En op basis waarvan claim je dat?quote:Op woensdag 16 november 2011 11:46 schreef Gia het volgende:
Toch vind ik niet dat je kunt stellen dat een kind dat weleens een tik krijgt, later grotere kans heeft om te ontsporen. Ligt echt wel aan de rest van de opvoeding.
Als je een kind met liefde opvoedt en duidelijke regels stelt en die ook naleeft, kan een tik, in uitzonderingsgevallen, echt geen kwaad. En nee, een schop onder de kont bij een knul van 13 ook niet.
Wat dacht je van gewoon *gezond verstand * ? en levenservaring helpt ook !quote:Op woensdag 16 november 2011 12:31 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
En op basis waarvan claim je dat?
Op basis van mijn leeftijd. Ik ben nog opgegroeid in de tijd dat een tik of een pak slaag heel gewoon gevonden werd. Heel veel van mijn leeftijdgenootjes hebben vroeger regelmatig een pak rammel gehad, maar verder ook een heel gewoon gezinsleven en liefhebbende ouders.quote:Op woensdag 16 november 2011 12:31 schreef oompaloompa het volgende:
En op basis waarvan claim je dat?
Maar dan is dát toch het probleem? En niet dat ze niet geslagen worden? Een moderne opvoeding, waar jij zo op neerkijkt, betekent niet dat je je kinderen niet mag straffen. Dat is gewoon een sléchte opvoeding.quote:Op woensdag 16 november 2011 13:25 schreef Gia het volgende:
Ken nu heel veel jongeren die gewoon niet deugen en waarvan ik weet dat de ouders van de moderne opvoeding zijn. Met kinderen praten, ze mee laten beslissen en vooral nooit straffen.
Rijkdom zegt niets over asociaal zijn of niet. Ook rijkelui kunnen asociaal zijn.quote:
quote:Op woensdag 16 november 2011 13:24 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Wat dacht je van gewoon *gezond verstand * ? en levenservaring helpt ook !
Ah ik had niet door dat het een mening betrof, je presenteerde het nogal feitelijk.quote:Op woensdag 16 november 2011 13:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Op basis van mijn leeftijd. Ik ben nog opgegroeid in de tijd dat een tik of een pak slaag heel gewoon gevonden werd. Heel veel van mijn leeftijdgenootjes hebben vroeger regelmatig een pak rammel gehad, maar verder ook een heel gewoon gezinsleven en liefhebbende ouders.
Ze zijn stuk voor stuk goed terecht gekomen, niet agressief, niet asociaal. Kortom, ze hebben er niks van over gehouden.
Heb zelf ook weleens een tik gehad, vooral toen ik nog heel klein was, tegen die dikke luier.
Dat inzichten veranderen en slaan tegenwoordig uit den boze is, wil niet zeggen dat iedereen die vroeger slaag heeft gekregen nu in beginsel agressief en asociaal is. Integendeel.
Ken nu heel veel jongeren die gewoon niet deugen en waarvan ik weet dat de ouders van de moderne opvoeding zijn. Met kinderen praten, ze mee laten beslissen en vooral nooit straffen.
Die jongeren hangen nu op straat en terroriseren hier in de buurt een hele wijk waar veel senioren wonen. Politie staat machteloos. Cameratoezicht is geopperd, maar dat maakte inbreuk op hun privacy! Geloof dat er effe iets is geprobeerd met een irritant hoge toon die alleen die jeugd hoort, maar dat hielp ook niet. Werd gewoon vernield.
En ja, ik ken die knullen, stuk voor stuk en hun poezelige ouders ook.
Zo een heb ik 26 jaar geleden ook gehad. Uiteindelijk zelfs in het ziekenhuis belandt!quote:Op woensdag 16 november 2011 13:36 schreef simmu het volgende:
oh, sorrie. ik dacht dat je rijkdom bedoelde met asovolk. dan zijn we het gewoon helemaal eens
die ex vond dat hij helemaal niks verkeerd deed. het lag (uiteraard) allemaal aan mij omdat ik niet goed genoeg meewerkte. het was natuurlijk ook nodig om dat aan zn maten uit te leggen. hij ging niet over de rooie omdat hij alleen dergelijk gedrag kende en een alcoholprobleem hadtuurlijk niet. dat rotwijf (ik dus) dreef hem ertoe
![]()
![]()
dat ik niet meewerkte aan zn onzin klopte wel, daarom is hij nu ex en zijn mijn wederhelft en ik alweer 10 jaar en 3 kinderen verder
Dit (vetgedrukte deel) staat feitelijk los van de discussie, nl. of slaan van het kind 'goed' is voor de opvoeding. Als je een kind nooit straft geloof ik ook wel dat dat leidt tot kinderen die o.a. slecht tegen regels en gezag kunnen. Dat wil niet zeggen dat slaan/tikken de juiste manier van straffen is (zie onderzoek ietsje terug).quote:Op woensdag 16 november 2011 13:25 schreef Gia het volgende:
Dat inzichten veranderen en slaan tegenwoordig uit den boze is, wil niet zeggen dat iedereen die vroeger slaag heeft gekregen nu in beginsel agressief en asociaal is. Integendeel.
Ken nu heel veel jongeren die gewoon niet deugen en waarvan ik weet dat de ouders van de moderne opvoeding zijn. Met kinderen praten, ze mee laten beslissen en vooral nooit straffen.
Juist. Helemaal mee eens.quote:Op donderdag 17 november 2011 08:28 schreef deedeetee het volgende:
Zoals ik het zie zien sommige mensen elke vorm van tik, pak voor de broek e.d. bij een klein kind als mishandeling en daar baseren ze hun mening op dat dit slechte gevolgen heeft.
Ik denk dat het er om gaat hoe het kind zélf het ervaart.
Voelt het kind zich echt mishandeld dan kan dat nare gevolgen hebben. Vind het kind de vorm van bestraffing geen probleem dan is het dat ook niet.
Ik geloof trouwens dat je kinderen ook prima verbaal kunt mishandelen, praten is echt niet altijd béter hoor. Het ligt er gewoon aan hoe de onderlinge relatie tussen ouder en kind is, dat is veel belangrijker dan alleen praten of af en toe een incidentele tik.
Ik leg me neer bij het onderzoek dat op de algemene tendens wijst, dat slaan voor problemen zorgt bij kinderen. Zachte tikjes versus harde pak slaag zijn een verschil in graad, niet in soort.quote:Op donderdag 17 november 2011 08:28 schreef deedeetee het volgende:
Zoals ik het zie zien sommige mensen elke vorm van tik, pak voor de broek e.d. bij een klein kind als mishandeling en daar baseren ze hun mening op dat dit slechte gevolgen heeft.
Lijkt me een goed idee inderdaad om op de hoogte te blijven van hoe het kind zich voelt. Ernaar vragen of oppikken uit lichamelijke tekens (angstig gezicht, huilerig, stille terugtrekking, pijnlijk krijsen e.d.) Overigens weet ik niet of (jonge) kinderen iets al als mishandeling kunnen zien, vooral als ze geen vergelijkingsmateriaal hebben. Als mama en papa hun pijn doen wanneer ze wat verkeerd doen, zullen ze dat eerder als een normale strafmaatregel zien. Pas toen ik 20 was ontdekte ik dat het niet ok en bovendien laf en wreed is dat mijn ouders me hebben aangevallen, tot die tijd vond ik het normaal.quote:Ik denk dat het er om gaat hoe het kind zélf het ervaart.
Voelt het kind zich echt mishandeld dan kan dat nare gevolgen hebben. Vind het kind de vorm van bestraffing geen probleem dan is het dat ook niet.
Verbaal mishandelen kan prima. Uitschelden, de grond in bekritiseren of zelfs urenlange preek geven. Allemaal zelf ook meegemaakt.quote:Ik geloof trouwens dat je kinderen ook prima verbaal kunt mishandelen, praten is echt niet altijd béter hoor. Het ligt er gewoon aan hoe de onderlinge relatie tussen ouder en kind is, dat is veel belangrijker dan alleen praten of af en toe een incidentele tik.
Halloo, welk kind vind het leuk om gestraft te worden? Voor een kind is ELKE vorm van bestraffing vervelend.quote:Op donderdag 17 november 2011 08:28 schreef deedeetee het volgende:
Ik denk dat het er om gaat hoe het kind zélf het ervaart.
Voelt het kind zich echt mishandeld dan kan dat nare gevolgen hebben. Vind het kind de vorm van bestraffing geen probleem dan is het dat ook niet.
Ik heb gehoord dat je dan juist fysieke straf mag gebruiken...quote:Op donderdag 17 november 2011 09:04 schreef deedeetee het volgende:
@ eldodo:
Eerlijk gezegd denk ik dat het veel beter voor je zou zijn als jij je neer legde bij wat er in jouw jeugd is gebeurd. Jij hebt gewoon nog steeds de pest in over de opvoeding die jullie thuis kregen en bent domweg niet voor rede vatbaar.
Geprobeerd, maar ze staan er helemaal niet voor open (liever, mijn moeder wou me weer slaan..).quote:Het is voor jou in hoge mate zwart/wit.
Het komt op me over alsof je hier je gram probeert te halen. Daarvoor kun je beter bij je ouders aankloppen. Heb je al eens geprobeerd om er met hun een goed gesprek over te aan te gaan ?
Dát hoor ik regelmatig bij de buren. Doet ze trouwens ook bij haar man, die buuv.quote:Op donderdag 17 november 2011 08:28 schreef deedeetee het volgende:
Ik geloof trouwens dat je kinderen ook prima verbaal kunt mishandelen, praten is echt niet altijd béter hoor. Het ligt er gewoon aan hoe de onderlinge relatie tussen ouder en kind is, dat is veel belangrijker dan alleen praten of af en toe een incidentele tik.
Ze mishandelt verbaal maar is een geweldig mens?quote:Op donderdag 17 november 2011 10:29 schreef Gia het volgende:
Dát hoor ik regelmatig bij de buren. Doet ze trouwens ook bij haar man, die buuv.
Geweldig mens!! En een stem!!!
Je hebt niet echt gevoel voor sarcasme is het wel?quote:Op donderdag 17 november 2011 10:33 schreef Copycat het volgende:
[..]
Ze mishandelt verbaal maar is een geweldig mens?
Alleen als het goed wordt ingezet.quote:Op donderdag 17 november 2011 13:16 schreef Gia het volgende:
Je hebt niet echt gevoel voor sarcasme is het wel?
Maar er zijn mensen die 'in discussie gaan met hun kinderen' opvoeden noemen.quote:Op donderdag 17 november 2011 10:33 schreef Worteltjestaart het volgende:
Er is een verschil tussen een opvoeding waar geen tikken worden uitgedeeld en een opvoeding waar de kinderen niet worden opgevoed.
Dat dat een brug te ver is spreek ik ook niet tegen.quote:Op donderdag 17 november 2011 13:23 schreef Gia het volgende:
Maar er zijn mensen die 'in discussie gaan met hun kinderen' opvoeden noemen.
Vetgedrukte deel in deze context moet je dan niet lezen als 'aangevallen' maar als 'een bewijs van het tegenovergestelde'.quote:Op donderdag 17 november 2011 07:49 schreef Worteltjestaart het volgende:
Het is een veelgemaakte fout (algemeen op FOK o.a.) dat een claim dat een bepaalde situatie X leidt tot gevolg Y meteen tot gevolg heeft dat iedereen die wel X maar niet Y heeft zich aangevallen voelt.
Het gaat hier om populaties. Daar moet je dus ook naar kijken. Toegenomen kansen o.i.v. een bepaalde situatie/actie.
Als je in de krant ziet staan '1 op de 5 mannen is homoseksueel' en je pikt 5 willekeurige mannen op straat eruit, en allen blijken heteroseksueel te zijn, zeg je toch ook niet 'het onderzoek klopt niet'?
Oh ja omdat 1 jochie altijd zijn zin kreeg werkt het altijd zo.quote:Op donderdag 17 november 2011 13:23 schreef Gia het volgende:
[..]
Maar er zijn mensen die 'in discussie gaan met hun kinderen' opvoeden noemen.
Het is niet goed als je je als ouders op gelijke voet stelt als je kinderen. Ouders staan boven kinderen en zijn de baas. Als je een kind van jongsaf aan leert dat het niet mag tegenspreken, krijg je daar geen problemen mee als ze ouder worden.
En ja, er zijn zaken waarover je wel de mening van de kinderen kunt vragen, zeker als ze ouder worden, maar even een klusje doen bijvoorbeeld, valt daar niet onder.
Toen mijn zoon nog op zwemles zat, zag ik een keer een moeder op haar knieën naast de auto zitten, in conclaaf met haar zoon die geen zin had in zwemles. Zoon won, omdat hij zo goed uit kon leggen waarom hij geen zin had in zwemles. En hij won elke keer als hij iets wilde wat zijn ouders niet wilden en andersom, omdat die ouders vonden dat het kind ook inspraak mocht hebben over zijn eigen leven.
Dat joch is nu 17, gestopt met school en gebruikt drugs.
De onderlinge relatie is imho bij een tik of klap nooit goed.quote:Op donderdag 17 november 2011 08:28 schreef deedeetee het volgende:
Zoals ik het zie zien sommige mensen elke vorm van tik, pak voor de broek e.d. bij een klein kind als mishandeling en daar baseren ze hun mening op dat dit slechte gevolgen heeft.
Ik denk dat het er om gaat hoe het kind zélf het ervaart.
Voelt het kind zich echt mishandeld dan kan dat nare gevolgen hebben. Vind het kind de vorm van bestraffing geen probleem dan is het dat ook niet.
Ik geloof trouwens dat je kinderen ook prima verbaal kunt mishandelen, praten is echt niet altijd béter hoor. Het ligt er gewoon aan hoe de onderlinge relatie tussen ouder en kind is, dat is veel belangrijker dan alleen praten of af en toe een incidentele tik.
En met een tik wel?quote:Op donderdag 17 november 2011 19:30 schreef deedeetee het volgende:
Omdat niet alles verbaal op te lossen is.
Ik vind dit nogal scherp gesteld: ontzettend veel ouders geven 't kind wel eens een tik, wil jij nu beweren dat die onderlinge relatie nooit goed is?quote:Op donderdag 17 november 2011 19:28 schreef Pvoesss het volgende:
[..]
De onderlinge relatie is imho bij een tik of klap nooit goed.
Grappig dat iedereen zoveel nuance wil aanbrengen bij een tik oftwel slaan.
en dan praten en verbaal mishandelen wel samen in een zin zetten.
Je kan van te voren niet weten hoe een kind het ervaren zal, dan ben je na de eerste tik dus al misschien heel erg veel te ver gegaan.
En zelfs als die tik echt geen kwaad kan, waarom een tik en niet verbaal oplossen.
wat voegt die tik volgens jullie nou echt toe wat met woorden en uitleggen niet kan?
Ik wordt soms zó moe van dat ziekelijke gedoe er over.quote:
Kijk hier kan ik me dan weer prima in vinden.quote:want je moet je als ouder wel altijd bewust zijn van wat je doet en hoe dan, tav je kinderen. bewustzijn is alles. daarmee bedoel ik niet dat je niet uit je slof mag schieten ofzo, maar wel dat je je realiseert dat je uit je slof schiet en daar vraagtekens bij plaatst en over denkt en al dan niet iets doet.
Ik pas uiteraard zelfreflectie toe, ook op m'n gedrag qua opvoeding. Maar ik ga niet ergens bij stilstaan waar niet bij stil hoeft te worden gestaan, en in dit geval, ook na het lezen van dit topic - al vele malen vaker gelezen overigens, dit onderwerp speelt al jaren - doet het me er niet anders in staan of iets dergelijks. Puur omdat er geen problemen zijn op dat gebied in mijn gezin. Als je merkt dat een opvoedkundige methode ernstig afwijkt of problemen oplevert snap ik dat je zaken gaat heroverwegen, maar dat vind ik in dit geval niet aan de orde, wat mij betreft.quote:Op donderdag 17 november 2011 19:56 schreef simmu het volgende:
@taurus: voor de duidelijkheid; ik sta genuanceerd in het slaan of niet debat hoorik ben er zelf geen fan van en pas de methode niet toe, maar ik zie ook niet direct heel veel kwaad in het wel toepassen. ik denk dat de waarheid hierin in het midden ligt en dat alles valt of staat bij het kind en de ouders. de een zal geen enkele schade ondervinden van een pak op zn broek of een corrigerende tik (Zoals dat heet) en de ander zal echt emotioneel beschadigd worden.
maar toch he. als ik dan zo lees van je dat je het simpelweg niet iets vindt waar je bij stilstaat, dan vind ik dus echt wel een slechte ontwikkeling. want je moet je als ouder wel altijd bewust zijn van wat je doet en hoe dan, tav je kinderen. bewustzijn is alles. daarmee bedoel ik niet dat je niet uit je slof mag schieten ofzo, maar wel dat je je realiseert dat je uit je slof schiet en daar vraagtekens bij plaatst en over denkt en al dan niet iets doet.
Met een tik dring je meestal wel door, daar waar je met woorden faalt..quote:
Met ergens bij stilstaan/vraagtekens bij zetten bedoel ik heroverwegen. Uiteraard denk ik na over m'n gedrag, zoals ik al zei (dus dat je dat bij mij mist lijkt me onjuist), anders zou ik niet in dit topic reageren. Maar als jij vindt dat ik alleen erbij stil kan staan als ik het zelf afkeur dat ik af en toe een corrigerende tik geef; dan moet ik je teleurstellen inderdaad.quote:Op donderdag 17 november 2011 20:09 schreef simmu het volgende:
wederom @ taurus; mij hoor je nergens zeggen dat ik denk dat je je kinderen mishandelt. maar ik vindt het wel zorgelijk (een slechte ontwikkeling) dat jij het niet nodig acht om vraagtekens bij je eigen gedrag te zetten. dat vind ik niet vanwege die discussie over de corrigerende tik, maar omdat ik oprecht overtuigd ben van het idee dat je je als ouder nu eenmaal als ouder moet opstellen en dat dat inhoudt dat je dus je eigen gedrag goed en grondig bekijkt. en dat mis ik bij jou. ik zie alleen een heel star standpunt waar je jezelf aan blijft vasthouden. zat mensen hier (mezelf incluus) die zeggen: "nja, afhankelijk van de gezinsdynamiek kan het best werken". maar dat zie je dan weer niet.
Ik kan me niet voorstellen dat er iets is wat niet verbaal op te lossen valt.quote:Op donderdag 17 november 2011 19:30 schreef deedeetee het volgende:
Omdat niet alles verbaal op te lossen is.
quote:Op donderdag 17 november 2011 20:08 schreef Maron het volgende:
[..]
Met een tik dring je meestal wel door, daar waar je met woorden faalt..
Een kind zoekt zijn of haar grenzen op, soms door ongewenst gedrag in de vorm van slaan, schoppen oid..als je dat niet met woorden aankan, kan een lichamelijke reminder wél doordringen.. Als je dat al niet met woorden niet aan kan moet je leren wel de juiste woorden te vinden
De grens tussen een tik en een klap is vliesdun, de grens tussen een klap en mishandeling ook...
Bij sommige kinderen is een tik nodig, en bij anderen niet..
Als ik als kind iets uitgevreten had, en mijn vader in de deuropening stond..dan wíst ik dat ik bij binnenkomst een tik zou krijgen, maar dat wíst je en accepteerde je, omdat je wíst dat je hem verdiend had..daar leerde je van om het de volgende keer niet meer te doen..Dat is dusiets wat je prima anders kan aanleren, uitleggen dudielijk maken. En dan te accepteren dat het gewon niet kan, mag etc ipv de klap te accepteren.(of om de volgende keer te bukken') (maar dan werd ons pap meestal nog bozer')
Kinderen mishandelen of misbruiken vind ik uit den boze, maar een tik geven aan een kind wat zich bewust misdraagt gebeurt tegenwoordig té weinig...en de resultaten zie je iedere dag..
Jammer dat je niet wat flexibeler kunt denken.quote:Op donderdag 17 november 2011 20:32 schreef Pvoesss het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat er iets is wat niet verbaal op te lossen valt.
Dat is zinloos gezien je gebrek aan voorstellingsvermogen.quote:Heb je een voorbeeld?
Misschien moet je de boodschap er in slaan?quote:Op donderdag 17 november 2011 20:48 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Jammer dat je niet wat flexibeler kunt denken.
[..]
Dat is zinloos gezien je gebrek aan voorstellingsvermogen.
quote:Op donderdag 17 november 2011 20:32 schreef Pvoesss het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat er iets is wat niet verbaal op te lossen valt.
Heb je een voorbeeld?
[..]
Spaar je energie @DDT, en laat Pvoesss eerst maar eens een nest kittens fatsoenlijk opvoeden..quote:Op donderdag 17 november 2011 20:48 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Jammer dat je niet wat flexibeler kunt denken.
[..]
Dat is zinloos gezien je gebrek aan voorstellingsvermogen.
Deze opmerking is wel HET bewijs van een gebrek aan argumentatie...quote:Op donderdag 17 november 2011 21:04 schreef Maron het volgende:
Spaar je energie @DDT, en laat Pvoesss eerst maar eens een nest kittens fatsoenlijk opvoeden..
Dat kan wel zijn, maar ik zie in de supermarkt met grote regelmaat moeders meewarig met hun drammende kindertjes 'met de opvoedkundig juiste woorden' discussiëren, terwijl die lieve schatjes hun moeder vól tegen de benen staan te schoppen..quote:Op vrijdag 18 november 2011 11:08 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Deze opmerking is wel HET bewijs van een gebrek aan argumentatie...
Gek genoeg zie ik dat dus eigenlijk nooit. Ik heb met dit soort opmerkingen sterk het idee dat iedereen dat zegt om zijn/haar argumenten kracht bij te zetten, maar eerlijk, ik kom vaak genoeg in supermarkten/winkels/etc maar ben dit eigenlijk nooit tegengekomen.quote:Op vrijdag 18 november 2011 12:29 schreef Maron het volgende:
Dat kan wel zijn, maar ik zie in de supermarkt met grote regelmaat moeders meewarig met hun drammende kindertjes 'met de opvoedkundig juiste woorden' discussiëren, terwijl die lieve schatjes hun moeder vól tegen de benen staan te schoppen..
Oh gossie, spuit 12. Je hebt zeker zelf geen kinderen?quote:Op vrijdag 18 november 2011 12:55 schreef J0kkebr0k het volgende:
Soms heeft een kind gewoon een flinke tik nodig. Krijgt ie niets van. Bekrompen gezeik.
Dan kunnen ze inderdaad beter een tik krijgen. Zodat ze weten: "Ik mag dat niet doen, want anders krijg ik een tik."quote:Op vrijdag 18 november 2011 12:29 schreef Maron het volgende:
[..]
Dat kan wel zijn, maar ik zie in de supermarkt met grote regelmaat moeders meewarig met hun drammende kindertjes 'met de opvoedkundig juiste woorden' discussiëren, terwijl die lieve schatjes hun moeder vól tegen de benen staan te schoppen..
"Nee Jantje, dat mag jij niet doen, je doet mamma pijn" terwijl het briesende kind hoogrood aanloopt en het op een blčren van jewelse zet..
Als ze zo jong al niet te handhaven zijn..wat moet dat in de pubertijd of later dan wel niet worden..
ik heb wel eens midden in de winkel rustig staan wachten tot mijn oudste (toen anderhalf) klaar was met haar gilkrijsbui omdat ze niet direct wat te drinken mocht hoorquote:Op vrijdag 18 november 2011 13:02 schreef Worteltjestaart het volgende:
[..]
Gek genoeg zie ik dat dus eigenlijk nooit. Ik heb met dit soort opmerkingen sterk het idee dat iedereen dat zegt om zijn/haar argumenten kracht bij te zetten, maar eerlijk, ik kom vaak genoeg in supermarkten/winkels/etc maar ben dit eigenlijk nooit tegengekomen.
Dus óf ik zit in de verkeerde regio, op de verkeerde plek of om de verkeerde tijd, of het valt allemaal wel mee en worden excessen als normaal gedrag beschouwd.
Verder is het natuurlijk nog steeds zo, dat als je met modder gaat gooien je bepaald niet geloofwaardig overkomt.
[..]
Oh gossie, spuit 12. Je hebt zeker zelf geen kinderen?
Die gasten sporen niet...quote:Op vrijdag 18 november 2011 12:44 schreef KarinJ. het volgende:
Hier maar even het hele stukje van deze dominee : http://www.geenstijl.nl/archives/images/pdfbr11.html.
Hij heeft het niet over af en toe een tik, maar over kastijden......en dat uit "liefde".......
In Amerika is ook zo'n dominee die vindt dat meppen moet....met als gevolg 3 dode kinderen....http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)-door-pak-slag.dhtml
helaas is er in onze familie zo eentje. die ging dan tellen: eeeheeen, anderhalf, een driekwart.....nu ophouden hoor! en dan begon ze overnieuw te tellen. en alles moest overlegd worden. is met vrije opvoeding dan he. *ril*quote:Op vrijdag 18 november 2011 13:09 schreef Worteltjestaart het volgende:
En hoe vaak heb jij bij andere ouders gezien dat ze een hele discussie met het kroost aangaan en uiteindelijk toegeven?![]()
Jeej, wat heb ik makkelijke kinderen als ik at hoor zegen dat zonder tikken
na die ene keer heeft ze het nooit meer gedaan trouwensquote:Op vrijdag 18 november 2011 13:09 schreef Worteltjestaart het volgende:
En hoe vaak heb jij bij andere ouders gezien dat ze een hele discussie met het kroost aangaan en uiteindelijk toegeven?![]()
Jeej, wat heb ik makkelijke kinderen als ik at hoor zegen dat zonder tikken
wahahaha mijn moeder deed dat altijdquote:Op vrijdag 18 november 2011 13:11 schreef simmu het volgende:
[..]
helaas is er in onze familie zo eentje. die ging dan tellen: eeeheeen, anderhalf, een driekwart.....nu ophouden hoor! en dan begon ze overnieuw te tellen. en alles moest overlegd worden. is met vrije opvoeding dan he. *ril*
mijn opa heeft eens bij twee en een half gewoon uitgehaald. nou die corrigerende tik was lolligquote:Op vrijdag 18 november 2011 13:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
wahahaha mijn moeder deed dat altijd
eeeeeeen, eeeeeeen ... en een halffffffff .... eeeeeeeeeeeeeeen en *insert pa* TIEN!!!
iedereen stil incl. ma
Mooie opmerking!quote:Op vrijdag 18 november 2011 13:13 schreef simmu het volgende:
na die ene keer heeft ze het nooit meer gedaan trouwenshet helpt namelijk niet en dat weet ze
ravi probeert het nu nog geregeld, die's met zn anderhalf net in "die periode". dan staat ze naast hem uit te leggen dat het niet gaat helpen
wahahahahaquote:Op vrijdag 18 november 2011 13:22 schreef simmu het volgende:
[..]
mijn opa heeft eens bij twee en een half gewoon uitgehaald. nou die corrigerende tik was lollig
Fout fout fout. Dat gedrag komt door een belabberde opvoeding en heeft niks te maken met wel of niet tikken. Maar ik dacht dat we daar ondertussen wel uit waren...quote:Op vrijdag 18 november 2011 13:11 schreef Maron het volgende:
De opvoedkundige tik, of beter gezegd het huidige gebrek daaraan, uit zich in het gedrag van sommige jongeren heden ten dage..
Alleen als "we" voor het gemak de enige referentie aan echt onderzoek naast ons neerleggen.quote:Op vrijdag 18 november 2011 13:29 schreef Jarno het volgende:
[..]
Fout fout fout. Dat gedrag komt door een belabberde opvoeding en heeft niks te maken met wel of niet tikken. Maar ik dacht dat we daar ondertussen wel uit waren...
Mag ik vragen hoe oud jouw kinderen zijn?quote:Op donderdag 17 november 2011 19:22 schreef Pvoesss het volgende:
Oh ja omdat 1 jochie altijd zijn zin kreeg werkt het altijd zo.![]()
ik vind dus wel dat een kind tegen mag spreken. Ik overleg veel en leg veel uit.
ik ben heel streng maar ik straf niet. Mijn ervaring is precies andersom met de mensen die ik ken.
Je kan wel gaan gooien met voorbeelden maar dat zegt ook weer niet zo veel.
Dit dus.quote:Op vrijdag 18 november 2011 13:29 schreef Jarno het volgende:
[..]
Fout fout fout. Dat gedrag komt door een belabberde opvoeding en heeft niks te maken met wel of niet tikken. Maar ik dacht dat we daar ondertussen wel uit waren...
Verbaal oplossen is wat onze buuv doet. En daar geniet de hele buurt van mee.quote:Op vrijdag 18 november 2011 16:07 schreef Pvoesss het volgende:
Jullie hebben het over fouten in de opvoeding nu, niet over het verbaal oplossen
Verbaal oplossen is iets heel anders dan in discussie gaan of alles dan maar goed vinden.
Door je kinderen uit te kafferen?quote:Op vrijdag 18 november 2011 16:56 schreef Pvoesss het volgende:
Dat je ook zonder klap, streng, consequent en de baas kan zijn
het verbaal oplossen staat niet gelijk aan uitkafferen weet je. er zit nogal een verschil tussenquote:Op vrijdag 18 november 2011 17:02 schreef Gia het volgende:
[..]
Door je kinderen uit te kafferen?
Verbaal straffen kan zelfs harder aankomen dan een corrigerende tik.
Maar ja, je kunt dan zeggen dat je je kinderen nooit slaat.
Pvoess had het over verbaal straffen. Althans, ze geeft aan dat ze haar kinderen straft, indien nodig en dat ze het verbaal oplost.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:12 schreef simmu het volgende:
het verbaal oplossen staat niet gelijk aan uitkafferen weet je. er zit nogal een verschil tussen
*nu eventjes zelf spelen lieverd, mama is even bezig
en
*ROT OP KUTKIND, KEN JE NIET ZIEN DAT IK GODVERDOMME BEZIG BEN
maar goed. de eerste vorm van verbaal oplossen vereist dat je daadwerkelijk opvoedt.
Vind je het van tafel weggaan erg slecht gedrag?quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Pvoess had het over verbaal straffen. Althans, ze geeft aan dat ze haar kinderen straft, indien nodig en dat ze het verbaal oplost.
Wat jij hierboven typt is geen straffen, hooguit een verzoek om even rustig te gaan spelen.
Ik wil weleens een voorbeeld zien van verbaal straffen.
Wat doe je bijvoorbeeld als een kind zich niet houdt aan de regels in huis?
Stel: Je kind moet tijdens het eten aan tafel blijven zitten, maar het glipt elke keer van zijn stoel en wil van tafel af. Je kunt tot je een ons weegt dat kind terug op zijn stoel zetten, maar hij doet het toch steeds weer. Je kunt streng kijken, streng toespreken, maar toch gaat hij van zijn stoel af. Op een bepaald moment wordt je kind boos en begint te krijsen dat het van tafel wil.
Wat doe je dan?
En geen antwoord: Dat doen mijn kinderen nooit, want ze weten dat dat niet mag.
Zolang je kinderen nog niet het huis uitgaan, kun je niet stellen dat je kind zoiets nooit doet.
Dus, wat doe je als je kind zich zo slecht gedraagt dat streng toespreken niet meer helpt?
Is maar een voorbeeld. Er staat ook "Stel dat dit bij jullie een regel is".quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:45 schreef eldodo het volgende:
Vind je het van tafel weggaan erg slecht gedrag?
Zeker ook nog niet ouder dan een jaar of 6?quote:Ik kan het niet met zekerheid zeggen want ik heb nog geen kinderen en ook weinig idee wat voor reacties gepast zijn op welke leeftijd. Maar zelf zou ik kinderen niet ergens dwingen te zijn als ze dat niet willen (tenzij het van belang is voor hun gezondheid). Liever aan tafel eten zo prettig en uitnodigend maken dat ze dat zelf willen.
Ik ken een ouderlijk paar die op die manier daarmee omgaat.Prachtig en interessant te zien dat die kinderen niet onder druk worden gezet om te doen wat hun ouders willen. Voor zover ik weet hebben ze niet echt problemen met dat kinderen dan maar krijsen, dingen stuk maken, niet voor zichzelf zorgen e.d.
Beide al wat ouder dan 6.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Is maar een voorbeeld. Er staat ook "Stel dat dit bij jullie een regel is".
Zegt dus niets over of ik vind dat dat een regel zou moeten zijn.
[..]
Zeker ook nog niet ouder dan een jaar of 6?
Kinderen blijven niet van die schatjes. Ze gaan ooit hun grenzen opzoeken.
Niets, maar je moet ze als ouders wel duidelijk stellen en niet pas als ze 13 zijn.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:53 schreef eldodo het volgende:
Beide al wat ouder dan 6.
Wat is er mis met grenzen opzoeken?
Ik zeg nergens dat ik verbaal straf, ik los het verbaal op dat is iets heel anders.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Pvoess had het over verbaal straffen. Althans, ze geeft aan dat ze haar kinderen straft, indien nodig en dat ze het verbaal oplost.
Wat jij hierboven typt is geen straffen, hooguit een verzoek om even rustig te gaan spelen.
Ik wil weleens een voorbeeld zien van verbaal straffen.
Wat doe je bijvoorbeeld als een kind zich niet houdt aan de regels in huis?
Stel: Je kind moet tijdens het eten aan tafel blijven zitten, maar het glipt elke keer van zijn stoel en wil van tafel af. Je kunt tot je een ons weegt dat kind terug op zijn stoel zetten, maar hij doet het toch steeds weer. Je kunt streng kijken, streng toespreken, maar toch gaat hij van zijn stoel af. Op een bepaald moment wordt je kind boos en begint te krijsen dat het van tafel wil.
Wat doe je dan?
En geen antwoord: Dat doen mijn kinderen nooit, want ze weten dat dat niet mag.
Zolang je kinderen nog niet het huis uitgaan, kun je niet stellen dat je kind zoiets nooit doet.
Dus, wat doe je als je kind zich zo slecht gedraagt dat streng toespreken niet meer helpt?
Heb jij niet nog een baby? Die luistert ook al?quote:Op vrijdag 18 november 2011 18:29 schreef Pvoesss het volgende:
[..]
Ik zeg nergens dat ik verbaal straf, ik los het verbaal op dat is iets heel anders.
Ik praat met mijn kinderen. ik schreeuw en scheld niet.
Dat maak jij er helemaal zelf van![]()
Maar op punten waarop een ander een tik nodig ziet praat ik met mijn kind.
Leg ik uit waarom ze echt heel erg fout zit, waarom dit niet mag.
Wat wel en niet gewenst is in dit soort dingen.
Haal ik haar weg uit de situatie, of geef ik haar iets anders om te doen.
Ik ben van mening dat als de manier waarop je uitlegt, duidelijk maakt niet werkt je dit op de verkeerde manier doet bij je kind.. Het ene kind heeft meer uitleg nodig om het te snappen.
En als 1 klap dat duidelijk maakt moet dat imho ook lukken met duidelijke uitleg.
Mijn kinderen luisteren omdat het zo hoort, omdat ik dat wil..
En niet omdat ze anders een tik krijgen.
Als je ze vraagt waarom ik een bepaalde regel hebben zullen ze dit weten en begrijpen.
actually, mijn 3 jarige zit geregeld op een gewone stoel en loopt idd niet wegquote:Op vrijdag 18 november 2011 17:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Pvoess had het over verbaal straffen. Althans, ze geeft aan dat ze haar kinderen straft, indien nodig en dat ze het verbaal oplost.
Wat jij hierboven typt is geen straffen, hooguit een verzoek om even rustig te gaan spelen.
Ik wil weleens een voorbeeld zien van verbaal straffen.
Wat doe je bijvoorbeeld als een kind zich niet houdt aan de regels in huis?
Stel: Je kind moet tijdens het eten aan tafel blijven zitten, maar het glipt elke keer van zijn stoel en wil van tafel af. Je kunt tot je een ons weegt dat kind terug op zijn stoel zetten, maar hij doet het toch steeds weer. Je kunt streng kijken, streng toespreken, maar toch gaat hij van zijn stoel af. Op een bepaald moment wordt je kind boos en begint te krijsen dat het van tafel wil.
Wat doe je dan?
En geen antwoord: Dat doen mijn kinderen nooit, want ze weten dat dat niet mag.
Zolang je kinderen nog niet het huis uitgaan, kun je niet stellen dat je kind zoiets nooit doet.
Dus, wat doe je als je kind zich zo slecht gedraagt dat streng toespreken niet meer helpt?
dan gaan die cd's naar boven op de kast. het zijn de hunne namelijk, niet de mijne. die staan fijn op mijn hobbiekamertje opdat ik gewoon van mijn cd's kan genietenquote:Op vrijdag 18 november 2011 17:47 schreef Gia het volgende:
Zo grappig dat ouders van kindjes die nog niet eens de kleuterleeftijd ontgroeid zijn, zo goed weten dat hun kinderen bepaalde dingen noooooit zullen doen.
Het zijn nu lieve kindjes, dus blijven ze dat vast altijd wel.
Sorry, maar daar is meer voor nodig dan een vriendelijk verzoek bepaald gedrag niet te vertonen.
"Schatje, wil je even lief gaan spelen, mama moet eten koken."
En vervolgens trekt kindlief alle cd's uit de kast en haalt ze uit de hoesjes.
En dan?
Maar lieverd, waarom doe je dat nu. Dat is niet lief hoor.
wat een onzinquote:Op vrijdag 18 november 2011 18:23 schreef Gia het volgende:
[..]
Niets, maar je moet ze als ouders wel duidelijk stellen en niet pas als ze 13 zijn.
En dan zul je toch weleens iets harder uit de hoek moeten komen dan met een 'foei', of 'dat vindt mama niet lief'. Die zinnetjes werken niet meer als ze 8 zijn. En nog minder als ze 15 zijn.
Als je kinderen niet jong hebben geleerd dat de wil van de ouders wet is, waar nodig met een corrigerende tik of eens met stemverheffing, dan gaan ze op puber leeftijd met je lachen.
Ik kan eigenlijk niet wachten tot de buurkinderen in de pubertijd komen, nog een jaartje of 5 denk ik. Dat gaat echt genieten worden, wat ik je brom. Die kinderen hebben nu al een grote mond, moeder ook, dus het gaat nu al weleens hard tegen hard, maar ......... ze lossen het wel verbaal op. Buurvrouw slaat ze niet!
En of ze nu poeslief tegen de kinderen praat of krijsend tekeer gaat, ze trekken zich er helemaal niks van aan. Ze kijken mams met grote ogen aan en schieten nog net niet in de lach.
Zo grappig dat jij iedereen over 1 kam scheert.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:47 schreef Gia het volgende:
Zo grappig dat ouders van kindjes die nog niet eens de kleuterleeftijd ontgroeid zijn, zo goed weten dat hun kinderen bepaalde dingen noooooit zullen doen.
Het zijn nu lieve kindjes, dus blijven ze dat vast altijd wel.
Sorry, maar daar is meer voor nodig dan een vriendelijk verzoek bepaald gedrag niet te vertonen.
"Schatje, wil je even lief gaan spelen, mama moet eten koken."
En vervolgens trekt kindlief alle cd's uit de kast en haalt ze uit de hoesjes.
En dan?
Maar lieverd, waarom doe je dat nu. Dat is niet lief hoor.
quote:Op vrijdag 18 november 2011 16:51 schreef Gia het volgende:
Verbaal oplossen is wat onze buuv doet. En daar geniet de hele buurt van mee.
Allejezus mens, wat heb jij een totaal gebrek aan reflectiepotentieel. Zet die oogkleppen eens af zeg...quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:02 schreef Gia het volgende:
Door je kinderen uit te kafferen?
Verbaal straffen kan zelfs harder aankomen dan een corrigerende tik.
Maar ja, je kunt dan zeggen dat je je kinderen nooit slaat.
Als dit bij ons zou gebeuren zal kind in kwestie in de bijkeuken in de hoek mogen gaan zitten.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Pvoess had het over verbaal straffen. Althans, ze geeft aan dat ze haar kinderen straft, indien nodig en dat ze het verbaal oplost.
Wat jij hierboven typt is geen straffen, hooguit een verzoek om even rustig te gaan spelen.
Ik wil weleens een voorbeeld zien van verbaal straffen.
Wat doe je bijvoorbeeld als een kind zich niet houdt aan de regels in huis?
Stel: Je kind moet tijdens het eten aan tafel blijven zitten, maar het glipt elke keer van zijn stoel en wil van tafel af. Je kunt tot je een ons weegt dat kind terug op zijn stoel zetten, maar hij doet het toch steeds weer. Je kunt streng kijken, streng toespreken, maar toch gaat hij van zijn stoel af. Op een bepaald moment wordt je kind boos en begint te krijsen dat het van tafel wil.
Wat doe je dan?
En geen antwoord: Dat doen mijn kinderen nooit, want ze weten dat dat niet mag.
Zolang je kinderen nog niet het huis uitgaan, kun je niet stellen dat je kind zoiets nooit doet.
Dus, wat doe je als je kind zich zo slecht gedraagt dat streng toespreken niet meer helpt?
Oh zeker, de aanpak is per kind anders, maar de regels gelden voor alle kinderen (in ons geval 2) hetzelfde, en die bepalen wij. Niet de kinderen.quote:Op vrijdag 18 november 2011 19:07 schreef simmu het volgende:
wat een onzin![]()
ten eerste is mijn wil geen wet, we zijn hier met meer mensen dan alleen ik
ten tweede: zoveel verschillende kinderen, zoveel aanpakken. wat voor het ene kind prima werkt is voor de andere een ramp
Hm, pak jij maar eens een 15-jarige van 1,90m en 95 kg op om in de bijkeuken te zetten. (neefje van me)quote:Op vrijdag 18 november 2011 19:50 schreef Worteltjestaart het volgende:
Als dit bij ons zou gebeuren zal kind in kwestie in de bijkeuken in de hoek mogen gaan zitten.
Als ze er niet zelf naar toe gaan, zullen ze daar neergezet worden. Zonder geweld maar streng, vastberaden en zonder discussie.
Dat klopt. Wat wel werkt is zorgen dat je ze eruit lult. Gewoon keihard de waarheid zeggen.quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:43 schreef Gia het volgende:
[..]
Oh zeker, de aanpak is per kind anders, maar de regels gelden voor alle kinderen (in ons geval 2) hetzelfde, en die bepalen wij. Niet de kinderen.
Overigens vind ik het persoonlijk niet goed als je spullen opbergt omdat de kinderen er aan kunnen zitten. Ze moeten maar leren dat ze eraf moeten blijven. Of leren hoe ze ermee om moeten gaan.
WTF ... ik zie het juist andersom ... kleine kinderen kun je nog wel in de arm knijpen, maar je gaat toch niet fysiek geweld tegen pubers gebruiken ..quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Hm, pak jij maar eens een 15-jarige van 1,90m en 95 kg op om in de bijkeuken te zetten. (neefje van me)
Gaat je niet lukken. En dan?
Ook elke willekeurige 13-jarige zet je niet meer in de bijkeuken.
Naar je kamer? Nee, dat doe ik niet.
Op die leeftijd lopen ze weg, voor er uit, achter weer binnen. Ze komen altijd weer terug. Maar ze proberen hun zin te krijgen.
Met kleine kindjes is het allemaal nog heel makkelijk en denk je dat je het wel blijft redden met praten en uitleggen. Maar er komt een moment dat zij jou verbaal voorbij streven.
had jij die knul een lel geven dan? doe dat vaak genoeg en je krijgt er een terug en verdiend ook dan. fout, maar verdiend.quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Hm, pak jij maar eens een 15-jarige van 1,90m en 95 kg op om in de bijkeuken te zetten. (neefje van me)
Gaat je niet lukken. En dan?
Ook elke willekeurige 13-jarige zet je niet meer in de bijkeuken.
Naar je kamer? Nee, dat doe ik niet.
Op die leeftijd lopen ze weg, voor er uit, achter weer binnen. Ze komen altijd weer terug. Maar ze proberen hun zin te krijgen.
Met kleine kindjes is het allemaal nog heel makkelijk en denk je dat je het wel blijft redden met praten en uitleggen. Maar er komt een moment dat zij jou verbaal voorbij streven.
Een 15-jarige en dan al 1.95m en 95kg? Yeah right.quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:49 schreef Gia het volgende:
Hm, pak jij maar eens een 15-jarige van 1,90m en 95 kg op om in de bijkeuken te zetten. (neefje van me)
Gaat je niet lukken. En dan?
Ook elke willekeurige 13-jarige zet je niet meer in de bijkeuken.
Naar je kamer? Nee, dat doe ik niet.
Op die leeftijd lopen ze weg, voor er uit, achter weer binnen. Ze komen altijd weer terug. Maar ze proberen hun zin te krijgen.
Met kleine kindjes is het allemaal nog heel makkelijk en denk je dat je het wel blijft redden met praten en uitleggen. Maar er komt een moment dat zij jou verbaal voorbij streven.
Is dat zo? verbaal voorbij streven?quote:Op vrijdag 18 november 2011 20:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Hm, pak jij maar eens een 15-jarige van 1,90m en 95 kg op om in de bijkeuken te zetten. (neefje van me)
Gaat je niet lukken. En dan?
Ook elke willekeurige 13-jarige zet je niet meer in de bijkeuken.
Naar je kamer? Nee, dat doe ik niet.
Op die leeftijd lopen ze weg, voor er uit, achter weer binnen. Ze komen altijd weer terug. Maar ze proberen hun zin te krijgen.
Met kleine kindjes is het allemaal nog heel makkelijk en denk je dat je het wel blijft redden met praten en uitleggen. Maar er komt een moment dat zij jou verbaal voorbij streven.
Waar heb ik gezegd dat ik geweld gebruik tegen pubers. Doe es effe normaal en leer lezen!quote:Op vrijdag 18 november 2011 23:21 schreef Gattaca het volgende:
[..]
WTF ... ik zie het juist andersom ... kleine kinderen kun je nog wel in de arm knijpen, maar je gaat toch niet fysiek geweld tegen pubers gebruiken ..
Die knul is nu 16, 1.95 en weegt 105 kg. Hij is behoorlijk uit de kluiten gewassen. En dat is mijn neefje.quote:Op zaterdag 19 november 2011 11:10 schreef Worteltjestaart het volgende:
De gemiddelde lengte van een 15-jarige is ca. 174cm, gemiddeld gewicht 57kg... dan vind ik het wel een extreem hoor, als je bedenkt dat er nog gegroeid moet worden tot ca. 18 jaar.
Waar eindig je dan? 2m20 en 120kg?
jij gebruikte een corrigerende tik en zij gebruikt de methode even wegzetten. je begint zelf over pubers in de context corrigerende tik, dan is het toch niet zo raar dat mensen zo reagerenquote:Op zaterdag 19 november 2011 17:35 schreef Gia het volgende:
[..]
Waar heb ik gezegd dat ik geweld gebruik tegen pubers. Doe es effe normaal en leer lezen!
Ik heb een corrigerende tik gebruikt tot de kids een jaar of 4 waren en alleen mijn eigen kids.
Ik reageer op Pvoesss die slecht gedrag oplost door kinderen in de bijkeuken te zetten. En dat zie ik haar straks niet doen als haar zoon 15 is en zich niet gedraagt omdat hij altijd overal mee weggekomen is en iets te ver zijn grenzen opzoekt.
Ik zeg nergens dat ik slecht gedrag op zal lossen door het in de bij keuken te zetten..quote:Op zaterdag 19 november 2011 17:35 schreef Gia het volgende:
[..]
Waar heb ik gezegd dat ik geweld gebruik tegen pubers. Doe es effe normaal en leer lezen!
Ik heb een corrigerende tik gebruikt tot de kids een jaar of 4 waren en alleen mijn eigen kids.
Ik reageer op Pvoesss die slecht gedrag oplost door kinderen in de bijkeuken te zetten. En dat zie ik haar straks niet doen als haar zoon 15 is en zich niet gedraagt omdat hij altijd overal mee weggekomen is en iets te ver zijn grenzen opzoekt.
Mwah, ik heb er 1 van 20 (en 2 meter lang) dus ik spreek niet helemaal als onwetende, maar ik zie nu wel in dat de opvoedende tik die 20 jaar geleden nog heel gewoon was niet altijd nodig is.quote:Op vrijdag 18 november 2011 17:47 schreef Gia het volgende:
Zo grappig dat ouders van kindjes die nog niet eens de kleuterleeftijd ontgroeid zijn, zo goed weten dat hun kinderen bepaalde dingen noooooit zullen doen.
Het zijn nu lieve kindjes, dus blijven ze dat vast altijd wel.
Sorry, maar daar is meer voor nodig dan een vriendelijk verzoek bepaald gedrag niet te vertonen.
"Schatje, wil je even lief gaan spelen, mama moet eten koken."
En vervolgens trekt kindlief alle cd's uit de kast en haalt ze uit de hoesjes.
En dan?
Maar lieverd, waarom doe je dat nu. Dat is niet lief hoor.
Het verbaast mij dan weer niet dat Gia moeite heeft om pubers verbaal de baas te zijn.quote:Op zondag 20 november 2011 09:59 schreef Copycat het volgende:
Ik vraag me ook af of Gia zelf de analogie niet ziet tussen 'verbaal niet meer de baas zijn' van een puber en 'lichamelijk niet meer de baas zijn'? Of werkt het dan opeens anders?
Dat is dan waarschijnlijk ook een kwestie van harder (kunnen) schreeuwen, want als je je puber niet verbaal de baas kunt zijn dan ligt het vooral aan het gebrek aan verbaal opvoeden.quote:Op zondag 20 november 2011 09:59 schreef Copycat het volgende:
Ik vraag me ook af of Gia zelf de analogie niet ziet tussen 'verbaal niet meer de baas zijn' van een puber en 'lichamelijk niet meer de baas zijn'? Of werkt het dan opeens anders?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |