FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het treinpics, -nieuws en praattopic deel 23
Fluffy_Augurkzaterdag 27 mei 2006 @ 20:01
Hier alweer deel 23 in een (blijkbaar) succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

Wie heeft er mooie treinpics?
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 2.
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 3
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 4
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 5
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 6
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 7.
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 8
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 8+1
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 8+2
Het treinpics, -nieuws en -praattopic, deel 11
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje dozijn
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 13
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 14
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 15
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 16
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 17
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 18
Het treinpics, -nieuws en praattopic deeltje 19
Het treinpics, -nieuws en praattopic deel 20
Het treinpics, -nieuws en praattopic deel 21
Het treinpics, -nieuws en praattopic deel 22

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is niet veel intresse in, iig niet bij mij en ik heb er weinig vraag naar gezien, dus daar ga ik niet op in.
Wat 'verdwenen' mat. soorten van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs ga ik ook niet op in, maar wil je er wat van weten: de 'experts' lopen dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus vraag maar raak. Het is mij te veel werk om dit op voorhand allemaal te gaan zitten typen.

Dat 'de NS' niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. 'De NS' is inmiddels oa NS Reizigers en NS Internationaal. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion en Syntus, en voor het grensoverschrijdend verkeer nog de NMBS (Maastricht-Luik en Roosendaa-Antwerpen), DB Regionalbahn (Leer-Nieuweschans, Enschede-Munster en Heerlen-Aken), Prignitzer Eisenbahn Gesellschaft (Enschede-Dortmund) en per 11 december 2005 Syntus met enkele ritten Arnhem-Emmerich.

Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans/Leer. Verder verzorgde NoordNed het vervoer op Groningen-Leeuwarden in opdracht van NS. Met de dienstregeling 2006 is de concessie Groningen/Friesland overgegaan naar Arriva. Er zullen oa. nieuwe treinen komen: Stadler GTW’s. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden en een extra stoptrein Zwolle-Groningen. Vanaf december 2006 zullen alle treinen ten noorden van Zwolle als stoptrein gaan rijden.

Syntus is actief in Twente in de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk en Zutphen-Oldenzaal. En vanaf 2005 ook nog op het traject Arnhem-Tiel.

Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Marienberg.

De NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, Enschede-Munster en Nieuweschans-Leer.
PEG deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), wordt alleen overschreden door de ICE en een Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.


Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?

Arriva
Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Vroeger NoordNed, dochter van Arriva/NS)Dit bedrijf huurt haar mat vooral van het Ierse bedrijf NS Financial services. Er wordt gereden met DM90(Buffel) op Groningen-Leeuwarden en met Wadlopers (overige lijnen, alsmede Groningen-Leeuwarden).

Links de Wadloper (DH2), dit is het enige groene stel van Noordned. Naast de (gele) tweedelige wadlopers, zijn er ook nog de één delige (DH1), waarvan sommige voorzien van extra ruimte voor fietsvervoer (de Wadfietser). Voor de DM90-foto's: zie NS.

De Stadler GTW die voor Arriva zal gaan rijden.

Syntus
Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint's.



Twee Syntus Buffels, met daaronder een Lint van buiten en van binnen.

Connexxion
Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar één lijntje: Almelo-Marienberg. Rustig enkelspoors lijntje door de Twentse venen. Verder stelt het geen drol voor, vooral vanwege de dramatisch slechte aansluitingen in Marienberg.
Connexxion heeft twee DH1-wadlopers omgedoopt tot Veenexpress en voert daarnee de diensten uit. In de spits worden beide veenexpressen bijgestaan door een Lint van Syntus.

Interieur en exterieur.


NS Reizigers
diesel
Bij NSR is de verscheidenheid weer wat groter.
Ook NSR exploiteert nog drie diesellijnen (Enschede-Zwolle, Zwolle-Kampen en Nijmegen-Roermond), en maakt daarvoor uitsluitend gebruikt van de tweedelige DM’90/Buffels. Wat moderner dan de wadlopers van NoordNed en Connexxion, en wat stiller dan de nieuwere Lints van Syntus.

NS-Regio heeft de aanbesteding gewonnen voor Apeldoorn-Zutphen.


Een Buffel van binnen en van buiten. Op de buitenfoto staat twee stellen gekoppeld.

electrisch
En omdat een groot deel van Nederland nu eenmaal geëlektrificeerd is, wordt ook veelvuldig gebruik gemaakt van elektrische treinstellen en locs omdat die over het algemeen wat goedkoper in het gebruik zijn.

De getrokken treinen worden aangedreven door een loc uit de 1700 of 1800 serie. Deze zijn vrijwel identiek, alleen is de 1700 ietsje nieuwer, en heeft wat meer mogelijkheden wat betreft multitractie (samenwerken met een andere 1700) en Dubbeldeksmaterieel (alleen DD-AR, DDM-1 wordt met 1800'en gereden).
Getrokken treinen zijn vooral te vinden op de langere intercity trajecten als Venlo-Den Haag (met ICK), Maastricht/Heerlen-Haarlem, en wat kortere (spits)routes daarbinnen als bijvoorbeeld Eindhoven-Utrecht.
De inzet in de treinserie 800/900 Haarlem-Amsterdam-Utrecht-Eindhoven-Heerlen/Maastricht zal vanaf december 2006 ten einde komen als hier IRM op ingezet gaat worden. Hiermee zal van/naar Alkmaar worden gereden. Ook wordt er niet meer alternerend naar Maastricht of Heerlen gereden, maar zal voortaal gesplitst worden in Sittard waardoor de IC’s elke halfuur naar deze plaatsen gaat rijden.

Achter de locs uiteraard de nodige voorzieningen voor het vervoer van reizigers, iets dat wat gemakkelijker gaat door het aanbrengen van deuren, waarin ter meerdere glorie van de reiziger nog banken staan ook.
Momenteel zijn er (ruwweg) drie series rijtuigen: ICR, ICRm en ICK. Afkortingen komen wel meer terug in dit topic dus een kleine uitleg: ICR = InterCityRijtuig (niet meer in dienst), ICRm = gemoderniseerde ICR (met oa airco en nieuwe bankjes) en de ICK zijn eigenlijk 2e hands Duitse rijtuigen voor de korte termijn (vandaar de 'K') die zijn gekocht (voor een miljoen per stuk) om wat extra zitplaatsen te verzorgen, wat destijds hard nodig was. Na een halfjaar rust, zijn recentelijk weer meer rituigen ICK in dienst gekomen, om via schuifacties met IRM een DD-AR de wegvallende stellen plan V op te kunnen vangen, die wegens verstreken onderhoudstermijnen aan de kant gingen. Ook een hoge defectenstand in IRM (gesmolten stuifsneeuw in electr. circuit) en ICM (nieuwe compressoren zijn storingsgevoelig) Met de ingang van dienstregeling 2007 zijn er zoveel extra treinen dat alle ICK weer in dienst zal komen. Niet in de laatste plaats omdat er 60 rijtuigen ICRm aan HSA worden verhuurd voor inzet op de HSL-Zuid.
ICR en ICRm werd door elkaar gebruikt tijdens de rivisie - die nu vrijwel afgerond is- op de trajecten Maastricht/Heerlen-Haarlem, waar ICK eigenlijk alleen maar tussen Eindhoven/Venlo-Den Haag rijdt.
Hoe eea er van binnen en van buiten uitziet, zie de foto'jes.

Een 1700 loc met een sliert ICR en ICRm-rijtuigen en een ICRm tweede klas interieur.


Een ICR 1e klas interieur voor en na de verbouwing tot ICRm.


Het ICK van buiten, en een coupé en het gangpad van binnen.

Nu is zo'n loc aan één kant wat lastig als men op het eindpunt om moet draaien. Daarom worden sommige ICR-bakken (weer zo'n treinterm, is gewoon 'treindeel' of 'rijtuig') voorzien van een zgn. stuurstand type: BDs); een cabine vanwaaruit de loc bediend kan lopen die de trein dan niet trekt maar duwt. Zo kan op het eindpunt bijvoorbeeld in geval van vertraging sneller gekeerd worden. Deze stuurstanden worden vooralsnog alleen ingezet op Haarlem-Limburg.


Andere getrokken/geduwde treinen van NSR zijn de 'oude dubbeldekkers': DDM-1 en DD-AR. DDM-1 zijn lange DD-stammen met een 1800-loc, van binnen harde rode banken. De stuurstanden zijn voorzien van de afbeelding van een bedreigde diersoort. DDM-1 bakken zijn ook af en toe te vinden tussen Maastricht/Heerlen en Haarlem, waar 12 bakken ICR blijkbaar te weinig zitplaatsen leveren. Dan lopen er één of twee DDM-1's in mee. Bij instroom van de stuurstand (BDs) in deze treinseries, zullen de dubbeldeks bakken gewoon in dienst blijven.
De huidige verwachting is dat alle DDM-rijtuigen worden gemoderniseerd zodat ze IC-waardig worden qua comfort.

DD-AR is wat korter (stammen van 4) en heeft groene en blauwe bankjes (2e respectievelijk 1e klas). Om loc's vrij te maken voor andere werkzaamheden is bij sommige DD-ARstammen (een stam is een min of meer vaste combinatie van loc+rijtijgen) de (1700)loc vervangen door een half-dubbeldeks motorwagen waarbij je boven kan zitten en de benedenverdieping vol staat met de motoren.

Een maal geduwd mat, en een (smerige) motorwagen.

De Panda

2e en 1e klas interieur: de zelfde banken als in SGM3.


...en van binnen. De groene bankjes is de 2e klas, de blauwe 1e klas.

Buiten het getrokken mat, wordt er ook gebruikt gemaakt van treinstellen. Achtereenvolgens ICM, DD-IRM, SM90, plan V, plan T en SGM.

De treinstellen voor de lange afstand, is natuurlijk het ICM (ook: Koploper). Vooral te vinden in het noorden en oosten van het land. Door de doorloopkop (die om debiele reden overigens buiten dienst sedert enige maanden, en bij revisie dicht gelast zal worden) en snelle koppeling is het mogelijk om onderweg te combineren met een ander treindeel, als versterking of vanuit een andere plaats. Andersom natuurlijk ook.
De treinen combineren en splitsen op de volgende routes:
Amsterdam/Schiphol-Amerfoort (koppelen)-Enschede
Den Haag/Rotterdam-Utrecht(kop.)-Zwolle(ontkopp.)-Groningen/Leeuwarden.
Elk halfuur wisselen de bestemmingen zodat bijvoorbeeld vanuit Enschede eens per uur naar Amsterdam/Schiphol kan worden gereist, en een halfuur later naar Den Haag/Rotterdam. De treinseries (qua dienstregeling dus) zijn zo ontworpen dat altijd in Amersfoort een cross-platform overstap is op de andere trein.
Verder wordt het ICM ingezet als (luxe!) stoptrein op Zwolle-Groningen en Deventer-Almelo, als IC op Eindhoven-Utrecht.
Foto's:

Een close-upje van de doorloopkop, en een frontshot met (uiteraard) gesloten kopdeuren.

De Koploper rijdt in twee varianten rond: drie en vier bakken. Het verschil is (behalve ruim 26 meter lengte) een extra setje motoren. De langste reizigerstreinen van het land bestaan uit 5 ICM3'tjes (403 meter!) en bieden aldus aan 935 personen een zitplaats. Verder rijden er nog een paar speciale koplopers rond. De eerste is ontworpen door de Italiaanse kunstenaar Mendini en maakt reclame voor het eveneens door Mendini ontworpen Groninger museum. De 4444 is een vier baks ICM, maar heeft, itt een gewone ICM4, 2 bakken (de helft dus) aan 1e klas plaatsen, waar dat normaal slecht 1 bak (een kwart) is.

Mendini-interieur, balkon en 1e klas.

Mendini van buiten (witte deuren), en de 4444 in de sigarettenrook.

Tijdens de boekenweek was er nog een kinderboeken stel, en met de Spelen van nu in Turijn (waar NS sponsor van is), rijden er ook drie Olympische ICM’s en twee IRM’s rond.(4201,4240,4241,9525,9520) Er is ook een Olymische Thalys, maar die staat nog op reserve tot 25 februari.Aanvulling, deze thalys heeft de sporters op 26 februari terug naar Zwolle gebracht en is nu waarschijnelijk z'n bestickering al weer kwijt.

Het nieuwste spul van NSR is de DD-IRM; dubbeldeks interregio mat. Wordt gebruikt op allerhande IC en sneltreintrajecten, en soms als stoptrein. Nadat er oorspronkelijk alleen drietjes en viertjes waren (u raad het al, 3 respectievelijk 4 bakken lengte), werden deze in het kader van de zitplaatskansverhoging omgebouwd tot viertjes (de drietjes) en zesjes (de viertjes). Ook zijn er helemaal nieuwe viertjes en zesjes besteld. Waar de 'standaard' treinen met 12 bakken (de max lengte bij getrokken mat.) ICR nog niet genoeg zijn, wordt 2*IRM6 ingezet, met een capaciteit van bijna 1150 personen. Nu het reizigersvervoer wat terugloopt, komt NSR om in de IRM-stellen en ze weten van gekheid niet wat ze er mee moeten doen, dus ze komen de komende tijd op de gekste plaatsen in dienst, bijvoorbeel op Venlo-Haarlem. Op Heerlen/Maastricht-Haarlem rijden al twee setjes van twee zesjes gekoppeld om alle reizigers van de perrons in de trein te kunnen krijgen.
En natuurlijk weer de foto's...

1e en 2e klas interieur, beide van de nieuwe stellen, danwel de nieuwe tussendelen van de verlengde stellen. Nu staan op één verdieping de stoelen ook achter elkaar (coach) omdat 'men' dit fijner zou vinden bij drukte.

verlengd IRM (VIRM6) van de buitenkant.

Een wat minder bekend treinstel was de SM90, ofwel Railhopper. Qua technologie voorloper van de al besproken IRM en qua inrichting en uiterlijk voorloper van de DM’90. Is een experimenteel treinstel bedoeld om de (hierna volgende) stellen mat'64 te vervangen als stoptrein, alleen door de vele problemen (drie verschillende computersystemen, en er zit meer elektronica in een SM90 dan in een TGV) zijn er nooit meer dan negen gekocht. Het gebeurde regelmatig dat ze weer alle negen in Zwolle aan de kant staan, al mogen ze tegenwoordig weer als los treinstel rijden, waar vroeger altijd met twee stellen moest worden gereden zodat het evt. defecte stel gesleept kon worden door het tweede stel. Door de zeer brede body van de trein, waren in den beginne enkele stellen in de tweede klas voorzien van 2+3 opstelling en mocht niet overal worden gereden in verband met uitstekende stukken trein.
Tegenwoordig is de indeling (in beide klassen, net als DM’90) 2+2, en is de inzet beperkt tot Zwolle-Emmen. Als ze werken is het echter één van de fijnste treinen van het land.
Helaas worden de rumoeren omtrent het verdwijnen (op reserve, verkoop....) de laatste tijd steeds sterker, dus wil je nog zo’n technisch geavanceerd stel meemaken: grijp je kans!
Per december 2005 staan deze high-tech stellen terzijde in Onnen
Wederom fotootjes.

1e klas interieur (zo ruim dat je niet met je poten op de bank tegenover je kunt zitten), en de rolstoellift.

En van de buitenkant ziet het ding er zo uit.

Het mat dat door de Railhopper/SM’90 vervangen zou moeten worden, is het mat'64, onder te verdelen in de tweedelige plan V en de vierdelige plan T. Recentelijk wordt aardig wat mat'64 aan de kant gezet dan wel gesloopt omdat men anders geen diensten genoeg heeft voor de de nieuwe IRM-instroom, en omdat het spul na ruim 40 jaar technisch op is. Plan V rijdt rond in vele kleuren (qua interieur) en deelseries, dit komt door de grootte van de series (er zijn er bijna 250 gebouwd) en de dus niet gelijktijdige revisie. De oudste zijn 10 jaar ouder dan de nieuwste.
Plan T is wel één serie, en die zien er alle 30 ruwweg hetzelfde uit van buiten en binnen..
De belangrijkste overeenkomst is dat beiden gehaat worden voor hun krottigheid en harde bankjes. Bij drukte zit je met je knieën in je nek en in de nek van de persoon tegenover je. Plan V's zijn overigens wat nieuwer dan de T's, en zijn de laatste stellen die in Nederland (Werkspoor) gebouwd zijn, al zijn de nieuwere series al in het buitenland in elkaar gezet.
De selectieprocedure voor vervangers is al een tijd bezig, en verwacht wordt dat dit jaar toch eindelijk eens besloten wordt waarmee mat'64 vervangen gaat worden. Het zit er dik in dat het deze keer geen speciaal Nederlands product wordt, maar een kant-en-klaar trein.

Een T en een V.

Ook een V'tje, maar in een ander kleurtje komt het toch sympatieker over.

Tenslotte rijdt in de randstad nog wat SGM (stadsgewestelijk materieel) rond. Te zien in drie smaken: de tweebaks Citypendel en de driebaks Sprinter. Van de laatste zijn inmiddels ook weer gereviseerde exemplaren te zien: de SGMm.
De Citypendels zijn eigenlijk alleen te vinden op de Zoetermeer Stadlijn: een inefficiënte spoorlus in de vorm van een krakeling met meer dan 10 haltes in Zoetermeer, bekend als aggressielijn.
De Sprinters (drietjes) zijn in de zgn 'ruime randstad' te zien, op Utrecht-Rotterdam, Utrecht-Rhenen, Rotterdam-Hoek van Holland, en in de hoek Haarlem-Uitgeest-Amsterdam en nog zo wat trajecten in die hoek.
Door de vele deuren en het snelle optrekken (helaas max 125 km/uur), zijn ze uitermate geschikt voor drukke trajecten met veel stops. Sinds vorig jaar zijn de eerste Sprinters weer terug uit Denemarken, en daarmee voerde NS Commercie het product 'Sprinter' in, ipv gewone stoptrein. De indeling van binnen is wat opener, alleen het verschil tussen 1e en 2e klas is compleet verwenen.

SGM2 (citypendel) en SGM3 (sprinter)

SGMm van binnen en buiten.

NS Internationaal
NSI houdt zich (naast verlies lijden) vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur)
Amsterdam-Keulen (5x per dag)
Schiphol-Berlijn (4x per dag)
Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld, net als de treinen naar Berlijn, al wil men graag laten geloven dat ze hier verlies op lijden. M.i.v. december 2003 is dus 1 van de 5 ritten geschrapt. M.i.v. december 2006 zal deze serie 140 gekoppeld worden aan het binnenlandse IC-net, net alle problemen van dien, als niet-koppelbaarheid met ICM (hoewel dat minder een probleem is doordat vanaf december 2006 Amersfoort-Amsterdam totaal los komt te liggen van de rest van de Noord-Oost IC’s) en het feit dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen). Bovendien kunnen reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede.
De verbinding met Keulen wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSI tegenwoordig qua prijs met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


ICE, buitenkant en 1e klas int (met dvd/cd)


meerspannings BNL-loc (NMBS), en 2e klas interieur (idd ICRm van NS).
De loc kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS en voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband icm met het gele van NS. Regelmatig rijden er ook blauw-gele tussen, dat komt door de ombouwactie naar ICRm die ook voor het BNL-spul geldt.


Bij gebrek aan meerspanningslocs wordt de IC vanuit Berlijn in Bad Bentheim overgenomen door een Nederlandse loc.


Thalys.

Overig internationaal
Hier alleen maar wat foto's.
Op Enschede-Munster/Dortmund rijden Bauheihe 643 en 624. De eerste komt ook in Heerlen vanuit Aachen, de laatste in Nieuweschans vanuit Leer. In Enschede zijn deze oudjes met het verlenen van de concessie aan de PEG verdwenen.


Op Roosendaal-Antwerpen:



Maastricht-Luik:
De AM86 doet dienst op Maastricht-Luik

(foto: treinfoto.be)


Venlo-Hamm:


Overig binnenland
Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen tijd was om de huidige stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er een tram van de HTM (oorspronkelijk afkomstig uit Hannover), evenals op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM. De laatste is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.


Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Nico Spilt)


A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.


Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!
deze OP is hier te vinden
Ou-Tannuzaterdag 27 mei 2006 @ 20:06
@ wadloper (vorige deel) Trein pwned auto

weer es keihard bewijs
Fluffy_Augurkzaterdag 27 mei 2006 @ 20:11
quote:
Op zaterdag 27 mei 2006 20:06 schreef Ou-Tannu het volgende:
@ wadloper (vorige deel) Trein pwned auto

weer es keihard bewijs
Was daar uberhaupt twijfel over dan?
menesiszaterdag 27 mei 2006 @ 20:20
ik zag laatst nog een leuk treintje! Die deed spooronderzoek. Het was één lange loc met luxaflex voor de ramen met allemaal computerende mensen erin en hij reed op diesel. Een mooi rijdend kantoortje was het
thatsmezaterdag 27 mei 2006 @ 20:36




Alexxxxxzaterdag 27 mei 2006 @ 20:56
Ik zag dat het over Amerikaanse trienen ging? Een kennis van me gaat ieder jaar een paar weken naar Florida. Dit jaar heeft hij er wat treinen op de foto gezet en die kun je hier zien
Fluffy_Augurkzaterdag 27 mei 2006 @ 21:06
quote:
Op zaterdag 27 mei 2006 20:56 schreef Alexxxxx het volgende:
Ik zag dat het over Amerikaanse trienen ging? Een kennis van me gaat ieder jaar een paar weken naar Florida. Dit jaar heeft hij er wat treinen op de foto gezet en die kun je hier zien
Ik vind ze echt gaaf!
Duvelzaterdag 27 mei 2006 @ 22:13
quote:
Op zaterdag 27 mei 2006 20:20 schreef menesis het volgende:
ik zag laatst nog een leuk treintje! Die deed spooronderzoek. Het was één lange loc met luxaflex voor de ramen met allemaal computerende mensen erin en hij reed op diesel. Een mooi rijdend kantoortje was het
Was dat deze?
Fredzaterdag 27 mei 2006 @ 23:52
quote:
Op zaterdag 27 mei 2006 22:13 schreef Duvel het volgende:
Was dat deze?
[afbeelding]
misschien handig om niet alleen naar het plaatje te kijken, maar ook naar de tekst die op de dezelfde pagina als het plaatje staat...
http://www.eurailscout.com/NL_ufm120.shtml
Duvelzondag 28 mei 2006 @ 00:12
quote:
Op zaterdag 27 mei 2006 23:52 schreef FredvZ het volgende:

[..]

misschien handig om niet alleen naar het plaatje te kijken, maar ook naar de tekst die op de dezelfde pagina als het plaatje staat...
http://www.eurailscout.com/NL_ufm120.shtml
Eurailscout heeft meerdere mooie rijdende kantoren, ik pakte degene eruit die het meest plausibel leek. De tekst voegt verder niet veel toe voor degene die "een trein" ergens heeft zien rijden, toch?
Fredzondag 28 mei 2006 @ 00:18
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:12 schreef Duvel het volgende:
Eurailscout heeft meerdere mooie rijdende kantoren, ik pakte degene eruit die het meest plausibel leek. De tekst voegt verder niet veel toe voor degene die "een trein" ergens heeft zien rijden, toch?
uhm.. ik zie nu dat ik je post verkeerd heb gelezen
dacht dat er stond "Wat is deze?" ipv "was dat deze?"
Peterzondag 28 mei 2006 @ 00:28
in deventer staan ook weer van die bakken met lopende band er aan/in, en 1 wagon met 3 lopende banden
Duvelzondag 28 mei 2006 @ 00:28
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:18 schreef FredvZ het volgende:

[..]

uhm.. ik zie nu dat ik je post verkeerd heb gelezen
dacht dat er stond "Wat is deze?" ipv "was dat deze?"
OK! Bedtijd!
Duvelzondag 28 mei 2006 @ 00:29
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:28 schreef petre86 het volgende:
in deventer staan ook weer van die bakken met lopende band er aan/in, en 1 wagon met 3 lopende banden
Google ff op "kettinghor".
Peterzondag 28 mei 2006 @ 00:37
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:29 schreef Duvel het volgende:

[..]

Google ff op "kettinghor".
das de machine die er voor kan jah, ze staan ook wel eens los.. worden die wagons alleen voor achter die kettinghor gebruikt?
Zug-Chefzondag 28 mei 2006 @ 00:41
Vrijdag een spotdagje opgenomen. Lwd - Hoorn - Haarlem - Rotterdam Hofplein - Utrecht - Lwd
160 pics, een klein rondje uit het mooiste:














De machinist van dit moois vroeg mij nadrukkelijk het niet op het internet te zetten, want dat was illegaal... Que? Waarom dat...









Hofpleinlijn zelf kwam ik een Plan V tegen, maar daar zijn al zoveel pics van gemaakt, beetje overkill lijkt me...
Alexxxxxzondag 28 mei 2006 @ 00:43
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:41 schreef Zug-Chef het volgende:

De machinist van dit moois vroeg mij nadrukkelijk het niet op het internet te zetten, want dat was illegaal... Que? Waarom dat...
Valt me van je tegen dat je daar in trapt

Leuke foto;s btw
Zug-Chefzondag 28 mei 2006 @ 00:48
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:43 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

Valt me van je tegen dat je daar in trapt
De post hierboven bewijst het tegenovergestelde vroeg het me alleen af hehe
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:43 schreef Alexxxxx het volgende:
Leuke foto;s btw
Ondanks het kl*te weer was het een geslaagd dagje.



Ok 1tje dan
MREnzondag 28 mei 2006 @ 00:48
Mag ik alle treinliefhebbers (die aannemelijk hier aanwezig zijn) voor het eigen bestwil verzoeken zaterdag 16 september vrij te houden.
Kleine indicatie (voor de nieuwsgierigheidsfactor): Ldd
En nee, geen open dag
MREnzondag 28 mei 2006 @ 00:54
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:41 schreef Zug-Chef het volgende:
Vrijdag een spotdagje opgenomen. Lwd - Hoorn - Haarlem - Rotterdam Hofplein - Utrecht - Lwd
160 pics, een klein rondje uit het mooiste:
Och, ik heb in het kader van twee dagen reizen voor de prijs van één mar weer een (bescheiden) creatieve weekendretour gekocht: Gbr-Ehv via Dvnk en Zl.
Wat uiteraard erg gemakkelijk gaat:
te Gbr staat geen kaartautomaat met aanraakscherm, automaten V2 en V3 kunnen maar één via toevoegen, te Es was het loket nog dicht (7:20), omwegbewijs bij HC kost 35 euro extra, bij loket Amf kost me 30min extra reistijd, bij loketten Shl stonden minstens 150 man te wachten en bij loket Ledn konden ze geen omweg voor een weekendretour afgeven waardoor een enkele omweg voor Gbr-Ehv via Dvnk 10,50 zou kosten, terwijl mijn kaartje al 22,60 was, dacht het niet.
Toen maar kaartje ingenomen (hoewel niet afgeven te Ledn en ook al drie keer gestempeld) en voor slechts 1,30 extra (zoals begroot door mij) in Ledn een weekend retour Gbr-Ehv via Dvnk en Zl kunnen halen, waardoor ik voor de prijs van 1 dag kaart, twee dagen met de trein kan.

Door het kiezen van via's als Gnn, Vs, Ese of Mtr kun je zelf een weekendkaart maken voor de prijs van een dagkaart.
Peterzondag 28 mei 2006 @ 01:08
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:48 schreef MREn het volgende:
Mag ik alle treinliefhebbers (die aannemelijk hier aanwezig zijn) voor het eigen bestwil verzoeken zaterdag 16 september vrij te houden.
Kleine indicatie (voor de nieuwsgierigheidsfactor): Ldd
En nee, geen open dag
een meet met speciale toegang tot iets?
Fluffy_Augurkzondag 28 mei 2006 @ 01:10
quote:
Op zondag 28 mei 2006 01:08 schreef petre86 het volgende:

[..]

een meet met speciale toegang tot iets?
Denk eerder een excursie? Met een flink prijskaartje, wel begrijpelijk, maar toch
Alexxxxxzondag 28 mei 2006 @ 01:14
quote:
Op zondag 28 mei 2006 00:48 schreef MREn het volgende:
Mag ik alle treinliefhebbers (die aannemelijk hier aanwezig zijn) voor het eigen bestwil verzoeken zaterdag 16 september vrij te houden.
Kleine indicatie (voor de nieuwsgierigheidsfactor): Ldd
En nee, geen open dag
* Alexxxxx kijkt even in zijn agenda..

Hmmm, dan is er een Tatra meet, maar die is er de dag er voor en na ook....
Zug-Chefzondag 28 mei 2006 @ 01:15
quote:
Op zondag 28 mei 2006 01:14 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

* Alexxxxx] kijkt even in zijn [url=http://buzzybee.kratjebierhosting.nl/viewtopic.php?t=6642]agenda[/url ..

Hmmm, dan is er een Tatra meet, maar die is er de dag er voor en na ook....
treinen gaan voor auto's mien jong
Alexxxxxzondag 28 mei 2006 @ 01:17
quote:
Op zondag 28 mei 2006 01:15 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

treinen gaan voor auto's mien jong
Zeg, noobie, Tatra is een van de bekendste fanrikanten van treinen hoor
Zug-Chefzondag 28 mei 2006 @ 09:38
quote:
Op zondag 28 mei 2006 01:17 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

Zeg, noobie, Tatra is een van de bekendste fanrikanten van treinen hoor
Dan heb ik niet goed gegoogled
Dr_Flashzondag 28 mei 2006 @ 09:42
ja hoi ik ben er ook weer Afgelopen dagen 3 maal Lentetoertje gedaan, met name om de bordjes Ik frommel straks wel ff een collage in elkaar, nu eerst douchen
menesiszondag 28 mei 2006 @ 09:58
quote:
Op zaterdag 27 mei 2006 22:13 schreef Duvel het volgende:

[..]

Was dat deze?
[afbeelding]
Ja dat was hem
(Al had ie meer ramen in mn verbeelding )
Duvelzondag 28 mei 2006 @ 10:07
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:58 schreef menesis het volgende:

[..]

Ja dat was hem
(Al had ie meer ramen in mn verbeelding )
't Kan goed zijn dat ie aan de andere kant meer ramen heeft!
Alexxxxxzondag 28 mei 2006 @ 12:13
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:38 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Dan heb ik niet goed gegoogled
Ze hebben ook personenwagens gebouwd, en nog steeds vrachtwagens hoor Maar ook een erg grote fabrikant van spoorwegmaterieel vroeger, het is voortgekomen uit de Nesseldorfer Wagonfabriek (in 1918)
Dr_Flashzondag 28 mei 2006 @ 12:31
quote:
Op zondag 28 mei 2006 09:42 schreef Dr_Flash het volgende:
ja hoi ik ben er ook weer Afgelopen dagen 3 maal Lentetoertje gedaan, met name om de bordjes Ik frommel straks wel ff een collage in elkaar, nu eerst douchen
Wadloperzondag 28 mei 2006 @ 20:50
Dat zijn wel erg veel bordjes

Ik heb zelf ook weer veel foto's gemaakt dit weekend, het was (eindelijk) goed weer om te fotograveren.
Heb dit weekend ook 4 nieuwe treinnummers op de gevoelige plaat gezet
Fluffy_Augurkzondag 28 mei 2006 @ 21:32


Vandaag schijnt een speciale fotodag geweest te zijn voor noc*nsf?
MREnmaandag 29 mei 2006 @ 01:22
quote:
Op zondag 28 mei 2006 01:10 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Denk eerder een excursie? Met een flink prijskaartje, wel begrijpelijk, maar toch
Ik kan ook nog wel onthullen dat het gratis ende voor niets zal zijn.
Erosjuhhhmaandag 29 mei 2006 @ 01:25
quote:
Op zondag 28 mei 2006 21:32 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
[afbeelding]

Vandaag schijnt een speciale fotodag geweest te zijn voor noc*nsf?
grappig! dacht dat er maar 1 dubbeldekkerding oranje was
Ou-Tannumaandag 29 mei 2006 @ 02:10
quote:
Op maandag 29 mei 2006 01:22 schreef MREn het volgende:

[..]

Ik kan ook nog wel onthullen dat het gratis ende voor niets zal zijn.
waneer krijgen we weer een hint / tip?

elke week 1?
Petermaandag 29 mei 2006 @ 02:48
quote:
Op maandag 29 mei 2006 01:25 schreef Erosjuhhh het volgende:

[..]

grappig! dacht dat er maar 1 dubbeldekkerding oranje was
en ik dacht dat er maar 1 doodshoofd-dubbeldekker rondreed
Jaguarizedmaandag 29 mei 2006 @ 04:04
Rijdt dat lijntje Enschede - Munster nog een beetje frequent?
Wadlopermaandag 29 mei 2006 @ 07:15
Eindelijk stond de Wadloper 3111 er in Groningen


Ook heb ik de 3217, de 3223 en de 3224 gefotograveerd, deze had ik ook nog niet
Ik hoef nu nog alleen maar de:
3229 3103
3230 3106
en de 3108
Zug-Chefmaandag 29 mei 2006 @ 09:38
quote:
Op maandag 29 mei 2006 04:04 schreef Jaguarized het volgende:
Rijdt dat lijntje Enschede - Munster nog een beetje frequent?
Elk uur naar Münster. Daartussen door elk uur naar Dortmund. Daar is alles wel goed geregeld. Half uur dienst naar Gronau...
Dichterbijermaandag 29 mei 2006 @ 10:21
Klein tvptje
Jaguarizedmaandag 29 mei 2006 @ 10:29
quote:
Op maandag 29 mei 2006 09:38 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Elk uur naar Münster. Daartussen door elk uur naar Dortmund. Daar is alles wel goed geregeld. Half uur dienst naar Gronau...
Weet je ook wat dat kost?
456maandag 29 mei 2006 @ 10:47
quote:
Op zondag 28 mei 2006 12:13 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

Ze hebben ook personenwagens gebouwd, en nog steeds vrachtwagens hoor Maar ook een erg grote fabrikant van spoorwegmaterieel vroeger, het is voortgekomen uit de Nesseldorfer Wagonfabriek (in 1918)
[offtopic]
Tatra! Geweldige (mafia) auto's zijn dat! Met 1 koplamp, die, voor die tijjd zeer revolutionair, meestuurde met de rijrichting! Er is er ooit 1 bij ons toendertijd met de AutoSlaap Expres meegeweest. NET op de dag dat ik GEEN camera bij me had...
Ik denk niet dat van dat type er nog veel (in ned zeker niet) rondrijden...
[/offtopic]
Dichterbijermaandag 29 mei 2006 @ 11:29
quote:
Trein rijdt sproeikar aan, machinist hoort alleen knal
HAREN - Een intercitytrein heeft zondagavond bij een onbewaakte spoorwegovergang bij Haren een losgeschoten sproeikar geramd. De kar was losgeschoten van de auto van een 45-jarige Harenaar, en kwam terecht op de spoorwegovergang.

Toen de intercity daar overheen reed, ramde de trein de sproeikar in een nabijgelegen sloot. De machinist merkte niets van het voorval, hij hoorde alleen een knal. De trein liep wel schade op. De spoorwegpolitie onderzoekt de toedracht van het ongeval.
Bron: www.rtvnoord.nl
quote:
Blikseminslag teistert NoordNed
WINSCHOTEN - Het treinverkeer tussen Groningen en Nieuweschans is maandag gestremd door een blikseminslag. In de ochtend moesten reizigers met bussen worden vervoerd.

Door de inslag raakte de sein- en wisselbediening tussen Zuidbroek en Winschoten defect. Hierdoor nam de reistijd toe met een half uur. Het is nog niet bekend hoe lang de stremming duurt.
Bron: www.rtvnoord.nl
Ou-Tannumaandag 29 mei 2006 @ 12:38
quote:
Op maandag 29 mei 2006 11:29 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Bron: www.rtvnoord.nl
[..]

Bron: www.rtvnoord.nl
noordned
Zug-Chefmaandag 29 mei 2006 @ 12:55
quote:
Op maandag 29 mei 2006 10:29 schreef Jaguarized het volgende:

[..]

Weet je ook wat dat kost?
Naar Münster of alleen naar Gronau? Tip, koop een kaartje op Enschede bij de automaat van de DB. De NS hanteerd 1 tarief voor al het buitenlandse treinverkeer. Dan betaal je een stuk meer...
Jaguarizedmaandag 29 mei 2006 @ 13:31
Interessant, thnx. Ik wil namelijk nog een keer vanaf Munster/Osnabruck vliegen en dan leek de trein me wel makkelijk richting Munster.
Erosjuhhhmaandag 29 mei 2006 @ 13:33
quote:
Op maandag 29 mei 2006 13:31 schreef Jaguarized het volgende:
Interessant, thnx. Ik wil namelijk nog een keer vanaf Munster/Osnabruck vliegen en dan leek de trein me wel makkelijk richting Munster.
ik loop er elke dag langs
als de automaat straks vrij is zal ik kijken voor je
enkeltje munster?
Jaguarizedmaandag 29 mei 2006 @ 13:36
quote:
Op maandag 29 mei 2006 13:33 schreef Erosjuhhh het volgende:

[..]

ik loop er elke dag langs
als de automaat straks vrij is zal ik kijken voor je
enkeltje munster?
Als het niet teveel moeite is, graag! Indien mogelijk ook voor een retourtje. Bedankt!
Erosjuhhhmaandag 29 mei 2006 @ 13:42
doe ik!
Jaguarizedmaandag 29 mei 2006 @ 13:45
Top! Bedankt! Scheelt weer een vliegticket.

Mag je hier ook foto's posten van treinreizen in het buitenland?
Zug-Chefmaandag 29 mei 2006 @ 14:01
quote:
Op maandag 29 mei 2006 13:45 schreef Jaguarized het volgende:
Top! Bedankt! Scheelt weer een vliegticket.

Mag je hier ook foto's posten van treinreizen in het buitenland?
Ja tuurlijk, doe ik ook veel.

Persoonlijk hou ik veel meer van de Duitse/Oostenrijkse/Zwiterse spoorwegen
Jaguarizedmaandag 29 mei 2006 @ 14:18
Ik ben voor de millenniumwisseling naar Ehrwald in Oostenrijk gegaan. Hele familie mee, kwamen we in een storm in Zuid-Duitsland terecht. Gevolg: 5,5 uur vertraging. En als je oma dan mee hebt, dan zit het niet mee.

Later ben ik nog met de trein naar Pornic (bij Nantes) in Frankrijk geweest. Het was de eerste en zeker niet de laatste keer Thalys en TGV.

In juli ga ik een van de meeste bijzondere treinreizen ter wereld doen. De Tranz Scenic van Christchurch naar Greymouth via Arthurs Pass over de Nieuw Zeelandse Alpen hier in Nieuw Zeeland. Kaartjes zijn vrij goedkoop. Het lijkt me fantastisch!
Fluffy_Augurkmaandag 29 mei 2006 @ 14:21
quote:
Op maandag 29 mei 2006 01:22 schreef MREn het volgende:

[..]

Ik kan ook nog wel onthullen dat het gratis ende voor niets zal zijn.
Oh, dan is het niet het stoomtrein uitje naar Goes
456maandag 29 mei 2006 @ 15:23
quote:
Op maandag 29 mei 2006 14:18 schreef Jaguarized het volgende:
Ik ben voor de millenniumwisseling naar Ehrwald in Oostenrijk gegaan. Hele familie mee, kwamen we in een storm in Zuid-Duitsland terecht. Gevolg: 5,5 uur vertraging. En als je oma dan mee hebt, dan zit het niet mee.
<knip>
Die verhalen hoorde ik ook veel op de piste dit jr:
'we stonden 6uur vast in munchen. hadden jullie nog vertraging?'
'Ja, 10 minuten.... en we waren stomdronken vannacht!'

Nachttreinen rocken!
<spam>reden met de bergland expres dit jr</spam>
Peterseliemanmaandag 29 mei 2006 @ 15:28
Vanochtend in Leeuwarden een defecte buffel, 3449. Deze zou de sneltrein naar Groningen rijden, maar kwam niet echt ver. Dan maar een wadsloper op de sneltrein. Buffel moest eerst weggerangeerd worden, omdat de wadsloper op hetzelfde spoor achter de buffel stond. Uiteindelijk met +5 vertrokken en met +10 in Groningen aangekomen, omdat de sneltrein in Hoogkerk aan de kant moest voor de tegentrein uit groningen die wel op tijd vertrokken was. Zo heb je nog eens wat actie in het noorden
Peterseliemanmaandag 29 mei 2006 @ 15:57
Voor de liefhebbers: Er is weer een nieuwe hov nieuwsbrief. Daarin staat onder andere dat op 8 juni de eerste nieuwe trein van arriva naar buiten rolt in het zwitsere Bussnang. Het betreft een GTW 2/6.
MREnmaandag 29 mei 2006 @ 15:58
quote:
Op maandag 29 mei 2006 10:29 schreef Jaguarized het volgende:

[..]

Weet je ook wat dat kost?
1,70 naar Gronau meen ik.
Duvelmaandag 29 mei 2006 @ 16:02
quote:
Op maandag 29 mei 2006 15:57 schreef Peterselieman het volgende:
Voor de liefhebbers: Er is weer een nieuwe hov nieuwsbrief. Daarin staat onder andere dat op 8 juni de eerste nieuwe trein van arriva naar buiten rolt in het zwitsere Bussnang. Het betreft een GTW 2/6.
Die is er toch al een tijdje? Bedoel je HOV-RN?
Peterseliemanmaandag 29 mei 2006 @ 16:13
ja, kan zijn dat ik dat toen gemist heb. kom niet zo vaak op die site
Wadlopermaandag 29 mei 2006 @ 16:27
quote:
Op maandag 29 mei 2006 15:28 schreef Peterselieman het volgende:
Vanochtend in Leeuwarden een defecte buffel, 3449. Deze zou de sneltrein naar Groningen rijden, maar kwam niet echt ver. Dan maar een wadsloper op de sneltrein. Buffel moest eerst weggerangeerd worden, omdat de wadsloper op hetzelfde spoor achter de buffel stond. Uiteindelijk met +5 vertrokken en met +10 in Groningen aangekomen, omdat de sneltrein in Hoogkerk aan de kant moest voor de tegentrein uit groningen die wel op tijd vertrokken was. Zo heb je nog eens wat actie in het noorden
Gaat lekker in het noorden dus
Ook al blikseminslag op de lijn Groningen-Nieuweschans
Zug-Chefmaandag 29 mei 2006 @ 17:40
quote:
Op maandag 29 mei 2006 15:57 schreef Peterselieman het volgende:
Voor de liefhebbers: Er is weer een nieuwe hov nieuwsbrief. Daarin staat onder andere dat op 8 juni de eerste nieuwe trein van arriva naar buiten rolt in het zwitsere Bussnang. Het betreft een GTW 2/6.
Wanneer komt(komen) de eerste aan in Lw of Gn ?
Wadlopermaandag 29 mei 2006 @ 18:17
quote:
Op maandag 29 mei 2006 17:40 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Wanneer komt(komen) de eerste aan in Lw of Gn ?
Dat vraag ik me ook af, want dan ben ik van de partij met men fotocamera
Fluffy_Augurkmaandag 29 mei 2006 @ 18:24
quote:
Op maandag 29 mei 2006 18:17 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Dat vraag ik me ook af, want dan ben ik van de partij met men fotocamera
Voor de dingen die je favoriete treinen gaan verstoten?
Wadlopermaandag 29 mei 2006 @ 20:21
Tja, dat ze weggaan kan ik niets meer tegen doen helaas
Dr_Flashmaandag 29 mei 2006 @ 21:23
quote:
Op maandag 29 mei 2006 14:18 schreef Jaguarized het volgende:
Ik ben voor de millenniumwisseling naar Ehrwald in Oostenrijk gegaan. Hele familie mee, kwamen we in een storm in Zuid-Duitsland terecht. Gevolg: 5,5 uur vertraging. En als je oma dan mee hebt, dan zit het niet mee.
Ik ben voor een kerst-jaarwisselings-nachttrein-geintje eens doodgelopen in Duisburg. Ook geen pretje. Je laten repatriëren is 1 ding, maar 300 euro ticket down the drain is ernstig minder
MREnmaandag 29 mei 2006 @ 21:47
quote:
Op maandag 29 mei 2006 20:21 schreef Wadloper het volgende:
Tja, dat ze weggaan kan ik niets meer tegen doen helaas
De ingebruikname van een speciale rode Lint door Connexxion voor Aml-Mrb gaat niet door geloof ik, dus wie weet kun je daar nog jaren van de Wadjes genieten. Tot ze net als de Oostnet-barrels fikkend afgevoerd worden.
Dr_Flashmaandag 29 mei 2006 @ 21:57
quote:
Op maandag 29 mei 2006 21:47 schreef MREn het volgende:

[..]

De ingebruikname van een speciale rode Lint door Connexxion voor Aml-Mrb gaat niet door geloof ik, dus wie weet kun je daar nog jaren van de Wadjes genieten. Tot ze net als de Oostnet-barrels fikkend afgevoerd worden.
Dat zou wel wat zijn op zich Dat was ook de laatste lijn waar de Blauwe Engel reed.. Niet dat de wadloper nou zo'n roemrucht verleden heeft, maar ik zou het hem wel gunnen, een afscheid op Aml - Mrb rond 2011 of zo
Brembomaandag 29 mei 2006 @ 22:22
quote:
Op maandag 29 mei 2006 21:57 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat zou wel wat zijn op zich Dat was ook de laatste lijn waar de Blauwe Engel reed.. Niet dat de wadloper nou zo'n roemrucht verleden heeft, maar ik zou het hem wel gunnen, een afscheid op Aml - Mrb rond 2011 of zo
Denk het jaar 2020 worden afgeschreven . Maar dan kunnen ze tussen Amelo - Marienberg wel met 6 baks wadlopertje rijden als stoptrein .
Dr_Flashmaandag 29 mei 2006 @ 22:24
quote:
Op maandag 29 mei 2006 22:22 schreef Brembo het volgende:

[..]

Denk het jaar 2020 worden afgeschreven . Maar dan kunnen ze tussen Amelo - Marienberg wel met 6 baks wadlopertje rijden als stoptrein .
ja duh Achteraan instappen, vooraan uitstappen, kan dat ding gewoon stil blijven staan
Duvelmaandag 29 mei 2006 @ 22:26
quote:
Op maandag 29 mei 2006 22:24 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

ja duh Achteraan instappen, vooraan uitstappen, kan dat ding gewoon stil blijven staan
Als je de wadloper voorziet van de afgedankte doorloopkoppen!
Dr_Flashmaandag 29 mei 2006 @ 22:34
quote:
Op maandag 29 mei 2006 22:26 schreef Duvel het volgende:

[..]

Als je de wadloper voorziet van de afgedankte doorloopkoppen!
Dat hadden de Belgen in 1958 toch beter voor elkaar
Peterseliemanmaandag 29 mei 2006 @ 22:44
quote:
Op maandag 29 mei 2006 17:40 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Wanneer komt(komen) de eerste aan in Lw of Gn ?
Ik denk dat ze als eerste in Gn aankomen, dit omdat ze het eerst gaan rijden tussen Gn en Leer. Ik denk dat de eerste treinen in augustus komen. Ik wil zeker het eerste passagiers ritje meemaken. Heb niet voor niets meerdere namen ingediend.
Erosjuhhhmaandag 29 mei 2006 @ 23:35
quote:
Op maandag 29 mei 2006 13:45 schreef Jaguarized het volgende:
Top! Bedankt! Scheelt weer een vliegticket.

Mag je hier ook foto's posten van treinreizen in het buitenland?
kep gekeken.. 2 keer.. was beide keren buiten gebruik ivm storing ofzo
ik kijk morgen weer voor je!
MREnmaandag 29 mei 2006 @ 23:56
quote:
Op maandag 29 mei 2006 23:35 schreef Erosjuhhh het volgende:

[..]

kep gekeken.. 2 keer.. was beide keren buiten gebruik ivm storing ofzo
ik kijk morgen weer voor je!
Hafas geeft 19,20 voor Enschede-Muenster via Hengelo en Rheine
Erosjuhhhdinsdag 30 mei 2006 @ 00:08
via hengelo?
munster kom je niet langs hengelo hoor vanaf enschede
Friebodinsdag 30 mei 2006 @ 00:19
Einzelkarte Enschede - Münster = ¤ 12,10. Afhankelijk van het aantal personen en/of retour kan het nog wat goedkoper.

Meer info:
Preisstufe 8
http://www.zvm.info of http://www.muensterland-tarif.de/

[ Bericht 8% gewijzigd door Friebo op 30-05-2006 01:05:26 ]
jorienvdherikdinsdag 30 mei 2006 @ 00:55
tvp
the_disheaverdinsdag 30 mei 2006 @ 02:04
quote:
Op maandag 29 mei 2006 12:38 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

noordned
Noordned heeft geen IC... Die machinist was toch echt van de NS (en wtf is een sproeikar?
Jaguarizeddinsdag 30 mei 2006 @ 02:29
quote:
Op maandag 29 mei 2006 15:23 schreef 456 het volgende:

[..]

Die verhalen hoorde ik ook veel op de piste dit jr:
'we stonden 6uur vast in munchen. hadden jullie nog vertraging?'
'Ja, 10 minuten.... en we waren stomdronken vannacht!'

Nachttreinen rocken!
<spam>reden met de bergland expres dit jr</spam>
Echt zwaar waardeloos, oma was mee en die kan natuurlijk niet rennen dus het was allemaal maar hopen dat men even zou wachten. In Stuttgart van trein naar trein... In Munchen Pasing trap af en op...
quote:
Op maandag 29 mei 2006 21:23 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik ben voor een kerst-jaarwisselings-nachttrein-geintje eens doodgelopen in Duisburg. Ook geen pretje. Je laten repatriëren is 1 ding, maar 300 euro ticket down the drain is ernstig minder
Bummer, dat is wel heel veel geld.
quote:
Op maandag 29 mei 2006 23:35 schreef Erosjuhhh het volgende:

[..]

kep gekeken.. 2 keer.. was beide keren buiten gebruik ivm storing ofzo
ik kijk morgen weer voor je!
Top!
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 00:19 schreef Friebo het volgende:
Einzelkarte Enschede - Münster = ¤ 12,10. Afhankelijk van het aantal personen en/of retour kan het nog wat goedkoper.

Meer info:
Preisstufe 8
http://www.zvm.info of http://www.muensterland-tarif.de/
Dat valt me nog mee!
Ou-Tannudinsdag 30 mei 2006 @ 02:40
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 02:04 schreef the_disheaver het volgende:

[..]

Noordned heeft geen IC... Die machinist was toch echt van de NS (en wtf is een sproeikar?
noordned bestaat niet eens meer

en haren ligt niet aan Arriva spoor dus Go figure
MREndinsdag 30 mei 2006 @ 03:16
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 00:08 schreef Erosjuhhh het volgende:
via hengelo?
munster kom je niet langs hengelo hoor vanaf enschede
Hafas kan geen prijzen berekenen volgens het Muensterlandtarif.
MREndinsdag 30 mei 2006 @ 03:20
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 02:29 schreef Jaguarized het volgende:
Dat valt me nog mee!
Als je nog terug gaat, kun je voor 21 euro een NRW-ticket kopen, en voor 27 euro is het zelfde ding geldig voor 5 personen.

Zie hier.
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 06:44
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 03:20 schreef MREn het volgende:

[..]

Als je nog terug gaat, kun je voor 21 euro een NRW-ticket kopen, en voor 27 euro is het zelfde ding geldig voor 5 personen.

Zie hier.
Echt HET ideale ticket om eens lekker te genieten. Elke duitse provincie heeft zo'n regeling. Met zo'n ticket kan ik hier vanuit Leer door naar Hannover, Bremen of (en) Hamburg. Reis ik eerst naar Enschede, dan kan je met het NRW ticket ook zo doorrijden naar Muenster, Dortmund, Bielefeld, Wuppertal, Keulen, Aachen en zelfs Winterberg

[ Bericht 1% gewijzigd door Zug-Chef op 30-05-2006 06:54:10 ]
Jaguarizeddinsdag 30 mei 2006 @ 06:46
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 03:20 schreef MREn het volgende:

[..]

Als je nog terug gaat, kun je voor 21 euro een NRW-ticket kopen, en voor 27 euro is het zelfde ding geldig voor 5 personen.

Zie hier.
Dus eigenlijk heb je voor 27 euro gewoon een retourtje Munster voor 2 personen?
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 06:52
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 06:46 schreef Jaguarized het volgende:

[..]

Dus eigenlijk heb je voor 27 euro gewoon een retourtje Munster voor 2 personen?
Eigenlijk heb je voor die 27 euro nog veel meer... want...

Het ticket is ook geldig in al het Openbaar vervoer in de hele provincie... Dus moet je verder met metro/tram of bus... hoef je dus niet een nieuw kaartje te kopen
Jaguarizeddinsdag 30 mei 2006 @ 06:56
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 06:52 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Eigenlijk heb je voor die 27 euro nog veel meer... want...

Het ticket is ook geldig in al het Openbaar vervoer in de hele provincie... Dus moet je verder met metro/tram of bus... hoef je dus niet een nieuw kaartje te kopen
Stoer! Vanaf Munster gaat er namelijk een bus naar het vliegveld maar dat scheelt dus mooi een kaartje. Ik kende het Schönes-Wochenende-Ticket wel.
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 07:00
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 06:56 schreef Jaguarized het volgende:

[..]

Stoer! Vanaf Munster gaat er namelijk een bus naar het vliegveld maar dat scheelt dus mooi een kaartje. Ik kende het Schönes-Wochenende-Ticket wel.
Ja ideaal systeem inderdaad. Heb me er al ns eerder over beklaagd dat ze zoiets niet in NL hebben... In Duitsland zijn er nota bene veel meer private busondernemers en lokale buurtspoorwegen... Overal is het ding bijna geldig. Hier in NL heb je 4 treinvervoerders en een handjevol busmaatschappijen...

Oja, wat ook handig is. Als je inderdaad vanaf Enschede reist, hoef je helemaal geen kaartje meer te kopen tot de grens. Ticket is vanaf Enschede al geldig. Is trouwens niet altijd zo. Meestal is zo'n ticket tot de grens. Bijvoorbeeld bij Arnhem of Venlo is het vanaf de grens pas geldig.
Jaguarizeddinsdag 30 mei 2006 @ 07:06
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 07:00 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Ja ideaal systeem inderdaad. Heb me er al ns eerder over beklaagd dat ze zoiets niet in NL hebben... In Duitsland zijn er nota bene veel meer private busondernemers en lokale buurtspoorwegen... Overal is het ding bijna geldig. Hier in NL heb je 4 treinvervoerders en een handjevol busmaatschappijen...

Oja, wat ook handig is. Als je inderdaad vanaf Enschede reist, hoef je helemaal geen kaartje meer te kopen tot de grens. Ticket is vanaf Enschede al geldig. Is trouwens niet altijd zo. Meestal is zo'n ticket tot de grens. Bijvoorbeeld bij Arnhem of Venlo is het vanaf de grens pas geldig.
Ik heb tegen die tijd weer een OV tot m'n beschikking dus dan zou ik hem in Enschede dus al kunnen kopen zonder dat het duurder is.
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 07:09
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 07:06 schreef Jaguarized het volgende:

[..]

Ik heb tegen die tijd weer een OV tot m'n beschikking dus dan zou ik hem in Enschede dus al kunnen kopen zonder dat het duurder is.
Handig toch

Oja, volgens de DB website moet je wel je naam op het ticket schrijven. Om te voorkomen dat meer personen het ticket na elkaar gebruiken...

En het is dus alleen geldig in de regionale treinen en al het stads OV (wat ik net al zei). Intercity, Eurocity en ICE zijn niet geldig

Zoiezo handig:
http://www.dbregio.de/-S:(...)etzplan_nrw_2006.pdf
Jaguarizeddinsdag 30 mei 2006 @ 07:35
Ik sla hem even op.
Tfzdinsdag 30 mei 2006 @ 12:00
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 06:44 schreef Zug-Chef het volgende:
Echt HET ideale ticket om eens lekker te genieten. Elke duitse provincie heeft zo'n regeling. Met zo'n ticket kan ik hier vanuit Leer door naar Hannover, Bremen of (en) Hamburg. Reis ik eerst naar Enschede, dan kan je met het NRW ticket ook zo doorrijden naar Muenster, Dortmund, Bielefeld, Wuppertal, Keulen, Aachen en zelfs Winterberg
Ideaal ja, al ben je na 2,5 uur Quietschi gaar. Duf. Van de week hopelijk niet zo'n ding op de reis. Wat overigens irritant is: als je van Vl naar bv. een plaats zuidelijk van Koblenz gaat, dat moet je ergens onderweg dus het kaartje voor Rheinland-Pfalz hebben. Maar op de RE Mönchengladbach-Koblenz zit geen Schaffner dus kun je het ding niet in de trein kopen en de automaat in Vl verkoopt alleen het NRW-ticker. Dan moet je dus het ding in Koblenz kopen en hopen op geen controle (althans: dat raadde een DB'er ons aan ).
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 12:40
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 12:00 schreef Tfz het volgende:

[..]

Ideaal ja, al ben je na 2,5 uur Quietschi gaar. Duf. Van de week hopelijk niet zo'n ding op de reis. Wat overigens irritant is: als je van Vl naar bv. een plaats zuidelijk van Koblenz gaat, dat moet je ergens onderweg dus het kaartje voor Rheinland-Pfalz hebben. Maar op de RE Mönchengladbach-Koblenz zit geen Schaffner dus kun je het ding niet in de trein kopen en de automaat in Vl verkoopt alleen het NRW-ticker. Dan moet je dus het ding in Koblenz kopen en hopen op geen controle (althans: dat raadde een DB'er ons aan ).
Ik weet niet wat je met een Schaffner bedoelt, maar zover ik weet (en dacht) kon je altijd zo'n ticket in de trein bij het Zug-Personal kopen. Is dan alleen 2 euro duurder.
Fluffy_Augurkdinsdag 30 mei 2006 @ 14:34
Teeveepee

Weet iemand waar 9513 zich bevindt? Zie ze (voor mijn gevoel ) allemaal voorbijkomen behalve die.
JDudedinsdag 30 mei 2006 @ 15:14
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 14:34 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
Teeveepee

Weet iemand waar 9513 zich bevindt? Zie ze (voor mijn gevoel ) allemaal voorbijkomen behalve die.
Die bestaat niet voor zover ik weet... bedoel je niet 8713 of 9413?
Fluffy_Augurkdinsdag 30 mei 2006 @ 15:18
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 15:14 schreef JDude het volgende:

[..]

Die bestaat niet voor zover ik weet... bedoel je niet 8713 of 9413?
Nee, die zie ik bijna dagelijks. Waarom zou de 9513 niet bestaan? Dan zouden ze dat nummer hebben overgeslagen? Volgens mij heb ik er eens in gezeten en hem een andere keer nog zien rijden.. of speelt mijn geheugen nu met me?
Duveldinsdag 30 mei 2006 @ 15:20
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 15:14 schreef JDude het volgende:

[..]

Die bestaat niet voor zover ik weet... bedoel je niet 8713 of 9413?
Klopt volgens mij. De 9512 bestaat in elk geval wel, ik dacht dat nieuw VIRM om en om in vier of zesbaks formatie geleverd werd. Dan is het de 8713 die de vraagsteller zoekt.
Tfzdinsdag 30 mei 2006 @ 15:20
De 9513 bestaat niet, de 8713 wel. De nummering van VIRM2 en -3 is als volgt: 8701, 9502, 8703, 9504 enz. t/m 9524, dan de 9525 en daarna alleen nog maar 87xx, maar dan wel aansluitend genummerd (8726, 8727 enz.).
Tfzdinsdag 30 mei 2006 @ 15:23
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 12:40 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Ik weet niet wat je met een Schaffner bedoelt, maar zover ik weet (en dacht) kon je altijd zo'n ticket in de trein bij het Zug-Personal kopen. Is dan alleen 2 euro duurder.
Herr Schaffner is de conducteur en Mönchengladbach - Koblenz rijdt zonder controlepersoneel.
Tfzdinsdag 30 mei 2006 @ 15:24
quote:
Op maandag 29 mei 2006 22:44 schreef Peterselieman het volgende:
Ik denk dat ze als eerste in Gn aankomen, dit omdat ze het eerst gaan rijden tussen Gn en Leer.
Ik denk dat het materieel eerst voor instructie aan rijdend en werkplaatspersoneel beschikbaar komt.
Fluffy_Augurkdinsdag 30 mei 2006 @ 15:27
Ahh.. Dan bedriegt mijn geheugen me

9413 kan het niet geweest zijn, aangezien die een andere stoelformatie heeft.
JDudedinsdag 30 mei 2006 @ 15:30
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 15:20 schreef Duvel het volgende:

Klopt volgens mij. De 9512 bestaat in elk geval wel, ik dacht dat nieuw VIRM om en om in vier of zesbaks formatie geleverd werd. Dan is het de 8713 die de vraagsteller zoekt.
Nieuw V(erlengd)IRM bestaat eigenlijk niet, aangezien dat meteen op volle lengte geleverd is .
Wel is er dan weer verkort IRM, maar om dat nou óók VIRM te gaan noemen...
MREndinsdag 30 mei 2006 @ 15:40
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 15:30 schreef JDude het volgende:

Wel is er dan weer verkort IRM, maar om dat nou óók VIRM te gaan noemen...
Daar zijn ze al weer snel van terug gekomen, en alle verkorte stammen zijn/worden in rap tempo weer op de normale lengte gebracht.
MREndinsdag 30 mei 2006 @ 15:46
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 07:00 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Ja ideaal systeem inderdaad. Heb me er al ns eerder over beklaagd dat ze zoiets niet in NL hebben..
Eigenlijk wel, alleen dan heet het gewoon een OV-dagkaart.
23,90 voor alleen trein (2e kl.) en voor 5 euro extra ook alle andere OV er bij.
Het is geen meermanskaart, maar ik denk dat je gezien de hogere frequentie van ov in NL wel zo'n beetje het zelfde aanbod hebt als de Duitse Länder-tickets.
Brembodinsdag 30 mei 2006 @ 21:02
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 15:46 schreef MREn het volgende:

[..]

Eigenlijk wel, alleen dan heet het gewoon een OV-dagkaart.
23,90 voor alleen trein (2e kl.) en voor 5 euro extra ook alle andere OV er bij.
Het is geen meermanskaart, maar ik denk dat je gezien de hogere frequentie van ov in NL wel zo'n beetje het zelfde aanbod hebt als de Duitse Länder-tickets.
Maar als ik het allemaal goed heb kan je dus in Duitsland voor 23,90 met alle stoptreinen behalve Intercity etc naar Berlijn bijvoorbeeld? Als je dat in een dag haalt .
maartenadinsdag 30 mei 2006 @ 21:05
Ik had in het vorige topic wat treinen uit de VS (westkust) gepost, en iemand vroeg om het interieur..... Hier wat plaatjes van het interieur van de MetroLink treinen die in en rondom Los Angeles rijden:

Metrolink Dubbeldekker, boven:



Metrolink Dubbeldekker, beneden:




En zo zien de Amtrak treinen er van binnen uit, die op de langere afstanden rijden tussen San Diego, Los Angeles, San Fransisco en Sacramento.



[ Bericht 10% gewijzigd door maartena op 30-05-2006 22:34:57 (Edit: pics gefixed :)) ]
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 21:58
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 21:02 schreef Brembo het volgende:

[..]

Maar als ik het allemaal goed heb kan je dus in Duitsland voor 23,90 met alle stoptreinen behalve Intercity etc naar Berlijn bijvoorbeeld? Als je dat in een dag haalt .
Niet helemaal, maar de basis van het principe heb je wel goed

die 23,90 die MREn t over heeft, is voor een NL dagkaart van de NS. In Duitsland heb je ook zo'n kaart, alleen is die alleen in het weekend geldig (alleen ietsie duurder maar scheelt niet veel), en alleen in het regionale treinverkeer. Je hebt ook speciale tickets (in duitsland) alleen voor binnen een provincie (de zogeheten Ländertickets).

Nu komt t...

In het weekend mag je dus gebruik maken van zo'n duitse dagkaart (Schönes Wochenende Ticket). Hiermee mag je door heel Duitsland rijden met alle treinen, behalve voornamelijk IC, ICE en EC. (1 dag, maar wel van 0:00 begin v/d dag tot 3.00 de dag er op)

http://bahn.hafas.de will do the trick (kies wel voor 'ohne ICE/IC/EC' of 'nur nahverkehr'

Je kan makkelijk in 9 / 10 uur vanuit de grens NL in Berlijn komen. En niet eens met 30x overstappen. T kan al met slechts 4x ovetstappen vanuit Venlo. Of met 5x overstappen vanuit Enschede.

Ik wil dit trouwens nog een x gaan doen. Ben al tig keer met de IC (over Osnabruck) en ICE (over Duisburg) naar Berlijn gegaan, maar nog nooit met zo'n Schönes Wochenende Ticket...

[ Bericht 2% gewijzigd door Zug-Chef op 30-05-2006 23:14:06 ]
the_disheaverdinsdag 30 mei 2006 @ 23:12
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 21:58 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

In het weekend mag je dus gebruik maken van zo'n duitse dagkaart (Schönes Wochenende Ticket). Hiermee mag je door heel Duitsland rijden met alle treinen, behalve voornamelijk IC, ICE en EC.
In het hele weekend of 1 dag in het weekend?
Zug-Chefdinsdag 30 mei 2006 @ 23:13
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 23:12 schreef the_disheaver het volgende:

[..]

In het hele weekend of 1 dag in het weekend?
1 dag, maar wel van 0:00 begin v/d dag tot 3.00 de dag er op
the_disheaverdinsdag 30 mei 2006 @ 23:21
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 23:13 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

1 dag, maar wel van 0:00 begin v/d dag tot 3.00 de dag er op
ik zag het niet: hier

Lees ik het verkeerd, of mag je met 1 ticket 5 personen meenemen?

edit: 4 personen meenemen dan, totaal 5 personen

[ Bericht 5% gewijzigd door the_disheaver op 30-05-2006 23:27:20 ]
Zug-Chefwoensdag 31 mei 2006 @ 08:29
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 23:21 schreef the_disheaver het volgende:

[..]

ik zag het niet: hier

Lees ik het verkeerd, of mag je met 1 ticket 5 personen meenemen?

edit: 4 personen meenemen dan, totaal 5 personen
Het stond er wel:
Wann?
Das Schönes-Wochenende-Ticket gilt samstags oder sonntags von 0.00 Uhr bis 3.00 Uhr des Folgetages für beliebig viele Fahrten.

Wer?
Das Schönes-Wochenende-Ticket gilt für
Einzelreisende,
Gruppen bis zu fünf Personen oder
Eltern oder Großeltern bzw. ein Elternteil oder Großelternteil mit beliebig vielen eigenen Kindern bzw. Enkeln unter 15 Jahren.

t Kost 30 euro in de automaat en op internet, 32 euro aan de balie. Koop je m in de trein, dan kost t 33 euro
the_disheaverwoensdag 31 mei 2006 @ 09:02
sorry, niet moet net zijn
Fluffy_Augurkwoensdag 31 mei 2006 @ 14:43
tvp

Die Amerikaanse treinen zien er best oké uit van binnen!
Erosjuhhhwoensdag 31 mei 2006 @ 15:31
quote:
Op dinsdag 30 mei 2006 02:29 schreef Jaguarized het volgende:
[..]

Top!
heb even gekeken, voor zover ik er wegwijs uit werd koste een enkeltje 15.50, retour kon ik er niet uit wegwijs worden.
OmeRonwoensdag 31 mei 2006 @ 15:31
Afgelopen maandagmiddag was het best gezellig in de trein van Utrecht naar Den Helder

Fluffy_Augurkwoensdag 31 mei 2006 @ 15:41
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 15:31 schreef OmeRon het volgende:
Afgelopen maandagmiddag was het best gezellig in de trein van Utrecht naar Den Helder

[[url=http://rondamstra.nl/weblog/uploads/2006/mei/PICT0022.serendipityThumb.JPG]afbeelding][/url]
Wtf?
Duvelwoensdag 31 mei 2006 @ 15:53
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 15:31 schreef OmeRon het volgende:
Afgelopen maandagmiddag was het best gezellig in de trein van Utrecht naar Den Helder

[[url=http://rondamstra.nl/weblog/uploads/2006/mei/PICT0022.serendipityThumb.JPG]afbeelding][/url]
Wat is dit voor waanzin??
OmeRonwoensdag 31 mei 2006 @ 16:02
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 15:53 schreef Duvel het volgende:

[..]

Wat is dit voor waanzin??
Projectje : http://rondamstra.nl/webl(...)eid-in-de-trein.html
Dr_Flashwoensdag 31 mei 2006 @ 16:41
hehe, lachen

Ik kwam zaterdag in de stopper Roermond - Venlo een vrijgezellenfeestje tegen

Zal vanavond eens wat foto's plaatsen
Dr_Flashwoensdag 31 mei 2006 @ 16:43
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 14:43 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
tvp

Die Amerikaanse treinen zien er best oké uit van binnen!
Tenzij dat de eerste klas voor moeest stellen...
Wadloperwoensdag 31 mei 2006 @ 18:39


Afgelopen zondag gemaakt

Deze is beter

[ Bericht 34% gewijzigd door Wadloper op 31-05-2006 20:06:02 ]
JDudewoensdag 31 mei 2006 @ 18:42
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 18:39 schreef Wadloper het volgende:
[afbeelding]

Afgelopen zondag gemaakt
Een wadkikker?

Tip: http://tinypic.com
maartenawoensdag 31 mei 2006 @ 18:56
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 18:39 schreef Wadloper het volgende:
[afbeelding]

Afgelopen zondag gemaakt
De gele kikkertrein!!

maartenawoensdag 31 mei 2006 @ 18:58
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 16:43 schreef Dr_Flash het volgende:
Tenzij dat de eerste klas voor moeest stellen...
Volgens mij hebben ze geen klasse verschillen. Mischien wel op de lange interstate routes, maar niet op de Metrolink die in Greater Los Angeles/San Diego rondtuft.

Het zijn trouwens allemaal diesels in het westen van de VS, alleen aan de oostkust is echt veel meer geelektrificeerd. Tegenwoordig schijnen ze ook weer op biodiesel te kunnen rijden, of althans sommige treinen.
MREnwoensdag 31 mei 2006 @ 19:58
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 18:58 schreef maartena het volgende:

Het zijn trouwens allemaal diesels in het westen van de VS, alleen aan de oostkust is echt veel meer geelektrificeerd. Tegenwoordig schijnen ze ook weer op biodiesel te kunnen rijden, of althans sommige treinen.
Alsof ze dat iets kan schelen met lage brandstofprijzen naast het wapenrecht bovenin het lijstje met eerste levensbehoeften.
Wadloperwoensdag 31 mei 2006 @ 20:06
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 18:56 schreef maartena het volgende:

[..]

De gele kikkertrein!!

Hij is nu wel goed
Dr_Flashwoensdag 31 mei 2006 @ 21:14
Sorry Wadloper, maar wat is daar bijzonder aan?
the_disheaverdonderdag 1 juni 2006 @ 02:35
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 21:14 schreef Dr_Flash het volgende:
Sorry Wadloper, maar wat is daar bijzonder aan?
Het is geen wadloper!
Ou-Tannudonderdag 1 juni 2006 @ 03:23
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 02:35 schreef the_disheaver het volgende:

[..]

Het is geen wadloper!
hij is stiekum aan het bedenken wat zn nieuwe favo trein wordt
Wadloperdonderdag 1 juni 2006 @ 05:17
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 21:14 schreef Dr_Flash het volgende:
Sorry Wadloper, maar wat is daar bijzonder aan?
Kvind hem gewoon mooi
Fluffy_Augurkdonderdag 1 juni 2006 @ 09:19
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 16:43 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Tenzij dat de eerste klas voor moeest stellen...
Daar gaan we maar niet van uit
Fluffy_Augurkdonderdag 1 juni 2006 @ 09:21
quote:
Op woensdag 31 mei 2006 18:39 schreef Wadloper het volgende:
[afbeelding]

Afgelopen zondag gemaakt

Deze is beter
JDudedonderdag 1 juni 2006 @ 09:48


Impressie van het nieuwe Bredase station.
Zou in 2009 af moeten zijn...
Bouw maar door jongens, alles beter dan dat stuk verwrongen staal dat er nu staat .
(Al zit die dakconstructie met honderden "steigerbuizen" wel tof in elkaar).
456donderdag 1 juni 2006 @ 10:23
quote:
Cafe de Dam
Daar eindig ik in amsterdam ook altjid
Brembodonderdag 1 juni 2006 @ 13:15
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 09:48 schreef JDude het volgende:
[afbeelding]

Impressie van het nieuwe Bredase station.
Zou in 2009 af moeten zijn...
Bouw maar door jongens, alles beter dan dat stuk verwrongen staal dat er nu staat .
(Al zit die dakconstructie met honderden "steigerbuizen" wel tof in elkaar).
Zelfde als Arnhem . Alleen maar werkzaamheden, wat een ellende... Maar als het af is, heb je wel een mooi station, jammer dat er dan net weer een Plan T moet stoppen .

Af en toe heb je wel gezelligheid in de trein, kreeg wel eens lolly in de nachttrein omdat de conductrice er meestopt .
JDudedonderdag 1 juni 2006 @ 13:48
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 13:15 schreef Brembo het volgende:

Zelfde als Arnhem . Alleen maar werkzaamheden, wat een ellende... Maar als het af is, heb je wel een mooi station, jammer dat er dan net weer een Plan T moet stoppen .
Als alles goed gaat hebben we hier straks:

ICK/ICR op de 1900/2500
ICR op de 3600
En leuke nieuwe shuttleflitstreintjes voor de HSA.
Alleen de stoppertjes naar Weert en Amsterdam zullen nog wel wat oude meuk veroorzaken.
456donderdag 1 juni 2006 @ 16:12
Weet iemand wat de plm 15 wagons met wildwaterbaan onderdelen op TBGE staat te doen?
Geruchten zijn dat ze naar Ht vervoerd gaan worden. Ben zeer benieuwd waar/hoe het ontladen zou gaan worden.
MREndonderdag 1 juni 2006 @ 16:18
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 13:48 schreef JDude het volgende:

[..]

Als alles goed gaat hebben we hier straks:

ICK/ICR op de 1900/2500
ICR op de 3600
En leuke nieuwe shuttleflitstreintjes voor de HSA.
Alleen de stoppertjes naar Weert en Amsterdam zullen nog wel wat oude meuk veroorzaken.
In de 19/2500 zie je vooral veel IRM, net als in de sneltrein naar Amsterdam trouwens, die wordt volgens mij alleen in de rustige uurtjes nog met DDAR gereden, hoewel ik niet (meer) dagelijks in Bd kom.

Het geheel mag trouwens 85mln euro gaan kosten...maar goed. Die plannen van busstation onder het treinstation zijn daar ook nooit doorgegaan, terwijl het treingedeelte nu eigenlijk wel redelijk functioneel is, vooral op de doorgaande diensten.
Ik hoop dat ook de verbouwing beter gaat dan Arnhem, daar ligt alles weer lekker plat nu.
JDudedonderdag 1 juni 2006 @ 16:38
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 16:18 schreef MREn het volgende:
In de 19/2500 zie je vooral veel IRM, net als in de sneltrein naar Amsterdam trouwens, die wordt volgens mij alleen in de rustige uurtjes nog met DDAR gereden, hoewel ik niet (meer) dagelijks in Bd kom.
True!
Maar ik had het over de geruchten rondom de materieelinzet vanaf 2007, excuus .
In de 19/2500 rijdt overigens ook heel wat ICK momenteel.
DDAR in de 2200 komt ook nog zeer regelmatig voor.
Dr_Flashdonderdag 1 juni 2006 @ 21:41
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 16:12 schreef 456 het volgende:
Weet iemand wat de plm 15 wagons met wildwaterbaan onderdelen op TBGE staat te doen?
Geruchten zijn dat ze naar Ht vervoerd gaan worden. Ben zeer benieuwd waar/hoe het ontladen zou gaan worden.
http://www.opeenshadikhetforum.nl/viewtopic.php?t=2599

Fluffy_Augurkdonderdag 1 juni 2006 @ 21:57
Vandaag voor het eerst de 4444 gezien
Zug-Chefdonderdag 1 juni 2006 @ 23:00
1-0 voor het Noorden... Peijs wil toch praten over snelle trein naar het noorden

Gaat langzaam hopelijk toch nog de goede kant op, al duurt het nog jaren voor het uberhaupt misschien ligt...
Dr_Flashdonderdag 1 juni 2006 @ 23:01
het zal op zn minst jaren duren voordat er een besluit genomen wordt OF het er komt te ligen
maartenadonderdag 1 juni 2006 @ 23:13
En hoe zit het nou met die hanzelijn?
MREndonderdag 1 juni 2006 @ 23:31
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 23:13 schreef maartena het volgende:
En hoe zit het nou met die hanzelijn?
Die wordt aangelegd. Opening zo rond 2011 geloof ik.
Fluffy_Augurkdonderdag 1 juni 2006 @ 23:55
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 23:31 schreef MREn het volgende:

[..]

Die wordt aangelegd. Opening zo rond 2011 geloof ik.
2012
the_disheavervrijdag 2 juni 2006 @ 02:52
quote:
Op donderdag 1 juni 2006 23:00 schreef Zug-Chef het volgende:
1-0 voor het Noorden... Peijs wil toch praten over snelle trein naar het noorden

Gaat langzaam hopelijk toch nog de goede kant op, al duurt het nog jaren voor het uberhaupt misschien ligt...
NEE!!!

Je bedoeld 1-0 voor de gekken....

Eerst klagen over dat onzinnig betuwe-project...

...en dan zelf een betuwe II in je achteruin willen hebben....
MREnvrijdag 2 juni 2006 @ 04:09
quote:
Op vrijdag 2 juni 2006 02:52 schreef the_disheaver het volgende:

[..]

NEE!!!

Je bedoeld 1-0 voor de gekken....

Eerst klagen over dat onzinnig betuwe-project...

...en dan zelf een betuwe II in je achteruin willen hebben....
Helemaal niet, ook voor de Betuweroute zijn er meer voordelen dan enkel en alleen een dedicated cargo-lijn naar het oosten. Je hebt ook stukken meer ruimte op de Brabantse stedenroute (Bd tot Vl).

Een extra ZZL heeft ook een tweeledig doel: zowel het ontlasten van de westelijke gooilijn dat groei in frequentie Asd-Alm in de weg staat, net als de verplichte omweg via Wp.

Voor het noorden zijn de voordelen ook evident: niet meer de omweg over Amf/Zl en meer ruimte op voor extra stoppers, zodat bijv. Avat en Amfs goed ingepast kunnen worden. Bovendien is er aardig wat verkeer (via knp. Joure) van ZW-Fryslan naar Flovoland/NO-polder. Het is van de zotten om vanaf Es enzo vanaf Zl met een bus naar Lls te rijden, in de avonduren zelfs via Hd.

De Hanzelijn is al een verbetering wat dat betreft, maar dan wel met doortrek langs Wp af, en ten noorden van Lls zowel naar Zl als via Hr en Drachten naar Gn en verder. Als er op Es-Gronau een drukke halfuursdienst te halen is (zelfs met wel erg slecht aansluiting vanuit het westen), dan is het met een IC vanuit Gn ook te doen rg. Hamburg.
456vrijdag 2 juni 2006 @ 14:00
Ik word zo DOODMOE van dat gezeik over een snelle trein naar het noorden... echt... Wat dat politieke gezwets al weer niet kost.
Alleen daarvoor hadden ze al het bestaande spoor van kunnen upgraden naar 200 met nieuw materieel...
Politiek.... ppfff
Brembozaterdag 3 juni 2006 @ 14:56
quote:
Op vrijdag 2 juni 2006 04:09 schreef MREn het volgende:

[..]

Helemaal niet, ook voor de Betuweroute zijn er meer voordelen dan enkel en alleen een dedicated cargo-lijn naar het oosten. Je hebt ook stukken meer ruimte op de Brabantse stedenroute (Bd tot Vl).

Een extra ZZL heeft ook een tweeledig doel: zowel het ontlasten van de westelijke gooilijn dat groei in frequentie Asd-Alm in de weg staat, net als de verplichte omweg via Wp.

Voor het noorden zijn de voordelen ook evident: niet meer de omweg over Amf/Zl en meer ruimte op voor extra stoppers, zodat bijv. Avat en Amfs goed ingepast kunnen worden. Bovendien is er aardig wat verkeer (via knp. Joure) van ZW-Fryslan naar Flovoland/NO-polder. Het is van de zotten om vanaf Es enzo vanaf Zl met een bus naar Lls te rijden, in de avonduren zelfs via Hd.

De Hanzelijn is al een verbetering wat dat betreft, maar dan wel met doortrek langs Wp af, en ten noorden van Lls zowel naar Zl als via Hr en Drachten naar Gn en verder. Als er op Es-Gronau een drukke halfuursdienst te halen is (zelfs met wel erg slecht aansluiting vanuit het westen), dan is het met een IC vanuit Gn ook te doen rg. Hamburg.
Trein van Lelystad - Zwolle, Zwolle -Groningen upgraden naar 160 KM/h met ongelijkvloerse kruispunten bij wegen etc. Twee midden banen voor een directe Intercity naar groningen. En bij alle stations links en rechts een spoor voor de stoptrein.

Dan nog een lijn Lelystad - Emmeloord - Sneek - Leeuwarden , ook 160 KM/h. Zelfde specificaties als naar Groningen. De huidige lijn blijft dan tussen Leeuwarden en Zwolle.

Dan nog een lijn eventueel 160 km/h tussen Leeuwarden en Groningen via Drachten gelectrificeerd. Gekoppeld aan de A7 vanaf Drachten.

Dit alles bij elkaar zal wel net geen 3 miljard kosten gok ik .

Dan is amsterdam binnen een uur vanuit Leeuwarden bereikbaar. Leeuwarden - Groningen in een half uur. Groningen - Zwolle wordt dan +/- 45 min.

Groningen - Zwolle moet maar 200 of 320 worden anders hebben we bij lange na niet genoeg winst .

Das mijn plan, eventueel in overwegend te nemen dat er een lijn Lelystad - Groningen en Zwolle ipv de lijn lelystad - leeuwarden.
Wadloperzaterdag 3 juni 2006 @ 17:47
Vandaag een IRM 4tje in Groningen, voor workshops over het schrijven, die gegeven werden door 4 schrijvers.
Best wel leuk om een keer een IRM te zien, normaal zie je die niet
Fluffy_Augurkzaterdag 3 juni 2006 @ 20:05
quote:
Op zaterdag 3 juni 2006 17:47 schreef Wadloper het volgende:
Vandaag een IRM 4tje in Groningen, voor workshops over het schrijven, die gegeven werden door 4 schrijvers.
Best wel leuk om een keer een IRM te zien, normaal zie je die niet
Echt wel, bijna alleen maar
JDudezaterdag 3 juni 2006 @ 20:09
quote:
Op zaterdag 3 juni 2006 20:05 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

Echt wel, bijna alleen maar
In het Noord(oost)en niet, daar hebben ze haast alleen ICM en wat Wadslopers.
Fluffy_Augurkzaterdag 3 juni 2006 @ 20:24
quote:
Op zaterdag 3 juni 2006 20:09 schreef JDude het volgende:

[..]

In het Noord(oost)en niet, daar hebben ze haast alleen ICM en wat Wadslopers.
Weet ik. *Jaloers*
Ou-Tannuzondag 4 juni 2006 @ 11:27
quote:
Op zaterdag 3 juni 2006 20:09 schreef JDude het volgende:

[..]

In het Noord(oost)en niet, daar hebben ze haast alleen ICM en wat Wadslopers.
je vergeet de dm90tjes!
Erosjuhhhzondag 4 juni 2006 @ 11:36
en de syntusjes
NikkelCobaltzondag 4 juni 2006 @ 13:31
Ik zie steeds meer IRM's als ik naar Groningen reis Het reist niet zo comfortabel maar ik vind het wel leuk om hoger (of lager) te zitten
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 13:38
Hmm, als ik het zo hoor hoef ik niet zo te klagen. SGM2, SGM3, SGMm, Plan V, Plan T, DD-AR, ICK, ICR-Benelux zijn hier vaste bak naast de IRM. En af en toe wordt je nog gezegend met een ICM ook. Ben blij dat ik op de langere afstanden altijd nog kan rekenen op de ICM
Ou-Tannuzondag 4 juni 2006 @ 13:43
quote:
Op zondag 4 juni 2006 13:38 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
Hmm, als ik het zo hoor hoef ik niet zo te klagen. SGM2, SGM3, SGMm, Plan V, Plan T, DD-AR, ICK, ICR-Benelux zijn hier vaste bak naast de IRM. En af en toe wordt je nog gezegend met een ICM ook. Ben blij dat ik op de langere afstanden altijd nog kan rekenen op de ICM
ICM is ook heerlijk betrouwbaar rijd gewoon altijd
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 13:50
quote:
Op zondag 4 juni 2006 13:43 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

ICM is ook heerlijk betrouwbaar rijd gewoon altijd
Jup, 9 van de 10 keer dat er iets defect is wordt er een ICM ingezet
Zug-Chefzondag 4 juni 2006 @ 15:01
quote:
Op zondag 4 juni 2006 13:50 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Jup, 9 van de 10 keer dat er iets defect is wordt er een ICM ingezet
Alleen soms lopen de deuren vast. Kwam gister uit Den Haag en moest overstappen in Amersfoort op de trein naar Leeuwarden. Deuren bleven mooi dicht... Na een 5tal minuten maar ns een monteur gekomen, maarja toen was die trein naar Lwd al lekker vol... konden we op de grond zitten.

Heb me gister ook weer ns verbaasd over de materieelinzet. Staan zo veel ICM'etjes aan de kant, en de treinen zitten gewoon overvol.... Beetje jammer NS
test55zondag 4 juni 2006 @ 15:12
weet iemand of het mogelijk is om in een dag heerlen-tsjechie te rijden of lukt dat niet???
JDudezondag 4 juni 2006 @ 15:18
quote:
Op zondag 4 juni 2006 15:12 schreef test55 het volgende:
weet iemand of het mogelijk is om in een dag heerlen-tsjechie te rijden of lukt dat niet???
Heerlen Di, 06.06.06 ab 07:32 1 RB 8907
Aachen Hbf Di, 06.06.06 an 08:01

Aachen Hbf Di, 06.06.06 ab 08:09 ICE 11
Frankfurt(Main)Hbf Di, 06.06.06 an 09:58 17

Frankfurt(Main)Hbf Di, 06.06.06 ab 10:09 8 ICE 1547
Dresden-Neustadt Di, 06.06.06 an 14:39 7

Dresden-Neustadt Di, 06.06.06 ab 15:47 5 EC 177
Praha-Holesovice Di, 06.06.06 an 18:27

Ja dus
Met dank aan http://www.bahn.de
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 15:35
quote:
Op zondag 4 juni 2006 15:01 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Alleen soms lopen de deuren vast. Kwam gister uit Den Haag en moest overstappen in Amersfoort op de trein naar Leeuwarden. Deuren bleven mooi dicht... Na een 5tal minuten maar ns een monteur gekomen, maarja toen was die trein naar Lwd al lekker vol... konden we op de grond zitten.

Heb me gister ook weer ns verbaasd over de materieelinzet. Staan zo veel ICM'etjes aan de kant, en de treinen zitten gewoon overvol.... Beetje jammer NS
Oké, deuren en koppelen wil af en toe niet meezitten in ICM, maar that's it

En staan idd teveel ICM'etjes aan de kant

Maar IRMs zijn goedkoper om te rijden, toch?
Ou-Tannuzondag 4 juni 2006 @ 15:40
quote:
Op zondag 4 juni 2006 15:35 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Oké, deuren en koppelen wil af en toe niet meezitten in ICM, maar that's it

En staan idd teveel ICM'etjes aan de kant

Maar IRMs zijn goedkoper om te rijden, toch?
ICM gaat niet voor niks op revisie dus dat zal dan ook wel aangepakt worden
Fredzondag 4 juni 2006 @ 17:00
Blijven de doorloopdeuren eigenlijk wel gehandhaafd tijdens de revise? Ze lijken me nu een beetje nutteloos aangezien ze toch dicht blijven bij het koppelen.
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 17:49
quote:
Op zondag 4 juni 2006 17:00 schreef FredvZ het volgende:
Blijven de doorloopdeuren eigenlijk wel gehandhaafd tijdens de revise? Ze lijken me nu een beetje nutteloos aangezien ze toch dicht blijven bij het koppelen.
De doorloopinstallatie wordt in zijn geheel verwijderd.
Brembozondag 4 juni 2006 @ 17:58
quote:
Op zondag 4 juni 2006 15:35 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Oké, deuren en koppelen wil af en toe niet meezitten in ICM, maar that's it

En staan idd teveel ICM'etjes aan de kant

Maar IRMs zijn goedkoper om te rijden, toch?
IRM kan elektronisch remmen en zal wel wat zuiniger zijn afgesteld dan een LOC. Met elektronisch remmen kan je de rem energie weer terug voeden aan het net. Maar het nadeel is dat we met gelijksapnning rijden en daardoor het teurg sturen van de energie lastig wordt bij transformator huisjes etc.
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 18:07
Maar ze kunnen de energie wel terugsturen naar treinen die dichtbij zijn, schijnt het
Dr_Flashzondag 4 juni 2006 @ 19:15
quote:
Op zondag 4 juni 2006 17:49 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

De doorloopinstallatie wordt in zijn geheel verwijderd.
De deuren zijn al dichtgepopnageld overal, let maar eens op

Doodzonde
Dr_Flashzondag 4 juni 2006 @ 19:40
Hoppatee

Fredzondag 4 juni 2006 @ 20:04
quote:
Op zondag 4 juni 2006 19:15 schreef Dr_Flash het volgende:
De deuren zijn al dichtgepopnageld overal, let maar eens op

Doodzonde

Misschien komt die meneer die heeft verzonnen dat het goedkoper is om de deuren dicht te laten er ook achter dat die kop eigenlijk helemaal niet earodynamisch is... Gaan ze straks ook alle koppen vervangen door dezelfde koppen als ICR-BDs-en
Dr_Flashzondag 4 juni 2006 @ 20:15
quote:
Op zondag 4 juni 2006 20:04 schreef FredvZ het volgende:

[..]


Misschien komt die meneer die heeft verzonnen dat het goedkoper is om de deuren dicht te laten er ook achter dat die kop eigenlijk helemaal niet earodynamisch is... Gaan ze straks ook alle koppen vervangen door dezelfde koppen als ICR-BDs-en
Dat is ergens anders dus inderdaad precies de discussie...

Er wordt daar ook geopperd om een ICE3-kop op het ICM te monteren. Dat zou dan weer wel schreeuwend geil zijn in mooi geel en blauw
Wadloperzondag 4 juni 2006 @ 20:17
quote:
Op zondag 4 juni 2006 20:04 schreef FredvZ het volgende:

[..]


Misschien komt die meneer die heeft verzonnen dat het goedkoper is om de deuren dicht te laten er ook achter dat die kop eigenlijk helemaal niet earodynamisch is... Gaan ze straks ook alle koppen vervangen door dezelfde koppen als ICR-BDs-en
NOOOO!!!!
Dat zou helemaal een doodzonde zijn voor de ICM
Dr_Flashzondag 4 juni 2006 @ 20:17
quote:
Op zondag 4 juni 2006 20:17 schreef Wadloper het volgende:
NOOOO!!!!
Dat zou helemaal een doodzonde zijn voor de ICM
Zetten we er een wadloperkop op, nou goed?

Wadloperzondag 4 juni 2006 @ 20:36
quote:
Op zondag 4 juni 2006 20:17 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zetten we er een wadloperkop op, nou goed?

Ik ben weer tevreden

Nee, maar kijk, als ze een hele andere kop erop zetten, zou ik dat echt zonde vinden... dan hoef je het ook geen koploper meer te noemen
Dr_Flashzondag 4 juni 2006 @ 20:39
Nee precies, gewoon weer opengooien die kopdeuren
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 21:06
quote:
Op zondag 4 juni 2006 20:04 schreef FredvZ het volgende:

[..]


Misschien komt die meneer die heeft verzonnen dat het goedkoper is om de deuren dicht te laten er ook achter dat die kop eigenlijk helemaal niet earodynamisch is... Gaan ze straks ook alle koppen vervangen door dezelfde koppen als ICR-BDs-en
Noooooooooooooooooooooooooo

En ook geen ICE3-kop graag

Argh
Fluffy_Augurkzondag 4 juni 2006 @ 21:07
quote:
Op zondag 4 juni 2006 20:15 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat is ergens anders dus inderdaad precies de discussie...

Er wordt daar ook geopperd om een ICE3-kop op het ICM te monteren. Dat zou dan weer wel schreeuwend geil zijn in mooi geel en blauw
Waar is die discussie? I'm curious
Dr_Flashzondag 4 juni 2006 @ 21:10
quote:
Op zondag 4 juni 2006 21:07 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Waar is die discussie? I'm curious
http://www.opeenshadikhetforum.nl/viewtopic.php?t=2465
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 11:12
quote:
Op zondag 4 juni 2006 21:06 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Noooooooooooooooooooooooooo

En ook geen ICE3-kop graag

Argh
dan zijn de stuurstanden / moterwagens van de DD-AR/DD-M stammen ( weet zo niet welken er met een moterwagen rijden(:X) ook niet echt aerodynamisch imo?
JDudemaandag 5 juni 2006 @ 11:18
quote:
Op maandag 5 juni 2006 11:12 schreef Ou-Tannu het volgende:

dan zijn de stuurstanden / moterwagens van de DD-AR/DD-M stammen ( weet zo niet welken er met een moterwagen rijden(:X) ook niet echt aerodynamisch imo?
mDDM.
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 11:25
quote:
Op maandag 5 juni 2006 11:18 schreef JDude het volgende:

[..]

mDDM.
aah! die zijn net zo on aerodynamisch als de koppen van de ICMs dan :/

ga daar dan ook maar nieuwe koppen op draaien

dan kan je de 17/1800 elocs die een DD-AR stam trekken / duwen ook nog wel doen want dat is ook niet echt aerodynamisch..

* Ou-Tannu vind t dus klinkklare onzin om de koppen op ICMs te vervangen, ze zijn rond niet plat!
JDudemaandag 5 juni 2006 @ 11:27
quote:
Op maandag 5 juni 2006 11:25 schreef Ou-Tannu het volgende:
* Ou-Tannu vind t dus klinkklare onzin om de koppen op ICMs te vervangen, ze zijn rond niet plat!
Volgens mij is die discussie op OHIH ook niet echt serieus bedoeld... denk je serieus dat ze voor het hele ICM-park nieuwe koppen gaan maken?
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 11:34
quote:
Op maandag 5 juni 2006 11:27 schreef JDude het volgende:

[..]

Volgens mij is die discussie op OHIH ook niet echt serieus bedoeld... denk je serieus dat ze voor het hele ICM-park nieuwe koppen gaan maken?
als de NS een spaarpot heeft die leeg moet voor dat ze nieuw geld kunnen lospeuteren bij <instansie X> wel :p
Dr_Flashmaandag 5 juni 2006 @ 12:03
quote:
Op maandag 5 juni 2006 11:34 schreef Ou-Tannu het volgende:

als de NS een spaarpot heeft die leeg moet voor dat ze nieuw geld kunnen lospeuteren bij <instansie X> wel :p
Maar dat is niet zo want anders zouden die tarieven niet ieder jaar als een raket de lucht in gaan
Fluffy_Augurkmaandag 5 juni 2006 @ 12:09
quote:
Op maandag 5 juni 2006 12:03 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Maar dat is niet zo want anders zouden die tarieven niet ieder jaar als een raket de lucht in gaan
Nope, ze moeten alleen maar steeds meer infraheffing betalen. (EUR 30 miljoen per jaar meer)
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 12:13
quote:
Op maandag 5 juni 2006 12:09 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Nope, ze moeten alleen maar steeds meer infraheffing betalen. (EUR 30 miljoen per jaar meer)
goed he! die privatisering! lang leve de VVD!
Wadlopermaandag 5 juni 2006 @ 14:47
Aanrijding-met tractor Dronrijp - Deinum
Tussen Leeuwarden en Harlingen Haven moeten reizigers rekening houden met een vertraging van ongeveer 30 minuten.
Door een aanrijding met een tractor rijden er tussen Leeuwarden en Dronrijp geen treinen maar bussen.
Prognose:
* tot in de loop van de middag.

Bron: www.prorail.nl


Iemand een idee welk treinnummer dit geweest is?
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 14:53
quote:
Op maandag 5 juni 2006 14:47 schreef Wadloper het volgende:
Aanrijding-met tractor Dronrijp - Deinum
Tussen Leeuwarden en Harlingen Haven moeten reizigers rekening houden met een vertraging van ongeveer 30 minuten.
Door een aanrijding met een tractor rijden er tussen Leeuwarden en Dronrijp geen treinen maar bussen.
Prognose:
* tot in de loop van de middag.

Bron: www.prorail.nl

Iemand een idee welk treinnummer dit geweest is?
komt vanzelf ergens boven water
Petermaandag 5 juni 2006 @ 16:25
quote:
Op maandag 5 juni 2006 14:53 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

komt vanzelf ergens boven water
ligt ie in de sloot dan?
Wadlopermaandag 5 juni 2006 @ 17:44
quote:
Op maandag 5 juni 2006 16:25 schreef petre86 het volgende:

[..]

ligt ie in de sloot dan?

Denk het niet
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 17:52
quote:
Op maandag 5 juni 2006 17:44 schreef Wadloper het volgende:

[..]


Denk het niet
dan was het wel een WADduiker :p
Wadlopermaandag 5 juni 2006 @ 19:17
quote:
Op maandag 5 juni 2006 17:52 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

dan was het wel een WADduiker :p
Idd

Afgelopen zaterdag was ik in groningen, heeft de groene wadloper toevallig een nieuwe voorkap gekregen?
Peterseliemanmaandag 5 juni 2006 @ 23:20
quote:
Op maandag 5 juni 2006 16:25 schreef petre86 het volgende:

[..]

ligt ie in de sloot dan?
Nee, de wadsloper is wel beschadigd.





Dr_Flashmaandag 5 juni 2006 @ 23:38
kunnen ook nergens tegen, die schrootbakken
jorienvdherikmaandag 5 juni 2006 @ 23:47
morgen de hele middag vrij, misschien toch ff naar schiphol met de trein en daar vliegtuigen kijken

met de internationale trein
Ou-Tannumaandag 5 juni 2006 @ 23:48
Stuqqqqqqqqqqqqqqqq!!!!!!!

zou die nog gemaakt worden ?
Dr_Flashmaandag 5 juni 2006 @ 23:56
quote:
Op maandag 5 juni 2006 23:48 schreef Ou-Tannu het volgende:
Stuqqqqqqqqqqqqqqqq!!!!!!!

zou die nog gemaakt worden ?
Worden ze NU al afgevoerd dan?
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 00:00
quote:
Op maandag 5 juni 2006 23:56 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Worden ze NU al afgevoerd dan?
Staan genoeg op reserve dacht ik?

en de GTW's komen ook er aan dit jaar dus de kans is groot dat de 3209 al gewoon voor onderdelen gaat of meteen wordt omgebouwt wordt tot een partij scheermessen
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 00:03
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:00 schreef Ou-Tannu het volgende:
meteen wordt omgebouwt wordt tot een partij scheermessen
Omsmelten tot slotjes
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 00:09
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:03 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Omsmelten tot slotjes

nou kan ik nergens op die strontsite van arriva die tekeningen / bouwfoto's meer vinden?
Peterseliemandinsdag 6 juni 2006 @ 00:13
Klopt, die zijn enkele maanden geleden al verdwenen, helaas.

Op de betreffende pagina staat alleen dat de GTW's in oktober komen.
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 00:14
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:13 schreef Peterselieman het volgende:
Klopt, die zijn enkele maanden geleden al verdwenen, helaas.

Op de betreffende pagina staat alleen dat de GTW's in oktober komen.
idd dat kon ik ook alleen maar vinden


* Ou-Tannu kotst op arriva
p-etr-adinsdag 6 juni 2006 @ 00:14
Laatst zag ik een trein rijden, eigenlijk twee keer al. Ik denk dat het een Sprinter is tussen Utrecht en Amsterdam. Anyway, daar zat dus zomaar middenin een coupe van een oude dubbeldekker (dus met van die groene bankjes). Dat was echt geen gezicht! Ik dacht dat het een uitzondering was, maar ik heb hem al twee keer gezien dus en misschien is het iemand anders ook opgevallen en is er misschien zelfs een foto?

Lijkt me geweldig, echt deze combinatie is zo raar. Als ik hem weer zie en ik heb m'n fototoestel dan zal ik ook zeker een plaatje maken.
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 00:15
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:14 schreef p-etr-a het volgende:
Laatst zag ik een trein rijden, eigenlijk twee keer al. Ik denk dat het een Sprinter is tussen Utrecht en Amsterdam. Anyway, daar zat dus zomaar middenin een coupe van een oude dubbeldekker (dus met van die groene bankjes). Dat was echt geen gezicht! Ik dacht dat het een uitzondering was, maar ik heb hem al twee keer gezien dus en misschien is het iemand anders ook opgevallen en is er misschien zelfs een foto?

Lijkt me geweldig, echt deze combinatie is zo raar. Als ik hem weer zie en ik heb m'n fototoestel dan zal ik ook zeker een plaatje maken.
Das helemaal raar? :S maar das wel heel raar ?
Fluffy_Augurkdinsdag 6 juni 2006 @ 00:19
Enige treinstel waarvan ik weet dat er regelmatig DD-AR bakken tussen zitten is van het type ICR (gebruikt op de intercitylijn Amsterdam(? of iig Utrecht) - Heerlen en geen Sprinter.

En ziet er idd raar uit
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 00:20
bliksem wat raar een SGM tussen Ut en Asd

klapstoeltje, station Abcoude, dagje treinen tellen

Kratje ernaast en turven maar Die crap rijdt daar vlgs mij 40 keer per dag langs of zo
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 00:20
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:14 schreef p-etr-a het volgende:
Laatst zag ik een trein rijden, eigenlijk twee keer al. Ik denk dat het een Sprinter is tussen Utrecht en Amsterdam. Anyway, daar zat dus zomaar middenin een coupe van een oude dubbeldekker (dus met van die groene bankjes). Dat was echt geen gezicht! Ik dacht dat het een uitzondering was, maar ik heb hem al twee keer gezien dus en misschien is het iemand anders ook opgevallen en is er misschien zelfs een foto?

Lijkt me geweldig, echt deze combinatie is zo raar. Als ik hem weer zie en ik heb m'n fototoestel dan zal ik ook zeker een plaatje maken.
Ik denk dat het een IC Haarlem-A'dam-Utrecht-Eindhoven-Limburg was.
Die hebben een tijdje met 1 extra dubbeldekkerbak gereden. Inmiddels niet meer overigens.
Fluffy_Augurkdinsdag 6 juni 2006 @ 00:20


Zoiets krijg je dan
Oh nee, geen ICR gezien de loc
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 00:21
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:20 schreef Dr_Flash het volgende:
Kratje ernaast en turven maar Die crap rijdt daar vlgs mij 40 keer per dag langs of zo
Lees nou even de hele post
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 00:21
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:20 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
[afbeelding]

Zoiets krijg je dan
Oh nee, geen ICR gezien de loc
Niet helemaal, want in de 8/900 reden ze als tussen- en niet als kopbak.
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 00:23
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:21 schreef JDude het volgende:

[..]

Lees nou even de hele post
Oh

Dat kan natuurlijk ook
Fluffy_Augurkdinsdag 6 juni 2006 @ 00:23
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:21 schreef JDude het volgende:

[..]

Niet helemaal, want in de 8/900 reden ze als tussen- en niet als kopbak.
Klopt. Maar bij gebrek aan een beter plaatje. Ging me alleen even om het feit dubbeldeks met enkeldeks gecombineerd
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 00:25
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:20 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
[afbeelding]

Zoiets krijg je dan
Oh nee, geen ICR gezien de loc
Daar achterop zit de loc nog
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 00:26
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:23 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

Klopt. Maar bij gebrek aan een beter plaatje. Ging me alleen even om het feit dubbeldeks met enkeldeks gecombineerd
Dat wel. Inderdaad een raar gezicht. En die dubbeldeksbak werd vaak ook amper gebruikt... ideaal als je eens meer behoefte had aan rust dan aan een relaxte zitting.
Fluffy_Augurkdinsdag 6 juni 2006 @ 00:29
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:25 schreef JDude het volgende:

[..]

Daar achterop zit de loc nog
Ja, maar ik mis de BDs kop. Of zeg ik nou iets heel doms? Heb deze combi nog nooit zien rijden
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 00:32
Ik snap sowieso niet wat die DD bak altijd in de 800/900 doet
Peterdinsdag 6 juni 2006 @ 00:34
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik snap sowieso niet wat die DD bak altijd in de 800/900 doet
in de zomer is het onderste deel leeg voor fietsen oid?
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 00:40
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:34 schreef petre86 het volgende:

[..]

in de zomer is het onderste deel leeg voor fietsen oid?
stond mij ook wat van bij
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 00:45
in de zomer ja.

en de andere 270 dagen maal 20 ritten?
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 00:59
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:45 schreef Dr_Flash het volgende:
in de zomer ja.

en de andere 270 dagen maal 20 ritten?
banken dr weer in?

gfi eiks
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 07:18
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:29 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

Ja, maar ik mis de BDs kop. Of zeg ik nou iets heel doms? Heb deze combi nog nooit zien rijden
Ja daar hebben ze dus op die foto die DD-kop zitten. Heeft misschien bestaan vóór ze al die B(D)s'en gebouwd hebben, ik weet het ook niet.
Wadloperdinsdag 6 juni 2006 @ 07:37
quote:
Op maandag 5 juni 2006 23:20 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Nee, de wadsloper is wel beschadigd.

[afbeelding]

[afbeelding]
[afbeelding]
Hmm, misschien zie ik hem wel staan in Groningen straks, bij de werkplaats... En anders zie ik hem niet meer

Betere foto's:
http://www.112fryslan.nl/luckynews/read.php?action=extended&news_id=285&action2=comments&post=post
p-etr-adinsdag 6 juni 2006 @ 08:17
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:21 schreef JDude het volgende:

[..]

Niet helemaal, want in de 8/900 reden ze als tussen- en niet als kopbak.
Ja dit was het inderdaad! Het is nog niet lang geleden. Ik weet niet precies welke route hij aflegde, dat was een gok. Het was inderdaad een beetje zoals het plaatje hierboven, maar dan nog maffer.
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 11:12
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 08:17 schreef p-etr-a het volgende:

Ja dit was het inderdaad! Het is nog niet lang geleden. Ik weet niet precies welke route hij aflegde, dat was een gok. Het was inderdaad een beetje zoals het plaatje hierboven, maar dan nog maffer.
Kan me inderdaad voorstellen dat het er raar uitzag
Zoals jij 'm gezien had zat het dubbeldeks deel namelijk niet voorop, maar tussen twee enkeldeks delen. En verder zitten al die intercity rijtuigen net mooi in de nieuwe verf en die oude dubbeldeksbakken nou niet bepaald .
jorienvdherikdinsdag 6 juni 2006 @ 11:15
vandaag een sprinter gezien op lombardijen

zie je niet vaak daar
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 11:20
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 11:15 schreef jorienvdherik het volgende:
vandaag een sprinter gezien op lombardijen

zie je niet vaak daar
Da's vrij bijzonder inderdaad!
Ik heb er ook één keer een in Breda zien staan voor de stopper naar Asd.
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 12:13
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 07:37 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Hmm, misschien zie ik hem wel staan in Groningen straks, bij de werkplaats... En anders zie ik hem niet meer

Betere foto's:
http://www.112fryslan.nl/luckynews/read.php?action=extended&news_id=285&action2=comments&post=post
hij is best goed stuk op de voorkant?
mischien dat die gewoon terzijde gaat voor als er nog een dh-2 een kapotte bak heeft, kennen ze weer 1 hele maken en 1 compleet omsmelten tot scheermes
Duveldinsdag 6 juni 2006 @ 13:41
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 07:18 schreef JDude het volgende:

[..]

Ja daar hebben ze dus op die foto die DD-kop zitten. Heeft misschien bestaan vóór ze al die B(D)s'en gebouwd hebben, ik weet het ook niet.
Deze maffe combi van ICR met DDAR stuurstand en loc heeft een paar maanden gereden tussen Amsterdam en Utrect/Eindhoven (serie 3500). Er was toen een materieeltekort of zo, of iets anders, in elk geval hebben ze een aantal DDAR stuurstanden in deze treinen ingezet (ik denk dat het 2003 was of zo), en de overgebleven rijtuigen uit deze DDAR stammen gebruikt om DDAR-6 te maken (wat normaal niet bestaat). 't Inmiddels weer verleden tijd, maar een aantal stuurstanden is tot op heden nog niet in de dienst teruggekeerd, zoals de loc-stuurstand combi die een tijdje op Rotterdam Centraal heeft gestaan.
Fluffy_Augurkdinsdag 6 juni 2006 @ 13:42
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 13:41 schreef Duvel het volgende:

[..]

Deze maffe combi van ICR met DDAR stuurstand en loc heeft een paar maanden gereden tussen Amsterdam en Utrect/Eindhoven (serie 3500). Er was toen een materieeltekort of zo, of iets anders, in elk geval hebben ze een aantal DDAR stuurstanden in deze treinen ingezet (ik denk dat het 2003 was of zo), en de overgebleven rijtuigen uit deze DDAR stammen gebruikt om DDAR-6 te maken (wat normaal niet bestaat). 't Inmiddels weer verleden tijd, maar een aantal stuurstanden is tot op heden nog niet in de dienst teruggekeerd, zoals de loc-stuurstand combi die een tijdje op Rotterdam Centraal heeft gestaan.
En er nog steeds staat? Wordt volgens mij als kantine gebruikt door spoorwerkers ofzo
Duveldinsdag 6 juni 2006 @ 13:44
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 13:42 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

En er nog steeds staat? Wordt volgens mij als kantine gebruikt door spoorwerkers ofzo
Oh staat ie er weer? Ik ben een paar dagen weggeweest, net voor m'n vakantie was ie pleite. Ik dacht dat ie als insstructietrein werd gebruikt, maar waarvoor...
JDudedinsdag 6 juni 2006 @ 14:27
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 13:44 schreef Duvel het volgende:

Oh staat ie er weer? Ik ben een paar dagen weggeweest, net voor m'n vakantie was ie pleite. Ik dacht dat ie als insstructietrein werd gebruikt, maar waarvoor...
Was vorige week weg.. vandaag nog niet gekeken.
Fluffy_Augurkdinsdag 6 juni 2006 @ 14:34
Oh, misschien loop ik achter.
Baan1980dinsdag 6 juni 2006 @ 15:19
Werd hij niet voor opleiding gebruikt ofzo? Ben jaren langs gereden en zag met regelmaat groepjes mensen erom heen lopen waarbij 1 persoon het woord had zeg maar
Dichterbijerdinsdag 6 juni 2006 @ 15:45
Er staat trouwens een eerste versie van de koplopers op het rangeerterein bij Amersfoort. Viel me vandaag pas op. Het gaat om de tweebakker.

Verder staan daarom heen een groot aantal dubbeldek losse treinwagonnen.
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 16:13
die koploper staat daar volgens mij al vrij lang te roesten wat ze er mee doen weet ik niet maar goed
Wadloperdinsdag 6 juni 2006 @ 17:09
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 11:15 schreef jorienvdherik het volgende:
vandaag een sprinter gezien op lombardijen

zie je niet vaak daar
Vandaag een Plan T gezien in Groningen Kwam in de plaats van een ICM
Wadloperdinsdag 6 juni 2006 @ 17:12
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 12:13 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

hij is best goed stuk op de voorkant?
mischien dat die gewoon terzijde gaat voor als er nog een dh-2 een kapotte bak heeft, kennen ze weer 1 hele maken en 1 compleet omsmelten tot scheermes
Ik weet niet, zag hem wel helemaal achteraan op het rangeerterrein staan in Groningen. Een monteur maakte er foto's van...

Geen idee waar ie heen gaat
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 17:37
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 17:09 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Vandaag een Plan T gezien in Groningen Kwam in de plaats van een ICM
das wel uniek lijkt mij?
mischien ergens een ICM uitgevallen en er een Plan T over was
Duveldinsdag 6 juni 2006 @ 18:00
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 16:13 schreef Ou-Tannu het volgende:
die koploper staat daar volgens mij al vrij lang te roesten wat ze er mee doen weet ik niet maar goed
Ik dacht dat het bedoeling was dat ie tzt zou worden ingezet als oefenobject.
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 19:09
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 18:00 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik dacht dat het bedoeling was dat ie tzt zou worden ingezet als oefenobject.
hmm voor wat?

brandweer oefeningen ofso?
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 19:19
Wegleerritten bedoeltie denk ik
Alexxxxxdinsdag 6 juni 2006 @ 20:04
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 19:19 schreef Dr_Flash het volgende:
Wegleerritten bedoeltie denk ik
Het leger houdt wel eens oefeningen in de trein. Om kapingen te oefenen en zo... Zo zijn er al verschillende museumtreinen gesneuveld door foutjes van het leger en te ruwe soldaten....
Dr_Flashdinsdag 6 juni 2006 @ 20:10
lijkt me ook geen gezond idee om dat met museumtreinen te doen

welke debiel verzint zoiets? En welke debiel leent zijn museumtrein uit voor een militaire oefening?
Ou-Tannudinsdag 6 juni 2006 @ 20:38
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 20:10 schreef Dr_Flash het volgende:
lijkt me ook geen gezond idee om dat met museumtreinen te doen

welke debiel verzint zoiets? En welke debiel leent zijn museumtrein uit voor een militaire oefening?
dan worden het soldaatjes die maar het lasapparaat en de soldeerbout ten hand meoten nemen ;p
MREnwoensdag 7 juni 2006 @ 00:56
quote:
Op maandag 5 juni 2006 12:13 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

goed he! die privatisering! lang leve de VVD!
Altijd prettig om een goed onderbouwde mening te lezen die van enige kennis getuigt
MREnwoensdag 7 juni 2006 @ 01:00
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 00:34 schreef petre86 het volgende:

[..]

in de zomer is het onderste deel leeg voor fietsen oid?
Niet meer, alle DDM-1 (geen DD-AR dus) bakken worden uit de 8/900 gehaald en gemoderniseerd wat wat comfortabeler mat, net als de rest van het DDM-1-spul.
MREnwoensdag 7 juni 2006 @ 01:03
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 19:19 schreef Dr_Flash het volgende:
Wegleerritten bedoeltie denk ik
Dat ICM ding iig niet, die wordt nergens meer voor gebruikt. De ene die voor oefeningen werd gebruikt, was een complete ICM-0.
MREnwoensdag 7 juni 2006 @ 01:08
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 17:12 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Ik weet niet, zag hem wel helemaal achteraan op het rangeerterrein staan in Groningen. Een monteur maakte er foto's van...

Geen idee waar ie heen gaat
Terug rg. Zwolle natuurlijk, aangezien je vrij weinig keus keus hebt met electrisch mat. in Gn.
MREnwoensdag 7 juni 2006 @ 01:09
quote:
Op dinsdag 6 juni 2006 17:37 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

das wel uniek lijkt mij?
mischien ergens een ICM uitgevallen en er een Plan T over was
Omloopmatig komt van NSR alleen ICM naar Gn.
Alleen naar Lw rijdt vrijdag een setje van 3 plan V's een retourritje.
Wadloperwoensdag 7 juni 2006 @ 05:08
Vond het in ieder geval wel gek, ik zat op een bankje, en zag door een ICM een plan T aankomen. Ik was helemaal 'vereerd', en heb meteen cabine foto's gemaakt (had aan de mcn gevraagd )
456woensdag 7 juni 2006 @ 10:45
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 05:08 schreef Wadloper het volgende:
Vond het in ieder geval wel gek, ik zat op een bankje, en zag door een ICM een plan T aankomen. Ik was helemaal 'vereerd', en heb meteen cabine foto's gemaakt (had aan de mcn gevraagd )
Van een plan T? Vereerd?
Wadloperwoensdag 7 juni 2006 @ 12:26
Die zie je normaal nooit

Weten jullie (of heeft 1 van jullie)waar ik het Handboek machinist kan krijgen? Ik heb op google gezocht, alleen kan hem niet vinden, omdat de site die hem heeft het niet doet...
Ou-Tannuwoensdag 7 juni 2006 @ 12:37
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 01:08 schreef MREn het volgende:

[..]

Terug rg. Zwolle natuurlijk, aangezien je vrij weinig keus keus hebt met electrisch mat. in Gn.
volgens mij bedoelt die wadlopertje 3209 die recentelijk wou kijken hoe sterk de aanhanger van een trekker was?
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 13:03
http://www.nu.nl/news/748(...)jding_met_trein.html

IRM gok ik op?
Wadloperwoensdag 7 juni 2006 @ 13:28
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 12:37 schreef Ou-Tannu het volgende:

[..]

volgens mij bedoelt die wadlopertje 3209 die recentelijk wou kijken hoe sterk de aanhanger van een trekker was?
Ik bedoelde met mijn post wadloper 3209 inderdaad
the_disheaverwoensdag 7 juni 2006 @ 13:56
edit: spuit 11
Brembowoensdag 7 juni 2006 @ 15:38
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 13:03 schreef Fluffy_Augurk het volgende:
http://www.nu.nl/news/748(...)jding_met_trein.html

IRM gok ik op?
Hoogstwaarschijnlijk 85 % zeker wel.

Vandaag ICM op Zutphen - Nijmegen, wat rijd dat beter dan die Plan T.
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 16:37
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 15:38 schreef Brembo het volgende:

[..]

Hoogstwaarschijnlijk 85 % zeker wel.
Jij rekent al 15% kans dat er weer een IRM defect was?

Maar in dat geval zou er een ICM stuk zijn nu
Ou-Tannuwoensdag 7 juni 2006 @ 16:39
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 16:37 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Jij rekent al 15% kans dat er weer een IRM defect was?

Maar in dat geval zou er een ICM stuk zijn nu
lama door t dorp rijd een V / T dr buiten rijd idd meer IRM
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 16:46
Er staat dan ook Intercity in het bericht
Zug-Chefwoensdag 7 juni 2006 @ 17:48
Alle sneltreinen/Intercitys Arnhem - Utrecht zijn IRM. Vroeger was de sneltrein Arnhem - Utrecht - Den Haag / Rotterdam nog wel ns een ICM, maar nowadays is alles IRM geworden. Ben ik ff blij dat ik niet meer in Arnhem woon
biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 17:48
Waarom rijd er ineens ICM op Den Haag - Venlo?
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 18:14
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 17:48 schreef Zug-Chef het volgende:
Alle sneltreinen/Intercitys Arnhem - Utrecht zijn IRM. Vroeger was de sneltrein Arnhem - Utrecht - Den Haag / Rotterdam nog wel ns een ICM, maar nowadays is alles IRM geworden. Ben ik ff blij dat ik niet meer in Arnhem woon
Niet al te lang geleden nog een ICM op die dienst gezien!
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 18:15
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 17:48 schreef biertapper het volgende:
Waarom rijd er ineens ICM op Den Haag - Venlo?
Gebeurt af en toe. Laatste tijd steeds vaker en elke keer weer prijs ik me gelukkig als het gebeurt
the_disheaverwoensdag 7 juni 2006 @ 18:16
edit: verkeerd topic
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 18:57

biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 19:06
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 18:15 schreef Fluffy_Augurk het volgende:

[..]

Gebeurt af en toe. Laatste tijd steeds vaker en elke keer weer prijs ik me gelukkig als het gebeurt
ik zeg ook niet dat ik het erg vind
biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 19:35
Wat losse foto's die ik met me mobiel heb gemaakt de afgelopen dagen...











Wadloperwoensdag 7 juni 2006 @ 19:44
Mooie foto's!
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 20:26
Rtd, Hs en Ut?

Mooie foto's
biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 20:48
Helemaal goed .
Dr_Flashwoensdag 7 juni 2006 @ 21:06
ik vraag me vooral af waar die voorlaatste is
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 21:22
HS, daar links is spoor 1
biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 21:33
Genomen vanaf spoor 3, vooraan bij de ingang van de wc's met uitzicht op spoor 1 inderdaad...
Dr_Flashwoensdag 7 juni 2006 @ 21:35
Hs?

Gv zou het kunnen zijn idd
CasBwoensdag 7 juni 2006 @ 21:43
Nee het is Holland Spoor.
biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 21:46
Hollands spoor = Gv toch?
CasBwoensdag 7 juni 2006 @ 22:06
Ja

GV = Holland spoor, Gvc = Den Haag centraal.
biertapperwoensdag 7 juni 2006 @ 22:25
Genomen van een iets andere plek, waar je de Intercity uit Eindhoven binnen ziet komen op spoor 1:

Dr_Flashwoensdag 7 juni 2006 @ 22:30
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 21:46 schreef biertapper het volgende:
Hollands spoor = Gv toch?
Ja precies, at bedoelde ik dus. Alleen heet dat niet Hs maar Gv


Ik lijk wel een treinspotter met mijn regeltjesneukerij
Fluffy_Augurkwoensdag 7 juni 2006 @ 22:57
Ok, ik ben gewoon slecht met die afkortingen, okee?!

Ik wist iig welke stations
Dr_Flashwoensdag 7 juni 2006 @ 23:48
oh okee
Brembodonderdag 8 juni 2006 @ 00:16
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 22:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja precies, at bedoelde ik dus. Alleen heet dat niet Hs maar Gv


Ik lijk wel een treinspotter met mijn regeltjesneukerij
Fotografeer je eff de 3682 tussen Dv en Zl , jij spotter .

Hoe staat het eigenlijk met het spoorboekje voor 2007, aangezien dan alles op de schop gaat. Zijn er al tijden bekend
MREndonderdag 8 juni 2006 @ 01:43
quote:
Op woensdag 7 juni 2006 19:44 schreef Wadloper het volgende:
Mooie foto's!
Mwa...
Duveldonderdag 8 juni 2006 @ 08:10
quote:
Op donderdag 8 juni 2006 00:16 schreef Brembo het volgende:

[..]

Fotografeer je eff de 3682 tussen Dv en Zl , jij spotter .
Wel je statief meebrengen, of verwacht je een poolnacht?
Fluffy_Augurkdonderdag 8 juni 2006 @ 11:57
quote:
Op donderdag 8 juni 2006 00:16 schreef Brembo het volgende:
Hoe staat het eigenlijk met het spoorboekje voor 2007, aangezien dan alles op de schop gaat. Zijn er al tijden bekend
Vraag ik me ook af.
Brembodonderdag 8 juni 2006 @ 16:40
Treinstel 528 , das volgens mij nu al een bij een elkaar geraapt zooitje, de derde bak komt van een andere trein af gok ik. Daar zijn de banken van die groene, en dan volgende bak zijn de banken weer paars :x.
Q.donderdag 8 juni 2006 @ 21:06
Oeh, bestaat deze reeks ook nog? Dat krijg je als je nooit in PTA komt.
the_disheavervrijdag 9 juni 2006 @ 01:03
Wat is er opeens aan de hand?

Diverse aanrijdingen overal, gebroken spoorovergang-bomen, en voor het eerst in tíjdén had ik weer eens een half uur vertraging...

Vorige week donderdag al bijna, maar door wat sneller rijden dankzij een leegspoor ivm de laatste trein was dat nog maar een kleine 15 minuten.

Vandaag in utrecht 10~15 minuten vertraging waardoor (logisch) de verbinding in amersfoort niet gehaald werd.

Moet ik er wel bij zeggen: ik stapte 10 minuten na officiele vertrektijd in de trein, dus officieel was ik gewoon te laat. Vertraging soms wel handig (alleen had ik er niets aan
verzameldirkvrijdag 9 juni 2006 @ 09:44
Dagblad van het noorden heeft op de voorpagina
een foto van de eerste GTW van Arriva staan



zie voor een foto volgende url

http://www.eurailpress.de/news/news.php3?id=13238
456vrijdag 9 juni 2006 @ 10:30
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 09:44 schreef verzameldirk het volgende:
Dagblad van het noorden heeft op de voorpagina
een foto van de eerste GTW van Arriva staan



zie voor een foto volgende url

http://www.eurailpress.de/news/news.php3?id=13238
Mooie Tram
verzameldirkvrijdag 9 juni 2006 @ 10:39
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 10:30 schreef 456 het volgende:

[..]

Mooie Tram
maar dan wel een die 140 km/h wil

Fredvrijdag 9 juni 2006 @ 10:57
vind het maar een lelijk ding met veel te weinig deuren.
Duvelvrijdag 9 juni 2006 @ 11:45
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 10:57 schreef FredvZ het volgende:
vind het maar een lelijk ding met veel te weinig deuren.
Die deuren boeien niet, er zit toch nooit iemand in die treinen!
456vrijdag 9 juni 2006 @ 12:14
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 11:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

Die deuren boeien niet, er zit toch nooit iemand in die treinen!
Wadlopervrijdag 9 juni 2006 @ 12:36
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 11:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

Die deuren boeien niet, er zit toch nooit iemand in die treinen!
Genoeg, der is zelfs al geklaagd dat er nu al te weinig zitplaatsen zijn
Peterseliemanvrijdag 9 juni 2006 @ 12:40
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 11:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

Die deuren boeien niet, er zit toch nooit iemand in die treinen!
Grapjas. De komende tijd zitten er idd geen passagiers in De noordelijke lijnen zijn drukker dan je denkt, zeker in de spitsuren.

Maar er zitten zeker veel te weinig deuren in
Petervrijdag 9 juni 2006 @ 12:52
quote:
Op vrijdag 9 juni 2006 12:40 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Grapjas. De komende tijd zitten er idd geen passagiers in De noordelijke lijnen zijn drukker dan je denkt, zeker in de spitsuren.

Maar er zitten zeker veel te weinig deuren in
heeft een lint ook niet 4 deuren? en hoelang mogen die treinen op stations stil staan volgens de huidige dienstregeling? ( en kunnen ze sneller optrekken dan het huidige materiaal?) dat is dan waar ik naar zou kijken bij snelheid van in en uitstappen..
Duvelvrijdag 9 juni 2006 @ 12:53
Het was inderdaad wachten op de bewoners van de noordelijke provincies om mijn bewering krachtig tegen te spreken!