Dat was PTSS na die vreselijke incidenten met die voetbal met die baksteen er in en dat katje wat daar zo hoog zat.quote:Op woensdag 21 mei 2025 13:05 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Of ‘help’ roepen omdat het woord ‘geest’ in de krant staat.
Tja Japie ging van het stelen van gigantische schatten naar het stelen van....de Gouden Trosster. Dat geeft al aan hoe ver hij afgezakt was.quote:Op woensdag 21 mei 2025 21:52 schreef TLC het volgende:
Ik denk dat in deze tijden Vlugge Japie veel last gehad zou hebben met explosieven bij zijn voordeur, de manier waarop hij de Baron in de steek liet voor het avontuur in Europa en dat hij het pakje probeerde te krijgen in Willemstad.
En aangezien de Baron blijkbaar aan t hoofd staat van een criminele organisatie met vertakkingen wereldwijd (hij had immers contacten in de VS en ook in Luxemburg had hij snel een klein leger op de been) sluit ik ook niet uit dat Vlugge Japie risico kon lopen op een iets veel ergers
Kun je nagaan hoe vooruitstrevend B&A was destijds. Toen was het bijzonder om je tegenstander uit te schakelen met bommetjes, nu is het heel gewoonquote:Op woensdag 21 mei 2025 21:52 schreef TLC het volgende:
Ik denk dat in deze tijden Vlugge Japie veel last gehad zou hebben met explosieven bij zijn voordeur, de manier waarop hij de Baron in de steek liet voor het avontuur in Europa en dat hij het pakje probeerde te krijgen in Willemstad.
En aangezien de Baron blijkbaar aan t hoofd staat van een criminele organisatie met vertakkingen wereldwijd (hij had immers contacten in de VS en ook in Luxemburg had hij snel een klein leger op de been) sluit ik ook niet uit dat Vlugge Japie risico kon lopen op een iets veel ergers
*Ziet scene van de Baron en Harry op Schipholquote:Op donderdag 22 mei 2025 07:30 schreef Ronaldussen het volgende:
[..]
Kun je nagaan hoe vooruitstrevend B&A was destijds. Toen was het bijzonder om je tegenstander uit te schakelen met bommetjes, nu is het heel gewoon
Tja B en A probeerden al eerder B1 en B2 op te blazen met die koffer vol ontploffend vuurwerk in de Diamant.quote:Op donderdag 22 mei 2025 07:30 schreef Ronaldussen het volgende:
[..]
Kun je nagaan hoe vooruitstrevend B&A was destijds. Toen was het bijzonder om je tegenstander uit te schakelen met bommetjes, nu is het heel gewoon
Cobra’s hebben geen knopje of verkeerd verbonden draadjes. Ik vin HH overigens een prutser. “Ik moet nog 1 draadje aansluiten, dus ik schat nog een half uurtje.” Een half uur werk om 1 draadje aan te sluiten???quote:Op vrijdag 23 mei 2025 08:47 schreef TLC het volgende:
Ik vraag me af of de criminelen van tegenwoordig dat ook doen bij het gebruik van boems, dat dus de ene vraagt 'hoe werkt ie ?' en dat de andere dan zegt 'je moet op dit knopje drukken' en vervolgens vraagt de ander dan weer 'dit knopje ?'.. 'nee dit knopje'
BOEM !!
Hij werkt ergens in een kap hokje onder in een boot. Dat zijn geen ideale werkomstandigheden.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 10:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Cobra’s hebben geen knopje of verkeerd verbonden draadjes. Ik vin HH overigens een prutser. “Ik moet nog 1 draadje aansluiten, dus ik schat nog een half uurtje.” Een half uur werk om 1 draadje aan te sluiten???
Op de hotelkamer in Curacao kosten twee draadjes anders ook een uurtje.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 11:38 schreef Writersright het volgende:
[..]
Hij werkt ergens in een kap hokje onder in een boot. Dat zijn geen ideale werkomstandigheden.
Je kunt niet voorzichtig genoeg zijn natuurlijk met het aansluiten van dat draadje. Dat is secuur werk. Misschien moet hij ook nog de handleiding doorlezen? Opletten, want straks heb je weer wat roetvegen op je gezicht als het mis gaat.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 10:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Cobra’s hebben geen knopje of verkeerd verbonden draadjes. Ik vin HH overigens een prutser. “Ik moet nog 1 draadje aansluiten, dus ik schat nog een half uurtje.” Een half uur werk om 1 draadje aan te sluiten???
En daar heb je een goed punt. Helemaal gelijk.quote:Op vrijdag 23 mei 2025 11:44 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Op de hotelkamer in Curacao kosten twee draadjes anders ook een uurtje.
Ben jij dit dan?quote:Op woensdag 14 mei 2025 14:40 schreef Writersright het volgende:
[..]
Ik heb Adriaan ooit eens gemaild of Douwe nou de Plaaggest was of niet. Daar deed hij geheimzinnig over. Hij zij dat hij het wel vreemd vond dat de Plaaggeest er nooit was met opnames met Douwe en omgekeerd.
Heerlijk dat soort antwoorden.
https://www.adriaan-homepage.nl/vragen/vragen-over-de-karakters/quote:Peter uit Hulshorst heeft 2 vragen; Zijn jullie erachter gekomen wie de plaaggeest is? Volgens mij is dat de acteur 'Jaap Stobbe' die Douwe speelde.
Dat zou wel eens kunnen Peter. Nu ik er over nadenk was Jaap Stobbe (Douwe) er nooit als we opname met de Plaaggeest maakten en de Plaaggeest was nooit bij de opname, als Jaap Stobbe de rol van Douwe speelde....
Nope. Ik kan wel even kijken wat mijn precieze antwoord was. Wellicht was dat zijn go-to antwoord.quote:Op zondag 25 mei 2025 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ben jij dit dan?
[..]
https://www.adriaan-homepage.nl/vragen/vragen-over-de-karakters/
Tot en met de caravan van de Professor-reeks is de vraag beantwoord vanuit serieoogpunt (dus zoals het gebeurde in de serie), daarna ineens vanuit productieoogpuntquote:Dat klopt Jordy. Je ziet regelmatig een andere caravan in de series, maar we hebben er maar één. Ik zal je vertellen wat er met de andere is gebeurd. In de serie van het geheim van de sleutel, liet Bassie per ongeluk de caravan van de dijk rijden. Dus moesten we een nieuwe kopen. In de serie van de diamant is onze caravan afgebrand en dat was de schuld van de boeven B1 en B2. Daardoor hebben we weer een nieuwe caravan moeten kopen. En die heeft het volgehouden tot en met de serie van 'De huilende professor'. De serie 'Het geheim van de Schatkaart' was 7 jaar later en die oude caravan was helemaal versleten dus kochten we weer een andere. Die caravan, gebruikt in de serie korte filmpjes en de serie 'De schatkaart', is onderweg verongelukt en daardoor moesten we wéér een nieuwe kopen. Die caravan, gebruikt in 'De kroon' en 'De geheimzinnige opdracht', hebben we weggegeven aan een zwerver in Vlaardingen. De caravan in de serie van Amerika is weggegeven aan een circus en de caravan die we nu hebben, staat veilig in een caravanstalling.
Het lijkt idd een beetje een roulette of je een interessant productieantwoord krijgt, of een "grappig" antwoord:quote:Op zondag 25 mei 2025 19:02 schreef PeterKelder het volgende:
De manier waarop Adriaan die vragen soms in continuiteit van de serie en soms vanuit productieoogpunt beantwoordde is een ding apart. Zoals dit antwoord over de caravans:
[..]
Tot en met de caravan van de Professor-reeks is de vraag beantwoord vanuit serieoogpunt (dus zoals het gebeurde in de serie), daarna ineens vanuit productieoogpunt![]()
quote:En zijn 2e vraag is: Is B2 echt doof is of doet hij maar alsof?
Peter ik heb hem gebeld en het gevraagd. Maar het enige wat ik als antwoord kreeg was; “Hallo, wie is daar?” en “Wat zeg je?
Was het voor de EU/EEG niet dat wanneer je een misdaad begaat in bijvoorbeeld Nederland je er niet voor gearresteerd kon worden, of vergis ik me nu?quote:Op zondag 25 mei 2025 20:38 schreef TLC het volgende:
Blijft natuurlijk bizar om te denken dat als je een misdrijf begaat in een land je niet in een ander land gearresteerd kunt worden
Je kon gewoon uitgeleverd worden op basis van een uitleveringsverdrag.quote:Op zondag 25 mei 2025 21:55 schreef Writersright het volgende:
[..]
Was het voor de EU/EEG niet dat wanneer je een misdaad begaat in bijvoorbeeld Nederland je er niet voor gearresteerd kon worden, of vergis ik me nu?
Dan is dat keer op keer verkeerd geschreven in de serie. Zeiden ze in de diamant ook niet dat ze de boeven in Duitsland niet konden grijpen?quote:Op zondag 25 mei 2025 22:22 schreef Halcon het volgende:
[..]
Je kon gewoon uitgeleverd worden op basis van een uitleveringsverdrag.
Ja. Was natuurlijk om het spannend te houden. De boeven pakken voor ze over de grens gaan. Boeven in een Duitse cel aan het wachten op hun uitlevering, is voor de serie natuurlijk geen geweldige toevoeging.quote:Op maandag 26 mei 2025 18:58 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dan is dat keer op keer verkeerd geschreven in de serie. Zeiden ze in de diamant ook niet dat ze de boeven in Duitsland niet konden grijpen?
Als ik er over denk dan is het hele gebeuren met de de politie in de series wellicht het minst geloofwaardig.quote:Op maandag 26 mei 2025 19:00 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja. Was natuurlijk om het spannend te houden. De boeven pakken voor ze over de grens gaan. Boeven in een Duitse cel aan het wachten op hun uitlevering, is voor de serie natuurlijk geen geweldige toevoeging.
En dat ze even naar Panama rijden met de auto is zelfs voor B&A te ongeloofwaardig.
Beetje dom dat die agent hem aanhield. Qua signalement lijkt hij totaal niet op de Baron, B2 of Vlugge Japie. En hij zat ook nog eens alleen in de auto.quote:Op dinsdag 27 mei 2025 21:23 schreef Writersright het volgende:
[..]
Als ik er over denk dan is het hele gebeuren met de de politie in de series wellicht het minst geloofwaardig.
Adriaan die in de kroon veel te hard reed en er mee wegkwam omdat hij adjudant van der Steen kende en als burger "achter de boeven aan zat".
Die van der Steen is ook een mooie. Van het gebeuren met de diamant, waarin hij zeer onorthodoxe methodes gebruikt om B & A voor zijn karretje te spannen tot het geloven van de ontsnapte boeven B1, B2 en de Boevenbaas die notabene vlak daarvoor publiekelijk (in de krant) aankondigden dat ze wraak zouden nemen op B&A.
In de Huilende Professor werkte hij met Bassie en Adriaan mee voor een internationale zaak. Je zou denken dat dat vertrouwen wekt.
Maar later in de Kroon gelooft hij doodleuk ook de Baron (ontsnapte crimineel weer) als hij aangeeft dat B&A er met een miljoen vandoor gegaan zijn. B&A, die notabene als burger zich vrijwiillig en met risico voor eigen leven aanmeldden om te helpen met die gevaarlijke losgeldzaak.
Ik heb daarvan wel een grote levensles geleerd : dat het levensgevaarlijk is om te spelen met grote hijskranenquote:Op woensdag 28 mei 2025 10:18 schreef Writersright het volgende:
Zijn "voorganger", de agent die in de volgende serie B1 wordt, is ook niet heel capabel. Hij neemt het gesprek aan de telefoon met de Plaaggeest volstrekt serieus.
Wanneer hij naar de naam van de beller (de Plaaggeest) vraagt, wordt hij keihard uitgelachen.
Desondanks neemt hij het dermate serieus dat hij een arrestatieteam richting de haven stuurt.
Jongeman jongeman, wat zijn dat nou weer voor rare fratsen ?!quote:Op woensdag 28 mei 2025 16:01 schreef Writersright het volgende:
Geef mij maar die sexy dame in haar nachtjapon die een tijgerbrood wil.
Hilarisch hoe Bassie een jongeman wordt genoemd daar.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 00:00 schreef TLC het volgende:
[..]
Jongeman jongeman, wat zijn dat nou weer voor rare fratsen ?!![]()
Tja, circus Mariska, waar de serie begint, moet nu ook optreden zonder Bassie en Adriaan, de enige twee artiesten die op hun affiche staan. Dat zal veel Schandebakker-achtige reacties van het betalende publiek opleveren.quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:50 schreef TLC het volgende:
Waarom wachten Bassie en Adriaan eigenlijk niet op Fakir Aggenebbis ?Zonder zijn touw kan hij zijn act niet doen dus hij zou altijd zijn teruggekomen
![]()
Had Bassie en Adriaan veel onnodige baantjes bespaard ! En n ruzie met de Schandebakker natuurlijk
Dat doet denken dat er misschien wel iets veel duisterders is gebeurd bij Circus Mariska. Massa-ontvoering? Of een complot om van Bassie en Adriaan af te komen? (Zodat Douwe de clown kon worden)quote:Op vrijdag 30 mei 2025 09:35 schreef Writersright het volgende:
[..]
Hilarisch hoe Bassie een jongeman wordt genoemd daar.
[..]
Tja, circus Mariska, waar de serie begint, moet nu ook optreden zonder Bassie en Adriaan, de enige twee artiesten die op hun affiche staan. Dat zal veel Schandebakker-achtige reacties van het betalende publiek opleveren.
Helemaal wanneer diezelfde mensen merken dat Circus Mikke Nie 3 dagen later Bassie en Adriaan in hun repetoire heeft. Gezien Bassie, Adriaan én Douwe doodleuk een contract tekenen bij circus Mikke Nie ga ik er van uit dat ze bij circus Mariska geen geschreven contract hadden, maar puur op handschudbasis opereerden. Anders zouden ze problemen krijgen qua contractbreuk.
Ik heb het ook altijd raar gevonden dat het circus vertrekt zonder B & A te waarschuwen en zonder dat ze wakker worden van het lawaai van startende vrachtauto’s, heen en weer gerij, geschreeuw. Of dat artiesten niet weten wat hun volgende standplaats is.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:27 schreef Japepk het volgende:
[..]
Dat doet denken dat er misschien wel iets veel duisterders is gebeurd bij Circus Mariska. Massa-ontvoering? Of een complot om van Bassie en Adriaan af te komen? (Zodat Douwe de clown kon worden)
Mikkenie bestond al in de jaren 50, hoor.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:09 schreef Writersright het volgende:
Buiten de serie om was circus Mikke Nie een rebranding van circus Mariska. Als dat in de serie ook zo is...waarom de plotselinge naamsverandering?
En tekenen Bassie en Adriaan dan opeens een nieuw contract bij een nieuwe eigenaar?
Daar klopt iets niet..
quote:Circus Frans Mikkenie was van 1948 tot 1954 het grootste circus in Nederland.
Nadat Frans Mikkenie van 1936-1947 circusdirecteur was van het Circus Strassburger (vanaf 1940 Circus Mikkenie-Strassburger genaamd), richtte hij in 1948 zijn eigen circus op.[1] Het circus had een aluminium tent, die zij een kiosk noemden, waarmee het gezelschap door Nederland, België en Luxemburg trok. Er pasten 4.000 toeschouwers in de kiosk.
Op terugweg van Spanje reisde het gezelschap in 1950 door Frankrijk en België, en trad onderweg in enkele steden op. Vandaar trok het circus naar Italië. De première op 1 juli in Rome was een groot succes en Frans Mikkenie werd benoemd tot Commandeur in de Orde van St. George van Antiochië.[2]
In 1953 ging Circus Mikkenie toeren onder de naam Hollywood Circus. Het begon met een galavoorstelling in Brussel. Een van de bezoekers was Prins Albert. In Duitsland traden ze gewoon als Circus Frans Mikkenie op. In 1953 kwam ook de detectiveroman "Circus Mikkenie" uit, geschreven door Havank.[3] In 1968 werd er een hoorspel Circus Mikkenie van gemaakt.
Het laatste seizoen was 1954. Circus Mikkenie reisde rond als Circo Español. Het werd een revue-circus, waarvoor de piste door een podium werd vervangen.[4] Kort nadat Frans Mikkenie (op 24 juli 1954) overleed, stopte het circus.
Circus Mariska, een kindercircus, werd in 1977 omgedoopt in Circus Mikkenie, met toestemming van de familie. Mikkenies paarden en dromedarissen stonden weer op het programma. Directeur was Rob Ritman, die eerder o.a. bij Boltini werkte
Eigenlijk best bizar om te bedenken dat Bassie al veertig was tijdens de eerste serie. Wat me ook opvalt is dat ze in vrij korte tijd echt heel snel oud worden, vooral Adriaan.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 09:35 schreef Writersright het volgende:
Hilarisch hoe Bassie een jongeman wordt genoemd daar.
Dat wist ik niet. Dankjewel voor het delen. wat een prachtige Dick Bruna poster zeg.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:44 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Mikkenie bestond al in de jaren 50, hoor.
[ afbeelding ]
[..]
Bassie heeft het geluk dat bij make-up en een pruik draagt. Zijn ouderdom was meer te zien aan zijn omvang.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:01 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Eigenlijk best bizar om te bedenken dat Bassie al veertig was tijdens de eerste serie. Wat me ook opvalt is dat ze in vrij korte tijd echt heel snel oud worden, vooral Adriaan.
Dat doen ze ook. Alleen is het circus net van naam gewisseld (zie mijn wikipedia tekst). Maar het is nog steeds wel degelijk het circus wat ze zoeken.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 18:28 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dat wist ik niet. Dankjewel voor het delen. wat een prachtige Dick Bruna poster zeg.
Hoe dan ook, het is vreemd hoe snel Bassie en Adriaan van circus switchen in de serie. Je zou verwachten dat "we zoeken het circus" eindigt met dat ze het circus vinden wat ze zochten.
Maar ik vraag me af of het circus in de serie ook hetzelfde circus is. Ze tekenen immers een (nieuw?) contract met een (nieuwe?) directeur aan het eind van de serie die verbaasd blij is dat hij twee rasartiesten als Bassie en Adriaan onder contract kon krijgen.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 20:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Dat doen ze ook. Alleen is het circus net van naam gewisseld (zie mijn wikipedia tekst). Maar het is nog steeds wel degelijk het circus wat ze zoeken.
Douwe die gaat werken bij de stadsschouwburggehoorzaalquote:Op vrijdag 30 mei 2025 21:38 schreef Writersright het volgende:
[..]
Wat het wat troebeler maakt is dat Douwe het soort van geregeld leek te hebben, wanneer hij B&A bij het politiebureau oppikt.
Voor dat laatste vond ik dat hij wel een goede verklaring had. ‘Als ik aan mijn aandacht richt op het museum, en ze kraken een bank, dan zijn we nog verder van huis’.quote:Op dinsdag 27 mei 2025 22:27 schreef Halcon het volgende:
[..]
Beetje dom dat die agent hem aanhield. Qua signalement lijkt hij totaal niet op de Baron, B2 of Vlugge Japie. En hij zat ook nog eens alleen in de auto.
Raar inderdaad dat v/d Steen de Baron gelooft. Je stuurt eerst B&A met een miljoen op pad en als de Baron dan een verhaal ophangt, gelooft v/d Steen de Baron meteen.
En ook wel raar dat hij niet aan zag komen dat de Kroon gestolen zou worden. Een vermomd en verdacht figuur had even daarvoor daar nota bene foto's staan maken van de alarminstallatie en beveiligingsinstallatie daar. En ging er vandoor toen B&A hem aanspraken.
Nu was hij eigenlijk overal te laat. Museum was hij ook te laat. Aanwijzingen dat er in het museum iets stond te gebeuren, waren er wel.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 07:56 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Voor dat laatste vond ik dat hij wel een goede verklaring had. ‘Als ik aan mijn aandacht richt op het museum, en ze kraken een bank, dan zijn we nog verder van huis’.
Maar vlak ervoor waren ze er nog geweest. ‘We zijn bij het museum, hier is alles verlig’. Je hoort het, bij het museum is alles veilig!quote:Op zaterdag 31 mei 2025 09:37 schreef Halcon het volgende:
[..]
Nu was hij eigenlijk overal te laat. Museum was hij ook te laat. Aanwijzingen dat er in het museum iets stond te gebeuren, waren er wel.
Ja, ze doen een ronde elke keer, waarbij ze alle geselecteerde punten elke keer controleren. Het museum, een bank, bankier, rijke industrieel (meen ik...)quote:Op zaterdag 31 mei 2025 10:25 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Maar vlak ervoor waren ze er nog geweest. ‘We zijn bij het museum, hier is alles verlig’. Je hoort het, bij het museum is alles veilig!
Je moet ook gewoon respect hebben voor het knappe werk van de baron. Soms moet je je meerdere erkennen.
Bas leek er per serie wel 5 Kilo bij te krijgen ja... En Aad vond ik er in de eerste 2 series vrij oud uitzien voor z'n leeftijd (was nog geen 40) en vond 'm er eigenlijk pas vanaf Europa/Amerika uit zien naar een man van z'n leeftijd.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:01 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Eigenlijk best bizar om te bedenken dat Bassie al veertig was tijdens de eerste serie. Wat me ook opvalt is dat ze in vrij korte tijd echt heel snel oud worden, vooral Adriaan.
Mensen uit die tijd (de jaren 30 en 40) zagen er sowieso vroeger wat ouder uit dan de generatie van nu.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 13:17 schreef Grotetijd het volgende:
[..]
Bas leek er per serie wel 5 Kilo bij te krijgen ja... En Aad vond ik er in de eerste 2 series vrij oud uitzien voor z'n leeftijd (was nog geen 40) en vond 'm er eigenlijk pas vanaf Europa/Amerika uit zien naar een man van z'n leeftijd.
Omdat hij van plan is een grote slag te slaan. Voorbereiding, noemen we dat.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 18:34 schreef TLC het volgende:
Dat B2 niet gehoord heeft dat hij uit de gevangenis mag betekent niet dat hij vast blijft zitten, en waarom zoekt de Baron een schuilplaats als hij zojuist legitiem uit de gevangenis is gekomen ?
Het "probleem" met Adriaan is ook dat hij acrobaat speelde. En dat deed hij goed in Plaaggeest/Sleutel/Diamant. Daarna niet meer. Dus werd hij een acrobaat zonder acrobatentrucs. Dat lijkt dan "extra oud". Een over the hill acrobaat. Als Adriaan bijvoorbeeld een schilder zou zijn, dan zou het contrast minder erg lijken.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 18:03 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Mensen uit die tijd (de jaren 30 en 40) zagen er sowieso vroeger wat ouder uit dan de generatie van nu.
Volgens mij was de conclusie van degene waar ik op reageerde juist toch dat hij er in de eerste series juist relatief oud uit zag?quote:Op zaterdag 31 mei 2025 19:40 schreef Writersright het volgende:
[..]
Het "probleem" met Adriaan is ook dat hij acrobaat speelde. En dat deed hij goed in Plaaggeest/Sleutel/Diamant. Daarna niet meer. Dus werd hij een acrobaat zonder acrobatentrucs. Dat lijkt dan "extra oud". Een over the hill acrobaat. Als Adriaan bijvoorbeeld een schilder zou zijn, dan zou het contrast minder erg lijken.
In welke serie?quote:Op zaterdag 31 mei 2025 18:34 schreef TLC het volgende:
Dat B2 niet gehoord heeft dat hij uit de gevangenis mag betekent niet dat hij vast blijft zitten, en waarom zoekt de Baron een schuilplaats als hij zojuist legitiem uit de gevangenis is gekomen ?
Oh ok, enige serie inderdaad waarin hij niet ontsnapt volgens mijquote:
Ik vraag me wel af wat vlugge Japie in de tussentijd heeft uitgespookt nadat hij de Baron in de steek liet, want na de avonturen in Europa duikt hij ineens op in Willemstadquote:Op zondag 1 juni 2025 15:33 schreef Halcon het volgende:
[..]
Oh ok, enige serie inderdaad waarin hij niet ontsnapt volgens mij
Hij wil met bommen gaan rommelen, dus wie weet is dat de reden.
Als de van Toor's nog fit waren en dezelfde instelling hadden als de makers van Undercover/Ferry, dan waren dit soort verhaallijnen tot in den treuren uitgewerkt in nieuw films en series.quote:Op zondag 1 juni 2025 15:41 schreef TLC het volgende:
[..]
Ik vraag me wel af wat vlugge Japie in de tussentijd heeft uitgespookt nadat hij de Baron in de steek liet, want na de avonturen in Europa duikt hij ineens op in Willemstad
Hmm, ik vond hem er altijd uitzien als een jonge god in de eerste series, maar ik kan het andere perspectief ook wel zien. Ligt misschien ook een beetje aan z'n gezicht.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 21:02 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Volgens mij was de conclusie van degene waar ik op reageerde juist toch dat hij er in de eerste series juist relatief oud uit zag?
Zeker als je weet dat hij bij het bovenkomen ontdekte dat zijn veiligheidslijn niet vast zat.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:25 schreef Writersright het volgende:
Ik vind de stunts die Adriaan doet wel echt gaaf. Dat klimmen op de muren van het kasteel blijft er spectaculair uitzien.
Of de handstand op de reling van de Euromast, Bassie geeft em daar zelfs een duwquote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:25 schreef Writersright het volgende:
Ik vind de stunts die Adriaan doet wel echt gaaf. Dat klimmen op de muren van het kasteel blijft er spectaculair uitzien.
Die stunt is gedaan op een reling die lager was dan de stapel stoelen van de Crocksons.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:45 schreef TLC het volgende:
[..]
Of de handstand op de reling van de Euromast, Bassie geeft em daar zelfs een duw![]()
Nee, toen Adriaan tegen de schuilplaats van de boeven opklom om het afluisterapparaat te plaatsen.quote:Op woensdag 4 juni 2025 09:24 schreef Writersright het volgende:
De gevaarlijkste acrobatenstunt blijft nog toen ze dat katje gered hadden.
Volgens Adriaan was dat het katje, maar dat was pre-Plaaggeest natuurlijk.quote:Op woensdag 4 juni 2025 15:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee, toen Adriaan tegen de schuilplaats van de boeven opklom om het afluisterapparaat te plaatsen.
In Schat aan herinneringen vertelt hij dat het die klimpartij was. Van dat katje vertelt hij in Plaaggeest, dus ik schat in dat dat meer was om de spanning in het verhaal op te voeren.quote:Op woensdag 4 juni 2025 16:01 schreef Writersright het volgende:
[..]
Volgens Adriaan was dat het katje, maar dat was pre-Plaaggeest natuurlijk.
Uit die rijdende auto springen was ook een hoogtepuntje.
Nee, vreselijk. Er is op Retroforum door een user een héle goede uiteenzetting geplaatst (ik zou hier beginnen, en daarna voor de technische knowhow déze post van gebruiker 'Deemster' doornemen. Tot slot ging diezelfde user even extra door en ontdekte hier dat de AI-upscale is gedaan met alles op standje heftig ingesteld). Natuurlijk is het voor de doelgroep (kinderen) prima, maar dat is toch een gedachte uit de categorie 'als het maar beweegt zal het goed zijn'.quote:Op woensdag 4 juni 2025 14:00 schreef viseenoptie het volgende:
Heeft iemand de remaster/upscaling van reis door europa / USA gezien, en is dat een beetje goed gelukt? die is op Videoland hoorde ik. maar heb (uiteraard) geen abbo.
De bedoeling was in de serie met een zweefvliegtuig te vliegen, maar dat ging cameratechnisch mis, las ik op de site van Adriaan.quote:Op zondag 8 juni 2025 18:59 schreef Writersright het volgende:
Zijn de hoorspelen eigenlijk ergens online te luisteren?
Ik heb nog een bandje van de versie van de Diamant, en het is interessant hoe deze versies net weer anders (korter) zijn dan de serie. Bij de Diamant wordt er bijvoorbeeld met een vliegtuig over het kasteel van de boeven gevlogen en zingt Adriaan Zo vrij als een vogel.
Vroeger bij ons in de gemeente reden ze in DAFs. Van 33jes tot 66jes. En dan denk je, dat ze wel over zullen gaan op de Volvo 343…. Nope. Ford Sierra’s. Nou zat er een ford dealer in de gemeente, dus ja…quote:Op dinsdag 17 juni 2025 21:35 schreef TLC het volgende:
Over auto's gesproken, in de Diamant serie rijdt de politie in een 2CV, dat vind ik zo mooi![]()
![]()
Ook inconsequent ja. In Kroon zien B en A in het museum, beeldjes van de Crocksons. B laat dan duidelijk merken dat hij de Crocksons als acrobatenduo kent. Maar A zegt dan niet, dat hij zelf, met zijn broer, de Crocksons was. In Amerika (en ook in Europa, in Spanje) vertelt A dat hij met zijn broer de Crocksons was. En B reageert dan alsof hij nog nooit van de Crocksons gehoord heeft.quote:
Het is een Vanclee Mungoquote:Op maandag 9 juni 2025 10:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik vraag me al tijden af, wat voor auto B100 heeft op Curacao. Die witte pick up, die Vlugge Japie dan steelt. Aan sommige details denk ik dat het een Citroën is, maar verder….?
Plus Siegfried en Roy spreken hun dus eerst aan met Crocksonsquote:Op dinsdag 17 juni 2025 22:21 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ook inconsequent ja. In Kroon zien B en A in het museum, beeldjes van de Crocksons. B laat dan duidelijk merken dat hij de Crocksons als acrobatenduo kent. Maar A zegt dan niet, dat hij zelf, met zijn broer, de Crocksons was. In Amerika (en ook in Europa, in Spanje) vertelt A dat hij met zijn broer de Crocksons was. En B reageert dan alsof hij nog nooit van de Crocksons gehoord heeft.
Bassie maakt daarvan 'Die Siegfried en Roy noemden jou steeds Adriaan Crockson', even negerend, dat die twee in de meervoudsvorm spraken.quote:Op dinsdag 17 juni 2025 22:59 schreef TLC het volgende:
[..]
Plus Siegfried en Roy spreken hun dus eerst aan met Crocksons
Ik vermoed dat je dan de rest van je leven niet meer welkom bent in Vlaardingenquote:Op woensdag 18 juni 2025 09:29 schreef Writersright het volgende:
De laatste tijd krijg ik heel veel de vraag wanneer er weer een Meet&Greet is. Die vraag kan ik nu eindelijk beantwoorden. Op zaterdag 28 juni ben ik in @:museumvlaardingen. Daar kun je vragen stellen, met mij op de foto en ga ik signeren. Kijk voor alle informatie op onderstaande link: https://www.museumvlaardingen.nl/.../adriaan-komt-weer...
Op naar Vlaardingen met al onze vragen over nare collegas die niet meewerken, Aard Klaris, waarom zijn boek geen traditionele uitgever had en wie het heeft proefgelezen.
Bassie snapt geen talen wanneer het hem uitkomt. Kijk maar naar zijn alcoholpannekoekenquote:Op dinsdag 17 juni 2025 23:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Bassie maakt daarvan 'Die Siegfried en Roy noemden jou steeds Adriaan Crockson', even negerend, dat die twee in de meervoudsvorm spraken.
Mooi werk! En leuke uitdaging, haha. Zolang je het maar niet 'clown en acrobaat' noemt. Een kreet vind ik altijd wel leuk. Allememaggies (lastig voor google denk ik) of een Drommels goede fansite ofzo.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 14:21 schreef Claude_Viole het volgende:
Wie onze bekende B&A fansite met locaties, goofs, muziektitels etc mist. Geen paniek!!!
Ik ben momenteel bezig om de hosting daarvan zelf voor mij op te nemen.
Als alles goed gaat is de URL op korte termijn weer in de lucht.
Maar mocht iemand ideeën hebben voor een goede naam. Dan verneem ik die ook erg graag.
Wel eentje waarbij we Bassie & Adriaan niet noemen vanwege gebruik van hun namen (al ben ik van mening dat een fansite hier uitzondering op hoort te zijn, als je maar nadruk op 'fan' legt.)
Die twee gaan erg ver als het gaat om het beschermen van hun naam en werken.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 14:54 schreef Japepk het volgende:
[..]
Mooi werk! En leuke uitdaging, haha. Zolang je het maar niet 'clown en acrobaat' noemt. Een kreet vind ik altijd wel leuk. Allememaggies (lastig voor google denk ik) of een Drommels goede fansite ofzo.
Hallo Vriendjes?quote:Op dinsdag 1 juli 2025 14:21 schreef Claude_Viole het volgende:
Maar mocht iemand ideeën hebben voor een goede naam. Dan verneem ik die ook erg graag.
Geheimzinnigeopdrachtenquote:Op dinsdag 1 juli 2025 14:21 schreef Claude_Viole het volgende:
Wie onze bekende B&A fansite met locaties, goofs, muziektitels etc mist. Geen paniek!!!
Ik ben momenteel bezig om de hosting daarvan zelf voor mij op te nemen.
Als alles goed gaat is de URL op korte termijn weer in de lucht.
Maar mocht iemand ideeën hebben voor een goede naam. Dan verneem ik die ook erg graag.
Wel eentje waarbij we Bassie & Adriaan niet noemen vanwege gebruik van hun namen (al ben ik van mening dat een fansite hier uitzondering op hoort te zijn, als je maar nadruk op 'fan' legt.)
tubularbells (of buisklokken voor de NL vertaling)quote:Op dinsdag 1 juli 2025 14:21 schreef Claude_Viole het volgende:
Wie onze bekende B&A fansite met locaties, goofs, muziektitels etc mist. Geen paniek!!!
Ik ben momenteel bezig om de hosting daarvan zelf voor mij op te nemen.
Als alles goed gaat is de URL op korte termijn weer in de lucht.
Maar mocht iemand ideeën hebben voor een goede naam. Dan verneem ik die ook erg graag.
Wel eentje waarbij we Bassie & Adriaan niet noemen vanwege gebruik van hun namen (al ben ik van mening dat een fansite hier uitzondering op hoort te zijn, als je maar nadruk op 'fan' legt.)
Lang verhaal in een hele kleine notendop:quote:Op dinsdag 1 juli 2025 16:24 schreef Claude_Viole het volgende:
[..]
Die twee gaan erg ver als het gaat om het beschermen van hun naam en werken.
RetroForum had vroeger aan aan de stok met ze? Kan iemand even wat ophelderen?
U gaat door voor de koelkastquote:Op zondag 6 juli 2025 18:17 schreef Writersright het volgende:
Wel triest dat iemand een wit voetje bij Bassie probeerde te halen. Wat wilde hij daarme bereiken? Vriendjes worden met Bas?
Als ik een snelle zoektocht doe, zie ik dat hij mocht acteren in De nieuwe avonturen van Clown Bassie: De reis van Zwarte Piet. Nou ehhh fantastisch?quote:Op zondag 6 juli 2025 21:30 schreef ArnieAlberts het volgende:
[..]
U gaat door voor de koelkastDe beste gozer heeft zelfs jaren later er nog over lopen zeiken toen zijn naam weer eens viel, en de beheerder online lopen doxxen.
Het moet gezegd worden: het is tegenwoordig géén Bassie en Adriaan-forum meer. Al zeker 20 jaar niet meer.
Ik denk dat Bas en Aad het goed met fans en zelfs collega's kunnen vinden maar zodra iemand in de buurt van hun geld komt, gaat er een trigger af. Dat begrijp ik tot op zekere hoogte ook, gezien ze er hard voor moesten werken en alles zelf bekostigden.quote:Op zondag 6 juli 2025 23:07 schreef Japepk het volgende:
En zo zonde, want een goede fanscene is onbetaalbaar tegenwoordig. Veel fanmedia zijn tegenwoordig bijna professioneel en een goed ambassadeur voor je merk. Ondersteun dat, je hebt er alleen maar baat bij. Vroeger was het wel anders, dus dat zal hun sentiment zijn
Zucht.quote:Op maandag 7 juli 2025 00:16 schreef TLC het volgende:
Bij de korte afleveringen zie je na afloop B&A zwaaien vanachter hun caravanraam als ze wegrijden, maar wie bestuurd de auto dan ?
Niemand. Eén van hun beste stunts. Baksteen op het gaspedaal en rijden maar. Je ziet het niet in de intro, maar onderweg scheppen Bassie en Adriaan hiermee twee fietsers, een duif en een parkbankje. Ook kon er niet geremd worden totdat Adriaan terug was geklommen naar de auto. Na al die schade besloten ze dat dit een te gevaarlijke stunt was en voor de volgende serie werd een ander begin opgenomen.quote:Op maandag 7 juli 2025 00:16 schreef TLC het volgende:
Bij de korte afleveringen zie je na afloop B&A zwaaien vanachter hun caravanraam als ze wegrijden, maar wie bestuurd de auto dan ?
Lijkt me sowieso geen geslaagd concept eigenlijk. B&A zijn de enigen die de kinderen toespreken, het zou gek zijn als de boeven ineens tegen de camera zouden praten. En dat is toch wel een beetje wat zo'n lied eigenlijk is. Daarnaast maakt het ze sympathieker terwijl ze de slechteriken moeten zijn.quote:Op maandag 7 juli 2025 20:28 schreef Bpalma het volgende:
Er was toch ooit een boevenlied opgenomen. Waarom is het lied nooit uitgebracht?
Enter de intro van de Schatkaart waar ze OP HET DAK VAN HUN PRELUDE ZITTEN TE ZWAAIENquote:Op maandag 7 juli 2025 15:12 schreef Mr.Pomtip het volgende:
[..]
Niemand. Eén van hun beste stunts. Baksteen op het gaspedaal en rijden maar. Je ziet het niet in de intro, maar onderweg scheppen Bassie en Adriaan hiermee twee fietsers, een duif en een parkbankje. Ook kon er niet geremd worden totdat Adriaan terug was geklommen naar de auto. Na al die schade besloten ze dat dit een te gevaarlijke stunt was en voor de volgende serie werd een ander begin opgenomen.
Of het was gewoon een grappig effect voor de intro, waarbij iemand anders van de crew even reed...
Dat klinkt veiliger, totdat je je realiseert dat Robin reed. Baksteen op het gaspedaal en...
Nog even snel cashen voor Bassie dood is. Aad en Bas kunnen absoluut niet goed met fans overweg; ja, als ze maar vuistdiep erin gaan bij de clown en acrobaat. Alles FANTASTISCH vinden, alles kopen zonder mokken. Kritische vragen? Dan kan je opzouten. Zelfreflectie zijn de heren te Rotterdams voor: het is AL-TIJD de schuld van een ander. Altijd.quote:Op maandag 7 juli 2025 11:31 schreef Writersright het volgende:
[..]
Ik denk dat Bas en Aad het goed met fans en zelfs collega's kunnen vinden maar zodra iemand in de buurt van hun geld komt, gaat er een trigger af. Dat begrijp ik tot op zekere hoogte ook, gezien ze er hard voor moesten werken en alles zelf bekostigden.
(...)
Juist die fanbase is dan inderdaad belangrijk, anders worden ze zo de nieuwe Peppi en Kokki qua langzaamaan vergeten.
Vind de Plaaggeest nog altijd de leukste serie uit de hele reeks.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 12:41 schreef Japepk het volgende:
In het geval van de plaaggeest is het ook echt zo gegaan. De pilot was de bakkerij en de Tros zei inderdaad dat er een ander/spannend element in moest. Jaap Stobbe was aangewezen als mentor en dat idee zal wellicht in samenspraak gekomen zijn. Daarna hebben Bas en Aad vaker toegegeven dat die plaaggeest geen goed idee was hoor.
Hoe komt dat? Wat maakt die serie voor jou leuker dan de rest?quote:Op dinsdag 8 juli 2025 15:00 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Vind de Plaaggeest nog altijd de leukste serie uit de hele reeks.
Al die vreemde personages. Naast de Plaaggeest ook de Schandebakker. De niet kunnende acterende garagehouder en die rare schooldirecteur.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 18:35 schreef Writersright het volgende:
[..]
Hoe komt dat? Wat maakt die serie voor jou leuker dan de rest?
Prima serie dus.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 20:29 schreef TLC het volgende:
Een van de leukere personages uit de Plaaggeest is die vrouw met de hoed op het terras 'mag ik een kop koffie met een slagroomgebakje'
Er is een song gemaakt voor de boefjes, die in de Amerika serie zou worden gezongen door de boefjes, na het stelen van de roze Cadillac (in LA). De boefjes wilden het echter niet in de serie doen omdat ze er ook verkleed bij moesten zijn. Misschien is dat deze song? Hij was namelijk wel al opgenomen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 20:40 schreef Writersright het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Wat is dit voor rare "song" die in 1994 uitgekomen is? Ik heb er nog nooit van gehoord en het klinkt eerder als een Youtube-remix.
Je hebt er zo te horen niet echt naar gehoord, of wel?quote:Op woensdag 9 juli 2025 20:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Er is een song gemaakt voor de boefjes, die in de Amerika serie zou worden gezongen door de boefjes, na het stelen van de roze Cadillac (in LA). De boefjes wilden het echter niet in de serie doen omdat ze er ook verkleed bij moesten zijn. Misschien is dat deze song? Hij was namelijk wel al opgenomen.
Dit is volgens mij een eigen versie (lees: een matige rip-off) van een remix die in 2004 door ik geloof @djkoelkast werd gemixt voor gebruik op het online radiostation. Het releasejaar 1994 zal slaan op het jaar waaruit de uitzendingen stammen waarvan soundbytes gebruikt zijn, maar slaat natuurlijk nergens op.quote:Op woensdag 9 juli 2025 20:40 schreef Writersright het volgende:
Wat is dit voor rare "song" die in 1994 uitgekomen is? Ik heb er nog nooit van gehoord en het klinkt eerder als een Youtube-remix.
https://www.nu.nl/achterk(...)or-redt-hij-het.htmlquote:Aad van Toor heeft veel bewondering voor zijn broer Bas, die negen jaar geleden in een rolstoel belandde en grotendeels verlamd is. Humor heeft hij nog steeds, zegt Aad.
De 82-jarige Aad, die een groot deel van het jaar met zijn echtgenote in Spanje woont, is momenteel in Nederland om zijn kinderen en kleinkinderen te zien. Ook bracht hij een bezoek aan zijn broer Bas, wiens gezondheid de afgelopen jaren achteruitging.
"Toch hoor ik hem nooit klagen", zegt Aad tegen Story. "Door zijn humor redt hij het. Slechter dan het nu met hem gaat, wordt het niet. Hij kan nog maar weinig. Hij zit in een rolstoel en kan slechts één hand bewegen."
Bas, bekend als clown Bassie van het duo Bassie en Adriaan, belandde in een rolstoel vanwege complicaties na een operatie aan zijn halsslagader. Een hartstilstand en beroerte resulteerden in verlamming aan een zijde. "En toch krijgt dat hem er niet onder", zegt Aad, die veel bewondering voor zijn broer heeft.
"Door zijn humor redt hij het. Tot op de dag van vandaag. In zijn rolstoel kan hij niet veel, maar hij geniet van wat hij wél kan. Bijvoorbeeld televisiekijken, met name naar komische programma's en naar de oude conferences van onder anderen Wim Kan", zegt Aad. "Dan hoor je hem luidkeels lachen. Dat is toch fantastisch?"
De familie is "heel dankbaar" dat Bas nog steeds in hun leven is. "Een paar keer heeft hij de dood toch echt in de ogen gekeken. Elke keer wist hij het te redden en over twee maanden wordt hij negentig. Wellicht omdat hij zo positief in het leven staat."
Tja, een ding doen ze slim, want met zulke 'nieuwe' content blijft het YouTube kanaal (en dus reclame inkomsten) wel relevant. Dat dit niet de nieuwe gouden plaat wordt, lijkt me duidelijk. Jammer inderdaad dat er niemand in hun bedrijf of omgeving is die écht professioneel zo'n legacy kan beheren. Ze hebben het geluk dat een brede laag van de bevolking hen kent en leuk vind én ze hebben een redelijk grote fanatieke fanbase die voor serieuze uitgaves of merch best de portemonnee wil trekken. Maar dan moet het wel goede content zijn.quote:Op maandag 14 juli 2025 11:39 schreef Writersright het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Klinkt me dat even zomers. Kom op, kunnen de instrumenten nog meer midi klinken?
Het klinkt vooral heel raar op de momenten dat ze tegelijk zingen. En het lijkt wel alsof de achtergrondmuziek en de zang in verschillende toonsoorten zijn ofzo, sowieso is er een toonsoort gekozen die niet lijkt te passen bij het nummer, maar ik krijg er de vinger niet achter wat het precies is.quote:Op maandag 14 juli 2025 11:45 schreef Writersright het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Raar gemixt.In het refrein hoor je Bas en Aad nauwelijks en in de coupletten lijkt er een soort zo filter op de stemmen (ai?) waardoor met name Bas als een Smurf begint te klinken.
Het komt wanhopig over allemaal.
Ik denk het, want ik heb de serie toen ook nooit op Kindernet gezien. En toen in 1996 de serie op dubbelvideo uitkwam, dacht ik in eerste instantie dat het om een nieuwe serie ging.quote:Op dinsdag 15 juli 2025 00:24 schreef Claude_Viole het volgende:
Over de serie van de Plaaggeest? Is deze pas sinds eind jaren '90 / begin '00 voor het eerst op Kindernet uitgezonden? Ik had die toen nog nooit eerder gezien terwijl ik al vanaf 1992 al B&A op Kindernet keek, maar nog nooit de Plaaggeest had gezien.
Ik ook ja, was ook de laatste serie die ik onder ogen kreeg. Ik kon de rest werkelijk dromen, en ineens zag ik nieuwe beeldenquote:Op dinsdag 15 juli 2025 01:02 schreef Frey het volgende:
[..]
Ik denk het, want ik heb de serie toen ook nooit op Kindernet gezien. En toen in 1996 de serie op dubbelvideo uitkwam, dacht ik in eerste instantie dat het om een nieuwe serie ging.
Ik hoorde pas in 2001 van de Plaaggeest en toen ik diegene hoorde praten over Adriaan die met zijn riem aan een hijskraan hangt, Bassie die achter een vrachtwagen loopt op de snelweg en in een badkuip over een meer wordt getrokken met een speedboat dacht ik dat hij aan het liegen was.quote:Op dinsdag 15 juli 2025 00:24 schreef Claude_Viole het volgende:
Over de serie van de Plaaggeest? Is deze pas sinds eind jaren '90 / begin '00 voor het eerst op Kindernet uitgezonden? Ik had die toen nog nooit eerder gezien terwijl ik al vanaf 1992 al B&A op Kindernet keek, maar nog nooit de Plaaggeest had gezien.
De Kroon, Schatkaart en Diamant zijn ook jaren niet uitgezonden op Kindernet. Ik kreeg die pas in 2001 ofzo voor het eerst te zien. De Plaaggeest was juist een van de eerste die ik zag.quote:Op dinsdag 15 juli 2025 00:24 schreef Claude_Viole het volgende:
Over de serie van de Plaaggeest? Is deze pas sinds eind jaren '90 / begin '00 voor het eerst op Kindernet uitgezonden? Ik had die toen nog nooit eerder gezien terwijl ik al vanaf 1992 al B&A op Kindernet keek, maar nog nooit de Plaaggeest had gezien.
Ik hoop (en neem eigenlijk aan) dat de man zegt: ‘UW vliegtuig vertrekt over 1;5 uur’.quote:Op woensdag 16 juli 2025 08:31 schreef TLC het volgende:
B&A boeken in n reisbureau tickets voor Lanzarote.. de man achter de balie 'u vliegtuig vertrekt over 1,5 uur'
![]()
Tijd zat blijkbaar, want na hen komt de Baron nog langs en die komt met z'n kornuiten ook nog op tijd in het vliegtuig.quote:Op woensdag 16 juli 2025 08:31 schreef TLC het volgende:
B&A boeken in n reisbureau tickets voor Lanzarote.. de man achter de balie 'u vliegtuig vertrekt over 1,5 uur'
![]()
Dus in die tijd moeten ze door het verkeer nog terug naar hun caravan, koffers pakken, naar t vliegveld, door de controles van de douane etc etc![]()
Kun je trouwens plassen op Lanzarote en dat je dan echt zo'n geiser krijgt ?
Aad heeft met zo ongeveer iedereen ruzie, toch?quote:Op maandag 14 juli 2025 16:41 schreef Writersright het volgende:
Interviews met de toen nog levende acteurs
Voor de rechtzaak niet. Toen had hij interviews op zijn site met aardig wat van de acteurs en hadden ze het over hoe leuk de opnames wel niet waren.quote:Op woensdag 16 juli 2025 08:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Aad heeft met zo ongeveer iedereen ruzie, toch?
Ook met Robin ?quote:Op woensdag 16 juli 2025 08:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Aad heeft met zo ongeveer iedereen ruzie, toch?
Met Robin kun je geen ruzie krijgen. Robin is een snoezepoes.quote:
Vind ik ook van Paul van Gorcum, trouwens. Van Gorchum ken ik niet dus ik weet niet hoe zijn stem klinkt of wat hij met B en A te maken heeft.quote:Op zondag 20 juli 2025 14:40 schreef Writersright het volgende:
Prachtige stem heeft van Gorchum ook. Zo zou naar luisterboeken van hem kunnen luisteren.
Mierenneuker, in de context lijkt mij vrij duidelijk over wie hij het heeftquote:Op zondag 20 juli 2025 17:11 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Vind ik ook van Paul van Gorcum, trouwens. Van Gorchum ken ik niet dus ik weet niet hoe zijn stem klinkt of wat hij met B en A te maken heeft.
Ik moet altijd lachen om die wedstrijd, compleet met scheidsrechter, op een veld van 5x10 meter. En die spelfout in W.V.O.S.K.N.T.L., die ook. En Bassie die z'n eigen stripboek leest. Gewoon reclame voor hun eigen merchandise, kan gewoonquote:Op maandag 28 juli 2025 10:13 schreef Writersright het volgende:
Jammer dat Lara niet in meer series zit. Ik snap dat het niet praktisch is qua de reisseries, maar ik vond haar echt wat toevoegen in de Schatkaart en Kroon. Het voelde voor mij ook natuurlijker als element dan Robin.
Al is de positie van hulptrainer, op het stoeltje naast het veld tijdens de wedstrijd tegen WVOKNTL natuurlijk hilarisch absurd
Evenals het feit dat het goedgekeurd werd dat een volwassen Clown/man als keeper mocht dienen in een jeugdelftal. En dan vervolgens klagen dat de kinderen van het andere team te oud zouden zijn en het niet eerlijk zou zijn.
Die doelen ook.quote:Op maandag 28 juli 2025 14:02 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Ik moet altijd lachen om die wedstrijd, compleet met scheidsrechter, op een veld van 5x10 meter. En die spelfout in W.V.O.S.K.N.T.L., die ook. En Bassie die z'n eigen stripboek leest. Gewoon reclame voor hun eigen merchandise, kan gewoon
Aahwquote:Op maandag 28 juli 2025 13:47 schreef PeterKelder het volgende:
Ik lees net dat Aad Klaris afgelopen vrijdag is overleden
https://www.facebook.com/(...)ajRxk27KkqjP7vJuR6sl
Dat hele veld ziet er uit als een oorlogsgebied ipv een normaal grasveld.quote:
Vervelende manier waarop ook. Unieke muziek die hij maakte voor de series. Speels en met die typische 80's synthesizers. Heerlijk.quote:Op maandag 28 juli 2025 14:25 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
AahwDe man achter de prachtige muziek in mijn jeugd..
Ik heb altijd gedacht dat die in ingang aan de achterkant hadden. Dus het clubgebouw is in tweeën gesplitst waarvan de B&A boys links voor hun deur hebben en WVOSKNTL rechts achter. Van douches hadden ze alleen nog nooit gehoord. Denk ook dat de tegenstander het kom we gaan er weer tegenaan door de slechte isolatie gehoord heeft en ze geïntimideerd waren.quote:Op maandag 28 juli 2025 17:01 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dat hele veld ziet er uit als een oorlogsgebied ipv een normaal grasveld.
En het is enorm lullig dat er alleen een kleedkamer is voor de B&A boys. W.V.O.S.K.N.T.L moest blijkbaar in de bosjes omkleden?
Dat had inderdaad gekund ja. Het is een beetje lastig zien, doordat het kleed"gebouw" volgens mij alleen een voor- en zijkant heeft.quote:Op maandag 28 juli 2025 17:08 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Ik heb altijd gedacht dat die in ingang aan de achterkant hadden. Dus het clubgebouw is in tweeën gesplitst waarvan de B&A boys links voor hun deur hebben en WVOSKNTL rechts achter. Van douches hadden ze alleen nog nooit gehoord. Denk ook dat de tegenstander het kom we gaan er weer tegenaan door de slechte isolatie gehoord heeft en ze geïntimideerd waren.
Aad is vast blij, want nu kan die originele muziek er weer onder.quote:Op maandag 28 juli 2025 17:03 schreef Writersright het volgende:
[..]
Vervelende manier waarop ook. Unieke muziek die hij maakte voor de series. Speels en met die typische 80's synthesizers. Heerlijk.
Ik ben benieuwd of Aad er nog iets over gaat zeggen maar ik vermoed van niet.
Die liepen naar de achterkant. Blijkbaar hadden die daar de ingang.quote:Op maandag 28 juli 2025 17:01 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dat hele veld ziet er uit als een oorlogsgebied ipv een normaal grasveld.
En het is enorm lullig dat er alleen een kleedkamer is voor de B&A boys. W.V.O.S.K.N.T.L moest blijkbaar in de bosjes omkleden?
Nee, want de rechten liggen bij zijn productiemaatschappij en die zal overgegaan zijn naar de erven.quote:Op maandag 28 juli 2025 18:59 schreef LordofLeaves het volgende:
[..]
Aad is vast blij, want nu kan die originele muziek er weer onder.
Aad vind vast wel weer een passende oplossing.quote:Op maandag 28 juli 2025 21:45 schreef W00fer het volgende:
[..]
Nee, want de rechten liggen bij zijn productiemaatschappij en die zal overgegaan zijn naar de erven.
Bovendien eindigt auteursrecht pas 70 jaar na de overlijdensdatum
https://www.auteursrecht.(...)van-het-auteursrecht
Bovendien heeft Klaris de mastertapes al teruggegeven
https://www.ad.nl/show/ov(...)e-eigendom~a39172ab/
https://www.trouw.nl/voor(...)3A%2F%2Fwww.ad.nl%2F
Dus ik denk niet dat de originele muziek er weer onder kan. Bovendien is het een kostbaar en tijdrovend proces om de inmiddels geremasterde series weer te voorzien van hermontages met de muziek.
Nou ja, het zou in theorie kunnen. Immers hebben ze vijf jaar geleden een compilatie geupload met alle originele leaders met de arrangementen van Klaris:quote:Op maandag 28 juli 2025 21:45 schreef W00fer het volgende:
[..]
Nee, want de rechten liggen bij zijn productiemaatschappij en die zal overgegaan zijn naar de erven.
Bovendien eindigt auteursrecht pas 70 jaar na de overlijdensdatum
https://www.auteursrecht.(...)van-het-auteursrecht
Bovendien heeft Klaris de mastertapes al teruggegeven
https://www.ad.nl/show/ov(...)e-eigendom~a39172ab/
https://www.trouw.nl/voor(...)3A%2F%2Fwww.ad.nl%2F
Dus ik denk niet dat de originele muziek er weer onder kan. Bovendien is het een kostbaar en tijdrovend proces om de inmiddels geremasterde series weer te voorzien van hermontages met de muziek.
Martijn werkt nu ook voor Ernst en Bobbie.quote:Op dinsdag 29 juli 2025 10:57 schreef PeterKelder het volgende:
[..]
Nou ja, het zou in theorie kunnen. Immers hebben ze vijf jaar geleden een compilatie geupload met alle originele leaders met de arrangementen van Klaris:
Bekijk deze YouTube-video
Tijdrovend zou het wel kunnen zijn, maar ja, Martijn moet ook aan het werk gehouden worden en de Van Toors weten heus wel dat de melkkoe nog niet geheel leeg is gemolken en de die-hard fans wel willen dokken voor een box-set met alle 'originele' muziek onder de series
Goh, waarvoor laat Aad een LP maken met liedjes die al 8000 keer op cd en cassette zijn verschenen en die blijkbaar in eerste persing al na drie dagen uitverkocht was? Voor de enorme aanwas aan nieuwe fans?quote:Op dinsdag 29 juli 2025 15:23 schreef Writersright het volgende:
[..]
Martijn werkt nu ook voor Ernst en Bobbie.
Zelfs al hebben ze alle rechten nu gratis en is het makkelijk te monteren, dan nog denk ik niet dat Aad een hermontage laat doen. Waarvoor zou hij dat doen? Voor de paar oudere nostalgische fans?
De Smorenberg-versies zijn immers al zo'n 30 jaar de "definitieve" versies.
Zeg nooit nooit, of hoe zei Adriaan het op zijn site?quote:Op dinsdag 29 juli 2025 15:17 schreef W00fer het volgende:
Er komt geen boxset meer want ze zijn gestopt met DVD productie.
Mijn gokje: blu-ray, ook om dan te kunnen pronken met de verbeterde beeldkwaliteit. Maakt geen mallemoer uit dat dat medium ook al stervende is, zolang het maar geld oplevert voor de familie Van Toor. En die paar oudere nostalgische fans maken dat wel mogelijkquote:Er zijn helaas voorlopig ook geen plannen om de series op een eventuele andere fysieke drager uit te brengen.
Daar heb je inderdaad goede punten. Als er ook maar iets vann geld uit te knijpen is, dan gebeurt dat.quote:Op dinsdag 29 juli 2025 18:58 schreef PeterKelder het volgende:
[..]
Goh, waarvoor laat Aad een LP maken met liedjes die al 8000 keer op cd en cassette zijn verschenen en die blijkbaar in eerste persing al na drie dagen uitverkocht was? Voor de enorme aanwas aan nieuwe fans?
Daarbij: vorig jaar is de Amerika-serie al volledig door de digitale wasstraat gehaald 'voor de toekomst' (en eerder werd de Schatkaart al goedkoop met AI opgeschaald) en schijnt het plan te zijn dat op termijn met alle series te gaan doen. In principe is dat voor streaming en uitzendingen op RTL Telekids of Pebble, maar daarmee worden die 'investeringen' niet terugverdiend.
Daarnaast hebben zij ook wel gezien dat de videobanden met de 'originele' muziek jarenlang voor grof geld op Marktplaats verkocht werden. Grof geld wat níet in de zakken van de clown en acrobaat en hun familie terecht is gekomen. Verwijt mij cynisme wat je wil, maar de broers hebben rustig afgewacht tot hun muzikale Plaaggeest van het toneel verdween om eventueel gezeik in de kiem te smoren. En het zal niet vandaag of morgen zijn, maar het zou mij niks verbazen als er binnen enkele jaren de aankondiging komt voor een Ultieme Collectie met alle series digitaal opgepoetst á la de nieuwste Amerika-remaster en met de originele arrangementen en muziek van Klaris eronder, desnoods als audio-optie náást die van Smorenburg.
Hoeveel DVD perserijen zijn er nog in Nederland, laten we daar eens beginnen?quote:Op dinsdag 29 juli 2025 18:58 schreef PeterKelder het volgende:
[..]
Goh, waarvoor laat Aad een LP maken met liedjes die al 8000 keer op cd en cassette zijn verschenen en die blijkbaar in eerste persing al na drie dagen uitverkocht was? Voor de enorme aanwas aan nieuwe fans?
Daarbij: vorig jaar is de Amerika-serie al volledig door de digitale wasstraat gehaald 'voor de toekomst' (en eerder werd de Schatkaart al goedkoop met AI opgeschaald) en schijnt het plan te zijn dat op termijn met alle series te gaan doen. In principe is dat voor streaming en uitzendingen op RTL Telekids of Pebble, maar daarmee worden die 'investeringen' niet terugverdiend.
Daarnaast hebben zij ook wel gezien dat de videobanden met de 'originele' muziek jarenlang voor grof geld op Marktplaats verkocht werden. Grof geld wat níet in de zakken van de clown en acrobaat en hun familie terecht is gekomen. Verwijt mij cynisme wat je wil, maar de broers hebben rustig afgewacht tot hun muzikale Plaaggeest van het toneel verdween om eventueel gezeik in de kiem te smoren. En het zal niet vandaag of morgen zijn, maar het zou mij niks verbazen als er binnen enkele jaren de aankondiging komt voor een Ultieme Collectie met alle series digitaal opgepoetst á la de nieuwste Amerika-remaster en met de originele arrangementen en muziek van Klaris eronder, desnoods als audio-optie náást die van Smorenburg.
[..]
Zeg nooit nooit, of hoe zei Adriaan het op zijn site?
[..]
Mijn gokje: blu-ray, ook om dan te kunnen pronken met de verbeterde beeldkwaliteit. Maakt geen mallemoer uit dat dat medium ook al stervende is, zolang het maar geld oplevert voor de familie Van Toor. En die paar oudere nostalgische fans maken dat wel mogelijk
En met Sweetey ?quote:Op donderdag 31 juli 2025 08:17 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat misschien nog net niet. Met Lara en de papegaai van de Baron misschien ook niet.
Je bent even vergeten dat Adriaan ook voor vele andere artiesten numbers schreef componeerde, de series zelf monteerde, regie en camerawerk deed, locatiescouten, productie, merchandise, promotie, circus, TV shows.quote:Op vrijdag 1 augustus 2025 14:04 schreef Mr.Pomtip het volgende:
Die muziek in Bassie en Adriaan blijft een raar verhaal. Componist Aad Klaris is dus onlangs overleden. Hij deed de muziek voor de serie, maar tegelijk werd ook bestaande muziek gebruikt, waaronder Tubular Bells en Theme of Halloween, etc. Op een bepaald moment in de jaren 90 kregen Aad en Adriaan ruzie. Ook in kader van rechten op de bestaande muziek werd Bert Smorenburg aangetrokken om alle muziek te vervangen.
Maar hoe zit het nou echt? Adriaan beweert dat hij de muziek zelf schreef. Er zijn zelfs interviews waarin Adriaan lijkt aan te geven dat Bert Smorenburg hem heel goed aanvoelde terwijl hij zijn ideeën over de muziek aangaf, maar Bert kwam pas in beeld ruim ná de laatste serie. Dat was dus niet met Bert, maar met Aad. Nu hij is overleden lees je weer dat Aad Klaris ook schreef, ook voor anderen dan Bassie en Adriaan. Tegelijk schudt een acrobaat zonder muziekachtergrond de nummers makkelijk uit zijn mouw? Aad Klaris gaf aan dat hij trots was op zijn aandeel in de series, maar zijn naam werd sinds de ruzie nooit meer genoemd. Zoveelste geval van meningsverschillen, waar de broers Van Toor niet tegen kunnen. Voor iedereen die hen tegenspreekt is er een poging om onder het tapijt geveegd te worden, zelfs voor trouwe collega's zoals Paul van Gorcum. Adriaan benadrukt maar wat graag dat hij de (eerste) baron was. Over Paul praat hij niet graag.
Dus wat is er aan de hand? Is Aad Klaris van de hand gedaan, om vervolgens alle eer zelf in te nemen? Dat Bert Smorenburg de enige componist is, die ooit voor de series gewerkt heeft? In dat kader zit er nog heel wat van Aad Klaris' muziek in de serie, vooral als ze gaan zingen, toch? Alles om rechten en centen, maar het lijkt haast of hier sprake is van een gejat repertoire! De muziek van Bert Smorenburg is zoals de intro: ooit begon het vrolijk en gezellig, met echt (klinkende) instrumenten (ik mis vooral die kenmerkende circusachtige bellen). Nu begint het met een simpel "alles is voor Bassie", wat dezelfde melodie is als "Na-na-na-na-na-na! (zo van: lekker puh!)" Er is ingeleverd op sfeer. Sommige deuntjes zijn korte loopjes, die bijna als 8-bit digitale muziek klinken. Lopen ze in Griekenland en wat hoor je? Thema Indiaan. Ja, dat past er echt goed bij...
Dus? Wat is nou van Adriaan? Wat is van Aad? Wat is van Bert? Het is niet meer te volgen, maar het is jammer dat het is misgegaan tussen Adriaan en Aad Klaris destijds. Niet dat alles wat Bert Smorenburg deed bij voorbaat niet goed is, maar het was vooral nadoen, naar voorbeeld van Aad (met goedkope digitale instrumenten). Als het er nou beter op was geworden, maar het klinkt vooral als afgunst vanuit Adriaan.
Dat is het bizarre van de persoon Aad van Toor. Hij heeft ongelooflijk veel gedaan, bereikt en gemaakt. Veel om trots op te zijn.quote:Op zaterdag 2 augustus 2025 04:14 schreef W00fer het volgende:
[..]
Je bent even vergeten dat Adriaan ook voor vele andere artiesten numbers schreef componeerde, de series zelf monteerde, regie en camerawerk deed, locatiescouten, productie, merchandise, promotie, circus, TV shows.
Wat hebben we tegenwoordig? Influencers die dropshippen
Adriaan is een manusje van alles en dat zijn er niet veel meer.
Vanuit zijn oogpunt had hij altijd een fijne, collegiale band met die acteurs en hebben ze hem een beetje gebackstabt, waardoor alle leuke herinneringen uit die tijd achteraf ook verkleurd worden. Ergens snap ik het wel een beetje. Neemt niet weg dat er natuurlijk ook een objectieve vertelling der gebeurtenissen bestaat die we niet kennen.quote:Op zaterdag 2 augustus 2025 11:20 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dat is het bizarre van de persoon Aad van Toor. Hij heeft ongelooflijk veel gedaan, bereikt en gemaakt. Veel om trots op te zijn.
Desondanks blaft hij ex-collega's graag af (helemaal post-rechtzaak) en lijken dingen die fout gingen altijd de schuld van anderen te zijn, zij het de Tros, zij het ex-collega's. Als je hem gelooft is iedereen tegen hem.
Die walkie talkies die ze gebruiken had ik vroeger als kind ookquote:Op zaterdag 2 augustus 2025 17:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
B100 is ook geen licht, overigens. Als hij de walkman van Bassie vindt, gebruikt hij hem gewoon, terwijl hij weet dat er een zendertje in zit en dat hij dus valse info naar de Baron stuurt.
COM-poort?quote:Op zaterdag 2 augustus 2025 19:45 schreef TLC het volgende:
[..]
Die walkie talkies die ze gebruiken had ik vroeger als kind ook![]()
Hoe zouden ze Robin eigenlijk aansluiten op de computer van Danny ?
Op Lanzarote is ook te zien dat Robin een uitstekende buikspreker isquote:Op zaterdag 2 augustus 2025 21:24 schreef Writersright het volgende:
Robin heeft sowieso een scanner/tekstherkenning aan boord. Daardoor kon hij dat spoorboekje zo snel inlezen.
Jezus, Robin!
Er zijn er genoeg die enorm veel bereikt hebben in de geschiedenis en over zich heen lieten lopen, het werk lieten stelen. Kijk maar naar de wiskundige genieen die op een zolderkamer iets uitvonden of in de medische wetenschap iets geniaals uitvonden en nooit 1 rooie cent kregen qua patenten. Kijk naar de vele muzikanten die hun ziel verkochten aan een graaiende platenmaatschappij die er miljoenen op pakt.quote:Op zaterdag 2 augustus 2025 11:20 schreef Writersright het volgende:
[..]
Dat is het bizarre van de persoon Aad van Toor. Hij heeft ongelooflijk veel gedaan, bereikt en gemaakt. Veel om trots op te zijn.
Desondanks blaft hij ex-collega's graag af (helemaal post-rechtzaak) en lijken dingen die fout gingen altijd de schuld van anderen te zijn, zij het de Tros, zij het ex-collega's. Als je hem gelooft is iedereen tegen hem.
De lire kende toch hyperdeflatie toen?quote:Op zaterdag 2 augustus 2025 13:09 schreef Lord_Vetinari het volgende:
En Italie was wel erg goedkoop in die dagen. Ze konden met 160 gulden op de scooter door Italie, een hotel nemen, uitgebreid eten en blijkbaar ook tickets naar huis kopen. Twee keer zelfs.
Paul van Gorcum is nu bezig met de stem van Bommelwereld, het nieuwe pretpark wat in 2026 opent.quote:Op zaterdag 2 augustus 2025 15:35 schreef Writersright het volgende:
Ik begrijp dat hij zich verraden voelt. Kom niet aan Aad zijn geld.
Er is echter een verschil tussen verraden voelen en geschiedenis herschrijven.
Zo had hij eerst mooie verhalen over hoe leuk het was om met de drie boeven-acteurs in America te werken. Hard gewerkt, gezellig, allemaal goed. Post-rechtzaak zijn het opeens vreselijke mensen die weigerden om mee te werken, tot op het arrogante van ze toe.
Dat ze onprofessioneel zijn komt ook alleen uit de hoek van Aad. Het is niet dat ik brede research heb gedaan, maar over Paul van Gorcum heb ik weinig gehoord van andere producties of acteurs dat hij zo'n nare man is om mee te werken.
Over hem gesproken, het is echt verbijsterend wat Paul allemaal heeft gedaan. Hij is wellicht het meest bekend van Gargamel en de Baron, maar hij heeft echt veel gedaan. Enorm veel nasynchronisatie en tevens live action. En uiteraard mooi vereeuwigd in de Efteling als een andere baron. Ook zag ik hem deze week in een aflevering van Floris als redelijk jonge(re) man opduiken. Die stem is onmiskenbaar. Voor de kenners duiken Frans Kokshoorn (Boevenbaas 2) en Johan Sirag (Schandebakker) ook in die serie op trouwens.
Daar was volgens mij eerder ook een video van gepost hier. Ik ben benieuwd in hoeverre dat park aan gaat slaan, en hoe het uitpakt dat de toch wat verouderde Olivier B. Bommel licentie gebruikt wordt. Ik hoop dat het een succes wordt, concurrentie is nooit verkeerd in die business.quote:Op zondag 3 augustus 2025 03:34 schreef W00fer het volgende:
[..]
Paul van Gorcum is nu bezig met de stem van Bommelwereld, het nieuwe pretpark wat in 2026 opent.
Oktober dit jaar alquote:Op zondag 3 augustus 2025 03:34 schreef W00fer het volgende:
[..]
Paul van Gorcum is nu bezig met de stem van Bommelwereld, het nieuwe pretpark wat in 2026 opent.
quote:Op zondag 3 augustus 2025 18:11 schreef JOO het volgende:
[ afbeelding ]
Een week na Aad Klaris zijn overlijden brengt Aad van Toor deze cd uit.
Betreft de gezongen liedjes (dus niet deze cd) in de televisieseries, vraag ik mij af, wanneer je samen een lied hebt geschreven én gearrangeerd, wat volgens mij het geval is bij alle taalliedjes, of je zomaar iemand anders nieuwe arrangementen mag laten inspelen om uit te brengen. Dus of het wel kan van de auteurswet. Al begreep ik uit het interview met Klaris dat zijn vrouw had gezegd laat het gaan ze zijn de stress niet waard.
Tracklistquote:Op zondag 3 augustus 2025 18:11 schreef JOO het volgende:
[ afbeelding ]
Een week na Aad Klaris zijn overlijden brengt Aad van Toor deze cd uit.
Betreft de gezongen liedjes (dus niet deze cd) in de televisieseries, vraag ik mij af, wanneer je samen een lied hebt geschreven én gearrangeerd, wat volgens mij het geval is bij alle taalliedjes, of je zomaar iemand anders nieuwe arrangementen mag laten inspelen om uit te brengen. Dus of het wel kan van de auteurswet. Al begreep ik uit het interview met Klaris dat zijn vrouw had gezegd laat het gaan ze zijn de stress niet waard.
Ik denk dat het uitbrengen net na Aad Klaris' dood toeval is. Dat zeggende vraag ik me af of ze veel van dit soort CD's verkopen. Blijkbaar deed de zomersingle het goed?quote:Tracklist:
01. THEMA OPDRACHT
02. THEMA FRANKRIJK
03. BOEVENTUNE
04. THEMA WALES
05. DREIGING LANGZAAM
06. THEMA PORTUGAL
07. THEMA ACHTERVOLGING
08. THEMA IERLAND
09. OPLOPENDE DREIGING
10. THEMA ITALIË
11. DREIGENDE DRUMS
12. THEMA DUITSLAND
13. ACHTERVOLGING KROON
14. THEMA GRIEKENLAND
15. GRIEKSE RIJDER
16. THEMA ONDERWATER
17. DREIGENDE BELLEN
18. THEMA SPANJE
19. THEMA CARIBISCH
20. DREIGING KROON
21. THEMA AMERIKA
22. THEMA DROEVIG
23. VROLIJKE RIJDER
24. THEMA ZENUWACHTIG
25. THEMA KODDIG
26. DREIGENDE TUBBLER
27. THEMA INDIAAN
28. THEMA RAADSEL
29. THEMA WILDE WESTEN
30. THEMA VROLIJK
Dit zal geheel toevallig zijn, en het betreft zo te zien de muziek die door Smorenburg (opnieuw) gearrangeerd en ingespeeld is. Maar de timing is opmerkelijk.quote:Op zondag 3 augustus 2025 18:11 schreef JOO het volgende:
[ afbeelding ]
Een week na Aad Klaris zijn overlijden brengt Aad van Toor deze cd uit.
Er zijn in het verleden al twee soundtrackalbums geweest die het toen ook goed deden. En zoals gezegd was de recent verschenen LP al aan een tweede persing toe, dus genoeg mensen die dit nog willen hebben.quote:Op zondag 3 augustus 2025 20:43 schreef Writersright het volgende:
[..]
[..]
Tracklist
[..]
Ik denk dat het uitbrengen net na Aad Klaris' dood toeval is. Dat zeggende vraag ik me af of ze veel van dit soort CD's verkopen. Blijkbaar deed de zomersingle het goed?
Dat zeker. Vanuit het B&A kamp was er ook geen bericht of condoleance, iets wat ze wel bij andere crew deden, zoals de heer Dolmans recent, met wie ze ook niet op goede voet zaten.quote:Op zondag 3 augustus 2025 21:54 schreef PeterKelder het volgende:
[..]
Dit zal geheel toevallig zijn, en het betreft zo te zien de muziek die door Smorenburg (opnieuw) gearrangeerd en ingespeeld is. Maar de timing is opmerkelijk.
Als er maar geen bommel ding komtquote:Op zondag 3 augustus 2025 18:40 schreef H_T het volgende:
[..]
Oktober dit jaar alIk ben ook benieuwd of het aan gaat slaan, want ik snap niet helemaal voor wie dat park is. De meeste Bommelfans zullen al minimaal boven de 40 zijn. Maar er zit geloof ik ook een vakantiepark naast, dus ze krijgen vast wel wat aanwas
Goeie vraag, gaat een beetje een technisch verhaal worden. Heb het idee dat Aad aan 'offline montage' deed, wat betekent dat hij (met behulp van tijdcodes en overgezette filmrollen op videoband) de eerste, vroege montages maakte. In de dure montagestudio's kon men vervolgens de filmrollen (en later de mastertapes) 'on-line' monteren, waarbij de hoogwaardige kwaliteitsversies gebruikt werden. En die werden dan door deze mensen gedaan. Of, Aad zat er gewoon naast terwijl deze technici de knoppen indrukten. Kan ook.quote:Op zondag 3 augustus 2025 21:39 schreef JOO het volgende:
Kan iemand mij trouwens uitleggen als Aad van Toor alles zelf gemonteerd heeft waarom de volgende mensen bij montage staan op de aftiteling?
Patrick van Mierlo (De verdwenen kroon en De verzonken stad)
Bob de Graaff (Het geheim van de schatkaart)
Yolanda Mesika (Europa)
Gerard van Vooren (Europa/Amerika/Grootmoederstijd)
Ik vind het smakeloos. Ruzie of niet, breuk of niet - dan wacht je toch op z'n minst even? Hij is amper een week dood, mijn god. Op Retroforum had iemand ook al een heel mooi uitgebreid bericht geschreven over Aad Klaris. Ik begin de Baron steeds beter te begrijpen, ik word dat gedrag van dat moeilijke duo langzaamaan ook spuugzat.quote:Op zondag 3 augustus 2025 20:43 schreef Writersright het volgende:
[..]
[..]
Tracklist
[..]
Ik denk dat het uitbrengen net na Aad Klaris' dood toeval is. Dat zeggende vraag ik me af of ze veel van dit soort CD's verkopen. Blijkbaar deed de zomersingle het goed?
Ik herinner me dat iemand ooit met Martijn Passchier had gesproken (of dat nou hier of ergens anders was weet ik niet meer) en die zei toen dat de dvd's ineens heel snel uitgebracht moesten worden, door het plotse succes van het medium. Toen de overstap naar eOne (caravanbox) werd gemaakt, wilde hij graag de filmrollen nog eens in HD inscannen. Nee zei eOne, breng maar gewoon de dvd's uit zoals ze bij Bridge uitgebracht warenquote:Op maandag 4 augustus 2025 21:48 schreef Writersright het volgende:
En eigenlijk geldt dat qua kwaliteit ook voor de eerdere DVD's. Niet alleen zien de oudere series er niet veel beter uit dan de VHS-versies, de beslissing om de Amerika DVD-set op te splitsen in 5 DVD's om zo meer te verdienen met [i][minder/i] content (volgens mij was het Universal Studios-deel daar uitgeknipt) zegt ook wel weer wat.
Hetzelfde zien we nu met de AI-"remasters" die eerder al in een topic voorbij kwamen.
Het raam was open en hij zat zelfs met zijn arm op de deur te slaan. Ik neem tenminste aan dat je het over het Grand Canyon lied hebt in RVV.quote:Op woensdag 6 augustus 2025 19:05 schreef TLC het volgende:
Hoe kan de Baron nu horen wat Bassie zingt in een voorbij rijdende auto met dichte ramen ?
Ik dacht dat t raam dicht was aangezien Adriaan nog over de airco begonquote:Op woensdag 6 augustus 2025 19:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het raam was open en hij zat zelfs met zijn arm op de deur te slaan. Ik neem tenminste aan dat je het over het Grand Canyon lied hebt in RVV.
Welnee, dat was veel eerder. Tussen de Sierra Nevada en Death Valley. Nog in de rode auto.quote:Op woensdag 6 augustus 2025 19:48 schreef TLC het volgende:
[..]
Ik dacht dat t raam dicht was aangezien Adriaan nog over de airco begon
Ook zo'n leugen scene. Ze lopen door de woestijn en die bus stopt, dus je verwacht aan de kant van de weg. Maar in de wideshots zie je gewoon lijnen op de grond en is het duidelijk dat de scene ergens op een parkeerplaats is opgenomen.quote:Op vrijdag 15 augustus 2025 14:32 schreef Writersright het volgende:
[ afbeelding ]
Zo blij met die grote C in het midden. Stel je voor dat iemand anders de foto gebruikt om geld mee te verdienen, over de rug van Aad en Bas om!
Gelukkig hadden ze wel de beschikking over badwaterquote:Op zaterdag 16 augustus 2025 00:18 schreef Writersright het volgende:
Ik kan me wel voorstellen dat ze in Death Valley een beetje wilden uitkijken met filmen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |