neenquote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:02 schreef YellowBlacks het volgende:
Een trans atlete die al haar vrouwelijke tegenstanders overtroeft, is in het oog van de storm terechtgekomen. Boze ouders laten duidelijk hun afkeer blijken, buiten het stadion klinkt luid protest tegen haar aanwezigheid. Vandaag mag AB Hernandez (16) drie finales afwerken op het kampioenschap atletiek in haar thuisstaat Californië. De zenuwen bij de politie staan op scherp, zeker nu ook Donald Trump het schouwspel “vernederend en niet eerlijk” noemde.
Hernandez plaatste zich met de vingers in de neus voor de finales in het hoogspringen, verspringen en hinkstapspringen. In die laatste discipline haalde ze 12,5 meter. Dat is 25 centimeter beter dan haar dichtste rivale.
Donald Trump hitste de gemoederen vervolgens nog op. De Amerikaanse president dreigde ermee de federale geldkraan dicht te draaien als Hernandez het tegen vrouwen mag blijven opnemen.
“De extreemlinkse Democraat Gavin Newscum (de gouverneur heet Newsom, maar Trump bestempelt hem zo als uitschot, red) blijft toestaan dat mannen illegaal mogen meedoen aan vrouwensporten. Als man scoorde hij onder het gemiddelde. Als vrouw is hij haast niet te verslaan. Dit is niet eerlijk en zelfs vernederend voor de andere deelneemsters”, klonk het op zijn platform Truth Social.
Het protest werd zo nog groter. Tientallen betogers verzamelden zich buiten het stadion met een duidelijke boodschap. “Red de vrouwensport”, stond er op hun bordjes te lezen.
Boven de atletiekpiste cirkelde een vliegtuigje, met daarachter een spandoek. “Geen jongens in meisjessporten”, luidde de tekst. Een persoon met een regenboogvlag werd gearresteerd omdat hij het raam van een wagen insloeg. Bij dat incident werd naar verluidt ook pepperspray gebruikt en viel een lichtgewonde.
Vandaag staan dus de finales op het programma. De vrees voor nog meer geweld is groot.
Hernandez moest eerder al eens onder bewaking naar het stadion begeleid worden. “Wat anderen doen heb ik niet in de hand. Ik kan alleen maar op mezelf focussen”, reageerde Hernandez toen. “Jij zou van ons tweeën de volwassene moeten zijn. Maar als je je gedraagt als een kind, zegt dat genoeg over je karakter.”
De moeder van Hernandez neemt vooral Trump op de korrel. “Als leider van dit land heb je de macht om te verenigen. Voor haat mag er geen plek zijn. Geen enkel kind mag het doelwit worden van een wrede campagne omdat ze anders zijn. We hebben een president nodig die alle kinderen beschermt, niet enkel zij die in het politieke plaatje passen. Mijn kind vormt geen bedreiging. Ik zal altijd trots en onvoorwaardelijk naast haar blijven staan”, besluit ze.
https://www.pzc.nl/buiten(...)%2Fwww.google.com%2F
Horen trans atletes met vrouwen mee te doen? Of moeten er aparte competities komen voor trans atletes?
Is dit serieus? Lijkt wel slechte AI.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Ventquote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
AliB?quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Ik dacht nog, heeft deze user nou bewust een onflatteuze foto uitgekozen? Maar nee, ik kan eigenlijk geen enkele foto vinden waarop dit ook maar enigszins kan doorgaan voor een natuurlijke vrouw.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Zou niet rakenquote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Dit gelooft dus helemaal niemand.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:39 schreef Lospedrosa het volgende:
Wat zwak dat je zo mee wilt doen en dan juichen als je wint.
Zo kan ik ook met 2 vingers in de neus de TDF voor vrouwen winnen. En ik ben 45jr
Maar ik doet dat dus niet.
Dit.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:20 schreef Kopiko het volgende:
Het is vast pijnlijk en jammer en zielig voor AB maar: nee. Laten we dit maar niet meer doen.
Yep. Foto is van de finale.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:18 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Is dit serieus? Lijkt wel slechte AI.
Teh fock. Er is niet alleen twijfel over het geslacht maar ook over de leeftijd. Als ze 40 hadden gezegd had ik het ook geloofdquote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
De waarheid is hard en daarom klinken de woorden niet fijn maar ik zie eerlijk gezegd niet in wat er niet klopt aan de woorden van Trump.quote:Op zondag 1 juni 2025 00:10 schreef probeer het volgende:
[..]
Dit.
Al is de manier waarop POTUS zich hier over uitspreekt echt te ranzig voor woorden.
Outer space komt meer in de richting. Dat dit wordt toegestaan is een schande voor de vrouwensport en al die meiden die hiervoor keihard trainen. Vergelijkbaar met het doping programma van de DDR en USSR destijds..... 🤮quote:
Met 1 been zelfs nog.quote:Op zondag 1 juni 2025 00:10 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Dit gelooft dus helemaal niemand.
Verder: als dit een “officiële” wedstrijd is niet de handigste keuze, geen idee wat de regels zijn mbt hormoonremmers en of dat voldoende is gedaan etc dus precies kunnen we toch niets vaststellen
Freudiaanse versprekingquote:Op zondag 1 juni 2025 00:54 schreef ootjekatootje het volgende:
Echt zo klaar met dat voortrekken van geestelijke idioten.
Wat vinden 100% pure mensen die echt van geslacht wissen hier nu van?
Dat het niet eerlijk is ben ik met je eens. Maar de manier waarop hij dat uitdraagt verdient allerminst een schoonheidsprijs. Het had ook op een "sorry meid, maar dit is niet eerlijk voor de rest" manier gekund. Zoals hij zich er nu over uitliet nodigt alleen maar haat en transfobie uit. En ik twijfel er eigenlijk ergens ook aan dat een president zich over dit soort zaken uit dient te laten. Daar dient iemand in die rol zich helemaal niet mee bezig te houden.quote:Op zondag 1 juni 2025 00:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
De waarheid is hard en daarom klinken de woorden niet fijn maar ik zie eerlijk gezegd niet in wat er niet klopt aan de woorden van Trump.
Oké, uitschot weet ik niet en dat is weer Trumpiaans maar dat het niet eerlijk is voor vrouwen als een matige man meedoet klopt gewoon.
Ik was destijds te jong, maar heb later het gevecht tussen onze Nederlandse Lucia 'Lady Tyson' Rijker versus de Thaise Somchai Jaidee nog wel meegekregen. Zij, wereldtop. Hij, vrij irrelevant. Ze maakte geen schijn van kans, gered door de ref.quote:De zusjes Williams vs #203 op de ranglijst van tennis vergeten, die zich voorbereidde door de avond ervoor uit te gaan en te zuipen en ze alsnog versloeg?
Blijkbaar hebben ze in California een nieuwe regel bedacht zodat Hernandez toch mee kon doen: daar waar Hernandez in de medailles valt krijgt ook de 'biologische' vrouw die na haar eindigt dezelfde medaille.quote:AB Hernandez shares second place podium with Brooke White (River City) for long jump.
They were laughing and chatting on the podium. They shared a side hug after getting their medals.
“Sharing the podium was nothing but an honor,” White said. “As a part of the queer community I want AB Hernandez to know we all have her back.”
quote:The California Interscholastic Federation announced the policy earlier this week in response to Hernandez’s success. Under the policy, the federation will let an additional student compete and medal in the events where Hernandez qualified.
The federation’s rule change reflects efforts to find a middle ground in the debate over trans girls’ participation in youth sports.
“The CIF values all of our student-athletes and we will continue to uphold our mission of providing students with the opportunity to belong, connect, and compete while complying with California law,” the group said in a statement after announcing its rule change.
Bron
Het probleem is dat er altijd mensen zullen blijven bestaan die niet 100% vrouw of man zijn, wij hadden ons eigen geval die trouwens schandalig behandeld is: https://nl.wikipedia.org/wiki/Foekje_Dillemaquote:Op zondag 1 juni 2025 06:56 schreef Chadi het volgende:
Wel een uitdaging zo. Het heeft geen nut om een vrouwen competitie te houden op deze manier. Maar laat de heren en dames die er verstand van hebben hier een uitspraak over doen. In mijn ogen is dit competitievervalsing.
De politiek moet zich eigenlijk gewoon niet lopen bemoeien met dit soort geneuzel. Het is de taak van sportbonden om te komen tot een eerlijk speelveld. De politiek bemoeit zich er ook niet mee wat buitenspel is bij voetbal, of wanneer je bij de F-jes of de E-tjes mag.quote:Op zondag 1 juni 2025 00:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
De waarheid is hard en daarom klinken de woorden niet fijn maar ik zie eerlijk gezegd niet in wat er niet klopt aan de woorden van Trump.
Oké, uitschot weet ik niet en dat is weer Trumpiaans maar dat het niet eerlijk is voor vrouwen als een matige man meedoet klopt gewoon. De zusjes Williams vs #203 op de ranglijst van tennis vergeten, die zich voorbereidde door de avond ervoor uit te gaan en te zuipen en ze alsnog versloeg?
Je kan het oplossen met een bonus-malus systeem qua tijd. Daar hebben vrouwen die man worden ook nog wat aan.quote:Op zondag 1 juni 2025 06:31 schreef raptorix het volgende:
De oplossing kan simpel zijn, laat Transgenders gewoon lekker aan die wedstrijden meedoen, maar strijden dan niet om officieel prijzen, geef ze gewoon een speciale prijs, van: Best overall. Dit doen we ook gewoon met autoracen zoals de 24 uur van Le Mans, 1 race, maar wel met verschillende klasses die gewoon tegelijk tegen elkaar racen.
Nou....quote:Op zondag 1 juni 2025 08:20 schreef Qarrad het volgende:
Deze discussie kan toch prima gevoerd worden zonder denigrerende opmerkingen? Het punt is niet of ze mooi of lekker is, maar of ze een oneerlijk voordeel heeft bij het sporten.
Dat laatste lijkt me evident. Ik vind het vreselijk voor haar, ze heeft er niet om gevraagd om in het verkeerde lichaam geboren te worden en gelukkig woont ze ergens waar ze behandeld heeft kunnen worden. Alleen betekent haar situatie ook dat ze toch wat één ding betreft niet als elke andere vrouw mee kan doen. Dat is uitermate pijnlijk voor haar, maar anders is het oneerlijk voor alle andere atletes.
Die hele oeverloze herhaling van zetten of transgenders nu wel of niet echt bestaan of er wel of niet uitzien is niet nodig verder.
Op zich een goede oplossing. Maar bij dingen als (kick)boksen wordt dat lastig natuurlijk.quote:Op zondag 1 juni 2025 06:30 schreef Kijkertje het volgende:
Bij het verspringen was Hernandez tweede:
Bekijk deze YouTube-video
[..]
Blijkbaar hebben ze in California een nieuwe regel bedacht zodat Hernandez toch mee kon doen: daar waar Hernandez in de medailles valt krijgt ook de 'biologische' vrouw die na haar eindigt dezelfde medaille.
[..]
Android Become Human! Goed vermaakt met dat spel.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:48 schreef Haushofer het volgende:
Wat als robots zich straks ook gediscrimineerd voelen en willen meedoen? Mag je het opnemen tegen een T1000 Terminator
En dat moet deze persoon zelf beseffen of iemand moet "the beans spillen" (privé). Ik snap best dat een 16-jarige, lang traject gehad, hier enthousiast van wordt. Het is echter om meerdere redenen niet opportuun. Is dat eerlijk en leuk? Eerlijk objectief gezien wel maar het leven is voor meerdere mensen in een uitzonderingspositie hard. Het is een gevolg van het feit dat je nog steeds een mannenlichaam hebt op sportief vlak.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:20 schreef Qarrad het volgende:
Deze discussie kan toch prima gevoerd worden zonder denigrerende opmerkingen? Het punt is niet of ze mooi of lekker is, maar of ze een oneerlijk voordeel heeft bij het sporten.
Dat laatste lijkt me evident. Ik vind het vreselijk voor haar, ze heeft er niet om gevraagd om in het verkeerde lichaam geboren te worden en gelukkig woont ze ergens waar ze behandeld heeft kunnen worden. Alleen betekent haar situatie ook dat ze toch wat één ding betreft niet als elke andere vrouw mee kan doen. Dat is uitermate pijnlijk voor haar, maar anders is het oneerlijk voor alle andere atletes.
Die hele oeverloze herhaling van zetten of transgenders nu wel of niet echt bestaan of er wel of niet uitzien is niet nodig verder.
16 cm jaquote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Gezond verstand (tm)quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:05 schreef JopieKlaassen het volgende:
Het is dan ook bezopen dat er verbouwde mannen mee mogen doen bij vrouwensport.
Zullen we dan maar in de geest van de inclusiviteit ook leeftijdsbeperkingen opheffen? Ik vind het niet eerlijk dat ik volgende week bij het lokale loopje niet mee kan doen aan de 1km die nu voor kinderen t/m 6 jaar is.
Daarnaast ben je ook een minderwaardig gezwel als je kinderen gaat bedreigen.
Ik weet niet of ze het nog steeds doen, maar dat deden ze met de Dam tot Damloop, dus men trekt het mannen en vrouwen record van elkaar af, en dat krijgen de vrouwen als voorsprong, erg tof vond ik zelf.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je kan het oplossen met een bonus-malus systeem qua tijd. Daar hebben vrouwen die man worden ook nog wat aan.
Dat zestien jarige meisje heeft een dikkere nek dan ikquote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Daarom hebben de meeste van dat soort sporten ook een open klasse.quote:Op zondag 1 juni 2025 09:34 schreef thedeedster het volgende:
Valt mij nog mee dat ze in de strijd tegen fat shamen de gewichtsklassen in de sport niet hebben aangepakt.
Ja ik weet het, al die sporters hebben weinig vet, maar moet je eens zien wat er gebeurt als ze dit afschaffen.
Sumoworstelaars tegen een veder gewicht etc. etc.
En volgens mij zijn het toch doorgaans de grotere jochies die winnen.quote:Op zondag 1 juni 2025 09:49 schreef raptorix het volgende:
[..]
Daarom hebben de meeste van dat soort sporten ook een open klasse.
Ik dacht dat dat allang aangepast was, maar dat blijkt dus niet zo te zijn? Ik bedoel, qua regels.quote:Op zondag 1 juni 2025 09:00 schreef bianconeri het volgende:
Trump is knettergek in alles.
Maar dat deze mannen niet bij vrouwen mogen meedoen is wel iets waar hij gelijk in heeft.
Dat is gewoon sporttechnisch niet eerlijk.
Inderdaad. Denk dat dit toch wel duidelijk is voor de meerderheid.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:20 schreef Qarrad het volgende:
Die hele oeverloze herhaling van zetten of transgenders nu wel of niet echt bestaan of er wel of niet uitzien is niet nodig verder.
Ik zie personen zoals waar het hier over gaat eerder als hinderlijk voor de acceptatie van transgenders dan dat ik er medelijden mee heb. Ik heb me net uitgesproken over de kansloze reacties van sommigen hier, maar dat is minimaal even kansloos.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:20 schreef Qarrad het volgende:
Deze discussie kan toch prima gevoerd worden zonder denigrerende opmerkingen? Het punt is niet of ze mooi of lekker is, maar of ze een oneerlijk voordeel heeft bij het sporten.
Dat laatste lijkt me evident. Ik vind het vreselijk voor haar, ze heeft er niet om gevraagd om in het verkeerde lichaam geboren te worden en gelukkig woont ze ergens waar ze behandeld heeft kunnen worden. Alleen betekent haar situatie ook dat ze toch wat één ding betreft niet als elke andere vrouw mee kan doen. Dat is uitermate pijnlijk voor haar, maar anders is het oneerlijk voor alle andere atletes.
Die hele oeverloze herhaling van zetten of transgenders nu wel of niet echt bestaan of er wel of niet uitzien is niet nodig verder.
Meer mensen zouden zich hier niet druk om moeten maken. Laat kinderen gewoon lekker sporten.quote:Op zondag 1 juni 2025 10:31 schreef timmmmm het volgende:
Als je het niet erg vindt ga ik me niet druk maken om een kind van 16 wat meedoet in een scholentoernooi op 8000 kilometer weg.
Afleidingsmanouevre. De hormonen hebben hun werk al gedaan, onze soort komt met twee soorten heupen, heupen om te rennen, springen en draaien, en heupen om te baren. Met heupen om te baren kun je minder goed sporten en een stuk beter baren. De krachtsverschillen en testosteron komen daar nog eens bovenop.quote:Op zondag 1 juni 2025 00:10 schreef Mexicanobakker het volgende:
Verder: als dit een “officiële” wedstrijd is niet de handigste keuze, geen idee wat de regels zijn mbt hormoonremmers en of dat voldoende is gedaan etc dus precies kunnen we toch niets vaststellen
Dit is een jongen.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Dat mogen kinderen doen bij de categorie van hun daadwerkelijke geslacht, niet bij het gebeelde geslacht waarmee men een oneerlijke competitie vormt voor anderen.quote:Op zondag 1 juni 2025 10:55 schreef BillDauterive het volgende:
[..]
Meer mensen zouden zich hier niet druk om moeten maken. Laat kinderen gewoon lekker sporten.
Dat linkt leuk, maar dit gaat over high school sport. Daar bepaalt de politiek weldegelijk.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:04 schreef Hexagon het volgende:
Lijkt me dat dit vooral iets is dat sportbonden maar moeten oplossen en vooral niet de politiek.
Helemaal mee eens. Dus gewoon stoppen met die onzin dat jongens mee mogen doen met meisjes (na de puberteit) en mannen met vrouwen. Dat gebeurt gelukkig ook, over een paar jaar hoor je hier niets meer over.quote:Op zondag 1 juni 2025 10:55 schreef BillDauterive het volgende:
[..]
Meer mensen zouden zich hier niet druk om moeten maken. Laat kinderen gewoon lekker sporten.
Hormoonremmers doen niet zoveel, voor atletiek is het verschil na de puberteit zo enorm groot dat het onoverbrugbaar is. De man met veruit de laagste hoeveelheid testosteron produceert nog steeds veel meer dan de vrouw met de hoogste hoeveelheid.quote:Op zondag 1 juni 2025 00:10 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Verder: als dit een “officiële” wedstrijd is niet de handigste keuze, geen idee wat de regels zijn mbt hormoonremmers en of dat voldoende is gedaan etc dus precies kunnen we toch niets vaststellen
Ja, het gaat er om hoe vroeg je er mee bent begonnen etc en zelfs dan is de bouw een issue voor veel sporten, die is ook niet gelijk. Het blijft een lastige kwestie en het ligt ook aan het niveau en of er geld mee gemoeid is etc welke keuze er gemaakt zou moeten worden. En hoe dit voor algemene agenda’s wordt gebruikt is dan wel weer kwalijk, maar het klinkt in ieder geval alsof het deze keer niet de juiste afweging was.quote:Op zondag 1 juni 2025 13:42 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hormoonremmers doen niet zoveel, voor atletiek is het verschil na de puberteit zo enorm groot dat het onoverbrugbaar is. De man met veruit de laagste hoeveelheid testosteron produceert nog steeds veel meer dan de vrouw met de hoogste hoeveelheid.
Ik vind niet dat je het een 16-jarige puber zelf kwalijk moet nemen dat die ergens aan meedoet wanneer het mag. Die kritiek moet je wat mij betreft richten op de mensen die dit mogelijk maken.quote:Op zondag 1 juni 2025 14:12 schreef Zorro het volgende:
Ik vind het vooral wat zeggen over de persoon die denkt dat het leuk is om als omgebouwde man zo even makkelijk wat prijzen te pakken. Dan ben je ook een erg laag gevallen figuur.
Precies dit. Goed verwoord.quote:Op zondag 1 juni 2025 08:20 schreef Qarrad het volgende:
Deze discussie kan toch prima gevoerd worden zonder denigrerende opmerkingen? Het punt is niet of ze mooi of lekker is, maar of ze een oneerlijk voordeel heeft bij het sporten.
Dat laatste lijkt me evident. Ik vind het vreselijk voor haar, ze heeft er niet om gevraagd om in het verkeerde lichaam geboren te worden en gelukkig woont ze ergens waar ze behandeld heeft kunnen worden. Alleen betekent haar situatie ook dat ze toch wat één ding betreft niet als elke andere vrouw mee kan doen. Dat is uitermate pijnlijk voor haar, maar anders is het oneerlijk voor alle andere atletes.
Die hele oeverloze herhaling van zetten of transgenders nu wel of niet echt bestaan of er wel of niet uitzien is niet nodig verder.
Op zich geen slechte oplossing. Maar dat zou dan voor de gehele top 10 moeten gelden. En dan wordt het voor haar toch ook al snel een 'spek en bonen' verhaal. Wat ook sneu is.quote:Op zondag 1 juni 2025 06:30 schreef Kijkertje het volgende:
Bij het verspringen was Hernandez tweede:
Bekijk deze YouTube-video
[..]
Blijkbaar hebben ze in California een nieuwe regel bedacht zodat Hernandez toch mee kon doen: daar waar Hernandez in de medailles valt krijgt ook de 'biologische' vrouw die na haar eindigt dezelfde medaille.
[..]
Een geschminkte vent.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 23:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zestienjarig meisje of iets anders. Zeg het maar..............
[ afbeelding ]
Ik denk dat niemand zich laat ombouwen om goud te pakken op iets kansloos als de hink-stap-sprong, waarbij letterlijk vrijwel niemand weet wie de regerend olympisch kampioen is, en al helemaal niet met deze controverse en al dit gedoe erbij.quote:Op zondag 1 juni 2025 14:12 schreef Zorro het volgende:
Ik vind het vooral wat zeggen over de persoon die denkt dat het leuk is om als omgebouwde man zo even makkelijk wat prijzen te pakken. Dan ben je ook een erg laag gevallen figuur.
Ik voel me jong. Mag ik nu ook bij de U19 of zo gaan wielrennen?quote:Dat ze als vrouw mee mag doen aan competities lijkt me in beginsel wenselijk; ze voelt zich daadwerkelijk vrouw
Klinkt als een fijne sci-fi film.quote:Op zondag 1 juni 2025 15:20 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Zij is gewoon oprecht in een verkeerd lichaam geboren, das al rot en moeilijk genoeg.
Foekje haar leven is behoorlijk verknalt doordat er aan haar geslacht werd getwijfeld. Een andere tijd dus. BTW later is uit DNA materiaal gebleken dat ze onomstotelijk vrouw was. Maar trainer Blankers wilde wel heel erg graag dat zijn vrouw Fanny kampioen zou worden. Had Foekje mogen meedoen hadden we geen vliegende huisvrouw gehad maar een waardige winnares.quote:Op zondag 1 juni 2025 07:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het probleem is dat er altijd mensen zullen blijven bestaan die niet 100% vrouw of man zijn, wij hadden ons eigen geval die trouwens schandalig behandeld is: https://nl.wikipedia.org/wiki/Foekje_Dillema
Zij is zelf nou ook niet echt bepaald het symbool van sportiviteit, dus laten we wat dat betreft vooral niet het goede moraal zoekenquote:Op zondag 1 juni 2025 18:56 schreef Cockwhale het volgende:
Wel triest dat mensen meteen moeten vervallen in beledigingen. Het is nog een kind nota bene... Dat er dan een stel volwassenen langs de kant staan die schreeuwen dat ze een man is, kom op zeg. Ga je druk maken om je eigen asociale kutkop en issues. Ja, het is niet bepaald eerlijk, maar kan zij daar iets aan doen?
quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Waar moet ze dan gaan sporten?quote:Op zondag 1 juni 2025 18:59 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zij is zelf nou ook niet echt bepaald het symbool van sportiviteit, dus laten we wat dat betreft vooral niet het goede moraal zoeken
quote:Op zondag 1 juni 2025 08:20 schreef Qarrad het volgende:
Deze discussie kan toch prima gevoerd worden zonder denigrerende opmerkingen? Het punt is niet of ze mooi of lekker is, maar of ze een oneerlijk voordeel heeft bij het sporten.
Dat laatste lijkt me evident. Ik vind het vreselijk voor haar, ze heeft er niet om gevraagd om in het verkeerde lichaam geboren te worden en gelukkig woont ze ergens waar ze behandeld heeft kunnen worden. Alleen betekent haar situatie ook dat ze toch wat één ding betreft niet als elke andere vrouw mee kan doen. Dat is uitermate pijnlijk voor haar, maar anders is het oneerlijk voor alle andere atletes.
Die hele oeverloze herhaling van zetten of transgenders nu wel of niet echt bestaan of er wel of niet uitzien is niet nodig verder.
Het ook heel zielig, maar een vergelijkbaar voorbeeld is iemand die er van droomt om f35 vlieger te worden, maar daar veel te lang voor is. Daar passen we ook niet de gehele vloot voor aan.quote:Op zondag 1 juni 2025 19:20 schreef Nexum het volgende:
Lijkt me lastig voor trans vrouwen. Er zijn ook te weinig trans topsporters om aparte categorieën daarvoor te bewerkstelligen.
Nee, dat is niet het punt. In ieder geval, als je geen chronische puber bent geblevenquote:
Dus Trump gaat zich druk maken om sport op een of andere High School. Wat een micromanagement. Kan het schoolbestuur daar niet gewoon over besluiten?quote:Op zondag 1 juni 2025 13:38 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat linkt leuk, maar dit gaat over high school sport. Daar bepaalt de politiek weldegelijk.
Daarom heeft Trump hier toch echt een punt, de federale wet die sport voor meisjes op school regelt is hier van toepassing. Zonder die wet was er helemaal geen meisjes en vrouwensport in het land. Dat Trump dan weer overreageert door te dreigen met van alles en nog wat slaat natuurlijk nergens op, maar ja. Trump gaat altijd te ver, dat is zijn hele hebben en houden.
Gelukkig is deze ophef er nu alleen maar omdat het veel minder voorkomt, de meeste staten laten dit gewoon niet meer toe maar in California (en Maine) lopen ze altijd wat achter.
Nou ja, het is 1 van zijn campagnepunten geweest en heeft waarschijnlijk mede voor zijn overwinning gezorgd (omdat Kamala niet echt met een weerwoord kon komen, net als bij andere onderwerpen). Dus ik kan me wel voorstellen dat hij wil laten zien dat hij dat deel van zijn beloftes wel kan nakomen.quote:Op zondag 1 juni 2025 20:33 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dus Trump gaat zich druk maken om sport op een of andere High School. Wat een micromanagement. Kan het schoolbestuur daar niet gewoon over besluiten?
Wat is het volgende? Dat hij gaat bepalen of je bij trefbal mag koppen of niet?
Mee eens hoor, ik weet de oplossing ook niet hiervoor. Feitelijk gezien hebben ze gewoon een voorsprong. Maar transvrouwen verdienen het ook om mee te kunnen doen aan topsport (zonder dat dit oneerlijk is tegenover niet transvrouwen).quote:Op zondag 1 juni 2025 19:25 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Het ook heel zielig, maar een vergelijkbaar voorbeeld is iemand die er van droomt om f35 vlieger te worden, maar daar veel te lang voor is. Daar passen we ook niet de gehele vloot voor aan.
Gehandicapten doen ook aan topsport, er zijn zelfs speciale Olympische Spelen voor deze groep sporters. De categorie transman/vrouw kan hier prima bij georganiseerd worden. Misschien is het zelfs ook wel goed voor de emancipatie van gehandicapten.quote:Op zondag 1 juni 2025 21:15 schreef Nexum het volgende:
[..]
Mee eens hoor, ik weet de oplossing ook niet hiervoor. Feitelijk gezien hebben ze gewoon een voorsprong. Maar transvrouwen verdienen het ook om mee te kunnen doen aan topsport (zonder dat dit oneerlijk is tegenover niet transvrouwen).
Dus is hij hooguit knettergek in bijna alles.quote:Op zondag 1 juni 2025 09:00 schreef bianconeri het volgende:
Trump is knettergek in alles.
Maar dat deze mannen niet bij vrouwen mogen meedoen is wel iets waar hij gelijk in heeft.
Dat is gewoon sporttechnisch niet eerlijk.
Waarom lees je niet gewoon wat er staat voor je reageert? Title IX is een federale wet. In die wet staat beschreven hoe (vrouwen)sport werkt op alle academische niveaus, dus ook high schools. Je mag het ook negeren maar dan krijg je dus geen federaal geld. Dat betekent dat de federale overheid bepaalt. Trump is de federale overheid. Deze onzin is juist begonnen omdat Obama onder druk van activisten via executive orders een aantal wijzigingen heeft aangebracht, die Trump vervolgens weer gedeeltelijk ongedaan heeft gemaakt in zijn eerste termijn. Biden deed vervolgens net alsof Trump dat niet had gedaan en voerde een halfbakken gedoogbeleid.quote:Op zondag 1 juni 2025 20:33 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dus Trump gaat zich druk maken om sport op een of andere High School. Wat een micromanagement. Kan het schoolbestuur daar niet gewoon over besluiten?
Wat is het volgende? Dat hij gaat bepalen of je bij trefbal mag koppen of niet?
Gewoon, bij de mannen. Echte vrouwen mogen daar ook gewoon mee doen als ze willen. Waarom maken mensen hier toch zo'n probleem van? Dit is allemaal allang opgelost.quote:
Nou eigenlijk is het helemaal geen lastige kwestie, dat wordt er alleen van gemaakt door sommige mensen (zoals de moeder van dit kind). Jongens sporten met jongens en meisjes sporten met meisjes, vanaf de puberteit. Op alle niveaus van amateurs tot prof is dat de enige optie. Of er geld mee gemoeid is is niet relevant. Het is dan ook geen wonder dat de overgrote meerderheid van de sportbonden dat nu aanhoudt. We hoeven dus helemaal niet meer over dit probleem te praten zodra de laatste enclaves zoals California zich hier ook gewoon aan gaan houden. Die lopen gewoon achter.quote:Op zondag 1 juni 2025 14:23 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ja, het gaat er om hoe vroeg je er mee bent begonnen etc en zelfs dan is de bouw een issue voor veel sporten, die is ook niet gelijk. Het blijft een lastige kwestie en het ligt ook aan het niveau en of er geld mee gemoeid is etc welke keuze er gemaakt zou moeten worden. En hoe dit voor algemene agenda’s wordt gebruikt is dan wel weer kwalijk, maar het klinkt in ieder geval alsof het deze keer niet de juiste afweging was.
Welnee. Title IX verbiedt discriminatie "on the basis of sex" op federaal gesubsidieerde scholen.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:40 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Waarom lees je niet gewoon wat er staat voor je reageert? Title IX is een [b]federale wet. In die wet staat beschreven hoe (vrouwen)sport werkt op alle academische niveaus, dus ook high schools. Je mag het ook negeren maar dan krijg je dus geen federaal geld. Dat betekent dat de federale overheid bepaalt. Trump is de federale overheid. Deze onzin is juist begonnen omdat Obama onder druk van activisten via executive orders een aantal wijzigingen heeft aangebracht, die Trump vervolgens weer gedeeltelijk ongedaan heeft gemaakt in zijn eerste termijn. Biden deed vervolgens net alsof Trump dat niet had gedaan en voerde een halfbakken gedoogbeleid.
Trump zegt nu gewoon, en in dit geval terecht, dat de staten de federale wet moet volgen. Biden deed dat niet en gedoogde deze onzin.
Onder andere. Maar een uitvloeisel daarvan is dat gesubsidieerde sport dus óók vrouwensport moet helpen en niet alleen mannensport. En vrouwensport is alleen voor vrouwen. Dat begrijpt iedereen, maar activisten proberen net te doen alsof het onduidelijk is wat daarmee bedoeld wordt. Zij probeerden net te doen alsof iedereen het er over eens was dat 'sex' eigenlijk 'gender identity' betekent. Onzin natuurlijk.quote:Op zondag 1 juni 2025 23:49 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Welnee. Title IX verbiedt discriminatie "on the basis of sex" op federaal gesubsidieerde scholen.
Nee hoor, het is helemaal niet 'afgelopen'. Trump heeft niet de bevoegdheid om zich te bemoeien met beleid op staatsniveau. Hij kan natuurlijk wel dreigen om de subsidie te stoppen zoals hij altijd doet als hij zijn zin niet krijgt.quote:Op maandag 2 juni 2025 00:11 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Onder andere. Maar een uitvloeisel daarvan is dat gesubsidieerde sport dus óók vrouwensport moet helpen en niet alleen mannensport. En vrouwensport is alleen voor vrouwen. Dat begrijpt iedereen, maar activisten proberen net te doen alsof het onduidelijk is wat daarmee bedoeld wordt. Zij probeerden net te doen alsof iedereen het er over eens was dat 'sex' eigenlijk 'gender identity' betekent. Onzin natuurlijk.
Gelukkig is dat gedoe nu afgelopen en laten mensen zich niet langer voor de gek houden. Het is uiteraard overduidelijk dat als een man mee mag doen met vrouwensport de vrouwen daarmee gediscrimineerd worden.
Je kunt verder lullen wat je wil, maar vrouwensport die alleen toegankelijk is voor vrouwen is een gegeven voor de overgrote meerderheid, omdat het alleen daarom bestaat. Er zijn nul argumenten om mannen mee te mogen laten doen, dat die mannen zichzelf dan vrouw noemen is simpelweg niet relevant.
quote:Mr. Trump said local officials should not permit the athlete to compete in the state finals, which are scheduled for this weekend. He framed that statement as an order; although the president has no role in setting state policy, he has repeatedly used the threat of lost federal funding as leverage.
NYT
Of een Olympische spelen waar deelnemers met de vinger in de neus moeten sporten. En dan verschillende klassen met naar gelang het aantal vingers.quote:Op zondag 1 juni 2025 21:28 schreef hb64 het volgende:
[..]
Gehandicapten doen ook aan topsport, er zijn zelfs speciale Olympische Spelen voor deze groep sporters. De categorie transman/vrouw kan hier prima bij georganiseerd worden. Misschien is het zelfs ook wel goed voor de emancipatie van gehandicapten.
Foekje is niet schandalig behandeld. Foekje was gewoon interseksueel en waarschijnlijk had ze Y-chromosomen en interne testes. Vergeet niet dat Dillema weigerde om zich te laten testen. Haar uitsluiting heeft ze aan zichzelf te wijten.quote:Op zondag 1 juni 2025 07:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het probleem is dat er altijd mensen zullen blijven bestaan die niet 100% vrouw of man zijn, wij hadden ons eigen geval die trouwens schandalig behandeld is: https://nl.wikipedia.org/wiki/Foekje_Dillema
Lekker even over de rug van een tiener je transgenderpropaganda doordrukken. Arme jongen, hoe zijn moeder tekeer gaat tegen president Trump in het interview doet mij vermoeden dat zij liever een dochter had gehad en daarom haar zoon deze zieke waanbeelden heeft aangepraat.quote:De moeder van Hernandez neemt vooral Trump op de korrel. “Als leider van dit land heb je de macht om te verenigen. Voor haat mag er geen plek zijn. Geen enkel kind mag het doelwit worden van een wrede campagne omdat ze anders zijn. We hebben een president nodig die alle kinderen beschermt, niet enkel zij die in het politieke plaatje passen. Mijn kind vormt geen bedreiging. Ik zal altijd trots en onvoorwaardelijk naast haar blijven staan”, besluit ze.
Nou dat zat toch wel wat anders hoor.quote:Op maandag 2 juni 2025 20:09 schreef Coppi het volgende:
[..]
Foekje is niet schandalig behandeld. Foekje was gewoon interseksueel en waarschijnlijk had ze Y-chromosomen en interne testes. Vergeet niet dat Dillema weigerde om zich te laten testen. Haar uitsluiting heeft ze aan zichzelf te wijten.
Dat haalde ik uit het boek over haar van Max Dohle die al behoorlijk pro Dillema was. Maar goed dit is een beetje buiten de discussie.quote:Op maandag 2 juni 2025 22:39 schreef raptorix het volgende:
[..]
Nou dat zat toch wel wat anders hoor.
Foekje had sowieso nog nooit gehoord van interseksueel. Dat was toen een totaal onbekend fenomeen bij de meerderheid van de mensen. Er werd dus bij haar aangebeld en ze moest maar even de broek laten zakken om te zien of ze geen piemel had. lets waar een Frieze plattelandse meid uit die periode inderdaad veel moeite mee had.quote:Op maandag 2 juni 2025 20:09 schreef Coppi het volgende:
[..]
Foekje is niet schandalig behandeld. Foekje was gewoon interseksueel en waarschijnlijk had ze Y-chromosomen en interne testes. Vergeet niet dat Dillema weigerde om zich te laten testen. Haar uitsluiting heeft ze aan zichzelf te wijten.
Dat klopt niet. Er werden juist y chromosomen aangetroffen. Dus 100% vrouw is sowieso niet correct.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 21:05 schreef 215 het volgende:
[..]
Foekje had sowieso nog nooit gehoord van interseksueel. Dat was toen een totaal onbekend fenomeen bij de meerderheid van de mensen. Er werd dus bij haar aangebeld en ze moest maar even de broek laten zakken om te zien of ze geen piemel had. lets waar een Frieze plattelandse meid uit die periode inderdaad veel moeite mee had.
Eneh, er is na haar overlijden DNA getest en ze bleek dus 100% vrouw te zijn.
Nou, ik heb ooit een radioprogrammaserie (podcast) gehoord over dat onderwerp en de eindconclusie was dat ze naar huidige maatstaven 100% zeker zou worden toegelaten als vrouw.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:37 schreef Coppi het volgende:
[..]
Dat klopt niet. Er werden juist y chromosomen aangetroffen. Dus 100% vrouw is sowieso niet correct.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |