Ik had het niet over minderheden in die zin, ik heb het over minderheden binnen de eigen etniciteit. Krakers, langstudeerders, xtc-slikkende ravers, vuurwerkfans, bedrijfsleiders, noem maar op. "Conservatief links", zoals ik het noem, staat niet voor de rechten en de vrijheid van dat soort minderheden.quote:Op maandag 13 januari 2014 09:48 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Beetje raar om dit met 'conservatief-links' te associeren. Het is D66 die vooraan staat om meer macht aan het EU parlement en de commissie te geven, en unanimiteit graag wil afschaffen. Dat breekt de machtspositie van minderheden dus af. Voor de goede orde: D66 positioneert zich graag als tegenpool van conservatief en links.
Zo'n lang stuk tekst en ik kan er niet meer op antwoorden dan: helemaal mee eens.quote:Op maandag 13 januari 2014 11:25 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ze kunnen dat op gemeentelijk, provinciaal en landelijk niveau proberen te regelen. De veerpont hoeft natuurlijk ook niet per se afhankelijk zijn van Nederlandse voorzieningen, dat is ook een keuze geweest.
Het gaat erom dat mensen democratische controle hebben over het gezag dat over hen wordt uitgeoefend. En dus meer naarmate het gezag hen meer betreft. Borkummers hebben meer te vertellen over Borkum dan Passauenaren. Als je alles centraliseert geef je door middel van de macht van het getal onvoldoende controle aan mensen over het gezag dat hen aangaat en daarmee hun eigen samenleving. Ze zijn allebei Duits, maar Passau is maar heel beperkt qua impact op de Borkummers en andersom. Voor de samenleving om hen heen is hun straat belangrijker dan een straat duizend kilometer verderop.
Als je dus wil dat mensen controle hebben over de overheid en daarmee invloed op de samenleving om hen heen en daarmee op hun leven, moet je grenzen trekken. Dan is de mate van controle dus getrapt, dat is praktisch noodzakelijk. Dus wijkcomite, gemeenteraad, provincie, deelstaat, natiestaat, EU. Als de EU dan speeltuinsubsidies bepaalt dan hebben die 500 betrokken Borkummers over hun speeltuin heel weinig te vertellen want er beslissen nog 600 miljoen Europeanen in gelijke mate mee (even geredeneerd vanuit de fictie dat de EU uberhaupt democratisch georganiseerd zou zijn). Dan is het dus democratischer om de keuze van speeltoestellen op wijkniveau te maken dan op EU-niveau, want dan hebben de mensen die het betreft meer controle over dat wat voor hen betreft.
Dat die grenzen die de getrapte democratische controle mogelijk maken wel eens lastig zijn klopt. Maar dat geldt ook voor gemeentegrenzen, en dan moet je af en toe een stapje hoger om om die grens heen te werken. Of naar de provincie of deelstaat, of via de natiestaten, die regelen dan even dat gemeenschappelijke belangen lokaal worden afgestemd. Dat is allemaal geen probleem wanneer die grenzen slechts afbakeningen van getrapte democratische controle over het gezag zijn, en geen fronlinies met verdedigingswerken, hekken, muren en checkpoints.
Blijkt deze fraude ook daadwerkelijk voor te komen?quote:Op maandag 13 januari 2014 15:21 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Lekker op tijd, na 4 verkiezingen. Maar goed, ik geloof er niks van dat dat in alle andere lidstaten al geregeld is. Staat me ook iets van bij dat er iets mee was de vorige verkiezingen.
Jouw redenatie volgend ben je er ook voor dat alle inwoners van Groningen, Drenthe, Flevoland en Zeeland hun stemmen dubbel meetellen bij de Tweede Kamerverkiezingen hoop ik? Die provincies hebben door hun relatief kleine bevolkingen stuk voor stuk immers ook verre van een 1/12 belang.quote:Op maandag 13 januari 2014 06:50 schreef editoor het volgende:
[..]
Of een Duitse stem is meer waard dan een Nederlandse stem. Het is maar hoe je het bekijkt. Inwonersaantal is gewoon niet de manier om zetels te verdelen. Wat ik schetste met India en China, zo kun je ook de vergelijking trekken met Duitsland en Frankrijk. Wie zegt mij dat zij niet een coalitie vormen en elkaar dingen toeschuiven? De miljarden subsidie die boeren krijgen in Frankrijk is van een enorme omvang. Dat krijg je ervan, als de zetelverdeling zo schreef is.
"Die subsidies blijven wel de grootste kostenpost van de Unie. 40 procent van de totale begroting van 960 miljard gaat de komende zeven jaar naar landbouw"
Bijna 1 miljard gaat er naar Nederlandse boeren. 400 miljard in 7 jaar wordt er aan geld weggooit. Hoezo hebben al die Europese boeren dat geld nodig? Investeer dat liever in andere zaken. Dingen die zich terugverdienen. Groene energie om maar een voorbeeld te noemen.
Vast wel, controles zullen niet waterdicht zijn. Net zoals er ook gerommeld zal worden met volmachten. Ik ga ervan uit dat het een margeverschijnsel is. Stiekem kan ik ook wel lachen om mensen die de moeite nemen om zich én in hun woonland te registreren, én in hun thuisland registreren om per brief te stemmen. Net zoals de jongen van 17 die erin slaagde om te stemmen met de stempas van zijn opa.quote:Op maandag 13 januari 2014 17:47 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Blijkt deze fraude ook daadwerkelijk voor te komen?
Je moet er wel moeite voor doen inderdaad.quote:Op maandag 13 januari 2014 18:14 schreef freako het volgende:
[..]
Vast wel, controles zullen niet waterdicht zijn. Net zoals er ook gerommeld zal worden met volmachten. Ik ga ervan uit dat het een margeverschijnsel is. Stiekem kan ik ook wel lachen om mensen die de moeite nemen om zich én in hun woonland te registreren, én in hun thuisland registreren om per brief te stemmen. Net zoals de jongen van 17 die erin slaagde om te stemmen met de stempas van zijn opa.
Stem dan blanco. Dan val je tenminste niet onder de categorie die te lui is om te gaan stemmen, maar zichtbaar onder de categorie die niet te lui is maar zich niet aan het systeem wil onderwerpen.quote:Op maandag 13 januari 2014 21:27 schreef Ryan3 het volgende:
Ik ga niet PVV stemmen, ik denk dat ik voor het eerst sinds 1981 niet ga stemmen.
Ja, dan heb je gelijk de religieuze fanaten mee. Lijkt me geen fijne keuze.quote:Op maandag 13 januari 2014 21:54 schreef LXIV het volgende:
Bovendien is het niet zo dat wanneer je EU-kritisch bent alleen de keuze hebt tussen PVV en SP. Je kunt ook nog SGP stemmen. Die partij accepteert alles wat de EU zegt ook niet blindelings.
Ja, je moet iets natuurlijk! Als er een gematigde partij anti-EU zou zijn dan zou die veel stemmen trekken. Nu stemmen mensen noodgedwongen pro-EU omdat ze niet op alu-hoedjes willen stemmen. Of op alu-hoedjes omdat ze niet pro-EU willen stemmen!quote:Op maandag 13 januari 2014 21:56 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ja, dan heb je gelijk de religieuze fanaten mee. Lijkt me geen fijne keuze.
Ik ben eigenlijk van plan om een goed boek mee te nemen als ik dan weer stembureulid ben.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:20 schreef sonnyspek het volgende:
Zouden er dit keer veel meer mensen gaan stemmen?
Eenzelfde provisie is in België voorzien, ik heb echter geen idee hoe de communicatie met de andere lidstaten plaatsvindt.quote:Op maandag 13 januari 2014 15:14 schreef freako het volgende:
[..]
Het verwijderen van het koppelteken was niet de aanleiding voor de wetswijziging.. De procedure voor niet-Nederlandse EU-burgers om zich kandidaat te stellen is gewijzigd, dit kan dan mooi meeliften.
Ja, het was al langer verboden, alleen de procedure is in de tussentijd aangepast. In de eerste regeling werden blijkbaar kopieën van registratieformulieren bij de ambassades in Den Haag afgeleverd, tegenwoordig wordt het elektronisch verstuurd naar de equivalenten van de Kiesraad in andere lidstaten.
Anders SGP, die zitten in dezelfde fractie als Nigel Farage. Dichter bij Nigel kunnen we niet komenquote:Op maandag 13 januari 2014 21:27 schreef Ryan3 het volgende:
Ik ga niet PVV stemmen, ik denk dat ik voor het eerst sinds 1981 niet ga stemmen.
En dan?quote:Op maandag 13 januari 2014 21:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Stem dan blanco. Dan val je tenminste niet onder de categorie die te lui is om te gaan stemmen, maar zichtbaar onder de categorie die niet te lui is maar zich niet aan het systeem wil onderwerpen.
In de EU? Daar zijn alleen de Eurofielen de fanatenquote:Op maandag 13 januari 2014 21:56 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ja, dan heb je gelijk de religieuze fanaten mee. Lijkt me geen fijne keuze.
Nee natuurlijk niet, het leeft gewoon niet ij de meerderheid van de Nederlandse burgers.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:20 schreef sonnyspek het volgende:
Zouden er dit keer veel meer mensen gaan stemmen?
Zo erg is dat toch ook weer niet? Kom je misschien nog iemand tegen.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:41 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
En dan?
Ben je volgens mij nog nuttelozer bezig geweest, op niemand gestemd, maar toch naar dat deprimerend hokje gegaan.
En dan heb je natuurlijk artikel50 nog. Tsja, ik overweeg het alleen al omdat ik een beetje behoorlijk PVV-moe ben en niet zie wat zij nou hebben toegevoegd aan hun 5jaar in het EP. Dan had Daniel het beter gedaan om even met Tom Staal een filmpje te maken.quote:Op maandag 13 januari 2014 21:27 schreef Ryan3 het volgende:
Ik ga niet PVV stemmen, ik denk dat ik voor het eerst sinds 1981 niet ga stemmen.
Als je het er niet mee eens bent, kan je beter SGP, Art50 ofzo stemmen. Dan gaat je stem tenminste nog 'verloren' aan een partij die op zijn minst van mening is dat minder EU het antwoord is. maar ach, alsof een stem sowieso nut heeft, vooral voor het EP niet.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:42 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zo erg is dat toch ook weer niet? Kom je misschien nog iemand tegen.
Voor jezelf weet je dan tenminste dat je níet niet bent gaan stemmen omdat je te lui was, omaar omdat je het er niet mee eens was.
Als je niet stemt verlies je wat mij betreft je recht van spreken.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:45 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Als je het er niet mee eens bent, kan je beter SGP, Art50 ofzo stemmen. Dan gaat je stem tenminste nog 'verloren' aan een partij die op zijn minst van mening is dat minder EU het antwoord is. maar ach, alsof een stem sowieso nut heeft, vooral voor het EP niet.
Oh, en het betalen van belasting dan? Dat geeft geen recht?quote:Op maandag 13 januari 2014 22:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als je niet stemt verlies je wat mij betreft je recht van spreken.
Dat is geen keuze.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:57 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Oh, en het betalen van belasting dan? Dat geeft geen recht?
Je kunt er niet voor kiezen om geen belasting te betalen om zo je ontevredenheid kenbaar te maken. Je kunt wel blanco stemmen. Daarmee zeg je 'Ik ben niet te lui om naar de stembus te gaan, maar ik geef jullie toch niet het mandaat om over mij te heersen".quote:
Onderwerping is niet te voorkomen.quote:Op maandag 13 januari 2014 23:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je kunt er niet voor kiezen om geen belasting te betalen om zo je ontevredenheid kenbaar te maken. Je kunt wel blanco stemmen. Daarmee zeg je 'Ik ben niet te lui om naar de stembus te gaan, maar ik geef jullie toch niet het mandaat om over mij te heersen".
Niet dat het veel uitmaakt verder, alles gaat gewoon door, maar jij als individu hebt dan gedaan wat je doen kunt om onderwerping te voorkomen.
?quote:Op maandag 13 januari 2014 23:30 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Onderwerping is niet te voorkomen.
En er was ooit een individu die alles probeerde om onderwerping te voorkomen en die is vermoord.
quote:Op maandag 13 januari 2014 21:27 schreef Ryan3 het volgende:
Ik ga niet PVV stemmen, ik denk dat ik voor het eerst sinds 1981 niet ga stemmen.
Helemaal mee eens.quote:Op maandag 13 januari 2014 23:30 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Onderwerping is niet te voorkomen.
En er was ooit een individu die alles probeerde om onderwerping te voorkomen en die is vermoord.
Anyway, belasting betalen en niet stemmen geeft nog steeds recht van spreken.
De enigste manier om echt bezwaar te laten zien is op hele kleine partijen stemmen die in ieder geval 1 belangrijk punt hebben over hoe jij naar de wereld kijkt.quote:
Jezus?quote:Op maandag 13 januari 2014 23:30 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Onderwerping is niet te voorkomen.
En er was ooit een individu die alles probeerde om onderwerping te voorkomen en die is vermoord.
Anyway, belasting betalen en niet stemmen geeft nog steeds recht van spreken.
Welk punt probeer je te maken?quote:Op dinsdag 14 januari 2014 02:38 schreef Japie77 het volgende:
[..]
De enigste manier om echt bezwaar te laten zien is op hele kleine partijen stemmen die in ieder geval 1 belangrijk punt hebben over hoe jij naar de wereld kijkt.
Dat ik niet geloof in onze democratie en ik het aan alle kanten probeer te onderwerpen en de beste manier is om op kleine partijtjes te stemmen.quote:
Dat is een vrij.. merkwaardige redenering. Ik begrijp niet helemaal hoe je een democratie waar je niet in gelooft (?) kan onderwerpen (?) door op kleine marge partijen te stemmen die niet tot nauwelijks zetels halen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 03:09 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Dat ik niet geloof in onze democratie en ik het aan alle kanten probeer te onderwerpen en de beste manier is om op kleine partijtjes te stemmen.
Door te laten zien dat je in ieder geval niet mee doet met de macht (grote partijen) en te zorgen voor versplintering van het politieke landschap door op de kleintjes te stemmen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:41 schreef Ryon het volgende:
[..]
Dat is een vrij.. merkwaardige redenering. Ik begrijp niet helemaal hoe je een democratie waar je niet in gelooft (?) kan onderwerpen (?) door op kleine marge partijen te stemmen die niet tot nauwelijks zetels halen.
Als meer mensen op die kleine partijen zouden stemmen niet.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:05 schreef Ryon het volgende:
Zou kunnen, maar een kleine partij 'onderwerpt' over het algemeen geen democratische systemen waarin de achterban ook niet in gelooft. Eerder een methode om je als kiezer volledig buitenspel te zetten.
Ik niet, ik heb ze namelijk wel eens gezien en horen spreken.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:16 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik hoop trouwens dat de Piratenpartij een zetel krijgt.
Dat moet ook. Neemt niet weg dat er nog steeds heel veel dingen mis zijn voor dieren. En dieren kunnen niet voor zichzelf opkomen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:46 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Ja, want stel je voor dat er iets voor mensen verbeterd gaat worden.
geef mij Jezus maar.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:44 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
[..]
Pim Fortuyn natuurlijk
Veel mensen ook nietquote:Op dinsdag 14 januari 2014 15:55 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Dat moet ook. Neemt niet weg dat er nog steeds heel veel dingen mis zijn voor dieren. En dieren kunnen niet voor zichzelf opkomen.
Ik vind eigenlijk juist dat we van het Europees Parlement af moeten. Hoofdreden is dat een parlement een opstap is richting een echte Europese overheid. Ik zie niks in een echte Europese overheid en wil de Europese samenwerking juist beperken tot een set van afspraken tussen landen, een parlement past daar niet in. Een andere reden is meer van opportunistische aard en is dat het Europees Parlement vaak dingen bedenkt waar ik helemaal niks in zie. Ik denk dan bijvoorbeeld aan een vrouwenquotum en het afzwakken van marktwerking in het vervoer per spoor.quote:Op woensdag 8 januari 2014 11:10 schreef Tja..1986 het volgende:
Het grootste probleem wat ik met de EU heb is dat dat EP eigelijk weinig te zeggen heeft. Iedere keer als er iets belangrijks te bespreken is komen ministers of regeringsleiders uit de verschillende landen samen om te besluiten. Ik zou juist meer maar vooral een democratischere EU willen.
Heldendaad.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 21:54 schreef Kowloon het volgende:
Ik ben nog steeds van plan om Piratenpartij te gaan stemmen.
GroenLinks is natuurlijk wel voor een sterke en grote overheid, iets dat mijns inziens juist onderdeel is van de problemen met betrekking tot een onvrijer wordend internet, afluisteractiviteiten door geheime diensten en algehele controle door de overheid van de samenleving. In het verleden is verder gebleken dat GroenLinks bereid is tot privacyschending als het maar het juiste onderwerp betreft. Bijvoorbeeld door met opnames van een warmtescan in de hand huiseigenaren te sommeren tot betere isolatie van de woning.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 22:56 schreef robin007bond het volgende:
Als ik nog rechts was had ik dat ook gedaan. Nu stem ik GroenLinks omdat ze ongeveer even veel waarde hechten aan privacy en dergelijke.
Rechts, links, beter kies je een paar basisprincipes van waaruit je ieder politiek probleem benadert.quote:Als ik rechts was had ik dat niet gedaan om de overige standpunten die je erbij krijgt.
In jouw geval is dat laatste gewoon het principe: "Minder overheid". Dat is gewoon rechts.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 23:17 schreef Kowloon het volgende:
[..]
GroenLinks is natuurlijk wel voor een sterke en grote overheid, iets dat mijns inziens juist onderdeel is van de problemen met betrekking tot een onvrijer wordend internet, afluisteractiviteiten door geheime diensten en algehele controle door de overheid van de samenleving. In het verleden is verder gebleken dat GroenLinks bereid is tot privacyschending als het maar het juiste onderwerp betreft. Bijvoorbeeld door met opnames van een warmtescan in de hand huiseigenaren te sommeren tot betere isolatie van de woning.
[..]
Rechts, links, beter kies je een paar basisprincipes van waaruit je ieder politiek probleem benadert.
Juistem.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 23:17 schreef Kowloon het volgende:
Rechts, links, beter kies je een paar basisprincipes van waaruit je ieder politiek probleem benadert.
Ik kan niet wachten op de oorlog eigenlijk. Blijf lekker hier.quote:Op woensdag 8 januari 2014 13:19 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Tja, ik weiger me om mij zo te verlagen. Ik stem liever niet en laat ze maar doormodderen... Als het te heet wordt onder mijn voeten emigreer ik wel naar afrika ofzo.
Rechts links denken is zooooooooo vorige eeuw.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 22:56 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Heldendaad.
Als ik nog rechts was had ik dat ook gedaan. Nu stem ik GroenLinks omdat ze ongeveer even veel waarde hechten aan privacy en dergelijke.
Als ik rechts was had ik dat niet gedaan om de overige standpunten die je erbij krijgt.
Ach, er bestaat wel een redelijke consensus over wat onder links of rechts wordt verstaan. En onder centrumpartijen uiteraard.quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:17 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Rechts links denken is zooooooooo vorige eeuw.
quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:42 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ach, er bestaat wel een redelijke consensus over wat onder links of rechts wordt verstaan. En onder centrumpartijen uiteraard.
Het gaat erom dat dat nergens op slaat. Ten eerste is het het verdelen van mensen in verschillende kampen wat een trucje is om mensen onderling te laten kibbelen of vechten. Ten tweede klopt het niet meer. Neem bv de PVV, heeft enorm rechtse standpunten maar ook enorm linkse standpunten. En zo zullen er steeds meer partijen komen. Als je tegen Europa bent, ben je dan rechts of links?quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:42 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ach, er bestaat wel een redelijke consensus over wat onder links of rechts wordt verstaan. En onder centrumpartijen uiteraard.
Tegen de EU, voor Europa zeg ik altijd.quote:Op woensdag 15 januari 2014 13:46 schreef Kaas- het volgende:
"Tegen Europa", ook zo'n non-uitspraak.![]()
Ik ben tegen regen.
Wat betekent voor Europa dan? Europa is er, hoe kan je daar voor/tegen zijn?quote:Op woensdag 15 januari 2014 13:49 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Tegen de EU, voor Europa zeg ik altijd.
Oh zo, met Europa doel ik op Europese samenwerking. Niet op onze tektonische plaat.quote:Op woensdag 15 januari 2014 13:57 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Wat betekent voor Europa dan? Europa is er, hoe kan je daar voor/tegen zijn?
De EU is Europese samenwerking.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:01 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Oh zo, met Europa doel ik op Europese samenwerking. Niet op onze tektonische plaat.
Maar heeft niet het monopolie op Europese samenwerking. Ik wil dus wel in Europees verband samenwerking maar wil dat niet via de EU doen. Een set van losse afspraken met soms wat meer Europese landen soms wat minder Europese landen is wat ik voor ogen heb bij Europese samenwerking. Niet een nieuwe overheidslaag, dan gaan naar mijn idee de vruchten van internationale samenwerking verloren.quote:
Ja, en dat gaat dus niet werken. Dan kunnen we wel stoppen met het vrije vervoer van personen en goederen en gewoon weer prikkeldraad langs de grens plaatsen.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:44 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Maar heeft niet het monopolie op Europese samenwerking. Ik wil dus wel in Europees verband samenwerking maar wil dat niet via de EU doen. Een set van losse afspraken met soms wat meer Europese landen soms wat minder Europese landen is wat ik voor ogen heb bij Europese samenwerking. Niet een nieuwe overheidslaag, dan gaan naar mijn idee de vruchten van internationale samenwerking verloren.
Ik geloof er niks van.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:53 schreef Euribob het volgende:
[..]
Ja, en dat gaat dus niet werken. Dan kunnen we wel stoppen met het vrije vervoer van personen en goederen en gewoon weer prikkeldraad langs de grens plaatsen.
Zwart/wit-benaderingen zijn zelden de juiste.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:53 schreef Euribob het volgende:
[..]
Ja, en dat gaat dus niet werken. Dan kunnen we wel stoppen met het vrije vervoer van personen en goederen en gewoon weer prikkeldraad langs de grens plaatsen.
Desondanks kon die Rijnvaartakte de Wereldoorlogen niet voorkomen. De EU damt dat mijn inziens toch wel aardig goed in door Frankrijk en Duitsland in hetzelfde kamp te zetten.quote:Op woensdag 15 januari 2014 16:18 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van.Ten eerste omdat er wederzijdse voordelen aan vrij vervoer van personen en goederen zitten. Ten tweede omdat met de (Herziene) Rijnvaartakte uit 1831/1868 bewezen is dat het kan. Laat je niet alles zomaar aanpraten door de EU-adepten.
Dat zou ook wel een beetje veel gevraagd zijn van een verdrag dat alleen over binnenvaart op de Rijn gaat.quote:Op woensdag 15 januari 2014 16:41 schreef Euribob het volgende:
Desondanks kon die Rijnvaartakte de Wereldoorlogen niet voorkomen. De EU damt dat mijn inziens toch wel aardig goed in door Frankrijk en Duitsland in hetzelfde kamp te zetten.
Dat er af en toe een paar wel succesvolle verdragen gesloten worden zegt natuurlijk vrij weinig. Je moet naar het grote geheel kijken. Anders zou je bijvoorbeeld ook kunnen zeggen dat puur kapitalisme niet tot armoede leidt "want er zijn ook rijke mensen, hoor".quote:Op woensdag 15 januari 2014 17:05 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dat zou ook wel een beetje veel gevraagd zijn van een verdrag dat alleen over binnenvaart op de Rijn gaat.
Dankzij die EU identificeren we ons een stuk beter met de rest van Europa inderdaad. Ik zie geen reden waarom dat zo slecht is of waarom dat dan teruggedraaid moet worden.quote:Dat de EU vrede zou brengen binnen Europa en dat enkel de EU dat zou kunnen, dat was misschien 50 jaar geleden zo maar nu is die gedachte niet meer relevant vind ik. Tegenwoordig hebben ontwikkelingen in transport en communicatie de hele wereld veel dichterbij gebracht waardoor het al als vanzelf minder aantrekkelijk wordt om oorlog te gaan voeren. Door steviger handelsbetrekkingen neemt de prijs van het voeren van oorlog steeds verder toe. Tegelijkertijd hebben burgers meer informatie tot hun beschikking waardoor demagogen sneller door de mand vallen. Ook is er meer wederzijds begrip en kennis ontstaan over mensen die in andere Westerse landen leven en blijkt dat deze mensen eigenlijk net als ons zelf zijn, waarom zou je daar oorlog mee voeren?
De ontwikkelingen in transport (hogere snelheden, containerisatie, schaalvergroting) en communicatie (internet) hebben wereldwijd plaatsgevonden en zijn zelfs niet door de EU geïnitieerd. Hoe kun je die ontwikkelingen dan aan de EU toerekenen?quote:Op woensdag 15 januari 2014 17:09 schreef Euribob het volgende:
Dankzij die EU identificeren we ons een stuk beter met de rest van Europa inderdaad. Ik zie geen reden waarom dat zo slecht is of waarom dat dan teruggedraaid moet worden.
Ik heb even op Wikipedia gekeken en zo te zien is de Rijnvaartakte ook niet puur een verdrag, maar een intergouvernementele organisatie met een Commissie.quote:Op woensdag 15 januari 2014 16:18 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van.Ten eerste omdat er wederzijdse voordelen aan vrij vervoer van personen en goederen zitten. Ten tweede omdat met de (Herziene) Rijnvaartakte uit 1831/1868 bewezen is dat het kan. Laat je niet alles zomaar aanpraten door de EU-adepten.
Dan weet je in ieder geval zeker dat je nooit je zin krijgt.quote:Op woensdag 15 januari 2014 21:21 schreef hobmosbel het volgende:
Misschien gek, maar als SP-er overweeg ik PVV te gaan stemmen voor de EU verkiezingen.
Ik wil er namelijk niet eens meer mee in gesprek, ik wil het niet meer, punt.
Als we doorgaan op deze weg weet je zeker dat je over x jaar niets meer te willen hebt, tenzij zeer kapitaalkrachtig.quote:Op woensdag 15 januari 2014 23:10 schreef Euribob het volgende:
[..]
Dan weet je in ieder geval zeker dat je nooit je zin krijgt.
Stem dan geen PVV (allerlei onzinnige punten die niet belangrijk zijn), maar Artikel50. Het enige partijpunt is: uit de EU, en dat is het enige waar het om zou moeten draaien.quote:Op woensdag 15 januari 2014 21:21 schreef hobmosbel het volgende:
Misschien gek, maar als SP-er overweeg ik PVV te gaan stemmen voor de EU verkiezingen.
Ik wil er namelijk niet eens meer mee in gesprek, ik wil het niet meer, punt.
Nou, ik zal hun programma eens doorlezen.quote:Op donderdag 16 januari 2014 07:32 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Stem dan geen PVV (allerlei onzinnige punten die niet belangrijk zijn), maar Artikel50. Het enige partijpunt is: uit de EU, en dat is het enige waar het om zou moeten draaien.
Aha, al het nieuws over de inkomende Roemenen en Bulgaren is pro-EU nieuws?quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:04 schreef Bombshell het volgende:
Ik begin een beetje misselijk te worden van al het pro EU nieuws de laatste weken. HEt moge duidelijk zijn dat de verkiezingen er aan komen. Al dat fiijne EU nieuws moet natuurlijk voorkomen dat we op die nare anti EU partijen gaan stemmen. De kritische persoon die ook nog eens wat op internet leest en zich in het onderwerp verdiept prikt wel door deze propaganda heen maar degene die naar het staatsjournaal en nieuwsuur kijkt krijgt wel een heel positief beeld voorgeschoten.
Wordt nu juist gesteld dat de invasie uit blijft was nog in het nieuws.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:07 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aha, al het nieuws over de inkomende Roemenen en Bulgaren is pro-EU nieuws?
En daarvoor werd er gesproken over grote drama's. Beetje mager voor je vergaande conclusies.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:11 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Wordt nu juist gesteld dat de invasie uit blijft was nog in het nieuws.
Maar vindt je het niet opvallend dat er nu door zowat elke mediakanaal gesteld wordt dat de crisis achter de rug is? 2015 weer groei, allerlei zaken trekken opeens weer aan. En jij komt alleen met het punt van de invasie dus dat lijkt me wat mager van jouw kant zou ik zeggen.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En daarvoor werd er gesproken over grote drama's. Beetje mager voor je vergaande conclusies.
Dat kun je ze niet kwalijk nemen, journalisten zijn een doorgeefluik, geen kritische filter.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:36 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Maar vindt je het niet opvallend dat er nu door zowat elke mediakanaal gesteld wordt dat de crisis achter de rug is? 2015 weer groei, allerlei zaken trekken opeens weer aan.
Een trieste waarheid inmiddels.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:37 schreef waht het volgende:
[..]
Dat kun je ze niet kwalijk nemen, journalisten zijn een doorgeefluik, geen kritische filter.
Is me nog niet als zodanig opgevallen eerlijk gezegd. Maar dat herstel aanstaande is lijkt me los te staan van deze verkiezingen.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:36 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Maar vindt je het niet opvallend dat er nu door zowat elke mediakanaal gesteld wordt dat de crisis achter de rug is? 2015 weer groei, allerlei zaken trekken opeens weer aan.
quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:14 schreef waht het volgende:
Let wel, de invasie in Normandië was in eerste instantie ook niet zo'n groot nieuws. Dat werd het pas toen de geallieerden in Parijs zaten te borrelen.
Nee hoor de media wordt niet betrokken bij EU propaganda. Nooit naar het acht uur journaal gekeken met verslaggever Chris Ostendorf, dat is toch pure propaganda. Nooit een negatief woord en alleen maar uitleggen hoe goed de EU wel niet voor ons is.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:40 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Is me nog niet als zodanig opgevallen eerlijk gezegd. Maar dat herstel aanstaande is lijkt me los te staan van deze verkiezingen.
Sowieso maakt iedereen zich drukker om de gemeenteraadsverkiezingen dan om de EP-verkiezingen. Daar gaat men de media niet in een groot complot bij betrekken.
Of is dit misschien ook horen wat je graag wilt horen?quote:Op vrijdag 17 januari 2014 10:48 schreef Bombshell het volgende:
[..]
Nee hoor de media wordt niet betrokken bij EU propaganda. Nooit naar het acht uur journaal gekeken met verslaggever Chris Ostendorf, dat is toch pure propaganda. Nooit een negatief woord en alleen maar uitleggen hoe goed de EU wel niet voor ons is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |