In het onderschatten van het belang van duurzame energie door dit kabinet.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:39 schreef eriksd het volgende:
Waar plaats je kernenergie in dit vraagstuk?
Teveel zelfs? Vooralsnog zijn we nog steeds verslaafd aan olie en ik zie dat op korte termijn niet veranderen. Een beangstigende constatering.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:40 schreef Voorschrift het volgende:
Ik zie de regering anders genoeg doen om alternatieven tot stand te laten komen, teveel zelfs.
De komst van een nieuwe kerncentrale is juist duurzame energie.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:37 schreef remlof het volgende:
Heel dom inderdaad. Ook het openen van een nieuwe kerncentrale zal de opkomst van duurzame energie met jaren vertragen. En daar krijgen we in de toekomst de rekening voor gepresenteerd.
Ja, en jij denkt dat een paar miljard pompen in onderzoek iets anders tot stand laat komen? Ik wil niet veel zeggen, maar windmolens en zonne-energie is gewoon niet rendabel genoeg, en kerncentrales willen jullie niet aan.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:41 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Teveel zelfs? Vooralsnog zijn we nog steeds verslaafd aan olie en ik zie dat op korte termijn niet veranderen. Een beangstigende constatering.
zolang we werken met democratische verkiezingen met korte legislaturen (4 à 6 jaar) gaat men nooit iets beslissen dat slecht is voor de korte termijn, men vreest namelijk de afslachting bij de volgende verkiezing...quote:Waarom kiezen regeringen ervoor om dit te negeren?
Neehoor, kernenergie is ook 'cradle to grave'. Ik vind een kolencentrale misschien nog wel erger, maar duurzaam is kernenergie zeker niet. De vooraad uranium is eindig en er ontstaat een afvalprobleem.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:41 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
De komst van een nieuwe kerncentrale is juist duurzame energie.
Ik plaats kernenergie onder het kopje duurzaam.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:41 schreef remlof het volgende:
[..]
In het onderschatten van het belang van duurzame energie door dit kabinet.
Kerncentrales zijn alleen maar goedquote:Op zondag 20 februari 2011 14:37 schreef remlof het volgende:
Heel dom inderdaad. Ook het openen van een nieuwe kerncentrale zal de opkomst van duurzame energie met jaren vertragen. En daar krijgen we in de toekomst de rekening voor gepresenteerd.
Is dat niet een beetje makkelijk? Naar wat ik begreep zijn er voldoende alternatieven voorhanden, denk bijvoorbeeld ook aan energieopwekking met behulp van golven.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:42 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja, en jij denkt dat een paar miljard pompen in onderzoek iets anders tot stand laat komen? Ik wil niet veel zeggen, maar windmolens en zonne-energie is gewoon niet rendabel genoeg, en kerncentrales willen jullie niet aan.
Dan blijft er gek weinig over he.
Dat wijt ik dan maar aan gebrek aan kennis van de materie.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:44 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik plaats kernenergie onder het kopje duurzaam.
Je kan er honderden jaren mee vooruit met de huidige voorraad, en het afval kan je t.z.t. wel naar de zon schieten mocht je er mee zitten. Van vandaag op morgen honderd procent duurzaam kan niet, bestaat niet, en zal er ook niet komen, dus om daar over te gaan discussiëren is verspilling van moeite.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:43 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Neehoor, kernenergie is ook 'cradle to grave'. Ik vind een kolencentrale misschien nog wel erger, maar duurzaam is kernenergie zeker niet. De vooraad uranium is eindig en er ontstaat een afvalprobleem.
Ja, hartstikke fijn. Maar je lost verder weinig op met de bouw van een kerncentrale. Zolang auto's nog rijden op benzine en allerlei spullen worden gemaakt van olie, zijn we alsnog fucked.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:44 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik plaats kernenergie onder het kopje duurzaam.
Kan je diezelfde golven ook in de auto's proppen dan Koos?quote:Op zondag 20 februari 2011 14:44 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Is dat niet een beetje makkelijk? Naar wat ik begreep zijn er voldoende alternatieven voorhanden, denk bijvoorbeeld ook aan energieopwekking met behulp van golven.
Overigens denk ik inderdaad dat miljarden onderzoek een verschil kunnen maken.
Duurzaam is niet hetzelfde als duurt lang.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:44 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik plaats kernenergie onder het kopje duurzaam.
quote:Prognoses voor de kosten van een kerncentrale worden gemaakt op basis van aannames, bijvoorbeeld over de te verwachten bouwtijd. En die blijken telkens opnieuw te optimistisch te worden ingeschat. In dit verband is het aardig om een overzicht te geven van de reactoren die nu in aanbouw zijn, wereldwijd. Het gaat dan om een staatje waarmee de IAEA, de belangenorganisatie voor kernenergie, vol trots wil aantonen dat er nog wel degelijk een groei in het aandeel kernenergie te verwachten is. Het enige dat wij toegevoegd hebben is het aantal jaren dat verstreken is sinds aan de bouw werd begonnen. Gigantische vertragingen die voor een deel van de reactoren ook zeker zal leiden tot afstel.
Land Reactor Wanneer besteld Status
Argentinië Atucha 2 23 jaar geleden nog lang niet af
Tsjechië Temelin 2 20 jaar geleden sinds een jaar in bedrijf
Iran Bushehr 1 en 2 16 jaar geleden nog lang niet af
Roemenië Cernavoda 2 23 jaar geleden nog lang niet af
Rusland Kalinin 3 17 jaar geleden nog niet af
Kursk 5 17 jaar geleden nog niet af
Rostov 1 24 jaar geleden sinds een jaar in bedrijf
Oekraïne Khmelnitsky 2 23 jaar geleden nog lang niet af
Rovno 4 19 jaar gelden nog lang niet af
In 1971 werd in Amerika de kosten van de bouw van een kerncentrale geschat op 345 miljoen dollar. In 1980 was dit bijgesteld; een kerncentrale zou minstens 3,2 miljard dollar kosten. Dit had, behalve met nieuwe inzichten op het gebied van veiligheid, vooral te maken met de enorm lange bouwtijd. En die is in een werkelijk geliberaliseerde markt alleen maar van groter belang geworden, investeerders willen niet het risico lopen dat er pas na minimaal tien jaar begonnen kan worden met de aflossing. Overigens is er in Amerika sinds 1978 geen nieuwe kerncentrale meer besteld...
Zonder forse overheidssubsidies zullen er nooit meer kerncentrales gebouwd worden.
Zonne-, wind- en waterkrachtenergie zijn 100% duurzaam.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:45 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Je kan er honderden jaren mee vooruit met de huidige voorraad, en het afval kan je t.z.t. wel naar de zon schieten mocht je er mee zitten. Van vandaag op morgen honderd procent duurzaam kan niet, bestaat niet, en zal er ook niet komen, dus om daar over te gaan discussiëren is verspilling van moeite.
Ja, je hebt alleen olie, erts en kool nodig om het op te zetten, daar gaat je duurzaamheid.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:47 schreef remlof het volgende:
[..]
Zonne-, wind- en waterkrachtenergie zijn 100% duurzaam.
Kan kloppen, weet er te weinig van. Meer mensen zou dat moeten durven toegevenquote:Op zondag 20 februari 2011 14:45 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat wijt ik dan maar aan gebrek aan kennis van de materie.
Je hebt kernenergie onder het verkeerde kopje geplaatst. Je moet de gehele meerekenen en ook de winning van uranium. Dat we deze niet zien omdat het in Afrika en Oezbekistan is een geheel ander verhaal.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:44 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik plaats kernenergie onder het kopje duurzaam.
Ik weet heel goed hoe de economie werkt, mn beste Voorschrift. Dat is ook de reden dat ik bezwaar maak. Onze economie werkt een betere toekomst tegen. Er wordt niet gedacht aan wat een uitvinding oplevert op de lange termijn. Nee, rendabiliteit is het sleutelwoord. Te idioot voor woorden.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:46 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Kan je diezelfde golven ook in de auto's proppen dan Koos?
Er wordt al genoeg onderzoek gedaan, en er zijn genoeg alternatieven. Maar zoals met elk leuk dingetje binnen onze samenleving is vraag en aanbod nog altijd de maatstaaf, en zolang het door datzelfde mechanisme nog te duur is over te stappen van olie zullen we dat ook niet doen.
Welkom in de economie.
quote:Op zondag 20 februari 2011 14:45 schreef Voorschrift het volgende:
en het afval kan je t.z.t. wel naar de zon schieten
Elektrische auto's.... rijd je gewoon op kernenergiequote:Op zondag 20 februari 2011 14:45 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, hartstikke fijn. Maar je lost verder weinig op met de bouw van een kerncentrale. Zolang auto's nog rijden op benzine en allerlei spullen worden gemaakt van olie, zijn we alsnog fucked.
Stuitend kortzichtig. Dit houden we hoogstens nog 50 jaar vol.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:46 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Kan je diezelfde golven ook in de auto's proppen dan Koos?
Er wordt al genoeg onderzoek gedaan, en er zijn genoeg alternatieven. Maar zoals met elk leuk dingetje binnen onze samenleving is vraag en aanbod nog altijd de maatstaaf, en zolang het door datzelfde mechanisme nog te duur is over te stappen van olie zullen we dat ook niet doen.
Welkom in de economie.
Ja, om het op te zetten. Daarna is het smooth sailing.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:47 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja, je hebt alleen olie, erts en kool nodig om het op te zetten, daar gaat je duurzaamheid.
Waarom zouden we ook, het water staat nog niet zo hoog aan de lippen, we hebben nog honderden jaren fossiele brandstoffen (olie is slechts een daarvan) en het kost simpelweg teveel als je kijkt naar kosten/baten.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik weet heel goed hoe de economie werkt, mn beste Voorschrift. Dat is ook de reden dat ik bezwaar maak. Onze economie werkt een betere toekomst tegen. Er wordt niet gedacht aan wat een uitvinding oplevert op de lange termijn. Nee, rendabiliteit is het sleutelwoord. Te idioot voor woorden.
Dat is slechts de olie-industrie.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:50 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Stuitend kortzichtig. Dit houden we hoogstens nog 50 jaar vol.
Met de huidige technologie ook erg kansloos. Met het huidige verbruik is er nog voor een jaar of 50 aan energetisch en economisch goed winbaar Uranium. Gaan we meer kerncentrales bouwen dan neemt die voorraad alleen maar sneller afquote:Op zondag 20 februari 2011 14:39 schreef eriksd het volgende:
Waar plaats je kernenergie in dit vraagstuk?
Die dingen hebben ook een levensduur.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, om het op te zetten. Daarna is het smooth sailing.
quote:Op zondag 20 februari 2011 14:47 schreef eriksd het volgende:
[..]
Kan kloppen, weet er te weinig van. Meer mensen zou dat moeten durven toegeven
Het tempo van overschakelen kan wel een stuk hoger.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:45 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Je kan er honderden jaren mee vooruit met de huidige voorraad, en het afval kan je t.z.t. wel naar de zon schieten mocht je er mee zitten. Van vandaag op morgen honderd procent duurzaam kan niet, bestaat niet, en zal er ook niet komen, dus om daar over te gaan discussiëren is verspilling van moeite.
Weet je ook dat we al zo'n 150 jaar voor 30-40 jaar olie hebben? Dat verkoopt simpelweg goed!quote:Op zondag 20 februari 2011 14:33 schreef KoosVogels het volgende:
Het is een feit dat de olievoorraad langzamerhand opraakt.
Echt "op" gaat het nooit, het wordt simpelweg te duur voor bepaalde toepassingen (brandstof), terwijl dat voor andere toepassingen (bepaalde kunststoffen) geen probleem zal vormen.quote:Wanneer het spul precies op is, daar zijn de meningen over verdeeld.
Elke grondstof is schaars. En elke grondstof wordt op lange termijn (zeg 30 jaar) goedkoper op de vrije markt, na inflatiecorrectie natuurlijk. Vergelijk maar eens prijsgrafieken van een willekeurige grondstof over de afgelopen eeuw. Dit komt uiteraard dankzij het toegenomen productievolume (learning by doing).quote:Maar het staat als een paal boven water dat olie schaars wordt wat ook tot gevolg heeft dat het spul duurder wordt.
Tsja, helaas maar waar. Het Westen geeft liever enkele miljarden (!) per dag uit aan olie-import dan ook maar een vergelijkbaar bedrag te investeren in duurzame energie. Een dergelijk budget zou (learning by doing!) alternatieven zeer snel economisch concurrerend maken.quote:Desondanks weigeren we (veel) te investeren in alternatieve energiebronnen.
Klopt. Als je goed wilt zijn voor het milieu is het beste wat je kan doen dan ook gewoon minder gaan werken: minder geld, minder consumptie.quote:Sterker, onze gehele economie is gebouwd rond consumptie. We moeten blijven consumeren, anders dreigt onze economie stil te vallen.
Op de lange termijn zal dit wel loslopen, prijzen van duurzaam dalen, terwijl prijzen van fossiel stijgen.quote:Is dat niet gigantisch idioot? Consumeren wordt gestimuleerd omdat dit ons BNP verhoogt en onze levensstandaard verbetert. We weten echter dat we in sneltreinvaart op een muur afrijden. Waarom kiezen regeringen ervoor om dit te negeren? Ja, er wordt geinvesteerd in duurzame energie, maar lang niet genoeg. Ook dit kabinet kiest er weer voor om duurzaamheid op de reservebank te zetten ten gunste van economisch herstel. Enigszins begrijpelijk, maar op de lange termijn destructief.
Mijns inziens kan de politiek dit simpelweg nooit bereiken. Vrijwel alles waar de politiek veel invloed heeft, is gruwelijk inefficient: OV, ontwikkelingshulp, reintegratie, etc. En dat alles zit voorgoed vast aan subsidie.quote:Mijns inziens moet de politiek zich veel actiever in gaan zetten op het gebied van duurzaamheid.
En de fosfaat industrie, de uraniumwinning en Joost mag weten wat allemaal nog meer. Het systeem is gewoon fout en dat kan zelfs een kalf nog zien. We moeten naar volwaardige technische kringlopen anders putten we de wereld uit.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:51 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat is slechts de olie-industrie.
Vind ik ook, maar ik ben liever wat realistischer in verwachtingen en prognoses.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:55 schreef Zeeland het volgende:
[..]
En de fosfaat industrie, de uraniumwinning en Joost mag weten wat allemaal nog meer. Het systeem is gewoon fout en dat kan zelfs een kalf nog zien. We moeten naar volwaardige technische kringlopen anders putten we de wereld uit.
Wat is jouw inschatting dan? En waar baseer je dat op?quote:Op zondag 20 februari 2011 14:53 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Weet je ook dat we al zo'n 150 jaar voor 30-40 jaar olie hebben? Dat verkoopt simpelweg goed!
[..]
Uiteraard, maar er is natuurlijk een verschil in incidenteel die apparaten uit de grond stampen of structureel olie, kool en weet ik het allemaal wat consumeren.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:51 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Die dingen hebben ook een levensduur.
Daarom moeten we die dingen maken van volledig recyclebare materialen, zodat ze daarna gebruikt kunnen worden in andere hoogwaardige producten.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:51 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Die dingen hebben ook een levensduur.
Valt allemaal mee.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Uiteraard, maar er is natuurlijk een verschil in incidenteel die apparaten uit de grond stampen of structureel olie, kool en weet ik het allemaal wat consumeren.
Als er wat geld naar onderzoek zou gaan heb je binnen korte tijd waarschijnlijk rendabele technologieën, voor zover die er nog niet zijn.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:56 schreef Citizen.Erased het volgende:
Zijn die duurzame oplossingen inmiddels al een beetje rendabel? In mijn ogen is er nog geen oplossing.
Wederom, dat kunnen we niet, en ook al zouden we het willen, het is te duur.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:56 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Daarom moeten we die dingen maken van volledig recyclebare materialen, zodat ze daarna gebruikt kunnen worden in andere hoogwaardige producten.
Te duur. Het is dus wel mogelijk, maar het kost teveel geld. Dat is eigenlijk toch gewoon te idioot? We hebben de mogelijkheden om te recyclen, maar het geld ontbreekt. In wezen slaat dat nergens op.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:58 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Wederom, dat kunnen we niet, en ook al zouden we het willen, het is te duur.
Energie kan je ook opslaan he. Sowieso is de zon in de Sahara vrij constant (om maar iets te noemen).quote:Op zondag 20 februari 2011 14:58 schreef __Saviour__ het volgende:
Duurzame energie is niet constant. De zon schijnt niet altijd genoeg en windmolens kunnen bij te weinig en veel wind niet werken. Maar de economie moet doordraaien. Dus je hebt altijd conventionele centrales (kolen of kern) nodig om tekorten aan duurzame energie op te vangen
Heb ik net van Wikiquote:Op zondag 20 februari 2011 14:59 schreef Antaris het volgende:
Biobrandstof van de derde generatie
Ter onderscheiding van de tweede generatie wordt naar diverse nieuwe ontwikkelingen verwezen als 'derde generatie' biobrandstof. In Nederland wordt hieronder vaak biobrandstof uit algen verstaan.
Zie Biobrandstof uit algen voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Gebruik van algen als biobrandstof heeft als voordeel dat het niet concurreert met voedsel of ander gebruik van planten. De algen worden speciaal voor dit doel gekweekt. Algen worden nog maar op beperkte schaal gebruikt, maar zijn wel in opkomst. Er wordt op het moment veel onderzoek gedaan en ge-experimenteerd naar biobrandstof uit algen. Ook de KLM wil nu experimenteren met bio-brandstoffen. Dit om schoon en goedkoop te kunnen vliegen.[14] Met behulp van genetische technologie kan de productie door algen en/of bacteriën verder verhoogd worden.
In Amerika kijkt men breder en wordt soms een indeling gehanteerd waarbij de tweede generatie chemische conversie gebruikt, terwijl de derde generatie genetische modificatie gebruikt.[15] Doordat de indeling in generaties onvoldoende inzicht geeft om verschillende biobrandstoffen te vergelijken, wordt tegenwoordig steeds meer gekeken naar de duurzaamheidsaspecten en wordt onder meer vergeleken op basis van de ecobalans.
Probleem is meer dat er geen geld gaat naar onderzoek waar geen geld zit.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:59 schreef Voorschrift het volgende:
De wereld is geen Command & Conquer waar je wat geld in een ondezoekfabriek stuwt en er komt na een periode een oplossing of upgrade uitrollen, Jezus hé.
Jullie doen net alsof de wetenschappers al jaren stilzitten.
Nog een beetje wisselend. Sommige kunnen prima uit (waterkracht bijvoorbeeld). Andere doen het energetisch prima maar zijn economisch nog wat lastiger (zon en wind). Maar op alle vlakken boekt men goed vooruitgang.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:56 schreef Citizen.Erased het volgende:
Zijn die duurzame oplossingen inmiddels al een beetje rendabel? In mijn ogen is er nog geen oplossing.
Dat ziet er veelbelovend uitquote:Op zondag 20 februari 2011 14:59 schreef Antaris het volgende:
Biobrandstof van de derde generatie
Ter onderscheiding van de tweede generatie wordt naar diverse nieuwe ontwikkelingen verwezen als 'derde generatie' biobrandstof. In Nederland wordt hieronder vaak biobrandstof uit algen verstaan.
Zie Biobrandstof uit algen voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Gebruik van algen als biobrandstof heeft als voordeel dat het niet concurreert met voedsel of ander gebruik van planten. De algen worden speciaal voor dit doel gekweekt. Algen worden nog maar op beperkte schaal gebruikt, maar zijn wel in opkomst. Er wordt op het moment veel onderzoek gedaan en ge-experimenteerd naar biobrandstof uit algen. Ook de KLM wil nu experimenteren met bio-brandstoffen. Dit om schoon en goedkoop te kunnen vliegen.[14] Met behulp van genetische technologie kan de productie door algen en/of bacteriën verder verhoogd worden.
In Amerika kijkt men breder en wordt soms een indeling gehanteerd waarbij de tweede generatie chemische conversie gebruikt, terwijl de derde generatie genetische modificatie gebruikt.[15] Doordat de indeling in generaties onvoldoende inzicht geeft om verschillende biobrandstoffen te vergelijken, wordt tegenwoordig steeds meer gekeken naar de duurzaamheidsaspecten en wordt onder meer vergeleken op basis van de ecobalans.
Net zoals met alles worden er prioriteiten toegekend, je moet wel een selectie maken tussen welke technologie het meest veelbelovend is en welke haalbaar zijn.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:00 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Probleem is meer dat er geen geld gaat naar onderzoek waar geen geld zit.
Ik durf hier zelf geen schatting voor te maken, ik wou alleen aangeven dat de voorraad in het verleden voortdurend is bijgesteld.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:56 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wat is jouw inschatting dan? En waar baseer je dat op?
Die selectie moet je juist niet vooraf maken, dat blijkt vanzelf.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:02 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Net zoals met alles worden er prioriteiten toegekend, je moet wel een selectie maken tussen welke technologie het meest veelbelovend is en welke haalbaar zijn.
Onze energie halen uit de Sahara is een verplaatsing van een van de huidige problemen. De zandlanden vol met onze olie hebben nu macht, maar die zou je dan simpelweg verplaatsen naar andere landen. Uitermate ongewenst is dat. Als land moet je zelfvoorzienend zijn in je energiebehoefte.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:59 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Energie kan je ook opslaan he. Sowieso is de zon in de Sahara vrij constant (om maar iets te noemen).
Kolen- en kerncentrales kunnen niet op half vermogen draaien, daarom moeten we inzetten op duurzame energie én gascentrales. Gascentrales kunnen namelijk op half vermogen draaien.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:58 schreef __Saviour__ het volgende:
Duurzame energie is niet constant. De zon schijnt niet altijd genoeg en windmolens kunnen bij te weinig en veel wind niet werken. Maar de economie moet doordraaien. Dus je hebt altijd conventionele centrales (kolen of kern) nodig om tekorten aan duurzame energie op te vangen
het zal altijd om een mix gaan inderdaad. Maar de verhouding in die mix kan wel heel anders. En als we het over wind hebben dan is er door ze op de goede plekken te plaatsen een vrij grote leveringszekerheid te realiseren. Alleen als het hard stormt wordt het dan lastig maar daar kan je op inspelen. En zonnecellen hebben tegenwoordig vooral licht nodig en niet direct zonneschijn.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:58 schreef __Saviour__ het volgende:
Duurzame energie is niet constant. De zon schijnt niet altijd genoeg en windmolens kunnen bij te weinig en veel wind niet werken. Maar de economie moet doordraaien. Dus je hebt altijd conventionele centrales (kolen of kern) nodig om tekorten aan duurzame energie op te vangen
De politiek hoeft helemaal niks te doen, de markt lost dit vanzelf op.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:33 schreef KoosVogels het volgende:
Het is een feit dat de olievoorraad langzamerhand opraakt. Wanneer het spul precies op is, daar zijn de meningen over verdeeld. Maar het staat als een paal boven water dat olie schaars wordt wat ook tot gevolg heeft dat het spul duurder wordt. Desondanks weigeren we (veel) te investeren in alternatieve energiebronnen. Sterker, onze gehele economie is gebouwd rond consumptie. We moeten blijven consumeren, anders dreigt onze economie stil te vallen.
Is dat niet gigantisch idioot? Consumeren wordt gestimuleerd omdat dit ons BNP verhoogt en onze levensstandaard verbetert. We weten echter dat we in sneltreinvaart op een muur afrijden. Waarom kiezen regeringen ervoor om dit te negeren? Ja, er wordt geinvesteerd in duurzame energie, maar lang niet genoeg. Ook dit kabinet kiest er weer voor om duurzaamheid op de reservebank te zetten ten gunste van economisch herstel. Enigszins begrijpelijk, maar op de lange termijn destructief.
Mijns inziens moet de politiek zich veel actiever in gaan zetten op het gebied van duurzaamheid.
Het staat je vrij om zelf geld te doneren/investeren en anderen over te halen dat ook te doen.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:59 schreef KoosVogels het volgende:
Te duur. Het is dus wel mogelijk, maar het kost teveel geld. Dat is eigenlijk toch gewoon te idioot? We hebben de mogelijkheden om te recyclen, maar het geld ontbreekt. In wezen slaat dat nergens op.
Oke, maar jij claimt dat we nog honderden jaren voort kunnen met de huidige olievoorraad? Zelfs als je gelijk hebt; het spul raakt een keer op.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:02 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ik durf hier zelf geen schatting voor te maken, ik wou alleen aangeven dat de voorraad in het verleden voortdurend is bijgesteld.
Zodra de olieprijs stijgt, neemt de economisch winbare voorraad ook toe, Canadese teerzanden zijn bijvoorbeeld rendabel bij een olieprijs van $80/vat. (Ter vergelijking: oliewinning in Saoedi Arabie kost nog geen $2/vat).
Daarom vind ik ook niet dat je actief (teveel) geld moet pompen in elk groen projectje.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:02 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Die selectie moet je juist niet vooraf maken, dat blijkt vanzelf.
Daar heb je een punt. Ik ben er dan ook voor om als mensheid verder te kijken dan grenzen. Maar goed, dat is niet geheel realistisch denk ik.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Onze energie halen uit de Sahara is een verplaatsing van een van de huidige problemen. De zandlanden vol met onze olie hebben nu macht, maar die zou je dan simpelweg verplaatsen naar andere landen. Uitermate ongewenst is dat. Als land moet je zelfvoorzienend zijn in je energiebehoefte.
Niet?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef Zeeland het volgende:
n kerncentrales kunnen niet op half vermogen draaien,
Bedankt voor deze dooddoener.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef beeer het volgende:
[..]
Het staat je vrij om zelf geld te doneren/investeren en anderen over te halen dat ook te doen.
Maar wel in kernenergie?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Daarom vind ik ook niet dat je actief (teveel) geld moet pompen in elk groen projectje.
Ja, omdat het tenminste rendabel is.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar wel in kernenergie?
Sorry, maar fuck de markt. Altijd maar dat gelul over de heilige markt. Ja, want die lost het wel op. Ik kan je verzekeren dat de maatschappij compleet naar de klote gaat als we de markt haar gang laten gaan.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
De politiek hoeft helemaal niks te doen, de markt lost dit vanzelf op.
Naarmate energie schaarser wordt zal het duurder worden. Dit zal investeren in alternatieve energiebronnen steeds lucratiever maken. Er komt vanzelf een moment waarop olie duurder wordt dan alternatief Y.
Vanaf dat moment zal er enkel nog in onderontwikkelde landen vraag zijn naar dat vieze bruine plakspul en hebben wij hier onbeperkte, volstrekt schone en zo goed als gratis energie.
Maar toch zal de economisch en energetisch goed winbare voorraad wel een keer opraken. En als we vrolijk elk jaar meer olie blijven verbruiken dan zit dat er toch wel een keer aan te komen.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:02 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ik durf hier zelf geen schatting voor te maken, ik wou alleen aangeven dat de voorraad in het verleden voortdurend is bijgesteld.
Zodra de olieprijs stijgt, neemt de economisch winbare voorraad ook toe, Canadese teerzanden zijn bijvoorbeeld rendabel bij een olieprijs van $80/vat. (Ter vergelijking: oliewinning in Saoedi Arabie kost nog geen $2/vat).
Ja en nee...quote:Op zondag 20 februari 2011 14:59 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Energie kan je ook opslaan he.
Zonder subsidies komen er geen kerncentrales van de grond.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:04 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja, omdat het tenminste rendabel is.
De markt heeft in het verleden altijd oplossingen geboden, waarom zou dat in de toekomst niet zo zijn?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:05 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Sorry, maar fuck de markt. Altijd maar dat gelul over de heilige markt. Ja, want die lost het wel op. Ik kan je verzekeren dat de maatschappij compleet naar de klote gaat als we de markt haar gang laten gaan.
Vandaar dat ze niet zonder staatssteun kunnen.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:04 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja, omdat het tenminste rendabel is.
Omdat het te duur is voor particulieren, en aan regelgeving gebonden is. Wacht maar tot de olie te duur wordt, dan komen ze wel.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:05 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zonder subsidies komen er geen kerncentrales van de grond.
Kernenergie is niet echt een goed alternatief. Er wordt gezegd dat het schoon is, maar vervuiling bestaat niet enkel uit CO2 natuurlijk. Daarnaast heb je nog de afbraakkosten van kerncentrales, die torenhoog zijn. Kernafval is de grootste troep die er is. Alles bij elkaar alles behalve rendabel.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:04 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja, omdat het tenminste rendabel is.
Wacht nou maar gewoon, Jantje ongeduld.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:06 schreef du_ke het volgende:
[..]
Vandaar dat ze niet zonder staatssteun kunnen.
Het is de taak van de overheid om eisen te stellen qua veiligheid en vervuiling. Maar niet om te beslissen welke technologiën nu het meest rendabel zullen zijn. Dan krijg je van die politiek-gedreven foute beslissingen, zie de HSL waar geen enkel commercieel bedrijf in wilde investeren. (En terecht).quote:Op zondag 20 februari 2011 15:05 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Sorry, maar fuck de markt. Altijd maar dat gelul over de heilige markt. Ja, want die lost het wel op. Ik kan je verzekeren dat de maatschappij compleet naar de klote gaat als we de markt haar gang laten gaan.
Prachtig, moet zeker verder onderzocht worden maar het duurt nog wel een jaar of 50 voordat dit op enige schaal toepasbaar is als dat ooit al gaat lukken.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:06 schreef Antaris het volgende:
Maar wat dacht je van Kernfusie?
Kernfusie
Er wordt al tientallen jaren onderzoek gedaan naar kernfusie, vooral omdat de hierbij gebruikte grondstoffen (zware waterstof, of deuterium) in nagenoeg onbeperkte hoeveelheden uit zeewater kunnen worden gewonnen. Het blijkt echter niet makkelijk om omstandigheden te scheppen waaronder waterstofkernen zo dicht bij elkaar worden gebracht en gehouden dat er een waarneembare hoeveelheid fusie-energie ontstaat. Er wordt onder andere gewerkt aan tokamak-reactors en laser-implosie reactors.
Problemen zijn de grote benodigde energie-input voor er netto energieproductie op gaat treden en de materialen waaruit de reactor moet bestaan. Deze moeten extreem sterk zijn en bestand zijn tegen hoge temperaturen. Bovendien worden ze na gebruik zelf radioactief wat weer een afvalprobleem schept. Echter zal dit afval redelijk snel zijn radioactiviteit verliezen (de helft minder radioactief na 12 jaar) zodat opslag maar voor beperkte periodes nodig is. Tevens wordt er gewerkt aan materialen die niet of minder radioactief worden door bestraling.
Wat voor oplossingen? Twee miljard mensen lijden honger met als gevolg dat dagelijks honderdduizenden mensen sterven. Wat nou oplossing?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:05 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
De markt heeft in het verleden altijd oplossingen geboden, waarom zou dat in de toekomst niet zo zijn?
Ik persoonlijk zou niet graag kerncentrales in handen van particulieren zien eigenlijk.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:06 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Omdat het te duur is voor particulieren, en aan regelgeving gebonden is. Wacht maar tot de olie te duur wordt, dan komen ze wel.
Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst dat weet ik. Maar bij kernenergie is de kans dat het lukt vrij klein.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:07 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Wacht nou maar gewoon, Jantje ongeduld.
Duurt nog wel enkele decennia. Maar dat wordt de redding van onze wereld uiteindelijk. Tot die tijd moeten het nog even zien te reddenquote:Op zondag 20 februari 2011 15:06 schreef Antaris het volgende:
Maar wat dacht je van Kernfusie?
Kernfusie
Dan zie ik geen verschil met windmolens.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:06 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Omdat het te duur is voor particulieren, en aan regelgeving gebonden is. Wacht maar tot de olie te duur wordt, dan komen ze wel.
Ik vind een houttekort toch echt wat anders dan iets als een gebrek aan olie.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is de taak van de overheid om eisen te stellen qua veiligheid en vervuiling. Maar niet om te beslissen welke technologiën nu het meest rendabel zullen zijn. Dan krijg je van die politiek-gedreven foute beslissingen, zie de HSL waar geen enkel commercieel bedrijf in wilde investeren. (En terecht).
Net alsof het de eerste keer is dat we een crisis hebben. Eind 1600 waren zowat alle bossen in Europa gekapt. Wat nu? Toen is technologie ontwikkeld om kolenmijnen te exploiteren. Toen we voertuigen wilden gingen we olie pompen.
Er komt echt vanzelf iets, want mogelijkheden zijn er genoeg.
Waarom? Dat zijn we ook niet in onze voedselbehoefte. En gezien de ecologische voetafdruk (15 keer Nederland) gaat dat pas lukken als we 16 miljoen mensen uitzetten...quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Onze energie halen uit de Sahara is een verplaatsing van een van de huidige problemen. De zandlanden vol met onze olie hebben nu macht, maar die zou je dan simpelweg verplaatsen naar andere landen. Uitermate ongewenst is dat. Als land moet je zelfvoorzienend zijn in je energiebehoefte.
Laat ik een plaatje geven:quote:Op zondag 20 februari 2011 15:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Oke, maar jij claimt dat we nog honderden jaren voort kunnen met de huidige olievoorraad? Zelfs als je gelijk hebt; het spul raakt een keer op.
Niet!quote:
Het schuift simpelweg op, minder olie, meer van iets anders.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:05 schreef du_ke het volgende:
[..]
Maar toch zal de economisch en energetisch goed winbare voorraad wel een keer opraken. En als we vrolijk elk jaar meer olie blijven verbruiken dan zit dat er toch wel een keer aan te komen.
Dat is oa de schuld van de Europese Unie. Die zo nodig gesubsidieerde landbouwproducten moet exporteren naar Afrika (om daar de agrarische sector te vernietigen) onder de kostprijs, terwijl tegelijkertijd hier producten van daar onder invoerheffingen lijden. Niet van de markt.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat voor oplossingen? Twee miljard mensen lijden honger met als gevolg dat dagelijks honderdduizenden mensen sterven. Wat nou oplossing?
Grote chemische fabrieken zijn het ook, en kijk maar naar India als je daar de gevolgen van wilt zien met slecht management. Het is gewoon het idee dat je tegenspreekt, meer niet.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:08 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Ik persoonlijk zou niet graag kerncentrales in handen van particulieren zien eigenlijk.
Zeker wel, grondoppervlak.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan zie ik geen verschil met windmolens.
Ze kunnen geen piekvermogens opvangen. Een gascentrale kun je gewoon een beetje lager draaien, maar ben kerncentrales duurt het te lang om op ander vermogen te gaan draaien.quote:
En dankzij onze "voedselhulp" hebben nu 600 miljoen mensen MEER honger dan 30 jaar geleden... Honger los je niet op met voedsel, honger los je op met sterven... Maar omdat dat "zielig" is, gaan we liever door met het verergeren van het probleem...quote:Op zondag 20 februari 2011 15:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat voor oplossingen? Twee miljard mensen lijden honger met als gevolg dat dagelijks honderdduizenden mensen sterven. Wat nou oplossing?
maar tot die tijd is het doodzonde om dat mooie product massaal te verspillen aan verbrandingsmotoren met een matig rendement. Je kan er zoveel mooiere dingen mee doen.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:09 schreef RemcoDelft het volgende:
Het schuift simpelweg op, minder olie, meer van iets anders.
Maar dat bedoel ik juist. Bedrijven die winst willen maken zullen altijd op het randje van het veilige gaan zitten, met als gevolg niet zo beste toestanden.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:09 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Grote chemische fabrieken zijn het ook, en kijk maar naar India als je daar de gevolgen van wilt zien met slecht management. Het is gewoon het idee dat je tegenspreekt, meer niet.
Je bent er toch van afhankelijk.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:11 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Maar dat bedoel ik juist. Bedrijven die winst willen maken zullen altijd op het randje van het veilige gaan zitten, met als gevolg niet zo beste toestanden.
Mee eens, maar dat is het punt niet dat ik probeerde te maken. Die mensen lijden honger omdat ze geen geld hebben om voedsel te kopen. Zie je waar de schoen wringt?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:10 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
En dankzij onze "voedselhulp" hebben nu 600 miljoen mensen MEER honger dan 30 jaar geleden... Honger los je niet op met voedsel, honger los je op met sterven... Maar omdat dat "zielig" is, gaan we liever door met het verergeren van het probleem...
Elke afhankelijkheid van het buitenland die je kunt elimineren, is weer een stap vooruit. We zijn niet allemaal vriendjes op de wereld. Olie is al eerder ingezet als politiek wapen en datzelfde risico ligt op de loer met duurzame energiequote:Op zondag 20 februari 2011 15:09 schreef RemcoDelft het volgende:
Waarom? Dat zijn we ook niet in onze voedselbehoefte. En gezien de ecologische voetafdruk (15 keer Nederland) gaat dat pas lukken als we 16 miljoen mensen uitzetten...
Leuk. Alleen al de politieke ruzie of ITER in Japan of in Europa moest komen, heeft jaren geduurd. Budget voor 10 jaar: 10 miljard! Da's net 2 dagen aardse olie-aankopen. Had 2 van die dingen gebouwd.quote:
Het principe is toch hetzelfde? Er was écht geen tijd om al dat hout weer te laten aangroeien.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:08 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik vind een houttekort toch echt wat anders dan iets als een gebrek aan olie.
Die mensen lijden honger omdat ze liever onder een boom in de zon gaan zitten wachten op een gekke Westerling die ze eten komt brengen, dan dat ze op het land gaan werken. Zie Zimbabwe.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:12 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Mee eens, maar dat is het punt niet dat ik probeerde te maken. Die mensen lijden honger omdat ze geen geld hebben om voedsel te kopen. Zie je waar de schoen wringt?
Ik ben er ook echt niet voor om alles in handen van de overheid te laten zijn, maar inherent aan het kapitalisme is dat bedrijven zoveel mogelijk winst willen maken. In sommige situaties is dat gewoon bepaald niet wenselijk (vind ikquote:Op zondag 20 februari 2011 15:12 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Je bent er toch van afhankelijk.
Bovendien, wanneer alles in handen is van een regering of overkoepelend orgaan hou je exact hetzelfde probleem. Het is niet de markt dat het probleem is, maar de mens.
quote:Op zondag 20 februari 2011 15:12 schreef beeer het volgende:
[..]
Anderen moeten het doen!![]()
Huilebalkje
Als het niet van particulieren mag komen, en ook niet van de overheid, wat wil je dan?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:14 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Ik ben er ook echt niet voor om alles in handen van de overheid te laten zijn, maar inherent aan het kapitalisme is dat bedrijven zoveel mogelijk winst willen maken. In sommige situaties is dat gewoon bepaald niet wenselijk (vind ik)
Maar goed, ik ben sowieso tegen kerncentrales.
Waarom? Vanwege onderbuikgevoelens, of vanwege het feit dat je je er daadwerkelijk in verdiept hebt? Er gaan namelijk veel meer mensen dood aan veel knulligere en minder nuttige dingen, dan aan kernenergie.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:14 schreef DroomFiguur het volgende:
[..]
Maar goed, ik ben sowieso tegen kerncentrales.
Sterker nog: onze economie draait op het idee dat we zoveel mogelijk moeten consumeren. Deze is er dus bij gebaat om zo inefficiënt mogelijk te zijn voor de consument.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het principe is toch hetzelfde? Er was écht geen tijd om al dat hout weer te laten aangroeien.
Er is echt niks aan de hand.
We kunnen zonder enige reele welvaart in te leveren gemakkelijk 3x minder energie gebruiken. Door betere technologie, efficientere toepassingen etc.
Als we dan ook nog een beetje gaan bezuinigen (dus daadwerkelijk minder lampen aan), kan er nog een factor 3 vanaf. Dat is al een factor 10 zonder dat het pijn doet!
Het komt vanzelf en automatisch goed (zolang de overheid zich er niet mee bemoeit. We hebben eeuwen zonder olie gekund.
Stel dat de benzine naar 25 euro per liter gaat. Wat zal het gevolg zijn? Mensen gaan veel dichter bij hun werk wonen en pakken voor familiereisjes de fiets ipv de auto. En verder is er niks aan de hand.
Nu kunnen we ons de luxe veroorloven om 100 km van ons werk te wonen en iedere dag 20 liter aan brandstof te verstoken. Eigenlijk is dat de uitzonderingssituatie.
Heb me erin verdieptquote:Op zondag 20 februari 2011 15:15 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Waarom? Vanwege onderbuikgevoelens, of vanwege het feit dat je je er daadwerkelijk in verdiept hebt?
Met de huidige stand van de techniek moeten we er gewoon niet aan beginnen. Er is nog geen oplossing voor het afvalprobleem en de voorraad Uranium is nogal eindig..quote:Op zondag 20 februari 2011 15:15 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Waarom? Vanwege onderbuikgevoelens, of vanwege het feit dat je je er daadwerkelijk in verdiept hebt? Er gaan namelijk veel meer mensen dood aan veel knulligere en minder nuttige dingen, dan aan kernenergie.
Klopt ten dele. Hoewel mij dat behoorlijk sterk lijkt, aangezien niemand vrijwillig het loodje legt. Punt is dat voedsel wordt verdeeld met behulp van de economie. Omdat Afrika grotendeels arm is, hebben zij geen voedsel. In mijn optiek is er dan iets goed mis met het systeem.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:14 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Die mensen lijden honger omdat ze liever onder een boom in de zon gaan zitten wachten op een gekke Westerling die ze eten komt brengen, dan dat ze op het land gaan werken. Zie Zimbabwe.
Het heeft wel wat eigenlijk, ik moet bij dat soort plaatjes altijd denken aan de grootsheid van de mensheid en haar kunnen. Van knuppels en stenen tot dat, heerlijk.quote:
Echt hequote:Op zondag 20 februari 2011 15:21 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Het heeft wel wat eigenlijk, ik moet bij dat soort plaatjes altijd denken aan de grootsheid van de mensheid en haar kunnen. Van knuppels en stenen tot dat, heerlijk.
Precies.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:22 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Echt he![]()
Dit zie je de andere dieren nog niet nadoen
Oud en nieuw naast elkaar.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:23 schreef Zeeland het volgende:
[ afbeelding ]
Dit vind ik echt een heel mooi plaatje.
Ze hebben alle ruimte en alle tijd om voedsel te verbouwen. Toch zijn degenen die daar boer zijn liever bezig met koffie verbouwen voor ons.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Klopt ten dele. Hoewel mij dat behoorlijk sterk lijkt, aangezien niemand vrijwillig het loodje legt. Punt is dat voedsel wordt verdeeld met behulp van de economie. Omdat Afrika grotendeels arm is, hebben zij geen voedsel. In mijn optiek is er dan iets goed mis met het systeem.
Maar ook daar is geld voor nodig. Daaruit constateer ik dat het monetaire systeem een barriere opwerpt. Zonder geld kun je ook geen grootschalig productie- en distributiesysteem op poten zetten.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:24 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ze hebben alle ruimte en alle tijd om voedsel te verbouwen. Toch zijn degenen die daar boer zijn liever bezig met koffie verbouwen voor ons.
Vergeet niet dat "ze" als land ons geld helemaal niet nodig hebben, ze zouden prima een interne voedselproductie en interne economie kunnen opbouwen. "Boze tongen" beweren dan ook wel dat onze ontwikkelingshulp bedoeld is om te voorkomen dat ze dat gaan doen, zodat wij onze goedkope grondstoffen (zoals ik al eerder zei: die worden steeds goedkoper!) kunnen blijven kopen.
Tsja. Het is inderdaad niet zo handig om inderdaad koffie e.d. voor ons te gaan verbouwen. Maar ik denk wel dat TS een punt heeft dat het systeem gewoon niet werkt voor de individuele mens.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:24 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ze hebben alle ruimte en alle tijd om voedsel te verbouwen. Toch zijn degenen die daar boer zijn liever bezig met koffie verbouwen voor ons.
Vergeet niet dat "ze" als land ons geld helemaal niet nodig hebben, ze zouden prima een interne voedselproductie en interne economie kunnen opbouwen. "Boze tongen" beweren dan ook wel dat onze ontwikkelingshulp bedoeld is om te voorkomen dat ze dat gaan doen, zodat wij onze goedkope grondstoffen (zoals ik al eerder zei: die worden steeds goedkoper!) kunnen blijven kopen.
Omdat ze symbool staan voor iets, meer niet.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:26 schreef RemcoDelft het volgende:
Vanwaar de plaatjes van koeltorens? Die dingen produceren alleen wolken, meer niet.
Erg indrukwekkend om vlak naast te staan: 200 meter hoog, binnenin een douche van warm water, een gigantisch kabaal, en een enorme aanzuigkracht.
Omdat t koeltorens zijn van kerncentrales?quote:Op zondag 20 februari 2011 15:26 schreef RemcoDelft het volgende:
Vanwaar de plaatjes van koeltorens? Die dingen produceren alleen wolken, meer niet.
Erg indrukwekkend om vlak naast te staan: 200 meter hoog, binnenin een douche van warm water, een gigantisch kabaal, en een enorme aanzuigkracht.
Het is natuurlijk het verspillen van energie, de energie waarmee je water verdampt zou je eigenlijk voor iets anders kunnen gebruiken. Natuurlijk heb je wel een punt dat er uit die koeltorens geen giftige stoffen komen, die vind je tijdens het winningsproces van uranium.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:26 schreef RemcoDelft het volgende:
Vanwaar de plaatjes van koeltorens? Die dingen produceren alleen wolken, meer niet.
Erg indrukwekkend om vlak naast te staan: 200 meter hoog, binnenin een douche van warm water, een gigantisch kabaal, en een enorme aanzuigkracht.
Die energie is nauwlijks wat waard doordat het lage-temperatuur-warmte is. Het magische woord is "exergie".quote:Op zondag 20 februari 2011 15:29 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Het is natuurlijk het verspillen van energie, de energie waarmee je water verdampt zou je eigenlijk voor iets anders kunnen gebruiken.
Misschien moeten we in de toekomst toe naar een minder strikte scheiding tussen industrie en woongebieden. Wanneer de industrie veilig is moet het best mogelijk zijn. Je zou ook kassen in de omgeving neer kunnen zetten, dat zijn allemaal dingen om over na te denken.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:39 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Die energie is nauwlijks wat waard doordat het lage-temperatuur-warmte is. Het magische woord is "exergie".
Je kan die energie simpelweg niet gebruiken, mensen willen geen kerncentrale in hartje stad, dus stadsverwarming is niet echt een optie. En 2 GW lage-temperatuur-warmte is ook niet echt te transporteren.
Realiseer je ook dat zonder koeling die hele centrale oververhit zou raken, en dat koeling het rendement verhoogt.
Nee dit is niet echt off-topic. Hoe denken we over de toekomst en wat moet er anders past prima.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:45 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Misschien moeten we in de toekomst toe naar een minder strikte scheiding tussen industrie en woongebieden. Wanneer de industrie veilig is moet het best mogelijk zijn. Je zou ook kassen in de omgeving neer kunnen zetten, dat zijn allemaal dingen om over na te denken.
BTW... Dit is natuurlijk erg off-topic.
Ja, je hebt gelijk. Laat ik dan het voordeel noemen van de kweek van garnalen.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:47 schreef du_ke het volgende:
[..]
Nee dit is niet echt off-topic. Hoe denken we over de toekomst en wat moet er anders past prima.
Overigens zou ik kassen eerder naast een centrale die fossiele brandstoffen gebruikt bouwen. Die heeft en warmte en CO2 dus dat is dubbel plezier
De Maasvlakte is niet ontworpen om in te wonen, maar je zou bijvoorbeeld best een kleine gascentrale kunnen ontwerpen die je midden in de stad kunt plaatsen. Het zal qua wetgeving nog wel een probleem zijn, maar we moeten geen mogelijkheid uitsluiten op basis van onderbuik gevoelens.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:48 schreef RemcoDelft het volgende:
En dan? Op de Maasvlakte wonen? Veilig is het vast wel, maar het ruikt niet al te lekker, en het is ook niet echt stil...
Google eens op "micro WKK"quote:Op zondag 20 februari 2011 15:58 schreef Zeeland het volgende:
[..]
De Maasvlakte is niet ontworpen om in te wonen, maar je zou bijvoorbeeld best een kleine gascentrale kunnen ontwerpen die je midden in de stad kunt plaatsen. Het zal qua wetgeving nog wel een probleem zijn, maar we moeten geen mogelijkheid uitsluiten op basis van onderbuik gevoelens.
Bronquote:In many contexts, all of the individual members of a group can benefit from the efforts of each member and all can benefit substantially from collective action. For example, if each of us pollutes less by paying a bit extra for our cars, we all benefit from the reduction of harmful gases in the air we breathe and even in the reduced harm to the ozone layer that protects us against exposure to carcinogenic ultraviolet radiation (although those with fair skin benefit far more from the latter than do those with dark skin). If all of us or some subgroup of us prefer the state of affairs in which we each pay this bit over the state of affairs in which we do not, then the provision of cleaner air is a collective good for us. (If it costs more than it is worth to us, then its provision is not a collective good for us.)
Unfortunately, my polluting less does not matter enough for anyone -- especially me -- to notice. Therefore, I may not contribute my share toward not fouling the atmosphere. I may be a freerider on the beneficial actions of others. This is a compelling instance of the logic of collective action, an instance of such grave import that we pass laws to regulate the behavior of individuals to force them to pollute less.
Olie wordt duurder, maar de alternatieven zijn duurder. Als de olie een prijs niveau bereikt, waarbij het even duur is als de duurzame alternatieven, is het aantrekkelijk om over te stappen op duurzame alternatieven. Vergeet niet dat de kennis er allang is, en dat zo'n overstap al snel gemaakt is. Als de jaarlijkse economische groei gelijk blijft, dan zullen de duurzame alternatieven rendabel zijn over circa. 20 jaar. Geen reden tot zorgen dus.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:33 schreef KoosVogels het volgende:
Het is een feit dat de olievoorraad langzamerhand opraakt. Wanneer het spul precies op is, daar zijn de meningen over verdeeld. Maar het staat als een paal boven water dat olie schaars wordt wat ook tot gevolg heeft dat het spul duurder wordt. Desondanks weigeren we (veel) te investeren in alternatieve energiebronnen. Sterker, onze gehele economie is gebouwd rond consumptie. We moeten blijven consumeren, anders dreigt onze economie stil te vallen.
Nogmaals, de duurzame alternatieven zijn 'te' duur. Het lijkt wel of je denkt dat het jaar 2011 het beslissende jaar is voor de toekomst.quote:Is dat niet gigantisch idioot? Consumeren wordt gestimuleerd omdat dit ons BNP verhoogt en onze levensstandaard verbetert. We weten echter dat we in sneltreinvaart op een muur afrijden. Waarom kiezen regeringen ervoor om dit te negeren? Ja, er wordt geinvesteerd in duurzame energie, maar lang niet genoeg. Ook dit kabinet kiest er weer voor om duurzaamheid op de reservebank te zetten ten gunste van economisch herstel. Enigszins begrijpelijk, maar op de lange termijn destructief.
Mijns inziens moet de politiek zich veel actiever in gaan zetten op het gebied van duurzaamheid.
Dat iets te duur is, is geen argument om te zeggen dat het dan maar niet moet. Net als dat in onze huidige maatschappij en stand van technologie het eigenlijk belachelijk is dat er nog mensen bestaan voor wie er geen gezondheidszorg, onderdak, voedsel et cetera is. Dat is ook precies het probleem met die economische argumenten: de menselijke waardigheid wordt ingeruild voor het idee dat iets kosteneffectief moet zijn.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:00 schreef mlg het volgende:
[..]
Nogmaals, de duurzame alternatieven zijn 'te' duur. Het lijkt wel of je denkt dat het jaar 2011 het beslissende jaar is voor de toekomst.
Wat een onzin. De failliete banken zijn toch ook niet te duur?quote:Op zondag 20 februari 2011 17:00 schreef mlg het volgende:
Nogmaals, de duurzame alternatieven zijn 'te' duur.
Dat klopt, maar het is wel een argument om het 'nu' niet te doen. Waar moet het geld vandaan komen? Het gaat om te betaalbaarheid, niet om de kosten effectief.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:07 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Dat iets te duur is, is geen argument om te zeggen dat het dan maar niet moet. Net als dat in onze huidige maatschappij en stand van technologie het eigenlijk belachelijk is dat er nog mensen bestaan voor wie er geen gezondheidszorg, onderdak, voedsel et cetera is. Dat is ook precies het probleem met die economische argumenten: de menselijke waardigheid wordt ingeruild voor het idee dat iets kosten-effectief moet zijn.
De kredietcrisis en de oorlogen in Irak en Afghanistan zijn ook onbetaalbaar.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:11 schreef mlg het volgende:
[..]
Dat klopt, maar het is wel een argument om het 'nu' niet te doen. Waar moet het geld vandaan komen? Het gaat om te betaalbaarheid, niet om de kosten effectief.
Dat komt er ook nog eens bij. We hebben al torenhoge schulden, waar niks meer bij kan.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:15 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De kredietcrisis en de oorlogen in Irak en Afghanistan zijn ook onbetaalbaar.
Er is dus geld zat, het wordt verkeerd uitgegeven.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:16 schreef mlg het volgende:
[..]
Dat komt er ook nog eens bij. We hebben al torenhoge schulden, waar niks meer bij kan.
Nee, dat geld is er niet. We zijn nu al over de norm van maastricht heen. Dit geld moet van de burgers komen, en die kunnen het simpelweg niet betalen.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is dus geld zat, het wordt verkeerd uitgegeven.
Dat geld is er wel. Dat wordt gewoon gedrukt door de Fed.quote:
Dit gaat over kernenergie en zonne energie.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:18 schreef RemcoDelft het volgende:
PV duur?
Leesvoer: Report: Solar Energy Cheaper Than Nuclear Energy
[ afbeelding ]
Het geld wat nu de grens over gaat naar het Midden Oosten (lees: olie inkopen) zou binnenlands gebruikt kunnen worden om werkgelegenheid in een duurzame sector te creeren. Hier kan je dan geld bij optellen wat nu nodig is voor werklozen e.d., die dan opeens de handen uit de mouwen kunnen steken.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:18 schreef mlg het volgende:
[..]
Nee, dat geld is er niet. We zijn nu al over de norm van maastricht heen. Dit geld moet van de burgers komen, en die kunnen het simpelweg niet betalen.
Te hoge schulden en inflatie = stagnatie. De koopkracht neemt dus af, terwijl wel alles duurder wordt.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat geld is er wel. Dat wordt gewoon gedrukt door de Fed.
Nee, zo werkt dat niet.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:20 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Het geld wat nu de grens over gaat naar het Midden Oosten (lees: olie inkopen) zou binnenlands gebruikt kunnen worden om werkgelegenheid in een duurzame sector te creeren. Hier kan je dan geld bij optellen wat nu nodig is voor werklozen e.d., die dan opeens de handen uit de mouwen kunnen steken.
Nou en? Voor banken en oorlogen nemen ze dat ook op de koop toe.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:20 schreef mlg het volgende:
[..]
Te hoge schulden en inflatie = stagnatie. De koopkracht neemt dus af, terwijl wel alles duurder wordt.
Je begrijpt het echt niet. Ik heb ook geen zin om het uit te leggen.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nou en? Voor banken en oorlogen nemen ze dat ook op de koop toe.
Je kan het niet uitleggen omdat het een hypocriete leugenachtige besodemieterende kutbende is.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:22 schreef mlg het volgende:
[..]
Je begrijpt het echt niet. Ik heb ook geen zin om het uit te leggen.
Ja, zo zit dat. De junk zal het weten.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan het niet uitleggen omdat het een hypocriete leugenachtige besodemieterende kutbende is.
Dat toont ook het failliet van ons systeem. Kijk bijvoorbeeld naar een economische crisis. In feite verandert er niets. De wereld is niet anders gaan draaien, er zit nog steeds evenveel olie in de grond, de middelen om voedsel te produceren zijn er nog steeds, enz. Alles blijft hetzelfde, behalve de economie en daardoor worden miljoenen mensen gedupeerd. Dan klopt er echt iets niet.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:20 schreef mlg het volgende:
[..]
Te hoge schulden en inflatie = stagnatie. De koopkracht neemt dus af, terwijl wel alles duurder wordt.
Ja, ik weet aardig goed hoe het werkt.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:25 schreef mlg het volgende:
[..]
Ja, zo zit dat. De junk zal het weten.
Zonder de economie is simpelweg niks mogelijk. Wanneer is de slag naar duurzaamheid bovendien te laat? Het is nu eenmaal zo dat olie goedkoop is, en de alternatieven te duur. Naarmate de economie groeit, worden de alternatieven steeds goedkoper, terwijl de olie duurder wordt. Op een gegeven moment wegen de nadelen niet meer op tegen de voordelen van duurzame alternatieven, en ontstaan er commerciële bedrijven. We hebben momenteel niet het economische niveau om ons te focussen op de duurzame alternatieven. De kennis is er, en we zetten het in als de tijd gekomen is.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:29 schreef Zeeland het volgende:
Jammer, die economie dogmatici. Als het aan velen zou liggen zou er helemaal niets kunnen, dan wordt de slag naar duurzaamheid veel te laat ingezet. Idioot ook is hoe makkelijk bijkomende nadelen genegeerd worden.
Nee, met het systeem is niks mis. We hebben gewoon te ver boven onze stand geleefd en te weinig rekening gehouden met de toekomst.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:27 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat toont ook het failliet van ons systeem. Kijk bijvoorbeeld naar een economische crisis. In feite verandert er niets. De wereld is niet anders gaan draaien, er zit nog steeds evenveel olie in de grond, de middelen om voedsel te produceren zijn er nog steeds, enz. Alles blijft hetzelfde, behalve de economie en daardoor worden miljoenen mensen gedupeerd. Dan klopt er echt iets niet.
Dus er is wel iets mis.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:33 schreef mlg het volgende:
[..]
Nee, met het systeem is niks mis. We hebben gewoon te ver boven onze stand geleefd en te weinig rekening gehouden met de toekomst.
Wat is er zoal mis?quote:Op zondag 20 februari 2011 17:35 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dus er is wel iets mis.
quote:
Het systeem laat ons boven onze stand leven en houd te weinig rekening met de toekomst. Luister nou naar mlg!quote:Op zondag 20 februari 2011 17:33 schreef mlg het volgende:
[..]
Nee, met het systeem is niks mis. We hebben gewoon te ver boven onze stand geleefd en te weinig rekening gehouden met de toekomst.
Goed, als je het zo bekijkt, maar Koos doelde volgens mij op het kapitalisme.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
[..]
Het systeem laat ons boven onze stand leven en houd te weinig rekening met de toekomst. Luister nou naar mlg!
Kapitalisme is geen systeem. Kapitalisme is een mechanisme: Ik heb iets, jij wilt iets, en dan gaan we onderhandelen.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:39 schreef mlg het volgende:
[..]
Goed, als je het zo bekijkt, maar Koos doelde volgens mij op het kapitalisme.
Kijk maar eens naar de schulden van bijna 400 miljard.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:39 schreef Zienswijze het volgende:
En op welke manier leven wij boven onze stand?
De financiële markt. Het is een pyramidespel van lening op lening, aandeel op optie, hypotheek op verzekering. Iedere handeling staat verder af van een "echte" economie, maar iedere handeling levert wel geld op.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:27 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat toont ook het failliet van ons systeem. Kijk bijvoorbeeld naar een economische crisis. In feite verandert er niets. De wereld is niet anders gaan draaien, er zit nog steeds evenveel olie in de grond, de middelen om voedsel te produceren zijn er nog steeds, enz. Alles blijft hetzelfde, behalve de economie en daardoor worden miljoenen mensen gedupeerd. Dan klopt er echt iets niet.
quote:Op zondag 20 februari 2011 17:41 schreef mlg het volgende:
[..]
Kijk maar eens naar de schulden van bijna 400 miljard.
Thja.. socialisme...quote:Op zondag 20 februari 2011 17:43 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De financiële markt. Het is een pyramidespel van lening op lening, aandeel op optie, hypotheek op verzekering. Iedere handeling staat verder af van een "echte" economie, maar iedere handeling levert wel geld op.
Dat gaat niet naar socialisten. Dat gaat naar de failliete financiële markt en naar oorlogen.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:44 schreef TheQuestioner het volgende:
[..]
En nog steeds zijn er van die egoïsten die op sociale partijen stemmen en dus de schulden laten stijgen
Naar mijn idee leven wij helemaal niet boven onze stand. Het lost zich vanzelf op. Hoe ondraaglijker de schulden worden, hoe meer drang er komt om de schulden af te bouwen en hoe moeilijker het wordt om nieuwe schulden aan te gaan. Oftewel, er treedt een automatisch correctiemechanisme op.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:41 schreef mlg het volgende:
[..]
Kijk maar eens naar de schulden van bijna 400 miljard.
Ja, dat lijkt mij dus niet de goede methode. Je ziet nu ook dat iedereen begint te protesteren, omdat ze minder dan een jaar geleden kregen. Hierdoor leggen de overheden de prioriteiten verkeerd.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:45 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Naar mijn idee leven wij helemaal niet boven onze stand. Het lost zich vanzelf op. Hoe ondraaglijker de schulden worden, hoe meer drang er komt om de schulden af te bouwen en hoe moeilijker het wordt om nieuwe schulden aan te gaan. Oftewel, er treedt een automatisch correctiemechanisme op.
Nee hoor. Er word gewoon geld gestolen van belastingbetalers. Tot de hele handel heel hard kapot gaat. Dat is geen correctie.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:45 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Naar mijn idee leven wij helemaal niet boven onze stand. Het lost zich vanzelf op. Hoe ondraaglijker de schulden worden, hoe meer drang er komt om de schulden af te bouwen en hoe moeilijker het wordt om nieuwe schulden aan te gaan. Oftewel, er treedt een automatisch correctiemechanisme op.
Maarja, gezien jouw idealisme wil jij de belastingbetaler net zo hard bestelen.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee hoor. Er word gewoon geld gestolen van belastingbetalers. Tot de hele handel heel hard kapot gaat.
Nee dat wil ik niet. Je liegt.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:47 schreef mlg het volgende:
[..]
Maarja, gezien jouw idealisme wil jij de belastingbetaler net zo hard bestelen.
Dat komt door het korte termijn denken van een groot deel v/h volk. Al dan niet aangewakkerd door sociale vakbonden en dergelijke.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:46 schreef mlg het volgende:
[..]
Ja, dat lijkt mij dus niet de goede methode. Je ziet nu ook dat iedereen begint te protesteren, omdat ze minder dan een jaar geleden kregen. Hierdoor leggen de overheden de prioriteiten verkeerd.
Nee, doelde meer op het monetaire systeem. Het kapitalisme is slechts een logisch uitvloeisel van daarvan.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:39 schreef mlg het volgende:
[..]
Goed, als je het zo bekijkt, maar Koos doelde volgens mij op het kapitalisme.
Nee. Ook zonder geld blijft het mechanisme van kapitalisme bestaan.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee, doelde meer op het monetaire systeem. Het kapitalisme is slechts een logisch uitvloeisel van daarvan.
Op welke manier wordt er dan geld gestolen van de belastingbetaler? Je doelt op de oorlogen in Irak en Afghanistan neem ik aan?quote:Op zondag 20 februari 2011 17:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee hoor. Er word gewoon geld gestolen van belastingbetalers.
Als de hele handel kapot zou gaan, dan is dat juist wel een correctie. Dat zou betekenen dat het huidige systeem niet op de lange termijn heeft gewerkt. En na deze correctie zal er automatisch een nieuw, effecienter systeem ontstaan.quote:Tot de hele handel heel hard kapot gaat. Dat is geen correctie.
De crisis bestaat omdat wij denken dat er een crisis is. Dat alles maakt nog niet onmogelijk om te inversteren in duurzaamheid. Trouwens vind je het niet dom om nu een kolencentrale te plaatsen terwijl je weet dat die duurder gaat worden dan duurzame energie?quote:Op zondag 20 februari 2011 17:33 schreef mlg het volgende:
[..]
Zonder de economie is simpelweg niks mogelijk. Wanneer is de slag naar duurzaamheid bovendien te laat? Het is nu eenmaal zo dat olie goedkoop is, en de alternatieven te duur. Naarmate de economie groeit, worden de alternatieven steeds goedkoper, terwijl de olie duurder wordt. Op een gegeven moment wegen de nadelen niet meer op tegen de voordelen van duurzame alternatieven, en ontstaan er commerciële bedrijven. We hebben momenteel niet het economische niveau om ons te focussen op de duurzame alternatieven. De kennis is er, en we zetten het in als de tijd gekomen is.
Klein detail : slechts een fractie van de olie wordt gebruikt voor energieopwekking. Plastics en smeermiddelen zijn veel belangrijker.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:33 schreef KoosVogels het volgende:
Het is een feit dat de olievoorraad langzamerhand opraakt. Wanneer het spul precies op is, daar zijn de meningen over verdeeld. Maar het staat als een paal boven water dat olie schaars wordt wat ook tot gevolg heeft dat het spul duurder wordt. Desondanks weigeren we (veel) te investeren in alternatieve energiebronnen.
Ik zie dat toch anders, hoewel ik het met je eens ben dat we boven onze stand hebben geleefd. Het wekt mijn verbazing dat er sprake van zijn van een crisis. Zie bijvoorbeeld de Grote Depressie; miljoenen mensen raakten hun baan kwijt en leden honger. Dan breekt WOII uit. In feite is er niets veranderd. De grondstoffen, voedsel, enz. Alles is hetzelfde gebleven. Enige verschil is dat mensen plots massaal aan het produceren en consumeren slaan. Dat slaat eigenlijk nergens op.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:33 schreef mlg het volgende:
[..]
Nee, met het systeem is niks mis. We hebben gewoon te ver boven onze stand geleefd en te weinig rekening gehouden met de toekomst.
Vergeet vooral de transportsector niet, want die gebruik ook aardig veel fossiele brandstoffen.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:53 schreef MisterSqueaky het volgende:
[..]
Klein detail : slechts een fractie van de olie wordt gebruikt voor energieopwekking. Plastics en smeermiddelen zijn veel belangrijker.
En de failliete banken.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:51 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Op welke manier wordt er dan geld gestolen van de belastingbetaler? Je doelt op de oorlogen in Irak en Afghanistan neem ik aan?
[..]
Maar dat kapot gaan had rond 1980 moeten gebeuren. Helaas blijven overheden belastinggeld in het financiële systeem pompen.quote:Als de hele handel kapot zou gaan, dan is dat juist wel een correctie. Dat zou betekenen dat het huidige systeem niet op de lange termijn heeft gewerkt. En na deze correctie zal er automatisch een nieuw, effecienter systeem ontstaan.
Dat krijg je economisch en energetisch nooit voor elkaarquote:Op zondag 20 februari 2011 17:55 schreef Captain_Ghost het volgende:
Er is ook andere oplossing, we moeten naar andere planeet kunnen reizen.
Een planeet vol met olie zoeken.
Dan moet daar wel leven zijn geweest, zonder leven geen olie.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:55 schreef Captain_Ghost het volgende:
Er is ook andere oplossing, we moeten naar andere planeet kunnen reizen.
Een planeet vol met olie zoeken.
Draai het om: 5 jaar geleden was er geen crisis, omdat wij dachten dat er geen crisis was...quote:Op zondag 20 februari 2011 17:51 schreef Zeeland het volgende:
[..]
De crisis bestaat omdat wij denken dat er een crisis is.
De maan Titan heeft aardig wat methaan. Maar geen zuurstof, dus het brandt niet...quote:Op zondag 20 februari 2011 17:55 schreef Captain_Ghost het volgende:
Er is ook andere oplossing, we moeten naar andere planeet kunnen reizen.
Een planeet vol met olie zoeken.
Dat komt door het linkse denken van intervenieren in de maatschappij.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En de failliete banken.
Ook dit komt door het linkse denken. Een normaal bedrijf zou failliet gaan. Maar het linkse denken wilt altijd intervenieren in het systeem, waardoor grote banken dus weten dat ze gered worden met (links) belastinggeld, waardoor ze zich risicovoller gaan gedragen.quote:Maar dat kapot gaan had rond 1980 moeten gebeuren. Helaas blijven overheden belastinggeld in het financiële systeem pompen.
Leugenaar. Het zijn de neo-cons die liegen dat baken too big to fail zijn.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:02 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dat komt door het linkse denken van intervenieren in de maatschappij.
[..]
Leugenaar. Het zijn de neo-cons die hun bankiers vriendjes de hand boven het hoofd houden.quote:Ook dit komt door het linkse denken. Een normaal bedrijf zou failliet gaan. Maar het linkse denken wilt altijd intervenieren in het systeem, waardoor grote banken dus weten dat ze gered worden met (links) belastinggeld, waardoor ze zich risicovoller gaan gedragen.
Laat de banken maar omvallen en hef de garantieregeling van spaargeld op.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Leugenaar. Het zijn de neo-cons die liegen dat baken too big to fail zijn.
Dat heet lobby-politiek en heeft weinig met het rechtse gedachtengoed te maken.quote:Leugenaar. Het zijn de neo-cons die hun bankiers vriendjes de hand boven het hoofd houden.
Omdat het kinderachtige bullshit is.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:06 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Laat de banken maar omvallen en hef de garantieregeling van spaargeld op.
[..]
Dat heet lobby-politiek en heeft weinig met het rechtse gedachtengoed te maken.
Waarom reageer je niet op mijn voorbeeld van Jan en Kees?
Dan zouden wij zelf olie kunnen maken, zo lost je de wereld olie probleem gewoon op. niet waarquote:Op zondag 20 februari 2011 17:59 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Dan moet daar wel leven zijn geweest, zonder leven geen olie.
Oftewel, je hebt geen argumenten?quote:Op zondag 20 februari 2011 18:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Omdat het kinderachtige bullshit is.
Tja dan zitten we weer bij het zelf gaan verzinnen van je eigen definities omdat ze je dan beter uitkomenquote:Op zondag 20 februari 2011 18:06 schreef Zienswijze het volgende:
Dat heet lobby-politiek en heeft weinig met het rechtse gedachtengoed te maken.
Daar kan ik in dezen geheel bij aansluiten.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Omdat het kinderachtige bullshit is.
In combinatie met het rechtse gedachtengoed van winstmaximalisatie op de korte termijn "and damn the consequences".quote:Op zondag 20 februari 2011 18:10 schreef Zienswijze het volgende:
Oftewel, het linkse gedachtengoed van intervenieren.
Juist het rechtse denken draagt bij aan minder risico's. Immers, als je teveel risico's neemt gaat je bedrijf/bank failliet en benadeel je je investeerders en je spaarders. Met als gevolg dat niemand weer in je wilt investeren of zijn spaargeld op jouw bank wilt zetten.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:17 schreef MisterSqueaky het volgende:
[..]
In combinatie met het rechtse gedachtengoed van winstmaximalisatie op de korte termijn "and damn the consequences".
Zullen we eens iets nieuws gaan verzinnen ? En dan niet Sport 7.
Dan spreek je voor jezelf, want ik ben wel degelijk rechts, liberaal en voorstander voor de vrije markt zonder interventie van de overheid.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:16 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja dan zitten we weer bij het zelf gaan verzinnen van je eigen definities omdat ze je dan beter uitkomen. De rechtse mensen zijn niet waarlijk rechts. Gebeurt andersom ook hoor, de communisten volgden niet waarlijk het gedachtegoed van Marx of ze komen met een ander excuus.
Ik geef toe dat het ontopic is, maar ik kon het niet nalaten om op Papierversnipperaar te reagerenquote:Leuk hoor maar het vervuilt de discussie nogal.
Dit hierboven. Daarnaast is de gemiddelde mens helaas niet bezig met duurzaamheid. Het gaat voornamelijk over wat je kan krijgen voor een zo laag mogelijke prijs. Wanneer de overheid duurzaamheid niet gaat stimuleren gebruiken we alle resources net zo lang totdat ze op zijn. Dit is op alle vlakken het geval (energie, voedsel) en voorspelbaar gedrag. Je kan dit niet aan de markt overlaten omdat die gebaat zijn bij een heel ander resultaat.quote:Op zondag 20 februari 2011 16:47 schreef Friek_ het volgende:
Tsja, het probleem zit 'm natuurlijk in de free riders. Free riders zijn diegene die meer consumeren dan het eerlijke deel van hun openbare goed of betalen minder dan een eerlijk deel van de kosten van productie. Hoewel voorbeelden als het Prisoner's dilemma laten zien dat het juist rationeel is (d.w.z. in het eigenbelang van het individu) om samen te werken, gebeurd dit in de werkelijkheid niet bepaald vaak. Het free rider probleem is dan ook de vraag hoe je deze negatieve effecten (de profiteurs dus) kan minimaliseren.
[..]
Bron
Zelf heb ik echt geen idee hoe je zoiets oplost. Ons huidige politieke klimaat is ook niet echt gericht op duurzaamheid, zeker nu dat de VVD en PVV de dienst uitmaken en het CDA de verstandige mensen (Herman Wijffels) hardhandig buiten de deur heeft gewerkt.
En nu welkom in de echte wereld. Leuk op papier, maar het werkt niet zo. Net zoals de prachtige linkse "laten we alles jaaaaren vooruit precies plannen" plannen in de praktijk niet werken.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:24 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Juist het rechtse denken draagt bij aan minder risico's. Immers, als je teveel risico's neemt gaat je bedrijf/bank failliet en benadeel je je investeerders en je spaarders. Met als gevolg dat niemand weer in je wilt investeren of zijn spaargeld op jouw bank wilt zetten.
Nutteloos. Mijn argumenten zijn ijzersterk.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:24 schreef Zienswijze het volgende:
Ik geef toe dat het ontopic is, maar ik kon het niet nalaten om op Papierversnipperaar te reageren
Nou, nee dat is het ook niet. Het monetaire systeem is wel ontstaan uit het kapitalisme, maar dat idee is overgenomen door het socialisme, met Keynes vooraan. Het monetarisme is ook een voorstander van dit systeem, maar de Oostenrijkse school keert zich weer tegen dit systeem. Ik ook. Het systeem lijkt ook nergens na, maar uiteraard is het wel een slimme methode, maar dit bevorderd het maken van korte termijn winsten, en de overheid mis/gebruikt dit systeem weer voor andere doeleinden.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee, doelde meer op het monetaire systeem. Het kapitalisme is slechts een logisch uitvloeisel van daarvan.
Je moet vooral lekker geloven wat je wil, maar denk absoluut niet dat je ijzersterke argumenten hebt. Je ziet het nogal simplistisch, en ik mis volledig je kennis over zaken. Je zal vast en zeker alles weten over drugs, en jij mag lekker pleiten voor legalisatie, daarmee doe je ideologisch gezien voor mij ook nog een gunst, maar het is maar zo'n klein probleem in de wereld.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nutteloos. Mijn argumenten zijn ijzersterk.
Ik merk dat veel belanghebbenden mij onderuit willen lullen of discrediteren. Daaruit maak ik op dat ik gelijk heb en dat mijn mening gevaarlijk gevonden wordt.
Ik ben blij.
Nee, je hebt het mis.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:26 schreef mlg het volgende:
[..]
Je moet vooral lekker geloven wat je wil, maar denk absoluut niet dat je ijzersterke argumenten hebt. Je ziet het nogal simplistisch, en ik mis volledig je kennis over zaken. Je zal vast en zeker alles weten over drugs, en jij mag lekker pleiten voor legalisatie, daarmee doe je ideologisch gezien voor mij ook nog een gunst, maar het is maar zo'n klein probleem in de wereld.
Gelukkig dan maar. Het zou ook heel vervelend voor jou zijn geweest als ik gelijk had.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, je hebt het mis.
Het is veel vervelender voor iedereen dat ik gelijk heb.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:30 schreef mlg het volgende:
[..]
Gelukkig dan maar. Het zou ook heel vervelend voor jou zijn geweest als ik gelijk had.
Het huidige systeem is fel gekant tegen lange termijn denken. Investeerders zijn enkel bereid geld neer te tellen wanneer er binnen een paar jaar al winst wordt gemaakt en dividend uitgekeerd. Een volstrekt logische houding in een maatschappij als de onze. Of dat bevorderlijk is voor de toekomst van onze planeet of onze soort? Ik durf het te betwijfelen.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:22 schreef mlg het volgende:
[..]
Nou, nee dat is het ook niet. Het monetaire systeem is wel ontstaan uit het kapitalisme, maar dat idee is overgenomen door het socialisme, met Keynes vooraan. Het monetarisme is ook een voorstander van dit systeem, maar de Oostenrijkse school keert zich weer tegen dit systeem. Ik ook. Het systeem lijkt ook nergens na, maar uiteraard is het wel een slimme methode, maar dit bevorderd het maken van korte termijn winsten, en de overheid mis/gebruikt dit systeem weer voor andere doeleinden.
Tuurlijk komen er in de toekomst duurzame alternatieven. De olie bereikt ooit een prijs niveau, dat het goedkoper en schoner is, om op alternatieven over te stappen.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het huidige systeem is fel gekant tegen lange termijn denken. Investeerders zijn enkel bereid geld neer te tellen wanneer er binnen een paar jaar al winst wordt gemaakt en dividend uitgekeerd. Een volstrekt logische houding in een maatschappij als de onze. Of dat bevorderlijk is voor de toekomst van onze planeet of onze soort? Ik durf het te betwijfelen.
Overigens bewonder ik het optimisme dat je tentoon spreidde in een van je eerdere posts in dit topic over dat de markt vanzelf oplossingen aandraagt. Laten we het hopen.
Ja, wat ik dus ook zei in mijn bovenstaande post. Bovendien is de wetenschap nog op volle toeren bezig naar wellicht betere en praktischere alternatieven. Het lijkt mij gewoon te vroeg om zoveel te investeren, als de toekomst nog zoveel te bieden heeft.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:46 schreef Bolkesteijn het volgende:
Lijkt mij overdreven. De overstap wordt vanzelf gemaakt als het echt noodzakelijk is. Succesvolle technieken en methoden komen vanzelf bovendrijven.
Vergeef me dat ik niet zoveel vertrouwen heb in de 'markt'. Het hele systeem is erop gericht zoveel mogelijk winst te behalen. Dat heeft voor vooruitgang gezorgd, dat zal ik niet ontkennen. Tegelijkertijd wordt progressie hierdoor bemoeilijkt. Het gevaar bestaat dat alternatieven pas beschikbaar worden als het te laat is. Liever investeert men nu al bakken met geld in innovatie, zodat we al op korte termijn minder afhankelijk zijn van iets als olie. Je ziet nu al dat onze oliehonger leidt tot spanningen en ellende. Neem bijvoorbeel de Irak-oorlog.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:46 schreef mlg het volgende:
[..]
Tuurlijk komen er in de toekomst duurzame alternatieven. De olie bereikt ooit een prijs niveau, dat het goedkoper en schoner is, om op alternatieven over te stappen.
Het dikgedrukte: En daarom heb ik er juist vertrouwen in.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vergeef me dat ik niet zoveel vertrouwen heb in de 'markt'. Het hele systeem is erop gericht zoveel mogelijk winst te behalen. Dat heeft voor vooruitgang gezorgd, dat zal ik niet ontkennen. Tegelijkertijd wordt progressie hierdoor bemoeilijkt. Het gevaar bestaat dat alternatieven pas beschikbaar worden als het te laat is. Liever investeert men nu al bakken met geld in innovatie, zodat we al op korte termijn minder afhankelijk zijn van iets als olie. Je ziet nu al dat onze oliehonger leidt tot spanningen en ellende. Neem bijvoorbeel de Irak-oorlog.
Ook ik besef dat er veel voordelen aan kleven, zo anarchistisch ben ik ook weer niet ingesteldquote:Op zondag 20 februari 2011 19:52 schreef mlg het volgende:
[..]
Het dikgedrukte: En daarom heb ik er juist vertrouwen in.
quote:"Too many of us now tend to worship self-indulgence and consumption. Human identity is no longer defined by what one does but by what one owns."
quote:"Too many of us now tend to worship self-indulgence and consumption. Human identity is no longer defined by what one does but by what one owns."
Ik vind die stennis omtrent winstdenken en consumptiedwang altijd een beetje overdreven. Het is de motor achter onze economie, en daarom mogen we het best dankbaar zijn. Er zijn mensen die er veel macht door krijgen, maar er zijn ook heel veel mensen die daardoor een normaal bestaan kunnen hebben. Het socialisme wat wij kennen is natuurlijk ook een product van welvaart. Waar winst is, zijn prestaties moet je maar denken. Niet de winstmarge bepaalt de winst, maar de afzet, en daarom zijn prestaties essentieel voor winsten.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:58 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ook ik besef dat er veel voordelen aan kleven, zo anarchistisch ben ik ook weer niet ingesteldTegelijkertijd hekel ik het dogmatische winstdenken en de consumenseringsdwang die ons in hun greep houden. Kan mij wat dat betreft ook goed vinden in de beruchte Jimmy Carter-speech die hij in 1977 heeft gehouden.
[..]
Maar van deze quote is in Europa helemaal geen sprake. In ieder geval niet in die mate die Carter doet voorkomen.quote:
Jammer dat Carter niet langer president is geweest dan had hij van de VS een Europa 2.0 kunnen maken.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:08 schreef mlg het volgende:
[..]
Maar van deze quote is in Europa helemaal geen sprake. In ieder geval niet in die mate die Carter doet voorkomen.
Je zegt hier dus dat het eigenlijk helemaal niet erg is dat de armen maar weinig bezitten, als ze maar iets te doen hebben. Klinkt een beetje als slavernij goedpraten, maar dat verbaast mij niet van jouquote:Op zondag 20 februari 2011 19:58 schreef KoosVogels het volgende:
"Too many of us now tend to worship self-indulgence and consumption. Human identity is no longer defined by what one does but by what one owns."
Moeilijk he, een quote doorgronden?quote:Op zondag 20 februari 2011 20:17 schreef beeer het volgende:
[..]
Je zegt hier dus dat het eigenlijk helemaal niet erg is dat de armen maar weinig bezitten, als ze maar iets te doen hebben. Klinkt een beetje als slavernij goedpraten, maar dat verbaast mij niet van jou
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nou, misbruik is niet zo netjes. In mijn ogen niet. Nee, dat hoort niet zo.
quote:Op zondag 20 februari 2011 20:25 schreef Zeeland het volgende:
Let op onderstaande kan als schokkend worden ervaren.Dat is waar jij van overtuigd bent, maar het is geen gegeven. Het doet er verder ook niet zoveel toe. Voordat de wereld vergaat, zijn de alternatieven allang rendabel.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bonus hier, bonus daar, wat heeft de lage klasse het toch zwaar.
Ik snap je punt en ik ben het ten dele ook met je eens. Op den duur zullen bedrijven wel moeten investeren in alternatieve energie, simpelweg omdat iets als olie schaars wordt. Of dat ook op tijd gebeurt....tsja, moeilijk te zeggen. Ik ben het echter niet met je eens dat de overheid geen rol mag spelen. Wat mij betreft vervullen overheden een stimulerende rol. Dat kan middels subsidies. Maar goed, over dat laatste worden wij het nooit eens. Dat is wellicht ook een kwestie van hoe je in het leven staat.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:22 schreef mlg het volgende:
@ Koos: en ik zal je nog even uitleggen waarom ik mij geen zorgen maak over de toekomst wat betreft de duurzame alternatieven in een vrije markt.
Innovatie is de motor achter groei. Dat houdt in dat innovatie geld oplevert (geen winst, geen groei). Energie is één van de belangrijkste producten in de westerse wereld, en de winst lust is dermate groot dat tal wetenschappers zich richten op duurzame alternatieven. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat de alternatieven onbetaalbaar zijn, omdat het dan geen winst oplevert. Deze lust is daarom heel belangrijk. Onze overheden sponsoren de 'dubieuze' alternatieven, zoals wind- en zonne energie, waarvan we nu al weten dat het onbetaalbaar is, maar door de subsidiëring is het voor een huishouden betaalbaar. Hierdoor neemt de vraag naar wind en zonne energie toe, en gaan bedrijven hun winst lust in deze alternatieven zoeken, terwijl men minder onderzoek doet naar 'betere' alternatieven. Zoals je weet heb ik bij Siemens gewerkt, en de research is volledig gericht op windenergie. De overheid stuurt het zaakje, en dat is naar mijn mening niet goed, omdat de alternatief waar de overheid zich op richt, altijd wint. De overheid kent geen winstmaximalisatie, en hebben een onbeperkt budget, waardoor de betaalbaarheid en kwaliteit nooit in contrast staat.
Het is een geloof. Ik ben tegen.quote:
Maar Koos. Het feit dat subsidie al nodig is, is al een teken dat het zaakje niet deugt en dat het voor de normale burger een onbetaalbaar product is.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:29 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik snap je punt en ik ben het ten dele ook met je eens. Op den duur zullen bedrijven wel moeten investeren in alternatieve energie, simpelweg omdat iets als olie schaars wordt. Of dat ook op tijd gebeurt....tsja, moeilijk te zeggen. Ik ben het echter niet met je eens dat de overheid geen rol mag spelen. Wat mij betreft vervullen overheden een stimulerende rol. Dat kan middels subsidies. Maar goed, over dat laatste worden wij het nooit eens. Dat is wellicht ook een kwestie van hoe je in het leven staat.
Wat niet? Duurzame energie of de huidige economische doctrine?quote:Op zondag 20 februari 2011 20:32 schreef mlg het volgende:
[..]
Maar Koos. Het feit dat subsidie al nodig is, is al een teken dat het zaakje niet deugt
En dat is nou precies waar dit hele topic om draaitquote:Op zondag 20 februari 2011 20:32 schreef mlg het volgende:
[..]
Maar Koos. Het feit dat subsidie al nodig is, is al een teken dat het zaakje niet deugt en dat het voor de normale burger een onbetaalbaar product is.
Nee, we moeten onze grondstoffen houden als een appeltje voor de dorst. We mogen de aarde niet in slechtere staat achterlaten dan we hem van onze ouders hebben gekregen. Dat is misschien puur een ideologische hobby van mij.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:29 schreef mlg het volgende:
[..]
Dat is waar jij van overtuigd bent, maar het is geen gegeven. Het doet er verder ook niet zoveel toe. Voordat de wereld vergaat, zijn de alternatieven allang rendabel.
Maar als het prijskaartje te hoog is, dan kan de burger zich dat simpelweg niet permitteren, maar het zal noodgedwongen moeten. Daardoor neemt de economische groei af, met alle gevolgen zoals armoede van dien. Het kostenplaatje is heel erg belangrijk in deze.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:34 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En dat is nou precies waar dit hele topic om draaitWe moeten niet louter kijken naar het kostenplaatje, er moet worden onderzocht in hoeverre we voordeel hebben van bijvoorbeeld windmolens of zonnepanelen. Het prijskaartje is wat mij betreft niet het belangrijkste.
Je bent gewoon hypocriet. Voor failliete banken en oorlogen is wel geld.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:36 schreef mlg het volgende:
[..]
Maar als het prijskaartje te hoog is, dan kan de burger zich dat simpelweg niet permitteren, maar het zal noodgedwongen moeten. Daardoor neemt de economische groei af, met alle gevolgen zoals armoede van dien. Het kostenplaatje is heel erg belangrijk in deze.
Daar wringt de schoen inderdaad. Enerzijds wil je huidige levensstandaard behouden, maar aan de andere kant kijk je met een zorgelijke blik naar de toekomst. Je weet dat we in een wereld leven met beperkte middelen. Met andere woorden; we kunnen niet eeuwig zo doorgaan. Maar ik snap de spagaat. Het is welvaart versus toekomstbestendigheid.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:36 schreef mlg het volgende:
[..]
Maar als het prijskaartje te hoog is, dan kan de burger zich dat simpelweg niet permitteren, maar het zal noodgedwongen moeten. Daardoor neemt de economische groei af, met alle gevolgen zoals armoede van dien. Het kostenplaatje is heel erg belangrijk in deze.
Dat zijn leningen. Banken brengen op den duur weer geld op, waarmee ze hun lening afbetalen.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je bent gewoon hypocriet. Voor failliete banken en oorlogen is wel geld.
Dat kan je ook van duurzame energie zeggen. Je blijft hypocriet redeneren.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:40 schreef mlg het volgende:
[..]
Dat zijn leningen. Banken brengen op den duur weer geld op, waarmee ze hun lening afbetalen.
Oke, je hebt gelijk.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat kan je ook van duurzame energie zeggen. Je blijft hypocriet redeneren.
Het zijn gewoon keuzes die je kan maken. Jouw keuze is duidelijk, en je probeert net te doen alsof je die keuze MOET maken. Maar dat is een leugen.
Alsof er geen betere inversteringen zijn dan dat. We zouden met een andere bestemming meer uit dat geld kunnen halen.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:40 schreef mlg het volgende:
[..]
Dat zijn leningen. Banken brengen op den duur weer geld op, waarmee ze hun lening afbetalen.
Het was ook geen investering, maar als het aan mij lag, zag de banken wereld er sowieso heel anders uit. Meer banken, kleinere banken en meer marktwerking.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:43 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Alsof er geen betere inversteringen zijn dan dat. We zouden met een andere bestemming meer uit dat geld kunnen halen.
Mensen streven naar vrijheid. Dat mensen hun eigen buurt beveiligen en het verkeer regelen zijn private initiatieven.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:54 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Hoe verklaar je het gedrag (en vooral het resultaat: mensen die hun eigen buurt beveiligen en het verkeer regelen) van Egyptenaren volgens het kapitalistische model?
Je hebt een lege zak. Daar doe je drie knikkers in. Als je de zak dan dicht doet en het twee maal rondzwaait in een volledige spin van 360 graden, dan creëer je een momentum welke ervoor kan zorgen dat je iemand in z'n oogkas kan raken. En dan stamp je op z'n hoofd terwijl je een meid bij haar tieten grijpt.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:54 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Hoe verklaar je het gedrag (en vooral het resultaat: mensen die hun eigen buurt beveiligen en het verkeer regelen) van Egyptenaren volgens het kapitalistische model?
Waar ben jij mee bezig?quote:Op zondag 20 februari 2011 21:03 schreef Supersoep het volgende:
[..]
Je hebt een lege zak. Daar doe je drie knikkers in. Als je de zak dan dicht doet en het twee maal rondzwaait in een volledige spin van 360 graden, dan creëer je een momentum welke ervoor kan zorgen dat je iemand in z'n oogkas kan raken. En dan stamp je op z'n hoofd terwijl je een meid bij haar tieten grijpt.
Er zijn meer mensen dan ooit, en we worden ouder dan ooit...quote:Op zondag 20 februari 2011 21:18 schreef nattezwabber het volgende:
FOK! topics over duurzaamheid zijn altijd zo deprimerend. Mensen die welvaart belangrijker vinden dan het voortbestaan van hun eigen soort
steeds meer mensen willen eerst zelf, daarna de andere.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:38 schreef RemcoDelft het volgende:
teringjantje, kwoot-knop doet er een halve minuut over voor er wat gebeurt
[..]
Er zijn meer mensen dan ooit, en we worden ouder dan ooit...
Ja, ook dat is een groot probleem. Er rust nog steeds een taboe op geboortebeperking. Ik wil het nog wel eens ter sprake brengen in politieke gesprekken, maar dan word ik weggezet als een halve nazi. Hitler wilde dat ook, zeggen ze dan. Een enorm domme houding, naar mijn idee. Explosieve bevolkingsgroei is een van de grootste gevaren van de toekomst.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:38 schreef RemcoDelft het volgende:
teringjantje, kwoot-knop doet er een halve minuut over voor er wat gebeurt
[..]
Er zijn meer mensen dan ooit, en we worden ouder dan ooit...
Die mensen die jou een Hitler vinden slepen links en rechts argumenten bij elkaar om de onderdrukking en marteling van miljoenen mensen in het MO te rechtvaardigen.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:40 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, ook dat is een groot probleem. Er rust nog steeds een taboe op geboortebeperking. Ik wil het nog wel eens ter sprake brengen in politieke gesprekken, maar dan word ik weggezet als een halve nazi. Hitler wilde dat ook, zeggen ze dan. Een enorm domme houding, naar mijn idee. Explosieve bevolkingsgroei is een van de grootste gevaren van de toekomst.
Geboortebeperking is terecht iets waarop een taboe rust. Hoe zou je dit kunnen handhaven zonder voor zware ethische dillema's komen te staan? Het is bizar hoe vaak ik wel niet mensen hoor suggereren dat het een heel goed idee zou zijn, temeer omdat het vaak mensen zijn die verder toch echt niet vinden dat mensenrechten onbelangrijk zijn. Het recht om je zelf ongehinderd te voortplanten lijkt mij toch wel één van de meest fundamentele, negatieve, mensenrechten denkbaar. Het is bijna net zo absurd als het recht op leven, op een eerlijk strafproces of privé-eigendom af te schaffen (en merk op dat ook al die rechten wel 'ns onder druk staan of stonden).quote:Op zondag 20 februari 2011 21:40 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, ook dat is een groot probleem. Er rust nog steeds een taboe op geboortebeperking. Ik wil het nog wel eens ter sprake brengen in politieke gesprekken, maar dan word ik weggezet als een halve nazi. Hitler wilde dat ook, zeggen ze dan. Een enorm domme houding, naar mijn idee. Explosieve bevolkingsgroei is een van de grootste gevaren van de toekomst.
Overbevolking stelt ons ook voor enorme ethische dilemma's.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:29 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Geboortebeperking is terecht iets waarop een taboe rust. Hoe zou je dit kunnen handhaven zonder voor zware ethische dillema's komen te staan?
Alsof dat de enige mogelijkheid is behalve een fascistisch systeem dat mensen elkaar laat doodvechten voor een stuk brood.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:39 schreef Holograph het volgende:
Dus jij bent voor een planeconomie? Elke vrijemarkteconomie draait op consumptie.
Ja, kom jij anders effe de discussie om zeep helpen met je kleingeestige hokjesdenken.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:39 schreef Holograph het volgende:
Dus jij bent voor een planeconomie? Elke vrijemarkteconomie draait op consumptie.
De huidige bevolkingsgroei leidt onheroepelijk tot enorme problemen in de nabije toekomst. Het 'nut' van 10 miljard aardbewoners, waarvan het grootste deel in ellende, zie ik niet in.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:36 schreef KoosVogels het volgende:
Pete, ik weet dat geboortebeperking een lastig ethisch vraagstuk is. En ik doel ook niet zozeer op het westen. Want, zoals je zelf al zegt, door de vergrijzing zal de bevolking nauwelijks groeien en in sommige delen van het land zelfs krimpen. In Afrika en het Midden-Oosten fokt men er echter lustig op los. Jouw constatering dat de revoluties voor een deel getriggered zijn door de demografische ontwikkelingen, is in mijn optiek een juiste. Punt is dat wanneer het globale inwonertal toeneemt, de vraag naar goederen eveneens stijgt. Ik vrees dat we in de toekomst simpelweg niet meer aan die vraag kunnen voldoen. Sterker, dat is nu al deels het geval. In Afrika worden jaarlijks miljoenen kinderen geboren die geen zicht hebben op een goede toekomst. Is het niet onethisch om dat te laten gebeuren. Vanuit liberaal oogpunt is het inderdaad een zeer lastig vraagstuk. Ik ben het namelijk met je eens dat het recht voorplanting fundamenteel is en dat iedereen in principe vrij moet zijn om kinderen te maken. Maar we zitten in een spagaat. Wat is goed voor het individu en wat is goed voor de planeet en de samenleving als geheel? Lastig lastig.
Ik kan me herinneren dat koos voor een wereld zonder geld was. De enige reden dat we geld hebben is omdat er niet oneindig veel kan worden geproduceerd, daar houdt het eigenlijk al mee op.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Alsof dat de enige mogelijkheid is behalve een fascistisch systeem dat mensen elkaar laat doodvechten voor een stuk brood.
simplisme ftw.
Dat is inderdaad een goede optie. Beleid dat mensen stimuleert om minder kinderen te nemen. Dus dwang volledig achterwege laten.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:43 schreef LXIV het volgende:
[..]
De huidige bevolkingsgroei leidt onheroepelijk tot enorme problemen in de nabije toekomst. Het 'nut' van 10 miljard aardbewoners, waarvan het grootste deel in ellende, zie ik niet in.
Veel beter hebben we een menswaardig bestaan voor 4 miljard aardbewoners. Om over de rest van de planeet maar te zwijgen.
Maar wat is er dan mis met geboortebeperking? Je zou toch ook dit kunnen bevorderen zonder de individuele vrijheid aan te pakken? Bijvoorbeeld door mensen te stimuleren hier iets aan te doen. Bijvoorbeeld door kinderen uit gezinnen van 3 of minder gratis onderwijs te bieden, of te voorzien in ouderedagsvoorzieningen voor kinderarme gezinnen.
En hoezo was Hitler een voorstander van geboortebeperking? Dat heb ik nog nooit gehoord. Hitler was trouwens ook een voorstander (en de eerste opdrachtgever) van rookfilters bij chemische fabrieken en van het beperken van vivisectie. Dus wat maakt het uit wat Hitler van dit specifieke onderwerp vond?
Het is onethischer om het met gebruik van geweld niet te laten gebeuren.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:36 schreef KoosVogels het volgende:
Pete, ik weet dat geboortebeperking een lastig ethisch vraagstuk is. En ik doel ook niet zozeer op het westen. Want, zoals je zelf al zegt, door de vergrijzing zal de bevolking nauwelijks groeien en in sommige delen van het land zelfs krimpen. In Afrika en het Midden-Oosten fokt men er echter lustig op los. Jouw constatering dat de revoluties voor een deel getriggered zijn door de demografische ontwikkelingen, is in mijn optiek een juiste. Punt is dat wanneer het globale inwonertal toeneemt, de vraag naar goederen eveneens stijgt. Ik vrees dat we in de toekomst simpelweg niet meer aan die vraag kunnen voldoen. Sterker, dat is nu al deels het geval. In Afrika worden jaarlijks miljoenen kinderen geboren die geen zicht hebben op een goede toekomst. Is het niet onethisch om dat te laten gebeuren. Vanuit liberaal oogpunt is het inderdaad een zeer lastig vraagstuk. Ik ben het namelijk met je eens dat het recht voorplanting fundamenteel is en dat iedereen in principe vrij moet zijn om kinderen te maken. Maar we zitten in een spagaat. Wat is goed voor het individu en wat is goed voor de planeet en de samenleving als geheel? Lastig lastig.
Je zegt het niet openlijk... maar bedoel je dat overheden delen van zijn bevolking moet gaan verbieden kinderen te krijgen, of meer kinderen zoals in China.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:36 schreef KoosVogels het volgende:
Sterker, dat is nu al deels het geval. In Afrika worden jaarlijks miljoenen kinderen geboren die geen zicht hebben op een goede toekomst. Is het niet onethisch om dat te laten gebeuren. Vanuit liberaal oogpunt is het inderdaad een zeer lastig vraagstuk. Ik ben het namelijk met je eens dat het recht voorplanting fundamenteel is en dat iedereen in principe vrij moet zijn om kinderen te maken. Maar we zitten in een spagaat. Wat is goed voor het individu en wat is goed voor de planeet en de samenleving als geheel? Lastig lastig.
Met geld los je dat probleem echter niet op. Wanneer de olieprijzen de komende decennia extreem gaan stijgen, dan zal je zien hoe de maatschappij wordt ontwricht. Overigens doen sommigen alsof ik gek ben met mijn wereld zonder geld. Ik raad je aan de nieuwe Zeitgeist te kijken:quote:Op zondag 20 februari 2011 22:45 schreef Holograph het volgende:
[..]
Ik kan me herinneren dat koos voor een wereld zonder geld was. De enige reden dat we geld hebben is omdat er niet oneindig veel kan worden geproduceerd, daar houdt het eigenlijk al mee op.
Klopt, daarom moeten we investeren in zonne-energie. Maar het is beter dat we dat geleidelijk doen, en niet overhaast.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Met geld los je dat probleem echter niet op. Wanneer de olieprijzen de komende decennia extreem gaan stijgen, dan zal je zien hoe de maatschappij wordt ontwricht. Overigens doen sommigen alsof ik gek ben met mijn wereld zonder geld. Ik raad je aan de nieuwe Zeitgeist te kijken:
Met andere woorden; een catastrofe, in dit geval genocide, is onvermijdelijk wanneer de bevolking door blijft groeien? Sociale onrust is een soort virus waarmee de natuur de balans probeert te herstellen? Kun je best gelijk in hebben. Overigens weet ik niet hoe we dit probleem moeten oplossen, maar ik denk wel dat de wereldbevolking niet eindeloos kan door blijven groeien. Dat is in ieder geval zeer onwenselijk.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:49 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Het is onethischer om het met gebruik van geweld niet te laten gebeuren.
Zeg nu zelf, hoe denk je dit op te lossen? Sturen we geboortebeperkingsmissionarissen op expeditie naar Afrika en Azië om te voorkomen dat ze teveel kinderen baren?
En overbevolking is geen ethisch probleem, maar eigenlijk een natuurlijke toestand. Let wel; er is altijd schaarste, de natuur is inherent schaarste. Er is nooit genoeg voor iedereen, in die zin dat het gewoonweg nooit genoeg is. Wanneer is het genoeg, als je gemiddeld 30, 40, 50, 130 jaar oud kunt worden? Hoe goed moet de medische zorg zijn? Hoeveel vitamines moet je binnenkrijgen.
Kortom, het gaat eigenlijk vooral om die snelle veranderingen; die babyboom.
In 'Strohonden' beschrijft John Gray Rwanda als voorbeeld. De genocide is volgens hem een indirect neveneffect van de snelle bevolkingsgroei die weer een gevolg was van verbeterde landbouwtechnieken. Zo zien we maar hoe hopeloos of minstens ambivalent het gesteld is met de vooruitgang.
Maar ookal is dat verschrikkelijk, ik zie geboortebeperking niet als een oplossing en in het geval van Nederland is het ook totaal overbodig; veeleer zouden we het juist moeten blijven stimuleren gezien de enorme vergrijzing.
Een planeet met 1 miljard, 4 miljard of 10 miljard mensen; problemen zijn er altijd. Er is geen utopisch mensenaantal denkbaar waarbij er geen problemen als oorlog en hongersnood zijn, omdat die er al zijn zolang er mensen, of zelfs dieren zijn.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:43 schreef LXIV het volgende:
Maar wat is er dan mis met geboortebeperking? Je zou toch ook dit kunnen bevorderen zonder de individuele vrijheid aan te pakken? Bijvoorbeeld door mensen te stimuleren hier iets aan te doen. Bijvoorbeeld door kinderen uit gezinnen van 3 of minder gratis onderwijs te bieden, of te voorzien in ouderedagsvoorzieningen voor kinderarme gezinnen.
Natuurlijk moeten we wachten. Je kunt ook niet van de een op de andere dag overstappen op duurzame energie. Maar ik vind dat de overheid een actief stimuleringsbeleid moet voeren.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:52 schreef Holograph het volgende:
[..]
Klopt, daarom moeten we investeren in zonne-energie. Maar het is beter dat we dat geleidelijk doen, en niet overhaast.
De techniek van zonne-energie is nog steeds in ontwikkeling. Zonnepanelen worden steeds goedkoper, dus waarom kunnen we niet even wachten voordat we echt gaan investeren in alternatieve energiebronnen?
Klopt, maar dat gaat mij ook weer iets te ver.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:55 schreef sneakypete het volgende:
Overigens Koos, één effectieve maatregel is natuurlijk het gewoonweg uitmoorden of laten verhongeren van als konijnen fokkende negertjes. Unicef, het rode kruis en amnesty international kunnen dus wel inpakken.
John Gray is de hedendaagse koning van het cynisme, maar ik denk dat dat niet volledig ongegrond is, toch minstens de helft van de waarheid. Het is overigens niet uniek van hem, de negentiende eeuwse Malthus vond het ook al, maar zag er zelf de hand van God in terug. Natuurrampen, oorlogen enz. zijn ingrepen van God om de mensheid in te perken.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:53 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Met andere woorden; een catastrofe, in dit geval genocide, is onvermijdelijk wanneer de bevolking door blijft groeien? Sociale onrust is een soort virus waarmee de natuur de balans probeert te herstellen? Kun je best gelijk in hebben. Overigens weet ik niet hoe we dit probleem moeten oplossen, maar ik denk wel dat de wereldbevolking niet eindeloos kan door blijven groeien. Dat is in ieder geval zeer onwenselijk.
Dat maakt voor de discussie veel uit. Dan heb je wel gelijk dat het een probleem is. Maar het is -zeker vanuit het Westen- een onoplosbaar probleem.quote:Overigens heb ik het niet over Nederland.
Als ik je posts lees moet ik je helaas teleurstellen: je begrijpt het niet vanaf je roze wolk.quote:Op zondag 20 februari 2011 14:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik weet heel goed hoe de economie werkt, mn beste Voorschrift.
Maar dat betekent dat we in volle vaart op een muur afrijden. Immers, de wereldbevolking blijft groeien zolang de situatie dat toestaat. Wanneer de kritieke grens wordt bereikt, zullen miljoenen zo niet miljarden mensen sterven. Dat bedoel je, denk ik. Natuurlijk kun je dan de 'natuur' haar werk laten doen, het probleem wordt daarmee vanzelf opgelost. Echter, we hebben de kennis en de mogelijkheden om het tij te keren. Geniet het niet de voorkeur om het lot in eigen handen te nemen? We weten immers dat grote catastrofen in het verschiet liggen.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:01 schreef sneakypete het volgende:
[..]
John Gray is de hedendaagse koning van het cynisme, maar ik denk dat dat niet volledig ongegrond is, toch minstens de helft van de waarheid. Het is overigens niet uniek van hem, de negentiende eeuwse Malthus vond het ook al, maar zag er zelf de hand van God in terug. Natuurrampen, oorlogen enz. zijn ingrepen van God om de mensheid in te perken.
Vervang God door 'natuur' en klaar ben je.
Ga uit van een hypothetisch schaarstemodel, een taart bijv. Die taart is het heelal, het complete spatie-temporele gebeuren, dus qua tijd en ruimte spreken we van schaarste. Bij economen zou het een fout zijn om van zo'n taart uit te gaan, omdat de 'economische' taart (dwz de totale productieve output van de mensheid) qua grootte kan verschillen.
Dan weet je ook dat bevolkingsgroei valt of staat met beschikbare welvaart; met vruchten van technologie (die zichzelf soms evensnel weer de das om kan doen).
Je kunt het ook zien als een cyclisch model, zoals bloemen opbloeien, prachtig stralen en daarna weer verwelken, zo kunnen hele volksstammen ook opkomen en ten ondergaan.
Absoluut. Het maakt ook geen enkel verschil wanneer wij geboortebeperking invoeren.quote:Dat maakt voor de discussie veel uit. Dan heb je wel gelijk dat het een probleem is. Maar het is -zeker vanuit het Westen- een onoplosbaar probleem.
God... en "de natuur" als existerende persoonlijkheden met een bewustzijn is fantasie.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:53 schreef KoosVogels het volgende:
Sociale onrust is een soort virus waarmee de natuur de balans probeert te herstellen? Kun je best gelijk in hebben.
Politiek is dat helemaal niet interessant. En onbewust werk je er al aan mee.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Maar dat betekent dat we in volle vaart op een muur afrijden. Immers, de wereldbevolking blijft groeien zolang de situatie dat toestaat. Wanneer de kritieke grens wordt bereikt, zullen miljoenen zo niet miljarden mensen sterven. Dat bedoel je, denk ik. Natuurlijk kun je dan de 'natuur' haar werk laten doen, het probleem wordt daarmee vanzelf opgelost. Echter, we hebben de kennis en de mogelijkheden om het tij te keren. Geniet het niet de voorkeur om het lot in eigen handen te nemen? We weten immers dat grote catastrofen in het verschiet liggen.
Welke grote catastrofen ?quote:Op zondag 20 februari 2011 23:07 schreef KoosVogels het volgende:
Geniet het niet de voorkeur om het lot in eigen handen te nemen? We weten immers dat grote catastrofen in het verschiet liggen.
Ja, en je punt is?quote:Op zondag 20 februari 2011 23:11 schreef Maatregel het volgende:
[..]
Politiek is dat helemaal niet interessant. En onbewust werk je er al aan mee.
Ik krijg een beetje het beeld in deze dat jij klaagt over de honger in de wereld terwijl je aan het bunkeren bent tijdens het kerstdiner.
Overbevolking leidt onvermijdelijk tot sociale onrust en hongersnood.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:12 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Welke grote catastrofen ?
Jaja.... mensen en overheden moeten zelf aan geboortebeperking wanneer zij het nodig achten.
In vele landen is het onderwerp allang geen taboe meer...sinds de zestiger jaren.
Misschien niet genoeg in sommige landen....
Dat deze discussie zinloos is. Dat wat jij wilt zijn we mee bezig maar je hebt geen geduld en geen oog voor de politieke verschillen. En ondertussen probeer je een schuldgevoel te kweken.quote:
Oke.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:15 schreef Maatregel het volgende:
[..]
Dat deze discussie zinloos is. Dat wat jij wilt zijn we mee bezig maar je hebt geen geduld en geen oog voor de politieke verschillen. En ondertussen probeer je een schuldgevoel te kweken.
Is dat zo... ?quote:Op zondag 20 februari 2011 23:14 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Overbevolking leidt onvermijdelijk tot sociale onrust en hongersnood.
Nou nee. Bevolking, overheden en bedrijven hebben verschillende belangen. "We" zijn helemaal nergens mee bezig, het is ieder voor zich.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:15 schreef Maatregel het volgende:
[..]
Dat deze discussie zinloos is. Dat wat jij wilt zijn we mee bezig
Zozo. Dus al die alternatieven die men aan het verder ontwikkelingen zijn is bullcrap?quote:Op zondag 20 februari 2011 23:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nou nee. Bevolking, overheden en bedrijven hebben verschillende belangen. "We" zijn helemaal nergens mee bezig, het is ieder voor zich.
Goed, het leidt geen twijfel dat de aarde niet de behoefte van 20 miljard mensen kan bevredigen. Vooral wanneer landen als China en India het consumptiegedrag van het westen overnemen. Maar ik had geen rigoureuze maatregelen voor ogen. Ik had het over geboortebeperking, maar dat is voor sommige mensen simpelweg onbespreekbaar.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:17 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is dat zo... ?
Zo zegt men in vele landen ook dat internet tot sociale onrust leidt.
Onvermijdelijk is het niet... het is wel beoordelen per concrete situatie of de voedselvoorziening kan meegroeien. en idd... als daar een probleem is.. dan kan een geboortebeperking een oplossing zijn.... maar jij begint zelf over Hitler.... welke rigoreuze oplossingen had je dan dat mensen je voor Hitler uitmaken ?
Is nooit anders geweest. Dat gedrag is zelfs de bakermat van alle religies.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:40 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
steeds meer mensen willen eerst zelf, daarna de andere.
De lieve projectjes worden overspoeld door miljardeninvesteringen van multinationals die Afrika leegroven.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:19 schreef Maatregel het volgende:
[..]
Zozo. Dus al die alternatieven die men aan het verder ontwikkelingen zijn is bullcrap?
In China is al 35 jaar een radicale geforceerde geboortebeperking gaande..quote:Op zondag 20 februari 2011 23:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Goed, het leidt geen twijfel dat de aarde niet de behoefte van 20 miljard mensen kan bevredigen. Vooral wanneer landen als China en India het consumptiegedrag van het westen overnemen. Maar ik had geen rigoureuze maatregelen voor ogen. Ik had het over geboortebeperking, maar dat is voor sommige mensen simpelweg onbespreekbaar.
Die neveneffecten daar gelaten: die projecten zijn wel of geen bullcrap?quote:Op zondag 20 februari 2011 23:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De lieve projectjes worden overspoeld door miljardeninvesteringen van multinationals die Afrika leegroven.
Er zijn vast goeie projecten, maar aangezien er verschillende belangen spelen schiet het met elkaar niet op.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:30 schreef Maatregel het volgende:
[..]
Die neveneffecten daar gelaten: die projecten zijn wel of geen bullcrap?
Maar we zijn er dus wel mee bezig.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er zijn vast goeie projecten, maar aangezien er verschillende belangen spelen schiet het met elkaar niet op.
"We" zijn helemaal nergens mee bezig. Burgers, overheden en bedrijven hebben verschillende belangen.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:40 schreef Maatregel het volgende:
[..]
Maar we zijn er dus wel mee bezig.
Ja in jouw utopie zijn die natuurlijk allemaal 1 orgaan, riekt naar fascisme. Socialistisch fascisme.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:44 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
"We" zijn helemaal nergens mee bezig. Burgers, overheden en bedrijven hebben verschillende belangen.
Ik ga uit van de realiteit. Ik heb geen ideaal dat ik op wil dringen. Mijn ideaal is dat iedereen genoeg ruimte heeft om volgens zijn eigen voorkeuren te leven.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:47 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja in jouw utopie zijn die natuurlijk allemaal 1 orgaan, riekt naar fascisme. Socialistisch fascisme.
Blijkbaar niet dus, aangezien je het de rest van ons ook niet wilt gunnen om te leven zoals wij dat willen, volgens een wereld zonder al die legale drugs en met kapitalistische vrijheden.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik ga uit van de realiteit. Ik heb geen ideaal dat ik op wil dringen. Mijn ideaal is dat iedereen genoeg ruimte heeft om volgens zijn eigen voorkeuren te leven.
Nee, ik gun anderen niet dat ze hun ideaal aan anderen opleggen. Dat is niet hypocriet.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:53 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Blijkbaar niet dus, aangezien je het de rest van ons ook niet wilt gunnen om te leven zoals wij dat willen, volgens een wereld zonder al die legale drugs en met kapitalistische vrijheden.
Je bent weer eens hypocriet.
Een anarchistische samenleving bestaat nou eenmaal niet, dus waar je je dan altijd druk over maakt vraag ik me af.quote:Op maandag 21 februari 2011 00:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, ik gun anderen niet dat ze hun ideaal aan anderen opleggen. Dat is niet hypocriet.
Over onnodige beperkingen vanwege machtswellust, geldzucht, of ideologische waandenkbeelden. .quote:Op maandag 21 februari 2011 00:11 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Een anarchistische samenleving bestaat nou eenmaal niet, dus waar je je dan altijd druk over maakt vraag ik me af.
Je zei toch "anderen hun ideaal", nou, als dat hun ideaal is wie ben jij om ze te stoppen dan?quote:Op maandag 21 februari 2011 00:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Over onnodige beperkingen vanwege machtswellust, geldzucht, of ideologische waandenkbeelden. .
Wie zijn zij om mij hun waandenkbeelden of fascistisch egoïsme op te dringen?quote:Op maandag 21 februari 2011 01:02 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Je zei toch "anderen hun ideaal", nou, als dat hun ideaal is wie ben jij om ze te stoppen dan?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |