FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Hafid Bouazza: Ground Zero Mosque is geheven middelvinger
Sachertortezondag 8 augustus 2010 @ 20:03
quote:
Voorbij is de vroegere magie en erotiek van de Oriënt, dankzij fanatieke moslims
door Hafid Bouazza


Het dieptepunt is bereikt met het voornemen twee moskeeën te planten bij Ground Zero. Dit laatste moet beschouwd worden als een ‘handreiking’ van ‘gematigde moslims’ naar Amerika. Dit is geen handreiking: dit zijn twee triomfantelijk opgeheven middelvingers.

De gelukkige dagen dat Arabia Felix, het geurige Oosten als een oord van erotiek en magie werd beschouwd, zijn definitief voorbij. De Europeanen van de negentiende eeuw die naar de Oriënt reisden om daar beschaving te brengen en seksuele lessen en toverformules mee terug te nemen hadden een wonderlijk beeld van het Morgenland. Dat was gebaseerd op de sprookjes en vertellingen van de 1001 nacht, die vanaf 1704 door Antoine Galland (1646-1715) elegant in het Frans werden bewerkt en het Avondland veroverden. Je zou dit jaartal, 1704, als de geboorte van de Arabische wereld in het Westen kunnen beschouwen, ware het niet dat het Oosten al ruim drie eeuwen eerder door John Mandeville in zijn Reizen als een wonderbaarlijk oord was gepresenteerd. Deze reisverhalen zijn een curieuze combinatie van informatie en fantasie. Mandeville verzint bijvoorbeeld zijn eigen Arabische alfabet ( almoy, bethat, cathi…) en maakt van Mohammed (Machomet genoemd door hem) een epileptische prins van Corodan (Cordoba of Khorasan). Daarnaast vertelt hij iets nauwkeuriger over de ‘Mysap’ (een verbastering van ‘mishaf’, boek, Koran) en de beschrijvingen daarin van het paradijs met tien (of tachtig, hij wist het ook niet precies) schone odalisken.

Feitelijke accuratesse doet er hier niet toe. Wie Mandeville leest om iets over exotische oorden te leren, kan net zo goed naar de Noordpool reizen om iets te leren over de Kerstman. Er zijn meer voorbeelden, zoals Piers Plowman van William Langland (15de eeuw), Canterbury Tales van Chaucer (14de eeuw) en Dante en Boccaccio.

Uiteraard was het de onwetendheid over die gebieden die de verbeelding voedde, maar belangrijker is dat zij ook de nieuwsgierigheid wekte. Verder zou het tijdperk van de rede een behoefte hebben gecreëerd naar het bovennatuurlijke, naar fantastisch escapisme. En verder boden de verhalen ook een beeld waaraan men de eigen zeden en gewoonten kon spiegelen. Schreef Montaigne niet al een essay over de kannibalen zonder ooit een kannibaal te hebben gezien, waarin hij hun antropofagie rechtvaardigde (de eucharistie is niet minder weerzinwekkend dan het eten van lijken) – een cultuur-relativistische visie avant la lettre? Nieuwsgierigheid leidt ook tot zelfreflectie.

Deze mannen in retrospectie betichten van ‘islamofobie’ of van ‘Oriëntalisme’ is zottigheid ten top. Ik gebruik hier de term Oriëntalisme zoals die bezoedeld is door overschatte Edward Saïd (1939-2003) in zijn gelijknamige boek. Saïd was geen historicus (het boek bevat vele historische blunders), noch een georganiseerd denker, laat staan een groot denker; hij was een gemankeerde politicoloog en dit boek, dat een eerbiedwaardige en nobele tak van de wetenschap, Orientalisme, heeft geschaad is een galspuw van een gedesillusioneerde man – gedesillusioneerd door de Zesdaagse Oorlog en door een geloof in de grootheid van een Arabische wereld die een fata morgana bleek te zijn. Waarvoor – hoe kon het ook anders – het Westen verantwoordelijk was.

Saïd zag in de Oriëntalisten wegbereiders voor en collaborateurs van het Westers imperialisme (vreemd dat het Islamitisch imperialisme nooit zo heftig bekritiseerd is). Dat er oprechte interesse was in de archeologische, culturele, linguïstische, antropologische, sociologische aspecten van het Oosten kon hij zich simpelweg niet voorstellen. Er moest wel een geopolitieke grondslag zijn. Opvallend is ook dat hij de grote Joodse Oriëntalisten (die een Semitische eenheid zochten in de verwantschap tussen Joden en Arabieren) buiten beschouwing laat en de blunder begaat één van de voornaamste onder hen, Ignaz Godziher (1850-1921), als Duitser te bestempelen, terwijl hij een Hongaar was.

Zijn verbeelding is even dor als zijn stijl. Wat dit betreft vertoont hij hetzelfde gebrek aan nieuwsgierigheid naar het ‘andere’ als de Arabieren vóór hem, die slechts geïnteresseerd waren in gebieden als te veroveren buit. Als de uitkering niet was ontdekt in Europa, was de huidige nieuwsgierigheid van Arabieren ernaar nooit gewekt. Er is een verschil tussen wetenschappelijke nieuwsgierigheid en expansiedrift.


De negentiende-eeuwse antropologen Edward Lane (1801-1876) en Richard Burton (1821-1890) publiceerden beiden een empirische visie op de Oriënt, naast een eigen versie van de 1001 nacht (Lane werkte ook nog aan het helaas onvoltooide en onontbeerlijke Arabic-English Lexicon) . De nog steeds boeiende Lane belicht verschillende aspecten in zijn boeken An account of the manners and customs of the modern Egyptians en Arab society in the time of The Thousand and One Nights van de Arabische wereld zoals hij die ervoer en zoals hij deze in Arabische bronnen aantrof – hij citeert uit boeken die nog slechts als manuscript beschikbaar waren. Zijn grote interesse betrof magie , maar hij raakte geschokt door de volgens hem abominabele scenes van de ladies aldaar. Hij, de Victoriaan, vond de Arabische vrouw te vrij en bandeloos en dit is bijzonder ironisch gezien de huidige tijd, waarin vrouwen in een bepaald niet nader te noemen land de schuld krijgen voor het veroorzaken van aardbevingen omdat ze te luchtig gekleed zouden gaan, dwz niet ingepakt als een postzak.

Burton bezocht, vermomd als een Indiase moslim (inclusief besnijdenis), Mekka en Medina tijdens de jaarlijkse pelgrimstocht om een nauwkeurige beschrijving te geven van de rituelen en heiligdommen. In het begin van zijn relaas A personal narrative op a pilgrimage to Al-Madinah and Meccah geeft hij de volgende beschrijving van de Arabier:

And this is the Arab’s Kayf. The savouring of animal existence ; the passive enjoyment of mere sense ; the pleasant languor, the dreamy tranquillity, the airy castle-building, which in Asia stand in lieu of the vigorous, intensive, passionate life of Europe. It is the result of a lively, impressible, excitable nature, and exquisite sensibility of nerve; it argues a facility for voluptuousness unknown to northern regions, where happiness is placed in the exertion of mental and physical powers; where Ernst ist das Leben; where niggard earth commands ceaseless sweat of face, and damp chill air demands perpetual excitement, exercise, or change, or adventure, or dissipation, for want of something better. In the East, man wants but rest and shade : upon the banks of a bubbling stream, or under the cool shelter of a perfumed tree, he is perfectly happy, smoking a pipe, or sipping a cup of coffee, or drinking a glass of sherbet, but above all things deranging body and mind as little as possible; the trouble of conversations, the displeasures of memory, and the vanity of thought being the most unpleasant interruptions to his Kayf. No wonder that "Kayf’’ is a word untranslatable in our mother-tongue!

Hij ging ook voor de seks en kwam goed aan zijn trekken. Hij was zo onder de indruk van de seksuele behendigheid van de Oosterse vrouwen (alle prostituees natuurlijk) en van de erotologische verhandelingen, waarvan hij er twee vertaalde, dat hij ervoor pleitte seksuele lessen voor Engelse jongens op school te introduceren om ze te leren hoe een vrouw te bevredigen. Een nobel streven, niet? Zoals hij schreef: ‘Wij hebben de beste vrouwen van de wereld, maar we weten niet hoe we ze moeten gebruiken.’

De titaan Burton (die ik hogelijk bewonder) was bevriend met de masochistische dichter Algernon Swinburne (1837-1909), die ik eveneens bewonder ( vermeldenswaard is dat hij Markies de Sades De 120 dagen van Sodom het meest grappige boek was vond dat hij ooit las: ‘Ik kon niet stoppen met lachen!’). Het moet een genoegen zijn geweest om Burton met robuuste humor te horen vertellen over de fellahs, Egyptische boeren, die aan de Nijl seks hadden met wijfjeskrokodillen. Of het waar is – wat ik betwijfel – doet er niet toe.

Zulke onderwerpen beperkten zich niet alleen tot besmuikte gesprekken van Victoriaanse heren. In de 20ste eeuw vermeldde Paul Bowles, een Amerikaanse schrijver die in Marokko bleef nadat hij verliefd was geworden op de stilte van de woestijn (de cannabis en knaapjes hebben zeker ook meegespeeld), in zijn autobiografie dat hij in Marrakech een man in een geit heeft zien veranderen. De geit is overigens een zinnebeeld voor wellust. En Martin Scorsese gebruikte in The Last Temptation of Christ Marokko als een achtergrond van barbarij, bloed en seks – en het werkt wonderwel, omdat de islam ontegenzeggelijk heidense trekken heeft, denk aan de rondgang om een stenen kubus en het stenigen van de duivel in de vorm van een pilaar (die mij doet denken aan de monoliet uit Space Odyssee: 2001 van Stanley Kubrick).

De overgang van een oord van magie en erotiek en wonderen naar een oord van fanatisme , terrorisme en onderdrukking is een overgang die te betreuren valt. Als ik een Arabier was dan wist ik het wel.

En nu het Oosten naar ons toekomt, wat brengt het ons? Ik heb hier slechts luttele voorbeelden genoemd van een bijzonder rijke en onontbeerlijke schat aan informatie en literatuur over en van de Arabische wereld, die dankzij het Westen is opgegraven. Zonder de inspanningen van deze Westerse wetenschappers zou zelfs de Arabische wereld de eigen geschiedenis en culturele erfgoed niet kennen en ik overdrijf niet. Als Napoleon Egypte niet in 1798 was binnengevallen, dan had het nog langer geduurd voordat de Arabische wereld de drukpers had ontdekt.

Het enige wat het Oosten ons nu brengt, op een monomanische en nietsontziende manier, is een fenomeen dat we kunnen missen als een natuurramp: de islam. (Vergelijk dit met de regenbogen van de Oriëntalistiek.) In de vorm van moskeeën en iftars en congressen en haat en megafoongeschreeuw en gedreig en geweld en agressie en een verlangen naar de sharia en… (verder zelf invullen). De islam denkt een eindfase te zijn die een ethisch réveil in het Westen kan teweegbrengen. De islam is echter een wankel stadium tot een ethisch en cultureel réveil dat het Westen allang heeft door gemaakt en achter zich heeft gelaten. En als de islam – o nachtmerrie - het eindstation is, dan zou ik zeggen: sauve qui peut!

De Zweedse cartoonist Vilks werd aangevallen en een van de schreeuwende moslims riep: ‘Dit is ook ons land!’ Dit is precies de bezettingsreflex die moslims de Israëli’s kwalijk nemen. Moslims maken een gastvrij land niet het hof; zij annexeren het. Wanneer is een land van een bepaald bevolkingsdeel? Als het generaties lang een opbouwende bijdrage levert, een economische groei, een verbreding van de einders. Wanneer de wortels endemisch zijn geworden en niet overgeplant. En waarom voelt het pas als een eigen land wanneer er stennis kan worden geschopt?


Het dieptepunt is bereikt met het voornemen twee moskeeën te planten bij Ground Zero. Dit laatste moet beschouwd worden als een ‘handreiking’ van ‘gematigde moslims’ naar Amerika. De enige handreiking zou zijn om van de plannen af te zien en begrip te tonen voor de grieven van de tegenstanders, maar daar is de islam nooit goed in geweest en dit halsstarrige gebrek aan empathie is onmenselijk. Dit is geen handreiking: dit zijn twee triomfantelijk opgeheven middelvingers. En wie overtuigd raakt van de ‘goede bedoelingen’ van dit gedrochtelijke voornemen, laat zich ook erdoor in de ogen prikken. Waarom wil het Westen maar niet leren van alle dolkstoten in de rug?

Anders weigeren we maar de uitgereikte hand, want ik durf te wedden dat het de linkerhand is en we weten waar moslims die hand voor gebruiken.

Hafid Bouazza (1970) is schrijver en essayist. Hij publiceerde eerder onder meer De voeten van Abdullah (E. du Perronprijs 1996), Momo, Een beer in bontjas (Boekenweekgeschenk 2001), Salomon, Paravion (De Gouden Uil 2004) en Spotvogel (2009). Daarnaast vertaalt hij poëzie en schreef hij toneelstukken.

Dit artikel verscheen vandaag in NRC en is geplaatst met toestemming van de auteur.

Briljant stuk, geeft precies aan wat er mis is met de moskee bij Ground Zero. Ik weet dat er al een topic over loopt, maar dit stuk verdient een eigen podium.
VancouverFanzondag 8 augustus 2010 @ 20:05
Goh. Een moslim die kritiek heeft op moslims :o

Dat kan toch niet volgens veel mensen hier :o
FreezePopzondag 8 augustus 2010 @ 20:06
quote:
Hij ging ook voor de seks en kwam goed aan zijn trekken.
:')
vossszondag 8 augustus 2010 @ 20:07
TL;DR :@
Sachertortezondag 8 augustus 2010 @ 20:08
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:05 schreef VancouverFan het volgende:
Goh. Een moslim die kritiek heeft op moslims :o

Dat kan toch niet volgens veel mensen hier :o
Bouazza is geen moslim hoor.
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:09
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:05 schreef VancouverFan het volgende:
Goh. Een moslim die kritiek heeft op moslims :o

Dat kan toch niet volgens veel mensen hier :o
Lijkt me niet dat die schrijver moslim is?

Goed geschreven stuk, al ben ik het er niet mee eens.
Sachertortezondag 8 augustus 2010 @ 20:10
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:07 schreef vosss het volgende:
TL;DR :@
Lees het, het is een geweldig stuk, de beste man is daarnaast ook nog eens zeer erudiet en heeft een prachtige pen.
VancouverFanzondag 8 augustus 2010 @ 20:11
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:08 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Bouazza is geen moslim hoor.
Ow.... Het is gewoon een Wilders type....

Alles aangrijpen om op Moslims te klagen -O-
Henk-Bzondag 8 augustus 2010 @ 20:12
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:05 schreef VancouverFan het volgende:
Goh. Een moslim die kritiek heeft op moslims :o

Dat kan toch niet volgens veel mensen hier :o
Volgens Marokko.nl is hij geen moslim!

http://forums.marokko.nl/showthread.php?t=1193520

quote:
hij is marokkaan en beledigd ons.. hij voelt zich nederlander tfoe 3la gniz... hij is geen moslim meer... ik walg van hem bah
:')
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:14
quote:
hij is marokkaan en beledigd ons.. hij voelt zich nederlander tfoe 3la gniz... hij is geen moslim meer... ik walg van hem bah
:D _O_
Monidiquezondag 8 augustus 2010 @ 20:16
De titel heeft betrekking op die gebedsruimte in New York, het stuk heeft vele alinea's en uiteindelijk kan de schrijver slechts in één laatste alinea duidelijk maken waarom het een middelvinger is: hij vind het een middelvinger. Merkwaardig en bedroevend arm.
SemperSenseozondag 8 augustus 2010 @ 20:19
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:03 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Briljant stuk, geeft precies aan wat er mis is met de moskee bij Ground Zero. Ik weet dat er al een topic over loopt, maar dit stuk verdient een eigen podium.
Erg grappig geschreven ^O^

Zijn zus is trouwens ook schrijver, zij schrijft over pornografie in de Arabische wereld :P
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:21
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:19 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Erg grappig geschreven ^O^

Zijn zus is trouwens ook schrijver, zij schrijft over pornografie in de Arabische wereld :P
Naam van zijn zus? + eventuele pics..
WammesWaggelzondag 8 augustus 2010 @ 20:21
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:09 schreef Flashwin het volgende:

[..]

Lijkt me niet dat die schrijver moslim is?

Goed geschreven stuk, al ben ik het er niet mee eens.
Hafid is geen moslim meer, wel een intressante man.
Killahtzondag 8 augustus 2010 @ 20:23
Mensen die denken dat de Islam iets met 9/11 te maken heeft :')
Pizzakoppozondag 8 augustus 2010 @ 20:27
Prachtig stuk, en inderdaad zeer de moeite van het lezen waard.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:28
Bouazza. O+. Hij geeft nog geen splinter argument weg waarom juist deze moskees het grote kwaad zouden herbergen, maar zijn stijlvolle retoriek is subliem en zijn hartgrondige, principiële afkeer van alles wat Mohammed de woestijnroversbendeleider de wereld heeft gebracht, is prijzenswaardig en hartverwarmend.
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:30
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:28 schreef Ringo het volgende:
Bouazza. O+. Hij geeft nog geen splinter argument weg waarom juist deze moskees het grote kwaad zouden herbergen, maar zijn stijlvolle retoriek is subliem en zijn hartgrondige, principiële afkeer van alles wat Mohammed de woestijnroversbendeleider de wereld heeft gebracht, is prijzenswaardig en hartverwarmend.
Het blijft bevuilen van je eigen nest.
Marlanzondag 8 augustus 2010 @ 20:31
Ik volg de artikelen van Bouazza al een tijd. Hij is zeker geen moslim. :D Hij heeft seks met mannen en drinkt bijzonder veel alcohol.

Maar een held is het wel. Weergaloos geeft hij de hypocrisie van de Arabieren aan.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 20:31
Hafid Bouazza _O_. Een kleurrijk man, die zweert bij Absinth in plaats van de Koran.
SemperSenseozondag 8 augustus 2010 @ 20:33
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:30 schreef Flashwin het volgende:

[..]

Het blijft bevuilen van je eigen nest.
Mwa, ik zie het ieder andersom: het nest is al lang vergiftigd en bevuild. Hij haalt er een flinke bezem doorheen.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:33
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:30 schreef Flashwin het volgende:

[..]

Het blijft bevuilen van je eigen nest.
Daar heeft Maarten 't Hart ook nooit een probleem van gemaakt. Ik snap werkelijk niet wat je hiermee precies wilt zeggen.
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:36
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:33 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Mwa, ik zie het ieder andersom: het nest is al lang vergiftigd en bevuild. Hij haalt er een flinke bezem doorheen.
Hij is een echte bruggenbouwer idd.
VancouverFanzondag 8 augustus 2010 @ 20:36
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:33 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Mwa, ik zie het ieder andersom: het nest is al lang vergiftigd en bevuild. Hij haalt er een flinke bezem doorheen.
Nou dat zal effect hebben zo'n column. Ik denk dat moslims in New York nu wel achter hun oren krabben. :')
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:41
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:36 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Nou dat zal effect hebben zo'n column. Ik denk dat moslims in New York nu wel achter hun oren krabben. :')
Als je zo utilitaristisch redeneert, kunnen alle schrijvers met een mening wel inpakken.
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:41
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:33 schreef Ringo het volgende:

[..]

Daar heeft Maarten 't Hart ook nooit een probleem van gemaakt. Ik snap werkelijk niet wat je hiermee precies wilt zeggen.
Er is imo weinig hartverwarmends aan een ex-moslim die zo hard tekeer gaat tegen de islam. Het is eerder een beetje triest en doet mij aan zijn motieven twijfelen. Categorie Ehsan Jami.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:42
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:36 schreef Flashwin het volgende:

[..]

Hij is een echte bruggenbouwer idd.
Wie vraagt hem dat te zijn? De voorzitter van Pax Christi? :{.
Sachertortezondag 8 augustus 2010 @ 20:42
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:33 schreef Ringo het volgende:

[..]

Daar heeft Maarten 't Hart ook nooit een probleem van gemaakt. Ik snap werkelijk niet wat je hiermee precies wilt zeggen.
Hij toont hier de clanmentaliteit waar de islam berucht om is, en waar Bouazza nu net (terecht) een broertje dood aan heeft.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:44
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:41 schreef Flashwin het volgende:

[..]

Er is imo weinig hartverwarmends aan een ex-moslim die zo hard tekeer gaat tegen de islam. Het is eerder een beetje triest en doet mij aan zijn motieven twijfelen. Categorie Ehsan Jami.
Dan maak ik nogmaals een vergelijking met Maarten 't Hart, die dezelfde rol speelde maar dan vanuit het calvinisme. Is dat ook 'triest en twijfelachtig'?
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:45
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:42 schreef Ringo het volgende:

[..]

Wie vraagt hem dat te zijn? De voorzitter van Pax Christi? :{.
Ik reageerde met die opmerking op iemand die stelde dat "Bouazza er een bezem er door haalt".

Niemand zal ontkennen dat er veel islam-gerelateerde problemen zijn, maar door in alles wat moslims doen kwaad te zien, los je niks op.
VancouverFanzondag 8 augustus 2010 @ 20:45
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:41 schreef Ringo het volgende:

[..]

Als je zo utilitaristisch redeneert, kunnen alle schrijvers met een mening wel inpakken.
Ik vind het prima dat schrijvers een mening hebben en daar voor uitkomen.

Maar ga niet denken dat een mening, op zo'n manier geuit, ook echt effect zal hebben. Zeker niet aan de andere kant van de wereld.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:47
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:45 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Ik vind het prima dat schrijvers een mening hebben en daar voor uitkomen.

Maar ga niet denken dat een mening, op zo'n manier geuit, ook echt effect zal hebben. Zeker niet aan de andere kant van de wereld.
Er zullen maar weinig schrijvers zijn die die illusie, laat staan pretentie hebben. Vaak is dat het sprookje dat de buitenwacht ervan wil maken.
Sachertortezondag 8 augustus 2010 @ 20:49
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:45 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Ik vind het prima dat schrijvers een mening hebben en daar voor uitkomen.

Maar ga niet denken dat een mening, op zo'n manier geuit, ook echt effect zal hebben. Zeker niet aan de andere kant van de wereld.
Waarom zou dit geen effect hebben? Uiteindelijk sturen ideeën de wereld.
VancouverFanzondag 8 augustus 2010 @ 20:49
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:47 schreef Ringo het volgende:

[..]

Er zullen maar weinig schrijvers zijn die die illusie, laat staan pretentie hebben. Vaak is dat het sprookje dat de buitenwacht ervan wil maken.
En op die buitenwacht reageerde ik:
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:33 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Mwa, ik zie het ieder andersom: het nest is al lang vergiftigd en bevuild. Hij haalt er een flinke bezem doorheen.
SemperSenseozondag 8 augustus 2010 @ 20:50
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:41 schreef Flashwin het volgende:

[..]

Er is imo weinig hartverwarmends aan een ex-moslim die zo hard tekeer gaat tegen de islam. Het is eerder een beetje triest en doet mij aan zijn motieven twijfelen. Categorie Ehsan Jami.
O jee, schrijvers mogen alleen maar lief schrijven en vooral niet kritisch zijn. Anders zijn het geen 'bruggebouwers'. Nou dan kunnen we driekwart van onze boeken van de grootste schrijvers wel wegflikkeren. Allemaal te kritisch, hupe weg ermee! Het boek Max Havelaar? Ook weg ermee :')
VancouverFanzondag 8 augustus 2010 @ 20:50
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:49 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Waarom zou dit geen effect hebben? Uiteindelijk sturen ideeën de wereld.
Omdat er 13287681723687 ideeën zijn over moslims en deze moskee.
Flashwinzondag 8 augustus 2010 @ 20:55
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:50 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

O jee, schrijvers mogen alleen maar lief schrijven en vooral niet kritisch zijn. Anders zijn het geen 'bruggebouwers'. Nou dan kunnen we driekwart van onze boeken van de grootste schrijvers wel wegflikkeren. Allemaal te kritisch, hupe weg ermee! Het boek Max Havelaar? Ook weg ermee :')
Overtrokken reactie.

Afgezien van de prachtige retoriek, wat zegt Bouazza nou? Moslims zeer slecht want moskee bij Ground Zero.

Had liever iets minder grandeur in zijn manier van schrijven gezien als hij daartegenover inhoudelijker was ingegaan op de kwestie of een moskee not done is en waarom.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 20:55
Leuke column hoor. Maar Hafid moet maar eens accepteren dat Amerikaanse moslims niet verantwoordelijk zijn voor 9/11, die aanslag werd van buitenaf georganiseerd/gepleegd (je weet wel door kapers die afkomstig waren uit het land waar Obama voor hun koning buigt :') )...

Amerikaanse moslims hebben het recht om overal waar ze maar willen hun moskee te bouwen, gelukkig worden ze ook door vele andere niet-islamitische gelovigen en atheïsten gesteund in het uitoefenen van hun grondrecht.

De bouw van de moskee moet juist doorgang vinden om voor eens en voor altijd duidelijk te maken aan de tokkies dat ze hun onderbuikgevoelens in hun reet moeten stoppen i.p.v elke gebeurtenis aan te grijpen om hun islamofobe gelul de wereld in te helpen en zo voor verdeeldheid te zorgen.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 20:55
Als het onrecht maar onrecht genoeg en het leger schrijvers talrijk, kan allicht één welgemikte zin de boel in brand zetten. Ook taal is een wapen, al win je er geen oorlog mee.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:04
Ik zie geen enkel argument in zijn stuk.

Wel zie ik mensen die geilen op zijn stuk omdat het ageert tegen moslims en arabieren.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:06
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 20:49 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Waarom zou dit geen effect hebben? Uiteindelijk sturen ideeën de wereld.
Omdat er geen enkele ratio aanwezig is. Elk persoon met een goed stel hersenen ziet dat dit stuk nog meer lucht bevat dan een romig kopje thee van Cohen.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 21:16
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:04 schreef Mutant01 het volgende:
Ik zie geen enkel argument in zijn stuk.
Dat schreef ik ook.
quote:
Wel zie ik mensen die geilen op zijn stuk omdat het ageert tegen moslims en arabieren.
Zijn bittere tirade is inderdaad een genot om te lezen. Al heb ik, van zijn hand en rondom hetzelfde thema, betere stukken gezien.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:20
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:16 schreef Ringo het volgende:

[..]

Dat schreef ik ook.
[..]

Zijn bittere tirade is inderdaad een genot om te lezen. Al heb ik, van zijn hand en rondom hetzelfde thema, betere stukken gezien.
Zijn bittere tirade ageert oeverloos tegen mensen van vlees en bloed. Ik noem het ook wel "haatzaaiende stukken". Frappant dat je ageert tegen dogmatische principes in religieuze boeken, maar dit soort dogmatische semi-haatzaaiende stukken van een dronkelap wel kan waarderen.
Ringozondag 8 augustus 2010 @ 21:21
En natuurlijk legt hij de vinger op een zere plek: de islamitische cultuur is een opgedroogde en verwaarloosde woestijnbron, die vroeger als stad van naam stond opgetekend.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:23
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:21 schreef Ringo het volgende:
En natuurlijk legt hij de vinger op een zere plek: de islamitische cultuur is een opgedroogde en verwaarloosde woestijnbron, die vroeger als stad van naam stond opgetekend.
De Islamitische culturele expansie is nooit zo groot geweest en floreert juist als nooit tevoren.
Disanazondag 8 augustus 2010 @ 21:24
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:21 schreef Ringo het volgende:
En natuurlijk legt hij de vinger op een zere plek: de islamitische cultuur is een opgedroogde en verwaarloosde woestijnbron, die vroeger als stad van naam stond opgetekend.
Het is ook maar net waarnaar je wenst te kijken. Muziek bijvoorbeeld floreert als vanouds, maar daar hoor je de islam-bashers in NWS nooit over.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 21:31
Even puur hypothetisch:stel je voor dat een geflipte Wilders-aanhanger op een dag besluit om een uzi leeg te schieten in de As-Soennah moskee in Den Haag, met vele doden als gevolg, en Wilders neemt hier afstand van en veroordeelt deze actie scherp. Hoe zouden Nederlandse moslims het dan vinden als enkele jaren later de PVV besluit om nabij deze moskee (zeg: er tegenover, of 2 huizen verderop) een PVV-kantoor te openen, compleet met billboards en PVV-vlaggen op het parkeerterrein?
Vader_Aardbeizondag 8 augustus 2010 @ 21:33
Hafid Bouazza lult uit zijn nek. Wie die man ook mag wezen.

1. Niet op Ground Zero
2. Niet echt een moskee maar een gebedsruimte in een complex.

Echt, ga huilie doen.
Poncke_Princenzondag 8 augustus 2010 @ 21:34
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:31 schreef cultheld het volgende:
Even puur hypothetisch:stel je voor dat een geflipte Wilders-aanhanger op een dag besluit om een uzi leeg te schieten in de As-Soennah moskee in Den Haag, met vele doden als gevolg, en Wilders neemt hier afstand van en veroordeelt deze actie scherp. Hoe zouden Nederlandse moslims het dan vinden als enkele jaren later de PVV besluit om nabij deze moskee (zeg: er tegenover, of 2 huizen verderop) een PVV-kantoor te openen, compleet met billboards en PVV-vlaggen op het parkeerterrein?
PVV is met of zonder geflipte aanhanger al een antimoslimpartij, zo'n kantoor zou niet naast zo'n moskee geopend moeten worden anders zal het waarschijnlijk met de grond gelijk gemaakt worden en dat is begrijpelijk aangezien de PVV moslims discrimineert! :{
Dubbyzondag 8 augustus 2010 @ 21:37
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:31 schreef cultheld het volgende:
Even puur hypothetisch:stel je voor dat een geflipte Wilders-aanhanger op een dag besluit om een uzi leeg te schieten in de As-Soennah moskee in Den Haag, met vele doden als gevolg, en Wilders neemt hier afstand van en veroordeelt deze actie scherp. Hoe zouden Nederlandse moslims het dan vinden als enkele jaren later de PVV besluit om nabij deze moskee (zeg: er tegenover, of 2 huizen verderop) een PVV-kantoor te openen, compleet met billboards en PVV-vlaggen op het parkeerterrein?
Er zou net zo weinig mis mee zijn als het prachtige complex dat 2 blokken van Ground Zero komt te staan.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 21:37
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:33 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Hafid Bouazza lult uit zijn nek. Wie die man ook mag wezen.

1. Niet op Ground Zero
2. Niet echt een moskee maar een gebedsruimte in een complex.

Echt, ga huilie doen.
Dat is dus wel een moskee. Bijna elke moskee biedt naast gebedsruimtes ook andere faciliteiten aan voor de gelovigen om gebruik van te maken. Soms zijn er complete bakkerijen en groenteboeren aan verbonden.
MouzurXzondag 8 augustus 2010 @ 21:38
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:31 schreef cultheld het volgende:
Even puur hypothetisch:stel je voor dat een geflipte Wilders-aanhanger op een dag besluit om een uzi leeg te schieten in de As-Soennah moskee in Den Haag, met vele doden als gevolg, en Wilders neemt hier afstand van en veroordeelt deze actie scherp. Hoe zouden Nederlandse moslims het dan vinden als enkele jaren later de PVV besluit om nabij deze moskee (zeg: er tegenover, of 2 huizen verderop) een PVV-kantoor te openen, compleet met billboards en PVV-vlaggen op het parkeerterrein?
Goeie.
El_Bassiezondag 8 augustus 2010 @ 21:39
Hafid Bouazza. Compulsieve mooischrijvert. Al leerde hij mij wel het woord pezerik, dat dan weer wel.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:41
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:31 schreef cultheld het volgende:
Even puur hypothetisch:stel je voor dat een geflipte Wilders-aanhanger op een dag besluit om een uzi leeg te schieten in de As-Soennah moskee in Den Haag, met vele doden als gevolg, en Wilders neemt hier afstand van en veroordeelt deze actie scherp. Hoe zouden Nederlandse moslims het dan vinden als enkele jaren later de PVV besluit om nabij deze moskee (zeg: er tegenover, of 2 huizen verderop) een PVV-kantoor te openen, compleet met billboards en PVV-vlaggen op het parkeerterrein?
Ik zou er niets op tegen hebben. Zeker als blijkt dat de betreffende PVV-ers er bar weinig mee te maken hebben.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:42
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:37 schreef cultheld het volgende:

[..]

Dat is dus wel een moskee. Bijna elke moskee biedt naast gebedsruimtes ook andere faciliteiten aan voor de gelovigen om gebruik van te maken. Soms zijn er complete bakkerijen en groenteboeren aan verbonden.
Neen, een Islamitisch centrum is zeker geen moskee. Net als dat je een universiteit met een gebedsruimte geen kerkgebouw noemt.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 21:52
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:41 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ik zou er niets op tegen hebben. Zeker als blijkt dat de betreffende PVV-ers er bar weinig mee te maken hebben.
Jij niet, honderdduizenden anderen wel. En dat is ook een logische reactie.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 21:52
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:42 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Neen, een Islamitisch centrum is zeker geen moskee. Net als dat je een universiteit met een gebedsruimte geen kerkgebouw noemt.
Ah, de redacties van CNN en de BBC zitten er dus hartstikke naast?
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:53
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:52 schreef cultheld het volgende:

[..]

Jij niet, honderdduizenden anderen wel. En dat is ook een logische reactie.
Er is juist niets logisch aan. Enige ratio ontbreekt.
Dubbyzondag 8 augustus 2010 @ 21:53
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:52 schreef cultheld het volgende:

[..]

Jij niet, honderdduizenden anderen wel. En dat is ook een logische reactie.
Ik zou mijn beleid niet baseren op de onderbuikgevoelens van een labiele, onwetende minderheid.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 21:54
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:52 schreef cultheld het volgende:

[..]

Ah, de redacties van CNN en de BBC zitten er dus hartstikke naast?
Ja. Je heilige geloof in de media is schattig.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 21:54
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:52 schreef cultheld het volgende:

[..]

Jij niet, honderdduizenden anderen wel. En dat is ook een logische reactie.
En het is een logische reactie om te ageren tegen generalisatie. De schrijver kan dit wel twee opgeheven middelvingers noemen, maar hij is duidelijk net zo'n idioot die generaliseert.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 21:56
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:52 schreef cultheld het volgende:

[..]

Ah, de redacties van CNN en de BBC zitten er dus hartstikke naast?
Debat op CNN tussen twee moslims. Ik steun Reza Aslan, die andere moslim Zuhdi J. zit te acteren om subsidie te krijgen.

Let ook goed op hoe meneer Aslan CNN corrigeert.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:01
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:53 schreef Dubby het volgende:

[..]

Ik zou mijn beleid niet baseren op de onderbuikgevoelens van een labiele, onwetende minderheid.


Je weet niet of het een minderheid is in mijn hypothetische voorbeeld.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:03
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:01 schreef cultheld het volgende:

[..]

Je weet niet of het een minderheid is in mijn hypothetische voorbeeld.
Dat maakt vooralsnog helemaal niet uit. Alsof de meerderheid niet kan dwalen?
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:03
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:53 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Er is juist niets logisch aan. Enige ratio ontbreekt.
Dat vind jij.
Dubbyzondag 8 augustus 2010 @ 22:05
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:01 schreef cultheld het volgende:

[..]

Je weet niet of het een minderheid is in mijn hypothetische voorbeeld.
Wanneer de meerderheid in een land zo bekrompen is= Zelfs in Nederland ondenkbaar dat het geen minderheid zou zijn.

Bovendien leven de bezwaren in New York lang niet zo erg als bepaalde mensen vanuit de polder blijkbaar inschatten.

[ Bericht 7% gewijzigd door paddy op 09-08-2010 05:17:45 ]
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:05
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:54 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja. Je heilige geloof in de media is schattig.
Ik zag onlangs nog een reportage over de grootste moskee van Nederland, compleet met conferentiezalen, wasgelegenheden, een bibliotheek en nog een aantal faciliteiten die me even ontgaan zijn. Heeft de directie van die moskee het soms ook verkeerd begrepen? Jouw semantische spelletjes zijn schattig.
Montovzondag 8 augustus 2010 @ 22:05
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 21:31 schreef cultheld het volgende:
Even puur hypothetisch:stel je voor dat een geflipte Wilders-aanhanger op een dag besluit om een uzi leeg te schieten in de As-Soennah moskee in Den Haag, met vele doden als gevolg, en Wilders neemt hier afstand van en veroordeelt deze actie scherp. Hoe zouden Nederlandse moslims het dan vinden als enkele jaren later de PVV besluit om nabij deze moskee (zeg: er tegenover, of 2 huizen verderop) een PVV-kantoor te openen, compleet met billboards en PVV-vlaggen op het parkeerterrein?
De vergelijking zou treffender zijn als het ging om buitenlandse neo-nazi's die een aanslag plegen.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:09
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:05 schreef cultheld het volgende:

[..]

Ik zag onlangs nog een reportage over de grootste moskee van Nederland, compleet met conferentiezalen, wasgelegenheden, een bibliotheek en nog een aantal faciliteiten die me even ontgaan zijn. Heeft de directie van die moskee het soms ook verkeerd begrepen? Jouw semantische spelletjes zijn schattig.
Nee, omdat de moskee daarbij het hoofdonderdeel vormt van het gebouw. Het heeft niets met semantische spelletjes te maken, eerder met het vertellen van feiten (die je kennelijk niet aanstaan). Een 13 etage hoog Islamitisch cultureel centrum met een gebedsruimte is gewoon wat anders. Ook in het CNN interview hierboven wordt het netjes aangestipt.
wahtzondag 8 augustus 2010 @ 22:17
quote:
De Zweedse cartoonist Vilks werd aangevallen en een van de schreeuwende moslims riep: ‘Dit is ook ons land!’ Dit is precies de bezettingsreflex die moslims de Israëli’s kwalijk nemen. Moslims maken een gastvrij land niet het hof; zij annexeren het. Wanneer is een land van een bepaald bevolkingsdeel? Als het generaties lang een opbouwende bijdrage levert, een economische groei, een verbreding van de einders. Wanneer de wortels endemisch zijn geworden en niet overgeplant. En waarom voelt het pas als een eigen land wanneer er stennis kan worden geschopt?
Mja. Hij zou gelijk hebben als alle moslims in Zweden het huis van die cartoonist bestormden en in koor riepen, 'Dit is ook ons land'. In dat geval blijken werkelijk alle moslims in een land slecht tegen kritiek te kunnen, een eigenschap die onwenselijk is in een vrij land.

Maar dat is niet gebeurd. Net zoals het niet is gebeurd dat alle moslims Theo van Gogh hebben neergeschoten of een aanslag hebben beraamd. Dat waren enkele laffe honden.

Dus tot de tijd dat alle (of op z'n minst een meerderheid) moslims een gevaar blijken: bespaar mij deze onzin.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:19
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:09 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Nee, omdat de moskee daarbij het hoofdonderdeel vormt van het gebouw. Het heeft niets met semantische spelletjes te maken, eerder met het vertellen van feiten (die je kennelijk niet aanstaan). Een 13 etage hoog Islamitisch cultureel centrum met een gebedsruimte is gewoon wat anders. Ook in het CNN interview hierboven wordt het netjes aangestipt.
Des te harder is de klap in het gezicht van de nabestaanden. Het is dus eigenlijk één grote 'fuck you' naar 11 september 2001. Zo van: het is kut dat jullie familieleden zijn omgekomen bij die aanslag, maar wij hebben óók pijn, omdat ons geloof besmeurd is geraakt en daarom willen wij dit islamitische - noem het maar - monument, als bewijs dat ons geloof ook heeft geleden door deze aanslagen, nabij Ground Zero laten verrijzen.
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:19
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:09 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Nee, omdat de moskee daarbij het hoofdonderdeel vormt van het gebouw. Het heeft niets met semantische spelletjes te maken, eerder met het vertellen van feiten (die je kennelijk niet aanstaan). Een 13 etage hoog Islamitisch cultureel centrum met een gebedsruimte is gewoon wat anders. Ook in het CNN interview hierboven wordt het netjes aangestipt.
Allemaal interpretatie.

Laten we een kerk in jouw achtertuin zetten. Plaatsen we in het midden een bureau en noemen we het een kantoor. Heb je niks meer te zeuren over provocatie en blablabla.
Killahtzondag 8 augustus 2010 @ 22:20
Joden zouden dit gelijk met anti-semitisme van de hand doen, helaas hebben moslims niet zo'n woord waarmee je alle kritiek kan verdelgen.
wahtzondag 8 augustus 2010 @ 22:23
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:20 schreef Killaht het volgende:
Joden zouden dit gelijk met anti-semitisme van de hand doen, helaas hebben moslims niet zo'n woord waarmee je alle kritiek kan verdelgen.
Er zijn veel meer moslims, die zijn veel meer verdeeld en hebben over het algemeen geen flauw benul van het media-spel dat wij in het Westen graag doen.
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:24
Kep wel een oplossing voor dit gezeik.

Bouw een kerkelijke burcht om die moskee zodat moslims eerst door de kerk moeten voor ze bij die moskee kunnen. Dat is dan onder de noemer "bruggen bouwen" aangezien we de moslim de kans bieden met de westerse, christelijke cultuur in aanraking te komen.
Willen ze dat niet, weten we meteen hun ware doel met die moskee.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 22:25
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:24 schreef Wijze_appel het volgende:
Kep wel een oplossing voor dit gezeik.

Bouw een kerkelijke burcht om die moskee zodat moslims eerst door de kerk moeten voor ze bij die moskee kunnen. Dat is dan onder de noemer "bruggen bouwen" aangezien we de moslim de kans bieden met de westerse, christelijke cultuur in aanraking te komen.
Willen ze dat niet, weten we meteen hun ware doel met die moskee.
Echt snugger ben je niet he.
Het christendom is afkomstig uit het Midden-Oosten en moslims mogen zelfs in een kerk bidden. |:(
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:27
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:25 schreef Mistaravim het volgende:

[..]

Echt snugger ben je niet he.
Het christendom is afkomstig uit het Midden-Oosten en moslims mogen zelfs in een kerk bidden. |:(
Lol. Je geeft er maar een draai aan. Maar wil nu met je wedden dat die moslims dat niet zien zitten. Waar dat dan aan ligt mag je in je eentje achteraf zelf over piekeren.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:27
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:19 schreef cultheld het volgende:

[..]

Des te harder is de klap in het gezicht van de nabestaanden. Het is dus eigenlijk één grote 'fuck you' naar 11 september 2001. Zo van: het is kut dat jullie familieleden zijn omgekomen bij die aanslag, maar wij hebben óók pijn, omdat ons geloof besmeurd is geraakt en daarom willen wij dit islamitische - noem het maar - monument, als bewijs dat ons geloof ook heeft geleden door deze aanslagen, nabij Ground Zero laten verrijzen.
Hoezo is dat een hardere klap in het gezicht van de nabestaanden. Het lijkt mij eerder steun bieden, in de zin van OOK WIJ zien de aanslagen als een verschrikkelijke gebeurtenis die niet past in het kader van onze religie. Er is niets fuck you-erigs aan. Of moet ik elke kerk in een Islamitisch (ooit door het Westen) gekoloniseerd land OOK beschouwen als een middelvinger.

Dan heeft het Westen wel HEEL veel middelvingers opgestoken richting de Islamitische wereld.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:28
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:27 schreef Wijze_appel het volgende:

[..]

Lol. Je geeft er maar een draai aan. Maar wil nu met je wedden dat die moslims dat niet zien zitten. Waar dat dan aan ligt mag je in je eentje achteraf zelf over piekeren.
Hier in Rotterdam bidden moslims gewoon in een kerk hoor. :')
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 22:28
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:27 schreef Wijze_appel het volgende:

[..]

Lol. Je geeft er maar een draai aan. Maar wil nu met je wedden dat die moslims dat niet zien zitten. Waar dat dan aan ligt mag je in je eentje achteraf zelf over piekeren.
Omdat die moslims $100 miljoen investeren in het project willen ze niets van jouw onzin horen. Of wil je ook dat ik een moskee om jouw koophuis bouw. w/
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:30
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:28 schreef Mistaravim het volgende:

[..]

Omdat die moslims $100 miljoen investeren in het project willen ze niets van jouw onzin horen. Of wil je ook dat ik een moskee om jouw koophuis bouw. w/
Jij? Alleen een moskee bouwen? Om mijn huis?
Dat wil ik zien. :')
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:31
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:27 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Hoezo is dat een hardere klap in het gezicht van de nabestaanden. Het lijkt mij eerder steun bieden, in de zin van OOK WIJ zien de aanslagen als een verschrikkelijke gebeurtenis die niet past in het kader van onze religie. Er is niets fuck you-erigs aan. Of moet ik elke kerk in een Islamitisch (ooit door het Westen) gekoloniseerd land OOK beschouwen als een middelvinger.

Dan heeft het Westen wel HEEL veel middelvingers opgestoken richting de Islamitische wereld.
Alleen al de naam deed me kokhalzen. Het Cordoba-initiatief. Een flagrante referentie aan het islamitische kolonialisme dat - hoewel volgens veel belezen moslims een beschaving bracht die werd bewierookt door vele Spanjaarden - later hardhandig uit Andalusië werd verdreven.

Overigens bestaat de rest van je post uit leugens. Wat is er nog over van het ooit christelijke Assyrië? Libanon was ooit 100% christelijk. Als het Westen de islamitische wereld heeft gekoloniseerd, waren zij in ieder geval niet de eerste kolonisten. De Mohammedanen zijn vast een goed voorbeeld geweest.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 22:31
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:30 schreef Wijze_appel het volgende:

[..]

Jij? Alleen een moskee bouwen? Om mijn huis?
Dat wil ik zien. :')
}:| En nu wegwezen.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:33
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:31 schreef cultheld het volgende:

[..]

Alleen al de naam deed me kokhalzen. Het Cordoba-initiatief. Een flagrante referentie aan het islamitische kolonialisme dat - hoewel volgens veel belezen moslims een beschaving bracht die werd bewierookt door vele Spanjaarden - later hardhandig uit Andalusië werd verdreven.
Frappant dat je weigert inhoudelijk in te gaan op mijn vergelijking. Nogal logisch ook, omdat het namelijk de mankementen in je redenering aantoont. Als je dit als middelvinger meent te moeten beschouwen, dan zijn de kerken in de voormalig gekoloniseerde landen dat ook.
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:33
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:31 schreef cultheld het volgende:

[..]

Alleen al de naam deed me kokhalzen. Het Cordoba-initiatief. Een flagrante referentie aan het islamitische kolonialisme dat - hoewel volgens veel belezen moslims een beschaving bracht die werd bewierookt door vele Spanjaarden - later hardhandig uit Andalusië werd verdreven.
Ach, misschien ziet de CIA, FBI en NSA er wel voordeel in wat betreft infiltreren. Ik zeg maar wat.
Kan me niet voorstellen dat het nogal christelijke en republikeinse Amerika dit zomaar toe laat zonder er een slaatje uit te slaan.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:33
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:31 schreef cultheld het volgende:
Overigens bestaat de rest van je post uit leugens. Wat is er nog over van het ooit christelijke Assyrië? Libanon was ooit 100% christelijk. Als het Westen de islamitische wereld heeft gekoloniseerd, waren zij in ieder geval niet de eerste kolonisten. De Mohammedanen zijn vast een goed voorbeeld geweest.
Ah, dan is heel New York een middelvinger richting de Indianen. :')
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:34
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:31 schreef Mistaravim het volgende:

[..]

}:| En nu wegwezen.
Beetje dimmen snotneus. Of je maakt je woorden hard en komt met kruiwagen en schoffel hier je moskee bouwen, of je houd je stil.

>:O
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:35
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:33 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Frappant dat je weigert inhoudelijk in te gaan op mijn vergelijking. Nogal logisch ook, omdat het namelijk de mankementen in je redenering aantoont. Als je dit als middelvinger meent te moeten beschouwen, dan zijn de kerken in de voormalig gekoloniseerde landen dat ook.
Nee, want die kerken zijn niet door Westerlingen gebouwd. En al helemaal niet nadat die islamitische landen werden gekoloniseerd door het Westen. De kruisridders kwamen niet naar het Midden-Oosten om te veroveren, maar om te heroveren.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 22:36
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:33 schreef Wijze_appel het volgende:

[..]

Ach, misschien ziet de CIA, FBI en NSA er wel voordeel in wat betreft infiltreren. Ik zeg maar wat.
Kan me niet voorstellen dat het nogal christelijke en republikeinse Amerika dit zomaar toe laat zonder er een slaatje uit te slaan.
Je zegt wel vaker wat. :')

De feiten laten een heel ander beeld zien, de moslims in kwestie worden gesteund door:

9/11 Families for Peaceful Tomorrows, 121Contact, CLAL National Jewish Center of Learning and Leadership, J Street, American Jewish Committee, Arab American Family Support Center, Auburn Seminary, Cause New York, Chautauqua Institute, Congregation B'nai Jeshurun, Faith House Manhattan, Friends of the Arava Institute, Interfaith Center of New York, The Interfaith Alliance, New York Buddhist Church, Episcopal Diocese of New York, New Seminary, Odyssey Networks, One Spirit Learning Alliance, St. Bartholomew's Church, Same Difference Interfaith Alliance, Monmouth Center for World Religions and Ethical Thought, Mayor Michael Bloomberg, Church of St. Paul and St. Andrew, Out of Cordoba - Averros and Miamonides, NY Interfaith Disaster Services, Foundation for Ethnic Understanding, The Healing of the Nations Foundation, Shalom Center, The Migration Policy Institute, Trinity Wall Church, The Interfaith Alliance, Jewish Community Center in Manhattan, Lutheran Seafarers and International House, St. Peter's Church, Tanenbaum Center, Union Theological Seminary, UN Special Envoy for HIV/AIDS in Asia and the Pacific, UJA Federation of New York
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:37
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:33 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ah, dan is heel New York een middelvinger richting de Indianen. :')
Ooit is NY dat vast geweest. Maar we zijn inmiddels eeuwen verder en New York is een belangrijke beschaving geworden.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:39
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:35 schreef cultheld het volgende:

[..]

Nee, want die kerken zijn niet door Westerlingen gebouwd. En al helemaal niet nadat die islamitische landen werden gekoloniseerd door het Westen. De kruisridders kwamen niet naar het Midden-Oosten om te veroveren, maar om te heroveren.
Zoals deze bedoel je:



En deze:



En deze:



:')
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:41
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:37 schreef cultheld het volgende:

[..]

Ooit is NY dat vast geweest. Maar we zijn inmiddels eeuwen verder en New York is een belangrijke beschaving geworden.
Ach, zo werkt dat he? Moslims mogen wel het verleden erbij halen om het westen aan te vallen, westerlingen mogen dat niet met de islam, want beledigen.
Waarschijnlijk zit het hem in het feit dat het westen wel op zichzelf evolueert en de beschaving een steeds hoger peil geeft. Iets wat je in islamitische landen niet ziet. Ja, ze hebben plasma TV's en mobieltjes... uit het westen uiteraard.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:43
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:39 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Zoals deze bedoel je:

[ afbeelding ]

En deze:

[ afbeelding ]

En deze:

[ afbeelding ]

:')
En nu? Het Midden-Oosten was bijna geheel christelijk voordat de islamieten grote delen ervan veroverden. Of moet dit aantonen dat er recentelijk kerken gebouwd zijn in islamitische landen?
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:46
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:43 schreef cultheld het volgende:

[..]

En nu? Het Midden-Oosten was bijna geheel christelijk voordat de islamieten grote delen ervan veroverden. Of moet dit aantonen dat er recentelijk kerken gebouwd zijn in islamitische landen?
Dit zijn kerken die gebouwd zijn in gebieden die toen al EEUWEN Islamitisch waren. Ze waren gebouwd door de kolonisator, de onderdrukker - die tevens verantwoordelijk was voor vele doden. De ultieme fuck you dus. Maar nee, dan geldt het ineens niet als fuck you toch? De bovenstaande kerken zijn gebouwd in de periode 1920-1950. :')

Je loog en ik toon dat eventjes fijntjes.
Poncke_Princenzondag 8 augustus 2010 @ 22:46
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:43 schreef cultheld het volgende:

[..]

En nu? Het Midden-Oosten was bijna geheel christelijk voordat de islamieten grote delen ervan veroverden. Of moet dit aantonen dat er recentelijk kerken gebouwd zijn in islamitische landen?
De islam bestond toen niet, dus logisch. Maar de islam is zo mooi dat het de harten van de Midden-Oosterse volkeren heeft veroverd. De kruisvaarders zijn het land uitgetrapt. De normale christenen mochten blijven, daarom heeft het Midden-Oosten ook 20 miljoen christenen.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:47
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:41 schreef Wijze_appel het volgende:

[..]

Ach, zo werkt dat he? Moslims mogen wel het verleden erbij halen om het westen aan te vallen, westerlingen mogen dat niet met de islam, want beledigen.
Waarschijnlijk zit het hem in het feit dat het westen wel op zichzelf evolueert en de beschaving een steeds hoger peil geeft. Iets wat je in islamitische landen niet ziet. Ja, ze hebben plasma TV's en mobieltjes... uit het westen uiteraard.
Wat hebben islamitische landen überhaupt voor elkaar gebokst in de afgelopen 100 jaar? Behalve Westerse bedrijven hun olie laten winnen in ruil voor een paar miljard voor de nepotistische elite?
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 22:48
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:47 schreef cultheld het volgende:

[..]

Wat hebben islamitische landen überhaupt voor elkaar gebokst in de afgelopen 100 jaar? Behalve Westerse bedrijven hun olie laten winnen in ruil voor een paar miljard voor de nepotistische elite?
Ik weet het antwoord: niks
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:48
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:46 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Dit zijn kerken die gebouwd zijn in gebieden die toen al EEUWEN Islamitisch waren. Ze waren gebouwd door de kolonisator, de onderdrukker - die tevens verantwoordelijk was voor vele doden. De ultieme fuck you dus. Maar nee, dan geldt het ineens niet als fuck you toch? De bovenstaande kerken zijn gebouwd in de periode 1920-1950. :')

Je loog en ik toon dat eventjes fijntjes.
Waar loog ik precies over? Overigens toon jij aan dat tijd blijkbaar alle wonden heelt.
Monidiquezondag 8 augustus 2010 @ 22:49
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:43 schreef cultheld het volgende:

[..]

En nu? Het Midden-Oosten was bijna geheel christelijk voordat de islamieten grote delen ervan veroverden.
Egypte, Syrië en Palestina; de rest van het Midden-Oosten was een mengelmoesje van joden, christenen, zoroastrianen, en Arabische religie. Grote delen bleven ook christelijk na de verovering.
Weaklingzondag 8 augustus 2010 @ 22:50
Ik vind dit stukje leuker:
http://www.salon.com/news(...)_infiltrate_pentagon
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:51
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:49 schreef Monidique het volgende:

[..]

Egypte, Syrië en Palestina; de rest van het Midden-Oosten was een mengelmoesje van joden, christenen, zoroastrianen, en Arabische religie. Grote delen bleven ook christelijk na de verovering.
Het huidige Irak was ooit ook een voornamelijk christelijk gebied. En vergeet Libanon ook niet.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:52
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:48 schreef cultheld het volgende:

[..]

Waar loog ik precies over? Overigens toon jij aan dat tijd blijkbaar alle wonden heelt.
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:35 schreef cultheld het volgende:

[..]

Nee, want die kerken zijn niet door Westerlingen gebouwd. En al helemaal niet nadat die islamitische landen werden gekoloniseerd door het Westen. De kruisridders kwamen niet naar het Midden-Oosten om te veroveren, maar om te heroveren.
Je liegt hier 3 maal in 1 post. Een nieuw record. De kerkgebouwen stammen uit 1920-1950, zijn geplaatst in een destijds gekoloniseerd land, door een Westerse mogendheid.

Ik toon slechts aan wat voor gevolgen je manier van redeneren zal hebben. Je zal dan MOETEN constateren dat het Westen erg veel Fuck You's heeft gepleegd in andere landen.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 22:52
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:51 schreef Poncke_Princen het volgende:

[..]

En dat maakt jou een übermensch? Ga toch fietsen, dan val je tenminste af en ben je nuttiger bezig.
Uit je formulering blijkt dat ik in ieder geval al nuttig bezig ben. Dat kan ik van jou niet zeggen.
Monidiquezondag 8 augustus 2010 @ 22:52
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:51 schreef cultheld het volgende:

Het huidige Irak was ooit ook een voornamelijk christelijk gebied.
Volgens mij niet 'voornamelijk'.

quote:
En vergeet Libanon ook niet.
Dat schaar ik onder Syrië.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:52
Oops dubbel.
speknekzondag 8 augustus 2010 @ 22:55
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:27 schreef Mutant01 het volgende:
Hoezo is dat een hardere klap in het gezicht van de nabestaanden. Het lijkt mij eerder steun bieden, in de zin van OOK WIJ zien de aanslagen als een verschrikkelijke gebeurtenis die niet past in het kader van onze religie.
Dat van die klap zie ik wel, maar hoe zie je dit erin? Een groep mannen heeft uit naam van de Islam de torens in laten storten, daarvoor in de plaats komt onder andere een islamitisch gebedshuis en dat biedt steun? Zegt: wij vinden de aanslagen OOK verschrikkelijk?
BansheeBoyzondag 8 augustus 2010 @ 22:56
Hafid Bouazza, ik was hem helemaal vergeten. Vergeet Wilders, Hirsi Ali en Efshan Ellian, hij is een triljoen keer erger. :{

:{²
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 22:56
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:51 schreef cultheld het volgende:

[..]

Het huidige Irak was ooit ook een voornamelijk christelijk gebied. En vergeet Libanon ook niet.
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:37 schreef cultheld het volgende:

[..]

Ooit is NY dat vast geweest. Maar we zijn inmiddels eeuwen verder en New York is een belangrijke beschaving geworden.
Mistaravimzondag 8 augustus 2010 @ 22:57
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:55 schreef speknek het volgende:

[..]

Dat van die klap zie ik wel, maar hoe zie je dit erin? Een groep mannen heeft uit naam van de Islam de torens in laten storten, daarvoor in de plaats komt onder andere een islamitisch gebedshuis en dat biedt steun? Zegt: wij vinden de aanslagen OOK verschrikkelijk?
Die "moskee" op die plaats laat zien dat men het niet toelaat dat 19 kapers de religie islam kapen.
speknekzondag 8 augustus 2010 @ 22:58
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:52 schreef Mutant01 het volgende:
Je liegt hier 3 maal in 1 post. Een nieuw record. De kerkgebouwen stammen uit 1920-1950, zijn geplaatst in een destijds gekoloniseerd land, door een Westerse mogendheid.

Ik toon slechts aan wat voor gevolgen je manier van redeneren zal hebben. Je zal dan MOETEN constateren dat het Westen erg veel Fuck You's heeft gepleegd in andere landen.
Ja maar niet tijdens 1920-1950, dat heeft er vrij weinig mee te maken, tijdens de kruistochten ja, toen wel.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:58
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:55 schreef speknek het volgende:

[..]

Dat van die klap zie ik wel, maar hoe zie je dit erin? Een groep mannen heeft uit naam van de Islam de torens in laten storten, daarvoor in de plaats komt onder andere een islamitisch gebedshuis en dat biedt steun? Zegt: wij vinden de aanslagen OOK verschrikkelijk?
Tuurlijk biedt dat steun, het laat zien dat er medestanders zijn die strijden tegen dergelijke fenomenen binnen de eigen religie. Het biedt steun in de strijd tegen uitwassen.
speknekzondag 8 augustus 2010 @ 22:58
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:57 schreef Mistaravim het volgende:
Die "moskee" op die plaats laat zien dat men het niet toelaat dat 19 kapers de religie islam kapen.
Nee dat blijft een vrij geschifte non-sequitur.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 22:59
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:58 schreef speknek het volgende:

[..]

Ja maar niet tijdens 1920-1950, dat heeft er vrij weinig mee te maken, tijdens de kruistochten ja, toen wel.
Pardon? Wat niet tijdens 1920-1950? Dat heeft er alles mee te maken.
Picchiazondag 8 augustus 2010 @ 23:00
Eerlijk gezegd vind ik dat gedoe over die moskee een beetje opgeblazen. Eerst lees je dat ze het willen gaan bouwen op Ground Zero. Ik hield maar mijn mond. Nu blijkt dat het 'dichtbij' Ground Zero is. Ja hoor, twee blokken verder.

De enige die er een statement van hebben gemaakt zijn de tegenstanders van de bouw. Ik geloof er niet zo in. Ik kan er geen statement in lezen. Geen anti-Amerikaanse statement in ieder geval.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 23:00
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:52 schreef Mutant01 het volgende:

[..]


[..]

Je liegt hier 3 maal in 1 post. Een nieuw record.

Ik toon slechts aan wat voor gevolgen je manier van redeneren zal hebben. Je zal dan MOETEN constateren dat het Westen erg veel Fuck You's heeft gepleegd in andere landen.
In het algemeen wel. Niet per se in islamitische landen. Want dan ga je voorbij aan de notie dat die landen op zichzelf al één grote 'fuck you' zijn. Noord-Afrika (uitgezonderd Egypte) was ooit een berberbolwerk met veel Joden, en is op brute wijze veroverd door een slager uit Saudi-Arabië (waren die Abessijnen destijds maar niet zo vriendelijk geweest, dat had een hoop ellende gescheeld). Is de nieuwe (oude, in geval van herovering) eigenaar van land X over 500 jaar geen bezetter meer? Zo ja: dan heb je er dus geen probleem mee wanneer Israël zolang stand weet te houden, en daarna wereldwijd erkend wordt als Joodse staat. Zo nee: dan moet je het er mee eens zijn dat de kerken die recentelijk in bijvoorbeeld Egypte en Irak zijn gebouwd, geen 'fuck you' van het Westen zijn, maar slechts voorzien in de behoefte van een christelijke minderheid die nog authentiek is gebleven ondanks de vele eeuwenlange islamitische intimidaties.
Wijze_appelzondag 8 augustus 2010 @ 23:01
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:58 schreef speknek het volgende:

[..]

Nee dat blijft een vrij geschifte non-sequitur.
Precies.

Zoals een pedo de ouders van een verkracht kind, door een andere pedo, steunen door te stellen dat niet alle pedo's tot seksuele handelingen overgaan.
speknekzondag 8 augustus 2010 @ 23:01
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:59 schreef Mutant01 het volgende:
Pardon? Wat niet tijdens 1920-1950? Dat heeft er alles mee te maken.
Die hebben toch niets omvergeflikkerd uit naam van het Christendom? Dat was de fallout van de eerste wereldoorlog toen de Ottomanen zich bij de fouten hadden geschaard.
Picchiazondag 8 augustus 2010 @ 23:07
En hoe lang willen ze Moslims eigenlijk weren uit dat deel van New York? Voor altijd?

9/11 is bijna 10 jaar geleden.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:11
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:01 schreef speknek het volgende:

[..]

Die hebben toch niets omvergeflikkerd uit naam van het Christendom? Dat was de fallout van de eerste wereldoorlog toen de Ottomanen zich bij de fouten hadden geschaard.
Het heeft geen reet te maken met de fallout van de eerste wereld oorlog, aangezien de kerken geplaatst zijn in een land waar geen ottomaan voet aan de grond heeft gezet. Ten tweede maakt het natuurlijk geen reet uit of er nu wel of niet iets uit naam van het Christendom is omvergeflikkerd. Immers de bouwsels maakte inherent deel uit van de cultuur die de kolonisator, de onderdrukker met zich meebracht. Alleen daarom kan je het als een fout gebaar beschouwen.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:14
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:00 schreef cultheld het volgende:
In het algemeen wel. Niet per se in islamitische landen. Want dan ga je voorbij aan de notie dat die landen op zichzelf al één grote 'fuck you' zijn. Noord-Afrika (uitgezonderd Egypte) was ooit een berberbolwerk met veel Joden, en is op brute wijze veroverd door een slager uit Saudi-Arabië (waren die Abessijnen destijds maar niet zo vriendelijk geweest, dat had een hoop ellende gescheeld).
Noord Afrika is nogsteeds een berberbolwerk en de Arabieren zijn slechts een van de vele volkeren die hebben gepoogd dat gebied over te nemen. Het is dan ook typisch dat je hen slechts aan weet te halen. Maar goed, jouw redenering volgend, het hele Westen is dan een grote fuck you ten aanzien van de paganisten en polytheisten die ervoor leefden.

quote:
Is de nieuwe (oude, in geval van herovering) eigenaar van land X over 500 jaar geen bezetter meer? Zo ja: dan heb je er dus geen probleem mee wanneer Israël zolang stand weet te houden, en daarna wereldwijd erkend wordt als Joodse staat. Zo nee: dan moet je het er mee eens zijn dat de kerken die recentelijk in bijvoorbeeld Egypte en Irak zijn gebouwd, geen 'fuck you' van het Westen zijn, maar slechts voorzien in de behoefte van een christelijke minderheid die nog authentiek is gebleven ondanks de vele eeuwenlange islamitische intimidaties.
Er is geen enkel probleem indien de betreffende bouwsels gebouwd worden door minderheden die daar zelf woonachtig zijn, dat is echter anders indien het minderheden betreft die op brute wijze de leiding over hebben genomen in dat land en dat soort bouwsels er geforceerd neer weten te plempen. Zoals de kerken die ik je heb laten zien.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 23:17
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:14 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Noord Afrika is nogsteeds een berberbolwerk en de Arabieren zijn slechts een van de vele volkeren die hebben gepoogd dat gebied over te nemen. Het is dan ook typisch dat je hen slechts aan weet te halen.
[..]

Er is geen enkel probleem indien de betreffende bouwsels gebouwd worden door minderheden die daar zelf woonachtig zijn, dat is echter anders indien het minderheden betreft die op brute wijze de leiding over hebben genomen in dat land en dat soort bouwsels er geforceerd neer weten te plempen. Zoals de kerken die ik je heb laten zien.
Veel Berbers zijn zwaar gearabiseerd.

Dus eigenlijk wijs je de islamitische wereld (de oorspronkelijke Arabische gebieden uitgezonderd) categorisch af? Als we jouw logica dan toch doortrekken naar de oorsprong..
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:22
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:17 schreef cultheld het volgende:
Veel Berbers zijn zwaar gearabiseerd.
Dat klopt, net als dat vele Berbers verwesterd zijn. De Arabisering duurde een eeuw of 8, de verwestering duurde amper 50 jaar. Kennelijk hebben de Arabieren toch iets verkeerds gedaan.

quote:
Dus eigenlijk wijs je de islamitische wereld (de oorspronkelijke Arabische gebieden uitgezonderd) categorisch af? Als we jouw logica dan toch doortrekken naar de oorsprong..
Nee, ik laat slechts zien wat er dan gebeurt als we je manier van redeneren in een historische context plaatsen.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 23:24
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:22 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Dat klopt, net als dat vele Berbers verwesterd zijn. De Arabisering duurde een eeuw of 8, de verwestering duurde amper 50 jaar. Kennelijk hebben de Arabieren toch iets verkeerds gedaan.
[..]

Nee, ik laat slechts zien wat er dan gebeurt als we je manier van redeneren in een historische context plaatsen.
Dat valt reuze mee, aangezien zij er met hun fiscale imperialisme in geslaagd zijn om zelfs de meeste Noord-Afrikaanse Joden tot bekering te dwingen (laat staan de andere Noord-Afrikanen, die toen nog geen rotsvast monotheïstisch geloof hadden). Ik moet dan ook constateren dat achteraf bezien de analfabeet Mohammed in zekere zin een genie was. Zoals ook de gek Hitler iets van een genie in zich had.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:27
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:24 schreef cultheld het volgende:

[..]

Dat valt reuze mee, aangezien zij er met hun fiscale imperialisme in geslaagd zijn om zelfs de meeste Noord-Afrikaanse Joden tot bekering te dwingen (laat staan de andere Noord-Afrikanen, die toen nog geen rotsvast monotheïstisch geloof hadden). Ik moet dan ook constateren dat achteraf bezien de analfabeet Mohammed in zekere zin een genie was. Zoals ook de gek Hitler iets van een genie in zich had.
Leuk, maar Mohammed had vrij weinig (lees niets) te maken met de verdere expansie van de Islam in die regio. De expansie onder leiding van de profeet betrof slechts het gebied wat nu Saoedie Arabie heet (nog niet eens helemaal trouwens).
#ANONIEMzondag 8 augustus 2010 @ 23:28
Dat er ergens moskeeën moeten staan - ook in New York - is tot daar aan toe, maar het is absurd om die dingen zo dicht bij Ground Zero neer te zetten.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:30
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:28 schreef Boldface het volgende:
Dat er ergens moskeeën moeten staan - ook in New York - is tot daar aan toe, maar het is absurd om die dingen zo dicht bij Ground Zero neer te zetten.
Mogen moslims uberhaupt op Ground Zero komen? Waar ligt de grens? Mogen moslims appartementen huren die toevallig een balkon hebben aan de kant van Ground Zero? Mogen vrouwen met hoofddoeken op naar het Memorial teken gaan?
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 23:31
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:27 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Leuk, maar Mohammed had vrij weinig (lees niets) te maken met de verdere expansie van de Islam in die regio. De expansie onder leiding van de profeet betrof slechts het gebied wat nu Saoedie Arabie heet (nog niet eens helemaal trouwens).
De Jizya is niet uit zijn ongeletterde hoofd ontsproten?
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:33
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:31 schreef cultheld het volgende:

[..]

De Jizya is niet uit zijn ongeletterde hoofd ontsproten?
Wat heeft dat met de praktische invulling een aantal eeuwen daarna door andere mensen (met andere geopolitieke belangen) te maken?
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 23:38
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:33 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Wat heeft dat met de praktische invulling een aantal eeuwen daarna door andere mensen (met andere geopolitieke belangen) te maken?
Alles, want die werd hiermee religieus gerechtvaardigd.

Legitimeerde de oprichting van de staat Israël trouwens het opjagen, verdrijven en vermoorden van Joden in grote delen van de islamitische wereld? Waar sommige New Yorkers slechts demonstratief in het verweer komen omdat er een islamitisch centrum in de buurt van Ground Zero gebouwd wordt, werden Joden in moslimlanden persoonlijk verantwoordelijk gehouden voor wat zich op een smalle kuststrook voorbij de Negev afspeelde. Daarom kwam ik ook met dat hypothetische PVV-voorbeeld.
#ANONIEMzondag 8 augustus 2010 @ 23:44
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:30 schreef Mutant01 het volgende:
Mogen moslims uberhaupt op Ground Zero komen? Waar ligt de grens? Mogen moslims appartementen huren die toevallig een balkon hebben aan de kant van Ground Zero?
Ja en ja. Maar een religieus gebouw neerzetten van dezelfde religie die ten grondslag lag aan de aanslagen van 11 september 2001 vind ik een verkeerd signaal.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:45
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:38 schreef cultheld het volgende:
Alles, want die werd hiermee religieus gerechtvaardigd.
Het bevatte geen religieuze rechtvaardiging. Slechts een richtlijn hoe om te gaan met niet-religieuze bevolkingsgroepen binnen een Islamitische staat. Het concept van dhimmitude was een succesvol niet-geweldadig concept.

quote:
Legitimeerde de oprichting van de staat Israël trouwens het opjagen, verdrijven en vermoorden van Joden in grote delen van de islamitische wereld?
Legitimeerde de oorlog van buitenlandse machten richting de staat Israel het opjagen, verdrijven en vermoorden van Palestijnen door de Israelisch? Een vrij dubieuze vraag, waarbij het antwoord ook vaststaat. Neen. Daarom is het ook vreemd dat je dit toch weer meent te moeten goedpraten. Immers kennelijk worden de moslims verantwoordelijk gehouden voor de daden van de terroristen van 9/11 en derhalve dienen ze kennelijk daarvoor te moeten boeten. Iemand anders maakte al de opmerking dat een vergelijking met nazi's en pvv-ers dan veel beter is.

quote:
Waar sommige New Yorkers slechts demonstratief in het verweer komen omdat er een islamitisch centrum in de buurt van Ground Zero gebouwd wordt, werden Joden in moslimlanden persoonlijk verantwoordelijk gehouden voor wat zich in een smalle kuststrook voorbij de Negev afspeelde. Daarom kwam ik ook met dat hypothetische PVV-voorbeeld.
En kennelijk zie jij daar wel brood in toch? Of niet? Om random mensen verantwoordelijk te houden voor acties van anderen en hen daarop dus af te rekenen. Zoals hier gebeurt met het Islamitische centrum.
Mutant01zondag 8 augustus 2010 @ 23:48
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:44 schreef Boldface het volgende:

[..]

Ja en ja. Maar een religieus gebouw neerzetten van dezelfde religie die ten grondslag lag aan de aanslagen van 11 september 2001 vind ik een verkeerd signaal.
Maar een religieus mens die dezelfde religie heeft die ten grondslag ligt aan de aanslagen van 11 september 2001 vind je geen verkeerd signaal. Het maakt de logica er niet beter op, een moslim is net zo goed een islamitisch symbool. Je houdt iedere moslim dus verantwoordelijk voor deze aanslagen, immers ze worden de dupe van het eventueel niet bouwen van een dergelijk religieus cultureel centrum.
cultheldzondag 8 augustus 2010 @ 23:55
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:45 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het bevatte geen religieuze rechtvaardiging. Slechts een richtlijn hoe om te gaan met niet-religieuze bevolkingsgroepen binnen een Islamitische staat. Het concept van dhimmitude was een succesvol niet-geweldadig concept.
[..]

Legitimeerde de oorlog van buitenlandse machten richting de staat Israel het opjagen, verdrijven en vermoorden van Palestijnen door de Israelisch? Een vrij dubieuze vraag, waarbij het antwoord ook vaststaat. Neen. Daarom is het ook vreemd dat je dit toch weer meent te moeten goedpraten. Immers kennelijk worden de moslims verantwoordelijk gehouden voor de daden van de terroristen van 9/11 en derhalve dienen ze kennelijk daarvoor te moeten boeten. Iemand anders maakte al de opmerking dat een vergelijking met nazi's en pvv-ers dan veel beter is.
[..]

En kennelijk zie jij daar wel brood in toch? Of niet? Om random mensen verantwoordelijk te houden voor acties van anderen en hen daarop dus af te rekenen. Zoals hier gebeurt met het Islamitische centrum.
quote:
De aparte belasting voor niet-moslims is gebaseerd op soera Het Berouw 29: Bestrijdt diegenen onder de mensen van het Boek, die in God noch in de Laatste Dag geloven, noch voor onwettig houden wat God en Zijn boodschapper voor onwettig hebben verklaard, noch de ware godsdienst belijden totdat zij de jizya met eigen hand betalen, terwijl zij onderdanig zijn.
In de gebieden die door de islam werden veroverd, bekeerden vele joden en christenen zich tot de islam om aan de djizya te ontsnappen en om zich maatschappelijk te verbeteren.
Wat een richtlijn ^O^ .

Wie zegt dat de moslims moeten boeten? Waarom uitgerekend op die plek zo'n centrum bouwen? Pure provocatie :N.

Juist niet. Dat centrum roept zelf die discussie op. Juist door dat discutabele voornemen om vlakbij Ground Zero zitting te nemen.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 00:00
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:55 schreef cultheld het volgende:
Wat een richtlijn ^O^ .
De richtlijn bestaat puur uit een extra belasting voor andersgelovigen. Het was in die tijd een richtlijn die episch verlichtend was. In ruil voor extra belasting werden de minderheden verzekerd van bescherming. De bekeerlingen deden het puur uit eigenbelang, om hogerop te klimmen binnen de Islamitische bestuursstructuur (van het kalifaat).

quote:
Wie zegt dat de moslims moeten boeten? Waarom uitgerekend op die plek zo'n centrum bouwen? Pure provocatie :N.
Waarom niet, het is een centrale lokatie in Manhatten, ze hebben er het geld voor, er liggen twee blokken met flats tussen GZ en het gebouw.

quote:
Juist niet. Dat centrum roept zelf die discussie op. Juist door dat discutabele voornemen om vlakbij Ground Zero zitting te nemen.
Alles in Manhatten is "vlakbij" GZ. Het is gewoon een beperking op de vrijheid van moslims.

[ Bericht 1% gewijzigd door Mutant01 op 09-08-2010 00:07:21 ]
wahtmaandag 9 augustus 2010 @ 00:01
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:44 schreef Boldface het volgende:

[..]

Ja en ja. Maar een religieus gebouw neerzetten van dezelfde religie die ten grondslag lag aan de aanslagen van 11 september 2001 vind ik een verkeerd signaal.
Verdomme man, kap nou eens met deze bullshit.

Het had niks met Islam te maken. Einde verhaal.
cultheldmaandag 9 augustus 2010 @ 00:12
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 00:00 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

De richtlijn bestaat puur uit een extra belasting voor andersgelovigen. Het was in die tijd een richtlijn die episch verlichtend was. In ruil voor extra belasting werden de minderheden verzekerd van bescherming. De bekeerlingen deden het puur uit eigenbelang, om hogerop te klimmen binnen de Islamitische bestuursstructuur (van het kalifaat).
[..]

Waarom niet, het is een centrale lokatie in Manhatten, ze hebben er het geld voor, er liggen twee blokken met flats tussen GZ en het gebouw.
[..]

Alles in Manhatten is "vlakbij" GZ. Het is gewoon een beperking op de vrijheid van moslims.
Klinkt als de maffia avant la lettre.
TimoerLenkmaandag 9 augustus 2010 @ 00:14
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:44 schreef Boldface het volgende:

[..]

Ja en ja. Maar een religieus gebouw neerzetten van dezelfde religie die ten grondslag lag aan de aanslagen van 11 september 2001 vind ik een verkeerd signaal.
Volgens het 9/11-rapport hadden de aanslagen meer met de imperialistische buitenlandspolitiek van de VS te maken. Dit noemt de CIA ook wel een blowback.
VancouverFanmaandag 9 augustus 2010 @ 00:17
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:44 schreef Boldface het volgende:

[..]

Ja en ja. Maar een religieus gebouw neerzetten van dezelfde religie die ten grondslag lag aan de aanslagen van 11 september 2001 vind ik een verkeerd signaal.
Dus ook maar geen kerken meer in de buurt van scholen?
Flashwinmaandag 9 augustus 2010 @ 00:20
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 00:01 schreef waht het volgende:

[..]

Verdomme man, kap nou eens met deze bullshit.

Het had niks met Islam te maken. Einde verhaal.
Jij bent lief en schattig. O+
Ringomaandag 9 augustus 2010 @ 01:27
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 22:56 schreef BansheeBoy het volgende:
Hafid Bouazza, ik was hem helemaal vergeten. Vergeet Wilders, Hirsi Ali en Efshan Ellian, hij is een triljoen keer erger. :{

:{²
Bouazza is afvalliger dan een afvallige kan zijn. Een liederlijke drinkeboer. De wijnknecht van de duivel. Een man naar mijn hart, O+.
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 10:38
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 00:12 schreef cultheld het volgende:

[..]

Klinkt als de maffia avant la lettre.
Nu je het zegt. Uit de maffia kun je ook al niet uittreden, en besmeuren van het eigen nest is een halszaak. Ik zie die gedachtegang veelvuldig rondwaren in dit topic. Wat een maffiamaatjes _O-
BansheeBoymaandag 9 augustus 2010 @ 11:07
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 01:27 schreef Ringo het volgende:

[..]

Bouazza is afvalliger dan een afvallige kan zijn. Een liederlijke drinkeboer. De wijnknecht van de duivel. Een man naar mijn hart, O+.
Ja, in hoeverre moet je een boy die dagelijks een fles whiskey naar binnen werkt, kinderen heeft verwekt bij verschillende girls en geen rijbewijs heeft serieus nemen? :{

Laat die boy eens eerst zichzelf helpen... :{

:{²

[ Bericht 0% gewijzigd door BansheeBoy op 09-08-2010 11:29:45 ]
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 11:22
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:48 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Maar een religieus mens die dezelfde religie heeft die ten grondslag ligt aan de aanslagen van 11 september 2001 vind je geen verkeerd signaal. Het maakt de logica er niet beter op, een moslim is net zo goed een islamitisch symbool. Je houdt iedere moslim dus verantwoordelijk voor deze aanslagen, immers ze worden de dupe van het eventueel niet bouwen van een dergelijk religieus cultureel centrum.
het balletje word iedere keer weer bij de westerlingen neergelegd maar kunnen moslims zelf niet inschatten dat het bouwen van een moskee zeer nabij ground-zero veel mensen kwetst en dit niet een heel tactisch moment en plek is om zoiets te doen?

enige terughoudendheid en respect zou toch wel gepast zijn.
hadden ze beter over 30 jaar mee kunnen komen nadat de islam wat verwesterd is en minder geweldadig en intolerant
Giamaandag 9 augustus 2010 @ 11:25
quote:
Op zondag 8 augustus 2010 23:48 schreef Mutant01 het volgende:
Je houdt iedere moslim dus verantwoordelijk voor deze aanslagen, immers ze worden de dupe van het eventueel niet bouwen van een dergelijk religieus cultureel centrum.
Hoe groot is New York? Kan dat niet een paar kilometer verderop? Of moeten ze dan weer te ver lopen?
VancouverFanmaandag 9 augustus 2010 @ 11:26
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:25 schreef Gia het volgende:

[..]

Hoe groot is New York? Kan dat niet een paar kilometer verderop? Of moeten ze dan weer te ver lopen?
Hoe groot zou New York moeten zijn?
Als het dus alleen om afstand gaat, wat zou dan een acceptabele afstand moeten zijn?
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 11:27
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:25 schreef Gia het volgende:

[..]

Hoe groot is New York? Kan dat niet een paar kilometer verderop? Of moeten ze dan weer te ver lopen?
http://maps.google.nl/map(...)osque&hnear=New+York,+NY,+USA&ei=m8lfTLDxMdmVONP7-bwJ&sa=X&oi=local_group&ct=image&resnum=1&ved=0CDYQtgMwAA

genoeg moskeeen
Hathormaandag 9 augustus 2010 @ 11:33
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:07 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Ja, in hoeverre moet je een boy die dagelijks een fles whiskey naar binnen werkt, kinderen heeft verwekt bij verschillende girls en geen rijbewijs heeft serieus nemen? :{

Laat die boy eens eerst zichzelf helpen... :{

:{²
Jij neemt mensen zonder rijbewijs niet serieus?
SemperSenseomaandag 9 augustus 2010 @ 11:36
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:26 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Hoe groot zou New York moeten zijn?
Als het dus alleen om afstand gaat, wat zou dan een acceptabele afstand moeten zijn?
250 meter verderop zou denk ik al acceptabel zijn.

Gemakkelijk te lopen en niet pal tegen Ground Zero. Het dient nog steeds de gemak van de mensen die dichtbij een moskee willen bezoeken, en het is ver genoeg uit respect voor de 9/11 familieleden. Iedereen blij.
oompaloompamaandag 9 augustus 2010 @ 11:38
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:36 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

250 meter verderop zou denk ik al acceptabel zijn.

Gemakkelijk te lopen en niet pal tegen Ground Zero. Het dient nog steeds de gemak van de mensen die dichtbij een moskee willen bezoeken, en het is ver genoeg uit respect voor de 9/11 familieleden. Iedereen blij.
Maar dat is het toch ook ongeveer? (200 meter)
VancouverFanmaandag 9 augustus 2010 @ 11:41
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:36 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

250 meter verderop zou denk ik al acceptabel zijn.

Gemakkelijk te lopen en niet pal tegen Ground Zero. Het dient nog steeds de gemak van de mensen die dichtbij een moskee willen bezoeken, en het is ver genoeg uit respect voor de 9/11 familieleden. Iedereen blij.
Hemelsbreed is het nu minimaal 100 meter, lopend moeten ze een hoekje om en is het zo'n 150 meter. Dus het is niet bepaald pal tegen Ground zero.
BansheeBoymaandag 9 augustus 2010 @ 12:07
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:41 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Hemelsbreed is het nu minimaal 100 meter, lopend moeten ze een hoekje om en is het zo'n 150 meter. Dus het is niet bepaald pal tegen Ground zero.
Dus waar hebben we het eigenlijk over? :{

:{²
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 12:09
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 11:26 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Hoe groot zou New York moeten zijn?
Als het dus alleen om afstand gaat, wat zou dan een acceptabele afstand moeten zijn?
Dat kan je toch zelf wel bedenken? Gelet op het rumoer in de samenleving is de huidige afstand niet acceptabel. Dat moet dus verder weg. Ik denk niet heel erg veel verder weg, gezien NY al stikt van de moskees, en men dus niet een aversie tegen die dingen an sich heeft. Slechts de locatie is onacceptabel.
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 12:16
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:07 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Dus waar hebben we het eigenlijk over? :{

:{²
Nou, wat is nu het punt om dat ding een paar honderd meter verderop te bouwen? Daarmee toon je meteen je goede wil.
VancouverFanmaandag 9 augustus 2010 @ 12:18
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:09 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Dat kan je toch zelf wel bedenken? Gelet op het rumoer in de samenleving is de huidige afstand niet acceptabel. Dat moet dus verder weg. Ik denk niet heel erg veel verder weg, gezien NY al stikt van de moskees, en men dus niet een aversie tegen die dingen an sich heeft. Slechts de locatie is onacceptabel.
Wees eens concreet.

Veel van de mensen die nu rumoer veroorzaken doen alsof het gebouw OP ground zero zou komen. Dus wat dat betreft is het rumoer geen goede leidraad.
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 12:25
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:18 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Wees eens concreet.

Veel van de mensen die nu rumoer veroorzaken doen alsof het gebouw OP ground zero zou komen. Dus wat dat betreft is het rumoer geen goede leidraad.
Ik ben toch concreet? Een antwoord als '153 meter en 22 centimeter' zou bespottelijk zijn. Je kunt op je klompen aanvoelen dat een kilometer verderop geen enkel probleem is, 500 meter verderop ook niet. Etc. Waar exact de grens ligt is niet te zeggen, maar iedereen kan bedenken waar je zéker niet moet bouwen.
Picchiamaandag 9 augustus 2010 @ 12:27
En rondom de Londense metro? Of het treinstation in Madrid? Of rondom de Linnaeusstraat in Amsterdam? In een straal van een halve kilometer. Mogen daar nog wel moskeeën gebouwd worden?
VancouverFanmaandag 9 augustus 2010 @ 12:28
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:25 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Ik ben toch concreet? Een antwoord als '153 meter en 22 centimeter' zou bespottelijk zijn. Je kunt op je klompen aanvoelen dat een kilometer verderop geen enkel probleem is, 500 meter verderop ook niet. Etc. Waar exact de grens ligt is niet te zeggen, maar iedereen kan bedenken waar je zéker niet moet bouwen.
Tja, 100 meter verderop, zoals nu gepland is vind ik geen enkel probleem. Tegenover ground zero zelf ook niet.

Het is niet mijn probleem dat mensen zoals jij lange tenen hebben.
BansheeBoymaandag 9 augustus 2010 @ 12:30
Mogen Duitsers nog wel op vakantie in "Israël", of is dat een provocatie? :{

:{²
Ringomaandag 9 augustus 2010 @ 12:31
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:27 schreef Picchia het volgende:
En rondom de Londense metro? Of het treinstation in Madrid? Of rondom de Linnaeusstraat in Amsterdam? In een straal van een halve kilometer. Mogen daar nog wel moskeeën gebouwd worden?
Nergens meer! Alleen nog in Mekka! Mekka wordt het Mekka voor de moslims!
Ringomaandag 9 augustus 2010 @ 12:32
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:30 schreef BansheeBoy het volgende:
Mogen Duitsers nog wel op vakantie in "Israël", of is dat een provocatie? :{

:{²
Goed punt! Hoe halen die moffen het in hun hoofd!
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 12:36
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:30 schreef BansheeBoy het volgende:
Mogen Duitsers nog wel op vakantie in "Israël", of is dat een provocatie? :{

:{²
Wanneer gaan we de Franse provocaties weghalen uit Casablanca? :{
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 12:38
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:28 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Tja, 100 meter verderop, zoals nu gepland is vind ik geen enkel probleem. Tegenover ground zero zelf ook niet.

Het is niet mijn probleem dat mensen zoals jij lange tenen hebben.
Ja whatever hoor. Moslims maken zichzelf hier niet geliefd mee, dat altijd en eeuwig hameren op hun rechten, maar nooit rekening houden met gevoeligheden van anderen. Reciprociteit is een woord dat niet in hun woordenboekje voorkomt.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 12:39
Gevoeligheden. Van anderen. Van Gogh draait zich om in zijn graf.
VancouverFanmaandag 9 augustus 2010 @ 12:41
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:38 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Ja whatever hoor. Moslims maken zichzelf hier niet geliefd mee, dat altijd en eeuwig hameren op hun rechten, maar nooit rekening houden met gevoeligheden van anderen. Reciprociteit is een woord dat niet in hun woordenboekje voorkomt.
Ah grappig...
Het verwijt dat ze geen rekening houden met gevoelens...

Hou jij wel rekening met de gevoelens van moslims?
Er zijn zoveel zaken waarbij wordt gezegd dat moslims het maar moeten accepteren. Nu hebben diverse instanties besloten dat die moskee daar geen probleem is, maar mag het toch niet doorgaan omdat er rekening moet worden gehouden met de gevoelens van een aantal critici....
Flashwinmaandag 9 augustus 2010 @ 12:43
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:38 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Ja whatever hoor. Moslims maken zichzelf hier niet geliefd mee, dat altijd en eeuwig hameren op hun rechten, maar nooit rekening houden met gevoeligheden van anderen. Reciprociteit is een woord dat niet in hun woordenboekje voorkomt.
:') Met je hypocriete jankmuil.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 12:44
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:38 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Ja whatever hoor. Moslims maken zichzelf hier niet geliefd mee, dat altijd en eeuwig hameren op hun rechten, maar nooit rekening houden met gevoeligheden van anderen. Reciprociteit is een woord dat niet in hun woordenboekje voorkomt.
Het is alsof je er bovenop zit en een dossier vol incidenten hebt waarbij moslims zich niets aan anderen gelegen lieten liggen. Volgens mij is niets minder waar en laat jij je puur door onderbuikgevoelens leiden.
oompaloompamaandag 9 augustus 2010 @ 12:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:38 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Ja whatever hoor. Moslims maken zichzelf hier niet geliefd mee, dat altijd en eeuwig hameren op hun rechten, maar nooit rekening houden met gevoeligheden van anderen. Reciprociteit is een woord dat niet in hun woordenboekje voorkomt.
Ja die vieze moslims die een ontmoetingscentrum en kinderopvang willen bouwen, bahbahbah wat kots ik van die achterlijke cultuur :r
Ringomaandag 9 augustus 2010 @ 12:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:39 schreef Mutant01 het volgende:
Gevoeligheden. Van anderen. Van Gogh draait zich om in zijn graf.
Laten we de Held van Alle Moslims er nog eens bijhalen! :D

Maar het is een punt. Ik geloof niet dat dit kleinzielige gedoe over de plek van die kutmoskee veel bijdraagt aan welke discussie ook. Van Gogh had zeker bewondering gehad voor Bouazza's virtuoze tirades maar zou hem ernstig hebben geadviseerd zijn energie ergens anders voor te gebruiken. Het is toch als Don Quichot op een éénwieler, in gevecht met een loeiende ventilator.
Arctic_Warriormaandag 9 augustus 2010 @ 13:01
Ik ben niet echt een liefhebber van columns, maar dit is wel een leuk stukje.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 13:04
Ik heb trouwens een vraag. Die heb ik in het andere topic ook al gesteld. Waarom een centrum voor moslims of christenen, met een eigen zwembad, theater, sportfaciliteiten etc etc ?
quote:
De moskee moet onderdeel worden van een gemeenschapscentrum voor moslims van dertien etages. Naast de moskee zouden er in het gebouw een zwembad, een theater en sportfaciliteiten moeten komen.
Ben ik jaloers? Nee, ik ben alleen wel enorm schijterig voor apartheid. Je richt kleine stukjes op met apartheid.Waar iedereen op zijn eigen eiland leeft met eigen regels.. Moet nu ook denken aan de mormonen.

Ik heb dus totaal niets tegen een moskee daar (echt niet) al zou ik de naam niet kiezen. Wel tegen een heel centrum voor gelovigen wat gericht is op de wetten/waarden etc van dat geloof. Deze is dus niet gericht tegen alleen moslims. Hoe kun je nu in vredesnaam bruggen bouwen zo wanneer je aparte eilandjes gaat kweken.

Er zijn genoeg mogelijkheden in dat land om bijvoorbeeld een zwembad te huren zodat vrouwen apart kunnen zwemmen. Dat ze dat zwemmen apart willen heb ik gewoon te respecteren, maar daar is geen heel centrum voor nodig.

Ik zie hier genoeg vrouwen met hoofddoek in een fitnissclub etc.

Waarom alles apart van de rest van de samenleving?
oompaloompamaandag 9 augustus 2010 @ 13:09
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:04 schreef paddy het volgende:
Ik heb trouwens een vraag. Die heb ik in het andere topic ook al gesteld. Waarom een centrum voor moslims of christenen, met een eigen zwembad, theater, sportfaciliteiten etc etc ?
[..]

Ben ik jaloers? Nee, ik ben alleen wel enorm schijterig voor apartheid. Je richt kleine stukjes op met apartheid.Waar iedereen op zijn eigen eiland leeft met eigen regels.. Moet nu ook denken aan de mormonen.

Ik heb dus totaal niets tegen een moskee daar (echt niet) al zou ik de naam niet kiezen. Wel tegen een heel centrum voor gelovigen wat gericht is op de wetten/waarden etc van dat geloof. Deze is dus niet gericht tegen alleen moslims. Hoe kun je nu in vredesnaam bruggen bouwen zo wanneer je aparte eilandjes gaat kweken.

Er zijn genoeg mogelijkheden in dat land om bijvoorbeeld een zwembad te huren zodat vrouwen apart kunnen zwemmen. Dat ze dat zwemmen apart willen heb ik gewoon te respecteren, maar daar is geen heel centrum voor nodig.

Ik zie hier genoeg vrouwen met hoofddoek in een fitnissclub etc.

Waarom alles apart van de rest van de samenleving?
volgens mij waren die juist toegankelijk voor iedereen om integratie etc. te bevorderen?
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:12
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:04 schreef paddy het volgende:
Ik heb trouwens een vraag. Die heb ik in het andere topic ook al gesteld. Waarom een centrum voor moslims of christenen, met een eigen zwembad, theater, sportfaciliteiten etc etc ?
[..]

Ben ik jaloers? Nee, ik ben alleen wel enorm schijterig voor apartheid. Je richt kleine stukjes op met apartheid.Waar iedereen op zijn eigen eiland leeft met eigen regels.. Moet nu ook denken aan de mormonen.

Ik heb dus totaal niets tegen een moskee daar (echt niet) al zou ik de naam niet kiezen. Wel tegen een heel centrum voor gelovigen wat gericht is op de wetten/waarden etc van dat geloof. Deze is dus niet gericht tegen alleen moslims. Hoe kun je nu in vredesnaam bruggen bouwen zo wanneer je aparte eilandjes gaat kweken.

Er zijn genoeg mogelijkheden in dat land om bijvoorbeeld een zwembad te huren zodat vrouwen apart kunnen zwemmen. Dat ze dat zwemmen apart willen heb ik gewoon te respecteren, maar daar is geen heel centrum voor nodig.

Ik zie hier genoeg vrouwen met hoofddoek in een fitnissclub etc.

Waarom alles apart van de rest van de samenleving?
Omdat mensen elkaar niet kunnen luchten. Daarom hebben we ook verschillende politieke partijen, we hebben gescheiden gevangenissen (man/vrouw/jongeren), we hebben klantenpasjes speciaal voor senioren, we hebben naaktstranden, we hebben winkels voor mensen met grote voeten etc. Het feit dat je dit soort vragen toevalligerwijs dan ook in dit soort topics stelt, is vrij nou ja.....
Picchiamaandag 9 augustus 2010 @ 13:13
Het gelijkheidssprookje is onverenigbaar met religie. Dat is ook het geval in Nederland. Een moskee is al gericht op Moslims. Of er nou een zwembad aan vast zit of niet, dat maakt dan ook geen donder meer uit.

De overheid moet er alleen niet aan bijdragen.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:15
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:13 schreef Picchia het volgende:
Het gelijkheidssprookje is onverenigbaar met religie. Dat is ook het geval in Nederland. Een moskee is al gericht op Moslims. Of er nou een zwembad aan vast zit of niet, dat maakt dan ook geen donder meer uit.
Niet alleen met religie, maar ook met het dagelijks leven zonder religie. Mensen klonteren nu eenmaal samen, of dat nu Gothics zijn, bejaarden, tieners, gelovigen, communisten of havenmedewerkers.
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 13:15
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 12:41 schreef VancouverFan het volgende:

[..]

Ah grappig...
Het verwijt dat ze geen rekening houden met gevoelens...

Hou jij wel rekening met de gevoelens van moslims?
Er zijn zoveel zaken waarbij wordt gezegd dat moslims het maar moeten accepteren. Nu hebben diverse instanties besloten dat die moskee daar geen probleem is, maar mag het toch niet doorgaan omdat er rekening moet worden gehouden met de gevoelens van een aantal critici....
:')

Dit centrum wordt o.a. in de markt gezet als handreiking richting de slachtoffers en hun nabestaanden, om te tonen dat de islam niet (alleen) bestaat uit terroristen. Nu blijkt dat veel mensen hier niet op zitten te wachten, en liever zien dat dat ding wat verderop wordt gebouwd. Wat doe je dan als je van goede wil bent, en daadwerkelijk een handreiking wil doen? Ja, dan ga je natuurlijk gewoon door met bouwen, en beschuldig je alle mensen met kritiek van islamofobie. Dat zal ze leren! Islam is vrede!
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:18
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:15 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

:')

Dit centrum wordt o.a. in de markt gezet als handreiking richting de slachtoffers en hun nabestaanden, om te tonen dat de islam niet (alleen) bestaat uit terroristen. Nu blijkt dat veel mensen hier niet op zitten te wachten, en liever zien dat dat ding wat verderop wordt gebouwd. Wat doe je dan als je van goede wil bent, en daadwerkelijk een handreiking wil doen? Ja, dan ga je natuurlijk gewoon door met bouwen, en beschuldig je alle mensen met kritiek van islamofobie. Dat zal ze leren! Islam is vrede!
Inderdaad mensen die zonder valide argument de bouw willen stopzetten. Daar kan jij wel je standaard gehuil "Islam is vrede" achter plakken, maar erg veel effect zal het niet hebben jong. Veel mensen in Amerika zitten ook niet te wachten op het homohuwelijk of homos uberhaupt. Alles wat daarmee te maken heeft verbieden of beschouwen als provocatie?
oompaloompamaandag 9 augustus 2010 @ 13:20
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:15 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

:')

Dit centrum wordt o.a. in de markt gezet als handreiking richting de slachtoffers en hun nabestaanden, om te tonen dat de islam niet (alleen) bestaat uit terroristen. Nu blijkt dat veel mensen hier niet op zitten te wachten, en liever zien dat dat ding wat verderop wordt gebouwd. Wat doe je dan als je van goede wil bent, en daadwerkelijk een handreiking wil doen? Ja, dan ga je natuurlijk gewoon door met bouwen, en beschuldig je alle mensen met kritiek van islamofobie. Dat zal ze leren! Islam is vrede!
die veel mensen zijn beperkt tot de achterlijke extreem racistische tea-party & Geert Wilders
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 13:23
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:18 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Inderdaad mensen die zonder valide argument de bouw willen stopzetten. Daar kan jij wel je standaard gehuil "Islam is vrede" achter plakken, maar erg veel effect zal het niet hebben jong. Veel mensen in Amerika zitten ook niet te wachten op het homohuwelijk of homos uberhaupt. Alles wat daarmee te maken heeft verbieden of beschouwen als provocatie?
Geen valide argument?

Ik toon net aan dat doorbouwen niet bijdraagt aan het doel waarmee men deze moskee in de markt wil zetten. Dat is geen mening, dat is een feit. Op die grond adviseer ik dus niet op deze plek te bouwen. Een andere plek is uiteraard prima, want op zich is er m.i. niets mis mee met een moskee bouwen ter nagedachtenis aan de slachtoffers van 9/11. Dat men zo laconiek voorbijgaat aan dit feit, doet mij vermoeden dat men bij het Cordoba Initiative (ook al zo'n rare naam, toeval?) ofwel ontzettend dom is, ofwel dat men een dubbele agenda heeft, en dat men feitelijk helemaal niet zo'n boodschap heeft aan de slachtoffers.

Je mag kiezen.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:30
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:23 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Geen valide argument?

Ik toon net aan dat doorbouwen niet bijdraagt aan het doel waarmee men deze moskee in de markt wil zetten. Dat is geen mening, dat is een feit. Op die grond adviseer ik dus niet op deze plek te bouwen. Een andere plek is uiteraard prima, want op zich is er m.i. niets mis mee met een moskee bouwen ter nagedachtenis aan de slachtoffers van 9/11. Dat men zo laconiek voorbijgaat aan dit feit, doet mij vermoeden dat men bij het Cordoba Initiative (ook al zo'n rare naam, toeval?) ofwel ontzettend dom is, ofwel dat men een dubbele agenda heeft, en dat men feitelijk helemaal niet zo'n boodschap heeft aan de slachtoffers.

Je mag kiezen.
Je toont niets aan. Je toont alleen aan dat er een groep intolerante mensen zijn die zo'n gebouw niet ziet zitten. Daarentegen is er ook een groep mensen die zo'n gebouw perfect ziet zitten. Dat de groep mensen die het niet ziet zitten zich helemaal niet interesseren om de locatie, des te meer om de functie, lijkt je niet dwars te zitten. Het is immers niet geheel toevallig dat Wilders daar naartoe gaat om mee te protesteren, een persoon notabene die het liefst een verbod op nieuwe moskeegebouwen ziet, ongeacht de locatie. Ergo de beweegredenen van de mensen die protesteren zijn geheel anders dan jij hier ons wilt doen denken. Het doel van een Islamitisch cultureel centrum is cultureel en religieuze uitwisseling, waarbij het geheel aan de bezoeker is om overtuigd te raken van het doel. Niemand zal gedwongen worden naar dat gebouw toe te gaan, het gebouw is tevens niet te zien vanaf GZ, ergo de mensen die er niet geconfronteerd mee willen worden, zullen er ook geen enkele last van hebben.
De_Veenboermaandag 9 augustus 2010 @ 13:33
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 @ 13:09 schreef BasOne het volgende:
[..]

Cultureel centrum kan je wel zeggen :D

- Fitnesruimte, zwembad, gym, basketbal veld.
- Auditorium
- Restaurant en kook school.
- Exhibitie ruimte.
- Cursus lokalen.
- Bibliotheek en kunst studio's.
- Kinderopvang.
- Meditatie ruimtes.
En, ohja.
Een gebedsruimte die ze 'Moskee' noemen :')
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 @ 12:59 schreef Weakling het volgende:
Kan Wilders niet beter bij het Pentagon zijn verhaal gaan doen. Want op de plaats zelf waar de aanslag heeft plaatsgevonden, in het Pentagon dus, is ook een gebedsruimte voor moslims ingericht.

Aardig tongue in cheek stukje:
http://www.salon.com/news(...)_infiltrate_pentagon
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 13:34
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:20 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

die veel mensen zijn beperkt tot de achterlijke extreem racistische tea-party & Geert Wilders
Ik wist niet dat Hafid Bouazza lid was van de Tea Party. Dank je voor deze informatie.
De_Veenboermaandag 9 augustus 2010 @ 13:39
Video over de afstand tussen de plek waar het centrum komt te staan en Ground Zero:

:')
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 13:39
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:30 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Je toont niets aan. Je toont alleen aan dat er een groep intolerante mensen zijn die zo'n gebouw niet ziet zitten.
En dat is dan ook precies wat ik moet aantonen. Let wel dat het hier heus niet alleen buitenstaanders betreft, het betreft hier ook nabestaanden en andere direct betrokkenen. Dat er ook voorstanders zijn is niet zo relevant, soms moet je ook rekening houden met mensen, ook als ze niet een 100% meerderheid vertegenwoordigen. Dat speelt des te meer als je een handreiking wil doen. Die handreiking is naar de aard der zaak juist gericht op mensen die door hun ervaringen wellicht wat sceptisch tov de islam staan. Dat jij zulke simpele dingen niet begrijpt, gewoon hoe je op een prettige manier met mensen omgaat, vind ik eerlijk gezegd onbegrijpelijk.
SemperSenseomaandag 9 augustus 2010 @ 13:40
Maar buiten het geven dat de huidige locatie gevoelig is, deze zal toch gevoeliger blijven omdat het sowieso in de getroffen gebied zuid-Manhattan wordt gebouwd. Vanwege die gevoeligheid zou ik als gemeente toch ook extra kijken naar het volgende:

• Wie is die persoon die initiatiefnemer van de bouw, wat is zijn religieuze opvatting?
• Wat is zijn opvatting over 9/11, hoe is zijn opstelling naar de 9/11 nabestaanden en slachtoffers?
• Waar wordt de financiering vandaan gehaald, uit de VS of het buitenland, en van wat voor groepen?

Ik kan mij zo voorstellen dat ze dit in de VS eerst goed hebben gecheckt. Maar dit is niet de eerste keer dat dit fout is gegaan, kijk maar naar London of Rotterdam.

[ Bericht 2% gewijzigd door SemperSenseo op 09-08-2010 14:15:40 ]
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 13:46
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:12 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Omdat mensen elkaar niet kunnen luchten. Daarom hebben we ook verschillende politieke partijen, we hebben gescheiden gevangenissen (man/vrouw/jongeren), we hebben klantenpasjes speciaal voor senioren, we hebben naaktstranden, we hebben winkels voor mensen met grote voeten etc. Het feit dat je dit soort vragen toevalligerwijs dan ook in dit soort topics stelt, is vrij nou ja.....
Ik zou precies dezelfde vraag stellen wanneer het een christelijk centrum zou zijn. Maar volgens jou ben je meteen xenofoob wanneer jij je vraagtekens ergens bij zet?
En de voorbeelden vind ik...mmm ...nou ja een beetje vreemd
quote:
we hebben klantenpasjes speciaal voor senioren, we hebben naaktstranden, we hebben winkels voor mensen met grote voeten etc.
Die zijn gericht voor alle geloven en niet geloven Is volgens mij dus niet te vergelijken.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:46
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:39 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

En dat is dan ook precies wat ik moet aantonen. Let wel dat het hier heus niet alleen buitenstaanders betreft, het betreft hier ook nabestaanden en andere direct betrokkenen. Dat er ook voorstanders zijn is niet zo relevant, soms moet je ook rekening houden met mensen, ook als ze niet een 100% meerderheid vertegenwoordigen. Dat speelt des te meer als je een handreiking wil doen. Die handreiking is naar de aard der zaak juist gericht op mensen die door hun ervaringen wellicht wat sceptisch tov de islam staan. Dat jij zulke simpele dingen niet begrijpt, gewoon hoe je op een prettige manier met mensen omgaat, vind ik eerlijk gezegd onbegrijpelijk.
Het is namelijk vrij dubieus dat juist diegene die protesteren een wat minder prettige manier met mensen omgaan propageren. Daar lijk jij je kennelijk niet van bewust te zijn. De argumenten zijn niet valide, het gebouw wordt niet geweerd op grond van sentimenten van slachtoffers, maar op grond van de religieuze grondslag van het gebouw en laat dat nu net tegen de grondwettelijke vrijheden in de VS zijn. Indien we slechts met z'n alleen moeten aantonen dat een gebouw tegenstanders heeft, dan zal geen enkel gebouw gebouwd kunnen worden. Denk alleen al aan de hoeveelheid tegenstanders van bijvoorbeeld snelwegen of spoorlijnen!
De_Veenboermaandag 9 augustus 2010 @ 13:46
Prachtig stukje hieronder. :)

quote:
In addition, the building planned for 45 Park Place is a cultural center with a prayer room -- not a single-purpose house of worship for Muslims, which is probably what we should reserve the word "mosque" for. As Haberman also explains, "That it may even be called a mosque is debatable. It is designed as a multi-use complex with a space set aside for prayer -- no minarets, no muezzin calls to prayer blaring onto Park Place."

The 92nd Street Y, on which the Cordoba House is explicitly modeled, has a whole host of Jewish events take place inside of it, but no one calls it a synagogue. There's no good reason why Cordoba House should be misleadingly called a "mosque." I've been guilty of using this word too, in conversation and in writing, but it's inaccurate. Muslims already read the Quran and pray at 45 Park Place, but that does not and will not turn it into a "mosque."

There's one more catch for the opponents of the so-called Ground Zero mosque: by the same logical leap you can call the Cordoba Center a "mosque," you can also call Ground Zero as it already exists a giant, open-air mosque. Muslim prayers are already taking place right on the edge of the construction site, and not for world domination. Families are going there to pray -- for the souls of the dozens of innocent Muslim victims who died on September 11.
http://www.huffingtonpost(...)-groun_b_660585.html

_O_
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 13:47
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:15 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Niet alleen met religie, maar ook met het dagelijks leven zonder religie. Mensen klonteren nu eenmaal samen, of dat nu Gothics zijn, bejaarden, tieners, gelovigen, communisten of havenmedewerkers.
verschil is dat die op gelovigen na vreedzaam naast elkaar kunnen levem.
en zelfs voor christenen is het in de westerse wereld geen probleem meer.

maar overal waar een relatief grote groep moslims zijn is het stennis met de andere groeperingen.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 13:47
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:09 schreef oompaloompa het volgende:

[..]

volgens mij waren die juist toegankelijk voor iedereen om integratie etc. te bevorderen?
Heus wel gelezen, maar met eigen regels etc. net als de mormonen.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:46 schreef paddy het volgende:
Ik zou precies dezelfde vraag stellen wanneer het een christelijk centrum zou zijn. Maar volgens jou ben je meteen xenofoob wanneer jij je vraagtekens ergens bij zet?
En de voorbeelden vind ik...mmm ...nou ja een beetje vreemd
Ik heb nergens iets over xenofobie gezegd, je legt wel lekker woorden in de mond van anderen he. Het is gewoon puur toeval dat je dergelijke vragen stelt natuurlijk. Vooral gezien het feit dat New York stikt van de religieuze centra, maar ik je daar nog nooit over heb horen klagen.

quote:
Die zijn gericht voor alle geloven en niet geloven Is volgens mij dus niet te vergelijken.
Die zijn gericht op specifieke mensen en zijn dus exact te vergelijken, net als dit gebouw ook toegankelijk is voor niet-gelovigen en gelovigen.
De_Veenboermaandag 9 augustus 2010 @ 13:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:46 schreef paddy het volgende:

[..]

Ik zou precies dezelfde vraag stellen wanneer het een christelijk centrum zou zijn. Maar volgens jou ben je meteen xenofoob wanneer jij je vraagtekens ergens bij zet?
En de voorbeelden vind ik...mmm ...nou ja een beetje vreemd
[..]

Die zijn gericht voor alle geloven en niet geloven Is volgens mij dus niet te vergelijken.
Moslims zijn niet de enigen die zo'n centrum willen bouwen. Het is normaal in de VS: er zijn joodse, christelijke, boeddhistische culturele centra.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 13:49
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:47 schreef haarmand het volgende:

maar overal waar een relatief grote groep moslims zijn is het stennis met de andere groeperingen.
Oh is het werkelijk. En is dat dan wereldwijd? Of alleen in Nederland? In de USA ook misschien?

Ben benieuwd naar de onderzoeken die dit fenomeen verklaren.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:49
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:47 schreef haarmand het volgende:

[..]

verschil is dat die op gelovigen na vreedzaam naast elkaar kunnen levem.
en zelfs voor christenen is het in de westerse wereld geen probleem meer.

maar overal waar een relatief grote groep moslims zijn is het stennis met de andere groeperingen.
Wat heeft dat te maken met het feit dat mensen alsnog samenklonteren.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 13:51
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:49 schreef Disana het volgende:

[..]

Oh is het werkelijk. En is dat dan wereldwijd? Of alleen in Nederland? In de USA ook misschien?

Ben benieuwd naar de onderzoeken die dit fenomeen verklaren.
in europa van spanje tot finland, van GB tot italie.

nieuw-zeeland en australie.

maar nee, het zal wel aan de autochtonen liggen.

dat de mensenrechten in de islamitische landen ook op een zo'n hoog niveau staan zal ook geen toeval zijn :')
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:52
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:51 schreef haarmand het volgende:

[..]

in europa van spanje tot finland, van GB tot italie.

nieuw-zeeland en australie.

maar nee, het zal wel aan de autochtonen liggen.

dat de mensenrechten in de islamitische landen ook op een zo'n hoog niveau staan zal ook geen toeval zijn :')
Zullen we even de westerse "incidentjes" bespreken? :')
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 13:53
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:47 schreef haarmand het volgende:

[..]

verschil is dat die op gelovigen na vreedzaam naast elkaar kunnen levem.
en zelfs voor christenen is het in de westerse wereld geen probleem meer.

maar overal waar een relatief grote groep moslims zijn is het stennis met de andere groeperingen.
Merk ik hier niets van. Ik woon in een wijk met heel veel moslims. het winkelcentrum hier zitten veel (bijna allemaal) eigenaars van allochtone afkomst. Veel moslims. Haal er gewoon mijn vlees, brood en vis en laat mijn haar knippen door een Marokkaan. Toch is het gewoon een winkelcetrum zoals alle anderen en is de bediening prima. het is niet gericht op alleen moslims en er is ook geen apartheid.

Ik haal mijn boodschappen juist bewust liever bij één winkel waar de moslim traditioneel is hier, want ik vind het personeel enorm lief voor mijn dochter en gezellig. Heb dus ook niets tegen winkels etc waar moslims eigenaar van zijn. Heb iets tegen apartheid creëren.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 13:53
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:49 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Wat heeft dat te maken met het feit dat mensen alsnog samenklonteren.
er is niks tegen op samenklonteren wanneer je je normaal gedraagd.
het respect van moslims/marokkanen naar andere groepen is nou niet bepaald hoog te noemen.

dat terwijl ik als normale hetero student geen last heb van havenarbeiders, gothics, homo's en ik er rustig een biertje mee kan drinken.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 13:54
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:52 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Zullen we even de westerse "incidentjes" bespreken? :')
komt u maar, ben benieuwd
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:55
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:53 schreef haarmand het volgende:

[..]

er is niks tegen op samenklonteren wanneer je je normaal gedraagd.
het respect van moslims/marokkanen naar andere groepen is nou niet bepaald hoog te noemen.

dat terwijl ik als normale hetero student geen last heb van havenarbeiders, gothics, homo's en ik er rustig een biertje mee kan drinken.
Dat jij toevalig geen last hebt van havenarbeidsers, gothics of homo's zegt natuurlijk geen reet over hoe anderen het een en ander ervaren.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 13:56
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:55 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Dat jij toevalig geen last hebt van havenarbeidsers, gothics of homo's zegt natuurlijk geen reet over hoe anderen het een en ander ervaren.
ah, ik wacht nog met smart op berichten dat groepen hanghomo's een paar marokkanen in elkaar slaan.

of dat een paar gothics marokkaanse meiden aanranden en hey pssst hoer roepen :{w
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:56
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:54 schreef haarmand het volgende:

[..]

komt u maar, ben benieuwd
Een van de grootste massamoorden in de bestaansgeschiedenis van de wereld. Oorlogen in diverse continenten, van Afrika tot aan Japan. Smijten met atoombommen etc. Tja, ik kan de lijn maar blijven doortrekken natuurlijk, breek me de bek niet open over misstanden.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 13:56
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:53 schreef haarmand het volgende:

[..]

er is niks tegen op samenklonteren wanneer je je normaal gedraagd.
het respect van moslims/marokkanen naar andere groepen is nou niet bepaald hoog te noemen.

dat terwijl ik als normale hetero student geen last heb van havenarbeiders, gothics, homo's en ik er rustig een biertje mee kan drinken.
Oh, nu ga je al nuanceren: moslims/Marokkanen.

Nu nog even die grote groepen aanwijzen, doe maar in Nederland.
Picchiamaandag 9 augustus 2010 @ 13:56
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:53 schreef paddy het volgende:

[..]

Merk ik hier niets van. Ik woon in een wijk met heel veel moslims. het winkelcentrum hier zitten veel (bijna allemaal) eigenaars van allochtone afkomst. Veel moslims. Haal er gewoon mijn vlees, brood en vis en laat mijn haar knippen door een Marokkaan. Toch is het gewoon een winkelcetrum zoals alle anderen en is de bediening prima. het is niet gericht op alleen moslims en er is ook geen apartheid.

Ik haal mijn boodschappen juist bewust liever bij één winkel waar de moslim traditioneel is hier, want ik vind het personeel enorm lief voor mijn dochter en gezellig. Heb dus ook niets tegen winkels etc waar moslims eigenaar van zijn. Heb iets tegen apartheid creëren.
En met apartheid bedoel je discriminatie op basis van religie. Want net gaf je al aan op alle andere punten geen moeite met discriminatie te hebben. Iedereen mag gediscrimineerd worden, maar als het paddy tegen haar borst stuit mag het niet meer.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 13:56
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:48 schreef De_Veenboer het volgende:

[..]

Moslims zijn niet de enigen die zo'n centrum willen bouwen. Het is normaal in de VS: er zijn joodse, christelijke, boeddhistische culturele centra.
Die heb ik dus ook benoemd in die post hè. Ben daar net zo tegen om dezelfde reden die ik eerder al aangaf
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 13:58
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:56 schreef Picchia het volgende:

[..]

En met apartheid bedoel je discriminatie op basis van religie. Want net gaf je al aan op alle andere punten geen moeite met discriminatie te hebben. Iedereen mag gediscrimineerd worden, maar als het paddy tegen haar borst stuit mag het niet meer.
Ik ben tegen discriminatie welke discriminatie dan ook. Dus zeg op...waar zou ik dan geen moeite met discriminatie hebben?
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 13:58
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:56 schreef haarmand het volgende:

[..]

ah, ik wacht nog met smart op berichten dat groepen hanghomo's een paar marokkanen in elkaar slaan.

of dat een paar gothics marokkaanse meiden aanranden en hey pssst hoer roepen :{w
Daar kan je lang op wachten, aangezien de aangehaalde groeperingen slechts voorbeelden van samenklonteringen waren. Het is wel ironisch, ik zou bijvoorbeeld groepen als de Hells Angels kunnen opnoemen, maar ook de hele maffiabende rondom Holleeder. Onbestaanbaar zeker.
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 13:59
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:54 schreef haarmand het volgende:

[..]

komt u maar, ben benieuwd
Vandaag in het nieuws: Nagasaki herdenkt atoomaanval

En die aanval heeft meer levens gekost dan alle al-Qaeda-aanslagen in de afgelopen 20 jaar.
Picchiamaandag 9 augustus 2010 @ 13:59
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:58 schreef paddy het volgende:

[..]

Ik ben tegen discriminatie welke discriminatie dan ook. Dus zeg op...waar zou ik dan geen moeite met discriminatie hebben?
quote:
we hebben klantenpasjes speciaal voor senioren, we hebben naaktstranden, we hebben winkels voor mensen met grote voeten etc.
quote:
Die zijn gericht voor alle geloven en niet geloven Is volgens mij dus niet te vergelijken.
SemperSenseomaandag 9 augustus 2010 @ 14:00
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:53 schreef paddy het volgende:

[..]

Heb iets tegen apartheid creëren.
Helemaal mee eens!

Maar apartheid is iets anders dan een mono-etnische ontstane wijk. Apartheid is dat de enige groep een andere groep niet doogt of wegpest op gronden van hun opvattingen. In feite uitsluiten van ander groeperingen.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:00
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:56 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Een van de grootste massamoorden in de bestaansgeschiedenis van de wereld. Oorlogen in diverse continenten, van Afrika tot aan Japan. Smijten met atoombommen etc. Tja, ik kan de lijn maar blijven doortrekken natuurlijk, breek me de bek niet open over misstanden.
nog iets recentelijks?

overigens heeft duitsland nooit de moord op de joden ontkend en is de holocaust nog een van de grootste onderwerpen in de duitse geschiedenis op duitse scholen.

er is nog een genocide die word ontkend door euh wie waren het...

of welke groep ziet tegenwoordig nog steeds het liefst alle joden kapot gaan?
waar worden de meeste "mein kampf" boeken verkocht en krijgen ze een erectie bij de gedachte aan hitler en zijn daden...

en het gooien van atoombommen was achteraf wellicht fout en heeft men de impact nooit zo kunnen voorstellen maar men was in oorlog waarbij de japanners nou niet bepaald bekend stonden als mensen die vreedzaam omgingen met onderworpen volkeren en gevangenen
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:02
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:58 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Daar kan je lang op wachten, aangezien de aangehaalde groeperingen slechts voorbeelden van samenklonteringen waren. Het is wel ironisch, ik zou bijvoorbeeld groepen als de Hells Angels kunnen opnoemen, maar ook de hele maffiabende rondom Holleeder. Onbestaanbaar zeker.
ja en holleder en de HA worden beschermd door ons autochtonen en worden niet keihard aangepakt.

bovendien zijn holleder en sommige HA gewoon zware criminelen die burgers niet lastig vallen maar zo nu en dan wat van hun eigen soort afknallen, geen mens die daar last van heeft.

oh ja, je moet ook niet in een tv programma zeggen dat HA bonkige leernichten zijn :')
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:03
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:59 schreef Picchia het volgende:

[..]


[..]


[..]


Die zijn gericht voor iedereen. Gelovigen...en niet...gelovigen. Iemand met grote voeten wie dan ook kan daar terecht. Je hebt ook grote maten. Zijn er aparte regels voor? Zo kan je het ook verzinnen met winkels die alleen rekening houden met maten tot....discriminerende mensen zijn het...allemaal!

Volgens mij heeft het juist niets te maken met discriminatie.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:03
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:00 schreef haarmand het volgende:
nog iets recentelijks?

overigens heeft duitsland nooit de moord op de joden ontkend en is de holocaust nog een van de grootste onderwerpen in de duitse geschiedenis op duitse scholen.

er is nog een genocide die word ontkend door euh wie waren het...
Wat heeft dat te maken met het feit dat die misstanden hebben plaatsgevonden. Maar ik kan ook recentelijk guantanamo bay aanhalen, de "incidentjes" in Afghanistan en Irak enzovoorts.

quote:
of welke groep ziet tegenwoordig nog steeds het liefst alle joden kapot gaan?
waar worden de meeste "mein kampf" boeken verkocht en krijgen ze een erectie bij de gedachte aan hitler en zijn daden...
Vertel jij het mij maar, hoe groot is de oplage? Zou het niet te maken hebben met het feit dat het boek daar wel te verkrijgen is en hier niet. Kom maar eens met vergelijkend onderzoek, ipv internetpraatjes.

quote:
en het gooien van atoombommen was achteraf wellicht fout en heeft men de impact nooit zo kunnen voorstellen maar men was in oorlog waarbij de japanners nou niet bepaald bekend stonden als mensen die vreedzaam omgingen met onderworpen volkeren en gevangenen
Oh, dan is het goed om twee niet-militaire doelen compleet van de wereld af te vagen. :')
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:04
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:59 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Vandaag in het nieuws: Nagasaki herdenkt atoomaanval

En die aanval heeft meer levens gekost dan alle al-Qaeda-aanslagen in de afgelopen 20 jaar.
zoals gezegd word die aanval erg betreurd maar was het ten tijde van oorlog en dus duidelijk een "incident"

sindsdien zijn er geen atoombommen meer gegooid op burgerdoelen.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:05
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:03 schreef paddy het volgende:

[..]

Die zijn gericht voor iedereen. Gelovigen...en niet...gelovigen. Iemand met grote voeten wie dan ook kan daar terecht. Je hebt ook grote maten. Zijn er aparte regels voor? Zo kan je het ook verzinnen met winkels die alleen rekening houden met maten tot....discriminerende mensen zijn het...allemaal!

Volgens mij heeft het juist niets te maken met discriminatie.
Jawel, immers de winkel heeft slechts specifiek maten voor mensen met grote voeten. Op naakstranden gelden bijvoorbeeld ook weer specifieke regels, net als op reguliere stranden weer andere regels gelden. Een nudist kan zich gediscrimineerd voelen op een regulier strand. Enzovoorts. Je ageerde tegen speciale gebouwen of speciale voorzieningen voor een groep mensen, nu zijn dit er voorbeelden van in het dagelijks leven.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:06
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:04 schreef haarmand het volgende:

[..]

zoals gezegd word die aanval erg betreurd maar was het ten tijde van oorlog en dus duidelijk een "incident"

sindsdien zijn er geen atoombommen meer gegooid op burgerdoelen.
Het waren twee "incidenten". :')

Niet erg incidenteel dus. :')
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:06
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:58 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Daar kan je lang op wachten, aangezien de aangehaalde groeperingen slechts voorbeelden van samenklonteringen waren. Het is wel ironisch, ik zou bijvoorbeeld groepen als de Hells Angels kunnen opnoemen, maar ook de hele maffiabende rondom Holleeder. Onbestaanbaar zeker.
Die hebben soms ook een hele wijk in hun bezit en absoluut ook op tegen. Die discrimineren trouwens wel. Ik beweer niet dat het moslimcentrum of christencetrum dat doen. Dat bedoelde ik ook niet met apartheid.
Picchiamaandag 9 augustus 2010 @ 14:06
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:03 schreef paddy het volgende:

[..]

Die zijn gericht voor iedereen. Iemand met grote voeten wie dan ook kan daar terecht. Je hebt ook grote maten. Zijn er aparte regels voor? Zo kan je het ook verzinnen met winkels die alleen rekening houden met maten tot....discriminerende mensen zijn het...allemaal!

Volgens mij heeft het juist niets te maken met discriminatie.
En een Islamitisch cultureel centrum is ook gericht op iedereen. Iedereen met affiniteit voor het Islamitische geloof. Iedereen die aan voorwaarde x en y voldoet.

En één van de discriminatiegronden die vaak nadrukkelijk benoemd wordt is discriminatie op grond van leeftijd, wat weer terugkwam in de seniorenpas. Volgens het CGB is het zelfs de meest voorkomende vorm van discriminatie. Dat heeft zeer zeker te maken met discriminatie naar Nederlandse begrippen.

[ Bericht 2% gewijzigd door Picchia op 09-08-2010 14:12:12 ]
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:07
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:04 schreef haarmand het volgende:

[..]

zoals gezegd word die aanval erg betreurd maar was het ten tijde van oorlog en dus duidelijk een "incident"

sindsdien zijn er geen atoombommen meer gegooid op burgerdoelen.
Het was geen incident. Het was een grote westerse misdaad tegen de menselijkheid. Een misdaad die nergens goed voor was aangezien de Japanners al van plan waren om zich over te geven:

quote:
The Japanese were already talking of surrender. That Caesar of British historians, AJP Taylor, quoted a senior US official. "The bomb simply had to be used – so much money had been expended on it. Had it failed, how would we have explained the huge expenditure? Think of the public outcry there would have been ... The relief to everyone concerned when the bomb was finished and dropped was enormous."

Taking his cue from the idea that Hiroshima and Nagasaki spared the Allies a bloody invasion of mainland Japan – a thesis which now appears to be completely untrue – Lord Louis Mountbatten remarked that "if the bomb kills Japanese and saves casualties on our side I am naturally not going to favour the killing of our people unnecessarily ... I am responsible for trying to kill as many Japanese as I can.
http://www.independent.co(...)5-years-2045890.html
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:09
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:03 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Wat heeft dat te maken met het feit dat die misstanden hebben plaatsgevonden. Maar ik kan ook recentelijk guantanamo bay aanhalen, de "incidentjes" in Afghanistan en Irak enzovoorts.
[..]

Vertel jij het mij maar, hoe groot is de oplage? Zou het niet te maken hebben met het feit dat het boek daar wel te verkrijgen is en hier niet. Kom maar eens met vergelijkend onderzoek, ipv internetpraatjes.
[..]

Oh, dan is het goed om twee niet-militaire doelen compleet van de wereld af te vagen. :')
kijk de film unthinkable eens... door laffe aanslagen is zoiets "nodig".

de incidentjes in irak en afghanistan zijn er niet op gericht burgerslachtoffers te maken.
er is wel een groep die aanslagen pleegt op marktpleinen en zo maar dat zijn weer toevallig moslims.

Toch grappig dat ingrijpen van de amerikanen bekritiseerd word maar de jarenlange terreur die ontzettend veel onschuldige slachtoffers heeft ge-eist vroeger hoor je zo weinig mensen over.

net als dat je nauwelijks moslims hoort of moslimlanden over de terreur in iran, de onderdrukking van christenen/homo's vrouwen in dergelijke landen, de marokkaanse muur of een armeense genocide.

maar o wee als de amerikanen eens ingrijpen :')

en zoals gezegd, de twee atoombommen waren niet goed maar de situatie was compleet anders en het is al weer meer dan een halve eeuw geleden
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:09
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:02 schreef haarmand het volgende:
ja en holleder en de HA worden beschermd door ons autochtonen en worden niet keihard aangepakt.
Ja en extremistische terroristen worden beschermd door moslims en worden niet keihard aangepakt.

quote:
bovendien zijn holleder en sommige HA gewoon zware criminelen die burgers niet lastig vallen maar zo nu en dan wat van hun eigen soort afknallen, geen mens die daar last van heeft.
Ik denk dat de gewone mens liever geen afrekeningen voor zijn deur heeft.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:11
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:05 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Jawel, immers de winkel heeft slechts specifiek maten voor mensen met grote voeten. Op naakstranden gelden bijvoorbeeld ook weer specifieke regels, net als op reguliere stranden weer andere regels gelden. Een nudist kan zich gediscrimineerd voelen op een regulier strand. Enzovoorts. Je ageerde tegen speciale gebouwen of speciale voorzieningen voor een groep mensen, nu zijn dit er voorbeelden van in het dagelijks leven.
Ik vind die naaktstranden überhaupt kolder. Moet gewoon kunnen.op stranden. Net als in een boerka op strand lopen.
Ik neem aan dat deze
quote:
Een nudist kan zich gediscrimineerd voelen op een regulier strand. Enzovoorts.
gewoon verboden is. Discriminatie dus. De mensen die naar een naaktstrand gaan leven door de weeks trouwens niet naakt is verboden. Een moslim of mormoon of jood mag gewoon de kledij dragen en bidden (wordt al rekening mee gehouden) is niet verboden dus een apart centrum oprichten om die reden is dus ook niet nodig, wanneer dit volgens jou de reden is...Je gediscrimineerd voelen.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:11
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:09 schreef haarmand het volgende:

[..]

kijk de film unthinkable eens... door laffe aanslagen is zoiets "nodig".

de incidentjes in irak en afghanistan zijn er niet op gericht burgerslachtoffers te maken.
er is wel een groep die aanslagen pleegt op marktpleinen en zo maar dat zijn weer toevallig moslims.

Toch grappig dat ingrijpen van de amerikanen bekritiseerd word maar de jarenlange terreur die ontzettend veel onschuldige slachtoffers heeft ge-eist vroeger hoor je zo weinig mensen over.

net als dat je nauwelijks moslims hoort of moslimlanden over de terreur in iran, de onderdrukking van christenen/homo's vrouwen in dergelijke landen, de marokkaanse muur of een armeense genocide.

maar o wee als de amerikanen eens ingrijpen :')

en zoals gezegd, de twee atoombommen waren niet goed maar de situatie was compleet anders en het is al weer meer dan een halve eeuw geleden
Het is alleen jammer dat ieder vorm van Westers ingrijpen tot veel meer doden heeft geleid. Zo kan je gaan huilen over wat Islamitische terroristen allemaal uitspoken, maar de realiteit is dat hun dodenaantal nog niet eens een procent vormt van wat het Westen in deze eeuw allemaal voor elkaar heeft weten te krijgen.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:12
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:07 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Het was geen incident. Het was een grote westerse misdaad tegen de menselijkheid. Een misdaad die nergens goed voor was aangezien de Japanners al van plan waren om zich over te geven:
[..]

http://www.independent.co(...)5-years-2045890.html
dus als we dat constateren is dat een goedkeuring om moslim geweld te tolereren?
oh, wij hebben zoiets 60 jaar geleden ook gedaan, nu mogen moslims in ONZE landen waar ze gastvrij zijn ontvangen dat ook doen :z
SemperSenseomaandag 9 augustus 2010 @ 14:12
-knip-
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:12
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:11 schreef paddy het volgende:

[..]

Ik vind die naaktstranden überhaupt kolder. Moet gewoon kunnen.op stranden. Net als in een boerka op strand lopen.
Ik neem aan dat deze
[..]

gewoon verboden is. Discriminatie. De mensen die naar een naaktstrand gaan leven door de weeks trouwens niet naakt is verboden. Een moslim of mormoon of jood mag gewoon de kledij dragen en bidden (wordt al rekening mee gehouden) is niet verboden dus een apart centrum oprichten om die reden is dus ook niet nodig, wanneer dit volgens jou de reden is...Je gediscrimineerd voelen.
Ik weet niet waar jij het over hebt. Je punt komt dan ook niet over.
SemperSenseomaandag 9 augustus 2010 @ 14:13
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:40 schreef SemperSenseo het volgende:
Maar buiten het geven dat de huidige locatie gevoelig is, deze zal toch gevoeliger blijven omdat het sowieso in de getroffen gebied zuid-Manhattan wordt gebouwd. Vanwege die gevoeligheid zou ik als gemeente toch ook extra kijken naar het volgende:

• Wie is die persoon die initiatiefnemer van de bouw, wat is zijn religieuze opvatting?
• Wat is zijn opvatting over 9/11, hoe is zijn opstelling naar de 9/11 nabestaanden en slachtoffers?
• Waar wordt de financiering vandaan gehaald, uit de VS of het buitenland, en van wat voor groepen?

Ik kan mij zo voorstellen dat ze dit in de VS eerst goed hebben gecheckt. Maar dit is niet de eerste keer dat dit fout is gegaan, kijk maar naar London of Rotterdam.
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:13
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:09 schreef haarmand het volgende:

[..]

kijk de film unthinkable eens... door laffe aanslagen is zoiets "nodig".
Samuel L. Jackson was nog barbaarser dan de terroristen die hij zegt te bestrijden. En waarvoor is al dit nodig? Omdat het Westen zo graag andere landen wil leegroven (en daartegen wordt weer verzet gevoerd door mensen die het Westen terroristen noemt) gaan ze verder met mensen martelen?

quote:
en zoals gezegd, de twee atoombommen waren niet goed maar de situatie was compleet anders en het is al weer meer dan een halve eeuw geleden
Onzin. De daders van een halve eeuw geleden bezetten op dit moment twee islamitische landen. Ze hebben niets geleerd van de geschiedenis en zijn nog even barbaars als toen.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:13
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:09 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja en extremistische terroristen worden beschermd door moslims en worden niet keihard aangepakt.
[..]

Ik denk dat de gewone mens liever geen afrekeningen voor zijn deur heeft.
tja, de vreugde van moslims over de dood van van gogh en fortuyn was toch duidelijk zichtbaar :{

ja criminele afrekeningen gebeuren dagelijks midden voor je voordeur, heeft de gemiddelde burger net zo vaak mee te maken als gezeik van moslims/marokkanen _O-
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:14
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:13 schreef haarmand het volgende:
tja, de vreugde van moslims over de dood van van gogh en fortuyn was toch duidelijk zichtbaar :{
lul niet zo dom man. :')

quote:
ja criminele afrekeningen gebeuren dagelijks midden voor je voordeur, heeft de gemiddelde burger net zo vaak mee te maken als gezeik van moslims/marokkanen _O-
Oh dan is het goed. :')
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:15
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:11 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is alleen jammer dat ieder vorm van Westers ingrijpen tot veel meer doden heeft geleid. Zo kan je gaan huilen over wat Islamitische terroristen allemaal uitspoken, maar de realiteit is dat hun dodenaantal nog niet eens een procent vormt van wat het Westen in deze eeuw allemaal voor elkaar heeft weten te krijgen.
westen was er efficienter in, wil niet weten wat er gebeurd als islamtische mogenheden over dezelfde technologie beschikken...

daarnaast stenigen wij westerlingen geen vrouw omdat ze sex voor het huwelijk heeft of proberen we gifgas uit op niet moslims :Y)
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:17
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:13 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Samuel L. Jackson was nog barbaarser dan de terroristen die hij zegt te bestrijden. En waarvoor is al dit nodig? Omdat het Westen zo graag andere landen wil leegroven (en daartegen wordt weer verzet gevoerd door mensen die het Westen terroristen noemt) gaan ze verder met mensen martelen?
[..]

Onzin. De daders van een halve eeuw geleden bezetten op dit moment twee islamitische landen. Ze hebben niets geleerd van de geschiedenis en zijn nog even barbaars als toen.
dus jij zegt dat afganistan en irak een paradijs waren om in te wonen?

het is belachelijk dat steeds de vs moet ingrijpen maar waar zijn wij om de iraanse bevolking van een ontzettend wreed regime te ontzetten?

dat worden straks weer de amerikanen en dan begint het gezeik weer overnieuw
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:17
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:15 schreef haarmand het volgende:

[..]

westen was er efficienter in, wil niet weten wat er gebeurd als islamtische mogenheden over dezelfde technologie beschikken...

daarnaast stenigen wij westerlingen geen vrouw omdat ze sex voor het huwelijk heeft of proberen we gifgas uit op niet moslims :Y)
Nee, maar westerlingen plegen wel genocide op 6 miljoen onschuldige mensen, vervuilen en masse de oceanen en droppen hier en daar wat atoombommen en giftige stoffen. Christus zeg, hoe oud ben je? :')
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:19
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:17 schreef haarmand het volgende:

[..]

dus jij zegt dat afganistan en irak een paradijs waren om in te wonen?
Uit je eerdere reacties blijkt dat jij moslims haat. En nu moet ik je geloven dat je daar bent om de "moslims" te redden?

quote:
het is belachelijk dat steeds de vs moet ingrijpen maar waar zijn wij om de iraanse bevolking van een ontzettend wreed regime te ontzetten?
Het Westen heeft de democratisch gekozen premier van Iran dmv een coup de laan uitgestuurd en vervangen door een Westerse tiran die zijn eigen volk terroriseerde. De islamitische revolutie in Iran was een reactie op het Westerse imperialisme.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:20
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:17 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Nee, maar westerlingen plegen wel genocide op 6 miljoen onschuldige mensen, vervuilen en masse de oceanen en droppen hier en daar wat atoombommen en giftige stoffen. Christus zeg, hoe oud ben je? :')
dus omdat de duitsers een genocide hebben gepleegd dan moeten we hetzelfde maar weer toestaan in islamitische landen omdat wij het ook deden en zij minder efficient zijn :')

en een ecologische ramp gebruiken om geweld door moslims goed te praten :')

what's next.

het smelten van de poolkappen is de westerse schuld dus wij mogen nog 100 jaar vrouwen stenigen en homo's ophangen _O-
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:22
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:20 schreef haarmand het volgende:

[..]

dus omdat de duitsers een genocide hebben gepleegd dan moeten we hetzelfde maar weer toestaan in islamitische landen omdat wij het ook deden en zij minder efficient zijn :')

en een ecologische ramp gebruiken om geweld door moslims goed te praten :')

what's next.

het smelten van de poolkappen is de westerse schuld dus wij mogen nog 100 jaar vrouwen stenigen en homo's ophangen _O-
Zegt de persoon die het stenigen van vrouwen en het droppen van gifgas aanhaalt als een voorbeeld voor 'islamitische landen". :')
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:22
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:20 schreef haarmand het volgende:

[..]

dus omdat de duitsers een genocide hebben gepleegd dan moeten we hetzelfde maar weer toestaan in islamitische landen omdat wij het ook deden en zij minder efficient zijn :')

en een ecologische ramp gebruiken om geweld door moslims goed te praten :')

what's next.

het smelten van de poolkappen is de westerse schuld dus wij mogen nog 100 jaar vrouwen stenigen en homo's ophangen _O-
Hij houd je een spiegel voor en laat zien dat jij niet in de positie bent om moslims te bekritiseren terwijl je zelf het slechte voorbeeld geeft. :')
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:22
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:12 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ik weet niet waar jij het over hebt. Je punt komt dan ook niet over.
Even terug. Jij had het over een voorbeeld wat voor jou relevant is. Naaktstranden, want iemand zou zich gediscrimineerd kunnen voelen. Discriminatie is gewoon bij de wet verboden (jij doelde daarmee ook op moslims neem ik aan). Naakt lopen in openbare gelegenheden ook. die mensen mogen niet naakt lopen in openbare gelegenheden. kan je als discriminatie zien, maar het voorbeeld gaat niet op voor gelovigen die bijvoorbeeld alles mogen dragen en overal mogen bidden in dat land. Er is geen verbod op een hoofddoek, keppeltje of kruis etc.wel op naaktlopen. Dus dat een naaktloper zich gediscrimineerd voelt kan ik mij eerder voorstellen dan een gelovige.

Wanneer een moslim gediscrimineerd wordt omdat hij andere kleding heeft etc etc ? Kan hij naar de rechter stappen en een aanklacht in dienen. Een naaktloper kan dit niet, want het naaktlopen is verboden volgens de wet.

En wat die schoenen betreft? Er is geen centrum voor alleen mensen met grote maten etc Hooguit een paar winkels.

En in de hele discussie heb ik het dus ook niet over de kerk, moskee of wat dan ook want daar heb ik geen problemen mee. heb het over een apart centrum.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:23
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:19 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Uit je eerdere reacties blijkt dat jij moslims haat. En nu moet ik je geloven dat je daar bent om de "moslims" te redden?
[..]

Het Westen heeft de democratisch gekozen premier van Iran dmv een coup de laan uitgestuurd en vervangen door een Westerse tiran die zijn eigen volk terroriseerde. De islamitische revolutie in Iran was een reactie op het Westerse imperialisme.
dat was door toedoen van de VS...

ik heb een hekel aan de islam (net als aan het christendom).
de iraanse bevolking is westers maar moet leven onder de meest barbaarse omstandigheden.
we horen er weinig over en we grijpen niet in.

maar wel 24/7 zeiken over amerikanen en alles onder een vergrootglas leggen.

feit is dat wij als europese unie ook wel een keer mogen ingrijpen ergens ...
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:24
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:22 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Hij houd je een spiegel voor en laat zien dat jij niet in de positie bent om moslims te bekritiseren terwijl je zelf het slechte voorbeeld geeft. :')
de westerse "nieuwe" generaties hebben zich net ontdaan van het achterlijke christendom en zijn humanistisch ingesteld.

kun je niet zeggen van moslims...
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 14:25
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 13:46 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is namelijk vrij dubieus dat juist diegene die protesteren een wat minder prettige manier met mensen omgaan propageren. Daar lijk jij je kennelijk niet van bewust te zijn. De argumenten zijn niet valide, het gebouw wordt niet geweerd op grond van sentimenten van slachtoffers, maar op grond van de religieuze grondslag van het gebouw en laat dat nu net tegen de grondwettelijke vrijheden in de VS zijn. Indien we slechts met z'n alleen moeten aantonen dat een gebouw tegenstanders heeft, dan zal geen enkel gebouw gebouwd kunnen worden. Denk alleen al aan de hoeveelheid tegenstanders van bijvoorbeeld snelwegen of spoorlijnen!
Je blijft maar niet in staat om een beetje verder te kijken, alleen maar strikt formalistische redeneringen. Als dat ding voldoet aan de Amerikaanse vergunningen, dan is het juridisch gezien klip en klaar dat er gebouwd mag worden. Alleen dat is helemaal niet interessant. Deze discussie gaat over fatsoen, en hoe je met elkaar omgaat. Het is wellicht schokkende informatie voor je, maar niet iedereen is zo enthousiast over de islam als jij bent. Dat maakt die mensen niet meteen onverdraagzaam/xeno/islamofoob/racist of welke term er ook in het rond vliegt. Ze kunnen goede gronden hebben om niet zo blij met de islam te zijn, bv omdat uit naam van die godsdienst je naasten zijn afgeslacht. Als je dan wil bereiken dat islamieten en mensen met een minder positief beeld van de islam nader tot elkaar komen, hou je als islamiet rekening met dit soort gevoeligheden. Als het je alleen maar gaat om de islam, dan bouw je door. Er zullen geen aanslagen om gepleegd worden (he, dat is beschaving!), maar de tegenstanders van de islam zullen gesterkt worden in hun afkeer van dit geloof. Een mooie 'dialoog' kortom.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:25
Ja hoor gaan we weer. kruistochten van Christenen en moslims ook al genoemd zie ik. :{
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:26
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:23 schreef haarmand het volgende:

[..]

dat was door toedoen van de VS...
Kijk eens aan. Je geeft de VS de schuld en wenst niet met hen geassocieerd te worden.
Hou dan op om het steeds over 'de moslims' te hebben alsof ze allemaal 1 blok vormen. Besef je wel dat je het over een grote groep verschillende mensen hebt, 1.570.000.000 mensen!

Doe niet net of je ze allemaal kent.
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:27
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:22 schreef paddy het volgende:

[..]

Even terug. Jij had het over een voorbeeld wat voor jou relevant is. Naaktstranden, want iemand zou zich gediscrimineerd kunnen voelen. Discriminatie is gewoon bij de wet verboden (jij doelde daarmee ook op moslims neem ik aan). Naakt lopen in openbare gelegenheden ook. die mensen mogen niet naakt lopen in openbare gelegenheden. kan je als discriminatie zien, maar het voorbeeld gaat niet op voor gelovigen die bijvoorbeeld alles mogen dragen en overal mogen bidden in dat land. Er is geen verbod op een hoofddoek, keppeltje of kruis etc.wel op naaktlopen. Dus dat een naaktloper zich gediscrimineerd voelt kan ik mij eerder voorstellen dan een gelovige.

Wanneer een moslim gediscrimineerd wordt omdat hij andere kleding heeft etc etc ? Kan hij naar de rechter stappen en een aanklacht in dienen. Een naaktloper kan dit niet, want het naaktlopen is verboden volgens de wet.

En wat die schoenen betreft? Er is geen centrum voor alleen mensen met grote maten etc Hooguit een paar winkels.

En in de hele discussie heb ik het dus ook niet over de kerk, moskee of wat dan ook want daar heb ik geen problemen mee. heb het over een apart centrum.
Je post zou kloppen indien het centrum niet toegankelijk zou zijn voor niet-moslims. Dat is echter niet waar. In het dagelijks leven wordt aan de lopende band gediscrimineerd, hetgeen ik aanhaalde waren daar slechts een aantal voorbeelden van. Zo kun je naaktstranden zien als een voorziening speciaal voor nudisten, waar eventueel ook anderen gebruik van kunnen maken. Hetzelfde geldt voor een dergelijk centrum. Wat de schoenen betreft, juist die paar winkels zijn gespecialiseerd in grote maten en zullen dat ook alleen aanbieden. De seniorenpas is ook een voorziening speciaal voor senioren. Als je geen problemen hebt met een kerk moskeee of synagoge, dan is het nog vreemder dat je problemen hebt met een volledig openbaar cultureel centrum.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:27
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:24 schreef haarmand het volgende:

[..]

de westerse "nieuwe" generaties hebben zich net ontdaan van het achterlijke christendom en zijn humanistisch ingesteld.

kun je niet zeggen van moslims...
Jezus! Nog nooit gehoord van de meest gehate familie van Amerika? Kijk jij alleen tv en maak je nooit contact met moslims?
Net als tussen niet-gelovigen (ja echt!!) zitten er ook gelovigen tussen die extreem zijn en geweld goedpraten. Zelfs hier op FOK! heb je aardig wat niet-gelovigen die geweld tegen geloven goed praten. :{
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:28
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:24 schreef haarmand het volgende:

[..]

de westerse "nieuwe" generaties hebben zich net ontdaan van het achterlijke christendom en zijn humanistisch ingesteld.

kun je niet zeggen van moslims...
Gast, wat maakt het uit dat je het christendom hebt gedumpt? Je moord vrolijk verder in naam van het kapitalisme. Dood = dood. Maakt niet uit waardoor het komt.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:30
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:26 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Kijk eens aan. Je geeft de VS de schuld en wenst niet met hen geassocieerd te worden.
Hou dan op om het steeds over 'de moslims' te hebben alsof ze allemaal 1 blok vormen. Besef je wel dat je het over een grote groep verschillende mensen hebt, 1.570.000.000 mensen!

Doe niet net of je ze allemaal kent.
de islam en moslims zijn vrij intolerant en veroorzaken overlast bij ons.

stel dat de SGP aan de macht kwam en haar idiote standpunten doorvoerde dan zou ik ook blij zijn met het ingrijpen van amerikanen.
maar het zijn helaas niet de amerikanen of christenen die ontolerant zijn.

trouwens ook opmerkelijk is de steun van islamitische landen aan pakistan en het aantal topics hier en op marokko over de ramp in pakistan.

opeens geen verbroedering en massale steun nu het het weer is en niet de joden :')

(de vs was wel een van de eersten die geld en materieel stuurden naar pakistan maar das ook weer ff niet en masse opgepikt door de media)
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:30
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:25 schreef Sachertorte het volgende:

[..]

Je blijft maar niet in staat om een beetje verder te kijken, alleen maar strikt formalistische redeneringen. Als dat ding voldoet aan de Amerikaanse vergunningen, dan is het juridisch gezien klip en klaar dat er gebouwd mag worden. Alleen dat is helemaal niet interessant. Deze discussie gaat over fatsoen, en hoe je met elkaar omgaat. Het is wellicht schokkende informatie voor je, maar niet iedereen is zo enthousiast over de islam als jij bent. Dat maakt die mensen niet meteen onverdraagzaam/xeno/islamofoob/racist of welke term er ook in het rond vliegt. Ze kunnen goede gronden hebben om niet zo blij met de islam te zijn, bv omdat uit naam van die godsdienst je naasten zijn afgeslacht. Als je dan wil bereiken dat islamieten en mensen met een minder positief beeld van de islam nader tot elkaar komen, hou je als islamiet rekening met dit soort gevoeligheden. Als het je alleen maar gaat om de islam, dan bouw je door. Er zullen geen aanslagen om gepleegd worden (he, dat is beschaving!), maar de tegenstanders van de islam zullen gesterkt worden in hun afkeer van dit geloof. Een mooie 'dialoog' kortom.
Het is vrij onzinnig om vanwege de onverdraagzaamheid van een ander af te zien van je eigen rechten. Zoals ik al eerder zei, ik heb je niet gehoord over fatsoen toen Van Gogh met zijn rants begon, of toen Wilders met Fitna aan de haal ging. Ook heb ik je niet gehoord over fatsoen of gevoeligheden toen er een "Teken Mohammed" - dag was. En terecht - want ook dat is beschaving - over je eigen gevoelens heen stappen en weer verder gaan met de dag en rechten van anderen respecteren.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 14:30
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:27 schreef paddy het volgende:

Zelfs hier op FOK! heb je aardig wat niet-gelovigen die geweld tegen geloven goed praten. :{
Mijn god, en dan klaag jij dat de kruistochten er weer bijgehaald worden.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:31
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:27 schreef paddy het volgende:

[..]

Jezus! Nog nooit gehoord van de meest gehate familie van Amerika? Kijk jij alleen tv en maak je nooit contact met moslims?
Net als tussen niet-gelovigen (ja echt!!) zitten er ook gelovigen tussen die extreem zijn en geweld goedpraten. Zelfs hier op FOK! heb je aardig wat niet-gelovigen die geweld tegen geloven goed praten. :{
ja de westboro baptist church is represenatief voor christenen, amerikanen en westerlingen *O*
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:32
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:28 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Gast, wat maakt het uit dat je het christendom hebt gedumpt? Je moord vrolijk verder in naam van het kapitalisme. Dood = dood. Maakt niet uit waardoor het komt.
nou zeg eens waar staat of dat men opzettelijk burgers dood in afghanistan en irak.

en kom eens met bronnen dat het volk het zo goed had en tevreden was met het islamitische regime aldaar :X
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:32
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:31 schreef haarmand het volgende:

[..]

ja de westboro baptist church is represenatief voor christenen, amerikanen en westerlingen *O*
Volgens mij is dat nu net het punt wat de betreffende user wilde maken. :|W
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:33
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:32 schreef haarmand het volgende:

[..]

nou zeg eens waar staat of dat men opzettelijk burgers dood in afghanistan en irak.

en kom eens met bronnen dat het volk het zo goed had en tevreden was met het islamitische regime aldaar :X
Irak een islamitisch regime noemen. :')

Je kennis is om te huilen.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:33
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:32 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Volgens mij is dat nu net het punt wat de betreffende user wilde maken. :|W
ah dus nu is het weer een rondreizend clubje marokkanen/moslims die in de westerse wereld moslims in een kwaad daglicht stelt.

mijn god, wat zullen die ondertussen veel airmiles hebben opgespaard
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:34
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:33 schreef haarmand het volgende:

[..]

ah dus nu is het weer een rondreizend clubje marokkanen/moslims die in de westerse wereld moslims in een kwaad daglicht stelt.

mijn god, wat zullen die ondertussen veel airmiles hebben opgespaard
Ja, net als de officieren van het Amerikaanse leger veel airmiles hebben opgespaard. ^O^
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:36
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:34 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja, net als de officieren van het Amerikaanse leger veel airmiles hebben opgespaard. ^O^
ja want die officieren hebben de opdracht om moslim burgers te doden en dat is hun dagtaak *O*
Mutant01maandag 9 augustus 2010 @ 14:38
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:36 schreef haarmand het volgende:

[..]

ja want die officieren hebben de opdracht om moslim burgers te doden en dat is hun dagtaak *O*
Als ze niet die opdracht hebben om moslim-burgers te doden, maar het toch wel doen - dan is het gewoon een kwestie van zand erover. :')
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:39
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:30 schreef haarmand het volgende:

[..]

de islam en moslims zijn vrij intolerant en veroorzaken overlast bij ons.
Dat zeggen ze ook over het christendom en westerse christenen die overlast veroorzaken in het Midden-Oosten, al sinds de kruistochten.

Maar geloof het of niet, tussen al die intolerante mensen zitten ook nog genoeg goede moslims en christenen.

quote:
stel dat de SGP aan de macht kwam en haar idiote standpunten doorvoerde dan zou ik ook blij zijn met het ingrijpen van amerikanen.
Als ze democratisch aan de macht komen en verder andere landen niet lastig vallen dan hebben de Amerikanen niets te zoeken in dit land.

De Amerikanen hebben de SGP niet eens nodig om dit land binnen te vallen. Arresteer maar 1 van hun soldaten en berecht hem voor misdaden tegen de menselijkheid, dan zullen de Amerikanen binnen de kortste keren Scheveningen binnenvallen.

quote:
trouwens ook opmerkelijk is de steun van islamitische landen aan pakistan
Wat knap van je zeg dat je weet hoe de 57 islamitische landen zich gedragen. Heb je de beschikking over documenten van hun ambassades waardoor je zo goed op de hoogte bent van hun diplomatieke banden met Pakistan en of ze wel of niet geholpen hebben en hoe.

quote:
(de vs was wel een van de eersten die geld en materieel stuurden naar pakistan maar das ook weer ff niet en masse opgepikt door de media)
Dat doen de Amerikanen wel vaker, ze willen de hearts & minds van de bevolking veroveren omdat ze niet meer populair zijn na hun vele drone-aanvallen in Pakistan waarbij ook heel veel onschuldige mensen om het leven zijn gekomen.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:39
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:27 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Je post zou kloppen indien het centrum niet toegankelijk zou zijn voor niet-moslims. Dat is echter niet waar. In het dagelijks leven wordt aan de lopende band gediscrimineerd, hetgeen ik aanhaalde waren daar slechts een aantal voorbeelden van. Zo kun je naaktstranden zien als een voorziening speciaal voor nudisten, waar eventueel ook anderen gebruik van kunnen maken. Hetzelfde geldt voor een dergelijk centrum. Wat de schoenen betreft, juist die paar winkels zijn gespecialiseerd in grote maten en zullen dat ook alleen aanbieden. De seniorenpas is ook een voorziening speciaal voor senioren. Als je geen problemen hebt met een kerk moskeee of synagoge, dan is het nog vreemder dat je problemen hebt met een volledig openbaar cultureel centrum.
Ik heb geen problemen met een moskee, kerk, synagoge etc. Ik heb problemen met het allemaal apartheid met aparte waarden te creëren. Het is ook niet nodig. Er zijn al genoeg mogelijkheden om iets te huren.

Vraagje: Mag een niet-gelovige gewoon samen (dus man en vrouw) zwemmen daar?

Wat moet ik mij voorstellen bij een theater en gebruiken die anders zijn dan de gewone theaters bijvoorbeeld. Is er geen verschil? waarom dan toch apart.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:40
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:38 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Als ze niet die opdracht hebben om moslim-burgers te doden, maar het toch wel doen - dan is het gewoon een kwestie van zand erover. :')
ja want ze worden niet streng in de gaten gehouden door de westerse media _O-

laatst nog beweerde men dat amerikaanse troepen journalisten vermoorden.

bleek toch dat ze rpg's en ak's bij zich hadden in een gebied waar net een aanslag was gepleegd. _O-

en dat amerikaanse soldaten als een gek met de gewonde meisjes naar een ziekenhuis gingen was omdat die militairen ff waren vergeten om ze ter plekke af te knallen en te begraven _O-
Picchiamaandag 9 augustus 2010 @ 14:40
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:39 schreef paddy het volgende:
Ik heb geen problemen met een moskee, kerk, synagoge etc. Ik heb problemen met het allemaal apartheid met aparte waarden te creëren. Het is ook niet nodig. Er zijn al genoeg mogelijkheden om iets te huren.
Je mag het alleen huren, maar niet kopen. Duidelijk. :')
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 14:41
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:39 schreef paddy het volgende:

waarom dan toch apart.
De kwalificatie 'apart' heb jij eraan gegeven, ik vermoed dat de initiatiefnemers daar zelf geen seconde aan gedacht hebben. Die gingen waarschijnlijk uit van vraag en aanbod en zagen een behoefte die zij kunnen vervullen.
Sachertortemaandag 9 augustus 2010 @ 14:41
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:30 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is vrij onzinnig om vanwege de onverdraagzaamheid van een ander af te zien van je eigen rechten.
Jij noemt het onverdraagzaamheid, ik noem het een begrijpelijke gevoeligheid. Verschil van perspectief blijkbaar, dat kan. Wat niet kan is dat jij niet wil onderkennen dat het ontzettend stom is om over gevoeligheden van betrokkenen heen te walsen als je zegt een handreiking te willen doen. Dat getuigt ofwel van enorme domheid (en dat geloof ik niet), ofwel van enorm huichelachtig gedrag. En dat mocht toch niet van de islam?
quote:
Zoals ik al eerder zei, ik heb je niet gehoord over fatsoen toen Van Gogh met zijn rants begon,
Die vond ik inderdaad altijd hilarisch. Ik hou daar wel van, dat schoppen tegen heilige huisjes. Dat wil niet zeggen dat ik niet begrijp dat religieuzen hier wat minder vrolijk van werden. Als ik dus een handreiking zou willen doen aan islamieten zou ik mijn organisatie niet het Poitiers Initiatief noemen, en rijkelijk citeren uit het oeuvre van TvG. Zou ik dat wel doen, zou ik niet bezig zijn met een handreiking, maar doodgewoon met provoceren.
quote:
of toen Wilders met Fitna aan de haal ging. Ook heb ik je niet gehoord over fatsoen of gevoeligheden toen er een "Teken Mohammed" - dag was. En terecht - want ook dat is beschaving - over je eigen gevoelens heen stappen en weer verder gaan met de dag en rechten van anderen respecteren.
De rechten worden hier gerespecteerd. Er wordt niets verboden, er wordt alleen geargumenteerd dat dit gebouw niets bijdraagt aan een goede verstandhouding tussen moslims en anderen. Op die conclusie valt echt niks af te dingen.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:42
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:40 schreef Picchia het volgende:

[..]

Je mag het alleen huren, maar niet kopen. Duidelijk. :')
Nee, zo bedoel ik dat ook niet -O-
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:43
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:31 schreef haarmand het volgende:

[..]

ja de westboro baptist church is represenatief voor christenen, amerikanen en westerlingen *O*
Is George W. Bush wel representatief voor de christenen? Hij kreeg een opdracht van God om Irak binnen te vallen.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:44
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:43 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Is George W. Bush wel representatief voor de christenen? Hij kreeg een opdracht van God om Irak binnen te vallen.
Bush spoort niet.

maar het binnenvallen van irak was alleen goed omdat het volk onderdrukt werd.
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:45
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:38 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Als ze niet die opdracht hebben om moslim-burgers te doden, maar het toch wel doen - dan is het gewoon een kwestie van zand erover. :')
Collateral damage. Een westerse uitvinding om 't eigen geweten te sussen na de zolveelste misdaad tegen de menselijkheid gepleegd te hebben.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:47
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:41 schreef Disana het volgende:

[..]

De kwalificatie 'apart' heb jij eraan gegeven, ik vermoed dat de initiatiefnemers daar zelf geen seconde aan gedacht hebben. Die gingen waarschijnlijk uit van vraag en aanbod en zagen een behoefte die zij kunnen vervullen.
Mja, zo zie ik het gewoon disana. Een groep die zich wel afsluiten en een eigen eiland op willen richten. En zo denk ik ook over dat christelijk centrum. Waar je als buitenstaander wel welkom bent onder voorwaarden.

Het is nu natuurlijk (en dat geef ik eerlijk toe) gissen en vergelijken met de mormonen. Ik zal er dus misschien rond die tijd echt naar toe moeten reizen om mijn vermoedens te bekrachtigen of te ontkrachten, maar dit is gewoon wat ik erbij voel.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:45 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Collateral damage. Een westerse uitvinding om 't eigen geweten te sussen na de zolveelste misdaad tegen de menselijkheid gepleegd te hebben.
ja stel je voor dat we niet ingrijpen.
geen idee wat die moslims in srebrenica zitten te zeiken.

grijpen we een keer niet in is het weer niet goed.
en al die soldaten trauma's want een fakers aangezien ze normaal altijd moslim burgers uitmoorden en er zand over gooien :|W

[ Bericht 0% gewijzigd door paddy op 09-08-2010 15:05:42 ]
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:44 schreef haarmand het volgende:

[..]

Bush spoort niet.

maar het binnenvallen van irak was alleen goed omdat het volk onderdrukt werd.
Ja door wie werden ze onderdrukt. Door een man die met behulp van de CIA aan de macht kwam in dat land.

Weer een land verwoest door Westers imperialisme.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:49
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:43 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Is George W. Bush wel representatief voor de christenen? Hij kreeg een opdracht van God om Irak binnen te vallen.
Wanneer dat waar is, vind ik hem net zo eng als dat een fundamentalist zegt namens Allah te handelen. Reken er alleen niet alle christenen mee af.

Is alleen weer geweldig offtopic.
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:49
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:48 schreef haarmand het volgende:

[..]

ja stel je voor dat we niet ingrijpen.
geen idee wat die klote moslims in srebrenica zitten te zeiken.

grijpen we een keer niet in is het weer niet goed.
en al die soldaten trauma's want een fakers aangezien ze normaal altijd moslim burgers uitmoorden en er zand over gooien :|W
Ehm, say what? :') Het probleem is juist dat NL wel heeft ingegrepen in Srebrenica en belabberd ook.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 14:50
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:47 schreef paddy het volgende:

[..]

Mja, zo zie ik het gewoon disana. Een groep die zich wel afsluiten en een eigen eiland op willen richten. En zo denk ik ook over dat christelijk centrum. Waar je als buitenstaander wel welkom bent onder voorwaarden.

Het is nu natuurlijk (en dat geef ik eerlijk toe) gissen en vergelijken met de mormonen. Ik zal er dus misschien rond die tijd echt naar toe moeten reizen om mijn vermoedens te bekrachtigen of te ontkrachten, maar dit is gewoon wat ik erbij voel.
Als oprecht niet-gelovige begrijp ik je wel hoor, maar ik denk ook dat je het te zwart ziet en er meer negatieve motieven achter zoekt dan er zijn. Ja natuurlijk zou een ideale wereld moeten bestaan uit plekken die voor iedereen toegankelijk zijn. Tegelijkertijd is het helemaal niet zo verkeerd dat mensen, groepen, herkenbaar zijn zodat je kunt kiezen of je je ermee wilt associëren.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:50
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:48 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Ja door wie werden ze onderdrukt. Door een man die met behulp van de CIA aan de macht kwam in dat land.

Weer een land verwoest door Westers imperialisme.
wellicht dat het tijd de VN onder leiding van de EU eens ingrijpt...

dan kunnen we niet meer zeiken op amerika en hun het goede voorbeeld geven want onder onze leiding gaat het uiteraard perfect, vraag maar aan de inwonersoverlevenden van screbrenica
Jan_Janszoonmaandag 9 augustus 2010 @ 14:50
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:49 schreef paddy het volgende:

[..]

Wanneer dat waar is, vind ik hem net zo eng als dat een fundamentalist zegt namens Allah te handelen. Reken er alleen niet alle christenen mee af.

Is alleen weer geweldig offtopic.
Er is wel een verschil: Bush is aan de macht gekomen dankzij steun van tientallen miljoenen Amerikaanse christenen, Born Again Christians.

Geen enkele moslim heeft op de al-Qaeda-extremisten gestemd.
EdvandeBergmaandag 9 augustus 2010 @ 14:52
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:50 schreef Jan_Janszoon het volgende:

Geen enkele moslim heeft op de al-Qaeda-extremisten gestemd.
Omdat dat niet mogelijk is. Maar aanhang genoeg.
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 14:52
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:49 schreef Jan_Janszoon het volgende:

[..]

Ehm, say what? :') Het probleem is juist dat NL wel heeft ingegrepen in Srebrenica en belabberd ook.
nee ze gingen maar ff feesten met mladic.
ze deden juist niks...typische mentaliteit.

van de zijlijn toekijken maar wel kankeren op de amerikanen :')
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 14:58
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:50 schreef Disana het volgende:

[..]

Als oprecht niet-gelovige begrijp ik je wel hoor, maar ik denk ook dat je het te zwart ziet en er meer negatieve motieven achter zoekt dan er zijn. Ja natuurlijk zou een ideale wereld moeten bestaan uit plekken die voor iedereen toegankelijk zijn. Tegelijkertijd is het helemaal niet zo verkeerd dat mensen, groepen, herkenbaar zijn zodat je kunt kiezen of je je ermee wilt associëren.
Het is nog erger. ik ben dan wel geen officiële christen, maar geloof dus wel. Ik haat alleen die menselijke regeltjes. Heb dus ook absoluut respect voor welk geloof dan ook.En ik ben bang dat je op deze manier vroeg of laat ook centrums gaat krijgen waar dan gelovigen zich volledig aan moeten passen aan. Geen keppeltje mogen dragen...geen hoofddoek mogen dragen En steeds meer kans krijgen op aparte gemeenschappen waar mensen alleen welkom zijn wanneer ze onderdanig zijn aan die regels.

Dus weg brug
MouzurXmaandag 9 augustus 2010 @ 15:05
Weet je wat mijn probleem met de islam is?

De huidige geloven in Nederland zijn al jaren lang aan het afzwakken, kerken worden gesloten etc. Ja het aantal gelovigen blijkt uit onderzoeken wel nu hetzelfde te blijven, maar zeer gematigd dat wel.
Nu komt ineens de "Islam" binnen "hoi wij willen allemaal moskeëen". Terwijl geloof juist aan het verdwijnen was.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 15:08
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 14:58 schreef paddy het volgende:

[..]

Het is nog erger. ik ben dan wel geen officiële christen, maar geloof dus wel. Ik haat alleen die menselijke regeltjes. Heb dus ook absoluut respect voor welk geloof dan ook.En ik ben bang dat je op deze manier vroeg of laat ook centrums gaat krijgen waar dan gelovigen zich volledig aan moeten passen aan. Geen keppeltje mogen dragen...geen hoofddoek mogen dragen En steeds meer kans krijgen op aparte gemeenschappen waar mensen alleen welkom zijn wanneer ze onderdanig zijn aan die regels.

Dus weg brug
Toch vind ik het dan opmerkelijk dat je deze angst van je aansnijdt nu het over een islamitisch (doch open) centrum gaat dat toch al van alle kanten wordt aangevallen.

Hoe je het ook wendt of keert, er zal altijd een ideologie of motief achter projecten zitten. Dat is onmogelijk te voorkomen, de mens is gedreven.
Ringomaandag 9 augustus 2010 @ 15:08
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:05 schreef MouzurX het volgende:
Weet je wat mijn probleem met de islam is?

De huidige geloven in Nederland zijn al jaren lang aan het afzwakken, kerken worden gesloten etc. Ja het aantal gelovigen blijkt uit onderzoeken wel nu hetzelfde te blijven, maar zeer gematigd dat wel.
Nu komt ineens de "Islam" binnen "hoi wij willen allemaal moskeëen". Terwijl geloof juist aan het verdwijnen was.
Nee, voorlopig zijn we nog niet van de kudde heilsprevelaars af. ;(.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 15:28
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:08 schreef Disana het volgende:

[..]

Toch vind ik het dan opmerkelijk dat je deze angst van je aansnijdt nu het over een islamitisch (doch open) centrum gaat dat toch al van alle kanten wordt aangevallen.

Hoe je het ook wendt of keert, er zal altijd een ideologie of motief achter projecten zitten. Dat is onmogelijk te voorkomen, de mens is gedreven.
Wanneer er een topic was, en die ging over een zelfde soort opzet en dan over christenen/joden/bachwan, Ateïsten etc zou ik exact zo reageren. Dacht dat dit wel duidelijk was door mijn reageren. Haal het er juist bewust bij.
Wijze_appelmaandag 9 augustus 2010 @ 15:28
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:08 schreef Disana het volgende:

[..]

Toch vind ik het dan opmerkelijk dat je deze angst van je aansnijdt nu het over een islamitisch (doch open) centrum gaat dat toch al van alle kanten wordt aangevallen.

Hoe je het ook wendt of keert, er zal altijd een ideologie of motief achter projecten zitten. Dat is onmogelijk te voorkomen, de mens is gedreven.
Een achterlijke ideologie zoals de islam is dan wel het uiterste waar mensen met beschaving tegen ageren. Dat is ook onmogelijk te voorkomen. Maarja, hun medeleven en empathie zorgt voor hun eigen patstelling. Wikken en wegen.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 15:32
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:28 schreef paddy het volgende:

[..]

Wanneer er een topic was, en die ging over een zelfde soort opzet en dan over christenen/joden/bachwan, Ateïsten etc zou ik exact zo reageren. Dacht dat dit wel duidelijk was door mijn reageren. Haal het er juist bewust bij.
Ik heb mijn twijfels. Voorzover je ons hebt laten weten in andere topics ben je geen tegenstander van zending en mag je dat wat jou betreft niet 'agressief' noemen in bijvoorbeeld Marokko. Ik proef dan toch een onderscheid, want waarom zou het brengen van goede werken niet kunnen gaan zonder bekering? Waarom mogen christelijke evangelisatiegroepen zending plegen, vind je niet dat goede werken waardenvrij moeten zijn?
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 15:48
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:05 schreef MouzurX het volgende:
Weet je wat mijn probleem met de islam is?

De huidige geloven in Nederland zijn al jaren lang aan het afzwakken, kerken worden gesloten etc. Ja het aantal gelovigen blijkt uit onderzoeken wel nu hetzelfde te blijven, maar zeer gematigd dat wel.
Nu komt ineens de "Islam" binnen "hoi wij willen allemaal moskeëen". Terwijl geloof juist aan het verdwijnen was.
nee joh, na al die ellende van het christendom dat nu nog na-ijlt met misbruikte kinderen gooien we de poorten weer open voor een nieuwe intolerante godsdienst.

onder het motto normaal doen ze dat nooit, iedereen verdiend een 2e kans en ze hebben ook goeie kanten accepteren we het weer.

Zelfde idee als een vrouw die jarenlang zwaar mishandeld is door haar man en nu een relatie aan gaat met regilio tuur :')
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 16:23
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:32 schreef Disana het volgende:

[..]

Ik heb mijn twijfels. Voorzover je ons hebt laten weten in andere topics ben je geen tegenstander van zending en mag je dat wat jou betreft niet 'agressief' noemen in bijvoorbeeld Marokko. Ik proef dan toch een onderscheid, want waarom zou het brengen van goede werken niet kunnen gaan zonder bekering? Waarom mogen christelijke evangelisatiegroepen zending plegen, vind je niet dat goede werken waardenvrij moeten zijn?
Van mij mogen moslims dat ook hoor..dat zenden. Ben ook niet tegen hoofddoeken en moskeeén dus...? Wat voor verschil zit er dan in? Zeg niet het ene wel en het andere niet. Dat gaat ook op voor de niet-gelovige. Die moet ook gewoon kunnen zeggen dat er geen God/Allah etc bestaat op de hoek van de straat. Wanneer een christengroepering een apart centrum op gaat zetten met eigen regels (nu heb ik het dus niet over een kerk/moskee maar een centrum) vind ik dat dus niet getuigen van een brug met de rest van de samenleving en samen willen leven. Ik weet dat in Marokko trouwens een moslim net zo weinig kans heeft om te prediken als een christen. Ook pas sinds kort geleerd trouwens.

Stel...een christen wil dat er apart (mannen en vrouwen) gezwommen wordt....apart..een openluchttheaterspel wil organiseren...en het is vrij in dat land om dat te kunnen doen? Kunnen ze dat wat mij betreft gewoon doen in de bestaande theaters daar. Hoef je geen eigen gemeenschap voor op te bouwen, wat ik dus dan ook niet als brug kan zien.

Of het andere voorbeeld van die Atheïstencentrum met hun eigen normen waarden en de eis van andersdenkenden daar aan aan te passen. Welkom onder voorwaarden. Wil je die niet, blijf je maar weg. ben je vrij in.

Ik kan dat niet als brug ervaren.

[ Bericht 2% gewijzigd door paddy op 09-08-2010 16:41:49 ]
MouzurXmaandag 9 augustus 2010 @ 16:26
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 15:48 schreef haarmand het volgende:

[..]

nee joh, na al die ellende van het christendom dat nu nog na-ijlt met misbruikte kinderen gooien we de poorten weer open voor een nieuwe intolerante godsdienst.

onder het motto normaal doen ze dat nooit, iedereen verdiend een 2e kans en ze hebben ook goeie kanten accepteren we het weer.

Zelfde idee als een vrouw die jarenlang zwaar mishandeld is door haar man en nu een relatie aan gaat met regilio tuur :')
Dit.
Oprotten met al die godsdiensten, ja het mag .. in een achterhoekje waar niemand last van heeft. Wat de Islam dus niet wilt.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 16:34
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 16:26 schreef MouzurX het volgende:

[..]

Dit.
Oprotten met al die godsdiensten, ja het mag .. in een achterhoekje waar niemand last van heeft. Wat de Islam dus niet wilt.
Lees je het bericht wel? Dit vind ik juist het probleem. Een gemeenschap die zich af gaat zonderen van de rest door een eigen gemeenschap te vormen binnen een gemeenschap.

Dit soort reacties bedoel ik dan ook voor dat er mensen zijn die dan een Atheïsten-centrum wil oprichten. Jij wilt in feite de vrijheden beknoppen door mensen te verplichten in het openbaar onderdanig te zijn aan jouw eisen? Ze in een apart dorp zetten zodat je het niet hoeft te zien? Wie is de volgende groep waar jij je aan zal gaan storen?
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 16:44
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 16:34 schreef paddy het volgende:

[..]

Lees je het bericht wel? Dit vind ik juist het probleem. Een gemeenschap die zich af gaat zonderen van de rest door een eigen gemeenschap te vormen binnen een gemeenschap.

Dit soort reacties bedoel ik dan ook voor dat er mensen zijn die dan een Atheïsten-centrum wil oprichten. Jij wilt in feite de vrijheden beknoppen door mensen te verplichten in het openbaar onderdanig te zijn aan jouw eisen? Ze in een apart dorp zetten zodat je het niet hoeft te zien? Wie is de volgende groep waar jij je aan zal gaan storen?
je hoeft niet alles toe te staan.
religies zijn nu eenmaal gevaarlijk en ze actief buiten de deur houden zie ik liever dan ze de vrijheid geven waar ze niet mee overweg kunnen.
Fortune_Cookiemaandag 9 augustus 2010 @ 16:45
Hoogdravend stuk dat nergens een millimetertje dieper komt dan 'de moslims willen de hele hand en geven slechts twee vingers'. Geen idioom dat daar iets aan verandert hoor, al waardeer ik de moeite die daarin gestoken is.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 16:57
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 16:44 schreef haarmand het volgende:

[..]

je hoeft niet alles toe te staan.
religies zijn nu eenmaal gevaarlijk en ze actief buiten de deur houden zie ik liever dan ze de vrijheid geven waar ze niet mee overweg kunnen.
Je bedoelt....sommige gelovigen? Blijkbaar kunnen sommige niet-gelovigen ook niet met die vrijheden overweg
haarmandmaandag 9 augustus 2010 @ 17:00
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 16:57 schreef paddy het volgende:

[..]

Je bedoelt....sommige gelovigen? Blijkbaar kunnen sommige niet-gelovigen ook niet met die vrijheden overweg
uit bijna alle mainstream religies komt ellende.
het christendom zijn we aan het terug dringen maar om nu gelijk een andere religie weer de kans te geven...

uit ons eigen verleden weten we dat religie slecht is en als we kijken naar islamtische landen zien we dat religie slecht is.

waarom dan weer die ellende hier toestaan?
Montovmaandag 9 augustus 2010 @ 17:43
quote:
Build the Ground Zero Mosque

I believe we should promote Muslim moderates right here in America. And why I'm returning an award to the ADL.

Ever since 9/11, liberals and conservatives have agreed that the lasting solution to the problem of Islamic terror is to prevail in the battle of ideas and to discredit radical Islam, the ideology that motivates young men to kill and be killed. Victory in the war on terror will be won when a moderate, mainstream version of Islam—one that is compatible with modernity—fully triumphs over the world view of Osama bin Laden.
As the conservative Middle Eastern expert Daniel Pipes put it, “The U.S. role [in this struggle] is less to offer its own views than to help those Muslims with compatible views, especially on such issues as relations with non-Muslims, modernization, and the rights of women and minorities.” To that end, early in its tenure the Bush administration began a serious effort to seek out and support moderate Islam. Since then, Washington has funded mosques, schools, institutes, and community centers that are trying to modernize Islam around the world. Except, apparently, in New York City.

The debate over whether an Islamic center should be built a few blocks from the World Trade Center has ignored a fundamental point. If there is going to be a reformist movement in Islam, it is going to emerge from places like the proposed institute. We should be encouraging groups like the one behind this project, not demonizing them. Were this mosque being built in a foreign city, chances are that the U.S. government would be funding it.

The man spearheading the center, Imam Feisal Abdul Rauf, is a moderate Muslim clergyman. He has said one or two things about American foreign policy that strike me as overly critical —but it’s stuff you could read on The Huffington Post any day. On Islam, his main subject, Rauf’s views are clear: he routinely denounces all terrorism—as he did again last week, publicly. He speaks of the need for Muslims to live peacefully with all other religions. He emphasizes the commonalities among all faiths. He advocates equal rights for women, and argues against laws that in any way punish non-Muslims. His last book, What’s Right With Islam Is What’s Right With America, argues that the United States is actually the ideal Islamic society because it encourages diversity and promotes freedom for individuals and for all religions. His vision of Islam is bin Laden’s nightmare.
Rauf often makes his arguments using interpretations of the Quran and other texts. Now, I am not a religious person, and this method strikes me as convoluted and Jesuitical. But for the vast majority of believing Muslims, only an argument that is compatible with their faith is going to sway them. The Somali-born “ex-Muslim” writer Ayaan Hirsi Ali’s advice to Muslims is to convert to Christianity. That may create buzz, but it is unlikely to have any effect on the 1.2 billion devout Muslims in the world.

The much larger issue that this center raises is, of course, of freedom of religion in America. Much has been written about this, and I would only urge people to read Michael Bloomberg’s speech on the subject last week. Bloomberg’s eloquent, brave, and carefully reasoned address should become required reading in every civics classroom in America. It probably will.
Bloomberg’s speech stands in stark contrast to the bizarre decision of the Anti-Defamation League to publicly side with those urging that the center be moved. The ADL’s mission statement says it seeks “to put an end forever to unjust and unfair discrimination against and ridicule of any sect or body of citizens.” But Abraham Foxman, the head of the ADL, explained that we must all respect the feelings of the 9/11 families, even if they are prejudiced feelings. “Their anguish entitles them to positions that others would categorize as irrational or bigoted,” he said. First, the 9/11 families have mixed views on this mosque. There were, after all, dozens of Muslims killed at the World Trade Center. Do their feelings count? But more important, does Foxman believe that bigotry is OK if people think they’re victims? Does the anguish of Palestinians, then, entitle them to be anti-Semitic?

http://www.newsweek.com/2010/08/06/the-real-ground-zero.html
BansheeBoymaandag 9 augustus 2010 @ 17:46
De brutaliteit, eerst je eigen torens naar beneden werken, vervolgens in de media de schuld geven aan de Moslims. Vervolgens val je Irak binnen én Afghanistan, op valse gronden. :{

Een Moskee op die plek is wel het minste wat ze terug kunnen doen voor de Moslims. :{

:{²
Arctic_Warriormaandag 9 augustus 2010 @ 18:15
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 17:46 schreef BansheeBoy het volgende:
De brutaliteit, eerst je eigen torens naar beneden werken, vervolgens in de media de schuld geven aan de Moslims. Vervolgens val je Irak binnen én Afghanistan, op valse gronden. :{

Een Moskee op die plek is wel het minste wat ze terug kunnen doen voor de Moslims. :{

:{²
Dit is geen BNW, domme trol.
Disanamaandag 9 augustus 2010 @ 18:26
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 16:23 schreef paddy het volgende:

[..]

Van mij mogen moslims dat ook hoor..dat zenden. Ben ook niet tegen hoofddoeken en moskeeén dus...? Wat voor verschil zit er dan in? Zeg niet het ene wel en het andere niet. Dat gaat ook op voor de niet-gelovige. Die moet ook gewoon kunnen zeggen dat er geen God/Allah etc bestaat op de hoek van de straat. Wanneer een christengroepering een apart centrum op gaat zetten met eigen regels (nu heb ik het dus niet over een kerk/moskee maar een centrum) vind ik dat dus niet getuigen van een brug met de rest van de samenleving en samen willen leven. Ik weet dat in Marokko trouwens een moslim net zo weinig kans heeft om te prediken als een christen. Ook pas sinds kort geleerd trouwens.

Stel...een christen wil dat er apart (mannen en vrouwen) gezwommen wordt....apart..een openluchttheaterspel wil organiseren...en het is vrij in dat land om dat te kunnen doen? Kunnen ze dat wat mij betreft gewoon doen in de bestaande theaters daar. Hoef je geen eigen gemeenschap voor op te bouwen, wat ik dus dan ook niet als brug kan zien.

Of het andere voorbeeld van die Atheïstencentrum met hun eigen normen waarden en de eis van andersdenkenden daar aan aan te passen. Welkom onder voorwaarden. Wil je die niet, blijf je maar weg. ben je vrij in.

Ik kan dat niet als brug ervaren.
Oké, maar nog steeds begrijp ik je selectieve boosheid erover niet. Je vindt enerzijds dat men zijn geloof in het buitenland mag prediken, maar anderzijds dat men in eigen land geen eigen doch open faciliteiten mag hebben. Het is dus niet erg als je de cultuur en privacy van een ander betreedt en mogelijk zelfs schoffeert, maar wel erg als je mensen in je eigen land uitnodigt vrijwillig je faciliteiten te betreden.

Ik doe mijn best wel maar ik kan het niet met elkaar rijmen. Als je vindt dat voorzieningen als zwembaden in religieus-gebaseerde instellingen een vorm van apartheid zijn, waarom vind je dan tegelijkertijd ook dat gelovigen zich in een andere cultuur mogen mengen zonder restricties?
BansheeBoymaandag 9 augustus 2010 @ 18:34
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 18:15 schreef Arctic_Warrior het volgende:

[..]

Dit is geen BNW, domme trol.
Er zijn zo veel feiten die er op wijzen dat het hier gaat om een inside job dat het zgn. algemeen geaccepteerde verhaal dat er Moslims achter zitten meer conspiracy-like is. :{

Of vind jij het normaal dat de president van de US van A een boekje blijft voorlezen in een klas en een onnozele blik de wereld ingooit op het moment dat hij hoort dat de 2 torens zijn vernietigd? :?

:{²
Arctic_Warriormaandag 9 augustus 2010 @ 18:43
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 18:34 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Er zijn zo veel feiten die er op wijzen dat het hier gaat om een inside job dat het zgn. algemeen geaccepteerde verhaal dat er Moslims achter zitten meer conspiracy-like is. :{

Of vind jij het normaal dat de president van de US van A een boekje blijft voorlezen in een klas en een onnozele blik de wereld ingooit op het moment dat hij hoort dat de 2 torens zijn vernietigd? :?

:{²
Niemand gaat happen.
paddymaandag 9 augustus 2010 @ 23:52
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 18:26 schreef Disana het volgende:

[..]

Oké, maar nog steeds begrijp ik je selectieve boosheid erover niet. Je vindt enerzijds dat men zijn geloof in het buitenland mag prediken, maar anderzijds dat men in eigen land geen eigen doch open faciliteiten mag hebben. Het is dus niet erg als je de cultuur en privacy van een ander betreedt en mogelijk zelfs schoffeert, maar wel erg als je mensen in je eigen land uitnodigt vrijwillig je faciliteiten te betreden.

Ik doe mijn best wel maar ik kan het niet met elkaar rijmen. Als je vindt dat voorzieningen als zwembaden in religieus-gebaseerde instellingen een vorm van apartheid zijn, waarom vind je dan tegelijkertijd ook dat gelovigen zich in een andere cultuur mogen mengen zonder restricties?
Je begrijpt me dus blijkbaar niet. Ik ben net zo tegen een aparte christelijke gemeenschapscentrum met hun eigen regels, met eigen zwembaden, eigen winkels etc etc etc etc etc in een land als Marokko. Niet tegen een eigen winkel ergens in een stad etc. Net als niet tegen kerken etc in dat land. Ik word daar trouwens helemaal niet boos om, want weet dat een moslim daar dezelfde rechten niet hebben.(zou je moeten weten)

Zou hier een winkelcentrum zijn met alleen maar islamitische winkels een zwembad met islamitische regels etc etc? En zou jij je als niet moslim aan die regels moeten aanpassen? Ga ik acuut een ander winkelcentrum opzoeken. Hier heb je enorm veel islamitische winkels, maar gewoon vermengd met bijvoorbeeld een AH een nettorama en een zeeman en een drogisterij. Werken moslims en niet moslims.

Helemaal niets mis mee. Een 13 verdiepingen centrum met de richtlijnen van christenen of moslims en de waarden en normen alleen gericht op die christenen en moslims ben ik dus net zo tegen als de gemeenschap alleen voor mormonen. Waar je wel mag komen als niet mormoon maar dan wel onder hun voorwaarden.Gaat ook op voor een bijvoorbeeld Atheïstencentrum
quote:
waarom vind je dan tegelijkertijd ook dat gelovigen zich in een andere cultuur mogen mengen zonder restricties?
Jezus, ik zeg juist wel.....mengen......niet apart willen staan. Dat zeg ik juist in elke post.

Ik heb het dus weer niet over een moskee, kerk etc want dat vind ik buiten het mengen staan. Jij bent dus voor alles apart voor elk geloof en elke cultuur. Prima, maar dan is die brug er dus niet en zijn het gewoon eilandjes voor elke cultuur.

Ik kan mij trouwens heel goed voorstellen dat christenen hier helemaal voor zijn. Een eigen centrum. Denk dat de Joden hier ook helemaal voor zijn. Een eigen centrum. net als de bachwan en de scientologen etc etc.

lekker iedereen op een eigen eilandje moet je vrij in zijn... precies zoals de user mouzurX het ook graag ziet. Ik deel die mening niet :)

[ Bericht 0% gewijzigd door paddy op 10-08-2010 01:23:41 ]
Disanadinsdag 10 augustus 2010 @ 09:49
quote:
Op maandag 9 augustus 2010 23:52 schreef paddy het volgende:

[..]

Je begrijpt me dus blijkbaar niet. Ik ben net zo tegen een aparte christelijke gemeenschapscentrum met hun eigen regels, met eigen zwembaden, eigen winkels etc etc etc etc etc in een land als Marokko. Niet tegen een eigen winkel ergens in een stad etc. Net als niet tegen kerken etc in dat land. Ik word daar trouwens helemaal niet boos om, want weet dat een moslim daar dezelfde rechten niet hebben.(zou je moeten weten)

Zou hier een winkelcentrum zijn met alleen maar islamitische winkels een zwembad met islamitische regels etc etc? En zou jij je als niet moslim aan die regels moeten aanpassen? Ga ik acuut een ander winkelcentrum opzoeken. Hier heb je enorm veel islamitische winkels, maar gewoon vermengd met bijvoorbeeld een AH een nettorama en een zeeman en een drogisterij. Werken moslims en niet moslims.

Helemaal niets mis mee. Een 13 verdiepingen centrum met de richtlijnen van christenen of moslims en de waarden en normen alleen gericht op die christenen en moslims ben ik dus net zo tegen als de gemeenschap alleen voor mormonen. Waar je wel mag komen als niet mormoon maar dan wel onder hun voorwaarden.Gaat ook op voor een bijvoorbeeld Atheïstencentrum
[..]

Jezus, ik zeg juist wel.....mengen......niet apart willen staan. Dat zeg ik juist in elke post.

Ik heb het dus weer niet over een moskee, kerk etc want dat vind ik buiten het mengen staan. Jij bent dus voor alles apart voor elk geloof en elke cultuur. Prima, maar dan is die brug er dus niet en zijn het gewoon eilandjes voor elke cultuur.

Ik kan mij trouwens heel goed voorstellen dat christenen hier helemaal voor zijn. Een eigen centrum. Denk dat de Joden hier ook helemaal voor zijn. Een eigen centrum. net als de bachwan en de scientologen etc etc.

lekker iedereen op een eigen eilandje moet je vrij in zijn... precies zoals de user mouzurX het ook graag ziet. Ik deel die mening niet :)
Nou, niet zo godslasteren hoor :) Het klopt, ik begrijp je kennelijk toch niet en we moeten maar in het midden laten waaraan dat ligt. In elk geval zie ik vooralsnog niets verkeerds in een buurtcentrum met voorzieningen voor iedereen, maar ik kan me natuurlijk in de doelstelling van het centrum vergissen.
Wijze_appeldinsdag 10 augustus 2010 @ 12:44
quote:
Op dinsdag 10 augustus 2010 09:49 schreef Disana het volgende:

[..]

Nou, niet zo godslasteren hoor :) Het klopt, ik begrijp je kennelijk toch niet en we moeten maar in het midden laten waaraan dat ligt. In elk geval zie ik vooralsnog niets verkeerds in een buurtcentrum met voorzieningen voor iedereen, maar ik kan me natuurlijk in de doelstelling van het centrum vergissen.
... of dat je een warm hart draagt naar de moslims en elke vorm van kritiek standaard tegen wilt spreken.

Kan het mis hebben hoor, maar je (post)gedrag laat dit wel zien. Hoe mooi je het ook altijd denkt te kunnen verwoorden.