quote:Ik ook 28.5 Het schoot onderweg in mn rug, zadel stond een stuk te hoog. Vandaag nog last van.Op zondag 24 oktober 2010 20:35 schreef Tommeke het volgende:
Mijn lapo.
Daarna ben ik naar de Holland Sport wielerbaan geweest, sprinten is niet mijn ding. 28 seconden
Wel net zo snel als Annette Gerritsen
quote:Ai, das wel zuurOp zondag 24 oktober 2010 20:39 schreef marcodej het volgende:
[..]
Ik ook 28.5 Het schoot onderweg in mn rug, zadel stond een stuk te hoog. Vandaag nog last van.
quote:Ik ben te oud, kan iemand mij uitleggen wat dit betekent? ("erop legde")?Op zondag 24 oktober 2010 20:35 schreef Tommeke het volgende:
Hoogtepunt was nog wel dat ik dit schatje erop legde in een tacx-wedstrijdje.
quote:Iemand erop leggen betekent verslaan in de sprint. WielerjargonOp zondag 24 oktober 2010 21:12 schreef nogeenmaarten het volgende:
[..]
Ik ben te oud, kan iemand mij uitleggen wat dit betekent? ("erop legde")?
quote:Jammer, ik dacht dat er meer in zatOp zondag 24 oktober 2010 21:18 schreef Tommeke het volgende:
[..]
Iemand erop leggen betekent verslaan in de sprint. Wielerjargon
quote:Ja sjongejonge kerel, wat denk jezelf?!Op zondag 24 oktober 2010 21:22 schreef nogeenmaarten het volgende:
Beenstukken heb ik mij eerder negatief over uitgelaten, want deze resulteerde in striemen rondom de liezen. Niemand hier op het forum heeft opgemerkt dat je ze prima kunt dragen zonder ze tot in je liezen op te trekken (dacht dat dat de bedoeling zou zijn ..).
quote:Daar wil ik ook wel op leggen.Op zondag 24 oktober 2010 20:35 schreef Tommeke het volgende:
Hoogtepunt was nog wel dat ik dit schatje erop legde in een tacx-wedstrijdje.
quote:Haha 22.9 hier :p was anderhalf jaar terug. Tevens tvpOp zondag 24 oktober 2010 20:39 schreef marcodej het volgende:
[..]
Ik ook 28.5 Het schoot onderweg in mn rug, zadel stond een stuk te hoog. Vandaag nog last van.
quote:Oksel zou zeggen dat eropleggen eigenlijk hetzelfde is als afmonterenOp zondag 24 oktober 2010 21:18 schreef Tommeke het volgende:
[..]
Iemand erop leggen betekent verslaan in de sprint. Wielerjargon
quote:Heb je je sjaak er ook bij ingepropt?Op zondag 24 oktober 2010 21:22 schreef nogeenmaarten het volgende:
Beenstukken heb ik mij eerder negatief over uitgelaten, want deze resulteerde in striemen rondom de liezen. Niemand hier op het forum heeft opgemerkt dat je ze prima kunt dragen zonder ze tot in je liezen op te trekken (dacht dat dat de bedoeling zou zijn ..).
quote:Op zondag 24 oktober 2010 23:05 schreef SuperWeber het volgende:
[..]
Heb je je sjaak er ook bij ingepropt?
Kom op man, het zijn beenstukken, die dingen zouden in de juiste maat niet eens lang genoeg moeten zijn om volledig tot je liezen opgetrokken te worden. Tenzij je heel erg korte beentjes hebt...
quote:Lampje op je helm. Is ook heel handig voor als je een lekke band oid hebt.Op maandag 25 oktober 2010 09:46 schreef Oksel het volgende:
Voor 't eerst in mn leven trouwens dat ik in het donker op de fiets zat. Grootste nadeel: je ziet niet hoe hard je fietst omdat m'n teller geen lichtje heeft..
quote:Ze zitten bij mij ook ruim onder mijn wielerbroek, maar tot in mijn liezen heb ik nog niet voor elkaar gekregenOp maandag 25 oktober 2010 09:42 schreef FJD het volgende:
Bij mij zitten ze ook ruim onder m'n wielerbroek maar ze klemmen niet af. Tis gewoon lekker warm
quote:Ik ook... M'n vrouw is handig met een naaimachine (laat maar komen die opmerkingen), en heeft een stel armwarmers gemaakt van een maatje M legging
quote:Gezellig in de file staanOp maandag 25 oktober 2010 11:43 schreef Freddeh het volgende:
Het is rond, fietsen komt er voorlopig niet van. Heb een buitendienstfunctie gekregen, maar dat is dan niet echt in de buurt van Dordrecht. Kom voorlopig in Zoetermeer te zitten, waarschijnlijk een auto onder m'n delicate billen.
[..]
Ik ook... M'n vrouw is handig met een naaimachine (laat maar komen die opmerkingen), en heeft een stel armwarmers gemaakt van een maatje M legging![]()
quote:Gefeliciteerd..., maar wat betekent dit voor je km-doelstelling?Op maandag 25 oktober 2010 11:43 schreef Freddeh het volgende:
Het is rond, fietsen komt er voorlopig niet van. Heb een buitendienstfunctie gekregen, maar dat is dan niet echt in de buurt van Dordrecht. Kom voorlopig in Zoetermeer te zitten.
quote:Met de auto of met de fiets?Op maandag 25 oktober 2010 11:51 schreef nodisch18 het volgende:
[..]
Gefeliciteerd..., maar wat betekent dit voor je km-doelstelling?
quote:Het kán ook wel op de fiets, maar daar moet je wel de tijd voor nemen dan. 't Is 50km heen, 50 terug. Heb alleen nog geen exacte routes uitgestippeld die evt sneller/korter kunnen. Is in ieder geval bij mooi weer prima te doen, en dat vind ik wel weer een pré.Op maandag 25 oktober 2010 11:56 schreef Oksel het volgende:
Mooi kut Fred, dat ga je zeker missen. Ik pak ook regelmatig de auto, maar ik KAN met de fiets. Hoeveel KM is het?
Als ik ergens een hekel aan heb is het wel in de file staan. Gelukkig komt dat in Twente zeer weinig voor..
quote:Fiets achterin en dan op de fiets terug naar huis, volgende ochtend weer met de fiets naar kantoor. Kun je ongetwijfeld een beetje afwisselen. Moet nog even kijken hoe ik het regelen ga, heb er alle vertrouwen in dat dat wel goed komt. En ik houd nog wat extra energie over voor ritjes met bijv. FJD en CyclingGirl op zaterdagOp maandag 25 oktober 2010 12:02 schreef Oksel het volgende:
50km..![]()
Dat is wel erg ver. Van waar naar waar moet je? Ik doe 37km, en dat is eigenlijk voor woon-werk al een aardig eindje.
quote:Dordrecht-ZoetermeerOp maandag 25 oktober 2010 12:07 schreef Oksel het volgende:
Van waar naar waar moet je fietsen fred?
quote:Wat een rotroute! Zowel om te fietsen als met de auto. Met de fiets moet je of om rijden, of dwars door Rotterdam. En met de auto sta je elke ochtend in de file. Is je dat allemaal waard?
quote:Nou zeg, een 'sjaak' van 2 meter is makkelijker te geloven dan mijn gemiddelde? Volgens mij ben jij beter in lullen dan in fietsen
quote:Ja, dat is het waard... Voor mij wel.Op maandag 25 oktober 2010 12:31 schreef Oksel het volgende:
[..]
Wat een rotroute! Zowel om te fietsen als met de auto. Met de fiets moet je of om rijden, of dwars door Rotterdam. En met de auto sta je elke ochtend in de file. Is je dat allemaal waard?
quote:lekker doen dan!Op maandag 25 oktober 2010 13:06 schreef Freddeh het volgende:
[..]
Ja, dat is het waard... Voor mij wel.
quote:Door de polder, langs Kralingen en dan langs de Rotte is nog een stuk rechte weg langs de A12. Super is anders maar dramatisch is het niet hoor. Wel te ver overigens maar dat is wat anders.Op maandag 25 oktober 2010 12:31 schreef Oksel het volgende:
Wat een rotroute! Zowel om te fietsen als met de auto. Met de fiets moet je of om rijden, of dwars door Rotterdam. En met de auto sta je elke ochtend in de file. Is je dat allemaal waard?
quote:Wat heb jij tegen bontkragen?Op maandag 25 oktober 2010 13:46 schreef Oksel het volgende:
Wanneer ik er uit moet weet ik nog niet. En nee, ik blijf in deze uithoek hangen. Lekker rustig fietsen en geen mocro's met bontkraagje enzo. En geen files
quote:Nou, er zullen vast dagen zijn dat ik niet bij de klant zit, en anders zijn er ook nog zat weekenden.Op maandag 25 oktober 2010 14:16 schreef CyclingGirl het volgende:
Hey Freddeh, gefeliciteerd!!! Dus niet samen oprijden lol. Niet dat het er ooit van ging komen geloof ik
Je zou idd over de Rotte kunnen gaan en dan binnendoor.
quote:20 km (40 per dag) woon-studie verkeer ruim 3 jaar op de gewone fiets volgehouden. daarvoor was het 7 jaar 6 km (12 per dag) naar de vwo en daarna voor 7 jaar 13 km (26 per dag) studie/werk. prima te doen op gewone fiets. het is verbazingwekkend hoe weinig dagen je echt last hebt van regen. tegen zweten was het dan niet uit de naad fietsen op de heenweg en rijden zonder jas/ licht en luchtig gekleed.Op maandag 25 oktober 2010 16:19 schreef thettes het volgende:
Als jullie het over woon-werk verkeer hebben, bedoelen jullie dan op de racefiets met zo'n rugtasje naar je werk zoals je wel eens ziet? (en daar evt douchen als dat kan).
Mijn woon-"werk" (studie)verkeer is idealiter overigens 20km per dag op de stadsfiets, heen en terug van de Bijlmer naar A'dam centrum (UvA). Maar met slecht weer en een fantastische metroverbinding wil het wel eens wat anders lopen
quote:Daarom doe ik ook aan wielrennenOp maandag 25 oktober 2010 20:33 schreef nogeenmaarten het volgende:
[..]
20 km (40 per dag) woon-studie verkeer ruim 3 jaar op de gewone fiets volgehouden. daarvoor was het 7 jaar 6 km (12 per dag) naar de vwo en daarna voor 7 jaar 13 km (26 per dag) studie/werk. prima te doen op gewone fiets. het is verbazingwekkend hoe weinig dagen je echt last hebt van regen. tegen zweten was het dan niet uit de naad fietsen op de heenweg en rijden zonder jas/ licht en luchtig gekleed.
Awel, met die 20 km die je nu per dag wegtrapt heb je volgens mij een mooie basis om eens te gaan wielrennen. 20 km door de stad op een race fiets lijkt mij moeilijk doen om cool aan te komen. racefiets is volgens mij echt niet geschikt voor kilometers maken in stadse omgeving.
quote:Wat is je budget? Ik heb nog een nieuw setje Shimano's waar ik niks mee doe, krijg je er gelijk een voorwiel bijOp maandag 25 oktober 2010 21:37 schreef Narcotical het volgende:
Volgens mij heb ik het vorige topic helemaal gemist!
Was druk met de studie helaas..
Rooft weer veel te veel tijd die ik in het fietsen had willen stoppen..
Overigens kan ik as. vrijdag een 2e hands tacx van iemand overnemen, kan eindelijk de verloren uurtjes hier thuis in proberen te halen...
ps. Heeft iemand misschien nog tips waar ik een goedkoop 2ehands achterwiel met shimano 10spd op de kop kan tikken? Dan leg ik daar een tacx bandje omheen, is beter voor mn wegbandjes..
quote:klopt, jaren '70 pornoOp maandag 25 oktober 2010 22:38 schreef ultra_ivo het volgende:
Zag vandaag een superfiets voorbijkomen op een Duits forum, een Alex Singer. Da's gewoon porno.
quote:Mijn budget is eigenlijk zo laag mogelijk, ben op dit moment echt een arme student aan het worden..Op maandag 25 oktober 2010 22:19 schreef eentwee het volgende:
[..]
Wat is je budget? Ik heb nog een nieuw setje Shimano's waar ik niks mee doe, krijg je er gelijk een voorwiel bij
quote:Voor een zo laag mogelijk budget kun je het beste op marktplaats kijken.. bijvoorbeeld zoiets http://link.marktplaats.nl/390033348. Mijn setje (rs 10) moet toch wel ergens richting de 70 euro opbrengen.Op maandag 25 oktober 2010 23:01 schreef Narcotical het volgende:
[..]
Mijn budget is eigenlijk zo laag mogelijk, ben op dit moment echt een arme student aan het worden..
Voor wat setje is het en wat zou je er eventueel voor willen hebben, kan ik zien of het enigzins haalbaar is voor mij![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En wat zag ik nou zo gauw nog op pagina 1. Ivo zonder baard?
quote:Daar heb ik gewoon een baard. Alleen iets korter dan normaal.Op dinsdag 26 oktober 2010 06:19 schreef Freddeh het volgende:
En wat zag ik nou zo gauw nog op pagina 1. Ivo zonder baard?
quote:Al te vinden voor het schamele bedrag van rond de 1800 eurotjes......Op dinsdag 26 oktober 2010 16:20 schreef kaasplankje het volgende:
Ik kwam vandaag iemand tegen met Dura Ace elektronisch schakelen, zag er wel mooi uit en hij was er erg tevreden over. Maar tjee echt duur is dat zeg 2500.- voor de groep oid
quote:Blijft een bak geld voor een groep, dan ga ik toch liever voor een Bref Campenolo Super Record mechanische 11 speed, hou je nog geld overOp dinsdag 26 oktober 2010 16:22 schreef Yankee het volgende:
Al te vinden voor het schamele bedrag van rond de 1800 eurotjes......
quote:Heb het afgelopen zaterdag uit mogen proberen. Echt enorm vet, alleen het geluid al. En het schakelt enorm direct.Op dinsdag 26 oktober 2010 16:20 schreef kaasplankje het volgende:
Ik kwam vandaag iemand tegen met Dura Ace elektronisch schakelen, zag er wel mooi uit en hij was er erg tevreden over. Maar tjee echt duur is dat zeg 2500.- voor de groep oid
quote:Wat ik wel da bomb vind is dat de voorderailleur automatisch bijstelt bij achter opschakelen naar de 21Op dinsdag 26 oktober 2010 16:47 schreef marcodej het volgende:
Heb het afgelopen zaterdag uit mogen proberen. Echt enorm vet, alleen het geluid al. En het schakelt enorm direct.
quote:Welke fiets gaat het over?Op dinsdag 26 oktober 2010 13:41 schreef FJD het volgende:
105 afgemonteerd met een SRAM triple crank. Waarom gebeurt dat? Belangrijker nog, is er een manier waarop ik kan controleren dat de 105 derailleurs ook voor triple is gemaakt? Daar zit toch verschil in met de dubbel/compact versies? De fiets lijkt een koopje maar als ik dan met dit probleem kom te zitten dan heb ik ruzie int hok zeg maar
-edit-
In de kooi dus, is het apparaat t zelfde en is het dan een kwestie van een lange kooi er op schroeven?
quote:Campa óók?Op dinsdag 26 oktober 2010 17:05 schreef No-P het volgende:
Campy Tech Lab: Movistar krijgt het nieuwe elektronische schakelsysteem van Campagnolo.
quote:Gazelle V3. We gaan vanavond even kijken. Heb ook wat andere aanbiedingen liggen maar die waren wat duurder. Vond vooral de combi zo vreemd maar goed, zal de kooi van m'n Koga en Merida even opmeten voor de zekerheid. Dat mixen vind ik geen issue maar het moet wel passen zeg maar.
quote:Hoe zit dat eigenlijk met gewicht? Lijkt me dat een accu, servo's e.d. een zwaardere groep opleverd?Op dinsdag 26 oktober 2010 17:25 schreef No-P het volgende:
Lijkt erop dat Movistar het eerst krijgt en dat het daarna een keer voor particulieren te koop is.
http://www.cyclingnews.co(...)ectronic-gear-system
quote:Foto!Op maandag 25 oktober 2010 22:38 schreef ultra_ivo het volgende:
Zag vandaag een superfiets voorbijkomen op een Duits forum, een Alex Singer. Da's gewoon porno.
quote:Ik denk inderdaad dat de groep wat zwaarder is. Achja, dan neem je toch gewoon een wat lichter frame en wielen.Op dinsdag 26 oktober 2010 17:42 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
Hoe zit dat eigenlijk met gewicht? Lijkt me dat een accu, servo's e.d. een zwaardere groep opleverd?
quote:Ik ben gisteravond ook wezen spinnen, maar ik ben gelukkig gezegend met een goede instructeur..Op dinsdag 26 oktober 2010 10:48 schreef CyclingGirl het volgende:
Sommige spinninginstructeurs ookIk ga sommige lessen al niet eens meer omdat het een zooitje is. Je verstaat ze niet en ze doen maar wat en als je dan niet meewerkt worden ze boos
quote:Velo Orange... Krijg ik het idd ook warm van, al is het alleen maar om het kijkenOp dinsdag 26 oktober 2010 20:36 schreef ultra_ivo het volgende:
Net weer uitgebreid op de Velo Orange pagina zitten snuffelen. Gelijk maar gevraagd bij freshtripe of ze een bepaald type voordrager van Velo Orange in de planning hebben. Is altijd handiger als iemand anders het naar de EU importeert.
Ik zie m'n Koga al voor me met alu spatborden en zo'n supermooi voordragertje van hun. Dan gooi ik de Suntour Superbe remmen er wel af en vervang ze door een paar Mafac's (of ik zoek wat ander moois op Ebay).
quote:Sommige van hun spullen zijn ook nog eens heel aangenaam geprijsd. Freshtripe in Engeland levert overigens ook een deel van de Velo Orange spullen.Op dinsdag 26 oktober 2010 21:56 schreef Freddeh het volgende:
[..]
Velo Orange... Krijg ik het idd ook warm van, al is het alleen maar om het kijken
quote:Most cyclists don't race, yet they ride uncomfortable racing bikes and try to go too fast and so miss much of the world around them. Our emphasis is on a more relaxed and comfortable style of riding, and on refined bikes that are comfortable on a century ride, an inn-to-inn tour, or even on a ramble down your favorite dirt road.
quote:voor sommige sporters wordt het plezier van wielrennen mede bepaald door het genot van je eigen leefomgeving te (her)ontdekken.Op woensdag 27 oktober 2010 08:42 schreef nogeenmaarten het volgende:
Het motto past bij fietsen met hulpmotor en brommobielen. Lekker comfortabel van de omgeving genieten.
quote:Jij bent echt zo'n typische roeier die maar 1 versnelling heeft; voluitOp woensdag 27 oktober 2010 08:42 schreef nogeenmaarten het volgende:
Het motto past bij fietsen met hulpmotor en brommobielen. Lekker comfortabel van de omgeving genieten.
quote:Dit dus.Op woensdag 27 oktober 2010 09:12 schreef nodisch18 het volgende:
[..]
voor sommige sporters wordt het plezier van wielrennen mede bepaald door het genot van je eigen leefomgeving te (her)ontdekken.
is zeer verfrissend om is om je heen te kijken ipv vol continu op je teller te loeren.
quote:Ieder z'n ding toch? Ik ga ook liever twee uur kapot dan dat ik drie nieuwe pimpelmeesjes aan m'n vogelspot-collectie toe kan voegen.Op woensdag 27 oktober 2010 09:33 schreef kaasplankje het volgende:
Jij bent echt zo'n typische roeier die maar 1 versnelling heeft; voluit
quote:Ik doe dan weer liever drie uur over dezelfde afstand omdat ik soms naar een slootje kijk, of een weiland, en denk 'Goh wat een leuk lichtefect, benieuwd hoe Monet dat geschilderd zou hebben. Maar ik neem het prestatiegedeelte ook veel minder serieus dan de meeste mensen hier. Ieder zijn en haar ding!Op woensdag 27 oktober 2010 10:03 schreef FJD het volgende:
[..]
Ieder z'n ding toch? Ik ga ook liever twee uur kapot dan dat ik drie nieuwe pimpelmeesjes aan m'n vogelspot-collectie toe kan voegen.
quote:tussen deze twee uitersten zit een wereld die het ontdekken waard is!Op woensdag 27 oktober 2010 10:03 schreef FJD het volgende:
[..]
Ieder z'n ding toch? Ik ga ook liever twee uur kapot dan dat ik drie nieuwe pimpelmeesjes aan m'n vogelspot-collectie toe kan voegen.
quote:Weet ik maar nuance is niet leuk op een forumOp woensdag 27 oktober 2010 10:49 schreef nodisch18 het volgende:
tussen deze twee uitersten zit een wereld die het ontdekken waard is!
quote:Als ik niet fietste om van de omgeving te genieten dan had ik meteen wel een tacx ofzo gekocht. Ik vind het geweldig om een beter beeld van de omgeving waarin ik woon te krijgen door op de fiets te stappen.Op woensdag 27 oktober 2010 09:12 schreef nodisch18 het volgende:
[..]
voor sommige sporters wordt het plezier van wielrennen mede bepaald door het genot van je eigen leefomgeving te (her)ontdekken.
is zeer verfrissend om is om je heen te kijken ipv vol continu op je teller te loeren.
quote:Heb geen isoleermat, zet hem meestal vrij zwaar en op een lichte versnelling zodat er zo weinig mogelijk geluid wordt geproduceerd. Tevens zet ik de Tacx op een handdoek. Onderburen zeggen er geen last van te hebben, alleeneen kleine zoem, die niet hoorbaar is als bijvoorbeeld de tv aan staat. Als ze aan het studeren zijn en het stoort ze dan weten ze dat ze kunnen aankloppen.Op woensdag 27 oktober 2010 20:26 schreef marcodej het volgende:
Vanavond op de tacx gezeten. Mén wat is dat saai.Toch 55 minuutjes volgehouden.
Wel 'klagende' buren gehad vanwege het geluid. Ik zat op zolder, en het was hoorbaar in in hun huiskamer. Ze dachten dat onze wasmachine op hol sloeg...
Toch maar eens gaan shoppen voor zo'n isolatiemat. Werkt dat echt?
quote:Ik heb vorig jaar een matje gekocht bij de Perry sport voor 10 of 15 euro geloof ik. Werkt in zoverre dat de onderbuurvrouw nog niet is komen klagen wanneer ik aan het tacxen was. Terwijl dat mens als ze ook maar ergens een beetje last van heeft direct voor de deur staat.Op woensdag 27 oktober 2010 20:26 schreef marcodej het volgende:
Vanavond op de tacx gezeten. Mén wat is dat saai.Toch 55 minuutjes volgehouden.
Wel 'klagende' buren gehad vanwege het geluid. Ik zat op zolder, en het was hoorbaar in in hun huiskamer. Ze dachten dat onze wasmachine op hol sloeg...
Toch maar eens gaan shoppen voor zo'n isolatiemat. Werkt dat echt?
quote:Ga zo door Cap_FabOp donderdag 28 oktober 2010 08:45 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Waarschijnlijk snapt alleen Freddeh echt waarom dit zo'n belangrijk is...maar toen ik in de sportschool m'n schoenen verwisselde viel het me opeens op dat ik weer gewoon kon gaan zitten, voorover bukken en veters strikken. Vroeger zat daar teveel buik in de weg, en moest ik me in bochten wringen en m'n schoen op een stoel zetten enzo. Zonder fietsen had ik het bewegen nooit lang genoeg vol gehouden om dit mee te maken, dus even driewerf bloemen en hoera voor m'n trouwe Gazelle, en m'n fijne Brooks![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Deze post is mede mogelijk gemaakt door Continental GP4000 banden
quote:Respect!Op donderdag 28 oktober 2010 08:45 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Waarschijnlijk snapt alleen Freddeh echt waarom dit zo'n belangrijk is...maar toen ik in de sportschool m'n schoenen verwisselde viel het me opeens op dat ik weer gewoon kon gaan zitten, voorover bukken en veters strikken. Vroeger zat daar teveel buik in de weg, en moest ik me in bochten wringen en m'n schoen op een stoel zetten enzo. Zonder fietsen had ik het bewegen nooit lang genoeg vol gehouden om dit mee te maken, dus even driewerf bloemen en hoera voor m'n trouwe Gazelle, en m'n fijne Brooks![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Deze post is mede mogelijk gemaakt door Continental GP4000 banden
quote:Het leukste is als je lekker rustig a/h inrijden bent en er vervolgens zo'n "klapper" achter je gaat rijden. Even een paar rondjes extra en een beetje aanzetten en je bent hem weer kwijtOp donderdag 28 oktober 2010 23:23 schreef FJD het volgende:
Was druk op de schaatsbaan zegToen ik twee jaar terug in de avonden kwam was ik vaak de enige die iets van een training probeerde maar nu zeker mannetje of 70 in verschillende groepen. Leuke training. Kreeg zelfs nog een compliment dat ik zo weinig geluid maakte met m'n schaatsen maar dat hield wel op toen ik moe werd
![]()
Volgende week Dordrecht
quote:Gaat ie dan open hier?Op donderdag 28 oktober 2010 23:23 schreef FJD het volgende:
Was druk op de schaatsbaan zegToen ik twee jaar terug in de avonden kwam was ik vaak de enige die iets van een training probeerde maar nu zeker mannetje of 70 in verschillende groepen. Leuke training. Kreeg zelfs nog een compliment dat ik zo weinig geluid maakte met m'n schaatsen maar dat hield wel op toen ik moe werd
![]()
Volgende week Dordrecht
quote:Dat mis ik nog wel bij het schaatsen aangezien mijn techniek nog niet voldoende is om zonder heel veel krachtverlies even goed aan te zetten. Het beste deel van m'n schaatstechniek is m'n veterstriktechniekOp vrijdag 29 oktober 2010 09:18 schreef SuperWeber het volgende:
Het leukste is als je lekker rustig a/h inrijden bent en er vervolgens zo'n "klapper" achter je gaat rijden. Even een paar rondjes extra en een beetje aanzetten en je bent hem weer kwijt
quote:Klopt. Maar laatst had ik het koud op de mtb omdat ik doorweekt was.Op vrijdag 29 oktober 2010 08:59 schreef Wielracer het volgende:
op de mtb heb je het vaker veel warmer. Je hebt immers geen rijwind om af te koelen.
Gisteren volstond een zomerondershirtje en een jack. Heb het de gehele rit niet koud gehad.
quote:Zo dat werd eens tijd zeg dat ie open zou gaan!Op vrijdag 29 oktober 2010 09:33 schreef FJD het volgende:
[..]
Dat mis ik nog wel bij het schaatsen aangezien mijn techniek nog niet voldoende is om zonder heel veel krachtverlies even goed aan te zetten. Het beste deel van m'n schaatstechniek is m'n veterstriktechniekMede daarom was ik ook wel blij met t compliment aangezien het ook iets is waar ik veel op let en om diezelfde reden ook juist geen klapschaats heb gekocht.
@CyclingGirl; zondag gaat ie open ja. Ga volgende week wel een keer kijken
quote:Afhankelijk v/d kwaliteit van je ijzers en de hoeveelheid die je schaatst.Op vrijdag 29 oktober 2010 11:10 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Moet je trouwens elk jaar schaatsen laten slijpen? Ik heb een jaar of twee geleden hele simpele schaatsen gekocht (nepnoren met plastic schoen) maar eigenlijik nog nooit geslepen![]()
Schaats ook maar een paar keer per winter vaak, tot nu toe, maar wil het nu wel vaker gaan doen!
quote:Gebruik je een lamp om dingen te zien, of om gezien te worden. Het laatste is misschien niet zo'n probleem. Ik moet het gewoon maar eens proberen. Er is een rondje langs de vliet waar straatverlichting is en waar het vooral belangrijk is om gezien te worden en daar heb ik van die hema led's voor. Op de irritante knipperstand niet te missen.Op donderdag 28 oktober 2010 22:31 schreef ultra_ivo het volgende:
Ik vindt het prima te doen. Ook op onbekend terrein in het buitenland. Belangrijk is wel dat je goede verlichting hebt, dus niet dat slappe gedoe dat op de meeste Nederlandse fietsen hangt. Ik gebruik zelf een SON naafdynamo en een Edelux koplamp. Dat is genoeg om met 60-70 per uur af te dalen. Ik heb inmiddels een IQ batterijlamp met dezelfde LED optiek als de Edelux. Die moet ik nog gaan uitproberen.
Maar zoals met alles, ook dit moet je trainen. In het donker zie je evenveel maar wel anders. Je moet leren de andere signalen te interpreteren.
quote:Mijn verlichting is vooral om te zien. Natuurlijk wordt je met zo'n Edelux ook gezien, en niet zo zuinig ook. Als je dan ook nog eens een reflectievest draagt (zoals in Frankrijk verplicht is) dan ben je gewoon niet over het hoofd te zien. De Edelux zit op iets van 80 lux, een goede batterij/acculamp op 40 lux. Dubbel zo sterk dus.Op vrijdag 29 oktober 2010 16:59 schreef nogeenmaarten het volgende:
[..]
Gebruik je een lamp om dingen te zien, of om gezien te worden. Het laatste is misschien niet zo'n probleem. Ik moet het gewoon maar eens proberen. Er is een rondje langs de vliet waar straatverlichting is en waar het vooral belangrijk is om gezien te worden en daar heb ik van die hema led's voor. Op de irritante knipperstand niet te missen.
Als dat bevalt kan ik het rondje misschien uitbreiden.
quote:Op dinsdag 26 oktober 2010 06:19 schreef Freddeh het volgende:
Nog ff over die Neil Pryde fiets die Tommeke zag op BikeMotion. Ik heb op een ander forum een compleet afgemonteerde Neil Pryde gezien, en daar gaan mijn hormonen toch echt wel even van op oorlogspad. Echt heel gaaf...Daar heb ik inderdaad een rondje op gereden! Zo'n geile fiets!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En wat zag ik nou zo gauw nog op pagina 1. Ivo zonder baard?
Ik ga morgen maar weer eens de weg op, al dat boscrossen is wel leuk, maar o ver het asfalt sjezen moet ook maar weer eens![]()
Zonda navenquote:Op zaterdag 30 oktober 2010 16:59 schreef Oksel het volgende:
Als je zin hebt mag je mijn naven ook nog wel eens doen? Wat voor naven heb ik in mijn Zonda's eigenlijk?
Volgens mij heb je in een Zonda wielset een naaf met oversized aluminium holle as, dezelfde als een Record naaf. Met zo'n klein inbusje aan de linkerkantquote:Op zaterdag 30 oktober 2010 16:59 schreef Oksel het volgende:
Als je zin hebt mag je mijn naven ook nog wel eens doen? Wat voor naven heb ik in mijn Zonda's eigenlijk?
Ik heb nog zand in m'n oren, merkt m'n vriendin nu net op. En ik heb al gedouched. ATB'en was tof, ging heel hard. Veel goede paden, dus lekker hard rossen. Op de terugweg op kop, 37km/h.. keek ik achterom, nog maar 4 ofzo achter me, van de 15-20..
Morgenochtend weer.
Een gedeelte van lijn 18 in belgië zit in mijn vaste rondje en zelf woon ik er praktisch aanquote:Op zaterdag 30 oktober 2010 20:58 schreef ultra_ivo het volgende:
Morgen staat bij mij weer een ritje op het programma
omhoog langs de Zuid-Willemsvaart, dan rondom Eindhoven en terug over de lijn 18.
Uitgezonderd een stukje bij Achel heb ik die nog niet gereden. Ik ben benieuwd. Ik moet toch noch het 1e stuk van m'n 400 voor komend jaar op de schop gooien, in 2007 liep die langs de Zuid-Willemsvaart (etappe Maastricht-Valkenswaard) maar daar hebben ze nu het fietspad langs het kanaal onderbroken voor industriequote:Op zaterdag 30 oktober 2010 22:31 schreef nodisch18 het volgende:
[..]
Een gedeelte van lijn 18 in belgië zit in mijn vaste rondje en zelf woon ik er praktisch aan.
Ben morgen niet thuis, anders bood ik je een bak koffie aan.
Bij mij is het juist andersom.quote:Op zondag 31 oktober 2010 15:56 schreef Tommeke het volgende:
Net weer 80km gefietst. Ik vind die regen en blubber niet eens zo erg, zo lang het niet koud is.
Pekel is inderdaad funest!quote:Op zondag 31 oktober 2010 17:11 schreef Marurk het volgende:
[..]
Bij mij is het juist andersom.Ik vind koude echt niet zo erg, zolang het maar droog is.
Toch een flinke rit van 105 km gedraaid vandaag.Daarmee kom ik op een kleine 2500 km in drie maandjes.
En ik ga gewoon door in de winter, zolang het maar niet regent/sneeuwt of er gepekeld is.
Zit je nog niet lekker?quote:Op zondag 31 oktober 2010 19:44 schreef FJD het volgende:
Held220km, damn
Iemand een tip voor een goede calculator voor t afstellen van je fiets? Het idee van een beetje rijden en aanvoelen wat fijn rijdt is niet met gejuich ontvangenMet name de afstand van zadel-stuur en t verschil in hoogte tussen die twee is belangrijk.
Ik zit prima, doe ik dat niet dan sleutel en stel ik net zo lang tot het wel lekker zit. Dat vind ik belangrijker dan wat een tabel me vertelt plus dat die berekeningen uit elkaar lopen. Ik heb ze gezien; methode 1 zegt dat punt van je zadel 11cm achter hart vd crank moest liggen en methode 2 zegt tussen 5-9. Stuurnok ook; soms moet je je stuur raken, dan weer midden van de stuurpen, dan weer midden vd voorbouwquote:Op zondag 31 oktober 2010 19:48 schreef kaasplankje het volgende:
Zit je nog niet lekker?
Als je je elleboog tegen de punt van je zadel zet moet je met je vingers halverwege de stuurnok reiken.
Enne stuur hoe lager hoe beter
Je zoekt een probleem dat er niet is toch als je goed zit? Of gaat het om een beginafstelling voor een vrouw o.i.d. (gezien je vraag aan Cyclinggirl)? Dingen met ellebogen en punten van zadels slaan nergens op vind ik.quote:Op zondag 31 oktober 2010 19:56 schreef FJD het volgende:
[..]
Ik zit prima, doe ik dat niet dan sleutel en stel ik net zo lang tot het wel lekker zit. Dat vind ik belangrijker dan wat een tabel me vertelt plus dat die berekeningen uit elkaar lopen. Ik heb ze gezien; methode 1 zegt dat punt van je zadel 11cm achter hart vd crank moest liggen en methode 2 zegt tussen 5-9. Stuurnok ook; soms moet je je stuur raken, dan weer midden van de stuurpen, dan weer midden vd voorbouw
@CyclingGirl; zou jij eens willen kijken hoe ver jij komt als je je elleboog tegen de zadelpunt zet? Dat kan bij t vrouwenlichaam misschien net weer anders zijn.
Combinatie van vrouw, nog nooit op een racefiets gezeten en dus geen idee van een normale houding en een frame van 51 sloping (wss 54 regulier) terwijl ze regulier 53 zou moeten hebben. Dat zorgt nogal voor onzekerheid zeg maar.quote:Op zondag 31 oktober 2010 21:42 schreef eentwee het volgende:
Je zoekt een probleem dat er niet is toch als je goed zit? Of gaat het om een beginafstelling voor een vrouw o.i.d. (gezien je vraag aan Cyclinggirl)? Dingen met ellebogen en punten van zadels slaan nergens op vind ik.
Halverwege de stuurpenquote:Op zondag 31 oktober 2010 19:56 schreef FJD het volgende:
[..]
@CyclingGirl; zou jij eens willen kijken hoe ver jij komt als je je elleboog tegen de zadelpunt zet? Dat kan bij t vrouwenlichaam misschien net weer anders zijn.
11 lijkt mij erg ver hoor..quote:Op zondag 31 oktober 2010 19:56 schreef FJD het volgende:
[..]
Ik zit prima, doe ik dat niet dan sleutel en stel ik net zo lang tot het wel lekker zit. Dat vind ik belangrijker dan wat een tabel me vertelt plus dat die berekeningen uit elkaar lopen. Ik heb ze gezien; methode 1 zegt dat punt van je zadel 11cm achter hart vd crank moest liggen en methode 2 zegt tussen 5-9. Stuurnok ook; soms moet je je stuur raken, dan weer midden van de stuurpen, dan weer midden vd voorbouw
@CyclingGirl; zou jij eens willen kijken hoe ver jij komt als je je elleboog tegen de zadelpunt zet? Dat kan bij t vrouwenlichaam misschien net weer anders zijn.
Dat vreesde ik al een beetje ja, ze komt op t midden vd stuurpen uit nuquote:
Richtlijnen idd en niets anders. Het is voor iedereen uiteindelijk verschillend in welk standje je het lekkerst op je fiets rijdt.quote:Op zondag 31 oktober 2010 22:26 schreef Tommeke het volgende:
11 lijkt mij erg ver hoor..
Over je stuur, het schijnt dat je goed zit als je als je fietsend naar je stuur kijkt, dat het stuur in dezelfde lijn zit als de voornaaf. Maar 't zijn allemaal richtlijnen, en ik vraag me af waar dat alles op gebaseerd is.
En of je broekvetquote:Op zondag 31 oktober 2010 22:55 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
Het is voor iedereen uiteindelijk verschillend in welk standje je het lekkerst op je fiets rijdt.
Eh hoezo? Je moet dan toch je elleboog tegen het puntje van je zadel zetten en dan met de puntjes van je vinger het stuur aan kunnen raken? Dat is bij mij iig het geval.quote:Op zondag 31 oktober 2010 19:56 schreef FJD het volgende:
[..]
Ik zit prima, doe ik dat niet dan sleutel en stel ik net zo lang tot het wel lekker zit. Dat vind ik belangrijker dan wat een tabel me vertelt plus dat die berekeningen uit elkaar lopen. Ik heb ze gezien; methode 1 zegt dat punt van je zadel 11cm achter hart vd crank moest liggen en methode 2 zegt tussen 5-9. Stuurnok ook; soms moet je je stuur raken, dan weer midden van de stuurpen, dan weer midden vd voorbouw
@CyclingGirl; zou jij eens willen kijken hoe ver jij komt als je je elleboog tegen de zadelpunt zet? Dat kan bij t vrouwenlichaam misschien net weer anders zijn.
Veel ochtendgymnastiek schijnt te helpen. In teamverbandquote:Op maandag 1 november 2010 09:58 schreef Oksel het volgende:
Verdomme wel stijf in de poten vanochtend. Hard op je bek gaan is kut.
1.68 dus bijna gelijk. Twijfel alom dus, aan de ene kant kun je een hoop verbouwen aan een fiets maar aan de andere kant vind ik 54 vs 51 wel erg veel.quote:Op maandag 1 november 2010 10:26 schreef CyclingGirl het volgende:
Hoe lang is ze trouwens? Ik ben 1.66 en ik heb volgens mij een 50 aan framemaat.
Dankje. Is mijn fiets, heb alleen die wielen niet.quote:Op maandag 1 november 2010 12:49 schreef vault_tec het volgende:
dat is een mooi fietsie.
Hoe halen jullie kleine slagen uit je wiel?
Tssssssssk, die vouwfiets van je vervuilt mijn schermquote:Op maandag 1 november 2010 12:05 schreef Oksel het volgende:
[ afbeelding ]
Dat zadel krijg ik binnenkort
Ik ook. Ben zelf absoluut niet handig dus heb besloten dat het niet verstandig is wanneer ik zelf aan wielen ga prutsen.quote:
Is dat inclusief of exclusief die 20cm? Zoiets?quote:Op maandag 1 november 2010 15:01 schreef Oksel het volgende:
Mag ik nu opmerkingen maken over opmeten tussen benen?
quote:Op maandag 1 november 2010 15:20 schreef Oksel het volgende:
Ik ga vanaf nu ook vrouwelijke fietsers vragen om hun binnenbeenlengte en de gewenste lengte van hun stuurpen, okay? Zodat je wat meer informatie hebt. I'll keep you updated.
quote:Op maandag 1 november 2010 15:20 schreef Oksel het volgende:
Ik ga vanaf nu ook vrouwelijke fietsers vragen om hun binnenbeenlengte en de gewenste lengte van hun stuurpen, okay? Zodat je wat meer informatie hebt. I'll keep you updated.
quote:Op maandag 1 november 2010 15:20 schreef Oksel het volgende:
Ik ga vanaf nu ook vrouwelijke fietsers vragen om hun binnenbeenlengte en de gewenste lengte van hun stuurpen, okay? Zodat je wat meer informatie hebt. I'll keep you updated.
Je moet dan wel een waterpas heel strak onder het ..... hoe zeg je dat netjes? Nou ja, gewwon zo'n waterpas heel strak onder je kruis houden en dan zul je verrast zijn dat die binnenbeen lengte nogal eens wat langer kan zijn. Ik dacht eerst altijd dat het bij 88 cm was, totdat er eens professioneel werd opgemeten en het 90 bleek te zijn. Wat overigens weer klopte met de top-zadel tot hart bracket afstand van 81 cm. Bij mij dan........quote:Op maandag 1 november 2010 15:15 schreef FJD het volgende:
[..]
Is dat inclusief of exclusief die 20cm? Zoiets?
Maar goed, binnenbeenmaat komt op 78 wat een 53cm frame zou moeten zijn maar vervolgens komt ze met haar hand pas net op de stuurpen. Heb t ook nog even aan twee andere vrouwelijke fietsters gevraagd dus ben benieuwd.
Stuurpen of zadelpen? Dit is verwarrende materiequote:Op maandag 1 november 2010 15:20 schreef Oksel het volgende:
Ik ga vanaf nu ook vrouwelijke fietsers vragen om hun binnenbeenlengte en de gewenste lengte van hun stuurpen, okay? Zodat je wat meer informatie hebt. I'll keep you updated.
Niet.quote:Op maandag 1 november 2010 12:49 schreef vault_tec het volgende:
dat is een mooi fietsie.
Hoe halen jullie kleine slagen uit je wiel?
OK.quote:Op maandag 1 november 2010 20:07 schreef FJD het volgende:
Als je koffie drinken en babbelen met collegas belangrijker vindt dan een tweede kassa openen dan begrijp je het niet echt
Thanks voor de support lieverdquote:
A Sunday in Hell natuurlijk...quote:Op dinsdag 2 november 2010 10:48 schreef Yankee het volgende:
Nog iemand die wat documentaires of iets dergelijks over wielrennen weet die te kijken zijn op youtube / te downloaden zijn zodat ik wat te kijken heb tijdens het tacxen?
quote:Ik heb net besloten een setje wegwielen onder m'n crosser te zetten, puur zodat m'n racefiets niet vies wordtOp dinsdag 2 november 2010 11:58 schreef Yankee het volgende:
[..]
Je moet wat heNiet iedereen heeft 7 fietsen
quote:Op dinsdag 2 november 2010 16:38 schreef No-P het volgende:
Slappe wielen, of een slagje zijn veelvoorkomende oorzaken van instabiliteit of zwabberen in afdalingen.
Dat kan ook gewoon. Je zit alleen wat minder stabiel op de fiets bij hoge snelheden.quote:Op dinsdag 2 november 2010 19:22 schreef Five_Horizons het volgende:
Ow... nou, dan rij ik er wel even mee door....
Mja, het is dát of datgeen dat FJD vertelt, natuurlijk....quote:Op dinsdag 2 november 2010 19:27 schreef No-P het volgende:
[..]
Dat kan ook gewoon. Je zit alleen wat minder stabiel op de fiets bij hoge snelheden.
relaxed, dank jequote:Op dinsdag 2 november 2010 19:29 schreef Wielracer het volgende:
http://cyclingtorrents.nl/
Hier staat genoeg aan video om 24 winters mee door te komen
quote:Op dinsdag 2 november 2010 18:44 schreef FJD het volgende:
Vragen of Oksel het fenomeen kan reproduceren alstie een keer in de buurt is.
Marktplaats.quote:Op dinsdag 2 november 2010 20:16 schreef JortK het volgende:
Iemand trouwens ook enig idee waar ik goedkoop een Tacx kan aanschaffen
Dat ja, er zijn heel veel mensen die het te saai vinden, nooit meer doen en het ding weer verkopen.quote:
Topserie is dat!quote:Op dinsdag 2 november 2010 20:42 schreef No-P het volgende:
[..]
Dat ja, er zijn heel veel mensen die het te saai vinden, nooit meer doen en het ding weer verkopen.
Ik heb weer een klein uurtje weggetrapt. Kijkende naar Boardwalk Empire![]()
Nee, waarom? Gewoon een bandje gebruiken dat al wat versleten is en als het kan een reservewielquote:Op dinsdag 2 november 2010 21:04 schreef JortK het volgende:
Net op marktplaats gekeken, de Flow is daar nog duurder dan bij Futurum
Die tacx banden, moet ik zeker nog wel een velg aanschaffen ook?
oh ja....ik vergis me evenquote:Op dinsdag 2 november 2010 21:10 schreef Oksel het volgende:
nee man, je hebt een speciale Tacx fiets nodig om te tacxen!
Ligt eraan of je veel klimwerk doet op je Tacx.quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:11 schreef Yankee het volgende:
[..]
oh ja....ik vergis me evenCarbon was ook een vereiste toch?
Maar snelle wielen lijken me wel handig, of vergis ik me?quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:13 schreef Oksel het volgende:
[..]
Ligt eraan of je veel klimwerk doet op je Tacx.
Als je maar goede Tacxbanden hebt voor de grip komt het goed.quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:13 schreef Yankee het volgende:
[..]
Maar snelle wielen lijken me wel handig, of vergis ik me?
Als ik een tijdrithelm opzet, ga ik dan ook harder op een tacx?quote:Op dinsdag 2 november 2010 21:14 schreef Oksel het volgende:
[..]
Als je maar goede Tacxbanden hebt voor de grip komt het goed.
Ik zie ineens Urbanus voor me met dat achterlijke ding op zn hoofdquote:Op dinsdag 2 november 2010 21:16 schreef Yankee het volgende:
[..]
Als ik een tijdrithelm opzet, ga ik dan ook harder op een tacx?
bert visscher heeft dat ook in een van z'n conferencesquote:Op dinsdag 2 november 2010 21:20 schreef JortK het volgende:
[..]
Ik zie ineens Urbanus voor me met dat achterlijke ding op zn hoofd
En je gewicht? Ik ben volgens de weegschaal zwaarder geworden sinds ik vaker naar de sportschool ga, maar m'n broeken zitten losser. Dus ik denk dat het goed gaat met mij op het moment.quote:Op dinsdag 2 november 2010 22:15 schreef Freddeh het volgende:
Leuk, zo'n nieuwe job, maar fietsen komt er niet meer van...
Hier staat een goedkope:quote:Op dinsdag 2 november 2010 20:16 schreef JortK het volgende:
Iemand trouwens ook enig idee waar ik goedkoop een Tacx kan aanschaffen
Gewoon 90kg nog steeds. Verandert dus niet echt. Ben wel m'n voeding aan het aanpassen. Meer fruit, minder brood. Kan dus zijn dat er in de komende dagen nog wel verandering in komen gaat.quote:Op woensdag 3 november 2010 09:19 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
En je gewicht? Ik ben volgens de weegschaal zwaarder geworden sinds ik vaker naar de sportschool ga, maar m'n broeken zitten losser. Dus ik denk dat het goed gaat met mij op het moment.
mhaw als je 1m65 bent en 90 kg....quote:Op woensdag 3 november 2010 20:00 schreef SuperWeber het volgende:
90 kg en dan dik?
Ik ben 88 kg en ik "voel" mezelf in iig niet dik...
Daar ging ik eigenlijk niet vanuit, maar in dat geval...quote:Op woensdag 3 november 2010 20:01 schreef Yankee het volgende:
[..]
mhaw als je 1m65 bent en 90 kg....
Arm ding. Niks van de wereld gezien, altijd binnen gestaan en alleen maar ondergesproeid worden met zilt zweet...quote:Op donderdag 4 november 2010 09:11 schreef CyclingGirl het volgende:
Mijn Tacx is kapot, na 10 jaar trouwe dienst.
Voor welk bedrag?quote:Op donderdag 4 november 2010 16:17 schreef JortK het volgende:
Nu nog een paar goede nieuwe wielen onder mijn Bulls Harrier. Iemand tips voor een leuk prijsje?
Ik ben maar een leek, maar dan gebruik ik mijn oude wielen voor op de Tacx en een goed excuus om nieuwe wielen te kopenquote:Op donderdag 4 november 2010 16:20 schreef Freddeh het volgende:
Dat verhaal weerInmiddels durf ik het wel te zeggen: Fulcrum Racing 7
Ik ben net als jij nog steeds een leek hoor. Het heeft bij mij alleen ook 2 topics gekost om eruit te komen wat ik wilde gaan kopen. Voor mij het uiteindelijk dus ook die R7 set geworden (rood/zwarte velgen op een blauw/grijs/gele fiets... maar het ziet er wel gaaf uit!)quote:Op donderdag 4 november 2010 16:22 schreef JortK het volgende:
[..]
Ik ben maar een leek, maar dan gebruik ik mijn oude wielen voor op de Tacx en een goed excuus om nieuwe wielen te kopen
Wel rode velgen... op me witte fiets
quote:
dan zo ik dit doenquote:Op donderdag 4 november 2010 16:20 schreef Freddeh het volgende:
Dat verhaal weerInmiddels durf ik het wel te zeggen: Fulcrum Racing 7
Past toch prima? Ik heb de Fulcrum R7's ook, en zo rood zijn ze niet.quote:Op donderdag 4 november 2010 16:52 schreef JortK het volgende:
Maar rode wielen op mijn witte fiets
[ afbeelding ]
Heb de 2011 versie gezien, die zijn juist wit. En met die fiets van hem (ik zie een rode streep over het frame) gaat dat prima kleuren lijkt me.quote:Op donderdag 4 november 2010 17:03 schreef marcodej het volgende:
[..]
Past toch prima? Ik heb de Fulcrum R7's ook, en zo rood zijn ze niet.
Kijk Freddeh...zo kan het ookquote:Op donderdag 4 november 2010 21:25 schreef JortK het volgende:
Ik ben overtuigd voor de Fulcrum 7
Zaterdag maar weer langs de shop
quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |