Veel mensen ook nietquote:Op dinsdag 14 januari 2014 15:55 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Dat moet ook. Neemt niet weg dat er nog steeds heel veel dingen mis zijn voor dieren. En dieren kunnen niet voor zichzelf opkomen.
Ik vind eigenlijk juist dat we van het Europees Parlement af moeten. Hoofdreden is dat een parlement een opstap is richting een echte Europese overheid. Ik zie niks in een echte Europese overheid en wil de Europese samenwerking juist beperken tot een set van afspraken tussen landen, een parlement past daar niet in. Een andere reden is meer van opportunistische aard en is dat het Europees Parlement vaak dingen bedenkt waar ik helemaal niks in zie. Ik denk dan bijvoorbeeld aan een vrouwenquotum en het afzwakken van marktwerking in het vervoer per spoor.quote:Op woensdag 8 januari 2014 11:10 schreef Tja..1986 het volgende:
Het grootste probleem wat ik met de EU heb is dat dat EP eigelijk weinig te zeggen heeft. Iedere keer als er iets belangrijks te bespreken is komen ministers of regeringsleiders uit de verschillende landen samen om te besluiten. Ik zou juist meer maar vooral een democratischere EU willen.
Heldendaad.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 21:54 schreef Kowloon het volgende:
Ik ben nog steeds van plan om Piratenpartij te gaan stemmen.
GroenLinks is natuurlijk wel voor een sterke en grote overheid, iets dat mijns inziens juist onderdeel is van de problemen met betrekking tot een onvrijer wordend internet, afluisteractiviteiten door geheime diensten en algehele controle door de overheid van de samenleving. In het verleden is verder gebleken dat GroenLinks bereid is tot privacyschending als het maar het juiste onderwerp betreft. Bijvoorbeeld door met opnames van een warmtescan in de hand huiseigenaren te sommeren tot betere isolatie van de woning.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 22:56 schreef robin007bond het volgende:
Als ik nog rechts was had ik dat ook gedaan. Nu stem ik GroenLinks omdat ze ongeveer even veel waarde hechten aan privacy en dergelijke.
Rechts, links, beter kies je een paar basisprincipes van waaruit je ieder politiek probleem benadert.quote:Als ik rechts was had ik dat niet gedaan om de overige standpunten die je erbij krijgt.
In jouw geval is dat laatste gewoon het principe: "Minder overheid". Dat is gewoon rechts.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 23:17 schreef Kowloon het volgende:
[..]
GroenLinks is natuurlijk wel voor een sterke en grote overheid, iets dat mijns inziens juist onderdeel is van de problemen met betrekking tot een onvrijer wordend internet, afluisteractiviteiten door geheime diensten en algehele controle door de overheid van de samenleving. In het verleden is verder gebleken dat GroenLinks bereid is tot privacyschending als het maar het juiste onderwerp betreft. Bijvoorbeeld door met opnames van een warmtescan in de hand huiseigenaren te sommeren tot betere isolatie van de woning.
[..]
Rechts, links, beter kies je een paar basisprincipes van waaruit je ieder politiek probleem benadert.
Juistem.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 23:17 schreef Kowloon het volgende:
Rechts, links, beter kies je een paar basisprincipes van waaruit je ieder politiek probleem benadert.
Ik kan niet wachten op de oorlog eigenlijk. Blijf lekker hier.quote:Op woensdag 8 januari 2014 13:19 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Tja, ik weiger me om mij zo te verlagen. Ik stem liever niet en laat ze maar doormodderen... Als het te heet wordt onder mijn voeten emigreer ik wel naar afrika ofzo.
Rechts links denken is zooooooooo vorige eeuw.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 22:56 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Heldendaad.
Als ik nog rechts was had ik dat ook gedaan. Nu stem ik GroenLinks omdat ze ongeveer even veel waarde hechten aan privacy en dergelijke.
Als ik rechts was had ik dat niet gedaan om de overige standpunten die je erbij krijgt.
Ach, er bestaat wel een redelijke consensus over wat onder links of rechts wordt verstaan. En onder centrumpartijen uiteraard.quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:17 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Rechts links denken is zooooooooo vorige eeuw.
quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:42 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ach, er bestaat wel een redelijke consensus over wat onder links of rechts wordt verstaan. En onder centrumpartijen uiteraard.
Het gaat erom dat dat nergens op slaat. Ten eerste is het het verdelen van mensen in verschillende kampen wat een trucje is om mensen onderling te laten kibbelen of vechten. Ten tweede klopt het niet meer. Neem bv de PVV, heeft enorm rechtse standpunten maar ook enorm linkse standpunten. En zo zullen er steeds meer partijen komen. Als je tegen Europa bent, ben je dan rechts of links?quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:42 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ach, er bestaat wel een redelijke consensus over wat onder links of rechts wordt verstaan. En onder centrumpartijen uiteraard.
Tegen de EU, voor Europa zeg ik altijd.quote:Op woensdag 15 januari 2014 13:46 schreef Kaas- het volgende:
"Tegen Europa", ook zo'n non-uitspraak.![]()
Ik ben tegen regen.
Wat betekent voor Europa dan? Europa is er, hoe kan je daar voor/tegen zijn?quote:Op woensdag 15 januari 2014 13:49 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Tegen de EU, voor Europa zeg ik altijd.
Oh zo, met Europa doel ik op Europese samenwerking. Niet op onze tektonische plaat.quote:Op woensdag 15 januari 2014 13:57 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Wat betekent voor Europa dan? Europa is er, hoe kan je daar voor/tegen zijn?
De EU is Europese samenwerking.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:01 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Oh zo, met Europa doel ik op Europese samenwerking. Niet op onze tektonische plaat.
Maar heeft niet het monopolie op Europese samenwerking. Ik wil dus wel in Europees verband samenwerking maar wil dat niet via de EU doen. Een set van losse afspraken met soms wat meer Europese landen soms wat minder Europese landen is wat ik voor ogen heb bij Europese samenwerking. Niet een nieuwe overheidslaag, dan gaan naar mijn idee de vruchten van internationale samenwerking verloren.quote:
Ja, en dat gaat dus niet werken. Dan kunnen we wel stoppen met het vrije vervoer van personen en goederen en gewoon weer prikkeldraad langs de grens plaatsen.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:44 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Maar heeft niet het monopolie op Europese samenwerking. Ik wil dus wel in Europees verband samenwerking maar wil dat niet via de EU doen. Een set van losse afspraken met soms wat meer Europese landen soms wat minder Europese landen is wat ik voor ogen heb bij Europese samenwerking. Niet een nieuwe overheidslaag, dan gaan naar mijn idee de vruchten van internationale samenwerking verloren.
Ik geloof er niks van.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:53 schreef Euribob het volgende:
[..]
Ja, en dat gaat dus niet werken. Dan kunnen we wel stoppen met het vrije vervoer van personen en goederen en gewoon weer prikkeldraad langs de grens plaatsen.
Zwart/wit-benaderingen zijn zelden de juiste.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:53 schreef Euribob het volgende:
[..]
Ja, en dat gaat dus niet werken. Dan kunnen we wel stoppen met het vrije vervoer van personen en goederen en gewoon weer prikkeldraad langs de grens plaatsen.
Desondanks kon die Rijnvaartakte de Wereldoorlogen niet voorkomen. De EU damt dat mijn inziens toch wel aardig goed in door Frankrijk en Duitsland in hetzelfde kamp te zetten.quote:Op woensdag 15 januari 2014 16:18 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van.Ten eerste omdat er wederzijdse voordelen aan vrij vervoer van personen en goederen zitten. Ten tweede omdat met de (Herziene) Rijnvaartakte uit 1831/1868 bewezen is dat het kan. Laat je niet alles zomaar aanpraten door de EU-adepten.
Dat zou ook wel een beetje veel gevraagd zijn van een verdrag dat alleen over binnenvaart op de Rijn gaat.quote:Op woensdag 15 januari 2014 16:41 schreef Euribob het volgende:
Desondanks kon die Rijnvaartakte de Wereldoorlogen niet voorkomen. De EU damt dat mijn inziens toch wel aardig goed in door Frankrijk en Duitsland in hetzelfde kamp te zetten.
Dat er af en toe een paar wel succesvolle verdragen gesloten worden zegt natuurlijk vrij weinig. Je moet naar het grote geheel kijken. Anders zou je bijvoorbeeld ook kunnen zeggen dat puur kapitalisme niet tot armoede leidt "want er zijn ook rijke mensen, hoor".quote:Op woensdag 15 januari 2014 17:05 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dat zou ook wel een beetje veel gevraagd zijn van een verdrag dat alleen over binnenvaart op de Rijn gaat.
Dankzij die EU identificeren we ons een stuk beter met de rest van Europa inderdaad. Ik zie geen reden waarom dat zo slecht is of waarom dat dan teruggedraaid moet worden.quote:Dat de EU vrede zou brengen binnen Europa en dat enkel de EU dat zou kunnen, dat was misschien 50 jaar geleden zo maar nu is die gedachte niet meer relevant vind ik. Tegenwoordig hebben ontwikkelingen in transport en communicatie de hele wereld veel dichterbij gebracht waardoor het al als vanzelf minder aantrekkelijk wordt om oorlog te gaan voeren. Door steviger handelsbetrekkingen neemt de prijs van het voeren van oorlog steeds verder toe. Tegelijkertijd hebben burgers meer informatie tot hun beschikking waardoor demagogen sneller door de mand vallen. Ook is er meer wederzijds begrip en kennis ontstaan over mensen die in andere Westerse landen leven en blijkt dat deze mensen eigenlijk net als ons zelf zijn, waarom zou je daar oorlog mee voeren?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |