FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Confrontaties tussen Isral en Iran #18 Vergeet niet te tanken.
HowardRoarkzaterdag 26 oktober 2024 @ 22:47
Maar even een nieuwsupdate in de OP n.a.v. de Isralische aanvallen op Iraans grondgebied van 26 oktober

quote:
VN-Veiligheidsraad maandag bijeen op verzoek van Iran
Nieuws De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt maandag bijeen om te praten over de Isralische luchtaanvallen in Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran, zei de president van de raad. Irans minister van Buitenlandse Zaken stuurde een brief naar de VN waarin stond dat de acties van Isral een 'ernstige bedreiging voor de internationale vrede en veiligheid vormen en een toch al kwetsbare regio nog verder destabiliseren'. Ook riep hij de VN op de Isralische aanvallen te veroordelen.

VN-secretaris-generaal Antnio Guterres riep zaterdag alle partijen op om 'alle militaire acties te staken, ook in Gaza en Libanon, en om maximale inspanningen te leveren om een regionale oorlog te vermijden en terug te keren naar het pad van de diplomatie'. De Iraanse president Masoud Pezeshkian zei zondag tegen staatsmedia dat Iran niet op zoek is naar oorlog, maar een 'passende reactie' zal geven op Israls recente aanval.

Isral voerde zaterdag een aanval uit op Iran. Dit was volgens Isral een reactie op een eerdere luchtaanval van Iran die begin oktober bijna tweehonderd raketten op Isral afvuurde.
quote:
Iran denkt na over reactie op Isral: 'Moeten hun aanval niet overdrijven'

Volgens de hoogste leider van Iran, Ayatollah Ali Khamenei, denkt het land op dit moment na over de reactie op de aanval van Isral zaterdagochtend. De aanval moet volgens hem "niet te licht worden opgevat, maar ook niet worden overdreven".
Khamenei ontving zondag de families van de vier Iraanse militairen die omkwamen bij de luchtaanval, meldt persbureau IRNA. Volgens de Iraanse leider overdreef Isral de gevolgen van de aanval voor Iran. Toch moet de aanval ook niet worden gebagatelliseerd, voegde hij eraan toe.

Volgens de hoogste leider moet Iran "zijn kracht tonen aan Isral". De manier waarop moet worden beslist door de leiders "en in het belang van het volk en het land" zijn.

Isral trof Iran in de nacht van vrijdag op zaterdag met drie golven aan luchtaanvallen. Het Isralische leger (IDF) meldde dat het "nauwkeurige aanvallen op militaire doelen in Iran" uitvoerde. De aanval was een vergeldingsactie na Iraanse raketaanvallen op 1 oktober, waarbij een paar honderd raketten richting Isral werden afgevuurd.

Iran stelde zaterdag al dat de schade beperkt was na de Isralische aanval. De minister van Buitenlandse Zaken van Iran benadrukte zaterdag dat Iran het recht heeft om zich te verdedigen, maar dat Teheran ook zijn verantwoordelijkheid erkent "om bij te dragen aan de regionale vrede en veiligheid".
quote:
Voorzichtige reacties uit Iran na aanval Isral, 'de bal ligt nu bij Teheran'

Isral heeft gisternacht Iran opnieuw openlijk en direct aangevallen. Het is een nieuwe stap in het steeds verder escalerende conflict tussen de beide landen. Toch zijn de eerste reacties uit Iran voorzichtig en afwachtend, zien deskundigen.

"Aan de reacties te zien lijkt het erop dat Iran hier goed op voorbereid is geweest", zegt Iran-deskundige Damon Golriz. Meerdere landen, waaronder Isral zelf, zouden Iran ingeseind hebben over de aanval. De meeste officile uitspraken vanuit Iran zijn rustig en ingetogen, zegt Golriz. "Maar dat betekent niet dat het nu voorbij is."

De Isralische aanval was volgens het leger alleen gericht op militaire doelen. Het is daarmee een "symmetrische" aanval in vergelijking met de Iraanse aanval op Isralische militaire doelen op 1 oktober, zegt Erwin van Veen, conflictonderzoeker bij Instituut Clingendael. Isral heeft het voor Iran zo makkelijker gemaakt om het hierbij te laten, zegt hij. "De bal ligt nu bij Teheran."

Vandaag kwam het Iraanse leger met een verklaring waarin gesuggereerd wordt dat een wapenstilstand in de Gazastrook en Libanon belangrijker zou zijn dan een vergeldingsaanval. Daarmee lijkt er ruimte voor de-escalatie. "Maar Iran heeft niet gezegd dat het wat hen betreft nu klaar is, dat deden ze na de vorige aanval wel", zegt Van Veen.

Gezichtsverlies Iran
Er is wel sprake van gezichtsverlies voor Iran, zegt Golriz. "De boodschap van Isral is: we kunnen technisch op drie plekken, zonder schade en met succes verdedigingsmechanismen in het land aanvallen." Isral laat hiermee volgens hem zien nog veel meer schade te kunnen aanrichten.

Specifiek was het doel de Iraanse luchtverdediging, zegt Van Veen. Het is niet bekend hoeveel schade is aangericht. "Als je die voor een flink deel hebt uitgeschakeld, zet dat de deur open voor aanvallen in de toekomst, die dan wat harder zullen binnenkomen omdat je ze niet kunt tegenhouden."

Desondanks klinken er dus niet veel dreigende woorden vanuit Iran, wat ook te maken heeft met hoe er in het binnenland wordt gekeken naar de oplopende spanningen. "Het land heeft enorme economische problemen en er leeft grote ontevredenheid onder de bevolking", legt Golriz uit. De Iraanse bevolking zit dan ook niet op oorlog en oorlogsretoriek te wachten, zegt hij.

"Wel heeft Iran naar buiten gebracht dat militairen van het Iraanse leger zijn gedood bij de aanval", zegt Golriz. Die boodschap is vooral gericht aan de Iraanse bevolking. Eerst maakte Iran bekend dat het om twee militairen ging, maar inmiddels is dat opgelopen naar vier.

Het leger heeft onder de bevolking een andere status dan de Iraanse Revolutionaire Garde - een speciaal militair korps dat in 1979 is opgericht door ayatollah Khomeini nadat de toenmalige leider, de sjah, was afgezet. De Revolutionaire Garde is een belangrijke machtsfactor in Iran.

Amerikaanse verkiezingen
Of Iran het hierbij zal laten of juist zal terugslaan en op welke schaal dat zal zijn, hangt af van meerdere factoren. Een reactie zal sowieso waarschijnlijk pas na de Amerikaanse verkiezingen komen, verwacht Golriz. Ook Van Veen denkt dit. "Als de Isralirs tegen de wensen van Biden ingaan en Harris straks wordt verkozen, dan hebben ze een probleem."

De rol van de VS was dit keer groot, zegt Van Veen. "Isral heeft nu twee keer een aanval beantwoord op een vrij symmetrische en beperkte manier, en vooraf aangekondigd. Dat zijn allemaal tekenen van de-escalatie en dat was zonder de VS niet gebeurd."

Andere scenario's
Iran kan ook nog Hezbollah inzetten voor vergelding, zegt Golriz. "Maar Iran heeft niet zoveel opties en staat er vrijwel alleen voor." Hij wijst erop dat veel landen de Isralische aanval veroordeelden, maar niet noemden dat Iran het recht heeft om zichzelf te verdedigen.

"Als je uitzoomt is hier sprake van het creren van een toekomstige architectuur voor de veiligheid van het Midden-Oosten." Daarbij hebben ook grootmachten als Rusland en China grote belangen.

"We moeten er ook rekening mee houden dat er op een andere plek kan worden teruggeslagen", denkt Van Veen. "Een veelgehoorde hypothese is: stel, het loopt echt uit de hand tussen Iran, Isral en uiteindelijk ook de VS, dan kan China zo'n moment gebruiken om Taiwan aan te vallen of te bezetten. Dat zijn scenario's waar we serieus rekening mee moeten houden."


[ Bericht 95% gewijzigd door Frutsel op 27-10-2024 18:30:47 ]
HowardRoarkzaterdag 26 oktober 2024 @ 22:54
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 oktober 2024 22:43 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Oja het is zo simpel. Even uitschrijven.
1 april Isral bombardeert een gebouw bij Iraanse ambassade in Syri, meerdere Iraanse doden
13 april Iran 'slaat terug'
19 april Isral slaat terug

Isral Iran 2-1

31 juli In Teheran (Iran) wordt Haniyeh vermoord
1 okt Iran slaat terug
25 okt Isral slaat

Isral Iran 2-1. Wederom. Blijkbaar mag Iran nog twee 'vergeldingsacties' uitvoeren.
Dit betreft helaas een non-sequitur. Dus omdat Isral een gebouw in Syri bombardeert waar Iranirs bij omkomen, mag Iran Isral bombarderen? Bijzonder.

Dan mogen de VS, Duitsland, Argentini en Thailand dus nu ook de Palestijnen bombarderen omdat er bij de aanslagen van 7 oktober, mensen met deze nationaliteiten zijn omgekomen?

En dan negeer ik hier nog even dat zowel Hamas als Hezbollah door Iran aangestuurde proxies zijn. Hezbollah dat al sinds vorig jaar oktober 8000 (!) raketten op Isral heeft afgevuurd heeft zelf erkend dat men alles van Iran heeft gekregen.

Maar hier wil je schijnbaar langsheen draaien om het zo te kunnen presenteren dat Isral dit zogenaamd zou zijn begonnen, clownesk. Iran is d achterliggende oorzaak van dit conflict en daarnaast besloot Iran ook zelf om in april direct Isral aan te vallen met ballistische raketten.
opgebaardezaterdag 26 oktober 2024 @ 23:15
quote:
14s.gif Op zaterdag 26 oktober 2024 22:54 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dit betreft helaas een non-sequitur. Dus omdat Isral een gebouw in Syri bombardeert waar Iranirs bij omkomen, mag Iran Isral bombarderen? Bijzonder.

Dan mogen de VS, Duitsland, Argentini en Thailand dus nu ook de Palestijnen bombarderen omdat er bij de aanslagen van 7 oktober, mensen met deze nationaliteiten zijn omgekomen?

En dan negeer ik hier nog even dat zowel Hamas als Hezbollah door Iran aangestuurde proxies zijn. Hezbollah dat al sinds vorig jaar oktober 8000 (!) raketten op Isral heeft afgevuurd heeft zelf erkend dat men alles van Iran heeft gekregen.

Maar hier wil je schijnbaar langsheen draaien om het zo te kunnen presenteren dat Isral dit zogenaamd zou zijn begonnen, clownesk. Iran is d achterliggende oorzaak van dit conflict en daarnaast besloot Iran ook zelf om in april direct Isral aan te vallen met ballistische raketten.
Ik weet wel dat Iran daar achter zit, Iran verdient het allemaal en meer. Ik verdedig Iran niet, Iran is een gevaarlijk land.

Ik regeerde op jouw korte post. Jij zei: als Iran begint, dan mag Isral inderdaad een vergeldingsactie uitvoeren. Ik post de recente tijdlijn, waaronder die belangrijke Iranirs die vermoord zijn, en daar begint Isral twee keer. Net zoals het door jou eindeloos aangehaalde argument 'Palestijnen zijn in 1920 begonnen'. Het is je eigen argument dat een non-sequitur is.
Werkperdzondag 27 oktober 2024 @ 00:28
quote:
14s.gif Op zaterdag 26 oktober 2024 22:54 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dit betreft helaas een non-sequitur. Dus omdat Isral een gebouw in Syri bombardeert waar Iranirs bij omkomen, mag Iran Isral bombarderen? Bijzonder.

Dan mogen de VS, Duitsland, Argentini en Thailand dus nu ook de Palestijnen bombarderen omdat er bij de aanslagen van 7 oktober, mensen met deze nationaliteiten zijn omgekomen?

En dan negeer ik hier nog even dat zowel Hamas als Hezbollah door Iran aangestuurde proxies zijn. Hezbollah dat al sinds vorig jaar oktober 8000 (!) raketten op Isral heeft afgevuurd heeft zelf erkend dat men alles van Iran heeft gekregen.

Maar hier wil je schijnbaar langsheen draaien om het zo te kunnen presenteren dat Isral dit zogenaamd zou zijn begonnen, clownesk. Iran is d achterliggende oorzaak van dit conflict en daarnaast besloot Iran ook zelf om in april direct Isral aan te vallen met ballistische raketten.
Rare vorm van redenatie. In jouw wereld mag Isral andere landen alles aandoen uit zelfverdediging maar mogen aangevallen landen helemaal niets terug doen. Allereerst uit je fantasiewereld kruipen en begrijpen dat internationaal recht niet op die manier werkt.

Het is niet zomaar een gebouw aanvallen. Dat gebouw staat op Iraanse grond. Een aanval op dat grondgebied wil zeggen een directe aanval op een soeverein land. Volgens internationaal recht heeft Iran het recht om zichzelf te verdedigen en mag dus toeslaan.

Je weet niet eens wat proxies zijn en waarvoor ze dienen. Je kunt op twee manieren een strijd voeren: door officieel een oorlog te verklaren of door proxies te gebruiken. Met een officile oorlogsverklaring betekent het dat je een land in een oorlog zet. Dat land kan dus volgens internationaal oorlogsrecht aansprakelijk worden gesteld voor allerlei soorten misdaden etc.

Bij proxies is dat niet het geval omdat zij geen directe verbintenis hebben met een land. Je kunt Rusland bijvoorbeeld niet aansprakelijk stellen voor de dingen die Wagner uitvreet.
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 08:35
'Backbone of Iran's missile industry' destroyed by IAF strikes on Islamic Republic
https://www.jpost.com/middle-east/iran-news/article-826205

quote:
The Israel Air Force struck a dozen targets in Iran that were used to produce solid fuel for long-range ballistic missiles as part of its retaliatory military action against the Islamic Republic, severely harming Tehran's ability to replenish its inventory, it was reported on Saturday night.

The targets struck were sophisticated equipment that Iran could not produce on its own and had to be purchased from China, Walla reported. The targets were a critical component of Iran's ballistic missile program, Walla cited three anonymous Israeli sources as saying.
Nice. ^O^
Nyamukzondag 27 oktober 2024 @ 08:39
Het zou mooi zijn als er veel IDF terroristen uitgeschakeld gaan worden. :)
Ulxzondag 27 oktober 2024 @ 08:58
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 08:39 schreef Nyamuk het volgende:
Het zou mooi zijn als er veel IDF terroristen uitgeschakeld gaan worden. :)
Zoals op 7/10 vorig jaar?
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 09:03
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 08:39 schreef Nyamuk het volgende:
Het zou mooi zijn als er veel IDF terroristen uitgeschakeld gaan worden. :)
Gaat voorlopig niet gebeuren met ballistische raketten. >:)
HowardRoarkzondag 27 oktober 2024 @ 10:39
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 08:39 schreef Nyamuk het volgende:
Het zou mooi zijn als er veel IDF terroristen uitgeschakeld gaan worden. :)
Dat is dus niemand, wat het Isralische leger kent alleen militairen en geen terroristen.
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 00:28 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Rare vorm van redenatie. In jouw wereld mag Isral andere landen alles aandoen uit zelfverdediging maar mogen aangevallen landen helemaal niets terug doen. Allereerst uit je fantasiewereld kruipen en begrijpen dat internationaal recht niet op die manier werkt.

Het is niet zomaar een gebouw aanvallen. Dat gebouw staat op Iraanse grond. Een aanval op dat grondgebied wil zeggen een directe aanval op een soeverein land. Volgens internationaal recht heeft Iran het recht om zichzelf te verdedigen en mag dus toeslaan.

Je weet niet eens wat proxies zijn en waarvoor ze dienen. Je kunt op twee manieren een strijd voeren: door officieel een oorlog te verklaren of door proxies te gebruiken. Met een officile oorlogsverklaring betekent het dat je een land in een oorlog zet. Dat land kan dus volgens internationaal oorlogsrecht aansprakelijk worden gesteld voor allerlei soorten misdaden etc.

Bij proxies is dat niet het geval omdat zij geen directe verbintenis hebben met een land. Je kunt Rusland bijvoorbeeld niet aansprakelijk stellen voor de dingen die Wagner uitvreet.
Je begint je bijdrage al met een leuke stropop. Nee hoor, ik heb niet gezegd dat Isral alles mag doen. Maar als het land wordt aangevallen (wat eigenlijk doorlopend het geval is), dan mag het terugslaan.

En wellicht moet je eens beginnen bij de vraag: waarom traint, financiert en bewapend Iran terreurorganisaties die vervolgens Isral moeten aanvallen? Het land vormt namelijk op die manier wel degelijk een gevaar voor Isral.

We zagen nota bene zelfs dat de Iraanse ambassadeur gewond is geraakt tijdens de vernuftige pieperaanval van Isral, wat ook laat zien hoe het Iraanse regime en Hezbollah verweven zijn.
Perrinzondag 27 oktober 2024 @ 10:58
twitter
Nyamukzondag 27 oktober 2024 @ 12:08
_O_

twitter
icecreamfarmer_NLzondag 27 oktober 2024 @ 12:14
quote:
3s.gif Op zondag 27 oktober 2024 10:58 schreef Perrin het volgende:
[ x ]
Ja dat blijken toch wel dure topvliegtuigjes te zijn.
Ali_boozondag 27 oktober 2024 @ 13:05
Oh nee toch....

twitter
Werkperdzondag 27 oktober 2024 @ 13:06
quote:
14s.gif Op zondag 27 oktober 2024 10:39 schreef HowardRoark het volgende:

Je begint je bijdrage al met een leuke stropop. Nee hoor, ik heb niet gezegd dat Isral alles mag doen. Maar als het land wordt aangevallen (wat eigenlijk doorlopend het geval is), dan mag het terugslaan.

En wellicht moet je eens beginnen bij de vraag: waarom traint, financiert en bewapend Iran terreurorganisaties die vervolgens Isral moeten aanvallen? Het land vormt namelijk op die manier wel degelijk een gevaar voor Isral.

We zagen nota bene zelfs dat de Iraanse ambassadeur gewond is geraakt tijdens de vernuftige pieperaanval van Isral, wat ook laat zien hoe het Iraanse regime en Hezbollah verweven zijn.
Ik zeg ook niet dat je dat letterlijk zegt. Het gaat meer om hoe jij redeneert. Uit jouw verschillende redenaties kunnen we concluderen dat volgens jou Isral alles mag doen. Want de ambassade van een land aanvallen mag volgens jou zolang je daar maar een zelfverzonnen excuus voor hebt. Zo kunnen andere landen ook zelf dingen verzinnen en hun aanval op Isral legitimeren. Daarom zei ik, zo werkt internationaal recht niet. Isral kan niet zomaar op basis van eigen verzinselen een rechtvaardiging vinden in de aanvallen die zij uitvoert.

Hamas of Hezbollah een terreurorganisatie. Volgens wie? Landen die de genocide in Gaza steunen kunnen bepaalde groeperingen als terreurorganisaties bestempelen zoveel ze maar willen. De vraag is hoe rechtsgeldig is dat en wie bepaalt dat? Als Isral en paar landen uit het westen vinden dat Hamas een terreurorganisatie is, dan kunnen andere landen dat ook vinden over het IDF. Als we kijken naar de redenen die ze opnoemen, dan moet volgens diezelfde logica Isral koploper zijn in het plegen van terreuraanslagen.
Nyamukzondag 27 oktober 2024 @ 13:42
quote:
9s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:05 schreef Ali_boo het volgende:
Oh nee toch....

[ x ]
Nadat Poetin, Xi en Kim Jong Un de diagnose kregen met kanker kan deze eindbaas natuurlijk niet achterblijven _O-

Je zal er maar intrappen.
Nyamukzondag 27 oktober 2024 @ 13:43
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:15 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]
Goeie lens als ze dat vanuit Gaza kunnen filmen _O_
Schijnt Jemen te zijn geweest. Herstel :X
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 13:56
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 13:42 schreef Nyamuk het volgende:

[..]
Nadat Poetin, Xi en Kim Jong Un de diagnose kregen met kanker kan deze eindbaas natuurlijk niet achterblijven _O-

Je zal er maar intrappen.
Allemaal leugens natuurlijk he? :Y

Mijn eerste reactie was, "oh, z hebben ze het gedaan!" :')
Doler12zondag 27 oktober 2024 @ 14:07
Lol al die voorspelling altijd! Khamenei is al twintig jaar aan het dood gegaan. Nou ja op een geven moment hebben ze aan het juiste eind, de beste man is al 85 jaar oud.
Ali_boozondag 27 oktober 2024 @ 14:42
Ok boomer

twitter
Doler12zondag 27 oktober 2024 @ 15:30
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 14:42 schreef Ali_boo het volgende:
Ok boomer

[ x ]
Een kinderhand is gauw gevuld.
Ulxzondag 27 oktober 2024 @ 15:30
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 14:42 schreef Ali_boo het volgende:
Ok boomer

[ x ]
Heb je Iran al horen briesen over wraak aan de grote en kleine Satan zoals normaal?

Maar ze hebben een fabriek geraakt waar SRF wordt gemengd. Die machines die daarvoor nodig zijn zijn niet zomaar te bestellen. En zonder Solid Rocket Fuel krijg je weinig aan het vliegen.
Akathisiazondag 27 oktober 2024 @ 15:40
Hoe aannemelijk is het dat die machines er nog stonden gezien Iran weken heeft gehad zich voor te bereiden?
Ulxzondag 27 oktober 2024 @ 15:44
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 15:40 schreef Akathisia het volgende:
Hoe aannemelijk is het dat die machines er nog stonden gezien Iran weken heeft gehad zich voor te bereiden?
Dat zou te zien zijn geweest op satellietfoto's.
En daarbij zou het toegeven van zwakte zijn geweest. Je toont daarmee geen vertrouwen in de eigen luchtverdediging.
Discombobulatezondag 27 oktober 2024 @ 15:45
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 15:40 schreef Akathisia het volgende:
Hoe aannemelijk is het dat die machines er nog stonden gezien Iran weken heeft gehad zich voor te bereiden?
Niet, lijkt vooral symbolisch. Je hoort amper wat. Iran wil geen oorlog, dus zal nu wel denken van "ok, we staan weer gelijk"

Ik verwacht niet dat Iran iets terug gaat doen.
RotatoRzondag 27 oktober 2024 @ 17:00
twitter
Ali_boozondag 27 oktober 2024 @ 18:16
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 15:30 schreef Ulx het volgende:

[..]
Heb je Iran al horen briesen over wraak aan de grote en kleine Satan zoals normaal?

Maar ze hebben een fabriek geraakt waar SRF wordt gemengd. Die machines die daarvoor nodig zijn zijn niet zomaar te bestellen. En zonder Solid Rocket Fuel krijg je weinig aan het vliegen.
Over Iran gesproken:

twitter
Frutselzondag 27 oktober 2024 @ 18:31
OP maar even van recentelijk nieuws voorzien - dat oude stukje was al van augustus
RotatoRzondag 27 oktober 2024 @ 18:38
quote:
14s.gif Op zondag 27 oktober 2024 18:16 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Over Iran gesproken:

[ x ]
GKK0ysVXgAA7hgZ.jpg
Ali_boozondag 27 oktober 2024 @ 18:49
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 18:38 schreef RotatoR het volgende:

[..]
[ afbeelding ]
Ga50RscXgAExdNx?format=jpg&name=small
beantheriozondag 27 oktober 2024 @ 19:01
Iran en Isral: het is hetzelfde laken en pak. Beiden schurkenstaten.
RotatoRzondag 27 oktober 2024 @ 19:13
twitter
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 19:47
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 19:01 schreef beantherio het volgende:
Iran en Isral: het is hetzelfde laken en pak. Beiden schurkenstaten.
Nee. Maar n is er een schurkenstaat. De ander is een parlementaire democratie.
Digi2zondag 27 oktober 2024 @ 20:05
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 19:47 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Nee. Maar n is er een schurkenstaat. De ander is een parlementaire democratie.
Oneens, een parlementaire democratie biedt geen garantie dat het geen schurkenstaat kan zijn. Dat geldt imo voor o.a.Israel, Libanon en Hongarije. Israel staat het terroriseren door settlers en zionisten toe, voor mij is het een terroristenland.
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 20:19
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 19:13 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
We weten niet wat er is geraakt, maar dat is het punt ook niet. Er zijn juichende reactie geweest omtrent de nutteloosheid van deze aanval, maar het gaat Isral niet om PR. Het gaat om het doelwit. En als je denkt aan de aanval op Hezbollah met de pagers... dan moet je wel heel erg aan de Copium zitten als je dit op voorhand wil bagatelliseren.
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 20:26
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 20:05 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Oneens
Nee, sorry. Hierover kan geen discussie bestaan.
quote:
een parlementaire democratie biedt geen garantie dat het geen schurkenstaat kan zijn. Dat geldt imo voor o.a.Israel, Libanon en Hongarije.
Imho wel.

Vergeet alsjeblieft niet dat het terroristen zijn die een extreem succesvol propagandanetwerk runnen, gecombineerd met het Marxistische anti-westerse "KOLONISATIE!"-idee.

Isral is geen schurkenstaat. Als het dat was geweest, dan was er geen Palestijn, en waarschijnlijk geen moslim, meer in leven geweest.
quote:
Israel staat het terroriseren door settlers en zionisten toe, voor mij is het een terroristenland.
Goed verhaal. :N
beantheriozondag 27 oktober 2024 @ 20:48
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 19:47 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Nee. Maar n is er een schurkenstaat. De ander is een parlementaire democratie.
Isral bewijst al decennia lang dat ook parlementaire democratien schurkenstaten kunnen zijn die enerzijds de mensenrechten aan hun laars lappen en anderzijds allerlei terreuracties richting niet alleen hun eigen bevolking kunnen plegen maar ook de bevolkingen van andere landen terroriseren. Daar kun je niet over discussiren.
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 20:50
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 20:48 schreef beantherio het volgende:

[..]
Isral bewijst al decennia lang dat ook parlementaire democratien schurkenstaten zijn
Nee, dat doet het niet.

Alle beschuldigingen daaromtrent komen van... schurkenstaten. En, inmiddels, goedgelovige media. Dat is heel wat erger, dat die zo klakkeloos overnemen wat terroristen ze vertellen.
quote:
die enerzijds de mensenrechten aan hun laars lappen en anderzijds allerlei terreuracties richting niet alleen hun eigen bevolking maar ook de bevolkingen van andere landen terroriseren. Daar kun je niet over discussiren.
Nou, dan niet. Dan zal ik alleen maar zeggen dat je ernaast zit.
opgebaardezondag 27 oktober 2024 @ 21:17
Het blijft toch een uitermate vreemd argument: omdat 5 miljoen mensen niet worden uitgeroeid, terwijl de capaciteit en middelen daarvoor wel bestaan, wordt er dus X of is israel dus Y

Lavrov zou het zo kunnen zeggen.
beantheriozondag 27 oktober 2024 @ 21:26
quote:
1s.gif Op zondag 27 oktober 2024 20:50 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Nee, dat doet het niet.
Ja dat doet het wel. En het is allang niet leuk meer hoe overtuigend het bewijs is dat we daar dag in dag uit te zien, te horen en te lezen krijgen. Ik zou willen dat het niet zo is.

quote:
Alle beschuldigingen daaromtrent komen van... schurkenstaten. En, inmiddels, goedgelovige media. Dat is heel wat erger, dat die zo klakkeloos overnemen wat terroristen ze vertellen.
[..]
Nou, dan niet. Dan zal ik alleen maar zeggen dat je ernaast zit.
Je bent zelf juist degene die propaganda napraat. En niet erg overtuigende propaganda trouwens. Maar je moet wat om het massaal vermoorden van burgers goed te praten blijkbaar.
Cuendillarzondag 27 oktober 2024 @ 21:34
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 21:26 schreef beantherio het volgende:

[..]
Ja dat doet het wel.
Nee, dat doet het niet.

Feiten geven niets om jouw standpunten.
quote:
En het is allang niet leuk meer hoe overtuigend het bewijs is dat we daar dag in dag uit te zien, te horen en te lezen krijgen. Ik zou willen dat het niet zo is.
Je krijgt geen bewijs te zien, dat is het hem nou juist.

Alleen maar wat ze willen dat je ziet.
quote:
Je bent zelf juist degene die propaganda napraat.
Oh noes! ;(
quote:
En niet erg overtuigende propaganda trouwens. Maar je moet wat om het massaal vermoorden van burgers goed te praten blijkbaar.
Ja man, verschrikkelijk of niet dan? :{
Ulxzondag 27 oktober 2024 @ 21:53
quote:
0s.gif Op zondag 27 oktober 2024 15:45 schreef Discombobulate het volgende:
Iran wil geen oorlog
Oorlog willen ze alleen als ze denken dat ze gaan winnen. Als ze denken dat hun proxy's Isral wel op de knien krijgen. Dat een salvo van honderden raketten Isral wel zal dwingen tot whatever het is ze denken te bereiken. Maar nu duidelijk is dat ze geen flikker voorstellen: Hezbollah wordt opgerold, raketten werden gewoon de lucht uitgeschoten of kwamen ver uit de buurt van het doelwit neer, de IDF vliegt bij wijze van spreken rondjes boven Teheran, ja, dan willen ze het ineens niet meer. Dan begrijpen ze niet waar die agressie tegen dat arme Iran vandaan komt.
Aethermaandag 28 oktober 2024 @ 18:51
Goed voor de relaties.
quote:
Iran executes US resident, German citizen Sharmahd days after Israeli attack
https://www.iranintl.com/en/202410289084

Iran executed Jamshid Sharmahd, a 68-year-old software developer and California resident who also held German citizenship, the Judiciary's news agency said on Monday, two days after the biggest Israeli attack on the Islamic Republic in its history.

Sharmahd was abducted by Iranian agents during a visit to the United Arab Emirates in 2020 and forcibly taken to Iran.

In February 2023, the Iranian judiciary sentenced him to death on charges of endangering national security.
Aethermaandag 28 oktober 2024 @ 18:55
Iran's state TV criticized for downplaying Israeli strike, promoting escalation
https://www.iranintl.com/en/202410279162

ANALYSIS: Khamenei seeks to avoid responsibility for potential war with Israel
https://www.iranintl.com/en/202410287145
Ali_boomaandag 28 oktober 2024 @ 20:18
Zeg dan ook wanneer het allemaal plaats zal vinden

twitter


twitter
Ali_boomaandag 28 oktober 2024 @ 21:08
twitter
halfwaymaandag 28 oktober 2024 @ 21:14
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 21:08 schreef Ali_boo het volgende:
[ x ]
De kreupele hond maar afmaken dan?
Pleun2011maandag 28 oktober 2024 @ 21:19
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 21:14 schreef halfway het volgende:

[..]
De kreupele hond maar afmaken dan?
Het is wel de enige weg die op termijn iets van licht geeft aan het einde van de tunnel. Dat naargeestige kwaadaardige regime in Iran moet weg.
Ali_boomaandag 28 oktober 2024 @ 21:47
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 21:14 schreef halfway het volgende:

[..]
De kreupele hond maar afmaken dan?
Hij is al ziek en 85, laat moeder natuur haar gang gaan
#ANONIEMdinsdag 29 oktober 2024 @ 10:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 10:42 schreef Frutsel het volgende:
Wordt wat onoverzichtelijk zo:
Mergeverzoek wat al sinds 14 oktober liep is niet behandeld dus we gaan hier maar verder

NWS / Confrontaties tussen Isral en Iran #18 Vergeet niet te tanken.

Reeks Iran vs Israel:
Topicreeks: ‘Isral en Iran bereiden zich voor op oorlog’
Tnx ^O^
Aetherdinsdag 29 oktober 2024 @ 12:01
twitter
Cuendillardinsdag 29 oktober 2024 @ 12:20
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 21:47 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Hij is al ziek en 85, laat moeder natuur haar gang gaan
Welnee. Die gast verdient een trip naar de hel via een Hellfire.
Ulxdinsdag 29 oktober 2024 @ 15:07
quote:
0s.gif Op maandag 28 oktober 2024 21:47 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Hij is al ziek en 85, laat moeder natuur haar gang gaan
Waar leg je de leeftijdsgrens?
nixxxdinsdag 29 oktober 2024 @ 16:00
Als je het gemak ziet waarmee Isral door Irans luchtverdediging gaat.. zouden de Russen dan rustig slapen met gedachten aan F-35s? Zijn de S-400s dan zoveel beter?
Aetherdinsdag 29 oktober 2024 @ 16:02
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 16:00 schreef nixxx het volgende:
Als je het gemak ziet waarmee Isral door Irans luchtverdediging gaat.. zouden de Russen dan rustig slapen met gedachten aan F-35s? Zijn de S-400s dan zoveel beter?
Iran ontmaskerd als papieren tijger
Luchtruim onbeschermd na Isralische vergeldingsaanval

https://opiniez.com/2024/(...)tijger/simon-soesan/
Aetherwoensdag 30 oktober 2024 @ 15:15
Israel took out all Iran's Russian-supplied S-300 defenses - Fox News
https://www.iranintl.com/en/202410303012
Ali_boowoensdag 30 oktober 2024 @ 22:15
ANY MOMENT NOW


twitter
Ali_boowoensdag 30 oktober 2024 @ 22:17
twitter
Ali_boowoensdag 30 oktober 2024 @ 22:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 15:07 schreef Ulx het volgende:

[..]
Waar leg je de leeftijdsgrens?
84.5 jaar
Ali_boowoensdag 30 oktober 2024 @ 22:19
twitter
Ali_boowoensdag 30 oktober 2024 @ 22:21
twitter
Ulxwoensdag 30 oktober 2024 @ 22:59
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 22:21 schreef Ali_boo het volgende:
[ x ]
Dan nemen ze een flink risico nu de luchtverdediging zwaar is gekortwiekt. Iran zal gewoon een schietschijf van de IDF luchtmacht te worden net als Syri dat al is.
Ulxwoensdag 30 oktober 2024 @ 23:55
twitter


Dat is natuurlijk ook nog een optie.
Ulxdonderdag 31 oktober 2024 @ 00:02
twitter


Weer een vacature bij Hezbollah.
AFA2022donderdag 31 oktober 2024 @ 05:36
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 23:55 schreef Ulx het volgende:
[ x ]

Dat is natuurlijk ook nog een optie.
Verwachten ze een vergeldingsactie van Iran dan? Dacht dat Iran daar vanaf zag... Israel moet dat regime daarzo tackelen, dan zal het pas rustig worden in de regio.
Ulxdonderdag 31 oktober 2024 @ 10:51
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 05:36 schreef AFA2022 het volgende:

[..]
Verwachten ze een vergeldingsactie van Iran dan? Dacht dat Iran daar vanaf zag... Israel moet dat regime daarzo tackelen, dan zal het pas rustig worden in de regio.
Iran roept het. Ik kan me voorstellen dat Isral het niet gaat afwachten. Als Teheran meer klappen wil kunnen ze die tenslotte gewoon krijgen. Ik zou ook niet afwachten tot ze weer raketten gaan afschieten.
Discombobulatedonderdag 31 oktober 2024 @ 19:31
Ik ben benieuwd of Iran nog wat gaat doen. Denk het niet eerlijk gezegd. Israli's aanval was niet bepaald indrukwekkend dus de druk is nu wel van de ketel. Die kiezen ook eieren voor hun geld. En dan zijn we nu weer in evenwicht.
Ulxdonderdag 31 oktober 2024 @ 19:32
twitter


Isral kan dit soort dingen nu gewoon in het openbaar zeggen, Iran kan toch weinig meer doen. Gaan ze schieten weten ze wat ze te wachten staat.
Ulxdonderdag 31 oktober 2024 @ 19:34
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 19:31 schreef Discombobulate het volgende:
Ik ben benieuwd of Iran nog wat gaat doen. Denk het niet eerlijk gezegd. Israli's aanval was niet bepaald indrukwekkend dus de druk is nu wel van de ketel. Die kiezen ook eieren voor hun geld. En dan zijn we nu weer in evenwicht.
Je luchtverdediging de vernieling in zien gaan verkopen als overwinning aan je proxy's is denk ik wat lastig.
Perrindonderdag 31 oktober 2024 @ 19:36
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 19:32 schreef Ulx het volgende:
[ x ]

Isral kan dit soort dingen nu gewoon in het openbaar zeggen, Iran kan toch weinig meer doen. Gaan ze schieten weten ze wat ze te wachten staat.
Slim om Iran zo weerloos te maken.
Perrindonderdag 31 oktober 2024 @ 19:41
Lijkt me heel dapper zonder eigen luchtverdeding.
twitter
Aetherdonderdag 31 oktober 2024 @ 19:55
quote:
Germany to close Tehran's consulates over execution of dual national
https://www.iranintl.com/en/202410312731

Germany moved one step closer to severing ties with Iran on Thursday, ordering all Iranian consulates to be shut down in response to the execution of the German-Iranian national Jamshid Sharmahd.

The move further mars the relationship between the Islamic Republic and Germany, Europe’s largest economy and Iran's biggest European trade partner. Iran's embassy in Berlin will remain open.
Ulxdonderdag 31 oktober 2024 @ 19:56
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 19:41 schreef Perrin het volgende:
Lijkt me heel dapper zonder eigen luchtverdeding.
[ x ]
Tja, ze hebben niet veel opties. Niets doen is een heel slecht signaal naar Hezbollah, Houthi's en Hamas. En ook Beiroet zou dan kunnen gaan denken dat ze niet veel te vrezen hebben als Iran meteen gaat janken na een paar tikken van de IDF. Misschien dwingt iemand Isral wel tot niet terugslaan zal de gedachte, of de hoop, zijn.
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:24
Paar dagen terug zei Iran nog aan te willen vallen voor de Amerikaanse verkiezingen.
Net even opgezocht, 5 nov weten we wie de nieuwe president is
Maw Iran zal voor het weekend nog een aanval lanceren O-)
Perrindonderdag 31 oktober 2024 @ 20:28
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 20:24 schreef Ali_boo het volgende:
Paar dagen terug zei Iran nog aan te willen vallen voor de Amerikaanse verkiezingen.
Net even opgezocht, 5 nov weten we wie de nieuwe president is
Maw Iran zal voor het weekend nog een aanval lanceren O-)
Pff moeten we weer de hele nacht wakker blijven.
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:29
twitter


twitter
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:32
quote:
15s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 20:28 schreef Perrin het volgende:

[..]
Pff moeten we weer de hele nacht wakker blijven.
Ach morgen is het weekend, dan mag het van mij wel :P
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:34
Isral zal boeten voor hun daden, volgens deze meneer

twitter


twitter
byahdonderdag 31 oktober 2024 @ 20:37
De vergelding van de vergelding van de vergelding dus?
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:37
Just in

twitter
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:38
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 20:37 schreef byah het volgende:
De vergelding van de vergelding van de vergelding dus?
Jij snap het c_/
Perrindonderdag 31 oktober 2024 @ 20:41
quote:
0s.gif Op donderdag 31 oktober 2024 20:37 schreef byah het volgende:
De vergelding van de vergelding van de vergelding dus?
Dit gaat zo nog wel even door vrees ik.
Ali_boodonderdag 31 oktober 2024 @ 20:46
Nu weer na de verkiezingen? :')

twitter
Ulxzaterdag 2 november 2024 @ 00:04
twitter


Blijkbaar toch ervoor.
Ali_boozaterdag 2 november 2024 @ 00:09
twitter


twitter
RotatoRzaterdag 2 november 2024 @ 00:32
B-52 genot _O_
pokkerdepokzaterdag 2 november 2024 @ 00:46
dat word vast een zwak aanvalletje, en iran hopen dat israel dan geen reden genoeg heeft om nog een keer toe te slaan
Ulxzaterdag 2 november 2024 @ 01:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 00:46 schreef pokkerdepok het volgende:
dat word vast een zwak aanvalletje, en iran hopen dat israel dan geen reden genoeg heeft om nog een keer toe te slaan
Heb je na een jaar oorlog nog steeds niet door dat ze in Isral vinden dat het maar eens afgelopen moet zijn met dat gekloot? Hamas, Hezbollah, Iran en de rest willen nu misschien wel terug naar de situatie van 6 oktober 2023, maar dat gaat niet meer gebeuren. Dus Isral slaat gewoon terug. En hard.
pokkerdepokzaterdag 2 november 2024 @ 09:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 01:57 schreef Ulx het volgende:

[..]
Heb je na een jaar oorlog nog steeds niet door dat ze in Isral vinden dat het maar eens afgelopen moet zijn met dat gekloot? Hamas, Hezbollah, Iran en de rest willen nu misschien wel terug naar de situatie van 6 oktober 2023, maar dat gaat niet meer gebeuren. Dus Isral slaat gewoon terug. En hard.
klopt
heywooduzaterdag 2 november 2024 @ 09:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 00:04 schreef Ulx het volgende:
[ x ]

Blijkbaar toch ervoor.
Zijn ze nog onderweg of wat?
Eyjafjallajoekullzaterdag 2 november 2024 @ 09:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 00:04 schreef Ulx het volgende:
[ x ]

Blijkbaar toch ervoor.
niks gebeurd volgens mij
Discombobulatezaterdag 2 november 2024 @ 20:15
Khamenei zegt dat Iran verpletterend gaat reageren. Lijkt toch wel weer dat ze vol in de aanval gaan. Eerst dacht ik dat het gesust was, maar blijkbaar niet.
Ulxzaterdag 2 november 2024 @ 20:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 20:15 schreef Discombobulate het volgende:
Khamenei zegt dat Iran verpletterend gaat reageren. Lijkt toch wel weer dat ze vol in de aanval gaan. Eerst dacht ik dat het gesust was, maar blijkbaar niet.
Ze moeten wel. Isral heeft het regime vernederd. En elke dictator die zoiets toelaat, die zich zwak opstelt, loopt het risico gewipt te worden. Dus voor het regime in Teheran het nu de dood of de gladiolen.


twitter



twitter
Ali_boozaterdag 2 november 2024 @ 20:37
twitter
Perrinzaterdag 2 november 2024 @ 20:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 20:37 schreef Ali_boo het volgende:
[ x ]
Zou het vannacht gaan gebeuren?
Digi2zaterdag 2 november 2024 @ 20:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 20:22 schreef Ulx het volgende:

[..]
Ze moeten wel. Isral heeft het regime vernederd. En elke dictator die zoiets toelaat, die zich zwak opstelt, loopt het risico gewipt te worden. Dus voor het regime in Teheran het nu de dood of de gladiolen.

[ x ]
Dat idee heb ik ook, enige moraal is het regime vreemd volgens de AIVD.
quote:

Steeds meer landen proberen hun 'lange arm' uit te strekken naar Nederland
Iran is een van de zes landen die in Nederland op het lijstje van belangrijke 'inmengers' staat. Dat komt doordat hier veel mensen wonen die als tegenstander van het huidige regime worden gezien. Daarnaast is Iran bereid om extreem geweld te gebruiken. Daarvoor huurt het Europese criminele organisaties in. Het maakt het land niet uit als er meerdere pogingen nodig zijn voordat een aanslag slaagt. "Dat is een model dat je steeds vaker gaat zien", zegt Houtkamp
Ali_boozaterdag 2 november 2024 @ 20:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 20:42 schreef Perrin het volgende:

[..]
Zou het vannacht gaan gebeuren?
Volgende week, na de verkiezingen.
Zeg het niet zomaar, maar o.a. gevoed door dit soort berichten

twitter
Digi2zaterdag 2 november 2024 @ 21:02
Voor 5 nov zou ik de tank van de wagens en wat jerrycans gaan volgooien mits ik een wagen had, want het ziet ernaar uit dat we de $300 + per vat aardolie wel gaan halen in europa, 4 tot 6 euro voor een litertje benzine >:) *O*
kibozaterdag 2 november 2024 @ 21:48
Wat doen die logge B52's nog in 2024?
Ali_boozaterdag 2 november 2024 @ 23:02
A message to the Iranian axis: An Israeli Sa'ar 5-class corvette crossed the Suez Canal

twitter
Cuendillarzaterdag 2 november 2024 @ 23:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 20:15 schreef Discombobulate het volgende:
Khamenei zegt dat Iran verpletterend gaat reageren. Lijkt toch wel weer dat ze vol in de aanval gaan. Eerst dacht ik dat het gesust was, maar blijkbaar niet.
Dat wordt einde Ayatollah dus dat lijkt me niet.

Tenzij hij zo ziek is dat hij ook graag martelaar wil worden.
Cuendillarzaterdag 2 november 2024 @ 23:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 21:48 schreef kibo het volgende:
Wat doen die logge B52's nog in 2024?
Heel veel bommen gooien, of Tomahawks afschieten, of heel veel bommen gooien.
Digi2zaterdag 2 november 2024 @ 23:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 november 2024 21:48 schreef kibo het volgende:
Wat doen die logge B52's nog in 2024?
Nog altijd hetzelfde, carpet bombing ;)

Bekijk deze YouTube-video
Akathisiazondag 3 november 2024 @ 00:44
https://youtube.com/shorts/UU7ZESW0NtU?si=6H5nXCHEb9NHyQHc
Aetherzondag 3 november 2024 @ 11:36
quote:
Hoogverraad in Washington
Politieke kuiperijen hebben ertoe geleid dat Iraanse spionnen jarenlang ongestoord hun gang konden gaan in de hoogste echelons van de Amerikaanse overheid
Ulxzondag 3 november 2024 @ 13:04
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 november 2024 23:27 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Heel veel bommen gooien, of Tomahawks afschieten, of heel veel bommen gooien.
Vooral stand-off wapens. Het toestel wordt niet meer gezien als een vliegtuig dat door moderne luchtafweer kan komen. Nou is dat bij Iran geen groot probleem meer sinds het bezoek van de IDF, maar ik denk niet dat de USAF ineens van strategie gaan veranderen.
RotatoRzondag 3 november 2024 @ 23:28
twitter


Stoere praatjes weer van Iran 🥱
Dubbelzuurrrzondag 3 november 2024 @ 23:31
DECODING GEOPOLITICS: This is a conversation with Dr. Ali Ansari, professor at St Andrews University and an expert on Iranian history and foreign policy. In this interview we talk about Iran's conflict with Israel - why both countries race against the clock to win, how the past months changed the balance of power between the two, about what it means for Iran's proxy groups in the region, about the great paradox of Iran's foreign policy and much more.

https://podcasters.spotif(...)me-e2qf4v8/a-abk1p6m
Digi2zondag 3 november 2024 @ 23:44
quote:
1s.gif Op zondag 3 november 2024 23:28 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Stoere praatjes weer van Iran 🥱
Mogelijk is het Iraanse regime ook op de hoogte van "Moore's law" en zijn ze zich bewust dat dit de laatste kans is die ze hebben, want de tijd is aan de hand van Israel. De afstand in geavanceerde militaire technologie t.o.v. Israel zal exponentieel blijven toenemen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 03-11-2024 23:56:31 ]
Frutselmaandag 4 november 2024 @ 11:53
quote:
14s.gif Op zaterdag 2 november 2024 20:47 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Volgende week, na de verkiezingen.
Zeg het niet zomaar, maar o.a. gevoed door dit soort berichten

[ x ]
Dit is tijdens de verkiezingen :)
Homeymaandag 4 november 2024 @ 14:13
quote:
0s.gif Op zondag 3 november 2024 23:44 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Mogelijk is het Iraanse regime ook op de hoogte van "Moore's law" en zijn ze zich bewust dat dit de laatste kans is die ze hebben, want de tijd is aan de hand van Israel. De afstand in geavanceerde militaire technologie t.o.v. Israel zal exponentieel blijven toenemen.
Terecht. Nu hopen dat Trump wint, en even korte metten gemaakt wordt met het militaire van Iran. Hopelijk triggert dat ook een volksopstand in Iran tegen dat illegale Ayatollah regime.
Frutselmaandag 4 november 2024 @ 14:20
twitter


twitter
#ANONIEMmaandag 4 november 2024 @ 14:24
Mooi. Opgeruimd staat netjes :W
MissButterflyymaandag 4 november 2024 @ 14:38
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 14:20 schreef Frutsel het volgende:
[ x ]

[ x ]
Alweer die verdoemde helicopters! Beter houden ze die daar aan de grond. :+
Digi2maandag 4 november 2024 @ 14:46
quote:
1s.gif Op maandag 4 november 2024 14:38 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Alweer die verdoemde helicopters! Beter houden ze die daar aan de grond. :+
Ze voldoen prima, wat mij betreft gaan ze nog wel even zo door ^O^
Ulxmaandag 4 november 2024 @ 15:19
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 14:13 schreef Homey het volgende:

[..]
Terecht. Nu hopen dat Trump wint, en even korte metten gemaakt wordt met het militaire van Iran. Hopelijk triggert dat ook een volksopstand in Iran tegen dat illegale Ayatollah regime.
Iran is te belangrijk voor Rusland om Trump daarvoor toestemming te geven. Die gooit het gewoon op "good people on both sides".
Ali_boomaandag 4 november 2024 @ 22:05
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 11:53 schreef Frutsel het volgende:

[..]
Dit is tijdens de verkiezingen :)
Als Trump morgen wordt herkozen kan het best wel snel gaan
Ali_boomaandag 4 november 2024 @ 22:06
Er is nieuws w/

twitter
Discombobulatemaandag 4 november 2024 @ 22:14
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 22:06 schreef Ali_boo het volgende:
Er is nieuws w/

[ x ]
Lijkt me inleidend om de luchtafweer te overweldigen. Als het echt voor het echie is moet de rest straks komen. Drones zijn heel makkelijk te onderscheppen immers.
Ali_boomaandag 4 november 2024 @ 22:35
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 22:14 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Lijkt me inleidend om de luchtafweer te overweldigen. Als het echt voor het echie is moet de rest straks komen. Drones zijn heel makkelijk te onderscheppen immers.
Verkenningsdrones bedoel je?
damscomaandag 4 november 2024 @ 22:38
Kan niet wachten op de response van Isral in dat geval.
Frutselmaandag 4 november 2024 @ 22:42
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 22:06 schreef Ali_boo het volgende:
Er is nieuws w/

[ x ]
Lees er verder nog niets over?
Ali_boomaandag 4 november 2024 @ 22:46
Update: Israel Channel 14...

In the shadow of the preparations in Tehran: Israel is considering a pre-emptive strike against Iran

https://www.now14.co.il/article/1049491
Ali_boomaandag 4 november 2024 @ 22:48
quote:
1s.gif Op maandag 4 november 2024 22:42 schreef Frutsel het volgende:

[..]
Lees er verder nog niets over?
Ik ga lekker iets anders doen :W

twitter
Discombobulatemaandag 4 november 2024 @ 22:49
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2024 22:35 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Verkenningsdrones bedoel je?
Zou ook heel goed kunnen.
Ali_boodinsdag 5 november 2024 @ 20:41
Wat lees ik hier nou _O-

twitter


Niet direct met Iran te maken of toch wel?
Wantiedinsdag 5 november 2024 @ 22:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 november 2024 20:41 schreef Ali_boo het volgende:
Wat lees ik hier nou _O-

[ x ]

Niet direct met Iran te maken of toch wel?
Eens kijken:

85710541-14044755-The_weapon_will_more_than_4_000_miles_at_speeds_over_15_000_mile-a-2_1730833419938.jpg
Nee, hij vliegt de andere kant op.
PrivacyKoningdonderdag 7 november 2024 @ 20:07
Iran heeft gewacht met vergelding om de Amerikaanse verkiezingen niet te benvloeden en om een eventueel respons van de winnaar in te kunnen calculeren in hun vergeldingsaanval. De verkiezingen zijn voorbij, niet met het gewenste resultaat wat Iran betreft. Israel heeft er ook op ingespeeld. De pro-Democratische partij minister van defensie Gallant is vervangen door een hulpje van Bibi, Israel Katz.

Alle ingredinten zijn bekend, maar de aanval blijft uit. Worden er tussen Iran en Trumps team onderhandelingen gevoerd? Heeft Isral nu een troef in handen die Iran genoeg afschrikt?

[ Bericht 2% gewijzigd door PrivacyKoning op 08-11-2024 11:38:13 ]
Aetherdonderdag 7 november 2024 @ 20:44
US sends heavy bombers to Qatar as Israel-Iran tensions flare - satellites
https://www.iranintl.com/en/202411079018
PrivacyKoningvrijdag 8 november 2024 @ 11:37
De financiele markten hebben i.i.g. gereageerd op winst van Trump.

quote:
De Iraanse rial zakte woensdag naar een historisch dieptepunt van 703.000 rials per dollar, kort nadat Donald Trump opnieuw werd verkozen tot president van de Verenigde Staten. Deze ontwikkeling benadrukt de economische uitdagingen waarmee Iran te maken heeft, terwijl het land verwikkeld blijft in conflicten in het Midden-Oosten en onder zware internationale sancties gebukt gaat.
https://newsbit.nl/iraans(...)gsoverwinning-trump/
Ali_boovrijdag 8 november 2024 @ 19:45
Maar natuurlijk :B


twitter
Ali_boovrijdag 8 november 2024 @ 20:25
Gb0kZKXW4AkjLsq?format=jpg&name=small

https://www.theguardian.c(...)ahu-war-iran-panetta
PrivacyKoningvrijdag 8 november 2024 @ 22:01
quote:
Een all-out war zie ik niet gebeuren. Israel heeft na een jaar Gaza niet onder controle gekregen en bevindt zich in Libanon na ruim 1 maand vechten op 2-3 kilometer van eigen grenzen. Een all-out war tegen Iran is te onhaalbaar gezien de logistiek.

Aanvallen op Iraanse kritieke infrastructuur en de gevolgen daarvan zullen een groot effect hebben op de olieprijs. Daar is China, en een aanzienlijk deel van de wereld, absoluut niet bij gebaat.

[ Bericht 1% gewijzigd door PrivacyKoning op 08-11-2024 22:06:40 ]
Pleun2011vrijdag 8 november 2024 @ 22:22
quote:
Mooi
Wantievrijdag 8 november 2024 @ 22:37
quote:
Hij geeft Oekrane aan de Russen, maar Isral mag voluit gaan met het oorlogsgeweld...

Heel apart.

En dan zijn er mensen die denken dat we wereldvrede onder Trump krijgen.
PrivacyKoningzondag 10 november 2024 @ 20:05
quote:
The general chief of staff of Saudi Arabia’s armed forces, Fayyad al-Ruwaili, will visit Tehran on Sunday to meet with his Iranian counterpart and discuss defence ties, state media reported the Iranian Armed Forces General Staff as saying, Reuters reports.

The visit follows the election of Donald Trump, who will take office for a second term as US President in January, and who has promised to bring peace to the Middle East.

During his first term, Trump initiated normalisations between Arab states and Iran’s regional arch-enemy Israel, known as the Abraham Accords.

Saudi Arabia has not established ties with Israel, but Trump’s son-in-law Jared Kushner has discussed the possibility with Saudi Arabia’s Crown Prince Mohammed bin Salman multiple times over the last years, a source familiar with the discussions told Reuters on condition of anonymity.

Iran’s state media said al-Ruwaili will head a high-level Saudi military delegation in Tehran, meet Armed Forces Chief of Staff Major General Mohammad Bagheri, and discuss bilateral and defence ties.

State media added that Bagheri held a phone call with Saudi Arabia’s Defence Minister Prince Khalid bin Salman Al Saud last year to discuss regional developments and improve defence cooperation between the two countries.

Tehran and Riyadh agreed in March 2023, via Chinese intermediation, to re-establish relations after seven years of hostility that had threatened stability and security in the Gulf and helped to fuel conflicts in the Middle East from Yemen to Syria.
https://www.middleeastmon(...)-hold-talks-in-iran/

Zeer zeldzaam, een ontmoeting op dit niveau. The Trump effect continues..
Discombobulatezondag 10 november 2024 @ 20:12
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 november 2024 22:01 schreef PrivacyKoning het volgende:

[..]
Een all-out war zie ik niet gebeuren. Israel heeft na een jaar Gaza niet onder controle gekregen en bevindt zich in Libanon na ruim 1 maand vechten op 2-3 kilometer van eigen grenzen. Een all-out war tegen Iran is te onhaalbaar gezien de logistiek.

Aanvallen op Iraanse kritieke infrastructuur en de gevolgen daarvan zullen een groot effect hebben op de olieprijs. Daar is China, en een aanzienlijk deel van de wereld, absoluut niet bij gebaat.
Ik denk eerlijk gezegd dat Iran net zo veel kan doen als Isral, oftewel het een heleboel raketten laten regenen. Isral zal wel iets in het voordeel zijn, maar de schade zal bij beide landen enorm zijn.

Verder kunnen ze niks. Logistiek kan alleen de VS zoiets.
PrivacyKoningzondag 10 november 2024 @ 20:21
quote:
0s.gif Op zondag 10 november 2024 20:12 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Ik denk eerlijk gezegd dat Iran net zo veel kan doen als Isral, oftewel het een heleboel raketten laten regenen. Isral zal wel iets in het voordeel zijn, maar de schade zal bij beide landen enorm zijn.

Verder kunnen ze niks. Logistiek kan alleen de VS zoiets.
Isral is 22.000 km2, Iran 1.650.000 km2.

Iran is bijna 3 keer zo groot als Oekrane en heeft 90 miljoen inwoners. Isral heeft 10 miljoen inwoners.

Isral kent een bevolkingsdichtheid van 434 personen per km2, Iran 55 personen per km2.

Isral is aanzienlijk kwetsbaarder in een 1 on 1 gevecht. Maar een 1 op 1 gevecht is niet realistisch. Tevens beschikt Isral over kernwapens.

[ Bericht 1% gewijzigd door PrivacyKoning op 10-11-2024 20:26:07 ]
Aethermaandag 11 november 2024 @ 11:25
Trump's fix for the Middle East could be Jared Kushner, again
https://www.iranintl.com/en/202411106690
Aethermaandag 11 november 2024 @ 18:46
New Israeli FM urges joint Israel-US effort to curb Iran’s nukes
https://www.iranintl.com/en/202411114356
Aetherdonderdag 14 november 2024 @ 14:05
CIA official charged with leaking Israeli military plans on Iran
https://www.iranintl.com/en/202411131928
Ali_boovrijdag 15 november 2024 @ 21:13
quote:
10s.gif Op vrijdag 8 november 2024 19:45 schreef Ali_boo het volgende:
Maar natuurlijk :B


[ x ]
Iraans plot om Trump om te leggen blijkt een Joods verzinsel

Three people have been charged in a series of alleged Iran-linked murder plots, with one of them accused of trying to assassinate President-elect Donald Trump, and others targeting an Iranian-American activist and two Jewish Americans living in New York, according to a criminal complaint unsealed Friday in New York.

https://abcnews.go.com/Po(...)p/story?id=115646874
Ali_boovrijdag 15 november 2024 @ 21:16
Iran Told U.S. It Wouldn’t Try to Kill Trump

Iran offered written assurances to the Biden administration last month that it wouldn’t seek to kill Donald Trump, U.S. officials said, a secret exchange meant to cool tensions between Tehran and Washington—as the Republican prepares for his White House return.

https://abcnews.go.com/Po(...)p/story?id=115646874
Cuendillarvrijdag 15 november 2024 @ 21:21
quote:
7s.gif Op vrijdag 15 november 2024 21:13 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Iraans plot om Trump om te leggen blijkt een Joods verzinsel

Three people have been charged in a series of alleged Iran-linked murder plots, with one of them accused of trying to assassinate President-elect Donald Trump, and others targeting an Iranian-American activist and two Jewish Americans living in New York, according to a criminal complaint unsealed Friday in New York.

https://abcnews.go.com/Po(...)p/story?id=115646874
:')
Aethervrijdag 15 november 2024 @ 21:32
twitter
Ali_boozaterdag 16 november 2024 @ 13:17
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 november 2024 22:37 schreef Wantie het volgende:

[..]

En dan zijn er mensen die denken dat we wereldvrede onder Trump krijgen.
Dan komen ze van een koude kermis thuis
Wantiezaterdag 16 november 2024 @ 14:48
quote:
7s.gif Op vrijdag 15 november 2024 21:13 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Iraans plot om Trump om te leggen blijkt een Joods verzinsel

Three people have been charged in a series of alleged Iran-linked murder plots, with one of them accused of trying to assassinate President-elect Donald Trump, and others targeting an Iranian-American activist and two Jewish Americans living in New York, according to a criminal complaint unsealed Friday in New York.

https://abcnews.go.com/Po(...)p/story?id=115646874
Vandaar dat 1 van de verdachten zich in Teheran bevindt.
Glazenmakerzaterdag 16 november 2024 @ 14:51
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 november 2024 22:22 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]
Mooi
Jee weer een nieuwe Amerikaanse forever war. Gelukkig hoeven we deze keer niet mee te doen want Trump blaast de Atlantische alliantie ook op.
Glazenmakerzaterdag 16 november 2024 @ 14:56
Er is trouwens ook een forever war boek geschreven door een Vietnam veteraan in de jaren 70. Over hoe onherkenbaar de samenleving verandert was toen hij thuiskwam, maar dan in een sci fi boek. Eerst is iedereen homo en later zijn er zelfs geen genders meer.
RotatoRzaterdag 16 november 2024 @ 15:04
quote:
5s.gif Op vrijdag 15 november 2024 21:32 schreef Aether het volgende:
[ x ]
Zo top-secret was die locatie dus niet.
Pleun2011zaterdag 16 november 2024 @ 15:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2024 14:56 schreef Glazenmaker het volgende:
Er is trouwens ook een forever war boek geschreven door een Vietnam veteraan in de jaren 70. Over hoe onherkenbaar de samenleving verandert was toen hij thuiskwa
m, maar dan in een sci fi boek. Eerst is iedereen homo en later zijn er zelfs geen genders meer.
Grappig, die heb ik dit jaar gelezen. Van Joe Haldeman. Vond het wel een aardig boek.
Glazenmakerzaterdag 16 november 2024 @ 15:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2024 15:17 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]
Grappig, die heb ik dit jaar gelezen. Van Joe Haldeman. Vond het wel een aardig boek.
Ik had hem denk ik rond 2010 gelezen. Denk er nog wel eens aan terug.
RotatoRzaterdag 16 november 2024 @ 22:15
twitter
Ali_boodinsdag 19 november 2024 @ 16:52
Gezellig

twitter


Die hebben nu een best aardig voorraad

twitter
Red_85dinsdag 19 november 2024 @ 16:54
quote:
5s.gif Op vrijdag 15 november 2024 21:32 schreef Aether het volgende:
[ x ]
Zo top secret was die dus niet.
Richestoragsdinsdag 19 november 2024 @ 18:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2024 14:56 schreef Glazenmaker het volgende:
Er is trouwens ook een forever war boek geschreven door een Vietnam veteraan in de jaren 70. Over hoe onherkenbaar de samenleving verandert was toen hij thuiskwam, maar dan in een sci fi boek. Eerst is iedereen homo en later zijn er zelfs geen genders meer.
Dat is geen sci fi als je de gemiddelde college campus in Amerika nu bekijkt.
Aethervrijdag 13 december 2024 @ 10:30
quote:
Invoking 'woman, life, freedom,' Netanyahu says Tehran is next after Damascus
https://www.iranintl.com/en/202412122243

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said the downfall of Iran's Islamic rule might be around the corner in a video message to its people, days after the buoyant premier took credit for toppling Tehran's ally Bashar al-Assad in Syria.

“Woman, Life, Freedom is the future of Iran,” Netanyahu said, echoing the slogan that gained international prominence during 2022 protests in Iran against mandatory Islamic veiling.

"I have no doubt that we’ll realize that future together a lot sooner than people think.”

The video is the latest of a series of messages posted on Netanyahu’s account on X in recent months aimed apparently at wooing Iranians and fanning the flames of their discontent with their clerical rulers who are Israel's arch-enemies.
Perrindinsdag 17 december 2024 @ 14:04
Daar zal Israël ook wel gaan ingrijpen.
twitter
Discombobulatedinsdag 17 december 2024 @ 15:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 december 2024 14:04 schreef Perrin het volgende:
Daar zal Isral ook wel gaan ingrijpen.
[ x ]
Als ze bommen hebben die een gehele berg kan doorboren, anders niet.
Perrindonderdag 2 januari 2025 @ 17:51
twitter
Aetherdonderdag 2 januari 2025 @ 18:54
New Syrian leadership urges Iran to drop its hostility
https://www.iranintl.com/en/202501021701
RotatoRdonderdag 2 januari 2025 @ 19:28
quote:
99s.gif Op donderdag 2 januari 2025 17:51 schreef Perrin het volgende:
[ x ]
Mooi werk.
Aetherdinsdag 7 januari 2025 @ 14:50
:+

Iran's nuclear program nears point of no return, Macron warns
Iran ready for a deal over its nuclear program, foreign minister says
Iran launches air defense drills near Natanz nuclear site
RotatoRdinsdag 7 januari 2025 @ 23:22
twitter


👀
GerryDVdinsdag 7 januari 2025 @ 23:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 7 januari 2025 23:22 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

👀
Whut?
Ali_boowoensdag 8 januari 2025 @ 00:51
quote:
1s.gif Op dinsdag 7 januari 2025 23:22 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

👀
:6

37d
ACT-Fwoensdag 8 januari 2025 @ 01:11
quote:
1s.gif Op dinsdag 7 januari 2025 23:22 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

👀
Bekijk deze YouTube-video
ACT-Fwoensdag 8 januari 2025 @ 02:54
quote:
First stage of ‘Eqtedar 1403’ drills kicks off near Natanz nuclear facility in Central Iran

171608442.jpg

Tehran, IRNA – The first stage of the military exercise, codenamed Eqtedar (Authority) 1403, in the air defense zone of the Natanz nuclear facility, has commenced under the order of Brigadier General Qader Rahimzadeh, commander of the Khatam al-Anbia Air Defense Base.

After announcing the beginning of the first phase of the “Eqtedar 1403” drills on Tuesday, Brigadier General Rahimzadeh said that during this phase of the military exercise, the air defense units of the Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) Aerospace Force are providing comprehensive protection for the Shahid Ahmadi Roshan nuclear site, commonly known as the Natanz site, against various aerial threats under critical electronic warfare conditions.

He noted that the joint air defense exercise is based on detailed annual planning and will take place over the next few days as part of an exercise demonstrating the authority of the armed forces.

The drills will review the training conducted over the past year, he said, adding that the exercises focusing on monitoring enemy movements and addressing the country’s air defense needs will serve as the foundation for this defense drill.

Brigadier General Rahimzadeh emphasized that the air defense units from both the army and the IRGC have been deployed alongside new and advanced systems near sensitive sites, noting that, in the coming days, under the command of the integrated air defense network, they will practice robustly defending the country’s skies as part of the armed forces' authority exercises.

3266**2050
https://en.irna.ir/news/8(...)-near-Natanz-nuclear
nixxxwoensdag 8 januari 2025 @ 08:54
quote:
Zou leuk zijn als Isral een beetje realisme in die oefening injecteert :7
Ali_boowoensdag 8 januari 2025 @ 16:42
Was dit het?

twitter
Perrindonderdag 9 januari 2025 @ 17:59
twitter
Akathisiadonderdag 9 januari 2025 @ 19:42
quote:
Wel grappig ja, wij richten met n dagje O&N meer schade aan in Nederland, dan Iran over een jaar heeft weten aan te richten in Isral.
Frutselvrijdag 10 januari 2025 @ 09:37
Benieuwd hoe dit conflict in 2025 verder zal gaan... tis nog niet voorbij in elk geval
Richestoragsvrijdag 10 januari 2025 @ 09:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 januari 2025 09:37 schreef Frutsel het volgende:
Benieuwd hoe dit conflict in 2025 verder zal gaan... tis nog niet voorbij in elk geval
Trump heeft gezegd dat alle hel los zou breken als de gijzelaars nog niet terug zijn. Dus we hebben dat.

In principe heeft Iran totdat ze een atoombom hebben geen handelingsperspectief meer met Trump aan de macht. Hun proxies zijn dood en een volgende aanval gaat zeker een grootschalige vergelding op hun olie- en energieinfrastructuur opleveren en dan zijn ze gewoon toast.
Frutselvrijdag 10 januari 2025 @ 09:44
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 januari 2025 09:41 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Trump heeft gezegd dat alle hel los zou breken als de gijzelaars nog niet terug zijn. Dus we hebben dat.

In principe heeft Iran totdat ze een atoombom hebben geen handelingsperspectief meer met Trump aan de macht. Hun proxies zijn dood en een volgende aanval gaat zeker een grootschalige vergelding op hun olie- en energieinfrastructuur opleveren en dan zijn ze gewoon toast.
Niet alleen Trump... Israel is ook nog niet klaar met ze.
Channel12 zegt dat Netanyahu een bijeenkomst heeft gepland voor verdere acties tegen Iran
(Wellicht in samenspraak met Trump natuurlijk) Maar na de val van Assad en de verzwakking van Hamas en Hezbollah ruikt Israel kansen om met Iran af te rekenen
Cuendillarvrijdag 10 januari 2025 @ 09:50
Isral doet volgens mij maar n ding tegelijk. Eerst Gaza zorgvuldig zuiveren van eerst Hamas, dan de doodscultuur; daarna Hezbollah definitief opruimen, daarna Iran als vijand uitschakelen (hoe, dat is de vraag. Ikzelf denk door regime change te faciliteren en het de Iranirs zelf te laten doen verder).

Het is een lange-termijn opruimactie wat dat betreft.
Frutselvrijdag 10 januari 2025 @ 09:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 januari 2025 09:50 schreef Cuendillar het volgende:
Isral doet volgens mij maar n ding tegelijk. Eerst Gaza zorgvuldig zuiveren van eerst Hamas, dan de doodscultuur; daarna Hezbollah definitief opruimen, daarna Iran als vijand uitschakelen (hoe, dat is de vraag. Ikzelf denk door regime change te faciliteren en het de Iranirs zelf te laten doen verder).

Het is een lange-termijn opruimactie wat dat betreft.
Je vergeet de Houthi's.
Richestoragsvrijdag 10 januari 2025 @ 10:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 januari 2025 09:44 schreef Frutsel het volgende:

[..]
Niet alleen Trump... Israel is ook nog niet klaar met ze.
Channel12 zegt dat Netanyahu een bijeenkomst heeft gepland voor verdere acties tegen Iran
(Wellicht in samenspraak met Trump natuurlijk) Maar na de val van Assad en de verzwakking van Hamas en Hezbollah ruikt Israel kansen om met Iran af te rekenen
Wat ook weer een hoop gezeik met zich kan meebrengen.

Je hebt de Balochi seperatisten die nu al Iran als uitvalsbasis gebruiken en in principe delen van Oost-Iran en West-Pakistan willen.

Dan heb je nog de Koerden en de Azeri (zo'n 35 procent). Verder heb je de Taliban aan de oostgrens waarmee nu al een waterconflict is. Vraag is wat al die groepen gaan doen als het regime ineens weg is.
Cuendillarvrijdag 10 januari 2025 @ 10:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 januari 2025 09:58 schreef Frutsel het volgende:

[..]
Je vergeet de Houthi's.
Oh ja...

Kortom, genoeg te doen. :s)
Cuendillarvrijdag 10 januari 2025 @ 10:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 januari 2025 10:05 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Wat ook weer een hoop gezeik met zich kan meebrengen.

Je hebt de Balochi seperatisten die nu al Iran als uitvalsbasis gebruiken en in principe delen van Oost-Iran en West-Pakistan willen.

Dan heb je nog de Koerden en de Azeri (zo'n 35 procent). Verder heb je de Taliban aan de oostgrens waarmee nu al een waterconflict is. Vraag is wat al die groepen gaan doen als het regime ineens weg is.
Allah prijzen.
RotatoRzondag 2 februari 2025 @ 19:34
twitter
Aetherzondag 2 februari 2025 @ 19:59
De Iraanse connectie
Na de ontdekking van twee Iraanse geheim agenten die aanslagen voorbereidden, is het gevaar nauwelijks afgenomen voor Isralische en Joodse doelen in Zweden. De Revolutionaire Garde rekruteert nu criminele bendes. Zelfs kinderen.
Frutselwoensdag 5 februari 2025 @ 13:19
quote:
1s.gif Op zondag 2 februari 2025 19:34 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
twitter
Frutselwoensdag 5 februari 2025 @ 16:23
twitter



:')
en Bibi maar lachen :')
RotatoRvrijdag 7 februari 2025 @ 14:41
twitter


Daag nucleaire bunkers :W
sp3cvrijdag 7 februari 2025 @ 15:40
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 februari 2025 14:41 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Daag nucleaire bunkers :W
je gooit ze letterlijk bij een C130 naar buiten

Lockheed_C-130_Hercules.jpg

die gaan ze echt niet over Iran laten vliegen
RotatoRvrijdag 7 februari 2025 @ 15:41
quote:
88s.gif Op vrijdag 7 februari 2025 15:40 schreef sp3c het volgende:

[..]
je gooit ze letterlijk bij een C130 naar buiten

[ afbeelding ]

die gaan ze echt niet over Iran laten vliegen
Waarom niet? Iran heeft geen luchtverdediging meer.
sp3cvrijdag 7 februari 2025 @ 15:41
quote:
10s.gif Op vrijdag 7 februari 2025 15:41 schreef RotatoR het volgende:

[..]
Waarom niet? Iran heeft geen luchtverdediging meer.
lol
Doler12zaterdag 8 februari 2025 @ 09:05
quote:
10s.gif Op vrijdag 7 februari 2025 15:41 schreef RotatoR het volgende:

[..]
Waarom niet? Iran heeft geen luchtverdediging meer.
EP0xPlFt-Doubt.jpg?q=65&auto=format&w=800&ar=2:1&fit=crop
Tenganodinsdag 18 februari 2025 @ 16:09
quote:
'Iran zal op het juiste moment nieuwe aanval op Isral uitvoeren'

Iran zal op een 'geschikt moment' een derde golf aan raketaanvallen op Isral uitvoeren. Dat meldt de plaatsvervangend opperbevelhebber van de Islamitische Revolutionaire Garde Ali Fadavi volgens het Iraanse persbureau Mehr.

Fadavi zegt niet wanneer deze aanval zou plaatsvinden. Afgelopen week gaven de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en de Isralische premier Benjamin Netanyahu nog aan dat Iran "in bedwang" dient te worden gehouden. Daarmee doelen ze vooral op het tegenhouden van de nucleaire ontwikkelingen in het land.

Iran viel Isral vorig jaar al aan in april en in oktober. Bij deze offensieven wist het Isralische leger de meeste raketten te onderscheppen. In totaal kwamen drie mensen om het leven. Isral sloeg op beide momenten ook terug.

https://www.telegraaf.nl/(...)e-twee-kinderen-vrij
Wel heel prettig dat dat land nog geen kernwapens heeft.
RotatoRdinsdag 25 februari 2025 @ 12:36
twitter

👀

@Ali_boo
Ali_boozondag 2 maart 2025 @ 19:16
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 12:36 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
👀

@:ali_boo
GSZrCalXYAEAn1V.jpg
Frutseldonderdag 6 maart 2025 @ 11:25
twitter
Aetherdonderdag 6 maart 2025 @ 11:37
Russische raketgeleerden vlogen naar Iran rond aanvallen op Isral
https://niw.nl/russische-(...)aanvallen-op-israel/
FlippingCoindonderdag 6 maart 2025 @ 12:08
De joden en haar puppet willen nog meer verdoemenis lijkt het
Richestoragsdonderdag 6 maart 2025 @ 12:12
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 12:36 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
👀

@:ali_boo
De Iraanse troepen zijn uitgerust met mobiele luchtverdediging om een dynamische verdedigingslinie op te zetten:

61BlPoi5XwL._AC_SL1500_.jpg
Aethervrijdag 7 maart 2025 @ 17:30
It's a deal or military intervention for Iran, Trump says
https://www.iranintl.com/en/202503075222
Ali_boovrijdag 7 maart 2025 @ 19:38
twitter
Perrinvrijdag 7 maart 2025 @ 19:41
Iran gaat de Hamas en Hezbollah-behandeling krijgen.
egayalSzaterdag 8 maart 2025 @ 18:00
twitter
Richestoragszaterdag 8 maart 2025 @ 18:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 maart 2025 19:41 schreef Perrin het volgende:
Iran gaat de Hamas en Hezbollah-behandeling krijgen.
Als je je als een Hydra gedraagt krijg je vanzelf een keer Hercules achter je aan.
Origami94zaterdag 8 maart 2025 @ 18:24
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 maart 2025 17:30 schreef Aether het volgende:
It's a deal or military intervention for Iran, Trump says
https://www.iranintl.com/en/202503075222
Trump bedreigt de halve wereld _O-
Aetherzondag 9 maart 2025 @ 16:40
Iran to hold joint naval drill with Russia, China
https://www.timesofisrael(...)l-with-russia-china/
Aetherdinsdag 11 maart 2025 @ 20:53
Iran's President to Trump: I will not negotiate, 'do whatever the hell you want'
https://www.reuters.com/w(...)you-want-2025-03-11/
spectrumanalyserdinsdag 11 maart 2025 @ 20:57
Er gaat geen dag voorbij zonder dat Trump de vorige president Biden beledigd. Alles is de schuld van Biden.

Wat een kind is het toch.
Aetherdinsdag 18 maart 2025 @ 07:09
quote:
US spy drone retreats near Tehran’s airspace — Iranian media

A US spy drone retreated from near Iranian airspace after encountering Iranian F-14 fighter jets and reconnaissance drones, Iran’s Nournews quotes the country’s Army Air Force as saying.

Iran’s armed forces remain on high alert, prepared for “full-scale defense and a severe counterattack” against enemy interests in the Middle East, Nournews says.
HowardRoarkdinsdag 18 maart 2025 @ 07:15
Het zou uitstekend zijn als Iran ook even flink wordt aangepakt. Walgelijk regime daar, bah.
Aetherdinsdag 18 maart 2025 @ 09:02
twitter
Ali_boowoensdag 19 maart 2025 @ 22:17
Nu gaat het gebeuren hoor

twitter
Perrinvrijdag 21 maart 2025 @ 19:06
War is coming.
twitter
Aetherzondag 30 maart 2025 @ 17:16
Trump warns ‘there will be bombing’ if Iran refuses to make nuclear deal
https://www.timesofisrael(...)e-never-seen-before/
Ali_boozondag 30 maart 2025 @ 18:42
twitter
Ali_boomaandag 31 maart 2025 @ 15:05
twitter
Aethermaandag 31 maart 2025 @ 22:21
Khamenei adviser says Iran will have ‘no choice’ but to get nuclear weapon if attacked
https://www.timesofisrael(...)-weapon-if-attacked/
Ali_boomaandag 31 maart 2025 @ 22:36
Iran will deliver ‘strong blow’ against US if it attacks, Khamenei warns

https://www.timesofisrael(...)acks-khamenei-warns/
Aetherdinsdag 1 april 2025 @ 08:31
Iran urged to strike Diego Garcia base ‘immediately’
https://www.telegraph.co.(...)ia-base-immediately/
xpompompomxdinsdag 1 april 2025 @ 08:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 maart 2025 19:06 schreef Perrin het volgende:
War is coming.
[ x ]
Je vraagt je af wanneer Amerikanen nou eindelijk eens gaan leren dat het M.O. bombarderen helemaal niks oplost.
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 08:58
quote:
13s.gif Op dinsdag 1 april 2025 08:49 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Je vraagt je af wanneer Amerikanen nou eindelijk eens gaan leren dat het M.O. bombarderen helemaal niks oplost.
Met Hamas en Hezbollah platgewalst denk ik dat Isral en de VS Iran de nekslag willen gaan geven.
BEFEMdinsdag 1 april 2025 @ 08:58
quote:
13s.gif Op dinsdag 1 april 2025 08:49 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Je vraagt je af wanneer Amerikanen nou eindelijk eens gaan leren dat het M.O. bombarderen helemaal niks oplost.
Ze hebben er zelf geen last van, Europa wel. Dus dat is alleen maar winst voor ze.
xpompompomxdinsdag 1 april 2025 @ 09:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 08:58 schreef Perrin het volgende:

[..]
Met Hamas en Hezbollah platgewalst denk ik dat Isral en de VS Iran de nekslag willen gaan geven.
Ik durf er wel op te wedden dat het niks gaat oplossen.
Cuendillardinsdag 1 april 2025 @ 09:04
quote:
6s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:01 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Ik durf er wel op te wedden dat het niks gaat oplossen.
Top! *O*

Dat werelddeel is erg gevoelig voor uitingen van macht. Als Iran valt, dan denkt de rest van de Arabische wereld nog wel een paar keer na vr ze Isral opnieuw gaan uitdagen.
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 09:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:04 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Top! *O*

Dat werelddeel is erg gevoelig voor uitingen van macht. Als Iran valt, dan denkt de rest van de Arabische wereld nog wel een paar keer na vr ze Isral opnieuw gaan uitdagen.
Tot het moment dat grote broer VS niet meer in staat is Isral te ondersteunen. Misschien over 10 jaar, misschien over 25 jaar, misschien over 100 jaar.
xpompompomxdinsdag 1 april 2025 @ 09:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:04 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Top! *O*

Dat werelddeel is erg gevoelig voor uitingen van macht. Als Iran valt, dan denkt de rest van de Arabische wereld nog wel een paar keer na vr ze Isral opnieuw gaan uitdagen.
Dat lijkt men in Washington inderdaad te denken. Maar als dat ook echt zo zou zijn dan zou je er niet tientallen jaren aan een stuk bommen op hoeven te gooien.
HowardRoarkdinsdag 1 april 2025 @ 09:21
quote:
13s.gif Op dinsdag 1 april 2025 08:49 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Je vraagt je af wanneer Amerikanen nou eindelijk eens gaan leren dat het M.O. bombarderen helemaal niks oplost.
Bombarderen lost heel veel op, het probleem is echter dat het niet grondig genoeg wordt gedaan. Als je een brand hebt en een paar emmertjes water gaat gooien, zal dit ook het vuur niet doven.
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 08:58 schreef Perrin het volgende:

[..]
Met Hamas en Hezbollah platgewalst denk ik dat Isral en de VS Iran de nekslag willen gaan geven.
Laten we het hopen.
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:04 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Top! *O*

Dat werelddeel is erg gevoelig voor uitingen van macht. Als Iran valt, dan denkt de rest van de Arabische wereld nog wel een paar keer na vr ze Isral opnieuw gaan uitdagen.
In het naeve wereldbeeld van sommigen denkt men dat alles uitgepraat kan worden met kopjes thee en empathie. En dat Islamitische terreurgroeperingen of schurkenstaten gewoon een slachtoffer van het Westen zijn en daarom zo radicaal en gewelddadig zij en als men die dus gewoon wat meer geeft van wat ze willen, dan komt het allemaal wel goed. Maar de realiteit is natuurlijk dat dit nooit heeft gewerkt.
heywoodudinsdag 1 april 2025 @ 09:24
quote:
6s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:01 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Ik durf er wel op te wedden dat het niks gaat oplossen.
Voor een paar dagen, weken of heel misschien zelfs maanden wel!

Ogenschijnlijk dan.

#winning
Basp1dinsdag 1 april 2025 @ 09:25
De realiteit is dat de opkomst van islamitische terreurgroepen een verband heeft met Amerikaanse bemoeienissen in die regio.

Terreurgroepen gefinancierd met geld uit Saudi Arabi waarmee de Amerikanen dan weer best friends zijn..
HowardRoarkdinsdag 1 april 2025 @ 09:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:25 schreef Basp1 het volgende:
De realiteit is dat de opkomst van islamitische terreurgroepen een verband heeft met Amerikaanse bemoeienissen in die regio.

Terreurgroepen gefinancierd met geld uit Saudi Arabi waarmee de Amerikanen dan weer best friends zijn..
Ah, en daar hebben het al. Dit is dus precies wat ik bedoelde: het is zogenaamd de schuld van het Westen.
HowardRoarkdinsdag 1 april 2025 @ 09:35
Het is eigenlijk wel hilarisch ook. Er zijn twee varianten van 'het Westen is de schuldige ..' theorie.

In sommige kringen zie je dit dan als het over Russisch expansionisme gaat. 'Ja, maar het Westen en de EU hebben de oorlog in Oekrane uitgelokt'. En in andere kringen zien we het juist (zoals dus hier) weer als het gaat over radicale en kwaadwillende Islamisten. 'Ja, maar dit komt door Amerikaanse/Westerse bemoeienissen'.

Beide theorien zijn natuurlijk niet waar.
Richestoragsdinsdag 1 april 2025 @ 09:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:25 schreef Basp1 het volgende:
De realiteit is dat de opkomst van islamitische terreurgroepen een verband heeft met Amerikaanse bemoeienissen in die regio.

Klopt. Toen Amerika het aandurfde om Saudi-Arabi te beschermen tegen Saddam en er daarna legerbases kwamen besloot Bin Laden zijn terreurgroepen op te gaan richten.

Of was dat niet wat je bedoelde?

Mogen we trouwens ook een verband leggen tussen de opkomst van rechts-nationalistische bewegingen en ongebreidelde immigratie en bemoeienissen met ons straatleven die zich vertalen in oververtegenwoordiging in de gevangenis, of mag dat dan weer niet?
Cuendillardinsdag 1 april 2025 @ 09:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:11 schreef Perrin het volgende:

[..]
Tot het moment dat grote broer VS niet meer in staat is Isral te ondersteunen. Misschien over 10 jaar, misschien over 25 jaar, misschien over 100 jaar.
:?

Isral kan zichzelf prima redden, hoor. Over 10 kaart, over 25 jaar en over 100 jaar.
Richestoragsdinsdag 1 april 2025 @ 10:02
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:58 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
:?

Isral kan zichzelf prima redden, hoor. Over 10 kaart, over 25 jaar en over 100 jaar.
Dat valt te betwijfelen als je naar de hoeveelheid munitie en monetaire steun die Isral ontvangt kijkt.
recidivistdinsdag 1 april 2025 @ 10:04
quote:
10s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:26 schreef HowardRoark het volgende:
Ah, en daar hebben het al. Dit is dus precies wat ik bedoelde: het is zogenaamd de schuld van het Westen.
dat de westerse imperialistische politiek o.a. met de invasie van Irak juist de extremisten heeft versterkt is toch niet te ontkennen? al Qaida in Irak is een direct gevolg van de Amerikaanse invasie die was ingezet op basis van leugens overigens. En uit al Qaida in Irak kwam ISIS vervolgens.

Taliban in afghanistan idemdito. Eerst de mujahedien voorgangers een goede partner om de commies te verslaan, ondanks dat het waarschijnlijk ook toen al zwaar religieuze wappies waren. Maar who cares, ver weg en als ze communisten afmaken....en vervolgens wordt het onhoudbaar en regeerden ze over heel afghanistan. En nu weer back in power.

De amerikanen verneuken het midden oosten, zoals andere delen van de wereld ook wel. deels met onze steun. maar wij krijgen de vluchtelingen _O- straks ook nog meer jemenieten in NL als amerika een tandje erbij los gaat op die rebellen en wellicht AZCs vol iraniers als ze voor regime change gaan in iran zoals met saddam destijds.

het wil niet zeggen dat voor amerikaanse/westerse bemoeienis er geen extremisten waren. alleen die bemoeienis valt vrijwel altijd net zo uit dat de extremisten een grote kans in schoot geworpen krijgen om veel meer macht naar zich toe te trekken en de grootste partij te worden bijv.
heywoodudinsdag 1 april 2025 @ 10:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:04 schreef recidivist het volgende:

[..]
dat de westerse imperialistische politiek o.a. met de invasie van Irak juist de extremisten heeft versterkt is toch niet te ontkennen? al Qaida in Irak is een direct gevolg van de Amerikaanse invasie die was ingezet op basis van leugens overigens. En uit al Qaida in Irak kwam ISIS vervolgens.

Taliban in afghanistan idemdito. Eerst de mujahedien voorgangers een goede partner om de commies te verslaan, ondanks dat het waarschijnlijk ook toen al zwaar religieuze wappies waren. Maar who cares, ver weg en als ze communisten afmaken....en vervolgens wordt het onhoudbaar en regeerden ze over heel afghanistan. En nu weer back in power.

De amerikanen verneuken het midden oosten, zoals andere delen van de wereld ook wel. deels met onze steun. maar wij krijgen de vluchtelingen _O- straks ook nog meer jemenieten in NL als amerika een tandje erbij los gaat op die rebellen en wellicht AZCs vol iraniers als ze voor regime change gaan in iran zoals met saddam destijds.

het wil niet zeggen dat voor amerikaanse/westerse bemoeienis er geen extremisten waren. alleen die bemoeienis valt vrijwel altijd net zo uit dat de extremisten een grote kans in schoot geworpen krijgen om veel meer macht naar zich toe te trekken en de grootste partij te worden bijv.
Uiteindelijk is het allemaal gewoon niet zo simpel de schuld van f die f die. Ja, het Westen heeft absoluut schuld aan de constante chaos en het nooit opgelost worden daarvan, dat valt inderdaad echt niet te ontkennen, maar het is natuurlijk verre van de enige reden dat het daar nooit eens decennialang echt stabiel en welvarend is, dat komt ook echt wel van 'intern'.
HowardRoarkdinsdag 1 april 2025 @ 10:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:04 schreef recidivist het volgende:

[..]
dat de westerse imperialistische politiek o.a. met de invasie van Irak juist de extremisten heeft versterkt is toch niet te ontkennen? al Qaida in Irak is een direct gevolg van de Amerikaanse invasie die was ingezet op basis van leugens overigens. En uit al Qaida in Irak kwam ISIS vervolgens.

Taliban in afghanistan idemdito. Eerst de mujahedien voorgangers een goede partner om de commies te verslaan, ondanks dat het waarschijnlijk ook toen al zwaar religieuze wappies waren. Maar who cares, ver weg en als ze communisten afmaken....en vervolgens wordt het onhoudbaar en regeerden ze over heel afghanistan. En nu weer back in power.

De amerikanen verneuken het midden oosten, zoals andere delen van de wereld ook wel. deels met onze steun. maar wij krijgen de vluchtelingen _O- straks ook nog meer jemenieten in NL als amerika een tandje erbij los gaat op die rebellen en wellicht AZCs vol iraniers als ze voor regime change gaan in iran zoals met saddam destijds.

het wil niet zeggen dat voor amerikaanse/westerse bemoeienis er geen extremisten waren. alleen die bemoeienis valt vrijwel altijd net zo uit dat de extremisten een grote kans in schoot geworpen krijgen om veel meer macht naar zich toe te trekken en de grootste partij te worden bijv.
Nee, deze terreurgroeperingen zijn een product van de barbaarse en primitieve culturen waar zij uit voortkomen. De culturen waarin vrouwen structureel onder een tafelkleed met kijkgat worden gestopt, homo's geblinddoekt van daken worden gegooid en het volledige publieke leven in het teken van de Sharia staat. Dt is het probleem, niet Westers imperialisme.
Basp1dinsdag 1 april 2025 @ 10:10
quote:
10s.gif Op dinsdag 1 april 2025 09:26 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Ah, en daar hebben het al. Dit is dus precies wat ik bedoelde: het is zogenaamd de schuld van het Westen.
Tja dat dit de feiten zijn daar kan ik weinig aan doen dat jij daar erg boos over wordt. :D

De taliban onstaan vanuit de muhjahedin gefinancierd door de Amerikanen in het rode gevaar in Afghanistan te bestrijden.

Nadat de Amerikaanse financiering weg viel heeft bondgenoot Saudi Arabi dit overgenomen.

Daarna kwam 11 september 15 van de 19 vliegtuigkapers kwamen uit Saudi Arabi en daar blijven we lekker vriendjes mee.

Het Saudi Arabi wat daarna nog lange tijd het salafisme flink bleef verspreiden en pas sinds 2015 wat minder.
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 10:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:02 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Dat valt te betwijfelen als je naar de hoeveelheid munitie en monetaire steun die Isral ontvangt kijkt.
Idd, Isral hangt zwaar aan het infuus van papa VS.
Richestoragsdinsdag 1 april 2025 @ 10:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:07 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Uiteindelijk is het allemaal gewoon niet zo simpel de schuld van f die f die. Ja, het Westen heeft absoluut schuld aan de constante chaos en het nooit opgelost worden daarvan, dat valt inderdaad echt niet te ontkennen, maar het is natuurlijk verre van de enige reden dat het daar nooit eens decennialang echt stabiel en welvarend is, dat komt ook echt wel van 'intern'.
In Europa hebben wij tot in de 20e eeuw elkaar afwisselend de hersens ingeslagen, afgewisseld met vredige decennia, waarbij zo ongeveer uit heel Europa een gebied wel eens de alfa was door de eeuwen heen. Pas daarna hebben we leren samenwerken. Na de unificatie door de Islamitische verovering van het Arabische schiereiland en met name daarna de Ottomaanse overheersing heeft het MO dit proces nooit echt gekend.

Toen het Ottomaanse Rijk uiteen viel en het Westen beheer kreeg over het gebied en Westerse technologie kwam greep men als tegenreactie terug naar conservatisme (ook in het MO kent men "xenofobie") en specifiek wat meer de "warrior" elementen van de Islam.
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 10:51
Alles wordt in stelling gebracht.

twitter
StateOfMinddinsdag 1 april 2025 @ 10:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:32 schreef Perrin het volgende:

[..]
Idd, Isral hangt zwaar aan het infuus van papa VS.
Je zou ze bija freeloaders kunnen noemen 🤔
recidivistdinsdag 1 april 2025 @ 11:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:07 schreef heywoodu het volgende:
Uiteindelijk is het allemaal gewoon niet zo simpel de schuld van f die f die.
eens. maar dat zeg ik ook niet. maar je kan niet ontkennen dat westers ingrijpen destructieve gevolgen heeft gehad en dat gaat terug tot afzetten van mosaddeg in iran voor de islamitische revolutie; een democratisch gekozen leider. maar ook bijv het steunen van islamistische groepen als tegenwicht tegen ooit een seculier politieke dominante groep en tegenwicht te bieden, tot militaire steun aan moejahedien strijders omdat ze communisten afmaakten waarna het hele land vrij snel taliban geregeerd werd etc etc.

al qaida alleen al kwam in irak op dankzij de invasie van amerikanen en regime change. massale toestroom van arabische jihadisten uit de arabische wereld direct als gevolg van die invasie en de meest wappie terroristen. waaruit uiteindelijk isis direct kwam en halve regio platlegde.

het is ook niet uniek voor midden oosten die pax americana politiek met bloed en verderf als gevolg. ook in zuid amerika zijn tientallen coups gepleegd, of dictator flink steunen ook in militaire zin om linkse groepen eronder te houden.

quote:
Ja, het Westen heeft absoluut schuld aan de constante chaos en het nooit opgelost worden daarvan, dat valt inderdaad echt niet te ontkennen, maar het is natuurlijk verre van de enige reden dat het daar nooit eens decennialang echt stabiel en welvarend is, dat komt ook echt wel van 'intern'.
nogmaals extremisme bestaat er al voordat het westen er kwam. maar de uitwerking van vaak westerse militaire bemoeienis is gewoon 9 van 10 keer dat het in het voordeel van extremisten uitvalt en zij de enige of voornaamste dominante factor worden.
recidivistdinsdag 1 april 2025 @ 11:21
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:07 schreef HowardRoark het volgende:
Nee, deze terreurgroeperingen zijn een product van de barbaarse en primitieve culturen waar zij uit voortkomen.
er is een verschil tussen barbarisme en primitiviteit en terrorisme.

wij vinden hen barbaars, zelf zien ze dat anders. maar dat wij hen barbaars vinden maakt hen niet gelijk terroristisch. vrijwel al het midden oosters gegronde terrorisme tegen het westen of amerika heeft gewoon te maken met het feit dat pax americana dat over hen regeert en eigenlijk de hele wereld militair is opgelegd en belangrijk in stand wordt houden. concrete voorbeelden? regime change in irak, gevolg: mega veel arabische jihadisten trekken naar irak, gevolg: een grote jihadi orgie bij elkaar --> al qaida in irak en isis erna. eerst religieuze strijders militair bewapenen tegen sovjet unie in afghanistan, gevolg: daarna neemt een deel de boel over. een democratisch gekozen iraanse premier wordt afgezet; einde democratie. en dan hebben we het nog nuiet eens over israel zeg maar en ontwrichting en destructieve gevolgen daarvan tot dag van vandaag voor regio. zie de bezettingen die ze uitbreiden in syrie nu recent of afentoe bommetjes droppen of alles zuidelijk van damascus eisen dat demilitarized zone wordt of blijft en niemand van pax americana verteld ze dat dat niet kan. gevolg: gaat weerstand tegen komen.

quote:
De culturen waarin vrouwen structureel onder een tafelkleed met kijkgat worden gestopt, homo's geblinddoekt van daken worden gegooid en het volledige publieke leven in het teken van de Sharia staat. Dt is het probleem, niet Westers imperialisme.
wat je benoemt is hun probleem. zolang zij zich aan pax americana's rules based order houden is dat geen enkel probleem voor ons. zie saudie arabie en zelfs taliban nu in afghanistan. al maken ze tovenaars af door onthoofdingen op pleinen. zolang ze binnen de lijntjes kleuren van onze belangen is dat ok. zodra ze daarbuiten kleuren gaan we ze onderwerpen militair. met destructieve gevolgen vaak voor het land of de regio want daarop komt een tegenreactie.
HowardRoarkdinsdag 1 april 2025 @ 12:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:10 schreef Basp1 het volgende:

[..]
Tja dat dit de feiten zijn daar kan ik weinig aan doen dat jij daar erg boos over wordt. :D

De taliban onstaan vanuit de muhjahedin gefinancierd door de Amerikanen in het rode gevaar in Afghanistan te bestrijden.

Nadat de Amerikaanse financiering weg viel heeft bondgenoot Saudi Arabi dit overgenomen.

Daarna kwam 11 september 15 van de 19 vliegtuigkapers kwamen uit Saudi Arabi en daar blijven we lekker vriendjes mee.

Het Saudi Arabi wat daarna nog lange tijd het salafisme flink bleef verspreiden en pas sinds 2015 wat minder.
Nee, het is niet de schuld van de VS. Islamitisch terrorisme (vaak antiwesters en antisemitisch van aard) is een product van de culturen daar. Uiteindelijk ligt het allemaal aan de mensen die zulke groeperingen oprichting en mensen die zich er bij aan willen sluiten. En dat heeft helemaal niets te maken met financiering vanuit het Westen.

Wat je nu eigenlijk probeert is de schuld van Islamitisch terrorisme bij het Westen te leggen, wat het beeld creert dat als het Westen maar anders was, dan zouden zij anders zijn. Bijzonder staaltje moslimfundamentalistische apologetiek.
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 11:21 schreef recidivist het volgende:

[..]
er is een verschil tussen barbarisme en primitiviteit en terrorisme.

wij vinden hen barbaars, zelf zien ze dat anders. maar dat wij hen barbaars vinden maakt hen niet gelijk terroristisch. vrijwel al het midden oosters gegronde terrorisme tegen het westen of amerika heeft gewoon te maken met het feit dat pax americana dat over hen regeert en eigenlijk de hele wereld militair is opgelegd en belangrijk in stand wordt houden. concrete voorbeelden? regime change in irak, gevolg: mega veel arabische jihadisten trekken naar irak, gevolg: een grote jihadi orgie bij elkaar --> al qaida in irak en isis erna. eerst religieuze strijders militair bewapenen tegen sovjet unie in afghanistan, gevolg: daarna neemt een deel de boel over. een democratisch gekozen iraanse premier wordt afgezet; einde democratie. en dan hebben we het nog nuiet eens over israel zeg maar en ontwrichting en destructieve gevolgen daarvan tot dag van vandaag voor regio. zie de bezettingen die ze uitbreiden in syrie nu recent of afentoe bommetjes droppen of alles zuidelijk van damascus eisen dat demilitarized zone wordt of blijft en niemand van pax americana verteld ze dat dat niet kan. gevolg: gaat weerstand tegen komen.
[..]
wat je benoemt is hun probleem. zolang zij zich aan pax americana's rules based order houden is dat geen enkel probleem voor ons. zie saudie arabie en zelfs taliban nu in afghanistan. al maken ze tovenaars af door onthoofdingen op pleinen. zolang ze binnen de lijntjes kleuren van onze belangen is dat ok. zodra ze daarbuiten kleuren gaan we ze onderwerpen militair. met destructieve gevolgen vaak voor het land of de regio want daarop komt een tegenreactie.
Dit is simpelweg cultureel relativisme. Het is geen kwestie van slechts een verschil in visie, het is objectief aantoonbaar dat die culturen achterlijk en barbaars zijn. En in zulke culturen zal men dan ook snel naar terrorisme grijpen.

En dat is trouwens ook al eeuwen zo. Want hoe denk je dat de Islam zich naar al deze gebieden heeft weten te verspreiden? Via moslimlegers, veroveringen van gebieden en het onderdrukken dan wel afslachten van alles dat niet mee wilde werken. Die legers bestonden uit wat wij nu zouden zien als jihadisten of een groepering als IS. Of had je ook nog theorien over hoe dit eigenlijk ook de schuld van het Westen was?
Ali_boodinsdag 1 april 2025 @ 12:28
Schrok me echt dood na het zien van zoveel nieuwe berichten....
Cuendillardinsdag 1 april 2025 @ 12:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 10:02 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Dat valt te betwijfelen als je naar de hoeveelheid munitie en monetaire steun die Isral ontvangt kijkt.
Nee, hoor. Ook Arabische landen weten nog wel dat Isral drie keer enorm hard kont heeft geschopt vr die steun er kwam. Als die ooit weg zou vallen, dan zijn ze nog steeds kansloos. Het zou echter meer burgerdoden opleveren omdat precisiewapens niet meer beschikbaar zullen zijn.

[ Bericht 5% gewijzigd door Cuendillar op 01-04-2025 12:48:43 ]
Aetherdinsdag 1 april 2025 @ 12:36
Iranian lawmaker calls for atomic bomb, citing North Korea security model
https://www.iranintl.com/en/202504016405
Basp1dinsdag 1 april 2025 @ 13:11
In de zwart wereld van Howard kan er maar 1 schuldig zijn en niet meerdere factoren altijd fijn voor de extreem conservatieve soundbites maar natuurlijk totaal gespeend van enig historisch perspectief.. :+

Dat hij ook alleen op de vs in gaat en Saudi Arabi wat ik ook gewoon benoem niet eens als 1 van de oorzaken van de toename van terreur organisaties benoemd zegt genoeg over het te pushen narratief.
Ali_boodinsdag 1 april 2025 @ 18:45
Wacht nog op bevestiging van andere bronnen. Neem het vooralsnog met een korrel zout

Channel 14 Israel: A large-scale attack on Iran will begin soon, and it will be "a strike unprecedented since World War II."

twitter
Aetherdinsdag 1 april 2025 @ 18:48
US sanctions entities in Iran, China, UAE, for assisting Tehran with weapons procurement
https://www.timesofisrael(...)weapons-procurement/
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 18:49
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 april 2025 18:45 schreef Ali_boo het volgende:
Wacht nog op bevestiging van andere bronnen. Neem het vooralsnog met een korrel zout

Channel 14 Israel: A large-scale attack on Iran will begin soon, and it will be "a strike unprecedented since World War II."

[ x ]
Ze zijn iig flink aan het opbouwen. Dat zal wel weer gierend uit de hand lopen ja. Na Hamas en Hezbollah zijn nu de moellahs aan de beurt.
Aetherdinsdag 1 april 2025 @ 18:50
Russia warns strikes on Iranian nuclear sites would have ‘catastrophic” consequences’ for region
https://www.timesofisrael(...)equences-for-region/
Aetherdinsdag 1 april 2025 @ 18:54
quote:
Under pressure in Gaza, Hamas looking to attack Jews, Israelis abroad, warns NSC
https://www.timesofisrael(...)is-abroad-warns-nsc/

Hamas is expected to ramp up its efforts to attack Jewish and Israeli targets abroad, the National Security Council says in a new threat assessment and travel warning issued ahead of the Passover holiday.

“The group’s deteriorating situation in Gaza and the resumption of fighting are expected to further increase its attempts to conduct attacks,” says the NSC.

In December 2023, Hamas cells in Denmark, Germany and the Netherlands were arrested on suspicion of plotting to attack Jewish targets in Europe. The following April, Bulgarian police uncovered a stash of weapons linked to four suspected Hamas members arrested in Germany and the Netherlands.

The NSC points to Iran as the main backer of global terrorism targeting Jews and Israelis.

In October, the Swedish intelligence agency Sapo said that Iran may have been involved in recent explosions and gunfire around Israeli embassies in Sweden and Denmark.

In May of last year, Sapo said that Iran was recruiting members of Swedish criminal gangs to commit “acts of violence” against Israeli and other interests in Sweden — a claim Iran denied.

“Additionally, Iranian terror operatives have continued attempts to lure Israeli citizens — both domestically and abroad — through deceptive business offers or impersonation, aiming to harm or abduct them,” says the NSC.

ISIS and global jihadist organizations are increasing their operations in Europe, says the NSC, raising the risk of lone wolf attacks.
Ali_boodinsdag 1 april 2025 @ 19:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 18:49 schreef Perrin het volgende:

[..]
Ze zijn iig flink aan het opbouwen. Dat zal wel weer gierend uit de hand lopen ja. Na Hamas en Hezbollah zijn nu de moellahs aan de beurt.
Het begint weer op te bloeien idd. Leuk feitje, april 2024 was het moment dat Iran besloot Isral aan te vallen. Zou het dan deze maand echt gaan gebeuren?
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 20:13
Sinds vorig jaar hebben ze al lekker veel GBU-57A/B Massive Ordnance Penetrator geproduceerd.
twitter
RotatoRdinsdag 1 april 2025 @ 20:58
Nu is wel het beste moment om het Iraanse regime te onthoofden nu ze verzwakt zijn en nog geen atoombom hebben.
Perrindinsdag 1 april 2025 @ 21:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 20:58 schreef RotatoR het volgende:
Nu is wel het beste moment om het Iraanse regime te onthoofden nu ze verzwakt zijn en nog geen atoombom hebben.
Al hun proxies die Isral hadden kunnen lastigvallen reeds platgewalst. Iran is rijp voor de slacht.

[ Bericht 0% gewijzigd door Perrin op 01-04-2025 21:18:11 ]
heywoodudinsdag 1 april 2025 @ 21:08
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 april 2025 18:45 schreef Ali_boo het volgende:
Wacht nog op bevestiging van andere bronnen. Neem het vooralsnog met een korrel zout

Channel 14 Israel: A large-scale attack on Iran will begin soon, and it will be "a strike unprecedented since World War II."

[ x ]
De komende vijf maanden is het weer imminent.
Aetherwoensdag 2 april 2025 @ 02:56
Republican lawmakers push for harsher stance on Iran
https://www.iranintl.com/en/202504015368
Richestoragswoensdag 2 april 2025 @ 09:00
quote:
9s.gif Op dinsdag 1 april 2025 21:03 schreef Perrin het volgende:

[..]
Al hun proxies die Isral hadden kunnen lastigvallen reeds platgewalst. Iran is rijp voor de slacht.
In Iran is inmiddels naar schatting nog maar 1/3 van de mensen religieus. Op zich zou het hier wel kunnen gebeuren dat er een normaal regime komt zodra het regime dusdanig verzwakt wordt dat het volk het kan overnemen.
xpompompomxwoensdag 2 april 2025 @ 09:06
Eindelijk weer eens lekker oorlog in het M.O. *O*
Perrinwoensdag 2 april 2025 @ 09:34
Zo imminent zie je ze zelden.

twitter
recidivistwoensdag 2 april 2025 @ 09:53
quote:
1s.gif Op woensdag 2 april 2025 09:00 schreef Richestorags het volgende:
In Iran is inmiddels naar schatting nog maar 1/3 van de mensen religieus. Op zich zou het hier wel kunnen gebeuren dat er een normaal regime komt zodra het regime dusdanig verzwakt wordt dat het volk het kan overnemen.
quote:
" If you take out Saddam, I guarantee you that it will have enormous positive reverberations on the region. ... the first victory in Afghanistan makes the second victory in Iraq that much easier... and therefore I think that the choice of Iraq is a good choice." - Netanyahu 2002
Richestoragswoensdag 2 april 2025 @ 10:32
quote:
10s.gif Op woensdag 2 april 2025 09:53 schreef recidivist het volgende:

[..]
[..]

Tsja. Niet te vergelijken.

Het Iraanse volk heeft meerdere malen zelf de Ayatollah's omver geprobeerd te werpen.

Daarnaast had Irak een grote Soenni / Shia scheiding die Iran niet echt kent. Saddam hield deze ook bewust ook in stand voor zijn doeleinden. Deze scheiding was een ideale voedingsbodem voor het ontstaan van IS. Iran is nu meer Shia minderheid / athestische of agnostische meerderheid.

Wel heeft Iran de Taliban aan haar grenzen, Balochistan en natuurlijk de grote Azeri minderheid.

Ik zei ook niet dat het dusdanig verzwakken van het regime per s gaat werken. Maar dat regime is sowieso niet houdbaar meer en als Ali doodgaat komt er ook hommeles.
HowardRoarkwoensdag 2 april 2025 @ 10:36
quote:
10s.gif Op woensdag 2 april 2025 09:53 schreef recidivist het volgende:

[..]
[..]

Appels en peren. Iran is niet te vergelijken met Irak.
StateOfMindwoensdag 2 april 2025 @ 10:49
quote:
17s.gif Op woensdag 2 april 2025 09:06 schreef xpompompomx het volgende:
Eindelijk weer eens lekker oorlog in het M.O. *O*
Operation Desert Storm Breeze *O*
StateOfMindwoensdag 2 april 2025 @ 10:53
Tot zover dus het geneuzel van de fans van 🍊🤡 over 'de enige president die nog nooit een oorlog is gestart einzeinz'.
StateOfMindwoensdag 2 april 2025 @ 10:54
Make Wars Great Again *O*
Cuendillarwoensdag 2 april 2025 @ 11:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 april 2025 18:49 schreef Perrin het volgende:

[..]
Ze zijn iig flink aan het opbouwen. Dat zal wel weer gierend uit de hand lopen ja. Na Hamas en Hezbollah zijn nu de moellahs aan de beurt.
Het zou wel in de lijn der verwachting liggen. Hamas en Hezballless zijn als machtsfactor uitgeschakeld, nu hun meester nog.
RotatoRwoensdag 2 april 2025 @ 11:55
quote:
11s.gif Op woensdag 2 april 2025 10:54 schreef StateOfMind het volgende:
Make Wars Great Again *O*
Kan het frame van Trump de vredesduif ook weer de deur uit.
Doler12woensdag 2 april 2025 @ 12:45
Het zal wel meevallen. De Trumpanese moet natuurlijk weer even brullen vanuit zijn apenrots
recidivistwoensdag 2 april 2025 @ 12:48
quote:
0s.gif Op woensdag 2 april 2025 10:32 schreef Richestorags het volgende:
Tsja. Niet te vergelijken.
Dat argument geldt altijd en overal. Irak is ook niet met Syrie te vergelijken. Syrie niet met Libie. Libie niet met Tunesie. Egypte niet met Syrie. Demografisch, qua moderne historie en veel meer.

quote:
Het Iraanse volk heeft meerdere malen zelf de Ayatollah's omver geprobeerd te werpen.
En het is ze nooit gelukt. Nog niet eens dichtbij gekomen. Het regime is goed bewapend om demonstraties neer te slaan met een club van waarschijnlijke hardcore loyalisten in de gelederen en de demonstranten waren of zijn nooit bewapend. Hoe ze dat regime dan omver moeten gooien is mij een raadsel. Tenzij je ze wil bewapenen, dat het een insurgency wordt. zoals syrie zeg maar. wat al geprobeerd is mbt iran en sommige etnische groepen in de grensregios die strijdgroepen hebben die voor onafhankelijkheid vechten en steun kregen van CIA bijv.
Hele hoge mate van wishful thinking om te denken dat men nu het regime flink platgooid de mensen dan wel snel in opstand komen en hen verdrijven, met pistachenootjes in de hand ofzo? maar wellicht heb ik het mis en ziet netanyahu zoals bij irak in 2002 veel beter. wordt in iran de ayatollah verdreven en het een democratie.

quote:
Daarnaast had Irak een grote Soenni / Shia scheiding die Iran niet echt kent. Saddam hield deze ook bewust ook in stand voor zijn doeleinden. Deze scheiding was een ideale voedingsbodem voor het ontstaan van IS. Iran is nu meer Shia minderheid / athestische of agnostische meerderheid.

Wel heeft Iran de Taliban aan haar grenzen, Balochistan en natuurlijk de grote Azeri minderheid.
huidige iran kan je ook lappendeken aan etniciteiten en religieuze minderheden noemen. denk aan koerden, balochis, arabieren in zuiden, azeris etc.

quote:
Ik zei ook niet dat het dusdanig verzwakken van het regime per s gaat werken. Maar dat regime is sowieso niet houdbaar meer en als Ali doodgaat komt er ook hommeles.
hier hebben wij weinig zicht op. hoor je wel op tv al sinds bush sr zijn tijd. conclusie is dat er zo nu en dan flinke demonstraties zijn maar die hebben nooit op een serieuze manier de macht van het regime kunnen uitdagen. dus dat er echt een machtsovername dreigt of steden/gebieden uit handen vallen van het regime, zoals in syrie wel al vroeg gebeurde voordat isis enzo er binnen kwam. daar is in iran nooit sprake van geweest.

maar goed ik begrijp dat er hier veel voorstanders zijn voor bommen op iran hier en daar, ervanuitgaande dat er daarna een betere situatie ontstaat. :D we leren er niets van blijkbaar, want is er ergens in het midden oosten weleens na militair ingrijpen een verbeterde situatie ontstaan? en als dat zo is, in hoeveel gevallen was dat niet zo? dan kunnen we er een waarschijnlijkheid op plakken in hoeverre dat dit keer wel/niet opgaat.
Richestoragswoensdag 2 april 2025 @ 14:18
quote:
0s.gif Op woensdag 2 april 2025 12:48 schreef recidivist het volgende:

[..]
Dat argument geldt altijd en overal. Irak is ook niet met Syrie te vergelijken. Syrie niet met Libie. Libie niet met Tunesie. Egypte niet met Syrie. Demografisch, qua moderne historie en veel meer.
Dat zijn allemaal Arabische en Soennietische landen. Iran is echt anders als milennia oude beschaving. De mensen zijn veel meer op het Westen gericht, zeker met de enorm succesvolle diaspora en veel meer seculier qua instelling.

quote:
En het is ze nooit gelukt. Nog niet eens dichtbij gekomen. Het regime is goed bewapend om demonstraties neer te slaan met een club van waarschijnlijke hardcore loyalisten in de gelederen en de demonstranten waren of zijn nooit bewapend. Hoe ze dat regime dan omver moeten gooien is mij een raadsel.
Roemeni vergeten? Hardcore loyalisten stoppen hardcore loyalisten te zijn als ze zien dat er geen toekomst is. In het geval van Roemeni de gevreesde Securitate. Het regime totaal kreupel maken + een volksopstand, dan heb je wel zo'n situatie. Dat is wl universeel.

quote:
Tenzij je ze wil bewapenen, dat het een insurgency wordt. zoals syrie zeg maar. wat al geprobeerd is mbt iran en sommige etnische groepen in de grensregios die strijdgroepen hebben die voor onafhankelijkheid vechten en steun kregen van CIA bijv.
Was in Roemeni ook niet nodig.

quote:
Hele hoge mate van wishful thinking om te denken dat men nu het regime flink platgooid de mensen dan wel snel in opstand komen en hen verdrijven, met pistachenootjes in de hand ofzo? maar wellicht heb ik het mis en ziet netanyahu zoals bij irak in 2002 veel beter. wordt in iran de ayatollah verdreven en het een democratie.
Dat willen de meeste mensen daar ja.

quote:
huidige iran kan je ook lappendeken aan etniciteiten en religieuze minderheden noemen. denk aan koerden, balochis, arabieren in zuiden, azeris etc.
Je denkt, je herhaalt gewoon even wat ik schreef? Toch is dat niet te vergelijken met bijvoorbeeld Irak wat a)een kunstmatig land is en b) waar de dictatuur voorkwam dat de groepen elkaar letterlijk de kop insloegen. In Iran is er veel minder van dit soort spanning.

quote:
hier hebben wij weinig zicht op. hoor je wel op tv al sinds bush sr zijn tijd. conclusie is dat er zo nu en dan flinke demonstraties zijn maar die hebben nooit op een serieuze manier de macht van het regime kunnen uitdagen. dus dat er echt een machtsovername dreigt of steden/gebieden uit handen vallen van het regime, zoals in syrie wel al vroeg gebeurde voordat isis enzo er binnen kwam. daar is in iran nooit sprake van geweest.
Als je denkt dat dit regime houdbaar is heb je het mis.

quote:
maar goed ik begrijp dat er hier veel voorstanders zijn voor bommen op iran hier en daar, ervanuitgaande dat er daarna een betere situatie ontstaat. :D we leren er niets van blijkbaar, want is er ergens in het midden oosten weleens na militair ingrijpen een verbeterde situatie ontstaan? en als dat zo is, in hoeveel gevallen was dat niet zo? dan kunnen we er een waarschijnlijkheid op plakken in hoeverre dat dit keer wel/niet opgaat.
Ik heb nooit gepleit voor dat het moet gebeuren, ik zeg alleen dat de condities anders zijn in Iran.
Frutselwoensdag 2 april 2025 @ 14:45
As expected... de Russische goedkeuring van een Amerikaanse aanval op Iran wordt "geruild" voor een Amerikaanse goedkeuring van Russische overname van grote delen van de Oekrane.
Ali_boowoensdag 2 april 2025 @ 17:40
twitter
Haagswoensdag 2 april 2025 @ 17:44
Durf er bijna geld op in te zetten dat bij een Amerikaanse aanval op Iran tegelijkertijd China begint te ouwehoeren in Taiwan.
Ali_boowoensdag 2 april 2025 @ 17:59
bla bla bla IMMINENT c_/

twitter
Perrinwoensdag 2 april 2025 @ 18:02
quote:
10s.gif Op woensdag 2 april 2025 17:59 schreef Ali_boo het volgende:
bla bla bla IMMINENT c_/

[ x ]
Dat is een eind roeien.
Discombobulatewoensdag 2 april 2025 @ 18:08
Ik verwacht een hoop spektakel, maar weinig effect. Een berg ga je niet opblazen namelijk. Ook niet die bunker busters.
Perrinwoensdag 2 april 2025 @ 20:46
Buigen of barsten voor de moellahs.
twitter
Perrinwoensdag 2 april 2025 @ 21:18
Zo imminent al?
twitter
Aetherwoensdag 2 april 2025 @ 21:23
France says Iran military clash 'almost inevitable' without deal
https://www.iranintl.com/en/liveblog/202504023478
Cuendillarwoensdag 2 april 2025 @ 21:44
quote:
0s.gif Op woensdag 2 april 2025 18:02 schreef Perrin het volgende:

[..]
Dat is een eind roeien.
Als je gaat zwemmen is het net zo ver >:O
StateOfMinddonderdag 3 april 2025 @ 10:50
quote:
0s.gif Op woensdag 2 april 2025 17:44 schreef Haags het volgende:
Durf er bijna geld op in te zetten dat bij een Amerikaanse aanval op Iran tegelijkertijd China begint te ouwehoeren in Taiwan.
Dat ja.
Ze zijn er momenteel weer meteen enorme oefening bezig.
En we weten allemaal hoe die Ruzzische oefening in 2022 is afgelopen.
StateOfMinddonderdag 3 april 2025 @ 10:51
Stiekem hoop ik wel dat ls het gebeuren de VS flink klop krijgt, en dat de bondgenoten ze dan de vinger geven.
PzKpfwdonderdag 3 april 2025 @ 12:42
Volgens mij heb ik iets gemist 😅
Perrinmaandag 7 april 2025 @ 08:17
Prachtig moment om Iran aan te vallen met dat bloedbad op de beurzen.
twitter
Ali_boomaandag 7 april 2025 @ 08:50
twitter
Perrinmaandag 7 april 2025 @ 08:51
De luchtbrug is druk aan het luchtbruggen.
twitter
Perrinmaandag 7 april 2025 @ 17:32
Dat is een hoop staal.
twitter
Perrinmaandag 7 april 2025 @ 18:16
Zouden ze de Houthi's meteen meenemen?
twitter
HowardRoarkmaandag 7 april 2025 @ 18:29
quote:
9s.gif Op maandag 7 april 2025 18:16 schreef Perrin het volgende:
Zouden ze de Houthi's meteen meenemen?
[ x ]
Die foto ook, natuurlijk ook weer de kinderen mobiliseren. Wat een primitieve barbaren zijn dit toch.
Perrinmaandag 7 april 2025 @ 18:41
quote:
14s.gif Op maandag 7 april 2025 18:29 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Die foto ook, natuurlijk ook weer de kinderen mobiliseren. Wat een primitieve barbaren zijn dit toch.
Als je ze beter leert kennen, zijn het hele lieve mensen.
Hugo862maandag 7 april 2025 @ 18:52
quote:
9s.gif Op maandag 7 april 2025 18:16 schreef Perrin het volgende:
Zouden ze de Houthi's meteen meenemen?
[ x ]
Goh, wie had dat nou gedacht? Ik zag dit echt niet aankomen, dat de luchtaanvallen in Jemen geen succes zouden zijn. Tenslotte was het 20 jaar lang bombarderen van een stelletje geitenhoeders in afghanistan wel een enorm succesverhaal.
xpompompomxmaandag 7 april 2025 @ 18:55
quote:
0s.gif Op maandag 7 april 2025 18:52 schreef Hugo862 het volgende:

[..]
Goh, wie had dat nou gedacht? Ik zag dit echt niet aankomen, dat de luchtaanvallen in Jemen geen succes zouden zijn. Tenslotte was het 20 jaar lang bombarderen van een stelletje geitenhoeders in afghanistan wel een enorm succesverhaal.
Eerder werkte bombarderen in landen als Laos en Cambodja ook al zo fantastisch ja. :Y
HowardRoarkmaandag 7 april 2025 @ 18:58
quote:
9s.gif Op maandag 7 april 2025 18:55 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Eerder werkte bombarderen in landen als Laos en Cambodja ook al zo fantastisch ja. :Y
Dit heb je eerder ook al aangegeven. Misschien is het dan ook goed met een alternatief te komen. Wat is wl de oplossing?
Hathormaandag 7 april 2025 @ 18:59
quote:
14s.gif Op maandag 7 april 2025 18:58 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dit heb je eerder ook al aangegeven. Misschien is het dan ook goed met een alternatief te komen. Wat is wl de oplossing?
Neutronenbom.
StateOfMindmaandag 7 april 2025 @ 19:04
quote:
9s.gif Op maandag 7 april 2025 18:16 schreef Perrin het volgende:
Zouden ze de Houthi's meteen meenemen?
[ x ]
Boots on the ground *O*

Dat is in Afghanistan ook zo een succesverhaal gebleken _O_
20 Jaar en 2 biljoen dollar, en uiteindelijk bleef de vijand achter met een shitload aan hightech US wapens *O*
StateOfMindmaandag 7 april 2025 @ 19:04
Grote blij tűt tűt *O*
Aethermaandag 7 april 2025 @ 19:35
🤔
quote:
Prime Minister Benjamin Netanyahu arrives at the White House for his meeting with US President Donald Trump.

They are expected to give statements to the press shortly from the Oval Office.

https://www.timesofisrael(...)house-to-meet-trump/
heywoodumaandag 7 april 2025 @ 19:40
quote:
7s.gif Op maandag 7 april 2025 19:35 schreef Aether het volgende:
🤔
[..]

Netanyahu heeft z'n DeGiro-app en Coinbase eens geopend en wil graag een hartig woordje met Trump spreken?
Aethermaandag 7 april 2025 @ 21:46
quote:
Trump says US is holding direct talks with Iran on nuclear program
https://www.timesofisrael(...)-on-nuclear-program/

US President Donald Trump reveals that the US is holding direct talks with Iran on its nuclear program.

Speaking to reporters after meeting with Prime Minister Benjamin Netanyahu, Trump says the talks have started and will continue on Saturday.

“We’re having direct talks with Iran, and they’ve started. It’ll go on Saturday. We have a very big meeting, and we’ll see what can happen. And I think everybody agrees that doing a deal would be preferable,” Trump tells reporters.

Trump says he hopes to reach a deal because the alternative is not something he wants to be involved in.
Hathormaandag 7 april 2025 @ 22:06
quote:
1s.gif Op maandag 7 april 2025 19:04 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Boots on the ground *O*

Dat is in Afghanistan ook zo een succesverhaal gebleken _O_
20 Jaar en 2 biljoen dollar, en uiteindelijk bleef de vijand achter met een shitload aan hightech US wapens *O*
Dat is in zoverre een succesverhaal gebleken dat die haatbaarden zich jarenlang hebben lopen te verstoppen in grotten.
Ali_boomaandag 7 april 2025 @ 22:16
vol