Ik ben het wel met je eens, het probleem is alleen hoe dit te controleren, in het geval van Ferrari was het heel duidelijk, maar laatst toen Vettel tegen Webber aanreed (volgens enkelen andersom) was er ook sprake van team orders, alleen niet juist opgevolgd/uitgevoerd.quote:Op donderdag 9 september 2010 11:10 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
J
Team orders hadden o.a. om die reden nog heftiger verboden moeten worden.
Die boete staat. Ze zijn zo afdoende gestraft, vindt de WMSC. Da's krom, imo ... maargoed.quote:Op donderdag 9 september 2010 11:31 schreef Tarado het volgende:
[..]
Ik ben het wel met je eens, het probleem is alleen hoe dit te controleren, in het geval van Ferrari was het heel duidelijk, maar laatst toen Vettel tegen Webber aanreed (volgens enkelen andersom) was er ook sprake van team orders, alleen niet juist opgevolgd/uitgevoerd.
Zolang het dus niet goed te controleren is ben ik niet voor een verbod, ik ben trouwens benieuwd hoe McLaren en RBR de laatste paar races hiermee om zullen gaan, zeker nu het in principe is gedoogd.
De FIA zet natuurlijk wel de stewards voor lul, die bestraffen Ferrari voor iets wat volgens de FIA niet te bewijzen was, krijgt Ferrari die boete dan nog terug?
quote:Op vrijdag 10 september 2010 02:41 schreef Sally het volgende:
[Historisch] Monza 1970
Nice one, sas! Gonna read that one later on this weekend![]()
Oh, ik was wel lekker op tijd niet, LeXX en sasquatsch?Thnx voor de PM's!
Moet er later nog maar eens op terugkomenEerst een paar dagen Twente
(edit: geldt ook voor Tarado, btw
)
/
Jochenquote:Op vrijdag 10 september 2010 01:13 schreef Peterselieman het volgende:
Naar aanleiding hiervan maakte sasquatch een special over Jochen Rindt die in 1970 op het fameuze Italiaanse circuit het leven liet en de enige coureur is die na zijn dood uitgeroepen werd tot wereldkampioen in de Formule 1.
En dan hebben we die mislukte sharkfin nog.quote:Op vrijdag 10 september 2010 21:16 schreef Atreidez het volgende:
Ah nee toch, gaan ze in de GP2 nu ook met die taartscheppen rijden?
De HRT was gewoon de testversie voor deze wagen.quote:Op vrijdag 10 september 2010 21:10 schreef Sinister-D- het volgende:
Verklaart ook waarom de 2 wagens regelmatig gelijkaardige ronde tijden vertonen
erg moeilijk om te zeggen maar ik denk dat het Webber wordt. de Red Bull is goed genoeg om constant in de top 3 te finishen, iets wat voor McLaren moeilijker is denk ik.quote:Op zaterdag 11 september 2010 19:43 schreef nils7 het volgende:
Wat denken jullie wat het wordt?
Hamilton zijn 2de of Webber's eerste....
Aan de andere kant heeft McLaren nog motoren over en zit het niet helemaal jofel met de betrouwbaarheid bij RBR ... bij McLaren wel.quote:Op zaterdag 11 september 2010 21:08 schreef bodylotion het volgende:
[..]
erg moeilijk om te zeggen maar ik denk dat het Webber wordt. de Red Bull is goed genoeg om constant in de top 3 te finishen, iets wat voor McLaren moeilijker is denk ik.
Webber hoeft het bij wijze alleen maar uit te rijden..
Volgens deze lijst hebben alle teams toch genoeg motoren?quote:Op zaterdag 11 september 2010 21:54 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Aan de andere kant heeft McLaren nog motoren over en zit het niet helemaal jofel met de betrouwbaarheid bij RBR ... bij McLaren wel.
10 Plaatsen terug voor motor wissels of alleen al de angst daarvoor (en dus een behoudende engine-setting) kan Red Bull (edit ... maar vooral Ferrari) nog wel eens de kop kosten richting het einde van het seizoen.
Engines Left :
01 McLaren Jenson Button 6
02 McLaren Lewis Hamilton 6
03 Mercedes Michael Schumacher 6
04 Mercedes Nico Rosberg 6
05 Red Bull Sebastian Vettel 6
06 Red Bull Mark Webber 6
07 Ferrari Felipe Massa 7
08 Ferrari Fernando Alonso 7
09 Williams Rubens Barrichello 6
10 Williams Nico Hülkenberg 6
11 Renault Robert Kubica 5
12 Renault Vitaly Petrov 5
14 FI Adrian Sutil 6
15 FI Vitantonio Liuzzi 6
16 STR Sébastien Buemi 6
17 STR Jaime Alguersuari 6
18 Lotus Jarno Trulli 6
19 Lotus Heikki Kovalainen 6
20 HRT Karun Chandhok/Sakon Yamamoto 6
21 HRT Bruno Senna 6
22 Sauber Pedro De La Rosa 9
23 Sauber Kamui Kobayashi 6
24 Virgin Timo Glock 6
25 Virgin Lucas Di Grassi 6
Nee hoor, de la Rosa is al over de acht gegaan. En Ferrari - en dan met name Alonso - zit er natuurlijk al aardig in de buurt. Verder zegt het inderdaad niet alles, want je weet niet hoeveel kilometer elke motor heeft gelopen en hoe oud de bewuste motoren al zijn.quote:Op zondag 12 september 2010 10:27 schreef ColtZ40 het volgende:
[..]
Volgens deze lijst hebben alle teams toch genoeg motoren?
Ah, dan klopt de titel engines left niet.quote:Op zondag 12 september 2010 10:30 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Nee hoor, de la Rosa is al over de acht gegaan. En Ferrari - en dan met name Alonso - zit er natuurlijk al aardig in de buurt. Verder zegt het inderdaad niet alles, want je weet niet hoeveel kilometer elke motor heeft gelopen en hoe oud de bewuste motoren al zijn.
Hebben we een mooi topic voor: Silly season 2011 - Komt Raikkonen terug?quote:Op zondag 12 september 2010 22:47 schreef roelofjan het volgende:
http://www.autosport.com/news/report.php/id/86674
Heidfeld linked with Sauber return
Pedro de la RosaNick Heidfeld is on the verge of an early return to Formula 1 this season, AUTOSPORT has learned, with sources suggesting that he is close to a deal that could see him drive for Sauber from the Singapore Grand Prix.
The German has been on the sidelines this year, having originally been test driver for Mercedes GP before recently assuming the development role for Pirelli.
However, sources have suggested that Heidfeld is now close to agreeing a deal that could see him back in a race seat for the next event in Singapore.
It is understood that if a deal is agreed then Sauber may move Pedro de la Rosa aside for the final flyaway events - with Kamui Kobayashi's place at the team secure now that he has a contract with the outfit for 2011.
Team principal Peter Sauber declined to say anything about the situation when asked in Italy on Sunday.
"I do not wish to make any comment about our drivers," he told AUTOSPORT.
Heidfeld has spent seven seasons in total racing for Sauber, during two separate spells. He competed for the outfit between 2001 and 2003 and then from 2006 to 2009.
De la Rosa returned to F1 this season after three years on the sidelines, and has scored six of the team's 27 points.
Koba doet het best goed en eigenlijk is Sauber op hetzelfde niveau als voor BMW: je mist ze nietquote:Op maandag 13 september 2010 15:39 schreef Atreidez het volgende:
Als hij al in Singapore in die auto kan zitten moet het natuurlijk wel hierMoet zeggen dat DLR zich niet heeft laten zien, maar ook Kobayashi maakt geen indruk en dat hele team is natuurlijk in elkaar gezakt na de wintertests.. Heidfeld zal wel graag willen racen, maar of hij er dan ineens zoveel harder mee moet gaan?
DLR heeft in zijn hele carriere geen indruk kunnen maken, blunder geweest van Sauber. Kobayashi laat dan af en toe nog leuke dingen zien tijdens de races.quote:Op maandag 13 september 2010 15:39 schreef Atreidez het volgende:
Als hij al in Singapore in die auto kan zitten moet het natuurlijk wel hierMoet zeggen dat DLR zich niet heeft laten zien, maar ook Kobayashi maakt geen indruk en dat hele team is natuurlijk in elkaar gezakt na de wintertests.. Heidfeld zal wel graag willen racen, maar of hij er dan ineens zoveel harder mee moet gaan?
Hij heeft wel wat leuke dingen laten zien toen hij moest invallen bij mclaren. Waren leuke races.quote:Op maandag 13 september 2010 17:13 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
DLR heeft in zijn hele carriere geen indruk kunnen maken, blunder geweest van Sauber. Kobayashi laat dan af en toe nog leuke dingen zien tijdens de races.
Hij heeft toen met veel geluk een 2e plek gepakt in Hongarije, zijn pace was toen ook veel te traag net als bij Arrows,Jaguar en dit jaar Sauber.quote:Op maandag 13 september 2010 17:40 schreef ArcticBlizzard het volgende:
[..]
Hij heeft wel wat leuke dingen laten zien toen hij moest invallen bij mclaren. Waren leuke races.
Inderdaad geen topper maar dat vind ik van Heidfeld ook niet hoewel ik die wel wat hoger aansla, jammer dat DLR zijn plek niet door een jong talent wordt ingenomen, voorzover die voorhanden zijn, op de zoveelste middelmatige duitser zitten we ook niet te wachtenquote:Op maandag 13 september 2010 18:46 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Hij heeft toen met veel geluk een 2e plek gepakt in Hongarije, zijn pace was toen ook veel te traag net als bij Arrows,Jaguar en dit jaar Sauber.
Inderdaad, de laatste Duitser die terug kwam bakt er ook niks vanquote:Op maandag 13 september 2010 18:59 schreef Tarado het volgende:
[..]
Inderdaad geen topper maar dat vind ik van Heidfeld ook niet hoewel ik die wel wat hoger aansla, jammer dat DLR zijn plek niet door een jong talent wordt ingenomen, voorzover die voorhanden zijn, op de zoveelste middelmatige duitser zitten we ook niet te wachten
Ik noem de Duitsers nou niet bepaald "middelmatig"...quote:Op maandag 13 september 2010 18:59 schreef Tarado het volgende:
[..]
Inderdaad geen topper maar dat vind ik van Heidfeld ook niet hoewel ik die wel wat hoger aansla, jammer dat DLR zijn plek niet door een jong talent wordt ingenomen, voorzover die voorhanden zijn, op de zoveelste middelmatige duitser zitten we ook niet te wachten
Sutil vind ik niet top, doe daar Glock en Heidfeld bij en dan heb je 3 middelmatige duitsers, dan kan je wel van zoveelste spreken vind ik op een veld van 24 totaalquote:Op maandag 13 september 2010 21:23 schreef SjaakVilleneuve het volgende:
[..]
Ik noem de Duitsers nou niet bepaald "middelmatig"...
Vettel,Rosberg,Sutil,Hulkie,Schumacher..![]()
Sutil verdient al jaren een betere wagen ( Ik zie hem nog wel groeien,bij een ander team )quote:Op maandag 13 september 2010 22:29 schreef Tarado het volgende:
[..]
Sutil vind ik niet top, doe daar Glock en Heidfeld bij en dan heb je 3 middelmatige duitsers, dan kan je wel van zoveelste spreken vind ik op een veld van 24 totaal
Vettel en Rosberg zijn goed, Hulkenberg een talent en Schumacher was supertop vind je deze 4 niet genoeg dan?
autosport.comquote:Kimi Raikkonen is making a fresh bid to return to Formula 1 next year after approaching the Renault team for a drive in 2011, AUTOSPORT can reveal.
Although it had looked likely that Raikkonen would remain in the World Rally Championship next year after his switch of discipline for this season, AUTOSPORT has learned that Raikkonen has renewed his interest in getting back to grand prix racing.
Sources have revealed that in the wake of Renault's impressive form at the Belgian Grand Prix, Raikkonen approached the French car manufacturer with the intent of putting a deal together.
It is not clear, however, whether Raikkonen spoke to Renault himself or if it was done through his management team.
Raikkonen has always insisted that he would only come back to F1 if he was in a competitive car - and that is something that Renault now appears to be able to offer him.
But despite Raikkonen's credentials, Renault is in no rush to advance talks with him - and it is still holding on for current driver Vitaly Petrov to prove he can deliver what the team is demanding of him.
Renault team principal Eric Boullier confirmed that Raikkonen had approached the team - and is in contention for a seat alongside Robert Kubica in 2011.
"It is true that the summer has passed and we have had more and more requests - and the guy you mentioned [Raikkonen] is on the radar now," Boullier told AUTOSPORT.
"He is on the radar because he contacted us."
Boullier has long said that the team will keep Petrov next year if the Russian can improve his consistency throughout a whole race weekend - and not make silly errors like his spin in qualifying in Spa and blocking Timo Glock in qualifying at Monza.
When asked what Petrov had to do to convince Renault that he is a better option than Raikkonen, Boullier said: "He is not very far away to be honest.
"It is still very complicated for him to have a complete weekend and be faultless, and that is where he needs to work and focus on, and develop clearly his commitment and dedication."
One of the attractions of Petrov is the commercial possibilities he opens up in Russia, and Boullier said Renault would have to change its approach if it decided to take the Raikkonen route.
"It would be a different strategy for the team," he said. "And that is not a question of personality or having a world championship title - it will cost me more if he is world champion than if he is not. It is not a question of this - it is a different strategy.
"You work differently if you have a rookie - and in supporting him - than if you have two experienced drivers. So it is different.
"We need to think about it. But the priority is Vitaly, and to see how he will develop. If we are convinced then we will keep him definitely. This is the first option.
But there are several other options, and one of them is Kimi."
Boullier said he expected a decision on Renault's 2011 driver line-up to be made before the end of the season.
Zal er ook wel wat mee te maken hebben dat Kimi geld kost en Petrov geld meebrengtquote:Op dinsdag 14 september 2010 09:45 schreef Atreidez het volgende:
Nou, als hij met dezelfde motivatie komt als toen hij net naar McLaren ging dan wordt het nooit leuk volgend jaar.. Dat ze zoveel geduld hebben met die Petrov, puur en alleen voor commercieel belang in Rusland
5 gebeurde in ieder geval al 2x eerder.quote:Op dinsdag 14 september 2010 10:14 schreef Googolplexian het volgende:
Stel DAT 't lukt en stel DAT Webber kampioen wordt ... rijden er in 2011 wel 6 wereldkampioenen met elkaar op de baan. Als Webber niet WK wordt dan 5 ... ook een unicum dacht ik. Nou nog Hakkinen en Villeneuve terug en Schumacher blijven waar 'ie zit
Webber (?)
Button
Hamilton
Alonso
Schumacher
Raikkonen
Net voor mijn tijd ^^ (helaas)quote:Op dinsdag 14 september 2010 11:09 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
5 gebeurde in ieder geval al 2x eerder.
1968: Jim Clark (63, 65), Graham Hill (62), John Surtees (64), Jack Brabham (59, 60, 66) en Denny Hulme (67),
1970: Graham Hill (62, 68), John Surtees (64), Jack Brabham (59, 60, 66) Denny Hulme (67) en Jackie Stewart (69),
Meer kan ik er zo niet verzinnen.
Juist toen de tankstops werden ingevoerd (in 1994) in de F1 was er een drastische verlaging van het aantal inhaalpogingen op de baan. Dat is daarna, door de focus van de auto op (steeds verbeterde) aerodynamica alleen maar erger geworden. Dus ik ben tegen tankstops!quote:Op dinsdag 14 september 2010 11:18 schreef Googolplexian het volgende:
Meerdere kampioenen op de baan, kleine turbo motoren, ground effect ... d'r komen mooie tijden aan, schijnbaar
Nu nog meer privateers, tanken tijdens pitstops en een goede bandenoorlog en we hebben weer ouderwets F1.
Was het ook niet zo dat Renault zelf,weer het team 100% wou terug kopen?quote:Op dinsdag 14 september 2010 09:45 schreef Atreidez het volgende:
Nou, als hij met dezelfde motivatie komt als toen hij net naar McLaren ging dan wordt het nooit leuk volgend jaar.. Dat ze zoveel geduld hebben met die Petrov, puur en alleen voor commercieel belang in Rusland
Ik zie t verschil niet echt.. Of je nou allemaal met 120liter rijdt of met 40liter, zoveel zal t niet schelen met inhalen. Denk dat eerder de technologie van de banden (grip, hogere bochtsnelheid) en de remmen (kortere remweg) een grote hap hebben genomen uit het hedendaagse inhalen. Tuurlijk spelen effecten als verstoorde aero mee, maar ik snap niet waarom wel of niet tanken een verschil zou maken, aangezien ze toch allemaal met de meest voor de hand liggende strategie gaan rijdenquote:Op dinsdag 14 september 2010 13:13 schreef sasquatsch het volgende:
Juist toen de tankstops werden ingevoerd (in 1994) in de F1 was er een drastische verlaging van het aantal inhaalpogingen op de baan. Dat is daarna, door de focus van de auto op (steeds verbeterde) aerodynamica alleen maar erger geworden. Dus ik ben tegen tankstops!
Da's de sterkste teams meer punten geven en dus minder aantrekkelijk voor de kleine teams.quote:Op dinsdag 14 september 2010 16:02 schreef rubbereend het volgende:
Als ze eens punten gaan uitdelen voor de snelste raceronde is er op het einde nog wat voor te racen met de steeds lichtere wagens.
Zo werkt de puntentelling toch ook?quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:23 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Da's de sterkste teams meer punten geven en dus minder aantrekkelijk voor de kleine teams.
quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:23 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Da's de sterkste teams meer punten geven en dus minder aantrekkelijk voor de kleine teams.
Ik zeg dan ook "minder aantrekkelijk". De "nieuwe" puntentelling geeft wel twee extra plekken punten en dat heeft nogal een impact op de gelden die de teams einde van het seizoen ontvangen.quote:Op dinsdag 14 september 2010 18:48 schreef rubbereend het volgende:
Zo werkt de puntentelling toch ook?
1966: Jim Clark, Graham Hill, John Surtees, Jack Brabham, Phil Hillquote:Op dinsdag 14 september 2010 11:09 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
5 gebeurde in ieder geval al 2x eerder.
1968: Jim Clark (63, 65), Graham Hill (62), John Surtees (64), Jack Brabham (59, 60, 66) en Denny Hulme (67),
1970: Graham Hill (62, 68), John Surtees (64), Jack Brabham (59, 60, 66) Denny Hulme (67) en Jackie Stewart (69),
Meer kan ik er zo niet verzinnen.
neequote:Op dinsdag 14 september 2010 19:28 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Wat F1 nodig heeft is een omgekeerde grid.
Het is statistisch aangetoond.quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:13 schreef Atreidez het volgende:
[..]
Ik zie t verschil niet echt.. Of je nou allemaal met 120liter rijdt of met 40liter, zoveel zal t niet schelen met inhalen. Denk dat eerder de technologie van de banden (grip, hogere bochtsnelheid) en de remmen (kortere remweg) een grote hap hebben genomen uit het hedendaagse inhalen. Tuurlijk spelen effecten als verstoorde aero mee, maar ik snap niet waarom wel of niet tanken een verschil zou maken, aangezien ze toch allemaal met de meest voor de hand liggende strategie gaan rijden
quote:F1 » Vettel Monza blip likely self-inflicted, admits Horner
Far from being an engine issue as had originally been suspected as the cause of Sebastian Vettel's temporary loss of power at Monza, the culprit was actually brakes - likely caused by the German hitting a kerb too hard
The suspected engine problem that momentarily slowed Sebastian Vettel during Sunday's Italian Grand Prix and caused the young German to initially think his race was 'over' was in fact a brake issue, Red Bull Racing team principal Christian Horner has revealed – and a self-inflicted one at that.
Having made a poor getaway at Monza in company with fellow third row-starter and RBR team-mate Mark Webber, Vettel settled into P7 in the early stages of the grand prix, closely following fifth-placed Robert Kubica and sixth-placed Nico Hülkenberg. However, on lap 20 the Heppenheim native complained of a sudden loss of power and dropped behind Webber and almost into the clutches of the pursuing Michael Schumacher, confessing that 'for one-and-a-half laps I thought, it's over, it's all over'.
Indeed, Vettel lost four seconds over the space of that lap and the one that followed, before the gremlin mysteriously vanished and enabled the 23-year-old to carry on with his race – one that, by dint of an ultra-late pit-stop and Webber getting held up for lap-after-lap by the increasingly wild Hülkenberg, enabled him to jump the pair of them as well as Kubica and Nico Rosberg to snatch fourth position at the last gasp and the potentially crucial twelve points that accompany it.
Outscoring both Webber and erstwhile world championship leader Lewis Hamilton means that although the sport's youngest-ever grand prix-winner has fallen from third to fifth in the title standings, points-wise he is actually closer than he had been prior to the weekend, now lying 24 markers adrift of the top of the table.
Following post-race analysis, Horner has since confirmed that it was the brakes that led to Vettel's temporary dip in lap time – one quite possibly caused by the manner in which the car had been driven.
“At first we thought one of his visor tear-offs might have flown into the airbox, but it now looks as though his brakes were momentarily binding, probably as a result of hitting a kerb [too hard],” the Englishman explained.
kloptquote:Op dinsdag 14 september 2010 21:19 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het is statistisch aangetoond.
Heeft denk ik vooral te maken met de balans van de auto, die bij een zware auto (volle tank) anders is dan met een lichte auto. Sommige teams doen het beter met een zware auto, andere beter met een lichte auto, waardoor je zowel aan het begin van de race als aan het eind van de race gevechten hebt op de baan, omdat de ene auto aan het begin beter is en de andere auto aan het eind. Bij tankstops zijn alle auto's relatief licht en verschilt dat niet over de hele race, waardoor de besten al vanaf het begin vooraan rijden en er dus later minder gevechten op de baan ontstaan. Maar dit is mijn eigen interpretatie en hoeft dus niet waar te zijn.
Bovendien is een zwaardere auto een zwaardere belasting op de motor en dus gaat de motor minder lang mee. Over een seizoen zal dat best uitmaken.quote:Op dinsdag 14 september 2010 21:19 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het is statistisch aangetoond.
Heeft denk ik vooral te maken met de balans van de auto, die bij een zware auto (volle tank) anders is dan met een lichte auto. Sommige teams doen het beter met een zware auto, andere beter met een lichte auto, waardoor je zowel aan het begin van de race als aan het eind van de race gevechten hebt op de baan, omdat de ene auto aan het begin beter is en de andere auto aan het eind. Bij tankstops zijn alle auto's relatief licht en verschilt dat niet over de hele race, waardoor de besten al vanaf het begin vooraan rijden en er dus later minder gevechten op de baan ontstaan. Maar dit is mijn eigen interpretatie en hoeft dus niet waar te zijn.
Eens, kan een mooie strijd opleveren aan het einde van de race. Een Virgin die in de laatste ronden nog even de pits induikt voor een setje vers rubber en er paar kwalificatie ronden uitknalt om een punt te scoren.quote:Op dinsdag 14 september 2010 16:02 schreef rubbereend het volgende:
Als ze eens punten gaan uitdelen voor de snelste raceronde is er op het einde nog wat voor te racen met de steeds lichtere wagens.
Dat zie je serieus gebeuren? Een VIRGIN die effe een sneller rondje rijdt dan de Ferrari's, Red Bulls en McLarens door vers rubber?quote:Op woensdag 15 september 2010 10:39 schreef koffiezwartsterk het volgende:
[..]
Eens, kan een mooie strijd opleveren aan het einde van de race. Een Virgin die in de laatste ronden nog even de pits induikt voor een setje vers rubber en er paar kwalificatie ronden uitknalt om een punt te scoren.
Een rijder in de top 10 zal niet snel naar binnen gaan om even banden te verwisselen omdat hij dan buiten de punten valt.quote:Op woensdag 15 september 2010 11:06 schreef koffiezwartsterk het volgende:
Een snelste ronde voor virgin is natuurlijk overdreven. Al is de kwalificatietijd van Glock nog geen twee seconden langzamer dan de snelste raceronde van Alonso.
De teams in de middenmoot, zoals force India of toro Rosso, kunnen op vers rubber een mooie strijd aangaan voor de snelste ronde.
een reversed grid is toch tegen alle principes van de sport in? bij voetbal draaien ze de score toch ook niet om na de eerste helftquote:
wat een vergelijk zegquote:Op woensdag 15 september 2010 14:09 schreef bodylotion het volgende:
[..]
een reversed grid is toch tegen alle principes van de sport in? bij voetbal draaien ze de score toch ook niet om na de eerste helft
Als er al sprake zou zijn van een reversed grid (wat ik niet hoopquote:Op woensdag 15 september 2010 16:39 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
wat een vergelijk zeg
reversed grid zorgt voor nieuwe strategiën (achteraan starten is niet winstgevend dus teams zouden proberen niet op de eerste plek te kwalificeren)
reversed grid zorgt voor meer inhaal acties
reversed grid pusht elk team maximaal
Wel de speelrichtingquote:Op woensdag 15 september 2010 14:09 schreef bodylotion het volgende:
[..]
een reversed grid is toch tegen alle principes van de sport in? bij voetbal draaien ze de score toch ook niet om na de eerste helft
Proberen niet het snelste te zijnquote:Op woensdag 15 september 2010 16:39 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
wat een vergelijk zeg
reversed grid zorgt voor nieuwe strategiën (achteraan starten is niet winstgevend dus teams zouden proberen niet op de eerste plek te kwalificeren)
elk team pusht al maximaalquote:reversed grid pusht elk team maximaal
Oja ... het loont om 20 ronden achter een langzamere auto te rijden omdat je 0.05 seconden sneller was in de kwali. O nee, toch niet.quote:Op donderdag 16 september 2010 14:00 schreef bodylotion het volgende:
[..]
Proberen niet het snelste te zijnin de Formule 1?
Daar ziet de kijker alleen weinig van op de baan door het gebrek aan inhalen.quote:elk team pusht al maximaal
de enige format wat zou kunnen werken is die van de GP2, en dat zou betekenen dat er twee races zullen zijn.quote:Op donderdag 16 september 2010 14:17 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Oja ... het loont om 20 ronden achter een langzamere auto te rijden omdat je 0.05 seconden sneller was in de kwali. O nee, toch niet.
[..]
Daar ziet de kijker alleen weinig van op de baan door het gebrek aan inhalen.
Kan niet zeggen dat ik principieel tegen benquote:Op donderdag 16 september 2010 14:21 schreef bodylotion het volgende:
[..]
de enige format wat zou kunnen werken is die van de GP2, en dat zou betekenen dat er twee races zullen zijn.
quote:Romain Grosjean zal volgende week voor Pirelli in actie komen op het circuit van Monza. Dit maakt de Italiaanse bandenfabrikant later vandaag (donderdag) bekend. De 24-jarige Fransman vervangt Nick Heidfeld, die voor Sauber gaat racen.
...
Heidfeld komt vandaag (donderdag) voor het laatst in actie voor Pirelli, op het circuit van Jerez de la Frontera. Op vrijdag treedt hij officieel in dienst bij Sauber.
Als ze met reversed grid gaan werken stop ik met kijkenquote:Op donderdag 16 september 2010 17:57 schreef Alleskids het volgende:
Ik heriner me iets van enige jaren terug, dat de eerste uitvaller de volgende GP als eerste moest kwalificeren (op een groene baan), toen mocht iedere coureur alleen over een lege baan tijdens kwalificatie. Pas de uitslag van de GP toe in omgekeerde volgorde voor de volgende GP. De eerste uitvaller in Italie (Senna ?)op Pole voor in Singapore, , de winnaar (Alonso) achteraan.
In WTCC is het de top 8 omgekeerd in race 2, maar dan doen nummer 6 of 7 het soms met opzet langzaam aan om toch maar 8e te worden. Wordt het wel lachen in de GP voor Monaco, wannneer sommigen hun best zullen doen om als eerste uit te vallen.
Niet het gemiddelde. 2de kwalificatie telde. Eerste kwalificatie was alleen maar om de volgorde van de 2de kwalificatie vast te stellen.quote:Op donderdag 16 september 2010 18:59 schreef Atreidez het volgende:
Het was een omgekeerde 1e qualify, maar er waren er 2 en het ging om het gemiddelde als ik me niet vergis.. Dus de grid zal er niet veel anders uitzien dan, want we hebben toen ook nooit veel rare mensen op pole gehad.
Juist. En de 1ste quali werd bepaald door de stand van het WK.quote:Op donderdag 16 september 2010 20:57 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Niet het gemiddelde. 2de kwalificatie telde. Eerste kwalificatie was alleen maar om de volgorde van de 2de kwalificatie vast te stellen.
No new engines left for Alonso while championship leader Webber has twoquote:Ferrari must have confidence in their remaining engines as they felt happy to use new ones for both of the last two races at power-hungry tracks.
However Alonso may have less total life in his remaining engines than Felipe Massa, following his engine failure in Malaysia. Ferrari said at the time:
"Fernando’s engine suffered a structural failure, of a type we had never seen during the winter. We believe there was a role played by the unusual way in which the driver had to use the engine during the race, because of the gear selection problems he experienced right from the start."
Keep an eye on the Friday mileages to see if Ferrari shift more of the development work towards his team mate.
De boel is verzegeld, dus er mag behalve kijken niets aan gedaan worden.quote:Op zaterdag 18 september 2010 16:23 schreef bodylotion het volgende:
worden die motoren na elke race ook gereviseerd, of is de hele boel verzegeld?
quote:
Emm, kijk je geen eurosport?quote:Op zondag 19 september 2010 17:47 schreef Schunckelstar het volgende:
[..]
![]()
jammer dat dit soort dingen nooit uitgezonden word op tv
nee eigenlijk nooit neequote:Op zondag 19 september 2010 18:52 schreef Swindler het volgende:
[..]
Emm, kijk je geen eurosport?
Geweldige laatste ronde , de koploper had zijn kart afgesteld om in het begin flink uit te lopen en daarna af te zakken en met een kleine marge te winnen ( zit veel in de bandenspanning) Maar de vries is gewoon echt een topperHij spreekt trouwens ook beter engels dan de meeste nederlanders!
Hij rijdt trouwens in hetzelfde team als de zoon van jos verstappen. (Zanardi/CRG) En natuurlijk als coach Michel Vacirca en Anthony Hamilton
Niet vaak inderdaad , maar toevallig was er live nederlands verslag van deze racequote:Op zondag 19 september 2010 18:54 schreef Schunckelstar het volgende:
[..]
nee eigenlijk nooit nee![]()
worden daar kartraces op uitgezonden dan?
Wordt dan leuk met die kunstmatige verlichting daar. Ben benieuwd of de coureurs daar dan last van krijgen.quote:Op dinsdag 21 september 2010 18:45 schreef Googolplexian het volgende:
F1.com laat trouwens aardig rukweer zien als voorspelling voor het weekend; regen en onweer.
Google heeft het over halfbewolkt en buien.
Wunderground zegt onweer en op zondag pas regen.
BBC houdt het op bewolkt en regen van do t/m zo.
Iedereen heeft het iig over regen.
Dat zat ik me dus ook af te vragen.quote:Op dinsdag 21 september 2010 18:46 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Wordt dan leuk met die kunstmatige verlichting daar. Ben benieuwd of de coureurs daar dan last van krijgen.
En mochten ze er last van krijgen in hoeverre dat invloed heeft op het doorgaan van de race. Kan me zo voorstellen dat dat wel eens onveilige situaties op kan leveren.quote:Op dinsdag 21 september 2010 18:46 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Dat zat ik me dus ook af te vragen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |