Hier staan ze gewoon onder de bomen, staan te grazen of liggen in elkaars schaduw te herkauwen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 16:51 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
De koeien staan te bakken in de wei zonder beschutting, met z'n allen in de schaduw van een elektriciteitsmast. je kan je biefstuk er medium rare zo uitsnijden.
Of in het zwembadquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:21 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Hier staan ze gewoon onder de bomen, staan te grazen of liggen in elkaars schaduw te herkauwen.
Koeien kunnen prima tegen zon. suf gedoe.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:21 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Hier staan ze gewoon onder de bomen, staan te grazen of liggen in elkaars schaduw te herkauwen.
Even pootje baden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:22 schreef maily het volgende:
[..]
Of in het zwembad
https://www.nu.nl/329311/(...)d-in-oudemirdum.html
Een schaduwplek is wel fijn maar over het algemeen houden ze zich wel rustig en ze kunnen gewoon zweten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:23 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Koeien kunnen prima tegen zon. suf gedoe.
Maar, natuurlijk geef je ze een boompje of een schuur en genoeg water.
Ja tuurlijk. ze genieten er vaak vies van. Soort grote vierkante katten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:26 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Een schaduwplek is wel fijn maar over het algemeen houden ze zich wel rustig en ze kunnen gewoon zweten.
Ja.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:27 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ja tuurlijk. ze genieten er vaak vies van. Soort grote vierkante katten.
Bijzondere opmerkingquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:26 schreef spapaars het volgende:
De meest egoïstische mensen zijn de boeren.
Goud en zilversmeden trokken na de oorlog als eerste naar het platteland om het verzamelde goud en zilver op te kopen.
Als het aan hen lag, zouden winkels en zwembaden nog steeds op zondag gesloten zijn, met hun bezopen hypocrisie!
da's licht uitgedruktquote:
Eerlijk gezegd: Heerlijke jeugdvakanties met familie op een boerderij.quote:
Dat zien we pas bij de volgende blokkeer demonstratie.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:46 schreef VEM2012 het volgende:
Ik begrijp dat nu eindelijk het kwartje is gevallen bij de politiek dat demonstreren op snelwegen niet kan en zwaar bestraft dient te worden…
Dan had die persoon zich wel dood gereden op een andere file, dit is niet meer dan een kwestie van niet opletten en een darwinprijs waardig.quote:Triest weer dit. Natuurlijk is de automobilist die achterop een file klapt altijd fout maar zonder die kudtboerenprotesten was de file er waarschijnlijk niet geweest...
Ik hoop dat de knuppel er overheen gaat, tractoren/auto’s in beslag worden genomen en verbeurd verklaard en forse boetes.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:49 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Dat zien we pas bij de volgende blokkeer demonstratie.
Fuck off. OM en politie (en burgemeesters) zijn hiervoor verantwoordelijk. Illegaal de snelweg op en gevaarlijke situaties veroorzaken heeft niets met demonstratierecht te maken en dat is ook nooit zo geweest. Ze weigeren constant de wet te handhaven cq overtreders te bestraffen, nu eens een keer met doden tot gevolg. Er moeten nu koppen rollen bij het OM en de politie. En de regering is ook totaal niet aanwezig, die hadden al veel eerder het OM en de politie een berisping moeten geven.quote:Trekkers mogen niet op de snelweg rijden, maar het Openbaar Ministerie en de politie hadden eerder al aangegeven hen niet tegen te houden vanwege het demonstratierecht.
Dat is onrealistisch als er tegelijkertijd amper gestraft wordt in andere zaken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:53 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik hoop dat de knuppel er overheen gaat, tractoren/auto’s in beslag worden genomen en verbeurd verklaard en forse boetes.
Maar je hebt gelijk… grote woorden van Jetten zijn vaak 0,0 waard.
Er zijn dagelijks vele files en het is de verantwoordelijkheid van de weggebruiker om goed op te letten en niet achterop een file te rijden. Je zou een punt hebben als files extreem zeldzaam waren; dat is niet het geval.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Fuck off. OM en politie (en burgemeesters) zijn hiervoor verantwoordelijk. Illegaal de snelweg op en gevaarlijke situaties veroorzaken heeft niets met demonstratierecht te maken en dat is ook nooit zo geweest. Ze weigeren constant de wet te handhaven cq overtreders te bestraffen, nu eens een keer met doden tot gevolg. Er moeten nu koppen rollen bij het OM en de politie. En de regering is ook totaal niet aanwezig, die hadden al veel eerder het OM en de politie een berisping moeten geven.
Jetten is sowieso een slappe vaatdoek met zijn instagram hoofd. Nul inhoud.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:56 schreef Lospedrosa het volgende:
Zelf irriteert me dat enorm.
Jetten hoor je nergens over.
Nu gebeurde er een ongeval met doden waarvan een van de aanleidingen een protest is, maar wel een heel terecht protest omdat levens worden verwoest door regelgeving.
En nu heeft meneer het hoogste woord.
Na Ceuta, niks. Uit de hand lopende criminaliteit, extreem geweld, niks.
Maar boeren, iets wat zijn partij een tiefushekel aan heeft, nee dan moet die zich uitspreken.
Mag om mij allemaal. Geen minuut wegen blokkeren of het spoor.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:53 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik hoop dat de knuppel er overheen gaat, tractoren/auto’s in beslag worden genomen en verbeurd verklaard en forse boetes.
Maar je hebt gelijk… grote woorden van Jetten zijn vaak 0,0 waard.
d'r is nooit echt nee gezegd en deze boeren hadden mondjes maat toestemming voor zover ik kan beoordelen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:59 schreef MissButterflyy het volgende:
Waarom is het toegestaan dat de boeren met tractors over de snelweg mochten rijden?
Daar ligt al de helft van de verantwoordelijkheid, wat mij betreft.
Met dit soort gevaarlijke situaties, was het wachten op ongelukken.
Het hoogste woord? Ik vind zijn reactie maar lafjes.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:56 schreef Lospedrosa het volgende:
Zelf irriteert me dat enorm.
Jetten hoor je nergens over.
Nu gebeurde er een ongeval met doden waarvan een van de aanleidingen een protest is, maar wel een heel terecht protest omdat levens worden verwoest door regelgeving.
En nu heeft meneer het hoogste woord.
Na Ceuta, niks. Uit de hand lopende criminaliteit, extreem geweld, niks.
Maar boeren, iets wat zijn partij een tiefushekel aan heeft, nee dan moet die zich uitspreken.
Ik hoop dat dit ongeval de ogen opent. Ook bij het OM en de Rechtspraak.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:56 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is onrealistisch als er tegelijkertijd amper gestraft wordt in andere zaken.
Volgens mij bedoeld hij alle zaken, een tractor raakt niet onder de indruk van knuppels.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:56 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is onrealistisch als er tegelijkertijd amper gestraft wordt in andere zaken.
ik had het liever beiden niet gezien. maak een solide punt en niet...dit "gebaart"quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:03 schreef R-woud93 het volgende:
Ik hoop dat de sympathie voor de boeren hier mee een beetje komt te vervallen, wel jammer dat twee mensen dit met de dood moeten bekopen.
Irrelevant. OM en politie staan bewust toe dat er een gevaarlijke situatie ontstaat, dat is een gotspe.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:59 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Er zijn dagelijks vele files en het is de verantwoordelijkheid van de weggebruiker om goed op te letten en niet achterop een file te rijden. Je zou een punt hebben als files extreem zeldzaam waren; dat is niet het geval.
Echt hè, Europese leiders spraken zich de afgelopen weken uit over belangrijke onderwerpen, of gaven statements om hun invloed aan te tonen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:59 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Jetten is sowieso een slappe vaatdoek met zijn instagram hoofd. Nul inhoud.
Nog nooit zo’n onzichtbare MP meegemaakt en dat in een tijd dat iedere scheet online gaat.
Het is gewoon een flapdrol die zich nu wel uit vanwege zijn politieke belangen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:56 schreef Lospedrosa het volgende:
Zelf irriteert me dat enorm.
Jetten hoor je nergens over.
Nu gebeurde er een ongeval met doden waarvan een van de aanleidingen een protest is, maar wel een heel terecht protest omdat levens worden verwoest door regelgeving.
En nu heeft meneer het hoogste woord.
Na Ceuta, niks. Uit de hand lopende criminaliteit, extreem geweld, niks.
Maar boeren, iets waar zijn partij een tiefushekel aan heeft, nee dan moet die zich uitspreken.
Ik hoop dat de automobilist die dit op zijn/haar geweten heeft daarvoor verantwoordelijk wordt gehouden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:03 schreef R-woud93 het volgende:
Ik hoop dat de sympathie voor de boeren hier mee een beetje komt te vervallen, wel jammer dat twee mensen dit met de dood moeten bekopen.
waar normaal 2 tegenstrijdige krachten elkaar opheffen, maakt het in nederland alles kutter.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:06 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Het is gewoon een flapdrol die zich nu wel uit omtrent zijn politieke belangen.
Aan de andere kant, dat zien we op rechts ook natuurlijk.
De demonstranten zijn niet verantwoordelijk voor een ongeluk nadat de eerder overtreding door hetzelfde OM en politie toegestaan is.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:00 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik hoop dat dit ongeval de ogen opent. Ook bij het OM en de Rechtspraak.
daar zit vast nog wel een (ballon?) staartje aanquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:07 schreef maily het volgende:
[..]
Ik hoop dat de automobilist die dit op zijn/haar geweten heeft daarvoor verantwoordelijk wordt gehouden.
Wat ik bedoel is dat je niet simpelweg tientallen traktoren kunt verbeuren en tegelijkertijd voor mishandeling een taakstrafje geeft.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:02 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Volgens mij bedoeld hij alle zaken, een tractor raakt niet onder de indruk van knuppels.
Ja, het OM en de politie handhaven bestaande wetten niet. Dat is dan ook precies het probleem in deze.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Irrelevant. OM en politie staan bewust toe dat er een gevaarlijke situatie ontstaat, dat is een gotspe.
Gedeeltelijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:08 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De demonstranten zijn niet verantwoordelijk voor een ongeluk nadat de eerder overtreding door hetzelfde OM en politie toegestaan is.
Het probleem ligt bij het OM en de politie zelf.
Superscooper blusvliegtuigen om ze van de weg te spoelen, op Eindhoven airport een Transaviatoestel met carabinieri met houten latten, een Transaviatoestel met guardia civil met houten latten. Elke inbeslaggenomen tractor mogen ze houden. Gratis verscheping vanuit R'dam.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:53 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik hoop dat de knuppel er overheen gaat, tractoren/auto’s in beslag worden genomen en verbeurd verklaard en forse boetes.
Maar je hebt gelijk… grote woorden van Jetten zijn vaak 0,0 waard.
Het gaat er niet om of iets gevaarlijk is of niet, het gaat er om of het toegestaan is. Doordat het OM en de politie hebben aangegeven dat er niet gehandhaaft gaat worden is het in de praktijk dus gewoon toegestaan; het mag, het wordt gedoogd.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:10 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Gedeeltelijk.
Het lijkt me altijd gevaarlijk om met een tractor over de snelweg te rijden.
Ook al is het aangekondigd in de media, niet iedereen zal op de hoogte zijn.
En aangezien de mensen die verongelukt zijn wat ouder zijn, vind ik het wel sneu. Ze zullen het vast echt niet hebben zien aankomen.
Ze zouden maar één rijstrook gebruiken en dat is niet gebeurd, ook niet later over de A2 richting Utrecht.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:14 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het gaat er niet om of iets gevaarlijk is of niet, het gaat er om of het toegestaan is. Doordat het OM en de politie hebben aangegeven dat er niet gehandhaaft gaat worden is het in de praktijk dus gewoon toegestaan; het mag, het wordt gedoogd.
Inderdaad. Als je geen grenzen stelt, dan loopt het op een gegeven moment uit de hand.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Fuck off. OM en politie (en burgemeesters) zijn hiervoor verantwoordelijk. Illegaal de snelweg op en gevaarlijke situaties veroorzaken heeft niets met demonstratierecht te maken en dat is ook nooit zo geweest. Ze weigeren constant de wet te handhaven cq overtreders te bestraffen, nu eens een keer met doden tot gevolg. Er moeten nu koppen rollen bij het OM en de politie. En de regering is ook totaal niet aanwezig, die hadden al veel eerder het OM en de politie een berisping moeten geven.
Dat gebeurt altijd als je begint met gedogen. Wel slim om rond Utrecht alles vast te zetten, daar zitten de antiboeren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:16 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ze zouden maar één rijstrook gebruiken en dat is niet gebeurd, ook niet later over de A2 richting Utrecht.
Dat gaat nu uitgezocht worden, wie precies verantwoordelijk is.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:14 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het gaat er niet om of iets gevaarlijk is of niet, het gaat er om of het toegestaan is. Doordat het OM en de politie hebben aangegeven dat er niet gehandhaaft gaat worden is het in de praktijk dus gewoon toegestaan; het mag, het wordt gedoogd.
Dat is wel vrij nauw gedefinieerd...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:20 schreef TheVulture het volgende:
Doodvermoeiend dat er maar een groep mensen blijft bestaan die menen dat ze boven de wet staan omdat hen in hun eigen ogen onrecht wordt aangedaan.
Dar wordt uitgezocht door de verantwoordelijke partijen. Het is vrij simpel in dit scenario.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:25 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat gaat nu uitgezocht worden, wie precies verantwoordelijk is.
Dat weet ik nog zo net niet. Met een beetje gezond boerenverstand…quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:27 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dar wordt uitgezocht door de verantwoordelijke partijen. Het is vrij simpel in dit scenario.
Gaan we op de A15 Botlek/Europoort niet tolereren. Er is hier echt superveel vrachtverkeer.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:21 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat gebeurt altijd als je begint met gedogen. Wel slim om rond Utrecht alles vast te zetten, daar zitten de antiboeren.
Als dit bij een snelweg protest van XR zou zijn gebeurd dan weet ik 100% zeker dat in elk nieuwsbericht werd beklemtoond dat het ook aan andere oorzaak kan hebben of dat er een automobilist een fout zou kunnen hebben gemaakt en te laat en te hard geremd zou hebben ondanks de matrix snelheden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:25 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat gaat nu uitgezocht worden, wie precies verantwoordelijk is.
de meeste niet maar toch nog een handvol of meer op de a12 terug?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:32 schreef MissButterflyy het volgende:
Maar goed. Ik lees bij NRC dat de meeste boeren na het nieuws van het dodelijk ongeluk zijn afgedropen en dat ze ook een paar minuten stilte hebben gehouden voor de slachtoffers.
De meesten hebben dit ook niet gewild natuurlijk.
Flauwekul.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:32 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Als dit bij een snelweg protest van XR zou zijn gebeurd dan weet ik 100% zeker dat in elk nieuwsbericht werd beklemtoond dat het ook aan andere oorzaak kan hebben of dat er een automobilist een fout zou kunnen hebben gemaakt en te laat en te hard geremd zou hebben ondanks de matrix snelheden.
Want deze arme mensen die voor een nobel doel hun vrije dag opofferen en op de snelweg zitten kun je dat zeker niet aanrekenen.
Daar greep de politie overigens ook nooit of iig te laat in.
voor de ontstane situatie is het OM en de politie verantwoordelijk, voor het ongeluk is de achteroprijdende chauffeur verantwoordelijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:28 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat weet ik nog zo net niet. Met een beetje gezond boerenverstand…
Eens.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:33 schreef Niels0Kurovski het volgende:
En laten we eens ophouden XR er telkens aan de haren bij te slepen. Vermoeiend.
Je mag van mij iedereen de snelweg aftrappen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:33 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Flauwekul.
En ik schat zo in dat op zij in de toekomst harder worden aangepakt.
Wat is de relevantie daarvan. Je mag of wel of niet protesteren op de snelweg.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:32 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Gaan we op de A15 Botlek/Europoort niet tolereren. Er is hier echt superveel vrachtverkeer.
Nou dat is de reden dat politie en justitie nu ook moesten gedogen voor de boeren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:33 schreef Niels0Kurovski het volgende:
En laten we eens ophouden XR er telkens aan de haren bij te slepen. Vermoeiend.
En nu zijn er twee doden te betreuren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:35 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Je mag van mij iedereen de snelweg aftrappen.
Maar je kunt niet keer op keer XR laten zitten en nu de boeren eraf trappen.
Instanties hebben gewoon last van hun eigen vrijgevendheid in het verleden en dan wil ik nu geen gejank horen als het een keer fout gaat.
De zware industrie en het rotterdams havenbedrijf gaan echt heel moeilijk doen als het hier getolereerd zou worden. Hele hoge claims komen er dan. Bovendien, containerterminals hebben iets zwaarder materieel dan wat tractortjes. Die worden eenvoudig van de weg geschept.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:35 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Wat is de relevantie daarvan. Je mag of wel of niet protesteren op de snelweg.
Elke keer na een paar uur blokkade.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:38 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
En nu zijn er twee doden te betreuren.
Hoe kom je er trouwens bij dat Xr wel op de snelweg mag blijven zitten? Heb talloze berichten in de media gelezen dat die zijn verwijderd en afgevoerd in politiebusjes.
BINGO!quote:
zorgvuldig gewogen omdat je niet de boeren kan aanspreken zonder de eigen achterban in één adem te noemen.quote:
En het zegt precies niets weer.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:44 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
zorgvuldig gewogen omdat je niet de boeren kan aanspreken zonder de eigen achterban in één adem te noemen.
En hoezo "een oproep"? Het mag niet, je kunt dus handhaven. Als je niet wilt dat het blijft gebeuren, spreek dan ook gemeentes en het OM erop aan dat dit klaar moet zijn.quote:
Bij XR is er tenminste nog een rechtstreeks verband tussen hun idealen en snelwegen/verkeer. Boeren hebben niks op de snelweg te zoeken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:32 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Als dit bij een snelweg protest van XR zou zijn gebeurd dan weet ik 100% zeker dat in elk nieuwsbericht werd beklemtoond dat het ook aan andere oorzaak kan hebben of dat er een automobilist een fout zou kunnen hebben gemaakt en te laat en te hard geremd zou hebben ondanks de matrix snelheden.
Want deze arme mensen die voor een nobel doel hun vrije dag opofferen en op de snelweg zitten kun je dat zeker niet aanrekenen.
Daar greep de politie overigens ook nooit of iig te laat in.
quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:47 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Bij XR is er tenminste nog een rechtstreeks verband tussen hun idealen en snelwegen/verkeer. Boeren hebben niks op de snelweg te zoeken.
Ja, zo kan je ook je debuut in een topic maken he.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:47 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Bij XR is er tenminste nog een rechtstreeks verband tussen hun idealen en snelwegen/verkeer. Boeren hebben niks op de snelweg te zoeken.
Jeetje.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:38 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
En nu zijn er twee doden te betreuren.
Hoe kom je er trouwens bij dat Xr wel op de snelweg mag blijven zitten? Heb talloze berichten in de media gelezen dat die zijn verwijderd en afgevoerd in politiebusjes.
Als diegene niet 1 van de slachtoffers is.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:07 schreef maily het volgende:
[..]
Ik hoop dat de automobilist die dit op zijn/haar geweten heeft daarvoor verantwoordelijk wordt gehouden.
Mee eens.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:09 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat je niet simpelweg tientallen traktoren kunt verbeuren en tegelijkertijd voor mishandeling een taakstrafje geeft.
And the award for understatement of the year...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:10 schreef alopio het volgende:
Caroline vind de twee doden een domper op de dag.
Ok Caroline..kijk eens dom…ja ho maar
quote:Klimaatgroep Extinction Rebellion, die geregeld de A12 blokkeert en van de weg wordt gehaald, spreekt van ongelijke behandeling en klassenjustitie. En terecht. Demonstreren is een heilig voorrecht in een gezonde democratie, maar de wet geldt voor iedereen. Voor burgers én voor boeren. Dus politie: handhaaf de wet. Voor iedereen gelijk.
Iedereen mag dodelijke files veroorzaken!quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:13 schreef Gizmogirl28 het volgende:
https://www.ad.nl/comment(...)ven-de-wet~a7e3a621/
Hard gelachen.![]()
![]()
[..]
Als zijn mening je niet bevalt, of als je het een domme opmerking vindt kun je dat natuurlijk ook even beargumenteren, ipv een suggestieve oneliner te plaatsen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:54 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ja, zo kan je ook je debuut in een topic maken he.
Nee hoor alleen hun. Net als op het spoor zitten, vernielingen etc.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:14 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Iedereen mag dodelijke files veroorzaken!
Terecht punt. My bad.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:14 schreef OllieA het volgende:
[..]
Als zijn mening je niet bevalt, of als je het een domme opmerking vindt kun je dat natuurlijk ook even beargumenteren, ipv een suggestieve oneliner te plaatsen.
Of gewoon negeren, zoals users vaak te horen krijgen van de moderatie.
quote:En laten we eens ophouden XR er telkens aan de haren bij te slepen. Vermoeiend.
Als het te lastig gaat worden dan noemt men dit soort "ja maar" tegenwerpingen tegenwoordig een wHatAboUtiSm.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou dat is de reden dat politie en justitie nu ook moesten gedogen voor de boeren.
Je kunt niet met 2 maten meten.
Men had uiteraard een harde lijn moeten trekken bij protesten op de snelweg.
Dat wordt nu al jaren aangegeven en nu gaat het mis.
Begrijp ik niet. Er is geen traktor van de weg gehaald en geen boete opgelegd. Er is door de politie zelfs vooraf aangegeven dat ze niks zullen doen. Bij XR komen ze er vaak niet zo makkelijk vanafquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:13 schreef Gizmogirl28 het volgende:
https://www.ad.nl/comment(...)ven-de-wet~a7e3a621/
Hard gelachen.![]()
![]()
[..]
Klopt. Het is relevant.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:21 schreef Monomeism het volgende:
[..]
Als het te lastig gaat worden dan noemt men dit soort "ja maar" tegenwerpingen tegenwoordig een wHatAboUtiSm.
Rationele voorbeelden en vergelijkingen maken die er toe doen dat mag blijkbaar niet meer.
Ow XR is er zo vaak goed voor weg gekomen die hebben hele middagen wegen lopen te blokkeren en zelfs het spoornet of bedrijven plat gelegd. Die blijven minimaal een paar uren.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:21 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Begrijp ik niet. Er is geen traktor van de weg gehaald en geen boete opgelegd. Er is door de politie zelfs vooraf aangegeven dat ze niks zullen doen. Bij XR komen ze er vaak niet zo makkelijk vanaf
Alleen ‘hun’quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:18 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Nee hoor alleen hun. Net als op het spoor zitten, vernielingen etc.
Mensen kunnen geen zaken meer scheiden. We kunnen dat "Blijf met je kut motieven van de snelweg af!" niet meer scheiden van "wat zijn je domme kut motieven om op een snelweg te gaan kloten?".quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:21 schreef Monomeism het volgende:
[..]
[..]
Als het te lastig gaat worden dan noemt men dit soort "ja maar" tegenwerpingen tegenwoordig een wHatAboUtiSm.
Rationele voorbeelden en vergelijkingen maken die er toe doen dat mag blijkbaar niet meer.
Hoe kan je van ongelijke behandeling spreken als je zelf alles doet wat verboden is en vaak gewoon mag blijven zitten. Zo nu en dan worden ze er eens afgesleurd maar dan ook na een paar uur.quote:
Hunnie met de traktors en de werklozen ketenbuddies.quote:
Ehh. De boeren zijn verantwoordelijk.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Fuck off. OM en politie (en burgemeesters) zijn hiervoor verantwoordelijk.
Stikstof ei en kip.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:27 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ehh. De boeren zijn verantwoordelijk.
Die boeren die op hun terugweg over de A12 gingen, zaten er blijkbaar niet zo mee.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:10 schreef alopio het volgende:
Caroline vind de twee doden een domper op de dag.
Ok Caroline..kijk eens dom…ja ho maar
Als wat boeren weggaan hebben we meer ruimte om huizen te bouwen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:28 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Stikstof ei en kip.
En ondertussen kunnen wij geen woningen bouwen hahaha. (niet grappig)
Er moet een evenwicht zijn maar dit is niet meer te harden nee. (hahah poepgrapje)quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:33 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Als wat boeren weggaan hebben we meer ruimte om huizen te bouwen.
Meeste vlees is toch voor de export? Tot China en Dubai aan toe?
Vleesvarkens worden hier verzorgd en vervolgens getransporteerd naar Italië om te worden geslacht. Dat moet toch anders kunnen? Diervriendelijker en milieuvriendelijker?
Ik woon op 10 minuten loopafstand van een grote varkensboerderij en de lucht is niet de harden als die van die kant komt.![]()
Gewoon echt niet gezond.
Ja fok staat te juichen langs de kant....quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:33 schreef mcmlxiv het volgende:
Tja hadden deze terroristen geen verleden van bewust automobilisten en agenten in gevaar brengen, van asbest en ander gevaarlijk afval te dumpen en in brand te steken, bewust schade aan infrastructuur te veroorzaken dan zou je dit nog een ongeluk kunnen noemen.
En maar janken over XR de fok fans van deze terroristen.
Ik kan me nog herinneren dat ze in Groningen stad de binnenring hadden geblokkeerd, zodat het UMCG 2 uur niet bereikbaar was, dat de deur van het provinciehuis er uit werd gereden, en dat op de Vismarkt dwars door de dranghekken werd gereden, waarbij er bijna een fietser werd aangereden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:33 schreef mcmlxiv het volgende:
Tja hadden deze terroristen geen verleden van bewust automobilisten en agenten in gevaar brengen, van asbest en ander gevaarlijk afval te dumpen en in brand te steken, bewust schade aan infrastructuur te veroorzaken dan zou je dit nog een ongeluk kunnen noemen.
En maar janken over XR de fok fans van deze terroristen.
Een eerdere casus uit 2012:quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:25 schreef MissButterflyy het volgende:
Dat gaat nu uitgezocht worden, wie precies verantwoordelijk is.
Maar eens zien wat er nu uit gaat komen.quote:Politie niet vervolgd voor filefuik A2
De betrokken politiemensen worden niet strafrechtelijk vervolgd voor het creëren van een filefuik op de A2 bij Abcoude in oktober vorig jaar. Een benzinedief reed in op de file en botste daarbij op een auto. De bestuurder van die auto kwam om het leven.
Toch wordt de opdrachtgever van de filefuik niet vervolgd omdat er geen landelijk beleid is over het creëeren van files. Hij kan daarom niet verantwoordelijk worden gehouden voor gevolgen ervan.
Ja dat had ik al eerder gemeld dat blijft een lelijke doorn in het oog hier.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Een eerdere casus uit 2012:
[..]
Maar eens zien wat er nu uit gaat komen.
Goh? Heb ik dat geschreven? Wil je nu ontkennen dat XR bij de verdedigers van onze extremistische boeren vrienden al vele malen voorbij zijn gekomen? Smerige insinuaties alsof XR dezelfde mate van geweld gebruikt als de storm troepen van FDF?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:34 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ja fok staat te juichen langs de kant....
De mono culturemaffia.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:47 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Goh? Heb ik dat geschreven? Wil je nu ontkennen dat XR bij de verdedigers van onze extremistische boeren vrienden al vele malen voorbij zijn gekomen? Smerige insinuaties alsof XR dezelfde mate van geweld gebruikt als de storm troepen van FDF?
FDF zijn terroristen, BBB is een door de agro maffia opgerichte en betaalde infiltratie club van de Nederlandse politiek. Notabene opgericht in het kantoor van het politbureau van de agro maffia, remarkable in Deventer. Gefinancierd door onder andere Bayer Monsanto. U weet wel van Roundup en vele andere middelen waarmee ze de bijen stand bijna om zeep hebben geholpen.
Tot voor enkele jaren zelfs op hetzelfde adres, Groninger straat 21 in Deventer.
Niels0Kurovski in NWS / Kamer wil belastingvoordeel Extinction Rebellion schrappenquote:
Dat weten we dus nog niet ...quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:56 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Als diegene niet 1 van de slachtoffers is.
Stuk voor stuk gerelateerd en nee, mensen uit Twente neem ik niet serieus.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:51 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Niels0Kurovski in NWS / Kamer wil belastingvoordeel Extinction Rebellion schrappen
Niels0Kurovski in NWS / Extinction Rebellion dreigt iedere dag de A12 te gaan bezetten
Niels0Kurovski in NWS / Blokkades Extinction Rebellion #2
Niels0Kurovski in NWS / Extinction Rebellion wil Utrecht CS blokkeren
Andersom begin je zelf wel constant over de boeren in de XR topics.
Dit topic is als een magneet voor reacties die bol staan van haat tegen boeren. En hoe groffer hoe minder empathie voor de verkeerssalachtoffersuit de TT.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:26 schreef spapaars het volgende:
De meest egoïstische mensen zijn de boeren.
Goud en zilversmeden trokken na de oorlog als eerste naar het platteland om het verzamelde goud en zilver op te kopen.
Als het aan hen lag, zouden winkels en zwembaden nog steeds op zondag gesloten zijn, met hun bezopen hypocrisie!
Daarvoor hoef je de snelweg niet op, wat je standpunten ook zijnquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:51 schreef Durmada het volgende:
Ik heb meer een idee dat dit gewoon een ongelukkige samenloop van omstandigheden is geweest. Het recht op demonstratie is een groot goed.
Ja precies, goed dat we beiden in ieder geval jouw hypocrisie correct zien. Wilde het even dubbelchecken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:05 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Stuk voor stuk gerelateerd en nee, mensen uit Twente neem ik niet serieus.
Van dezelfde users die vooraan staan met huilen wanneer je generaliseert over wat allochtonen dagelijks doen. Die hypocrieten moet je ook niet zo serieus nemen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:09 schreef quo_ het volgende:
[..]
Dit topic is als een magneet voor reacties die bol staan van haat tegen boeren. En hoe groffer hoe minder empathie voor de verkeerssalachtoffersuit de TT.
Bovengenoemde reactie scoort uitermate hoge ogen qua haat en grofheid met een verzonnen voorbeeld van ook nog eens meer dan 80 jaar geleden.
Hoeveel doden precies bij XR demo's?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:22 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Ja precies, goed dat we beiden in ieder geval jouw hypocrisie correct zien. Wilde het even dubbelchecken.
Laten we het hier niet over XR demo's hebben alsjeblieft.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:26 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Hoeveel doden precies bij XR demo's?
Sterker nog; je hebt daar als demonstrant niks te zoeken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:17 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Daarvoor hoef je de snelweg niet op, wat je standpunten ook zijn
Doe even niet zo flauw. het gaat om het principe en niet om een coinflip wie de eerste schuldige is. En de politie was zelf al de eerste... zoals reeds gemeld.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:26 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Hoeveel doden precies bij XR demo's?
Het OM en de politie benadrukken dat het de verantwoordelijkheid van de tractorbestuurders is om geen overtredingen te begaan, zoals het rijden op de snelweg.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:59 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
d'r is nooit echt nee gezegd en deze boeren hadden mondjes maat toestemming voor zover ik kan beoordelen.
Regels VS handhaving is al tijden een dingetje in nederland he :-P ik meen me een politie tweet te herinneren, maar goed ik kan er vanaf zijn.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:35 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Het OM en de politie benadrukken dat het de verantwoordelijkheid van de tractorbestuurders is om geen overtredingen te begaan, zoals het rijden op de snelweg.
https://nos.nl/artikel/2626830-kabinet-tegen-boeren-na-dodelijk-ongeluk-demonstreer-niet-op-snelweg-het-is-bloedlink
Ze hebben gewoon capaciteitstekort. Ik had het er laatst nog met de wijkagent over.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:36 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Regels VS handhaving is al tijden een dingetje in nederland he :-P ik meen me een politie tweet te herinneren, maar goed ik kan er vanaf zijn.
Nou dat ik zie liever een hoop meer blauw op straat. Dit halfbakken gedoe is ook niks.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:39 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ze hebben gewoon capaciteitstekort. Ik had het er laatst nog met de wijkagent over.
Hoe heet ie ?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:39 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ze hebben gewoon capaciteitstekort. Ik had het er laatst nog met de wijkagent over.
Ik heb er meerdere. Twee heten er Sander. Handig he? Op een schip had ik ooit drie Eriks: Kapitein, afloskapitein en de HWTK. Ook superhandy. Mja, gewoon met rang aanspreken danmaar.quote:
Het is inderdaad opmerkelijk om te zien dat je nu mensen hebt die, na tijdenlang Extinction Rebellion verdedigen, nu ineens een probleem maken van het bezetten van of demonstreren op een snelweg. Hypocrieter ga je het niet krijgen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:31 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Doe even niet zo flauw. het gaat om het principe en niet om een coinflip wie de eerste schuldige is. En de politie was zelf al de eerste... zoals reeds gemeld.
Blijf gewoon weg van die snelweg (allitteratie!)
.
Dit dus. Ben ook tegen demonstraties puur gericht op lastig vallen van anderen. Ook vind ik zoals de protesten eerder dat je de snelweg gebruikt om op locatie te komen anders dan nu dat als einddoel gebruiken. Dat ligt natuurlijk 100% aan het niet ingrijpen bij XR en dat ze inspelen op die hypocrisie alleen dat maakt het niet 'goed'.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:48 schreef HowardRoark het volgende:
niemand zou de snelweg als plek voor demonstratie moeten gebruiken, het is gewoon te gevaarlijk.
Tractoren op de snelweg hebben we al decennia mee te maken dat er niet wordt ingegrepen. Totaal ongepast om XR hier in te betrekken want die zijn vrij gemakkelijk aan te houden. Heb ik het nog niet eens over intimidatie met groot materieel, brandstichting etc. Bij de boeren heeft het terroristische kenmerken. Dat is van geheel andere orde.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:54 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Dit dus. Ben ook tegen demonstraties puur gericht op lastig vallen van anderen. Ook vind ik zoals de protesten eerder dat je de snelweg gebruikt om op locatie te komen anders dan nu dat als einddoel gebruiken. Dat ligt natuurlijk 100% aan het niet ingrijpen bij XR en dat ze inspelen op die hypocrisie alleen dat maakt het niet 'goed'.
Uiteindelijk levert het ook weinig op, de mensen op de snelweg gaan niet over het beleid. Dat zijn activisten verstopt achter meerdere lagen aan bureaucratie en adviesinstanties. Maak het hen gewoon duidelijk dat ze helemaal niet zo anoniem zijn en geef hen persoonlijk op het werk wat wel verdiende aandacht.
het is niet zo moeilijk hoor. Als je maar wil.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:01 schreef HiZ het volgende:
Volgens mij moeten ze gewoon de wet handhaven en elke soort van demonstratie op de snelweg verbieden. Er zijn wetten over de verkeersveiligheid, dus een beperking van het demonstratierecht kan volledig gedekt zijn door EVRM.
Het is heel gepast maar dat komt waarschijnlijk omdat ik principieel ben in mijn standpunt dat willekeurige mensen treiteren geen demonstreren is. Klaarblijkelijk zie jij dat anders en ligt de grens natuurlijk strak om wat jouw vriendjes allemaal doen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:57 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Tractoren op de snelweg hebben we al decennia mee te maken dat er niet wordt ingegrepen. Totaal ongepast om XR hier in te betrekken want die zijn vrij gemakkelijk aan te houden. Heb ik het nog niet eens over intimidatie met groot materieel, brandstichting etc. Bij de boeren heeft het terroristische kenmerken. Dat is van geheel andere orde.
Het is of iedereen mag de boel blokkeren of niemand, zo ingewikkeld is het niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:57 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Tractoren op de snelweg hebben we al decennia mee te maken dat er niet wordt ingegrepen.
De moeite die het al dan niet kost is geen excuus. Of je handhaaft of je doet het niet en gedoogt de boel.quote:Totaal ongepast om XR hier in te betrekken want die zijn vrij gemakkelijk aan te houden.
Complete onzin manquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:57 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Tractoren op de snelweg hebben we al decennia mee te maken dat er niet wordt ingegrepen. Totaal ongepast om XR hier in te betrekken want die zijn vrij gemakkelijk aan te houden.
Heb ik het nog niet eens over intimidatie met groot materieel, brandstichting etc.
Bij de boeren heeft het terroristische kenmerken.
Dat is van geheel andere orde.
Ik vind die XR lui ook idioten, maar vind ik van een geheel andere orde.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:03 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Het is heel gepast maar dat komt waarschijnlijk omdat ik principieel ben in mijn standpunt dat willekeurige mensen treiteren geen demonstreren is. Klaarblijkelijk zie jij dat anders en ligt de grens natuurlijk strak om wat jouw vriendjes allemaal doen.
Normaal zou ik zeggen wat kort door de bocht.. maar in dit geval.quote:
Dan zou ik maar even de wiki pagina van terrorisme lezen. Het klopt precies wat ik zeg en wat ik al eerder zei, waterbombardement, de lat erover en materieel inbeslagnemen sta ik 100% achter.quote:
Wat is dan het probleem als we het met elkaar eens zijn dat demonstraties er puur op gericht om willekeurige mensen te irriteren altijd fout is. Je had mij ook gewoon direct gelijk kunnen geven, bespaart tijd.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:09 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ik vind die XR lui ook idioten, maar vind ik van een geheel andere orde.
Neen. Als gezegd wordt dat het gedoogd wordt dan kun je achteraf niet klagen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 19:27 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ehh. De boeren zijn verantwoordelijk.
Haha.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:21 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Neen. Als gezegd wordt dat het gedoogd wordt dan kun je achteraf niet klagen.
Vraag dat aan de zzp'ers die hielpen bij Toeslagen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:21 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Neen. Als gezegd wordt dat het gedoogd wordt dan kun je achteraf niet klagen.
Asbest fikt nietquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:42 schreef mcmlxiv het volgende:
Asbest en ander gevaarlijk afval met strobalen en tractorbanden op de snelweg in de fik steken, bewust gevaarlijke situaties creëren, zoals altijd worden bij de terroristische acties van extreemrechtse bewegingen als FDF acties van dom-linkse bewegingen als XR gebruikt om vooral het geweld van de eigen beweging te normaliseren.
Het is als 20 september vorig jaar, zet wat van deze "heel normale Nederlanders met gezond verstand" bij elkaar en de haat, het geweld is nauwelijks meer te beteugelen.
Klopt, dat wordt een mooie verzameling zwaar schadelijk afval waar mensen longziekten van krijgen. Lief he die "demonstrerende" boeren.quote:
Het versplintert en wordt door het vuur en de wind kilometers verspreidt. Laat die terreurboeren daar maar eens flink aan snuivenquote:
maakt dat uit? asbest is sowesio een spook materiaal maar als je het gaat zagen of breken dan kan je je lol op ja.quote:
Smells like victory!quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:53 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Het versplintert en wordt door het vuur en de wind kilometers verspreidt. Laat die terreurboeren daar maar eens flink aan snuiven
quote:De boeren die vrijdag met hun tractoren over de A59 naar Den Bosch reden, werden daarbij begeleid door de politie. Dat zegt Sjaak Wijnen uit Wanroij, die als laatste tractor in de stoet reed. "We werden begeleid door de politie naar Uden en zo de A50 op via Paalgraven naar de A59."
Volgens Wijnen kwamen de tractoren samen in Wanroij. Van daaruit reed de groep richting Den Bosch voor de demonstratie. Er reden volgens hem een politieauto en twee politiemotoren mee. "We hebben toestemming om over de grote weg te rijden. Dat was ook de insteek van de politie: zo snel mogelijk daar komen."
Politie begeleidde de stoet
De tractoren reden volgens Wijnen met zwaailichten aan. Hij zegt dat de boeren vaker met dergelijke protestacties meerijden en zich aan de aanwijzingen van de politie houden. "Ik heb al zo vaak meegereden. We luisteren altijd naar wat de politie wil."
Wijnen reed als laatste tractor in de stoet. Het ongeluk gebeurde enkele kilometers terug, in de staart van de file. Toen hij uitstapte bij het provinciehuis in Den Bosch voor de demonstratie, hoorde hij van het ongeluk.
"Ik vind het verschrikkelijk dat het ongeluk is gebeurd", zegt hij. Volgens Wijnen reden de tractoren niet hard. "We reden niet snel. Het is allemaal file."
Hij vindt niet dat de boeren of de politie iets verkeerd hebben gedaan. "We hebben niks verkeerd gedaan. En de politie ook niet. Die heeft ons goed begeleid."
Schuldvraag nog onderzocht
Wijnen baalt er enorm van dat op verschillende plekken de schuld van het ongeluk in de schoenen van de boeren wordt geschoven. Hij vermoedt zelf dat de andere betrokken auto te hard heeft gereden: "Als je kijkt hoe de auto's in elkaar zitten, dan moet die laatste auto heel hard gereden hebben."
De politie onderzoekt nog hoe het ongeluk precies heeft kunnen gebeuren; de exacte toedracht staat dus nog niet vast.
'Verschrikkelijk wat daar is gebeurd'
Volgens Wijnen was binnendoor rijden ook niet per se veiliger geweest. "We hadden ook de dorpen in kunnen rijden. Als daar een fietser oversteekt, is dat ook heel gevaarlijk."
Wijnen heeft een rundveebedrijf en loonbedrijf in Wanroij. Hij benadrukt dat de boeren er volgens hem alles aan deden om veilig naar Den Bosch te komen. "We doen alles om op een goede manier daar te komen. Het is verschrikkelijk wat er is gebeurd."
Ze staan er nou niet bepaald om bekend dat ze de hand wel eens in eigen boezem steken, die boeren. Manmanman.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:59 schreef maily het volgende:
Boer Sjaak reed met tractor over snelweg; we werden door politie begeleid
[..]
Staat er toch echt :quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:59 schreef maily het volgende:
Boer Sjaak reed met tractor over snelweg; we werden door politie begeleid
[..]
Tractoren zin tenminste nog voertuigen die in beweging, georganiseerd, met politiebegeleiding en in een stoet heel duidelijk en zichtbaar over de snelweg rijden. XR terroristen staan of zitten als voetgangertje/kneuzen die het zijn stil op een snelweg zonder enige goedkeuring of begeleiding met alle gevaarlijke scenario’s van dien.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:57 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Tractoren op de snelweg hebben we al decennia mee te maken dat er niet wordt ingegrepen. Totaal ongepast om XR hier in te betrekken want die zijn vrij gemakkelijk aan te houden. Heb ik het nog niet eens over intimidatie met groot materieel, brandstichting etc. Bij de boeren heeft het terroristische kenmerken. Dat is van geheel andere orde.
Er was in ieder geval vandaag geen sprake van politiebegeleiding.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:25 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Tractoren zin tenminste nog voertuigen die in beweging, georganiseerd, met politiebegeleiding en in een stoet heel duidelijk en zichtbaar over de snelweg rijden. XR terroristen staan of zitten als voetgangertje/kneuzen die het zijn stil op een snelweg zonder enige goedkeuring of begeleiding met alle gevaarlijke scenario’s van dien.
Jij bent echt een grote zwetser man.
Bron? Ik reed er namelijk in tegengestelde richting langs en heb wedegelijk politie gezien ervoor en erachter. Kan een momentopname zijn. Ze gingen op dat moment over die grote brug.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:32 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er was in ieder geval vandaag geen sprake van politiebegeleiding.
Wat maakt XR terroristen? Mag je me even uitleggen. Je kent de definitie niet eens.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:25 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Tractoren zin tenminste nog voertuigen die in beweging, georganiseerd, met politiebegeleiding en in een stoet heel duidelijk en zichtbaar over de snelweg rijden. XR terroristen staan of zitten als voetgangertje/kneuzen die het zijn stil op een snelweg zonder enige goedkeuring of begeleiding met alle gevaarlijke scenario’s van dien.
Jij bent echt een grote zwetser man.
In mijn ogen als ze genoeg last veroorzaken. Dus de trekkerboefjes en de UVA slopers en overige snelwegzitters kunnen w.m.b. in hetzelfde nablijfklasje blijven.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:39 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Wat maakt XR terroristen? Mag je me even uitleggen. Je kent de definitie niet eens.
https://nos.nl/artikel/26(...)litie-niet-altijd-inquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:36 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Bron? Ik reed er namelijk in tegengestelde richting langs en heb wedegelijk politie gezien ervoor en erachter. Kan een momentopname zijn. Ze gingen op dat moment over die grote brug.
Er is dus geprobeerd ze te weren van de snelwegen, maar dat is niet gelukt.quote:Afweging
De politie Oost-Brabant meldt dat zowel 's ochtends als 's middags is geprobeerd om tractoren van de snelweg te weren. Dat dit niet lukte zou te wijten zijn aan de diverse aanrijroutes en verschillende op- en afritten die werden gebruikt. "Gelet op de massale toestroom die relatief veilig verliep, is besloten te gedogen dat tractoren op de snelweg reden."
Volgens het OM zijn demonstraties vaak "op het snijvlak van openbare orde en strafrecht". Daarom wordt per situatie door de lokale driehoek (burgemeester, OM en politie) gekeken hoe er wordt opgetreden.
"Het is dus niet zo dat per definitie niet kan en zal worden opgetreden, maar dit zal zich moeten verhouden tot onder meer het demonstratierecht en het belang van de openbare orde", aldus een woordvoerder van het OM. "Dat is een afweging die telkens weer door het lokaal bevoegd gezag gemaakt moet worden."
Op een aantal locaties in de regio lukte het echter niet om tijdig te overleggen met de lokale driehoek, meldt de politiewoordvoerder. "Dat was niet werkbaar en haalbaar, gelet op de omvang en snelheid waarmee de tractoren via diverse (snel)wegen naar het provinciehuis reden."
quote:Het OM, de politie en ook de gemeente Den Bosch benadrukken dat het de verantwoordelijkheid van de tractorbestuurders is om geen overtredingen te begaan, zoals het rijden op de snelweg. Doen zij dat wel, dan kunnen ze bijvoorbeeld een boete krijgen.
Tja je moet ze niet weren maar zodra ze een overtreding begaan uit de trekker sleuren en in de boeien slaanquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:43 schreef miss_sly het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/26(...)litie-niet-altijd-in
[..]
Er is dus geprobeerd ze te weren van de snelwegen, maar dat is niet gelukt.
Tevens:
[..]
Oke. Dus toch een momentopname waar ik politie zag. Maak verder ook niet uit, goed zichtbare motorvoertuigen in beweging op de weg is nog altijd beter dan mensen die random op de weg gaan zitten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:43 schreef miss_sly het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/26(...)litie-niet-altijd-in
[..]
Er is dus geprobeerd ze te weren van de snelwegen, maar dat is niet gelukt.
Tevens:
[..]
1: hoe weet je dat de het overgrote deel van de mensen die nu schande spreken van de boeren dat niet ook deden bij de weg blokkades van XR?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:48 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is inderdaad opmerkelijk om te zien dat je nu mensen hebt die, na tijdenlang Extinction Rebellion verdedigen, nu ineens een probleem maken van het bezetten van of demonstreren op een snelweg. Hypocrieter ga je het niet krijgen.
Je kunt het natuurlijk ook gewoon unaniem afkeuren: niemand zou de snelweg als plek voor demonstratie moeten gebruiken, het is gewoon te gevaarlijk.
De Utrechtsebaan is het westelijke uiteinde van de snelweg A12 in Den Haag.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:49 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
1: hoe weet je dat de het overgrote deel van de mensen die nu schande spreken van de boeren dat niet ook deden bij de weg blokkades van XR?
2: de meeste wegblokkades van XR vonden plaats op de Utrechtsebaan in Den Haag. Hoewel daar borden met de aanduiding "A12" staan, is het geen snelweg. Maar een stadsontsluitingsweg met maximumsnelheid van 70km/u. De weg is wel verboden voor voetgangers en voertuigen die tot het "langzaam verkeer" behoren, zoals tractoren, fietsen en bromfietsen.
3: De Utrechtsebaan hangt vol matrixborden die voor een tijdige waarschuwing zorgen voor files. Het deel van de A59 waar vandaag het ongeval gebeurt is, kent geen systeem voor file waarschuwingen.
Kijk nou zeg... meerderen hebben het al in de gatenquote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:25 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Tractoren zin tenminste nog voertuigen die in beweging, georganiseerd, met politiebegeleiding en in een stoet heel duidelijk en zichtbaar over de snelweg rijden. XR terroristen staan of zitten als voetgangertje/kneuzen die het zijn stil op een snelweg zonder enige goedkeuring of begeleiding met alle gevaarlijke scenario’s van dien.
Jij bent echt een grote zwetser man.
Die zijn nog wel het ergste. Die verwacht en zie je niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:49 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Oke. Dus toch een momentopname waar ik politie zag. Maak verder ook niet uit, goed zichtbare motorvoertuigen in beweging op de weg is nog altijd beter dan mensen die random op de weg gaan zitten.
Ik zit ook wel eens achter een tractor, een file of een mongool die met een aanhangertje met 70 op de snelweg rijdt.
quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 21:59 schreef maily het volgende:
Boer Sjaak reed met tractor over snelweg; we werden door politie begeleid
[..]
Boer Sjaak en zijn vriendjes hadden natuurlijk ook een paar autobussen kunnen huren om sneller en veilig naar Den Bosch te gaan.quote:Hij benadrukt dat de boeren er volgens hem alles aan deden om veilig naar Den Bosch te komen. "We doen alles om op een goede manier daar te komen. Het is verschrikkelijk wat er is gebeurd."
Dat "goed zichtbare" slaat natuurlijk nergens op. Het ongeluk gebeurde doordat er plotseling files ontstonden op onverwachte plekken. Voor die slachtoffers was het dus blijkbaar niet zo goed zichtbaar.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:49 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Oke. Dus toch een momentopname waar ik politie zag. Maak verder ook niet uit, goed zichtbare motorvoertuigen in beweging op de weg is nog altijd beter dan mensen die random op de weg gaan zitten.
Ik zit ook wel eens achter een tractor, een file of een mongool die met een aanhangertje met 70 op de snelweg rijdt.
Of die arme boer Sjaak had in zn Volvo XC90 kunnen stappen en daarmee naar Den Bosch kunnen rijden.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 00:43 schreef OllieA het volgende:
[..]
[..]
Boer Sjaak en zijn vriendjes hadden natuurlijk ook een paar autobussen kunnen huren om sneller en veilig naar Den Bosch te gaan.
Ik weet waar de Utrechtsebaan ligt. Alles vanaf het spoorviaduct t/m Malieveld is geen snelweg.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 00:12 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
De Utrechtsebaan is het westelijke uiteinde van de snelweg A12 in Den Haag.
En na dit ongeluk en oproepen van diverse partijen om op de terugweg de snelweg toch maar te vermijden, gingen grote groepen alsnog de snelweg op.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 00:43 schreef OllieA het volgende:
[..]
[..]
Boer Sjaak en zijn vriendjes hadden natuurlijk ook een paar autobussen kunnen huren om sneller en veilig naar Den Bosch te gaan.
Als je daar niet mee weet te dealen in het verkeer moet je je rijbewijs inleveren.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 01:09 schreef Middelpunt het volgende:
Dat "goed zichtbare" slaat natuurlijk nergens op. Het ongeluk gebeurde doordat er plotseling files ontstonden op onverwachte plekken. Voor die slachtoffers was het dus blijkbaar niet zo goed zichtbaar.
Stoer om dat zo te zeggen. Maar feit is nu eenmaal daar het risico vergroot wordt. Er rijden nu eenmaal mensen op e snelweg en die hebben de eigenschap dat ze wel eens fouten maken. Doordat er nu op onverwachte plekken files worden veroorzaakt, verhoog je de kans op nare ongelukken. Waarschijnlijk zijn die slachtoffers ook niet (alleen) degene die er achterop is geklapt. Dan kan je wel stoer roepen dat ze hun rijbewijs in moeten leveren, maar daar hebben die slachtoffers niks meer aan.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 08:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als je daar niet mee weet te dealen in het verkeer moet je je rijbewijs inleveren.
onverwachte plekken ?quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 11:40 schreef Middelpunt het volgende:
[..]
Stoer om dat zo te zeggen. Maar feit is nu eenmaal daar het risico vergroot wordt. Er rijden nu eenmaal mensen op e snelweg en die hebben de eigenschap dat ze wel eens fouten maken. Doordat er nu op onverwachte plekken files worden veroorzaakt, verhoog je de kans op nare ongelukken. Waarschijnlijk zijn die slachtoffers ook niet (alleen) degene die er achterop is geklapt. Dan kan je wel stoer roepen dat ze hun rijbewijs in moeten leveren, maar daar hebben die slachtoffers niks meer aan.
Er zijn geen matrixborden daar.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 11:55 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
onverwachte plekken ?
Files kunnen overal ontstaan.
Ze worden zelfs op borden boven de weg aangegeven en ruim van tevoren zie waarschuwing borden
zachter rijden - 90-70-50 tot stapvoets.
https://www.omroepbrabant(...)renprotest-niet-fairquote:Het is "niet fair" om direct een verband te leggen tussen actievoerende boeren in Den Bosch en het dodelijke ongeluk op de A59, zegt vicevoorzitter Jos Ubels van de actiegroep Farmers Defence Force (FDF).
Geschreven door
Ron Vorstermans
"We zijn er altijd voor dat het veilig en netjes verloopt, voor boeren en burgers. Maar op dit moment wordt een rechtstreeks verband getrokken tussen het protest in Den Bosch en het ongeluk", zegt Ubels. "Ik wil opkomen voor actievoerders, door te zeggen dat het niet fair is hun nu de schuld te geven."
Ongeluk gebeurde in staart van file
Vrijdag overleden twee mensen bij een ongeluk op de A59. Dat gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die op de snelweg naar Den Bosch reden.
Ubels stelt dat kop-staartbotsingen ontstaan als automobilisten niet opletten, en dat het niet relevant is waardoor die file is ontstaan.
FDF gaat geen extra oproep doen om snelwegen te mijden met tractoren, zegt Ubels desgevraagd. In gedragscodes op de FDF-site voor eerdere protesten is te zien dat de organisatie leden oproept niet de snelweg op te gaan.
Volgens Ubels overlegt FDF bij acties ook met de autoriteiten over de veiligheid.
Alle verhalen over de boerenprotesten vind je op onze dossierpagina.
Diep triest maar wel in de lijn der verwachting. Zelfreflectie zit niet in het repertoire.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:00 schreef Gretzl het volgende:
Wat een leipo. Zeg dan niets vice-voorzitter...
Jos begrijpt niet hoeveel extra ongelukken er zouden gebeuren wanneer het wettelijk toegestaan is voor tractoren (of andere voertuigen met zo'n lage snelheid) om op de snelweg te rijden...
Gisteren was het helemaal bloedlink omdat er een groot snelheidsverschil ontstond tussen voertuigen op de linker- en rechterbaan. De tractoren zouden immers alleen rechts rijden. Zulke snelheidsverschillen geven - zeker op stukken snelweg zonder matrixborden - heel vervelende, plotselinge files.
[..]
https://www.omroepbrabant(...)renprotest-niet-fair
Toch heeft hij hier wat mij betreft wel gewoon gelijk hoor. Of geef je bij andere file-ongevallen ook de schuld aan de veroorzaker van die file, zoals Rijkswaterstaat of loslopende koeien bijvoorbeeld? Of de weginrichting, waardoor er een file op de rijstrook voor een afrit is bij grote drukte?quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:00 schreef Gretzl het volgende:
Wat een leipo. Zeg dan niets vice-voorzitter...
Jos begrijpt niet hoeveel extra ongelukken er zouden gebeuren wanneer het wettelijk toegestaan is voor tractoren (of andere voertuigen met zo'n lage snelheid) om op de snelweg te rijden...
Gisteren was het helemaal bloedlink omdat er een groot snelheidsverschil ontstond tussen voertuigen op de linker- en rechterbaan. De tractoren zouden immers alleen rechts rijden. Zulke snelheidsverschillen geven - zeker op stukken snelweg zonder matrixborden - heel vervelende, plotselinge files. Waardoor je niet zelden een noodstop moet maken om een aanrijding te voorkomen. In de praktijk lukt het niet elke automobilist om daar goed op te reagren.
[..]
https://www.omroepbrabant(...)renprotest-niet-fair
Tip. Misschien moet je eens wat minder projecteren en leren hoe je een inhoudelijke discussie voert, i.p.v. te strooien met ad hominems en suffe oneliners. Dan wordt het een stuk gezelliger hier.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:26 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Bekende framing-tactiek, de werkelijkheid omdraaien.
[..]
Mij uitmaken voor communist haha. Laat je nakijken ajb.
Nee, natuurlijk moet je daarop letten, alleen haar argument was wwt gemankeerd. Sterker nog, als je dat als voldongen feit aanneemt ('ik word wel gewaarshuwd door matrixborden ') let je mogelijk juist minder op.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:41 schreef AchJa het volgende:
[..]
Oh, dan hoef je niet meer op het verkeer te letten dus, goed dat ik het weet...
Je bedoelt de vergelijking tussen vreedzaam maar ergerlijk demonstreren en "demonstreren" door hooibalen, oude tractorbanden, smerig afval en asbest op een hoop in de fik te steken en barricades opwerpen van afval om autos te laten verongelukken?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 23:25 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Tractoren zin tenminste nog voertuigen die in beweging, georganiseerd, met politiebegeleiding en in een stoet heel duidelijk en zichtbaar over de snelweg rijden. XR terroristen staan of zitten als voetgangertje/kneuzen die het zijn stil op een snelweg zonder enige goedkeuring of begeleiding met alle gevaarlijke scenario’s van dien.
Jij bent echt een grote zwetser man.
Niks "stoers" aan. Dit is iig al sinds de RVV van 1966 geregeld...quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 11:40 schreef Middelpunt het volgende:
Stoer om dat zo te zeggen. Maar feit is nu eenmaal daar het risico vergroot wordt. Er rijden nu eenmaal mensen op e snelweg en die hebben de eigenschap dat ze wel eens fouten maken. Doordat er nu op onverwachte plekken files worden veroorzaakt, verhoog je de kans op nare ongelukken. Waarschijnlijk zijn die slachtoffers ook niet (alleen) degene die er achterop is geklapt. Dan kan je wel stoer roepen dat ze hun rijbewijs in moeten leveren, maar daar hebben die slachtoffers niks meer aan.
En daar is verder niks aan veranderd:quote:Hij moet in staat zijn zijn voertuig tot stilstand te brengen binnen de afstand waarover hij de weg kan overzien en waarover deze vrij is.
Kortom, als je een file niet ziet aankomen, zeker tegenwoordig met de max van 100 km/h overdag, dan heb je niks op de weg te zoeken, simpel zat.quote:De hoofdregel: de achteroprijder is aansprakelijk
In de meeste gevallen is de achteroprijdende partij aansprakelijk voor de schade. Dit is gebaseerd op artikel 19 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990). Hierin staat dat een bestuurder het volgende:
“De bestuurder moet in staat zijn zijn voertuig tot stilstand te brengen binnen de afstand waarover hij de weg kan overzien en waarover deze vrij is.”
lol. De boel verdraaien en mij proberen te framen. Gaan we niets mee doen die tip van jou.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:42 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Tip. Misschien moet je eens wat minder projecteren en leren hoe je een inhoudelijke discussie voert, i.p.v. te strooien met ad hominems en suffe oneliners. Dan wordt het een stuk gezelliger hier.
Premium, maar daar weten jullie wel mee te dealen gok ik.quote:Dodelijk ongeluk bij boerenprotest was te voorkomen, zegt advocaat: ‘Dit is omgekeerde wereld’
Boos worden op de boeren die vrijdag opnieuw snelwegen blokkeerden? Niet doen, zegt de bekende strafrechtadvocaat Willem Jebbink. Want het zijn volgens hem de autoriteiten die hebben gefaald. „De politie had beter moeten faciliteren.”
Het standpunt komt wellicht uit onverwachte hoek. Jebbink treedt regelmatig op voor activisten van Extinction Rebellion. In zijn hele carrière stond hij ooit één protestboer bij. „Met goed gevolg.”
Niet opletten is een aanname. Het kan soms zo plotseling gebeuren dat een ongeval echt onoverkomelijk is. Als iedereen (of veel) automobilisten opeens vol op de rem moeten krijg je gewoon een harmonica effect. En dan kan het soms zo zijn dat je gewoon goed oplet en snel op de rem trapt maar die ene seconde toch te laat is.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:17 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Toch heeft hij hier wat mij betreft wel gewoon gelijk hoor. Of geef je bij andere file-ongevallen ook de schuld aan de veroorzaker van die file, zoals Rijkswaterstaat of loslopende koeien bijvoorbeeld? Of de weginrichting, waardoor er een file op de rijstrook voor een afrit is bij grote drukte?
Nee, hier heeft gewoon iemand niet op zitten letten en die heeft 2 doden en 6 gewonden op z'n geweten. Dat kan je niemand anders aanrekenen.
Typisch.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 13:03 schreef AchJa het volgende:
Enne, bijna overal zie je vergelijkbare foto's als deze voorbijkomen... De dikke BMW die er met weet ik hoeveel kilometer per uur vol ingeklapt is (en dus de schuldige) daar moet je weer om zoeken...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Toch niet mee eens. Je moet gewoon altijd kunnen stoppen. Aan de foto te zien is dit met een behoorlijke snelheid gegaan, niet wat er gebeurt als beide auto’s tegelijk reageren op wat er plotseling gebeurt. In dat geval zou er wat blikschade zijn, dit heeft er alle schijn van dat de auto van de slachtoffers stil stond en de BMW er met hoge snelheid op is geklapt. Recht erin, dus ook geen poging om uit te wijken. Het is een aanname ja, maar eentje die ik met vertrouwen doe afgaande op de foto’s.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 13:38 schreef alopio het volgende:
[..]
Niet opletten is een aanname. Het kan soms zo plotseling gebeuren dat een ongeval echt onoverkomelijk is. Als iedereen (of veel) automobilisten opeens vol op de rem moeten krijg je gewoon een harmonica effect. En dan kan het soms zo zijn dat je gewoon goed oplet en snel op de rem trapt maar die ene seconde toch te laat is.
Je moet gewoon opletten en afstand houden. Dan was dit niet gebeurd. Ik zeg dat het 100% schuld van de bestuurder van die BMW was, die boeren hebben hier geen enkel aandeel in.quote:Rijkswaterstaat doet niet voor niks pijlen en matrixborden aan. En koeien is iets onverwachts, niet bewust gedaan. Je moet gewoon niet met een tractor de snelweg op. Ik zeg niet dat het de schuld van die boeren is, maar ze zijn wel deels verantwoordelijk
Ik zie geen remsporen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:01 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Toch niet mee eens. Je moet gewoon altijd kunnen stoppen. Aan de foto te zien is dit met een behoorlijke snelheid gegaan, niet wat er gebeurt als beide auto’s tegelijk reageren op wat er plotseling gebeurt. In dat geval zou er wat blikschade zijn, dit heeft er alle schijn van dat de auto van de slachtoffers stil stond en de BMW er met hoge snelheid op is geklapt. Recht erin, dus ook geen poging om uit te wijken. Het is een aanname ja, maar eentje die ik met vertrouwen doe afgaande op de foto’s.
[..]
Je moet gewoon opletten en afstand houden. Dan was dit niet gebeurd. Ik zeg dat het 100% schuld van de bestuurder van die BMW was, die boeren hebben hier geen enkel aandeel in.
Ik heb em net in het XR topic gezet ook.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:49 schreef Regilio_ het volgende:
[ x ]
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ergens verbaast het me ook totaal niet. Complete schijt aan de hele wereld.
quote:Een woordvoerder zegt dat er „best wel over nagedacht” is of ze de demonstratie door wilden laten gaan na het dodelijke ongeval van vrijdag op de A59 bij Heesch. Dat ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die via de snelweg onderweg waren naar Den Bosch. „Maar de klimaatcrisis is te belangrijk.”
Moest ff zoeken naar dat topic want heb de huidige TS van die reeks op de block, maar goed stukje uit de T.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:50 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Ik heb em net in het XR topic gezet ook.
Vooral dit.
[..]
Blijkbaar moet er ook daar eerst een dode vallen...quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:49 schreef Regilio_ het volgende:
[ x ]
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ergens verbaast het me ook totaal niet. Complete schijt aan de hele wereld.
quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:53 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Moest ff zoeken naar dat topic want heb de huidige TS van die reeks op de block, maar goed stukje uit de T.
Helaas ook weer precies de hersenkronkel die ik al vermoedde om dit te rechtvaardigen.
Wonderbaarlijk.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:53 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Blijkbaar moet er ook daar eerst een dode vallen...
Gewoon geen enkele blokkade meer tolereren.
Van niemand.
Doe je dat toch, dan krijg je voor mijn part een knuppel in je nek, of pepperspray of een taser om je bakkes.
quote:Bij de blokkades van de toegangswegen klonk een hoop getoeter van auto’s en diverse automobilisten reden over de stoep en middenberm of tegen het verkeer in om de blokkade te omzeilen. Rond 14.15 uur heeft het grootste deel van de groep zich verplaatst naar de Boslaan, waar ze net voor de tunnelbak worden tegengehouden door de politie. Daar hebben ze diverse spandoeken uitgerold.
Hoe mooi zou het zijn dat op de snelweg rijdende boeren ook eens structureel worden tegengehouden. Of dat zowel de XR-ers en de boeren gewoon niet meer de snelweg opgaan.quote:
Gewoon helemaal niemand op de snelweg die daar niet hoort, wat hun beweegreden ook is.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 15:10 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Hoe mooi zou het zijn dat op de snelweg rijdende boeren ook eens structureel worden tegengehouden. Of dat zowel de XR-ers en de boeren gewoon niet meer de snelweg opgaan.
Dat lukt de politie niet. Vraag me niet wat de politie dan wel kan.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 15:10 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Hoe mooi zou het zijn dat op de snelweg rijdende boeren ook eens structureel worden tegengehouden. Of dat zowel de XR-ers en de boeren gewoon niet meer de snelweg opgaan.
Er zit ook pas 25 jaar ABS op auto'squote:
ABS zit er al wat langer op dan 20 jaar. In de jaren '70 uitgevonden door FIAT, in de jaren '80 zat het al standaard op alle Mercedessen en BMW's, en in de jaren 90 werd het gemeengoed.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 18:46 schreef Filosoofert het volgende:
Er zit ook pas 25 jaar ABS op auto's![]()
(Je gaat dus geen duidelijke remsporen zien)
Zou eerder AEB verwachten bij deze BMW maar waarom die niet ingegrepen zou hebben is dan de vraag.
Verder durf ik mijn rechter bal te verwedden dat de remweg van die (nieuwere) BMW korter is dan die van de (oudere) Opel (2010ish?)
Ok.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 18:46 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Er zit ook pas 25 jaar ABS op auto's![]()
(Je gaat dus geen duidelijke remsporen zien)
Zou eerder AEB verwachten bij deze BMW maar waarom die niet ingegrepen zou hebben is dan de vraag.
Verder durf ik mijn rechter bal te verwedden dat de remweg van die (nieuwere) BMW korter is dan die van de (oudere) Opel (2010ish?)
Ehhhh..... Nee, nee en nee.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 19:48 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
ABS zit er al wat langer op dan 20 jaar. In de jaren '70 uitgevonden door FIAT, in de jaren '80 zat het al standaard op alle Mercedessen en BMW's, en in de jaren 90 werd het gemeengoed.
De remmen van de BMW zullen ongetwijfeld beter zijn, alleen weegt dat Opeltje geen 2500 kilo. En hoe meer massa, hoe langer de remweg...
quote:
quote:The modern ABS system was invented in 1971 by Mario Palazzetti (known as 'Mister ABS') in the Fiat Research Center and has become standard in almost every car. The system was called Antiskid and the patent was sold to Bosch who named it ABS.[12]
Since 1987 ABS has been standard equipment on all Mercedes-Benz automobiles.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-lock_braking_system
Moderne ABS, akkoord. Maar uit hetzelfde artikel:quote:
Ja, dat klopt, het principe van ABS is al veel langer bekend. Maar we hebben het toch over de huidige vorm en hoe het in auto's wordt toegepast?quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 20:24 schreef SimonB. het volgende:
Moderne ABS, akkoord. Maar uit hetzelfde artikel:
"A fully-mechanical system saw limited automobile use in the 1960s in the Ferguson P99 racing car, the Jensen FF, and the experimental all-wheel drive Ford Zodiac, but saw no further use; the system proved expensive and unreliable."
En al veel eerder op vliegtuigen onder andere.
Bij Mercedes dus vanaf 1987, van 1980 tot 1986 dus niet, wat de tekst wel min of meer suggereert. En BMW lees ik helemaal niet terug, maar ik heb het artikel dan ook maar vluchtig gescand.
Das een fabel die vrachtwagenchauffeurs je graag vertellen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 19:48 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
De remmen van de BMW zullen ongetwijfeld beter zijn, alleen weegt dat Opeltje geen 2500 kilo. En hoe meer massa, hoe langer de remweg...
Sorry, ik heb geen vrachtwagenchauffeurs in mijn vrienden- en kennissenkringquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 20:43 schreef Ivo1985 het volgende:
Das een fabel die vrachtwagenchauffeurs je graag vertellen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 20:43 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Das een fabel die vrachtwagenchauffeurs je graag vertellen.
Meer massa = meer wrijvingsweerstand tussen wegdek en band. Als de remmen sterk genoeg zijn, alle wielen geremd zijn en banden van op de verschillende voertuigen van gelijke kwaliteit, speelt het gewicht geen rol.
Bij moderne auto's en vrachtwagens die normaal onderhouden worden zijn de remmen sterk genoeg. Verschillen in remweg komen doordat banden van verschillende voertuigen van verschillende rubber samenstellingen zijn. En daardoor er onderling iets verschil is in de wrijvingscoëfficiënt.
Meer massa = meer wrijvingsweerstand tussen wegdek en band. Als de remmen sterk genoeg zijn, alle wielen geremd zijn en banden van op de verschillende voertuigen van gelijke kwaliteit, speelt het gewicht geen rol.
Bij moderne auto's en vrachtwagens die normaal onderhouden worden zijn de remmen sterk genoeg. Verschillen in remweg komen doordat banden van verschillende voertuigen van verschillende rubber samenstellingen zijn. En daardoor er onderling iets verschil is in de wrijvingscoëfficiënt.
Heb je weer iemand verzonnen om boos op te worden?quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 21:24 schreef mcmlxiv het volgende:
Maar waarom mag XR nou niet snelwegen bezetten beste extremistische boeren vrienden? Jullie waren het toch helemaal eens dat de boeren acties op geen enkele manier onderdeel van de oorzaak zijn? Dat de lieve boertjes hun handjes in onschuld kunnen wassen?
Volop XR demonstraties dus! Sluit maar af die snelwegen, het levert geen gevaar op
Sorry, ik heb geen vrachtwagenchauffeurs in mijn vrienden- en kennissenkringquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 21:13 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Das een fabel die vrachtwagenchauffeurs je graag vertellen.
Meer massa = meer wrijvingsweerstand tussen wegdek en band. Als de remmen sterk genoeg zijn, alle wielen geremd zijn en banden van op de verschillende voertuigen van gelijke kwaliteit, speelt het gewicht geen rol.
Bij moderne auto's en vrachtwagens die normaal onderhouden worden zijn de remmen sterk genoeg. Verschillen in remweg komen doordat banden van verschillende voertuigen van verschillende rubber samenstellingen zijn. En daardoor er onderling iets verschil is in de wrijvingscoëfficiënt.
Eind jaren 90 zie ik als 25 jaar, wilde het bewust niet overdrijvenquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 19:48 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
ABS zit er al wat langer op dan 20 jaar. In de jaren '70 uitgevonden door FIAT, in de jaren '80 zat het al standaard op alle Mercedessen en BMW's, en in de jaren 90 werd het gemeengoed.
De remmen van de BMW zullen ongetwijfeld beter zijn, alleen weegt dat Opeltje geen 2500 kilo. En hoe meer massa, hoe langer de remweg...
Terreurboeren, bedankt hoor.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 17:18 schreef maily het volgende:
Het ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die naar het provinciehuis in Den Bosch reden.
Het is nu wachten tot iemand zijn auto dwars door een XR demonstratie rijd omdat de bestuurder genoeg heeft van dit gedoe.quote:Op zondag 16 augustus 2026 07:24 schreef Seeburg54 het volgende:
Heel zwart wit, maar als er geen boerenprotest was geweest, dan zou dit ongeluk vrijwel zeker niet zijn gebeurd.
De overheid is ook zo slap bezig, de snelweg is geen plek voor protest. Handhaaf en geef een duidelijk signaal. XR na waarschuwing van de snelweg knuppelen, en zorg dat de boeren hun trekker oorlogsmateriaal in het vervolg thuis laten bij protesten. Trekkers horen op het land te werken, en hoor je niet in te zetten als protest materiaal.
Al met al heeft alle onvrede in het land de overhand, dat is ook niet zonder reden. De lieden in Den Haag die Nederland door moeilijke tijden zouden moeten loodsen beginnen steeds meer de oorzaak te worden van de moeilijkheden. We worden in Nederland steeds meer de dupe van het falen van de overheid. Vanuit Den Haag een hoop bla bla, maar het vertrouwen in de overheid is door hun eigen toedoen slecht. We moeten maar wennen aan onrust en onvrede, want het einde is nog lang niet in zicht.
Het zou me inderdaad niks verbazen als er een keer iemand dwars door zo'n club XR dwazen heen stuitert.quote:Op zondag 16 augustus 2026 07:36 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Het is nu wachten tot iemand zijn auto dwars door een XR demonstratie rijd omdat de bestuurder genoeg heeft van dit gedoe.
Het verbaast me eerlijk gezegd dat dit niet al lang is gebeurd. En die PVV-er telt niet.quote:Op zondag 16 augustus 2026 07:43 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Het zou me inderdaad niks verbazen als er een keer iemand dwars door zo'n club XR dwazen heen stuitert.
Het lijkt me niet meer dan normaal dat je niet bewust over mensen heen gaat rijden.quote:Op zondag 16 augustus 2026 08:01 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Het verbaast me eerlijk gezegd dat dit niet al lang is gebeurd. En die PVV-er telt niet.
Lijkt er toch flink wat beschaving te zitten bij menig automobilist.
Joh.quote:Op zondag 16 augustus 2026 08:43 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Het lijkt me niet meer dan normaal dat je niet bewust over mensen heen gaat rijden.
We hebben toch al meermaals dronken/boze/verwardeonbegrepen automobilisten gehad die bij evenementen en dergelijke op publiek zijn ingereden, dat dit tot dusverre niet ook eens bij protesten is gebeurd lijkt me vooral een gelukkig toeval. Zo iemand als de BMW-rijder die nu dan in een door boeren veroorzaakte file deze twee mensen heeft doodgereden, had natuurlijk net zo goed voor chaos kunnen zorgen in een met auto's door XR opzettelijk veroorzaakte file.quote:Op zondag 16 augustus 2026 08:46 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Joh.
Er hoeft echter maar 1 gek tussen te zitten natuurlijk.
Walgelijk dat Rob Jetten dit gepolitiseerd heeft.quote:
Ja Wendy is een beetje emotioneel. Begrijpelijk natuurlijk, maar uit emotie een mening geven zijn geen feiten.quote:
Waarom precies?quote:
Er gaan zelfs geruchten dat het een wagen was van DSI.quote:
Jouw posts zijn ook geen feiten, en toch ga je door met je beschuldigingen. En dan Wendy emotioneel noemenquote:Op zondag 16 augustus 2026 14:04 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja Wendy is een beetje emotioneel. Begrijpelijk natuurlijk, maar uit emotie een mening geven zijn geen feiten.
Feit is dat die boeren met hun kut slowpoke tractortjes een file hebben veroorzaakt, en dan krijg je levensgevaarlijke situaties.
Dan hadden ze zeker het kenteken geblurd.quote:Op zondag 16 augustus 2026 15:50 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Er gaan zelfs geruchten dat het een wagen was van DSI.
Maar die foto van het kenteken is de enige foto die er is. Iemand moet die ff door foto forensics halen. Kan iemand ook gewoon een troll zijn die dat kenteken op deze foto heeft gezet met ai.quote:Op zondag 16 augustus 2026 16:05 schreef maily het volgende:
[..]
Dan hadden ze zeker het kenteken geblurd.
Iemand had gezien dat het een BMW was, en het kenteken behoorde aan een ander merk auto .....quote:Op zondag 16 augustus 2026 16:12 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Maar die foto van het kenteken is de enige foto die er is. Iemand moet die ff door foto forensics halen. Kan iemand ook gewoon een troll zijn die dat kenteken op deze foto heeft gezet met ai.
Op alle andere fotos zijn de kentekens geblurd
Blijkbaar AIquote:Op zondag 16 augustus 2026 17:42 schreef maily het volgende:
[..]
Iemand had gezien dat het een BMW was, en het kenteken behoorde aan een ander merk auto .....
Kan die post niet meer vinden.
Ik zie toch in de OP dat er een file is veroorzaakt door die boeren.quote:Op zondag 16 augustus 2026 15:59 schreef Prego het volgende:
[..]
Jouw posts zijn ook geen feiten, en toch ga je door met je beschuldigingen. En dan Wendy emotioneel noemen
Dat maakt zeker uit.quote:Op zondag 16 augustus 2026 15:30 schreef cinderloom het volgende:
De rede van de file maakt niks uit.
Heb je post #244 gelezen?quote:Op zondag 16 augustus 2026 21:07 schreef hondonspain het volgende:
Via Facebook: De enorme schade en het complete gebrek aan remsporen lieten er geen twijfel over bestaan dat de zwarte BMW iX3 op volle snelheid en zonder te remmen bovenop de file is geklapt. Dit was geen gewone onoplettendheid, dit was pure waanzin op de snelweg.
De onbewerkte foto's van het ongeval leveren inmiddels het onomstotelijke bewijs dat de officiële kanalen en de reguliere media liever negeerden of wegmoffelden. De kentekenplaat op de gecrashte BMW was overduidelijk N-106-GT, een kenteken dat in de registers van de RDW gewoon thuishoort op een blauwe Mitsubishi Space Star.
Het staat dus onomstotelijk vast dat dit voertuig met valse platen reed. Dat is geen speculatie, dat is een keihard misdrijf. Het gebruik van valse kentekens is de vaste handtekening van de criminaliteit om politiesystemen zoals ANPR te omzeilen. Het chassisnummer moet nu uitwijzen of de BMW ook daadwerkelijk is gestolen of op een andere illegale manier is verkregen, maar de criminele context spat er vanaf.
Dit alles sluit naadloos aan bij de hardnekkige geruchten dat we hier te maken hebben met een drugsrunner. De combinatie van een loodzware, snelle auto, valse platen en een levensgevaarlijke rijstijl is exact de werkwijze van drugsrunners die in de grensstreek alle verkeersregels aan hun laars lappen.
De politie onderzoekt dit scenario momenteel als de primaire oorzaak, ook al zul je dat in de grote nieuwskanalen nog niet zwart-op-wit lezen. Hetzelfde geldt voor de identiteit en de migratieachtergrond van de bestuurder. Die gegevens worden in dit stadium zorgvuldig achtergehouden onder het mom van privacy, waardoor het grote publiek bewust in het ongewisse wordt gelaten.
Waar de schoen hier echt wringt, is de sturende rol van de MSM. Door de schuld in de eerste uren subtiel bij het boerenprotest te leggen, werd er een politiek narratief gecreëerd dat de werkelijke schuldige uit de wind hield. Kritische volgers die direct wezen op de valse platen en het overduidelijke gedrag van een drugsrunner werden weggelachen.
Maar de realiteit laat zich niet zomaar wegpoetsen. Het laat maar weer eens zien hoe hardvakkig de media proberen de feiten te framen, terwijl de mensen die zelf logisch blijven nadenken en de fysieke bewijzen analyseren het uiteindelijk gewoon negen van de tien keer bij het rechte eind hebben
Het stond op facebook... Dat is de bron hier? Dat wel erg magertjes he.quote:Op zondag 16 augustus 2026 21:07 schreef hondonspain het volgende:
Via Facebook: De enorme schade en het complete gebrek aan remsporen lieten er geen twijfel over bestaan dat de zwarte BMW iX3 op volle snelheid en zonder te remmen bovenop de file is geklapt. Dit was geen gewone onoplettendheid, dit was pure waanzin op de snelweg.
De onbewerkte foto's van het ongeval leveren inmiddels het onomstotelijke bewijs dat de officiële kanalen en de reguliere media liever negeerden of wegmoffelden. De kentekenplaat op de gecrashte BMW was overduidelijk N-106-GT, een kenteken dat in de registers van de RDW gewoon thuishoort op een blauwe Mitsubishi Space Star.
Het staat dus onomstotelijk vast dat dit voertuig met valse platen reed. Dat is geen speculatie, dat is een keihard misdrijf. Het gebruik van valse kentekens is de vaste handtekening van de criminaliteit om politiesystemen zoals ANPR te omzeilen. Het chassisnummer moet nu uitwijzen of de BMW ook daadwerkelijk is gestolen of op een andere illegale manier is verkregen, maar de criminele context spat er vanaf.
Dit alles sluit naadloos aan bij de hardnekkige geruchten dat we hier te maken hebben met een drugsrunner. De combinatie van een loodzware, snelle auto, valse platen en een levensgevaarlijke rijstijl is exact de werkwijze van drugsrunners die in de grensstreek alle verkeersregels aan hun laars lappen.
De politie onderzoekt dit scenario momenteel als de primaire oorzaak, ook al zul je dat in de grote nieuwskanalen nog niet zwart-op-wit lezen. Hetzelfde geldt voor de identiteit en de migratieachtergrond van de bestuurder. Die gegevens worden in dit stadium zorgvuldig achtergehouden onder het mom van privacy, waardoor het grote publiek bewust in het ongewisse wordt gelaten.
Waar de schoen hier echt wringt, is de sturende rol van de MSM. Door de schuld in de eerste uren subtiel bij het boerenprotest te leggen, werd er een politiek narratief gecreëerd dat de werkelijke schuldige uit de wind hield. Kritische volgers die direct wezen op de valse platen en het overduidelijke gedrag van een drugsrunner werden weggelachen.
Maar de realiteit laat zich niet zomaar wegpoetsen. Het laat maar weer eens zien hoe hardvakkig de media proberen de feiten te framen, terwijl de mensen die zelf logisch blijven nadenken en de fysieke bewijzen analyseren het uiteindelijk gewoon negen van de tien keer bij het rechte eind hebben
Ik had het niet beter kunnen uitleggenquote:Op zondag 16 augustus 2026 15:27 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Waarom precies?
Er zijn zeer gegronde redenen waarom langzame voertuigen niet welkom zijn op de snelweg. De aanwezigheid van langzame voertuigen op een snelweg waar het relatief rustig is, zorgt voor grote snelheidsverschillen, flinke rem-acties en onverwachtse uitwijkmanoeuvres. De bezitter van een T-rijbewijs, nodig om een tractor te besturen, hoort dat te weten.
Uiteraard speelt het gedrag en mate van oplettendheid van de overige bestuurders ook een grote rol. Maar dat neemt in geen geval weg dat boeren die met een tractor de snelweg op gaan daarmee met hun volle verstand volstrekt onnodig gevaar creëeren. In de rij auto's achter de tractoren ontstaan forse rem-acties. Die zorgen voor een harmonica effect waardoor een klein stukje verder auto's helemaal stil komen te staan. Maar het verkeer wat daarachter nog aan komt rijden is daar helemaal niet op bedacht: men rijdt immers lekker door op een relatief rustige snelweg. En er zijn op de A59 geen matrixborden. Dus geen enkele tekenen voor die bestuurders dat het een klein stukje verderop stil staat. Dus die mensen komen met 100km/u op stilstaande auto's af gereden. Dus ontstaan er onverwachts forse rem acties etc. Als er dan maar ééntje even niet oplet, ontstaat er al snel een serieus ongeval.
En dat omdat er een paar boeren zo lomp zijn om niet de voor hen bestemde routes te nemen. Er is alle reden om de betreffende boeren daar op aan te spreken. Het rijden op de snelweg is verboden en géén onderdeel van het protest wat er was.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt., waardoor er alleen lichte materiële schade was bij de voorganger. Ik had gelukkig enkel een stijve nek en een kapotte voorkant.
Wel blij dat ik nu sinds een aantal jaar in veiligere auto rijd die met FCW visueel en auditief waarschuwt dat je snel moet remmen om een botsing te voorkomen. Dat maakt je reactiesnelheid beter, waardoor je vaker wel op tijd de noodstop kunt voltooien. Nog los van de betere remkracht die een moderne auto heeft.
[ Bericht 2% gewijzigd door Gretzl op 17-08-2026 03:30:02 ]Bloodbuzz Ohio: Gretzl wilde heel graag The National éindelijk in de Top 2000 hebben | Concert stats | Last.fm
Do whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
Te bedenken dat Facebookgeruchten niet altijd kloppen komt wel rauw binnen hoor.quote:Op maandag 17 augustus 2026 17:40 schreef Momo het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)renprotest~a4fafee0/
Alle complottheorieën kunnen weer de tas in
Welke?quote:Op maandag 17 augustus 2026 17:40 schreef Momo het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)renprotest~a4fafee0/
Alle complottheorieën kunnen weer de tas in
Via Facebook: De enorme schade en het complete gebrek aan remsporen lieten er geen twijfel over bestaan dat de zwarte BMW iX3 op volle snelheid en zonder te remmen bovenop de file is geklapt. Dit was geen gewone onoplettendheid, dit was pure waanzin op de snelweg.quote:
34 jarige dame gehoord en aangehouden. Ben benieuwd naar het vervolg.quote:De politie heeft de bestuurder aangehouden van een auto die vrijdag betrokken was bij het dodelijke ongeval op de A59, toen protesttrekkers op de snelweg reden. Het gaat om een 34-jarige vrouw uit Nistelrode. Na verhoor is zij weer vrijgelaten.
Een politiewoordvoerder meldt dat de vrijlating niet hoeft te betekenen dat de vrouw niet meer verdacht is. Onderzoek moet uitwijzen wat er die dag precies is gebeurd.
Vrijdag kwamen bij het ongeval bij Heesch een man (71) en een vrouw (72) uit Oss om het leven. Zes anderen raakten gewond. Over de medische toestand van die slachtoffers doet de politie geen uitspraken. In totaal waren vier auto's bij het ongeval betrokken.
Het ongeval vond plaats in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die naar het provinciehuis in Den Bosch reden. Daar protesteerden honderden boeren tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken.
Verkeerspsycholoog Matthijs Dicke zei eerder tegen NU.nl dat demonstraties op de snelweg "superonveilig" zijn. "De snelweg is ontworpen om erop door te rijden. Het verkeer heeft tijd nodig om tot stilstand te komen." Het hele verhaal lees je hieronder.
Bron: https://www.nu.nl/binnenl(...)sterende-boeren.html
Waar haal je die 41-jarige vrouw vandaan?quote:Op maandag 17 augustus 2026 19:45 schreef cinderloom het volgende:
[..]
41 jarige dame gehoord en aangehouden. Ben benieuwd naar het vervolg.
Want volgens mij is bij een dodelijk ongeluk altijd een verhoor.
quote:Op maandag 17 augustus 2026 03:18 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Ik had het niet beter kunnen uitleggenDit soort files - zeker op snelwegen zonder signalering - zijn levensgevaarlijk voor de achteropkomende auto's die nog met normale snelheid rijden.
Zelf met m'n vorige auto (Hyundai i10 die richting einde levensduur ging) bij een kop-staartbotsing betrokken geweest, in februari 2019 (zie dashfilmpje). Ook op de A59, maar dan het stuk tussen Hooipolder en Waalwijk. Daar waren net zo goed geen matrixborden.
Opeens was er een plotselinge (spook)file waarbij de auto's op de linkerbaan stil kwamen te staan, in een flauwe bocht met een laagstaande, opkomende zon. De automobilist voor me remt eventjes, maar wijkt dan plotseling uit naar rechts, waardoor ik niet op zijn remlichten kan reageren (hij wijkt uit om zelf een botsing te vermijden). De auto's daarvoor staan al stil, maar dat zie ik pas relatief laat omdat ik niet over de auto voor me hen kan kijken. Mijn remweg is te lang om met >80 km/u een aanrijding te vermijden. Gelukkig nog wel behoorlijk wat af kunnen remmen en de auto waar ik op knalde was een gepantserde BWISorry hoor, maar kijk altijd door de achterruiten van auto voor je, of rijd zo dat je er langsheen kan kijken. Op 5 seconden zie je al dat mensen voor hem remmen, op dat moment hoor je al te anticiperen. Daarnaast had je i10 wel hele slechte remmen of je reageerde heel laat. Maar gelukkig heb je het overleefd.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt., waardoor er alleen lichte materiële schade was bij de voorganger. Ik had gelukkig enkel een stijve nek en een kapotte voorkant.
Wel blij dat ik nu sinds een aantal jaar in veiligere auto rijd die met FCW visueel en auditief waarschuwt dat je snel moet remmen om een botsing te voorkomen. Dat maakt je reactiesnelheid beter, waardoor je vaker wel op tijd de noodstop kunt voltooien. Nog los van de betere remkracht die een moderne auto heeft.Iemand die haat heeft tegen Elon Musk gunt succesvolle Afrikanen het licht niet in de ogen en is een racist bigot.
Excuus, 34 jaar iddquote:Op maandag 17 augustus 2026 19:52 schreef SimonB. het volgende:
[..]
Waar haal je die 41-jarige vrouw vandaan?
Ja, dat eerste probeer ik natuurlljk wel altijd.quote:Op maandag 17 augustus 2026 19:56 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar kijk altijd door de achterruiten van auto voor je, of rijd zo dat je er langsheen kan kijken. Op 5 seconden zie je al dat mensen voor hem remmen, op dat moment hoor je al te anticiperen. Daarnaast had je i10 wel hele slechte remmen of je reageerde heel laat. Maar gelukkig heb je het overleefd.
Ik ben blij dat je zo reageert want ook ik had wel wat te zeggen over wat daar op camera gebeurde. Als mede weggebruiker. Ik vind het heel dapper dat je dat hier plaatst.quote:Op dinsdag 18 augustus 2026 01:05 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Ja, dat eerste probeer ik natuurlljk wel altijd.
Verder is het nogal makkelijk praten als je mijn dashcamvideo terug bekijkt en precies weet wat er gaat gebeuren. Achter het stuur is de ervaring anders, zeker als je niet 100% bent uitgerust. Je kunt helaas niet áltijd ver vooruit kijken. In het beste geval houden automobilisten altijd de voorgeschreven afstand en zien ze direct wanneer auto's voor hen remmen en me welke kracht. Maar dat perfecte plaatje bestaat niet tijdens spitstijd.
Ik wilde enkel het voorbeeld geven dat een spookfile hel onverwacht kan ontstaan.
Mijn i10 had inderdaad niet zo'n goede remmen meer en ik reageerde later dan wat ideaal was, omdat ik verrast weer door de manoeuvre van de auto voor me. Ik had geen hulpmiddelen die in het voordeel waren van mijn reactietijd.
Als ik in dezelfde situatie had gezeten 7 jaar later met mijn huidige auto en zeer alert had gereden dan was het denk ik wel net gelukt om op tijd te remmen.
Zeker geleerd van deze situatie, maar ik vind niet dat de slecht van het ongeval volledig in mijn schoenen te schuiven is.
Dank je. Het was een Hyundai i10 uit 2010 met ruim 300.000 km op de teller. Als ik nu probeer te vergelijken met mijn huidige auto dan ben ik vrij zeker dat die remmen een stuk minder goed waren. Ja, was wel gewoon APK-goedgekeurd natuurlijk.quote:Op dinsdag 18 augustus 2026 01:18 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Ik ben blij dat je zo reageert want ook ik had wel wat te zeggen over wat daar op camera gebeurde. Als mede weggebruiker. Ik vind het heel dapper dat je dat hier plaatst.
Maar echt. Wat was die reactiesnelheid en remweg
Waar krijg je je APK? Zo veel vragen.
Ik vraag me wel af hoe goed je een volledig beeld kan krijgen van de situatie met enkel dit dashcambeeld. Het scherm geeft niet de actuele snelheid, dat kun je slechts inschatten.quote:Op dinsdag 18 augustus 2026 01:18 schreef vul_maar_in het volgende:
dit zeg ik ook zeker niet dat waren klote omstandigheden. Maar het ziet er...niet best uit op camera.
Vandaar ook mijn toevoeging "op camera"quote:Op dinsdag 18 augustus 2026 12:40 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Dank je. Het was een Hyundai i10 uit 2010 met ruim 300.000 op de teller. Als ik probeer te vergelijken met mijn huidige auto dan ben ik vrij zeker dat die remmen een stuk minder goed waren. Ja, was wel gewoon APK-goedgekeurd natuurlijk.
Ik heb onthouden dat mijn reactiesnelheid zeker niet perfect was. Combinatie van vermoeidheid en schrik.
Destijds het dashcamfilmpje aan tal van mensen (vrienden, familie, collega's) laten zien en toen toch weinig reacties gekregen dat het ongeval vermijdbaar was. Maar goed, een kritische blik van buitenstaanders hoeft niet verkeerd te zijn
[..]
Ik vraag me wel af hoe goed je een volledig beeld kan krijgen van de situatie met enkel dit dashcambeeld. Het scherm geeft niet de actuele snelheid, dat kun je slechts inschatten.
Het is bovendien veel makkelijker om tijdig tot stilstand te komen als je voorganger ook nog hard aan het afremmen is (logisch). Ik had hier de pech dat m'n snelheid nog relatief hoog lag (rond de 100 km/u) op het moment dat ik realiseerde dat ik op een stilstaande file afreed. De totale stopafstand wordt dan al snel 100 meter of meer.
Niet voor niets dat het Forward Collision Warning-systeem nu in alle nieuwe auto's zit. Het scheelt een hoop als je de reactieafstand tot een minimum kunt beperken, omdat je auto je al visueel en met geluid waarschuwt dat een noodstop noodzakelijk is.
Thanksquote:Op dinsdag 18 augustus 2026 12:43 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Iig blij dat je er "goed" vanaf bent gekomen
https://www.omroepbrabant(...)ten-worden-aangepaktquote:OM: tractorbestuurders die op de snelweg rijden moeten worden aangepakt
Bestuurders van tractoren die op de snelweg rijden zouden strafrechtelijk aangepakt moeten worden. Datzelfde geldt bij het afplakken van kentekens. Dat is de lijn waar de politie en Openbaar Ministerie (OM) voor hebben gekozen in afstemming met gemeenten. Dat zegt een woordvoerder van het Parket-Generaal van het OM woensdag.
Na een dodelijk ongeluk op vrijdag is er onduidelijkheid ontstaan over hoe de overheid zou moeten handelen. Politie Oost-Brabant zei op donderdag dat ze niet zou optreden tegen landbouwvoertuigen op de snelweg.
Verduidelijking
Landbouwvoertuigen mogen niet de snelweg op. Maar het demonstratierecht kan reden zijn om dit toch toe te laten.
In een bericht op woensdag schrijft het OM dat dit alleen het geval zou moeten zijn als het is aangemeld bij en goedgekeurd door een burgemeester. Dit is "geen verandering, maar een verduidelijking van de landelijke lijn", zegt de woordvoerder.
Het blijft zo dat politie, burgemeesters en OM per situatie kijken wat nodig en passend is. Het OM wenst dat er landelijk meer eenheid komt in hoe er wordt opgetreden, zegt de woordvoerder.
quote:De zes mensen die gewond raakten bij het dodelijke ongeluk op de A59 bij Heesch afgelopen vrijdag, zijn een dag later uit het ziekenhuis ontslagen. Dat meldt een politiewoordvoerder donderdag. De 34-jarige vrouw die na het ongeluk werd aangehouden, blijft verdachte.
Het ongeluk gebeurde vrijdagochtend in de staart van een file op de A59 bij Heesch. Die file was ontstaan door tractoren die onderweg waren naar een boerenprotest in Den Bosch. Bij het ongeluk kwamen een 71-jarige man en 72-jarige vrouw uit Oss om het leven.
De 34-jarige bestuurder komt uit Nistelrode. Ze wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval met letsel, dan wel de dood tot gevolg. De vrouw mocht na verhoor naar huis. Het onderzoek naar het dodelijke ongeluk loopt nog, meldt de politie.
Wat gebeurde er?
Het ongeluk gebeurde rond half tien 's ochtends op de A59 bij Heesch, in de richting van Den Bosch. Bij de botsing waren vier auto's betrokken.
Hulpdiensten kwamen massaal naar de plek van het ongeluk. Onder meer werd een traumateam ingezet. De A59 werd afgesloten vanaf knooppunt Paalgraven richting Den Bosch. De weg bleef uren dicht.
Boerenprotest
Er reden vrijdag veel boeren met tractoren over de snelweg. Zij waren onderweg naar het provinciehuis in Den Bosch, om daar te protesteren tegen het plan om de vergunningen van vijf pluimveebedrijven in te trekken.
Landbouwvoertuigen mogen niet op autosnelwegen rijden. De politie had vooraf gezegd de tractoren niet tegen te houden zolang ze de snelweg niet blokkeerden of gevaarlijke situaties veroorzaakten.
Later verklaarde de politie dat er zowel 's ochtends als 's middags was geprobeerd tractoren van de snelweg te weren. Omdat de massale toestroom volgens de politie relatief veilig verliep, werd het rijden op de snelweg uiteindelijk gedoogd.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |