abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_64123110

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
De Financiële Telegraaf - Streaming
Beurs.nl - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
De Beursvloer #6: Wall Street maakt duikvlucht in laatste kwartier
De Beursvloer #7: Wall Street sluit 11% hoger
De Beursvloer #8: 5e grootste dagwinst ooit voor AEX
De Beursvloer #9: Waar de AEX weer omhoog gaat
De Beursvloer #10: Wall Street onderuit op recessienieuws
De Beursvloer #11: Beurzen onrustig na renteverlagingen
De Beursvloer #12: Stemming slaat om
De Beursvloer #13: Wall Street terug in achtbaan
De Beursvloer #14: Wall Street levert deel winst weer in
De Beursvloer #15: Mijn Aegon, wat doe je!
De Beursvloer #16: Wall Street bloedrood, nieuwe lows
De Beursvloer #17: Ook Europa zoekt nieuwe lows
De Beursvloer #18: Wall Street in vrije val
De Beursvloer #19: Europa begint week goed
De Beursvloer #20: AEX 10% hoger
De Beursvloer #21: Europa lager in afwachting van Wall Street
De Beursvloer #22: Beurzen beginnen week fors lager
De Beursvloer #23: Wall Street herstelt van kater
De Beursvloer #24: Beurzen omlaag na renteverlaging
De Beursvloer #25: Beurzen dieprood na banenrapport
De Beursvloer #26: AEX sluit ruim 8% hoger
De Beursvloer #27: Beurzen rustig omhoog
De Beursvloer #28: Beurzen duiken in het rood
De Beursvloer #29: Wall Street herpakt zich

[ Bericht 2% gewijzigd door ItaloDancer op 18-12-2008 21:42:32 ]
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64123132
TT moet #30 zijn.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  donderdag 18 december 2008 @ 16:34:49 #3
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64123951
En de shorts er net weer uit gegooid. Dag zonder zenuwen, toch een klein plusje.
pi_64124935
quote:
Op donderdag 18 december 2008 16:44 schreef pberends het volgende:
En olie liet een scheet van 38 dollar.
En de droom van Fugro is ook kapot!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64125055
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:03 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

En de droom van Fugro is ook kapot!
Ik heb Fugro al tijden op het oog, ga ik zeker kopen, maar pas als olie op 25 dollar ofzo staat.
pi_64125875
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:03 schreef Mendeljev het volgende:

[..]

En de droom van Fugro is ook kapot!
Wat is er met Fugro dan?

OP mist een paar afbeeldingen
  donderdag 18 december 2008 @ 17:39:13 #9
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64125877
Dat verloop vandaag sloeg ook weer nergens op: na opening van WS daalt de AEX ineens scherp om vervolgens zo te schrikken van de enorme afstand tot de 250, dat ie weer direct terug omhoog schiet.

Om vervolgens, alsof het #^%@ afgesproken is, weer op 250 te sluiten. OK, 249,88.
Sabotage!

Morgen nog zo'n dag en dan twee halve weken die waarschijnlijk nóg spannender worden. Ik kan bijna niet wachten...
  donderdag 18 december 2008 @ 17:40:20 #11
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64125898
quote:
Op woensdag 17 december 2008 19:59 schreef pberends het volgende:
Technisch ziet het er bullish uit in ieder geval, voor Amerika althans.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a7KuyeH4t8Cw&refer=home
[..]
Pberends, ik heb speciaal voor jou dit topic gemaakt:
Mythbusters: 50-daags moving average
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_64125942
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:39 schreef Lemans24 het volgende:
Dat verloop vandaag sloeg ook weer nergens op: na opening van WS daalt de AEX ineens scherp om vervolgens zo te schrikken van de enorme afstand tot de 250, dat ie weer direct terug omhoog schiet.

Om vervolgens, alsof het #^%@ afgesproken is, weer op 250 te sluiten. OK, 249,88.
Sabotage!

Morgen nog zo'n dag en dan twee halve weken die waarschijnlijk nóg spannender worden. Ik kan bijna niet wachten...
AEX versie van PPT?
  donderdag 18 december 2008 @ 17:45:07 #13
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64126012
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:42 schreef RvLaak het volgende:

[..]

AEX versie van PPT?
Voorspelbaarheid heeft natuurlijk ook z'n voordelen
pi_64126027
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:45 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Voorspelbaarheid heeft natuurlijk ook z'n voordelen
pi_64126090
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:40 schreef SeLang het volgende:

[..]

Pberends, ik heb speciaal voor jou dit topic gemaakt:
Mythbusters: 50-daags moving average
Interessant .
pi_64126778
quote:
Op donderdag 18 december 2008 18:18 schreef pberends het volgende:
Wat doet GM zo laag?
Karma?

[edit]
Ford doet t ook al zo goed... Is er nieuws over de bail-out of zo?

[ Bericht 13% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2008 18:28:12 ]
pi_64126972
quote:
Op donderdag 18 december 2008 18:18 schreef pberends het volgende:
Wat doet GM zo laag?
De lijn naar de nul doortrekken.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  donderdag 18 december 2008 @ 19:01:50 #19
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_64127729
Is dit vlakke gedrag geen teken van uitbodeming?
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_64127959
quote:
Op donderdag 18 december 2008 17:42 schreef RvLaak het volgende:
AEX versie van PPT?
Onze olifant, natuurlijk. Ik zie dat hij op 17:38 2.5 miljoen aandelen met verlies verkocht heeft.



Olifant pwned. Van iedere 10 megatransacties, sluit hij toch wel 8 af met verlies. En toch blijft hij telkens proberen met AEGON.
pi_64128676
Saaie dag.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64129783
quote:
Op donderdag 18 december 2008 19:37 schreef PietjePuk007 het volgende:
Saaie dag.
Mwoah, 10% winst vandaag op m'n inleg van duizenden euro's vind ik aardig. Wat mij betreft, mag het iedere dag zo'n saaie dag als deze worden. .
pi_64129974
whoa... wat een duikeling maakt WS in ene...
pi_64131184
8700
  donderdag 18 december 2008 @ 21:13:40 #25
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_64131194
Gaat hard zo
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_64131341
quote:
Op donderdag 18 december 2008 21:13 schreef star_gazer het volgende:
Gaat hard zo
valt nu wel mee... Toen ik ff een half uurtje niet oplette, 1% daling

[edit]
& oh... 900 @ S&P

[ Bericht 17% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2008 21:20:08 ]
pi_64131408
8600

en weer verder naar beneden
pi_64131430
En ja hoor, we zijn weer terug bij af voor de renteverlaging van de Fed .
pi_64131465
quote:
Op donderdag 18 december 2008 21:22 schreef pberends het volgende:
En ja hoor, we zijn weer terug bij af voor de renteverlaging van de Fed .
En we gaan er vrolijk aan voorbij
pi_64131513
quote:
Op donderdag 18 december 2008 21:22 schreef pberends het volgende:
En ja hoor, we zijn weer terug bij af voor de renteverlaging van de Fed .
Zit je nog steeds in de longs? .
pi_64131697
en ff weer 30 40 punten omhoog...

Weet iemand vanwaar deze daling is?

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2008 21:32:13 ]
pi_64131700
Oeh oeh, dit gaat hard weer... 3% and counting
pi_64131825
en weer door de 8600 grens...

[edit]
en er weer doorheen

[edit 2]
op & neer, op & neer

[ Bericht 33% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2008 21:41:17 ]
pi_64131996
Eindelijk weer internet na 6 uur ofzo.
Zo zie je maar hoe afhankelijk je er van bent
pi_64132029
quote:
Op donderdag 18 december 2008 21:25 schreef StockPupil het volgende:

[..]

Zit je nog steeds in de longs? .
Klein beetje .
pi_64132103
quote:
Op donderdag 18 december 2008 21:43 schreef ItaloDancer het volgende:
Eindelijk weer internet na 6 uur ofzo.
Zo zie je maar hoe afhankelijk je er van bent
En wij ook van jouw internet... Eindelijk weer een toepasselijke TT

[edit]
En werkende plaatjes in de OP

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2008 21:50:46 ]
pi_64132288
Eindigen we boven of onder de 8600... Dat lijkt de vraag van vandaag
pi_64132671
Dow 8,605.07 -219.27 (-2.48%)
S&P 500 885.33 -19.09 (-2.11%)
Nasdaq 1,552.37 -26.94 (-1.71%)

Het kon weer slechter zoals gewoonlijk.
pi_64132693
Voorlopig einde WS:

Dow 8,605.07 -219.27 (-2.48%)
S&P 500 885.35 -19.07 (-2.11%)
Nasdaq 1,552.37 -26.94 (-1.71%)


[edit]
PB was me net voor

[ Bericht 33% gewijzigd door #ANONIEM op 18-12-2008 22:06:43 ]
pi_64132699
AEX op een virtuele min van -1,25%.

Die expiratie gaat morgen toch ook gewoon door? Dus weer een gevecht rond de 250?
pi_64132839
quote:
Op donderdag 18 december 2008 22:06 schreef pberends het volgende:
AEX op een virtuele min van -1,25%.

Die expiratie gaat morgen toch ook gewoon door? Dus weer een gevecht rond de 250?
Denk dat t "gewoon" een daling wordt.
pi_64133017
Futures staan wel een procent hoger nabeurs. Dunno why.
pi_64133580
quote:
Op donderdag 18 december 2008 22:16 schreef ItaloDancer het volgende:
Futures staan wel een procent hoger nabeurs. Dunno why.
pi_64133605
gewoon weer saai dagje morgen denk ik...
pi_64133738
Waar zijn die futures te vinden op internet?
pi_64133800
quote:
Op donderdag 18 december 2008 22:16 schreef ItaloDancer het volgende:
Futures staan wel een procent hoger nabeurs. Dunno why.
Waar zie je dat?

Zie je wel vaker overigens, laten we het erop houden dat Amerikanen altijd overdrijven en achteraf spijt hebben .
pi_64133802
WS op: http://money.cnn.com/data/afterhours/

AEX, nog steeds geen idee
pi_64133931
Ik kijk altijd hier omdat het meteen wordt omgerekend naar fair value
http://www.igindex.co.uk/

Maar ja FTSE is niet best dus we kunnen idd wel een punt of 4 inleveren morgen.

Al blijf ik hopen dat we nog wat hoger komen voor het jaar om is.
pi_64133998
quote:
Op donderdag 18 december 2008 22:39 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik kijk altijd hier omdat het meteen wordt omgerekend naar fair value
http://www.igindex.co.uk/

Maar ja FTSE is niet best dus we kunnen idd wel een punt of 4 inleveren morgen.

Al blijf ik hopen dat we nog wat hoger komen voor het jaar om is.
Interessant, dit is echt realtime .
pi_64134992
Zeker maar ook deze link stond al vanaf dag 1 in de OP
pi_64135051
Ik zie trouwens dat ze onderaan zelfs de DAX en de Nikkei hebben nu, helemaal hip (ze hebben altijd FTSE, Dow en euro/dollar, maar de rest verandert toch wel eens, vaak naar wat op dat moment relevant is)
pi_64135291
Future DAX valt iig mee
pi_64137869
trekt wel bij denk ik
pi_64140778
-1.30% atm...
pi_64140895
Wat weten jullie trouwens nog meer over expiratie? Dat is toch de gemiddelde koers van 15:30 tot 16.00 ofzo? Hoe weet je welk koersdoel professionele handelaren belang bij hebben? Is dat vandaag weer het geval bij de 250?

Denk overigens ook wel dat de AEX weer bijtrekt, maar zal in de ochtend nog wel wat lager kunnen.
pi_64140975
Bij de AEX wel

Opties op aandelenfondsen expireren om 17:30 maar die moet je voor die tijd al verkocht hebben anders worden ze uitgeoefend (als ze in-the-money zijn) en maandagochtend geluiqideerd (waarvan uiteraard veel centjes door de broker worden achtergehouden ).
pi_64141013
Ben er vandoor, tot vanmiddag
pi_64142288
Ik lag me suf met mn aandeeltjes fortis op 90 cent. Hou ze voorlopig nog maar even vast.
Het zijn er maar 640, maar goed toch alweer op 230 euro winst nu.
pi_64142893
hehe kon et ook niet laten net ff 1400 gekocht op 1.17
pi_64143315
tvp
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_64144951
gaat lekker zo... -1.8% -1.9% atm
pi_64146128
AEX lijkt zich aardig stand te houden, vergeleken met de S&P futures en de andere grote beurzen.
pi_64146759
Komt de bailout dit jaar nog wel?
pi_64147497
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 12:35 schreef StockPupil het volgende:
Komt de bailout dit jaar nog wel?
nee.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_64147554
Hoe weet je dat zo goed?
  vrijdag 19 december 2008 @ 13:14:20 #68
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_64147887
Check die olieprijs -7% weer
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_64149586
http://www.rtl.nl/compone(...)willem.avi_plain.xml

Euro/dollar van 1.47 naar 1.40 in 24 uur .

Zadelhoff: "Mooie titel voor een boek misschien" over de val van de dollar .
  vrijdag 19 december 2008 @ 14:26:42 #71
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64150385
Olie $34
Wtf!
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_64151083
vanwaar de stijging in "ene"?
pi_64151119
Om 15:00 komt er een verklaring van Bush over een reddingsplan voor de auto industrie...
pi_64151307
AEX even in de plus. Ben benieuwd naar Bush.
pi_64151585
De regering gaat leningen geven aan de industrie. Binnen 3 maanden moeten er plannen zijn voor herstructurering. Ze moeten failliet gaan, zodat ze kunnen herstructurering. Ze moeten terug betalen. Ze moeten laten zien hoe ze weer gezond gaan worden.

Het geld komt uit de 700miljard pot.
pi_64151616
31 maar tmoeten de leningen terugbetaald worden, als ze nog geen plannen hebben
pi_64151798
en weer in de min
pi_64153110
Zo, heb m'n longs verkocht met verlies.

Stond eerst -250 euro . Uiteindelijk verkocht met 46 euro verlies.
pi_64153255
Pberends, wat doe je M'n longs staan in plus, verwacht dat de AEX nog stug naar boven sukkelt, dus ik hou ze nog even aan. .

Verdeling:
15% TL220
20% TL241
60% BAM
5% Fortis

Dagrendement van 2,41%, totaalrendement sinds maandag: 12,47%.
pi_64153687
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 15:59 schreef pberends het volgende:
Zo, heb m'n longs verkocht met verlies.

Stond eerst -250 euro . Uiteindelijk verkocht met 46 euro verlies.
uhm... oeps
  vrijdag 19 december 2008 @ 16:18:39 #81
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64153718
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 15:59 schreef pberends het volgende:
Zo, heb m'n longs verkocht met verlies.

Stond eerst -250 euro . Uiteindelijk verkocht met 46 euro verlies.
Hmm, dat valt toch tegen, want op zich was het een goede week voor longs. Ik heb 17% winst gemaakt ermee.
pi_64153848
Tja, achteraf gezien had ik een paar euro winst kunnen maken met de huidige koers, maar ik vind het wel even welletjes zo.

Welke posities nemen jullie in voor volgende week?
  vrijdag 19 december 2008 @ 16:25:22 #83
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64153903
Ik denk dat ik volgende week ook wel weer long ga op de AEX. Moet van het weekend even kijken wat er allemaal gaat gebeuren de komende week.
pi_64154026
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 15:59 schreef pberends het volgende:
Zo, heb m'n longs verkocht met verlies.

Stond eerst -250 euro . Uiteindelijk verkocht met 46 euro verlies.
Geen dramatische week overigens, met een andere sprinter had ik 32 euro winst.
pi_64154046
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 16:25 schreef SjonLok het volgende:
Ik denk dat ik volgende week ook wel weer long ga op de AEX. Moet van het weekend even kijken wat er allemaal gaat gebeuren de komende week.
Op welk nieuws zou de AEX moeten stijgen dan?

Autobailout hebben we gehad. Obama's team en plannen hebben we gehad. De dollar zal alleen maar zwakker worden, en olie zie ik ook niet 1,2,3 stijgen. Dat zijn toch belangrijke zaken voor de AEX.
pi_64154067
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 16:23 schreef pberends het volgende:
Tja, achteraf gezien had ik een paar euro winst kunnen maken met de huidige koers, maar ik vind het wel even welletjes zo.

Welke posities nemen jullie in voor volgende week?
Nog steeds long. De week erna wordt het grillig.
pi_64154069
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 16:30 schreef pberends het volgende:

[..]

Op welk nieuws zou de AEX moeten stijgen dan?
De geboorte van Jezus en vrede op aarde.
pi_64154094
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 16:30 schreef pberends het volgende:
Op welk nieuws zou de AEX moeten stijgen dan?
Dat we de bodem achter ons gelaten hebben, en dat er teruggekeerd wordt naar normale koersverhoudingen. Geleidelijk, welteverstaan.
  vrijdag 19 december 2008 @ 16:34:28 #89
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64154128
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 16:30 schreef pberends het volgende:

Op welk nieuws zou de AEX moeten stijgen dan?

Autobailout hebben we gehad. Obama's team en plannen hebben we gehad. De dollar zal alleen maar zwakker worden, en olie zie ik ook niet 1,2,3 stijgen. Dat zijn toch belangrijke zaken voor de AEX.
Er is geen nieuws. Dat ze dollar zwakker wordt weten we nu wel, en hetzelfde geldt voor de olie.
De natuurlijke beweging van de beurs is omhoog, dus dat gaat het de komende week ook worden, bij gebrek aan sturing.
  vrijdag 19 december 2008 @ 16:35:40 #90
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64154159
Kijk, we zitten niet volgende week op 300 ofzo. Maar iedere week komen er weer een paar puntjes bij. langzaam maar zeker vinden we de weg omhoog.

Overigens denk ik wel dat het ergens in 't eerste kwartaal van 2009 nog een keer keihard omlaag gaat.
  vrijdag 19 december 2008 @ 17:32:25 #91
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_64155622
De EURUSD is heeel hard gedaald (lees: dollar is gestegen of euro is gedaald) zeg, bijna 5 cent verschil
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
pi_64155856
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 15:59 schreef pberends het volgende:
Zo, heb m'n longs verkocht met verlies.

Stond eerst -250 euro . Uiteindelijk verkocht met 46 euro verlies.
Achteraf gezien niet zo'n slechte beslissing.
pi_64155927
Reactie van Wall Straat viel me fors tegen trouwens.
  vrijdag 19 december 2008 @ 18:31:03 #97
77130 star_gazer
Aussie Aussie Aussie, Oy oy oy
pi_64157111
LOL mooie daggrafiek
"End this war against drugs. Legalise the drug against wars."
-
[b]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:[/b]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 19:17:51 #98
862 Arcee
Look closer
pi_64158283
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 18:05 schreef pberends het volgende:
Down Jones in het rood .
0.58% in de plus nu.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64158698
Ik ga volgende dik short denk ik. Na een paar positieve dagen ofzo.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 19:34:00 #100
862 Arcee
Look closer
pi_64158768
Je gaat short voor de eindejaarsrally?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64158826
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 19:34 schreef Arcee het volgende:
Je gaat short voor de eindejaarsrally?
iig short gaan voor het nieuwe jaar.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 19:37:20 #102
862 Arcee
Look closer
pi_64158864
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 19:36 schreef pberends het volgende:
iig short gaan voor het nieuwe jaar.
Dat zeker, ja. Ik denk dat niemand met z'n aandelen 2009 in durft.:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64159559
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 19:37 schreef Arcee het volgende:

[..]

Dat zeker, ja. Ik denk dat niemand met z'n aandelen 2009 in durft.:')
Je moet wel gek zijn inderdaad. Vooral de Amerikaanse beurzen zijn nauwelijks nog goedkoop te noemen met de huidige niveau's. En als die naar beneden gaan, gaan de Europese beurzen nog dubbel zo hard naar beneden, zeker als olie en de dollar nog verder gaan dalen.

Na het nieuwjaar zal de volatiliteit weer sterk toenemen, en ik denk niet dat de volatiliteit omhoog is. De beurzen kunnen in ieder geval niet meer opveren omdat centrale banken of overheden nog zoveel middelen of leuke plannen hebben.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 20:22:54 #104
862 Arcee
Look closer
pi_64160317
Volatiliteit is toch ideaal voor daytraders zoals hier, neem ik aan, veel zitten?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64160426
quote:
Op vrijdag 19 december 2008 20:22 schreef Arcee het volgende:
Volatiliteit is toch ideaal voor daytraders zoals hier, neem ik aan, veel zitten?
Volatiliteit geeft meestal aan dat de paniek groot is, en dat de beurzen vooral neerwaarts gaan.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 20:27:15 #106
862 Arcee
Look closer
pi_64160459
Maar gedurende de dag heb je ook veel pieken. Of je dan uiteindelijk lager sluit maakt dan niet zoveel uit.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64163906
Dow 8,579.11 -25.88 (-0.30%)
S&P 500 887.58 +2.30 (0.26%)
Nasdaq 1,564.32 +11.95 (0.77%)

Niet best.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 22:10:23 #108
862 Arcee
Look closer
pi_64164013
Waarom niet? S&P in de plus, man.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64164154
Stuk slechter dan toen de AEX sloot bedoel ik .
pi_64166351
Zeg ik open zo een topic waarin iedereen 5 aandelen kiest voor 2009
(en aan het eind van 2009 is dan bekend wie het meeste verdiend zou hebben)

Maar nu zit ik te dubben: mag je tussentijds een aandeel eruit gooien en een ander erin (bv: 1x per maand ofzo)? Of moeten de 5 aandelen gewoon voor heel 2009 gelden (minder interessant maar misschien wel beter)?
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 23:21:58 #111
862 Arcee
Look closer
pi_64166665
1 keer kiezen maakt het wel overzichtelijker.

En is misschien wel net zo spannend.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64166787
Ok
  Redactie Frontpage vrijdag 19 december 2008 @ 23:24:52 #113
4530 crew  Crazy Harry
pi_64166801
1 keer lijkt mij het spannendst en het leukst, lijkt ook het meest op lange termijn beleggen.
De discussie is niet privacy tegenover veiligheid maar vrijheid tegenover controle
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 19 december 2008 @ 23:29:43 #114
862 Arcee
Look closer
pi_64166998
Inderdaad, hoewel in dit topic een week al lange termijn lijkt.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64203165
quote:
Chrysler, GM Get $3.3 Billion Canada Loan, Could Receive More

Dec. 21 (Bloomberg) -- General Motors Corp. and Chrysler LLC will get C$4 billion ($3.3 billion) in government loans from Canada and the province of Ontario, Canadian Prime Minister Stephen Harper said yesterday, refusing to rule out further aid.

A day after the U.S. agreed to lend the two automakers $13.4 billion in emergency loans to keep them operating, Canada and Ontario said they will advance General Motors’ Canadian unit C$3 billion while Chrysler will receive C$1 billion. GM had asked for a total of C$2.4 billion in aid from Canada through the second quarter and Chrysler LLC had not disclosed a sum.

“It’s pretty striking that they’re lending more money than was asked for,” Dmitry Anastakis, a professor of history and Canadian auto policy at Trent University in Peterborough, Ontario, said in an interview yesterday. “This totally conflicts with the rhetoric we’ve heard from Ottawa about the need to protect the interest of the taxpayers.”

“I cannot rule it out,” the prime minister told reporters at a briefing yesterday in Toronto when asked whether he may offer the automakers additional aid. “We have a social responsibility that goes beyond the marketplace.”

The automakers must accept limits on executive compensation and report “material” transactions of more than C$125 million, the governments said in a joint statement. Harper declined to say what penalties Chrysler and GM would face if they had to file for bankruptcy and could not repay the loans.

“We will not allow a catastrophic failure” of the Canadian auto industry, Harper said. “They will not fail in my judgment” but “the auto companies have to change the way they do their business in a very serious way.”

‘Proportional’ Loan

Canadian Industry Minister Tony Clement on Dec. 12 pledged to offer GM, Chrysler and Ford Motor Co.’s Canadian units federal and provincial aid “proportional” to their contribution to North American production, which is about 20 percent. Ontario, the country’s automaking hub, last year built more cars than Michigan.

The aid package is “not a blank check” and Canadian taxpayers expect the money to be used to renew the industry and involve all stakeholders in that process, Harper said.
Ontario will contribute C$1.3 billion to the package and the Canadian government C$2.7 billion, Ontario Premier Dalton McGuinty said at the same news conference.

“This is about 400,000 jobs and 400,000 families,” said McGuinty. “There’s a lot at risk,” he said, adding that there is a “real possibility” that Chrysler and GM will ask for more money, which, he said, will have to be considered if and when that happens.

Announcement Praised

The Canadian units of both GM and Chrysler praised the announcement.

This support is a “welcome financial bridge,” Arturo Elias, president of GM’s Canadian business said in a Marketwire statement. “GM Canada intends to earn the trust being placed in us.”

“Chrysler is very pleased with the decision by the Canadian government to provide this loan, which will ensure Chrysler has sufficient funds to continue our restructuring activities during this unprecedented downturn,” the automaker’s Canadian unit said in an e-mailed statement.

The Canadian Auto Workers union, which represents about 27,800 active GM, Chrysler and Ford Motor Co. workers in Canada, lauded the package and pledged to continue working with the companies and governments to ensure the industry’s survival in Canada, Ken Lewenza, president of the union said.

The pledge “was important for our industry, our workers and for all citizens of Canada,” Lewenza said yesterday in a press briefing.

Declined to Speculate

He declined to speculate on whether his membership will have to take wage-and-benefit cuts as part of the package.

The U.S. package requires companies to have pay-and-work rules in place by the end of 2009 that make them competitive with those of overseas automakers with plants in the U.S.

The C$600 million in loans beyond what GM had asked for may be a sweetener to keep more jobs or assembly projects in Canada, Trent’s Anastakis said.

“Canada is in a position here that it can’t make too many demands and may be making a generous offer so Ontario doesn’t get left behind when the real restructuring begins,” he said.

GM will receive C$800 million Dec. 29, C$1.2 billion on Jan. 30 and a further C$1 billion on Feb. 27. Chrysler gets C$400 million immediately with another C$400 million at the end of January and the balance in February. The loans are for three years and are charged at 3 percentage points above the London Interbank Offered Rate, or Libor. Libor is currently 1.5 percent for 3-month loans in dollars.

Auto Suppliers Insurance

The Canadian government said it will extend insurance to auto suppliers for their accounts receivable to ensure that they can continue to secure credit. The government said it will also improve access to credit for consumers and businesses to stimulate car purchases and help car dealers without giving details.

The industry will have to restructure and will probably end up being smaller, said Harper. “This will be a difficult restructuring,” said McGuinty.

Ford’s Canadian unit had asked for access to as much as C$2 billion in “standby” credit, to be used if the current economic crisis worsens. Today’s statement did not address the status of that request.
Het is niet veel maar GM haalt de kerst in ieder geval wel!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64203264
quote:
Op zondag 21 december 2008 10:58 schreef pberends het volgende:
http://www.geenstijl.nl/m(...)een_de_autoberg.html

Vliegveld vol met auto's .
Drugshond was je voor
Nieuw fenomeen! De Autoberg

En wat moeten jullie allemaal op Geenstijl?
pi_64203399
Dat zijn flink wat auto's!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  zondag 21 december 2008 @ 16:52:15 #122
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64212715
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_64227814
Weet iemand of er een lijst bestaat met rendementen als je precies de adviezen van Vlug, Davids en van Mourik opvolgt? Dus als zij het advies buy geven, jij gelijk de aandelen koopt en als zij sell opgeven, ze gelijk weer verkoopt?
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 21 december 2008 @ 23:43:25 #125
862 Arcee
Look closer
pi_64228048
Weet iemand iets van hoe indextrackers werken? Die horen toch gelijk aan de index te lopen?

Maar als je bijvoorbeeld kijkt naar donderdag en vrijdag:

2008-12-18: 24,65 249,88
2008-12-19: 24,87 249,54
(datum, tracker, AEX)

De tracker stijgt met 0.89% en de AEX zelf zakt met 0.14%.

Hoe kan dat?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64228200
De bieders bepalen de prijs van de trackers. Als ze verwachten dat de index stijgt, dan stijgt de prijs van de tracker. Hun bod was nog gebaseerd op de AEX van half uur geleden, voordat het sloot. Toen stond-ie al in een dikke plus.
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 21 december 2008 @ 23:52:25 #127
862 Arcee
Look closer
pi_64228374
Een prijs van een tracker zou toch per definitie precies een index moeten volgen en niet op basis van handel tot stand moeten komen?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  maandag 22 december 2008 @ 00:16:47 #128
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64229501
quote:
Op zondag 21 december 2008 23:36 schreef ruben3123 het volgende:
Weet iemand of er een lijst bestaat met rendementen als je precies de adviezen van Vlug, Davids en van Mourik opvolgt? Dus als zij het advies buy geven, jij gelijk de aandelen koopt en als zij sell opgeven, ze gelijk weer verkoopt?
Als die adviezen wat zouden opleveren dan zouden ze wel met die lijst pimpen.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 22 december 2008 @ 00:21:39 #129
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64229849
quote:
Op zondag 21 december 2008 23:52 schreef Arcee het volgende:
Een prijs van een tracker zou toch per definitie precies een index moeten volgen en niet op basis van handel tot stand moeten komen?
Er kunnen wel verschillen zijn, maar die kunnen nooit erg groot worden want dan worden ze weggearbitreerd.

Zonder jouw voorbeeld te hebben gechecked denk ik dat in dit geval het verschil komt doordat de laatste trade in de tracker op een ander tijdstip plaatsvond dan het slot van de AEX. De bid-ask zou wel continue moeten meelopen, maar de laatste koers is gewoon wanneer de laatste daadwerkelijke trade plaatsvond. Dat kan best uren geleden zijn.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 22 december 2008 @ 09:56:03 #131
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64236693
Dat gaat een stuk harder dan verwacht!

Wie gaat er nog even long voor de kerst, omdat we toch wel weer richting 250 gaan?
  maandag 22 december 2008 @ 10:10:42 #132
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64236999
De volumes zijn vast enorm laag, het is allemaal wel erg volatiel. Net anderhalve punt erbij in twee minuten.
pi_64238259
quote:
Op maandag 22 december 2008 10:10 schreef Lemans24 het volgende:
De volumes zijn vast enorm laag, het is allemaal wel erg volatiel. Net anderhalve punt erbij in twee minuten.
De telegraaf site laat volumes zien. Weet alleen niet of die volumes hoog of laag zijn.
  maandag 22 december 2008 @ 11:08:39 #134
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64238527
quote:
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie okt -4,7% (maand); -15,1% (jaar)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie okt verwachting was -5,0% (maand)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie sept bijgesteld naar -5,4% (maand)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie okt verwachting was -8,3% (jaar)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie sept bijgesteld naar -1,9% (jaar)
Deze cijfers snap ik weer eens niet.
Hoe kun je nu zo'n negatieve afwijking tussen verwachtte en werkelijke jaarcijfers hebben, als de maandcijfers juist meevallen? Deugde de verwachting dan echt niet?
pi_64238729
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:08 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Deze cijfers snap ik weer eens niet.
Hoe kun je nu zo'n negatieve afwijking tussen verwachtte en werkelijke jaarcijfers hebben, als de maandcijfers juist meevallen? Deugde de verwachting dan echt niet?
Daar hebben we ons al eens eerder over verbaasd.
pi_64238778
quote:
Op zondag 21 december 2008 23:16 schreef henkway het volgende:

[..]

dan scheelde het niet veel meer tot de bodem
pi_64238788
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:08 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Deze cijfers snap ik weer eens niet.
Hoe kun je nu zo'n negatieve afwijking tussen verwachtte en werkelijke jaarcijfers hebben, als de maandcijfers juist meevallen? Deugde de verwachting dan echt niet?
Blijkbaar vinden mensen het toch een goede uitslag... AEX stijgt ligt...
pi_64239016
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:18 schreef RvLaak het volgende:
Blijkbaar vinden mensen het toch een goede uitslag... AEX stijgt ligt...
Dat zegt echt geen fuck, RvLaak.
pi_64239068
Cijfers werden toch om 11 uur gepubliceerd? Sinds 11 uur is er niets schokkends gebeurd...
Sowieso reageren ze niet echt vaak op de eigen Europese cijfers...
pi_64239125
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:41 schreef ItaloDancer het volgende:
Cijfers werden toch om 11 uur gepubliceerd? Sinds 11 uur is er niets schokkends gebeurd...
Sowieso reageren ze niet echt vaak op de eigen Europese cijfers...
om 9:30 zijn de huizenprijzen gepubliceerd... Heb deze nog niet kunnen vinden. Wat was de uitslag?
  maandag 22 december 2008 @ 11:47:58 #141
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64239234
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:44 schreef RvLaak het volgende:

[..]

om 9:30 zijn de huizenprijzen gepubliceerd... Heb deze nog niet kunnen vinden. Wat was de uitslag?
quote:
22-12-2008 09:44:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--De stijging van de verkoopprijs van bestaande woningen is in november verder afgevlakt. Bovendien is het aantal verkopen sterk gedaald. Dit blijkt maandag uit cijfers van het CBS, in samenwerking met het Kadaster.

In november stegen de prijzen van bestaande koopwoningen 1,0% ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. In oktober bedroeg de prijsstijging nog 2,3%.

De prijsstijging van koopwoningen is in de loop van het jaar sterk teruggelopen, meldt het CBS. In de periode 2004-2007 schommelde de prijstoename nog rond de 4,0%.

Op maandbasis daalden de prijzen zelfs in november. Ten opzichte van oktober daalde de verkoopprijs van bestaande koopwoningen 0,9%.

Er vonden aanzienlijk minder transacties plaats. In november wisselden 11.600 bestaande woningen van eigenaar, een daling van 30% ten opzichte van oktober, aldus het CBS.

Ze daalden zelfs, wat een verrassing...
pi_64239248
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:44 schreef RvLaak het volgende:

[..]

om 9:30 zijn de huizenprijzen gepubliceerd... Heb deze nog niet kunnen vinden. Wat was de uitslag?
Deze?
quote:
Prijsstijging Nederlandse koopwoningen verder afgevlakt - CBS
22-12-2008 9:44:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--De stijging van de verkoopprijs van bestaande woningen is in november verder afgevlakt. Bovendien is het aantal verkopen sterk gedaald. Dit blijkt maandag uit cijfers van het CBS, in samenwerking met het Kadaster.

In november stegen de prijzen van bestaande koopwoningen 1,0% ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. In oktober bedroeg de prijsstijging nog 2,3%.

De prijsstijging van koopwoningen is in de loop van het jaar sterk teruggelopen, meldt het CBS. In de periode 2004-2007 schommelde de prijstoename nog rond de 4,0%.

Op maandbasis daalden de prijzen zelfs in november. Ten opzichte van oktober daalde de verkoopprijs van bestaande koopwoningen 0,9%.

Er vonden aanzienlijk minder transacties plaats. In november wisselden 11.600 bestaande woningen van eigenaar, een daling van 30% ten opzichte van oktober, aldus het CBS.
pi_64239507
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:48 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Deze?
[..]


Yep, dank beiden.
quote:
Op maandag 22 december 2008 11:47 schreef Lemans24 het volgende:

[..]


[..]

Ze daalden zelfs, wat een verrassing...
Alsof dat niet verwacht was...
pi_64239969
@RvLaak: heb je Binck of niet?
pi_64240793
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:10 schreef ItaloDancer het volgende:
@RvLaak: heb je Binck of niet?
Nope, heb helemaal niets uit staan op de beurs... Ben hier puur voor mijn lol
pi_64241048
Ok
quote:
MARKET COMMENT: AEX -1,7%; stuitert het jaar uit
22-12-2008 12:33:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--De AEX-index noteert maandag rond het middaguur 1,7% lager op 245,39 punten, in overeenstemming met lagere koersen in Azie en lagere Amerikaanse futures. Negatief voor de stemming is een sterke verlaging van de omzetverwachting bij Toyota. Vermogensbeheerder Maurice Eeken TE-Effecten wijst erop dat de handelsvolumes in Amsterdam niet al te dik zijn en dat de AEX binnen zijn bandbreedte van de afgelopen vijf a zes weken van 225-260 punten blijft. "Naar alle waarschijnlijkheid zullen we binnen die bandbreedte het jaar uitstuiteren", aldus Eeken. KPN onderscheidt zich met een plus van 1,6%. Het fonds heeft zich goed staande gehouden dit jaar. "Als je het niet meer weet, koop je KPN", aldus Eeken. (AVR)
stuitert?
pi_64241143
Ah, pberends is aangenomen op de redactie?
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  maandag 22 december 2008 @ 12:49:24 #148
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64241261
Wat een onzin, vorige week hadden ze het nog over 240 tot 253.
Wie gelooft nu dat de AEX in die twee halve weekjes met lage volumes nog naar 225 gaat en daarna weer opveert naar 260, of andersom? Ze weten gewoon niks te schrijven. Hij stuitert nu trouwens wel, maar dan tussen de 244 en 246...
pi_64241298
quote:
Op maandag 22 december 2008 09:56 schreef Lemans24 het volgende:
Dat gaat een stuk harder dan verwacht!

Wie gaat er nog even long voor de kerst, omdat we toch wel weer richting 250 gaan?
22-12-2008: 100x SL235 á 1,66 (verkocht) nettowinst: 3,00 euro
22-12-2008: 100x SL235 á 1,63 (gekocht)

w00t.
pi_64241312
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:45 schreef PietjePuk007 het volgende:
Ah, pberends is aangenomen op de redactie?
Dan ga ik short op de nieuwsredactie.
pi_64241328
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:50 schreef pberends het volgende:

[..]

22-12-2008: 100x SL235 á 1,66 (verkocht) nettowinst: 3,00 euro
22-12-2008: 100x SL235 á 1,63 (gekocht)

w00t.
Jij bent goed bezig met die sprinters!!
pi_64241351
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:49 schreef Lemans24 het volgende:
Wat een onzin, vorige week hadden ze het nog over 240 tot 253.
Wie gelooft nu dat de AEX in die twee halve weekjes met lage volumes nog naar 225 gaat en daarna weer opveert naar 260, of andersom? Ze weten gewoon niks te schrijven. Hij stuitert nu trouwens wel, maar dan tussen de 244 en 246...
Mhaow, ik denk dat de AEX op deze puntenstand ook wel in een soort spagaat zit. Zowel long als short gaan lijkt mij vrij link nu.
pi_64241395
quote:
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie okt -4,7% (maand); -15,1% (jaar)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie okt verwachting was -5,0% (maand)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie sept bijgesteld naar -5,4% (maand)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie okt verwachting was -8,3% (jaar)
22-12-2008 11:00:00 Eurozone orders industrie sept bijgesteld naar -1,9% (jaar)
Hoe kan je verwachting -5,0% zijn op maandbasis, terwijl de verwachting -8,3% over het jaar zijn? Blijkt het maandcijfer mee te vallen, blijkt het jaarcijfer zwaar tegen te vallen.

Iemand die snapt wat ik bedoel?
pi_64241485
quote:
"Als je het niet meer weet, koop je KPN", aldus Eeken. (AVR)
Right...
pi_64241514
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:57 schreef pberends het volgende:

[..]

Right...
Blijkbaar "moet" men kopen...
pi_64241527
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:51 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Jij bent goed bezig met die sprinters!!
Zit hier verder nog iemand long of short op de AEX?
  maandag 22 december 2008 @ 12:59:54 #157
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64241576
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:54 schreef pberends het volgende:

[..]

Hoe kan je verwachting -5,0% zijn op maandbasis, terwijl de verwachting -8,3% over het jaar zijn? Blijkt het maandcijfer mee te vallen, blijkt het jaarcijfer zwaar tegen te vallen.

Iemand die snapt wat ik bedoel?
Dat vroeg ik me ook net af. En Italodancer blijkbaar al veel eerder

Oh, ik heb ook weer zeven euro winst gemaakt met m'n longs. Die ik beter nog even had kunnen houden, zie ik nu.
Er valt niet zoveel te halen op dit moment, of je moet hele grote bedragen inzetten, waar ik geen zin in heb vlak voor het einde van het jaar.
pi_64241635
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:59 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Dat vroeg ik me ook net af. En Italodancer blijkbaar al veel eerder

Oh, ik heb ook weer zeven euro winst gemaakt met m'n longs. Die ik beter nog even had kunnen houden, zie ik nu.
Er valt niet zoveel te halen op dit moment, of je moet hele grote bedragen inzetten, waar ik geen zin in heb vlak voor het einde van het jaar.
Die verwachtingen zijn dan echt uiterst dom gemaakt. Zijn ze vergeten hoeveel de daling voor die maand was dan ofzo ? Echt niet te geloven.

AEX moet komende dagen lekker boven de 250 komen, dan lijkt het mooi om short te gaan.
pi_64243058
http://www.rtl.nl/compone(...)eswijk.avi_plain.xml

Wat een interview .

De IRIS-tips van vorig jaar: Ahold, Ordina en SNS Reaal .
pi_64243137
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:58 schreef pberends het volgende:
Zit hier verder nog iemand long of short op de AEX?
Ja, dik long.
pi_64243158
quote:
Op maandag 22 december 2008 13:43 schreef StockPupil het volgende:

[..]

Ja, dik long.
Ik ga denk ik weer short, tikt de AEX komende dagen de 240 aan, ga ik weer long.
pi_64243588
De beurs is toch wel open op 29, 30 en 31 december
  maandag 22 december 2008 @ 14:02:48 #163
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64243815
quote:
Op maandag 22 december 2008 12:58 schreef pberends het volgende:

Zit hier verder nog iemand long of short op de AEX?
Ik zit long op de AEX, maar echt heeeel minimaal.
pi_64244504
quote:
Op maandag 22 december 2008 13:55 schreef pberends het volgende:
De beurs is toch wel open op 29, 30 en 31 december
Openingstijden beurzen en Servicedesk rondom de feestdagen


Woensdag 24 december 2008 (Kerstavond)
Euronext beurzen: vanaf 14:00 uur gesloten
Amerikaanse beurzen: geopend van 15:30 uur tot 19:00 uur (Nederlandse tijd)
Eurex beurzen: gesloten
Xetra Dax, Milaan, Madrid en Oostenrijk: gehele dag gesloten
Dublin: vanaf 14.15 gesloten (Nederlandse tijd)


Donderdag 25 december 2008 (1e Kerstdag)
Alle beurzen gesloten
Servicedesk: gesloten
Geen betalingsverkeer

Vrijdag 26 december 2008 (2e Kerstdag)
Euronext beurzen: gesloten
Amerikaanse beurzen: regulier geopend van 15:30 uur tot 22:00 uur (Nederlandse tijd)
Eurex beurzen: gesloten
Xetra Dax, Milaan, Madrid en Oostenrijk: gehele dag gesloten
Dublin: gesloten


Woensdag 31 december 2008 (Oudejaarsdag)
Euronext beurzen: vanaf 14:00 uur gesloten
Amerikaanse beurzen: regulier geopend van 15:30 uur tot 22:00 uur (Nederlandse tijd)
Eurex beurzen: gesloten
Xetra Dax, Milaan, Madrid en Oostenrijk: gehele dag gesloten
Dublin: vanaf 14.15 gesloten (Nederlandse tijd)

Donderdag 1 januari 2008 (Nieuwjaarsdag)
Alle beurzen gesloten
Servicedesk: gesloten
Geen betalingsverkeer

Dag en week AEX-index opties
De laatste handelsdag van de weekoptieklasse AX4 valt op dinsdag 23 december 2008.
De dagoptieklassen A23, A24 en A31 komen niet in notering.
pi_64244593
Ah .

Wat bedoelen die analisten eigenlijk met "de boeken schoon houden" in de zin dat ze geen aandelen meer kopen ?
  maandag 22 december 2008 @ 14:33:28 #166
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64244904
Ik heb zojuist mijn longs verkocht met 13% winst. Vind 't wel weer een mooi rendement voor deze week.
pi_64244987
quote:
Op maandag 22 december 2008 14:33 schreef SjonLok het volgende:
Ik heb zojuist mijn longs verkocht met 13% winst. Vind 't wel weer een mooi rendement voor deze week.
Zeker netjes. Ik ga weer short als de AEX op 250 staat. Morgen veel macro-nieuws.
  maandag 22 december 2008 @ 14:41:39 #168
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64245227
quote:
DNB-Wellink verwacht grotere economische terugval dan CPB

De Nederlandse economie gaat volgend jaar harder achteruit dan de krimp van 0,75% die het Centraal Planbureau begin december voorspelde. Bovendien zal de recessie langer aanhouden dan eerder werd gedacht. Dat zei president Nout Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB) maandag in het NOS journaal.

"De raming van het CPB, een min van driekwart procent, is te voorzichtig", zei Wellink, die daarbij verwees naar de oliecrisis in de eerste helft van de jaren 70. "Als je kijkt hoe snel de economie toen vertraagde, kan er nog best wat komen."

Wellink zei dat de economische terugval langer zal duren dan veel mensen eerder dachten. "Als het om groeicijfers gaat ben ik niet opgewekt. We zitten wel in 2010 voordat de zaak zich zal gaan herstellen", aldus de centrale bank-president.

De meeste zorgen maakt Wellink zich over de stijgende werkloosheid. "Wat ik het naarst vind, is dat je mag verwachten dat de werkloosheid gaat oplopen in komende periode. Daar moeten we met z'n allen zoveel mogelijk aan doen."
Wisten wij natuurlij allang.

Ik twijfel toch echt aan het bestaansrecht van 't CPB, als ze daar met zulke slechte schattingen komen.
  maandag 22 december 2008 @ 14:41:50 #169
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64245238
Hij stijgt na 250 ook wel weer tot 253. Mogelijk zelfs iets daarboven, dus in dit geval lijken SS260's me een verstandiger keuze dan SS255's.
pi_64246564
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:18 schreef pberends het volgende:
http://tips2trades.blogsp(...)-1500-punten-40.html

Oh oh oh, dat wordt toch mooi short gaan.
pi_64246663
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:22 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]


Hopelijk heeft het nut, hoge rendementen met hyperinflatie heeft ook niet zoveel zin.
pi_64246666
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:18 schreef pberends het volgende:
http://tips2trades.blogsp(...)-1500-punten-40.html

Oh oh oh, dat wordt toch mooi short gaan.
Goh... en hij's niet eens de enige
pi_64246693
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:25 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Goh... en hij's niet eens de enige
Bedoel je daarmee jezelf of heb je nog meer linkjes met doemvoorspellingen?
pi_64246756
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:26 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Bedoel je daarmee jezelf of heb je nog meer linkjes met doemvoorspellingen?
Linkjes zo niet klaar staan, maar ik heb wel meer doemverhalen gelezen ja. En ik bedoel natuurlijk ook mezelf

Ik zal vanavond (na de grote schoonmaak hierzo) eens wat linkjes gaan zoeken.
pi_64246835
Verdeelde opnening WS:

Dow 8,585.88 +6.77 (0.08%)
S&P 500 887.23 -0.65 (-0.07%)
Nasdaq 1,562.94 -1.38 (-0.09%)
pi_64246921
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:30 schreef RvLaak het volgende:
Verdeelde opnening WS:

Dow 8,585.88 +6.77 (0.08%)
S&P 500 887.23 -0.65 (-0.07%)
Nasdaq 1,562.94 -1.38 (-0.09%)
Verdeelde opening? Volgens mij staan er zes man op Wall Street te handelen vandaag
pi_64246944
Oh nee nu storten we naar beneden met enkele punten.
  maandag 22 december 2008 @ 15:35:19 #180
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64246985
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:25 schreef pberends het volgende:

[..]

Hopelijk heeft het nut, hoge rendementen met hyperinflatie heeft ook niet zoveel zin.
Je moet je rendement halen in een economie met hyperinflatie en het vervolgens uitgeven in een groei economie. Die zullen er altijd blijven. Brazilië is er nog steeds van overtuigd dat ze geen last gaan krijgen van de crisis en ook Chili heeft alle vertrouwen in een veel beter resultaat dan Europa. Beide landen gaan daar volgens mij ook gelijk in krijgen. En ik kan me vervelender landen voorstellen om naar toe te verhuizen om mijn beurswinsten uit te geven
pi_64247030
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:33 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Verdeelde opening? Volgens mij staan er zes man op Wall Street te handelen vandaag
Waaronder Bernanke.
pi_64247144
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:36 schreef pberends het volgende:
Waaronder Bernanke.
En 5 assistenten van z'n PPT-team. Die kopen elkaars aandelen op.
pi_64247156
quote:
Op maandag 22 december 2008 15:36 schreef pberends het volgende:

[..]

Waaronder Bernanke.
Doet ie dat zelf ja? Dan moeten we ons echt zorgen gaan maken.
pi_64247548
Gaat ook goed met GM...

GM 3.98 -0.51 (-11.36%)
  maandag 22 december 2008 @ 15:52:59 #185
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64247557
Er gebeurt echt niks op WS...
  maandag 22 december 2008 @ 15:54:16 #186
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64247598
tijd om weer long te gaan op de AEX, geloof ik.
pi_64247712
Ik juist short, en ik hou ze een week lang aan denk ik. De cijfers voorspellen niks goeds.
  maandag 22 december 2008 @ 15:59:47 #188
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64247773
Nee, maar de AEX krijgt een minderwaardigheidscomplex als de Dow Jones maar rond die 0 blijft hangen maar zelf zwaar in de min.
pi_64248015
pi_64248068
Roderick Vreeloo was net bioj het begin van de uitzending behoorlijk vrolijk Ben benieuwd waarom... Wss is zijn contract verlengd
pi_64248124
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:10 schreef RvLaak het volgende:
Roderick Vreeloo was net bioj het begin van de uitzending behoorlijk vrolijk Ben benieuwd waarom... Wss is zijn contract verlengd
Of zit ie net als jij aan het bier! Proost!
pi_64248150
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:12 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Of zit ie net als jij aan het bier! Proost!
Bier komt later vanavond Maar dank
pi_64248197
Roderick Veelo is de naam. Wat een held

  maandag 22 december 2008 @ 16:15:36 #195
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64248234
Nou, zowel de DJ als de AEX besluiten toch maar te zakken.
Gelukkig heb ik maar 20 longs gekocht
pi_64248307
Ik heb vandaag ook weer een mooie virtuele winst geboekt met
10x sprinter short Arcelor Mittal.
pi_64248370
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:17 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik heb vandaag ook weer een mooie virtuele winst geboekt met
10x sprinter short Arcelor Mittal.
Geen echt geld uitstaan momenteel?
  maandag 22 december 2008 @ 16:21:16 #198
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64248414
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:17 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik heb vandaag ook weer een mooie virtuele winst geboekt met
10x sprinter short Arcelor Mittal.
Heb je die nou nog steeds? Of alweer?
pi_64248679
Hoe zit et met dat KPNQWEST.... gaat al weken van 0,02 naar 0,03, zou wel es voor 100eu gokje willen nemen... of raak je dan stukken niet meer kwijt op 0,03?
pi_64248731
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:28 schreef M.Melandri het volgende:
Hoe zit et met dat KPNQWEST.... gaat al weken van 0,02 naar 0,03, zou wel es voor 100eu gokje willen nemen... of raak je dan stukken niet meer kwijt op 0,03?
Zat ik ook wel eens naar te kijken. Voorlopig brand ik me er niet aan .
pi_64248789
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:30 schreef pberends het volgende:

[..]

Zat ik ook wel eens naar te kijken. Voorlopig brand ik me er niet aan .
Ach ja voor 100eu... ongeveer 1x per week maakt hij een sprongetje van 0,02 naar 0,03 en weer terug
  maandag 22 december 2008 @ 16:40:01 #202
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64249015
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:32 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

Ach ja voor 100eu... ongeveer 1x per week maakt hij een sprongetje van 0,02 naar 0,03 en weer terug
Maar welke onwetende gladiool is dan zo helder om ze voor 0,03 te kopen?
Hij gaat never nooit naar 0,04...

[ Bericht 0% gewijzigd door Lemans24 op 22-12-2008 16:52:38 ]
pi_64249151
Klopt de bied komt nooit hoger dan 0,02 zie ik, dus heeft geen zin
pi_64249636
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:19 schreef RvLaak het volgende:

[..]

Geen echt geld uitstaan momenteel?
Jawel is echt geld maar virtuele winst want niet verkocht.
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:21 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Heb je die nou nog steeds? Of alweer?
Ik houd ze totdat die tent failliet is.
pi_64249703
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:55 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik houd ze totdat die tent failliet is.
Onmogelijk, too big to failure.
pi_64249718
Bij RTLZ zitten ze al met hun hoofd bij de kerst, bovenin 't RSSnieuws :
http://www.rtl.nl/(/finan(...)e_stem_navigatie.xml
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  maandag 22 december 2008 @ 16:59:05 #207
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64249744
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_64249838
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:57 schreef StockPupil het volgende:

[..]

Onmogelijk, too big to failure.
Wie zou MT dan out gaan moeten bailen?

Neh ik denk niet dat ze failliet gaan maar we zijn wel op weg naar een tientje p/a.
pi_64249908
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:58 schreef PietjePuk007 het volgende:
Bij RTLZ zitten ze al met hun hoofd bij de kerst, bovenin 't RSSnieuws :
http://www.rtl.nl/(/finan(...)e_stem_navigatie.xml
Ik zit te kijken en te kijken maar ik zie niet wat je bedoeld
pi_64250184
Het is weer waardeloos de beurs. Dik onder de 250 heeft het weinig zin om short te gaan, maar dik boven de 240 ook niet erg nuttig om long te gaan. Hopelijk morgen een diepere daling, daarna weer even long gaan.
pi_64250292
quote:
Op maandag 22 december 2008 17:12 schreef pberends het volgende:
Het is weer waardeloos de beurs. Dik onder de 250 heeft het weinig zin om short te gaan, maar dik boven de 240 ook niet erg nuttig om long te gaan. Hopelijk morgen een diepere daling, daarna weer even long gaan.
Hopelijk komt er morgen gewoon 300% bij.
  maandag 22 december 2008 @ 17:27:45 #212
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64250676
De AEX daalt toch wel snel, vergeleken met WS. En we gaan nog in de buurt van de day-low eindigen ook.

[ Bericht 51% gewijzigd door Lemans24 op 22-12-2008 17:44:47 ]
  maandag 22 december 2008 @ 17:29:04 #213
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64250716
Overigens zou deze stand vorige week een duidelijk long-signaal zijn, de AEX 'moest' immers boven de 250 blijven. Of dit nog steeds geldt, vraag ik me af.
pi_64250765
short bedoel je?
pi_64250798
Nee, het longsignaal blijft intact als er een nieuwe bodem gezet wordt tussen de 230 en 240. Morgen hoop ik dat de AEX door de 240 gaat, mooi moment om long te gaan.
pi_64250857
Ah. Maar op weg naar de 125 punten moet je ook langs de 240 hoor. Dus dat helpt bitter weinig...
pi_64250887
quote:
Op maandag 22 december 2008 16:43 schreef M.Melandri het volgende:
Klopt de bied komt nooit hoger dan 0,02 zie ik, dus heeft geen zin
Als de koers op 0,03 belandt, is de bied wèl 0,03 geweest natuurlijk
Maar er staat vast een hele rij die op 0,03 wil verkopen en waar je dan achteraan moet aansluiten.
pi_64250901
quote:
Op maandag 22 december 2008 17:33 schreef ItaloDancer het volgende:
Ah. Maar op weg naar de 125 punten moet je ook langs de 240 hoor. Dus dat helpt bitter weinig...
.
  maandag 22 december 2008 @ 17:45:03 #219
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64251201
quote:
Op maandag 22 december 2008 17:27 schreef Lemans24 het volgende:
De AEX daalt toch wel snel, vergeleken met WS. En we gaan nog in de buurt van de day-low eindigen ook.

Héél dicht bij de day-low

En ik hoop op een opening van minimaal 245 morgen. Daarna 'stuiteren' we verder tussen de 243 en de 253.
pi_64251451
quote:
Op maandag 22 december 2008 17:34 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Als de koers op 0,03 belandt, is de bied wèl 0,03 geweest natuurlijk
Maar er staat vast een hele rij die op 0,03 wil verkopen en waar je dan achteraan moet aansluiten.
Dat bedoel ik dus
pi_64252410
Ja.
pi_64253329
quote:
Op maandag 22 december 2008 17:04 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Ik zit te kijken en te kijken maar ik zie niet wat je bedoeld [ afbeelding ]
Een compleet nutteloos bericht op een toch wel serieuze site .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64253463
Ah

ach ze hebben toch wel vaker 'opmerkelijke' berichten
pi_64258612
*kick* Dow staat al 2% lager.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 21:10:03 #225
862 Arcee
Look closer
pi_64258656
S&P staat op 862.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64260438
De PPT. .
pi_64260582
Daar gaat m'n winst, dankzij dat klerePPT. .
pi_64260786
S&P staat nog steeds onder het niveau dan toen Amsterdam sloot. Ik zou me geen zorgen maken over je shorts. Morgen nog veel macro-nieuws, zullen de koersen ook weer een klap van een paar procent krijgen.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 21:56:00 #230
862 Arcee
Look closer
pi_64260804
quote:
Op maandag 22 december 2008 21:47 schreef StockPupil het volgende:
http://www.iex.nl/stocks/NLinNY.asp

Whoo, m'n shorts. !
Hoe doe je dat eigenlijk, short gaan? Qua wat je dan concreet doet, niet qua wat het is.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 21:56:53 #231
862 Arcee
Look closer
pi_64260853
quote:
Op maandag 22 december 2008 21:48 schreef StockPupil het volgende:
De PPT. .
Binnen 1 minuut?:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:00:02 #233
862 Arcee
Look closer
pi_64261031
Is dit real time? Net niet dacht ik, hè?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64261053
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:00 schreef Arcee het volgende:
Is dit real time? Net niet dacht ik, hè?
Nope, DJ staat bijna al in plus. Dankzij PPT.
pi_64261083
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:00 schreef Arcee het volgende:
Is dit real time? Net niet dacht ik, hè?
Jawel. Zo goed als (een minuut vertraging zal het niet zijn).
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:02:06 #237
862 Arcee
Look closer
pi_64261124
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:00 schreef StockPupil het volgende:
Nope, DJ staat bijna al in plus. Dankzij PPT.
-0.75 nog, toch?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:02:33 #238
862 Arcee
Look closer
pi_64261149
quote:
Op maandag 22 december 2008 21:56 schreef Arcee het volgende:
Hoe doe je dat eigenlijk, short gaan? Qua wat je dan concreet doet, niet qua wat het is.
Iemand hier? Jullie doen hier niet anders.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64261170
Yes..... morgen dik plussen met de AEX!!
pi_64261189
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:02 schreef Arcee het volgende:

[..]

-0.75 nog, toch?
Idd, zag verkeerd. Ik zie nu dat je S&P volgt, die is idd wel realtime.

Om op je vraag in te gaan: ik heb een aantal shorts ingekocht op aandelen die ook op Wall Street genoteerd zijn, zoals Aegon en ArcelorMittal.
pi_64261215
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:02 schreef Arcee het volgende:

[..]

Iemand hier? Jullie doen hier niet anders.
Short gaan (verkopen) van aandelen zal men hier wel niet doen, en futures vast ook niet.
Maar derivaten:
- kopen van put opties
- kopen turbo's/speeders/sprinters short.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:05:05 #242
862 Arcee
Look closer
pi_64261268
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:03 schreef StockPupil het volgende:
Idd, zag verkeerd. Ik zie nu dat je S&P volgt, die is idd wel realtime.
Neuh, daar staan ze alle 3, aangezien Dow en Daq ook bovenin staan.
quote:
Om op je vraag in te gaan: ik heb een aantal shorts ingekocht op aandelen die ook op Wall Street genoteerd zijn, zoals Aegon en ArcelorMittal.
Dat is niet echt een antwood. Of echt niet, zeg maar.:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64261355
Dow 8,519.69 -59.42 (-0.69%)
S&P 500 871.62 -16.26 (-1.83%)
Nasdaq 1,532.35 -31.97 (-2.04%)

Morgen weer 2-3% lager, daarna een spurt omhoog.
pi_64261529
En iedereen maar de acties van PPT accepteren. Vandaag werd het toch overduidelijk dat aangetoond dat een orgaan, iets als de PPT wel bestaat?
pi_64261560
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:10 schreef StockPupil het volgende:
En iedereen maar de acties van PPT accepteren. Vandaag werd het toch overduidelijk dat aangetoond dat een orgaan, iets als de PPT bestaat?
Niet echt...

Er zitten niet alleen verkopers in de markt, ook kopers
pi_64261614
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:10 schreef StockPupil het volgende:
En iedereen maar de acties van PPT accepteren. Vandaag werd het toch overduidelijk dat aangetoond dat een orgaan, iets als de PPT wel bestaat?
Wat is er zo vreemd aan dan? Het is toch volkomen legitiem?
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:17:41 #247
862 Arcee
Look closer
pi_64261888
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:10 schreef StockPupil het volgende:
En iedereen maar de acties van PPT accepteren. Vandaag werd het toch overduidelijk dat aangetoond dat een orgaan, iets als de PPT wel bestaat?
Als je long was gegaan was je blij geweest dat ze nog een beetje van je verlies hadden goedgemaakt.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64261954
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:12 schreef Mendeljev het volgende:
Wat is er zo vreemd aan dan? Het is toch volkomen legitiem?
Ook al is het legitiem, het blijft niet te verantwoorden. Net als dat marteling in de Guantanamo ook legitiem is.

Het is manipulatie.
pi_64261998
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:17 schreef Arcee het volgende:
Als je long was gegaan was je blij geweest dat ze nog een beetje van je verlies hadden goedgemaakt.
Inderdaad, maar nu zit ik short. Mag ik even? .
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:21:57 #250
862 Arcee
Look closer
pi_64262113
quote:
Op maandag 22 december 2008 21:47 schreef StockPupil het volgende:
http://www.iex.nl/stocks/NLinNY.asp

Whoo, m'n shorts. !
Die is nog bijna op 't slot van Amsterdam geëindigd.

-edit- Oh, nu zakt 't weer.:') Of is dat de euro/dollar?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:22:34 #251
862 Arcee
Look closer
pi_64262151
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:06 schreef pberends het volgende:
Morgen weer 2-3% lager, daarna een spurt omhoog.
Op die halve dag voor Kerst?:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64262196
Futures staan dik in de plus.
Wordt morgen toch een licht positieve opening denk ik.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:25:20 #253
862 Arcee
Look closer
pi_64262289
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:23 schreef ItaloDancer het volgende:
Futures staan dik in de plus.
Wordt morgen toch een licht positieve opening denk ik.
Futures van AEX?

En zo ja, waar? En zo nee, wat dan?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64262497
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:25 schreef Arcee het volgende:

[..]

Futures van AEX?

En zo ja, waar? En zo nee, wat dan?
S&P futures / Dow futures

zie OP onder Amerikaanse beurzen
of http://www.igindex.co.uk/ voor streaming 'fair value' (stand van de Dow - op basis van de futures - als ie nu open was geweest)
pi_64262590
Gaat weer hard hoor, die olieprijs .

Raar dat de VS open is op 26 december. Het zijn toch christenhonden die Amerikanen?
pi_64262818
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:29 schreef pberends het volgende:
Gaat weer hard hoor, die olieprijs .

Raar dat de VS open is op 26 december. Het zijn toch christenhonden die Amerikanen?
Tweede Kerstdag vieren ze niet in de VS... maar 'Tweede Kerstdag' dat heeft natuurlijk ook weinig met het christendom te maken...
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:33:25 #257
862 Arcee
Look closer
pi_64262820
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:29 schreef pberends het volgende:
Gaat weer hard hoor, die olieprijs .

Raar dat de VS open is op 26 december. Het zijn toch christenhonden die Amerikanen?
Die hebben toch helemaal geen tweede Kerstdag, man.:')

Alleen wij.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 22 december 2008 @ 22:34:57 #259
862 Arcee
Look closer
pi_64262900
quote:
Op maandag 22 december 2008 22:33 schreef ItaloDancer het volgende:
Tweede Kerstdag vieren ze niet in de VS... maar 'Tweede Kerstdag' dat heeft natuurlijk ook weinig met het christendom te maken...
Inderdaad, die is er alleen zodat je ook naar je schoonfamilie kunt en er geen ruzie over hoeft te maken, of niet nóg meer ruzie hoeft te maken.:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  dinsdag 23 december 2008 @ 09:04:25 #260
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64274021
En zowaar in het groen.
pi_64274251
Wow, een plusje!

Denk niet dat de euforie lang zal duren.
pi_64274549
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  dinsdag 23 december 2008 @ 09:50:56 #263
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64274811
quote:
zou ze vandaag long of short gaan?
pi_64274870
wie?
  dinsdag 23 december 2008 @ 09:53:44 #265
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64274880
quote:
Op dinsdag 23 december 2008 09:52 schreef ItaloDancer het volgende:
wie?
Die klager
pi_64274905
dat is gewoon een vent

of snap ik de grap niet?
pi_64274965
Ja is gewoon een gozer, en er is geen grap .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64275820
quote:
ABU: NL uitzenduren -12%, uitzendomzet -9% periode 12 2008
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64275943
quote:
Op dinsdag 23 december 2008 10:34 schreef PietjePuk007 het volgende:

[..]


En wat was de verwachting?
pi_64276009
De analisten zitten al aan de kerstkransjes.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  dinsdag 23 december 2008 @ 10:45:22 #271
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64276147
Is het reëel om te zeggen dat als de omzet van de uitzendmarkt 9% krimpt op jaarbasis, dat de rest van de economie ook 9% zal krimpen, maar dan later? Of is de uitzendmarkt niet zo makkelijk te vergelijken met de rest van de economie?
pi_64276303
Niet reeel, uitzendkrachten zijn 't makkelijkst te "ontslaan" dus zijn ze altijd als eerste de sjaak.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64276874
Nederlandse economie stagneerde al in derde kwartaal
quote:
De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar voor het tweede achtereenvolgende kwartaal niet gegroeid ten opzichte van de voorgaande periode. Dat blijkt uit nieuwe cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag heeft gepubliceerd.

Jaar op jaar
Ten opzichte van het derde kwartaal van vorig jaar groeide het bruto binnenlands product (bbp) van Nederland met 1,8 procent. Dat is de laagste groei sinds begin 2005. De groeicijfers voor het derde kwartaal zijn gelijk aan de eerste raming die het CBS medio november presenteerde.

Helft
De economische groei bedroeg in het derde kwartaal nog maar de helft van de groei die in de eerste helft van het jaar werd gemeten. De vertraging van de groei deed zich in vrijwel het gehele bedrijfsleven voor.

Groei
Daarnaast viel zowel het groeitempo van de uitvoer als van de consumptie door huishoudens terug tot het laagste niveau van de afgelopen drie jaar. De bestedingen van consumenten lagen in het derde kwartaal slechts 1 procent hoger dan een jaar eerder. De uitvoer groeide in de periode van juli tot en met september met 3,7 procent ten opzichte van vorig jaar.

Horeca
De groei van het Nederlandse bedrijfsleven viel over een breed front sterk terug. In de horeca was de productie voor het tweede achtereenvolgende kwartaal flink lager en ook de uitzendbranche groeide veel minder sterk dan in de voorgaande jaren. De industrie en de financiële dienstverleners, zoals banken en verzekeraars, noteerden slechts een bescheiden groei.

Landbouw en gezondheidszorg
Alleen in de landbouw en de gezondheidszorg groeide de productie in het derde kwartaal sterker dan in de eerste helft van het jaar.
  dinsdag 23 december 2008 @ 13:06:46 #275
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64280713
Ja, en toch stijgen we weer. Vaag.

Toch ruikt het naar een ideaal moment voor shorts.

[ Bericht 47% gewijzigd door Lemans24 op 23-12-2008 13:29:24 ]
pi_64283097
Nehh nog niet
  dinsdag 23 december 2008 @ 14:58:28 #277
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64285266
quote:
Op dinsdag 23 december 2008 14:05 schreef ItaloDancer het volgende:
Nehh nog niet
Hoe vaak wil je de daggrafiek de 247 nog zien aantikken?

Misschien gaat ie er wel doorheen ja, maar dan verkoop ik ze direct weer.
pi_64285892
Don't sell before Christmas!
Als SeLang dat nu eens ging onderzoeken
  dinsdag 23 december 2008 @ 15:17:36 #279
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64285932
quote:
Op dinsdag 23 december 2008 15:16 schreef ItaloDancer het volgende:
Don't sell before Christmas!
Als SeLang dat nu eens ging onderzoeken
Don't sell what? Shorts of aandelen?
pi_64285993
Aandelen.
En eigenlijk ook niet voor oud & nieuw.

Kijk! Door de 248
pi_64286017
260 moet toch nog kunnen voor het eind van het jaar?
  dinsdag 23 december 2008 @ 15:22:48 #282
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64286117
En kijk, de CAC kakt in.
Het eind-van de maand effect, maar dan wat vervroegd. Tussen de 25e van de huidige maand en de 3e van de volgende maand (ongeveer), schijnen aandelen bovengemiddeld te stijgen. Komt door salarisbetalingen.

Ik heb m'n shorts nog, maar niet lang meer denk ik.
pi_64286485
Wall Street gaat hard van start.
pi_64286706
Alsnog lopen ze de financials en automakers alvast te dumpen. Ach.
pi_64286928
M'n sprinters de deur uitgedaan, luttele 30 euro winst.

Wanneer ik iedere werkdag een grens van 30 euro hanteer, en dit ook naar m'n rekening overboek, verdien ik iedere maand 600 euro erbij. Da's ook niet slecht.
pi_64286972
tot 1 maart wel dan
of was het 1 april
  dinsdag 23 december 2008 @ 15:51:33 #287
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64287212
Shit, shorts op day-low verkocht...
7 euro verlies, daar gaat m'n winst van de afgelopen twee dagen!
Ik speel nu echt met kruimels, wil in januari weer naar de normale bedragen gaan

De day-low is gelukkig alweer aangescherpt, principekwestie.
pi_64287268
zag ik nu alles opeens op groen springen
pi_64287291
quote:
Op dinsdag 23 december 2008 15:52 schreef ASSpirine het volgende:
zag ik nu alles opeens op groen springen
We zijn al zowat de hele dag groen

Niet dat ik het echt goed volg want dit soort dagen zijn bijna gegarandeerd saai...
pi_64287501
Heb nog ff in de sprintersbak zitten graaien toen AEX op +1,77% in de plus stond.

Weer verkocht, 69 euro winst. Jejejeee.
pi_64288343
AEX lijkt weer in te zakken . Ik heb de neiging om shorts te kopen...
pi_64288566
Zat zonet short toen AEX op +1,87% stond. Bij +1,49% weer verkocht.

55 euro winst met sprinters. Iedere keer winst door snel te handelen, en genoegen nemen met kleine bedragen. .
pi_64289544
AEX zit wel in een té dikke plus. Rond 17:15 ga ik weer short.
  dinsdag 23 december 2008 @ 17:02:10 #294
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64290067
Damn, weer eens op het goede moment short gegaan
pi_64290153
quote:
Op dinsdag 23 december 2008 17:02 schreef Lemans24 het volgende:
Damn, weer eens op het goede moment short gegaan
Me too, bij 247,18 vertrouwde ik het niet meer, en heb m'n shorts weggedaan. Toch nog 20 euro winst. .
  dinsdag 23 december 2008 @ 17:08:47 #296
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64290280
16 euro winst, genoeg voor vandaag!
Inderdaad moet je nu, zeker met gratis sprinters, tevreden zijn met kleine bedragen.
pi_64290490
GM gaat wel hard zeg. Aandeel is eigenlijk ook geen flikker meer waard.
pi_64290628
Wel weird trouwens, waar komt dat consumentenvertrouwen opeens vandaan? Omdat Obama gewonnen heeft ofzo?

Je zou denken met die enorme ontslaggolven die eigenlijk sinds kort zijn begonnen dat het consumentenvertrouwen alleen maar lager kan. Zal wel een dead cat bounch zijn.
  dinsdag 23 december 2008 @ 17:21:58 #300
229392 Lemans24
dé ervaringsdeskundige
pi_64290732
Daalt wel lekker nu, ben benieuwd waar dat morgen nog heengaat dan.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')