abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_61387326
Deze lijst is een momentopname. Lees en bekijk de rest van deze topic voor actuele zaken. Wijzigingen worden wel zo veel mogelijk bijgewerkt. De laatste wijziging vond plaats op de hieronder genoemde datum.

Vervolg van:
Banken met hoge rente #11: Kan ie nog een tikke hoger?



Rekeningen ZONDER BEPERKENDE VOORWAARDEN:


..

Rekeningen MET MAANDELIJKSE INLEG**:

** Als je in een maand minder dat het minimum inlegt, krijg je soms een lagere rente. Meer inleggen is niet mogelijk. Opnemen heeft over het algemeen geen invloed op het rentepercentage (controleer dit wel per rekening voor je hem opent!)
* Tweede toevoeging voor de OHRA/Kruidvat rekeningen: Reken je niet meteen rijk met de extra rente, als je het maximumbedrag (=250 euro/maand) spaart, levert dit in totaal "slechts" 9,38 euro extra rente op t.o.v. de basisrente van 5%.

..

Rekeningen MET VASTE LOOPTIJD EN VASTE RENTE:


..

Rekeningen MET ANDERE VOORWAARDEN:

* Tweede toevoeging voor de RentePlus Rekening van CentraalBeheer Achmea: na 9-9-2009 kan je zonder kosten opnemen, tegen die tijd krijg je ook een nieuw rentepercentage voorgesteld. Openen van deze rekening kan t/m 31-10-2008.

..

JEUGD-Spaarrekeningen:



Alle banken in het rijtje staan onder toezicht van De Nederlandse Bank (DNB) en vallen onder het Depositogarantiestelsel (TS kan niet aansprakelijk gehouden worden voor fouten in deze post, zelf even controleren natuurlijk!). Dit houdt in dat bij onverhoopt faillissement van de bank in ieder geval de eerste ¤20.000 voor 100% gegarandeerd is door DNB en de volgende ¤20.000 voor 90%. Wil je geen enkel risico lopen, dan kun je dus het beste je geld spreiden over meerdere banken met maximaal ¤20.000 per rekening (bij EN/OF rekeningen geldt het dubbele).

Uitzonderingen:
Landsbanki (IceSave) valt onder het IJslandse Garantiestelsel. De eerste ¤ 20.887 is dus voor 100% gegarandeerd door de IJslandse Bank, het restant tot ¤ 40.000 is voor 90% gegarandeerd (is dus ¤ 17.113) door DNB.
Argenta valt onder het Belgische Garantiestelsel. De eerste ¤ 20.000 is dus voor 100% gegarandeerd door de Belgische Collectieve Garantieregeling (CGR), her restant tot ¤ 40.000 is voor 90% gegarandeerd (is dus ¤ 18.000) door DNB.

Voor hele grote bedragen (waarbij spreiden over meerdere banken lastig wordt) kun je staatobligaties overwegen. Nederlandse staatsobligaties behoren tot de veiligste ter wereld. Je hebt dan wel het nadeel van transactie- en bewaarkosten, maar voor grote bedragen zijn die in verhouding laag.

Yield-curve voor Staatsobligaties per 4 september 2008**:


** Bovenstaande yield-curve wordt niet automatisch geüpdate. De meest aktuele yield-curve is hier te vinden: www.bloomberg.com -> market data -> rates & bonds -> Germany

Handige links:
http://www.spaarinformati(...)st/deposito_op_rente (Deposito's op rente gesorteerd)
http://www.spaarinformatie.nl/sparen/rekeningen/lijst (Spaarrekeningen op rente gesorteerd)
http://www.rekeninginfo.nl
http://www.dividendpagina.nl/sparen.asp
http://www.overgeld.nl
http://mistermoney.rtl.nl/sparen.asp
http://www.geldenrecht.nl
http://www.renteplaza.com

Hou dit AUB een spaartopic.
Discusseren over speculeren en beleggen kan hier: Beleggen & aandelen deel 28

De kleine lettertjes:
1. Deze OP vind je hier
. . Met speciale dank aan RJD voor het up-to-date houden van de rente-tabellen!
2. TS is niet aansprakelijk voor verkeerde of onjuiste informatie in de OP
3. Alle informatie in deze OP is onder voorbehoud
4. De meest actuele informatie is altijd op de website van de bank te vinden

Laatste nieuws uit het oude topic:
quote:
Op donderdag 4 september 2008 21:45 schreef CollinDH het volgende:
Garantibank Gouden Termijn Deposito 1 jaar is verhoogt van 5,50 naar 5,65%


[ Bericht 1% gewijzigd door RemcoDelft op 04-09-2008 22:27:13 ]
censuur :O
pi_61387390
Volgende week maar eens een rekening openen bij Icesave, met dank aan jullie
pi_61387717
Ik ben benieuwd waar de twee nieuwe IJslandse banken mee gaan komen

En natuurlijk tvp
pi_61387806
tvp
pi_61387979
Amsterdam Trade Bank gaat binnenkort ook omhoog naar 5%
  Moderator / Kerstkaart terrorist donderdag 4 september 2008 @ 22:46:10 #6
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61388247
Ik wacht nog op verdere berichten van mn aanvraag van RentePlús Rekening van Centraal Beheer. In de mail staat 2 werkdagen. Die waren om half 8 vandaag om. Als ik morgenavond nog niets ggehoord heb zal ik even mailen.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
  donderdag 4 september 2008 @ 22:51:58 #7
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61388397
quote:
Op donderdag 4 september 2008 22:46 schreef Wexy het volgende:
Ik wacht nog op verdere berichten van mn aanvraag van RentePlús Rekening van Centraal Beheer. In de mail staat 2 werkdagen. Die waren om half 8 vandaag om. Als ik morgenavond nog niets ggehoord heb zal ik even mailen.
Ongeduldig dametje.

Hoi Wex.
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
  Moderator / Kerstkaart terrorist donderdag 4 september 2008 @ 23:15:13 #8
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61388998
quote:
Op donderdag 4 september 2008 22:51 schreef ManAtWork het volgende:

[..]

Ongeduldig dametje.

Hoi Wex.

Als zij stellen 2 werkdagen... Dan moeten ze zich daar aan houden toch??
Het is niet de BD dat 2 weken staat voor 8 weken werkelijk?
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_61389798
CEB moet weer eens omhoog met die rente!
  vrijdag 5 september 2008 @ 00:54:10 #10
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61391065
tijd om eens weddenschappen af te gaan sluiten wanneer we naar de 6% gaan?
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
pi_61391229
quote:
Op donderdag 4 september 2008 23:46 schreef FloggingMolly het volgende:
CEB moet weer eens omhoog met die rente!
Zou wel leuk zijn he
pi_61391827
TVP
Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
  vrijdag 5 september 2008 @ 03:33:09 #13
173440 Jas_Verstoppen
Positive drinking
pi_61392034
Binnenkort beginnen met een 6 maanden deposito bij ATB, lijkt me momenteel de beste deal. Tevens een schaamteloze TVP.
Er zit een haar in mijn glas
pi_61392679
Ik zie tot mijn verbazing dat ASN niet alleen de rente voor het Ideaalsparen heeft verhoogd (4,5 -> 4,75) maar ook de Jeugdspaarrekening is verhoogd (4,25 -> 4,5). Zo heeft ASN de laatste maanden toch ook flink verhoogd. Dat is ook best een bank die interessant is. Helemaal als je vóór duurzaam bent.
pi_61392825
quote:
Op donderdag 4 september 2008 22:37 schreef ryan_atwood het volgende:
Amsterdam Trade Bank gaat binnenkort ook omhoog naar 5%
Meer info,


Renteverhoging ATB Internet Spaarrekening naar 5,00%!!

Geachte relatie,

Hierbij willen wij u graag informeren dat Amsterdam Trade Bank N.V. besloten heeft om met ingang van woensdag 10 september 2008 de rentevergoeding op de ATB Internet Spaarrekening met 0,25% te verhogen naar: 5%

Zoals u gewend bent van Amsterdam Trade Bank handhaaft zij zich hiermee in de top van de "spaarmarkt" (dagelijks opvraagbaar en zonder voorwaarden).

Introductie 3, 6 en 9 maanden ATB Internet Deposito

Eveneens op woensdag 10 september 2008 zal Amsterdam Trade Bank nieuwe Internet Spaardeposito’s introduceren met een relatief korte looptijd. Hiermee profiteert u van de hoogste rente die momenteel geldt in de markt voor soortgelijke deposito’s met een looptijd van 3 tot 9 maanden (peildatum 27 augustus).

Specifiek voor dit product zal de rente-afrekening maandelijks automatisch plaatsvinden op de ATB Internet Spaarrekening. Hierdoor kan de effectieve rente (het zgn. "rente-op-rente" effect) hoger uitvallen indien u de uitgekeerde rente van het deposito laat renderen op de ATB Internet Spaarrekening.

ATB Internet Spaardeposito NL (nieuw)

3 maanden vast


5,25 % *

6 maanden vast


5,50 % *

9 maanden vast


5,50 % *

* Minimum inleg ¤ 5.000,-. Het ATB Internet Spaardeposito is gekoppeld aan de ATB Internet Spaarrekening. Om het ATB Internet Spaardeposito te kunnen afsluiten dient de ATB Internet Spaarrekening te zijn geactiveerd. Voor de voorwaarden ATB Internet Sparen zie www.atbsparen.nl/voorwaarden

De rentepercentages van de overige producten blijven ongewijzigd.

Hoe open ik het ATB Internet Spaardeposito als bestaande klant met een ATB Internet Spaarrekening?

* Login ATB Connect via www.atbsparen.nl
* Klik op "Deposito’s"
* Klik op "Deposito-opdracht"
* Klik op "Nieuw"
* Vul bedrag in en selecteer looptijd deposito
* Klik op "Volgende"
* Bevestig het deposito door op "Verstuur" te klikken

U bent dus slechts een paar "klikken" verwijderd van de zekerheid van een vast hoog percentage voor de gehele looptijd!

Indien u nog vragen hierover heeft, dan kunt u telefonisch contact opnemen via ons gratis telefoonnummer 0800 -222 5 888 (maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur) of per e-mail: sparen@atbsparen.nl



Met vriendelijke groet,



Amsterdam Trade Bank N.V.
  vrijdag 5 september 2008 @ 08:23:29 #16
122648 Bravebart
København er på plads ja
pi_61392992
Icesave morgen aanvragen
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  vrijdag 5 september 2008 @ 08:38:46 #17
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61393179
ik ga op atb eens wat extra vastzetten
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
pi_61393894
6 maanden vast voor 5,5% is niet slecht idd
  vrijdag 5 september 2008 @ 10:08:03 #19
73742 fripper
"Call It Anything"
pi_61394889
Eens kijken of de rest van de deposito's van ATB dan ook om hoog gaan.
1 jaar staat nu nog op 5,05 % , dat scheelt wel heel veel met 9 maanden tegen 5,5%
"We shall now tune our Mellotrons and attack culture once again"
  vrijdag 5 september 2008 @ 10:18:50 #20
78918 SeLang
Black swans matter
pi_61395117
Lange rente zakt in ten gevolge van de recessie

"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  vrijdag 5 september 2008 @ 10:22:39 #21
73742 fripper
"Call It Anything"
pi_61395207
Mmmm , toch maar wat meer gaan vastzetten dus nu het nog kan ?
"We shall now tune our Mellotrons and attack culture once again"
pi_61397706
zo de formulieren van ATB op de post doen
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
pi_61398284
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 10:18 schreef SeLang het volgende:
Lange rente zakt in ten gevolge van de recessie

[ afbeelding ]
Recessie? Waar?
Ik zou er van maken: ten gevolge van schrik voor recessie.

Er is niets aan de hand joh, maarja, rente gaat wel omlaag... voor starters natuurlijk gunstig
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61399339
Icesave aangevraagd

[ Bericht 0% gewijzigd door vdvorst op 05-09-2008 14:15:29 ]
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61400854
AT Bank is trouwens 5%
  vrijdag 5 september 2008 @ 13:58:12 #26
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61401218
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 12:52 schreef vdvorst het volgende:
Icesafe aangevraagd
Zoiets bedoel je?
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 13:44 schreef dyna18 het volgende:
AT Bank is trouwens 5%
Neehoor, nog niet
censuur :O
pi_61401688
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 13:58 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Zoiets bedoel je?
[ afbeelding ]
[..]

Neehoor, nog niet
Ja komt uit ijsland he... koud enzo,
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61401689
Hoe zit het eigenlijk met de bijschrijving van de rente, sommige banken doen dit één maal per jaar, andere per kwartaal.
Zit dit in het lijstje verdisconteerd?
How beautiful they are - the trains you miss..
Would you like to watch tv? Or get between the sheets? Or contemplate a silent freeway?
The angle of the dangle is inversely proportional to the heat of the beat
pi_61402562
Volgens mij wel ja,
Zo tellen ze bij icesave 5.25%, dit wordt per kwartaatl bijgeteld, daardoor is het per kwartaal minder dan 25% van die 5.25%. Dit is gewoon werkelijke jaarrente, of het nu per maand of kwartaal wordt gegeven maakt je dus niets uit (of je moet de rente er telkens afhalen natuurlijk)
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61406310
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 13:44 schreef dyna18 het volgende:
AT Bank is trouwens 5%
Nee hoor, pas vanaf 10 september. Je moet dus nog een paar dagen wachten, voordat ik het ga aanpassen.
pi_61406499
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 14:15 schreef charon het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met de bijschrijving van de rente, sommige banken doen dit één maal per jaar, andere per kwartaal.
Zit dit in het lijstje verdisconteerd?
De rentes uit het rijtje in de OP zijn de effectieve jaarrentes.
pi_61413389
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 00:54 schreef darktower het volgende:
tijd om eens weddenschappen af te gaan sluiten wanneer we naar de 6% gaan?
Niet snel denk ik, gezien de economische voortekenen.

De Deposito's van de AT Bank zijn zeer interessent trouwens, goeie nieuwe zet.
O mamma mamma mamma, O mamma mamma mamma. Sai perche mi batte il corazon?
Ho visto Maradona, ho visto Maradona. Eh, mammà, innamorato son!
A Guinness a day keeps the doctor away
  vrijdag 5 september 2008 @ 21:15:02 #33
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61413517
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 21:10 schreef DIGGER het volgende:

[..]

Niet snel denk ik, gezien de economische voortekenen.
Juist wel toch? Voor zover ik het begrijpt zakt de euro t.o.v. de dollar vanwege o.a. de stijgende rente hier! En de inflatie stijgt ook, dus de rente moet haast wel meestijgen... Als spaarders heb je daar trouwens bar weinig aan: 4% spaarrente bij 2% inflatie levert hetzelfde op als 6% spaarrente bij 4% inflatie, alleen heb ik toch liever het eerste!
censuur :O
  vrijdag 5 september 2008 @ 21:23:49 #34
78918 SeLang
Black swans matter
pi_61413767
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 21:15 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Juist wel toch? Voor zover ik het begrijpt zakt de euro t.o.v. de dollar vanwege o.a. de stijgende rente hier!
Het is normaal gesproken andersom: hogere rente doet de currency stijgen.
Dat is ook gedeeltelijk de reden geweest voor het dalen van de US$ tov de euro: rente in de US daalde terwijl die in de EU zelfs ietsje steeg. Momenteel is de verwachting dat de US rente vanaf hier weer gaat stijgen terwijl die in de EU zou kunnen gaan dalen aan het einde van het jaar.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_61414007
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 21:15 schreef RemcoDelft het volgende:

4% spaarrente bij 2% inflatie levert hetzelfde op als 6% spaarrente bij 4% inflatie, alleen heb ik toch liever het eerste!
Tenzij je een relatief hoge hypotheek hebt met een tegen een destijds lage rente die nog wel even vast staat en een salaris dat meegroeit met de inflatie.
O mamma mamma mamma, O mamma mamma mamma. Sai perche mi batte il corazon?
Ho visto Maradona, ho visto Maradona. Eh, mammà, innamorato son!
A Guinness a day keeps the doctor away
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 6 september 2008 @ 00:01:46 #36
862 Arcee
Look closer
pi_61418442
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 21:32 schreef DIGGER het volgende:
Tenzij je een relatief hoge hypotheek hebt met een tegen een destijds lage rente die nog wel even vast staat en een salaris dat meegroeit met de inflatie.
Inderdaad.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  zaterdag 6 september 2008 @ 07:50:11 #37
73742 fripper
"Call It Anything"
pi_61420938
Vooral als je een beleggingshypotheek hebt , en bang bent dat je met een restschuld van duizenden euro's blijft zitten. Dan is inflatie ook goed nieuws .....
"We shall now tune our Mellotrons and attack culture once again"
pi_61425461
tvp
Cashback? Check <a href="http://spaarcentje.nl/?ref=10867">Spaarcentje</a> of <a href="http://www.shopbuddie.nl/?r=49a08ba692225eadf6049ca9d63f2518">Shopbuddie</a>
pi_61452901
Het is vast al eens naar voren gekomen, maar berekent de AT bank eigenlijk ook kosten voor het overschrijven van en naar de spaarrekening? Kan het eigenlijk nergens terug vinden. Iemand enig idee?
When you came pulling in here, did you notice a sign out in front of my house that said Dead Nigger Storage?
pi_61454024
quote:
Op zondag 7 september 2008 17:53 schreef just.in.case het volgende:
Het is vast al eens naar voren gekomen, maar berekent de AT bank eigenlijk ook kosten voor het overschrijven van en naar de spaarrekening? Kan het eigenlijk nergens terug vinden. Iemand enig idee?
Uit eigen ervaring... NEE. Alles is helemaal gratis.
pi_61454437
quote:
Op zondag 7 september 2008 18:46 schreef RJD het volgende:

[..]

Uit eigen ervaring... NEE. Alles is helemaal gratis.
Relaxt, denk dat ik binnenkort maar eens een spaarrekening ga openen.
When you came pulling in here, did you notice a sign out in front of my house that said Dead Nigger Storage?
  zondag 7 september 2008 @ 19:35:38 #42
169780 Marijkezwolle
Queen multiquote
pi_61455189
Dankzij die leuke renteocerzichtjes ben ik nu van mijn 2.7 en 3.2% rente af en heb ik een mooie 5% bij CreditEurope En nu mogen mijn spaarcentjes in combinatie met die rente hun best gaan doen
Come on now, you knew you were lost
But you carried on anyway
Oh come on now, you knew you had no time
But you let the day drift away
  zondag 7 september 2008 @ 19:37:18 #43
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61455228
Is het een optie om in het volgende topic (ik kan hem nu niet meer editen helaas...) de ratings (zie http://www.z24.nl/z24geld/artikel_18208.z24 ) mee te nemen? Dat geeft wellicht wat extra waardering aan bepaalde banken, zoals:
-Ice Save (hoogste rating van de buitenlandse banken)
-AK Bank + Garantibank (hoogste rating van de buitenlandse banken die onder de Nederlandse Deposito Garantieregeling vallen)
censuur :O
pi_61455670
quote:
Op zondag 7 september 2008 19:37 schreef RemcoDelft het volgende:
Is het een optie om in het volgende topic (ik kan hem nu niet meer editen helaas...) de ratings (zie http://www.z24.nl/z24geld/artikel_18208.z24 ) mee te nemen? Dat geeft wellicht wat extra waardering aan bepaalde banken, zoals:
-Ice Save (hoogste rating van de buitenlandse banken)
-AK Bank + Garantibank (hoogste rating van de buitenlandse banken die onder de Nederlandse Deposito Garantieregeling vallen)
Je gaat het mij niet moeilijker maken dan het al is hè?
Ik heb geen idee waar ik actuele ratings kan vinden. Onderstaand lijstje heb ik gevonden op de website die jij aangaf. Maar ik heb geen idee in hoeverre dit lijstje actueel is.
quote:
Hoe veilig is de bank?Solide (investment grade)

Rabobank: Aaa
ING Bank(Postbank): Aa1
ABN Amro: Aa2
Fortis: Aa2
SNS bank: A1
Icesave/Landsbanki (IJsland): A2
AK Bank (Turkije): A3
Garanti Bank (Turkije): A3
Argenta (België): BBB+*
Credit Europe Bank: Baa3
Speculatief

Amsterdam Trade Bank (Alfa Bank Rusland): Ba1
DHB Bank (Turkije): Ba1
Anadolu Bank (Turkije): B1
YapiKredi: (Turkijke): B1
TEB Bank (Turkije): B1
Bron: Alle rating's van Moody's, behalve Argenta. De bbb+ rating van S&P staat gelijk aan Baa1 bij Moody's.
  maandag 8 september 2008 @ 15:46:33 #45
44609 MrFl0ppY
So Fucking What
pi_61475166
Misschien goed idee om dat lijstje op te nemen in de OP?
He Who Controls The Present Commands The Future. He Who Commands The Future Conquers The Past
  maandag 8 september 2008 @ 16:47:34 #46
128384 mcwops
gat in je glas
pi_61476446
wil de 2 kinderspaarrekeningen bij de postbank weg, waar kan ie het beste naar toe (rekening houdende met de minderjarige leeftijd)
Niets zo moeilijk als het maken van een goede afspraak, behalve het nakomen
pi_61477011
5% voor ATB

Net terug van een vakantie uit Turkije, dus enkele banken uit de OP in het echt gezien
pi_61477905
quote:
Op maandag 8 september 2008 16:47 schreef mcwops het volgende:
wil de 2 kinderspaarrekeningen bij de postbank weg, waar kan ie het beste naar toe (rekening houdende met de minderjarige leeftijd)
Interessant artikel hierover: http://financieel.infonu.(...)w-kleinkinderen.html

Conclusie: De gratis cadeautjes die je kan krijgen bij een kinderspaarrekening zijn in werkelijkheid gigantisch duur.
  maandag 8 september 2008 @ 19:41:45 #49
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_61481019
Krijg je trouwens van CEB geen map ofzo waar je je spullen in kan bewaren? Heb vandaag m'n pin code binnen gekregen van mn Top Interest rekening en vorige week een brief met mn rekeningnummer maar voor de rest niks.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_61481121
quote:
Op maandag 8 september 2008 19:41 schreef fathank het volgende:
Krijg je trouwens van CEB geen map ofzo waar je je spullen in kan bewaren? Heb vandaag m'n pin code binnen gekregen van mn Top Interest rekening en vorige week een brief met mn rekeningnummer maar voor de rest niks.
ik heb deze niet gekregen, maar heb je dat nou echt nodig?
De wereld verandert niet omdat iedereen het gelijk anders wil, maar omdat er een paar mensen zijn die het anders blijven doen.
(Roos Vonk)
pi_61481373
quote:
Op maandag 8 september 2008 19:41 schreef fathank het volgende:
Krijg je trouwens van CEB geen map ofzo waar je je spullen in kan bewaren? Heb vandaag m'n pin code binnen gekregen van mn Top Interest rekening en vorige week een brief met mn rekeningnummer maar voor de rest niks.
Nope, ik berg de papieren die ik krijg gewoon op in de map van de Rabobank (pincode natuurlijk niet, maar dat lijkt me duidelijk)
pi_61489309
Da's snel E25 verdienen bij de Alex:

Ik heb een beleg en een spaarrekening bij Alex. Alex geeft maar 4% rente, maar ok, het kan minder. Wel hebben ze nu een 'Breng een spaarklant aan en ontvang E25' aktie:
- Kaartje invullen (ik heb er 4)
- De aangebrachte (toekomstige Alex spaarder) ontvangt een formulier om een spaarrekening te openen
- De aangebrachte stort >= E2500 en laat dit >= 30 dagen staan
- Zowel aanbrenger als aangebrachte ontvangen E25 op hun spaarrekening (na 30 dagen)
Iemand interesse?
Goud kan je niet bijdrukken
  dinsdag 9 september 2008 @ 08:57:47 #53
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61491519
Oftewel je persoonlijke gegevens moeten richting Poekieman voor een lullige 1% premie?
censuur :O
pi_61497388
Icesave heeft concurentie!

NIBC Direct Internetspaarrekening 5,25%
NIBC Direct ZekerMeer 3 en 6 maanden 5,5%
NIBC Direct ZekerMeer 9 maanden 5,7%
NIBC Direct ZekerMeer 1 jaar 5,7%
NIBC Direct ZekerMeer 2 t/m 4 jaar 5,9%
NIBC Direct ZekerMeer 5 t/m 10 jaar 6,0 %

Valt allemaal onder het nederlandse depositogarantiestelsel

http://www.nibcdirect.nl/home.aspx?utm_source=nibc.nl&utm_medium=home&utm_content=jumppage.nibc.nl&utm_campaign=2008.internal
  dinsdag 9 september 2008 @ 13:49:10 #55
44609 MrFl0ppY
So Fucking What
pi_61497813
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 13:33 schreef James52 het volgende:
Icesave heeft concurentie!

NIBC Direct Internetspaarrekening 5,25%
NIBC Direct ZekerMeer 3 en 6 maanden 5,5%
NIBC Direct ZekerMeer 9 maanden 5,7%
NIBC Direct ZekerMeer 1 jaar 5,7%
NIBC Direct ZekerMeer 2 t/m 4 jaar 5,9%
NIBC Direct ZekerMeer 5 t/m 10 jaar 6,0 %

Valt allemaal onder het nederlandse depositogarantiestelsel

http://www.nibcdirect.nl/home.aspx?utm_source=nibc.nl&utm_medium=home&utm_content=jumppage.nibc.nl&utm_campaign=2008.internal
Oeh zeker dat laatste zinnetje scoort goed denk ik zo.
He Who Controls The Present Commands The Future. He Who Commands The Future Conquers The Past
pi_61498923
Ze staan gelijk boven aan bijna alle lijstjes, zie OP.
pi_61499095
Rekening openen gaat in ieder geval erg snel. Jammer dat ze per jaar rente bijschrijven, heb dat liever per kwartaal. maar dat is dan ook het enige minpuntje en verder niet heel erg van belang.

Mooie nieuwe spaarrekening.
pi_61499266
Zij hebben wel een lagere kredietwaardering dan icesave. Maar NL generatiestelsel maakt het goed. Vanavond even aanvraag doen.
pi_61499498
Is dit een betrouwbare bank dan??
pi_61499539
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 14:54 schreef PietjePrecies het volgende:
Is dit een betrouwbare bank dan??
ze vallen onder het nederlands deposito garantiestelsel .
pi_61499704
quote:
Vorig jaar kwam Kaupthing met een bod van 3 miljard euro nadat NIBC in zwaar weer was geraakt. De Haagse zakenbank moest ¤137 miljoen afschrijven en zag de nettowinst in de eerste helft van het jaar dalen van ¤189 naar ¤3 miljoen. NIBC is eigendom van een groep investeerders, waaronder het Amerikaanse private-equitybedrijf JC Flowers.

Kredietbureau Moody's geeft NIBC het cijfer Baa1. Landsbanki, eigenaar van Icesave, heeft met een A2-rating een hoger kredietcijfer bij Moody's dan NIBC. Rabobank voert de ranglijst van goed gedrag aan met een A3 rating.

De kredietcrisis heeft het voor banken minder gemakkelijk gemaakt om op de kapitaalmarkt te lenen. Geld ophalen bij spaarders is een alternatief.

Marktleider Rabobank haalde onlangs fel uit naar buitenlandse nieuwkomers op de spaarmarkt. Die zouden met hoge rentes misbruik maken van het depositogarantiestelsel, dat spaarders bescherming biedt als een bank failliet gaat. Hoewel NIBC van oorsprong nederlands is, opgericht door de overheid in 1945 ter ondersteuning van de wederopbouw, is het dus de vraag hoe Nederlands de bank momenteel nog is.
pi_61499747
NIBC heeft momenteel dan ook grote moeite om geld aan te trekken. "Kleine banken als NIBC betrekken hun funding grotendeels van andere, grote, banken, maar de credit crunch heeft het vertrouwen aangestast. Andere banken lenen NIBC geen geld meer.", aldus FEM Business. Met deze spaarrekening wil ze dus funding van particulieren onttrekken. NIBC kreeg op 13 maart een BBB+ rating.
pi_61499764
Ik verwacht wel dat Icesave de rente snel verhoogd naar 5,5, hopelijk snel naar de 6% rente
pi_61499843
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 15:05 schreef moniek2006 het volgende:
NIBC heeft momenteel dan ook grote moeite om geld aan te trekken. "Kleine banken als NIBC betrekken hun funding grotendeels van andere, grote, banken, maar de credit crunch heeft het vertrouwen aangestast. Andere banken lenen NIBC geen geld meer.", aldus FEM Business. Met deze spaarrekening wil ze dus funding van particulieren onttrekken. NIBC kreeg op 13 maart een BBB+ rating.
Mag dan wel zo zijn, als zij onder de garantieregeling zit (en net gechekt, dat zijn ze dus), dan vind ik het best.
pi_61500196
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 15:05 schreef moniek2006 het volgende:
Ik verwacht wel dat Icesave de rente snel verhoogd naar 5,5, hopelijk snel naar de 6% rente
En dan naar 10%?
Ik gok dat het niet meer hoger gaat... verwacht zelfs dat het terug zal lopen
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
  dinsdag 9 september 2008 @ 15:23:26 #66
14736 ABundy
I can DO it!
pi_61500228
Ik krijg bij Credit Europe op dit moment nog steeds 4,5% omdat ik een "oude" klant ben. Moet ik gewoon weer weg en naar een 5% of meer bank of moet ik ze bellen en zeggen dat ze mijn interest willen aanpassen in hun systeem?
pi_61500277
quote:
Hierbij ontvangt u uw wachtwoord. Met onderstaand wachtwoord hebt u in combinatie met uw gebruikersnaam en rekeningnummer toegang tot uw NIBC Direct Internetspaarrekening.
Leuk, alleen jammer dat ik nog geen rekeningnummer of gebruikersnaam heb.
pi_61500358
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 15:23 schreef ABundy het volgende:
Ik krijg bij Credit Europe op dit moment nog steeds 4,5% omdat ik een "oude" klant ben. Moet ik gewoon weer weg en naar een 5% of meer bank of moet ik ze bellen en zeggen dat ze mijn interest willen aanpassen in hun systeem?
Je kan gewoon een mailtje schrijven en zeggen wat je denkt. Dan krijg je gewoon die 5% (stond al duideljik geschreven in vorige topics en krantensites)

Hoppen is niet zo verstandig. Je loopt rente mist en het kost tijd om dat weer goed te maken. Effe dit lezen

http://www.geldenrecht.nl(...)n_wel_voordelig.html
pi_61500826
quote:
Nu ook Nederlandse bank met hoogste spaarrente
De Nederlandse zakenbank NIBC mengt zich in de spaaroorlog met een eigen internetbank. NIBC Direct biedt 5,25 procent rente op een vrije spaarrekening, of maximaal 6% op een deposito met een vaste looptijd.

Voor de vrije spaarrekening is de rente 5,25 procent. Daarmee evenaart NIBC Direct zich naast het in mei gelanceerde Icesave, een dochter van de IJslandse bank Landsbanki die eenzelfde rente biedt. NIBC Direct biedt ook deposito's met een minimale inleg van duizend euro. Het vijfjarige deposito van NIBC Direct levert zes procent rente op. Zakenbank NIBC had afgelopen jaar flink te lijden onder de internationale kredietcrisis. Ook ketste een overname door de IJslandse Kaupthing bank op het allerlaatste moment af.

Vorig jaar kwam Kaupthing met een bod van 3 miljard euro nadat NIBC in zwaar weer was geraakt. De Haagse zakenbank moest ¤137 miljoen afschrijven en zag de nettowinst in de eerste helft van het jaar dalen van ¤189 naar ¤3 miljoen. NIBC is eigendom van een groep investeerders, waaronder het Amerikaanse private-equitybedrijf JC Flowers.

Kredietbureau Moody's geeft NIBC het cijfer Baa1. Landsbanki, eigenaar van Icesave, heeft met een A2-rating een hoger kredietcijfer bij Moody's dan NIBC. Rabobank voert de ranglijst van goed gedrag aan met een A3 rating. De kredietcrisis heeft het voor banken minder gemakkelijk gemaakt om op de kapitaalmarkt te lenen. Geld ophalen bij spaarders is een alternatief.

Marktleider Rabobank haalde onlangs fel uit naar buitenlandse nieuwkomers op de spaarmarkt. Die zouden met hoge rentes misbruik maken van het depositogarantiestelsel, dat spaarders bescherming biedt als een bank failliet gaat. Hoewel NIBC van oorsprong nederlands is, opgericht door de overheid in 1945 ter ondersteuning van de wederopbouw, is het dus de vraag hoe Nederlands de bank momenteel nog is.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  dinsdag 9 september 2008 @ 15:50:52 #70
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61500940
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 14:44 schreef athlonkmf het volgende:
Zij hebben wel een lagere kredietwaardering dan icesave. Maar NL generatiestelsel maakt het goed. Vanavond even aanvraag doen.
Die BBB+ is vergelijkbaar met Argenta: lager dan AK en Garanti, maar hoger dan CreditEurope, ATB , DHB, Anadolu, YapiKredi en TEB! oftewel een van de hoogste van de buitenlandse banken.
En het feit dat ze i.t.t. IceSave onder de NL Garantieregeling vallen, vind ik zeker een pluspunt!
Wel typisch dat het "een Nederlandse bank" wordt genoemd, maar pas sinds kort een website heeft...
censuur :O
pi_61501003
Icesave heeft de eerste 20.000 via de ijslandse bank, daarna nog een ongeveer 20.000 via DNB.

Bovendien, wat is het risico dat zo'n bank onderuit gaat? Icesave is geen B bank
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
  dinsdag 9 september 2008 @ 15:59:26 #72
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61501151
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 15:53 schreef vdvorst het volgende:
Bovendien, wat is het risico dat zo'n bank onderuit gaat? Icesave is geen B bank
Ieder z'n eigen keuze, maar IJsland is een klein land met enorm veel buitenlandse rekeninghouders.
censuur :O
pi_61501304
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 14:56 schreef 81Renrew het volgende:

> Is dit een betrouwbare bank dan??

ze vallen onder het nederlands deposito garantiestelsel .
Dit is eigenlijk precies de kern waarmee de Rabobank laatst in het nieuws kwam. Blijkbaar kijken mensen helemaal niet meer naar de betrouwbaarheid van een bank, maar gaan er blind mee in zee wanneer er garantie wordt geboden.

Nou klopt het wel dat die garantie het inderdaad risicoloos maakt, maar dan nog blijf ik voor eigen verantwoordelijkheid van consumenten om toch vooral ook naar de kwaliteit van de organistatie te kijken waar men zijn geld naar overmaakt. Dat geldt trouwens ook bij andere branches, waar veel te veel consumenten te makkelijk hun geld in bijv. louche en fraudulente investeringen steken.
  dinsdag 9 september 2008 @ 16:14:03 #74
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61501558
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 16:05 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Blijkbaar kijken mensen helemaal niet meer naar de betrouwbaarheid van een bank, maar gaan er blind mee in zee wanneer er garantie wordt geboden.
Het feit dat de bank mag deelnemen aan het garantiestelsel, is voor mij reden om aan te nemen dat DNB er voldoende vertrouwen in heeft. Als particulier is het bar lastig om te bepalen hoe betrouwbaar een bank is, dat kan je alleen maar "van andere organisaties" aannemen.
censuur :O
pi_61501628
Klopt, en zowel bij de icesave, als bij de (nederlandse?) nibc is dit. Raar trouwens, dat een nederlandse bank enkel in het engels op de site staat...
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61501781
Nog even over de NIBC. Hoewel de bank zich voornamelijk op Nederland en Duitsland richt, houden ze zich ook veel bezig met de handel van hypotheken. Vooral ook op de Amerikaanse markt. Volgens hun eigen cijfers bestaat hun mortage bezit uit 82% prime-rated mortages. Er is dus een risico dat op die 18% nog flinke afschrijvingen nodig zijn vanwege (groot) waardeverlies. Tot nu toe hebben ze 1% op bad-mortages afgeschreven.

Wat betekend dat voor ons spaarders, niet zo heel veel, aangezien je spaargeld tot 20.000 volledig gegarandeerd is, en van 20k tot 40k voor 90%. Echter hou er rekening mee dat deze bank naar mijn visie een risico heeft om een klap te krijgen in de financiële crisis. Ik zou er dus niet meer dan 40k op inleggen.
pi_61502295
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 16:21 schreef dyna18 het volgende:
Nog even over de NIBC. Hoewel de bank zich voornamelijk op Nederland en Duitsland richt, houden ze zich ook veel bezig met de handel van hypotheken. Vooral ook op de Amerikaanse markt. Volgens hun eigen cijfers bestaat hun mortage bezit uit 82% prime-rated mortages. Er is dus een risico dat op die 18% nog flinke afschrijvingen nodig zijn vanwege (groot) waardeverlies. Tot nu toe hebben ze 1% op bad-mortages afgeschreven.

Wat betekend dat voor ons spaarders, niet zo heel veel, aangezien je spaargeld tot 20.000 volledig gegarandeerd is, en van 20k tot 40k voor 90%. Echter hou er rekening mee dat deze bank naar mijn visie een risico heeft om een klap te krijgen in de financiële crisis. Ik zou er dus niet meer dan 40k op inleggen.
In het geval dat je meer dan 20k heb, doe je er natuurlijk sowieso verstandig aan om deze te onderverdelen in verschillende banken en zo risico verminderen.
Ik heb IIG nu een rekening bij crediteurope, alex, icesave en nu nibc.
CE heb ik al vol. Dan gaan we binnenkort NIBC volmaken.
IceSave en Alex krijgen de restjes eerlijk verdeeld.
pi_61505970
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 13:33 schreef James52 het volgende:
Icesave heeft concurentie!

NIBC Direct Internetspaarrekening 5,25%
NIBC Direct ZekerMeer 3 en 6 maanden 5,5%
NIBC Direct ZekerMeer 9 maanden 5,7%
NIBC Direct ZekerMeer 1 jaar 5,7%
NIBC Direct ZekerMeer 2 t/m 4 jaar 5,9%
NIBC Direct ZekerMeer 5 t/m 10 jaar 6,0 %

Valt allemaal onder het nederlandse depositogarantiestelsel

http://www.nibcdirect.nl/home.aspx?utm_source=nibc.nl&utm_medium=home&utm_content=jumppage.nibc.nl&utm_campaign=2008.internal
Klinkt goed, ik ben benieuwd of Icesave hier nog op gaat reageren. De deposito's zijn ook goed te noemen.
  dinsdag 9 september 2008 @ 19:58:00 #79
128384 mcwops
gat in je glas
pi_61507376
nog een keer proberen of iemand me op weg kan helpen.
waar kan ik tegen leuk rentetarief de spaarrekeningen van de minderjarige kinderen onderbrengen?
Niets zo moeilijk als het maken van een goede afspraak, behalve het nakomen
  dinsdag 9 september 2008 @ 20:02:07 #80
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61507495
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 19:58 schreef mcwops het volgende:
nog een keer proberen of iemand me op weg kan helpen.
waar kan ik tegen leuk rentetarief de spaarrekeningen van de minderjarige kinderen onderbrengen?
http://www.nibcdirect.nl/ vraagt bij het openen van een spaarrekening of het voor volwassenen of voor kinderen is. Ik neem dus aan dat het daar kan.
censuur :O
  dinsdag 9 september 2008 @ 20:02:35 #81
14736 ABundy
I can DO it!
pi_61507515
Bedankt! Heb gelijk een mailtje gestuurd!
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 15:28 schreef athlonkmf het volgende:

[..]

Je kan gewoon een mailtje schrijven en zeggen wat je denkt. Dan krijg je gewoon die 5% (stond al duideljik geschreven in vorige topics en krantensites)

Hoppen is niet zo verstandig. Je loopt rente mist en het kost tijd om dat weer goed te maken. Effe dit lezen

http://www.geldenrecht.nl(...)n_wel_voordelig.html
  dinsdag 9 september 2008 @ 20:07:20 #82
128384 mcwops
gat in je glas
pi_61507659
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 20:02 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

http://www.nibcdirect.nl/ vraagt bij het openen van een spaarrekening of het voor volwassenen of voor kinderen is. Ik neem dus aan dat het daar kan.
dankje Remco. had ik overheen gelezen, ga m direct invullen
Niets zo moeilijk als het maken van een goede afspraak, behalve het nakomen
pi_61508909
Ik ga ook maar naar nibc,
Zelfde rente, keuze tot vastzetten tegen aantrekkelijke tarieven.

Plus, valt onder DNB ipv de ijslandse bank (bij icesave)

Geeft toch een beter gevoel, zeker als je er duizenden euro's hebt staan..
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61511409
ik vraag me af hoelang het garantiestelsel nog intact blijft, met al die prijsvechters. Het zou me niet verbazen als Rabo er binnenkort uitstapt, samen met ING c.s., SNS, en Fortis cs.

Die grootbanken staan nu via de collectieve garantieregeling garant voor goedkoope funding van hun zwakke broertjes.... Heemskerk (bestuursvoorzitter Rabo) hinte laatst al op zoiets.

Ik geloof serieus dat het depositio grarantie regeling haar langste tijd gehad heeft. Ik zo bij NIBC dan ook echt alleen maar geld op een direct opeisbaar tegoed zetten.
pi_61511484
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 16:21 schreef dyna18 het volgende:
Nog even over de NIBC. Hoewel de bank zich voornamelijk op Nederland en Duitsland richt, houden ze zich ook veel bezig met de handel van hypotheken. Vooral ook op de Amerikaanse markt. Volgens hun eigen cijfers bestaat hun mortage bezit uit 82% prime-rated mortages. Er is dus een risico dat op die 18% nog flinke afschrijvingen nodig zijn vanwege (groot) waardeverlies. Tot nu toe hebben ze 1% op bad-mortages afgeschreven.

Wat betekend dat voor ons spaarders, niet zo heel veel, aangezien je spaargeld tot 20.000 volledig gegarandeerd is, en van 20k tot 40k voor 90%. Echter hou er rekening mee dat deze bank naar mijn visie een risico heeft om een klap te krijgen in de financiële crisis. Ik zou er dus niet meer dan 40k op inleggen.
NIBC houdt zich vooral bezig met structured finance. Hebben ze ook erg goede mensen voor, dat wel Alleen ligt die markt helemaal op z'n gat. Verdienen dus geen droog brood. Weinig perspectief ook.Eigenlijk geen enkel.
pi_61511544
btw, bij SNS is de rente op een 1 jaars deposito 4,85%. Klanten die verlengen krijgen echter 5,1%. Ik denk dat je als een deposito bij SNS overweegt, je die bonus ook wel krijgt
pi_61511599
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 22:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
ik vraag me af hoelang het garantiestelsel nog intact blijft, met al die prijsvechters. Het zou me niet verbazen als Rabo er binnenkort uitstapt, samen met ING c.s., SNS, en Fortis cs.

Die grootbanken staan nu via de collectieve garantieregeling garant voor goedkoope funding van hun zwakke broertjes.... Heemskerk (bestuursvoorzitter Rabo) hinte laatst al op zoiets.

Ik geloof serieus dat het depositio grarantie regeling haar langste tijd gehad heeft. Ik zo bij NIBC dan ook echt alleen maar geld op een direct opeisbaar tegoed zetten.
De grote banken kunnen toch niet zomaar uit het depositogarantiestelsel stappen? Volgens de website van DNB:
quote:
In Nederland gevestigde banken die een vergunning hebben van DNB vallen onder het depositogarantiestelsel.
En dit stelsel is weer gebonden aan Europese regels, dus het lijkt me niet dat een bank er zomaar uit kan stappen.
pi_61511657
Bij DSB krijg je trouwens 8% rente als je je geld 15 jaar wilt missen, maar dat valt niet meer onder de depositogarantiestelsel.
pi_61511837
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 22:25 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

De grote banken kunnen toch niet zomaar uit het depositogarantiestelsel stappen? Volgens de website van DNB:
[..]

En dit stelsel is weer gebonden aan Europese regels, dus het lijkt me niet dat een bank er zomaar uit kan stappen.
ik denk dat je onderschat wie de DNB echt bestuurd
Volgens EG recht moet er een minimaal garantiestelsel zijn, maar da's natuurlijk een kwestie van invullen van de voorwaarden natuurlijk.
Bovendien kan een bank haar vergunning van de DNB kwijtraken, ik kan dan niet niet vinden of de garantie dan ook direct vervalt, omdat een DNB vergunning vereiste is voor deelname aan het garantiestelsel.

Wel weet ik dat elke bank die tegen junkstatus aanhangt hier op de garantiestelling van grootbanken goedkoop geld kan komen ophalen (if it's too good to be true, it is, en rente die die bijna 200 basispunten boven euribor is, is way too good). Dat gaat zo niet blijven. No such thing as a free ride.

Persoonlijk zou ik bij dit soort instellingen dus maar zorgen dat ik snel aan m'n centen kan komen.
  dinsdag 9 september 2008 @ 22:36:22 #90
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61511877
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 22:25 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

De grote banken kunnen toch niet zomaar uit het depositogarantiestelsel stappen? Volgens de website van DNB:
Lijkt me ook niet dat dat kan.
En daarbij: zolang er niet regelmatig banken omvallen en uitgekeerd moet worden, blijkt het huidige systeem gewoon goed te werken.
censuur :O
pi_61511954
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 22:36 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Lijkt me ook niet dat dat kan.
En daarbij: zolang er niet regelmatig banken omvallen en uitgekeerd moet worden, blijkt het huidige systeem gewoon goed te werken.
het werkt niet, want het is ernstig verstorend. Banken met een goede rating financieren indirect middels de garantiestelling banken met een slechte rating. Daar beginnen ze goed last van te krijgen, dus daar gaan ze wat aan doen. Daar zijn ze wat aan het doen.
  Moderator / Kerstkaart terrorist dinsdag 9 september 2008 @ 23:56:27 #92
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61513832
Heb er even een email aan gewaagd om te vragen waarom er bij de RentePlús rekening van Centraal Beheer 5.2% rente staat ipv 5.27%

Toen ik dat had gedaan was ik nog even aan het snuffelen. En zag ik dat ze op de site mijn emailadres @hotmail.com hebben staan. Terwijl ik @gmail.com heb, raar ook dat ik wel op gmail.com mijn bevestiging enzo heb gekregen. Wijzigen naar mn gmail lukt niet eens... Heb hem maar aangepast naar mijn eigen domein aangezien ik anders straks nog communicatie mis ook.....
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_61515807
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 23:56 schreef Wexy het volgende:
Heb er even een email aan gewaagd om te vragen waarom er bij de RentePlús rekening van Centraal Beheer 5.2% rente staat ipv 5.27%
Op een ander forum stond het volgende antwoord van Centraal Beheer:

"Geachte heer ...,
In reactie op uw bericht
<knip>
informeren wij u graag als volgt:
De rente van 5,27% is gegarandeerd tot 9 september 2009. Het
weergegeven percentage van 5,2% is een systeemfout. We zijn druk
bezig dit te verhelpen. "

Bron: http://forum.spaarinformatie.nl/viewtopic.php?t=906&start=30 .
pi_61515850
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 20:07 schreef mcwops het volgende:

[..]

dankje Remco. had ik overheen gelezen, ga m direct invullen
Mcwops... ik spaar voor mijn kinderen bij Argenta (Jongeren spaarrekening voor 4,75%)
Maar goed als NIBC het doet voor 5,25% is dat natuurlijk beter...(ik had destijds de grootst mogelijke moeite een spaar rekening te openen voo rmijn minderjarige dochter, ICESAVE, ATB etc deden allemaal moeilijk, moest 18+ zijn)
pi_61518680
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 21:10 schreef DIGGER het volgende:

De Deposito's van de AT Bank zijn zeer interessent trouwens, goeie nieuwe zet.
Ik heb er nu eentje voor 3 maanden genomen.
De rente storten ze maandelijks, zeggen ze, dus dat is weer leuk meegenomen
pi_61518702
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 19:58 schreef mcwops het volgende:
nog een keer proberen of iemand me op weg kan helpen.
waar kan ik tegen leuk rentetarief de spaarrekeningen van de minderjarige kinderen onderbrengen?
Zie de OP. Daarin staat ook een lijstje met Jeugd-spaarrekeningen.
  woensdag 10 september 2008 @ 10:49:53 #97
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61518895
Ik hoorde een paar dagen terug van een collega die trouwens ook gewoon een nederlander is dat hij zijn spaargeld op een turkse staatsbank in turkije heeft gestort met rond de 14% rente. Hij zei dat de euro vorig jaar rond de 1.8 turkse lira waard was en nu rond de 1.75. Hij had vorig jaar 10.000 euro spaargeld gestort, dus ongeveer 1300 euro rente ontvangen na rentebelastingaftrek en daardoor een gratis vakantie beleefd.

Ik ga om het jaar wel op vakantie naar turkije (marmaris), nu zit ik te denken om mijn 5000 euro spaargeld te beleggen daar in een turkse bank, nog meer mensen met dit idee.


Landen met de hoogste rente op spaarrekeningen
Turkije 13,42 %
IJsland 10,90 %
Zuid Afrika 9,27 %
Nieuw Zeeland 7,09 %
Hongarije 6,98 %
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61519012
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 22:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
ik vraag me af hoelang het garantiestelsel nog intact blijft, met al die prijsvechters. Het zou me niet verbazen als Rabo er binnenkort uitstapt, samen met ING c.s., SNS, en Fortis cs.
Ik heb DNB een mailtje gestuurd. Zodra ik een reactie heb, zal ik het hier plaatsen.
  woensdag 10 september 2008 @ 11:35:59 #99
44609 MrFl0ppY
So Fucking What
pi_61519923
quote:
Op woensdag 10 september 2008 10:49 schreef TeenWolf het volgende:
Ik hoorde een paar dagen terug van een collega die trouwens ook gewoon een nederlander is dat hij zijn spaargeld op een turkse staatsbank in turkije heeft gestort met rond de 14% rente. Hij zei dat de euro vorig jaar rond de 1.8 turkse lira waard was en nu rond de 1.75. Hij had vorig jaar 10.000 euro spaargeld gestort, dus ongeveer 1300 euro rente ontvangen na rentebelastingaftrek en daardoor een gratis vakantie beleefd.

Ik ga om het jaar wel op vakantie naar turkije (marmaris), nu zit ik te denken om mijn 5000 euro spaargeld te beleggen daar in een turkse bank, nog meer mensen met dit idee.


Landen met de hoogste rente op spaarrekeningen
Turkije 13,42 %
IJsland 10,90 %
Zuid Afrika 9,27 %
Nieuw Zeeland 7,09 %
Hongarije 6,98 %
13% is wel flink ja, helaas zit je nog wel met het risico van de valuta. Er geldt dus weer, hoe meer risico hoe meer fluctuatie.
He Who Controls The Present Commands The Future. He Who Commands The Future Conquers The Past
  woensdag 10 september 2008 @ 11:40:54 #100
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61520039
quote:
Op woensdag 10 september 2008 11:35 schreef MrFl0ppY het volgende:

[..]

13% is wel flink ja, helaas zit je nog wel met het risico van de valuta. Er geldt dus weer, hoe meer risico hoe meer fluctuatie.
Had ik hem ook gevraagd; Hij zei dat de euro vorig jaar rond de 1.8 turkse lira waard was en nu rond de 1.75. De waarde van de euro tov de ytl was ook nog eens gedaald.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61520541
quote:
Op woensdag 10 september 2008 11:40 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Had ik hem ook gevraagd; Hij zei dat de euro vorig jaar rond de 1.8 turkse lira waard was en nu rond de 1.75. De waarde van de euro tov de ytl was ook nog eens gedaald.
Behaalde resultaten in het verleden geven geen garantie voor de toekomst...

Het gaat om het risico, niet om de daadwerkelijke waardedaling.
  woensdag 10 september 2008 @ 12:55:47 #102
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61521847
quote:
Op woensdag 10 september 2008 12:01 schreef Brad het volgende:

[..]

Behaalde resultaten in het verleden geven geen garantie voor de toekomst...

Het gaat om het risico, niet om de daadwerkelijke waardedaling.
Wat zou het risico zijn als je het bijvoorbeeld een jaartje laat staan? Ik zie de euro niet opeens veel meer waar worden, integendeel.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61522498
quote:
Op woensdag 10 september 2008 12:55 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Wat zou het risico zijn als je het bijvoorbeeld een jaartje laat staan? Ik zie de euro niet opeens veel meer waar worden, integendeel.
In 2008 zat een ‘dal’ van 20%. Is altijd maar afwachten natuurlijk.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  woensdag 10 september 2008 @ 13:37:37 #104
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61522861
quote:
Op woensdag 10 september 2008 13:21 schreef Aether het volgende:

[..]

In 2008 zat een ‘dal’ van 20%. Is altijd maar afwachten natuurlijk.
Datum wisselkoers YTL / Euro Dollar / Euro
09/09/8 1.7267 1.4134
03/09/8 1.7321 1.4413
18/08/8 1.7287 1.4714
06/08/8 1.7901 1.5424
30/07/8 1.8531 1.5607
21/07/8 1.8825 1.5861
14/07/8 1.9202 1.591
10/07/8 1.908 1.5707
02/07/8 1.9477 1.5798
14/05/8 1.9135 1.5478
06/05/8 1.9363 1.5484
28/04/8 1.9879 1.562
21/04/8 2.0824 1.5854
15/04/8 2.0652 1.5794
07/04/8 1.9921 1.5686
25/03/8 1.9306 1.5604
18/03/8 1.9668 1.5819

10/03/8 1.9121 1.5379
25/02/8 1,7704 1,4804
30/01/8 1,7347 1,4779
02/01/8 1,7042 1.4681
08/02/8 1,737 1,4487

Stel je had je geld in april omgezet naar ytl en op de bank gezet daar, tel uit je winst. Maar ik denk dat de rente daarop afgestemd zal zijn in turkije.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61526539
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 22:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
ik vraag me af hoelang het garantiestelsel nog intact blijft, met al die prijsvechters. Het zou me niet verbazen als Rabo er binnenkort uitstapt, samen met ING c.s., SNS, en Fortis cs.

Die grootbanken staan nu via de collectieve garantieregeling garant voor goedkoope funding van hun zwakke broertjes.... Heemskerk (bestuursvoorzitter Rabo) hinte laatst al op zoiets.

Ik geloof serieus dat het depositio grarantie regeling haar langste tijd gehad heeft. Ik zo bij NIBC dan ook echt alleen maar geld op een direct opeisbaar tegoed zetten.
Ik heb een mailtje gestuurd naar DNB en kreeg hierop het volgende antwoord:

Hartelijk dank voor uw e-mail van hedenochtend. Naar aanleiding daarvan informeer ik u als navolgend.

In het Staatsblad nr 507 van 12 oktober 2006 vindt u de tekst: Besluit van 12 oktober 2006, houdende regels met betrekking tot verscheidene prudentiële maatregelen, het beleggerscompensatie- en het depositogarantiestelsel op grond van de Wet op het financieel toezicht (Besluit bijzondere prudentiële maatregelen, beleggerscompensatie en depositogarantie Wft).
Verder vindt u het depositogarantiestelsel eveneens terug in de Wet op het financieel toezicht afdeling 3.5.6.

Hieruit kunt u opmaken dat banken niet zomaar kunnen besluiten uit het depositogarantiestelsel te stappen.

Kortom... geen reden tot paniek.
pi_61527390
Tuurlijk is dat niet zo makkelijk,
anders stapt iederen bank er even uit als het moeilijk wordt
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61528372
Rente kan idd nog hoger
pi_61528655
Bij NIBC krijg je nu dezelfde rente als bij Icesave
pi_61529445
quote:
Op woensdag 10 september 2008 17:43 schreef MCH het volgende:
Bij NIBC krijg je nu dezelfde rente als bij Icesave
Oud nieuws. Geen tijd genomen om het topic even door te lezen? Dan had je o.a. kunnen zien dat de OP al lang is aangepast.
pi_61529607
quote:
Op woensdag 10 september 2008 18:17 schreef RJD het volgende:

[..]

Oud nieuws. Geen tijd genomen om het topic even door te lezen? Dan had je o.a. kunnen zien dat de OP al lang is aangepast.
Meh meh meh, las het vandaag pas in het Financieel Dagblad.
  woensdag 10 september 2008 @ 19:10:45 #111
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61530731
quote:
Op woensdag 10 september 2008 10:49 schreef TeenWolf het volgende:
Ik hoorde een paar dagen terug van een collega die trouwens ook gewoon een nederlander is dat hij zijn spaargeld op een turkse staatsbank in turkije heeft gestort met rond de 14% rente. Hij zei dat de euro vorig jaar rond de 1.8 turkse lira waard was en nu rond de 1.75. Hij had vorig jaar 10.000 euro spaargeld gestort, dus ongeveer 1300 euro rente ontvangen na rentebelastingaftrek en daardoor een gratis vakantie beleefd.

Ik ga om het jaar wel op vakantie naar turkije (marmaris), nu zit ik te denken om mijn 5000 euro spaargeld te beleggen daar in een turkse bank, nog meer mensen met dit idee.


Landen met de hoogste rente op spaarrekeningen
Turkije 13,42 %
IJsland 10,90 %
Zuid Afrika 9,27 %
Nieuw Zeeland 7,09 %
Hongarije 6,98 %
Interessant, ik ben gek op Nieuw Zeeland!
Eigenlijk wil ik al maanden een dollar-spaarrekening, maar ik weet niet hoe&wat... Maanden terug heb ik al in topics geroepen dat de dollar wel weer zou gaan stijgen, en ondertussen is-ie ruim 10% duurder geworden! Iemand enig idee hoe en waar dat zou kunnen?
censuur :O
pi_61532039
Vanaf vandaag is de 5,5% rente op 6maands deposito bij ATbank ingegaan. Meteen maar even 10k neergezet
pi_61532649
quote:
Op woensdag 10 september 2008 16:25 schreef RJD het volgende:

[..]

Ik heb een mailtje gestuurd naar DNB en kreeg hierop het volgende antwoord:

Hartelijk dank voor uw e-mail van hedenochtend. Naar aanleiding daarvan informeer ik u als navolgend.

In het Staatsblad nr 507 van 12 oktober 2006 vindt u de tekst: Besluit van 12 oktober 2006, houdende regels met betrekking tot verscheidene prudentiële maatregelen, het beleggerscompensatie- en het depositogarantiestelsel op grond van de Wet op het financieel toezicht (Besluit bijzondere prudentiële maatregelen, beleggerscompensatie en depositogarantie Wft).
Verder vindt u het depositogarantiestelsel eveneens terug in de Wet op het financieel toezicht afdeling 3.5.6.

Hieruit kunt u opmaken dat banken niet zomaar kunnen besluiten uit het depositogarantiestelsel te stappen.

Kortom... geen reden tot paniek.
ik predik ook geen paniek, hoewel een beperkte one-liner van de DNB wel zrogen baart m.b.t. de juridische vaardigheden van haar medewerkers.

echter:
- kan een bank uit het depositograntiestelsel gegooid worden als het de status van kredietinstelling verliest;
- kunnen wetten veranderd worden, en dat worden ze in de regel als het verbond van banken druk zet.

Dan is het handig om de oogkleppen af te leggen, te beseffen dat een free lunch niet bestaat, en te zorgen dat je wendbaar bent (lees: dat je bij dit soort slecht solvente banken direct bij je geld kan, en er niet klakkeloos op vertrouwd dat iemand anders de rekening wel oppikt).

Ik verbaas me erover dat iedereen hier alleen maar naar het riedeltje ' deposito garantie regeling is van kracht' kijkt, en vervolgens blind zijn centen toevertrouwd aan instellingen waar men normaal geen zaken mee zou willen doen
  woensdag 10 september 2008 @ 21:22:44 #115
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61535113
quote:
Op woensdag 10 september 2008 20:14 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]
- kan een bank uit het depositograntiestelsel gegooid worden als het de status van kredietinstelling verliest;
- kunnen wetten veranderd worden, en dat worden ze in de regel als het verbond van banken druk zet.
En ook: stel dat dit kan gebeuren, wat gebeurt er dan met je lopende deposito's? Blijven die wel "gedekt" gedurende de looptijd? Ik mag toch aannemen van wel!
censuur :O
  donderdag 11 september 2008 @ 04:12:16 #116
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61542361
quote:
Op woensdag 10 september 2008 19:54 schreef ryan_atwood het volgende:
Vanaf vandaag is de 5,5% rente op 6maands deposito bij ATbank ingegaan. Meteen maar even 10k neergezet
5,5% geldt ook voor 9 maanden. Dus dat heb ik maar gedaan.
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
  donderdag 11 september 2008 @ 15:18:48 #117
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61551888
quote:
Op donderdag 11 september 2008 04:12 schreef darktower het volgende:

[..]

5,5% geldt ook voor 9 maanden. Dus dat heb ik maar gedaan.

hoe zit dat? stel je voor je stort 10.000 euro, krijg je dan na 9 mnd vast al gelijk 550 euro? Of mag je na 9 mnd geld van je rek. halen, maar krijg je pas na 12 mnd 550 euro.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  donderdag 11 september 2008 @ 15:26:45 #118
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61552106
quote:
Op donderdag 11 september 2008 15:18 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

hoe zit dat? stel je voor je stort 10.000 euro, krijg je dan na 9 mnd vast al gelijk 550 euro? Of mag je na 9 mnd geld van je rek. halen, maar krijg je pas na 12 mnd 550 euro.
De rente wordt natuurlijk per dag berekend, dat jaar moet je loslaten als referentie.
censuur :O
pi_61552348
quote:
Op donderdag 11 september 2008 15:18 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

hoe zit dat? stel je voor je stort 10.000 euro, krijg je dan na 9 mnd vast al gelijk 550 euro? Of mag je na 9 mnd geld van je rek. halen, maar krijg je pas na 12 mnd 550 euro.
Je krijgt ook geen 550 rente maar (550 x (9/12))
-je UI was te groot en daarom verwijderd-
pi_61552456
quote:
Op donderdag 11 september 2008 15:18 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

hoe zit dat? stel je voor je stort 10.000 euro, krijg je dan na 9 mnd vast al gelijk 550 euro? Of mag je na 9 mnd geld van je rek. halen, maar krijg je pas na 12 mnd 550 euro.
Rentepercentage is op jaarbasis. Bij sommige banken wordt de rente periodiek uitbetaald (rente op rente), bij andere niet. Als dit niet het geval is krijg je na 9 maanden ¤412,50.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  donderdag 11 september 2008 @ 15:46:36 #121
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61552605
helemaal duidelijk thx
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  donderdag 11 september 2008 @ 16:21:36 #122
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61553566
quote:
Op donderdag 11 september 2008 15:40 schreef Aether het volgende:

[..]

Rentepercentage is op jaarbasis. Bij sommige banken wordt de rente periodiek uitbetaald (rente op rente), bij andere niet. Als dit niet het geval is krijg je na 9 maanden ¤412,50.
Zelfs dat niet, want je krijgt de rente per maand.
Bij 10.000 euro inleg krijg je dus per maand 10000*1.055^(1/12)-10000=44,72 euro rente.
censuur :O
  donderdag 11 september 2008 @ 16:33:45 #123
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61553921
quote:
Op donderdag 11 september 2008 16:21 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Zelfs dat niet, want je krijgt de rente per maand.
Bij 10.000 euro inleg krijg je dus per maand 10000*1.055^(1/12)-10000=44,72 euro rente.
wordt die 44.72 niet aan de 10.000 toegevoegd. Dus rente op rente?
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61554940
quote:
Op donderdag 11 september 2008 16:33 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

wordt die 44.72 niet aan de 10.000 toegevoegd. Dus rente op rente?
Op de site van ATB:
quote:
Rentevergoeding vindt maandelijks plaats en wordt bijgeschreven op de ATB Internet Spaarrekening.
http://www.atbank.nl/nl/particulieren/atbinternetdepositos.html (onderaan)

Het wordt dus niet aan die ¤ 10.000 toegevoegd, maar komt op je spaarrekening. Over de rente krijg je dus daarna 5% rente, niet 5,5%.
pi_61560740
quote:
Op donderdag 11 september 2008 15:18 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

hoe zit dat? stel je voor je stort 10.000 euro, krijg je dan na 9 mnd vast al gelijk 550 euro? Of mag je na 9 mnd geld van je rek. halen, maar krijg je pas na 12 mnd 550 euro.
ik heb net een bedrag ingelegd (5,5% voor 6 maanden). In de bevestiging staat dat de rente elke maand uitbetaald wordt naar de normale internetspaarrekening. Aan het einde van de looptijd wordt het bedrag automatisch weer naar de normale rekening gestort.

Ziet er lekker simpel uit.
De wereld verandert niet omdat iedereen het gelijk anders wil, maar omdat er een paar mensen zijn die het anders blijven doen.
(Roos Vonk)
  donderdag 11 september 2008 @ 21:23:29 #126
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61561522
quote:
Op donderdag 11 september 2008 20:54 schreef Essebes het volgende:

[..]

ik heb net een bedrag ingelegd (5,5% voor 6 maanden). In de bevestiging staat dat de rente elke maand uitbetaald wordt naar de normale internetspaarrekening. Aan het einde van de looptijd wordt het bedrag automatisch weer naar de normale rekening gestort.

Ziet er lekker simpel uit.
Wel handig, kun je na 6 maanden gelijk over dat rentebedrag (en je eigen geld) beschikken. Een jaar is net te veel. Je weet namelijk nooit wanneer je dat geld nodig hebt.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61561906
De rente kun je dus eerder over beschikken, want die wordt maandelijks op je internetspaarrekening gestort.
  donderdag 11 september 2008 @ 22:02:10 #128
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61562701
quote:
Op donderdag 11 september 2008 21:38 schreef Wombcat het volgende:
De rente kun je dus eerder over beschikken, want die wordt maandelijks op je internetspaarrekening gestort.
Op die manier, ik maar steeds denken dat die spaarrekening gewoon je deposito is.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  vrijdag 12 september 2008 @ 00:51:25 #129
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61567018
quote:
Op donderdag 11 september 2008 16:21 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Zelfs dat niet, want je krijgt de rente per maand.
Bij 10.000 euro inleg krijg je dus per maand 10000*1.055^(1/12)-10000=44,72 euro rente.
Eh, wat zeg je nu? Dat je met 10.000 EUR inleg na 9 maanden maar 44,72 EUR krijgt? Dat klopt niet... Je krijgt 412,50 na 9 maanden. Lijkt mij.
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 12 september 2008 @ 00:54:29 #130
862 Arcee
Look closer
pi_61567047
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 00:51 schreef darktower het volgende:
Eh, wat zeg je nu? Dat je met 10.000 EUR inleg na 9 maanden maar 44,72 EUR krijgt? Dat klopt niet... Je krijgt 412,50 na 9 maanden. Lijkt mij.
Hij zegt toch per maand?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  vrijdag 12 september 2008 @ 10:01:04 #131
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_61570541
Net de papieren van Alex binnengekregen en vanavond even op de bus doen. 4% maar geen rare voorwaarden en gewoon een nederlandse bank

Als alles op orde is gaat de eerste 5000 euro erheen
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  vrijdag 12 september 2008 @ 10:25:24 #132
145663 Duiker_21
Daar word ik niet vrolijk van
pi_61571067
Heeft er iemand al een rekening geopend bij Centraal Beheer? http://actie.centraalbeheer.nl/acties/renteplus/index.htm

5.27% rente gegarandeerd tot 09/09/2009. Verder hanteren ze 1% opnamekosten, dat wel, maar bijstorten mag, tegen hetzelfde rentetarief.
Ik denk dat ik daar maar m'n spaargeld parkeer, ipv die vage IJslandse of Russische banken.
Ben ik nou zo slim of ben jij nou zo dom?
pi_61571278
quote:
Op woensdag 10 september 2008 20:14 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

ik predik ook geen paniek, hoewel een beperkte one-liner van de DNB wel zrogen baart m.b.t. de juridische vaardigheden van haar medewerkers.

echter:
- kan een bank uit het depositograntiestelsel gegooid worden als het de status van kredietinstelling verliest;
- kunnen wetten veranderd worden, en dat worden ze in de regel als het verbond van banken druk zet.

Dan is het handig om de oogkleppen af te leggen, te beseffen dat een free lunch niet bestaat, en te zorgen dat je wendbaar bent (lees: dat je bij dit soort slecht solvente banken direct bij je geld kan, en er niet klakkeloos op vertrouwd dat iemand anders de rekening wel oppikt).

Ik verbaas me erover dat iedereen hier alleen maar naar het riedeltje ' deposito garantie regeling is van kracht' kijkt, en vervolgens blind zijn centen toevertrouwd aan instellingen waar men normaal geen zaken mee zou willen doen
Precies. De DNB kan banken uit het stelsel gooien als het nodig is, en voordat Jan met de pet op de hoogte is van dat nieuws is de bank al failliet. Immers, er zal dan een run ontstaan op de bank.

Wat ik me ook afvraag met Icesave...betaalt de IJslandse bank de garantie uit in kronen of euro's?
pi_61573056
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 10:25 schreef Duiker_21 het volgende:
Heeft er iemand al een rekening geopend bij Centraal Beheer? http://actie.centraalbeheer.nl/acties/renteplus/index.htm

5.27% rente gegarandeerd tot 09/09/2009. Verder hanteren ze 1% opnamekosten, dat wel, maar bijstorten mag, tegen hetzelfde rentetarief.
Ik denk dat ik daar maar m'n spaargeld parkeer, ipv die vage IJslandse of Russische banken.
Ga dan naar NIBC, dat is een Nederlandse bank, garantie, 5.25% rente en geen opnamekosten!
Stel, je parkeert het 1 jaar, heb je dus maar een werkelijke rente van 4.27%, ...
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 12 september 2008 @ 12:10:18 #135
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61573514
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 10:25 schreef Duiker_21 het volgende:
Heeft er iemand al een rekening geopend bij Centraal Beheer? http://actie.centraalbeheer.nl/acties/renteplus/index.htm

5.27% rente gegarandeerd tot 09/09/2009. Verder hanteren ze 1% opnamekosten, dat wel, maar bijstorten mag, tegen hetzelfde rentetarief.
Ik denk dat ik daar maar m'n spaargeld parkeer, ipv die vage IJslandse of Russische banken.
Ja ik.
De spaarrekening die ik ga gebruiken voor geld dat ik echt langer kan missen.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 12 september 2008 @ 12:12:32 #136
862 Arcee
Look closer
pi_61573560
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 12:10 schreef Wexy het volgende:
Ja ik.
De spaarrekening die ik ga gebruiken voor geld dat ik echt langer kan missen.
Hé Wex.

Waarom daar dan? Je betaalt altijd die 1%.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 12 september 2008 @ 12:18:59 #137
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61573729
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 12:12 schreef Arcee het volgende:

[..]

Hé Wex.

Waarom daar dan? Je betaalt altijd die 1%.
als ik pas na 9 september volgend jaar het er af haal betaal ik die 1% niet.. staat in mijn voorwaarden.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 12 september 2008 @ 12:21:41 #138
862 Arcee
Look closer
pi_61573795
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 12:18 schreef Wexy het volgende:
als ik pas na 9 september volgend jaar het er af haal betaal ik die 1% niet.. staat in mijn voorwaarden.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_61573854
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 12:12 schreef Arcee het volgende:

[..]

Hé Wex.

Waarom daar dan? Je betaalt altijd die 1%.
Nee:
quote:
Wat zijn de kosten van een opname?
Als u voor 9 september 2009 geld opneemt van uw RentePlús Rekening dan brengen wij hiervoor 1% van het opgenomen bedrag in rekening met een minimum van ¤ 15 per opname. Na deze periode betaalt u geen opnamekosten.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 12 september 2008 @ 13:00:15 #140
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61574652
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 12:24 schreef Aether het volgende:

[..]

Nee:
[..]
gamma
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
  vrijdag 12 september 2008 @ 13:18:15 #141
145663 Duiker_21
Daar word ik niet vrolijk van
pi_61575101
Juist, ik laat me geld er in ieder geval gewoon tot 09/09/2009 op staan en dan kijk ik wat voor aanbod ze doen voor het nieuwe rentetarief. En mocht ik me geld ECHT nodig hebben, dan is die 1% opnamekosten jammer, maar ik kan er in ieder geval wel bij, bij een deposito wordt dat lastig.

Ohja, toen ik net even googlede (?) op NIBC kwam ik het volgende artikel tegen: NIBC ligt aan infuus bij ECB. Ik zou m'n geld dan eerder bij icesave of de AT Bank stallen.
Ben ik nou zo slim of ben jij nou zo dom?
  vrijdag 12 september 2008 @ 13:43:36 #142
73742 fripper
"Call It Anything"
pi_61575708
NIBC moet veel geld lenen om de vorige leningen af te kunnen lossen. Dat verklaart inderdaad de hoge rente.
Maar Icesave zit min of meer in de zelfde situatie , dus ik weet niet of je daar nu echt zoveel beter zit.
"We shall now tune our Mellotrons and attack culture once again"
  vrijdag 12 september 2008 @ 14:17:16 #143
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61576414
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 11:49 schreef vdvorst het volgende:

[..]

Ga dan naar NIBC, dat is een Nederlandse bank, garantie, 5.25% rente en geen opnamekosten!
Stel, je parkeert het 1 jaar, heb je dus maar een werkelijke rente van 4.27%, ...
Incorrect: waarom zien zoveel mensen over het hoofd dat je na 9-9-2009 gewoon mag opnemen?
censuur :O
pi_61576736
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 10:34 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Precies. De DNB kan banken uit het stelsel gooien als het nodig is, en voordat Jan met de pet op de hoogte is van dat nieuws is de bank al failliet. Immers, er zal dan een run ontstaan op de bank.
Tuurlijk. Theoretisch kan dat.
Alleen krijgt nederland dan wel gelijk een andere vorm van kredietcrisis.
Als de DNB zo'n geintje uithaalt, dan zijn alle NL spaarrekeningen niet meer betrouwbaar en wordt alle spaargeld bij het minste weggehaald bij alle banken.
Stel nou dat het een beetje slecht gaat met de financiele wereld (zoals nu)...

Ligt de nederlandse economie mooi direct op z'n gat. Nou zal de NL-economie niet zo'n omvangrijke invloed hebben op de internationale beleggingswereld, zoals amerika nu.
pi_61578438
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 14:17 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Incorrect: waarom zien zoveel mensen over het hoofd dat je na 9-9-2009 gewoon mag opnemen?
Dát wist ik namelijk nog niet
En ach, wat is een jaar he
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61589350
Wij hebben 200.000 euro en hebben er niet direct een bedoeling mee. ( huis is verkocht)

Wat is dan de beste manier om het meeste rendement te krijgen? De enige reden dat wij het geld nodig hebben is als wij een huis willen kopen naar ons zin ( ziiten nu goed in een huurhuis), dan moet ik het zonder problemen vrij kunnen krijgen.

Het geld staat nu op de toprekening van de postbank tegen 4% en we willen het niet splitsen en op verschillende banken zetten. .
pi_61589861
Vandaag de brieven van NIBC binnengekregen. Wachtwoord had ik al, en dus kon ik inloggen. Niks bijzonders daarmee.
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 22:31 schreef rambocus het volgende:

Het geld staat nu op de toprekening van de postbank tegen 4% en we willen het niet splitsen en op verschillende banken zetten. .
Als je het niet wilt splitsen, dan laat je het daar toch lekker liggen?
  vrijdag 12 september 2008 @ 22:53:38 #148
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61590066
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 22:47 schreef athlonkmf het volgende:
Als je het niet wilt splitsen, dan laat je het daar toch lekker liggen?
Precies mijn idee! 't Kost je 3000 euro per jaar aan verloren rente. Denk er wel aan dat je 2000 euro vermogensbelasting gaat betalen.
censuur :O
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 12 september 2008 @ 23:03:07 #149
862 Arcee
Look closer
pi_61590407
Hoezo laten liggen? Het staat toch tegen 4% bij de Postbank?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_61590890
quote:
Op woensdag 10 september 2008 20:14 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

ik predik ook geen paniek, hoewel een beperkte one-liner van de DNB wel zrogen baart m.b.t. de juridische vaardigheden van haar medewerkers.

echter:
- kan een bank uit het depositograntiestelsel gegooid worden als het de status van kredietinstelling verliest;
- kunnen wetten veranderd worden, en dat worden ze in de regel als het verbond van banken druk zet.

Dan is het handig om de oogkleppen af te leggen, te beseffen dat een free lunch niet bestaat, en te zorgen dat je wendbaar bent (lees: dat je bij dit soort slecht solvente banken direct bij je geld kan, en er niet klakkeloos op vertrouwd dat iemand anders de rekening wel oppikt).

Ik verbaas me erover dat iedereen hier alleen maar naar het riedeltje ' deposito garantie regeling is van kracht' kijkt, en vervolgens blind zijn centen toevertrouwd aan instellingen waar men normaal geen zaken mee zou willen doen
Even hoor, want ik heb totaal geen kijk op dit soort zaken. Jij zegt nu dat de 'deposito garantie regeling' eigenlijk helemaal geen garantie kan bieden omdat de bank - en dan vooral deze niet 'kredietwaardige' banken - van het ene op het andere moment hun 'status van kredietinstelling' kunnen verliezen en dan uit de regeling worden gegooid en alle mensen hun geld kwijt zijn? In dat geval verliest zo'n garantie al z'n waarde nu deze juist in het leven is geroepen voor banken die failliet gaan (let wel: ik ben leek). In dat geval klopt er iets niet.
En wat bedoel je met wetten kunnen veranderd worden. Als een relevante wet veranderd wordt, dan raakt dat toch het gehele stelsel, maw dan maakt het niet uit waar je zit?
pi_61591951
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 22:47 schreef athlonkmf het volgende:
Vandaag de brieven van NIBC binnengekregen. Wachtwoord had ik al, en dus kon ik inloggen. Niks bijzonders daarmee.
[..]

Als je het niet wilt splitsen, dan laat je het daar toch lekker liggen?
Klopt., kan ook, maar wellicht zijn er ook andere mogelijkheden?

Zit net ook naar een rentecertificaat te kijken bij postbank, die geeft 5 % en je kan het geld vrij krijgen bij aankoop van een huis zonder evt. boete rente.

alleen dit begrijp ik niet:
In de kolom is zowel het nominale als effectieve rentepercentage weergegeven. Voor renteuitbetaling per maand geldt een afslag van 0,25% van het nominaal rentepercentage op jaarbasis.
  Moderator / Kerstkaart terrorist zaterdag 13 september 2008 @ 00:08:45 #152
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61592169
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 23:59 schreef rambocus het volgende:

[..]

Klopt., kan ook, maar wellicht zijn er ook andere mogelijkheden?

Zit net ook naar een rentecertificaat te kijken bij postbank, die geeft 5 % en je kan het geld vrij krijgen bij aankoop van een huis zonder evt. boete rente.

alleen dit begrijp ik niet:
In de kolom is zowel het nominale als effectieve rentepercentage weergegeven. Voor renteuitbetaling per maand geldt een afslag van 0,25% van het nominaal rentepercentage op jaarbasis.
doordat er per maand dan rente op de spaarrekening wordt uitgekeerd gaan ze dat bedrag mee berekenen in de rente voor het hele jaar.. en dat krijg je ook nog eens als extra bij de renteberekening van volgende maand. Rente op rente dus.


stel je hebt 100 euro en krijg per maand 10 procent rente.. krijg je niet 12 keer 10 euro.. maar de eerste maand 10 euro... tweede maand 11 euro derde maand 12,1 euro etc
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_61592762
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 00:08 schreef Wexy het volgende:

[..]

doordat er per maand dan rente op de spaarrekening wordt uitgekeerd gaan ze dat bedrag mee berekenen in de rente voor het hele jaar.. en dat krijg je ook nog eens als extra bij de renteberekening van volgende maand. Rente op rente dus.


stel je hebt 100 euro en krijg per maand 10 procent rente.. krijg je niet 12 keer 10 euro.. maar de eerste maand 10 euro... tweede maand 11 euro derde maand 12,1 euro etc
Wellicht dat ik het nog niet begrijp, die afslag van 0,25 % betekend dat ik dan iedere maand 1/12 deel van 4,75 % rente uitgekeerd krijg?
  Moderator / Kerstkaart terrorist zaterdag 13 september 2008 @ 01:11:12 #154
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61593443
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 00:36 schreef rambocus het volgende:

[..]

Wellicht dat ik het nog niet begrijp, die afslag van 0,25 % betekend dat ik dan iedere maand 1/12 deel van 4,75 % rente uitgekeerd krijg?
per maand krijg je dus 4,75% uitbetaald (procenten neem ik van jou over ik controleer ze niet) gedeelt door 12 inderdaad. officieel gedeeld door 365 keer het aantal dagen dat die maand telt.

Zodat je als je aan het eind van het jaar ziet dat je 5% hebt staan
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_61594125
Ik ben een leek met bankzaken en de risico's hier rondom inschatten. Ik zit er over te denken om mijn spaargeld bij ICEsave weg te zetten (5k), maar ergens in mijn achterhoofd ben ik toch achterdochtig. De inleg tot 20k wordt door de IJslandse bank gegarandeerd, maar is dit ook van toepassing op Nederlanders?

Zou iemand mij hier een antwoord op kunnen geven en aan kunnen geven op welke andere zaken ik moet letten?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pi_61596217
quote:
Op vrijdag 12 september 2008 14:31 schreef athlonkmf het volgende:

[..]

Tuurlijk. Theoretisch kan dat.
Alleen krijgt nederland dan wel gelijk een andere vorm van kredietcrisis.
Als de DNB zo'n geintje uithaalt, dan zijn alle NL spaarrekeningen niet meer betrouwbaar en wordt alle spaargeld bij het minste weggehaald bij alle banken.
Stel nou dat het een beetje slecht gaat met de financiele wereld (zoals nu)...

Ligt de nederlandse economie mooi direct op z'n gat. Nou zal de NL-economie niet zo'n omvangrijke invloed hebben op de internationale beleggingswereld, zoals amerika nu.
Integendeel. De kredietcrisis is veroorzaakt door irrationeel gedrag. Dit hele topic is daar een schoolvoorbeeld van. Zet je geld maar bij NIBC neer, een bank die geen financiering kan krijgen van andere banken (goh, waarom denk je dat dat is....?). Maar je kunt er als particulier er best 20.000 euro neerzetten, want dan betalen de andere banken de rekening wel.

Door het afschaffen van de garantieregeling worden de grootbanken juist veiliger en meer solvabel, omdat ze niet meer garant hoeven te staan voor insolvente cowboy banken. Dat voorkomt juist een crisis, omdat mensen dan weer oog krijgen risico vs. beloning.

Zoals nu gebruik wordt gemaakt van deze garantieregeling is de regeling om zeep helpen. Eerder vroeger dan later.
pi_61596694
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 01:54 schreef henkSX het volgende:
Ik ben een leek met bankzaken en de risico's hier rondom inschatten. Ik zit er over te denken om mijn spaargeld bij ICEsave weg te zetten (5k), maar ergens in mijn achterhoofd ben ik toch achterdochtig. De inleg tot 20k wordt door de IJslandse bank gegarandeerd, maar is dit ook van toepassing op Nederlanders?

Zou iemand mij hier een antwoord op kunnen geven en aan kunnen geven op welke andere zaken ik moet letten?
Ja, dit geldt ook voor Nederlanders (IceSave heeft een kantoor in Amsterdam en je kunt je alleen registreren met een adres in Nederland).
De eerste 20.000 wordt vergoed door de IJslandse bank, de tweede 20.000 voor 90% door de Nederlandse. Hoe zo'n procedure (‘terughalen van geld’) bij de IJslandse bank exact er uit zal zien is niet te zeggen.

Vind je het een te groot risico dan kun je ook bijvoorbeeld naar Credit Europe Bank en AT Bank kijken. Die bieden een ¼% minder rente maar de eerste 20.000 zijn dan ook door de Nederlandse bank gegarandeerd.

Zie ook: Spaarinformatie.nl.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  zaterdag 13 september 2008 @ 11:10:28 #158
78918 SeLang
Black swans matter
pi_61596734
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 10:36 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Door het afschaffen van de garantieregeling worden de grootbanken juist veiliger en meer solvabel, omdat ze niet meer garant hoeven te staan voor insolvente cowboy banken. Dat voorkomt juist een crisis, omdat mensen dan weer oog krijgen risico vs. beloning.

Zoals nu gebruik wordt gemaakt van deze garantieregeling is de regeling om zeep helpen. Eerder vroeger dan later.
Je hebt wel een beetje gelijk, maar niet helemaal.

Ten eerste is het nog steeds DNB die bepaalt of iemand een bankvergunning krijgt of niet. Zolang DNB zijn eisen hoog genoeg stelt dan is een kans op omvallen van een bank klein.

Ten tweede: het garantiestelsel voorkomt de klassieke 'run op de bank'. En dat is iets wat je moet voorkomen, want zelfs een kerngezonde bank overleeft het niet als iedereen tegelijkertijd z'n geld komt halen. Zelfs niet de Rabobank met haar AAA rating.

Maar het is wel een beetje raar dat in het huidige stelsel de zwakkere banken bevoordeeld worden. Er is daarom wel iets te zeggen voor het invoeren van een 10% eigen risico voor het bedrag onder de ¤20.000. Spaarders zullen dan toch meer rekening houden met hoe solide een bank is.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_61597361
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 11:07 schreef Aether het volgende:

[..]

Ja, dit geldt ook voor Nederlanders (IceSave heeft een kantoor in Amsterdam en je kunt je alleen registreren met een adres in Nederland).
De eerste 20.000 wordt vergoed door de IJslandse bank, de tweede 20.000 voor 90% door de Nederlandse. Hoe zo'n procedure (‘terughalen van geld’) bij de IJslandse bank exact er uit zal zien is niet te zeggen.

Vind je het een te groot risico dan kun je ook bijvoorbeeld naar Credit Europe Bank en AT Bank kijken. Die bieden een ¼% minder rente maar de eerste 20.000 zijn dan ook door de Nederlandse bank gegarandeerd.

Zie ook: Spaarinformatie.nl.
Ok, bedankt! Ik zal nog eens verdere informatie er over zoeken, maar ben er al een stuk geruster op.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  zaterdag 13 september 2008 @ 12:40:17 #160
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61598042
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 11:10 schreef SeLang het volgende:

[..]
Ten tweede: het garantiestelsel voorkomt de klassieke 'run op de bank'. En dat is iets wat je moet voorkomen, want zelfs een kerngezonde bank overleeft het niet als iedereen tegelijkertijd z'n geld komt halen. Zelfs niet de Rabobank met haar AAA rating.
Logisch, omdat banken 10 keer meer geld uitlenen dan ze aan geld hebben. En zoals "Money As Debt" (Google Video!) aangeeft, ondanks dat het een heel raar systeem is, is het wel de basis van ons financiele stelsel. Dat aanpassen zorgt voor veel minder geld voor investeringen, en minder economische groei.
Dus: ja, het systeem is raar! En ja, het is 1 groot kaartenhuis. En ja, dat wordt kunstmatig zo in stand gehouden. En ja, zolang vrijwel iedereen meedoet, blijft het gewoon goedgaan
censuur :O
pi_61599438
AT bank is wel traag, al ruim een week geleden papieren op de bus gedaan en nog niets gezien. Is dat Normaal??
Winnaar wielerprono 2006 en biatlon wk prono 2016
pi_61599611
Ik heb 2 weken geleden 2 rekeningen geopend, één bij IceSave en één bij Atbank.

Ten eerste mijn complimenten voor de uitstekende e-mail helpdesk van de Amsterdam Trade Bank. Nieuw wachtwoord aanvragen e.d. kon allemaal netjes per e-mail (ontving achteraf wachtwoord per post).

Atbank (Russisch) heeft 5% rente.
IceSave (Ijslands) heeft 5,25% rente.

Ik ga een bedrag van ¤ 50.000 sparen en overweeg zelfs rekeningen te gaan scheiden tot maximaal 40.000 per rekening, vanwege het garantiestelsel.

Ik ga denk ik binnenkort het geld van IceSave maar terugboeken, nu Atbank vorige week de rente van 4,75% naar 5% heeft verhoogd. Indien ik nu 0,25% minder rente accepteer ben ik 100%* (ATB) gegarandeerd van mijn rente ipv 0%* (IceSave). Het verschil is ¤ 150,- aan rente (0,25%) per jaar, maar dat vind ik niet zo'n probleem.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 13 september 2008 @ 14:16:51 #163
862 Arcee
Look closer
pi_61599685
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 14:14 schreef dennis00 het volgende:
Ik ga een bedrag van ¤ 50.000 sparen en overweeg zelfs rekeningen te gaan scheiden tot maximaal 40.000 per rekening, vanwege het garantiestelsel.
Kun je dan niet beter max. 20.000 per bank doen? Aangezien het om 50.000 gaat en je dan niet 10% risico loopt over de helft van 40.000.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_61600533
Ik heb bij NIBC bank rekening geopend, was in 2 dagen geregeld.

tegen 5,25% rente volledige garantie nederlandse deposito
Maandag staat er mijn eerste geld op kijken hoe dat gaat met terug boeken e.d
pi_61600812
Dat ga ik maandag ook testen inderdaad, even testen of het werkt, daarna alles er opzetten
Bij NIBC is de rente jaarlijks ofniet?
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61601777
Zijn er hier ook spaarders die kijken of een bank zich wel/niet bezighoudt met bijv. investeringen in wapens, en daarom een andere bank kiezen? In Groot-Brittanië is bijv. op dit moment de vraag of IceSave indirect de walvisvangst financieert aan de orde.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_61603380
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 16:10 schreef Aether het volgende:
Zijn er hier ook spaarders die kijken of een bank zich wel/niet bezighoudt met bijv. investeringen in wapens, en daarom een andere bank kiezen? In Groot-Brittanië is bijv. op dit moment de vraag of IceSave indirect de walvisvangst financieert aan de orde.
Ze zeggen zelf van niet, dus tot het tegendeel bewezen is ga ik daar maar vanuit, niet dat het me erg veel uitmaakt.
  zaterdag 13 september 2008 @ 18:16:50 #168
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61604503
Klein vraag je naar aanleiding van de site van DNB.
quote:
Hoe weet ik dat het geld dat op een rekening bij een bepaalde bank staat, veilig is?
...
De vergunninghoudende ondernemingen vindt u terug in het register kredietinstellingen dat op grond van de Wet op het financieel toezicht (Wft) door DNB wordt bijgehouden. Het register kunt u inzien via de website van DNB. Indien in dit register is vermeld dat een (Nederlandse) bank een vergunning heeft op grond van artikel 2:11 van de Wft, dan is het depositogarantiestelsel in beginsel van toepassing op deze bank.
...
quote:
Hoe werkt het depositogarantiestelsel en tot welk bedrag keert deze regeling uit?
...
Uw bank valt onder het depositogarantiestelsel als in de linkerkolom staat 'Uitoefenen van het bedrijf van bank met beleggingsdiensten (2:13 lid 1)' of 'Uitoefenen van het bedrijf van bank of electronisch geldinstelling (2:12 lid 1)' of 'Kredietinstelling aangesloten bij centrale kredietinstelling (3:111)'. Elektronisch geldinstellingen vallen niet onder het depositogarantiestelsel.
...
Zoek ik in het vermelde Wft-register op bijv. NIBC, dan heeft die een vergunning op basis van 2:13 lid 1.
Volgens de bovenste vermelding zou de bank dan niet onder de garantie vallen. Volgens de onderste criteria zou de bank wel onder de garantie vallen.

Lees of interpreteer ik het bovenste nu verkeerd?
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
  zaterdag 13 september 2008 @ 19:51:21 #169
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61606721
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 16:10 schreef Aether het volgende:
Zijn er hier ook spaarders die kijken of een bank zich wel/niet bezighoudt met bijv. investeringen in wapens, en daarom een andere bank kiezen?
Wat is er mis met investeren in wapens? Leuk hoor, dat Nederland tegenwoordig zo "politiek correct" is, maar niet alle landen houden van pappen en nathouden!
En omdat wapenhandel goud geld oplevert, mogen banken daar van mij prima in investeren!
Georgie bijvoorbeeld verhoogde meteen de rente bij ATB
censuur :O
pi_61606840
Heb nu ook een NIBC Direct rekening aangevraagd. Bieden zij nog maar 5,25% rente sinds 1 week aan en daarvoor minder dan 4% oid? Ik heb er nog nooit van gehoord en heb ze ook niet in de lijsten van spaarinformatie.nl gezien.

Wordt dus 50-50 verdeling, zodat zoveel mogelijk in de 1e 20.000 op beide rekening komt te vallen. Een derde rekening openen voor het gedeelte boven de 20.000 vind ik niet nodig. De 2e rekening, gezien het bedrag boven de 40.000 is, wel.
pi_61608135
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 19:57 schreef lennykrav het volgende:
Heb nu ook een NIBC Direct rekening aangevraagd. Bieden zij nog maar 5,25% rente sinds 1 week aan en daarvoor minder dan 4% oid? Ik heb er nog nooit van gehoord en heb ze ook niet in de lijsten van spaarinformatie.nl gezien.

Wordt dus 50-50 verdeling, zodat zoveel mogelijk in de 1e 20.000 op beide rekening komt te vallen. Een derde rekening openen voor het gedeelte boven de 20.000 vind ik niet nodig. De 2e rekening, gezien het bedrag boven de 40.000 is, wel.
Zij zijn een nieuw bedrijf op de consumenten spaarmarkt.
Hiervoor hielden ze zich voornamelijk met bedrijfskredieten en handel in hypotheken bezig en was er dus geen consumentenspaarrekening.
Ik zou trouwens niet meer dan 40k inleggen bij NIBC.
  zaterdag 13 september 2008 @ 22:06:56 #172
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61609974
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 20:46 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Zij zijn een nieuw bedrijf op de consumenten spaarmarkt.
Hiervoor hielden ze zich voornamelijk met bedrijfskredieten en handel in hypotheken bezig en was er dus geen consumentenspaarrekening.
Ik zou trouwens niet meer dan 40k inleggen bij NIBC.
Met als reden?
(Toch niet omdat ze nieuw op de consumenten spaarmarkt zijn,...?)
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_61610156
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 22:06 schreef ManAtWork het volgende:

[..]

Met als reden?
(Toch niet omdat ze nieuw op de consumenten spaarmarkt zijn,...?)
Omdat, wat al vele keren naar voren is gekomen in dit topic, alles boven de 40K niet door het depositogarantiefonds wordt gedekt. Beter nog is om niet boven de 20K uit te komen.
  Moderator / Kerstkaart terrorist zaterdag 13 september 2008 @ 22:22:59 #174
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61610278
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 22:16 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Omdat, wat al vele keren naar voren is gekomen in dit topic, alles boven de 40K niet door het depositogarantiefonds wordt gedekt. Beter nog is om niet boven de 20K uit te komen.
maar het is toch heel geen deposito?
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_61610310
Misschien nog voor de OP: link van consumentbond (deel is alleen voor leden in te zien).
http://www.consumentenbon(...)ito_garantie_stelsel
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 19:57 schreef lennykrav het volgende:
Wordt dus 50-50 verdeling, zodat zoveel mogelijk in de 1e 20.000 op beide rekening komt te vallen. Een derde rekening openen voor het gedeelte boven de 20.000 vind ik niet nodig. De 2e rekening, gezien het bedrag boven de 40.000 is, wel.
Bedoel je nu meer dan één rekening bij dezelfde bank? Voor de depositogarantie heeft dat nl. niet veel zin.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 13 september 2008 @ 22:27:58 #176
862 Arcee
Look closer
pi_61610399
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 22:22 schreef Wexy het volgende:
maar het is toch heel geen deposito?
Zo heet het garantiestelsel, Wex.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  zaterdag 13 september 2008 @ 22:56:31 #177
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61610885
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 22:16 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Omdat, wat al vele keren naar voren is gekomen in dit topic, alles boven de 40K niet door het depositogarantiefonds wordt gedekt. Beter nog is om niet boven de 20K uit te komen.
Hij noemt wel heel specifiek NIBC, da's niet echt algemeen.
Mijn vraag was dus ook meer: waarom specifiek bij NIBC niet meer inleggen?
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_61615285
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 22:56 schreef ManAtWork het volgende:

[..]

Hij noemt wel heel specifiek NIBC, da's niet echt algemeen.
Mijn vraag was dus ook meer: waarom specifiek bij NIBC niet meer inleggen?
omdat ze qua kredietwaardigheid maar 1 streepje boven junk status zitten, omdat ze een kompleet stuk business-model hebben, omdat de bank eigendom is van een venture capitalist, en overigens de financierende banken wel zorgen dat zij de boedel op tijd perfect kaal plukken.
pi_61615324
Laat NIBC maar neergaan, weten we meteen of dat depositogarantiestelsel werkt en hoe snel..
  zondag 14 september 2008 @ 08:35:49 #180
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61615343
quote:
Op zondag 14 september 2008 08:16 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

omdat ze qua kredietwaardigheid maar 1 streepje boven junk status zitten
Deze bank zit op BBB+, oftewel hetzelfde als Argenta. En volgens http://www.z24.nl/z24geld/artikel_18208.z24 is BBB+ hoger dan Credit Europe, ATB, DHB, Anadolu, YapiKredi en TEB!
censuur :O
  zondag 14 september 2008 @ 10:47:49 #181
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61616169
quote:
Op zondag 14 september 2008 08:35 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Deze bank zit op BBB+, oftewel hetzelfde als Argenta. En volgens http://www.z24.nl/z24geld/artikel_18208.z24 is BBB+ hoger dan Credit Europe, ATB, DHB, Anadolu, YapiKredi en TEB!
Ik wacht de reactie van Dinosaur_Sr even af,...
Al heb ik het antwoord van dyna18 ook nog niet voorbij zien komen.
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_61616488
ASN Bank heeft z'n actie voor de Ideaalrekening verlengd.
Je mag nu tot 01-01-2009 eenmalig maximaal 10.000 euro bijstorten op de Ideaalrekening.
De rente is twee weken geleden verhoogd van 4,5% naar 4,75%.
pi_61616602
quote:
Op zondag 14 september 2008 08:35 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Deze bank zit op BBB+, oftewel hetzelfde als Argenta. En volgens http://www.z24.nl/z24geld/artikel_18208.z24 is BBB+ hoger dan Credit Europe, ATB, DHB, Anadolu, YapiKredi en TEB!
BBB is de laagste rating die nog 'investment' grade is. Waarbij NIBC als merchant bank potentieel nog heel wat off balance troep heeft staan. Als NIBC nog een graadje lager zakt, zal er een helehoop schuld van deze in de markt komen, of direct defaulten (vaak wordt bij interbancaire leningen opgenomen dat als de rating niet meer investment grade is, de lening terstond opeisbaar wordt).

Maar je punt is dat er nog banken zijn die nog erger aan het draadje hangen? Da's nogal triest dan. Lijkt idd een beetje op een pyramidespel.
  zondag 14 september 2008 @ 11:50:55 #184
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61617049
quote:
Op zondag 14 september 2008 11:22 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Maar je punt is dat er nog banken zijn die nog erger aan het draadje hangen? Da's nogal triest dan. Lijkt idd een beetje op een pyramidespel.
Nee, mijn punt is dat er weinig mis mee is. Uiteraard hebben niet alle banken dezelfde rating, anders zou het hele ratings-systeem overbodig zijn.
Los hiervan is de hele financiele wereld 1 groot pyramidespel.
Zie http://video.google.com/videoplay?docid=-9050474362583451279 (wellicht moet Money As Debt eens in de startpost?)
censuur :O
pi_61617581
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_61617848
quote:
Op zondag 14 september 2008 11:22 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

BBB is de laagste rating die nog 'investment' grade is.
De Baa3 van CEB is anders ook nog gewoon investment grade, wat betekent dat het veilig genoeg is voor pensioenfondsen om in te beleggen.
pi_61618080
quote:
Op zondag 14 september 2008 12:36 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

De Baa3 van CEB is anders ook nog gewoon investment grade, wat betekent dat het veilig genoeg is voor pensioenfondsen om in te beleggen.
met de nadruk op <b>nog</b>. 1 stpaje boven speculative. Dat pensioenfondsen er formeel in zouden mogen beleggen, wil nog niet zeggen dat ze dat veilig genoeg achten. Bovendien bouwen grote financiers defaultclausules in, waardoor ze bij een incident snel bij hun geld kunnen (en zorgen ze wel dat ze preferred zijn). Depositohouders kunnen dat niet.

mijn punt is dat zonder depositio garantie regeling hier niemand z'n geld in zou steken.
dat is voor mij de reden om aan te nemen dat aan de garantieregeling gaat veranderen. Zodra een wet ervoor zorgt dat mensen zich irrationeel gaan gedragen, heeft het z'n langste tijd gehad.

Een eigen risico ook voor de eerste 20.000 zou idd afdoende zijn. Ik weet echter niet of dat van de europese wetten mag.
pi_61624478
quote:
Op zondag 14 september 2008 12:48 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

met de nadruk op <b>nog</b>. 1 stpaje boven speculative.
En daarmee spreek je dus meteen je uitspraak "BBB is de laagste rating die nog 'investment' grade is." tegen. Dat is dus gewoon niet waar.

En nee, Nederland mag niet op eigen hand de wet hierover veranderen, het is Europees geregeld.
  zondag 14 september 2008 @ 17:50:50 #189
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61624695
quote:
Op zondag 14 september 2008 12:48 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]
mijn punt is dat zonder depositio garantie regeling hier niemand z'n geld in zou steken.
dat is voor mij de reden om aan te nemen dat aan de garantieregeling gaat veranderen.
Hetzelfde kan je zeggen van de ANVR, de reisgeld-garantie-club. Niks mis mee, en zolang er zelden aanspraak op gemaakt hoeft te worden, bewijst het systeem z'n nut.
Ik ga er dan ook gewoon van uit dat het toezicht door de Nederlandse bank voldoende goed is.
censuur :O
pi_61625065
Precies, als nou zometeen een stuk of wat banken achter elkaar failliet gaan dan zal er misschien wel gekeken worden naar het depositogarantiestelsel, maar dan moet er dus nog wel wat gebeuren.
pi_61637700
wat was ook alweer de rating van `Lehman Brothers die vandaag hun failissement gaan aanvragen? A+

Is inderdaad superveilig, nothing to see here, move on.

Als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij NIBC, Icesave, Atbank etc.
  maandag 15 september 2008 @ 09:14:13 #192
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61638299
quote:
Op maandag 15 september 2008 08:33 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
wat was ook alweer de rating van `Lehman Brothers die vandaag hun failissement gaan aanvragen? A+
Oftewel rating zegt ook niet alles... Oftewel wat voor opties hebben we? Geld thuis in een sok laten liggen is ook niet ideaal, en daarbij: ook dan heb je last van inflatie.
Oftewel helaas moeten we hier maar gewoon voor lemming spelen, en achter de grote club aanlopen. Om diezelfde reden betalen mensen 300.000 euro voor 4 muren en een dak...
censuur :O
  maandag 15 september 2008 @ 10:51:06 #193
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61639996
quote:
Op maandag 15 september 2008 08:33 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
wat was ook alweer de rating van `Lehman Brothers die vandaag hun failissement gaan aanvragen? A+

Is inderdaad superveilig, nothing to see here, move on.

Als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij NIBC, Icesave, Atbank etc.
Dus moeten we ook niet klagen dat we bij de grote banken (Rabo, ING, ABN) minder rente vangen op onze spaarrekening. Het risico is er (gezien de rating) minder groot zodat een toeslag op het rendement niet/in mindere mate van toepassing is.

Er zijn mensen die het risico bij een NIBC, Icesave e.d. wel durven te nemen en die worden beloond met een hoger rendement. (Wie weet hoe hoog de rente zou zijn geweest als er geen garantiestelsel zou zijn,... )
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
  maandag 15 september 2008 @ 10:52:53 #194
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61640024
quote:
Op maandag 15 september 2008 10:51 schreef ManAtWork het volgende:(Wie weet hoe hoog de rente zou zijn geweest als er geen garantiestelsel zou zijn,... )
DHB achtergesteld deposito: 7,5%
censuur :O
  maandag 15 september 2008 @ 10:57:11 #195
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61640102
quote:
Op maandag 15 september 2008 10:52 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

DHB achtergesteld deposito: 7,5%
De vraag was retorisch bedoeld maar OK.
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_61644027
Ik heb maar een NBIC spaarrekening aangevraagd, 5,25% met depositogarantie klinkt als muziek in de oren . Alleen jammer dat ze niet zoals bij ICEsave kwartaal uitbetaling hebben.
pi_61644532
quote:
Op maandag 15 september 2008 08:33 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
wat was ook alweer de rating van `Lehman Brothers die vandaag hun failissement gaan aanvragen? A+

Is inderdaad superveilig, nothing to see here, move on.

Als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij NIBC, Icesave, Atbank etc.
Eens. Ik hoop er echter op dat dit uitzonderingen zijn. In het algemeen kun je toch wel stellen dat als een bank een lagere rating heeft, dat je dus wel degelijk meer risico loopt.
En dat risico moet m.i. uitgedrukt worden in een hogere rente.
Make my day!
pi_61650141
quote:
Op maandag 15 september 2008 08:33 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
wat was ook alweer de rating van `Lehman Brothers die vandaag hun failissement gaan aanvragen? A+

Is inderdaad superveilig, nothing to see here, move on.

Als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij NIBC, Icesave, Atbank etc.
A+ is dus al niet veilig, is AAA dan wel superveilig? Dus dan kunnen we ook wel zeggen dat als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij Fortis, SNS, ING of de Rabobank. Want wie zegt dat die echt veiliger zijn dan Icesave en NIBC? Die rating zegt schijnbaar weinig.

De depositogarantieregeling zorgt er iig voor dat een bankrun minder waarschijnlijk wordt, want je geld is toch wel veilig als de bank failliet gaat. En daar proviteren alle banken van, ook AAA-Rabo. De depositogarantieregeling zorgt voor vertrouwen in het bankwezen en houdt het financiële systeem in stand.
pi_61650990
Het grappige aan dit verhaal met de NIBC vind ik, is dat de NIBC gewoon een slechte rating heeft...En dat iedereen de NIBC door het garantieverhaal van DNB toch een betrouwbare bank vindt.
Zonder die garantie zou niemand ook maar overwegen spaargeld daar neer te zetten...

NIBC leeft dus eigenlijk op de betrouwbaarheid van onze andere banken, die haar wel zullen dekken als het fout gaat. NIBC zou de Rabo en andere banken gewoon een dankjewel moeten sturen!!!

Ben zo benieuwd hoe het garantieverhaal in de praktijk eigenlijk werkt als er een bank omvalt...tijd voor een testcase, zou ik zeggen!
Make my day!
pi_61651543
Waar kan je een overzicht vinden van de meeste Europese banken en hun rating? ik kan het niet vinden..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pi_61651597
quote:
Op maandag 15 september 2008 17:15 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

A+ is dus al niet veilig, is AAA dan wel superveilig? Dus dan kunnen we ook wel zeggen dat als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij Fortis, SNS, ING of de Rabobank. Want wie zegt dat die echt veiliger zijn dan Icesave en NIBC? Die rating zegt schijnbaar weinig.

De depositogarantieregeling zorgt er iig voor dat een bankrun minder waarschijnlijk wordt, want je geld is toch wel veilig als de bank failliet gaat. En daar proviteren alle banken van, ook AAA-Rabo. De depositogarantieregeling zorgt voor vertrouwen in het bankwezen en houdt het financiële systeem in stand.
LOL, ik geloof dat je zojuist de kern van de kredietcrisis te pakken hebt. Ik krijg niet meer vertrouwen in de Rabo omdat Icesave daarvoor garant staat Omgekeerd wel trouwens.

De grap van de banken die je noemt is dat:
- het financiele concerns zijn, dus combi van bank en verzekeraar. Een verzekeraar heeft aanzienlijk constantere kasstromen, en dat vermindert de kans op een geslaagde bankrun;
- het zijn consumentenbanken. Ze doen relatief weinig aan financial enginering (uitgezonderd ING met Barings), en hun leverage is beperkt (hoewel Fortis zich nogal met ABN vertild heeft). Rabo heeft dan nog eens de mazzel dat ze geen dividend hoeven uit te keren. SNS de mazzel dat er een stichting bovenhangt die nog een aanzienlijk banksaldo overgehouden heeft uit de beursgang.

Tokos als Lehman en NIBC daarentegen zijn pure investments firms / merchant banks. Hun hele business bestaat uit de trucendoos, financial enginering. Het wemelt daar van de off balance risico's, en DAT is dan ook de reden waarom binnen de financiele wereld die banken niet wil financieren. Financial enginering bestaat namelijk bij de gratie om zaken tegen een zo laag mogelijke prijs (dus behoud met een deel van het risico; voor niks gaat de zon op) zoveel mogelijk van de balans af te krijgen (want geen vermogensbeslag; en dus een hogere leverage).
De andere banken die hier genoemd worden zijn ook geen consumentenbanken (Argenta bijvoorbeeld uitgezonderd). Het zijn banken die vooral zakelijk (vaak onroerend goed) projecten financieren. Risicovollere activiteiten, en met een hogere leverage. (iemand oud genoeg om Slavenburg nog te kennen?)

Daarom zijn deze banken linker dan de 'grootbanken'.

De depositogarantieregeling zorgt voor freeloaders die hun risico op een ander afwentelen, en op termijn voor een ziek bankwezen, omdat een disfunctionerende bank niet neergaat, maar door mag modderen onder de garantiestelling van collegabanken. Gevolg is dat je op termijn met een veel ernstiger probleem zit. Althans de samenleving zit met een ernstiger probleem, de depositohouder natuurlijk niet
  maandag 15 september 2008 @ 18:14:09 #202
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61651678
quote:
Op zaterdag 13 september 2008 18:16 schreef ManAtWork het volgende:
Klein vraag je naar aanleiding van de site van DNB.
[..]


[..]

Zoek ik in het vermelde Wft-register op bijv. NIBC, dan heeft die een vergunning op basis van 2:13 lid 1.
Volgens de bovenste vermelding zou de bank dan niet onder de garantie vallen. Volgens de onderste criteria zou de bank wel onder de garantie vallen.

Lees of interpreteer ik het bovenste nu verkeerd?
Niemand van de specialisten een antwoord hierop?
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_61651706
Ik vraag me af hoe NIBC ooit in het deposito-garantiestelstel gekomen is ... ze zullen wel lachen daar..
Lekker geld binnenhalen bij de NL-spaardertjes en tegelijk profiteren van de kracht van DNB-garantie, dus van Rabo enzo!!
Ben benieuwd of de NL-consument en masse haar geld daar gaat stallen...
Make my day!
pi_61651824
quote:
Op maandag 15 september 2008 18:14 schreef ManAtWork het volgende:

[..]

Niemand van de specialisten een antwoord hierop?
wat bedoel je met onderste criteria?

ik zie alleen "itoefenen van het bedrijf van bank met beleggingsdiensten (2:13 lid 1)'", en daar valt NIBC Direct onder.
pi_61652769
overigens heb ik maar even de moeite genomen om de wettekst en memorie van toelichting door te lezen, en daarin staat samengevat dat instellingen met een bankvergunning onder regeling vallen. Maar wat gebeurt er als de bankvergunning wordt ingetrokken, bijvoorbeeld omdat de bank niet meer aan haar rapportageeisen voldoet? Vallen bestaande deposito's dan nog onder de garantie? Als je de letterlijke tekst leest niet, en ook in de memorie van toelichting wordt daar niet over gerept.

vraagje gesteld aan DNB (hopelijk zijn ze ook zo lief om even aan te wijzen waar dat in de wet staat)
pi_61652977
quote:
Op maandag 15 september 2008 18:54 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
overigens heb ik maar even de moeite genomen om de wettekst en memorie van toelichting door te lezen, en daarin staat samengevat dat instellingen met een bankvergunning onder regeling vallen. Maar wat gebeurt er als de bankvergunning wordt ingetrokken, bijvoorbeeld omdat de bank niet meer aan haar rapportageeisen voldoet? Vallen bestaande deposito's dan nog onder de garantie? Als je de letterlijke tekst leest niet, en ook in de memorie van toelichting wordt daar niet over gerept.

vraagje gesteld aan DNB (hopelijk zijn ze ook zo lief om even aan te wijzen waar dat in de wet staat)
Ja, vraag me dat ook af. Stel in een hypothetisch geval dat een bank zo'n DGS heeft gekregen, en vervolgens maken ze er een potje van, kredietwaardigheid gaat drastisch omlaag- noem maar op... blijven ze dan voor onbepaalde tijd gedekt door het DGS? Of worden ze er op een gegeven moment gewoon uitgekickt?
Op deze manier kan iedere noodleidende bank met het DGS als redmiddel proberen om wel 10% rente te verstrekken...DGS staat toch wel garant!
En alle spaarders maar geld brengen...
Make my day!
  maandag 15 september 2008 @ 19:05:09 #207
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61653088
quote:
Op maandag 15 september 2008 18:20 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

wat bedoel je met onderste criteria?

ik zie alleen "itoefenen van het bedrijf van bank met beleggingsdiensten (2:13 lid 1)'", en daar valt NIBC Direct onder.
Ik zal beide criteria nogmaals quoten.
De eerste:
quote:
Hoe weet ik dat het geld dat op een rekening bij een bepaalde bank staat, veilig is?
...
De vergunninghoudende ondernemingen vindt u terug in het register kredietinstellingen dat op grond van de Wet op het financieel toezicht (Wft) door DNB wordt bijgehouden. Het register kunt u inzien via de website van DNB. Indien in dit register is vermeld dat een (Nederlandse) bank een vergunning heeft op grond van artikel 2:11 van de Wft, dan is het depositogarantiestelsel in beginsel van toepassing op deze bank.
...
De tweede:
quote:
Hoe werkt het depositogarantiestelsel en tot welk bedrag keert deze regeling uit?
...
Uw bank valt onder het depositogarantiestelsel als in de linkerkolom staat 'Uitoefenen van het bedrijf van bank met beleggingsdiensten (2:13 lid 1)' of 'Uitoefenen van het bedrijf van bank of electronisch geldinstelling (2:12 lid 1)' of 'Kredietinstelling aangesloten bij centrale kredietinstelling (3:111)'. Elektronisch geldinstellingen vallen niet onder het depositogarantiestelsel.
...
Op basis van de eerste quote zou NIBC dus niet onder de garantieregeling vallen.
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
  maandag 15 september 2008 @ 19:09:01 #208
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61653202
quote:
Op maandag 15 september 2008 17:15 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

A+ is dus al niet veilig, is AAA dan wel superveilig? Dus dan kunnen we ook wel zeggen dat als niet iemand anders de rekening zou oppikken wanneer het mis zou gaan, zou niemand z'n geld wegzetten bij Fortis, SNS, ING of de Rabobank. Want wie zegt dat die echt veiliger zijn dan Icesave en NIBC? Die rating zegt schijnbaar weinig.
Klopt. Maar op het ment dat AAA-banken beginnen om te vallen, is je geld toch niets meer waard. En blijkbaar is hyperinflatie elke eeuw een keertje nodig om de enorme dikke-lucht-verkoop weer in te perken. En daarna gaan we op dezelfde voet verder.
quote:
Op maandag 15 september 2008 18:54 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Maar wat gebeurt er als de bankvergunning wordt ingetrokken, bijvoorbeeld omdat de bank niet meer aan haar rapportageeisen voldoet? Vallen bestaande deposito's dan nog onder de garantie? Als je de letterlijke tekst leest niet, en ook in de memorie van toelichting wordt daar niet over gerept.
Hier ben ik ook wel benieuwd naar! Ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat de overheid de regeling op kan heffen op het moment dat aanspraak maken op de regeling noodzakelijk is.
Waarom trouwens die afkeer van NIBC Direct, terwijl de rating van diverse andere banken lager is?

[ Bericht 3% gewijzigd door RemcoDelft op 15-09-2008 19:19:56 ]
censuur :O
pi_61653523
Ik heb een vraag over de Ohra Maand Spaarrekening:
-Kan er eenmalig een bepaald bedrag op worden gestort (beginbedrag), buiten het vaste bedrag om wat je maandelijks spaart?
-Wordt je geld met deze rekening belegd?
  maandag 15 september 2008 @ 19:20:27 #210
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61653581
quote:
Op maandag 15 september 2008 19:18 schreef Hanneke1983 het volgende:
-Kan er eenmalig een bepaald bedrag op worden gestort (beginbedrag), buiten het vaste bedrag om wat je maandelijks spaart?
Nee.
quote:
-Wordt je geld met deze rekening belegd?
Lijkt me niet dat ze het in een oude sok bewaren...
censuur :O
pi_61654305
quote:
Op maandag 15 september 2008 19:05 schreef ManAtWork het volgende:

[..]

Ik zal beide criteria nogmaals quoten.
De eerste:
[..]

De tweede:
[..]

Op basis van de eerste quote zou NIBC dus niet onder de garantieregeling vallen.
quote:
artikel 2:13

1.
De Nederlandsche Bank verleent op aanvraag een vergunning als bedoeld in artikel 2:11 aan een kredietinstelling die naast de uitoefening van het bedrijf van bank voornemens is tevens beleggingdiensten te verlenen of beleggingsactiviteiten te verrichten in Nederland, indien de aanvrager, onverminderd artikel 2:12, aantoont dat zal worden voldaan aan het bepaalde ingevolge: ....
>> kortom, het zijn cumulatieve artikelen. Wie onder de definitie van 2,13 valt, valt automatisch ook onder 2,11.
pi_61654439
quote:
[b]Op maandag 15 september 2008 19:09
Waarom trouwens die afkeer van NIBC Direct, terwijl de rating van diverse andere banken lager is?
laten we het erop houden dat ik iets te goed weet wat voor (structured) producten NIBC zoal in de markt gezet heeft.

[edit]en de risico's die daarmee samenhangen, gecombineerd met de cultuur en achtergrond van NIBC[/edit]

[ Bericht 11% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 15-09-2008 19:53:33 ]
pi_61654565
quote:
Op maandag 15 september 2008 19:09 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]
Hier ben ik ook wel benieuwd naar! Ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat de overheid de regeling op kan heffen op het moment dat aanspraak maken op de regeling noodzakelijk is.
Waarom trouwens die afkeer van NIBC Direct, terwijl de rating van diverse andere banken lager is?
Het is toch niet zo dat eens gekregen blijft gekregen? Dus als je eenmaal in het DGS valt, heb je de rest van je leven die dekking, hoe bont je het ook maakt... zullen toch wel omstandigheden zijn dat het DGS komt te vervallen, of niet?

(Lijken wel rechters die banken...ook voor het leven benoemd... )
Make my day!
  maandag 15 september 2008 @ 20:40:05 #214
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61656278
quote:
Op maandag 15 september 2008 19:50 schreef agter het volgende:

[..]

Het is toch niet zo dat eens gekregen blijft gekregen? Dus als je eenmaal in het DGS valt, heb je de rest van je leven die dekking, hoe bont je het ook maakt... zullen toch wel omstandigheden zijn dat het DGS komt te vervallen, of niet?
Ik las ooit: Een bank is als iemand die je een paraplu geeft als de zon schijnt, en hem terug wil zodra het begint te regenen...
Wellicht grijpt DGS in als het slecht gaat met de bank, door de bank onder toezicht te stellen of zo?
censuur :O
pi_61657154
Op tegenlicht nu op NL 2: De ondergang van de citibank. Tis net begonnen. Lijkt me een leuke docu!
Make my day!
  maandag 15 september 2008 @ 22:01:31 #216
173440 Jas_Verstoppen
Positive drinking
pi_61659297
quote:
Op maandag 15 september 2008 19:18 schreef Hanneke1983 het volgende:
Ik heb een vraag over de Ohra Maand Spaarrekening:
-Kan er eenmalig een bepaald bedrag op worden gestort (beginbedrag), buiten het vaste bedrag om wat je maandelijks spaart?
Per maand kun je maximaal 250 euro sparen. Als je iedere maand via de incasso bv. 100 euro spaart dan kun je als je meer wilt sparen dit maxmiaal ophogen tot 250 euro. Je kunt per maand niet minder sparen dan je hebt aangeven bij het openen van de rekening.
Er zit een haar in mijn glas
  dinsdag 16 september 2008 @ 00:49:15 #217
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_61664879
quote:
Op maandag 15 september 2008 22:01 schreef Jas_Verstoppen het volgende:

[..]

Per maand kun je maximaal 250 euro sparen. Als je iedere maand via de incasso bv. 100 euro spaart dan kun je als je meer wilt sparen dit maxmiaal ophogen tot 250 euro. Je kunt per maand niet minder sparen dan je hebt aangeven bij het openen van de rekening.
die nick
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_61668233
Wat betreft die bankratings....ik lees in een andere post op fok! dat de Ratings van Lehman aangepast zijn. Van A+ naar C of D.

"Lehman Brothers Holdings Inc.
--Long-term IDR to 'D' from 'A+';
--Long-term senior to 'CCC' from 'A+';
--Senior unsecured debt to 'CCC' from 'A+';
--Subordinated debt to 'C' from 'A';
--Preferred stock to 'C-' from 'A'; "

http://www.marketwatch.com/news/story/fitch-downgrades-lehman-brothers-holdings/story.aspx?guid=%7B15BDCD66-F19D-4CA7-83B0-887DE5DF0B23%7D&dist=hppr
Make my day!
pi_61668313
Is deze al voorbij gekomen?

"Wat als ING of Rabobank omvalt?
Geen vastliggend scenario in geval van nood

15-09-2008 | Gepubliceerd 16:29

Stel je voor: Het is zondagavond, en minister van Financiën Wouter Bos kijkt met het bord op schoot naar Studio Sport als de telefoon gaat. ING-bestuursvoorzitter Michel Tilmant aan de lijn. Zijn bank staat op de rand van de afgrond. Wat is dan het scenario?

November 2008. ING zit door de kredietcrisis in grote problemen en kan niet meer aan zijn verplichtingen voldoen. Wéér geld lenen van de Europese Centrale Bank is geen optie, er moeten direct tientallen miljarden euro beschikbaar gesteld worden. Een nationalisatie – tijdelijk of niet – is misschien noodzakelijk.

Bos legt de hoorn op de haak en staart naar zijn BlackBerry. Geheel onverwacht komt de mededeling van Tilmant niet voor Bos. Hij hield met zijn collega’s de problemen al een tijd in de gaten. Maar wie gaat Bos vervolgens zelf bellen?

De voorzitter van De Nederlandsche Bank, Nout Wellink, zal de eerste zijn. Die zal vervolgens een lijstje telefoonnummers in Europa gaan afbellen. Want ING is een enorme bank met dik 1,3 biljoen euro op de balans. Dat bedrag is zó enorm groot dat de Nederlandse overheid daarvoor niet garant kan staan.
Net zo min als dat overheid dat kan doen voor de 576 miljard euro die bij Rabobank op de balans staat, mocht die bank ooit in de problemen raken.
[.....lees verder.....]"
http://www.z24.nl/bedrijven/finance/artikel_29965.z24
Make my day!
pi_61668326
Hoe weten wij dat ICEsave geen zakelijke contracten heeft met Lehman Brothers?
pi_61668371
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 10:16 schreef Lassekjus het volgende:
Hoe weten wij dat ICEsave geen zakelijke contracten heeft met Lehman Brothers?
Geen idee. Aegon zegt zelf al 265 miljoen te hebben verloren op Lehman.
http://www.nu.nl/news/174(...)g_Lehman_bekend.html
Make my day!
pi_61668517
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 10:16 schreef Lassekjus het volgende:
Hoe weten wij dat ICEsave geen zakelijke contracten heeft met Lehman Brothers?
Die risico afweging had je eerder moeten maken
pi_61669260
Nou laat die rente nu nog maar meer stijgen met al die krediet-probleempjes... ik zit er klaar voor...
  dinsdag 16 september 2008 @ 11:40:43 #224
44609 MrFl0ppY
So Fucking What
pi_61670261
Toch ben ik na de val van Lehman niet helemaal gerust. De krediet crisis krijgt nu toch weer een flinke 'opleving' en de vooruitzichten zijn wel erg somber.
He Who Controls The Present Commands The Future. He Who Commands The Future Conquers The Past
pi_61670308
Wat te doen met je spaargeld? Wat vertrouw je nog?
Make my day!
  dinsdag 16 september 2008 @ 11:57:03 #226
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61670681
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 10:58 schreef tinny het volgende:
Nou laat die rente nu nog maar meer stijgen met al die krediet-probleempjes... ik zit er klaar voor...
Dan stijgt de inflatie ook...
censuur :O
pi_61671452
Ik lees net op nu.nl dat de ECB vandaag maar eens 70 miljard euro in de geldmarkt heeft gepompt. Gisteren deed de ECB hetzelfde met 30 miljard euro. Ook de Bank of England heeft met flink wat extra pondjes rondgestrooid.
quote:
Centrale banken pompen miljarden in geldmarkt
Uitgegeven: 16 september 2008 11:31
Laatst gewijzigd: 16 september 2008 12:16

FRANKFURT/LONDEN - Centrale banken hebben dinsdag opnieuw tientallen miljarden in de geldmarkten gepompt om de liquiditeit van financiële instellingen te vergroten. Maandag, nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse zakenbank Lehman Brothers bijna failliet was, injecteerden verscheidene banken ook al miljarden in de markt.

De Europese Centrale Bank (ECB) kwam dinsdag met 70 miljard euro de geldmarkt tegemoet. Maandag bood de ECB banken al voor 30 miljard extra liquiditeit aan.
De Bank of England pompte voor 20 miljard pond, circa 25,1 miljard euro, in de Britse geldmarkt. Maandag kwam de bank met 5 miljard pond over de brug.

Injectie

De maatregelen zijn bedoeld om de geldmarkt een financiële injectie te geven en te voorkomen dat het systeem waarbij banken onderling geld aan elkaar lenen vastloopt. De geldmarkten dreigden te verstarren nadat Lehman Brothers maandag bekend had gemaakt uitstel van betaling aan te vragen.
De markt moest verder verwerken dat verzekeringsreus AIG dringend op zoek is naar kapitaal en zakenbank Merrill Lynch wordt overgenomen door Bank of America.

De Japanse centrale bank kwam dinsdag ook al met een injectie van circa 2,5 biljoen yen, bijna 17 miljard euro, voor de geldmarkt. In Japan incasseerde de aandelenbeurs forse verliezen. Twee Japanse banken zouden tot de grootste kredietverstrekkers van Lehman Brothers behoren.
Hoever kunnen de centrale banken hiermee doorgaan?
Dit houden ze natuurlijk nooit vol.
pi_61671686
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 12:28 schreef RJD het volgende:
Ik lees net op nu.nl dat de ECB vandaag maar eens 70 miljard euro in de geldmarkt heeft gepompt. Gisteren deed de ECB hetzelfde met 30 miljard euro. Ook de Bank of England heeft met flink wat extra pondjes rondgestrooid.
[..]

Hoever kunnen de centrale banken hiermee doorgaan?
Dit houden ze natuurlijk nooit vol.
Ik vraag me af of dit nu juist inflatie in de hand werkt?
Make my day!
  dinsdag 16 september 2008 @ 12:40:30 #229
44609 MrFl0ppY
So Fucking What
pi_61671756
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 12:28 schreef RJD het volgende:
Ik lees net op nu.nl dat de ECB vandaag maar eens 70 miljard euro in de geldmarkt heeft gepompt. Gisteren deed de ECB hetzelfde met 30 miljard euro. Ook de Bank of England heeft met flink wat extra pondjes rondgestrooid.
[..]

Hoever kunnen de centrale banken hiermee doorgaan?
Dit houden ze natuurlijk nooit vol.
En wie zijn hier de 'lachende' derde? Juist de centrale banken die alles weer +rente willen terug hebben. Deze hebben hier dus volledige macht over wie blijft en wie verdwijnt. Hoe lang ze het volhouden? Geen idee maar ergens heb ik het idee dat ze dit (rotte) systeem beter een keer kunnen laten omvallen
He Who Controls The Present Commands The Future. He Who Commands The Future Conquers The Past
pi_61676394
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 12:40 schreef MrFl0ppY het volgende:

[..]

En wie zijn hier de 'lachende' derde? Juist de centrale banken die alles weer +rente willen terug hebben. Deze hebben hier dus volledige macht over wie blijft en wie verdwijnt. Hoe lang ze het volhouden? Geen idee maar ergens heb ik het idee dat ze dit (rotte) systeem beter een keer kunnen laten omvallen
Zeitgeist
pi_61679165
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 11:42 schreef agter het volgende:
Wat te doen met je spaargeld? Wat vertrouw je nog?
Geen vertrouwen ? Dan NL staatsobligaties
pi_61682477
Oke, misschien stomme vraag...

Ik heb een spaarrekening bij NIBC geopend. Alles inmiddels ontvangen, wachtwoord via mail en gebruikersnaam om in te loggen enzo. Nu moet ik een eerste storting doen. Is dat dan naar "mijn" geopende (spaar)rekeningnummer dat in de welkomstbrief staat?
pi_61682606
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 19:18 schreef wingdings het volgende:
Oke, misschien stomme vraag...

Ik heb een spaarrekening bij NIBC geopend. Alles inmiddels ontvangen, wachtwoord via mail en gebruikersnaam om in te loggen enzo. Nu moet ik een eerste storting doen. Is dat dan naar "mijn" geopende (spaar)rekeningnummer dat in de welkomstbrief staat?
ja. Gooi daar een paar cent naar toe.
  dinsdag 16 september 2008 @ 19:42:38 #234
78918 SeLang
Black swans matter
pi_61683214
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 17:14 schreef corus het volgende:

[..]

Geen vertrouwen ? Dan NL staatsobligaties
Ik zag de creditcrisis al aankomen en heb begin 2007 al 2/3 van mijn geld van de bank gehaald en in NL staatsobligaties gestoken.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  dinsdag 16 september 2008 @ 20:18:50 #235
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61684215
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 19:18 schreef wingdings het volgende:
Oke, misschien stomme vraag...

Ik heb een spaarrekening bij NIBC geopend. Alles inmiddels ontvangen, wachtwoord via mail en gebruikersnaam om in te loggen enzo. Nu moet ik een eerste storting doen. Is dat dan naar "mijn" geopende (spaar)rekeningnummer dat in de welkomstbrief staat?
Vervolgvraag: nadat dat geregeld is, en ik inlog, zie ik wel saldo, maar mag ik niet opnemen? Dit is altijd "test 2" bij een nieuwe rekening...
censuur :O
  dinsdag 16 september 2008 @ 20:39:42 #236
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61684910
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 19:42 schreef SeLang het volgende:

[..]

Ik zag de creditcrisis al aankomen en heb begin 2007 al 2/3 van mijn geld van de bank gehaald en in NL staatsobligaties gestoken.
tegen wat voor rente?
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
pi_61685172



Er staat een smiley voor de post...~!

[ Bericht 5% gewijzigd door agter op 16-09-2008 21:47:27 ]
Make my day!
pi_61685195
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:46 schreef agter het volgende:
[ afbeelding ]

O nee, Icesave is failliet!
pi_61685223
Hier doettie het trouwens gewoon
pi_61685294
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:47 schreef Bulletdodger het volgende:
Hier doettie het trouwens gewoon


Druk maar eens op de knop "geld opnemen"...
Make my day!
pi_61685455
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:48 schreef agter het volgende:

[..]



Druk maar eens op de knop "geld opnemen"...
Ik zit niet eens bij iceave, blijkbaar een bank met pruts internet bankieren so the jokes on you
pi_61686332
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:53 schreef Bulletdodger het volgende:

[..]

Ik zit niet eens bij iceave, blijkbaar een bank met pruts internet bankieren so the jokes on you
Icesave's internetbankieren is verre van prut. Eenvoudig en erg overzichtelijk, dat is het wel
pi_61686493
Ik ben een groentje als het om sparen gaat ( heb nog steeds mijn geld op mijn postbank plusrekening staan ). Maar zag laatst een kort stukje op tv (Netwerk dacht ik), dat je veel meer rente kan krijgen bij andere banken. Welke zouden jullie mij op dit moment kunnen aanraden?
pi_61687391
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:48 schreef agter het volgende:

[..]



Druk maar eens op de knop "geld opnemen"...
Werkt ook gewoon, gisteravond nog 300 euro opgenomen, stond vanochtend op me betaalrekening
Karakter en zelfvertrouwen verkopen ze niet in kledingwinkels vrees ik.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 16 september 2008 @ 21:49:03 #245
862 Arcee
Look closer
pi_61687524
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 21:20 schreef Ludacriss het volgende:
Ik ben een groentje als het om sparen gaat ( heb nog steeds mijn geld op mijn postbank plusrekening staan ). Maar zag laatst een kort stukje op tv (Netwerk dacht ik), dat je veel meer rente kan krijgen bij andere banken. Welke zouden jullie mij op dit moment kunnen aanraden?
http://www.crediteurope.nl/
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  dinsdag 16 september 2008 @ 21:55:30 #246
73742 fripper
"Call It Anything"
pi_61687799
Hee , de depostito's van Credit Europe zijn weer gestegen
"We shall now tune our Mellotrons and attack culture once again"
pi_61688316
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 21:55 schreef fripper het volgende:
Hee , de depostito's van Credit Europe zijn weer gestegen
Verbaasd me niets. Als banken elkaar geen geld meer willen lenen, of tegen hele hoge rentes, dan is dit goedkoop geld voor ze...
Make my day!
  woensdag 17 september 2008 @ 00:46:58 #248
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61692793
5,75% voor twee jaar nu bij Credit Europe.
5,50% voor een jaar

Ik vroeg vorige week nog of er kans is dat depositorente naar 6% ging. Not likely, was het antwoord.
Zullen we alsnog een weddenschap afsluiten?
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
  woensdag 17 september 2008 @ 00:48:10 #249
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61692805
of nog even wat verder gedacht... stel dat de beurs echt nog veel verder onderuit gaat, a la 1929. Wat kunnen we dan verwachten aan inflatie en spaarrentes?
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
pi_61692880
quote:
Op woensdag 17 september 2008 00:48 schreef darktower het volgende:
of nog even wat verder gedacht... stel dat de beurs echt nog veel verder onderuit gaat, a la 1929. Wat kunnen we dan verwachten aan inflatie en spaarrentes?
Hier ben ik ook heel benieuwd naar...tevens het feit dat de centrale banken massaal geld aan het rondpompen zijn...Dat moet toch invloed hebben?
Make my day!
  woensdag 17 september 2008 @ 00:57:58 #251
78918 SeLang
Black swans matter
pi_61692951
quote:
Op woensdag 17 september 2008 00:48 schreef darktower het volgende:
of nog even wat verder gedacht... stel dat de beurs echt nog veel verder onderuit gaat, a la 1929. Wat kunnen we dan verwachten aan inflatie en spaarrentes?
Deflatie.
Dus geld wordt meer waard en rente gaat richting nul.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 17 september 2008 @ 01:04:46 #252
862 Arcee
Look closer
pi_61693027
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  woensdag 17 september 2008 @ 01:13:22 #253
78918 SeLang
Black swans matter
pi_61693111
Recent en enigzins vergelijkbaar voorbeeld is Japan eind jaren '80.
Toen was Tokyo op papier even duur als de hele USA.

Met de Japanse beurs is het nooit meer goed gekomen:
Die staat 18 jaar na de bubble nog steeds op >70% verlies.



En met de rente is het ook niet meer goed gekomen.

"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_61694086
quote:
Op woensdag 17 september 2008 00:46 schreef darktower het volgende:
5,75% voor twee jaar nu bij Credit Europe.
5,50% voor een jaar

Ik vroeg vorige week nog of er kans is dat depositorente naar 6% ging. Not likely, was het antwoord.
Zullen we alsnog een weddenschap afsluiten?
Stond een paar dagen geleden op het forum van spaarinformatie.nl. NIBC biedt nu 6% bij 5 jaar; of bedoel je 6% bij Credit Europe?

Zie dat ‘we’ gequote worden op het forum van spaarinformatie
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_61694627
Ik heb mijn geld bij icesave verlopig even terug gestort
pi_61698554
Omdat Eric Mecking’s boek "Deflatie in aantocht. Waarom huizen- en aandelenmarkten ineen zullen zakken" al enige tijd is uitverkocht, verschijnt begin oktober 2008 een tweede, geheel herziene en bijgewerkte druk, getiteld: “Deflatie in aantocht. De historische achtergronden van de kredietcrisis en waarom deze tot een grote depressie zal leiden”.
  woensdag 17 september 2008 @ 11:49:21 #257
122648 Bravebart
København er på plads ja
pi_61698641
quote:
Op woensdag 17 september 2008 11:45 schreef deflatie het volgende:
Omdat Eric Mecking’s boek "Deflatie in aantocht. Waarom huizen- en aandelenmarkten ineen zullen zakken" al enige tijd is uitverkocht, verschijnt begin oktober 2008 een tweede, geheel herziene en bijgewerkte druk, getiteld: “Deflatie in aantocht. De historische achtergronden van de kredietcrisis en waarom deze tot een grote depressie zal leiden”.
Spam
Op donderdag 22 november 2012 00:14 schreef ondeugend het volgende:
liefdevolle gevoelens voor de duisternis
  woensdag 17 september 2008 @ 15:39:42 #258
31362 CreativeMind
Wanneer wordt het zomer?
pi_61704163
Credit Europe keert de rente jaarlijks op 1 januari uit. Maar wat als ik gedurende het jaar bijvoorbeeld 10000 euro heb staan, en in het begin van december 9000 euro daarvan opneem? Wat is dan de rente die ik nog zal krijgen?
Is dit propottioneel, of ontvang ik nog maar 5% over die overgebleven 1000 euro, dus 50 euro?
pi_61704523
quote:
Op woensdag 17 september 2008 15:39 schreef CreativeMind het volgende:
Credit Europe keert de rente jaarlijks op 1 januari uit. Maar wat als ik gedurende het jaar bijvoorbeeld 10000 euro heb staan, en in het begin van december 9000 euro daarvan opneem? Wat is dan de rente die ik nog zal krijgen?
Is dit propottioneel, of ontvang ik nog maar 5% over die overgebleven 1000 euro, dus 50 euro?
De rente wordt per dag berekend en opgeteld bij de opgebouwde rente. Je krijgt dus gewoon 11 maanden rente over ¤10.000 en 1 maand over ¤1.000.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_61707353
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:18 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Vervolgvraag: nadat dat geregeld is, en ik inlog, zie ik wel saldo, maar mag ik niet opnemen? Dit is altijd "test 2" bij een nieuwe rekening...
En al antwoord op? Ik heb nog niet lang mijn contract opgestuurd.. dus is het nog niet helemaal rond.
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61707380
Gisteravond ene termijndeposito geopend bij de ING bank. Netjes het geld klaargezet op mijn priverekening, staat het er nog steeds op.
  woensdag 17 september 2008 @ 18:37:19 #262
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61708652
quote:
Op woensdag 17 september 2008 17:44 schreef vdvorst het volgende:

[..]

En al antwoord op? Ik heb nog niet lang mijn contract opgestuurd.. dus is het nog niet helemaal rond.
Ik heb het ze niet gevraagd, sinds vandaag werkt het wel gewoon.
censuur :O
pi_61708735
quote:
Op woensdag 17 september 2008 18:37 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Ik heb het ze niet gevraagd, sinds vandaag werkt het wel gewoon.
Bij mij nog niet namelijk, wanneer heb jij je contract opgestuurd?
En kun je gewoon via betalingen geld sturen? (waar nu dus nog staat: je hebt geen geschikte rekening)
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61708849
quote:
Op dinsdag 16 september 2008 20:18 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Vervolgvraag: nadat dat geregeld is, en ik inlog, zie ik wel saldo, maar mag ik niet opnemen? Dit is altijd "test 2" bij een nieuwe rekening...
Mijn eerste overboeking naar NIBC heb ik gisteravond gedaan. Vandaag met de functie overboeken de helft terug geboekt om te kijken of dat ook wil.

Misschien zie jij je eigen giro/bankrekening (nog) niet omdat ze het contract nog niet van je terug gehad hebben of nog niet verwerkt? Ik heb zelf daarover een mailtje ontvangen eveneens gisteravond dat ze het ontvangen hadden en dat de rekening na een eerste storting actief zou worden.
  woensdag 17 september 2008 @ 18:48:43 #265
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_61708917
quote:
Op woensdag 17 september 2008 18:40 schreef vdvorst het volgende:

[..]

Bij mij nog niet namelijk, wanneer heb jij je contract opgestuurd?
En kun je gewoon via betalingen geld sturen? (waar nu dus nog staat: je hebt geen geschikte rekening)
Klopt.
En ik was hooguit een paar dagen eerder. Je moet wel eerst storten.
censuur :O
pi_61709242
quote:
Op woensdag 17 september 2008 18:48 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Klopt.
En ik was hooguit een paar dagen eerder. Je moet wel eerst storten.
Gestort heb ik al, en het contract zit al op de bus.
Nog geen mail ontvangen dat het actief is of id...
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
  woensdag 17 september 2008 @ 19:27:55 #267
37777 Sigmund_Freud
Whats On a Mans Mind
pi_61709990
quote:
Op woensdag 17 september 2008 11:45 schreef deflatie het volgende:
Omdat Eric Mecking’s boek "Deflatie in aantocht. Waarom huizen- en aandelenmarkten ineen zullen zakken" al enige tijd is uitverkocht, verschijnt begin oktober 2008 een tweede, geheel herziene en bijgewerkte druk, getiteld: “Deflatie in aantocht. De historische achtergronden van de kredietcrisis en waarom deze tot een grote depressie zal leiden”.
aantal posts: 1 (gemiddeld 1 per dag)
Multiply it by infinity, and take it to the depth of forever, and you will still have barely a glimpse of what I'm talking about.
  woensdag 17 september 2008 @ 20:18:22 #268
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_61711669
quote:
Op woensdag 17 september 2008 19:27 schreef Sigmund_Freud het volgende:

[..]

aantal posts: 1 (gemiddeld 1 per dag)
Meld het dan in FB.
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_61712726
Ben erg aan het twijfelen tussen Icesave en NIBC.
Het geld staat nu op icesave...
Wat moet ik doen?
Make my day!
pi_61712809
Ik heb ook bij beide banken een rekening...
Maar toch, ik vertrouw DNB beter dan de ijslandse bank...

Vandaar dat ik mijn geld bij NIBC neerzet.
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
  woensdag 17 september 2008 @ 22:16:12 #271
20979 darktower
www.twitter.com/locuta
pi_61716289
Ik las vorige week dat er toch heus wel een bodem in de AEX zat, van 382.
Waar zitten we nu op, 356?
Pfff...
Auteur van de boeken "Van Rotterdam naar het Witte Huis" (Obama) en "Project Homerus" (DSB)
pi_61717293
Ik heb de OP weer bijgewerkt. Er waren enkele wijzigingen bij de deposito's en bij de rekeningen met voorwaarden heb ik de Postbank vervangen door Aegon Eigen Stijl Sparen. Dat is een nieuwe spaarrekening met een basisrente van 4,25%. Je kan de spaarrekening voor verschillende doeleinden gebruiken. Afhankelijk van de keuzes die je maakt kan je rente oplopen tot 5,25%.
http://www.aegonbank.nl/sparen/aegon-eigen-stijl-sparen/

Verder zit ik er aan te denken om de lijst met deposito's wat in te korten. Misschien kan ik er beter een top 5 per looptijd van maken en dan de looptijden 3,6 en 9 maanden ook toevoegen. Is er voor interesse voor looptijden van langer dan 2 jaar? In dat geval kan ik misschien beter de looptijd van 5 jaar schrappen en dan die van 3, 6 en 9 maanden toevoegen.
pi_61718237
antwoord terug van de DNB

dit was de vraag:
quote:
Geachte mevrouw, mijnheer,

Ik besef dat u dezer dagen bedolven moet worden met vragen over het depositogarantiestelsel.
Ik hoop dat u toch op het volgende wil antwoorden.

Kort gezegd (en juridisch kort door de bocht geformuleerd) komt het op neer dat deposito's bij instellingen met een bankvergunning onder de garantie vallen.
Maar wat gebeurt er als de bankvergunning wordt ingetrokken?
Als ik de regeling lees, kom ik tot de conclusie dat dan de garantie niet meer van toepassing is.
Is deze dan ook niet van toepassing op bestaande deposito's, en zo ja, hoe lang, en volgens welk wetsartikel of besluit?
het antwoord is lichtelijk verbijsterend
quote:
Hartelijk dank voor uw email.

Op het moment dat er sprake is van het intrekken van een vergunning zullen rekeninghouders hierover en over de gevolgen bericht krijgen.

Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.
conclusie: het is dus inderdaad echt niet geregeld.
pi_61718733
quote:
Op woensdag 17 september 2008 22:16 schreef darktower het volgende:
Ik las vorige week dat er toch heus wel een bodem in de AEX zat, van 382.
Waar zitten we nu op, 356?
Pfff...
Er is een bodem, en die bodem is 0 punten, dat is de enige zekerheid die er is
pi_61718966
Column van Nu.nl over het ontstaan van de depositogarantieregeling:
quote:
Bankroet!
Uitgegeven: 17 september 2008 08:02
Laatst gewijzigd: 17 september 2008 08:04

Paniek in de financiële wereld: twee Amerikaanse zakenbanken zijn omgevallen. Maar Nederlanders hoeven voorlopig niet bang te zijn voor hun spaargeld. Door Anno.

Sinds het faillissement van de Amsterdamse effectenbank Teixeira de Mattos in 1966 is er een garantieregeling voor particuliere spaartegoeden.

Teixeira had al vóór het faillissement speciale aandacht van De Nederlandsche Bank (DNB). Zo protesteerde DNB toen Teixeira het Bredase diepvriesbedrijf Eurofrost een te hoge lening toekende: die zou het bedrijf nooit kunnen aflossen.

Verduistering

Ook vermoedde DNB fraude met effecten. Later, na het faillissement, werd de directeur van Teixeira inderdaad veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf voor valsheid in geschrifte, oplichting en verduistering.

Na de waarschuwingen van DNB verloren de klanten hun vertrouwen in de bank: ze vroegen massaal hun tegoeden op. Dit kon de bank niet aan: eerst werd uitstel van betaling aangevraagd, daarna volgde het faillissement.

Flinke knauw

De financiële positie van Teixeira had al twee jaar eerder een flinke knauw gekregen. Met de uitgifte van aandelen in Nederlands eerste commerciële televisiezender, de Reclame Exploitatie Maatschappij (REM), nam ze een groot risico.

Commerciële televisie was verboden in Nederland, maar de voorloper van de TROS hoopte dit te omzeilen door vanaf een booreiland bij Noordwijk uit te zenden. Toen de regering de zender toch uit de lucht haalde, zat Teixeira met een schuld van twaalf miljoen gulden.

Inleg

Particulieren zagen na het faillissement maximaal de helft van hun inleg terug. Dit was voor DNB de aanleiding om een garantieregeling in te stellen. Hierdoor krijgen particuliere spaarders tegenwoordig tot twintigduizend euro terug als een bank die onder toezicht van DNB staat failliet gaat.
Bron: http://www.nu.nl/news/1748101/1201/Bankroet%21.html

De laatste zin klopt natuurlijk niet, je krijgt namelijk tot ¤ 38.000 van je spaartegoed terug (als je 40k of meer spaargeld hebt). Maar het is wel duidelijk wat bedoelt wordt.
pi_61723369
quote:
Op woensdag 17 september 2008 23:17 schreef MrBadGuy het volgende:
Column van Nu.nl over het ontstaan van de depositogarantieregeling:
[..]

Bron: http://www.nu.nl/news/1748101/1201/Bankroet%21.html

De laatste zin klopt natuurlijk niet, je krijgt namelijk tot ¤ 38.000 van je spaartegoed terug (als je 40k of meer spaargeld hebt). Maar het is wel duidelijk wat bedoelt wordt.
Jouw zin klopt ook niet helemaal, het is als je tot 40k hebt, krijg je 38k terug, daarboven niets, en als je 2 rekeninghouders hebt dubbele
pi_61723687
quote:
Op donderdag 18 september 2008 08:15 schreef Bulletdodger het volgende:

[..]

Jouw zin klopt ook niet helemaal, het is als je tot 40k hebt, krijg je 38k terug, daarboven niets, en als je 2 rekeninghouders hebt dubbele
Klopt wel, als je 100k hebt, krijg je 38k terug. Als je 40k hebt ook, dus vanaf 40k en meer krijg je 38k terug
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61726395
Ehm, de NIBC houd zich ook niet echt aan die 24 uur die ze aangeven om te reageren op emails... het is nu al 48 uur geleden en heb nog steeds geen reactie..
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61729052
quote:
Op donderdag 18 september 2008 11:00 schreef vdvorst het volgende:
Ehm, de NIBC houd zich ook niet echt aan die 24 uur die ze aangeven om te reageren op emails... het is nu al 48 uur geleden en heb nog steeds geen reactie..
Misschien zijn ze failliet.
pi_61729078
quote:
Op donderdag 18 september 2008 08:15 schreef Bulletdodger het volgende:

[..]

Jouw zin klopt ook niet helemaal, het is als je tot 40k hebt, krijg je tot 38k terug, daarboven niets, en als je 2 rekeninghouders hebt dubbele
pi_61730253
quote:
Op zondag 14 september 2008 10:47 schreef ManAtWork het volgende:

Ik wacht de reactie van Dinosaur_Sr even af,...
Al heb ik het antwoord van dyna18 ook nog niet voorbij zien komen.
Zie mijn eerdere reactie:
quote:
Op dinsdag 9 september 2008 16:21 schreef dyna18 het volgende:
Nog even over de NIBC. Hoewel de bank zich voornamelijk op Nederland en Duitsland richt, houden ze zich ook veel bezig met de handel van hypotheken. Vooral ook op de Amerikaanse markt. Volgens hun eigen cijfers bestaat hun mortage bezit uit 82% prime-rated mortages. Er is dus een risico dat op die 18% nog flinke afschrijvingen nodig zijn vanwege (groot) waardeverlies. Tot nu toe hebben ze 1% op bad-mortages afgeschreven.

Wat betekend dat voor ons spaarders, niet zo heel veel, aangezien je spaargeld tot 20.000 volledig gegarandeerd is, en van 20k tot 40k voor 90%. Echter hou er rekening mee dat deze bank naar mijn visie een risico heeft om een klap te krijgen in de financiële crisis. Ik zou er dus niet meer dan 40k op inleggen.
En ook de reactie van Dinosaur_Sr:
quote:
Op zondag 14 september 2008 08:16 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
omdat ze qua kredietwaardigheid maar 1 streepje boven junk status zitten, omdat ze een kompleet stuk business-model hebben, omdat de bank eigendom is van een venture capitalist, en overigens de financierende banken wel zorgen dat zij de boedel op tijd perfect kaal plukken.
pi_61730496
quote:
Op donderdag 18 september 2008 13:44 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Zie mijn eerdere reactie:
[..]

En ook de reactie van Dinosaur_Sr:
[..]
En.. dan?
moeten we ons zorgen maken?
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61731337
quote:
Op donderdag 18 september 2008 13:54 schreef vdvorst het volgende:
En.. dan?
moeten we ons zorgen maken?
Als je meer dan 20k inlegt wel
  Moderator / Kerstkaart terrorist donderdag 18 september 2008 @ 14:25:24 #284
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_61731340
quote:
Op donderdag 18 september 2008 13:54 schreef vdvorst het volgende:

[..]

En.. dan?
moeten we ons zorgen maken?
niet als je dus onder de 20.000 blijft per persoon. Dan is gewoon de garantie van DNB van toepassing.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_61731354
quote:
Vertel? Hoe weet je dat deze bank stabiel en betrouwbaar is?
pi_61731817
quote:
Op donderdag 18 september 2008 14:25 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Als je meer dan 20k inlegt wel
Er zijn dus mensen met meer geld

Maar inderdaad, ik blijf lekker onder de 20k
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 18 september 2008 @ 14:51:07 #287
862 Arcee
Look closer
pi_61731964
quote:
Op donderdag 18 september 2008 14:25 schreef Sphere het volgende:
Vertel? Hoe weet je dat deze bank stabiel en betrouwbaar is?
Ze vallen onder de Nederlandse bankgarantie.

En bieden een hoge rente, dus goeie keuze.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_61732081
quote:
Op donderdag 18 september 2008 12:55 schreef Sphere het volgende:

[..]
Mijn zin klopt prima, zoals vdvorst ook al zegt. Als je ¤ 40.000 of meer spaargeld hebt, krijg je ¤ 38.000 uitgekeerd.
pi_61732155
quote:
Op donderdag 18 september 2008 14:45 schreef vdvorst het volgende:

[..]

Er zijn dus mensen met meer geld

Maar inderdaad, ik blijf lekker onder de 20k
Niets mis om meer geld te sparen, maar ik zou dat niet bij NIBC doen.
Zelf ben ik erg fan van Icesave.
pi_61732399
quote:
Op donderdag 18 september 2008 14:51 schreef Arcee het volgende:

[..]

Ze vallen onder de Nederlandse bankgarantie.
Ja, dat zijn er wel meer.
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 18 september 2008 @ 15:13:44 #291
862 Arcee
Look closer
pi_61732523
quote:
Op donderdag 18 september 2008 15:09 schreef Sphere het volgende:
Ja, dat zijn er wel meer.
Maar die geven lang niet allemaal zoveel rente als CEB op een spaarrekening zonder voorwaarden. Vandaar dus.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_61733494
quote:
Op donderdag 18 september 2008 14:59 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Niets mis om meer geld te sparen, maar ik zou dat niet bij NIBC doen.
Zelf ben ik erg fan van Icesave.
Als je meer dan 20k hebt, zou ik 20k bij bv. nibc zetten, en de volgende 20k bij icesave. Meer dan dat zou ik persoonlijk niet doen

Maar we gaan er van uit dat geen van deze banken vallen, zodat we niets met het depositogarantiestelsel te maken krijgen, dat is het beste! (ook voor mensen die bij elke andere nederlandse bank zitten)
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61742814
quote:
Op woensdag 17 september 2008 18:45 schreef wingdings het volgende:

[..]

Mijn eerste overboeking naar NIBC heb ik gisteravond gedaan. Vandaag met de functie overboeken de helft terug geboekt om te kijken of dat ook wil.

Vandaag (een dag later dus) keurig netjes het bedrag op mijn giro. Ben niet ontevreden over de snelheid van NIBC.

Ennu... eveneens vorige week rekeningen bij ATB en CEB aangevraagd. ATB is al rond en CEB heb ik een brief van gekregen in afwachting van mijn pin. Wat zijn ze allemaal vlug zeg!
pi_61742923
Heb zondag een rekening bij de NIBC geopend en alles ingestuurd op maandag, gisteren was alles al binnen. Erg snel
Come on now, you knew you were lost
But you carried on anyway
Oh come on now, you knew you had no time
But you let the day drift away
pi_61750041
AKBank geeft aan volgende week de rente te verhogen; huidige rente is 4,80% dus zal wel richting de 5,00% gaan. Rabobank heeft juist alle deposito's verlaagd met 0,1 tot 0,3%.
quote:
Op donderdag 18 september 2008 22:03 schreef Marijkezwolle het volgende:
Heb zondag een rekening bij de NIBC geopend en alles ingestuurd op maandag, gisteren was alles al binnen. Erg snel
Heb 'm op dezelfde dag aangevraag en inderdaad erg snel. Vraag per e-mail was binnen twee uur binnen op zaterdag. Tot nu toe positieve indruk van afhandeling.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_61750283
Centraal beheer doet ook mee:

- 5,27% spaarrente tot 9-9-2009
- Géén minimum inleg
- Rente wordt elke maand bijgeschreven
- Tussentijds opnemen (alleen vóór 9-9-2009 1% opnamekosten)

Ik heb nog niet naar de uitgebreide voorwaarden gekeken.
pi_61750625
quote:
Op vrijdag 19 september 2008 08:31 schreef Aether het volgende:
AKBank geeft aan volgende week de rente te verhogen; huidige rente is 4,80% dus zal wel richting de 5,00% gaan. Rabobank heeft juist alle deposito's verlaagd met 0,1 tot 0,3%.
Bron? Op de site zie ik niets
  vrijdag 19 september 2008 @ 09:38:23 #298
145663 Duiker_21
Daar word ik niet vrolijk van
pi_61751258
quote:
Op vrijdag 19 september 2008 08:49 schreef g0dz0r het volgende:
Centraal beheer doet ook mee:

- 5,27% spaarrente tot 9-9-2009
- Géén minimum inleg
- Rente wordt elke maand bijgeschreven
- Tussentijds opnemen (alleen vóór 9-9-2009 1% opnamekosten)

Ik heb nog niet naar de uitgebreide voorwaarden gekeken.
De uitgebreide voorwaarden zijn verder niets bijzonders. Ik heb eergisteren 20K overgemaakt naar Apeldoorn
Ben ik nou zo slim of ben jij nou zo dom?
pi_61751631
quote:
Op vrijdag 19 september 2008 09:09 schreef Bulletdodger het volgende:

[..]

Bron? Op de site zie ik niets
Wordt meestal ook niet aangekondigd. De bron komt van het spaarinformatie.nl-forum waar iemand dit telefonisch ‘bevestigd’ kreeg. Meestal is dit dan inderdaad het geval.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_61752115
quote:
Op donderdag 18 september 2008 22:03 schreef Marijkezwolle het volgende:
Heb zondag een rekening bij de NIBC geopend en alles ingestuurd op maandag, gisteren was alles al binnen. Erg snel
Nu moet je nog wel even wachten tot je contract daar is, en geldig is. Heb het in het weekend verstuurd, en is nog niet doorgevoerd... Vanmiddag maar eens bellen.

Wel al een 1.33 rente opgebouwd
Kom eens langs op #fokwhatpulse op irc! (irc.fok.nl)
pi_61752623
quote:
Op vrijdag 19 september 2008 09:38 schreef Duiker_21 het volgende:

[..]

De uitgebreide voorwaarden zijn verder niets bijzonders. Ik heb eergisteren 20K overgemaakt naar Apeldoorn
Vind alleen die opnamekosten een beetje vervelend, niet dat ik tussentijds iets op zou willen nemen maar toch. Voor die 0,02% blijf ik toch nog maar even hangen bij de ijsbank.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')