Een rimpeling die ruim 130 jaar heeft geleid tot actieve discriminatie van de meerderheid van een volk is niet iets wat effetjes vergeten wordt. Vooral niet als in de hoofdstad van je land je eigen taal nog altijd niet als volwaardig wordt aangezien.quote:Op zondag 21 oktober 2012 12:29 schreef Basp1 het volgende:
Ik zou juist als samenvatting van dat stukje niet de dingen eruit pikken die jullie opvallen. Volgens mij is de essentie van het verhaal dat soldariteit niet opgedrongen kan worden en men dit juist wel in belgie en europa probeert te doen.
@hiz dat opdringen van een taal is in mijn optiek niet meer als een rimpeling in de geschiedenis stroom en zou na zoveel jaren toch echt niet meer zoveel invloed op de samenwerking in een land moeten zijn. Als dat wel het geval zou zijn, dan zou euopa an sich natuurlijk nog veel meer last moeten hebben van nog meer sentimenten door alle gebeurtenissen in onze recente gemeenschappelijke europeesche geschiedenis.
Ja, maar dan gaat het wel om solidariteit in de vorm van grootschalige, voortdurende geldtransfers.quote:Op zondag 21 oktober 2012 12:29 schreef Basp1 het volgende:
Ik zou juist als samenvatting van dat stukje niet de dingen eruit pikken die jullie opvallen. Volgens mij is de essentie van het verhaal dat soldariteit niet opgedrongen kan worden en men dit juist wel in belgie en europa probeert te doen.
Heel mooi stuk, had zo uit de telegraaf kunnen komenquote:Op zondag 21 oktober 2012 10:45 schreef Basp1 het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)al-niet-slagen.dhtml
Een keer eens een negatief verhaal niet uit de televaag.
.quote:Indien Europa straks ontploft, is dat niet de wijten aan de eurosceptici, maar aan de toenemende wereldvreemdheid van de grootste eurofielen.
Naarmate de oplossing van de economische crisis stroever verloopt, worden hun ideeën steeds driester en irreëler
Ik ben het hier wel mee eens. Ik woon zelf in Brussel, en als je met Vlamingen praat over België als land, dan is het toch vooral de verfransing in Brussel en de Vlaamse Rand eromheen die kwaad bloed zet. De continue geldstroom naar het zuiden komt soms ook wel aan bod, maar beschouw ik toch meer als een gelegenheidsargument om het eerste punt kracht bij te zetten, dan dat het de gewone Vlaming echt enorm stoort.quote:Op zondag 21 oktober 2012 12:32 schreef HiZ het volgende:
[..]
Een rimpeling die ruim 130 jaar heeft geleid tot actieve discriminatie van de meerderheid van een volk is niet iets wat effetjes vergeten wordt. Vooral niet als in de hoofdstad van je land je eigen taal nog altijd niet als volwaardig wordt aangezien.
Dit gaat ook binnen Europa een rol spelen, het geven van Nobelprijs aan de EU was dan ook de grootste waanzin die mogelijk isquote:Op zondag 21 oktober 2012 13:20 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik ben het hier wel mee eens. Ik woon zelf in Brussel, en als je met Vlamingen praat over België als land, dan is het toch vooral de verfransing in Brussel en de Vlaamse Rand eromheen die kwaad bloed zet. De continue geldstroom naar het zuiden komt soms ook wel aan bod, maar beschouw ik toch meer als een gelegenheidsargument om het eerste punt kracht bij te zetten, dan dat het de gewone Vlaming echt enorm stoort.
Op Europees niveau zou het dan hoofdzakelijk moeten gaan om het weer opbloeien van de oude haat tussen Duitsland en Frankrijk. Zie jij dat serieus gebeuren?quote:Op zondag 21 oktober 2012 13:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dit gaat ook binnen Europa een rol spelen, het geven van Nobelprijs aan de EU was dan ook de grootste waanzin die mogelijk is
Zodra Duitsland geld moet overmaken aan Frankrijk en daar ook hakenkruizen verschijnen is dat goed mogelijkquote:Op zondag 21 oktober 2012 14:27 schreef Igen het volgende:
[..]
Op Europees niveau zou het dan hoofdzakelijk moeten gaan om het weer opbloeien van de oude haat tussen Duitsland en Frankrijk. Zie jij dat serieus gebeuren?
Goed, als jij in dit fantasy-rollenspel de trol bent, dan ben ik de elf.quote:Op zondag 21 oktober 2012 14:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Zodra Duitsland geld moet overmaken aan Frankrijk en daar ook hakenkruizen verschijnen is dat goed mogelijk
we zijn het eens dat de EU niet goed is voor de vredequote:Op zondag 21 oktober 2012 14:50 schreef Igen het volgende:
[..]
Goed, als jij in dit fantasy-rollenspel de trol bent, dan ben ik de elf.
Ze leven tenslotte al sinds de tweede wereldoorlog vreedzaam samen in een multinationale staat die ze nooit gevraagd heeft of ze dat wel willen. Komt wel goed, mensen tegen hun wil in een multinationale dictatuur dwingen heeft altijd enorm goed gewerkt toch?quote:Op zondag 21 oktober 2012 14:27 schreef Igen het volgende:
[..]
Op Joegoslavisch niveau zou het dan hoofdzakelijk moeten gaan om het weer opbloeien van de oude haat tussen Servie en Kroatie. Zie jij dat serieus gebeuren?
tot Tito met ijzeren hand de 7 landjes bijeen hield wel, maar toen hij ziek werd wist iedereen dat er oorlog zou uitbreken net als dat als de EU klapt ook kan gebeurenquote:Op zondag 21 oktober 2012 15:49 schreef Viajero het volgende:
[..]
Ze leven tenslotte al sinds de tweede wereldoorlog vreedzaam samen in een multinationale staat die ze nooit gevraagd heeft of ze dat wel willen. Komt wel goed, mensen tegen hun wil in een multinationale dictatuur dwingen heeft altijd enorm goed gewerkt toch?
Zo is het maar net. Want het hele doel van de EGKS was immers om de Duitsers en Fransen desnoods tegen hun wil in economisch met elkaar te vervlechten zodat ze, zelfs als ze zouden willen, zich geen oorlog meer zouden kunnen veroorloven.quote:Op zondag 21 oktober 2012 15:49 schreef Viajero het volgende:
[..]
Ze leven tenslotte al sinds de tweede wereldoorlog vreedzaam samen in een multinationale staat die ze nooit gevraagd heeft of ze dat wel willen.
En dat doet men dan ook volopquote:Op zondag 21 oktober 2012 17:12 schreef MouzurX het volgende:
De bevolking zal alleen maar de EU zelf haten en niet de individuele lidstaten.
Wat een kul, zeker niet opgelet met de verkiezingen in Griekenland? Daar kregen nationalisten aardig wat stemmen, peilingen zeggen dat ze nu op nog meer stemmen kunnen rekenen. Daarnaast is er zeker wel wat afkeer aan het ontstaan tegen landen. Hoe vaak ik niet hoor "Luie grieken" en dat is nog zacht uitgedrukt.quote:Op zondag 21 oktober 2012 17:12 schreef MouzurX het volgende:
Er is één klein verschil: niemand haat elkaar meer.
Komop zie jij nou echt iemand nog denken "nou al die duitsers dat zijn maar ...."
En geld eisen van elkaar zal daar niks aan veranderen. De bevolking zal alleen maar de EU zelf haten en niet de individuele lidstaten.
Vroeger had je nationalisme in ieder land, dat is nu gewoon zo veel minder dat het zelf door crisis etc niet terug zal komen.
Luie grieken, en niet nou die grieken die wil ik wel een lesje leren.quote:Op zondag 21 oktober 2012 20:37 schreef Boomeister het volgende:
[..]
Wat een kul, zeker niet opgelet met de verkiezingen in Griekenland? Daar kregen nationalisten aardig wat stemmen, peilingen zeggen dat ze nu op nog meer stemmen kunnen rekenen. Daarnaast is er zeker wel wat afkeer aan het ontstaan tegen landen. Hoe vaak ik niet hoor "Luie grieken" en dat is nog zacht uitgedrukt.
Aannames, maar niks gebaseerd op feiten. Dat kan niet hé!
En tegen wie richt zich de haat van Gouden Dageraad?quote:Op zondag 21 oktober 2012 20:37 schreef Boomeister het volgende:
[..]
Wat een kul, zeker niet opgelet met de verkiezingen in Griekenland? Daar kregen nationalisten aardig wat stemmen, peilingen zeggen dat ze nu op nog meer stemmen kunnen rekenen. Daarnaast is er zeker wel wat afkeer aan het ontstaan tegen landen. Hoe vaak ik niet hoor "Luie grieken" en dat is nog zacht uitgedrukt.
Aannames, maar niks gebaseerd op feiten. Dat kan niet hé!
Griekenland wordt overlopen door emigranten waar ze geen raad mee weten en worden door de eurocraten die lak aan de armoede hebben in gijzeling gehouden ten behoeve van het grootkapitaal.quote:Op zondag 21 oktober 2012 23:56 schreef HiZ het volgende:
[..]
En tegen wie richt zich de haat van Gouden Dageraad?
quote:ma 22 okt 2012, 19:02 2 reacties
EU wil half miljard euro extra van Den Haag
STRAATSBURG (AFN) - Brussel heeft mogelijk ruim een half miljard euro extra nodig van Den Haag. Want de Europese Unie kampt met een fors gat in haar begroting voor dit jaar. Volgens ingewijden gaat het om 5 tot 10 miljard euro. Nederland zal bijna 6 procent moeten bijlappen.
500 miljoen dus.quote:Op maandag 22 oktober 2012 20:19 schreef michaelmoore het volgende:
Nederland moet 500 miljard extra schuiven naar de Eurocraten
http://www.telegraaf.nl/d(...)_van_Den_Haag__.html
[..]
Oh dan valt het best mee. gewoon de btw nog een stukje omhoog.quote:
Leverde het nieuwe lever-alles-maar-in-toptarief in Frankrijk niet zoiets op?quote:Op maandag 22 oktober 2012 20:54 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Oh dan valt het best mee. gewoon de btw nog een stukje omhoog.
Het verdringen van een nationale taal , blijkt steeds te mislukken , ook in alle voormalige USSR satellietstaten is het Russisch weer een tweede taal geworden en is zelfs niet meer verplicht op scholen in Kazachstan en Kirgizie.quote:Op zondag 21 oktober 2012 12:29 schreef Basp1 het volgende:
@hiz dat opdringen van een taal is in mijn optiek niet meer als een rimpeling in de geschiedenis stroom en zou na zoveel jaren toch echt niet meer zoveel invloed op de samenwerking in een land moeten zijn. Als dat wel het geval zou zijn, dan zou euopa an sich natuurlijk nog veel meer last moeten hebben van nog meer sentimenten door alle gebeurtenissen in onze recente gemeenschappelijke europeesche geschiedenis.
Europa is ook niet een volk of een land, dus een taal zou helemaal onzin zijnquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 10:16 schreef Igen het volgende:
Gelukkig dringt de EU geen taal op. Er zijn wel mensen die vinden dat heel Europa of zelfs de hele wereld Engels zou moeten spreken, maar gelukkig hebben die het niet voor het zeggen.
Zou de EU in ieder geval voor hun bestuurders/ ambtenaren/ andere EU personeel nu eens engels als voertaal invoeren zoals de meeste multinationals gewoon hebben dan zou men tenminste nog wat doen aan het niet laten uitdijen van hun eigen organisatie, ipv elke verslag in elke taal te moeten maken en een hele verzameling tolken erop na te moeten houden.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 10:16 schreef Igen het volgende:
Gelukkig dringt de EU geen taal op. Er zijn wel mensen die vinden dat heel Europa of zelfs de hele wereld Engels zou moeten spreken, maar gelukkig hebben die het niet voor het zeggen.
Engels, daar gaat Frankrijk sowieso niet mee akkoord, dan komt het Frans eerstquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 11:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zou de EU in ieder geval voor hun bestuurders/ ambtenaren/ andere EU personeel nu eens engels als voertaal invoeren zoals de meeste multinationals gewoon hebben dan zou men tenminste nog wat doen aan het niet laten uitdijen van hun eigen organisatie, ipv elke verslag in elke taal te moeten maken en een hele verzameling tolken erop na te moeten houden.
Die politici moeten zich gewoon schamen dat ze wel een europa willen maar geen compromissen kunnen sluiten over hun eigen interne organisatie en deze te verbeteren.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 11:23 schreef HD9 het volgende:
[..]
Engels, daar gaat Frankrijk sowieso niet mee akkoord, dan komt het Frans eerst
De EU gebruikt intern ook maar een paar werktalen. Ik dacht Frans en Engels. Alleen voor externe communicatie (en dus bijv. ook in het EP) zijn alle talen gelijkwaardig.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 11:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die politici moeten zich gewoon schamen dat ze wel een europa willen maar geen compromissen kunnen sluiten over hun eigen interne organisatie en deze te verbeteren.
een bedrijf waar we veel mee doen is in frankrijk gevestigd en heeft als werktaal het Engels, dus het kan wel internationaal werken, maar de EU ambtenaren hebben hun eigen meningquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 13:43 schreef Igen het volgende:
[..]
De EU gebruikt intern ook maar een paar werktalen. Ik dacht Frans en Engels. Alleen voor externe communicatie (en dus bijv. ook in het EP) zijn alle talen gelijkwaardig.
En dat laatste is natuurlijk gewoon politiek, dus daar heeft micaelmoore hd9 wel een punt. In België wordt Di Rupo bijv. geacht om ook Nederlands te kunnen spreken.
quote:di 23 okt 2012, 15:05 5 reacties |lees voor
De Jager: verhoging EU-budget onbegrijpelijk
DEN HAAG - Minister Jan Kees de Jager van Financiën noemt de plannen van het Europees Parlement en de Europese Commissie om de EU-begroting voor volgend jaar met bijna 7 procent te verhogen, onbegrijpelijk.
Dat kan niet, Nederland zal hier hartstikke tegen stemmen”, zei De Jager dinsdag in het vragenuurtje.
Hij antwoordde op vragen van PVV-Kamerlid Barry Madlener.
De Jager zei erbij dat Nederland niet op eigen houtje de verhoging tegen kan houden.
Dat kan wel als Nederland er in slaagt samen met bondgenoten een zogeheten blokkerende minderheid te vormen.
Daar zal het kabinet hard aan werken, als de begroting met meer stijgt dan de inflatie, zei De Jager.
Eén bondgenoot heeft hij al: ook de Britten zijn fel tegen een verhoging van de begroting voor 2013 naar 138 miljard euro.
De nieuwe meerjarenbegroting kan door de EU-landen alleen met unanimiteit worden aangenomen, dus daar kan Nederland wel een veto over uitspreken, legde De Jager uit.
Hij kondigde aan dat het kabinet de hakken in het zand zal zetten als de meerjarenbegroting niet aan de Nederlandse wensen voldoet.
Een Nederlandse tegenstem is in dat geval een veto.
De Jager zei wel dat het aan de minister-president is om dat op een EU-top in november al dan niet in te zetten
Belgie is een 2 talig land dan is het niet meer dan normaal dat de premier van zo'n land ook beide talen kan verstaan.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 13:43 schreef Igen het volgende:
En dat laatste is natuurlijk gewoon politiek, dus daar heeft micaelmoore hd9 wel een punt. In België wordt Di Rupo bijv. geacht om ook Nederlands te kunnen spreken.
Nee, natuurlijk niet.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 15:49 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Belgie is een 2 talig land dan is het niet meer dan normaal dat de premier van zo'n land ook beide talen kan verstaan.
Hoeveel landen horen nu al bij de EU, en hoeveel erkende taal dialecten komen daar ook nog eens voor, moeten alle ambtenaren dan maar ook alle talen beheersen?
Zoals ik al schreef is er heus wel iets geregeld. Intern wordt vooral Engels, soms Frans en heel af en toe Duits gebruikt. Verordeningen en richtlijnen worden dus bijv. ook eerst in het Engels (en Frans) uitonderhandeld en alleen de definitieve versie wordt naar alle andere talen vertaald.quote:Echt te triest voor woorden dat ze zoiets banaals als voertalen bij hun eigen organisatie niet eens kunnen regelen maar we moeten ze dan wel vertrouwen met miljarden die ze in diepe gaten storten terwijl ze daar ook totaal niets vanaf weten.
of ze hebben tijdsregistratie ingevoerdquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 20:27 schreef Igen het volgende:
Ah ok. Dat van het Engels, Frans en Duits geldt blijkbaar alleen voor schriftelijke stukken, niet voor (mondeling) tolken.
Maar als ik cijfers opzoek, dan worden de uitgaven van de EC aan tolken wel minder.
In 2001:
- 145.000 werkdagen per jaar voor tolken
- ¤ 0,28 euro kosten per inwoner per jaar
In 2010:
- 135.000 werkdagen per jaar voor tolken
- ¤ 0,26 euro kosten per inwoner per jaar
En dat terwijl in 2004 en 2007 er nog weer een heel aantal nieuwe talen zijn bijgekomen en het aantal mogelijke taalcombinaties dus nog eens explosief is gestegen. Blijkbaar valt het in de praktijk dus allemaal wel mee en wordt lang niet alles van elke taal naar elke andere taal vertolkt. Anders hadden de kosten immers ook moeten exploderen.
In 2001 waren er 12 officiële talen waarmee in totaal 66 combinaties mogelijk zijn. Sinds 2007 zijn er 23 officiële talen, waar je 253 combinaties mee kan maken, bijna vier keer zo veel dus. Toch zijn de kosten en de gewerkte tijd niet verviervoudigd maar juist verminderd. Lijkt me sterk dat je zo'n daling via invoering van tijdsregistratie voor elkaar krijgt.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 21:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
of ze hebben tijdsregistratie ingevoerd
Geef elke EU-pipo een cursus Engels, veel goedkoper.quote:Op dinsdag 23 oktober 2012 21:39 schreef Igen het volgende:
[..]
In 2001 waren er 12 officiële talen waarmee in totaal 66 combinaties mogelijk zijn. Sinds 2007 zijn er 23 officiële talen, waar je 253 combinaties mee kan maken, bijna vier keer zo veel dus. Toch zijn de kosten en de gewerkte tijd niet verviervoudigd maar juist verminderd. Lijkt me sterk dat je zo'n daling via invoering van tijdsregistratie voor elkaar krijgt.
Maar Mark Rutte had ons minder beloofdquote:Op maandag 22 oktober 2012 20:19 schreef michaelmoore het volgende:
Nederland moet 0,5 miljard extra schuiven naar de Eurocraten
http://www.telegraaf.nl/d(...)_van_Den_Haag__.html
[..]
EU pipos willen graag dat je een cursus Frans neemtquote:Op dinsdag 23 oktober 2012 22:15 schreef pberends het volgende:
[..]
Geef elke EU-pipo een cursus Engels, veel goedkoper.
Je geloofd het of niet maar documenten worden uiteindelijk vertaald voor elk land apart met....Google Translatequote:Op dinsdag 23 oktober 2012 13:43 schreef Igen het volgende:
[..]
De EU gebruikt intern ook maar een paar werktalen. Ik dacht Frans en Engels. Alleen voor externe communicatie (en dus bijv. ook in het EP) zijn alle talen gelijkwaardig.
En dat laatste is natuurlijk gewoon politiek, dus daar heeft micaelmoore hd9 wel een punt. In België wordt Di Rupo bijv. geacht om ook Nederlands te kunnen spreken.
Heb je daar een bron van? Het klinkt mij in de oren als een broodje aap-verhaal namelijk. Ooit bij 1Vandaag een keer een stukje gezien over het aantal ambtenaren wat ze wel hebben om de boel te kunnen vertalen.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:31 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Je geloofd het of niet maar documenten worden uiteindelijk vertaald voor elk land apart met....Google Translate
Omdat de teksten vaak ook vrij ingewikkeld zijn worden regelmatig documenten teruggestuurd omdat niemand er wat van snapt
Helaas niet direct. Een spreker vertelde dit op Stand-up Inspiration (een soort TED talks) Zijn baan was om teksten te versimpelen. Gewoon dat. Ingewikkelde teksten makkelijker leesbaar maken zodat ze door zowel mensen als vertaalmachines beter te begrijpen zijn. Lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat hij dat zomaar zou verzinnen aangezien dat evenement toch wel redelijk bekend is. (dit was ookal de 40e editie)quote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:39 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Heb je daar een bron van? Het klinkt mij in de oren als een broodje aap-verhaal namelijk. Ooit bij 1Vandaag een keer een stukje gezien over het aantal ambtenaren wat ze wel hebben om de boel te kunnen vertalen.
Je zou jezelf nog verbazen hoeveel hearsay onzin er wel word herhaald zonder dat er werkelijk aan fact-checking is gedaan.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:43 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Helaas niet direct. Een spreker vertelde dit op Stand-up Inspiration (een soort TED talks) Zijn baan was om teksten te versimpelen. Gewoon dat. Ingewikkelde teksten makkelijker leesbaar maken zodat ze door zowel mensen als vertaalmachines beter te begrijpen zijn. Lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat hij dat zomaar zou verzinnen aangezien dat evenement toch wel redelijk bekend is. (dit was ookal de 40e editie)
Slechte zaak, maar was wel te verwachten, ik ben benieuwd wat voor smoezen Rutte en de Jager nu weer hebben.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
'Griekenland krijgt twee jaar uitstel voor herstelplan'
Het hele EU circus is exact de toren van Babelquote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:31 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Omdat de teksten vaak ook vrij ingewikkeld zijn worden regelmatig documenten teruggestuurd omdat niemand er wat van snapt
quote:wo 24 okt 2012, 07:00
Mexicanen zien in Nederland eldorado
door Edwin Timmer en Edwin van der Schoot
AMSTERDAM - Mexico heeft Nederland definitief ontdekt. De telecombedrijf KPN en buizenbouwer Wavin zijn (deels) door Mexicanen gekocht. Een zware delegatie van staatsoliebedrijf Pemex toert momenteel door Nederland om partners te vinden voor boringen naar olie en gas in de Golf van Mexico.
De kersverse Mexicaanse ambassadeur Eduardo Ibarrola Nicolín benadrukt echter glimlachend de nieuwe wereldorde: „Nederland is historisch één van de grote investeerders in mijn land, maar nu wordt de realtie wederzijds, Mexicanen gaan ook in Nederland investeren.”
Wel is de Mexicaanse economie is tot op redelijke hoogte (30-40%) afhankelijk van de inkomsten uit de olie-export, waarschuwt de Nederlandse ambassade in het land van de cactussen en taco’s. Bijkomend voordeel is dat steeds meer Mexicaanse ruwe olie naar Nederland wordt geëxporteerd.
De Nederlandse handelsbalans met Mexico was in 2011 nog net positief: de waarde van de invoer bedraagt ¤470 miljoen en de uitvoer was ¤530 miljoen waard.
ook dat halen ze niet.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
'Griekenland krijgt twee jaar uitstel voor herstelplan'
quote:Op woensdag 24 oktober 2012 06:28 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Slechte zaak, maar was wel te verwachten, ik ben benieuwd wat voor smoezen Rutte en de Jager nu weer hebben.
Mja, ik vind het eigenlijk niet eens zo'n heel raar verhaal. Dat er vertaalmachines gebruikt worden lijkt mij vrij logisch gezien de enorme hoeveelheid documenten die uit Brussel komen.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 02:47 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Je zou jezelf nog verbazen hoeveel hearsay onzin er wel word herhaald zonder dat er werkelijk aan fact-checking is gedaan.
*Gewetensvraag* Zou jij het vertellen aan vrienden/presentatie op school/groot evement herhalen? Omdat het zo mooi klinkt of zou je toch eerst fact-checking doen?
Alsof er juist tussen Nederland en Duitsland miljarden contant de geld over zou gaan. Dan hebben de Duitsers nog wel wat grenzen met een substantieel hoger risico te beveiligen.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 05:32 schreef dvr het volgende:
Als we dan toch met onwaarschijnlijke verhalen bezig zijn:
Grote snelheidscontrole oostgrens
Nederlandse en Duitse politie gaat op 4000(?!) locaties in het grensgebied snelheidscontroles houden. Er zijn duizenden agenten bij betrokken.
Noem mij maar een complotdenker, maar dit gaat er bij mij niet in. Zo'n actie vergt onwaarschijnlijk veel mankracht en materieel terwijl het doel -terugdringen van snelheidsovertredingen in de grensstreek- dat nauwelijks rechtvaardigt. Toch? Ik vermoed dat ze in werkelijkheid aan het testen zijn, hoeveel inzet er nodig is om een x-aantal grensovergangen te controleren en een x-percentage auto's van de weg te kunnen plukken. Als Nederland of Duitsland (of allebei) uit de euro stapt, zal gedurende enige tijd intensieve grensbewaking nodig zijn om smokkel van contante euro's uit overblijvende eurolanden tegen te gaan.
De war on drugs wordt door de VS gevoerd, die zetten druk op andere landen om mee te doen met die waanzin.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 09:08 schreef pberends het volgende:
Zolang de Mexicanen de War on Drugs maar niet naar ons exporteren.
Zo is dat gewoon legaliseren die handel, ik ga toch echt niet spuiten, al krijg ik het gratisquote:Op woensdag 24 oktober 2012 09:14 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De war on drugs wordt door de VS gevoerd, die zetten druk op andere landen om mee te doen met die waanzin.
quote:Malaria returns to crisis-torn Greece
Global health bodies have issued warnings to travellers to the worst hit region in the south of the country, with fears that Athens could soon be affected. Austerity budgets have resulted in drastic cutbacks in municipal spraying schemes to combat mosquito borne diseases. In what is believed to be a first for Western Europe, Greece has experienced the first domestic cases of malaria since 1974.
Other mosquito-borne diseases that have slipped back into Greece include West Nile virus. Statistics show that there were 70 instances of mosquito borne diseases in Greece in the first nine months of the year. The vast majority were contracted abroad but more than ten per cent were caught within the country. The disease was recorded in seven regions across the country.
Scientists have warned that it is a matter of time until the disease spreads to the capital, Athens. Only eight of 56 districts around Athens undertook anti-mosquito spraying this year.
In de huidige vorm geeft zo'n oefening geen enkele aanstoot en wekt hij geen wantrouwen op. Maar er is geen enkele reden om te veronderstellen dat de resultaten alleen op de NL-D grens toepasbaar zijn.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 09:00 schreef HiZ het volgende:
Alsof er juist tussen Nederland en Duitsland miljarden contant de geld over zou gaan. Dan hebben de Duitsers nog wel wat grenzen met een substantieel hoger risico te beveiligen.
Malaria in Griekenland.quote:
misschien is het een oefening als de landen uit de EU treden ?/quote:Op woensdag 24 oktober 2012 09:00 schreef HiZ het volgende:
[..]
Alsof er juist tussen Nederland en Duitsland miljarden contant de geld over zou gaan. Dan hebben de Duitsers nog wel wat grenzen met een substantieel hoger risico te beveiligen.
Ik ga mee met het complotdenken.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 15:35 schreef HD9 het volgende:
[..]
misschien is het een oefening als de landen uit de EU treden ?/
Dat mag wel, als het maar geen sigaretten, alcohol of drugs zijnquote:Op woensdag 24 oktober 2012 15:37 schreef BertV het volgende:
[..]
Ik ga mee met het complotdenken.
Ik denk eerder dat er nu al veel Nederlanders in Duitsland shoppen en er gekeken wordt of er geen handeltjes ontstaan.
Wat dacht je van benzine?quote:Op woensdag 24 oktober 2012 15:38 schreef HD9 het volgende:
[..]
Dat mag wel, als het maar geen sigaretten, alcohol of drugs zijn
11% stijging?quote:Op woensdag 24 oktober 2012 15:50 schreef stinkie het volgende:
Er was ongeveer 3 weken terug een artikel (en ik kan het niet meer vinden, maar was ook op de radio) dat het met de 11% stijging van de BTW al vanaf Utrecht loont om bepaalde zaken in Duitsland te halen. Met de accijns verhoging op alcohol en tabel vanaf 1-1-2013 word dit alleen maar meer.
10.55 eigenlijk met wat afrondenquote:
ja, van 19 naar 21 is 10.55%. Niet 2quote:Op woensdag 24 oktober 2012 16:13 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
11% stijging?
Je bedoelt 11% stijging van het percentage?
Ja, dat snap ik. Maar meestal ga je uit van de stijging van de prijs van het product. En die is 1,68% (ook geen 2).quote:Op woensdag 24 oktober 2012 16:15 schreef stinkie het volgende:
[..]
ja, van 19 naar 21 is 10.55%. Niet 2
En dan mag je nu even uitleggen waarom de Duitsers er belang bij zouden hebben om dat in beeld te brengen voor landen die dan geen partner meer zijn?quote:Op woensdag 24 oktober 2012 15:23 schreef dvr het volgende:
[..]
In de huidige vorm geeft zo'n oefening geen enkele aanstoot en wekt hij geen wantrouwen op. Maar er is geen enkele reden om te veronderstellen dat de resultaten alleen op de NL-D grens toepasbaar zijn.
Dan mag jij even teruggaan naar mijn eerste bericht, waarin ik dat al in de laatste zin vermeldde: Eurocrisis #62 - Waar bezuinigingen doorgaan tot de economie aantrektquote:Op woensdag 24 oktober 2012 18:54 schreef HiZ het volgende:
En dan mag je nu even uitleggen waarom de Duitsers er belang bij zouden hebben om dat in beeld te brengen voor landen die dan geen partner meer zijn?
Het terugwisselen naar NeuMarken zal slechts een paar weken duren, geen jarenquote:Op woensdag 24 oktober 2012 19:49 schreef HiZ het volgende:
Heb je binnen een paar dagen definitief geen probleem meer, in plaats van dat je jaren achter elkaar in de gaten moet houden of er niet een onverlaat is die eurobiljetten uit het zuiden probeert in te voeren.
Dan zeg je: die paar euro, laat dan ook maar zitten.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 17:24 schreef michaelmoore het volgende:
Ik hoor net dat Kees-Jan verwacht dat het extra geld dat voor Griekenland nodig is weldegelijk terug komt
Zeg maar je buurman wil het geld dat ie gebruikte om het cafe en de patatzaak van te betalen,
niet terug geven, en dan geef je hem gewoon een jaar uitstel
Nee, als we uit de euro stappen zul je hooguit een of twee weken de tijd krijgen om je contante euro's om te wisselen of uit te geven. Dus langer hoeft die grensbewaking niet te duren. Wie daarna nog aan komt kakken, zoals die oma met haar matras, zal inderdaad aannemelijk moeten maken dat haar geld zich al in NL bevond door de herkomst aan te tonen.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 19:49 schreef HiZ het volgende:
Dat zou dus dweilen met de kraan open zijn; het zou praktischer zijn voor de bestemmingslanden om hun 'eigen' biljetten af te stempelen en vervolgens zeggen dat alles wat er nog bijkomt niet geldig is.
Die komen er nooit, hou daar toch eens over op. Dé les van de eurocrisis is dat een gemeenschappelijke munt een fiscale en monetaire unie vergt (met alle gevolgen daarvan voor de staats- en maatschappijinrichting). Die is er niet, die is ook niet op korte termijn tussen Nederland en Duitsland op te tuigen zoals bij een euro-exit vereist is, en er is in Nederland geen enkel maatschappelijk draagvlak voor een dergelijk monsterverbond met de oosterburen. Bij een exit gaan we dus terug naar de gulden. Dat we met die gulden meteen pariteit met de mark zullen nastreven valt niet te ontkennen, maar dat is een zuiver economisch verhaal waarbij we zelf de touwtjes in handen (proberen te) houden.quote:
nee , dat is waar helaas, ik zou voor een fiscale en poltieke unie met Duitsland zijn, net als de eenwordingquote:Op donderdag 25 oktober 2012 02:35 schreef dvr het volgende:
[..]
Die komen er nooit, hou daar toch eens over op. Dé les van de eurocrisis is dat een gemeenschappelijke munt een fiscale en monetaire unie vergt (met alle gevolgen daarvan voor de staats- en maatschappijinrichting). Die is er niet, die is ook niet op korte termijn tussen Nederland en Duitsland op te tuigen zoals bij een euro-exit vereist is, en er is in Nederland geen enkel maatschappelijk draagvlak voor een dergelijk monsterverbond met de oosterburen.
quote:ma 22 okt 2012, 16:30
Opmaat naar barre winter
AMSTERDAM - De EU-top in juni werd gezien als de aanzet naar een ommekeer en de grote winnaar was: de Spaanse president Rajoy.
De top van afgelopen week was een heel ander verhaal, aangezien de aangekondigde bankenunie vooral een plan blijft.
Dit omdat Duitsland en de Noordelijke Club besloten hebben dat ‘voorwaardelijk’ een integraal deel van de komende overeenkomst moet zijn.
Mevrouw Merkel heeft ook een heldere boodschap verteld, er komt geen directe geldinjectie uit de Europese fondsen in de Spaanse en Ierse banken.
Dat betekent dat Rajoy zijn ontsnappingsroute kwijt is, waarbij hij door niets te doen het meeste te winnen had.
Spanje verkeert nu in de positie waarin Griekenland zich drie jaar geleden bevond,
besparen zal het land in een negatieve spiraal brengen, iets dat zelfs het IMF nu heeft erkend.
Dus, vanaf nu zal bondskanselier Merkel zichzelf meer EU-sceptisch moeten profileren.
Bovendien kan ze niet langer haar achterban negeren, die van meet af aan EU-sceptisch is geweest.
Verwacht dus van Merkel weinig EU en ook geen grote compromissen.
De deuren voor Club Med gaan nu ook dicht, en dat is het duidelijkst zichtbaar in de enorme tegenstellingen tussen Hollande en Merkel.
Merkel heeft nu een paar praktische redenen om tegen een kort door de bocht oplossing voor de bankenunie te zijn.
Een bankenunie kan niet in leven getoverd worden door een pro forma besluit. Een doos van Pandora vol juridische vragen zal opengaan omtrent een nieuwe bankenunie. Een paar voorbeelden: Welke rechtbank moet uitspraak doen als de banken het oneens zijn over de Pan-Europese wetgevers en hun bankenpolitiek? Het Europese Hof van Justitie? Of het Hof in het land waar hun aandeelhouders wonen en waarop hun juridische identiteit is gebaseerd? En waar moeten die aandeelhouders naar toe met hun grieven over een lokale bank? En aan wie rapporteert de unie, aan de toezichthouders van de ECB, of de EU ministerraad? En zo kan ik nog wel even doorgaan.
Maar iedereen zal het er wel over eens zijn dat dit niet in een week, een maand of zelfs een jaar geregeld zal zijn.
De gedachte achter de wanhopig pogingen een bankenunie op te zetten is dat we alleen vooruit kunnen als regeringen met te weinig middelen losgekoppeld kunnen worden van banken met te weinig geld.
Maar de enige echte reden voor een bankenunie is om uiteindelijk tot een fiscale unie te komen.
Ik denk steeds meer dat we nu in de laatste fase verkeren van deze grote illusie en dat de volgende fase gedragen zal worden door het onvermogen van de beleidsmakers om nog meer experimenten te doen.
Joh..quote:Op donderdag 25 oktober 2012 08:22 schreef HD9 het volgende:
Ik denk steeds meer dat we nu in de laatste fase verkeren van deze grote illusie en dat de volgende fase gedragen zal worden door het onvermogen van de beleidsmakers om nog meer experimenten te doen.
quote:do 25 okt 2012, 08:18 21 reacties
'Trojka wil derde noodpakket Griekenland'
BRUSSEL (AFN) - De eurolanden moeten een derde steunpakket voor Griekenland optuigen.
Tot die conclusie komt de trojka van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Europese Commissie en de Europese Centrale Bank (ECB), aldus het Financieele Dagblad donderdag op basis van ingewijden.
Griekenland heeft volgens het FD een lening van nog eens 16 mrd tot 18 miljard euro nodig. Ook moet de rente over de noodhulp omlaag en zal het land twee jaar extra tijd moeten krijgen om de begroting op orde te krijgen. Gebeurt dat niet, dan gaat het land failliet, zo beschrijft de krant de conclusie van de trojka.
De conclusie van de trojka kan tot grote politieke problemen leiden, met name in Noord-Europese landen die sceptisch staan tegenover meer steun voor Griekenland. Zo heeft premier Mark Rutte tijdens de verkiezingscampagne uitgesloten dat er een derde pakket voor Griekenland komt.
quote:do 25 okt 2012, 09:32 14 reacties |lees voor
Ambtenaren cashen over de grens
BRUSSEL - Nederlandse ambtenaren die rijk willen worden moeten over de grens gaan werken. Ambtenaren in dienst van internationale organisaties verdienen een veelvoud van hun collega’s binnen de landsgrenzen.
Bovendien betalen ze vaak geen inkomstenbelasting.
In plaats van 16 tot 18 miljard aan de Griekse overheid lenen gewoon dat bedrag gebruiken om als Nederlandse staat (en andere Europese staten) Grieks vastgoed en bedrijven te kopen. Soort van Nederlandse staatsbedrijven die opereren in Griekenland.quote:Op donderdag 25 oktober 2012 09:43 schreef HD9 het volgende:
Read my lips, geen extra geld naar Griekenland
http://www.telegraaf.nl/d(...)_Griekenland___.html
[..]
Verliesgevende bedrijven ??quote:Op donderdag 25 oktober 2012 13:03 schreef flyguy het volgende:
[..]
In plaats van 16 tot 18 miljard aan de Griekse overheid lenen gewoon dat bedrag gebruiken om als Nederlandse staat (en andere Europese staten) Grieks vastgoed en bedrijven te kopen. Soort van Nederlandse staatsbedrijven die opereren in Griekenland.
Natuurlijk geen verliesgevende bedrijven, maar gewoon private (evt. beursgenoteerde) Griekse bedrijven opkopen en die Nederlandse staatsbedrijven maken. Dat is dan onze steun. We moeten er wel beter op worden...quote:Op donderdag 25 oktober 2012 13:06 schreef HD9 het volgende:
[..]
Verliesgevende bedrijven ??
Het is goedkoper om de Griekse spoorwegen stil te leggen en iedere passagier met een taxi op de bestemmming te brengen, dan doorgaan met die organisatie
maar daar kan men geen ambtenaren en uitkeringen van betalenquote:Op donderdag 25 oktober 2012 13:08 schreef flyguy het volgende:
[..]
Natuurlijk geen verliesgevende bedrijven, maar gewoon private (evt. beursgenoteerde) Griekse bedrijven opkopen en die Nederlandse staatsbedrijven maken. Dat is dan onze steun. We moeten er wel beter op worden...
quote:SGP-Kamerlid Dijkgraaf: Zet Grieken uit de euro
DEN HAAG – De SGP ziet niets in een eventuele nieuwe lening aan Griekenland. Liever koerst de partij aan op een vertrek van de Grieken uit de euro. Dat stelt SGP-Kamerlid Dijkgraaf tegenover het Reformatorisch Dagblad in een reactie op berichten dat Griekenland, boven op de 240 miljard euro aan steun die het land al kreeg, een derde noodpakket nodig zou hebben van 16 tot 18 miljard euro.
De zogenoemde trojka van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Europese Commissie en de Europese Centrale Bank (ECB) zou daarnaast ook aandringen op een versoepeling van de voorwaarden die bij de vorige leningen waren gesteld, zoals een lagere rente over de noodhulp en meer tijd voor Athene om de begroting op orde te krijgen.
Dijkgraaf kant zich tegen een nieuwe lening en soepeler voorwaarden. „De SGP voelt meer voor het alternatief, Griekenland uit de euro. We willen dat goed uitgezocht wordt wat dat kost. Ook dat zal niet goedkoop zijn. Maar het biedt wel een definitieve oplossing. Anders lopen we het risico dat wij en de Grieken over een of twee jaar nog dieper in de problemen zitten”, aldus Dijkgraaf.
Ook de SP ziet extra leningen niet als een oplossing voor Griekenland. SP-Kamerlid Merkies roept de regering daarom op zo snel mogelijk duidelijk te maken dat er niet wordt meegewerkt aan een derde pakket van extra leningen voor Athene. Merkies: „Voor de verkiezingen zei premier Rutte dat Griekenland niet voor een derde keer op miljardenleningen hoeft te rekenen. Ik wil van de premier weten of hij zijn woord houdt.”
Nóg meer leningen zijn geen oplossing, meent Merkies. „Griekenland heeft al een staatsschuld van meer dan 300 miljard euro. Het telkens weer verhogen van die schuld is niet de oplossing. De enige partijen die de afgelopen jaren geholpen zijn, zijn de geldschieters die zich massaal hebben kunnen terugtrekken uit Griekenland, met dank aan de Europese belastingbetalers.” Hij wil dat nu eerst de resterende private schulden gesaneerd worden.
quote:do 25 okt 2012, 21:15
|
lees voor
Spies: onafhankelijkheid is aan Curaçao
DEN HAAG - Minister Liesbeth Spies (Binnenlandse Zaken) vindt het te ver gaan om te concluderen dat de verkiezingsuitslag op Curaçao bewijst dat de bevolking daar onafhankelijk van Nederland wil zijn.
De vraag om onafhankelijkheid was volgens haar ook niet een dominant thema in de verkiezingscampagne.
Spies zei dat donderdagavond in de Tweede Kamer tijdens een debat over Caribisch Nederland. De partij Pueblo Soberano van Helmin Wiels, die streeft naar een onafhankelijk Curaçao, kwam bij de verkiezingen als grootste uit de bus.
Een meerderheid in de Tweede Kamer staat niet afwijzend tegenover de onafhankelijkheid.
Spies benadrukte dat het aan Curaçao zelf is om de keuze te maken. Dat zou via een referendum kunnen.
quote:vr 26 okt 2012, 09:32
Kwart Spanjaarden werkloos
MADRID (AFN) - Een kwart van de Spaanse beroepsbevolking is werkloos.
Dat bleek vrijdag uit Spaanse overheidsdata over het derde kwartaal.
Het werkloosheidspercentage kwam voor het eerst uit op exact 25 procent.
Economen rekenden vooraf in doorsnee op 25,1 procent. In het tweede kwartaal kwam de Spaanse werkloosheid nog uit op 24,6 procent.
Eind september telde Spanje 5.778.100 mensen zonder baan. Dat waren er 85.000 meer dan aan het eind van het tweede kwartaal.
Spanje voerde onlangs hervormingen door op de arbeidsmarkt, waardoor het voor bedrijven makkelijker is om personeel te ontslaan. In combinatie met de zware recessie die ook op de arbeidsmarkt weegt, voorzien marktkenners voor de komende tijd een nog verder oplopende werkloosheid.
.quote:vr 26 okt 2012, 16:11 15 reacties
Politicus: Engeland vastgeketend aan EU-lijk
LONDEN - Een Brits parlementslid heeft hard uitgehaald naar het EU-lidmaatschap van zijn land. „Ons land is vastgeketend aan een lijk”, zei het Conservatieve parlementslid Douglas Carswell, waarmee hij de unie vergeleek met een lijk. Hij vindt dat Groot-Brittannië uit de Europese Unie moet stappen.
Bovendien hebben de Britten meer betaald aan de EU dan ze ontvangen, zei hij tijdens een parlementsdebat over de EU. Carswell diende een eigen voorstel in om het lidmaatschap op te zeggen. Hij gaf wel toe dat zijn voorstel weinig kans maakt, aldus de BBC vrijdag.
Groot-Brittannië twijfelt de laatste tijd steeds meer aan deelname van de EU. Premier David Cameron heeft een referendum beloofd over nieuwe afspraken met de EU. Maar zijn eigen achterban wil liever een referendum over het opzeggen van het EU-lidmaatschap.
De Britten zijn lid van de Europese Unie, maar doen aan veel Europese regels niet mee
Grappig, want Groot-Brittannië is het lijk van Europa. Heeft die meneer de politicus wel eens naar dat enorme Grieks-lijkende handelstekort van de UK gekeken?quote:Op vrijdag 26 oktober 2012 17:43 schreef michaelmoore het volgende:
De UK zit vastgeketend aan een lijk, een dood orgaan, de EU
http://www.telegraaf.nl/b(...)_aan_EU-lijk___.html
[..]
.
Ironisch ja. Wat dacht je dan van het afgeven op de euro terwijl de pond fors in waarde is gedaald. Of de omvang van de financiele sector, het begrotingstekort, de economische groei. Zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan :pquote:Op vrijdag 26 oktober 2012 21:06 schreef pberends het volgende:
[..]
Grappig, want Groot-Brittannië is het lijk van Europa. Heeft die meneer de politicus wel eens naar dat enorme Grieks-lijkende handelstekort van de UK gekeken?
quote:za 27 okt 2012, 16:43
Merkel wil betere regulering financiële markt
BERLIJN - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag opgeroepen tot een betere regulering van de financiële markten. Ze zei dat zaterdag in haar wekelijkse video-boodschap op internet.
Merkel ontmoet komende week in Berlijn vertegenwoordigers van de Wereldbank, het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en andere belangrijke financiële instellingen.
Het Europees Parlement stemde vrijdag in met nieuwe regels om investeerders beter te beschermen. „Naar mijn mening zijn we nog niet waar we zouden moeten zijn. We hadden gepland om elk financieel centrum, elke financiële factor en elke financieel product te reguleren. Er is grote vooruitgang geboekt, maar de regels zijn nog niet overal uitgevoerd”, aldus Merkel.
Lezen is ook een vak.quote:Op zaterdag 27 oktober 2012 19:12 schreef michaelmoore het volgende:
In plaats van de bankenunie wil Merkel regulering
De bankenunie is nu ook van de baan dus, wat kan de EU nu nog meer verzinnen om de VSEU vast te klinken aan een Point of no Return
Ik denk dat men nog wel een wegen-unie kan proberen, of een justitie-unie of een defensie-unie o nee we hebben al de NAVO
http://www.telegraaf.nl/d(...)nancile_markt__.html
[..]
Zelfde pagina:quote:zo 28 okt 2012, 14:29
Griek vast na publiceren 'belastinglijst'![]()
![]()
ATHENE - Een Griekse journalist is zondag gearresteerd nadat hij de namen had gepubliceerd van Grieken die een Zwitserse bankrekening hebben.
Dat heeft de politie gemeld.
Kostas Vaxevanis maakte ruim 2000 namen bekend die op de controversiële lijst staan die in 2010 werd gelekt door een werknemer van HSBC.
De toenmalige Franse minister van Financiën Christine Lagarde overhandigde de lijst uiteindelijk aan de Griekse regering, maar die deed er tot op heden weinig mee.
Het origineel zou zelfs zijn kwijtgeraakt.
Veel Grieken willen echter dat de lijst wordt gebruikt om belastingontduikers op te sporen.
quote:zo 28 okt 2012, 15:01 0 reacties
'Trojka wil weer afschrijving Griekse schuld'
BERLIJN - De trojka van EU, ECB en IMF wil een nieuwe afschrijving op Griekse staatsschulden, waarbij vooral overheden een groot deel van hun Griekse bezittingen moeten afboeken.
Dat meldde het Duitse blad Der Spiegel op basis van inzage in een voorlopig rapport van de trojka over Griekenland.
Eerder schreven private schuldeisers al een flink deel van hun Griekse schulden af, maar nu zouden onder meer de eurolanden een zogenoemde 'haircut' moeten doen. Dat zou betekenen dat belastingbetalers opdraaien voor de afschrijving. De Europese Centrale Bank (ECB) blijft volgens Der Spiegel echter buiten schot, omdat dan de ECB direct de Griekse staat zou financieren en dat druist in tegen de Europese regels.
Het Duitse ministerie van Financiën liet zondag weten niet op de hoogte te zijn van dergelijke voorstellen van de trojka. De Duitse minister van Financiën Wolfgang Schäuble zei zaterdag op de Duitse radio nog dat van een afschrijving van Griekse schulden in overheidsbezit geen sprake kan zijn. De Duitse wet verbiedt een wanbetaler zoals Griekenland ook nog van nieuw belastinggeld te voorzien. „Daarom is dit een discussie die weinig te maken heeft met de realiteit in de lidstaten van de eurozone”, aldus Schäuble.
Lezen is ook een vak.quote:Op zaterdag 27 oktober 2012 19:12 schreef michaelmoore het volgende:
In plaats van de bankenunie wil Merkel regulering
De bankenunie is nu ook van de baan dus, wat kan de EU nu nog meer verzinnen om de VSEU vast te klinken aan een Point of no Return
Ik denk dat men nog wel een wegen-unie kan proberen, of een justitie-unie of een defensie-unie o nee we hebben al de NAVO
http://www.telegraaf.nl/d(...)nancile_markt__.html
[..]
Dat gaat daar ook niet werken.quote:Op donderdag 25 oktober 2012 13:06 schreef HD9 het volgende:
[..]
Verliesgevende bedrijven ??
Het is beter om de Griekse spoorwegen stil te leggen en iedere passagier met een taxi op de bestemmming te brengen, dan jaarlijks het verlies te betalen
quote:ma 29 okt 2012, 10:10
'Serviërs in Kosovo verduisteren miljarden'
BELGRADO - Een kleine groep Serviërs in het afgesplitste Kosovo heeft ruim 3 miljard euro aan subsidies achterovergedrukt. Ze krijgen het geld voor ziekenhuizen, scholen en andere voorzieningen die allang zijn opgeheven, meldde de Servische tv-zender B92 in een documentaire in de afgelopen weken.
Servië heeft de afscheiding van Kosovo nooit erkend. Formeel beschouwt het dit gebied nog als zijn grondgebied.
De regering van Servië betaalt bijvoorbeeld nog 359 medewerkers in de Kosovaarse stad Prizren, hoewel in de hele gemeente geen Serviër meer woont. In de hoofdstad Pristina staan er in het ziekenhuis en apotheek nog 647 mensen op de loonlijst, hoewel die er nooit komen. Het Servische energiebedrijf EPS heeft zelfs 5000 mensen op de loonlijst.
De subsidies van 300 miljoen euro per jaar in de voorbije 12 jaar verdwijnen in de zakken van bepaalde ondernemers. Sommigen maken het daarbij nog bonter, aldus de documentaire. De 1300 resterende Serviërs in ziekenhuizen en scholen in Noord-Kosovo ontvangen naast hun Servische maandloon ook salaris van de overheid van Kosovo. Een deel verdient daarbovenop met smokkel van goederen. Ze smokkelen gesubsidieerde Servische goederen uit Kosovo terug naar Servië.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |