Het zal je maar gebeurenquote:Een Belgisch stel dat voor hun werk tijdelijk in Vietnam verblijft, kreeg afgelopen week een verontrustend bericht van de buren: hun woning in Gent wordt zonder toestemming bewoond door een Roma-zigeunerfamilie. De bewoonster van het pand heeft daarom op Facebook een oproep geplaatst.
"Sinds enkele weken zitten elf Roma met kinderen en een hond in ons huis", schrijft ze. "Ze hebben het gekraakt, en maken er op onze kosten gebruik van. Ze strippen het huis alsook het meubilair."
Het stel deed aangifte bij de politie, maar die kan niet veel voor hen betekenen. "Ze erkennen dat het gaat om het verbreken van de zogenoemde huisvrede. Alle bevoegde instanties, inclusief de politie, erkennen dat het hierbij om inbraak gaat. Volgens de politie moet alles geregeld worden via de vrederechter en dat is een lange procedure", schrijft de vrouw.
De Belgen zitten met de handen in het haar. "Wij zijn op zijn zachtst gezegd radeloos. Klaarblijkelijk is het zo dat iedereen die morgen naar de bakker gaat het risico loopt om niet meer zijn huis binnen te mogen en elders onderdak moet vinden."
De eigenaresse van het huis noemt de situatie van de Roma schrijnend. "Maar het is volstrekt onaanvaardbaar dat dit de manier is om in extremis een dak boven het hoofd te krijgen. Dat is de verantwoordelijkheid van de hele stadsgemeenschap en niet van ons als toevallige particuliere burgers."
De vrouw roept haar medeburgers op om een noodkreet te sturen naar de burgemeester van Gent. Het bericht op Facebook is inmiddels bijna duizend keer gedeeld.
De Gentse burgemeester Termont noemt de woningkraak "totaal onaanvaardbaar". "Dit zou als inbraak moeten gezien worden en de krakers zouden met harde hand moeten buitengezet worden. Maar ik heb als burgemeester geen wettelijke middelen om daartegen op te treden", zei hij tegen Belgische media.
http://nos.nl/artikel/216(...)ond-in-ons-huis.html
In het bericht staat dat ze het 2 maanden geleden gekocht hebben.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:45 schreef pokkerdepok het volgende:
hoe lang zijn ze al niet in het buitenland dan? vroeger was in nederland de termijn; minstens een jaar leeg, dan kon er gekraakt worden.
rare wetgeving dan. kennen ze zeker nog niet in belgie, krakers?quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:46 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
In het bericht staat dat ze het 2 maanden geleden gekocht hebben.
En meteen na de verkoop naar Vietnam vertrokken? Of hebben ze het huis gekocht terwijl ze in Vietnam zaten?quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:46 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
In het bericht staat dat ze het 2 maanden geleden gekocht hebben.
Dat staat er nietquote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:47 schreef Physsic het volgende:
[..]
En meteen na de verkoop naar Vietnam vertrokken? Of hebben ze het huis gekocht terwijl ze in Vietnam zaten?
Lekker belangrijk verder... En stel vreemden is in je huis gaan wonen zonder je toestemming. What's next? Terugkomen van je werk en je huis is bezet en niemand die er wat aan kan doen?quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:47 schreef Physsic het volgende:
[..]
En meteen na de verkoop naar Vietnam vertrokken? Of hebben ze het huis gekocht terwijl ze in Vietnam zaten?
Blijkbaar vindt de wet daar dit geen inbraak.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:49 schreef Yasmin23 het volgende:
Dus iedereen constateert dat die mensen onterecht daar zitten (no shit) en niemand die ze er uit haalt....
Ja, zo ging dat in Nederland ook voordat de krakerswet werd ingevoerd.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:49 schreef Yasmin23 het volgende:
Dus iedereen constateert dat die mensen onterecht daar zitten (no shit) en niemand die ze er uit haalt....
Is toch bizar. Die mensen zijn daar gewoon naar binnen gegaan. Wat is dan wel inbraak?quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:52 schreef Specularium het volgende:
[..]
Blijkbaar vindt de wet daar dit geen inbraak.
Dit, als ik even rond ga bellen zijn ze er voor middernacht uit.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:43 schreef Straatcommando. het volgende:
Wat ik niet snap is dat deze mensen niet gewoon dat huis uit getrapt worden
Als ze het huis op afstand hebben gekocht (als dat al mogelijk is), dan stond het huis misschien wel al heel lang leeg en is de Romafamilie er niet van op de hoogte dat het is verkocht.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:49 schreef AchJa het volgende:
[..]
Lekker belangrijk verder... En stel vreemden is in je huis gaan wonen zonder je toestemming. What's next? Terugkomen van je werk en je huis is bezet en niemand die er wat aan kan doen?
Lees ook gerust deze link:quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:56 schreef Physsic het volgende:
[..]
Als ze het huis op afstand hebben gekocht (als dat al mogelijk is), dan stond het huis misschien wel al heel lang leeg en is de Romafamilie er niet van op de hoogte dat het is verkocht.
Ze hebben het twee maanden geleden gekocht (= ongeveer acht of negen weken geleden) en de Romafamilie zit er ook al een aantal weken in. Er zit dus niet veel tijd tussen de koop van de woning en de intrek van de Romafamilie.
Vandaar dat ik het vroeg.
Dan heb je nog altijd het verschil tussen leegstand en dit soort ratten. Een leegstaand pand kraken is tot daar aan toe.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:57 schreef Klopkoek het volgende:
Kraken zou in Nederland gewoon weer legaal moeten zijn. Zeker in een enorm klein land. De enigen die echt beter worden van een verbod is de vastgoedmaffia en hun handlangers in de politiek.
Natuurlijk vervalt dat 'recht' bij gebruik van geaccumuleerd eigendom.
Mens centraal, niet stenen.
Je kan op z'n minst het gas water en licht afsluiten, daarna de boel vol laten lopen met traangas.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:55 schreef halfway het volgende:
[..]
Dit, als ik even rond ga bellen zijn ze er voor middernacht uit.
En niet in je huis zijn is geen leegstand. Dus hier in Nederland zou dit nooit kunnen, ook niet onder de oude regels.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:45 schreef pokkerdepok het volgende:
hoe lang zijn ze al niet in het buitenland dan? vroeger was in nederland de termijn; minstens een jaar leeg, dan kon er gekraakt worden.
Afgezien van het nazistische woord 'ratten' ben ik het hiermee eens.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:59 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dan heb je nog altijd het verschil tussen leegstand en dit soort ratten. Een leegstaand pand kraken is tot daar aan toe.
quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:43 schreef Straatcommando. het volgende:
Wat ik niet snap is dat deze mensen niet gewoon dat huis uit getrapt worden
Hahahahahahah, jaaaa, ik ga mee! Ik neem een werktuig mee dat ze in de Middeleeuwen al prachtig een 'goeiedag' noemden:quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:19 schreef Yasmin23 het volgende:
Misschien als goede daad kunnen we de Fokknokploeg er op afsturen :p
Ja staat vol met dit soort reactiesquote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:22 schreef Oud_student het volgende:
Volgens de Gutmenschen hier is er niets aan de hand, de wereld is van iedereen, dus welkom in mijn huis
quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:23 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Ja staat vol met dit soort reacties
Kraken is juist illegaal geworden ten bate van de speculanten, omkopers, kadaster vervalsers en mensen met diepe zakken.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:23 schreef koekoe het volgende:
Recht valt in de BananEnUnie alleen nog maar te behalen als je diepe zakken hebt. Waarvoor betalen we nog belasting, we worden alleen maar tegengewerkt door die mafkezen. Er moet heel snel wat gaan gebeuren, anders gaan mensen het recht in eigen hand nemen. Het lijkt er sterk op dat de burEaUcraten de boel tot een wetteloze staat willen laten vervallen zodat ze weer met "oplossingen" kunnen komen.
hier zou de rechter inderdaad hebben beslist dat ze eruit moeten, ook voor de kraakwet.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:01 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
En niet in je huis zijn is geen leegstand. Dus hier in Nederland zou dit nooit kunnen, ook niet onder de oude regels.
Dat zal allemaal best, alleen gaat daar tijd overheen en is je halve hut verbouwd...quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:34 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
hier zou de rechter inderdaad hebben beslist dat ze eruit moeten, ook voor de kraakwet.
Om je recht te halen moet je alsnog diepe zakken hebben. De politie handhaaft niet. Je mag jezelf niet verdedigen. Je wordt gedwongen om je inboedel te verzekeren, je moet een beveiligingsbedrijf in de arm nemen en je moet een rechtsbijstandverzekering nemen. Dat allemaal terwijl je al geld afdraagt voor de popo en de rechtbank en weet ik veel waarvoor je wel niet allemaal betaalt. Iedereen ziet wat er moet gebeuren en dat is dat die criminelen eruit worden getrapt nog dezelfde dag dat er is vastgesteld dat ze illegaal in dat huis zitten. De hele gang naar de rechter is, zeker in zo'n geval als dit, slechts een perverse prikkel tot het verlagen van de mogelijkheid om je recht te halen en het opkrikken van de kosten.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:27 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Kraken is juist illegaal geworden ten bate van de speculanten, omkopers, kadaster vervalsers en mensen met diepe zakken.
Natuurlijk, (bescherming van) eigendom heeft er niets mee te maken.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:27 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Kraken is juist illegaal geworden ten bate van de speculanten, omkopers, kadaster vervalsers en mensen met diepe zakken.
Oh, ik ben het geluid vergeten als ie ergens op neerkomt: 'KLOINKKKKKKK'quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:22 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Hahahahahahah, jaaaa, ik ga mee! Ik neem een werktuig mee dat ze in de Middeleeuwen al prachtig een 'goeiedag' noemden:
[ link | afbeelding ]
Heeft AA Gent geen leuke supporterskern? Is al een tijdje rustig daar. De jongens kunnen wel weer wat oefening gebruikenquote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:19 schreef Yasmin23 het volgende:
Misschien als goede daad kunnen we de Fokknokploeg er op afsturen :p
In Texas mag je al beschoten worden als je op iemands terrein bent!quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:45 schreef asco het volgende:
Ik heb vandaag al heel wat mafs gelezen maar dit spant toch wel de kroon. Waar zijn we in dit continent toch mee bezig joh.
In een rechtvaardig land zoals bv de VS werden ze het huis uitgeschoten.
Ik vind dit soort mensen daadwerkelijk ratten. Ik heb weinig met krakers an sich, maar een leegstaandpand kraken is vanuit idealistisch oogpunt nog ergens te snappen.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:08 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Afgezien van het nazistische woord 'ratten' ben ik het hiermee eens.
En terecht.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:48 schreef DrDentz het volgende:
[..]
In Texas mag je al beschoten worden als je op iemands terrein bent!
Wat een rechtvaardige staat is dat!quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:48 schreef DrDentz het volgende:
[..]
In Texas mag je al beschoten worden als je op iemands terrein bent!
Nee niet terecht. Want dat voorrecht bestaat niet voor iedereen daar.quote:
Nee, hier is het allemaal geweldig rechtvaardig.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:50 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat een rechtvaardige staat is dat!
Er wordt niet echt gezegd hoe lang die mensen al in Vietnam zitten. Ik weet niet of er daar een tijdslimiet aanzit, misschien zitten ze al wel een half jaar in Vietnam en houden de Roma's keurig de tijd bij, en dan is het uiteindelijk tijd om er maar in te trekken en de boel te verbouwen.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:50 schreef RedFever007 het volgende:
Dus als ik naar de supermarkt ga en ondertussen breken een stel zigeuners mijn woning binnen kan NIEMAND daar iets aan doen?![]()
Belgie.....
Dat het rechtssysteem daar oneerlijk is lijkt me duidelijk.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:51 schreef asco het volgende:
[..]
Nee, hier is het allemaal geweldig rechtvaardig.
Maarja, Amerika hè, snel boehoe roepen want zo is je dat tenslotte geleerd.
Dus? Het is JOUW huis, jouw eigendom, jij betaald hypotheek en voorzieningen. Misschien heb je wel een half jaar vrij genomen om te backpacken. Misschien ben je verhuist en krijg je je huis niet verkocht en staat dat dus al een half jaar leeg.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:52 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Er wordt niet echt gezegd hoe lang die mensen al in Vietnam zitten. Ik weet niet of er daar een tijdslimiet aanzit, misschien zitten ze al wel een half jaar in Vietnam en houden de Roma's keurig de tijd bij, en dan is het uiteindelijk tijd om er maar in te trekken en de boel te verbouwen.
De steeds maar toenemende cyclus van haat, onderdrukking en agressie in de maatschappij (met Texas als schoolvoorbeeld) moet eens gekeerd worden. Ongelijkheid en geweld correleren sterk met elkaar.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:38 schreef Toga het volgende:
[..]
Natuurlijk, (bescherming van) eigendom heeft er niets mee te maken.
Als de politie niets kan doen moet het inderdaad maar op een andere manier, een hardhandige.
Ja, maar, als de rijken op een gegeven moment de hele aarde hebben opgekocht, hebben de paupers nergens meer om te wonen. Dus er moet wel af en toe gekraakt worden om mensen niet teveel onnodig huizen in bezit te laten hebben.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:59 schreef alopio het volgende:
[..]
Dus? Het is JOUW huis, jouw eigendom, jij betaald hypotheek en voorzieningen. Misschien heb je wel een half jaar vrij genomen om te backpacken. Misschien ben je verhuist en krijg je je huis niet verkocht en staat dat dus al een half jaar leeg.
Oprotten met dit soort tuig. Uitvreters zijn dit. Ik zou idd proberen zoveel mogelijk man op te trommelen en eens serieus met die mensen gaan praten
Krakers zijn dan ook gewoon criminelen. Ze slopen woningen, brengen voor tienduizenden euros aan schade aan, zorgen voor overlast en onveilige situaties. Als ze zonodig onderdak zoeken dan zijn er nog wel een paar gevangenissen waar ze terecht kunnen.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:27 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Kraken is juist illegaal geworden ten bate van de speculanten, omkopers, kadaster vervalsers en mensen met diepe zakken.
De grond in Nederland of België is beperkt en eindig.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:59 schreef alopio het volgende:
[..]
Dus? Het is JOUW huis, jouw eigendom, jij betaald hypotheek en voorzieningen. Misschien heb je wel een half jaar vrij genomen om te backpacken. Misschien ben je verhuist en krijg je je huis niet verkocht en staat dat dus al een half jaar leeg.
Oprotten met dit soort tuig. Uitvreters zijn dit. Ik zou idd proberen zoveel mogelijk man op te trommelen en eens serieus met die mensen gaan praten
Ja, de criminalisering van de onschuldige medemens (en ze gratis laten werken) is Texas ook goed in.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 23:04 schreef franske19 het volgende:
[..]
Krakers zijn dan ook gewoon criminelen. Ze slopen woningen, brengen voor tienduizenden euros aan schade aan, zorgen voor overlast en onveilige situaties. Als ze zonodig onderdak zoeken dan zijn er nog wel een paar gevangenissen waar ze terecht kunnen.
Als je nou gewoon eens de moeite nam om de hier eerder gepostte links te lezen was je erachter gekomen dat dit niet de eerste keer is. Het is zelfs voorgekomen dat een vrouw na 3 weken ziekenhuisopname bij terugkomst haar woning zag gekraakt...quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:52 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Er wordt niet echt gezegd hoe lang die mensen al in Vietnam zitten. Ik weet niet of er daar een tijdslimiet aanzit, misschien zitten ze al wel een half jaar in Vietnam en houden de Roma's keurig de tijd bij, en dan is het uiteindelijk tijd om er maar in te trekken en de boel te verbouwen.
Dit is dus niet iets wat voor het eerst voorkomt?quote:Wat gebeurt er af en toe in Belgie:
Brutale krakers (Roma gajes) zoeken een woning met inboedel uit welke onbewoond is.
1. Breken de woning openen en de krakers zorgen er voor dat de woning in een paar nachten leeg is. of slopen de boel zodanig dat het als onbewoonbaar kan worden geclassificeerd. Als krakers niet worden betrapt kan je hier helaas weinig aan doen.
2. Krakers maken dan foto's om aan te tonen dat het pand onbewoond/onbewoonbaar is om de rechtsgang te vertragen
3. Krakers vervangen de sloten en barricaderen de deuren.
Jup dat is klote.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 23:53 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit is dus niet iets wat voor het eerst voorkomt?
Wat een verschrikking, kom je terug uit Vietnam en zit je met een schadepost van tienduizenden euro's.
Dat had ik er niet voor overquote:Op zaterdag 11 maart 2017 00:36 schreef Infection het volgende:
Man man man. Hebben die mensen geen familie die even langs kan gaan om ze hardhandig het huis uit te trappen? Hadden ze niet bij mij moeten proberen, dan had ik nu waarschijnlijk levenslang gehad.
Krakers ergens naar buiten slaan zou ook volledig legaal moeten zijn. Ongeacht het letsel dat ze daar bij oplopen.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:57 schreef Klopkoek het volgende:
Kraken zou in Nederland gewoon weer legaal moeten zijn. Zeker in een enorm klein land. De enigen die echt beter worden van een verbod is de vastgoedmaffia en hun handlangers in de politiek.
Natuurlijk vervalt dat 'recht' bij gebruik van geaccumuleerd eigendom.
Mens centraal, niet stenen.
Levenslang krijg je dan ook niet voor openlijke geweldpleging he.quote:
Ik heb je link gelezen hoor. Schandalig, en wie weet hoeveel gevallen er nog meer zijn, waar niks over geschreven wordt.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 23:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als je nou gewoon eens de moeite nam om de hier eerder gepostte links te lezen was je erachter gekomen dat dit niet de eerste keer is. Het is zelfs voorgekomen dat een vrouw na 3 weken ziekenhuisopname bij terugkomst haar woning zag gekraakt...
Ja, het zijn trieste en bizarre verhalen, de Belgische wetgeving schiet duidelijk te kort.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:58 schreef AchJa het volgende:
[..]
Lees ook gerust deze link:
http://m.hln.be/nieuws/bi(...)nland-zijn~aac5ab63/
Volgens mij trapt iedereen in dit fake-nieuws. Het is overduidelijk.Dat hoofd van die mevrouw. En journalist "Wouter Spillebeen". En het zijn er niet 2 of 3. Nee maar liefst 11 stuks en 1 hont. We zijn wel diep gezonken als we hier niet doorheen prikken.... Deze mevrouw is onderzoeker dus het zal wel een experiment zijn.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 01:45 schreef Physsic het volgende:
Ja, het zijn trieste en bizarre verhalen, de Belgische wetgeving schiet duidelijk te kort.
Politie bellen en arthur en z'n vanuit de fabriek opgeroepen knokploegje afgevoerd zien wordenquote:Op zaterdag 11 maart 2017 01:49 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Gewoon een groep vrienden optrommelen en dat smerige lowlife volk hardhandig eruit werken.
Fout !quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:57 schreef Klopkoek het volgende:
Kraken zou in Nederland gewoon weer legaal moeten zijn. Zeker in een enorm klein land. De enigen die echt beter worden van een verbod is de vastgoedmaffia en hun handlangers in de politiek.
Natuurlijk vervalt dat 'recht' bij gebruik van geaccumuleerd eigendom.
Mens centraal, niet stenen.
Onbegrijpelijk inderdaad.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:43 schreef Straatcommando. het volgende:
Wat ik niet snap is dat deze mensen niet gewoon dat huis uit getrapt worden
Een tuinstoel is licht van gewicht, dat bewijs gooien krakers zo uit het raam. Als het verhaal al klopt, dan is het voordeel van Amsterdam dat je bij veel oude panden zo'n katrol systeem hebt. Geen tuinstoel maar oude (stations) piano neerzettenquote:Op zaterdag 11 maart 2017 08:13 schreef Persefoneia het volgende:
Jaren terug kreeg mijn zus een huisje in Amsterdam.
Toen kreeg ze het advies daar direct iets in te zetten zoals een tuinstoel.
Want bij leegstand zou het gekraakt kunnen worden met alle gevolgen van dien, en met bijv. een tuinstoel is het huisvredebreuk en kon je dat soort problemen voorkomen.
Wat hiervan klopt weet ik niet en het is al jaren geleden maar dit bericht deed mij daar aan denken.
Die katrolsystemen zijn in nieuwbouw ook verplicht...quote:Op zaterdag 11 maart 2017 08:25 schreef Meike26 het volgende:
[..]
Een tuinstoel is licht van gewicht, dat bewijs gooien krakers zo uit het raam. Als het verhaal al klopt, dan is het voordeel van Amsterdam dat je bij veel oude panden zo'n katrol systeem hebt. Geen tuinstoel maar oude (stations) piano neerzetten
Beetje komisch is het wel nu :pquote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:20 schreef Braindead2000 het volgende:
Sarah Braeye
Ervaring
Projectmedewerker 'Empowerment van etnisch-culturele minderheden' Brussel
https://be.linkedin.com/in/sarah-braeye-28801410
Empowermentquote:
Ik denk dat Sarah een experiment met ons doet.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:20 schreef Braindead2000 het volgende:
Sarah Braeye
Ervaring
Projectmedewerker 'Empowerment van etnisch-culturele minderheden' Brussel
https://be.linkedin.com/in/sarah-braeye-28801410
quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:23 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Empowerment
Empowerment verwijst naar het delen van macht en (schaarse) bestaansmiddelen, en de weloverwogen inspanningen van sociale groepen – en hun individuele leden – om hun eigen bestaan in handen te nemen en hun levensomstandigheden – gaande van individuele vaardigheden en zelfvertrouwen tot materiële welvaart en maatschappelijke en politieke part...
Wat zitten ze nou te klagen? Dit is toch precies wat ze willen?
quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:20 schreef Braindead2000 het volgende:
Sarah Braeye
Ervaring
Projectmedewerker 'Empowerment van etnisch-culturele minderheden' Brussel
https://be.linkedin.com/in/sarah-braeye-28801410
Een klassieke White Saviour. Minderheden kunnen zichzelf niet redden, daar hebben ze deze mevrouw voor nodig.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:23 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Empowerment
Empowerment verwijst naar het delen van macht en (schaarse) bestaansmiddelen, en de weloverwogen inspanningen van sociale groepen – en hun individuele leden – om hun eigen bestaan in handen te nemen en hun levensomstandigheden – gaande van individuele vaardigheden en zelfvertrouwen tot materiële welvaart en maatschappelijke en politieke part...
Schandaligquote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:24 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ik denk dat Sarah een experiment met ons doet.
quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:23 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Empowerment
Empowerment verwijst naar het delen van macht en (schaarse) bestaansmiddelen, en de weloverwogen inspanningen van sociale groepen – en hun individuele leden – om hun eigen bestaan in handen te nemen en hun levensomstandigheden – gaande van individuele vaardigheden en zelfvertrouwen tot materiële welvaart en maatschappelijke en politieke part...
Wat zitten ze nou te klagen? Dit is toch precies wat ze willen?
Vroeger was het in Nederland niet anders dan dit geval. Mensen die in je huis gaan zitten hebben gelijk bepaalde rechten. Ik heb het zelf meegemaakt met een huis waar ik een week niet was geweest. De politie stond erbij en keek ernaar. Het is dat de makelaar zelf heeft ingegrepen.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:45 schreef pokkerdepok het volgende:
hoe lang zijn ze al niet in het buitenland dan? vroeger was in nederland de termijn; minstens een jaar leeg, dan kon er gekraakt worden.
quote:Op zaterdag 11 maart 2017 01:32 schreef RobbieRonald het volgende:
Dit soort berichten doen mij soms voelen alsof ik in een verknipt parallel universum leef waarin bepaalde vanzelfsprekendheden precies omgedraaid zijn.
Vroeger hadden sommige makelaars en projectontwikkelaars nog wel ééns een knokploeg achter de hand, ook wel meegemaakt dat de mannen van sloopbedrijf Jager zelf de krakers eruit sloegen omdat zij anders niet aan het werk konden.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 10:14 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Vroeger was het in Nederland niet anders dan dit geval. Mensen die in je huis gaan zitten hebben gelijk bepaalde rechten. Ik heb het zelf meegemaakt met een huis waar ik een week niet was geweest. De politie stond erbij en keek ernaar. Het is dat de makelaar zelf heeft ingegrepen.
Ik weet niet of er hele dorpen zijn waar het zo mis gaat. Bij ons sloeg men gewoon alles kapot en sloot men het gas en de lectra af. Wat vreemd was was dat de mensen die in mijn woning zaten niet eens onaardig waren. Die zagen het zelf als recht. Ik mocht gewoon op bezoek komen.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 11:28 schreef hottentot het volgende:
[..]
Vroeger hadden sommige makelaars en projectontwikkelaars nog wel ééns een knokploeg achter de hand, ook wel meegemaakt dat de mannen van sloopbedrijf Jager zelf de krakers eruit sloegen omdat zij anders niet aan het werk konden.
En ja, dit soort volk moet je bij constatering gelijk met een knokploeg de hele stad doortrappen.
Bel de Fok knokploeg maar af, dit is gewoon humor.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:20 schreef Braindead2000 het volgende:
Sarah Braeye
Ervaring
Projectmedewerker 'Empowerment van etnisch-culturele minderheden' Brussel
https://be.linkedin.com/in/sarah-braeye-28801410
Zo zijn Holleeder en Van Hout ook begonnen.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 11:28 schreef hottentot het volgende:
[..]
Vroeger hadden sommige makelaars en projectontwikkelaars nog wel ééns een knokploeg achter de hand, ook wel meegemaakt dat de mannen van sloopbedrijf Jager zelf de krakers eruit sloegen omdat zij anders niet aan het werk konden.
En ja, dit soort volk moet je bij constatering gelijk met een knokploeg de hele stad doortrappen.
quote:Pol De Roo en Sarah Braye zitten in zak en as. Terwijl ze voor het werk in het buitenland zitten, kraakte een Slovaaks Romagezin hun huis in Gent. Die mensen daar op korte tijd weer uitkrijgen, blijkt onmogelijk. “Zelfs de politie staat machteloos.” Zelf is het krakersgezin zich van geen kwaad bewust. “Een Slovaakse man heeft ons hier voor 150 euro ondergebracht. Weggaan is geen optie, dan moeten we met onze kinderen weer in het station slapen. En we houden het hier netjes.”
Pol De Roo en Sarah Braye kochten in december een herenhuis in het centrum van Gent en vertrokken daarna naar Vietnam, waar Braye aan ontwikkelingssamenwerking doet. Maar dinsdag kregen ze via e-mail van de buurvrouw te horen dat een Romagezin van zo’n vijftien mensen hun huis hebben ingepalmd.
“Ze hebben de deur geforceerd en wonen er nu met hun kinderen en hond. Ze gebruiken elektriciteit, water en verwarming op onze kosten. Bovendien is de kachel zeer oud en is er kans op brandgevaar”, zegt Braye ons aan de telefoon vanuit Vietnam. “Wat ze precies uitspoken, weten we niet maar we denken dat ze het huis aan het strippen zijn. Onze buurvrouw hoort gehamer en getimmer en zag hen al met planken naar buiten zeulen. Er is veel overlast. We vrezen het ergste, want het huis was in vrij goede staat en onze dure meubels staan er al.”
Het koppel verwittigde de politie en nam een advocaat in de arm, tot nu toe allemaal tevergeefs. “Wij kunnen alleen maar bij de krakers langsgaan, mogelijke schade detecteren en een pv opstellen”, zegt hoofdinspecteur Liesbet De Pauw van de Gentse politie. “We hebben begrip voor de eigenaars maar zonder rechterlijk bevel kunnen we het gezin niet buitenzetten. Kraken op zich is geen misdrijf. Wij mogen alleen ingrijpen als de eigenaars in nood zijn. Hier is dat niet het geval, want het koppel zit in het buitenland.”
Een eigenaar kan inbrekers en krakers in zijn eigen huis dus niet onmiddellijk kunnen uitzetten? Hallucinante praktijken, vindt eigenares Sarah Braye. “Er staat ons nu een lange en dure gerechtelijke procedure te wachten om ons eigen huis terug te krijgen. En dat terwijl mijn man er zelfs al gedomicilieerd staat! In april wil hij starten met renovatiewerken, maar dat dreigt nu in het water te vallen. En zelfs al zouden we nu meteen naar België terugkeren, dan nog konden we niet in ons eigen huis. Blijkbaar loopt iedereen die de deur achter zich dicht trekt, het risico om door krakers buitengesloten te worden.”
Deal sluiten
Toen we gisteravond zelf gingen aanbellen bij het huis, deed het Romagezin meteen open. Binnen zagen we een huiselijk tafereel met vier volwassen mensen, twee tieners en een peuter aan mama’s borst. Het huis zag er opgeruimd uit en in de living was het lekker warm. Er lag een grote matras op de vloer en op een plank lagen plastic zakjes, etenswaren en keukengerei gestapeld. De meubels van het Gentse koppel leken intact.
Het krakersgezin is zich van geen kwaad bewust. “Wij, inbreken? Dat is een leugen. We zijn dakloos en hiervoor sliepen we in het station. Een Slovaakse man heeft ons geholpen. Hij heeft ons hier voor 150 euro ondergebracht”, zegt het Franssprekende gezin, dat anoniem wil blijven. “Weggaan is geen optie voor ons. Dan moeten we weer in het station slapen. We wonen hier wel met drie peutertjes en twee schoolgaande kinderen. Die hebben een dak boven hun hoofd nodig. Bovendien houden we het huis netjes. Kunnen we niet tot een akkoord komen met de eigenaar? Dat we hier blijven tot hij terug is uit het buitenland?”
Of Pol De Roo en Sarah Braye daar oren naar hebben, valt te betwijfelen. Wie de man is die het gezin in het huis onderbracht, kan niemand zeggen. De politie denkt aan een mensensmokkelaar.
“Kraken is niet strafbaar”
Waarom kan burgemeester Daniel Termont de krakers niet gewoon uit het huis van Sara Braeye zetten? We vroegen het aan gespecialiseerd vastgoedadvocaat Fred Niemans van het Antwerpse kantoor Greenhouse Lawyers, die tevens gewezen voorzitter van de Verenigde Eigenaars is.
Gebeurt het wel vaker dat eigenaars krakers in hun huis vinden en die er niet uit krijgen?
“Vroeger gebeurde dat veel vaker. In de jaren 60 had je in Amsterdam de Provo-beweging, anarchisten die het eigendomsrecht betwistten. Ondertussen is het zogenaamd ‘ idealistische kraken’ van leegstaande gebouwen doodgebloed. Nu worden panden gekraakt om sociaal-economische redenen, al gaat het doorgaans om leegstaande panden. Dat een bewoond huis wordt gekraakt, is echt wel een unicum.”
De Gentse burgemeester zegt dat hij zonder gerechtelijk bevel machteloos staat. Klopt dat?
“Ja. De eigenaars moeten een procedure voor het vredegerecht starten, waarna een deurwaarder die mensen kan laten uitzetten. De moeilijkheid is vooral dat je moet weten wie je moet dagvaarden voor de vrederechter, wat bij krakers waarvan je de naam niet kent niet zo eenvoudig is.”
Hoe lang duurt zo’n procedure?
“Dat hangt er vanaf, maar het duurt minstens een week na de dagvaarding eer de vrederechter een inleidende zitting kan houden. Vermoedelijk zal die vrederechter op die zitting onmiddellijk een vonnis vellen, waarmee de eigenaar dan een deurwaarder kan sturen die de krakers bijvoorbeeld 24 uur geeft om het huis te verlaten. Maar de vrederechter kan er ook een maand over doen om een vonnis te vellen.”
Waarom komt de politie een inbreker wel oppakken, en een kraker niet?
“Ergens inbreken om iets mee te pakken is strafbaar. Een huis kraken op zich niet, dus is hier een burgerlijke procedure nodig. Bovendien zou het weleens kunnen dat de krakers met een papier gaan zwaaien van die zogenaamde ‘bemiddelaar’ die hen tot dat huis heeft toegelaten.”
Nou, dit is inderdaad wel een hele heftige reactie.quote:"Smijt er ne stinkbom of 5 in ze zullen wel vertrekken van de stank! Eens ze weg zijn nieuw slot paar dagen laten wegtrekken en ge kunt er weer in!"
Dat is echt wat anders.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 11:36 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zo zijn Holleeder en Van Hout ook begonnen.
En eten. Maar ze wonen daar nu ook.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 12:31 schreef mootie het volgende:
Op zich stelen ze nu toch bijv. water en electra?
Het zijn ook altijd van die kapitalistenquote:Pol De Roo en Sarah Braye kochten in december een herenhuis in het centrum van Gent en vertrokken daarna naar Vietnam, waar Braye aan ontwikkelingssamenwerking doet. Maar dinsdag kregen ze via e-mail van de buurvrouw te horen dat een Romagezin van zo’n vijftien mensen hun huis hebben ingepalmd.
Zwak.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 12:15 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Ze heeft haar verhaal alweer ingetrokken, omdat het zo'n enorme boel aan racistische meuk met zich meebracht.
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/regio/oostvlaanderen/1.2914556
eenmaal binnen hadden ze inderdaad even rechten.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 10:14 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Vroeger was het in Nederland niet anders dan dit geval. Mensen die in je huis gaan zitten hebben gelijk bepaalde rechten. Ik heb het zelf meegemaakt met een huis waar ik een week niet was geweest. De politie stond erbij en keek ernaar. Het is dat de makelaar zelf heeft ingegrepen.
Dat was geen jaar. Ik weet niet hoe het nu werkt. Men deed er niets aan. Dat deed men wel. Ik heb met hen gepraat.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 12:50 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
eenmaal binnen hadden ze inderdaad even rechten.
maar als een pand niet al een jaar lang leeg stond, kon een eigenaar binnen een paar uur laten ontruimen, na een uitspraak van de rechter.
en dan was hun aanwezigheid dus illegaal en strafbaar geweest. dus dan kregen ze ook een boete voor huisvredebreuk. dat ontmoedigd natuurlijk, dus zomaar naar binnen gaan zonder kans op slagen, deden krakers eigenlijk nooit.
het was ooit 6 maanden, later een jaar.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 12:51 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dat was geen jaar. Ik weet niet hoe het nu werkt. Men deed er niets aan. Dat deed men wel. Ik heb met hen gepraat.
Dat was gewoon midden in Amsterdam. Dat pand stond niet leeg.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 12:57 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
het was ooit 6 maanden, later een jaar.
en als het dat niet was, dan was het waarschijnlijk de eigenaar zn eigen schuld, dat hij het niet goed heeft aangepakt.
Ik ken zelf ook die verhalen. Bij een kennis werd zijn huis gekraakt terwijl hij het aan het verbouwen was. Die verbouwing moest dus worden gestaakt en toen de krakers er na lange tijd eindelijk uit waren, was het huis onbewoonbaar geworden.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 12:59 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dat was gewoon midden in Amsterdam. Dat pand stond niet leeg.
Als je dat pad op gaat kost het je een maand,Als je het wint.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 13:10 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik ken zelf ook die verhalen. Bij een kennis werd zijn huis gekraakt terwijl hij het aan het verbouwen was. Die verbouwing moest dus worden gestaakt en toen de krakers er na lange tijd eindelijk uit waren, was het huis onbewoonbaar geworden.
Overigens ook genoeg rechtszaken voorbij zien komen waar een huisuitzetting niet werd toegewezen, ondanks dat een pand niet al lang leegstond.
welnee... vaak zat gezien dat krakers dezelfde middag alweer buiten stonden.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 13:12 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Als je dat pad op gaat kost het je een maand,Als je het wint.
Krakers geven krakers een slechte naam.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:37 schreef bamibij het volgende:
Dit soort lui geven krakers een slechte naam
Je moet toch wel hondsbrutaal zijn om dit soort wangedrag te gaan verdedigen in dit topic.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:57 schreef Klopkoek het volgende:
Kraken zou in Nederland gewoon weer legaal moeten zijn. Zeker in een enorm klein land. De enigen die echt beter worden van een verbod is de vastgoedmaffia en hun handlangers in de politiek.
Natuurlijk vervalt dat 'recht' bij gebruik van geaccumuleerd eigendom.
Mens centraal, niet stenen.
Als je mijn huis binnen treedt zul je merken dat er delen van de wereld zijn waar jij zonder toestemming beter niet kan komen. Dat geldt overigens voor veel meer plekken dan alleen mijn woning lijkt mij zo.quote:
Kraken is illegaal en is tijdelijk legaal geworden door een storing in de bovenkamer van de Hoge Raad.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 22:27 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Kraken is juist illegaal geworden ten bate van de speculanten, omkopers, kadaster vervalsers en mensen met diepe zakken.
quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:18 schreef Braindead2000 het volgende:
Het zijn Goedmensjes.![]()
Geweldig, ik gun dit ze wel.
Ja joh. En mensen die een rolletje snoep stelen in de winkel geven winkeldieven een slechte naam.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:37 schreef bamibij het volgende:
Dit soort lui geven krakers een slechte naam
Nou... die zingt voortaan wel een paar toontjes lager, denk ik....quote:Op zaterdag 11 maart 2017 09:20 schreef Braindead2000 het volgende:
Sarah Braeye
Ervaring
Projectmedewerker 'Empowerment van etnisch-culturele minderheden' Brussel
https://be.linkedin.com/in/sarah-braeye-28801410
Het valt hier nog wel mee. Ik ken een verhaal van mensen die Oost-europese krakers boven zich kregen te wonen die via een zelfgehakt gat in het plafond in de soep pisten.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:41 schreef Physsic het volgende:
Ik snap niet waarom die mensen ook meteen alles moeten slopen.
De oplossing is inderdaad een specifiek verhuisbedrijf. Die bellen aan en komen mededelen dat ze je komen helpen verhuizen. En die weiger je niet.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:04 schreef Elfletterig het volgende:
Je mag het eigenlijk niet zeggen, maar de beste, meest effectieve oplossing hier is een knokploeg van burgers die het recht in eigen hand nemen.
Het is schandalig dat bestuurders niet ingrijpen en dat ze zich achter wet- en regelgeving verschuilen. Wees creatief, verzin een grond om deze mensen onmiddellijk uit andermans woning te zetten.
Dit soort links-extremisme kan niet krachtig genoeg worden bestreden. Krakers eigenen zich andermans eigendom toe. Ze eigenen zich iets toe dat niet aan hen behoort en dat hen niet toekomt.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:57 schreef Klopkoek het volgende:
Kraken zou in Nederland gewoon weer legaal moeten zijn. Zeker in een enorm klein land. De enigen die echt beter worden van een verbod is de vastgoedmaffia en hun handlangers in de politiek.
Natuurlijk vervalt dat 'recht' bij gebruik van geaccumuleerd eigendom.
Mens centraal, niet stenen.
Ja. Men had eigen spullen meegenomen. Meer dan ik. Ze gingen er wel uit inderdaad.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 13:38 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
welnee... vaak zat gezien dat krakers dezelfde middag alweer buiten stonden.
als ze mochten blijven, dan was er een reden dat ze mochten blijven.
Daarnaast: waar krakers ooit nog gewoon echt woningzoekenden hier waren, is het in de loop der jaren gewoon een makkelijke manier geworden voor bv Oosteuropese dievenbendes om lekker anoniem en gratis te wonen in een land met ongekende luxe.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit soort links-extremisme kan niet krachtig genoeg worden bestreden. Krakers eigenen zich andermans eigendom toe. Ze eigenen zich iets toe dat niet aan hen behoort en dat hen niet toekomt.
Krakers willen altijd wonen in het centrum van de grote stad en beroepen zich op woningnood. Feit is: op tal van plaatsen in het land staan huizen leeg, bijvoorbeeld in krimpgebieden. In dit land kan iedereen een dak boven z'n hoofd krijgen. Daar waar anderen een huis bekostigen door ervoor te werken, willen krakers voor een dubbeltje voor noppes op de eerste rij zitten.
Aanpakken, dit criminele tuig.
eerst de speculanten aanpakken, dat criminele tuig.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit soort links-extremisme kan niet krachtig genoeg worden bestreden. Krakers eigenen zich andermans eigendom toe. Ze eigenen zich iets toe dat niet aan hen behoort en dat hen niet toekomt.
Krakers willen altijd wonen in het centrum van de grote stad en beroepen zich op woningnood. Feit is: op tal van plaatsen in het land staan huizen leeg, bijvoorbeeld in krimpgebieden. In dit land kan iedereen een dak boven z'n hoofd krijgen. Daar waar anderen een huis bekostigen door ervoor te werken, willen krakers voor een dubbeltje voor noppes op de eerste rij zitten.
Aanpakken, dit criminele tuig.
Noch crimineel, noch tuig.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:23 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
eerst de speculanten aanpakken, dat criminele tuig.
In de jaren 70 en 80 werd er veelal 'sociaal gekraakt'. Als je uit idealisme kraakt (en dus ook een pand uit kiest waar een gegronde reden voor is) kan ik daar niet heel hard op tegen zijn. Blijft wel altijd een schemergebied uiteraard.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ja joh. En mensen die een rolletje snoep stelen in de winkel geven winkeldieven een slechte naam.
Dat snap je toch niet. Het is jouw pand en desnoods moet je gewoon met een paar vrienden hem zonder geweld jouw pand uitzetten.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 13:10 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik ken zelf ook die verhalen. Bij een kennis werd zijn huis gekraakt terwijl hij het aan het verbouwen was. Die verbouwing moest dus worden gestaakt en toen de krakers er na lange tijd eindelijk uit waren, was het huis onbewoonbaar geworden. .
Speculeren is - vooralsnog - niet strafbaar. Kraken - jezelf andermans eigendom toe-eigenen - wel.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:23 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
eerst de speculanten aanpakken, dat criminele tuig.
En ze dan als werkschuw tuig wegzetten zekerquote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit soort links-extremisme kan niet krachtig genoeg worden bestreden. Krakers eigenen zich andermans eigendom toe. Ze eigenen zich iets toe dat niet aan hen behoort en dat hen niet toekomt.
Krakers willen altijd wonen in het centrum van de grote stad en beroepen zich op woningnood. Feit is: op tal van plaatsen in het land staan huizen leeg, bijvoorbeeld in krimpgebieden. In dit land kan iedereen een dak boven z'n hoofd krijgen. Daar waar anderen een huis bekostigen door ervoor te werken, willen krakers voor een dubbeltje voor noppes op de eerste rij zitten.
Aanpakken, dit criminele tuig.
u heeft nog veel te lerenquote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Noch crimineel, noch tuig.
Maar de parasieten van de samenleving hebben zich hier weer eens verzameld...
speculeren met vastgoed is wel ongewenst. vandaar dat al die tijd kraken niet verboden was. het hielp. nu helpt niks meer. want al die grote monden dat kraken een verkeerd middel was, en dat de politiek maar iets moest doen... ze doen niks. het is inderdaad niet verboden.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 15:33 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Speculeren is - vooralsnog - niet strafbaar. Kraken - jezelf andermans eigendom toe-eigenen - wel.
De situatie wat hier gebeurd vind ik ook te kut en asociaal voor woorden. Maar ik moet toch even inspringen op dit statement.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:18 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Daarnaast: waar krakers ooit nog gewoon echt woningzoekenden hier waren, is het in de loop der jaren gewoon een makkelijke manier geworden voor bv Oosteuropese dievenbendes om lekker anoniem en gratis te wonen in een land met ongekende luxe.
Ook hier weer: Roma. Zouden die last hebben van woningnood? Redelijk onwaarschijnlijk.
quote:Åke Ericson describes his project as an endeavour to tell more than one story, to escape the stereotypes and common perception of Roma presence and culture.
The photographer began his project in 2009 in the town of Břeclav, the Czech Republic, where he was confronted with the eviction of a Roma family from their homes. In subsequent years, the artist photographed Roma communities in France, Serbia, Kosovo, Romania, Sweden, the Czech Republic, Slovakia, Hungary, Spain, and Switzerland. The project includes photographs documenting the everyday life of Roma in extremely discriminated and criminalised regions, as well as the members of these minorities living, working, educating themselves, or being integrated into European society as citizens equal in rights.
About his work, Åke Ericson says: ‘The Romani feel discriminated everywhere in Europe. They often live outside of society without human rights: social, political, cultural, and economic.
While I was photographing in Europe, poor Romani from Romania and Bulgaria began begging on the streets of my hometown, Stockholm. I hope my images can help you understand why.’
Daar zijn zeer goede redenen voor.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 16:10 schreef megamandy het volgende:
[..]
De situatie wat hier gebeurd vind ik ook te kut en asociaal voor woorden. Maar ik moet toch even inspringen op dit statement.
Roma's worden in heel veel landen nog steeds als outcasts gezien, het is niet zoals in Nederland dat iedereen gratis naar school mag en dus een opleiding krijgt etc. De Roma's worden al jaren verdrongen uit de stad en moeten dan leven in verlaten gebouwen of in kampen omdat ze nergens anders mogen wonen.
Dus hoewel dit in Nederland niet nodig is op deze manier heb ik ook geen idee hoe het in België geregeld is.
Er waren toevallig een aantal tentoonstellingen in Stockholm in meerdere musea over dit onderwerp en zo ben ik erachter gekomen:
[..]
Ik ben ook nog geen enkele roma tegengekomen die normaal is, dus er zijn daar echt goede redenen voor hoor.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 16:10 schreef megamandy het volgende:
De Roma's worden al jaren verdrongen uit de stad en moeten dan leven in verlaten gebouwen of in kampen omdat ze nergens anders mogen wonen.
Waardoor er dus wel "woningnood" ontstaat waar ik op inging.quote:
Puur om hun onvermogen om mee te draaien in enige vorm van wenselijke beschaving.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 16:39 schreef megamandy het volgende:
[..]
Waardoor er dus wel "woningnood" ontstaat waar ik op inging.
Ik ben hier niet om Roma's te verdedigen of op dit probleem op te lossenWil alleen even aankaarten dat het de afgelopen 50 jaar van twee kanten kwam waardoor je zo'n cultuur ook in stand blijft houden en het niet zo simpel is als BAH VIEZE ROMAS DIE ONS LASTIG VALLEN.
Ze worden al jaren als groep gediscrimineerd, puur om de afkomst en sinds 2014 kunnen ze natuurlijk vrij reizen door de EU waardoor de problemen ook hierheen komt.
Jouw grote misvatting is dat ik kritiekloos partij kies voor banken / grootkapitalisten op het moment dat ik kraaktuig veroordeel.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 15:46 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
En ze dan als werkschuw tuig wegzetten zeker
Wat laat jij je toch makkelijk voor het karretje van het grootkapitaal spannen. Te meer omdat dezelfde banken zélf huizen stelen wanneer het ze maar uit komt. Dan hoor je Fok echter niet.
Bewijs uit onverdachte hoek:
http://www.rtlz.nl/opinie(...)bleem-van-45-biljoen
Dat soort steelgedrag en grootschalige kadasterfraude - ten tijde van de crisis - krijg je Fok niet voor op de been. De rijken hebben het normaal gesproken niet nodig, maar wanneer de nood aan de man is, dan doen ze het en de massamedia zwijgt.
Ja, wie is er allemaal bankier?quote:Op zaterdag 11 maart 2017 14:26 schreef VEM2012 het volgende:
Maar de parasieten van de samenleving hebben zich hier weer eens verzameld...
Maar dat Shell de grond onder je huis leeg pompt mag dan weer wel. Want 2 meter onder de grond is dan zogenaamd weer niet van jou ofzo.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 17:13 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Jouw grote misvatting is dat ik kritiekloos partij kies voor banken / grootkapitalisten op het moment dat ik kraaktuig veroordeel.
Mij is gewoon geleerd, van jongs af aan, dat ik van andermans eigendommen moet afblijven. Als ik mezelf ongeoorloofd toegang verschaf tot andermans huis, heet dat inbraak.
Kennelijk wil jij graag tornen aan zulke basisprincipes om je extreem-linkse riedeltjes af te kunnen draaien. Ik neem er net zo fel afstand van als dat ik afstand neem van extreem-rechts gedachtegoed.
There Will Be Blood (2007) - Quotes - IMDbquote:Plainview: Drainage! Drainage, Eli, you boy. Drained dry. I'm so sorry. Here, if you have a milkshake, and I have a milkshake, and I have a straw. There it is, that's a straw, you see? Watch it. Now, my straw reaches acroooooooss the room and starts to drink your milkshake. I... drink... your... milkshake!
Dankzij Shell kunnen we lekker met de auto rondrijden en ontvangen we dividend. Dankzij de Roma wordt je huis leeggeroofd als je een avondje weg bent.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 17:25 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Maar dat Shell de grond onder je huis leeg pompt mag dan weer wel. Want 2 meter onder de grond is dan zogenaamd weer niet van jou ofzo.
Wordt toch wakker.
Kerel, niet om het één of ander, maar je bent doodvermoeiend. Ik heb heel duidelijk aangegeven wat ik vind van krakers (inbraak, toe-eigening andermans eigendom). Alles wat jij erbij haalt, doet totaal niet ter zake. Open er topics over, vind er iets van, voer actie... maar het staat echt compleet los van de casus in topic.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 17:25 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Maar dat Shell de grond onder je huis leeg pompt mag dan weer wel. Want 2 meter onder de grond is dan zogenaamd weer niet van jou ofzo.
Wordt toch wakker.
quote:Op zaterdag 11 maart 2017 18:19 schreef Pedroso het volgende:
Roma's doen geen vlieg kwaad. Snap niet dat die huiseigenaren aan het zeuren zijn.
Met AS Roma is niets mis hoor, jammer dat ze donderdag verloren hebben van Lyon.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 18:23 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Roma's zijn uitschot waar je elk denkbaar middel voor mag gebruiken om die uit je huis te krijgen.
Jeetje wat simpel en een valse tegenstelling.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 17:45 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dankzij Shell kunnen we lekker met de auto rondrijden en ontvangen we dividend. Dankzij de Roma wordt je huis leeggeroofd als je een avondje weg bent.
Logisch dat mnsen rechts zijn!
Alleen als er toch niks in je huis te halen valt en je geen auto hebt omdat je een pauper bent, ben je links en voor Roma en tegen Shell
Zo selectief ook. Woede tegen de zwakkeren, onderdanigheid naar het huizen stelende Citigroup en het grondzakkende Shell (rietje door de grond en pompen maar).quote:
Als er een kudde Roma in jouw voortuin neerstrijkt en daar hun kamp opslaat wordt je huis echt niet meer waard, Klopkoek!quote:Op zaterdag 11 maart 2017 19:19 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jeetje wat simpel en een valse tegenstelling.
Dat is als zeggen: Shell laat je huis drie meter zakken met gratis scheuren in de muren; Roma zorgen er voor dat buurten en woningen hun waarde behouden in plaats van ghost towns.
Als ze er eenmaal een tijdje zitten is die waarde wel stabiel, ja.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 19:19 schreef Klopkoek het volgende:
Roma zorgen er voor dat buurten en woningen hun waarde behouden.
Daar hebben we onze doorgedraaide linksextremist/trump supporter (als je maar genoeg doordraait kun je dat combineren) weer.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 17:23 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, wie is er allemaal bankier?
Als oude rechtse reactionair heb jij ook gewoon een riedeltje hoor. Een zeer belegen riedeltje.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 20:38 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Daar hebben we onze doorgedraaide linksextremist/trump supporter (als je maar genoeg doordraait kun je dat combineren) weer.
Het gaat hier niet om bankiers, dus je mag je riedel elders afdraaien.
je begon gelijk te schelden op ons parasieten van de samenleving. dan verdien je geen goed argument.quote:
Feitelijke constateringen zijn geen scheldwoorden.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:08 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
je begon gelijk te schelden op ons parasieten van de samenleving. dan verdien je geen goed argument.
soms welquote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:19 schreef Grems het volgende:
[..]
Feitelijke constateringen zijn geen scheldwoorden.
Mensen die een woning nodig hebben, een eerste levensbehoefte, zijn geen parasieten. De leegzuigende banken en Shell zijn dat wel.quote:
dit.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mensen die een woning nodig hebben, een eerste levensbehoefte, zijn geen parasieten. De leegzuigende banken en Shell zijn dat wel.
Dat de maatschappij er af en toe in faalt om daarin te voorzien, wil niet zeggen dat het gerechtvaardigd is om privépersonen veruit onevenredig voor dat falen op te laten draaien.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mensen die een woning nodig hebben, een eerste levensbehoefte, zijn geen parasieten.
Dus als jij op vakantie gaat en je komt terug en een kamperfamilie is je huis aan het strippen ga jij koffie voor hen zetten?quote:
Als het een eerste levensbehoefte is moeten ze niet telkens hun woonomgeving binnen 24 uur verkankeren. Dat doet zelfs een olielek van Shell minder snel.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mensen die een woning nodig hebben, een eerste levensbehoefte, zijn geen parasieten. De leegzuigende banken en Shell zijn dat wel.
Handen af van andermans eigendom. Is inderdaad belegen. Maar ook behorend tot goed fatsoen.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:05 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Als oude rechtse reactionair heb jij ook gewoon een riedeltje hoor. Een zeer belegen riedeltje.
Nee, ik mag alleen betalen...quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:08 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
je begon gelijk te schelden op ons parasieten van de samenleving. dan verdien je geen goed argument.
Probeer je eens tot het onderwerp te houden in plaats van te raaskallen.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 21:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mensen die een woning nodig hebben, een eerste levensbehoefte, zijn geen parasieten. De leegzuigende banken en Shell zijn dat wel.
nee, lijkt me super kut. ik bel dan de politie.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 22:22 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Dus als jij op vakantie gaat en je komt terug en een kamperfamilie is je huis aan het strippen ga jij koffie voor hen zetten?
ach wat heb je het toch slecht, als je wat moet bijdragen aan de samenleving...quote:Op zaterdag 11 maart 2017 23:27 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik mag alleen betalen...
Gelukkig heb ik het tij mee.
Ik heb 0,0 problemen met bijdragen aan de maatschappij.quote:Op zondag 12 maart 2017 00:44 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
ach wat heb je het toch slecht, als je wat moet bijdragen aan de samenleving...
het tij keert ook wel weer eens.
zoveel vooroordelen over krakers...quote:Op zondag 12 maart 2017 08:56 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb 0,0 problemen met bijdragen aan de maatschappij.
Ik heb wel problemen met asociale parasieten die uit de staatsruif meevreten en vervolgens alleen maar een grote bek hebben en geen respect voor andermans bezit, wat ze als ze de kans krijgen toe willen eigenen, dan wel vernielen.
Dit ís het onderwerp. Namelijk dat het eigendomsrecht een wassen neus blijkt te zijn wanneer het de agenda van Citigroup of Shell tegenwerkt. De selectieve verontwaardiging is verschrikkelijk.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 23:29 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Probeer je eens tot het onderwerp te houden in plaats van te raaskallen.
Jullie hebben het tij helemaal niet mee.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 23:27 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik mag alleen betalen...
Gelukkig heb ik het tij mee.
Zelfs die groep heeft geen respect voor het eigendom van een ander.quote:Op zondag 12 maart 2017 09:26 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
zoveel vooroordelen over krakers...
die slopen meestal helemaal niks, integendeel, die bouwen panden weer op om ze weer leefbaar te maken. en verdienen gewoon hun eigen geld. bieden aan huur te betalen. verlaten het pand als de rechter zegt dat dat moet.
ander soort, mee eens.quote:Op zondag 12 maart 2017 10:05 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zelfs die groep heeft geen respect voor het eigendom van een ander.
En hier gaat het hoe dan ook om een ander soort.
Hullie doen het ook. Wat is dit, kleuterschool?quote:Op zondag 12 maart 2017 09:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit ís het onderwerp. Namelijk dat het eigendomsrecht een wassen neus blijkt te zijn wanneer het de agenda van Citigroup of Shell tegenwerkt. De selectieve verontwaardiging is verschrikkelijk.
BNW is meer voor jou.quote:Op zondag 12 maart 2017 09:36 schreef Klopkoek het volgende:
Jullie hebben het tij helemaal niet mee.
Daarom gooit jullie type partijen het ook op de racisme en rassen kaart. Zodat de 'paupers' elkaar de hersens in gaan slaan.
Als afleidingsmanoeuvre voor het stelen door de banken (pure kadasterfraude) en het leegpompen van de grond onder je huis.
Het is een gekunstelde en gevaarlijke truuk.
ja meneer.quote:Op zondag 12 maart 2017 10:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zullen we het dan lekker on topic houden?
Dat heeft weinig te maken met het probleem waar dit stel mee te maken heeft. Er zitten gewoon vreemde mensen in hun huis....... Hoe zou jij daar mee omgaan?quote:Op zaterdag 11 maart 2017 15:46 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
En ze dan als werkschuw tuig wegzetten zeker
Wat laat jij je toch makkelijk voor het karretje van het grootkapitaal spannen. Te meer omdat dezelfde banken zélf huizen stelen wanneer het ze maar uit komt. Dan hoor je Fok echter niet.
Bewijs uit onverdachte hoek:
http://www.rtlz.nl/opinie(...)bleem-van-45-biljoen
Dat soort steelgedrag en grootschalige kadasterfraude - ten tijde van de crisis - krijg je Fok niet voor op de been. De rijken hebben het normaal gesproken niet nodig, maar wanneer de nood aan de man is, dan doen ze het en de massamedia zwijgt.
Ik kan je wel zeggen hoe wij daar in onze familie mee omgaan. Mijn oom en tante hebben jaren geleden hetzelfde meegemaakt toen hun vakantiehuisje door Roma ratten werd gekraakt. We hebben de politie niet gebeld maar het zelf opgelost. Mijn broers, neven en ik hebben ze even een bezoekje gebracht om ze te verwijderen. Eerst wilden ze niet gaan maar wat gericht geweld doet wonderen en we hebben hun rotzooi achter ze aangegooid. Ongeveer een half uur later kwam de politie en die Roma ratten beschuldigde ons toen van mishandeling (was het ook wel technisch gezien) maar ze konden niets bewijzen en getuigen hadden ze niet. De buren wilde maar wat graag van ze af zijn dus niemand had natuurlijk iets gehoord of gezien. Nadat ze waren afgedropen en de politie was vertrokken hebben we de sloten vervangen en stalen hekwerk voor de ramen en deuren geplaatst.quote:Op zondag 12 maart 2017 12:04 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dat heeft weinig te maken met het probleem waar dit stel mee te maken heeft. Er zitten gewoon vreemde mensen in hun huis....... Hoe zou jij daar mee omgaan?
Ik heb het zelf ook meegemaakt. Het probleem is dan dat je heel goed wel juridisch in de problemen kan komen. Dan heb je een strafblad voor iets heel raars. Uiteindelijk win je toch.quote:Op zondag 12 maart 2017 12:52 schreef PalmRoyale het volgende:
[..]
Ik kan je wel zeggen hoe wij daar in onze familie mee omgaan. Mijn oom en tante hebben jaren geleden hetzelfde meegemaakt toen hun vakantiehuisje door Roma ratten werd gekraakt. We hebben de politie niet gebeld maar het zelf opgelost. Mijn broers, neven en ik hebben ze even een bezoekje gebracht om ze te verwijderen. Eerst wilden ze niet gaan maar wat gericht geweld doet wonderen en we hebben hun rotzooi achter ze aangegooid. Ongeveer een half uur later kwam de politie en die Roma ratten beschuldigde ons toen van mishandeling (was het ook wel technisch gezien) maar ze konden niets bewijzen en getuigen hadden ze niet. De buren wilde maar wat graag van ze af zijn dus niemand had natuurlijk iets gehoord of gezien. Nadat ze waren afgedropen en de politie was vertrokken hebben we de sloten vervangen en stalen hekwerk voor de ramen en deuren geplaatst.
http://nieuws.vtm.be/vtm-(...)ren-pand-van-krakersquote:De krakers die in het huis zitten in het centrum van Gent huren die woning eigenlijk. Dat zegt burgemeester van Gent, Daniël Termont (sp.a). Iemand anders heeft het huis gekraakt en onderverhuurd aan de Romazigeuners die er nu verblijven. Dat maakt het allemaal extra moeilijk om de mensen uit te zetten, zegt Termont.
Nu blijkt ook dat in Gent een voorstel om kraken strenger aan te pakken twee jaar geleden al is afgewezen. De volledige Gentse meerderheid stemde toen tegen, op advies van Termont. De sp.a vindt dat kraken in sommige omstandigheden wel mogelijk moet blijven.
Malafide Slovaak, zie filmpje in link.quote:Op zondag 12 maart 2017 14:27 schreef Fir3fly het volgende:
Heel benieuwd wie die originele 'kraker' dan mag zijn.
Ah, bedankt.quote:Op zondag 12 maart 2017 14:29 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Malafide Slovaak, zie filmpje in link.
Denk niet dat ze in de huidige staat het pand kunnen verkopen. Zie je het al voor je met bezichtigingen dat er een Roma familie in huis zitquote:Op zondag 12 maart 2017 14:37 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ah, bedankt.
Wat een gemeente. Als ik die lui was zou dat huis verkopen desnoods met verlies. Daar wil je toch niet wonen?
Eens.quote:Op zondag 12 maart 2017 11:20 schreef Red_85 het volgende:
Dat er mensen zijn hier die deze criminele dat van huisdiefstal gewoon goedkeuren snap ik niet helemaal. Huis is van dat stel, niet van die illegale roma.
Rest zijn smoesjes, drogredenen en goedpraterij.
Dan maar verwijderen met geweld. Beroepen op huisvredebreuk.quote:Op zondag 12 maart 2017 14:58 schreef megamandy het volgende:
[..]
Denk niet dat ze in de huidige staat het pand kunnen verkopen. Zie je het al voor je met bezichtigingen dat er een Roma familie in huis zit![]()
Hoezo is het ook geen "stelen"?quote:Op zondag 12 maart 2017 15:18 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dan maar verwijderen met geweld. Beroepen op huisvredebreuk.
Dan zouden dat Belgisch stel aangeklaagd kunnen worden. Zo kut is het gerechtssysteem.quote:Op vrijdag 10 maart 2017 21:43 schreef Straatcommando. het volgende:
Wat ik niet snap is dat deze mensen niet gewoon dat huis uit getrapt worden
Je zou ze dan moeten laten verdwijnen net zoals erin gekomen zijn? Diep in de nacht zonder dat iemand het het ziet?quote:Op zondag 12 maart 2017 15:55 schreef Schaapje1987 het volgende:
[..]
Dan zouden dat Belgisch stel aangeklaagd kunnen worden. Zo kut is het gerechtssysteem.
Man wat lul je stom. Als je, zoals iemand voorstelde, met een shotgun (gaf rommel) of met koolmonoxide "uitroeien" niet zo'n goed plan vindt dan ben je een linkse extremist? Je moet je pijlen richten op de wetsontwerpers.quote:Op zondag 12 maart 2017 14:58 schreef VEM2012 het volgende:
Maar alles is geoorloofd voor de idealen van extremisten.
In Nacht und Nebelquote:Op zondag 12 maart 2017 17:23 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Je zou ze dan moeten laten verdwijnen net zoals erin gekomen zijn? Diep in de nacht zonder dat iemand het het ziet?
Dat is geen zero-sum. Je kan prima èn de wetsontwerpers aansporen tot betere wetten èn privépersonen niet nodeloos en onevenredig duperen.quote:Op zondag 12 maart 2017 17:59 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Man wat lul je stom. Als je, zoals iemand voorstelde, met een shotgun (gaf rommel) of met koolmonoxide "uitroeien" niet zo'n goed plan vindt dan ben je een linkse extremist? Je moet je pijlen richten op de wetsontwerpers.
Dat jouw definitie van links extremist zo breed is laat ik lekker bij jou.quote:Op zondag 12 maart 2017 17:59 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Man wat lul je stom. Als je, zoals iemand voorstelde, met een shotgun (gaf rommel) of met koolmonoxide "uitroeien" niet zo'n goed plan vindt dan ben je een linkse extremist? Je moet je pijlen richten op de wetsontwerpers.
Shell en je Citigroup hebben niks met deze krakers te maken.quote:Op zondag 12 maart 2017 09:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit ís het onderwerp. Namelijk dat het eigendomsrecht een wassen neus blijkt te zijn wanneer het de agenda van Citigroup of Shell tegenwerkt. De selectieve verontwaardiging is verschrikkelijk.
Wat een teringbende daar zeg.quote:Op woensdag 29 maart 2017 17:25 schreef Knipoogje het volgende:
Ze wonen weer braaf in District 9 Lunik IX, waar alle Roma gedumpt worden
https://www.google.nl/map(...)A!2e0!7i13312!8i6656
Wel mooie leefomgeving
Wat een wijk...quote:Op woensdag 29 maart 2017 17:25 schreef Knipoogje het volgende:
Ze wonen weer braaf in District 9 Lunik IX, waar alle Roma gedumpt worden
https://www.google.nl/map(...)A!2e0!7i13312!8i6656
Wel mooie leefomgeving
Nog mooier: Op 100m zit de dichtstbijzijnde andere woonwijk, een nieuwbouwwijk:quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |