De eerste kabinetscrisis zal in ieder geval ook niet lang op zich laten wachten. Kabinet Bruin 1, hoe verzinnen ze hetquote:Op donderdag 29 juli 2010 18:48 schreef Flounder het volgende:
Jazeker, we krijgen op zeer korte termijn een rechts kabinet.De formele onderhandelingen zijn nu met recht slechts een formaliteit.
Dit is echt heel goed nieuws. Links kan de pot op, Nederland wordt opnieuw ingericht.quote:Kenners: rechts heeft flinke kans van slagen
telegraaf
29-7-2010
DEN HAAG - De kans is groot dat er een rechts kabinet komt. Dat denken enkele deskundigen op het gebied van staatsrecht. Ook voor het CDA, dat eerder de indruk gaf niet veel te voelen voor een rechtse samenwerking met VVD en PVV, kleven er voordelen aan deelname aan zo'n regering.
Politicoloog Rinus van Schendelen van de Erasmus Universiteit schat de kans op een rechts kabinet nu al in op meer dan 50 procent. Donderdag zaten VVD-leider Mark Rutte, Geert Wilders (PVV) en Maxime Verhagen (CDA) voor de vierde dag op rij aan tafel op informele basis. Als de fracties vrijdag besluiten formeel met elkaar te gaan praten, groeien de kansen op een rechts kabinet alleen maar verder, stelt Van Schendelen.
Volgens de politicoloog zijn bezwaren van het CDA over PVV-voorstellen op het gebied van immigratie of de zogenoemde 'kopvoddentaks' makkelijk weg te nemen. „Het zijn retorische barrières van Wilders, want dergelijke rechten zijn zwaar verankerd in Europese wetgeving.” Van Schendelen verwacht daarom dat Verhagen weinig moeite zal hebben zijn achterban ervan te overtuigen dat deelname aan een rechts kabinet mogelijk moet zijn.
Ook Hans Engels, hoogleraar staatsrecht in Groningen, verwacht niet dat de christendemocraten in de weg gaan staan van een rechts kabinet. In theorie kan een CDA-congres straks zijn veto erover uitspreken, maar Engels ziet het niet gebeuren. Volgens hem zijn CDA-leden in de praktijk nogal meegaand. „Ze volgen de leider toch wel.”
Verder ligt deelname in de cultuur van deze partij besloten, zegt Engels. „Ze krijgen al snel het gevoel van landsbelang en geloven dat een kabinet zonder het CDA niet perfect is. Niet in de regering zitten, voelt voor hen onnatuurlijk.” Engels schat de kans dat er een rechts kabinet komt nu al op ongeveer 75 procent.
Van Schendelen denkt dat het CDA ook wil meeregeren omdat de partij genoeg oud-bewindslieden klaar heeft staan voor zware posten. Verder wil zij punten, behaald in het vorige kabinet op het gebied van geloof, veiligstellen. Daarnaast is het een goede manier om te herstellen van de verkiezingsnederlaag. „Als je een ongeluk hebt gehad met de auto en je mankeert niet zoveel, dan raadt een agent je aan om snel weer achter het stuur te klimmen. Voordat je bang wordt weer de weg op te gaan.”
De manier waarop informateur Ruud Lubbers de drie partijen via een tussenstap aan tafel heeft gekregen, noemt Van Schendelen „perfect”. Volgens hem was het vroeger heel normaal dat partijleiders „zelf een nieuwe regering in elkaar zetten”.
Hoogleraar Engels is het daarmee niet eens. Hij noemt het „ongebruikelijk en wonderlijk”. Anne Bos, onderzoeker bij het Centrum voor Parlementaire Geschiedenis in Nijmegen, deelt die mening. „Het is niet eerder zo voorgekomen dat de informateur bij gesprekken ontbreekt.” Volgens haar wordt er bij formele gesprekken verslag gedaan en gearchiveerd. Hoewel deze informatie pas op de zeer lange termijn van tientallen jaren beschikbaar komt, is deze voor onderzoekers welkom. Bos: „Historici zijn nieuwsgierig.”
Zoals ik al zei....quote:Ook Hans Engels, hoogleraar staatsrecht in Groningen, verwacht niet dat de christendemocraten in de weg gaan staan van een rechts kabinet. In theorie kan een CDA-congres straks zijn veto erover uitspreken, maar Engels ziet het niet gebeuren. Volgens hem zijn CDA-leden in de praktijk nogal meegaand. „Ze volgen de leider toch wel.”
Verder ligt deelname in de cultuur van deze partij besloten, zegt Engels. „Ze krijgen al snel het gevoel van landsbelang en geloven dat een kabinet zonder het CDA niet perfect is. Niet in de regering zitten, voelt voor hen onnatuurlijk.”
Heerlijk om jouw frustraties te lezen.quote:Op donderdag 29 juli 2010 19:04 schreef du_ke het volgende:
[..]
De eerste kabinetscrisis zal in ieder geval ook niet lang op zich laten wachten. Kabinet Bruin 1, hoe verzinnen ze het
Nee, dat hadden we de afgelopen jaren met de PvdA niet nee.quote:Op donderdag 29 juli 2010 19:17 schreef ethiraseth het volgende:
Benieuwd hoeveel dagen het duurt voor de eerste crisis er binnen de PVV ontstaat. 25 leden die Wilders allemaal moet controleren op hetgeen ze in de media roepen, ik geef het hem te doen.
Ach, als je kijkt naar de afgelopen 2 jaar zijn er 2 kabinetten gevallen waar de PvdA inzat en hebben 4 kabinetten waar het CDA inzat het einde niet gehaald. Maar goed, iedereen verdient een 5e kans blijkbaar.quote:Op donderdag 29 juli 2010 20:59 schreef eriksd het volgende:
Nee, dat hadden we de afgelopen jaren met de PvdA niet nee.![]()
![]()
De vraag was ook niet of het terecht was, het ging mij om de vraag of het voorbehouden is aan de PVV om schandalen te veroorzaken. Het antwoord is nee.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:03 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Ach, als je kijkt naar de afgelopen 2 jaar zijn er 2 kabinetten gevallen waar de PvdA inzat en hebben 4 kabinetten waar het CDA inzat het einde niet gehaald. Maar goed, iedereen verdient een 5e kans blijkbaar.
Daar ging het mij ook niet om, maar er wordt door velen gesmuld bij het idee van weer een kabinet met het CDA. Terwijl die juist niet echt een goede naam hebben opgebouwd de laatste tijd met stabiele kabinetten. Terwijl dat juist wel is wat het land nodig heeft, een kabinet wat vooruit wil in plaats van een beetje gaan staan te wankelen op de plek, zoals hoogstwaarschijnlijk met het CDA gebeurd.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:04 schreef eriksd het volgende:
De vraag was ook niet of het terecht was, het ging mij om de vraag of het voorbehouden is aan de PVV om schandalen te veroorzaken. Het antwoord is nee.
Naar verhouding scoort de PVV natuurlijk wel heel erg hoog. Stukken hoger dan bijvoorbeeld de PvdA of CDAquote:Op donderdag 29 juli 2010 21:04 schreef eriksd het volgende:
[..]
De vraag was ook niet of het terecht was, het ging mij om de vraag of het voorbehouden is aan de PVV om schandalen te veroorzaken. Het antwoord is nee.
Of Engels zei het, jij las het, en sprak hem vervolgens na om intelligent over te komen.quote:
Dat is waar. Maar eerlijk is eerlijk: ze scoren wel lager dan bijvoorbeeld een GroenLinks.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:09 schreef du_ke het volgende:
[..]
Naar verhouding scoort de PVV natuurlijk wel heel erg hoog. Stukken hoger dan bijvoorbeeld de PvdA of CDA
Nee hoor, L_V zegt al dagen lang dat hij het CDA wel in dit kabinet ziet stappen om maar aan de macht te blijven.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:21 schreef Morendo het volgende:
Of Engels zei het, jij las het, en sprak hem vervolgens na om intelligent over te komen.
Alsof er een Nederlander is die denkt dat het CDA de mogelijkheid laat lopen om samen, en alleen, met de VVD te gaan regeren.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:22 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Nee hoor, L_V zegt al dagen lang dat hij het CDA wel in dit kabinet ziet stappen om maar aan de macht te blijven.
Beticht hem dan ook niet van napraten van iemand anders.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:24 schreef Morendo het volgende:
Alsof er een Nederlander is die denkt dat het CDA de mogelijkheid laat lopen om samen, en alleen, met de VVD te gaan regeren.
Ja hoor, die zijn er genoeg. Ferdo bijvoorbeeld, in diverse topics.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:24 schreef Morendo het volgende:
[..]
Alsof er een Nederlander is die denkt dat het CDA de mogelijkheid laat lopen om samen, en alleen, met de VVD te gaan regeren.
Strikt genomen deed ik dat ook niet. Ik hield alleen de mogelijkheid open.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:25 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Beticht hem dan ook niet van napraten van iemand anders.
Natuurlijk bedoelde je het als mogelijkheid.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:31 schreef Morendo het volgende:
Strikt genomen deed ik dat ook niet. Ik hield alleen de mogelijkheid open.
Touchy, touchy.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:34 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Natuurlijk bedoelde je het als mogelijkheid.
Iemand up to date over deze punten?quote:Van Schendelen denkt dat het CDA ook wil meeregeren omdat de partij genoeg oud-bewindslieden klaar heeft staan voor zware posten. Verder wil zij punten, behaald in het vorige kabinet op het gebied van geloof, veiligstellen.
Helaas ben ik hier ook nogal bang voor.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 06:08 schreef boyv het volgende:
Een dergelijk kabinet lijkt me overigens behoorlijk conservatief en enorm slecht voor de waarborging van onze privacy.
Ik snap dat Geert en VVD wel wat zien in zo'n Big Brother-samenleving die schijnveiligheid creëert, maar hoop toch echt niet dat het CDA () hier ook voor zwicht. Het zou nogal zonde zijn als we hier binnenkort in een controlestaat leven, voor zover ze je nu nog niet kunnen tracken dan..
dit dusquote:Op donderdag 29 juli 2010 19:08 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Dit is echt heel goed nieuws. Links kan de pot op, Nederland wordt opnieuw ingericht.
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om de PvdA uit de regering te houden. Deze moslimpartij zal geen poot aan de grond krijgen de komende 4 jaar.
Ik heb het vorige week voorspeld: er komt een rechts kabinet.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 07:52 schreef verzekkie het volgende:
Vandaag gaat het duidelijk worden of er een rechts kabinet komt. Maar laten we eerlijk zijn, als dat niet lukt, zijn de opties op en moeten we weer naar de stembus.
ik zet mn nsb petje alvast opquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Ik heb het vorige week voorspeld: er komt een rechts kabinet.
Linkse fokkers hebben mij daarover weggehoond.
Maar ik had ook voorspeld dat Paars+ er zeker niet zou komen.
Ook daarover ben ik weggehoond.
Wie het laatst lacht ....![]()
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om die vreselijke PvdA uit de regering te houden.
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
Noem eens wat puntjes als je wilquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
LOL u mad?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:05 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Noem eens wat puntjes als je wil
Ik vind het ook een kut partij hoor, maar ik hoor graag waar je exact op doelt.
Nee, ik wil graag wat puntjes horen waaruit hetgeen blijkt wat hij beweert.quote:
zoals ik het zie en waarschijnlik meerderen gaan vvd en pvv aan de macht hier admit nederland mag wel isquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:16 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Nee, ik wil graag wat puntjes horen waaruit hetgeen blijkt wat hij beweert.
Natuurlijk vermoed ik ook dat het bij wat oppervlakkig geleuter blijft, compleet verschoond van ook maar het geringste historisch besef. Maar een mens mag toch hopen?
Zo maar een PvdA' er vandaag in het nieuws: http://www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland/2010/07/pronk_praten_met_taliban.htmlquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:05 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Noem eens wat puntjes als je wil
Ik vind het ook een kut partij hoor, maar ik hoor graag waar je exact op doelt.
Ik vrees dat Linkerrijtje niet met een weloverwogen betoog op de proppen komt waarin hij uitlegt waarom de PvdA een kutpartij is die ons land kapot heeft gemaakt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:16 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Nee, ik wil graag wat puntjes horen waaruit hetgeen blijkt wat hij beweert.
Natuurlijk vermoed ik ook dat het bij wat oppervlakkig geleuter blijft, compleet verschoond van ook maar het geringste historisch besef. Maar een mens mag toch hopen?
Een man met verstand. Het is overduidelijk dat de oorlog tegen de Taliban onmogelijk valt te winnen. Daar weten de Russen en Britten alles van. Beter wordt er gezocht naar een oplossing die kan leiden tot vrede.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:05 schreef verzekkie het volgende:
[..]
Zo maar een PvdA' er vandaag in het nieuws: http://www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland/2010/07/pronk_praten_met_taliban.html
hahahahahahaha. Ik wil jou echt een keer in het echt ontmoeten.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Ik heb het vorige week voorspeld: er komt een rechts kabinet.
Linkse fokkers hebben mij daarover weggehoond.
Maar ik had ook voorspeld dat Paars+ er zeker niet zou komen.
Ook daarover ben ik weggehoond.
Wie het laatst lacht ....![]()
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om die vreselijke PvdA uit de regering te houden.
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
Ik vind eerlijk gezegd zorgwekkend dat er mensen zoals hij rondlopen in ons landquote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:32 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
hahahahahahaha. Ik wil jou echt een keer in het echt ontmoeten.
De moslim CDA'ers willen ook niet; Islamitische CDA’ers willen niet met PVVquote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:40 schreef alors het volgende:
Ik hoorde op radio1 een ontevreden CDA'er, het zou me ook verbazen als Verhagen niet teruggefloten wordt.
Goh, wie had dat gedacht.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:47 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De moslim CDA'ers willen ook niet; Islamitische CDA’ers willen niet met PVV
Ze hebben overigens wel gelijk.quote:Ondervraagde gemeenteraadsleden vinden de PVV-standpunten en uitspraken van Wilders onverenigbaar met het gedachtegoed van het Christen Democratisch Appèl.
zijn dat veel CDA-leden??quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:47 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De moslim CDA'ers willen ook niet; Islamitische CDA’ers willen niet met PVV
Wilders kom er maar in. CDA'ers zijn moslimknuffelaars en daar gaat de PVV mee in een kabinet zitten!quote:En dat terwijl het CDA juist de ambitie heeft om meer moslimstemmers te trekken en ze in potentie meer zou kunnen aanspreken dan de linkse partijen.’
Ik niet. Linksen staan bekend om hun meedogenloze geweld jegens andersdenkenden.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:32 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
hahahahahahaha. Ik wil jou echt een keer in het echt ontmoeten.
Zal wel, maar met dit kabinet ben je tenminste wel verzekerd van privacy in je eigen auto.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 06:08 schreef boyv het volgende:
Een dergelijk kabinet lijkt me overigens behoorlijk conservatief en enorm slecht voor de waarborging van onze privacy.
Ik snap dat Geert en VVD wel wat zien in zo'n Big Brother-samenleving die schijnveiligheid creëert, maar hoop toch echt niet dat het CDA () hier ook voor zwicht. Het zou nogal zonde zijn als we hier binnenkort in een controlestaat leven, voor zover ze je nu nog niet kunnen tracken dan..
Want dat is alles wat telt hè. Je autotje. Dat je verder 24/7 gecontroleerd gaat worden als het aan de VVD ligt, dat maakt niks uit.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:27 schreef Morendo het volgende:
[..]
Zal wel, maar met dit kabinet ben je tenminste wel verzekerd van privacy in je eigen auto.
Ik bijt niet hoor, wees niet bang.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:18 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Ik niet. Linksen staan bekend om hun meedogenloze geweld jegens andersdenkenden.
Slaan niet, nee.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:35 schreef ethiraseth het volgende:
Ik sla geen zwakzinnigen, wees niet bang.![]()
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:39 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Slaan niet, nee.
http://www.meldlinksgewel(...)nid=5&id=5&Itemid=13
Het hoeven er niet veel te zijn. Als er iets is wat het CDA zich niet (meer) kan veroorloven is het interne verdeeldheid, anders desintegreert de partij volkomen. Ik ben overigens ook wel benieuwd hoe het islamitische CDA-kamerlid (dhr. Coruz) over samenwerking met de PVV denkt.quote:
Hahahahaha. Godsklere, 20 berichtjes waarvan sommigen teruggaan tot de jaren 80. Als dat alles is.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:39 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Slaan niet, nee.
http://www.meldlinksgewel(...)nid=5&id=5&Itemid=13
Aah, je hebt weer een uurtje vrijgekregen van de instelling?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:18 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Ik niet. Linksen staan bekend om hun meedogenloze geweld jegens andersdenkenden.
Denk je nou werkelijk dat die km-heffing er niet gaat komen. Het was nota bene een idee van Eurlings. Nee, dat gaat de komende jaren er nog wel doorheen worden gedrukt. Maar typisch dat een VVD'ertje de idiote voornemens van Teeven steunt. Welkom in 1984.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:27 schreef Morendo het volgende:
[..]
Zal wel, maar met dit kabinet ben je tenminste wel verzekerd van privacy in je eigen auto.
Het antwoord op vraag 2 is makkelijk, namelijk een regering die alle belangen in het oog houdt en hierin een belans zoekt. Paars was dus ideaal geweest. Maar helaas.... Rutte wilde nietquote:Op vrijdag 30 juli 2010 14:00 schreef Toad het volgende:
Welke partijen daarin moeten deelnemen is vraag 2.
Met karikaturen als Jorritsma/Verdonk dacht ik dat het niet erger zou kunnen maar inderdaad ,dit zou nog een stap erger zijn.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 14:09 schreef KoosVogels het volgende:
Ik zat trouwens een te denken. Stel dat de PVV daadwerkelijk mee gaat regeren, wat gebeurt er dan? Wilders en de andere PVV'ers staan bekend om hun extreme uitspraken. 'Erdogan is gek', 'Knieschuiven schieten', 'Moskeeen eigenhandig afrbaken', 'Rassenrellen hoeven niet per se negatief te zijn', 'Koran is een fascistisch boek'.
Als nietzeggende droplul in de oppositie kon hij makkelijk wegkomen met die uitspraken. Maar het is toch vrij genant als een van onze ministers zulke woorden in de mond neemt.
Bij de CDA is het ten minste nog een vergadering. Bij de PVV zal het vooral luisteren zijn naar wat de grote roerganger dicteert.quote:
Een flinke stap. Hoewel Verdonk natuurlijk ook compleet geschift is.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 14:16 schreef attila_de_hun het volgende:
[..]
Met karikaturen als Jorritsma/Verdonk dacht ik dat het niet erger zou kunnen maar inderdaad ,dit zou nog een stap erger zijn.
http://www.volkskrant.nl/(...)_bijeen_voor_overlegquote:De fracties van VVD, PVV en CDA zijn vrijdagmiddag om 14:00 uur afzonderlijk bij elkaar gekomen in het gebouw van de Tweede Kamer.
http://twitter.com/ronfresenquote:Het draait allemaal om de vraag hoe Wilders invulling kan en wil geven aan gedoogsteun. En is daar vertrouwen in. Is mijn indruk nu
Hij gaat direct uit van een minderheidskabinetquote:Op vrijdag 30 juli 2010 15:00 schreef Toad het volgende:
Tweet van Ron Fresen (NOS)
[..]
http://twitter.com/ronfresen
En hoe komen ze daarbij? Behalve gissen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 15:09 schreef Toad het volgende:
Ja, NOS heeft gisteren gemeld dat een meerderheidskabinet er niet in zit.
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 15:31 schreef Morendo het volgende:
En door de mogelijkheid van het leveren van ministers door de PVV niet helemaal serieus te achten. "Wat zijn uw voornemens meneer Fritsma als nieuwbakken Minister van Buitenlandse Zaken?" Welnu Ferry: ik ga ze helemaal gek maken daar in het Witte Huis en op Downing Street 10.
Jij bent de hele tijd sneller dan ik mijn twitter refreshquote:Op vrijdag 30 juli 2010 15:42 schreef Toad het volgende:
Marcel Bril (NOS) meldt dat ook de VVD klaar is met vergaderen. En ook Rutte heeft geen mededelingen gedaan.
Wilders gaat alleen zn eigen achterban gek maken zn lullige gedoogkabinetje zonder PVV-voorstellen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 15:31 schreef Morendo het volgende:
En door de mogelijkheid van het leveren van ministers door de PVV niet helemaal serieus te achten. "Wat zijn uw voornemens meneer Fritsma als nieuwbakken Minister van Buitenlandse Zaken?" Welnu Ferry: ik ga ze helemaal gek maken daar in het Witte Huis en aan Downing Street 10.
Mwah ze hebben in 5 jaar al een stuk meer schandalen gehad dan GroenLinks in 20 jaar...quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:22 schreef Morendo het volgende:
[..]
Dat is waar. Maar eerlijk is eerlijk: ze scoren wel lager dan bijvoorbeeld een GroenLinks.
Strenger omgaan met de regels rond koopzondagen bijvoorbeeld.quote:
Mirjam Sterk is er schijnbaar ook, compleet met 'zuigeling aan haar borst'.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:10 schreef Toad het volgende:
PVV'er Barry Madlener (Europarlementariër) is ook in Den Haag.
1 voorstander, 1 tegenstander en 1 flip-floppartij op dit punt. Dus dat is afwachtenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:27 schreef Morendo het volgende:
[..]
Zal wel, maar met dit kabinet ben je tenminste wel verzekerd van privacy in je eigen auto.
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:51 schreef Robbiej het volgende:
Hoe langer het duurt, hoe somberder ik het inzie voor een rechts kabinet..
Ach in ruil krijgen we dan misschien een stabiele meerderheidsregering, goh wat naarquote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:51 schreef Robbiej het volgende:
Hoe langer het duurt, hoe somberder ik het inzie voor een rechts kabinet..
Met je grote vrienden van de PvdA zeker..quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:53 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ach in ruil krijgen we dan misschien een stabiele meerderheidsregering, goh wat naar.
Je moet nou eenmaal beseffen dat een groot deel van de Fokkers geen hol snapt van politiek. Die hebben oogkleppen op een accepteren alleen een kabinet met de PVV, met of zonder gedoogsteun.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:53 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ach in ruil krijgen we dan misschien een stabiele meerderheidsregering, goh wat naar.
Omdat sommige mensen een bepaalde voorkeur hebben snappen ze niks van politiek? Je doet je ondertitel eer aan.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:54 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je moet nou eenmaal beseffen dat een groot deel van de Fokkers geen hol snapt van politiek. Die hebben oogkleppen op een accepteren alleen een kabinet met de PVV, met of zonder gedoogsteun.
Nee, omdat sommige mensen niet schijnen in te zien dat een gedoogkabinet keihard zuigt. Dan nog liever een meerderheidskabinet met van mijn part de PVV.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:55 schreef Robbiej het volgende:
[..]
Omdat sommige mensen een bepaalde voorkeur hebben snappen ze niks van politiek? Je doet je ondertitel eer aan.
Dat is jouw mening. Dat maakt het niet meteen een feit.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee, omdat sommige mensen niet schijnen in te zien dat een gedoogkabinet keihard zuigt. Dan nog liever een meerderheidskabinet met van mijn part de PVV.
Nee, het is een feit dat een gedoogkabinet minder makkelijk beslissingen kan nemen, simpelweg omdat de gedoogpartij (in dit geval de PVV) geen zitting neemt in het kabinet en dus heel makkelijk dwars kan liggen als de wind anders waait of als zij er geen trek in heeft.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:57 schreef Robbiej het volgende:
[..]
Dat is jouw mening. Dat maakt het niet meteen een feit.
Ik ben geen grote fan van de PvdA maar die zijn inderdaad beter in staat een stabiele regering te vormen dan pakweg de PVV...quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:54 schreef Robbiej het volgende:
[..]
Met je grote vrienden van de PvdA zeker..
-1 volkomen de weg kwijt?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om die vreselijke PvdA uit de regering te houden.
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
Inderdaad het is echt weer schokkend om te zien hoe weinig men vaak van het hele proces snapt...quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:54 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je moet nou eenmaal beseffen dat een groot deel van de Fokkers geen hol snapt van politiek. Die hebben oogkleppen op een accepteren alleen een kabinet met de PVV, met of zonder gedoogsteun.
Dat zou na, pak hem beet, tien jaar een welkome afwisseling zijn.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 16:53 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ach in ruil krijgen we dan misschien een stabiele meerderheidsregering, goh wat naar.
Maar wellicht willen sommige mensen wel dat het PVV dwarsligt om bepaalde omstreden plannen te blokkeren. Het is allemaal op basis van persoonlijke voorkeur.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee, het is een feit dat een gedoogkabinet minder makkelijk beslissingen kan nemen, simpelweg omdat de gedoogpartij (in dit geval de PVV) geen zitting neemt in het kabinet en dus heel makkelijk dwars kan liggen als de wind anders waait of als zij er geen trek in heeft.
Zeer zekerquote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:02 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dat zou na, pak hem beet, tien jaar een welkome afwisseling zijn.
Het is er niet echt de tijd naar om dwars te gaan liggen. Ik weet niet of je het weet, maar we zitten middenin een crisis en hebben eigenlijk een slagvaardig kabinet nodig.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:02 schreef Robbiej het volgende:
[..]
Maar wellicht willen sommige mensen wel dat het PVV dwarsligt om bepaalde omstreden plannen te blokkeren. Het is allemaal op basis van persoonlijke voorkeur.
Jij geeft in jouw vorige reactie aan dat een gedoogkabinet "keihard zuigt" Dat is jouw mening, en ook geen feit. Ik denk daar anders over.
quote:
quote:Het aantal islamitische CDA-raadsleden en stemmers is relatief klein, maar de partij lonkt naar moslims die nu vooral op de PvdA stemmen.
Staat allemaal in hetzelfde artikel.quote:Volgens cijfers van het Instituut voor Publiek en Politiek zijn er 22 CDA-raadsleden van Turkse en 1 van Marokkaanse komaf. Uit recent onderzoek van Forum blijkt dat de partij de potentie heeft om flink te groeien onder moslims.
We hebben dus partijen nodig die het in grote lijnen eens zijn met elkaar en diens plannen op bezuinigen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het is er niet echt de tijd naar om dwars te gaan liggen. Ik weet niet of je het weet, maar we zitten middenin een crisis en hebben eigenlijk een slagvaardig kabinet nodig.
Een slagvaardig kabinet. Zeker weten. Maar waarom denk je dat er verschillende partijen zijn met verschillende idealen? Als een partij dwarsligt om een bepaalde actie te blokkeren. Dan zal zo'n partij het doen omdat het een ander alternatief heeft. Het is niet zozeer dat elke partij het zomaar bij het juiste eind heeft.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het is er niet echt de tijd naar om dwars te gaan liggen. Ik weet niet of je het weet, maar we zitten middenin een crisis en hebben eigenlijk een slagvaardig kabinet nodig.
Bron?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:09 schreef Toad het volgende:
Verhagen: ik heb een goed gesprek gehad met de fractie. Ik ga nu met Rutte en Wilders praten.
En verder zei hij niets.
Dat er de laatste tijd veel mensen veelvuldig aan bod komen die moord en brand schreeuwen over de PVV creëert het beeld wel alsof dit het enige scenario zal zijn als het CDA met haar gaat samenwerken, maar er zijn binnen deze partij ook mensen die er een stuk nuchterder tegen aankijken, dat desintegratie mijn inziens lichtelijk overdreven is:quote:Op vrijdag 30 juli 2010 11:45 schreef Lurf het volgende:
[..]
Het hoeven er niet veel te zijn. Als er iets is wat het CDA zich niet (meer) kan veroorloven is het interne verdeeldheid, anders desintegreert de partij volkomen.
quote:Alaattin Erdal, deelraadslid van Charlois in Rotterdam, is genuanceerder over een pact met de PVV. ‘Als Wilders gas terugneemt en veel CDA-standpunten terugkomen in het regeerakkoord, zie ik geen belemmering. Ik heb met Fortuyn in een coalitie gezeten en toen speelden dezelfde emoties, het is een kwestie van goed communiceren met je achterban.’
Klopt, en dus is een sterk regeerakkoord nodig. Punten waar de PVV, CDA en VVD het over eens zijn kunnen er snel doorheen worden geduwd. Dat is een ander verhaal met zaken die niet zijn opgenomen in het regeerakkoord. Een 'echt' kabinet heeft vaak de insteek om een koers te varen. In dit geval kan Wilders soms zijn eigen weg bepalen. Dat kan vooral in een later stadium heel vervelend uitpakken.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 17:06 schreef eltopo2010 het volgende:
[..]
We hebben dus partijen nodig die het in grote lijnen eens zijn met elkaar en diens plannen op bezuinigen.
Komt er wel. Dat is allemaal pappen en nathouden van de achterban van het CDA.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 18:12 schreef Arcee het volgende:
Ik geloof nooit dat deze coalitie er gaat komen. Net in het journaal nog het bericht dat het CDA twijfelt over minderheidskabinet (met dus getoogsteun PVV). Als ze daar al over twijfelen wordt het niks.
en dan nog hopen dat we een mooi grote sociaal liberale partij krijgen, voor mijn part groenlinks en d66 die samen gegaan zijn plus nog wat liberalere vvders, om ook echt een vuist te kunnen maken en een zetel of 25-35 binnen te krijgenquote:
Nee hoor, dan zegt Lubbers dat hij, in het landsbelang, de K. zal adviseren om hierop in te gaan en zal vervolgens zich wel actief met de onderhandelingen gaan bemoeien.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 18:50 schreef Toad het volgende:
Ik denk dat de drie onderhandelaars gaan vragen om meer tijd. Niet om een meerderheidscoalitie te formeren, maar voor een minderheidscoalitie.
En dan zegt Lubbers dat dat niet in zijn woordenboek voorkomt.
Omdat het CDA o zo graag in de regering wil?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 18:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee hoor, dan zegt Lubbers dat hij, in het landsbelang, de K. zal adviseren om hierop in te gaan en zal vervolgens zich wel actief met de onderhandelingen gaan bemoeien.
Yup. Onder andere.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 19:00 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Omdat het CDA o zo graag in de regering wil?
Het zal mij benieuwen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 19:30 schreef Arcee het volgende:
Volgens Frits Wester is er een doorbraak en is het minderheidskabinet nabij (RTL Nieuws).
Dat dus. Ze zijn net naar buiten gekomen en de plannen zijn idd een minderheidskabinet.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 19:30 schreef Arcee het volgende:
Volgens Frits Wester is er een doorbraak en is het minderheidskabinet nabij (RTL Nieuws).
Let maar eens op hoe groot de PvdA uit de volgende verkiezingen komt, als dit misbaksel van een kabinet er al daadwerkelijk komt natuurlijk.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:41 schreef Linkerrijtje het volgende:
Ze hebben besloten te gaan onderhandelen over een CDA+VVD-kabinet met gedogen van PVV.
Die afschuwelijke PvdA kan dus de klere krijgen.
Wellicht wel, maar het lijkt me sterk dat die groei dan ten koste gaat van VVD of PVV... CDA misschien, maar toch vooral andere linkse partijen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:45 schreef remlof het volgende:
[..]
Let maar eens op hoe groot de PvdA uit de volgende verkiezingen komt, als dit misbaksel van een kabinet er al daadwerkelijk komt natuurlijk.
quote:Basis voor kabinet VVD-CDA
***************************************
` De fractieleiders van VVD,PVV en CDA,
Rutte,Wilders en Verhagen hebben met
informateur Lubbers afgesproken dat er
onderhandelingen komen over een kabinet
van VVD en CDA,met gedoogsteun van de
PVV.
Volgens PVV-leider Wilders waren er met
het CDA principiële meningsverschillen
over onder meer de islam,waardoor de
partijen niet samen in een coalitie
kunnen.Hij is blij dat hij in de Kamer
vrij blijft om te zeggen wat hij wil.
De drie fractieleiders spraken vandaag
met hun eigen fracties over de uitkomst
van de verkennende gesprekken,die begin
deze week begonnen.
Als ze maar de grootste worden hè?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:46 schreef Lekiamh het volgende:
[..]
Wellicht wel, maar het lijkt me sterk dat die groei dan ten koste gaat van VVD of PVV... CDA misschien, maar toch vooral andere linkse partijen.
Mensen verschuiven meestal niet van rechts naar links en andersom.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:45 schreef remlof het volgende:
[..]
Let maar eens op hoe groot de PvdA uit de volgende verkiezingen komt, als dit misbaksel van een kabinet er al daadwerkelijk komt natuurlijk.
Nou dat domme PVV volk stemt gewoon op alles dat tegen is, dus daar kunnen nog wel eens verrassingen uit komenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:49 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Mensen verschuiven meestal niet van rechts naar links en andersom.
Verschuivingen vinden vaak binnen het rechste en linkse blok zelf plaats.
Denk je echt dat dit kabinet, als het er al komt, de kerst haalt?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
Valt goed mee te leven, VVD-CDA kabinet in een tijd van bezuinigingen.
Jij zo te lezen niet, ik denk dat het nog wel eens anders kan liggen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:51 schreef remlof het volgende:
Denk je echt dat dit kabinet, als het er al komt, de kerst haalt?
denk dat elk kabinet wat er met deze uitslag kan worden gevormd er voor kerst weer ligtquote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:51 schreef remlof het volgende:
[..]
Denk je echt dat dit kabinet, als het er al komt, de kerst haalt?
Ik geef ze weinig kans, zelfs met gedoogsteun van amateuristisch extreemrechts hebben ze maar 76 zetels.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:52 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Jij zo te lezen niet, ik denk dat het nog wel eens anders kan liggen.Het is in ieder geval in de basis al een stuk beter dan Paars+.
Welke basis? Die is er nog niet eensquote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:52 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Jij zo te lezen niet, ik denk dat het nog wel eens anders kan liggen.Het is in ieder geval in de basis al een stuk beter dan Paars+.
Ik denk dat Wilders zich niet populairder maakt als hij binnen een half jaar de stekker er al uit trekt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:51 schreef remlof het volgende:
[..]
Denk je echt dat dit kabinet, als het er al komt, de kerst haalt?
Precies genoeg dus, of is dat nou een hele gekke constatering.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:53 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik geef ze weinig kans, zelfs met gedoogsteun van amateuristisch extreemrechts hebben ze maar 76 zetels.
Totdat Brinkman eruit stapt, of een andere PVV neppoliticus gekke dingen gaat doenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:54 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Precies genoeg dus, of is dat nou een hele gekke constatering.
Het betekent wel dat bij elke stemming in de Tweede Kamer alle leden van de betreffende partijen aanwezig moeten zijn om een meerderheid te kunnen garanderen. En reken maar dat de oppositie er alles aan zal doen om wél in groten getale aanwezig te zijn. Ziek worden mag dus niet meer voor VVD-ers, CDA-ers en PVV-ers.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:54 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Precies genoeg dus, of is dat nou een hele gekke constatering.
Ik heb het idee dat Wilders veel gezag heeft binnen de PVV. Ook ben je er kennelijk blind voor dat de PVV tot op heden gewoon een stabiele partij is in Tweede Kamer. Links hoopt op een LPF scenario terwijl dat station voor de PVV al lang gepasseerd is.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:55 schreef remlof het volgende:
Totdat Brinkman eruit stapt, of een andere PVV neppoliticus gekke dingen gaat doen
Ja en in het bericht staat dat er "onderhandelingen gaan komen".quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:55 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Lees de titel van het Teletekst bericht nog eens.
Je hebt altijd de SGP nogquote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Totdat Brinkman eruit stapt, of een andere PVV neppoliticus gekke dingen gaat doen
Lang niet iedere stemming is hoofdelijk hoor. Sterker nog de meeste wetsvoorstellen zullen wellicht ook bij andere partijen op steun kunnen rekenen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:57 schreef Lurf het volgende:
[..]
Het betekent wel dat bij elke stemming in de Tweede Kamer alle leden van de betreffende partijen aanwezig moeten zijn om een meerderheid te kunnen garanderen. En reken maar dat de oppositie er alles aan zal doen om wél in groten getale aanwezig te zijn. Ziek worden mag dus niet meer voor VVD-ers, CDA-ers en PVV-ers.
Ondemocratisch? Hoe kom je daar nou bij?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:58 schreef remlof het volgende:
[..]
Ow ja, die andere ondemocratische partij.
Gaan regeren met steun van racisten en fundamentalisten. Hoe diep kan je zinken als liberale partij?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:58 schreef Breekfast het volgende:Je hebt altijd de SGP nog![]()
Het maakt mij als VVD stemmer weinig uit, als die bezuinigingen er maar door komen. Met een VVD-CDA kabinet kun je echt flink gaan snijden, als Wilders zijn wortels niet verloochent.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:02 schreef Jud1th het volgende:
Gaan regeren met steun van racisten en fundamentalisten. Hoe diep kan je zinken als liberale partij?
Links is in shock. Ze willen niet denken aan het feit dat Nederland aan de vooravond staat van een omwenteling. Ze blijven wanhoopskreten slaken om het blonde 'gevaar' te bezweren.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:57 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat Wilders veel gezag heeft binnen de PVV. Ook ben je er kennelijk blind voor dat de PVV tot op heden gewoon een stabiele partij is in Tweede Kamer. Links hoopt op een LPF scenario terwijl dat station voor de PVV al lang gepasseerd is.
Ach, de voorspellingen van de linkse users op dit forum neem ik sowieso met een korrel zout. Zeker gezien de voorspellingen van de afgelopen weken. Overtuigd als men was dat Paars er zou komen... En nog meer overtuigd van het feit dat het CDA nooit met de PVV zou regeren...quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:51 schreef remlof het volgende:
[..]
Denk je echt dat dit kabinet, als het er al komt, de kerst haalt?
Volgens mij houdt het CDA nauwelijks kiezers over zo...quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:07 schreef attila_de_hun het volgende:
ik vind het echt ongelooflijk dat dit zomaar kan. Er zijn nog opties genoeg voor een meerderheidskabinet. Ik snap ook niet dat CDA hiermee instemt.
Welk meerderheidskabinet? Elke coalitie waar de PvdA in zit is gedoemd te mislukken.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:07 schreef attila_de_hun het volgende:
ik vind het echt ongelooflijk dat dit zomaar kan. Er zijn nog opties genoeg voor een meerderheidskabinet. Ik snap ook niet dat CDA hiermee instemt.
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:08 schreef Ringo het volgende:
Ach, we zijn in ieder geval weer eens van de PvdA verlost. Een zegen.
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:06 schreef nikk het volgende:
[..]
Ach, de voorspellingen van de linkse users op dit forum neem ik sowieso met een korrel zout. Zeker gezien de voorspellingen van de afgelopen weken. Overtuigd als men was dat Paars er zou komen... En nog meer overtuigd van het feit dat het CDA nooit met de PVV zou regeren...
Formeel hoeft een kabinet niet eens te bestaan uit personen die aan een partij verbonden zijn, zo gek is het dus niet. Het de Staten-Generaal die de wetgevende macht vormt, het gaat er dus om dat een kabinet een meerderheid verkrijgt en niet heeft.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:07 schreef attila_de_hun het volgende:
ik vind het echt ongelooflijk dat dit zomaar kan. Er zijn nog opties genoeg voor een meerderheidskabinet. Ik snap ook niet dat CDA hiermee instemt.
Nee het CDA is een toppertje op het gebied van de rit uitzittenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:09 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Welk meerderheidskabinet? Elke coalitie waar de PvdA in zit is gedoemd te mislukken.
Welke omwenteling? De VVD en het CDA zijn al 30 jaar bezig om Nederland kapot te bezuinigen, dus ze gaan gewoon door op de oude weg. Maar houd vooral je oogkleppen op hoorquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:06 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Links is in shock. Ze willen niet denken aan het feit dat Nederland aan de vooravond staat van een omwenteling. Ze blijven wanhoopskreten slaken om het blonde 'gevaar' te bezweren.
nou, gefeliciteerd met je "zegen".quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:08 schreef Ringo het volgende:
Ach, we zijn in ieder geval weer eens van de PvdA verlost. Een zegen.
Niks mis met fors bezuinigen, beter dan op z'n Paars' kaasschaven.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:10 schreef Jud1th het volgende:
Welke omwenteling? De VVD en het CDA zijn al 30 jaar bezig om Nederland kapot te bezuinigen, dus ze gaan gewoon door op de oude weg. Maar houd vooral je oogkleppen op hoor
Prima, maar klaag dan ook niet over een afnemende kwaliteit van de zorg, het onderwijs of een gebrek aan blauw op straat. Als je de overheid in de uitverkoop gooit en alles wegsnijdt moet je ook maar met de gevolgen leven.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:13 schreef Bolkesteijn het volgende:Niks mis met fors bezuinigen, beter dan op z'n Paars' kaasschaven.
OK, maar ik snap verder niet dat het CDA en de VVD dit zo aanpakken. Zij kunnen (gaan) de klappen krijgen, de PVV niet. Ik snap dat echt niet. Ik zou geëist hebben dat de PVV ook mee zou moeten gaan regeren.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:10 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Formeel hoeft een kabinet niet eens te bestaan uit personen die aan een partij verbonden zijn, zo gek is het dus niet. Het de Staten-Generaal die de wetgevende macht vormt, het gaat er dus om dat een kabinet een meerderheid verkrijgt en niet heeft.
Pim Fortuijn was de Hero Brinkman (nou ja, niet helemaal...) van Leefbaar Nederland, dus wat dat betreft heb je wel gelijk dat de PVV in beginsel stabieler is. En het helpt natuurlijk dat Wilders alleenheerser in zijn politieke beweging is en PVV-ers (nog) niet hebben kunnen laten zien wat ze er op bestuurlijk vlak van bakken.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:57 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat Wilders veel gezag heeft binnen de PVV. Ook ben je er kennelijk blind voor dat de PVV tot op heden gewoon een stabiele partij is in Tweede Kamer. Links hoopt op een LPF scenario terwijl dat station voor de PVV al lang gepasseerd is.
De recente ontwikkeling in dit formatieproces is nu juist dat de PVV niet in de mogelijk nieuwe regering komt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:16 schreef Lurf het volgende:
Wat ik nog steeds niet begrijp is, waarom een partij met maar één wezenlijk issue in de regering zou moeten komen. Als de Partij voor de Dieren 25 zetels zou hebben en onderhandelde over regeringsdeelname zou iedereen dat ook vreemd vinden, maar bij de andere one-issue-partij is dat kennelijk niet zo.
Veel verstand van economie heb je niet. Jij wilde zeker 30 jaar lang een torenhoge begrotingstekort van de overheid om de uitkeringen van werkloze luiaards te verdubbelen en om gratis onderwijs, gratis zorg en gratis openbaar vervoer te kunnen bewerkstelligen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:10 schreef Jud1th het volgende:
[..]
Welke omwenteling? De VVD en het CDA zijn al 30 jaar bezig om Nederland kapot te bezuinigen, dus ze gaan gewoon door op de oude weg. Maar houd vooral je oogkleppen op hoor
Als conservatieve VVD stemmer. Liberaal ben je niet als je een regering met (gedoogsteun van) de PVV toejuicht.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:05 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Het maakt mij als VVD stemmer weinig uit, als die bezuinigingen er maar door komen. Met een VVD-CDA kabinet kun je echt flink gaan snijden, als Wilders zijn wortels niet verloochent.
Een hoofdelijke stemming wil alleen maar zeggen dat de partijdiscipline niet gevolgd wordt. Een kamerlid zal nog altijd in persoon aanwezig moeten zijn om een geldige stem uit te kunnen brengen. Juist een hoofdelijke stemming zou nog voor (grotere) meerderheden kunnen zorgen voor een minderheidskabinet, maar als VVD/CDA zou ik daar niet op rekenen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 20:59 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Lang niet iedere stemming is hoofdelijk hoor. Sterker nog de meeste wetsvoorstellen zullen wellicht ook bij andere partijen op steun kunnen rekenen.
Dat. En het was niet eens de opdracht die de informateur van de koningin kreeg. Dat was het onderzoeken van mogelijkheden naar meerderheidskabinetten.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:07 schreef attila_de_hun het volgende:
ik vind het echt ongelooflijk dat dit zomaar kan. Er zijn nog opties genoeg voor een meerderheidskabinet. Ik snap ook niet dat CDA hiermee instemt.
ZING!quote:
Justitie, zorg, sociale zekerheid, dierenrechten, zomaar wat gebieden waar ze genoeg over zeggen. Het is een beetje simpel om de PVV als één-issue-partij neer te zetten.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:16 schreef Lurf het volgende:
[..]
Pim Fortuijn was de Hero Brinkman (nou ja, niet helemaal...) van Leefbaar Nederland, dus wat dat betreft heb je wel gelijk dat de PVV in beginsel stabieler is. En het helpt natuurlijk dat Wilders alleenheerser in zijn politieke beweging is en PVV-ers (nog) niet hebben kunnen laten zien wat ze er op bestuurlijk vlak van bakken.
Wat ik nog steeds niet begrijp is, waarom een partij met maar één wezenlijk issue in de regering zou moeten komen. Als de Partij voor de Dieren 25 zetels zou hebben en onderhandelde over regeringsdeelname zou iedereen dat ook vreemd vinden, maar bij de andere one-issue-partij is dat kennelijk niet zo.
Ik had het ook over het onderhandelen over regeringsdeelname. Een minderheidskabinet met gedoogsteun vind ik trouwens wel een ultiem zwaktebod in dit stadium van de formatie. Ik had Rutte tot nu toe vrij hoog zitten, maar daar moet ik denk ik toch op terugkomen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:19 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De recente ontwikkeling in dit formatieproces is nu juist dat de PVV niet in de mogelijk nieuwe regering komt.
Dat hangt dan af van je definitie van liberaal. Alsof liberaal zijn begint en eindigt met het kunnen roken van een blowtje ofzo.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:21 schreef remlof het volgende:
[..]
Als conservatieve VVD stemmer. Liberaal ben je niet als je een regering met (gedoogsteun van) de PVV toejuicht.
Nadat de wond van het volkse ongenoegen jarenlang heeft doorgeëtterd, is het goed dat ie nu eindelijk verzorging krijgt. De verstikkende nattelappenpolitiek van links maakt de situatie er echt niet beter op.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:21 schreef remlof het volgende:
[..]
Als conservatieve VVD stemmer. Liberaal ben je niet als je een regering met (gedoogsteun van) de PVV toejuicht.
Dat laatste zal niet veel verschillen van wat ik er over denkquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:23 schreef Lekiamh het volgende:
[..]
ZING!
Haha, goeie.
Ben in ieder geval benieuwd waar ze mee gaan komen de volgende week, en vooral wat Lubbers en Bea er over denken.
Het volk hier heeft zoveel welvaart dat ze echte misstanden niet eens meer herkennen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:30 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nadat de wond van het volkse ongenoegen jarenlang heeft doorgeëtterd, is het goed dat ie nu eindelijk verzorging krijgt. De verstikkende nattelappenpolitiek van links maakt de situatie er echt niet beter op.
Dat middenkabinet is gewoon weer de volgende stap als deze onderhandelingen klappen hoor. En dat hangt vooral van het CDA af.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:31 schreef Mike het volgende:
Mocht dit kabinet er komen, dan kan linksstemmend Nederland de PvdA bedanken. Als je weigert aan een middenkabinet te mee te werken en aangeeft dat het aan 'rechts' in om er wat van te maken, dan kun je niet klagen als er vervolgens een rechts kabinet komt.
Zo is het. Maar dat hoef je niet eens als verwijt te brengen, het is verstandige Realpolitik geweest.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:31 schreef Mike het volgende:
Mocht dit kabinet er komen, dan kan linksstemmend Nederland de PvdA bedanken. Als je weigert aan een middenkabinet te mee te werken en aangeeft dat het aan 'rechts' in om er wat van te maken, dan kun je niet klagen als er vervolgens een rechts kabinet komt.
Het volk heeft gesproken, en zo liggen de kaarten. Jij bent het die hier godbetert weer over Marokkanen begint. Ik heb het alleen over de politieke verhoudingen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:31 schreef remlof het volgende:
[..]
Het volk hier heeft zoveel welvaart dat ze echte misstanden niet eens meer herkennen.
Boehoe, alles is de schuld van de marokkanen. Yeah right.
Ik denk ook dat dat nog wel mogelijk is, maar tot nu toe lijken we niet echt de goeie richting in te gaan. Het enige positieve aan zo'n minderheidskabinet zou kunnen zijn, dat er voor elk onderwerp met andere meerderheden wordt gewerkt waardoor er zowel voor links als rechts mogelijkheden liggen om er wat doorheen te krijgen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:32 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat middenkabinet is gewoon weer de volgende stap als deze onderhandelingen klappen hoor. En dat hangt vooral van het CDA af.
Dit. En dat ze absurde eisen bleven stellen bij de verkenningen over Paars plus. Als de PvdA er zo van overtuigd is dat een rechts kabinet een ramp is voor het land, dan moeten ze toch juist alles in het werk stellen om dit te voorkomen?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:31 schreef Mike het volgende:
Mocht dit kabinet er komen, dan kan linksstemmend Nederland de PvdA bedanken. Als je weigert aan een middenkabinet te mee te werken en aangeeft dat het aan 'rechts' in om er wat van te maken, dan kun je niet klagen als er vervolgens een rechts kabinet komt.
Ben jij d'r ook zoeentje, met je 'het volk'.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:34 schreef Ringo het volgende:
[..]
Het volk heeft gesproken, en zo liggen de kaarten. Jij bent het die hier godbetert weer over Marokkanen begint. Ik heb het alleen over de politieke verhoudingen.
Wat voor absurde eisen stelde de PVDA dan?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:36 schreef nikk het volgende:
[..]
Dit. En dat ze absurde eisen bleven stellen bij de verkenningen over Paars plus. Als de PvdA er zo van overtuigd is dat een rechts kabinet een ramp is voor het land, dan moeten ze toch juist alles in het werk stellen om dit te voorkomen?
Ja, ik heb dat vod dat voor het PVV programma door moet gaan wel gelezen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:34 schreef Ringo het volgende:
[..]
Het volk heeft gesproken, en zo liggen de kaarten. Jij bent het die hier godbetert weer over Marokkanen begint. Ik heb het alleen over de politieke verhoudingen.
Nou, dat de VVD water bij de wijn zou doen in plaats van piketpaaltjes te slaan. Absurd, toch? De VVD had godbetert toch wel 1 (rest)zetel meer dan de PvdA, dus het is toch wel duidelijk dat de VVD zijn hele programma mag doorvoeren?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:38 schreef attila_de_hun het volgende:
[..]
Wat voor absurde eisen stelde de PVDA dan?
Juist.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nou, dat de VVD water bij de wijn zou doen in plaats van piketpaaltjes te slaan. Absurd, toch? De VVD had godbetert toch wel 1 (rest)zetel meer dan de PvdA, dus het is toch wel duidelijk dat de VVD zijn hele programma mag doorvoeren?
Jij snapt ook niks...
Ze kunnen vast het CU en de SGP achter zich krijgen daar.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Haha. Elk wetsvoorstel van dit Kabinet gaat stranden in de Eerste Kamer. Of zijn al onze xenofobe feestneuzen hier even vergeten dat de PVV geen zetels heeft in de Senaat?
Voorstel:quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:41 schreef Americanist het volgende:
[..]
Ze kunnen vast het CU en de SGP achter zich krijgen daar.
Dat weet ik wel, maar die club heeft 25 zetels. Daar zal je toch iets mee moeten doen. Je kan door blijven gaan met krampachtig wallen bouwen of een cordon sanitair, of een vluchtheuvelcoalitie die bij voorbaat al ruzie heeft, maar daarmee zorg je niet voor stabiliteit.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:37 schreef Frollo het volgende:
[..]
Ben jij d'r ook zoeentje, met je 'het volk'.
FIY, de helft van de stemmers heeft niet voor CDA, VVD of PVV gekozen.
Pas als dit kabinet er van komt zal ik teleurgesteld zijn in het zelfbeschermend vermogen van onze democratie. Maar ik ben er van overtuigd dat de Tweede Kamer dan haar werk zal doen en dat er dan snel nieuwe verkiezingen komen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:41 schreef Gillette_M5 het volgende:
Hoe voel jeje nu remlof? Moet een teleurstelling voor je zijn.
De CU staat gewoon loodrecht tegenover ongeveer alles wat dit kabinet gaat willenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:41 schreef Americanist het volgende:
[..]
Ze kunnen vast het CU en de SGP achter zich krijgen daar.
Ik weet niet of dat ook zo zal zijn bij een minderheidskabinet.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:39 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Overigens: Als het goed is komt er nog een CDA-congres over regeringsdeelname.
Je snapt hopelijk wel dat die fundamentalisten wel wat terug willen zien voor hun steun he?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:41 schreef Americanist het volgende:Ze kunnen vast het CU en de SGP achter zich krijgen daar.
Dat lijkt me wel toch?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:44 schreef Mike het volgende:
[..]
Ik weet niet of dat ook zo zal zijn bij een minderheidskabinet.
Regeringsdeelname, is er gezegd. Er is niks gezegd over minderheids- of meerderheidsdeelname.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:44 schreef Mike het volgende:
[..]
Ik weet niet of dat ook zo zal zijn bij een minderheidskabinet.
Ik ook. Verhagen ook. Ze worden niet voor niets buiten de coalitie gehouden. Maar ze worden wel serieus bij het spel betrokken. Dat recht hebben ze ook.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:39 schreef remlof het volgende:
[..]
Ja, ik heb dat vod dat voor het PVV programma door moet gaan wel gelezen.
Ja, ik was even de ruime overwinning van de VVD vergeten, die zeker de komende 1000-en jaren in de geschiedenisboeken vermeld komt te staan als voorbeeld van een "landslide victory" en een nieuwe gouden eeuw v/h liberalisme inleidde. Tegen zulke kampioenen begint alleen een pauper over onbenullige dingen zoals milieu, sociale voorzieningen etc... Ik had beter moeten weten.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nou, dat de VVD water bij de wijn zou doen in plaats van piketpaaltjes te slaan. Absurd, toch? De VVD had godbetert toch wel 1 (rest)zetel meer dan de PvdA, dus het is toch wel duidelijk dat de VVD zijn hele programma mag doorvoeren?
Jij snapt ook niks...
Tja, wat heet zelfbeschermend vermogen. Het is en blijft democratie natuurlijk. Hoe zie jij dat beschermend vermogen dan? Dat men zich moet beschermen tegen partijen als de PVV in de politiek? Daarvoor is het toch een democratie? Dat is nou juist wat de PVV nou weer roept over de islam, dat we ons moeten beschermen tegen meer invloed van islam, en met name in de politiek. Nu zeg je eigenlijk hetzelfde als de PVV.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:43 schreef remlof het volgende:
[..]
Pas als dit kabinet er van komt zal ik teleurgesteld zijn in het zelfbeschermend vermogen van onze democratie. Maar ik ben er van overtuigd dat de Tweede Kamer dan haar werk zal doen en dat er dan snel nieuwe verkiezingen komen.
Yep, je hebt gelijk. Heb het even nagezocht.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Regeringsdeelname, is er gezegd. Er is niks gezegd over minderheids- of meerderheidsdeelname.
Boeiend, ik rook geen wiet, ben geen homo, heb geen abortus nodig en als ik dood wil doe ik dat wel zelf. Die Christenen heb ik geen last vanquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:45 schreef Jud1th het volgende:
[..]
Je snapt hopelijk wel dat die fundamentalisten wel wat terug willen zien voor hun steun he?
Nog nooit zijn de christenen zo weggevaagd bij 2e kamer verkiezingen, maar de VVD zet ze weer vrolijk in het centrum van de macht neer
Dan reken ik op het morele inzicht van de CDA-leden.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:46 schreef Mike het volgende:
[..]
Yep, je hebt gelijk. Heb het even nagezocht.
Nee, een realistische uitslag zou een daadwerkelijke deelname van de PVV aan de regering zijn . Dat de PVV nu eens echt verantwoordelijkheid op zich zou nemenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:43 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat weet ik wel, maar die club heeft 25 zetels. Daar zal je toch iets mee moeten doen. Je kan door blijven gaan met krampachtig wallen bouwen of een cordon sanitair, of een vluchtheuvelcoalitie die bij voorbaat al ruzie heeft, maar daarmee zorg je niet voor stabiliteit.
Dit is gewoon een realistisch gevolg van een duidelijke verkiezingsuitslag. Je zal mij niet met een vlag de straat op zien gaan, maar ik wacht rustig af. Vind het wel spannend.
Nee? Tankstations weer dicht op zondag, winkelopenstelling op zondag afgeschaft, kroegen dicht op zaterdagavond 12 uur.....quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:47 schreef Americanist het volgende:
[..]
Boeiend, ik rook geen wiet, ben geen homo, heb geen abortus nodig en als ik dood wil doe ik dat wel zelf. Die Christenen heb ik geen last van
De PVV wil de democratie ontmantelen. Verschillende rechten voor verschillende bevolkingsgroepen. Apartheid heet dat in goed Nederlands.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:46 schreef Gillette_M5 het volgende:
[..]
Tja, wat heet zelfbeschermend vermogen. Het is en blijft democratie natuurlijk. Hoe zie jij dat beschermend vermogen dan? Dat men zich moet beschermen tegen partijen als de PVV in de politiek? Daarvoor is het toch een democratie? Dat is nou juist wat de PVV nou weer roept over de islam, dat we ons moeten beschermen tegen meer invloed van islam, en met name in de politiek. Nu zeg je eigenlijk hetzelfde als de PVV.
Tja ok. Dat vindt jij, maar een van diezelfde groeperingen waar jij het over hebt onderdrukt vrouwen. Dat noem ik ook apartheid.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:49 schreef remlof het volgende:
[..]
De PVV wil de democratie ontmantelen. Verschillende rechten voor verschillende bevolkingsgroepen. Apartheid heet dat in goed Nederlands.
Eerste kamer beoordeelt voorstellen meestal alleen op grond van technische en juridische gronden.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Haha. Elk wetsvoorstel van dit Kabinet gaat stranden in de Eerste Kamer. Of zijn al onze xenofobe feestneuzen hier even vergeten dat de PVV geen zetels heeft in de Senaat?
Vergeet het maar. Pluchegeilheid en natuurlijk de oud-Calvinistische karaktertrek dat 'wat de leiders beslissen goed is'. Dat congres is niks beter dan de congressen in China en de USSR.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:47 schreef remlof het volgende:
[..]
Dan reken ik op het morele inzicht van de CDA-leden.
Hero Brinkman zal zich inderdaad wel in z'n handjes wrijven als dit gedrocht van een kabinet er van komt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:48 schreef Jud1th het volgende:
Overigens geeft deze enorme meerderheid van 1 zetel individuele leden van deze drie partijen heel veel macht binnen hun partij, want er hoeft er maar 1 voor zichzelf te beginnen en ze zijn die meerderheid kwijt. Ik denk dat hierdoor de kans dat dit ook daadwerkelijk gaat gebeuren alleen maar groter is.
Tja, met hun kolderieke programma is het natuurlijk niet zo raar dat juist dát op grote weerstand stuit.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:48 schreef attila_de_hun het volgende:
[..]
Nee, een realistische uitslag zou een daadwerkelijke deelname van de PVV aan de regering zijn . Dat de PVV nu eens echt verantwoordelijkheid op zich zou nemen
Ik hoop dat je het dan over de SGP hebt, want dit zijn bij het CDA allemaal geen discussiepunten.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:48 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee? Tankstations weer dicht op zondag, winkelopenstelling op zondag afgeschaft, kroegen dicht op zaterdagavond 12 uur.....
PVV wil ook de SGP aanpakken?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Gillette_M5 het volgende:
[..]
Tja ok. Dat vindt jij, maar een van diezelfde groeperingen waar jij het over hebt onderdrukt vrouwen. Dat noem ik ook apartheid.
Throw a dog a bone.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:44 schreef remlof het volgende:
[..]
De CU staat gewoon loodrecht tegenover ongeveer alles wat dit kabinet gaat willen
Over Hero Brinkman gesproken, die mag wat mij betreft opflikkeren. Het is echt een stoorelement en een recalcitrant persoon politiek gezien, op dit moment.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef remlof het volgende:
[..]
Hero Brinkman zal zich inderdaad wel in z'n handjes wrijven als dit gedrocht van een kabinet er van komt.
Nee dat valt wel mee, ik hoor steeds meer kritiek van binnenuit het CDA in het openbaar. Die gaan hun mond echt niet houden op een partijcongres.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Vergeet het maar. Pluchegeilheid en natuurlijk de oud-Calvinistische karaktertrek dat 'wat de leiders beslissen goed is'. Dat congres is niks beter dan de congressen in China en de USSR.
Hmm ja, LATEN WE ONDERDRUKKERS BESTRIJDEN DOOR TE GAAN ONDERDRUKKEN.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Gillette_M5 het volgende:
[..]
Tja ok. Dat vindt jij, maar een van diezelfde groeperingen waar jij het over hebt onderdrukt vrouwen. Dat noem ik ook apartheid.
Volgens mij heeft het CDA meer katholieken dan calvinisten in de achterban tegenwoordig.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Vergeet het maar. Pluchegeilheid en natuurlijk de oud-Calvinistische karaktertrek dat 'wat de leiders beslissen goed is'. Dat congres is niks beter dan de congressen in China en de USSR.
Ok, het is wel duidelijk hoe jij in het leven staat. Ik zal je rustig in de goot laten liggen mocht het leven jouw ooit wat minder goed gezind zijnquote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:47 schreef Americanist het volgende:Boeiend, ik rook geen wiet, ben geen homo, heb geen abortus nodig en als ik dood wil doe ik dat wel zelf. Die Christenen heb ik geen last van![]()
Het zijn punten die de SGP en de CU zullen willen in ruil voor steun in de Eerste Kamer.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Mike het volgende:
[..]
Ik hoop dat je het dan over de SGP hebt, want dit zijn bij het CDA allemaal geen discussiepunten.
Maar waarom ze dan ze zoveel macht geven als gedoogpartij. Dat is mijn grote probleem. Ik snap het ook echt niet van het CDA en de VVD. Maargoed, we zullen wel zien verder....quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Ringo het volgende:
[..]
Tja, met hun kolderieke programma is het natuurlijk niet zo raar dat juist dát op grote weerstand stuit.
Dat hebben de Christenen bij het vorige kabinet ook niet voor elkaar gekregen, dus ik maak me weinig zorgen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:48 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee? Tankstations weer dicht op zondag, winkelopenstelling op zondag afgeschaft, kroegen dicht op zaterdagavond 12 uur.....
Die voorstellen worden op hun beurt niet gesteund door het CDA en de VVD. Dat lijkt me toch wel duidelijk. En verder klopt het wat jij stelt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Eerste kamer beoordeelt voorstellen meestal alleen op grond van technische en juridische gronden.
Het lijkt me sterk dat dat nu opeens gaat veranderen.
Voorstellen die tegen de rechtsstaat ingaan (waar Verhagen het steeds over had) zullen ze waarschijnlijk wel blokkeren, maar bezuinigingsvoorstellen is een ander verhaal lijkt me.
Wat een onzin. Op zulke congressen wordt gewoon door alle leden gestemd. Leden die in elke laag van de bevolking zitten en die volop aan het maatschappelijk middenveld deelnemen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Vergeet het maar. Pluchegeilheid en natuurlijk de oud-Calvinistische karaktertrek dat 'wat de leiders beslissen goed is'. Dat congres is niks beter dan de congressen in China en de USSR.
Goedzo, ik geloof in zelfredzaamheid. Die Christelijke naastenliefde heb ik niets mee.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:52 schreef Jud1th het volgende:
[..]
Ok, het is wel duidelijk hoe jij in het leven staat. Ik zal je rustig in de goot laten liggen mocht het leven jouw ooit wat minder goed gezind zijn
Ja, mijn politieke kennissen roepen dat ook. Tot ze op het congres zitten en een oude wijze man (Lubbers, Van Agt, Aantjes) gaat vertellen hoe goed de genomen besluiten zijn.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:51 schreef remlof het volgende:
[..]
Nee dat valt wel mee, ik hoor steeds meer kritiek van binnenuit het CDA in het openbaar. Die gaan hun mond echt niet houden op een partijcongres.
je bent zeker zo iemand die gelooft dat succes 100% door je eigen inbreng komt?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:53 schreef Americanist het volgende:
[..]
Goedzo, ik geloof in zelfredzaamheid. Die Christelijke naastenliefde heb ik niets mee.
Haha.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:51 schreef remlof het volgende:
[..]
Nee dat valt wel mee, ik hoor steeds meer kritiek van binnenuit het CDA in het openbaar. Die gaan hun mond echt niet houden op een partijcongres.
Falen in ieder geval wel.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:54 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
je bent zeker zo iemand die gelooft dat succes 100% door je eigen inbreng komt?
Dan ben je vast iemand die z'n huis nooit uitkomt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:55 schreef ethiraseth het volgende:
Moet de eerste CDA'er met een ruggegraat nog tegenkomen ja.
Je vergeet de klassieker "in het landsbelang"quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ja, mijn politieke kennissen roepen dat ook. Tot ze op het congres zitten en een oude wijze man (Lubbers, Van Agt, Aantjes) gaat vertellen hoe goed de genomen besluiten zijn.
En nu helemaal: "Dankzij onze onderhandelingen zijn we, ondanks halvering van ons zetelaantal en het feit dat we de vierde(!) partij van Nederland zijn, toch weer in de regering gekomen."
Heus, dat congres is een wassen neus.
Wat schattig naief.quote:
En de angst voor Paars+quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:55 schreef attila_de_hun het volgende:Je vergeet de klassieker "in het landsbelang"
Ehh, dat gaan zeker Lubbers, Van Agt en Aantjes echt niet zeggen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ja, mijn politieke kennissen roepen dat ook. Tot ze op het congres zitten en een oude wijze man (Lubbers, Van Agt, Aantjes) gaat vertellen hoe goed de genomen besluiten zijn.
En nu helemaal: "Dankzij onze onderhandelingen zijn we, ondanks halvering van ons zetelaantal en het feit dat we de vierde(!) partij van Nederland zijn, toch weer in de regering gekomen."
Heus, dat congres is een wassen neus.
Begin maar over milieu en dierenwelzijn. Dan trekken ze opeens hun klep wel open (alhoewel, Balkenende trachte ook weer stiekem de europese natuurbeschermingswetgeving te verzwakken, dat weer wel)quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:55 schreef ethiraseth het volgende:
Moet de eerste CDA'er met een ruggegraat nog tegenkomen ja.
Daar is echt geen angst voor, hoor. Na zo'n verkiezingsnederlaag is het even goed toeven in de oppositie en bij Paars+ ligt de hele rechtervleugel open om stemmen te winnen.quote:
Hoezo dat? Er zitten nu al bewindslieden in de fractie.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:57 schreef remlof het volgende:
Het zal trouwens nog een hele klus worden om CDA'ers te vinden die in een kabinet met gedoogsteun van extreemrechts willen gaan zitten volgens mij.
Als minister en staatssecretaris bedoelde ik. Niet in de fractie maar in het kabinet dus.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:58 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Hoezo dat? Er zitten nu al bewindslieden in de fractie.
Huh, wat? Het CDA is juist zeer dier- en milieu-onvriendelijk (teveel boeren die er op stemmen), ik volg je niet helemaal?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:57 schreef attila_de_hun het volgende:Begin maar over milieu en dierenwelzijn. Dan trekken ze opeens hun klep wel open (alhoewel, Balkenende trachte ook weer stiekem de europese natuurbeschermingswetgeving te verzwakken, dat weer wel)
Denk dat mensen als Hirsch Ballin, Klink, Verhagen niet kunnen wachten om weer een ministerie te leiden.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:57 schreef remlof het volgende:
[..]
Ehh, dat gaan zeker Lubbers, Van Agt en Aantjes echt niet zeggen.
Het zal trouwens nog een hele klus worden om CDA'ers te vinden die in een kabinet met gedoogsteun van extreemrechts willen gaan zitten volgens mij.
Een links persoon die mij naief noemt, dat is pas schattig.quote:
Dat zeg ik. Er zitten nu al CDA-bewindslieden in de fractie.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:59 schreef remlof het volgende:
[..]
Als minister en staatssecretaris bedoelde ik. Niet in de fractie maar in het kabinet dus.
Je weet toch ook niet wat Rutte en Wilders hebben bekokstoofd. Die twee zijn oude maatjes. Waren al plannetjes aan het smeden toen paars nog aan de macht was. Die snappen het spel heus. De nadruk van de coalitiebesprekingen komt te liggen op economie en een 'daadkrachtige overheid'. Het mes in subsidies, een anti-uitvreterspolitiek, back to no-nonsense. Onderwerp islam wordt zoveel mogelijk vermeden, af en toe roept Wilders iets en dan kijkt Rutte even heel bedenkelijk en dan gaan ze vrolijk verder. Een pragmatisch handenuitdemouwenoffensief om de grootste onvrede bij 'het volk' weg te nemen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:52 schreef attila_de_hun het volgende:
[..]
Maar waarom ze dan ze zoveel macht geven als gedoogpartij. Dat is mijn grote probleem. Ik snap het ook echt niet van het CDA en de VVD. Maargoed, we zullen wel zien verder....
Ik denk dat christenen wel degelijk koste wat kost paars tegen willen houden, ze zijn veel te bang voor bepaalde maatregelen die paars zou kunnen nemen (b.v. afschaffing van de zondagsrust). Ik denk dat ze dat belangrijker vinden dan een eventuele grote winst bij volgende verkiezingen. Dat is volgens mij ook de reden waarom de SGP heeft aangegeven een rechts kabinet te willen gedogen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:58 schreef Mike het volgende:Daar is echt geen angst voor, hoor. Na zo'n verkiezingsnederlaag is het even goed toeven in de oppositie en bij Paars+ ligt de hele rechtervleugel open om stemmen te winnen.
Ik bedoelde juist dat dat CDA-ers juist boos worden wanneer anderen voorstellen dat milieu en dierenwelzijn meer aandacht zouden moeten krijgen. Dan zijn ze opeesn wel ferm.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 21:59 schreef Jud1th het volgende:
[..]
Huh, wat? Het CDA is juist zeer dier- en milieu-onvriendelijk (teveel boeren die er op stemmen), ik volg je niet helemaal?
Ik denk dat het misschien verstandig is als je een keer het programma van het CDA doorleest of kijkt wat het CDA besluit op congressen, want het CDA is niet tegen open winkels op zondag. Dat wordt per gemeente overgelaten aan het bestuur dat daar zit.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:02 schreef Jud1th het volgende:
[..]
Ik denk dat christenen wel degelijk koste wat kost paars tegen willen houden, ze zijn veel te bang voor bepaalde maatregelen die paars zou kunnen nemen (b.v. afschaffing van de zondagsrust). Ik denk dat ze dat belangrijker vinden dan een eventuele grote winst bij volgende verkiezingen. Dat is volgens mij ook de reden waarom de SGP heeft aangegeven een rechts kabinet te willen gedogen.
De zondagsrust is toch eigenlijk al afgeschaft? Ik ken weinig winkels die op zondag gesloten zijn, zelfs de supermarkten in kleine dorpjes zijn tegenwoordig open dan.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:02 schreef Jud1th het volgende:
[..]
Ik denk dat christenen wel degelijk koste wat kost paars tegen willen houden, ze zijn veel te bang voor bepaalde maatregelen die paars zou kunnen nemen (b.v. afschaffing van de zondagsrust). Ik denk dat ze dat belangrijker vinden dan een eventuele grote winst bij volgende verkiezingen. Dat is volgens mij ook de reden waarom de SGP heeft aangegeven een rechts kabinet te willen gedogen.
In de fractie zitten is wat anders dan verantwoordelijkheid dragen in een kabinet dat alleen kan bestaan met gedoogsteun van extreemrechts. Wat snap jij daar niet aan?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:00 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dat zeg ik. Er zitten nu al CDA-bewindslieden in de fractie.
Wat begrijp je daar niet aan?
En dat klopt. Ik snap dan ook niet dat Lubbers deze uitkomst accpteert.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:09 schreef Toad het volgende:
Wat een risico neemt Maxime Verhagen. Ik zie het CDA-congres niet zo maar instemmen met deze optie.
Pechtold heeft inmiddels een kamerdebat met Lubbers aangevraagd. Een minderheidscoalitie stond niet in zijn opdracht, zegt hij.
Ja hoor. Dat is wel de minste van Verhagen's zorgenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:09 schreef Toad het volgende:
Wat een risico neemt Maxime Verhagen. Ik zie het CDA-congres niet zo maar instemmen met deze optie.
Pfff. Naieveling. Lubbers heeft niks onderzocht. Die heeft de partijen opdracht gegeven informeel (blijkbaar mag dat in eens wel van de PVV) te gaan praten en met voorstellen te komen. Hij kan best aan Bea gaan melden dat er geen meerderheidskabinet is uitgekomen, maar dat er wel uitzicht is op een minderheidskabinet met gedoogsteun en dat hij dat, met het oog op het landsbelang (anders lange formatie enz enz) aanbeveelt om te laten onderzoeken.quote:Pechtold heeft inmiddels een kamerdebat met Lubbers aangevraagd. Een minderheidscoalitie ondezoeken was niet de opdracht aan Lubbers, zegt hij.
Soms tref je aantrekkelijke opties aan buiten de opdracht die je hebt met meegekregen. Pechtold is gewoon een slechte verliezer.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:09 schreef Toad het volgende:
Wat een risico neemt Maxime Verhagen. Ik zie het CDA-congres niet zo maar instemmen met deze optie.
Pechtold heeft inmiddels een kamerdebat met Lubbers aangevraagd. Een minderheidscoalitie ondezoeken was niet de opdracht aan Lubbers, zegt hij.
Lubbers heeft het ook niet onderzocht, want het was "informeel".quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:09 schreef Toad het volgende:
Wat een risico neemt Maxime Verhagen. Ik zie het CDA-congres niet zo maar instemmen met deze optie.
Pechtold heeft inmiddels een kamerdebat met Lubbers aangevraagd. Een minderheidscoalitie ondezoeken was niet de opdracht aan Lubbers, zegt hij.
Pechtold moet zich misschien maar even niet met deze zaken bemoeien. Dit soort zoutslakkerij komt op mij heel wanhopig over.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:09 schreef Toad het volgende:
Wat een risico neemt Maxime Verhagen. Ik zie het CDA-congres niet zo maar instemmen met deze optie.
Pechtold heeft inmiddels een kamerdebat met Lubbers aangevraagd. Een minderheidscoalitie stond niet in zijn opdracht, zegt hij.
Dat is jouw mening, maar jij stelde dat het voor het CDA een zware klus zou worden kandidaten te vinden die in het VVD/CDA-kabinet zitting willen nemen als feit.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:08 schreef remlof het volgende:
[..]
In de fractie zitten is wat anders dan verantwoordelijkheid dragen in een kabinet dat alleen kan bestaan met gedoogsteun van extreemrechts. Wat snap jij daar niet aan?
Waarin het CDA helemaal afgeslacht gaat worden. Die PS verkiezingen bedoel je?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:16 schreef Teteteterek het volgende:
Dat gezeik over die Eerste Kamer ook steeds...
Voordat het eerste wetsvoorstel van dit kabinet bij de senaat arriveert, zijn de provinciaale staten-verkiezingen al geweest...
Wat wordt de precieze zetelverdeling, meneer de Hond?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:17 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Waarin het CDA helemaal afgeslacht gaat worden. Die PS verkiezingen bedoel je?
CDA stemmers zijn bijna de enige die bij die verkiezingen komen opdagenquote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:17 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Waarin het CDA helemaal afgeslacht gaat worden. Die PS verkiezingen bedoel je?
Geen idee. Maar ik weet wel, dat het CDA veel spijt gaat krijgen van deze stap. CDA-kennissen zijn des duivels hierover.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:18 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Wat wordt de precieze zetelverdeling, meneer de Hond?
Dat kunnen ze dan duidelijk maken op het congres. Mocht dat voor al je niet-kennissen ook gelden, dan komt er dus niet zo'n kabinet.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:19 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geen idee. Maar ik weet wel, dat het CDA veel spijt gaat krijgen van deze stap. CDA-kennissen zijn des duivels hierover.
Instemmen met verkenningen is niet hetzelfde als verantwoordelijkheid nemen voor beleid.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:17 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dat is jouw mening, maar jij stelde dat het voor het CDA een zware klus zou worden kandidaten te vinden die in het VVD/CDA-kabinet zitting willen nemen als feit.
Waaruit blijkt dit dan, want bewindslieden in het de huidige fractie hebben ze genoeg? En het is dezelfde fractie die dus ingestemd heeft met formele onderhandelingen.
Omdat jij 'zware klus' als feit presenteert vraag ik nogmaals om een deugdelijke staving van het gestelde.
Je verwacht niet dat, als die CDA-zetels verdwijnen, dat die dan op naam de PVV dan wel VVD komen te staan?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:19 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geen idee. Maar ik weet wel, dat het CDA veel spijt gaat krijgen van deze stap. CDA-kennissen zijn des duivels hierover.
Deze keer niet.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:19 schreef Americanist het volgende:
[..]
CDA stemmers zijn bijna de enige die bij die verkiezingen komen opdagen
Jij kent er een paar duizend, neem ik aan?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:19 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geen idee. Maar ik weet wel, dat het CDA veel spijt gaat krijgen van deze stap. CDA-kennissen zijn des duivels hierover.
Nee. Ik verwacht veel groei voor D66 en hier in Brabant voor de SP (ivm Organon en zo).quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:21 schreef Teteteterek het volgende:
[..]
Je verwacht niet dat, als die CDA-zetels verdwijnen, dat die dan op naam de PVV dan wel VVD komen te staan?
Dit is geen antwoord op de vraag waaruit zou moeten blijken dat het een zware klus wordt voor het CDA om kandidaten te vinden voor de VVD/CDA-regering.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:21 schreef remlof het volgende:
[..]
Instemmen met verkenningen is niet hetzelfde als verantwoordelijkheid nemen voor beleid.
Och, wie wil er nu op zijn CV hebben staan dat hij minister was in het Kabinet met de kortste zittingsduur uit de geschiedenis en dat werd gesteund door een stel fascisten?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:23 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dit is geen antwoord op de vraag waaruit, volgens jou, blijkt dat het een zware klus wordt voor het CDA om kandidaten te vinden voor de VVD/CDA-regering.
Ik vind dat jij overdrijft.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:19 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geen idee. Maar ik weet wel, dat het CDA veel spijt gaat krijgen van deze stap. CDA-kennissen zijn des duivels hierover.
Geniet er maar van dat je dat nu nog mag vinden. Over een tijdje mag dat niet meer.quote:
Ja, lid ook en bezoek alle congressen dus weet een beetje hoe het er aan toe gaat.quote:
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:25 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geniet er maar van dat je dat nu nog mag vinden. Over een tijdje mag dat niet meer.
Je hoeft de vraag niet bij mij terug te leggen, want ik heb al aangegeven dat de huidige fractie voldoende bewindslieden herbergt die ook nog eens thans demissionair hun taken vervullen.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Och, wie wil er nu op zijn CV hebben staan dat hij minister was in het Kabinet met de kortste zittingsduur uit de geschiedenis en dat werd gesteund door een stel fascisten?
Wat niet hetzelfde is als automatisch ook een dergelijke post accepteren in een Bruin Kabinet, hoor.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:26 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Je hoeft de vraag niet bij mij terug te leggen, want ik heb al aangegeven dat de huidige fractie voldoende bewindslieden herbergt die ook nog eens demissionair hun taken vervullen.
Waarheen? Ik loop niet weg. Dat doen alleen rechtse lafbekken, na eerst hier de ruif te hebben leeggegeten met Kinderbijslag, studiefinanciering en onderwijs.quote:
Wat een zuur weer.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:25 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geniet er maar van dat je dat nu nog mag vinden. Over een tijdje mag dat niet meer.
Een rood kabinet is pas smerig.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Wat niet hetzelfde is als automatisch ook een dergelijke post accepteren in een Bruin Kabinet, hoor.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |