Zeker niet, toch zegt de lijstrekker van de grijze wolven, Koerden zijn onze broeders, dus het is geen racistische bende (meer)quote:Op vrijdag 10 juni 2011 11:18 schreef du_ke het volgende:
Erdogan een aboslute meerderheid lijkt mij ook geen heel goed idee. Maar ook die grijze wolven zijn geen lekkere jongens
Ik vind de regels eigenlijk geeneens zo heel erg vreemdquote:Op zaterdag 11 juni 2011 16:00 schreef De_Nuance het volgende:
Zo heb even iets interessants.
In Turkije heb je al heel lang een paar strenge regels omtrend verkiezingen die in Nederland waarschijnlijk grappig of vreemd zullen worden gevonden.
-Vanaf 18:00 één dag voor de verkiezingen tot het einde van de verkiezingen is het verboden om campagne te voeren. Dit was in Nederland eigenlijk ook de ongeschreven regel maar wordt tegenwoordig 'overtreden'.
-Op de dag van de verkiezingen is de verkoop van alcohol ten strengste verboden. Het openbaar nuttigen ook.
-Op de dag van de verkiezingen mogen niemand behalve het leger de politie en andere officiële beveiligings---instanties een wapen dragen.
De peilingen die dit jaar zijn gehouden komen allemaal uit op 45-50% voor de AKP, 25-30% voor de CHP, 11-15% voor de MHP en ~5% voor de Koerdische BDP.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 10:45 schreef De_Nuance het volgende:
Komende zondag zijn er parlementsverkiezingen in Turkije.
Waarschijnlijk wordt Erdogan (AKP) de grootste en de CHP (de seculiere oude elite partij) nummer 2. (Peilingen 30-50% AKP en 20-35% CHP)
De hamvraag is of de nationalisten van de MHP de kiesdrempel (van 10%) halen.
Nee, niet echt. Daarvoor is de AKP te groot. De meerderheid zullen ze wel behouden, een twee derde meerderheid zal het niet worden.quote:
Wel een goed stuk van deze Europarlementariër:quote:Op zaterdag 11 juni 2011 16:58 schreef freako het volgende:
[..]
Nee, niet echt. Daarvoor is de AKP te groot. De meerderheid zullen ze wel behouden, een twee derde meerderheid zal het niet worden.
Als hij ook maar een klein beetje kritiek krijgt komt hij met kinderachtige opmerkingen ("kijk naar jezelf", "jij begon" enz.) en komt er nog mee weg ook! Dat soort opmerkingen laten toch alleen maar zien dat hij inderdaad schuldig is en juist wel aan het onderdrukken is?quote:Premier Erdogan reageert op die kritiek met een ‘kijk eerst eens naar jezelf voor je anderen bekritiseert’. Dat doet het wellicht goed bij zijn achterban, maar is ongepast en onjuist tegenover de Europese pleitbezorgers van Turkse toetreding.
Dank.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 23:40 schreef Theoden het volgende:
(of niet-Turken die wel Turks kunnen):
Helaas heb je gelijk. Erdogan is een slim mannetje. Hij kan het heel mooi spelen en daarom het volk acher zich krijgen. Dat het dommere (ongeschoolde) volk achter hem gaat staan snap ik, maar ik snap echt niet dat er ook grote groepen geschoolde mensen achter hem staan.quote:Op zondag 12 juni 2011 01:01 schreef Bolkesteijn het volgende:
Die Erdogan is maar een eng mannetje. Volgens de diverse berichten die ik deze week over de verkiezingen in Turkije heb gelezen/gezien zitten er in Turkije meer journalisten in de gevangenis dan in China, worden niet-Moslims steeds meer beperkt in hun vrijheid om alcohol te nuttigen en worden mensen die geen hoofddoek dragen steeds meer met de nek aangekeken. Turkije wordt steeds minder een Westers land heb ik het idee.
Erdogan is inderdaad een goede spreker, die exact aanvoelt wat er onder het volk leeft, maar dat is zeker niet zijn enige aantrekkingskracht.quote:Op zondag 12 juni 2011 01:22 schreef Theoden het volgende:
[..]
Helaas heb je gelijk. Erdogan is een slim mannetje. Hij kan het heel mooi spelen en daarom het volk acher zich krijgen. Dat het dommere (ongeschoolde) volk achter hem gaat staan snap ik, maar ik snap echt niet dat er ook grote groepen geschoolde mensen achter hem staan.
Daar heb je gelijk in.quote:Op zondag 12 juni 2011 12:23 schreef Hexagon het volgende:
Wat een politieke armoede daar. Je kan kiezen tussen een stel religieuze stiekemerds, wat nationalistische regenten en extreem-rechts.
Dan volg je de Turkse actualiteit nauwelijks.quote:Op zondag 12 juni 2011 13:23 schreef Hexagon het volgende:
Lijkt me trouwens niet uitgesloten dat de uitslag wel eens tot een nieuwe coup door het leger zou kunnen leiden
Heeft niets met wetten te maken. Turkije wil geen banenrepubliek meer wil zijn. Als het volk Erdogan zegt dan is het Erdogan. Als het volk over zoveel jaar van hem af wil stemmen ze op iemand anders. Iedereen heeft goed gezien in het MO waar onderdrukking toe leidt.quote:Op zondag 12 juni 2011 13:31 schreef Hexagon het volgende:
Waarom dan? Bij een coup hoef je je van geen enkele wet iets aan te trekken lijkt me.
Ik krijg de volgende top 3:quote:Op zondag 12 juni 2011 13:25 schreef De_Nuance het volgende:
[ afbeelding ]
Linkse Democraten voor mij dus. Maar die halen de kiesdrempel niet.
2 keer centrum rechtsquote:Op zondag 12 juni 2011 15:19 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik krijg de volgende top 3:
1. Demokrat Parti
2. Büyük Birlik Partisi
3. Saadet Partisi
Als ik naar de standpunten kijk op de individuele stellingen dan zou ik Demokrat Parti stemmen. Die Saadet Partisi lijkt mij in ieder geval niks, volgens de stellingen vinden ze dat geweld tegen vrouwen door de familie opgelost moet worden en dat het beter is als vrouwen aangemoedigd worden thuis te blijven in plaats van te studeren of te werken.quote:Op zondag 12 juni 2011 15:25 schreef De_Nuance het volgende:
2 keer centrum rechts
en die laatste is een heel religieuze partij , religieuzer dan Erdogan.
Ja preciesquote:Op zondag 12 juni 2011 15:29 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Als ik naar de standpunten kijk op de individuele stellingen dan zou ik Demokrat Parti stemmen. Die Saadet Partisi lijkt mij in ieder geval niks, volgens de stellingen vinden ze dat geweld tegen vrouwen door de familie opgelost moet worden en dat het beter is als vrouwen aangemoedigd worden thuis te blijven in plaats van te studeren of te werken.
Het linkse blok( (Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku), dat voornamelijk bestaat uit de BDP en een paar Socialistische partijen is voor mij persoonlijk de enige optie.quote:Op zondag 12 juni 2011 12:23 schreef Hexagon het volgende:
Wat een politieke armoede daar. Je kan kiezen tussen een stel religieuze stiekemerds, wat nationalistische regenten en extreem-rechts.
Blijkbaar. Maar laten we de definitieve uitslag afwachten.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:42 schreef De_Nuance het volgende:
Ze scoren ver boven de hoogste peiling, zijn die peilingen zo slecht ?
Mwa een vierde van de kiezers is pas geteld. Meestal komen de steden pas het laatst met uitslagen.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:42 schreef De_Nuance het volgende:
Ze scoren ver boven de hoogste peiling, zijn die peilingen zo slecht ?
Dat zou vreselijk zijn.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:44 schreef BradSpit het volgende:
als deze uitslag zo blijft, haalt AKP van Erdogan 2/3 meerderheid..
Als dat echt gebeurt dan ga ik serieus nadenken over het opzeggen van mijn Turkse nationaliteit.quote:
Het is ook niet waar zie ik nu.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:49 schreef Theoden het volgende:
[..]
Als dat echt gebeurt dan ga ik serieus nadenken over het opzeggen van mijn Turkse nationaliteit.
Wilders komt klaar!quote:Op zondag 12 juni 2011 17:49 schreef Theoden het volgende:
[..]
Als dat echt gebeurt dan ga ik serieus nadenken over het opzeggen van mijn Turkse nationaliteit.
Gerust ademhaalt.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:52 schreef BradSpit het volgende:
sorry verkeerd uitgerekend.. Erdogan's AKP zit niet boven de 2/3..
2/3 = 0,66666666666667
AKP heeft ongeveer 330 (zetels) van de totaal van 550 = 330/550 = 0,6
quote:Op zondag 12 juni 2011 17:44 schreef BradSpit het volgende:
als deze uitslag zo blijft, haalt AKP van Erdogan 2/3 meerderheid..
Het is niet waar.quote:
alsof het wat uitmaakt wat hij vindtquote:Op zondag 12 juni 2011 17:53 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Wilders komt klaar!Ik ben trouwens benieuwd wat zijn reacties zal zijn, als de AKP wint
Ja Erdogan en BDP gaan vast een coalitie vormenquote:Op zondag 12 juni 2011 17:56 schreef BradSpit het volgende:
367 van de 550 zetels is 2/3 meerderheid.. Erdogan's AKP zit nu ongeveer op de 330.. een mogelijke coalitie met de Koerdische BDP die op ongeveer 28 zetels zit, is totaal 358 nog steeds onder de 2/3e meerderheid..![]()
![]()
![]()
maar afwachten nog niet alle stemmen geteld natuurlijk..
Ze kunnen in ieder geval niet in hun eentje de grondwet wijzigen.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:57 schreef Theoden het volgende:
Ik zat het net uit te rekenen inderdaad Nuance, 60% nu. Gelukkig!
Nog steeds niet blij, maar toch ..
die gasten van AKP verkopen zelfs delen van Turkije om de grondwet aan te passen, dus wat lul jij nouquote:Op zondag 12 juni 2011 17:57 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Ja Erdogan en BDP gaan vast een coalitie vormen
Als Pasen en Pinksteren op dezelfde dag valt.
Temper je toon een beetje, zo ga ik niet in discussie.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:58 schreef BradSpit het volgende:
[..]
die gasten van AKP verkopen zelfs delen van Turkije om de grondwet aan te passen, dus wat lul jij nou
Ik ben niet helemaal thuis in alle regeltjes en wetgeving, maar klopt het dat als ze een grondwet willen wijzigen en dit niet door de kamer komt ze een referendum kunnen uitschrijven om zo het volk te raadplegen (en dus alsnog hun zin door te drijven?).quote:Op zondag 12 juni 2011 17:57 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Ze kunnen in ieder geval niet in hun eentje de grondwet wijzigen.
Dat kan wel ja.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:59 schreef Theoden het volgende:
[..]
Ik ben niet helemaal thuis in alle regeltjes en wetgeving, maar klopt het dat als ze een grondwet willen wijzigen en dit niet door de kamer komt ze een referendum kunnen uitschrijven om zo het volk te raadplegen (en dus alsnog hun zin door te drijven?).
Nou, na deze uitslagen heb ik niet echt heel veel vertrouwen meer in het volk ...quote:Op zondag 12 juni 2011 18:00 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Dat kan wel ja.
Maar het volk slikt niet alles.
Ik neem aan dat de steden later geteld zijn en daar meer CHP mensen wonen.quote:Op zondag 12 juni 2011 18:02 schreef De_Nuance het volgende:
CHP neemt steeds toe en AKP wordt minder.
Dus het is niet zo erg als het aanvankelijk leek.
Kan best. CHP heeft ook vrij nationalistische vleugels.quote:Op zondag 12 juni 2011 18:42 schreef Hexagon het volgende:
Zullen er veel CHP'ers tactisch op de grijze wolven gestemd hebben of is dat daar onbespreekbaar?
ik zag de G als kinderwagenquote:Op zondag 12 juni 2011 18:48 schreef Boldface het volgende:
[..]
Google promoot stemfraude. De G en de L staan samen in één hokje...
Turkije heeft een eenkamerstelsel.quote:Op zondag 12 juni 2011 18:38 schreef Hexagon het volgende:
Is er in Turkije ook nog een senaat of alleen een parlement?
Grappig, ze hebben een district dat Batman heet...quote:Op zondag 12 juni 2011 17:48 schreef De_Nuance het volgende:
http://www.google.com.tr/intl/tr/landing/elections/2011/
Heel handige infographic met uitslagen
Denk het niet. Het was erg belangrijk dat MHP boven de 10% zou komen (i.v.m. kiesdrempel). Als dat niet het geval was geweest had AKP kunnen profiteren van de stemmen op MHP.quote:Op zondag 12 juni 2011 18:42 schreef Hexagon het volgende:
Zullen er veel CHP'ers tactisch op de grijze wolven gestemd hebben of is dat daar onbespreekbaar?
Prima uitslag. AKP had iets minder gemogen maar verder ok.quote:Op zondag 12 juni 2011 18:56 schreef Theoden het volgende:
Uitslag gaat iets worden van:
AKP 49-50%
CHP 26-27%
MHP 13%
Tunceli is een Alevitisch bolwerk en Alevieten stemmen over het algemeen CHP.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:01 schreef freako het volgende:
In het binnenland haalt de AKP over het algemeen grote meerderheden, met uitzondering van de provincie Tunceli, waar de CHP op 57% staat. Weet iemand wat daar de reden van is? Is die provincie van oudsher een seculier bolwerk?
OK, dat verklaart een hoop.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:05 schreef De_Nuance het volgende:
Tevens is de lijsttrekker van de CHP een aleviet uit Tunceli. Maar ook met de vorige lijstrekker scoorde men daar hoog.
Maar het is geen etnische religieuze scheideingslijn Ofzo, genoeg soennieten die CHP stemmen en vice versa.quote:
Ja vind ik ook.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:07 schreef zarGon het volgende:
De uitslagen komen sneller binnen dan ik had verwacht.
onzin. Die linkse democraten wonnen in 1999 de verkiezingen waarna Turkije bankroet ging.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:11 schreef Boldface het volgende:
Even die stemwijzer gedaan. Ik kwam bij de Linkse Democraten uit, maar daar stemt haast niemand op, zie ik. Geeft te denken over wat voor een conservatief land het is.
Moet deze uitslag worden uitgelegd als een vergroting van de afstand tot de EU?
Er is een fanboy gearriveerdquote:
Atheïsten en branden?quote:Op zondag 12 juni 2011 19:18 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Hahaha ik vind het zooo leuk om de CHP atheisten te zien branden
AKP
Dus?quote:Op zondag 12 juni 2011 19:18 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ja, waarvan de fractie voorzitter Armeense roots heeft
figuurlijkquote:Op zondag 12 juni 2011 19:19 schreef Dutchnative het volgende:
A
[..]
Atheïsten en branden?
Wat heb ik gemist?
Ah, op die manier.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:19 schreef Nederturk het volgende:
[..]
figuurlijk
Branden van binnen, omdat Erdogan weer heerst
Je zet echt een heel goed beeld neer hier van de AKP.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:18 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Hahaha ik vind het zooo leuk om de CHP atheisten te zien branden
AKP
Goh, dat dat nou een reden zou zijn om er niet op te stemmenquote:Op zondag 12 juni 2011 19:18 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ja, waarvan de fractie voorzitter Armeense roots heeft
Als jij zo naief bent om een persoon met Armeense roots te vertrouwen is dat jou probleem, maar de meerderheid van Turkije doet dat niet!quote:
Zou jij op een Moslim stemmen als die jouw denkbeeld steunt?quote:Op zondag 12 juni 2011 19:21 schreef Holograph het volgende:
[..]
Goh, dat dat nou een reden zou zijn om er niet op te stemmen
Jij vind waarschijnlijk de Marokkaanse roots van Aboutaleb ook een goede reden om hem burgemeesterschap te ontzeggen.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:18 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ja, waarvan de fractie voorzitter Armeense roots heeft
Als je weet dat Armeense mensen de Turken willen wurgen is dat niet betrouwbaar neequote:Op zondag 12 juni 2011 19:21 schreef Holograph het volgende:
[..]
Goh, dat dat nou een reden zou zijn om er niet op te stemmen
Waarom zou je dat niet doen?quote:Op zondag 12 juni 2011 19:21 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Als jij zo naief bent om een persoon met Armeense roots te vertrouwen is dat jou probleem, maar de meerderheid van Turkije doet dat niet!
quote:Iemand die 50% van Turkije uitmaakt voor ''hersenloos'' als premier? Man denk eens na. AKP is de enige partij die de problemen met Koerden definitief kan oplossen.
Dat kan je niet vergelijken met de Armeense kwestie. Marokkanen geloven er niet in dat er ooit een Marokkaanse genocide heeft plaatsgevonden door Nederlanders. Armeniers welquote:Op zondag 12 juni 2011 19:22 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Jij vind waarschijnlijk de Marokkaanse roots van Aboutaleb ook een goede reden om hem burgemeesterschap te ontzeggen.
Je geeft geen antwoordquote:Op zondag 12 juni 2011 19:24 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Zouden grieken/armenen een Turkse premier kiezen? Nee.
Ik merk dat je Nederland met Turkije vergelijkt en gebaseerd daarop je conclusies trekt. Vind je AKP conservatief? De rest is nog conservatiever. Vind je het vreemd dat één partij zo hoog scoort? Dat is zeer zeker niet ongewoon in Turkije. Vaak scoren twee partijen hoog.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:11 schreef Boldface het volgende:
Even die stemwijzer gedaan. Ik kwam bij de Linkse Democraten uit, maar daar stemt haast niemand op, zie ik. Geeft te denken over wat voor een conservatief land het is.
Moet deze uitslag worden uitgelegd als een vergroting van de afstand tot de EU?
Ik beoordeel mensen niet op hun afkomst of godsdienst. Dat is voor marginale hersenlozen weggelegd inderdaad.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:21 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Als jij zo naief bent om een persoon met Armeense roots te vertrouwen is dat jou probleem, maar de meerderheid van Turkije doet dat niet!
Iemand die 50% van Turkije uitmaakt voor ''hersenloos'' als premier? Man denk eens na. AKP is de enige partij die de problemen met Koerden definitief kan oplossen.
Dat dit in sommige landen nog aan de orde isquote:Each religious belief should be given equal treatment in high school textbooks
Ik kan wel mijn hoofd tegen de muur slaan zo dom is dit.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:26 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Simpele antwoord: Een Armeen is niet te vertrouwen voor Turken
Ah, diepgewortelde haat?quote:Op zondag 12 juni 2011 19:26 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Simpele antwoord: Een Armeen is niet te vertrouwen voor Turken
Klinkt meer als Grijze wolven dan AKPquote:Op zondag 12 juni 2011 19:26 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Ik kan wel mijn hoofd tegen de muur slaan zo dom is dit.
Het stempel 'conservatief' baseer ik op de plaats die de AKP krijgt in de matrix van die stemwijzer. Een behoorlijk eind naar rechts en naar conservatief.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:25 schreef zarGon het volgende:
Ik merk dat je Nederland met Turkije vergelijkt en gebaseerd daarop je conclusies trekt. Vind je AKP conservatief? De rest is nog conservatiever. Vind je het vreemd dat een partij (of twee partijen) zo hoog scoren? Dat is zeer zeker niet ongewoon in Turkije.
Je kwam uit op DSP? De partij die eind jaren '90 en begin jaren 2000 aan de top zaten in Turkije, tijdens de economische crisis. Ja tof, die fossielen.
Als het een Christen was met een andere nationaliteit, zou ik dit niet noemen, maar een Armeen als premier in Turkije zorgt voor chaos anno 2011 dat weet jij zelf ook wel. Daarnaast is dit nog een onbelangrijke reden. Komop dude wees eerlijk. Kilicdaroglu heeeft 0.0% eigenschappen van een premier.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:26 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Ik beoordeel mensen niet op hun afkomst of godsdienst. Dat is voor marginale hersenlozen weggelegd inderdaad.
Maar om terug te komen op jouw punt , hij heeft dat niet gezegd. Hij zegt zelf in zijn verkiezingsspotje dat hij Turkije niet wil indelen in AKP'ers en CHP'ers. Of Turken en Koerden en Armeniërs. Of Alevieten en Soennieten.
We wonen samen in dit land zeg jij.
Ik ben geen CHP fan maar door mensen zoals jij en argumenten zoals dit begint mijn hekel aan AKP'ers toe te nemen. Gelukkig zijn veel niet zo.
Haat? nee. Ik heb zelf een half Rus half Armeense vriend. Iedereen is welkom bij mij zolang je mij niet haat. Armenen haten Turken en zo'n volk is gewoon niet te vertrouwen. Zou jij iemand vertrouwen die jou haat? Ik niet.quote:
Nederland is een coalitieland, Turkije niet. En zo'n matrix stelt weinig voor in Turkije. Het laat zien wat er niet is. Die andere partijen zien er dan misschien wel beter uit op papier, in de praktijk voeren ze niets uit.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:28 schreef Boldface het volgende:
[..]
Het stempel 'conservatief' baseer ik op de plaats die de AKP krijgt in de matrix van die stemwijzer. Een behoorlijk eind naar rechts en naar conservatief.
Ik zeg niet de DSP een goede partij is; evenmin ben ik op de hoogte van precieze politieke geschiedenis. Het valt mij gewoon op dat Turken niet liberaal stemmen en massaal voor de AKP kiezen; een absolute meerderheid mogelijk.
Probeer je voor te stellen dat het CDA in Nederland zo'n 75 zetels haalt...
Ah, elke Armeen haat de Turken en elke Armeen is niet te vertrouwenquote:Op zondag 12 juni 2011 19:31 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Haat? nee. Ik heb zelf een half Rus half Armeense vriend. Iedereen is welkom bij mij zolang je mij niet haat. Armenen haten Turken en zo'n volk is gewoon niet te vertrouwen. Zou jij iemand vertrouwen die jou haat? Ik niet.
Dat zeg ik niet. Je kan nooit weten wat zijn bedoelingen zijn. Je kan nooit weten wat hij van binnen wil en voelt. En ik hou niet van risico's.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:32 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Ah, elke Armeen haat de Turken en elke Armeen is niet te vertrouwen
Dat hij een 'Armeen' is is dan ook uit iemands duim gezogen. Hij is een Zaza aleviet uit Tunceli.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:29 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Als het een Christen was met een andere nationaliteit, zou ik dit niet noemen, maar een Armeen als premier in Turkije zorgt voor chaos anno 2011 dat weet jij zelf ook wel. Daarnaast is dit nog een onbelangrijke reden. Komop dude wees eerlijk. Kilicdaroglu heeeft 0.0% eigenschappen van een premier.
Ik zıt ın Istanbulquote:Op zondag 12 juni 2011 19:29 schreef zarGon het volgende:
[..]
Is die ı sarcastisch bedoeld of zit je nu in Turkije?.
Op die manier.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:33 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Je kan nooit weten wat zijn bedoelingen zijn. Je kan nooit weten wat hij van binnen wil en voelt. En ik hou niet van risico's.
quote:Daarnaast is Erdogan zoiezo een betere Premier. Dankzij Erdogan is er een economische boost in Turkije de afgelopen jaren.
Jaja zelfde als werknemer die geen Turken aanneemt want je kan nooit weten.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:33 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Je kan nooit weten wat zijn bedoelingen zijn. Je kan nooit weten wat hij van binnen wil en voelt. En ik hou niet van risico's.
Daarnaast is Erdogan zoiezo een betere Premier. Dankzij Erdogan is er een economische boost in Turkije de afgelopen jaren.
Zo wat een grote verrassing zeg.quote:
. Toen Erdogan in 2002 premier werd kreeg hij een ROTZOOI land en heeft het tot nu toe aardig verbeterd. in een democratie krijgt het volk een leider die ze verdienen. Erdoganquote:Op zondag 12 juni 2011 19:34 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Dat hij een 'Armeen' is is dan ook uit iemands duim gezogen. Hij is een Zaza aleviet uit Tunceli.
Armeense roots zou best kunnen, miljoen en Turken hebben Armeense roots.
Ken je Adile Nasit? Die lieve dame uit veel Turkse films? Haar moeder was ook een Armeen.
Dat jij dit een argument vindt laat alleen zien hoe makkelijk jij te manipuleren bent met haat.
Laat Erdogan eerst de 60 journalisten vrijlaten en dan praten we verder.
Een partij die (al lang) aan het uitsterven is. DSP stelt niets meer voor sinds 2002.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:35 schreef Dutchnative het volgende:
Ik kom bij de Demokratik Sol Parti uit.
Oke.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:37 schreef Nederturk het volgende:
[..]
. Toen Erdogan in 2002 premier werd kreeg hij een ROTZOOI land en heeft het tot nu toe aardig verbeterd. in een democratie krijgt het volk een leider die ze verdienen. Erdogan
Dus?quote:Op zondag 12 juni 2011 19:38 schreef zarGon het volgende:
[..]
Een partij die (al lang) aan het uitsterven is. DSP stelt niets meer voor sinds 2002..
Ja hij is een Aleviet(die ik zelf persoonlijk ook niet echt mag, maar geen haat), maar hij heeft een Armeense voorouder. Ik weet niet meer precies waar ik het had gekeken, maar Kilicdaroglu had het zelf ook gezegd en zei dat hij dacht dat iedereen dit al wistquote:Op zondag 12 juni 2011 19:36 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Jaja zelfde als werknemer die geen Turken aanneemt want je kan nooit weten.
Verder zoals ik al zei is hij geen Armeen, dat is verzonnen door mensen die de domme massa willen manipuleren. Zelfs Erdogan heeft zoiets nooit ter sprake gebracht.
Ben niet zo bekend met de Turkse politiekquote:Op zondag 12 juni 2011 19:38 schreef zarGon het volgende:
[..]
Een partij die (al lang) aan het uitsterven is. DSP stelt niets meer voor sinds 2002..
Stem gewoon AKPquote:Op zondag 12 juni 2011 19:40 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Ben niet zo bekend met de Turkse politiek
misschien heb jij ook Armeense voorouders. Lekker boeiend.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:39 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ja hij is een Aleviet(die ik zelf persoonlijk ook niet echt mag, maar geen haat), maar hij heeft een Armeense voorouder. Ik weet niet meer precies waar ik het had gekeken, maar Kilicdaroglu had het zelf ook gezegd en zei dat hij dacht dat iedereen dit al wist
Baykal vond ik al veel beter dan deze blooperexpert
Uiteraard, anders-> weggegooide stem.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:40 schreef zarGon het volgende:
[..]
Dus als je in Turkije zou leven, je op CHP zou stemmen. That's all.
Nope, dat had ik jaren terug aan mijn ouders gevraagd nadat ik erachter kwam dat er in Turkije heel weinig ''bloedturken'' waren. Ik heb een echte Turkse stamquote:Op zondag 12 juni 2011 19:41 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
misschien heb jij ook Armeense voorouders. Lekker boeiend.
Okéquote:Op zondag 12 juni 2011 19:40 schreef zarGon het volgende:
[..]
Dus als je in Turkije zou leven, je op CHP zou stemmen. That's all.
Zo gefeliciteerd man, ik zou echt blij zijn hiermee. Het voegt zoveel toe aan je leven.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:42 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Nope, dat had ik jaren terug aan mijn ouders gevraagd nadat ik erachter kwam dat er in Turkije heel weinig ''bloedturken'' waren. Ik heb een echte Turkse stam
Hoe oud ben je? Ik schat je onder de 20 in.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:42 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Nope, dat had ik jaren terug aan mijn ouders gevraagd nadat ik erachter kwam dat er in Turkije heel weinig ''bloedturken'' waren. Ik heb een echte Turkse stam
19quote:Op zondag 12 juni 2011 19:45 schreef zarGon het volgende:
[..]
Hoe oud ben je? Ik schat je onder de 20 in.
Ik heb geen haat tegen de bevolkingen in Turkije. Alleen vertrouw ik Armenen niet, thats it.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:45 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Zo gefeliciteerd man, ik zou echt blij zijn hiermee. Het voegt zoveel toe aan je leven.
Toen ik het vroeg kreeg ik te horen dat ik een beetje Koerdisch (overgrootmoeder) ben, maar het kon me weinig boeien.
Ben jij ook al zo'n CHP-stemmer danquote:Op zondag 12 juni 2011 19:49 schreef zarGon het volgende:
Mijn god, een MHP-meneer en zijn statements nu op tv. Huilie.
BOEHOOEOEOEOEOE..
Je vertrouwt een bepaalde groep niet.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:47 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ik heb geen haat tegen de bevolkingen in Turkije. Alleen vertrouw ik Armenen niet, thats it.
Een groep die beweert dat de Turken een genocide hebben gepleegt op hun. Nee die vertrouw ik niet.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:50 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Je vertrouwt een bepaalde groep niet.
Dit jaquote:Op zondag 12 juni 2011 19:49 schreef zarGon het volgende:
Mijn god, een MHP-meneer en zijn statements nu op tv. Huilie.
BOEHOOEOEOEOEOE..
Wat een nutteloze vraag.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:45 schreef zarGon het volgende:
[..]
Hoe oud ben je? Ik schat je onder de 20 in.
Ah, 'een groep' beweert dat.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:51 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Een groep die beweert dat de Turken een genocide hebben gepleegt op hun. Nee die vertrouw ik niet.
quote:Op zondag 12 juni 2011 19:51 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Is geen conclusie, ik vraag het gewoon
Dat is geen vraag.quote:
Je weet dat dit gegeneraliseerde onzin is?quote:
quote:Op zondag 12 juni 2011 19:52 schreef zarGon het volgende:
[..]
Nee hoor. Hij vertoont gedrag dat typisch is voor een bepaalde leeftijdsgroep.
Ja ik generaliseer, maar niemand kan mij vertellen dat de grootste deel van de armenen niet in de genocide geloven/willen geloven.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:53 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Je weet dat dit gegeneraliseerde onzin is?
Als ik ernaast had gezeten, had ik je gelijk gegeven. Ik spreek je over een jaar of 3, wanneer je mening iets doordachter en genuanceerder is.quote:
BDP of AKP dusquote:Op zondag 12 juni 2011 19:53 schreef zarGon het volgende:
[..]
[..]
Dat is geen vraag.
En nee, ik ben geen CHP-stemmer.
Ik dacht dat je het aan mij vroegquote:Op zondag 12 juni 2011 19:52 schreef zarGon het volgende:
[..]
Nee hoor. Hij vertoont gedrag dat typisch is voor een bepaalde leeftijdsgroep.
Jij kan het tegenovergestelde ook niet bewijzen.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:54 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ja ik generaliseer, maar niemand kan mij vertellen dat de grootste deel van de armenen niet in de genocide geloven/willen geloven.
Ik ben geen kind. Ik geloof er gewoon in dat CHP of MHP Turkije naar de afgrond zullen helpen vooral op economisch gebied.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:54 schreef zarGon het volgende:
[..]
Als ik ernaast had gezeten, had ik je gelijk gegeven. Ik spreek je over een jaar of 3, wanneer je mening iets doordachter en genuanceerder is.
Er staan vast wel ergens gegevens over de mening van de Armenen over de genocide, maar daar ga ik niet op zoek om jou te overtuigen. Ik ben nooit een Armeen tegengekomen die de Turken niet haat.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:55 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Jij kan het tegenovergestelde ook niet bewijzen.
Hmm ja weet jij toevallig hoe dat werkt? Hoe kun je minder zetels krijgen als je meer stemmen hebt ? weirdquote:Op zondag 12 juni 2011 19:56 schreef De_Nuance het volgende:
AKP krijgt meer stemmen maar minder zetels, blijft grappig systeem.
Ah, Ik heb nooit een slimme Groninger ontmoet. Groningers zijn dom.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:58 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Er staan vast wel ergens gegevens over de mening van de Armenen over de genocide, maar daar ga ik niet op zoek om jou te overtuigen. Ik ben nooit een Armeen tegengekomen die de Turken niet haat.
Appels met peren vergelijken.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:59 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Ah, Ik heb nooit een slimme Groninger ontmoet. Groningers zijn dom.
Ik gebruik dezelfde logica.quote:
Misschien omdat het niet in je benepen wereldbeeld past, kom je nooit zo`n Armeen tegen...quote:Op zondag 12 juni 2011 19:58 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Ik ben nooit een Armeen tegengekomen die de Turken niet haat.
Die heeft alle belang bij de CHP lijkt mequote:Op zondag 12 juni 2011 20:47 schreef Morendo het volgende:
Wat zou Tarkan gestemd hebben, vraag ik me opeens af.......
Een reden is dat er nauwelijks stemmen verloren zijn gegaan aan partijen die de kiesdrempel niet gehaald hebben.quote:Op zondag 12 juni 2011 19:59 schreef Nederturk het volgende:
[..]
Hmm ja weet jij toevallig hoe dat werkt? Hoe kun je minder zetels krijgen als je meer stemmen hebt ? weird
Ze hebben dus eigenlijk wat verloren lolquote:Op zondag 12 juni 2011 22:02 schreef freako het volgende:
Het is de tweede keer op rij dat de AKP stemmen wint, en zetels verliest.
2002: 34,3% - 363 zetels
2007: 46,6% - 341 zetels
2011: 50,0% - 326 zetels
In 2002 dus maar 4 zetels te weinig voor een 2/3e meerderheid. Apart, met 34 % van de stemmen.quote:Op zondag 12 juni 2011 22:02 schreef freako het volgende:
Het is de tweede keer op rij dat de AKP stemmen wint, en zetels verliest.
2002: 34,3% - 363 zetels
2007: 46,6% - 341 zetels
2011: 50,0% - 326 zetels
Kiesdrempel in het verleden door autoritair bewind bepaalt die minderheden uit het parlement wilde houden.quote:Op zondag 12 juni 2011 23:22 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
In 2002 dus maar 4 zetels te weinig voor een 2/3e meerderheid. Apart, met 34 % van de stemmen.
Er waren alleen twee partijen die boven de 10% uitkwamen. Deze twee partijen (AKP en CHP) waren goed voor 53,67% van de stemmen. Tel daarbij de 1,00% op van de onafhankelijken. 45,33% van de stemmen werd niet vertegenwoordigd.quote:Op zondag 12 juni 2011 23:22 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
In 2002 dus maar 4 zetels te weinig voor een 2/3e meerderheid. Apart, met 34 % van de stemmen.
Heb jij je eigen reactie wel gelezenquote:Op zondag 12 juni 2011 17:58 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Temper je toon een beetje, zo ga ik niet in discussie.
Naar mijn weten is hij verantwoordelijk voor de pogroms tegen Grieken?quote:Op zondag 12 juni 2011 23:55 schreef De_Nuance het volgende:
Noemt Menderes, een gekozen premier die door het leger is geëxecuteerd vanwege niets
Natuurlijk niet het hele idee is dat die beschuldiging ongegrond was en als dekmantel werd gebruikt om hem te executerenquote:Op maandag 13 juni 2011 02:13 schreef msnk het volgende:
[..]
Heb jij je eigen reactie wel gelezenBeetje vreemd dat je hem er zo op aanrekent namelijk.
[..]
Naar mijn weten is hij verantwoordelijk voor de pogroms tegen Grieken?
de zetelverdeling per provincie is anders, ze hebben kennelijk meer stemmen gehaald in provincies met minder zetels (kleinere provincies) dan in provincies met meer zetels (grotere provincies)quote:Op zondag 12 juni 2011 22:02 schreef freako het volgende:
Het is de tweede keer op rij dat de AKP stemmen wint, en zetels verliest.
2002: 34,3% - 363 zetels
2007: 46,6% - 341 zetels
2011: 50,0% - 326 zetels
ja en het volgende wat hij gaat roepen is dat een democratisch Turkije met hoofddoekjes die vrij rond kunnen lopen in het parlement en op scholen ook Ataturk's droombeeld is..quote:Op zondag 12 juni 2011 23:55 schreef De_Nuance het volgende:
Noemt Ataturk in zijn speech en zegt dat dit waarschijnlijk zijn droombeeld was een écht democratisch Turkije.
Het aantal zetels per provincie is inderdaad gewijzigd op basis van de bevolkingscijfers, waardoor 24 zetels 'verhuisd' zijn. 15 zijn er naar Istanbul gegaan, 9 naar andere provincies met een grote stad. Dit zal ten koste zijn gegaan van de dunbevolkte provincies in Anatolië waar de AKP >70% haalt, en de CHP juist aan wat extra zetels geholpen hebben.quote:Op maandag 13 juni 2011 09:22 schreef BradSpit het volgende:
[..]
de zetelverdeling per provincie is anders, ze hebben kennelijk meer stemmen gehaald in provincies met minder zetels (kleinere provincies) dan in provincies met meer zetels (grotere provincies)
Dat is nou net zijn kracht. Het is een eerste klas lambal, maar hij is niet dom en kan bijzonder goed speechen.quote:Op zondag 12 juni 2011 23:55 schreef De_Nuance het volgende:
Toch wel positief verrast door speech Erdogan.
Zegt de premier van alle Turken te zullen zijn en helemaal niemand te zullen uitsluiten op basis van overtuiging.
Uit terecht kritiek op geschiedenis van Turkije die bepaald is door staatsgrepen en arrestaties, martelingen en executies van mensen die vrijheiden wilden.
Noemt Ataturk in zijn speech en zegt dat dit waarschijnlijk zijn droombeeld was een écht democratisch Turkije.
Noemt Menderes, een gekozen premier die door het leger is geëxecuteerd vanwege niets maar bracht de positie van toenmalige dictatoriale CHP in gevaar.
Ik mag m niet altijd maar moet m gelijk geven , dit is gewoon democratie.
Van de EU zou ik niets verwachten. De EU wordt geregeerd door mensen die hun wijsheden hebben uit boekjes met wazige theorietjes i.p.v. de praktijk. Men heeft met z'n allen bedacht dat democratie zoals de meeste EU-landen dat hebben de absolute wijsheid is en zo moet iedereen het dus gaan doen. Men heeft zich totaal niet verdiept in de achtergronden van het huidige systeem in Turkije. Dat systeem is er om te voorkomen dat Turkije verandert in een extremistische, Islamitische bende.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:09 schreef Theoden het volgende:
Inderdaad. Het hele "we moeten democratischer worden" gebeuren is een leuke manier om Turkije zo te hervormen dat het langzamerhand een Islamtische staat wordt. Jammer genoeg doet EU hier leuk aan mee.
Al is er de laatste tijd wel iets meer tegengas vanuit de EU en zelfs de VS. Vooral door het inperken van de vrijheid van meningsuiting en journalistiek.
Ik hoop dat de Turkse bevolking en de EU dit zo snel mogelijk gaan inzien, voordat het te laat is.
Wat bedoel je met extremisten.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Van de EU zou ik niets verwachten. De EU wordt geregeerd door mensen die hun wijsheden hebben uit boekjes met wazige theorietjes i.p.v. de praktijk. Men heeft met z'n allen bedacht dat democratie zoals de meeste EU-landen dat hebben de absolute wijsheid is en zo moet iedereen het dus gaan doen. Men heeft zich totaal niet verdiept in de achtergronden van het huidige systeem in Turkije. Dat systeem is er om te voorkomen dat Turkije verandert in een extremistische, Islamitische bende.
De EU is echt haar eigen graf aan het graven. In de Joegoslavië-oorlog hebben ze wat extremistische Albanezen geholpen, Turkije zetten ze onder druk om het huidige systeem te laten vallen zodat Erdogan er een Islamistische staat van kan maken en Albanië is straks visumvrij zodat de EU overspoeld wordt met criminele Albanezen. Het ene probleem (de massale toestroom van criminele zigeuners uit Hongarije, Roemenië en Bulgarije) is nog niet opgelost en de basis voor het volgende (nog grotere) probleem wordt alweer gelegd.
Wat de laatste paar jaren in Turkije aan de gang is is toch juist PRECIES waar Ataturk bang voor was en voor heeft gewaarschuwd? Dit bewijst toch alleen maar dat hij gelijk had?quote:Op maandag 13 juni 2011 18:11 schreef zarGon het volgende:
Mijn god, mensen die de Turkije uit de tijd van Atatürk vergelijken met de Turkije van nu. Allés is anders. Wat in deze tijd juist gevaarlijk is, is het zwart-wit denken als Atatürk. Heeft anders zo goed gewerkt hè, iedereen geforceerd een Turk maken/noemen. (Ja, in die tijd wel. Andere omstandigheden. Nee, nu werkt dat niet meer.) Zou wat zijn als we dat hier in Nederland hadden.
True..quote:Op maandag 13 juni 2011 18:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Men heeft zich totaal niet verdiept in de achtergronden van het huidige systeem in Turkije. Dat systeem is er om te voorkomen dat Turkije verandert in een extremistische, Islamitische bende.
Dat was in 1923 ook zo en nu nog steeds. Daar gaat het toch ook niet om. Ik zeg toch bijvoorbeeld ook niet dat het geen moslimland is.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:48 schreef De_Nuance het volgende:
Jullie snappen er weinig van. Turkije is voor 99.8% moslim. Dat is de realiteit.
Dat moslims zich ook vertegenwoordigd voelen betekent niet dat ze overmorgen op het Taksimplein homo's gaan executeren.
Het gaat pas echt mis als de bevolking straal genegeerd wordt.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:52 schreef Theoden het volgende:
[..]
Dat was in 1923 ook zo en nu nog steeds. Daar gaat het toch ook niet om. Ik zeg toch bijvoorbeeld ook niet dat het geen moslimland is.
Er is een groot verschil tussen en Republiek Turkije met 99.8% moslims en een Islamitische staat Turkije met 99.8% moslims.
Je hoeft niemand te vertellen dat Turkije vol zit met moslims, dat snappen we ook wel.
Wat dan?quote:Op maandag 13 juni 2011 18:57 schreef Theoden het volgende:
Ik hoop het. Tot nu toe heeft hij aardig lopen sleutelen aan de seculiere waarden van de Turkse staat en ik verwacht dat hij hier rustig verder aan het sleutelen (als in afbreken). We zullen zien hoe ver hij mag gaan van de bevolking (of zelf wil gaan). Er is op dit moment weinig aan te doen, 50% van de bevolking staat achter hem.
Ik noemde een voorbeeld van dat starre zwart-wit denken.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:28 schreef Theoden het volgende:
[..]
Wat de laatste paar jaren in Turkije aan de gang is is toch juist PRECIES waar Ataturk bang voor was en voor heeft gewaarschuwd? Dit bewijst toch alleen maar dat hij gelijk had?
Nu valt alles één voor één om en wordt Turkije langzaam een Islamitische staat.
Edit: Ik zeg toch ook niet dat je iedereen geforceerd Turk moet maken/noemen. Waar haal je dat dan weer vandaag. Het gaat me hier puur om de scheiding van staat en religie. Niet over de verschillende bevolkingsgroepen.
Meer in de zin van terrorisme. Een vrouwenhater ben ik niet, dat ze in Turkije een broertje dood hebben aan homofielen is dan wel weer prima.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:18 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Wat bedoel je met extremisten.
Homo en vrouwhaters bijvoorbeeld? Want daar hoor jij zelf ook bij.
In Istanbul en Ankara wordt ieder jaar een geweldloze gaypride gehouden.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:23 schreef Halcon het volgende:
[..]
Meer in de zin van terrorisme. Een vrouwenhater ben ik niet, dat ze in Turkije een broertje dood hebben aan homofielen is dan wel weer prima.
Stemplicht.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:26 schreef De_Nuance het volgende:
Opkomst was trouwens: 87%
Meer ongeveer 12% hoger dan in Nederland in 2010:
Defintieve opkomst NL: 75.3 %
Zegt in ieder geval dat de democratie leeft
Dat zal best, maar de overgrote meerderheid in Turkije zal er een broertje dood aan hebben.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:25 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
In Istanbul en Ankara wordt ieder jaar een geweldloze gaypride gehouden.
Terrorisme zie ik nooit gebeuren. Erdogan zou alleen verliezen met terreur hij heeft zijn populariteit te danken aan stabiliteit en welvaart.
Volgens mij niet toch ?quote:
Als Erdogan de grondwet aanpast, heeft de EU ook weer haar zin.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:38 schreef JoaC het volgende:
Door Erdogan te kiezen komt Europa verder bij ze vandaan te staan, wat vooral hun verlies is.
O?quote:Op maandag 13 juni 2011 19:38 schreef JoaC het volgende:
Door Erdogan te kiezen komt Europa verder bij ze vandaan te staan, wat vooral hun verlies is.
Klopt, heb je goed gegoogeld.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:40 schreef Halcon het volgende:
[..]
Volgens mij wel. Kleine boete als je niet op komt dagen.
Bijna iedereen weet dat Turkije een stemplicht kent. Jij niet dus.quote:
het gaat ook niet om Erdogan maar om het volk.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:37 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat zal best, maar de overgrote meerderheid in Turkije zal er een broertje dood aan hebben.
Wat jij afleest uit jouw glazen bol vind ik niet zo relevant. Daarnaast heeft ook Erdogan niet het eeuwige leven.
Nou gefeliciteerd je hebt een puntje !quote:Op maandag 13 juni 2011 19:43 schreef Halcon het volgende:
[..]
Bijna iedereen weet dat Turkije een stemplicht kent. Jij niet dus.
Jij liep weer wijs te doen met je gebral over opkomstpercentages zonder de feiten te kennen.
De media nemen ook klakkeloos over als politici zeggen dat het pensioenakkoord goed is voor de jongere generaties. Journalistiek verandert steeds meer in voorlichters kopiëren.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:40 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
O?
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)-voor-toetreding-eu/
Maar als 'Europa' zelf zegt dat deze verkiezingsuitslag een positieve impuls oplevert, hoe kan je dan beweren dat het omgekeerde het geval is?quote:Op maandag 13 juni 2011 19:45 schreef JoaC het volgende:
[..]
De media nemen ook klakkeloos over als politici zeggen dat het pensioenakkoord goed is voor de jongere generaties. Journalistiek verandert steeds meer in voorlichters kopiëren.
Maar goed in voorgaande verkiezingen was Erdogan de grootste voorstander van EU lidmaatschap. Dat is minder geworden (het woord Europa is niet gevallen tijdens de campagne), maar AKP blijft nog steeds pro-EU.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:45 schreef JoaC het volgende:
[..]
De media nemen ook klakkeloos over als politici zeggen dat het pensioenakkoord goed is voor de jongere generaties. Journalistiek verandert steeds meer in voorlichters kopiëren.
De keuze ligt bij lidstaten, en die gaan echt niet instemmen met de richting die Erdogan op wil. Pas als de CHP in het zadel zit, komt Turkije erin.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:46 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar als 'Europa' zelf zegt dat deze verkiezingsuitslag een positieve impuls oplevert, hoe kan je dan beweren dat het omgekeerde het geval is?
Wat is die richting volgens jou dan? Ik heb niet veel verstand van de Turkse politiek, maar ik hoor vooral een hoop panisch geschreeuw over het idee dat straks misschien moslima's die een hoofddoekje dragen onderwijs mogen volgen - dat dat een opstapje naar sharia is. Sorry hoor, maar dat vind ik echt onzin.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:51 schreef JoaC het volgende:
[..]
De keuze ligt bij lidstaten, en die gaan echt niet instemmen met de richting die Erdogan op wil. Pas als de CHP in het zadel zit, komt Turkije erin.
quote:Op maandag 13 juni 2011 19:51 schreef JoaC het volgende:
[..]
De keuze ligt bij lidstaten, en die gaan echt niet instemmen met de richting die Erdogan op wil. Pas als de CHP in het zadel zit, komt Turkije erin.
Hier ben ik het mee eens.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:01 schreef zarGon het volgende:
[..]
Turkije moet zich eens losrukken van Atatürk (in ieder geval ophouden met het aanbidden van de beste man). Tijden zijn anders, alles werkt anders. Bij elk klein onderbuikgevoel komt Atatürk meteen omhoog en is er panieeeeek. Dat er een (praktiserende) moslim aan het roer is betekent niet automatisch sharia.
Alleen vrees ik dat Atatürks nalatenschap niet door pragmatisme zal worden ingeruild, maar door Islamisme. [/quote]quote:Op maandag 13 juni 2011 21:12 schreef Bilge het volgende:
[..]
Hier ben ik het mee eens.
Geen enkel beleid is onder alle omstandigheden en voor eeuwig absoluut goed. Mustafa Kemal Atatürks beleid evenmin. Een nuchtere analyse van kansen en gevaren, en een realistisch beleid om kansen uit te buiten en gevaren te minimaliseren verdient de voorkeur.
Ja, de EU, maar hoe realistisch is dat? Machtige EU-lidstaten plaatsen vraagtekens bij Turkije en schofferen Turkije zelfs (Sarkozy die uitgebreid kauwgom kauwend op staatsbezoek komt bijv. Hij had nog net geen gebloemde zwembroek aan). Turkije wordt aan het lijntje gehouden en zou ook binnen de EU nooit voor vol worden aangezien, vrees ik - ongeacht hoe het zich op economisch en maatschappelijk gebied ontwikkelt.quote:Dan denk ik niet zozeer aan Islamitische wetgeving (daar zijn Turken te liberaal voor) maar een buitenlands beleid waarmee een Islamitische Unie wordt nagestreefd. Omdat een dergelijke unie Turkije vrij weinig zal opleveren en bovendien lastig uit te voeren is, vrees ik dat deze ideologische starheid Turkije's potentie zal beknotten. Een Euraziatische Unie, Turkse Unie of desnoods Europese Unie biedt meer perspectief.
Tof, CHP-propaganda. Focussen op alle mogelijke negatieve punten, zodat het lijkt alsof er niets positiefs is. Past inderdaad bij de discussiewijze van CHP.quote:
Ik begrijp dat het irritatie opwekt en de CHP is ook niet altijd even fris.quote:Op woensdag 15 juni 2011 00:42 schreef zarGon het volgende:
[..]
Tof, CHP-propaganda. Focussen op alle mogelijke negatieve punten, zodat het lijkt alsof er niets positiefs is. Past inderdaad bij de discussiewijze van CHP.
Om maar iets leuks op te noemen: Waarom zie ik nergens iets terug over de inflatie? En oh, 1 kilo brood kan in 2002 nooit 1,03 lira gekost hebben. Weet je waarom? 0 0 0 0 0 0.
Het is zo wel heel makkelijk discussiëren.quote:Op woensdag 15 juni 2011 00:57 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Ik begrijp dat het irritatie opwekt en de CHP is ook niet altijd even fris.
Maar het zou jou en de discussie meer sieren als je pragmatisch op de genoemde punten ingaat.
Zo is er wel degelijk een probleem van toegenomen staatsschuld.
Maar je hebt zeker een punt er staan veel positieve dingen tegenover. Ook de export is enorm toegenomen. Waardoor het relatief kan meevallen.
Helaas heb ik de ballen verstand van economie.
Maar het BBP is ook sterk gestegen, dus als je het als percentage daarvan uitrekent, dan valt het met bijv. de staatsschuld en het handelstekort wel mee - misschien zijn die dan juist wel gedaald.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 23:43 schreef anti-vseu het volgende:
Akp regeert het land als sinds 2003:
Staatsschuld eind 2002: 148,5 miljard dollar en eind 2010:306,1 miljard dollar;
Staatsschuld per persoon eind 2002: 2.249 dollar en eind 2010: 4.152 dollar;
Binnenlandse schuld eind 2002: 149.9 miljard dollar en eind 2010: 352,8 miljard dollar;
Buitenlandse schuld particuliere sector eind 2002: 43 miljard dollar en eind 2010: 178.7 miljard dollar;
Gemiddelde werkloosheidspercentage tussen 1998-2002: 8% en tussen 2003-2010: 11,2%;
Huidig tekort van 1950 tot eind 2002: 43,7 miljard dollar en van 2003 tot eind 2010: 219,4 miljard dollar;
Buitenlands handelstekort 1922 - eind 2002: 247 miljard dollar en 2003 - eind 2010: 396,9 miljard dollar;
Aantal ongedekte cheques eind 2002: 743.000 en eind 2010: 1.911.000;
Bankschuld consumenten eind 2002: 6,6 miljard lira en eind 2010: 180,1 miljard lira;
Gezinsschuld in verhouding tot inkomen eind 2002: 4,7% en eind 2010: 43,5%;
Prijs 1 kg brood eind 2002: 1,03 lira en eind 2010: 2,12 lira;
Bankschuld landbouwers eind 2002: 5,1 miljard lira en eind 2010: 23,8 miljard lira;
Percentage gemiddelde jaarlijkse groei 1946 - 2002: 5% en 2003 - 2009: 4,3%;
Positie Turkije in ranglijst van 150 ontwikkelingslanden m.b.t. groei 1980 - 2002: 49ste en 2003 - 2009: 88ste.
Zo zo, fundamentele fascist. Iemand vond mijn positieve getallen niet fijn, hm? Je laat merken wie er niet tegen kritiek kan.quote:Op woensdag 15 juni 2011 08:50 schreef anti-vseu het volgende:
Fundamentele facisten als jij kunnen niet tegen de waarheid, kunnen niet tegen kritiek.
Staatsschuld eind 2002: 148,5 miljard dollarquote:Op woensdag 15 juni 2011 10:22 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar het BBP is ook sterk gestegen, dus als je het als percentage daarvan uitrekent, dan valt het met bijv. de staatsschuld en het handelstekort wel mee - misschien zijn die dan juist wel gedaald.
Dus 76% van het GDP in 2002 en ongeveer 42% van het GDP in 2010. Een enorme vooruitgang dus juist.quote:Op woensdag 15 juni 2011 12:10 schreef zarGon het volgende:
[..]
Ergo:
Staatsschuld 2002: 148,5 miljard dollar
GDP 2002: 196,0 miljard dollar
Staatsschuld 2010: 306,1 miljard dollar
GDP 2010: 729,0-741 miljard dollar
Ik ontdek net dat ik het bbp van 2001 heb overgenomen in plaats van 2002.quote:Op woensdag 15 juni 2011 12:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Dus 76% van het GDP in 2002 en ongeveer 42% van het GDP in 2010. Een enorme vooruitgang dus juist.
Van 64% naar 42%, ja.quote:Op woensdag 15 juni 2011 12:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Dus 64% van het GDP in 2002 en ongeveer 42% van het GDP in 2010. Een enorme vooruitgang dus juist.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |