FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Examens gelekt: Inspectie onderzoekt fraude #2
Arceewoensdag 12 juni 2013 @ 01:14
quote:
In totaal 15 examens gestolen op Ibn Ghaldoun

IbnANPBX212_2C7D_9.JPG

Ook het vwo-examen wiskunde A blijkt te zijn gestolen op scholengemeenschap Ibn Ghaldoun. Dat bevestigt de Onderwijsinspectie dinsdagmiddag. In totaal is nu de diefstal van 15 examens bekend. Vwo-leerlingen op Ibn Ghaldoun die wiskunde A volgden, moeten dat examen nu sowieso overdoen. Woensdag wordt bekendgemaakt of dat ook voor andere vwo-leerlingen in Nederland geldt.

nooit eerder zijn er examens gestolen, en net als ik examen moet doen worden er 13 gestolen, waarvan5 examens die ik miss over moet doen.

De Tweede Kamer luisterde dinsdagmiddag met open mond toe terwijl staatssecretaris Dekker de 13 gestolen examens opsomde: vmbo economie, havo aardrijkskunde, havo Arabisch, havo Frans, havo geschiedenis, havo Engels, havo maatschappijwetenschappen, havo wiskunde, havo Nederlands, havo natuurkunde, vwo management en organisatie, vwo biologie en vwo scheikunde.

Na onderzoek op de Ibn Ghaldounschool bleek dat deze examens bovengemiddeld zijn gemaakt. De leerlingen van de islamitische school moeten de bewuste examens opnieuw maken. Een aantal volgende week al, een ander deel mogelijk de week daarop.

Leerlingen op andere scholen moeten nog een dag in spanning zitten. Woensdag om 17 uur krijgen de scholieren van de Inspectie voor het Onderwijs te horen of hun afgelegde examens geldig zijn.

Dag langer
De verwachting is dat de diefstal geen gevolgen heeft voor andere scholen, maar morgenmiddag kan de inspectie pas echt duidelijkheid geven. De uiteindelijke cijfers volgen donderdag, voor vmbo-leerlingen betekent het dat zij een dag langer moeten wachten op de uitslag.

Staatssecretaris Sander Dekker sprak van een ingrijpende maatregel, die volgens hem goed te verdedigen is. 'De waarde van het diploma moet boven alle twijfel verheven zijn', stelde hij. Politie, justitie en de inspectie zetten alles op alles om uit te vinden wat er precies is gebeurd, zei hij.

Volgens Dekker zijn de examens door de politie aangetroffen tijdens huiszoekingen. Er zijn inmiddels drie leerlingen opgepakt in verband met de diefstal: twee 18-jarige havo-leerlingen en een 19-jarige vwo'er.

Volgens de staatssecretaris wordt het 'degenen die hierachter zitten zwaar aangerekend'. Hij sprak van een ernstige zaak, 'die vooral heel vervelend is voor al die leerlingen die keihard hun best hebben gedaan om hun examen te halen'.

'Heel erg sneu'
De school Ibn Ghaldoun vindt het 'heel erg sneu voor de kandidaten die niet betrokken waren bij het gebeuren', aldus bestuursvoorzitter Ayhan Tonca dinsdag. Hij was zelf nog niet op de hoogte van de beslissing van de Onderwijsinspectie. 'Als dit besluit is genomen, dan heb ik mij daar maar naar te schikken.'

Tonca weet niet of de school genoeg voorbereidingstijd heeft om de kandidaten hun examens opnieuw te laten maken in het tweede tijdvak (de officiële herkansingsperiode), dat volgende week al begint. Hij belooft er alles aan te doen om nog een diefstal te voorkomen.

'U kunt aannemen dat de examens niet in dezelfde kluis komen te liggen. We hebben sowieso alle veiligheidsmaatregelen aangescherpt.'
Of de geplande diploma-uitreiking op 4 juli gewoon door kan gaan, is ook nog niet bekend.

Scholierenorganisatie LAKS noemt het 'belangstigend' dat nog steeds 13 examens mogelijk landelijk ongeldig kunnen worden verklaard. 'We weten weer niks, we moeten weer afwachten,' zei voorzitter Remco Barendregt. Leerlingen van scholengemeenschap Ibn Ghaldoun moeten de gestolen examens sowieso opnieuw maken. Wie niet op die school zit maar wel een van de gestolen eindtoetsen heeft gemaakt, krijgt morgen (havo en vwo) of donderdag (vmbo'ers met economie) pas duidelijkheid. 'Op de havo gaat het onder meer om kernvakken die voor iedereen verplicht waren. Daar zit iedereen dus nog in onzekerheid.'

Tweede Kamer
In de Tweede Kamer is geschokt gereageerd op het nieuws dat op de Rotterdamse school Ibn Ghaldoun 13 eindexamens zijn gestolen. 'Dit is de grootste examenfraude ooit. Een drama', stelde ChristenUnie-leider Arie Slob dinsdag.

Volgens PvdA-Kamerlid Tanja Jadnanansing is 'het verschrikkelijk nieuws voor de leerlingen die hun examen over moeten doen en voor alle jongeren die nu in de rats zitten over wat er met hun examenuitslag gaat gebeuren'.

PVV-Kamerlid Harm Beertema vindt dat de islamitische school zo snel mogelijk de deuren moet sluiten. Volgens Beertema wordt op het Ibn Ghaldoun 'fout op fout gestapeld en is de maat vol nu deze examenroof er ook nog eens bijkomt'. Staatssecretaris Dekker zei pas na het onderzoek te zullen kijken naar eventuele verdere maatregelen tegen de school.

Bron: Volkskrant
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 01:20
Ben benieuwd of er uit onderzoek naar boven komt of examens ook op andere scholen zijn verkocht.
Mishuwoensdag 12 juni 2013 @ 01:27
Deze is niet gelinkt aan de vorige delen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 01:30
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:27 schreef Mishu het volgende:
Deze is niet gelinkt aan de vorige delen.
De examens uit 2011 en 2012 moeten nog onderzocht worden.
Arceewoensdag 12 juni 2013 @ 01:32
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:27 schreef Mishu het volgende:
Deze is niet gelinkt aan de vorige delen.
Dat kunnen users idd helaas niet, maar modje gevraagd dus wordt aan gewerkt. :s)
Arceewoensdag 12 juni 2013 @ 01:41
quote:
3s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:20 schreef sig000 het volgende:
Ben benieuwd of er uit onderzoek naar boven komt of examens ook op andere scholen zijn verkocht.
Dit idd. Zou toch treurig zijn als leerlingen in heel Nederland hun examen over moeten doen.

Feitelijk kun je niks uitsluiten qua waar die examens allemaal naartoe zijn gegaan, zou je zeggen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 01:45
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:41 schreef Arcee het volgende:

[..]

Dit idd. Zou toch treurig zijn als leerlingen in heel Nederland hun examen over moeten doen.

Feitelijk kun je niks uitsluiten qua waar die examens allemaal naartoe zijn gegaan, zou je zeggen.
Vandaar het uitstel van de uitslagen denk ik, als er bewijs is van lekken naar andere scholen dan kunnen die sowieso ook herexamen gaan doen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 12-06-2013 01:45:56 ]
Arceewoensdag 12 juni 2013 @ 01:46
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:45 schreef sig000 het volgende:
Vandaar het uitstel van de uitslagen denk ik, als er bewijs is van lekken naar andere scholen dan kunnen die sowieso ook herexamen gaan doen.
2013 blijft altijd besmeurd als er niet overal overnieuw examen wordt gedaan, zou je denken. :{
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 01:48
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:46 schreef Arcee het volgende:

[..]

2013 blijft altijd besmeurd als er niet overal overnieuw examen wordt gedaan, zou je denken. :{
Als eerlijke leerling op de tot nu getroffen school zou ik sowieso staatsexamen gaan doen.
Topiekwoensdag 12 juni 2013 @ 02:24
Ik krijg morgen wel gewoon de uitslag ondanks Economie. :)
Landgeldwoensdag 12 juni 2013 @ 07:25
Zeer vervelende situatie. Ongelooflijk dat de licentie van die school nog niet is afgenomen.
Vandaag meer nieuws.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 07:33
De geloofwaardigheid van het Nederlandse schoolexamen staat op het spel, dat is niet niks.
speedcorewoensdag 12 juni 2013 @ 07:52
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:46 schreef Arcee het volgende:

[..]

2013 blijft altijd besmeurd als er niet overal overnieuw examen wordt gedaan, zou je denken. :{
mensen zijn wat dat betreft best vergeetachtig, over een jaar of 2 is dit allemaal allang in de vergetelheid
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 08:00
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 07:52 schreef speedcore het volgende:

[..]

mensen zijn wat dat betreft best vergeetachtig, over een jaar of 2 is dit allemaal allang in de vergetelheid
Nou ik denk dat die bewuste school toch wel een smetje blijft houden.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 08:06
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:32 schreef Arcee het volgende:

[..]

Dat kunnen users idd helaas niet, maar modje gevraagd dus wordt aan gewerkt. :s)
Users kunnen ook koppelen, maar alleen bij het openen van het topic. Eenmaal geopend kunnen alleen moderators (en hoger) koppelen. Je hebt alleen de topicID van het vorige deel nodig; zie het 'open een topic'-scherm.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 09:07
Het verhaal wordt steeds mooier, cq. onthutsender...

quote:
'Examendief blijkt zoon docent Ibn Ghaldoun'
De eindexamenfraude in Rotterdam blijft uitdijen. Een van de opgepakte examendieven blijkt de 18-jarige zoon van een docent natuurkunde op de school. De leraar was ook ruim 7 jaar directeur van de islamitische scholengemeenschap in Rotterdam.

Dat bevestigen bronnen binnen het politieonderzoek aan het AD. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de vader van één van de drie verdachte eindexamendieven 'een band' met de islamitische scholengemeenschap Ibn Ghaldoun. Dat het zou gaan om de zoon van een oud-directeur wilde een woordvoerster niet bevestigen.

De huidige directeur van Ibn Ghaldoun, Ayhan Tonca, noemt het nieuws 'onvoorstelbaar verschrikkelijk'. De schoolleiding zal woensdagochtend praten met de oud-directeur, die nu leraar natuurkunde is. Of de man nog een toekomst op de school heeft 'is onderwerp van gesprek', aldus Tonca.

Sleutel
In het huis van Anass B. is gezocht naar de sleutel van de schoolkluis, die 3 jaar geleden verdween, maar deze is nog niet aangetroffen. De vader van B. kwam als directeur van Ibn Ghaldoun ook al in opspraak. In 2007 kwam aan het licht dat de school onder zijn bewind overheidssubsidie misbruikte voor reisjes naar Mekka.

Onderwijswethouder Hugo de Jonge van Rotterdam heeft de schoolleiding gisteravond dringend verzocht 'de deuren te sluiten'. Door de omvangrijke examenfraude is de school (692 scholieren) volgens De Jonge niet langer levensvatbaar.

Staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs maakte eerder op de dag de omvang van de fraude bekend. Op de school zijn in totaal vijftien examens gestolen. Dat maakt de diefstal de grootste examenfraude ooit. De scholieren van het Ibn Ghaldoun moeten alle examens van de vakken die zijn gestolen opnieuw maken.

Examenuitslag
Over de verdere gevolgen heerst onduidelijkheid. Leerlingen van andere scholen hoeven waarschijnlijk niet opnieuw examen te doen, maar hierover volgt vandaag pas uitsluitsel. Door de fraude krijgt een deel van de vmbo-t leerlingen niet vandaag, maar pas morgen hun examenuitslag.

De politie hield tot dusver drie leerlingen van de school aan voor de examendiefstal. Naast B., gaat het om Safae K. (18) en Kamal el B. (19). Die laatste wordt door scholieren genoemd als 'spil' in de fraude. Op de arrestatie van K. wordt door ingewijden met verbazing gereageerd. Zij zou ook zonder inzage in de examenopgaven 'met vlag en wimpel zijn geslaagd'.
Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)t-Ibn-Ghaldoun.dhtml

_O-
alorswoensdag 12 juni 2013 @ 09:08
oh bericht staat hierboven al.

:') je verwacht het niet.
Dwersdrieverwoensdag 12 juni 2013 @ 09:09
Ik ben heel benieuwd of men het lef heeft ook de vorige examens ongeldig te verklaren. Het is nu wel duidelijk dat de sprong van slechtste naar een van de beste VWO-scholen van Nederland niet op een radicale verbetering van het onderwijsprogramma berust.

Ook lijkt het me steeds onwaarschijnlijker dat de school hier niet van op de hoogte was. Al die gestolen examens moeten zijn opgevallen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 09:13
Van de LinkedIn-pagina van de oud-directeur:

quote:
Getrouwd en vader van 9 kinderen.

Specialismen
2 meisjes en 7 jongens. Moge Allah hen beschermen insha Allah.
:')
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:22
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 01:01 schreef Mishu het volgende:

[..]

Je kan je afvragen of het gejat is of gewoon een publiek geheim is van de school.
Hoe is 't gejat? Foto met telefoon toch? Ik kan mij niet voorstellen dat zoiets niet is voorgevallen op andere scholen, lijkt mij zeer onrealistisch van niet. Als ik de kans had gehad om een foto te maken van de centrale examens had ik 't ook gedaan om avonden van tevoren al die examens te checken en te maken. Weet je zeker dat je slaagt. En als je 't aan niemand vertelt (enkel aan mensen die te vertrouwen zijn) komt niemand erachter.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 10:25
Die school had vorig jaar (jaren?) toch ineens een enorm hoog slagingspercentage oid? Waarbij de school ineens bij de top hoorde.

Iemand daar een mooi bericht bij?
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 10:26
quote:
10s.gif Op woensdag 12 juni 2013 09:07 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Het verhaal wordt steeds mooier, cq. onthutsender...

[..]

Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)t-Ibn-Ghaldoun.dhtml

_O-
Goh , wie had dat nu gedacht :X
PSV1990-woensdag 12 juni 2013 @ 10:26
Slaat nergens op als ze de school zouden sluiten zeker alleen maar omdat ie Islamitisch is...

Dan voortaan ook scholen sluiten waar pedofielen leraren actief waren ?? .
ewoon de dieven ontslaan van school en volgend jaar tijdens de examens extra bewaking ofzo.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:27
quote:
11s.gif Op woensdag 12 juni 2013 07:33 schreef sig000 het volgende:
De geloofwaardigheid van het Nederlandse schoolexamen staat op het spel, dat is niet niks.
En nu allemaal doen alsof het schande is, alsof dit niet vaker voorkomt stiekem. Ik vind het raar dat iedereen dit zo schokkend vindt.
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 10:27
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:26 schreef PSV1990- het volgende:
Slaat nergens op als ze de school zouden sluiten zeker alleen maar omdat ie Islamitisch is...

Dan voortaan ook scholen sluiten waar pedofielen leraren actief waren ?? .
ewoon de dieven ontslaan van school en volgend jaar tijdens de examens extra bewaking ofzo.
Heb je hem weer met zijn absurde vergelijkingen.

Sluiten die school.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:27 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Heb je hem weer met zijn absurde vergelijkingen.

Sluiten die school.
En jij denkt dat dit alleen op desbetreffende school plaatsvindt en zoiets nevernooit eerder heeft plaatsgevonden?
PSV1990-woensdag 12 juni 2013 @ 10:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:27 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Heb je hem weer met zijn absurde vergelijkingen.

Sluiten die school.
deze ook maar sluiten dan?

http://www.spitsnieuws.nl(...)ogeschool-windesheim
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:26 schreef PSV1990- het volgende:
Slaat nergens op als ze de school zouden sluiten zeker alleen maar omdat ie Islamitisch is...
:')

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:28 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

En jij denkt dat dit alleen op desbetreffende school plaatsvindt en zoiets nevernooit eerder heeft plaatsgevonden?
verdiep je voor de grap eens in de geschiedenis van die school
PSV1990-woensdag 12 juni 2013 @ 10:29
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:28 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

:')

[..]

verdiep je voor de grap eens in de geschiedenis van die school
http://www.spitsnieuws.nl(...)ogeschool-windesheim

ook sluiten ??
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 10:29
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:28 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

En jij denkt dat dit alleen op desbetreffende school plaatsvindt en zoiets nevernooit eerder heeft plaatsgevonden?
Dat zeg ik toch niet? Maar dat deze school beter kan sluiten lijkt me evident.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:29
quote:
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:28 schreef Waterdrinker het volgende:
verdiep je voor de grap eens in de geschiedenis van die school
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:29
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:28 schreef PSV1990- het volgende:

[..]

deze ook maar sluiten dan?

http://www.spitsnieuws.nl(...)ogeschool-windesheim
Nja, of wat dacht je van de school met de directeur zijn zoon die vwo deed, zakte en vervolgens een havo diploma kreeg en dus hbo kon doen. En de overige vwo'ers die gezakt waren, niet. :')
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 10:31
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:29 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Nja, of wat dacht je van de school met de directeur zijn zoon die vwo deed, zakte en vervolgens een havo diploma kreeg en dus hbo kon doen. En de overige vwo'ers die gezakt waren, niet. :')
Sure
PSV1990-woensdag 12 juni 2013 @ 10:31
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:29 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

[..]

Opnieuw fraude hogeschool Windesheim
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:29 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Nja, of wat dacht je van de school met de directeur zijn zoon die vwo deed, zakte en vervolgens een havo diploma kreeg en dus hbo kon doen. En de overige vwo'ers die gezakt waren, niet. :')
Sluiten die school!! :)
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:32
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:28 schreef Waterdrinker het volgende:
verdiep je voor de grap eens in de geschiedenis van die school
Zal wel, zal wel terecht zijn als de school gaat sluiten. Maar er gebeuren wel meer vreemde dingen op scholen en ik denk dat er nog wel ergere situaties op bepaalde scholen zijn.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:32
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:31 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Sure
Ja, dit is in 2011 of 2012 gebeurt. Geen consequenties gehad overigens.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 10:33
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:32 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Ja, dit is in 2011 of 2012 gebeurt. Geen consequenties gehad overigens.
geen artikel bij de hand zeker?
Schanullekewoensdag 12 juni 2013 @ 10:33
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:29 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Nja, of wat dacht je van de school met de directeur zijn zoon die vwo deed, zakte en vervolgens een havo diploma kreeg en dus hbo kon doen. En de overige vwo'ers die gezakt waren, niet. :')
Die directeur zou in ieder geval ontslagen en vervolgd moeten worden. Net als hier met het bestuur/ de betrokken leraren moet gebeuren. Alleen hier zijn de gevolgend écht landelijk en is de schaal zodanig dat het een persistent probleem lijkt, dat het waarschijnlijk beter is om daarnaast die school gewoon volledig te termineren.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:34
Sowieso heeft het door een fout vooraf uitlekken van tentamens (Windesheim) een vééél minder grote impact dan er achteraf achterkomen dat er eindexamens zijn gestolen waardoor de hele school opnieuw examen moet doen, een examen is uitgesteld, examenkandidaten een dag later hun einduitslag krijgen, enzovoorts. En dat alles nog eens verwijtbaar, aangezien een kluissleutel al een paar jaar zoek bleek.

Er zijn al zoveel problemen met die school geweest, dan kan 'ie wat mij betreft wel dicht ja. Ook als het geen Islamitische school was geweest.
Als dat alles op het Windesheim had afgespeeld dan had die ook dicht gemogen ja.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:34
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:33 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

geen artikel bij de hand zeker?
Nee, maar wel dit: http://www.trouw.nl/tr/nl(...)n-havo-diploma.dhtml

Maar dat is anders dan mijn verhaal. :P Maar ook krom.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:35
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:34 schreef Waterdrinker het volgende:
Sowieso heeft het vooraf uitlekken van tentamens (Windesheim) een vééél minder grote impact dan er achteraf achterkomen dat er eindexamens zijn gestolen waardoor de hele school opnieuw examen moet doen, een examen is uitgesteld, examenkandidaten een dag later hun einduitslag krijgen, enzovoorts.
Windesheim is sowieso verbeterd. Hoewel we 't alleen hebben over journalistiek. ^O^
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:36
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:33 schreef Schanulleke het volgende:

[..]

Die directeur zou in ieder geval ontslagen en vervolgd moeten worden. Net als hier met het bestuur/ de betrokken leraren moet gebeuren. Alleen hier zijn de gevolgend écht landelijk en is de schaal zodanig dat het een persistent probleem lijkt, dat het waarschijnlijk beter is om daarnaast die school gewoon volledig te termineren.
Moeten ze zelf weten wat er gaat gebeuren. Alleen niemand die mij gaat wijsmaken dat er niet meerdere scholen zijn waar zoiets heeft plaatsgevonden. Is niet te voorkomen.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:36
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:34 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Nee, maar wel dit: http://www.trouw.nl/tr/nl(...)n-havo-diploma.dhtml

Maar dat is anders dan mijn verhaal. :P Maar ook krom.
"Volgens de onderwijsinspectie zijn de regels zo niet bedoeld."
Oftewel, het is volgens de letter van de wet maar niet volgens de geest van de wet.
Kun je de school ook niet echt kwalijk nemen lijkt me.

Maargoed, dat is een totaal andere discussie.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:37
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:36 schreef PSV1990- het volgende:

[..]

Weet 100% zeker als het een Witte of Joodse school was geweest die nooit zou worden gesloten!
gelukkig weet je het 100% zeker, hoef ik er in ieder geval niet op in te gaan
gazhims3lvwoensdag 12 juni 2013 @ 10:37
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:31 schreef PSV1990- het volgende:

[..]

Opnieuw fraude hogeschool Windesheim

[..]

Sluiten die school!! :)
Wat een calimero ben jij zeg.. Had niets anders verwacht met zo een naam trouwens. We kunnen het er toch unaniem over eens zijn dat deze school niet beter gemaakt kan worden ondanks tal van eerdere waarschuwingen en zaken van fraude. Deze school moet gewoon sluiten, maarja jij zal het wel voor je zogenaamde "broeders" opnemen.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:38
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:36 schreef PSV1990- het volgende:

[..]

Weet 100% zeker als het een Witte of Joodse school was geweest die nooit zou worden gesloten!
Moet eerst maar zien of de school uberhaupt gesloten wordt. Zou dat niet voor heel veel gezeik zorgen? Want hoe moet het dan met álle leerlingen?
gazhims3lvwoensdag 12 juni 2013 @ 10:38
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:36 schreef PSV1990- het volgende:

[..]

Weet 100% zeker als het een Witte of Joodse school was geweest die nooit zou worden gesloten!
En maar huilen dat iedereen rascistisch is, moet je je zelf is zien :')
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:38
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:38 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Zou dat niet voor heel veel gezeik zorgen? Want hoe moet het dan met álle leerlingen?
Uhhh, misschien naar een fatsoenlijke school sturen?
gazhims3lvwoensdag 12 juni 2013 @ 10:39
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:38 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Moet eerst maar zien of de school uberhaupt gesloten wordt. Zou dat niet voor heel veel gezeik zorgen? Want hoe moet het dan met álle leerlingen?
Naar scholen die zich wel normaal aan de regels houden en bij het niveau van de leerlingen passen. Er zijn zat normale scholen in de regio Rotterdam.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:40
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:38 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

Uhhh, misschien naar een fatsoenlijke school sturen?
Ja, leuk man. Wat een gezeik gaat dat opleveren voor de leerlingen zeg. Sowieso vreemd om een hele school (inclusief docenten) af te rekenen op een paar leerlingen die examens jatten.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:41
Overigens gare naam voor een school: Ibn Ghaldoun. Ik kan het niet eens uitspreken. :')
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:41
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:40 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Ja, leuk man. Wat een gezeik gaat dat opleveren voor de leerlingen zeg.
Hoezo geeft dat gezeik? Je kiest een andere school uit, zoals je dat ook deed voor je naar de 1e klas ging.
Als ze het een beetje goed plannen kun je de kids zelfs bij elkaar in de klassen houden.

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:40 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Sowieso vreemd om een hele school (inclusief docenten) af te rekenen op een paar leerlingen die examens jatten.
Je rekent ze af op het onvoldoende beveiligen van de examens, het niet melden van diefstal, en de complete wanstaltige voorgeschiedenis die die school al heeft.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:43
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:41 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

Hoezo geeft dat gezeik? Je kiest een andere school uit, zoals je dat ook deed voor je naar de 1e klas ging.
Als ze het een beetje goed plannen kun je de kids zelfs bij elkaar in de klassen houden.

[..]

Je rekent ze af op het onvoldoende beveiligen van de examens, het niet melden van diefstal, en de complete wanstaltige voorgeschiedenis die die school al heeft.
Ja, geloof je 't zelf? Dezelfde klassen behouden? Al met al zonde: de overige leerlingen hebben nergens om gevraagd.

Onvoldoende beveiligen van examens: als een leerling iets wil jatten, gebeurt dat wel. Sowieso met meerdere leerlingen, lukt 't dan wel. Niet melden van diefstal: hoe is 't gejat dan? Letterlijk vellen papier gejat? De geschiedenis weet ik niets van.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:45
Zo was er vorig jaar op het vwo een slagingspercentage van honderd procent terwijl de school niet bekend staat om het goede onderwijs.

:') Zijn wel domme lui daar.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:46
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:43 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Onvoldoende beveiligen van examens: als een leerling iets wil jatten, gebeurt dat wel.
Hoezo?
Een goede kluis en niemand komt er bij.

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:43 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Niet melden van diefstal: hoe is 't gejat dan? Letterlijk vellen papier gejat?
Weetikveel hoe ze gejat zijn. Er zijn mensen die die examens hebben ingezien, dus de envelop met examens is open geweest. Dat is een feit. Hoe dat is gebeurd doet niet terzake; zodra leerlingen bij een envelop met eindexamens kunnen komen doe je al iets gruwelijk fout als school.

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:43 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Niet melden van diefstal: hoe is 't gejat dan? Letterlijk vellen papier gejat? De geschiedenis weet ik niets van.
Lees je dan eens in. Incident op incident op incident. Of gewoon structureel fout.
Knowledge_seekerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:47
In de Volkskrant stond dat 1 van de ouders van deze school dacht dat hij gisteren naar de examenuitreiking van zijn zoon ging terwijl hij juist te horen kreeg dat de examens overgedaan moeten worden.

Dit geeft wel goed weer dat die ouders maar zeer gebrekkig Nederlands kunnen.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:50
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:46 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

Hoezo?
Een goede kluis en niemand komt er bij.

[..]

Weetikveel hoe ze gejat zijn. Er zijn mensen die die examens hebben ingezien, dus de envelop met examens is open geweest. Dat is een feit. Hoe dat is gebeurd doet niet terzake; zodra leerlingen bij een envelop met eindexamens kunnen komen doe je al iets gruwelijk fout als school.

[..]

Lees je dan eens in. Incident op incident op incident. Of gewoon structureel fout.
Zoals ik het zeg.

Ja, misschien zijn er dus wel foto's gemaakt en is de envelop weer sierlijk dichtgemaakt. Had ik wel gedaan als ik de kans had. O+ Nogmaals: ik kan niet geloven dat dit de eerste en enige school is. Voor mij is 't dus niet iets specifiek om deze school maar kunnen ze dus wel landelijk gaan kijken hoe het beter kan.

Gelezen over een Mekka reis en volgens mij zijn er vorig jaar ook examens gejat (slagingspercentage van 100% :') ), gewoon hypocrieten daar. Maar echt: laten ze meteen maar eens kritisch kijken naar overige scholen.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 10:52
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:50 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Ja, misschien zijn er dus wel foto's gemaakt en is de envelop weer sierlijk dichtgemaakt.
Het zijn examens in verzegelde enveloppen, geen liefdesbrieven die je even kunt lezen en ongemerkt weer dicht kunt plakken. :')

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:50 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Maar echt: laten ze meteen maar eens kritisch kijken naar overige scholen.
Als andere scholen fout zijn dan moet daar ook actie op worden ondernomen, dat is natuurlijk geen enkele reden om deze school alles maar te vergeven.
"Ajoh, wat maakt het ook uit, overal worden wel eens examens gestolen."
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 10:55
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:26 schreef PSV1990- het volgende:
Slaat nergens op als ze de school zouden sluiten zeker alleen maar omdat ie Islamitisch is...

Dan voortaan ook scholen sluiten waar pedofielen leraren actief waren ?? .
ewoon de dieven ontslaan van school en volgend jaar tijdens de examens extra bewaking ofzo.
Nee, niet zozeer omdat de school islamitisch is; er zijn wel meer islamitische scholen. Sluiten omdat de school al jaren ondermaats presteert en omdat de plotseling sterk verbeterde prestaties van de afgelopen jaren ineens ook in een heel ander daglicht komen te staan.

Kortom: de geloofwaardigheid van de school is compleet verdwenen. Het diploma van Ibn Ghaldoun is niks meer waard.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 10:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:52 schreef Waterdrinker het volgende:
Als andere scholen fout zijn dan moet daar ook actie op worden ondernomen, dat is natuurlijk geen enkele reden om deze school alles maar te vergeven.
"Ajoh, wat maakt het ook uit, overal worden wel eens examens gestolen."
Dat zeg ik niet. Altijd irritant als mensen dingen gaan invullen voor andere mensen. :') Wat mij betreft had die school allang gesloten moeten worden na de Mekka-reisjes en had allang onderzocht moeten worden hoe het kan dat de leerlingen bij de ce's vorig jaar 100% slaginspercentage hadden. En dát is niet onderzocht. En dát vind ik al fout. Laten ze dan ook eens kritisch kijken naar meteen meerdere scholen want er gebeuren sowieso vaker rare dingen. Dit is niet de enige school. En dat er geen maatregelen zijn genomen na de Mekka-reisjes en de bizar goede resultaten vind ik eigenlijk al typerend.
Schanullekewoensdag 12 juni 2013 @ 11:01
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:59 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Dat zeg ik niet. Altijd irritant als mensen dingen gaan invullen voor andere mensen. :') Wat mij betreft had die school allang gesloten moeten worden na de Mekka-reisjes en had allang onderzocht moeten worden hoe het kan dat de leerlingen bij de ce's vorig jaar 100% slaginspercentage hadden. En dát is niet onderzocht. En dát vind ik al fout. Laten ze dan ook eens kritisch kijken naar meteen meerdere scholen want er gebeuren sowieso vaker rare dingen. Dit is niet de enige school. En dat er geen maatregelen zijn genomen na de Mekka-reisjes en de bizar goede resultaten vind ik eigenlijk al typerend.
Het is een beetje vermoeiend om een discussie te voeren met iemand die zich totaal niet ingelezen heeft maar die wel vol vanuit de onderbuik van leer trekt. Daarom ga ik even niet verder op je in.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 11:02
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:01 schreef Schanulleke het volgende:

[..]

Het is een beetje vermoeiend om een discussie te voeren met iemand die zich totaal niet ingelezen heeft maar die wel vol vanuit de onderbuik van leer trekt. Daarom ga ik even niet verder op je in.
Waar reageer ik vanuit de onderbuik dan? _O-
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 11:07
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:59 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
en had allang onderzocht moeten worden hoe het kan dat de leerlingen bij de ce's vorig jaar 100% slaginspercentage hadden. En dát is niet onderzocht. En dát vind ik al fout. Laten ze dan ook eens kritisch kijken naar meteen meerdere scholen want er gebeuren sowieso vaker rare dingen. Dit is niet de enige school. En dat er geen maatregelen zijn genomen na de Mekka-reisjes en de bizar goede resultaten vind ik eigenlijk al typerend.
Misschien is dat ook wel gewoon onderzocht maar leek een verbetering van het onderwijs wel een plausibele verklaring.
En als je weinig leerlingen hebt dan kan een verschil van 3 leerlingen die wel of niet slagen al een heel groot verschil maken in je slagingspercentage, dus wie weet was het gewoon toeval.

Ik weet het niet, en daarom kan ik er niks over zeggen. Zomaar roepen dat er allang actie had moeten worden ondernomen slaat nergens op aangezien je niet weet of er daadwerkelijk geen actie is ondernomen, en wat de redenen daar eventueel voor waren.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 11:14
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:07 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

Misschien is dat ook wel gewoon onderzocht maar leek een verbetering van het onderwijs wel een plausibele verklaring.
En als je weinig leerlingen hebt dan kan een verschil van 3 leerlingen die wel of niet slagen al een heel groot verschil maken in je slagingspercentage, dus wie weet was het gewoon toeval.

Ik weet het niet, en daarom kan ik er niks over zeggen. Zomaar roepen dat er allang actie had moeten worden ondernomen slaat nergens op aangezien je niet weet of er daadwerkelijk geen actie is ondernomen, en wat de redenen daar eventueel voor waren.
Oké, stond altijd al bekend als een normale school. Helemaal niets aan het handje zo te zien, goed verleden enzo. Helemaal prima.

In ieder geval denk ik dat er wel meer vreemde dingen gebeuren op scholen waar niet naar gekeken wordt en dat zoiets wel anders aangepakt kan worden. En dat is m'n punt.
SEMTEXwoensdag 12 juni 2013 @ 11:15
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:55 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Nee, niet zozeer omdat de school islamitisch is; er zijn wel meer islamitische scholen. Sluiten omdat de school al jaren ondermaats presteert en omdat de plotseling sterk verbeterde prestaties van de afgelopen jaren ineens ook in een heel ander daglicht komen te staan.

Kortom: de geloofwaardigheid van de school is compleet verdwenen. Het diploma van Ibn Ghaldoun is niks meer waard.
+ het schoolbestuur steekt herhaaldelijk de kop in 't zand.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 11:20
Hoeveel eindexamenleerlingen hadden ze vorige jaren dan?
Het is niet zo'n grote school dus als het slagingspercentage op het VWO 100% is, zegt dat niet perse alles. En als ook deze school zoals wel meer scholen, leerlingen eerder te laag kwalificeren dan te hoog, dus een matige VWOer die op het HAVO wordt gedumpt want dat is beter voor het slagingspercentage en cijfergemiddelde
Knowledge_seekerwoensdag 12 juni 2013 @ 11:29
Maar als die school zo graag wil frauderen dan kunnen ze toch ook bij het nakijken van het centraal examen gewoon extra punten toekennen?
Want een centraal examen wordt toch altijd nagekeken door de leraren van de school zelf? Of wordt het ook nagekeken door een onafhankelijk extern iemand?
alorswoensdag 12 juni 2013 @ 11:30
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:29 schreef Knowledge_seeker het volgende:
Maar als die school zo graag wil frauderen dan kunnen ze toch ook bij het nakijken van het centraal examen gewoon extra punten toekennen?
Want een centraal examen wordt toch altijd nagekeken door de leraren van de school zelf? Of wordt het ook nagekeken door een onafhankelijk extern iemand?
Er is altijd een tweede beoordelaar van een andere school in Nederland. Dus dat gaat wel opvallen ja.
Knowledge_seekerwoensdag 12 juni 2013 @ 11:33
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:30 schreef alors het volgende:

[..]

Er is altijd een tweede beoordelaar van een andere school in Nederland. Dus dat gaat wel opvallen ja.
Oh oke maar als je die ook weet in te pakken met een beloning dan kan je alsnog frauderen.
alorswoensdag 12 juni 2013 @ 11:35
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:33 schreef Knowledge_seeker het volgende:

[..]

Oh oke maar als je die ook weet in te pakken met een beloning dan kan je alsnog frauderen.
:') Voor al die vakken van verschillende niveaus zeker, ja appeltje eitje idd.
Knowledge_seekerwoensdag 12 juni 2013 @ 11:36
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:35 schreef alors het volgende:

[..]

:') Voor al die vakken van verschillende niveaus zeker, ja appeltje eitje idd.
Ach ja wat niet kan.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 11:37
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:35 schreef alors het volgende:

[..]

:') Voor al die vakken van verschillende niveaus zeker, ja appeltje eitje idd.
:)

Bij nader inzien vind ik het niet normaal dit.
B.R.Oekhoestwoensdag 12 juni 2013 @ 11:53
quote:
10s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:41 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Overigens gare naam voor een school: Ibn Ghaldoun. Ik kan het niet eens uitspreken. :')
Gauwdoen
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 12:01
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 11:33 schreef Knowledge_seeker het volgende:

[..]

Oh oke maar als je die ook weet in te pakken met een beloning dan kan je alsnog frauderen.
Je weet niet wie die tweede corrector wordt en stel dat lukt je wel, dan neem je een gigantisch persoonlijk risico. Wat als die persoon niet gediend is van je aanbod en beide zetten hun baan en naam op het spel. En examens kunnen achteraf nogmaals gecontroleerd worden
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 12:03
Vind ook dat vooral de inspectie hier schuld aan heeft. Nooit eerder maatregelen genomen? En nu zijn er mensen die d'r landelijk onder lijden. Asociaal. Drm snel ook bij andere scholen checken waar rare dingen gebeuren.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 12:06
Gewoon landelijk die examens over laten doen. Bovendien begrijp ik de nut van verzegeling niet als er geen onafhankelijke derde de verzegeling controleert. Hier heeft de overheid/cve duidelijk in gefaald, dus ik weet wel zeker dat examenfraude op andere scholen ook is voorgekomen.
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 12:40
Is ook bekend met wat voor cijfers de VWO'ers slaagden vorig jaar en het jaar daarvoor?
Ik heb gelezen dat vanaf 2009 al 100% van de VWO'ers slaagde. Dat betekent dat het al 5 jaar aan de gang is. Als dat examen Frans niet was uitgelekt, had het nog jaren kunnen doorgaan.
Nederland is weer lekker naief bezig. Waarom de examens in een kluis op school? Waarom niet per koerier gebracht op de dag zelf?
koffiegastwoensdag 12 juni 2013 @ 12:44
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 12:06 schreef xminator het volgende:
Gewoon landelijk die examens over laten doen. Bovendien begrijp ik de nut van verzegeling niet als er geen onafhankelijke derde de verzegeling controleert. Hier heeft de overheid/cve duidelijk in gefaald, dus ik weet wel zeker dat examenfraude op andere scholen ook is voorgekomen.
Gegeven: 1 school doet het fout
Conclusie: er is op elke school fraude gepleegd.
Platinawoensdag 12 juni 2013 @ 12:45
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 10:47 schreef Knowledge_seeker het volgende:
In de Volkskrant stond dat 1 van de ouders van deze school dacht dat hij gisteren naar de examenuitreiking van zijn zoon ging terwijl hij juist te horen kreeg dat de examens overgedaan moeten worden.

Dit geeft wel goed weer dat die ouders maar zeer gebrekkig Nederlands kunnen.
Wel meer dan 1 volgens mij. Ligt er maar aan hoe je "een enkeling" opvat.
koffiegastwoensdag 12 juni 2013 @ 12:46
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 12:40 schreef Loekie1 het volgende:
Is ook bekend met wat voor cijfers de VWO'ers slaagden vorig jaar en het jaar daarvoor?
Ik heb gelezen dat vanaf 2009 al 100% van de VWO'ers slaagde. Dat betekent dat het al 5 jaar aan de gang is. Als dat examen Frans niet was uitgelekt, had het nog jaren kunnen doorgaan.
Nederland is weer lekker naief bezig. Waarom de examens in een kluis op school? Waarom niet per koerier gebracht op de dag zelf?
100% is een samenstelling van 2 statistieken: 1. het aantal studenten en 2. het aantal geslaagde studenten. Stel dat er meer 2 leerlingen waren die allebei slaagden, dan is dat niet zo frappant. Als we nou meer info hebben over hoeveel... bijvoorbeeld 500.. dan weten we een stuk meer.

Uiteraard claim ik niet dat de school niet in de fout zat met een kluis te behouden nadat een sleutel was verloren. En vanzelfsprekend waren de mensen die fraude pleegden ook fout.
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 12:48
Ik vermoed dat pas na het uitlekken van de diefstal van het examen Frans iemand in de school met het verhaal op de proppen kwam dat er in 2010 een sleutel was bijgemaakt, en dat niemand daar verder van wist. Anders was er al lang een ander slot op de kluis gekomen. En ik vermoed dat dat die ex-directeur is, die nu natuurkundeleraar is. Hij heeft gewoon een sleutel aan zijn zoon gegeven.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 12:49
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 12:44 schreef koffiegast het volgende:

[..]

Gegeven: 1 school doet het fout
Conclusie: er is op elke school fraude gepleegd.
Het zou raar zijn als het op andere scholen niet gebeurd, zoals je begrijpt is de maatregelen om fraude tegen te gaan met verzegeling zo lek als een mandje.

Schoolleiding 'bewaakt' verzegeling, maar de schoolleiding is er ook gebaat bij als de scholieren hoge cijfers halen.
SEMTEXwoensdag 12 juni 2013 @ 12:50
Wij gedragen ons hier best netjes, op nujij.nl is dit onderwerp gesloten omdat de discussies daar uit de hand liepen :P
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 12:51
Het lijkt me niet zo moeilijk om naar elke school een extern onafhankelijk persoon te sturen die de examens uit de kluis haalt op de dag van de examens en controleert of ze verzegeld zijn.
Blijkbaar is dat allemaal te veel moeite.
Ze zullen wel naar zoiets toe moeten want in deze tijd met al die islamitische scholen kun je niet meer vertrouwen op docenten.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 12:58
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 12:51 schreef Loekie1 het volgende:
Het lijkt me niet zo moeilijk om naar elke school een extern onafhankelijk persoon te sturen die de examens uit de kluis haalt op de dag van de examens en controleert of ze verzegeld zijn.
Dat bedoel ik dan ook, vervolgens moet die onafhankelijke persoon een rapport opstellen (in principe gewoon dat er geen problemen zijn geconstateerd). De onafhankelijke personen moeten dan vervolgens wel rouleren tussen de verschillende scholen (om ze onafhankelijk te houden).
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 12:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 12:58 schreef xminator het volgende:

[..]

Dat bedoel ik dan ook, vervolgens moet die onafhankelijke persoon een rapport opstellen (in principe gewoon dat er geen problemen zijn geconstateerd). De onafhankelijke personen moeten dan vervolgens wel rouleren tussen de verschillende scholen (om ze onafhankelijk te houden).
En liefst niet van islamitische afkomst.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 12:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 12:59 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

En liefst niet van islamitische afkomst.
:').

Want alleen Islamitische mensen plegen fraude toch?
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 13:00
quote:
Docenten maakten afspraken met leerlingen om de resultaten van hun examens op te krikken. Een bekend trucje was om de multiple choice-opgaven met zwarte pen in te vullen, en de vragen die men niet kon beantwoorden open te laten. De docent kon dan bij het nakijken het juiste vakje zwart maken. Waarom zwart? Omdat blauwe pennen onderling nogal van kleur kunnen verschillen.
_O_

http://www.geenstijl.nl/m(...)meer_misstanden.html

als dat waar is :') :') :') :') :') :') :') :') :')
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:04
quote:
Hehe ook een slimme manier van frauderen, wat elders in het land geheid gebeurt.

Oplossingen:
1. Digitaal examens afnemen.
2. Onafhankelijke personen kopiëren eerst de antwoorden van de scholieren, docenten kijken de kopietjes na.
koffiegastwoensdag 12 juni 2013 @ 13:05
Derde oplossing:
Random al een antwoord invullen op het blad, die de leerling EXPRES moet doorkrassen als ie een ander antwoord wilt.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 13:06
Juistja twitterde op donderdag 30-05-2013 om 20:09:41 De kledingvoorschriften op de school waar het examen Frans is uitgelekt. http://t.co/i5s0UNw9Rj reageer retweet
BLiFIOhCIAAdiP0.jpg:large
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:07
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:05 schreef koffiegast het volgende:
Derde oplossing:
Random al een antwoord invullen op het blad, die de leerling EXPRES moet doorkrassen als ie een ander antwoord wilt.
Wat als de scholier weer een wijziging wil aanbrengen en of helemaal niets doet en de docent krast het weg en vult het antwoord in?
koffiegastwoensdag 12 juni 2013 @ 13:11
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:07 schreef xminator het volgende:

[..]

Wat als de scholier weer een wijziging wil aanbrengen en of helemaal niets doet en de docent krast het weg en vult het antwoord in?
Goed punt dat laatste, had ik mij niet gerealiseerd.

Voortaan maar gewoon alles elektronisch? Of, tijdens het innemen wordt het aantal niet ingevulde antwoorden bijgehouden door een onafhankelijke 3e organisatie?
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:13
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:11 schreef koffiegast het volgende:

[..]

Goed punt dat laatste, had ik mij niet gerealiseerd.

Voortaan maar gewoon alles elektronisch? Of, tijdens het innemen wordt het aantal niet ingevulde antwoorden bijgehouden door een onafhankelijke 3e organisatie?
Of de antwoordvellen moeten beheerd worden door een onafhankelijke organisatie en direct verzonden worden naar de 2e beoordelaar. Daarna krijgt de 1e beoordelaar (docent) de antwoordvellen om het weer te controleren.
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 13:16
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:13 schreef xminator het volgende:

[..]

Of de antwoordvellen moeten beheerd worden door een onafhankelijke organisatie en direct verzonden worden naar de 2e beoordelaar. Daarna krijgt de 1e beoordelaar (docent) de antwoordvellen om het weer te controleren.
Of gewoon door 2 willekeurige docenten laten nakijken. Waarom moet dat per se ook gebeuren door een docent van de school?
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:18
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:16 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

Of gewoon door 2 willekeurige docenten laten nakijken. Waarom moet dat per se ook gebeuren door een docent van de school?
Zou ook kunnen, in ieder geval er zijn genoeg oplossingen om kans op eventuele fraude te mitigeren.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 13:23
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:16 schreef Waterdrinker het volgende:

[..]

Of gewoon door 2 willekeurige docenten laten nakijken. Waarom moet dat per se ook gebeuren door een docent van de school?
Wat wil je hiermee bereiken? Vind je dat nodig?
Waterdrinkerwoensdag 12 juni 2013 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:23 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wat wil je hiermee bereiken? Vind je dat nodig?
Dat de twee docenten niet betrokken zijn bij de school in kwestie en dus ook geen enkel belang hebben bij een hoger slagingspercentage, en dus niet met regels komen als "laat antwoorden die je niet weet maar leeg" (als dat daadwerkelijk zo is dan).

Of dat nodig is hangt af van of docenten antwoorden invullen en op welke schaal dat gebeurt. Geen idee.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 13:25
Nu lees ik dat die school de nieuwe tentamens gewoon toegestuurd krijgt en dat hetzelfde schoolbestuur ze weer mag bewaren en uitreiken. "Nu leggen we ze in een goede kluis", is er beloofd.
Zijn wij als Nederlanders dan niet iets te naief hiermee? Nu het er toch op lijkt dat dit schoolbestuur erbij betrokken was, nota bene een van de kinderen opgepakt is met valse examens, ze net hebben gedaan alsof ze niet zagen dat de verzegelingen verbroken waren, ze met nakijken antwoorden van leerlingen verbeterden, er al sinds 2009 (dus hele andere generatie leerlingen) bizar hoge resultaten op SE gehaald werden?
Moeten we niet beter een echte Nederlander op de dag van het examen zelf naar die school sturen om die examens uit te reiken?
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:27
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:23 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wat wil je hiermee bereiken? Vind je dat nodig?
Dan moet je niet verontwaardigd reageren als blijkt dat er fraude heeft plaats gevonden.
Hathorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:28
http://news.google.nl/new(...)4349992388637&ssid=h

Veel te laat natuurlijk, die man heeft in het verleden al aangetoond gewoon een smerige bedrieger en ordinaire dief te zijn, maar werd gewoon gehandhaafd. Opdoeken dat nest vol frauderende tokkies.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 13:28
Sommige leerlingen van die school schoppen het nog wel ver:
quote:
De bekendste oud-leerling van Ibn Ghaldoun is volgens onze bron dan ook veroordeeld terrorist Samir Azzouz
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:27 schreef xminator het volgende:

[..]

Dan moet je niet verontwaardigd reageren als blijkt dat er fraude heeft plaats gevonden.
Je kan ook overdrijven.
En deze fraude heeft niks te maken met leraren of tweede correctors
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 13:30
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:29 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Je kan ook overdrijven.
En deze fraude heeft niks te maken met leraren of tweede correctors
quote:
Docenten maakten afspraken met leerlingen om de resultaten van hun examens op te krikken. Een bekend trucje was om de multiple choice-opgaven met zwarte pen in te vullen, en de vragen die men niet kon beantwoorden open te laten. De docent kon dan bij het nakijken het juiste vakje zwart maken. Waarom zwart? Omdat blauwe pennen onderling nogal van kleur kunnen verschillen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 13:34
quote:
De onthullingen volgen elkaar nu in rap tempo op. Die hoofddader, wiens vader directeur was, is een liefhebber van het type moslim dat laatst bij Knevel & Van den Brink aan tafel zat.

Het is overduidelijk dat deze haatzaai-school onmiddellijk moet sluiten.
Giawoensdag 12 juni 2013 @ 13:37
quote:
Sleutel
In het huis van Anass B. is gezocht naar de sleutel van de schoolkluis, die 3 jaar geleden verdween, maar deze is nog niet aangetroffen. De vader van B. kwam als directeur van Ibn Ghaldoun ook al in opspraak. In 2007 kwam aan het licht dat de school onder zijn bewind overheidssubsidie misbruikte voor reisjes naar Mekka.
En niet meteen het slot, of de kluis vervangen...

Ik zou sowieso de nieuwe examens niet naar de school sturen, maar persoonlijk brengen als de leerlingen klaar zitten in het examenlokaal.
BlaZwoensdag 12 juni 2013 @ 13:37
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:25 schreef LXIV het volgende:
Nu lees ik dat die school de nieuwe tentamens gewoon toegestuurd krijgt en dat hetzelfde schoolbestuur ze weer mag bewaren en uitreiken. "Nu leggen we ze in een goede kluis", is er beloofd.
Zijn wij als Nederlanders dan niet iets te naief hiermee? Nu het er toch op lijkt dat dit schoolbestuur erbij betrokken was, nota bene een van de kinderen opgepakt is met valse examens, ze net hebben gedaan alsof ze niet zagen dat de verzegelingen verbroken waren, ze met nakijken antwoorden van leerlingen verbeterden, er al sinds 2009 (dus hele andere generatie leerlingen) bizar hoge resultaten op SE gehaald werden?
Moeten we niet beter een echte Nederlander op de dag van het examen zelf naar die school sturen om die examens uit te reiken?
Na dit debacle zou je inderdaad toch wel mogen verwachten dat de leerlingen op een andere locatie met onafhankelijk toezicht examen moet doen. Daarnaast zou het nakijken moeten gebeuren door leraren uit een andere regio.
Ook al zijn er slechts 15 gestolen examens gevonden, lijkt het me verstandig de leerlingen van deze school het examen te laten overdoen in alle vakken om de integriteit te waarborgen.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 13:40
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:30 schreef xminator het volgende:

[..]

[..]

Domme afspraak, waarom vul je uberhaupt dan een multiplechoice vraag in?
En dit potentiele fraudemiddel is wel makkelijker te tackelen

Maar ben benieuwd hoe die jongen toegang gekregen heeft tot die kluis, neem aan dat het opvalt als er een leerling in het hok van de leraren rondloopt. Je zou er bijna vergif op innemen dat die jongen hulp heeft gehad of er medewerkers van die school waren die er van af wisten.

Maar laten we niet vergeten, het is een middelbare school, geen vervolgopleiding
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 13:42
Wat hebben we dan nu allemaal:
- Fraude met subsidiegelden
- Schoolreisjes naar Mekka
- Brandstichting om
- Afgekeurde schoolbussen
- Een geinfecteerde website
- (jarenlange?) fraude met eindexamens met betrokkenheid van het bestuur. (diverse aanwijzingen, zoals onverklaarbaar hoge resultaten op het CE terwijl abominabel slecht onderwijs gegeven wordt)
- Zoon van ex-bestuurslid een van de dieven
- Nakijkende docenten die antwoorden aanvullen.
- Opleiden tot terrorist
- Haatzaaierij in het klaslokaal richting Joden en Christenen
- Uitnodigingen van haatimams

Is dit nu alles zo'n beetje? Redenen genoeg om de school te sluiten en iedereen die er ooit opgezeten heeft, als docent of als leerling, naar het herkomstland te sturen. Het is mooi genoeg geweest, het vertrouwen is keer op keer opkeer opkeer beschaamd.
Knowledge_seekerwoensdag 12 juni 2013 @ 13:58
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:42 schreef LXIV het volgende:
Wat hebben we dan nu allemaal:
- Fraude met subsidiegelden
- Schoolreisjes naar Mekka
- Brandstichting om
- Afgekeurde schoolbussen
- Een geinfecteerde website
- (jarenlange?) fraude met eindexamens met betrokkenheid van het bestuur. (diverse aanwijzingen, zoals onverklaarbaar hoge resultaten op het CE terwijl abominabel slecht onderwijs gegeven wordt)
- Zoon van ex-bestuurslid een van de dieven
- Nakijkende docenten die antwoorden aanvullen.
- Opleiden tot terrorist
- Haatzaaierij in het klaslokaal richting Joden en Christenen
- Uitnodigingen van haatimams

Is dit nu alles zo'n beetje? Redenen genoeg om de school te sluiten en iedereen die er ooit opgezeten heeft, als docent of als leerling, naar het herkomstland te sturen. Het is mooi genoeg geweest, het vertrouwen is keer op keer opkeer opkeer beschaamd.
Het zou mij ook niet verbazen als het gebouw zelf ook nog op in storten staat. Ik heb zelden zo'n armzalig schoolgebouw gezien.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:58 schreef Knowledge_seeker het volgende:

[..]

Het zou mij ook niet verbazen als het gebouw zelf ook nog op in storten staat. Ik heb zelden zo'n armzalig schoolgebouw gezien.
Toch blijken ze nu nog voor een miljoen in het krijt te staan bij de gemeente Rotterdam wegens verbouwingen. Waar is dat geld dan gebleven?
quote:
Ibn Ghaldoun moet nog zeker een miljoen euro betalen aan de gemeente Rotterdam. Het geld werd geleend voor onderhoud aan de gebouwen.

Ook kreeg de school geld om stookkosten te kunnen betalen uit 2008 en 2009, weet RTV Rijnmond. Het is nog maar zeer de vraag of Ibn Ghaldoun de betalingsverplichtingen na kan komen, nu de school wegens de examenclusterfuck wordt bedreigd met sluiting.

Wethouder Hugo de Jonge van Onderwijs maakt zich niet druk om de centen. De eerste aandacht moet volgens hem nu uitgaan naar de leerlingen.
http://www.powned.tv/nieuws/binnenland/2013/06/ibn.html
bijdehandwoensdag 12 juni 2013 @ 14:03
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:42 schreef LXIV het volgende:
Wat hebben we dan nu allemaal:
- Fraude met subsidiegelden
- Schoolreisjes naar Mekka
- Brandstichting om
- Afgekeurde schoolbussen
- Een geinfecteerde website
- (jarenlange?) fraude met eindexamens met betrokkenheid van het bestuur. (diverse aanwijzingen, zoals onverklaarbaar hoge resultaten op het CE terwijl abominabel slecht onderwijs gegeven wordt)
- Zoon van ex-bestuurslid een van de dieven
- Nakijkende docenten die antwoorden aanvullen.
- Opleiden tot terrorist
- Haatzaaierij in het klaslokaal richting Joden en Christenen
- Uitnodigingen van haatimams

Is dit nu alles zo'n beetje? Redenen genoeg om de school te sluiten en iedereen die er ooit opgezeten heeft, als docent of als leerling, naar het herkomstland te sturen. Het is mooi genoeg geweest, het vertrouwen is keer op keer opkeer opkeer beschaamd.
Dit laat wel zien hoe hard het systeem kan falen he.
arjan1212woensdag 12 juni 2013 @ 14:04
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:42 schreef LXIV het volgende:

Is dit nu alles zo'n beetje? Redenen genoeg om de school te sluiten en iedereen die er ooit opgezeten heeft, als docent of als leerling, naar het herkomstland te sturen. Het is mooi genoeg geweest, het vertrouwen is keer op keer opkeer opkeer beschaamd.
Hoezo nou weer uitzetten? Sluiten is wel voldoende
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 14:06
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:42 schreef LXIV het volgende:
Wat hebben we dan nu allemaal:
knip

- (jarenlange?) fraude met eindexamens met betrokkenheid van het bestuur. (diverse aanwijzingen, zoals onverklaarbaar hoge resultaten op het CE terwijl abominabel slecht onderwijs gegeven wordt)

knip

2012: Hoogste vorm van toezicht
Veel beter wordt het in de jaren daarna niet. Het laatste inspectierapport uit 2012 laat alsnog geen denderende resultaten zien. De havo- en vwo-afdeling van de school scoren voldoende, maar de gemiddelde eindexamencijfers van het vwo blijven de afgelopen twee jaar rond de 5,9 hangen
bron VK
Schanullekewoensdag 12 juni 2013 @ 14:06
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:37 schreef Gia het volgende:

[..]

En niet meteen het slot, of de kluis vervangen...

Ik zou sowieso de nieuwe examens niet naar de school sturen, maar persoonlijk brengen als de leerlingen klaar zitten in het examenlokaal.
Ze moeten een fopexamen opsturen en dan, als iedereen klaarzit, op komen dagen met het echte. Heeft iedereen daar het verkeerde examen voorbereid. Einz!!!
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 14:12
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:06 schreef Schanulleke het volgende:

[..]

Ze moeten een fopexamen opsturen en dan, als iedereen klaarzit, op komen dagen met het echte. Heeft iedereen daar het verkeerde examen voorbereid. Einz!!!
tja, kon Nederland maar eens zo gewiekst zijn.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:15
Maar ik reken er niet op dat er enige actie of aanklacht richting het bestuur van de school zal gaan. Dat ligt politiek veel te gevoelig. Er zijn onlangs veel extremere gevallen van fraude en falen bekend geworden, waar uiteindelijk geen strafvervolging uit is voortgekomen. "Geen prioriteit en te weinig mankracht", heette het toen.
Terwijl het dan gaat over jarenlang enorme bedragen via fraude, valse aanstellingen, niet-bestaand leerlingenvervoer, enorme bedragen aan allerlei 'adviseurs' die zich geen dag op school lieten zien, etc etc.
Wat dat betreft is Ibn Ghadoel nog maar kinderspel.

****************************************************************buiten quotes voor de leesbaarheid**************\

Een Mekka voor fraudeurs

De Roermondse School voor Islamitisch Basisonderwijs huurde massaal spookwerknemers in en fraudeerde met leerlingenvervoer. Ouders en leerkrachten werden geïntimideerd.

Op 21 november 2006 neemt burgemeester Henk van Beers van Roermond de pen ter hand. In een brief aan toenmalig minister van Onderwijs Maria van der Hoeven (PvdA) bericht hij over vermeende wantoestanden bij de School voor Islamitisch Basisonderwijs in zijn gemeente. ‘Op de loonlijst van de islamitische school Roermond staan personen die geen werkzaamheden verrichten voor die school. Personen die zelfs niet bekend zijn op de school.’



Volgens de burgemeester staat de voormalige echtgenote van Mohamed Douiyeb, secretaris van het schoolbestuur, op de loonlijst als schoonmaakkracht, terwijl ze daar nog nooit met een dweil is gesignaleerd. Ook de echtgenote van bestuurslid Yüksel Özkaya krijgt salaris zonder werk te verrichten, aldus Van Beers. Drie andere personen, woonachtig in Waddinxveen en Nieuwegein, worden uitbetaald terwijl ze ‘volstrekt onbekend zijn’.



Verder int secretaris Douiyeb voor leerlingenvervoer 260 euro per leerling per jaar in contanten bij de ouders, en declareert hij de kosten vervolgens nogmaals bij de school, meldt de burgemeester. Hij kondigt aan zich tot het Openbaar Ministerie in Roermond te wenden. ‘Alvorens dit te doen zal ik echter eerst persoonlijk de Minister van Onderwijs informeren, iets wat ik bij deze doe’, zo besluit de brief.

Beerput

Van Beers trekt daarmee, zo zal blijken, een ongekende beerput open bij de Stichting Islamitische Scholen (SIS) Helmond, waar naast de School voor Islamitisch Basisonderwijs Roermond ook de Islamitische basisschool Salah Eddin El Ayyoubi in Helmond onder valt.


Bijna 5 jaar later ligt er een stapel inspectierapporten, is er formeel aangifte gedaan, heeft de FIOD een vooronderzoek verricht, is het schoolbestuur door de rechter ontslagen en de Roermondse vestiging van de school wegens leerlingentekort opgedoekt. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur & Wetenschappen (OC&W) heeft 9 ton teruggevorderd van het nieuwe schoolbestuur. En daar blijft het bij. De aangifte heeft nooit geleid tot vervolging.



Mohamed Douiyeb is nog altijd secretaris/ penningmeester van de stichting die het leerlingenvervoer verzorgt. Uit het dossier in deze zaak, in bezit van Binnenlands Bestuur, komt naar voren hoe geraffineerd het gesjoemel met gelden in zijn werk ging. Zó geraffineerd, dat het Openbaar Ministerie het na een verkennend vooronderzoek door de FIOD (Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst) - dat nooit openbaar is gemaakt - uiteindelijk maar opgeeft: het ontrafelen en juridisch bewijzen van de financiële malversaties kost te veel mankracht, afgezet tegen ‘andere prioriteiten’.

De Onderwijsinspectie en de Auditdienst van het ministerie van OCW komen na een diepgravend onderzoek over de jaren 2002 tot en met 2006 tot de conclusie dat zeven beleidsmedewerkers, twee schoonmaaksters en een administratief medewerkster werden betaald, terwijl ze geen of ‘niet noemenswaardige’ werkzaamheden op school verrichtten.

De schoonmaaksters waren de (ex-)echtgenotes van de voorzitter en de secretaris, die zichzelf naast hun bestuursfunctie hebben benoemd als beleidsmedewerker voor 1,2 fte. De schoonmaaksters zijn met terugwerkende kracht benoemd voor 1,2 fte. Eén van hen werd uitbetaald voor 7 maanden terwijl ze maximaal 6 weken zou hebben gepoetst.

Hoogst ongebruikelijk

Een financieel beleidsmedewerker blijkt met terugwerkende kracht voor 1,2 fte in salarisschaal 14 te zijn aangesteld. Zo’n financieel beleidsmedewerker is in het primair onderwijs sowieso ‘hoogst ongebruikelijk’, schrijft toenmalig staatssecretaris Dijksma (OC&W) in april 2007 aan het SIS-bestuur, ‘zeker voor een school met slechts twee vestigingen die bovendien al een penningmeester en een administratiekantoor heeft.’

Daarnaast is het vreemd dat de bestuursleden zichzelf salaris toekennen, zeker nu er per schoolvestiging ook nog een betaalde directeur in dienst is. ‘Tenzij het gaat om openbare schoolbesturen die uitgaan van een gemeentebestuur, zijn bestuurders in het primair onderwijs in het algemeen vrijwilliger’, aldus Dijksma. Daarnaast is het in strijd met de eigen statuten.

Ze vraagt zich hardop af waarom SIS Helmond ‘niet minder dan vijf andere beleidsmedewerkers in dienst had voor in totaal ruim 5,7 fte’. Sommige personeelsleden, zo blijkt uit het inspectierapport, waren er niet eens van op de hoogte dat ze op de loonlijst stonden. Van sommige ‘spookwerknemers’ kan de inspectie niet meer achterhalen of ze daadwerkelijk werk hebben verricht.



Het schoolbestuur komt met diverse verklaringen voor het hoge aantal duurbetaalde beleidsmedewerkers op de loonlijst. Zo is de financieel beleidsmedewerker onder andere bezig geweest met beleggingen. Daarnaast hebben bestuurders van een islamitische basisschool extra ondersteuning nodig omdat hun taak veel omvangrijker is dan die van bestuurders van een reguliere basisschool, betoogt SIS: ‘Om te kunnen overleven is het voor islamitische scholen extra belangrijk om een goed en intensief contact met de ouders te hebben. Door dit intensieve contact kunnen afwijkende tendensen ook sneller opgemerkt en mogelijk aangepakt worden’, aldus de advocaat van SIS in een brief aan OC&W.

Overigens vraagt de advocaat zich wel af waarom de school nu ineens ‘van de ene op de andere dag wordt aangesproken’. De inspectie heeft regelmatig bezoeken afgelegd aan de school en is dus ‘al jarenlang op de hoogte van de feiten, althans had daarvan ruimschoots op de hoogte kunnen zijn’.

Een van de ‘spookwerknemers’ is mevrouw S. die op papier taken van een zieke directeur zou hebben overgenomen. S. was zelf langdurig ziek, tot vlak voor haar benoeming, en meldt zich onmiddellijk na die benoeming wederom ziek. Vanaf januari 2006 krijgt ze daarom ook een WAO-uitkering. Dat was een ‘fout bij het invullen van de aanvraag voor de WAO-uitkering’, zo luidt de verdediging.

Profijtelijke constructie

SKOSS betaalde door aan SIS Helmond, dat de directeuren met terugwerkende kracht benoemde. Eén van hen verrichtte nooit werk voor SIS Helmond: het salaris was bedoeld als compensatie voor te weinig verrekende fre’s van secretaris Douiyeb van SIS, die ook bij SKOSS op de loonlijst stond. Het fictieve dienstverband met de directeur was ‘puur om boekhoudkundige redenen’ aangegaan, concludeert de inspectie. SIS-secretaris Douiyeb was in die tijd tevens voorzitter van de ISBO, de Islamitische Schoolbesturen Organisatie. Al het ISBO-personeel stond bij SKOSS op de loonlijst.


Het geschuif met salarisgelden is met vele vraagtekens omgeven. Zo ondertekent Özkaya op 15 juli 2006 de functiewaardering voor ‘beleidsmedewerker’ Douiyeb. Dezelfde Douiyeb ondertekent 2 weken later eenzelfde functiewaardering voor ‘beleidsmedewerker’ Özkaya. Het betreft achteraf opgestelde functiewaarderingen voor dienstverbanden die al jaren daarvoor zijn aangegaan.
Ook treft de inspectie achteraf in 2006 opgestelde, langlopende aanstellingen aan van ‘bouwkundige beleidsmedewerkers’: medewerkers van de firma’s die in 2002 kortstondig verbouwingen hebben uitgevoerd aan de scholen in Helmond en Roermond. Schoolbestuur en Dyade leggen uit dat dit te maken heeft met de ‘samenvatting van verschillende arbeidsovereenkomsten tot één arbeidsovereenkomst’; een verklaring die in diverse gevallen van stal wordt gehaald.

Een ‘stafmedewerker bestuurlijke ondersteuning’ blijkt van 2003 tot 2006 op de loonlijst te hebben gestaan zonder dat hij ooit formeel is aangenomen. In diezelfde periode staat hij bovendien op de loonlijst van de Stichting Onderwijsbureau Midden Nederland (SOMN). Zijn hele jaarsalaris voor het werk in Roermond is in één klap overgemaakt aan SOMN.

Al met al concludeert de inspectie dat de aanstelling van de vele beleidsmedewerkers in hoge salarisschalen ‘in geen enkele verhouding staat tot de werkzaamheden die passen bij een bestuur met twee relatief kleine basisscholen’. Daardoor zijn ‘langdurig en systematisch middelen onttrokken aan de scholen die bedoeld waren voor inzet van voldoende onderwijzend en onderwijsondersteunend personeel en voor het scheppen van adequate materiële voorzieningen.’


De inspectie ontwaart ook een patroon: tijdens diverse eerdere inspectiebezoeken was al vastgesteld dat de klassen op de scholen twee keer zo groot waren als ‘hetgeen volgens de verstrekte rijksmiddelen mogelijk was’. Vanwege de vele achterstandsleerlingen kreeg SIS Helmond extra gelden om kleinere klassen samen te stellen en extra (assistent-)leerkrachten aan te trekken. Dat gebeurde dus niet: het extra geld werd besteed aan niet-onderwijzend personeel en ‘beleidsmedewerkers’.


Lucratieve melkkoe

Niet alleen met salarissen en ‘spookwerknemers’, maar ook op andere gebieden is er gerommeld, zoals burgemeester Van Beers in zijn brief al had gemeld. Het leerlingenvervoer blijkt een lucratieve melkkoe, zo constateert de inspectie. De leerlingen van de school komen uit de hele regio. Het vervoer met busjes naar de gym- en zwemlessen en op schoolreisjes wordt op papier verzorgd door de Stichting Leerlingenvervoer Zuid-Nederland. Voorzitter daarvan is Özkaya, secretaris/penningmeester is Douiyeb.

In de praktijk verzorgde de gemeente Roermond dit vervoer. SIS Helmond verstrekte in 2000 een lening van 45 duizend euro aan de Stichting Leerlingenvervoer voor de aanschaf van enkele busjes. Van die lening was tijdens het inspectie-onderzoek nog niets terugbetaald.



Ankie Somers, toenmalig directrice van de school, legt desgevraagd uit hoe het werkte. ‘Het schoolbestuur heeft de inspectie verteld dat de busjes moesten worden aangeschaft omdat de gemeente het vervoer niet regelde. Dat vervoer was door de gemeente vanaf dag één echter wel degelijk geregeld. Met die busjes werden vervolgens de leerlingen die in en vlakbij Roermond woonden naar school gebracht. Deze leerlingen hadden, omdat ze zo dicht bij school woonden, geen recht op een vergoeding voor leerlingenvervoer. De ouders betaalden cash 260 euro per jaar aan mij, ik droeg dat geld af aan secretaris Douiyeb.’ Somers is gehoord door de inspectie en de FIOD en heeft formeel bericht gehad dat ze zelf in deze zaak géén verdachte is.

De schoonmaak op de scholen werd verzorgd door het eigen bedrijf van de penningmeester van het schoolbestuur, Mohamed Dahmani. Twee schoonmaaksters, de echtgenote van voorzitter Özkaya en de ex-echtgenote van secretaris Douiyeb, blijken met terugwerkende kracht voor 1,2 fte 7 maanden lang aangesteld à raison van 18.684 euro per persoon. Een van hen heeft tot dat moment nooit schoongemaakt. Ze zou later, in de zomervakantie, de school gaan poetsen, zo luidt de verklaring van het bestuur. ‘Ook dat is nooit gebeurd’, aldus schooldirectrice Somer

Niet capabel

De inspectie legt nog iets anders bloot. Terwijl de betaalde bestuurders toezicht houden op zichzelf, functioneert ook het controlerend orgaan van de school, de medezeggenschapsraad (MR), niet naar behoren. Jarenlang is er geen MR, en als die er uiteindelijk komt, hangt er een geur van gesjoemel rond de verkiezingen in Helmond. De wel eerlijk gekozen Roermondse MR mag van het bestuur nooit officieel aantreden omdat de ouders ‘niet capabel zouden zijn om de stukken te lezen’, vertelt directrice Somers. Formatieplannen zijn nooit in MR-vergaderingen geweest, handtekeningen zijn achteraf geplaatst.

Het kon allemaal mede gebeuren, aldus de inspectie, omdat er op beide scholen een ‘intimiderend en bedreigend’ klimaat van ‘sociale onveiligheid’ heerst waarin docenten en ouders bang zijn om de mond open te doen tegen het bestuur, of om zitting te nemen in de MR. Kritische vragen over het ondoorzichtige financiële en personeelsbeleid worden hard gepareerd: leerkrachten worden bedreigd met ontslag (‘Ik werk je eigenhandig naar buiten!’), kritische ouders met het van school verwijderen van hun kind. Al met al spreekt de inspectie van een ‘zeer bazige’ bestuurscultuur waarin ‘transparantie en toezicht ontbrak’.

Gemeld werd onder meer dat de dochter van een van de bestuursleden een volwaardig salaris als onderwijsassistent kreeg, terwijl ze in werkelijkheid stage liep op school. Rekeningen voor schoonmaakwerkzaamheden zijn nooit tegen het licht gehouden, hoewel ze menig kwartaal in de duizenden euro’s liepen.

Voor zover bekend is er ook nooit onderzoek gedaan naar waar de verduisterde gelden zijn gebleven. Ouders en leerkrachten vertelden de inspectie dat diverse bestuursleden veel bezittingen hebben in Turkije en Marokko. Evenmin is er onderzoek gedaan naar uitkeringsfraude. De ‘spookwerkneemster’ die naast haar salaris jarenlang een WAO-uitkering genoot, kreeg in 2007 een brief van Dyade: ‘Dit zou in een ongunstig geval door de uitkeringsinstantie als fraude gezien kunnen worden. Ik neem aan dat u dit niet bewust heeft laten gebeuren, maar dat u min of meer de dupe bent geworden van een ingewikkelde regelgeving.’

Ze krijgt het verzoek het ‘teveel genoten salaris’ à 17.895,83 euro terug te storten aan het schoolbestuur. ‘Daarnaast moet ik u helaas mee delen dat uw dienstverband bij de stichting beëindigd wordt’. Verdere actie wordt in haar richting niet ondernomen.

Geen vervolging

Een strafrechtelijk vervolg komt er niet op de fraude bij SIS Helmond. Geen van de bestuursleden van SISHelmond is voor de rechter gebracht. Douiyeb, door de rechtbank ontslagen als bestuurder, blijft tot april 2009 zelfs als beleidsmedewerker op de loonlijst staan van SIS Helmond. Hij meldt zich langdurig ziek en de rechter moet er opnieuw aan te pas komen om hem ook uit die functie ontslagen te krijgen. Het nieuwe bestuur moet 9 ton terugbetalen aan OC&W, en dat bedrag verhalen op de oud-bestuurders. Of dat lukt, is nog maar de vraag. Advocaten zoeken namens het nieuwe bestuur nu uit of zo’n civiele procedure kansrijk is.

************************************************************************EINDE QUOTE*************************
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 14:16
Strenge protocollen rond eindexamens
DEN HAAG -

Om ervoor te zorgen dat eindexamens niet van tevoren uitlekken, zijn er strenge regels en protocollen. Het ministerie van Onderwijs, het College voor Examens en de Onderwijsinspectie zijn daarbij betrokken.
De eindexamens worden strak in plastic geseald, met een voor- en achterblad zodat de opgaven niet te lezen zijn. De dozen met examens worden aangetekend bij de scholen afgeleverd. Speciaal daarvoor bevoegde medewerkers nemen de levering in ontvangst. Zij leggen de examens op een veilige plaats op school en halen ze er ook weer uit op de dag van het eindexamen.


Het plastic mag pas worden verwijderd kort voordat het examen begint. Daar moeten altijd twee surveillanten bij zijn.

Bij de Rotterdamse scholengemeenschap Ibn Ghaldoun blijken 15 eindexamens te zijn gestolen. In één geval werd dat van tevoren ontdekt, maar bij de andere 14 examens pas toen die al waren gemaakt. Volgens verschillende docenten is het bijna onmogelijk dat het in al die gevallen onopgemerkt bleef dat er met het gesealde plastic was geknoeid. „Het zit heel strak om het papier heen en is niet makkelijk open te krijgen.”

Drie leerlingen van de school zouden de eindexamens hebben gestolen en de opgaven hebben gefotografeerd.

http://www.telegraaf.nl/b(...)e_protocollen__.html

Misschien is er bij de drukkerijen al gelekt.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:16
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:06 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

2012: Hoogste vorm van toezicht
Veel beter wordt het in de jaren daarna niet. Het laatste inspectierapport uit 2012 laat alsnog geen denderende resultaten zien. De havo- en vwo-afdeling van de school scoren voldoende, maar de gemiddelde eindexamencijfers van het vwo blijven de afgelopen twee jaar rond de 5,9 hangen
bron VK
Horen ze daarmee dan tot de top-5 scholen qua eindresultaten in Nederland? Want daar zaten ze wel. Of is dit het gemiddelde tussen SE (1,5) en CE (10)?
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 14:18
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:16 schreef LXIV het volgende:

[..]

Horen ze daarmee dan tot de top-5 scholen qua eindresultaten in Nederland? Want daar zaten ze wel. Of is dit het gemiddelde tussen SE (1,5) en CE (10)?
Wie beweerde dat ze bij die top 5 scholen zaten? Geenstijl?
Ik ga voorlopig uit van het stuk van de VK, is betrouwbaarder
Freak188woensdag 12 juni 2013 @ 14:20
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:15 schreef LXIV het volgende:

Geen vervolging

Een strafrechtelijk vervolg komt er niet op de fraude bij SIS Helmond. Geen van de bestuursleden van SISHelmond is voor de rechter gebracht. Douiyeb, door de rechtbank ontslagen als bestuurder, blijft tot april 2009 zelfs als beleidsmedewerker op de loonlijst staan van SIS Helmond. Hij meldt zich langdurig ziek en de rechter moet er opnieuw aan te pas komen om hem ook uit die functie ontslagen te krijgen. Het nieuwe bestuur moet 9 ton terugbetalen aan OC&W, en dat bedrag verhalen op de oud-bestuurders. Of dat lukt, is nog maar de vraag. Advocaten zoeken namens het nieuwe bestuur nu uit of zo’n civiele procedure kansrijk is.

************************************************************************EINDE QUOTE*************************
Het klinkt misschien een beetje goedkoop, maar dit is dus waar je belastingcenten heengaan. De overheid/opsporingsdiensten vinden het niet belangrijk genoeg, dus wordt genoegen genomen met een verkwisting van geld.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:20
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:18 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Wie beweerde dat ze bij die top 5 scholen zaten? Geenstijl?
Ik ga voorlopig uit van het stuk van de VK, is betrouwbaarder
Nee hoor. In 2012 noemde Elsevier deze school al in haar lijstje van "5 beste scholen van Nederland" qua examenresultaten dus. En dat was voor er enige fraude bekend was, dus toen eerder een eerbetoon dan iets anders.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:21
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:20 schreef Freak188 het volgende:

[..]

Het klinkt misschien een beetje goedkoop, maar dit is dus waar je belastingcenten heengaan. De overheid/opsporingsdiensten vinden het niet belangrijk genoeg, dus wordt genoegen genomen met een verkwisting van geld.
Natuurlijk is het wel belangrijk, het gaat om heel veel geld en het corrumperen van het schoolsysteem. Maar er zijn politieke belangen om zoiets zo snel mogelijk te laten rusten.
Schanullekewoensdag 12 juni 2013 @ 14:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nee hoor. In 2012 noemde Elsevier deze school al in haar lijstje van "5 beste scholen van Nederland" qua examenresultaten dus. En dat was voor er enige fraude bekend was, dus toen eerder een eerbetoon dan iets anders.
Het ging volgens mij om slagingspercentage, niet om de kwaliteit van de resultaten. Dus als zij 13 VWO'ers hebben, die alle 13 slagen, dan zit je qua percentage al in de hoogste regionen natuurlijk.
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 14:31
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:21 schreef LXIV het volgende:

[..]

Natuurlijk is het wel belangrijk, het gaat om heel veel geld en het corrumperen van het schoolsysteem. Maar er zijn politieke belangen om zoiets zo snel mogelijk te laten rusten.
Dat kan haast niet anders. Als zelfs na al deze openbaringen van misstanden en diefstal de school nog niet dicht is ga je je toch achter de oren krabben.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:34
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:31 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Dat kan haast niet anders. Als zelfs na al deze openbaringen van misstanden en diefstal de school nog niet dicht is ga je je toch achter de oren krabben.
Nou ja, die mensen van die andere school, die echt jarenlang massaal fraude gepleegd hebben om maar zoveel mogelijk gelden binnen te koppen en dit geinvesteerd hebben in Marokko en Turkije, zijn ook niet vervolgd. Het geld is zelfs dus niet teruggevraagd. En dan ging het ook nog eens puur om eigenbelang. Het geval Ibn Ghaloud is al wat vager en minder duidelijk. Er zal dus niet veel gebeuren. Als ze in het eerste geval al niet de vele mijoenen die ieder bestuurslid gestolen heeft willen terugvragen, wat nu dan?
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 14:34
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:20 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nee hoor. In 2012 noemde Elsevier deze school al in haar lijstje van "5 beste scholen van Nederland" qua examenresultaten dus. En dat was voor er enige fraude bekend was, dus toen eerder een eerbetoon dan iets anders.
heb het elsevier artikel gevonden maar alle pagina's waar zij naar verwijzen zijn niet meer beschikbaar. Dus nogal lastig om naar dat lijstje van dat ene jaar te verwijzen en conclusies uit te trekken
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 14:36
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:34 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nou ja, die mensen van die andere school, die echt jarenlang massaal fraude gepleegd hebben om maar zoveel mogelijk gelden binnen te koppen en dit geinvesteerd hebben in Marokko en Turkije, zijn ook niet vervolgd. Het geld is zelfs dus niet teruggevraagd. En dan ging het ook nog eens puur om eigenbelang. Het geval Ibn Ghaloud is al wat vager en minder duidelijk. Er zal dus niet veel gebeuren. Als ze in het eerste geval al niet de vele mijoenen die ieder bestuurslid gestolen heeft willen terugvragen, wat nu dan?
De grote vraag is dus: waarom doen 'ze' er niets mee :?
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 14:40
Omdat de fraudeurs al tot in de hoogste regionen hun mannetjes hebben zitten?
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:36 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

De grote vraag is dus: waarom doen 'ze' er niets mee :?
Politiek (e correctheid)
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:34 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

heb het elsevier artikel gevonden maar alle pagina's waar zij naar verwijzen zijn niet meer beschikbaar. Dus nogal lastig om naar dat lijstje van dat ene jaar te verwijzen en conclusies uit te trekken
5 dagen terug stond het er nog gewoon op. Op GS is er ook een artikel over met bronvermelding.
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 14:46
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:44 schreef LXIV het volgende:

[..]

Politiek (e correctheid)
Maar dat is dan toch volkomen doorgeslagen?
Fraude is fraude.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 14:47
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:03 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Dit laat wel zien hoe hard het systeem kan falen he.
Het is niet zozeer het systeem dat faalt, het is de stuitende politieke-correctheid en de volstrekt naïeve goedgelovigheid, in combinatie met misplaatst maakbaarheidsdenken.

Keer op keer is er geduld opgebracht, keer op keer zijn zaken door de vingers gezien en kreeg de school het voordeel van de twijfel. Als het een reguliere (openbare / christelijke) school was geweest, was deze allang, allang gesloten....
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 14:49
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:44 schreef LXIV het volgende:

[..]

5 dagen terug stond het er nog gewoon op. Op GS is er ook een artikel over met bronvermelding.
ja dat verwijst naar dit artikel van elsevier

De toelichting bij die top vijf, verwijst naar niet bestaande pagina's. Het enige wat we dus weten, is dat elsevier de VWO tak van deze school in de top5 plaatste. Niet op welke gronden etc. Bijna nutteloos
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:49
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:46 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Maar dat is dan toch volkomen doorgeslagen?
Fraude is fraude.
Vind ik ook
Vind ik ook

Bovendien: als je fraude niet aanpakt dan wordt het steeds erger. Je kunt wel zeggen: het kost ons een kwartje om een dubbeltje aan fraude te vervolgen, maar op den duur wordt dat dubbeltje een euro als je er niks mee doet.

Verder neemt de bereidheid van de bevolking steeds verder af om nog belastingen te betalen als er veel fraude gepleegd wordt met gemeenschapsgeld. Die islamitische scholen krijgen al 70% meer geld per leerling zonder fraude.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 14:53
Ibn Ghaldoun draait zich om in zijn graf.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 14:56
quote:
9s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:53 schreef Sloggi het volgende:
Ibn Ghaldoun draait zich om in zijn graf.
Meest grappige en ironische comment op internet over deze zaak tot nu toe!!
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 14:58
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:44 schreef LXIV het volgende:

[..]

Politiek (e correctheid)
Niet zozeer (of alleen) dat, denk ik. In Nederland is het niet de gewoonte falende bestuurders persoonlijk aansprakelijk te stellen. Zie banken, woningcorporaties, de bouwfraude et cetera.

De 'moral hazard' ontbreekt. Dit soort tuig moet gewoon het gevang in, maar keer op keer komen ze ermee weg.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-06-2013 14:58:43 ]
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 15:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:44 schreef LXIV het volgende:

[..]

5 dagen terug stond het er nog gewoon op. Op GS is er ook een artikel over met bronvermelding.
Blijkbaar heeft een andere school ooit een scan van het artikel in Elsevier in pdf op de eigen site gezet:

http://www.canisiuscolleg(...)BesteScholen2012.pdf

Er wordt blijkbaar een gemiddelde van 3 jaar genomen (in 2012 was dat 2008 - 2010, volgens mij verdween de kluissleutel bij Ibn Ghaldoun in 2010), en er wordt ook niet alleen naar examenresultaten gekeken. Het was Elsevier toen ook al opgevallen dat met name het VWO van Ibn Ghaldoun het opvallend goed deed. Iemand van de school relativeerde het toen zelf al, omdat er op de school maar weinig VWO-leerlingen zijn.
HaverMoutKoekjewoensdag 12 juni 2013 @ 16:04
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 13:37 schreef Gia het volgende:

[..]

En niet meteen het slot, of de kluis vervangen...

Ik zou sowieso de nieuwe examens niet naar de school sturen, maar persoonlijk brengen als de leerlingen klaar zitten in het examenlokaal.
het is niet een een kluis, maar kamer met slot op de deur
http://www.telegraaf.nl/b(...)_via_dakraam___.html
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 16:12
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:47 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Het is niet zozeer het systeem dat faalt, het is de stuitende politieke-correctheid en de volstrekt naïeve goedgelovigheid, in combinatie met misplaatst maakbaarheidsdenken.

Keer op keer is er geduld opgebracht, keer op keer zijn zaken door de vingers gezien en kreeg de school het voordeel van de twijfel. Als het een reguliere (openbare / christelijke) school was geweest, was deze allang, allang gesloten....
Dit.
bijdehandwoensdag 12 juni 2013 @ 16:41
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 14:47 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Het is niet zozeer het systeem dat faalt, het is de stuitende politieke-correctheid en de volstrekt naïeve goedgelovigheid, in combinatie met misplaatst maakbaarheidsdenken.

Keer op keer is er geduld opgebracht, keer op keer zijn zaken door de vingers gezien en kreeg de school het voordeel van de twijfel. Als het een reguliere (openbare / christelijke) school was geweest, was deze allang, allang gesloten....
Maar ook dat zit in het systeem :P Tenenkrommend om te zien hoe dit gegaan is, en hoe zo'n school elke keer weer kan liegen en bedriegen zonder dat er ingegrepen wordt.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 16:47
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 16:41 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Maar ook dat zit in het systeem :P Tenenkrommend om te zien hoe dit gegaan is, en hoe zo'n school elke keer weer kan liegen en bedriegen zonder dat er ingegrepen wordt.
In zeker opzicht zou je kunnen stellen dat daarvan systematisch sprake is, ja. Toch is het volgens mij niet de bedoeling van het systeem. Het systeem voorziet erin dat zwakke scholen tijdig worden gesloten. Het voorziet er ook in dat examenfraude wordt voorkomen. En het voorziet erin dat niet pas bij het allerlaatste examen blijkt dat er enveloppen zijn geopend... Net zoals er ook wetten en regels zijn omtrent haatzaaien.
bijdehandwoensdag 12 juni 2013 @ 16:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 16:47 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

In zeker opzicht zou je kunnen stellen dat daarvan systematisch sprake is, ja. Toch is het volgens mij niet de bedoeling van het systeem. Het systeem voorziet erin dat zwakke scholen tijdig worden gesloten. Het voorziet er ook in dat examenfraude wordt voorkomen. En het voorziet erin dat niet pas bij het allerlaatste examen blijkt dat er enveloppen zijn geopend... Net zoals er ook wetten en regels zijn omtrent haatzaaien.
Maar het systeem maakt het wel mogelijk. Als er een bindend, strak systeem zou komen dan was dit misschien niet eens gebeurt.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 17:05
Het wordt een beetje een "semantische" discussie, bijdehand. Volgens mij zijn we het gewoon eens.
S4pphirewoensdag 12 juni 2013 @ 17:24
Deze school faalt en gaat integratie tegen.

Die typische reacties op GeenStijl _O-
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 17:27
Eigenlijk moeten alle leerlingen vanaf 2009 hun examen overdoen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 17:39
Op politiek24 zo live staatssecretaris Dekker.
Arceewoensdag 12 juni 2013 @ 17:41
quote:
Nog geen besluit over eindexamens


De Onderwijsinspectie heeft om 17.00
uur verklaard dat er nog geen besluit
is genomen over de vraag of de examens
geldig blijven.Gisteren werd gezegd dat
er vandaag rond deze tijd duidelijkheid
zou zijn over de eindexamens.

Gisteren werd bekend dat 15 examens op
de Rotterdamse school Ibn Ghaldoun
zijn gestolen.Het gevolg was dat de
uitslag van het examen economie voor
44.000 leerlingen van het vmbo-tl werd
opgeschort tot morgen.Scholieren zonder
economie in het pakket weten wel
vandaag of ze zijn geslaagd of gezakt.

De Ibn Ghaldoun-leerlingen moeten de
gestolen examens overdoen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 18:25
Dekkers statement:
- scholen krijgen morgen uitslag
- meerdere examens gejat
- ook leerlingen buiten Ibn Ghaldoun hebben de gestolen examens gekregen, via mail oa
- uitslagen worden wel bekend, maar onderzoek gaat door
- bij onregelmatigheden kan diploma, ondanks uitslag, niet uitgereikt worden, of zelfs teruggetrokken worden
- leerlingen die voorkennis hebben gehad mogen zich voor vrijdag 18.00 uur vrijwillig melden bij hun rector. Hun examens worden dan ongeldig verklaard, maar ze mogen dan hun examen opnieuw maken.
- leerlingen die wel voorkennis hadden en niet naar voren komen en gepakt worden moeten hun jaar overdoen.
Arceewoensdag 12 juni 2013 @ 18:26
quote:
Alle eindexamens blijven geldig

Alle eindexamens blijven geldig,heeft
de Onderwijsinspectie besloten.Alleen
leerlingen van de Rotterdamse school
Ibn Ghaldoun moeten zoals bekend de
gestolen eindexamens overdoen.

Morgenochtend wordt om 08.00 uur de
normering van het vmbo-examen economie
bekendgemaakt.In de loop van de dag
horen de vmbo-tl leerlingen of ze
geslaagd zijn.

Morgen horen de leerlingen van havo en
vwo ook,zoals gepland,de uitslag.Tegen
de avond spraken directies van sommige
scholen al het verlossende woord,zodat
leerlingen niet langer in onzekerheid
hoeven te blijven.
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 18:27
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:25 schreef clumsy_clown het volgende:
Dekkers statement:
- scholen krijgen morgen uitslag
- meerdere examens gejat
- ook leerlingen buiten Ibn Ghaldoun hebben de gestolen examens gekregen, via mail oa
- uitslagen worden wel bekend, maar onderzoek gaat door
- bij onregelmatigheden kan diploma, ondanks uitslag, niet uitgereikt worden, of zelfs teruggetrokken worden
- leerlingen die voorkennis hebben gehad mogen zich voor vrijdag 18.00 uur vrijwillig melden bij hun rector. Hun examens worden dan ongeldig verklaard, maar ze mogen dan hun examen opnieuw maken.
- leerlingen die wel voorkennis hadden en niet naar voren komen en gepakt worden moeten hun jaar overdoen.
Mild. Je zou ze eigenlijk een jaartje terug moeten zetten in de kleuterklas.
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 18:29
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:27 schreef superworm het volgende:

[..]

Mild. Je zou ze eigenlijk een jaartje terug moeten zetten in de kleuterklas.
Heel mild.
En de school gaat sluiten nu?
Of horen we daar niets meer over?
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 18:30
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:29 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Heel mild.
En de school gaat sluiten nu?
Of horen we daar niets meer over?
Als die school níet sluit snap ik niet waarom ik überhaupt mijn best ooit heb gedaan voor toetsen en examens. Op de persoonlijke ontwikkeling waar je je leven lang profijt van blijft hebben, na, dan.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 18:36
Ze gaan natuurlijk nooit alle leerlingen kunnen pakken die voorkennis hebben gehad. De examens zijn via de mail verspreid en als ze een beeeeetje slim zijn (ik betwijfel het), hebben ze het geprint en verder op papier gekopieerd.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 18:37
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:26 schreef Arcee het volgende:

[..]

Slappe aanpak. Gewoon iedereen alle examens opnieuw laten doen.

Mensen die in 2013 hebben afgestudeerd _O- _O-

[ Bericht 0% gewijzigd door xminator op 12-06-2013 18:48:37 ]
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 18:40
quote:
2s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:25 schreef clumsy_clown het volgende:
Dekkers statement:
- scholen krijgen morgen uitslag
- meerdere examens gejat
- ook leerlingen buiten Ibn Ghaldoun hebben de gestolen examens gekregen, via mail oa
- uitslagen worden wel bekend, maar onderzoek gaat door
- bij onregelmatigheden kan diploma, ondanks uitslag, niet uitgereikt worden, of zelfs teruggetrokken worden
- leerlingen die voorkennis hebben gehad mogen zich voor vrijdag 18.00 uur vrijwillig melden bij hun rector. Hun examens worden dan ongeldig verklaard, maar ze mogen dan hun examen opnieuw maken.
- leerlingen die wel voorkennis hadden en niet naar voren komen en gepakt worden moeten hun jaar overdoen.

Dit gaat vriendschappen op het spel zetten _O-
Prachtige actie dit _O-
Als 1 iemand zich meldt. Dan naait hij meteen al z'n vrienden (hele school)
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 18:41
Hoe willen ze nog vaststellen dat iemand heeft gefraudeerd buiten e-mailverkeer? Slappe aanpak.
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 18:42
Ouders zouden hun kinderen niet meer op deze school willen, ik denk juist het tegendeel. Zulke hoge slagingskansen!
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 18:43
Ga er maar vanuit dat half Rotterdam die examens in handen heeft gehad, zeker in deze tijd van whatsapp en facebook.
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 18:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:43 schreef Wokkel het volgende:
Ga er maar vanuit dat half Rotterdam die examens in handen heeft gehad, zeker in deze tijd van whatsapp en facebook.
Inderdaad. Kan niet anders
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 18:45
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:43 schreef Wokkel het volgende:
Ga er maar vanuit dat half Rotterdam die examens in handen heeft gehad, zeker in deze tijd van whatsapp en facebook.
Tuurlijk. De naïviteit :D
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 18:46
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:43 schreef Wokkel het volgende:
Ga er maar vanuit dat half Rotterdam die examens in handen heeft gehad, zeker in deze tijd van whatsapp en facebook.
Maak er maar 10% van Nederland van. Zoiets verspreiden gaat heel snel en dat zal ook gebeurd zijn.
IkeDubaku99woensdag 12 juni 2013 @ 18:47
quote:
15s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:36 schreef clumsy_clown het volgende:
verspreid en als ze een beeeeetje slim zijn (ik betwijfel het), hebben ze het geprint en verder op papier gekop
De politie kan uiteraard computers in beslag nemen en die computers eens doorpluizen voor het e-mailverkeer. Het zou best eens kunnen dat dit groter gaat worden dan men nu beseft.
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 18:49
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:47 schreef IkeDubaku99 het volgende:

[..]

De politie kan uiteraard computers in beslag nemen en die computers eens doorpluizen voor het e-mailverkeer. Het zou best eens kunnen dat dit groter gaat worden dan men nu beseft.
Deze beerput is te groot, ik denk dat ze gauw stoppen met onderzoeken wie er nog meer van wist. Wat schieten ze ermee op om tig duizend leerlingen een heel jaar opnieuw te moeten lesgeven?
ochowoensdag 12 juni 2013 @ 18:50
Nederland wordt steeds slimmer.
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:50 schreef ocho het volgende:
Nederland wordt steeds slimmer.
_O_
IkeDubaku99woensdag 12 juni 2013 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:49 schreef Wokkel het volgende:

Deze beerput is te groot, ik denk dat ze gauw stoppen met onderzoeken wie er nog meer van wist. Wat schieten ze ermee op om tig duizend leerlingen een heel jaar opnieuw te moeten lesgeven?
Daar heb je een punt.
Bot13woensdag 12 juni 2013 @ 18:52
Nederland kennisland: 25 examens uitgelekt zowel binnen als buiten Rotterdam. Alle examens blijven verder wel gewoon geldig.

Klinkt weer als een solide plan. Is over nagedacht. Geef ze straks gelijk een folder van inHolland mee.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 18:52
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:49 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Deze beerput is te groot, ik denk dat ze gauw stoppen met onderzoeken wie er nog meer van wist. Wat schieten ze ermee op om tig duizend leerlingen een heel jaar opnieuw te moeten lesgeven?
Inderdaad, ze zullen het nu wel als opgelost willen bestempelen. Zodat hun reputatie niet geschaad wordt.
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 18:53
Ik dacht dat de AIVD alles afluisterde, blijkbaar ontgaat ze nog veel.
Misschien moeten ze 'examens' toevoegen aan de lijst waarop het alarm afgaat.
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 18:53
Hulde trouwens voor die klokkenluider ^O^
Die in eerste instantie meteen als verdachte werd opgepakt
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 18:55
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:53 schreef henkde_j het volgende:
Hulde trouwens voor die klokkenluider ^O^
Die in eerste instantie meteen als verdachte werd opgepakt
Is de klokkenluider opgepakt, serieus? Die mag best een lintje krijgen.
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 18:56
Wacht eens eventjes! Als er scholieren zijn die gewoon gefaald hebben en dus zouden zakken nou zeggen dat ze hebben gefraudeerd, dan kunnen ze gewoon hun examens opnieuw maken _O- _O- en toch nog slagen zonder problemen.
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 18:57
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:56 schreef xminator het volgende:
Wacht eens eventjes! Als er scholieren zijn die gewoon gefaald hebben en dus zouden zakken nou zeggen dat ze hebben gefraudeerd, dan kunnen ze gewoon hun examens opnieuw maken _O- _O- en toch nog slagen zonder problemen.
Ze krijgen dan nog wel te maken met politie en OM.
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 18:57
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:56 schreef xminator het volgende:
Wacht eens eventjes! Als er scholieren zijn die gewoon gefaald hebben en dus zouden zakken nou zeggen dat ze hebben gefraudeerd, dan kunnen ze gewoon hun examens opnieuw maken _O- _O- en toch nog slagen zonder problemen.
Denk dat het niet zo makkelijk gaat :')
xminatorwoensdag 12 juni 2013 @ 18:58
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:57 schreef henkde_j het volgende:

[..]

Denk dat het niet zo makkelijk gaat :')
Ja klopt, anders hadden ze het wel gehaald inderdaad :')

Brainfart
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 19:01
quote:
Beste examenkandidaten,

Het spijt me. Sommige van jullie denken op dit moment: ''Godverdomme, nu gaat dat examen op een ander tijdstip en datum, moet ik mijn vakantie weer opnieuw plannen en de hond op een andere dag bij de buren brengen etc.''
In een tijdsperiode waar vele onwaarheden aan het licht komen, is dit slechts één van velen.

Het gebeurt vaker dan jullie denken, namelijk dat er examens uitlekken. Het Cito mag dan wel een protocol hebben betreffende het doorgeven van het examen aan de docenten, echter hanteren leerlingen dit protol niet altijd.
Want nu komt het: Hieronder vinden jullie het komende examen VWO Frans, dat wordt afgenomen op woensdag 29 mei 2013.

Van diverse (meer dan tientallen) bronnen heb ik vernomen dat er meer dan 6 VWO examens zijn gestolen uit diverse scholen in Nederland. Verdere details over hoe, wie, wat en waar weet ik helaas niet. Het is erg aannemelijk dat, mits ze niet via de digitale snelweg zijn geroofd, er leerlingen bij de examens konden binnenin een school. Immers liggen de examens daar voor meer dan 3 weken. Met slechts een toevallige open deur, een goede gelegenheid (schoolfeest/PWS-presentaties), een makkelijk slot op de ''kluis'' (ja, die ja, die open gaat met een schroevendraaier van de Gamma) en wat minder personeel op een gewone dag, en je hebt JACKPOT.

Waarom openbaar ik dit? Ik doe dit omdat het oneerlijk is tegenover de leerlingen die voor hun examen ploeteren, huilen, zweten, meer huilen en wensen op een wonder. Die met hun eigen kennis en vastberadenheid het examen trotseren en als winnaar bovenop komen. Het is voor diegene, die zweren te zeggen dat zij elkaar groeten, omdat zij weten dat zij gaan sterven onder het lijdensweg wat men het centraal examen noemt. En dan zijn er niet een ''paar'' lummels die de examens gewoonweg jatten, het zijn er teveel. Zodanig veel dat ik mij afvraag of mijn huisarts, mijn bankdirecteur, mijn oud-docente Latijn en Grieks, mijn postbode en mijn schoonmaakster het
centraal examen niet gefraudeerd hebben?

Weet je wat wel grappig is? Dat er dus scholen zijn, die weten dat er gefraudeerd wordt, en gewoon hun ogen toeknijpen. Want jaaaaaa, hogere slagingspercentages = meer aanmeldingen = meer geld voor die managers die er geen moer van bakken. School hoort een plek te zijn waar men zich ontwikkelt als volwaardig mens, waarin jou interesses geprikkeld worden. Maar tegenwoordig ligt de druk zo hoog. Zoveel hangt af van dat ''officiële'' papiertje met een handtekening. De druk is zodanig hoog dat leerlingen wanhopig worden en proberen te een oneerlijke voorsprong te krijgen. Ook is de aankondiging van een ''sociaal leenstelsel'' (jezelf ontwikkelen als mens kost nu klauwen met geld en verwijdt de bestaande gat tussen arm en rijk) geen goede motivatie. Want als je nu zakt, ben je ''waarschijnlijk'' je studiefinanciering kwijt en je OV-chipkaart!

Dit is een momentopname, net als je examens. Levensdoelen en hoge ambities zijn geweldig, maar leer ook te kijken naar de kleine dingetjes in het leven. Geniet van het kind zijn en je komende studie, want een uitgelekte examen zal je in de komende 10 jaar niet meer meemaken!

Deze tekst heeft eigenlijk geen enkele betekenis voor jullie, maar met deze drastische zet probeer ik toch het onderwijs te verbeteren.

Hulde voor de schrijver van deze brief (klokkenluider 28-05-13)
Zonder deze brief zou het misschien nooit bekend zijn geworden.
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 19:05
Kamerbrief over besluit uitslagen examens eerste tijdvak
DarkSkywisewoensdag 12 juni 2013 @ 19:13
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 18:46 schreef xminator het volgende:
Maak er maar 10% van Nederland van. Zoiets verspreiden gaat heel snel en dat zal ook gebeurd zijn.
Het bleek nu dus al niet geheim te houden, laat staan als je het onder 10% verspreidt. Dan weet je 100% zeker dat het fout gaat (en je kunt er bovendien bv geen geld meer voor vragen).
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 19:14
quote:
quote:
[..]

Morgen uitslagen bekend
Uit de cijfermatige analyse van de Inspectie en het College voor Examens (CvE) blijkt niet dat er buiten Ibn Ghaldoun sprake is van collectieve fraude op regionaal of schoolniveau. Dit betekent, zoals ik in mijn brief van gisteren meldde, dat voor alle leerlingen morgen de uitslagen bekend kunnen worden gemaakt. Over circa twee weken kan dan de diploma-uitreiking plaatsvinden.

Ontwikkelingen strafrechtelijk onderzoek
Uit informatie van politie en OM weten we inmiddels wel dat er op het Ibn Ghaldoun meer examens zijn gestolen dan ik gisteren in mijn brief meldde. In de bijlage bij deze brief is een volledige lijst opgenomen van de examens waarvan op dit moment bekend is dat ze ontvreemd zijn.

Verder weten we uit informatie van politie en OM dat de gestolen examens zeer waarschijnlijk zijn verspreid of verkocht aan individuele leerlingen van andere scholen. We moeten er ook van uit gaan dat op individueel niveau er nog meer gevallen van voorkennis van examens aan het licht kunnen komen. Het OM zal vandaag nadere informatie bekend maken over de actuele stand van zaken.

Nader onderzoek

In de komende periode zal langs drie wegen nader onderzoek worden verricht. Ten eerste door de politie en het OM. Het strafrechtelijk onderzoek loopt gewoon door. Daarbij doet het NFI onderzoek naar de gegevensdragers waarmee opgaven zijn verspreid.

Ten tweede door de Inspectie. Alhoewel op schoolniveau en regionaal niveau geen significante afwijkingen zijn geconstateerd, zal de Inspectie op basis van de
gegevens van alle scholen op individueel niveau onderzoeken of er mogelijke voorkennis is geweest.

Ten derde zullen alle schooldirecteuren door de Inspectie worden verzocht hun reguliere taak, namelijk het constateren en melden van onregelmatigheden bij de examens, te intensiveren door zelf ook voor alle leerlingen te bezien of er ongewone uitslagen zijn behaald.
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 19:15
quote:
Ze achten het dus waarschijnlijk dat er ook leerlingen van andere scholen bij betrokken zijn. Dat sluit dan hopelijk verder onderzoek niet uit?
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 19:18
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:15 schreef superworm het volgende:

[..]

Ze achten het dus waarschijnlijk dat er ook leerlingen van andere scholen bij betrokken zijn. Dat sluit dan hopelijk verder onderzoek niet uit?
Ja. Dat staat dan ook in die brief. De onderwijsinspectie gaat bv onderzoek doen, op basis van de individuele resultaten van de leerlingen.
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 19:21
quote:
Meer VWO-examens gestolen, examens ook verspreid buiten Rotterdam
12 juni 2013 - Arrondissementsparket Rotterdam

De drie mensen die eerder werden aangehouden in verband met het onderzoek naar de diefstal van examens, worden er inmiddels van verdacht dat ze ook bijna alle VWO-eindexamens gestolen hebben. Ze worden er verder van verdacht de ontvreemde examens te hebben verkocht aan leerlingen van meerdere scholen zowel binnen als buiten Rotterdam.
http://www.om.nl/actueel/(...)wo-examens-gestolen/
Giawoensdag 12 juni 2013 @ 19:22
Het lullige is dat op deze diploma's een smet rust, behalve op die van de Ibn Galdoun, want die mogen/moeten, zo ongeveer, alle examens overdoen.
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 19:39
Volgens het examenrooster worden de examens in het tweede tijdvak er in 2 middagen doorheen gejast. Ik vraag me af of dat zo blijft, er zullen nu vast leerlingen 4 of 5 examens op een dag moeten doen. :').
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 19:40
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:39 schreef freako het volgende:
Volgens het examenrooster worden de examens in het tweede tijdvak er in 2 middagen doorheen gejast. Ik vraag me af of dat zo blijft, er zullen nu vast leerlingen 4 of 5 examens op een dag moeten doen. :').
Onmogelijk.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 19:42
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:22 schreef Gia het volgende:
Het lullige is dat op deze diploma's een smet rust, behalve op die van de Ibn Galdoun, want die mogen/moeten, zo ongeveer, alle examens overdoen.
Een smet? Door jou zeker? Niet door mij iig
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 19:43
quote:
En dat betekent dus dat de leerlingen die de examens hebben gekocht, daar wel mee wegkomen?
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 19:44
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:43 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

En dat betekent dus dat de leerlingen die de examens hebben gekocht, daar wel mee wegkomen?
Waar leid je dat uit af?
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 19:45
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:43 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

En dat betekent dus dat de leerlingen die de examens hebben gekocht, daar wel mee wegkomen?
Als ze zich voor vrijdag melden, kunnen ze mogelijk de examens opnieuw doen.
Melden zij zich niet en worden ze toch gesnapt, dan volgen er consequenties en moeten ze sowieso het jaar opnieuw doen
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 19:51
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:45 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Als ze zich voor vrijdag melden, kunnen ze mogelijk de examens opnieuw doen.
Melden zij zich niet en worden ze toch gesnapt, dan volgen er consequenties en moeten ze sowieso het jaar opnieuw doen
En zowel leerlingen die zich nu melden, als leerlingen die later gepakt worden, kunnen strafrechtelijk vervolgd worden.
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 19:56
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:44 schreef freako het volgende:

[..]

Waar leid je dat uit af?
Omdat zoiets onmogelijk is aan te tonen, het valt altijd nog te ontkennen.

En omdat ik dacht dat alle examens landelijk zijn goedgekeurd (behalve voor de Ibi school).
supernigerwoensdag 12 juni 2013 @ 19:57
Stelen mag van Allah
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 19:57
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:56 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Omdat zoiets onmogelijk is aan te tonen, het valt altijd nog te ontkennen.

En omdat ik dacht dat alle examens landelijk zijn goedgekeurd (behalve voor de Ibi school).
Als iemand een 9 haalt op een vak waar hij of zij een 3 gemiddeld stond is dat wel verdacht :')
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 19:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:57 schreef henkde_j het volgende:

[..]

Als iemand een 9 haalt op een vak waar hij of zij een 3 gemiddeld stond is dat wel verdacht :')
Uiteraard is het verdacht, maar je kunt er niets mee zodra je geen bewijs hebt en de leerling simpelweg ontkent.
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 19:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:57 schreef henkde_j het volgende:

[..]

Als iemand een 9 haalt op een vak waar hij of zij een 3 gemiddeld stond is dat wel verdacht :')
Klopt. Maar an sich waarschijnlijk niet voldoende om het examen voor die leerling ongeldig te verklaren. Ik neem aan dat er dan wel een indringend gesprek zal volgen met de leerling.

Je kunt ook de proef op de som nemen, de leerling uitnodigen voor een gesprek, en hem daar onverwachts het bewuste examen nog een keer laten maken.
henkde_jwoensdag 12 juni 2013 @ 20:00
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:59 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Uiteraard is het verdacht, maar je kunt er niets mee zodra je geen bewijs hebt en de leerling simpelweg ontkent.
Mwoa. Ik zie het wel gebeuren dat er figuren antwoorden invullen met een niet kloppende beredenering. Dan val je nogal door de mand. Bij een indringend gesprek zullen veel wel knappen :')
LosingMyReligion_woensdag 12 juni 2013 @ 20:03
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:00 schreef henkde_j het volgende:

[..]

Mwoa. Ik zie het wel gebeuren dat er figuren antwoorden invullen met een niet kloppende beredenering. Dan val je nogal door de mand. Bij een indringend gesprek zullen veel wel knappen :')
Oja, ik zou ook knappen dan. Maar goed, hoop voor die specifieke mensen dat ze niet gepakt worden.
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 20:04
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:00 schreef henkde_j het volgende:

Bij een indringend gesprek zullen veel wel knappen :')
Dat denk ik ook. Het gaat hier om pubers van 17-18 jaar, niet om geharde criminelen.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 20:17
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:04 schreef freako het volgende:

[..]

Dat denk ik ook. Het gaat hier om pubers van 17-18 jaar, niet om geharde criminelen.
Naïeve houding. Dat het om pubers gaat, wil niet zeggen dat ze niet crimineel kunnen zijn of worden.
IkeDubaku99woensdag 12 juni 2013 @ 20:20
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:04 schreef freako het volgende:

Dat denk ik ook. Het gaat hier om pubers van 17-18 jaar, niet om geharde criminelen.
Daar ben ik niet zo zeker van. Er zullen zeker een aantal types tussen zitten die erg geslepen zijn. Die school staat nou niet bepaald in het beste deel van Rotterdam.
MouzurXwoensdag 12 juni 2013 @ 20:22
Ik denk niet dat veel scholieren de examens hebben gehad. Zoiets hou je niet stil wanneer 100 scholieren het weten. Er is er altijd een die zijn mond voorbij praat.

Eerder denk ik dat je in de directe/indirecte vriendengroep van de desbetreffende verdachten moet gaan kijken. Kijken wat voor cijfers ze halen en misschien ook een analyse op welke vragen zij goed en fout hebben gemaakt. Als 10% van de scholieren een multiple choice vraag fout heeft en iemand heeft die goed, en een andere "simpele" vraag fout(expres gedaan om cijfer geen 10 te laten zijn), dan is er een grotere kans dat diegene gefraudeerd heeft.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 20:28
Hebben mensen zich trouwens al een beetje verdiept in de Facebook-pagina van de dader wiens naam bekend is?

Ik zal de link hier neerzetten, maar die wordt vast wel weggehaald: https://www.facebook.com/anass.bofarid

Meneer is nogal fan van de jihad, van totale moslimoverheersing, van niqaabs en sharia4holland. En anti-democratie en anti-vrouwen-die-zich-onvoldoende-bedekken.

Extremistje in de dop. Als je ziet wat die school zoal voortbrengt, is het toch echt aan te raden om dat haatpaleis zo snel mogelijk te sluiten.
Chadiwoensdag 12 juni 2013 @ 20:32
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:28 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Hebben mensen zich trouwens al een beetje verdiept in de Facebook-pagina van de dader wiens naam bekend is?

Ik zal de link hier neerzetten, maar die wordt vast wel weggehaald: https://www.facebook.com/anass.bofarid

Meneer is nogal fan van de jihad, van totale moslimoverheersing, van niqaabs en sharia4holland. En anti-democratie en anti-vrouwen-die-zich-onvoldoende-bedekken.

Extremistje in de dop. Als je ziet wat die school zoal voortbrengt, is het toch echt aan te raden om dat haatpaleis zo snel mogelijk te sluiten.
_O- Wanneer sluit jij die haatpaleis in je hersenpan?
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 20:39
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:32 schreef Chadi het volgende:

[..]

_O- Wanneer sluit jij die haatpaleis in je hersenpan?
Typisch; de boodschapper moet het weer ontgelden. :') Je kunt toch met eigen ogen zien wat voor soort gedachtegoed dat joch aanhangt? Waarom ontken je wat overduidelijk is?

En in plaats van mij aan te vallen: waarom neem je er geen afstand van?
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 20:42
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:39 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Typisch; de boodschapper moet het weer ontgelden. :') Je kunt toch met eigen ogen zien wat voor soort gedachtegoed dat joch aanhangt? Waarom ontken je wat overduidelijk is?

En in plaats van mij aan te vallen: waarom neem je er geen afstand van?
Je vergeet de laatste alinea van je eigen posting. Is niet erg, je diskwalifeert je met deze laatste zin.
Fijne avond
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 20:45
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:20 schreef IkeDubaku99 het volgende:

[..]

Daar ben ik niet zo zeker van. Er zullen zeker een aantal types tussen zitten die erg geslepen zijn. Die school staat nou niet bepaald in het beste deel van Rotterdam.
Die zullen er vast tussenzitten. Maar geldt dat voor allemaal? Bovendien, zouden dat soort types eindexamen VWO doen? Of is dat een vooroordeel van mij?
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 20:46
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:42 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

Je vergeet de laatste alinea van je eigen posting. Is niet erg, je diskwalifeert je met deze laatste zin.
Fijne avond
Na Samir A - ook al zo'n succesnummer - nu weer dit. En dan ook nog dubieuze reisjes naar Mekka en allerlei berichten over hoe er haat wordt gepredikt op die school. Verzin ik niet hoor, komt gewoon naar buiten. Het barst daar van de misstanden.

Degene die zich diskwalificeert, is niet degene die dat benoemt, maar degene die doet of z'n neus bloedt en wegkijkt. Fijne avond ook nog...
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 20:51
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:46 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Na Samir A - ook al zo'n succesnummer - nu weer dit. En dan ook nog dubieuze reisjes naar Mekka en allerlei berichten over hoe er haat wordt gepredikt op die school. Verzin ik niet hoor, komt gewoon naar buiten. Het barst daar van de misstanden.

Degene die zich diskwalificeert, is niet degene die dat benoemt, maar degene die doet of z'n neus bloedt en wegkijkt. Fijne avond ook nog...
Ik begrijp al helemaal niet dat die school nog steeds open is. Na alles wat er al bekend is.
Giawoensdag 12 juni 2013 @ 21:01
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 19:57 schreef henkde_j het volgende:

[..]

Als iemand een 9 haalt op een vak waar hij of zij een 3 gemiddeld stond is dat wel verdacht :')
Mwa, ik stond voor Frans een 4 gemiddeld, niet alle boeken gelezen, maar haalde voor het CS wel een 9. Was alleen tekst verklaren, makkie.

Maar ik denk dat een slagingspercentage van 100% echt wel verdacht is.

Ergens ben ik wel voor het afschaffen van al het bijzonder onderwijs, maar dat is, helaas, niet zomaar mogelijk.

Wat men wel kan doen, is de staatssteun stoppen en de leerlingen niet mee laten doen aan de staatsexamens. En dan bepaalt de werkgever, of vervolgonderwijs, wel welke opleiding zij erkennen en welke niet. Eventueel kan er een toelatingsexamen volgen.
MouzurXwoensdag 12 juni 2013 @ 21:05
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:28 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Hebben mensen zich trouwens al een beetje verdiept in de Facebook-pagina van de dader wiens naam bekend is?

Ik zal de link hier neerzetten, maar die wordt vast wel weggehaald: https://www.facebook.com/anass.bofarid

Meneer is nogal fan van de jihad, van totale moslimoverheersing, van niqaabs en sharia4holland. En anti-democratie en anti-vrouwen-die-zich-onvoldoende-bedekken.

Extremistje in de dop. Als je ziet wat die school zoal voortbrengt, is het toch echt aan te raden om dat haatpaleis zo snel mogelijk te sluiten.
Wat een mafkees die gast :')

Mag je al preventief een AIVD mannetje op zetten.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 21:09
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:46 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Na Samir A - ook al zo'n succesnummer - nu weer dit. En dan ook nog dubieuze reisjes naar Mekka en allerlei berichten over hoe er haat wordt gepredikt op die school. Verzin ik niet hoor, komt gewoon naar buiten. Het barst daar van de misstanden.

Degene die zich diskwalificeert, is niet degene die dat benoemt, maar degene die doet of z'n neus bloedt en wegkijkt. Fijne avond ook nog...
Aha, ik heb ook nog geen afstand genomen van die mafkees. Wat maakt mij dat aangezien je het wel verlangt van anderen?
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 21:09
quote:
10s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:05 schreef MouzurX het volgende:

[..]

Wat een mafkees die gast :')

Mag je al preventief een AIVD mannetje op zetten.
Plaatjes genoeg op z'n site:
941777_131423977049538_1832811922_n.jpg
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 21:11
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:28 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Hebben mensen zich trouwens al een beetje verdiept in de Facebook-pagina van de dader wiens naam bekend is?

Ik zal de link hier neerzetten, maar die wordt vast wel weggehaald: https://www.facebook.com/anass.bofarid

Meneer is nogal fan van de jihad, van totale moslimoverheersing, van niqaabs en sharia4holland. En anti-democratie en anti-vrouwen-die-zich-onvoldoende-bedekken.
Lijkt mij niet heel veel anders dan elke andere moslim die het geloof op de juiste wijze belijdt? Afgezien van een mogelijke adoratie van de mafkezen van sharia4holland wellicht.
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 21:12
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:09 schreef LXIV het volgende:

[..]

Plaatjes genoeg op z'n site:
[ afbeelding ]
Inhoudelijke argumenten daargelaten, mogen de terroristi's dezer wereld wel een keertje een cursusje Photoshop doen. Wat een treurige plaatjes zijn het doorgaans toch. Die van Breivik waren ook op 't niveau Paint Windows 3.1.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 21:13
quote:
10s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:05 schreef MouzurX het volgende:

[..]

Wat een mafkees die gast :')

Mag je al preventief een AIVD mannetje op zetten.
Nee, dat mag van sommige niet. Meneer zou maar eens in z'n privacy aangetast worden. :')
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 21:17
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:12 schreef superworm het volgende:

[..]

Inhoudelijke argumenten daargelaten, mogen de terroristi's dezer wereld wel een keertje een cursusje Photoshop doen. Wat een treurige plaatjes zijn het doorgaans toch. Die van Breivik waren ook op 't niveau Paint Windows 3.1.
En wat betere film-videoapparatuur kopen. Zie je zo'n filmpje van een onthoofding in een resolutie van 300x200 met schokkend beeld. Kom op zeg, het is 2013! Een simpele camera met een fatsoenlijke resolutie en anti-schok kost nog geen vijf tientjes.
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 21:18
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:17 schreef LXIV het volgende:

[..]

En wat betere film-videoapparatuur kopen. Zie je zo'n filmpje van een onthoofding in een resolutie van 300x200 met schokkend beeld. Kom op zeg, het is 2013! Een simpele camera met een fatsoenlijke resolutie en anti-schok kost nog geen vijf tientjes.
Idd. Broertje en ik noemen dat altijd 'opgenomen met een aardappel'.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 21:19
quote:
10s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:18 schreef superworm het volgende:

[..]

Idd. Broertje en ik noemen dat altijd 'opgenomen met een aardappel'.
Bizar toch. Kom op, zelfs het gemiddelde vakantiefilmpje van Jantje in het kinderbadje is van betere kwaliteit. En dan maken hun een filmpje van een onthoofding dat de hele wereld overgaat! Onbegrijpelijk dat mensen dat op zo'n lage resolutie doen.
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 21:21
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:19 schreef LXIV het volgende:

[..]

Bizar toch. Kom op, zelfs het gemiddelde vakantiefilmpje van Jantje in het kinderbadje is van betere kwaliteit. En dan maken hun een filmpje van een onthoofding dat de hele wereld overgaat! Onbegrijpelijk dat mensen dat op zo'n lage resolutie doen.
Sja, het lijkt doorgaans wel gefilmd met een Samsung D600 of iets nóg archaïscher. Al is het effect van een aantal keer geüpload, geconverteerd, gedownload, geconverteerd en wéér geüpload worden ook vrij drastisch. Puur een YT-upload reduceert mijn prachtigste 1080p-filmpjes doorgaans tot ondermaatse 720p, soms zelfs nog slechter.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 21:22
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:11 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Lijkt mij niet heel veel anders dan elke andere moslim die het geloof op de juiste wijze belijdt? Afgezien van een mogelijke adoratie van de mafkezen van sharia4holland wellicht.
Nou, als dit is hoe de gemiddelde moslim in Nederland z'n geloof belijdt, moeten we ons echt zorgen gaan maken.
Loekie1woensdag 12 juni 2013 @ 21:22
Als in 2009 al examens gestolen werden kun je erop rekenen dat elk jaar daarop meer examens verspreid werden. Beetje naief om te zeggen dat er in vorige jaren geen examens gestolen zijn, gezien de honderd procent slagingen op die school.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 21:25
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:21 schreef superworm het volgende:

[..]

Sja, het lijkt doorgaans wel gefilmd met een Samsung D600 of iets nóg archaïscher. Al is het effect van een aantal keer geüpload, geconverteerd, gedownload, geconverteerd en wéér geüpload worden ook vrij drastisch. Puur een YT-upload reduceert mijn prachtigste 1080p-filmpjes doorgaans tot ondermaatse 720p, soms zelfs nog slechter.
Waarom wordt er wel gecollecteerd voor betere wapens en opleidingen voor extremisten, maar niet voor wat eenvoudige video-apparatuur?
Xa1ptwoensdag 12 juni 2013 @ 21:25
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:11 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Lijkt mij niet heel veel anders dan elke andere moslim die het geloof op de juiste wijze belijdt?
Je bent zelf een fundamentalistische moslim dat je je uitlaat met kwalificaties als 'de juiste wijze'?
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 21:25
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:22 schreef Loekie1 het volgende:
Als in 2009 al examens gestolen werden kun je erop rekenen dat elk jaar daarop meer examens verspreid werden. Beetje naief om te zeggen dat er in vorige jaren geen examens gestolen zijn, gezien de honderd procent slagingen op die school.
Ach tuurlijk.
Xa1ptwoensdag 12 juni 2013 @ 21:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:39 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
En in plaats van mij aan te vallen: waarom neem je er geen afstand van?
Heb jij al afstand genomen van Patrick S.? Of Benno de zwemleraar?
IkeDubaku99woensdag 12 juni 2013 @ 21:30
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:45 schreef freako het volgende:

Die zullen er vast tussenzitten. Maar geldt dat voor allemaal? Bovendien, zouden dat soort types eindexamen VWO doen? Of is dat een vooroordeel van mij?
Nee, natuurlijk niet. Ik wilde alleen aangeven dat je alles kunt verwachten en dat je niks kan uitsluiten. Ik denk zelf niet dat zulke types eindexamen vwo doen, maar ik heb al veel gezien en gehoord op scholen in Rotterdam-Zuid, dus sluit ik dit dus niet uit (al acht ik het wel redelijk onwaarschijnlijk).
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 21:35
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:22 schreef Loekie1 het volgende:
Als in 2009 al examens gestolen werden kun je erop rekenen dat elk jaar daarop meer examens verspreid werden. Beetje naief om te zeggen dat er in vorige jaren geen examens gestolen zijn, gezien de honderd procent slagingen op die school.
100% slagingspercentage en dat met een 5,9 gemiddeld...
alorswoensdag 12 juni 2013 @ 21:36
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:45 schreef freako het volgende:

[..]

Die zullen er vast tussenzitten. Maar geldt dat voor allemaal? Bovendien, zouden dat soort types eindexamen VWO doen? Of is dat een vooroordeel van mij?
Ik ken iig wel 'zo'n type' ik denk dat hij erger is, want hij heeft nog véél meer op zijn kerkfstok, examens jatten valt daarbij in het niet, maar die deed wel gewoon vwo NG of NT profiel. Weinig aanwezig op school, maar hij haalde het wel. Genoeg intelligentie dus, die hij helaas liever voor criminele zaken inzet.
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 21:38
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:28 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Heb jij al afstand genomen van Patrick S.? Of Benno de zwemleraar?
Ik verdedig niet de daden van Patrick S. of Benno de zwemleraar, dus hoef ik er ook geen afstand van te nemen. En ik reageer ook niet geprikkeld of verbolgen als iemand iets onaardigs over één van beiden zegt.

Je snapt het verschil niet hè?
DezeBestaatVastNogNietwoensdag 12 juni 2013 @ 21:41
quote:
Opmerkelijke nieuwkomer in de lijst met winnaars is de vwo-afdeling van de Islamitische Scholengemeenschap Ibn Ghaldoun in Rotterdam. Enkele jaren geleden behaalde de school nog zeer slechte resultaten en was er sprake van wanbestuur. Enige relativering is op zijn plaats: de school heeft een kleine vwo-afdeling, waardoor enkele leerlingen de resultaten flink kunnen beïnvloeden. De drie vmbo-afdelingen krijgen nog altijd een onvoldoende van Elsevier"
http://www.elsevier.nl/We(...)and-ELSEVIER327240W/
(werd eerder dit topic ook al genoemd, maar even de link gezocht).
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 21:45
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:25 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Je bent zelf een fundamentalistische moslim dat je je uitlaat met kwalificaties als 'de juiste wijze'?
Waarom denk je dat? Het lijkt mij juister om een islamitische leraar op een islamitische school die islamitische kinderen opvoedt als maatgevend te nemen voor de moslim die zijn geloof op de juiste wijze belijdt.

De zaken die genoemd staan worden benoemd in de koran danwel worden genoemd als basis voor geloofsbelijding is het niet?
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 21:45
Van het extreem-linkse weblog Sargasso:
quote:
NALYSE - De Ibn Ghaldoun school moet sluiten, gaf de Rotterdamse wethouder van Onderwijs Hugo de Jonge dinsdagavond in Knevel & van den Brink aan. Wie kijkt naar de financiën en slagingspercentages van de school de afgelopen jaren, kan hem alleen maar gelijk geven.

Uit cijfers van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) blijkt dat Ibn Ghaldoun, de Rotterdamse school waar vijftien eindexamens gestolen zijn, er financieel niet al te best voor staat. Sinds 2007 is het eigen vermogen van de school met 35 procent gedaald tot -4,2 miljoen euro in 2011. Ook met de algemene reserves is het dramatisch gesteld: in 2011 boekte de school bijna drie miljoen in de min af. Een negatief saldo betekent niet per se dat de school niet meer kan draaien, als er maar genoeg liquide middelen zijn. Maar met de liquiditeit, de mate waarin de lopende rekeningen betaald kunnen worden, van de school gaat het ook niet al te best: 0.14, terwijl tussen 0,5 en 1,5 als veilig gezien wordt.

Geen consequenties

Een andere graadmeter voor de financiële gezondheid van een school is de kapitalisatiefactor, vertelt onderwijskundige Reinout van Brakel. ‘Die is eigenlijk in het leven geroepen door de commissie Don (pdf) in 2009, om aan te geven hoe arm of rijk een school is,’ zegt hij. ‘Dat werd gedaan naar aanleiding van klachten van de Algemene Onderwijsbond, die zei dat sommige scholen een veel te groot eigen vermogen hadden.’ De kapitalisatiefactor geeft de verhouding tussen balanstotaal en totale baten aan. De bovengrens is 35 procent voor grote en 60 procent voor kleine scholen. Bij Ibn Ghaldoun – met krap 700 leerlingen een kleine school- is de kapitalisatiefactor gedaald van 41 procent in 2007 naar 21 procent in 2011.

De Ibn Ghaldounschool voldoet totaal niet aan de financiële richtlijnen voor het voortgezet onderwijs. Heeft dat geen gevolgen? ‘Dat is nou het bijzondere,’ zegt Van Brakel. ‘Je kunt gigantisch uit de pas lopen, en gewoon blijven bestaan.’ Daar komt wel verandering in: de financiën worden onderdeel van het nieuwe toezichtkader op scholen. Dat toezichtkader is al naar de Kamer gestuurd, maar treedt pas in 2014 in werking.
Hoe is het mogelijk dat een school die zoveel extra subsidies ontvangt, zowel van het ministerie van O&W als van de gemeente Rotterdam, als ook van obscure buitenlandse financiers, toch zo'n slecht eigen vermogen heeft? Waar is al dat geld dan gebleven? Ze kregen een miljoen voor een verbouwing van de gemeente Rotterdam. Het gebouw ziet er nog steeds extreem krakkemikkig uit.
Naast de grootschalige fraude daar met examens, mogen ze dat ook wel eens onderzoeken.

Net als dat geval met die brand, die 'toevallig' ontstond nadat ze een nieuw schoolgebouw geeist hadden en het niet kregen. Toen brandde de oude school toevallig af. Mag ook onderzocht worden.

Onderste steen boven wat mij betreft.
Wokkelwoensdag 12 juni 2013 @ 21:47
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:45 schreef LXIV het volgende:
Van het extreem-linkse weblog Sargasso:

[..]

Hoe is het mogelijk dat een school die zoveel extra subsidies ontvangt, zowel van het ministerie van O&W als van de gemeente Rotterdam, als ook van obscure buitenlandse financiers, toch zo'n slecht eigen vermogen heeft? Waar is al dat geld dan gebleven? Ze kregen een miljoen voor een verbouwing van de gemeente Rotterdam. Het gebouw ziet er nog steeds extreem krakkemikkig uit.
Naast de grootschalige fraude daar met examens, mogen ze dat ook wel eens onderzoeken.

Net als dat geval met die brand, die 'toevallig' ontstond nadat ze een nieuw schoolgebouw geeist hadden en het niet kregen. Toen brandde de oude school toevallig af. Mag ook onderzocht worden.

Onderste steen boven wat mij betreft.
Ze hebben in 2008 een boete gekregen van een miljoen euro.

Daarnaast mogen ze de onderwijsinspectie wel eens doorlichten die al die jaren heeft geslapen.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 21:51
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:47 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Ze hebben in 2008 een boete gekregen van een miljoen euro.

Daarnaast mogen ze de onderwijsinspectie wel eens doorlichten die al die jaren heeft geslapen.
De inspectie was bezig met de school maar het lijkt er op dag ze eigenlijk niks kunnen doen
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 22:05
Het schijnt toch dat ze bezig zijn met het achterhalen waar die examens allemaal naar toe gegaan zijn:
quote:
BINNENLAND Het lijkt erop dat in ieder geval aan scholieren in Brabant gestolen examens zijn verkocht, aldus een woordvoerder van het Openbaar Ministerie vanavond. Hij kon nog niet zeggen om hoeveel en welke examens het gaat en bij hoeveel leerlingen die zijn terechtgekomen.
Omroep Brabant meldt dat meerdere examens zijn verkocht aan leerlingen van Brabantse scholen. De woordvoerder van het OM geeft tegenover nieuwsdienst Novum aan dat dat wat sterk is uitgedrukt:

"We weten nog niet of we in meervoud moeten spreken. Over de omvang is niets duidelijk. We hebben vooralsnog eigenlijk alleen nog sterke indicaties."
EXAMENS BINNEN EN BUITEN ROTTERDAM VERKOCHT
De drie leerlingen van het Ibn Ghaldoun in Rotterdam die verdacht worden van het stelen van 24 examens, hebben die volgens justitie doorverkocht aan leerlingen binnen en buiten Rotterdam. Justitie meldde eerder vanavond al dat het nog niet duidelijk is hoeveel leerlingen examens hebben gekocht.

Volgens de Inspectie van het Onderwijs gaat het in ieder geval om 'individuele leerlingen' en zijn er geen aanwijzingen dat hele schoolklassen over de examens beschikten. De inspectie concludeert dit uit analyses van de behaalde cijfers op school- en regionaal niveau.
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)rabantse-scholieren/

Ben benieuwd of dit nog een staartje heeft. Als er werkelijk duizenden verspreid zijn buiten de Ibn-school, dan is het niet terecht dat enkel de leerlingen van die school het opnieuw moeten maken.
Xa1ptwoensdag 12 juni 2013 @ 22:08
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:13 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Nee, dat mag van sommige niet. Meneer zou maar eens in z'n privacy aangetast worden. :')
Volgens mij was de kritiek daarop dat iedereen schuldig is totdat het tegendeel bewezen is. Dat is hier niet het geval, integendeel.
Lavenderrwoensdag 12 juni 2013 @ 22:11
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:51 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

De inspectie was bezig met de school maar het lijkt er op dag ze eigenlijk niks kunnen doen
Waarom eigenlijk niet? Dat begrijp ik niet.
portiewoensdag 12 juni 2013 @ 22:12
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:05 schreef LXIV het volgende:
Het schijnt toch dat ze bezig zijn met het achterhalen waar die examens allemaal naar toe gegaan zijn:

[..]

http://www.nrc.nl/nieuws/(...)rabantse-scholieren/

Ben benieuwd of dit nog een staartje heeft. Als er werkelijk duizenden verspreid zijn buiten de Ibn-school, dan is het niet terecht dat enkel de leerlingen van die school het opnieuw moeten maken.
Aan de andere kant is het onmogelijk om alle scholieren opnieuw het examen te laten doen. Al zal dat alleen in (omgeving) Rotterdam zijn, lijkt het een onmogelijke taak. Veel scholieren zijn al aan het gebruik maken van hun vrije tijd (vakanties en baantjes).

Daarom de mensen in eerste instantie toch laten slagen, de gene die zich alsnog melden of die gepakt worden maar met het staatsexamen mee laten doen ofzo.
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 22:14
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:12 schreef portie het volgende:

[..]

Aan de andere kant is het onmogelijk om alle scholieren opnieuw het examen te laten doen. Al zal dat alleen in (omgeving) Rotterdam zijn, lijkt het een onmogelijke taak. Veel scholieren zijn al aan het gebruik maken van hun vrije tijd (vakanties en baantjes).

Daarom de mensen in eerste instantie toch laten slagen, de gene die zich alsnog melden of die gepakt worden maar met het staatsexamen mee laten doen ofzo.
Het zal wel moeten als blijkt dat er nog duizenden los van de Ibn school gefraudeerd hebben. Anders neem je jezelf niet meer serieus. En het gaat ook ten koste van leerlingen die wél geleerd hebben.

Je zou ook kunnen onderzoeken wat voor scholen het zijn, stel bijvoorbeeld dat het allemaal moslimscholen zijn (via familie/neefjes). Maar als je alleen alle moslims die examen gedaan hebben het opnieuw laat doen, dan gaan er weer mensen discriminatie roepen (hoewel het op feiten gebaseerd is en niet dat ze moslim zijn). Doe het dan gewoon voor heel NL opnieuw.
opgebaardewoensdag 12 juni 2013 @ 22:16
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:11 schreef Lavenderr het volgende:

[..]

Waarom eigenlijk niet? Dat begrijp ik niet.
Onbegrijpelijk inderdaad.

Dat verhaal wat LVIX postte over die SIS in Roermond, daar word ik echt treurig an
portiewoensdag 12 juni 2013 @ 22:16
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:14 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het zal wel moeten als blijkt dat er nog duizenden los van de Ibn school gefraudeerd hebben. Anders neem je jezelf niet meer serieus. En het gaat ook ten koste van leerlingen die wél geleerd hebben.

Je zou ook kunnen onderzoeken wat voor scholen het zijn, stel bijvoorbeeld dat het allemaal moslimscholen zijn (via familie/neefjes). Maar als je alleen alle moslims die examen gedaan hebben het opnieuw laat doen, dan gaan er weer mensen discriminatie roepen (hoewel het op feiten gebaseerd is en niet dat ze moslim zijn). Doe het dan gewoon voor heel NL opnieuw.
Deze school is de enige islamitische middelbare school in Nederland. Dus alle moslimscholen worden al aangepakt. :D
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 22:19
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:16 schreef portie het volgende:

[..]

Deze school is de enige islamitische middelbare school in Nederland. Dus alle moslimscholen worden al aangepakt. :D
100% van de islamitische middelbare scholen heeft dus gefraudeerd? Bizar.

Enfin, dan leerlingen van islamitische signatuur. Al zei ik juist dat je dit niet moest doen, wegens discriminatie.
superwormwoensdag 12 juni 2013 @ 22:20
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:19 schreef LXIV het volgende:

[..]

100% van de islamitische middelbare scholen heeft dus gefraudeerd? Bizar.
Ik lolde.
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 22:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:05 schreef LXIV het volgende:

Ben benieuwd of dit nog een staartje heeft. Als er werkelijk duizenden verspreid zijn buiten de Ibn-school, dan is het niet terecht dat enkel de leerlingen van die school het opnieuw moeten maken.
Er zijn volgens het ministerie geen aanwijzingen dat er op andere scholen dan Ibn Ghaldoun structureel gefraudeerd is, dus ik ga niet uit van duizenden. Bij dat soort aantallen was het ook al eerder uitgelekt, dat kan niet anders.
De_Guidancewoensdag 12 juni 2013 @ 22:28
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:45 schreef LXIV het volgende:
Van het extreem-linkse weblog Sargasso:

[..]


:')
LXIVwoensdag 12 juni 2013 @ 22:30
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:28 schreef freako het volgende:

[..]

Er zijn volgens het ministerie geen aanwijzingen dat er op andere scholen dan Ibn Ghaldoun structureel gefraudeerd is, dus ik ga niet uit van duizenden. Bij dat soort aantallen was het ook al eerder uitgelekt, dat kan niet anders.
Jawel, zie het bericht dat er ook op scholen in Brabant kopieen gebruikt zijn. En zeg nu zelf, tegenwoordig, hoe lang duurt het om zoiets snel te verspreiden via internet? Als je het eenmaal digitaal hebt kun je in een oogwenk neefjes, nichtjes en vriendjes ook een kopietje sturen. Of verkopen
Shodanwoensdag 12 juni 2013 @ 22:33
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:12 schreef portie het volgende:
Daarom de mensen in eerste instantie toch laten slagen, de gene die zich alsnog melden of die gepakt worden maar met het staatsexamen mee laten doen ofzo.
Het klinkt allemaal wel leuk, maar het is een symboolmaatregel.

Je kunt als onderwijsinstelling niet zomaar een uitgereikt diploma intrekken, ongeacht wat men allemaal wel roept. Probeer maar eens de bewijsvoering rond te krijgen, dat is in een reguliere helingszaak al lastig genoeg, laat staat bij een zaak waar het bewijsmateriaal een korte levensduur heeft..
Mint_Clansellwoensdag 12 juni 2013 @ 22:41
Mag dat eigenlijk wel: eisen van leerlingen dat de examens moeten worden overgemaakt en hiermee wellicht de (vakantie)plannen van vele jongeren en gezinnen hiermee in de war schoppen?

Volgens mij valt daar juridisch nog wel het één en ander op af te dingen. Het valt me nog mee dat er nog niet is gedreigd met rechtzaken naar de staat en schoolleiding van de scholengemeenschap Ibn Ghaldoun.
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 22:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:41 schreef Mint_Clansell het volgende:
Mag dat eigenlijk wel: eisen van leerlingen dat de examens moeten worden overgemaakt en hiermee wellicht de (vakantie)plannen van vele jongeren en gezinnen hiermee in de war schoppen? Volgens mij valt daar juridisch nog wel het één en ander op af te dingen. Het valt me nog mee dat er nog niet is gedreigd met rechtzaken.
Als je een vakantie plant in de periode dat de herexamens gepland staan (want dat is waar de examens in het tweede tijdvak normaal gesproken voor dienen), dan heb je als leerling het niet heel handig gedaan.
Mint_Clansellwoensdag 12 juni 2013 @ 22:46
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:44 schreef freako het volgende:

[..]

Als je een vakantie plant in de periode dat de herexamens gepland staan (want dat is waar de examens in het tweede tijdvak normaal gesproken voor dienen), dan heb je als leerling het niet heel handig gedaan.
Daar gaat het niet om. Mijn vraag gaat erover of het wel zomaar mag om te eisen dat leerlingen die al examen hebben gedaan die vakken waar wellicht gefraudeerd is nogmaals over te doen, wat misschien in hun nadeel kan werken.
Hathorwoensdag 12 juni 2013 @ 22:53
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 21:28 schreef Xa1pt het volgende:

[..]

Heb jij al afstand genomen van Patrick S.? Of Benno de zwemleraar?
Tering zeg, jij begint ook met de dag droeviger te worden als je dit soort dingen er al bij moet gaan slepen om je gelijk te halen.
freakowoensdag 12 juni 2013 @ 22:54
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:46 schreef Mint_Clansell het volgende:

[..]

Daar gaat het niet om. Mijn vraag gaat erover of het wel zomaar mag om te eisen dat leerlingen die al examen hebben gedaan die vakken waar wellicht gefraudeerd is nogmaals over te doen, wat misschien in hun nadeel kan werken.
Ik neem aan dat scholen de bevoegdheid hebben om examens ongeldig te verklaren. Volgens mij gebeurt dat ook als er tassen van leraren gejat worden met daarin nog na te kijken examens.
Hathorwoensdag 12 juni 2013 @ 22:56
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:41 schreef Mint_Clansell het volgende:
Mag dat eigenlijk wel: eisen van leerlingen dat de examens moeten worden overgemaakt en hiermee wellicht de (vakantie)plannen van vele jongeren en gezinnen hiermee in de war schoppen?

Volgens mij valt daar juridisch nog wel het één en ander op af te dingen. Het valt me nog mee dat er nog niet is gedreigd met rechtzaken naar de staat en schoolleiding van de scholengemeenschap Ibn Ghaldoun.
Ja dat moest er ook nog eens bijkomen. _O-
Hathorwoensdag 12 juni 2013 @ 22:57
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:32 schreef Chadi het volgende:

[..]

_O- Wanneer sluit jij die haatpaleis in je hersenpan?
Die facebookpagina al eens bekeken?
Mint_Clansellwoensdag 12 juni 2013 @ 22:58
Ik heb eens zitten Googlen op wat steekwoorden en het blijkt dat mensen al antwoord hebben gegeven op mijn vraag:

Examens overdoen onacceptabel

“Het is volstrekt onacceptabel om eindexamenkandidaten collectief aan de schandpaal nagelen door een of meerdere eindexamens ongeldig te verklaren.” Dat zegt Werner van Katwijk, directeur van de landelijke ouderorganisatie Ouders & Coo. Mocht het zo ver komen, dan heeft de instantie een leger juristen klaarstaan om de ouders en eindexamenkan-didaten juridisch bij te staan in een civiele of schadeprocedure."
portiewoensdag 12 juni 2013 @ 23:26
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:58 schreef Mint_Clansell het volgende:
Ik heb eens zitten Googlen op wat steekwoorden en het blijkt dat mensen al antwoord hebben gegeven op mijn vraag:

Examens overdoen onacceptabel

“Het is volstrekt onacceptabel om eindexamenkandidaten collectief aan de schandpaal nagelen door een of meerdere eindexamens ongeldig te verklaren.” Dat zegt Werner van Katwijk, directeur van de landelijke ouderorganisatie Ouders & Coo. Mocht het zo ver komen, dan heeft de instantie een leger juristen klaarstaan om de ouders en eindexamenkan-didaten juridisch bij te staan in een civiele of schadeprocedure."
Hart van Nederland :X.

Het is inderdaad een moeilijke opgave om dat te doen. Maar op het ibn ghaldoun zijn zoveel examens gestolen en zo weinig kandidaten vwo/havo dat je er vanuit kan gaan dat een aanzienlijk deel van die kandidaten de examens in handen had. Landelijk gezien is het een ander verhaal.
francoisdublancwoensdag 12 juni 2013 @ 23:32
Ik zit nu KvdB te kijken, na een soort reconstructie kan je maar een conclusie trekken en dat is dat iemand van de school (een leraar?) het moet hebben gezien dat een examen was geopend. Deze school belazert de boel natuurlijk gewoon.
portiewoensdag 12 juni 2013 @ 23:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 23:32 schreef sonnyspek het volgende:
Ik zit nu KvdB te kijken, na een soort reconstructie kan je maar een conclusie trekken en dat is dat iemand van de school (een leraar?) het moet hebben gezien dat een examen was geopend. Deze school belazert de boel natuurlijk gewoon.
:Y Bij ons eindexamen werd er door studenten gecontrolleerd of het zegel niet verbroken was. Schijnbaar werd dat gezien als te veel werk. :')
#ANONIEMwoensdag 12 juni 2013 @ 23:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 23:32 schreef sonnyspek het volgende:
Ik zit nu KvdB te kijken, na een soort reconstructie kan je maar een conclusie trekken en dat is dat iemand van de school (een leraar?) het moet hebben gezien dat een examen was geopend. Deze school belazert de boel natuurlijk gewoon.
Ook opmerkelijk - en bij mij tenminste nog niet bekend - is dat er gewoon werd erkend dat er in 2010 twee leraren op de school zijn ontslagen omdat ze bij het nakijken hadden lopen knoeien.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 12-06-2013 23:59:10 ]
Eenskijkendonderdag 13 juni 2013 @ 00:40
als de leerlingen slim zijn houden ze hun mond. wel kut voor degene die het examen wel op een nette manier gemaakt hebben, maar ach. goeden lijden onder de kwade. Wat mij betreft heeft het diploma van mensen dit jaar weinig waarde meer..
Kansenjongeredonderdag 13 juni 2013 @ 00:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:44 schreef freako het volgende:

[..]

Als je een vakantie plant in de periode dat de herexamens gepland staan (want dat is waar de examens in het tweede tijdvak normaal gesproken voor dienen), dan heb je als leerling het niet heel handig gedaan.
Tsja, als jij met een acht gemiddeld of hoger aan het CSE begint en dat fluitend doorstaat kan ik me voorstellen dat je geen rekening gaat houden met eventuele herkansingen.
Kansenjongeredonderdag 13 juni 2013 @ 00:49
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 23:44 schreef portie het volgende:

[..]

:Y Bij ons eindexamen werd er door studenten gecontrolleerd of het zegel niet verbroken was. Schijnbaar werd dat gezien als te veel werk. :')
Ik las vanmorgen tot mijn verbazing in de krant dat zegels wel vaker worden verbroken. Een docent van een andere school beschreef hoe ze, als een examen op twee locaties wordt gegeven, met twee man het examenpakket uit de kluis halen, openen en verdelen over twee stapels met de juiste hoeveelheden, waarna die stapels weer in cellofaan worden verpakt.
LosingMyReligion_donderdag 13 juni 2013 @ 01:09
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 20:28 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Hebben mensen zich trouwens al een beetje verdiept in de Facebook-pagina van de dader wiens naam bekend is?

Ik zal de link hier neerzetten, maar die wordt vast wel weggehaald: https://www.facebook.com

Meneer is nogal fan van de jihad, van totale moslimoverheersing, van niqaabs en sharia4holland. En anti-democratie en anti-vrouwen-die-zich-onvoldoende-bedekken.

Extremistje in de dop. Als je ziet wat die school zoal voortbrengt, is het toch echt aan te raden om dat haatpaleis zo snel mogelijk te sluiten.
Doe normaal gek :') je gaat iemand z'n FB toch niet publiceren? Idioot. Het is altijd terug te vinden terwijl in nieuwsartikelen helemaal geen specifieke namen worden genoemd. Walgelijk dit. Dader of geen dader (hoe weet je het zo zeker?) en schuldig of onschuldig. Misschien kijkt hij hier over 10 jaar heel anders op terug en wordt hij hier dan voor altijd mee geconfronteerd. Maar mensen veranderen, en zo.

En zijn persoonlijke overtuigingen komen door de school? Hoe weet jij dat nou weer?
voetbalmanager2donderdag 13 juni 2013 @ 01:22
En net als je denkt dat het niet veel gekker kan met Ibn Ghaldoun.....blijkt er al eerder gefraudeerd te zijn met examens. Toen waren het docenten die foute antwoorden van leerlingen ' verbeterden' , zodat de school betere resultaten zou behalen |:(


Rector: al eerder gesjoemel met examens

Ook in 2010 is gesjoemeld met examens op de Rotterdamse scholengemeenschap Ibn Ghaldoun. Dat bevestigde rector Bart Renders woensdagavond in Knevel & Van den Brink. Volgens Renders betrof het toen gesjoemeld met examencorrecties, waarna twee docenten werden ontslagen.

Renders noemt dat een op zichzelf staand incident. Renders zegt over de gestolen examens waar de kwestie dit jaar over gaat, dat hij geen idee heeft hoe de diefstal heeft kunnen gebeuren. ,,Kennelijk zijn de paketten opengemaakt, gefotografeerd en weer dicht gemaakt'', stelt Renders. Hij vermoedt dat het mogelijk in de meivakantie gebeurd is: ,,De examens zijn geleverd op 17 april en de examens starten na de meivakantie.''
http://www.telegraaf.nl/b(...)ook_gesjoemel__.html

Gelukkig was dat maar een incidentje 8)7
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 01:24
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2013 01:09 schreef LosingMyReligion_ het volgende:

[..]

Doe normaal gek :') je gaat iemand z'n FB toch niet publiceren? Idioot. Het is altijd terug te vinden terwijl in nieuwsartikelen helemaal geen specifieke namen worden genoemd. Walgelijk dit. Dader of geen dader (hoe weet je het zo zeker?) en schuldig of onschuldig. Misschien kijkt hij hier over 10 jaar heel anders op terug en wordt hij hier dan voor altijd mee geconfronteerd. Maar mensen veranderen, en zo.

En zijn persoonlijke overtuigingen komen door de school? Hoe weet jij dat nou weer?
Waarom niet? Hij maakt 'm zelf openbaar en loopt daar zelf te raaskallen over de jihad en zulke zaken. De achternaam van deze persoon is bekend en is al breeduit in de media gekomen.

Over de misstanden op de school in kwestie komt ook steeds meer naar buiten. Lees anders dit even: http://www.geenstijl.nl/m(...)meer_misstanden.html

Of de zaken die user "crappyshirts" op GeenStijl heeft te melden:
http://search-geenstijl.thruhere.net/#"crapyshirts"

Of anders specifiek deze comment:
http://www.dagelijksestan(...)maakt#comment-319245

Niet gaan miepen over het feit dat ik link naar GeenStijl en de Dagelijkse Standaard; dat is te makkelijk. Lees gewoon even wat de bron zoal zegt. Volgens mij heb je dan al je antwoorden.

Het verschil tussen jou en deze "idioot" is dat ik mijn kop NIET in het zand steek en dat ik wél kritisch ben.
koffiegastdonderdag 13 juni 2013 @ 01:44
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 23:44 schreef portie het volgende:

[..]

:Y Bij ons eindexamen werd er door studenten gecontrolleerd of het zegel niet verbroken was. Schijnbaar werd dat gezien als te veel werk. :')
Idem, ik weet nog hoe het haast ceremonieus aan ons werd getoond en het werd ingeleid als "ik zal het nu openmaken en uitdelen"
LosingMyReligion_donderdag 13 juni 2013 @ 01:44
Link naar Gs? Er staat een compleet FB account: ik vind dat niet normaal en beangstigend ook. Ik steek mijn kop niet in het zand en al dat standaard gezeik. Typisch trouwens. Je weet m'n mening niet over deze situatie. Ik vind: je hoort gewoonweg niet persoonlijke informatie van mensen te plaatsen wát de persoon ook heeft gedaan. Eng gedrag vind ik het. Als die jongen graag z'n Fb, naam of foto wil posten kan 'ie dat zelf ook wel. Blijf bij het nieuws, blijf bij de feiten, wat doet de persoonlijke informatie van iemand ertoe? Bovendien blijf ik erbij: waarom zouden de persoonlijke overtuigingen van deze jongen door de school zijn gekomen? Hoe weet jij dat nou? Het gaat hier om examenfraude, niet om 1 specifiek persoon.
Kansenjongeredonderdag 13 juni 2013 @ 07:12
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 01:24 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]
Of de zaken die user "crappyshirts" op GeenStijl heeft te melden:
http://search-geenstijl.thruhere.net/#"crapyshirts"
Als die persoon geslaagd is voor zijn examen Nederlands, dan kan dat ook nooit zonder fraude geweest zijn.
Schanullekedonderdag 13 juni 2013 @ 07:53
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 00:49 schreef Kansenjongere het volgende:

[..]

Ik las vanmorgen tot mijn verbazing in de krant dat zegels wel vaker worden verbroken. Een docent van een andere school beschreef hoe ze, als een examen op twee locaties wordt gegeven, met twee man het examenpakket uit de kluis halen, openen en verdelen over twee stapels met de juiste hoeveelheden, waarna die stapels weer in cellofaan worden verpakt.
Dat zou gewoon strafbaar gesteld moeten worden, om op welke wijze dan ook, het zegel vroegtijdig te verbreken.
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 08:45
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2013 22:57 schreef Hathor het volgende:

[..]

Die facebookpagina al eens bekeken?
Haatpaleis suggereert hele andere dingen over de instelling . Zullen we facebook ook meteen een haatpaleis noemen als we dezelfde logica doorzetten?
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 09:07
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 08:45 schreef Chadi het volgende:

[..]

Haatpaleis suggereert hele andere dingen over de instelling . Zullen we facebook ook meteen een haatpaleis noemen als we dezelfde logica doorzetten?
Ik suggereer niks; ik stel vast dat het hoogstwaarschijnlijk gewoon zo is. En dat verzin ik niet, het blijkt gewoon uit berichten die nu komen bovendrijven. Over de school wordt gezegd:

quote:
"Aanzetten tot haat, aanzetten tot discrimineren van christenen en joden. Aanzetten tot het boycotten van Nederlandse cultuur."
De term haatpaleis lijkt me daarvoor prima op z'n plaats.
opgebaardedonderdag 13 juni 2013 @ 09:12
Ja en al jaren een 100% slagingspercentage oid.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 09:12
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 01:44 schreef LosingMyReligion_ het volgende:
Link naar Gs? Er staat een compleet FB account: ik vind dat niet normaal en beangstigend ook. Ik steek mijn kop niet in het zand en al dat standaard gezeik. Typisch trouwens. Je weet m'n mening niet over deze situatie. Ik vind: je hoort gewoonweg niet persoonlijke informatie van mensen te plaatsen wát de persoon ook heeft gedaan. Eng gedrag vind ik het. Als die jongen graag z'n Fb, naam of foto wil posten kan 'ie dat zelf ook wel. Blijf bij het nieuws, blijf bij de feiten, wat doet de persoonlijke informatie van iemand ertoe? Bovendien blijf ik erbij: waarom zouden de persoonlijke overtuigingen van deze jongen door de school zijn gekomen? Hoe weet jij dat nou? Het gaat hier om examenfraude, niet om 1 specifiek persoon.
Een Facebook-account dat gewoon openbaar is en waarop de persoon in kwestie dingen plaatst waarvan hij weet dat die openbaar zijn. Nou nou, wat schokkend zeg... We zullen Slachtofferhulp even op je af sturen... :')

We lezen overigens amper "persoonlijke informatie" over Annas, we lezen alleen hoe hij zich opwindt over de islam en dat hij fan is van dubieuze bewegingen. Dat is zeer relevant, gezien het feit dat zijn vader jarenlang schooldirecteur was, gezien de berichten die over de school naar buiten komen en de manier waarop een islamitische school zou moeten functioneren.

Kortom: het is gewoon relevant om te weten wat voor vlees we hier in de kuip hebben.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 09:16
Even twee posts van de GeenStijl-user gekopieerd. Voor tere zieltjes als LosingMyReligion_ zal ik de achternaam even censureren.

quote:
Wisten jullie dat de oud directeur niet 1 maar 4 zoontjes daar op school heeft zitten?
En allemaal moesten ze toevallig 4 en 5 vwo in 1 jaar doen. Zodat ze 6 vwo rustig aan konden doen (met het spieken) IEDEREEN had dat gevoel altijd want ze hadden opvallende hoge cijfers altijd!
quote:
Anass zit al zeker 2/3 jaar daar niet meer op school als ik me niet vergis met een andere broer van hem want B. had/heeft 4 kinderen daar op school.
Ik was toen 19 en en Anass was op toen al 16 in 6vwo het examen jaar al.
Anass stond er bekend om dat hij opvallend hoge cijfers had. En hij had het 4e en 5e jaar vwo in 1 gedaan. "IN DE ZOMERVAKANTIE""
Doe ermee wat je wilt...
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 09:19
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:07 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Ik suggereer niks; ik stel vast dat het hoogstwaarschijnlijk gewoon zo is. En dat verzin ik niet, het blijkt gewoon uit berichten die nu komen bovendrijven. Over de school wordt gezegd:

[..]

De term haatpaleis lijkt me daarvoor prima op z'n plaats.
Hoogstwaarschijnlijk een haatpaleis in je hersenpan. Verder suggereer ik ook niks hoor.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 09:26
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:19 schreef Chadi het volgende:

[..]

Hoogstwaarschijnlijk een haatpaleis in je hersenpan. Verder suggereer ik ook niks hoor.
Weet je überhaupt wel wat suggereren is? Ik begin er namelijk aan te twijfelen.

Voor de duidelijkheid, nogmaals: ik suggereer niet dat die school een haatpaleis is, ik stel dat gewoon, op basis van de informatie die bekend is. Ik ga dus verder dan het slechts suggereren.

Maar natuurlijk ben ik benieuwd naar het "haatpaleis in mijn hersenpan", dat wat je suggereert. Informatie die daarop duidt, heb je namelijk niet. En die kun je ook niet hebben, omdat je suggestie simpelweg onjuist is. Het aan de kaak stellen van misstanden is namelijk heel wat anders dan ongegrond mensen haten.
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 09:29
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:26 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Weet je überhaupt wel wat suggereren is? Ik begin er namelijk aan te twijfelen.

Voor de duidelijkheid, nogmaals: ik suggereer niet dat die school een haatpaleis is, ik stel dat gewoon, op basis van de informatie die bekend is. Ik ga dus verder dan het slechts suggereren.

Maar natuurlijk ben ik benieuwd naar het "haatpaleis in mijn hersenpan", dat wat je suggereert. Informatie die daarop duidt, heb je namelijk niet. En die kun je ook niet hebben, omdat je suggestie simpelweg onjuist is. Het aan de kaak stellen van misstanden is namelijk heel wat anders dan ongegrond mensen haten.
Cut the crap man. Welke bewijzen heb je dan om een instelling tot haatpaleis te bombarderen?
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 09:40
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:29 schreef Chadi het volgende:

[..]

Cut the crap man. Welke bewijzen heb je dan om een instelling tot haatpaleis te bombarderen?
Belabberd onderwijs, fraude van moslimbroeders die elkaar "voorthelpen", snoepreisjes naar Mekka, zich actief afzetten tegen de Nederlandse cultuur, figuren als Samir A. voortbrengend, haat prediken richting Joden en Christenen, directeurszoon die fan is van clubs als Sharia4Holland, enzovoort.

Het is een aardig lijstje. Nu graag jouw lijstje over mijn hersenpan, in plaats van om de hete brij heen te draaien.
macca728donderdag 13 juni 2013 @ 09:50
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:29 schreef Chadi het volgende:

[..]

Cut the crap man. Welke bewijzen heb je dan om een instelling tot haatpaleis te bombarderen?
Dat er heel wat is met deze instelling is onderhand wel bewezen lijkt me.
Serieus_Persoondonderdag 13 juni 2013 @ 10:18
Niet in de ogen van sommige mensen hier :')
opgebaardedonderdag 13 juni 2013 @ 10:21
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:18 schreef Serieus_Persoon het volgende:
Niet in de ogen van sommige mensen hier :')
Kun je even aangeven waar ontkent wordt dat er heel wat mis is met deze school?
Speculariumdonderdag 13 juni 2013 @ 10:29
Niks aan de hand volgens de directeur.
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 10:41
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:40 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Belabberd onderwijs, fraude van moslimbroeders die elkaar "voorthelpen", snoepreisjes naar Mekka, zich actief afzetten tegen de Nederlandse cultuur, figuren als Samir A. voortbrengend, haat prediken richting Joden en Christenen, directeurszoon die fan is van clubs als Sharia4Holland, enzovoort.

Het is een aardig lijstje. Nu graag jouw lijstje over mijn hersenpan, in plaats van om de hete brij heen te draaien.
Dit hele lijstje van je bewijst helemaal niks. Allemaal aannames.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 10:42
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:41 schreef Chadi het volgende:

[..]

Dit hele lijstje van je bewijst helemaal niks. Allemaal aannames.
Tuurlijk joh... :')

[insert plaatje van struisvogel die z'n kop in het zand steekt]
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 10:42
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:50 schreef macca728 het volgende:

[..]

Dat er heel wat is met deze instelling is onderhand wel bewezen lijkt me.
Niemand ontkent hier dat er dingen gebeuren op deze instelling die niet kunnen. Maar maakt dat de hele instelling een haatpaleis?
Dvm86donderdag 13 juni 2013 @ 10:42
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:41 schreef Chadi het volgende:

[..]

Dit hele lijstje van je bewijst helemaal niks. Allemaal aannames.
Klopt, maar dat er een hoop fout gaat daar is geen aanname. En dat dit al langer speelt ook niet. Tijd voor een grondig onderzoek denk ik dan.
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 10:46
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:42 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Tuurlijk joh... :')

[insert plaatje van struisvogel die z'n kop in het zand steekt]
Wel fijn dat je zo snel tot inkeer komt. De meeste mensen die zo stellig overtuigd zijn van hun eigen gelijk zijn meestal niet erg snel op andere gedachtes te brengen omdat ze niet open staan voor andere meningen. Zij hebben meestal een mening en daar zoeken ze dingen bij om die te bevestigen.
macca728donderdag 13 juni 2013 @ 10:48
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:46 schreef Chadi het volgende:

[..]

Wel fijn dat je zo snel tot inkeer komt. De meeste mensen die zo stellig overtuigd zijn van hun eigen gelijk zijn meestal niet erg snel op andere gedachtes te brengen omdat ze niet open staan voor andere meningen. Zij hebben meestal een mening en daar zoeken ze dingen bij om die te bevestigen.
Dat is zeker zo.
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 10:48
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:42 schreef Dvm86 het volgende:

[..]

Klopt, maar dat er een hoop fout gaat daar is geen aanname. En dat dit al langer speelt ook niet. Tijd voor een grondig onderzoek denk ik dan.
Denk ook niet dat die achterwege blijft. Het is in het belang van iedereen dat daar goed gekeken wordt waarom er dingen mis zijn en gaan en of en hoe dit op te lossen is.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 10:52
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:46 schreef Chadi het volgende:

[..]

Wel fijn dat je zo snel tot inkeer komt. De meeste mensen die zo stellig overtuigd zijn van hun eigen gelijk zijn meestal niet erg snel op andere gedachtes te brengen omdat ze niet open staan voor andere meningen. Zij hebben meestal een mening en daar zoeken ze dingen bij om die te bevestigen.
Je weet niet wat suggereren is en sarcasme is je ook al vreemd...

Het zou ook nog andersom kunnen: dat er simpelweg zo veel zaken boven water komen, zo veel berichten, dat je simpelweg niet anders kunt dan een bepaald standpunt innemen. Ik weet niet wat voor standpunten jij graag inneemt, maar ik kies graag voor standpunten die waarheidsgetrouw zijn.

Mijn mening is dat de extremistische islam (salafisten ed.) in Nederland veel krachtiger moet worden bestreden dan de naïeve, fluwelen-handschoen-aanpak die er nu is. Aanpakken, die haatpaleizen; ongeacht of ze zich vermommen als moskee of als school.
SEMTEXdonderdag 13 juni 2013 @ 10:54
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 09:40 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
directeurszoon die fan is van clubs als Sharia4Holland, enzovoort.
Nou, lekker naar Syrië sturen, probleem opgelost.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 10:54
Wat een kneusjes die de examens gejat hebben. Lekker alles verpesten voor iedereen.
Loekie1donderdag 13 juni 2013 @ 10:55
Die ananas zal vast een heel goede dokter worden in de toekomst.

OVERHEID, DOE IETS!!!
SEMTEXdonderdag 13 juni 2013 @ 10:57
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:55 schreef Loekie1 het volgende:
Die ananas zal vast een heel goede dokter worden in de toekomst.

OVERHEID, DOE IETS!!!
Wat wil je dat ze doen, dan? :)
Chadidonderdag 13 juni 2013 @ 11:10
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:52 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:

[..]

Je weet niet wat suggereren is en sarcasme is je ook al vreemd...

Het zou ook nog andersom kunnen: dat er simpelweg zo veel zaken boven water komen, zo veel berichten, dat je simpelweg niet anders kunt dan een bepaald standpunt innemen. Ik weet niet wat voor standpunten jij graag inneemt, maar ik kies graag voor standpunten die waarheidsgetrouw zijn.

Mijn mening is dat de extremistische islam (salafisten ed.) in Nederland veel krachtiger moet worden bestreden dan de naïeve, fluwelen-handschoen-aanpak die er nu is. Aanpakken, die haatpaleizen; ongeacht of ze zich vermommen als moskee of als school.
Ik neem in het begin het liefst geen standpunt in als ik mijn mening ergens over wil vormen en er zo weinig over weet. Het is vrij lastig omdat je als persoon best wel biased bent tegenover een hoop zaken. En niet iedereen is daar altijd bewust van.
Het is verstandiger om eerst te kijken wat er precies is vast gesteld en wat de mogelijke oorzaken daarvan zijn. Dan pas kan je beginnen met een mening vormen.

Dat er een paar leerlingen zitten die niet helemaal onze meningen delen over bijvoorbeeld een sharia4belgie wil niet zeggen dat de hele instelling verrot is en dat iedereen daar een aanhanger is van die gasten uit belgie.

[ Bericht 4% gewijzigd door Chadi op 13-06-2013 11:19:33 ]
Schanullekedonderdag 13 juni 2013 @ 11:14
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 11:10 schreef Chadi het volgende:

[..]

Ik neem in het begin het liefst geen standpunt in als ik mijn mening ergens over wil vormen en er zo weinig over weet. Het is vrij lastig omdat je als persoon best wel biased bent tegenover een hoop zaken. En niet iedereen is daar altijd bewust van.
Het is verstandiger om eerst te kijken wat er precies is vast gesteld en wat de mogelijke oorzaken daarvan zijn. Dan pas kan je beginnen met een mening vormen.

Dat er een paar leerlingen zitten die niet helemaal onze meningen delen over bijvoorbeeld een sharia4belgie wil niet zeggen dat de hele instelling verrot is en dat iedereen daar een aanhanger is van die gasten uit belgie.
Er zijn ruimschoots voldoende signalen geweest om te weten dat het niet een instituut is dat bijdraagt aan een ontwikkeling van Nederlandse mores.
wahtdonderdag 13 juni 2013 @ 11:14
Waar rook is is vuur, zal de rechter concluderen.
#ANONIEMdonderdag 13 juni 2013 @ 11:16
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2013 11:10 schreef Chadi het volgende:

[..]

Ik neem in het begin het liefst geen standpunt in als ik mijn mening ergens over wil vormen en er zo weinig over weet. Het is vrij lastig omdat je als persoon best wel biased bent tegenover een hoop zaken. En niet iedereen is daar altijd bewust van.
Het is verstandiger om eerst te kijken wat er precies is vast gesteld en wat de mogelijke oorzaken daarvan zijn. Dan pas kan je beginnen met een mening vormen.

Dat er een paar leerlingen zitten die niet helemaal onze meningen delen over bijvoorbeeld een sharia4belgie wil niet zeggen dat de hele instelling verrot is en dat iedereen daar een aanhanger is van die gasten uit belgie.
Ik doe precies hetzelfde. Ik heb de school aanvankelijk niet veroordeeld om hun islam-zijn, maar slechts om het feit dat die examens hebben kunnen lekken. Gaandeweg weten we steeds meer. De opsomming van misstanden is bekend. Eén van jouw denkfouten is dat misstanden "vastgesteld" moeten worden. Het probleem is nou juist dat veel misstanden vakkundig onder de pet worden gehouden.

Het gaat ook niet alleen om de leerlingen die er zitten, het gaat om de koers die de school vaart. Een zeer strikte (extremistische) interpretatie van de islam, het veroordelen van leerlingen die niet moslim genoeg zijn (privézaak!), snoepreisjes naar Mekka.... - de school heeft een actief aandeel in de radicalisering van leerlingen.
Loekie1donderdag 13 juni 2013 @ 11:20
quote:
2s.gif Op donderdag 13 juni 2013 10:57 schreef SEMTEX het volgende:

[..]

Wat wil je dat ze doen, dan? :)
Opheffen die boel en daar zo snel mogelijk een wet voor maken. Niet steeds: 'ja maar'.

Geen wonder dat de PVV al het hele jaar bovenaan staat.

[ Bericht 5% gewijzigd door Loekie1 op 13-06-2013 11:45:07 ]