https://www.bnr.nl/nieuws(...)kelijkheid-te-wordenquote:Er wordt al langer voor gewaarschuwd, maar vooralsnog is een faillissementsgolf in de horeca uitgebleven. Onderzoekers van ABN Amro denken dat daar dit jaar mogelijk verandering in komt. 'Helaas wel ja', zegt Joris Knoben, hoogleraar Strategie en Ondernemerschap van Tilburg University. ‘Al heeft het woord “golf” wel een zekere lading natuurlijk.’
ABN Amro is niet de eerste die hiervoor waarschuwt, ING kwam al eerder tot dezelfde conclusie. 'Aan de ene kant hoop je dat het anders zit, maar de vooruitzichten zijn niet goed', zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
Flinke schulden
Met name het aantal horecabedrijven met problematische schulden is flink gestegen. 'Een veeg teken', zegt Knoben. 'Dat is een vrij goede voorspeller voor bedrijven die het echt niet gaan redden.' Dat er veel schulden zijn, is een bekend probleem. 'Tel daarbij op dat dit een MKB-breed probleem is omdat de marges enorm onder druk staan terwijl de kosten stijgen', vult Vuik aan.
Volgens Knoben zal in 2025 het einde van een optelsom te zien worden. 'Tijdens de coronaperiode is een stuwmeer aan bedrijven gecreëerd die normaal gesproken al lang failliet zouden zijn gegaan.' Waar veel bedrijven daarna hebben kunnen herstellen, is dat in de horecasector minder goed gegaan door gestegen energiekosten en een groot personeelstekort. 'Eigenlijk is het klap na klap.'
Breed beeld
Dat beeld is te zien zowel bij high-end restaurants als hotels en cafetaria's. 'Het is heel breed', zegt Vuik, die nog wel voldoende kansen ziet voor de sector. 'Het probleem zit niet aan de vraagkant.' De omzetcijfers zijn goed en ook blijven de klanten komen. Daarnaast zorgt horeca voor 'leefbaarheid' in woongebieden. 'De horeca is onmisbaar voor de maatschappij.' In de sector werken zo'n 500.000 mensen.
Mede als gevolg van stijgende inflatie en hoge energiekosten houdt de consument – in het algemeen – echter wel de hand op de knip. Ondanks dat de lonen fors zijn gestegen, de grootste stijging in 40 jaar. Dat betekent een plus in de koopkracht, 'maar zo werkt het niet altijd in de hoofden van mensen', zegt Knoben. 'Mensen hebben moeite om de prijsstijging te accepteren, wat ervoor zorgt dat het voor horecaondernemers moeilijk is om die prijsstijging door te vertalen aan de consument.'
Pannenkoek
In de studie, waarvoor is samengewerkt met Hotelschool The Hague, wordt ook gewezen op de verschillen in het soort horecabedrijven. Opvallend is dat pannenkoekenrestaurants de faillissementsdans ontspringen. Vuik duidt op de specifieke positie van deze restaurants. 'Op families gericht, vaak op hele mooie locaties en een relatief goede marge.' Bezorgrestaurants doen het ook goed; die maken al een aantal jaar een sterke groei door. Daarnaast lijken ondernemers in de branche het lastiger te hebben in kleinere steden met een relatief hoge winkelleegstand, zoals Hengelo en Helmond.
Laten we voor het gemak maar even vergeten dat alle kosten net zo hard meestijgen en dat die plus in koopkracht voor velen een wassen neus is. Maar banken zijn goed in eenzijdige verhalen vertellen.quote:Ondanks dat de lonen fors zijn gestegen, de grootste stijging in 40 jaar. Dat betekent een plus in de koopkracht, 'maar zo werkt het niet altijd in de hoofden van mensen',
Het is vooral nogal amateuristisch, want het hele concept koopkracht houdt ook rekening met inflatie. Als lonen met 5% stijgen en prijzen met 7% ga je er in koopkracht op achteruit. Dat is het hele idee achter het begrip. Je mag toch verwachten dat iemand die bij een bank werkt dat wel weet.quote:Op donderdag 9 januari 2025 02:33 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Laten we voor het gemak maar even vergeten dat alle kosten net zo hard meestijgen en dat die plus in koopkracht voor velen een wassen neus is. Maar banken zijn goed in eenzijdige verhalen vertellen.
Wat dit soort "Economen" ook vaak vergeten is dat je koopkracht niet geheel in procenten kunt uitdrukken.quote:Op donderdag 9 januari 2025 06:40 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is vooral nogal amateuristisch, want het hele concept koopkracht houdt ook rekening met inflatie. Als lonen met 5% stijgen en prijzen met 7% ga je er in koopkracht op achteruit. Dat is het hele idee achter het begrip. Je mag toch verwachten dat iemand die bij een bank werkt dat wel weet.
Er zijn heel veel mensen die geen drol betalen voor wonen, door de lage hypotheekrente betaal ik minder dan 10% van mijn inkomen aan mijn hypotheek, daarnaast YOLO'en een heleboel jongeren hun geld over de balk omdat sparen voor een huis toch geen zin heeft.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:09 schreef 111210 het volgende:
Vind het bijzonder, want ondanks de belachelijke prijzen in de horeca zit alles altijd ramvol. Van cafe’s tot restaurants.
MacDonalds.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:14 schreef Twiitch het volgende:
Oh nee waar moet ik straks dan 5¤ betalen voor een drankje
Je was mij net voor. Als ik naar het personeel in de horeca kijk is gros student. Die kosten al bijna niks.quote:Op donderdag 9 januari 2025 00:51 schreef groenen het volgende:
Goed idee, 16-jarige serveersters kunnen misschien beter gaan stucadoren op de zaterdagmiddag en -avond.
Horecasector heeft ook al tijdenlang personeelstekorten.
Dan zit je nog met vaste lasten, hoge belastingen, hogere kosten van leveranciers, ect ect.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:09 schreef 111210 het volgende:
Vind het bijzonder, want ondanks de belachelijke prijzen in de horeca zit alles altijd ramvol. Van cafe’s tot restaurants.
De druktemakers hebben teveel geld en kunnen zich dus laten verwennen door de (chef)koks.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:09 schreef 111210 het volgende:
Vind het bijzonder, want ondanks de belachelijke prijzen in de horeca zit alles altijd ramvol. Van cafe’s tot restaurants.
De vpro heeft ooit eens een hele goeie docu uitgezonden over de economie en de (kwalijke) rol van exorbitant rijken daarin, die onttrekken - in tegenstelling tot de middenklasse - nl. geld uit de economie ipv het rond te laten gaan.quote:Op donderdag 9 januari 2025 07:15 schreef raptorix het volgende:
[..]
Wat dit soort "Economen" ook vaak vergeten is dat je koopkracht niet geheel in procenten kunt uitdrukken.
Bepaalde kosten zijn voor iedereen ongeveer gelijk, een miljonair geeft echt niet 10 keer meer uit aan boodschappen dan een bijstandsmoeder. Echter als mensen procentueel gecompenseerd worden op hun inkomen, dan pakt dit dus relatief beter uit voor iemand met een hoog inkomen.
Ik denk dat dat sterk overdreven is, de meeste "vermogende" mensen hebben helemaal niet zoveel cash geld, dat zit voornamelijk in Vastgoed en Aandelen/Investeringen, of hun eigen bedrijf. Doorgaans hebben die gewoon een zakelijke bankier die de boel beheert en een soort van "inkomen" naar hun overmaakt.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:26 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
De vpro heeft ooit eens een hele goeie docu uitgezonden over de economie en de (kwalijke) rol van exorbitant rijken daarin, die onttrekken - in tegenstelling tot de middenklasse - nl. geld uit de economie ipv het rond te laten gaan.
Een Amerikaanse multimiljonair verwoorde het in die docu ook prima; hij vertelde dat 'ie weliswaar honderden of duizenden keren meer verdiende dan iemand uit de middenklasse, maar niet honderden of duizenden keren meer uitgaf dan iemand uit de middenklasse. Ook hij kon maar zoveel spijkerbroeken in een week dragen, dus heeft het geen enkel nut om er duizenden te kopen. En één privéjet volstaat, daar hoeft hij er ook niet jaarlijks één van te kopen. M.a.w. het overschot aan geld wat voor hem maandelijks overbleef kwam "tot stilstand" ipv dat het in de economie rondgepompt bleef worden.
Een vicieuze circel.quote:Op donderdag 9 januari 2025 09:12 schreef dimmak het volgende:
Alles wordt duurder voor de horecaondernemer, prijzen stijgen, consument is de dupe en kan het niet meer betalen en wijzen naar horeca. Gevolg klandizie blijft weg.
Daarom is er ook een verschil tussen iemand die vermogend is en iemand die veel geld heeft.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:28 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat dat sterk overdreven is, de meeste "vermogende" mensen hebben helemaal niet zoveel cash geld, dat zit voornamelijk in Vastgoed en Aandelen/Investeringen, of hun eigen bedrijf. Doorgaans hebben die gewoon een zakelijke bankier die de boel beheert en een soort van "inkomen" naar hun overmaakt.
zal natuurlijk per zaakje verschillen, maar als je naar de grote steden kijkt dan heb je een paar ondernemers die een groot aantal horeca in bezit hebben. Dat kan je enkel voor elkaar krijgen als je genoeg winst draait en je personeel jarenlang hebt uitgeknepen voor een schofterig loontjequote:Op donderdag 9 januari 2025 08:15 schreef HSG het volgende:
[..]
Je was mij net voor. Als ik naar het personeel in de horeca kijk is gros student. Die kosten al bijna niks.
[..]
Dan zit je nog met vaste lasten, hoge belastingen, hogere kosten van leveranciers, ect ect.
Ik heb ooit begrepen dat als je een horecaonderneming begint dat pas naar gemiddeld twee jaar winst gaat maken.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:19 schreef 111210 het volgende:
[..]
zal natuurlijk per zaakje verschillen, maar als je naar de grote steden kijkt dan heb je een paar ondernemers die een groot aantal horeca in bezit hebben. Dat kan je enkel voor elkaar krijgen als je genoeg winst draait en je personeel jarenlang hebt uitgeknepen voor een schofterig loontje
Voor restaurants geldt dat inderdaad maar niet voor cafés. Ik kan geen cafésfeer laten thuisbezorgen, alleen een krat met bier.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:34 schreef Idisrom het volgende:
Een groot probleem van de horeca is, dat zij zich steeds meer laten uitmelken door sites als Thuisbezorgd en Social Deal. Dan ben je hard aan het werken aan je eigen ondergang.
De gemiddelde horeca ondernemer (die het niet moet hebben van het hogere segment horeca) kan niet om dit soort platformen heen. Henk en Ingrid kijken namelijk niet verder dan de Thuisbezorgd app. Ben je daar als ondernemer niet op te vinden, dan loop je al een hoop potentiële business mis.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:34 schreef Idisrom het volgende:
Een groot probleem van de horeca is, dat zij zich steeds meer laten uitmelken door sites als Thuisbezorgd en Social Deal. Dan ben je hard aan het werken aan je eigen ondergang.
Thuisbezorgd zorgt ook voor heel veel klandizie, dus uitmelken zou ik het niet noemen.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:34 schreef Idisrom het volgende:
Een groot probleem van de horeca is, dat zij zich steeds meer laten uitmelken door sites als Thuisbezorgd en Social Deal. Dan ben je hard aan het werken aan je eigen ondergang.
Dat geldt dan toch ook voor restaurants? Een vijfgangenmaaltijd op hoog niveau met wijnarrangement en de bijbehorende sfeer kan ik thuis ook niet creëren.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:53 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Voor restaurants geldt dat inderdaad maar niet voor cafés. Ik kan geen cafésfeer laten thuisbezorgen, alleen een krat met bier.
Dat is het gevaar van de Inflatiespiraal, en geloof me, die is nog niet voorbij. Een Economische crisis is natuurlijk nooit fijn voor een groep mensen, echter wel gezond voor een goede economie.quote:Op donderdag 9 januari 2025 13:05 schreef bloodymary1 het volgende:
Zelf heb ik ook een horecaklant die er per 31 december mee is opgehouden. Het was niet meer te betalen. De lonen zijn de afgelopen jaren bijna 20 % gestegen (ook van 16 jarige oproepkrachten), de energielasten, de inkoopprijzen van producten 25 % hoger, de huren. Om uit de kosten te komen en zelf nog een beetje winst te behalen, zouden de prijzen zo omhoog moeten dat dat niet meer te doen was.
Maar ja, dat is iets wat je al lang aan zag komen natuurlijk toen die minimumlonen keer op keer omhoog bleven gaan. Er had niet gewerkt moeten worden aan de inkomenskant van NL, maar aan de kostenkant.
Dan ga je ervanuit dat hier wordt gepoogd een volkomen eerlijk verhaal te vertellen.quote:Op donderdag 9 januari 2025 06:40 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is vooral nogal amateuristisch, want het hele concept koopkracht houdt ook rekening met inflatie. Als lonen met 5% stijgen en prijzen met 7% ga je er in koopkracht op achteruit. Dat is het hele idee achter het begrip. Je mag toch verwachten dat iemand die bij een bank werkt dat wel weet.
Zijn wel goed voor de economie.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:18 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Daarom is er ook een verschil tussen iemand die vermogend is en iemand die veel geld heeft.
De rappers die met veel geld smijten zijn niet 'rijk'.
Je betaalt voor een stukje belevingquote:Op donderdag 9 januari 2025 13:11 schreef monkyyy het volgende:
De prijzen beginnen ook wel absurd te worden in de horeca. Wij moesten dit weekend ¤12 afrekenen voor 2 koppen warme chocolademelk met slagroom. We maken het voortaan thuis wel.
MEER DAN VIJF EN TWINTIG GULDEN hoor ik mijn vader al roepen
En je bent bestolen van 7% van je spaargeld en pensioenpot en dat krijg je nooit meer terug.quote:Op donderdag 9 januari 2025 06:40 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is vooral nogal amateuristisch, want het hele concept koopkracht houdt ook rekening met inflatie. Als lonen met 5% stijgen en prijzen met 7% ga je er in koopkracht op achteruit. Dat is het hele idee achter het begrip. Je mag toch verwachten dat iemand die bij een bank werkt dat wel weet.
In kleine dorpjes in Spanje krijg je een 2-gangen maaltijd met een fles wijn voor 12 euro. Een glas, soms tot aan de rand vol (oftewel eigenlijk 1,5 of zelfs 2 glazen) met een tapa erbij, kost soms zo weinig als 1,30. Waarom het in Nederland 5 keer zoveel moet kosten vraag ik me wel af. Wat gaat hier precies fout? Natuurlijk is Spanje goedkoper maar het leven voor een restauranteigenaar in Spanje is bij lange na niet 5 keer goedkoper dan Nederland.quote:Op donderdag 9 januari 2025 13:05 schreef bloodymary1 het volgende:
Zelf heb ik ook een horecaklant die er per 31 december mee is opgehouden. Het was niet meer te betalen. De lonen zijn de afgelopen jaren bijna 20 % gestegen (ook van 16 jarige oproepkrachten), de energielasten, de inkoopprijzen van producten 25 % hoger, de huren. Om uit de kosten te komen en zelf nog een beetje winst te behalen, zouden de prijzen zo omhoog moeten dat dat niet meer te doen was.
Dat kun je wel, het kost alleen moeite. Je betaalt vooral voor het feit dat je tafel gedekt wordt en het eten voor je neus gezet.quote:Op donderdag 9 januari 2025 13:02 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat geldt dan toch ook voor restaurants? Een vijfgangenmaaltijd op hoog niveau met wijnarrangement en de bijbehorende sfeer kan ik thuis ook niet creëren.
Iets daartussenin: direct over de oostgrens is het vrij makkelijk om een volwaardig bord (niet fastfood-)eten te vinden voor een euro of 10. Doorgaans zeer goed gevuld.quote:Op donderdag 9 januari 2025 15:21 schreef Richestorags het volgende:
[..]
In kleine dorpjes in Spanje krijg je een 2-gangen maaltijd met een fles wijn voor 12 euro. Een glas, soms tot aan de rand vol (oftewel eigenlijk 1,5 of zelfs 2 glazen) met een tapa erbij, kost soms zo weinig als 1,30. Waarom het in Nederland 5 keer zoveel moet kosten vraag ik me wel af. Wat gaat hier precies fout? Natuurlijk is Spanje goedkoper maar het leven voor een restauranteigenaar in Spanje is bij lange na niet 5 keer goedkoper dan Nederland.
10 euro is zelfs voor een vette hap al lastig.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:14 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Iets daartussenin: direct over de oostgrens is het vrij makkelijk om een volwaardig bord (niet fastfood-)eten te vinden voor een euro of 10. Doorgaans zeer goed gevuld.
Hier kan je voor die prijs slechts een standaard vette hap halen, of misschien een bakje van Julia's (of een rijstbox bij Leon, waar ik persoonlijk een liefhebber van ben, maar dat is qua 'normaal' eten voor die prijs echt een uitzondering).
Afgelopen jaar een keer gehad. Zag er leuk uit, maar viel tegen. Ik had beter gewoon naar Breakz kunnen gaan, enkele meters verderop.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:27 schreef Richestorags het volgende:
[..]
10 euro is zelfs voor een vette hap al lastig.
Het enige eten dat ik enigszins schappelijk vind in Nederland is van Eaziewok. Veel groenten en voor net iets minder dan een 10tje.
Hangt een beetje af van de saus en wat je verder kiest. De groenten zijn ook niet altijd even vers. Het kan echter best prima zijn, vooral voor de prijs.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:29 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Afgelopen jaar een keer gehad. Zag er leuk uit, maar viel tegen. Ik had beter gewoon naar Breakz kunnen gaan, enkele meters verderop.
Sowieso extreme loon- en energiekosten die terug verdiend moeten worden.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:31 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Maar ja, ik ben wel benieuwd waar die absurde prijzen in Nederland hem nou precies in zitten.
En neemt 13 procent commissie per bestelling. Dat vreet je marges op.quote:Op donderdag 9 januari 2025 12:56 schreef raptorix het volgende:
[..]
Thuisbezorgd zorgt ook voor heel veel klandizie, dus uitmelken zou ik het niet noemen.
Nog meer als je alles optelt.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En neemt 13 procent commissie per bestelling. Dat vreet je marges op.
Het gaat in een bedrijf niet om omzet, het gaat om marge
Ja maar wij betalen niet 5 keer zoveel loon als in Spanje en onze energierekening is ook niet 5 keer zo hoog.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:33 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Sowieso extreme loon- en energiekosten die terug verdiend moeten worden.
Leegstandsubsidie is er toch ofzo?quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:37 schreef ACT-F het volgende:
Gelukkig hebben de vastgoedeigenaren het wel goed, zelfs als de boel leeg staat.
De manier om in de horeca geld te verdienen is idd panden verhuren.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:37 schreef ACT-F het volgende:
Gelukkig hebben de vastgoedeigenaren het wel goed, zelfs als de boel leeg staat.
Fiscale aftrekbaarheid. Leegstandsbelasting is het antwoord erop.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:37 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Leegstandsubsidie is er toch ofzo?
Ah ja. Wat een subsidie is in feite ja.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:41 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Fiscale aftrekbaarheid. Leegstandsbelasting is het antwoord erop.
Dat snap ik ook wel, maar als je gebruik maakt van Thuisbezorgt, hoef je zelf geen website of bestelsysteem meer neer te zetten, je hoeft ook geen foldertjes te laten maken of aan marketing te doen, bovendien heeft Thuisbezorgd een heel handig systeem waarbij je snel je bestellingen kunt laten stoppen als het te druk is.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En neemt 13 procent commissie per bestelling. Dat vreet je marges op.
Het gaat in een bedrijf niet om omzet, het gaat om marge
Dat komt dus door de lonen, de loonkosten, huren, energieprijzen, inkoop van de ingrediënten en drank etc. Dat is allemaal wel 100 keer goedkoper in Spanje en veel andere landen hoor. Zeker de laatste jaren dus, sinds corona.quote:Op donderdag 9 januari 2025 15:21 schreef Richestorags het volgende:
[..]
In kleine dorpjes in Spanje krijg je een 2-gangen maaltijd met een fles wijn voor 12 euro. Een glas, soms tot aan de rand vol (oftewel eigenlijk 1,5 of zelfs 2 glazen) met een tapa erbij, kost soms zo weinig als 1,30. Waarom het in Nederland 5 keer zoveel moet kosten vraag ik me wel af. Wat gaat hier precies fout? Natuurlijk is Spanje goedkoper maar het leven voor een restauranteigenaar in Spanje is bij lange na niet 5 keer goedkoper dan Nederland.
Nee hoor. Ik kan echt goed koken, maar kan niet tippen aan een goede chef.quote:Op donderdag 9 januari 2025 16:58 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Dat kun je wel, het kost alleen moeite. Je betaalt vooral voor het feit dat je tafel gedekt wordt en het eten voor je neus gezet.
Een goede chef. Ook dat is lastig te vinden in NL.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:46 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik kan echt goed koken, maar kan niet tippen aan een goede chef.
Is het verschil zo groot dat een glas wijn 5 keer goedkoper kan? Ik betwijfel het.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:46 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat komt dus door de lonen, de loonkosten, huren, energieprijzen, inkoop van de ingrediënten en drank etc. Dat is allemaal wel 100 keer goedkoper in Spanje en veel andere landen hoor. Zeker de laatste jaren dus, sinds corona.
Respect manquote:Op donderdag 9 januari 2025 17:44 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, maar als je gebruik maakt van Thuisbezorgt, hoef je zelf geen website of bestelsysteem meer neer te zetten, je hoeft ook geen foldertjes te laten maken of aan marketing te doen, bovendien heeft Thuisbezorgd een heel handig systeem waarbij je snel je bestellingen kunt laten stoppen als het te druk is.
Daarnaast kun je ook nog de bezorging uitbesteden, en is de betaling ook gelijk geregeld.
Ik heb zelf de website van Funda gemaakt, en heel veel mensen zeiden dan tegen mij: Mwoah, dat kan niet zo moeilijk zijn toch? Database met wat huizen, een zoek machientje en klaar. Wat men vaak vergeet is dat er echt heel veel meer achter zit, destijds bestond het platform al uit 30 verschillende applicaties, ik verwacht bij thuisbezorgd een paar honderd.
Oja, je hoeft er geen gebruik van te maken.
Innovatie kost geld.
Dat denk ik wel. Als je hier een redelijk goede fles wijn bij het eten wil, bijvoorbeeld een primitivo, betaal je zo ¤ 35 of meer. Terwijl je in Italië voor dezelfde fles wijn ¤ 14 betaalt in een restaurant.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:47 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Is het verschil zo groot dat een glas wijn 5 keer goedkoper kan? Ik betwijfel het.
Dank, erg leuk om te doen, persoonlijk vind ik het nu een beetje een gedrocht geworden.quote:
Als je de bezorging uitbesteedt aan Thuisbezorgd heb je 35 procent kosten, bezorgers die je eten opvreten en/of drank jatten, krijg je kostprijsvergoeding als je eten koud is doordat zij te laat zijn of de bezorger het laat vallen etc. etc.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:44 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, maar als je gebruik maakt van Thuisbezorgt, hoef je zelf geen website of bestelsysteem meer neer te zetten, je hoeft ook geen foldertjes te laten maken of aan marketing te doen, bovendien heeft Thuisbezorgd een heel handig systeem waarbij je snel je bestellingen kunt laten stoppen als het te druk is.
Daarnaast kun je ook nog de bezorging uitbesteden, en is de betaling ook gelijk geregeld.
Ik heb zelf de website van Funda gemaakt, en heel veel mensen zeiden dan tegen mij: Mwoah, dat kan niet zo moeilijk zijn toch? Database met wat huizen, een zoek machientje en klaar. Wat men vaak vergeet is dat er echt heel veel meer achter zit, destijds bestond het platform al uit 30 verschillende applicaties, ik verwacht bij thuisbezorgd een paar honderd.
Oja, je hoeft er geen gebruik van te maken.
Innovatie kost geld.
Italië heeft toch ook inflatie? Duitsland, Spanje. Ik heb het idee dat een restauranteigenaar in Italië of Spanje ook minder geld uit de zaak trekt en al een familiehuis heeft etc.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:49 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat denk ik wel. Als je hier een redelijk goede fles wijn bij het eten wil, bijvoorbeeld een primitivo, betaal je zo ¤ 35 of meer. Terwijl je in Italië voor dezelfde fles wijn ¤ 14 betaalt in een restaurant.
Hier zijn de genoemde kosten voor een horeca-ondernemer (bij degene die ik heb berekend dan) sinds corona, ook met 35 % gestegen. Door genoemde factoren.
Ik durf gerust te stellen dat door thuisbezorgt er ook meer in het algemeen word bestelt, het is toch allemaal net wat makkelijker als je vanaf je telefoon direct even kunt bestellen en zoals gezegt, het neemt ook ontzettend veel kosten weg.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:54 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Als je de bezorging uitbesteedt aan Thuisbezorgd heb je 35 procent kosten, bezorgers die je eten opvreten en/of drank jatten, krijg je kostprijsvergoeding als je eten koud is doordat zij te laat zijn of de bezorger het laat vallen etc. etc.
Ik ken best wel wat ondernemers en ze vinden het allemaal veel te duur.
Ik denk dat een groot verschil zit dat veel Horeca eigendom is van de brouwers, lekker weinig opstart kosten en alleen je inkomsten worden opgevreten.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:56 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Italië heeft toch ook inflatie? Duitsland, Spanje. Ik heb het idee dat een restauranteigenaar in Italië of Spanje ook minder geld uit de zaak trekt en al een familiehuis heeft etc.
Die verschillen zitten hem niet alleen in de door jou genoemde factoren. Daarvoor zijn ze te groot namelijk.
Natuurlijk wordt er meer besteld echter zoals er terecht wordt gezegd wordt er bijna geen winst meer gemaakt. Je mag namelijk maar beperkt de kosten terugrekenen in de TB app t.o.v. de prijzen die je zelf hanteert.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:56 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik durf gerust te stellen dat door thuisbezorgt er ook meer in het algemeen word bestelt, het is toch allemaal net wat makkelijker als je vanaf je telefoon direct even kunt bestellen en zoals gezegt, het neemt ook ontzettend veel kosten weg.
Je bent niet verplicht je aan te sluiten he?quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:58 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Natuurlijk wordt er meer besteld echter zoals er terecht wordt gezegd wordt er bijna geen winst meer gemaakt. Je mag namelijk maar beperkt de kosten terugrekenen in de TB app t.o.v. de prijzen die je zelf hanteert.
Dat is ook zo. In Spanje zitten de lokale werkers om 7 uur in het café te ontbijten. In Italië tikken ze ff een espressootje en een gebakje weg.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat een groot verschil zit dat veel Horeca eigendom is van de brouwers, lekker weinig opstart kosten en alleen je inkomsten worden opgevreten.
Daarnaast is het probleem dat Nederland niet echt een Horeca cultuur kent, er zijn maar weinig zaken die elke dag, en elk deel van de dag omzet genereren.
Dat stond ook niet ter discussie.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:59 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je bent niet verplicht je aan te sluiten he?
Het zijn slechts de mensen met veel geld die zich kunnen laten verwennen door de horeca-ondernemers.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat een groot verschil zit dat veel Horeca eigendom is van de brouwers, lekker weinig opstart kosten en alleen je inkomsten worden opgevreten.
Daarnaast is het probleem dat Nederland niet echt een Horeca cultuur kent, er zijn maar weinig zaken die elke dag, en elk deel van de dag omzet genereren.
Wat is veel?quote:Op donderdag 9 januari 2025 18:27 schreef torentje het volgende:
[..]
Het zijn slechts de mensen met veel geld die zich kunnen laten verwennen door de horeca-ondernemers.
Eerdergenoemde rijstbox van Leon is in feite een kartonnen doosje met kant en klare inhoud dat ze in de magnetron zetten, wat je vervolgens in een rommelig decor (ergens aan een simpel tafeltje in het station van Utrecht) opeet.quote:Op donderdag 9 januari 2025 18:31 schreef asco het volgende:
Het zal me wat.
Ik kom er nog zo min mogelijk. En al zeker in Nederland.
Tussen een hoop vreemde mensen met meestal een hoop herrie wat overpriced troep naar binnen schuiven opgediend door een veelal ongeïnteresseerde 16 en een halve jarige want dat is dan gezellig ofzo.![]()
Die golf zal huge worden.
Boven de ¤ 3100 per maand netto vrij te besteden, daarvan kan men zich door de horeca-ondernemers dagelijks flink van laten verwennen en iedereen uitlachen die niet zoveel koopkracht heeft en zich dus niet dagelijksquote:
Vergeet de minitafeltjes niet, die dicht op elkaar staan zodat je bijna bij anderen aan tafel zit.quote:Op donderdag 9 januari 2025 18:31 schreef asco het volgende:
Het zal me wat.
Ik kom er nog zo min mogelijk. En al zeker in Nederland.
Tussen een hoop vreemde mensen met meestal een hoop herrie wat overpriced troep naar binnen schuiven opgediend door een veelal ongeïnteresseerde 16 en een halve jarige want dat is dan gezellig ofzo.![]()
Die golf zal huge worden.
Eigen schuld, ze moesten zonodig in de horeca de zon en feestdagen toeslagen afschaffen dus het personeel is massaal vertrokken. Hetzelfde proberen ze al jaren bij het winkelpersoneel wat nog niet gelukt is.quote:Op donderdag 9 januari 2025 00:51 schreef groenen het volgende:
Goed idee, 16-jarige serveersters kunnen misschien beter gaan stucadoren op de zaterdagmiddag en -avond.
Horecasector heeft ook al tijdenlang personeelstekorten.
Ja want dat werd 11 euro 34. Dus dat ziet ie goed. :-)quote:Op donderdag 9 januari 2025 13:11 schreef monkyyy het volgende:
MEER DAN VIJF EN TWINTIG GULDEN hoor ik mijn vader al roepen
Het is inmiddels 14%, maar het in feite hoger, want het wordt gerekend over de omzet inclusief BTW.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En neemt 13 procent commissie per bestelling. Dat vreet je marges op.
Het gaat in een bedrijf niet om omzet, het gaat om marge
En met die droevige erfenis zitten we nu. Dus dat was jij....quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:44 schreef raptorix het volgende:
Ik heb zelf de website van Funda gemaakt
Op zondag kreeg ik niets extras als ik bestellingen reed, want horeca. Behalve als het nacht was, dan moest ik om klokken want dan werd het transportquote:Op donderdag 9 januari 2025 21:39 schreef Eightyone het volgende:
Achter de schermen van de supermarkt (paar decennia terug) schoffelden mensen elkaar ook onderuit. Gekloot met uren, eten van collega's stelen en erger dan dat.
Veel mensen zijn gewoon zo.
Als je gewoon geen avocado toast meer koopt heb je die woning zo te pakken. Maar sparen is inderdaad weinig zinvol met een 7% inflatie en woningen die ieder jaar minstens een jaarloon duurder worden.quote:Op donderdag 9 januari 2025 08:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Er zijn heel veel mensen die geen drol betalen voor wonen, door de lage hypotheekrente betaal ik minder dan 10% van mijn inkomen aan mijn hypotheek, daarnaast YOLO'en een heleboel jongeren hun geld over de balk omdat sparen voor een huis toch geen zin heeft.
En je bent altijd onderdeel van de ook zoekende poule die net even wat meer voordeel heeft door iets meer geldelijke ondersteuning van de ouders en grootouders.quote:Op donderdag 9 januari 2025 22:18 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Als je gewoon geen avocado toast meer koopt heb je die woning zo te pakken. Maar sparen is inderdaad weinig zinvol met een 7% inflatie en woningen die ieder jaar minstens een jaarloon duurder worden.
In Nederland zit een hoge marge op drank vaak, om lagere marges elders te compenseren. Misschien is dat in Spanje anders.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:47 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Is het verschil zo groot dat een glas wijn 5 keer goedkoper kan? Ik betwijfel het.
Italie is juist een schijtduur land qua horeca. In ieder geval in het noorden. Misschien is het zuiden wel goedkoper, daar ben ik nog nooit geweest.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:49 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Dat denk ik wel. Als je hier een redelijk goede fles wijn bij het eten wil, bijvoorbeeld een primitivo, betaal je zo ¤ 35 of meer. Terwijl je in Italië voor dezelfde fles wijn ¤ 14 betaalt in een restaurant.
Hier zijn de genoemde kosten voor een horeca-ondernemer (bij degene die ik heb berekend dan) sinds corona, ook met 35 % gestegen. Door genoemde factoren.
De informele (lees: zwarte) economie is in die zuidelijke landen ook een stuk groter, lijkt me dat veel personeel ook gewoon zwart betaald wordt.quote:Op donderdag 9 januari 2025 22:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
In Nederland zit een hoge marge op drank vaak, om lagere marges elders te compenseren. Misschien is dat in Spanje anders.
Maar sowieso, in Spaanse dorpjes kost vastgoed weinig. En de lonen en sociale zekerheid zijn er flink lager. Dus dat maakt het ook goedkoper.
Dat gebeurd in NL natuurlijk noooooit, zwart werken in de horeca, dat is gewoon absurd.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:05 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
De informele (lees: zwarte) economie is in die zuidelijke landen ook een stuk groter, lijkt me dat veel personeel ook gewoon zwart betaald wordt.
Daar wordt nooit cash betaald dus dat zal niet gebeuren daar.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:06 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Dat gebeurd in NL natuurlijk noooooit, zwart werken in de horeca, dat is gewoon absurd.
Als Noord Italie een zelfstandig land was, zou het een van de rijkste landen ter wereld zijn.quote:Op donderdag 9 januari 2025 22:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Italie is juist een schijtduur land qua horeca. In ieder geval in het noorden. Misschien is het zuiden wel goedkoper, daar ben ik nog nooit geweest.
Klopt, maar ik weet dus niet of de prijzen in het arme zuiden ook zoveel lager zijn.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:17 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Als Noord Italie een zelfstandig land was, zou het een van de rijkste landen ter wereld zijn.
Buiten de toeristische gebieden, ja, absoluut, maar dat is in Spanje, Frankrijk, of Kroatië ookquote:Op donderdag 9 januari 2025 23:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Klopt, maar ik weet dus niet of de prijzen in het arme zuiden ook zoveel lager zijn.
Heb je die thuiscafe’s al eens van binnen gezien? Dat zijn gewoon bruine kroegen, compleet met djsets en een bar. Alleen zonder gemeente en Woke gezeur.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:57 schreef Vliegbaard het volgende:
Cafes zijn sowieso wel ten dode opgeschreven. Al jaren zie je de trend dat jongeren steeds meer bij elkaar in drinken. Tel daarbij op dat je tegenwoordig met 18 pas mag drinken, een jeugd die 2,5 jaar gewend is geweest om elkaar thuis op te zoeken, het feit dat alcohol wel flink aan imago inboet en niet te vergeten dat een pilsje godverdomme ¤3,5 moet kosten.
Maar het onderliggende probleem is natuurlijk dat mede door corona het hele systeem scheef is gaan lopen.
Voor het 'privileged' deel van de bevolking is er tegenwoordig wel de zogenaamde lichtbruine variant. Gelikte concepten, vaak ergens in Amsterdam.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:57 schreef Vliegbaard het volgende:
Cafes zijn sowieso wel ten dode opgeschreven. Al jaren zie je de trend dat jongeren steeds meer bij elkaar in drinken. Tel daarbij op dat je tegenwoordig met 18 pas mag drinken, een jeugd die 2,5 jaar gewend is geweest om elkaar thuis op te zoeken, het feit dat alcohol wel flink aan imago inboet en niet te vergeten dat een pilsje godverdomme ¤3,5 moet kosten.
Maar het onderliggende probleem is natuurlijk dat mede door corona het hele systeem scheef is gaan lopen.
quote:Het probleem zit niet aan de vraagkant.' De omzetcijfers zijn goed en ook blijven de klanten komen.
Gras is groen, slechte ondernemers gaan failliet. Niets mis mee.quote:Mensen hebben moeite om de prijsstijging te accepteren, wat ervoor zorgt dat het voor horecaondernemers moeilijk is om die prijsstijging door te vertalen aan de consument
Of sommige hardcore hipsters die naar een echte kroeg gaan, ik kom daar ook nog wel eens, en dan kun je bijzondere gesprekken volgen tussen een millennial/gen-z en een arbeiders. Jan een vriend van mij, was in gesprek met een gen-z meisje dat sociologie studeerde, Jan in zijn Schiphol kloffie nog onder het stof. Vraagt dat meisje heel naïef: Heeft u dan nooit gestudeerd? Een goede baan is toch wel fijn? Dat Jan 3 ton per jaar verdient als zzp belading deskundige op Schiphol kwam niet bij haar op.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 03:58 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Voor het 'privileged' deel van de bevolking is er tegenwoordig wel de zogenaamde lichtbruine variant. Gelikte concepten, vaak ergens in Amsterdam.
Het heeft iets van cosplay, met de hoogopgeleide, van huis uit welgestelde eigenaren die een semi-ouderwetse kroegsfeer proberen te creëren.
Zwart komt nauwelijks meer voor, grijs des te meer, dat was ook wel ironisch tijdens Covid, aangezien steun gebaseerd was op de witte loonuren tjah daar sneden ze zich flink mee in de vingers.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:06 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Dat gebeurd in NL natuurlijk noooooit, zwart werken in de horeca, dat is gewoon absurd.
Cafe's voor de iets oudere doelgroep zitten wel afgeladen vol. Eindhoven heeft meerdere speciaalbiercafe's en overal hang je op vrijdag en zaterdag in al die tenten met de benen buiten.quote:Op donderdag 9 januari 2025 23:57 schreef Vliegbaard het volgende:
Cafes zijn sowieso wel ten dode opgeschreven. Al jaren zie je de trend dat jongeren steeds meer bij elkaar in drinken. Tel daarbij op dat je tegenwoordig met 18 pas mag drinken, een jeugd die 2,5 jaar gewend is geweest om elkaar thuis op te zoeken, het feit dat alcohol wel flink aan imago inboet en niet te vergeten dat een pilsje godverdomme ¤3,5 moet kosten.
Maar het onderliggende probleem is natuurlijk dat mede door corona het hele systeem scheef is gaan lopen.
Los daarvan is horeca zeer cultuurgevoelig en is uitgaanscultuur zeer veranderlijk.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 05:03 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
[..]
Gras is groen, slechte ondernemers gaan failliet. Niets mis mee.
Ze kiezen er zelf voor om prijsstijgingen niet door te berekenen en steeds meer marge in te leveren.
De multizalencomplexen in *onbeduidend dorp X* waar de discobus elke zaterdagavond heen ging.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 08:21 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is ook deels cultuurverandering. Clubs en discotheken waren 20 tot 40 jaar geleden helemaal het ding onder die doelgroep, maar dat is marginaal geworden.
Maar ook de op twintigers gerichte clubs in de steden zijn echt een marginaal verschijnsel geworden. Dat publiek doet tegenwoordig iets heel anders, zoals speciaalbiercafe's bezoeken.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 08:43 schreef Eightyone het volgende:
[..]
De multizalencomplexen in *onbeduidend dorp X* waar de discobus elke zaterdagavond heen ging.
Daar mocht je destijds meestal vanaf je zestiende in, en je mocht er op die leeftijd ook gewoon drinken. Dat scheelde.
In Amsterdam lijken er nog best wat te zijn. Van die zaken die ergens in een oude garage in Noord weggestopt zitten, of een ander vaag pand in een al even vage uithoek, maar waar ondertussen hetzelfde publiek komt als in eerdergenoemde lichtbruine café's.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 08:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Maar ook de op twintigers gerichte clubs in de steden zijn echt een marginaal verschijnsel geworden. Dat publiek doet tegenwoordig iets heel anders, zoals speciaalbiercafe's bezoeken.
Ik vermoed dat dat deels te maken zal hebben met dat Amsterdam veel expats/toeristen zijn uit landen waar clubs/discotheken nog wel populair zijn.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 08:56 schreef Eightyone het volgende:
[..]
In Amsterdam lijken er nog best wat te zijn. Van die zaken die ergens in een oude garage in Noord weggestopt zitten, of een ander vaag pand in een al even vage uithoek, maar waar ondertussen hetzelfde publiek komt als in eerdergenoemde lichtbruine café's.
Maar idd - hier in 'de provincie' (en ook in provinciesteden) zijn ze zo goed als weg.
Hahaha, nee. Italië is echt goedkoop qua horeca. Ook het noorden. Behalve misschien de tourist traps.quote:Op donderdag 9 januari 2025 22:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Italie is juist een schijtduur land qua horeca. In ieder geval in het noorden. Misschien is het zuiden wel goedkoper, daar ben ik nog nooit geweest.
Buiten het voorspelbaar dure Rome en Venetie vond ik het gebied rondom het Comomeer en ook Sardinie ook allemaal erg duur. Wel lijkt vooral drank erg duur en eten valt wel mee.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 09:36 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Hahaha, nee. Italië is echt goedkoop qua horeca. Ook het noorden. Behalve misschien de tourist traps.
Zo herkenbaar. Die kinderen hebben geen benul dat hun 'werk' weinig productief is. Daar komen ze pas achter bij economische tegenwind.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 07:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Of sommige hardcore hipsters die naar een echte kroeg gaan, ik kom daar ook nog wel eens, en dan kun je bijzondere gesprekken volgen tussen een millennial/gen-z en een arbeiders. Jan een vriend van mij, was in gesprek met een gen-z meisje dat sociologie studeerde, Jan in zijn Schiphol kloffie nog onder het stof. Vraagt dat meisje heel naïef: Heeft u dan nooit gestudeerd? Een goede baan is toch wel fijn? Dat Jan 3 ton per jaar verdient als zzp belading deskundige op Schiphol kwam niet bij haar op.
Die tegenwind gaat de komende jaren heel guur zijn, die lui vonden het al unfair dat er rente werd berekend over studieschuld een drama, Ik wil geen drama boomer zijn maar begin jaren 90 was ik al blij als ik via uitzendbureau een weekje extra kon werken als inpakker, en dat was met een vrij hoge kwalificatie, en nee ik gun niemand dat kut werk.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 11:17 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Zo herkenbaar. Die kinderen hebben geen benul dat hun 'werk' weinig productief is. Daar komen ze pas achter bij economische tegenwind.
Jij bent geen Boomer, Jij bent Gen Xquote:Op vrijdag 10 januari 2025 15:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Die tegenwind gaat de komende jaren heel guur zijn, die lui vonden het al unfair dat er rente werd berekend over studieschuld een drama, Ik wil geen drama boomer zijn maar begin jaren 90 was ik al blij als ik via uitzendbureau een weekje extra kon werken als inpakker, en dat was met een vrij hoge kwalificatie, en nee ik gun niemand dat kut werk.
Het probleem is een beetje dat die kroegen voor de iets oudere doelgroep langzaam verdwijnt. Althans ik kijk even naar mijn omgeving, een dorp op 4 km afstand. In het centrum zitten nog maar 3 bruine kroegen. Daar is vooral op vrijdag wat te beleven. Vroeger ging iedereen met de bus naar de stad 20km verderop en reed er een UITbus die je om 4 uur terug naar het centrum bracht. Die UITbus rijdt niet meer en inmiddels is er hier in het centrum op vrijdag ook wat te beleven. De andere 5 bruine kroegen zijn opgekocht door 1 en dezelfde eigenaar die er allemaal tenten van maakt met een concept. Allemaal leuk en aardig maar daar betaal je 10% meer voor een biertje en het loopt voor geen meter.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 08:21 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Cafe's voor de iets oudere doelgroep zitten wel afgeladen vol. Eindhoven heeft meerdere speciaalbiercafe's en overal hang je op vrijdag en zaterdag in al die tenten met de benen buiten.
Het is ook deels cultuurverandering. Clubs en discotheken waren 20 tot 40 jaar geleden helemaal het ding onder die doelgroep, maar dat is marginaal geworden.
IRL Contacten zijn eng.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 18:17 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het probleem is een beetje dat die kroegen voor de iets oudere doelgroep langzaam verdwijnt. Althans ik kijk even naar mijn omgeving, een dorp op 4 km afstand. In het centrum zitten nog maar 3 bruine kroegen. Daar is vooral op vrijdag wat te beleven. Vroeger ging iedereen met de bus naar de stad 20km verderop en reed er een UITbus die je om 4 uur terug naar het centrum bracht. Die UITbus rijdt niet meer en inmiddels is er hier in het centrum op vrijdag ook wat te beleven. De andere 5 bruine kroegen zijn opgekocht door 1 en dezelfde eigenaar die er allemaal tenten van maakt met een concept. Allemaal leuk en aardig maar daar betaal je 10% meer voor een biertje en het loopt voor geen meter.
Ik heb het idee dat de jeugd <25 tegenwoordig gewoon veel te druk bezig is met hele andere zaken en vooral zelf vinden dat ze nergens geen tijd meer voor hebben. Toen ik 20 jaar geleden 16 was had ik 2 bijbaantjes en ging ik de vrijdag én zaterdag weg. Mijn zoon van 16 gaat naar de bios en zit thuis niks te doen.
De inpak generatie, lezenquote:Op vrijdag 10 januari 2025 18:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Jij bent geen Boomer, Jij bent Gen X
De aanpak generatie
In de steden die ik een beetje ken, daar zitten veel cafe's vaak afgeladen vol met twintigers en dertigers die er met vrienden afspreken. Het zijn doorgaans speciaalbiercafe's. In Eindhoven zijn er een aantal waar als je niet reserveert, het kansloos is om een tafeltje te krijgen. In schat dat in de dorpen weinig twintigers en dertigers wonen die nog niet huis boompje beestje zijn.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 18:17 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het probleem is een beetje dat die kroegen voor de iets oudere doelgroep langzaam verdwijnt. Althans ik kijk even naar mijn omgeving, een dorp op 4 km afstand. In het centrum zitten nog maar 3 bruine kroegen. Daar is vooral op vrijdag wat te beleven. Vroeger ging iedereen met de bus naar de stad 20km verderop en reed er een UITbus die je om 4 uur terug naar het centrum bracht. Die UITbus rijdt niet meer en inmiddels is er hier in het centrum op vrijdag ook wat te beleven. De andere 5 bruine kroegen zijn opgekocht door 1 en dezelfde eigenaar die er allemaal tenten van maakt met een concept. Allemaal leuk en aardig maar daar betaal je 10% meer voor een biertje en het loopt voor geen meter.
Ik heb het idee dat de jeugd <25 tegenwoordig gewoon veel te druk bezig is met hele andere zaken en vooral zelf vinden dat ze nergens geen tijd meer voor hebben. Toen ik 20 jaar geleden 16 was had ik 2 bijbaantjes en ging ik de vrijdag én zaterdag weg. Mijn zoon van 16 gaat naar de bios en zit thuis niks te doen.
Ja, in principe vrije inloop. Maar bijvoorbeeld bij bij de Stadsbrouwerij of het Taphuys (oude pand van de Danssalon) is dat op vrijdag en zaterdag echt een kansloze missie om ergens een tafeltje te krijgen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:28 schreef Eightyone het volgende:
Paradise by the dashboard light zal voor dertigminners onderhand wel voorbij zijn.
Toen ik jong was, was het idd een standaard-dingetje op veel commercieel draaiende plekken.
En reserveren voor een café-bezoek? Van restaurants wist ik het, maar bij café's had ik altijd een vrije inloop-idee. Maar dat beeld kan best gedateerd zijn.
WAT?quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:28 schreef Eightyone het volgende:
Paradise by the dashboard light zal voor dertigminners onderhand wel voorbij zijn.
Ik heb ook niks tegen het nummer op zich, en ook hier staat het weleens op.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:51 schreef asco het volgende:
[..]
WAT?![]()
Kut generatie. Sterph maar met je asociale media en kansloos galg en rad-bestaan, hufters.
*OPGEZET
Horeca draagt ook wat bij: plezier in de levens van mensen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:58 schreef Abrikozentaart het volgende:
Beter kunnen de mensen in de horeca aan de slag in sectoren die wat bijdragen aan NL.
Maar je kunt 2 halfvolle kroegen hebben. Of in NL 4 kwartvolle kroegen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:59 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Horeca draagt ook wat bij: plezier in de levens van mensen.
Niet eerder meegemaakt.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:54 schreef Eightyone het volgende:
[..]
die maakt dat je je zowat moet verontschuldigen als je het leuk vindt.
Vroeger hadden we 3 Golden Ten Casino's, 2 discotheken 10 kroegen en bomvolle sportkantines in een stadje van 12.000 inwoners. Toen was de boel niet kapotgereguleerd en dus gezellig en betaalbaar.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 18:17 schreef Vliegbaard het volgende:
Het probleem is een beetje dat die kroegen voor de iets oudere doelgroep langzaam verdwijnt.
Beleving ja 🤣quote:Op donderdag 9 januari 2025 13:38 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je betaalt voor een stukje beleving
Iedere zaak heeft zo z'n doelgroep, en je zult vast niet overal even goed op je plek zijn.quote:Op zaterdag 11 januari 2025 03:00 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Beleving ja 🤣
Wil gvd gewoon een bier drinken. Rot op met die beleving. Een dooddoener om prijzen op te drijven naast wat al gezegd is. Beleving my facking royal ass 😆
Kom al jaren niet meer in de kroeg sinds mijn laatste verhuizing maar daarvoor ging in naar 2 cafe's die vooral buurtcafés waren. Daar kwam je rechters en marktkooplui tegen, advocaten, notaris of cipiers, papier arbeiders en winkelbedienden. Allemaal mensen die in de binnenstad van het provinciegat wonen. De meeste bezoekers kennen elkaar al jaren en praten over muziek, politiek of actualiteit.quote:Op zaterdag 11 januari 2025 07:44 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Iedere zaak heeft zo z'n doelgroep, en je zult vast niet overal even goed op je plek zijn.
Bij het type zaak dat grotendeels gevuld is met de zogenaamde 'bovenlaag', en daar ook nadrukkelijk op gericht is, loop ik liever door. En niet alleen om de prijzen. Als het gemengd is met andere types - prima.
Maar een luxe decor vind ik sowieso geen noodzaak als het om horeca gaat. Pretentieus eten/drinken doet me ook niks.
Gebruiken ze ook dan de hele oppervlakte van de oude danssalon, dat is dan een flinke ruimte.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:43 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja, in principe vrije inloop. Maar bijvoorbeeld bij bij de Stadsbrouwerij of het Taphuys (oude pand van de Danssalon) is dat op vrijdag en zaterdag echt een kansloze missie om ergens een tafeltje te krijgen.
Opoe monkyyy leest voor @Zipportalquote:Op donderdag 9 januari 2025 13:11 schreef monkyyy het volgende:
De prijzen beginnen ook wel absurd te worden in de horeca. Wij moesten dit weekend ¤12 afrekenen voor 2 koppen warme chocolademelk met slagroom. We maken het voortaan thuis wel.
MEER DAN VIJF EN TWINTIG GULDEN hoor ik mijn vader al roepen
Een beetje als het oude fok toen het nog niet totaal zwart wit gepolariseerd was en mensen niet onnodig afgezeken werden?quote:Op zaterdag 11 januari 2025 08:39 schreef Jan_Onderwater het volgende:
. De meeste bezoekers kennen elkaar al jaren en praten over muziek, politiek of actualiteit.
Dat is eigenlijk in alle branches.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:38 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
De manier om in de horeca geld te verdienen is idd panden verhuren.
Ja en er is zelfs een 2e verdieping ingebouwdquote:Op zaterdag 11 januari 2025 08:48 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Gebruiken ze ook dan de hele oppervlakte van de oude danssalon, dat is dan een flinke ruimte.
Ik denk dat dit niet alleen op Fok het geval is maar dat dit in vrijwel heel Nederland het geval is.quote:Op zaterdag 11 januari 2025 08:52 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Een beetje als het oude fok toen het nog niet totaal zwart wit gepolariseerd was en mensen niet onnodig afgezeken werden?
Hoezo plezier, in de meeste horeca-etablissementen kan men meestal geen gewone conversatie voeren door de drukte en wegens het luide geluid van de muziek en het luide gekakel van medebezoekers.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:59 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Horeca draagt ook wat bij: plezier in de levens van mensen.
Het aantal festivals is inderdaad wel een dingetje. In onze vriendengroep, die voor een groot deel ontstaan is door festivals bezoeken, zie ik de jongere garde ook alleen nog maar op die festivals. Nou moet ik ook gelijk toegeven dat de enige leuke kroeg voor mij al 25 minuten met de auto is. Daar spreken we nog wel eens af. In de zomer is het daar echt afgeladen vol. Maar er is een deel van de groep die liever met moeders de vrouw ergens gaan eten en slapen in een stad die op een vrijdagavond aan te rijden is.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
In de steden die ik een beetje ken, daar zitten veel cafe's vaak afgeladen vol met twintigers en dertigers die er met vrienden afspreken. Het zijn doorgaans speciaalbiercafe's. In Eindhoven zijn er een aantal waar als je niet reserveert, het kansloos is om een tafeltje te krijgen. In schat dat in de dorpen weinig twintigers en dertigers wonen die nog niet huis boompje beestje zijn.
Wat wel invloed heeft op de uitgaanscultuur is denk ik de opkomst van online daten. Minder jeugd zal op stap gaan om een relatie te scoren, dus dat zal wel flinke gevolgen hebben gehad. Zo bestaan er bijna geen homobarren meer.
En mensen die voor dansen en muziek gaan, die gaan tegenwoordig meer naar festivals of poppodia, waar de kwaliteit van de muziek beter is, dan in de standaard bar-dancing waar het alleen maar suffe top 40 hits zijn en iedere avond Paradise by the dashboard light.
Dat is ook wel een beetje een dingetje ja.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 18:28 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
IRL Contacten zijn eng.
* Jan_Onderwater blaims social media
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |