en andere kwalificaties die duidelijk maken dat links geen enkel idee meer heeft.
Links heeft wel een idee: mantel der liefde (zoals jij het noemt). Waarom is dat 'geen idee'? Vind jij de sfeer er gezelliger op worden naarmate Wilders meer en meer gekke uitspraken doet? Denk je dat dat de gemoedelijkheid in dit land bevordert, even eerlijk? Het is het idealisme versus het realisme, en zo zou het ook moeten zijn. Een balans hiertussen. Overigens herken ik me niet in dat 'racisten' en 'minderwaardige mensen', maar jij zult je linkse kennissen wel hebben die zich zo uitdrukken.
quote: Wilders is het grote gevaar en dat moet gestopt worden. Verder maakt het allemaal niets uit.
Verder maakt het ook uit natuurlijk. Wilders is niet het enige onderwerp op de linkse agenda. Wilders kan wel een gevaar zijn, maar het hoeft niet gestopt te worden. Dat heeft links volgens mij ook niet voor ogen, maar er wordt wel benadrukt hoe riskant de uitspraken van Wilders zijn over één bepaalde groep. Risico's zijn onder anderen dat je extremisme voedt. Maar ja, pappen en nathouden van links kan ook extremisme voeden. Zo duidelijk is die bron niet, volgens mij.
quote: Je ziet dan ook dat die clown alleen maar groter wordt door de belachelijke aanpak van hem door links. De enige die Wilders juist wist aan te pakken is Rutte geweest: "ja, koest maar jongen, lul maar lekker wat je wil lullen"...
Dat is waar, links zou veel harder moeten optreden tegen Wilders. Eindelijk eens stelling durven nemen tegenover hem. Hij wordt alleen maar groter omdat hij meer en meer duidelijke (maar belachelijke) uitspraken doet over mensen. De enige die iets te bieden heeft, qua spanning en qua oplossing voor frustratie, is Wilders.
quote: Links heeft werkelijk niets geleerd van Fortuyn.
Dat was ook niet nodig, denk ik.
quote: Oh ja, 1 dingetje: harder optreden tegen lastige immigranten scoort. Vandaar de oproep van de partijstrateeg van de PvdA. Niet het wetenschappelijk bureau (dus er is niet over nagedacht zeg maar), nee, de STRATEEG. Dan weet je dat er echt veranderingen komen op links. 
|
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:36 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:24 schreef Taurus het volgende:[..] Maar die 'islamkritiek' ging te ver, aldus links. En terecht, wat mij betreft. Nogmaals: het is geen kritiek meer, het is zwart maken. Links is al die verworvenheden trouw gebleven maar heeft ook oog voor cultuurverschillen. Het is op zich te begrijpen dat rechts daar meer moeite mee heeft omdat het uberhaupt niet zo'n voorstander lijkt te zijn van cultuurverschillen, ook niet als die niet per se in strijd zijn met de Nederlandse wet, maar dat is ook het cruciale verschil. 'Als links islambashen net zo hard gesteund zou hebben' is dus een beetje raar om te stellen, natuurlijk was dat niet gebeurd/gebeurt dat nog steeds niet. Ah, links ziet in de moslim, de zieligerd, de gekwetste partij, de te knuffelen stemmers, de onderdrukten. Dat terwijl de meeste van hun denkbeelden (en met name bij de oudere generaties) haaks op linkse principes staan.
Links heeft GEEN islamkritiek, dat is nu net het probleem. Van juist een partij als bijvoorbeeld D66, die secularisering en met name homorechten hoog in het vaandel heeft staan, verwacht je dat ze keihard optreden tegen islamitisch tuig dat lesbiennes wegpest en de maniertjes waarop islamitische ideetjes Europa binnentreden (gelukkig nog op kleine schaal).
quote: Absoluut niet, maar het hoort wel een vrije keuze te zijn als zij zich daar prettig bij voelen en het gevoel hebben dat ze uiting geven aan hun godsdienst. Het is gewoon niet zo zwart-wit (niet óf hoofddoek en zielig en afhankelijk, óf geen hoofddoek). Het is wat saai en dus onaantrekkelijk om steeds alles te nuanceren, maar dat zou wel moeten om iedereen in waarde te laten. Je moet onderscheid maken en niet generaliseren. En aangezien de PVV dat een stuk minder doet klinkt dat ook een stuk aantrekkelijker, eindelijk, duidelijke standpunten en een partij die 'wel de dingen eens duidelijk zegt'. De oplossingen zijn echter niet zo aantrekkelijk. De PVV is A) niet de enige en B) vooral een extreme reactie op de moord op Fortuyn. Als links es naar Fortuyn geluisterd had (de beste man was ex-links EN niet dom), dan was die hele hetze tegen islamcritici niet nodig geweest.
quote: Weer dat taalgebruik, ik heb dat linksachtigen niet horen roepen hoor. Wat is dat toch met rechts en krachttaal? (serieuze vraag) Of is het dan pas duidelijk, vind jij? Anne Frank wordt anders warm opgediend in linkse kringen. Je moet wat als je geen argumenten hebt. 
Het valt allemaal nogal mee. "Krachttaal". Ohhoh. Erg zeg. Er zou wel es een zieltje gekwetst kunnen worden... 
quote: Klopt, en ik zeg het nog maar een keer: er is niets rechts aan islamkritiek want rechts uit geen islamkritiek, rechts maakt islam zwart (en de aanhangers van dat geloof erbij). Links heeft islamkritiek, maar met minder bevredigende en directe oplossingen. Het gaat er bij links juist om dat die gelijkwaardige behandeling voorop staat, alleen denk jij dan aan man en vrouw bij de islam en ik aan andersdenkenden (islamieten) versus atheisten of christenen. Om maar wat te noemen. De islam maakt zichzelf zwart, dus dat is niet zo moeilijk.
Zo maf met dat knullige knip-en-plak-filmpje van die Geblondeerde Idioot, Fitna dus.
Op wie moet links nou echt boos zijn, op die rare Geert die wat dingen door elkaar gooit, of op de moslims die verdomme al die terreur goedpraten (aanzienlijke groep) dan wel plegen (klein groepje).
quote: Rechts en links zijn zo kwaad nog niet, ze leggen slechts net een andere nadruk en hebben net een andere voorkeur. Daarom zijn coalities van links én rechts ook zo fijn  Maar ja, nog even wachten blijkbaar. Ik zou het liefst een seculiere coalitie zien. De beste partijen daarvoor zijn VVD-D66-GroenLinks (al zit die laatste partij zelf nogal vast aan die tenenkrommend domme idioot Rabbae "verbied het boek van Rushdie" en andere moslimse minkukels)...
Dibi was altijd nog wel een aardig jong menneke.
Met zijn gejank over "doodsbedreigingen" heeft ie bewezen net zo'n zielig mannetje te zijn als Geertje W.
Faal dus. Andermaal. Vooral niets leren.  |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:39 |
quote: Dat is waar, links zou veel harder moeten optreden tegen Wilders. Eindelijk eens stelling durven nemen tegenover hem. Hij wordt alleen maar groter omdat hij meer en meer duidelijke (maar belachelijke) uitspraken doet over mensen. De enige die iets te bieden heeft, qua spanning en qua oplossing voor frustratie, is Wilders. Je zegt "dat is waar". En voegt eraan toe dat men nog "harder moet optreden". Kaltstellen? Hoe zie je het voor je? Harder optreden tegen een medeparlementarier?
Je moet Wilders juist gewoon laten lullen. Dat heeft Rutte erg goed gezien.
En wat jij belachelijk vindt, vindt een ander niet belachelijk. Waarom zou iemand geen "belachelijke" uitspraken mogen doen?  |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:39 |
quote: Breivik hoopt op begrip Japanse psychiaterDe man achter de dodelijke aanslagen in Noorwegen, Anders Behring Breivik, wil door een Japanse psychiater worden onderzocht. Dat heeft zijn advocaat Geir Lippestad dinsdag gezegd tegen het Noorse dagblad Dagens Naeringsliv. Volgens Lippestad heeft het verzoek van zijn cliënt te maken met eergevoel. „Hij denkt dat een Japanner hem beter zal begrijpen dan een Europeaan.” Justitie heeft twee Noorse psychiaters aangesteld om Breivik te onderzoeken. http://www.telegraaf.nl/b(...)innenland,buitenland
|
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:40 |
quote: Zeker nog wel, de aanleidingen en achtergronden. Zoveel nieuws komt er niet bij en het is een interessante discussie. |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:41 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:18 schreef El_Matador het volgende:[..] Waarom "snappen" Henk en INgrid het niet? Wat valt er verdomme niet te snappen aan een wijk die in 20 jaar verandert van een leuke volksbuurt in een buurt vol tuig (geen islamisering) en volledig beheerst door lieden met achterlijke ideeen? Henk en Ingrid snappen het juist prima. En dat snapt Wilders dus juist weer. Extreme maatregelen "waarschijnlijk" geen zoden aan de dijk zetten? Dat waarschijnlijk verzin je er zelf bij, maar wat zijn extreme maatregelen? Rustig maar. Extreme maatregelen vind ik mensen het land uitzetten, koran verbieden en dat soort zaken. Ik denk dat dat aankondigen averechts werkt.
Verder denk ik dat het wel meevalt met die vreselijke buurten (ik ken Overvecht en zuilen in Utrecht). Ik denk althans niet dat het iets nieuws is, waar nu overduidelijk de islam de oorzaak van is. Sowieso niet de islam, rellen is geen islamitisch 'iets', maar Wilders haalt altijd de hangjongeren en islam door elkaar. Het enige wat daar tegen helpt is meer toezicht en achter de voordeur bij die ouders checken wat daar aan de hand is. Maar dat laatste wordt als te slap gezien door rechts omdat het gewoon niet lekker bekt. Het land uit is veel bevredigender als je iedere dag hangmarokkanen tegenkomt.
Die klacht van Henk en Ingrid zomaar aannemen is niet het meest logische wat je kunt doen hoor, een zondebok hebben in een maatschappij (en dan het liefst een bevolkingsgroep) is van alle tijden en is echt riskant. Zonder de Marokkanen in dit land vormt zich een nieuwe onderlaag waar we dan weer last van hebben.
quote: Er is slechts een klein gedeelte van rechts zo extreem als Wilders. Maar waarschuwingen voor echte islamisering zijn natuurlijk terecht als de zo zorgvuldig (met name door links!) opgebouwde samenleving zich dreigt te hoereren aan principes die leuk zijn in zandbaklanden, maar op de school van Tom en Brigitte toch echt niets te zoeken hebben.
Welke principes? Hoofddoek dragen? Ik denk niet dat we dan kunnen spreken van islamisering, evenals het toestaan van de Koran dat niet zal opleveren. |
El_Matador | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:42 |
quote: Links heeft werkelijk niets geleerd van Fortuyn.
Dat was ook niet nodig, denk ik.

Dus wel. Daar ga je (in algemene zin) nu (keer op keer!) de fout in.
Fortuyn was een directe gemengd links-rechtse reactie op de slappe houding van met name links (maar ook VVD-rechts) op islamitische waardeverspreiding in de jaren 80 en 90. |
Disorder | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:42 |
quote: Inderdaad. Dat politieke gelul de hele tijd. |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:43 |
quote: 'Breivik belde zelf politie' De Noorse aanslagpleger Anders Behring Breivik heeft naar eigen zeggen zelf de politie gebeld tijdens zijn schietpartij op het Noorse eiland Utoya. Dat heeft zijn advocaat maandag verklaard op de Noorse openbare televisie. "Tijdens zijn laatste verhoor, op vrijdag, heeft hij gezegd zelf de politie te hebben gebeld op het eiland", aldus advocaat Geir Lippestad. "Ik weet niet of dat ook waar is." Volgens getuigen van de schietpartij zou Breivik in de weer zijn geweest met een gsm of walkie-talkie. De Noorse politie heeft vooralsnog geweigerd commentaar te geven op die getuigenissen. Alle mobiele telefoons, camera's en computers op Utoya zijn inmiddels in beslaggenomen door de autoriteiten om zo de route van de terrorist te kunnen reconstrueren. http://www.telegraaf.nl/b(...)_.html?sn=buitenland
|
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:44 |
quote: Het is een politieke massamoord. Moeilijk om de politiek dan buiten beschouwing te laten. |
Taurus | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:44 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 11:39 schreef El_Matador het volgende:[..] Je zegt "dat is waar". En voegt eraan toe dat men nog "harder moet optreden". Kaltstellen? Hoe zie je het voor je? Harder optreden tegen een medeparlementarier? Je moet Wilders juist gewoon laten lullen. Dat heeft Rutte erg goed gezien. En wat jij belachelijk vindt, vindt een ander niet belachelijk. Waarom zou iemand geen "belachelijke" uitspraken mogen doen?  Ja, waarom zou iemand dat niet mogen doen? Zie je mij dat zeggen? Mag ik het belachelijk vinden? Ja dat mag ik.
Met harder optreden bedoel ik ook 'laten lullen', iets terugzeggen mag ook, maar dan meer met de nadruk op waar Wilders nu mee bezig is (de gebeten hond spelen en huilen). Daar mag wel iets op worden teruggezegd. Links is nu namelijk ook stil, maar dan een soort 'wat moeten we nu doen..-stilte', vind ik. Geen sterke stilte. Geen hard optreden, dus. |
Disorder | dinsdag 2 augustus 2011 @ 11:48 |
quote: En daar is al een apart topic voor. |
DoveKwal | dinsdag 2 augustus 2011 @ 12:00 |
quote: Ik ben blij dat bij een volgende aanslag door extremisten ook een apart topic over de politieke aanleiding geopend gaat worden , zodat we het niet over de achtergrond of motivatie van de dader(s) hoeven te hebben. |
SuicideErrorist | dinsdag 2 augustus 2011 @ 12:43 |
quote: Dan ga je in dit topic posten:
[Noorwegen] Aanslagen: de analyse #6 |
sp3c | dinsdag 2 augustus 2011 @ 12:48 |
of in POL
geen zin om het halve topic weer te verwijderen maar vanaf nu graag weer over de aanslagen zelf hier zonder politiek gezeur en liefst zonder Wilders
edit: als de goede man zich wil registreren mag Wilders trouwens best in dit topic meepraten, ik raad hem aan een abonnement te nemen en goed de gebruikersvoorwaarden te lezen want we zijn heel streng |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 12:51 |
quote: Been there done that, maar je moet bijna schizofreen zijn om dat vol te kunnen houden. Je mag het nieuwsbericht dat Breivik alle sociaaldemocraten dood wil hier wel posten, maar je mag er niks over zeggen, dat moet in een ander topic.
Tijdelijk een Noorwegen subforum had beter gewerkt, want er zijn zoveel facetten aan deze zaak, dat het onmogelijk is om dat in 1 of 2 topics overzichtelijk te bespreken en zeker als er zo'n kunstmatige scheiding wordt aangebracht. |
sp3c | dinsdag 2 augustus 2011 @ 12:53 |
die discussie is dan weer meer iets voor
Feedback
denk ik |
Puntenslijpsel | dinsdag 2 augustus 2011 @ 15:21 |
-
quote: Dat zelf bellen zou wel verklaren waarom ze zijn naam al wisten; iets wat volgens Team Aluhoedje er op wees dat 'omgwtfbbq!! het is van binnenuit!! opzet!!'
quote: Dat hij een Japanse psychiater wil verbaast me. Maar zijn redenatie nog meer... Sowieso, zou een moslim (zonder verder weer een discussie over hun goed of kwaad te starten) niet logischerwijs meer over eergevoel snappen?
[ Bericht 19% gewijzigd door sp3c op 02-08-2011 23:00:27 ] |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 15:26 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 15:21 schreef Puntenslijpsel het volgende:Dat hij een Japanse psychiater wil verbaast me. Maar zijn redenatie nog meer... Sowieso, zou een moslim (zonder verder weer een discussie over hun goed of kwaad te starten) niet logischerwijs meer over eergevoel snappen? Ik vind het wel logisch klinken vanuit zijn standpunt. Eergevoel in onze westerse samenleving bestaat nauwelijks en al zeker niet op het niveau wat hij bedoelt. Dan kom je al snel in het Oosten uit en dan zou je idd ook iemand uit een moslimland kunnen nemen, maar Japan is een westers land en die combinatie doet het beter als een psychiater uit (pak em beet) Oman.
Zijn eergevoel is dan wel Oosters, maar zijn westerse levensstijl niet en die combinatie sluit wel aardig aan bij Japan. |
Puntenslijpsel | dinsdag 2 augustus 2011 @ 15:29 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 15:26 schreef Kingstown het volgende:[..] Ik vind het wel logisch klinken vanuit zijn standpunt. Eergevoel in onze westerse samenleving bestaat nauwelijks en al zeker niet op het niveau wat hij bedoelt. Dan kom je al snel in het Oosten uit en dan zou je idd ook iemand uit een moslimland kunnen nemen, maar Japan is een westers land en die combinatie doet het beter als een psychiater uit (pak em beet) Oman. Zijn eergevoel is dan wel Oosters, maar zijn westerse levensstijl niet en die combinatie sluit wel aardig aan bij Japan. Ja okee daar heb je gelijk in. Maar Japanners streven dat eergevoel op een volstrekt andere manier na; veel meer intern en binnen de familie en gebaseerd op schaamte en verwijt. Breivik's manier van de eer redden is een manier die we toch meer in het Midden-Oosten zien... Ik denk dat een Japanner juist meer onbegrip zou tonen... |
Kingstown | dinsdag 2 augustus 2011 @ 15:36 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 15:29 schreef Puntenslijpsel het volgende:[..] Ja okee daar heb je gelijk in. Maar Japanners streven dat eergevoel op een volstrekt andere manier na; veel meer intern en binnen de familie en gebaseerd op schaamte en verwijt. Breivik's manier van de eer redden is een manier die we toch meer in het Midden-Oosten zien... Ik denk dat een Japanner juist meer onbegrip zou tonen... Zou heel goed kunnen....daarvoor weet ik echt veel te weinig van over de Japanse eercultuur....en Breivik mss ook wel. 
Uiteindelijk is het toch het meest interessante (wmb) om zoveel mogelijk uit hem te krijgen. Nou snap ik dat men geen eisen van hem inwilligt, maar ik hoop dat er een moment komt waar men daar doorheen gaat prikken, want het zal me verder een rotzorg zijn of hij in een rode sweater of een tempelierspakje verschijnt, dat is allemaal uiterlijke vertoning.
Zelfde bij die psychiaters. Afgezien van het mogelijke taalprobleem zou het wel eens tegen hem kunnen gaan werken om idd een Japanse psychiater toegewezen te krijgen. Zou hij vooraf dat al bedacht hebben? |
Puntenslijpsel | dinsdag 2 augustus 2011 @ 16:17 |
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 15:36 schreef Kingstown het volgende:[..] Zou heel goed kunnen....daarvoor weet ik echt veel te weinig van over de Japanse eercultuur....en Breivik mss ook wel.  Uiteindelijk is het toch het meest interessante (wmb) om zoveel mogelijk uit hem te krijgen. Nou snap ik dat men geen eisen van hem inwilligt, maar ik hoop dat er een moment komt waar men daar doorheen gaat prikken, want het zal me verder een rotzorg zijn of hij in een rode sweater of een tempelierspakje verschijnt, dat is allemaal uiterlijke vertoning. Zelfde bij die psychiaters. Afgezien van het mogelijke taalprobleem zou het wel eens tegen hem kunnen gaan werken om idd een Japanse psychiater toegewezen te krijgen. Zou hij vooraf dat al bedacht hebben? Ik denk dat meneer snel wanhopig gaat worden als ze zijn eisen niet inwilligen. Hij wil sowieso té graag zijn verhaal kwijt. Dus ik ga er van uit dat het uiteindelijk wel komt |
ilona-scuderia | dinsdag 2 augustus 2011 @ 22:15 |
Het demoniseren gaat dus gewoon door!  |
#ANONIEM | dinsdag 2 augustus 2011 @ 22:38 |
-verkeerde topic-
[ Bericht 92% gewijzigd door #ANONIEM op 02-08-2011 22:39:02 ] |
sp3c | dinsdag 2 augustus 2011 @ 23:00 |
aantal berichten verwijderd
ik herhaal
quote: Op dinsdag 2 augustus 2011 12:48 schreef sp3c het volgende:of in POL geen zin om het halve topic weer te verwijderen maar vanaf nu graag weer over de aanslagen zelf hier zonder politiek gezeur en liefst zonder Wilders edit: als de goede man zich wil registreren mag Wilders trouwens best in dit topic meepraten, ik raad hem aan een abonnement te nemen en goed de gebruikersvoorwaarden te lezen want we zijn heel streng
|
Panzermaus | woensdag 3 augustus 2011 @ 00:25 |
quote: Op maandag 1 augustus 2011 22:32 schreef Endorcoven het volgende:Heb inmiddels een groot deel van zijn manifest gelezen (het grootste deel van het ideologische verhaal overgeslagen, ging mij vooral om zijn voorbereiding en "dagboek"). Zeer interessant leesvoer. Ik krijg het beeld van een hoogbegaafde en bijna oneindig gemotiveerde man, die ziekelijk systematisch te werk gaat. Ik heb niet alle kleine nieuwsberichtjes gevolgd, dus excuses als zaken al breed bekend zijn, maar voor de liefhebber enkele feiten die ik opvallend vond: - Hij noemt twee voorbeelden om er voor te zorgen dat je langere tijd alleen kunt werken zonder inmenging van vrienden en bekenden: zeg dat je verslaafd bent aan World of Warcraft en dat je een jaar lang hardcore wilt spelen, of zeg dat je homo bent en tijd nodig hebt voor jezelf. Bij korte bezoeken zeg je dat je naar een homo-erotische massagesalon gaat. Zijn bedoeling hiermee is tegen een bekende iets schaamtevols toe te geven, in de hoop dat ze het daardoor niet doorvertellen. - Hij ging naar Praag met de gedachte makkelijk aan een wapen te komen. Na enkele mislukte pogingen schrijft hij dat de stad een stuk makker en veiliger is dan hij dacht. Hij overweegt vervolgens nog enkele andere manieren totdat hij besluit legaal een wapenvergunning aan te vragen. Zijn wapens past hij aan met losse onderdelen die hij op E-bay koopt. - Om zichzelf te motiveren trakteert hij zichzelf regelmatig op een luxe driegangenmenu. Vaak is dit een chinees restaurant in wat hij noemt de "southern town" - Op een dag wordt hij wakker met een smsje dat de eigenares van zijn gehuurde farm binnen twee uur iets op komt halen. Op dat moment ligt de hele farm vol met materialen om bommen mee te maken. Hij besluit om zijn pistool bij de hand te houden om haar te executeren en vervolgens te vluchten. Hij weet haar echter over te halen om twee dagen later te komen. - Hij was meer dan 5 dagen bezig om alle kunstmestkorrels te vermalen. Deze hadden namelijk een beschermende laag. - Op een gegeven moment moet hij werken met puur aluminium. Hij wordt doodsbang als hij de bijsluiter leest. Aluminium kan ontploffen als het in contact komt met onder meer metaal en zuurstof en als er wrijving onstaat. Op dat moment calculeert hij dat hij mogelijk komt te overlijden, maar helaas gebeurt en niets, zelfs niet als hij het in een stalen betonmolen gaat mengen. - Hij is er van overtuigd dat hij door alle giftige dampen die hij heeft ingeademd kanker zal oplopen. - Hij geeft aan dat het primaire doel van een gevangen tempelier moet zijn om te ontsnappen. Daarnaast moet de tempelier voor zijn aanslag ergens een koffer begraven waarmee hij na zijn ontsnapping opnieuw een aanslag kan plegen. Hij adviseert dan losse aanslagen te plegen. Niet op prominente en bekende politici, maar de laag hieronder, in verband met slechte beveiliging. - Hij geeft aan dat een tempelier altijd cyankali bij zich moet dragen en zichzelf moet doden als hij merkt dat de missie mislukt. Als de missie lukt moet hij zich overgeven. Hieruit blijkt dus dat zijn missie "geslaagd" was. Heb ook een groot deel inmiddels gelezen, ontzagwekkend allemaal. Ook hoe hij weken/maandenlang bezig is geweest met Facebook contacten verzamelen, puur om ze dat manifest toe te sturen.
quote:
quote: During the 90-minute shooting spree, he was listening to Lord of the Rings music Lux Aeterna, by Clint Mansell, at maximum volume to 'suppress fear'.
Creepy.
[ Bericht 7% gewijzigd door Panzermaus op 03-08-2011 00:42:30 ] |
Frutsel | woensdag 3 augustus 2011 @ 15:40 |
quote: Details telefoontje BreivikOSLO - De details over het telefoontje van Anders Behring Breivik aan de politie worden duidelijk. ‘Breivik. Commandant. Georganiseerd in de anticommunistische verzetsbeweging tegen de islamisering. Operatie uitgevoerd en wil zich aan Delta overgeven.’ Noorse media melden dat Breivik met deze woorden de politie op de hoogte heeft gebracht van zijn bloedige aanslagen. De oproep duurde volgens de krant Verdens Gang amper drie seconden. Na de melding verbrak de 32-jarige Breivik de verbinding. De politie probeerde hem daarna tevergeefs terug te bellen. Even later werd Breivik gearresteerd. Volgens een politiewoordvoerder in Oslo is er inderdaad een oproep binnengekomen van de mobiel van Breivik. Hij kon echter niet bevestigen dat het Breivik zelf was die aan de lijn hing. Ook de inhoud van het gesprek kon niet bevestigd worden. De gsm van Breivik is nog steeds spoorloos
|
Kingstown | woensdag 3 augustus 2011 @ 15:49 |
quote: Er waren toch nog honderden kids op dat eiland die het overleefd hebben? Waarom was de operatie voor hem dan al uitgevoerd? |
Panzermaus | woensdag 3 augustus 2011 @ 16:01 |
quote: Inderdaad krom, bereidt hij zich helemaal voor op shootouts met SWATs en 'system protectors', om 'te sterven als een martelaar' en traint hij zich helemaal de pleures in om tientallen kilo's aan bepantsering te dragen, maandenlang erover doen om die set uberhaupt bij elkaar te sprokkelen voor honderden euro's... En dan geeft hij zich over zonder ook maar 1x beschoten te zijn.
Misschien zat hij er mentaal toch doorheen, of wist hij heel goed dat arrestatie onvermijdbaar was en wilde hij zich gewoon overgeven, voor zijn ego en de eer van een Tempelier? 'Ze hebben me niet gepakt, ik heb mezelf overgegeven.'
Ik denk dat hij zich ervan wilde verzekeren dat hij in leven bleef, voor zijn grootheidswaanzin, inspiratie voor anderen, aandacht voor zijn 'ideologie' krijgen, achter de gevolgen van zijn acties komen, etc. In dat laatste is hij erg geinteresseerd volgens de Noorse politie. |
Oud_student | woensdag 3 augustus 2011 @ 16:34 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 16:01 schreef Panzermaus het volgende:Misschien zat hij er mentaal toch doorheen, of wist hij heel goed dat arrestatie onvermijdbaar was en wilde hij zich gewoon overgeven, voor zijn ego en de eer van een Tempelier? 'Ze hebben me niet gepakt, ik heb mezelf overgegeven.' "Ik ben klaar" moet hij gezegd hebben tegen de politie, dat lijkt mij wel een juiste samenvatting als je ongestoord 1.5 uur hebt kunnen schieten. Bovendien zal de munitie wel op geweest zijn.
quote: Ik denk dat hij zich ervan wilde verzekeren dat hij in leven bleef, voor zijn grootheidswaanzin, inspiratie voor anderen, aandacht voor zijn 'ideologie' krijgen, achter de gevolgen van zijn acties komen, etc. In dat laatste is hij erg geinteresseerd volgens de Noorse politie.
Dat ook natuurlijk en hij had zelf in het manifest geschreven dat bij een succesvolle actie hij zou willen blijven leven. Ik denk ook dat hij de paraatheid van de politie heeft overschat. |
Disorder | woensdag 3 augustus 2011 @ 16:44 |
Ik denk dat de politieke drijfveer van Breivik gigantisch wordt overdreven. Ook door hemzelf. Ik denk dat hij wel degelijk boos is op de al dan niet gaande Islamisering van Noorwegen, maar dat het daar niet echt om gaat.
Waar gaat het dan wel over? Ik denk dat politiek voor hem slechts een middel was om eindelijk zelf in de spotlights te kunnen staan. We hebben het hier over een loner, een eenzame teruggetrokken man die eigenlijk nog een jongen is. Iemand die niet goed de weg wist bij vrouwen. Iemand die zichzelf heeft laten opereren om meer aandacht van dames te krijgen. Ik denk dat we het uiteindelijk in die hoek moeten zoeken. Zijn minderwaardige gevoel. Zijn verdrietige bestaan. Ik heb ook niet alle antwoorden, maar dat hele politieke gedoe is volgens mij niet waar het eigenlijk echt om ging. |
michaelmoore | woensdag 3 augustus 2011 @ 17:30 |
-
[ Bericht 100% gewijzigd door sp3c op 03-08-2011 19:32:04 ] |
sp3c | woensdag 3 augustus 2011 @ 19:32 |
NIET WEER DAT LINKS/RECHTS DINGETJE PAUPERS!!! |
michaelmoore | woensdag 3 augustus 2011 @ 19:46 |
maar nu moet men die geweren en pistolen eens verbieden |
C_N | woensdag 3 augustus 2011 @ 20:57 |
weer nieuw videootje http://www.telegraaf.nl/b(...)t_serveerster__.html |
Kingstown | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:03 |
quote: Politie gaat Breivik harder aanpakken Anders Behring Breivik, de dader van de dubbele terreuraanslag in Noorwegen, hoeft niet meer te rekenen op een al te vriendelijke verhoormethode. De Noorse politie meldde woensdag dat ze een ''meer confronterende'' aanpak gaat hanteren bij het verhoren van de rechtse extremist. Breivik heeft bekend verantwoordelijk te zijn voor de moord op 77 mensen. Hij liet op vrijdag 22 juli een autobom ontploffen in Oslo en richtte daarna een bloedbad aan op een jeugdkamp van de regerende Arbeiderspartij. Dat was georganiseerd op het eilandje Utoya, niet ver van Oslo. Noorse media meldden woensdag dat de 32-jarige Breivik inmiddels drie keer is verhoord. Het lijkt erop dat de verdachte zijn daden alleen heeft georganiseerd en uitgevoerd, maar de politie onderzoekt nog of er enig bewijs is voor claims van Breivik over samenwerking met ''cellen'' in Noorwegen en in het buitenland. OnderzoekHet onderzoek in de zaak-Breivik is een van de grootste die de politie in Noorwegen ooit heeft uitgevoerd. Meer dan 100 rechercheurs werken aan de zaak. De krant VG meldde woensdag dat Breivik kort voor zijn aanhouding met een mobiele telefoon heeft gebeld met het alarmnummer 112. Hij zou de telefonist informatie hebben gegeven over de door hem aangerichte massamoord op Utoya. http://www.nu.nl/buitenla(...)arder-aanpakken.html
|
sp3c | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:06 |
definieer confronterende aanpak 
ik zou er geen problemen mee hebben als zijn cel voor de rest van zijn leven behangen werd met foto's van zijn slachtoffers, jongsten op de meest prominente hoogte maar dat zal wel weer psychisch gefolter zijn ofzo tegenwoordig
gewoon iets harder schreeuwen zal wel niet werken iig want met zo'n voorbereiding zal Breivik ook wel exact weten hoever de politie kan en/of mag gaan |
El_Matador | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:07 |
Geniaal 
http://www.brusselsjournal.com/node/4794
SPOILER The Brussels Journal in het oog van de storm (1)
From the desk of Koenraad Elst on Wed, 2011-08-03 00:11
Sir Winston Churchill, toch al in opspraak sinds het bombardement op Dresden, zal nu zeker niet lang meer geëerd worden met standbeelden en straatnamen. Hij is immers één van de inspiratoren van de moord op 77 mensen, vooral Noorse jongsocialisten, door Anders Behring Breivik op 22 juli 2011. Toen hij in geschrifte de islam fanatiek en retrograde noemde en Mein Kampf met de Koran gelijkstelde, als een Geert Wilders avant la lettre, had hij toch moeten weten dat zulke haattaal ooit ergens eens een zieke geest tot gewelddaden zou bewegen? Dat kan hij toch niet meer ontkennen nu blijkt dat Breivik hem in zijn manifest in die zin citeert? Maar liefst 25 keer komt zijn naam erin voor!
Ziedaar, mutatis mutandis, het oordeel van onze media en opiniemakers over alle mensen die genoemd worden in Breiviks manifest. Dat zijn niet alleen Paul Beliën en de pseudonieme Noor Fjordman, medewerkers van de Brussels Journal; maar ook vrijheidsstrijders Karel Martel, Jan Sobieski en de genoemde Churchill; conservatieve denkers als F.A. Hayek, Roger Scruton en Theodore Dalrymple; schrijvers als William Shakespeare, George Orwell en Imre Kertesz; Oostblokdissidenten als Vladimir Bukovsky en Vaclav Havel; ex-moslims als Younus Shaikh, Anwar Shaikh, Ibn Warraq, Salman Rushdie, Ayaan Hirsi Ali; en kritische oriëntalisten als K.S. Lal, Bernard Lewis, Patricia Crone, Hans Jansen en, jawel, uw dienaar.
Vooraleer op de belangrijke zaken in te gaan, eerst even de mistige geruchten rond mijzelf uitklaren. De conformistische opiniemakers zijn uitgelaten omdat ze nu toch nog een multicultureel punt menen te kunnen scoren na de jongste tijd veel terrein verloren te hebben (Wildersvonnis, boerkaverbod, minaretreferendum, premiers die multicultuur mislukt noemen, steeds meer donkerhuidige islamcritici die niet als “racist” kunnen zwartgemaakt worden). In hun euforie hebben ze kwistig het etiket “inspiratiebron van Breivik” rondgestrooid, ook in mijn richting. Volgens Le Soir (30-7) heeft Breivik “ruim geput uit de geschriften” van ondergetekende. Ik blijk zelfs belangrijk genoeg om genoemd te worden in een lijstje van welgeteld drie voorbeelden, samen met UNA-bomber Ted Kaczinsky en Fjordman, in de Franfurter Presse (“Unerwünschter Sympathisant”, 26-7). Een persmededeling van de belgicistische lobbygroep BUB opent het lijstje van gecompromitteerde “Vlaamsnationalisten” met mijn naam, en stelt vast dat ik maar liefst vijf (cinq) keer geciteerd wordt. Dat is een leerrijk detail.
In feite word ik slechts twee keer geciteerd, bij één van die citaten wordt mijn naam twee keer genoemd, en heel academisch horen er dan nog twee bibliografische voetnoten bij waarin mijn naam natuurlijk herhaald wordt. In beide gevallen gaat het niet om een aanhaling door Breivik, maar door andere auteurs (Srinandan Vyas op p.140, Fjordman op p.339) van wie hij artikels in hun geheel gereproduceerd heeft. Maar blijkbaar hebben de BUB-ijveraars niet zo nauwkeurig gekeken of geteld. Dat mijn naam in het manifest van Breivik opduikt, is voldoende bewijskrachtig als “band” tussen mij en Breiviks misdaad; wát ik geschreven heb, behoeft dan geen lezing meer. Dat is de toepassing van een door “antifascisten” en aanverwante “waakhonden” veelbeproefde viswijfredenering.
Als een klappei bij haar buurvrouw een man ziet binnengaan en pas uren later weer vertrekken, dan hoeft ze heus niet aan de deur te gaan luisteren naar wat er daar precies gebeurt: die details kan ze zelf wel invullen om bij het volgend koffiekransje met een goed verhaal te kunnen komen. Al mijn hele loopbaan als publiek intellectueel word ik aan allerlei bewegingen gekoppeld omdat ik ooit eens voor een blad geschreven of een groepering gesproken heb, zonder dat ooit ingegaan werd op wat ik daar dan geschreven of gezegd heb. (De enige poging tot weerlegging van een islamstelling van mij was Lucas Catherine’s argument, in zijn boek Vuile Arabieren, 1992, dat “de Koran al een oud boek is”, en zijn inhoud dus niet erg relevant meer voor de hedendaagse islam; dat mag hij eens in een moskee gaan herhalen.) Het behoort immers tot de zeden der linkse Belgen dat zij alleen met gelijkgezinden omgaan: in hun wereld impliceert louter contact of samenwerking inderdaad gelijkgestemdheid. Bij deze gelegenheid wordt die redenering tot het uiterste doorgetrokken: hier is contact zelfs geen wederzijds contact, het volstaat dat Breivik iemand gelezen heeft, om te besluiten dat er een “link” tussen beiden is, en zelfs een gedeelde verantwoordelijkheid.
Is er een verband tussen de citaten en de moord? Wetenschappelijk noch moreel valt er alvast niets op aan te merken. Het is wel degelijk zo dat Hindoe Koesj, de naam van een bergketen in Afghanistan, “hindoe slachting” betekent. Volgens de 13de-eeuwse Marokkaanse reiziger Ibn Battoeta was dat omdat talloze hindoe die door de moslims als slaaf weggevoerd werden, daar van kou en uitputting stierven. Dat is gewoon een historisch feit, en dat is, samen met mijn vaststelling ervan, in het publieke domein. Iedereen is vrij om het aan te halen, ook Vyas, en zelfs Breivik.
Het tweede citaat betreft niet het verleden maar een extrapolatie vanuit hedendaagse trends naar de toekomst. Fjordman bespreekt mijn stelling dat de islam, ondanks zijn huidig indrukwekkend vertoon van politieke en demografische expansie, eigenlijk op zijn laatste benen loopt. Na het wegvallen van de petroleumbonanza zal de moslimwereld vaststellen dat hij hopeloos achterop geraakt is en zich naar het model van vooruitstrevender beschavingen richten. Ook vandaag reeds zijn zeer veel moslims de islam ontgroeid; de ex-moslims die daar openlijk voor uitkomen, zijn de top van de ijsberg. Wel kan de islam vóór het einde nog wat successen boeken, met name in Europa als dit niet adequaat reageert. Deze voorspelling is uiteraard geen zekerheid, maar ze valt alleszins binnen de rationele analyse van verifieerbare gegevens.
Ik heb volstrekt geen reden om mij door Breiviks wandaad in verlegenheid gebracht te voelen. Integendeel, ik heb altijd zeer consequent gepleit voor een vreedzame en intelligente oplossing voor het islamprobleem. Lees bv. mijn artikel uit 1992 getiteld “De dreiging van de islam”. Aha, als dat geen Breiviktitel is, hoor ik sommigen al juichen. Wel, daarin schreef ik dit, nog wat bombastisch geformuleerd maar volkomen juist: "De enige uitweg bestaat erin, de islam zelf onderuit te halen. Dat kan alleen als de moslims zelf hun geloof in de islam verliezen. Momenteel zijn er dus al talloze moslims die niet in bepaalde (en met name de meest onverdraagzame) islamdoctrines geloven: dat is het essentiële 'onderscheid tussen moslim en islam'. (...) De intellectuele en vervolgens de politieke elites in de islamwereld moeten gaan inzien dat er op gebied van geestelijke cultuur iets beters bestaat dan deze dogma's (...) Eindelijk is het mogelijk om aan volksopvoeding op planetaire schaal te doen, en te laten weten dat het exclusivisme van de profetische openbaring achterhaald is door meer universeel inpasbare vormen van cultuur en spiritualiteit." (TeKoS 68, p.86) Ik loof een prijs van één euro uit voor wie daarin, of in eender welk islamgeschrift van mij, een oproep tot geweld kan vinden.
Als Breivik dat nu ter harte genomen had, dan was er op 22 juli in Oslo niets gebeurd. Maar ik heb natuurlijk geen invloed die tot daar reikt. Veel invloedrijker dan het handvol islamkritische bloggers zijn de mainstream-media. Die verspreiden bv. de absurde racialisering van de islam, d.w.z. doen alsof de islam een soort raskenmerk van de moslims is, een aangeboren en onvervreemdbaar kenmerk, waartegen anderen dan een zogenaamd “anti-moslimracisme” kunnen richten. Vanuit die statische kijk op de moslimidentiteit zag Breivik geen andere oplossing dan de moslims fysiek uit Europa verwijderen.
Hij wanhoopte er echter aan dat de bestuursklasse ooit tot zulk beleid bereid zou zijn. Daarom had hij zich van de politiek afgekeerd. Dat was een gevolg van het klimaat dat de conformistische media geschapen hadden, namelijk een klimaat van wanhoop en antipolitiek. Zij doen alsof de Europese bevolking niets te kiezen heeft en zich maar neer te leggen heeft bij ondermeer de “verrijking” die de islam ons brengt. In veel landen (tot en met Zwitserland) zien we pogingen van de bestuursklasse om de besluitvorming over zulke thema’s aan de greep van de bevolking te onttrekken. Zij verschuilen zich achter oncontroleerbare supranationale machtsniveau’s om de multicultuur op te leggen. Zo zei Johan Leman over het migrantenstemrecht dat het er, willen of niet, zeker komt, want: "Europa zal ons daartoe dwingen". (De Standaard, “Europa stuurt aan op migrantenstemrecht”, 9-3-2002)
Maar er bestaat een politiek antwoord op deze antidemocratische krachten. Geert Wilders reageerde op Breiviks schietpartij met de terechte opmerking dat Breivik geen, maar hijzelf wel vertrouwen had in het politieke proces en de wijsheid van de kiezer. Europa is nog niet verloren en kan langs politieke weg gered worden.
|
Puntenslijpsel | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:32 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:07 schreef El_Matador het volgende:Geniaal http://www.brusselsjournal.com/node/4794SPOILER The Brussels Journal in het oog van de storm (1)
From the desk of Koenraad Elst on Wed, 2011-08-03 00:11
Sir Winston Churchill, toch al in opspraak sinds het bombardement op Dresden, zal nu zeker niet lang meer geëerd worden met standbeelden en straatnamen. Hij is immers één van de inspiratoren van de moord op 77 mensen, vooral Noorse jongsocialisten, door Anders Behring Breivik op 22 juli 2011. Toen hij in geschrifte de islam fanatiek en retrograde noemde en Mein Kampf met de Koran gelijkstelde, als een Geert Wilders avant la lettre, had hij toch moeten weten dat zulke haattaal ooit ergens eens een zieke geest tot gewelddaden zou bewegen? Dat kan hij toch niet meer ontkennen nu blijkt dat Breivik hem in zijn manifest in die zin citeert? Maar liefst 25 keer komt zijn naam erin voor!
Ziedaar, mutatis mutandis, het oordeel van onze media en opiniemakers over alle mensen die genoemd worden in Breiviks manifest. Dat zijn niet alleen Paul Beliën en de pseudonieme Noor Fjordman, medewerkers van de Brussels Journal; maar ook vrijheidsstrijders Karel Martel, Jan Sobieski en de genoemde Churchill; conservatieve denkers als F.A. Hayek, Roger Scruton en Theodore Dalrymple; schrijvers als William Shakespeare, George Orwell en Imre Kertesz; Oostblokdissidenten als Vladimir Bukovsky en Vaclav Havel; ex-moslims als Younus Shaikh, Anwar Shaikh, Ibn Warraq, Salman Rushdie, Ayaan Hirsi Ali; en kritische oriëntalisten als K.S. Lal, Bernard Lewis, Patricia Crone, Hans Jansen en, jawel, uw dienaar.
Vooraleer op de belangrijke zaken in te gaan, eerst even de mistige geruchten rond mijzelf uitklaren. De conformistische opiniemakers zijn uitgelaten omdat ze nu toch nog een multicultureel punt menen te kunnen scoren na de jongste tijd veel terrein verloren te hebben (Wildersvonnis, boerkaverbod, minaretreferendum, premiers die multicultuur mislukt noemen, steeds meer donkerhuidige islamcritici die niet als “racist” kunnen zwartgemaakt worden). In hun euforie hebben ze kwistig het etiket “inspiratiebron van Breivik” rondgestrooid, ook in mijn richting. Volgens Le Soir (30-7) heeft Breivik “ruim geput uit de geschriften” van ondergetekende. Ik blijk zelfs belangrijk genoeg om genoemd te worden in een lijstje van welgeteld drie voorbeelden, samen met UNA-bomber Ted Kaczinsky en Fjordman, in de Franfurter Presse (“Unerwünschter Sympathisant”, 26-7). Een persmededeling van de belgicistische lobbygroep BUB opent het lijstje van gecompromitteerde “Vlaamsnationalisten” met mijn naam, en stelt vast dat ik maar liefst vijf (cinq) keer geciteerd wordt. Dat is een leerrijk detail.
In feite word ik slechts twee keer geciteerd, bij één van die citaten wordt mijn naam twee keer genoemd, en heel academisch horen er dan nog twee bibliografische voetnoten bij waarin mijn naam natuurlijk herhaald wordt. In beide gevallen gaat het niet om een aanhaling door Breivik, maar door andere auteurs (Srinandan Vyas op p.140, Fjordman op p.339) van wie hij artikels in hun geheel gereproduceerd heeft. Maar blijkbaar hebben de BUB-ijveraars niet zo nauwkeurig gekeken of geteld. Dat mijn naam in het manifest van Breivik opduikt, is voldoende bewijskrachtig als “band” tussen mij en Breiviks misdaad; wát ik geschreven heb, behoeft dan geen lezing meer. Dat is de toepassing van een door “antifascisten” en aanverwante “waakhonden” veelbeproefde viswijfredenering.
Als een klappei bij haar buurvrouw een man ziet binnengaan en pas uren later weer vertrekken, dan hoeft ze heus niet aan de deur te gaan luisteren naar wat er daar precies gebeurt: die details kan ze zelf wel invullen om bij het volgend koffiekransje met een goed verhaal te kunnen komen. Al mijn hele loopbaan als publiek intellectueel word ik aan allerlei bewegingen gekoppeld omdat ik ooit eens voor een blad geschreven of een groepering gesproken heb, zonder dat ooit ingegaan werd op wat ik daar dan geschreven of gezegd heb. (De enige poging tot weerlegging van een islamstelling van mij was Lucas Catherine’s argument, in zijn boek Vuile Arabieren, 1992, dat “de Koran al een oud boek is”, en zijn inhoud dus niet erg relevant meer voor de hedendaagse islam; dat mag hij eens in een moskee gaan herhalen.) Het behoort immers tot de zeden der linkse Belgen dat zij alleen met gelijkgezinden omgaan: in hun wereld impliceert louter contact of samenwerking inderdaad gelijkgestemdheid. Bij deze gelegenheid wordt die redenering tot het uiterste doorgetrokken: hier is contact zelfs geen wederzijds contact, het volstaat dat Breivik iemand gelezen heeft, om te besluiten dat er een “link” tussen beiden is, en zelfs een gedeelde verantwoordelijkheid.
Is er een verband tussen de citaten en de moord? Wetenschappelijk noch moreel valt er alvast niets op aan te merken. Het is wel degelijk zo dat Hindoe Koesj, de naam van een bergketen in Afghanistan, “hindoe slachting” betekent. Volgens de 13de-eeuwse Marokkaanse reiziger Ibn Battoeta was dat omdat talloze hindoe die door de moslims als slaaf weggevoerd werden, daar van kou en uitputting stierven. Dat is gewoon een historisch feit, en dat is, samen met mijn vaststelling ervan, in het publieke domein. Iedereen is vrij om het aan te halen, ook Vyas, en zelfs Breivik.
Het tweede citaat betreft niet het verleden maar een extrapolatie vanuit hedendaagse trends naar de toekomst. Fjordman bespreekt mijn stelling dat de islam, ondanks zijn huidig indrukwekkend vertoon van politieke en demografische expansie, eigenlijk op zijn laatste benen loopt. Na het wegvallen van de petroleumbonanza zal de moslimwereld vaststellen dat hij hopeloos achterop geraakt is en zich naar het model van vooruitstrevender beschavingen richten. Ook vandaag reeds zijn zeer veel moslims de islam ontgroeid; de ex-moslims die daar openlijk voor uitkomen, zijn de top van de ijsberg. Wel kan de islam vóór het einde nog wat successen boeken, met name in Europa als dit niet adequaat reageert. Deze voorspelling is uiteraard geen zekerheid, maar ze valt alleszins binnen de rationele analyse van verifieerbare gegevens.
Ik heb volstrekt geen reden om mij door Breiviks wandaad in verlegenheid gebracht te voelen. Integendeel, ik heb altijd zeer consequent gepleit voor een vreedzame en intelligente oplossing voor het islamprobleem. Lees bv. mijn artikel uit 1992 getiteld “De dreiging van de islam”. Aha, als dat geen Breiviktitel is, hoor ik sommigen al juichen. Wel, daarin schreef ik dit, nog wat bombastisch geformuleerd maar volkomen juist: "De enige uitweg bestaat erin, de islam zelf onderuit te halen. Dat kan alleen als de moslims zelf hun geloof in de islam verliezen. Momenteel zijn er dus al talloze moslims die niet in bepaalde (en met name de meest onverdraagzame) islamdoctrines geloven: dat is het essentiële 'onderscheid tussen moslim en islam'. (...) De intellectuele en vervolgens de politieke elites in de islamwereld moeten gaan inzien dat er op gebied van geestelijke cultuur iets beters bestaat dan deze dogma's (...) Eindelijk is het mogelijk om aan volksopvoeding op planetaire schaal te doen, en te laten weten dat het exclusivisme van de profetische openbaring achterhaald is door meer universeel inpasbare vormen van cultuur en spiritualiteit." (TeKoS 68, p.86) Ik loof een prijs van één euro uit voor wie daarin, of in eender welk islamgeschrift van mij, een oproep tot geweld kan vinden.
Als Breivik dat nu ter harte genomen had, dan was er op 22 juli in Oslo niets gebeurd. Maar ik heb natuurlijk geen invloed die tot daar reikt. Veel invloedrijker dan het handvol islamkritische bloggers zijn de mainstream-media. Die verspreiden bv. de absurde racialisering van de islam, d.w.z. doen alsof de islam een soort raskenmerk van de moslims is, een aangeboren en onvervreemdbaar kenmerk, waartegen anderen dan een zogenaamd “anti-moslimracisme” kunnen richten. Vanuit die statische kijk op de moslimidentiteit zag Breivik geen andere oplossing dan de moslims fysiek uit Europa verwijderen.
Hij wanhoopte er echter aan dat de bestuursklasse ooit tot zulk beleid bereid zou zijn. Daarom had hij zich van de politiek afgekeerd. Dat was een gevolg van het klimaat dat de conformistische media geschapen hadden, namelijk een klimaat van wanhoop en antipolitiek. Zij doen alsof de Europese bevolking niets te kiezen heeft en zich maar neer te leggen heeft bij ondermeer de “verrijking” die de islam ons brengt. In veel landen (tot en met Zwitserland) zien we pogingen van de bestuursklasse om de besluitvorming over zulke thema’s aan de greep van de bevolking te onttrekken. Zij verschuilen zich achter oncontroleerbare supranationale machtsniveau’s om de multicultuur op te leggen. Zo zei Johan Leman over het migrantenstemrecht dat het er, willen of niet, zeker komt, want: "Europa zal ons daartoe dwingen". (De Standaard, “Europa stuurt aan op migrantenstemrecht”, 9-3-2002)
Maar er bestaat een politiek antwoord op deze antidemocratische krachten. Geert Wilders reageerde op Breiviks schietpartij met de terechte opmerking dat Breivik geen, maar hijzelf wel vertrouwen had in het politieke proces en de wijsheid van de kiezer. Europa is nog niet verloren en kan langs politieke weg gered worden.
Vriend, het moet nu echt wel duidelijk zijn dat dit niet de plaats is voor jouw Geert Wilders jizz. We weten dat je hem leuk vindt, het is fine.
Wat willen ze nog meer van hem weten dan, hij heeft toch al bekend? Wat denken ze nog uit die verhoren te halen? |
Kingstown | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:34 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:06 schreef sp3c het volgende:definieer confronterende aanpak  ik zou er geen problemen mee hebben als zijn cel voor de rest van zijn leven behangen werd met foto's van zijn slachtoffers, jongsten op de meest prominente hoogte maar dat zal wel weer psychisch gefolter zijn ofzo tegenwoordig gewoon iets harder schreeuwen zal wel niet werken iig want met zo'n voorbereiding zal Breivik ook wel exact weten hoever de politie kan en/of mag gaan Nah jah...die foto's kunnen ook een opgeilend effect hebben...zou me niet verbazen bij die gozer dat hij ze als een soort troffeeën ziet. |
Taurus | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:39 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:34 schreef Kingstown het volgende:[..] Nah jah...die foto's kunnen ook een opgeilend effect hebben...zou me niet verbazen bij die gozer dat hij ze als een soort troffeeën ziet. Denk het niet hoor. Die moorden waren noodzakelijk, volgens hem. Uit niets blijkt toch dat hij een sadist is die graag naar zijn eigen slachtoffers kijkt? |
Kingstown | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:41 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:39 schreef Taurus het volgende:[..] Denk het niet hoor. Die moorden waren noodzakelijk, volgens hem. Uit niets blijkt toch dat hij een sadist is die graag naar zijn eigen slachtoffers kijkt? Hmzz....hangt er een beetje vanaf hoe je sadistisch omschrijft, als ik lees hoe hij zijn moorden gepleegd heeft. Maar goed, mss heb je gelijk....is sowieso iets wat de psychs vast moeten stellen. |
El_Matador | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:45 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:32 schreef Puntenslijpsel het volgende:[..] Vriend, het moet nu echt wel duidelijk zijn dat dit niet de plaats is voor jouw Geert Wilders jizz. We weten dat je hem leuk vindt, het is fine. Wat willen ze nog meer van hem weten dan, hij heeft toch al bekend? Wat denken ze nog uit die verhoren te halen? Dit noch ik heeft niets met Wilders te maken. Alles met Anders. Hij is een ideaal middel om de islamkritiek voorgoed te naziificeren. Zijn we lekker mee, dank je wel Anders. 
Wat een idioot is het toch. |
DoveKwal | woensdag 3 augustus 2011 @ 23:47 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:45 schreef El_Matador het volgende:[..] Dit noch ik heeft niets met Wilders te maken. Alles met Anders. Hij is een ideaal middel om de islamkritiek voorgoed te naziificeren. Zijn we lekker mee, dank je wel Anders.  Wat een idioot is het toch. Als islamkritiek omschreven wordt als "ze benne uit op wereldveroveruh en links hellupt zuh" dan wel ja. Maar goed, dan was je sowieso al niet goed in je hoofd. |
De_Nuance | donderdag 4 augustus 2011 @ 00:13 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:45 schreef El_Matador het volgende:[..] Dit noch ik heeft niets met Wilders te maken. Alles met Anders. Hij is een ideaal middel om de islamkritiek voorgoed te naziificeren. Zijn we lekker mee, dank je wel Anders.  Wat een idioot is het toch. Ach als je hard genoeg links en Cohen roept staat iedereen weer achter je, zo werkt het ook wel tegenwoordig. |
NorthernStar | donderdag 4 augustus 2011 @ 01:12 |
quote: O ja?
In 2007 heeft Breivik 115.000 dollar ontvangen waarmee hij zijn voorbereidingen financieerde.
Van wie heeft hij dat geld gehad? |
Lagrinta | donderdag 4 augustus 2011 @ 09:56 |
quote: Dit is toch inspelen op emoties. Daar houden ze in Noorwegen toch niet van? |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 10:11 |
Valt mij altijd weer op dat er direct na dit soort gebeurtenissen het eerste is wat veel mensen doen is het gebruiken ervan voor het pushen van hun eigen agenda
Geert Wilders er voor verantwoordelijk houden, videogames ervoor verantwoordelijk houden. Want de dader heeft het over Geert en hij speelde wel eens games. Dit is lijkenpikkerij, en heeft niets met het issue te maken. De Noor had een biologische boerderij als dekmantel, hoor je iemand gillen dat alle biologische boerderijen eens door de stofkam moeten?
Het is een teken van een totaal gebrek aan empathie als je met zo een reactie komt. Het is alsof je iemand verteld dat je terminaal bent en die persoon begint dan eindeloos over zijn/haar kwaaltjes. |
morg78 | donderdag 4 augustus 2011 @ 16:31 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 10:11 schreef Pietverdriet het volgende:Valt mij altijd weer op dat er direct na dit soort gebeurtenissen het eerste is wat veel mensen doen is het gebruiken ervan voor het pushen van hun eigen agenda Geert Wilders er voor verantwoordelijk houden, videogames ervoor verantwoordelijk houden. Want de dader heeft het over Geert en hij speelde wel eens games. Dit is lijkenpikkerij, en heeft niets met het issue te maken. De Noor had een biologische boerderij als dekmantel, hoor je iemand gillen dat alle biologische boerderijen eens door de stofkam moeten? Het is een teken van een totaal gebrek aan empathie als je met zo een reactie komt. Het is alsof je iemand verteld dat je terminaal bent en die persoon begint dan eindeloos over zijn/haar kwaaltjes. Geert Wilders verantwoordelijk houden en erop wijzen dat het niet onverstandig is als alle politici (links, rechts, midden, conservatief, progressief, jong, oud, lelijk, knap, enz) bij zichzelf nagaan of hun uitspraken niet te ver gaan, zijn twee verschillende dingen. Het zou, wat mij betreft, politici aan alle kanten van het spectrum sieren als ze eens zouden ophouden met alles roepen wat boven komt borrelen. Nog los van het gebeuren in Noorwegen, Wilders hoeft mensen niet knettergek te noemen om z'n zegje te doen, andere politici hoeven Wilders geen fascist te noemen om hun zegje te doen, zogezegd.
Verder ben ik het absoluut met je eens dat het onzinnig is om op deze manier naar schuldigen te zoeken. |
Die_Hofstadtgruppe | donderdag 4 augustus 2011 @ 16:58 |
quote: Op woensdag 3 augustus 2011 23:07 schreef El_Matador het volgende:Geniaal http://www.brusselsjournal.com/node/4794SPOILER The Brussels Journal in het oog van de storm (1)
From the desk of Koenraad Elst on Wed, 2011-08-03 00:11
Sir Winston Churchill, toch al in opspraak sinds het bombardement op Dresden, zal nu zeker niet lang meer geëerd worden met standbeelden en straatnamen. Hij is immers één van de inspiratoren van de moord op 77 mensen, vooral Noorse jongsocialisten, door Anders Behring Breivik op 22 juli 2011. Toen hij in geschrifte de islam fanatiek en retrograde noemde en Mein Kampf met de Koran gelijkstelde, als een Geert Wilders avant la lettre, had hij toch moeten weten dat zulke haattaal ooit ergens eens een zieke geest tot gewelddaden zou bewegen? Dat kan hij toch niet meer ontkennen nu blijkt dat Breivik hem in zijn manifest in die zin citeert? Maar liefst 25 keer komt zijn naam erin voor!
Ziedaar, mutatis mutandis, het oordeel van onze media en opiniemakers over alle mensen die genoemd worden in Breiviks manifest. Dat zijn niet alleen Paul Beliën en de pseudonieme Noor Fjordman, medewerkers van de Brussels Journal; maar ook vrijheidsstrijders Karel Martel, Jan Sobieski en de genoemde Churchill; conservatieve denkers als F.A. Hayek, Roger Scruton en Theodore Dalrymple; schrijvers als William Shakespeare, George Orwell en Imre Kertesz; Oostblokdissidenten als Vladimir Bukovsky en Vaclav Havel; ex-moslims als Younus Shaikh, Anwar Shaikh, Ibn Warraq, Salman Rushdie, Ayaan Hirsi Ali; en kritische oriëntalisten als K.S. Lal, Bernard Lewis, Patricia Crone, Hans Jansen en, jawel, uw dienaar.
Vooraleer op de belangrijke zaken in te gaan, eerst even de mistige geruchten rond mijzelf uitklaren. De conformistische opiniemakers zijn uitgelaten omdat ze nu toch nog een multicultureel punt menen te kunnen scoren na de jongste tijd veel terrein verloren te hebben (Wildersvonnis, boerkaverbod, minaretreferendum, premiers die multicultuur mislukt noemen, steeds meer donkerhuidige islamcritici die niet als “racist” kunnen zwartgemaakt worden). In hun euforie hebben ze kwistig het etiket “inspiratiebron van Breivik” rondgestrooid, ook in mijn richting. Volgens Le Soir (30-7) heeft Breivik “ruim geput uit de geschriften” van ondergetekende. Ik blijk zelfs belangrijk genoeg om genoemd te worden in een lijstje van welgeteld drie voorbeelden, samen met UNA-bomber Ted Kaczinsky en Fjordman, in de Franfurter Presse (“Unerwünschter Sympathisant”, 26-7). Een persmededeling van de belgicistische lobbygroep BUB opent het lijstje van gecompromitteerde “Vlaamsnationalisten” met mijn naam, en stelt vast dat ik maar liefst vijf (cinq) keer geciteerd wordt. Dat is een leerrijk detail.
In feite word ik slechts twee keer geciteerd, bij één van die citaten wordt mijn naam twee keer genoemd, en heel academisch horen er dan nog twee bibliografische voetnoten bij waarin mijn naam natuurlijk herhaald wordt. In beide gevallen gaat het niet om een aanhaling door Breivik, maar door andere auteurs (Srinandan Vyas op p.140, Fjordman op p.339) van wie hij artikels in hun geheel gereproduceerd heeft. Maar blijkbaar hebben de BUB-ijveraars niet zo nauwkeurig gekeken of geteld. Dat mijn naam in het manifest van Breivik opduikt, is voldoende bewijskrachtig als “band” tussen mij en Breiviks misdaad; wát ik geschreven heb, behoeft dan geen lezing meer. Dat is de toepassing van een door “antifascisten” en aanverwante “waakhonden” veelbeproefde viswijfredenering.
Als een klappei bij haar buurvrouw een man ziet binnengaan en pas uren later weer vertrekken, dan hoeft ze heus niet aan de deur te gaan luisteren naar wat er daar precies gebeurt: die details kan ze zelf wel invullen om bij het volgend koffiekransje met een goed verhaal te kunnen komen. Al mijn hele loopbaan als publiek intellectueel word ik aan allerlei bewegingen gekoppeld omdat ik ooit eens voor een blad geschreven of een groepering gesproken heb, zonder dat ooit ingegaan werd op wat ik daar dan geschreven of gezegd heb. (De enige poging tot weerlegging van een islamstelling van mij was Lucas Catherine’s argument, in zijn boek Vuile Arabieren, 1992, dat “de Koran al een oud boek is”, en zijn inhoud dus niet erg relevant meer voor de hedendaagse islam; dat mag hij eens in een moskee gaan herhalen.) Het behoort immers tot de zeden der linkse Belgen dat zij alleen met gelijkgezinden omgaan: in hun wereld impliceert louter contact of samenwerking inderdaad gelijkgestemdheid. Bij deze gelegenheid wordt die redenering tot het uiterste doorgetrokken: hier is contact zelfs geen wederzijds contact, het volstaat dat Breivik iemand gelezen heeft, om te besluiten dat er een “link” tussen beiden is, en zelfs een gedeelde verantwoordelijkheid.
Is er een verband tussen de citaten en de moord? Wetenschappelijk noch moreel valt er alvast niets op aan te merken. Het is wel degelijk zo dat Hindoe Koesj, de naam van een bergketen in Afghanistan, “hindoe slachting” betekent. Volgens de 13de-eeuwse Marokkaanse reiziger Ibn Battoeta was dat omdat talloze hindoe die door de moslims als slaaf weggevoerd werden, daar van kou en uitputting stierven. Dat is gewoon een historisch feit, en dat is, samen met mijn vaststelling ervan, in het publieke domein. Iedereen is vrij om het aan te halen, ook Vyas, en zelfs Breivik.
Het tweede citaat betreft niet het verleden maar een extrapolatie vanuit hedendaagse trends naar de toekomst. Fjordman bespreekt mijn stelling dat de islam, ondanks zijn huidig indrukwekkend vertoon van politieke en demografische expansie, eigenlijk op zijn laatste benen loopt. Na het wegvallen van de petroleumbonanza zal de moslimwereld vaststellen dat hij hopeloos achterop geraakt is en zich naar het model van vooruitstrevender beschavingen richten. Ook vandaag reeds zijn zeer veel moslims de islam ontgroeid; de ex-moslims die daar openlijk voor uitkomen, zijn de top van de ijsberg. Wel kan de islam vóór het einde nog wat successen boeken, met name in Europa als dit niet adequaat reageert. Deze voorspelling is uiteraard geen zekerheid, maar ze valt alleszins binnen de rationele analyse van verifieerbare gegevens.
Ik heb volstrekt geen reden om mij door Breiviks wandaad in verlegenheid gebracht te voelen. Integendeel, ik heb altijd zeer consequent gepleit voor een vreedzame en intelligente oplossing voor het islamprobleem. Lees bv. mijn artikel uit 1992 getiteld “De dreiging van de islam”. Aha, als dat geen Breiviktitel is, hoor ik sommigen al juichen. Wel, daarin schreef ik dit, nog wat bombastisch geformuleerd maar volkomen juist: "De enige uitweg bestaat erin, de islam zelf onderuit te halen. Dat kan alleen als de moslims zelf hun geloof in de islam verliezen. Momenteel zijn er dus al talloze moslims die niet in bepaalde (en met name de meest onverdraagzame) islamdoctrines geloven: dat is het essentiële 'onderscheid tussen moslim en islam'. (...) De intellectuele en vervolgens de politieke elites in de islamwereld moeten gaan inzien dat er op gebied van geestelijke cultuur iets beters bestaat dan deze dogma's (...) Eindelijk is het mogelijk om aan volksopvoeding op planetaire schaal te doen, en te laten weten dat het exclusivisme van de profetische openbaring achterhaald is door meer universeel inpasbare vormen van cultuur en spiritualiteit." (TeKoS 68, p.86) Ik loof een prijs van één euro uit voor wie daarin, of in eender welk islamgeschrift van mij, een oproep tot geweld kan vinden.
Als Breivik dat nu ter harte genomen had, dan was er op 22 juli in Oslo niets gebeurd. Maar ik heb natuurlijk geen invloed die tot daar reikt. Veel invloedrijker dan het handvol islamkritische bloggers zijn de mainstream-media. Die verspreiden bv. de absurde racialisering van de islam, d.w.z. doen alsof de islam een soort raskenmerk van de moslims is, een aangeboren en onvervreemdbaar kenmerk, waartegen anderen dan een zogenaamd “anti-moslimracisme” kunnen richten. Vanuit die statische kijk op de moslimidentiteit zag Breivik geen andere oplossing dan de moslims fysiek uit Europa verwijderen.
Hij wanhoopte er echter aan dat de bestuursklasse ooit tot zulk beleid bereid zou zijn. Daarom had hij zich van de politiek afgekeerd. Dat was een gevolg van het klimaat dat de conformistische media geschapen hadden, namelijk een klimaat van wanhoop en antipolitiek. Zij doen alsof de Europese bevolking niets te kiezen heeft en zich maar neer te leggen heeft bij ondermeer de “verrijking” die de islam ons brengt. In veel landen (tot en met Zwitserland) zien we pogingen van de bestuursklasse om de besluitvorming over zulke thema’s aan de greep van de bevolking te onttrekken. Zij verschuilen zich achter oncontroleerbare supranationale machtsniveau’s om de multicultuur op te leggen. Zo zei Johan Leman over het migrantenstemrecht dat het er, willen of niet, zeker komt, want: "Europa zal ons daartoe dwingen". (De Standaard, “Europa stuurt aan op migrantenstemrecht”, 9-3-2002)
Maar er bestaat een politiek antwoord op deze antidemocratische krachten. Geert Wilders reageerde op Breiviks schietpartij met de terechte opmerking dat Breivik geen, maar hijzelf wel vertrouwen had in het politieke proces en de wijsheid van de kiezer. Europa is nog niet verloren en kan langs politieke weg gered worden.
Goed stuk. De euforie waarmee dit aangegrepen wordt door sommigen is dus niet mij alleen opgevallen. |
DoveKwal | donderdag 4 augustus 2011 @ 17:01 |
quote: Je bent idd niet het enige aluhoedje, |
Kingstown | donderdag 4 augustus 2011 @ 17:52 |
quote:
|
NorthernStar | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:04 |
quote: In gedachten zie ik Pietverdriet met een hele grote schoenlepel uit alle macht proberen Geert in de slachtofferrol te duwen. Zweetparels op zijn voorhoofd. "Ja kijk allemaal!! Allemaal kijken!! Wilder is het slachtoff.." Verdomme schiet ie er weer uit.
lol
En in dezelfde post schrijft hij
quote: Valt mij altijd weer op dat er direct na dit soort gebeurtenissen het eerste is wat veel mensen doen is het gebruiken ervan voor het pushen van hun eigen agenda Blijven drukken, Piet. Blijven drukken! 
Komiek. |
Kingstown | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:18 |
quote: ‘Draag Lacoste als je een bom gaat kopen’Het doel is om er uit te zien, te praten en je te gedragen als een hoogopgeleide, conservatieve Europese gepensioneerde’ schrijft Anders Breivik in zijn manifest. http://www.depers.nl/buit(...)ls-je-bom-koopt.html
|
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:20 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 19:04 schreef NorthernStar het volgende:[..] In gedachten zie ik Pietverdriet met een hele grote schoenlepel uit alle macht proberen Geert in de slachtofferrol te duwen. Zweetparels op zijn voorhoofd. "Ja kijk allemaal!! Allemaal kijken!! Wilder is het slachtoff.." Verdomme schiet ie er weer uit. lol En in dezelfde post schrijft hij [..] Blijven drukken, Piet. Blijven drukken!  Komiek. Waar maak ik wilders tot slachtoffer? |
Lavenderr | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:21 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 10:11 schreef Pietverdriet het volgende:Valt mij altijd weer op dat er direct na dit soort gebeurtenissen het eerste is wat veel mensen doen is het gebruiken ervan voor het pushen van hun eigen agenda Geert Wilders er voor verantwoordelijk houden, videogames ervoor verantwoordelijk houden. Want de dader heeft het over Geert en hij speelde wel eens games. Dit is lijkenpikkerij, en heeft niets met het issue te maken. De Noor had een biologische boerderij als dekmantel, hoor je iemand gillen dat alle biologische boerderijen eens door de stofkam moeten? Het is een teken van een totaal gebrek aan empathie als je met zo een reactie komt. Het is alsof je iemand verteld dat je terminaal bent en die persoon begint dan eindeloos over zijn/haar kwaaltjes. Hier ben ik het zó mee eens. Het is gewoon stuitend, die eigen agenda's. Wie het ook doet. |
Lavenderr | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:23 |
quote:  |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:26 |
quote: Jep, ik ken de naam er niet voor, maar het is net zoiets als slachtoffers de schuld geven, dat is ook zo een psychologisch truukje wat mensen gebruiken om te immuniseren. De noor, en alleen die kutnoor is verantwoordelijk. En dat men aan een aanvalsgeweer kan komen is een veel belangrijker issue dan computergames. Als de gamers een sterke lobby zouden hebben en jagers niet zag het er heel anders uit wat de politiek riep |
NorthernStar | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:41 |
quote: "Geert Wilders er voor verantwoordelijk houden"
Wie houdt Wilders ervoor verantwoordelijk? Wijs ze eens aan. |
Lavenderr | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:43 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 19:26 schreef Pietverdriet het volgende:[..] Jep, ik ken de naam er niet voor, maar het is net zoiets als slachtoffers de schuld geven, dat is ook zo een psychologisch truukje wat mensen gebruiken om te immuniseren. De noor, en alleen die kutnoor is verantwoordelijk. En dat men aan een aanvalsgeweer kan komen is een veel belangrijker issue dan computergames. Als de gamers een sterke lobby zouden hebben en jagers niet zag het er heel anders uit wat de politiek riep Je doelt op: 'blaming the victim' http://nl.wikipedia.org/wiki/Blaming-the-victim |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:44 |
quote: Lees deze reeks eens terug, maar je schijnt nogal moeite te hebben met lezen. Je snapt namelijk geen moer van het punt dat ik maak.
[ Bericht 4% gewijzigd door Pietverdriet op 04-08-2011 19:53:14 ] |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:49 |
quote: Jep, zoals ik al zei, mensen gaan er dat soort dingen bijhalen om het voor zichzelf te verklaren. Vooral zaken die mensen niet kennen, zo zei Mart Smeets eens naar aanleiding van voetbal geweld dat internet maar eng was. Tien jaar geleden kreeg internet ook van alles en nog wat de schuld van wat er mis was, in de jaren 50 werden strips een tijdje verboden. Rock en roll was ook de schuldige, en in de jaren negentig was house muziek de duivel zelf |
NorthernStar | donderdag 4 augustus 2011 @ 19:58 |
quote: Je lult gewoon Piet. Niemand houdt Wilders verantwoordelijk. Je wilt simpelweg samen met Geert lekker vanuit de slachtofferrol weer anderen kunnen bekritiseren.
Nooit gedacht dat ik het ooit met een VVD'er eens zou zijn maar Mark Verheijen zei het zeer treffend.
"Ach arme Geertje. Wat nou 77 doden? Waren we toch bijna vergeten dat HIJ natuurlijk grootste slachtoffer is van Breivik"
En ondertussen anderen van politiek opportunisme gaan beschuldigen. lol
Denk je dat mensen je zo serieus nemen? |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 20:02 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 19:58 schreef NorthernStar het volgende:[..] Je lult gewoon Piet. Niemand houdt Wilders verantwoordelijk. Je wilt simpelweg samen met Geert lekker vanuit de slachtofferrol weer anderen kunnen bekritiseren. Nooit gedacht dat ik het ooit met een VVD'er eens zou zijn maar Mark Verheijen zei het zeer treffend. "Ach arme Geertje. Wat nou 77 doden? Waren we toch bijna vergeten dat HIJ natuurlijk grootste slachtoffer is van Breivik" En ondertussen anderen van politiek opportunisme gaan beschuldigen. lol Denk je dat mensen je zo serieus nemen? Nope, je snapt er helemaal niets van, dus serieus neem ik jou iig niet. |
NorthernStar | donderdag 4 augustus 2011 @ 20:06 |
quote: Hol maar snel weg ja. Want je punt verdedigen kun je niet.  |
sp3c | donderdag 4 augustus 2011 @ 20:48 |
quote: net als zijn vermeende enorme intelligentie??
blijkt vooralsnog nergens uit maar het is makkelijker te accepteren dat de congierge er te dom voor is |
Kingstown | donderdag 4 augustus 2011 @ 20:53 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 20:48 schreef sp3c het volgende:[..] net als zijn vermeende enorme intelligentie?? blijkt vooralsnog nergens uit maar het is makkelijker te accepteren dat de congierge er te dom voor is Het feit dat het hem gelukt is de grootste single-handed massamoord uit de moderne geschiedenis op zijn naam te krijgen, pleit wel voor enige mate van intelligentie. Zonder intellect lukt je dat niet. |
GGMM | donderdag 4 augustus 2011 @ 20:54 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 20:48 schreef sp3c het volgende:[..] net als zijn vermeende enorme intelligentie?? blijkt vooralsnog nergens uit maar het is makkelijker te accepteren dat de congierge er te dom voor is Onzin. Hij is er 9 jaar mee bezig geweest en is geslaagd, het is simpelweg onmogelijk dat iemand die niet zo heel slim is dit lukt. Heeft niks met het niet kunnen accepteren te maken. |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:45 |
quote: Vat jij mijn punt maar eens samen in je eigen woorden om te laten zien dat je het snapt. |
Erasmo | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:50 |
quote: Niet zo'n goede dekmantel als je vervolgens kunstmest gaat bestellen  |
NorthernStar | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:51 |
quote: "Geert Wilders er voor verantwoordelijk houden"
Wilders wordt er helemaal niet voor verantwoordelijk gehouden. Ergo, je lult. Simpel toch?  |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:56 |
quote: Homoseksuelen zij alleen veilig bij links. Ze zijn niet veilig bij een wereld gedomineerd door moslims, en niet bij een wereld die zich richt tegen die moslims, nl. rechts. Pietje realiseert zich dit alleen niet. . |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:56 |
quote: Nope, je hebt echt een probleem met het begrijpen van concepten, verder dan soundbites kom je niet. |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:57 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 21:56 schreef Ryan3 het volgende:[..] Homosekesuelen zij alleen veilig bij links. Ze zij niet veilig bij een wereld gedomineerd door moslims, en niet bij een wereld die zich richt tegen die moslims, nl. rechts. Pietje realiseert zich dit alleen niet.  . Waar haal jij die onzin vandaan? |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:58 |
quote: Diep nadenken hè. . |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 21:58 |
Nou ja niet zo diep uiteindelijk. . |
Pietverdriet | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:00 |
quote: Nee gewoon op de persoon spelen zonder in te gaan op het punt dat ik maak. |
Puntenslijpsel | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:01 |
Het niveau van dit topic daalt echt beneden alle verwachtingen. Misschien moet ie maar dicht. Of het Oslo/Utoya nieuwsfeiten topic genoemd worden ofzo. |
Oud_student | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:02 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 21:56 schreef Ryan3 het volgende:Homoseksuelen zij alleen veilig bij links. Ze zijn niet veilig bij een wereld gedomineerd door moslims, en niet bij een wereld die zich richt tegen die moslims, nl. rechts. Pietje realiseert zich dit alleen niet.  . Ryan3 heeft z''n verstand verloren, allemaal de schuld van Wilders (ik begrijp er geen hout van, zoals het er nu staat zijn volgens jou homo''s nergens meer veilig) |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:04 |
quote: Nee, hoor helemaal niet, denk er maar eens over na, als die rechtsjes als zij aan de macht zijn? Dan ga je net zo goed het concentratiekamp in, net na linksjes zoals ik. . Ze doen net alsof ze van je houden, maar ze houden niet van je, ze vinden jullie vies. . Iets dat moet uitgeroeid worden, net als linksjes. Natuurlijk kun je nu net doen alsof dat niet zo is, ze hebben gelukkig ook nog niet de alleenheerschappij, maar laten we hopen voor jou en voor mij dat dat ook nooit gebeurt... .
[ Bericht 0% gewijzigd door Ryan3 op 04-08-2011 22:29:33 ] |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:06 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 22:02 schreef Oud_student het volgende:[..] Ryan3 heeft z''n verstand verloren, allemaal de schuld van Wilders (ik begrijp er geen hout van, zoals het er nu staat zijn volgens jou homo''s nergens meer veilig) Nee, hoor in tegendeel. Volgens mij houden die extreemrechtsjes helemaal niet van homo's. Dat is allemaal voor de bühne dat ze doen alsof ze er wel van houden. Okee, de moslims ook niet, maar die zijn hier de baas nooit, en volgens mij zullen ze dat ook nooit niet woorden. En de linksjes zijn liberaal, die houden van iedereen. . Als de bedoelingen maar goed zijn. |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:10 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 22:02 schreef Oud_student het volgende:[..] Ryan3 heeft z''n verstand verloren, allemaal de schuld van Wilders (ik begrijp er geen hout van, zoals het er nu staat zijn volgens jou homo''s nergens meer veilig) Op dat kutforum van aahtje waar jij in het verleden postte heb ik de reactie op het feit dat iemand homo was weleens gelezen, die boys kwamen van walging niet meer bij. . Als je het gaat ontkennen dan heeft of ooit iemand je FOK!naam misbruikt of je bent hypocriet. . |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:17 |
Je zou eens een topic moeten openen in POL, PietVerdriet: zijn de homoseksuelen veilig bij extreemrechts? |
Kingstown | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:39 |
Voor iedereen die denkt dat wij uniek zijn in onze benadering, die kan ik gerust stellen. In Duitsland gaat het langs exact dezelfde piketpaaltjes als hier en doen de voor-en tegenstanders exact hetzelfde als wat hier ook gebeurt, met exact dezelfde terminologie.
De hoofdrolspelers hebben andere namen, maar verder is het een kopie: (schuld van links en gestoorde eenzame gek versus geestelijke brandstichters die hun toon moeten matigen) Te grappig om de overeenkomsten te zien.
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)aan-schandpaal.dhtml |
Ryan3 | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:45 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 22:39 schreef Kingstown het volgende:Voor iedereen die denkt dat wij uniek zijn in onze benadering, die kan ik gerust stellen. In Duitsland gaat het langs exact dezelfde piketpaaltjes als hier en doen de voor-en tegenstanders exact hetzelfde als wat hier ook gebeurt, met exact dezelfde terminologie. De hoofdrolspelers hebben andere namen, maar verder is het een kopie: (schuld van links en gestoorde eenzame gek versus geestelijke brandstichters die hun toon moeten matigen) Te grappig om de overeenkomsten te zien. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)aan-schandpaal.dhtml Blijft interessant om na te gaan wie afgeslacht wordt in het universum van Breivik en Wilders na de machtsovername. Na de linksjes, zijn dat de homoseksuelen. Wat denk jij dan? De moslims worden keurig en netjes teruggestuurd. |
Kingstown | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:48 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 22:45 schreef Ryan3 het volgende:[..] Blijft interessant om na te gaan wie afgeslacht wordt in het universum van Breivik en Wilders na de machtsovername. Na de linksjes, zijn dat de homoseksuelen. Wat denk jij dan? De moslims worden keurig en netjes teruggestuurd. Ik denk niet dat is me te vermoeiend. Ik neem het op voor de minderheid. De meerderheid heeft altijd ongelijk. Erg fijn, want dan kun je het elke dag met iemand anders (on)eens zijn.  |
Bluesdude | donderdag 4 augustus 2011 @ 22:55 |
quote: But what happens today to Europeans who suggest that there are differences among ethnic groups, or that the traditional social roles of men and women reflect their different natures, or that homosexuality is morally wrong? If they are public figures, they must grovel in the dirt in endless, canting apologies. If they are university students, they face star chamber courts and possible expulsion. If they are employees of private corporations, they may face loss of their jobs. What was their crime? Contradicting the new EUSSR ideology of “Political Correctness.”
But what exactly is “Political Correctness?” Marxists have used the term for at least 80 years, as a broad synonym for “the General Line of the Party.” Uit Sein Kampf van Breivik pagina 19 * Hoe homovriendelijk is hij en de samenlevig die hij wilt ? * En een nog niet gelezen verlettering van hem over de term "politieke correctheid" .. het zou een standaardterm geweest zijn van communisten.. Nu dacht ik dat de normale term toen was "juiste politieke lijn" en de term polical correctness zal wel uit Amerika komen van tegenstanders uit de conservatieve hoek ?
quote: If he brought his family with him, he and his wife would probably cheerfully pack their children off to the nearest public school. When the children came home in the afternoon and told them they had to go through a metal detector to get in the building, had been given some funny white powder by another kid and learned that homosexuality is normal and good, the parents would be uncomprehending. pagina 20
quote: Ladies should be wives and homemakers, not cops or soldiers, and men should still hold doors open for ladies. Children should not be born out of wedlock. Glorification of homosexuality should be shunned. Jurors should not accept Islam as an excuse for murder. pagina 22
quote: Many cultural Marxists have an intense identification with the problems of groups that have an image of being weak (women), “so called” oppressed minorities, repellent (homosexuals), and other groups in the “victim hierarchy”. The cultural Marxists themselves feel that these groups are inferior. pagina 382
quote: Egalitarian thought (extreme equality) leads to a Church stripped of authority which causes Christians to lose whatever respect they had
The Protestant liberal Church defends and encourages the ordination of women, divorce, abortion, the mass scale distribution of contraceptive pills and contributes to glorify homosexuality (including the ordination of homosexuals). pagina 1138
[ Bericht 12% gewijzigd door Bluesdude op 04-08-2011 23:04:12 ] |
Oud_student | donderdag 4 augustus 2011 @ 23:14 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 22:10 schreef Ryan3 het volgende:Op dat kutforum van aahtje waar jij in het verleden postte heb ik de reactie op het feit dat iemand homo was weleens gelezen, die boys kwamen van walging niet meer bij.  . Als je het gaat ontkennen dan heeft of ooit iemand je FOK!naam misbruikt of je bent hypocriet.  . Ik weet niet waar je het over hebt, ik ben niet tegen homo''s. Ik was een aanhanger van Fortuyn, lijkt mij duidelijk genoeg. |
Bluesdude | donderdag 4 augustus 2011 @ 23:23 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 22:39 schreef Kingstown het volgende:Voor iedereen die denkt dat wij uniek zijn in onze benadering, die kan ik gerust stellen. In Duitsland gaat het langs exact dezelfde piketpaaltjes als hier en doen de voor-en tegenstanders exact hetzelfde als wat hier ook gebeurt, met exact dezelfde terminologie. De hoofdrolspelers hebben andere namen, maar verder is het een kopie: (schuld van links en gestoorde eenzame gek versus geestelijke brandstichters die hun toon moeten matigen) Te grappig om de overeenkomsten te zien. http://www.trouw.nl/tr/nl(...)aan-schandpaal.dhtml Toch is dit ook een topic waard: Is het fascisme van Breivik een neo--nazisme ? Maar nu zijn niet de joden 'de schuld' van veel ellende, maar zijn het islamieten. Links was de grootste handlanger van dit kwaad toen en nu ook. Gematigd rechts. liberaal rechts heult ook al mee, maar zijn minder erg schuldig. Ook een nazi-standpunt Nazisme had het ook altijd over 'niet thuis horen' van de joden in Europa. Men had het niet en public over moord. Breivik ook niet wbt moord op islamieten, wel moord op leiders van links en gematigd rechts. |
NorthernStar | vrijdag 5 augustus 2011 @ 00:33 |
quote: Op donderdag 4 augustus 2011 23:23 schreef Bluesdude het volgende:[..] Toch is dit ook een topic waard: Is het fascisme van Breivik een neo--nazisme ? Maar nu zijn niet de joden 'de schuld' van veel ellende, maar zijn het islamieten. Links was de grootste handlanger van dit kwaad toen en nu ook. Gematigd rechts. liberaal rechts heult ook al mee, maar zijn minder erg schuldig. Ook een nazi-standpunt Nazisme had het ook altijd over 'niet thuis horen' van de joden in Europa. Men had het niet en public over moord. Breivik ook niet wbt moord op islamieten, wel moord op leiders van links en gematigd rechts. Het grootste verschil is natuurlijk dat nazisme over ras of etniciteit gaat en Breivik heeft het over cultuur en religie. Hetzelfde wat Wilders en de PVV doet.
Waar rassen discriminatie geen ruimte laat voor samenleven (alle buitenlanders moeten gewoon terug waar ze vandaan komen) is er die ruimte wel bij culturele/religieuze discriminatie. Breivik wilde bijvoorbeeld mensen verplicht laten bekeren tot het Christendom. Alle immigranten verplicht dopen en verplicht elke week naar de kerk oid.
Vergelijkbaar met de Burka ban. De mensen hoeven niet weg, ze mogen hun eigen cultuur en religie niet meer volgen.
Het tegenovergestelde van multi-cultuur is in die zin (verplichte) integratie en assimilatie. Ze mogen allemaal blijven als ze zich maar aanpassen.
In plaats van op het Derde Rijk lijkt het veel meer op het Romeinse Rijk van Theodosius I die in 392 nc Christendom tot enige geaccepteerde godsdienst uitriep. Iedereen moest zich verplicht aanpassen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Forced_conversion
Niet veel later gaat Europa de duistere middeleeuwen in...
Wou Geert niet in de grondwet zetten dat Nederland een Joods-Christelijk land is?
Anyhoe, veel PVV aanhangers lijken zich niet te beseffen, afgaande op wat ik van hen lees, dat Wilders pro-intigratie is. Zozeer pro-integratie dat hij het zelfs via verboden en wetgeving af wil dwingen.
Want als je ondertussen PVV aanhang leest dan wordt elk iniatief tot integratie keihard afgeschoten. Moslims pesten is ok, maar serieuze integratie, nope. Logisch, als je de immigranten weg wilt hebben dan is integratie iets wat je juist niet wil. Daar zit een interne tegenstelling. Iets wat Wilders imo opzettelijk vaag laat om zoveel mogelijk mensen aan hem te binden. |
Bluesdude | vrijdag 5 augustus 2011 @ 00:44 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 00:33 schreef NorthernStar het volgende:[..] Het grootste verschil is natuurlijk dat nazisme over ras of etniciteit gaat en Breivik heeft het over cultuur en religie. Hetzelfde wat Wilders en de PVV doet. Het antisemitisme van de nazi's was een hekel aan een bevolkingsgroep die zich kenmerkt door afwijkende etniciteit en afwijkende religie. Breivik heeft een gelijksoortige hekel aan een bevolkingsgroep die zich kenmerkt door afwijkende etniciteit en afwijkende religie. De nazi's koppelden daar een rassentheorie aan vast . Breivik niet (politiekcorrect fatsoensrest van hem) , hoewel hij wel pleit voor een actief fokprogramma van de overheden om het germaanse ras te conserveren.
quote: Waar rassen discriminatie geen ruimte laat voor samenleven (alle buitenlanders moeten gewoon terug waar ze vandaan komen) is er die ruimte wel bij culturele/religieuze discriminatie.
Er was geen ruimte voor die reli-etnische groep onder het nazisme en ook niet in het fascisme van Breivik. Uitzonderingen die Breivik voorziet moeten onder controle staan en hun reli-etnische afkomst afzweren. Maar zijn eerste opzet is die hele reli-etnische groep verjagen of deporteren. Dat wilden de nazi's ook. |
bastibro | vrijdag 5 augustus 2011 @ 00:53 |
quote: Nee. Bij Wilders wel. |
NorthernStar | vrijdag 5 augustus 2011 @ 01:02 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 00:44 schreef Bluesdude het volgende:[..] Het antisemitisme van de nazi's was een hekel aan een bevolkingsgroep die zich kenmerkt door afwijkende etniciteit en afwijkende religie. Breivik heeft een gelijksoortige hekel aan een bevolkingsgroep die zich kenmerkt door afwijkende etniciteit en afwijkende religie. De nazi's koppelden daar een rassentheorie aan vast . Breivik niet (politiekcorrect fatsoensrest van hem) , hoewel hij wel pleit voor een actief fokprogramma van de overheden om het germaanse ras te conserveren. [..] Er was geen ruimte voor die reli-etnische groep onder het nazisme en ook niet in het fascisme van Breivik. Uitzonderingen die Breivik voorziet moeten onder controle staan en hun reli-etnische afkomst afzweren. Maar zijn eerste opzet is die hele reli-etnische groep verjagen of deporteren. Dat wilden de nazi's ook. Er is natuurlijk zeker enige overlap (en interne verwarring) maar Breivik en Wilders beide zijn openlijk voor een multi-ethnische samenleving.
Of je nou Aziaat of Afrikaan bent, van de Antillen of uit het Midden-Oosten komt, alles en iedereen is welkom zolang men zich maar aanpast aan de 'onze cultuur'.
Dat Breivik het Germaanse ras wilde stimuleren had ik nog niet gelezen. Dat is inderdaad puur rascisme in de juiste zin van het woord. Breivik had dus ook die dualiteit die je bij PVV aanhang ziet. Ze gebruiken woorden als cultuur maar men heeft het heel duidelijk over de genen.
Het blijft lastig duiden soms. Voor mij persoonlijk zit er een levensgroot verschil tussen ras/afkomst en cultuur/religie. En dus ook tussen discriminiatie op basis van ras of op basis van cultuur. Iemand als Breivik laat dat vrolijk door elkaar lopen en heeft blijkbaar geen moeite er toch (voor zichzelf iig) een coherent geheel van te maken. |
Bluesdude | vrijdag 5 augustus 2011 @ 01:58 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 01:02 schreef NorthernStar het volgende:[..] Er is natuurlijk zeker enige overlap (en interne verwarring) maar Breivik en Wilders beide zijn openlijk voor een multi-ethnische samenleving. pagina 1165: quote: A stable and prosperous country that can offer its citizens solid welfare is dependent on five primary factors
1. Islam cannot be present 2. An ethnic homogenous people 3. An educated people with a high average IQ (reprogenetics will increase the average IQ further) 4. Cultural conservative policies/nationalistic policies/at least partially financial protectionist 5. Free market (+ free market towards other cultural conservative countries)
Punt 2 bevestigt de eerdere afwijzing in de vorige regels en pagina's van rassenvermeninging en het wijst etnische vermenging op zich af
quote: Dat Breivik het Germaanse ras wilde stimuleren had ik nog niet gelezen. Dat is inderdaad puur rascisme in de juiste zin van het woord. Ik heb net de pagina's 1157 -1166 gelezen. Breivik toont zich wel een racist hier, maar verder is dat racisme niet zo prominent aanwezig.
Op pagina 1165: The reasoning behind our concern and opposition is the fact that mass immigration, race-mixing and adoption of non-Europeans harm the unity of our tribe – it harms the degree of social cohesion any given country has.
Punt 2 bevestigt de eerdere afwijzing van rassenvermeninging en het wijst etnische vermenging op zich af
Lebensborn Fuckprogramma's van de overheid die Breivik wilt
quote: Solutions to prevent the extinction of the Nordic tribes and for implementation of conservative principles
The key to our survival is to liberalise the strict bio-technology laws and to commercialise and glorify repro-genetics while there is still a sustainable selection of Nordics of 99% purity left (this window of opportunity will be forever lost within 150 years). Not only will we have the option to secure our survival but we will be able to purify our tribe and add several IQ points to our off-spring in the same process. This solution is non-violent and is likely to prevent future war as all ethnic groups would have the possibility to secure their own genetical survival. Repro-genetics offer everything Europe could ever dream of with very few drawbacks. Loyal and productive non-Europeans would be able to stay as we wouldn’t live in fear of being demographically conquered or being exploited financially.
In order for this to be a reality, it is only required that ONE single conservative/nationalist nation leader embrace the idea in the future, as soon as we have managed to seize political and military control of the specific country pagina 1162
quote: Solutions to prevent the extinction of the Nordic genotypes
There are basically two realistic solutions:
1. The commercialisation and state/media encouragement of reprogenetics favoring the Nordic genotype- See “reprogenetics and the future” for more information.
And/or
2. The usage of large scale surrogacy facilities as a secondary reproduction option for countries to compensate for non-sustainable fertility rates. The donors of eggs and sperm will then exclusively carry the Nordic genotypes. See “National reproduction policies” for more information.
Both solutions are possible and realistic if the political will is there. pagina 1195
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 01:02 schreef NorthernStar het volgende:Het blijft lastig duiden soms. Voor mij persoonlijk zit er een levensgroot verschil tussen ras/afkomst en cultuur/religie. En dus ook tussen discriminiatie op basis van ras of op basis van cultuur. Iemand als Breivik laat dat vrolijk door elkaar lopen en heeft blijkbaar geen moeite er toch (voor zichzelf iig) een coherent geheel van te maken. Afkomst kan zijn, van ras, van cultuur, van religie. Bij veel socalled islamcritici is de rationele godsdienstkritiek of de pseudo-rationele godsdienstkritiek een smoesje om mensen op basis van culturele afkomst af te wijzen. En voor sommigen zelfs is ook een aversie vanwege ras, maar men wilt graag een brave en correcte burger en men verbergt dat.
[ Bericht 13% gewijzigd door Bluesdude op 05-08-2011 02:16:26 ] |
NorthernStar | vrijdag 5 augustus 2011 @ 06:17 |
quote: Je hebt gelijk. In die stukjes die je aanhaalt (had ik nog niet gelezen) zit Breivik veel meer op de rassenlijn dan ik aanvankelijk dacht. Zijn culturele agenda is zo slechts een opstap naar echte rassenpolitiek. Of iig een vermenging van beide.
Uitgelezen kans voor Wilders en de PVV om dat te benadrukken lijkt me. Of zouden ze het liever diffuus laten? |
Kingstown | vrijdag 5 augustus 2011 @ 08:49 |
quote: Blogger uit manifest Breivik bekendDe Noorse rechts-extremistische blogger „Fjordman”, van wie stukken tekst zijn opgenomen in het manifest van de Noorse aanslagpleger Anders Behring Breivik, heeft vrijdag zijn identiteit bekendgemaakt in de Noorse krant Verdens Gang (VG). Het gaat om de 36-jarige Peder Jensen uit Alesund. Breivik haalt Jensens blog meer dan honderd keer aan in het manifest dat hij voorafgaand aan zijn daden op internet zette. Media hebben gespeculeerd over de vraag of Fjordman een synoniem was van de dader van de aanslagen. http://www.telegraaf.nl/b(...)innenland,buitenland
quote: He is Fjordman 36 year old Peder Jensen is originally from the Western Norwegian coastal town Ålesund, but now lives in Oslo, where he is reported to work at some "daycare center". His family and co-workers didn´t know about his blogging. Jensen says he has warned his family about the interviw, and is now going into hiding for personal securit reasons. http://www.dailykos.com/s(...)Fjordman?via=sidebar
|
gebrokenglas | vrijdag 5 augustus 2011 @ 10:47 |
quote: Hmmm. Kan een goede zet zijn om zich bekend te maken. Maar dat ie nu hide and seek moet gaan spelen is ernstig. En hopen dat hij niet wordt opgepakt wegens 'aanzetten tot het plegen van een aanslag'. |
Kingstown | vrijdag 5 augustus 2011 @ 10:54 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 10:47 schreef gebrokenglas het volgende:[..] Hmmm. Kan een goede zet zijn om zich bekend te maken. Maar dat ie nu hide and seek moet gaan spelen is ernstig. En hopen dat hij niet wordt opgepakt wegens 'aanzetten tot het plegen van een aanslag'. Dat gevoel heeft hij zelf wel, maar het lijkt me dat als hij daadwerkelijk nooit met Breivik (af)gesproken heeft zoals hij claimt, dat het wel los zal lopen. Hij wordt ook als getuige behandeld en dat lijkt me logisch.
quote: Jensen has a masters degree in culture and technology from the University of Oslo, and has studied Arabic at the University of Bergen and the American University in Cairo. In his master's dissertation he wrote about censorship and blogging in Iran.
Norwegian police confiscated his computer Thursday, and even though he was questioned as a witness, he feels that the police are looking to implicate him.
- They won't find anything on my computer regarding any criminal matters or Breivik, he says.
During the period between 2009 and 2010 he received a handful of emails from Breivik, where he told Jensen that he was working on a book. In one email written towards the end of 2009, he also asked if he could meet his political idol «Fjordman». Jensen refused.
- I don't know why he wanted to meet me, but I declined. Not because of his extreme views, but because he didn't seem very interesting - like a vacuum cleaner salesman.
|
gebrokenglas | vrijdag 5 augustus 2011 @ 17:44 |
Zat nog even over de responstijd te lezen van de politie. Die lui namen pas na een half uur de meldingen echt serieus. En dan nog per auto naar dat eiland, 40 km verderop... En hard kun je ook al niet over dat bergweggetje lijkt me....
quote: Survivors said they struggled to get their panicked pleas heard because operators on emergency lines were rejecting calls not connected to the Oslo bomb. When police finally realized a gunman was shooting teens and 20-somethings attending a youth retreat on the island, Breivik had already been hunting them down for half an hour. ... ... International experts said Norway must take a hard look at a response system apparently premised on the assumption that the country didn't face a credible risk of terrorist attack, much less a back-to-back bombing and gun rampage.
bron
Tsja, als er net een bom is afgegaan bij regeringsgebouwen in Oslo, en pas na 2 uur komen er plots vage telefoontjes binnen van kinderen met een fantastisch klinkend iets als een schietende politieman.... dan gelooft men dat niet en drukt men op de knop misbruik. Maar toch: elke melding moet initieel serieus genomen worden. Er zullen hopelijk wel flinke gesprekken gevoerd zijn. |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:28 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 10:47 schreef gebrokenglas het volgende:[..] Hmmm. Kan een goede zet zijn om zich bekend te maken. Maar dat ie nu hide and seek moet gaan spelen is ernstig. En hopen dat hij niet wordt opgepakt wegens 'aanzetten tot het plegen van een aanslag'. Los van de aanslag, zo'n blog is op zich al toch een reden om iemand te vervolgen? Haatzaaien doen imams in NL ook al heel snel... |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:34 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:28 schreef DRidder het volgende:[..] Los van de aanslag, zo'n blog is op zich al toch een reden om iemand te vervolgen? Haatzaaien doen imams in NL ook al heel snel... En welke imam is er daadwerkelijk voor vervolgd? |
Kingstown | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:40 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:28 schreef DRidder het volgende:[..] Los van de aanslag, zo'n blog is op zich al toch een reden om iemand te vervolgen? Haatzaaien doen imams in NL ook al heel snel... Mwoah....dat hele haatzaaien vervolgen ben ik niet z'n fan van. Zolang je niet oproept tot geweld, kom je in grijze gebieden, waar het onmogelijk is een objectieve grens te leggen. |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:40 |
quote: Khalil el Moumni dacht ik  |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:45 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:40 schreef Kingstown het volgende:[..] Mwoah....dat hele haatzaaien vervolgen ben ik niet z'n fan van. Zolang je niet oproept tot geweld, kom je in grijze gebieden, waar het onmogelijk is een objectieve grens te leggen. Het is vaak lastig, zeker. Maar een rassenleer ontwikkelen/aanhangen en daarover bloggen (is openbaar maken) is juist een schoolvoorbeeld van haatzaaien, althans in NL toch? |
Kingstown | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:45 |
quote: Je kunt je beter afvragen wie er überhaupt in NL veroordeeld is voor haatzaaien. |
zoalshetis | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:45 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:28 schreef DRidder het volgende:[..] Los van de aanslag, zo'n blog is op zich al toch een reden om iemand te vervolgen? Haatzaaien doen imams in NL ook al heel snel...
quote: ben jij toevallig een moslim? |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:47 |
quote: Nee, waarom? |
zoalshetis | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:48 |
quote: tot nu toe is vooral wilders aangeklaagd. met een echt serieus en zogenaamd gewichtig proces dan. maar gelukkig is dat met een sisser afgelopen. gelukkig omdat dit proces het afschaffen van het vrije woord zou inhouden.
kritiek op godsdienst mag nooit van ons leven strafbaar gesteld worden. |
zoalshetis | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:49 |
quote: gewoon een vraag. waarom stel je die wedervraag zonder een eerlijk antwoord te geven op mijn vraag? |
Kingstown | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:49 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:45 schreef DRidder het volgende:[..] Het is vaak lastig, zeker. Maar een rassenleer ontwikkelen/aanhangen en daarover bloggen (is openbaar maken) is juist een schoolvoorbeeld van haatzaaien, althans in NL toch? Ik weet niet precies hoe het zit, maar bij mijn weten wordt er in NL niet of nauwelijks iemand veroordeeld wegens haatzaaien, zolang je niet tot geweld oproept. Echte rassenleer theorieën heeft Fjordman volgens mij ook niet gepubliceerd, maar zich meer op de cultuur/religie gefocussed, zoals dat in de meeste landen tegenwoordig het geval is met Islam-critici.
In Noorwegen ken ik de situatie al helemaal niet over wat wel of niet precies mag. |
NorthernStar | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:52 |
quote: Ben jij toevallig een jood? |
LXIV | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:52 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:28 schreef DRidder het volgende:[..] Los van de aanslag, zo'n blog is op zich al toch een reden om iemand te vervolgen? Haatzaaien doen imams in NL ook al heel snel... Het is niet echt Nederlands om mensen te vervolgen vanwege het hebben van een mening, het lezen van een bepaalde krant of weblog, etc. Sommigen hadden dat liever anders gezien, met name de idioten aan beide uitersten van het politieke spectrum, waar jij er ook een van bent. |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:53 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:48 schreef zoalshetis het volgende:[..] tot nu toe is vooral wilders aangeklaagd. met een echt serieus en zogenaamd gewichtig proces dan. maar gelukkig is dat met een sisser afgelopen. gelukkig omdat dit proces het afschaffen van het vrije woord zou inhouden. kritiek op godsdienst mag nooit van ons leven strafbaar gesteld worden. Fjordman argues for the preservation of a native majority, including indigenous Europeans.
Kritiek op godsdienst, haha. |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:55 |
quote: Helaas moet ik je teleurstellen en pas ik niet in je (overigens bijzonder intelligente ) wereldbeeld. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:56 |
quote: Die is vrijgesproken: http://www.ivir.nl/rechtspraak/elmoumni.HTM
Niets meer te melden? |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:56 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 20:52 schreef LXIV het volgende:[..] Het is niet echt Nederlands om mensen te vervolgen vanwege het hebben van een mening, het lezen van een bepaalde krant of weblog, etc. Sommigen hadden dat liever anders gezien, met name de idioten aan beide uitersten van het politieke spectrum, waar jij er ook een van bent. Niet echt Nederlands? Waarom is haatzaaien strafbaar gesteld in onze WvSr? |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:57 |
quote: Maar wel vervolgd, of weet je niet wat vervolgen is? Google het anders even  |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:58 |
quote:
Prachtig die schizoïde types hier. |
LXIV | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:59 |
quote: Haatzaaien is iets anders dan het hebben van een mening die afwijkt van de jouwe. De dissidenten in de Soviet-Unie werden ook vervolgd, maar niet vanwege haatzaaien. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 20:59 |
quote: Jouw soort ook over het niet thuishoren van blanken in Afrika, dus jij bent nazi? |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:01 |
quote: Janmaat natuurlijk. En zijn vrouw is gebombardeerd. |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:02 |
Typisch. Bij El Moumni was het land te klein. De blanken vielen over elkaar heen om te schreeuwen dat hij land moest worden uitgetrapt. Maar Fjordman heeft uiteraard slechts een andere mening en belangrijker nog, hij is blank. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:03 |
quote: Die dridder zit in een ander topic telkens 'die blanken', 'blanken', 'hahaha kut he blanken' te bleren, dus het is niet zo vreemd. Zeker niet als hij die stink El Moumni ook nog eens met zijn volledige naam aanspreekt. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:04 |
quote: En daar heeft hij TOTAAL gelijk in en daar is NIETS mis mee. Punt. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:05 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 21:02 schreef DRidder het volgende:Typisch.  Bij El Moumni was het land te klein. De blanken vielen over elkaar heen om te schreeuwen dat hij land moest worden uitgetrapt. Maar Fjordman heeft uiteraard slechts een andere mening en belangrijker nog, hij is blank. Ha, daar is die pigmentgehandicapte weer bezig.
Dat je held 'het zwijn-El-Moumni' is vrijgesproken negeer je maar even. Uiteraard. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:06 |
quote: Oh dus iedereen die is opgepakt en vrijgesproken is vervolgd?  |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:06 |
Mijn held, moslim, etc. haha De blanken laten zich weer kennen.
Heb je trouwens al opgezocht wat het woord "vervolgen" betekent, knul? |
Kingstown | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:06 |
quote: Ik denk dat je ook tegenwoordig nog een probleem hebt als je met uitspraken komt als 'Houd Den Haag schoon en blank!' , maar goed....Janmaat is idd veroordeeld. Blijft een uitzondering en daarom is dat hele wegens haatzaai vervolgen m.i. een wassen neus dat we ons beter kunnen besparen. |
DoveKwal | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:07 |
quote: En zelf maak je kindjes met een indo? |
DRidder | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:07 |
quote: godver  |
LXIV | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:08 |
quote: Het kan haast niet anders, of DRidder is een hoogblonde babyboomer. Dit soort kromme gedachtengangen kom je eigenlijk enkel daar tegen, net zoals die absolute fixatie op ras vanuit een links perspectief. Zelfs zonder dat iemand het woord 'blank' in de mond neemt komt hij in ieder topic er mee opdraven. Als hij straks ook nog het woord 'witte' gebruikt in plaats van blanke, weet ik het 100% zeker. |
Die_Hofstadtgruppe | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:10 |
quote: Hoi Martin. Hoe is het in Greun? |
NorthernStar | vrijdag 5 augustus 2011 @ 21:10 |
quote: Op vrijdag 5 augustus 2011 21:03 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:[..] Die dridder zit in een ander topic telkens 'die blanken', 'blanken', 'hahaha kut he blanken' te bleren, dus het is niet zo vreemd. Zeker niet als hij die stink El Moumni ook nog eens met zijn volledige naam aanspreekt. Even bijgelezen in dat andere topic. Je hebt gelijk. |