De eerste kabinetscrisis zal in ieder geval ook niet lang op zich laten wachten. Kabinet Bruin 1, hoe verzinnen ze hetquote:Op donderdag 29 juli 2010 18:48 schreef Flounder het volgende:
Jazeker, we krijgen op zeer korte termijn een rechts kabinet.De formele onderhandelingen zijn nu met recht slechts een formaliteit.
Dit is echt heel goed nieuws. Links kan de pot op, Nederland wordt opnieuw ingericht.quote:Kenners: rechts heeft flinke kans van slagen
telegraaf
29-7-2010
DEN HAAG - De kans is groot dat er een rechts kabinet komt. Dat denken enkele deskundigen op het gebied van staatsrecht. Ook voor het CDA, dat eerder de indruk gaf niet veel te voelen voor een rechtse samenwerking met VVD en PVV, kleven er voordelen aan deelname aan zo'n regering.
Politicoloog Rinus van Schendelen van de Erasmus Universiteit schat de kans op een rechts kabinet nu al in op meer dan 50 procent. Donderdag zaten VVD-leider Mark Rutte, Geert Wilders (PVV) en Maxime Verhagen (CDA) voor de vierde dag op rij aan tafel op informele basis. Als de fracties vrijdag besluiten formeel met elkaar te gaan praten, groeien de kansen op een rechts kabinet alleen maar verder, stelt Van Schendelen.
Volgens de politicoloog zijn bezwaren van het CDA over PVV-voorstellen op het gebied van immigratie of de zogenoemde 'kopvoddentaks' makkelijk weg te nemen. „Het zijn retorische barrières van Wilders, want dergelijke rechten zijn zwaar verankerd in Europese wetgeving.” Van Schendelen verwacht daarom dat Verhagen weinig moeite zal hebben zijn achterban ervan te overtuigen dat deelname aan een rechts kabinet mogelijk moet zijn.
Ook Hans Engels, hoogleraar staatsrecht in Groningen, verwacht niet dat de christendemocraten in de weg gaan staan van een rechts kabinet. In theorie kan een CDA-congres straks zijn veto erover uitspreken, maar Engels ziet het niet gebeuren. Volgens hem zijn CDA-leden in de praktijk nogal meegaand. „Ze volgen de leider toch wel.”
Verder ligt deelname in de cultuur van deze partij besloten, zegt Engels. „Ze krijgen al snel het gevoel van landsbelang en geloven dat een kabinet zonder het CDA niet perfect is. Niet in de regering zitten, voelt voor hen onnatuurlijk.” Engels schat de kans dat er een rechts kabinet komt nu al op ongeveer 75 procent.
Van Schendelen denkt dat het CDA ook wil meeregeren omdat de partij genoeg oud-bewindslieden klaar heeft staan voor zware posten. Verder wil zij punten, behaald in het vorige kabinet op het gebied van geloof, veiligstellen. Daarnaast is het een goede manier om te herstellen van de verkiezingsnederlaag. „Als je een ongeluk hebt gehad met de auto en je mankeert niet zoveel, dan raadt een agent je aan om snel weer achter het stuur te klimmen. Voordat je bang wordt weer de weg op te gaan.”
De manier waarop informateur Ruud Lubbers de drie partijen via een tussenstap aan tafel heeft gekregen, noemt Van Schendelen „perfect”. Volgens hem was het vroeger heel normaal dat partijleiders „zelf een nieuwe regering in elkaar zetten”.
Hoogleraar Engels is het daarmee niet eens. Hij noemt het „ongebruikelijk en wonderlijk”. Anne Bos, onderzoeker bij het Centrum voor Parlementaire Geschiedenis in Nijmegen, deelt die mening. „Het is niet eerder zo voorgekomen dat de informateur bij gesprekken ontbreekt.” Volgens haar wordt er bij formele gesprekken verslag gedaan en gearchiveerd. Hoewel deze informatie pas op de zeer lange termijn van tientallen jaren beschikbaar komt, is deze voor onderzoekers welkom. Bos: „Historici zijn nieuwsgierig.”
Zoals ik al zei....quote:Ook Hans Engels, hoogleraar staatsrecht in Groningen, verwacht niet dat de christendemocraten in de weg gaan staan van een rechts kabinet. In theorie kan een CDA-congres straks zijn veto erover uitspreken, maar Engels ziet het niet gebeuren. Volgens hem zijn CDA-leden in de praktijk nogal meegaand. „Ze volgen de leider toch wel.”
Verder ligt deelname in de cultuur van deze partij besloten, zegt Engels. „Ze krijgen al snel het gevoel van landsbelang en geloven dat een kabinet zonder het CDA niet perfect is. Niet in de regering zitten, voelt voor hen onnatuurlijk.”
Heerlijk om jouw frustraties te lezen.quote:Op donderdag 29 juli 2010 19:04 schreef du_ke het volgende:
[..]
De eerste kabinetscrisis zal in ieder geval ook niet lang op zich laten wachten. Kabinet Bruin 1, hoe verzinnen ze het
Nee, dat hadden we de afgelopen jaren met de PvdA niet nee.quote:Op donderdag 29 juli 2010 19:17 schreef ethiraseth het volgende:
Benieuwd hoeveel dagen het duurt voor de eerste crisis er binnen de PVV ontstaat. 25 leden die Wilders allemaal moet controleren op hetgeen ze in de media roepen, ik geef het hem te doen.
Ach, als je kijkt naar de afgelopen 2 jaar zijn er 2 kabinetten gevallen waar de PvdA inzat en hebben 4 kabinetten waar het CDA inzat het einde niet gehaald. Maar goed, iedereen verdient een 5e kans blijkbaar.quote:Op donderdag 29 juli 2010 20:59 schreef eriksd het volgende:
Nee, dat hadden we de afgelopen jaren met de PvdA niet nee.![]()
![]()
De vraag was ook niet of het terecht was, het ging mij om de vraag of het voorbehouden is aan de PVV om schandalen te veroorzaken. Het antwoord is nee.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:03 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Ach, als je kijkt naar de afgelopen 2 jaar zijn er 2 kabinetten gevallen waar de PvdA inzat en hebben 4 kabinetten waar het CDA inzat het einde niet gehaald. Maar goed, iedereen verdient een 5e kans blijkbaar.
Daar ging het mij ook niet om, maar er wordt door velen gesmuld bij het idee van weer een kabinet met het CDA. Terwijl die juist niet echt een goede naam hebben opgebouwd de laatste tijd met stabiele kabinetten. Terwijl dat juist wel is wat het land nodig heeft, een kabinet wat vooruit wil in plaats van een beetje gaan staan te wankelen op de plek, zoals hoogstwaarschijnlijk met het CDA gebeurd.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:04 schreef eriksd het volgende:
De vraag was ook niet of het terecht was, het ging mij om de vraag of het voorbehouden is aan de PVV om schandalen te veroorzaken. Het antwoord is nee.
Naar verhouding scoort de PVV natuurlijk wel heel erg hoog. Stukken hoger dan bijvoorbeeld de PvdA of CDAquote:Op donderdag 29 juli 2010 21:04 schreef eriksd het volgende:
[..]
De vraag was ook niet of het terecht was, het ging mij om de vraag of het voorbehouden is aan de PVV om schandalen te veroorzaken. Het antwoord is nee.
Of Engels zei het, jij las het, en sprak hem vervolgens na om intelligent over te komen.quote:
Dat is waar. Maar eerlijk is eerlijk: ze scoren wel lager dan bijvoorbeeld een GroenLinks.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:09 schreef du_ke het volgende:
[..]
Naar verhouding scoort de PVV natuurlijk wel heel erg hoog. Stukken hoger dan bijvoorbeeld de PvdA of CDA
Nee hoor, L_V zegt al dagen lang dat hij het CDA wel in dit kabinet ziet stappen om maar aan de macht te blijven.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:21 schreef Morendo het volgende:
Of Engels zei het, jij las het, en sprak hem vervolgens na om intelligent over te komen.
Alsof er een Nederlander is die denkt dat het CDA de mogelijkheid laat lopen om samen, en alleen, met de VVD te gaan regeren.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:22 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Nee hoor, L_V zegt al dagen lang dat hij het CDA wel in dit kabinet ziet stappen om maar aan de macht te blijven.
Beticht hem dan ook niet van napraten van iemand anders.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:24 schreef Morendo het volgende:
Alsof er een Nederlander is die denkt dat het CDA de mogelijkheid laat lopen om samen, en alleen, met de VVD te gaan regeren.
Ja hoor, die zijn er genoeg. Ferdo bijvoorbeeld, in diverse topics.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:24 schreef Morendo het volgende:
[..]
Alsof er een Nederlander is die denkt dat het CDA de mogelijkheid laat lopen om samen, en alleen, met de VVD te gaan regeren.
Strikt genomen deed ik dat ook niet. Ik hield alleen de mogelijkheid open.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:25 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Beticht hem dan ook niet van napraten van iemand anders.
Natuurlijk bedoelde je het als mogelijkheid.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:31 schreef Morendo het volgende:
Strikt genomen deed ik dat ook niet. Ik hield alleen de mogelijkheid open.
Touchy, touchy.quote:Op donderdag 29 juli 2010 21:34 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Natuurlijk bedoelde je het als mogelijkheid.
Iemand up to date over deze punten?quote:Van Schendelen denkt dat het CDA ook wil meeregeren omdat de partij genoeg oud-bewindslieden klaar heeft staan voor zware posten. Verder wil zij punten, behaald in het vorige kabinet op het gebied van geloof, veiligstellen.
Helaas ben ik hier ook nogal bang voor.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 06:08 schreef boyv het volgende:
Een dergelijk kabinet lijkt me overigens behoorlijk conservatief en enorm slecht voor de waarborging van onze privacy.
Ik snap dat Geert en VVD wel wat zien in zo'n Big Brother-samenleving die schijnveiligheid creëert, maar hoop toch echt niet dat het CDA () hier ook voor zwicht. Het zou nogal zonde zijn als we hier binnenkort in een controlestaat leven, voor zover ze je nu nog niet kunnen tracken dan..
dit dusquote:Op donderdag 29 juli 2010 19:08 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Dit is echt heel goed nieuws. Links kan de pot op, Nederland wordt opnieuw ingericht.
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om de PvdA uit de regering te houden. Deze moslimpartij zal geen poot aan de grond krijgen de komende 4 jaar.
Ik heb het vorige week voorspeld: er komt een rechts kabinet.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 07:52 schreef verzekkie het volgende:
Vandaag gaat het duidelijk worden of er een rechts kabinet komt. Maar laten we eerlijk zijn, als dat niet lukt, zijn de opties op en moeten we weer naar de stembus.
ik zet mn nsb petje alvast opquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Ik heb het vorige week voorspeld: er komt een rechts kabinet.
Linkse fokkers hebben mij daarover weggehoond.
Maar ik had ook voorspeld dat Paars+ er zeker niet zou komen.
Ook daarover ben ik weggehoond.
Wie het laatst lacht ....![]()
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om die vreselijke PvdA uit de regering te houden.
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
Noem eens wat puntjes als je wilquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
LOL u mad?quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:05 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Noem eens wat puntjes als je wil
Ik vind het ook een kut partij hoor, maar ik hoor graag waar je exact op doelt.
Nee, ik wil graag wat puntjes horen waaruit hetgeen blijkt wat hij beweert.quote:
zoals ik het zie en waarschijnlik meerderen gaan vvd en pvv aan de macht hier admit nederland mag wel isquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:16 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Nee, ik wil graag wat puntjes horen waaruit hetgeen blijkt wat hij beweert.
Natuurlijk vermoed ik ook dat het bij wat oppervlakkig geleuter blijft, compleet verschoond van ook maar het geringste historisch besef. Maar een mens mag toch hopen?
Zo maar een PvdA' er vandaag in het nieuws: http://www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland/2010/07/pronk_praten_met_taliban.htmlquote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:05 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Noem eens wat puntjes als je wil
Ik vind het ook een kut partij hoor, maar ik hoor graag waar je exact op doelt.
Ik vrees dat Linkerrijtje niet met een weloverwogen betoog op de proppen komt waarin hij uitlegt waarom de PvdA een kutpartij is die ons land kapot heeft gemaakt.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:16 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Nee, ik wil graag wat puntjes horen waaruit hetgeen blijkt wat hij beweert.
Natuurlijk vermoed ik ook dat het bij wat oppervlakkig geleuter blijft, compleet verschoond van ook maar het geringste historisch besef. Maar een mens mag toch hopen?
Een man met verstand. Het is overduidelijk dat de oorlog tegen de Taliban onmogelijk valt te winnen. Daar weten de Russen en Britten alles van. Beter wordt er gezocht naar een oplossing die kan leiden tot vrede.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:05 schreef verzekkie het volgende:
[..]
Zo maar een PvdA' er vandaag in het nieuws: http://www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland/2010/07/pronk_praten_met_taliban.html
hahahahahahaha. Ik wil jou echt een keer in het echt ontmoeten.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 08:00 schreef Linkerrijtje het volgende:
[..]
Ik heb het vorige week voorspeld: er komt een rechts kabinet.
Linkse fokkers hebben mij daarover weggehoond.
Maar ik had ook voorspeld dat Paars+ er zeker niet zou komen.
Ook daarover ben ik weggehoond.
Wie het laatst lacht ....![]()
Alles maar dan ook alles is geoorloofd om die vreselijke PvdA uit de regering te houden.
Deze partij heeft Nederland kapot gemaakt met zijn voorliefde voor moslims.
Ik vind eerlijk gezegd zorgwekkend dat er mensen zoals hij rondlopen in ons landquote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:32 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
hahahahahahaha. Ik wil jou echt een keer in het echt ontmoeten.
De moslim CDA'ers willen ook niet; Islamitische CDA’ers willen niet met PVVquote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:40 schreef alors het volgende:
Ik hoorde op radio1 een ontevreden CDA'er, het zou me ook verbazen als Verhagen niet teruggefloten wordt.
Goh, wie had dat gedacht.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:47 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De moslim CDA'ers willen ook niet; Islamitische CDA’ers willen niet met PVV
Ze hebben overigens wel gelijk.quote:Ondervraagde gemeenteraadsleden vinden de PVV-standpunten en uitspraken van Wilders onverenigbaar met het gedachtegoed van het Christen Democratisch Appèl.
zijn dat veel CDA-leden??quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:47 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De moslim CDA'ers willen ook niet; Islamitische CDA’ers willen niet met PVV
Wilders kom er maar in. CDA'ers zijn moslimknuffelaars en daar gaat de PVV mee in een kabinet zitten!quote:En dat terwijl het CDA juist de ambitie heeft om meer moslimstemmers te trekken en ze in potentie meer zou kunnen aanspreken dan de linkse partijen.’
Ik niet. Linksen staan bekend om hun meedogenloze geweld jegens andersdenkenden.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 09:32 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
hahahahahahaha. Ik wil jou echt een keer in het echt ontmoeten.
Zal wel, maar met dit kabinet ben je tenminste wel verzekerd van privacy in je eigen auto.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 06:08 schreef boyv het volgende:
Een dergelijk kabinet lijkt me overigens behoorlijk conservatief en enorm slecht voor de waarborging van onze privacy.
Ik snap dat Geert en VVD wel wat zien in zo'n Big Brother-samenleving die schijnveiligheid creëert, maar hoop toch echt niet dat het CDA () hier ook voor zwicht. Het zou nogal zonde zijn als we hier binnenkort in een controlestaat leven, voor zover ze je nu nog niet kunnen tracken dan..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |