Hum, ik krijg zo'n vermoeden dat ik geen 105 deraileur met m'n Sora shifters kan bedienen, dus die moeten samen in 1 klap, en dan heb ik minder tandwielen op de achtercassette dan schakel mogelikkheden...dus dat betekent deraileur+shifters+cassette+ketting moet tegelijk. En een nieuwe achternaaf denk ik? Stukje voor stukje gaat dus niet...jammer.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 14:58 schreef Gripper het volgende:
[..]
1. derailleur
2. shifters
3. cassette en ketting
4. kabels
Het is dat je wat ver van me vandaan woont en ik niet zo erg aan het trainen ben momenteel, anders had ik het wel leuk gevonden.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 15:56 schreef Tommeke het volgende:
Trouwens, ik ben met 'n paar gasten een ploegentijdrit-team aan het formeren en zoek nog één iemand.
Is het ook. Vooral als je een van de betere bent.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 16:01 schreef Tommeke het volgende:
Mij lijkt 't ook echt een toffe ervaring!
Ik kan me voorstellen dat dat echt een kutervaring is. Ons team is tot nu toe vrij gelijkwaardig, ik denk niet dat ik de minste zal zijn.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 16:03 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Is het ook. Vooral als je een van de betere bent.
Als je een van de slechtere bent, is ook een ervaring om niet te vergeten (heb ik eens gehad, dat ik halverwege de tijdrit kapot zat, maar er waren nog maar 4 man over, dus ik moest bijblijven. Zelden zo afgezien).
Hip vooral! Lijkt me echt best tof, zo'n ding. Heb er alleen geen ruimte meer voorquote:Op woensdag 11 augustus 2010 16:11 schreef vault_tec het volgende:
wat vinden jij eigenlijk van fixed gear / fixed gear rijders?
Morgen wordt weer net als vandaag idd.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 16:55 schreef Marurk het volgende:
Fiets net terug van z'n eerste beurt en hij werkt nu echt super, beter dan ooit tevoren heb ik 't idee.Geen getik meer op het middenblad en alles loopt (eigenlijk voor het eerst) geheel soepel en zonder bijgeluid. Eindelijk! Dus morgen lekker fietsen, 't zou een goede dag worden niet?
Jockey wheels zijn dat officieel als ik me niet vergis. Ik ga ff luisteren, kom er zo op terug. Ik heb het idee dat wat ik hoor de bovenste jockey wheel is, die aanloopt tegen de cassette het freewheel.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:01 schreef Zwansen het volgende:
Crosspost uit ander topic (excuses als dit echt te domme vragen zijn)
Even een noobvraag. Wat is dit voor geluid? Ik heb de (2e hands) racefiets nu een 1.5 week en toen ik hem kreeg liep ie als een zonnetje. Nu ratelt ie alsof ie 20 jaar oud (is ie ook btw)
Wat doe ik hieraan? Nadat ik die kleine tandwielen op het derailleur (hoe noem je die dingen?) had schoongemaakt en weer opnieuw had ingevet maakte ie juist nog meer geluid.
Voor de duidelijkheid, de fiets staat op zn kop, en het filmpje kan in HD.
Dan maakt ie hetzelfde geluid.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:02 schreef Freddeh het volgende:
[..]
Jockey wheels zijn dat officieel als ik me niet vergis. Ik ga ff luisteren, kom er zo op terug. Ik heb het idee dat wat ik hoor de bovenste jockey wheel is, die aanloopt tegen de cassette het freewheel.
Kun je hem eens rechtop zetten, en kijken of hij hetzelfde geluid maakt?
Zo op het oog ziet het er recht uit. Misschien dat het een klein beetje scheef staat, maar dat is echt millimeterwerk.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:03 schreef Wombcat het volgende:
Staan de derailleurwieltjes wel recht onder het kransje waar de ketting op ligt?
Heb zelf geen 20 jaar oud bakkie meer staan dus kan ff niet verifieren, maar heeft jouw achterderailleur al een "B-tension screw"? (Google hem ff, heb er ff geen nederlandse vertaling voorquote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:08 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Dan maakt ie hetzelfde geluid.
[..]
Zo op het oog ziet het er recht uit. Misschien dat het een klein beetje scheef staat, maar dat is echt millimeterwerk.
Ik weet niet of ik specifiek een B-tension heb, maar er zitten wel wat schroefjes. Misschien daar maar eens mee spelen. Kijken of het helpt.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:12 schreef Freddeh het volgende:
[..]
Heb zelf geen 20 jaar oud bakkie meer staan dus kan ff niet verifieren, maar heeft jouw achterderailleur al een "B-tension screw"? (Google hem ff, heb er ff geen nederlandse vertaling voor)
Ja, volgens mij bij alle verzetten.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:11 schreef Marurk het volgende:
@ Zwansen: Kijk eens of de ketting niet tegen de kooi van de voorderailleur aanloopt. En heb je dit bij alle verzetten (denk het nl. niet)?
Het is volgens mijn FM alleen de lak gelukkig. De laatste halve cm van de zadelbuis is niet doorgelakt en is denk ik ook een ander materiaal. Om dat stukje zit de zadelklem. En bij de aanhechting tussen de lak en dat randje waren rondom een paar puntjes lak/verf afgesprongen. Had ook aan de binnenkant gekeken, en dacht daar een klein haarbarstje te zien, maar is niets volgens mn FM. Was al bang dat ik (of mn FM) mn zadelklem te strak had aangetrokken. Zadel zat ook niet te hoog in het frame, dus dat was het ook niet.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 10:39 schreef Yankee het volgende:
[..]
Dat is kut, al duidelijk wat het precies is?
Just make me an offer I can't refusequote:Op woensdag 11 augustus 2010 15:56 schreef Tommeke het volgende:
Trouwens, ik ben met 'n paar gasten een ploegentijdrit-team aan het formeren en zoek nog één iemand.
Gister kwam ik één van die gasten tegen en we hadden het over die jongen met die Wilier en die hoge wielen. Iets voor jou Yankee?
Vet hoe je dat weer voor elkaar gekregen hebt!quote:Op woensdag 11 augustus 2010 15:55 schreef Tommeke het volgende:
Ik heb vandaag maar even uitgerust en de één laatste hand gelegd aan m'n tijdritfiets!
Specs:
Shifters: Sora
Remmen: Ultegra
Derailleurs: Sora + 105
Cranck: Ultegra 52-39. (De 39 wissel ik nog met het binnenblad van m'n crossfiets, dat is een 42)
Voorwiel: Easton Vista
Achterwiel: Full karton home-made disc.
Stuur: Profile basebar met Specialized extensions.
Foto:
http://twitpic.com/2dp7jz
Ah even afwachten dus, maar komt wel goed lijkt me.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:33 schreef marcodej het volgende:
[..]
Garantiegevalletje dus: foto en beschrijving worden opgestuurd naar Cube.
Volgens mij kun je beter in een keer een gebruikte groep kopen, 105, Ultegra (SL) of Rival zie ik regelmatig voorbijkomen terwijl losse onderdelen duur zijn; na een tijdje kom je dan tot de conclusie dat je beter een nieuwe fiets had kunnen kopenquote:Op woensdag 11 augustus 2010 15:59 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Hum, ik krijg zo'n vermoeden dat ik geen 105 deraileur met m'n Sora shifters kan bedienen, dus die moeten samen in 1 klap, en dan heb ik minder tandwielen op de achtercassette dan schakel mogelikkheden...dus dat betekent deraileur+shifters+cassette+ketting moet tegelijk. En een nieuwe achternaaf denk ik? Stukje voor stukje gaat dus niet...jammer.
Dit weet ik allemaal al. Probleem is juist grote hoeveelheid hippe mensen wat niet echt vriendelijk of behulpzaam. Zelfde geld voor wielrenners, die kijken altijd heel vies naar me.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:18 schreef nodisch18 het volgende:
Hier in Eindhoven zie ik zeer regelmatig fixies voorbijkomen. Een tijdje terug was er zelfs een evenement voor fixies bij mij in de wijk.
Heb het idee dat fixies hier in eindhoven tamelijk hot zijn
Wat linkjes gevonden:
http://www.ehvfxd.net/
http://www.directeurenzonderderailleuren.nl/
quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:59 schreef vault_tec het volgende:
[..]
Zelfde geld voor wielrenners, die kijken altijd heel vies naar me.
En jij zit in Eindhoven? Weet ik waar ik vooral niet heen moet gaanquote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:59 schreef vault_tec het volgende:
[..]
Dit weet ik allemaal al. Probleem is juist grote hoeveelheid hippe mensen wat niet echt vriendelijk of behulpzaam. Zelfde geld voor wielrenners, die kijken altijd heel vies naar me.
hier word gelukkig wel normaal gedaan.
Hier in het westen (c.q. midden) wel ja.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 18:02 schreef Freddeh het volgende:
[..]
En jij zit in Eindhoven? Weet ik waar ik vooral niet heen moet gaan
Just kidding. Heb sowieso het idee dat iedereen altijd chagerijnig op de fiets zit. Alleen gisteren voelde ik enige verbroedering in de stromende regen. Er gingen zowaar een keer wat handjes omhoog om me te groeten.
Ik zeg ook geen hoi meer. Enige dat ik doe is mijn handje omhoog van de remgrepen. Meer moeite doe ik er niet meer voor als ze toch niets terug zeggen of me groeten.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 18:04 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Hier in het westen (c.q. midden) wel ja.
Vroegah toen ik nog in het oosten rondfietste werd er veel meer gegroet. Als je hier "hoi" zegt tegen een tegenligger kijken ze meestal gewoon stuurs voor zich uit.
Weet niet, ze kijken zo... Ja... Zijn ook veel chagrijnige mensen in omgeving Rotterdam.quote:
Zit zelf in hoogvliet (Rotterdam)quote:Op woensdag 11 augustus 2010 18:02 schreef Freddeh het volgende:
[..]
En jij zit in Eindhoven? Weet ik waar ik vooral niet heen moet gaan
Just kidding. Heb sowieso het idee dat iedereen altijd chagerijnig op de fiets zit. Alleen gisteren voelde ik enige verbroedering in de stromende regen. Er gingen zowaar een keer wat handjes omhoog om me te groeten.
Idd, véél chagerijnige mensen. SuperWeber heeft wel ongeveer gelijk, die stugge noorderlingen (zoals ik zelf overigensquote:Op woensdag 11 augustus 2010 19:18 schreef vault_tec het volgende:
[..]
Weet niet, ze kijken zo... Ja... Zijn ook veel chagrijnige mensen in omgeving Rotterdam.
[..]
Zit zelf in hoogvliet (Rotterdam)
Neem een doek en wikkel het schroevendraaiertje hier strak in...quote:Op woensdag 11 augustus 2010 16:17 schreef snakeman123 het volgende:
Ik heb een kilometer teller en wil deze op mijn stuurpen vast zetten. Nu moet ik het houdertje losmaken en 90 graden draaien het zijn 4 kleine kruiskop schroefjes die los moeten.
Heb er inmiddels 2 los met ontzettende pijn in mijn handen. Iemand een andere manier dan een klein schroevendraaiertje waar ik geen grip op heb....![]()
Ik ook niet meer.quote:Op woensdag 11 augustus 2010 18:06 schreef Freddeh het volgende:
[..]
Ik zeg ook geen hoi meer. Enige dat ik doe is mijn handje omhoog van de remgrepen. Meer moeite doe ik er niet meer voor als ze toch niets terug zeggen of me groeten.
Viel me idd ook op in 'Oksel-land'. Moet vaker daar naar toe op vakantie. Oh wacht... We zoeken een woning aan die kant van het land, was het bijna vergetenquote:Op woensdag 11 augustus 2010 21:27 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ik ook niet meer.
Alleen als ik dan ergens anders ben, is het altijd weer even wennen dat daar (meestal) wel gewoon wordt gegroet.
Haha, doe je echt mee?quote:Op woensdag 11 augustus 2010 17:48 schreef Yankee het volgende:
[..]
Just make me an offer I can't refuse![]()
[..]
Vet hoe je dat weer voor elkaar gekregen hebt!
Te lang stilgestaan na een vuile rit?quote:Op donderdag 12 augustus 2010 08:24 schreef Blik het volgende:
Hmm, de fiets van mijn vriendin doet bij het schakelen niks meer. De voorderailleur zit vast en de achterderailleur heeft nog maar 3 tandjes bewegingsruimte.
Iemand een idee waar dat aan kan liggen?
Nee, hebben zondag gefietst in de regen en meteen diezelfde dag de fiets schoongemaaktquote:Op donderdag 12 augustus 2010 08:55 schreef Freddeh het volgende:
[..]
Te lang stilgestaan na een vuile rit?
Kan zijn dat er vuil op de kabels zit, of dat er roest op de kabels is. Hoe is de kabelspanning?quote:Op donderdag 12 augustus 2010 09:06 schreef Blik het volgende:
[..]
Nee, hebben zondag gefietst in de regen en meteen diezelfde dag de fiets schoongemaakt
Hm, ben benieuwd wat je precies fietsonvriendelijk vindt aan Lelystad? Ik ben er opgegroeid en vind t juist erg fietsvriendelijk opgebouwd. Volgens mij ook een van de speerpunten van het gemeentelijk beleid aldaar.quote:Op donderdag 12 augustus 2010 08:10 schreef Superher0 het volgende:
Zo gisteren het jaarlijkse rondje Markermeer gereden. Met 23 man vanuit Amersfoort naar Amsterdam en dan via de dijk naar Enkhuizen en over de markermeerdijk weer naar fietsvriendelijk (not) Lelystad om via de polder weer naar huis te gaan. Al met al 246km met een gemiddelde van 27,6.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |