SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, onz is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
Als het OMT adviseert het te doen en Rutte en Co gaan daarin mee, dan kunnen de burgemeesters op hun kop gaan staan, maar dat gebeurd het toch. Er zal dan echter wel minimaal gehandhaafd worden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:03 schreef _serial_ het volgende: [..] Ik acht de kans 0%. de burgemeesters, handhavers en politie zullen enorm dwarsliggen
Denk ik ook.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:16 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Als het OMT adviseert het te doen en Rutte en Co gaan daarin mee, dan kunnen de burgemeesters op hun kop gaan staan, maar dat gebeurd het toch. Er zal dan echter wel minimaal gehandhaafd worden.
Dat gaat hier niet op. Het aantal huisgenoten en "nauwe contacten" is vrijwel ongewijzigd over deze periode.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:15 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Nu wel ja.
Maar als mensen zich voorheen verplaatsen van verjaardag naar vrijmibo bij een vriend en werk, dan weten ze niet altijd te noemen wie ze daar allemaal gezien hebben,
Door lockdown zitten de mensen vaak alleen maar thuis, en zien ze een beperktere set mensen, bijvoorbeeld alleen die ene verjaardag in de familie.
Op zaterdagavond is het vrij rustig in de supermarkt ja.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:16 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Alsof het op zaterdagavond zo rustig is, zeker als die avondklok er komt
Hier niet. Sowieso op zaterdag eigenlijk niet.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:18 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Op zaterdagavond is het vrij rustig in de supermarkt ja.
Daar geloof ik niets van. Dit is de lokale AH hier:quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hier niet. Sowieso op zaterdag eigenlijk niet.
Zaterdagochtend 08:00uur, heerlijk rustigquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hier niet. Sowieso op zaterdag eigenlijk niet.
Het verschilt heel erg per winkel. De bevolkingssamenstelling van de omliggende wijk is van grote invloed op het klantenpatroon.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:20 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar geloof ik niets van. Dit is de lokale AH hier:
[ afbeelding ]
Als je mij één supermarkt kan laten zien dat niet dit patroon vertoont zou me dat zeer verbazen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het verschilt heel erg per winkel. De bevolkingssamenstelling van de omliggende wijk is van grote invloed op het klantenpatroon.
Ik deed al jaar en dag boodschappen op zaterdagavond tussen 20.00 en 21.00. Dan loopt er inderdaad bijna niemand meer. Maar toen kwam het verbod op alcoholverkoop na 20.00...quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:18 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Op zaterdagavond is het vrij rustig in de supermarkt ja.
Graag een link naar een supermarkt met een drukke zaterdagavondquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het verschilt heel erg per winkel. De bevolkingssamenstelling van de omliggende wijk is van grote invloed op het klantenpatroon.
Tja, ik lever gewoon cijfers aan die het tegendeel beweren. Als jij andere cijfers hebt zie ik die graag.quote:
Klopt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:22 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Juist 's avonds zijn er weinig mensen op straat en loop je veel minder risico besmet te raken of ondersteboven gelopen te worden.
Overdag is het druk, zeker in grote steden als Leeuwarden, Heerenveen of Groningen.
Ik ben zelf liever overdag niet op pad, veel te druk. Corona of geen corona.
Ik kom zowel eens in een supermarkt die in een wijk staat met heel veel seniorenflats, als een andere waar vooral meer jongeren in de buurt wonen. Dat verschil is inderdaad wel vrij duidelijk. Bij de eerste heb je overdag nog steeds heel veel omaatjes die het als een soort ontmoetingsplek zien (je ziet dan ook vaak dat het mondkapje af gaat omdat Beppie #1 anders Beppie #2 niet kan verstaanquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het verschilt heel erg per winkel. De bevolkingssamenstelling van de omliggende wijk is van grote invloed op het klantenpatroon.
Maar als je afgelopen jaar altijd braaf aan de regels hebt gehouden. Wat verandert een avondklok dan voor jou dat dit niet op te brengen is?quote:Op woensdag 13 januari 2021 09:40 schreef xpompompomx het volgende:
Ik heb me met alle liefde en volle overgave aan alle regels gehouden het afgelopen jaar, maar met een avondklok zou voor mij wel een grens bereikt zijn eerlijk gezegd. Ik weet niet of ik me er wel aan ga houden en een eventuele boete neem ik wel voor lief.
Vind het prima om aan de gezondheid van anderen te denken, maar dat mag niet te koste gaan van mij eigen (geestelijke) gezondheid. Mijn geestelijke gezondheid heeft toch al een flinke knauw gehad de afgelopen maanden en genoeg is genoeg.
https://www.ad.nl/dossier(...)-gaan-door~a6eabd3b/quote:De vaccinatie van gezonde mensen tussen de 18 en 60 jaar start volgens de aangepaste planning in mei. In een eerdere versie van de vaccinatiestrategie stond deze groep gepland voor april/mei. Dat blijkt uit documenten die minister Hugo de Jonge vannacht naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
Het iets naar achteren schuiven van de groep 18 tot 60-jarigen is een gevolg van het naar voren halen van andere groepen. Zo worden 15.000 bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor gehandicaptenzorg al vanaf 18 januari in grotere aantallen ingeënt dan eerder was gemeld. Dat gebeurt bij twaalf verschillende instellingen. Ze krijgen het vaccin van BioNTech/Pfizer. Op 25 januari begint het vaccineren van kwetsbare ouderen.
Goed nieuws is er voor thuiswonende mensen uit de groep 60-75 jaar, van wie de eersten vanaf februari in aanmerking komen voor een prik. In het oorspronkelijke schema was dat maart.
De Jonge meldt ook dat het totaal aantal bestelde vaccins voor het komende jaar van 61,7 miljoen is opgevoerd naar 69 miljoen.
quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:25 schreef Draak31 het volgende:
Mensen willen het maar niet begrijpen, snoeihard handhaven nu. Ook achter de voordeur.
Stond in vorige topic dacht ik.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:26 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/dossier(...)-gaan-door~a6eabd3b/
Goed nieuws dat de start voor jonge gezonde mensen is uitgesteld, zodat we meer kunnen focussen op risico groepen. Heeft iemand een inzichtelijk schema gezien of weer waar de documenten gevonden kunnen worden die Hugo de Jonge naar de kamer heeft gestuurd?
Het gaat niet om samenkomsten buiten, maar mensen die 's avonds bij elkaar op bezoek gaan.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:27 schreef zoost het volgende:
Zijn er veel bijeenkomsten in de buitenlucht 's avonds?
Prima nieuws inderdaad. Zo snel mogelijk de ziekenhuizen ontlasten. Dan kan die domme mondkapjesplicht er als eerste weer afquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:26 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/dossier(...)-gaan-door~a6eabd3b/
Goed nieuws dat de start voor jonge gezonde mensen is uitgesteld, zodat we meer kunnen focussen op risico groepen. Heeft iemand een inzichtelijk schema gezien of weer waar de documenten gevonden kunnen worden die Hugo de Jonge naar de kamer heeft gestuurd?
Ik gok op het laatste. De laatste maatregel voor ze zeggen 'je mag niemand meer thuis ontvangen', denk dat ze liever kiezen voor een avondklok dan zo'n maatregel, ook al komt het in feite op hetzelfde neer.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:27 schreef zoost het volgende:
Over de avondklok. Wat proberen ze hiermee te bereiken? Zijn er veel bijeenkomsten in de buitenlucht 's avonds? Of willen ze bezoek ontmoedigen. Wat gaat een avondklok ons nu opleveren?
Vooral dat laastste. Even een blokje om na het eten is heerlijk, vooral nu men zoveel thuis moet werken.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:25 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt.
Ik ben voorstander van de top op heden genomen maatregelen maar een avondklok, daar ga ik me zeker niet aan houden. Het is juist het meest rustige moment op straat hier, ideaal om even een coronavrij blokje om te gaan.
Wat jij wil.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:23 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Als je mij één supermarkt kan laten zien dat niet dit patroon vertoont zou me dat zeer verbazen.
Ook de supermarkt in Utrecht waar zoveel om te doen was, omdat studenten voor sluitingstijd bier gingen halen vertoont exact hetzelfde patroon. Supermarkten zijn gewoon niet druk op zaterdagavond.
Deze?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:26 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/dossier(...)-gaan-door~a6eabd3b/
Goed nieuws dat de start voor jonge gezonde mensen is uitgesteld, zodat we meer kunnen focussen op risico groepen. Heeft iemand een inzichtelijk schema gezien of weer waar de documenten gevonden kunnen worden die Hugo de Jonge naar de kamer heeft gestuurd?
Een avondklok is geen deel van de oplossing. Wie naar een feestje wil gaat toch wel (en blijft daar slapen) en wie om 23:00 met z'n hond uit wil ondervindt de onnodige hinder.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:26 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Maar als je afgelopen jaar altijd braaf aan de regels hebt gehouden. Wat verandert een avondklok dan voor jou dat dit niet op te brengen is?
Omdat ik het toch wel fijn vind om op vrijdagavond tenminste nog 1/30 van mijn vriendengroep te kunnen zien. Plus dat ik buitengewoon kriebelig word van nog meer allerhande vrijheidsbeperkende maatregelen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:26 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Maar als je afgelopen jaar altijd braaf aan de regels hebt gehouden. Wat verandert een avondklok dan voor jou dat dit niet op te brengen is?
Thanks, dat is het inderdaad. Ik zei het gisteravond nog dat goed zou zijn om eerst de kwetsbaren te vaccineren en dan pas beginnen met de anderen (tussen 18-60) en lijkt inderdaad verandert te zijn!quote:
Gewoon een blokje om wat dan al niet meer kan. Denk dat mensen vooral daar over gaan vallen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:26 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Maar als je afgelopen jaar altijd braaf aan de regels hebt gehouden. Wat verandert een avondklok dan voor jou dat dit niet op te brengen is?
quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:22 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Juist 's avonds zijn er weinig mensen op straat en loop je veel minder risico besmet te raken of ondersteboven gelopen te worden.
Overdag is het druk, zeker in grote steden als Leeuwarden, Heerenveen of Groningen.
Ik ben zelf liever overdag niet op pad, veel te druk. Corona of geen corona.
Dan spreekt men elkaar toch wel een beetje tegen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:30 schreef Oliver23 het volgende:
Kuipers: ''Kans dat Britse variant groot uitbreekt in NL is klein, maar moeten er wel op voorbereid zijn''
Het stomme is: je kan nog steeds op vrijdagavond naar je vrienden na de invoering van een avondklok, zolang ze maar een logeerbed of een bank hebben. Deed ik vroeger vaak genoeg. Je bent dan wel wat langer bij elkaar in 1 ruimte dus de besmettingskans is hoger.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:29 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Omdat ik het toch wel fijn vind om op vrijdagavond tenminste nog 1/30 van mijn vriendengroep te kunnen zien. Plus dat ik buitengewoon kriebelig word van nog meer allerhande vrijheidsbeperkende maatregelen.
Hond uitlaten schijnt een uitzondering te worden, verder met je eens.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:29 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Een avondklok is geen deel van de oplossing. Wie naar een feestje wil gaat toch wel (en blijft daar slapen) en wie om 23:00 met z'n hond uit wil ondervindt de onnodige hinder.
Daar geloof ik helemaal niets van. Met tien gasten op de bank pilsen is echt wat anders dan die tien man ook laten slapen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:29 schreef TheFreshPrince het volgende:
Wie naar een feestje wil gaat toch wel (en blijft daar slapen)
Ontmoedigen van bezoek.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:27 schreef zoost het volgende:
Over de avondklok. Wat proberen ze hiermee te bereiken? Zijn er veel bijeenkomsten in de buitenlucht 's avonds? Of willen ze bezoek ontmoedigen. Wat gaat een avondklok ons nu opleveren?
Precies, het maakt het feestje eigenlijk alleen maar gezelliger.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar geloof ik helemaal niets van. Met tien gasten op de bank pilsen is echt wat anders dan die tien man ook laten slapen.
Dan ga je met de hond naar je vrienden en ga je 's nachts kachel om 3 uur weer naar huis. Handig, de hond weet de weg wel.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Hond uitlaten schijnt een uitzondering te worden, verder met je eens.
Waar heb je dat vandaan?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Hond uitlaten schijnt een uitzondering te worden, verder met je eens.
Ik ben 40, dus ik wil gewoon rond een uurtje of 12 weer naar huis kunnen om in mijn eigen bed kunnen slapen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Het stomme is: je kan nog steeds op vrijdagavond naar je vrienden na de invoering van een avondklok, zolang ze maar een logeerbed of een bank hebben. Deed ik vroeger vaak genoeg. Je bent dan wel wat langer bij elkaar in 1 ruimte dus de besmettingskans is hoger.
Dan begin je toch gewoon om 22u met pilsen? dan kan je om 4uur weer naar huis.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar geloof ik helemaal niets van. Met tien gasten op de bank pilsen is echt wat anders dan die tien man ook laten slapen.
Maar een feest met 10 man is nu sowieso al niet heel verstandig, dat kan je zonder avondklok ook wel bedenkenquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar geloof ik helemaal niets van. Met tien gasten op de bank pilsen is echt wat anders dan die tien man ook laten slapen.
Pilsen tot 4:00 en weer naar huisquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar geloof ik helemaal niets van. Met tien gasten op de bank pilsen is echt wat anders dan die tien man ook laten slapen.
Ik ook niet. En dan niet in de meest extreme zin van "ik ga 's avonds lekker toch stiekem naar feestjes met honderden bezoekers", maar ik loop 's avonds nog wel eens naar de brievenbus, of ik fiets naar m'n loods een paar honderd meter verderop om nog wat werk te doen. Als ze zo'n avondklok op 20:00 zouden zetten blijf ik dat doen, en neem ik het (miniscule, er is hier rond die tijd geen kip op straat laat staan dat ik ooit handhaving zie) risico op een boete wel.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:25 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt.
Ik ben voorstander van de top op heden genomen maatregelen maar een avondklok, daar ga ik me zeker niet aan houden. Het is juist het meest rustige moment op straat hier, ideaal om even een coronavrij blokje om te gaan.
En dan neemt iedereen z'n hond mee? Je hebt een rijke fantasie.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:32 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dan ga je met de hond naar je vrienden en ga je 's nachts kachel om 3 uur weer naar huis. Handig, de hond weet de weg wel.
Las het op Fok, blijkbaar stond dat in de Telegraafquote:
Kan linkje niet meer vinden, maar een Telegraaf gastje op Twitter.quote:
Ik ben 44, idemquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:33 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik ben 40, dus ik wil gewoon rond een uurtje of 12 weer naar huis kunnen om in mijn eigen bed kunnen slapen.
Is ook officieel een dorpquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef Luke83 het volgende:
[..](sorry) Maar de helft van mijn leven daar gewoond en nog nooit de link met de grote stad gemaakt daar, bekrompen boerendorp
Tja, het mag wettelijk gezien natuurlijk wel. Verstandig is relatief en daar heeft iedereen een ander idee overquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:33 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Maar een feest met 10 man is nu sowieso al niet heel verstandig, dat kan je zonder avondklok ook wel bedenken
Dat kan, en zo'n groep zal er ongetwijfeld blijven. Maar als dat je beeld is heeft geen enkele maatregel zin. En de empirie laat toch echt het tegendeel zien.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:33 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dan begin je toch gewoon om 22u met pilsen? dan kan je om 4uur weer naar huis.
Dan dus gewoon de hond meenemen naar je vrienden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:31 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Hond uitlaten schijnt een uitzondering te worden, verder met je eens.
Officieel bestaan er geen dorpen en steden meer, alleen gemeenten.quote:
Vraag is in hoeverre het een substantieel effect gaat hebben op de cijfers die al dalende zijn. Het is namelijk een zeer beperkende maatregel voor iedereen, niet alleen voor de “transmissie-groepen”.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:34 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat kan, en zo'n groep zal er ongetwijfeld blijven. Maar als dat je beeld is heeft geen enkele maatregel zin. En de empirie laat toch echt het tegendeel zien.
Als een hond de uitzondering wordt zijn de asielen mss wel snel leegquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:33 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En dan neemt iedereen z'n hond mee? Je hebt een rijke fantasie.
Paar gasten hun hond mee, andere helft zijn pyjama, helemaal mooiquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:35 schreef Xqtress het volgende:
[..]
Dan dus gewoon de hond meenemen naar je vrienden.
En begint gelijk met de mededeling dat hij grafiekjes bij zich heeft met voorbeelden uit VK, hoe het hier ook kan wordenquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:35 schreef Oliver23 het volgende:
Van Dissel gaat nu de tweede kamer toespreken
Ah, deze man is vaak goed ingevoerd, dus zal wel kloppen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:34 schreef Evenstar het volgende:
https://twitter.com/alexanderbakker/status/1349260256275292160
@:DireStraits deze gastgeen idee of het klopt natuurlijk .....
Klinkt als een win-win.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als een hond de uitzondering wordt zijn de asielen mss wel snel leeg
Nee maar serieus, als je een hond hebt kan je dan nog steeds ongehinderd over straat en zonder hond zou je een boete krijgen. Nou, dan laat ik de hond van de buren wel uit, hoeven zij niet naar buiten en heb ik m'n wandelingetje.
Welzijn van dieren.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:36 schreef MoreDakka het volgende:
Waarom is hond uitlaten een uitzondering? Dat houdt toch juridisch nooit stand?
Precies, zo moeilijk is dat niet.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als een hond de uitzondering wordt zijn de asielen mss wel snel leeg
Nee maar serieus, als je een hond hebt kan je dan nog steeds ongehinderd over straat en zonder hond zou je een boete krijgen. Nou, dan laat ik de hond van de buren wel uit, hoeven zij niet naar buiten en heb ik m'n wandelingetje.
Vanaf 20.00u ook echt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:34 schreef Evenstar het volgende:
https://twitter.com/alexanderbakker/status/1349260256275292160
@:DireStraits deze gastgeen idee of het klopt natuurlijk .....
Waarom zeggen ze dan niet dat je thuis niemand mag ontvangen. Het 1 lijkt me niet moeilijker te handhaven dan het ander (allebei zijn niet te handhaven).quote:
Omdat die anders je huis vol schijtquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:36 schreef MoreDakka het volgende:
Waarom is hond uitlaten een uitzondering? Dat houdt toch juridisch nooit stand?
Dat geldt natuurlijk voor wel meer maatregelen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:35 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Vraag is in hoeverre het een substantieel effect gaat hebben op de cijfers die al dalende zijn. Het is namelijk een zeer beperkende maatregel voor iedereen, niet alleen voor de “transmissie-groepen”.
tuin/balkonquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:37 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Omdat die anders je huis vol schijt
Hmm, goed punt, ik kan natuurlijk ook gewoon m'n fretten uitlaten. Die lopen prima aan een lijntje.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:37 schreef xpompompomx het volgende:
Eens kijken of ik ergens een hond kan lenen. De kat krijg ik niet zo ver ben ik bang.
Ik heb er 2. Altijd in voor een blokkie om.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:37 schreef xpompompomx het volgende:
Eens kijken of ik ergens een hond kan lenen. De kat krijg ik niet zo ver ben ik bang.
Mja, behoorlijk kut.quote:
Het een is juridisch vrijwel onmogelijk (handhaven achter de voordeur), het andere is juridisch hooguit lastig (handhaven in de publieke ruimte). En het doel is niet om al het bezoek aan banden te leggen (mensen hebben nou eenmaal sociaal contact nodig), maar om risicogestuurd bepaald contact aan banden te leggen (meestal avond-/nachtbezoek).quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:37 schreef zoost het volgende:
[..]
Waarom zeggen ze dan niet dat je thuis niemand mag ontvangen. Het 1 lijkt me niet moeilijker te handhaven dan het ander (allebei zijn niet te handhaven).
Iemand die 's avonds nog een rondje om gaat met de hond.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:39 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik vind welzijn van mensen belangrijker.
Als je het om 20:00 invoert zal je zéker een uitzondering voor hondenbezitters moeten invoeren, anders zullen er heel wat vloerkleden vervangen moeten worden dit jaar.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:39 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Mja, behoorlijk kut.
Denk dat het anders ook weinig zin heeft. Als je het om 22:00 zet gaan mensen alsnog bijelkaar op bezoek en dan zijn ze voor 22:00 weer thuis. Door het op 20:00 te zetten maak je dat een stuk lastiger.
Zeg niet dat ik het er mee eens ben, maar als je dan een avondklok inzet moet je het inderdaad om 20:00 zetten om enige vorm van effect te zien denk ik.
Omdat iemand zonder hond dat niet mag.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:40 schreef Xqtress het volgende:
[..]
Iemand die 's avonds nog een rondje om gaat met de hond.
Wat voor schade gaat dat brengen aan de welzijn van mensen?
Met Maurice de Hond een avondje gaan wandelen telt zeker niet, neem ik aan?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:37 schreef xpompompomx het volgende:
Eens kijken of ik ergens een hond kan lenen. De kat krijg ik niet zo ver ben ik bang.
Ik vind dat er sowieso een uitzondering moet komen voor een blokje om, met of zonder hont.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je het om 20:00 invoert zal je zéker een uitzondering voor hondenbezitters moeten invoeren, anders zullen er heel wat vloerkleden vervangen moeten worden dit jaar.
Heeft niet iedereen. En een hond op je balkon laten schijten is natuurlijk onwijs ranzig.quote:
quote:Belgische maatregelen 'stilletjes' verlengd tot maart
De Belgische regering heeft de coronamaatregelen verlengd tot begin maart. Dat is niet bekendgemaakt op een persconferentie, maar bleek uit één zinnetje in het ministeriële besluit over de situatie van rijscholen. Daarin staat dat alle geldende maatregelen zijn verlengd tot 1 maart.
Minister Verlinden van Binnenlandse Zaken bevestigt het besluit en legt aan de VRT uit waarom niet is gekozen voor een verlenging met enkele weken. "We moeten vooruitziend zijn. Met betrekking tot de reizen en de krokusvakantie hebben we de uitdrukkelijke vraag gekregen om daar al een indicatie van te hebben, zowel van de kant van de burgers uit als van de kant van de reisbureaus." Ze sluit niet uit dat er tussentijds aanpassingen worden gedaan.
https://nos.nl/liveblog/2(...)-om-nieuwe-golf.html
Tja, iemand die brood verkoopt mag open, maar iemand die schoenen verkoopt niet. Er zijn altijd groepen die iets mogen en anderen niet. Bij een hond uitlaten ga je niet naar buiten voor het welzijn van jezelf.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:40 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat iemand zonder hond dat niet mag.
Hoe wil je dat in vredesnaam gaan handhaven?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:42 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ik vind dat er sowieso een uitzondering moet komen voor een blokje om, met of zonder hont.
Huisdieren is een breed begrip.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:37 schreef xpompompomx het volgende:
Eens kijken of ik ergens een hond kan lenen. De kat krijg ik niet zo ver ben ik bang.
Daar komt het wel op neer natuurlijk. Dat laat je de hond maar voor 8 uur uit.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:42 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, iemand die brood verkoopt mag open, maar iemand die schoenen verkoopt niet. Er zijn altijd groepen die iets mogen en anderen niet. Bij een hond uitlaten ga je niet naar buiten voor het welzijn van jezelf.
Omdat honden geen boodschap hebben aan juridisch gelul.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:36 schreef MoreDakka het volgende:
Waarom is hond uitlaten een uitzondering? Dat houdt toch juridisch nooit stand?
Haha, daar ga je met je vissenkom aan een touwtjequote:
8 uur is veel te vroeg, dan heb je de ochtend daarna een bruine, geurige verrassing in de woonkamer of een hond die vanaf 4 uur het huis bij elkaar piept en blaft.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:43 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer natuurlijk. Dat laat je de hond maar voor 8 uur uit.
Zelf geen hond?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:43 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer natuurlijk. Dat laat je de hond maar voor 8 uur uit.
Duidelijk dat jij geen hond hebtquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:43 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer natuurlijk. Dat laat je de hond maar voor 8 uur uit.
Honden zijn sowieso ranzig, dus dat maakt weinig uit.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:42 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Heeft niet iedereen. En een hond op je balkon laten schijten is natuurlijk onwijs ranzig.
Goed dat die uitzondering er is.
Maar ben eerst benieuwd naar de proportionaliteitstoets van die hele avondklok. Een zwaar beperkende maatregel moet zwaar positief effect bewerkstelligen imo.
Wat heeft dat met welzijn te maken?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:40 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat iemand zonder hond dat niet mag.
Laten we het er maar op houden dat een avondklok sowieso een slecht idee is.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:43 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
8 uur is veel te vroeg, dan heb je de ochtend daarna een bruine verrassing in de woonkamer.
het is sowieso niet te handhavenquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:42 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Hoe wil je dat in vredesnaam gaan handhaven?
Inderdaad. Die moeten gewoon buiten een boodschap doen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:43 schreef Noek het volgende:
[..]
Omdat honden geen boodschap hebben aan juridisch gelul.
Gast...
Lesje hoe krijg je de supermarkten propvol.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:39 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Mja, behoorlijk kut.
Denk dat het anders ook weinig zin heeft. Als je het om 22:00 zet gaan mensen alsnog bijelkaar op bezoek en dan zijn ze voor 22:00 weer thuis. Door het op 20:00 te zetten maak je dat een stuk lastiger.
Zeg niet dat ik het er mee eens ben, maar als je dan een avondklok inzet moet je het inderdaad om 20:00 zetten om enige vorm van effect te zien denk ik.
quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:44 schreef Leonos het volgende:
[..]
Honden zijn sowieso ranzig, dus dat maakt weinig uit.
Jij hebt duidelijk geen hond en de pest in dat je daardoor geen excuus hebt om naar buiten te mogen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:43 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer natuurlijk. Dat laat je de hond maar voor 8 uur uit.
Incorrect.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:45 schreef Xqtress het volgende:
[..]
Jij hebt duidelijk geen hond en de pest in dat je daardoor geen excuus hebt om naar buiten te mogen.
Dat is lastig, zoals ik al eerder aangaf. Het is ook niet dat alle andere maatregelen nou zo goed gehandhaafd (kunnen) worden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:42 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Hoe wil je dat in vredesnaam gaan handhaven?
Avondklok zou ook wel een van de eerste regels zijn die ik gewoon ga overtreden mocht de situatie er naar zijn. Ze zoeken het maar lekker uit.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:33 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik ook niet. En dan niet in de meest extreme zin van "ik ga 's avonds lekker toch stiekem naar feestjes met honderden bezoekers", maar ik loop 's avonds nog wel eens naar de brievenbus, of ik fiets naar m'n loods een paar honderd meter verderop om nog wat werk te doen. Als ze zo'n avondklok op 20:00 zouden zetten blijf ik dat doen, en neem ik het (miniscule, er is hier rond die tijd geen kip op straat laat staan dat ik ooit handhaving zie) risico op een boete wel.
Dan krijg je dikke boete jonguh.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Yup, ik ga ook gewoon lopen hoor. Desnoods 1.5 meter achter iemand met een hondquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:49 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Avondklok zou ook wel een van de eerste regels zijn die ik gewoon ga overtreden mocht de situatie er naar zijn. Ze zoeken het maar lekker uit.
Nee, ik maak gewoon een goed punt. Het hebben van een hond mag geen reden zijn om regels te overtreden waar andere mensen zich wel aan moeten houden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:48 schreef Xqtress het volgende:
[..]
Ok, dan zeur je om het zeuren. Ook goed.
Maar waar dan? De enige plek waar ik mij kan bedenken waar het druk is, is de supermarkt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:50 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Word je dus gedwongen om je juist in alle drukte te begeven. Juist overdag is het overal hutje mutje vol.
Als de regels zeggen dat je met een hond wel naar buiten mag na 20:00 ben je natuurlijk niet in overtreding.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:50 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, ik maak gewoon een goed punt. Het hebben van een hond mag geen reden zijn om regels te overtreden waar andere mensen zich wel aan moeten houden.
quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:51 schreef Drekkoning het volgende:
Volgende feestje betaal ik gewoon alle gasten een euro als ze een wasknijper in elkaar zetten.
Dan is het woon-werk verkeer
quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:51 schreef Drekkoning het volgende:
Volgende feestje betaal ik gewoon alle gasten een euro als ze een wasknijper in elkaar zetten.
Dan is het woon-werk verkeer
Technisch gezien misschien, maar het punt blijft staan. Iemand met een hond mag naar buiten, iemand anders niet. Dat is gewoon belachelijk.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:51 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Als de regels zeggen dat je met een hond wel naar buiten mag na 20:00 ben je natuurlijk niet in overtreding.
Het hebben van een baan met nachtdiensten mag dan ook geen reden zijn?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:50 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, ik maak gewoon een goed punt. Het hebben van een hond mag geen reden zijn om regels te overtreden waar andere mensen zich wel aan moeten houden.
Nee, dat is logisch.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:53 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Technisch gezien misschien, maar het punt blijft staan. Iemand met een hond mag naar buiten, iemand anders niet. Dat is gewoon belachelijk.
"Ik werk in de zorg"quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:54 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Het hebben van een baan met nachtdiensten mag dan ook geen reden zijn?
Wat een onzin.
quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:50 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Yup, ik ga ook gewoon lopen hoor. Desnoods 1.5 meter achter iemand met een hond
Een baan is anders dan een huisdier.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:54 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Het hebben van een baan met nachtdiensten mag dan ook geen reden zijn?
Wat een onzin.
Denk verschillen in effectiviteit van je immuunsysteem? Dat heeft heel veel factoren natuurlijk.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:51 schreef theunderdog het volgende:
Is er eigenlijk al onderzoek gedaan naar waarom mensen zo verschillend op COVID reageren?
Zowel mijn moeder als mijn broertje zijn positief getest. Mijn moeder is een dag beetje snotterig geweest, nu nergens meer last van. Terwijl mijn broertje wel echt ziek is. Niet heel erg gelukkig, maar toch. Wel hoofdpijn, misselijk enz.
Fijn dat je dit zelf vindt want je bent echt één van de weinige.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:50 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, ik maak gewoon een goed punt.
Hoezo? Je maakt onderscheid op basis van objectieve en praktische overwegingen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Een baan is anders dan een huisdier.
Als je meerdere honden hebt kun je ook tijdelijk een hond uitlenenquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:55 schreef Noek het volgende:
[..]Ik zie al dat ik straks allemaal stalkers achter me aan krijg omdat ze willen meeliften met mijn honden. Als een running Forrest Gump door de wijk.
Kan je goed aan verdienen denk ikquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:55 schreef Noek het volgende:
[..]Ik zie al dat ik straks allemaal stalkers achter me aan krijg omdat ze willen meeliften met mijn honden. Als een running Forrest Gump door de wijk.
Een honden uitlaatservice is ook een baan.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Een baan is anders dan een huisdier.
Een baan is noodzakelijk. Een huisdier niet. Daar maak je onderscheid op.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:56 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Hoezo? Je maakt onderscheid op basis van objectieve en praktische overwegingen.
Ik verhuur ze wel, kan wel wat extra inkomsten gebruiken.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:56 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Als je meerdere honden hebt kun je ook tijdelijk een hond uitlenen
Maar je huisdier heb je al. Moet je hem nu weg doen dan?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Een baan is noodzakelijk. Een huisdier niet. Daar maak je onderscheid op.
Dat zeg ik niet. Ik vind sowieso dat er geen avondklok moet komen om dit soort onzin te voorkomen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:57 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Maar je huisdier heb je al. Moet je hem nu weg doen dan?
Moet je hem dan in huis laten schijten omdat het anders oneerlijk is dat je met je hond mag wandelen tijdens de avondklok?quote:
Een huisdier uitlaten is net zo noodzakelijk als naar je baan gaan. Zeker voor dat beest.quote:
Je spreekt vooral vanuit je eigen perspectief en wensen. Geeft niet.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Ik vind sowieso dat er geen avondklok moet komen om dit soort onzin te voorkomen.
Haha ja precies dit. Wel blij dat ik een hond heb btwquote:Op woensdag 13 januari 2021 10:55 schreef Noek het volgende:
[..]Ik zie al dat ik straks allemaal stalkers achter me aan krijg omdat ze willen meeliften met mijn honden. Als een running Forrest Gump door de wijk.
Zeker weten. Veel honden zullen het proberen op te houden, slecht voor de blaas, grotere kans op blaasontsteking.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Een huisdier uitlaten is net zo noodzakelijk als naar je baan gaan. Zeker voor dat beest.
Nee, dat is niet zo. En het gaat niet om huisdieren, het gaat alleen maar om honden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Een huisdier uitlaten is net zo noodzakelijk als naar je baan gaan.
Eens.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:53 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Technisch gezien misschien, maar het punt blijft staan. Iemand met een hond mag naar buiten, iemand anders niet. Dat is gewoon belachelijk.
Maar dan zou je dat toch in andere omstandigheden ook moeten zien? mijn broertje is nooit ziek. Dus het is niet dat hij nu bekend is met een zwak immuunsysteem.quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:55 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Denk verschillen in effectiviteit van je immuunsysteem? Dat heeft heel veel factoren natuurlijk.
Je doet het tot nu toe fantastisch, dus als je dan snachts van 00 tot 5 niet op straat mag zijn, is dat toch prima op te brengen?quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:29 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Omdat ik het toch wel fijn vind om op vrijdagavond tenminste nog 1/30 van mijn vriendengroep te kunnen zien. Plus dat ik buitengewoon kriebelig word van nog meer allerhande vrijheidsbeperkende maatregelen.
Tuurlijk wel. Een hond niet uitlaten is pure dierenmishandeling en ongezond voor het dier. Fors hogere kans op blaasontsteking.quote:
20.00 tot 0400 bedoel je.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:00 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Je doet het tot nu toe fantastisch, dus als je dan snachts van 00 tot 5 niet op straat mag zijn, is dat toch prima op te brengen?
Ik zou het wel prettig vinden. Hoe sneller we meer vrijheid terug hebben, des te liever heb ik het
Ja, geen idee eigenlijk.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:00 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Maar dan zou je dat toch in andere omstandigheden ook moeten zien? mijn broertje is nooit ziek. Dus het is niet dat hij nu bekend is met een zwak immuunsysteem.
Dan verzin je toch wat? Laat hem in de tuin schijten.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. Een hond niet uitlaten is pure dierenmishandeling en ongezond voor het dier. Fors hogere kans op blaasontsteking.
Nee, om huisdieren toch?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:00 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, dat is niet zo. En het gaat niet om huisdieren, het gaat alleen maar om honden.
Een blokje om is juist heel gezond. Doe ik regelmatig 's avonds laat.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:03 schreef WheeledWarrior het volgende:
Ik dacht dat we gezonde mensen willen? Ff eruit 's avonds lijkt mij niet meer dan wenselijk.
Het doet me denken aan de nasleep van 9/11. Toen kon voor een boel mensen het inleveren van vrijheden om maar van terroristen af te zijn niet snel en rigoreus genoeg zijn.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:02 schreef 4-elements het volgende:
Dat we het überhaupt over een avondklok moeten hebben hier is eigenlijk al belachelijk.
Een crisis haalt niet altijd het beste in mensen naar boven.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:04 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het doet me denken aan de nasleep van 9/11. Toen kon voor een boel mensen het inleveren van vrijheden om maar van terroristen af te zijn niet snel en rigoreus genoeg zijn.
Wel als ze een hond bij zich hebbenquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:06 schreef Momo het volgende:
Mogen maaltijdbezorgers eigenlijk nog op pad bij een avondklok?
Ik vermoed dat ze wel pizza's mogen bezorgen, maar na afloop van hun dienst niet meer legaal naar huis kunnen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:06 schreef Momo het volgende:
Mogen maaltijdbezorgers eigenlijk nog op pad bij een avondklok?
Welke vrijheden?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:04 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het doet me denken aan de nasleep van 9/11. Toen kon voor een boel mensen het inleveren van vrijheden om maar van terroristen af te zijn niet snel en rigoreus genoeg zijn.
Ik wou zeggen idd. Als je een partner hebt die zich 's avonds hond voelt en een riempje draagt (want moet wel aangelijnd) kun je je partner uit laten.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:01 schreef Drekkoning het volgende:
[ afbeelding ]
Telt dit ook eigenlijk?
Tja, dat wordt geroepen, maar volgens mij valt dat wel mee. Sowieso worden er allerlei zaken geroepen die je evengoed zou kunnen roepen voor andere maatregelen. Bv. een maximumsnelheid op de snelweg? Niet te handhaven!quote:
Werk mag, van en naar werk mag.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:07 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik vermoed dat ze wel pizza's mogen bezorgen, maar na afloop van hun dienst niet meer legaal naar huis kunnen.
Even de hond terzijde. Waarom je weerstand tegen die avondklok?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:03 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dan verzin je toch wat? Laat hem in de tuin schijten.
Het punt blijft dat het belachelijk is om mensen met een hond meer rechten te geven dan zonder. Dus geen avondklok.
Behalve dan dat er geen verbod is op een wandeling, maar om dat tussen bepaalde tijdstippen te doen. Dan ga je toch op een ander moment wandelen? Ik doe het vaak overdag. Dán is het pas rustig!quote:Op woensdag 13 januari 2021 10:47 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Dat is lastig, zoals ik al eerder aangaf. Het is ook niet dat alle andere maatregelen nou zo goed gehandhaafd (kunnen) worden.
Ik vind het echt geen goed idee om mensen die al zoveel mogelijk thuis moeten zijn/werken ook nog eens de mogelijkheid om een rondje te lopen af te pakken. Dat kan gewoon niet gezond zijn.
Ik zie hier in de wijk 's avonds tientallen mensen een stukje wandelen, door het park, over de dijk etc. Al die mensen verbieden om dat te doen is echt niet slim/gezond.
Ik voorzie een handel in thuisbezorgdjassenquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:07 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Werk mag, van en naar werk mag.
Ik kan me vooral niet voorstellen dat ze dat vanaf 20.00u gaan doen, maar verder zal het een druppel op een gloeiende plaat zijn. Maar dan hebben ze wel lekker maatregelen kunnen treffen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:02 schreef 4-elements het volgende:
Dat we het überhaupt over een avondklok moeten hebben hier is eigenlijk al belachelijk.
Dat was misschien niet het beste woordje, maar met het oog op veiligheid werd er wel ineens heel veel vloeibaar.quote:
Het zal prima te handhaven zijn, daar twijfel ik niet aan. Waar ik wel bang voor ben is wat je nu ook ziet met de coronaboetes. Een groep van 30 die een feest heeft krijgt in veel gevallen een waarschuwing, maar iemand die om 20.15 nog buiten loopt van zn rondje krijgt een boete.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:07 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, dat wordt geroepen, maar volgens mij valt dat wel mee. Sowieso worden er allerlei zaken geroepen die je evengoed zou kunnen roepen voor andere maatregelen. Bv. een maximumsnelheid op de snelweg? Niet te handhaven!
Uiteindelijk gaat het erom dat de positieve kanten opwegen tegen de negatieve kanten. Men is hier drukker bezig met manieren te bedenken hoe je de regels kunt omzeilen (dat kan met de maximumsnelheid ook), terwijl dat helemaal niet het punt is.
Zeer ingrijpende maatregel zonder duidelijk effect. Niet proportioneel.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:07 schreef Xqtress het volgende:
[..]
Even de hond terzijde. Waarom je weerstand tegen die avondklok?
Het is misschien ook wel mijn "rebelse" kant die ineens naar boven komt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:08 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Behalve dan dat er geen verbod is op een wandeling, maar om dat tussen bepaalde tijdstippen te doen. Dan ga je toch op een ander moment wandelen? Ik doe het vaak overdag. Dán is het pas rustig!
Het gaat om rendement, dat is ook het probleem met de huidige lockdown die in principe strenger is dan die in maart maar waar minder mensen zich aan houden, dus ipv kijken hoe ze mensen beter aan de huidige maatregelen kunnen houden gooien ze er nog wat bovenop in de hoop dat rendement van maart te bereiken maar ook door gebrek aan handhaving dus niet gehaald wordt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:07 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, dat wordt geroepen, maar volgens mij valt dat wel mee. Sowieso worden er allerlei zaken geroepen die je evengoed zou kunnen roepen voor andere maatregelen. Bv. een maximumsnelheid op de snelweg? Niet te handhaven!
Uiteindelijk gaat het erom dat de positieve kanten opwegen tegen de negatieve kanten. Men is hier drukker bezig met manieren te bedenken hoe je de regels kunt omzeilen (dat kan met de maximumsnelheid ook), terwijl dat helemaal niet het punt is.
Omdat het lekker is om tijdens een avondwandeling even je hoofd leeg te maken voor je naar bed gaat. Dat is de reden dat veel mensen het doen iig.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:08 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Behalve dan dat er geen verbod is op een wandeling, maar om dat tussen bepaalde tijdstippen te doen. Dan ga je toch op een ander moment wandelen? Ik doe het vaak overdag. Dán is het pas rustig!
Katten kan je prima aan een lijn leren lopen, vooral als ze nog jong zijn.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:10 schreef Mammietje het volgende:
Heb ik net 2 kittens aangeschaft..... had het een hond moeten zijn...
Een kat kan je ook uitlaten. Er zijn tuigjes te koop speciaal voor kattenquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:10 schreef Mammietje het volgende:
Heb ik net 2 kittens aangeschaft..... had het een hond moeten zijn...
08:00 - 17:30 werk, kind ophalen van BSO, koken, eten, kind naar bed brengen en dan is het ongeveer 20:00. Dat is dan als ik thuis kan werken, als ik naar UMC moet dan ben ik pas 18:15 thuis en dan zou ik 20:00 al niet eens halen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:08 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Behalve dan dat er geen verbod is op een wandeling, maar om dat tussen bepaalde tijdstippen te doen. Dan ga je toch op een ander moment wandelen? Ik doe het vaak overdag. Dán is het pas rustig!
Kittens kun je toch nog trainen om naar buiten te laten gaan aan een tuigje?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:10 schreef Mammietje het volgende:
Heb ik net 2 kittens aangeschaft..... had het een hond moeten zijn...
Wuhan is het met je oneensquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Zeer ingrijpende maatregel zonder duidelijk effect. Niet proportioneel.
*ziet gat in de markt, gaat snel tuigjes kopen en begint een kitten-verhuurbedrijfquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:11 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Katten kan je prima aan een lijn leren lopen, vooral als ze nog jong zijn.
Mijn fretten kunnen het ook prima
De huidige situatie omschrijven als aanmodderen is belachelijk.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:12 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Wuhan is het met je oneens
Natuurlijk heeft het effect. Vast niet veel, maar aanmodderen zoals nu zet weinig zoden aan de dijk
Ik zou nooit nee zeggen tegen twee poesjes.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:10 schreef Mammietje het volgende:
Heb ik net 2 kittens aangeschaft..... had het een hond moeten zijn...
En dan ben ik het wel met je eens.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Zeer ingrijpende maatregel zonder duidelijk effect. Niet proportioneel.
En met een avondklok gaan we ineens dat succes wel halen?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:12 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Wuhan is het met je oneens
Natuurlijk heeft het effect. Vast niet veel, maar aanmodderen zoals nu zet weinig zoden aan de dijk
quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:14 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Ik zou nooit nee zeggen tegen twee poesjes.
Precies, die feestjes zijn al prima verboden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:14 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ik kan me best voorstellen dat het voor de overheid het makkelijkst te handhaven is als iedereen binnen moet blijven na xx:xx uur. Ik vind het echter een "sleepnetmaatregel".
Het verbieden van feesten met meer dan 3 (noem maar een aantal) personen moet genoeg zijn. Dat de overheid dat niet wil/kan handhaven, is niet mijn probleem.
Ze handhaven nauwelijks en nu zou je niet meer een stukje mogen gaan wandelen, want anders is het niet te handhaven.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:14 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ik kan me best voorstellen dat het voor de overheid het makkelijkst te handhaven is als iedereen binnen moet blijven na xx:xx uur. Ik vind het echter een "sleepnetmaatregel".
Het verbieden van feesten met meer dan 3 (noem maar een aantal) personen moet genoeg zijn. Dat de overheid dat niet wil/kan handhaven, is niet mijn probleem.
Dan weegt het dus niet op tegen de zwaar ingrijpende aard van een avondklok.quote:
Heb me in maanden niet zo recalcitrant gevoeld / gedragenquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:15 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ze handhaven nauwelijks en nu zou je niet meer een stukje mogen gaan wandelen, want anders is het niet te handhaven.
Enige reactie die ik daarop heb is "good story bro".
''Party's'' in plaats van feestjesquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:15 schreef Oliver23 het volgende:
Van Dissel heeft echt hippe Britse termen
''Spike'', ''Slide'' ''New Kid in Town''
Party’s sprak hij uit als een vies woord.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:15 schreef Oliver23 het volgende:
Van Dissel heeft echt hippe Britse termen
''Spike'', ''Slide'' ''New Kid in Town''
Feestjes ansich zijn niet verboden. Zolang je ze thuis houdt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:15 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Precies, die feestjes zijn al prima verboden.
Nou ja weet ik inderdaad niet.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:14 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
En met een avondklok gaan we ineens dat succes wel halen?
Zelfs het woord Covid komt er eng uitquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:17 schreef groenen het volgende:
[..]
Partjes sprak hij uit als een vies woord.
Fair enough.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:17 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Feestjes ansich zijn niet verboden. Zolang je ze thuis houdt.
Dus de tijden van de avondklok doen niet ter zaken, het is sowieso disproportioneel.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:16 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dan weegt het dus niet op tegen de zwaar ingrijpende aard van een avondklok.
Totaal buiten proportie.
Mee eens.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:19 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Dus de tijden van de avondklok doen niet ter zaken, het is sowieso disproportioneel.
100% oneens met Maurice!quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:17 schreef zoost het volgende:
100% eens met Maurice!
https://www.maurice.nl/2021/01/13/angst-regeert/
75% oneens met Zwansen!quote:
Altijd lekker makkelijk om te stellen dat zo'n hele groep puur door angst en beïnvloeding geregeert wordt en niet door eigen verstand, en dat de groep die daar anders over denkt wel dat vol op eigen verstand doet...quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:17 schreef zoost het volgende:
100% eens met Maurice!
https://www.maurice.nl/2021/01/13/angst-regeert/
Je zal eerst rellen krijgen in de grotere steden en vervolgens in dit topic dagelijks gezeik dat de supermarkten overvol zijn tussen 18.00 en 20.00u. Helemaal omdat de pickwicks van deze wereld de drukte nu al niet aankunnen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:16 schreef Noek het volgende:
Herinner me dat filmpje van dat geschreeuw uit die flats in Wuhan. Dat hebben wij straks om 21:00u in de Bijlmer.
Ik kijk niet uit naar februari en maart en de dagcijfers. Met alle maatregelen zitten we op meer dan 7.000 per dag terwijl de Engelse en Zuid Afrikaanse variant nog nauwelijks aanwezig is.quote:
Het zit nu in de hoofdjes. Het woord 'avondklok' is zo vaak gevallen (met alle bezweringen dat we er 'voorlopig' nog niet aan beginnen) dat heel Nederland nu aan het discussiëren is over hoe die avondklok moet worden vormgegeven, en niet meer over de vraag of het wenselijk is.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:02 schreef 4-elements het volgende:
Dat we het überhaupt over een avondklok moeten hebben hier is eigenlijk al belachelijk.
Dat zal ook de reden zijn dat er lui in dit topic komen die denken dat de huidige lockdown een soort nieuw status quo is. Een paar weekjes extra, ach wat maakt dat nou uit?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:24 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Het is de meest eenvoudige vorm van propaganda. Gewoon steeds verder de bakens verschuiven. Normaliseren wat niet normaal is.
Het lijkt wel alsof maatregelen een doel zijn geworden in plaats van een middel.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:24 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Het zit nu in de hoofdjes. Het woord 'avondklok' is zo vaak gevallen (met alle bezweringen dat we er 'voorlopig' nog niet aan beginnen) dat heel Nederland nu aan het discussiëren is over hoe die avondklok moet worden vormgegeven, en niet meer over de vraag of het wenselijk is.
Het is de meest eenvoudige vorm van propaganda. Gewoon steeds verder de bakens verschuiven. Normaliseren wat niet normaal is.
Kortom die avondklok gaat er gewoon komen, misschien niet vandaag of morgen, maar het komt vanzelf.
Ik nietquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:17 schreef zoost het volgende:
100% eens met Maurice!
https://www.maurice.nl/2021/01/13/angst-regeert/
Wuhandhaaft rigoureus dat is wel een groot verschil, nu is het gewoon nog wat meer aanmodderen om jouw woorden maar te gebruikenquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:12 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Wuhan is het met je oneens
Natuurlijk heeft het effect. Vast niet veel, maar aanmodderen zoals nu zet weinig zoden aan de dijk
Als het echt zo terror wordt dan gaat die avondklok niks helpen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:24 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ik kijk niet uit naar februari en maart en de dagcijfers. Met alle maatregelen zitten we op meer dan 7.000 per dag terwijl de Engelse en Zuid Afrikaanse variant nog nauwelijks aanwezig is.
En dan gaat voor een paar al kritische mensen het nu veel te ver om in het donker savonds en snachts niet op straat te begeven...
Ik begrijp t niet
Goed dat je alvast aan het idee begint te wennen!quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:24 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Het zit nu in de hoofdjes. Het woord 'avondklok' is zo vaak gevallen (met alle bezweringen dat we er 'voorlopig' nog niet aan beginnen) dat heel Nederland nu aan het discussiëren is over hoe die avondklok moet worden vormgegeven, en niet meer over de vraag of het wenselijk is.
Het is de meest eenvoudige vorm van propaganda. Gewoon steeds verder de bakens verschuiven. Normaliseren wat niet normaal is.
Kortom die avondklok gaat er gewoon komen, misschien niet vandaag of morgen, maar het komt vanzelf.
En dan als iedere oudere en kwetsbare het vaccin heeft gehad alvast alles opengooienquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:26 schreef Evenstar het volgende:
Doel is op termijn miljoen vaccinaties per week, dat is wel netjes moet ik zeggen
Kom maar door met die prikjes.
Wat is 'op termijn'quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:26 schreef Evenstar het volgende:
Doel is op termijn miljoen vaccinaties per week, dat is wel netjes moet ik zeggen
Kom maar door met die prikjes.
Dat is een eigenschap van conplotwappies. Alleen jij weet de waarheid en de rest zijn makke schapen. Ik ben gestopt toen ik las dat maatregelen pas moeten worden ingevoerd als het effect duidelijk is.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:22 schreef VacaLoca het volgende:
[..]
Altijd lekker makkelijk om te stellen dat zo'n hele groep puur door angst en beïnvloeding geregeert wordt en niet door eigen verstand, en dat de groep die daar anders over denkt wel dat vol op eigen verstand doet...
In 2022 als iedereen al ingeënt isquote:
Een vaccinatiemitrailleurquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:26 schreef Evenstar het volgende:
Doel is op termijn miljoen vaccinaties per week, dat is wel netjes moet ik zeggen
Kom maar door met die prikjes.
Denk je dat het OMT veel ervaring / verstand heeft van lockdowns? Nee, die doen ook maar wat, en hopen dat het werkt. Heb je het stuk wel gelezen?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:22 schreef VacaLoca het volgende:
[..]
Altijd lekker makkelijk om te stellen dat zo'n hele groep puur door angst en beïnvloeding geregeert wordt en niet door eigen verstand, en dat de groep die daar anders over denkt wel dat vol op eigen verstand doet...
Iets met B117.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
Is het niet omdat we in onze broek poepen voor het Engeland virus?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
No shit. Men wil een gedragsverandering afdwingen, maar gedrag verandert vooral door angst. Dus men maar flink bang maken voor het virus, hardere en hardere maatregelen in de hoop dat men zich weer aan de maatregelen gaat houden. Voor het geval het nog niet duidelijk was voor de mongols, het helpt niet. Men is niet meer bang voor iets waar vrijwel alleen maar 70+rs aan dood gaan.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het lijkt wel alsof maatregelen een doel zijn geworden in plaats van een middel.
Dat is in jip en janneke taal uitgelegd in de perscoquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
Als voorbereiding op een eventuele uitbraak van Britse mutatie. Als het nu hier keihard rond zou gaan is er geen ruimte meer om dat op te vangen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.
Na m'n operatie, dan uuuhh kan ik iets meer..quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:18 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Duss.... wanneer feestje bij jou thuis?
Dat zei hij niet, maar denk eind Q1? Als hij het wel gezegd heeft heb ik het in ieder geval niet gehoord.quote:
Alleen nog gasten mét een hondquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:30 schreef Drekkoning het volgende:
Trouwens, wordt wel lekker rustig bij de talkshows met een avondklok. Dat is dan weer een voordeel.
Of zou het ook voor de gasten als werk gelden.
In 2022 moet wasrschijnlijk weer iedereen geprikt worden. Men gast er een beetje vanuit daf de werking een jaar is.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:29 schreef ondeugend het volgende:
[..]
In 2022 als iedereen al ingeënt is
Omdat we anders nog tot zeker eind maart de huidige maatregelen moeten volhouden. En de Engelse variant ligt op de loer waarbij je de R praktisch gezien niet meer onder de 1 kunt krijgen. Je wilt dus z.s.m. het aantal besmettingen echt flink omlaag hebben, het gaat nu erg langzaam.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
Dat klinkt wel aannemelijk. Daling is ook nog niet echt overtuigend.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:30 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Als voorbereiding op een eventuele uitbraak van Britse mutatie. Als het nu hier keihard rond zou gaan is er geen ruimte meer om dat op te vangen.
De huidige daling gaat te langzaam, dus voorlopig komt er ook geen ruimte. Door nu te verzwaren willen ze, denk ik, ruimte creëren in de ziekenhuizen. Als hier nog alsnog de pleuris uitbreekt door die mutatie dan kunnen wij het nog enigzins opvangen.
Dat is in ieder geval hoe ik het opvat.
Goed nieuws voor Maurice de Hont.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Alleen nog gasten mét een hond
Deze zin snap ik nietquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:31 schreef 297534 het volgende:
[..]
Denkt het nog steeds dat er geen tweede golf komt?
Wat dacht je van al die oudjes? Als je onder de 50 bent dan heb je nauwelijks last van dat virus, maar boven de 60, helemaal met onze volgevreten babyboom generatie en hun overgewicht, dan ben je zwaar de sjaak. Die zijn er als de dood voor en willen dus zwaardere maatregelen. Verder zijn die gewend om altijd hun zin te krijgen en met hun "na ons de zondvloed" mentaliteit boeit de schade voor de volgende generaties hun ook niets, daar hebben zij toch geen last meer van.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
Engelse variant! maakt iedereen nog banger. Kijk maar naar London; wil je dat?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
als je op tv komt ben je onmisbaar, tenminste zo denken ze er zelf overquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:30 schreef Drekkoning het volgende:
Trouwens, wordt wel lekker rustig bij de talkshows met een avondklok. Dat is dan weer een voordeel.
Of zou het ook voor de gasten als werk gelden.
Maar is er wel. Dus moet versoepeling ook in het vooruitzicht liggen.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:32 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat klinkt wel aannemelijk. Daling is ook nog niet echt overtuigend.
Daar zaten ze even daarvoor nog lekker in the gyms en overal.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:32 schreef zoost het volgende:
[..]
Engelse variant! maakt iedereen nog banger. Kijk maar naar London; wil je dat?
O.... nah.... feestje in de verkoeverruimte dan maar?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:30 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Na m'n operatie, dan uuuhh kan ik iets meer..
Ik bedoelde hij i.p.v. het.quote:
Zij zaten ook in een lockdown, de aantallen van covid gingen naar beneden, maar die van de engelse variant gingen alsnog omhoog en stegen gigantisch.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:33 schreef Noek het volgende:
[..]
Daar zaten ze even daarvoor nog lekker in the gyms en overal.
Die hebben ook gewoon te laat ingegrepen. Wij zitten al in een lockdown. Toch? Toch?
Als je nu gaat versoepelen, stijgt het net zo hard weer. Het is winter, lucht wordt droger, makkelijker verspreiding van virussen. Daarnaast, zoals Evenstar al zei, is er de Britse variant waarvan nog onbekend is in hoeverre die zich in Nederland al verspreidt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:33 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Maar is er wel. Dus moet versoepeling ook in het vooruitzicht liggen.
Ja ik heb een maat die eigen Crossfit box heeft sinds feb 2020 (meteen na opening lockdown) die heeft liever een volledige lockdown dag en nacht voor 2 weken dan dit pappen en nat houden.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef Noek het volgende:
Toch vind ik het wel gek, hoor. De cijfers dalen eindelijk en dan willen ze gaan verzwaren. Versoepelen zit er niet in nee maar waarom nu nog zwaardere maatregelen nemen als mensen het al zo zat zijn.
Nu las ik dat er best een aardig deel vd bevolking het nog zwaarder wil.Wat is dat voor zelfkastijding?
Was nu uitleg.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:25 schreef Evenstar het volgende:
Rare kenmerk van die Moderna vaccin...
Waarom kan je het maar één keer vervoeren na ontdooien?
Je zou het dus 15 minuten kunnen vervoeren of 1000 minuten, zolang het maar in één keer is? Slimme vaccin wel die precies doorheeft hoevaak die vervoerd is
Nee serieus, iemand hier een verklaring voor?
Ja, duidelijk nu. Fijn dat hij dat nog even heeft uitgelegd.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:35 schreef VoMy het volgende:
[..]
Was nu uitleg.
Als je een flesje geopend hebt om een vaccin te plaatsen moet je het flesje niet meer vervoeren, dan is de inhoud niet stabiel meer.
Was inderdaad geen goed voorbeeld van mijquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:26 schreef Tarado het volgende:
[..]
Wuhandhaaft rigoureus dat is wel een groot verschil, nu is het gewoon nog wat meer aanmodderen om jouw woorden maar te gebruiken
Asjeblieft niet zeg, dan zie je straks alleen nog maar Martin Gausquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Alleen nog gasten mét een hond
Het gaat erom dat ze maar wat doen, zonder dat er een idee is van het effect. Als het geen effect heeft ligt het aan het feit dat mensen zich er niet goed aan houden. Ik schrik ervan dat jij stelt dat het niet uitmaakt of een maatregel effect heeft of niet.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:28 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat is een eigenschap van conplotwappies. Alleen jij weet de waarheid en de rest zijn makke schapen. Ik ben gestopt toen ik las dat maatregelen pas moeten worden ingevoerd als het effect duidelijk is.
"als het effect duidelijk is". Dat is iets heel anders.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:36 schreef zoost het volgende:
[..]
Het gaat erom dat ze maar wat doen, zonder dat er een idee is van het effect. Als het geen effect heeft ligt het aan het feit dat mensen zich er niet goed aan houden. Ik schrik ervan dat jij stelt dat het niet uitmaakt of een maatregel effect heeft of niet.
Er gaan geloof ik 10 prikken in een flesje, dus je moet 10 mensen bij elkaar hebben om te vaccineren om verspilling tegen te gaan. Moet wel lukken in verzorgingstehuizen lijkt me.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:35 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Ja, duidelijk nu. Fijn dat hij dat nog even heeft uitgelegd.
Eh nee, zij zaten in enkele delen in een lockdown.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:34 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Zij zaten ook in een lockdown, de aantallen van covid gingen naar beneden, maar die van de engelse variant gingen alsnog omhoog en stegen gigantisch.
Dat is dus waarom ze een avondklok willen. Waarom beperken ze die twee bezoekers per dag dan niet nog verder (met uitzonderingen voor mantelzorg etc.)?quote:"Uit het bron- en contactonderzoek weten we van 60 procent waar de besmetting vandaan komt. De helft komt uit het huishouden, bezoek is goed voor 30 procent, onder meer feestjes met meerdere mensen", zei Van Dissel tegen de Kamer. "We moeten zoeken naar maatregelen die deze verspreiding kunnen tegengegaan. We zien de bezoeksituatie nu duidelijk als het zwakke punt."
De nieuwe variant vind ik niet relevant. De maatregelen zijn er om ziekenhuizen te ontlasten. Als de ziekenhuizen ontlast worden moeten maatregelen opgeheven worden. Er wordt een rampzalige hoeveelheid schade aangericht elke dag dat het langer duurt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je nu gaat versoepelen, stijgt het net zo hard weer. Het is winter, lucht wordt droger, makkelijker verspreiding van virussen. Daarnaast, zoals Evenstar al zei, is er de Britse variant waarvan nog onbekend is in hoeverre die zich in Nederland al verspreidt.
En Maurice....quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:36 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Asjeblieft niet zeg, dan zie je straks alleen nog maar Martin Gaus
Of een maatregel effect heeft weet je vaak pas nadat je hem invoert.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:36 schreef zoost het volgende:
[..]
Het gaat erom dat ze maar wat doen, zonder dat er een idee is van het effect. Als het geen effect heeft ligt het aan het feit dat mensen zich er niet goed aan houden. Ik schrik ervan dat jij stelt dat het niet uitmaakt of een maatregel effect heeft of niet.
Ik snap sowieso niet dat ze denken dat een avondklok helpt.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:39 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Dat is dus waarom ze een avondklok willen. Waarom beperken ze die twee bezoekers per dag dan niet nog verder (met uitzonderingen voor mantelzorg etc.)?
Het hangt er nogal vanaf wat je beschouwd als 'last van'.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:32 schreef Harlon het volgende:
[..]
Wat dacht je van al die oudjes? Als je onder de 50 bent dan heb je nauwelijks last van dat virus, maar boven de 60, helemaal met onze volgevreten babyboom generatie en hun overgewicht, dan ben je zwaar de sjaak. Die zijn er als de dood voor en willen dus zwaardere maatregelen. Verder zijn die gewend om altijd hun zin te krijgen en met hun "na ons de zondvloed" mentaliteit boeit de schade voor de volgende generaties hun ook niets, daar hebben zij toch geen last meer van.
Ik ga nog wel eens voetbal kijken bij deze of gene op zaterdagavond. Of andersom, bij mij thuis.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:40 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik snap sowieso niet dat ze denken dat een avondklok helpt.
Pilsen kan ook in het weekend overdag hoor. Kan je nog een nieuw kratje halen als het op is ook.
Wat een afgunst weer. Sneu.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:32 schreef Harlon het volgende:
[..]
Wat dacht je van al die oudjes? Als je onder de 50 bent dan heb je nauwelijks last van dat virus, maar boven de 60, helemaal met onze volgevreten babyboom generatie en hun overgewicht, dan ben je zwaar de sjaak. Die zijn er als de dood voor en willen dus zwaardere maatregelen. Verder zijn die gewend om altijd hun zin te krijgen en met hun "na ons de zondvloed" mentaliteit boeit de schade voor de volgende generaties hun ook niets, daar hebben zij toch geen last meer van.
En zo snel mogelijk daarna door de rest vaccineren zodat dat voor de herfst idd lukt zodat dan alles weer gewoon als vanouds binnen kan zonder beperkingen of 1.5m etc. Want dan werkt qua weer buiten niet meer.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:20 schreef VacaLoca het volgende:
Ik vond 2020 nog wel te doen.
Maart was het natuurlijk even behoorlijk omschakelen van normaal sociaal leven met een volgeplande agenda naar dat alles geannuleerd werd wat wel zuur was. Uiteraard erg de ellende in ziekenhuizen maar al met al was het voor meesten even nieuw en 'spannend' en voelde je dat we er allemaal samen in stonden.
Daarmee ging tijd nog redelijk snel en voor we het wisten gingen terrassen weer open in juni.. En hoe! Hoewel ik nog voorzichtiger was dan wat de regels toelieten hebben we in de zomer in de buitenlucht heerlijk geterrast met vrienden op 1.5 meter. Familie uit voorzorg wel wat minder gezien.
Dit tot de tweede golf en sindsdien is het wel gewoon alleen nog maar kut te noemen. Maar had je Nov/Dec nog beetje idee van dit jaar zit er bijna op, 2021 wordt beter.
Maar eerste kwartaal 2021 wordt al kutter dan heel 2020 op deze manier. Het gemis van sociale activiteiten groeit exponentieel qua gevoel lijkt het wel en de somberheid ook. Familie te lang niet gezien en de sleur van thuiswerken wat ik al sinds maart doe neemt ook ongezonde vormen aan.
Laten we aub zo snel mogelijk de doelgroepen die op IC belanden vaccineren en dan versoepelen.
Laten we iig horeca BUITEN open gaan. Buiten vinden amper besmettingen plaats. Ik roep al half jaar dat ipv alleen inzetten op 1,5 maatschappij er gekeken moest worden naar een buitenlucht maatschappij. Laten we buiten drinken, buiten vergaderen, buiten sporten en zelfs buiten je haren laten knippen.
Dat.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:40 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik snap sowieso niet dat ze denken dat een avondklok helpt.
Pilsen kan ook in het weekend overdag hoor. Kan je nog een nieuw kratje halen als het op is ook.
K heb het gemist, wegens een telefoontje. Kun je het samenvatten?quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:34 schreef Evenstar het volgende:
Snap echt niks van vervoersbeweging geneuzel.
Edit: Ah, hij legt het nu uit.
Open zaken waardoor mensen andere dingen te doen hebben dan op bezoek gaan.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:39 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Dat is dus waarom ze een avondklok willen. Waarom beperken ze die twee bezoekers per dag dan niet nog verder (met uitzonderingen voor mantelzorg etc.)?
Beter bindt hij hem aan een boomquote:Op woensdag 13 januari 2021 11:41 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Misschien kan Martin hem dan conditioneren met een kliksysteem ofzo...
Handhaving achter de voordeur is lastig. Op straat is de ‘pakkans’ veel groter.quote:Op woensdag 13 januari 2021 11:39 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Dat is dus waarom ze een avondklok willen. Waarom beperken ze die twee bezoekers per dag dan niet nog verder (met uitzonderingen voor mantelzorg etc.)?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |