dat klopt ook, topic ging gewoon snel maar dat kwam door wat anders geloof ik... dus ik zou zeggen... continue as alwaysquote:Op zondag 6 december 2009 11:01 schreef Cassandra87 het volgende:
Ik vind er erg weinig slow chat in zitten maar ok..
+1 goede Modquote:Op zondag 6 december 2009 11:04 schreef Re het volgende:
dat klopt ook, topic ging gewoon snel maar dat kwam door wat anders geloof ik... dus ik zou zeggen... continue as always
Een nieuw topic openen is niet moeilijk hoor.quote:Op zaterdag 5 december 2009 21:52 schreef francis998 het volgende:
zo...klotp hij was gesloten..maar geen nieuwe...en ik heb geen flauw idee hoe dit te doen...dus maar afwachten.
Hier vandaag een rustiger dagje..ben lichtelijk ziekjes(diarree en moe)dus zit al lekker in bed...verder niet echt veel te melden..behalve dat ik gemiddeld 2 a 3 keer per dag moet denken over de uitslag..en zowieso wat voor soort uitslag het is..
Nee robijn intensiefquote:Op zondag 6 december 2009 12:50 schreef Cassandra87 het volgende:
Is dat nieuw? Vandaar dat er nog geen topic open was.
Pfoe ik zit lekker in t klusforum te neuzen. Gisteren zijn we nog ff langs mijn huisje gereden (voor t eerst) en volgens mij schiet t echt op! Er staan al 3 verdiepingen, met een beetje mazzel hoef ik nog maar een half jaartje te wachten, heb er zin in!
Post maar foto's als het klaar is.quote:Op zondag 6 december 2009 12:57 schreef Cassandra87 het volgende:
Jaaa, huiskamer en eetkamer wordt beige/zandkleurig met donkerbruin, lekkere brede bank en laag tv meubel, eettfel nog geen idee, mijn keuken wordt gigantisch gaaf (ik ben een echte keukenprinsesdol op koken dus dat wordt echt super!! tevens t duurste in mn huis haha)
Slaapkamer wordt een muur dieppaars en 3 muren lila, bijna wit, badkamer standaard anders werd t te duur, en in de extra kamer zóu een collegaatje een kamer huren maar ik zie dr vanaf.. voor t geld hoef ik t niet te doen en voor de gezelschap ook niet want mijn niet/welvriendje zal regelmatig over de vloer komen..
Dus daar komt een fotostudio in
En overal collage's van events die ik heb gefotografeerd, supertof! Zelfs een oude saxofoon regelen voor aan de muur, zie t al helemaal voor me![]()
Niets bijzonders eigenlijk. Neutraal de muren wit. kozijnen blauw.quote:Op zondag 6 december 2009 13:33 schreef Cassandra87 het volgende:
Even aangepastnav een discussie vanochtend
Ik heb altijd al geweten hoe ik mijn woning wilde hebben. Mijn ex en ik waren bezig met een koopwoning en had t toen ook al in mn hoofd, huiskamer, google maar eens op babykamer texas. Die kleuren komen overwegend voor in mijn woning. Lekker neutraal. Hoe is je woning nu ingericht?
Ik raak niet t overzicht kwijt maar wil wel eens wisselen. Paars is overwegend mijn favoriete kleur, maar ik moet wel kijken dat ik mijn meubels neutraal doe zodat ik zonder moeite ooit over t paars heen kan schilderen in een andere kleur naar keuze.
Hoe gaat het eigenlijk? Want ik heb al een tijdje niet meer gezien hier.quote:
het gaat vreemd. morgen heb ik het eerste gesprek voor een wa-jong. Ik zal je morgen wel een pm sturen.quote:Op zondag 6 december 2009 14:57 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Hoe gaat het eigenlijk? Want ik heb al een tijdje niet meer gezien hier.
Succes morgenquote:Op zondag 6 december 2009 15:56 schreef blessed19 het volgende:
[..]
het gaat vreemd. morgen heb ik het eerste gesprek voor een wa-jong. Ik zal je morgen wel een pm sturen.
Keep us updatedquote:Op zondag 6 december 2009 15:56 schreef blessed19 het volgende:
[..]
het gaat vreemd. morgen heb ik het eerste gesprek voor een wa-jong. Ik zal je morgen wel een pm sturen.
Gelukkig is voor wajong voorlopig nog niet ter sprake gekomen.quote:Op zondag 6 december 2009 21:54 schreef ScarFace- het volgende:
Als je in 2010 een wajong gaat aanvragen kom je in het "nieuwe systeem"belachelijk dat ze hierop bezuinigen.
Succes blessed19 het komt goed
quote:Op zondag 6 december 2009 22:03 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Gelukkig is voor wajong voorlopig nog niet ter sprake gekomen.
M.i moet je dat ook proberen te vermijden, zo'n label "arbeidsongeschikt" is echt niet leuk om mee rond te lopen.quote:Op zondag 6 december 2009 22:03 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Gelukkig is voor wajong voorlopig nog niet ter sprake gekomen.
Erger nog is dat mensen het niet begrijpen en je zien als profiteur. Je kan beter helemaal in het gips lopen, dat snapt iedereen .Kille maatschappij aan het worden.quote:Op maandag 7 december 2009 10:25 schreef BlueMage het volgende:
[..]
M.i moet je dat ook proberen te vermijden, zo'n label "arbeidsongeschikt" is echt niet leuk om mee rond te lopen.
Klopt, je hebt helemaal gelijk. Ik spreek nu dagelijks een autistische jongen via een chat van een RLS, en ik heb er grote moeite mee hem serieus te nemen, vooral als ie het heeft over zijn dagbesteding etc.quote:Op maandag 7 december 2009 10:59 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Erger nog is dat mensen het niet begrijpen en je zien als profiteur. Je kan beter helemaal in het gips lopen, dat snapt iedereen .Kille maatschappij aan het worden.
De film "onrendabelen"recentelijk op tv zegt al genoegd. De maatschappij ziet je vandaag de dag als dader ipv slachtoffer. Een parasiet die de "hardwerkende Nederlander", het stokpaardje van de VVD, aan broodroof doet.
Zo erg is het inmiddels al.
Alleen om die reden is het doodeng om contact met anderen te hebben. Contacten zijn niet meer veilig. Iedereen lijkt knetterhard geworden. Nuance is ver te zoeken vandaag de dag. Waar is de gemoedelijkheid van de jaren 70 gebleven![]()
Ook vrees ik weer dat regering de sociale zekerheid stukje voor beetje blijft afbreken. Afganistan moet worden betaald, de JSF en andere speeltjes daar is wel geld genoeg voor. En natuurlijk de banken die er een grote puinzooi hebben gemaakt worden kostte wat het kost gered. En wie mag dat betalen: de zwaksten in de samenleving. Mensen aan de onderkant, mensen met een uitkering.
Helemaal horror wordt het als die klote VVD (de meest asociale mensen van Nederland) weer ooit in de regering komt. Het zijn je grootste vijanden.
Je hebt dan geen inlevingsvermogen. Zoals een groeiende groep.quote:Op maandag 7 december 2009 11:32 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Klopt, je hebt helemaal gelijk. Ik spreek nu dagelijks een autistische jongen via een chat van een RLS, en ik heb er grote moeite mee hem serieus te nemen, vooral als ie het heeft over zijn dagbesteding etc.
Ik heb er sowieso erg veel moeite mee om mensen die zwak zijn en zich niet sterk opstellen, serieus te nemen. Da's dan misschien mijn gebrek.
Geen inlevingsvermogen.. Hmm, misschien post ik toch in het juiste topique danquote:Op maandag 7 december 2009 11:40 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je hebt dan geen inlevingsvermogen. Zoals een groeiende groep.
Welkomquote:Op maandag 7 december 2009 11:46 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Geen inlevingsvermogen.. Hmm, misschien post ik toch in het juiste topique dan
nee je bent gewoon trollerig irritant... dat is wat anders...quote:Op maandag 7 december 2009 11:46 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Geen inlevingsvermogen.. Hmm, misschien post ik toch in het juiste topique dan
Misschien weet ie het niet eens dat hij PDD heeft.quote:Op maandag 7 december 2009 11:53 schreef Re het volgende:
[..]
nee je bent gewoon trollerig irritant... dat is wat anders...
Ik ben gewoon eerlijk over wat hier gezegd wordt. Dat je dat irritant vindt kan ik wel begrijpen, maar het is niet trollerig bedoeldquote:Op maandag 7 december 2009 11:53 schreef Re het volgende:
[..]
nee je bent gewoon trollerig irritant... dat is wat anders...
leuk voor je zeg.quote:Op maandag 7 december 2009 12:06 schreef Cassandra87 het volgende:
Zooo.. beoordelingsgesprek gehad, lekker positief, door gezeik met mijn huidige leiding op termijn iets minder profijt.. maar wellicht dat ik dat in de loop van de tijd nog kan rechttrekken.
En nog iets leuks, mijn moeder die echt héél moeilijk is, is wel helemaal weg van mijn vriendjeDus dat beschouw ik echt als een mooie 'zegening'.
Al met al ben ik lekker aan t werk met heerlijke muziek op na een fijne nacht en een goed gesprek voor mijn nieuwe baan, me = happy
read the sarcasm between the linesquote:Op maandag 7 december 2009 12:13 schreef ScarFace- het volgende:
Of mensen maken een kloon aan, natuurlijk.
kan je dit stukje teskst miss ff uitleggen ik ben de draad namelijk een beetje kwijt.quote:Op maandag 7 december 2009 12:08 schreef Cassandra87 het volgende:
Volgens mij mag iedereen zich in dit topic wél vereerd worden dat er mensen zijn die zich blijkbaar registreren voor t eerst om iets te melden over autismeEn dat voor een klasse mensen die de moeite niet waard zijn. Hulde.
En dít is dus een vooroordeel. Had dat zelfde vooroordeel trouwens op basis van t beeld wat in de maatschappij werd geschetst. Maar ben toch van t tegendeel bewezenquote:Op maandag 7 december 2009 11:46 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Geen inlevingsvermogen.. Hmm, misschien post ik toch in het juiste topique dan
De vraag is: waar leg je de grens. Ik herken er wel wat in, mensen die zich heel kwetsbaar opstellen, daar houd ik ook niet van. Auti’s die rustig de boot proberen af te houden met: ‘Dan krijg ik te veel prikkels’. Oefenen met drukte is net als met leren hardlopen: je kunt beginnen met kleine stappen, en door gewenning kun je uiteindelijk een stuk meer aan.quote:Op maandag 7 december 2009 11:32 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Klopt, je hebt helemaal gelijk. Ik spreek nu dagelijks een autistische jongen via een chat van een RLS, en ik heb er grote moeite mee hem serieus te nemen, vooral als ie het heeft over zijn dagbesteding etc.
Ik heb er sowieso erg veel moeite mee om mensen die zwak zijn en zich niet sterk opstellen, serieus te nemen. Da's dan misschien mijn gebrek.
Steeds iets meer proberen moet wel op de goeie manier gebeuren, anders raak je op een gegeven moment tóch overloadedquote:Op maandag 7 december 2009 13:19 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
De vraag is: waar leg je de grens. Ik herken er wel wat in, mensen die zich heel kwetsbaar opstellen, daar houd ik ook niet van. Auti’s die rustig de boot proberen af te houden met: ‘Dan krijg ik te veel prikkels’. Oefenen met drukte is net als met leren hardlopen: je kunt beginnen met kleine stappen, en door gewenning kun je uiteindelijk een stuk meer aan.
Dat klopt voor de 1 misschien wel maar lang niet voor iedereen, er zijn ook genoeg mensen die hun grenzen nu wel kennen en gewoon (al is het tijdelijk) geen behoefte hebben aan telkens over het randje te gaan. Zodat ze op hun manier het beste functioneren op de voor hen meest prettige en rustige manier.quote:Op maandag 7 december 2009 13:19 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
De vraag is: waar leg je de grens. Ik herken er wel wat in, mensen die zich heel kwetsbaar opstellen, daar houd ik ook niet van. Auti’s die rustig de boot proberen af te houden met: ‘Dan krijg ik te veel prikkels’. Oefenen met drukte is net als met leren hardlopen: je kunt beginnen met kleine stappen, en door gewenning kun je uiteindelijk een stuk meer aan.
tja...iedereen is anders..dus ook is elke autist weer anders.quote:De vraag is: waar leg je de grens. Ik herken er wel wat in, mensen die zich heel kwetsbaar opstellen, daar houd ik ook niet van. Auti’s die rustig de boot proberen af te houden met: ‘Dan krijg ik te veel prikkels’. Oefenen met drukte is net als met leren hardlopen: je kunt beginnen met kleine stappen, en door gewenning kun je uiteindelijk een stuk meer aan.
Ja, dat kan best kloppen. Ik ken geen autist echt goed, of ik moet eigenlijk zeggen, geen autisten die gewoon aanspreekbaar zijn als normale mensen, dus bij mij is dat alleen nog in vooroordelen bekend. Ik verdiep me ook liever in mensen, niet in stoornissen en labeltjes.quote:Op maandag 7 december 2009 12:54 schreef Cassandra87 het volgende:
[..]
En dít is dus een vooroordeel. Had dat zelfde vooroordeel trouwens op basis van t beeld wat in de maatschappij werd geschetst. Maar ben toch van t tegendeel bewezen
How true... Dat is ook nog één van de doelen die ik het liefst dit jaar zou willen verwezenlijkenquote:Op maandag 7 december 2009 17:21 schreef Logician het volgende:
pm gelezen en beantwoord
wbt jezelf over je grenzen trekken, ik heb perioden dat ik er op fiep om mijn grenzen op te zoeken en perioden dat ik de rust nodig heb en mezelf even in mijn veilige zone laat. Ups and downs, maar ik zou nooit een oordeel kunnen en willen geven over een ander omdat ik geen enkel idee heb van wat hun grenzen zijn en hoe hun overload zich uit. m.a.w gewoon iedereen in zijn waarde laten en als die gene zelf aangeeft iets te willen diegene daarin steunen zo veel als ik kan. Ik zou nooit iemand pushen ieg mijn ervaring met autisten is dat dit vaak ook juist net avrechts werkt en juist extra stress oplevert.
Je kan het vergelijken met stoppen met roken, dat lukt ook alleen als je er echt zelf achter staat.
Dat was een van de dingen die me zo nieuwsgierig maakten.. Ik was benieuwd of hoe een buitenstaander tegen een autist aankeek zorgdroeg voor hoe een autist zich naar de buitenwereld opstelde. En deels is dit inderdaad bevestigd. Een soort houding door onzekerheid die 100% meevalt indien je er doorheen prikt. Verder heb ik niet zo veel moeite met mensen die zich anders gedragen zoals spraak wat ik ergens zag terugkomen.quote:Ja, dat kan best kloppen. Ik ken geen autist echt goed, of ik moet eigenlijk zeggen, geen autisten die gewoon aanspreekbaar zijn als normale mensen, dus bij mij is dat alleen nog in vooroordelen bekend. Ik verdiep me ook liever in mensen, niet in stoornissen en labeltjes
Ik doelde op mijzelf dat ik geen Wajong heb en dat ook niet aan de orde is.quote:Op zondag 6 december 2009 22:20 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Wijzigingen wajong
Je bedoelt de mensen die al in de wajong zitten?
Tja die hebben het ook niet breed hoor![]()
Die vage 25% regeling voor "studenten" ook. Straks is een (re) integratie traject ook nog een studie zeker.
Als het gezellig wordt kom ik niet hoor veels te engquote:
Wat is er mis met een Wajongquote:Op maandag 7 december 2009 19:06 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik doelde op mijzelf dat ik geen Wajong heb en dat ook niet aan de orde is.
Er is niets mis met wajong. Alleen het heeft ook een keerzijde. Maar als ik in aanmerking voor wajong kom dan zou ik dat niet erg vinden. Alleen dat is voorlopig nog niet aan de orde.quote:Op maandag 7 december 2009 19:17 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Wat is er mis met een Wajong't schijnt dat het aantrekkelijker wordt voor werkgevers om een wajonger in te huren vanwege de financiele voordelen. En zeker vanaf 1 januari 2010.
Ik heb er ook niet veel moeite mee, maar het vereist wel extra aandacht om met zo iemand echt goed om te kunnen gaan. IRL vooral. Daarnaast is het voor de persoon in kwestie lastig om met mij om te gaan. IRL ben ik net zoals hier, vaak hard en direct, maar ook wel eens compleet niet serieusquote:Op maandag 7 december 2009 18:54 schreef Cassandra87 het volgende:
Nog niet gestopt thrackan?
[..]
Dat was een van de dingen die me zo nieuwsgierig maakten.. Ik was benieuwd of hoe een buitenstaander tegen een autist aankeek zorgdroeg voor hoe een autist zich naar de buitenwereld opstelde. En deels is dit inderdaad bevestigd. Een soort houding door onzekerheid die 100% meevalt indien je er doorheen prikt. Verder heb ik niet zo veel moeite met mensen die zich anders gedragen zoals spraak wat ik ergens zag terugkomen.
Ik merk dat autisten via internet heel normale personen zijn en ontzettend leuk in de omgang, maar dat je IRL wel vaak meteen merkt dat er iets mis is. Maar als je dan hoort dat zo'n persoon in de WAO (WIA) zit, in de dagbesteding zit waar ie dan de snoeppot ofzo mag beheren, en geen noemenswaardig sociaal leven heeft dan heb ik wel even medelijden; zo'n persoon kan toch een veel leuker leven hebben dan ie nu heeft?quote:De meeste autisten ken ik via internet, met de meesten gewoon redelijk tot goed contact, 1 vanuit mijn schooltijd dat er belletjes gaan rinkelen, dit en dit is daar naar terug te leiden. En ook nog bijv. dat ik iemand ken en nog steeds totaal niet met t labeltje eens ben. Dus t verschilt per persoon.
Ik moet bekennen dat ik geinteresseerd ben in het onderwerp autisme maar veel meer nog in de personen omdat ik sowieso sociaal gezien nieuwsgierig ben naar mensen en hun opvattingen, autist of niet.
Dus als je leven bestaat uit snoeppotbeheer bij de dagbesteding dan denk je van jezelf, ik voel me gelukkig zo, ik had niet liever een leuke baan met veel sociale contacten, een hoop leuke vrienden om dingen mee te gaan doen, en een vriendin/vrouw om gelukkig mee te worden gehad?quote:Op maandag 7 december 2009 19:39 schreef Logician het volgende:
Wie bepaald er wat een leuk leven is jij? Of de (elke) persoon in kwestie zelf?
Wie zegt dat diegene daar behoefte aan heeft? Wie ben jij om te bepalen wat iemand nodig heeft om gelukkig te zijn? Wat is geluk eigenlijk?quote:Op maandag 7 december 2009 19:48 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dus als je leven bestaat uit snoeppotbeheer bij de dagbesteding dan denk je van jezelf, ik voel me gelukkig zo, ik had niet liever een leuke baan met veel sociale contacten, een hoop leuke vrienden om dingen mee te gaan doen, en een vriendin/vrouw om gelukkig mee te worden gehad?
Ja dat weet ik niet, als je gehandicapt bent dan verlang je ook naar een leven zonder deze handicap, tenminste dat is doorgaans het geval, dus ik dacht eigenlijk dat dat bij Autisme ook wel het geval zou zijn?quote:Op maandag 7 december 2009 19:52 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Wie zegt dat diegene daar behoefte aan heeft? Wie ben jij om te bepalen wat iemand nodig heeft om gelukkig te zijn? Wat is geluk eigenlijk?
Dat klopt inderdaad, maar dan heb je het wel over mensen met een normaal intelligentie niveau. Mensen met laag niveau hebben dat niet.quote:Op maandag 7 december 2009 19:57 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ja dat weet ik niet, als je gehandicapt bent dan verlang je ook naar een leven zonder deze handicap, tenminste dat is doorgaans het geval, dus ik dacht eigenlijk dat dat bij Autisme ook wel het geval zou zijn?
Ben je zelf autistisch? En ben je gelukkig?
Ik heb er ook een, maar ik hou elke maand nog wel wat over hoor. Maar ik geef ook in principe niks uit aan onnodige dingen.quote:Op zondag 6 december 2009 22:26 schreef francis998 het volgende:
zowieso met een uitkering heb je het niet breed..ik heb er tijdelijk een..een jeetje...wat moet je goed zijn in rekenen..wil je wat kunnen overhouden per maand
Gelukkig, ik heb die uitkering al van voor die datum, en ik leer nu nog, dus voor mij veranderd er niksquote:# Uitgangspunt wordt wat jongeren wél kunnen, in plaats van wat zij niet kunnen. Voor alle jongeren geldt dat zij in principe moeten werken of leren. Dit geldt ook voor jongeren met een beperking.
# De wijziging geldt voor nieuwe Wajongers (vanaf 2010), niet voor wie nu al in de Wajong zit, of voor 1 januari 2010 een uitkering heeft aangevraagd en recht heeft op basis van de huidige Wajong.
het gaat bij de wa-jong ook om aanvragen VANAF 1 jan.quote:Op maandag 7 december 2009 20:26 schreef sander-3 het volgende:
[..]
Ik heb er ook een, maar ik hou elke maand nog wel wat over hoor. Maar ik geef ook in principe niks uit aan onnodige dingen.
[..]
Gelukkig, ik heb die uitkering al van voor die datum, en ik leer nu nog, dus voor mij veranderd er niks
Hard en direct, dat past wel bij onze cultuur. In het buitenland kent men dit veel minder. Ik herken wel iets in je laatste alinea.quote:Op maandag 7 december 2009 19:25 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ik heb er ook niet veel moeite mee, maar het vereist wel extra aandacht om met zo iemand echt goed om te kunnen gaan. IRL vooral. Daarnaast is het voor de persoon in kwestie lastig om met mij om te gaan. IRL ben ik net zoals hier, vaak hard en direct, maar ook wel eens compleet niet serieus.
Daarom ben ik ook niet snel geneigd om een autist tot mijn vriendengroep te rekenen.
[..]
Ik merk dat autisten via internet heel normale personen zijn en ontzettend leuk in de omgang, maar dat je IRL wel vaak meteen merkt dat er iets mis is. Maar als je dan hoort dat zo'n persoon in de WAO (WIA) zit, in de dagbesteding zit waar ie dan de snoeppot ofzo mag beheren, en geen noemenswaardig sociaal leven heeft dan heb ik wel even medelijden; zo'n persoon kan toch een veel leuker leven hebben dan ie nu heeft?
Wacht, dan heb je nog nooit een echt autismeforum gezienquote:Op maandag 7 december 2009 19:48 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dus als je leven bestaat uit snoeppotbeheer bij de dagbesteding dan denk je van jezelf, ik voel me gelukkig zo, ik had niet liever een leuke baan met veel sociale contacten, een hoop leuke vrienden om dingen mee te gaan doen, en een vriendin/vrouw om gelukkig mee te worden gehad?
quote:Op maandag 7 december 2009 20:52 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Wacht, dan heb je nog nooit een echt autismeforum gezien![]()
Daar zitten de echte tistjes. Die zouden voor geen goud willen ruilen. Argumenten:
A) Ik zou mezelf niet meer herkennen.
B) Als ik geen autisme had, had ik waarschijnlijk een heel ander leven dan nu.
C) Ik zou niet meer mij zijn, zonder autisme. Ik heb geen autisme, ik ben autistisch.
Die groep autisten hamert er steeds weer op het leven van normale mensen vaak verre van rooskleurig is. Jammer, want zo’n houding belemmert persoonlijke groei.
Daar ben ik het mee eens! Misschien kun je er gewoon een stukje bovenuit groeien om beter om te gaan met je beperking etcquote:Op maandag 7 december 2009 20:52 schreef sempron2400 het volgende:
Die groep autisten hamert er steeds weer op het leven van normale mensen vaak verre van rooskleurig is. Jammer, want zo’n houding belemmert persoonlijke groei.
Zonder beperking kan je ook in die put blijven zitten hoor.quote:Op maandag 7 december 2009 21:05 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Daar ben ik het mee eens! Misschien kun je er gewoon een stukje bovenuit groeien om beter om te gaan met je beperking etc. Met zulke dingen worden 'normale mensen' ook dagelijks geconfronteerd. Ik heb ook moeten leren voor mezelf op te komen, leren te flirten en sociale contacten te maken, en een beetje voor de dag leren te komen op een sollicitatiegesprek.. maar ik heb niets om op terug te vallen qua beperking voor als het even niet lukt. Ik moet door, uithuilen en opnieuw beginnen. Als je een beperking hebt is het in die gevallen soms makkelijk om in die put te blijven zitten, maar dat zou slecht voor je persoonlijke ontwikkeling zijn
.
Natuurlijk, dat klopt! Maar we hadden het hier dus over die mensen op dat autismeforum die hun beperking aangrijpen om in de put te blijven zitten.quote:Op maandag 7 december 2009 21:11 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Zonder beperking kan je ook in die put blijven zitten hoor.
Die mensen snap ik niet en wil ik ook niet snappen.quote:Op maandag 7 december 2009 21:18 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Natuurlijk, dat klopt! Maar we hadden het hier dus over die mensen op dat autismeforum die hun beperking aangrijpen om in de put te blijven zitten.
hmm..tja..maar ik heb weer een schuld van bijna 5600 die ik moet afbetalen. En probeer te sparen(miss dat ik over +/- half jaar uit nederland vertrek) ik weet gewoon niet waar/met wat ik er over 6 maanden ben...ik weet totaal niet waar mijn dichtbijzijnde toekomst heen gaat.quote:Op maandag 7 december 2009 20:26 schreef sander-3 het volgende:
[..]
Ik heb er ook een, maar ik hou elke maand nog wel wat over hoor. Maar ik geef ook in principe niks uit aan onnodige dingen.
[..]
Gelukkig, ik heb die uitkering al van voor die datum, en ik leer nu nog, dus voor mij veranderd er niks
idd zoiets heb ik dus ook. soms gebruik ik het in mijn voordeel..en in mijn omgevin(ma) buit dit nooit uit..alleen dit zorgt soms wel voor de nodige frustratie..omdat het soms duidelijk merkbaar is aan mijn lichaamstaal dat ik geen zin heb.quote:Op dinsdag 8 december 2009 00:02 schreef Cassandra87 het volgende:
Ik ben niet gediagnosticeerd en zal ook geen diagnose krijgen maar weet toch precies wat je bedoeld.. En dat is mijn grootste mankement. Ik kan geen nee zeggen. Ik doe praktisch alles voor iedereen omdat ik te hulpvaardig ben zelfs als ik iemand niet mag
Maar buiten t nee zeggen heb ik nog een handicap, ik bied te snel mijn hulp áán (al doe ik dát niet als ik je niet mag) en waar dat van daan komt geen idee, ook een automatisme..
En als iemand echt belangrijk voor me is ga ik door t vuur voor diegene en over mijn eigen grenzen heen. Gelukkig is dat er op dit moment maar een en die zal dit nimmer uitbuiten, misschien juist daarom dat ik alles voor diegene zou overhebben.
Raar iets, hulpvaardig zijn.
Ik ga even verder denken als bril.. En mn hond uitlaten.
Dat dus, ik heb ook geen beperking op terug te vallen, ik wil terug naar school, krijg geen stufi meer, moet dus keihard werken om de rekeningen + school te betalen, heb ook geen WAJONG om op terug te vallen, maar toch zou ik dat ook allemaal niet willen, ik ben blij dat ik gezond ben en idd ook bij tegenslag moet ik gewoon door.quote:Op maandag 7 december 2009 21:05 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Daar ben ik het mee eens! Misschien kun je er gewoon een stukje bovenuit groeien om beter om te gaan met je beperking etc. Met zulke dingen worden 'normale mensen' ook dagelijks geconfronteerd. Ik heb ook moeten leren voor mezelf op te komen, leren te flirten en sociale contacten te maken, en een beetje voor de dag leren te komen op een sollicitatiegesprek.. maar ik heb niets om op terug te vallen qua beperking voor als het even niet lukt. Ik moet door, uithuilen en opnieuw beginnen. Als je een beperking hebt is het in die gevallen soms makkelijk om in die put te blijven zitten, maar dat zou slecht voor je persoonlijke ontwikkeling zijn
.
Goeie vraag.. En héél origineel ook.. Vorige week maandag met mn moeders auto naar school gereden, laat thuis gekomen, gelijk bed in gedonderd en de dinsdag daarop had ik m nodig kunnen hebben maar ipv zelf met de auto te gaan werd ik per toeval opgehaald.. en de rest van de week ook geen auto nodig gehad dus mn bril is in vergetelheid geraakt..quote:Op dinsdag 8 december 2009 11:17 schreef DeepChord het volgende:
[..]
De enige juiste vraag die nu gesteld kan worden:
Waar heb je het voor het laatst gebruikt?
In je jaszak? In je regenjaszak? Onder je kussen? Onder het bed? Op het nachtkastje? Op het aanrecht? In de vriezer/ijskast?quote:Op dinsdag 8 december 2009 11:20 schreef Cassandra87 het volgende:
[..]
Goeie vraag.. En héél origineel ook.. Vorige week maandag met mn moeders auto naar school gereden, laat thuis gekomen, gelijk bed in gedonderd en de dinsdag daarop had ik m nodig kunnen hebben maar ipv zelf met de auto te gaan werd ik per toeval opgehaald.. en de rest van de week ook geen auto nodig gehad dus mn bril is in vergetelheid geraakt..
Nou ja, als ie maar weg eens. Ik doe geen oog dicht 's-nacht.quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:22 schreef robuust89 het volgende:
hij is weggejaagd door de kerstliedjes
Workshops in een boek over Asperger en seksualiteit? Wat moet ik me daarbij voorstellen? Dat iemand puntsgewijs kennis moet gaan maken met zijn/haar eigen lichaam en dat van de andere sekse?quote:Op dinsdag 8 december 2009 12:03 schreef robuust89 het volgende:
2 asperger en seksualiteit - i.henault. damn, echt heel uitgebreid! goed boek! achterin staan er workshops, maar daar heb ik niet super veel aan, en weet ook niet of dat helemaal voor mij bedoeld is (ik is 20, heb dan wel een beetje een verlate puberteit, maar toch)
Ik denk dat iedereen daar niet onberoerd van blijft. Of je nou een autist, schizofreen, MPS'er of wat dan ook bent.quote:Op dinsdag 8 december 2009 13:54 schreef Cassandra87 het volgende:
vroeg me al af hoe dat dan gaat, kan me niet voorstellen dat ik onberoerd blijf als ik met een aantrekkelijke man naakt knuffel
dat naakt knuffelen met iemand..mij niet gezien. Met of zonder gevoel..ik weet 't niet. Het idee alleen al vind ik niks.quote:Op dinsdag 8 december 2009 14:11 schreef Cassandra87 het volgende:
Zo bedoel ik t ook nietAls ik geen gevoel bij iemand heb zou ik het zo kunnen (even t gevoel over mezelf daargelaten) maar als ik iemand aantrekkelijk vind what so ever zou ik toch wel even slikken. Dan steekt er in mijn geval nog niet eens een vlaggestok omhoog
Maar dan moet je echt dat stukje zien wat ik bedoel, dat gaat van naakt knuffelen naar masseren, en allemaal zonder lust, een aparte gewaarwording.
Is je bril al terecht?quote:Op dinsdag 8 december 2009 18:49 schreef Cassandra87 het volgende:
wat is dat jiji wat je wel eens aan t einde van gebruikt?
Je gevoel niet tonen is absoluut niet erg, zolang je je gevoel maar kwijt kunt, en waar en hoe maakt niet uit, via een (beste) vriend, internet, schrift.. Opkroppen is alleen niet goed.. Op termijn
dat jijiji..is een vorm van schrijven binnen de familie(via de chat) voor lachen..quote:Op dinsdag 8 december 2009 18:49 schreef Cassandra87 het volgende:
wat is dat jiji wat je wel eens aan t einde van gebruikt?
Je gevoel niet tonen is absoluut niet erg, zolang je je gevoel maar kwijt kunt, en waar en hoe maakt niet uit, via een (beste) vriend, internet, schrift.. Opkroppen is alleen niet goed.. Op termijn
hmm...ik hoop idd dat je bril terecht..is. Anders moet je denken..waar je de laatste dag met je bril was...en waar die zou kunnen zijnquote:Op dinsdag 8 december 2009 19:19 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Is je bril al terecht?Je moet gaan zoeken op laatste plaats waar je denkt dat je bril kan liggen. En daar zal je bril zeker liggen.
Hahaquote:Op dinsdag 8 december 2009 20:26 schreef francis998 het volgende:
[..]
dat jijiji..is een vorm van schrijven binnen de familie(via de chat) voor lachen..
[..]
hmm...ik hoop idd dat je bril terecht..is. Anders moet je denken..waar je de laatste dag met je bril was...en waar die zou kunnen zijn
mooi zo dat is ook de bedoeling..dat je er een positief gevoel aan overhoudtquote:Op dinsdag 8 december 2009 21:46 schreef Thrackan het volgende:
Sodemieters, wat kan een simpel gesprek soms toch een enorme trein in gang zetten!
Ik houd het even bij de hele korte samenvatting dat ik ernstig posiitief ben over wat de psych me vandaag allemaal heeft verteld, laten vertellen en wat daar tot nu toe al de gevolgen van zijn.
Maar natuurlijk! Het laatste wat een topic moet worden is alleen maar een slowchat tussen een beperkt aantal stamgasten dat anderen buitensluit bijvoorbeeld. Vrijheid blijheid -- meer zielen, meer vreugd.quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:28 schreef Evelien het volgende:
Ik merk dat dit vooral een topic is voor mensen met autisme... Is er ook ruimte om vragen te stellen voor 'outsiders'?
Duidelijkheid is volgens mij echt nummer één.quote:Op woensdag 9 december 2009 00:40 schreef Perico het volgende:
[..]
Maar natuurlijk! Het laatste wat een topic moet worden is alleen maar een slowchat tussen een beperkt aantal stamgasten dat anderen buitensluit bijvoorbeeld. Vrijheid blijheid -- meer zielen, meer vreugd.
Ik heb het zelf als ongediagnosticeerde Asperger op hangen en wurgen gered tot Drs. aan toe. Wat bewijst dat je AS leerling niet per se naar het speciale onderwijs hoeft te gaan, ook al zal hij het er moeilijk krijgen (vooral als het er hard aan toe gaat).
Waar wil je praktische tips voor hebben, omgang met de leerlingen? Voor Aspergers werkt vriendelijkheid en duidelijkheid het best, en starheid en autoriteit doen dichtslaan, net als boosheid en bevelen. Je kunt soms niet duidelijk genoeg zijn, ze hebben het ook vaak niet in zich om te vragen als iets niet duidelijk is.
Sla je de juiste toon aan dan is er heel veel te bereiken met Aspergers, die inderdaad erg leergierig en creatief zijn. En doorgaans goed aan duidelijke regels gehoorzamen.
Dat is waar ja. Een uitkering is er ook om in de basisbehoeften te kunnen voorzien.quote:Op zondag 6 december 2009 22:26 schreef francis998 het volgende:
zowieso met een uitkering heb je het niet breed..ik heb er tijdelijk een..een jeetje...wat moet je goed zijn in rekenen..wil je wat kunnen overhouden per maand
Informeer eens of er een Passerschool bij jullie in de beurt is. (google als je het niet kent).quote:Op dinsdag 8 december 2009 22:28 schreef Evelien het volgende:
Ik merk dat dit vooral een topic is voor mensen met autisme... Is er ook ruimte om vragen te stellen voor 'outsiders'?
Ik doe de pabo en loop momenteel mijn eindstage op een reguliere basisschool. Ik heb in mijn stagegroep (7/8) twee kinderen met autisme (eentje klassiek zoals mijn mentor het noemt, eentje met asperger) en vooral de eerste, een meisje van 10, maakt het me soms erg moeilijk. Ze is nogal aanwezig, maakt veel vreemde geluiden en bewegingen, gaat krijsen als iets haar niet zint (en dat kan het minste of geringste zijn) en vindt geen aansluiting in de klas. Ik vind het erg rot voor haar; ze heeft ook nog eens een instabiele thuissituatie.
Waarschijnlijk gaan beide kinderen volgend schooljaar alsnog naar het speciaal onderwijs omdat het nu niet bepaald lekker gaat en de kinderen er steeds meer onder lijken te lijden. Het jochie met asperger is socialer en bijzonder leergierig en creatief, met een geweldig gevoel voor humor, maar hij lijkt de kinderen en de wereld om hem heen vaak niet te begrijpen en raakt snel in paniek als de situatie niet overzichtelijk genoeg voor hem is.
Ik ga er mijn afstudeeronderzoek van maken en in de theorie duiken, maar ik ben ook benieuwd naar praktische tips. Hebben jullie die voor me?
Hoef je in ieder geval niet te haasten voor vanavondquote:Op woensdag 9 december 2009 16:45 schreef Cassandra87 het volgende:
grrrr fotoshoot is gecanceld en geen hond die dat doorgaf,,
Dat dus.. dag in dag uit.. Zo leef ik..quote:Op woensdag 9 december 2009 16:45 schreef Cassandra87 het volgende:
grrrr fotoshoot is gecanceld en geen hond die dat doorgaf,,
Misschien is het wel handig als jij je van te voren aanmeldt. Maar als je zaterdag zin hebt om langs te komen is dat ook goed hoor. Gelukkig weet je al waar het is.quote:Op woensdag 9 december 2009 13:41 schreef GimmeGore het volgende:
moet ik me van te voren aanmelden voor die meeting, of mag ik ook spontaan op komen dagen?
Want ik weet niet zo goed of ik durf![]()
als ik niet zo best in mn vel zit zaterdag dan ga ik toch niet durven/leuk zijn.
zo ja, dan kom ik gewoon heel schijnheilig langslopen: ooow ja! toevallig was die meeting hier! (op 3 minuten van mijn huis)
Hoezo is dat schijnheilig? Het is niet dat de locatie en tijd geheim is.quote:Op woensdag 9 december 2009 22:07 schreef GimmeGore het volgende:
probeer ik net Tijn te pmen wordt mijn mobiel steeds uitgelogd
nou ja, ik kom zaterdag als ik t
tenminste beter ben (ben ziek atm) en ik zit een beetje in een winterdipje
maar jullie zitten gewoon tegen
over mijn favoriete bakker dus ik kan nog schijnheilig daar binnen lopen, niet dat uemamd me gaat herkennen .:p
Doe maar Hoog Functionerend Autismequote:Op woensdag 9 december 2009 17:45 schreef sander-3 het volgende:
Never mind, er zal wel High-functioning autism bedoelt worden.
Hopelijk komt het goed.quote:Op woensdag 9 december 2009 13:52 schreef Logician het volgende:
[..]
Informeer eens of er een Passerschool bij jullie in de beurt is. (google als je het niet kent).
Mijn zoontje van 13 (aspie) werd op een school voor probleem kinderen gezet laagsteniveau vmbo met een iq van 140Nu zit hij sinds dit jr op de Passerschool en doet havo/vwo met super cijfers en school is eindelijk leuk geworden voor hem
Plus zijn toekomst ziet er veel reuskleuriger uit, dit ook ivm de vele sova die ze geven.
Dat is hetzelfde...quote:Op woensdag 9 december 2009 23:39 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Doe maar Hoog Functionerend Autisme
Knuffelen met kleren aan vind ik al niets laat staan zonderquote:Op dinsdag 8 december 2009 14:27 schreef francis998 het volgende:
[..]
dat naakt knuffelen met iemand..mij niet gezien. Met of zonder gevoel..ik weet 't niet. Het idee alleen al vind ik niks.
hier ben ik het helemaal mee eensquote:Op donderdag 10 december 2009 13:44 schreef Logician het volgende:
[..]
Knuffelen met kleren aan vind ik al niets laat staan zonder
Het is ergens wel lood om oud ijzer, het is allemaal autisme. Of je nu door de kat gebeten wordt of door de hond...quote:Op woensdag 9 december 2009 16:59 schreef apaxut het volgende:
algemene vraag: iedereen weet wel dat ik in 2007 gediagnostiseerd ben maar ik vraag mij eigenlijk al lang af of ik nu asperge heb of HFA de psycholoog die mij en diagnose heeft gegeven zei alleen "autisme spectrum stoornis (ass)" weten jullie misschien hoe ik te weten kan komen wat ik ben? alvast bedankt voor het lezen
In ben het met je eens met de idee dat wat mensen niet hebben, ze vaak ook niet missen. Ze weten niet beter, zou je kunnen zeggen. Daardoor kan de behoefte ook niet ontstaan. Na verloop van tijd kan ook acceptatie van autisme optreden. Maar anderzijds, misschien weten ze niet eens wat ze missen.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:03 schreef Oxymoron het volgende:
Het is niet leuk zoals jullie schrijven over mensen, die de snoeppot beheren op hun dagbesteding.
Misschien hebben ze niet allemaal van die, standaard behoeften zoals velen schrijven over vrienden, werk, uitgaan etc.
Mét wajong en dagbesteding en 24-uurs zorg etc, ben ik wel erg gelukkig. Ik zou niet weten wat ik met vrienden, of werk of uitgaan of afwisseling of of of moet doen. Het is echt vervelend als anderen hun ''dromen'' op mensen gaan projecteren, die ze niet kennen.
Normaal kijk ik niet meer in dit topic, want ik word er niet vrolijk van, zoals jullie over autisten praten/schrijven.
Laat ik het anders verwoorden. Ik gun het autistische mensen dat ze deze tekorten niet of in veel mindere mate zouden hebben. Dan zouden ze niet meer lijden onder onbegrip en op meerdere terreinen mee kunnen draaien. Ja, dat is radicaal, want in feite praat ik hier over het wegnemen van het autisme. Ik geloof namelijk dat autisme vooral mogelijkheden wegneemt. Welke mogelijkheden en kansen worden ontnomen, verschilt van persoon tot persoon.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:28 schreef Oxymoron het volgende:
Misschien gún je dat wel, maar ik snap het niet, hoe je conclusies trekt.
Autisme = kwalitatieve tekorten in sociale interactie, communicatie en verbeelding.
Als je:
- veel vrienden
- een baan waarin je veel verdient (en dat is vaak, een baan waarin je erg communciatief moet zijn)
- leuke vakanties, zonder enige beperking
hebt,
ben je dan wel autistisch?
Want het autisme duidt er juist op, dat je die dingen niet KUNT.
Autisme is een diep doordringende ontwikkelingsstoornis op alle gebieden van het leven.
Dat betekent bijvoorbeeld, dat je niet zonder begeleiding op vakantie kunt, kunt werken, kunt wonen etc.
Is het dan wel autisme, wat je hebt, als je geen problemen ervaart op alle ''vereiste'' gebieden?
Ik snap jou niet.
Hoe jij over de meeste van ons denkt hier zo denk ik over de meeste NT-ers. Ik word er ook moe/boos van als mensen denken dat ik geen leven heb omdat ik bepaalde dingen niet doen of juist wel doe.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:03 schreef Oxymoron het volgende:
Het is niet leuk zoals jullie schrijven over mensen, die de snoeppot beheren op hun dagbesteding.
Misschien hebben ze niet allemaal van die, standaard behoeften zoals velen schrijven over vrienden, werk, uitgaan etc.
Mét wajong en dagbesteding en 24-uurs zorg etc, ben ik wel erg gelukkig. Ik zou niet weten wat ik met vrienden, of werk of uitgaan of afwisseling of of of moet doen. Het is echt vervelend als anderen hun ''dromen'' op mensen gaan projecteren, die ze niet kennen.
Normaal kijk ik niet meer in dit topic, want ik word er niet vrolijk van, zoals jullie over autisten praten/schrijven.
Welkomquote:Op donderdag 10 december 2009 19:47 schreef SeanDaley het volgende:
Ik heb PDD-NOS, wat ik nu ook wel merk, raak het overzicht gelijk al kwijt in zo een topic, laat staan dat dit deel 27 is. Maar ik sta altijd open om er over te praten, natuurlijk. De belevingswereld is voor ieder persoon anders.
En dan ontstaat er weer interessante materie om over te praten. Nou wil ik allereerst zeggen dat niet iedereen op deze manier schrijft.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:03 schreef Oxymoron het volgende:
Het is niet leuk zoals jullie schrijven over mensen, die de snoeppot beheren op hun dagbesteding.
Misschien hebben ze niet allemaal van die, standaard behoeften zoals velen schrijven over vrienden, werk, uitgaan etc.
Mét wajong en dagbesteding en 24-uurs zorg etc, ben ik wel erg gelukkig. Ik zou niet weten wat ik met vrienden, of werk of uitgaan of afwisseling of of of moet doen. Het is echt vervelend als anderen hun ''dromen'' op mensen gaan projecteren, die ze niet kennen.
Normaal kijk ik niet meer in dit topic, want ik word er niet vrolijk van, zoals jullie over autisten praten/schrijven.
En zelfs als het altijd aan je voorbij is gegaan, zelfs als je de hoop op geeft, hoeft er maar 1 iemand te zijn die overal doorheen kijkt en je accepteerd en van je houdt om wie je bent.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:07 schreef francis998 het volgende:
EN over dat van wat je niet kent dat je dat niet kan missen..ben ik het maar deels mee eens.
Omdat bepaalde dingen kan je niet makkelijk missen...en vooral materiele. Maar emotionele dingen..kan je weer wat meer missen..mischien omdat je er behoefte aan hebt..maar het niet lukt.
En het hanngt denk ik ook van het type autisme.
Welkom! Leuke naam heb je trouwens!quote:Op donderdag 10 december 2009 19:47 schreef SeanDaley het volgende:
Ik heb PDD-NOS, wat ik nu ook wel merk, raak het overzicht gelijk al kwijt in zo een topic, laat staan dat dit deel 27 is. Maar ik sta altijd open om er over te praten, natuurlijk. De belevingswereld is voor ieder persoon anders.
Vreemdgaan? Heb jij je dan niet voorgesteld?quote:Op donderdag 10 december 2009 20:20 schreef Cassandra87 het volgende:
[..]
En dan ontstaat er weer interessante materie om over te praten. Nou wil ik allereerst zeggen dat niet iedereen op deze manier schrijft.
En ik ben het er ook totaal niet mee eens.
Verder vraag ik het me ook af, of je iets kunt missen wat je nooit gekent hebt.
En het zal het laatste zijn wat mij zou boeien, iemand die meer zorg nodig heeft en minder kan, maakt diegene er niet een minder mens om. Zolang de wil er maar is.. Pas op t moment als mensen zich achter labeltjes gaan verschuilen, en gewoon weigeren mee (proberen!) te komen in de maatschappij, onder t mom van ik kan niets en ik wil niets zal ik geneigd zijn om te zeggen, daar kan ik dan ook weer totaal niet mee door een deur.
Maar dat is een zeldzaamheid.
En ja je gunt een ander een leuk leven vol sociale contacten en veel uitdaging.. Maar wie zegt dat dat noodzakelijk is, wie zegt dat dat een vereiste is voor geluk? Ik heb sporadische sociale contacten, kies ik bewust voor, eens in de 2 weken een smsje oid. Meer hoef ik ook niet, ben het liefst op mij zelf en toch vrij gelukkig. Er is er maar 1 die ik met flinke regelmaat zie maar dat is ook meer een relatie.
Ik begin mij trouwens serieus af te vragen of ik niet echt wat harder moet worden en wat minder meeleven met anderen. Ben al voor alles en nog wat uitgemaakt en tot overmaat van ramp word ik nu ook nog beschuldigd van vreemdgaan. Waar doe ik t voor denk ik dan
Wat voor richting heb je gedaan op het MBO? Kreeg je begeleiding op school?quote:Op donderdag 10 december 2009 20:26 schreef SeanDaley het volgende:
Hey,
het is niet mijn naam helaas, het is de echte naam van rapper Slug van Atmosphere. Ik vind het een heel getalenteerd persoon, vandaar dat ik deze naam van hem leen. Mijn echte naam is wat minder indrukwekkend, dat is Erwin van der Wal/
Voor de rest, ik ben 22-jaar, inwonend bij mijn ouders in Friesland. Ik besteed veel tijd aan internetten, schrijven/typen, muziek downloaden en chatten. Evenals het grotere gedeelte heb ik niet veel sociaal actieve hobby's. Ik ga bijvoorbeeld weinig tot nooit uit en ben ook niet lid van een sportclub.
Ik doe geen school, ik heb een tijdje MBO gedaan, maar doormiddel van te weinig structuur en veel depressie & situatie~onmacht ben ik daarmee gestopt. Ik ga binnenkort wat snuffel'stages' doen, zodat ik aan het werk kan. Want ik ben er achter gekomen dat een opleiding voor mij niet gaat werken, alhoewel ik het intellect wel heb. Ik ben in dit topic beland, omdat ik vooral benieuwd ben hoe anderen het ervaren om PDD-NOS te hebben. Niet in de zin of ze het leuk of niet leuk vinden, maar hoe ze er mee omgaan en er ook gelijkenissen te vinden zijn.
Nee ik stel mij nooit voorquote:Op donderdag 10 december 2009 20:27 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Vreemdgaan? Heb jij je dan niet voorgesteld?Toch niet door je ex?
Zonde dat je vastliep tijdens de stages.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:33 schreef SeanDaley het volgende:
Ik heb 3 verschillende opleidingen geprobeerd. Grafische vormgeving, Onderwijsassistent en Journalistiek, allen op MBO-niveau. Op somminge momenten ging het gewoon goed, maar zodra er iets in de vorm van stage kwam, liep dat frontaal vast. Al geheel was de motivatie er wel.
Ik had een vorm van begeleiding, maar dat was niet voldoende. Ik vind het zelf ook niet erg, het geeft in ieder geval heel veel rust in mijn hoofd dat die druk verdwenen is.
quote:Op donderdag 10 december 2009 20:36 schreef Cassandra87 het volgende:
[..]
Nee ik stel mij nooit voor
Nouja mijn ex zei dat ik loog en mijn ex-zwager wil geen contact meer wegens rare dingen zoals vreemdgaan. Nu moet je weten dat ik goudeerlijk ben en véél te lief voor en tegen anderen, zo erg dat ik er zelf onder door ga. Das de reden dat ik mijn relatie had verbroken. Dus vreemdgaan.. komt niet voor in mijn woordenboek
Succes met die zoektochtquote:Op donderdag 10 december 2009 20:40 schreef SeanDaley het volgende:
Iets creatief, in ieder geval niet heel eentonig werk. Dus ik weet nog niet concreet wat, vandaar dus die zoektocht dat wordt georganiseerd via de gemeente. Wat dus ook automatisch betekend dat er hulp verwacht zal worden vanuit die kant. Eerlijk gezegd denk ik dat ik gewoon eens wat minder kieskeurig moet zijn. Geluk valt uit meer grachten te vissen.
hmm...in dit stuk herken ik mezelf.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:26 schreef SeanDaley het volgende:
...
Ik doe geen school, ik heb een tijdje MBO gedaan, maar doormiddel van te weinig structuur en veel depressie & situatie~onmacht ben ik daarmee gestopt. Ik ga binnenkort wat snuffel'stages' doen, zodat ik aan het werk kan. Want ik ben er achter gekomen dat een opleiding voor mij niet gaat werken, alhoewel ik het intellect wel heb. Ik ben in dit topic beland, omdat ik vooral benieuwd ben hoe anderen het ervaren om PDD-NOS te hebben. Niet in de zin of ze het leuk of niet leuk vinden, maar hoe ze er mee omgaan en er ook gelijkenissen te vinden zijn.
Na school is die begeleiding ook nog nodig. Hulp bij het zoeken naar werk enzo is voor autisten ook nodig. Anders lopen ze vast. Dit is bij mij dus gebeurd.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:51 schreef francis998 het volgende:
[..]
hmm...in dit stuk herken ik mezelf.
Alleen of het door mijn stage kwam is de vraag.
Maar de lessen enzo..te saai..en de stof te makkelijk...maar stage..hmmm...gewoon zowat 0 begeleiding...en moest het hele jaar 3 dagen in de week stage lopen..en nog eens het competentie gedoe, prieven van bekwaamheidEN 2 dagen school.
TOen ging het mis..in december...gestopt voor kerstvakantie als pauze..en uiteindelijk rest van het schooljaar....jaar daarop weer verder gegaan..maar zonder interesse...deed het meer omdat ik in de prestatiebeurs zat.
Maar dat is imo het grootste probleem voor autisten wat school betreft..de begeleiding..en dat je vrij snel aan jezelf over gelaten word..
Handje vasthouden hoeft ook niet. Voor veel autisten is het iets waarop ze terug kunnen vallen als het nodig is. Een extra steuntje in de rug dus.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:55 schreef SeanDaley het volgende:
Inderdaad, alhoewel ik ook weer niet bij het handje hoef vastgehouden te worden. Maar soms is het voor iedereen zo logisch wat voor mij vrijwel onmogelijk is haha. Ik kom ook over als een jongen waarbij je het niet kan merken, het is geen fysiek zichtbare aandoening. Mijn trots wil soms ook geen begeleiding, maar het is het vaker veel beter voor mij om het wel te krijgen.
Kijk, je slaat de spijker op zijn kop. Dit is het moeilijke van autisme, een beperking die talloze dilemmas bezorgt. Mensen met autisme weten vaak wel hoe het moet, alleen kunnen ze het niet altijd in praktijk brengen. Men zegt ook wel dat wij een meester zijn in het rationeel analyseren van situaties. Er is geen aandoening waarvoor zoveel onbegrip is als autisme. Dat komt doordat de sociale vaardigheden ver achterlopen op intelligentie.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:55 schreef SeanDaley het volgende:
Inderdaad, alhoewel ik ook weer niet bij het handje hoef vastgehouden te worden. Maar soms is het voor iedereen zo logisch wat voor mij vrijwel onmogelijk is haha. Ik kom ook over als een jongen waarbij je het niet kan merken, het is geen fysiek zichtbare aandoening. Mijn trots wil soms ook geen begeleiding, maar het is het vaker veel beter voor mij om het wel te krijgen.
Ik merk zelf nogal eens, en dat geld voor veel mensen met asperger meen ik gelezen/gezien te hebben, is dat ik niet zo van autoriteit/regels ben. En ik ervaar dingen ook snel zo, er bestaat ook goede begeleiding maar soms is het ook wel een nare factor.quote:Op donderdag 10 december 2009 20:58 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Handje vasthouden hoeft ook niet. Voor veel autisten is het iets waarop ze terug kunnen vallen als het nodig is. Een extra steuntje in de rug dus.
Helaas is niet alles goed geregeld.quote:Op donderdag 10 december 2009 21:21 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Ik merk zelf nogal eens, en dat geld voor veel mensen met asperger meen ik gelezen/gezien te hebben, is dat ik niet zo van autoriteit/regels ben. En ik ervaar dingen ook snel zo, er bestaat ook goede begeleiding maar soms is het ook wel een nare factor.
Ze schrijven dingen over je buiten je om vaak, dat soort dingen oh man waardelooseigenlijk.
Veel mensen met autisme zijn autididact. Door hun ijzersterke analyserend vermogen menen ze het soms zelf beter te weten dan de begeleiding. De visies van een ervarings‘deskundige’ of een beroepsprofessional staan niet zelden op gespannen voet met elkaar. Zo kende ik ook een tistje, en die wist precies wat hij wil. Het moest echt volgens zijn schema. Dat maakt het ook zo moeilijk om met autisten om te gaan (ook al ben ik er zelf een). En het is: eens autistisch, altijd autistisch.quote:Op donderdag 10 december 2009 21:21 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Ik merk zelf nogal eens, en dat geld voor veel mensen met asperger meen ik gelezen/gezien te hebben, is dat ik niet zo van autoriteit/regels ben. En ik ervaar dingen ook snel zo, er bestaat ook goede begeleiding maar soms is het ook wel een nare factor.
Ze schrijven dingen over je buiten je om vaak, dat soort dingen oh man waardelooseigenlijk.
Horror. Zeker het wemelt van de machtswellustelingen in het bedrijfsleven. Brrr.quote:Op donderdag 10 december 2009 21:21 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Ik merk zelf nogal eens, en dat geld voor veel mensen met asperger meen ik gelezen/gezien te hebben, is dat ik niet zo van autoriteit/regels ben. En ik ervaar dingen ook snel zo, er bestaat ook goede begeleiding maar soms is het ook wel een nare factor.
Ze schrijven dingen over je buiten je om vaak, dat soort dingen oh man waardelooseigenlijk.
Misschien doet het je deugd als ik zeg dat ik wel veel van wat je schrijft herken, of onderschrijf. Ik heb in het verleden getracht vlak na de diagnose om alle beperkingen te negeren en ook volop te daten, maar dat heeft echt een averechts effect gehad.quote:Op donderdag 10 december 2009 21:26 schreef Oxymoron het volgende:
Nou ja, ik vind het wel een apart topic, dit. Of, ik bedoel, ik herken er niks in, van mijn autisme. En toch noemen jullie jezelf ook, autist. Maar waar zit dan, de overeenkomst?
Als volgens sempron, toch alle vormen van autisme, elkaar niet erg ontlopen?
Ik denk dat er wel degelijk verschil is binnen verschillende vormen van autisme.quote:Op donderdag 10 december 2009 21:26 schreef Oxymoron het volgende:
Nou ja, ik vind het wel een apart topic, dit. Of, ik bedoel, ik herken er niks in, van mijn autisme. En toch noemen jullie jezelf ook, autist. Maar waar zit dan, de overeenkomst?
Als volgens sempron, toch alle vormen van autisme, elkaar niet erg ontlopen?
quote:Op vrijdag 11 december 2009 13:50 schreef Cassandra87 het volgende:
wie komen er morgen?
Cassandra87 +1
Tijnbrein
Logician
Thrackan?
Gimmemore?
Blessed
Willen jullie even aanvullen?
Hoe laat kom je morgen?quote:Op vrijdag 11 december 2009 13:50 schreef Cassandra87 het volgende:
wie komen er morgen?
Cassandra87 +1
Tijnbrein
Logician
Thrackan?
Gimmemore?
Willen jullie even aanvullen?
Tsja, het was wat kort wat ik schreef, maar ik bedoelde te stellen dat er volgens mij wel verschillende gradaties en smaken zijn in het autistisch spectrum. En of die verschillen aan de persoonlijkheid liggen of aan een andere vorm van autisme weet ik niet.quote:Op vrijdag 11 december 2009 15:53 schreef francis998 het volgende:
iedereen veel plezier met de meet morgen.
Ik lbijf morgen lekker een dagje thuis...ben de "straat" een beetje zat.
En verder @ Thrackan
Iedereen is anders..en net zoals iedere autist. Geen enkele autist of niet autist is gelijk. Er is altijd wel wat verschil.
En het is maar beter zo..want anderes zou het denk ik wel een beetje saai zijn..als iedereen hetzelfde zou zijn. EN er zouden waarschijnlijk ook veel minder beroepen uitgeoefend worden.
DUs tja..ik moet je gewoon gelijk geven
hmm...ik bedoelde iig dat er iid verschillende soorten autisme zijn...die weer samengaan met verschillende soorten persoonlijkheden...dus geen enkele asperger is hetzelfde, net zoals geen enkele PDD-NOS'er weer hetzelfde is.quote:Op vrijdag 11 december 2009 16:10 schreef Thrackan het volgende:
[..]
Tsja, het was wat kort wat ik schreef, maar ik bedoelde te stellen dat er volgens mij wel verschillende gradaties en smaken zijn in het autistisch spectrum. En of die verschillen aan de persoonlijkheid liggen of aan een andere vorm van autisme weet ik niet.
Over de meet: ik denk niet dat ik kom, maar wie weet. Ik heb sinds mijn diagnose een stuk minder affiniteit met het hele autisme verhaal, dus ik heb niet echt het idee dat dit voor mij interessant zal zijn.
Gezellig dat je ook komtquote:
Tsja als jij het niet zit zitten moet je het niet doen. En als logician zich niet lekker voelt is het misschien beter om het uit te stellen.quote:Op vrijdag 11 december 2009 18:59 schreef Cassandra87 het volgende:
We zijn nu met zijn 4. Is het handig om te verschuiven? Even afhankelijk of er meer komen of niet, en of logician zich goed genoeg voelt.. Ben zelf ook niet helemaal fit maar als de meerderheid wilt dat de meet morgen doorgaat schik ik wel in.
Ik ben voor Eindhoven is dichterbij dan Arnhem voor mij.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:03 schreef Juup© het volgende:
Bagle en Beans in Arnhem![]()
Als het nou in Eindhoven was
Ik vind het best hoor.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:05 schreef Cassandra87 het volgende:
gaan jullie naar einhoven danHaha nee hoor. Ik wil wel mee
Maar verschuiven komt me beter uit
Begin me alleen maar rotter te voelen want ik word hier al de hele avond gepest
Ook leukquote:Op vrijdag 11 december 2009 19:11 schreef Juup© het volgende:
Euhmmm, ik lees dat het morgen is? Dan kan ik dus niet want dan ga ik naar mijn schoonouders toe
Nee, maar de reisplanner weet de weg wel.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:24 schreef GimmeGore het volgende:
ik ben er ook!
en doe maar gewoon lekker in Arnhem
weet iedereen trouwens waar het is?
ook in het centrum van Arnhem?quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:26 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Nee, maar de reisplanner weet de weg wel.
Met het OV valt het wel mee. Alleen ik zit maar 2uur in de trein ofzoquote:Op vrijdag 11 december 2009 19:30 schreef GimmeGore het volgende:
[..]
ook in het centrum van Arnhem?
je weet toch wel dat Arnhembekend staat om de slechte bereikbaarheid
Voel me heeeeeeeeeel lullig, maar heb v.a vanmiddag in bed gelegen met koorts etc de hele mikmak, en ga er nu weer in. Ben gewoon echt ziekquote:Op vrijdag 11 december 2009 19:05 schreef Cassandra87 het volgende:
gaan jullie naar einhoven danHaha nee hoor. Ik wil wel mee
Maar verschuiven komt me beter uit
Begin me alleen maar rotter te voelen want ik word hier al de hele avond gepest
Dat lukt ook nog wel.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:37 schreef GimmeGore het volgende:
dat je het station kan vinden is ook niet zo speciaal. maar om vanaf daar bij de bagels & beans té komen is een tweede
Als ik jou was zou ik morgen dan gewoon lekker in je bed blijven.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:56 schreef Cassandra87 het volgende:
Geen kwestie van afhaken, Logician is ziek, die heb ik zelf ook aangeraden om lekker in bed te blijven en een volgende keer te komen. Ik ben zelf niet helemaal lekker, kijk t nog even aan.
Hopen dat er geen griepgolf uitbreekt dan...quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:59 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Als ik jou was zou ik morgen dan gewoon lekker in je bed blijven.![]()
Er komen nog een paar andere dus als het aan mij ligt gaat die meet morgen gewoon door.
Dat zou kunnenquote:Op vrijdag 11 december 2009 21:01 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Hopen dat er geen griepgolf uitbreekt dan...
in theorie zou een spannende afspraak/meeting een trigger kunnen zijn waardoor spanning/onzekerheid optreedt wat kan uitmonden in een griepje.
Ik denk ook rond die tijd.quote:Op vrijdag 11 december 2009 21:47 schreef blessed19 het volgende:
Tijn! Hoelaat ben jij er? Ik ben rond half 2 bij arnhem station.
Cassandra, misschien handig om een algemene plek uit te kiezen, om vanuit daar naar de zoetigheid te lopen? Ben erg benieuwd hoe het zal gaan!
quote:Op vrijdag 11 december 2009 21:48 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik denk ook rond die tijd.
Geen idee of Cassandra nog komt volgens.
Tuurlijk zou ik doen.quote:Op vrijdag 11 december 2009 22:15 schreef blessed19 het volgende:
[..]
Dat zou wel jammer zijn. Ik kom er trouwens net achter dat ik jouw nummer niet heb. Kan Je die anders ff pm'en?
Dat komt vast goed vandaagquote:Op zaterdag 12 december 2009 00:19 schreef GimmeGore het volgende:
tot straks dan!
* GimmeGore is stiekem een beetje nerveus
Waarom denk je dat?quote:Op zaterdag 12 december 2009 02:52 schreef Werkloze_Allochtoon het volgende:
ik denk dat ik ook aan een vorm van autisme lijd, maar ik zal daar nooit achterkomen, ik heb het niet zo op hulpverleners
quote:Op vrijdag 11 december 2009 13:50 schreef Cassandra87 het volgende:
wie komen er morgen?
Cassandra87 +1
Tijnbrein
Logician
Thrackan?
Gimmemore?
blessed
Willen jullie even aanvullen?
Beterschap!quote:Op zaterdag 12 december 2009 13:26 schreef Logician het volgende:
Vanuit bed met laptop en kopjethee, veel plezier gewenst aan iedereen, wou dat ik er bij kon zijn
ach..beter een trio..dan alleen...en dat niemand komt opdagenquote:Op zaterdag 12 december 2009 17:53 schreef blessed19 het volgende:
Uiteindelijk was het een trio geworden.
Dat is al 1 meer dan de vorige meet, er zit een stijgende lijn inquote:Op zaterdag 12 december 2009 17:53 schreef blessed19 het volgende:
Uiteindelijk was het een trio geworden.
Als het aan mij ligt wel. Alleen Arnhem is wel erg ver weg.quote:Op zaterdag 12 december 2009 20:42 schreef Cassandra87 het volgende:
voor herhaling vatbaar? Dan kom ik welmet aanhangsel
pikken we logician ook op volgende keer
precies. utrecht is denk ik een betere locatie voor ons allen.quote:Op zaterdag 12 december 2009 20:49 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Als het aan mij ligt wel. Alleen Arnhem is wel erg ver weg.![]()
Heeft dat aanhangsel ook een naam?
Ik stem voor Utrechtquote:Op zaterdag 12 december 2009 21:23 schreef blessed19 het volgende:
[..]
precies. utrecht is denk ik een betere locatie voor ons allen.
en die beans shop... ik denk dat een wat betere doordachte locatie misschien wel beter is.
Leuk dat jullie een gezellige ontmoeting haddenquote:Op zaterdag 12 december 2009 20:41 schreef tijnbrein het volgende:
Die meet was gezellig. Jammer dat Logi en Cassandra ziek,zwak en missenlijk waren. Beterschap![]()
Gezellig gepraat met Blessed en Matthijs. Gimmegore was eventjes aanwezig maar is weggaan om naar haar opa te gaan die in het ziekenhuis lag te gaan.
Ik vond het geslaagd, volgende keer weer
ik zou stemmen voor R'dam..dan overweeg ik nog wel ...ff langs te droppenquote:Op zaterdag 12 december 2009 21:28 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ik stem voor Utrecht, daar weet ik wel een betere locatie. Een ierse pub
Je past zo mooi in het plaatjequote:Op zondag 13 december 2009 01:07 schreef Perico het volgende:
Ik woon in Zuid-Limburg.. Utrecht is 2 uur per trein, Amsterdam 2,5 uur, Arnhem ook 2,5 geloof ik.. voor mij is niets naast de deur(behalve Maastricht). Heb het vaakst mensen in Amsterdam ontmoet.
Leuk dat jullie gemeet hebben... merk zelf dat ik al 2 weken wat onrustig ben van tijd tot tijd omdat ik woensdag naar een concert moet in Keulen (kon geen nee zeggen, zelf ging ik liever niet). Dan moet ik steeds voorstellen hoe de dag zoal zal verlopen, keer op keer.
Ondere andere en over geloof. Alleen dat vond ik niet zo interresantquote:Op zaterdag 12 december 2009 23:27 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Leuk dat jullie een gezellige ontmoeting hadden
Hebben jullie nog over autisme gepraat?
Aangezien ik in Dordrecht woon vind ik dat een goed idee Rotterdamquote:Op zaterdag 12 december 2009 23:39 schreef francis998 het volgende:
[..]
ik zou stemmen voor R'dam..dan overweeg ik nog wel ...ff langs te droppen
Inderdaad als ik ergens naar toe ga bedenk ik altijd van alles en nog wat zou kunnen gebeuren.quote:Op zondag 13 december 2009 09:29 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Je past zo mooi in het plaatje
Wist je dat heel veel mensen met autisme daar last van hebben en lang van tevoren kunnen piekeren?
Jij altijd met je Amsterdam, zo wordt het nooit wat tussen onsquote:Op zondag 13 december 2009 11:57 schreef Cassandra87 het volgende:
Rotterdam is cool! al vind ik amsterdam ook niet erg meer
hm..dat van bedenken wat zou kunnen gebeuren..heb ik zowat dagelijks..ik maak overal bewust of onbewust plannetjes voor...hoewel het dan nooit zo gebeurd.quote:Op zondag 13 december 2009 11:48 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Ondere andere en over geloof. Alleen dat vond ik niet zo interresant![]()
[..]
Aangezien ik in Dordrecht woon vind ik dat een goed idee Rotterdam![]()
[..]
Inderdaad als ik ergens naar toe ga bedenk ik altijd van alles en nog wat zou kunnen gebeuren.
Misschien ergens anders gaan wonen waar het goedkoper is.quote:Op zondag 13 december 2009 12:08 schreef Cassandra87 het volgende:
Hahaha ik houd echt niet van amsterdam maar eerlijk is eerlijk ik begin t te waarderen.. Mag ook wel.. Want ik ben vaker in Amsterdam dan in Almere. Maar blijf gek op Rotterdam
Mennn ik ben een begroting aan t maken, ten eerste van mijn maandelijkse uitgaven, ik ga mijn hypotheek enz alvast opzij zetten. Kan ik lekker sparen en wennen aan vaste lasten. Maar ik zet mijn bruto opzij, heb de hypotheek-aftrek niet eens meegenomen in mijn berekening. Past allemaal net aanWel even slikken hoor.. Ok ik krijg flink wat terug van de hypotheekaftrek maar toch, dat wilde ik niet terug zodat ik op die manier lekker kan sparen.. Straks even met iemand naar kijken want ik vind dit niet leuk
óf ik spaar, en heb alleen maar ruimte voor mijn boodschappen en vervoer, óf ik spaar niet en kan ook eens leuk naar de film en uit eten, volgens mij doe ik iets fout..
En een andere begroting voor mijn inboedel, gelukkig kan ik tot oplevering flink sparen zodat ik echt leuke meubeltjes kan kopen, en het eerste anderhalf jaar een mooie buffer overhouden.
Maarre.. Ik was 2 salarissen gewend, dit is toch wel even slikken. Vriendje mag straks kijken, die roept al tijden dat ie t zo raar vind dat ik zo weinig overhoud met die huizenprijzen in almere
Helaas is die gedachtengang lastig te doorbreken. En dat maakt het erg vermoeiend.quote:Op zondag 13 december 2009 12:03 schreef francis998 het volgende:
[..]
hm..dat van bedenken wat zou kunnen gebeuren..heb ik zowat dagelijks..ik maak overal bewust of onbewust plannetjes voor...hoewel het dan nooit zo gebeurd.
soms ook wel achteraf..dan bedenk dat ik zo en zo had moeten reageren.
Ik heb een koopwoning, alleen geen vaste baan meerquote:Op zondag 13 december 2009 12:48 schreef Cassandra87 het volgende:
Almere is nog redelijk goedkoop. Kan gaan huren maar heb nu een koopappartementje.. Op zich is dat nog niet slecht, vaste baan, koopwoning, eigen auto.. had slechter gekunt. Voordeel is dat ik nog even kan sparen.
Dat achteraf denken klinkt bekend.. Ook van die simpele dingetjes dat je later denkt van, hoe heb ik daar nou níet aan kunnen denken of gezegd hebben.. Heel frustrerend soms
idd...dat is het lastige.quote:Op zondag 13 december 2009 12:31 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Helaas is die gedachtengang lastig te doorbreken. En dat maakt het erg vermoeiend.
Piekeren in bed voor je gaat slapenquote:Op zondag 13 december 2009 12:54 schreef francis998 het volgende:
[..]
idd...dat is het lastige.
Ik heb die gedachtengang alleen bijna altijd 's avonds..als ik op bed lig..of na ruzie met mijn moeder. Dus dan laat ik het meestal maar over me heen komen.
En overdag..heb ik het bijna nooit..of heel kort.
En verder tja..piekeren..daar ben ik super goed in.![]()
Net zoals nu...voor volgende week zaterdag uitgenodigd naar een verjaardag, wat in een restaurant gevierd word.
En de laatste keer dat ik ze dag was voor mijn"emigratie", dus heb ik zoiets..en dan gaan ze allerlei vragen stellen..en 2 weten dat het redelijk slecht ging..na de terugkeer..en dan nog meer vragen.![]()
Waaronder de vraag en vond je het niet leuk..en leuk om thuis te zijn enzo.
Terwijl ik bijvoorbeeld niet weet of ik wel blij ben om thuis te zijn...en nu begin al de antwoorden enzo te bepalen..en hoe het zal zijn.
En het is net alsof ik dit alles zie gebeuren soms..en dat zorgt er weer voor dat ik er geen zin in heb.
En daar baal ik weer van..en zo gaat het circeltje rond.
Omdat het kanquote:Op zondag 13 december 2009 13:21 schreef francis998 het volgende:
[..]
hoi..hoi![]()
waarom dat rare gezichtje
quote:Op zondag 13 december 2009 12:54 schreef francis998 het volgende:
Net zoals nu...voor volgende week zaterdag uitgenodigd naar een verjaardag, wat in een restaurant gevierd word.
En de laatste keer dat ik ze dag was voor mijn"emigratie", dus heb ik zoiets..en dan gaan ze allerlei vragen stellen..en 2 weten dat het redelijk slecht ging..na de terugkeer..en dan nog meer vragen.![]()
Waaronder de vraag en vond je het niet leuk..en leuk om thuis te zijn enzo.
Terwijl ik bijvoorbeeld niet weet of ik wel blij ben om thuis te zijn...en nu begin al de antwoorden enzo te bepalen..en hoe het zal zijn.
En het is net alsof ik dit alles zie gebeuren soms..en dat zorgt er weer voor dat ik er geen zin in heb.
En daar baal ik weer van..en zo gaat het circeltje rond.
Wat zijn wij benadeeld he als tistjes...quote:Op zondag 13 december 2009 13:00 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Piekeren in bed voor je gaat slapenZo herkenbaar. Overdag pieker ik ook gewoon tijdens mijn werk.
Vervelend als mensen vragen gaan stellen waarop je geen antwoord hebt of wilt geven. Je komt toch voor de gezelligheid en niet voor een kruisverhoor. Het is ook soms moeilijk om grenzen aan te geven.Aan andere waar je wel en niet over wilt praten.
Er is niets mis met in de belangstelling staan. Alleen die andere moeten wel weten waar ze moeten stoppen met vragen en wat ze beter niet kunnen vragen.quote:Op zondag 13 december 2009 14:53 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
[..]
Wat zijn wij benadeeld he als tistjes...
aan de andere kant kun je het ook zien als een zegen dat je eindelijk een keer in de picture staat, dat mensen belangstelling tonen. Dat lijkt me toch beter dan dat je in het gesprek amper aan bod komt. Iets waar ik regelmatig last van heb. Er zijn perioden geweest dat ik dingen heb gedaan om maar een beetje mee te komen, iets te vertellen hebben.
Ik weet nu al dat ik niet de levensstandaard kan halen als iemand die hetzelfde salaris verdient, simpelweg omdat autisme zich niet echt leent voor bepaalde sociale activiteiten.
De vraag is: wat kun je nou het beste doen of zeggen om gewaardeerd te worden, of om er bij te horen.quote:Op zondag 13 december 2009 14:56 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Er is niets mis met in de belangstelling staan. Alleen die andere moeten wel weten waar ze moeten stoppen met vragen en wat ze beter niet kunnen vragen.
Dat is inderdaad vervelend als je niet mee kan praten of er gewoon weg niet tussen komt.
Wat je beste kan doen is gewoon jezelf blijven. Dat probleem ik zo vaak mogelijk te doen. En dat werkt prima. Als mensen mij niet accepteren om wat voor reden dan ook is dat hun probleem.quote:Op zondag 13 december 2009 15:19 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
De vraag is: wat kun je nou het beste doen of zeggen om gewaardeerd te worden, of om er bij te horen.
De paradox is dat het er bij horen vaak veel energie vergt. En dat komt... door autisme.
Het meest ambitieus vind ik het verlangen dat autisme bij mij wordt weggenomen.
hmm...ach..dat gedoe rondom belangstelling van anderen hebben en meepraten. is iets lastigs.quote:Op zondag 13 december 2009 14:53 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
[..]
Wat zijn wij benadeeld he als tistjes...
aan de andere kant kun je het ook zien als een zegen dat je eindelijk een keer in de picture staat, dat mensen belangstelling tonen. Dat lijkt me toch beter dan dat je in het gesprek amper aan bod komt. Iets waar ik regelmatig last van heb. Er zijn perioden geweest dat ik dingen heb gedaan om maar een beetje mee te komen, iets te vertellen hebben.
Ik weet nu al dat ik niet de levensstandaard kan halen als een NT'er die hetzelfde salaris verdient, simpelweg omdat autisme zich niet echt leent voor bepaalde sociale activiteiten. De meeste auti’s berusten daarin en zeggen: ja, maar een druk sociaal leven past niet bij mij.
Gewoon jezelf zijn. Toneelspelen helpt niet echt....quote:Op zondag 13 december 2009 15:19 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
De vraag is: wat kun je nou het beste doen of zeggen om gewaardeerd te worden, of om er bij te horen.
De paradox is dat het er bij horen vaak veel energie vergt. En dat komt... door autisme.
Laten varen.quote:Het meest ambitieus vind ik het verlangen dat autisme bij mij wordt weggenomen.
dat toneelspelen heb ik ook een hele tijd gedaan, maar dat breekt mij zelf gewoon heel erg op na een tijdje.quote:Op zondag 13 december 2009 19:10 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Gewoon jezelf zijn. Toneelspelen helpt niet echt....
klopt.... Dat hou je namelijk nooit vol.... Anderen worden oncomfortabel als je dan de ene rol en dan de andere speelt......quote:Op zondag 13 december 2009 19:12 schreef tjoektjoek het volgende:
[..]
dat toneelspelen heb ik ook een hele tijd gedaan, maar dat breekt mij zelf gewoon heel erg op na een tijdje.
Welkom hierquote:Op zondag 13 december 2009 19:05 schreef tjoektjoek het volgende:
Hoi, ben nieuw hier in deel van het forum. misschien dat ik mij nog wel ga openstellen maar eerst nog ff wat meer lurken om wat bekender te raken met personen hier en hun verhaal
Ben allang blij dat fok veel meer is dan alleen ONZ en FLB.
Ik ben een passiefeling. dus zie mij niet snel een account aan gaan maken op een autistenforum puur om maar lotegenoten (zeg je dat zo?) mee te kunnen praten. Maarja. volgensmij past dat wel bij een autist (asperger in mijn geval)
Ik ben ook maar een gewone jongen die vaak vast loopt in zijn eigen kronkels van het leven maar zich wel probeert staande te houden in deze keiharde wereld waar eigenlijk geen ruimte is voor *anders" dan normaal
En hoe doe je dat dan, weten wanneer je moet stoppen met vragen en wat je beter niet kunt vragen?quote:Op zondag 13 december 2009 14:56 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Er is niets mis met in de belangstelling staan. Alleen die andere moeten wel weten waar ze moeten stoppen met vragen en wat ze beter niet kunnen vragen.
Dat vraag je aan een autistquote:Op zondag 13 december 2009 19:52 schreef Maanvis het volgende:
[..]
En hoe doe je dat dan, weten wanneer je moet stoppen met vragen en wat je beter niet kunt vragen?
Nee geen last vanquote:Op zondag 13 december 2009 20:17 schreef SeanDaley het volgende:
Ik haat overgevoelig te zijn voor aanrakingen van heet of koud water haha. Ik raak er zo gespannen van, meestal haat ik douchen daarom ook wel een beetje. Hebben jullie dit ook?
Autisten zijn echter altijd wat onrustiger in hun communicatie, komen niet vaak echt relaxed over. En je wilt zo'n persoon toch een beetje aandacht geven, begrijp jequote:Op zondag 13 december 2009 20:02 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Dat vraag je aan een autist
Dat moet je een beetje aanvoelen. Net zoals je moet aanvoelen wat je beter wel niet kan vertellen in een gesprek en wanneer je beter van onderwerp kan veranderen.
Als je merkt dat die persoon onrustig wordt.. Dus lichaamstaal en antwoorden.
Dat vind jij dat ze onrustiger zijn. Ik vind het zelf wel meevallen. Zowel van mijzelf als van andere autisten.quote:Op zondag 13 december 2009 20:24 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Autisten zijn echter altijd wat onrustiger in hun communicatie, komen niet vaak echt relaxed over. En je wilt zo'n persoon toch een beetje aandacht geven, begrijp je.
Haha ik ben altijd heel gespannen, maar vooral voor aanrakingen. Sommige aanrakingen blijven heel lang na echoën. Verschilt uiteraard per persoon dit, is waarschijnlijk ook niet per direct verbonden aan PDD-NOS.quote:Op zondag 13 december 2009 20:22 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Nee geen last van
Ik kan mij eigenlijk ook niet voorstellen hoe dat is.
Dan heb jij telkens de verkeerde personen getroffen denk ikquote:Op zondag 13 december 2009 20:24 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Autisten zijn echter altijd wat onrustiger in hun communicatie, komen niet vaak echt relaxed over. En je wilt zo'n persoon toch een beetje aandacht geven, begrijp je.
Dat met aanraking van andere heb ik ook. Alhoewel aan worden geraakt ook weer prettig is.quote:Op zondag 13 december 2009 20:34 schreef SeanDaley het volgende:
[..]
Haha ik ben altijd heel gespannen, maar vooral voor aanrakingen. Sommige aanrakingen blijven heel lang na echoën. Verschilt uiteraard per persoon dit, is waarschijnlijk ook niet per direct verbonden aan PDD-NOS.
Dat laatste maakt niet uit. Dit geldt namelijk voor iedereen.quote:Op zondag 13 december 2009 21:32 schreef francis998 het volgende:
Hmmm..dat van gesprekken en weten wanneer te stoppen is over het algemeen lastig en vooral dan voor autisten. (denk ik iig).![]()
Ik zelf soms kan soms zo doorpraten..en probeer te stoppen maar kan dat niet..maar op andere momenten..kan ik geen woord zeggen..ook wil ik dat.
En soms de juiste vraag of woorden zeggen is lastig...soms heb je gewoon zo'n moment van oepsss..dat had ik nou net niet moeten zeggen.
Maar ja..dat hoort bij het mens zijn!![]()
![]()
en of ik uit ervaring mee praat ..dat wel..maar als autist met ervaring dat is ????
Ik vind dat dat ook van de andere kant mag komen. Er mag best gezegd worden, hier ga je te ver. Juist omdat kleine dingetjes als lichaamstaal niet vanzelfsprekend zijn.quote:Dat moet je een beetje aanvoelen. Net zoals je moet aanvoelen wat je beter wel niet kan vertellen in een gesprek en wanneer je beter van onderwerp kan veranderen.
Als je merkt dat die persoon onrustig wordt.. Dus lichaamstaal en antwoorden.
Inderdaad het moet van 2 kanten komen. Maar dat is met alles zo. En als het mis gaat niet altijd naar de ander wijzen. Maar ook naar jezelf kijken.quote:Op zondag 13 december 2009 21:43 schreef Cassandra87 het volgende:
Woei ik heb bijna een nieuwe website
[..]
Ik vind dat dat ook van de andere kant mag komen. Er mag best gezegd worden, hier ga je te ver. Juist omdat kleine dingetjes als lichaamstaal niet vanzelfsprekend zijn.
Ik heb overigens nog nooit een onrustige autist mee gemaakt. Wel onrustige mensen in t algemeen
Seandaley lastig die spanningen. Bij aanrakingen vooral.
Is toch wel iets erg prettigs.
En zwemmen? Hoe vind Je dat?quote:Op zondag 13 december 2009 21:46 schreef SeanDaley het volgende:
Ik heb het wel graag van meisjes die ik erg leuk vind, maar niet van vreemden of quasi-vrienden die je uit het niets op je rug slaan van: Hey hoe gaat het man. Ook al bedoelen ze het goed, het voelt vaak vervelend. Maar ik maak er meestal niet zo een probleem van. Het was ditmaal dat ik me heel erg ontspannen voelde, ging douchen en opeens weer heel gespannen was. Terwijl het meestal andersom werkt hahaha.
Dat klopt wel aardig. Ik ondanks dat moeite heb met sociale interactie een normaal leven lijden met een baan en eigen huis. En de problemen die ik heb zijn te overzien met hulp.quote:Op zondag 13 december 2009 21:54 schreef SeanDaley het volgende:
Trouwens Tijnbrein je komt me over als iemand die zijn 'handicap/afwijking/aandoening' helemaal gemasterd heeft, ook al klinkt dat vrij vaag. Klopt dat ook?
Dankjequote:Op zondag 13 december 2009 22:06 schreef Cassandra87 het volgende:
Ja petje af hoor tijn!
Aanrakingen van vreemden moet ik ook niet zo, maar komt ook onnatuurlijk over.
Moet wel zeggen dat er ook verschil zit tussen de ene en de andere relatie, bij mijn ex liet ik t maar gedwongen over me heen komen zogezegd.. en nu ben ik echt verzot op knuffelen.
Nou moet ik wel zeggen.. dat het bij me ex geen gewoon knuffelen bleef (nouja meer voort wat hoort wat) dus waarschijnlijk dat ik nu wel intens kan genieten van knuffelen. Al is dat ongedwongen er ook niet altijd bij merkte ik zojuist, dat ik die rare neurotische gedachtes krijg, alsof ik teveel aandacht geef en vraag, leuk zo'n relatie uit t verleden die alle spontaniteit in mn hoofd weghaalt..
Dus een tandarts bezoek zou voor jou een ramp zijn en als je haar geknipt moet worden ook. Hoe ga je daar mee om?quote:Op zondag 13 december 2009 22:11 schreef Juup© het volgende:
Aanrakingen kunnen enorm pijnlijk zijn voor mij, als mijn vrouw b.v. mijn rug of de zijkanten van mijn lijf wil strelen dat spring ik bij wijzen van spreken door het dak van de prikkels. Als zij niet streelt maar ruw beweegt zeg maar dan heb ik er minder last van.
Mijn hoofd is ook iets waar niemand aan mag komen tenzij strikt noodzakelijk, ik kan dat dus echt niet hebben.
Tandarts wel, haar knippen minder. Ik onderga het maar fijn is anders. De prikkels die het oplevert moeten verwerkt worden, en daar kan best wel een 1 week of langer overheen gaan.quote:Op zondag 13 december 2009 22:12 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Dus een tandarts bezoek zou voor jou een ramp zijn en als je haar geknipt moet worden ook. Hoe ga je daar mee om?
Wow dat is wel heftig. Gelukkig heb ik daar niet zo veel last van. Alhoewel de tandarts niet prettig is kan ik een knop om zetten en het allemaal over mij heen laten komen.quote:Op zondag 13 december 2009 22:15 schreef Juup© het volgende:
[..]
Tandarts wel, haar knippen minder. Ik onderga het maar fijn is anders. De prikkels die het oplevert moeten verwerkt worden, en daar kan best wel een 1 week overheen gaan.
Het gekke is weer, dat ik op andere delen van mijn lichaam veel pijn kan verdragen. Mijn armen en benen b.v., ik heb ooit een redelijk zwaar motorongeluk gehad en mijn linkerbovenbeen was deels verbrijzeld. Die pijn kon ik hanteren en later toen ik nog aardig wat problemen met mijn been kreeg n.a.v. het ongeluk kon ik de pijn ook goed hanteren.Eigenlijk alleen mijn hoofd, rug, en zijkanten van mijn lichaam zijn overgevoelig.quote:Op zondag 13 december 2009 22:17 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Wow dat is wel heftig. Gelukkig heb ik daar niet zo veel last van. Alhoewel de tandarts niet prettig is kan ik een knop om zetten en het allemaal over mij heen laten komen.
Ik laat mezelf altijd verdoven bij boren of kiezen/tanden trekken, maar het vervelende is dat die verdovingen altijd slecht werken hoeveel de tandarts er ook in spuitquote:Op zondag 13 december 2009 22:17 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Wow dat is wel heftig. Gelukkig heb ik daar niet zo veel last van. Alhoewel de tandarts niet prettig is kan ik een knop om zetten en het allemaal over mij heen laten komen.
Pijn verdragen ben ik ook goed in. Het maakt voor mij niet uit waar. Enige probleem is dat mijn pijngrens hoog is. En als ik aangeef dat ik pijn heb ook echt pijn heb. Dit ging dus mis toen ik in het ziekenhuis lag.quote:Op zondag 13 december 2009 22:19 schreef Juup© het volgende:
[..]
Het gekke is weer, dat ik op andere delen van mijn lichaam veel pijn kan verdragen. Mijn armen en benen b.v., ik heb ooit een redelijk zwaar motorongeluk gehad en mijn linkerbovenbeen was deels verbrijzeld. Die pijn kon ik hanteren en later toen ik nog aardig wat problemen met mijn been kreeg n.a.v. het ongeluk kon ik de pijn ook goed hanteren.Eigenlijk alleen mijn hoofd, rug, en zijkanten van mijn lichaam zijn overgevoelig.
Mijn gedacht is dat ik mezelf amper kan nemen zoals ik ben. Ik zou zelf anders willen zijn.quote:Op zondag 13 december 2009 19:13 schreef Cassandra87 het volgende:
Ik ga met tijn mee, ik zie echt niet in waarom iemand iets moet doen of zeggen om er bij te horen. Ten eerste, waarom zou je erbij móeten horen, en ten tweede, waarom zou je in godsnaam bij een groep willen horen die je blijkbaar niet neemt zoals je bent?
Daar zou ík zelfs moeite mee hebben..
Bij boren hoef ik geen verdoving. Kiezen trekken wel. Zeker verstandskiezen.quote:Op zondag 13 december 2009 22:21 schreef Juup© het volgende:
[..]
Ik laat mezelf altijd verdoven bij boren of kiezen/tanden trekken, maar het vervelende is dat die verdovingen altijd slecht werken hoeveel de tandarts er ook in spuit
Ik heb geprobeerd om ook een knop om te zetten maar het lukt mij niet helaas
Herkenbaarquote:Op zondag 13 december 2009 22:22 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Pijn verdragen ben ik ook goed in. Het maakt voor mij niet uit waar. Enige probleem is dat mijn pijngrens hoog is. En als ik aangeef dat ik pijn heb ook echt pijn heb. Dit ging dus mis toen ik in het ziekenhuis lag.Ik had pijn. Echt pijn dus. Ik vroeg om iets voor de pijn en ik kreeg niets.
Je bent te veel bezig met het feit dat je autisme hebt. Laat dat los. Misschien voldoe je niet op alle punten wat een NT-er doet. Maar dat is ook niet belangrijk.quote:Op zondag 13 december 2009 22:22 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Mijn gedacht is dat ik mezelf amper kan nemen zoals ik ben. Ik zou zelf anders willen zijn.
Ik ben niet zo blij met mijn autisme, zie het niet als een deel van mezelf.
Om verder te komen in deze wereld, is het nu eenmaal noodzakelijk om te integreren in de NT-cultuur.
Ik vind je op sommige punten toch nog erg verbitterd overkomen..quote:Op zondag 13 december 2009 22:22 schreef sempron2400 het volgende:
[..]
Mijn gedacht is dat ik mezelf amper kan nemen zoals ik ben. Ik zou zelf anders willen zijn.
Ik ben niet zo blij met mijn autisme, zie het niet als een deel van mezelf.
Om verder te komen in deze wereld, is het nu eenmaal noodzakelijk om te integreren in de NT-cultuur.
Is dat iets voor autisten een hoge pijngrens en pijn kunnen verdragen?quote:
Waarom eigenlijk? Als ik vragen mag.quote:Op zondag 13 december 2009 22:25 schreef Juup© het volgende:
Ik krijg in januari nwe testen mbt ADD/ADHD. Ben benieuwd wat daaruit komt (ADD waarschijnlijk).
Ja, heeft met prikkelverwerking te maken geloof ik.quote:Op zondag 13 december 2009 22:27 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Is dat iets voor autisten een hoge pijngrens en pijn kunnen verdragen?
[..]
Waarom eigenlijk? Als ik vragen mag.
Dat zou een hoop verklaren.quote:Op zondag 13 december 2009 22:27 schreef Juup© het volgende:
[..]
Ja, heeft met prikkelverwerking te maken geloof ik.
Logisch dat je dat wilt. Als jij daar baat bij hebt. Ik hoop voor dat het duidelijkheid geeft die testen.quote:Waarom? Omdat ik al vanaf 1999 aangeef dat ik 2 vingers in het stopcontact stop en zo de hele stad licht geef, oftewel ik ben zo hyperactief dat het niet leuk meer is (heel mijn leven al) en als ik mijn medicatie nog niet ingenomen heb 's morgens dan heb ik een groot probleem mbt de onrust in mijn hoofd.
De reden dat ik de testen wil laten doen, is meer duidelijkheid voor mezelf over mijn hyperactiviteit en geestelijke afwezigheid e.d.. Niet omdat ik graag een extra label wil hebben, maar juist dat er dan gerichten ondersteund kan worden mbt medicatie en training.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |