quote:Op maandag 19 april 2010 12:06 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Graag Opa en Oma willen worden. Zeggen ze dat ook letterlijk tegen je?
Of er is wel nageslacht maar het voelt er weinig voor om op bezoek te komen. Net zoals het niet hebben van een kinderwens en een materialistische instelling ook niet per definitie hand in hand gaan. Maar zoals je al zegt: het is een keuze. De enige goede reden om voor kinderen te kiezen is omdat je dat zélf wil, niet omdat anderen (waaronder je partner) dat willen. Aan kinderen zit je levenslang vast, dus kun je beter zo egoïstisch mogelijk te werk gaan bij de afweging om er wel of niet aan te beginnen.quote:Op maandag 19 april 2010 00:39 schreef FireFox1 het volgende:
[..]
Het is een keuze. Een groot deel van me salaris gaat naar mijn kinderen. En dat betaal ik met plezier![]()
Het plezier en genot wat ik van ze beleef is het me meer waard dan al het geld op de wereld. Ik vind het opmerkelijk dat mensen zo gigantisch materialistisch zijn geworden. Liever een mooie auto dan een kind. Totdat je wegkwijnt in de bejaardentehuis en er geen nageslacht is om je te bezoeken...
Wat onbeschoft zeg. Mensen hebben maar te respecteren dat jij en je partner geen kinderwens hebben.quote:Op maandag 19 april 2010 15:10 schreef CyclingGirl het volgende:
[..]
en mijn oom en tante ook. Gezellig he.
Ik denk dat ze je helemaal voor gek zouden verklarenquote:Op maandag 19 april 2010 12:19 schreef Rubber_Johnny het volgende:
We waren gisteren bij het broertje van een vriend. Hij vierde dat hij en vriendin net een nieuw huis hadden gekocht en ingericht.
We zaten buiten en de buren hadden een kinderwagentje buiten staan. De opmerkingen richting de nieuwe huiseigenaar waren niet van de lucht. Wat een mooie kinderwagen dat wel niet was. Dat die pri-ma in het halletje paste! En of er nog een klein kamertje over was...
Als ik toch rond zou lopen en dingen zeggen. ' Nou hier past pri-ma een krabpaal!. En dan nu klussen aan de kattenren he? Nou, volgend jaar deze tijd hoor ik het hier gemauw van twee kleine Siameesjes?'zonder ooit duidelijk gehoord te hebben dat men van plan is katten te nemen.
Dan zou men mij raar aankijken niet?
Ik... wat wil je ermee bereiken dan?quote:Op maandag 19 april 2010 14:58 schreef DE_krumpel het volgende:
wie durft zon topic als dit te openen in oud?
Waarschijnlijk word je daar dan gefileerd waar je bij staat, als ik afga op wat ik hier wel eens over OUD heb gelezen.quote:
Neuh, dat is wat users die nooit in OUD komen er graag van maken... net het Monster van Lochness, bestaat ook nietquote:Op maandag 19 april 2010 15:59 schreef Jumping-Skippy het volgende:
[..]
Waarschijnlijk word je daar dan gefileerd waar je bij staat, als ik afga op wat ik hier wel eens over OUD heb gelezen.
Ach, sommigen gingen erheen en zijn ook weer heel snel weggegaanquote:Op maandag 19 april 2010 16:00 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Neuh, dat is wat users die nooit in OUD komen er graag van maken... net het Monster van Lochness, bestaat ook niet
Je plaatst de menselijke beschaving toch echt op een te hoog voetstuk. Overigens een logisch gevolg van de arrogantie die gepaard gaat met de menselijke intelligentie. We hebben dan wat leuks bereikt, maar uiteindelijk zijn we slechts een van de vele soorten die op de planeet rondlopen die gewoon deelnemen aan de cirkel van het leven.quote:Op maandag 19 april 2010 01:37 schreef Gaurav het volgende:
Wat een naïef pseudo-intellectueel geblaat over waarheden uit een ver veleden.Er is veel meer aan de hand dan de biologische evolutie die plaats heeft gevonden. Sociale en technische evoluties zijn lang geleden in gang gezet. Deze zijn niet te stoppen en halen de waarde van biologische evolutie in. Voortplanting is al geen noodzaak meer voor het voortbestaan van de mensheid, noch voor de cognitieve ontwikkeling. Die tijd is voorbij. Sorry, jij draagt als individu nog 0,0 bij in de context van jouw romantische ideeën over de voortgang van het ras. Iemand die op deze manier uit zijn nek kletst en zich niet afvraagt waarom, draagt hooguit bij aan een achteruitgang in cognitieve ontwikkeling van ieder die hij aansteekt. Zoals je opgroeiende nageslacht.
Er is verder een onderscheid in typen oorzaken en doelen, en jij verwart het uiteindelijk biologisch doel met het persoonlijk waarde doel. Iemand kan zelf-actualisering hoger hebben staan, en daarmee een vol leven leiden. Tot aan het sterfbed, ongeacht wat jij projecteert op een ander. Uitingen daarvan leveren vaak ook bijdragen aan ideeën of vinden hun weg in geschriften, technologische vooruitgang, of iets anders waar een gemeenschap gebruik van maakt. Waar denk je dat huidige gemeenschappen op zijn gebouwd? Wat denk je wat de wegen die het Romeinse rijk heeft aangelegd voor invloed uitoefende? Hoe oud denk je dat veruit de meeste geschriften zijn die onze samenleving inspireren? Socrates schreef niet eens, maar Plato's beschrijvingen van zijn ideeën inspireren nu nog mensen om gelukkiger te leven. Socrates zelf werd ook geïnspireerd. Zullen we het hebben over wat voor invloed taal en ontwikkelingen in taal door individuen en groepen ons opgeleverd hebben? Je hebt geen idee wat vergankelijk betekent.
Een dergelijk topic zou daar door al die emotionele labiele vrouwtjes gekaapt worden en uitmonden in een "kinderen willen vs nemen vs krijgen" discussie met eindeloos gewauwel over wat die termen nu precies betekenen.quote:Op maandag 19 april 2010 14:58 schreef DE_krumpel het volgende:
wie durft zon topic als dit te openen in oud?
Deze discussie is daar al vaker gehouden hoor en op zich gaat dat prima. Afgezien van het willen versus nemen verhaal inderdaad. Dat wordt tot het uiterste uitgemolken in praktisch iedere discussie over kinderen en OUD is daarop geen uitzondering.quote:Op maandag 19 april 2010 16:23 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Een dergelijk topic zou daar door al die emotionele labiele vrouwtjes gekaapt worden en uitmonden in een "kinderen willen vs nemen vs krijgen" discussie met eindeloos gewauwel over wat die termen nu precies betekenen.
Jij gaat ook steeds harder achteruitquote:Op zaterdag 17 april 2010 13:29 schreef __Saviour__ het volgende:
Kinderen krijgen is je bijdrage aan het voortbestaan van de mensheid. De soort moet voortbestaan. Die drang tot voorplanting zit stevig verankerd in al het leven. Het is je biologische doel, je genen zullen na jou nog voortleven.
Alleen mensen zijn zo ver geëvolueerd dat er afwijkende exemplaren zijn die bewust de voortplantingsdrang kunnen negeren. Want dan hebben ze "meer geld en tijd". Nou, geweldig hoor. Tijdelijk materieel bezit gedurende je korte bestaan. Maar wat betekent dat allemaal als je op je sterfbed ligt? Wat heb je dan werkelijk bijgedragen aan de continuïteit van de mensheid? Helemaal niks. Je genen sterven met je. Je hebt een nutteloos leven geleid. Al enkele jaren na je dood zal er niks meer behalve een grafsteen zijn waaruit op te maken is dat je ooit bestaan hebt.
Ik heb het ook wel eens gehoord. Gelukkig heeft m'n zusje die aandacht overgenomen nu ze een vriend heeftquote:Op maandag 19 april 2010 12:06 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Graag Opa en Oma willen worden. Zeggen ze dat ook letterlijk tegen je?
Kinderen produceren met het oogpunt op een 'nuttige' status en de continuïteit van de mensheid? Bizarre reden. Bovendien kampen we met overbevolking; rondom 2050 telt de mensheid circa 9.000.000.000 zielen wat waarschijnlijk een zware wissel trekt op de natuurlijke reserves van deze planeet. De mensheid blijft voorlopig echt wel bestaan, tenzij d'r een uit de kluiten gewassen meteoriet op de aarde butst.quote:Op zaterdag 17 april 2010 13:29 schreef __Saviour__ het volgende:
Kinderen krijgen is je bijdrage aan het voortbestaan van de mensheid. De soort moet voortbestaan. Die drang tot voorplanting zit stevig verankerd in al het leven. Het is je biologische doel, je genen zullen na jou nog voortleven.
Alleen mensen zijn zo ver geëvolueerd dat er afwijkende exemplaren zijn die bewust de voortplantingsdrang kunnen negeren. Want dan hebben ze "meer geld en tijd". Nou, geweldig hoor. Tijdelijk materieel bezit gedurende je korte bestaan. Maar wat betekent dat allemaal als je op je sterfbed ligt? Wat heb je dan werkelijk bijgedragen aan de continuïteit van de mensheid? Helemaal niks. Je genen sterven met je. Je hebt een nutteloos leven geleid. Al enkele jaren na je dood zal er niks meer behalve een grafsteen zijn waaruit op te maken is dat je ooit bestaan hebt.
Onzin. De mensen in OUD kunnen geen neutrale opmerking geven. Logisch ook, daar niet van maar wat je zegt klopt gewoon niet.quote:Op maandag 19 april 2010 16:00 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Neuh, dat is wat users die nooit in OUD komen er graag van maken... net het Monster van Lochness, bestaat ook niet
In sommige gevallen leven kinderen meer op dan dat het kost!quote:Op maandag 19 april 2010 21:01 schreef Demarest het volgende:
[..]
Ikzelf ga geen kinderen produceren en zal daarmee beschikken over een bovengemiddelde hoeveelheid geld en vrije tijd. Dat mijn genen dan sterven met mij en sommige lieden mijn levensstijl dan als 'nutteloos' classificeren boeit me in het geheel niet.
Ik denk dat de ouders die op FOK zitten wel de meest relaxte ouders zijn die je tegenkomt. Ik heb niet eerder op een forum mensen zo 'gewoon' horen praten over ouderschap. Maar ik heb niet veel topics daar gelezen want ik ben niet zo into baby/kinderen gekeuvel.quote:Op maandag 19 april 2010 21:13 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Onzin. De mensen in OUD kunnen geen neutrale opmerking geven. Logisch ook, daar niet van maar wat je zegt klopt gewoon niet.
Laat staan al die foto's van het jonge kroost. Daar krijg je standaard reacties op, wat leuk! Oh, wat cute! Wat een leuke baby! ...![]()
Daarom is er ook een OUD forum
Mooi gezegd!quote:Op maandag 19 april 2010 18:19 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Deze discussie is daar al vaker gehouden hoor en op zich gaat dat prima. Afgezien van het willen versus nemen verhaal inderdaad. Dat wordt tot het uiterste uitgemolken in praktisch iedere discussie over kinderen en OUD is daarop geen uitzondering.
Het punt in deze discussie is denk ik dat veel mensen bewuste kinderloosheid zien als een gebrek aan een kinderwens terwijl het voor veel bewust kinderlozen juist een bewuste wens is om geen kinderen te nemen. Dat verschil lijkt klein maar is belangrijker dan het lijkt imho. Dat is denk ik ook de reden waarom bewust kinderlozen soms zo fel reageren op opmerkingen als "dat komt nog wel".
Ik wil niet geen kinderen omdat ik tot nu toe de wens nog niet heb ervaren om ze wel te krijgen en omdat ik er nog niet zo over nagedacht heb, mijn wens om geen kinderen te nemen is zowel een rationele als emotionele beslissing met (voor mij) goede argumenten en geen kinderen willen is daarvan de uitkomst. Zelfs al zou ik last krijgen van rammelende eierstokken (wat mij onzin lijkt om dezelfde redenen als sigme hierboven beschrijft) dan zou ik er nog niet aan beginnen omdat mijn redenen om geen kinderen te nemen voor mij zwaarder wegen dan de labiele toestand waarin ik dan zou verkeren door een eventuele tijdelijke hormonale schommeling.
Gelukkig denkt mijn partner er hetzelfde over.
Is dat zo? Mag jij mij even erop wijzen waar ik geen neutraal antwoord gegeven heb in dit topic... Ik kom immers ook in/uit OUD.quote:Op maandag 19 april 2010 21:13 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Onzin. De mensen in OUD kunnen geen neutrale opmerking geven. Logisch ook, daar niet van maar wat je zegt klopt gewoon niet.
Laat staan al die foto's van het jonge kroost. Daar krijg je standaard reacties op, wat leuk! Oh, wat cute! Wat een leuke baby! ...![]()
Daarom is er ook een OUD forum
Het eerste wat je zegt is al erg dat je het durft uit te spreken! : Kinderen krijgen is je bijdrage aan het voortbestaan van de mensheid.quote:Op zaterdag 17 april 2010 13:29 schreef __Saviour__ het volgende:
Kinderen krijgen is je bijdrage aan het voortbestaan van de mensheid. De soort moet voortbestaan. Die drang tot voorplanting zit stevig verankerd in al het leven. Het is je biologische doel, je genen zullen na jou nog voortleven.
Alleen mensen zijn zo ver geëvolueerd dat er afwijkende exemplaren zijn die bewust de voortplantingsdrang kunnen negeren. Want dan hebben ze "meer geld en tijd". Nou, geweldig hoor. Tijdelijk materieel bezit gedurende je korte bestaan. Maar wat betekent dat allemaal als je op je sterfbed ligt? Wat heb je dan werkelijk bijgedragen aan de continuïteit van de mensheid? Helemaal niks. Je genen sterven met je. Je hebt een nutteloos leven geleid. Al enkele jaren na je dood zal er niks meer behalve een grafsteen zijn waaruit op te maken is dat je ooit bestaan hebt.
...quote:Op maandag 19 april 2010 23:02 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Is dat zo? Mag jij mij even erop wijzen waar ik geen neutraal antwoord gegeven heb in dit topic... Ik kom immers ook in/uit OUD.
Das hetzelfde als een Ajax shirt dragen in Rotterdam. Dat is gewoon vragen om problemen. En dus kun je daar door ook niet een normaal neutraal antwoord krijgen.quote:Op maandag 19 april 2010 16:00 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Neuh, dat is wat users die nooit in OUD komen er graag van maken... net het Monster van Lochness, bestaat ook niet
Ik niet maar dat komt omdat ik nog geen arts heb kunnen vinden die dit wil doen.quote:Op maandag 19 april 2010 23:07 schreef mgerben het volgende:
Hoeveel van de mensen die zeggen bewust kinderloos te zijn hebben een knipje of een knoopje laten leggen om het risico daadwerkelijk uit te sluiten?
Ik doe elke 2 a 3 maanden een test voor de zekerheid. Een collega van mij kwam er na 5 maanden achter dat ze zwanger was, beetje jammer is dat... (gewoon pil gebruikt en steeds ongesteld geworden).quote:Op dinsdag 20 april 2010 01:25 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Ik niet maar dat komt omdat ik nog geen arts heb kunnen vinden die dit wil doen.
Ik heb wel standaard morning-afterpillen en zwangerschapstesten in huis om zo snel mogelijk in te kunnen grijpen bij een eventuele misser.
Mja... dan stel ik weer de vraag of mijn antwoorden die op de OP ingingen in dit topic niet neutraal waren, ik kom immers ook in/uit OUD.quote:Op maandag 19 april 2010 23:14 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
...
[..]
Das hetzelfde als een Ajax shirt dragen in Rotterdam. Dat is gewoon vragen om problemen. En dus kun je daar door ook niet een normaal neutraal antwoord krijgen.
Dat zeg jij, misschien laten je kinderen je ook wel weg teren net zoals de velen in het bejaardentehuis.quote:Op maandag 19 april 2010 00:39 schreef FireFox1 het volgende:
[..]
Het is een keuze. Een groot deel van me salaris gaat naar mijn kinderen. En dat betaal ik met plezier![]()
Het plezier en genot wat ik van ze beleef is het me meer waard dan al het geld op de wereld. Ik vind het opmerkelijk dat mensen zo gigantisch materialistisch zijn geworden. Liever een mooie auto dan een kind. Totdat je wegkwijnt in de bejaardentehuis en er geen nageslacht is om je te bezoeken...
.quote:Op dinsdag 20 april 2010 12:18 schreef CyclingGirl het volgende:
[..]
Dat zeg jij, misschien laten je kinderen je ook wel weg teren net zoals de velen in het bejaardentehuis.
Ik heb er gewerkt. Zoveel mensen komen er echt niet hun wegkwijnende ouders bezoeken hoorquote:Op maandag 19 april 2010 00:39 schreef FireFox1 het volgende:
[..]
Het is een keuze. Een groot deel van me salaris gaat naar mijn kinderen. En dat betaal ik met plezier![]()
Het plezier en genot wat ik van ze beleef is het me meer waard dan al het geld op de wereld. Ik vind het opmerkelijk dat mensen zo gigantisch materialistisch zijn geworden. Liever een mooie auto dan een kind. Totdat je wegkwijnt in de bejaardentehuis en er geen nageslacht is om je te bezoeken...
Ik zou wel willen weten of 1 van die ouders daar ook maar een beetje bergip hebben voor personen die bewust geen kinderen willen.quote:
Ik denk dat het voordeel van kinderen hebben dan wel weer is dat ze regelmatig op bezoek komen en je op je oude dag wat aanspraak hebt. Het kan ook goed gaan, mijn grootouders hadden juist heel veel bezoek van kinderen en kleinkinderen. Ik kwam er ook heel graag.quote:Op dinsdag 20 april 2010 13:53 schreef Blossom86 het volgende:
Ik heb ook in verschillende bejaarden/verzorgingshuizen gewerkt.
Je mag al heel erg blij zijn als je kind elke zondagmiddag komt. En dan nog heb je 6,5 dag over waarin je jezelf moet vermaken, dus ja, om daar nou speciaal kinderen voor te nemen...
Grappig hoe totaal verschillend wij in het leven staan.quote:Op zaterdag 17 april 2010 13:29 schreef __Saviour__ het volgende:
Kinderen krijgen is je bijdrage aan het voortbestaan van de mensheid. De soort moet voortbestaan. Die drang tot voorplanting zit stevig verankerd in al het leven. Het is je biologische doel, je genen zullen na jou nog voortleven.
Alleen mensen zijn zo ver geëvolueerd dat er afwijkende exemplaren zijn die bewust de voortplantingsdrang kunnen negeren. Want dan hebben ze "meer geld en tijd". Nou, geweldig hoor. Tijdelijk materieel bezit gedurende je korte bestaan. Maar wat betekent dat allemaal als je op je sterfbed ligt? Wat heb je dan werkelijk bijgedragen aan de continuïteit van de mensheid? Helemaal niks. Je genen sterven met je. Je hebt een nutteloos leven geleid. Al enkele jaren na je dood zal er niks meer behalve een grafsteen zijn waaruit op te maken is dat je ooit bestaan hebt.
Ook wel interessant dat het kennelijk egoistisch is om geen kinderen te nemen, maar niet egoistisch om kinderen te nemen voor je eigen oude dagquote:Op dinsdag 20 april 2010 14:27 schreef Mevrouw_voor_jou het volgende:
[..]
Ik denk dat het voordeel van kinderen hebben dan wel weer is dat ze regelmatig op bezoek komen en je op je oude dag wat aanspraak hebt. Het kan ook goed gaan, mijn grootouders hadden juist heel veel bezoek van kinderen en kleinkinderen. Ik kwam er ook heel graag.
Maar om om die reden kinderen te nemen vind ik niet genoeg. Dan doe je je kinderen ook tekort denk ik.
We zullen zien, ik heb daar dit topic gewoon gekopieerd,quote:Op maandag 19 april 2010 21:13 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Onzin. De mensen in OUD kunnen geen neutrale opmerking geven. Logisch ook, daar niet van maar wat je zegt klopt gewoon niet.
Laat staan al die foto's van het jonge kroost. Daar krijg je standaard reacties op, wat leuk! Oh, wat cute! Wat een leuke baby! ...![]()
Daarom is er ook een OUD forum
quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:26 schreef Soneal het volgende:
[..]
Die reacties zijn er kennelijk niet voldoende in het andere topic geweest?
Misschien zijn we hier idd niet zo bekrompen als je denkt, en vinden de meesten het wel prima als een ander geen kinderen wil.
Of had je als onderliggend doel de ongewenst kinderlozen te kwetsen die hier ook zitten, als een soort "doe niet zo moeilijk, waarom wil je in godsnaam kinderen" post ofzo?
De kans is aanwezig dat het inderdaad gaat jeuken. En je bent een vrouw dus het jeukt bij jou sneller dan een man. En ergens krijg je dat besef van als ik dood ga dan stoppen ook mijn genen en alles wat ik geleerd heb enzo kan ik niet doorgeven.quote:
Yeah right, als dat al in de verdediging schieten is??quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:27 schreef Fir3fly het volgende:
Nou ja, mensen schieten dus zoals verwacht meteen in de verdediging:
[..]
Nieuwschierigheid doodde de kat zou je kunnen zeggen.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:28 schreef Stiemie het volgende:
Nou ja hier dan maar reageren want die andere is ineens dicht.
Waarom opende je dan ook een topic in OUD?
Als ik bv geen boot wil ga ik ook niet op een botenforum schrijven dat ik geen boot wil want dan gaat iedereen vertellen dat een boot zo leuk is en dat ik nu echt niet weet wat ik mis etc![]()
Overigens kan ik me er echt niet druk om maken of iemand anders wel of geen kinderen wil.
een goed idee eigenlijkquote:Op dinsdag 20 april 2010 15:30 schreef Soneal het volgende:
[..]
Yeah right, als dat al in de verdediging schieten is??
Ik zie alleen nog steeds de noodzaak niet van het openen van exact hetzelfde topic als dit in OUD.
Het is een beetje alsof je als verstokte niet-drinker in een biertopic gaat vragen waarom zij het zo raar vinden dat jij helemaal niet drinkt. Het heeft geen enkel nut.
Is wel jammer, gezien je foto zouden het mooie kindjes kunnen wordenquote:Op dinsdag 20 april 2010 15:36 schreef DE_krumpel het volgende:
maar nu even serieus
nee het is zeker niet mijn bedoeling om ook maar iemand te kwetsen, als vrouwen zonder eicellen een kind willen dan mogen ze best mijn eicellen hebben aangezien ik niet van plan ben te gebruiken.
Als het gaat om het krijgen van kinderen dan is er iig al één principe wat nooit opgaat.... wie er wel of niet "verdient" kinderen te krijgen, maar denken dat je het recht hebt om dat te mogen beoordelen is al helemaal triest, alsmede denken te kunnen of mogen beoordelen of een ander een "vreselijke reden" om wel kinderen te krijgen.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:33 schreef DE_krumpel het volgende:
persoonlijk vind ik als je niet bereidt bent om kinderen te adopteren verdien je ze eigenlijk niet, dan ben je zo egoistisch om alleen je eigen genen rond te laten rennen en dat vind ik een vreselijke reden om ze te nemen.
Ja en of zij er vroeger ook zo over dachten want veel meiden van mijn leeftijd hebben nog nooit gezegd dat ze geen kinderen willen. en degene die ik ken die dat wel deden hielden zich daar ook aan.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:37 schreef Stiemie het volgende:
Maar eigenlijk wil je dus van ouders weten waarom zij wel kinderen hebben gewild?
En als je niet drinkt ben je misschien voor de drinkers eng, maar er is een grote groep niet-drinkers om je bij aan te sluiten. Net zoals voetbalfans vs voetbalhaters, honderliefhebbers vs kattenliefhebbers etc
Dat klinkt heel goedhartig, maar ben je ook werkelijk bereid door de fysieke ellende heen te gaan die er komt kijken bij het doneren van eicellen, omdat een ander zo graag een kind wil??quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:36 schreef DE_krumpel het volgende:
maar nu even serieus
nee het is zeker niet mijn bedoeling om ook maar iemand te kwetsen, als vrouwen zonder eicellen een kind willen dan mogen ze best mijn eicellen hebben aangezien ik niet van plan ben te gebruiken.
Ik verdoordeel niemand, dit is mijn mening.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:39 schreef Soneal het volgende:
[..]
Als het gaat om het krijgen van kinderen dan is er iig al één principe wat nooit opgaat.... wie er wel of niet "verdient" kinderen te krijgen, maar denken dat je het recht hebt om dat te mogen beoordelen is al helemaal triest, alsmede denken te kunnen of mogen beoordelen of een ander een "vreselijke reden" om wel kinderen te krijgen.
Ik snap al niet waarom anderen zich er mee bemoeien als iemand geen kinderen wil, en dat zelfs denkt te mogen veroordelen, en volgens mij draait dit hele topic daar om, maar ik snap evenmin waarom anderen denken te mogen beoordelen waarom en onder welke omstandigheden iemand wel kinderen zou mogen krijgen.
Er is een leuke optie: zoek.quote:Op dinsdag 20 april 2010 14:09 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
Ik zou wel willen weten of 1 van die ouders daar ook maar een beetje bergip hebben voor personen die bewust geen kinderen willen.
en wat hun argumenten waren om er wel 1 te nemen.
Vreemde ervaringe heb je, denk ik. Ik ken namelijk maar erg weinig mensen die niet tevreden zijn met hun eigen kinderen, en ik ken ook maar weinig mensen die anderen afbranden als ze geen kinderen willen.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:43 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
Ik verdoordeel niemand, dit is mijn mening.
jij kan en zal er dus wel anders over denken en dat mag je van mij best zeggen.
en ik weet bij alles wat je denkt of doet dat er hoe dan ook mensen zijn die het veroordelen.
maar voor zover mijn ervaringen lijken het vooral de mensen die niet tevreden zijn met hun eigen kinderen dat die er juist fel voor zijn om andere af te branden als die niet willen.
Een nicht van mij heeft dat voor een vriendin gedaan, dus ik weet wel een beetje wat een inhoud.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:42 schreef Soneal het volgende:
[..]
Dat klinkt heel goedhartig, maar ben je ook werkelijk bereid door de fysieke ellende heen te gaan die er komt kijken bij het doneren van eicellen, omdat een ander zo graag een kind wil??
Het is geen sperma wat je na even boven een spannend blaadje staan rukken in een potje deponeert hè.
Ik weet niet wie er anderen afbranden als ze geen kinderen willen, ik herken dat niet, maar dat is misschien omdat ik al jaren een kind heb, ik kan me van kinderloze vriendinnen ook niet herinneren dat ze afgebrand worden door anderen, en richting het krijgen van een kind gepusht worden.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:43 schreef DE_krumpel het volgende:
maar voor zover mijn ervaringen lijken het vooral de mensen die niet tevreden zijn met hun eigen kinderen dat die er juist fel voor zijn om andere af te branden als die niet willen.
vreemd.het lijkt of ik dit topic overneem maja...quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:45 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Vreemde ervaringe heb je, denk ik. Ik ken namelijk maar erg weinig mensen die niet tevreden zijn met hun eigen kinderen, en ik ken ook maar weinig mensen die anderen afbranden als ze geen kinderen willen.
Eigenlijk dnek ik dat het meer jouw invulling is, dan iets met de werkelijkheid te maken heeft
nou ja ontevreden met de kinderen, ik bedoel meer dat ik zeker mensen ken die niet blij zijn met hoe hun kind eruit ziet of hoe het zich gedraagd. en altijd maar zeggen wacht maar jij krijgt er 10quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:48 schreef Soneal het volgende:
[..]
Ik weet niet wie er anderen afbranden als ze geen kinderen willen, ik herken dat niet, maar dat is misschien omdat ik al jaren een kind heb, ik kan me van kinderloze vriendinnen ook niet herinneren dat ze afgebrand worden door anderen, en richting het krijgen van een kind gepusht worden.
Verder ken ik eigenlijk geen mensen die ontevreden zijn met hun eigen kinderen?
Ik weet ook niet hoe oud je bent en in wat voor omgeving je je bevindt maar zowel het pushen van kinderloze vrouwen als het ontevreden zijn met de eigen kinderen herken ik niet. Sowieso is het hele idee dat je "wel even" kinderen krijgt mij volstrekt vreemd, en is het krijgen van kinderen niet logisch, ook als dat wel gewenst is.
Natuurlijk is dat zo, maar je moet denk ik wel uitkijken met een eigen invulling en deze wel toetsen aan de werkelijkheid. In werkelijkheid zullen er best mensen zijn die misschien toch liever geen kinderen hadden gehad, hoewel die groep me niet heel groot lijkt. Daarnaast ken ik werkelijk geen mensen die niet tevreden zijn met de eigen kinderen. Hoe kom je aan die invulling?quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:48 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
vreemd.het lijkt of ik dit topic overneem maja...
het is meer iets van ervaring, iedereen ervaart dingen anders en geeft er zo zijn eigen invulling in natuurlijk.
Ik hoor graag andermans mening aan. alleen heeft niemand nog gepost waarom het zo ineens is omgeslagen.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:52 schreef Soneal het volgende:
Enfin, uiteindelijk post ik nu toch in een topic waar ik niets te zoeken had, en geen behoefte aan had er een dooddoener als "wacht maar tot die biologische klok begint te tikken" te posten.
Want het maakt me niets uit wat een ander wel of niet wil, en ik heb genoeg vertrouwen in ieders eigen beoordelingsvermogen als het gaat om het weten of je iets wel of niet wilt.
Dat is nu wel gebeurd door het kopiëren van dit topic naar OUD.
En? Heeft het nut gehad? Nu zitten er wel moeders te posten die het eerder kennelijk niet nodig vonden.
Heb je het topic al gelezen waarvan ik ene link heb gepost?quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:54 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
Ik hoor graag andermans mening aan. alleen heeft niemand nog gepost waarom het zo ineens is omgeslagen.
Ik ken niemand die zijn of haar eigen kind een lelijk mormel vindt, zelfs de meest afzichtelijke baby's worden door hun eigen moeder nog het mooiste kind ter wereld genoemd, en dat menen ze.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:53 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
nou ja ontevreden met de kinderen, ik bedoel meer dat ik zeker mensen ken die niet blij zijn met hoe hun kind eruit ziet of hoe het zich gedraagd. en altijd maar zeggen wacht maar jij krijgt er 10
Maar als iemand dan iets post over een tikkende klok dan is dat niet voldoende onderbouwd....quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:54 schreef DE_krumpel het volgende:
Ik hoor graag andermans mening aan. alleen heeft niemand nog gepost waarom het zo ineens is omgeslagen.
Precies dat inderdaad.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:00 schreef Soneal het volgende:
[..]
Maar als iemand dan iets post over een tikkende klok dan is dat niet voldoende onderbouwd....
Sommige dingen wil je idd pas als je ouder bent, en soms zelfs als het al bijna te laat is en je je gaat realiseren dat het misschien niet meer kan als je niet opschiet.
Er zit een groot verschil tussen iets vinden, en ook echt zeggenquote:Op dinsdag 20 april 2010 15:58 schreef Soneal het volgende:
[..]
Ik ken niemand die zijn of haar eigen kind een lelijk mormel vindt, zelfs de meest afzichtelijke baby's worden door hun eigen moeder nog het mooiste kind ter wereld genoemd, en dat menen ze.
Nee, dat is geen verschil tussen vinden en zeggen, ouders hebben ter bescherming van het kind een blinde vlek voor dat soort dingen, een moeder vindt haar pasgeboren baby oprecht de allerallerallermooiste baby ter wereld, dat is gewoon zo ingebouwd door de natuur.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Er zit een groot verschil tussen iets vinden, en ook echt zeggen
Ik herken het niet, maar ik had natuurlijk al een keer een onbevlekte ontvangenis, en daarmee een kind.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:14 schreef Kolonia het volgende:
Precies dat inderdaad.
Ik had nooit een kinderwens, maar opeens was die er toch nu de tijd begint te dringen.
Ouders of moeders? Heb namelijk genoeg vaders horen zeggen dat hun kroost er toch wel enigsinds apart uit ziet. (nadat moeder al ligt te pitten en we nog na borrelen met de heren)quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:22 schreef Soneal het volgende:
[..]
Nee, dat is geen verschil tussen vinden en zeggen, ouders hebben ter bescherming van het kind een blinde vlek voor dat soort dingen, een moeder vindt haar pasgeboren baby oprecht de allerallerallermooiste baby ter wereld, dat is gewoon zo ingebouwd door de natuur.
Omstandigheden hebben natuurlijk ook veel invloed.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:28 schreef Soneal het volgende:
Ik herken het niet, maar ik had natuurlijk al een keer een onbevlekte ontvangenis, en daarmee een kind.
Hoewel een volgende altijd welkom is geweest, zijn de omstandigheden er nooit naar geweest, en dat was aan de ene kant misschien wel jammer, maar ik heb het nooit dramatisch gevonden.
Juist, dat dusquote:Op dinsdag 20 april 2010 16:31 schreef Kolonia het volgende:
[..]
Omstandigheden hebben natuurlijk ook veel invloed.![]()
Eerder had ik geen stabiele relatie en de kinderwens kwam pas toen die er wel was.
Maar is dat inderdaad bedoeld door de vaders in kwestie als "jeetje, mijn kind ziet er niet uit :"o vreselijk zeg, dat dat mijn kind is en bovendien is het nog een etter ook. ik zou hem zo wegdoen als het kon" en dan niet als dronkemanspraat?quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:28 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ouders of moeders? Heb namelijk genoeg vaders horen zeggen dat hun kroost er toch wel enigsindseinigszins apart uit ziet. (nadat moeder al ligt te pitten en we nog na borrelen met de heren)
Nou ja, als dat de enige reden is...quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:00 schreef Soneal het volgende:
[..]
Maar als iemand dan iets post over een tikkende klok dan is dat niet voldoende onderbouwd....
Je bent zeker net moeder?quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:31 schreef Soneal het volgende:
Ik heb nog nooit een vader horen zeggen dat hij zijn kinderen er "apart" vindt uitzien, maar wellicht is dat een teken dat ze twijfelen aan hun vaderschap.
Het schijnt zelfs zo te zijn dat pasgeboren baby's op hun vader lijken om te zorgen dat de vader het kind als eigen ziet, want voor een eigen kind is hij zorgzamer dan voor een kind waarvan hij twijfelt over het vaderschap.
Wederom de natuur....
Nee meer dat ouders over het algemeen hun hoofd er niet goed bij hebben en kritiek op hun kinderen niet goed kunnen waarderen.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:34 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar is dat inderdaad bedoeld door de vaders in kwestie als "jeetje, mijn kind ziet er niet uit :"o vreselijk zeg, dat dat mijn kind is en bovendien is het nog een etter ook. ik zou hem zo wegdoen als het kon" en dan niet als dronkemanspraat?
In dit geval was het kind te jong om een eigen smaak er op na te houdenquote:Of is het de constatering dat het kind in kwestie er een smaak op na houdt die pa en/of ma niet kan bekoren, maar dat is nu eenmaal zo?
Je hoeft niet van je kind te houden om het niet kwijt te willen. En er is altijd een lijn die overschreden kan worden.quote:Ik kan me bijvoorbeeld best voorstellen dat ouders lang niet altijd gecharmeerd zijn van de 'stijl' die hun kind ontwikkelt (gothic, alto, emo, blingbling, whatever), maar dat neemt nog altijd niet weg dat ze van hun kind houden en het niet kwijt zouden willen.
Nee hoor, die van mij is al 18 (jaar ja, niet maanden)quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:35 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je bent zeker net moeder?![]()
En het desbetreffende gesprek dat we hadden ging over het gelul van veel ouders die hun kinderen zo fantastisch vinden en hij dat maar onzin vond.
Natuurlijk zullen er altijd ouders zijn die er zo ver denken als je hier post. Maar denk je ook werkelijk dat dat de norm is? Of zou dit toch de uitzondering zijn?quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:39 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Nee meer dat ouders over het algemeen hun hoofd er niet goed bij hebben en kritiek op hun kinderen niet goed kunnen waarderen.
[..]
In dit geval was het kind te jong om een eigen smaak er op na te houden
[..]
Je hoeft niet van je kind te houden om het niet kwijt te willen. En er is altijd een lijn die overschreden kan worden.
Dat is best vreemd. Want hoe zeer ik ook best zag en zie dat mijn kinderen niet altijd de mooiste zijn, en zo hun gebreken hebben vind ik ze wel degelijk fantastisch.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:35 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je bent zeker net moeder?![]()
En het desbetreffende gesprek dat we hadden ging over het gelul van veel ouders die hun kinderen zo fantastisch vinden en hij dat maar onzin vond.
Het is wel de norm onder de mensen waar ik mee om ga. Maar het zal inderdaad niet de norm onder de bevolking zijnquote:Op dinsdag 20 april 2010 16:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Natuurlijk zullen er altijd ouders zijn die er zo ver denken als je hier post. Maar denk je ook werkelijk dat dat de norm is? Of zou dit toch de uitzondering zijn?
Waarom zou hij er dan anders over denken?quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:39 schreef Soneal het volgende:
[..]
Maar goed, als jij denkt dat die vaders hun kind echt een lelijke trol vinden, dan stel ik voor dat je eens nuchter tegen die vader zegt dat z'n kind eigenlijk wel een hele lelijke trol is, en dan niet als grapje, maar gemeend.
Eens kijken of die vader en dan ook nog zo over blijkt te denken
Yeah right... daarom herkent een moeder haar pasgeboren kind ook tussen 20 andere pasgeborenen...quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:48 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Waarom zou hij er dan anders over denken?![]()
Hoe kun je nou van erg jonge kinderen zeggen of ze mooi of lelijk zijn? Ze lijken toch allemaal op elkaar.
Als de toon van jullie gesprekken ongeveer hetzelfde is als je posts/reacties hier, dan zou ik het met een enorme korrel zout nemen.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:48 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Waarom zou hij er dan anders over denken?![]()
Hoe kun je nou van erg jonge kinderen zeggen of ze mooi of lelijk zijn? Ze lijken toch allemaal op elkaar.
quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Als de toon van jullie gesprekken ongeveer hetzelfde is als je posts/reacties hier, dan zou ik het met een enorme korrel zout nemen.
Ja en omdat moeder het herkent (wat vrij logisch is) moet iedereen het maar herkennen?quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:52 schreef Soneal het volgende:
[..]
Yeah right... daarom herkent een moeder haar pasgeboren kind ook tussen 20 andere pasgeborenen...
En je noemt het ook niet een irritant kutkind. Waarom moet het in dat soort bewoordingen? Gewoon drukker of niet bepaald de mooiste van het stel. Je gaat natuurlijk niet zeggen dat het een uber lelijk kind is, dat is wel erg naief.quote:Maar goed, een ouder mag dan misschien wel een keer (al dan niet met een borrel op) klagen dat zijn of haar kind niet het mooiste kind is, en niet altijd even leuk, lief en aardig, maar ik denk dat je toch een probleem hebt als je iemands kind een irritant kutkind gaat noemen..... dat is niet goed voor de vriendschap.
OUD komt de teugels overnemen??quote:Op dinsdag 20 april 2010 17:03 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Kom op zeg. Waarom kun je gewoon niet zeggen dat je kroost er niet zo indrukwekkend uit ziet en waarom is het zo moeilijk te geloven dat sommige vaders daar best tegen kunnen of zelfs gewoon mee eens zijn! Je kunt duidelijk zien dat OUD de teugels hier komt overnemen
Het ging er in dit topic ook om dat je niet de mensen van OUD hier moest laten komen omdat daar natuurlijk geen neutrale opmerking uit komt. Is natuurlijk ook logisch en te begrijpen! Je gaat immers toch ook niet met een Ajax shirt in een Feyenoord bar zitten?quote:Op dinsdag 20 april 2010 17:06 schreef Soneal het volgende:
[..]
OUD komt de teugels overnemen??
Ons eerst komen halen en dan klagen dat we er zijn??![]()
![]()
Maar goed, ik wens je veel succes met het beledigen van de koters van bekenden
Jammer dat je dit nu weer zegt, hoewel in dit topic iig door Sjeen bewezen is dat het wel kan. je stelling klopt dus gewoonweg niet en op serieuze vragen geef je vage antwoorden doorspekt metquote:Op dinsdag 20 april 2010 17:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het ging er in dit topic ook om dat je niet de mensen van OUD hier moest laten komen omdat daar natuurlijk geen neutrale opmerking uit komt. Is natuurlijk ook logisch en te begrijpen! Je gaat immers toch ook niet met een Ajax shirt in een Feyenoord bar zitten?
Dat snap ik. Maar sommigen drijven het door, heel irritant. Alsof dit de enige weg is. ' De volgende stap'. En dan zo' n windows-blue-screen-kop trekken(quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:51 schreef TheFrankey het volgende:
JIJ bent de afwijkende in je omgeving en DUS krijg je het te horen. Dat werkt nu eenmaal zo. Zo is de mens ook...
Lees mijn posts, dan weet je het...quote:Op dinsdag 20 april 2010 14:09 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
Ik zou wel willen weten of 1 van die ouders daar ook maar een beetje bergip hebben voor personen die bewust geen kinderen willen.
en wat hun argumenten waren om er wel 1 te nemen.
Dus als ik de smileys had weggelaten was het gesprek beter geweest? En Sjeen mag dan een uitzondering op de regel zijn (MOD?). Ik zie het probleem niet en snap ook niet waarom dit topic gepost werd in OUD. Het gaat immers om wel of niet een kinderwens hebben. Het is niet meer dan logisch dat als je zoiets gaat posten in OUD vooral reacties krijgt van dat je juist wel kinderen moet nemen! En die typerende reacties; ik wou nooit kinderen maar nu ik er meerdere heb ben ik er toch wel heel blij mee! Dat is toch logisch? Waarom zou je dan reacties van OUD in zo'n topic als dit willen hebben?quote:Op dinsdag 20 april 2010 17:16 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Jammer dat je dit nu weer zegt, hoewel in dit topic iig door Sjeen bewezen is dat het wel kan. je stelling klopt dus gewoonweg niet en op serieuze vragen geef je vage antwoorden doorspekt meten
Dan wordt een gewoon gesprek best lastig, neutraal of niet.
Ik denk dat dat absoluut wel voorkomt. Zo raar is het toch ook niet? Ouders vinden hun eigen kind echt niet altijd het meest geweldig en het knapste. Alleen dat is normaal niet echt iets wat ze zeggen. Ook voor het kind niet leuk als dat uitkomt. Er zijn ook zeker genoeg ouders die achteraf geen kinderen hadden genomen als ze wisten wat het inhield. Maar dat is een taboe, dat kun je niet uitspreken. Je zit toch op de roze wolk? Deze mensen houden echt wel van de kinderen, maar als ze het nog eens moesten doen waren ze gewoon zonder geëindigd. Het betekent namelijk gewoon dat jouw leven alleen nog in het teken van de kinderen staat. En een garantie op een leuke oude dag is het ook al niet, want het merendeel van de bejaarden in het bejaardenhuis waar ik vroeger werkte, zat gewoon alleen. Dat lag echt niet aan hen, mensen hebben het gewoon te druk met hun eigen leven en hun eigen gezin. Mijn ervaring is in elk geval dat kinderen ab-so-luut geen garantie zijn voor bezoek op je ouwe dag. Misschien verhuizen ze wel naar het buitenland, dan zie je ze nog 1x per jaar.quote:Op dinsdag 20 april 2010 17:03 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Kom op zeg. Waarom kun je gewoon niet zeggen dat je kroost er niet zo indrukwekkend uit ziet en waarom is het zo moeilijk te geloven dat sommige vaders daar best tegen kunnen of zelfs gewoon mee eens zijn! Je kunt duidelijk zien dat OUD de teugels hier komt overnemen
Jammer, maar is het verrassend? Die mensen kunnen daar toch eigenlijk ook niks aan doen?quote:Op dinsdag 20 april 2010 19:55 schreef DenWauwelaar het volgende:
Ach mensen, keuzes. Ik ben blij dat we verschillende keuzes maken, het is alleen jammer dat hier weinig van andermans keuzes wordt gerespecteerd.
Ik erger met vooral aan mensen die hun keuze niet bewust maken en om mensen die andermans keuzes niet respecteren. Dat zijn een hoop mensen moet ik je zeggen. Dan hou je sowieso nog maar een half procent van de inwoners van deze aardkloot over die wel leuk zijn.quote:Op dinsdag 20 april 2010 20:26 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Jammer, maar is het verrassend? Die mensen kunnen daar toch eigenlijk ook niks aan doen?
Maar daar heb je ook wel gelijk in. Dat soort mensen zijn gewoon niet je typequote:Op dinsdag 20 april 2010 20:37 schreef DenWauwelaar het volgende:
[..]
Ik erger met vooral aan mensen die hun keuze niet bewust maken en om mensen die andermans keuzes niet respecteren. Dat zijn een hoop mensen moet ik je zeggen. Dan hou je sowieso nog maar een half procent van de inwoners van deze aardkloot over die wel leuk zijn.![]()
Toch wel jammer dat het weer de hoogopgeleiden zijn die niet aan kinderen wensen te beginnen (dat je hoogopgeleid bent maak ik voor het gemak even op uit je schrijftstijlquote:Op vrijdag 16 april 2010 20:32 schreef Mevrouw_voor_jou het volgende:
Naar aanleiding van een opmerking in het topic over spermadonoren vraag ik me af hoe het eigenlijk komt dat als je geen kinderwens hebt zoveel mensen daarover vallen.
Ikzelf heb wel een stabiele relatie maar geen kinderwens. Mijn partner heeft die ook niet en zoals ons leven er nu en de komende jaren uit gaat zien hebben we daar geen ruimte voor, daarnaast kost het enorm veel tijd, geld en toewijding om een kind goed op te voeden. Die tijd, geld en toewijding besteed ik liever aan andere dingen. Maar belangrijker nog, we hebben ook helemaal geen 'innerlijke drang' om kinderen te krijgen en vader en moeder te worden.
Ik heb trouwens ook niks tegen kinderen, ik vind ze best leuk en begrijp het dat mensen er ontzettend van genieten en het als een kroon op hun relatie zien. Ik vind het ook best leuk om met ouders over hun kinderen te praten, ik ben best geïnteresseerd in hoe zij het beleven etcetera zolang het gesprek niet alleen daarop gericht blijft maar er ook andere dingen aan bod komen.
Waar ik me wel over verbaas zijn de reacties van familie en andere mensen op dat we geen kinderen willen. Ik krijg regelmatig de opmerking 'dat komt nog wel als je wat ouder bent / de dertig gepasseerd bent / je biologische klok gaat vanzelf tikken. En mij is zelfs een keer verteld dat ik tegennatuurlijk ben omdat ik liever andere dingen doe dan kinderen opvoeden.
Pissig word ik er niet meer van, blijkbaar is het normaal om ervan uit te gaan dat iedereen kinderen wil. Maar ik begrijp alleen niet waarom iedereen daar toch vanuit gaat en nog belangrijker, waarom zoveel mensen van die 'dat komt nog wel' reacties geven. Het lijkt wel of ze het niet serieus nemen?
Iemand enig idee hoe dit zit?
Dat hoeven ze ook niet te geloven, maar opdringen is dan weer vers twee. Ikzelf zou me mijn leven niet kunnen voorstellen zonder sport. Maar het zou niet in me opkomen anderen dan ook maar met zachte dwang, grapjes of ronduit pusherig aan het sporten proberen te krijgen. Leven en laten leven toch?quote:Op dinsdag 20 april 2010 21:48 schreef pointillisme het volgende:
Veel mensen zien kinderen toch wel als het mooiste wat je kan overkomen en misschien kunnen ze daarom niet geloven dat jij geen kinderen wil.
Waren er maar meer mensen zoals ShadyLanequote:Op dinsdag 20 april 2010 21:54 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Dat hoeven ze ook niet te geloven, maar opdringen is dan weer vers twee. Ikzelf zou me mijn leven niet kunnen voorstellen zonder sport. Maar het zou niet in me opkomen anderen dan ook maar met zachte dwang, grapjes of ronduit pusherig aan het sporten proberen te krijgen. Leven en laten leven toch?
quote:Op dinsdag 20 april 2010 22:03 schreef ShadyLane het volgende:
Ik heb de rest van het topic ook gelezen. En tevens ontdekt dat het inmiddels door OUD is gekaapt, dus ik maak me weer uit de voeten.
Ook al bezijden de waarheid, een kopie van dit topic is geopend in OUD. Niet zo gek dat er dan dus ook hier reacties van ouders komen. Daarnaast lijkt het me, gelet op de vraag in de OP, redelijk logisch dat er ouders posten.quote:Op dinsdag 20 april 2010 22:03 schreef ShadyLane het volgende:
Ik heb de rest van het topic ook gelezen. En tevens ontdekt dat het inmiddels door OUD is gekaapt, dus ik maak me weer uit de voeten.
Gekaapt nog wel... Leg me eens uit wat het probleem is van reagerende ouders...quote:Op dinsdag 20 april 2010 22:03 schreef ShadyLane het volgende:
Ik heb de rest van het topic ook gelezen. En tevens ontdekt dat het inmiddels door OUD is gekaapt, dus ik maak me weer uit de voeten.
Met het vetgedrukte ben ik het dus niet eens. Natuurlijk kun je met mensen die anders denken dan jij (in dit geval dus die geen kinderen willen) eens van gedachten wisselen waarom dan niet, maar dat is het dan ook. Je hoeft toch niet telkens te horen dat jij afwijkend bent tov de grote groep en dus dat het raar zou zijn dat je geen kinderen wil, en dat kinderen toch zooo leuk zijn en dat je je echt nog wel gaat bedenken en dat je dat ook echt moet doen omdat het echt zooo leuk is.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:51 schreef TheFrankey het volgende:
Oh ja zo vreemd is het niet dat je omgeving ernaar vraagt. De mens heeft ook als doel om zichzelf voort te planten. Zo is het nu eenmaal. Dat we daar zelf wat op verzinnen zoals pillen en '...ik wil mijn geld aan iets anders besteden...' doet daar niet aan af. JIJ bent de afwijkende in je omgeving en DUS krijg je het te horen. Dat werkt nu eenmaal zo. Zo is de mens ook...
Lees dit topic nog eens door: het werd ook gepost in OUD, omdat er hier uitgedaagd werd of iemand het ook in OUD zou durven posten, want daar zitten al die hysterische labiele moeders en dat is zo leuk om daar zo'n topic te openen, hihihi.quote:Op dinsdag 20 april 2010 18:27 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Dus als ik de smileys had weggelaten was het gesprek beter geweest? En Sjeen mag dan een uitzondering op de regel zijn (MOD?). Ik zie het probleem niet en snap ook niet waarom dit topic gepost werd in OUD. Het gaat immers om wel of niet een kinderwens hebben. Het is niet meer dan logisch dat als je zoiets gaat posten in OUD vooral reacties krijgt van dat je juist wel kinderen moet nemen! En die typerende reacties; ik wou nooit kinderen maar nu ik er meerdere heb ben ik er toch wel heel blij mee! Dat is toch logisch? Waarom zou je dan reacties van OUD in zo'n topic als dit willen hebben?
Er word in dat verhaal eigenlijk niet duidelijk of dat kind gepland is of een " ongelukje" helaas.quote:Op dinsdag 20 april 2010 19:02 schreef BenthaMan het volgende:
[..]
Ik denk dat er best veel mensen zijn die spijt hebben van het krijgen van kinderen, maar zoiets spreek je gewoon niet uit. Hoewel: klik Dan denk ik: beter neem je dan geen kinderen, dan zit het kind ook niet met een ouder die er spijt van heeft.
Uitzonderingen zoals jij daargelaten vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch. Waarom moeten anderen kinderen opvoeden die laten jouw kont moeten schrobben in het bejaarden tehuis? Of jouw krant bezorgen of jouw boodschappen afrekenen .quote:Op woensdag 21 april 2010 14:23 schreef CyclingGirl het volgende:
Iedereen moet elkaars keuzes respecteren. Wil jij als Octomum door het leven prima, wil jij kinderloos door het leven ook prima.
Wat mij wel steekt is dat er opmerkingen al dan niet onder water worden gedaan dat als je als vrouw je niet voortplant je geen functie op deze aarde hebt. Wat dan als je onvruchtbaar bent. Er zijn vrouwen genoeg die onvruchtbaar zijn, zich erbij neer hebben gelegd maar die worden in deze discussie wel vergeten.
Ow dan doe je toch IVF, IUI of IXI? Zo gemakkelijk allemaal. Ik heb dat probleem ook. Natuurlijk zal het niet lukken, ook een natuurlijke bevalling zit er niet in en toch zijn er mensen die een soort van pushen om kinderen te nemen.
Daar hoef ik nog geen seconde over na te denken, wat een bullshitquote:Op woensdag 21 april 2010 17:03 schreef TheFrankey het volgende:
[..]
Uitzonderingen zoals jij daargelaten vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch. Waarom moeten anderen kinderen opvoeden die laten jouw kont moeten schrobben in het bejaarden tehuis? Of jouw krant bezorgen of jouw boodschappen afrekenen .
En nou niet meteen deze post afbranden. Ik breng het wat bot maar denk er eens 1 minuut over na...
Ach kom nou.quote:Op woensdag 21 april 2010 17:03 schreef TheFrankey het volgende:
[..]
Uitzonderingen zoals jij daargelaten vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch. Waarom moeten anderen kinderen opvoeden die laten jouw kont moeten schrobben in het bejaarden tehuis? Of jouw krant bezorgen of jouw boodschappen afrekenen .
En nou niet meteen deze post afbranden. Ik breng het wat bot maar denk er eens 1 minuut over na...
Enorm kortzichtig.quote:Op woensdag 21 april 2010 17:03 schreef TheFrankey het volgende:
[..]
Uitzonderingen zoals jij daargelaten vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch. Waarom moeten anderen kinderen opvoeden die laten jouw kont moeten schrobben in het bejaarden tehuis? Of jouw krant bezorgen of jouw boodschappen afrekenen .
En nou niet meteen deze post afbranden. Ik breng het wat bot maar denk er eens 1 minuut over na...
Dan heb ik een nieuwtje voor je: de mens handelt per definitie uit eigenbelang.quote:Op woensdag 21 april 2010 17:03 schreef TheFrankey het volgende:
vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch.
Hahaha, jij bent grappig! Nu, mijn belastingcentjes gaan naar jouw fokpremie (=kinderbijslag) en studiefinanciering voor JOUW kind. Dan verwacht ik wel terug dat jouw kind mijn reet gaat schrobben in het bejaardenhuis ja. Dan zijn die kinderen van jou tenminste nog ergens nuttig voor.quote:Op woensdag 21 april 2010 17:03 schreef TheFrankey het volgende:
[..]
Uitzonderingen zoals jij daargelaten vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch. Waarom moeten anderen kinderen opvoeden die laten jouw kont moeten schrobben in het bejaarden tehuis? Of jouw krant bezorgen of jouw boodschappen afrekenen .
En nou niet meteen deze post afbranden. Ik breng het wat bot maar denk er eens 1 minuut over na...
Ik weet nog niet of ik kinderen wil, iig niet meer dan 1 ivm de overbevolking wat ik als -het- grootste probleem zie waar de mensheid voor staat.quote:Op zaterdag 17 april 2010 08:38 schreef addictivebeat het volgende:
als ik het van een vrouw hoor dan vind ik dat altijd een beetje raar, omdat vrouwen een moederinstinct hebben, voorplanting is een natuurlijke drang
als vrouwen daarvoor bewust kiezen, omdat ze carriere willen maken, dan heb ik daar wel begrip voor, maar als ze zeggen dat ze kinderen over het algemeen maar niks vinden, dan vindt ik het beetje apart, zelfs een afknapper, het willen hebben en zorgen van kinderen heeft toch iets vrouwelijks
ik vind het overigens een goede zaak dat niet iedereen kinderen neemt, want sommige mensen zijn niet geschikt als ouder, daarnaast is dit tegenwoordig een veeleisende maatschappij en je eigen vrijheid telt ook mee.
Je hebt al een hoop reacties gekregen die allemaal, in tegenstelling tot jouw post, de spijker op de kop slaan. Maar ik reageer toch ook nog even, al is het een beetje offtopic.quote:Op woensdag 21 april 2010 17:03 schreef TheFrankey het volgende:
[..]
Uitzonderingen zoals jij daargelaten vind ik kinderloos blijven vooral egoïstisch. Waarom moeten anderen kinderen opvoeden die laten jouw kont moeten schrobben in het bejaarden tehuis? Of jouw krant bezorgen of jouw boodschappen afrekenen .
En nou niet meteen deze post afbranden. Ik breng het wat bot maar denk er eens 1 minuut over na...
De mens is juist de enige soort die echt altruïstisch gedrag vertoont.quote:Op woensdag 21 april 2010 17:15 schreef Techno het volgende:
[..]
Dan heb ik een nieuwtje voor je: de mens handelt per definitie uit eigenbelang.
Nah, dat doen ze volgens mij over het algemeen ook alleen maar om een goed gevoel over zichzelf te krijgen. Als ze zich er niet goed door zouden gaan voelen zouden ze het ook niet doen.quote:Op woensdag 21 april 2010 19:40 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
De mens is juist de enige soort die echt altruïstisch gedrag vertoont.
Geen euthanasie, gewoon doodgaan als het daar volgens de natuur duidelijk tijd voor is (lees: je geen enkele economische / maatschappelijke bijdrage meer kunt leveren, en je zonder dure ingrepen / ondersteuning gewoon sterft.)quote:Op woensdag 21 april 2010 19:57 schreef Swetsenegger het volgende:
Van geen kinderwens naar verplichte euthanasie in 236 posts
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |