Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! In 2022 is in Nederland 1,08 miljard euro via crowdfunding opgehaald. Dat is een groei van 48% ten opzichte van een jaar eerder. Niet eerder werd in een jaar tijd zoveel met crowdfunding gefinancierd.(bron).
Vormen van crowdfunding Er zijn 4 vormen van crowdfunding: • Lening crowdfunding (Crowdfinance) • Aandelen crowdfunding • Schenking / Donatie crowdfunding • Aanschaf (nog te ontwikkelen) product / reward crowdfunding
Dit topic gaat voornamelijk over crowdfunding op basis van een lening die wordt terugbetaald. We bespreken projecten van de volgende in Nederland gevestigde crowdfundingplatformen:
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Resultaten crowdfundingplatformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinars zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinar box3 belastingwetgeving
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Exitstrategieën platformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie Kifid
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Crowdfundingplatformen zonder nieuw aanbod:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Statistieken
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nominale en effectieve rente
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Punt van orde: We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Op vrijdag 27 december 2024 13:15 schreef zeeland6 het volgende: De laatste loodjes zijn voor Ccf moeilijk. Nog steeds de RC niet op orde. Opnames worden dubbel bijgeschreven deze keer.
Hier nog gekker vanmorgen 523 euro opgenome, en nu op mijn Raborekening 2 keer 244 euro bijgeschreven. Ik mis nog ergens 35 euro.
De ondernemer van project F**dmaster Vlijmen heeft niet aan zijn betalingsverplichting voldaan. Dat is de reden waarom wij de uitbetaling (tijdelijk) on-hold hebben gezet.
Als je nog waardepunten van WvjG hebt dan kan je die nog tot het einde van het jaar inleveren of doneren aan een goed doel van je keuze. Op 1 januari word iedereen weer op nul gezet.
Ik vraag me af wat hiervan de meerwaarde is, ze mikken op hulpbehoevende ouderen maar als je op dit gebied niet handig bent kan je volgens mij beter naar een fysieke telefoonwinkel bv telecombinatie gaan in plaats van naar een on line aanbieder.
Sinds kort kun je bij Collin de toekomstige betalingen zien. Je gaat van Rekening courant naar Verwachte transacties. Het is mooi overzichtelijk te volgen zo met ook de periode nummers erbij in het overzicht.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Voor de liefhebber in de soap van Dierservice Aalten. Een hoofdpijn dossier met een jaarlijkse clifhanger bij KOM. Liegen, Liegen en bedriegen heeft de heer L. tot kunst verheven.
[..] Ik vraag me af wat hiervan de meerwaarde is, ze mikken op hulpbehoevende ouderen maar als je op dit gebied niet handig bent kan je volgens mij beter naar een fysieke telefoonwinkel bv telecombinatie gaan in plaats van naar een on line aanbieder.
De doelgroep is 50+. Dat zijn geen hulpbehoevende ouderen. Dat zijn mensen waar de poen zit en met met een zee van vrije tijd. Bovendien de snelst groeiende doelgroep van NL.
Op vrijdag 27 december 2024 14:57 schreef Collin63 het volgende: Sinds kort kun je bij Collin de toekomstige betalingen zien. Je gaat van Rekening courant naar Verwachte transacties. Het is mooi overzichtelijk te volgen zo met ook de periode nummers erbij in het overzicht.
Zou handig zijn al ze ook een rubriek hebben met de te verwachte storneringen.
VI sponsoren is een andere divisie dan Business Class.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] Precies waar ik bang voor was ten tijde van de stemming: wordt over de jaarwisseling getild.
Ik ben ook heel benieuwd wat WvjG gaat doen.
Middelp*nt Sl!edrecht en het Zeeuwse tuincentrum, over beiden is in de loop van het jaar wat gecommuniceerd en uitgesteld, en staan nu voor het einde van het jaar gepland. Ben benieuwd…
[ Bericht 0% gewijzigd door escortmk2 op 27-12-2024 20:24:03 ]
Middelp*nt Sl!edrecht en het Zeeuwse tuincentrum, over beiden is in de loop van het jaar wat gecommuniceerd en uitgesteld, en staan nu voor het einde van het jaar gepland. Ben benieuwd…
Ouddorp ligt gewoon in Zuid-Holland hoor, niet in Zeeland (ze zouden het misschien wel willen )
Ik heb daar al verschillende keren over gemaild met wvjg (mede omdat het aflosschema niet correct is, optelling van de afgeronde aflossingen is niet gelijk aan totale inleg, en dat is helaas daar niet de eerste keer) maar tot op heden geen enkele reactie, maar we gaan het meemaken...
[..] De doelgroep is 50+. Dat zijn geen hulpbehoevende ouderen. Dat zijn mensen waar de poen zit en met met een zee van vrije tijd. Bovendien de snelst groeiende doelgroep van NL.
Dat heb je gelijk in maar dit staat in de pitch: "De doelgroep betreft 50-plussers, die over het algemeen moeite hebben met het bijhouden van technologische ontwikkelingen"
[..] Ouddorp ligt gewoon in Zuid-Holland hoor, niet in Zeeland (ze zouden het misschien wel willen )
Ik heb daar al verschillende keren over gemaild met wvjg (mede omdat het aflosschema niet correct is, optelling van de afgeronde aflossingen is niet gelijk aan totale inleg, en dat is helaas daar niet de eerste keer) maar tot op heden geen enkele reactie, maar we gaan het meemaken...
Ik heb pas wel een antwoord gehad, de strekking was dat het om een paar dagen verlenging in december ging en dat daarom een stemming of herfinanciering niet nodig was.
Op vrijdag 27 december 2024 17:04 schreef zeeland6 het volgende: Het blijft probleem gevallen regenen bij CCF. Nu dierenspeciaalzaak dat na 4 termijnen niet meer betaald
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat verbaast mij bij dit project niet helemaal. De basis van dit project was heel dun en er was hier ook genoeg twijfel. Zelf heb ik hem ook het voordeel van de twijfel gegeven en vooral geïnvesteerd op basis van de zekerheden. Helaas is het project wel heel snel in de problemen gekomen, dat had ik niet zo snel al verwacht. De zekerheden zijn prima en het geld gaat wel terug komen maar dit zal wel een hobbelige rit gaan worden.
[..] Ik vraag me af wat hiervan de meerwaarde is, ze mikken op hulpbehoevende ouderen maar als je op dit gebied niet handig bent kan je volgens mij beter naar een fysieke telefoonwinkel bv telecombinatie gaan in plaats van naar een on line aanbieder.
Het ergste is nog dat dit rampenplan doorgevoerd wordt met geld van goedgelovige investeerders. Als ze hun eigen geld zouden verbranden zou ik er geen moeite mee hebben.
Waarom investeren in Delicious & Healthy? Bedrag: ¤ 825.000 Classificatie: 5 Rente: 10,0% per jaar Looptijd: 60 maanden Belangrijkste zekerheden: Tweede hypotheek op woningen, borgstellingen van de ondernemers en pandrecht op inventaris en voorraad. Bent u geïnteresseerd in deze kans? U kunt direct meer informatie bekijken en deelnemen via deze link: https://e.geldvoorelkaar.(...)3ZqXu9ykNWZ7J5-9o__0
Op vrijdag 27 december 2024 22:50 schreef KrekelJapie het volgende: Waarom investeren in Delicious & Healthy? Bedrag: ¤ 825.000 Classificatie: 5 Rente: 10,0% per jaar Looptijd: 60 maanden Belangrijkste zekerheden: Tweede hypotheek op woningen, borgstellingen van de ondernemers en pandrecht op inventaris en voorraad. Bent u geïnteresseerd in deze kans? U kunt direct meer informatie bekijken en deelnemen via deze link: https://e.geldvoorelkaar.(...)3ZqXu9ykNWZ7J5-9o__0
Deze kennen we van CCF 41956, heeft opstartproblemen gehad. Gaan ze herfinancieren via GvE?
[..] Dat verbaast mij bij dit project niet helemaal. De basis van dit project was heel dun en er was hier ook genoeg twijfel. Zelf heb ik hem ook het voordeel van de twijfel gegeven en vooral geïnvesteerd op basis van de zekerheden. Helaas is het project wel heel snel in de problemen gekomen, dat had ik niet zo snel al verwacht. De zekerheden zijn prima en het geld gaat wel terug komen maar dit zal wel een hobbelige rit gaan worden.
[..] De zekerheid is méér dan uitstekend maar die zullen de investeerders hard nodig hebben want het is twijfelachtig of hij Kerst 2024 haalt en Kerst 2025 acht ik zelfs zeer onwaarschijnlijk.
Middelp*nt Sl!edrecht en het Zeeuwse tuincentrum, over beiden is in de loop van het jaar wat gecommuniceerd en uitgesteld, en staan nu voor het einde van het jaar gepland. Ben benieuwd…
Tuincentrum aflossing zit iig niet bij de eerste betaalronde...moet ook zeggen dat ik dit jaar slechts zelden heb gehad dat bij hun alles in 1x bijgeschreven werd. Dit in tegenstelling tot vorig jaar en ze nog met hun eigen stichting werkten.
Op vrijdag 27 december 2024 13:15 schreef zeeland6 het volgende: De laatste loodjes zijn voor Ccf moeilijk. Nog steeds de RC niet op orde. Opnames worden dubbel bijgeschreven deze keer.
Ik zie net dat ik voor het eerst ook een opname dubbel heb bijgeschreven gekregen. Corrigeert Collin/OPP dit zelf of kan ik beter zelf actie ondernemen? Als ze dit zelf corrigeren, hoe doen ze dit? Door het bedrag dubbel uit de wallet te halen of halen ze het terug via mijn bankrekening?
[..] Ik zie net dat ik voor het eerst ook een opname dubbel heb bijgeschreven gekregen. Corrigeert Collin/OPP dit zelf of kan ik beter zelf actie ondernemen? Als ze dit zelf corrigeren, hoe doen ze dit? Door het bedrag dubbel uit de wallet te halen of halen ze het terug via mijn bankrekening?
Ik heb dat ook eens gehad, correctie loopt via de Wallet. Tenminste in mijn geval ging dat zo (ook nooit iets van Collin over gehoord), waarbij ze waarschijnlijk wel even kijken wat je nog aan uitstaande projecten hebt. Dat zal in jouw geval ook ruim meer zijn dan de opname verwacht ik.
edit: In mijn geval was het wel direct twee keer in mindering gebracht op het saldo in de Wallet dus er was geen geld 'kwijt'.
[..] Precies waar ik bang voor was ten tijde van de stemming: wordt over de jaarwisseling getild.
Allicht een schrale troost: de lening moest oorspronkelijk worden afgelost op zaterdag 30 december 2023. Met de RC-methode van CCF van destijds kregen we de weekendbetalingen pas de maandag daarop. Dus dan hadden we onze gelden ook pas in januari teruggekregen.
Nu een peildatum extra, maar ook een volledig jaar extra rendement, dus ik voel me niet echt benadeeld. Al was het natuurlijk helemaal aantrekkelijk als het wél vlak voor de jaarwisseling was afgewikkeld.
[..] Ik zie net dat ik voor het eerst ook een opname dubbel heb bijgeschreven gekregen. Corrigeert Collin/OPP dit zelf of kan ik beter zelf actie ondernemen? Als ze dit zelf corrigeren, hoe doen ze dit? Door het bedrag dubbel uit de wallet te halen of halen ze het terug via mijn bankrekening?
Een dubbele bijschrijving op de bank, wordt idd uiteindelijk ook 2x gedebiteerd in de wallet. Dus het is in theorie mogelijk dat je rood komt te staan in de wallet en dat moet je dan zelf bijstorten of afwachten tot het saldo vanzelf weer naar nul loopt als gevolg van periodieke aflossingen.
[..] Ik heb dat ook eens gehad, correctie loopt via de Wallet. Tenminste in mijn geval ging dat zo (ook nooit iets van Collin over gehoord), waarbij ze waarschijnlijk wel even kijken wat je nog aan uitstaande projecten hebt. Dat zal in jouw geval ook ruim meer zijn dan de opname verwacht ik.
edit: In mijn geval was het wel direct twee keer in mindering gebracht op het saldo in de Wallet dus er was geen geld 'kwijt'.
Dank, dan wacht ik het eventjes rustig af. Het dubbel opgenomen bedrag kan nog zo’n 400 keer afgeschreven worden van alleen het openstaande bedrag dus wat dat betreft lopen ze geen risico. Binnen een week verwacht ik het bedrag aan reguliere betalingen al weer ontvangen te hebben.
[..] Allicht een schrale troost: de lening moest oorspronkelijk worden afgelost op zaterdag 30 december 2023. Met de RC-methode van CCF van destijds kregen we de weekendbetalingen pas de maandag daarop. Dus dan hadden we onze gelden ook pas in januari teruggekregen.
Nu een peildatum extra, maar ook een volledig jaar extra rendement, dus ik voel me niet echt benadeeld. Al was het natuurlijk helemaal aantrekkelijk als het wél vlak voor de jaarwisseling was afgewikkeld.
Het is inderdaad niet iets om wakker van te liggen. Het is wel zo dat je telkenmale het gevoel krijgt - ook bij deze leningnemer - dat partijen weten dat Collin pas relatief laat in actie komt in dit soort gevallen. Dit is een lening met een eerder issue op het moment dat er afgelost moest worden en dan mag je toch verwachten dat Collin nu tijdig in overleg gaat met de leningnemer en er voor zorgt dat de herfinanciering via Collin tijdig uitgezet wordt. Om het nu te verklaren doordat het druk is bij de notaris is erg makkelijk. Dat is elk jaar zo in december en dat weten zowel Collin als de leningnemer ook al lang. Nogmaals niet iets om wakker van te liggen maar het procesmanagement van Collin is weer niet zo sterk en dat is helaas een patroon wat we bij meer leningen gezien hebben afgelopen jaar.
[..] Het is inderdaad niet iets om wakker van te liggen. Het is wel zo dat je telkenmale het gevoel krijgt - ook bij deze leningnemer - dat partijen weten dat Collin pas relatief laat in actie komt in dit soort gevallen. Dit is een lening met een eerder issue op het moment dat er afgelost moest worden en dan mag je toch verwachten dat Collin nu tijdig in overleg gaat met de leningnemer en er voor zorgt dat de herfinanciering via Collin tijdig uitgezet wordt. Om het nu te verklaren doordat het druk is bij de notaris is erg makkelijk. Dat is elk jaar zo in december en dat weten zowel Collin als de leningnemer ook al lang. Nogmaals niet iets om wakker van te liggen maar het procesmanagement van Collin is weer niet zo sterk en dat is helaas een patroon wat we bij meer leningen gezien hebben afgelopen jaar.
Dat is misschien iets te streng gesteld. Dit is niet het enige dossier met problemen en hun teamcapaciteit is niet oneindig groot.... Er zijn duizenden projecten om te bewaken waarvan een x-percentage niet lekker loopt.
[..] Dat is misschien iets te streng gesteld. Dit is niet het enige dossier met problemen en hun teamcapaciteit is niet oneindig groot.... Er zijn duizenden projecten om te bewaken waarvan een x-percentage niet lekker loopt.
Misschien heb ik net het ongeluk dat ik de 'verkeerde' projecten heb met problemen. Laat ik het zo zeggen: Ik maak me weinig zorgen dat het geld uiteindelijk terug komt maar bij alle projecten waar problemen zijn heb ik het gevoel dat Collin er onvoldoende bovenop zit. En dat heeft waarschijnlijk ook met groeipijnen te maken want tot dit jaar had ik dat gevoel veel minder. Het komt voor een deel door het soort projecten in combinatie met de leningvoorwaarden. Het zijn steeds meer grotendeels bullit financieringen op basis van een hypothecaire zekerheid. Dat zijn op zich prima projecten alleen moet je wel zorgen dat er voldoende motivatie is bij de leningnemer om tijdig af te lossen. En daar gaat Collin naar mijn mening de verkeerde kant op, onder andere doordat ze vanuit mijn perspectief onvoldoende geregeld hebben dat er bij overschrijding van de termijn automatisch een forse renteverhoging ingeroepen kan worden. Maar ook is het niet zo netjes dat ze wel de eigen kosten goed geregeld hebben en dus voor de investeerders minder doen. Ik begrijp dat er een markt is waar rekening mee gehouden moet worden maar ik vind dat Collin te veel doorgeslagen is naar de leningnemer en dat is in combinatie met waarschijnlijk te beperkte recovery capaciteit wel zorgelijk.
Geen dubbele bijschrijving bij mij van Collin. Gisteren zo tussen 10-11u opname gedaan en nog niets ontvangen Ik wacht even af tot maandag, Collin heeft blijkbaar meer op te lossen… GVE stond wel meteen zelfde dag op de rekening, terwijl die op de site spreken van 5 werkdagen.
Op zaterdag 28 december 2024 12:45 schreef lykkefund het volgende: Geen dubbele bijschrijving bij mij van Collin. Gisteren zo tussen 10-11u opname gedaan en nog niets ontvangen Ik wacht even af tot maandag, Collin heeft blijkbaar meer op te lossen…
Je bent niet de niet de enige die nog niets heeft ontvangen, ik zit ook nog te wachten maar dat zal maandag wel komen verwacht ik.
Op zaterdag 28 december 2024 12:45 schreef lykkefund het volgende: Geen dubbele bijschrijving bij mij van Collin. Gisteren zo tussen 10-11u opname gedaan en nog niets ontvangen Ik wacht even af tot maandag, Collin heeft blijkbaar meer op te lossen… GVE stond wel meteen zelfde dag op de rekening, terwijl die op de site spreken van 5 werkdagen.
Dat is m.i. gebruikelijk. Als ik bij Collin op vrijdag na ongeveer 8 uur in de ochtend een opname doe dan ontvang ik het geld pas maandag middag (naar ING). Dit heeft klaarblijkelijk met de afspraak tussen platform en OPP te maken want bij zowel GvE als bijvoorbeeld SiG gaat dit veel sneller.
[..] .....maar ik vind dat Collin te veel doorgeslagen is naar de leningnemer en dat is in combinatie met waarschijnlijk te beperkte recovery capaciteit wel zorgelijk.
In zijn algemeenheid gaat het bij Collin erg goed met recovery, zeker als je het vergelijkt met andere platformen of zelfs met hun eigen beginjaren Ze kunnen in principe een paar extra debiteurenbeheerders aanstellen maar dan moeten we niet raar opkijken als de beheerskosten gaan stijgen want die jongens/meisjes moeten ook betaald worden. Dus dan betaalt iedere investeerder er aan mee, ook degenen met minder risicovolle projecten en die zelden een mail van Ome Bas krijgen.
Op dit moment is er een beetje een perverse prikkel in het systeem dat uitnodigt om risicovolle projecten te nemen met hoge rente plus hypothecaire zekerheid, want gaat het mis, dan lost Team Bas het wel op . Dat mag natuurlijk maar het vreet wel aan de capaciteit van Team Bas. Zo'n dossier vergt tijd en inzet. En gaat dat misschien een beetje ten koste van de kwaliteit over de brede lijn. Collin zou zichzelf misschien ook wel eens kunnen afvragen of ze bepaalde projecten zouden moeten aanbieden, projecten type 'extreme wanhoop' waarvan een klein kind aan de cijfers al kan zien dat het zal uitdraaien op verkoop woning.
[ Bericht 1% gewijzigd door obligataire op 29-12-2024 09:51:30 ]
[..] In zijn algemeenheid gaat het bij Collin erg goed met recovery, zeker als je het vergelijkt met andere platformen of zelfs met hun eigen beginjaren Ze kunnen in principe een paar extra debiteurenbeheerders aanstellen maar dan moeten we niet raar opkijken als de beheerskosten gaan stijgen want die jongens/meisjes moeten ook betaald worden. Dus dan betaalt iedere investeerder er aan mee, ook degenen met minder risicovolle projecten en die zelden een mail van Ome Bas krijgen.
Op dit moment is er een beetje een perverse prikkel in het systeem dat uitnodigt om risicovolle projecten te nemen met hoge rente plus hypothecaire zekerheid, want gaat het mis, dan lost Team Bas het wel op . Dat mag natuurlijk maar het vreet wel aan de capaciteit van Team Bas. Zo'n dossier vergt tijd en inzet. En gaat dat misschien een beetje ten koste van de kwaliteit over de brede lijn. Collin zou zichzelf misschien ook wel eens kunnen afvragen of ze bepaalde projecten zouden moeten aanbieden, projecten type 'extreme wanhoop' waarvan een klein kind aan de cijfers al kan zien dat het zal uitdraaien op verkoop woning.
Ik heb altijd het gevoel dat ze ook behoorlijk veel verdienen aan bijzonder beheer. De extra kosten brengen ze gewoon in rekening en kunnen het bij goede zekerheden gegarandeerd verrekenen. Als het investeerders niet te veel afschrikt hebben ze er dus voordeel van. Investeerderd staren zich blind op hoge percentages en bijzonder beheer is de lachende derde.
[..] Ik heb altijd het gevoel dat ze ook behoorlijk veel verdienen aan bijzonder beheer. De extra kosten brengen ze gewoon in rekening en kunnen het bij goede zekerheden gegarandeerd verrekenen. Als het investeerders niet te veel afschrikt hebben ze er dus voordeel van. Investeerderd staren zich blind op hoge percentages en bijzonder beheer is de lachende derde.
Op het moment dat mailen en bellen niet meer helpt, schakelen ze externe adviseurs in. Je krijgt geen inzicht in de exacte eigen - en externe kosten bij een eindafrekening. Globaal heb ik altijd wel het gevoel dat het ongeveer klopt maar of ze er iedere cent bij die sukkelaars uitgeperst hebben en bij wie die dan terecht komen..... In het geheel genomen was ik content met de resultaten over 2024, was een prima jaar. Die laatste paar tientjes, soit. Voor hun zijn het heel veel tientjes, dat dan weer wel
Op maandag 30 december 2024 12:02 schreef peterc het volgende: HCN World of Karaoke . begon op 193k en in 52 sec vol. En ook de CCF UM ...GmbH voor mij verrassend snel vol.
Met 6.000 hypotheken en borgstelling is het ook vrij risicoloos.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] als je de tijd hebt, uitwinnen van hypotheken gaat in Duitsland wel anders dan hier, dat is al eerder gepost
De meeste zijn niet met andere hypotheken bezwaard, dat zou vermoed ik wel moeten schelen. Maar goed, ik heb nog 700 euro op mijn rekening tot eind januari dus ik pas sowieso, tenzij ik Gaston morgen aan de deur tref.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Kuipers na een jaar vervroegd afgelost met mooie boeterente, leuk eindejaarspresentje.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Professor Geert Versteeg is zo glibberig als een paling in een emmer frituurvet. Hij dacht natuurlijk dat ze bij Collin allemaal op vakantie zouden zijn en het niet zouden opmerken . Jammer wel, ik had gehoopt deze maand voor het eerst méér dan de inleg binnen te hebben. Ik blijf positief, dat wel. Wat nu nog open staat is het rendement plus alle boetes/rentes van de voorbije jaren, al blijkt dat laatste nu nog niet uit het aflosschema.
Ben ik nou maf of is die hier al veel eerder langsgekomen? Ik had er iig al geld ingegooid, op zich een wat rare move maar dat mag ik wel en hij gooit veel skin in the game.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] Ben ik nou maf of is die hier al veel eerder langsgekomen? Ik had er iig al geld ingegooid, op zich een wat rare move maar dat mag ik wel en hij gooit veel skin in the game.
Ik heb er zelf eerder in gezeten, liep toen niet vlot genoeg vol en heb het geld doorgerold naar een ander project. Inmiddels een tweede inleg gedaan.
[..] Ben ik nou maf of is die hier al veel eerder langsgekomen? Ik had er iig al geld ingegooid, op zich een wat rare move maar dat mag ik wel en hij gooit veel skin in the game.
dat klopt, inschrijftijd 18% verlopen, massale terugtrekkingen?
[..] dat klopt, inschrijftijd 18% verlopen, massale terugtrekkingen?
Wat zou daarvan de trigger kunnen zijn? Het project ziet er netjes uit, het is een slimme gast dus dat gebrek aan ervaring heeft hij zich inmiddels wel bijgelopen. Je zou iets kunnen denken over dat verschil in waarde in aankoop van het pand, iets met duister geld in de kluis, maar dat kan net zo goed een goed getimede deal zijn omdat de vorige eigenaar wegens leeftijd ermee ophield.
[..] Ik zie net dat ik voor het eerst ook een opname dubbel heb bijgeschreven gekregen. Corrigeert Collin/OPP dit zelf of kan ik beter zelf actie ondernemen? Als ze dit zelf corrigeren, hoe doen ze dit? Door het bedrag dubbel uit de wallet te halen of halen ze het terug via mijn bankrekening?
[..] Ik heb dat ook eens gehad, correctie loopt via de Wallet. Tenminste in mijn geval ging dat zo (ook nooit iets van Collin over gehoord), waarbij ze waarschijnlijk wel even kijken wat je nog aan uitstaande projecten hebt. Dat zal in jouw geval ook ruim meer zijn dan de opname verwacht ik.
edit: In mijn geval was het wel direct twee keer in mindering gebracht op het saldo in de Wallet dus er was geen geld 'kwijt'.
Inmiddels netjes gecorrigeerd met de datum van vandaag zodat het allemaal te herleiden is.
quote:
Beste investeerder,
Afgelopen weekend zijn er problemen geweest met de uitvoering van geldopnames. Bij u zijn ze per abuis twee keer naar uw bankrekening overgemaakt. Inmiddels hebben wij de oorzaak kunnen achterhalen en is uw rekening courant bijgewerkt naar de daadwerkelijke situatie. Indien u een nieuwe geldopname heeft uitgevoerd terwijl hier door eerdergenoemde problemen eigenlijk onvoldoende saldo voor was, dan zijn deze hersteld.
Vandaag een rondje 'wallets leegmaken' gedaan. Nog niet allemaal binnen maar bankrekening krijgt toch nog aardig wat bijschrijvingen zo voor de jaarwisseling.
De afgelopen dagen heb ik mijn administratie weer eens bijgewerkt. Nu heb ik nog 3 openstaande leningen bij Max CF. Ik heb niet de illusie dat ik daar nog iets van terug ga zien, maar het viel me wel op dat één lening op "repaid" staat, terwijl ik volgens mij nog aardig wat betalingen mis. Laatste update is van half november vorig jaar dat de advocaat zou hebben gezegd dat ze 30-11-2023 het bedrag zouden betalen, maar vervolgens niks meer gehoord of betalingen gezien.
Is dat een gangbare praktijk bij Max of zie ik toch wat over het hoofd? .
[..] Wat zou daarvan de trigger kunnen zijn? Het project ziet er netjes uit, het is een slimme gast dus dat gebrek aan ervaring heeft hij zich inmiddels wel bijgelopen. Je zou iets kunnen denken over dat verschil in waarde in aankoop van het pand, iets met duister geld in de kluis, maar dat kan net zo goed een goed getimede deal zijn omdat de vorige eigenaar wegens leeftijd ermee ophield.
Nou ja, als die man tonnen zwart geld heeft (nu had), geeft me dat eerder wat extra vertrouwen.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Op maandag 30 december 2024 17:11 schreef DaMart het volgende: De afgelopen dagen heb ik mijn administratie weer eens bijgewerkt. Nu heb ik nog 3 openstaande leningen bij Max CF. Ik heb niet de illusie dat ik daar nog iets van terug ga zien, maar het viel me wel op dat één lening op "repaid" staat, terwijl ik volgens mij nog aardig wat betalingen mis. Laatste update is van half november vorig jaar dat de advocaat zou hebben gezegd dat ze 30-11-2023 het bedrag zouden betalen, maar vervolgens niks meer gehoord of betalingen gezien.
Is dat een gangbare praktijk bij Max of zie ik toch wat over het hoofd? .
Ik heb er helaas nog heel wat meer en heb het idee dat de administratie bij MCF niet vlekkeloos is. Ook is het niet ongebruikelijk daar dat beloftes van geldnemers niet worden nagekomen. Wat is het projectnummer van die "repaid"?
[..] Ik heb er helaas nog heel wat meer en heb het idee dat de administratie bij MCF niet vlekkeloos is. Ook is het niet ongebruikelijk daar dat beloftes van geldnemers niet worden nagekomen. Wat is het projectnummer van die "repaid"?
Het gaat om project 697417 in Aylesford, UK, van Momentum.
Collin Animatie Momenteel wordt er een verbeterde versie van het Collin Crowdfund platform online geplaatst. Over enkele minuten zal het platform weer beschikbaar zijn voor gebruik. Excuses voor het ongemak!
Als u vragen heeft kunt u op werkdagen tussen 09:00 uur en 17:00 uur contact opnemen met onze servicedesk. E-mail: info@collincrowdfund.nl Telefoon: 085 - 401 65 46 (Lokaal tarief)
Op maandag 30 december 2024 18:15 schreef NaRegenDeZon het volgende: Collin Animatie Momenteel wordt er een verbeterde versie van het Collin Crowdfund platform online geplaatst. Over enkele minuten zal het platform weer beschikbaar zijn voor gebruik. Excuses voor het ongemak!
Als u vragen heeft kunt u op werkdagen tussen 09:00 uur en 17:00 uur contact opnemen met onze servicedesk. E-mail: info@collincrowdfund.nl Telefoon: 085 - 401 65 46 (Lokaal tarief)
Net hiervoor kreeg ik bericht van een gedeeltelijke vervroegde aflossing van de lening van Ebbis Straat I B.V., gaat om 10% van het leningbedrag. Ik kon dit nog bekijken in mijn account en enkele minuten later begon dit onderhoud. Nadat ik mijn eigen administratie had bijgewerkt kon ik dus niet meer het bedrag uit de wallet overboeken. Komt later wel.
[ Bericht 0% gewijzigd door Soulfreak op 30-12-2024 18:40:00 ]
[..] Ik loop sowieso met een grote boog om GvE heen, slechte ervaringen met recovery (o a Comfortprojecten)
Dat begrijp ik. Ik neem er zelf een heel enkele keer wat mee omdat ik graag ook een beetje spreiding hou over platformen, maar dat valt niet mee de laatste tijd.
Echter, ook bij HCN of Collin zou ik deze laten lopen, al betwijfel ik of het daar al überhaupt door de keuring heen zou komen.
Ha ik geloof je meteen, men zei het al, maar ik zag hem ineens links bovenaan staan
In de herkansing voor mij.
Maar.......er is dus niets veranderd......hij loopt nog steeds niet.
Misschien opnieuw doorrollen, naar die psychotherapeutische dame en haar dekkende hypotheek. Dat zou een mooie afsluiter van het jaar zijn
Over knappe dames gesproken, volgende maand herfinanciering Novag Exploitatie. Ondanks de problemen met de verkoop van het o/g zou ik haar wel weer basis meenemen uiteraard afhankelijk van de nieuwe voorwaarden en zekerheden.
[ Bericht 18% gewijzigd door obligataire op 30-12-2024 20:08:02 ]
[..] Net hiervoor kreeg ik bericht van een gedeeltelijke vervroegde aflossing van de lening van Ebbis Straat I B.V., gaat om 10% van het leningbedrag. Ik kon dit nog bekijken in mijn account en enkele minuten later begon dit onderhoud. Nadat ik mijn eigen administratie had bijgewerkt kon ik dus niet meer het bedrag uit de wallet overboeken. Komt later wel.
Maar de wallet klopt nog steeds niet. Ik heb vanavond een project verlaagd, dat zie ik terug in de lijst investeringen maar niet in het wallet saldo Dus er valt nog wat te repareren.
Op maandag 2 december 2024 18:26 schreef KrekelJapie het volgende: De financiering van Bloem- en Groencentrum uit Ouddorp is verlengd tot eind dit jaar. In eerste instantie leek het er op, dat we u wederom een voorstel zouden kunnen neerleggen voor verlenging. De ondernemer heeft nu echter aangegeven dat investering nog vóór het einde van dit jaar kan worden terugbetaald. U kunt er dus op rekenen, dat de aflossing nog in 2024 plaats vindt.
Hiermee hoop ik eventuele onduidelijkheid of onzekerheid op dit punt te hebben weggenomen.
Met vriendelijke groet, Johan van Buuren
Vanochtend binnengekomen gezien het bedrag(in mijn geval ook met een andere maandtermijn, maar bevestiging duurt altijd even voor beschikbaar...)
[ Bericht 0% gewijzigd door Tjalala op 31-12-2024 09:17:36 ]
[..] Vanochtend binnengekomen gezien het bedrag(in mijn geval ook met een andere maandtermijn, maar bevestiging duurt altijd even voor beschikbaar...)
Is inderdaad afgelost, helaas ondanks inmiddels 3x (!) vooraf melden is er toch weer geen rekening gehouden met de structurele rekenfouten die wvjg tegenwoordig maakt (bewust of onbewust?) door met Excel te werken en met onafgeronde getalen te rekenen maar de maandelijkse uitbetalingen uiteraard wel af te ronden. Daar komt neem ik aan nog wel een herstelactie achteraan, of zouden ze dat alleen doen voor de mensen die daadwerkelijk klagen? (wat eerder ook al eens het geval schijnt te zijn geweest)
De beheerkosten van SamenInGeld worden per 01-01-2025 gewijzigd. In het eerste jaar wordt het gewijzigd van 0,055% naar 0,06% per maand en de daarop volgende jaren van 0,025% naar 0,03% per maand. Dit geldt voor projecten die geplaatst worden na 01-01-2025.
[..] Ha ik geloof je meteen, men zei het al, maar ik zag hem ineens links bovenaan staan
In de herkansing voor mij.
Maar.......er is dus niets veranderd......hij loopt nog steeds niet.
Update in de pitch dat de looptijd en slottermijn is aangepast en opeens is er veel geld ingelegd...voorwaarde geweest van het Collin "backupfonds"? Blijkbaar wilden ze niet wachten tot de "box 3 refugees" weer wakker worden morgen..
Op dinsdag 31 december 2024 11:07 schreef zeeland6 het volgende: De beheerkosten van SamenInGeld worden per 01-01-2025 gewijzigd. In het eerste jaar wordt het gewijzigd van 0,055% naar 0,06% per maand en de daarop volgende jaren van 0,025% naar 0,03% per maand. Dit geldt voor projecten die geplaatst worden na 01-01-2025.
het aanbod bij SiG is niet meer wat het geweest is, zowel kwalitatief als kwantitatief
Gaat er nog iets online vandaag of zijn ze allemaal vrij op onze kosten?
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Of gaat er nog iets afgelost worden. Zo heeft Collin ons beloofd dat V*n H*rpt dit jaar afgelost zou worden maar ik heb nog niets binnen en het staat niet in de lijst met te verwachten aflossingen. Administratief gaat dat ook niet helemaal goed want ondanks dat er een forse achterstand is, staat deze in de overzichten van Collin zonder voorziening of achterstand genoteerd.
ondernemer is een debutant op het gebied van splitsing en transformatie. Vergunning is nog niet verleend. Veel succes gewenst, 1 keer moet de eerste keer zijn om de broodnodige ervaring op te doen. Ik doe niet mee ondanks hoge rente
Mijn saldo bij SiG loopt hard terug en begin volgend jaar staan er weer een aantal aflossingen op de rol. Het wordt wel steeds lastiger crowdfunding in leven te houden en Collin wordt daarbij ongezond dominant in mijn portefeuille.
Meevaller bij Collin op de laatste dag van het jaar. Cleuskens die al bijna 5 jaar geen cent heeft betaald heeft alles afgelost inclusief de rente. Was een lening van 60 maanden hij had in die tijd nog maar een maand of 7 betaald.
Vraag aan de kenners Ik heb al regelmatig in crowdfunding projecten geinvesteerd, maar ik vraag me af hoe serieus jullie persoonlijke borgstellingen nemen.
Wat als er een lening wordt gedaan aan bijvoorbeeld een bv, wat heeft een extra persoonlijke borgstelling dan voor waarde? Zelfs als deze materieel van aard is (overwaarde prive bezit + negatieve hypotheek verklaring), dat blijft dan toch maar een soort van intentieverklaring zonder juridische houdbaarheid? Of zie ik dat verkeerd?
Op dinsdag 31 december 2024 13:26 schreef polquito1971 het volgende: Vraag aan de kenners Ik heb al regelmatig in crowdfunding projecten geinvesteerd, maar ik vraag me af hoe serieus jullie persoonlijke borgstellingen nemen.
Wat als er een lening wordt gedaan aan bijvoorbeeld een bv, wat heeft een extra persoonlijke borgstelling dan voor waarde? Zelfs als deze materieel van aard is (overwaarde prive bezit + negatieve hypotheek verklaring), dat blijft dan toch maar een soort van intentieverklaring zonder juridische houdbaarheid? Of zie ik dat verkeerd?
Het geeft je het recht om de schuld te verhalen op de persoonlijke borg. Dat is best wat meer dan een intentieverklaring.
[..] Het geeft je het recht om de schuld te verhalen op de persoonlijke borg. Dat is best wat meer dan een intentieverklaring.
Oke dus ik moet het zo zien, dat iemand vastlegt om voor een gedeelte van de lening hoofdelijk aansprakelijk gesteld te kunnen worden? Stel iemand geeft een persoonlijke borgstelling van 50k van morele waarde en zijn bv gaat failliet, dan kan tot in lengte van dagen die 50k persoonlijk verhaald worden?
[..] Oke dus ik moet het zo zien, dat iemand vastlegt om voor een gedeelte van de lening hoofdelijk aansprakelijk gesteld te kunnen worden? Stel iemand geeft een persoonlijke borgstelling van 50k van morele waarde en zijn bv gaat failliet, dan kan tot in lengte van dagen die 50k persoonlijk verhaald worden?
In theorie wel. Ondernemer kan bv een beroep doen op de WSNP. Na toekenning vervalt de schuld na 24 maanden.
[..] Oke dus ik moet het zo zien, dat iemand vastlegt om voor een gedeelte van de lening hoofdelijk aansprakelijk gesteld te kunnen worden? Stel iemand geeft een persoonlijke borgstelling van 50k van morele waarde en zijn bv gaat failliet, dan kan tot in lengte van dagen die 50k persoonlijk verhaald worden?
Op een gegeven moment gaat iemand persoonlijk failliet. Morele waarde is vrij useless
Ja oke. Helder. Gevoelsmatig neem ik de persoonlijke borgstelling ook pas serieus als er materiele waarde is en dan ook nog het liefst met extra zekerheden. Ik heb pas nu een default met 2 morele pb's (Ferlem) en vroeg me opeens af hoeveel waarde die nu eigenlijk hebben. Vandaar. Dank! Probeer mijn toekomstige rendement wat op te krikken ;-)
Maar meegepakt. Niet dolenthousiast, maar rente is goed en zekerheden ook aardig. Alleen twee jaar ziek is wel lang en wie garandeert me dat ze morgen niet weer omvalt? Te verzekeren is ze niet meer.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] Maar meegepakt. Niet dolenthousiast, maar rente is goed en zekerheden ook aardig. Alleen twee jaar ziek is wel lang en wie garandeert me dat ze morgen niet weer omvalt? Te verzekeren is ze niet meer.
zelfde overwegingen maar voor mij niet. Misschien zie ik het te somber want na 10 min zo goed als vol
[..] zelfde overwegingen maar voor mij niet. Misschien zie ik het te somber want na 10 min zo goed als vol
Nou ja ... ruime overwaarde en het feit dat ze aflossen op de lening en het onderpand icm 9,5% is prima toch? Vind ik met collin direct nog te doen. Minimaal meegenomen.
[..] Nou ja ... ruime overwaarde en het feit dat ze aflossen op de lening en het onderpand icm 9,5% is prima toch? Vind ik met collin direct nog te doen. Minimaal meegenomen.
Qua uitstraling niet helemaal bijgewerkt. Maar o.b.v. zekerheden en aflossing meegenomen.
Is er niet een ZZP risico? Zorg wil dit afschalen?
Klopt, verder begrijp ik serieus niet waar een zzp'er een belastingschuld van 100k vandaan haalt, dan heb je toch gewoon niet aan je belasting/betalingsverplichtingen voldaan en het geld gewoon ergens anders voor gebruikt? Dan gaan er bij mij al wat alarmen af, de zekerheden lijken wel goed alleen zou ik het daar niet op aan willen laten komen, zou dan zomaar een langduring traject kunnen zijn. In het kader van de wet DBA verwacht ik ook nog wel wat uitdagingen (lees risico), o.a. omdat ze voornamelijk werkzaamheden zal uitvoeren die binnen de organisaties die haar inhuren ook gewoon als functie bestaan en dan komt een fictief dienstverband al heel snel in beeld. Maar goed dat er mensen zijn die er anders over denken en het project zit al vol zie ik, mooi voor de geldnemer.
Weer een probleem erbij bij CCF. MeneerThillart haperde al eerder met betalingen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nu met een negatieve RC het nieuwe jaar in.
Alleen als je Dan taxatie gegevens leest: Marktwaarde vrije verkoop voor verbouwing ¤ 700.000
Terwijl ze nota bene in prijs gezakt zijn vanaf 680 naar 660 zoiets op funda. Vermoedelijk hooguit 650k voor betaald in een top verkopers markt. Ineens 50k aan gebakken lucht erbij verzonnen. Dan neem ik die 1.1 mln ook niet meer serieus in dat zelfde rapport.
[..] Ha ik geloof je meteen, men zei het al, maar ik zag hem ineens links bovenaan staan
In de herkansing voor mij.
Maar.......er is dus niets veranderd......hij loopt nog steeds niet.
Misschien opnieuw doorrollen, naar die psychotherapeutische dame en haar dekkende hypotheek. Dat zou een mooie afsluiter van het jaar zijn
Over knappe dames gesproken, volgende maand herfinanciering Novag Exploitatie. Ondanks de problemen met de verkoop van het o/g zou ik haar wel weer basis meenemen uiteraard afhankelijk van de nieuwe voorwaarden en zekerheden.
Weet niet of je al aan de (door)rol bent geweest, maar nu nog maar 4k te gaan zie ik net. Door de aflossing van Zeilstra die ik nu toch niet meer op tijd uit de wallet kan boeken, maar naar deze gegaan voor basis vanmiddag.
Op maandag 30 december 2024 19:57 schreef obligataire het volgende: Over knappe dames gesproken, volgende maand herfinanciering Novag Exploitatie. Ondanks de problemen met de verkoop van het o/g zou ik haar wel weer basis meenemen uiteraard afhankelijk van de nieuwe voorwaarden en zekerheden.
Jij gooit ook je geld maar naar de vrouwen die het lekkerst zijn hè, ik weet niet of dat heel rationeel is.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] Weet niet of je al aan de (door)rol bent geweest, maar nu nog maar 4k te gaan zie ik net. Door de aflossing van Zeilstra die ik nu toch niet meer op tijd uit de wallet kan boeken, maar naar deze gegaan voor basis vanmiddag.
Ja, alsnog basis meegenomen. Plus de psychotherapeutische dame uit Arnhem. Hopelijk blijft ze gezond en anders heeft Team Bas weer een klusje
[..] Weet niet of je al aan de (door)rol bent geweest, maar nu nog maar 4k te gaan zie ik net. Door de aflossing van Zeilstra die ik nu toch niet meer op tijd uit de wallet kan boeken, maar naar deze gegaan voor basis vanmiddag.
Ik kreeg hem om 11 uur vanmorgen in de mail als een nieuwe investeringskans. Dat zal wat mensen getriggerd hebben. Voor mij maakt het niet uit, ik had niet genoeg geld beschikbaar voor mijn vaste investeringsbedrag en dat heb ik nu nog steeds niet.
Vraagje: Wanneer een project een deel lineair/annuitair is en deel aflossingsvrij is en er volgt een vervroegde deelaflossing, is het dan logisch dat met de aflossing het lineaire/annuïtaire deel wordt afgelost?
Tot nu toe zie ik eigenlijk altijd dat dit wordt afgelost op het aflossingsvrije deel. Ik neem aan omdat dit het risico op restschuld verlaagd.
Zij hier regels voor? - Bij SiG kan een ondernemer een schijf aflossen. - Bij CCF wordt m.i. altijd vermeld dat dit wordt afgelost op het aflossingsvrije deel. - Bij GvE lijkt dit niet duidelijk in de pitch/overeenkomst te staan.
[ Bericht 0% gewijzigd door KrekelJapie op 01-01-2025 15:03:41 ]
Op woensdag 1 januari 2025 00:38 schreef Horsemen het volgende: Allemaal de beste wensen voor 2025 met allereerst veel gezondheid en daarnaast mooie crowdfinance rendementen
Idem, stay healthy & become wealthy Ook in 2025 weer een nuttig Crowdfund Fokforum
Beste wensen en wellicht komt er dit jaar een project van mezelf langs.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Afgelopen december is er door het kifid een klacht over mcf behandeld:
Uitspraak 2024-1102 (Bindend) 19 december 2024
Crowdfunding. Kern van het geschil is de vraag of MCF voldoende zorgvuldig heeft gehandeld bij de selectie van leningen, of de consument tijdens de looptijd toereikend is geïnformeerd en of MCF zijn belangen voldoende heeft behartigd. Geen schadevergoeding. https://www.kifid.nl/wp-content/uploads/2024/12/Uitspraak-2024-1102-Bindend.pdf
Crowdfunding. Kern van het geschil is de vraag of MCF voldoende zorgvuldig heeft gehandeld bij de selectie van leningen, of de consument tijdens de looptijd toereikend is geïnformeerd en of MCF zijn belangen voldoende heeft behartigd. Geen schadevergoeding. https://www.kifid.nl/wp-content/uploads/2024/12/Uitspraak-2024-1102-Bindend.pdf
Boeiend stuk. Mij vallen een paar dingen op:
- Schadevergoeding eisen op grond van slechte informatievoorziening door het platform, tijdens de looptijd, is zinloos. Dit omdat het geen enkele invloed heeft op de uiteindelijke financiële afwikkeling van het project. Ergernis an sich is geen reden voor schadevergoeding.
- Een claim indienen bij het Kifid heeft alleen zin als een goed dossier wordt toegevoegd waaruit BLIJKT dat ten tijde van de plaatsing van het project, het platform niet goed haar huiswerk heeft gedaan. Dat is iets anders dan anderhalf jaar later constateren dat de verplichtingen niet zijn nagekomen en dat leningnemer niet helemaal fris was.
- Een platform heeft een grote mate van vrijheid (indien voorzien binnen hun algemene voorwaarden) om afwijkende afspraken te maken met leningnemer als dat de kans op betere financiële afwikkeling vergroot. Investeerder heeft te accepteren dat de omstandigheden kunnen zijn gewijzigd en dat daarop adequaat en rationeel ingespeeld moet worden. Vrij vertaald
Eiser heeft trouwens nauwelijks schade geleden bij MCF. Achteraf gezien. Beetje hoofdsom, een beetje rente. Ben jaloers wat dat betreft (Zelf 64% terugontvangen van de totale hoofdsom, schade dus 36% plus gederfde rente)
[ Bericht 1% gewijzigd door obligataire op 01-01-2025 21:07:50 ]
Ik zou wel benieuwd zijn hoe kansrijk een klacht is over die lening waarbij er geen hypotheek gevestigd is. Dat er geld is uitgeboekt zonder bevestiging van een gevestigde hypotheek is toch wel een doodzonde zou je zeggen.
Op woensdag 1 januari 2025 21:22 schreef Bobby100 het volgende: Ik zou wel benieuwd zijn hoe kansrijk een klacht is over die lening waarbij er geen hypotheek gevestigd is. Dat er geld is uitgeboekt zonder bevestiging van een gevestigde hypotheek is toch wel een doodzonde zou je zeggen.
Ja dat speelde bij déze investeerder met zijn drie projecten niet. Ik ben het met je eens dat MCF dan een probleem krijgt. Afhankelijk van de grootte van de schade bij dit project. We wachten het af. Er zullen nog wel meer zaken zijn ingediend bij het Kifid.
Oh niets bijzonders hoor, een broodjeszaak op een plek waar nog geen (lunch)horeca is, maar wel een prima locatie (naast station, naast grote ROC, in winkelgebied). Maar staat nog geen erg in zijn kinderschoenen hoor, businessplan moet nog geschreven en ik heb wel een beoogd compagnon, maar dat is miijn schoonzus en familie en zaken combineren ben ik niet zo happig op. Vermogen heb ik wel, alleen niet alles liquide.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
¤75.000 / 6% rente / 100% geborgd door een toeleverancier
Investeringslink:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.VOL
[ Bericht 4% gewijzigd door djtiesto8 op 02-01-2025 10:22:54 ]
Op woensdag 1 januari 2025 21:22 schreef Bobby100 het volgende: Ik zou wel benieuwd zijn hoe kansrijk een klacht is over die lening waarbij er geen hypotheek gevestigd is. Dat er geld is uitgeboekt zonder bevestiging van een gevestigde hypotheek is toch wel een doodzonde zou je zeggen.
inderdaad, als dat al geen argument zou zijn voor kifid dan heb je daar dus niks aan. Los daarvan vermoed ik dat er wel wat claims (kifid of anderzins) gaan komen richting MCF wanneer alles is afgewikkeld en de omvang van de schade vaststaat
¤75.000 / 6% rente / 100% geborgd door een toeleverancier
Investeringslink:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.VOL
Wel weer dezelfde borgsteller. Het zou mooi zijn als daar eens wat meer variatie in kwam.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Deze aanvullende lening bij CCF voelt voor mij als investeren bij SIG in schijf 3, terwijl je dezelfde rente ontvangt als de mensen uit schijf 1A t/m schijf 2: hetzelfde rendement, maar met een veel hoger risico.
De enige twee redenen die ik kan bedenken om hierin te stappen is dat je nu mee kon doen vanaf ¤100. Of omdat je te laat was bij de hoofdfinanciering.
Deze aanvullende lening bij CCF voelt voor mij als investeren bij SIG in schijf 3, terwijl je dezelfde rente ontvangt als de mensen uit schijf 1A t/m schijf 2: hetzelfde rendement, maar met een veel hoger risico.
De enige twee redenen die ik kan bedenken om hierin te stappen is dat je nu mee kon doen vanaf ¤100. Of omdat je te laat was bij de hoofdfinanciering.
Ik kan nog steeds geen redenen bedenken en dat geldt voor beide leningen, waarbij ik wel moet aantekenen dat Collin in gebreke is gebleven door geen profielfoto te plaatsen
Met trots presenteren wij u ons Belgische platform: Horeca Crowdfunding België. Net zoals in Nederland een financieringsplatform voor de horeca. Horeca Crowdfunding België heeft een Europese vergunning (ECSPR: European Crowdfunding Service Providors Regulation) en staat onder toezicht van de FSMA (Financial Services & Markets Authority).
Vandaag om 12 uur is op Horeca Crowdfunding België ons eerste financieringsproject in voorpublicatie gezet. Vanaf morgen 3 januari om 12 uur kan er geïnvesteerd worden. Indien u wenst investeren op het Belgische platform, dient u eenmalig een nieuwe registratie te doorlopen. Het platform werkt hetzelfde zoals u gewend bent als ons Nederlandse platform.
Er is een nieuw project in voorpublicatie geplaatst. Het betreft een 3-sterren crowdfundingproject voor No Ghost Antwerpen. Op dit project wordt 8% rente geboden met een looptijd van 48 maanden. De actieve automatisch toegezegde investeerders krijgen 1 uur na publicatie als eerste de mogelijkheid om hun investering te bevestigen. Vrijdag 3 januari om 12:00 uur zal het project worden opengesteld voor het nog resterende te financieren deel.
Ik zit nu met 3/4 deel in CCF (nog 6 leningen en dan diamant status) - rendement 4,5% (verwacht nog wel wat terug te krijgen uit default) En dan 1/4 deel in GvE - rendement 3.3% (1 lening in default die de boel naar beneden trekt, maar waar doorstart ws is) Totaal ongeveer 200 leningen.
Ik ben hier sinds kort gaan meelezen om wat meer rendement te gaan halen en zie nu SIG voorbij komen. Is er iemand die zijn 'tactiek' wil delen. Is met schijven weer andere benadering toch? Ik sla graag de beginnersfouten over
Op donderdag 2 januari 2025 13:12 schreef polquito1971 het volgende: Ik zit nu met 3/4 deel in CCF (nog 6 leningen en dan diamant status) - rendement 4,5% (verwacht nog wel wat terug te krijgen uit default) En dan 1/4 deel in GvE - rendement 3.3% (1 lening in default die de boel naar beneden trekt, maar waar doorstart ws is) Totaal ongeveer 200 leningen.
Ik ben hier sinds kort gaan meelezen om wat meer rendement te gaan halen en zie nu SIG voorbij komen. Is er iemand die zijn 'tactiek' wil delen. Is met schijven weer andere benadering toch? Ik sla graag de beginnersfouten over
advies is altijd lastig omdat je toch van je eigen situatie uitgaat, die wil ik best delen: ik heb in het verleden veel bij SiG gedaan maar tegenwoordig zijn er veel minder projecten (vanwege overheidsmaatregelen) die ook kwalitatief minder lijken. Daardoor blijft -voor mij- eigenlijk alleen Collin over maar spreiding is ook aan te bevelen daarom stap ik toch maar in dit soort SiG-projecten (heb in 1B ingeschreven)
[..] advies is altijd lastig omdat je toch van je eigen situatie uitgaat, die wil ik best delen: ik heb in het verleden veel bij SiG gedaan maar tegenwoordig zijn er veel minder projecten (vanwege overheidsmaatregelen) die ook kwalitatief minder lijken. Daardoor blijft -voor mij- eigenlijk alleen Collin over maar spreiding is ook aan te bevelen daarom stap ik toch maar in dit soort SiG-projecten (heb in 1B ingeschreven)
Ja beetje mijn gedachte ook hoor. Spreiding is wat mij betreft de sleutel. Ben eigenlijk alleen wat meer bij CCF gaan zitten omdat het loyaliteitsprogramma toch best wat scheelt op den duur (1,2% naar 0,72%) En bij leningen waar afgelost wordt is die gunstiger dan de 0,6% bij GvE (over investeringsbedrag).
Maar je rendement bij SIG is niet beter dan bijv. CCF? Dus ook alleen omwille van de spreiding dus? Zie daar nergens echt de kosten terug.
Aha toch wel: Beheervergoeding van 0,06% per maand in het eerste jaar en 0,03% in de jaren daarna.
[ Bericht 2% gewijzigd door polquito1971 op 03-01-2025 23:26:51 ]
[..] Ja beetje mijn gedachte ook hoor. Spreiding is wat mij betreft de sleutel. Ben eigenlijk alleen wat meer bij CCF gaan zitten omdat het loyaliteitsprogramma toch best wat scheelt op den duur (1,2% naar 0,72%) En bij leningen waar afgelost wordt is die gunstiger dan de 0,6% bij GvE (over investeringsbedrag).
Maar je rendement bij SIG is niet beter dan bijv. CCF? Dus ook alleen omwille van de spreiding dus? Zie daar nergens echt de kosten terug.
Voor investeerders rekenen wij beheerkosten. In het eerste jaar van de lening zijn de kosten 0,72% van de aanvankelijke inleg en deze wordt per maand (0,06%) ingehouden. De daarop volgende jaren zijn de kosten 0,36% van de aanvankelijke inleg, deze wordt per maand (0,03%) ingehouden. Deze kosten worden ingehouden op de rente en eventuele aflossing.
[..] Ja beetje mijn gedachte ook hoor. Spreiding is wat mij betreft de sleutel. Ben eigenlijk alleen wat meer bij CCF gaan zitten omdat het loyaliteitsprogramma toch best wat scheelt op den duur (1,2% naar 0,72%) En bij leningen waar afgelost wordt is die gunstiger dan de 0,6% bij GvE (over inveringsbedrag).
Maar je rendement bij SIG is niet beter dan bijv. CCF? Dus ook alleen omwille van de spreiding dus? Zie daar nergens echt de kosten terug.
Aha toch wel: Beheervergoeding van 0,06% per maand in het eerste jaar en 0,03% in de jaren daarna.
Kosten acht ik ondergeschikt aan kwaliteit, ik heb bij beiden tientallen projecten (gehad) maar nog nooit serieuze problemen. Voordat je denkt: "dat is een goede crowdfunder": helaas heb ik ook flink meegedaan in MCF waardoor het totaalresultaat zelfs negatief is geworden
Op donderdag 2 januari 2025 13:33 schreef polquito1971 het volgende: Maar je rendement bij SIG is niet beter dan bijv. CCF? Dus ook alleen omwille van de spreiding dus?
In het verleden waren de rentes bij SIG lager maar de zekerheden veel beter. Investeren bij SIG schijf A werd ook wel gezien als alternatief voor deposito's terwijl CCF meer de hogere risico/rendement projecten aanbood. Dus niet alleen spreiding over platformen maar ook een andere investeringsstrategie trok mensen naar SIG. Nu hypothecaire zekerheid ook bij CCF de norm is en SIG het vaker moet hebben van ontwikkel-/verbouwprojecten is het verschil niet zo groot meer.
[..] Kosten acht ik ondergeschikt aan kwaliteit, ik heb bij beiden tientallen projecten (gehad) maar nog nooit serieuze problemen. Voordat je denkt: "dat is een goede crowdfunder": helaas heb ik ook flink meegedaan in MCF waardoor het totaalresultaat zelfs negatief is geworden
Ja hoor heb je helemaal gelijk in. Is meer voor onderling vergelijk van de leningen. Ik heb eigenlijk bij GvE en Collin dezelfde ervaring wat betreft projecten die in default geraken en de oerslechte communicatie daarover
Ja soms maak je rare denkfouten. Ik dacht bij GvE project Ferlem (modulair goedkoper bouwen zonder stikstofuitstoot), moet goedkomen, mag wel wat meer. Nee dus. Is op zich nog niet afgeboekt en is klein stukje hypothecair gedekt, maar dat drukt in 1 keer rendement van 6,29% naar 3,3%
En bij CCF moet je de Valentino Meerzorgjes zien te vermijden
Op donderdag 2 januari 2025 13:07 schreef peterc het volgende: Met trots presenteren wij u ons Belgische platform: Horeca Crowdfunding België. Net zoals in Nederland een financieringsplatform voor de horeca. Horeca Crowdfunding België heeft een Europese vergunning (ECSPR: European Crowdfunding Service Providors Regulation) en staat onder toezicht van de FSMA (Financial Services & Markets Authority).
Vandaag om 12 uur is op Horeca Crowdfunding België ons eerste financieringsproject in voorpublicatie gezet. Vanaf morgen 3 januari om 12 uur kan er geïnvesteerd worden. Indien u wenst investeren op het Belgische platform, dient u eenmalig een nieuwe registratie te doorlopen. Het platform werkt hetzelfde zoals u gewend bent als ons Nederlandse platform.
Er is een nieuw project in voorpublicatie geplaatst. Het betreft een 3-sterren crowdfundingproject voor No Ghost Antwerpen. Op dit project wordt 8% rente geboden met een looptijd van 48 maanden. De actieve automatisch toegezegde investeerders krijgen 1 uur na publicatie als eerste de mogelijkheid om hun investering te bevestigen. Vrijdag 3 januari om 12:00 uur zal het project worden opengesteld voor het nog resterende te financieren deel.
Je kunt nu via een link op de website rechtstreeks in de OPP wallet kijken, althans het hoekje dat voor HCN is afgezet Het valt mij op dit deze voor beide landen geldt.
[..] Ja hoor heb je helemaal gelijk in. Is meer voor onderling vergelijk van de leningen. Ik heb eigenlijk bij GvE en Collin dezelfde ervaring wat betreft projecten die in default geraken en de oerslechte communicatie daarover
Ja soms maak je rare denkfouten. Ik dacht bij GvE project Ferlem (modulair goedkoper bouwen zonder stikstofuitstoot), moet goedkomen, mag wel wat meer. Nee dus. Is op zich nog niet afgeboekt en is klein stukje hypothecair gedekt, maar dat drukt in 1 keer rendement van 6,29% naar 3,3%
En bij CCF moet je de Valentino Meerzorgjes zien te vermijden
Wat is MCF ... btw?
MCF is MAX crowdfund, een beruchte alhier. Bij GvE heb ik dramatische ervaringen met de afwikkeling van de Comfortprojecten
Ik weet niet of je het zo bedoelde maar in het kader van spreiding neem ik in principe niet meer dan één project per leningnemer mee. Als één project van een leningnemer in problemen raakt is er een grote kans dat andere projecten van diezelfde leningnemer ook gaan haperen. Het geld voor rente en aflossing komt uiteindelijk toch vaak van dezelfde bankrekening. Sommige leningnemers hebben er een handje van bij verschillende platformen of onder verschillende BV's te winkelen dus dat betekent opletten, extra administratie en uitzoekwerk.
Max Crowdfund. Heeft geen vergunning, dus geen nieuwe projecten meer. Businessmodel was vooral hypotheken in buitenland. Bestuurders maakte er een rommeltje van.
Nieuwe mogelijkheden voor vervroegde deelaflossingen
quote:
Via deze weg willen wij u informeren over de gedeeltelijke vervroegde aflossing van de lopende lening van Cafetaria Sun met leningnummer 41168.
Hierover is het volgende vermeld in de pitch: 'Men heeft de mogelijkheid om éénmaal per kalenderjaar maximaal 10% van het oorspronkelijke leenbedrag af te lossen zonder extra vergoedingsrente. De looptijd zal hierbij gelijk blijven, de extra aflossing zal in mindering worden gebracht op de slottermijn.'
Er is een bedrag ter hoogte van ¤ 25.000.- afgelost. Wij hebben dit bedrag pro rato uw investering op uw rekening courant bijgeschreven.
[..] Ik weet niet of je het zo bedoelde maar in het kader van spreiding neem ik in principe niet meer dan één project per leningnemer mee. Als één project van een leningnemer in problemen raakt is er een grote kans dat andere projecten van diezelfde leningnemer ook gaan haperen. Het geld voor rente en aflossing komt uiteindelijk toch vaak van dezelfde bankrekening. Sommige leningnemers hebben er een handje van bij verschillende platformen of onder verschillende BV's te winkelen dus dat betekent opletten, extra administratie en uitzoekwerk.
Ow nee ... ik spreid heel veel, dat is voor mij sowieso de allerallerwijste les van beleggen. Niet laten verleiden door hoge rentes en dan grof instappen.
Ik heb op zich wel meerdere projecten van Jeroen van den Adel en Fred Krautwurst, maar op een gegeven moment ook niet meer dan 2 of 3. Maar uiteindelijk is hypothecair gedekt hypothecair gedekt toch?
Nee de Meerzorg irritatie zit m meer in de taxatie van het laatste pand. Volgens mij was de taxateur een bevriende makelaar en ik zag later dat hier al gewaarschuwd was omdat hij er op SIG al niet al te best voor stond, toch?
[ Bericht 0% gewijzigd door polquito1971 op 02-01-2025 14:56:42 ]
Bij SiG staat nu een project open wat weer de optie "bereidstellingsvergoeding" heeft. Anders dan in voorgaande gevallen waren deze zo vol terwijl de schijven nog ruimte zat hebben. Ik begrijp nog steeds het voordeel van die bereidstellingsconstructie niet, zou het gaan om investeerders die t z t dat geld (min ¤ 25.000) pas binnenkrijgen?
[..] Max Crowdfund. Heeft geen vergunning, dus geen nieuwe projecten meer. Businessmodel was vooral hypotheken in buitenland. Bestuurders maakte er een rommeltje van.
Ow op die fiets. Ik dacht een specifieke lening binnen CCF of zo. Ja precies ... zelfs spreiden van crowdfunding platforms dus
[..] Je kunt nu via een link op de website rechtstreeks in de OPP wallet kijken, althans het hoekje dat voor HCN is afgezet Het valt mij op dit deze voor beide landen geldt.
Kun je dan kiezen voor twee accounts of zo? Ik zie zelf alleen hcnl en bij hcbe kan ik het kyc proces (nog steeds) niet starten wegens melding "Invalid or incorrect request parameters.: The coc nr field is required when type is business.". Ik moet wel opmerken dat ik een zakelijk account probeer aan te maken zoals bij hcnl.
Overigens heb ik het even helemaal gehad met opp, wat een arrogante club als het op communicatie aankomt, alsof ze boven elke wet en regelgeving staan en als zij het zeggen het gewoon zo is. Ik moet vooral niet zeuren waar in de wet bepaalde voorwaarden staan genoemd. Bij de afronding van de registratie voor cc (helaas omdat er nog 1 project loopt en deze binnenkort via opp gaan betalen, ook voor lopende projecten hebben ze me verteld) vragen stellen die ze bij alle voorgaande platformen nog nooit hebben gesteld terwijl ik 100% exact gelijke gegevens aanlever.
[..] Kun je dan kiezen voor twee accounts of zo? Ik zie zelf alleen hcnl en bij hcbe kan ik het kyc proces (nog steeds) niet starten wegens melding "Invalid or incorrect request parameters.: The coc nr field is required when type is business.". Ik moet wel opmerken dat ik een zakelijk account probeer aan te maken zoals bij hcnl.
Overigens heb ik het even helemaal gehad met opp, wat een arrogante club als het op communicatie aankomt, alsof ze boven elke wet en regelgeving staan en als zij het zeggen het gewoon zo is. Ik moet vooral niet zeuren waar in de wet bepaalde voorwaarden staan genoemd. Bij de afronding van de registratie voor cc (helaas omdat er nog 1 project loopt en deze binnenkort via opp gaan betalen, ook voor lopende projecten hebben ze me verteld) vragen stellen die ze bij alle voorgaande platformen nog nooit hebben gesteld terwijl ik 100% exact gelijke gegevens aanlever.
Ik had mezelf maanden geleden al geregistreerd op HCN-BE, met enige hulp van de helpdesk, en kon nu moeiteloos inloggen. De link verwijst naar hetzelfde hoekje op OPP als voor HCN-NL. Je kunt het als een nadeel zien dat aflossingen door elkaar heen komen te staan, voor mezelf geldt dat niet omdat ik beide accounts als zakelijk heb aangemerkt. Ik zal ze beiden in hetzelfde excel werkblad zetten.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Goed werk weer van Team Bas
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Goed werk weer van Team Bas
Meer van de leningnemer die zijn faillissement heeft aangevochten voor de rechtbank om dit te voorkomen.
Blijft wel de vraag 30.12.24 of 2.1.25 voor box 3. Die vraag heb ik team Bas gesteld.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mooi, deze heeft het tussentijds best wel lastig gehad met de nakoming.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Goed werk weer van Team Bas
Als de zekerheden maar goed zijn, de uitwinning kan dan best wel ff duren. Heb verder een proj of 6 in de struggle-vertragings-gedoe, maar de zekerheden zijn best wel OKE daar komt nog aardig wat van terug. FF geduld hebben. In het verleden heb ik eens circa 10 mnd moeten wachten op verkoop v e 1e hypo kantoorpand maar alles kwam uiteindelijk keurig.
[..] Uhh is dat nog van belang? Je kunt nu toch werkelijk rendement opgeven. Ben ik dit jaar wel van uitgegaan
Heb je hierover een brief ontvangen?
quote:
Belastingplichtigen die in aanmerking komen voor het doorgeven van hun werkelijk rendement ontvangen tussen half oktober en begin november 2024 een brief van de Belastingdienst.
Fictief zal voor sommige eenvoudiger zijn om toe te passen.
Andersom valt er genoeg te spelen zonder dat je daar een audit overheen krijgt. Wel een beetje binnen de lijntjes kleuren maar toch.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] Heb je hierover een brief ontvangen? [..] Fictief zal voor sommige eenvoudiger zijn om toe te passen.
Ik heb een brief ontvangen inderdaad. Nog wel beraden hoe of wat mbt beleggingen. Dat begrijp ik nog niet hoe dat precies moet werken. Alleen dividend of ook waardevermeerderingen? En gaat De Giro tussentijdse aan- en verkopen benoemen. Echt geen idee nog.
[..] Ik heb een brief ontvangen inderdaad. Nog wel beraden hoe of wat mbt beleggingen. Dat begrijp ik nog niet hoe dat precies moet werken. Alleen dividend of ook waardevermeerderingen? En gaat De Giro tussentijdse aan- en verkopen benoemen. Echt geen idee nog.
In principe is het waardestijging van je vermogen-als-geheel, dus geschoond voor stortingen en opnames, maar niet per individueel aandeel. Succes daarmee, andersom succes om dat te controleren.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
[..] In principe is het waardestijging van je vermogen-als-geheel, dus geschoond voor stortingen en opnames, maar niet per individueel aandeel. Succes daarmee, andersom succes om dat te controleren.
Ja dat is allemaal leuk, maar de jaren ervoor heb ik wel een fictief rendement betaald over beleggingen die in waarde waren verminderd. En dan nu zeker weer over de waardevermeerderingen gaan dokken. Ik vertik het gewoon.
[..] Ja dat is allemaal leuk, maar de jaren ervoor heb ik wel een fictief rendement betaalt over beleggingen die in waarde waren verminderd. En dan nu zeker weer over de waardevermeerderingen gaan dokken. Ik vertik het gewoon.
Vooral het feit dat je niet kan carry-backen of -forwarden is volslagen maf. En er komen sowieso jaren dat rond de 8% volslagen irreëel is. Het ligt er natuurlijk wat aan hoe liquide je beleggingen zijn in hoeverre je ermee kan spelen, beursgenoteerde aandelen wordt wat lastig - maar zelfs dan: wat is je kostprijs?
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Ja en sinds een lening aan dhr Meerzorg weet ik hoe belangrijk een naam is in CCF Stomme vraag maar is zo'n innercrowd link gekoppeld aan gebruikers. Ik krijg m niet open.
Update: Gaat niet over deze link, maar over die GvE link: https://www.geldvoorelkaa(...)en/project/?id=30453
[..] Ja en sinds een lening aan dhr Meerzorg weet ik hoe belangrijk een naam is in CCF Stomme vraag maar is zo'n innercrowd link gekoppeld aan gebruikers. Ik krijg m niet open.
Even inloggen op GvE en daarna opnieuw de link aanklikken
[..] Even inloggen op GvE en daarna opnieuw de link aanklikken
Dat had ik al geprobeerd, maar: Helaas, u kunt het project (nog) niet inzien. Lees hieronder wat u kunt doen. En ik ben echt ingelogd, want ik kan overal bij. Nou ja suf.
Kijkend naar hun website weet ik het niet. Twijfel, niet erg zakelijk, eerder een beetje…. Ik weet niet goed of ik dat nu positief vind of juist negatief. Verder lees daarop niet wat ze precies doen. Mw. V. Ja**cob werkte bij een collega, hopelijk geen concurrentiebeding. Wat denken jullie?
[..] Andersom valt er genoeg te spelen zonder dat je daar een audit overheen krijgt. Wel een beetje binnen de lijntjes kleuren maar toch.
Idd, de Belastingdienst 'ziet' alleen een vordering in de aangifte staan, ze hebben daar geen flauw idee wat we doen, er is nog geen renseignering vanuit de platformen, zoals banken en effecteninstellingen wél doen.
[..] Kijkend naar hun website weet ik het niet. Twijfel, niet erg zakelijk, eerder een beetje…. Ik weet niet goed of ik dat nu positief vind of juist negatief. Verder lees daarop niet wat ze precies doen. Mw. V. Ja**cob werkte bij een collega, hopelijk geen concurrentiebeding. Wat denken jullie?
mijn privémening: het gaat om startende ondernemers die wel vakbekwaam lijken maar een vakvrouw is nog niet per definitie ook een goed ondernemer. Ik geef de voorkeur aan meer ervaren geldnemers
[..] ziet er goed uit, wel diverse mogelijkheden voor boetevrij vervroegd aflossen. Linkje zou mooi zijn
Ziet er zeker mooi uit. Ik dacht eerst niet maar met die extra eerste hypotheek erbij vind ik het wel genoeg zekerheden. Commitment met 280k eigen inbreng.
[..] mijn privémening: het gaat om startende ondernemers die wel vakbekwaam lijken maar een vakvrouw is nog niet per definitie ook een goed ondernemer. Ik geef de voorkeur aan meer ervaren geldnemers
Ja en het is meer b2b toch? Dan is een website toch ook altijd van minder belang. Ik vind alleen van 400k woz in 2023 naar marktwaarde 500k nu een grote stap. De andere dame staat wel borg met overwaarde.
[..] Idd, de Belastingdienst 'ziet' alleen een vordering in de aangifte staan, ze hebben daar geen flauw idee wat we doen, er is nog geen renseignering vanuit de platformen, zoals banken en effecteninstellingen wél doen.
Boeken jullie je vordering in aangifte het totaalbedrag van verschillende crowdfunding platformen in of splitsen jullie ze uit met vermelding HCN, CollinCrowdfund , GVE, SIG en MCF bijvoorbeeld
[..] Boeken jullie je vordering in aangifte het totaalbedrag van verschillende crowdfunding platformen in of splitsen jullie ze uit met vermelding HCN, CollinCrowdfund , GVE, SIG en MCF bijvoorbeeld
[..] Boeken jullie je vordering in aangifte het totaalbedrag van verschillende crowdfunding platformen in of splitsen jullie ze uit met vermelding HCN, CollinCrowdfund , GVE, SIG en MCF bijvoorbeeld
gewoon één bedrag (rubriek 'uitgeleend geld'). Uitsplitsing op aanvraag.
[..] ziet er goed uit, wel diverse mogelijkheden voor boetevrij vervroegd aflossen. Linkje zou mooi zijn
Het is een lening van 12 maanden dan is vervroegd aflossen prima. Niet al te snel natuurlijk. Dan is het ook geen extra belasting betalen aan het eind van het jaar.
[..] Idd, de Belastingdienst 'ziet' alleen een vordering in de aangifte staan, ze hebben daar geen flauw idee wat we doen, er is nog geen renseignering vanuit de platformen, zoals banken en effecteninstellingen wél doen.
Op donderdag 2 januari 2025 14:22 schreef Slingervinger het volgende: Bij SiG staat nu een project open wat weer de optie "bereidstellingsvergoeding" heeft. Anders dan in voorgaande gevallen waren deze zo vol terwijl de schijven nog ruimte zat hebben. Ik begrijp nog steeds het voordeel van die bereidstellingsconstructie niet, zou het gaan om investeerders die t z t dat geld (min ¤ 25.000) pas binnenkrijgen?
Door de bereidstellingsconstructie ontvang je bij dit project effectief omgerekend 9-10% rente over de periode dat de ¤25.000 daadwerkelijk is uitgeleend, terwijl je hetzelfde zekerheidsrecht verkrijgt als bij reguliere investeringen in schijf 1A, namelijk een 1e recht van hypotheek. En het project valt ook nog eens precies binnen twee peildatums van de fiscus.
Ik moet toegeven, voor die paar maanden rendement is het wel puzzelen met de cashflow, maar als je vrij vermogend bent, kan ik me voorstellen dat je door bovenstaande redenen hieraan meedoet.
[..] Dat had ik al geprobeerd, maar: Helaas, u kunt het project (nog) niet inzien. Lees hieronder wat u kunt doen. En ik ben echt ingelogd, want ik kan overal bij. Nou ja suf.
Mij lukt het ook niet hoor. En niet voor het eerst bij zo'n prelink.
[..] Kijkend naar hun website weet ik het niet. Twijfel, niet erg zakelijk, eerder een beetje…. Ik weet niet goed of ik dat nu positief vind of juist negatief. Verder lees daarop niet wat ze precies doen. Mw. V. Ja**cob werkte bij een collega, hopelijk geen concurrentiebeding. Wat denken jullie?
Blijkbaar hebben ze er zelf veel vertrouwen in. Je zet niet zomaar voor een wild plan je eigen woonhuis op het spel. Ik geef ze het voordeel van de twijfel en anders maar via 'plan B'.
[..] Idd, de Belastingdienst 'ziet' alleen een vordering in de aangifte staan, ze hebben daar geen flauw idee wat we doen, er is nog geen renseignering vanuit de platformen, zoals banken en effecteninstellingen wél doen.
Die renseignering volgt nog wel vermoed ik, buitenlandse platformen daargelaten. Iets anders is het percentage dat je voorziet: formeel moet je dat óp balansdatum bepalen, maar je gaat natuurlijk niet betalen als je weet dat je het niet krijgt. Ik prop ook wat geld in kunst en VC, ja zeg maar wat het waard is: kostprijs, biedprijs op de secundaire markt (ik kies dat laatste)?
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Vastgoedbelegger met trackrecord en zeer goede scores op solvabiliteit: Linkje
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ook meegenomen, maar wat ik altijd wel verbazend blijf vinden in zo'n vastgoedbelegging: In de financieringsbehoefte staat dat het pand aangekocht wordt\is voor 1.050.000 en als zekerheid geven ze aan dat de marktwaarde 1.275.000 is. Waar komt dan ineens die 225k vandaan?
[..] Boeken jullie je vordering in aangifte het totaalbedrag van verschillende crowdfunding platformen in of splitsen jullie ze uit met vermelding HCN, CollinCrowdfund , GVE, SIG en MCF bijvoorbeeld
Eerder deed ik wel uitsplitsen maar de laatste keer heb ik alles gewoon op één hoop gegooid met als omschrijving "crowdfundinvesteringen" oid. Geen commentaar op gehad.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mooi, deze heeft het tussentijds best wel lastig gehad met de nakoming.
Geld staat inmiddels op de rekening. Fijn! Op naar een nieuwe bestemming.
[..] Je kunt nu via een link op de website rechtstreeks in de OPP wallet kijken, althans het hoekje dat voor HCN is afgezet Het valt mij op dit deze voor beide landen geldt.
In de nieuwsflits van HCN werd gesteld dat het huidige transactie overzicht "op termijn" zou verdwijnen. Bij mij is die link nu al verdwenen, en in het nieuwe overzicht met de OPP wallet zie ik geen enkele transactie. Linkje naar het "oude" transactie overzicht dat bij mij nog wel werkt:: https://horecacrowdfunding.nl/account/wallets
Binnenkort kan je bij WvjG je crowdfunding-deelname overdragen aan iemand anders. Ik ben benieuwd of je dan bijvoorbeeld onderling een waarde mag afspreken, maar sowieso een mooie ontwikkeling.
[..] In de nieuwsflits van HCN werd gesteld dat het huidige transactie overzicht "op termijn" zou verdwijnen. Bij mij is die link nu al verdwenen, en in het nieuwe overzicht met de OPP wallet zie ik geen enkele transactie. Linkje naar het "oude" transactie overzicht dat bij mij nog wel werkt:: https://horecacrowdfunding.nl/account/wallets
Moet je dan eerst een nieuw account aanmaken bij OPP?
Ik hoop dat ze dan ook nog even het issue met de afronding oplossen, want ik denk dat ik in meer dan de helft van de aflostransacties de afrondings-cent mis 🤔
Voor de try een invest gedaan, eens kieken hoe het uitpakt, soms gewoon doen, en weet ik als ik in Antwerpen ben waar ik moet gaan happen
Voor de volledigheid, in Belgie wordt er standaard 30% Roerende Voorheffing ingehouden (niet bij dit specifieke project). Bij bepaalde projecten (oa. starters die aan bepaalde voorwaarden voldoen) is dat echter niet het geval zoals bij dit eerste project. De consequentie van die vrijstelling is wel te zijn dat er NIET met een zakelijk account geïnvesteerd mag worden in zo'n project.
[..] Door de bereidstellingsconstructie ontvang je bij dit project effectief omgerekend 9-10% rente over de periode dat de ¤25.000 daadwerkelijk is uitgeleend, terwijl je hetzelfde zekerheidsrecht verkrijgt als bij reguliere investeringen in schijf 1A, namelijk een 1e recht van hypotheek. En het project valt ook nog eens precies binnen twee peildatums van de fiscus.
Ik moet toegeven, voor die paar maanden rendement is het wel puzzelen met de cashflow, maar als je vrij vermogend bent, kan ik me voorstellen dat je door bovenstaande redenen hieraan meedoet.
dank voor posten, sorry voor late reaktie, ik moest er even over nadenken. Ik kijk er iets anders naar: neem bv de variant met start op 1-5-25: tot die datum 2%, op die datum moet je dokken en krijgt dan 4 maanden 6,75%. Tot 1-5 kan je dat bedrag dus elders inzetten al was het maar op een depo. Zo bezien lijkt dit vooral zinvol als je zeker denkt te weten t z t over die ¤ 25000 te kunnen beschikken. En zo'n bedrag in 1 project wenst te investeren natuurlijk
Bij CCF moeten ze er blijkbaar nog even inkomen in het nieuwe jaar 😃 nog weinig nieuwe projecten in de wacht. Maandag nieuwe ronde nieuwe kansen dan maar.
Op vrijdag 3 januari 2025 16:38 schreef Ricky86 het volgende: Bij CCF moeten ze er blijkbaar nog even inkomen in het nieuwe jaar 😃 nog weinig nieuwe projecten in de wacht. Maandag nieuwe ronde nieuwe kansen dan maar.
Ze waren druk met vervroegde deelaflossingen van 45201 en 45695.
Op vrijdag 3 januari 2025 16:38 schreef Ricky86 het volgende: Bij CCF moeten ze er blijkbaar nog even inkomen in het nieuwe jaar 😃 nog weinig nieuwe projecten in de wacht. Maandag nieuwe ronde nieuwe kansen dan maar.
als je toch wat wil doen: maandag bij Nli zwembadboer 9 mnd voorraadfinanciering 9,50% https://www.nlinvesteert.nl/investeren/Toppy_BV en alweer een nieuwe van Kees en Bob van den B Grondvrij bij KoM
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Ook meerdere achterstanden van november die in januari gecorrigeerd zijn in het wallet. Vertroebeld saldo peildatum
Daar liggen we niet heel erg wakker van toch? Afgelopen jaar en maand een heel goed rendement gehad en deze maand begint ook al weer lekker Kleine muizenissen hou je altijd, kijk naar het grote plaatje, zet die Fiscus van je af, er zijn belangrijker dingen dan een paar euro meer of minder naar de schatkist
[..] Daar liggen we niet heel erg wakker van toch? Afgelopen jaar en maand een heel goed rendement gehad en deze maand begint ook al weer lekker Kleine muizenissen hou je altijd, kijk naar het grote plaatje, zet die Fiscus van je af, er zijn belangrijker dingen dan een paar euro meer of minder naar de schatkist
Lig er zeker niet wakker van. Had wel met komst betaaldienstverleners verwacht dat enkel bedragen doorgeboekt zouden worden die daadwerkelijk ontvangen waren. Dit blijkt niet zo te zijn. Het nut van de betaaldienstverleners is mij nog steeds niet helder.
Op zaterdag 4 januari 2025 10:18 schreef Tjalala het volgende: Uitspraak van een rechtszaak waarbij Collin wel genoemd wordt maar niet partij is, waarbij we iets meer te weten komen over de selectie aan de poort.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Niet geanonimseerd, hetgeen toch wel bijzonder is.
Niet altijd, maar waarschijnlijk wel vaak. In 2021 in een zaak van een klant van mij (een BV, niet geanonimiseerd) tegen een IT leverancier (een BV, wel geanonimiseerd) is de gedaagde wel geanonimiseerd in de gepubliceerde uitspraak gekomen. De naam van mijn bedrijf als ingeschakelde partij door eiser is weer niet geanonimiseerd in de uitspraak terecht gekomen. Er zal vast een richtlijn zijn, maar die wordt dan in elk geval niet altijd gevolgd.
[..] Niet altijd, maar waarschijnlijk wel vaak. In 2021 in een zaak van een klant van mij (een BV, niet geanonimiseerd) tegen een IT leverancier (een BV, wel geanonimiseerd) is de gedaagde wel geanonimiseerd in de gepubliceerde uitspraak gekomen. De naam van mijn bedrijf als ingeschakelde partij door eiser is weer niet geanonimiseerd in de uitspraak terecht gekomen. Er zal vast een richtlijn zijn, maar die wordt dan in elk geval niet altijd gevolgd.
Alleen als de naam van de rechtspersoon direct te herleiden is naar een natuurlijk persoon (bijv. Jan de Koning BV) dan wordt er geanonimiseerd. Deze richtlijnen zijn helder en worden altijd gevolgd.
[..] Geen verkeerde lijkt me. Reviews zijn uitstekend op google.
Op zich denk ik ook een prima voor een deelname, alles buiten de voorraad lijkt me best gedekt door de hypotheek. Alleen stoor ik me een beetje aan de 'Herfinanciering lening aandeelhouder'. Is dat niet iets dat wat meer uitleg behoeft of is dat gewoon business as usual dat je moet begrijpen?
[..] Op zich denk ik ook prima voor een deelname, alles buiten de voorraad lijkt me best gedekt door de hypotheek. Alleen stoor ik me een beetje aan de 'Herfinanciering lening aandeelhouder'. Is dat niet iets dat wat meer uitleg behoeft of is dat gewoon business as usual dat je moet begrijpen?
Op vrijdag 3 januari 2025 14:50 schreef escortmk2 het volgende: Binnenkort kan je bij WvjG je crowdfunding-deelname overdragen aan iemand anders. Ik ben benieuwd of je dan bijvoorbeeld onderling een waarde mag afspreken, maar sowieso een mooie ontwikkeling.
[..] Geen verkeerde lijkt me. Reviews zijn uitstekend op google.
Normaliter haak ik al af als ik lees dat 'Leroy & Jeffrey' een 'ficus' hebben op Rolex horloges Pre-owned horloges? Is dat voor een simpele ziel als ik hetzelfde als tweedehands?
Maar het ziet er niet verkeerd uit. Sowieso winstgevend. Vroeg me even af waar de v&w cijfers van 2024 zijn? Commitment door het inzetten van de woning.
Ik hoop dat de voorraad goed beveiligd en verzekerd is. Er lopen genoeg types rond die 's nachts even met een gestolen auto komen kijken hoe stevig de ingang is.
[..] Moet je dan eerst een nieuw account aanmaken bij OPP?
Ik hoop dat ze dan ook nog even het issue met de afronding oplossen, want ik denk dat ik in meer dan de helft van de aflostransacties de afrondings-cent mis 🤔
Ik heb op “wachtwoord vergeten” geklikt, mijn e-mail-adres ingevuld en een password-reset gedaan. Bleek ik al een OPP-account te hebben en zag ik daar wat marktplaats-transacties van 6 jaar geleden. Nou ja, nu kijken hoe het verder gaat met de uitbetalingen.
[..] Normaliter haak ik al af als ik lees dat 'Leroy & Jeffrey' een 'ficus' hebben op Rolex horloges Pre-owned horloges? Is dat voor een simpele ziel als ik hetzelfde als tweedehands?
Maar het ziet er niet verkeerd uit. Sowieso winstgevend. Vroeg me even af waar de v&w cijfers van 2024 zijn? Commitment door het inzetten van de woning.
Ik hoop dat de voorraad goed beveiligd en verzekerd is. Er lopen genoeg types rond die 's nachts even met een gestolen auto komen kijken hoe stevig de ingang is.
Pre-owned. Markplaats staat er vol mee en loopt als "een trein".
Ik doe mee. Er zij zat mensen die met zo'n klokje "te koop willen lopen".
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Kan bij andere partijen toch ook? gewoon een uitdraai laten zien met winst en verlies tm oudjaarsdag. Desnoods tm 30 september. Uitdraai uit eigen administratiepakket volstaat, we vragen niet om door de accountant afgestempelde cijfers. Heb GVE even gemaild. Wil namelijk wèl iets zien van 2024....Omdat 2023 te oud is nu we in 2025 zitten.
[..] Kan bij andere partijen toch ook? gewoon een uitdraai laten zien met winst en verlies tm oudjaarsdag. Desnoods tm 30 september. Uitdraai uit eigen administratiepakket volstaat, we vragen niet om door de accountant afgestempelde cijfers. Heb GVE even gemaild. Wil namelijk wèl iets zien van 2024....Omdat 2023 te oud is nu we in 2025 zitten.
Ik heb hier al eens eerder geschreven dat mijn verwachting is dat een ondernemer bepaalde cijfers gewoon altijd beschikbaar moeten hebben als je je business onder controle hebt en niets wilt verbergen. Dus in januari minimaal de (voorlopige) cijfers van de eerste 3 kwartalen. Ik kreeg toen o.a. de reactie dat partijen die uit concurrentieoverweging niet zouden willen laten zien. Prima, dan moet je ook mijn geld niet willen want bij een bank kom je ook niet weg met zo'n opmerking.
[..] Lig er zeker niet wakker van. Had wel met komst betaaldienstverleners verwacht dat enkel bedragen doorgeboekt zouden worden die daadwerkelijk ontvangen waren. Dit blijkt niet zo te zijn. Het nut van de betaaldienstverleners is mij nog steeds niet helder.
De betaaldienstverlener zit als schakel tussen de geldlener en het platform in. De gedachte is dat het geld daar veilig binnenkomt, wanneer het platform om wat voor redenen dan ook in de problemen komt, dus geen vermenging van geld derden en eigen schulden van het platform. Een eigen geld-derden-stichting, met daarin vaak dezelfde bekende figuren als bestuursleden, werd blijkbaar niet afdoende geacht.
Dat staat verder helemaal los van lokale Nederlandse belastingwetgeving, want Europees voorschrift.
De wallet van Collin leidt een geheel eigen leven, alle aflossingen staan keurig en in dezelfde volgorde ingepland, worden aldus uitgevoerd, en later intern verrekend met het geld dat vanuit OPP binnen komt. Collin neemt daarin een minimaal risico voor haar rekening, in theorie kan een wallet daardoor negatief worden als OPP niets ontvangt en dus ook niet kan doorstorten.
[ Bericht 4% gewijzigd door obligataire op 05-01-2025 14:46:25 ]
Ahum. Wel een prognose voor 2027 kunnen geven maar niets kunnen melden over het jaar dat net voorbij is? Al pak je maar de actuals t/m november met een kleine omrekening naar 12 maanden, dat moet je aan een platform toch uit uit te hoeven leggen.
Het zal wel iets met de voorraadwaardering te maken hebben, essentieel voor de winstbepaling van een dergelijk bedrijf. Normaliter is dat aankoopprijs of lagere marktwaarde, dat moet toch niet al te ingewikkeld zijn en zomaar uit te draaien zijn uit de software.
[ Bericht 7% gewijzigd door obligataire op 05-01-2025 15:02:17 ]
[..] Pre-owned. Markplaats staat er vol mee en loopt als "een trein".
Daar kom ik nooit Geen zin om opgelicht te worden of om met tokkies over een paar euro te moeten onderhandelen Taalverloedering slaat weer toe. Refurbished, is dat hetzelfde of moet het dan eerst stuk zijn geweest?
[ Bericht 0% gewijzigd door obligataire op 05-01-2025 15:06:57 ]
[..] Ahum. Wel een prognose voor 2027 kunnen geven maar niets kunnen melden over het jaar dat net voorbij is? Al pak je maar de actuals t/m november met een kleine omrekening naar 12 maanden, dat moet je aan een platform toch uit uit te hoeven leggen.
Het zal wel iets met de voorraadwaardering te maken hebben, essentieel voor de winstbepaling van een dergelijk bedrijf. Normaliter is dat aankoopprijs of lagere marktwaarde, dat moet toch niet al te ingewikkeld zijn en zomaar uit te draaien zijn uit de software.
Die lagere marktwaarde is alleen wel een dingetje, omdat na de hype van voorgaande jaren, de markt redelijk fors is ingestort.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Hey, my girl, why don't you just let it flow?
Dat kan in principe niet zonder gevolgen blijven voor de waardering van de reeds ingekochte voorraad tegen oude prijzen...dan zouden de cijfers 2004 wel eens (erg) zwak kunnen zijn. Niet direct reden voor paniek maar ze moeten er wel open over communiceren. Daar waren ze bij een bank ook niet mee weg gekomen.
[..] Dat kan in principe niet zonder gevolgen blijven voor de waardering van de reeds ingekochte voorraad tegen oude prijzen...dan zouden de cijfers 2004 wel eens (erg) zwak kunnen zijn. Niet direct reden voor paniek maar ze moeten er wel open over communiceren. Daar waren ze bij een bank ook niet mee weg gekomen.
Hij loopt ook niet heel snel vol, zie nog wel een hogere rente aankomen. En eens dat je dan toch iets meer zekerheid moet bieden dan 'we zijn 2 enthousiaste jongens die een keer een topmaand hebben gehad'
[..] Hij loopt ook niet heel snel vol, zie nog wel een hogere rente aankomen. En eens dat je dan toch iets meer zekerheid moet bieden dan 'we zijn 2 enthousiaste jongens die een keer een topmaand hebben gehad'
Volgens mij is het project ook nog niet officieel gepubliceerd en alleen kenbaar gemaakt onder een select aantal investeerders.
Op woensdag 1 januari 2025 12:56 schreef KrekelJapie het volgende: Vraagje: Wanneer een project een deel lineair/annuitair is en deel aflossingsvrij is en er volgt een vervroegde deelaflossing, is het dan logisch dat met de aflossing het lineaire/annuïtaire deel wordt afgelost?
Tot nu toe zie ik eigenlijk altijd dat dit wordt afgelost op het aflossingsvrije deel. Ik neem aan omdat dit het risico op restschuld verlaagd.
Zij hier regels voor? - Bij SiG kan een ondernemer een schijf aflossen. - Bij CCF wordt m.i. altijd vermeld dat dit wordt afgelost op het aflossingsvrije deel. - Bij GvE lijkt dit niet duidelijk in de pitch/overeenkomst te staan.
Ik weet niet van het bestaan van enige regelgeving hieromtrent. Zoals Collin het meestal doet, aangeven in de pitch, is dan tenminste lekker duidelijk.
[..] Vanochtend binnengekomen gezien het bedrag(in mijn geval ook met een andere maandtermijn, maar bevestiging duurt altijd even voor beschikbaar...)
Was bij jullie de optelsom van de uitbetaalde aflossingen exact gelijk aan je inleg? Door met onafgeronde bedragen te rekenen gaat dit bij wvjg namelijk systematisch fout maar "kunnen" (waar een wil is, is toch ook een weg?) ze dat niet oplossen en "was het goed dat ik het ontdekt had" en heb ik het restant alsnog gekregen. Ik vraag me af of dit een "piepsysteem" is, oftewel de klagers geven we die paar centen afronding zodat ze stil zijn en over de rest hebben we het niet?
Er kan iets in de AV staan (ik meen dat er bij SIG iets staat als "altijd een complete schijf aflossen") of anders moet het in de geldleenovereenkomst staan. Als het daar niet staat is het een kwestie van afstemming door aflosser en platform en mogen ze zelf indelen. Dus dat kan looptijdverkorting zijn, de periodieke aflossing kan omlaag of als er een slottermijn is kan deze worden verlaagd, en mogelijk nog combinaties . Alle opties zijn open en zover ik weet zijn er geen wet- of regelgeving die bepaalt wat er moet gebeuren, dus als platform moet je helderheid willen geven en dat dus regelen in de geldleenovereenkomst of de AV. Als ik als geldgever mag kiezen zou ik zeggen slottermijn verlagen, herfinancieringsrisico wordt lager en anders looptijd verkorten als er geen slottermijn is.
[ Bericht 3% gewijzigd door tnhb op 06-01-2025 15:18:16 ]
Een fors negatief e.v. en flinke langlopende schulden. Deze langlopende schulden worden grotendeels geherfinancierd via deze lening. Aan de andere kant zien de zekerheden er ruimvoldoende uit en is de rentevergoeding m.i. passend voor het risico.
Een fors negatief e.v. en flinke langlopende schulden. Deze langlopende schulden worden grotendeels geherfinancierd via deze lening. Aan de andere kant zien de zekerheden er ruimvoldoende uit en is de rentevergoeding m.i. passend voor het risico.
Wat vinden jullie van deze?
Van Meteren vibes;)
Maar ik pak m wel mee obv zekerheden, althans voornemens mee te pakken
Wij hebben u voor het laatst op 24 september jl. geïnformeerd over de voortgang bij LEF Invest B.V. met Leningnummer 00045357. Zoals destijds aangegeven waren wij in overleg met de resterende leningnemers LEF Invest en S7Living over de eventuele continuering van de bestaande leningsovereenkomst nadat er bij LEF Invest een nieuwe aandeelhouder toe was getreden. De wensen die de leningnemers hierbij hadden sloten niet geheel aan op de mogelijkheden die Collin kon bieden. In vervolg hierop is door de leningnemers besloten de lening voor eind 2024 integraal af te lossen. Hoewel Collin wenste dat de verplichtingen onder de leningsovereenkomst tot aan het moment van volledige aflossing na zouden worden gekomen hebben leningnemers aangegeven de termijnen van november en december in de eindafrekening te zullen voldoen. Deze 2 termijnen zult u derhalve pas bij de algehele aflossing ontvangen, welke zoals aangegeven voor eind 2024 wordt verondersteld.
De betaling van november wordt gecorrigeerd omdat deze door de ondernemer niet voldaan is. Hierdoor komt de feitelijke situatie weer overeen met uw administratie.
Voor een overzicht van de verstrekte zekerheden en voorwaarden verwijzen wij u naar de pitch.
Zodra er nieuwe relevante informatie is zullen wij u nader berichten.
Een fors negatief e.v. en flinke langlopende schulden. Deze langlopende schulden worden grotendeels geherfinancierd via deze lening. Aan de andere kant zien de zekerheden er ruimvoldoende uit en is de rentevergoeding m.i. passend voor het risico.
Wat vinden jullie van deze?
We hebben dergelijke cases vaker gezien, waarbij de vraag was of ze de eerstvolgende Kerst zouden gaan halen. Denk bijvoorbeeld aan de DHZ toko van een paar weken geleden.
Ook hier wordt de woning ingezet in een desperate poging om het tij te keren . Wat hier anders is, dat de overwaarde op de woning dermate ruim is dat ze de truc nog een keer kunnen overdoen als het tegen zit
Dus ik zou hem wel meenemen, al is het eigenlijk tegen mijn gewoonte/principe om zombie bedrijven te financieren
Dat was een sterkere alleen de beste man kwam te overlijden. Was o.a. een 1e hypotheek en aflossing naar 0. De rente was overigens ook een stuk lager. Wel is alles uiteindelijk netjes teruggekomen.
[..] We hebben dergelijke cases vaker gezien, waarbij de vraag was of ze de eerstvolgende Kerst zouden gaan halen. Denk bijvoorbeeld aan de DHZ toko van een paar weken geleden.
Ook hier wordt de woning ingezet in een desperate poging om het tij te keren . Wat hier anders is, dat de overwaarde op de woning dermate ruim is dat ze de truc nog een keer kunnen overdoen als het tegen zit
Dus ik zou hem wel meenemen, al is het eigenlijk tegen mijn gewoonte/principe om zombie bedrijven te financieren
Als je even googelt, kom je de beste man tegen als klant van <kredietverstrekker> afgelopen augustus met de quote: 'Super geholpen met een financiering, zodat ik wat achterstallige geldzorgen op kon lossen ,en mij verder weer met een heldere blik kan concentreren op mijn bedrijf.'
Ik denk dat de zekerheden goed zijn, maar deze laat ik schieten.
Een negatief EV van 3,5x de jaarwinst van komend jaar (waar de beste man ook nog van moet leven!).
[ Bericht 0% gewijzigd door krokodil16 op 06-01-2025 16:36:13 (Beknopter verwoord) ]
[..] Als je even googelt, kom je de beste man tegen als klant van <kredietverstrekker> afgelopen augustus met de quote: 'Super geholpen met een financiering, zodat ik wat achterstallige geldzorgen op kon lossen ,en mij verder weer met een heldere blik kan concentreren op mijn bedrijf.'
Ik denk dat de zekerheden goed zijn, maar deze laat ik schieten.
Een negatief EV van 3,5x de jaarwinst van komend jaar (waar de beste man ook nog van moet leven!).
Bedoel je deze:
"Als zzper werkzaam, enorm lange betalingstermijnen, wat Debiteuren betreft, Banken zijn niet thuis voor een zzper, dus ik kwam [bedrijf] tegen op Google, mail weg gedaan, enorm snel contact, ook telefonisch bereikbaar, en niet alleen via mail, ik heb meerderen malen telefonisch, contact gehad met de Heer <> zelf, de situatie uitgelegd of hun wat zoude kunnen beteken voor mijn bedrijf, en ja hoor, allen begrip lening afgesloten, en netjes de centjes op tijd volgens afspraak, op de bankrekening gestort, hier kunnen de Banken zeker nog wat van leren, hoe het wel op te lossen is Financieel, voor de kleine ondernemer, Beste [bedrijf] ik hoop dat er nog enorm vele klanten zullen volgen, jullie zijn een Top Bedrijf. 27-8-2024 Gradjan Buss , Maren-Kessel"
Die is dan nog vrij recent ook toch of laat met reageren?
En bij de bewuste kredietverstrekker: "Tel daar zijn achtergrond als financier bij op en een nieuw businessmodel is geboren: hypothecaire gedekte leningen voor ondernemers." Heeft ie nog een pand?
[ Bericht 1% gewijzigd door polquito1971 op 06-01-2025 17:15:10 ]
"Als zzper werkzaam, enorm lange betalingstermijnen, wat Debiteuren betreft, Banken zijn niet thuis voor een zzper, dus ik kwam [bedrijf] tegen op Google, mail weg gedaan, enorm snel contact, ook telefonisch bereikbaar, en niet alleen via mail, ik heb meerderen malen telefonisch, contact gehad met de Heer <> zelf, de situatie uitgelegd of hun wat zoude kunnen beteken voor mijn bedrijf, en ja hoor, allen begrip lening afgesloten, en netjes de centjes op tijd volgens afspraak, op de bankrekening gestort, hier kunnen de Banken zeker nog wat van leren, hoe het wel op te lossen is Financieel, voor de kleine ondernemer, Beste [bedrijf] ik hoop dat er nog enorm vele klanten zullen volgen, jullie zijn een Top Bedrijf.
Die is dan nog vrij recent ook toch of laat met reageren?
En bij de bewuste kredietverstrekker: "Tel daar zijn achtergrond als financier bij op en een nieuw businessmodel is geboren: hypothecaire gedekte leningen voor ondernemers." Heeft ie nog een pand?
Ja, die bedoel ik.
Alleen volg ik niet helemaal zijn probleem met debiteuren. In de balans staat een post vlottende activa van maximaal 13k. Daar heb je geen 200k vreemd vermogen voor nodig.
Strength Factory is méér dan een sportschool. Het is een community, een levensstijl en een plek waar mensen samenkomen om het allerbeste uit zichzelf te halen en elkaar te motiveren. Hier dagen we onze leden je uit om grenzen te verleggen en successen te vieren, stap voor stap.
Waarom investeren in Strength Factory?
Bedrag: ¤ 350.000
Classificatie: 5
Rente: 9,0% per jaar
Looptijd: 60 maanden
Belangrijkste zekerheden: Borgstellingen van de ondernemers, pandrecht op inventaris en voorraad, hoofdelijkheid zustermaatschappij
Incentive Door te investeren in Strength Factory draag je bij aan een gezondere en sterkere toekomst voor Rotterdam. Jij maakt het mogelijk dat wij een plek creëren waar gezondheid, motivatie en vooruitgang samenkomen. Als dank bieden wij exclusieve voordelen:
- Bij een investering van ¤1.000 krijg je vijf keer onbeperkt toegang* - Bij een investering van ¤5.000 kun je 12 weken onbeperkt komen sporten* - Bij een investering van ¤10.000 een jaar lang onbeperkt trainen* - Bij een investering van ¤15.000 lifetime membership met onbeperkte toegang*
aarnaast ben je bij elke investering vanaf ¤1.000 welkom bij onze opening en netwerk events.
Alleen volg ik niet helemaal zijn probleem met debiteuren. In de balans staat een post vlottende activa van maximaal 13k. Daar heb je geen 200k vreemd vermogen voor nodig.
Is dat dezelfde Buss? Er was een Gradjan uit hetzelfde dorp Bakker in Oirschot, NK dressuur en prins carnaval.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nou ja, we zullen maar positief zijn in 2025; het loopt in ieder geval nog....
Als investeerder in eerdere sportschoolprojecten brengen wij u graag als één van de eerste op de hoogte van een nieuwe investeringsmogelijkheid: Strength Factory Strength Factory is méér dan een sportschool. Het is een community, een levensstijl en een plek waar mensen samenkomen om het allerbeste uit zichzelf te halen en elkaar te motiveren. Hier dagen we onze leden je uit om grenzen te verleggen en successen te vieren, stap voor stap.
Soms snap ik dit soort leningen niet helemaal. Hij koopt een bedrijfspand aan met een huuropbrengst van 88K per jaar en raakt wat financieringskosten van een 100K lening kwijt. En daar betaalt hij 144K per jaar voor. Wat zou dan de motivatie zijn om dat bedrijfspand aan te kopen? Is dat dan simpelweg veel waardestijging op korte termijn verwachten?
[..] Soms snap ik dit soort leningen niet helemaal. Hij koopt een bedrijfspand aan met een huuropbrengst van 88K per jaar en raakt wat financieringskosten van een 100K lening kwijt. En daar betaalt hij 144K per jaar voor. Wat zou dan de motivatie zijn om dat bedrijfspand aan te kopen? Is dat dan simpelweg veel waardestijging op korte termijn verwachten?
eens met je analyse, ik laat hem gaan. Loopt overigens wel redelijk, 1 uur na publicatie op 56%
[..] Soms snap ik dit soort leningen niet helemaal. Hij koopt een bedrijfspand aan met een huuropbrengst van 88K per jaar en raakt wat financieringskosten van een 100K lening kwijt. En daar betaalt hij 144K per jaar voor. Wat zou dan de motivatie zijn om dat bedrijfspand aan te kopen? Is dat dan simpelweg veel waardestijging op korte termijn verwachten?
Ik mis zijn plannen met het pand idd, kan me niet voorstellen dat hij er “as is” 1.6mio voor neertelt. De huurinkomsten zijn ook nog eens lager dan een aantal jaar geleden: https://www.beleggingspan(...)ter-hanzeweg-47-3848
[..] Ik mis zijn plannen met het pand idd, kan me niet voorstellen dat hij er “as is” 1.6mio voor neertelt. De huurinkomsten zijn ook nog eens lager dan een aantal jaar geleden: https://www.beleggingspan(...)ter-hanzeweg-47-3848
Die lening van 100K betreft het pand van de broer, doordat deze wordt afgelost kan er nu een eerste hypotheek op dat pand worden verstrekt, waardoor de totale LTV op beide panden 83% wordt. (of 85% als je het grootste pand op aanschafprijs waardeert). Is nogal aan de hoge kant. Als het pand van de broer wordt verkocht gaat de LTV op het resterende pand akelig dicht richting de 100%...
[ Bericht 4% gewijzigd door obligataire op 07-01-2025 12:07:50 ]
De aangekochte boerderij is op 18 oktober 2022 door een erkende taxateur gewaardeerd op een marktwaarde van ¤ 1.050.000,- na verbouwing is de marktwaarde ¤ 1.750.000,-. Daarmee zijn de zekerheden primair en toereikend. Bij ons bezoek aan de locatie op 19 november 2024 hebben wij geconstateerd dat de verbouwing conform voorstel en taxatie is uitgevoerd.