Zeker niet, toch zegt de lijstrekker van de grijze wolven, Koerden zijn onze broeders, dus het is geen racistische bende (meer)quote:Op vrijdag 10 juni 2011 11:18 schreef du_ke het volgende:
Erdogan een aboslute meerderheid lijkt mij ook geen heel goed idee. Maar ook die grijze wolven zijn geen lekkere jongens
Ik vind de regels eigenlijk geeneens zo heel erg vreemdquote:Op zaterdag 11 juni 2011 16:00 schreef De_Nuance het volgende:
Zo heb even iets interessants.
In Turkije heb je al heel lang een paar strenge regels omtrend verkiezingen die in Nederland waarschijnlijk grappig of vreemd zullen worden gevonden.
-Vanaf 18:00 één dag voor de verkiezingen tot het einde van de verkiezingen is het verboden om campagne te voeren. Dit was in Nederland eigenlijk ook de ongeschreven regel maar wordt tegenwoordig 'overtreden'.
-Op de dag van de verkiezingen is de verkoop van alcohol ten strengste verboden. Het openbaar nuttigen ook.
-Op de dag van de verkiezingen mogen niemand behalve het leger de politie en andere officiële beveiligings---instanties een wapen dragen.
De peilingen die dit jaar zijn gehouden komen allemaal uit op 45-50% voor de AKP, 25-30% voor de CHP, 11-15% voor de MHP en ~5% voor de Koerdische BDP.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 10:45 schreef De_Nuance het volgende:
Komende zondag zijn er parlementsverkiezingen in Turkije.
Waarschijnlijk wordt Erdogan (AKP) de grootste en de CHP (de seculiere oude elite partij) nummer 2. (Peilingen 30-50% AKP en 20-35% CHP)
De hamvraag is of de nationalisten van de MHP de kiesdrempel (van 10%) halen.
Nee, niet echt. Daarvoor is de AKP te groot. De meerderheid zullen ze wel behouden, een twee derde meerderheid zal het niet worden.quote:
Wel een goed stuk van deze Europarlementariër:quote:Op zaterdag 11 juni 2011 16:58 schreef freako het volgende:
[..]
Nee, niet echt. Daarvoor is de AKP te groot. De meerderheid zullen ze wel behouden, een twee derde meerderheid zal het niet worden.
Als hij ook maar een klein beetje kritiek krijgt komt hij met kinderachtige opmerkingen ("kijk naar jezelf", "jij begon" enz.) en komt er nog mee weg ook! Dat soort opmerkingen laten toch alleen maar zien dat hij inderdaad schuldig is en juist wel aan het onderdrukken is?quote:Premier Erdogan reageert op die kritiek met een ‘kijk eerst eens naar jezelf voor je anderen bekritiseert’. Dat doet het wellicht goed bij zijn achterban, maar is ongepast en onjuist tegenover de Europese pleitbezorgers van Turkse toetreding.
Dank.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 23:40 schreef Theoden het volgende:
(of niet-Turken die wel Turks kunnen):
Helaas heb je gelijk. Erdogan is een slim mannetje. Hij kan het heel mooi spelen en daarom het volk acher zich krijgen. Dat het dommere (ongeschoolde) volk achter hem gaat staan snap ik, maar ik snap echt niet dat er ook grote groepen geschoolde mensen achter hem staan.quote:Op zondag 12 juni 2011 01:01 schreef Bolkesteijn het volgende:
Die Erdogan is maar een eng mannetje. Volgens de diverse berichten die ik deze week over de verkiezingen in Turkije heb gelezen/gezien zitten er in Turkije meer journalisten in de gevangenis dan in China, worden niet-Moslims steeds meer beperkt in hun vrijheid om alcohol te nuttigen en worden mensen die geen hoofddoek dragen steeds meer met de nek aangekeken. Turkije wordt steeds minder een Westers land heb ik het idee.
Erdogan is inderdaad een goede spreker, die exact aanvoelt wat er onder het volk leeft, maar dat is zeker niet zijn enige aantrekkingskracht.quote:Op zondag 12 juni 2011 01:22 schreef Theoden het volgende:
[..]
Helaas heb je gelijk. Erdogan is een slim mannetje. Hij kan het heel mooi spelen en daarom het volk acher zich krijgen. Dat het dommere (ongeschoolde) volk achter hem gaat staan snap ik, maar ik snap echt niet dat er ook grote groepen geschoolde mensen achter hem staan.
Daar heb je gelijk in.quote:Op zondag 12 juni 2011 12:23 schreef Hexagon het volgende:
Wat een politieke armoede daar. Je kan kiezen tussen een stel religieuze stiekemerds, wat nationalistische regenten en extreem-rechts.
Dan volg je de Turkse actualiteit nauwelijks.quote:Op zondag 12 juni 2011 13:23 schreef Hexagon het volgende:
Lijkt me trouwens niet uitgesloten dat de uitslag wel eens tot een nieuwe coup door het leger zou kunnen leiden
Heeft niets met wetten te maken. Turkije wil geen banenrepubliek meer wil zijn. Als het volk Erdogan zegt dan is het Erdogan. Als het volk over zoveel jaar van hem af wil stemmen ze op iemand anders. Iedereen heeft goed gezien in het MO waar onderdrukking toe leidt.quote:Op zondag 12 juni 2011 13:31 schreef Hexagon het volgende:
Waarom dan? Bij een coup hoef je je van geen enkele wet iets aan te trekken lijkt me.
Ik krijg de volgende top 3:quote:Op zondag 12 juni 2011 13:25 schreef De_Nuance het volgende:
[ afbeelding ]
Linkse Democraten voor mij dus. Maar die halen de kiesdrempel niet.
2 keer centrum rechtsquote:Op zondag 12 juni 2011 15:19 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik krijg de volgende top 3:
1. Demokrat Parti
2. Büyük Birlik Partisi
3. Saadet Partisi
Als ik naar de standpunten kijk op de individuele stellingen dan zou ik Demokrat Parti stemmen. Die Saadet Partisi lijkt mij in ieder geval niks, volgens de stellingen vinden ze dat geweld tegen vrouwen door de familie opgelost moet worden en dat het beter is als vrouwen aangemoedigd worden thuis te blijven in plaats van te studeren of te werken.quote:Op zondag 12 juni 2011 15:25 schreef De_Nuance het volgende:
2 keer centrum rechts
en die laatste is een heel religieuze partij , religieuzer dan Erdogan.
Ja preciesquote:Op zondag 12 juni 2011 15:29 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Als ik naar de standpunten kijk op de individuele stellingen dan zou ik Demokrat Parti stemmen. Die Saadet Partisi lijkt mij in ieder geval niks, volgens de stellingen vinden ze dat geweld tegen vrouwen door de familie opgelost moet worden en dat het beter is als vrouwen aangemoedigd worden thuis te blijven in plaats van te studeren of te werken.
Het linkse blok( (Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku), dat voornamelijk bestaat uit de BDP en een paar Socialistische partijen is voor mij persoonlijk de enige optie.quote:Op zondag 12 juni 2011 12:23 schreef Hexagon het volgende:
Wat een politieke armoede daar. Je kan kiezen tussen een stel religieuze stiekemerds, wat nationalistische regenten en extreem-rechts.
Blijkbaar. Maar laten we de definitieve uitslag afwachten.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:42 schreef De_Nuance het volgende:
Ze scoren ver boven de hoogste peiling, zijn die peilingen zo slecht ?
Mwa een vierde van de kiezers is pas geteld. Meestal komen de steden pas het laatst met uitslagen.quote:Op zondag 12 juni 2011 17:42 schreef De_Nuance het volgende:
Ze scoren ver boven de hoogste peiling, zijn die peilingen zo slecht ?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |