abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_157925511
Wanhopige Anti-Pieten door succes Zwarte Piet

Anti-Pieten in Nederland proberen met man en macht om Nederland roet-vrij te krijgen. Men wil af van Zwarte Piet.

Onder leiding van niemand minder dan Tanja Jess, Sylvana Simons, de Eramus Universiteit. Paul de Leeuw, Angela Groothuizen en Jerry Affriyie wordt gepoogd Piet zwart te maken, alhoewel… niet letterlijk dan. Men wil af van de zwarte of bruine kleur van Zwarte Piet. Hoe vervelend het ook voor deze groep onruststokers is: hun protesten werken averechts. Zwarte Piet lijkt populairder dan ooit. 2015 is een zeer succesvol jaar voor Zwarte Piet. De Anti-Pieten zien het succes van Zwarte Piet niet zitten en doen nog een paar wanhopige pogingen Piet voor altijd te verbannen. Zonder succes. Een overzicht:

Kick Out Zwarte Piet zonder succes in Meppel
Hoe sneu moet je zijn om af te reizen naar Meppel om te demonstreren tijdens de nationale intocht, de Sintocht? Kick Out Zwarte Piet wist 4 bussen vol te proppen met ZeurPieten (pepernoten verboden) en reisde af van Rotterdam naar Meppel op zaterdag 14 november 2015. Bezoekers bleken niet onder de indruk. Dichtbij Sinterklaas kon de protestclub niet komen. De groep ging roemloos ten onder en verliet Drenthe zonder succes. Hoe hard de groep ook roept in persberichten dat deze demonstratie succesvol was. Inwoners van Meppel en Drenthe meldden ZwartePieterman dat men de club ZeurPieten onder leiding van Jerry Affriyie geen blik waardig gunde. “Negeren”, was het woord dat ZwartePieterman hoorde in Meppel.

Kick Out Zwarte Piet-protest bij Pietendorp in Enkhuizen
Bij het Nationale Pietendorp in Enkhuizen was het lekker druk het afgelopen weekend. Voor de ingang van het Zuiderzeemuseum stond een handvol ZeurPieten te demonstreren. Mensen van de actieclub Kick Out Zwarte Piet probeerden een feestje voor kinderen en hun ouders te verstoren. Ook deze keer werden de anti-Pieten volledig genegeerd. Tot groot verdriet van de perswoordvoerder van Kick Out Zwarte Piet. Die meldde dat de groep werd uitgescholden voor “apen”. Al zou dit zo zijn, is dat niet netjes. Maar is dat nou een persbericht waardig? Er kon toch ook ‘domme ezels’ geroepen worden tegen deze groep? Dat is nou eenmaal een traditionele uitspraak in Nederland. En zeg nou zelf: de meeste mensen geloven dat ze van apen afstammen. Dus is dat dan zo erg? In elk geval deed KOZP erg zielig, in de hoop nog wat media-aandacht te krijgen. Dat is gelukt: RTV NH en Spitsnieuws besteedden hier aandacht aan. Gelukkig was men dit weer snel vergeten.

Anti-Pieten gooien handdoek in de ring
De eerste anti-Piet, ook wel ZeurPiet genoemd, is de blanke blondine Sunny Bergman. Deze dame maakte vorig jaar de documentaire Zwart als Roet, waarin ze wanhopig probeert een verband te vinden tussen Zwarte Piet, racisme en slavernij. Een mislukte poging. Sunny gooit de handdoek in de ring en laat Kick Out Zwarte Piet zonder blondine achter.

Geen draagvlak politieke verandering Zwarte Piet
Ook politiek gezien zullen de anti-Pieten bot vangen. Er is geen enkel draagvlak onder politieke partijen om Zwarte Piet bij wet vast te leggen of aan te passen. Alleen de PVV wil een Zwarte Pieten-wet waarin Zwarte Piet als ‘zwart figuur’ wordt vastgelegd en beschermd. Andere partijen zijn in overgrote meerderheid geen voorstander van Zwarte Piet in de wetgeving, op welke manier dan ook.



Zwarte Piet, een archetype onder vuur.

Welkom bij de Zwarte Pietendiscussie. Bijna een traditie in ons koude kikkerlandje.
In deze reeks hebben we het over de oorsprong van onze geliefde Pieterbaas. Is het een uiting van racisme voortgekomen uit de tijd van de slavernij of is het zwart schminken van gezichten een eeuwenoud gebruik dat gekoesterd moet worden?

Het Sinterklaasfeest is onderdeel van de voor-christelijke midwinterfeesten. Het feest wordt al duizenden jaren in Europa en zelfs daarbuiten gevierd. Uiteraard zijn er uiterlijke verschillen maar er zijn verrassend veel overeenkomsten.
Er is een Sinterklaasfiguur, een oude man met lange witte haren en baard en vaak in de persoon van Sint Nicolaas. Deze wordt vergezeld door een knecht die meestal zwart geschminkt is, overal aan schoorstenen luistert of er nog stoute kinderen zijn en in het bezit is van een roe en zak.
Enkele voorbeelden:





Volgens de Anti-Pieters is Zwarte Piet een racistisch stereotype dat herinnert aan de tijd van de slavernij. Een gevisualiseerd bewijs dat Zwarte Piet een slaaf moet voorstellen is dit:

Ter ondersteuning wordt kunsthistoricus Elmer Kolfin aangehaald die in dit artikel zelf aangeeft geen onderzoek gedaan te hebben naar de figuur Zwarte Piet zelf maar wel naar de slavernij.
Geen twijfel: 'Zwarte Piet stamt af van kindslaven'

Gek genoeg zien we weinig van Arnold Jan Scheer zijn onderzoek naar het Sinterklaasfeest. Zijn film Wild Geraas is niet welkom bij de nationale media.
Wild Geraas: belangrijkste documentaire over Zwarte Piet van het jaar

De eenzijdige berichtgeving over het ontstaan van Zwarte Piet heeft vervelende gevolgen.
Ouders houden kinderen bewust thuis vanwege Zwarte Piet

Terwijl dat helemaal niet nodig is.
Zwarte Piet mag gewoon zwart zijn



Pietennieuws
Vergulde pieten leiden opnieuw tot discussie
Vergulde Piet lijdt ook tot ophef.




quote:
Daar wordt aan de deur geklopt
Daar wordt aan de deur geklopt,
hard geklopt, zacht geklopt.
Daar wordt aan de deur geklopt.
Wie zou dat zijn ?
Wees maar gerust mijn kind.
Ik ben een goede vrind.
Want al ben ik zwart als roet,
'k Meen het toch goed.



Disclaimer: Elke gelijkenis van Sinterklaas en Zwarte Piet met bestaande personen berust op louter toeval.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_157925542
Ik ben benieuwd waar men mee gaat komen na zwarte piet.
pi_157925551
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 17:14 schreef Joezi het volgende:

[..]

Gedaan, en nu? Je denkt dat Sinterklaas aids heeft?
Waar en van wie heeft de Sint het dan opgelopen?
Als ik het al zou denken trouwens?
pi_157925564
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 17:34 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Dat is dus maar de vraag of er nik mis mee is. Kinderen iets wijs maken en verwennen met veel te veel en te grote cadeaus lijkt me opvoedkundig niet juist. Jou wel?
Er heeft nog nooit een kind daar een trauma aan overgehouden of slechter door/van geworden. Ik zou eerder denken dat een kind dat niet meedoet en alleen maar toeziet hoe zijn vriendjes wél doen, er wel naar zou verlangen.

Er zijn ergere dingen wat opvoedkundig niet juist zijn.
pi_157925579
Even dat filmpje van CNN in de OP?
http://edition.cnn.com/vi(...)1-for-specials-page/
I´m back.
pi_157925610
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 17:59 schreef Ryan3 het volgende:
Even dat filmpje van CNN in de OP?
http://edition.cnn.com/vi(...)1-for-specials-page/
De documentaire maker is blijkbaar niet onpartijdig. Ze konden het beter door een latino of een Chinees laten maken.
pi_157925695
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 17:59 schreef Ryan3 het volgende:
Even dat filmpje van CNN in de OP?
http://edition.cnn.com/vi(...)1-for-specials-page/
Als je een youtube-link hebt, dan plak ik hem er wel bij. Kan hem zelf niet vinden namelijk
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_157925717
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 18:06 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Als je een youtube-link hebt, dan plak ik hem er wel bij. Kan hem zelf niet vinden namelijk
Volgens mij nog geen yt link, deze staat op de CNN site. Is vandaag gepubliceerd daar. Werd al een tijdje naar uitgezien en had al voor ophef gezorgd.
I´m back.
pi_157925734
quote:
1s.gif Op maandag 30 november 2015 18:01 schreef Hexxenbiest het volgende:

[..]

De documentaire maker is blijkbaar niet onpartijdig. Ze konden het beter door een latino of een Chinees laten maken.
Nee, klopt, hij vergelijkt het vooral met de blackface cultuur in de eigen Amerikaanse geschiedenis. Daar valt veel op af te dingen natuurlijk.
I´m back.
pi_157925752
Wat wordt in Amerika gevierd trouwen, dat is toch kerstfeest of niet?

Zouden ze de kapitaal stroom soms liever centraal gefocust willen hebben?
Rond dezelfde tijd of hoe zou ik het moeten vragen?
pi_157925769
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 16:42 schreef john2406 het volgende:

[..]

Waar of welk land heeft de oorsprong van aids?
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 17:06 schreef john2406 het volgende:
Nog gegoogled naar oorsprong aids?
Wiki heeft er een pagina over trouwens.
:?
pi_157925776
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 17:57 schreef john2406 het volgende:

[..]

Waar en van wie heeft de Sint het dan opgelopen?
Als ik het al zou denken trouwens?
:?
pi_157925792
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 18:11 schreef john2406 het volgende:
Wat wordt in Amerika gevierd trouwen, dat is toch kerstfeest of niet?

Zouden ze de kapitaal stroom soms liever centraal gefocust willen hebben?
Rond dezelfde tijd of hoe zou ik het moeten vragen?
En 3de zondag van november Thanksgiving hè. Is net geweest. Pocahontes verhaal. Vorige week, daarna heb je de Black Friday sales.
I´m back.
  maandag 30 november 2015 @ 18:31:34 #14
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_157926120
quote:
1s.gif Op maandag 30 november 2015 18:01 schreef Hexxenbiest het volgende:

[..]

De documentaire maker is blijkbaar niet onpartijdig.
Weer een type 'ik vind het racistisch, dus is het ook zeker te weten racistisch. Want ik heb de waarheid in pacht'.
  maandag 30 november 2015 @ 18:37:12 #15
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_157926256
De figuur van Zwarte Piet is een negerkarikatuur. Geef het nu gewoon eens toe, menschen.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_157926266
quote:
1s.gif Op maandag 30 november 2015 17:58 schreef Hexxenbiest het volgende:

[..]

Er heeft nog nooit een kind daar een trauma aan overgehouden of slechter door/van geworden. Ik zou eerder denken dat een kind dat niet meedoet en alleen maar toeziet hoe zijn vriendjes wél doen, er wel naar zou verlangen.

Er zijn ergere dingen wat opvoedkundig niet juist zijn.
Dus je geeft toe dat het opvoedkundig een beetje onjuist is :?
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
  maandag 30 november 2015 @ 18:38:18 #17
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_157926278
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 18:09 schreef Ryan3 het volgende:

Nee, klopt, hij vergelijkt het vooral met de blackface cultuur in de eigen Amerikaanse geschiedenis. Daar valt veel op af te dingen natuurlijk.
Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_157926401
quote:
2s.gif Op maandag 30 november 2015 18:38 schreef Ringo het volgende:

[..]

Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
Les Noireauds, Belgisch feestje.

I´m back.
  maandag 30 november 2015 @ 18:51:45 #19
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_157926581
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 18:44 schreef Ryan3 het volgende:
Les Noireauds, Belgisch feestje.
[afbeelding]
Die lokale traditie uit de eerste fase van de kolonisatie van Kongo, bedoel je? Ja, die Leopold II wist wel hoe hij de rijkdom van Afrika aan zijn volk kon verkopen.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_157926603
quote:
2s.gif Op maandag 30 november 2015 18:51 schreef Ringo het volgende:

[..]

Die lokale traditie uit de eerste fase van de kolonisatie van Kongo, bedoel je? Ja, die Leopold II wist wel hoe hij de rijkdom van Afrika aan zijn volk kon verkopen.
Ik zou hier dan ook een item van maken, toch.
I´m back.
pi_157926633
quote:
2s.gif Op maandag 30 november 2015 18:37 schreef Ringo het volgende:
De figuur van Zwarte Piet is een negerkarikatuur. Geef het nu gewoon eens toe, menschen.
Lees dit nou eens, van de Joop ook nog.

http://www.joop.nl/opinie(...)n_er_niets_aan_doen/
I´m back.
pi_157926733
quote:
Vanuit een buitenlands perspectief zijn veel tradities en gebruiken vreemd.
pi_157926836
quote:
13s.gif Op maandag 30 november 2015 18:37 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Dus je geeft toe dat het opvoedkundig een beetje onjuist is :?
Om jouw woorden te gebruiken.

Niemand is in staat een kind zonder fouten op te voeden. Of nooit tegen een kind liegen of hem niet willen verwennen. Bij dit soort feesten heeft het kind tenminste plezier en daar gaat het om bij kinderen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 30-11-2015 19:02:15 ]
  maandag 30 november 2015 @ 19:02:14 #24
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_157926857
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 18:54 schreef Ryan3 het volgende:
Lees dit nou eens, van de Joop ook nog.
http://www.joop.nl/opinie(...)n_er_niets_aan_doen/
Weer dat neuzelverhaal over prechristelijke vruchtbaarheidsriten.

Zwarte Piet van vandaag is het overblijfsel van een negentiende-eeuws negericoon. Als je de aloude vruchtbaarheidsdemon weer tevoorschijn wil toveren, moet je eerst afstand doen van de huidige vermomming à la blackface.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_157926881
quote:
13s.gif Op maandag 30 november 2015 18:37 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Dus je geeft toe dat het opvoedkundig een beetje onjuist is :?
Jij liegt nooit uit bestwil eens tegen een kind?
pi_157927105
quote:
3s.gif Op maandag 30 november 2015 19:01 schreef Hexxenbiest het volgende:

[..]

Om jouw woorden te gebruiken.

Niemand is in staat een kind zonder fouten op te voeden. Of nooit tegen een kind liegen of hem niet willen verwennen. Bij dit soort feesten heeft het kind tenminste plezier en daar gaat het om bij kinderen.
Precies, maar bewust met fouten opvoeden is weer heel wat anders. Niet alle kinderen hebben plezier aan dit feestje en daar kan je met z'n allen iets aan doen :{w
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927110
quote:
2s.gif Op maandag 30 november 2015 19:02 schreef Ringo het volgende:

[..]

Weer dat neuzelverhaal over prechristelijke vruchtbaarheidsriten.

Zwarte Piet van vandaag is het overblijfsel van een negentiende-eeuws negericoon. Als je de aloude vruchtbaarheidsdemon weer tevoorschijn wil toveren, moet je eerst afstand doen van de huidige vermomming à la blackface.
Nee, ben ik het niet mee eens toch, ZP is onschuldig.
Wat wij wel uit het oog verliezen is de thymotische strijd die donkere mensen strijden om voor vol aangezien te worden, = evenveel waard als een ander. Ze hebben in NL daarvoor de ZP-figuur genomen. Of dat historisch gezien geheel terecht is, is een tweede, maar kennelijk worden ze nog steeds minderwaardig behandeld en is de ZP-figuur voor hen een soort symbool. Thymotische strijd is heel krachtig. Het gaat om eigenwaarde, trots, gezien worden als gelijkwaardig mens, naar de thymos van Socrates. Ik zelf voel er wel voor om die ZP-figuur langzaam te evolueren, tegenstanders zullen dit niet loslaten.
I´m back.
pi_157927158
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:03 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Jij liegt nooit uit bestwil eens tegen een kind?
Is een kind wijsmaken dat Sinterklaas bestaat voor zijn eigen bestwil :?
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927178
quote:
Boze ouders als Zwarte Piet naar school

UTRECHT -
Boze Utrechtse ouders gaan vrijdag verkleed als Zwarte Piet naar de scholen van hun kinderen. De ouders zijn boos over een zwartepietenverbod op de basisscholen.
De ouders weten zich gesteund door de plaatselijke VVD, zo meldt RTL Nieuws. Twee maanden geleden meldde de stichting SPO Utrecht, verantwoordelijk voor 32 basisscholen in Utrecht, dat het samen met schooldirecteuren had besloten Sinterklaas op de scholen te vieren zonder Zwarte Piet, vanwege de 'racistische aspecten' aan die figuur.
VVD-raadslid Queeny Rajkowski (Onderwijs) steunt de ouders, maar zegt wel dat de lokale politiek geen stem heeft of hoort te hebben in het lesprogramma.
_O_
Zonder wrijving geen glans
pi_157927179
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:12 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Is een kind wijsmaken dat Sinterklaas bestaat voor zijn eigen bestwil :?
Ja. Het is gewoon iets leuks voor een kind.
pi_157927323
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:13 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Ja. Het is gewoon iets leuks voor een kind.
Ok dan hoef je hem als hij ouder is ook niet te vertellen dat de Sint toch niet echt bestaat? Gaan we daar met z'n allen in geloven *O* ;(
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927353
quote:
13s.gif Op maandag 30 november 2015 19:18 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Ok dan hoef je hem als hij ouder is ook niet te vertellen dat de Sint toch niet echt bestaat? Gaan we daar met z'n allen in geloven *O* ;(
Op een dag komt dat gewoon uit en dan mag iemand meedoen met surprises maken en gedichten schrijven. Ook heel leuk.
pi_157927405
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:10 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Precies, maar bewust met fouten opvoeden is weer heel wat anders. Niet alle kinderen hebben plezier aan dit feestje en daar kan je met z'n allen iets aan doen :{w
In de ogen van vele ouders is het geen fout, laat staan bewust. Ik hoef mijn kinderen er niet mee op te voeden, maar ik sta er ook niet afkeurend tegenover sinds ik weet dat kinderen er echt plezier aan beleven. Als bepaalde ouders en kinderen daar geen plezier aan beleven hoeven ze het natuurlijk niet te vieren. Maar willen dat het afgeschaft moet worden omdat zij daar zelf niets in zien, is te gek voor woorden. Gun het ze.
pi_157927418
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:19 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Op een dag komt dat gewoon uit en dan mag iemand meedoen met surprises maken en gedichten schrijven. Ook heel leuk.
Ah ja jij laat zeker het vertellen van de waarheid aan anderen over.
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927462
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:21 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Ah ja jij laat zeker het vertellen van de waarheid aan anderen over.
Nee. Dat kan ik gewoon zelf uitleggen. Maar meestal zijn er al twijfels bij een kind. Maar jij voorziet grootse trauma's bij kinderen? Ik denk dat deze discussie voor meer trauma zorgt.
pi_157927509
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:20 schreef Hexxenbiest het volgende:

[..]

In de ogen van vele ouders is het geen fout, laat staan bewust. Ik hoef mijn kinderen er niet mee op te voeden, maar ik sta er ook niet afkeurend tegenover sinds ik weet dat kinderen er echt plezier aan beleven. Als bepaalde ouders en kinderen daar geen plezier aan beleven hoeven ze het natuurlijk niet te vieren. Maar willen dat het afgeschaft moet worden omdat zij daar zelf niets in zien, is te gek voor woorden. Gun het ze.
Ik gun ze alles en heb er ook niets op tegen. Ik denk alleen dat het beter kan. Kinderen zullen echt niet minder plezier in het Sinterklaasfeest hebben als ze weten dat Sinterklaas een fictieve figuur is.
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927541
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:22 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Nee. Dat kan ik gewoon zelf uitleggen. Maar meestal zijn er al twijfels bij een kind. Maar jij voorziet grootse trauma's bij kinderen? Ik denk dat deze discussie voor meer trauma zorgt.
Ik denk idd dat de hele discussie zoals hij nu gevoerd wordt voor kinderen allesbehalve leuk is.
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927568
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:25 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Ik denk idd dat de hele discussie zoals hij nu gevoerd wordt voor kinderen allesbehalve leuk is.
Er is van een leuk kinderfeest iets raars met een nare lading gemaakt. Ik hoorde wel dat mijn familie het in Afrika gewoon nog viert met de echte zwarte Piet.
pi_157927611
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:26 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Er is van een leuk kinderfeest iets raars met een nare lading gemaakt. Ik hoorde wel dat mijn familie het in Afrika gewoon nog viert met de echte zwarte Piet.
En dat vind jij een goed argument? :') Hup verhuizen naar Afrika zou ik zeggen :W
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
pi_157927645
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:27 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

En dat vind jij een goed argument? :') Hup verhuizen naar Afrika zou ik zeggen :W
Het is geen argument. Het is gewoon wat die anti piet ploeg doet. Als ik het zou vieren kan dat ook gewoon hier. Met zwarte piet.
  maandag 30 november 2015 @ 19:30:30 #41
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_157927696
quote:
2s.gif Op maandag 30 november 2015 18:38 schreef Ringo het volgende:

[..]

Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
Die in GB?
  maandag 30 november 2015 @ 19:33:23 #42
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_157927773
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:24 schreef Kijkertje het volgende:
Kinderen zullen echt niet minder plezier in het Sinterklaasfeest hebben als ze weten dat Sinterklaas een fictieve figuur is.
:')!

Jij bent weer zo iemand die denkt dat Sinterklaas voor kinderen alleen leuk is vanwege de cadeautjes zeker?
pi_157927842
sinterklaasavond is voor veel kinderen SUPER SPANNEND en gaat zeker niet alleen over de cadeau'smaar ook de kans dat hij en zijn pieten misschien langs komen.
  maandag 30 november 2015 @ 19:38:58 #44
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_157927905
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:35 schreef Jaroon het volgende:
sinterklaasavond is voor veel kinderen SUPER SPANNEND en gaat zeker niet alleen over de cadeau'smaar ook de kans dat hij en zijn pieten misschien langs komen.
En het blijft natuurlijk net zo SUPER SPANNEND als we de kinderen voortaan vertellen dat oom Peter of opa Piet honderd procent zeker de cadeautjes komt brengen, maar dan in zwarte schmink. Toch?
pi_157927969
quote:
2s.gif Op maandag 30 november 2015 18:38 schreef Ringo het volgende:

[..]

Met welke andere blackface cultuur had hij dan een vergelijking moeten maken?
Geen enkele. Zwarte Piet is geen blackface.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_157928480
Ik krijg nooit mijn vraag beantwoord als ik wil weten of van nu af aan het ook niet meer mag om je als kerel als vrouw te verkleden.
Dame Edna en andere komieken doen dit aan de lopende band, volgens mij is er geen vrouw die zich daar beledigd of gediscrimineerd door voelt.

Dus vind ik het nogal idioot dat zwarten zich wel beledigd voelen door een zwarte piet, die nota bene cadeautjes uitdeelt?
Ik zou best christen en verlost willen zijn, als de christenen er maar wat verloster uit zouden zien.
(Nietzsche)
pi_157928644
quote:
0s.gif Op maandag 30 november 2015 19:11 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Nee, ben ik het niet mee eens toch, ZP is onschuldig.
Wat wij wel uit het oog verliezen is de thymotische strijd die donkere mensen strijden om voor vol aangezien te worden, = evenveel waard als een ander. Ze hebben in NL daarvoor de ZP-figuur genomen. Of dat historisch gezien geheel terecht is, is een tweede, maar kennelijk worden ze nog steeds minderwaardig behandeld en is de ZP-figuur voor hen een soort symbool. Thymotische strijd is heel krachtig. Het gaat om eigenwaarde, trots, gezien worden als gelijkwaardig mens, naar de thymos van Socrates. Ik zelf voel er wel voor om die ZP-figuur langzaam te evolueren, tegenstanders zullen dit niet loslaten.
Dus als een man zich als vrouw verkleed dan krijgen alle vrouwen minderwaardigheidsgevoelens? Dat zou ergens wel logisch zijn want vrouwen zijn eeuwen lang als tweederangs burgers/legkippen behandelt. Ze hadden heel lang geeneens kiesrecht.

Maar vrouwen lachen gewoon om Andre van Duin als ie weer es dat typetjes doet.

Ik vind het een drogreden om Piet te evalueren, de mensen die het niet leuk vinden passen zich maar aan. Zo moeilijk is het allemaal niet, je gaat niet naar de intochten, je kijkt naar iets anders op tv, aan je kinderen vertel je geen sprookje. Klaar!
Ik zou best christen en verlost willen zijn, als de christenen er maar wat verloster uit zouden zien.
(Nietzsche)
pi_157928715
Vanavond schijnt die CNN film er te zijn. Dirty little secret!

Alleen de titel al! Secret....hoezo zwarte pieten gaan in optocht door het hele land, en dirty....ze hebben zelf een dirty little mind, zullen ze wel bedoelen. Na het maken van de film gingen ze zeker lekker met zijn allen naar de hoeren.
Ik zou best christen en verlost willen zijn, als de christenen er maar wat verloster uit zouden zien.
(Nietzsche)
  Moderator maandag 30 november 2015 @ 20:06:07 #49
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_157928744
quote:
11s.gif Op maandag 30 november 2015 19:55 schreef ietjefietje het volgende:
Ik krijg nooit mijn vraag beantwoord als ik wil weten of van nu af aan het ook niet meer mag om je als kerel als vrouw te verkleden.
omdat het een slechte vraag is denk ik

waarom zou het van nu af aan niet meer mogen?

quote:
Dame Edna en andere komieken doen dit aan de lopende band, volgens mij is er geen vrouw die zich daar beledigd of gediscrimineerd door voelt.

Dus vind ik het nogal idioot dat zwarten zich wel beledigd voelen door een zwarte piet, die nota bene cadeautjes uitdeelt?
dus als een bevolkingsgroep iets niet erg vind dan is het idioot als een andere bevolkingsgroep iets anders wel erg vind?

als ik tegen joden en niet joden grapjes ga maken over Poolse douches geeft dat ook verschillende reacties
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  † In Memoriam † maandag 30 november 2015 @ 20:07:50 #50
230491 Zith
pls tip
pi_157928786
quote:
11s.gif Op maandag 30 november 2015 20:02 schreef ietjefietje het volgende:

[..]

Dus als een man zich als vrouw verkleed dan krijgen alle vrouwen minderwaardigheidsgevoelens? Dat zou ergens wel logisch zijn want vrouwen zijn eeuwen lang als tweederangs burgers/legkippen behandelt. Ze hadden heel lang geeneens kiesrecht.

Maar vrouwen lachen gewoon om Andre van Duin als ie weer es dat typetjes doet.

Ik vind het een drogreden om Piet te evalueren, de mensen die het niet leuk vinden passen zich maar aan. Zo moeilijk is het allemaal niet, je gaat niet naar de intochten, je kijkt naar iets anders op tv, aan je kinderen vertel je geen sprookje. Klaar!
Als 1x per jaar de Nederlandse mannen zich gingen verkleden als vrouwen en overdreven gingen afwassen en onderdanig naar andere mannen ging doen, dan zou de vergelijking beter zijn :)
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')