Ja, dat je het durft te hebben over 'linkse belastingverhogingen' na 30 jaar rechts beleid geeft wel aan dat Yeşilgöz de schaamte voorbij is.quote:
Het is ook behoorlijk trumpistisch. Lijkt me niet de juiste afslag om te nemen.quote:Op zaterdag 14 september 2024 16:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat je het durft te hebben over 'linkse belastingverhogingen' na 30 jaar rechts beleid geeft wel aan dat Yeşilgöz de schaamte voorbij is.
Als ik de VVD was zou ik haar echt zo snel mogelijk dumpen.quote:Op zaterdag 14 september 2024 16:54 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het is ook behoorlijk trumpistisch. Lijkt me niet de juiste afslag om te nemen.
Die zit gewoon op de bagagedrager van Wilders. In de vijver waarin die vist happen ze nogal graag op dit soort retoriek.quote:Op zaterdag 14 september 2024 16:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat je het durft te hebben over 'linkse belastingverhogingen' na 30 jaar rechts beleid geeft wel aan dat Yeşilgöz de schaamte voorbij is.
Tja, zo cynisch zou ik niet willen zijn en ik wil ook gewoon niet denken dat steeds meer partijen zo cynisch willen zijn. Dat de waarheid ze niks interesseert, als het maar stemmen op levert. Aantal stemmen als hoogste goed, ipv bezig zijn met wat het beste is voor het land.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:07 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En de schaamte voorbij of niet, electoraal werkt het erg goed.
inderdaad lachwekkend ditquote:
Degelijk bestuur en vertrouwen in de politiek was hun ding toch? Het zou lachwekkend zijn als het niet zo droevig was.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:24 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
inderdaad lachwekkend dit
pvv asiel
bbb boeren
vvd ondernemers
nsc.......?????????????????????????? waar staan die voor in dit kabinet...eigenlijk helemaal nergens voor
Yesilgöz zit daar voor haar eigen eer en glorie. Ik heb haar nooit echt kunnen betrappen op eigen politieke idealen.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, zo cynisch zou ik niet willen zijn en ik wil ook gewoon niet denken dat steeds meer partijen zo cynisch willen zijn. Dat de waarheid ze niks interesseert, als het maar stemmen op levert. Aantal stemmen als hoogste goed, ipv bezig zijn met wat het beste is voor het land.
Ja, van Yeşilgöz weet ik het, daarom zeg ik dat de VVD haar zo snel mogelijk moet dumpen. Want echt niet elke VVD'er zit zo in elkaar.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:28 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Yesilgöz zit daar voor haar eigen eer en glorie. Ik heb haar nooit echt kunnen betrappen op eigen politieke idealen.
Helaas zijn er in de afgelopen jaren wel een hoop wat idealistischer VVD'ers afgehaakt. Ze zijn misschien nog wel lid, maar nauwelijks nog actief op het landelijke toneel. Echte liberalen moet je bij de VVD in elk geval met een vergrootglas zoeken.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:30 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, van Yeşilgöz weet ik het, daarom zeg ik dat de VVD haar zo snel mogelijk moet dumpen. Want echt niet elke VVD'er zit zo in elkaar.
Yesilgoz had hier een reactie op gegeven, op het commentaar. Geen idee of het klopt of niet maar iemand kan vast Twitter erbij toveren.quote:
Denk je? Ik denk dat de mensen die dat soort retoriek willen gewoon voor het origineel gaan hoor. Wilders is daar bovendien veel beter in.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:07 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die zit gewoon op de bagagedrager van Wilders. In de vijver waarin die vist happen ze nogal graag op dit soort retoriek.
En de schaamte voorbij of niet, electoraal werkt het erg goed.
Daarbij komt de minister van justitie van Rutte IV, staatssecretaris Klimaat van Rutte III, nogal hypocriet over als ze de vorige kabinetten af kraakt. Ze was er zelf bij...quote:Op zaterdag 14 september 2024 21:03 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Denk je? Ik denk dat de mensen die dat soort retoriek willen gewoon voor het origineel gaan hoor. Wilders is daar bovendien veel beter in.
Simpel volk is snel tevredenquote:Op zaterdag 14 september 2024 21:48 schreef jcdragon het volgende:
Dit verbaast me niet.
PVV-kiezer erg enthousiast over regeerprogramma, NSC'ers moeten het nog maar zien: www.rtl.nl/nieuws/politie(...)ders-marjolein-faber
De teleurstelling zal groot zijn.quote:Op zaterdag 14 september 2024 21:48 schreef jcdragon het volgende:
Dit verbaast me niet.
PVV-kiezer erg enthousiast over regeerprogramma, NSC'ers moeten het nog maar zien: www.rtl.nl/nieuws/politie(...)ders-marjolein-faber
Dat valt nog maar te bezien. Zelfs als het niet lukt om de asielinstroom terug te dringen, zullen de PVV-kiezers het gevoel hebben dat er wel maximaal voor gestreden is.quote:Op zaterdag 14 september 2024 23:15 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
De teleurstelling zal groot zijn.
Om over alle BBB-stemmende agrariërs nog maar te zwijgen. NSC heeft politieke zelfmoord gepleegd door dit kabinet.quote:Op zaterdag 14 september 2024 23:15 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
De teleurstelling zal groot zijn.
Voor de introductie van een constitutioneel Hof want daar lopen de mensen warm voor.quote:Op zaterdag 14 september 2024 17:24 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
nsc.......?????????????????????????? waar staan die voor in dit kabinet...eigenlijk helemaal nergens voor
Dit denk ik ook. Ik kan me voorstellen dat veel boeren denken: “OK, BBB heeft ons teleurgesteld, maar al die andere partijen staan sowieso al niet aan onze kant.” Of het CDA moet weer met een voor hun aansprekend verhaal komen.quote:Op zaterdag 14 september 2024 23:22 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Dat valt nog maar te bezien. Zelfs als het niet lukt om de asielinstroom terug te dringen, zullen de PVV-kiezers het gevoel hebben dat er wel maximaal voor gestreden is.
Zoals de boeren het stikstofbeleid wellicht ook eerder zullen accepteren van een BBB-minister. Het is overduidelijk dat ze aan hun kant staat, dus als het dan niet lukt zal het wel niet anders kunnen.
Maar alle boeren samen is net 1 zetel, dat is juist het verhaal. Er stemmen veel mensen die niet geloven in het stikstofverhaal en doen alsof er geen probleem is op BBB, als BBB nu toch het probleem gaat erkennen is er voor die mensen weinig reden meer om op BBB te stemmen.quote:Op zondag 15 september 2024 09:19 schreef JaxStrumleyII het volgende:
[..]
Dit denk ik ook. Ik kan me voorstellen dat veel boeren denken: “OK, BBB heeft ons teleurgesteld, maar al die andere partijen staan sowieso al niet aan onze kant.” Of het CDA moet weer met een voor hun aansprekend verhaal komen.
Dezelfde reden waarom de VVD groot blijft: er is geen zinvol alternatief op rechts.
Omtzigt lult ook maar gewoon een beetje uit zijn nek zoals het hem uitkomt, zoals alle populisten.quote:
en gaat dan op vakantiequote:Op zondag 15 september 2024 10:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Omtzigt lult ook maar gewoon een beetje uit zijn nek zoals het hem uitkomt, zoals alle populisten.
En dan jankend met gierende banden weer naar Enschede als hij kritiek krijgt, laffe herderquote:Op zondag 15 september 2024 10:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Omtzigt lult ook maar gewoon een beetje uit zijn nek zoals het hem uitkomt, zoals alle populisten.
Idd. Kunnen we missen als kiespijn dat soort 'politici'.quote:Op zondag 15 september 2024 10:26 schreef Szura het volgende:
[..]
En dan jankend met gierende banden weer naar Enschede als hij kritiek krijgt, laffe herder
Tja, die kikker is al lang en breed gekookt… Alle opties om met fatsoen uit de samenwerking met extreemrechts te stappen zijn wel voorbij.quote:Op zondag 15 september 2024 10:27 schreef Janneke141 het volgende:
Als NSC akkoord gaat met die noodwet-optie van Faber dan kunnen ze net zo goed direct naar de Kamer van Koophandel om zichzelf op te heffen.
Mwa… ik geloof niet dat alleen boeren, stikstofontkenners en FvD-complotdenkers op BBB gestemd hebben. Het zullen voornamelijk mensen zijn die (al dan niet tegen beter weten in) zoeken naar een nieuw geluid in de politiek.quote:Op zondag 15 september 2024 09:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar alle boeren samen is net 1 zetel, dat is juist het verhaal. Er stemmen veel mensen die niet geloven in het stikstofverhaal en doen alsof er geen probleem is op BBB, als BBB nu toch het probleem gaat erkennen is er voor die mensen weinig reden meer om op BBB te stemmen.
Vergeet niet dat een behoorlijk percentage BBB stemmers bij de provinciale staten, 4 jaar daar voor op FvD stemden. Ze zitten behoorlijk in de complot/wantrouwen overheid hoek.
quote:Op zondag 15 september 2024 10:27 schreef Janneke141 het volgende:
Als NSC akkoord gaat met die noodwet-optie van Faber dan kunnen ze net zo goed direct naar de Kamer van Koophandel om zichzelf op te heffen.
Ze zijn toch al lang akkoord?quote:Op zondag 15 september 2024 11:04 schreef -XOR- het volgende:
Sowieso is het overdragen van machtsinstrumenten van de Tweede Kamer aan de regering diametraal tegengesteld aan het beloofde dualisme. Als de NSC-fractie hiermee instemt hoeven we ze nooit meer serieus te nemen.
Tja, van dat dualisme was al niets meer over toen uitgerekend Omtzigt zijn bewindslieden opzichtig op de vingers ging kijken bij de recente overlegrondes.quote:Op zondag 15 september 2024 11:04 schreef -XOR- het volgende:
Sowieso is het overdragen van machtsinstrumenten van de Tweede Kamer aan de regering diametraal tegengesteld aan het beloofde dualisme. Als de NSC-fractie hiermee instemt hoeven we ze nooit meer serieus te nemen.
Dat vind ik van elke partij die hiermee instemtquote:Op zondag 15 september 2024 11:04 schreef -XOR- het volgende:
Sowieso is het overdragen van machtsinstrumenten van de Tweede Kamer aan de regering diametraal tegengesteld aan het beloofde dualisme. Als de NSC-fractie hiermee instemt hoeven we ze nooit meer serieus te nemen.
Er is nog geen wetsvoorstel in stemming gebracht ddus NSC kan nog bij zinnen komen.quote:Op zondag 15 september 2024 11:07 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
[..]
Ze zijn toch al lang akkoord?
Voor het inroepen vd "asielcrisis"? Dat gaat niet per wetsvoorstel he?quote:Op zondag 15 september 2024 11:11 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Er is nog geen wetsvoorstel in stemming gebracht ddus NSC kan nog bij zinnen komen.
quote:Op zondag 15 september 2024 11:13 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Voor het inroepen vd "asielcrisis"? Dat gaat niet per wetsvoorstel he?
Dan zouden de EK en de TK ook niet buiten spel worden gezet![]()
quote:In het hoofdlijnenakkoord van het kabinet staat dat er "direct" een tijdelijke Asielcrisiswet komt met maatregelen "om de acute asielinstroom en -opvangcrisis te bestrijden". Faber zegt dat haar ministerie druk bezig is om die wet voor te bereiden, maar dat ze wettelijk gezien nog geen crisis heeft uitgeroepen.
Volgens haar komt het wetsvoorstel rond Prinsjesdag, of misschien net erna, "maar wel snel". Premier Schoof zei daarna dat het niet gaat lukken om de wet nog voor Prinsjesdag af te hebben. "Daar hebben we echt even wat meer tijd voor nodig."bron
De grap van wat Faber nu doet is dus dat dat niet hoeft. Schoof kan dit op zijn eentje, en de opstelling van de NSC-ministers in de ministerraad kennen we in principe niet. Maar op zeer korte termijn gaat er wel degelijk een kamerdebat over komen (dat moet namelijk, maar men zal het ook willen) en dan zal NSC kleur moeten bekennen.quote:Op zondag 15 september 2024 11:11 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Er is nog geen wetsvoorstel in stemming gebracht ddus NSC kan nog bij zinnen komen.
Ah, ik lees het nu inderdaad. Dat is nog een gradatie kwalijker. Wel is die crisistermijn dan van tijdelijke aard en moet er vervolgens alsnog door de Tweede Kamer mee worden ingestemd:quote:Op zondag 15 september 2024 11:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De grap van wat Faber nu doet is dus dat dat niet hoeft. Schoof kan dit op zijn eentje, en de opstelling van de NSC-ministers in de ministerraad kennen we in principe niet. Maar op zeer korte termijn gaat er wel degelijk een kamerdebat over komen (dat moet namelijk, maar men zal het ook willen) en dan zal NSC kleur moeten bekennen.
quote:Alhoewel Faber geen toestemming hoeft te vragen om de vreemdelingenwetgeving op te schorten, kan ze maar tijdelijk ongecontroleerd opereren. ,,Op het moment dat de regering de crisis uitroept en stelt dat 'buitengewone omstandigheden' dat noodzakelijk maken, moet ook een wetsvoorstel worden ingediend bij de Tweede Kamer", vertelt Lisanne Groen, universitair hoofddocent aan de Vrije Universiteit in Amsterdam.
Als de Kamer instemt met deze wet, zet zij zichzelf buitenspel: de regering kan dan doorgaan met het nemen van maatregelen die afwijken van de Vreemdelingenwet en het parlement is daar niet meer bij betrokken.bron
Ja maar anders dan bij de asielinstroom is van 24 miljard naar 5 miljard in compensatie wel een vrij groot en meetbaar verschil. Het CDA had dus veel meer voor ze geregeld dan de BBB doet, ja je hebt visserij in een ministerienaam en rode diesel, maar is dat 19 miljard waard?quote:Op zondag 15 september 2024 09:19 schreef JaxStrumleyII het volgende:
[..]
Dit denk ik ook. Ik kan me voorstellen dat veel boeren denken: “OK, BBB heeft ons teleurgesteld, maar al die andere partijen staan sowieso al niet aan onze kant.” Of het CDA moet weer met een voor hun aansprekend verhaal komen.
Dezelfde reden waarom de VVD groot blijft: er is geen zinvol alternatief op rechts.
Als woordvoerder/mediastrateeg van de VVD zou je toch de telefoon willen afpakken, kan ik me zo voorstellen...quote:
VVD stemde daar inderdaad tegen. De PVV dan weer voor. Toch ook een beetje vreemd dat je jezelf snoevend op de borst gaat slaan dat je het zover hebt weten te kregen dat de bankenbelasting omlaag gaat. Als de 'tweeps' iets wel fijn en belangrijk vinden, dan is het wel dat de arme banken wat minder belasting mogen te betalen, zeg!quote:
Waarom, is toch altijd prima scoren. Waarschijnlijk komt dit soort taal juist van de strategen. Gewoon de schuld bij links leggen is toch heel succesvol gebleken. Volgens mij is dit precies waarom mensen op regeringspartijen stemmen. Omdát ze geen verantwoording nemen maar wel anderen de maat meten. Dat is toch de hele strategie want ze doen zogenaamd hun uiterste best en dat het niet lukt ligt allemaal aan Brussel en links.quote:Op zondag 15 september 2024 13:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als woordvoerder/mediastrateeg van de VVD zou je toch de telefoon willen afpakken, kan ik me zo voorstellen...
Banken zijn zeker dat MKB waar de VVD het altijd over heeft.quote:Op zondag 15 september 2024 14:25 schreef JAM het volgende:
[..]
VVD stemde daar inderdaad tegen. De PVV dan weer voor. Toch ook een beetje vreemd dat je jezelf snoevend op de borst gaat slaan dat je het zover hebt weten te kregen dat de bankenbelasting omlaag gaat. Als de 'tweeps' iets wel fijn en belangrijk vinden, dan is het wel dat de arme banken wat minder belasting mogen te betalen, zeg!.
https://www.tweedekamer.n(...)16632&did=2023D40436
Uit de motie zelf:quote:Op zondag 15 september 2024 14:38 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Banken zijn zeker dat MKB waar de VVD het altijd over heeft.
Dat zou gefinancierd worden door een verhoging van de bankenbelasting en de inkoopfaciliteit in de dividendbelasting, wat dus alleen inhoud dat de inkoop van eigen aandelen even zwaar belast wordt als het uitkeren van divident. Nee, Yesilgöz noemt het dus 'links afbraakbeleid' wanneer de bankbelasting omhooggaat en groot aandeelhouders een trucje minder hebben om belastingen te mijden, om daarmee te zorgen dat werkende Nederlanders van het sociale minimum tot en met de middeninkomens loon naar werken kunnen krijgen. Wilders zelf is mede-ondertekenaar. Hoe wil ze dat nu aan die grote PVV-club (en de rest van de kamer) gaan verkopen?quote:Ten grondslag aan de motie lag een tweetal constateringen. Ten eerste constateerde de Kamer dat de Commissie Sociaal Minimum heeft geconcludeerd dat gezinnen op het sociaal minimum structureel te kort komen, en heeft geadviseerd het sociaal minimum te verhogen. Ten tweede constateerde de Kamer dat ook middeninkomens het zwaar hebben en werken te weinig loont.
De verhoging van het minimumloon draagt bij aan de bestrijding van beide problemen. Deze verhoging leidt er immers toe dat gezinnen op het sociaal minimum beter kunnen rondkomen. Tegelijkertijd zorgt de verhoging van het minimumloon ervoor dat werken meer loont. Via de doorwerking in het loongebouw boven het minimumloon profiteren ook middeninkomens van deze verhoging. De intensiveringen in de kinderopvangtoeslag draagt ertoe bij dat werken meer gaat lonen. Ook zorgt de verhoging van de maximale uurprijs ervoor dat deze beter aansluit bij de
prijs die ouders moeten betalen voor kinderopvang.
Ze heeft het toch al verkocht. Boeit PVV wat of mensen rond het sociale minimum geen loon naar werken krijgen. Ze krijgen toch al een asielcrisis. Dat VVD trickle down economics aanhangt weten we toch al lang. Wat goed is voor de economie dus grote bedrijven komt vanzelf wel aan bij de mensen die niet rond kunnen komen ofzo.quote:Op zondag 15 september 2024 14:50 schreef JAM het volgende:
[..]
Uit de motie zelf:
[..]
Dat zou gefinancierd worden door een verhoging van de bankenbelasting en de inkoopfaciliteit in de dividendbelasting, wat dus alleen inhoud dat de inkoop van eigen aandelen even zwaar belast wordt als het uitkeren van divident. Nee, Yesilgöz noemt het dus 'links afbraakbeleid' wanneer de bankbelasting omhooggaat en groot aandeelhouders een trucje minder hebben om belastingen te mijden, om daarmee te zorgen dat werkende Nederlanders van het sociale minimum tot en met de middeninkomens loon naar werken kunnen krijgen. Wilders zelf is mede-ondertekenaar. Hoe wil ze dat nu aan die grote PVV-club (en de rest van de kamer) gaan verkopen?
Tenzij dit bij de strategie hoort.quote:Op zondag 15 september 2024 13:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als woordvoerder/mediastrateeg van de VVD zou je toch de telefoon willen afpakken, kan ik me zo voorstellen...
Nog even uit die motie zelf:quote:Op zondag 15 september 2024 15:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tenzij dit bij de strategie hoort.
Er is meer dan genoeg reden om kritiek te hebben op (bepaalde punten van) links economisch beleid, maar het wegnemen van een wonderlijke uitzondering zodat beursfondsen geen belasting hoeven te betalen als ze hun eigen aandelen inkopen - uiteindelijk gewoon een van de vele legale manieren die Nederland kent om belasting te ontwijken - wegnemen, kan ik maar heel moeilijk 'links afbraakbeleid' noemen. De strategie hier is dus om maar gewoon te roepen dat de 'belasting omlaag gaat' en dan maar hopen dat Jan met de Pet daar dan de gedachte aan verbindt dat hij daar op de een of andere manier ook voordeel uit zal halen, o.i.d.? Dat doet Jan met de Pet echter niet, in tegendeel. Die gaat daar zelfs op achteruit, omdat het geld dat hiermee vrij zou komen juist bedoeld was voor loonstijgingen en de kinderopvangtoeslag.quote:Over de inkoop van aandelen, anders dan ter tijdelijke belegging, wordt in beginsel dividendbelasting geheven. De Wet op de dividendbelasting 1965 (Wet DB 1965) kent enkele uitzonderingen op dit uitgangspunt. Een van die uitzonderingen betreft de zogenoemde inkoopfaciliteit voor beursfondsen (artikel 4c Wet DB 1965). Bij beursfondsen kan momenteel onder voorwaarden en tot bepaalde limieten de heffing van dividendbelasting achterwege blijven indien zij eigen aandelen inkopen. Dit amendement regelt dat de inkoopfaciliteit voor beursfondsen en de daaraan gerelateerde bepaling komt te vervallen.
Dat is toch eigenlijk overduidelijk gewoon de strategie, handen voor de ogen en populistisch brullen. Zag je ook als die vice-premiers zon interview doen. Volgens mij zien deze 'leiders' politiek meer als sales. Het gaat echt niet zozeer om wat ze doen maar vooral om hoe ze het aan de man brengen. Dan hebben ze het over vertrouwen terugwinnen, nou ik geloof niet dat er een regering is geweest waar ik minder vertrouwen in heb. Niet eens zozeer in dat ze rechtse dingen willen waar ik het mee oneens ben nog meer de manier waarop. Een beetje het parlement omzeilen, weinig uitgewerkte plannen, geen verantwoordelijkheid willen dragen, de algehele hypocrisie. Lijkt me ook zeker dat een PVV het weinig boeit als zon bankenbelasting eraf gaat waar ze eerst voor waren, die weten ook wel dat kiezers nooit kijken naar hoe ze stemmen. Die schermen al vanaf de oprichting met linkse praatjes over minima om die dan meteen in de verkoop te zetten zodra de verkiezingen geweest zijn.quote:Op zondag 15 september 2024 15:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tenzij dit bij de strategie hoort.
Dat was alleen voor het stemmen trekken tijdens de verkiezingscampagne.quote:Op zondag 15 september 2024 17:00 schreef Abrikozentaart het volgende:
Vraag mij eigen af hoe vaak het woord bestaanszekerheid zal worden uitgesproken door de 4 coalitiepartijen as woensdag. Of zijn ze dat thema vergeten....
Volgens mij gaat iedereen erop vooruit en de lagere middeninkomens en de uitkeringsgerechtigden het meest volgens de plannen.quote:Op zondag 15 september 2024 17:00 schreef Abrikozentaart het volgende:
Vraag mij eigen af hoe vaak het woord bestaanszekerheid zal worden uitgesproken door de 4 coalitiepartijen as woensdag. Of zijn ze dat thema vergeten....
Was dit niet praktisch gelijk aan het basispad, oftewel aan het gewraakte beleid van Rutte 4?quote:Op zondag 15 september 2024 18:31 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Volgens mij gaat iedereen erop vooruit en de lagere middeninkomens en de uitkeringsgerechtigden het meest volgens de plannen.
Lijkt me dus dat ze dat thema niet vergeten zijn, in tegendeel
Misschien was Rutte 4 dan helemaal niet zo slecht als we allemaal graag denkenquote:Op zondag 15 september 2024 18:48 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Was dit niet praktisch gelijk aan het basispad, oftewel aan het gewraakte beleid van Rutte 4?
Zeker tegen armoede hebben Rutte III en Rutte IV gewoon veel gedaan.quote:Op zondag 15 september 2024 19:03 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Misschien was Rutte 4 dan helemaal niet zo slecht als we allemaal graag denken
Daar is dit topic natuurlijk voor, bezigheidstherapie door de onderbuik te legen.quote:Op zondag 15 september 2024 19:19 schreef timmmmm het volgende:
Maar we kunnen ook best allemaal heel boos doen. Hurdur Wilders perodixehond oid
Zeg het maar
Volgens mij is het op elk gebied stilstand dus achteruigang. Lijkt er zeker op dat ze het thema vergeten zijn, hoeveel gaan ze het minimumloon verhogen?quote:Op zondag 15 september 2024 18:31 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Volgens mij gaat iedereen erop vooruit en de lagere middeninkomens en de uitkeringsgerechtigden het meest volgens de plannen.
Lijkt me dus dat ze dat thema niet vergeten zijn, in tegendeel
Er was al een extra verhoging van het minimumloon dit jaar.quote:Op zondag 15 september 2024 19:22 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Volgens mij is het op elk gebied stilstand dus achteruigang. Lijkt er zeker op dat ze het thema vergeten zijn, hoeveel gaan ze het minimumloon verhogen?
Er was ook gigantisch veel inflatie. Je kunt ook gewoon antwoorden niets. Bepaald niet leefbaar dus.quote:Op zondag 15 september 2024 19:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Er was al een extra verhoging van het minimumloon dit jaar.
Nee, die is weggestemd: https://www.rijksoverheid(...)ettelijk-minimumloonquote:Op zondag 15 september 2024 19:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Er was al een extra verhoging van het minimumloon dit jaar.
Ah had ik gemist, dank je. Was ook niet echt nodig, het minimumloon is mee gestegen met de inflatie. De schade van die hoge inflatiegolf is min of meer weer ingehaald, er dreigt nu eerder een overcompensatie. Ook omdat de arbeidsmarkt zo krap is.quote:Op zondag 15 september 2024 19:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, die is weggestemd: https://www.rijksoverheid(...)ettelijk-minimumloon
Dus als je ergens een andere kijk op hent dan jij ben je een onderbuikertje? Wat een treurig bestaanquote:Op zondag 15 september 2024 19:28 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Er was ook gigantisch veel inflatie. Je kunt ook gewoon antwoorden niets. Bepaald niet leefbaar dus.
Bestaanszekerheid verbeteren is gewoon een lege belofte gebleken. Maar ach genoeg mensen zijn daar tevreden mee blijkbaar.
Blijft grappig hoe de onderbuikertjes dit kabinet proberen te verdedigen.
D66 en PVV, vier handen op een buik.quote:Op zondag 15 september 2024 20:40 schreef timmmmm het volgende:
Als je post dat VVD, PVV, D66, CDA, BBB en Omtzigt het eigenlijk zo slecht niet gedaan hebben ben je een onderbuikertje. Met andere woorden, je hebt alleen recht van spreken als je PvdA-Groenlinks of SP stemt.
Waarvan akte
Volgens vele internationale rangschikkingen is Nederland nog 1 van de rijkste landen ter wereld, is het welzijn gemiddeld nergens zo hoog, is het 1 van de meest innoverende landen en behoren de inwoners tot de gelukkigste op aarde. Zoek die lijstjes maar op.quote:Op maandag 16 september 2024 03:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
VVD vindt zelf niet eens dat ze het goed gedaan hebben. Op deze pagina noemt Yesilguz het beleid dat ze hebben gevoerd destructief. Dat vrijwel alles van Rutte door deze coalitie in de prullenbak is gemikt geeft ook wel aan dat ze er niet erg tevreden over zijn. Mij lijkt dan dat als je consequent wil zijn je of moet concluderen dat Rutte's kabinetten er een puinhoop van hebben gemaakt of dat er nu een zooitje van wordt gemaakt.
Wat ik zie is dat de goede dingen van vorige kabinetten worden ongedaan gemaakt daarvoor in de plaats krijgen we beleid wat volledig van wensdenken aan elkaar hangt. Was het bij Rutte's kabinetten soms ergerlijk dat er weinig verantwoordelijkheid werd genomen. Doen ze wat dat betreft nu de overtreffende trap, zie een Omtzigt die eerst zegt die crisis politiek is onzin. Het eerste wat de regering die hij mogelijk maakt doet is dat.
Is dit echt enkel weg gelegd voor de irrationele linkse medemens?quote:Op maandag 16 september 2024 04:47 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Volgens vele internationale rangschikkingen is Nederland nog 1 van de rijkste landen ter wereld, is het welzijn gemiddeld nergens zo hoog, is het 1 van de meest innoverende landen en behoren de inwoners tot de gelukkigste op aarde. Zoek die lijstjes maar op.
Kortom, Nederland is een bloeiend en gaaf land en zeker geen compleet in puin geschoten hoop ellende zoals de irrationeel-linkse medemens ons doen wil laten geloven.
Je hebt gelijk, het geldt ook voor boos radicaal-rechts.quote:Op maandag 16 september 2024 04:55 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Is dit echt enkel weg gelegd voor de irrationele linkse medemens?
Het zal wel weer 3 miljard gaan kosten om 500 miljoen compensatie te gaan betalen.quote:Op maandag 16 september 2024 07:39 schreef trein2000 het volgende:
https://www.tubantia.nl/b(...)roen-licht~a204ea09/
Laat dat afbouwen van UHT maar zitten, die kunnen zo doorstappen naar de UWV-affaire. Al 18 jaar weten ze er van. Man man man.
En dat mensen dan ook nog vooral boos zijn dat er zulke hoge bedragen compensatie betaald worden.quote:Op maandag 16 september 2024 07:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het zal wel weer 3 miljard gaan kosten om 500 miljoen compensatie te gaan betalen.
Vooral: de simpele gevallen met weinig schade zullen al snel een hele hoge compensatie krijgen, meer dan ze recht op hebben of nodig hebben. De moeilijke verhalen die daadwerkelijk in de problemen zijn gekomen moeten hopen dat ze in 2035 de schade ook vergoedt hebben. Tenminste, zo gaat het bij de toeslagen.quote:Op maandag 16 september 2024 10:55 schreef Leandra het volgende:
[..]
En dat mensen dan ook nog vooral boos zijn dat er zulke hoge bedragen compensatie betaald worden.
Ik vind het vooral schandalig dat de kosten voor de terugbetaling drie keer zo hoog zijn dan het terug te betalen bedrag zelf.quote:Op maandag 16 september 2024 11:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Vooral: de simpele gevallen met weinig schade zullen al snel een hele hoge compensatie krijgen, meer dan ze recht op hebben of nodig hebben. De moeilijke verhalen die daadwerkelijk in de problemen zijn gekomen moeten hopen dat ze in 2035 de schade ook vergoedt hebben. Tenminste, zo gaat het bij de toeslagen.
Boosheid over beide, zowel de overcompensatie van simpele gevallen als het niet op tijd compenseren van de moeilijke gevallen, lijkt me trouwens terecht.
Omdat je vantevoren niet weet wat er betaald moet worden. Je kan zo 100 uur kwijt zijn als ambtenaar met alles narekenen en dan blijkt dat iemand 10 euro per maand te weinig heeft ontvangen.quote:Op maandag 16 september 2024 11:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik vind het vooral schandalig dat de kosten voor de terugbetaling drie keer zo hoog zijn dan het terug te betalen bedrag zelf.
Hier ga ik voor mijn moeder ook eens claimen. Telefonisch consult om te horen dat ze niet genoeg afgekeurd was want met 2 polsen die niet te gebruiken zijn door de reuma kon ze als 63 jarige nog wel iets met haar ogen doen.quote:Op maandag 16 september 2024 07:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het zal wel weer 3 miljard gaan kosten om 500 miljoen compensatie te gaan betalen.
wanneer aviseert de raad van state? en heeft Geert al woedend getwitterd?quote:Op maandag 16 september 2024 15:34 schreef trein2000 het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)-adviseert~bfd739df/
Verkiezingen nog voor Pasen?
En nu maar eens zien of NSC voet bij stuk gaat houden.quote:Regeringspartij NSC zal niet instemmen met juridische noodgrepen om de asielstroom in te dammen als de belangrijkste adviseur van het kabinet, de Raad van State, een negatief oordeel velt over die constructie.
Had gehoopt dat de VVD dit ook zou doen. Prima dat je een strenger beleid wilt, maar dan gewoon netjes en normaal vormgeven.quote:Op maandag 16 september 2024 15:34 schreef trein2000 het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)-adviseert~bfd739df/
Verkiezingen nog voor Pasen?
Gokje: Dat doen ze niet.quote:Op maandag 16 september 2024 15:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En nu maar eens zien of NSC voet bij stuk gaat houden.
Ben er ook bang voor. Het hele formatieproces stond nou niet direct bol van de principes van het NSC.quote:
En daar zijn mensen natuurlijk het meest verontwaardigd over, er zou maar eens iemand "meer dan ze recht op hebben" krijgen. Dat is natuurlijk het ergste wat iemand kan gebeuren die benadeeld is door de staat dat ze meer terug krijgen dan de benadeling want daar kunnen wij rechtschapen mensen niet tegen. Dat het op het grote geheel allemaal achter de comma gebeurt is niet van belangquote:Op maandag 16 september 2024 11:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Vooral: de simpele gevallen met weinig schade zullen al snel een hele hoge compensatie krijgen, meer dan ze recht op hebben of nodig hebben. De moeilijke verhalen die daadwerkelijk in de problemen zijn gekomen moeten hopen dat ze in 2035 de schade ook vergoedt hebben. Tenminste, zo gaat het bij de toeslagen.
Boosheid over beide, zowel de overcompensatie van simpele gevallen als het niet op tijd compenseren van de moeilijke gevallen, lijkt me trouwens terecht.
Ik vermoed dat het probleem nog groter is dan geschetst. Ik heb begrepen dat er niet alleen fouten zijn gemaakt in de dagloonindexatie maar ook in de berekening van het dagloon zelf. Dan kan het niet anders dan dat er ook verkeerde arbeidsongeschiktheidspercentages zijn berekend. Dat heeft weer tot gevolg dat een uitkeringsaanvraag onterecht kan worden afgewezen of toegekend (0-35 % arbeidsongeschiktheid), of dat men in een verkeerde categorie valt (35-80 %, 80-100 % arbeidsongeschiktheid). In potentie zijn er dan mensen die tonnen teveel (onterechte toekenning) of tonnen te weinig (onterechte afwijzing) hebben gekregen.quote:Op maandag 16 september 2024 07:39 schreef trein2000 het volgende:
https://www.tubantia.nl/b(...)roen-licht~a204ea09/
Laat dat afbouwen van UHT maar zitten, die kunnen zo doorstappen naar de UWV-affaire. 18 jaar gaande. Al jaren weten ze er van. Man man man.
Dat lijkt mij eerder iets voor een bezwaar- en/of beroepsprocedure. Deze kwestie draait om de berekening van het dagloon. Ik meen dat een telefonisch consult niet toegestaan is en dat het consult ook uitgevoerd moet worden door een verzekeringsarts. Dat zouden bezwaargronden kunnen zijn als de bezwaartermijn van 6 weken nog niet is verstreken.quote:Op maandag 16 september 2024 12:28 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Hier ga ik voor mijn moeder ook eens claimen. Telefonisch consult om te horen dat ze niet genoeg afgekeurd was want met 2 polsen die niet te gebruiken zijn door de reuma kon ze als 63 jarige nog wel iets met haar ogen doen.
Nee joh, dan gooien ze er gewoon wat gelul over 'verantwoordelijkheid nemen voor het besturen van het land' tegenaan.quote:Op maandag 16 september 2024 15:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En nu maar eens zien of NSC voet bij stuk gaat houden.
Natuurlijk niet, ze staan nu al op een zetel of 13 verlies. Tegen die tijd waarschijnlijk nog meer. Dat ze dan nog meer politieke zelfmoord plegen lijkt me sterk. Ik denk dat we moeten hopen dat de VVD het op een gegeven moment het wel welletjes vindt mochten ze ooit nog wat stijgen in de peilingen.quote:
Inderdaad, dit gaat in principe niet om mensen die onterecht afgewezen zijn, behalve idd in de categorie die jij noemde (te weinig arbeidsongeschikt voor een uitkering verklaard op basis van berekening met verkeerde loon).quote:Op maandag 16 september 2024 16:15 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dat lijkt mij eerder iets voor een bezwaar- en/of beroepsprocedure. Deze kwestie draait om de berekening van het dagloon. Ik meen dat een telefonisch consult niet toegestaan is en dat het consult ook uitgevoerd moet worden door een verzekeringsarts. Dat zouden bezwaargronden kunnen zijn als de bezwaartermijn van 6 weken nog niet is verstreken.
Ik heb niet het idee dat NSC het aantal zetels erg interesseert. Sterker: volgens mij hebben ze liever 7 dan 27 zetels. Ik denk ook wel dat NSC op dit dossier voet bij stuk houdt als het echt een keihard negatief advies is van de RvS.quote:Op maandag 16 september 2024 16:17 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, ze staan nu al op een zetel of 13 verlies. Tegen die tijd waarschijnlijk nog meer. Dat ze dan nog meer politieke zelfmoord plegen lijkt me sterk. Ik denk dat we moeten hopen dat de VVD het op een gegeven moment het wel welletjes vindt mochten ze ooit nog wat stijgen in de peilingen.
Om dit even in breder perspectief te trekken.quote:Op maandag 16 september 2024 07:41 schreef Janneke141 het volgende:
Het zal wel weer 3 miljard gaan kosten om 500 miljoen compensatie te gaan betalen.
Rancune en jaloezie zijn nooit ver weg.quote:Op maandag 16 september 2024 15:46 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
En daar zijn mensen natuurlijk het meest verontwaardigd over, er zou maar eens iemand "meer dan ze recht op hebben" krijgen. Dat is natuurlijk het ergste wat iemand kan gebeuren die benadeeld is door de staat dat ze meer terug krijgen dan de benadeling want daar kunnen wij rechtschapen mensen niet tegen. Dat het op het grote geheel allemaal achter de comma gebeurt is niet van belang
Stel je toch eens voor dat een benadeelde een meevaller moet verduren![]()
Omtzigts vergezichten zullen echter totaal niet meer in beeld komen als zijn partij zover terugvalt.quote:Op maandag 16 september 2024 16:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb niet het idee dat NSC het aantal zetels erg interesseert. Sterker: volgens mij hebben ze liever 7 dan 27 zetels. Ik denk ook wel dat NSC op dit dossier voet bij stuk houdt als het echt een keihard negatief advies is van de RvS.
Ja, of iets heel formalistisch zoals 'het advies van de Raad van State is niet volwaardig negatief maar voor meerdere interpretaties vatbaar' of dergelijke politieke quatsch.quote:Op maandag 16 september 2024 17:22 schreef Frozen-assassin het volgende:
Tsja, politiek van afgelopen jaren kennende heeft NSC straks een ander excuus om toch wel akkoord te gaan met uitroepen van asielcrisis.
Ook niet als hij hierin meegaat.quote:Op maandag 16 september 2024 17:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Omtzigts vergezichten zullen echter totaal niet meer in beeld komen als zijn partij zover terugvalt.
Geen Wilders als premier is anders stevig principieel.quote:Op maandag 16 september 2024 15:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ben er ook bang voor. Het hele formatieproces stond nou niet direct bol van de principes van het NSC.
Omtzigt is de partij. 20 zetels is allemaal door Omtzigt op het werk na van de mensen om hem heenquote:Op maandag 16 september 2024 17:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Omtzigts vergezichten zullen echter totaal niet meer in beeld komen als zijn partij zover terugvalt.
Nou ja Omtzigt is natuurlijk wel buiten beeld de aankomende tijd.quote:Op maandag 16 september 2024 17:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, of iets heel formalistisch zoals 'het advies van de Raad van State is niet volwaardig negatief maar voor meerdere interpretaties vatbaar' of dergelijke politieke quatsch.
Ik ben benieuwd hoe de "wappies" die op de PVV hebben gestemd hierover denken.quote:Op maandag 16 september 2024 17:52 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Ook niet als hij hierin meegaat.
Wat heb je aan een constitutioneel hof als de noodtoestand gewoon misbruikt kan wordenzonder echte aanleiding? Die precedentwerking stopt niet bij asiel he, als dit eenmaal los is zijn er nog wel een paar.
Waarom dan immers geen stikstofcrisis om meer te kunnen uitrijden? Of bij een andere regering een klimaatcrisis on strakke maatregelen te nemen? Of een huizencrisis om alle procedures en bezwaren terzijde te schuiven?
Dan krijg je een forse machtsverschuiving richting de uitvoerende macht en gaan belangrijke zaken in de loop der tijd steeds meer per decreet.
Dit moet je niet willen, crisiswetten zijn er voor crisis. Bij corona is er na de eerste maanden al teveel opgerekt en die beer moet terug zijn hol in.
Omtzigts vergezicht was een stel pittbulls verzamelen die vanuit de Kamer een kabinet controleren, roepende om tijdlijnen en meer informatie. In zijn gedachten zat hij volgens mij nooit in een coalitie.quote:Op maandag 16 september 2024 17:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Omtzigts vergezichten zullen echter totaal niet meer in beeld komen als zijn partij zover terugvalt.
In het akkoord stond ook dat de rechtstatelijke haalbaarheid van alle plannen het uitgangspunt was, dat is altijd de escaperoute geweest.quote:Op maandag 16 september 2024 17:56 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Nou ja Omtzigt is natuurlijk wel buiten beeld de aankomende tijd.
Nu zou het wel bij de NSC passen om op basis van dergelijke rechterlijke uitspraken iets wel/niet te doen.
Maar gezien dit wel is uit onderhandeld bij aanvang van het kabinet zet je jezelf ook wel als onbetrouwbaar weg als je bij het eerste de beste (en meest belangrijke speerpunt) item van je coalitie genoot niet meedoet.
Ik denk dat je daar een punt hebt. En zeker dat tweede is natuurlijk uiterst problematisch ook gezien de deplorabele staat van de uitvoering(ssystemen) bij de BD. Die kunnen dat er echt niet bij hebben.quote:Op maandag 16 september 2024 15:58 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ik vermoed dat het probleem nog groter is dan geschetst. Ik heb begrepen dat er niet alleen fouten zijn gemaakt in de dagloonindexatie maar ook in de berekening van het dagloon zelf. Dan kan het niet anders dan dat er ook verkeerde arbeidsongeschiktheidspercentages zijn berekend. Dat heeft weer tot gevolg dat een uitkeringsaanvraag onterecht kan worden afgewezen of toegekend (0-35 % arbeidsongeschiktheid), of dat men in een verkeerde categorie valt (35-80 %, 80-100 % arbeidsongeschiktheid). In potentie zijn er dan mensen die tonnen teveel (onterechte toekenning) of tonnen te weinig (onterechte afwijzing) hebben gekregen.
Daar komt bij dat bij alle correcties die doorgevoerd moeten worden ook gevolgen hebben voor de al dan niet ontvangen toeslagen en de inkomstenbelasting. Dit gaat dus ook uitvloeien naar de Dienst Toeslagen en de Belastingdienst. Omdat hierbij verschillende overheidsinstanties dus moeten gaan samenwerken (anders dus dan bij de Toeslagenaffaire, dat ging maar om één overheidsinstantie) zou het mij niets verbazen als dit echt een puinhoop gaat worden.
Ik dacht meer aan zijn ideeen om het kiesstelsel te hervormen en dergelijke.quote:Op maandag 16 september 2024 18:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omtzigts vergezicht was een stel pittbulls verzamelen die vanuit de Kamer een kabinet controleren, roepende om tijdlijnen en meer informatie. In zijn gedachten zat hij volgens mij nooit in een coalitie.
Niet elke partij wil een coalitiepartij zijn.
Dat wilde hij met initiatiefwetten uit de Kamer doen, denk ik. Die onderwerpen horen ook niet echt in een coalitie-akkoord. Over staatsinrichting moet iedere partij en ieder lid zijn eigen afweging kunnen maken.quote:Op maandag 16 september 2024 18:05 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik dacht meer aan zijn ideeen om het kiesstelsel te hervormen en dergelijke.
Dat laatste kun je wel voorkomen door een ruimere generiekere regeling te verzinnen. Zoveel jaar is bedrag x. Als dat hoog genoeg is, kan de uitvoering snel zijn en heb je relatief weinig kosten. Nadeel: dan compenseer je waarschijnlijk veel te veel.quote:Op maandag 16 september 2024 18:05 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik denk dat je daar een punt hebt. En zeker dat tweede is natuurlijk uiterst problematisch ook gezien de deplorabele staat van de uitvoering(ssystemen) bij de BD. Die kunnen dat er echt niet bij hebben.
Ze zit toch in de appgroep met ze?quote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
Lekker bezig, die Geert.
Paniek? Hij klinkt als de grote dreigende bully die hij is.quote:Op maandag 16 september 2024 18:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze zit toch in de appgroep met ze?
Maar zo klinkt Wilders al best in paniek...
Ik vraag me af of de bekende tactiek 'we gaan het heel vaak roepen en dan geloven ze het vanzelf', die het bij zijn eigen achterban vrij goed doet, gaat werken bij het NSC. Laten we in elk geval hopen van niet.quote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
Lekker bezig, die Geert.
Waarom dan? Ze zijn al tot hier meegegaan in rare constructies en omzeiling van het Parlement met het uitroepen van de crisis waar Omtzigt zogenaamd mordicus op tegen was. Waarom zou een uitspraak van de RVS die zoals Janneke al zegt door politici multi-interpretabel zal zijn dan opeens wel de druppel zijn.quote:Op maandag 16 september 2024 16:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb niet het idee dat NSC het aantal zetels erg interesseert. Sterker: volgens mij hebben ze liever 7 dan 27 zetels. Ik denk ook wel dat NSC op dit dossier voet bij stuk houdt als het echt een keihard negatief advies is van de RvS.
Volgens mij werkte het niet allleen heel goed bij zijn eigen achterban maar ook bij die van de BBB, VVD en NSC.quote:Op maandag 16 september 2024 18:17 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik vraag me af of de bekende tactiek 'we gaan het heel vaak roepen en dan geloven ze het vanzelf', die het bij zijn eigen achterban vrij goed doet, gaat werken bij het NSC. Laten we in elk geval hopen van niet.
Mischien zonder Omtzigt wel.quote:Op maandag 16 september 2024 18:20 schreef Koffieplanter het volgende:
Ik heb er nochtans weinig tot geen vertrouwen in dat NSC zo principieel is om de RvS te volgen.
Like the world has never seen beforequote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef Bosbeetle het volgende:
Gigantisch! Echt enorm groter dan groots
Kabinet Twitter 1quote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
Lekker bezig, die Geert.
Capo Geert. Nicolien vindt binnenkort een paardenhoofd in bed.quote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
Lekker bezig, die Geert.
Hier het antwoord van een van de raadsleden:quote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
Lekker bezig, die Geert.
Één van de Staadsradenquote:Op maandag 16 september 2024 18:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Hier het antwoord van [b]een van de raadsleden[/v]:
[ x ]
Een van de StaatsStaaijen.quote:
Op de manier communiceren via Twitter is toch gewoon politiek onwaardig, lekker voorbeeld voor het volk onze Geert, oh nee Geert is ons volk denkt hijquote:Op maandag 16 september 2024 18:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Hier het antwoord van een van de raadsleden:
[ x ]
Yupquote:Op maandag 16 september 2024 18:21 schreef Szura het volgende:
[..]
Like the world has never seen before
Waar kennen we dit toch van
Of juist een reden om er uit te stappen, daarom die expliciete opmerking inmhet hoofdlijnenakkoord, meermaals herhaald door Omtzigt, dat de rechtsstaat essentieel is en ze geen verdragen gaan overtreden.quote:Op maandag 16 september 2024 18:19 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waarom dan? Ze zijn al tot hier meegegaan in rare constructies en omzeiling van het Parlement met het uitroepen van de crisis waar Omtzigt zogenaamd mordicus op tegen was. Waarom zou een uitspraak van de RVS die zoals Janneke al zegt door politici multi-interpretabel zal zijn dan opeens wel de druppel zijn.
Daarbij er is toch eigenlijk weinig discussie over wat die uitspraak gaat zijn? Elke krant die ik opensla zegt dat er geen crisis is omdat het nu minder erg is dan in 2022. Als ze dan willen opstappen wat let ze dan om nu de stekker eruit te trekken. Als ze nu gaan wachten op een uitspraak waarvan ze de uitslag al weten geeft dat toch meer aan dat ze redenen zoeken zich er weinig van aan te trekken dan dat ze het heel serieus nemen.
Het probleem met Omtzigt is dat hij zoveel zegt maar veel te vaak iets anders doet en dat valt zelfs zijn eigen partij op.quote:Op maandag 16 september 2024 18:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Of juist een reden om er uit te stappen, daarom die expliciete opmerking inmhet hoofdlijnenakkoord, meermaals herhaald door Omtzigt, dat de rechtsstaat essentieel is en ze geen verdragen gaan overtreden.
Raad van Staaij.quote:
En daar kan hij dan geen coalitie mee vormen, wat een droom...quote:Op maandag 16 september 2024 18:32 schreef Lichtloper het volgende:
Stel dat NSC tegen gaat stemmen en het kabinet valt op asielbeleid, dan gaat er een enorme PVV-zege komen in de verkiezingen die daar op volgen. Een electoraal droomscenario voor Geert.
In de T. staat ook al een ophitsstuk. Maar deze lui gaan er aan voorbij dat een “asielcrisiswet” staatsrechtelijk echt iets totaal anders is dan het activeren van het staatsnoodrecht.quote:Op maandag 16 september 2024 18:13 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
Lekker bezig, die Geert.
Dan duurt het nog wel even voor er weer verkiezingen zijn. En mensen leven tegenwoordig zo in de waan van de dag, dat het maar de vraag is welk onderwerp dan domineert.quote:Op maandag 16 september 2024 18:32 schreef Lichtloper het volgende:
Stel dat NSC tegen gaat stemmen en het kabinet valt op asielbeleid, dan gaat er een enorme PVV-zege komen in de verkiezingen die daar op volgen. Een electoraal droomscenario voor Geert.
Onder druk, als hij het gevoel heeft geen kant op te kunnen, geen andere uitweg ziet en snel moet beslissen. Dan paniekeert Omtzigt en weet hij niet meer wat hij doet of zegt.quote:Op maandag 16 september 2024 18:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het probleem met Omtzigt is dat hij zoveel zegt maar veel te vaak iets anders doet en dat valt zelfs zijn eigen partij op.
We zullen wel zien, ik heb er weinig geloof in.quote:Op maandag 16 september 2024 18:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Onder druk, als hij het gevoel heeft geen kant op te kunnen, geen andere uitweg ziet en snel moet beslissen. Dan paniekeert Omtzigt en weet hij niet meer wat hij doet of zegt.
Maar dit standpunt kunnen ze nu al in alle rust uitwerken.
Dat hangt helemaal van de uitslag af. Als de PVV groot genoeg wordt is een coalitie met VVD (en evt een splinterpartijtje) prima mogelijk.quote:Op maandag 16 september 2024 18:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
En daar kan hij dan geen coalitie mee vormen, wat een droom...
Lijkt me eerder het droomscenario van PvdA-GL.
Zal VVD wel zin in hebben inderdaad.quote:Op maandag 16 september 2024 18:48 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Dat hangt helemaal van de uitslag af. Als de PVV groot genoeg wordt is een coalitie met VVD (en evt een splinterpartijtje) prima mogelijk.
Die laten eerst NSC hun zegje doen.quote:Op maandag 16 september 2024 18:48 schreef capricia het volgende:
Als de Raad van State negatief adviseert, dan mag ik toch aannemen dat ook de VvD niet meer akkoord gaat...
quote:Op maandag 16 september 2024 18:47 schreef Hanca het volgende:
Scholen hebben trouwens massaal geld over om ongedekte bonussen uit te delen, toch?
https://www.ad.nl/politie(...)d-voor-uit~a73053f9/
Yesilgoz heeft net bereikt dat advocaatjes bij de bingo mogen, dat gaat ze niet opgeven.quote:Op maandag 16 september 2024 18:49 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Die laten eerst NSC hun zegje doen.
Denk niet dat asiel snel verdwijnt als grootste verkiezingsthema. En het is wel extreem aantrekkelijk om campagne te voeren op de boodschap dat er een groot probleem is, je de oplossingen al klaar had staan, maar die tegengehouden werd op juridische haarkloverij bij de elite die ons sowieso al in deze problemen heeft gebracht.quote:Op maandag 16 september 2024 18:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan duurt het nog wel even voor er weer verkiezingen zijn. En mensen leven tegenwoordig zo in de waan van de dag, dat het maar de vraag is welk onderwerp dan domineert.
Kan net zo goed de chaos bij het UWV zijn als daar echt bloed uit gaat lopen inclusief ellendige reportages etc.
Ik wil niet gaan vloeken maar....quote:Op maandag 16 september 2024 18:47 schreef Hanca het volgende:
Scholen hebben trouwens massaal geld over om ongedekte bonussen uit te delen, toch?
https://www.ad.nl/politie(...)d-voor-uit~a73053f9/
Als ze verdragen belangrijk zouden vinden zou NSC er toch ook op tegen zijn in Brussel te gaan bedelen (sorry op tafels slaan) om allerlei uitzonderingen voor afspraken die we gemaakt hebben. Waarvan ook vrij duidelijk is dat die uitzonderingen er niet gaan komen.quote:Op maandag 16 september 2024 18:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het probleem met Omtzigt is dat hij zoveel zegt maar veel te vaak iets anders doet en dat valt zelfs zijn eigen partij op.
#{^{#{%{%{quote:Op maandag 16 september 2024 18:47 schreef Hanca het volgende:
Scholen hebben trouwens massaal geld over om ongedekte bonussen uit te delen, toch?
https://www.ad.nl/politie(...)d-voor-uit~a73053f9/
Waarom niet?quote:Op maandag 16 september 2024 18:49 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Zal VVD wel zin in hebben inderdaad.
quote:Op maandag 16 september 2024 18:47 schreef Hanca het volgende:
Scholen hebben trouwens massaal geld over om ongedekte bonussen uit te delen, toch?
https://www.ad.nl/politie(...)d-voor-uit~a73053f9/
Godsammequote:En, zegt het ministerie van Onderwijs, snipperdagen zijn goedkoper dan een bonus. Wie die vrije dagen dan opvangt? Daar moet de school zelf een oplossing voor vinden, zegt een woordvoerder.
De VVD heeft zich de afgelopen jaren inderdaad wel bewezen als staatsrechtelijk geweten, jaquote:Op maandag 16 september 2024 18:48 schreef capricia het volgende:
Als de Raad van State negatief adviseert, dan mag ik toch aannemen dat ook de VvD niet meer akkoord gaat...
Ja dat dus, regel het gewoon op een normale manier.quote:Op maandag 16 september 2024 18:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Hier het antwoord van een van de raadsleden:
[ x ]
Kunnen ze nog wel zon uitspraak aangrijpen om het te laten klappen als dat opportuun is. Even de laatste overgebleven NSC kiezers wegkapen.quote:Op maandag 16 september 2024 19:04 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De VVD heeft zich de afgelopen jaren inderdaad wel bewezen als staatsrechtelijk geweten, ja
Het lastige is ook wel dat veel van het geld wat schoolbesturen ontvangen incidenteel geld is. Dat is niet ideaal om uit te geven aan structurele dingen als docenten…quote:Op maandag 16 september 2024 19:03 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
[..]
Godsamme
Nu hebben scholen trouwens wel meer geld over dan eigenlijk goed is, wat mij betreft, dus helemaal onwaar is het niet. Veel scholen (of schoolbesturen, liever gezegd) potten veel te veel geld op. Daarnaast hebben scholen ook last van onderuitputting: een lerarentekort zorgt voor grotere klassen en voor inzet van (goedkopere) niet-afgestudeerden of onderwijsassistenten. Maar om ze tot deze ongedekte cheques te bewegen is dan weer het andere uiterste.
Het alternatief is trouwens ook niet best, vanwege de lumpsumfinanciering. Het is daarbinnen nauwelijks te doen om dit soort geoormerkte betalingen te doen.
Nah, niet mee eens. De lumpsum is een behoorlijk zekere inkomstenstroom want buiten indexering verandert er niet zo veel aan, en de grootte van de leerlingenpopulatie is vrij ver van tevoren in te schatten. De NPO-gelden waren een hele grote incidentele geldstroom en kende zeker het door jou geschetste probleem, maar verder zijn die incidentele bedragen echt klein vergeleken bij de lumpsum. De conclusie dat scholen te veel geld oppotten is echt wel gerechtvaardigd.quote:Op maandag 16 september 2024 19:46 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het lastige is ook wel dat veel van het geld wat schoolbesturen ontvangen incidenteel geld is. Dat is niet ideaal om uit te geven aan structurele dingen als docenten…
Het hele onderwijssysteem is niet meer van deze tijd. Het is een relikwie uit vervlogen tijden.quote:Op maandag 16 september 2024 19:51 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nah, niet mee eens. De lumpsum is een behoorlijk zekere inkomstenstroom want buiten indexering verandert er niet zo veel aan, en de grootte van de leerlingenpopulatie is vrij ver van tevoren in te schatten. De NPO-gelden waren een hele grote incidentele geldstroom en kende zeker het door jou geschetste probleem, maar verder zijn die incidentele bedragen echt klein vergeleken bij de lumpsum. De conclusie dat scholen te veel geld oppotten is echt wel gerechtvaardigd.
Ik weet niet hoe dit een reactie is op mijn post, en als je van mij reactie wil op bovenstaande kreet dan moet je iets meer specificeren wat je bedoelt met 'het hele onderwijssysteem'.quote:Op maandag 16 september 2024 19:52 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het hele onderwijssysteem is niet meer van deze tijd. Het is een relikwie uit vervlogen tijden.
Typisch..quote:Op maandag 16 september 2024 19:50 schreef Szura het volgende:
De draaikontenpartij krabbelt alweer terug
https://nos.nl/artikel/25(...)tspraak-asielplannen
De hele governance deugt niet. De overheid/de belastingbetaler mag het geld overmaken, maar heeft over de besteding niets te zeggen. Dat ligt in handen van een stel bureaucraten die vanuit hun bestuursbureau op een industrieterrein de tent runnen.quote:Op maandag 16 september 2024 19:53 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe dit een reactie is op mijn post, en als je van mij reactie wil op bovenstaande kreet dan moet je iets meer specificeren wat je bedoelt met 'het hele onderwijssysteem'.
Van Vroonhoven is qua rat zijn het niveau van Maxime Verhagen. Ze weet ook dondersgoed dat de Raad van State niet binair (wel of niet doen) maar er zijn 4 vaste formuleringen voor het dictum.quote:Op maandag 16 september 2024 19:50 schreef Szura het volgende:
De draaikontenpartij krabbelt alweer terug
https://nos.nl/artikel/25(...)tspraak-asielplannen
Ja en ik voorspel het zwaarste dictum voor deze onzinquote:Op maandag 16 september 2024 19:56 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Van Vroonhoven is qua rat zijn het niveau van Maxime Verhagen. Ze weet ook dondersgoed dat de Raad van State niet binair (wel of niet doen) maar er zijn 4 vaste formuleringen voor het dictum.
Juist geen draaikonten, NSC hecht waarden aan wetten dat is bekend ik hoop dat ze hun rug recht houden maar ik vrees van nietquote:Op maandag 16 september 2024 19:50 schreef Szura het volgende:
De draaikontenpartij krabbelt alweer terug
https://nos.nl/artikel/25(...)tspraak-asielplannen
Maar het systeem van de lumpsum is van ver na de verzuiling...quote:Op maandag 16 september 2024 19:56 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De hele governance deugt niet. De overheid/de belastingbetaler mag het geld overmaken, maar heeft over de besteding niets te zeggen. Dat ligt in handen van een stel bureaucraten die vanuit hun bestuursbureau op een industrieterrein de tent runnen.
Dat was misschien logisch ten tijde van de verzuiling, maar nu niet meer.
De grondwettelijke systematiek waardoor de Rijksoverheid maar heel beperkt eisen mag stellen op de inhoud is al heel oudquote:Op maandag 16 september 2024 19:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar het systeem van de lumpsum is van ver na de verzuiling...
Ik vind er ook een heleboel van hoor, en ik zou allerlei dingen rondom de financiering graag anders zien. Maar ik snap de kwalificatie 'relikwie uit vervlogen tijden' niet helemaal. Verder is de situatie waarin die bestuursbureaubureaucraten de tent runnen niet bepaald optimaal, maar liever dat dan dat onze tent gerund wordt door andere bureaucraten die ergens ver weg in Den Haag zitten.
Als het de plannen zijn zoals ze nu bekend zijn dan denk ik het ook.quote:Op maandag 16 september 2024 19:57 schreef Szura het volgende:
[..]
Ja en ik voorspel het zwaarste dictum voor deze onzin
Past goed bij Omtzigt dan. Het is allemaal vrij voorspelbaar zelfs wij amateurs in dit topic doorzien grotendeels meteen de volksverlakkerij.quote:Op maandag 16 september 2024 19:56 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Van Vroonhoven is qua rat zijn het niveau van Maxime Verhagen. Ze weet ook dondersgoed dat de Raad van State niet binair (wel of niet doen) maar er zijn 4 vaste formuleringen voor het dictum.
Het is niet voor niks dat het cda zo herkenbaar is in NSC.quote:Op maandag 16 september 2024 20:06 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Past goed bij Omtzigt dan. Het is allemaal vrij voorspelbaar zelfs wij amateurs in dit topic doorzien grotendeels meteen de volksverlakkerij.
Oh, dat bedoel je. Ja, dat klopt. Maar ik zie niet direct een kans om artikel 23 grondig te gaan wijzigen.quote:Op maandag 16 september 2024 20:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De grondwettelijke systematiek waardoor de Rijksoverheid maar heel beperkt eisen mag stellen op de inhoud is al heel oud
Ik maak vooral bezwaar tegen die tussenlaag, de vrijheid van onderwijs is ooit ontstaan vanuit het idee van ‘de school aan de ouders’. Maar tegenwoordig gaat er niemand meer over.
Flutpartij heeft het draaikonten genoeg bewezen afgelopen jaarquote:Op maandag 16 september 2024 19:58 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Juist geen draaikonten, NSC hecht waarden aan wetten dat is bekend ik hoop dat ze hun rug recht houden maar ik vrees van niet
Ik vraag het me sterk af bij de huidige VVD..quote:Op maandag 16 september 2024 18:48 schreef capricia het volgende:
Als de Raad van State negatief adviseert, dan mag ik toch aannemen dat ook de VvD niet meer akkoord gaat...
Het probleem is dat je geen gecentraliseerd staatsonderwijs moet willen. Dat ontaardt veel te snel in indoctrinatie danwel boekverbrandingen in de schoolbieb. Maar tegelijkertijd zijn die onderwijsmolochen ook bepaald onwenselijk.quote:Op maandag 16 september 2024 20:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Oh, dat bedoel je. Ja, dat klopt. Maar ik zie niet direct een kans om artikel 23 grondig te gaan wijzigen.
Heb je een idee hoe je die tussenlaag eruit krijgt zonder dat we het probleem verplaatsen?
Ik weet niet hoe het bij andere scholen zit, maar bij onze basisscholen en bij onze middelbare scholenkoepel zitten er toch echt ouders in de Raad van Toezicht (er is net nog aan me gevraagd of ik belangstelling had bij de basisschool, nee bedankt) en die gaan uiteindelijk overal over, inclusief de begroting.quote:Op maandag 16 september 2024 20:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De grondwettelijke systematiek waardoor de Rijksoverheid maar heel beperkt eisen mag stellen op de inhoud is al heel oud
Ik maak vooral bezwaar tegen die tussenlaag, de vrijheid van onderwijs is ooit ontstaan vanuit het idee van ‘de school aan de ouders’. Maar tegenwoordig gaat er niemand meer over.
Je zou iets van behoefte stelling willen toevoegen aan het systeem. Nu zit je met studies vol met mensen zonder veel perspectief maar beroepen waar tekorten aan zijn zoals informatica is een numerus fixus. Maar hoe, dat is een moeilijkequote:Op maandag 16 september 2024 20:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Oh, dat bedoel je. Ja, dat klopt. Maar ik zie niet direct een kans om artikel 23 grondig te gaan wijzigen.
Heb je een idee hoe je die tussenlaag eruit krijgt zonder dat we het probleem verplaatsen?
Gelukkig draait de PVV nooit in zijn meningquote:Op maandag 16 september 2024 20:11 schreef Szura het volgende:
[..]
Flutpartij heeft het draaikonten genoeg bewezen afgelopen jaar
- We gaan niet met de PVV oh nee doen we toch
- We zijn extraparlementair oh nee we onderhandelen op schoot mee met de begroting
- We doen niet aan noodwetgeving oh nee onze ministers (zelfs die van BZK) stemmen gewoon in met een programma waar daar instaat
M’n vaste opsomming over wolf in schaapskleren Omtzigt ga ik niet voor de 25e keer herhalen, alleen afgelopen jaar bewijst al genoeg
Dat is nog een ander probleem. Wat overigens relatief eenvoudig is is spelen met het collegegeld. Als je tekortstudies nou gewoon eens tweeduizend euro opplust in de bekostiging en het collegegeld schrapt.quote:Op maandag 16 september 2024 20:13 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Je zou iets van behoefte stelling willen toevoegen aan het systeem. Nu zit je met studies vol met mensen zonder veel perspectief maar beroepen waar tekorten aan zijn zoals informatica is een numerus fixus. Maar hoe, dat is een moeilijke
Dat is inderdaad bij hoger onderwijs. Filosofie is leuk, maar als er aan 1 opleiding al 750 starters in een jaar zijn (https://www.rijnmond.nl/n(...)-eur-weer-in-de-lift) vraag ik me wel af waar die hun geld mee gaan terugverdienen dat de opleiding kost.quote:Op maandag 16 september 2024 20:13 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Je zou iets van behoefte stelling willen toevoegen aan het systeem. Nu zit je met studies vol met mensen zonder veel perspectief maar beroepen waar tekorten aan zijn zoals informatica is een numerus fixus. Maar hoe, dat is een moeilijke
Het probleem is dat ook al komt er geld vanuit ocw voor die studies, dat zolang dit geen prio voor de universiteit is er niks gebeurd. Omdat ze graag op allerlei andere onderwerpen zich profileren. Heel leuk, maar ergens mag maatschappelijke waarde ook wel meewegen in hun beslissingen.quote:Op maandag 16 september 2024 20:15 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is nog een ander probleem. Wat overigens relatief eenvoudig is is spelen met het collegegeld. Als je tekortstudies nou gewoon eens tweeduizend euro opplust in de bekostiging en het collegegeld schrapt.
Maar dan zit je al in de RvT, dat is binnen een governance structuur zo ongeveer het verste dat je op afstand kunt zittenquote:Op maandag 16 september 2024 20:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe het bij andere scholen zit, maar bij onze basisscholen en bij onze middelbare scholenkoepel zitten er toch echt ouders in de Raad van Toezicht (er is net nog aan me gevraagd of ik belangstelling had bij de basisschool, nee bedankt) en die gaan uiteindelijk overal over, inclusief de begroting.
Dat er scholen zijn die tegenwoordig ver van de ouders zijn kan ik me voorstellen, maar dat is dan vooral openbaar of alleen nog in naam bijzonder onderwijs.
Ben ik het in principe hartgrondig mee eens, ik heb dat betoog hier ook wel eens gehouden zelfs. Alleen het probleem daarmee is vervolgens toch wie gaat bepalen wat dat maatschappelijk belang dan is. Dat raakt toch aan de academische vrijheid. Het moet niet zo zijn dat een kabinet Geert de bekostiging van de master migratierecht kan intrekken zeg maarquote:Op maandag 16 september 2024 20:17 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Het probleem is dat ook al komt er geld vanuit ocw voor die studies, dat zolang dit geen prio voor de universiteit is er niks gebeurd. Omdat ze graag op allerlei andere onderwerpen zich profileren. Heel leuk, maar ergens mag maatschappelijke waarde ook wel meewegen in hun beslissingen.
Ja en we willen een kennis economie zijn maar op een van de belangrijkste voorwaarden daarvan is geen centrale regie mogelijk onder mom vrijheid van onderwijs. We moeten kennis van buiten halen terwijl die prima hier op te leiden is. Dan ga je de boot vanzelf wel missen.quote:Op maandag 16 september 2024 20:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is inderdaad bij hoger onderwijs. Filosofie is leuk, maar als er aan 1 opleiding al 750 starters in een jaar zijn (https://www.rijnmond.nl/n(...)-eur-weer-in-de-lift) vraag ik me wel af waar die hun geld mee gaan terugverdienen dat de opleiding kost.
Dat is bij onze scholen in elk geval een zeer betrokken post, zowel financieel als op inhoud (ik heb me eerst laten uitleggen wat ik zou moeten doen).quote:Op maandag 16 september 2024 20:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar dan zit je al in de RvT, dat is binnen een governance structuur zo ongeveer het verste dat je op afstand kunt zittenDaarnaast heb je natuurlijk de OMO’s en Carmel’s van deze wereld. Daar ze zullen er misschien best zitten. Maar dan een handjevol ouders voor meer dan 40 scholen. Dat is niet hoe het ooit bedoeld was.
Ik heb geen idee wat een whataboutism met een ‘partij’ waar ik niet over sprak en waar ik niks mee heb hiermee te maken heeft.quote:Op maandag 16 september 2024 20:15 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Gelukkig draait de PVV nooit in zijn mening
Over flutpartij gesproken
Dat is vrij ernstig..quote:Op maandag 16 september 2024 19:56 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Van Vroonhoven is qua rat zijn het niveau van Maxime Verhagen. Ze weet ook dondersgoed dat de Raad van State niet binair (wel of niet doen) maar er zijn 4 vaste formuleringen voor het dictum.
Dat is het hele bestaansrecht van die partij toch, beter luisteren naar adviezen van de RvS?quote:Op maandag 16 september 2024 20:25 schreef Hexagon het volgende:
Beetje lafjes van de NSC om achter de RvS te gaan schuilen.
Ik ben het met je eens dat je, in een bepaalde mate, van de positie van de schoolbesturen af wil. Met name de hele grote besturen die regionaal de facto monopolist zijn, zijn me een doorn in het oog. Daarnaast is het een financiële blackbox; voor vrijwel niemand is na te gaan hoe de geldstromen daar nou precies lopen.quote:Op maandag 16 september 2024 20:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het probleem is dat je geen gecentraliseerd staatsonderwijs moet willen. Dat ontaardt veel te snel in indoctrinatie danwel boekverbrandingen in de schoolbieb. Maar tegelijkertijd zijn die onderwijsmolochen ook bepaald onwenselijk.
Daar moet je een balans tussen zoeken. Deel van de oplossing is overigens accepteren dat dat geld kost. En je zou eens kunnen beginnen bij alle financiële prikkels voor fusies te schrappen. Wat je ook kunt doen is de financiering weer op schoolniveau gaan regelen.
Meer dan een beetje. Maar tegelijkertijd, beter ten halve gekeerd…quote:Op maandag 16 september 2024 20:25 schreef Hexagon het volgende:
Beetje lafjes van de NSC om achter de RvS te gaan schuilen.
Dat risico onderken ik ook niet. Maar om daarom maar geen regie te voeren vind ik ook onbevredigend. In andere landen zijn ook andere vormen van bekostiging en sturing en het lijkt mij sterk dat in die westerse landen de academische vrijheid veel slechter is bij ons.quote:Op maandag 16 september 2024 20:20 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ben ik het in principe hartgrondig mee eens, ik heb dat betoog hier ook wel eens gehouden zelfs. Alleen het probleem daarmee is vervolgens toch wie gaat bepalen wat dat maatschappelijk belang dan is. Dat raakt toch aan de academische vrijheid. Het moet niet zo zijn dat een kabinet Geert de bekostiging van de master migratierecht kan intrekken zeg maar
Dan had Thom de Graaff wel met zijn eigen Raadvanstatepartij meegedaan.quote:Op maandag 16 september 2024 20:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is het hele bestaansrecht van die partij toch, beter luisteren naar adviezen van de RvS?
Het is nog niet heel lang geleden dat een schoolbestuur voor de vervanging van een dakgoot of vloerbedekking moest bedelen bij de gemeentequote:Op maandag 16 september 2024 20:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De grondwettelijke systematiek waardoor de Rijksoverheid maar heel beperkt eisen mag stellen op de inhoud is al heel oud
Ik maak vooral bezwaar tegen die tussenlaag, de vrijheid van onderwijs is ooit ontstaan vanuit het idee van ‘de school aan de ouders’. Maar tegenwoordig gaat er niemand meer over.
Je leert denken op zon opleiding. Dat denken kan je toepassen in welk veld je maar wil met wat bijscholing. Ik vraag me dan weer af hoe marketingstudenten ooit hun opleiding terug willen verdienen voor de maatschappij.quote:Op maandag 16 september 2024 20:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is inderdaad bij hoger onderwijs. Filosofie is leuk, maar als er aan 1 opleiding al 750 starters in een jaar zijn (https://www.rijnmond.nl/n(...)-eur-weer-in-de-lift) vraag ik me wel af waar die hun geld mee gaan terugverdienen dat de opleiding kost.
Er is inderdaad weinig werk waar ze direct voor worden opgeleid. Maar doorgaans komen die lui gewoon wel terecht in een goede functie.quote:Op maandag 16 september 2024 20:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is inderdaad bij hoger onderwijs. Filosofie is leuk, maar als er aan 1 opleiding al 750 starters in een jaar zijn (https://www.rijnmond.nl/n(...)-eur-weer-in-de-lift) vraag ik me wel af waar die hun geld mee gaan terugverdienen dat de opleiding kost.
Dat leer je op elke universitaire opleiding.quote:Op maandag 16 september 2024 20:37 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Je leert denken op zon opleiding.
Ik denk niet dat studenten richting studies in het buitenland jagen de oplossing is. Veel Duitse vrienden van mij konden daar geen psychologie studeren want veel strengere toelatingseisen, dan kom je dus hier. Als Nederland geen aantrekkelijke opties meer biedt omdat er van bovenaf is besloten wat bijdraagt zullen mensen hun heil elders gaan zoeken. Op die manier zorg je juist voor een brain drain.quote:Op maandag 16 september 2024 20:28 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Dat risico onderken ik ook niet. Maar om daarom maar geen regie te voeren vind ik ook onbevredigend. In andere landen zijn ook andere vormen van bekostiging en sturing en het lijkt mij sterk dat in die westerse landen de academische vrijheid veel slechter is bij ons.
Het hoeft ook niet op studies gespecificeerd. Maar je zou best een poldermodel kunnen voorstellen waarin op bepaalde abstractieniveau en voor beperkt gedeeld er ruimte is voor aanwijzing. Numerus fixus mag wat mij betreft best in overleg met werknemers en werkgevers. Dan kan het alsnog de uitkomst zijn, maar heb je wel iets meer bestuurlijke afstemming.
Dat is dan toch geen argument om te zeuren over te weinig informatica studenten en teveel filosofie studenten.quote:Op maandag 16 september 2024 20:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat leer je op elke universitaire opleiding.
Ze heeft er weinig belang bij om dit op te lossen. Want zo maak je een crisis.quote:Op maandag 16 september 2024 20:46 schreef Faraday01 het volgende:
Nou minister Faber, hoe ga je het nu oplossen in Ter Apel? Spreidingswet een idee?
Klopt, alleen wat ze wil en waar ze verantwoordelijk voor is strijden hier met elkaar.quote:Op maandag 16 september 2024 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze heeft er weinig belang bij om dit op te lossen. Want zo maak je een crisis.
crisisnoodsituatie.quote:In het aanmeldcentrum in Ter Apel is sprake van een noodsituatie, zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). De kans bestaat dat vannacht weer mensen buiten moeten slapen. "Het wordt heel krap, we bekijken de situatie per uur", aldus een woordvoerder.
Maar dit eruit jagen doen we al he. Niet alleen op informatica maar meer studies met numerus fixus waarvan we de arbeidskrachten kunnen gebruiken of waar de toekomstige innovaties etc zitten. Die kansen laten we al lopen. Het rare is alleen dat dit zelden als een probleem wordt gezien.quote:Op maandag 16 september 2024 20:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ik denk niet dat studenten richting studies in het buitenland jagen de oplossing is. Veel Duitse vrienden van mij konden daar geen psychologie studeren want veel strengere toelatingseisen, dan kom je dus hier. Als Nederland geen aantrekkelijke opties meer biedt omdat er van bovenaf is besloten wat bijdraagt zullen mensen hun heil elders gaan zoeken. Op die manier zorg je juist voor een brain drain.
Ik ben opzich niet zo tegen een meer geplande economie maar dat past toch totaal niet ons systeem.
Een bewuste keuze, geen crisis.quote:Op maandag 16 september 2024 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze heeft er weinig belang bij om dit op te lossen. Want zo maak je een crisis.
Op welke manier? Ze hebben het toch zo afgesproken. Eerst crisis maken dan kijken wat er mogelijk is als wetten en regels aan de kant zijn geschoven. Volgens mij is dat idee ook vrij populair aan de zetelverdeling te zien.quote:Op maandag 16 september 2024 20:49 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Klopt, alleen wat ze wil en waar ze verantwoordelijk voor is strijden hier met elkaar.
Ja. Over de ruggen van deze mensen.quote:
Nou, ik geloof ook weer niet dat je staat te springen om deze mensen. Je ziet ze sowieso liever niet hier toch?quote:Op maandag 16 september 2024 21:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Over de ruggen van deze mensen.
Cynisch word je er van.
Het is een maandagavond in september. Regel even een paar hotelkamers voor die mensen man. Plek zat.quote:Op maandag 16 september 2024 21:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Over de ruggen van deze mensen.
Cynisch word je er van.
Dat is leuk dat het idee populair is onder de bevolking, maar de minister is gewoon verantwoordelijk voor voldoende capaciteit in de asielketen.quote:Op maandag 16 september 2024 21:01 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Op welke manier? Ze hebben het toch zo afgesproken. Eerst crisis maken dan kijken wat er mogelijk is als wetten en regels aan de kant zijn geschoven. Volgens mij is dat idee ook vrij populair aan de zetelverdeling te zien.
Klinkt als een asielcrisisquote:Op maandag 16 september 2024 20:46 schreef Faraday01 het volgende:
Nou minister Faber, hoe ga je het nu oplossen in Ter Apel? Spreidingswet een idee?
Eerst maar eens de kraan dicht voordat we kunnen gaan dweilen.quote:Op maandag 16 september 2024 20:46 schreef Faraday01 het volgende:
Nou minister Faber, hoe ga je het nu oplossen in Ter Apel? Spreidingswet een idee?
Vorige keer overleed er een baby, toen het ook zo vol zat.quote:Op maandag 16 september 2024 21:06 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het is een maandagavond in september. Regel even een paar hotelkamers voor die mensen man. Plek zat.
En zorg daarna dat je als de wiedeweerga je shit fixt Faber
Haha, dat willen ze doen geloven. Alleen wat is de omstandigheid buiten de macht van de overheid? Oh nee, die is er niet want zelf veroorzaaktquote:Op maandag 16 september 2024 21:07 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Klinkt als een asielcrisis
Ik heb de ballen toch liever op de partijen die zonder voorbehoud het parlement buitenspel willen zetten, eigenlijk.quote:Op maandag 16 september 2024 21:11 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Wel duidelijk waar het morgen over gaat. Gaat vast een hoogwaardig debat worden. Alle ballen op nsc wat mij betreft
Dat is wat stelselmatig opvanglocaties wegbezuinigen doet: (bewust?) een zelfveroorzaakte (opvang)"crisis" creëeren..quote:Op maandag 16 september 2024 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze heeft er weinig belang bij om dit op te lossen. Want zo maak je een crisis.
Nope. Een zelfveroorzaakte opvangcrisis..quote:Op maandag 16 september 2024 21:07 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Klinkt als een asielcrisis
Op zich waar maar ik ben wel zo opportunistisch dat nsc slopen meeste kans is op een kabinetscrisis. Nsc is toch de zwakste schakelquote:Op maandag 16 september 2024 21:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik heb de ballen toch liever op de partijen die zonder voorbehoud het parlement buitenspel willen zetten, eigenlijk.
Ik verwacht persoonlijk nu nog geen kabinetscrisis. Al zal ik er niet rouwig om zijn als ik het mis blijk te hebben.quote:Op maandag 16 september 2024 21:17 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Op zich waar maar ik ben wel zo opportunistisch dat nsc slopen meeste kans is op een kabinetscrisis. Nsc is toch de zwakste schakel
Ja ik snap wel wat je ermee wil, maar het zou toch verdorie eens tijd worden dat we het in de Kamer over de inhoud van de voorstellen gaan hebben, en niet alleen maar electorale spelletjes blijven spelen.quote:Op maandag 16 september 2024 21:17 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Op zich waar maar ik ben wel zo opportunistisch dat nsc slopen meeste kans is op een kabinetscrisis. Nsc is toch de zwakste schakel
Haha..quote:Op maandag 16 september 2024 21:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja ik snap wel wat je ermee wil, maar het zou toch verdorie eens tijd worden dat we het in de Kamer over de inhoud van de voorstellen gaan hebben, en niet alleen maar electorale spelletjes blijven spelen.
Maar als je ze sloopt, maak je breken dan niet alleen maar lastiger voor ze?quote:Op maandag 16 september 2024 21:17 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Op zich waar maar ik ben wel zo opportunistisch dat nsc slopen meeste kans is op een kabinetscrisis. Nsc is toch de zwakste schakel
Normaal: eens.quote:Op maandag 16 september 2024 21:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja ik snap wel wat je ermee wil, maar het zou toch verdorie eens tijd worden dat we het in de Kamer over de inhoud van de voorstellen gaan hebben, en niet alleen maar electorale spelletjes blijven spelen.
Ik geloof niet dat je kunt voorspellen waar de innovaties zitten. Elk land wil top zijn op innovatie, elk land ziet dat in dezelfde sectoren zitten zeg tech, duurzaamheid, gezondheidszorg. Wat dat betreft lijkt me dat je veel meer kans hebt op innovatie als je juist tegen de stroom ingaat. Vol inzet op sectoren die nu niet rendabel lijken. Juist omdat innovatie zo ongrijpbaar is. Volgens mij krijg je juist door dit centraal te beslissen gigantische overschotten in de verkeerde sectoren.quote:Op maandag 16 september 2024 20:59 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Maar dit eruit jagen doen we al he. Niet alleen op informatica maar meer studies met numerus fixus waarvan we de arbeidskrachten kunnen gebruiken of waar de toekomstige innovaties etc zitten. Die kansen laten we al lopen. Het rare is alleen dat dit zelden als een probleem wordt gezien.
Eh, het plan om noodwetgeving te gaan gebruiken voor een situatie waar die totaal niet voor bedoeld is?quote:Op maandag 16 september 2024 21:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Normaal: eens.
Maar nu: welke inhoud van welke voorstellen?
Misschien wel. En is het nu toe vroeg om al echt iets te forceren.quote:Op maandag 16 september 2024 21:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar als je ze sloopt, maak je breken dan niet alleen maar lastiger voor ze?
Waarvan ze gaan zeggen dat ze de motivering nog moeten maken. Daar kan je beter geen pingpongdiscussie van maken maar dat is met vrijwel alle plannen zo. Er is nog helemaal niets uitgewerkt tov regeerakkoord.quote:Op maandag 16 september 2024 21:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Eh, het plan om noodwetgeving te gaan gebruiken voor een situatie waar die totaal niet voor bedoeld is?
Idealiter wel hoor. Ik denk dat electoraal gezien een val van het kabinet tot winst voor pvv gaat leiden.quote:Op maandag 16 september 2024 21:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja ik snap wel wat je ermee wil, maar het zou toch verdorie eens tijd worden dat we het in de Kamer over de inhoud van de voorstellen gaan hebben, en niet alleen maar electorale spelletjes blijven spelen.
Misschien maar dat leidt dan tot niets lijkt me.quote:Op maandag 16 september 2024 21:29 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Idealiter wel hoor. Ik denk dat electoraal gezien een val van het kabinet tot winst voor pvv gaat leiden.
'Wacht maar op het voorstel'.quote:Op maandag 16 september 2024 21:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Eh, het plan om noodwetgeving te gaan gebruiken voor een situatie waar die totaal niet voor bedoeld is?
Geen probleem, worden ze een grote oppositiepartij.quote:Op maandag 16 september 2024 21:29 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Idealiter wel hoor. Ik denk dat electoraal gezien een val van het kabinet tot winst voor pvv gaat leiden.
Ze zijn woedend omdat ze weten dat ze dit juridisch compleet afgeschoten gaat worden.quote:Op maandag 16 september 2024 21:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
'Wacht maar op het voorstel'.
Er is geen inhoud.
Met 40-45 zetels in de oppositie? Succes daarmee. Dan krijg je een monsterverbond als regering. Totale stilstand gegarandeerd.quote:Op maandag 16 september 2024 21:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geen probleem, worden ze een grote oppositiepartij.
Hopelijk slapen ze allemaal buiten, hoe is de reis door tientallen veilige landen eigenlijk verlopen? Kregen ze in al die landen ook bed, bad en brood? Daar moesten ze ook in de buitenlucht slapen.quote:
De Barendrechtse optiequote:Op maandag 16 september 2024 21:57 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Met 40-45 zetels in de oppositie? Succes daarmee. Dan krijg je een monsterverbond als regering. Totale stilstand gegarandeerd.
Klinkt als een opvangcrisis. Dat verschil is niet bijzonder lastig te herkennenquote:Op maandag 16 september 2024 21:07 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Klinkt als een asielcrisis
Zou kunnen, ik weet iig wel bijna 100% zeker dat deze coalitie bij een val geen meerderheid meer heeft en dat andere partijen ook niet gaan aansluiten. Dus iets anders dan oppositie zie ik dan niet voor me.quote:Op maandag 16 september 2024 21:57 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Met 40-45 zetels in de oppositie? Succes daarmee. Dan krijg je een monsterverbond als regering. Totale stilstand gegarandeerd.
Denk ik niet, waar moet die winst vandaan komen? De PVV zit wel op hun top lijkt me. Zeker als er eindelijk weer een cordon sanitaire om die partij opgetrokken wordt.quote:Op maandag 16 september 2024 21:29 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Idealiter wel hoor. Ik denk dat electoraal gezien een val van het kabinet tot winst voor pvv gaat leiden.
Maar ga je daarmee aan een meerderheid komen? Ik betwijfel dat toch hoor. 40 zetels. Dan mag je nog maar 35 andere zetels ‘verliezen’. Anders gezegd: kun je om de VVD heen?quote:Op maandag 16 september 2024 22:08 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zou kunnen, ik weet iig wel bijna 100% zeker dat deze coalitie bij een val geen meerderheid meer heeft en dat andere partijen ook niet gaan aansluiten. Dus iets anders dan oppositie zie ik dan niet voor me.
En echt ineffectief hoeft een 'monsterverbond' niet te zijn, PvdA-GL, D66, CDA, CU en als zij het zijn die breken ook NSC, dan heb je een coalitie die op hetzelfde is gestoeld als Paars: die wilden de confessionele partijen buiten de deur houden, deze de rechtse rechtsstaatslopers.
Hoe weet je dat zo zeker? PVV staat nu in de peilingen al boven de 40 zetels. Als het kabinet valt op asielbeleid worden dat er zeker niet minder. Dan heb je de zetels van de BBB nog die voor een groot deel naar PVV zullen overgaan. En de VVD staat rond de 20. Kom je al een heel eind met twee partijen.quote:Op maandag 16 september 2024 22:08 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zou kunnen, ik weet iig wel bijna 100% zeker dat deze coalitie bij een val geen meerderheid meer heeft en dat andere partijen ook niet gaan aansluiten. Dus iets anders dan oppositie zie ik dan niet voor me.
En echt ineffectief hoeft een 'monsterverbond' niet te zijn, PvdA-GL, D66, CDA, CU en als zij het zijn die breken ook NSC, dan heb je een coalitie die op hetzelfde is gestoeld als Paars: die wilden de confessionele partijen buiten de deur houden, deze de rechtse rechtsstaatslopers.
De sleutel komt dan bij de VVD te liggen, dat denk ik ook. Geen realistische coalitie mogelijk zonder hen. En ze zullen er niet om zitten te springen om weer rechtsbuiten te gaan spelen zoals afgelopen jaren.quote:Op maandag 16 september 2024 22:15 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Hoe weet je dat zo zeker? PVV staat nu in de peilingen al boven de 40 zetels. Als het kabinet valt op asielbeleid worden dat er zeker niet minder. Dan heb je de zetels van de BBB nog die voor een groot deel naar PVV zullen overgaan. En de VVD staat rond de 20. Kom je al een heel eind met twee partijen.
De PVV is volledig genormaliseerd inmiddels, met dank aan Yesilgoz. Die kat gaat niet meer terug in de zak.quote:Op maandag 16 september 2024 22:09 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Denk ik niet, waar moet die winst vandaan komen? De PVV zit wel op hun top lijkt me. Zeker als er eindelijk weer een cordon sanitaire om die partij opgetrokken wordt.
Dat weet ik niet. Rutte lukte het ook na regeringsdeelname. Maar dan moet er wel wat gebeuren.quote:Op maandag 16 september 2024 22:16 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
De PVV is volledig genormaliseerd inmiddels, met dank aan Yesilgoz. Die kat gaat niet meer terug in de zak.
VVD zakt enorm als PVV zo stijgt, die gaan richting of onder de 15. Ik denk eerder dat CDA dan weer de 25 haalt.quote:Op maandag 16 september 2024 22:15 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Hoe weet je dat zo zeker? PVV staat nu in de peilingen al boven de 40 zetels. Als het kabinet valt op asielbeleid worden dat er zeker niet minder. Dan heb je de zetels van de BBB nog die voor een groot deel naar PVV zullen overgaan. En de VVD staat rond de 20. Kom je al een heel eind met twee partijen.
Je verwacht beleid?quote:Op maandag 16 september 2024 22:25 schreef Kickinalfa het volgende:
Ik heb eigenlijk liever dat ze de rit uitzitten en dat iedereen ze kan beoordelen over 4 jaar beleid ipv nieuwe verkiezingen na 1,5 met precies dezelfde retoriek van alle partijen als de vorige verkiezingen.
CDA had hetzelfde gedaan in het voetstappen van NSC. NSC heeft nog iets extra's ingebouwd met het extraparlementair kabinet. Het is een illusie dat CDA anders had gehandeld. Dat was nooit gebeurt onder het CDA, want extraparlementair is te exotisch voor ze. U krijgt wat anders het CDA had geleverd (want ja, het land moet geregeerd worden), maar met iets meer gewetensnood waardoor we nu met een extraparlementair kabinet zitten. Ik weet niet of dat slechter is. Ik ben wel blij dat we niet met Wilders I zitten, maar met Schoof I.quote:Op maandag 16 september 2024 22:11 schreef Faraday01 het volgende:
Nsc en BBB lopen bij verkiezingen leeg richting CDA en die gaan nooit meer met de PVV in zee.
Inderdaad. Hartstikke leuk dat doen alsof dit kabinet een kans verdient en dan wel met serieus beleid komt maar ook nogal naïef…quote:
Het huidige CDA was niet weer in de val van Wilders getrapt. Het vorige experiment was nogal traumatisch voor ze…quote:Op maandag 16 september 2024 22:29 schreef Jojoke het volgende:
[..]
CDA had hetzelfde gedaan in het voetstappen van NSC. NSC heeft nog iets extra's ingebouwd met het extraparlementair kabinet. Het is een illusie dat CDA anders had gehandeld. Dat was nooit gebeurt onder het CDA, want extraparlementair is te exotisch voor ze. U krijgt wat anders het CDA had geleverd (want ja, het land moet geregeerd worden), maar met iets meer gewetensnood waardoor we nu met een extraparlementair kabinet zitten. Ik weet niet of dat slechter is. Ik ben wel blij dat we niet met Wilders I zitten, maar met Schoof I.
Onder Bontenbal waren ze sowieso nooit, maar dan ook nooit, met Wilders in zee gegaan, maar de afkeer van PVV leeft bij het CDA breed sinds Rutte I.quote:Op maandag 16 september 2024 22:29 schreef Jojoke het volgende:
[..]
CDA had hetzelfde gedaan in het voetstappen van NSC. NSC heeft nog iets extra's ingebouwd met het extraparlementair kabinet. Het is een illusie dat CDA anders had gehandeld. Dat was nooit gebeurt onder het CDA, want extraparlementair is te exotisch voor ze. U krijgt wat anders het CDA had geleverd (want ja, het land moet geregeerd worden), maar met iets meer gewetensnood waardoor we nu met een extraparlementair kabinet zitten. Ik weet niet of dat slechter is. Ik ben wel blij dat we niet met Wilders I zitten, maar met Schoof I.
Ik zie het liefst zo snel mogelijk een regering die gaat regeren en dat is van deze coalitie niet te verwachten en dus moeten ze zo snel mogelijk weg.quote:Op maandag 16 september 2024 22:25 schreef Kickinalfa het volgende:
Ik heb eigenlijk liever dat ze de rit uitzitten en dat iedereen ze kan beoordelen over 4 jaar beleid ipv nieuwe verkiezingen na 1,5 met precies dezelfde retoriek van alle partijen als de vorige verkiezingen.
Extraparlementair is maar hoe het genoemd wordt. Het is gewoon business as usual.quote:Op maandag 16 september 2024 22:29 schreef Jojoke het volgende:
[..]
CDA had hetzelfde gedaan in het voetstappen van NSC. NSC heeft nog iets extra's ingebouwd met het extraparlementair kabinet. Het is een illusie dat CDA anders had gehandeld. Dat was nooit gebeurt onder het CDA, want extraparlementair is te exotisch voor ze. U krijgt wat anders het CDA had geleverd (want ja, het land moet geregeerd worden), maar met iets meer gewetensnood waardoor we nu met een extraparlementair kabinet zitten. Ik weet niet of dat slechter is. Ik ben wel blij dat we niet met Wilders I zitten, maar met Schoof I.
Het CDA onder Verhagen was zo dom, en hijgerig naar macht. Dat hangt veel minder in de huidige kamerfractie. Maar ik vertrouw Bontenbal niet. Ik weet niet waarom, maar iets in mij vertrouwt hem niet. En mijn intuïties zijn meestal heel goed. Sorry Bontenbal.quote:Op maandag 16 september 2024 22:32 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het huidige CDA was niet weer in de val van Wilders getrapt. Het vorige experiment was nogal traumatisch voor ze…
Ligt er denk ik maar net aan hoe het valt en wat de campagne wordt.quote:Op maandag 16 september 2024 22:15 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Hoe weet je dat zo zeker? PVV staat nu in de peilingen al boven de 40 zetels. Als het kabinet valt op asielbeleid worden dat er zeker niet minder. Dan heb je de zetels van de BBB nog die voor een groot deel naar PVV zullen overgaan. En de VVD staat rond de 20. Kom je al een heel eind met twee partijen.
Ja maar ik denk dat vriend en vijand het er wel over eens is dat Yesilgöz nou bepaald niet het politieke inzicht, de politieke handigheid of the politieke talent van Rutte heeft.quote:Op maandag 16 september 2024 22:17 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Rutte lukte het ook na regeringsdeelname. Maar dan moet er wel wat gebeuren.
Een mogelijke zwarte zwaan is overigens dat Geert richting de AOW leeftijd begint te lopen…
De VVD heeft natuurlijk wel ervaren bestuurders in huis en een landelijke kweekvijver voor nieuwe bestuurders.quote:Op maandag 16 september 2024 22:52 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Ja maar ik denk dat vriend en vijand het er wel over eens is dat Yesilgöz nou bepaald niet het politieke inzicht, de politieke handigheid of the politieke talent van Rutte heeft.
Yesilgöz heeft dit hele PVV kabinet veroorzaakt, maakt van de VVD een soort PVV light waardoor het origineel altijd aantrekkelijker is. Zij heeft niet de kennis en kunde dit op te lossen, daar heeft de VVD iemand anders voor nodig.
Het is Omtzigt die het veroorzaakt heeft. Yesilgoz heeft de deur naar PVV opengezet maar zonder NSC hadden ze nooit de zetels kunnen halen. Yesilgoz is denk ik geen blijvertje beetje PVV light zijn was een leuke poging maar gaat ze alleen maar zetels kosten. Want waarom zouden mensen eigenlijk op VVD stemmen met deze koers.quote:Op maandag 16 september 2024 22:52 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Ja maar ik denk dat vriend en vijand het er wel over eens is dat Yesilgöz nou bepaald niet het politieke inzicht, de politieke handigheid of the politieke talent van Rutte heeft.
Yesilgöz heeft dit hele PVV kabinet veroorzaakt, maakt van de VVD een soort PVV light waardoor het origineel altijd aantrekkelijker is. Zij heeft niet de kennis en kunde dit op te lossen, daar heeft de VVD iemand anders voor nodig.
Alleen gaat dat niet gebeuren in die situatie.quote:Op maandag 16 september 2024 23:10 schreef JaxStrumleyII het volgende:
[..]
De VVD heeft natuurlijk wel ervaren bestuurders in huis en een landelijke kweekvijver voor nieuwe bestuurders.
Hét zwakke punt van de PVV is dat ze maar een handjevol ervaren politici hebben, veel te weinig om een grote fractie te vullen. Als dit kabinet het een tijdje volhoudt, zal dat wel duidelijk gaan worden denk ik. Dan heeft de kiezer misschien liever een PVV light met ervaren politici dan het origineel waar ongelukken op de loer liggen.
Een partij rechts van de VVD hoeft ook helemaal niet slecht te zijn, ik blijf het jammer vinden dat JA21 niet echt van de grond komt.quote:Op maandag 16 september 2024 23:23 schreef tizitl2 het volgende:
Wat gaat gebeuren als Wilders en de PVV falen is dat men net als met Baudet of Verdonk rechts van de VVD gewoon weer een nieuwe messias vindt die het deze keer allemaal anders gaat doen en echt gaat oplossen.
Beide is er nog niet. Pogingen tot wellichtquote:
Niets doen is ook een vorm van beleid.quote:Op dinsdag 17 september 2024 00:36 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Beide is er nog niet. Pogingen tot wellicht
Ik nietquote:Op dinsdag 17 september 2024 00:36 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Een partij rechts van de VVD hoeft ook helemaal niet slecht te zijn, ik blijf het jammer vinden dat JA21 niet echt van de grond komt.
Not in my book...quote:Op dinsdag 17 september 2024 00:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niets doen is ook een vorm van beleid.
Als er geen fatsoenlijk-rechtsconservatieve partij bijkomt blijven we tot het einde der tijden met golven van cryptofascisten zitten.quote:
/carequote:Op dinsdag 17 september 2024 00:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Als er geen fatsoenlijk-rechtsconservatieve partij bijkomt blijven we tot het einde der tijden met golven van cryptofascisten zitten.
Jezelf fatsoenlijker voordoen dan Sjerry is niet zo bijzonder moeilijk. Betekent echter niet dat je dan ook meteen fatsoenlijk bent.quote:Op dinsdag 17 september 2024 00:36 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Een partij rechts van de VVD hoeft ook helemaal niet slecht te zijn, ik blijf het jammer vinden dat JA21 niet echt van de grond komt.
`ik ook niet, maar die rechtsconservatieve onderstroom is er nu eenmaal in het land, dan kan deze maar beter een wat constructiever platform krijgen.quote:Op dinsdag 17 september 2024 00:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Verder ben ik niet zo dol op rechtsconservatieven, maar dat terzijde.
Die hebben sowieso niets met wetten en regels, als het hun uitkomt. Tot de dag dat het tegen ze werkt uiteraard, dan blijken die wetten en regels toch voor iedereen te zijn.,quote:Op maandag 16 september 2024 17:56 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd hoe de "wappies" die op de PVV hebben gestemd hierover denken.
Van hetzelfde laken een pak.quote:Op dinsdag 17 september 2024 00:36 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Een partij rechts van de VVD hoeft ook helemaal niet slecht te zijn, ik blijf het jammer vinden dat JA21 niet echt van de grond komt.
Een partij links van de SP zou ook niet verkeerd zijn. Op rechts is er al gigantisch aan keuze. Op links heb je vrijwel niks.quote:Op dinsdag 17 september 2024 00:36 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Een partij rechts van de VVD hoeft ook helemaal niet slecht te zijn, ik blijf het jammer vinden dat JA21 niet echt van de grond komt.
Whut?quote:Op dinsdag 17 september 2024 01:01 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Een partij links van de SP zou ook niet verkeerd zijn. Op rechts is er al gigantisch aan keuze. Op links heb je vrijwel niks.
Ik denk dat er ook helemaal geen markt is voor rechtser dan VVD maar niet wap. De hele aantrekkingskracht van die heel rechtse partijen is toch dat ze tegen fascisme aanschurken.
We hadden het toch over een partij rechts van de VVD. SP is minder ver links dan VVD rechts is.quote:
https://nos.nl/collectie/(...)onder-laagopgeleidenquote:Vertrouwen in politiek en kabinet gegroeid, vooral onder laagopgeleiden
Het vertrouwen in de politiek en in het kabinet is ten opzichte van de afgelopen twee jaar flink toegenomen, blijkt uit het Prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS. Vooral onder laagopgeleiden is er meer vertrouwen dan de afgelopen jaren.
Ook zijn Nederlanders minder pessimistisch geworden, al vindt nog steeds een meerderheid dat het alles bij elkaar genomen de slechte kant op gaat met Nederland en is maar een kleine minderheid optimistisch.
Vertrouwen was in 2022 en 2023 heel laag
Van alle Nederlanders heeft 44 procent vertrouwen in de landelijke politiek en 42 procent in het kabinet-Schoof. Vorig jaar had 33 procent vertrouwen in de politiek en slechts 24 procent in het demissionaire kabinet-Rutte IV.
Het vertrouwen in het kabinet-Schoof is ongeveer even hoog als het vertrouwen in het derde kabinet-Rutte, al bereikte dat in het eerste coronajaar een piek van 56 procent.
Veel meer vertrouwen laagopgeleiden
De toename is veruit het grootst onder laagopgeleiden. Vorig jaar had slechts 17 procent van deze groep vertrouwen in het kabinet. Nu heeft 49 procent vertrouwen in het kabinet-Schoof.
Ook onder middelbaar opgeleiden is het vertrouwen in het kabinet toegenomen, naar 48 procent. Onder hoogopgeleiden is het nog net zo laag als vorig jaar, 34 procent.
Wie zijn die mensen punt gif.quote:Op dinsdag 17 september 2024 07:32 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
https://nos.nl/collectie/(...)onder-laagopgeleiden
Zoals Dieren.quote:Op dinsdag 17 september 2024 01:01 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Een partij links van de SP zou ook niet verkeerd zijn. Op rechts is er al gigantisch aan keuze. Op links heb je vrijwel niks.
Ik denk dat er ook helemaal geen markt is voor rechtser dan VVD maar niet wap. De hele aantrekkingskracht van die heel rechtse partijen is toch dat ze tegen fascisme aanschurken.
Dus je zou het niet verkeerd vinden om een partij te hebben die het systeem wilt slopen?quote:Op dinsdag 17 september 2024 02:25 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
We hadden het toch over een partij rechts van de VVD. SP is minder ver links dan VVD rechts is.
Bij1 was een redelijke poging maar uiteindelijk wat mij betreft niks waard omdat ze niet konden stoppen met elkaar de tent uit te vechten. SP heeft ook zon vaag partijbestuur, dat als de jongeren wat activistischer worden dat meteen te radicaal is en die jongeren eruit gebonjourd worden. Erg democratisch is dat allemaal niet natuurlijk. Ze willen binnen het systeem werken, niet het systeem slopen. De partijen rechts van de VVD zoals FvD en PVV willen dat duidelijk wel. Links bedient dat type kiezers nu helemaal niet. Lijkt me best een belangrijke reden waarom de populistisch rechtse partijen zo groot zijn. Wilders hoeft maar een beetje te ouwehoeren over laag eigen risico ofzo en hij kaapt gewoon linkse kiezers weg.
Uiteindelijk is kapitalisme zeker het huidige late stadium een waardeloos systeem dat de wereld sloopt, dat moet toch een keer veranderen dat gaat nooit gebeuren met de SP die alleen de scherpste randjes ervanaf probeert te vijlen.
Plus dat SP super anti-Europa is, wat sowieso al raar is voor een linkse partij. Internationale samenwerking is meestal een kernpunt van linkse politiek. SP is fel tegen migranten, nog iets wat niet in de linkse ideologie past. Redenen dat ik er nooit op zou stemmen. Op economisch gebied zijn ze ook niet erg links, ik zie niks over nationalisering van bedrijven als de NS.
Ik denk dat je moeilijk kunt stellen dat PvdA/GL linkser is. Heb je natuurlijk nog PvdD maar die hebben een beperktere focus.
Blijft dus dat de linkse stemmer in Nederland weinig te kiezen heeft, tenminste al helemaal als ze op rechts altijd klagen geen keuze te hebben. Waar elke verkiezing een nieuwe partij met best wat zetels de kamer inkomt.
Zon partij hoeft natuurlijk ook niet meer dan 1 of een paar zetels te halen, het gaat erom dat het geluid aan de conversatie wordt toegevoegd als je het mij vraagt. Daarbij waarom niet een keer een messias uit die hoek proberen. Die rechtse messiasjes waren allemaal niks.
opvangcrisis door een asielcrisis op een begeven moment is het gewoon vol. Daar zit echt niet zoveel verschil tussen.quote:Op maandag 16 september 2024 22:04 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Klinkt als een opvangcrisis. Dat verschil is niet bijzonder lastig te herkennen
Sorry hoor maar dit is echt dom. De opvangcrisis komt door pure onwil, niet door ongelimiteerde opvangplekken.quote:Op dinsdag 17 september 2024 09:26 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
opvangcrisis door een asielcrisis op een begeven moment is het gewoon vol. Daar zit echt niet zoveel verschil tussen.
Of moeten we ongelimiteerd opvangplekken blijven creëren, dat lijkt me toch ook geen doen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |