quote:Daar wordt aan de deur geklopt
Daar wordt aan de deur geklopt,
hard geklopt, zacht geklopt.
Daar wordt aan de deur geklopt.
Wie zou dat zijn ?
Wees maar gerust mijn kind.
Ik ben een goede vrind.
Want al ben ik zwart als roet,
'k Meen het toch goed.
Waar en van wie heeft de Sint het dan opgelopen?quote:Op maandag 30 november 2015 17:14 schreef Joezi het volgende:
[..]
Gedaan, en nu? Je denkt dat Sinterklaas aids heeft?
Er heeft nog nooit een kind daar een trauma aan overgehouden of slechter door/van geworden. Ik zou eerder denken dat een kind dat niet meedoet en alleen maar toeziet hoe zijn vriendjes wél doen, er wel naar zou verlangen.quote:Op maandag 30 november 2015 17:34 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dat is dus maar de vraag of er nik mis mee is. Kinderen iets wijs maken en verwennen met veel te veel en te grote cadeaus lijkt me opvoedkundig niet juist. Jou wel?
De documentaire maker is blijkbaar niet onpartijdig. Ze konden het beter door een latino of een Chinees laten maken.quote:Op maandag 30 november 2015 17:59 schreef Ryan3 het volgende:
Even dat filmpje van CNN in de OP?
http://edition.cnn.com/vi(...)1-for-specials-page/
Als je een youtube-link hebt, dan plak ik hem er wel bij. Kan hem zelf niet vinden namelijkquote:Op maandag 30 november 2015 17:59 schreef Ryan3 het volgende:
Even dat filmpje van CNN in de OP?
http://edition.cnn.com/vi(...)1-for-specials-page/
Volgens mij nog geen yt link, deze staat op de CNN site. Is vandaag gepubliceerd daar. Werd al een tijdje naar uitgezien en had al voor ophef gezorgd.quote:Op maandag 30 november 2015 18:06 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Als je een youtube-link hebt, dan plak ik hem er wel bij. Kan hem zelf niet vinden namelijk
Nee, klopt, hij vergelijkt het vooral met de blackface cultuur in de eigen Amerikaanse geschiedenis. Daar valt veel op af te dingen natuurlijk.quote:Op maandag 30 november 2015 18:01 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
De documentaire maker is blijkbaar niet onpartijdig. Ze konden het beter door een latino of een Chinees laten maken.
quote:Op maandag 30 november 2015 16:42 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waar of welk land heeft de oorsprong van aids?
quote:Op maandag 30 november 2015 17:06 schreef john2406 het volgende:
Nog gegoogled naar oorsprong aids?
Wiki heeft er een pagina over trouwens.
quote:Op maandag 30 november 2015 17:57 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waar en van wie heeft de Sint het dan opgelopen?
Als ik het al zou denken trouwens?
En 3de zondag van november Thanksgiving hè. Is net geweest. Pocahontes verhaal. Vorige week, daarna heb je de Black Friday sales.quote:Op maandag 30 november 2015 18:11 schreef john2406 het volgende:
Wat wordt in Amerika gevierd trouwen, dat is toch kerstfeest of niet?
Zouden ze de kapitaal stroom soms liever centraal gefocust willen hebben?
Rond dezelfde tijd of hoe zou ik het moeten vragen?
Weer een type 'ik vind het racistisch, dus is het ook zeker te weten racistisch. Want ik heb de waarheid in pacht'.quote:Op maandag 30 november 2015 18:01 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
De documentaire maker is blijkbaar niet onpartijdig.
Dus je geeft toe dat het opvoedkundig een beetje onjuist isquote:Op maandag 30 november 2015 17:58 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Er heeft nog nooit een kind daar een trauma aan overgehouden of slechter door/van geworden. Ik zou eerder denken dat een kind dat niet meedoet en alleen maar toeziet hoe zijn vriendjes wél doen, er wel naar zou verlangen.
Er zijn ergere dingen wat opvoedkundig niet juist zijn.
Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?quote:Op maandag 30 november 2015 18:09 schreef Ryan3 het volgende:
Nee, klopt, hij vergelijkt het vooral met de blackface cultuur in de eigen Amerikaanse geschiedenis. Daar valt veel op af te dingen natuurlijk.
Les Noireauds, Belgisch feestje.quote:Op maandag 30 november 2015 18:38 schreef Ringo het volgende:
[..]
Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
Die lokale traditie uit de eerste fase van de kolonisatie van Kongo, bedoel je? Ja, die Leopold II wist wel hoe hij de rijkdom van Afrika aan zijn volk kon verkopen.quote:Op maandag 30 november 2015 18:44 schreef Ryan3 het volgende:
Les Noireauds, Belgisch feestje.
[afbeelding]
Ik zou hier dan ook een item van maken, toch.quote:Op maandag 30 november 2015 18:51 schreef Ringo het volgende:
[..]
Die lokale traditie uit de eerste fase van de kolonisatie van Kongo, bedoel je? Ja, die Leopold II wist wel hoe hij de rijkdom van Afrika aan zijn volk kon verkopen.
Lees dit nou eens, van de Joop ook nog.quote:Op maandag 30 november 2015 18:37 schreef Ringo het volgende:
De figuur van Zwarte Piet is een negerkarikatuur. Geef het nu gewoon eens toe, menschen.
Vanuit een buitenlands perspectief zijn veel tradities en gebruiken vreemd.quote:Op maandag 30 november 2015 17:59 schreef Ryan3 het volgende:
http://edition.cnn.com/vi(...)1-for-specials-page/
Om jouw woorden te gebruiken.quote:Op maandag 30 november 2015 18:37 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dus je geeft toe dat het opvoedkundig een beetje onjuist is
Weer dat neuzelverhaal over prechristelijke vruchtbaarheidsriten.quote:Op maandag 30 november 2015 18:54 schreef Ryan3 het volgende:
Lees dit nou eens, van de Joop ook nog.
http://www.joop.nl/opinie(...)n_er_niets_aan_doen/
Jij liegt nooit uit bestwil eens tegen een kind?quote:Op maandag 30 november 2015 18:37 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dus je geeft toe dat het opvoedkundig een beetje onjuist is
Precies, maar bewust met fouten opvoeden is weer heel wat anders. Niet alle kinderen hebben plezier aan dit feestje en daar kan je met z'n allen iets aan doenquote:Op maandag 30 november 2015 19:01 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Om jouw woorden te gebruiken.
Niemand is in staat een kind zonder fouten op te voeden. Of nooit tegen een kind liegen of hem niet willen verwennen. Bij dit soort feesten heeft het kind tenminste plezier en daar gaat het om bij kinderen.
Nee, ben ik het niet mee eens toch, ZP is onschuldig.quote:Op maandag 30 november 2015 19:02 schreef Ringo het volgende:
[..]
Weer dat neuzelverhaal over prechristelijke vruchtbaarheidsriten.
Zwarte Piet van vandaag is het overblijfsel van een negentiende-eeuws negericoon. Als je de aloude vruchtbaarheidsdemon weer tevoorschijn wil toveren, moet je eerst afstand doen van de huidige vermomming à la blackface.
Is een kind wijsmaken dat Sinterklaas bestaat voor zijn eigen bestwilquote:Op maandag 30 november 2015 19:03 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Jij liegt nooit uit bestwil eens tegen een kind?
quote:Boze ouders als Zwarte Piet naar school
UTRECHT -
Boze Utrechtse ouders gaan vrijdag verkleed als Zwarte Piet naar de scholen van hun kinderen. De ouders zijn boos over een zwartepietenverbod op de basisscholen.
De ouders weten zich gesteund door de plaatselijke VVD, zo meldt RTL Nieuws. Twee maanden geleden meldde de stichting SPO Utrecht, verantwoordelijk voor 32 basisscholen in Utrecht, dat het samen met schooldirecteuren had besloten Sinterklaas op de scholen te vieren zonder Zwarte Piet, vanwege de 'racistische aspecten' aan die figuur.
VVD-raadslid Queeny Rajkowski (Onderwijs) steunt de ouders, maar zegt wel dat de lokale politiek geen stem heeft of hoort te hebben in het lesprogramma.
Ja. Het is gewoon iets leuks voor een kind.quote:Op maandag 30 november 2015 19:12 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Is een kind wijsmaken dat Sinterklaas bestaat voor zijn eigen bestwil
Ok dan hoef je hem als hij ouder is ook niet te vertellen dat de Sint toch niet echt bestaat? Gaan we daar met z'n allen in gelovenquote:Op maandag 30 november 2015 19:13 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Ja. Het is gewoon iets leuks voor een kind.
Op een dag komt dat gewoon uit en dan mag iemand meedoen met surprises maken en gedichten schrijven. Ook heel leuk.quote:Op maandag 30 november 2015 19:18 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ok dan hoef je hem als hij ouder is ook niet te vertellen dat de Sint toch niet echt bestaat? Gaan we daar met z'n allen in geloven![]()
In de ogen van vele ouders is het geen fout, laat staan bewust. Ik hoef mijn kinderen er niet mee op te voeden, maar ik sta er ook niet afkeurend tegenover sinds ik weet dat kinderen er echt plezier aan beleven. Als bepaalde ouders en kinderen daar geen plezier aan beleven hoeven ze het natuurlijk niet te vieren. Maar willen dat het afgeschaft moet worden omdat zij daar zelf niets in zien, is te gek voor woorden. Gun het ze.quote:Op maandag 30 november 2015 19:10 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Precies, maar bewust met fouten opvoeden is weer heel wat anders. Niet alle kinderen hebben plezier aan dit feestje en daar kan je met z'n allen iets aan doen
Ah ja jij laat zeker het vertellen van de waarheid aan anderen over.quote:Op maandag 30 november 2015 19:19 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Op een dag komt dat gewoon uit en dan mag iemand meedoen met surprises maken en gedichten schrijven. Ook heel leuk.
Nee. Dat kan ik gewoon zelf uitleggen. Maar meestal zijn er al twijfels bij een kind. Maar jij voorziet grootse trauma's bij kinderen? Ik denk dat deze discussie voor meer trauma zorgt.quote:Op maandag 30 november 2015 19:21 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ah ja jij laat zeker het vertellen van de waarheid aan anderen over.
Ik gun ze alles en heb er ook niets op tegen. Ik denk alleen dat het beter kan. Kinderen zullen echt niet minder plezier in het Sinterklaasfeest hebben als ze weten dat Sinterklaas een fictieve figuur is.quote:Op maandag 30 november 2015 19:20 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
In de ogen van vele ouders is het geen fout, laat staan bewust. Ik hoef mijn kinderen er niet mee op te voeden, maar ik sta er ook niet afkeurend tegenover sinds ik weet dat kinderen er echt plezier aan beleven. Als bepaalde ouders en kinderen daar geen plezier aan beleven hoeven ze het natuurlijk niet te vieren. Maar willen dat het afgeschaft moet worden omdat zij daar zelf niets in zien, is te gek voor woorden. Gun het ze.
Ik denk idd dat de hele discussie zoals hij nu gevoerd wordt voor kinderen allesbehalve leuk is.quote:Op maandag 30 november 2015 19:22 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Nee. Dat kan ik gewoon zelf uitleggen. Maar meestal zijn er al twijfels bij een kind. Maar jij voorziet grootse trauma's bij kinderen? Ik denk dat deze discussie voor meer trauma zorgt.
Er is van een leuk kinderfeest iets raars met een nare lading gemaakt. Ik hoorde wel dat mijn familie het in Afrika gewoon nog viert met de echte zwarte Piet.quote:Op maandag 30 november 2015 19:25 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ik denk idd dat de hele discussie zoals hij nu gevoerd wordt voor kinderen allesbehalve leuk is.
En dat vind jij een goed argument?quote:Op maandag 30 november 2015 19:26 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Er is van een leuk kinderfeest iets raars met een nare lading gemaakt. Ik hoorde wel dat mijn familie het in Afrika gewoon nog viert met de echte zwarte Piet.
Het is geen argument. Het is gewoon wat die anti piet ploeg doet. Als ik het zou vieren kan dat ook gewoon hier. Met zwarte piet.quote:Op maandag 30 november 2015 19:27 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
En dat vind jij een goed argument?Hup verhuizen naar Afrika zou ik zeggen
Die in GB?quote:Op maandag 30 november 2015 18:38 schreef Ringo het volgende:
[..]
Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
quote:Op maandag 30 november 2015 19:24 schreef Kijkertje het volgende:
Kinderen zullen echt niet minder plezier in het Sinterklaasfeest hebben als ze weten dat Sinterklaas een fictieve figuur is.
En het blijft natuurlijk net zo SUPER SPANNEND als we de kinderen voortaan vertellen dat oom Peter of opa Piet honderd procent zeker de cadeautjes komt brengen, maar dan in zwarte schmink. Toch?quote:Op maandag 30 november 2015 19:35 schreef Jaroon het volgende:
sinterklaasavond is voor veel kinderen SUPER SPANNEND en gaat zeker niet alleen over de cadeau'smaar ook de kans dat hij en zijn pieten misschien langs komen.
Geen enkele. Zwarte Piet is geen blackface.quote:Op maandag 30 november 2015 18:38 schreef Ringo het volgende:
[..]
Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
Dus als een man zich als vrouw verkleed dan krijgen alle vrouwen minderwaardigheidsgevoelens? Dat zou ergens wel logisch zijn want vrouwen zijn eeuwen lang als tweederangs burgers/legkippen behandelt. Ze hadden heel lang geeneens kiesrecht.quote:Op maandag 30 november 2015 19:11 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, ben ik het niet mee eens toch, ZP is onschuldig.
Wat wij wel uit het oog verliezen is de thymotische strijd die donkere mensen strijden om voor vol aangezien te worden, = evenveel waard als een ander. Ze hebben in NL daarvoor de ZP-figuur genomen. Of dat historisch gezien geheel terecht is, is een tweede, maar kennelijk worden ze nog steeds minderwaardig behandeld en is de ZP-figuur voor hen een soort symbool. Thymotische strijd is heel krachtig. Het gaat om eigenwaarde, trots, gezien worden als gelijkwaardig mens, naar de thymos van Socrates. Ik zelf voel er wel voor om die ZP-figuur langzaam te evolueren, tegenstanders zullen dit niet loslaten.
omdat het een slechte vraag is denk ikquote:Op maandag 30 november 2015 19:55 schreef ietjefietje het volgende:
Ik krijg nooit mijn vraag beantwoord als ik wil weten of van nu af aan het ook niet meer mag om je als kerel als vrouw te verkleden.
dus als een bevolkingsgroep iets niet erg vind dan is het idioot als een andere bevolkingsgroep iets anders wel erg vind?quote:Dame Edna en andere komieken doen dit aan de lopende band, volgens mij is er geen vrouw die zich daar beledigd of gediscrimineerd door voelt.
Dus vind ik het nogal idioot dat zwarten zich wel beledigd voelen door een zwarte piet, die nota bene cadeautjes uitdeelt?
Als 1x per jaar de Nederlandse mannen zich gingen verkleden als vrouwen en overdreven gingen afwassen en onderdanig naar andere mannen ging doen, dan zou de vergelijking beter zijnquote:Op maandag 30 november 2015 20:02 schreef ietjefietje het volgende:
[..]
Dus als een man zich als vrouw verkleed dan krijgen alle vrouwen minderwaardigheidsgevoelens? Dat zou ergens wel logisch zijn want vrouwen zijn eeuwen lang als tweederangs burgers/legkippen behandelt. Ze hadden heel lang geeneens kiesrecht.
Maar vrouwen lachen gewoon om Andre van Duin als ie weer es dat typetjes doet.
Ik vind het een drogreden om Piet te evalueren, de mensen die het niet leuk vinden passen zich maar aan. Zo moeilijk is het allemaal niet, je gaat niet naar de intochten, je kijkt naar iets anders op tv, aan je kinderen vertel je geen sprookje. Klaar!
Dat is ie natuurlijk wel, met de structurele ontkenning van dat feit blijft het debat problematisch. In de ontkenning daarvan schuilt ook de essentie van het probleem. Niet in de verschijning van Zwarte Piet an sich.quote:Op maandag 30 november 2015 19:40 schreef Montagui het volgende:
Geen enkele. Zwarte Piet is geen blackface.
Nee...quote:Op maandag 30 november 2015 19:03 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Jij liegt nooit uit bestwil eens tegen een kind?
Man man man.quote:Toen filmmaker Roger Ross Williams in februari ontdekt werd door een AD-journalist op een anti-Zwarte Piet-bijeenkomst, stroomde zijn tijdlijn en inbox de volgende dag vol. Onze kindervriend racistisch? Wat dacht hij wel niet? Hij moest maar snel terug naar Afrika. Ga een banaan eten, zwarte aap!
Bron: Volkskrant
Nee, als je je onderbuik iets beter onder controle hebt, kraam je onzin uit als "ze passen zich maar aan aan onze cultuur" en benadruk je dat je ZP altijd een lieve toffe peer hebt gevonden ondanks zijn huidskleur, misschien heb je zelfs 100% geïntegreerde Surinamers in je vriendenkring die allemaal fan zijn van ZP!quote:Op maandag 30 november 2015 20:37 schreef john2406 het volgende:
Nounou nou zeg ik verlaag me in ieder geval niet tot dat niveau.
Heb je de reactie weg gehaald?quote:Op maandag 30 november 2015 20:43 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nee, als je je onderbuik iets beter onder controle hebt, kraam je onzin uit als "ze passen zich maar aan aan onze cultuur" en benadruk je dat je ZP altijd een lieve toffe peer hebt gevonden ondanks zijn huidskleur, misschien heb je zelfs 100% geïntegreerde Surinamers in je vriendenkring die allemaal fan zijn van ZP!
Ik heb een post verwijderd en jouw reactie daarop.quote:Op maandag 30 november 2015 20:48 schreef john2406 het volgende:
[..]
Heb je de reactie weg gehaald?
Lafaard die je bent als het zo is?
Wat is er verkeerd aan aanpassen, denk je niet als ik ergens ga dat ik me aan het aanpassen kom?
Of denk je dat ik me daar breed kan maken?
Dan heeft hij hem dus nog snel kunnen quoten denk ik, jammer dat die reactie weg is trouwens.quote:Op maandag 30 november 2015 20:51 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ik heb een post verwijderd en jouw reactie daarop.
Niet gelijk zo boos doen.
Mensen gaan niet hier, vanuit den vreemde. Mensen zijn hier, als gelijken, als staatsburgers, als Nederlanders, als mede-cultuurdragers. Leer ermee leven. Pas jezelf aan aan de veranderende tijd, de negentiende eeuw ligt reeds ver achter ons.quote:Op maandag 30 november 2015 20:48 schreef john2406 het volgende:
Wat is er verkeerd aan aanpassen, denk je niet als ik ergens ga dat ik me aan het aanpassen kom?
Hoezo? Volgens mij ook mijn oma's en opa's is het Sinterklaasfeest zo in geleerd via de overlevering. Ofwel de traditie. Waarom dan opeens nu na 2 a 300 jaar overstappen naar Moorse figuren?quote:Op maandag 30 november 2015 16:34 schreef Joezi het volgende:
[..]
Maar als je echt voor het behoud van je traditie bent, moet je strijden voor de Turkse Sint met Moren als knechten, want zo was het en zo kennen jouw voorouders het. Maar dat durf je zeker niet? Waarom niet eigenlijkWaar ben je zo bang voor?
Nee, dat is wat de zeurpieten willen uitdragen, want dan hebben ze een kapstok om ZP af te kunnen schaffen.quote:Op maandag 30 november 2015 20:26 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat is ie natuurlijk wel, met de structurele ontkenning van dat feit blijft het debat problematisch. In de ontkenning daarvan schuilt ook de essentie van het probleem. Niet in de verschijning van Zwarte Piet an sich.
Vertegenwoordigt die Amerikaanse filmmaker dan zijn regering?quote:Op maandag 30 november 2015 20:45 schreef Braindead2000 het volgende:
Erg geloofwaardig allemaal.Het zijn vaak diezelfde mensen die vinden dat de VS de bron van alle kwaad is die nu opeens komen met " oooohhhhhh de Amerikanen vinden het heel erg, hier moeten we wel naar luisteren".
Nee, dat schreeuwende wijven tegen die agent, dat was lekker. Of de verneukte intocht in de Bijlmer, ook die vent die tot geweld op riep buiten de rechtbank.. black panthers, die mongolen vorig jaar bij de intocht kinderen stonden uit te kafferen,, anousha 'de witte moeten leren luisteren', die naarlingen die gisteren in utrecht stonden ... moet ik verder gaan?quote:
Kinkt toch al heel anders als je andere reactie of niet?quote:Op maandag 30 november 2015 20:56 schreef Ringo het volgende:
[..]
Mensen gaan niet hier, vanuit den vreemde. Mensen zijn hier, als gelijken, als staatsburgers, als Nederlanders, als mede-cultuurdragers. Leer ermee leven. Pas jezelf aan aan de veranderende tijd, de negentiende eeuw ligt reeds ver achter ons.
Ik schijt net zo goed op 'anti's' die zich niet kunnen gedragen, druktemakertje. Ik vermoed dat jij meer moeite hebt met het afkeuren van het wangedrag uit beide kampen.quote:Op maandag 30 november 2015 21:03 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nee, dat schreeuwende wijven tegen die agent, dat was lekker. Of de verneukte intocht in de Bijlmer, ook die vent die tot geweld op riep buiten de rechtbank.. black panthers, die mongolen vorig jaar bij de intocht kinderen stonden uit te kafferen,, anousha 'de witte moeten leren luisteren', die naarlingen die gisteren in utrecht stonden ... moet ik verder gaan?
Vraag me af wie hier nu racisten zijn. Als die ransbak quincy niet was begonnen met deze kansloze campagne, had het nooit dit soort reacties uitgelokt.
Je staart blind op je eigen gelijk. Zoals normaal bij jou. En geen enkele steekhoudend argument zie je staan.
Nee, ik heb moeite met gemaakte selectiviteit die bij velen, waaronder bij jou, in overdaad aanwezig is op dit forum.quote:Op maandag 30 november 2015 21:06 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik schijt net zo goed op 'anti's' die zich niet kunnen gedragen, druktemakertje. Ik vermoed dat jij meer moeite hebt met het afkeuren van het wangedrag uit beide kampen.
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.quote:Op maandag 30 november 2015 20:59 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vertegenwoordigt die Amerikaanse filmmaker dan zijn regering?
Maar goed, ik voel me verder ook niet aangesproken.
Als je die uitdrukking al niet eens kent, moet je het maar even googlen. Je komt hier ook op fok!, dus je google doet het ook. Zie het als een autodidactisch NL'se taalles.quote:Op maandag 30 november 2015 21:07 schreef KoosVogels het volgende:
Wat is in deze discussie trouwens 'mijn eigen gelijk'?
moet hij toch weten?quote:Op maandag 30 november 2015 21:08 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.
Als je de post goed leest, dan snap je dat ik benieuwd ben naar wat volgens jou precies mijn mening is in deze discussie.quote:Op maandag 30 november 2015 21:09 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Als je die uitdrukking al niet eens kent, moet je het maar even googlen. Je komt hier ook op fok!, dus je google doet het ook. Zie het als een autodidactisch NL'se taalles.
Moet hij inderdaad zelf weten of mag hij zelf weten?quote:
Of ze schminken zichzelf rood, doen een verentooi op en kijken naar een wedstrijd van de Washington Redskins.quote:Op maandag 30 november 2015 21:08 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.
Begin je weer met een zijstraatje. Wederom. Wat voegt dat toe in deze discussie om zijstraatjes in te gaan? Je weet zelf exact wat je mening is. Gaat nergens over dit.quote:Op maandag 30 november 2015 21:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als je de post goed leest, dan snap je dat ik benieuwd ben naar wat volgens jou precies mijn mening is in deze discussie.
Dus omdat er in de VS veel racisme is, mag hij geen kritiek uiten op wat in zijn ogen een feest is met racistische trekjes?quote:Op maandag 30 november 2015 21:08 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.
Hij woont in NL en is met een Nederlandse man getrouwd.quote:Op maandag 30 november 2015 21:08 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.
Ik ben niet fel gekant tegen Zwarte Piet, als je dat soms denkt.quote:Op maandag 30 november 2015 21:14 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Begin je weer met een zijstraatje. Wederom. Wat voegt dat toe in deze discussie om zijstraatjes in te gaan? Je weet zelf exact wat je mening is. Gaat nergens over dit.
das nogal een drogredeneringquote:Op maandag 30 november 2015 21:11 schreef john2406 het volgende:
[..]
Moet hij inderdaad zelf weten of mag hij zelf weten?
Mij is geleerd houd het eerst voor eigen deur schoon, dan kijk en wijs je naar anderen.
Of te wel hij die zonder schuld is die werpe de eerste steen.
nee de film is (mogelijk) niet goed voor zijn geloofwaardigheidquote:Op maandag 30 november 2015 21:15 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ja hoor maar het is niet goed voor zijn geloofwaardigheid.
Hij doet maar wat hij wil. Al is de hele wereld tegen zwarte piet, ik zal totdat ik mijn laatste adem uitblaas voor zwarte piet opkomen.quote:Op maandag 30 november 2015 21:14 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dus omdat er in de VS veel racisme is, mag hij geen kritiek uiten op wat in zijn ogen een feest is met racistische trekjes?
Ok, prima. We zijn inderdaad niet overal tegenovergesteld in.quote:Op maandag 30 november 2015 21:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ben niet fel gekant tegen Zwarte Piet, als je dat soms denkt.
En ik kots op die gasten die racisme proberen tegen te gaan, daarvoor een kinderfeest misbruiken, zelf de meest idiote racist aan het uithangen zijn en het ook nog als kapstok willen gebruiken voor herstelbetalingen van de slavernij. Om zelf beter te worden over de dode ruggen van je voorouders, terwijl je de 'witten' de schuld geeft van je eigen levenlijke falen.quote:Wel kots ik op landgenoten die kritiek op ZP niet kunnen verdragen en daarom maar de racist uit gaan lopen hangen.
Dat geldt evengoed voor jou.quote:Op maandag 30 november 2015 21:22 schreef sp3c het volgende:
wat een held
en dat terwijl er dichter in de buurt grotere problemen zijn zoals pedofilie binnen de Rooms Katholieke kerk ... das pas echt een probleem
maar wat een held
ja maar mij kan het niet schelen dat er grotere problemen in de wereld zijn, sommige dingen boeien/intrigeren me gewoonquote:Op maandag 30 november 2015 21:23 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Dat geldt evengoed voor jou.
Dan zal zijn volgende documentaire wel gaan over de intolerantie van Nederlanders tegen homo's.quote:Op maandag 30 november 2015 21:16 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Hij woont in NL en is met een Nederlandse man getrouwd.
Het is voor hem niet echt 'aan de andere kant van de oceaan', maar een jaarlijks terugkerend bizar fenomeen.
De hoeders van het kinderfeest krijgen het trouwens druk. Ze moeten nu RTL Late Night, Humberto Tan en Ik Hou van Holland ook al boycotten.
Of ze krijgen het een stuk minder druk natuurlijk.
Hij heeft een oscarnominatie gekregen voor God loves Uganda, waarin ook het homobeleid van dat land ter sprake komt.quote:Op maandag 30 november 2015 21:22 schreef john2406 het volgende:
Lees ergens deze is getrouwd met een man, zou deze zich ook in zetten tegen het homobeleid in andere landen?
Zou hij dat andere land niet in zijn mond durven nemen dan?quote:Op maandag 30 november 2015 21:26 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Dan zal zijn volgende documentaire wel gaan over de intolerantie van Nederlanders tegen homo's.
Zoals ik al zei, hij heeft ook een docu gemaakt over Uganda.quote:Op maandag 30 november 2015 21:26 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Dan zal zijn volgende documentaire wel gaan over de intolerantie van Nederlanders tegen homo's.
Dat kan.quote:Op maandag 30 november 2015 21:20 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Hij doet maar wat hij wil. Al is de hele wereld tegen zwarte piet, ik zal totdat ik mijn laatste adem uitblaas voor zwarte piet opkomen.
Ik ben ook niet tegen zp maar als piet weg dan mag voor mij ook de sint weg, heel het feest op de schop dus dan.quote:Op maandag 30 november 2015 21:29 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat kan.
Ik ben overigens niet tegen Zwarte Piet. Maar ik heb tegelijkertijd ook geen moeite met aanpassingen aan het uiterlijk van ZP.
Ik doe me ook nooit beter voor als ik ben. Waarom is dit belangrijk? Het is belangrijk omdat je een stukje terug wil zien uit je verleden. De wereld verandert toch al zo snel. Net zoals het een goed gevoel geeft als je in je oude buurt rondloopt geeft het een goed gevoel dat het sinterklaasfeest nog steeds gevierd wordt als toen ik jong was.quote:Op maandag 30 november 2015 21:24 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja maar mij kan het niet schelen dat er grotere problemen in de wereld zijn, sommige dingen boeien/intrigeren me gewoon
maar ik vind dan ook niet dat dat iets met je geloofwaardigheid doet natuurlijk
De VS? Waar je tot een paar jaar geleden het best in de kast kon blijven? Uiteraard niet.quote:Op maandag 30 november 2015 21:27 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zou hij dat andere land niet in zijn mond durven nemen dan?
Hier sluit ik me bij aan. Ik ben voorstander van Zwarte Piet (misschien wat kleine aanpassinkjes), maar het doorsnee volk dat dat soort idiote opmerkingen maakt naar de tegenstanders, daar wil ik niet mee geassocieerd worden (en dat word ik dus wel).quote:Op maandag 30 november 2015 21:32 schreef sp3c het volgende:
ik ben groot fan van zwarte Piet
ik houd alleen niet van het idee dat ik als ik er geen fan van zou zijn 'terug naar Afrika' zou moeten en dat is toch een gedachte waar de meer vocale pro pieten mee spelen
maakt het voor mij lastig om het nog leuk te vinden en zo zullen er wel meer zijn, zo ben je zelf je eigen anti-pieten aan het creeeren
grote kans dat het nu al niet meer is zoals jij jong wasquote:Op maandag 30 november 2015 21:33 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik doe me ook nooit beter voor als ik ben. Waarom is dit belangrijk? Het is belangrijk omdat je een stukje terug wil zien uit je verleden. De wereld verandert toch al zo snel. Net zoals het een goed gevoel geeft als je in je oude buurt rondloopt geeft het een goed gevoel dat het sinterklaasfeest nog steeds gevierd wordt als toen ik jong was.
Stellen dat hij zich moet richten op andere thema's omdat er grotere problemen in de wereld zijn dan Zwarte Piet, is echter een onzinargument. Ga dan gewoon inhoudelijk in op de door hem genoemde bezwaren.quote:Op maandag 30 november 2015 21:33 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik doe me ook nooit beter voor als ik ben. Waarom is dit belangrijk? Het is belangrijk omdat je een stukje terug wil zien uit je verleden. De wereld verandert toch al zo snel. Net zoals het een goed gevoel geeft als je in je oude buurt rondloopt geeft het een goed gevoel dat het sinterklaasfeest nog steeds gevierd wordt als toen ik jong was.
voor mijn gevoel is blackface in Nederland uberhaupt nooit een dingetje geweestquote:Op maandag 30 november 2015 21:36 schreef Inaithnir het volgende:
Vraag/punt van mijn kant: ik vind de vergelijking met de klassiek Amerikaanse Blackface niet (helemaal) eerlijk. Voorzover ik weet, werd Blackface actief gebruikt om de zwarte minderheden in de VS te beledigen/vernederen, maar in Nederland is dat al tientallen jaren al niet meer het geval.
Oeganda heeft grotere problemen dan de VS. Nederland heeft op het gebied van racisme veel kleinere problemen dan de VS. En er is nog geeneens sprake van racisme met het sinterklaasfeest.quote:Op maandag 30 november 2015 21:29 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, hij heeft ook een docu gemaakt over Uganda.
Had hij ook niet moeten doen, want Amerika heeft genoeg eigen problemen?
Zo is het maar net!quote:Op maandag 30 november 2015 21:39 schreef sp3c het volgende:
[..]
voor mijn gevoel is blackface in Nederland uberhaupt nooit een dingetje geweest
Voor de een is iets een grotere verandering dan voor de ander. Als Sinterklaas volgend jaar een hanenkam heeft en zijn liedjes gerapt worden, zou je dat dan ook niet vervelend vinden?quote:Op maandag 30 november 2015 21:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
grote kans dat het nu al niet meer is zoals jij jong was
ik was vanmiddag bij een collega met kinderen in de doelgroep en die begonnen een heel flopverhaal te vertellen over sleutels en magische bullshit
toen ik jong was was het nog gewoon oorbellen, lippenstift en een heftig surinaams accent
vond ik persoonlijk lachen, nu lopen ze op sportschoentjes grootboeken uit te werken en shit
Mja, hij woont hier zegt ie ie in die docu en dit is het enige wat hem stoort aan Nederland.quote:Op maandag 30 november 2015 21:08 schreef Braindead2000 het volgende:
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.
eerlijk gezegd nietquote:Op maandag 30 november 2015 21:45 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Voor de een is iets een grotere verandering dan voor de ander. Als Sinterklaas volgend jaar een hanenkam heeft en zijn liedjes gerapt worden, zou je dat dan ook niet vervelend vinden?
Zou ik ook eens roepen wat me stoort aan het land?quote:Op maandag 30 november 2015 21:47 schreef Zelva het volgende:
[..]
Mja, hij woont hier zegt ie ie in die docu en dit is het enige wat hem stoort aan Nederland.
preciesquote:Op maandag 30 november 2015 21:48 schreef john2406 het volgende:
Natuurlijk niet als het geld maar rollen doet, dan doet de rest toch niet veel ertoe of wel?
Voor mij is hij gewoon een mens (of een bemoeizuchtige buitenstaander) die kritiek heeft. Wel grappig dat het juist die mensen zijn die tegen zwarte piet zijn die wereld in wit en zwart verdelen. We moeten volgens hun tenslotte rekening houden met een bepaalde bevolkingsgroep en daardoor maak je onderscheid op basis van huiskleur.quote:Op maandag 30 november 2015 21:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Stellen dat hij zich moet richten op andere thema's omdat er grotere problemen in de wereld zijn dan Zwarte Piet, is echter een onzinargument. Ga dan gewoon inhoudelijk in op de door hem genoemde bezwaren.
Wat mij vooral stoort is dat die docu weer al in het prille begin out of the blue met slavernij komt aanzetten, alsof er vanzelfsprekend een overduidelijk logisch verband is die eigenlijk niet aangetoond hoeft te worden.quote:Op maandag 30 november 2015 21:49 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zou ik ook eens roepen wat me stoort aan het land?
En vele met mij, denk trouwens dat er wel meer zijn die iets storend vinden aan het land?
Ik irriteer me er wel aan maar ben toch overtuigd dat zwarte piet nog lang door zal leven. Mijn nichtje, die nota bene in de VS woont, zong eergisteren voor me: Zwarte Piet, wiede wiede wiet, ik hoor ......quote:Op maandag 30 november 2015 21:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
eerlijk gezegd niet
voor mij is het toch vooral een familiefeest, wat ze in de stad doen kan me heel weinig schelen eerlijk gezegd want imo vier je die shit thuis met de kleintjes
ik zou wel zelf de meer traditionele versie uitzoeken als ik er met kinderen heen zou moeten maar dat vind ik toch een persoonlijke keuze
En zo is het. Optyfen met dat gezeik nou. Gaat helemaal nergens meer over.quote:Beste Roger Ross Williams,
Vanaf morgen is jouw nu al omstreden documentaire Blackface te zien op CNN. En ik moet je oprecht complimenteren. Het is briljant wat je hebt gedaan. In die documentaire toon je aan dat Nederland een kort geheugen heeft als het op hun rol in de slavenhistorie aankomt. En dat doe je aan de hand van een staaltje onderzoeksjournalistiek waar je U Tegen zegt. Je duikt namelijk in het verleden en het heden van Zwarte Piet.
Ik heb de documentaire nog niet gezien, want die gaat pas morgen in premiere op CNN, maar in de interviews die je vooraf hebt gegeven, is 1 ding duidelijk. Je wilt bloed zien. Het bloed van de Nederlanders, die arme kleine kinderen opvoeden met Blackface. Gestraft moeten we worden. 'Het smerige, kleine geheim van Nederland,' zo noem je Zwarte Piet.
Eerder zei je: 'Als de wereld deze praktijken ziet, kan dat grote gevolgen hebben voor het toerisme en dus ook voor de economie. En vooral voor de manier waarop naar jullie land gekeken wordt door mensen uit andere landen. Dat beeld van een uiterst progressief land zal moeten worden bijgesteld.'
Wat ik er vooral zo kunstig aan vind, is dat je een ongelofelijk goede verkoper moet zijn. Hoe kun je anders verklaren dat CNN je documentaire heeft aangekocht? In de trailer is te zien dat je op een goed moment de woordvoerder van Sinterklaas aan het woord laat over waarom zwarte Piet zo zwart is. De goede man (niet te verwarren met de goedheilig man) vertelt dat hij zo zwart ziet omdat hij door schoorstenen moet kruipen om pakjes voor pakjesavond te bezorgen. In een volgende scene weerleg je die theorie door te zeggen dat dit niet klopt. Want waarom heeft Zwarte Piet dan geen vieze kleren aan en heeft hij schone rode lippen?
Er is niemand die op dat moment de vraag met een wedervraag beantwoord. Namelijk met: hoe komt het dat de Kerstman in een slee door de lucht vliegt, voorgetrokken door een rendier zonder vleugels?
Dat hebben ze zich bij CNN ook niet afgevraagd. En daarin schuilt het briljante van jouw docu. In deze herkennen we de Amerikaan in je. De Amerikaan is er namelijk bijzonder goed in om alle narigheid in eigen land te doen verhullen door 'misstanden' in de rest van de wereld aan de kaak te stellen.
Want laten we even naar jouw Amerika gaan. Naar Hollywood. Jij moet ongetwijfeld weten dat er films zijn, waarin de zwarte rollen gespeeld worden door witte mensen. En dan hebben we het niet over films met Al Jolson van voor de 2e Wereldoorlog, maar dan hebben we het over recente films.
Zoals A Mighty Heart uit 2007, een biopic, waarin de blanke Angelina Jolie de Afro-Chinees-Cubaanse Mariane Pearl speelt.
Zoals The Hunger Games-serie, waarin een blanke Jennifer Lawrence de hoofdrol speelt, terwijl in het boek waarop de film gebaseerd is, gesproken wordt over een personage met een donkere, bruine huid en bruine ogen.
Zoals The Human Stain uit 2003, waarin Anthony Hopkins een professor speelt die uiteindelijk een zwarte Afro-Amerikaan blijkt te zijn. Waren er geen Afro-Amerikaanse acteurs goed genoeg om die rol te spelen? Denzel Washington niet? Laurence Fishburne niet? Samuel L. Jackson niet?
Je bent een gelouterde documentaire-maker, een Oscar-winnaar. Dan moet je kennis van zaken hebben. En dan moet je weten dat Amerika 784 actieve haatgroepen telt, die geen moment onbenut laten om de zwarte, Amerikaanse bevolking naar het leven te staan.
Gaan we terug naar Nederland, het land waar jij zo'n prettige band mee schijn te hebben, daar is nog nooit een jonge, zwarte landgenoot van me neergeschoten door een blanke agent. Laat staan dat een jonge, zwarte landgenoot van me weerloos op de grond heeft gelegen, waarna die blanke agent hem doorzeefde met 7 kogels.
En iedereen, van CNN tot de serieuze pers, trapt erin, in jouw docu over Zwarte Piet.
Gisteren was ik op een Sinterklaasviering. Ik heb een filmpje gemaakt. Een schokkend filmpje, waarop duidelijk te zien is hoe de kinderen van Nederland worden misbruikt voor de commercie, waarop duidelijk te zien is hoe weinig plezier die kids hebben.
Ik vind dat er een standbeeld voor jou, Roger Ross Williams, moet komen, een standbeeld waarin je een hand voor je houdt en je met je wijsvinger naar een imaginair iets/persoon wijst.
Te zien is dat drie vingers naar je jezelf wijzen.
tuurlijk gaat dat lang door, je kunt het onmogelijk verbieden en Nederlanders gaan er niet mee ophouden, het is een gigantisch storm in een glas waterquote:Op maandag 30 november 2015 22:02 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik irriteer me er wel aan maar ben toch overtuigd dat zwarte piet nog lang door zal leven. Mijn nichtje, die nota bene in de VS woont, zong eergisteren voor me: Zwarte Piet, wiede wiede wiet, ik hoor ......
Nee, het framen van Zwarte Piet als zijnde blackface is de essentie van het probleem.quote:Op maandag 30 november 2015 20:26 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat is ie natuurlijk wel, met de structurele ontkenning van dat feit blijft het debat problematisch. In de ontkenning daarvan schuilt ook de essentie van het probleem. Niet in de verschijning van Zwarte Piet an sich.
Wat een slap verhaal. Met dat irritante verongelijkte toontje helpt de auteur z'n eigen betoog om zeep. Daarnaast sleept ook hij Amerika er om de een of andere reden bij de haren bij. Alsof je geen kritiek op tradities in andere landen kan hebben, puur omdat er in jouw vaderland ook voldoende misstanden plaatsvinden. Als dat zo zou zijn, dan kunnen we FOK! wel opdoeken, ben ik bang.quote:Op maandag 30 november 2015 22:05 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
En zo is het. Optyfen met dat gezeik nou. Gaat helemaal nergens meer over.
Als een Syrische vluchteling hier een documentaire maakt over het gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst in Nederland dan ga je ook niet even over je bolletje krabbelen?quote:Op maandag 30 november 2015 22:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat een slap verhaal. Met dat irritante verongelijkte toontje helpt de auteur z'n eigen betoog om zeep. Daarnaast sleept ook hij Amerika er om de een of andere reden bij de haren bij. Alsof je geen kritiek op tradities in andere landen kan hebben, puur omdat er in jouw vaderland ook voldoende misstanden plaatsvinden. Als dat zo zou zijn, dan kunnen we FOK! wel opdoeken, ben ik bang.
Nee. Het gaat erom of de docu een punt heeft, wat de achtergrond is van de maker, doet niet terzake.quote:Op maandag 30 november 2015 22:29 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Als een Syrische vluchteling hier een documentaire maakt over het gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst in Nederland dan ga je ook niet even over je bolletje krabbelen?
Integendeel.quote:Op maandag 30 november 2015 22:29 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Als een Syrische vluchteling hier een documentaire maakt over het gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst in Nederland dan ga je ook niet even over je bolletje krabbelen?
Serieus?quote:Op maandag 30 november 2015 22:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat een slap verhaal. Met dat irritante verongelijkte toontje helpt de auteur z'n eigen betoog om zeep. Daarnaast sleept ook hij Amerika er om de een of andere reden bij de haren bij. Alsof je geen kritiek op tradities in andere landen kan hebben, puur omdat er in jouw vaderland ook voldoende misstanden plaatsvinden. Als dat zo zou zijn, dan kunnen we FOK! wel opdoeken, ben ik bang.
Een tijdje geleden zag ik Humberto Tan ongegeneerd schaterlachen toen er een grapje gemaakt werd over de lengte van Roel van Velzen terwijl Roel zelf aanwezig was. Maar als meneer geconfronteerd wordt met zwarte piet gaat hij heel verongelijkt doen, dan breekt de hel los. Punt is dat iedereen in zijn leven regelmatig beledigd wordt door uitlatingen van anderen. Als we rekening gaan houden met elke 5% die zich beledigd voelt dan mag straks niks meer in dit land.quote:Op maandag 30 november 2015 22:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee. Het gaat erom of de docu een punt heeft, wat de achtergrond is van de maker, doet niet terzake.
Die man moet zich gewoon niet bemoeien met deze traditie. Bevalt het je niet dan donder je inderdaad maar lekker op.quote:Op maandag 30 november 2015 22:39 schreef Montagui het volgende:
[..]
Serieus?
Het hele Amerikaanse blackface wordt door de anti-Pieten geprojecteerd op Zwarte Piet, om maar niet te spreken over 'freedom ride' en 'black panthers' en deze auteur zou dan 'Amerika er om een of andere reden' bijslepen? Man man man....
Projecteren de anti-Pieten Amerika dan krijgen ze terecht Amerika terug in hun face.
das onzin natuurlijk, als Wilders weer een leuk filmpje in elkaar draait dan kijk je daar anders naar dan wanneer ik dat doe, of hij nu per ongeluk een goed punt heeft of niet maakt in mijn ogen niet uitquote:Op maandag 30 november 2015 22:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee. Het gaat erom of de docu een punt heeft, wat de achtergrond is van de maker, doet niet terzake.
dat recht heeft hij nu eenmaalquote:Op maandag 30 november 2015 22:41 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Die man moet zich gewoon niet bemoeien met deze traditie. Bevalt het je niet dan donder je inderdaad maar lekker op.
Ik vind de situatie in de VS helemaal niet relevant voor deze discussie.quote:Op maandag 30 november 2015 22:39 schreef Montagui het volgende:
[..]
Serieus?
Het hele Amerikaanse blackface wordt door de anti-Pieten geprojecteerd op Zwarte Piet, om maar niet te spreken over 'freedom ride' en 'black panthers' en deze auteur zou dan 'Amerika er om een of andere reden' bijslepen? Man man man....
Projecteren de anti-Pieten Amerika dan krijgen ze terecht Amerika terug in hun face.
Precies! En zo moet het niet verder gaan, sinterklaar is een oude traditie en die behoor je te laten zoals ze zijn. Het zijn immers de zwarten zelf die ervoor kiezen om in ons Nederland te wonen. Wij hebben ze niet gedwongen om van onze uitkeringen te genieten.quote:Op maandag 30 november 2015 22:41 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Een tijdje geleden zag ik Humberto Tan ongegeneerd schaterlachen toen er een grapje gemaakt werd over de lengte van Roel van Velzen terwijl Roel zelf aanwezig was. Maar als meneer geconfronteerd wordt met zwarte piet gaat hij heel verongelijkt doen, dan breekt de hel los. Punt is dat iedereen in zijn leven regelmatig beledigd wordt door uitlatingen van anderen. Als we rekening gaan houden met elke 5% die zich beledigd voelt dan mag straks niks meer in dit land.
Laat ik het anders stellen: het zou niet terzake moeten doen.quote:Op maandag 30 november 2015 22:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
das onzin natuurlijk, als Wilders weer een leuk filmpje in elkaar draait dan kijk je daar anders naar dan wanneer ik dat doe, of hij nu per ongeluk een goed punt heeft of niet maakt in mijn ogen niet uit
Zouden ze ook weten wat respect is voor andermans eigendommen, hoeveel filmpjes wil je hebben waar ze proberen vrachtautos open te breken?quote:Op maandag 30 november 2015 22:37 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Integendeel.
Als er iemand een gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst zou kunnen herkennen zou het een Syrische vluchteling zijn.
Misschien is een zwarte Amerikaan inderdaad wel de aangewezen persoon om ons te wijzen op een blinde vlek in onze maatschappij.
Door dit soort dom gelul wil ik mij dus niet associeren met Nederlanders die zichzelf pro-ZP noemen.quote:Op maandag 30 november 2015 22:46 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Precies! En zo moet het niet verder gaan, sinterklaar is een oude traditie en die behoor je te laten zoals ze zijn. Het zijn immers de zwarten zelf die ervoor kiezen om in ons Nederland te wonen. Wij hebben ze niet gedwongen om van onze uitkeringen te genieten.
Sowieso interesseert het me niet wat heel de VS daarvan vindt maar hou dan wel rekening met hun cultuur. Daar is het not done, zelfs schandalig, als je je als witte man zwart schminkt. Ook als je dat doet in een rol die in de verste verte niks met racisme te maken heeft.quote:Op maandag 30 november 2015 22:46 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik vind de situatie in de VS helemaal niet relevant voor deze discussie.
Bovendien vermoed dat ik deze docu-maker ook niet bepaald is te spreken over het racisme in de VS, dat daar nog altijd welig tiert.
Je kunt toch gewoon beoordelen of de docu hout snijdt, zonder de VS erbij te slepen? Of waren de bezwaren tegen ZP alleen valide geweest als een niet-Amerikaan de film had gemaakt?
Ik ben niet perse pro ZP, ik vind het alleen niet normaal dat buitenstaanders hier in Nederland ons moeten wijs maken en ons moeten leren wat racisme inhoudt. De zwarten zijn zelf ook grote racisten en veel van hun haten ook blanken. Waarom wordt dat niet aan de kaak gesteld? Waarom doen wij alsof alleen een blanke Nederlander een racist kan zijn? Waarom spreken we niet over die Black Panther organisatie die duidelijk een racistische agenda heeft waarin de blanke man de duivel moet voorstellen? Kap toch eens met dat politiek correcte onzin.quote:Op maandag 30 november 2015 22:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Door dit soort dom gelul wil ik mij dus niet associeren met Nederlanders die zichzelf pro-ZP noemen.
het is extra informatie over het perspectief van de film zelfquote:Op maandag 30 november 2015 22:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Laat ik het anders stellen: het zou niet terzake moeten doen.
ik ben hier gewoon geborenquote:Op maandag 30 november 2015 22:46 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Precies! En zo moet het niet verder gaan, sinterklaar is een oude traditie en die behoor je te laten zoals ze zijn. Het zijn immers de zwarten zelf die ervoor kiezen om in ons Nederland te wonen. Wij hebben ze niet gedwongen om van onze uitkeringen te genieten.
Waarom wek je de suggestie dat alle 'zwarten' uitkeringstrekkers zijn? Waar is dat goed voor? Wat voegt dat toe aan de discussie?quote:Op maandag 30 november 2015 22:55 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Ik ben niet perse pro ZP, ik vind het alleen niet normaal dat buitenstaanders hier in Nederland ons moeten wijs maken en ons moeten leren wat racisme inhoudt. De zwarten zijn zelf ook grote racisten en veel van hun haten ook blanken. Waarom wordt dat niet aan de kaak gesteld? Waarom doen wij alsof alleen een blanke Nederlander een racist kan zijn? Waarom spreken we niet over die Black Panther organisatie die duidelijk een racistische agenda heeft waarin de blanke man de duivel moet voorstellen? Kap toch eens met dat politiek correcte onzin.
Je hebt vast een heel goed punt, maar wat dat met deze discussie te maken heeft ontgaat me enigszins.quote:Op maandag 30 november 2015 22:49 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zouden ze ook weten wat respect is voor andermans eigendommen hoeveel filmpjes wil je hebben waar ze proberen vrachtautos open te breken?
Of zelfs woonhuizen proberen in te komen, die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?
Dus? Dat je in Nederland geboren bent maakt je nog niet perse een Nederlander. Bijna alle terroristen en Marokkaanse straatratten zijn gewoon in Nederland geboren en getogen, ondanks dat weiger ik ze als Nederlanders te beschouwen.quote:
Jij hebt nogal moeite met ironie en sarcasme, niet?quote:Op maandag 30 november 2015 21:05 schreef john2406 het volgende:
Kinkt toch al heel anders als je andere reactie of niet?
Waneer kwam de bezinning?
dus was het geen keuze om hier te komen wonenquote:Op maandag 30 november 2015 23:01 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dus? Dat je in Nederland geboren bent maakt je nog niet perse een Nederlander. Bijna alle terroristen en Marokkaanse straatratten zijn gewoon in Nederland geboren en getogen, ondanks dat weiger ik ze als Nederlanders te beschouwen.
Klopt er zullen er vast wel een aantal zijn die wel gewoon werken en eerlijk zijn.quote:Op maandag 30 november 2015 22:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarom wek je de suggestie dat alle 'zwarten' uitkeringstrekkers zijn? Waar is dat goed voor? Wat voegt dat toe aan de discussie?
die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?quote:Op maandag 30 november 2015 23:01 schreef PippenScottie het volgende:
die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?
Dat is niet ons probleem, dat is de verantwoordelijkheid van je ouders. Als ik toevallig in Noord Korea wordt geboren heb ik ook niet het recht om de Noord Koreaanse cultuur en traditie af te wijzen. Integendeel, ik respecteer het en ik beschouw mezelf als een brave gast.quote:Op maandag 30 november 2015 23:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
dus was het geen keuze om hier te komen wonen
Dat oordeel vel je maar zelf ik ga je daar geen uitleg over geven of denk je dat ik dat moet?quote:Op maandag 30 november 2015 23:01 schreef Ringo het volgende:
[..]
Jij hebt nogal moeite met ironie en sarcasme, niet?
in Nederland heb je dat recht welquote:Op maandag 30 november 2015 23:03 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dat is niet ons probleem, dat is de verantwoordelijkheid van je ouders. Als ik toevallig in Noord Korea wordt geboren heb ik ook niet het recht om de Noord Koreaanse cultuur en traditie af te wijzen. Integendeel, ik respecteer het en ik beschouw mezelf als een brave gast.
Als wát een ander niet bevalt? Jouw miezerige mening? Is dat een reden om op te moeten rotten?quote:Op maandag 30 november 2015 22:41 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Die man moet zich gewoon niet bemoeien met deze traditie. Bevalt het je niet dan donder je inderdaad maar lekker op.
dan verander je in een racistische negerkarikatuurquote:Op maandag 30 november 2015 23:06 schreef KingRadler het volgende:
als ik te lang in de zon heb gelegen dan word ik ook al racistisch benaderd.
Wat een figuur ben jij toch ook.quote:Op maandag 30 november 2015 23:04 schreef john2406 het volgende:
[..]
Dat oordeel vel je maar zelf ik ga je daar geen uitleg over geven of denk je dat ik dat moet?
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.quote:Op maandag 30 november 2015 23:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
in Nederland heb je dat recht wel
misschien moet je gewoon weg als je zo ontevreden bent, je bent hier zelf komen wonen
als jij wetten wilt tegen Hollanders dan moet je zeker optyfenquote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Jij niet alleen mijn oma was van Spaanse afkomst, mij vader had waarschijnlijk voor ouders uit Afrika?quote:Op maandag 30 november 2015 23:06 schreef KingRadler het volgende:
als ik te lang in de zon heb gelegen dan word ik ook al racistisch benaderd.
Zou ik het eens over jou als figuur hebben?quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat een figuur ben jij toch ook.
Syriërs zijn net mensen. Er wonen tokkies en er wonen politicologen, hoogleraren en documentairemakers.quote:Op maandag 30 november 2015 23:03 schreef john2406 het volgende:
[..]
die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?
Dit is het punt en geen ander.
Is het ooit bij je opgekomen dat de mogelijkheid om kritiek te uiten op tradities ook onderdeel is van onze cultuur?quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Je doet je best maar, Johnny.quote:Op maandag 30 november 2015 23:09 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zou ik het eens over jou als figuur hebben?
Optyfen omdat ik de Nederlandse taal en traditie wil beschermen tegen buitenstaanders die hier in Nederland de Nederlandse geschiedenis en cultuur weg willen hebben? Yeah rightquote:Op maandag 30 november 2015 23:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
als jij wetten wilt tegen Hollanders dan moet je zeker optyfen
Welke soort is dat van Sp3c?quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Moeten ze dan niet eerst ermee om leren gaan, daar ze in hun thuisland de kop in gedrukt werd als ze ergens verkeerd over documenteren deden?quote:Op maandag 30 november 2015 23:09 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Syriërs zijn net mensen. Er wonen tokkies en er wonen politicologen, hoogleraren en documentairemakers.
Ik acht de laatste groep wel degelijk in staat om een vergelijking te maken tussen de democratie en godsdienstvrijheid in Nederland en Syrie.
Maar het is een vrij theoretische discussie en een flinke zijsprong van het onderwerp in dit topic.
quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Waarvan akte.quote:Op maandag 30 november 2015 23:11 schreef john2406 het volgende:
[..]
Tot zo een niveau verlaag ik me niet!
nee tegen mij en mijn soortquote:Op maandag 30 november 2015 23:11 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Optyfen omdat ik de Nederlandse taal en traditie wil beschermen tegen buitenstaanders die hier in Nederland de Nederlandse geschiedenis en cultuur weg willen hebben? Yeah right
Ik probeer je te begrijpen. Echt.quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef john2406 het volgende:
[..]
Moeten ze dan niet eerst ermee om leren gaan, daar ze in hun thuisland de kop in gedrukt werd als ze ergens verkeerd over documenteren deden?
Kreeg je dat betaald of niet?quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee tegen mij en mijn soort
ik heb bloed zweet en tranen opgeofferd voor dit land in twee flinke internationale brandhaarden, wat heb jij gedaan om de boel te beschermen naast belasting betalen?
niets zeker
ik zou meer rechten moeten hebben dan jou op dit gebied
natuurlijk kreeg ik dat betaald, sp3c moet ook eten en tv's kopen en shit net als iedereenquote:
Recht van vrije meningsuiting zouden ze dat gekend hebben.quote:Op maandag 30 november 2015 23:14 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik probeer je te begrijpen. Echt.
Maar je maakt het me niet makkelijk.
Als ik het goed begrijp dan moet je, wanneer je afkomstig bent uit een land waar geen vrijheid van meningsuiting geldt, ook je kaken stijf houden als je verhuist naar een plek waar je wel mag zeggen wat je wil.quote:Op maandag 30 november 2015 23:14 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik probeer je te begrijpen. Echt.
Maar je maakt het me niet makkelijk.
Het kan mij een rot wezen wat jij hebt gedaan en of doet voor dit land, maar wanneer jij de traditie en cultuur van dit land weg wilt hebben dan ben jij gewoon de rode draad voorbij gegaan. Verder wil ik niet persoonlijk gaan worden en dat is ook niet mijn doel van deze discussie.quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee tegen mij en mijn soort
ik heb bloed zweet en tranen opgeofferd voor dit land in twee flinke internationale brandhaarden, wat heb jij gedaan om de boel te beschermen naast belasting betalen?
niets zeker
ik zou meer rechten moeten hebben dan jou op dit gebied
Nauwelijks, gok ik.quote:Op maandag 30 november 2015 23:17 schreef john2406 het volgende:
[..]
Recht van vrije meningsuiting zouden ze dat gekend hebben.
Nee helemaal niet hoor, maar het zou zomaar ingeworteld kunnen zijn of niet?quote:Op maandag 30 november 2015 23:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp dan moet je, wanneer je afkomstig bent uit een land waar geen vrijheid van meningsuiting geldt, ook je kaken stijf houden als je verhuist naar een plek waar je wel mag zeggen wat je wil.
ik snap dat je terugkrabbelt maar je bent persoonlijk geworden op het moment dat je wetten in wilt stellen voor mijn soort mensen de mond te snoerenquote:Op maandag 30 november 2015 23:19 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Het kan mij een rot wezen wat jij hebt gedaan en of doet voor dit land, maar wanneer jij de traditie en cultuur van dit land weg wilt hebben dan ben jij gewoon de rode draad voorbij gegaan. Verder wil ik niet persoonlijk gaan worden en dat is ook niet mijn doel van deze discussie.
Wat blijft er dan nog over, niet liegen niet beledigen vrijemeningsuiting wat dan wel eten en schijten?quote:Op maandag 30 november 2015 23:19 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Nauwelijks, gok ik.
Daarom zouden zij het als geen ander in een ander land kunnen herkennen.
Beste sp3c, JIJ bent degene die problemen heeft met de Nederlandse traditie zoals die is en niet IK. JIJ bent degene die de traditie wilt afschaffen en niet IK. Knoop dat eve goed in je oren. Wat jij in je dagelijkse leven doet staat helemaal los van de discussie omdat we nu spreken over ideeën en gedachten.quote:Op maandag 30 november 2015 23:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik snap dat je terugkrabbelt maar je bent persoonlijk geworden op het moment dat je wetten in wilt stellen voor mijn soort mensen de mond te snoeren
mijn soort mensen staat op de bres zodat jouw soort mensen met de staart tussen de benen naar Canada kan vluchten
hoe kom je daar nu weer in godsnaam bijquote:Op maandag 30 november 2015 23:23 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Beste sp3c, JIJ bent degene die problemen heeft met de Nederlandse traditie zoals die is en niet IK. JIJ bent degene die de traditie wilt afschaffen en niet IK. Knoop dat eve goed in je oren. Wat jij in je dagelijkse leven doet staat helemaal los van de discussie omdat we nu spreken over ideeën en gedachten.
Niet alleen jouw soort he, dus niet zo hoog van de toren aub. zijn genoeg daar geweest als je het over hetzelfde hebt als mij.quote:Op maandag 30 november 2015 23:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik snap dat je terugkrabbelt maar je bent persoonlijk geworden op het moment dat je wetten in wilt stellen voor mijn soort mensen de mond te snoeren
mijn soort mensen staat op de bres zodat jouw soort mensen met de staart tussen de benen naar Canada kan vluchten
je zegt het wat onduidelijk maar ik snap gek genoeg waar je het over hebtquote:Op maandag 30 november 2015 23:25 schreef john2406 het volgende:
[..]
Niet alleen jouw soort he, dus niet zo hoog van de toren aub. zijn genoeg daar geweest als je het over hetzelfde hebt als mij.
Daar zaten ook genoeg tiranen bij die zich lieten gelden.
Geef mij macht en ik zou zomaar om kunnen slaan als een blad aan de boom zo eerlijk ben ik wel om dat toe te geven hoor!
Dus als je als getinte in het leger zit (dat is dus de indruk die ik krijg wanneer ik je teksten lees), heb je opeens alle recht om te trappen op de Nederlandse cultuur en traditie? En als ik daar als normale brave burger iets van zeg moet ik stil zijn omdat jij meer recht hebt op dit land, want jij bent een getinte in het leger? Sorry die gaat er bij mij niet in.quote:Op maandag 30 november 2015 23:28 schreef sp3c het volgende:
en al zou ik er problemen mee hebben, dan nog zou ik meer recht van spreken hebben dan jij
gelukkig werkt Nederland niet zo, ook geboren worden met een bleke houd geeft je gelukkig geen extra rechten ... vind je dat niet leuk dan heb je pech want je bent hier zelf komen wonen
[..]
je zegt het wat onduidelijk maar ik snap gek genoeg waar je het over hebt
dat punt werkte ik naar toe, rustaaag
nee ik denk niet in huidskleurenquote:Op maandag 30 november 2015 23:32 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dus als je als getinte in het leger zit (dat is dus de indruk die ik krijg wanneer ik je teksten lees), heb je opeens alle recht om te trappen op de Nederlandse cultuur en traditie? En als ik daar als normale brave burger iets van zeg moet ik stil zijn omdat jij meer recht hebt op dit land, want jij bent een getinte in het leger? Sorry die gaat er bij mij niet in.
Jij mist compleet het punt dat Sp3c wil makenquote:Op maandag 30 november 2015 23:32 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dus als je als getinte in het leger zit (dat is dus de indruk die ik krijg wanneer ik je teksten lees), heb je opeens alle recht om te trappen op de Nederlandse cultuur en traditie? En als ik daar als normale brave burger iets van zeg moet ik stil zijn omdat jij meer recht hebt op dit land, want jij bent een getinte in het leger? Sorry die gaat er bij mij niet in.
twitter:Prachtnegerin twitterde op maandag 30-11-2015 om 17:57:19Een Pieten klusje gaat niet door..opdrachtgever wil een witte Piet..Ik wil mij best aanpassen, maar er zijn grenzen :-) reageer retweet
dan doet ze een racistische KaasKopKarikatuur!quote:Op maandag 30 november 2015 23:35 schreef Mani89 het volgende:
Zwarte vrouw mag geen zwarte piet spelen lol.twitter:Prachtnegerin twitterde op maandag 30-11-2015 om 17:57:19Een Pieten klusje gaat niet door..opdrachtgever wil een witte Piet..Ik wil mij best aanpassen, maar er zijn grenzen :-) reageer retweet
Volgens mij zijn er maar zeer weinig in het land wat in huidskleuren denken, en doet dit zwarte piet gebeuren dan heus geen goed.quote:
JubaUrbicus denkt in huidskleuren, daar reageer ik opquote:Op maandag 30 november 2015 23:39 schreef john2406 het volgende:
[..]
Volgens mij zijn er maar zeer weinig in het land wat in huidskleuren denken, en doet dit zwarte piet gebeuren dan heus geen goed.
Het zou zomaar opeens racistisch kunnen worden hier daar het over de kinderen gaat, althans kinderen hoor ik hier niet , maar heb er wel verontwaardigd gezien op foto s.
Maar dan nog laat k het open daar ik alleen die foto s gezien heb en geen foto van het geheel.
Dit zie ik dus als een onruststoker, maar dat is mijn mening.
nee ik ben duidelijk geweest, jij hebt het niet goed begrepenquote:Op maandag 30 november 2015 23:47 schreef JubaUrbicus het volgende:
Sp3c, ik ben duidelijk genoeg geweest. Als jij vindt dat je meer recht hebt en dat je alles kan maken wegens je werk, tja blijf daar vooral denken en geloven. Ik wens je nog een fijne avond.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Die Lebenslust bringt dich um.
Als ze allemaal zo zijn als in die filmpjes wat ik zie , huisinbraak vrachtwagens opentrekken etc etc. dan mogen ze van mij inderdaad ook wegblijven.quote:Op maandag 30 november 2015 23:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
voordeel van die denkwijze is dat de Syriers niet meer deze kant op hoeven te komen want dat hebben ze thuis ook
nadeel ... ?
Nouja duidelijk, je bracht het een beetje alsof je het uit barmhartigheid deed toch?quote:Op maandag 30 november 2015 23:48 schreef sp3c het volgende:
nee ik ben duidelijk geweest, jij hebt het niet goed begrepen
nadeel is dat Nederland dan Nederland niet meer isquote:Op maandag 30 november 2015 23:49 schreef john2406 het volgende:
[..]
Als ze allemaal zo zijn als in die filmpjes wat ik zie , huisinbraak vrachtwagens opentrekken etc etc. dan mogen ze van mij inderdaad ook wegblijven.
Maar vooralsnog geef ik ze het voordeel van de twijfel.
nee voor een grotere tv en meer te eten en een grotere inboedel kun je beter een echte baan zoekenquote:Op maandag 30 november 2015 23:51 schreef john2406 het volgende:
[..]
Nouja duidelijk, je bracht het een beetje alsof je het uit barmhartigheid deed toch?
Terwijl je betaald kreeg toch, net als vele anderen.
Dus omdat je een grotere tv wou en meer te eten en een grotere inboedel etc etc.
Veel keus was er niet ook voor mij niet dat was of dat of de bijstand.quote:Op maandag 30 november 2015 23:53 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee voor een grotere tv en meer te eten en een grotere inboedel kun je beter een echte baan zoeken
je doet het omdat je je land wilt dienen, dat heb ik gedaan en nu verdien ik weer normaal geld voor de baas
das knap lullig maar dat probleem had ik nietquote:Op maandag 30 november 2015 23:55 schreef john2406 het volgende:
[..]
Veel keus was er niet ook voor mij niet dat was of dat of de bijstand.
Daar ik voor dat laatste een afkeer had was het dat dus niet.
Buitenstaanders? Wie bedoel je daarmee, alien?quote:Op maandag 30 november 2015 23:11 schreef JubaUrbicus het volgende:
Optyfen omdat ik de Nederlandse taal en traditie wil beschermen tegen buitenstaanders die hier in Nederland de Nederlandse geschiedenis en cultuur weg willen hebben? Yeah right
Idd en dat zijn gewoon NL'ers in mijn ogen. Net zoals de Indische gemeenschap die hier na de onafhankelijkheid kwam in grote getallen.quote:Op maandag 30 november 2015 22:59 schreef john2406 het volgende:
Nederland kent toch ook autochtone getinte mensen of zit ik daar fout mee?
Suriname Aruba etc etc waar vroeger de Nederlandse vlag waaide.
quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee tegen mij en mijn soort
ik heb bloed zweet en tranen opgeofferd voor dit land in twee flinke internationale brandhaarden, wat heb jij gedaan om de boel te beschermen naast belasting betalen?
niets zeker
ik zou meer rechten moeten hebben dan jou op dit gebied
Natuurlijk negeren de linkse omroepen deze docu. Had iemand verwacht dat de media objectief zou zijn?quote:Op dinsdag 1 december 2015 00:20 schreef maryen65 het volgende:
Hier een heel stuk over de docu van Arnold-Jan scheer, wanneer en of hij op tv komt is nog niet duidelijk. De grote tv bazen negeren de docu.
http://nieuws.nl/exclusie(...)e-piet-van-het-jaar/
Geen Stijl kondigt aan "hij komt de docu Wild geraas" maar kan daar ook niet vinden of hij op tv gaat uitgezonden worden
http://www.geenstijl.nl/m(...)ver_zwarte_piet.html
Daar gaat niemand mee in bij kozp, de bp, zwarte wijven uit het nrc en de qg's van deze wereld. Alles wat ze aan de slavernij doet denken moet er uit voordat zij tevreden zullen zijn en gaan stoppen. Zelfs als er een willekeurig figuur naast Sinterklaas loopt, wordt het gezien als herinnering..quote:Op dinsdag 1 december 2015 02:07 schreef Robar het volgende:
En dan kan Piet gerust zwart blijven, vermoed ik)
Er is geen uitweg in deze discussie en waarom? Die hele antipieten brigade wil dat ZP uiteindelijk verdwijnt en gebruikt deze discussie gewoon voor de schadevergoedingen die ze willen. De witten moeten gewoon betalen, ze zijn immers allemaal afstammelingen van slavenhouders en zo gedragen ze zich nog steeds, die neokoloniale racisten. Allemaal.quote:Het lastigst is dat misschien nog wel voor de mensen die menen dat ze in de discussie aan de ‘goede’ kant staan. Peter R. de Vries en Tanja Jess die op tv pleiten voor een ander uiterlijk van Zwarte Piet – „gevaarlijk”, vindt Arzu Aslan. „De juiste posities moeten worden bekeken door de juiste mensen. Je kunt pas werkelijk spreken van emancipatie als Zwarte Piet verandert omdat een zwarte zegt dat hij moet veranderen; anders is het een gunst van een witte.”
Gelukkig is er zoiets als internet tegenwoordig.quote:Op dinsdag 1 december 2015 08:14 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Natuurlijk negeren de linkse omroepen deze docu. Had iemand verwacht dat de media objectief zou zijn?
De media heeft alleen oog voor het gejank van de kleine groep klagers, niet door feiten gehinderd. Alles draait om emotie, associatie en foute aannames.quote:Op dinsdag 1 december 2015 00:20 schreef maryen65 het volgende:
Hier een heel stuk over de docu van Arnold-Jan scheer, wanneer en of hij op tv komt is nog niet duidelijk. De grote tv bazen negeren de docu.
http://nieuws.nl/exclusie(...)e-piet-van-het-jaar/
Geen Stijl kondigt aan "hij komt de docu Wild geraas" maar kan daar ook niet vinden of hij op tv gaat uitgezonden worden
http://www.geenstijl.nl/m(...)ver_zwarte_piet.html
Ik denk dat die gewoon kijken naar de potentie aan kijkcijfers. Volgens mij zijn veel mensen de zwarte piet discussie volkomen zat. Zo merk ik dat in mijn omgeving. En dan gaat men niet nog eens naar zo'n docu kijken.quote:Op dinsdag 1 december 2015 08:47 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De media heeft alleen oog voor het gejank van de kleine groep klagers, niet door feiten gehinderd. Alles draait om emotie, associatie en foute aannames.
De feiten doen er voor die mensen niet toe. Ze weten namelijk heel goed dat ze dan geen poot hebben om op te staan. Wie zich ook maar even in de feiten verdiept, wie de werkelijke herkomst van Zwarte Piet onderzoekt, ontdekt namelijk al snel dat Zwarte Piet niks met racisme heeft te maken.
Maar ik snap omroepen als WNL en PowNed ook niet. Die zouden "Wild Geraas" gewoon op de buis kunnen brengen, maar ze verzaken in hun taak.
Daar heb je wel een punt, inderdaad. In Nederland zijn we allang klaar met deze "discussie", die in werkelijkheid vooral een hetze was en geen discussie. Het anti-kamp doet al enige tijd niks anders dan de kwestie internationaal maken. Ik vind dat ze internationaal gezien meer weerwoord moeten krijgen.quote:Op dinsdag 1 december 2015 08:49 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Ik denk dat die gewoon kijken naar de potentie aan kijkcijfers. Volgens mij zijn veel mensen de zwarte piet discussie volkomen zat. Zo merk ik dat in mijn omgeving. En dan gaat men niet nog eens naar zo'n docu kijken.
Internationaal begrijpt men duidelijk dit feest en de achtergrond niet. En die man die Nederland + inwoners wegzet als racistisch is niet goed bij zijn hoofd en weet kennelijk niet wat racisme is. Daarnaast zou het aardig zijn als zwarte mensen eens kritisch zouden kijken naar de rol van zwarte Afrikaanse mensen in de slavenhandel.quote:Op dinsdag 1 december 2015 08:51 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Daar heb je wel een punt, inderdaad. In Nederland zijn we allang klaar met deze "discussie", die in werkelijkheid vooral een hetze was en geen discussie. Het anti-kamp doet al enige tijd niks anders dan de kwestie internationaal maken. Ik vind dat ze internationaal gezien meer weerwoord moeten krijgen.
Je kan het er prima bijhalen. Want de traditie IS onschuldig. En als ik bijv. aangeef dat ik dit feest in Afrika gevierd heb met zwarte mensen die het geweldig vinden zegt dat zeker iets. Dat mijn deels zwarte/half getinte familie de hele discussie belachelijk vindt zegt ook iets. Het geeft gewoon aan dat het over een bepaald klein groepje gaat die met deze onzin discussie ook nog eens niets gaat bereiken.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:17 schreef ioko het volgende:
Waar ik trouwens wel echt klaar mee ben in de discussie, is om de halve wereld erbij te halen om te bewijzen dat onze tradities zo onschuldig zijn.
De discussie zou erg gebaat zijn bij wat minder uitspraken als:
Ja maar, in de VS en Afrika zijn veel ergere dingen aan de hand.
Ja maar, er waren ook blanke slaven
Ja maar, zij mogen zich niet vervelend voelen, want er zijn ook donkere mensen die piet leuk vinden.
En bijna net zo belangrijk: hun oogkleppen afzetten wat betreft de werkelijke herkomst van Zwarte Piet, die totaal niks met blackface heeft te maken.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:09 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Internationaal begrijpt men duidelijk dit feest en de achtergrond niet. En die man die Nederland + inwoners wegzet als racistisch is niet goed bij zijn hoofd en weet kennelijk niet wat racisme is. Daarnaast zou het aardig zijn als zwarte mensen eens kritisch zouden kijken naar de rol van zwarte Afrikaanse mensen in de slavenhandel.
Men wíl het gewoon als fout zien. En volgens die docu figuur zou het zelfs de racistische inborst aangeven van de gemiddelde Nederlander. Als je zo eens rond vraagt bij allochtonen en nieuwe Nederlanders blijkt het met racisme reuze mee te vallen.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:24 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
En bijna net zo belangrijk: hun oogkleppen afzetten wat betreft de werkelijke herkomst van Zwarte Piet, die totaal niks met blackface heeft te maken.
Een blik buiten Nederland om is nodig om de precieze herkomst van Zwarte Piet te begrijpen. Het zwart schminken van gezichten gebeurt bij diverse feesten, tradities en gebruiken in Europa en daarbuiten, al eeuwenlang. Hieruit blijkt eens te meer dat Zwarte Piet niks te maken heeft met blackface en overigens ook niet met slavernij. De bedenker van Zwarte Piet in z'n huidge vorm was zelfs een verklaard tegenstander van de slavernij. Zo liggen de feiten.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:17 schreef ioko het volgende:
Waar ik trouwens wel echt klaar mee ben in de discussie, is om de halve wereld erbij te halen om te bewijzen dat onze tradities zo onschuldig zijn.
De discussie zou erg gebaat zijn bij wat minder uitspraken als:
Ja maar, in de VS en Afrika zijn veel ergere dingen aan de hand.
Ja maar, er waren ook blanke slaven
Ja maar, zij mogen zich niet vervelend voelen, want er zijn ook donkere mensen die piet leuk vinden.
Het vervelende van dit alles is ook er voor kinderen een totaal onnodige zwaarte op het feest komt te hangen.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:29 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Een blik buiten Nederland om is nodig om de precieze herkomst van Zwarte Piet te begrijpen. Het zwart schminken van gezichten gebeurt bij diverse feesten, tradities en gebruiken in Europa en daarbuiten, al eeuwenlang. Hieruit blijkt eens te meer dat Zwarte Piet niks te maken heeft met blackface en overigens ook niet met slavernij. De bedenker van Zwarte Piet in z'n huidge vorm was zelfs een verklaard tegenstander van de slavernij. Zo liggen de feiten.
Wat resteert, zijn sentimenten van mensen die zich om wat voor reden dan ook gekwetst voelen en die allerlei verbanden leggen die er niet zijn. Overigens mogen mensen het van mij allemaal best vervelend vinden. Dat is alleen geen legitieme reden om Zwarte Piet af te schaffen of om een kinderfeest jaarlijks te gaan verzieken met een hetze tegen Zwarte Piet.
Ik vind ook wel eens iets niet leuk. Als je Zwarte Piet en Sinterklaas niet leuk vindt, prima. Negeer gewoon het feest, doe er niet aan mee. Niemand verplicht je ertoe.
Mensen willen zich gewoon niet inleven in een gezocht 'probleem' dat nooit een probleem was.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:51 schreef anonymoussie het volgende:
Ik vind de uitzending van Tan eigenlijk wel een beetje van niveau.
Ben het dan ook eens met hem.
Maar wat duidelijk is en al was, is dat mensen zich helemaal niet willen inleven in een ander waar ze zich niet mee kunnen identificeren.
Als je ziet dat iemand als Tan het ook niet echt leuk vond, is hij ook meteen een zwarte aap die terug moet naar Afrika.
En als je daar in studio je na ieder argument waar jij achter staat keihard gaat zitten juichen, getuigt dat ook niet van niveau.
Mogen dit nu juist de groepen zijn die genegeerd zouden moeten worden, door niet te gaan reageren op iedere scheet die ze laten.
De kwestie is onoplosbaar omdat elkaars argumenten totaal niet met elkaar overeenkomen. Zwarte Piet als folklorefiguur heeft niets te maken met het slavenverleden van Nederland. Zolang tegenstanders van Zwarte Piet dat niet willen begrijpen is iedere verdere discussie zinloos.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:07 schreef DustPuppy het volgende:
Deze hele kwestie is denk ik redelijk onoplosbaar.
Als de cijfers die ik gisteren gehoord hebt kloppen (80% voor en 13% tegen), waarbij die 80% geen flauw idee heeft waar de tegenstanders het over hebben (of dat in ieder geval blijven volhouden) dan is er geen oplossing en zullen de verhoudingen alleen maar verharden.
Ik denk ook niet dat je van bovenaf tradities kunt veranderen, dit moet van onderop komen. En als het overgrote deel al niet eens begrijpt waarom dat misschien nodig is, dan gaat het niet lukken.
Maar Umberto Tan had wel gelijk toen hij de vergelijking met Sjors en Sjimmie maakte.
Humberto vertelde ook dat hij al vanaf kinds af aan negatieve zaken ervoer naar aanleiding van Zwarte Piet. En zo heb ik meer verhalen gehoord van donkere mensen.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:53 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Mensen willen zich gewoon niet inleven in een gezocht 'probleem' dat nooit een probleem was.
Op andere plekken in Europa maken mensen hun gezicht ook zwart voor feestelijk tradities, zeg je. Zijn die figuren ook:quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:29 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Een blik buiten Nederland om is nodig om de precieze herkomst van Zwarte Piet te begrijpen. Het zwart schminken van gezichten gebeurt bij diverse feesten, tradities en gebruiken in Europa en daarbuiten, al eeuwenlang. Hieruit blijkt eens te meer dat Zwarte Piet niks te maken heeft met blackface en overigens ook niet met slavernij. De bedenker van Zwarte Piet in z'n huidge vorm was zelfs een verklaard tegenstander van de slavernij. Zo liggen de feiten.
Wat resteert, zijn sentimenten van mensen die zich om wat voor reden dan ook gekwetst voelen en die allerlei verbanden leggen die er niet zijn. Overigens mogen mensen het van mij allemaal best vervelend vinden. Dat is alleen geen legitieme reden om Zwarte Piet af te schaffen of om een kinderfeest jaarlijks te gaan verzieken met een hetze tegen Zwarte Piet.
Ik vind ook wel eens iets niet leuk. Als je Zwarte Piet en Sinterklaas niet leuk vindt, prima. Negeer gewoon het feest, doe er niet aan mee. Niemand verplicht je ertoe.
Ik sluit me aan bij het Sjimmie- argument. De meesten hier weten dat wel van mij. Ben je het niet met mij eens? Ook goed.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:53 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Mensen willen zich gewoon niet inleven in een gezocht 'probleem' dat nooit een probleem was.
Wat is negatief?quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:56 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Humberto vertelde ook dat hij al vanaf kinds af aan negatieve zaken ervoer naar aanleiding van Zwarte Piet. En zo heb ik meer verhalen gehoord van donkere mensen.
Dus dat dit nooit een probleem was in pertinent onjuist. Dat dit nooit een probleem was voor het merendeel van de bevolking is wat anders.
Correctie. Dat voor jou nooit een probleem was.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:53 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Mensen willen zich gewoon niet inleven in een gezocht 'probleem' dat nooit een probleem was.
Bepaalde groepen hebben het alleen recht op het roepen over racisme. Vreemd is ook (na die uitspraken van die man over slavenhandel en racistisch Nederland) dat er dan zoveel zwarte mensen hier zijn komen wonen die nog erg met de slavenhandel in hun maag zitten blijkbaar.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:57 schreef Hicham. het volgende:
Het racisme komt ook altijd maar van een kant.
Dat er ook blanken slaven waren wordt overal doodgezwegen.
Dat er negers zijn die hun hoofden wit verven/poederen zowel als voor hun cultuur of om blanken voor gek te zetten. Niemand komt in opstand en zegt ho eens even.
Dat men het blijkbaar alleen op zwarte piet gemunt heeft en niet op zwarte geschminkte figuren uit andere landen zoals Iran met Hadji Firoez die zelfs op de beschermde lijst staat. Dat is merkwaardig te noemen. Zal dat ermee te maken hebben dat men denkt dat hier in Nederland iets te halen valt en in Iran niet?
De conclusie is duidelijk. Nederlanders komen niet genoeg voor zichzelf op. Ze kunnen beginnen om netflix te adviseren de racistische film "White Chicks" te verwijderen. Ze zouden eventueel geld kunnen gaan eisen voor het leed dat de blankenslavernij heeft gebracht. Ook die Dhr Gario aanspreken op zijn "witte" uitspraken die tamelijk racistisch getint zijn is een mogelijkheid.
Maar dat gaat nooit gebeuren. Blanke Nederlanders komen namelijk niet voor zichzelf op. Alleen op internet gaan ze te keer als het onderwerp een keer te sprake komt. Ze laten het zich over hun heenkomen, spuiten hun gal op het internet en dan draaien ze weg zoals er niets gebeurt is. Ze nemen blankenhaat en zichzelf niet eens serieus en daar gaat het fout.
Bij het merendeel van de bevolking niet. Er was nooit een band met slavernij of een link met racisme.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:58 schreef ioko het volgende:
[..]
Correctie. Dat voor jou nooit een probleem was.
Nog even terugkomend op Tan.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:53 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Mensen willen zich gewoon niet inleven in een gezocht 'probleem' dat nooit een probleem was.
Nee. Ik vraag wat die negatieve ervaringen dan waren.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:00 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Nog even terugkomend op Tan.
Jij vind dat zijn beschreven ervaringen ermee zijn gelogen?
Over overdreven?
Heeft ie gisteravond verteld.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:01 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Nee. Ik vraag wat die negatieve ervaringen dan waren.
Klopt, veel mensen zagen (en zien) geen link met racisme. Ze hebben geen negatieve associaties met zwarte piet. Dat blijft zeker zwaar onder belicht in de kritiek vanuit het buitenland.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:59 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Bij het merendeel van de bevolking niet. Er was nooit een band met slavernij of een link met racisme.
Dan kan jij het toch ook even uitleggen?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:06 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Heeft ie gisteravond verteld.
Is er een pro Pieter die dat wel heeft gezien en daar even op wil reageren?
Dat een bepaalde kleine groep mensen zich ineens beledigd ziet. Misschien moet men ook eens een beetje over het verleden heen stappen. Dat doet men blijkbaar in Curacauo ookquote:Op dinsdag 1 december 2015 10:07 schreef ioko het volgende:
[..]
Klopt, veel mensen zagen (en zien) geen link met racisme. Ze hebben geen negatieve associaties met zwarte piet. Dat blijft zeker zwaar onder belicht in de kritiek vanuit het buitenland.
Echter, er is zeker een link met slavernij door het uiterlijk van zwarte piet, ook als deze wit zou zijn geweest. Het zwarte deel maakt de link alleen extra duidelijk en gevoelig.
Veel mensen leggen die link met slavernij en racisme in het verleden niet. Ze verzinnen argumenten waarom de link er niet is, omdat ze er NU niet zo naar kijken. Dat wil niet zeggen dat die link er niet is.
Dan ontstaat de vreemde situatie dat donkere mensen zich beledigd kunnen voelen door deze traditie, terwijl vrijwel niemand in Nederland (zelfs veel donkere mensen) er nog een negatieve associatie mee heeft.
Ik weet het niet letterlijk meer:quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:06 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Heeft ie gisteravond verteld.
Is er een pro Pieter die dat wel heeft gezien en daar even op wil reageren?
Ik vind dit een belangrijk punt.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:07 schreef ioko het volgende:
[..]
Klopt, veel mensen zagen (en zien) geen link met racisme. Ze hebben geen negatieve associaties met zwarte piet. Dat blijft zeker zwaar onder belicht in de kritiek vanuit het buitenland.
Lijkt mij allemaal niet schokkend.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:10 schreef ioko het volgende:
[..]
Ik weet het niet letterlijk meer:
- hij sprak over het Surinaamse accent dat Piet had, terwijl hij uit Spanje komt.
- Zwarte piet was een angstaanjagend figuur die als afschrikking werd gebruikt.
- De tekst, ook al is hij zwart als roet, hij meent het toch goed vond hij ook raar. Hij en sommige vriendjes waren immers ook zwart als roet.
Gelukkig hebben we nog sbs, RTL, powned, wakker Nederland.quote:Op dinsdag 1 december 2015 08:14 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Natuurlijk negeren de linkse omroepen deze docu. Had iemand verwacht dat de media objectief zou zijn?
Het is een mooi voorbeeld waarin je ziet hoe sterk de positieve associatie is en hoe het in de cultuur van zelfs de Antillen is verweven. Maar ook op de Antillen zullen er mensen zijn die de stereotypering van piet vervelend vinden.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:09 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dat een bepaalde kleine groep mensen zich ineens beledigd ziet. Misschien moet men ook eens een beetje over het verleden heen stappen. Dat doet men blijkbaar in Curacauo ook
Helemaal eens. Dit zorgt voor veel boosheid.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:11 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Ik vind dit een belangrijk punt.
Want vele voelen zich voor racist uitgemaakt, terwijl ze dat oprecht niet zijn. Ik begrijp heel goed dat dit kwetsend is. En veroorzaker van de vele negatieve reacties.
Dat zijn vooral bepaalde blanken las ik.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:14 schreef ioko het volgende:
[..]
Het is een mooi voorbeeld waarin je ziet hoe sterk de positieve associatie is en hoe het in de cultuur van zelfs de Antillen is verweven. Maar ook op de Antillen zullen er mensen zijn die de stereotypering van piet vervelend vinden.
Nee. Moet dat? Ik heb wel deels zwarte familie. Zegt dat ook iets? Ik zie er niets traumatisch in. Anders kan ik ook wel gaan klagen hoe delen van bepaalde groepn in nederland met blanke Nederlanders omgaan. Kortom: overal een probleem van maken.quote:
het is niet iets schokkends, zolang het niet uit zijn context wordt getrokken.. wat al die anti-pieten wel lijken te doen..quote:
En je kunt ook alle vervelende gevoelens van iemand kleiner maken, zonder dat je zelf in die situatie hebt gezeten.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:17 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Nee. Moet dat? Ik heb wel deels zwarte familie. Zegt dat ook iets? Ik zie er niets traumatisch in. Anders kan ik ook wel gaan klagen hoe delen van bepaalde groepn in nederland met blanke Nederlanders omgaan. Kortom: overal een probleem van maken.
Dat doet men inderdaad. Marokkanen hebben er soms ook een handje van dingen neer te zetten als vreselijk terwijl een deel van hun eigen groep niets anders doet op straat tegenover niet Marokkanen. Maar daar is dan weer geen aandacht voor.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:18 schreef mschol het volgende:
[..]
het is niet iets schokkends, zolang het niet uit zijn context wordt getrokken.. wat al die anti-pieten wel lijken te doen..
Je kan gewoon zeggen dat we allemaal wel eens wat vervelends meemaken. Alleen maken de meeste mensen er geen groots probleem van. Bij bepaalde zwarte mensen in Nederland leeft de hele slavenhandel + racisme wat te sterk volgens mij. Als eerder gegeven vb dat ik eens werd aangevallen door een Surinaamse in een Museum omdat ik mede verantwoordelijk zou zijn. Men lijkt elkaar wel op te jutten.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:19 schreef ioko het volgende:
[..]
En je kunt ook alle vervelende gevoelens van iemand kleiner maken, zonder dat je zelf in die situatie hebt gezeten.
Dat jij het niet ziet, wil niet zeggen dat het er niet is.
Ik denk wel dat veel negatieve aspecten van zwarte piet al zijn aangepast de laatste jaren. Zijn ervaringen gaan natuurlijk langere tijd terug.
Zou het niet zo kunnen zijn dat ze er een groter probleem van maken, omdat het een groter probleem voor hen is?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:22 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Je kan gewoon zeggen dat we allemaal wel eens wat vervelends meemaken. Alleen maken de meeste mensen er geen groots probleem van.
In wiens belang is dit eigenlijk?quote:Op maandag 30 november 2015 21:20 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Hij doet maar wat hij wil. Al is de hele wereld tegen zwarte piet, ik zal totdat ik mijn laatste adem uitblaas voor zwarte piet opkomen.
Net zoals een documentaire "zwarte piet en ik" waar Mevr Fadlalla zielig in een auto gaat zitten janken. Nee, deze vrouw is maar in de 30 en heeft de slavernij niet bewust meegemaakt, maar acteert alsof ze zelf net uit de slavernij is ontsnapt en uit haar handboeien is bevrijdt.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:58 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Bepaalde groepen hebben het alleen recht op het roepen over racisme. Vreemd is ook (na die uitspraken van die man over slavenhandel en racistisch Nederland) dat er dan zoveel zwarte mensen hier zijn komen wonen die nog erg met de slavenhandel in hun maag zitten blijkbaar.
Er is overal in de wereld wel racisme. Dat merkte ik ook als blanke in het buitenland. Mijn Aziatisch ex ook. Maar ook tussen zwarten en Aziaten zelf bestaat het gewoon. Het is net of je er een enorm probleem van wil maken of niet. En dan zeker over de rug van een kinderfeest.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:34 schreef ioko het volgende:
[..]
Zou het niet zo kunnen zijn dat ze er een groter probleem van maken, omdat het een groter probleem voor hen is?
Ik denk dat er veel zichtbaar en onzichtbaar racisme is in Nederland. Ik heb daar niet mee te maken en zie het niet, maar anderen wellicht wel.
Is dit argument ook toepasbaar op het gebruik van hakenkruizen? Tenslotte heeft niemand van ons bewust de tweede wereldoorlog nog meegemaakt. Dus waar zeuren we eigenlijk over?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:36 schreef Hicham. het volgende:
[..]
Net zoals een documentaire "zwarte piet en ik" waar Mevr Fadlalla zielig in een auto gaat zitten janken. Nee, deze vrouw is maar in de 30 en heeft de slavernij niet bewust meegemaakt, maar acteert alsof ze zelf net uit de slavernij is ontsnapt en uit haar handboeien is bevrijdt.
De slavernij die negroïde mensen aangaat is ergens begin 1800 al afgeschaft. (Alleen voor Indo's ging het iets langer door tot 1914) Geen enkele negroïde persoon in Nederland heeft nog directe banden met de slavernij. Het is allemaal over-over-overgrootmoeder/vader of over-over-over-overgrootmoeder/vader die zij nooit gekend hebben.
Daarom denk ik dat we te ver zijn doorgeslagen dat we die anti-zwarte piet klagers en hun slavernijclaim te serieus nemen.
Een hakenkruis staat voor iets. Een huidskleur niet.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:39 schreef Molurus het volgende:
[..]
Is dit argument ook toepasbaar op het gebruik van hakenkruizen? Tenslotte heeft niemand van ons bewust de tweede wereldoorlog nog meegemaakt. Dus waar zeuren we eigenlijk over?
Dit inderdaad. Ik snap best dat mensen graag vasthouden aan een traditie, maar het soort drogredenen waarmee men tracht dit te rechtvaardigen is zo nu en dan dusdanig absurd dat wat mij betreft het feest alleen al om die reden zou mogen worden aangepast.quote:Op maandag 30 november 2015 21:32 schreef sp3c het volgende:
ik ben groot fan van zwarte Piet
ik houd alleen niet van het idee dat ik als ik er geen fan van zou zijn 'terug naar Afrika' zou moeten en dat is toch een gedachte waar de meer vocale pro pieten mee spelen
maakt het voor mij lastig om het nog leuk te vinden en zo zullen er wel meer zijn, zo ben je zelf je eigen anti-pieten aan het creeeren
Net zoals je als je zwarte piet graag hetzelfde wil houden, zonder pardon wordt uitgemaakt voor racist, of nog veel ergere dingen als je dezelfde mening bent toegedaan, maar ook toevallig een donkerder huidskleurtje hebt. Ook daar is nauwelijks te spreken van enig niveau.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:51 schreef anonymoussie het volgende:
Als je ziet dat iemand als Tan het ook niet echt leuk vond, is hij ook meteen een zwarte aap die terug moet naar Afrika.
We hadden het over slavernij symboliek. Of is het ineens geen slavernij symboliek meer als degene die er bezwaar tegen maakt zelf de slavernij niet heeft meegemaakt?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:47 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Een hakenkruis staat voor iets. Een huidskleur niet.
En ook dit, dat is dus niet naar aanleiding van zwarte piet, maar is sluimerend racisme waar zwarte piet wordt misbruikt om dat racisme te tonen.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:56 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Humberto vertelde ook dat hij al vanaf kinds af aan negatieve zaken ervoer naar aanleiding van Zwarte Piet. En zo heb ik meer verhalen gehoord van donkere mensen.
Die bestaan nog wel. Het is nog maar 75 jaar geleden. Er zijn nog genoeg ouderen die het wel bewust hebben meegemaakt. Iets anders dan de slavernij waar geen overlevende mee van te vinden zijn. Ik denk dat na 125 jaar het eventueel mogelijk zou kunnen zijn om het hakenkruis los te koppelen van de WW2. Het is immers een zonneteken. en dat de nazi's het over kopieerden heeft maakt het nog geen kwaad symbool. Dan zou India vol nazi's moeten zitten.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:39 schreef Molurus het volgende:
[..]
Is dit argument ook toepasbaar op het gebruik van hakenkruizen? Tenslotte heeft niemand van ons bewust de tweede wereldoorlog nog meegemaakt. Dus waar zeuren we eigenlijk over?
Eerlijk gezegd vind ik dit een nogal opmerkelijke uitspraak. Persoonlijk ben ik het hier volstrekt mee oneens: ook over 125 jaar zal dit symbool nog steeds worden geassocieerd met de Holocaust, ongeacht of er nog mensen leven die dat persoonlijk hebben meegemaakt.quote:Op dinsdag 1 december 2015 11:01 schreef Hicham. het volgende:
[..]
Die bestaan nog wel. Het is nog maar 75 jaar geleden. Er zijn nog genoeg ouderen die het wel bewust hebben meegemaakt. Iets anders dan de slavernij waar geen overlevende mee van te vinden zijn. Ik denk dat na 125 jaar het eventueel mogelijk zou kunnen zijn om het hakenkruis los te koppelen van de WW2.
Is er een speciaal zwarte pieten teken dat symbool staat voor de slavernij?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:49 schreef Molurus het volgende:
[..]
We hadden het over slavernij symboliek. Of is het ineens geen slavernij symboliek meer als degene die er bezwaar tegen maakt zelf de slavernij niet heeft meegemaakt?
Want dat is het argument dat Hicham daar lijkt te maken. En als dat het argument is, dan zie ik eerlijk gezegd geen verschil met hakenkruizen.
Dan moet men het daar over hebben. Echt racisme. Maar dan ook eerlijk zijn en toegeven dat vele groepen daar aan doen.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:50 schreef Zelva het volgende:
[..]
En ook dit, dat is dus niet naar aanleiding van zwarte piet, maar is sluimerend racisme waar zwarte piet wordt misbruikt om dat racisme te tonen.
Heb je het stukje eronder wel gelezen en begrepen?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:49 schreef Zelva het volgende:
[..]
Net zoals je als je zwarte piet graag hetzelfde wil houden, zonder pardon wordt uitgemaakt voor racist, of nog veel ergere dingen als je dezelfde mening bent toegedaan, maar ook toevallig een donkerder huidskleurtje hebt. Ook daar is nauwelijks te spreken van enig niveau.
En ja, dat uitmaken voor zwarte aap is verschrikkelijk en ik zou graag zien dat dat verandert, maar het is een gotspe om te denken dat het wegmoffelen van zwarte piet, dat helemaal niet racistisch bedoeld is, iets aan dat sluimerende racisme gaat veranderen. Dat blijft gewoon.
Inhoudelijk heb ik wel een paar aanmerkinkjes...twitter:Lennartwesel twitterde op dinsdag 01-12-2015 om 11:06:23Onschuldig kinderfeest: https://t.co/9MCUoJMTNs reageer retweet
Je mist het punt volledig, he?quote:Op dinsdag 1 december 2015 11:35 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Is er een speciaal zwarte pieten teken dat symbool staat voor de slavernij?
Dankzij figuren zoals Dries verdwijnt Zwarte Piet alleen maar sneller.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:02 schreef PippenScottie het volgende:
Respect voor Dries van Sas dat hij zijn intellectuele bijdrage aan de Pietendiscussie onder eigen naam durft te doen.Inhoudelijk heb ik wel een paar aanmerkinkjes...twitter:Lennartwesel twitterde op dinsdag 01-12-2015 om 11:06:23Onschuldig kinderfeest: https://t.co/9MCUoJMTNs reageer retweet
1: Gedeeltelijk wel ja. Er zijn diverse, op Sinterklaas gelijkende tradities, waarbij er naast de Sinterklaas-achtige figuur een helper of angstaanjagend figuur loopt met een zwart gezicht.quote:Op dinsdag 1 december 2015 09:56 schreef ioko het volgende:
[..]
Op andere plekken in Europa maken mensen hun gezicht ook zwart voor feestelijk tradities, zeg je. Zijn die figuren ook:
1. De assistent van een witte man, gekleed als heilige?
2. Aangekleed als page (felle kleuren, pofmouwen, witte kraag, hoedje met een veer, korte pofbroek)?
3. Met kroeshaar, rode lippen en soms ringen in hun oren?
Alle uiterlijke kenmerken zijn vrij eenvoudig te herleiden naar een situatie in de historie waar donkere mensen in Nederland een totaal andere positie hadden, dan nu het geval is.
Of de bedenker dit nu zo bedoeld heeft of niet, hij heeft deze kenmerken gebruikt en deze zijn lange tijd zonder kritiek overgenomen. Die tijd is nu voorbij.
En als jij het lef hebt om te zeggen dat je 'ook wel eens iets niet leuk vindt' en dat op hetzelfde niveau stelt als een donker persoon die zich tweederangs burger voelt door deze traditie, is er wat mij betreft iets mis met je gevoel voor empathie. Maar daar hebben veel mensen last van in deze discussie.
het enige negatieve aspect van zwarte piet is zijn rabiate fanclub en hun mallotige rivalenquote:Op dinsdag 1 december 2015 10:19 schreef ioko het volgende:
Ik denk wel dat veel negatieve aspecten van zwarte piet al zijn aangepast de laatste jaren. Zijn ervaringen gaan natuurlijk langere tijd terug.
Symbolen zoals het hakenkruis zullen na 125 jaar nauwelijks nog te vinden zijn dan geschiedenisboeken. Geloof mij het kwaadheid van het symbool verwaterd net zoals de aandacht van de WW2. De strijdt van waterloo wordt ook niet meer herdacht. Was Waterloodag een belangrijker herdenkingsdag vroeger, werd gevormd tot feestdag en nu bestaat het niet meer. Hetzelfde zal met de herdenking WW2 gebeuren. Over 50 jaar lees je er alleen nog over in geschiedenisboeken.quote:Op dinsdag 1 december 2015 11:06 schreef Molurus het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd vind ik dit een nogal opmerkelijke uitspraak. Persoonlijk ben ik het hier volstrekt mee oneens: ook over 125 jaar zal dit symbool nog steeds worden geassocieerd met de Holocaust, ongeacht of er nog mensen leven die dat persoonlijk hebben meegemaakt.
Bovendien vind ik het een nogal vreemd idee dat het taboe op dit symbool uitsluitend zou afhangen van mensen die de 85 jaar zijn gepasseerd. Alsof mensen die het niet zelf hebben meegemaakt die associatie niet zouden hebben, onzin.
Ik denk dat zwarte piet eerder een rijke moor moet voorstellen dan een negroïde arme slaaf. Ik geloof dan ook niet dat het iets met de Negroïde slavernij te maken hebben. Het heeft nog eerder te maken met de blanken slavernij.quote:Het waren strijdende moslim-monniken in de tijd van de Almoraviden die als teken van hun aristocratische Berber-afkomst een donkere mondsluier droegen. Deze gevreesde gesluierde strijders maakten zo'n grote indruk op de christenen, dat hun naam vanaf die tijd, verbasterd als Moren, de aanduiding werd van alle niet uit Europa afkomstige moslims[1].
De Byzantijnse historicus Procopius omschreef de Moren in de 6e eeuw als zwarthuidigen, getint die Numidië en Carthago bevolkten. De katholieke aartsbisshop Isidorus van Sevilla (560-636) schreef dat Maurus zwart betekende. In het (nieuw)grieks betekent "mavros" eveneens zwart. In de 9e eeuw schreef de islamitische schrijver Al-Djahiz dat de Zengs, Ethiopiërs, Fezzanen, Kopten, Nubiërs, Moren etc. tot de zwarte rassen behoorden.
Voor de vroegere christenen in Europa was de afkomst onomstreden, de Moren werden in talrijke beschrijvingen en verhalen omschreven als een donker getint Afrikaans volk.
Zo wordt in de legende over een Moorse ridder genaamd Moriaan, de volgende beschrijving van hem gegeven: "Hij was helemaal zwart, zijn hoofd, lichaam en handen waren geheel zwart". In het Roelantslied worden de Moren omschreven als horden "zwarter dan inkt, met geen vlekje wit op zich behalve hun tanden".
Een oud Nederlands kinderliedje begint met de opvallende zin "Moriaantje zo zwart als roet".
In Noord-Afrika wordt de term Moren gebruikt om een etnische groep aan te duiden die vooral in Mauritanië en ook in delen van Marokko, de Westelijke Sahara, Algerije, Niger en Mali woont. Zij spreken het Hassaniya, een variant van het Arabisch. Deze Moren zijn een mengeling van Afrikanen, Arabieren en Berbers.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Moren
Ik ben pro piet maar wil toch op jou reageren. Ik vond Tan gisteren integer en eerlijk overkomen. Rustig en kalm legde hij zijn ervaringen uit. En zo moet de discussie zijn. Maar de discussie is op een verkeerde manier begonnen door direkt te schreeuwen dat wij racisten zijn. En dat pik ik nietquote:Op dinsdag 1 december 2015 10:00 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Nog even terugkomend op Tan.
Jij vind dat zijn beschreven ervaringen ermee zijn gelogen?
Of overdreven?
nu wordtie helemaal mooiquote:Op dinsdag 1 december 2015 12:20 schreef Hicham. het volgende:
Ik denk dat zwarte piet eerder een rijke moor moet voorstellen dan een negroïde arme slaaf. Ik geloof dan ook niet dat het iets met de Negroïde slavernij te maken hebben. Het heeft nog eerder te maken met de blanken slavernij.
De discussie is niet begonnen met Zwarte Piet = Racisme.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:20 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Ik ben pro piet maar wil toch op jou reageren. Ik vond Tan gisteren integer en eerlijk overkomen. Rustig en kalm legde hij zijn ervaringen uit. En zo moet de discussie zijn. Maar de discussie is op een verkeerde manier begonnen door direkt te schreeuwen dat wij racisten zijn. En dat pik ik niet
denk dat je Gario en kornuiten dan teveel krediet geeftquote:Op dinsdag 1 december 2015 12:20 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Ik ben pro piet maar wil toch op jou reageren. Ik vond Tan gisteren integer en eerlijk overkomen. Rustig en kalm legde hij zijn ervaringen uit. En zo moet de discussie zijn. Maar de discussie is op een verkeerde manier begonnen door direkt te schreeuwen dat wij racisten zijn. En dat pik ik niet
Laat ik dan zeggen waarvan ik me bewust benquote:Op dinsdag 1 december 2015 12:25 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
De discussie is niet begonnen met Zwarte Piet = Racisme.
De discussie loopt al een paar generaties, maar heeft vrij weinig resultaat gehad.
De laatste jaren lijkt de discussie eindelijk 'critical mass' te hebben bereikt en niet meer te stuiten te zijn. Opkomst van internet en sociale media zijn daar natuurlijk debet aan.
Figuren als Dries zijn compleet geschift en moeten voor hun zieke gedrag worden bestraft.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:18 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dankzij figuren zoals Dries verdwijnt Zwarte Piet alleen maar sneller.
Precies.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:30 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Laat ik dan zeggen waarvan ik me bewust ben
Lopen we dan met hakenkruizen in optocht door de stad?quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:49 schreef Molurus het volgende:
[..]
We hadden het over slavernij symboliek. Of is het ineens geen slavernij symboliek meer als degene die er bezwaar tegen maakt zelf de slavernij niet heeft meegemaakt?
Want dat is het argument dat Hicham daar lijkt te maken. En als dat het argument is, dan zie ik eerlijk gezegd geen verschil met hakenkruizen.
Gelukkig.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:20 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Ik ben pro piet maar wil toch op jou
reageren.
Ok.quote:Ik vond Tan gisteren integer en eerlijk overkomen. Rustig en kalm legde hij zijn ervaringen uit. En zo moet de discussie zijn.
Zoek eens op google op Schmutzli, de assistent van Sint Nicolaas in Zwitserland.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:20 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
1: Gedeeltelijk wel ja. Er zijn diverse, op Sinterklaas gelijkende tradities, waarbij er naast de Sinterklaas-achtige figuur een helper of angstaanjagend figuur loopt met een zwart gezicht.
2: Nee. So what?
3: Pruiken zullen voorkomen. Het oogt namelijk nogal raar als je een blank gezicht zwart schminkt en daarboven dan een blond kapsel intact laat.
Zwarte Piet is een karakter in een kinderfeest, dat op een bepaalde, speelse en vrolijke manier is uitgedost. Zwart schminken van gezichten heeft ook nog een praktische reden. De verklede persoon is daardoor minder goed herkenbaar door zijn gezicht. Vooral in dorpen is dit een wezenlijk issue bij de viering van Sinterklaas.
Zou dat het acceptabel maken dan?quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:38 schreef ietjefietje het volgende:
[..]
Lopen we dan met hakenkruizen in optocht door de stad?
nee maar wel vergelijkbaarquote:
Nee.quote:Op dinsdag 1 december 2015 12:31 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Figuren als Dries zijn compleet geschift en moeten voor hun zieke gedrag worden bestraft.
Eén fikse twitterstorm en hij zou willen dat ie een anoniem account had aangemaakt. Daar komt geen rechter aan te pas.quote:Op dinsdag 1 december 2015 18:40 schreef KoosVogels het volgende:
Zijn opmerkingen zijn weliswaar misselijkmakend, maar hem ervoor bestraffen lijkt mij wat overdreven. Valt wat mij betreft gewoon binnen de vrijheid van meningsuiting.
Elf is meer van het alles wat hem niet bevalt, laten aanpakken door justitie.quote:Op dinsdag 1 december 2015 18:51 schreef Ringo het volgende:
[..]
Eén fikse twitterstorm en hij zou willen dat ie een anoniem account had aangemaakt. Daar komt geen rechter aan te pas.
Sylvana Simons op haar Facebookpagina.quote:Na wat mij het afgelopen jaar ten deel is gevallen op momenten dat ik "het lef had" mijn hart te laten spreken, heb ik vannacht wakker gelegen van dit plaatje.
Anouk, Tanja Luske-Jess, Anousha Nzume, Sunny Bergman, Diana Matroos, Quinsy Gario, Peter R. De Vries, Humberto Tan en ikzelf.
Het zijn maar een paar mensen uit een grote groep, maar toevallig "bekend" uit de media (en dan laat ik de vele "anonieme"'helden oa Mitchell Esajas, Jerry King Luther Afriyie, Bram Verhappen-Boerboom, Stijn Brinkhaus en vele, vele, vele anderen gemakshalve even buiten beschouwing); bedreigd, besmaad en blootgesteld aan de brutaalste vorm van racisme: "gerechtvaardigd racisme".
Want, zo lijkt de (niet zo) stille consensus in ons land: racisme is slecht, en niemand wil een racist zijn, maar als je over zwarte piet begint of ingebed racisme benoemt..: tja.. Dan vraag je er natuurlijk eigenlijk zelf een beetje om.
Met "onschuldige kindertjes" als afweerschild wordt een beerput aan diepgeworteld superioriteitsdenken opengetrokken die mensen er niet langer van weerhoudt (met naam en toenaam) toe te geven aan wat door politici liefkozend "onderbuikgevoel" wordt genoemd.
Als "intelligente" mensen de retoriek prediken dat zwarte Nederlanders zwarte piet als een dankbaar instrument moeten zien om eindelijk eens een positief rolmodel te kunnen presenteren, kan ik niet anders dan mij schamen voor het land dat dit soort "intelligentie" heeft voortgebracht.
Het land dat ook mij heeft gevormd.
Via mijn ouders en voorouders, die met hun slavenarbeid, contract arbeid en zelfs in "koloniale vrijheid", welvaart en vooruitgang bekostigden voor de ouders en voorouders van hen die zich nu gerechtvaardigd voelen mijn menselijkheid inferieur aan dat van hen te "weten".
Het land dat mij, net als hen, onderwees met geschiedenisboeken vol onjuiste en onvolledige informatie.
Het land waar je verteld wordt dat je vrij bent om te spreken, totdat je spreekt over het onbespreekbare.
Ik hoop dat Humberto zich gesteund weet door de velen die het aandurven voor zichzelf te denken. Die het aandurven hun prettige jeugdherinneringen te koesteren met compassie voor hun eigen onschuld en naïviteit en tegelijkertijd de moed op durven brengen nieuwe inzichten en andere waarheden te respecteren en omarmen.
Ik hoop dat hij zich gesteund weet door zijn werkgever (fervent uitdrager van zwarte piet).
Ik weet hoe die support de last iets lichter kan maken (dankjewel DWDD), maar ook hoe eenzaam het kan voelen als die uitblijft (dankjewel, niet nader te noemen theaterproducent).
Mijn beide kinderen hebben me onlangs liefdevol "geadviseerd" mij niet meer zo sterk uit te spreken over racisme in Nederland.
Ze vreesden (terecht) voor mijn veiligheid, inkomen en reputatie.
Ik vrees voor hetzelfde.
Maar dan voor hen, hun kinderen en diens kinderen.
Want zolang de Driesjes van Sas zich in ons land vrij mogen uiten, zolang politici mogen stigmatiseren en haatzaaien, zolang racistisch erfgoed verheven wordt tot cultureel erfgoed...
Zolang als ik leef... Zo lang zal ik mijn hart laten spreken.
Nou, ik weet wel dat er tijdens de geschiedenislessen weinig aandacht werd besteed aan de donkere bladzijden uit onze vaderlands geschiedenis. Dus dat klopt op zich wel.quote:Op dinsdag 1 december 2015 19:15 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Sylvana Simons op haar Facebookpagina.
Donkere mensen waren slaaf, dus moet Zwarte Piet verdwijnen. Het is geen discussie met argumenten, maar een emotionele, waarbij het vooral gaat om wat hen aangedaan is en dat wij ons moeten aanpassen. Wat weet Sylvana trouwens over geschiedenisboeken vol onjuiste en onvolledige informatie?
Weinig aandacht voor donkere bladzijden uit onze vaderlandse geschiedenis (overigens ook weinig heldenverhalen).quote:Op dinsdag 1 december 2015 19:33 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nou, ik weet wel dat er tijdens de geschiedenislessen weinig aandacht werd besteed aan de donkere bladzijden uit onze vaderlands geschiedenis. Dus dat klopt op zich wel.
Als de zwarte bladzijden ontbreken, is de informatie dus onvolledig.quote:Op dinsdag 1 december 2015 19:38 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Weinig aandacht voor donkere bladzijden uit onze vaderlandse geschiedenis (overigens ook weinig heldenverhalen).
Maar geschiedenisboeken vol onjuiste en onvolledige informatie. Het staat er echt.
Met het risico tot generaliseren, er schijnen weinig culturen te zijn die racistischer zijn dan de Indiase, Chinese, enz. Of Sub-Sahara Afrikaanse landen waar de ene bevolkingsgroep de andere als 'zwart' en dus minderwaardig ziet, terwijl ze voor ons allemaal zwart zijn. Er zijn hele volksstammen, hele werelddelen, waar de meeste mensen er niet aan twijfelen dat mensen van een ander ras inferieur en doortrapt zijn. Niet het verhuld racisme in Nederland wat je alleen kunt zien als je sociologie aan de UvA hebt gestudeerd, maar gewoon racisme in de gangbare zin van het woord.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:36 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Er is overal in de wereld wel racisme. Dat merkte ik ook als blanke in het buitenland. Mijn Aziatisch ex ook. Maar ook tussen zwarten en Aziaten zelf bestaat het gewoon. Het is net of je er een enorm probleem van wil maken of niet. En dan zeker over de rug van een kinderfeest.
Er zijn nog genoeg mensen in leven die het wel hebben meegemaakt. Hakenkruizen zullen voorlopig niet in het straatbeeld te zien zijn, maar je ziet nu al dat het voor jongere generaties anders ligt. Vanaf het moment dat we op school over de oorlog en de holocaust leerden, maakten we er al schuine moppen over (goed, er zijn vast koorknapen die op hun 8e al diep onder de indruk zaten te luisteren om vervolgens een intellectueel debat over de oorzaak van het nationaalsocialisme te houden). En dat zet zich voort in de studententijd met ontgroeningen met een nazi-thema.quote:Op dinsdag 1 december 2015 10:39 schreef Molurus het volgende:
[..]
Is dit argument ook toepasbaar op het gebruik van hakenkruizen? Tenslotte heeft niemand van ons bewust de tweede wereldoorlog nog meegemaakt. Dus waar zeuren we eigenlijk over?
In het lesmateriaal gaat het absoluut ook over onze zwarte pagina's zoals de holocaust en de slavernij.quote:Op dinsdag 1 december 2015 19:41 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als de zwarte bladzijden ontbreken, is de informatie dus onvolledig.
Nogmaals, ik weet wel dat er op school een nogal rooskleurig beeld werd geschetst van onze geschiedenis. Zelfs de politionele acties werden een beetje weggemoffeld, en over ons slavernijverleden leerde ik pas toen ik van school af was en op mij eigen houtje mij ging verdiepen in onze historie.quote:Op dinsdag 1 december 2015 19:45 schreef luxerobots het volgende:
[..]
In het lesmateriaal gaat het absoluut ook over onze zwarte pagina's zoals de holocaust en de slavernij.
Sylvana maakt ervan, geschiedenisboeken vol onjuiste en onvolledige informatie. Daar zou ik dan wel een voorbeeldje van willen zien.
Opa spreekt.quote:Op dinsdag 1 december 2015 19:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nogmaals, ik weet wel dat er op school een nogal rooskleurig beeld werd geschetst van onze geschiedenis. Zelfs de politionele acties werden een beetje weggemoffeld, en over ons slavernijverleden leerde ik pas toen ik van school af was en op mij eigen houtje mij ging verdiepen in onze historie.
Eindexamen is 12 jaar geleden.quote:
weggemoffeld wil ik het niet noemen maar maar tot geschiedenis een keuzevak werd vond ik het iig heel heel heeeeeeel beknopt ... als er dan toevallig een onderwerp voorbij komt wat je wel kan schelen kan ik me ergens wel voorstellen dat dat een wrang aanvoeltquote:Op dinsdag 1 december 2015 19:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nogmaals, ik weet wel dat er op school een nogal rooskleurig beeld werd geschetst van onze geschiedenis. Zelfs de politionele acties werden een beetje weggemoffeld, en over ons slavernijverleden leerde ik pas toen ik van school af was en op mij eigen houtje mij ging verdiepen in onze historie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |