Awwwquote:Op zondag 12 april 2026 07:53 schreef sigme het volgende:
Wij sliepen
Mooitje blafte
Er piepten puppies in verte
Er piepten puppies in verte vlakbij
Eén
twee
drie vier vijf
zes!
Dus dat was een rondje in de nakende kont puppies vangen, vlees in schaal donderen
vlees in pupterrein neerzetten
nieuwe ronde pups vangen
laatste pup zoeken
gat dichten
pfew
Ik las croissantquote:Op zondag 12 april 2026 08:17 schreef Cat-astrophe het volgende:
Ik was om 3 uur klaarwakker. Met hoofdpijn.
Dus vers gekochte citrosan erin gedonderd. Nog anderhalf uur wakker gelegen.
Ai, dat is matig. Ik weet niet wat voor operatie het was, maar gezien het nu een week geleden is en wanneer ze niet heel pijnlijk oogt, zou ik zelf vandaag stoppen en morgenochtend gelijk even overleggen met de dierenarts. Katten zijn vrij gevoelig voor overdosering voor dit middel, en het kan echt nare bijwerkingen veroorzaken. (Van braken/diarree tot maagzweren/maagoedingen tot acuut nierfalen. ).quote:Op zondag 12 april 2026 05:06 schreef Syrena het volgende:
Ik was in bed, maar de poes moet een kap om wegens hechtingen. Ze kan dan alleen niks en heeft weke poezenouders die dit heel zielig vinden. Dus alleen 's nachts de kap. Om 4 uur is ze wakker en moet plassen. Dus ik zit beneden de kaploze poes te bewaken, want na een week jeukt de boel uiteraard enorm.
Donderdag heeft ze er al een hechting uit gekrabt toen ik even op de wc zat![]()
En vrijdag ontdekte F. dat we haar al een week een dubbele dosis novacam aan het geven waren2x per dag i.p.v. 1x.
Als de kat de zelfde karakter heeft als een buurkat hier gaat hij/zij gewoon bij de buren op bezoek voor aandacht en een hapje lekkers.quote:Op zondag 12 april 2026 09:45 schreef gcjoel het volgende:
Onze kitten had een pakje na sterilisatie. Was wel snel kapot ook
Heb sinds kort een voermachine gekocht want ik heb het gevoel dat ze teveel eet. Maar hoeveel is goed? Vind het nu ook zielig dat ze steeds een leeg bakje heeft.![]()
Hoeveel geven jullie?
Ze komt gelukkig niet zonder toezicht buiten, dus pech voor haarquote:Op zondag 12 april 2026 09:51 schreef z80 het volgende:
[..]
Als de kat de zelfde karakter heeft als een buurkat hier gaat hij/zij gewoon bij de buren op bezoek voor aandacht en een hapje lekkers.
En als het niet lekker genoeg is nog een paar deuren verder.
Flashbacks naar toen Bram ineens zo'n slap staartje had, en ik een paar dagen buprenorfine op zn tandvlees moest smeren.. ik mocht het in zn mondhoek in zn bekkie spuiten (hahaha, nee) of met mn vinger op zn tandvlees smeren. Met een latex handschoen aan. Ook neequote:Op zondag 12 april 2026 09:29 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ai, dat is matig. Ik weet niet wat voor operatie het was, maar gezien het nu een week geleden is en wanneer ze niet heel pijnlijk oogt, zou ik zelf vandaag stoppen en morgenochtend gelijk even overleggen met de dierenarts. Katten zijn vrij gevoelig voor overdosering voor dit middel, en het kan echt nare bijwerkingen veroorzaken. (Van braken/diarree tot maagzweren/maagoedingen tot acuut nierfalen. ).
Een alternatief voor pijnstilling kan buprenorfine buccale gel zijn, maar de meeste eerstelijns praktijken zullen dit moeten bestellen.![]()
En katten en kragen…..de wond zit zeker niet op een plek waar een pakje deze zou bedekken?
Die van mij krijgen ochtend +-50g natvoer, lunch +-7gr droogvoer, avond +-50g natvoer, en voor slapen +-7gr droogvoer (droogvoer komt uit de machine, vandaar het wat specifieke getal haha).quote:Op zondag 12 april 2026 09:45 schreef gcjoel het volgende:
Onze kitten had een pakje na sterilisatie. Was wel snel kapot ook
Heb sinds kort een voermachine gekocht want ik heb het gevoel dat ze teveel eet. Maar hoeveel is goed? Vind het nu ook zielig dat ze steeds een leeg bakje heeft.![]()
Hoeveel geven jullie?
Gehoorgang opengemaakt en schoongemaakt. Ze dachten dat er weer een poliep zat, maar op ct niet te zien. Het was 'weefsel', dat nu is weggehaald. Hopelijk is het nu klaar met dat oor (we denken van niet, maar goed). Dus de hechtingen lopen vanaf oor naar beneden, echt een rotplek idd.quote:Op zondag 12 april 2026 09:29 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ai, dat is matig. Ik weet niet wat voor operatie het was, maar gezien het nu een week geleden is en wanneer ze niet heel pijnlijk oogt, zou ik zelf vandaag stoppen en morgenochtend gelijk even overleggen met de dierenarts. Katten zijn vrij gevoelig voor overdosering voor dit middel, en het kan echt nare bijwerkingen veroorzaken. (Van braken/diarree tot maagzweren/maagoedingen tot acuut nierfalen. ).
Een alternatief voor pijnstilling kan buprenorfine buccale gel zijn, maar de meeste eerstelijns praktijken zullen dit moeten bestellen.![]()
En katten en kragen…..de wond zit zeker niet op een plek waar een pakje deze zou bedekken?
Verder slapen?quote:Op zondag 12 april 2026 07:53 schreef sigme het volgende:
Wij sliepen
Mooitje blafte
Er piepten puppies in verte
Er piepten puppies in verte vlakbij
Eén
twee
drie vier vijf
zes!
Dus dat was een rondje in de nakende kont puppies vangen, vlees in schaal donderen
vlees in pupterrein neerzetten
nieuwe ronde pups vangen
laatste pup zoeken
gat dichten
pfew
ik heb ook van 4 tot 6 wakker gelegen. EN aan gestaan. Daarna nog even geslapen tot 9 uur. Net al even een rondje gelopen, het is verrassend lekker buitenquote:Op zondag 12 april 2026 08:17 schreef Cat-astrophe het volgende:
Pup op avontuur:D
Ik was om 3 uur klaarwakker. Met hoofdpijn.
Dus vers gekochte citrosan erin gedonderd. Nog anderhalf uur wakker gelegen.
Nu had ik wel kunnen doorslapen maar het zwemmen wacht.
Straks wellicht middagdutje want ik heb écht een rustig weekend
Ze is nu 7 maanden ongeveer volgens mij. Ze is nu inderdaad gesteriliseerd dus wil nu wel opletten dat ze niet te dik wordt. Dat is zo zielig.quote:Op zondag 12 april 2026 10:30 schreef vlindertje89 het volgende:
Hoe jong is jouwe @:gcjoel?
Ik heb mijne vrij gevoerd tot de castratie (vrij vroeg, rond 4-5 maanden). Daarna kon ene kat dat nog steeds wel, maar andere kat niet. Die bleef gewoon vreten. Ze waren er vrij snel aan gewend.
Keuringsdienst had er volgens mij een aflevering over, behoorlijk veel van die apparaten werken gewoon niet. Zou die ook even kijken voor extra info!quote:Op zondag 12 april 2026 10:35 schreef AnneX het volgende:
Wat sneu dat “de zevende” PuP (?) , de katten, het burengedruis en de pubers de (uit)slaap hebben beïnvloed.
Wat een zorg met die beestenboel met eten en d.a. bij iedereen met beesten.
Vanmiddag toch eens op zoek naar een luchtreiniger apparaat en vergelijkingen.
Misschien ook wel een hulpmiddel bij de niesbuien etc. Alhoewel beduidend minder.
Degenen, die zo’n ding hebben: verhuis je hem dan van woonruimte naar slaapkamer vv? Of heb je er boven en beneden eentje staan?
Ik heb die gekeken, maar het lastige vond ik daarbij dat ze ze niet hebben gemeten/getest (of dat in elk geval niet hebben laten zien). Dus ze hebben er vanalles over gezegd waarom het wel of niet goed zou werken, maar er is niks laten zien van een test met metingen waarbij ze echt hebben laten zién hoe weinig of veel ze daadwerkelijk doen. De Consumentenbond doet daarentegen wél testen.quote:Op zondag 12 april 2026 10:46 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Keuringsdienst had er volgens mij een aflevering over, behoorlijk veel van die apparaten werken gewoon niet. Zou die ook even kijken voor extra info!
De zak aanbevolen hoeveelheid is ook niet altijd helemaal kloppend. En volgens mij mag een kat van 7 maanden ook nog wel wat groeien, in die zin dat ze dan volgens mij niet al op hun volwassen gewicht zijn? Hoeveel weegt ze nu en welk voer krijgt ze?quote:Op zondag 12 april 2026 10:39 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Ze is nu 7 maanden ongeveer volgens mij. Ze is nu inderdaad gesteriliseerd dus wil nu wel opletten dat ze niet te dik wordt. Dat is zo zielig.![]()
Maar als ik dan een portie afweeg die ze volgens de zak mag is het binnen een uur op.![]()
Ik geef nu sterilised voer, maar dus wel meer omdat ze nog wel kitten is.
Maar alsnog doet ze alsof ze niks heeft
Ja daarom nu dat voerapparaat zodat het verdeeld wordt.quote:Op zondag 12 april 2026 11:11 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
De zak aanbevolen hoeveelheid is ook niet altijd helemaal kloppend. En volgens mij mag een kat van 7 maanden ook nog wel wat groeien, in die zin dat ze dan volgens mij niet al op hun volwassen gewicht zijn? Hoeveel weegt ze nu en welk voer krijgt ze?
Overigens, als ik mijn kat nu 100g natvoer en 15g droogvoer zou voortzetten, is dat over een half uur ook op. Dat is precies waarom hij dat dus niet vrij te eten krijgt maar in porties
Waarom heeft een kat die van de leg is speciaal voer nodig?quote:Op zondag 12 april 2026 11:36 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Ja daarom nu dat voerapparaat zodat het verdeeld wordt.
Ze is nu 3 kilo ongeveer en krijgt wild freedom sterilised voer.
Ze is nog geen volwassen formaat nee.
Het is een gewonequote:Op zondag 12 april 2026 12:00 schreef Kaatje1 het volgende:
Wat voor ras is het @:cgjoel ? Als ik op diverse lijstjes kijk is 3 kg redelijk normaal
Andere samenstelling van het voer, gebruiken minder energie na sterilisatie.quote:Op zondag 12 april 2026 11:51 schreef z80 het volgende:
[..]
Waarom heeft een kat die van de leg is speciaal voer nodig?
Blijkbaar.quote:Op zondag 12 april 2026 11:51 schreef z80 het volgende:
[..]
Waarom heeft een kat die van de leg is speciaal voer nodig?
+1 op de CT scansquote:Op zondag 12 april 2026 12:06 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Blijkbaar.
Het is volgens mij een wonder dat de katten bij m'n ouders en nu bij m'n broertje het overleven zonder halfjaarlijkse CT scans en speciaal afgewogen voer.
Ik las dat katten tot 7-8 maanden flink snel groeien en dat het daarna langzamer gaat. 4 kg schijnt normaal te zijn. In hun bloei waren mijn 2 HTK katten ook zoiets, Elin is ook zoiets geweest maar Noor/Sibeer dus groot merkquote:Op zondag 12 april 2026 12:04 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Andere samenstelling van het voer, gebruiken minder energie na sterilisatie.
4 is veel zeg.quote:Op zondag 12 april 2026 14:31 schreef Kaatje1 het volgende:
Ging even kijken of ik voor morgen spreekuur afspraken moet voorbereiden, afgelopen weken was het nl erg rustig. Nu vier!!! achter elkaar en bij alle vier niet duidelijk waar het over gaat, 2 kan ik niet eens in het systeem vinden
Ach…een Instituut. RIP Sonja.quote:Op zondag 12 april 2026 15:09 schreef borisz het volgende:
Sonja Barend overleden
https://www.bnnvara.nl/artikelen/sonja-barend-1940-2026
Het zijn video afspraken, dus ik thuis, client in Azc en tolk daar waar die is ( ook wel eens in de auto bij een tankstationquote:Op zondag 12 april 2026 15:01 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
4 is veel zeg.
Ik heb er 1 morgen, namelijk de huisbezichtiging met Mohammad en daarna door naar kantoor om alles voor heb te regelen. Zin in
Ach, zij hoorde eigenlijk bij de mensen die het eeuwige leven zouden moeten hebben. Een mooi mensquote:Op zondag 12 april 2026 15:09 schreef borisz het volgende:
Sonja Barend overleden
https://www.bnnvara.nl/artikelen/sonja-barend-1940-2026
Oh wauw dank je!quote:Op zondag 12 april 2026 13:53 schreef vlindertje89 het volgende:
Als ik trouwens reken met de 3775 kcal per kilo die het voer volgens bitiba heeft (https://bitiba.onelink.me/NMOA/essjlnf8)
En met de tabel hier keer 0,75 voor gecastreerd https://www.catmoneo.nl/hoeveel-gram-voer-kitten/
Dan kom ik op 79 gram per dag. Dat is best wat meer dan er op de zak als advies staat (waarschijnlijk ivm voor volwassen katten, die hebben minder kcal nodig). Zit dat beetje in buurt met wat je nu geeft?
Ik heb een Ikea op mijn werkplek, zodat ik bij thuiswerken voortdurend in gefilterde lucht werk.quote:Op zondag 12 april 2026 10:35 schreef AnneX het volgende:
Wat sneu dat “de zevende” PuP (?) , de katten, het burengedruis en de pubers de (uit)slaap hebben beïnvloed.
Wat een zorg met die beestenboel met eten en d.a. bij iedereen met beesten.
Vanmiddag toch eens op zoek naar een luchtreiniger apparaat en vergelijkingen.
Misschien ook wel een hulpmiddel bij de niesbuien etc. Alhoewel beduidend minder.
Degenen, die zo’n ding hebben: verhuis je hem dan van woonruimte naar slaapkamer vv? Of heb je er boven en beneden eentje staan?
3775 kcal per kiloquote:Op zondag 12 april 2026 13:53 schreef vlindertje89 het volgende:
Als ik trouwens reken met de 3775 kcal per kilo die het voer volgens bitiba heeft (https://bitiba.onelink.me/NMOA/essjlnf8)
En met de tabel hier keer 0,75 voor gecastreerd https://www.catmoneo.nl/hoeveel-gram-voer-kitten/
Dan kom ik op 79 gram per dag. Dat is best wat meer dan er op de zak als advies staat (waarschijnlijk ivm voor volwassen katten, die hebben minder kcal nodig). Zit dat beetje in buurt met wat je nu geeft?
40% vers gevogeltevlees, 30 % gevogelte eiwit (gedroogd), erwtenmeel, vismeel uit zeevis, aardappelzetmeel, gevogeltelever (gehydrolyseerd), appelresten (gedroogd), 2,5 % biergist (gedroogd), ei (gedroogd), johannisbroodgries (gedroogd), 1,13 % lijnzaad, gevogeltevet, kaliumchloride, 0,2 % cranberries (gedroogd), 0,1 % kruiden, gedroogd (kamille, brandnetel, venkel, bramenbladeren, komijn).quote:Op zondag 12 april 2026 16:33 schreef z80 het volgende:
[..]
3775 kcal per kilo![]()
Wat zit daar als vulmiddel in? Puur vet? Met puur suiker kom je op 4000 kcal per kilo.
Een gram plutonium is 20 tcal.quote:Op zondag 12 april 2026 16:33 schreef z80 het volgende:
[..]
3775 kcal per kilo![]()
Wat zit daar als vulmiddel in? Puur vet? Met puur suiker kom je op 4000 kcal per kilo.
Iemand maakte zich zorgen wat ze d'r poes mag voeren misschien?quote:Op zondag 12 april 2026 16:58 schreef Clubsoda het volgende:
Waarom doen we eigenlijk sceptisch over kattenvoer?
Ik krijg er nou niet direct trek vanquote:Op zondag 12 april 2026 16:57 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
40% vers gevogeltevlees, 30 % gevogelte eiwit (gedroogd), erwtenmeel, vismeel uit zeevis, aardappelzetmeel, gevogeltelever (gehydrolyseerd), appelresten (gedroogd), 2,5 % biergist (gedroogd), ei (gedroogd), johannisbroodgries (gedroogd), 1,13 % lijnzaad, gevogeltevet, kaliumchloride, 0,2 % cranberries (gedroogd), 0,1 % kruiden, gedroogd (kamille, brandnetel, venkel, bramenbladeren, komijn).
Veel (ingedroogd) eiwit, zo te lezen.
Appelresten, biergist, venkel zijn ook prima, dus waarom niet ?quote:Op zondag 12 april 2026 17:18 schreef derLudolf het volgende:
Zouden poezen eigenlijk aubergine en komkommer mogen @:fietsie ?
Katten likken ook hun kont schoon. Loop ik ook niet warm voor. Ik denk dat er verschillen zijn tussen jou en een kat.quote:
Geen grotere demonstratie van moederpoezenliefde dan wanneer ze eerst hun bips uitgebreid poetsen en daarna het snoetje van hun kittenquote:Op zondag 12 april 2026 17:25 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Katten likken ook hun kont schoon. Loop ik ook niet warm voor. Ik denk dat er verschillen zijn tussen jou en een kat.
40quote:Op zondag 12 april 2026 15:17 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Het zijn video afspraken, dus ik thuis, client in Azc en tolk daar waar die is ( ook wel eens in de auto bij een tankstation)
De teamleiders hebben een cursusdag dus ik werk vanuit huis. Het inloopspreekuur is dinsdagochtend en donderdagochtend. Die zijn tegenwoordig rustig maar in het begin dat ik dat deed hadden we 3-4 vrijwilligers en 2 teamleiders op de achtergrond en regelmatig 40 cliënten in 2 uur.
Ben heel benieuwd hoe dat gaat, zo’n woningbezichtiging, is het bij jullie in het dorp?
Wat een groot verschil.quote:Op zondag 12 april 2026 18:43 schreef Kaatje1 het volgende:
Het inloopspreekuur is ook echt dat, kleine dingen, snel wat opzoeken. Wij hebben natuurlijk veelal asielzoekers zonder status. We horen aan, proberen dossier verder op orde te krijgen (voor jullie) bieden ook vva’s aan, signaleren. Voorheen (mag niet meer) hielpen we met snel scannen of hun papieren voor gezinshereniging in orde waren en of we daar oor al een afspraak konden maken. Maar ook helpen met medische brieven, afspraken etc. Dat is echt vaak binnen een paar minuten gepiept.
Dat laatste doen wij niet meer, is voor Coa. Deden we wel, ook helpen met boetes. Maar wij hebben op de locatie best veel coa medewerkers die de eigenlijke begeleiding doen, wij zijn er voor de asielprocedure (en zijn vaak ongehoorzaamquote:Op zondag 12 april 2026 18:56 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Wat een groot verschil.
Bij ons komen mensen vaak ook voor kleine dingen. Nooit iets van een paar minuten, dat bestaat bij ons niet. Maar dan blijken ze ineens ook nog 5 andere vragen te hebben. Of dan duurt het een kwartier voor ze de juiste gegevens hebben gevonden. Of werkt de website van de busmaatschappij niet mee en ben je 25 minuten bezig met het afsluiten voor een busabonnement.
Ah, is dat daar de verdeling. Ik heb echt geen idee hoe het er op een opvang aan toe gaat.quote:Op zondag 12 april 2026 19:04 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Dat laatste doen wij niet meer, is voor Coa. Deden we wel, ook helpen met boetes. Maar wij hebben op de locatie best veel coa medewerkers die de eigenlijke begeleiding doen, wij zijn er voor de asielprocedure (en zijn vaak ongehoorzaam) en beginnen met een kleine vraag, na 2 woorden merk je al dat er nog veel meer komen en ook vaak veel lastiger.
Is het een vraag of "jij moet me helpen"quote:Op zondag 12 april 2026 19:04 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Dat laatste doen wij niet meer, is voor Coa. Deden we wel, ook helpen met boetes. Maar wij hebben op de locatie best veel coa medewerkers die de eigenlijke begeleiding doen, wij zijn er voor de asielprocedure (en zijn vaak ongehoorzaam) en beginnen met een kleine vraag, na 2 woorden merk je al dat er nog veel meer komen en ook vaak veel lastiger.
Mensen of nationaliteiten?quote:Op zondag 12 april 2026 22:15 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Is het een vraag of "jij moet me helpen"
M'n ma krijgt wel es met statushouders te maken op het werk, sommige nationaliteiten zijn erg claimend.
Ah! Ja een teca en/of vbo is wel een wat gespecialiseerder klusje. Wij doen ze ook, en zeker bij katten doet enkel de erkend specialist het. Het is nogal een priegelig karwei en er lopen best wat belangrijke structuren (vaten, maar ook zenuw)quote:Op zondag 12 april 2026 10:12 schreef Syrena het volgende:
[..]
Gehoorgang opengemaakt en schoongemaakt. Ze dachten dat er weer een poliep zat, maar op ct niet te zien. Het was 'weefsel', dat nu is weggehaald. Hopelijk is het nu klaar met dat oor (we denken van niet, maar goed). Dus de hechtingen lopen vanaf oor naar beneden, echt een rotplek idd.
Sinds vrijdag klaar met pijnstilling & antibiotica. Toen zag F. ook pas de overdosering. Maandag hechtingen eruit is wat we hopen, als ze 14 dagen aanhouden mogen we komende vrijdag nog eens terug hiervoor. En dat zal wel, want heb inmiddels een beetje een idee dat ze graag consulten tellen...
Onze eigen DA voelt anders wat dat betreft, maar had de expertise niet.
Nee nationaliteiten. Meerdere mensen uit hetzelfde land die niet heel prettig zijn.quote:Op zondag 12 april 2026 22:52 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Mensen of nationaliteiten?
Ik heb die ervaring met dwingendheid niet maar het gebeurt natuurlijk wel heel vaak dat mensen heel iets anders zeggen dan wat ze bedoelen. Al geloof ik ook wel dat in jullie regio dingen echt wat anders zijn dan in de rest van het land. Ik heb alleen maar met mensen met status te maken die na jaren wachten eindelijk met hun leven verder kunnen. Die zijn meestal gewoon blij of minimaal vriendelijk.
Dat jij dit anno 2026 weer zegt over rechtsquote:
Directe vertaling. In het Arabisch zitten er klanken en uitgangen in die het een beleefde vraag maken, maar dat is niet te vertalen. De Nederlandse Taal kent 1 miljoen woorden, het Arabisch 12 miljoen.quote:Op zondag 12 april 2026 22:15 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Is het een vraag of "jij moet me helpen"
M'n ma krijgt wel es met statushouders te maken op het werk, sommige nationaliteiten zijn erg claimend.
Ik zag vanochtend een stukje, zoveel bewondering voor mensen die een marathon lopenquote:Op zondag 12 april 2026 23:22 schreef AnneX het volgende:
Een bekende heeft Rotterdam uitgelopen onder 3:30 minuten.![]()
Stond op zijn bucketlist.
Goed hé!?
Zaterdagavond en vooraf nog even catering voor 80 mensen verzorgd!
Is alleen voor niets geweest want het is niet te delen op Stravaquote:Op zondag 12 april 2026 23:22 schreef AnneX het volgende:
Een bekende heeft Rotterdam uitgelopen onder 3:30 minuten.![]()
Stond op zijn bucketlist.
Goed hé!?
Zaterdagavond en vooraf nog even catering voor 80 mensen verzorgd!
Da’s echt een rottaal. Bij ons zijn ook maar weinigen die redelijk Engels spreken, laat staan Nederlands. Maar Eritreeers zijn eigen altijd enorm beleefdquote:Op zondag 12 april 2026 23:29 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Is alleen voor niets geweest want het is niet te delen op Strava
@:Kaatje1 maar dat zou dan vreemd zijn aangezien mensen uit anderen landen het wel goed zeggen. Ik dacht dat het Eritreeers zijn.
Toen ik voor het eerst in Argentinië was met mijn ex (die wel wat Spaans sprak, ik totaal niet), vonden we het wel apart dat mensen bij de bakker of een streetfood karretje zo dwingend waren: "Geef me een dit, geef me een dat", maar dat is dus helemaal niet onbeleefd bedoeldquote:Op zondag 12 april 2026 23:11 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Directe vertaling. In het Arabisch zitten er klanken en uitgangen in die het een beleefde vraag maken, maar dat is niet te vertalen. De Nederlandse Taal kent 1 miljoen woorden, het Arabisch 12 miljoen.
Wanneer iemand op bezoek komt zijn er 4 of 5 dingen die je moet zeggen tussen deur open doen en het zitten op een stoel van de gast. Iets niet zeggen is zeer onbeleefd.
ooit van een Duitse leidinggevende gehoord, die moest een opmerking van een vriend op een terras gladstrijken bij de serveerster. De man had ans antwoord op de vraag “wat wilt u drinken” geantwoord “ich krieg n Bier”. In het Duits helemaal normaal maar voor Nederlandse begrippen nogal horkerig.
En veel Eritreeers zijn laaggeletterd. Dat helpt niet met hun Google translate gebruik.quote:Op zondag 12 april 2026 23:42 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Da’s echt een rottaal. Bij ons zijn ook maar weinigen die redelijk Engels spreken, laat staan Nederlands. Maar Eritreeers zijn eigen altijd enorm beleefd
Ook dat. En dan ook een hoofd vol met vluchtverhaal helpt niet met leren van een nieuwe taalquote:Op maandag 13 april 2026 08:10 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
En veel Eritreeers zijn laaggeletterd. Dat helpt niet met hun Google translate gebruik.
Was dit een 1-aprilgrap? Ik kan geen AH vinden die het verkoopt en online bestellen kan ook niet.quote:Op maandag 13 april 2026 09:02 schreef junkiesietze het volgende:
https://www.ah.nl/product(...)-kaas-stroopwafel-xl![]()
![]()
![]()
![]()
is dit lekker?
Ik zie geen kaas in de ingrediëntenquote:Op maandag 13 april 2026 09:20 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Was dit een 1-aprilgrap? Ik kan geen AH vinden die het verkoopt en online bestellen kan ook niet.
Ik denk het niet, ik hoorde ze er net reclame voor maken op de radioquote:Op maandag 13 april 2026 09:20 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Was dit een 1-aprilgrap? Ik kan geen AH vinden die het verkoopt en online bestellen kan ook niet.
Merkwaardig dat het nog nergens te koop is. Of de app loopt achter.quote:Op maandag 13 april 2026 09:59 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
Ik denk het niet, ik hoorde ze er net reclame voor maken op de radio
Ik zie wel ingrediënten die in kaas zitten, zoals melk en stremsel.quote:
Mag wel.quote:Op maandag 13 april 2026 08:13 schreef Cat-astrophe het volgende:
Taal![]()
Mijn vader: 'Moet je een kopje koffie?' Wat in het Limburgs volstrekt bekend en acceptabel is, maar letterlijk vertaald naar NL een tikje... boers
Je kan niet trouwen zonder geboren te zijn ? Ook niet als je " may I beg you for " zegt ?quote:Op maandag 13 april 2026 08:03 schreef Barreltje het volgende:
nu maar hopen dat eea op tijd goedkomt nog
Collega's van mij (oh nee ex enquote:Op maandag 13 april 2026 01:31 schreef flipsen het volgende:
[..]
Toen ik voor het eerst in Argentinië was met mijn ex (die wel wat Spaans sprak, ik totaal niet), vonden we het wel apart dat mensen bij de bakker of een streetfood karretje zo dwingend waren: "Geef me een dit, geef me een dat", maar dat is dus helemaal niet onbeleefd bedoeldIk gebruik het zelf ook inmiddels, "dame medio kilo de carne picada por favor", betekent letterlijk "Geef me een halve kilo gehakt alsjeblieft", is voor Nederlandse begrippen vrij raar
Niet alleen Eritreeërs viel me op. Gelukkig was er meestal een tolk bij, of een telefonische.quote:Op maandag 13 april 2026 08:10 schreef Lucky_Strike het volgende:
En veel Eritreeers zijn laaggeletterd. Dat helpt niet met hun Google translate gebruik.
Ik ga het bespreken de 29e. Met assistente aan de telefoon alles besproken en die heeft van die intake sowieso een langere afspraak gemaakt, dacht goed mee.quote:Op maandag 13 april 2026 11:56 schreef AnneX het volgende:
Lastig zeg…een nieuwe tandarts.
Het voelt zo euh intiem als een nieuwe tandarts in de mond zit te wroeten.
Als het geen pijn doet kan het misschien na jullie vakantie?
Verdorie…een geblokt contact heeft blijkbaar mijn nieuwe privé mailadres bemachtigd HOE DAN? en spamt nu. Opnieuw geblokkeerd.
Wat een goeiequote:Op maandag 13 april 2026 12:08 schreef Kaatje1 het volgende:
Wat eng @:annex en hoe dan?
Sinds november ook een nieuwe tandarts en het is een fijne vent, nu 2x geweest. Met de vorige kon ik heel goed overweg dus ik had ook wel wat buikpijn maar nergens voor nodig.
Net even een bloemetje gehaald voor mensen waar ik vanavond naar toe ga. Da’s ook niet grappig meer. Nu maar een bakje voor in de tuin. Boeket is na een week wel weg en is even duur.
Wanneer mensen vervelend zijn over de talenkennis van mensen die hier niet zijn geboren vraag ik altijd hoe zij boodschappen zouden doen in Syrie
Ik geef het vaak terug. Hoe zou jij zijn wanneer binnen 5 minuten 28 familieleden vermoord waren, hoe zou jij zijn wanneer je vrouw/dochter/moeder voor je ogen ….(verzin maar iets ernstigs) wanneer er elektrische dingen op je piemel zijn gezet. Hoe “normaal” kan je dan nog zijn (en wat is normaal )quote:
Dat probeerde ik ook wel, niet zo shocking als jij, maar bij mijn pvv stemmende collega's werd het totaal niet opgepikt.quote:Op maandag 13 april 2026 12:36 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Ik geef het vaak terug. Hoe zou jij zijn wanneer binnen 5 minuten 28 familieleden vermoord waren, hoe zou jij zijn wanneer je vrouw/dochter/moeder voor je ogen ….(verzin maar iets ernstigs) wanneer er elektrische dingen op je piemel zijn gezet. Hoe “normaal” kan je dan nog zijn (en wat is normaal )
Ik deed vaak boodschappen in Ter Apel hè. Dat kan de reactie op die vraag beïnvloeden.quote:Op maandag 13 april 2026 12:08 schreef Kaatje1 het volgende:
vraag ik altijd hoe zij boodschappen zouden doen in Syrie
Het was leuk!quote:Op zaterdag 11 april 2026 15:03 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
@:Tele6 hoe is het weekendje weg?
[..]
Ftfyquote:Op maandag 13 april 2026 15:26 schreef Blues het volgende:
Na mijn wandeling naar Odin voor onbespoten sinaasappels en veganboter margarine (voor g ipv roomboter) cakejes gebakkenLekker zijn ze!
![]()
Blues in CUL / Het grote Baktopic (voor bakfoto's, -vragen en -tips) #41
Nu weer terug naar de kunstles van het KLU
quote:
130 ekkies weerquote:Op zondag 12 april 2026 22:53 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ah! Ja een teca en/of vbo is wel een wat gespecialiseerder klusje. Wij doen ze ook, en zeker bij katten doet enkel de erkend specialist het. Het is nogal een priegelig karwei en er lopen best wat belangrijke structuren (vaten, maar ook zenuw)
Maar zat de controle niet bij de operatie in?
Bij ons is de eerste controle/hechtingen verwijderen kosteloos, op extra medicatie na wanneer dat nodig is.
Ik zal duimen dat de hechtingen eruit kunnen morgen!
Het zelfde als dat ze boodschappen doen in Duitsland.quote:Op maandag 13 april 2026 12:08 schreef Kaatje1 het volgende:
Wanneer mensen vervelend zijn over de talenkennis van mensen die hier niet zijn geboren vraag ik altijd hoe zij boodschappen zouden doen in Syrie
Is ook best een dingetje hoor, ik begrijp goed dat je eerst de vbo wilde doenquote:Op maandag 13 april 2026 18:53 schreef Syrena het volgende:
[..]
130 ekkies weerhechtingen eruit, geen kap meer
swabjes van beide oren waren bacterievrij, alleen beetje gist in eentje
hopelijk nu ff klaar ermee.
Anders idd teca. VBO was op zich zonder enige schade aan zenuwen etc, maar die arts is met pensioen. We gaan het zien. Hadden achteraf mss meteen teca moeten doen, maar dat vonden we allemaal zo rigoreus klinken toen.
Flower farm smeren we op ons brood, maar dat hadden ze niet om mee te bakkenquote:Op maandag 13 april 2026 20:05 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Is ook best een dingetje hoor, ik begrijp goed dat je eerst de vbo wilde doen![]()
Hopelijk nu er inderdaad lekker vanaf!![]()
Avond allen![]()
@:margarine : als er plantaardig op straat hoeft het inderdaad niet 100% te zijn. (En ja, dat mag dus wel van de EU. Want dat is niet tyfusverwarrend natuurlijk). Zeeuws meisje is daar een voorbeeld van.
Maar ik heb altijd van the FlowerFarm- bakken zonder palmolie. (Die zwarte verpakkingen). Die zijn wel 100% plantaardig. (Enkel hun chocopasta is dat niet, helaas)
Niet allergisch, intolerant. Sowieso gaat het regelmatig mis door andere oorzaken ivm de darmOK/stoma. (Zoals afgelopen zaterdag toen we uit eten waren. Voortijdig moeten afbreken en naar huisquote:Op maandag 13 april 2026 18:45 schreef derLudolf het volgende:
Is ie zo allergisch dan, ik dacht dat de hoeveelheid lactose in boter verwaarloosbaar is.
Goed nieuwsquote:Op maandag 13 april 2026 18:53 schreef Syrena het volgende:
[..]
130 ekkies weerhechtingen eruit, geen kap meer
swabjes van beide oren waren bacterievrij, alleen beetje gist in eentje
hopelijk nu ff klaar ermee.
Anders idd teca. VBO was op zich zonder enige schade aan zenuwen etc, maar die arts is met pensioen. We gaan het zien. Hadden achteraf mss meteen teca moeten doen, maar dat vonden we allemaal zo rigoreus klinken toen.
Hoe kun je dan zien of het vegan is als het er niet op staat?quote:Op maandag 13 april 2026 20:05 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Is ook best een dingetje hoor, ik begrijp goed dat je eerst de vbo wilde doen![]()
Hopelijk nu er inderdaad lekker vanaf!![]()
Avond allen![]()
@:margarine : als er plantaardig op straat hoeft het inderdaad niet 100% te zijn. (En ja, dat mag dus wel van de EU. Want dat is niet tyfusverwarrend natuurlijk). Zeeuws meisje is daar een voorbeeld van.
Maar ik heb altijd van the FlowerFarm- bakken zonder palmolie. (Die zwarte verpakkingen). Die zijn wel 100% plantaardig. (Enkel hun chocopasta is dat niet, helaas)
Goed! Hard werken vandaag. Hij heeft een leuk huis. Alles is nog antractiet geverfd maar er zit wel een nieuw keukentje in en er is een kleine bijkeuken.quote:Op maandag 13 april 2026 22:19 schreef Kaatje1 het volgende:
Hoe is het vandaag gegaan @:lucky_strike ?
Blue band heeft er 100% plantaardig en/of het vegan logo opstaan, dus no worries!quote:Op maandag 13 april 2026 22:09 schreef Tele6 het volgende:
[..]
Hoe kun je dan zien of het vegan is als het er niet op staat?
Ik dacht bv dat de Blue Band plantaardige margarine sinds een paar jaar vegan was maar dan misschien niet?
Heb ik m'n vegan vrienden dier gegeven?
Ben je huisoppasser deze week?quote:Op dinsdag 14 april 2026 08:42 schreef borisz het volgende:
Moggel.
Ben deze week in IJmuiden.
Poes kwam gisteren al op schoot zitten.
Normaal duurde dat anderhalve week als voor langere tijd in IJmuiden was.
Maar ma gaf al aan dat ze wat aanhankelijker is geworden de laatste tijd. Iedere morgen moet er ook even geknuffeld worden. Nou dat bleek
Dat is balen! Is het ook een “Duitse’ startmotor?quote:Op dinsdag 14 april 2026 08:47 schreef derLudolf het volgende:
Onderweg naar werk, even ergens doosje schroeven en pu lijm afhalen op de route, wou auto niet meer starten toen ik vanaf daar weg wou. ANWB kan ik dus opzeggen blijkbaar, nu garage in D gebeld.
Over starten wou niet, startmotor is vrij recent vervangen.
Ja ma past op andere beesten op in Amerongen. Al was het gisteren geen vakantie. Eindelijk is de verklaring van erfrecht rond en die werd gisteren getekend bij de notaris.quote:Op dinsdag 14 april 2026 08:45 schreef AnneX het volgende:
[..]
Ben je huisoppasser deze week?
Wie past er dan op jouw huis.
Oh wacht…je bent de dienaar van Poes!
Waarschijnlijk Valeo aangezien het een Franse auto is. Startmotor zou niet probleem moeten zijn bedoelde ik. Aangezien ik geen tik hoor en over starten niet werkt, vermoed ik het contactslot of startrelais.quote:Op dinsdag 14 april 2026 08:51 schreef AnneX het volgende:
[..]
Dat is balen! Is het ook een “Duitse’ startmotor?
Tja..voor auto technische zaken ben ik niet de aangewezen persoon.quote:Op dinsdag 14 april 2026 09:11 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Waarschijnlijk Valeo aangezien het een Franse auto is. Startmotor zou niet probleem moeten zijn bedoelde ik. Aangezien ik geen tik hoor en over starten niet werkt, vermoed ik het contactslot of startrelais.
Nog een 1.5dci waar een startmotor af te halen is?quote:Op dinsdag 14 april 2026 09:48 schreef fietsie het volgende:
Hmmm jouw auto ziet er iig beter uit dan de gekreukelde versies op de A7 zojuist.
Van de 2e en 3e auto uit het rijtje hoogstens misschien de achterbankquote:Op dinsdag 14 april 2026 09:57 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Nog een 1.5dci waar een startmotor af te halen is?
Er bestaat wel Europadekking voor de ANWB toch?quote:Op dinsdag 14 april 2026 09:18 schreef derLudolf het volgende:
Als ik iets verderop had gestaan (in Nederland) had de ANWB me wel mogen helpen.
Ik sta in elk geval lekker in de zon.
[ afbeelding ]
Maar niet als je in D woont en een Duitse auto rijdt.quote:Op dinsdag 14 april 2026 10:24 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Er bestaat wel Europadekking voor de ANWB toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |