Integendeel, niets wat ik hier nog heb genoemd vandaag betreft ontkennen, bagatelliseren of naar anderen wijzen.quote:Op dinsdag 14 april 2026 18:16 schreef probeer het volgende:
En Howard is er natuurlijk weer om de boel te bagatelliseren, ontkennen, of naar anderen wijzen.
Die Palestijn leefde nog toen hij naar Gaza werd uitgezet. Zijn lot daarna is onbekend.quote:Op vrijdag 10 april 2026 09:07 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Als ik mij goed herinner was de cope bij dit filmpje dat diegene al dood was. Dood of niet: zo omgaan met een lijk of levend persoon is een oorlogsmisdrijf. Onze vaste lezer zei gisteren nog er nog nooit eentje gezien te hebben van de IDF.
Er is niemand hier die ontkent dat Hamas of Hezbollah terroristen zijn.quote:Op dinsdag 14 april 2026 18:18 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het kinderachtigheid zit natuurijk vooral bij de mensen die de feitelijke realiteit hier proberen om te draaien en dus in plaats van terreurgroeperingen zoals Hamas of Hezbollah (aangestuurd door het Iraanse regime) als het probleem te zien, te veinzen dat Israël en de VS het probleem zijn en terreurgroeperingen. Het is van hetzelfde niveau als stellen dat Oekraïne de oorlog tegen Rusland is begonnen of de geallieerden in de Tweede Wereldoorlog de eigenlijke nazi's waren.
Zelf zou ik het al op hebben gegeven en ik heb notabene Duits bloed.quote:Op dinsdag 14 april 2026 18:16 schreef probeer het volgende:
En Howard is er natuurlijk weer om de boel te bagatelliseren, ontkennen, of naar anderen wijzen.
Als Europa zelfs al geen kritiek op Gvir of Smotrich meer mag hebben.... Volslagen mesjogge maar natuurlijk zijn jij, tweedeklum en tarado het daar pertinent mee oneens lolquote:Op dinsdag 14 april 2026 17:22 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is hij vast en zeker niet vergeten hoor. Daarom is er ook nooit een genocide geweest in de Gazastrook. Zouden mensen of actiegroepen zoals Amnesty, maar eens begrijpen dat dit een term is die niet maar zo gebruikt voor laster.
Word ik aangesproken? Ik ben pro Israel, in de zin dat het bestaanrecht heeft, dat betekent niet dat ik alles goed vind wat Israel doet, Gvir en Smotrich hoeven net als Netanyahu van mij niet.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:13 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Als Europa zelfs al geen kritiek op Gvir of Smotrich meer mag hebben.... Volslagen mesjogge maar natuurlijk zijn jij, tweedeklum en tarado het daar pertinent mee oneens lol
Niks geks aanquote:Op dinsdag 14 april 2026 19:21 schreef Tarado het volgende:
[..]
Word ik aangesproken? Ik ben pro Israel, in de zin dat het bestaanrecht heeft, dat betekent niet dat ik alles goed vind wat Israel doet, Gvir en Smotrich hoeven net als Netanyahu van mij niet.
Maar Israel van genocide beschuldigen is natuurlijk van de gekke.
Schattingen van meer dan 100.000 dode burgers waarvan 22.000 dode kinderen en zo'n 60% van alle gebouwen vernietigd. Noem je het geen genocide, noem je het terroristen. Het zijn cijfers waar IS alleen maar van kon dromen.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:21 schreef Tarado het volgende:
[..]
Word ik aangesproken? Ik ben pro Israel, in de zin dat het bestaanrecht heeft, dat betekent niet dat ik alles goed vind wat Israel doet, Gvir en Smotrich hoeven net als Netanyahu van mij niet.
Maar Israel van genocide beschuldigen is natuurlijk van de gekke.
Goeie vergelijking wel.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:30 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Het zijn cijfers waar IS alleen maar van kon dromen.
Dat heeft Hamas dus beter gedaan dan IS.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:30 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Schattingen van meer dan 100.000 dode burgers waarvan 22.000 dode kinderen en zo'n 60% van alle gebouwen vernietigd. Noem je het geen genocide, noem je het terroristen. Het zijn cijfers waar IS alleen maar van kon dromen.
Met 1200 doden en 250 gijzelaars? Bijna wel, ja.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:34 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dat heeft Hamas dus beter gedaan dan IS.
Tuurlijkquote:Op dinsdag 14 april 2026 19:30 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Schattingen van meer dan 100.000 dode burgers waarvan 22.000 dode kinderen en zo'n 60% van alle gebouwen vernietigd. Noem je het geen genocide, noem je het terroristen. Het zijn cijfers waar IS alleen maar van kon dromen.
Met achter hun eigen burgers schuilen, wat ze nog toegeven ook.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:38 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Met 1200 doden en 250 gijzelaars? Bijna wel, ja.
Ja, als je 60% van de totale oppervlakte platbombardeert zijn exacte cijfers met de duizenden nog moeilijk vast te stellen. Maargoed, het feit dat onze bondgenoot zo beestachtig tekeer gaat zorgt voor zo’n enorm ongemak dat we ons gaan verschuilen achter “het zijn maar schattingen”, “ja, maar ze schuilen achter burgers!” en “cijfers van Hamas!” terwijl iedereen wel door begint te krijgen wat het regime met de gouden stroppen aan het uitspoken is.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:42 schreef Tarado het volgende:
[..]
Met achter hun eigen burgers schuilen, wat ze nog toegeven ook.
Dat 100k is ook maar een schatting, maar ook al zou dat kloppen, dan nog zie ik niet in hoe die genocide beschuldiging ooit hard gemaakt gaat worden.
Mocht dat wel zo zijn, mag je me er uiteraard tzt op aanspreken.
Wie is we? Israel staat volledig in hun recht om HAMAS uit te roeien, want helaas wil HAMAS Israel uitroeien dus veel keus is er niet.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:48 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ja, als je 60% van de totale oppervlakte platbombardeert zijn exacte cijfers met de duizenden nog moeilijk vast te stellen. Maargoed, het feit dat onze bondgenoot zo beestachtig tekeer gaat zorgt voor zo’n enorm ongemak dat we ons gaan verschuilen achter “het zijn maar schattingen”, “ja, maar ze schuilen achter burgers!” en “cijfers van Hamas!” terwijl iedereen wel door begint te krijgen wat het regime met de gouden stroppen aan het uitspoken is.
Dat is natuurlijk niet de discussie.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:53 schreef Tarado het volgende:
[..]
Wie is we? Israel staat volledig in hun recht om HAMAS uit te roeien, want helaas wil HAMAS Israel uitroeien dus veel keus is er niet.
Uitmoorden is de bekendste manier van genocide, maar het is niet de enige manier. Zo is China de Uygoeren ook niet aan het uitmoorden toch wordt het label genocide daar niet betwist. ICJ heeft de moord op 8.000 Bosnische mannen als genocide aangemerkt terwijl je daar dezelfde kanttekeningen bij kan plaatsen als bij Gaza.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:48 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ja, als je 60% van de totale oppervlakte platbombardeert zijn exacte cijfers met de duizenden nog moeilijk vast te stellen. Maargoed, het feit dat onze bondgenoot zo beestachtig tekeer gaat zorgt voor zo’n enorm ongemak dat we ons gaan verschuilen achter “het zijn maar schattingen”, “ja, maar ze schuilen achter burgers!” en “cijfers van Hamas!” terwijl iedereen wel door begint te krijgen wat het regime met de gouden stroppen aan het uitspoken is.
De mooiste verdediging van dit alles is nog wel: ja maar Hamas doet het ook. Dus je westerse overheid is niet meer te onderscheiden van een islamitische terreurorganisatie? En dan komt een variant op: ja maar je kijkt alleen naar Israël als ze wat stouts doen!! Oh je wil Israël dus hetzelfde behandelen als Hamas/iran/duizend andere vijanden op onze terreurlijst? Nee dat is ook niet de bedoeling.quote:Op dinsdag 14 april 2026 19:09 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Die Palestijn leefde nog toen hij naar Gaza werd uitgezet. Zijn lot daarna is onbekend.
Wat er in dat filmpje van 10met die Palestijn gebeurde weten we niet. We weten alleen dat hij daarna in het ziekenhuis werd opgenomen met een geperforeerde darm, gebroken ribben, longschade en rectal letsels.
Het onderzoek naar dit incident is gestopt. Omdat de Palestijn al naar Gaza was uitgezet voordat een verklaring opgenomen kon worden (...) en vanwege de "uitzonderlijke omstandigheden" (...) en omdat het bewijs "complex" (...) was. Complex: waar kennen we dat ook alweer van...? Zijn verwondingen zal hij wel spontaan hebben oogelopen.
Vergeet niet: dit is de goede kant van de geschiedenis.
Israël is niet gericht op de vernietiging van een etnische groep, Israël is gericht op de eliminatie van een terreurbeweging die de volledige civiele infrastructuur als militaire uitvalsbasis gebruikt. Dat er bij die eliminatie veel mensen om het leven kom kan niet anders als zij gebruikt worden als menselijk schild, dat is het doel echter niet.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:02 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Uitmoorden is de bekendste manier van genocide, maar het is niet de enige manier. Zo is China de Uygoeren ook niet aan het uitmoorden toch wordt het label genocide daar niet betwist. ICJ heeft de moord op 8.000 Bosnische mannen als genocide aangemerkt terwijl je daar dezelfde kanttekeningen bij kan plaatsen als bij Gaza.
De definitie
Genocide, of volkerenmoord, is de systematische en opzettelijke vernietiging van een nationale, etnische, raciale of religieuze groep, in het geheel of gedeeltelijk. Het wordt in het internationaal recht gedefinieerd door het VN-Genocideverdrag (1948) en omvat het doden, ernstig letsel toebrengen, of levensomstandigheden opleggen die gericht zijn op fysieke vernietiging van de groep
Ik zal Gaza geen geen genocide noemen, de discussie gaat door de dieharders aan beide kanten nergens over. En nee Howardroark ik betwist het bestaansrecht van Israël niet, ik ben pro-Israel
Ik denk dat het ook niet echt van belang is of het alle boxjes afvinkt mbt genocide. De eerste stap is erkennen dat terreurgroep Hamas een krankzinnige terroristische aanval heeft gepleegd en daarbij enorme moordaantallen heeft gehaald bij onschuldige burgers. Maar wat daarna gebeurde was evengoed krankzinnig te noemen. Wat bezielde Israël om als beesten tekeer te gaan in de regio en meer dan 20.000 kinderen om zeep te helpen? Beide kanten zijn totaal ontoerekeningsvatbaar en daardoor is überhaupt iets van vrede ondenkbaar.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:02 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Uitmoorden is de bekendste manier van genocide, maar het is niet de enige manier. Zo is China de Uygoeren ook niet aan het uitmoorden toch wordt het label genocide daar niet betwist. ICJ heeft de moord op 8.000 Bosnische mannen als genocide aangemerkt terwijl je daar dezelfde kanttekeningen bij kan plaatsen als bij Gaza.
De definitie
Genocide, of volkerenmoord, is de systematische en opzettelijke vernietiging van een nationale, etnische, raciale of religieuze groep, in het geheel of gedeeltelijk. Het wordt in het internationaal recht gedefinieerd door het VN-Genocideverdrag (1948) en omvat het doden, ernstig letsel toebrengen, of levensomstandigheden opleggen die gericht zijn op fysieke vernietiging van de groep
Ik zal Gaza geen geen genocide noemen, de discussie gaat door de dieharders aan beide kanten nergens over. En nee Howardroark ik betwist het bestaansrecht van Israël niet, ik ben pro-Israel
Maar ben je er ondertussen wel uit dat de aanval van 7 oktober '23 toch niet zo slim is geweest?quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:04 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
De mooiste verdediging van dit alles is nog wel: ja maar Hamas doet het ook. Dus je westerse overheid is niet meer te onderscheiden van een islamitische terreurorganisatie? En dan komt een variant op: ja maar je kijkt alleen naar Israël als ze wat stouts doen!! Oh je wil Israël dus hetzelfde behandelen als Hamas/iran/duizend andere vijanden op onze terreurlijst? Nee dat is ook niet de bedoeling.
omdat die mensen het vermoeden hebben dat Israël bewust en expres de burgers opzocht. Bij het vernietigen van infrastructuur, vernietigen van alle universiteiten en bibliotheken, slopen van nagenoeg alle agrarische grond, opblazen van waterzuiveringsinstallaties, vernietigen van alle landmarks, slopen van bijna 200.000 woningen, slopen van alle overheidsgebouwen, bijna vijf maanden lang alle grenzen volledig sluiten zodat er geen gram voedsel, druppel water of een willekeurige medicijn het gebied in kan en weet ik veel wat. Of zoals jij het zegt: dit is de goede kant van de geschiedenis.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:17 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Israël is niet gericht op de vernietiging van een etnische groep, Israël is gericht op de eliminatie van een terreurbeweging die de volledige civiele infrastructuur als militaire uitvalsbasis gebruikt. Dat er bij die eliminatie veel mensen om het leven kom kan niet anders als zij gebruikt worden als menselijk schild, dat is het doel echter niet.
Hier lijkt de al dan niet bewuste denkfout bij sommigen te zitten die veel burgerslachtoffers gelijkstellen aan de intentie hebben dat te willen bereiken, het is echter een neveneffect.
De geallieerden hadden ook nooit de intentie het Duitse volk te vernietigen maar de nazis af te stoppen, toch zijn er Duitse steden volledig plat gebombardeerd met tienduizenden slachtoffers in enkele dagen.
Het is opmerkelijk hoe we in dat laatste geval zo duidelijk de conclusie kunnen trekken dat dit het doel was, maar dat er bij Israël altijd wordt geprobeerd om het beeld op te tuigen dat er eigenlijk genocidale intenties ten grondslag zouden liggen aan het willen elimineren van Hamas (of Hezbollah).
Ik denk dat mensen zich soms de vraag moeten stellen: Oké, waarom wil ik eigenlijk zo graag hier meer achter zoeken? Waarom wil ik Israël kunnen beschuldigen van genocide?
1200 mensen vermoorden is krankzinnig. Maar dat je reactie bestaat uit het vrijwel compleet wegvagen van het woongebied van 2 miljoen mensen is evengoed krankzinnig. Tapijtbombardementen, stroomafsluiting, waterafsluiting. Ook dat moet worden benoemd, maar dat is zo ongemakkelijk dat het wordt gebagatelliseerd.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:23 schreef the-eye het volgende:
[..]
Maar ben je er ondertussen wel uit dat de aanval van 7 oktober '23 toch niet zo slim is geweest?
Van het doelbewust vermoorden van kinderen en journalisten is dan ook niets waar natuurlijk. Maar bijzondere bloedsprookjes die je daar ophoest. De gelijkenissen zoals ik die had geschetst met de Tweede Wereldoorlog blijven dan ook staan.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:24 schreef mcmlxiv het volgende:Tja, bewust kinderen en journalisten vermoorden en ziekenhuizen beschieten is net een graadje erger dan wat zelfs de Britten in WO2 uitvoerden.
Tienduizenden onschuldige slachtoffers in een strijd die niets met oorlog, maar alles met een moordende bezettingsmacht te maken heeft lijkt dan ook in niets op WO2. Niets mis met het vernietigen van Hamas en Hezbollah, maar teveel Israelische acties hebben niets met vernietiging van terroristen te maken.
Maar he, alle Israeli zijn engeltjes. Dejann verteld het ons ieder deel opnieuw.
Je bedoelt dat er heel veel valse en ongefundeerde aantijgingen zijn gedaan jegens Israël? Dat is iets anders dan een daadwerkelijk vermoeden hebben met gegronde redenen. We zien uniek bij Israël dat mensen vooral heel erg gretig zijn allerlei redenen te zoeken om het slechtst mogelijk van de Israëliërs te denken.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:29 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
omdat die mensen het vermoeden hebben dat Israël bewust en expres de burgers opzocht. Bij het vernietigen van infrastructuur, vernietigen van alle universiteiten en bibliotheken, slopen van nagenoeg alle agrarische grond, opblazen van waterzuiveringsinstallaties, vernietigen van alle landmarks, slopen van bijna 200.000 woningen, slopen van alle overheidsgebouwen, bijna vijf maanden lang alle grenzen volledig sluiten zodat er geen gram voedsel, druppel water of een willekeurige medicijn het gebied in kan en weet ik veel wat. Of zoals jij het zegt: dit is de goede kant van de geschiedenis.
daar is niets unieks aan, jij doet dit bv over bepaalde contreienquote:Op dinsdag 14 april 2026 20:38 schreef HowardRoark het volgende:
We zien uniek bij Israël dat mensen vooral heel erg gretig zijn allerlei redenen te zoeken om het slechtst mogelijk van de Israëliërs te denken.
Dat ligt er toch wel aan over welke contreien je het hebt, ik gebruik die term zelf niet in maar een context.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
daar is niets unieks aan, jij doet dit bv over bepaalde contreien
bepaalde contreienquote:Op dinsdag 14 april 2026 20:53 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat ligt er toch wel aan over welke contreien je het hebt, ik gebruik die term zelf niet in een context.
Zelfs al reduceer je het tot bepaalde linkse contreien, dan kan het nog over alles gaan. Volgende keer dat ik die term weer gebruik moet je maar naar de context vragen, dan ben ik meer dan bereid dat wat beter te onderbouwen.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:54 schreef sp3c het volgende:
in het verleden was het bepaalde linkse contreien maar dat lijkt een beetje weggevallen te zijn
nu zijn bepaalde contreien de boeman
daar geef je nooit antwoord opquote:Op dinsdag 14 april 2026 20:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zelfs al reduceer je het tot bepaalde linkse contreien, dan kan het nog over alles gaan. Volgende keer dat ik die term weer gebruik moet je maar naar de context vragen, dan ben ik meer dan bereid dat wat beter te onderbouwen.
Je bent een beetje aan het zeuren.quote:
valt wel meequote:
50.000 burgerdoden in Gaza.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:38 schreef HowardRoark het volgende:
Je bedoelt dat er heel veel valse en ongefundeerde aantijgingen zijn gedaan jegens Israël? Dat is iets anders dan een daadwerkelijk vermoeden hebben met gegronde redenen. We zien uniek bij Israël dat mensen vooral heel erg gretig zijn allerlei redenen te zoeken om het slechtst mogelijk van de Israëliërs te denken.
Zeker, maar ik dacht ik maak het even duidelijk.quote:
Mij staat ook niet bij dat je dat vaak hebt gevraagd.quote:
het is meer gezeur omdat er nooit antwoord op komt en het komt veel en veel meer terug dan een keerquote:Op dinsdag 14 april 2026 21:01 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Mij staat ook niet bij dat je dat vaak hebt gevraagd.
Ik heb even in je pohi gezocht en zie die vraag één keer terugkomen, dat was gisteren waarbij je mij niet hebt gequote. Verder zie ik met name weer gesneer en gebrom over het gebruik van dat woord, maar daar kan ik niet veel mee.
Het waren er toch 60k volgens Hamas? Waarbij uiteraard geen scheiding wordt gemaakt tussen burgers en strijders.quote:
Lijk uit mometeen krijg je een paar AI foto's die je "ongelijk" bewijzen.quote:Op dinsdag 14 april 2026 21:02 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het waren er toch 60k volgens Hamas? Waarbij uiteraard geen scheiding wordt gemaakt tussen burgers en strijders.
WHO cijfers. En zijn meerdere bronnen die het 40-60k schatten.quote:Op dinsdag 14 april 2026 21:02 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het waren er toch 60k volgens Hamas? Waarbij uiteraard geen scheiding wordt gemaakt tussen burgers en strijders.
Je weet toch dat er geen onschuldige Palestijnen bestaan? Sterker nog dat er eigenlijk helemaal geen Palestijnen bestaan.quote:Op dinsdag 14 april 2026 21:16 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
WHO cijfers. En zijn meerdere bronnen die het 40-60k schatten.
Herhaling van zetten.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Je bedoelt dat er heel veel valse en ongefundeerde aantijgingen zijn gedaan jegens Israël? Dat is iets anders dan een daadwerkelijk vermoeden hebben met gegronde redenen. We zien uniek bij Israël dat mensen vooral heel erg gretig zijn allerlei redenen te zoeken om het slechtst mogelijk van de Israëliërs te denken.
Israël heeft verder ook niet vijf maanden lang de grenzen gesloten, we hebben de vele beelden kunnen zien van volle markten en trucks met voedsel die naar binnen zijn gegaan, gek genoeg waren sommige Westerse media vooral geïnvesteerd in het presenteren van doodzieke kinderen met onderliggend lijden als emblematisch voor elke Gazaan.
quote:Op dinsdag 5 augustus 2025 19:48 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Er stond 'bijna drie maanden'. 1 maart tot 19 mei 0 kg
COGAT meldt
https://govextra.gov.il/cogat/humanitarian-efforts/main/
27 feb 12.902 tn
28 feb 328 tn
19 mei 125 tn
20 mei 2.052 tn
Jerusalem Post voor het geval je cogat niet gelooft.
https://www.jpost.com/breaking-news/article-854018
[..]
Opmerkelijk dat jij tiktok filmpjes, waar je niet van weet wanneer het en waar ter wereld het opgenomen is, nog steeds hoger aanschrijft dan COGAT of de Israëlische overheid. Heb je negatieve ervaringen met COGAT?
[..]
Gaan mensen dood van maar één maaltijd per dag? Mag toch hopen van niet, GHF is ingericht op maar 1 tot 1,5 miljoen maaltijden per dag....
Toen kreeg men toch voedsel van de Gaza Humanitarian Foundation? Daarnaast is het natuurlijk ook belangrijk te kijken naar hoeveel voedsel er al de Gazastrook in was geloodst en hoeveel er gekaapt was door Hamas? Mij staat nog bij dat er drukke markten waren te zien met allerlei voedsel, inclusief bakkerijen met chocoladetaart. Beeldmateriaal op het internet geslingerd door de Palestijnen zelf nota bene.quote:Op woensdag 15 april 2026 14:51 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Herhaling van zetten.
Zie hieronder mijn eerdere reactie op een vergelijkbare post van jou.
[..]
"Zijn helemaal geen 60k doden!"quote:Op dinsdag 14 april 2026 18:16 schreef probeer het volgende:
En Howard is er natuurlijk weer om de boel te bagatelliseren, ontkennen, of naar anderen wijzen.
Reageer je nu op jezelf?quote:Op woensdag 15 april 2026 22:03 schreef probeer het volgende:
[..]
"Zijn helemaal geen 60k doden!"
"Ja maar Hamas dan, mimimiiii"
quote:Op woensdag 15 april 2026 21:57 schreef HowardRoark het volgende:
Ach, hoe kan het toch dat er wel eens 'journalisten' om het leven komen in dit conflict.
[ twitter ]
quote:The Israel Defense Forces (IDF) has committed more targeted killings of journalists than any other government’s military since CPJ began documentation in 1992.
quote:Drone killings of press members are on the rise: surging from two in 2023 — the first year CPJ documented such killings — to 39 in 2025.
In 2025 alleen al 86 journalisten gedood door Israël. Maar dit filmpje van 15(!) jaar(!!) geleden is bewijs dat ja maar khamas.quote:More than 60% of the 86 members of the press killed by Israeli fire in 2025 were Palestinians reporting from Gaza, where human rights groups and U.N. experts agree a genocide is taking place.
Als je allemaal discutabele figuren gaat meetellen als journalist kom je vast wel op een hoog aantal uit. Zo had de International Federation of Journalists (IFJ) had vorig jaar een lijst met 180 overleden "journalisten" tijdens de oorlog in de Gazastrook, bijna 60 namen daarvan waren in dienst van Al Aqsa TV/Al Aqsa Media Network en Al Quds/Quds News Network (bron).quote:Op woensdag 15 april 2026 22:24 schreef Drxx het volgende:
The Israel Defense Forces (IDF) has committed more targeted killings of journalists than any other government’s military since CPJ began documentation in 1992.
quote:Al-Aqsa TV (Arabic: قناة الأقصى) is a television channel run by Hamas, which is based in the Gaza Strip. Its programs include news and propaganda promoting Hamas, children's shows, and religiously inspired entertainment. It is currently directed by Fathi Hamad, who is a member of the Palestinian Legislative Council and Interior Minister of the Gaza Strip. The channel is named after Al-Aqsa in Jerusalem.
Bron
Mensen die voor iets meer dan 10 euro een 'press' vestje kopen, zijn ook niet meteen daadwerkelijk een journalist. Recent was er nog een mooi voorbeeld:quote:Al-Quds TV (Arabic: قناة القدس) was a satellite television channel broadcast on Nilesat and Arabsat. It broadcast from 11 November 2008 to 10 February 2019.
The channel was affiliated with Hamas and maintained a pro-Hamas editorial position. Much of the channel's programming focused on statements and activities from Hamas and Islamic Jihad and criticism of Fatah and the Palestinian Authority.
Bron
Lees focus als: het besturen, trainen, organiseren, bekostigen, bewapenen van groepen enkelt voor de belangen van Israël en VS.quote:De stelling dat Israël heeft geholpen bij de opkomst van Hamas om de PLO te verzwakken, wordt ondersteund door diverse historische bronnen en uitspraken van betrokkenen, al is de term "installeren" genuanceerder. De rol van de CIA is minder direct gedocumenteerd als een formele 'installatie', maar maakt deel uit van een bredere westerse focus op islamitische bewegingen in die periode.
En hier weer een:quote:Op woensdag 15 april 2026 22:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als je allemaal discutabele figuren gaat meetellen als journalist kom je vast wel op een hoog aantal uit. Zo had de International Federation of Journalists (IFJ) had vorig jaar een lijst met 180 overleden "journalisten" tijdens de oorlog in de Gazastrook, bijna 60 namen daarvan waren in dienst van Al Aqsa TV/Al Aqsa Media Network en Al Quds/Quds News Network (bron).
[..]
[..]
Mensen die voor iets meer dan 10 euro een 'press' vestje kopen, zijn ook niet meteen daadwerkelijk een journalist. Recent was er nog een mooi voorbeeld:
[ twitter ]
Er is zelfs een hele website opgetuigd met vermeende 'martelaren' die dan journalist waren. Opmerkelijk genoeg ook erg veel journalisten als slachtoffer in Jemen:
[ afbeelding ]
Ik zou mij als jou was afvragen waarom je zo makkelijk voor dit soort narratieven valt? Het is oprecht bijzonder en tegelijkertijd zorgwekkend om te zien hoe sommige Westerlingen zich zo eenvoudig laten meeslepen in zulke propaganda.
Dat is omdat sommigen denken dat als men Israël van genocide kan beschuldigen dit een dusdanig zware aantijging is dat men daar echt een goede troefkaart mee heeft het land verder te demoniseren en de publieke opinie verder te beïnvloeden. Het is dus doelbewust liegen voor laster en daarmee de goedgelovige burger opstoken jegens een land.quote:Op woensdag 15 april 2026 22:45 schreef Koortsdroom het volgende:
Waarom blijft dat genocide verhaal de hele tijd rondgaan?
Het gaat om terroristen die worden opgeruimd.
'Grote schoonmaak' zou een beter passende term zijn.
Leuk spelletje.quote:Op dinsdag 14 april 2026 20:54 schreef sp3c het volgende:
[..]
bepaalde contreien
veel specifieker ben je niet dus dat weet ik niet
Heb je het nu over individuen en groeperingen die bepaalde sympathieën hebben of waar eerdergenoemde sentimenten leven?quote:Op woensdag 15 april 2026 23:36 schreef probeer het volgende:
En dan zijn er ook nog bepaalde mensen uit bepaalde contreien <Knip>
Heb je het trouwens al meegekregen dat er veel meer dorpjes op de Westelijke Jordaanoever worden gebouwd?quote:Op donderdag 16 april 2026 09:09 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Heb je het nu over individuen en groeperingen die bepaalde sympathieën hebben of waar eerdergenoemde sentimenten leven?
Ik had het natuurlijk over genocide op Palestijnen. Wel even ontopic blijven he. Met je constante "ja maar hullie!!" gedram.quote:Op donderdag 16 april 2026 09:08 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm.
Hmm.
<Knipi
We hebben immers al posts gezien waarin Hamas en soortgelijke groeperingen werden gerechtvaardigd of opgehangen aan het Westen, niet Arabische moslims zelf zouden hier verantwoordelijk voor zijn, maar het Westen en Israël.
Om nog maar te zwijgen over de talloze complottheorieën en openlijke antisemitisme, <Knip> Er zijn daarentegen nog nergens oproepen geweest in de richting zoals jij nu stelt, maar onderbouw het vooral wat meer, wellicht dat we er dan een goede discussie over kunnen hebben. Vooralsnog blijven het ongefundeerde aantijgingen.
Correct.quote:Op donderdag 16 april 2026 09:09 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Heb je het nu over individuen en groeperingen die bepaalde sympathieën hebben of waar eerdergenoemde sentimenten leven?
Gelukkig is het maar één hardnekkige.quote:Op donderdag 16 april 2026 15:17 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Hmm. Een bijzonder zorgwekkende tendens.
Dat is dan een vreemd standpunt, op de Palestijnen is nooit een genocide geweest. Wel hebben de Palestijnen zelf genocidale ambities ten opzichte van Israël. Sterker nog, die had men hier zelfs al jegens de Joodse gemeenschappen nog voordat Israël überhaupt was opgericht.quote:Op donderdag 16 april 2026 15:00 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik had het natuurlijk over genocide op Palestijnen. Wel even ontopic blijven he. Met je constante "ja maar hullie!!" gedram.
De VN liegen?quote:Op donderdag 16 april 2026 17:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is dan een vreemd standpunt, op de Palestijnen is nooit een genocide geweest.
Leuk geprobeerd trol.quote:Waarom projecteer jij dit vervolgens op Israël en probeert daarmee te rollen om te draaien?
Geen inhoudelijk antwoord meer, dat dacht ik al. Van trollen is trouwens helemaal geen sprake, ik probeer een inhoudelijke discussie te starten, maar het blijkt dat jij niet verder kunt komen dan het ophoesten van een wellicht een krantenkop met een aantijging over Israël. Ik kijk liever naar de (historische) feiten, of dat nu in lijn is met wat media zeggen of niet.quote:Op donderdag 16 april 2026 18:42 schreef probeer het volgende:
[..]
De VN liegen?
[..]
Leuk geprobeerd trol.
Een onderzoekscommissie van de VN bepaald niet in hoeverre ergens sprake was van genocide of niet. Dat doet namelijk alleen het ICJ.quote:
Je klinkt stellig, maar juridisch zit je er gewoon naast.quote:Op donderdag 16 april 2026 22:23 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Een onderzoekscommissie van de VN bepaald niet in hoeverre ergens sprake was van genocide of niet. Dat doet namelijk alleen het ICJ.
En het rapport heeft de nodige hiaten, zo stelt men onder meer dat Israël schuldig zou zijn aan 'imposing measures intended to prevent births within the group' met als argument dat er een bombardement waren op ziekenhuizen met kraamafdelingen.
Juridisch is het erg onwaarschijnlijk dat zulke argumenten voldoende overtuigend zullen zijn omdat je erg lastig is aan te tonen dat om die specifieke reden zo een ziekenhuis is gebombardeerd.
Ook worden de uitspraken van Israelische leiders aangehaald, die al meermaals volledig uit de context zijn gehaald. Zie ook: What Did Top Israeli War Officials Really Say About Gaza?
Kortom, nee, ook dit rapport is een lange stapel aan aantijgingen en bewijst geen genocide. Als dat wel zo was zou de verdere rechtszaak niet meer nodig zijn.
En als jij er anders over denkt, kom met een goed onderbouwde reactie. Dat voegt wat meer toe dan anderen voor troll weg te zetten en te betichten van 'zuigen'.
“The IDF Targets Journalists”: Our Responsequote:Op woensdag 15 april 2026 22:24 schreef Drxx het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
In 2025 alleen al 86 journalisten gedood door Israël. Maar dit filmpje van 15(!) jaar(!!) geleden is bewijs dat ja maar khamas.
Nee hoor, ik zit er niet naast en en de bevindingen van deze VN onderzoekscommissie worden wel degelijk als onomstreden conclusies gepresenteerd. Met andere woorden: er is een genocide.quote:Op donderdag 16 april 2026 22:51 schreef ImFinkelstein het volgende:
[..]
Je klinkt stellig, maar juridisch zit je er gewoon naast.
Niemand beweert dat een VN-onderzoekscommissie hetzelfde is als het ICJ. Dat is een open deur. Wat je vervolgens doet — doen alsof zo’n commissie daarom geen genocide kan vaststellen is gewoon onjuist. Die commissies zijn er precies voor feiten verzamelen, patronen analyseren en voorlopige juridische kwalificaties geven. Dat jij dat wegzet als “een stapel aantijgingen” zegt meer over je begrip van het systeem dan over de waarde van het rapport..
Integendeel. Ik kan hier niet een rapport van tientallen pagina's met honderden claims stuk voor stuk gaan weerleggen. Wat ik wel kan doen is voorbeelden geven van waar er claims worden gemaakt in het rapport die juridisch lastig hard te maken zullen zijn. Daarvoor wijs ik naar de claim over het ziekenhuis en de vermeend genocidale retoriek van Israëlische politici.quote:Op donderdag 16 april 2026 22:51 schreef ImFinkelstein het volgende:
[..]
Je ziekenhuis-argument is eerlijk gezegd ook zwak. Je reduceert een compleet rapport tot één voorbeeld en schiet dat vervolgens af. Dat is geen weerlegging, dat is een stropop. De kern is niet één bombardement, maar het totaalbeeld: systematische vernietiging van civiele infrastructuur, blokkades van basisvoorzieningen en uitspraken van leiders die in samenhang worden beoordeeld. Precies zoals het internationaal recht dat vereist.
Het is juist de bewijsvoering die ik hier bekritiseer. De punten die ik namelijk aanhaal haken in op de 4 van de 5 punten die de VN Commissie denkt te zien mbt hoe genocide is gedefinieerd in de Geneefse Conventies.quote:Op donderdag 16 april 2026 22:51 schreef ImFinkelstein het volgende:
[..]
Kort gezegd: je presenteert procedurele punten alsof ze inhoudelijke weerleggingen zijn. Dat zijn ze niet. Als je het rapport serieus wilt bekritiseren, moet je de bewijsvoering en de juridische drempel aanvallen. Wat je nu doet is vooral doen alsof het hele proces er niet toe doet en dat houdt juridisch gewoon geen stand.
Hoe zou je überhaupt 'een Palestijns uiterlijk' willen definiëren?quote:Op donderdag 16 april 2026 22:58 schreef Glazenmaker het volgende:
Ik heb gewoon weinig moeite met geloven dat een leger dat westerse journalisten achter het front bedreigd en in gaza zelfs rode kruis medewerkers van dichtbij executeert ook schiet op journalisten met een Palestijns uiterlijk.
Je probeert een procedureel punt te verkopen als inhoudelijke weerlegging, maar dat is het niet. Een VN-onderzoekscommissie is geen rechtbank, klopt. Maar OHCHR beschrijft zulke HRC-mandaten juist als investigative bodies: commissions of inquiry en fact-finding missions die ernstige schendingen onderzoeken. Het ICJ is intussen de principal judicial organ of the United Nations en behandelt staatsgeschillen. Dat zijn dus verschillende rollen, geen argument om een commissieconclusie weg te wuiven.quote:Op donderdag 16 april 2026 23:02 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, ik zit er niet naast en en de bevindingen van deze VN onderzoekscommissie worden wel degelijk als onomstreden conclusies gepresenteerd. Met andere woorden: er is een genocide.
Dat oordeel is echter niet aan deze commissie. Het is dus ook niet zo dat zij slechts 'feiten verzamelen' zoals jij stelt, men trekt conclusies op basis van vermeende bevindingen en stapt daarna in de schoenen van de rechter om alvast te concluderen dat er een genocide zou hebben plaatsgevonden.
[..]
Integendeel. Ik kan hier niet een rapport van tientallen pagina's met honderden claims stuk voor stuk gaan weerleggen. Wat ik wel kan doen is voorbeelden geven van waar er claims worden gemaakt in het rapport die juridisch lastig hard te maken zullen zijn. Daarvoor wijs ik naar de claim over het ziekenhuis en de vermeend genocidale retoriek van Israëlische politici.
[..]
Het is juist de bewijsvoering die ik hier bekritiseer. De punten die ik namelijk aanhaal haken in op de 4 van de 5 punten die de VN Commissie denkt te zien mbt hoe genocide is gedefinieerd in de Geneefse Conventies.
Waarom ben je nog pro Israël als dit je grootste probleem met mijn post was?quote:Op donderdag 16 april 2026 23:05 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hoe zou je überhaupt 'een Palestijns uiterlijk' willen definiëren?
Van een afleiding of rookgordijn is geen sprake. Zoals ik al aangaf kan ik hier niet een analyse van duizenden woorden gaan typen en kom ik dus met concrete, relevante voorbeelden die ook inhaken op de cruciale punten van het rapport.quote:Op donderdag 16 april 2026 23:25 schreef ImFinkelstein het volgende:
[..]
Je probeert een procedureel punt te verkopen als inhoudelijke weerlegging, maar dat is het niet. Een VN-onderzoekscommissie is geen rechtbank, klopt. Maar OHCHR beschrijft zulke HRC-mandaten juist als investigative bodies: commissions of inquiry en fact-finding missions die ernstige schendingen onderzoeken. Het ICJ is intussen de principal judicial organ of the United Nations en behandelt staatsgeschillen. Dat zijn dus verschillende rollen, geen argument om een commissieconclusie weg te wuiven.
En nee, “de rechter moet nog beslissen” betekent niet dat het rapport inhoudsloos is. De commissie heeft in haar eigen berichtgeving juist geconcludeerd dat Israël genocide heeft gepleegd in de Gazastrook en riep staten op hun verdragsverplichtingen na te komen. Dat is niet “een stapel losse aantijgingen”; dat is een expliciete juridische conclusie van een officieel VN-orgaan.
Je ziekenhuisvoorbeeld is daarom ook geen weerlegging maar een afleiding. Je pikt één element uit een groter dossier en doet alsof het hele rapport daarmee valt. Zo werkt het natuurlijk niet. Als je de conclusie wilt aanvallen, moet je de volledige bewijsredenering en de juridische drempel bestrijden, niet doen alsof een commissie pas mag spreken zodra een rechter klaar is.
Kortom: wat jij hier “kritiek” noemt, is vooral procedureel rookgordijn. Leuk geprobeerd, maar het haalt de kern niet eens.
Jij gebruikt die bewoording dus ik ben erg benieuwd hoe je dat ziet. Blijkbaar denk je dus dat er zoiets bestaat als een 'Palestijns uiterlijk'.quote:Op donderdag 16 april 2026 23:27 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Waarom ben je nog pro Israël als dit je grootste probleem met mijn post was?
En om antwoord te geven: net zoals jij waarschijnlijk redelijk goed kan gokken in een rij met 4 mensen wie de Nederlander, Amerikaan, Duitser en Engelsman is.
Dan heb ik al lang en breed voldaan aan deze criteria. De voorbeelden die ik heb aangehaald zijn relevant aangezien deze (zoals al aangegeven) inhaken op de specifieke punten die worden genoemd in Geneefse Conventies als het gaat om de term genocide. In het rapport worden deze punten namelijk op een relatief zwakke manier onderbouwd, waarbij het de vraag is of zoiets juridisch stand gaat houden. Een bombardement op een ziekenhuis toont namelijk geen intentie aan om geboortes te beperken en het weglaten van context in uitspraken van politici geen duidelijk bewijs voor genocidale intenties.quote:Op donderdag 16 april 2026 23:45 schreef ImFinkelstein het volgende:
Je hoeft geen duizenden woorden te typen om een slecht argument te maken; één goed voorbeeld is genoeg. Maar als je “cruciale punten” noemt en dan komt met een voorbeeld dat de kern niet draagt, dan is dat gewoon een zwakke weerlegging. Concrete voorbeelden zijn prima — zwakke voorbeelden niet.
Je geeft geen antwoord.quote:Op donderdag 16 april 2026 23:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Van een afleiding of rookgordijn is geen sprake. Zoals ik al aangaf kan ik hier niet een analyse van duizenden woorden gaan typen en kom ik dus met concrete, relevante voorbeelden die ook inhaken op de cruciale punten van het rapport.
[..]
Jij gebruikt die bewoording dus ik ben erg benieuwd hoe je dat ziet. Blijkbaar denk je dus dat er zoiets bestaat als een 'Palestijns uiterlijk'.
Het ICJ zei in 2024 al:quote:Op donderdag 16 april 2026 22:23 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Een onderzoekscommissie van de VN bepaald niet in hoeverre ergens sprake was van genocide of niet. Dat doet namelijk alleen het ICJ. .
Vind je het dan ook slecht dat daar effectief niks mee is gedaan?quote:he State of Israel shall, in conformity with its obligations under the Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide, immediately halt its military offensive, and any other action in the Rafah Governorate, which may inflict on the Palestinian group in Gaza conditions of life that could bring about its physical destruction in whole or in part.
Daar is zeker iets mee gedaan. De oorlog heeft toen immers lange tijd stil gelegen, juist vanwege Rafah.quote:Op vrijdag 17 april 2026 07:08 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Het ICJ zei in 2024 al:
[..]
Vind je het dan ook slecht dat daar effectief niks mee is gedaan?
quote:Vertaling
Een Israëlische analist bevestigt verklaringen dat Palestijnen worden verkracht en seksueel misbruikt met behulp van honden in Israëlische detentiefaciliteiten, waarbij hij zich baseert op twee bewakers met wie hij sprak in de Sde Teiman-gevangenis voor marteling.
"De ene had het zelf gezien en zei dat het te afschuwelijk was om te beschrijven. De andere zei dat hij er via anderen over had gehoord en geloofde dat het waar was." Ben-Ephraim deelt hieronder gedocumenteerde gevallen van verschillende mensenrechtenorganisaties.
"Dit is gebeurd. Dit gebeurt nog steeds. Het bewijs is overweldigend," merkt hij op.
quote:Vertaling
Sommigen hebben gezegd dat beweringen dat Israël honden gebruikt om gevangenen seksueel te misbruiken antisemitische bloedlaster zijn. Helaas is er een aanzienlijke hoeveelheid bewijs. De organisaties die dit hebben bevestigd zijn onder meer B'Tselem, Euro-Mediterranean Human Rights Monitor, het Palestinian Centre for Human Rights en de Council on American-Islamic Relations.
Hier is de getuigenis van overlevenden:
• "Nihad" (50-jarige vader, Ofer-gevangenis): In een interview met Anadolu Agency verklaarde Nihad dat tijdens een inval in de vroege ochtend op 14 januari 2024 Israëlische soldaten een politiehond opdracht gaven hem seksueel aan te vallen. Hij beschreef dit als "de pijnlijkste momenten van mijn leven" en gaf aan dat de aanval leidde tot ernstige lichamelijke verwondingen en langdurig trauma.
• "A.A." (35-jarige vader, Sde Teiman): Gearresteerd in het Al-Shifa-ziekenhuis in maart 2024, vertelde A.A. aan het PCHR dat soldaten hem naar een gang zonder camera's brachten, hem uitkleedden en honden op hem loslieten die op hem urineerden, waarna één hond hem ongeveer drie minuten anaal zou hebben verkracht. Hij benadrukte dat de hond "getraind" leek en "precies wist wat hij deed".
• "Halim Salem" (pseudoniem, gedetineerde Westelijke Jordaanoever): Verklaarde tegenover Middle East Eye dat terwijl hij gedwongen werd te knielen met zijn hoofd in een toilet, bewakers een hond binnenbrachten die hem "besteeg en verkrachtte". Hij herinnerde zich dat hij werd geslagen toen hij schreeuwde omdat hij "de hond stoorde".
• "Wajdi" (43 jaar, gedetineerde uit Gaza): Vertelde aan het Euro-Mediterranean Human Rights Monitor dat hij tijdens een ondervraging naakt aan een metalen bed werd vastgebonden en werd verkracht door zowel een soldaat als een hond, terwijl andere soldaten filmden en hem uitlachten.
• Mohammed Arab (journalist van Al Araby TV): Tijdens zijn detentie in Sde Teiman vertelde hij aan zijn advocaat dat hij had gezien hoe soldaten honden dwongen om gevangenen te verkrachten. Hij zei: "Ze leren hun honden om seks te hebben met gevangenen. Kun je je dat voorstellen?"
• 18-jarige gedetineerde uit Gaza (Sde Teiman): Verklaarde aan PCHR dat terwijl hij en andere gevangenen werden verkracht met flessen door soldaten, er "ook een hond achter ons was, alsof de hond ons verkrachtte", als vorm van extreme psychologische en fysieke vernedering.
• 48-jarige gedetineerde (Al-Shifa/militair detentiepunt): Meldde dat hij zag hoe een hond de geslachtsdelen van een man aanviel totdat het slachtoffer bloedde en in zijn armen overleed.
Het Committee to Protect Journalists en Middle East Monitor hebben tientallen getuigenissen verzameld van journalisten die meldden dat zij werden blootgesteld aan "hondenaanvallen" en seksueel getinte marteling tijdens hun detentie.
Ik heb op meerdere momenten gesproken met twee bewakers in Sde Teiman. Eén had dit zien gebeuren en zei dat het te afschuwelijk was om over te praten. De andere zei dat hij erover had gehoord van anderen en geloofde dat het waar was. Dit is gebeurd. Dit gebeurt nog steeds. Het bewijs is overweldigend.
"Als de VN iets zegt hoeft het nog niet waar te zijn. Ik zeg dat het niet waar is, dus het is niet waar"quote:Op zondag 19 april 2026 03:14 schreef Ambtenaar030 het volgende:
HR act aka getuigen, bronnen en feiten betwisten wanneer het je uitkomt. #filosemitisme
Lol.quote:Op zaterdag 18 april 2026 22:39 schreef Peppert het volgende:
Dit is hoogstwaarschijnlijk slechts het extreem kleine topje van de ijsberg. Naarmate de weken, maanden, jaren en decennia verstrijken, zal er veel meer informatie en meer details naar buiten stromen.
[ x ]
[..]
[ x ]
[..]
Je hebt het over een land waarin regerende partijen achter verkrachting van gevangenen staan.quote:
Ah, ook hier weer. Martelingen dmv rape dogs. Het enige dat je dat kan doen als je dat ook als iets verwerpelijks beschouwd (chapeau!) en toch door dik en dun de staat Israël blijft steunen je kop in het zand blijft steken, of vingers in je oren doen, en stellen dat het “allemaal fake news is”.quote:Op zaterdag 18 april 2026 22:39 schreef Peppert het volgende:
Dit is hoogstwaarschijnlijk slechts het extreem kleine topje van de ijsberg. Naarmate de weken, maanden, jaren en decennia verstrijken, zal er veel meer informatie en meer details naar buiten stromen.
[ x ]
[ x ]
[..]
Verkrachten van Arabieren. Kleine nuance.quote:Op zondag 19 april 2026 07:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je hebt het over een land waarin regerende partijen achter verkrachting van gevangenen staan.
Bekijk deze YouTube-video
Ja je kan niet eindeloos moordenaars en verkrachters van Palestijnen weg laten komen en dan huilen over bloedsprookjes als mensen denken dat je Palestijnse kinderen ook verkracht of vermoord.quote:Op zondag 19 april 2026 09:22 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Verkrachten van Arabieren. Kleine nuance.
Ik krijg die beelden uit de zomer van 2024 niet uit mijn hoofd met die ‘right to rape’ demonstraties rond de periode dat negen militairen waren opgepakt op verdenking van verkrachting. Toen probeerden zelfs honderden burgers die militairen te bevrijden uit die Israëlische legerbasis.
Dat was wel zonde van alle negatieve energie want die mannen zijn natuurlijk niet vervolgd. Ik denk niet dat we realiseren hoe negatief de Israëliër denkt. Ik geloof dat 80% van de joodse bevolking vindt dat zij meer rechten zouden moeten hebben dan hun (Arabische) landgenoten.
Wellicht is het misschien eerst eens goed bewijzen te tonen van zulke aantijgingen. Denk je ook niet?quote:Op zondag 19 april 2026 07:39 schreef recidivist het volgende:
[..]
Ah, ook hier weer. Martelingen dmv rape dogs. Het enige dat je dat kan doen als je dat ook als iets verwerpelijks beschouwd (chapeau!) en toch door dik en dun de staat Israël blijft steunen je kop in het zand blijft steken, of vingers in je oren doen, en stellen dat het “allemaal fake news is”.
En negeren dat Ben Gavir hoofd maken van de security in deze gevangenissen gewoon betekent dat de zwaarste martelingen onderdeel van het beleid zijn: hard in hun kont neuken, voorwerpen naar binnen duwen, geslachtsdelen bewerken allerlei attributen etc. Tot op het punt dat militairen die er zelf bij waren het zo “ziek (sadistisch) vinden” dat zij er later niet over kunnen of willen praten 🫠 de uitvoerende kant hebben we het dan over, niet diegenen die de martelingen moesten ondergaan.
Regerende partijen staan achter verkrachting? Het gaat hier om één politicus die stelt dat alles is gerechtvaardigd als dit een van de Nukhba leden is die onderdeel was van de 7 oktober 2023 aanslagen.quote:Op zondag 19 april 2026 07:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je hebt het over een land waarin regerende partijen achter verkrachting van gevangenen staan.
Heb je hier ook een onderbouwing van? En welke rechten hebben we het precies over?quote:Op zondag 19 april 2026 09:22 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Verkrachten van Arabieren. Kleine nuance.
Ik krijg die beelden uit de zomer van 2024 niet uit mijn hoofd met die ‘right to rape’ demonstraties rond de periode dat negen militairen waren opgepakt op verdenking van verkrachting. Toen probeerden zelfs honderden burgers die militairen te bevrijden uit die Israëlische legerbasis.
Dat was wel zonde van alle negatieve energie want die mannen zijn natuurlijk niet vervolgd. Ik denk niet dat we realiseren hoe negatief de Israëliër denkt. Ik geloof dat 80% van de joodse bevolking vindt dat zij meer rechten zouden moeten hebben dan hun (Arabische) landgenoten.
Lol je liegt weer eens.quote:Op zondag 19 april 2026 11:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wellicht is het misschien eerst eens goed bewijzen te tonen van zulke aantijgingen. Denk je ook niet?
[..]
Regerende partijen staan achter verkrachting? Het gaat hier om één politicus die stelt dat alles is gerechtvaardigd als dit een van de Nukhba leden is die onderdeel was van de 7 oktober 2023 aanslagen.
Jouw conclusie: 'alle regerende partijen staan achter verkrachting van gevangenen'.
[..]
Heb je hier ook een onderbouwing van? En welke rechten hebben we het precies over?
Nee, ik lieg niet. Jij verdraait dingen doelbewust. En dat doe je de hele tijd. Hou daar eens mee op. Je grijpt rare uitspraken van een individu aan om vervolgens meteen meerdere partijen en/of een land mee te demoniseren.quote:
Lees mijn post, dan de jouwe en zeg dan nog eens dat ik hier de boel verdraai.quote:Op zondag 19 april 2026 12:08 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee, ik lieg niet. Jij verdraait dingen doelbewust. En dat doe je de hele tijd. Hou daar eens mee op. Je grijpt rare uitspraken van een individu aan om vervolgens meteen meerdere partijen en/of een land mee te demoniseren.
Je verdraait de boel.quote:Op zondag 19 april 2026 12:12 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Lees mijn post, dan de jouwe en zeg dan nog eens dat ik hier de boel verdraai.
Tuurlijk israel doet niks foutquote:Op zondag 19 april 2026 01:05 schreef HowardRoark het volgende:
Ah, weer een lijst met wilde en ongefundeerde aantijgingen. Die kan op de inmiddels al enorme stapel met meer van hetzelfde.
Helemaal niemand die stelt dat Israël niets fout zou doen.quote:Op zondag 19 april 2026 12:24 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Tuurlijk israel doet niks fout
Lekker in de kont van Netanyahu duiken
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |