FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Tesla #3, de voor- en tegenstanders profileren zich
SymbolicFrankvrijdag 17 mei 2024 @ 23:49
quote:
Het aandeel Tesla bevindt zich op glad ijs, nadat de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto’s dinsdag bekendmaakte in het eerste kwartaal van dit jaar veel minder auto’s te hebben geleverd dan verwacht.

Tesla verkocht in de eerste drie maanden van het jaar 386.810 duizend elektrische voertuigen, fors lager dan de 450.000 waar analisten gemiddeld op rekenden.

De tegenvallende cijfers zijn voor analisten van zakenbank JPMorgan reden om het ‘underweight’-advies voor het aandeel Tesla te handhaven. De zakenbank verlaagt zijn koersdoel van 130 dollar naar 115 dollar. Woensdag sloot Tesla op 168 dollar, zodat het nieuwe koersdoel een daling van 31 procent impliceert ten opzichte van de huidige koers.

Het aandeel Tesla bereikte in november 2021 een recordhoogte van 381 dollar en is sindsdien 55 procent gedaald. Analist Ryan Brinkman van JPMorgan, denkt dat die daling verder kan doorzetten, schrijft hij in een rapport naar aanleiding van verkoopcijfers over het eerste kwartaal.

Brinkman wijt de problemen bij Tesla aan afnemende vraag naar elektrische auto's en toenemende concurrentie. Volgens de analist kan het geduld van beleggers opraken, omdat Tesla op de beurs al drie jaar op rij tegenvallend presteert.

De analist benadrukt dat Tesla niet eerder zoveel minder auto's leverde dan vooraf werd verwacht. Dit gegeven maakt volgens hem duidelijk hoe groot de misser van Tesla is, zeker omdat de verwachtingen van analisten al neerwaarts waren bijgesteld in de aanloop naar de publicatie van de verkoopcijfers.

Medio 2022 bleek uit een peiling van persbureau Bloomberg onder analisten dat de gemiddelde verwachting voor het eerste kwartaal van 2024 lag op 626.000 verkochte auto's. De fabrikant wist er uiteindelijk 387.000 te slijten, dus 38 procent minder dan minder dan twee jaar geleden werd verwacht.

Het grote gat tussen de verwachtingen en daadwerkelijke autoverkopen van Tesla komt volgens kenners mede door verstoringen in de toeleveringsketen van autofabrieken en toenemende (prijs)concurrentie van Chinese autofabrikanten.

Hedgefonds: aandeel Tesla is een bubbel
Sommige beleggers zijn extreem kritisch over de vooruitzichten van Tesla. Zo denkt hedgefondsmanager Per Lekander dat het aandeel Tesla een zeepbel is en dat er zelfs een risico is dat het bedrijf failliet gaat. Lekander gaf deze week tegen over de Amerikaanse tv-zender CNBC aan dat hij sinds 2020 speculeert op een daling van het aandeel Tesla.

"Dit is echt het begin van het einde van de Tesla-bubbel, naar mijn mening de grootste zeepbel op de aandelenmarkt in de moderne geschiedenis", zei Lekander tegen CNBC.

De criticus verwacht dat de koers van Tesla kan zakken naar 14 dollar, wat een daling van ruim 90 procent zou inhouden ten opzichte van de huidige beurskoers.

Lekander heeft grote twijfels over het verdienmodel van Tesla, dat volgens hem afhankelijk is van stabiele en hoge omzetgroei. Die omzetgroei komt uit het direct verkopen van auto's aan klanten, waar winst uit voortvloeit.

"Dit is een geweldig model wanneer er groei is, want je vangt als bedrijf via directe verkopen de volledige winstmarge. Het probleem is dat wanneer de situatie zich omdraait en de autoverkopen dalen, de rest van het model ook kantelt", aldus Lekander.

Volgens de criticus zit Tesla vast aan hoge vaste kosten en een negatief werkkapitaal.

De druk op de verkopen komt op een moment dat Tesla al te kampen heeft met beperkte vernieuwing in het aanbod. Tesla verkoopt vooral de Model 3 en de Model Y. Een nieuw model staat pas gepland voor 2025. Lekander is sceptisch over de planning en zegt dat het model waarschijnlijk pas in 2026 uitkomt. "Ik zie geen enkele reden om de komende twee jaar herstel te zien, gelet op het feit dat deze modellen oudbakken zijn en omdat economie niet omhoog schiet".

Beleggers zullen volgens de hedgefondsmanager een "echte schok" ervaren, als Tesla over een paar weken de financiële cijfers over het eerste kwartaal presenteert.

Lekander is al jaren kritisch over Tesla en miste zodoende ook de sterke stijgingen van het aandeel. In 2020 noteerde het aandeel nog op 30 dollar. Op het huidige koersniveau van bijna 170 dollar is het aandeel nog altijd vijf keer zoveel waard.

Sommige analisten op Wall Street blijven ook optimistisch over Tesla. Zo zien analisten van adviesbureau. Wedbush ziet nog steeds een opwaartse trend van 66 procent voor het aandeel, ondanks de "ramp" in eerste kwartaal bij de verkopen.
Bron Business Insider

quote:
Tesla delivered 386,810 vehicles in the first quarter of 2024, an 8.5 percent drop compared to the first quarter of 2023. Tesla produced 433,371 vehicles in Q1 2024, a year-over-year decline of 1.7 percent.

"Decline in volumes was partially due to the early phase of the production ramp of the updated Model 3 at our Fremont factory and factory shutdowns resulting from shipping diversions caused by the Red Sea conflict and an arson attack at Gigafactory Berlin," Tesla announced today.

In Q1 2023, Tesla produced 440,808 cars and delivered 422,875. Tesla's Q4 2023 numbers were 494,989 cars produced and 484,507 delivered.

The Q1 2024 numbers mark Tesla's "first year-over-year decline in quarterly deliveries since 2020, missing Wall Street's expectations and stoking further concern about the company's growth prospects this year," The Wall Street Journal wrote. Tesla's stock price was down over 5 percent today and has fallen over 33 percent in 2024.
Bron.
SymbolicFrankzaterdag 18 mei 2024 @ 00:14
quote:
0s.gif Op donderdag 16 mei 2024 07:12 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Optimus heeft ook aanrakings(tactile) sensoren.

Men heeft al langere tijd ervaring in het omgaan met gevaren van een geautomatiseerde omgeving.

Zeker. Maar Musk is heel stellig, dat video meer dan genoeg is om een AI te trainen. Dus die andere feedback integreren is lastig, als je je baan wilt behouden. Blijkbaar zijn die VR sets wel acceptabel.

Musk heeft netjes (met een paar verbeteringen) tijdens de kwartaalbespreking FSD iedere keer genuanceerd als: "supervised". Dus de bestuurder moet continu toezicht houden en is verantwoordelijk. Alhoewel hij heeft getweet, dat FSD 12.4 geen supervisie meer vereist. Je kunt dus gaan slapen.

Maar het is nog veel interessanter geworden: tijdens een rechtszaak claimde Tesla dat "Although Tesla contends that it should have been obvious to LoSavio that his car needed lidar to self-drive and that his car did not have it". Kortom, zonder LIDAR is volgens Tesla "Full Self-Driving" onmogelijk.

En ondertussen zijn er in de VS meerdere rechtszaken van de regering tegen Tesla, die zowel FSD als autopiloot verbieden, zolang het zich niet aan de verkeersregels houd.

Een heel stom issue is bijvoorbeeld, dat de autopiloot of AI de snelheid aanpast aan ieder verkeersbord dat het ziet, zonder zich af te vragen of het van toepassing is op de huidige rijstrook. Of begrijpt, dat sommige regels afhangen van de tijd en plaats, zoals in de binnenstad of in de buurt van een school.

En het vol inrijden op hulpdiensten is nog steeds een probleem.

Je moet je ook afvragen, of de Tesla supporters op Youtube ook de video's posten waar de autopiloot of AI er een puinhoop van maakt. Je ziet dus voornamelijk de succesnummers en maar weinig "OH, SHIT!" momenten.

Kortom, het is veel genuanceerder en het aantal tegenstanders wordt steeds groter. En niet zonder reden.
CoolGuyzaterdag 18 mei 2024 @ 12:55
Ik vraag me vooral nog steeds af waarom Tesla niet de enorm toegevoegde waarde zou zien van een medewerker die van buitenaf feilloos weet te benoemen wat fout gaat en waarom dat fout gaat en wat beter zou kunnen daar aan.

Ik zeg gouden kans.
TheFreshPrincezaterdag 18 mei 2024 @ 12:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 mei 2024 00:14 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Alhoewel hij heeft getweet, dat FSD 12.4 geen supervisie meer vereist. Je kunt dus gaan slapen.
Het zou fijn zijn als je die Tweet er even bij voegt.

Ik weet wat hij wél heeft gezegd dus dat gaat leuk worden, die Tweet komt er niet.

quote:
Zeker. Maar Musk is heel stellig, dat video meer dan genoeg is om een AI te trainen. Dus die andere feedback integreren is lastig, als je je baan wilt behouden. Blijkbaar zijn die VR sets wel acceptabel.
De bewering dat video genoeg is om AI te trainen gaat om FSD en dat is ook wat ze doen.

Tesla gebruikt overigens wel lidar (op een imperiaal) om hun "vector space", wat ze opbouwen met camerabeelden, te kalibreren.
Daardoor kunnen ze op de camerabeelden vertrouwen en weten ze ook zeker dat ze op 20cm van een stoeprand of spiegel zitten.

Uiteraard zal je bij Optimus ook de sensoren van de "vingers" moeten trainen, anders verander je ieder ei in een roerei.

Dat besef je zelf ook wel maar blijkbaar vind je dit spelletje van misplaatst citeren veel leuker.

quote:
Je moet je ook afvragen, of de Tesla supporters op Youtube ook de video's posten waar de autopiloot of AI er een puinhoop van maakt. Je ziet dus voornamelijk de succesnummers en maar weinig "OH, SHIT!" momenten.
Genoeg kanalen, zoals "Whole Mars Catalog" die hele ritten op Youtube plaatst zonder edits.
Het aantal blunders wordt per update lager dus je zal ook minder "oh shit" momenten zien.
Maar als je een beetje oplet zitten ze er nog wel in.

3 jaar geleden wilde FSD nog wel eens spookrijden of ging het stuur ineens halverwege een bocht rechtdoor maar dat is er voor het overgrote deel wel uit nu. Het gaat nu meer om details.

Ik vind het jammer dat je de vooruitgang van FSD vertaalt in "oh, maar de Youtube kanalen laten de fouten niet meer zien".

[ Bericht 24% gewijzigd door TheFreshPrince op 18-05-2024 13:32:43 ]
michaelmoorezaterdag 18 mei 2024 @ 20:50

Op weg naar de 20.000 dollar Tesla
SymbolicFrankzondag 19 mei 2024 @ 00:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 mei 2024 12:59 schreef TheFreshPrince het volgende:
Dat besef je zelf ook wel maar blijkbaar vind je dit spelletje van misplaatst citeren veel leuker.
Google en Youtube geven iedere gebruiker een persoonlijke set links of video's. Ze helpen mensen dus veilig binnen hun bubble te blijven. Vergelijk Google bijvoorbeeld maar eens met Duckduckgo.

Kortom, afhankelijk van je voorkeuren en de websites die je gebruikt, zie je heel andere dingen. Arstechnica is heel Amerikaans, maar het publiek is voornamelijk goed verdienende, sociale mensen, vaak werkzaam in de IT of zelfstandig. Tot een jaar geleden was Elon Musk de grote held en werden negatieve berichten de grond in getrapt. Dat is drastisch veranderd.

En zelfs de EU doet daar aan mee: ze zijn wetten aan het maken die online platforms verplichten om bijdrages die afwijken van de geaccepteerde inzichten, te verwijderen. LinkedIn (Microsoft), Facebook (Meta) en Google zijn daar al druk mee bezig, omdat ze op de lijst van grote techbedrijven staan, die aan veel regels moeten voldoen.

Censuur, dus. De enige juiste bubble wordt dus verplicht.

Maar als je bijvoorbeeld Duckduckgo gebruikt om er naar te zoeken, is dit het eerste resultaat.
michaelmoorezondag 19 mei 2024 @ 08:37
quote:
0s.gif Op zondag 19 mei 2024 00:44 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Google en Youtube geven iedere gebruiker een persoonlijke set links of video's. Ze helpen mensen dus veilig binnen hun bubble te blijven. Vergelijk Google bijvoorbeeld maar eens met Duckduckgo.

Kortom, afhankelijk van je voorkeuren en de websites die je gebruikt, zie je heel andere dingen. Arstechnica is heel Amerikaans, maar het publiek is voornamelijk goed verdienende, sociale mensen, vaak werkzaam in de IT of zelfstandig. Tot een jaar geleden was Elon Musk de grote held en werden negatieve berichten de grond in getrapt. Dat is drastisch veranderd.

En zelfs de EU doet daar aan mee: ze zijn wetten aan het maken die online platforms verplichten om bijdrages die afwijken van de geaccepteerde inzichten, te verwijderen. LinkedIn (Microsoft), Facebook (Meta) en Google zijn daar al druk mee bezig, omdat ze op de lijst van grote techbedrijven staan, die aan veel regels moeten voldoen.

Censuur, dus. De enige juiste bubble wordt dus verplicht.

Maar als je bijvoorbeeld Duckduckgo gebruikt om er naar te zoeken, is dit het eerste resultaat.
Dat is op FOK niet anders , als je op FOK wat op POL zet , en het is niet links van het midden dan wordt je zonder opgaaf van redenen voor eeuwig geblokkeerd door POL MODS

Alleen op POL, dus niet NWS ofzo, zonder opgaaf van reden en zonder einddatum , echt totaal zonder melding

Ik kan sinds een half jaar niks meer op POL zetten en ik kreeg geen opgaaf van waarom ofzo , niks helemaal niets
Je moet D66, GL, SP, CDA of CU zijn anders dan ga je eraf van dat discussiedeel van FOK
Daar was twitter ook op weg naar toe , puur democraten platform te worden
IK zei half jaar terug dat kabinet met PVV gewenst, stikstof ministerie weg moet, de volgende dag was ik op POL geblokkeerd -O-

[ Bericht 3% gewijzigd door michaelmoore op 19-05-2024 10:41:14 ]
TheFreshPrincezondag 19 mei 2024 @ 10:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 mei 2024 00:14 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Alhoewel hij heeft getweet, dat FSD 12.4 geen supervisie meer vereist. Je kunt dus gaan slapen.
Had gewoon die Tweet geplaatst.

twitter


quote:
Maar als je bijvoorbeeld Duckduckgo gebruikt om er naar te zoeken, is dit het eerste resultaat.
Je had gewoon direct die Tweet kunnen plaatsen want ik wist direct over welke Tweet je het had en ik had ook direct door dat je er een verkeerde conclusie uit trok.

Er staat dus in die Tweet helemaal niet dat er geen supervisie meer vereist is. Je kan dus ook niet gaan slapen.
En dat staat ook in het artikel dat je zelf aandroeg.

quote:
With the improved driver monitoring cameras and sensors in recent Tesla models, the company feels confident enough to finally ditch the wheel tug requirement. FSD V12.4 will usher in true hands-free operation on approved roads - with the caveat that you need to remain attentive, of course.

While owners can breathe easy without the persistent FSD wheel reminders, FSD "Supervised" name implies Tesla's self-driving mode will still keep a watchful eye on drivers. So you can cruise hands-free, but you better not completely check out. After over three years of dealing with the nag, a little supervision seems like a fair trade.
Het enige wat verandert is dat je het stuur niet meer iedere x minuten hoeft aan te raken.
Maar de camera in de auto blijft wel in de gaten houden of je oplet, doe je je ogen dicht of kijk je constant 1 kant op of naar je telefoonscherm dan krijg je een strike en na 3 strikes ben je FSD een paar weken kwijt.

[ Bericht 23% gewijzigd door TheFreshPrince op 19-05-2024 10:59:55 ]
michaelmoorezondag 19 mei 2024 @ 12:56
Erg mooi dat in landen in Azie op de eilanden, internet nu echt voor iedereen bereikbaar gaat worden , er zijn nog teveel plekken op de wereld waar geen telefoon en geen internet is

Juist voor een goed prijsvorming van basisproducten als cacao , vanille en rubber is dat een aperte noodzaak ,
omdat criminelen de aanvoerketen controleren

Ook om supermooie olekken op de wereld onder de aandacht te brengen en dan niet plekken als El Nido , maar andere die veel en veel mooier zijn , extreem goedkoop en mooi voor retire
https://finance.yahoo.com(...)-bali-022648104.html
Als Starlink IPO gaat , dan is Musk de eerste triljonair ter wereld
quote:
Elon Musk arriveert op Bali in Indonesië om de Starlink-satellietinternetdienst te lanceren
Toegang tot gezondheidszorg en meer kennis van afgelegen bevolkingsgroepen, Musk moet het voor hen wel toegankelijk maken in de zin van gratis installatie
quote:
DENPASAR, Indonesië (AP) - Elon Musk arriveerde zondag op het Indonesische vakantie-eiland Bali om de Starlink-satellietinternetdienst te lanceren in 's werelds grootste archipelnatie.

Het miljardair-hoofd van Tesla en SpaceX en eigenaar van sociaal platform X arriveerde per privéjet op het idyllische 'eiland van de goden', dat bekend staat om zijn tropische stranden, terrasvormige rijstvelden, mystieke tempels en kleurrijke spirituele aanbiedingen.


Musk zal de dienst later zondag samen met de Indonesische president Joko Widodo lanceren tijdens een ceremonie in een volksgezondheidskliniek in Denpasar, de provinciale hoofdstad van Bali. Musk zal ook een overeenkomst ondertekenen over het verbeteren van de connectiviteit in de gezondheidszorg- en onderwijssector van het land, zei de Indonesische coördinerende minister van Maritieme en Investeringen Luhut Binsar Pandjaitan, die Musk op de luchthaven verwelkomde.

Pandjaitan, een nauwe bondgenoot van Widodo, heeft niet meer details verstrekt over de overeenkomst tussen de Indonesische regering en Musk's SpaceX, het ruimtevaartbedrijf dat Starlink-diensten exploiteert.

Hij zei dat het lanceren van de dienst in een gezondheidskliniek aansluit bij de bredere missie van Starlink om betaalbare toegang te bieden tot snelle internetdiensten, vooral in achtergestelde en afgelegen regio's.

Indonesië is een enorme archipel van 17.000 eilanden verspreid over drie tijdzones met een bevolking van meer dan 270 miljoen.


[ Bericht 16% gewijzigd door michaelmoore op 19-05-2024 14:17:15 ]
Digi2zondag 19 mei 2024 @ 13:41

Ik neem aan dat de data geanonimiseerd verzonden mogen worden. Ben benieuwd wanneer FSD in China beschikbaar wordt. Kan me zo indenken dat het ook voordelig is t.a.v. de verkoopcijfers.
monkyyyzondag 19 mei 2024 @ 14:48
https://www.sec.gov/edgar/browse/?CIK=1318605&owner=exclude

Die laatste SEC filings van TSLA van de afgelopen maand zijn de meest absurde die ik ooit heb gezien. Een hele zooi tweets van Tesla uberbulls en dan de Chair of the board die uitlegt dat je voor Elon zijn comp package moet stemmen, en vervolgens een filing waarin zij voor $17 million aan TSLA stock verkoopt.

Whiskey Tango Foxtrot.
Digi2zondag 19 mei 2024 @ 17:59
quote:
0s.gif Op zondag 19 mei 2024 14:48 schreef monkyyy het volgende:
https://www.sec.gov/edgar/browse/?CIK=1318605&owner=exclude

Die laatste SEC filings van TSLA van de afgelopen maand zijn de meest absurde die ik ooit heb gezien. Een hele zooi tweets van Tesla uberbulls en dan de Chair of the board die uitlegt dat je voor Elon zijn comp package moet stemmen, en vervolgens een filing waarin zij voor $17 million aan TSLA stock verkoopt.

Whiskey Tango Foxtrot.
Tsja, de polarisatie 'terrans versus cosmists' lijkt al in gang te zijn gezet rondom de controversiële persoon Musk en zijn bedrijven.
michaelmooremaandag 20 mei 2024 @ 13:30
Wie denkt dat over 5 jaar de auto fabrikant Ford nog bestaat, die mag het nu zeggen

quote:
Miljardenverliezen bij Ford
Toch schrijft Model e, de elektrische divisie van Ford, dieprode cijfers.
In 2023 verloor het onderdeel 4,7 miljard dollar.

In het eerste kwartaal van dit jaar kwam daar nog eens 1,3 miljard bij.
Model e verwacht in 2024 uit te komen op een verlies van 5,5 miljard dollar.
https://finance.yahoo.com/quote/F

Ik zou er niet in durven stappen of hoe charlie munger zou zeggen, the car business is a graveyard
Digi2maandag 20 mei 2024 @ 14:17
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 13:30 schreef michaelmoore het volgende:
Wie denkt dat over 5 jaar de auto fabrikant Ford nog bestaat, die mag het nu zeggen
[..]
https://finance.yahoo.com/quote/F

Ik zou er niet in durven stappen of hoe charlie munger zou zeggen, the car business is a graveyard
De concurrentie kunnen de traditionele fabrikanten nog niet aan met Tesla wat betreft EV's. Ze halen o.a. onvoldoende schaalgrote. Behalve van Tesla is er in de VS weinig concurrentie en Ford maakt nog winst op de ICE wagens. Vanwege de hoge invoerheffingen op EV's behoeven ze geen vrees te hebben dat chinese EV's de markt overspoelen in de VS. De markt van EV enthousiasten is ondertussen verzadigd en om de wat conservatiever ICE rijders over te halen is een flinke prijsdaling nodig lijkt me, of een flinke stijging van de benzineprijs/aardolieprijs.
michaelmooremaandag 20 mei 2024 @ 14:20
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 14:17 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De concurrentie kunnen de traditionele fabrikanten nog niet aan met Tesla wat betreft EV's. Ze halen o.a. onvoldoende schaalgrote. Behalve van Tesla is er in de VS weinig concurrentie en Ford maakt nog winst op de ICE wagens. Vanwege de hoge invoerheffingen op EV's behoeven ze geen vrees te hebben dat chinese EV's de markt overspoelen in de VS. De markt van EV enthousiasten is ondertussen verzadigd en om de wat conservatiever ICE rijders over te halen is een flinke prijsdaling nodig lijkt me, of een flinke stijging van de benzineprijs/aardolieprijs.
https://www.autoevolution(...)-quarter-214411.html

das ook geen hobby meer he
quote:
Ford rapporteerde zijn financiële cijfers over het eerste kwartaal voor 2023, waaruit blijkt dat de verliezen bij zijn 'Model e' EV-divisie groter worden.
Concreet verloor de Blue Oval meer dan $60.000 voor elke verkochte EV in die drie maanden, wat betekent dat investeerders niet blij waren, ook al overtrof Ford de algemene verwachtingen dankzij de Ford Blue en Ford pro legacy-divisies.

Na GM is Ford de tweede meest optimistische autofabrikant op het gebied van elektrische voertuigen.
CEO Jim Farley pochte een jaar geleden dat hij Tesla in een mum van tijd had ingehaald, maar heeft sindsdien de verwachtingen verlaagd.
En toch komt ook TOGG nog met de TOGG , en die lijkt precies op de Ford E

https://www.automotive-on(...)u-markt/?gdpr=accept


quote:
Turks automerk Togg maakt dit najaar entree op EU-markt'
Togg o Later dit jaar moet de Togg T10X in Duitsland worden gelanceerd.
Redactie11 april 2024 12:36
Karakas stelde vorig jaar nog dat het autobedrijf zich eerst wilde concentreren op het eigen land maar is daar nu op terug gekomen.
Later dit jaar moet de T10X in Duitsland worden gelanceerd.

De EU-prijzen zijn nog niet bekend, in Turkije kost de auto omgerekend zo'n 40 duizend euro.
Togg heeft nog niets gezegd over plannen voor andere Europese landen.

oceynbgblhip_800.jpg

[ Bericht 12% gewijzigd door michaelmoore op 20-05-2024 14:29:06 ]
SymbolicFrankmaandag 20 mei 2024 @ 23:08
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 14:17 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De concurrentie kunnen de traditionele fabrikanten nog niet aan met Tesla wat betreft EV's. Ze halen o.a. onvoldoende schaalgrote. Behalve van Tesla is er in de VS weinig concurrentie en Ford maakt nog winst op de ICE wagens. Vanwege de hoge invoerheffingen op EV's behoeven ze geen vrees te hebben dat chinese EV's de markt overspoelen in de VS. De markt van EV enthousiasten is ondertussen verzadigd en om de wat conservatiever ICE rijders over te halen is een flinke prijsdaling nodig lijkt me, of een flinke stijging van de benzineprijs/aardolieprijs.
De bestverkopende auto is de Ford F-150, dus hebben ze een elektrische gemaakt. Nou zijn de meeste mensen met zo'n F-150 "Rednecks", ze werken in de landbouw. De VS is heel groot en leeg. Ja, ook in de stad rijden ze er mee, maar daar is een SUV populairder. Het is toch vooral een plattelandsauto. En dan moet dat ding kunnen afzien en moet de monteur om de hoek hem kunnen repareren. Het dichtstbijzijnde servicecentrum is al gauw in een andere staat. Ook heb je daar weinig snelladers.

En als je geen Tesla hebt, is het opladen een heel gedoe met veel stress. De andere opladers zijn slecht. Alhoewel dat dus gaat veranderen, als iedereen aan de Tesla snellader mag. Het is dan wel even afwachten of die niet vollopen en hoeveel je daar moet betalen.

Maar zelfs bij de Tesla Superchargers is het een parkeerplaats, je kunt er niet doorheen rijden zoals bij een benzinestation. En bij ieder merk zit de stekker op een andere plaats. Dus als het laadruim van je auto vol ligt, of als je een aanhanger hebt, heb je al snel een verlengkabel nodig. Of vier parkeerplaatsen. En veel mensen in de stad hebben geen garage, of krachtstopcontact.

En de grote meerderheid vind ze te duur. Het is, zoals je al zegt, wachten op de elektrische stadsauto. Niet interessant in de VS. En die komt ook niet uit de VS.

Het is wel ironisch, want GM had de twee eerste en populaire elektrische auto's. Maar allebei de keren hebben ze hem geschrapt. Ze wilden er niet aan.

Dus uiteindelijk was de Toyota Prius tot nu toe verreweg de meest populaire "nieuwe" auto. Plug-in hybrides verkopen ook het beste. Dus daar gaan Ford en GM nu mee aan de slag. Maar die zullen ook wel weer heel groot uitvallen.


Edit: de Renault eC3 is nu beschikbaar, zo te zien. Vanaf 25.000 Euro. De Renault zie ik nog niet.

De goedkoopste nieuwe auto is 16.000, maar er zijn er maar een paar onder de 20.000. Dus 25.000 is niet duur.

[ Bericht 1% gewijzigd door SymbolicFrank op 20-05-2024 23:25:34 ]
Digi2dinsdag 21 mei 2024 @ 08:33
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 23:08 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
En als je geen Tesla hebt, is het opladen een heel gedoe met veel stress. De andere opladers zijn slecht. Alhoewel dat dus gaat veranderen, als iedereen aan de Tesla snellader mag. Het is dan wel even afwachten of die niet vollopen en hoeveel je daar moet betalen.

Dus uiteindelijk was de Toyota Prius tot nu toe verreweg de meest populaire "nieuwe" auto. Plug-in hybrides verkopen ook het beste. Dus daar gaan Ford en GM nu mee aan de slag. Maar die zullen ook wel weer heel groot uitvallen.
Wie er bij de komende verkiezingen wint kan ook grote invloed hebben. Trump is pro Big-Oil, Biden wil daarentegen de CO2 uitstoot flink terugdringen en dus meer pro-EV. NAC wordt dan wel de standaard voor het laden van EV's, maar het kan nog wel even duren voordat alle EV's door fabrikanten daarmee worden uitgerust.
Digi2woensdag 22 mei 2024 @ 14:07
Video: Tesla rijdt in zelfrijmodus recht op Amerikaanse trein af

Op voorbij rijdende treinen is FSD blijkbaar nog niet genoeg getraind. Gelukkig is de auto niet in botsing geraakt met de trein door ingrijpen van de chauffeur.
michaelmooredonderdag 23 mei 2024 @ 23:42
https://youtube.com/shorts/ZKImTulpxmo?si=dJzj-wqjFFX4-eRO
China produceert maar liefst 30 miljoen autos per jaar , meer dan de USA , Japan, EU en India bij elkaar 8)7
quote:
China Motor Vehicle Production was reported at 30,160,966.000 Unit in Dec 2023.

This records an increase from the previous number of 27,020,615.000 Unit for Dec 2022.
China Motor Vehicle Production data is updated yearly, averaging 18,264,761.000 Unit from Dec 1997 to 2023, with 27 observations.
epicbeardmanvrijdag 24 mei 2024 @ 00:02
quote:
0s.gif Op donderdag 23 mei 2024 23:42 schreef michaelmoore het volgende:
https://youtube.com/shorts/ZKImTulpxmo?si=dJzj-wqjFFX4-eRO
China produceert maar liefst 30 miljoen autos per jaar , meer dan de USA , Japan, EU en India bij elkaar 8)7
[..]

Komt omdat ze na 1500 km uit elkaar vallen of software crashed

Of eerder


Top service ook gelijk te verwachten van de chinezen

quote:
Surprisingly after this incident Mr. Wen actually requested a new car rather than a refund and is unhappy with the fact he cannot be given one saying "I want a car, not to return the car, and I don't want to place a new order and schedule production." Due to cars in production already having designated owners it is not possible to give him one. Xiaomi customer service are reportedly negotiating a refund with Mr. Wen along with compensation for expenses he has incurred.
Stuur auto maar terug naar China straks als je pech hebt!
michaelmoorevrijdag 24 mei 2024 @ 08:35
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 mei 2024 00:02 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Komt omdat ze na 1500 km uit elkaar vallen of software crashed

Of eerder


Top service ook gelijk te verwachten van de chinezen
[..]
Stuur auto maar terug naar China straks als je pech hebt!
anderrs dan neem je toch een Honqii , de Rolls van China
michaelmoorezaterdag 25 mei 2024 @ 10:39
Het is haast onwerkelijk die robot techniek van tegenwoordig , iedere auto is exacte gelijk en gaan 50 jaar mee
er moet toch eens een verzadigingspunt komen



[ Bericht 9% gewijzigd door michaelmoore op 26-05-2024 17:31:18 ]
SymbolicFrankmaandag 27 mei 2024 @ 01:28
Het is de Citroen eC3.
SymbolicFrankmaandag 27 mei 2024 @ 01:42
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 mei 2024 00:02 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Komt omdat ze na 1500 km uit elkaar vallen of software crashed

Of eerder


Top service ook gelijk te verwachten van de chinezen
[..]
Stuur auto maar terug naar China straks als je pech hebt!
De meeste elektrische auto's worden heel snel "total loss" verklaard. Zodra de accu ook maar licht beschadigd is geraakt (het grootste deel van de bodem), is het prijs. En bij de recentere Tesla's zijn de voor- en achterkant een enkel onderdeel. Ook dat is niet te vervangen.

Dus, zolang het alleen de bumpers, deuren of ramen zijn, is het te repareren. In vrijwel alle andere gevallen wordt de auto afgeschreven. Dat is waarom ze tegenwoordig heel onpopulair zijn bij verhuur en leasemaatschappijen.

En als je de auto alleen (langzaam) in je garage oplaad, gaat de accu heel lang mee. Maar als je er veel mee rijd of geen garage hebt en vooral snelladers gebruikt, gaat de capaciteit van de accu snel achteruit. Als je er 1 tweedehands wilt kopen moet je die dus eerst laten testen. En er zijn nog maar weinig bedrijven die dat betaalbaar doen. Want het vervangen van de accu is duurder dan de prijs van die tweedehands auto.
VEM2012maandag 27 mei 2024 @ 08:40
quote:
0s.gif Op maandag 27 mei 2024 01:42 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
De meeste elektrische auto's worden heel snel "total loss" verklaard. Zodra de accu ook maar licht beschadigd is geraakt (het grootste deel van de bodem), is het prijs. En bij de recentere Tesla's zijn de voor- en achterkant een enkel onderdeel. Ook dat is niet te vervangen.

Dus, zolang het alleen de bumpers, deuren of ramen zijn, is het te repareren. In vrijwel alle andere gevallen wordt de auto afgeschreven. Dat is waarom ze tegenwoordig heel onpopulair zijn bij verhuur en leasemaatschappijen.

En als je de auto alleen (langzaam) in je garage oplaad, gaat de accu heel lang mee. Maar als je er veel mee rijd of geen garage hebt en vooral snelladers gebruikt, gaat de capaciteit van de accu snel achteruit. Als je er 1 tweedehands wilt kopen moet je die dus eerst laten testen. En er zijn nog maar weinig bedrijven die dat betaalbaar doen. Want het vervangen van de accu is duurder dan de prijs van die tweedehands auto.
Superchargen heeft bij elektrische auto’s met een goed bms zo goed als geen effect op de degradatie.
CoolGuymaandag 27 mei 2024 @ 17:00
Nou, 'geinig' wel. Mijn huidige auto heeft een storing. Die storing wordt veroorzaakt door een defect onderdeel en dat onderdeel laat op zich wachten, te weten ergens in het midden van juli dat het geleverd wordt. Ik mag momenteel niet in die auto rijden volgens het opgestelde protocol door de fabrikant, en dus rij ik nu een vervangende auto.

Maar in het midden van juli zijn wij op vakantie, dus ik kan mijn eigen auto pas daarna ophalen. Dat is ongeveer een maand voor ik de Tesla zou krijgen. Om die reden wordt de levering van de Tesla naar voren getrokken, maar of dat nog gaat lukken vóór onze vakantie, geen idee. Hoe dan ook, het lijkt er op dat ik niet hoef te wachten tot 2e helft augustus.
epicbeardmanmaandag 27 mei 2024 @ 18:55
quote:
0s.gif Op maandag 27 mei 2024 17:00 schreef CoolGuy het volgende:
Nou, 'geinig' wel. Mijn huidige auto heeft een storing. Die storing wordt veroorzaakt door een defect onderdeel en dat onderdeel laat op zich wachten, te weten ergens in het midden van juli dat het geleverd wordt. Ik mag momenteel niet in die auto rijden volgens het opgestelde protocol door de fabrikant, en dus rij ik nu een vervangende auto.

Maar in het midden van juli zijn wij op vakantie, dus ik kan mijn eigen auto pas daarna ophalen. Dat is ongeveer een maand voor ik de Tesla zou krijgen. Om die reden wordt de levering van de Tesla naar voren getrokken, maar of dat nog gaat lukken vóór onze vakantie, geen idee. Hoe dan ook, het lijkt er op dat ik niet hoef te wachten tot 2e helft augustus.
Gewoon mee op vakantie gaan, scheelt weer KM afschrijving, goed veel KM's mee maken haha.
CoolGuymaandag 27 mei 2024 @ 19:41
quote:
10s.gif Op maandag 27 mei 2024 18:55 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Gewoon mee op vakantie gaan, scheelt weer KM afschrijving, goed veel KM's mee maken haha.
Ja dat wordt wat lastig, dan moet de auto mee in het vliegtuig, dat wordt 'm niet. :P
CoolGuyvrijdag 31 mei 2024 @ 17:35
@capricia

Ineens raakt alles in een stroomversnelling. Ik werd gisteren gebeld door een installatiebedrijf voor het plaatsen van de laadpaal, maar vandaag had ik ineens een SMS dat de door mij bestelde auto gereed is voor aflevering, en dat gaat over een kleine 2 weken gebeuren, wat véél eerder is dan de brief van de leasemaatschappij aangaf.

Tesla *O* _O_
michaelmoorevrijdag 31 mei 2024 @ 17:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 17:35 schreef CoolGuy het volgende:
@:Capricia

Ineens raakt alles in een stroomversnelling. Ik werd gisteren gebeld door een installatiebedrijf voor het plaatsen van de laadpaal, maar vandaag had ik ineens een SMS dat de door mij bestelde auto gereed is voor aflevering, en dat gaat over een kleine 2 weken gebeuren, wat véél eerder is dan de brief van de leasemaatschappij aangaf.

Tesla *O* _O_
ik hou het bij een derde handsje benzine motor van marktplaats , ik gebruik geen auto , net als de meeste ouderen

wij geven liever de kinderen een extraatje , dat versterkt de band
VEM2012vrijdag 31 mei 2024 @ 18:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 17:44 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
ik hou het bij een derde handsje benzine motor van marktplaats , ik gebruik geen auto , net als de meeste ouderen

wij geven liever de kinderen een extraatje , dat versterkt de band
Als je geen auto gebruikt is geen auto kopen nog verstandiger.

(en jij moet de band met jouw kinderen kopen?)
capriciavrijdag 31 mei 2024 @ 20:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 17:35 schreef CoolGuy het volgende:
@:Capricia

Ineens raakt alles in een stroomversnelling. Ik werd gisteren gebeld door een installatiebedrijf voor het plaatsen van de laadpaal, maar vandaag had ik ineens een SMS dat de door mij bestelde auto gereed is voor aflevering, en dat gaat over een kleine 2 weken gebeuren, wat véél eerder is dan de brief van de leasemaatschappij aangaf.

Tesla *O* _O_
Wat super. Dat is echt geweldig!
Een EV is gewoon leuk. Zeker als je ook zonnepanelen hebt. Gewoon lachen. :D

Ik gooi de BMW van ons nog wel eens aan de fastcharger waar ik boodschappen doe. Kom je terug, is de auto volledig geladen. Hoe tof is dat?!
michaelmoorevrijdag 31 mei 2024 @ 20:27
quote:
10s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 18:15 schreef VEM2012 het volgende:

[..]
Als je geen auto gebruikt is geen auto kopen nog verstandiger.

(en jij moet de band met jouw kinderen kopen?)
nee je hebt toch een vervoermiddel nodig he

het is leuk om wat te strooien
mijn dochter gaat twee maanden met de camper door europe en dan geef ik hun als stimulans de dieselolie kado
voor 7000 km , dat is gewoon leuker dan het uitgeven aan waardedaling van een auto die altijd stilstaat

[ Bericht 1% gewijzigd door michaelmoore op 31-05-2024 20:32:58 ]
TheFreshPrincevrijdag 31 mei 2024 @ 21:22
quote:
0s.gif Op maandag 27 mei 2024 08:40 schreef VEM2012 het volgende:

[..]
Superchargen heeft bij elektrische auto’s met een goed bms zo goed als geen effect op de degradatie.
Dat valt nog best tegen, zo af en toe snelladen is niet erg maar als je het altijd doet kan de levensduur van je accu wel fors teruglopen.

CYBRLFT (Uber driver) was op die manier na 140.000 mijlen al door z'n eerste accu heen.
Hij heeft geen eigen laadpaal en laadt vanwege z'n werk vrijwel altijd bij een snellader.

Aan de andere kant heeft hij die accu wel al dik terugverdiend en is dit ook wel een "extreme case".


Z'n video's met FSD zijn wel interessant trouwens.
michaelmoorezaterdag 1 juni 2024 @ 12:56
https://www.telegraaf.nl/(...)in-mei-flink-gedaald

Ik heb het idee dat men ook even wacht op de toevloed van chinese autos als de Xiaomi SU7 .

quote:
Aantal verkochte elektrische auto's in mei flink gedaald
Aangepast: 38 min geleden39 min geledenin FINANCIEEL

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte elektrische auto's viel in mei flink lager uit dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat constateren BOVAG en RAI Vereniging.

De brancheorganisaties schrijven de daling toe aan de onzekerheid over het voortzetten van de korting op de motorrijtuigenbelasting na 2025.
quote:
Verwachting niet bijgesteld
Ondanks de daling in het aantal verkochte elektrische auto's verwachten BOVAG en RAI Vereniging nog altijd een verkoop van 360.000 auto's dit jaar.
Tot en met mei zijn er dit jaar in totaal 158.421 auto's op kenteken gezet.

De Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA) meldde eerder dit jaar al dat zakelijke rijders vaker overstappen van een volledig elektrische auto naar een hybride of benzineauto.
Dit had volgens VNA te maken met de hoge kosten.
quote:
De meest potente Xiaomi SU7 heeft de HyperEngine V8-aandrijflijn.
Die bestaat - in de variant met Max-toevoeging - uit een 299 pk sterke elektromotor op de vooras en een unit van 374 pk op de achteras.
Dat setje levert de ruim 2.200 kilo zware SU7 een systeemvermogen op van 673 pk
Digi2zaterdag 1 juni 2024 @ 13:01
quote:
Burgers en bedrijven stellen zich na decennia van ervaringen in op een onbetrouwbare overheid. Dat zoiets grotere economische gevolgen gaat hebben lijkt mij onvermijdelijk. In dit geval valt de schade mee omdat we hier geen grote autofabrikanten hebben.
monkyyyzaterdag 1 juni 2024 @ 13:12
Over accu's gesproken, even geen lekkere ervaring met mijn 2021 M3 Performance, kreeg donderdag een BMS_a079 melding en moest direct de volgende ochtend naar een service center rijden toen ik support belde, waarschijnlijk moet mijn hele accu vervangen worden, nog geen 30.000 km op de teller... Staat nu bij de Service center per reparatie. Gelukkig valt het onder garantie.

SPOILER
B4PB7f7.png
Dus ja, soms zit er een pechgeval tussen helaas -O- Maar nu krijg ik wel een mooie nieuwe accu op kosten van Elon :7
michaelmooremaandag 3 juni 2024 @ 07:04
CoolGuymaandag 3 juni 2024 @ 17:26
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 20:27 schreef capricia het volgende:

[..]
Wat super. Dat is echt geweldig!
Een EV is gewoon leuk. Zeker als je ook zonnepanelen hebt. Gewoon lachen. :D

Ik gooi de BMW van ons nog wel eens aan de fastcharger waar ik boodschappen doe. Kom je terug, is de auto volledig geladen. Hoe tof is dat?!
Inmiddels heb ik ook bericht dat de laadpaal naar voren wordt getrokken. Goed, die is er niet op het moment dat de auto er is, maar die is ook wel héél erg veel vroeger, maar aangezien de laadpas er dan wél al is kan ik gewoon hier in de buurt naar een super charger of een 'normale' lader en dan overbrug ik die paar dagen op die manier gewoon.
capriciamaandag 3 juni 2024 @ 17:34
quote:
0s.gif Op maandag 3 juni 2024 17:26 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Inmiddels heb ik ook bericht dat de laadpaal naar voren wordt getrokken. Goed, die is er niet op het moment dat de auto er is, maar die is ook wel héél erg veel vroeger, maar aangezien de laadpas er dan wél al is kan ik gewoon hier in de buurt naar een super charger of een 'normale' lader en dan overbrug ik die paar dagen op die manier gewoon.
Zo deden wij dat ook.
Vooral de fastcharger is fijn. Geen gedoe met je kabels uit je auto halen enzo.
Begreep trouwens van collegas dat de multitankcard druppel (staat ook shell recharge op) het ook gewoon op vakantie in het buitenland doet. Dus dat zou helemaal mooi zijn.

Veel plezier alvast! O+
michaelmooremaandag 3 juni 2024 @ 17:48
wegwerp autos
https://www.telegraaf.nl/(...)duur-om-te-repareren

quote:
Total loss! Zelfs kleine schades op moderne auto's te duur om te repareren
REDACTIE AUTOVISIE

Moderne auto's zijn zó complex dat ze veel te duur zijn geworden om te repareren, zelfs bij kleine schades.

Dat zorgt ervoor dat nu 21 procent van de schadeauto's total loss wordt verklaard door de verzekeraar.
Veertig jaar geleden lag dat percentage nog op 4 procent.

Het probleem ligt bij de ADAS-systemen, de semi-autonome rijassistenten die juist aanrijdingen moeten voorkomen. Nieuwe auto's hebben overal sensoren zitten, in de grille, achter de voorruit, op de bumpers.
die maken zelfs simpele reparaties buitenproportioneel duur.

Een kleine aanrijding, waarbij de bumper is beschadigd, kan nu voor vele duizenden euro's aan schade zorgen, omdat ook de aanwezige sensoren en camera's moeten worden vervangen en gekalibreerd.

Tel daarbij de steeds verder stijgende kosten voor materiaal en arbeid en je gaat richting een total loss.
SymbolicFrankmaandag 3 juni 2024 @ 18:50
quote:
Automonteurs zijn geen elektronici. De accu's zijn erg duur. Wat ook meespeelt zijn de Tesla Gigacastings. Grote blokken aluminium die je niet kunt vervangen of repareren.
TheFreshPrincemaandag 3 juni 2024 @ 18:56
quote:
0s.gif Op maandag 3 juni 2024 18:50 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Automonteurs zijn geen elektronici. De accu's zijn erg duur. Wat ook meespeelt zijn de Tesla Gigacastings. Grote blokken aluminium die je niet kunt vervangen of repareren.
Er zitten overigens crush cans op de gigacastings, die vangen de eerste klap op.
Als zo'n casting beschadigd is, heb je sowieso flinke schade.

Xiamoi heeft al castings en andere merken als VW en Toyota experimenteren er ook al mee.

https://www.euroguss.de/en/euroguss-365/2024/news/megacasting-vw-opens-competence-centre-for-large-castings-in-kassel

https://insideevs.com/news/671943/toyota-giga-casting/

[ Bericht 3% gewijzigd door TheFreshPrince op 03-06-2024 19:03:58 ]
michaelmooredinsdag 4 juni 2024 @ 21:51
https://www.telegraaf.nl/(...)s-en-stellantis-stil

er worden veel te veel autos gemaakt

quote:
Rem op vraag naar stekkerauto legt bouw batterijfabrieken Mercedes en Stellantis stil
1 min geledenin FINANCIEEL

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar onder meer autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, heeft de bouw van twee batterijfabrieken gepauzeerd.
Digi2dinsdag 4 juni 2024 @ 22:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2024 21:51 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)s-en-stellantis-stil

er worden veel te veel autos gemaakt
[..]

Tsja,
Ondanks de flinke en langdurige productiebeperkingen van OPEC+ daalt de olieprijs. Er komt een moment dat olieproducerende landen op een breekpunt aankomen want veel minder olie verkopen tegen lage prijzen betekent ook veel minder inkomsten. Tot nu toe hebben de productiebeperkingen onvoldoende het gewenste effect opgeleverd voor de olieproducerende landen. Ik vermoed dat men zich behoorlijk heeft vergist in de effecten van de marktverschuiving en bijbehorende vraaguitval bij hogere prijzen. De mark verschuiving door de toename aan EV's vooral in de welvarender landen en dat al langere tijd de vraag naar olie in welvarende landen afneemt, maar juist toeneemt in armere landen. Dit leidt tot een toenemend verlies aan pricing power voor OPEC+ en een toename aan prijs elasticiteit.

quote:
Olieprijs keldert: mogelijk ook lagere prijzen aan de pomp
De olieprijs is deze week gezakt naar het laagste punt sinds begin februari. Al een maand wordt olie steeds minder duur. Als deze trend doorzet, kan tanken ook een stuk minder duur worden.
Voor een vat Noordzeeolie betaal je nu iets meer dan 77 dollar (71 euro). Maandag aan het begin van de dag was dat nog ruim 81 dollar en een week geleden zelfs 84 dollar.

De daling is opvallend omdat OPEC, het kartel van olieproducerende landen, dit weekend besloot zijn productie langere tijd te beperken. Normaal gesproken zou dit moeten zorgen voor een prijsstijging, maar dat is niet gebeurd.

Volgens analisten die nieuwsdienst Reuters heeft gesproken, komt dit doordat de OPEC ruimte heeft gelaten aan verschillende landen om hun productie later dit jaar te verhogen. Ook zouden landen die niet bij het oliekartel zijn aangesloten, vooral de Verenigde Staten, meer produceren. Dit zorgt voor meer aanbod van olie, wat de prijs drukt.
michaelmooredinsdag 4 juni 2024 @ 22:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2024 22:16 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Tsja,
Ondanks de flinke en langdurige productiebeperkingen van OPEC+ daalt de olieprijs. Er komt een moment dat olieproducerende landen op een breekpunt aankomen want veel minder olie verkopen tegen lage prijzen betekent ook veel minder inkomsten. Tot nu toe hebben de productiebeperkingen onvoldoende het gewenste effect opgeleverd voor de olieproducerende landen. Ik vermoed dat men zich behoorlijk heeft vergist in de effecten van de marktverschuiving en bijbehorende vraaguitval bij hogere prijzen. De markverschuiving door de toename aan EV's vooral in de welvarender landen en dat al langere tijd de vraag naar olie in welvarende landen afneemt, maar juist toeneemt in armere landen. Dit leidt tot een toenemend verlies aan pricing power voor OPEC+
[..]

het punt dat ik wil maken is dat er jaarlijks minder automobilisten zijn , door veroudering en derg
en dat er ongeloofelijk veel meer autos gebouwd worden wereldwijd en daar komt geen stop op voorlopig

een bloedbad in de automobielindustrie is aanstaande wereldwijd
zowel tweede hands als de nieuwe autos , zowel EV als combustion motoren
Digi2dinsdag 4 juni 2024 @ 22:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2024 22:21 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
het punt dat ik wil maken is dat er jaarlijks minder automobilisten zijn , door veroudering en derg
en dat er ongeloofelijk veel meer autos gebouwd worden wereldwijd en daar komt geen stop op voorlopig

een bloedbad in de automobielindustrie is aanstaande wereldwijd
zowel tweede hands als de nieuwe autos , zowel EV als combustion motoren
De wereldbevolking neemt toe vooral in Azië en Afrika, maar daar waar de meeste bevolkingsgroei plaatsvindt is de minste koopkracht. In Azië zijn de verschillen enorm tussen landen zoals Japan en ZK vergeleken bijv Pakistan.
michaelmooredinsdag 4 juni 2024 @ 23:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2024 22:45 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De wereldbevolking neemt toe vooral in Azië en Afrika, maar daar waar de meeste bevolkingsgroei plaatsvindt is de minste koopkracht. In Azië zijn de verschillen enorm tussen landen zoals Japan en ZK vergeleken bijv Pakistan.
Het allerergst is een sterk dalende koopkracht in China de komende 20 jaar door de veroudering

Die kunnen hun eigen auto productie onmogelijk zelf kopen
Idem Zuid Korea en Japan

Automobiel productie is de eerste sector die de snoeiharde gevolgen van population decline gaat voelen

[ Bericht 4% gewijzigd door michaelmoore op 04-06-2024 23:30:09 ]
michaelmoorezaterdag 8 juni 2024 @ 17:26
https://www.telegraaf.nl/(...)en-megabeloning-musk


quote:
Noorse staatsinvesteringsfonds keert zich tegen megabeloning Musk


1 uur geledenin FINANCIEEL

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Ook het Noorse staatsinvesteringsfonds keert zich tegen de megabeloning van topman Elon Musk.

Aandeelhouders van Tesla stemmen hierover tijdens de aandeelhoudersvergadering volgende week donderdag, en het staatsinvesteringsfonds zegt tegen het beloningspakket van 56 miljard dollar (ongeveer 51,8 miljard euro) te zullen stemmen

Norges Bank Investment Management, dat het Noorse beleggingsfonds van ongeveer 1,5 biljoen euro beheert, meldt dit zaterdag.
Het fonds maakt zich naar eigen zeggen nog steeds zorgen over onder meer ,,de omvang van de beloning" en ,,de verwatering" ervan op het aandelenbelang van andere beleggers.

Het beloningspakket bestaat uit opties op Tesla-aandelen.
Onlangs riep Glass Lewis, een belangrijke adviseur voor het stemmen op aandeelhoudersvergaderingen, aandeelhouders op om niet akkoord te gaan met de beloning.
Die zou van een ,,buitensporige omvang" zijn.
Een groep aandeelhouders van Tesla had vorige maand ook opgeroepen de beloning af te wijzen.

.


[ Bericht 30% gewijzigd door michaelmoore op 08-06-2024 17:53:10 ]
michaelmoorezaterdag 8 juni 2024 @ 17:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 juni 2024 22:45 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De wereldbevolking neemt toe vooral in Azië en Afrika, maar daar waar de meeste bevolkingsgroei plaatsvindt is de minste koopkracht.

In Azië zijn de verschillen enorm tussen landen zoals Japan en ZK vergeleken bijv Pakistan.
iN Japan en Zuid Korea wonen alleen maar stokoude mensen , die kopen geen EV, misschien een schep en een visnet dat wel
https://www.populationpyramid.net/japan/2045/
china gaat hem ook niet worden, Africa misschien

Ik rij in een 18 jaar oude wagen en die zal mij tijd wel meegaan

[ Bericht 6% gewijzigd door michaelmoore op 08-06-2024 19:31:24 ]
CoolGuydonderdag 13 juni 2024 @ 10:14
*O* *O* Gisteren opgehaald. Epische bak. *O*
michaelmooredonderdag 13 juni 2024 @ 10:23
Hij gaat de 50 miljard bonus toch krijgen
https://www.telegraaf.nl/(...)abonus-en-verhuizing
quote:
Tesla-baas Elon Musk: ’Meerderheid beleggers staat achter goedkeuren megabonus en verhuizing’
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG)

2 uur geledenin FINANCIEEL

Een meerderheid van de aandeelhouders van Tesla lijkt opnieuw in te stemmen met de megabeloning van tientallen miljarden dollar voor Elon Musk.
CoolGuydonderdag 13 juni 2024 @ 10:25
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 10:23 schreef michaelmoore het volgende:
Hij gaat de 50 miljard bonus toch krijgen
https://www.telegraaf.nl/(...)abonus-en-verhuizing
[..]

En terecht.
michaelmoorevrijdag 14 juni 2024 @ 08:32
Als mensen als ze op vakantie gaan hun auto kunnen toevoegen aan een fleet met FSD autos, waarom zou ik dan nog een auto kopen ?
staat er los van of je al dan niet zelf een parkeerplaats hebt in de stad
CoolGuyvrijdag 14 juni 2024 @ 15:19
Vanmiddag voor de eerste keer eens de supercharger geprobeerd. Dat werkt top. Omdat ik de auto in de 2e helft van 2024 in ontvangst heb genomen kreeg ik 20.000 supercharger km's. Dat staat ook in de app zo, en direct na het laden zag ik dat de geladen km's al waren afgetrokken van die 20.000.

Nu was de auto niet leeg natuurlijk, dus ik heb daar iets van 15 min gestaan. Stukje House M.D. gekeken, en weer onderweg. Dat systeem werkt echt ontzettend gelikt. ^O^
michaelmooremaandag 17 juni 2024 @ 18:06
https://finance.yahoo.com(...)-self-140000084.html
Als het daar goed gaat dan kan de USA niet achterblijven
quote:
Tesla en Baidu gaan samenwerken voor volledige zelfrijdende test
Peking heeft Tesla onlangs 'groen licht gegeven' voor de mogelijkheid om zijn rijhulpsysteem, bekend als 'Full Self-Driving' of FSD, uit te rollen.

Een nieuw rapport suggereert dat Tesla voertuigen test die zijn uitgerust met FSD in stadsstraten en snelwegen op de grootste automarkt ter wereld.

Reuters citeerde een rapport van de door de overheid gesteunde Shanghai Observer, waarin stond dat tien Tesla-voertuigen met FSD worden getest voorafgaand aan wat een veel grotere geplande uitrol later dit jaar zou kunnen zijn.

Elon Musk heeft de afgelopen maanden op strategische wijze de weg vrijgemaakt voor een FSD-uitrol in China.
Zijn verrassingsbezoek aan China op 28 april, waar hij Chinese topfunctionarissen ontmoette, waaronder premier Li Qiang, gaf duidelijk aan dat Tesla de banden met China aan het verdiepen was.

Een dag later, op 29 april, brak in de Amerikaanse bedrijfsmedia het nieuws dat Tesla zou samenwerken met de Chinese technologiegigant Baidu voor kaart- en navigatiesoftware ter ondersteuning van FSD, inclusief het tevredenstellen van toezichthouders over gegevensbeveiliging en privacyvereisten.

Andere rapporten zeiden dat Chinese topfunctionarissen Musk groen licht gaven om FSD in een beperkte capaciteit uit te rollen.

In mei meldde Reuters dat Tesla zich voorbereidde om FSD te registreren bij de Chinese autoriteiten voor een geplande uitrol later dit jaar. Chinese staatsmedia verklaarden ook dat Tesla was begonnen met de bouw van een Megapack-fabriek in Shanghai.

De grotere uitrol van FSD in China zal een gouden kans zijn voor Tesla om de inkomstenstromen uit te breiden te midden van de wereldwijde teruggang in de verkoop van elektrische voertuigen. Hierdoor kunnen ze ook beter concurreren met lokale rivalen in China.
Pinnenmutskemaandag 17 juni 2024 @ 19:05
Ik vind de Pink Tesla echt mooi.
michaelmooredonderdag 20 juni 2024 @ 09:32
https://www.telegraaf.nl/(...)sland-hard-achteruit

de EV implosie is begonnen , er worden veel te veel autos geproduceerd in een sterk verouderende wereld , die autos gaan allemaal 30+ jaar mee

quote:
Rem op verkoop elektrische auto’s in EU: vooral Duitsland hard achteruit
Aangepast: 4 min geleden9 min geledenin FINANCIEEL

BRUSSEL (ANP) - De autoverkoop pakte vorige maand niet alleen in Nederland lager uit.
Ook in andere landen in Europa zakten de verkopen van nieuwe personenwagens terug na een opleving in de maand ervoor, komt naar voren uit maandcijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

Met name bij elektrische auto’s was sprake van stevige minnen.
Klepper272donderdag 20 juni 2024 @ 16:45
quote:
1s.gif Op maandag 17 juni 2024 19:05 schreef Pinnenmutske het volgende:
Ik vind de Pink Tesla echt mooi.
pink-dolphin-symbolism-and-meaning-f1fb1ad9.webp
Dan heb je nog nooit een Pink Dolphing gezien gezien zeker? O+ ;)
Klepper272donderdag 20 juni 2024 @ 19:24
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 09:32 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)sland-hard-achteruit

de EV implosie is begonnen , er worden veel te veel autos geproduceerd in een sterk verouderende wereld , die autos gaan allemaal 30+ jaar mee
[..]

quote:
Overall, Tesla suffered the steepest decline of any brand in May, with sales plummeting 64% year-over-year. Year-to-date, their performance remains equally weak, with a 41.4% decrease.
https://www.carscoops.com(...)a-says-hold-my-beer/
Tesla krijgt harde klappen in Duitsland.
twitter

Niet alleen in Duitsland maar ook Frankrijk, Noorwegen , Italie etc waaar de grootste aantallen werden verkocht doen het ook bijzonder slecht.

Schijnt dat in Noorwegen de Volvo het heel goed doet.
En Duitsland VW, maar hoe dat verdeeld is onder BEV heb ik even geen cijfers van.

Gaat het gedrag van de de topman nu toch invloed hebben?
Of is het de vermeende slechte service of kwaliteit, wie weet mag het zeggen ;)
michaelmooredonderdag 20 juni 2024 @ 19:25
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 19:24 schreef Klepper272 het volgende:

[..]
[..]
https://www.carscoops.com(...)a-says-hold-my-beer/
Tesla krijgt harde klappen in Duitsland.
[ x ]
Niet alleen in Duitsland maar ook Frankrijk, Noorwegen , Italie etc waaar de grootste aantallen werden verkocht doen het ook bijzonder slecht.

Schijnt dat in Noorwegen de Volvo het heel goed doet.
En Duitsland VW, maar hoe dat verdeeld is onder BEV heb ik even geen cijfers van.

Gaat het gedrag van de de topman nu toch invloed hebben?
Of is het de vermeende slechte service of kwaliteit, wie weet mag het zeggen ;)
oude modellen en Elon is de interesse voor Tesla helemaal kwijt
die is druk de aandelen die ie nu heeft te verpatsen , want de koers is echt veeeeel te hoog
Digi2donderdag 20 juni 2024 @ 19:38
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 19:25 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
die is druk de aandelen die ie nu heeft te verpatsen
Heb je daar een bron van, want als grootaandeelhouder heb je een meldplicht als je pakketten aandelen wilt verkopen? Er wordt dan ook gepubliceerd wanneer het pakket op de markt komt en wat de omvang is.
michaelmooredonderdag 20 juni 2024 @ 19:40
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 19:38 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Heb je daar een bron van, want als grootaandeelhouder heb je een meldplicht als je pakketten aandelen wilt verkopen? Er wordt dan ook gepubliceerd wanneer het pakket op de markt komt.
zijn daar geen mogelijkheden voor ??
het in een gedeelde BV plaatsen of zo ?
CoolGuydonderdag 20 juni 2024 @ 19:41
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 19:40 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
zijn daar geen mogelijkheden voor ??
het in een gedeelde BV plaatsen of zo ?
Dus je bent maar gewoon wat aan het blaten.

Water is nat.
Digi2donderdag 20 juni 2024 @ 19:41
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 19:40 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
zijn daar geen mogelijkheden voor ??
het in een gedeelde BV plaatsen of zo ?
Niet voor zover mij bekend, die regels zijn er om manipulatie van de koers te voorkomen.
Klepper272donderdag 20 juni 2024 @ 20:03
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 19:41 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Niet voor zover mij bekend, die regels zijn er om manipulatie van de koers te voorkomen.
Nou staat Musk er niet echt bekend om zich aan de regels te houden.
Volgens mij was er in 2018 ook een akkefietje met de SEC en heeft hij en Tesla voor 40 milj. moeten schikken.

Maar goed, laten we maar hopen dat hij er van geleerd heeft.
Digi2donderdag 20 juni 2024 @ 20:17
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2024 20:03 schreef Klepper272 het volgende:

[..]
Nou staat Musk er niet echt bekend om zich aan de regels te houden.
Volgens mij was er in 2018 ook een akkefietje met de SEC en heeft hij en Tesla voor 40 milj. moeten schikken.

Maar goed, laten we maar hopen dat hij er van geleerd heeft.
Dat akkefietje ging volgens mij over koersgevoelige info die hij vrijgaf buiten het geijkte paadje. Nu kan hij dat makkelijker doen omdat iedereen ondertussen weet dat hij vaak zegt wat hem voor de mond komt. Het kan nu geen verrassing meer zijn voor beleggers. Als grootaandeelhouder je niet aan de meldplicht houden is trouwens erg lastig omdat je een broker nodig hebt om de aandelen in de markt te zetten en die checken echt wel of je op de lijst van grootaandeelhouders voorkomt voordat ze akkoord gaan.
michaelmooredonderdag 20 juni 2024 @ 20:18
448508745_120209964821350394_4840755723330639678_n.jpg?stp=cp0_dst-jpg_p526x296_q75_spS444&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=cUD_-G0dDwUQ7kNvgGmts77&_nc_ht=scontent-ams4-1.xx&oh=00_AYBpNeLiMf6nZJiHAMEE512PmkFyPvo4_VsIxhlEnNVhWw&oe=667A3687
SymbolicFrankdonderdag 20 juni 2024 @ 23:42
Ik zag eergisteren een livestream op Youtube (op de eerste pagina) waarbij Musk beloofde iedereen die cryptocurrencies overmaakte naar hem om ze het dubbele te betalen. Het zag er allemaal aardig geloofwaardig uit, dus ik vroeg me af hoe hij de zaak nu weer probeerde op te lichten.

Maar blijkbaar was het 1 van de AI gegenereerde oplichtingsvideo's. En er zijn blijkbaar veel Musk supporters die hem graag al hun geld geven. Kassa!

De stream die ik zag is ondertussen verdwenen, dus hier wat video's die het bespreken. En blijkbaar is dat al minstens een jaar aan de gang, dus er zijn blijkbaar veel goedgelovige Musk fans.


TheFreshPrincedonderdag 20 juni 2024 @ 23:55
Dat is inderdaad al een tijdje gaande, die oplichterij met deepfakes van Elon Musk of soms bestaande (gestolen) content met daaraan gekoppeld een QR-code die je naar een site leidt waar je coins heen kan sturen en waar mensen wijsgemaakt wordt dat het wordt verdubbeld.

Het is wat kort door de bocht om te stellen dat het allemaal Musk fans zijn, het gaat vooral om mensen die hebberig zijn en in een doorzichtige scam trappen.

Ik heb er al aardig wat gerapporteerd als ik ze tegenkwam.
Ook wel een aantal Michael Saylor video's of andere bekenden uit de financiële wereld.

nsdNgnO.png

4Zujzd5.png

DfoPpT8.png

[ Bericht 3% gewijzigd door TheFreshPrince op 21-06-2024 00:00:57 ]
michaelmoorevrijdag 21 juni 2024 @ 12:10
Tesla wordt steeds meer een AI software robotic company / autonomous taxi bedrijf
Tesla auto richt zich op overleven , de autos die nu geproduceerd worden die gaan 50 jaar mee,
er gaat een ongelooflijk bloedbad aan komen onder de automakers


Ze kunnen beter autonomous tanks gaan maken, heb je ook geen last van voetgangers


[ Bericht 3% gewijzigd door michaelmoore op 21-06-2024 16:10:07 ]
SymbolicFrankvrijdag 21 juni 2024 @ 15:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2024 12:10 schreef michaelmoore het volgende:
Ze kunnen beter autonomous tanks gaan maken, heb je ook geen last van voetgangers
Dat hebben ze al gedaan met de cybertruck. Ok, hij is niet heel kogelvrij, maar als voetganger zijn je overlevingskansen laag.
Digi2vrijdag 21 juni 2024 @ 19:09
quote:
Chinese autobouwers kregen volgens denktank ruim 200 miljard euro steun

Chinese fabrikanten van elektrische auto's kregen in de afgelopen vijftien jaar in totaal 231 miljard dollar staatssteun, becijferde een Amerikaanse denktank. Het is waarschijnlijk koren op de molen van de EU, die invoerheffingen wil opleggen aan elektrische auto's uit China.
Modellen van onder meer BYD en Lynk & Co zijn de laatste tijd zeer populair onder automobilisten. Volgens de EU zorgt China met zijn subsidies voor oneerlijke concurrentie ten opzichte van Europese fabrikanten. Ook de Verenigde Staten zijn kritisch.

De denktank Center for Strategic and International Studies (CSIS) heeft naar eigen zeggen een conservatieve schatting gemaakt van de voordelen die China aan zijn autoproducenten heeft gegeven. Daarbij is niet alleen gekeken naar subsidies, maar ook naar bijvoorbeeld kortingen, belastingvrijstellingen en staatsinvesteringen in oplaadplekken.

Uit de berekeningen rolt een bedrag van 230,8 miljard dollar (bijna 216 miljard euro), meldt nieuwdienst Bloomberg. Daar zit steun van lagere overheden niet bij, net als investeringen in batterijfabrieken.

CSIS voegt eraan toe dat de steun voor een geproduceerde Chinese elektrische auto vorig jaar lager was dan voor een exemplaar uit de VS. Hoeveel steun de Europese autosector krijgt, is niet bekend.

Handelsoorlog dreigt door autoruzie
De berekeningen komen op een moment dat handelsspanningen tussen de EU en China oplopen. De Europese Commissie maakte vorige week bekend de heffingen op Chinese elektrische auto's op te voeren.

Op dit moment zit er al een heffing van 10 procent op. Maar vanaf 4 juli komt daar tot 38 procent bovenop. Die maatregel is niet definitief. Brussel wil vóór die tijd nog met Peking in overleg. Maar als dat weinig oplevert, gaan de heffingen dus volgende maand al in.

Dit tot afgrijzen van de Chinezen, die de kritiek onterecht vinden en daarom zelf met heffingen dreigen. Daarbij heeft het varkensvlees op de korrel. Daarvan importeert het Aziatische land jaarlijks voor enkele miljarden, onder meer uit Nederland.
200 miljard, dat is een flink bedrag aan subsidies :P
In de VS en EU zullen EV fabrikanten ook wel enige subsidie ontvangen, maar ik vermoed dat het om veel geringen bedragen zal gaan. Tesla en BYD schijnen relatief weinig subsidie te hebben ontvangen, die zouden dan ook onder een lager tarief van EU importheffingen komen te vallen. De VS heeft een algemene importheffing van 100% voor chinese EV's, die markt is dus praktisch afgesloten.
SymbolicFrankvrijdag 21 juni 2024 @ 19:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2024 19:09 schreef Digi2 het volgende:

[..]
200 miljard, dat is een flink bedrag aan subsidies :P
In de VS en EU zullen EV fabrikanten ook wel enige subsidie ontvangen, maar ik vermoed dat het om veel geringen bedragen zal gaan. Tesla en BYD schijnen relatief weinig subsidie te hebben ontvangen, die zouden dan ook onder een lager tarief van EU importheffingen komen te vallen. De VS heeft een algemene importheffing van 100% voor chinese EV's, die markt is dus praktisch afgesloten.
Een aantal Tesla's voor de Europese markt worden gemaakt in China, daarom zijn ze daar niet blij mee.
Digi2vrijdag 21 juni 2024 @ 19:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2024 19:31 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Een aantal Tesla's voor de Europese markt worden gemaakt in China, daarom zijn ze daar niet blij mee.
Ze hebben een fabriek in Duitsland en die heeft ook toestemming gekregen voor uitbreiding. Het gaat met name om de Model 3 die uit China komt. Voordeel voor Tesla en BYD is dat hun chinese concurrenten met veel hogere tarieven te maken krijgen i.p.v. 17% tot wel 38% zoals de voorstellen nu op de EU tafel liggen.
TheFreshPrincevrijdag 21 juni 2024 @ 20:01
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2024 19:59 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Ze hebben een fabriek in Duitsland en die heeft ook toestemming gekregen voor uitbreiding. Het gaat met name om de Model 3 die uit China komt. Voordeel voor Tesla en BYD is dat hun chinese concurrenten met veel hogere tarieven te maken krijgen i.p.v. 17% tot wel 38% zoals de voorstellen nu op de EU tafel liggen.
En BYD zet ook in op productie in de EU, met de nieuwe fabriek in Hongarije.
Niek92vrijdag 21 juni 2024 @ 20:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2024 20:01 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
En BYD zet ook in op productie in de EU, met de nieuwe fabriek in Hongarije.
Volvo (eigendom van Geely) doet hetzelfde, dan naar België als ik het goed heb. Dat zijn positieve gevolgen van dit soort heffingen, de terugkeer van economische activiteiten.
TheFreshPrincevrijdag 21 juni 2024 @ 20:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 juni 2024 20:15 schreef Niek92 het volgende:

[..]
Volvo (eigendom van Geely) doet hetzelfde, dan naar België als ik het goed heb. Dat zijn positieve gevolgen van dit soort heffingen, de terugkeer van economische activiteiten.
Was toevallig gisteren even voor een beurtje bij de Volvo dealer en daar hadden we het er nog even over.
België wordt idd toekomstige uitbreiding voor de EX30 productie.
michaelmoorezondag 23 juni 2024 @ 16:32
De locatie van BYD in Sveged zal veel serviers werk op gaan leveren en de locatie is toch in de EU, slim

grote boost voor Hongarije en Servie

Digi2zondag 23 juni 2024 @ 17:18
quote:
0s.gif Op zondag 23 juni 2024 16:32 schreef michaelmoore het volgende:
De locatie van BYD in Sveged zal veel serviers werk op gaan leveren en de locatie is toch in de EU, slim

grote boost voor Hongarije en Servie

Servië is geen lid van de EU en hopelijk worden ze dat ook niet, je wil niet nog een paard van Troje in je gelederen.
michaelmoorezondag 23 juni 2024 @ 17:54
quote:
0s.gif Op zondag 23 juni 2024 17:18 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Servië is geen lid van de EU en hopelijk worden ze dat ook niet, je wil niet nog een paard van Troje in je gelederen.
De factory staat in Sveged in de EU, mooie stad
what-to-see-in-szeged-hungary-49.jpg
Aan de nieuwe fast railline Budapest Belgrado
uitgekiende locatie


[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 23-06-2024 19:21:22 ]
Digi2zondag 23 juni 2024 @ 17:58
quote:
0s.gif Op zondag 23 juni 2024 17:54 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
De factory staat in de EU
Ah, zie het al de fabriek staat in Hongarije, niet ver van de grens met Servië.
michaelmooredinsdag 25 juni 2024 @ 23:14
https://www.telegraaf.nl/(...)se-autobouwer-rivian
quote:
AMSTERDAM - Volkswagen neemt een belang van $1 miljard in Rivian, de Amerikaanse bouwer van elektrische auto's.
Dat hebben de twee bedrijven na het sluiten van de beurs in New York bekend gemaakt.
De koers van Rivian schoot na het nieuws met 30% omhoog.
VW heeft zelfmoordneigingen
Niek92woensdag 26 juni 2024 @ 10:28
quote:
Kan best meevallen, zeker als je leest dat ze een enorme efficiency slag hebben doorgevoerd: https://www.reuters.com/b(...)t-profit-2024-06-24/

Elektrische autos zitten in het verdomhoekje op dit moment, aandelen dalen hard maar onderliggend wordt er gewoon doorgewerkt. Kan een slimme zet zijn, als dit soort dingen er voor zorgt dat ze winst gaan draaien.
Digi2woensdag 26 juni 2024 @ 13:57
quote:
Tesla said it was recalling most Cybertrucks in the United States over issues with their windshield wipers and exterior trim, the latest setback for the futuristic truck whose mass production is expected to start next year.
SymbolicFrankwoensdag 26 juni 2024 @ 14:51
quote:
Maar ze hebben er dus al 11.000 gemaakt en verkocht. Ruim een miljard dollar.
Digi2woensdag 26 juni 2024 @ 16:02
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 14:51 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Maar ze hebben er dus al 11.000 gemaakt en verkocht. Ruim een miljard dollar.
Daar komen ze dan goed mee weg. Als er al meer dan 100.000 op de weg waren zou de schade heel wat groter zijn. Ford en GM zijn er berucht om, die schijven jaarlijks miljarden aan recall cost af op hun balans. Bij Tesla komt het relatief weinig voor en zijn het vaak de types die geen grote volumes kennen zoals de S en X.
michaelmoorewoensdag 26 juni 2024 @ 17:55
8)7
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 10:28 schreef Niek92 het volgende:

[..]
Kan best meevallen, zeker als je leest dat ze een enorme efficiency slag hebben doorgevoerd: https://www.reuters.com/b(...)t-profit-2024-06-24/

Elektrische autos zitten in het verdomhoekje op dit moment, aandelen dalen hard maar onderliggend wordt er gewoon doorgewerkt. Kan een slimme zet zijn, als dit soort dingen er voor zorgt dat ze winst gaan draaien.
je kunt als westerse auto producent straks toch nooit tegen BYD op die in de loop van volgend jaar een massa EV s gaat uitspugen in Szeged en ze direct op de trein zet naar Duitsland
Dit is zo gruwelijk doordacht , die gaat EV topklasse autos leveren voor 25.000 euro, over prijsoorlog gesproken

Die heeft straks zeer gemotiveerd Servisch personeel voor 11 euro per uur terwijl VW er 41 euro per uur moet aftikken

https://finance.yahoo.com(...)nture-210921047.html

knettergek bij VW , lunatics , arrogante mafjoekels
They dont know whats coming
quote:
De aandelen van Rivian stijgen terwijl Volkswagen zegt dat het tot $ 5 miljard zal investeren in een nieuwe joint venture
quote:
AMSTERDAM - Wall Street is licht lager geopend, maar elektrisch autobedrijf Rivian profiteert: het staat 33% in de plus na een aangekondigde investering van Volkswagen.
Laadpaalfabrikant Alfen dreigt 50% van zijn beurswaarde te verliezen na een forse negatieve bijstelling van de verwachtingen.

Elektrische bussenbouwer Ebusco krijgt weer een hele harde dreun op het Damrak en hoort net als dinsdag weer tot de grote verliezers.
Ook Randstad verliest na een analyse van investeringsbank Jefferies


[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 26-06-2024 18:07:43 ]
Digi2woensdag 26 juni 2024 @ 18:12
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
8)7
[..]
je kunt als westerse auto producent straks toch nooit tegen BYD op die in de loop van volgend jaar een massa EV s gaat uitspugen in Szeged en ze direct op de trein zet naar Duitsland
Dit is zo gruwelijk doordacht , die gaat EV topklasse autos leveren voor 25.000 euro, over prijsoorlog gesproken

Die heeft straks zeer gemotiveerd Servisch personeel voor 11 euro per uur terwijl VW er 41 euro per uur moet aftikken

https://finance.yahoo.com(...)nture-210921047.html

knettergek bij VW , lunatics , arrogante mafjoekels
They dont know whats coming
[..]
[..]

Rivian is de amerikaanse markt, die is afgesloten van chinese import EV's. Of het verstandig is daar 5 miljard in te stoppen, de tijd zal het leren ;)
michaelmoorewoensdag 26 juni 2024 @ 18:15
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 18:12 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Rivian is de amerikaanse markt, die is afgesloten van chinese import EV's. Of het verstandig is 5 miljard daar 5 miljard in te stoppen, de tijd zal het leren ;)
BYD gaat heel mexico (de belangrijkste groeimarkt) volpompen , wat is er dan afgesloten

https://cleantechnica.com(...)-y-leads-the-market/

quote:
For years, Mexico was a laggard in the EV transition, but things started to change in late 2021.
Three years of impressive growth later, Mexico is turning into one of the most interesting countries in the region, attracting significant Chinese investment to build EVs locally and rapidly ramping up sales as prices fall and more competitive options arrive.
Digi2woensdag 26 juni 2024 @ 18:21
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 18:15 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
BYD gaat heel mexico (de belangrijkste groeimarkt) volpompen , wat is er dan afgesloten
Die EV's zijn voor de zuid amerikaanse markt bedoeld. Mocht dat anders verlopen, zal Mexico uit Nafta gegooid worden, althans dat is wat ik er tot nu toe van begrepen heb.
SymbolicFrankdonderdag 27 juni 2024 @ 00:25
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
Die heeft straks zeer gemotiveerd Servisch personeel voor 11 euro per uur terwijl VW er 41 euro per uur moet aftikken
Tegen 13 Euro in Nederlands? Oei!
SymbolicFrankvrijdag 28 juni 2024 @ 12:17
quote:
Blijkbaar is het ook wel handig dat de motor stopt als je op de rem duwt op een helling.

twitter


bron
Digi2zaterdag 29 juni 2024 @ 14:29
TheFreshPrincezaterdag 29 juni 2024 @ 14:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 12:17 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Blijkbaar is het ook wel handig dat de motor stopt als je op de rem duwt op een helling.

[ x ]

bron
Kan ook fout van de bestuurder zijn, gebeurt vaak genoeg dat rem en gas verwisseld worden of dat mensen net even stoer willen doen.

Genoeg filmpjes online van mensen die gas en rem verwisselen.

Een Tesla zou standaard brake override moeten hebben, dus als je de rem intrapt, zou hij niet mogen accelereren.

quote:
Likewise, applying the brake pedal simultaneously with the accelerator pedal will override the accelerator pedal input and cut off motor torque, and regardless of the torque, sustained braking will stop the car.
bron: https://www.tesla.com/blog/no-unintended-acceleration-tesla-vehicles

Maar het is wel gelogd in de auto, dus de waarheid komt naar boven.
Stand van pedalen wordt op 2 manieren gelogd, dus niet op basis van 1 sensor.

edit: 12 jaar geleden was het al een onderwerp van gesprek



[ Bericht 14% gewijzigd door TheFreshPrince op 29-06-2024 15:03:16 ]
SymbolicFrankzaterdag 29 juni 2024 @ 15:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 14:56 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Kan ook fout van de bestuurder zijn, gebeurt vaak genoeg dat rem en gas verwisseld worden of dat mensen net even stoer willen doen.

Maar het is wel gelogd in de auto, dus de waarheid komt naar boven.
Stand van pedalen wordt op 2 manieren gelogd, dus niet op basis van 1 sensor.
Ja, en hij klaagde er over op Twitter, dus als het dan stil blijft aan de kant van Tesla dan weet je genoeg. Dus ik ben benieuwd.
TheFreshPrincezaterdag 29 juni 2024 @ 15:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 15:02 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, en hij klaagde er over op Twitter, dus als het dan stil blijft aan de kant van Tesla dan weet je genoeg. Dus ik ben benieuwd.
Het blijft vrijwel altijd stil aan de kant van Tesla, dus dat zegt niets.

quote:
There is no "unintended acceleration" in Tesla vehicles

[...]

Likewise, applying the brake pedal simultaneously with the accelerator pedal will override the accelerator pedal input and cut off motor torque, and regardless of the torque, sustained braking will stop the car.
bron: https://www.tesla.com/blog/no-unintended-acceleration-tesla-vehicles

Dus 2 opties:
- deze persoon heeft zelf pedalen verwisseld of is te stoer weggereden en de gevolgen niet overzien
of
- het systeem van Tesla heeft gefaald en dan komt dat naar boven bij onderzoek
CoolGuyzaterdag 29 juni 2024 @ 15:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 15:04 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Het blijft vrijwel altijd stil aan de kant van Tesla, dus dat zegt niets.
[..]
bron: https://www.tesla.com/blog/no-unintended-acceleration-tesla-vehicles

Dus 2 opties:
- deze persoon heeft zelf pedalen verwisseld of is te stoer weggereden en de gevolgen niet overzien
of
- het systeem van Tesla heeft gefaald en dan komt dat naar boven bij onderzoek
Nee, maar het moét negatief zijn he, want dat is het doel. Dit heeft 0,0 met objectiviteit van doen.
TheFreshPrincezaterdag 29 juni 2024 @ 15:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 15:13 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Nee, maar het moét negatief zijn he, want dat is het doel. Dit heeft 0,0 met objectiviteit van doen.
Dat.

Ik sluit heus niet uit dat het een fout is van de auto. Maar social media staan vol met mensen die ongelukjes hebben die altijd aan een ander liggen.

De Cybertruck is nieuws, dus dat krijgt wat meer aandacht.

Uiteindelijk gaat het om wat er gelogd is, niet om wat de eigenaar zegt. Want die eigenaar zal heus niet tegen de verzekering melden "ik was aan het stunten met m'n auto en het ging mis". Nee, het zal dan zijn "m'n auto gaf ineens gas, ik kon er niets aan doen".
SymbolicFrankzondag 30 juni 2024 @ 02:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 15:13 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Nee, maar het moét negatief zijn he, want dat is het doel. Dit heeft 0,0 met objectiviteit van doen.
Objectief zijn past niet binnen jouw capaciteiten. Zelf nadenken ook niet.

Ben je heel religieus?
SymbolicFrankzondag 30 juni 2024 @ 03:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 15:18 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Dat.

Ik sluit heus niet uit dat het een fout is van de auto. Maar social media staan vol met mensen die ongelukjes hebben die altijd aan een ander liggen.

De Cybertruck is nieuws, dus dat krijgt wat meer aandacht.

Uiteindelijk gaat het om wat er gelogd is, niet om wat de eigenaar zegt. Want die eigenaar zal heus niet tegen de verzekering melden "ik was aan het stunten met m'n auto en het ging mis". Nee, het zal dan zijn "m'n auto gaf ineens gas, ik kon er niets aan doen".
Ik sluit helemaal niets uit. Ik wil gewoon weten wat er nu gebeurd is.

Ik ben een optimist, maar ik wil zo veel mogelijk objectief blijven. Dus voor mij geen religie, en ook geen Stockholm Syndroom. En als je alle plussen en minnen bij elkaar optelt, dan kom je minstens tot de conclusie dat Elon Most een heel akelig persoon is die veel liegt.

Dus dan ben je afhankelijk van de correspondentie van het bedrijf, wanneer een rechter er om vraagt. En als je ziet hoe persoonlijk Musk alle berichtgeving zichzelf aantrekt en dat er niets op Twitter buiten zijn radar blijft als het met hem te maken heeft, dan zit je weer in een spagaat: als hij niet reageert is het bijna zeker waar, als hij wel reageert is het meestal toch ook waar.

Toch is wat hij zegt en post wat die extreme berg geld heeft geproduceerd.

Zo zie je maar weer. Er zijn twee kapitalistische stromingen, de eerste zegt: "verkoop een goed product voor een goede prijs" en de tweede zegt: "oplichten en wegwezen". Dat is ook heel lang het mantra geweest: dankzij het internet staat alles zo in de kijker, dat je de zaak niet meer op kunt lichten.

Maar Bitcoin en Musk hebben ons laten zien dat dat onzin is: aan de ene kant willen veel mensen de zaak maximaal oplichten in hun voordeel. Maar aan de andere kant willen de mensen ook geloven opgelicht worden.

Dat komt natuurlijk door die Amerikaanse Droom. En het enige geneesmiddel daartegen is dat je helemaal niet mee wilt doen aan al die oplichting overal. Als het niet dat goede product is voor die goede prijs, dan is het waarschijnlijk oplichterij en moet je afhaken.

Ok, dan doe je ook niet mee aan de loterij, maar je vermijd ook gevangenisstraf.
michaelmoorezondag 30 juni 2024 @ 04:47
quote:
0s.gif Op zondag 30 juni 2024 03:14 schreef SymbolicFrank het volgende:
Toch is wat hij zegt en post wat die extreme berg geld heeft geproduceerd.
Musk is een visionair

ik geloof dat geld niet zijn drijfveer is , hij jaagt zijn dromen na
SpaceX en Starlink zijn samen al 500 miljard waard

mooi om te zien wat hij steeds her der in stukjes uitkraamt, bij alles denk je hij is knettergek


1) over 30 jaar heeft er niemand meer een baan
2) Over 30 jaar dan lopen er miljarden robots rond op aarde
3) Er komt een tijd dat er meer robots op aarde lopen dan mensen
4) Hij wil wil een miljoen mensen naar Mars brengen
5 Neurolink en AI samen zijn beter dan doctors

en dat staat los van de nog absurdere zaken die hij denkt maar niet verteld, met name over Open AI

quote:
Voordelen
De échte doorgewinterde visionair is met name ontzettend creatief.
Zo kan makkelijker 'buiten de kaders' getreden worden en een nieuwe, idealistische wereld worden gecreëerd.
Een creatieve geest kan andere geesten voeden en stimuleren. Het is dan ook niet zomaar dat een visionair leider voor een hoop inspiratie kan zorgen.
Werk je voor een visionair, dan is de kans groot dat je altijd de ruimte krijgt.
Buitensporige ideeën zijn nooit te gek, de wereld kan verbeterd worden en risico's zijn sneller genomen.

Nadelen
Een nadeel van de visionair is dat hij normaliter erg theoretisch aan de slag gaat.
De achterliggende gedachte, het plan en de visie staan bovenaan het lijstje, waardoor de praktische toepassing er wel eens bij in kan schieten.
Ook kan er een gebrek zijn aan helderheid.
Wat 'de top' wil is niet altijd in lijn met de 'midden managers' of zelfs de regering of gehele maatschappij.
Zo kan een visionair soms niet begrepen worden.
Dat hangt voor een goot deel samen met het niet bezig zijn met de praktijk.
Geweldige ideeën sluiten die theoretisch gezien doordacht en uitvoerbaar zijn, blijken praktisch gezien toch niet altijd ideaal.

Visionair leiderschap en continuity management
Binnen de creatieve, inspirerende en theoretisch-gerichte ruimte kan het twee kanten op gaan. Enerzijds kan een man als Elon Musk, na wat flinke beren op de weg, met elektrische auto's en een herbruikbare raket de wereld veroveren.
Anderzijds kan een visionair finaal worden uitgelachen en de grond in geboord wanneer deze iets nieuws probeert.


[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 30-06-2024 05:31:17 ]
TheFreshPrincezondag 30 juni 2024 @ 09:13
quote:
0s.gif Op zondag 30 juni 2024 03:14 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ik sluit helemaal niets uit. Ik wil gewoon weten wat er nu gebeurd is.
En daar kom je op Twitter / X niet achter.

Daar lees je alleen het verhaal van iemand die z'n auto in de prak heeft gereden waarbij het aan de auto ligt of aan de bestuurder. Gezien de verzekeringsclaim is het logisch dat het aan de auto ligt, vanuit het perspectief van degene die het plaatst.

Hij heeft z'n partner en familie waarschijnlijk ook direct verteld dat het aan de auto lag, dus terugkrabbelen doe je dan niet zo snel meer.

En de reporters waren alweer gretig om dit nieuws klakkeloos over te nemen, gezien reacties als "I work as a reporter for the XYZ, can I use this story? Bla bla". Zo gaat dat.

Wat moet je dan als Tesla nog doen? Ontkennen? Wie gelooft je? Beter stilhouden.

[ Bericht 22% gewijzigd door TheFreshPrince op 30-06-2024 09:20:50 ]
Digi2maandag 1 juli 2024 @ 20:08
quote:
Verkoop van nieuwe auto's neemt af in eerste zes maanden

De verkoop van nieuwe personenwagens in Nederland is in de eerste helft van 2024 gezakt. Er zijn vooral minder nieuwe benzineauto's verkocht. Hybride en volledig elektrische auto's nemen steeds meer marktaandeel over.
In de eerste zes maanden van het jaar zijn 193.617 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, een daling van 3,5 procent vergeleken met een jaar eerder. Het aandeel van benzineauto's zakte op jaarbasis van 33,2 naar 23,6 procent, blijkt uit cijfers van brancheorganisaties BOVAG, RAI Vereniging en RDC.

Fabrikanten komen met steeds meer hybride modellen in plaats van benzineauto's op de markt. Het aandeel hybride steeg daardoor naar 43,4 procent. In de eerste zes maanden van 2023 ging het nog om 36,2 procent.
Al komen er deze week mogelijk definitief EU importhefiingen voor chinese EV's dan kunnen chinese fabrikanten die onder het tarief van 17% vallen alsnog genoeg EV's en hybriden verkopen, want de vraag is er.
Digi2dinsdag 2 juli 2024 @ 18:41
quote:
Market Watch
Jul 2, 2024 at 12:34 p.m. EDT
Tesla Inc. Stock
$229.29 +9.26%
quote:
Tesla Stock Is Up on Excellent Delivery Numbers. How They Did It.
Given the mood surrounding electric vehicles these days, investors might wonder how the EV maker did it, though. A combination of moves by the company, plus a boost from sales in China, appear to be responsible.

Tesla said Tuesday morning that it had second-quarter deliveries of 443,956 vehicles, comfortably above the consensus call compiled by the company of about 438,000 cars. Recent Wall Street estimates fell in a range of 420,000 to 425,000 vehicles.

Telsa produced about 411,000 vehicles in the quarter—an additional piece of positive news. Producing fewer cars than were sold means lower inventories, which should relieve some pressure on the company to reduce prices.

A third plus is that Tesla said it deployed 9.4 gigawatt hours of battery storage in the quarter, its best quarter ever. There just isn’t a lot to complain about with the delivery report.
SymbolicFrankdinsdag 2 juli 2024 @ 18:53
Wow, 87 Euro omhoog over de laatste anderhalve maand, dat is 60%. Zo zie je maar weer: niet gokken op de waardevermindering van Tesla aandelen.
Digi2dinsdag 2 juli 2024 @ 19:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 18:53 schreef SymbolicFrank het volgende:
Wow, 87 Euro omhoog over de laatste anderhalve maand, dat is 60%. Zo zie je maar weer: niet gokken op de waardevermindering van Tesla aandelen.
Tjsa, toch zijn er flink wat short posities in TSLA ;)
$24 miljard om precies te zijn.
quote:
% OF FLOAT SHORTED
3.80%
SymbolicFrankdinsdag 2 juli 2024 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 19:08 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Tjsa, toch zijn er flink wat short posities in TSLA ;)
[..]

Ja, volgens Musk zijn ze over 5 jaar ongeveer 70 keer zo veel waard als nu, door robottaxi's en AI (50 biljoen totaal). Daar staat tegenover, dat hij sinds de introductie van FSD heeft beloofd dat de auto's alleen maar meer waard blijven worden, terwijl een waardevermindering van 50% in een paar jaar tijd nu heel normaal is.
Digi2dinsdag 2 juli 2024 @ 19:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 19:14 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, volgens Musk zijn ze over 5 jaar ongeveer 70 keer zo veel waard als nu, door robottaxi's en AI (50 biljoen totaal). Daar staat tegenover, dat hij sinds de introductie van FSD heeft beloofd dat de auto's alleen maar meer waard blijven worden, terwijl een waardevermindering van 50% in een paar jaar tijd nu heel normaal is.
Tesla produceert geen hybrids, terwijl die gezien de aantallen hybrid verkopen van BYD heel goed zijn, qua aantallen. In de VS zal daar ook een behoorlijke markt voor zijn omdat men daar grotere afstanden aflegt dan in Europa, het verminderd de range anxiety aanzienlijk.
SymbolicFrankdinsdag 2 juli 2024 @ 19:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 19:29 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Tesla produceert geen hybrids, terwijl die gezien de aantallen hybrid verkopen van BYD die heel goed zijn, qua aantallen. In de VS zal daar ook een behoorlijke markt voor zijn omdat men daar grotere afstanden aflegt dan in Europa, het verminderd de range anxiety aanzienlijk.
Ja, goedkope (plug-in) hybrids gaan het maken.
StateOfMinddinsdag 2 juli 2024 @ 19:37
Had er nog nooit van gehoord, maar er staat hier een nieuwe Xpeng G9 in de straat.

Chinees merk blijkbaar, volgens de RDW website een kleine 68000 euro.

Dacht dat die Chinezen goedkoper waren.

Van de week voor het eerst een BYD gezien.
Link&Co kende ik wel, die zie ik vaker.
michaelmooredonderdag 4 juli 2024 @ 13:50
https://www.telegraaf.nl/(...)pen-in-prijzenoorlog

Strafheffing??

en als de BYD in Szeged gemaakt is , wat dan ?
Met kantenklare delen uit China
Hoe gaan ze dat doen??
quote:
De strafheffing bedraagt voor een auto van het populaire BYD, hoofdsponsor van het EK voetbal, 17,4%.
Voor een Geely moet 19,9% extra worden betaald, en op een SAIC zelfs 37,6 procent.

Voor andere fabrikanten rekent de EU 20,8 procent, maar dat kan bij gebrekkige medewerking 37,6 procent worden.
De tarieven liggen ietsje lager dan aangekondigd.
https://en.wikipedia.org/wiki/SAIC_Volkswagen
quote:
SAIC-Volkswagen

SAIC Volkswagen Automotive Co., Ltd.


Hoofdkantoor en fabriek gevestigd in Anting, Jiading, Shanghai
Bedrijfstype Gezamenlijke onderneming
Industrie Automobiel
Gesticht 12 oktober 1984 ; 39 jaar geleden
Hoofdkwartier Anting , Jiading District , Shanghai , China
Bediend gebied China
Sleutelfiguren Chen Hong (voorzitter)
Chen Xianzhang (president)
Producten Auto's , motoren
Merken Volkswagen
Skoda
Audi
Eigenaren SAIC Motor (50%)
Volkswagen AG (39%)
Volkswagen (China) Invest (10%)
Website www.csvw.com
SAIC Volkswagen Automotive Co., Ltd. , voorheen bekend als Shanghai Volkswagen Automotive Co., Ltd. is een autoproductiebedrijf met hoofdkantoor in Anting, Shanghai , China en een joint venture tussen SAIC Motor en Volkswagen Group . Het werd opgericht in 1984 en produceert auto's onder de merken Volkswagen ,
¦koda en Audi . [1]

Het is de tweede joint venture voor autoproductie in China na American Motors en de eerste Duitse autofabrikant die China betreedt.
SymbolicFrankdonderdag 4 juli 2024 @ 14:01
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juli 2024 13:50 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)pen-in-prijzenoorlog

Strafheffing??

en als de BYD in Szeged gemaakt is , wat dan ?
Met kantenklare delen uit China
Hoe gaan ze dat doen??
[..]
https://en.wikipedia.org/wiki/SAIC_Volkswagen
[..]

Als je bijvoorbeeld een fiets koopt, komen alle onderdelen uit China maar de assemblage gebeurt hier in de EU, anders mag je iets van 100% importbelasting betalen.

Die importbelasting is afhankelijk van welk deel van het product waar geproduceerd is. Als alles in de EU wordt gedaan hoef je niets te betalen, als je ze kant en klaar importeert uit China is het afhankelijk van de lobbykracht van de brancheorganisatie hoeveel je extra moet betalen.
michaelmooredonderdag 4 juli 2024 @ 14:23
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juli 2024 14:01 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Als je bijvoorbeeld een fiets koopt, komen alle onderdelen uit China maar de assemblage gebeurt hier in de EU, anders mag je iets van 100% importbelasting betalen.

Die importbelasting is afhankelijk van welk deel van het product waar geproduceerd is. Als alles in de EU wordt gedaan hoef je niets te betalen, als je ze kant en klaar importeert uit China is het afhankelijk van de lobbykracht van de brancheorganisatie hoeveel je extra moet betalen.
een dashboard komt uit China, aluminium uit Duitsland, Kumho tyres uit Polen of Z Korea , stoelen uit China , de werkmanschap komt uit Servie en Hongarije , batterij uit China, electromotoren

ja dat is een complexe materie, ik denk dat er geen importheffingen van toepassing zijn


https://www.telegraaf.nl/(...)ek-stekkerwagen-neer

Hoppa nog een BYD factory , een kopie van de fabriek die 1500 km verderop in Szeged gebouwd wordt
recht onder de neus van Erdogan , die kan het wel schudden met zijn TOGG autos


quote:
’Chinese autoreus BYD zet in Turkije nieuwe fabriek stekkerwagen neer’
7 min geledenin FINANCIEEL

ANKARA (ANP) - Turkije kondigt naar verwachting maandag een deal aan met de Chinese fabrikant van elektrische auto’s BYD.
Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het zou gaan om het bouwen van een nieuwe fabriek in Turkije ter waarde van 1 miljard dollar.

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zou de overeenkomst bekendmaken tijdens een bijeenkomst in de Turkse provincie Manisa, in het westen van het land.

Dat is waar de fabriek volgens de bronnen zal worden gebouwd. De nieuwe faciliteit biedt BYD gemakkelijkere toegang tot de Europese Unie, waarmee Turkije een economisch samenwerkingsverband heeft.



[ Bericht 1% gewijzigd door michaelmoore op 05-07-2024 17:57:59 ]
SymbolicFrankzaterdag 6 juli 2024 @ 11:12
Met Tesla FSD 14.2 hoef je het stuur niet meer vast te houden. Maar Tesla wil absoluut voorkomen dat zij aansprakelijk zijn als er wat fout gaat, dus moet je op de weg blijven letten.

Dus nu hebben we de situatie, dat camera's je ogen in de gaten houden om te controleren of je wel de hele tijd naar de weg zit te kijken, want anders gaat de besturing uit. En als je het drie keer fout doet, mag je hem niet meer gebruiken. Ik weet niet of je dan ook het geld kwijt bent wat je er voor betaald hebt. Het is nu dus een beloning voor goed gedrag geworden.

Gek genoeg gaat het meestal fout als je naar het grote aanraakscherm zit te kijken, waarmee je alle andere dingen moert bedienen, zoals de FSD en de navigatie. Dat moet je dus doen als je stilstaat.

Interessante ontwikkeling. Het is nu wachten op een zonnebril met ogen er op.
TheFreshPrincezaterdag 6 juli 2024 @ 11:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 juli 2024 11:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
Met Tesla FSD 14.2 hoef je het stuur niet meer vast te houden. Maar Tesla wil absoluut voorkomen dat zij aansprakelijk zijn als er wat fout gaat, dus moet je op de weg blijven letten.

Dus nu hebben we de situatie, dat camera's je ogen in de gaten houden om te controleren of je wel de hele tijd naar de weg zit te kijken, want anders gaat de besturing uit. En als je het drie keer fout doet, mag je hem niet meer gebruiken. Ik weet niet of je dan ook het geld kwijt bent wat je er voor betaald hebt. Het is nu dus een beloning voor goed gedrag geworden.
Na 3 strikes mag je het een week niet gebruiken.

Nu niet doen alsof je FSD kwijtraakt.

quote:
Gek genoeg gaat het meestal fout als je naar het grote aanraakscherm zit te kijken, waarmee je alle andere dingen moert bedienen, zoals de FSD en de navigatie. Dat moet je dus doen als je stilstaat.
Navigatie kan je prima met een voice command doen of... als je stil staat.

FSD start je door te drukken op het rechter scroll wiel op je stuur (of met de hendel aan het stuur bij de voorgaande modellen).

quote:
Interessante ontwikkeling. Het is nu wachten op een zonnebril met ogen er op.
Een infraroodcamera kijkt zo door je zonnebril heen.
Als je een zonnebril met spiegelende laag hebt kan dat mogelijk een probleem zijn maar als je daarmee 3 strikes oploopt en het nog niet door hebt dan heb je het zelf ook wel een beetje opgezocht.

Het zijn weer allemaal aannames op basis van vermoedens en weinig op basis van kennis.
SymbolicFrankzaterdag 6 juli 2024 @ 12:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 juli 2024 11:45 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Na 3 strikes mag je het een week niet gebruiken.

Nu niet doen alsof je FSD kwijtraakt.
[..]
Navigatie kan je prima met een voice command doen of... als je stil staat.

FSD start je door te drukken op het rechter scroll wiel op je stuur (of met de hendel aan het stuur bij de voorgaande modellen).
[..]
Een infraroodcamera kijkt zo door je zonnebril heen.
Als je een zonnebril met spiegelende laag hebt kan dat mogelijk een probleem zijn maar als je daarmee 3 strikes oploopt en het nog niet door hebt dan heb je het zelf ook wel een beetje opgezocht.

Het zijn weer allemaal aannames op basis van vermoedens en weinig op basis van kennis.
Bedankt voor de verduidelijking. Ik heb deze info van het kijken naar youtube video's, ik geloof best dat jij het allemaal goed hebt uitgezocht. Ik keur het niet af, ik vind het gewoon interessant en ik zit niet in de doelgroep die dat zou gebruiken. Er zijn duidelijk een heleboel mensen die het prachtig vinden, alhoewel ik heb begrepen dat slechts 2% van de mensen na de demo een abonnement hebben genomen. Dus die groep is niet zo groot, waarschijnlijk omdat je door te veel hoepels moet springen en het vermoeiender is de computer in de gaten te houden dan zelf te rijden.

Ik bedoelde een zonnebril waar de camera's niet doorheen kijken (en het is geen eis dat de gebruiker dat wel kan), met plaatjes of hologrammen van ogen er op, zodat de bestuurder kan gaan slapen. Net zoals die hulpmiddelen die de auto laten denken dat je het stuur vast hebt.
TheFreshPrincezaterdag 6 juli 2024 @ 12:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 juli 2024 12:06 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Bedankt voor de verduidelijking. Ik heb deze info van het kijken naar youtube video's, ik geloof best dat jij het allemaal goed hebt uitgezocht. Ik keur het niet af, ik vind het gewoon interessant en ik zit niet in de doelgroep die dat zou gebruiken. Er zijn duidelijk een heleboel mensen die het prachtig vinden, alhoewel ik heb begrepen dat slechts 2% van de mensen na de demo een abonnement hebben genomen. Dus die groep is niet zo groot, waarschijnlijk omdat je door te veel hoepels moet springen en het vermoeiender is de computer in de gaten te houden dan zelf te rijden.
https://www.teslarati.com/tesla-ceo-elon-musk-debunks-2-percent-fsd-take-rate-claims/

Overigens wacht ik wel op de officiële kwartaalcijfers die over ~3 weken beschikbaar komen.

quote:
Ik bedoelde een zonnebril waar de camera's niet doorheen kijken (en het is geen eis dat de gebruiker dat wel kan), met plaatjes of hologrammen van ogen er op, zodat de bestuurder kan gaan slapen. Net zoals die hulpmiddelen die de auto laten denken dat je het stuur vast hebt.
quote:
My FSD always disengages everything time I wear my hologram sunglasses with the fake eyeballs. 🤷‍♂️
https://www.reddit.com/r/teslamotors/comments/y9f39l/forced_fsd_disengagement_for_wearing_sunglasses/
michaelmoorewoensdag 10 juli 2024 @ 21:52
https://www.telegraaf.nl/(...)e-vraag-is-ingestort

Daar gaat de eerste autofabriek de deuren sluiten
het grote gevecht gaat beginnen


quote:
Audi sluit autofabriek in België: 'Vraag is ingestort'
GERT VAN HARSKAMP

BRUSSEL - Audi sluit mogelijk de fabriek in Brussel, waardoor drieduizend banen op het spel staan. In de fabriek wordt de Audi Q8 e-tron gebouwd, maar de vraag naar die elektrische suv is volledig ingestort.

Productie van de Audi Q8 e-tron in Brussel. Vraag naar deze elektrische suv is volledig ingestort.

Audi heeft de Ondernemingsraad van de fabriek in België dinsdagavond ingelicht.
Het merk uit de Volkswagen-stal produceerde vorig jaar nog bijna 55.000 Q8 e-trons, maar dit jaar zouden dat er hooguit 20.000 tot 25.000 zijn.
Volgend jaar zouden dat er nog geen zesduizend zijn.
.
quote:
Turkije
Naast Zuid-Europese landen zoals Italië en Spanje, bieden ook Oost-Europa en Turkije 'aantrekkelijke locaties' voor Chinese autofabrikanten vanwege lagere arbeidskosten en hoge productienormen.
Turkije produceert momenteel ongeveer 1,5 miljoen auto's per jaar, voornamelijk voor de EU, en heeft gesprekken gevoerd met BYD, Chery, SAIC en Great Wall.
Het douane-unie akkoord van Turkije met de EU en vrijhandelsakkoorden met niet-EU-landen garanderen tariefvrije export van voertuigen en componenten, aldus Reuters.


[ Bericht 36% gewijzigd door michaelmoore op 10-07-2024 22:35:17 ]
Digi2zondag 14 juli 2024 @ 14:54
Digi2dinsdag 16 juli 2024 @ 13:47
xzazdinsdag 16 juli 2024 @ 14:03
quote:
TLDR: 692.017km ongeveer 25% van de batterij verloren.
CoolGuydinsdag 16 juli 2024 @ 14:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 14:03 schreef xzaz het volgende:

[..]
TLDR: 692.017km ongeveer 25% van de batterij verloren.
Das niet verkeerd denk ik.
SymbolicFrankdinsdag 16 juli 2024 @ 14:33
quote:
Als je wilt dat FSD goed voor je werkt, dan kun je blijkbaar het beste een YouTube kanaal maken waarbij je daar veel videootjes over maakt, dan passen ze hem aan jouw rijgedrag aan.

Maar het grootste probleem met de robottaxi's is natuurlijk, dat als die doen wat Musk belooft, dan moeten ze meteen stoppen met het produceren van alle andere auto's en een taxibedrijf worden. Want dan verdienen ze daar vele malen meer geld mee dan met de productie van alle andere dingen. En dan moeten ze hun AI afdeling daar 24/7 mee aan het werk zetten.

[ Bericht 0% gewijzigd door SymbolicFrank op 16-07-2024 14:52:49 ]
TheFreshPrincedinsdag 16 juli 2024 @ 14:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 14:33 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Als je wilt dat FSD goed werkt voor jouw, dan kun je blijkbaar het beste een YouTube kanaal maken waarbij je daar veel videootjes over maakt, dan passen ze hem aan jouw rijgedrag aan.
Dat labelen van data gebeurt (zover ik weet) al sinds ~mei 2022 amper nog handmatig, dus een hoop oude koeien, niet geverifieerde bronnen en aannames in dat artikel. Het leest als een undercover hit piece.

quote:
Maar het grootste probleem met de robottaxi's is natuurlijk, dat als die doen wat Musk belooft, dan moeten ze meteen stoppen met het produceren van alle andere auto's en een taxibedrijf worden. Want dan verdienen ze daar vele malen meer geld mee dan met de productie van alle andere dingen. En dan moeten ze hun AI afdeling daar 24/7 mee aan het werk zetten.
Wat een fantasie.
SymbolicFrankdinsdag 16 juli 2024 @ 14:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 14:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Wat een fantasie.
Hij zegt altijd dat je zo'n ding binnen een jaar terugverdient.
epicbeardmandinsdag 16 juli 2024 @ 17:59
quote:
BNR fake news, alle aandelen waren gecrashed. Waarom moeten ze Tesla eruit halen? Tesla is nu alweer in de + terwijl bedrijven zoals AMD nog een downwards trend laten zien.

BNR bedrijft ook alleen maar extreem linkse journalistiek en misgunnen Elon alles sinds hij uitkomt voor steun aan republikeinen. En dat hij vrijheid van meningsuiting wil.

Nvidia is harder onderuit gegaan.
Digi2dinsdag 16 juli 2024 @ 18:16
quote:
Autofabrikant Tesla zoekt nieuw personeel na grote ontslagronde

Tesla wil bijna achthonderd nieuwe werknemers aannemen. Dat is bijzonder, omdat topman Elon Musk slechts drie maanden geleden abrupt de grootste reeks ontslagen in de geschiedenis van het Amerikaanse autobedrijf aankondigde.
De functies verschenen de afgelopen weken op de vacaturepagina van Tesla, meldt persbureau Bloomberg op basis van een eigen analyse.

Het autobedrijf zoekt uiteenlopende medewerkers, van specialisten in kunstmatige intelligentie tot servicemonteurs en installateurs van accupakketten. Het gaat om banen in verschillende steden in de Amerikaanse staat Californië, waar Tesla accu's ontwikkelt en produceert.

Tesla schrapte dit jaar duizenden banen. Musk kondigde eerder dit jaar een reorganisatie aan waarbij wereldwijd meer dan 10 procent van de banen zou verdwijnen. Bij de producent van elektrische auto's werken in totaal zo'n 140.000 mensen.
Tesla Californië kent blijkbaar nog toenemende activiteiten.
Litphowoensdag 24 juli 2024 @ 07:58
Fortnite players band together to pick on in game Tesla Cybertrucks - destroy on sight

Die arme Cybertruck treft het ook nooit :'(.
Digi2woensdag 24 juli 2024 @ 12:29

Het heeft nog geen positief effect op de aandelen, mja het is nog pre-market nu :{

quote:
https://www.marketwatch.com/investing/stock/tsla
PREMARKET
Last Updated: Jul 24, 2024 at 6:27 a.m. EDT
$ 227.67
-18.71 -7.59%
SymbolicFrankwoensdag 24 juli 2024 @ 14:28
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2024 12:29 schreef Digi2 het volgende:

Het heeft nog geen positief effect op de aandelen, mja het is nog pre-market nu :{
[..]

15 GWh, dat is een heleboel. Ruwweg wat we hier in Nederland nodig hebben om onze zonne- en windenergie zonder backup te kunnen draaien.

Maar dat is dus een overheidscontract?
Digi2woensdag 24 juli 2024 @ 14:47
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2024 14:28 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
15 GWh, dat is een heleboel. Ruwweg wat we hier in Nederland nodig hebben om onze zonne- en windenergie zonder backup te kunnen draaien.

Maar dat is dus een overheidscontract?
Het is een contract met Intersect Power.

Intersectpower press-releases
SymbolicFrankwoensdag 24 juli 2024 @ 14:52
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2024 14:47 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het is een contract met Intersect Power.

Intersectpower press-releases
quote:
Intersect Power plans to utilize over half of this new order of Megapacks for four projects in California and Texas expected to achieve operations by the end of 2027, including what will be some of the largest battery installations in the country.
Maar er staat niet bij of ze gewoon elektriciteit gaan produceren, denken de kosten terug te verdienen op de onbalansmarkt of dat ze die dingen neerzetten onder subsidie van de regering. Californië doet dat veel en Texas heeft ook na de koude winter wetten gemaakt om hun netwerk robuuster te maken.

Daar ben ik benieuwd naar.
michaelmoorewoensdag 24 juli 2024 @ 18:02
x

[ Bericht 99% gewijzigd door michaelmoore op 24-07-2024 23:06:37 ]
epicbeardmanwoensdag 24 juli 2024 @ 22:10
twitter


Wow
michaelmoorewoensdag 24 juli 2024 @ 23:03
https://finance.yahoo.com(...)vices-164402963.html

Tesla gaat steeds meer weg van de EV business, Tesla wordt meer een soort Shell op electra gebied, een UBER op autonoom taxi en een Robotica bedrijf
quote:
Tesla zal vanaf volgend jaar de robot Optimus gaan produceren en intern gaan gebruiken in de fabrieken. Dat maakte ceo Elon Musk zelf bekend op X.
Optimus is een 'echt nuttige humanoïde robot' die vanaf 2026 ook in massaproductie zal gaan.
En dus ook aan andere bedrijven verkocht worden, zo hoopt Musk.15 uur geleden
quote:
Tesla's energieopslagactiviteiten, onderdeel van Tesla Energy , omvatten installaties variërend van kleine Powerwall-batterijen voor thuisgebruik tot enorme Megapack-opslagfaciliteiten waarmee nutsbedrijven en gemeenten grote hoeveelheden energie kunnen opslaan voor gebruik op momenten dat het energieverbruik piekt.
quote:
Tesla zei in zijn financiële rapport voor het tweede kwartaal dat het 9,4 GWh (gigawattuur) aan batterij-energieopslag heeft ingezet, het hoogste kwartaalbedrag ooit en meer dan het dubbele van de hoeveelheid batterijopslag die het bedrijf in het eerste kwartaal heeft ingezet.
De inzet leidde tot recordinkomsten ($3,014 miljard) en brutowinst ($740 miljoen) voor de eenheid.

De groei van de Energy-business liet ook een sterke operationele leverage zien , met brutomarges die in Q2 uitgroeiden tot 24,6% vergeleken met 18,4% een jaar geleden.

Ondertussen daalde Tesla's automotive brutomarge in Q2 tot 18,5% van 19,2% een jaar geleden.

De brutowinst van de energietak van 740 miljoen dollar bedroeg 16,3% van Tesla's totale brutowinst.

Dat is bijna drie keer zoveel als de 6,1% van een jaar geleden.


[ Bericht 35% gewijzigd door michaelmoore op 25-07-2024 22:22:31 ]
SymbolicFrankdonderdag 25 juli 2024 @ 11:29
Maar het goedkope model is dus helemaal uit de picture verdwenen? Het gaat alleen nog om Robotaxi, Optimus en opslag en alle tijdlijnen zijn: "ergens volgend jaar"? Of heb ik wat gemist in het tweede kwartaal praatje?
TheFreshPrincedonderdag 25 juli 2024 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 25 juli 2024 11:29 schreef SymbolicFrank het volgende:
Maar het goedkope model is dus helemaal uit de picture verdwenen? Het gaat alleen nog om Robotaxi, Optimus en opslag en alle tijdlijnen zijn: "ergens volgend jaar"? Of heb ik wat gemist in het tweede kwartaal praatje?
Ja, je hebt wat gemist.

Staat gewoon nog gepland voor volgend jaar.
Digi2dinsdag 30 juli 2024 @ 10:10

Nu de auto EV markt wat zwak is, verzet Tesla blijkbaar zijn doelpalen.

[ Bericht 3% gewijzigd door Digi2 op 30-07-2024 10:35:13 ]
TheFreshPrincedinsdag 30 juli 2024 @ 10:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 10:10 schreef Digi2 het volgende:

Nu de auto EV markt wat zwak is, verzet Tesla blijkbaar zijn doelpalen.
Hoezo?
Die Tesla Semi (en dus ook de fabriek) is al jaren geleden aangekondigd en is ~5 jaar te laat.

Je kan hooguit stellen dat ze eindelijk aan de massaproductie van die Semi beginnen.
Een kleine vloot is wel uitvoerig getest door zowel Tesla zelf (vervoer naar eigen locaties) en PepsiCo.
SymbolicFrankdinsdag 30 juli 2024 @ 10:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 10:36 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Hoezo?
Die Tesla Semi (en dus ook de fabriek) is al jaren geleden aangekondigd en is ~5 jaar te laat.

Je kan hooguit stellen dat ze eindelijk aan de massaproductie van die Semi beginnen.
Een kleine vloot is wel uitvoerig getest door zowel Tesla zelf (vervoer naar eigen locaties) en PepsiCo.
Ik ben heel benieuwd of en hoeveel ze er van verkocht krijgen.
TheFreshPrincedinsdag 30 juli 2024 @ 11:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 10:58 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ik ben heel benieuwd of en hoeveel ze er van verkocht krijgen.
Geen idee.
Er zijn tussen de 1.000 en 2.000 reserveringen ($20.000 per reservering) dus dat is nog niet zo veelbelovend.
SymbolicFrankdinsdag 30 juli 2024 @ 11:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:02 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Geen idee.
Er zijn tussen de 1.000 en 2.000 reserveringen ($20.000 per reservering) dus dat is nog niet zo veelbelovend.
Om hem in te zetten als volwaardige vrachtwagen moet je nu 's avonds weer in de garage staan om op te laden. Dat kan veranderen, maar dat zal een hele tijd duren. En voor korte ritjes heb je normaal liever een bestelbusje, omdat je dan meestal veel klanten hebt.

Hier in Midden-Limburg heb je bijvoorbeeld een heleboel centrale magazijnen naast de snelweg, waaronder 1 van de Action. De regio die ze bedienen is een dagreis, dus dat lijkt dan een goede match. Maar dan is een maximaal bereik van ~550 kilometer wel erg krap. Het noorden van het land ga je dan niet kunnen bedienen.

Dus: geen probleem als je je logistiek en infrastructuur er op aanpast, niet praktisch in een bestaande situatie. En in de VS zijn de afstanden en rijdagen langer.

Er zijn ongetwijfeld wel bedrijven waar het voor werkt, maar dat lijkt me een kleine markt. "Wij zijn groen" is waarschijnlijk nog het beste argument. Dus een fabriek die er 50.000 per jaar produceert en minstens 10 jaar mee moet gaan om geld op te brengen is dan wel een grote investering.

Ik heb het even opgezocht en bij de concurrentie (DAF, Scandia, Volvo) is het bereik maar de helft, dus die zien een markt. Ik ben benieuwd.

[ Bericht 2% gewijzigd door SymbolicFrank op 30-07-2024 11:33:02 ]
TheFreshPrincedinsdag 30 juli 2024 @ 11:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:23 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Om hem in te zetten als volwaardige vrachtwagen moet je nu 's avonds weer in de garage staan om op te laden. Dat kan veranderen, maar dat zal een hele tijd duren. Maar voor korte ritjes heb je normaal liever een bestelbusje, omdat je dan meestal veel klanten hebt.

Hier in Midden-Limburg heb je bijvoorbeeld een heleboel centrale magazijnen naast de snelweg, waaronder 1 van de Action. De regio die ze bedienen is een dagreis, dus dat lijkt dan een goede match. Maar dan is een maximaal bereik van ~550 kilometer wel erg krap. Het noorden van het land ga je dan niet kunnen bedienen.

Dus: geen probleem als je je logistiek en infrastructuur er op aanpast, niet praktisch in een bestaande situatie. En in de VS zijn de afstanden en rijdagen langer.

Er zijn ongetwijfeld wel bedrijven waar het voor werkt, maar dat lijkt me een kleine markt. "Wij zijn groen" is waarschijnlijk nog het beste argument. Dus een fabriek die er 50.000 per jaar produceert en minstens 10 jaar mee moet gaan om geld op te brengen is dan wel een grote investering.
In de US kan je 87% van de vrachtwagens vervangen met de huidige range van een Tesla Semi, mits je een locatie hebt om 's nachts te laden.

Neemt de range toe, dan groeit dat aantal.

Ja, de afstanden in de US zijn langer maar niet alle vrachtwagens doen long haul ritten.
Heel veel ritten zijn gewoon van distributiecentra naar locaties rondom.

Long haul zal voorlopig geen optie zijn met een Semi, ook omdat het laadnetwerk er nog niet is.

Er zijn zo'n 3.5 miljoen vrachtwagenchauffeurs in de US en zo'n 400.000 daarvan doen "long haul", dus ook over (meerdere) staatsgrenzen.
SymbolicFrankdinsdag 30 juli 2024 @ 11:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:33 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
In de US kan je 87% van de vrachtwagens vervangen met de huidige range van een Tesla Semi, mits je een locatie hebt om 's nachts te laden.

Neemt de range toe, dan groeit dat aantal.

Ja, de afstanden in de US zijn langer maar niet alle vrachtwagens doen long haul ritten.
Heel veel ritten zijn gewoon van distributiecentra naar locaties rondom.

Long haul zal voorlopig geen optie zijn met een Semi, ook omdat het laadnetwerk er nog niet is.

Er zijn zo'n 3.5 miljoen vrachtwagenchauffeurs in de US en zo'n 400.000 daarvan doen "long haul", dus ook over (meerdere) staatsgrenzen.
Ja, zie ook mijn toevoeging.
Boca_Ratondinsdag 30 juli 2024 @ 11:37
Ik wil even melden dat ik de Tesla qua uiterlijk geen succes vind.

Dat was ‘m.
TheFreshPrincedinsdag 30 juli 2024 @ 11:40
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:37 schreef Boca_Raton het volgende:
Ik wil even melden dat ik de Tesla qua uiterlijk geen succes vind.

Dat was ‘m.
Welke?
CoolGuydinsdag 30 juli 2024 @ 11:42
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:37 schreef Boca_Raton het volgende:
Ik wil even melden dat ik de Tesla qua uiterlijk geen succes vind.

Dat was ‘m.
Dat mag, ik ook niet. Er zijn absoluut mooiere auto's om te zien.
Boca_Ratondinsdag 30 juli 2024 @ 11:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:40 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Welke?
Geen idee. Het was er eentje zonder deurklinken in ieder geval. Kijk dan eens naar die mooie bolides uit bijvoorbeeld de Bondfilms: alleen al zo’n oude Jaguar is toch prachtig en één en al klasse? O+
VEM2012dinsdag 30 juli 2024 @ 11:46
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:44 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Geen idee. Het was er eentje zonder deurklinken in ieder geval. Kijk dan eens naar die mooie bolides uit bijvoorbeeld de Bondfilms: alleen al zo’n oude Jaguar is toch prachtig en één en al klasse? O+
Toen auto's nog de Cw waarde van een kubus mochten hebben waren ze inderdaad veel mooier dan nu. Maar dat geldt voor eigenlijk ieder merk. Als ik b.v. zie wat voor gedrochten BMW tegenwoordig op de markt brengt...
Boca_Ratondinsdag 30 juli 2024 @ 11:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:46 schreef VEM2012 het volgende:

[..]
Toen auto's nog de Cw waarde van een kubus mochten hebben waren ze inderdaad veel mooier dan nu. Maar dat geldt voor eigenlijk ieder merk. Als ik b.v. zie wat voor gedrochten BMW tegenwoordig op de markt brengt...
De klasse is er vanaf. Het zijn vaak halve tanks.
Digi2dinsdag 30 juli 2024 @ 12:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 10:36 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Hoezo?
Die Tesla Semi (en dus ook de fabriek) is al jaren geleden aangekondigd en is ~5 jaar te laat.

Je kan hooguit stellen dat ze eindelijk aan de massaproductie van die Semi beginnen.
Een kleine vloot is wel uitvoerig getest door zowel Tesla zelf (vervoer naar eigen locaties) en PepsiCo.
De semi leek tot nu toe weinig prioriteit te krijgen, nu de EV automarkt verzwakt is lijkt er meer prio te gaan naar de semi en gigapacks. Op zich is dat verstandig, de EV automarkt zal zich herstellen en Tesla heeft de luxe zich voorlopig op andere markten te kunnen focussen.
TheFreshPrincedinsdag 30 juli 2024 @ 12:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 12:26 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De semi leek tot nu toe weinig prioriteit te krijgen, nu de EV automarkt verzwakt is lijkt er meer prio te gaan naar de semi en gigapacks. Op zich is dat verstandig, de EV automarkt zal zich herstellen en Tesla heeft de luxe zich voorlopig op andere markten te kunnen focussen.
Dat lijkt misschien zo maar de plannen voor zowel de Semi als de Megapacks liggen er gewoon al jaren en daar is niets sneller gegaan dan verwacht. Het is meer dat je die producten en productielijnen nu ziet rijpen en dat het toevallig samenvalt met een zwakkere automarkt.

Maar de Semi is 5 jaar te laat (al was er ook nog niet echt concurrentie qua range, dus niet té laat), de Megafactories (Lathrop en Shanghai) zijn gewoon volgens planning.

Voor de Semi geldt dan ook nog dat de yield van de nieuwe 4680 batterij lange tijd niet boven de 70-80% kwam. Dat is nu een stuk beter, waardoor ze voldoende batterijen voor de Semi kunnen produceren.

Voor energy storage geldt dat Tesla lange tijd niet over genoeg batterijen kon beschikken en prioriteiten moest stellen. Maar nu de LFP-productie bij CATL goed op dreef is, is dat geen probleem meer.

Voor energy storage is LFP een logische keuze, geen mangaan en kobalt, veel lager risico op brand, 3x langere levensduur. De energiedichtheid is iets lager maar dat kan je compenseren met grotere accu's.

[ Bericht 2% gewijzigd door TheFreshPrince op 30-07-2024 12:40:03 ]
michaelmoorezaterdag 3 augustus 2024 @ 23:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 12:29 schreef TheFreshPrince het volgende:
Het is meer dat je die producten en productielijnen nu ziet rijpen en dat het toevallig samenvalt met een zwakkere automarkt.
Tesla zal het moeten hebben van AI robotica , energy storage, kosten besparingen , ouderen kopen geen nieuwe autos en zeker niet in Japan .
https://www.populationpyramid.net/japan/2030/


De eerste auto fabrieken die houden er al mee op



[ Bericht 17% gewijzigd door michaelmoore op 03-08-2024 23:57:59 ]
SymbolicFrankzaterdag 3 augustus 2024 @ 23:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2024 23:48 schreef michaelmoore het volgende:
De eerste auto fabrieken die houden er al mee op

Tesla is naar eigen zeggen geen autofabriek. Ok, het overgrote deel van hun omzet is in auto's, maar daar moet je niet naar kijken.
cosmosiszaterdag 3 augustus 2024 @ 23:53
Hud display en interieur zijn verbazingwekkend lelijk voor een premium electric car, is dit ondergeschikt wanneer gekozen wordt voor een Tesla? Iets met minimal design?
michaelmoorezaterdag 3 augustus 2024 @ 23:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2024 23:51 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Tesla is naar eigen zeggen geen autofabriek. Ok, het overgrote deel van hun omzet is in auto's, maar daar moet je niet naar kijken.
met prijsverlagingen, kosten besparingen , FSD taxi, energy storage en inzet en productie van humanoid robots zal Tesla het wel overleven
Kan goed zijn dat ze een fabriek gaan ombouwen naar productie van robots

van Honda verbaasd het me niets in een samenleving als Japan
TheFreshPrincewoensdag 7 augustus 2024 @ 16:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 augustus 2024 23:51 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Tesla is naar eigen zeggen geen autofabriek. Ok, het overgrote deel van hun omzet is in auto's, maar daar moet je niet naar kijken.
Daar moet je inderdaad niet alleen naar kijken.
Je moet ook kijken naar de groei van andere onderdelen.

Momenteel valt energieopslag heel erg op.
Volgens de Q2 2024 cijfers was de groei van "energy storage" 100% YoY.
En dat was in Q2 2023 ook al 74% YoY.

Dat zijn verdubbelingen per jaar momenteel en dat kan heel hard gaan.

Bron: kwartaalcijfers
SymbolicFrankwoensdag 7 augustus 2024 @ 18:01
quote:
0s.gif Op woensdag 7 augustus 2024 16:05 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Daar moet je inderdaad niet alleen naar kijken.
Je moet ook kijken naar de groei van andere onderdelen.

Momenteel valt energieopslag heel erg op.
Volgens de Q2 2024 cijfers was de groei van "energy storage" 100% YoY.
En dat was in Q2 2023 ook al 74% YoY.

Dat zijn verdubbelingen per jaar momenteel en dat kan heel hard gaan.

Bron: kwartaalcijfers
Ja, ze zouden veel winstgevender zijn als ze zouden stoppen met verlieslatende activiteiten, zoals auto's bouwen. Maar zo simpel is het natuurlijk niet. Wat bedrijven dan doen is zich opsplitsen in verschillenden andere bedrijven en die verzelfstandigen. En dan kun je eventueel de verlieslatende failliet laten gaan.

Maar de autofabrieken, de investeringen daarin en de mensen die daar werken zijn iets van 90% van de balans van Tesla. En dat niet alleen, maar als je die zou verzelfstandigen, dan keldert de aandelenkoers met iets van 90%. Want als autobedrijf is het zo'n 10 keer overgewaardeerd. Ok, de koers van de andere verzelfstandigde bedrijven schiet dan omhoog, maar dat zijn dan relatief kleine bedrijfjes met veel kostenposten en weinig omzet. Dus die gaan nooit 90% waard worden van wat Tesla nu waard is.

Of, anders gezegd: als de winst belangrijk zou zijn, was er al lang een grote koerscorrectie geweest. Maar wat we zien is, dat iedere keer als een heleboel mensen hun aandelen verkopen omdat er weer slecht nieuws is, zijn er weer net zoveel mensen die die aandelen weer opkopen omdat ze verwachten dat die over 5 jaar tien keer zoveel waard zijn. Het is dus pure hype.
TheFreshPrincewoensdag 7 augustus 2024 @ 18:09
quote:
0s.gif Op woensdag 7 augustus 2024 18:01 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, ze zouden veel winstgevender zijn als ze zouden stoppen met verlieslatende activiteiten, zoals auto's bouwen. Maar zo simpel is het natuurlijk niet. Wat bedrijven dan doen is zich opsplitsen in verschillenden andere bedrijven en die verzelfstandigen. En dan kun je eventueel de verlieslatende failliet laten gaan.
De autoproductie van Tesla is niet verlieslatend. De marges zijn percentueel niet meer zo hoog als in 2022 maar er wordt nog steeds winst gemaakt.

quote:
Maar de autofabrieken, de investeringen daarin en de mensen die daar werken zijn iets van 90% van de balans van Tesla. En dat niet alleen, maar als je die zou verzelfstandigen, dan keldert de aandelenkoers met iets van 90%. Want als autobedrijf is het zo'n 10 keer overgewaardeerd. Ok, de koers van de andere verzelfstandigde bedrijven schiet dan omhoog, maar dat zijn dan relatief kleine bedrijfjes met veel kostenposten en weinig omzet. Dus die gaan nooit 90% waard worden van wat Tesla nu waard is.

Of, anders gezegd: als de winst belangrijk zou zijn, was er al lang een grote koerscorrectie geweest. Maar wat we zien is, dat iedere keer als een heleboel mensen hun aandelen verkopen omdat er weer slecht nieuws is, zijn er weer net zoveel mensen die die aandelen weer opkopen omdat ze verwachten dat die over 5 jaar tien keer zoveel waard zijn. Het is dus pure hype.
Er zijn hoge verwachtingen. Sommigen, zoals met energy storage, worden momenteel beetje bij beetje ingelost.
Anderen, zoals robots en FSD, nog niet.
michaelmoorezaterdag 17 augustus 2024 @ 20:11


michaelmooredonderdag 22 augustus 2024 @ 19:31
https://www.telegraaf.nl/(...)p-elektrische-auto-s


quote:
BMW heeft voor het eerst Tesla verslagen in verkoop elektrische auto's
Bloomberg/DFT

3 uur geledenin Financieel

Amsterdam - BMW is in juli Tesla voorbijgeschoten in de verkoop van elektrische auto's binnen de Europese Unie.

Het is voor het eerst dat de Duitse bolide het beter doet dan de Amerikaanse stekkerauto van Elon Musk.

BMW toont ondanks de zwakke markt van batterijvoertuigen dan ook een ongekende groei in de verkoop van volledig elektrische auto's.
BMW wist in juli 14.869 volledig elektrische auto's te slijten binnen de EU, blijkt uit cijfers van automotive data-analist Jato Dynamics die persbureau Bloomberg heeft gepubliceerd.

Dat is een derde meer dan in juli 2023. .
De verkoop van het aantal Tesla's bleef steken op 14.561, waarmee het Amerikaanse elektrische automerk op jaarbasis de verkoop met 16% zag dalen.
quote:
Over heel 2024 is Tesla het luxemerk uit München nog wel de baas.
Tesla verkocht in de eerste zeven maanden 178.700 auto's, terwijl BMW dit jaar tot op heden 97.575 volledig elektrische auto's binnen de EU-lidstaten heeft verkocht.

Maar ook hier is BMW bezig met een inhaalrace.
Bij de Duitsers ligt de verkoop van elektrische auto's binnen de Europese Unie 49% boven het niveau van vorig jaar.
Tesla laat daarentegen een verkoopdaling van 12% zien over heel 2024

De enorme opmars van BMW gaat volledig tegen de trend in.
In juli zijn er in totaal 139.300 nieuwe elektrische auto's in de EU geregistreerd, een daling van 6%.
.
onlogischmaandag 26 augustus 2024 @ 10:41
twitter
VEM2012maandag 26 augustus 2024 @ 11:21
quote:
0s.gif Op woensdag 7 augustus 2024 18:01 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, ze zouden veel winstgevender zijn als ze zouden stoppen met verlieslatende activiteiten, zoals auto's bouwen.
Tesla verdient geld aan auto's bouwen.
SymbolicFrankdonderdag 29 augustus 2024 @ 14:33
quote:
14s.gif Op maandag 26 augustus 2024 10:41 schreef onlogisch het volgende:
[ x ]
Zouden ze hiermee ook eindelijk ook de FSD in die Tesla's die in de Boring tunnels in Las Vegas rijden aan de praat kunnen krijgen?
michaelmooredinsdag 10 september 2024 @ 11:34

Dit gaat VW niet volhouden met de ID5,, BMW China gaat nu ook huilen
25.000 euro gebouwd in Szeged
Als je deze knoppen bende wil bedienen dan moet je eerst teriug naar school

[ Bericht 3% gewijzigd door michaelmoore op 10-09-2024 12:39:41 ]
epicbeardmanzaterdag 26 oktober 2024 @ 22:24
Aandeel Tesla explodeert, Musk ziet vermogen tientallen miljarden toenemen

quote:
Tesla was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York met een koerssprong van 22 procent. De fabrikant van elektrische auto's kwam met kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers op Wall Street.
BNR kan het wel! _O_

Tesla goden
epicbeardmanzaterdag 26 oktober 2024 @ 22:25

Dit is trouwens ook Tesla van ElonGod.
Digi2woensdag 6 november 2024 @ 12:49
Aandeel Tesla flink in de plus, wat is er gebeurd?
quote:
marketwatch
PREMARKET
$283.12
31.68 +12.60%
Captain_Jack_Sparrowwoensdag 6 november 2024 @ 16:17
quote:
0s.gif Op woensdag 6 november 2024 12:49 schreef Digi2 het volgende:
Aandeel Tesla flink in de plus, wat is er gebeurd?

Trump is zijn holmaat, toch?

Laat mooi zien wat voor mooi instrument de aandelenmarkt is. Het is letterlijk gebakken lucht.
Lichtloperwoensdag 6 november 2024 @ 17:14
quote:
0s.gif Op woensdag 6 november 2024 16:17 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]
Trump is zijn holmaat, toch?

Laat mooi zien wat voor mooi instrument de aandelenmarkt is. Het is letterlijk gebakken lucht.
Tesla is ook gewoon een halve memestock natuurlijk, dat meebeweegt op het persona van Elon Musk.

Maar goed, een bescheiden pluisje lijkt me wel terecht. Amerika is nu eenmaal in rap tempo een kleptocratie aan het worden en Tesla zal heus wel wat voordeeltjes toegeschoven krijgen van Trump, al denk ik dat dat vooral zal gelden voor SpaceX.
Digi2woensdag 6 november 2024 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 6 november 2024 16:17 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]

Laat mooi zien wat voor mooi instrument de aandelenmarkt is. Het is letterlijk gebakken lucht.
Dat toonde de tulpenmanie al aan. Volgens mij is de aandelenbeurs trouwens een nederlandse vinding :P
Voorlopig lijkt Musk op het goede paard gegokt te hebben.
quote:
Tesla Inc.
Open
$286.95
35.51 +14.12%
Digi2woensdag 6 november 2024 @ 18:51
quote:
1s.gif Op woensdag 6 november 2024 17:14 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
Maar goed, een bescheiden pluisje lijkt me wel terecht. Amerika is nu eenmaal in rap tempo een altijd een kleptocratie aan het worden geweest en Tesla zal heus wel wat voordeeltjes toegeschoven krijgen van Trump, al denk ik dat dat vooral zal gelden voor SpaceX.
;)
Digi2maandag 18 november 2024 @ 19:05
quote:
Polizei holt Tesla-Gegner von den Bäumen

Wegen der geplanten Erweiterung des Tesla-Werks wird in Grünheide der Wald nach Kampfmitteln abgesucht. Protestierende haben dort ihr Camp aufgeschlagen. Spezialisten der Polizei müssen sie nun von Bäumen holen - und stoßen auf Widerstand.Die Polizei hat am Montag damit begonnen, Tesla-Gegner im Protestcamp im Wald in der Nähe Autowerks in Grünheide (Oder-Spree) von den Bäumen zu holen. Der Einsatz wird voraussichtlich am Dienstagmorgen fortgesetzt.

Auf dem Gelände mit Baumhäusern der Waldbesetzer dürfen wegen vorgesehener Kampfmittel-Untersuchungen für eine bestimmte Zeit keine Menschen mehr sein
Ondertussen,
quote:
Tesla Inc.Last Updated: Nov 18, 2024 at 1:02 p.m. EST
Day $339.13 +18.41 +5.74%

1 Month +54.88%
Frontpage: Elon Musk een van meest significante verspreiders van desinformatie
quote:
Elon Musk is een van de meest significante verspreiders van desinformatie, aldus Grok. Grok is erg intelligent blijkbaar, want dit heeft hij bedacht door tegen zijn initiatiefnemer, Musk, in te gaan. Deze AI is in november 2023 gelanceerd, en heeft dus net iets meer dan een jaar nodig gehad om deze conclusie te trekken. Grok is een product van xAI, dit bedrijf werd in maart 2023 gestart na een mislukte poging van Musk om het bestuur van OpenAI over te nemen.
:P
Digi2zondag 24 november 2024 @ 11:42
Geen FSD meer nodig, het kan een stuk goedkoper en energiezuiniger :P

Bio_neurons rule
epicbeardmanzondag 24 november 2024 @ 15:08
Bekijk deze YouTube-video

Waarom heeft Kim Kardashian een Tesla Robot en ik niet?!?! ben jelly

30,000 euro maar, mss toch maar even sparen.
epicbeardmandonderdag 28 november 2024 @ 19:37
twitter


Straks in alle bejaardenhuizen te zien!
In alle fabrieken!
Het werk zoals aarbeienplukken en ga zo maar door.

Geef ze wapens en en je hebt aimbots om boze Putler te verslaan.
michaelmooredonderdag 28 november 2024 @ 20:38
quote:
1s.gif Op woensdag 6 november 2024 17:14 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
Tesla is ook gewoon een halve memestock natuurlijk, dat meebeweegt op het persona van Elon Musk.

Maar goed, een bescheiden pluisje lijkt me wel terecht. Amerika is nu eenmaal in rap tempo een kleptocratie aan het worden en Tesla zal heus wel wat voordeeltjes toegeschoven krijgen van Trump, al denk ik dat dat vooral zal gelden voor SpaceX.
wat voordeeltjes >

Tesla kan de standaard worden voor selfdriving in de USA, dan wordt het meer een software company voorzover het dat al niet is
Space X krijgt de vrije hand, die hoeven nooit meer vergunningen aan te vragen ergens
Tesla humanoid gaat vol van start

En wat ie nog meer verzint, Musk is ook helemaal dol op die Chinese Bullettrains, dus daar verwwacht ik wel wat

Die Musk is nu de belangrijkste man na de president , is niet te hopen dat er een of andere gek hem overhoop schiet want hij maakt ook veel vijanden zo door al die machtige topambtenaren hun leven af te pakken
epicbeardmandonderdag 28 november 2024 @ 20:47
quote:
0s.gif Op donderdag 28 november 2024 20:38 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
wat voordeeltjes >

Tesla kan de standaard worden voor selfdriving in de USA, dan wordt het meer een software company voorzover het dat al niet is
Space X krijgt de vrije hand, die hoeven nooit meer vergunningen aan te vragen ergens
Tesla humanoid gaat vol van start

En wat ie nog meer verzint, Musk is ook helemaal dol op die Chinese Bullettrains, dus daar verwwacht ik wel wat

Die Musk is nu de belangrijkste man na de president , is niet te hopen dat er een of andere gek hem overhoop schiet want hij maakt ook veel vijanden zo door al die machtige topambtenaren hun leven af te pakken
Oh nee, een visionair iemand, we moeten hem stoppen }) get the pitchforks micheal!

We moeten juist achteruitgang hebben zoals onder Kamala/Biden en de democraten die Elon Musk in de bak willen hebben vanwege mean tweets en anders denken!

Ik weet nog wel dat alle linkse mensen helemaal gek waren van Elon totdat ze hem weg pestten, en nu willen ze hem dood.

Zelfs hier heb je haters nu die tussen 2012 en 2020 hem adoreerde zoals Starhopper met een Elon Musk usericon, maar toen hij switchte van democraten naar pro-maga is hij in eens een gevaarlijke man.

Man man man! 8)7 _O-
michaelmooredonderdag 28 november 2024 @ 21:05
quote:
10s.gif Op donderdag 28 november 2024 20:47 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Oh nee, een visionair iemand, we moeten hem stoppen }) get the pitchforks micheal!

We moeten juist achteruitgang hebben zoals onder Kamala/Biden en de democraten die Elon Musk in de bak willen hebben vanwege mean tweets en anders denken!

Ik weet nog wel dat alle linkse mensen helemaal gek waren van Elon totdat ze hem weg pestten, en nu willen ze hem dood.

Zelfs hier heb je haters nu die tussen 2012 en 2020 hem adoreerde zoals Starhopper met een Elon Musk usericon, maar toen hij switchte van democraten naar pro-maga is hij in eens een gevaarlijke man.

Man man man! 8)7 _O-
je moet niet alles zo links - rechts zien

Het is wel zo dat de democraten veel teveel naar links zijn afgedwaald , zo ook in nederland,
softies voeren de boventoon met stikstof ,wolven, asielboten en geen woningbouw , daarmee graaft links het eigen graf en het rare is dat ze het zelf weten

vroeger kwam de Pvda met Den Uyll op voor de gewone werkman, nu met Groen links gaat ze voor de groene bovenlaag en zijn ze in niets anders dan de VVD met een brabbelende Dilan die niets dan een simpele swiftie is

Musk zegt ook, we gaan voor common sense , en zo is het wel
vooralsnog hebben ze het gelijk aan hun kant , maar dat kan goed veranderen en ontpopt Trump zich ook als een dictator

[ Bericht 3% gewijzigd door michaelmoore op 28-11-2024 21:12:21 ]
epicbeardmandonderdag 28 november 2024 @ 21:14
quote:
0s.gif Op donderdag 28 november 2024 21:05 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
je moet niet alles zo links - rechts zien

Het is wel zo dat de democraten veel teveel naar links zijn afgedwaald , zo ook in nederland,
softies voeren de boventoon met stikstof ,wolven, asielboten en geen woningbouw , daarmee graaft links het eigen graf en het rare is dat ze het zelf weten

vroeger kwam de Pvda met Den Uyll op voor de gewone werkman, nu met Groen links gaat ze voor de groene bovenlaag en zijn ze in niets anders dan de VVD met een brabbelende Dilan die niets dan een simpele swiftie is

Musk zegt ook, we gaan voor common sense , en zo is het wel
vooralsnog hebben ze het gelijk aan hun kant , maar dat kan goed veranderen en ontpopt Trump zich ook als een dictator
Maar doet Tesla geen goede zaken onder Elon dan?

De elektrificatie is HIJ gestart, HIJ had de dromen en realiseerde het.
Alle Tesla Superchargers in de wereld.
Ook met SpaceX.
Ook met de Tesla Robot.
Ook de grote batterij power stations waardoor Hawaii bijvoorbeeld nu van de oude kolencentrales af is.
Ook de zonnepanelen van Tesla, die er uitzien als dakbedekking.

Ondanks dat iemand een andere politieke voorkeur heeft, kan je toch wel toekennen dat hij al zo veel voor de wereld heeft betekent.

Dat kan ik wel zeggen over mensen die Trump en Elon haten, ik ben niet zo emotioneel kinderachtig dat ik iedereen en alles moet haten omdat ze anders denken of anders stemmen.

Ik wil je trouwens ook nog even zeggen, jij bent de enige waar ik tegenwoordig nog een beetje normaal mee kan discussiëren zonder dat ik alleen maar genamecalled wordt en mensen die grappige oneliners proberen te maken omdat ik een andere mening heb. Daardoor kan ik je steeds meer waarderen. :@
michaelmooredonderdag 28 november 2024 @ 21:19
quote:
15s.gif Op donderdag 28 november 2024 21:14 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Maar doet Tesla geen goede zaken onder Elon dan?

De elektrificatie is HIJ gestart, HIJ had de dromen en realiseerde het.
Alle Tesla Superchargers in de wereld.
Ook met SpaceX.
Ook met de Tesla Robot.
Ook de grote batterij power stations waardoor Hawaii bijvoorbeeld nu van de oude kolencentrales af is.
Ook de zonnepanelen van Tesla, die er uitzien als dakbedekking.

Ondanks dat iemand een andere politieke voorkeur heeft, kan je toch wel toekennen dat hij al zo veel voor de wereld heeft betekent.

Dat kan ik wel zeggen over mensen die Trump en Elon haten, ik ben niet zo emotioneel kinderachtig dat ik iedereen en alles moet haten omdat ze anders denken of anders stemmen.
klopt tot op heden wel , ik zie het tot dusver niet negatief in ,
niemand denk ik, het is duidelijk dat Kamala met haar geprevel over het abortus en het vrouwen lichaam , geen ideen heeft om een leider te zijn
https://youtube.com/shorts/RzprbZ2An30?si=YGz8eXttK2gRtnXd
Hetzelfde geld voor Dilan van de VVD, gebrabbel en zinloos geprevel en dansen als een swiftie , dom kind

Nederland wordt nog steeds geregeerd door de Groen links , CHU , VVD , CDA, D66 , 6 keer niks dan blank papier
we hebben nieuwe verkiezingen nodig met een duidelijke leiding
epicbeardmandonderdag 28 november 2024 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 28 november 2024 21:19 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
klopt tot op heden wel , ik zie het tot dusver niet negatief in ,
niemand denk ik, het is duidelijk dat Kamala met haar geprevel over het abortus en het vrouwen lichaam , geen ideen heeft om een leider te zijn
https://youtube.com/shorts/RzprbZ2An30?si=YGz8eXttK2gRtnXd
Hetzelfde geld voor Dilan van de VVD, gebrabbel en zinloos geprevel en dansen als een swiftie , dom kind

Nederland wordt nog steeds geregeerd door de Groen links , CHU , VVD , CDA, D66 , 6 keer niks dan blank papier
we hebben nieuwe verkiezingen nodig met een duidelijke leiding
We moeten niet vergeten dat dit het Tesla topic is, in mijn ogen is onze Nederlandse politiek maar een poppenkast die totaal irrelevant is aan welke kant Nederland opgaat. Links Rechts maakt allemaal niet uit. We moeten toch leven naar de EU standaarden van de Von der Leyen.
Onze politiek is alleen voor het polariseren en mensen tegen elkaar opzetten.

Ik ben gewoon van mening dat Elon, ondanks zijn gekke en autistische trekjes. Heel veel betekent en nog gaat betekenen voor onze aardkloot.

Tesla heeft zo veel andere bedrijven aan het ontwikkelen geslagen, alle autofabrikanten moesten ook in eens innoveren om niet achter te blijven.

Zo is het ook met SpaceX, zelfs EU wil nu zijn eigen space raketten ect.
epicbeardmanzaterdag 30 november 2024 @ 18:14
Bekijk deze YouTube-video

Haha, je zal maar in een Tesla family SUV zulke wagens verslaan.
Schaamrood op je Ferrari kaken!
Wantiezondag 1 december 2024 @ 09:24
Musk, onze held die de wereld gaat redden ^O^

Te beginnen met Californië.

quote:
Tesla-fabriek op één na meest vervuilende in Californië


Zo is de fabriek in Fremont nogal slecht voor de luchtkwaliteit: geen enkel bedrijf in Californië heeft zoveel waarschuwingen van overheidsinstellingen gehad als Tesla. En er is maar één bedrijf dat de lucht meer vervuild dan Tesla en dat is een olieraffinaderij van Chevron. De afgelopen vijf jaar heeft Tesla 112 keer vergunningen voor luchtverontreiniging overtreden. Alle maatregelen die Tesla genomen zou hebben, hebben geen effect. Tesla ontkent dit, terwijl er nu 75 nieuwe overtredingen zijn geregistreerd.
https://topgear.nl/autonieuws/tesla-vervuilende-fabriek/
VEM2012zondag 1 december 2024 @ 09:27
quote:
1s.gif Op zondag 1 december 2024 09:24 schreef Wantie het volgende:
Musk, onze held die de wereld gaat redden ^O^

Te beginnen met Californië.
[..]
https://topgear.nl/autonieuws/tesla-vervuilende-fabriek/
Dat is een politieke heksenjacht. Volg het wat beter zou ik zeggen.
Wantiezondag 1 december 2024 @ 09:29
quote:
0s.gif Op zondag 1 december 2024 09:27 schreef VEM2012 het volgende:

[..]
Dat is een politieke heksenjacht. Volg het wat beter zou ik zeggen.
quote:
Overigens kon de fabriek in het Texaanse Austin er ook wat van. Toen Tesla in 2022 de productie van de Model Y flink wilde opschroeven, wilde de deur van de oven niet sluiten. In die oven worden de metalen onderdelen van de Model Y gegoten. Om dat die deur niet sloot, steeg de temperatuur in de fabriek naar een lekker aangename 100 graden Celsius en ontsnapte allerlei giftige dampen de fabriek. Dat niet alleen: het afval water bevatte olie, verf en andere chemicaliën die Tesla onbehandeld het riool liet inlopen
Klinkt inderdaad heel politiek.
TheFreshPrincezondag 1 december 2024 @ 09:51
quote:
1s.gif Op zondag 1 december 2024 09:29 schreef Wantie het volgende:

[..]
[..]
Klinkt inderdaad heel politiek.
De eerste fout die ik zo al zie is "100 graden Celsius" terwijl het originele artikel het heeft over Fahrenheit.
Ik neem de vertaling niet al te serieus.
VEM2012zondag 1 december 2024 @ 10:52
quote:
1s.gif Op zondag 1 december 2024 09:29 schreef Wantie het volgende:

[..]
[..]
Klinkt inderdaad heel politiek.
Topgear is altijd anti-Tesla geweest. En ze noemen ook als voorbeeld Berlijn. Dat ging gewoon om bomenkap. Dat er een probleem is geweest in Texas (gewoon opgelost) is van een compleet andere orde dan hoe Californië zich heeft gekeerd tegen Musk (niet eens omdat hij Republikein is geworden, maar omdat hij de vakbonden buiten wil houden en dan krijg je wraak van de Democratische partij... en zo is Musk ook naar de Republikeinen gedreven).
VEM2012zondag 1 december 2024 @ 10:53
quote:
0s.gif Op zondag 1 december 2024 09:51 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
De eerste fout die ik zo al zie is "100 graden Celsius" terwijl het originele artikel het heeft over Fahrenheit.
Ik neem de vertaling niet al te serieus.
Topgear was indertijd als show leuk (niet erg informatief). Het blad is pulp. Zelfs AutoWeek heeft een hoger niveau (maar voor mensen die Duits beheersen: lees gewoon Auto, Motor und Sport).
SymbolicFrankmaandag 2 december 2024 @ 21:48
quote:
14s.gif Op donderdag 28 november 2024 19:37 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]

Straks in alle bejaardenhuizen te zien!
In alle fabrieken!
Het werk zoals aarbeienplukken en ga zo maar door.

Geef ze wapens en en je hebt aimbots om boze Putler te verslaan.

Ik heb nog geen zelfstandige Optimus robot gezien. Wel een heleboel die achter de schermen bestuurd worden door mensen met een VR headset. Voor een echte, mensachtige robot moet je hier zijn.
SymbolicFrankmaandag 2 december 2024 @ 21:49
quote:
1s.gif Op zondag 1 december 2024 09:24 schreef Wantie het volgende:
Musk, onze held die de wereld gaat redden ^O^

Te beginnen met Californië.
[..]
https://topgear.nl/autonieuws/tesla-vervuilende-fabriek/
Ja, musk heeft niets met werknemers of wetten. Hij vind dat hij overal boven staat.
SymbolicFrankmaandag 2 december 2024 @ 21:52
quote:
0s.gif Op zondag 1 december 2024 10:53 schreef VEM2012 het volgende:

[..]
Topgear was indertijd als show leuk (niet erg informatief). Het blad is pulp. Zelfs AutoWeek heeft een hoger niveau (maar voor mensen die Duits beheersen: lees gewoon Auto, Motor und Sport).
Ok, daar ben ik het mee eens. Maar dat neemt niet weg dat als de regering een klacht heeft, Musk processen gaat aanspannen en geld doneren aan politici die zijn kant kiezen.
CoolGuymaandag 2 december 2024 @ 22:09
De zgn kerst update komt er aan! *O*
VEM2012dinsdag 3 december 2024 @ 08:29
quote:
0s.gif Op maandag 2 december 2024 21:52 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ok, daar ben ik het mee eens. Maar dat neemt niet weg dat als de regering een klacht heeft, Musk processen gaat aanspannen en geld doneren aan politici die zijn kant kiezen.
Dat laatste is des VS. De politiek in de VS is institutioneel corrupt.

Maar recent nog werd SpaceX een vergunning geweigerd omdat hij Trump steunt. Letterlijk de reden van afwijzing. Dat is Cali ten voeten uit.
epicbeardmandinsdag 3 december 2024 @ 10:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 december 2024 22:09 schreef CoolGuy het volgende:
De zgn kerst update komt er aan! *O*
J0B8c8kWosJeDN1T2ciuuXjE.jpg?f=fotoalbum_large
images-2.fill.size_2000x1778.v1733157321.png
images-1.fill.size_2000x2500.v1733157321.png
de nieuwe Tesla app met Apple watch is ook released, zelfs scheetjes op contact voor je bijrijders.
epicbeardmandinsdag 3 december 2024 @ 10:38
7Ex5ZDd.png

Ook de aandelen gaan lekkur

En zo goedkoop;

xnsyjHE.png
CoolGuydinsdag 3 december 2024 @ 11:09
quote:
14s.gif Op dinsdag 3 december 2024 10:38 schreef epicbeardman het volgende:
[ afbeelding ]

Ook de aandelen gaan lekkur

En zo goedkoop;

[ afbeelding ]
Ja die update is wel aardig ja. Lekkere bak is 't ook he. _O_ *O*
epicbeardmandinsdag 3 december 2024 @ 11:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 11:09 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Ja die update is wel aardig ja. Lekkere bak is 't ook he. _O_ *O*
Bekijk deze YouTube-video
Tesla Model 3 Performance vs BMW M3 Competition -- Track Battle -- Cammisa's Ultimate Comparison Test

Erg indrukwekkend hoor, en dan FSD er bij welke ook insane is.

Ik rij zelf BMW X maar heb wel eens Tesla's van zakelijk MyWheels gereden als ik naar partners ga. Leuk speelgoed :)
Maar Tesla heeft de auto wereld wel op haar kop gezet ja de laatste jaren.

En Tesla Model 3's komen nu allemaal uit de lease en zijn al te koop voor 14-25k! Met de batterij nog boven de 90% capaciteit.
Toine51dinsdag 3 december 2024 @ 11:38
quote:
14s.gif [b]Op dinsdag 3 december 2024 11:31 schreef epicbeardman

En Tesla Model 3's komen nu allemaal uit de lease en zijn al te koop voor 14-25k! Met de batterij nog boven de 90% capaciteit.
Maar ze zijn zo vreselijk lelijk helaas...
CoolGuydinsdag 3 december 2024 @ 12:48
quote:
14s.gif Op dinsdag 3 december 2024 11:31 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Bekijk deze YouTube-video
Tesla Model 3 Performance vs BMW M3 Competition -- Track Battle -- Cammisa's Ultimate Comparison Test

Erg indrukwekkend hoor, en dan FSD er bij welke ook insane is.

Ik rij zelf BMW X maar heb wel eens Tesla's van zakelijk MyWheels gereden als ik naar partners ga. Leuk speelgoed :)
Maar Tesla heeft de auto wereld wel op haar kop gezet ja de laatste jaren.

En Tesla Model 3's komen nu allemaal uit de lease en zijn al te koop voor 14-25k! Met de batterij nog boven de 90% capaciteit.
Ja is prima bak. Elektrisch rijden is sowieso epic, maar de snelheid van dat systeem van Tesla vind ik echt een verademing. De meeste mensen die heel erg anti-tesla zijn zijn over het algemeen niet de mensen die 14-25k hebben liggen voor een auto, dus die spreek je verder niet aan met dat argument. :P ;)

[ Bericht 6% gewijzigd door CoolGuy op 03-12-2024 13:02:14 ]
CoolGuyzaterdag 7 december 2024 @ 18:46
quote:
0s.gif Op maandag 2 december 2024 22:09 schreef CoolGuy het volgende:
De zgn kerst update komt er aan! *O*
Hoppa, update geïnstalleerd. *O* *O*
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 21:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 18:46 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Hoppa, update geïnstalleerd. *O* *O*
Als je nu naar de VS verhuist, kun je ook FSD gebruiken. Dat is pas klaarkomen! ^O^
CoolGuyzaterdag 7 december 2024 @ 21:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:20 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Als je nu naar de VS verhuist, kun je ook FSD gebruiken. Dat is pas klaarkomen! ^O^
Jij trekt dat echt slecht he :D mooi man.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 21:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:25 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Jij trekt dat echt slecht he :D mooi man.
Krijg je daar een harde plasser van? Ik kan nog meer van zulke berichten posten, als je dat graag wilt :)
CoolGuyzaterdag 7 december 2024 @ 21:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:33 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Krijg je daar een harde plasser van? Ik kan nog meer van zulke berichten posten, als je dat graag wilt :)
Nee nee, ik stel gewoon dat die update er is, maar jij kunt het niet laten om daar een beetje geprikkeld op te reageren. Dat heeft verder niks met mij van doen, dat is gewoon omdat jij graag een beetje negatief wil doen als het op Tesla/Musk aan komt.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 21:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:34 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Nee nee, ik stel gewoon dat die update er is, maar jij kunt het niet laten om daar een beetje geprikkeld op te reageren. Dat heeft verder niks met mij van doen, dat is gewoon omdat jij graag een beetje negatief wil doen als het op Tesla/Musk aan komt.
Nee, hoor. Het lijkt me gewoon een goed idee als jij ervaart dat je niet kunt gaan slapen als FSD je auto bestuurt, maar dat je continu alert moet blijven om te voorkomen dat hij je tegen een object parkeert dat niet meegeeft of dat heel snel de andere kant op gaat.

Maar dat risico heb je ongetwijfeld over voor je grote held :)
CoolGuyzaterdag 7 december 2024 @ 21:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:38 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Nee, hoor. Het lijkt me gewoon een goed idee als jij ervaart dat je niet kunt gaan slapen als FSD je auto bestuurt, maar dat je continu alert moet blijven om te voorkomen dat hij je tegen een object parkeert dat niet meegeeft of dat heel snel de andere kant op gaat.

Maar dat risico heb je ongetwijfeld over voor je grote held :)
Jawel hoor.

Daarnaast lijkt het me vooral een goed idee dat jij niet voor mij invult wat ik wel of niet zou moeten ervaren, omdat jij wel denkt te kunnen bepalen wat ik wel of niet weet. Maak jij je maar druk om jezelf, dan heb je genoeg te doen. :)
michaelmoorezaterdag 7 december 2024 @ 21:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:38 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Nee, hoor. Het lijkt me gewoon een goed idee als jij ervaart dat je niet kunt gaan slapen als FSD je auto bestuurt, maar dat je continu alert moet blijven om te voorkomen dat hij je tegen een object parkeert dat niet meegeeft of dat heel snel de andere kant op gaat.

Maar dat risico heb je ongetwijfeld over voor je grote held :)
er komt een tijd dat een auto geen stuur meer heeft , dus of je nu slaapt of niet doet er niet veel toe
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 21:49
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:42 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
er komt een tijd dat een auto geen stuur meer heeft , dus of je nu slaapt of niet doet er niet veel toe
Die heb je al. Dat heet een metro.

Als je ook wilt dat stuurloze auto's op publieke wegen rijden, moet je al het andere gebruik daarvan verbieden. Dus geen voetgangers, fietsers of auto's met bestuurders meer. Die blijven maar thuis of gebruiken een stuurloze taxi.
Wantiezaterdag 7 december 2024 @ 21:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:49 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Die heb je al. Dat heet een metro.

Als je ook wilt dat stuurloze auto's op publieke wegen rijden, moet je al het andere gebruik daarvan verbieden. Dus geen voetgangers, fietsers of auto's met bestuurders meer. Die blijven maar thuis of gebruiken een stuurloze taxi.
Maar wat is dan het verschil met een zelfrijdende taxi.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 21:54
Tussen haakjes, vragen jullie je nooit af hoe vaak Musk dubbel ligt van het lachen omdat al die domme sukkels alles geloven wat hij zegt en hem hun geld geven?

De meeste mensen hebben niets met logica en luisteren alleen naar hun gevoel.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 21:55
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:51 schreef Wantie het volgende:

[..]
Maar wat is dan het verschil met een zelfrijdende taxi.

Dat hangt af van de dichtheid van het railnetwerk en de hoeveelheid trams, treinen en metro's. Je kunt daar bussen ook nog onder stoppen.
Wantiezaterdag 7 december 2024 @ 22:00
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:55 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Dat hangt af van de dichtheid van het railnetwerk en de hoeveelheid trams, treinen en metro's. Je kunt daar bussen ook nog onder stoppen.
Ik bedoel eigenlijk een stuurloze Tesla vs een stuurloze Taxi.
michaelmoorezaterdag 7 december 2024 @ 22:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 21:54 schreef SymbolicFrank het volgende:
Tussen haakjes, vragen jullie je nooit af hoe vaak Musk dubbel ligt van het lachen omdat al die domme sukkels alles geloven wat hij zegt en hem hun geld geven?

De meeste mensen hebben niets met logica en luisteren alleen naar hun gevoel.
je hebt gelijk , ik verbaas me ook altijd dat al die koetsen zonder paard bewegen

we moeten ingrijpen
dat kan nooit goed gaan
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 22:17
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:00 schreef Wantie het volgende:

[..]
Ik bedoel eigenlijk een stuurloze Tesla vs een stuurloze Taxi.
Zonder rails gaat het allebei niet werken?
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:03 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
je hebt gelijk , ik verbaas me ook altijd dat al die koetsen zonder paard bewegen

we moeten ingrijpen
dat kan nooit goed gaan
Ik verbaas me altijd dat auto's met menselijke bestuurders niet veel meer ongelukken maken.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 22:25
Misschien weer tijd voor een overzicht: alhoewel we hier het OV flink hebben afgebroken, is het nog steeds aanwezig. En dat is meer dan je kunt zeggen voor 99% van de VS. Daar heb je de keuze tussen een auto en thuisblijven. Het is daarom misschien niet zo zinnig om de mensen die dat als enige referentie hebben gedachteloos na te lullen.
Wantiezaterdag 7 december 2024 @ 22:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:17 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Zonder rails gaat het allebei niet werken?
Nou, als ik kijk naar zelfrijdende taxis in de VS, dan rijden die veiliger dan met een mens aan het stuur.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 22:41
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:31 schreef Wantie het volgende:

[..]
Nou, als ik kijk naar zelfrijdende taxis in de VS, dan rijden die veiliger dan met een mens aan het stuur.
Je bedoelt Waymo? Hoeveel procent van de tijd zijn die zelfrijdend? Die stoppen als ze het niet meer weten. Ok, beter dan ergens tegenaan rijden, maar dan staat wel al het verkeer stil totdat een mens het overneemt.

Een groot probleem met AI is, dat het dingen moet kunnen herkennen om er adequaat op te reageren. Zo zijn voetgangers met een fiets of winkelwagen een groot probleem. Recent was er een autonome auto die een voetganger die een fiets meeduwde niet herkende en er daarom overheen reed. En daar ze toen onder de auto zat, was ze verdwenen en heeft de auto haar een hele tijd meegesleurd. Ze heeft het blijkbaar overleefd, maar vraag niet hoe.
michaelmoorezaterdag 7 december 2024 @ 22:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:41 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Je bedoelt Waymo? Hoeveel procent van de tijd zijn die zelfrijdend? Die stoppen als ze het niet meer weten. Ok, beter dan ergens tegenaan rijden, maar dan staat wel al het verkeer stil totdat een mens het overneemt.

Een groot probleem met AI is, dat het dingen moet kunnen herkennen om er adequaat op te reageren. Zo zijn voetgangers met een fiets of winkelwagen een groot probleem. Recent was er een autonome auto die een voetganger die een fiets meeduwde niet herkende en er daarom overheen reed. En daar ze toen onder de auto zat, was ze verdwenen en heeft de auto haar een hele tijd meegesleurd. Ze heeft het blijkbaar overleefd, maar vraag niet hoe.
men zegt dat zelfrijdende autos een stuk goedkoper in de verzekering zijn
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 22:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:45 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
men zegt dat zelfrijdende autos een stuk goedkoper in de verzekering zijn
Eerst zien, dan geloven. De verzekering voor elektrische auto's wordt steeds duurder en de bestuurder is nog steeds altijd verantwoordelijk voor ongelukken, ongeacht of de computer reed. Dat is een goede manier om de schade niet vergoed te krijgen.

De enige uitzondering is bepaalde Mercedessen, maar alleen op een paar stukjes snelweg in Californië.
Wantiezaterdag 7 december 2024 @ 22:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:41 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Je bedoelt Waymo? Hoeveel procent van de tijd zijn die zelfrijdend? Die stoppen als ze het niet meer weten. Ok, beter dan ergens tegenaan rijden, maar dan staat wel al het verkeer stil totdat een mens het overneemt.

Een groot probleem met AI is, dat het dingen moet kunnen herkennen om er adequaat op te reageren. Zo zijn voetgangers met een fiets of winkelwagen een groot probleem. Recent was er een autonome auto die een voetganger die een fiets meeduwde niet herkende en er daarom overheen reed. En daar ze toen onder de auto zat, was ze verdwenen en heeft de auto haar een hele tijd meegesleurd. Ze heeft het blijkbaar overleefd, maar vraag niet hoe.
Maar dat wordt steeds beter.
En menselijke bestuurders rijden ook over voetgangers heen.

Ik word dagelijks het zebrapad voor de sokken gereden door gefrustreerde bestuurders naar hun werk.

Gisterochtend nog het toppunt meegemaakt: auto 1 stopt keurig voor het zebrapad, en auto 2 daarachter zwaait om auto 1 heen en rijdt me alsnog voor de voeten.

Voordeel van AI is dat het niet wordt afgeleid door van alles en nog wat.

En daar hebben mensen nogal eens last van.

Die hebben verkeersveiligheid niet altijd als hoogste prioriteit tijdens het rijden.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 22:56
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 december 2024 22:52 schreef Wantie het volgende:

[..]
Maar dat wordt steeds beter.
En menselijke bestuurders rijden ook over voetgangers heen.

Ik word dagelijks het zebrapad voor de sokken gereden door gefrustreerde bestuurders naar hun werk.

Gisterochtend nog het toppunt meegemaakt: auto 1 stopt keurig voor het zebrapad, en auto 2 daarachter zwaait om auto 1 heen en rijdt me alsnog voor de voeten.

Voordeel van AI is dat het niet wordt afgeleid door van alles en nog wat.

En daar hebben mensen nogal eens last van.

Die hebben verkeersveiligheid niet altijd als hoogste prioriteit tijdens het rijden.
Ik verwacht, dat je tussen de zelfrijdende auto's heel snel tot een andere conclusie komt.

Simpel gezegd: als het niet zo geprogrammeerd is of in de trainingsdata zat, bestaat het niet. Geesten en ongeïdentificeerde objecten. Dus gewoon doorrijden.
SymbolicFrankzaterdag 7 december 2024 @ 23:50
Kortom, als je zelfrijdende auto's of taxi's wilt, kun je het beste overal rails aanleggen en niet zelfrijdende auto's verbieden. Dan werkt het.
SymbolicFrankmaandag 16 december 2024 @ 20:47
Bekijk deze YouTube-video

Kortom, als je met camera's iets niet herkent, ga er dan van uit dat het een obstakel is. Alhoewel radar en lidar natuurlijk vele malen beter zijn voor zulke dingen. Maar dat kost geld.
epicbeardmandinsdag 17 december 2024 @ 14:35
quote:
0s.gif Op maandag 16 december 2024 20:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
Bekijk deze YouTube-video

Kortom, als je met camera's iets niet herkent, ga er dan van uit dat het een obstakel is. Alhoewel radar en lidar natuurlijk vele malen beter zijn voor zulke dingen. Maar dat kost geld.
WsJ artikel niet geklikt, daar zitten alleen maar "journalisten" met een ElonMuskDerangementSyndrome.

https://www.wsj.com/topics/person/elon-musk

Alleen die artikelen al die ze schrijven, allemaal zo boos, met afgunst en haat.

[ Bericht 11% gewijzigd door epicbeardman op 17-12-2024 14:43:10 ]
epicbeardmandinsdag 17 december 2024 @ 14:36
Bekijk deze YouTube-video

Bekijk deze YouTube-video

Dit soort realtime videos waar youtube vol mee staat geven veel beter beeld hoeveel levens Elon Musk gaat redden met deze features.

[ Bericht 35% gewijzigd door epicbeardman op 17-12-2024 14:41:26 ]
Digi2donderdag 19 december 2024 @ 07:28
Bekijk deze YouTube-video
Why BYD bought a Tesla Cybertruck and shipped it to China
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 20:39
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 07:28 schreef Digi2 het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Why BYD bought a Tesla Cybertruck and shipped it to China
Niet geklikt i.v.m. clickbait, laat mij raden? ze willen Elon's perfecte software jatten?
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 20:43
quote:
0s.gif Op maandag 16 december 2024 20:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
Bekijk deze YouTube-video

Kortom, als je met camera's iets niet herkent, ga er dan van uit dat het een obstakel is. Alhoewel radar en lidar natuurlijk vele malen beter zijn voor zulke dingen. Maar dat kost geld.
Weet je wat het is. Dat is Autopilot en dat is niet getraind op dit soort situaties.
Autopilot is een geavanceerde cruise control en je moet gewoon zelf opletten.
Dat staat ook duidelijk in de waarschuwing die je accepteert als je het voor het eerst inschakelt.

Full Self Driving is een ander beest, die zou dit soort fouten niet meer mogen maken in de toekomst. Maar ook dat is nu nog "level 2" dus is de rijder verantwoordelijk.

WSJ heeft al heel wat negatieve artikelen over Tesla geschreven maar kunnen (of willen) FSD en Autopilot nog steeds niet uit elkaar houden en gooien dat dus op 1 hoop.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 20:43
quote:
7s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:39 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Niet geklikt i.v.m. clickbait, laat mij raden? ze willen Elon's perfecte software jatten?
Nee, ze willen een keertje goed lachen.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 20:46
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:43 schreef Wantie het volgende:

[..]
Nee, ze willen een keertje goed lachen.
Hoewel de Cybertruck z'n "uitdagingen" heeft, heeft het wel technieken die in geen enkele andere productiewagen zitten (of tot voor kort zaten).

Dus het is wel logisch dat er interesse is vanuit andere merken.

Volledige 48 volt boordspanning is daar 1 ding van maar Tesla heeft een volledige "handleiding" naar iedere concurrent gestuurd hoe dat geïmplementeerd kan worden omdat Tesla juist wil dat de heel industrie overgaat op 48 volt. Dat maakt het voor iedereen goedkoper, alleen al omdat je 4x minder koper nodig hebt in de bedrading t.o.v. 12 volt.
tjoptjopdonderdag 19 december 2024 @ 20:47
quote:
7s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:39 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Niet geklikt i.v.m. clickbait, laat mij raden? ze willen Elon's perfecte software jatten?
Ook niet geklikt maar fabrikanten die elkanders auto kopen en binnenstebuiten keren is eerder regel dan uitzondering.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 20:51
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:47 schreef tjoptjop het volgende:

[..]
Ook niet geklikt maar fabrikanten die elkanders auto kopen en binnenstebuiten keren is eerder regel dan uitzondering.
Dat inderdaad.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 20:52
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:43 schreef Wantie het volgende:

[..]
Nee, ze willen een keertje goed lachen.
0FBtlYR.png
Laat ze maar lachen, de enige die lacht is Elon Muskgod.

Zelfs in Nederland zijn de Tesla's grote successen, kijk alleen al naar September 2024 waar Tesla met 2 modellen verreweg de troon spant.

Over heel 2024 tot en met november was de Tesla Model Y het meest verkochte model, met 13.194 verkopen.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 20:55
quote:
14s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:52 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
[ afbeelding ]
Laat ze maar lachen, de enige die lacht is Elon Muskgod.

Zelfs in Nederland zijn de Tesla's grote successen, kijk alleen al naar September 2024 waar Tesla met 2 modellen verreweg de troon spant.

Over heel 2024 tot en met november was de Tesla Model Y het meest verkochte model, met 13.194 verkopen.
Ik zie de Cyber truck niet in die lijst staan.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 21:04
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:55 schreef Wantie het volgende:

[..]
Ik zie de Cyber truck niet in die lijst staan.
Cybertruck is ook niet voor de Nederlandse markt, die auto past hier niet eens door straatjes en is niet goedgekeurd door RDW. Die auto is ook nooit bedoeld voor de Europese markt.

De Cybertruck is een speeltje die Elon Musk heeft gemaakt nadat 1 van zijn zonen hem vroeg om een auto te ontwerpen die wel futuristisch er uitziet, je kan verkropte gevoelens hebben tegen ElonGod maar ik zie niemand zo hard innoveren als hij.

quote:
It also answers a question posed by Musk's son Saxon, as relayed in best-selling author Walter Isaacson's new biography Elon Musk. "Why doesn't the future look like the future?" Saxon had asked his father. The elder Musk, Isaacson writes, used this question as a refrain when speaking with his design team at Tesla: "I want the future to look like the future."
Hij heeft de hele autobranche op zijn kop gezet dankzij zijn visionaire blik, hij laat merken zoals Audi/VW/McLaren/Mercedes/BMW nog beter hen best doen en die gevestigde bedrijven kunnen het zelfs niet winnen van hem.

Hij maakt zulke goedkope auto's die mensen daadwerkelijk kunnen betalen, een nieuwe premium Duitse auto kost al meer dan de gemiddelde Model Y of 3 en dan moet je nog alle functies/opties bij de duitse merken aanklikken (zonnedak/inklapbarespiegels en ga zo maar door(en ik kan dit beamen))

De ontwikkeling die Tesla doet i.c.m. de accu pakketten, electrische motoren, het fast chargen, de tesla laadstations en ga zo maar door zorgt er voor dat de rest niet stil kan zitten.

Tesla is het beste bedrijf, naast SpaceX en X welke de wereld de afgelopen tientallen jaren zijn gestart. Niets is zo goed als Elon's blik, die maar continue vooruitstreeft en mensen hier op FOK foxwild maakt en zelfs de CEO's van VolksWagen group (een bedrijf dat gestart is door letterlijk Hitler(German Labour Front)

Bekijk deze YouTube-video

Daarnaast vindt James May de Cybertruck wel geslaagd, en die is heel wat relevanter dan paar EDS users op FOK!forum.

[ Bericht 2% gewijzigd door epicbeardman op 19-12-2024 21:09:28 ]
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 21:13
quote:
6s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:04 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Cybertruck is ook niet voor de Nederlandse markt, die auto past hier niet eens door straatjes en is niet goedgekeurd door RDW. Die auto is ook nooit bedoeld voor de Europese markt.


Precies, dus je argumentatie snijdt geen hout.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 21:25
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:13 schreef Wantie het volgende:

[..]
Precies, dus je argumentatie snijdt geen hout.
Mijn argument was dat BYD de software van Tesla probeert te stelen.

Dit is het Tesla topic, geen Cybertruck topic.
En de Cybertruck heeft ook gewoon de goddelijke Elon software FSD 13.2 die autonoom rijden perfect uitvoert en voor duizenden dan wel niet miljoenen minder verkeersdoden in de toekomst gaat zorgen. Als elk autobedrijf zo'n visionaire held aan de leiding had dan was de wereld een veel veiligere plaatst.

En daarnaast redt hij het klimaat, waardoor het nu al weer sneeuwt in de alpen. Dat was voor al die groene auto's van hem maar eens in de zo veel tijd.

Kijk alleen maar eens naar WhamBam Teslacam footage, een erg populair youtube kanaal waar je kan zien hoeveel levens autopilot van Elon redt.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 21:27
quote:
6s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:25 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Mijn argument was dat BYD de software van Tesla probeert te stelen.

Dit is het Tesla topic, geen Cybertruck topic.
En de Cybertruck heeft ook gewoon de goddelijke Elon software FSD 13.2 die autonoom rijden perfect uitvoert en voor duizenden dan wel niet miljoenen minder verkeersdoden in de toekomst gaat zorgen. Als elk bedrijf zo'n visionaire held aan de leiding had dan was de wereld een veel veiligere plaatst.

Kijk alleen maar eens naar WhamBam Tesla camfootage, een erg populair youtube kanaal waar je kan zien hoeveel levens autopilot van Elon redt.
En ik zei dat ze even wilden lachen om de Cyber truck.

En dat was kennelijk tegen het zere been.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 21:28
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:27 schreef Wantie het volgende:

[..]
En ik zei dat ze even wilden lachen om de Cyber truck.

En dat was kennelijk tegen het zere been.
Je argument snijdt geen papier.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 21:32
quote:
10s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:28 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Je argument snijdt geen papier.
Welk model Tesla rijd jij eigenlijk?
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 21:37
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:32 schreef Wantie het volgende:

[..]
Welk model Tesla rijd jij eigenlijk?
Ik rij een BMW X3 helaas, LCI versie met Harmon en Kardon boxen/dakraam/electrisch inklapbare spiegels/leder bruine interieur :9 .

epicbeardman in PTA / [Centraal] BMW Fantopic: Deel 131 - alles duur

Had graag een Tesla gereden maar i.v.m. ik een appartement in een stad heb en geen eigen stroomvoorziening in de parkeergarage en dit ook geen mogelijkheid is dankzij VVE ben ik genoodzaakt om maar BMW te rijden. (is trouwens wel ook een favoriet merk)

Had graag een Model 3 plaid gehad, af en toe rijd ik wel via MyWheels via werk naar een partner in een Model 3 tho.
APKdonderdag 19 december 2024 @ 22:22
Ik zat vorige week in een Model Y naar Schiphol en vond wat ik op het scherm zag behoorlijk indrukwekkend.
O.a. meteen beeld van auto's achter en naast je als je richtingaanwijzer aanzet en goed live beeld van auto's om je heen.
Kreeg bijna zin om mij eens in de aankoop van een Model Y te verdiepen tot ik daarna las dat Musk zich nu ook al met de verkiezingen in Engeland wil gaan bemoeien, wist meteen weer waarom ik geen tesla wil.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 22:22
quote:
14s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:37 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Ik rij een BMW X3 helaas, LCI versie met Harmon en Kardon boxen/dakraam/electrisch inklapbare spiegels/leder bruine interieur :9 .

epicbeardman in PTA / [Centraal] BMW Fantopic: Deel 131 - alles duur

Had graag een Tesla gereden maar i.v.m. ik een appartement in een stad heb en geen eigen stroomvoorziening in de parkeergarage en dit ook geen mogelijkheid is dankzij VVE ben ik genoodzaakt om maar BMW te rijden. (is trouwens wel ook een favoriet merk)

Had graag een Model 3 plaid gehad, af en toe rijd ik wel via MyWheels via werk naar een partner in een Model 3 tho.
Dus je liefde voor Tesla is vrij snel begrensd.

Tja, beetje jammer.
CoolGuydonderdag 19 december 2024 @ 22:23
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:22 schreef APK het volgende:
Ik zat vorige week in een Model Y naar Schiphol en vond wat ik op het scherm zag behoorlijk indrukwekkend.
O.a. meteen beeld van auto's achter en naast je als je richtingaanwijzer aanzet en goed live beeld van auto's om je heen.
Kreeg bijna zin om mij eens in de aankoop van een Model Y te verdiepen tot ik daarna las dat Musk zich nu ook al met de verkiezingen in Engeland wil gaan bemoeien, wist meteen weer waarom ik geen tesla wil.
Dat ecosysteem van Tesla is echt briljant.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 22:25
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:22 schreef APK het volgende:
Ik zat vorige week in een Model Y naar Schiphol en vond wat ik op het scherm zag behoorlijk indrukwekkend.
O.a. meteen beeld van auto's achter en naast je als je richtingaanwijzer aanzet en goed live beeld van auto's om je heen.
Kreeg bijna zin om mij eens in de aankoop van een Model Y te verdiepen tot ik daarna las dat Musk zich nu ook al met de verkiezingen in Engeland wil gaan bemoeien, wist meteen weer waarom ik geen tesla wil.
Ik vraag me wel af wat de meerwaarde is.
Je ziet de autos natuurlijk ook gewoon door het raam.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 22:29
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:22 schreef Wantie het volgende:

[..]
Dus je liefde voor Tesla is vrij snel begrensd.

Tja, beetje jammer.
Draai de rollen eens om, waarom moet je overal afgunst op hebben? ik heb meerdere bedrijven en interesses die ik leuk vind omdat het leven interessant en leuk is.

Meer dan 20 redenen heb ik al aangegeven waarom Tesla een top bedrijf is, dat naast de super robots nog veel meer innoveert. Van Powerwalls tot aan stroom opwekken met zonnepanelen die eruitzien als dakpannen. Dat ze Hawaii Coal fabriek free hebben gemaakt.

Ik gebruik ook nog windows terwijl ik niets heb met Bill Gates, als mensen vallen over een persoonlijke mening of tweets van Elon Musk dan laat het alleen maar zien dat die mensen emotioneel kinderachtig zijn. Ik ben niet zo sneu omdat Bill Gates een raar mannetje is dat ik geen windows 10/11 ga gebruiken.

De mensen die haten op Elon Musk zouden volgens mij geen eens een Tesla kunnen betalen, laat staan dat ze hen rijbewijs hebben.

Als je niets met Elon Musk of zijn goddelijke bedrijven hebt waarom blijf je terugkomen naar dit topic?
APKdonderdag 19 december 2024 @ 22:30
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:25 schreef Wantie het volgende:

Ik vraag me wel af wat de meerwaarde is.
Je ziet de autos natuurlijk ook gewoon door het raam.
In Principe wel, maar mijn ervaring met recente auto's (en ontwikkelingen) is dat je door veel meer dingen afgeleid raakt dan 10 jaar geleden toen auto's nog helemaal geen scherm hadden.
Als je dan toch een flink deel van de tijd vaar dat scherm tuurt dan is het ook wel fijn als er daadwerkelijke info te zien is die met veiligheid te maken heeft i.p.v. entertainment of navigatie.
CoolGuydonderdag 19 december 2024 @ 22:35
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:25 schreef Wantie het volgende:

[..]
Ik vraag me wel af wat de meerwaarde is.
Je ziet de autos natuurlijk ook gewoon door het raam.
Ze gaan ook aan bij achteruit rijden en dus ook bij parkeren. Dan zie je dus de hele achterkant en de zijkanten.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:37
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:43 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Weet je wat het is. Dat is Autopilot en dat is niet getraind op dit soort situaties.
Autopilot is een geavanceerde cruise control en je moet gewoon zelf opletten.
Dat staat ook duidelijk in de waarschuwing die je accepteert als je het voor het eerst inschakelt.

Full Self Driving is een ander beest, die zou dit soort fouten niet meer mogen maken in de toekomst. Maar ook dat is nu nog "level 2" dus is de rijder verantwoordelijk.

WSJ heeft al heel wat negatieve artikelen over Tesla geschreven maar kunnen (of willen) FSD en Autopilot nog steeds niet uit elkaar houden en gooien dat dus op 1 hoop.
Nee, dit is de limitatie van machine-learning met camera's. Je kunt niets als je niet kunt beoordelen wat je ziet. Met radar of lidar weet je dat er in die richting, op die afstand een obstakel is. Maar met alleen camera's is het maar de vraag of je wat ziet, laat staan of kunt beoordelen wat het is dat je ziet.

Om dat te kunnen beoordelen moet je dat vele malen, vanuit verschillende gezichtspunten en met meerdere variaties in de trainingsdata hebben zitten. En hoe ga je dat doen? Je kunt wel zeggen: we gebruiken al die beelden van al die ongelukken als trainingsdata, maar dat zijn bijna altijd unieke gebeurtenissen. Dus er moeten heel veel mensen dood gaan voordat de dataset groot genoeg is voor de AI om daar rekening mee te houden ...

In de VS zijn ze daar gek genoeg voor, maar hier in Europa niet.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 22:38
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:25 schreef Wantie het volgende:

[..]
Ik vraag me wel af wat de meerwaarde is.
Je ziet de autos natuurlijk ook gewoon door het raam.
Uiteindelijk zitten al die camera's er op voor FSD.

Van die camerabeelden wordt een bijna perfecte 3D wereld opgebouwd, die gekalibreerd is met lidar.

Daardoor ziet een Tesla al het verkeer rondom en dat is wel nodig natuurlijk.

Voordeel is dat je als eigenaar die camera's ook kan gebruiken als dashcam of om nergens tegenaan te rijden.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 22:39
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:37 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Nee, dit is de limitatie van machine-learning met camera's. Je kunt niets als je niet kunt beoordelen wat je ziet.
Het was Autopilot, er is vrijwel geen sprake van machine learning. Het is gewoon cruise control en lane assist met wat foefjes.

quote:
Met radar of lidar weet je dat er in die richting, op die afstand een obstakel is. Maar met alleen camera's is het maar de vraag of je wat ziet, laat staan of kunt beoordelen wat het is dat je ziet.

Om dat te kunnen beoordelen moet je dat vele malen, vanuit verschillende gezichtspunten en met meerdere variaties in de trainingsdata hebben zitten. En hoe ga je dat doen? Je kunt wel zeggen: we gebruiken al die beelden van al die ongelukken als trainingsdata, maar dat zijn bijna altijd unieke gebeurtenissen. Dus er moeten heel veel mensen dood gaan voordat de dataset groot genoeg is voor de AI om daar rekening mee te houden ...

In de VS zijn ze daar gek genoeg voor, maar hier in Europa niet.
Als je ogen het zien, kan de camera het ook zien. Kwestie van gevoeligheid.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 22:40
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:35 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Ze gaan ook aan bij achteruit rijden en dus ook bij parkeren. Dan zie je dus de hele achterkant en de zijkanten.
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:38 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Uiteindelijk zitten al die camera's er op voor FSD.

Van die camerabeelden wordt een bijna perfecte 3D wereld opgebouwd, die gekalibreerd is met lidar.

Daardoor ziet een Tesla al het verkeer rondom en dat is wel nodig natuurlijk.

Voordeel is dat je als eigenaar die camera's ook kan gebruiken als dashcam of om nergens tegenaan te rijden.
Jullie weten dat jullie reageren op een troll toch? eentje die Elon Musk haat en alles wat Elon Musk ooit heeft gezegd of gemaakt heeft. Hij zou nooit een Tesla kunnen veroorloven maar toch zit hij 24/7 in dit topic haat te spuwen.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 20:46 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Hoewel de Cybertruck z'n "uitdagingen" heeft, heeft het wel technieken die in geen enkele andere productiewagen zitten (of tot voor kort zaten).

Dus het is wel logisch dat er interesse is vanuit andere merken.

Volledige 48 volt boordspanning is daar 1 ding van maar Tesla heeft een volledige "handleiding" naar iedere concurrent gestuurd hoe dat geïmplementeerd kan worden omdat Tesla juist wil dat de heel industrie overgaat op 48 volt. Dat maakt het voor iedereen goedkoper, alleen al omdat je 4x minder koper nodig hebt in de bedrading t.o.v. 12 volt.
Het probleem met de cybertruck is, dat de camera's op een andere plaats zitten en dus ook een andere hoek hebben. De input wordt eerst gereduceerd tot een hele lage resolutie (iets tussen 128 en 256 pixels per kant) en dan vergeleken. De details die je dan nog hebt, als je de beelden van verschillende camera's met elkaar vergelijkt, zijn dan veel kleiner geworden en verschoven.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:43
quote:
6s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:04 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Cybertruck is ook niet voor de Nederlandse markt, die auto past hier niet eens door straatjes en is niet goedgekeurd door RDW. Die auto is ook nooit bedoeld voor de Europese markt.

De Cybertruck is een speeltje die Elon Musk heeft gemaakt nadat 1 van zijn zonen hem vroeg om een auto te ontwerpen die wel futuristisch er uitziet, je kan verkropte gevoelens hebben tegen ElonGod maar ik zie niemand zo hard innoveren als hij.
[..]
Hij heeft de hele autobranche op zijn kop gezet dankzij zijn visionaire blik, hij laat merken zoals Audi/VW/McLaren/Mercedes/BMW nog beter hen best doen en die gevestigde bedrijven kunnen het zelfs niet winnen van hem.

Hij maakt zulke goedkope auto's die mensen daadwerkelijk kunnen betalen, een nieuwe premium Duitse auto kost al meer dan de gemiddelde Model Y of 3 en dan moet je nog alle functies/opties bij de duitse merken aanklikken (zonnedak/inklapbarespiegels en ga zo maar door(en ik kan dit beamen))

De ontwikkeling die Tesla doet i.c.m. de accu pakketten, electrische motoren, het fast chargen, de tesla laadstations en ga zo maar door zorgt er voor dat de rest niet stil kan zitten.

Tesla is het beste bedrijf, naast SpaceX en X welke de wereld de afgelopen tientallen jaren zijn gestart. Niets is zo goed als Elon's blik, die maar continue vooruitstreeft en mensen hier op FOK foxwild maakt en zelfs de CEO's van VolksWagen group (een bedrijf dat gestart is door letterlijk Hitler(German Labour Front)

Bekijk deze YouTube-video

Daarnaast vindt James May de Cybertruck wel geslaagd, en die is heel wat relevanter dan paar EDS users op FOK!forum.
Het helpt als je de techniek er achter begrijpt. Voor jou is het een godsdienst.
Wantiedonderdag 19 december 2024 @ 22:45
quote:
6s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:29 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Draai de rollen eens om, waarom moet je overal afgunst op hebben? ik heb meerdere bedrijven en interesses die ik leuk vind omdat het leven interessant en leuk is.

Meer dan 20 redenen heb ik al aangegeven waarom Tesla een top bedrijf is, dat naast de super robots nog veel meer innoveert. Van Powerwalls tot aan stroom opwekken met zonnepanelen die eruitzien als dakpannen. Dat ze Hawaii Coal fabriek free hebben gemaakt.

Ik gebruik ook nog windows terwijl ik niets heb met Bill Gates, als mensen vallen over een persoonlijke mening of tweets van Elon Musk dan laat het alleen maar zien dat die mensen emotioneel kinderachtig zijn. Ik ben niet zo sneu omdat Bill Gates een raar mannetje is dat ik geen windows 10/11 ga gebruiken.

De mensen die haten op Elon Musk zouden volgens mij geen eens een Tesla kunnen betalen, laat staan dat ze hen rijbewijs hebben.

Als je niets met Elon Musk of zijn goddelijke bedrijven hebt waarom blijf je terugkomen naar dit topic?
Tja, lees als eerste eens de topic titel.
Verder heb ik geen haat richting Musk of Tesla.
Dat is jouw perceptie.


Jouw adoratie van Musk en Tesla gaat veel verder dan het een goed product vinden.

Dan is het raar dat je het niet gebruikt omdat je geen laadpaal aan huis hebt.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 22:45
quote:
10s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:40 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
[..]
Jullie weten dat jullie reageren op een troll toch? eentje die Elon Musk haat en alles wat Elon Musk ooit heeft gezegd of gemaakt heeft. Hij zou nooit een Tesla kunnen veroorloven maar toch zit hij 24/7 in dit topic haat te spuwen.
SymbolicFrank is geen troll.

Hij heeft hooguit een wat sterke mening maar dat heb ik ook.
Zolang er onderbouwd wordt kan ik daar mee omgaan :+

Of bedoelde je Wantie? Wantdie neem ik niet serieus.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:46
quote:
6s.gif Op donderdag 19 december 2024 21:25 schreef epicbeardman het volgende:
Kijk alleen maar eens naar WhamBam Teslacam footage, een erg populair youtube kanaal waar je kan zien hoeveel levens autopilot van Elon redt.
Als het fout ging en de Tesla deed iets fout, krijg je de beelden niet. Wat je ziet zijn alleen dingen waarbij de Tesla en de inzittenden er met hoogstens wat schaafwonden van af kwamen.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 22:47
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:46 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Als het fout ging en de Tesla deed iets fout, krijg je de beelden niet. Wat je ziet zijn alleen dingen waarbij de Tesla en de inzittenden er met hoogstens wat schaafwonden van af kwamen.
In het dashboardkastje van iedere Tesla zit een USB-aansluiting waar je een eigen USB-drive in kan pluggen zodat je zelf opnamen kan maken.

De beelden op WhamBam zijn doorgaans van eigen stick aangeleverd.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:51
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:39 schreef TheFreshPrince het volgende:

Het was Autopilot, er is vrijwel geen sprake van machine learning. Het is gewoon cruise control en lane assist met wat foefjes.
Je zegt hier dus, dat er nog nooit een ernstig ongeluk is gebeurt waarbij FSD aan stond. Het was altijd de schuld van de bestuurder of Autopilot. Maar dat onderscheid maakt de regering niet. Die willen alle data van alle serieuze ongelukken, zodat ze zelf kunnen bepalen wat er aan de hand was.

We weten meer zodra de rechter een uitspraak heeft gedaan, maar ik verwacht dat je dan gewoon weer met hetzelfde argument komt. Autopilot: rommel, FSD: perfect.

quote:
Als je ogen het zien, kan de camera het ook zien. Kwestie van gevoeligheid.
Nee, een camera ziet geen afstand en heeft zichtbaar licht nodig.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 22:52
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:45 schreef Wantie het volgende:

[..]
Tja, lees als eerste eens de topic titel.
Verder heb ik geen haat richting Musk of Tesla.
Dat is jouw perceptie.

Jouw adoratie van Musk en Tesla gaat veel verder dan het een goed product vinden.

Dan is het raar dat je het niet gebruikt omdat je geen laadpaal aan huis hebt.
Snap je nu nog niet dat mijn liefde voor Elon Musk des te meer floreert des te meer mensen hij triggert zoals jou? Het is een genot om te zien dat ook in POL AMV mensen helemaal foxwild worden van Elon Musk, zijn getroll maakt het er veel leuker op. Ik ga erg goed op Elon Muskgod haat.

Zelfde geldt voor Trumpgod. Feit dat deze mensen zo veel haat vanuit 1 specifieke kliek krijgen betekent dat ze iets goed doen.

Een Tesla is voor mij niet nodig, ik ben een BMW rijder en zal dat altijd zijn, maar ondanks dat ik een BMW rijder ben kan ik het merk nog zeker wel waarderen voor wat ze in een korte tijd hebben bereikt en gaan bereiken. Ik hou niet zo veel van afgunst en haten omdat het cool is om iemand of een bedrijf te haten.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:55
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:47 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
In het dashboardkastje van iedere Tesla zit een USB-aansluiting waar je een eigen USB-drive in kan pluggen zodat je zelf opnamen kan maken.

De beelden op WhamBam zijn doorgaans van eigen stick aangeleverd.
Ok. Dat is nog steeds heel selectief.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 22:57
quote:
10s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:52 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Snap je nu nog niet dat mijn liefde voor Elon Musk des te meer floreert des te meer mensen hij triggert zoals jou? Het is een genot om te zien dat ook in POL AMV mensen helemaal foxwild worden van Elon Musk, zijn getroll maakt het er veel leuker op. Ik ga erg goed op Elon Muskgod haat.

Zelfde geldt voor Trumpgod. Feit dat deze mensen zo veel haat vanuit 1 specifieke kliek krijgen betekent dat ze iets goed doen.

Een Tesla is voor mij niet nodig, ik ben een BMW rijder en zal dat altijd zijn, maar ondanks dat ik een BMW rijder ben kan ik het merk nog zeker wel waarderen voor wat ze in een korte tijd hebben bereikt en gaan bereiken. Ik hou niet zo veel van afgunst en haten omdat het cool is om iemand of een bedrijf te haten.
Ja, daarom is Geert Wilders ook zo populair. En zo komen dictators ook vaak aan de macht. Daarna is de populariteit vaak snel afgelopen.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 22:58
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:51 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Je zegt hier dus, dat er nog nooit een ernstig ongeluk is gebeurt waarbij FSD aan stond. Het was altijd de schuld van de bestuurder of Autopilot. Maar dat onderscheid maakt de regering niet. Die willen alle data van alle serieuze ongelukken, zodat ze zelf kunnen bepalen wat er aan de hand was.
Dat beweer ik nergens. FSD is geen finaal product.

Maar het ongeluk uit de WSJ is een Autopilot ongeval, geen FSD.
En dan nog is de bestuurder fout, niet opgelet. Maar ongelukken gebeuren, ik zou er misschien ook wel opgeklapt zijn.

quote:
We weten meer zodra de rechter een uitspraak heeft gedaan, maar ik verwacht dat je dan gewoon weer met hetzelfde argument komt. Autopilot: rommel, FSD: perfect.
[..]
Nee, een camera ziet geen afstand en heeft zichtbaar licht nodig.
Ik zeg niet dat FSD perfect is.

Ik zeg alleen dat Autopilot niet wordt getraind voor dit soort situaties.

Autopilot is eenvoudiger, het is geen vervanging voor de bestuurder. Het is wel heel goed in binnen de lijntjes rijden, inhalen, in- en uitvoegen, afstand houden, etc. Maar verder kan het weinig. En je moet daar ook absoluut niet op vertrouwen.

Mijn Volvo ACC met LA vertrouw ik ook niet. Het doet z'n werk maar ik kan er niet van op aan dat het altijd op tijd zal afremmen bij een file (al doet hij dat wel, tot nu toe).
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 22:59
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:55 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ok. Dat is nog steeds heel selectief.
Ik vind het netjes. Ik kan in mijn Volvo geen USB-stick prikken om de camera-beelden op te nemen.
Er zitten wel camera's rondom, hij heeft 360 graden view. Maar je kan er niets mee.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:02
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:59 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Ik vind het netjes. Ik kan in mijn Volvo geen USB-stick prikken om de camera-beelden op te nemen.
Er zitten wel camera's rondom, hij heeft 360 graden view. Maar je kan er niets mee.
Mijn BMW heeft ook geen Sentry-mode die bijvoorbeeld oppikt als er iemand met je auto zit te kloten, al zou ik Elon Musk haten om welke reden dan ook zou ik nog steeds waarderen op welke manier hij innoveert en hij nieuwe goals zet voor de automotive branch. En dit is maar een klein feature op tal van goede features.

Zou die functie ook wel willen hebben op mijn auto.

Bekijk deze YouTube-video

Als er ook maar iemand tegen je auto oploopt of bekrast uit afgunst filmt hij het. (Of een winkelwagentje of deur er tegenaan komt)
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:09
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:58 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Dat beweer ik nergens. FSD is geen finaal product.

Maar het ongeluk uit de WSJ is een Autopilot ongeval, geen FSD.
En dan nog is de bestuurder fout, niet opgelet. Maar ongelukken gebeuren, ik zou er misschien ook wel opgeklapt zijn.
[..]
Ik zeg niet dat FSD perfect is.

Ik zeg alleen dat AUTOPILOT NIET WORDT GETRAIND VOOR DIT SOORT SITUATIES.

Autopilot is eenvoudiger, het is geen vervanging voor de bestuurder. Het is wel heel goed in binnen de lijntjes rijden, inhalen, in- en uitvoegen, afstand houden, etc. Maar verder kan het weinig. En je moet daar ook absoluut niet op vertrouwen. Mijn Volvo ACC vertrouw ik ook niet. Het doet z'n werk maar ik kan er niet van op aan dat het altijd op tijd zal afremmen bij een file (al doet hij dat wel, tot nu toe).
Maar er waren ~1200 ongelukken aangemeld aan de regering, waarvan de WSJ er meer dan 200 kon traceren. En volgens hun ging het bij die ongelukken meestal fout omdat de computer niet herkende wat hij zag. Ik heb die data niet, maar de regering van de VS wel. En die gaan onderzoeken wat er nu aan de hand was. Dus we moeten wachten tot zij met een oordeel komen voordat we kunnen zeggen of het alleen Autopilot was.

En FSD is ondertussen goed beschikbaar in de VS, dus als je de auto voor je wilt laten rijden is de kans groot dat je dat gebruikt. Dus dan zou het grootste gedeelte van de ongelukken voor die tijd moeten zijn gebeurd.

Het helpt ook niet mee, dat zulke trajecten lang duren en Musk tegen die tijd (zijdelings) in de regering zit en er veel geld aan heeft betaald. Dan krijg je in de VS al snel een vrijbrief. Maar goed, we zullen het zien.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:15
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:09 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Maar er waren ~1200 ongelukken aangemeld aan de regering, waarvan de WSJ er meer dan 200 kon traceren. En volgens hun ging het bij die ongelukken meestal fout omdat de computer niet herkende wat hij zag. Ik heb die data niet, maar de regering van de VS wel. En die gaan onderzoeken wat er nu aan de hand was. Dus we moeten wachten tot zij met een oordeel komen voordat we kunnen zeggen of het alleen Autopilot was.

En FSD is ondertussen goed beschikbaar in de VS, dus als je de auto voor je wilt laten rijden is de kans groot dat je dat gebruikt. Dus dan zou het grootste gedeelte van de ongelukken daarvoor moeten zijn gebeurd.

Het helpt ook niet mee, dat zulke trajecten lang duren en Musk tegen die tijd (zijdelings) in de regering zit en er veel geld aan heeft betaald. Dan krijg je in de VS al snel een vrijbrief. Maar goed, we zullen het zien.
AutoPilot moet je ook alleen gebruiken als je zeker weet dat je in kan grijpen, je moet inderdaad niet gaan slapen of op de passagiersstoel gaan zitten of op de achterbank gaan slapen.

Je bent ondanks AutoPilot nog steeds zelf verantwoordelijk voor ongelukken of iets, het is een hulpmiddel dat in ontwikkeling is. Elke koper van een Tesla auto weet dit en dit wordt verteld bij Tesla servicepoints.

Het is zo makkelijk om overal AutoPilot de schuld van te geven, denk je nu echt dat een verzekeraar een dronken iemand of Hunter Biden die zwaar onder de crack zit en met AutoPilot een ongeluk maakt de gemaakte kosten uitbetaald? Ik ga er zelfs vanuit dat je iets moet ondertekenen bij aankoop van de Auto of dat hij meldingen geeft van dat je alsnog zelf verantwoordelijk bent voor wat je veroorzaakt op de weg.

Het is natuurlijk heel makkelijk voor de WsJ journalisten die trouwens vrij extreem links zijn om enkele ongelukken op te zoeken en AutoPilot de schuld te geven, als je zoekt zal je vinden.

Maar jij denkt toch niet dat je met beta software en welke nog steeds in ontwikkeling is niet meer verantwoordelijk bent voor de auto die jij bestuurt? De koper/user neemt zelf een verantwoordelijk opzich wanneer hij AutoPilot inschakelt. God was alles maar zo simpel.

Uiteindelijk is het doel vol autonoom rijden ja, maar er komen nog steeds updates uit die foutjes eruit haalt. Dat heet innoveren. Iets waar Tesla erg goed in is trouwens.
APKdonderdag 19 december 2024 @ 23:16
quote:
14s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:02 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Mijn BMW heeft ook geen Sentry-mode die bijvoorbeeld oppikt als er iemand met je auto zit te kloten, al zou ik Elon Musk haten om welke reden dan ook zou ik nog steeds waarderen op welke manier hij innoveert en hij nieuwe goals zet voor de automotive branch. En dit is maar een klein feature op tal van goede features.

Zou die functie ook wel willen hebben op mijn auto.

Bekijk deze YouTube-video

Als er ook maar iemand tegen je auto oploopt of bekrast uit afgunst filmt hij het. (Of een winkelwagentje of deur er tegenaan komt)
Ik dacht ergens gelezen te hebben dat die functie nauwelijks gebruikt wordt omdat het nogal veel accucapaciteit gebruikt.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 23:17
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:09 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Maar er waren ~1200 ongelukken aangemeld aan de regering, waarvan de WSJ er meer dan 200 kon traceren
Autopilot of FSD?

quote:
. En volgens hun ging het bij die ongelukken meestal fout omdat de computer niet herkende wat hij zag. Ik heb die data niet, maar de regering van de VS wel. En die gaan onderzoeken wat er nu aan de hand was. Dus we moeten wachten tot zij met een oordeel komen voordat we kunnen zeggen of het alleen Autopilot was.
Dat bedoel ik. Autopilot of FSD.

quote:
En FSD is ondertussen goed beschikbaar in de VS, dus als je de auto voor je wilt laten rijden is de kans groot dat je dat gebruikt. Dus dan zou het grootste gedeelte van de ongelukken voor die tijd moeten zijn gebeurd.
Er zijn inmiddels 3,6 miljard echte kilometers afgelegd met FSD (dus niet Autopilot) ingeschakeld.
Zelfs als er écht 1.200 incidenten met FSD zouden zijn, is dat 3.000.000 kilometer per incident.

Daarom zijn het nietszeggende cijfers.

quote:
Het helpt ook niet mee, dat zulke trajecten lang duren en Musk tegen die tijd (zijdelings) in de regering zit en er veel geld aan heeft betaald. Dan krijg je in de VS al snel een vrijbrief. Maar goed, we zullen het zien.
Wat Musk politiek aan het doen is, daar ben ik geen fan van.

Dat gaat zover dat ik geen aandelen Tesla meer koop.
En dat principe heeft me al 2 ton gekost ongeveer, gezien de koersstijging.
Aan de andere kant zit ik wel weer in MSTR en dat gaat ook aardig.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:23
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:17 schreef TheFreshPrince het volgende:
Autopilot of FSD?
Dat zegt Tesla niet. Ook is het een probleem dat officieel de bestuurder aan het stuur zat als de computer een paar seconden voor de botsing de automatische besturing uit zet. Daarom gaan ze dat onderzoeken.

Het is typisch de beperking van een AI en zonder radar of lidar niet te voorkomen. Dus daar zou ik mijn geld op zetten. We zullen het zien.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:24
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:16 schreef APK het volgende:

[..]
Ik dacht ergens gelezen te hebben dat die functie nauwelijks gebruikt wordt omdat het nogal veel accucapaciteit gebruikt.
7% accu per dag valt wel mee toch? dan kan je je auto minstens 10+ dagen onbeheerd laten staan zonder dat iemand er aan durft te komen. En alsnog lijkt het alsof je innoveren niet cool vindt ofzo?

Nu maximaal 7% accu per dag voor 24/7 Sentry-mode, wellicht in de toekomst maar 5 of zelfs minder. Dus omdat jij zegt of te hebben gelezen is het gelijk een slechte ontwikkeling of iets? Kom daar echt met mijn pet niet bij, het lijkt er echt op alsof je de wereld stil wil zien staan en dat wij ons als mensheid niet verder ontwikkelen.

Zijn trouwens erg veel filmpjes op WhamBam Tesla cam gemaakt met Sentry modes van "shopping carts of doom" of gekke mensen die dansjes doen voor Tesla's met Sentrymodus.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:24
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:17 schreef TheFreshPrince het volgende:
Er zijn inmiddels 3,6 miljard echte kilometers afgelegd met FSD (dus niet Autopilot) ingeschakeld.
Zelfs als er écht 1.200 incidenten met FSD zouden zijn, is dat 3.000.000 kilometer per incident.
Speculatie. En volgens Tesla is het dan nog steeds de schuld van de bestuurder. We zullen het horen.
CoolGuydonderdag 19 december 2024 @ 23:25
Genieten, die diepgewortelde tesla/Elon Musk haat. :D
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:27
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:25 schreef CoolGuy het volgende:
Genieten, die diepgewortelde tesla/Elon Musk haat. :D
Ik ben een ingenieur, mijn motto is: Het moet wel werken!

Ik heb alleen wat tegen Musk omdat hij continu loopt te liegen.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:28
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:24 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Speculatie. En volgens Tesla is het dan nog steeds de schuld van de bestuurder. We zullen het horen.
Iemand die meedoet aan het verkeer en de bestuurder is van de auto is ALTIJD verantwoordelijk, ondanks welke hulpmiddelen er gebruikt worden toch? Je gaat mij niet vertellen dat iemand op paddo's of high als een kite in een Tesla kan stappen en FSD/AutoPilot aan/uit kan zetten en dat je dan wilt dat diegene mee mag doen aan het verkeer. Laat staan verzekerd is.

Het is en blijft een hulpmiddel, als iemand met zijn duitse premium merk op de ACC achterop een file knalt krijgt de bestuurder ook de schuld, niet het autobedrijf dat de ACC geïmplementeerd heeft.

Maar voor Elon's FSD/AutoPilot moeten in eens andere regels gelden, je weet toch waar je aan begint?

Een vliegtuig heeft ook AutoPilot trouwens? zou jij in een vliegtuig stappen die door mij op de AutoPilot wordt gezet en ik de piloot ben? denk het niet.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:32
quote:
15s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:28 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Iemand die meedoet aan het verkeer en de bestuurder is van de auto is ALTIJD verantwoordelijk, ondanks welke hulpmiddelen er gebruikt worden toch? Je gaat mij niet vertellen dat iemand op paddo's of high als een kite in een Tesla kan stappen en FSD/AutoPilot aan/uit kan zetten en dat je dan wilt dat diegene mee mag doen aan het verkeer. Laat staan verzekerd is.

Het is en blijft een hulpmiddel, als iemand met zijn duitse premium merk op de ACC achterop een file knalt krijgt de bestuurder ook de schuld, niet het autobedrijf dat de ACC geïmplementeerd heeft.

Maar voor Elon's FSD/AutoPilot moeten in eens andere regels gelden, je weet toch waar je aan begint?
Elon Musk heeft tot het begin van dit jaar altijd volgehouden dat de bestuurder er alleen zat omdat de wet dat verplicht stelde, maar dat die bestuurder niet nodig was en de auto, eerst met Autopilot en later met FSD, zelf van A naar B kon rijden. (Als hij dat nu nog doet krijgt hij een hele hoge boete.)

quote:
Een vliegtuig heeft ook AutoPilot trouwens? zou jij in een vliegtuig stappen die door mij op de AutoPilot wordt gezet en ik de piloot ben? denk het niet.
In de lucht is de kans minimaal dat je ergens tegenaan vliegt.
APKdonderdag 19 december 2024 @ 23:33
quote:
14s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:24 schreef epicbeardman het volgende:

7% accu per dag valt wel mee toch? dan kan je je auto minstens 10+ dagen onbeheerd laten staan zonder dat iemand er aan durft te komen. En alsnog lijkt het alsof je innoveren niet cool vindt ofzo?

Nu maximaal 7% accu per dag voor 24/7 Sentry-mode, wellicht in de toekomst maar 5 of zelfs minder. Dus omdat jij zegt of te hebben gelezen is het gelijk een slechte ontwikkeling of iets? Kom daar echt met mijn pet niet bij, het lijkt er echt op alsof je de wereld stil wil zien staan en dat wij ons als mensheid niet verder ontwikkelen.

Wat een aannames allemaal joh.
Ik rij elektrisch en ik vind het heerlijk, dat gezegd hebbende is 7% verlies aan capaciteit per dag voor mij veel te veel.
Zeker omdat de auto nu in een parkeergarage staat voor 3 weken omdat ik op vakantie ben.
Dan wil je natuurlijk juist die functie gebruiken.

Ga jij die pet van je maar even calibreren.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:36
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:33 schreef APK het volgende:

[..]
Wat een aannames allemaal joh.
Ik rij elektrisch en ik vind het heerlijk, dat gezegd hebbende is 7% verlies aan capaciteit per dag voor mij veel te veel.
Zeker omdat de auto nu in een parkeergarage staat voor 3 weken omdat ik op vakantie ben.
Dan wil je natuurlijk juist die functie gebruiken.

Ga jij die pet van je maar even calibreren.
Je denkt in problemen, niet in mogelijkheden.
Wellicht moet je opzoeken wat het woord innoveren betekent.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 23:37
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:33 schreef APK het volgende:

[..]
Wat een aannames allemaal joh.
Ik rij elektrisch en ik vind het heerlijk, dat gezegd hebbende is 7% verlies aan capaciteit per dag voor mij veel te veel.
Zeker omdat de auto nu in een parkeergarage staat voor 3 weken omdat ik op vakantie ben.
Dan wil je natuurlijk juist die functie gebruiken.

Ga jij die pet van je maar even calibreren.
7%? Dat is wel veel. Heb je niet een extra "away" modus waarbij hij minder verbruikt, ofzo?
APKdonderdag 19 december 2024 @ 23:38
quote:
6s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:36 schreef epicbeardman het volgende:

Je denkt in problemen, niet in mogelijkheden.
Wellicht moet je opzoeken wat het woord innoveren betekent.
Ok.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:39
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:38 schreef APK het volgende:

[..]
Ok.
Een beetje Tesla rijder laat zijn auto opladen door de Valet parking.

quote:
P3 Lang Parkeren Garage: In de garage van P3 kunt u uw elektrische auto opladen, indien er plaats beschikbaar is. U vindt de elektrische laadpalen op de begane grond rechts van de ingang. Het verbruikstarief van elektrisch laden is ¤ 0,30 per kWh met een starttarief van ¤ 1,00.
Ook op schiphol of andere vliegvelden kan het trouwens bij P3 lang parkeren en opladen via windmolens.

quote:
P1 Kort Parkeren: In P1 kunt u uw elektrische auto opladen, indien er plaats beschikbaar is. U vindt de elektrische laadpalen op de eerste verdieping in rij 101 (Windmolen).
quote:
P6 Valet Parking: Geef bij de servicebaliemedewerker aan dat u een elektrische auto heeft. Wanneer u terugkomt van uw reis zorgen medewerkers ervoor dat uw auto is opgeladen. Het verbruikstarief van elektrisch laden is ¤ 0,30 per kWh met een starttarief van ¤ 1,00.
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 23:39
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:27 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ik ben een ingenieur, mijn motto is: Het moet wel werken!
Werk je?

quote:
Ik heb alleen wat tegen Musk omdat hij continu loopt te liegen.
Ik negeer Musk, ik kijk naar de producten en wat ze doen.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:40
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:17 schreef TheFreshPrince het volgende:
Autopilot of FSD?
Bij nader inzien: maakt dat wat uit? Het probleem is in beide gevallen hetzelfde: de software herkent niet wat het ziet en onderneemt daarom geen actie, of niet de juiste. Laat Tesla eerst maar aantonen dat FSD dat probleem niet heeft. Het is wel waarom bijna alle andere fabrikanten wel radar en/of lidar gebruiken.
monkyyydonderdag 19 december 2024 @ 23:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:37 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
7%? Dat is wel veel. Heb je niet een extra "away" modus waarbij hij minder verbruikt, ofzo?
Je kan wel instellen dat wanneer je thuis bent dat sentry mode niet aangaat en op andere plekken automatisch wel. De auto herkent waar je bent.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:40 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Bij nader inzien: maakt dat wat uit? Het probleem is in beide gevallen hetzelfde: de software herkent niet wat het ziet en onderneemt daarom geen actie, of niet de juiste. Laat Tesla eerst maar aantonen dat FSD dat probleem niet heeft. Het is wel waarom bijna alle andere fabrikanten wel radar en/of lidar gebruiken.
Tesla hoeft niets aan te tonen, het bedrijf en haar auto's zijn nu al een succes, zelfs met een beta versie van FSD/AutoPilot.
CoolGuydonderdag 19 december 2024 @ 23:42
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:27 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ik ben een ingenieur, mijn motto is: Het moet wel werken!

Ik heb alleen wat tegen Musk omdat hij continu loopt te liegen.
Jaja, jij weet alles beter, maar je werkt nog steeds niet Bij Tesla, of waar dan ook, om die organisaties naar een hoger plan te tillen. Het blijft bij roepen vanaf de zijlijn zonder hand on ervaring.
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:43
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:39 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Werk je?
De dingen die ik maak wel, ja.

quote:
Ik negeer Musk, ik kijk naar de producten en wat ze doen.
Ja, dat weet ik. Maar als je gemiddeld iedere 10 minuten moet ingrijpen om niet te verongelukken is het geen "self-driving", en al helemaal niet "full".
TheFreshPrincedonderdag 19 december 2024 @ 23:43
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:40 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Bij nader inzien: maakt dat wat uit? Het probleem is in beide gevallen hetzelfde: de software herkent niet wat het ziet en onderneemt daarom geen actie, of niet de juiste.
Het verschil is:

Bij Autopilot hoef je niet te verwachten dat hij remt voor random objecten op de snelweg, al is het ook niet uitgesloten dat hij er voor remt.

Bij FSD mag je het wel verwachten maar het is nog steeds "level 2" dus ook daar moet je als bestuurder in kunnen grijpen.

quote:
Laat Tesla eerst maar aantonen dat FSD dat probleem niet heeft. Het is wel waarom bijna alle andere fabrikanten wel radar en/of lidar gebruiken.
Mensen hebben ook geen radar of lidar en rijden met slechts 2 ogen (soms maar 1).

Je kan niet stellen dat het zonder lidar of radar niet mogelijk is om autonoom te rijden als mensen het wel kunnen.

De vraag is: gebeurt een ongeluk omdat de camera's het niet zien of omdat de auto de informatie niet kan verwerken tot een actie.

[ Bericht 3% gewijzigd door TheFreshPrince op 19-12-2024 23:50:43 ]
SymbolicFrankdonderdag 19 december 2024 @ 23:45
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:42 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Jaja, jij weet alles beter, maar je werkt nog steeds niet Bij Tesla, of waar dan ook, om die organisaties naar een hoger plan te tillen. Het blijft bij roepen vanaf de zijlijn zonder hand on ervaring.
In dit geval klopt dat inderdaad. Maar met techniek maak je mij niet gek, mijn probleem zit hem in het sociale aspect.
epicbeardmandonderdag 19 december 2024 @ 23:50
Bekijk deze YouTube-video
Tesla model 3 Autopilot avoids rear end crash on german Autobahn

Hierboven is een 4 jaar oud filmpje waar er bijna iemand op een file achterin een Tesla crashed maar de Tesla dit doorheeft en snel op de vluchtstrook schiet na een korte acceleratie boost.

4 jaar geleden al en de software wordt elke dag beter.

Wat de WSJ journalisten activisten niet uitzoeken is hoeveel levens er zijn gered door autopilot of FSD, nee ze willen maar 1 ding en dat is Elon Musk's innovaties stoppen. Want ze zijn nog boos dat hij "de media" is nu op "X" en zuur over 6 november.
CoolGuyvrijdag 20 december 2024 @ 00:00
quote:
0s.gif Op donderdag 19 december 2024 23:45 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
In dit geval klopt dat inderdaad. Maar met techniek maak je mij niet gek, mijn probleem zit hem in het sociale aspect.
Genoeg bedrijven die socially awkward genieën in dienst hebben. Maar jou niet.
SymbolicFrankvrijdag 20 december 2024 @ 00:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 december 2024 00:00 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Genoeg bedrijven die socially awkward genieën in dienst hebben. Maar jou niet.
Die hebben een universitaire opleiding, ik niet. Ik moet altijd simpel werk doen.
Wantievrijdag 20 december 2024 @ 07:17
quote:
10s.gif Op donderdag 19 december 2024 22:52 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Snap je nu nog niet dat mijn liefde voor Elon Musk des te meer floreert des te meer mensen hij triggert zoals jou? Het is een genot om te zien dat ook in POL AMV mensen helemaal foxwild worden van Elon Musk, zijn getroll maakt het er veel leuker op. Ik ga erg goed op Elon Muskgod haat.

Zelfde geldt voor Trumpgod. Feit dat deze mensen zo veel haat vanuit 1 specifieke kliek krijgen betekent dat ze iets goed doen.

Een Tesla is voor mij niet nodig, ik ben een BMW rijder en zal dat altijd zijn, maar ondanks dat ik een BMW rijder ben kan ik het merk nog zeker wel waarderen voor wat ze in een korte tijd hebben bereikt en gaan bereiken. Ik hou niet zo veel van afgunst en haten omdat het cool is om iemand of een bedrijf te haten.
Het zegt veel over je persoonlijkheid
epicbeardmanvrijdag 20 december 2024 @ 09:24
quote:
1s.gif Op vrijdag 20 december 2024 07:17 schreef Wantie het volgende:

[..]
Het zegt veel over je persoonlijkheid
Eerder over jouw persoonlijkheid wantie, dat je uit onvrede naar een andere site(bluesky) moet vluchten die niet in handen is van Elon Musk, dat je in een Tesla topic komt haten op Elon Musk, dat je SpaceX niet kan waarderen.

Geef maar gewoon toe dat je vol met haat zit tegen succesvolle afrikanen zoals Elon Musk. Als je mensen die wel succesvol in het leven zijn haat zegt dat heel veel over jouw persoonlijkheid helaas.

Is het jaloezie waarom je deze afgunst al jaren overal moet uitten? je bent trouwens niet de enige hier op FOK hoor. Ook POL AMV zit vol met die users.
SymbolicFrankvrijdag 20 december 2024 @ 11:13
quote:
6s.gif Op vrijdag 20 december 2024 09:24 schreef epicbeardman het volgende:

[..]
Eerder over jouw persoonlijkheid wantie, dat je uit onvrede naar een andere site(bluesky) moet vluchten die niet in handen is van Elon Musk, dat je in een Tesla topic komt haten op Elon Musk, dat je SpaceX niet kan waarderen.

Geef maar gewoon toe dat je vol met haat zit tegen succesvolle afrikanen zoals Elon Musk. Als je mensen die wel succesvol in het leven zijn haat zegt dat heel veel over jouw persoonlijkheid helaas.

Is het jaloezie waarom je deze afgunst al jaren overal moet uitten? je bent trouwens niet de enige hier op FOK hoor. Ook POL AMV zit vol met die users.
Er bestaat ook zoiets als logica. Als iemand iets zegt hoeft dat niet automatisch zo te zijn. Daar hebben we de wetenschappelijke methode voor bedacht, die eigenlijk gewoon zegt: bewijs het maar! Praatjes vullen geen gaatjes.

Het is wel zo, dat er bijvoorbeeld op YouTube niet veel kanalen zijn waar ze gaan onderzoeken of dingen ook echt kloppen. Die zijn in ieder geval niet populair. Er zijn wel heel veel populaire kanalen waar ze de mensen voorliegen en gewoon vertellen wat ze graag willen horen. En veel daarvan verheerlijken Elon Musk. Als je echter gaat kijken wat hij de afgelopen 8 jaar gepresteerd heeft, dan is het niet veel.

Kortom, hij kan wel veel zeggen, maar eerst zien, dan geloven.
CoolGuyvrijdag 20 december 2024 @ 11:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 december 2024 11:13 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Er bestaat ook zoiets als logica. Als iemand iets zegt hoeft dat niet automatisch zo te zijn. Daar hebben we de wetenschappelijke methode voor bedacht, die eigenlijk gewoon zegt: bewijs het maar! Praatjes vullen geen gaatjes.

Het is wel zo, dat er bijvoorbeeld op YouTube niet veel kanalen zijn waar ze gaan onderzoeken of dingen ook echt kloppen. Die zijn in ieder geval niet populair. Er zijn wel heel veel populaire kanalen waar ze de mensen voorliegen en gewoon vertellen wat ze graag willen horen. En veel daarvan verheerlijken Elon Musk. Als je echter gaat kijken wat hij de afgelopen 8 jaar gepresteerd heeft, dan is het niet veel.

Kortom, hij kan wel veel zeggen, maar eerst zien, dan geloven.
:D

Wat een.....onhandige opmerking, gezien de context.
SymbolicFrankvrijdag 20 december 2024 @ 11:28
quote:
10s.gif Op vrijdag 20 december 2024 11:18 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
:D

Wat een.....onhandige opmerking, gezien de context.
Hoezo?

Hij wil dat Tesla een techbedrijf is, met "go fast and break things" als uitgangspunt. En dat gebeurt ook, zowel bij Tesla als SpaceX. En hij neemt steeds vaker zelf de beslissingen.

Het probleem is natuurlijk, dat er nog een derde stap achteraan moet komen, waar dingen ook stabiel werken en geld opleveren. En dat zijn ze tegenwoordig vergeten. Wat dat betreft lijkt het veel op al die startups met een marktwaarde van miljarden, die allemaal failliet gaan. Of nog een beter voorbeeld: Star Citizen, waarbij ze zoveel verdienen aan beloftes en demo's, dat ze zich wel drie keer bedenken om ook wat werkend op te leveren, want dan droogt het geld op. Als ze dat al kunnen.
TheFreshPrincevrijdag 20 december 2024 @ 11:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 december 2024 11:28 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Hoezo?

Hij wil dat Tesla een techbedrijf is, met "go fast and break things" als uitgangspunt. En dat gebeurt ook, zowel bij Tesla als SpaceX. En hij neemt steeds vaker zelf de beslissingen.

Het probleem is natuurlijk, dat er nog een derde stap achteraan moet komen, waar dingen ook stabiel werken en geld opleveren. En dat zijn ze tegenwoordig vergeten. Wat dat betreft lijkt het veel op al die startups met een marktwaarde van miljarden, die allemaal failliet gaan. Of nog een beter voorbeeld: Star Citizen, waarbij ze zoveel verdienen aan beloftes en demo's, dat ze zich wel drie keer bedenken om ook wat werkend op te leveren, want dan droogt het geld op. Als ze dat al kunnen.
Ik denk dat je één klein detail vergeet.

Tesla draait sinds 2020 winst en heeft amper tot geen schulden.
Ze kunnen hun research naar nieuwe producten / AI doen van die winst en hoeven daarvoor geen vreemd vermogen aan te trekken.

Dat kan je heel lang volhouden.

Startups die nog geen winst draaien, zijn afhankelijk van beloften en geldschieters die daar in geloven.

Ook SpaceX zou sinds 2023 winst maken, in hoeverre dat klopt is lastiger na te gaan. Bij Tesla zijn die cijfers openbaar omdat ze beursgenoteerd zijn.