Dus doen!!quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 13:28 schreef sjorsie1982 het volgende:
Die 10% wegen niet op daartegen en die krijg je toch nooit. En registratie voorkomt beslaglegging.
Heb jij dat destijds ook gedaan dan?quote:
Heb ik laten doen. Ik heb dit jaar een appartement gekocht van 4 erfgenamen, de verkoopmakelaar had er met eentje te maken, maar ik wilde voorkomen dat er een probleem zou zijn als ze onderling gedoe gingen krijgen.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 11:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
Heeft iemand hier de koopovereenkomst later registreren bij het kadaster? Wat zijn hiervan de overwegingen?
je kan dus beter je huis op 409 zetten dan 399quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 18:18 schreef Leandra het volgende:
Uit de krant van vandaag:
[ afbeelding ]
Waarom?quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 19:35 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
je kan dus beter je huis op 409 zetten dan 399
omdat funda met stappen van 50? of 25? zoektquote:
Tsja, of je mist net een hoop mensen die tot 400 zoekenquote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:11 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
omdat funda met stappen van 50? of 25? zoekt
Dus als je nog 410 kan betalen ga je op 400 zoeken, niet op 425
Je kunt het in de url ook gewoon aanpassen, net als bijvoorbeeld de kaveloppervlakte, die zet ik ook wel eens op 678 ofzo.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:11 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
omdat funda met stappen van 50? of 25? zoekt
Dus als je nog 410 kan betalen ga je op 400 zoeken, niet op 425
of gewoon op anders klikken ipv een vooraf ingevuld bedrag.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je kunt het in de url ook gewoon aanpassen, net als bijvoorbeeld de kaveloppervlakte, die zet ik ook wel eens op 678 ofzo.
Ik doe meestal de url want daar pas ik dan wel meer in aanquote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:25 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
of gewoon op anders klikken ipv een vooraf ingevuld bedrag.
Aan de andere kant, als mijn toko 410 waard is ...quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:16 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Tsja, of je mist net een hoop mensen die tot 400 zoeken
Dit zijn wel de next level huizenmarkttips.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik doe meestal de url want daar pas ik dan wel meer in aan
Als ik tot 410.000 wil zoeken is het eenvoudiger om 400.000 in te vullen en die eerste 0 in de url te vervangen voor een 1.
Ja ik ook voor 2 of 3 euro.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:13 schreef Scorpie het volgende:
2 jaar geleden een energielabeltje A op de kop getikt voor mijn huis, volgens mij voor een tientje ofzokon toen vanaf afstand. Dingen zijn 10 jaar geldig
Ja precies. Komt mooi van pas straks, huis in de verhuur met een label A - mensen zullen in de rij staan.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:57 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja ik ook voor 2 of 3 euro.kon toen op afstand inderdaad. Vanaf 1 1 21 zou het minstens 150 of 250 euro kosten. Toen gedaan in oktober onder het mom van dan is het nog 10 jaar geldig voor een paar euro.
Ik wist toen nog niet dat ik een half jaar later een ander huis zou kopen.
Ja mijn vorige huis was/is label C maar was een jaren 30 huis, dat vond ook gretig aftrek want ja, de bomen groeiden toen nog tot aan de hemel. Blij dat ik daar vanaf ben. Was een prachtig huis, maar ik zag ook nog genoeg ruimte tot verbetering.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ja precies. Komt mooi van pas straks, huis in de verhuur met een label A - mensen zullen in de rij staan.
Nee dan zou je wel hard de Sjaak zijn.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 22:02 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja mijn vorige huis was/is label C maar was een jaren 30 huis, dat vond ook gretig aftrek want ja, de bomen groeiden toen nog tot aan de hemel. Blij dat ik daar vanaf ben. Was een prachtig huis, maar ik zag ook nog genoeg ruimte tot verbetering.
Ben blij dat ik het niet nog heb uitgesteld tot dit jaar ofzo.
Het is nu toch wel tijd dat huurders daar op gaan letten. Tot nu toe eigenlijk niet echt de indruk gehad dat het mensen veel boeit.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 21:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ja precies. Komt mooi van pas straks, huis in de verhuur met een label A - mensen zullen in de rij staan.
Nee, maar dat ga ik vanaf nu (dankzij jouw tip) dus wel doen, ook met een huis (label D btw) in de verkoop.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 15:54 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Heb jij dat destijds ook gedaan dan?
In de verkoop krijg je die 10% wel omdat dat bij de notaris ligt. Daar ben ik dan minder bang voor dat het mis gaatquote:Op woensdag 12 oktober 2022 09:27 schreef blomke het volgende:
[..]
Nee, maar dat ga ik vanaf nu (dankzij jouw tip) dus wel doen, ook met een huis in de verkoop.
Klopt ik slaap ook liever in een auto dan in een huis met slecht label.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 22:34 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het is nu toch wel tijd dat huurders daar op gaan letten. Tot nu toe eigenlijk niet echt de indruk gehad dat het mensen veel boeit.
Maar met de huidige tarieven zou het ze wel moeten boeien.
Sterker nog; al die figuren die de volledige renovatie van een blok sociale huurwoningen hebben tegengehouden omdat 70% van de bewoners met de renovatie (en de bijbehorende huurverhoing) akkoord moet zijn zou men wat mij betreft nu gewoon geen energietoeslag meer hoeven geven, als ze daar al recht op hebben.quote:Op dinsdag 11 oktober 2022 22:34 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het is nu toch wel tijd dat huurders daar op gaan letten. Tot nu toe eigenlijk niet echt de indruk gehad dat het mensen veel boeit.
Maar met de huidige tarieven zou het ze wel moeten boeien.
Sociale huur zou je sowieso niet teveel moeten zeiken, vind ik. Je moet dan blij zijn dat je netto voor een flutprijs iets kunt huren.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 13:39 schreef Leandra het volgende:
[..]
Sterker nog; al die figuren die de volledige renovatie van een blok sociale huurwoningen hebben tegengehouden omdat 70% van de bewoners met de renovatie (en de bijbehorende huurverhoing) akkoord moet zijn zou men wat mij betreft nu gewoon geen energietoeslag meer hoeven geven, als ze daar al recht op hebben.
Hele renovatieprojecten van sociale verhuurders die daar op stukgelopen zijn, en de bewoners die wel wilden zitten nu met de gebakken peren, de bewoners die niet wilden ook, maar die hebben dat aan zichzelf te danken.
Ik denk dat men sowieso eens van die 70% regel af moet bij sociale huur, als het om grootschalige renovaties gaat.
Hier ook van die jaren 50/60 huisjes, om de hoek seniorenwoningen gebouwd, de zittende (seniore) bewoners in die jaren 50/60 huisjes hadden voorrang voor die seniorenwoningen, niemand wilde.... allemaal bang dat ze ¤ 200 per maand meer aan huur gaan betalen.
Ik wens ze veel sterkte in hun doorwaaiwoning waarvan de energierekening nu waarschijnlijk zo'n ¤ 300 per maand hoger wordt dan toen ze in 2021 die doorstroom of renovatie afwezen.
Zo werkt dat helaas allemaal niet....quote:Op woensdag 12 oktober 2022 13:42 schreef Halcon het volgende:
[..]
Sociale huur zou je sowieso niet teveel moeten zeiken, vind ik. Je moet dan blij zijn dat je netto voor een flutprijs iets kunt huren.
Wil je er helemaal zelf over beslissen? Dan koop je iets. Of desnoods ga je particulier ergens huren.
Noodzakelijke renovaties, verduurzamingen, etc zou je daar gewoon door moeten voeren. Of nu 70 procent het er mee eens is of niet.
Als je van dat soort projecten en planningen afhankelijk bent van de bewoners van die woningen...
Als de WBV zuinige WP's wil plaatsen, kunnend e huurders dat dan tegenhouden??quote:Op woensdag 12 oktober 2022 13:42 schreef Halcon het volgende:
Als je van dat soort projecten en planningen afhankelijk bent van de bewoners van die woningen...
Ja, volgens mij kan 'ie dat. Maar of 'ie dan ook de huur kan verhogen. Meeste WBV zijn ook weer geen filantropische instellingen.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 13:58 schreef blomke het volgende:
[..]
Als de WBV zuinige WP's wil plaatsen, kunnend e huurders dat dan tegenhouden??
Volgens mij kan een WNV toch gewoon renoveren? Al is 100% tegen, het huis is van de WBV.
Bomen kappen en opstoken in een houtkachel, is dat een optie?????quote:Op woensdag 12 oktober 2022 14:14 schreef laziness het volgende:
Mja mijn schoonouders wonen al 42 jaar in een rijksmonument waar ze, in de jaren 80 toen men daar nog niet zo mee bezig was, heel veel zelf opgeknapt en aangelegd hebben (denk aan uberhaupt cv etc). Met mega tuin in het bos. Ze betaalden altijd al veel aan gas maar als zo meteen hun contract afloopt natuurlijk helemaal.
Ze zijn al jaren bezig voor isolatie etc maar de gemeente wil het pand gewoon verkopen en wil dus helemaal niks.
Hun huur is iets van ¤400,- en momenteel een voorschot van ¤250 (dat betaalden ze dus altijd al daar in het bos) en alle woningen waar ze gaan kijken zijn allemaal flatjes van 54m2. In een troosteloze omgeving met vaak een balkon waar nog geen zon op staat. Die kosten qua huur alleen al ¤750 en dan nog energie er bovenop. Als je uit het bos met een flinke tuin en een extra kamer waar de kleinkinderen kunnen logeren komt dan is die overgang echt wel heel erg groot terwijl je ook nog eens duurder uit bent.
Die keuze was dus nooit interessant. Nu wel op basis van kosten. Of je gelukkig wordt van zo'n overgang van omgeving is natuurlijk weer wat anders.
Dan accepteer je die huurverhoging niet. Mijn schoonouders accepteren per definitie geen enkele huurverhoging door een renovatie. De renovatie mag maar ze betalen geen cent meer is hun mening. Tot nu toe zijn alle renovaties gewoon doorgegaan incl nieuwe keuken, badkamer, inductie kookplaat, triple glas, spouwmuurisolatie, wtw installatie, pv, etc. En ze betalen er geen cent meer voorquote:Op woensdag 12 oktober 2022 13:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zo werkt dat helaas allemaal niet....
Want wie daar al 40 jaar zit en ¤ 487 per maand aan huur betaalt wil geen ¤ 654 per maand gaan betalen voor dat huis, ook niet als de energierekening daarmee ¤ 150 naar beneden gaat, maar inmiddels betekent dat een energierekening die ¤ 300 lager is, en dat zagen ze niet aankomen.
Als iedereen dat zo doet, dan wordt er niet veel meer gerenoveerd.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 17:13 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dan accepteer je die huurverhoging niet. Mijn schoonouders accepteren per definitie geen enkele huurverhoging door een renovatie. De renovatie mag maar ze betalen geen cent meer is hun mening. Tot nu toe zijn alle renovaties gewoon doorgegaan incl nieuwe keuken, badkamer, inductie kookplaat, triple glas, spouwmuurisolatie, wtw installatie, pv, etc. En ze betalen er geen cent meer voor
mwah, dat weet ik niet. Er zijn genoeg subsidiesquote:Op woensdag 12 oktober 2022 17:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Als iedereen dat zo doet, dan wordt er niet veel meer gerenoveerd.
En toch loopt iedereen moeilijk te doen over de gestegen energieprijs en moet de overheid er 23 miljard euro belastinggeld tegenaan gooien.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 17:58 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
mwah, dat weet ik niet. Er zijn genoeg subsidies
klopt inderdaadquote:Op woensdag 12 oktober 2022 17:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
En toch loopt iedereen moeilijk te doen over de gestegen energieprijs en moet de overheid er 23 miljard euro belastinggeld tegenaan gooien.
Met zen allen fiscale voordeeltjes geven aan gasverbruik gaat Rusland alleen nog maar meer spekken.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 17:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
En toch loopt iedereen moeilijk te doen over de gestegen energieprijs en moet de overheid er 23 miljard euro belastinggeld tegenaan gooien.
Ja, dat maakt me dan weer niet uit.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 18:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Met zen allen fiscale voordeeltjes geven aan gasverbruik gaat Rusland alleen nog maar meer spekken.
Ze hebben een houtkachel in de woonkamer. De grote leefkeuken helaas niet.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 17:01 schreef blomke het volgende:
[..]
Bomen kappen en opstoken in een houtkachel, is dat een optie?????
Het is echt bizar hoe ze bij ABN Amro consequent achter de feiten aanlopenquote:Op donderdag 13 oktober 2022 10:54 schreef Wereldgozer het volgende:
https://nos.nl/artikel/24(...)-huizenprijzen-dalen
Terwijl je echt geen groot genie hoefde te zijn om dit te concluderen:quote:De huizenprijzen stijgen dit jaar nog met 12,5% en volgend jaar met 5%. De hypotheekrente stijgt weer na jaren van daling, maar blijft historisch laag, aldus Philip Bokeloh, senior econoom bij het Economisch Bureau van ABN AMRO, in de nieuwste Woningmarktmonitor van april 2022.
quote:Op woensdag 30 maart 2022 16:51 schreef Heph844 het volgende:
[ afbeelding ]
Dag stijgende huizenprijzen
Bijzonder dat niemand dat weet. En dat het nooit opviel dat er wc papier in de gracht dreef. Ben benieuwd of dit dan echt het laatste pand is...quote:Op woensdag 12 oktober 2022 19:35 schreef Bosbeetle het volgende:
Allemaal van die moderne fratsen cv, riolering toch helemaal niet nodig..
[ twitter ]
Wat zal dat vroeger hebben gestonken in die binnesteden. Ook afval ging de gracht in.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 16:43 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Bijzonder dat niemand dat weet. En dat het nooit opviel dat er wc papier in de gracht dreef. Ben benieuwd of dit dan echt het laatste pand is...
Uitgerekend in Amsterdam viel die stank waarschijnlijk nog relatief mee. Het stelsel van grachten en sluizen is daar zo aangelegd dat de boel met behulp van eb en vloed (Zuiderzee) en het water uit de Amstel werd doorgespoeld.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 16:44 schreef blomke het volgende:
[..]
Wat zal dat vroeger hebben gestonken in die binnesteden. Ook afval ging de gracht in.
Welke doorspoeling? Er is geen stroming in de Amstel hoorquote:Op donderdag 13 oktober 2022 17:06 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Uitgerekend in Amsterdam viel die stank waarschijnlijk nog relatief mee. Het stelsel van grachten en sluizen is daar zo aangelegd dat de boel met behulp van eb en vloed (Zuiderzee) en het water uit de Amstel werd doorgespoeld.
Nog steeds is er dankzij de Amstel en verschillen in waterpeil nog sprake van het 'doorspoelen' van de grachten en zo de waterkwaliteit op peil te houden.
In steden met veel minder verversing van het grachtenwater zal de stank hardnekkiger geweest zijn.
Geinig, dacht dat het met gemalen gedaan werd maar dat is blijkbaar in 2010 gestoptquote:Op donderdag 13 oktober 2022 21:30 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Welke doorspoeling? Er is geen stroming in de Amstel hoor
Amsterdam Rijn Kanaal is ook een soort badkuip geworden met weinig doorstroming.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 03:13 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Geinig, dacht dat het met gemalen gedaan werd maar dat is blijkbaar in 2010 gestopt
Een klein beetje toch wel? Het water moet toch naar het IJ.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 21:30 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Welke doorspoeling? Er is geen stroming in de Amstel hoor
Is dan de enige doorstroming wat er met de sluis in- of uitkomt?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 09:03 schreef blomke het volgende:
[..]
Amsterdam Rijn Kanaal is ook een soort badkuip geworden met weinig doorstroming.
quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:22 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Is dan de enige doorstroming wat er met de sluis in- of uitkomt?
Voor onze centrales beroerd, het koelwater wat we binnen halen, is gedeeltelijk opgewarmd geloosd koelwater. Zo staan we warm water rond te pompen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:22 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Is dan de enige doorstroming wat er met de sluis in- of uitkomt?
Wat is de gedachte erachter eigenlijk? Want voor 2010 werden bij de grachten wel mechanisch doorgespoeld, dus er was een moment dat ze dachten "nee, dit hoeft niet meer" of maakte dat doorspoelen niet zoveel uit voor de waterkwaliteit? Opzich vaart er wel genoeg om beweging in het water te houdenquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:32 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor onze centrales beroerd, het koelwater wat we binnen halen, is gedeeltelijk opgewarmd geloosd koelwater. Zo staan we warm water rond te pompen.
Misschien is het voor de scheepvaart en de beschoeiing beter als er minder stroming is.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:35 schreef tjoptjop het volgende:
Wat is de gedachte erachter eigenlijk? Want voor 2010 werden bij de grachten wel mechanisch doorgespoeld, dus er was een moment dat ze dachten "nee, dit hoeft niet meer" of maakte dat doorspoelen niet zoveel uit voor de waterkwaliteit? Op zich vaart er wel genoeg om beweging in het water te houden
Ik zie dit weekend iemand die bij een waterschap werkt (niet deze) zal eens vragen wat algemene afwegingen zijn bij wel/niet/hoe doorspoelen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:36 schreef blomke het volgende:
[..]
Misschien is het voor de scheepvaart en de beschoeiing beter als er minder stroming is.
Mooi! Scheelt je een boel zorgen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:58 schreef Halcon het volgende:
Huurder Belgische appartement heeft opgezegd. Achterstand heeft 'ie ook afgetikt. Omdat 'ie in zijn eerste jaar opzegt, is hij 3 maanden boete verschuldigd.
Is het oppervlakte water dan zoveel warmer daardoor?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:32 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor onze centrales beroerd, het koelwater wat we binnen halen, is gedeeltelijk opgewarmd geloosd koelwater. Zo staan we warm water rond te pompen.
We mogen lozen tot een △T van +7 graden. Tot een bepaalde temperatuur. Als je een deel rondpompt, heb je al zo een paar graden warmer water te pakken als het kanaal stilstaat. De zomer van 2020 bijv., hebben we het vermogen moeten knijpen vanwege de lozingseisen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 17:04 schreef kanovinnie het volgende:
Is het oppervlakte water dan zoveel warmer daardoor?
Huh?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:09 schreef Tingo het volgende:
Normaal zet ik altijd voor maar een of twee jaar vast omdat ik weet niet zeker als ik ga verkopen en verhuizen.
Als ik ga verkopen en ik heb een lange termijn RVP dan moet ik n boete betalen dacht ik.quote:
Ahquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:46 schreef Tingo het volgende:
[..]
Als ik ga verkopen en ik heb een lange termijn RVP dan moet ik n boete betalen dacht ik.
Dat is wel uitzonderlijk en komt eigenlijk alleen maar voor bij budgethypotheken.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:46 schreef Tingo het volgende:
[..]
Als ik ga verkopen en ik heb een lange termijn RVP dan moet ik n boete betalen dacht ik.
Welnee. Misschien heeft een hypotheekadviseur je dat proberen wijs te maken, maar dat is echt niet zo.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:46 schreef Tingo het volgende:
[..]
Als ik ga verkopen en ik heb een lange termijn RVP dan moet ik n boete betalen dacht ik.
Wat voor soort hypotheek heb je? Als je een (bank)spaarhypotheek hebt, kan een wat hogere rente gunstig zijn en dus langere looptijd voor je nieuwe RVP kiezen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:09 schreef Tingo het volgende:
Ik moet binnenkort een nieuwe rentevaste period kiezen....gaat wel van 1% tot 3%.
Normaal zet ik altijd voor maar een of twee jaar vast omdat ik weet niet zeker als ik ga verkopen en verhuizen.
Ik denk dat de rentes binnen een jaar of twee wel tegen 8% kunnen oplopen en dan even levellen en dan langzaam weer wat lager.
Moeillijk te voorspellen, maar:
Wat denken jullie over wat gaat met de hyporentes in de komende 5 jaar gebeuren?
Dankje.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is wel uitzonderlijk en komt eigenlijk alleen maar voor bij budgethypotheken.
Daarbij zou je je hypotheek mee kunnen nemen naar een volgend huis, tenzij NHG en het volgende huis boven de NHG-grens ligt.
Die 1% moet je vrij kort geleden hebben vastgezet, ook bij het moeten betalen van een boete is die bij een laag rentepercentage veel lager dan bij een hoog rentepercentage.
Ik snap dus al niet hoe het kan dat je de vorige keer maar voor 1 of 2 jaar vastgezet hebt
En wie je daarbij geadviseerd heeft.
Bankspaarhypotheek weet ik weer niets van, dan moet je @blomke of @Lienekien hebben, die hebben daar wel kijk op.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:08 schreef Tingo het volgende:
[..]
Dankje.
Ah ok. Ik heb een bankspaarhypo.
Waarschijnlijk zou ik geen boete krijgen.
Ik ben al een jaar of twee aan t denken om terug naar t VK te gaan verhuizen, maar kan niet een beslissing maken.
Met the benefit of hindsight had ik inderdaad wat langer vast gezet.
Ik heb wel een luxe probleem.
Anyhoos, ik heb gewwon gevraagd om wat jullie denken met de rentes in komende 5 jaar of zo gaat gebeuren.
Excuus voor mn beroerde Nederlands.
In that case, it would be profitable if you receive a higher interest, dus een hogere rente kan voordeel hebben. Let wel, if you back to the VK and you sell the house, you probable must pay taxes on the profits of your savingsaccount (wat is banksparen in het Engels?)quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:08 schreef Tingo het volgende:
Dankje.
Ah ok. Ik heb een bankspaarhypo.
Waarschijnlijk zou ik geen boete krijgen.
Een hogere rente is toch juist meer rendement op je bankspaargedeelte?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:08 schreef Tingo het volgende:
[..]
Dankje.
Ah ok. Ik heb een bankspaarhypo.
Waarschijnlijk zou ik geen boete krijgen.
Ik ben al een jaar of twee aan t denken om terug naar t VK te gaan verhuizen, maar kan niet een beslissing maken.
Met the benefit of hindsight had ik inderdaad wat langer vast gezet.
Ik heb wel een luxe probleem.
Anyhoos, ik heb gewwon gevraagd om wat jullie denken met de rentes in komende 5 jaar of zo gaat gebeuren.
Excuus voor mn beroerde Nederlands.
Yes. En met de HRA aan de andere kant, één van de beste hypotheekvormen ooit. Dientengevolge snel de nek omgedraaid door de overheid.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:16 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Een hogere rente is toch juist meer rendement op je bankspaargedeelte?
Dankje. Dat snap ik.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:13 schreef blomke het volgende:
[..]
In that case, it would be profitable if you receive a higher interest, dus een hogere rente kan voordeel hebben. Let wel, if you back to the VK and you sell the house, you probable must pay taxes on the profits of your savingsaccount (wat is banksparen in het Engels?)
Je moet dus ook kijken hoeveel spaarpremie je nu betaalt en gaat betalen bij een andere RVP.
Ik denk dat de rente voorlopig blijft stijgen. Er is > 10 jaar veel geld in de economieën gepompt, waardoor het inflatiespook rondwaart. Alleen geldverkrapping (hogere rente) kan dat effect teniet doen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 19:43 schreef Tingo het volgende:
Anyhoos, dit post gaat niet echt over mn situatie, het was meer over de vraag
om wat jullie denken met de rentes in komende 5 jaar of zo gaat gebeuren?
Denk dat niet alleen ouderen dat willenquote:
quote:
Alle oudjes moeten rondkomen van een simpel aowtje of een klein pensioentje.quote:
Ja allemaal, en ze hebben ook al geen afbetaald huisquote:Op maandag 17 oktober 2022 20:19 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Alle oudjes moeten rondkomen van een simpel aowtje of een klein pensioentje.
Why does nobody think about DE OUDEREN?!quote:Op maandag 17 oktober 2022 20:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja allemaal, en ze hebben ook al geen afbetaald huis
zo vreemd is dat toch niet? Als je nu in een afbetaald huis zit, waarom zou je dat dan wegdoen en weer elke maand veel geld moeten weggooien?quote:
Als je een huis (van 100m²) met een tuin verwacht voor ¤ 500 per maand is dat simpelweg niet realistisch.quote:Op maandag 17 oktober 2022 21:05 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
zo vreemd is dat toch niet? Als je nu in een afbetaald huis zit, waarom zou je dat dan wegdoen en weer elke maand veel geld moeten weggooien?
verwachten dat ouderen een afbetaald (of goedkoop huurhuis) wegdoen voor een klein appartementje ergens 3 hoog achter is ook niet realistisch.quote:Op maandag 17 oktober 2022 21:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als je een huis met een tuin verwacht voor ¤ 500 per maand is dat simpelweg niet realistisch.
Ongeacht je achtergrond en vermogen.
Als je maar ¤ 500 per maand wilt betalen dan kom je idd 3 hoog achter uit.quote:Op maandag 17 oktober 2022 21:19 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
verwachten dat ouderen een afbetaald (of goedkoop huurhuis) wegdoen voor een klein appartementje ergens 3 hoog achter is ook niet realistisch.
dus blijven ze lekker zitten.
Als je nu in een afbetaalde gezinswoning zit, dan kun je (op het overbruggingskrediet na) toch gewoon verhuizen naar een afbetaalde geschikte woning om je oude dag te slijten? Of dat dan een semi-bungalow in een hofje is, of een appartement in aardige wijk maakt dan niet uit. Met de poet van je afbetaalde huis heb je volop keuze.quote:Op maandag 17 oktober 2022 21:05 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
zo vreemd is dat toch niet? Als je nu in een afbetaald huis zit, waarom zou je dat dan wegdoen en weer elke maand veel geld moeten weggooien?
Yep, degenen die nu nog in hun jaren 60 (of ouder) woning zitten hebben de boot gemist.quote:Op maandag 17 oktober 2022 22:12 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Als je nu in een afbetaalde gezinswoning zit, dan kun je (op het overbruggingskrediet na) toch gewoon verhuizen naar een afbetaalde geschikte woning om je oude dag te slijten? Of dat dan een semi-bungalow in een hofje is, of een appartement in aardige wijk maakt dan niet uit. Met de poet van je afbetaalde huis heb je volop keuze.
En zeker in de periode 2018-2021 waarin je je over een goede en vlotte verkoop geen zorgen hoefde te maken.
Nu wordt dat voor veel van die afbetaalde huizen weer anders. Want die veelal verouderde en vaak ook nog matig geïsoleerde meuk van die oudjes zal als eerste last krijgen van de huidige kanteling in de woningmarkt. Voor de kopers zijn dat kluswoningen en verbouwen/renoveren is momenteel erg prijzig.
Als ze bereid zijn over te gaan naar huur en de verkoopopbrengst als aanvulling op het pensioen te zien heb je gelijk.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 07:01 schreef Ericr het volgende:
Voor degenen met afbetaalde huizen blijven het fantastische prijzen. Niet iedereen kan op de top verkopen maar iedereen die
30-40 jaar gelede een woning kocht maakt nu grove winst.
Tonnen op je rekening is gewoon een extra pensioen.
Dat twitterbericht is gewoon stemmingmakerij van De Telegraaf. Zelf brengt de Ouderenbond de uitkomsten van het onderzoek op een heel andere manier: Senioren willen geen eengezinswoning met tuin.quote:Op maandag 17 oktober 2022 13:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, ik wil ook een gasloze villa met warmtepomp, zwembad (met een eigen warmtepomp), tennisbaan en dubbele garage, en daar wil ik ¤ 1.200 per maand voor betalen.
Oh, en op maximaal een half uur rijden van de Randstad.
En voor dat geld verwacht ik ook wel een Tesla in die garage.
Och, en dan willen die ouderen voor dat geld ook nog eens niet met familie onder 1 dak, terwijl dat juist met een kangaroewoning wel haalbaar is, die ¤ 500 per maand.
Ik heb geen telegraaf abonnement, maar dit gaat neem ik aan over ouderen geboren tussen 1941-1955?quote:
Ikzou daar nooit 1200 euro voor willen betalen. Max 400.quote:Op maandag 17 oktober 2022 13:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, ik wil ook een gasloze villa met warmtepomp, zwembad (met een eigen warmtepomp), tennisbaan en dubbele garage, en daar wil ik ¤ 1.200 per maand voor betalen.
Oh, en op maximaal een half uur rijden van de Randstad.
En voor dat geld verwacht ik ook wel een Tesla in die garage.
Och, en dan willen die ouderen voor dat geld ook nog eens niet met familie onder 1 dak, terwijl dat juist met een kangaroewoning wel haalbaar is, die ¤ 500 per maand.
Ik heb de link naar het onderzoek geplaatst. "Adressen met hoofdbewoners ouder dan 55 jaar" zijn aangeschreven via e-mail. De groep 80+ was ondervertegenwoordigd.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 08:46 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ik heb geen telegraaf abonnement, maar dit gaat neem ik aan over ouderen geboren tussen 1941-1955?
Waarom afbetaalde huizen alleen? Dat geld was en blijft van je dus netto heb je er niks aan verdiend. Alleen de groei in prijs is de winst en dat heeft niks te maken met afbetaald of niet.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 07:01 schreef Ericr het volgende:
Voor degenen met afbetaalde huizen blijven het fantastische prijzen. Niet iedereen kan op de top verkopen maar iedereen die
30-40 jaar gelede een woning kocht maakt nu grove winst.
Tonnen op je rekening is gewoon een extra pensioen.
Wat een draak van een presentatie inderdaad. Het onderzoeksbureau voert vaker dit soort onderzoeken uit, dus ik vermoed dat de onderzoeksmethode overeenkomt met: https://woonwensen-senioren.nl/methode/ maar dan met ANBO-leden als respondenten en andere kenmerken voor de woningen.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 09:03 schreef Claudia_x het volgende:
De verantwoording van het onderzoek is trouwens een ontzettend slechte Powerpointpresentatie. Ik kan er niet uit opmaken wat voor vragen respondenten precies voorgelegd hebben gekregen, maar ik heb de indruk dat "archtetypen" huizen zijn voorgelegd en is gevraagd om een rankschikking te maken. Bijvoorbeeld:
- Eengezinswoning van 40-60 m2 met 450-600 euro woonlasten.
- Hofje van 60-80 m2 met 750-900 euro woonlasten.
En zo zijn er nog meer kenmerken opgesomd.
Ik kan uit de Powerpoint niet opmaken of ook expliciet is gevraagd welke kenmerken het zwaarst wegen of dat dat door middel van analyses is geabstraheerd. Misschien kan iemand anders die Powerpointpresentatie beter ontcijferen dan ik.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |